PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Formula 1

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Murat GENEL
06.08.2006, 00:09
süper bi yarış olacak ama ben izleyemeyeceğim:(

Oruç
06.08.2006, 13:00
Araba veya mekanikerler sorun çıkarmasın yeter. Macaristan'da ilk sırayı alırız. 100. yarşında 1.lik bekliyoruz Raikkonen'den...

cınar#7
06.08.2006, 15:57
Araba veya mekanikerler sorun çıkarmasın yeter. Macaristan'da ilk sırayı alırız. 100. yarşında 1.lik bekliyoruz Raikkonen'den...
daha çok bekleriz Liuzziye çarpıp yarış dışı kaldı şans yokki
yarışı BALONSO kazanır

ts_fan
06.08.2006, 17:08
Button kazandı.

Selman
06.08.2006, 17:27
Yok böyle bir yarış vallahi.Button kariyerinin ilk birinciliğini kazandı.Herşeyiyle unutulmayacak bir yarış izledik.

corleone
06.08.2006, 17:43
jean todt ile brown kına yaksınlar, schumi'nin bütün haftasonunu berbat ettiler, ben 10 yıldır ferrari'den bu kadar berbat bir yarış stratejisi izlememiştim, "rainmaster" olarak adlandırılan schumi'nin 20 turda 1 dakika geri düşmesini çıkıp nasıl açıklayacaklar acaba, katlettiler yarışı, en sonunda da podyum uğruna, gelebilecek 4 puanı da mahvettiler, şimdi şampiyonluk da giderse bakalım ne mazeret üretecekler, yarışın tek sevindirici yönü alonso'nun çıkması oldu...

Selman
06.08.2006, 17:50
http://www.ajansspor.com/resim/macar_button_zafer_flas.jpg

JENSON BUTTON'DAN BİR İLK !

Formula 1 takviminin 13. yarışı olan Macaristan GP'si tamamlandı. Sezonun belki de en önemli yarışı olan ve Hungaroring'de koşulan GP'de damalı bayrağı keriyerinde ilk kez Honda pilotu Button göğüsledi. Yarışa 11. sırada başlayan Schumi ile 15. sırada başlayan Alonso yarışı tamamlayamadı !

.::MACARİSTAN'DA NEFESLER KESİLDİ::.

Britanyalı Jenson Button Formula 1 kariyerinin ilk zaferine sezonun 13. GP'si Macaristan'da ulaştı.

26 yaşındaki Button kariyerinin 113. F1 GP yarışında ilk kez birinci olurken Renault'nun dünya şampiyonu pilotu Alonso ve en yakın takipçisi Ferrari pilotu Michael Schumacher muhteşem geçen yarışı puansız kapattı.

Ferrari'den Michael Schumacher yarışın tamamlanmasına 3 tur kala yarış dışında kalırken geneln klasman lideri Alonso ile arasındaki 11 puanlık farkta bir değişiklik olmadı.

İspanyol Pedro de la Rosa ise McLaren ile 2. olurken kariyerinin en iyi sonucuna ulaştı ve Alman Nick Heidfeld BMW Sauber ile 3. sırada yer almayı başardı.

GP'nin tamamlanmasına 18 tur kala sağ arka lastiğinde oluşan bir problemle spin atarak kayan Alonso'nun aracı bariyerlerde kalırken İspanyol lider götürdüğü GP'den çekici ile ayrıldı.

"Pit'den çıkınca bir terslik olduğunu anladım ama artık geri dönmem mümkün değildi" diyen Alonso açıklamasının sonunda "Başlarda çok hızlıydık ama sonunu getiremdik çok yazık oldu" dedi.

Motor değiştirdiği için 10 sıra ceza alan ve sıralama turlarında 4. olmasına rağmen 14. sıradan başladığı GP'yi kazanma başarısı gösteren Button bu sayede sürprizler ve drama ile dolu Macaristan'da takımı Honda'ya da 1967'den beri ilk üreticiler-takımlar zaferini kazandırdı.

Button'dan önce GP kazanan son Britanyalı 3 yıl önce Avustralya'da McLaren ile 1. olan David Coulthard olmuştu ve Button Macaristan'da 2. sırayı alan Pedro de la Rosa'ya 30.8 saniyelik bir fark attı.

Brezilyalı Rubens Barrichello ise Honda ile 4. oldu ve hemen arkasında Red Bull ile Coulthard ve Toyota ile Ralf Schumacher yer aldı.

Polonyalı Robert Kubica ise kariyerinin lk F1 yarışında BMW Sauber ile 2 puan alırken Brezilyalı Ferrari pilotu Felipe Massa 8. sırada yer aldı.

F1 takviminin en sıkıcı GP'lerinden biri olan ve geçiş yapmanın neredeyse imkansız olduğu Macaristan'da GP'nin başından sonuna kadar aksiyon eksik olmadı ve yağan yağmur ve ardından da kuruyan pist herkesin planlarını alt üst ederken drama ve heyecan güne damgasını vurdu. Yaşananların sonunda da bu yıl ilk üç arasında ilk kez ne Ferrari ne de Renault yer aldı.

7 kez F1 şampiyonu olan Schumacher 25 turun ardından tur yeridği Alonso'ya Kimi'nin kazasında giren güvenlik aracı sayesinde yaklaşırken Alonso saf dışı kaldığında 2. sıraya kadar yükselmeyi başardı ama 3 tur kala mekanik bir arıza ve sonuna kadar tükenen lastiklerinin kurbanı oldu.

Son 5 GP'nin 4'ünde kazananlar pole sahipleri oldu ancak Macaristan'da değil. Pole'ün sahibi ve yarışın büyük bir bölümünde lider olan McLaren pilotu tur bindirirken yavaş kalan Toro Rosso'dan Vitantonio Liuzzi ile çarpışarak GP dışında kalırken bu istatistiğin oranı da Macaristan'da değişti.

selcuk
06.08.2006, 18:10
ne sansizliktir bu kiminin üstündeki liuzzi salagi hemen viradan cikarken gecmesi icin kimi onu hizlanmadi ve kimide son hizla girdigi virajda tabiiki virajda dan dis dan cikar bide aynaya bakmis ve liuzziye girdi liuzziyi alkislamak lazim
schumininde ön sag tekerini tutan direklerden biri kirilmis (malesef türkcesini bilmiyorum o parcanin) son on turu öyle gecirmeye calisdi ama 3 tur kala malesef ferrari daha dayanamadi ve hepten kirildi ve yarisi bitiremedi
malesef ne ferarim kazandi nede kimi sanssirliklar sayesinde

Erbay
06.08.2006, 19:16
Schumacher neden lastiklerini değiştirmedi anlamadım.Herkesle beraber lastik değiştirmek için pite girseydi 4. olacaktı.O hızla da en azından 3. olurdu.Ama devam etti yarış dışı kaldı.Hem de Alonso da çıkmışken.

selcuk
07.08.2006, 09:24
ben benim dedi herzaman son risk yaparim bugün kayibettim
ve bi analizatörün deigine göre öylede böylede o parca kirilirmis dedi
biriside massayi ferrari yaristan cekseydi schumacher pite girdiginde 1 puan kurtariyordu schumacher

Cabri61
07.08.2006, 10:59
sorun lastikte değildi zaten.direksiyon dönmüyordu artık.üzüldüm schumiye...yarışa belki lasitik seçimini iyi yapıp başlasaydı.1.bile oalbilirdi

Berberoğlu
07.08.2006, 11:04
Button'ın yani HONDA'nın kazanmasına sevindim.. Nedense bende bir HONDA sempatizanlığı var. Gerçi rakiplerin safdışı kalmasıyla kazandılar ama olsun, neticede böyle zorlu bir yarışta her iki pilotu ile puan aldılar.(Barichello 4. oldu)

Bu sezon oldukça çekişmeli geçiyor. Renault ile Ferrari hem markalarda hem de pilotlarda kapışıyorlar. Bu çekişme sezon sonuna kadar devam eder gibi..

Oruç
07.08.2006, 11:58
Bakalım Liuzzi ve Michale ceza verilecek mi ? Adam virajı düz geçiyor yahu olacak iş mi... Button-Honda ve de la Rosa'yı da ayrıca tebrik etmek lazım. Çok iyi bir yarış çıkardılar.

chota
07.08.2006, 14:08
Bu yarışın özeti 'her şeye rağmen şampiyon yaşayan efsane Michael Schumacher olacaktır'.Bunu az f1 bilgisi olan idrak edebilir.Tabi at gözlüğüyle bakılmazsa...

Cemalettin Taşkın
07.08.2006, 14:10
kubica ihraç edilmiş yarıştan. böylelikle massa 7. schumi 8. oldu. alanso ile fark 10 puana indi.

selcuk
07.08.2006, 15:41
Formula 1’de BMW Sauber takımı Kanadalı pilot Jacques Villeneuve ile yollarını ayırdı.

Macaristan Grand Prix’sinin ardından, bugün açıklama yapan BMW Sauber takımı yetkilileri, sezonun bitimine 5 yarış kala Jacques Villeneuve ile yarışmama kararı aldıklarını belirttiler.
Williams’tan geçen yıl ayrılarak Sauber ile yeni bir takım oluşturan BMW’de yetkililer, 1997 yılında dünya şampiyonu olan Kanadalı pilot ile geçen hafta yaptıkları konuşmaların ardından, sezonun geri kalan kısmında yarışmama kararına vardıklarını kaydettiler. Villeneuve’nün yerine kimin koltuğa oturacağı konusunda ise bilgi verilmedi.
Markalar klasmanında aldığı 28 puanla 5. sırada yer alan BMW Sauber takımının pilotu Villeneuve, sürücüler klasmanında 7 puanla 14. sırada bulunuyor.

allahsiz kavurlara bak yaw nasil villeneuve in cockpitini alirlar elinden bence f1 bu kararla cok sey kayibetti

selcuk
07.08.2006, 15:44
Bakalım Liuzzi ve Michale ceza verilecek mi ? Adam virajı düz geçiyor yahu olacak iş mi... Button-Honda ve de la Rosa'yı da ayrıca tebrik etmek lazım. Çok iyi bir yarış çıkardılar.

niye verilsinki michaele 1 arabasi kirikti ve adam gibi viraja giremesinden turda o siralar ondan saaten 2 saniyeden fazla kayibediyordu 2 direk girip kesmese orada bi kaza yapip yarisin iptalina neden olabilirdi ondan viraji kestiginden bi kötülük yoktu

chota
07.08.2006, 16:31
niye verilsinki michaele 1 arabasi kirikti ve adam gibi viraja giremesinden turda o siralar ondan saaten 2 saniyeden fazla kayibediyordu 2 direk girip kesmese orada bi kaza yapip yarisin iptalina neden olabilirdi ondan viraji kestiginden bi kötülük yoktu
Bence yanlışın var farketmedinmi Schumi orada gaza fazla bastı.Buda diskalifiyelik bir ceza.pathfinder eksik söylemiş...

kuzey_lee
07.08.2006, 17:07
oyy oyy oyyyyy..kimin nickini görüyoruz buralarda..özletme kendini adaş

Rutubet
07.08.2006, 17:20
de la rosa iyi baskı yaptı scumahire sonunda da geçti. ferrari takımı kendisine yakışmayacak işler yaptı bu hafta. Bitime 3 tur kala yarış dışı kalması da bir nevi adalet oldu.

