PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Formula 1

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Kaya
07.10.2006, 13:59
Yarış başladıktan sonra Reno'lar iyi çıkış yapamazlarsa baya bir avantajlı oluruz ama Reno'lar genelde çok iyi bu işte. Gerçi önlerinde ilk defa Toyota'lar olacak. Belli de olmaz. Dediğim gibi yarış başladıktan sonra sıralama değişmezse Schumi farkı baya açabilir ve Reno'lar çok zaman kaybedebilirler.

schumi
07.10.2006, 14:06
muhtemelen iyi çıkış yaparlar, bide sezonun bu son iki yarışında diğer pilotlar pek fazla rahatsız etmezler şampiyonluğa oynayan pilotları.. Türkiye'deki hataya düşmeyiz sanırım, zaten açıklamalarda bu doğrultuda geldi ferrariden massa muhtemelen startla beraber michae'in pozisyonunu güçlendirmek için çalışacaktır..

Uğurtan
08.10.2006, 00:45
Umarım renolar önde bitirir..Asla ne renocuyum nede alonso taraftarı ama ferrari ve schumi denen artiste kılım sadece..

Kaya
08.10.2006, 01:17
Umarım renolar önde bitirir..Asla ne renocuyum nede alonso taraftarı ama ferrari ve schumi denen artiste kılım sadece..

Artist mi? Poff...

Remzi
08.10.2006, 11:55
http://www.superspor.com/images/19/55/3299_B_allonso013.jpg
Alonso şampiyonluğa koşuyor!
Formula 1'de Japonya Grand Prix'sini kazanan Renault pilotu Fernando Alonso, son yarış öncesinde şampiyonluk mücadelesi verdiği Ferrari pilotu Michael Schumacher önünde büyük avantaj yakaladı. Formula 1'e son kez evsahipliği yapan ve gelecek sene yerini Fuji Pisti'ne bırakacak olan Suzuka Pisti'ndeki 53 turluk mücadelede, pilotlar toplam 307.573 kilometre yol kat etti.

Mücadeleye 5. sırada başlayan Renault pilotu Fernando Alonso, sonuna kadar kopmadığı yarışta, bitime 16 tur kala en büyük rakibi Ferrari pilotu Michael Schumacher'in motor arızası nedeniyle yarış dışında kalmasıyla büyük bir şans yakaladı ve rahat bir birincilik kazandı.

Sezonun son yarışı olan Brezilya Grand Prix'si öncesinde Alonso'nun 10 puan gerisinde kalan efsane pilot Michael Schumacher ise umudunu son mücadeleye bıraktı.

Japonya Grand Prix'sinde Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa ikinci olurken, Renault pilotu Giancarlo Fisichella ise üçüncülüğü elde etti. Brezilya Grand Prix'si öncesinde pilotlar ve markalar klasmanında puan durumu şöyle oluştu:

Pilotlar Sıralaması:
2. Michael Schumacher (Almanya) Ferrari 116
3. Felipe Massa (Bezilya) Ferrari 70
4. Giancarlo Fisichella (İtalya) Renault 69
5. Kimi Raikkonen (Finlandiya) McLaren 61
6. Jenson Button (İngiltere) Honda 50
7. Rubens Barrichello (Brezilya) Honda 28
8. Juan Pablo Montoya (Kolombiya) 26
9. Nick Heidfeld (Almanya) BMW Sauber 23
10. Ralf Schumacher (Almanya) Toyota 20
11. Pedro de la Rosa (İspanya) McLaren 18
12. Jarno Trulli (İtalya) Toyota 15
13. David Coulthard (İskoçya) Red Bull 14
14. Mark Webber (Avustralya) Williams 7
15. Jacques Villeneuve (Kanada) BMW Sauber 7
16. Robert Kubica (Polanya) BMW Sauber 6
17. Nico Rosberg (Almanya) Williams 4
18. Christian Klien (Avusturya) Red Bull 2
19. Vitantonio Liuzzi (İtalya) Toro Rosso 1

Markalar Sıralaması:
2. Ferrari 186
3. McLaren Mercedes 105
4. Honda 78
5. BMW Sauber 36
6. Toyota 35
7. RedBull Ferrari 16
8. Williams Cosworth 11
9. Toro Rosso Cosworth 1

Sezonun son yarışı Brezilya Grand Prix'si, 22 Ekim Pazar günü Irterlagos Pisti'nde yapılacak.

Miraç Atalay Çiftçi
08.10.2006, 12:00
heyyttt beaa şansa bak sen buraya kadar gel....
Ahhh...ahhhh...

Efsaneyi izlemek için sabahın erken saatinde kalktım üstelik bugün pazardı...Biliyordum yıllar önce sennaları nasıl bize anlattılarsa yıllar sonra bizde schumi'yi çocuklarımıza-yorunlarımıza anlatacaktık...anlatacagız....

Kaya
08.10.2006, 12:07
Geçen sene McLaren yüzünden şampiyon olan adam şimdi yine balıyla şampiyon oldu. Töbe yarabbim.

http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gifhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gifhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gif

Remzi
08.10.2006, 12:10
Ne balı abi yaa adam haketti bence Mclareni tutan biri olarak bunu bilir bunu söylerim.Ve de geçen sene hep ferrari schuminin kendi hataları yüzünden şampiyon olamadı..

Kaya
08.10.2006, 12:16
Ne balı abi yaa adam haketti bence Mclareni tutan biri olarak bunu bilir bunu söylerim.Ve de geçen sene hep ferrari schuminin kendi hataları yüzünden şampiyon olamadı..

Sen biraz daha fazla Formula 1 seyret...

Geçen sene McLaren devamlı motor sorunu yaşayarak şampiyonluğu Alonso'ya bırakmıştır...

Ek olarak geçen sene ne Ferrari'nin ne de Schumi'nin tek hatası vardır. Bas bas bağırdı herkes Bridgestone lastikleri çok kötüydü diye...

Uğurtan
08.10.2006, 12:16
Allahtan başka bişi istesem olacakmış iyi ya bölece kurtulduk schumi den de darısı futbolseverlerin hakan şükürden kurtulmasında:D Buarada yanlışlık olmasın Sonuna dek BMW liyimdir;)

Kaya
08.10.2006, 12:17
Allahtan başka bişi istesem olacakmış iyi ya bölece kurtulduk schumi den de darısı futbolseverlerin hakan şükürden kurtulmasında:D Buarada yanlışlık olmasın Sonuna dek BMW liyimdir;)

Schumi ve Hakan Şükür benzetmesi... Çok enteresan...

Uğurtan
08.10.2006, 12:31
Kaya abi kızma yaw:) sevmiyom adamı ve formula da artık genelde herkesin bıraksa da kurtulsak dediği adam h.şüküre de öle diyor futbol camiası;) ordan benzettim yaw:D

schumi
08.10.2006, 12:54
yarış için fazla söylenecek birşey yok!
buraya kadar mücadeleyi getirdiği için michael schumacher'e ve ferrari'ye teşekkür etmeli formula1 dünyası..
alonso iyi pilot, hatasız sürebilen bir pilot ama bugün michael schumacher yarış dışı kaldıktan sonra sergilediği tavır ile belkide bir şampiyonun nasıl davranması gerektiği dersini verdi..şampiyonanın en kritik yarışında bir motor problemi yüzünden yarış dışı kalmasına rağmen kendi ekibinin bütün teknik elemanları ve mühendislerinin yanına giderek onlarla vedalaştı.. hafta içi fernando alonsonun yaptığı gibi takımını yada başka birilerini suçlamadı aksine buraya kadar rekabetin sürmesini sağlayan çalışanlar ve mühendislerle kucaklaştı.. bana göre michael'in farklılığı burdan geliyor..

schumi
08.10.2006, 13:01
Kaya abi kızma yaw:) sevmiyom adamı ve formula da artık genelde herkesin bıraksa da kurtulsak dediği adam h.şüküre de öle diyor futbol camiası;) ordan benzettim yaw:D

bir fark var ama orayı atlamışsın...
h.şükür ölmüş eşşek gibi dolaşıyor sahanın içinde, kıyasladığın adam ise son sezonunda bile katıldığı yarışların yaklaşık yarısını kazanıp üstüne birde bundan önce kırdığı rekorlara yenilerini ekleyebiliyor..
neyse sen yine nefret etmeye devam et ama bazı gerçekleri de bilerek nefret et, biri sorarsa söylersin.

Şahinoğlu
08.10.2006, 13:41
Alonso hakikaten çok iyi bir pilot Schumi'nin avantajı vardı morali yüksekti geriden gelip yakalamıştı Alonso'yu be bu Alonso'da ve Renaultta büyük bi baskı yarattı baskıda hatayı getirir Alonso'dan ve Renaulttan büyük hatalar bekledi herkes tabi bu hatalar pistte beklendi ama hataları pist dışında yaptılar daha çok basın toplantıları Schumi'nin sıralamalarda 6. oluşundan sonra zavallı Schumi gibi gereksiz yakışmayan laflar ettiler sakin olamadılar, ama Alonso genç olmasına rağmen ,rakibinin Schumi olmasına rağmen ve bu baskıya rağmen pistte hata yapmıyosa tebrik etmek gerekir diye düşünüyorum , ayrıca bu bir yarış abartmayalım , burda Ferraciler Mclarenciler işte Schumciler ALonso'cular diye kendimizi gruplara sokmanın anlamı yok ben ALonso'yu destekliyorum bir yarış ben kazandım diye bak gördünmü Alonso daha iyi bi pilot ertesi yarış Schumi kazandımı bak gördünmü Schumi daha iyi bi pilot gibi laflar ederek kendimizi ayrı gruplar haline sokmanın anlamı yok herkes bir burda unutmayalım lütfen .

Oruç
08.10.2006, 14:20
Schumacher yenilgiyi kabul ettim dedi. Biz de Şampiyon Alonso'yu tebrik edelim. Umarım bu son şampiyonluğu olmaz. Devamını McLaren'de isteriz ;)

selcuk
08.10.2006, 14:21
bugün gercekten schumiyi acidim
ama kutsal ramazan gününde allah alonsoya sampiyonlugu daha layik görmüs

Mert67
08.10.2006, 15:55
alonso bu avantajı kaybetmeyip şampiyon olur bence.

Uğurtan
08.10.2006, 16:12
bir fark var ama orayı atlamışsın...
h.şükür ölmüş eşşek gibi dolaşıyor sahanın içinde, kıyasladığın adam ise son sezonunda bile katıldığı yarışların yaklaşık yarısını kazanıp üstüne birde bundan önce kırdığı rekorlara yenilerini ekleyebiliyor..
neyse sen yine nefret etmeye devam et ama bazı gerçekleri de bilerek nefret et, biri sorarsa söylersin.
Abi ya ben fanatizmle kimseyle tartışmak için böle sölemiyorum Bülent korkmazı nasıl sevmemişsem hayatım boyunca(ki birçok başarıları vardır en istikrarlı futbolculardan biridir) Schumiyi de öle sevmem..Ama başarılarını inkar etmiş değilim..

Tek bazılarına katılmadığım nokta schumi efsane oldu olacak deniyo ya şukadar söliyim schumi asla bi senna yada hakinen olamiycak sadece başarı yetmiyor işte..

Kaya
08.10.2006, 16:23
Abi ya ben fanatizmle kimseyle tartışmak için böle sölemiyorum Bülent korkmazı nasıl sevmemişsem hayatım boyunca(ki birçok başarıları vardır en istikrarlı futbolculardan biridir) Schumiyi de öle sevmem..Ama başarılarını inkar etmiş değilim..

Tek bazılarına katılmadığım nokta schumi efsane oldu olacak deniyo ya şukadar söliyim schumi asla bi senna yada hakinen olamiycak sadece başarı yetmiyor işte..

Schumi'den sonra Senna ve Prost gelir.
İkisini topla sonuç Schumi çıkar.

Hatta ve hatta Hakinen'i bu işi katman çok manasız. Hakinen belkide F1 dünyasına gelmiş geçmiş en iyi aracı kullandı. İlk şampiyonluğunda takım arkadaşının Schumi'yi bilerek yarış dışı bırakması sonucu ve 2. şampiyonluğunda da en büyük rakibi Schumi'nin ayağı kırılması sonucu şampiyon olmuştur. Çok yürekli de değilmişki hemen bırakma gereği duyup başka dallara sıçradı...

İstesekte istemesekte Schumi bir efsanedir. Efsane dediğiniz pilotların 1.liklerini toplayın Schumi ile kıyaslayın derim ben.

schumi
08.10.2006, 16:33

o senin görüşün.. bu şekilde düşünenler yok demiyorum.
bana göre ve genele göre michael schumacher gelmiş geçmiş en büyük F1 pilotudur.. yaşayan efsanedir..

nasıl senna ölünce efsane olmuş ise michael schumacher'de yaşarken, yarışırken efsaneleşmiştir.. şimdilik ötesi yok.. ilerde bir gün ölünce hangi mertebeye çıkacağını beraber göreceğiz

canim TS
08.10.2006, 17:55
Geçen sene McLaren yüzünden şampiyon olan adam şimdi yine balıyla şampiyon oldu. Töbe yarabbim.

http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gifhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gifhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gif

Evet bali olabilir ama.
Formula birde olsaydi, motor patlamasaydi, etseydi olmuyor bu böyle bir spor. Bana göre gecen sene de bal olmasina ragmen, Alonso iyi bir pilot. Ve bu sezon Sampiyon olursa, bana göre haketmistir.
Gecen sezon bende cok sinirliydim, McLaren olamadi diye, ama Renault kizmak veya Alonso kizmaga gerek yok, motorlar patlamasaydi gecen sezon Kimiydi sampiyon.

Schumi yi tebrik ederim, yarisi bitirdikten sonra, takim arkadaslarina giderek, herkese teker teker tebrik etmek, cok iyi biri oldugunu kanitladi.

Evet efsane olmus Schumi, bunu ben Schumi veya Ferrari taraftari olmayarak söylüyorum, bunuda kimse tartisamaz.

Ama yine diyorum, Alonso Sampiyon olursa kesinlikler haketmistir. Bir yaris kaldi formula 1 de hersey olur. Onun icin son yarisi beklemek lazim.

sheva
08.10.2006, 18:36

yaaau bi ilerleyin artık. bi ilerleyin artık çıkarın at gözlüklerinizi efendim.. shumi şampiyon olunca tarih yazmış olacak başkası şampiyon olunca ya başka takımların yardımıyla ya da balıyla şampiyon olmuş olacak. yaau bi bırak git yauu.

İleli
08.10.2006, 22:48
2-3 sene motoru yanmayan ferrarinin motoru adamin en kritik yarisinda iflas etti ender olur bu ferraride, ise bak ne diyecegimi bilemiyorum yarisa bakmak icin yatmadim bile cok uzgunum su an cok..

Kaya
08.10.2006, 23:23
yaaau bi ilerleyin artık. bi ilerleyin artık çıkarın at gözlüklerinizi efendim.. shumi şampiyon olunca tarih yazmış olacak başkası şampiyon olunca ya başka takımların yardımıyla ya da balıyla şampiyon olmuş olacak. yaau bi bırak git yauu.

İlerlemeye ihtiyacaım yok. gerekte yok. Sen bırak git...

Mesut AKYILDIZ
09.10.2006, 10:58
İnşallah bir akisilik olmaz da Brezilya da Renault ve Alonso şampiyonlugunu ilan eder, yıllardır Mclaren Mercedes'in yaşadıgı problemi Ferrari'nin de kritik bir yarışta yaşaması üzücü olsa da Alonso adına çok sevindim. Forza Renault anlaşılan, ben burda Renault'a ve Alonsoya birçok spor dalında hegomonik güçlerin oluşmasını istemediğimden sempati duyuyorum açıkçası, anlayacagınız anti schumi veya Ferrari de diyebilirsiniz.

