PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 Trabzonlu Yaralandı

kudu_61
18.03.2008, 11:33
Bekliyorum başlık açılacak mı diye kimse açmadı acaba önemsiz bir haber mi diye düşünmeye başladım bu başlığı başka başlıklar altında konuşmanın bu konuyu küçültmek olabileceğini düşünerek bu başlığı açıyorum

"...Turkcell Süper Lig'de Beşiktaş'ın 3-0 galibiyetiyle sonuçlanan Trabzonspor maçının ardından taraftarlar arasında olay çıktı.

Karşılaşmanın bitiminden yaklaşık 1 saat sonra Dolmabahçe'den Beşiktaş yönüne doğru giden iki takımın küçük birer grup taraftarı arasındaki sözlü sataşma, kısa sürede kavgaya dönüştü. Bu sırada aldıkları bıçak darbeleri sonucunda Trabzonsporlu 2 taraftar yaralandı.

Yaralanan bordo-mavili taraftarlardan biri Taksim yönüne giden dolmuşa sığınarak olay yerinden uzaklaşırken, diğer taraftar ise olay yerine gelen ambülansla hastaneye kaldırıldı.

Olay sonrası olay yerine gelen polis ekipleri, Beşiktaşlı kimi taraftarları gözaltına aldı."

Bu rezilliğe kimse birşey demiyor yaralanan 2 kişi var ortada hiç mi haber değeri yok bu olayın taraftarıyla övünen bir kulüp hiç mi bir yorum yapmaz bu konuda...

BMN yönetimi girişe bir yazı yazalım bu olayı protesto etmek için daha önce kulübümüze taraftarımıza futbolcumuza yapılan yanlışları girişe taşımıştık bunu da taşıyalım bu iki arkadaşı tespit edebilirsek geçmiş olsuna gidelim yanlarında olduğumuzu bilsinler...

ÇARŞI DELİKANLI OL TRABZON BIÇAĞA KARŞI

28TS61
18.03.2008, 11:42
ezikler medyasi olayi kapatti bile ya trabzonda olsaydi bu olay iste trabzon iste futbol terörü diye trabzonu yerden yere vururlardi

ama suc asil bizim yerel basinda, yerel basinda hi gündemde tutmuyor ve ezik yalakaligi yapiyorlar

Külünkoğlu
18.03.2008, 11:51
Medya olayı kapattı derken hangi medya da haber olmasını istiyoruz ? nerdeyse bütün basın yazdı. Elbetteki bu olay Trabzon'da olsaydı ne menem başlıklar atılacağını biraz aklı zekası olan herkes biliyor.

Yanlız daha öncede böyle bir başlık vardı kapattım ve sildim sebebi de bizim taraftarımızı rencide edebilecek düzeyde yazanların hem kanuni açıdan hem de özel açıdan kendi aleyhlerine kullanılacak kelimeleri bilinçsizce sarfetmeleri idi.

Maçtan 2 saat sonra evine gitmek için yola çıkanlara saldıracak derece de gözü dönmüş alçaklara ve onları yaptıklarına sebeb olanları tabi ki kınıyor lanet ediyoruz. Başlık açık kalabilir ama tekrar ediyorum ipin ucu kaçarsa tekrar müdahale etmek zorunda kalırız.

Ayrıca olay bıçaklama olayı da değil. Hayvanın birisi kırık bira şişesi ile saldırmış.

Faik Yılmaz
18.03.2008, 11:55
Bier kaç taraftar sahaya girdi diye 5 maç ceza verenler nerede acaba....

Sahadaki bir oyuncunun canının değeri taraftarın can değerinden dahamı fazla..... illla birilerinin öldürülmesimi gerekiyor.

Murat GENEL
18.03.2008, 11:55
9 seneden beri Trabzona gelmeyen çarşıyı seneye bekliyoruz nokta..

sanatik
18.03.2008, 12:00
külünkogluna katiliyorum diger konuda hakli oldugumuz yerde suclu duruma düsercesine yazilar yaziliyor hedef doguruyu yapmaksa sokaga cikip iki tanede bizim bicaklamamiz dogru degildir herhalde ama burada öyle bir ortam yaratiliyorki ....

Uğur Aydın
18.03.2008, 12:01
Olayları yakından gören biri olarak söylüyorum,uzun uzun anlatmak gerekirsede anlatırım,ama tek dileğim,çarşının Trabzona gelmesidir

Canİlker
18.03.2008, 12:03
Olayları yakından gören biri olarak söylüyorum,uzun uzun anlatmak gerekirsede anlatırım,ama tek dileğim,çarşının Trabzona gelmesidir

valla ben merak ediyorum olayları. pm ile anlatırsan sevinirim.

Murat Keçeci
18.03.2008, 12:15
adam öldürülür bjk tribünü adam bıçaklanır bjk tribünü çarşı grubunu hükümetin terör örgütü olarak görmesi gerek bence türk insanına zarar veriyorlar biran önce dağıtılmalı

kudu_61
18.03.2008, 12:34
Medya olayı kapattı derken hangi medya da haber olmasını istiyoruz ? nerdeyse bütün basın yazdı. Elbetteki bu olay Trabzon'da olsaydı ne menem başlıklar atılacağını biraz aklı zekası olan herkes biliyor.