corleone
07.08.2006, 19:08
Bence yanlışın var farketmedinmi Schumi orada gaza fazla bastı.Buda diskalifiyelik bir ceza.pathfinder eksik söylemiş...
olur mu schumi direksiyonu dönmediği için düz geçti, kaza yapmamak uğruna, bu hareketin cezası tüm puanların silinip seneye de yarışmama cezası verilmesidir, kahrolsun schumacher, yettin ulan schumi, nedir senden çektiğimiz, öleceksin hala puan koklatmıyorsun, schumi'ye ölüm, diğer pilotlara tam bağımsızlık ve hareket serbestisi
:D

Recep Çaltepe
07.08.2006, 19:15
3 hafta sonra İstanbul'da yapılacak olan yarışta, çok büyük bir aksilik olmazsa bayrak hakemi olarak görev yapacağım ve yanıma Trabzonspor forması alacağım bi tane. Kameraların çektiği zamanları tahmin edip üstüme geçirmeyi düşünüyorum formayı. Tüm dünya görsün ve tanısın bizi. ;)

corleone
07.08.2006, 22:08
de la rosa iyi baskı yaptı scumahire sonunda da geçti. ferrari takımı kendisine yakışmayacak işler yaptı bu hafta. Bitime 3 tur kala yarış dışı kalması da bir nevi adalet oldu.

bu da başka bir siteden tanımadığım bir arkadaşın yazdıkları;

"schumi tur başına kendisinden 4 sn daha hızlı olan de la rosa yı 4 tur arkasında tutmayı basardı. takdire şayan bir savunma yaptı, gönül isterdi ki yarış dışı kalmasaydıda macaristan gp sinden puanla dönsün. "

sizce hangisi haklı, bence ikincisi :)
bu arada yarıştan önce cnntürk'ün schumi için hazırlamış olduğu klibi izleyenler var mı? herkes izlemiş olsaydı keşke, herkes bir efsaneyi hem de formulanın en büyük efsanesini canlı olarak izliyor olmanın farkına varırdı belki, arkadaşlar, bunun farkında olun, f1 'in gelmiş geçmiş en büyük efsanesini canlı olarak izliyoruz, büyük bir ayrıcalık, değerini gidince anlayacağız, inşallah iki yıl daha yarışır... ama eğer bırakırsa arkasından gözyaşı dökeceğim tek isim olur, yayınlanan klibi izlerken bile duygulandım, kolay değil, hayatımın en fırtınalı 11 yılı onu izleyerek geçti...

ts_fan
08.08.2006, 00:11
''schumi'', ''corleone'', ''chota'' gibi adamlar ve onların tadına doyum olmayan yorumları yüzünden bende yavaş yavaş:)Neyse olmay, diyemeyrum:D

Cabri61
08.08.2006, 00:21
3 hafta sonra İstanbul'da yapılacak olan yarışta, çok büyük bir aksilik olmazsa bayrak hakemi olarak görev yapacağım ve yanıma Trabzonspor forması alacağım bi tane. Kameraların çektiği zamanları tahmin edip üstüme geçirmeyi düşünüyorum formayı. Tüm dünya görsün ve tanısın bizi. ;)

bekliyoruz:) aman o arada bayrağı kaçırma:)

Cabri61
08.08.2006, 00:24
bu arada cnn bu spikerlik işini yapamıyor gibi...ntv daha başarılı bu konuda....

Recep Çaltepe
08.08.2006, 00:29
bu arada cnn bu spikerlik işini yapamıyor gibi...ntv daha başarılı bu konuda....

Son iki yarış dışındaki yarışları Cem Yılmaz sunuyordu bildiğiniz gibi ama şimdi Cem Yılmaz'ın yanında yorumlar yapan Serhan Acar sunuyor yarışları. Kendisi bizim gibi zamanında hakemlikten yükselerek gelen birisi ve geçen seneki yarışta "baş hakem"di. Türkiye'de Formula 1 ile ilgili hem teknik hem de kural açısından bu işi en iyi bilenlerden biri belki de en iyisi. Bu yüzden yarışlarda sık sık önemli bilgiler veriyor. Ayrıca Serhan'ın (tahminimce) hiç bir televizyon deneyimi yok, buna rağmen genel kanı yarışları iyi sunduğu yönünde.

Kaya
08.08.2006, 14:35
Enteresan bir yarış oldu. Hayli zevkli idi. Alonso'nun yarış dışı kalmasına "gooool" diyerek sevinen biri olarak yarış sonunda Schumi'ye baya kızdım. Neyse koca puan baya eridi. Bu yarışla 1 puan daha avatanj kazandık. Sonunda şampiyon olacağız inşallah.

selcuk
08.08.2006, 15:48
bu da başka bir siteden tanımadığım bir arkadaşın yazdıkları;

"schumi tur başına kendisinden 4 sn daha hızlı olan de la rosa yı 4 tur arkasında tutmayı basardı. takdire şayan bir savunma yaptı, gönül isterdi ki yarış dışı kalmasaydıda macaristan gp sinden puanla dönsün. "

sizce hangisi haklı, bence ikincisi :)
bu arada yarıştan önce cnntürk'ün schumi için hazırlamış olduğu klibi izleyenler var mı? herkes izlemiş olsaydı keşke, herkes bir efsaneyi hem de formulanın en büyük efsanesini canlı olarak izliyor olmanın farkına varırdı belki, arkadaşlar, bunun farkında olun, f1 'in gelmiş geçmiş en büyük efsanesini canlı olarak izliyoruz, büyük bir ayrıcalık, değerini gidince anlayacağız, inşallah iki yıl daha yarışır... ama eğer bırakırsa arkasından gözyaşı dökeceğim tek isim olur, yayınlanan klibi izlerken bile duygulandım, kolay değil, hayatımın en fırtınalı 11 yılı onu izleyerek geçti...

f1 in gelmis gecmis en büyük efsanesi ayrton senna dir
duvara girdigi gün bayaga aglamisdim

corleone
08.08.2006, 19:59
selcuk, bu kanıya nasıl vardın? yani birebir karşılaştıralım schumi ile senna'yı , hangi özelliği ağır basacak senna'nın, senna'nın bu kadar sevilmesini sağlayan faullü yarışmasıydı, bugün faullü yarışmaya kalkınca schumacher için söylenenler ve verilen cezalar ortada, senna'ya gösterilen hoşgörünün onda biri bile gösterilmiyor schumi'ye 94'ten beri, bunun birçok sebebi var en başta schuminin sürekli ingiliz takım ve pilotları geçiş manyağı yapmasıdır, ki bildiğin gibi yarış dünyasının kalbi ingilterede atar ve en güçlü basın da ingilizlerindir, yani bir nevi fener medyası gibi, schumacher hem rakiplerini hem de oluşturulan bu kamuoyunu yenmiştir, senna ise tam aksine ingiliz takımlarında yarışmıştır, bi de üstüne ölünce var olan yetenekleri ile schumi'den bile birçok kişi tarafından iyi gösterilmektedir ki bence yanına bile yaklaşamaz ama schumi'den sonra geldiği de kesindir, birçok ortak özellikleri de vardır, yağmurda ustalık, monacoda gösterdikleri başarı, mükemmel sürüş yetenekleri ve asabi tavırları ama senna bir yere kadar, schumi'nin eline su dökecek bir pilot gelmedi ve muhtemelen de gelmeyecek formula 1'e...
@ recep abi,
abi seni de görelim schumi ailesinde, dök içindekileri saklama, sana da schumacheri desteklemek yakışır zaten ;)

selcuk
08.08.2006, 23:03
senna gencken basarili olmasina ramen kimse ona inanmaz bi kisi disi o adam ona bi f1 ortasinif arabasi verir antrenmanda bi bakalim nasil sürüyorsun diye bi kac tur attikdan sonra senna tur rekorunu kirar
senna en büyük hayranligim pole dan geliyor ortalama yaris olarak hesaplarsan en cok pole kazanan adam burdan gösteriyorki en iyisi oydu
adamin gözüne bakinca yarisdan önce sanki bir katilin gözünün icine bakmis gibi oluyordun ikili mücadelelerde öndeki olmak icin herseyi göze alirdi hic bir zaman puan toplama icin yaris sürmedigi icin
antrenman turlarinda bile son risk aldigi icin
ve su an aklima gelmeyen dolu seyler icin
bu özellikleri sennadan baska sadece ratzenberger da (senna dan 1 gün önce duvara girip ölmüsdü daha gencdi) bide kimi de görüyorum kimi yi ondan cok severim ve ferarime gelmesini istiyorum evet ferari hastasiyim ama michael o efsane arabayi nekadarda sampiyon yapsa gözüme giremedi cünkü onun yaptiklari o andaki zayifligindan yapti sinirlerine hakimsizliginden mors olmamak icin diyelim villeneuve vurdugu an hersey bittigi icin ve kayibedemedigi icin senna ilerlemek icin herseyi denerdi ama onlari simdi icin yapardi ve kimseye schumi diyelim villeneuve gibi girdigi icin girmemisdi girdigi zaman orda o yapmaya calisdigina sonuna kadar inanmisdi ve o adami gececegine ve hic bir zaman geriye cekilmezdi ondan arada sirada olaylar olurdu
ve medyaya gelince ben ne italyan ne almanya nede ingiliz basininin biseyi bu görüsümde etkilendigimi düsünüyorum ben avusturyada dogdum büyüdüm ve bilirsinki avusturyanin kendi f1 kültürü var rindt en simdiki klien ve wurz akadar ve su an 2 takimi yani 4 arabasi var f1 ecclestone un en sevdigi yayin kurulusuda avusturyaninkidir ve en cok yarislardaki bas regiseurlügüde avusturyali fritz melchert yapiyor cünkü avusturya cogu seye tarafsiz bakiyor ve f1 de sadece bugüne kadar bura tv sine ek ödül verme hakki verilmisdi man of the race ödülü artik verilmiyor yani demek istedigim ingiliz lerden hicbirtürlü yönlendirilmedim hattada burada bilen cogu kisi schumachercidir ama benim karakter olarak hosuma gitmeye birisi
ve genc yasinda senna ölmeseydi schumi ancak yarisini basarilarinin gerceklestirebilirdi bence okadarda zor

corleone
08.08.2006, 23:22
sıralamalar ve kimi hakkındaki görüşlerine katılıyorum, sennanın bende sıralama turları var upload edip koyarım buraya gerçekten inanılmaz zorluyor arabayı ama bilmelisin ki sıralama sadece yarış için bir ön yarıştır, herşey yarışta biter, ve schumacher de bu konuda bir numaradır, dediğim gibi o yıllar geçişlerin daha kolay olduğu, sürücülerin bu tip hareketlerine karışılmadığı yıllardı, hatta 93, 94'te schumi'nin de böyle çok yarışı var, bilmen lazım, 94'te hill ile çekişen schumi'yi niçin görmezlikten geliyorsun, 95'te ise o kadar hızlıydı ki geçiş yapmasına gerek bile kalmıyordu, schumi tam bir winnerdır, ve kurallar elversin yine çıkıp o herkesin görmek istediği geçişleri yapacaktır, şimdi diyorsun ki kimi bunları yapıyor, sen schuminin kimi gibi hiç şampiyonluk yaşamadığı yıllara veya 26 yaşındaki halini düşünsene, heralde ki kimi daha atak olacak daha çok geçiş yapacak, bir elde 7 şampiyonluk ve 37 yaş bir elde 0 şampiyonluk ve 26 yaş var, bana da kimi'nin sürüş stili heyecan veriyor hatta yarışmaya ilk başladığı sauber'den beri, buraya yazan schumi de şahittir, ilk çıktığı günden beri severek izliyorum kimiyi, ama schumacher apayrı bişey, tam bir winner, schumi de önde kalmak için herşeyi yapan bir pilot son örneğini 3 gün önce gördük, fisichellayı yarış dışı kalma uğruna arkasında tutmak için uğraştı ve sonra kaza yaptı, buna ne diyeceksin peki, geçmesine izin verse hiçbirşey kaybetmeyecekti belki de birinci olabilecekti ama izin vermedi, sonra aynısını dela rosaya yaptı, hakeza 97, 98, 96 yıllarında hayatımız bu tip görüntülerle geçti...
gelelim puan toplama işine, bir yarışcıysan amacın kazanmaksa kusura bakma ama senna'nın yaptığı iş değil, o yüzden schumi kadar değil, sen demişsin ya puan umurunda olmazdı, işte puan umrunda olmadığı için o kadar riskli hareketler yapabiliyordu, schumacher'in üstünlüğü hem o risklere girip hem de puan almasıdır, bilmem anlatabiliyormuyum? birkaç sene öncesine kadar bu tartışmada ben de arada kalırdım ama artık kesinlikle schumacher diyorum,
son olarak, sen schuminin monacodaki 98 de spada kazadan sonraki, ve son yarışta cezası açıklandıktan sonraki bakışlarını biliyormusun, bir katilin değil de hitlerin gözlerine bakıyormuş gibi oluyorum ben açıkçası ;)