Naim
09.10.2006, 11:51
Yinede Gelmiş Geçmiş En büyük pilot Sensin
Yinede Gelmiş geçmiş En büyük F1 Takımıda Biziz

Erbay
09.10.2006, 12:48
Schumacher ile Alonso'yu kıyaslamam ben.Bir sporcu için ölüsü yeter derler ya.İşte bu da Schumacher'in ölüsü.Adamın ölüsü yetiyor be.

corleone
09.10.2006, 13:49
bu yarış değil de iki üç yarış önce olsa yine umudumuz olacaktı, ama artık tek isteğimiz efsanenin brezilyada birincilik kürsüsünde veda etmesi...

Hekimoğlu
09.10.2006, 14:10
merak ediyorum balonso da 37 yaşında şampiyonluk kovalayabilecek mi?

Naim
09.10.2006, 15:29
Bizim Toprakların bir deyimi vardır
İspirlinin ölüsü Bayburtlunun Dirisi misal
Schuminin Ölüsü Balonsonun Dirisi :D
bu arada görelim bakalım Balonsa ne kadar büyük bir pilot Mc de ne yapacak

Kaya
09.10.2006, 15:46
Bizim Toprakların bir deyimi vardır
İspirlinin ölüsü Bayburtlunun Dirisi misal
Schuminin Ölüsü Balonsonun Dirisi :D
bu arada görelim bakalım Balonsa ne kadar büyük bir pilot Mc de ne yapacak

Bu genç yaşta bu kadar konuşan Alonso şimdiden sevilmemeye başladı. NBA'de ki Kobe'ye döndü. Şampiyonluk mücadelesi verirken takımına suçlamalarda bulunması gerçek karakterini gösteriyor. McLaren'e gidince Reno takım patronunun gelecek sezon Alonso için neler diyeceğini çok merak ediyorum. Yerden yere vuracağına eminim.

murat
09.10.2006, 17:13
Bu genç yaşta bu kadar konuşan Alonso şimdiden sevilmemeye başladı. NBA'de ki Kobe'ye döndü. Şampiyonluk mücadelesi verirken takımına suçlamalarda bulunması gerçek karakterini gösteriyor. McLaren'e gidince Reno takım patronunun gelecek sezon Alonso için neler diyeceğini çok merak ediyorum. Yerden yere vuracağına eminim.

kiskaaananlar catlasin, kiskananlar catlasin.....

Hey gidi Alonso bu yasta firtina gibi esiyor pistte, schumacherin rekorlarini simdiden tarihe gömmeye basladi....

Yok mclarene gidince ne olacakmis falan filan, hepsi hikaye.... 2 hafta sonra sampiyon olunca kral artik Alonsodur hadi birkere aldi Schumacherden sampiyonlugu sans dediniz ikincide ne diyeceksiniz merak ediyorum...

Insaallah aksilik olmazda kalleslikte en basi ceken Schamer sampiyon olamaz, asla yaptigi pislikleri unutmadim ve unutmiyacagim...

Murat'
09.10.2006, 17:20
ALONSO renaultden şampiyon olarak ayrılacak ama keşke renaultta kalsaydı bir dsahaki sene mclarende bu kadar iyi olmayacaktır bence montaya gibi olması muhtemel

Şahinoğlu
09.10.2006, 18:13

Yapma Kaya'cım esas bu lafları etmesini gençliğine vermen lazım zamanla daha olgunlaşacaktır zaten ama kim tarafından sevilmiyoki Alonso valla ben bayılıyom Ferrari'ciler ve Schumi'ciler tarafından ağzıyla kuş tutsa zaten sevilmiycek bence sürüş stili Schumi'den çok daha güzel bu yaşta olmasına rağmen bu Schumi şampiyon olsada farketmezdi benim için sonuca göre değil sürüş stiline göre değerlendiriyorum ve Alonso diyorum helal olsun çocuğa , Montoya'nın stilinede hastaydım ama bıraktı erkenden , seneye ise Mclaren'de izliycez Alonso'yu Mclaren teknik aksaklıklarını gidererek gerekli yatırımı yaparsa Alonso'nun seneyede arabanın hakkını vericeğinden şüphem yok, dün tekrar izledim spikerimiz o kadar taraflı anlatıyoki yarışı Ferrari'nin motoru iflas edince hiç beklenmedik bir olay diyo sürpriz diyo , aynı şey kaç kere Alonso'nun başına gelince sürpriz olmuyo ama , benim için bu yarışta geçilseydi idi gene Alonso 1 numara olucaktı dediğim gibi sürüş sitiline hastayım :)

noname
09.10.2006, 21:47
Montoya'nın sürüş stili.. geçmek için her şeyi yapmak, gerekirse önündeki adama çarpan, hem kendi hem de çarptığı adamı yarış dışı bırakan bir adam.
Ben işteydim yarış sırasında. Ferrari'yi diğer takımlardan ayıran, doğru tercihleri ve sorun çıkarmayan arabaları olmuştur. 2 senedir olan sorunlarını yeni aştılar ve o kadar geriden gelip neredeyse şampiyon olacaktılar.
Nasıl ki 90 dakika bitmeden ümidimi kesmem. AlanZoo nun şampiyon olmasını istemiyorum..

ts_fan
10.10.2006, 12:40
''Schumi çok dik durdu...Efsaneye yakışan hareketler, tavırlar...''
Hiç beklenmedik bir anda hemde motor arızası (Ferrari'de yıllardır görülmeyen birşey) sebebiyle yarış dışı kalıp Alonso'ya hem yarışı hemde büyük bir mucize olmadığı takdirde şampiyonluğu kaptıran biri olarak Schumi'den nasıl davranması bekleniyorduki?Gidip takım şefini, mühendisleri, pitstop elemanlarını darp mı edecekti, onlara mı saldıracaktı?Schumi motor sporlarında hiçte yadsınmaması gereken bir durumla karşılaştı ve motor arızası nedeniyle yarış dışı kaldı.Yarış sonrası yaptığı tavırlar öyle dillendirilecek kadar büyük şeyler değildi, bence olması gerektiği gibi davrandı 37 yaşındaki tecrübeli bir sporcu olarak.Kendisini hiç sevmememe rağmen, Schumi F1'e damgasını vuran pilotlardan biri olarak tarihe geçmiştir.Yalnız daha öncede söylediğim gibi bu sporda benim için zirvede olan bir kişi vardır o da Senna'dır ve Senna öyle istatistiklerle falan geçilecek biri değildir.Bu durum aynı majesteleriy Michael Jordan'ı istatistiksel olarak kim geçerse geçsin onun gölgesine yanaşamayacak tarzı birşeydir.Son olarak Alonso büyük pilot olabilecek mi olamayacak mı?Onu da bu sene ve bundan sonraki senelerde Mc'Laren'de veya başka takımlarda göstereceği performanslardan sonra değerlendirebilme şansına kavuşacağız.

sheva
10.10.2006, 12:42
Montoya'nın sürüş stili.. geçmek için her şeyi yapmak, gerekirse önündeki adama çarpan, hem kendi hem de çarptığı adamı yarış dışı bırakan bir adam.
Ben işteydim yarış sırasında. Ferrari'yi diğer takımlardan ayıran, doğru tercihleri ve sorun çıkarmayan arabaları olmuştur. 2 senedir olan sorunlarını yeni aştılar ve o kadar geriden gelip neredeyse şampiyon olacaktılar.
Nasıl ki 90 dakika bitmeden ümidimi kesmem. AlanZoo nun şampiyon olmasını istemiyorum..
alla alla montoya tarifiniz nedense bana mika'nın önüne her yarışta araba kıran shumiyi hatırlattı... çok ilginç..

corleone
10.10.2006, 12:54
Insaallah aksilik olmazda kalleslikte en basi ceken Schamer sampiyon olamaz, asla yaptigi pislikleri unutmadim ve unutmiyacagim...
sen de bu forumda yöneticisin...

corleone
10.10.2006, 12:56
alla alla montoya tarifiniz nedense bana mika'nın önüne her yarışta araba kıran shumiyi hatırlattı... çok ilginç..
mesela iki örnek versene?

Naim
10.10.2006, 16:12
Ne schuminin kırdığı Rekorları Kıracak adam çıkacak
Ne de Schumi kadar F1 dünyasında Efsane olacak birisi
8 olmadı belki Şampiyonluk sayısı
ama Zaten gerisinden gelen kimse6 ya ulaşamıyacak ki

Murat'
10.10.2006, 16:23
bence alonso msclarene değilde ferrariye gitmiş olsaydı schumaeri geride bırakabilirdi....

noname
10.10.2006, 17:42

Kaç kere schumi kazaya neden oldu, kaç kere montoya kazaya neden oldu? Hakkinen olayına girersek olay McLaren'le Ferrari arasındaki farkı görmemize yol açar. Burada strateji ve mekanik sorunları konuşuruz bunlar ayrı.

cınar#7
10.10.2006, 18:55
galiba Brezilyada Mclarenın 2.pilotu Hamilton olucak gelecek senenin provası,Raikkonen 1.olarak Mclarena veda etse guzel olurdu aslında

murat
10.10.2006, 19:56
sen de bu forumda yöneticisin...

sevgili kardesim, alakasini anlatta bileyim ?

canim TS
10.10.2006, 20:32
galiba Brezilyada Mclarenın 2.pilotu Hamilton olucak gelecek senenin provası,Raikkonen 1.olarak Mclarena veda etse guzel olurdu aslında

evet Lewis hamilton olacak gibi, ingiliz pilot. Bakalim

Remzi
10.10.2006, 21:08
desenize artık hamilton ve alonso yu destekliycez

canim TS
10.10.2006, 22:25
desenize artık hamilton ve alonso yu destekliycez

Alonsoyuyu simdiden basladim zaten desteklemege, ama McLaren ve Alonso seneye ne yapacak görecegiz.

corleone
11.10.2006, 12:18
sevgili kardesim, alakasini anlatta bileyim ?
tuttuğumuz desteklediğimiz, fanatiği olduğumuz schumacher'e, defalarca burada insanların no post almasına sebep olmuş gerginliklerin yaşanmasına sebep olmuş bir uslupla kalleş ve yaptığı pislikler diye itham etmişsin, burada yönetici olmasan boşver diyeceğim de, neyse...

Uğurtan
11.10.2006, 15:26
Schumiyi asla sevmeyeceğim..Formula'nın Schumiden kurtulduğuna sevineceğim...

Forza BMW..Bir gün inşallah;)

Kaya
11.10.2006, 16:21
Schumiden kurtulduğuna formula'nın buna sevineceğim..

Güzel bir yorum...

ts_fan
11.10.2006, 16:25
Güzel bir yorum...
Kaya çok pisliksın:D

Gürkan
11.10.2006, 17:20
burada pilotların sürüş kabiliyetlerimi tartışılıyo yoksa karakaterlerimi.Schumacher pilotluguna laf edeni Allah taş eder taş.

murat
11.10.2006, 18:00
tuttuğumuz desteklediğimiz, fanatiği olduğumuz schumacher'e, defalarca burada insanların no post almasına sebep olmuş gerginliklerin yaşanmasına sebep olmuş bir uslupla kalleş ve yaptığı pislikler diye itham etmişsin, burada yönetici olmasan boşver diyeceğim de, neyse...

Gercekleri yazdim sadece! Yonetici olmam birseyi degistirmez ayrica. Istiyen Alonsoya kalles der istiyen Schumachere bu ozgur ifadenin verdigi bir ozgurluktur.

Yazimda bir hata varsa diger yonetici arkadaslara sikayetinizi bildirebilirsiniz ama burasi Trabzonspor forumu Schumacher sevenler veya Alonso sevenler forumu degil.

murat
11.10.2006, 18:02
Ayrica bu konuda kufur olmadigi muddetce no post cezasi veren butun yonetici arkadaslarimi kiniyorum ;)

sweetrose
14.10.2006, 09:26
Formula 1 tutkunlarına müjdeli haber Bernie Ecclestone'den geldi, Belçika'nın Spa Pisti 2007 yılında tekrar takvimde olacak. Tarihi pistin dönüşü 16 Eylül 2007'deki yarışla olacak. Bernie Ecclestone piste 40 milyon Avro'luk bir yenileme ve iyileştirme çalışmasının uygulanacağını belirtti.

2007'yle birlikte takvimdeki yarış sayısının bir arttırılacak olması, kafalarda eklenecek pistin hangisi olacağı sorusunu uyandırmıştı. Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone ve yeni yönetim ekibi bu soruya 'Spa' cevabını verdi. Pistin geri dönüşü taraflar arasında imzalanan kontratla resmiyet kazandı.

Pistin geleceği yapılacak yenileme çalışmalarına ve 16 Eylül 2007 Pazar günü düzenlenecek yarışın performansına bağlı olacak. Bu unsurlar tarafları tatmin ederse, Belçika'nın tarihi pisti takvimdeki kalıcı yerini almış olacak

Kaya
22.10.2006, 17:22
Formula 1'e elveda dememe çok az kaldı...

Ne Formula 1 ne yeni Kimi ne de Ferrari. Sadece sen M.Schumi...

Bir devir kapanıyor ve moralim bozuk. Güle Güle EN BÜYÜK EFSANE!..

Kendi açımdan yılın fotosu budur...BMW-Sauber
http://www.turkiyef1.com/images/photos/bmw_thanks_michael.jpg

sweetrose
22.10.2006, 18:34
eVET kAYA bir dönem kapanıyor... İmparatorlukların elbet yıklıdığı gibi.. ama hiç imparatorluk peşinde dirlik bırakmadı... alonso kapışsın...

Şahinoğlu
22.10.2006, 22:51
Evet Alonso 2.şampiyonluğunu ilan etti yaşasın yeni kral :)

Kaya
23.10.2006, 00:21
Schumi'nin bırakmasını resmen kabullenemiyorum. Bugün ki performansına bile şapka çıkartılır. Of yaa...

pacos_bill
23.10.2006, 01:10
Eğer Formula 1 deyince akla ilk gelen isim Schumacher ise bunun sebebi bugünkü son yarışı ile daha iyi anlaşılmış oldu. Belki de bir çok insan sırf onu görebilmek için ilk defa izledi F1'i ve bu organizasyona ısındı. Çok çok erken veda etti, bugünkü performansının gösterdiği kadarıyla pistlere. Teşekkürler Schumi, bize seni seyretme zevkini yaşattığın için.

Naim
23.10.2006, 10:58
Ne kadar büyük bir pilot olduğunu F1 in gelmiş geçmiş en büyük pilotu olduğunu defaatle ispat eetin
yetmedi
37 yaşında son yarışında hiç bir şekilde şampiyonluk yakalma şansın kalmamışken dahi yarışa verdiğin değer uğruna yine kendinden beklenen büyüklüğü gösterdin.
Senden Sonrada şampiyonlar çıkacaktır rekorlarının bir kaçını kıracak rekortmenler olacaktır
ama hiç biri senin gibi efsana olmayacaktır
Ne şanslıyız ki senin gibi bir efsane pilotu izleme imkanına erdik.

Teşekkürler Micheal!
Tifosiler Seni Asla unutmayacak

Erbay
23.10.2006, 16:36
Şimdi bırakması daha iyi oldu.Kötü gününü bile görmedik.Eskiden birini tutardım o bıraktı,sonra Schumacher'i izleyeyim dedim o da bıraktı.Formula 1'i artık zor izlerim.

Miraç Atalay Çiftçi
23.10.2006, 18:26
Çok mutluyum çünkü peleyi,maradonayı,ali kemali,sennayı,muhammed aliyi....

izleyemedim ama benimde evlatlarıma anlatacagım bir Schumacher efsanesi var...

kuzey_lee
23.10.2006, 23:50
dünkü yarışın başını lastik patlayana kadar canlı izlemiştim...izlerken japonyada son sıradan başlayıp da 3.lüğe kadar geldiği,mika ile çekiştiği sezon geldi aklıma..son sıradan 3.lüğe kadar gelmiş,orda da lastiği patlamıştı.tarih tekerrürmüş demek ki..

yarışın geri kalanını gece banttan izledim..gözlerim doldu o geçişlerini yaparken,silverstone'daki duvara çarpışındaki gibi tüylerim diken diken oldu..attığı her tur yıllar gibiydi..her viraj başka bir hikaye,her vites değiştirişte başka bir rekor..

villeneuve'a yumruk,damon hill..mika hakkinen..eddie ırvıne..ralf..jean todd..ros brown..