.

yazılması önemli değil dün 6pas ta bile serdar bali bu konuyu gündeme getirdi kimse kınamadı, kimse geçmiş olsun demedi olay bir haberdir illaki vericekler yaralamanın bıçakla veya bira şişesiyle olmasının ise hiç mi hiç önemi yok neticede akan bir kan var albayrak yönetimi yanlış yaptı biz onları girişte istifaya çağırdık, gökdeniz gitti girişte güle güle dedik, barışa haksızlık yapıldı girişte ezdirmeyiz dedik bunların hepsi olması gerekenlerdi şimdi ise taraftara yanlış yapılmıştır sizce girişte sessiz mi kalmalıyız tavrını beğenmediğimiz medya gibi kısa kısa bu olaydan mı bahsetmeliyiz yokmsa sesimizi duyurmalımıyız ben bunu merak ediyorum....

ÖzGür Ayar
18.03.2008, 12:42
maçtan sonra konusu açılmıştı bunun ama sanırım silinmiş gitmiş.

LazAnisT
18.03.2008, 12:49
Ben onu bunun bilmem hiç bir sebep yokken adamlara saldıran bizim taraftarlardır.İlk önce olayların başlangıç noktası olan bu konuyu tartıştıkdan sonra çarşıya geçelim.

Koray
18.03.2008, 12:49
boş kahve muhabbetinden sonra Trabzona gelemiyodular zaten...artık hiç gelemiyecekler...

münferit kişilere saldırmak neyin nesi oluyo adi herifler...

ofluerden
18.03.2008, 13:04
Ben onu bunun bilmem hiç bir sebep yokken adamlara saldıran bizim taraftarlardır.İlk önce olayların başlangıç noktası olan bu konuyu tartıştıkdan sonra çarşıya geçelim.

sanamı soracaktık kime saldıracağımızı

Murat Keçeci
18.03.2008, 13:07
haklı veya değil hiçbirşey insanları bıçaklamak sebebi değildir gidersin polise şikayet edersin bu adamlar bizi rahatsız ediyorlar diye

LazAnisT
18.03.2008, 13:12
sanamı soracaktık kime saldıracağımızıTabiki bana sormayacaksınız.Hatta mümkünse aynı havayı bile solumayalım

Ayşe Aygün
18.03.2008, 13:22
Bencede aynı havayı solumayalım. çünkü olayları çıkaranların yüzünden 10 yaşındaki yeğenimin kafasını sığırıp geçen bir şişe oldu.olaylardan çok uzak olmamıza rağmen daha maç başlamdan ağlayan bir uşak canını korumak için kaçan bir çocuk. kimse bana o başlattı bu başlattı demesin.Siz saldırıp kaçabilrisniz ama 10 yaşındaki çocuk kaçamaz ve bu olayıda kolay atlatamaz.

erman_ss
18.03.2008, 13:26
istanbul basını sadece gazetelerinin ufak köşelerinde değinirler.adamlar satır bıçak ne bulduysa üstümüze koştular ayşe ablanın dediği gibi hemen yanımda bira şişesi patladı..polisde diyoki uslu durun hepimizi taşlarlar böyle bir cümle olurmu.ama bunun trabzonuda var yaralanan arkadaşlara acil şifalar...ezik çarşı

cemilsezgin
18.03.2008, 13:28
çarşı papucu yharım gel ankaraya oynayalım diyorum onalara başka bişe diyemiyorum

hüseyin1975
18.03.2008, 13:32
Terbiyesizler.
Bu ne ilk nede son olacak.
Devlet Müdahele etmesi lazim.

Stadyum ve cevrelerine Kameralar yerlestirmek lazim ve Görüntü ile yakalananlara agir cezalar vermek lazim.

Ayşe Aygün
18.03.2008, 13:36
Hangi emniyet yapacak bunu.Ben maçtan önce etrafta bizi koruyacak sayılı kadar polis göremedim be.Adamlar bizi içeri almadı.can havliyle barikatı yıkıp içeri daldım ufaklıkla.yoksa bizi o ağızlarında salya akan adamlarla yüz yüze bırakacaklardı o emniyetteki adamlar. ben emniyet gförmedim girerken ama çıkarken vardılar ama onlara görev düşmedi gelmeseydiler hiç bence.

İsmail Çavuşoğlu
18.03.2008, 13:36
her türlü pisliği yaparlar herşey bunlarda. sonrada spor programlarında barışın atılışını protesto ettiklerinden bahsedilir bırakın kardeşim bu işleri...yaralananlara geçmiş olsun diyorum.

kudu_61
18.03.2008, 13:37
açmış olduğum bu başlığın ilerleyen muhabbetin sonunun olmaması gereken tasnif edilemeyecek provakatif eylemlere dönüşebileceğini düşünerek kapatılmasını istiyorum.Yaralanan arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyor olayın sonucunu kınıyor deplasmanlarda asil bir Trabzonluya yakışır şekilde davranmamızı istiyorum...Futbol bir spordur olaya bu gözle bakalım bizim takımımızı sevdiğimiz gibi rakip takımlarında kendilerini seven taraftarlarının olabileceğini düşünerek hareket edelim...birbirimizi kırmayalım