corleone
08.08.2006, 23:30
http://img335.imageshack.us/img335/6755/schumiat2.jpg (http://imageshack.us)

ve işte sana bahsettiğim o bakış :), bilmem anlatabiliyor muyum... ( not resim eksisozlukte bir linkten alıntıdır, bıyıklar ve gamalı haç sonradan eklemedir ama bizim için asıl önemli olan da sözünü ettiğimiz bakıştır...)

kuzey_lee
09.08.2006, 09:26

hocam yaşın 21 gözüküyor.senna 95te kaza yaptı.muhtemelen 10-11 yaşlarındaydın..merak ettiğim için soruyorum gerçekten o dönem f1 takip edebiliyormuydun?f1'in ne olduğunu tam olarak idrak edebilmişmiydin?hangi pilot iyidir,şunun sürüş stili iyi bununki kötü bu adam efsanedir diyebilecek konumdamıydın gerçekten?

chota
09.08.2006, 10:18

Bunu neye dayanarak söylüyorsun.Duvara girdiği içinmi.????
Verilerini bizimle paylaşabilirmisin?

selcuk
09.08.2006, 20:45
hocam yaşın 21 gözüküyor.senna 95te kaza yaptı.muhtemelen 10-11 yaşlarındaydın..merak ettiğim için soruyorum gerçekten o dönem f1 takip edebiliyormuydun?f1'in ne olduğunu tam olarak idrak edebilmişmiydin?hangi pilot iyidir,şunun sürüş stili iyi bununki kötü bu adam efsanedir diyebilecek konumdamıydın gerçekten?

ben 5 yasimdan beri bakiyorum 3-4 yarisa gittim hungaroringde ve spielbergde
evet 10 yasindaydim ama anlardim tabi arabalardan simdiki kadar anlamazdim ama o zamanlar bugünki kadar önemli degildi
tabiiki arastirmalar yaptim son yillardada ve bu kanidayim ve dünyada bunu iddaa eden cok insan olduguna eminim ve siz türkiyede bulundugunuzdan bence benim kadar f1 in son 15 yilini takib edebildiginize sanmiyorum türkiyeye eskiden geldigimde isyan ederdim f1 izleyemedigim icin ama uzundur türkiyeye gelmedim ve türk medyasi nekadar ilerledigini ve bildirdigini bilmiyorum
herkesin kendine göre efsanesi vardir her sporda nasil futbolda türkiyede benim icin ts 1 numaraysa f1 dede bu benim icin sennadir

ve bakisa gelince ben senna da her yarisdan önce dedim yada demek istedim schuhmacher yedigi ceza yüzünden öyle bakiyor
ve benimde haranligim var schumiye az olsada birisi onca yil senin arabani en ileri tasirsa ona sempati his edersin

hayatinda en cok schuminin yeni geldiginde ferrarime basarisizlikdan jean todt bide dogru hatirlarsam bide brawn kovulacakti ama schumi ortaya cikip dediki onlar kovulursa bende onlarla giderim o gün onu duyunca bayaga sövmüsdüm ona sonra tabiiki bi yagmur altindaki yarisi kazandi ama italya basini devam bastiriyordu normal havada normal bi yarisda ferrari yeterince güclü olmadigi icin sonra sanirim monzaydi o yarisi esit sartlarda kazanip herkesi susturmusdu

en sevdigim ferrari soförü gerhard berger di cünkü en zayif en gücsüz ferariyle kazanmayi basariyordu ve ferrarinin fazlasiyla rezil olmamasinin nedeni oldugu icin ferrariyi büyük hucurumlardan cikarmisdi ve viyanada onu görüb imza almisdim arabasini ellemisdim icine bakmisdim (benettonu) o gün de bayaga sempatim berger a fazlalasdi

Kaya
09.08.2006, 21:48
Fazla tartışılacak ve irdelenecek bir konu yok ortada. Evet Senna'da bir efsanedir ama artık en büyük efsane Schumi olmuştur kanımca. 7 şampiyonluğu olan bir sporcunun bu kadar tartışılır olması hayret verici...

selcuk
11.08.2006, 01:01
öylede bakilabilir
ama bide futbola bak ve de bana türkiyenin en büyük efsanesi hangi takimdir
bence 6 sampiyonlugunla ts
senin f1 de baktigin gibi sayilara bakarsagik eziklernin 15-16 sampiyonlugu var bence efsaneyle en basrili arasinda büyük fark var tabiiki en basarilisi schumi
ve son olarak bence en efsanede kisiden kisiye degisebilen bi kavramdir ondan sizin bakisacinisa kesinlikle saygiliyim ben sadece kendi bakis acimi ve görüsümü yazdim bir forumda saaten böyle seyler icindir dimi

Kaya
11.08.2006, 09:55
Türkiye'yi zaten bir çok konuda dışarıda tutman gerekir. Bu spordan başka ekonomi, siyaset vs...
Bu ülkede herşey normalin dışında gelişiyor. O yüzden Türkiye karşılaştırabilecek bir konumda değildir...

Formula'da sadece şampiyonluk sayısına bakmak yeterli olmazsa kıralan rekorlara da bakabiliriz...

selcuk
11.08.2006, 13:57
evet basarili olarak en basarili olan schumidir ama benim icin efsanevi pilot sennadir bu benim görüsüm oldugu icin tartismak gerekmez bence ,seninkide schumi bu bukadar

ve bu bir f1 topici oldugu icin bi kac f1 haberleri
webber red bull da imza atti klienin gelen sezon icin su an cockpiti yok (allahima sükürler ) red bull un sahibi didi mateschitz amerikada red bull un indy car arabasini kullanmasini teklif etmis
ross brawn ferraride seneye 1 yil tatil almayi düsünüyormus dedikodulara göre schumi f1 e veda edecekmis ve ondan brawn da 1 yil tatile cikacakmis kafasini dinleyecekmis
williams seneye toyota motorunla yarisacak
bayaga aslinda eski haberler ama yinede yaziym dedim

corleone
11.08.2006, 18:27
yaz yaz haberimiz olsun, bi haber de benden, pek haber sayılmaz bi açıklama, jean todt macaristan yarışında durumun farkında olmalarına rağmen schumi'yi zorlamaması konusunda uyarmadıkları için pişman olduğunu açıklamış, bize de pişman olmakla olmuyor demesi kalıyor artık...

schumi
11.08.2006, 19:30
jean todt tamamen saçmalamış.. madem böyle yanlış bir karar almışınız bari bunu basına söyleyipde kendinizi küçük duruma düşürmeyin..ferrari son 2 yıldır strateji açısından rakiplerinin gerisinde kalmaya devam ediyor, jean todt ise bu açıklamasıyla bunu teyid ediyor.. valla bu seneki şampiyonluk eğer gelirse tamamen michael'in özel yetenekleri sayesinde gelecek..

kuzey_lee
18.08.2006, 10:46
"Schumacher'i kimse hatırlamayacak"

17 Ağustos, 2006 16:51:00 (TSİ)

http://www.cnnturk.com/images/1.gif
http://www.cnnturk.com/images/spor/mmmmmanset170806.jpg
Jacques Villeneuve'e göre Michael Schumacher yalancı ve kişiliksiz

Eski Formula 1 dünya şampiyonu Jacques Villeneuve, ''kişiliksiz'' olarak tanımladığı Michael Schumacher'i F1 dünyasının çabuk unutacağını iddia etti.

BMW Sauber'den gönderilen Jacques Villeneuve, şampiyonluk için yarıştığı yıllarda sık sık söz düellosuna girdiği Michael Schumacher hakkında çok sert açıklamalar yaptı.

Villeneuve, yedi kez dünya şampiyonu Schumacher'i "kişiliksiz" olarak tanımladı ve Formula 1 dünyasının Alman pilotu asla hatırlamayacağını iddia etti.

Kanadalı pilot, Formula 1 dünyasında birçok rekoru elinde bulunduran ve sporu bırakıp bırakmayacağı aylardır tartışılan Schumacher'de kişilik sorunu olduğunu savundu: "bence sorunu gerçek kişiliğini asla ortaya çıkarmaması" dedi.

F1 Racing dergisine konuşan Jacques Villeneuve, "O (Schumacher) bir yarışçı ama sadece yarışçı. Bu yüzden kaskını çıkardığı gün hemen unutulacak" ifadelerini kullandı.

1997'nin dünya şampiyonu Villenueve, Michael Schumacher'in değil Ayrton Senna, Alain Prost ve Nigel Mansell gibi isimlerle bile aynı seviyede anılmayacağını savundu:

"Senna asla unutulmayacak. Bunda James Dean gibi genç yaşta kazada ölmesinin de payı var ama sadece bu kadar değil. Michael insanların hafızasında Prost ve Mansell kadar bile güçlü şekilde ve uzun zaman yer etmeyecek. Bu insanların hepsi, Michael'ın asla kazanamadığı ve kazanamayacağı kahraman statüsünde."

Jacques Villeneuve, Schumacher ile Senna'yı ayıran diğer faktörün pis taktikleri kullanma biçimleri olduğunu söyledi:

"Michael büyük bir şampiyon değil çünkü pis taktikleri çok fazla kullanıyor ve bu yıl Monaco'da olduğu gibi masum olduğunu savunuyor. O düzgün bir karaktere sahip değil. Senna da benzer taktiklere başvururdu ama daha klas bir şekilde. 1990'da Alain Prost'u pist dışına atarken bunu yapacağını yarıştan önce söylemişti...