Grazie Michael..Bana bu güzel anıları yaşattığın için,bize kırmızıyı sevdirdiğin için..

İleli
25.10.2006, 22:27
Schumi'nin bırakmasını resmen kabullenemiyorum. Bugün ki performansına bile şapka çıkartılır. Of yaa...

aynen hemso bu adam rahat 3 sene daha gotururdu..

corleone
28.10.2006, 18:25
2 sene sonra ratingler tabana vurunca bernie çok yalvarır schumi'ye geri dön diye, formula 1'in yüzde 70'i gitmiştir, yeri asla doldurulamaz bir insan gitmiştir,
onu 11 yıl izlemiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum ama sonsuza kadar izleyemeyecek olmanın burukluğu da var içimde, gelmiş geçmiş en iyi olduğunu son sezonunda son yarışında son tura kadar sevenlere sevmeyenlere herkese gösterdi, o bir yarış kazandığı sene de en iyiydi, o sene bize gülenler bu sene ne demek istediğimizi çok iyi anladılar, herkese hakettiği cevabı verdiğin için çok teşekkür ederiz schumacher...

lazkızı6161
28.10.2006, 20:25
brezilyedaki yarışın şampiyonu ne massa nede dünya şampiyonu alanso ,dünyanın şampiyonuda brezilyadaki ve tüm yarışların birincisi kesinlikle schumer herkez son yarışta schumeri gördü adam SONUNCULUKTAN dörtüncülüğe çıktı bunu ondan başka kimse yapamazdı zaten o bir efsane
oda Trabzonum gibi tarih yazdı

yoların efsanesi schumer'e bize ilerde çocuklarımıza anlatacağımız bir efsane bıraktığı için teşekkürler

Kaya
29.10.2006, 22:41
Motor sporlarında hüsranın adı 2006...

M.Schumacher ve Rossi sezon başında yaşadıkları sorunlarla gerilere düştü. Schumi yaklaşık 30, Rossi ise 51 puan geriden gelerek öne geçtiler ama ikiside hakettikleri şampiyonluklara ulaşamadılar.

Motogp'de şampiyonun 2 birinciliği varken, Rossi'nin 5 birinciliği var ama şampiyonun adı Rossi değil.

CeSS
31.10.2006, 00:16
SCHUMACHER YENİDEN FERRARİ'DE...

Monza'daki Ferrari toplantısında bir araya gelen yöneticiler ünlü pilot Schumacher'i ikna ettiklerini ve kendisinin Todt'un asistanı olmayı kabul ettiğini açıkadılar.

Schumacher Ferrari'nin işletme müdürü olarak en tepedeki yönetici Todt'un danışmanı ve asistanı olacak.

Michael Schumacher & Jean Todt ikilisinin Ferrari'yi uçurmaya devam edeceğini belirten yöneticiler

Yeni yapılanma içinde Todt'in eski görevi Stefano Domenicali'ye devr olurken, Schumacher de Todt ile yeni planlamalarda görev yapacak ve Formula 1 projelerinde söz sahibi olacak.

Schumacher'in tecrübelerinden yararlanmak istediklerini söyleyen Ferrari yöneticileri gelecek sezon, bu yeni yapılanmayla dünya şampiyonu olacaklarını iddia ettiler.

Ferrari-Başkanı Luca di Montezemolo, Schumacher'in kendileriyle yola devam etme kararı aldığı için gurur duyduğunu ifade etti

corleone
31.10.2006, 11:33
müthiş bir haber, onu padokta görmek bile bize biraz olsun teselli olacaktır...

Uğurtan
01.11.2006, 13:10
BMW göstermiş yine büyüklüğünü;) biz rekabettekileri alkışlamasını yollamasını da biliriz..Neyse seneye Kubica ve heidfeld le devam ediyoruz ben kubicadan çok şey bekliyorum eğer iyi bir araç çıkartabilirsek 2. yılımızda çok daha yukarlarda olabilirz ilk senemizde williams ı bizden ayrıldığına pişman ettik :D hade bakalım BMW nin yılları başlasın artık yaw...

Taner Uykuçeken
15.11.2006, 16:38
edit ................................

Berberoğlu
15.11.2006, 16:41
ATLANTİK O G M KONF GRUP İÇ S. DIŞ S. S10 SERİ
Philadelphia (7) 6 3 3 3-2 0-1 2-1 1-2 3-3 L 3
New Jersey (6) 6 3 3 2-2 1-0 2-2 1-1 3-3 L 1
Toronto 7 2 5 2-2 1-1 2-2 0-3 2-5 L 3
New York 8 2 6 0-3 0-0 0-3 2-3 2-6 L 3
Boston 7 1 6 1-4 0-0 1-4 0-2 1-6 L 3

Ya şu hale bak Yaw NEWYORK sen sen nazan düzelecen bea ben Patrick Ewing li günleri özledim:mad:

Burası NBA başlığı değil ki, Formula 1 başlığı...;)
sen Uyku çekiyon galiba...:D

Taner Uykuçeken
15.11.2006, 16:43
tamam düzeltim hemen sende ama hızlısın ha okadar zamanda nasıl gördünde cevap yazdım göbek adın hızlı gonzalez galiba:D

sweetrose
18.11.2006, 18:35
Mosley: "20 grand prix olabilir"

Mosley, Avrupa'da gereğinden fazla F1 yarışı koşulduğu görüşünde
FIA Başkanı Max Mosley, Avrupa'daki F1 yarışlarının azaltılmaması durumunda takımların 20 grand prix'lik takvimleri kabul etmek zorunda kalabileceklerini söyledi.

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Başkanı Mosley, Avrupa'da koşulan F1 yarışlarının sayısının fazla olduğunu söyledi.

Mosley, Münih'te yaptığı açıklamada, "son 100 yıldaki Olimpiyat Oyunları'nın yüzde 50'si Avrupa'da düzenlendi, bu bir dengesizliği gösteriyor. Bizim durumumuz ise daha da kötü" dedi.

FIA Başkanı, pazar genişledikçe Avrupa ve Avrupa dışındaki yarışlar arasında dengeyi sağlayacaklarını söyledi:

"Hindistan, Çin, Rusya, Güney Amerika, Orta Amerika... Bunların hepsi çok önemli pazarlar."

Avrupa'daki Nurburgring ve Imola yarışları, geçtiğimiz sezon 18 ayağın koşulduğu Formula 1 takviminden 2007 için çıkarıldı ve toplam sayı 17'ye düşürüldü. Bu 17 yarıştan dokuzuna Avrupa kıtasındaki şehirler evsahipliği yapacak.

Formula 1'de en kalabalık takvim 2005 yılındaydı ve o sezon 19 yarış koşulmuştu.

Max Mosley, Kuzey Amerika'da bir grand prix daha gerçekleştirmek istediklerini, Avrupa'dan ise mümkün olduğunca az yarış kaybetmeyi umduklarını belirterek bunun yol açacağı sonucu söyle açıkladı:

"Burada en büyük fedakarlığı takımlar yapmak zorunda kalacak. Çünkü bir sezonda 20 yarıştan bahsediyoruz. Herşeyi tartışıp değerlendireceğiz."

Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone 2010 yılından itibaren Güney Kore'yi takvime koymak istiyor. Hindistan da aynı yıl takvime girmek için çalışıyor.

Ecclestone, yeni ülkelere yer açmak için bazı pistlerin modernize edilmesini şart koşuyor, aksi takdirde bu pistleri takvimden çıkarmakla tehdit ediyor.

Ecclestone'un İngiltere ve Fransa yarışlarının dönüşümlü koşulması teklifi Silverstone pistinin organizatörleri tarafından reddedilmişti.

bu arada raikkonen 2009 da bırakacakmış...

cınar#7
30.11.2006, 12:58
Ve Mika pistte

Efsane Formula-1 pilotu Michael Schumacher'in pistlere veda etmesinden sonra, onu alteden eski bir şampiyon, Mika Hakkinen geri dönüş sinyali verdi.

F-1'de 2 kez şampiyon olduktan sonra ani bir U dönöşüyle 2001'de pistleri terkeden Finli pilot Mika Hakkinen, eski takımı McLaren ile bugün test sürüşü yapacak.

38 yaşındaki pilot, Mercedes McLaren'in yeni aracıyla Barcelona'daki Katalonya Pisti'nde test sürüşüne katılacak. McLaren takımından yapılan açıklamada, ''Hakkinen'in çapında ve kalitesinde bir sürücüyle yapacağımız testler 2007 sezonunda bize büyük avantaj sağlayacak ve test programımızı daha değerli kılacak'' denildi.

Hakkinen, 2001 yılında yapılan Japonya Grand Prix'sinin ardından pistlere veda etmiş, ancak geçen yıl Mercedes ile Alman GTM Serisine katılarak geri dönüş sinyalleri vermişti.

Gelecek yıl için son şampiyonu İspanyol pilotu Fernando Alonso ve F1'in ilk siyahi pilotu İngiliz Lewis Hamilton ile anlaşan McLaren, şampiyonluk kovalamak istiyor.

Efsane geri dondü!!!!ama sadece test pilotluguyla http://upload.wikimedia.org/wikipedia/ro/thumb/a/a3/Mika.jpg/180px-Mika.jpg (http://ro.wikipedia.org/wiki/Imagine:Mika.jpg)

Kaya
30.11.2006, 13:06
Tam Komedi!..

İlk şampiyonluğunu takım arkadaşı David Couldart'ın Schumi'nin tur bindirirken yarış dışa bırakmasına borçlu...

İkinci şampiyonluğunu ise Schumi'nin ayağının kırılmasına...

Ve Mika Haki Schumi'nin 5 senelik şampiyonluğunu 1. şampiyonluğunda görmüş olacak ki hemen yarışlardan çekildi...

Schumi yarışları adam gibi bırakmasının ardından test pilotu olarak geri dönme sinyalleri vermesi TAM BİR KOMEDİ!..

Böyle bir pilot mu Schumi'yi ALT ETTİ!..

cınar#7
30.11.2006, 13:30
Tam Komedi!..

İlk şampiyonluğunu takım arkadaşı David Couldart'ın Schumi'nin tur bindirirken yarış dışa bırakmasına borçlu...

Ve Mika Haki Schumi'nin 5 senelik şampiyonluğunu 1. şampiyonluğunda görmüş olacak ki hemen yarışlardan çekildi...

Schumi yarışları adam gibi bırakmasının ardından test pilotu olarak geri dönme sinyalleri vermesi TAM BİR KOMEDİ!..

Mikanın son turda yarış dışı kalıp michealin kazandıgı yarışı hatırlamıyosun heralde Mika Hakkinenin yaşadığı bir suru şanssızlık olmasa belki o rekorların sahibi Mika olucaktı.

Hem geri donmesi michealla ilgili diil çünkü gecen sene yeni mercedes-benz le yarışmaya başladı o yuzden bu sene geri dondu.

:cool:MİKA HAKKİNEN 1:cool:

Kaya
30.11.2006, 14:11
Mikanın son turda yarış dışı kalıp michealin kazandıgı yarışı hatırlamıyosun heralde

O yarışı kazansaydı, hiçbir şey değişmeyecekti...

Kaldı ki benzer motor arızası ile şampiyonluğu bu sene kaybetti...

Önemli olan bilinçli bir şekilde yarış dışı bırakılmasıdır. Bunu da ancak McLaren yapabilirdi...

Şahinoğlu
30.11.2006, 22:13
Efsanelere krallara imparatorlara ne kadar meraklı milletiz , Schumi eğer buradaki çoğu arkadaşımızın dediği kadar büyük bi efsane olsaydı Alonso gibi daha çaylak sayılan genç bir pilota geçilmezdi , Mclaren'leri 3-4 sene tutamazlar artık efsane asla değil iyi şöför usta pilot efsane avlayıcı kimmi o tabiki Alonso :)

hayat61
06.12.2006, 21:49
"2007 yılı bizim yılımız olacak.."

Bu yıl büyük bir sürpriz yaparak, son iki sezonun Formula 1 şampiyonu Fernando Alonso'yu bünyesinde katan McLaren Mercedes Takımı'nın patronu Norbert Haug, "2007 yılı McLaren Mercedes'in yılı olacak" dedi..

6 Aralık 2006,

McLaren Mercedes Takımı'nın patronu Norbert Haug yaptığı çarpıcı açıklamalarda, McLaren Mercedes Takımı'nın yeni sezona dair hedeflerini açıkladı. Haug, 2007'nin McLaren'in yılı olacağını iddia ederek, "Fernando Alonso'nun McLaren Takımı'nda olması bizim için büyük bir gurur kaynağı. Büyük bir tecrübeye sahip, son iki sezonun şampiyonu Alonso inanıyorum ki yeni takım arkadaşı Lewis Hamilton'la uyum içinde olacaklarına inanıyorum" şeklinde konuştu.

Alonso - Hamilton ikilisini seçmenin oldukça zor bir karar olduğunu, bu kararı alana kadar birçok araştırma yaptıklarını ve sonunda McLaren takımı için en uygun olduğuna inandıkları pilotları seçtiklerini de savunan Haug, "Alonso, Formula 1'in son yıllardaki en iyi ve genç pilotlarından biri olduğunu zaten kazandığı şampiyonluklarla ispatladı. Hamilton ise, gelecek vaat eden, genç, hırslı ve iyi bir pilot, eminim ki kısa zamanda isminden oldukça bahsettirecek bir yetenek. McLaren Takımı olarak bence takımda iyi bir ikili oluşturduğumuza inanıyorum" diye konuştu.

2007 yılına çok iyi hazırlandıklarını da belirten Mercedes'in patronu, yepyeni ve tam bir mühendislik harikası yeni bir araçla yeni sezona gireceklerini belirtti ve sözlerini "Yeni aracımız için uzun süredir çalışıyoruz ve sonunda elde ettiğimiz sonuçlara göre, oldukça başarılı olduğu inancındayım Zaten, 5 Ocak'ta İspanya'nın Valencia şehrinde yeni aracımızın tanıtımını yapacağız. Kısaca şunu diyebilirim ki 2007 yılı McLaren Mercedes'in yılı olacak. Bunun için çok çalıştık" diyerek tamamladı.

waitingfor7.
07.12.2006, 01:10
alonso eğer balını da renaultdan maclarene getirirse şampiyonlukları kaçınılmaz.

şuminin bırakmasıyla tabiyki yeni tifozi raikkonen yeni favorimiz.

sheva
07.12.2006, 01:14
Tam Komedi!..

Allah'ımmmm nasıl atlamışım ben bu suçlamaları. Kaya Mika'dan çok etkilenmiştir Shumi. Mika sadece pistte değil pist dışında da gerçekten harika bir pilottu. Lütfen şampiyonluklarına laf atmayalım. Motor sorunları ve Coulthard'ın bitmek tükenmek bilmeyen egosu olmasa çok daha fazla şampiyonluk görebilirdi. Yüz üstü bırakıp gitse de seviyorum Mika'yı

Volkan Yavuz
19.12.2006, 00:13
kimini ferrarilen resmi var mi?? yoksa daha sürmedimi

Kaya
19.12.2006, 00:21
Allah'ımmmm nasıl atlamışım ben bu suçlamaları. Kaya Mika'dan çok etkilenmiştir Shumi. Mika sadece pistte değil pist dışında da gerçekten harika bir pilottu. Lütfen şampiyonluklarına laf atmayalım. Motor sorunları ve Coulthard'ın bitmek tükenmek bilmeyen egosu olmasa çok daha fazla şampiyonluk görebilirdi. Yüz üstü bırakıp gitse de seviyorum Mika'yı

Schumi'nin etkilendiği bir şey söyle bana. Öyle etkilendi diyip bu lafı doldurmamak kolay. Pist dışında ne yaptı Mika ben bir şey hatırlamıyorum..