A.Hilal Çakıroğlu
18.03.2008, 13:39
En başta, yaralananlara geçmiş olsun. Ama bir çok arkadaşımızın da belirttiği gibi Çarşı'dan önce olayın bu boyuta gelmesinde ilk sırayı alan Trabzonsporlu!lara yazıklar olsun. Yaralanan iki arkadaşın da vebali onların. Çok şükür ki daha kötüsü olmadı. Ama olsaydı da vicdan azabı yerine kendileriyle gurur duyarlardı herhalde. Maç çıkışında gözümüzün önünde (muhtemelen yanımızda yürüyen iyi niyetli 2-3 beşiktaşlının sayesinde) bizi es geçip hiç suçu olmayan ve sessizce giden 2 Trabzonsporluya saldırıp elindeki bira şişesiyle kafasına vurmaya kalkan, (şükür ki ıskalayan) ve aynı şişeyi o Trabzonsporlunun bacağına saplayan yaratıklara kızdığım kadar maç öncesi olayı başlatan Trabzonsporlu!lara da kızıyorum. Tabi ki bunların hiç biri insanların canına kastetmeyi haklı çıkartmıyor ama yaralananların trabzonsporlu olması da bizim taraftarımızı! masum yapmıyor.

Herkesin aklıbaşında davranması dileğiyle, yaralananlara acil şifalar diliyorum...

hüseyin1975
18.03.2008, 13:41
Hangi emniyet yapacak bunu.Ben maçtan önce etrafta bizi koruyacak sayılı kadar polis göremedim be.Adamlar bizi içeri almadı.can havliyle barikatı yıkıp içeri daldım ufaklıkla.yoksa bizi o ağızlarında salya akan adamlarla yüz yüze bırakacaklardı o emniyetteki adamlar. ben emniyet gförmedim girerken ama çıkarken vardılar ama onlara görev düşmedi gelmeseydiler hiç bence.

Türkiye Cumhuriyetinin Emniyeti yapacak!
Bakin Ingiltereye.
Holiganlar tamami ile Kontrol altinda.
Sabikali Hooliganlar Mac saatini Karakolde gecirmak zorundalar.

Bu yüzdendirki dis Ülkeye gittiklerinde ve biraz serbestlik gördüklerinde cami cerceveyi indiriyorlar.

kudu_61
18.03.2008, 13:49
Türkiye Cumhuriyetinin Emniyeti yapacak!
Bakin Ingiltereye.
Holiganlar tamami ile Kontrol altinda.
Sabikali Hooliganlar Mac saatini Karakolde gecirmak zorundalar.

Bu yüzdendirki dis Ülkeye gittiklerinde ve biraz serbestlik gördüklerinde cami cerceveyi indiriyorlar.

"...ingiliz polisinin, dünya polis teşkilatları içinde en başarısızlardan biri olduğu açıklandı. 'Civitas' adlı düşünce kuruluşu tarafından yapılan araştırmanın sonuçları, İngiliz polisinin, giderek artan suç oranlarını kontrol altına alamadığına işaret etti. Bunun nedeni olarak da polisin masa başında oturması gösterildi. Civitas, 1960'lı yıllarda suç oranlarının İngiltere'deki gibi keskin bir artış gösterdiği ABD, Almanya ve Fransa'nın polis teşkilatlarının ise başarılı bir grafik çizdiklerini bildirdi. İngiliz polisinin başarısızlığını suça odaklanamamasına bağlayan Civitas, ülkedeki suç oranlarının artık başa çıkılamayacak kadar yüksek bir noktaya ulaştığı yorumunda da bulundu. Buna karşılık İngiltere İçişleri Bakanlığı, ülkede suç oranlarının düşmeye devam ettiğini, hatta tarihin en düşük noktasına ulaştığını savunuyor..."
Bizim polisimizle başka polisi kıyaslamayın lütfen bizden iyisi yok.

Koray
18.03.2008, 13:51
yahu az sakin olun ya...ne 8taş'mış ki bizi böyle birbirimize düşürdü...

ÜNAL
18.03.2008, 13:55
Büyütülecek bir konu değil fakat delikanlı olan onu Trabzon da yapsın.

A.Hilal Çakıroğlu
18.03.2008, 13:55
yahu az sakin olun ya...ne 8taş'mış ki bizi böyle birbirimize düşürdü...Bizi birbirimize düşüren beşiktaş değil, aramızda olan ama ne yaptığını bilmeyenler.

Ayaz
18.03.2008, 13:59
Kabataşdan inönüye doğru yürürken, bir kısım arkadaş ellerine ilk taşı aldıklarında sodrum ne yapacaksınız taşı? savaşmaya gitmiyoruz diye uyardıklarım ve utandırıp attırdıklarım oldu, bizim sevgimiz kavgacılık değil desteklemek, sonra her ne olduysa dolmabahçe saat kulesinden taarruz ettiler, neymiş çarşıyı basacaklarmış, bu şekilde fevri bir harekete karşı tarafta kim olursa olsun tepki verirdi bence, bunun içine bizde giriyoruz, tabi birkaç çapulcu yüzünden hem sözde Trabzonsporlu ve isimleriyle örtüşmeyen eylemleri yapan çarşı grubuyla istenmeyen olaylar oldu, benimde yanımda arkadaşın omzuna bira şişesi geldi, ya başımıza gelseydi, sorumlusu kim olacaktı, emniyet ise tüm suçu bize yüklemekle meşguldü.. Yaralanan arkadaşlara acil şifalar diliyorum, artık desteklemenin savaşmak, saldırmak, küfür etmek, yeri geldiğinde çapulcu askeri olmak olmadığını benimseyip bilinçli, takımını destekleyen, toplu halde hareket edip bunu takımının faydası için kullanan bireyler olmayı biz kolayca öğrenemeyeceğiz ve hazmedemiyeceğiz anlaşılan.. Birçok basın organında da yer almıştır bu haber, yaptırımlar daha güçlü ve uzun süreli olmadığı sürece, bir kısım
serseri takımı çarşı bu gibi eylemleri sürdürmeye devam edecektir.