Senna'nın yaptığı Michael'ın bu yıl Monaco'da, Jerez'de (1997) ve Adelaide'de (1994, Damon Hill ile çarpıştığı) yaptıklarından çok farklıydı. Senna taraftarlarına yalan söylemiyordu, Michael söylüyor ve üzücü olan her dediği hayranları tarafından kabul ediliyor. Kabul ediyorlar çünkü sevdikleri spora saygılarını devam ettirmek istiyorlar. Michael da onların sadakat duygularını suistimal ediyor."

kuzey_lee
18.08.2006, 10:47
villeneuve e sevgiler saygılar..sauberden kovulan bir adamın 7 kez dünya şampiyonu olan birisi için söylediklerine bakın allah aşkına...

chota
18.08.2006, 11:02
villeneuve bir insanda aşağılık kompleksi olduğu zaman neler yapabileceğinin çok iyi bir örneği...

schumi
18.08.2006, 11:51
tüm kariyeri 97'de williamsın en güçlü olduğu dönemde aldığı bir şampiyonluk ve sayaısız başarısız denemeyle dolu olan bir insan. müzik piyasasınada el atmış bu arkadaşımız, bir single çıkartacakmış veya çıkartmış tam bilmiyorum. yakında kendisine rakip görebileceği michael jackson'a da laf atarsa şaşırmam.

kuzey_lee
18.08.2006, 12:00
ulan git damon hill gibi onurunla gururunla yaşa,ne diye prim yapmaya çalışırsın anlamam..

boş koşularda favori atlar vardır..bu da öyle biri işte..boş yarışların adamı

Kaya
18.08.2006, 16:20
Fatih taşıdığın habere ne diyim abi. Schumi'den yediği turlar başını dçndürmüştür bu adamın. Sallamaya gerek yok...

selcuk
19.08.2006, 14:36
"Schumacher'i kimse hatırlamayacak"

17 Ağustos, 2006 16:51:00 (TSİ)

http://www.cnnturk.com/images/1.gif
http://www.cnnturk.com/images/spor/mmmmmanset170806.jpg
Jacques Villeneuve'e göre Michael Schumacher yalancı ve kişiliksiz

Eski Formula 1 dünya şampiyonu Jacques Villeneuve, ''kişiliksiz'' olarak tanımladığı Michael Schumacher'i F1 dünyasının çabuk unutacağını iddia etti.

BMW Sauber'den gönderilen Jacques Villeneuve, şampiyonluk için yarıştığı yıllarda sık sık söz düellosuna girdiği Michael Schumacher hakkında çok sert açıklamalar yaptı.

."
villeneuve attiginiz laflari hic dogru bulmuyorum ve sadece bi yilda basarili olduguda büyük bi yanlis bu adam f1 e gelmeden önce indy car serisi kasip saguruyordu ve orada kazanmak f1 den bin kere daha zor cünkü bütün arabalar az daha birebir ayni %90 sürücüye bakiyor kazanmak ve bu adam kisilikli oldugu icin schumacherden basarili olmadi williamsden bar giderken asdece arkadasinin takimi oldugu icin gitti ve f1 e baktiysaniz son sirada bilen sonuna kadar savasiyordu hic bir zaman pes etmeyen biri ve benim f1 de en cok sevdigim pilot cünkü adamda karekter var kisilik var türk medyasi biraz daha size bu adami tanitsaydi yazdigiz her laf icin utanirdiniz schumacher basarisizligi gözüne alibda acaba arkadasi icin bi arabaya binermi bi arki icin acaba bi adim atarmi
villeneuve zamaninda demisdi babamin yapamadigini yaptim ve f1 de sampiyon oldum bu bütün f1 camiasindan önlenmeye calisilmasina ramen artik herseyi sadece yasamimda zevk almak icin yapacam ne para ne bise lazim bana
bu adam yüzyillarca dünyada unutulmiyacak ama dedigim icin türkiyede yeterince taninmiyor ve dedigi her lafa %100 katiliyorum nokta

corleone
19.08.2006, 14:47
selcuk
schumi de şampiyon olduğu takımı bırakıp o yıllarda 0 olan ferrari'ye bu takımı yeniden efsane katına getirmek için geldi, kusura bakma ama alakasız şeyler yazıyorsun, schumacher'in kişiliğini sorgulamak ne sana ne de villeneuve'ye kaldı, asıl ona karaktersiz diyenler karaktersizdir, schumacher benim dünyada gördüğüm en karakterli birkaç sporcudan biridir, onu nasıl yorumladığınız önemli, villeneuve unutulmamak kaygısıyla ikide bir gelip gelip schumi'ye laf atmayı kendine görev biliyor heralde, sen sporcuysan kendine inanan insanları sallayıp da ben şampiyon oldum artık keyfime yarışacağım dersen hayranlarımı bi b.k yerine koymuyorum, kimse umrumda değil demiş olursun ve asıl karaktersiz sen olursun... sanırım yeterince açık yazdım...

selcuk
19.08.2006, 15:54
sen öyle görüyorsun ama hayranlari gördüki hangi siraya yarisirsa yarissin sonuna kadar savasdi hic bir zaman pes etmedi onun zevki saaten o araba icinde sonuna kadar savasmak tabiiki tanimassan öyle yazarsin
schuminin karakterini rasscasse virajinda bütün dünya gördü buda onlarca olaydan sadece biri
ferrari sifirmis herzaman herkes biliyordu ferrari yine yukari tirmanacagini
ben ferrari hayrani olarak bunu söyleyebiliyorum su sezon bitsede kimi otursa su cockpite ins schumide kariyerine son vermez ozaman görecegiz ne neymis
ben schumiyi ayni fener gibi görüyorum davranisi olaylara yaklasimi herseyinle schumi f1 in feneri bi klaslayin anlarsiniz , bundan saaten bi anlam veremiyorum bi ts linin schumi hayrani olmasina
ben felsefeye bakarak herseye destegimi yüregimi veririm ve schuminin felsefesi ne pahasina olursa olsun kazanmak bunuda herzaman demisdir kendisi fenerinkide biliyoruz aynisi
sonra yaziyorsunuzki villeneuve hicten ne laf atar schumiye ,size soruyorum kim baslamisdi laf atmaya kim cani sikildimi villeneuve icin kafasina göre biseyler söyleyen ve villeneuvin o magazine dahada girmesi f1 dünyasinda ne kadar sayildigini gösteriyor
ve bi son daha sana corleone biliyormusun ferrari villeneuve bar a gitmeden teklif verdigini adamlara b.k atmayalim olaylari sonuna kadar bilmiyorsagik hic

schumi
19.08.2006, 16:40
selcuk
hayal dünyanda birşeyler kurmuşsun orda gidiyorsun.. uzun zamandır yazılarını takip ediyorum özellikle bu topiğe yazdığın yazılar alakaya maydonoz cinsinden.. tuhaf tuhaf benzetmeler yapman ise işi sulandıran başka bir konu.. varsa mantıklı kaale alınacak fikirlerin burda herkesle paylaş ancak tutupda acaip acaip yorumlar yapma.

corleone
19.08.2006, 16:47
selcuk
1- nerde savaştı ne yaptı, orta sıra takımlarında ilk 8'e girip puan almaya çalışmak dışında ne yaptı, o kadar boş yer oldu büyük takımlarda hangisi villeneuve'ye teklif yaptı, takmışsın bi laf pes etmedi, ne yaptı bu adam, bi örnek versene bana...
2-ts li schumi hayranı olamazmış, nasıl çıkardın bu yargıyı, kendi dediğim doğru olsun da ne olursa olsun bişe yazayım da yazmış olayım ... hiç....
3- çarptı çarptı ağzına sakız yaptın, senna çarpınca efsane şumi çarpınca tu kaka, bırakacaksın bu işleri...
4-villeneuve bir magazin metası olabilmek için ne zaman unutulmaya yüz tutsa bir manken sevgili ile, yok en sevdiği içki ile, yok en sevdiği grup ile yok yapacağı albüm ile gündeme gelmeye çalışmıştır, takmışsın bir avusturya medyası, bırak medyayı senin karşında trabzon medyası var, biraz da hayata kendin yorum yap...
villeneuve dediğin adam f1 'e geleli 10 sene olacak hala yağmur yağdığında araba sürememesini indy car geçmişine bağlayan bir adamdır, yeteneksizdir, boş konuşur, korkaktır, schumacheri kullanıp gündeme gelmeye çalışır, başarısızdır, her gittiği takımdan kovulmuştur, ferrari teklif yaptı diyorsun eğer doğru ise schuminin karşısına çıkmaktan korkmuştur, her başarısız olduğunda schumiye çatarak şampiyonluk yaşadığı dönemleri gündeme getirmeye çalışmaktadır, son olarak yine kovulmuştur hem de sauberden... yatacak yeri yoktur tek malzemesi schumidir, basiretsiz ve başarısız bir şansına şampiyondur...

selcuk
19.08.2006, 17:29
tabii sizin dediginiz olsun ama bi üc bes sene gecsin göreceksiniz sacmaliyormuyum yoksa dogruyu mu söylüyorum hep beraber görecegizz

corleone
19.08.2006, 17:33
selcuk
villeneuve, sen ve senin gibiler schuminin bugününe ve geçmişine çamur atamayacağınızı anladınız, adamın geleceğine laf atmaya çalışıyorsunuz, komik olduğunuz kadar bilim kurgusunuz da...

sweetrose
19.08.2006, 18:07
selcuk
villeneuve, sen ve senin gibiler schuminin bugününe ve geçmişine çamur atamayacağınızı anladınız, adamın geleceğine laf atmaya çalışıyorsunuz, komik olduğunuz kadar bilim kurgusunuz da...

ha ağzın dert görmesin---düne kadar schumi'den başkasını tanımayanlar--formulayı schumi'den başka görmeyenler bugün ona kolayca bok atabiliyorlar..

selcuk
19.08.2006, 19:26
1corleone acaba gelecegine ne laf atmisim dermisin

2ve sweetrose beyefendi evet düne kadar ben biliyormusun schumiyi bile tanimiyordum evet

3 ben buraya sadece düsüncelerimi yazdim yarsini saaten ya siz yanlis anladiginiz yada ben türkiyede okula gidemedigim icin anlatamadim yazili olarak
ben yüzkere ne schumiden nefret ettigimi yazdim nede kötü söför oldugunu yalanmi???????????

benim icin senna daha büyük efsane oldugunu yazdim evet benim icin öyle ama siz yine üstüme yazdiginiz calisdim niye oldugunu yazmaya ama kabullenen yok ama demedimmi benim düsüncem kabullenmenizi saaten istemiyorum???????????

villeneuvin nerde yazdim schumiden daha iyi pilot oldugunu ???
evet bence öyleydi ama o onu ispatlamaya gereksim görmedi malesef!!!

gelen yaris ist.da ben kimi tutacam schumiyi ve massayi niye ferrariyi tuttugum icin f1 deki sürücüler benim icin ayni futboldaki oyuncular gibi önemsiz sürücü bi gün gidecek ferrari herzaman kalacak ts li olarakta saaten sabir etmeye alisigiz ,bunuda kackere yazdim???????????????????