Bülent Bayraktar
19.12.2006, 14:33
Efsanelere krallara imparatorlara ne kadar meraklı milletiz , Schumi eğer buradaki çoğu arkadaşımızın dediği kadar büyük bi efsane olsaydı Alonso gibi daha çaylak sayılan genç bir pilota geçilmezdi , Mclaren'leri 3-4 sene tutamazlar artık efsane asla değil iyi şöför usta pilot efsane avlayıcı kimmi o tabiki Alonso :)

ACABA shumi sadece alonsoyumu alt edemedi
yoksa çok dayanıklı renaultumu alt edemedi
alonso iyi yarışçı olabilir fakat reno'nun ona werdiği araba tam 2 sene tıkır tıkır çalıştı sadece bu sene bi kaç kez sorun yaşadı

SORUYORUM reno dayanıklı olmasaydı alonso gene bu kadar başarılı olabilirmiydi...

(unutmaki shumi bu sene 25 puan geriden geldi öne geçti ama japonyadaki arıza herşeyi bitirdi)

İleli
19.12.2006, 16:11
kimini ferrarilen resmi var mi?? yoksa daha sürmedimi

antrenmanlara oacakta baslicakmis anca ozaman gorebiliriz..

sweetrose
20.12.2006, 09:06
Muhtemelen Ocak veya ocağın sonunda antremanlara başlayacaklar... Coşku tekrar başlayacak...

hayat61
20.12.2006, 13:54
Kovalainen iddialı!..

F1 takımlarından Renault'un yeni pilotu Finli Heikki Kovalainen, yeni sezonda büyük başarılara imza atacağını ve yerine geldiği Fernando Alonso'yu aratmayacağını belirtti.

20 Aralık 2006,

Finli Kovalainen'den iddialı ve çarpıcı açıklamalar. McLaren'e giden ispanyol şampiyon Fernando Alonso'nun yerine geçecek olan Heikki Kovalainen, yeni sezonda büyük başarılara imza atacağını iddia etti.

25 yaşındaki Finli pilot "Üzerimde baskı olacak ama ben buraya iyi sonuçlar almaya geldim, kimsenin yerini almaya değil" dedi. Tekrar şampiyon olabileceklerine inandığını belirten Kovalainen "F1'de baskı her zaman vardır, daha iyisini yapabilmek için ben de kendi üzerimde baskı olmasını tercih ederim" dedi.

hayat61
20.12.2006, 13:55
FIA'dan Schumi'ye altın madalya..

Dünya Otomobil Federasyonu, Monaco'da düzenlenen ödül töreninde, motor sporlarına katkılarından dolayı Michael Schumacher'e FIA Altın Madalyası'nı verdi..

Geçtiğimiz sezon Formula 1'e veda eden 37 yaşındaki Alman pilot, dün geç saatlerde gerçekleştirilen ödül töreninde yaptığı konuşmada, motor sporlarından büyük bir zevk aldığını belirterek, hiçbir zaman ayrıca bir motivasyona ihtiyaç duymadığını söyledi.

16 yıllık kariyerine Formula 1'de 7 dünya şampiyonluğu sığdıran ve sayısız rekora imza atan Schumacher, başarılarının arkasında her zaman kendisi destekleyen insanların olduğunu söyledi.

Monaco Spor Klubü'nün Salle des Etoiles salonundaki törende Schumacher ödülünü, FIA Başkanı Max Mosley ve Formula 1 İdari Başkanı Bernie Ecclestone'un elinden aldı.

Schumacher'in geçmişte benzeri olmayan ve gelecekte de belki bir daha ulaşılamayacak bir kariyere sahip olduğunu belirten Mosley, "Pistteki olağanüstü başarılarına ilaveten, Michael yol güvenliği konusundaki tüm çalışmalarıyla bize büyük katkıda bulunmuştur" dedi.

Eccleston da Schumacher'in bir "süper star" olduğunu söyledi. Ecclestone, "Michael'ın başarıları herşeyi anlatıyor. Bu konuda daha fazla konuşmaya gerek yok. Fakat bu başarıların anlatmadığı birşey daha var ki, o da Michael insani yönü. Kendisini destekleyen gercekten hoş bir ailesi var. Şanslı biri. Kendisine gelecek için en iyi dileklerimi sunuyorum" diye konuştu.

Bu arada gecede Formula 1'in en genç çifte şampiyonu olan Fernando Alonso da ödül aldı. 25 yaşındaki İspanyol pilot yaptığı konuşmada, "Bu benim Renault adına çıktığım son resmi organizyon. Hem sürücüler hem de markalar klasmanında ikinci kez gelen çifte şampiyonluğun ardından bu harika işbirliği sona erecek. Renault'daki kariyerimden dolayı kendimi çok mutlu hissedoyrum. Şimdi yeni bir döneme başlıyorum" dedi.

sheva
20.12.2006, 13:58
Schumi'nin etkilendiği bir şey söyle bana. Öyle etkilendi diyip bu lafı doldurmamak kolay. Pist dışında ne yaptı Mika ben bir şey hatırlamıyorum..

Mesela Kayacım,ölen İtfaiye erlerinin ardından yarış kazandığı için değil bir insan hayatını kaybettiği için ağlamayı öğrendi.

Kaya
20.12.2006, 14:09
Mesela Kayacım,ölen İtfaiye erlerinin ardından yarış kazandığı için değil bir insan hayatını kaybettiği için ağlamayı öğrendi.

Bunu Mika Haki'den öğrendiğini savunuyosan çok gülerim...

Önce tsunami'de evsizlere, çocuklara ve depremzedelere yaptığı yardımı öğrenin. Sonra bu yardımı Mika Haki ve Türkiye ile karşılaştırın...

Hadi bakim...

sheva
20.12.2006, 16:39
Bunu Mika Haki'den öğrendiğini savunuyosan çok gülerim...

Önce tsunami'de evsizlere, çocuklara ve depremzedelere yaptığı yardımı öğrenin. Sonra bu yardımı Mika Haki ve Türkiye ile karşılaştırın...

Hadi bakim...

e Kaya öğrendiklerini uyguluyor demek ki. benim bahsettiğim olay ben lisedeykene olmuştu. Tsunami de ben ünideykene. sanırım biraz daha geç oluyor :D

Kaya
20.12.2006, 16:57
e Kaya öğrendiklerini uyguluyor demek ki. benim bahsettiğim olay ben lisedeykene olmuştu. Tsunami de ben ünideykene. sanırım biraz daha geç oluyor :D

Dalga geçmeyi bırakalım. Kanıtlamadan sallamayalım...

sheva
20.12.2006, 17:01
Dalga geçmeyi bırakalım. Kanıtlamadan sallamayalım...
ne sallaması ben çok ciddiyim. hatta yarışı da söyleyebilirim. İtalya Monza'da Shumi'nin pole position rekorunu egale ettiği yarıştı. 41. pole pozisyonuydu sanırım. yarışta büyük bir kaza olmuştu ve bir itfaiye eri ölmüştü. herkes yas tutarken adam rekor kırdığı için ağlamıştı. hatta "thank you mikaaahh" diyerek mikanın omuzunda ağlamıştı basın toplantısında.

Kaya
20.12.2006, 17:18
ne sallaması ben çok ciddiyim. hatta yarışı da söyleyebilirim. İtalya Monza'da Shumi'nin pole position rekorunu egale ettiği yarıştı. 41. pole pozisyonuydu sanırım. yarışta büyük bir kaza olmuştu ve bir itfaiye eri ölmüştü. herkes yas tutarken adam rekor kırdığı için ağlamıştı. hatta "thank you mikaaahh" diyerek mikanın omuzunda ağlamıştı basın toplantısında.

Eee ne alakası var yau. Mika'dan bir şey öğrendiğinin...

Geçiniz efendim. Schumi'nin en cömert F1 pilotunu olduğunu tüm spor dünyası kabul ederken böyle ufak ayrıntılarla kişiliğine saldırı çok ucuz kaçıyor...

En basitinden gir google'la. Yaz Schumi.

sheva
20.12.2006, 19:25
Alla alla tüm İstanbul medyası fenerden de büyük diye bahsediyor ama bu onun büyük olduğunu göstermiyor değil mi Kaya? ne demek ne alakası var ayrıca.yazdıklarımı açıklamam mı gerek illa?

Kaya
20.12.2006, 19:55
Alla alla tüm İstanbul medyası fenerden de büyük diye bahsediyor ama bu onun büyük olduğunu göstermiyor değil mi Kaya? ne demek ne alakası var ayrıca.yazdıklarımı açıklamam mı gerek illa?

Konuyu başka yerlere çekme. Şu fb,gs,bjk örneklerini Ferrari'ye yapıştırma niyetinden hemen vazgeç. Bu kadar basit örneklere luzum yok. Tabiki açıklayacaksın. Sallama çamur atmak kolay değil mi?

selcuk
22.12.2006, 14:52

bu acayib hosuma gitti :)
hemde ferrariye laf yok yani kaya laf schumiye
bu sene nedeolsa ferrari sampiyon kimiyle
ferrari en rahat sezonunu bu sezon yasayacak

Kaya
22.12.2006, 14:54
hemde ferrariye laf yok yani kaya laf schumiye

Anlayamadım. Kusura bakma...

sheva
23.12.2006, 13:24
Konuyu başka yerlere çekme. Şu fb,gs,bjk örneklerini Ferrari'ye yapıştırma niyetinden hemen vazgeç. Bu kadar basit örneklere luzum yok. Tabiki açıklayacaksın. Sallama çamur atmak kolay değil mi?
ula ne sallaması ne çamuru? çamur olan birisi varsa o da shumiydi ama mika sayesinde iş ahlakı edindi birz. doğru oku yazdıklarımı. ayrıca istediğim örneği vermekte özgürüm. taraftar siteleri içinde demokrasiye en yakın yönetm bmn de :p

Kaya
23.12.2006, 13:29
ula ne sallaması ne çamuru? çamur olan birisi varsa o da shumiydi ama mika sayesinde iş ahlakı edindi birz. doğru oku yazdıklarımı. ayrıca istediğim örneği vermekte özgürüm. taraftar siteleri içinde demokrasiye en yakın yönetm bmn de :p

hala hiç bir şey gösteremeden cümle kuruyorsun. iş ahlakı ile mika haki'nin ne alakası var. takım ardakaşının schumi'yi engellemesi ile şampiyon olan adamın tek bir açıklaması yok o kaza ile ilgili.

sheva
23.12.2006, 13:32
ha ha ha. iş ahlakını açayım istersen biraz daha. msal şampiyonluğun % 99 garantilendiği bir sezonda takım arkadaşı yarışı önde götürürken son turun son sektöründe takım emri uygulamk iş ahlaksızlığıdır başka bir şey değil. Mika asla böyle bir takım emri uygulamamıştır. bu yüzden de Ron Denns'le kaç kere birbirlerine girmişlerdir. Halbuki Todd'la shumi barichello'yu resmen tuvalet kağıdı niyetine kullandılar senelercee

Kaya
23.12.2006, 14:01
ha ha ha. iş ahlakını açayım istersen biraz daha. msal şampiyonluğun % 99 garantilendiği bir sezonda takım arkadaşı yarışı önde götürürken son turun son sektöründe takım emri uygulamk iş ahlaksızlığıdır başka bir şey değil. Mika asla böyle bir takım emri uygulamamıştır. bu yüzden de Ron Denns'le kaç kere birbirlerine girmişlerdir. Halbuki Todd'la shumi barichello'yu resmen tuvalet kağıdı niyetine kullandılar senelercee

Bu bahsettiğinin iş ahlakıyla uzaktan yakından alakası yoktur. Eğer sen F1'e bu gözle bakıyorsan bence artık izlemeyi bırak...

Ferrari bir takımdır. Bu takımın ilk pilotu Schumi'dir. Bu takım ve taraftarlar sadece ve sadece Schumi'yi şampiyon görmek ister. Kaldıki bu 2 pilota baktığınız an şampiyonluğa yakın olanın Schumi olduğu kesindir. Bilgi, beceri, deneyim, hız ve risk gibi özellikler Schumi'de Barrichello'ya göre çok üstündür. Bu nedenledirki bu takıma gelecek 2.pilotlar Schumi'nin arkasında olacağını bilmelidir. Irvine 2.pilotluk durumuna isyan etti gitti. Peki şimdi nerede. Schumi üstüne bahis oynayıp para kazanıyor. Barrichello nerede? Bundan sonra podyum sayısı 3'ü geçsin helal olsun diyeceğim. 35 yaşında olan Schumi'nin son yarıştaki geçişlerini bir izleyin de pilot nasıl olur bir görün.

Bir takımın aldığı kararı iş ahlakına uzak görüyorsanız ciddi anlamda F1 izlemeyi hemen bırakın. Çünkü bu oyunun gerekliliklerini kavrayamamışsınız.

Villenöv'ün Schumi'nin önünde şampiyon olduğu sene birinci giderken hız kesip Mika Haki'yi birinci yaptığını unutmayın. Oysa onlar aynı takımda da değillerdi.

Bülent Bayraktar
24.12.2006, 13:26
. 35 yaşında olan Schumi'nin son yarıştaki geçişlerini bir izleyin de pilot nasıl olur bir görün.

.

35 olsa iyi adam 37 yaşında...
adam müthişti şanşızlık yakasını bıraksaydı kesin birincilikle veda edecekti ama o harika geçişler galibiyetten de önemliydi

Kılıçbaylım
29.12.2006, 10:22
Schumı'nın olmadığı bir F1,M.Jordan'ın olmadığı bir NBA gibidir.Yani tatsız,tutsuz...

sheva
05.01.2007, 15:23
Bir takımın aldığı kararı iş ahlakına uzak görüyorsanız ciddi anlamda F1 izlemeyi hemen bırakın. Çünkü bu oyunun gerekliliklerini kavrayamamışsınız.

takım kararlarını ve emirlerini duygusal değerlendirmeyecek ve bunu iş ahlakıyla yargılamayacak kadar büyüdüğümü düşünüyorum. benim iş ahlakından bahsettiğim shumi'ydi. tabi ki gerekli olduğu durumlarda takım emri uygulanacaktır ve ikinci pilot ikinci pilot olmasının gerektirdiklerini yapacaktır ancak şampiyonluğun garantilendiği bir yarışta sırf birilerinin kaprisi yüzünden bu takım emri uygulanırsa bu iş ahlaksızlığıdır.

F1 izleyip izlemeyeceğime ve izlediğim yarışları neye göre değerlendireceğime de siz karışamazsınız sanırım. Allahtan orada yöneticilik vasfınız yok.

Murat'
09.01.2007, 13:40
Arkadaşlar sizce bu sene markalarda ve sürücülerde şampiyonlar kim olur......

Ah keşke alonso renaultta olsaydıda şampiyon olsaydık yine....
bence bu sene maalesef ferrari şampiyon olacak....Ama pilotlarda alonso ipi göğüsler...

tigin
09.01.2007, 14:18
Bu sezon şampiyon Schumi olamayacağına göre Kimi olur.Şampiyon takımda Ferrari.
Mclaren de motor patlatmaya devam eder.:D

nemo_61
12.01.2007, 10:58
inşallah j.Button olur bu sene...adam çok şanssız.aslında çok iyi pilot ama ...neyse inşallah busene şampiyon o olur ..ve tabiki Honda

Bülent Bayraktar
16.01.2007, 14:39
Ferrari yeni aracını tanıttı
Formula 1'in güçlü takımlarından Ferrari, 2007 sezonunda mücadele edeceği yeni F2007 aracını İtalya'daki Fiorano Pisti'nde tanıttı.

Formula 1'de iki sezondur markalarda ve pilotlarda şampiyonluğu Renault'ya kaptıran Ferrari, yeni sezon açılışını Fiorano pistinde yaptı.

Brezilyalı Felipe Massa ve Fin pilot Kimi Raikkonen'in yer aldığı sezon açılışında, Ferrari yeni sezonda yarışacağı F2007 aracını tanıttı.