Ayşe Aygün
18.03.2008, 14:01
[QUOTE=hüseyin1975;1203568]Türkiye Cumhuriyetinin Emniyeti yapacak!

Arkadaşım ben TC emniyetini maçtan önce göremedim. eğer görmüş olsaydım eminim görevleirni yaparlardı.görmüş olsaydım barikatı kendi ellerimle yıkıp bulduğum transit binibuse siğinmazdım. eğer emniyeti görmüş olsaydım. izlmeye gittiğim bir maçta can derdine düşmezdim.

Uğur Aydın
18.03.2008, 14:01
Başından beri söylüyorum olayların ortasında kaldık,hiç bir şeydende haberim yoktu,kimin başlattığını bilmiyorum,ama Ayşenin dediği gibi, yiğeninide o esnada gördüm,çocuk hüngür hüngür ağlıyordu,az ilerde ondan daha ufak bir çocuğa taş gelmişti,ortalık çok karışıktı,taş,satır,bıçak,şişe,nasıl hemen organize olmuşlar hayret doğrusu!!!!!!!!!! çarşının hiçmi suçu yok arkadaşlar,savunmasız bir yığın insana dolu bira şişeleri geldi,haydi biz kendimizi bir yolla savunduk,yaa o çocukların hesabını kim verecek,yazık binlerce kez yazık,sonra Trabzonda niye olay oluyor diyorlar,adamlar arkamda,20 metre bile yok,inanınki atıpta vuramıyorlar,şişeler yanımızda patlıyor,hele polis resmen şok oldum,aç şu kapıyı diyorum,sen konuk takımdansın burdan giremezsin diyor,birde polis durmadan bizle dalga geçti,niye gelmişiz,ne olmuş,iddaamız yokmuş falan filan,herkes Trabzona düşman pazar günü daha iyi belli oldu,ayrıca gece olan bıçaklamayı görmedim,ancak olayın sonrasını gözlemledim,üç bjkliyi polis yere yatırmıştı,arabada yaralı bir taraftarımız,küfür ediyordu,poliste sus tahrik etme onları diyordu,bu kadarına pes!!!!!!!!!!!!

Koray
18.03.2008, 14:03
[quote=hüseyin1975;1203568]Türkiye Cumhuriyetinin Emniyeti yapacak!

Arkadaşım ben TC emniyetini maçtan önce göremedim. eğer görmüş olsaydım eminim görevleirni yaparlardı.görmüş olsaydım barikatı kendi ellerimle yıkıp bulduğum transit binibuse siğinmazdım. eğer emniyeti görmüş olsaydım. izlmeye gittiğim bir maçta can derdine düşmezdim.

abla snde abartıyosun bnce...kimse orda bayana tokat atmaz ne olursa olsun,hangi canın derdine düştün merak ediyorum...

POYRAZ
18.03.2008, 14:05
Gecen sezon Besiktas ile oynadigimiz maci Bursa'da meyhanede seyreden Trabzonspor ve Besiktas taraftarlari arasinda tartisma cikmisti. Bir Trabzonspor taraftari belinden silahini cekip Besiktas taraftarini öldürmüstü. Simdi ise kirip sise ile Trabzonspor taraftari yaralanmis. Böyle seyler bu ülkede oluyor. Gerci baska ülkelerde de oluyor ama bizde cok tuhaf bir sekilde oluyor. Bana göre bunun en büyük sebebi ülkede baska bir bir spor dalinin futbol kadar büyük ilgi görmemesi. Cogu KIS olimpiyatlari oyununda sporcumuz bile yok. Insanlar futbol manyagi olmus. Bazi insanlar futbolu anasinin namusundan daha önemli saniyor. Bu tür olaylarin olmasinin sebebi olarak, gecim zorlugu, cehalet, yeterli güvenlik önemlerinin alinmamasi, kulüp baskanlarinin ve medyanin kiskirtmalarini sebeb olarak gösterebiliriz. Yani insan ne yazacagini bilemiyor. Umarim bir daha böyle olaylar olmaz. Ayrica yaralanan renkdasa gecmi olsun dileklerimi iletiyorum.

karatasof
18.03.2008, 14:06
Büyütülecek bir konu değil fakat delikanlı olan onu Trabzon da yapsın.

Bu mantığı doğru bulmadığımı belirterek sana daha evvel Trabzon'da oynanan bir bjk maçından sonra istanbula giden bjk otobüsünden ellerinde palalarla çıkıp kahvede oturan Trabzon'lulara saldıranları hatırlatmak isterim.Sözümona aranan o otobüslerde onlarca kesici-delici alet bulunmuş ve Trabzon emniyetinde görevli memurlar misafirperverliği o kadar abartmışlardı ki kahvelerinde saldırıya uğrayan Trabzon'luları tartaklayarak palalı bjk'lileri otobüslerine bindirip eskortla il dışına çıkartmışlardı.Şimdi aynı şeyleri konuşmanın anlamı yok.Bu işler 80 sonrası siyasetin en iğrenç tecelli ettiği işler haline gelmiştir.Kimsenin hak-hukuk-adalet istediği yok.Güçlü daima haklıdır dustüru herzamankinden daha fazla bu alanda pik yapmıştır.Biz Trabzon olarak hem futbol hemde siyaseten eski gücümüzde olmadığımızdan kefenin hafif tarafı olmaya mahkumuz.