f1 den cogunuzdan garanti daha cok biliyorum ve daha cok anliyorum ama türkcem yeterince olmadigi icin bunu ispatliyamiyacagimida biliyorum malesef
ve villeneuve sauberden kovulmadi kontrati saaten kovulmasini imkansiz yapiyor kendisini yeni yasamina simdiden baslamak icin simdiden birakti ama ist. diyelim yarisdan önce gelsin ve desin canim yarismak istiyor ve doktorlar sürebilir desin o cockpit onun bmw hicbise buna karsi yapamaz f1 böyle ama siz benden iyi biliyorsunuz

schumi
19.08.2006, 20:59
kanımca bu gereksiz tartışmaya son bir yorum yapacağım.
villeneuve michael'in gelecekte hatırlanmayacağını söyleyerek zaten ne kadar ileri görüşlü olduğunu belli etmiş.. az aklı çalışan bir insan michael'in 50 yıl sonrada çok rahatlıkla hatırlanacağını bilir keza yaptıkları ve yapacakları ortadadır.
villeneuve'ü michael ile kıyaslamak çok aptalca bir hata olur ki onu önce kendi takım arkadaşları ile kıyaslamak lazım.. örneğin f1'e başladığı yıl olan 96 da damon hillin gerisinde kalmış, 2000 de, 2001 de ricardo zonta ve olivia panis ile sıkı bir mücadeleye girmiş kah onların önünde kah arkasında bitirmiş, bariz bir üstünlük kuramamış, 2006 da nick heidfeld'in gerisinde kalmış bir pilottan bahsediyoruz.. tek bariz üstünlüğünü hainz harald frentzene kurmuş yıl 97 ki villeneuve nin hatırlanabileceği tek yer de burası oluyor.. en azından şampiyon olan pilotlar listesine bakılınca adı görünecektir bu da onun elde edebileceği en büyük şanstır formula1 için.
bu sporu 94 den beri takip ediyorum.. ama 96 dan beri izlemediğim yarış yok.. o yüzden kimse çıkıpda burda ahkam kesmesin. elinde akla mantığa uygun verisi olan buraya döksün ve tartışalım.. herkes aynı düşüncede olacak diyede birşey yoktur ama bir adam çıkıpda formula 1 de kural değişmesine sebeb oluyorsa onun hakkında atıp tutarken önce biraz düşünmek gerekir.. başkada birşey demiyorum bu konuyla ilgili.

selcuk
19.08.2006, 23:17
simdi kim kiyasladiki schumacherle villeneuve i acaba?????????

trapesus
21.08.2006, 04:40
En büyük schumiiiii

corleone
22.08.2006, 13:24
villeneuvin nerde yazdim schumiden daha iyi pilot oldugunu ???
evet bence öyleydi ama o onu ispatlamaya gereksim görmedi malesef!!!

tabi canım bizden iyi biliyorsun...şu üstteki cümlenle de ne kadar tutarlı yazılar yazdığını kanıtlıyorsun ayrıca...

Kaya
24.08.2006, 15:08
Bu haftasonu kıyamet kopacak. :) Bakalım neler olacak...

Selman
24.08.2006, 17:56
Şu an çok sakin buralar.Büyük bir hızla yol ve yeşillendirme çalışmaları var.Biz 1 sene yolların kahrını çekelim elin yabancısı gelecek diye harıl harl çalışıyorlar.Geçen senede böyleydi.Hafta sonu güzel olacak.Kimi ortalığı kasup kavuracak:) (inşallah)

Recep Çaltepe
24.08.2006, 20:11
Evet arkadaşlar heyecanla pazar gününü bekliyoruz. İmzamda da belirttiğim gibi bu büyük organizasyonda bayrak hakemiyim. Görev noktam, pistin son, start-finish düzlüğünün ilk kulesi olan 37. kule ve burada mavi bayrak hakemiyim. Kısacası yarışın en zor bayrak hakemliği görevi.

Salı gününden beri 3 gündür pistteyiz. İlk iki gün eğitim ile geçti. Bugün ise pistte hareket başladı ve Safety Car ile Medical Car bir saat boyunca pistte tur atarak deneme sürüşleri yaptı. Ayrıca bazı pilotlar (benim gördüğüm kadarıyla Alonso, Fisichella, De La Rosa, Sato, Yamamoto) pisti gezdi.

Şimdiye kadar organizasyon çok güzel bir şekilde ilerliyor ve 800 küsür görevli ordusunu sıkıntıya sokacak hiç bir problemle karşılaşılmadı. Tek sorun sabahın erken saatinde kalkmak. Örneğin bu sabah 5'te uyandık, yarın ise 4:30'da uyanacağız gibi görünüyor.

Artık yarından itibaren antrenmalar başlıyor, kısacası F1 araçlarının o muhteşem sesini duymaya az kaldı. Bu arada bir ek bilgi vereyim, bir F1 aracının sesi, aynı mesafeden geçen uçak sesinden daha fazla bir şiddete sahip. Geçen sene F1 araçlarının geçişi sırasında bulunduğumuz platformun titrediğini hatırlarım, ki benim bulunduğum o noktada araçların hızı 300 km/saati geçiyordu.

Gelecek üç gün artık çok önemli kritik günler, hiç bir hata yapılmaması gerekiyor. Yüksek seviyede bir konsantrasyon lazım. İnanılmaz hızlarda giden F1 araçlarının tek yardımcısı bayraklar olacak. İnşallah yüzümüzün akıyla bu büyük organzasyonu bitiriririz.

Yarış sonrası izlenimlerimi, hani derler ya görülmeyenleri duyulmayanları, burada aktarmaya çalışacağım. 3 gün sonra görüşmek üzere.

Remzi
25.08.2006, 01:13
hadi olum kimi başarıcaksın göster kendini schumiye:D

Kaya
26.08.2006, 14:25
Sıralamalar başladı.

Kaya
26.08.2006, 14:30
Alonso 1:26.917 süresine indi.

Kaya
26.08.2006, 14:32
Schumacher 1.25.850 süresine indi. Süper...

Kaya
26.08.2006, 15:04
Sıralamalar sona erdi...

1.Massa
2.Schumi
3.Alonso
4.Fisichella

Kapışma yarın olacak. Hadi hayırlısı...

sweetrose
26.08.2006, 20:17
schumi İstanbulda kürsüye yine birinci çıkar. Geçen seneye nazaran arabası bu sene oldukça iyi..

selcuk
27.08.2006, 10:39
f1 den bi habere göre schumi luca montezemmolo ya ben seneye ya massayla kalirim ferraride yada birakirim demis
ve ferarinin kimi yle olan kontratina göre ozaman ferrari kimi ye 5 milyon tazminat ödemeliymis ve duyunulana göre luca tercihini kimi den yana yapacakmis cünkü onun daha büyük gelecegi varmis ve simdi elinden kacirdigi zaman bidaha eline bu firsat kecmez diye korkuyormus misal alonso hikayesi, alonso f1 e gelmeden ferrariyle kontrat yapmisti ilerki senelerde ferrari isterse o gelmeli diye ama schumi onu ferraride görmek istemedigi icin alonsonun önanlasmasinin tarihi bitmis ve o mclarene imza atmisdi
yani ya luca ikna edecek ferraride kimiyle kalmaya yada kariyerini bitirmesini tavsiye edecekmis

Remzi
27.08.2006, 12:10
Kimi alıcak bu yarışı

UğuR
27.08.2006, 12:47
schmi kesin alacak.Burası İstanbul burdan çıkış yol dermişim.

sweetrose
27.08.2006, 12:56
schumi koparacak yauuuu

sweetrose
27.08.2006, 12:58
massa dün ilk birinciliğini kaptı ama acemi şansı olsa gerek değil mi?

schumi
27.08.2006, 13:10
@selçuk

ben de padokda ki kulislerden aldığım habere göre; schumi 2008 e kadar ferraride yarışacağını, luca di montezemelonun devam etmesi yönünde çok ısrarcı olduğunu ve takım arkadaşının kim olacağının çok da umurunda olmadığını, nasılsa pistlerin en hızlı pilotunun kendisi olduğunu o yüzden bu konuda çok rahat olduğunu söylediğini öğrendim!

Kaya
27.08.2006, 14:42
Artık son dakikalar. Yarış başlamak üzere. Yav şu padoğa neden bizim zibidi şarkıcıları alırlar ki. Kıl adamlar...

Kaya
27.08.2006, 15:16
Yarış başladı. Ferrari ilk 2 sırada gidiyor. Alonso 3. ve fark açılıyor. Yarış başında bazı temaslar oldu. Kimi yarış dışı. Fisichella pite girmek zorunda kaldı. Şuan için herşey yolunda...

Kaya
27.08.2006, 15:26
Ferrari tekrar pitte tarihi bir hata yaptı. Helal olsun yani. Yuh diyorum...

kutoz
27.08.2006, 16:02
bu kanal D kadar, para göz bir kanal görmedim. Bu ne şimdi. Reklamların altında yarış izliyoruz. Yazıklar olsun. NTV.de yayınlanırken, böyle birşey yaşadığımı hatırlamıyorum.

Kaya
27.08.2006, 16:03
Petrol Ofisi, Honda'ya sponsor oldu diye Honda araçlarını izliyoruz resmen. Yok böyle bir olay yau. Ön taraf belkide ilk kez bu kadar az verildi tv'den. PO bulaştığı yeri çürütüyor.

kutoz
27.08.2006, 16:31
renault-ferrari mücadelesi nefes kesiyor.

selcuk
27.08.2006, 17:18
@selçuk

ben de padokda ki kulislerden aldığım habere göre; schumi 2008 e kadar ferraride yarışacağını, luca di montezemelonun devam etmesi yönünde çok ısrarcı olduğunu ve takım arkadaşının kim olacağının çok da umurunda olmadığını, nasılsa pistlerin en hızlı pilotunun kendisi olduğunu o yüzden bu konuda çok rahat olduğunu söylediğini öğrendim!

monzadan sonra belli olacak hepsi
bide hickimse korkdugunu demedi kimi yle bi takimda olmak istemiyormus

schumi
27.08.2006, 17:56
monzadan sonra belli olacak hepsi
bide hickimse korkdugunu demedi kimi yle bi takimda olmak istemiyormus

madem monzadan sonra belli olacak o zaman her söylentiyi buraya taşıma!

sweetrose
27.08.2006, 18:14
massaya hella olsun ne diyelim...schumi başka bahara yazık oldu...

selcuk
27.08.2006, 18:56
madem monzadan sonra belli olacak o zaman her söylentiyi buraya taşıma!

ben sadece haberleri yazdim
yari dünyanin gazetelerinde bu haber bu haftasonu yaziliydi düsündümki ts li f1 i seven ark lari ilgilendirebilir ve onun üzerine olan tpice yazdim yanlis bisey yaptigimi düsünmüyorum

Kaya
27.08.2006, 23:05
Yarışın başlığı, "Ballı Alonso"

Valla ne diyeceğimi bilmiyorum. Gereksiz yere giren bir güvenlik aracıyla yarış tamamen değişti. Oysa o araç orada o kadar uzun kaldı ki bir çekici bile gelmedi oraya. Sonunda güvenlik aracı girmek zorunda kaldı. Bu da yetmedi Ferrari takımı pitte büyük bir hata daha yaptı. Şampiyonluğa ulaşmaya çalışan kim pite ilk giren kim. Schumi ne hakla pitte bekletilir anlamak mümkün değil. Zaten Schumi hızlanmış. Massa ile arasındaki farkı kapatmış. Ama olanlar tamamen hataydı. Ve sonunda Schumi 8.virajda hızlı olamayınca Alonso'nun arkasında kaldı. Tebrikler Ferrari.

Ek olarak geçen sezon Kimi'nin McLaren yüzünden yarış dışı kalması sayesinde şampiyon olan Alonso, bu sene de aynı şansıyla şampiyon olacak.

schumi
28.08.2006, 12:56
ferrari macaristan ve Türkiye'de ki yarışlarda inanılmaz strateji hataları yaparak michael schumacher'in olası bir 8. dünya şampiyonluğunu riske attı..riske attı diyorum çünki michael ferrarinin bu akıl almaz strateji hatalarına rağmen yinede şampiyon olabilir.. dün özellikle 8. virajfa bir türlü istediği hıza ulaşamadı buna rağmen en hızlı turu attı fakat yapılan hatalar onun kazanmasına yetmedi.. tabii ferrari adına güzel bir gelişmede felipe massanın bileğinin hakkıyla aldığı 1. oldu.. son yarışlarda michael'in tur zamanlarına çok yakın turlar atan ve kusursuza yakın sürüşler çıkaran massa Türkiye gp de tek teselli oldu..