Yeni takımı Ferrari'yi değerlendiren eski McLaren pilotu Kimi Raikkonen, merkezi İngiltere'de bulunan bir takım ile merkezi İtalya'da bulunan bir takım arasında bir hayli fark bulunduğunu ve Ferrari'deki atmosferin çok daha rahat olduğunu ve yeni takımında her şeyin yolunda gittiğini söyledi.

Brezilyalı Felipe Massa, "Rakiplerimiz çok güçlü olacaklar. Bu nedenle gerçek bir takım çalışması yapmalıyız. Kimi ile verilerimizi paylaşıp, otomobillerimizden birinin en ön sırada finişe ulaşmasını sağlamalıyız. Umarım finiş çizgisinden geçen ilk otomobil benimki olur" yorumunu yaptı.

Takım patronu Jean Todt ise, "Michael Schumacher bu sezon bize strateji ve yapacağımız seçimler konusunda danışmanlık yapacak. Michael yarış dünyasının en yetenekli insanlarından biri. Onun takıma katkısının olması çok önemli" şeklinde konuştu.

Kaya
17.01.2007, 21:45
Yeni McLaren MP4-22...

http://www.turkiyef1.com/images/photos/mclaren_mp4_22.jpg

http://www.turkiyef1.com/images/photos/f_alo_valencia_test.jpg

Kaya
17.01.2007, 21:47
Yeni Ferrari F2007...

http://www.turkiyef1.com/images/photos/ferrari_f2007_tech.jpg

http://www.turkiyef1.com/images/photos/ferrari_f2007_tech2.jpg

Pistlerde olmasada o hep yanımızda...

http://www.turkiyef1.com/images/photos/k_raikko_m_sch_fiorano07.jpg

Kaya
17.01.2007, 21:49
Yeni BMW G1.07

http://www.turkiyef1.com/images/photos/bmw_sauber_f107_tech3.jpg http://www.turkiyef1.com/images/photos/bmw_sauber_f107_tech.jpg http://www.turkiyef1.com/images/photos/bmw_sauber_f107_tech2.jpg

Kaya
17.01.2007, 21:50
Yeni Williams...

http://www.turkiyef1.com/images/photos/williams_fw29.jpg

http://www.turkiyef1.com/images/photos/williams_fw29_2.jpg

Kaya
17.01.2007, 21:51
Yeni Renault R27...

http://www.turkiyef1.com/images/photos/renault_r27_spy2.jpg

http://www.turkiyef1.com/images/photos/renault_r27_spy.jpg

http://www.turkiyef1.com/images/photos/renault_r27_spy3.jpg

corleone
17.01.2007, 22:28
http://www.turkiyef1.com/images/photos/k_raikko_m_sch_fiorano07.jpg
forumda bir ara resimdeki iki kişiyi karşılaştıranlar vardı, eeey gidi günler...

Bülent Bayraktar
17.01.2007, 23:38
http://www.ntvspor.net/Images/9092.jpg

Formula 1'in iddialı ekiplerinden McLaren Mercedes, yeni sezonu rekor bir ücretle 4 milyon Euro harcayarak açtı.

İspanya'nın Valencia kentinde yapılan ve 5 saatten fazla süren sezon açılışı için çok özel ışık düzenleri, gösteri dünyasından sanatçılar ve dansçılar kullanan McLaren Mercedes'i 200 bin kişi izledi. Verilen bilgilerde, şimdiye kadar hiçbir Formula 1 markasının sezon açılışında bu kadar yüksek bir rakam harcamadığı belirtildi.

Formula 1 tarihinin en genç şampiyonu unvanını da taşıyan Fernando Alonso, McLaren'e yeni bir motivasyon olduğu için geçtiğini belirterek, "McLaren takımının aradığım motivasyonu sağlayacağına inanıyorum. McLaren gibi büyük bir takım için yarışmak büyük bir gurur. Başarılı olacağımıza inanıyorum" dedi.

Formula 1 tarihindeki ilk siyahi sürücü unvanını alacak olan 22 yaşındaki Hamilton ise rüyalarının gerçek olduğunu ve kendisine güvenip bu işi verenleri mahçup etmemeye çalışacağını söyledi.

Alonso - Hamilton ikilisi yeni otomobille ilk testlerini çarşamba günü yine Valencia'da yapacaklar.

corleone
18.01.2007, 17:14
tabi ki gerekli olduğu durumlarda takım emri uygulanacaktır ve ikinci pilot ikinci pilot olmasının gerektirdiklerini yapacaktır ancak şampiyonluğun garantilendiği bir yarışta sırf birilerinin kaprisi yüzünden bu takım emri uygulanırsa bu iş ahlaksızlığıdır.

.

alan memnun satan memnun kimse kimseyi zorla tutmuyor, işin içinde ferrari'de ikinci pilot olmayı şeref sayan pilotlar ve ferrari'nin yalvararak ve servet ödeyerek transfer ettiği ve karşılığını da en iyi şekilde aldığı f1'in en büyük efsanesi var, sizin yıllardır niye bu kadar zorunuza gidiyor anlamış değilim, tuhaf!!

sheva
18.01.2007, 17:15
Heyt beee o grilere ne de yakıştı 1 numara :D bu arada bişeyin zoruma gittiği yok. sadece benim etik anlayışıma aykırı. bence efsane böyle oluşturulamaz.

corleone
18.01.2007, 17:45
bu arada bişeyin zoruma gittiği yok. sadece benim etik anlayışıma aykırı. bence efsane böyle oluşturulamaz.

bişeyler zoruna gitmediyse her schumacher konusu açıldığında temcit pilavı gibi aynı konulara girip durma...bu arada bize bi tarif et efsane nasıl olurmuş ya da oluşturulurmuş, biz de ona göre karar verelim :)

sheva
18.01.2007, 17:51
konuşmayı öğrendikten sonra haber verirseniz bir gün neden olmasın.

corleone
18.01.2007, 18:08
konuşmayı öğrendikten sonra haber verirseniz bir gün neden olmasın.

yukarıdakilerden hangisi cevap bulamayan forum üyelerinin en çok başvurduğu konuyu değiştirme cümlesidir? (maalesef şimdilik tek şık var elimde ama 3-5 post daha online kalabilseydin 5 şıklı bir soru oluşturabilirdim)

Bülent Bayraktar
18.01.2007, 21:18
mclaren uzun zaman sora 1 numarayı yapıştırmış otomobile...

Murat'
26.01.2007, 18:57
Yeni Renault R27...

http://www.turkiyef1.com/images/photos/renault_r27_spy2.jpg

http://www.turkiyef1.com/images/photos/renault_r27_spy.jpg

http://www.turkiyef1.com/images/photos/renault_r27_spy3.jpg

http://img201.imageshack.us/img201/6427/adszko3.png

kaya abi bu araba yarışlardaki araba herhalde...çünkü pilotlar buarabayla poz verdi...renaılt bayaa değişmiş

Kaya
26.01.2007, 19:14
Evet, benim gönderdiklerim test yapılan araçlar. Demek değiştirmişler yarışta kullanacakları araçları. Enteresan olmuş. :)

Güzel bir sezon olacak. Schumi'nin gitmesi stress yapmamı bitirdi diyebilirim. Artık şöyle rahatça izleyebilirim, fanatiklikten uzak. :)

Murat'
29.01.2007, 12:34
bence renaulttun tasarımı gerçekten muhteşem olmuş......özellikle turuncu ve beyaz çok hoş olmuşşş

Uğurtan
31.01.2007, 15:27
Dünkü Valencia testlerinde Alonso en hızlı olan pilottu..Genel olarak baktığımda en çarpıcı araç olarak McLaren-Mercedes in yeni aracını gördüm dış renk tasarım olarak..Ancak en değişen ve yani şeyler katılan araç Ferrari..Araçlarını bayağı değiştirmişler..Bakalım güzel ve ilginç bi sezon olucak..Geçen sene ilk senemiz olmasına rağmen iyi puanlar topladık BMW'den daha çok şey bekliorum bu sene..

Şahinoğlu
31.01.2007, 23:28
Evet motorları ısıttık geliyoruz , aman yarabbi o ne güzellik o ne güzellik McLaren'in tasarımına bi bakın hele diğerlerinin içinden ben burdayım diyo , En Genç Şampiyon Alonso bu arabayla yeni şampiyonluklara koşucaktır ve idda ederim Alonso farklı şampiyon olucak .

selcuk
01.02.2007, 02:52
evet ferrari ve kimi bi arada yani acik ara sampiyon kim olacagi gün gibi ortada
bu takim beni 70 lilerin sonundaki trabzonspora hatirlatiyor artik öbürleri bu sezon ferrarinin eksozunu gördümü yaris kazanmis kadar sevinirler :)

Uğurtan
03.02.2007, 21:10
BMW-Sauber F1.07 Bu sene pistte fırtınalar estircek:)
http://img405.imageshack.us/img405/2831/bmwsauber1qb2.jpg
http://img480.imageshack.us/img480/3553/bmwsauber2fh9.jpg
http://img480.imageshack.us/img480/4744/bmwsauber3aq4.jpg
http://img109.imageshack.us/img109/5299/bmwsauber4op1.jpg
http://img109.imageshack.us/img109/2950/bmwsauber5wu3.jpg

Murat'
05.02.2007, 17:25
San Marino GP 2007 takviminde yok

FIA Dünya Motorsporları Konseyi'nden dün yapılan açıklamaya göre, San Marino Grand Prix'si, 2007 takviminde yer almayacak. İmola pistindeki yapılacak grand prix bu yıl açıklanan geçici takvimde yer almamıştı. Ancak daha sonra yapılan görüşmelerde, San Marino GP'nin Bahreyn ve İspanya yarışları arasındaki bir aylık boşluk değerlendirelerek yeniden takvime alınabileceği ifade edilmişti.

Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone, İmola'nın 2007 takvimine eklenebilmesi için öncelikle pistte bazı değişiklikler yapılması gerektiğini söylemişti.

Bu talep doğrultusunda İmola'da çalışmalara başlanmış olmasına rağmen son açıklamayla bu girişimler 2007 takvimine girmek için başarısızlıkla sonuçlanmış oldu.

Dünya Motor Sporları Konseyi'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada ise, "18'inci yarış için varılmış bir anlaşma mevcut değil" denildi. Açıklamada, 2007 takvimine 17 yarışla devam edileceği belirtildi.

Buna göre 2007 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası takvimi şöyle:

18 Mart Avustralya
8 Nisan Malezya
15 Nisan Bahreyn
13 Mayıs İspanya
27 Mayıs Monako
10 Haziran Kanada
17 Haziran ABD
1 Temmuz Fransa
8 Temmuz İngiltere
22 Temmuz Almanya**
5 Ağustos Macaristan
26 Ağustos Türkiye
9 Eylül İtalya
16 Eylül Belçika
30 Eylül Japonya*
7 Ekim Çin*
21 Ekim Brezilya

* ASN'nin onayını bekliyor

** 2007 Almanya Grand Prix'si Nürburgring'de koşulacak. 2008'de, bu pistin yerini Hockenheim alacak. Daha sonraki yarışlar ise bu iki pist arasında değişerek devam edecek.

caykarali_erdal
05.02.2007, 18:44
Dunyanin Butun Sorunlari Bitdide simdide dunyayi kirleten araba yarislarindan bol nukut atiyoruz hemi hayirli olsun.

A.Hilal Çakıroğlu
05.02.2007, 18:55
Erdal abi neden böyle yapıyorsunuz?

Kaya
05.02.2007, 19:10
Dunyanin Butun Sorunlari Bitdide simdide dunyayi kirleten araba yarislarindan bol nukut atiyoruz hemi hayirli olsun.

Daha önce foruma taşıdığım bir yazının özetini geçiyorum...

Şimdi bir otomobile bakıverelim. Zaman zaman kullanmak zorunda kaldığımız.
Ne var araçta çekiş kontrol sistemi. Peki acaba bu sistem nerede geliştirildi?

Hiç merak ettiniz mi?

Ya da abs?

Aktif süspansiyon?

Ya bu trafikte sizi rahatlığa ulaştıran otomatik vites?

Çok sert darbelerde hayatınızı kurtaran güvenlik önlemleri?

Evet evet o dünyayı kirleten spor, Formula 1 de geliştirildi bunlar ve daha bir çok şey. Eleştirdiğiniz spordaki McLaren takımının Boing fiması ile anlaşması var. Uçak için materyal geliştiriyorlar. En sağlam malzeme çelik değil artık. Karbon elyafı.

Nerede geliştirildi biliyor musunuz?

Hızlı bir şekilde araç kullanıp hızlı karar verebilen bu pilotların çoğunun mühendislik bilgisi üst düzeyde.

1950'lerde Devrim otomobili geliştirildiğinde medya'nın nasıl yerden yere vurduğunu biliyorsunuzdur heralde. İlk Türk otomobilini. O araç seri üretime geçseydi ne olacaktı peki? Sizce Türk otomotivi burada mı olacaktı. Hayır... Türk markaları çıkacaktı. Peki ne olacaktı ki?

Milyarlarca Türk lirası Almanlara, Fransızlara, İtalyanlara gitmeyecekti.

Uğurtan
06.02.2007, 21:33

Zaten dünya da binlerce sorun ver napalım oturup ağlayalım formula lüzumsuz futbol lüzumsuz herşey lüzumsuz..Anlayamıorum insanların hayattan zevk alamama problemleri var sanırım.. :confused:

Murat'
07.02.2007, 19:12
http://img201.imageshack.us/img201/6427/adszko3.png

kaya abi bu araba yarışlardaki araba herhalde...çünkü pilotlar buarabayla poz verdi...renaılt bayaa değişmiş

şu asalete bir bakın yaaaa...yeni araba dışarıdan gerçekten mükemmel görünüyor..

hayat61
09.02.2007, 15:17
Alonso: "Daha hazır değiliz"
Formula 1'de (F1) Renault formasıyla üst üste iki sezon dünya şampiyonluğuna ulaşan ardından da McLaren-Mercedes Takımı'na transfer olan İspanyol sürücü Fernando Alonso, henüz yeni sezona hazır olmadıklarını söyledi.

Renault'la F1 pistlerinde son iki sezona damga vuran İspanyol pilot Fernando Alonso, yeni takımı McLaren Mercedes'le yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Yeni takımında aracının henüz istediği gibi olmadığını anlatan dünya şampiyonu pilot, "Araç, henüz kazanmaya hazır değil" dedi.

İspanya'nın Jerez Bölgesi'nde hazırlıklarını sürdüren Alonso, geçtiğimiz hafta Valencia'da çıktığı test sürüşlerinde de yeni sezon öncesi olumlu izlenimler vermişti.

sarman61
14.02.2007, 15:16
İlginç bmn formunun böyle bir kısmı olduğunu bilmiyordum.

A.Alper
14.02.2007, 15:24
inşallah bu sene türkiyede yapılacak yarışlar sonrası aynı hataya düşülmez..biz hep oldu bittilerden şikayet ederiz ama geçen yaz yaptığımızı unutamıyorum..

Kaya
03.03.2007, 15:03
Evet, sezon 18 Mart'ta başlıyor. Efsanenin ardından hayli ilginç bir sezon bizi bekliyor olsada yapılan testlerden sonra çoğunluğun yaptığı tek yorum Ferrari'nin diğer araçlardan önde olduğu. Bunun doğru olup olmadığını yarışlar başlayınca hep birlikte göreceğiz.