OYılmaz
18.03.2008, 14:06
Türkiyenin ve Dünyanın en centilmen en ateşli taraftarı olarak gösterilen Çarşı grubundan son icraatlar ! Trabzonda Kahve bastık diyen taraftar, her maça bıçak satır döner bıçaklarıyla giren taraftar , her maç öncesi ölüm tehditleri yağdıran taraftar vay anasını sayın seyirciler Çarşı Şiddete karşı

POYRAZ
18.03.2008, 14:09
birde polis durmadan bizle dalga geçti,niye gelmişiz,ne olmuş,iddaamız yokmuş falan filan
Ya su üzerimize vazife olmayan b.ka burnumuzu sokma zihniyeti her konumdaki insanimizin üzerine öylesine islemis ki. Sen polissin. Sanane. Adam gelmis mac seyredecek ama polis "Iddianiz yok" diyor. Sen görevini yap, birak iddiayi isini yap.

Külünkoğlu
18.03.2008, 14:10
Yaparlar bir "Küresel ısınmaya karşı" pankart, olurlar Türkiye'nin en iyi taraftarı !!!

Uğur Aydın
18.03.2008, 14:11
Zihniyet aynı zihniyet işte,biz takımımızı her alanda destekleriz,bunlara göre iddaan yoksa gelmeyeceksin,tamamen saçmalık

POYRAZ
18.03.2008, 14:11
Türkiyenin ve Dünyanın en centilmen en ateşli taraftarı olarak gösterilen Çarşı grubundan.....
Onu sen öyle saniyorsun malesef. Dünyada ne atesli taraftarlar var bir bilsen.

ÜNAL
18.03.2008, 14:12
Bu mantığı doğru bulmadığımı belirterek sana daha evvel Trabzon'da oynanan bir bjk maçından sonra istanbula giden bjk otobüsünden ellerinde palalarla çıkıp kahvede oturan Trabzon'lulara saldıranları hatırlatmak isterim.Sözümona aranan o otobüslerde onlarca kesici-delici alet bulunmuş ve Trabzon emniyetinde görevli memurlar misafirperverliği o kadar abartmışlardı ki kahvelerinde saldırıya uğrayan Trabzon'luları tartaklayarak palalı bjk'lileri otobüslerine bindirip eskortla il dışına çıkartmışlardı.Şimdi aynı şeyleri konuşmanın anlamı yok.Bu işler 80 sonrası siyasetin en iğrenç tecelli ettiği işler haline gelmiştir.Kimsenin hak-hukuk-adalet istediği yok.Güçlü daima haklıdır dustüru herzamankinden daha fazla bu alanda pik yapmıştır.Biz Trabzon olarak hem futbol hemde siyaseten eski gücümüzde olmadığımızdan kefenin hafif tarafı olmaya mahkumuz.
Bizim insanımız kendisi farkında olmadan eziliyor..Milletin ağzına da sakız oluyoruz.Sorun da burada işte İstanbul takımları imtiyazlı her ne kadar Trabzon da olsalar bile.
Önüne geçilemeyecek şeyler değil bunlar. Karadenizliliğimizi kullanırsak tabii..

Ayşe Aygün
18.03.2008, 14:16
[quote=ayse61;1203596]

abla snde abartıyosun bnce...kimse orda bayana tokat atmaz ne olursa olsun,hangi canın derdine düştün merak ediyorum...

Ben bana tok atıldı demedim Bana tokat atacak anasını birak yeryüne gelmedi be.. evet ben orda can derdine düştüm sadece kendimin değil yeğeniminde içi bira dolu bir şişe tam ayağının dibine düşüp ıskalasa yada başına vursa ne olurdu .evet ben can derdine düştüm ve minibuse saklandık yanımda çocuk vardı ve şoku atlatamadı. sen neyde bahsediyosun neyi abartıyorum. üzerimize doğru koşan ve bir hamle ile barikatı aşan ve canını o kalabalıkta kurtaran bizi. ve o şişeyi sadece bir cm ile çocouğun kafasına inemeden kurtaran benim. sakın bana abartıyosun deme.

Ayaz
18.03.2008, 14:24
Yaparlar bir "Küresel ısınmaya karşı" pankart, olurlar Türkiye'nin en iyi taraftarı !!!

tuttum bunu :) bunların tek derdi ilgi çekip sempatik olmak.. Ama gerçek şu ki bir kısmı sadece bunu meslek haline getirip serserilik yapmak için o statta yer almaktadırlar..maç esnasında 4 sefer aralarında kavga ettiler.. Durum sadece bizimle ile de ilgili değil yani.