Oğuzhan Görkan
28.08.2006, 19:04
yarıştan başka bir olay:
İstanbul’da ikincisi düzenlenen Formula 1 Petrolofisi Türkiye Grand Prix’sini dün dünyanın dört biryanından milyonlarca kişi ekranları başında izledi.

Başından sonuna heyecan dolu geçen yarışı, Ferrari’nin Brezilyalı Pilotu Felipe Massa kazandı.
Massa’ya kupasını ise KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat verdi.

203 ülkede 2 milyar kişinin izlenen bu görüntüler sayesinde dünya, Türkiye dışında hiçbir ülkenin tanımadığı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve onun Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ı ekranları başından izledi.

RUM KESİMİNDE TEPKİ
KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın İstanbul’da dün yapılan Formula1 yarışında birinci gelen Ferrari pilotu Massa’ya ödülünü vermesi ve törende KKTC Cumhurbaşkanı olarak anons edilmesi Rum kesiminde infial yarattı.

Talat’ı “yasadışı devletin sahte cumhurbaşkanı” diye niteleyen Rumlar, dünyada 200’e yakın ülkede milyonlarca kişi tarafından izlenen ödül töreninde kupayı Talat’ın vermesini ve KKTC Cumhurbaşkanı olarak lanse edilmesini Formula 1’i düzenleyen FİA’ya şikayet etmeye hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanı Talat, İstanbul Park pistinde yapılan Grand Prix’de birinci gelen Ferrari takımının pilotu Felipe Massa’ya ödülünü vermiş ve Talat milyonlarca kişinin televizyonlardan izlediği organizasyonda “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı” olarak anons edilmişti.

Aralarında Kıbrıs Rum Kesimi’nin de bulunduğu, dünyada yüzlerce televizyon kanalından canlı olarak yayınlanan ödül töreni, Rum devlet televizyonu RİK’te de ekrana geldi. RİK televizyonundaki canlı yayında ekrana gelen altyazıda Talat, KKTC Cumhurbaşkanı olarak tanıtıldı.

Rum Hükümet Sözcüsü Hristodulos Paşardis, olayı kışkırtma olarak niteledi ve Formula 1 organizasyonunun bu eyleminin cevapsız kalmayacağı tehdidinde bulundu. Paşardis Talat’ın KKTC Cumhurbaşkanı sıfatıyla ödül vermesini Formula 1’i düzenleyen FİA’ya şikayet edeceklerini kaydetti.

RUM BASININDAN YANKILAR
Olay Rum basınında da geniş yankı buldu. Rumların en yüksek tirajlı gazetesi Fileleftheros, “Türkler Grand Prix ödülünü vermesi için Talat’ı görevlendirdi. Formula 1’le kışkırtmaya cevap geliyor” başlığını kullandı. Rum Yönetimi’nin Talat’ın büyük ödülü vermesini ilgili makamlara şikayet edeceğini yazan Fileleftheros, Türk yetkililerin dünyanın en büyük organizasyonunu politik amaçlı kullandıklarını iddia etti.

Yarışı kazanan pilota ödülünü vermek üzere podyuma Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın çağrılmasını ve ‘KKTC Cumhurbaşkanı’ olarak anons edilmesini ağır tahrik olarak niteleyen gazete , Rum yönetiminin konuyu yarışın organizasyonundan sorumlu Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu başta olmak üzere diğer uluslararası kuruluşlara şikayet edeceğini kaydetti.

Rum Politis gazetesiyse “Talat zorla başkan” ifadesini kullandı. Gazete haberinde Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın dünyanın en büyük organizasyonu olarak kabul edilen Formula-1’in ödül töreninde podyuma çıktığını ve “KKTC Cumhurbaşkanı” olarak tanıtıldığını, olayın canlı yayında dünyadaki milyonlarca izleyiciye ulaştığını yazdı.

Politis gazetesi Talat’ın KKTC Cumhurbaşkanı olarak ödül verdiği yayının, Rum Devlet Radyo Televizyon Kurumu RİK’te de aynen yayınlandığına dikkat çekti.

UYARI YADA PARA CEZASI
Rumların konuyu FİA’ya şikayet etmesi halinde, Formula 1 İstanbul Grand Prix’sine uyarı ve para cezası gelebileceği iddia ediliyor. Talat’ın KKTC Cumhurbaşkanı sıfatıyla podyuma çıkarak birinci gelen pilota ödül vermesinin, Formula 1’in patronu Bernard Ecclstone’la Türk organizatörler arasında varılan sözlü mutabakat çerçevesinde gerçekleştiği belirtiliyor.

Kaya
28.08.2006, 19:57
Bence çok iyi düşünmüşler. Rumların gıcık olduğu herşey güzeldir. İyi olmuş.

selcuk
28.08.2006, 20:08
4 sene sonra türkiyede basketbol sampiyonasi olacak oradada aynisi yapilsin hatta sampiyonanin acilisinida talat yapsin ve daha türkiyede dolu böyle büyük spor organizasyonlar oluyor hepsine talati davet edilsin

güzel olanda avrupa medyalarinda bu olaya sitem olmamasi ve bernie de bise demedi yani f1 de bi olay oldumu herzaman bernie aninda bi aciklama yapardi yani sanirim hicbirsey olmiyacak

Remzi
28.08.2006, 22:44
zaten bernie'nin kendisi kabul etmiş Talat ın kupayı vermesini.Bundan sonra döneklik yapmaz herhalde.

sweetrose
29.08.2006, 12:18
Bence kurnazca bir fikirdi; gerçekleşti,, bu saatten sonra rumlara kapak olsun

selcuk
29.08.2006, 17:59
2007 nin yaris programi
18.03. GP von Australien Melbourne
08.04. GP von Malaysia Sepang
15.04. GP von Bahrain Sakhir
13.05. GP von Spanien Barcelona
27.05. GP von Monaco Monte Carlo
10.06. GP von Kanada Montreal
17.06. GP der USA Indianapolis
01.07. GP von Frankreich Magny-Cours
08.07. GP von Großbritannien Silverstone
22.07. GP von Deutschland Nürburgring
05.08. GP von Ungarn Budapest
26.08. GP der Türkei Istanbul
09.09. GP von Italien Monza
16.09. GP von Belgien Spa-Francorchamps
30.09. GP von China Schanghai
07.10. GP von Japan Suzuka
21.10. GP von Brasilien Sao Paulo

corleone
29.08.2006, 19:16
16.09. GP von Belgien Spa-Francorchamps

efsane geri döndüüüüü...

TURHAN
30.08.2006, 11:15
hockenheimring kaldırılmışmı?Nürburgring, almanya gp si adında geçiyor.

Kaya
30.08.2006, 11:47
Arkadaşlar Türküye gp'sinin ardından bazı tartışmalar yaşanmaya başladı. Akşam gazetesinin "Serdar Turgut" adında embesil yazarı Formula 1'e baya bir atıp tutmuş. Pilotları, izleyeneleri "dön babam dön" diyecek kadar sıvamış.

Bu yazının ardından bir formula 1 severharika bir cevap yazmış kendisine. Bu 2 yazıyıda buraya koyacağım ve sabırla okumanızı rica ediyorum.

Satılmış Türk basınının rezil olduğu güzel bir örnek...

------ Serdar Turgut, Akşam gazetesi yazarı (embesil) -------
F-1 pilotları yarışlara başlamadan önce geri zekalı değillerse bile, bir süre sonra mutlaka oluyorlardır. Daire içinde dönüp durmak insanın beynini sulandırır

Hayatı boyunca hamburger ve kola ile beslenmiş, hiç kitap okumamış 'idiot savant' suratlara sahip insanlar İstanbul'a gelmeye başladılar ve yerli benzerleriyle buluştular. Bu da demektir ki Formula 1 yarışlarının zamanı geldi. Aynı insanlar Rock'n Coke Festivali için de gelmiş olabilirdi ve kalabalık arasında katiyen sırıtmazlardı.

Şimdi bir masa başı gazetecilik şaheseri yaratıp Formula 1 hakkında bir araba laf söyleyeceğim, gazetedeki odamdan bile çıkmıyorum bu aralar.

Formula yarışlarını bir kere seyrettiğiniz zaman hepsini seyretmiş gibi olursunuz. Hepsinde daire etrafında 'dön babam dön', hızlı giden birtakım arabalar vardır. Hepsinde aynı yarışçılar dönüp dururlar, hepsinde de yine aynı adamlar yarışı kazanır. Bir zamanlar bir defa bu yarışı seyretmiş olduğum için artık yenisine gitmeye gerek görmüyorum, o nedenle görmeden de hakkında yazı yazabiliyorum.

BİZ VE ALMANLAR

F-1 pilotları yarışlara başlamadan önce geri zekalı değillerse bile, bir süre yarıştıktan sonra mutlaka oluyorlardır. Çünkü bir daire içinde dönüp durmak bir insanın beynini sulandırır. Seyircilerin de mutlaka bir hastalıkları vardır. Daire etrafında dönüp duran arabaları seyretmekten keyif almak mutlaka önemli bir hastalığın göstergesi olmalı ama bunun ne olduğunu henüz tam teşhis edemedim.

Bizim yarış parkuru sekizinci dönemeci nedeniyle daha şimdiden efsane olmuş. Haberler öyle diyor. F-1 seyircisi nezdinde efsane olabilmek için bu hayatta mutlaka absürd bir şey yapmanız gerekiyor. Örneğin; bilinçli bir şekilde kendinizi yaralar veya bir organınızı filan koparırsanız bu, hızla efsane olmanıza yetebilir. İstanbul parkurunun şimdiden efsane olması da sekizinci kavşağının çok tehlikeli ve kazalara açık olmasından kaynaklanıyormuş. Eğer durum böyleyse daha büyük bir efsane olmak fırsatını neden kaçırdık anlamıyorum... Örneğin; sekizinci kavşağın sonuçlandığı bölüme bir taş duvar örebilirdik veya sekizinci kavşağın bir uçurum ile bitmesini sağlayabilirdik, böylece efsane büyürdü. Meselenin içinde Türkler olduğu için de dünyada kimse 'neden parkurda bir duvar var' veya 'neden uçuruma giden yol yapıldı' diye de sormazdı.

Bu yarışların bizim memlekette hızla popüler olabilmesi hiç şaşırtıcı değil. Çünkü bizim insanlarımız bu yarışları kaza olacak diye bekleyerek, onun heyecanıyla izler. Yolda giderken bile kaza görünce durup inceleyen insanlar kaza anının heyecanıyla F-1 müdavimi de olmuşlardır. Bu sporu Türkler kadar seven diğer kavmin de Almanlar olması bu iddiamı doğrular. (Almanlar da insanların acılarından keyif alırlar ve bu hissiyatı anlatmak için lügatlarında bir kelime bile vardır; schadenfreude)

Rock'n Coke seyircisinin kafa sallamak yüzünden daha fazla sulanmış beyinli olacağını düşünmekle birlikte bunu yerinde izleme kararı vermiştim. Masa başı gazeteciliğimi Formula 1 ile sınırlı tutacaktım. Fakat Rock'n Coke ile ilgili olarak izlediğim iki reklam beni fikrimden hızla caydırdı, onu da masa başı gazetecilik ile değerlendireceğim. İzlediğim reklamlardan birinde yine kafa sallayan kızlar ve oğlanlar vardı. Bazı arabaların arka bölümüne cahil ve orta-alt sınıf insanlar tarafından konulan sallabaş oyuncak hayvanlara benzeyen bu kız ve oğlanlar ile aynı mekanda durmam imkansızdı. Diğer reklamda ise festivale katılacak gruplar tanıtılıyordu. Bunların çaldığı müzikler bana 'Otomatik Portakal' kitabında işkence filmi seyrettirilerek şiddetten vazgeçirilen oğlanı hatırlattı. (Bu yazının konuları nedeniyle kitaplardan bahsetmenin ve yazar adını vermenin abes olduğunu biliyorum. Yine de kendimi tutamadım işte. Genç ve özgür arkadaşların sinirlerini okumaktan bahsederek bozduğum için çok özür dilerim) Bu gruplardan herhangi birisini en fazla 10 dakika dinlemek müzik sevgimi tamamen öldürebilir. Bu yüzden dünyayı odamdan çıkmadan eleştirmeye devam edeceğim.