Kaya
03.03.2007, 15:06
Bıraktı ama yine Ferrari ile tüm yarışlarda olacak... :)

http://www.turkiyef1.com/images/testing/bigs/14_barca_140207.jpg

corleone
06.03.2007, 17:24
gazetta della sport'un röportajına göre alonso'nun bu seneki favorisi massa imiş, hayırlısı bakalım, üstteki karizmatik efsanenin bulunduğu her takımı sonuna kadar destekleriz, gönlüm massa'dan yana ama taa kimi raikonnen'in ilk senesinden girmiş olduğum kimi, montoya'dan önce şampiyon olacak iddiam da devam ediyor, montoya f1 i bıraktı ama kimi hala şampiyon olabilmiş değil :) kırmızıyla kırmızı kefenim olsun ferrarim bu sene şampiyon olsun :)

Kaya
06.03.2007, 18:10
Enis nerelerdesin abi, sezon başlıyor. Yalnız bırakma bu başlığı. :)

Kübra_sti
06.03.2007, 18:17
F1 bu sene daha keyifli olucak çünkü artık birinci belli ikinci kim diye düşünce söz konusu değil bence. Makinalar canavar gibi geliyor pilotlar heran ne yapabileceği kestirilenemiyor. Schumi gitti F1 bitti gibi söylentilere karşıyım, çok iyi pilotlar yetişiyor, bu sene Massa nın iyi dereceler yapabileceğini düşünüyorum. Takımlardanda Ferrari ve McLaren'in birbirlerini yiyeceklerini düşünüyorum :) Biran önce başlayıp Türkiye'ye gelmelerini o heycanı bize yaşatmalarını diliyorum

Uğurtan
06.03.2007, 19:05
Kaya abi ferrari 1 adım önde diyorsunda BMW'nin F1.07 sinin diğer tüm pilotların diline düştüğünü sölemiyorsun :p Şaka bi yana zirve ferrari-McLaren arasında geçer..3. lük mücadelesinde BMW bir adım önde olsada reno ile çekişir..Şuan durum böyle gösteriyo..Pilotlar açısından bakarsak şuan Massa Kimi'den de Alonso'dan da önde gözüküyor..

corleone
06.03.2007, 20:21
Enis nerelerdesin abi, sezon başlıyor. Yalnız bırakma bu başlığı. :)

schumi'nin yokluğunda derin bir boşluğa düştüm Kaya, felsefeye verdim bünyeyi anca kendimi buldum :)

Kaya
06.03.2007, 20:38
Gözümüz pitte olacak, onu görebilmek için Enis...

Mustafa Önal
07.03.2007, 00:37
f1 başlığına belkide ilk defa yazıyorum belki ama sezonun tüm yarışlarını izleyen biriyim aynı zamnada kırmızıların hastasıyım. gerçi armada sarıda olsa efsaneden dolayı kırmızılardan yanayız her zaman. artık benimde gözüm pitlerde olcak.

Murat'
08.03.2007, 10:43
bence bu sene çok ama çok çekimeli bir sezon olacak...bence alonso biraz mütevazı davranıyor....bence bu sene yine ipi göğüsler...ama markalarda şampiyon kesin ferrari olur

Uğurtan
14.03.2007, 21:23
2 gün sora bu büyük heyecan start alıcak bu başlığı boş bırakmayalım;)

Selman
14.03.2007, 21:29
Her nereye giderse gitsin Kimi' ciyiz.:) Şampiyonluk bu sene hiç olmadığı kadar yakın.

Naim
14.03.2007, 22:20
Schumi Gitti içimde ki Ferrari Aşkıda tamamiyle Söndü
F1 i takip edermiyim bilmiyorum
Bu sene ilk yarışları izleyip kendime yeni bir takım bulmalıyım
Yada eski aşkımız Ferrariyle Devam edelim
Yavv yokmu bir bordo mavi takım
Destekleyelim busene

Hüseyin Bağdat
14.03.2007, 22:42
yaşayan efsane ayrıldıktan sonra yarışların pek tadı olacağını sanmıyorum ama artı tarafı bu sene şampiyonluk çekişmeli olacak gibi takımlar epey atak yaptılar. tabiki favori ferrari:)

Kaya
15.03.2007, 19:40
McLaren pilotu Fernando Alonso, Formula 1'i bırakan yedi kez dünya şampiyonu Michael Schumacher'i özlemeyeceğini söyledi. Formula 1 dünya şampiyonası 1991 yılından bu yana ilk kez bir sezona Michael Schumacher'siz başlayacak. Yılın ilk yarışı için Avustralya'da bulunan son iki yılın şampiyonu Fernando Alonso, Schumacher hakkındaki görüşlerini soran gazetecilere net bir yanıt verdi: "Onu özlemeyeceğim."

---

Schumi'nin de çok umrundasın ya Alonso :D:D:D

sweetrose
15.03.2007, 21:08
Alonso; gayri ihtiyari sözlerinden biri sarfetmiş. Yıllanmış şarap değilsin ki özleyesin... Ebleh, gabi; emsalsiz şey...

Uğurtan
16.03.2007, 11:39
Bu sabaha karşı yapılan cuma antrenman turlarında ilk seansta Alonsa öndeydi 2. seansta massa 2 sn öne fırladı resmen uçtu :D

Ama Bmw açısından bakarsak vettel 3. sıradaydı nick ise 2. seansta 5. sıradaydı henüz yeni kanadı denemediğimizi baz alırsak iyi gidiyoruz:) Yarın akla kara belli olucak..Açıkçası bi Pole pozisyonu hiçte süpriz olmaz benim için:D

Hekimoğlu
16.03.2007, 14:34
zevkli bir sezon olacağa benziyor.

Uğurtan
17.03.2007, 06:33
Melbourne 2007 Sıralama Turları
1-Kimi Raikkonen (Ferrari)
2-Fernando Alonso (McLaren-Mercedes)
3-Nick Heidfeld (BMW-Sauber)
4-Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes)
5-Robert Kubica (BMW-Sauber)
6-Giancarlo Fisichella (Renault)
7-Mark Webber (RedBull Racing)
8-Jarno Turilli (Toyota)
9-Ralf Schumacher (Toyota)
10-Takuma Sato (Super Aguri)

İleli
17.03.2007, 12:18
sampiyon ferrarimizden ciksin farketmez ama ben yinede Kimi Raikkoneni isterim..

gecen sene bu zamanlarda imzamda kimi raikkonen 2007de ferarriye yaziyordu goren hatirlar, simdi geldi hayalimiz gerceklesti sampiyonluk istiyoruz kendisinden..

The Legend
17.03.2007, 12:46
http://www.cnnturk.com/images/spor/kimi1703aphbr.jpg

şampiyon belli... kırmızıda yakışmış

Uğurtan
17.03.2007, 12:49
Her ne kadar Kimi Pole pozisyonu alsada Ferrari eskisi gibi sorunsuz gibi gözükmüyor..Mekanik sorunlar olabileceği gözönüne serildi sıralama turlarında Massa nasibini aldı..Takım olarak McLaren daha hazır gibi görünüyor Ferrariden yavaş olsalarda..Bu ikili grubun peşinden BMW geliyor gayet başarılı bir gelişim göstererek..Renoyu sürklase ettik resmen :) Hadi hayırlısı..

Şampiyonluk mücadelesi Kimi ve Alonsa arasında geçicek.Ve bu sezonki kurallar lastikler falan hızdan çok pilotaja tecrübeye önem verdiğinden ötürü Alonso daha avantajlı bence..Sıralama turlarından çıkardığım şimdilik bunlar..

Kaya
17.03.2007, 14:37
İlk sıra bizim. :)

http://www.turkiyef1.com/images/racing/bigs/51_avustralya_140307.jpg

Remzi
17.03.2007, 16:54
Kimi yanlış yaptı Kırmızılara geçmemeliydi:DArtık Alonsoyu tutuyorum.

Forza Mc LAREN:)

sweetrose
17.03.2007, 19:33

Bence en iyi seçimi yaptı:)

ilhan
17.03.2007, 21:39
Kimi , Shumi'nin rekorunu kırabilir belkide :)

Biz isimleri değil Kırmızıyı , Ferrari'yi seviyoruz.

Kimi , Motoru yakma gibi bi Lüksün yok :)

corleone
18.03.2007, 04:38
uyumadık kalkamayız diye bekliyoruz yarışı, tuhaf duygular içinde izleyeceğiz schumi fanatikleri olarak, gönlümüz kırmızı ile, yıllarca stressle izliyorduk biraz da keyfini sürelim f1'in...

Kaya
18.03.2007, 04:45
Evet, Enis... Sakin bir şekilde yarışı bekliyoruz. Hiç yatmadan yarış saatine geldik. Schumi yok ama kırmızılar yine güzel... :)

corleone
18.03.2007, 05:19
Evet, Enis... Sakin bir şekilde yarışı bekliyoruz. Hiç yatmadan yarış saatine geldik. Schumi yok ama kırmızılar yine güzel... :)

ilk izlenimlerimi söyleyeyim Kaya, f1 schumi'siz tatsız tuzsuz, bir anlamı yok gibi sanki, bakalım inşallah sezon boyunca güzel bir çekişme olur, izlemesi de zevk verir...

Kaya
18.03.2007, 05:28
Schumi olmayınca; şuanki pilotlar çok heyecan vermedi bana. Resmen dönüm noktası olmuş. Normal bir yarış seyrediyoruz. Massa'da geçemedi gitti Honda'ları... :)

Kaya
18.03.2007, 06:33
1. Raikkonen (FERRARI)
2. Alonso
3. Hamilton
4. Heidfeld
5. Fisichella
6. Massa
7. Rosberg
8. Schumacher

ilhan
18.03.2007, 10:44
Raikkonen'den sevgilerle: )

İleli
18.03.2007, 15:45
guzel baslangic devami gelecek insallah...

corleone
18.03.2007, 16:15
raikkonen hamilton ve massa tebriği hakediyor, özellikle raikkonen ve hamilton, biri ilk defa koltuğuna oturduğu araçla hem sıralama hem gp zaferi kazanıyor, diğeri ise ilk f1 yarışında 3. olup podyuma çıkıyor, ikisi de büyük başarı...

corleone
18.03.2007, 17:00
bu arada yarışın sonunda kimi'nin eline bir telefon tutuşturdu todt farketmişsinizdir, o telefonun Schumi'den olduğu ortaya çıktı iyi iş çıkardın demek için aramış efsane;
http://www.gazzetta.it/Motori/Formula1/Primo_Piano/2007/03_Marzo/18/Telefono.shtml

ama kimi hat gidip geldiği için net olarak anlayamamış...

Bülent Bayraktar
18.03.2007, 19:04
bugünkü yarışı beğenmedim hiç heyecan yoktu acaba shumi yoktu ondanmı?

kimi kazandı bu sene alonsoyo rahat 1.lik yok...

Lancet_61
18.03.2007, 19:37
gözlerim schumi yi aradı valla...raikkoneni kırmızılar içinde görmek biraz tuhafıma gitti...mercedeste gram sevmezdim onu sevecez artık mecburen ne yapalım:confused:

Kaya
18.03.2007, 19:56
Ferrari; efsane pilotun ayrılmasına ve takımın neredeyse baştan kurulmasına rağmen çok iyi göründü.
Raikkonen; McLaren'in motor sorunları nedeniyle hep olumsuzluklar yaşayan Kimi bu sefer daha rahat gözüküyor.
Massa; sıralamada motor sorunu yaşamasaydı bugün yarış sonucu böyle olmayacaktı. Ferrari rakiplerine göre gayet hızlı.

McLaren; geçen senelere oranla daha iyiler.
Alonso; McLaren geçen seneye oranla iyi olsada Alonso'nun altındaki araç Reno'lar kadar etkili değil. İlk yarıştaki görünüme göre Alonso'ya daha çok iş düşecek.
Hamilton; 22 yaşında böyle bir takımın pilotu olması kendisi için büyük şans. Yalnız gençte olsa daha dikkatli olması lazım. Pist dışına çok çıkıyor.

Reno; İlk yarışta beklenmedik bir performans gösterdiler bence. 2 şampiyonluktan sonra aracın böyle olmasına şaşırdım. Alonso McLaren'e geçmekle doğru etmiş gibi gözüküyor. Geçen sezonun Reno'su bu yarışta olsaydı McLaren'i çok rahat arkalarına alırlardı.

BMW; bu sene renk katacaklar...

Hekimoğlu
18.03.2007, 19:57
telefondakinin schumi olduğunu görür görmez anladım yalnız kimi umursamaz bir havadaydı.soğuk bir tip.

Bartuğ13
18.03.2007, 22:55
schumi olmadıktan sonra takip etmedim.pek de anlmı yok giib duruyor.kimi tutacağımı bile bilmiyorum.ferrrari tamam ama hangi pilot diyorum.yani kendimi boşlukta hissediyorum

Harun-61
18.03.2007, 23:13
Forza Ferrari :tsmeşale:

corleone
19.03.2007, 00:10
telefondakinin schumi olduğunu görür görmez anladım yalnız kimi umursamaz bir havadaydı.soğuk bir tip.

alıştık tabi schumi'nin zafer kazandıktan sonra ferrari ailesi ile bütünleşmesine, artık bir podyum klasiği haline gelmiş olan kürsünün en üst basamağında zıplamasına, bu yüzden kimi'nin hareketleri gerçekten çok soğuk geldi takıma alıştıkça zaferler geldikçe biraz daha sıcak davranacaktır, ne olursa olsun, schumacher f1'in yüzde 80'iydi, bunu bugün daha iyi anladık...

Kaya
19.03.2007, 00:33
Kimi'nin kazanmasına sevindim. Önde rahat sürdürdüğü yarıştan dolayı bende rahattım. Massa'nın geçişlerinde heyecanladım.

Amma;

Schumi'siz Formula 1 çok büyük bir kayba uğradı. Zaman geçtikçe alışacağız ama bazı şeyler eskisi gibi olmayacak...

Mustafa Önal
19.03.2007, 14:48
massa nın en arkadan ilk 5 e gircene inanıyordum ama pistin geçiş imkanı vermemesi onun ilk 5 e girmesine engel oldu. ama yinede massa sumi vari bir tırmanış yaptı.

Hekimoğlu
19.03.2007, 17:20
reno nasıl bu kadar yavaş kaldı anlamadım.kimi ile fisichella arasında 1 dakika fark vardı üstelik yarış sonunda kimi yavaşlamıştı.