POYRAZ
18.03.2008, 14:34
Ya bunlar bir halt degil. Yillar önce bir Besiktas - Trabzonspor macinda yani Inönü'de yeni kale arkasinda binlerce Besiktas tribünlerinde Besiktas taraftarinin arasina giren, asagi yukari 20 kisiden olusan Trabzonspor taraftarlari mac baslamadan önce onlarin carsi denen grubunun ortasinda Bordo - Mavi bayrak acmisti. Oradaki binlerce jimnastikci taraftardan hic birisi bir b.k yiyememisti. Allah'a yemin ederimki ben gördüm bunu. Hic kimsede Trabzonspor taraftarindaki cesaret yoktur. Ayni mactan sonra stadin yanindaki midibüslerin oldugu yerde akin akin sahildeki motorlarin oldugu yere inen binlerce Besiktasli birden yokus yukari kacmaya basladilar. Ellerinde sopalarla Trabzonspor taraftarlari asagidan yukariya dogru Besiktaslilari kovalamaya baslamislardi cünkü. Bunlar yapilmasi gereken seyler mi? Hayir. Bunlari yazmamin sebebi son günlerde biraz fazla duyar olduk bu carsi pazar kelimelerini, o yüzden yazdim. Kendi tribününde baskin yiyip hic bir b.k yiyemeyen insanlari kimse gözünde büyütmesin sakin.

Sevgi
18.03.2008, 14:52
[quote=ayse61;1203596]

Pazar günü hepimiz formalı atkılı 8-9 bayan yarım saate yakın Beşiktaş meydandaydık.O kadar bjk li taraftardan tek kişi dahi bırakın saldırıyı kötü tek kelime dahi söylemedi.Alkışlar ve tebrikler eşliğinde gideceğimiz yere vardık. Fakat yaklaşık 2 saat sonra bulunduğumuz yerden çıkıp stada yürümeye başladığımız da olay çok farklı bir boyut kazanmıştı.Önce bir telefon ''sakın dolmabahçeden gelmeyin, Taksimden gelin '' diye sonra 5 adımda bir bjk lilerin ''o tarafa gitmeyin sakın'' uyarısı sonra gelen başka bir telefon ''Taksim'den de gelmeyin, taksiyle gelin'' olayların çok dışında olmamıza rağmen yeterince gerilmiştik.stadın önüne vardığımızda duydukalrımız , öğrendiklerimiz ayrı bir şoktu.Taş yağmurundan zor kurtulan Asiye,Ayşe, Seval ve çocuklar, bjkli bir taraftardan omuz yiyen başka bir bayan arkadaşımız.Ne olmuştu da 2 saat önce bizi alkışlayan insanlar 2 saat sonra taş yağmuruna tutmuş, omuz atmıştı ? Bu sorunun cevabını olayların başından sonuna kadar olayların içinde olan bir kişi özetledi.''Bizimkiler başlattı''

Yani onlar hiçbir bayana değil tokat kötü bir söz bile söylemedi taki kendi taraftarımızın taşlı küfürlü saldırısına kadar.

Bu onları haklı çıkartır mı? Bence çıkartır.Önce iğneyi kendimize sonra çuvaldızı başkasına batıralım.

POYRAZ
18.03.2008, 15:02
Trabzon taraftari onlara saldirida bulunmussa bu onlara bayanlara omuz atma hakkini veriyor mu? Kücük cocuklara tas atma hakkini veriyor mu? Kim saldirida bulunmussa onlara omuz ve tas atsalardi madem.

Koray
18.03.2008, 15:02
[quote=esrarengiz61;1203601]

Pazar günü hepimiz formalı atkılı 8-9 bayan yarım saate yakın Beşiktaş meydandaydık.O kadar bjk li taraftardan tek kişi dahi bırakın saldırıyı kötü tek kelime dahi söylemedi.Alkışlar ve tebrikler eşliğinde gideceğimiz yere vardık. Fakat yaklaşık 2 saat sonra bulunduğumuz yerden çıkıp stada yürümeye başladığımız da olay çok farklı bir boyut kazanmıştı.Önce bir telefon ''sakın dolmabahçeden gelmeyin, Taksimden gelin '' diye sonra 5 adımda bir bjk lilerin ''o tarafa gitmeyin sakın'' uyarısı sonra gelen başka bir telefon ''Taksim'den de gelmeyin, taksiyle gelin'' olayların çok dışında olmamıza rağmen yeterince gerilmiştik.stadın önüne vardığımızda duydukalrımız , öğrendiklerimiz ayrı bir şoktu.Taş yağmurundan zor kurtulan Asiye,Ayşe, Seval ve çocuklar, bjkli bir taraftardan omuz yiyen başka bir bayan arkadaşımız.Ne olmuştu da 2 saat önce bizi alkışlayan insanlar 2 saat sonra taş yağmuruna tutmuş, omuz atmıştı ? Bu sorunun cevabını olayların başından sonuna kadar olayların içinde olan bir kişi özetledi.''Bizimkiler başlattı''

Yani onlar hiçbir bayana değil tokat kötü bir söz bile söylemedi taki kendi taraftarımızın taşlı küfürlü saldırısına kadar.