Engin (Ardıç) ile ben artık bazı olayları eleştirmek ve aşağılamak için onları tekrar görmek zorunda değiliz. Çünkü bu yaşa kadar göreceğimizi zaten görmüşüz. Yeni bir şey de fazla yok etrafta...
-----

ve cevap

----- Formula 1 sever (alkışlıyorum) ------
Altınızdaki otomobilin modelini merak etmekteyim. Acaba altınızda 1915 model bir Ford T mi var da böyle "ahmakça" bir yazı yazabilirsunuz. Şimdi bir bakalım otomobiliniz olduğunu varsayıyorum. Hiç olmassa akşam gazeteden çıkınca eve yürümediğinizi düşünüyorum. Bindiğiniz araca bakalım şimdi.
Ne var araçta çekiş kontrol sistemi. Peki acaba bu sistem nerede geliştirildi?
Hiç merak ettiniz mi?

Ya da abs?
Aktif süspansiyon?

Ya bu trafikte sizi rahatlığa ulaştıran otomatik vites?
Çok sert darbelerde hayatınızı kurtaran güvenlik önlemleri?

Evet evet o salak sporu Formula 1 de geliştirildi bunlar ve daha bir çok şey. Yerden yere vurduğunuz spordaki McLaren takımının Boing fiması ile anlaşması var. Uçak için materyal geliştiriyorlar. Siz en sağlam malzemeyi çelik sanıyorsunuz hala sanırım. Yok değil artık karbon elyafı kullanılıyor.

Nerede geliştirildi biliyor musunuz? Yok canım nerden bileceksiniz.

Beyni sulanmış pilotların beyni inceleniyor. Bu kadar hızlı karar verip nasıl en hızlı çizgiyi buldukları konusunda ve bu pilotların çoğunun mühendislik bilgisi üst düzeyde. Aman canım ne olacak sizde sürersiniz o kadar hızlı araç sadece gaza basıyorlar.

Biliyor musunuz? Osmanlının çöküş döneminde sizden bir sürü vardı. :) Hatta sadece o zaman değil. 1950'lerde Devrim otomobili geliştirildiğinde. Medya'nın nasıl yerden yere vurduğunu biliyorsunuzdur heralde. İlk Türk otomobilini. O araç seri üretime geçseydi ne olacaktı peki? Sizce Türk otomotivi burada mı olacaktı. Hayır... Türk markaları çıkacaktı. Peki ne olacaktı ki?

Hiç canım. Ne olacak ki milyarlarca Türk lirası Almanlara, Fransızlara, İtalyanlara gitmeyecekti. Gitsin canım. Oh canınıza değsin yarasın hatta...

Rock N Coke'u bende sevmem. CocoCola'nın kendini rock ile birleştirme çabasından başka bişey değil. Çok güzel başarıyorlar o ayrı. Rock müziğini beğenmeyebilirsiniz. O zaman paşa paşa gider beğendiğinizi dinlersiniz. Kimse sizi bi odaya tıkıp zorla bişey dinletmiyor.

Sizin zevklerinizi merak etmekteyim ayrıca. Heralde ot gibi yaşamıyorsunuzdur, hobileriniz falan vardır.

Son olarak bir şey daha. Emin olun siz bu yaşa kadar hiç bir şey görmemişsiniz...
-------

corleone
30.08.2006, 14:00
teşekkürler kaya, çok iyi yakalamışsın, tepki maillerine başlıyorum bu beyinsiz elemana, ne mallar var yau...,bu arada elemanın mail adresi;
serdargut@yahoo.com
f1 severleri tepki vermeye davet ediyoruz...

Oruç
30.08.2006, 14:16
Düğünümüzden dolayı yarışın ancak 2. yarısını canlı izleme fırsatı buldum. Ferrari geçen yılki Türkiye Gp'sine oranla çok çok iyiydi. Özellikle Massa arabasını çok iyi kullandı. Michael olmadan bu takımda yarışırsa rahatlıkla şampiyonluğu zorlar. Alonso-Schumacher kapışması seyir sevki açısından gayet iyiydi. Geçiş imkanının fazlaca olduğu bu pistte Alonso çok güzel savunma yaptı rakibine karşı. Schumacher şampiyon olmak istiyorsa Monza'da 1.liği almak zorunda.

Speed kazması başka kimse yokmuş gibi Raikkonen'e çarpmayı başardı.Ayrıca Ron Dennis'te bu takıma pek fazla bir şey kazandırmıyor. de la Rosa ise gayet iyi bir yarış çıkardı. Raikkonen'in bu takımda kalması için duygusal düşünmesi lazım. O'da yabancılarda pek fazla kararlara etki etmiyor. Ron Amca O'nu zor tutar bu takımda...

schumi
30.08.2006, 15:07
cevap veren her kimse iyi vermiş güzel vermiş.. serdar turgutun o cevabı okuduğu zamanki düşüncelerini çok merak ediyorum. bu konu hakkında böyle bir yazı yazan insanın iç siyaset, dış siyaset, politika, kültür, sanat vs.. hakkında fikir yürütebileceğini düşünmüyorum.. tabii bu yazıyı popüler olmak ve gündem oluşturmak için yazmadıysa! ona atacağım mail de f1 den bir kaç resimde olacak:)

SDanışmaz
30.08.2006, 16:55
Serdar Turgut'a çok güzeL cevap vermişLer. Bir daha boş boş konuşmaz herhaLde...

KanaL D'ye de değinmek istiyorum. Yarışın içinde rekLam mı izLedim, rekLamın içinde yarış mı izLedim beLLi değiLdi...

UğuR
06.09.2006, 15:19
Michael Schumacher veda ediyorhttp://www.internetspor.com/v3/resim/haber/schumacher2.jpg06 Eylül 2006 14:10

Alman basınında çıkan bir haberde, Ferrari'nin başarılı Alman pilotu Michael Schumacher'in sezon sonunda pistlere veda edeceği iddia edildi... http://www.internetspor.com/v3/img/1x1.gif
Almanya'nın en çok satan gazetelerinden Bild'in verdiği haberde, kariyerinde 7 dünya şampiyonluğu bulunan Ferrari'nin 37 yaşındaki Alman pilotu Michael Schumacher'in bu hafta yapılacak İtalya Frand Prix'iyle birlikte sezon sonunda emekli olacağını açıklayacağı savunuldu.

Formula 1'de sezonun tamamlanmasına dört yarış kala, Renault'un son dünya şampiyonu İspanyol pilotu Fernando Alonso'yla Schumacher arasındaki şampiyonluk yarışı son hızıyla devam ediyor. Schumacher'in Ferrari'yle olan sözleşmesi sezon sonunda sona ermesine rağmen, İtalyan takımı Alman pilota sözleşme yenileme önerisinde bulunacaklarını açıklamıştı. Michael Schumacher dün yaptığı açıklamada, hem sürücüler hem de markalar klasmanında sezon sonunda şampiyonluğa ulaşacaklarını ümit ettiğini söylemişti.

Formula 1'de sezonun 15. yarışı 10 Eylül Pazar günü İtalya'nın Monza Pisti'nde yapılacak yarışla koşulacak. Sürücüler klasmanında Fernando Alonso, 12 puan farkla Schumacher'in önünde liderliğini sürdürürken, markalar klasmanında ise Renault'un Ferrari'ye karşı iki puanlık bir üstünlüğü bulunuyor.

corleone
06.09.2006, 17:21
aynı haber habertürk kanalında da geçti, pazar gününe kadar bekleyelim, inşallah efsane devam eder...

Kaya
09.09.2006, 16:12
Sıralamlar

1.Kimi
2.Schumi
3.Heidfeld
4.Massa
5.Alonso
6.Button

Oruç
09.09.2006, 17:10
Kimi çok iyi iş çıkardı. Artık yarış kazanma zamanı. Go Kimi !!! Alonso'nun Massa'nın arkasında kalması büyük tehlike Renault için. Yarın ilk virajda kaza olmaz inşallah...

selcuk
09.09.2006, 18:59
kimi gercekten harikaydi
sanirim renaultlar 1kere iceri gelecek
bence yaris normal giderse böyle biter
schumi
kimi
massa
alonso renault tek stop yaparsa alonso massanin önündede bitirebilir
ama icimden alonso da bi sorun cikacak gibin yada kaza yapacak

Hekimoğlu
10.09.2006, 09:55
alonso ceza almış 10.sıradan başlayacak.bu schumi için farkı kapatma şansını hızlandırır.

schumi
10.09.2006, 11:59
eee sıralama turlarının son turunda cinlik yapıp massayı engellersen alırsın tabiki cezayı.. öyle briatore'nin dediği gibi bu tür hareketleri bir tek michael schumacher yapmıyormuş demekki..

yarış bu gridle çok ilginç olacaktır orası kesin ama merak ettiğim ferrari ekibi eline geçen bu avantajı kullanabilecekmi? son 2 yarıştır yaptıkları akıl almaz strateji hatalarıyla yaklaşık 10 puan kaybettiler, artık monzada kendi evlerinde kusursuz bir strateji uygulamak zorundalar.

sheva
10.09.2006, 14:59
her ne kadar yarışlardan bir süre uzak kalsam da f1 peşimi bırakmıyor.. geçen gün rüyamda gördüm. mika,shumi ve bir kaç yönetici bizim üniye gelmiş,yan yana yarış izliyorduk. ne güzeldi beeee.. bu da böyle bir anımdı paylaşmak istedim:)

selcuk
10.09.2006, 17:20
ve evet alonsonun motoru yandi :D oh beeeeee
schumacher kazandi fark 2 ye indi ferraride 3puan renaultun önüne gecti
schumacher kariyerini bitirdi!!!!!!!!!!!!! yani 3 yaris kaldi ve % 80 8.kez sampiyon olacak
seneye ferraride kalacakmis ne tür ferraride calisacagani yil sonunda acikliyacak
günün gicikligini norbert haug yapti , ferrari aciklamadan räikkönenin seneye ferraride olacagini o söyledi :D
yani size dedigim hepsi bugün gerceklesti
yarisdan önce niki laudanin bikac sözü vardi onlarida sizinle paylasmak isterim ins tercüme yeterli olur,dediki:
dün maalesef alonsoya verilen ceza schumacherin kariyerindeki üstünde olan en büyük kara leke , schumacher bu cezada kendisi pek aktif olmasada onun lobbisi bu cezayi verdirdi alonsoya
sonra adam sordu yani sizce verilen ceza yanlisti
niki lauda: evet cünkü alonso herzaman 100 metre massanin önündeydi yani onu engellemesi sözkonusu degil alonso saaten önceden olan kazasindan sonra zaman bitmeden hizli turuna baslamaliydi ondan saaten son hizla gidiyordu yani massayi engellemesi sözkonusu degildi

tabiiki alonsonun motoru yanmasinla bu olay önemini kayibetti :D
tebrikler ferrari
ve seneye tabiiki kimi räikkonen le :D

schumi
10.09.2006, 19:20
siz böyle boş konuşmaya devam edin schumi hepinize gereken cevabı veriyor..