Uğurtan
19.03.2007, 19:19
Çok daha fazla şaşırıcaksınız kış testlerinden öncede söyledim bu senenin takımı BMW olucaktır diye..Kubi vites kutusunda şansızlık yaşamasaydı şuan markalarda çok çok iyi durumdaydık bile..Ama fazla üzülmediler açıkçası sezon ilerledikçe görüceksiniz hatta şaşacaksınız..Aslında şuan bile size bir tiyo verebilirim Kimi Raikkonen en hızlı dimi BMW ile tur zamanlarına bir göz atın bakalım ne kadar fark var;)

Dip Not: BMW kış testlerlerinde çok daha hızlıydı ancak bu hızın yeni Bridgston lastiklerinde tutunma problemi yaratması dolayısıyla ayarlamalarda bunu düşürdüler hatırlarsanız Heidfeld test sürüşlerinde nerdeyse pist rekoru kırıyordu..:)

Kısaca geliyoruz durduramayacaklar.. :)

SDanışmaz
19.03.2007, 19:45
Kimi çok rahat bir yarış kazandı :)

@FLU
20.03.2007, 13:41

+ 1967 o kadar

mc laren mercedes ooo ooooooooo oooooooo

Remzi
20.03.2007, 18:10
sonunda bi Mc Laren taraftarı buldum:D
Forza Mc Laren şampiyon bizuk bu sene:D

Şahinoğlu
20.03.2007, 21:50
Evet yeni sezon başladı, heyecanla izledim bende yarışı, tuttuğum takım Mclaren'le başlıcam , araçlar hala istenilen seviyeye gelememiş il gözlenimim bu Alonso'ya çok iş düşücek bu sene ,tokyo drift'te sean'ın sölediği gibi önemli olan araba değil arabayı kullanan kişi lafından yola çıkarak, pilotajına güvendiğim Alonso arabası yeterince hızlı olmamasına rağmen gene şampiyonluğu göğüsleyecektir, Alkışlar Hamilton'a gerçekten ilk yarışında çok büyük iş çıkardı Brezilya'nın yeni efsanesi kesinlikle o olacak Massa heveslenmesin boşa, yarışta ikinciyken pite girdi 1 tur sonra Alonso girdi pite bence takım emriyle fazla yüklenmeden Alonso'nun pitten çıkışını bekledi Alonso geçtikten sonrada peşine takıldı çünki bu sene çetin geçiceğe benziyo, hem ferrari hemde mclarenlerin 1.pilotlarından çok 2.pilotları konuşucaz bence hem massa hem hamilton çok iyi partnerler ikisinden en çok katkıyı yapan takımlar şampiyonluğunu getircek , raikonen kazandı ferrariler bu sene gerçekten çok hızlı yarışı izlediğinde bile hissediyo bunu insan, ama dediğim gibi Alonso'nun pilotajına çok güveniyorum arabayıda biraz daha geliştirebilirseler gene Alonso şampiyon olur Kimi Alonso'ya rakip olamaz forza McLaren .

corleone
20.03.2007, 22:44
Alkışlar Hamilton'a gerçekten ilk yarışında çok büyük iş çıkardı Brezilya'nın yeni efsanesi kesinlikle o olacak Massa heveslenmesin boşa,

abi bence massa heveslenebilir çünkü hamilton afrika kökenli bir ingiliz

Şahinoğlu
20.03.2007, 23:37
abi bence massa heveslenebilir çünkü hamilton afrika kökenli bir ingiliz

Ne diyosun yaw :) ben onu brezilyalı biliyorum kimle karıştırdım onu yaw, neyse o zaman Massa heveslensin ama Barichello'ya dikkat etsin ona yol vericeğinden emin değilim ilk yarıştada bunu açıkça gördüm .

sweetrose
21.03.2007, 12:56
Schumi'siz formulanın tadı ne kadar çok olacak ilerleyen günlerde daha iyi göreceğiz. Formula ile özdeşleşmiş bir insanın aniden ayrılışı, formulayı çok am çok etkileyecek..

selcuk
23.03.2007, 10:16
vallaha artik kiminin altinda sürüs stiline dayanabilen bi araba var ondan bu sezon acik ara farkla sampiyon olacaktir , ne bmw nede mc laren tutabilir bu usagi

bide yaristan sonra bi gazeteciye verdigi su cevap cok hosuma gitti
evet schumachermis beni arayan ama baglanti kötü oldugundan bise anliyamadim sanirim beni tebrik etmek istedi :)

Hüseyin Bağdat
23.03.2007, 10:40
ferrari rüzgarı kaldı yerden devam edecek:)
efsanenin ayrılması,takımın sil baştan yeniden bütün ekibiyle yeneilenmesine rağmen çok iyi bir yarış çıkardılar.KİMİ yarışı çok rahat kazandı ama bence büyük başarıyı yarışa sonsırada başlayıp 6. bitiren MASSA yaptı onunda ilerki zamanlarda podyuma çıkacağına hatta birincilik kürsüsüne çıkacağına inanıyorum.
ferrari bu sene birinciliği bırakmayacaktır diğerlerinden çok hızlı ...

Oruç
23.03.2007, 11:36
Yarışı izleyemedim ama Alonso ve Hamilton'un 2. ve 3. olmaları bu sene için umutlu olmamı sağlıyor.

selcuk
26.03.2007, 03:41
sona dogru kimi okadar sikilmiski az daha uyumus bakanlar hatirlar sondan 10. turda tekerleri bloke etti pistte kalabilmek icin o an öyleymis

umarim bu haber seni daha cok umutlandirir ;)

aah haber saka degil kiminin kendi söyledikleri bütün avrupa medyasinda okuyabilirsiniz

Şahinoğlu
27.03.2007, 23:33
Alonso Kimi'den daha iyi bir sürücü Kimi'nin arabası şu an hazır ve rüzgar gibi Mclaren'ler istenilen seviyede değil , eğer pilotları baz alırsak Kimi Alonso'nun yanına bile yaklaşamaz , ama dediğim gibi altında tam anlamıyla hazır Ferrari var çok büyütmemek lazım Kimi'yi gerekn dersi daha önce Alonso verdi kendisine gene vericektir.

selcuk
28.03.2007, 10:32
gercege demek icin daha alonso hic bir ders veremedi kimiye
son sene kiminin arabasi sürüsüne dayanamadigi icin alonso sampiyon oldu yalanmi , yalansa acik söyleyin

sonra melbourne yarisindan 2 hafta önce alonsonun arabasi kimininkinden daha 1 saniye hizliydi
yarisa 1 hafta kaldiginda bu durum esitlenmisdi hazirliklari takib ettiysen ve yarisda ferrari bu sefer mercedesin 1 sn önündeydi yani su an ilerleyen takim ferrari oldugu belli ve sana f1 den anlayan herkes söyleyebilirki normalde bu fark önümüzdeki haftalarda büyür cünkü öbürlerin su an ferrarin calismahizina ayak tutamadigi belli

son sezon hatirlarsiniz ferrari yarisda durus derecesini degistirebilen kanatlarlan baslamisdi ve bu kanatlar kisa süre sonra yasaklanmisdi

bu sezonda mercedesin iddasina göre ferrariler virajlarda arabayi indiren ve düzlüklerde kaldiran bi alet takmis
mercedes bunun incelenip eger gercekten böyle bi aleti varsa ferrarinin yasaklanmasini taleb etmis

Şahinoğlu
28.03.2007, 17:34
Alonso 2 sene önce Kimi'yle çekişmedimi ilk şampiyonuluğu onun elinden almadımı benmi yanlış hatırlıyorum hemde gencecik yaşına rağmen, geçen senede efsane Schumi'yi geçti biraz saygı duyun artık bu Alonso'ya adam usta pilot Kimi nerdeydi geçen sene desteklediğin Ferrari takımı ise ayrı bu sene daha iyi hazırlanmışlar ama Kimi'nin geçen senenin son yarışında Brezilya da Schumiye geçilişini gördükten sonra Kimi'nin iyi bir pilot olmadığına karar verdim iyidir belki ama ahım şahım bir pilot değil bu sene Massa ondan başarılı olcak diye umuyorum, ama dediğim gibi Alonso'nun podyumdan inmiceyeğini hesaba katarak şampiyon gene Alonso olucak diyorum Mclaren'in yetersizliğine rağmen bu arada sölim kardeş 2 sene öncesine kadar Kimi'yi en çok ben desteklerdim ama hayal kırıklığına uğradım bilgine saygılarımla

selcuk
01.04.2007, 16:24
hee bi yaris yenerken teker havaya ucmusdu
üc dört yarisda motoru yanmisdi 2-3 nde zirvedeydi
ve bayaga bi böyle sorunlarla bogusmasina ragmen sampiyonluk yarisindan kopmamisdi

celilmuhcu
01.04.2007, 21:38
kim tutar artık kimiyi bilemiyorum sorunsuz bir araç kullanmaya başladıki
bu yılın şampiyonudur kesinlikle karizması yeter .kırmızıya alışmak her ne kadar zor olsada o nerdeyse onunlayız.ilk zaferin kutlu olsun kimi raikkonen:alkış:

Alberto
01.04.2007, 21:41
Çok süper ve cok sariyor ::)

celilmuhcu
01.04.2007, 21:44
hamiltonu pitte nasıl uzun tutarak alonsoyu önde çıkardılar.
ama kimiye yaklaşması bu tür oyunlarla çok zorrr..

ilhan
01.04.2007, 22:13
Atemre , Sevgili renktaş Alonso iyi pilot demişsin. Hadi iyi pilot olsun bu Alonso dedigimiz İspanyol geçen sene son 4-5 yarışta Shumi'ye " Çamur " Atan çirkef yarışçı değil mi? Gerçek karakterini o zaman gördük. Shumi ensesine yapışınca çıkıp " Shumi centilmen bir sporcu değil.. " " Shumi kurallara uymuyor.. " gibisinden söylemlerde bulunup Shumi'yi tesir altında bırakmaya çalışmadımı? iyi bir yarişçi olabilir ama Shumi'ye Çamur atmadan önce onun iz bıraktıgı yerlerden geçtiğini unutmasın.

Kimi'de , Alonso'da Shucmacher'i izleyerek büyüdü , unutmayalim ;)

selcuk
02.04.2007, 14:24
kim tutar artık kimiyi bilemiyorum sorunsuz bir araç kullanmaya başladıki
bu yılın şampiyonudur kesinlikle karizması yeter .kırmızıya alışmak her ne kadar zor olsada o nerdeyse onunlayız.ilk zaferin kutlu olsun kimi raikkonen:alkış:

görünüse göre kendi motoru tutacak
yaristan sonra motorun su kacirdigini tespit etmisler
bu cuma antrenmanda bakacaklar motoru kiminin oradaki sicakliga dayanabilebilirmi diye ama büyük iktimalle motoru degisebilir ozamanda yarisa on sira arkadan baslamali

ilhan en azindan schumide alonso kadar cirkef bir pilottu
bunu ben bi ferrari hastasi olarak diyebiliyorum
jerezi unutma
ve schuminin gentlemen olmadiginida kurallara uymadiginida herkes biliyor bunu bir avusturya gp sinde göstermisti

ilhan
02.04.2007, 15:23
Alonso'ya kalmadi onun nasıl bir yarışçı oldugunu söylemek. ;)

selcuk
03.04.2007, 10:26
bak burada haklisin büyügüne saygi gösterseydi daha güzel olurdu

Hüseyin Bağdat
03.04.2007, 10:34
malezyada ferrari yine podyuma çıkacak belkide duble yapabilir.
ben bu yarışta massadan daha umutluyum birinci olursa hiçte süpriz olmaz...

ilhan
03.04.2007, 11:45
bak burada haklisin büyügüne saygi gösterseydi daha güzel olurdu

Önce büyüğüne, sonra rakibine.

Malezya'da favorim Kimi değil. Massa :)

selcuk
06.04.2007, 10:14
saaten günden güne kiminin motorunun degisme iktimali dahada yükseliyormus

Hüseyin Bağdat
06.04.2007, 15:20
Kimi motor değişikliğine gitmeyecekmiş.Ferrari takımının yaptığı açıklamaya göre motordaki sorun çok önemli değilmiş pazar günü aynı motorla yarışacakmış.
Bu arada bu gün yapılan antrenman turlarında Massa iki seasntada birinci oldu. Pazar günki yarışıda alabilir, almasınıda dilerim:)

ilhan
06.04.2007, 17:21
Sepang'da en hızlı Massa..

Sezonun ikinci yarışı Malezya Grand Prix'inin Sepang'da koşulan ikinci serbest antrenman etabının en hızlısı Ferrari pilotu Felipe Massa oldu. Brezilyalı'yı Renault ile Giancarlo Fisichella ve takım arkadaşı Heikki Kovalainen takip etti.

(Ajansspor Dış Haberler Servisi)

Malezya'da antrenmanlarda Massa rüzgarı. Brezilyalı pilot Sepang'da 1:35.780'lik derecesiyle öğleden sonra koşulan 90 dakikalık ikinci serbest antrenman etabının da en hızlısıydı.

25 yaşındaki Ferrari pilotunu Renaultlar takip etti. Massa'nın 0.130 saniye gerisinden gelen İtalyan Giancarlo Fisichella etabı ikinci tamamladı. Fisichella'nın Finli takım arkadaşı Heikki Kovalainen ise üçüncü en hızlı pilottu.

Avustralya Grand Prix'ini kazanarak sezona galibiyetle başlayan Kimi Raikkonen Ferrari'siyle dördüncü oldu.

ilhan
07.04.2007, 09:41
Az önce turları izledim.

1: Alonso
2: Massa
3: Hamilton
4: Raikkonen
5: Kubica

Sıralamanın değişiceğni zannetmiyorum.

ilhan
07.04.2007, 10:04
1: Alonso
2: Massa
3: Hamilton
4: Raikkonen
5: Kubica

Sıralamanın değişiceğni zannetmiyorum.

1: Massa
2: Alonso
3: Raikkonen
4: Hamilton

Massa pole pozisyonda başlıcak :) Sıralama değişti şaşirdim ;)

Kaya
07.04.2007, 10:17
Sıralama Ferrari'de ama Alonso'nun 2. sırada olması sıkıntı veriyor. İyi çıkış yapan bir pilot Alonso.

ilhan
07.04.2007, 10:29
SEPANG'DA MASSA RÜSGARI ESTİ!

Formula 1'de sezonun ikinci yarışı olan Malezya Grand Prix'i Sıralama Turları Sepang'da koşuldu. Sıralama Turları'nın üçüncü bölümünde son saniyeler nefes keserken önce Raikkonen liderliği ele geçirdi, ardından Alonso birinci oldu ve son olarak çizgiyi geçen Massa herkesi geride bırakarak pole pozisyonuna yerleşti.

Sıralamada son sözü Massa söyledi!

Formula 1 sezonunun ikinci Grand Prix'i olan Malezya'da ilk sırayı Ferrari'den Brezilyalı Felipe Massa elde etti.

Sezonun ilk GP'sinde yaşadığı şanssızlık ve değiştirdiği motor sebebiyle podyuma giremeyen Ferrari pilotu Felipe Massa Malezya GP'si Sıralama Turları'nda ilk sırada yer almayı başardı.

Massa'nın Ferrari'den takım arkadaşı ve Avustralya'da zafere uzanan Kimi Raikkonen Sepang'da 3. sırayı elde ederken, son şampiyon McLaren pilotu İspanyol Fernando Alonso da 2. sırayı aldı.

İlk GP'sinde sergilediği performansla kürsüye çıkarak çok büyük bir başarı elde eden Lewis Hamilton da McLaren ile 4. sırayı alan isim oldu.

Massa bu sonuçla kariyerinin dördüncü pole pozisyonunu elde ederken 2007'de de ilk kez ilk sıraya yerleşti.

Sıralama Turları'nın son saniyelerine girilirken ilk derece Ferrari ile Kimi Raikkonen'den geldi ve Finli ilk sırayı elde etti, birkaç saniye arkasından gelen Fernando Alonso Kimi'den ilk sırayı aldı ve arkalarından gelen Massa ise hepsini geride bırakarak pole pozisyonunu elde edip nefeslerin kesildiği Sepang'da zirveye yerleşti.

SEPANG SIRALAMA TURLARI ZAMANLAR

1 F. Massa Ferrari 1:35.043 16 tur
2 F. Alonso McLaren 1:35.310 16 tur
3 K. Raikkonen Ferrari 1:35.479 16 tur
4 L. Hamilton McLaren 1:36.045 16 tur
5 N. Heidfeld BMW 1:36.543 19 tur
6 N. Rosberg Williams 1:36.829 22 tur
7 R. Kubica BMW 1:36.896 14 tur
8 J. Trulli Toyota 1:36.902 23 tur
9 R. Schumacher Toyota 1:37.078 22 tur
10 M. Webber Red Bull 1:37.345 21 tur

11 H. Kovalainen Renault 1:35.630 12 tur
12 G. Fisichella Renault 1:35.706 12 tur
13 D. Coulthard Red Bull 1:35.766 12 tur
14 T. Sato Super Aguri 1:35.945 12 tur
15 J. Button Honda 1:36.088 15 tur
16 V. Liuzzi Toro Rosso 1:36.145 12 tur

17 S. Speed Toro Rosso 1:36.578 6 tur
18 A. Davidson Super Aguri 1:36.816 6 tur
19 R. Barrichello Honda 1:36.827 7 tur
20 A. Wurz Williams 1:37.326 5 tur
21 C. Albers Spyker 1:38.279 6 tur
22 A. Sutil Spyker 1:36.415 6 tur

celilmuhcu
07.04.2007, 23:25
inşallah kimi 2 de 2 yapar ama buyarış mücedeleci olacak

Erbay
08.04.2007, 12:24
Malezya'da McLaren fırtınası
Formula 1'de sezonun ikinci yarışı olan Malezya Grand Prix'sini McLaren Mercedes pilotu İspanyol Fernando Alonso kazandı. Kuala Lumpur Pisti'nde 56 tur üzerinde yapılan mücadeleyi 1 saat 32 dakika 34.309 saniyede bitiren McLaren Mercedes pilotu Fernando Alonso birinci oldu.