Bu onları haklı çıkartır mı? Bence çıkartır.Önce iğneyi kendimize sonra çuvaldızı başkasına batıralım.

bizimkiler haksız olabilir ama sonuçta bizim adamımız pislikte olsa sahip çıkmak zorundayız...

dünden beri okuyorum bizimkiler haksız bizimkiler haksız diye konuşuyolar,tmm hakısz olabilirler ama karşındaki taraftar topluluğuda tinercinin balicinin teki...demek sizi orda alkışlıyanlar normal aklı başındaki taratarlardı...size omuz atanlarda olay olmasa dahi o omuzu atacaktı...

bana bjk taraftarını savunmayın bunlar değilmiydi Trabzonda boş kahveye döner bıçaklarıyla girip,aynı şekilde dayak yiyip,dışarı atılmalarına rağmen bunu 8 senedir kendilerine etiket yapan ?..
bunlar değilmiyidi tribüğnlerine hepimiz ermeniyiz pankartları açan ?..bunlar değilmiydi geçen seneki ziya doğan'ın ilk maçında 2-3 yendiğimiz maçta bizi ilkten tribünlere çağıran maçtan sonra ana avrat küfreden...

Faik Yılmaz
18.03.2008, 15:04
Tamam hakkımızı yedirmeyelim filan ama ben stadyumda adam dövdük yaraladık diye gezinen insanlardan nefret ediyorum....

bizdende olsa rakip taraftarlardan da olsa

ÜNAL
18.03.2008, 15:07
Tamam hakkımızı yedirmeyelim filan ama ben stadyumda adam dövdük yaraladık diye gezinen insanlardan nefret ediyorum....

bizdende olsa rakip taraftarlardan da olsa
Ellerine ne geçiyor bilen var mı söylesin..

BOZOHAN
18.03.2008, 15:07
hesabını bir gün elbet verecekler....

Atalay
18.03.2008, 15:09
Arkadaşlar yaşandı ve bitti.... eziktaş takımının tinerci taraftarı yüzünden artık bir birimizi germeyelim...

Artık yeter arkadaşlar kırıp dökmeyelim....

Dedigim gibi yaşandı ve bitti..

İnşallah bir daha yaşanmaz..

Yaralı kardeşlerimize acil şifalar...

kudu_61
18.03.2008, 15:17
yorum yazmayacaktım gene dayanamadım burada kimse birbirine girmiyor ki sadece tartışılıyor tek istediğim trabzona gelecek muhtemel taraftarlar hakkında tehditkar açıklamalar yapılmadan yorumlar yapılsın...

SERDAR-61
18.03.2008, 15:21
bu olaylar çok yanlış ama bize bir dokunurlarsa biz onlara bin dokunuruz.artık bahar geldi trabzonda bir bahar temizliği yapmak gerekiyor. neyse biz futbolda şiddete karşıyız ama bunun TRABZONUDA var sefiller en son 9 sene önce tarftar gruplarıyla gelip bir boş kahve bastı kahve de olan toplam 2 trabzonlu kişiden biri bu sefiller silah çekti bunun görüntüleri çeşitli video sitelerinde var o sefillerin kaçısı çok güzeldi:D
bu koşunun trabzon etabıda var eğer buraya delikanlı gelip giderseniz bu taraftardan delikanlılığın ne demek olduğunu ÖĞRENİRSİNİZ.ama iş çıkarırsanız iş çıkarırsanız:D:D:D
o zaman ANLADIN SEN:)

ErseN_MaRTiN_61
18.03.2008, 15:24
herkes kendi çöplüğünde öter ortada fol yok yumurta yok , kapalının oraya yürümemiz hataydı olan oldu .

Mustafa K. Demirbaş
18.03.2008, 15:24
hava ayazmı ayaz sort sıyah uste beyaz trabzonda ............ besıktas
sahte yııldız takmayı mesaleler yakmayı bos kahveler basmayı sen ne sandın besıktas
seneye gorusuruz carsı ha unutmadan
CARSI BAYANLARIN TRIBUN DELIKANLILARIN

hüseyin1975
18.03.2008, 15:27
[quote=hüseyin1975;1203568]Türkiye Cumhuriyetinin Emniyeti yapacak!

Haklisin Kardesim.
Ben zaten sana inanmadigim icin yazmadim.
Elbette seni Magdur duruma düsürmüsler ama bu yapamazlar anlamina gelmez.

Devletin Vatandasa olan Görevlerinden birisi Vatandasin Emniyetidir.
Bunu saglayacak Kurumlardan birisi ise Emniyetdir.

Yapmamis olmalari onlarin eksigi yada ayibidir ve kesinlikle düzeltilmesi gerekir.

Ayrica Devlet Stadyumlarin icine ve etrafina Kameralar yerlestirmeyi sart kosmasi gerekir.

Agir ve caydirici cezalar cikarmasi gerekir.

Basina gelenlerden dolayi sana Gecmis olsun Dileklerimi sunuyorum ve Insallah birdaha böyle Tatsizliklar yasamazsin diyede diliyorum.

OYılmaz
18.03.2008, 16:33
Çarşı Trabzona gel gel gell Çarşı Trabzon gel gel gell

sanatik
18.03.2008, 16:45
Herşeyden önce Çarşı Bayanların, Tribün delikanlıların sloganını beğendiğimi söylemek isterim... Arkadaşların objektif olma gayretlerini anlayışla karşılıyorum ama biraz abartmıyor muyuz... Bu çarşı denen topluluk her maç öncesi saatlerce bir batakhaneleri vardır orada demlenirler..zil zurna sarhoş olduktan sonra ellerinde şişelerle stadyuma giderler... olayları anlatan arkadasların hepsinin ortak değindiği şey bira şişeleri değil mi...bizim arkadaslarımızı eleştirmede çok ileri gidiyoruz...bir arkadasımız, kendi renkdaşına seninle aynı havayı bile solumak istemem diyor... bence bunu kendi renkdaşı için değil de ayyaş çarşı için söyleseydi...

bu adamlar her türlü şiddeti yaparlar sonra da külünkoğlu'nun dediği gibi bir küresel ısınma pankaratı açarlar medyanın sevgilisi olurlar...
aynısını bir ramazan günü ankaragüçlülere de yapmışlar, ramazan günü sarhoş bir şekilde, ellerindeki bira şişelerini ankaralılara fırlatmış, ardından da medya olayları yüzde yüz çarpıtmıştı...

bir bordo mavi atkılı adam, bir milyon tane çarşı eder...arkadaslarımıza karşı bu kadar insafsız olmayalım...

birlik beraberlikden bahsediyoruz birlik olacagimiz yerde bile birbirine düsebiliyoruz.

"Çarşı Bayanların, Tribün delikanlıların" :--)

murat
18.03.2008, 16:52
ya kardesim ne sacma sapan yazilar yaziyorsunuz buralara ? yok carsi Trabzona gel bilmem ne ? Trabzon Turkiye cumhuriyetinin bir ilidir her vatandas gidebilir. Insan gibi gelip insan gibi gidene kimse karismaz zaten.

Bicaklanan 2 kisiye acil sifalar diliyorum.

Gamze
18.03.2008, 16:57
Çarşı bayanların tribün delikanlıların sözüne ben sadece gülüyorum.

İyi bir tribün görmek isteyenler dün bizim olduğumuz bölüme kulak verseymişler. ;) Bayanlar tribündeki yerini alacaktır her zaman ve idealist bir yaklaşım sayılsa da, bu kara düzeni temizlemek adına çalışan en önemli birliklerden olacaklardır. Rahatlıkla söyleyebilirim bunu. Delikanlılık da sadece cinsiyetle olmaz ayrıca... ;)

Türkiye'de en çok reklamı yapılan taraftar grubudur Çarşı. Yarısı kadar reklamımız olsa sanırım bugün tüm Türkiye bizi konuşuyor olurdu. :) Metin abi çok iyi dedi; adam öldürürler, adam bıçaklarlar, insanlara saldırırlar, sonra stadda ''Eyyamcı Bülent'' derler her şey bir anda kaybolu gider. Pazar günki olaylarda ben de bizim taraftarı çok eleştirdim ama hiç bir şey bir insanın canına kastetmeyi haklı çıkaramaz. Biz kendimize çeki düzen verelim diye konuşurken elbette karşı tarafı da sütten çıkmış ak kaşık yapmayacağız. Zaten taraftarımızla ilgili geniş eleştirim maç organizasyonu başlığında mevcut. Burda da karşı taraftan bahsetmiş olalım. ;)

İt kopuk dolu tribünler, sokaklar istemiyoruz... Bundan daha normal bir istek var mı???

Maç öncesinde değil, maç sonrasında yaralanan kardeşlerimize geçmiş olsun diyorum.

Murat Keçeci
18.03.2008, 18:01
hava ayazmı ayaz sort sıyah uste beyaz trabzonda ............ besıktas
sahte yııldız takmayı mesaleler yakmayı bos kahveler basmayı sen ne sandın besıktas
seneye gorusuruz carsı ha unutmadan
CARSI BAYANLARIN TRIBUN DELIKANLILARIN

:alkış::alkış::alkış:

Murat GENEL
18.03.2008, 18:39
o zaman ne diyoruz..

Çarşı Duvara Karşı!!!:D

alihan_61
18.03.2008, 18:47
Besiktas Rize Macinda Trabzondaki Arkadaslarimiz Carsiyi Karsilayin Diorum...havaalanindan Baslayalim Karsilamaya..gorsunler Nereye Geldiklerini Hemde Rizeli Kardeslerimize Destek Oluruz...

guci 29
18.03.2008, 18:57
Geçmiş olsun ne diyelim.. (Hep aynı, hep aynı...)

ÖmerFarukYılmaz
18.03.2008, 18:58
Allah Acil şifalar versin kardeşlerimize....

Ayrıca bu haın saldırıyı yapan 'tınercı' ınsanımsılarıda kınıyorum.

jackal
18.03.2008, 18:58
"CARSI BAYANLARIN TRIBUN DELIKANLILARIN"

Bende bu sözü beğendim...baya güzel...

Herkes özellikle istanbul basını şu çarşı grubunu övemkle bitiremiyor..adamların sahada ve saha dışında yediği nane klamadı....Bizim taraftarımızın üstüne fazla geliniyor...Bizim taraftarımızın yapabileceği en kötü hareket onların yaptığının yanına yaklaşamaz...

100 eziktaş taraftarı 1 Trabzonspor taraftarı edemez...

guci 29
18.03.2008, 19:02
"CARSI BAYANLARIN TRIBUN DELIKANLILARIN"

Bende bu sözü beğendim...baya güzel...
Ne'sini beğendin, anlat da biz de bilelim? :rolleyes: :cool:

jackal
18.03.2008, 19:38
Ne'sini beğendin, anlat da biz de bilelim? :rolleyes: :cool:

İnce göndermeyi anlamıyorsan sana anlatacak değilim. sırf senle tartışmaya girmemek için bu kadar kısa ve kibarca cevaplıyorum...Yoksa cevabım daha sert olurdu.....