Son iki yılın dünya şampiyonu İspanyol Alonso 2. sırada başladığı yarışın ilk turunda Ferrari pilotu Felipe Massa’yı geçerek liderliği eline aldı. Kalan turlarda ilk sırayı kimseye kaptırmayan Alonso Mclaren takımı ile ilk zaferine kariyerinin de 16. birincliğine ulaştı.

Formula 1'de son iki yılın şampiyonu İspanyol Fernando Alonso, Renault'tan sonra transfer olduğu McLaren Mercedes ile çıktığı ikinci yarışında, ikinci cepten başladığı mücadeledeyi İngiliz Lewis Hamilton'un hemen önünde ilk sırada bitirerek zafere ulaştır.

McLaren Mercedes'in genç yeteneği İngiliz Lewis Hamilton, çıktığı ikinci Formula 1 mücadelesinde 4. sırada başladığı yarışı ikinci olarak tamamladı ve podyuma çıkma başarısını gösterdi.

Formula 1'de sezonun ilk yarışı olan Avustralya Grand Prix'sinde zafere ulaşan Ferrari pilotu Kimi Raikkonen Malezya'da Kuala Lumpur Pisti'nde 56 tur üzerinde yapılan mücadeleyi McLaren Mercedes'in genç yeteneği İngiliz Lewis Hamilton'un ardından 3.sırada tamamladı.

Melbourne'da dördüncü sırada finişe ulaşan BMW Sauber sürücüsü Nick Heidfeld Sepang'da da dördüncü olarak istikrarlı performansını devam ettirdi. Heidfeld, Massa'yı neredeyse 50 tur arkasında tuttu.

12'nci sırada start alan Renault pilotu Giancarlo Fisichella altıncı olurken, Toyota'dan Jarno Trulli yedinci sırayı aldı.

Melbourne'da çok eleştirilen Renault'nun çaylak pilotu Heikki Kovalainen sekizinciliği elde ederek F1 kariyerinde ilk puanını aldı.
Kaynak : Sporx.com

ilhan
08.04.2007, 14:19
Yarışı baştan sona izledim. Ferrariler çok acemice yarıştı. Hamilton startta 2. sıraya yerleşti ve Massa ve Raikkonen'i çok iyi oyaladı. Alonso hayatının en rahat yarışlarından birini kazandı..

Massa bugun kendiyle yarıştı. Şampiyon Ferrari!

canim TS
08.04.2007, 14:43
Cok sevincligim McLaren Mercedes adina. Böyle basarilarin devamini dilerim. Ama daha yol cok uzun.

Şahinoğlu
08.04.2007, 23:07
Beklediğim bir sonuçtu , Alonso'ya pilotaj açısından rakip olucak kimse yok bence bi Massa diyorum zorlarsa zorlar oda tüm sezon zor başedemez Alonso'yla adam podyumdan inmiyo helal Alonso yakışır sana , Mclaren efsanesi yeni başlıyo izlemeye devam edecez inşallah bundan sonra.

Hüseyin Bağdat
08.04.2007, 23:12
büyük bir hayal kırıklıına uğradım özellikle Massa beni çok şaşırttı. Antrenman ve sıralama turlarında çok başarılıydı ama maalesefsatartta büyük hata yaptı ve üçüncülüğe düştü sonrasındada geçişte çok agresif ve hatalı hamleler yapınca maalesef beşincilikle yetindi ama ben Massa'dan diğer yarışlarda umutluyum.
koyu bir Ferrarici olarak Mclaren'i tebrik ediyorum özellikle Hamilton ikinci yarışı olmasına rağmen çok güzel bir yarış çıkardı...

ilhan
08.04.2007, 23:28
Alonso sadece bir yarış kazandı. Kimse ona rakip felan değil yorumları saçma olmakla beraber biraz Ağır. Şansı yanındaydı bugün.

celilmuhcu
09.04.2007, 00:21
alonso şansa bir yarış kazandıişte her zamanki gibi.massanın acemiciliğinin kurbanı olduk işte.startta pool pozisyonunu alonsoya kaptırması hamilton gibi bir yıldızında iyi start alması ferrarileri etkiledi.ama yarış uzun bakacaz sonraki yarışlara.şu massada yerini bilse varya böyle kolay puan kaybedilmeyecek.

ilhan
09.04.2007, 00:25
Massa , Hamilton'u bir an önce geçeyim telaşı içinde çimlere bi göz attı. Dönmeyi denese spin atıcaktı. Massa'nın Hamilton'u geçme uğraşları Raikkonen 'inde canını sıkmış olucak ki hiç zorlamadı Raikkonen Hamilton'u.. Umarım diğer yarişta bu kepazeliği görmeyiz Ferrari'de.

corleone
09.04.2007, 18:07
hamilton bu istikrarı ile devam ederse schumi'nin rekorlarını kırmaya aday tek pilottur, ilgiyle taktirle izliyoruz...

Remzi
09.04.2007, 18:36
Yarışı kazanan Alonso Ve ikinci olarak Podyuma çıkan Hamiltonu kutluyoruz.Mclaren geliyorr...

FORZA McLAREN:D

Şahinoğlu
09.04.2007, 22:43
Alonso sadece bir yarış kazandı. Kimse ona rakip felan değil yorumları saçma olmakla beraber biraz Ağır. Şansı yanındaydı bugün.

Yaw uşaklar siz ferrari'yi destekleyen arkadaşlara hayret ediyorum, Alonso gibi bir pilota şansıyla yarış kazandı diyosunuz bırakın Allah aşkına sanki Ferrari türk takımı gibi davranmayın şurda doğruları yazın Alonso varsa rakibi yazında öğrenelim Massa diyorum zorlarsa zorlar oda bi sezon başedemez geçen yarışta söledim Alonso 2.olduğu halde bu lafları söledim bu sene gene şampiyon Alonso.

Şahinoğlu
09.04.2007, 22:45
hamilton bu istikrarı ile devam ederse schumi'nin rekorlarını kırmaya aday tek pilottur, ilgiyle taktirle izliyoruz...

İlla Alonso'ya olan kininizi göstereceniz :) Ferraciler Schumi'nin bi rekorunu kıran Alonso diğerlerinide kırmaya en yakın aday Alonso Schumi'yi geçen ALonso sayamayrum çok yaw Alonso'da Alonso.

ilhan
09.04.2007, 22:51
Tüm insanların şanslı olduğu zamanlar vardir. Alonso'da nuhtan yaratilmiş değil. Şansı yaver gitti ve kazandı. Yarışın kader anını Massa belirledi. Alonso sadece bir yarış kazandı. Daha şampiyon değil.

Şahinoğlu
09.04.2007, 22:59
Şans dedimiz olaylar hayatta kaç kere olur 1 veya 2 olmadı 3 kez , Alonso tabiki nuhtan yaratılmadı ama adam iyi pilot kardeş bence gene Alonso şampiyon olcak bunu söylüyorum , sizce başkası olabilir ama 2 kez dünya şampiyonu olmuş ve şampiyon olan en genç pilot ünvanını ele geçirmiş biriside sırf şansıyla buralara gelemez .

ilhan
09.04.2007, 23:30
Yaşça büyüğümsünüz , Abi ben size o şansla şampiyon oldu demiyorum ki. Son yarışı bana göre şansıyla kazandı.
Ben şundan eminim bu sene 3.kez dünya şampiyonu olamıcak.

corleone
10.04.2007, 00:27
İlla Alonso'ya olan kininizi göstereceniz :) Ferraciler Schumi'nin bi rekorunu kıran Alonso diğerlerinide kırmaya en yakın aday Alonso Schumi'yi geçen ALonso sayamayrum çok yaw Alonso'da Alonso.
evet bu bir gerçek alonsoyu sevmiyoruz :D bazı pilotlar vardır ne kadar başarılı olursa olsunlar sevilmezler geniş bir hayran kitlesi oluşturamazlar(en büyük misal prost) , alonso geçen sene sonlara doğru kaybettiği yarışlardan sonra formula 1'e etki eden herşey hakkında eleştiri yapması takım arkadaşlarını pilotları kuralları hakemleri herşeyi suçlaması adeta ağlaması milyonların ve tabi ki de bizim gözümüzde olan nokta kadar sempatisini de kaybetmiştir, ah be alonso diyorum şimdi, o kadar ağlamayıp yine şampiyon olsaydın sen de unutulmaz pilotlar klasmanına bir kenarından tutunabilir miydin? belki, ama şimdi asla, unutulmamalı ki schumi ilk şampiyon olduğu sene yanılmıyorsam 2 ya da 3 yarış, yarışamama cezası almıştı ve hırs yapıp bütün bunlara rağmen şampiyon olmuştu, ağlamadan, sızlamadan, kendi ekibini bile suçlamadan, işte alonso'ya olan kinimiz demeyelim de sevgisizliğimiz buradan geliyor, yoksa ben alonso daha şampiyon olmamışken sultanahmet'e geldiğinde 3 saat önceden gidip en ön sıradan izledim alkışladım kendisini, herhangi bir garezim yok...
ayrıca schumi'nin rekorları birgün kırılacaksa ona "şu an" en yakın duran pilot hamiltondur...

Uğurtan
10.04.2007, 04:04
Şimdiye kadarki 2. yarışı da izledim...Birçok şey netleşir gibi oldu..Fikrim şudur ki Alonso çok iyi pilot..Raikkonen ise çok hızlı pilot olsada Alonso kadar tecrübeli ve iyi polataja sahip deil..Massa çok süpriz bi pilot ama çok acemi...Hamilton gelecek vaadediyor...Sezon sonu böyle olur;
Pilotlar Sıralaması;
1-Alonso
2-Raikkonen
3-Hamilton
4-Heidfeld
5-Massa
Markalar Klasmanı;
1-McLaren Mercedes
2-Ferrari
3-BMW-Sauber
Olay bundan ibarettir:)

ilhan
10.04.2007, 08:28
Sezon başlayalı 2yarış yapıldı. Ama görüyorumki Alonso şampiyon ilan edilmiş. Çaylak Hamilton'un bu istikrarı nereye kadar gidicek. Heidfeld ilk5'e giremicek sezon sonunda. Raikkonen ve Massa şampiyonluk adayları ;) Forever Ferrari!

corleone
10.04.2007, 11:36
avrupa yarışları başlamadan yapılan tüm yorumlara, tahminlere karşıyım, kendiminkilere bile...

Sinan Akyıldız
10.04.2007, 14:01
Hakinen - Schumi çekişmesiyle sevmiştim formula ' yı ve o zamanlardan beride hiçbir zevk alamıyorum , o zaman olmazsa olmazımdı formula , pazar günleri bütün işlerimi ona göre ayarlardım , ama şimdi denk gelirsem izliyorum oda 15-20 dk ve sonra sıkılıp bırakıyorum . Schumi ' yi durdurmak için getirilen saçma sapan kurallar , takımların rekabetten uzak duruşları bu sporu git gide itici bi hale getirdi benim gözümde ve son olarakta schumi ' nin bırakması tek izleme nedenimizde ortafan kalkınca artık hiç bir çekiciliği kalmadı F1 in :)

Eski günleri yad ederek bitireyim mesajımı İstanbul Park Schumi nin garajında çekmiştim resmi :)

http://img228.imageshack.us/img228/4874/dsci0022nz4.jpg

Uğurtan
11.04.2007, 05:08
Heidfeld ilk5'e giremicek sezon sonunda.
Komik! Herşeye eywallahta bu laf çok komik:)

ilhan
11.04.2007, 06:41
Komik! Herşeye eywallahta bu laf çok komik:)

Eheh :) Görüşürüz renktaş sezon sonunda :)

Uğurtan
11.04.2007, 18:42
Eheh :) Görüşürüz renktaş sezon sonunda :)
Tamam görüşelim kardeş ben hep buradayım:)

Fatih Efe
12.04.2007, 17:39
f1 de son durum
pilotlar
Fernando Alonso (McLaren)18
Kimi Raikkonen (Ferrari)16
Lewis Hamilton (İMcLaren)14
Nick Heidfeld (BMW)10
Giancarlo Fisichella (Renault)7
Felipe Massa (Ferrari)7
Jarno Trulli (Toyota)2
Nico Rosberg (Williams)2
markalar
McLaren 32
Ferrari23BMW10
Renault8Toyota3
Williams2

Fatih Efe
12.04.2007, 17:43
F1’de sezonun 3. yarışı bu hafta sonu Bahreyn’de koşulacak

ilhan
12.04.2007, 19:12
Bahreyn'de Raikkonen'den bir şeyler bekliyorum.

Hüseyin Bağdat
14.04.2007, 15:07
sıralama turları şimdi bitti. Massa yine ilk sırada yer aldı bu sefer yarışta hata yapmayacağına ınanıyorum.2. cepte hamilton,3. cepte Kimi,4. ceptede Alanso yer alacak.
Bu sefer çekişmeli bir yarış olacağına inanıyorum,her zamanki gibi favorim ferrari ve Massa ...

ilhan
14.04.2007, 15:14
BAHREYN'DE İLK CEP MASSA'NIN!

2007 Sezonu'nun üçüncü yarışı Bahreyn Grand Prixi'nin sıralama turlarında 1:31.359 ile hafta sonunun en hızlı tur zamanını elde eden Felipe Massa pole pozisyonunu kazandı. Brezilyalı'yı Lewis Hamilton ve Kimi Raikkonen takip etti.

14 Nisan 2007, 15:10

2007 Sezonu'nun üçüncü yarışı Bahreyn Grand Prixi'nde sıralama turları geride kaldı ve Brezilyalı Felipe Massa Ferrari ile yarışa ilk sıradan başlama hakkını elde etti. Yarışa McLaren'in çaylak pilotu Lewis Hamilton ikinci, Ferrari ile Kimi Raikkonen ise üçüncü sıradan başlayacak. Son dünya şampiyonu Fernando Alonso ise Shakir'de gridin dördüncü sırasında.

Bahreyn Shakir'deki sıralama turlarının 15 dakikalık ilk bölümünde Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa 1:32.443'lük derecesiyle ilk sıradaydı. Massa'yı McLarenler Lewis Hamilton ve Fernando Alonso takip etti. İlk bölümde 16'nın dışında kalan pilotlar Sato (Super Aguri), Liuzzi (Toro Rosso), Speed (Toro Rosso), Sutil (Spyker), Coulthard (Red Bull)ve Albers (Spyker) elendiler ve yarışa son altı sıradan başlayacaklar.

İkinci bölümde Ferrari pilotu Felipe Massa 1:31.359 ile hafta sonunun en hızlı tur zamanını elde ederek ilk sıradaki yerini korudu. Brezilyalıyı McLaren ile Lewis Hamilton ve Ferrari ile Kimi Raikkonen takip etti. Bu bölümde de ilk 10 dışında kalan Wurz (Williams), Kovalainen (Renault), Davidson (Super Aguri), Schumacher (Toyota), Barrichello (Honda) ve Button (Honda) elendi.

Sıralamanın final bölümünde araçlar pazar günü yarışa başlayacakları yakıt miktarlarıyla mücadele ettikleri için dereceler ilk iki seansa oranla daha yavaştı. Bu bölümde de yerini korumayı başaran Brezilyalı Ferrari pilotu Felipe Massa 2007 Sezonu'nun üçüncü yarışı Bahrent Grand Prixi'ne ilk sırada başlama hakkını elde etti. Gridde ikinci cep McLaren ile Lewis Hamilton'un, üçüncü cep ise bir diğer Ferrari pilotu Finli Kimi Raikkonen'in oldu.

sweetrose
14.04.2007, 17:16
Sınavdaydım; yarışı izleyemedim ama Massa'nın kazanmasına şaşırmadım...

sweetrose
14.04.2007, 17:16
Sınavdaydım; yarışı izleyemedim ama Massa'nın kazanmasına şaşırmadım...

ilhan
14.04.2007, 17:24
Umarım yarın bir acemilik yapmazda start anında kazanır yarışı. Raikonen iyi bir çıkış yapip Hamilton'u geçerse Alonso ve Hamilton'u arkasına alıp onlara oyayabilir. Bu sırada Massa kazanır.