hayatta en sevmediğim karakter yapısıda ben demiştim diye ortaya çıkanlardır, ne oldu şimdi g.tün göğemi erdi!

selcuk
10.09.2006, 20:31
lan ben schumiyi destekledigimi yazdim cünkü ferrari sürüyor diye ve yukarida schumi karsi bisemi yazdim böyle bise yaziyon
bi yasina basina bakda ne yazdigina bak utanmiyonmu

Uğurtan
11.09.2006, 02:11
Valla onu bunu bilmem Schumi bıraktığı için sevinenlerdenim sevmiyordum onu da ferrari yi de ben senelerdir F1 i öylesine zevk almak için yarış olarak izliyordum çünkü desteklediğim takım iyi değildi ancak artık herşey rayına oturuyor seney çok daha iyi olacağız..Bugün bir yıldız doğdu herzamanki gibi schumi varken bu önemsiz bir oaly oldu!!! Kubica daha 3. kez yarıştığı F1 de podyuma çıktı bu bir pilot için çok önemli bişeydir seneye BMW çok daha iyi işler yapacak çünkü bu sene yeni bir ekiple tek başına bir takım kurmaya çalıştı tecrübe edindi seneye çok daha fazla hedefler koyulacaktır..
Pilot olarak kimseyi desteklemiyorum herzaman BMW;)

schumi
11.09.2006, 09:47
lan ben schumiyi destekledigimi yazdim cünkü ferrari sürüyor diye ve yukarida schumi karsi bisemi yazdim böyle bise yaziyon
bi yasina basina bakda ne yazdigina bak utanmiyonmu

bana bak o bozuk türkçenle her yaptığın yorum bana art niyetli geliyor zaten bide lanlı manlı konuşup canımı sıkma!

ferrariyi yada michael'i yada villeneuve veyahut kimiyi tutman umrumda değil. bild gazetesinin veya diğer f1 organlarının haberini alıp buraya kendi yorumunla aktarmanda umurumda değil yeterki anlamadığın ya da anladığını buraya aktaramadığın o kısıtlı f1 bilginle ben demiştim ayağı yapma.

corleone
11.09.2006, 14:08
selcuk, akçaabatlits diye bi arkadaş var forumda, 1 senedir imzasında kimi 2007 de ferrari'de yazıyordu, bunu herkes biliyor, kimse senin gibi boş boş kasılmıyor, iki almanca gazete okuyorsun uzman kesildin kafamıza, senin yeni bilgi diye girdiğin şeyleri biz aylar öncesinden biliyorduk, hem ferraricisin hem kimici, hem villeneuve diyorsun, schumi kaybedince onu sevmiyorum diye seviniyorsun kazanınca ben ferrariciyim diye seviniyorsun sen busun işte, hani serdarın bi şarkısı varya, onun klibinde oynarsın direk,
bu arada çok sevdiğin villeneuve'ye ben de hak veriyorum, adam harbi büyük pilotmuş, her gittiğinde arkasından takım şahlanıyor iyi bir pilot kazanıyor formula 1, en kısa zamanda inşallah geri döner de başarısız olup yeni bir pilotun yolunu açar :D

selcuk
11.09.2006, 14:37
ben ilkönce f1 de ferrari taraftariyim takim olarak istedigin kadarda komige cekebilirsin
daha hayatimda bild i okumadim ayda belki birkere internet sitesine girerim
ve kimiyle villeneuve en sevdigim sürücüler ve burdada ayni ts deki gibi sadece basariya bakmam seref ve karakter benim icin önemli kavramlar bude herseyde
serdarin ne kim oldugunu nede sarkisini ne oldugunu bilmiyorum

ve son olarak 2007 icin ferrari icin pek umutlu degilim cünkü ross brawn da görevini birakti ins onun yoklugunu ferrari seneye hissetmez

corleone
11.09.2006, 18:28
schumacher ferraride başka bir görevde devam edecekmiş, ross brownin yerine geçebilir, kimiye olan sevgisini kiminin de ona saygısını biliyoruz, beraber çok başarılı olabilirler,eğer öyle birşey olursa schumacher çok da kopmamış olacak onu görmek bile bize yeter zaten...

Erbay
11.09.2006, 19:15
Vay be Schumacher bıraktı.Daha zevki kalmaz formula 1'in.İnşallah bu sene şampiyon olur güzel veda eder.

selcuk
11.09.2006, 21:50
bu arada klienle red bull aralarindaki kontrati fesh ettiler
klien görünüse göre midfield f1 e (yeni adiyla spykar mi ne olacak bi hollandali finansman grubuna satildi) transfer olacak ve son 3 yarisi o takimda sürmesine iktimali yüksek
red bull gelen sezon icin simdi renault lanlada anlasti motor icin
yani simdi hem renault hemde ferrari motoru var red bull da ama kontratlara hangi arabada motorlarin kullanalicagi yazilmadigi icin secimi red bull henüz yapmadi
büyük iktimalle red bull racing ferrariyle
torro rosso renaultla olacak

ve ark lar yukarida schumacher ross brawn un yerine gelebilir yazmis
ben bunu imkansiz olarak görüyorum cünkü hickimse jean todd a diyemezki artik sefin michael schumacher
ve cogu basin kuruluslarinda ve willi weber da agzindan jean todd un asistani olabilir kacirdi ve scuminin istedigide buymus yani en azindan kiminin sefi olacak :)

Oruç
12.09.2006, 12:34
Alonso çok şanssız bir şekilde yarış dışı kaldı. Ama hala önde. Her şeye rağmen Alonso'nun bu yıl şampiyon olacağına inanıyorum. Raikkonen'in McLaren'den ayrılmasına hak veriyorum ama Ferrari'ye geçmesi beni sevindirmedi. Ama olan oldu. Raikkonen McLaren'de Raikkonen oldu. Bunu asla unutmamalı. Seneye Alonso'cuyuz.

Kaya
12.09.2006, 12:36
Alonso çok şanssız bir şekilde yarış dışı kaldı. Ama hala önde. Her şeye rağmen Alonso'nun bu yıl şampiyon olacağına inanıyorum. Raikkonen'in McLaren'den ayrılmasına hak veriyorum ama Ferrari'ye geçmesi beni sevindirmedi. Ama olan oldu. Raikkonen McLaren'de Raikkonen oldu. Bunu asla unutmamalı. Seneye Alonso'cuyuz.

Bizde Kimi'ci olucaz ama Schumi'nin yerine geçemeyecek hiçbir zaman... :)

Naim
12.09.2006, 13:01
Briatore fızıldamaya başlamış
tutuştu kuyruklar anlaşılan
neyse 8 olsun bizim olsun :D:D:D:D

Mehmet_Mercanlı
12.09.2006, 13:44
Vay be Schumacher bıraktı.Daha zevki kalmaz formula 1'in.İnşallah bu sene şampiyon olur güzel veda eder.

bende busene onun şanpıyon olup birakmasını isterim
ama
bence o birakınca daha zevklı olacak ..gibimi geliyo

chota
12.09.2006, 14:29

ŞAnsızmı 2004 den beri ilkdefa böyle bir durumla karşılaştı sende şansız diyorsun.

Son cümlelerinede sonuna kadar katılıyorum.Kimi zaten Kralın arkasında kalarak kimi oldu.Onun arkasında kalabilmek büyük başarıdır....

Ha birde Alonsoya geçen sene Balonso diyordunuz.Şimdi bu kıvırmayı neye borçluyuz.Asenayla bir yakınlıkmı var acaba yada tanyeliyle.Bizleri engin görüşlerinizle bilgilendirirseniz çok bahtiyar olacağım...

schumi
12.09.2006, 16:51
ŞAnsızmı 2004 den beri ilkdefa böyle bir durumla karşılaştı sende şansız diyorsun.

Son cümlelerinede sonuna kadar katılıyorum.Kimi zaten Kralın arkasında kalarak kimi oldu.Onun arkasında kalabilmek büyük başarıdır....

Ha birde Alonsoya geçen sene Balonso diyordunuz.Şimdi bu kıvırmayı neye borçluyuz.Asenayla bir yakınlıkmı var acaba yada tanyeliyle.Bizleri engin görüşlerinizle bilgilendirirseniz çok bahtiyar olacağım...

demek içinde bir yerlerde alonso aşkı varmış, daha duramadı içerde fışkırdı dışarıya, e tabi aşk bu zaptetmek güç oluyor

schumi
12.09.2006, 18:17
Alonso'dan Schumacher’e eleştiri...

Formula 1 takımlarından Renault’nun dünya şampiyonu İspanyol pilotu Fernando Alonso’dan, Ferrari’nin efsane sürücüsü Michael Schumacher’e sert eleştiri geldi.
İspanya’da bir radyo istasyonuna röportaj veren Alonso, Schumacher’in Formula 1’e, şampiyona tarihinin en sportmen olmayan yarışçısı olarak veda edeceğini söyledi.
Alonso, "Michael, Formula 1 tarihinin en çok ceza alan, en sportmen olmayan sürücüsü" dedi.
Schumacher’i Fransa Milli Takımı’nın ünlü oyuncusu Zinedine Zidane ile kıyaslayan Alonso, "Zidane bile spor hayatına, Schumacher’den daha büyük bir itibarla nokta koymuştur. Yine de ben Schumacher’i son 10 yılın en hızlı sürücüsü olarak görüyorum, Bu onun en iyi pilot olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ona karşı yarışmak benim için her zaman bir onur ve zevk oldu." diyerek sözlerine devam eden ünlü pilot, eleştirel tutumuna rağmen, Ferrari pilotuna karşı yarışmanın onun için bir onur olduğunu kabul etti"
Birincilikle tamamladığı İtalya Grand Prix’sinin ardından pistlere sezon sonunda veda edeceğini açıklayan Schumacher’in bu kararı hakkında Alonso, "Herkesin bir zamanı vardır, Michael’in kararına saygı duymak lazım. Artık durum biraz daha eşitlendi" yorumunu yaptı.

Kaya
12.09.2006, 23:55
Alonso'dan Schumacher’e eleştiri...

Formula 1 takımlarından Renault’nun dünya şampiyonu İspanyol pilotu Fernando Alonso’dan, Ferrari’nin efsane sürücüsü Michael Schumacher’e sert eleştiri geldi.
İspanya’da bir radyo istasyonuna röportaj veren Alonso, Schumacher’in Formula 1’e, şampiyona tarihinin en sportmen olmayan yarışçısı olarak veda edeceğini söyledi.
Alonso, "Michael, Formula 1 tarihinin en çok ceza alan, en sportmen olmayan sürücüsü" dedi.
Schumacher’i Fransa Milli Takımı’nın ünlü oyuncusu Zinedine Zidane ile kıyaslayan Alonso, "Zidane bile spor hayatına, Schumacher’den daha büyük bir itibarla nokta koymuştur. Yine de ben Schumacher’i son 10 yılın en hızlı sürücüsü olarak görüyorum, Bu onun en iyi pilot olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ona karşı yarışmak benim için her zaman bir onur ve zevk oldu." diyerek sözlerine devam eden ünlü pilot, eleştirel tutumuna rağmen, Ferrari pilotuna karşı yarışmanın onun için bir onur olduğunu kabul etti"
Birincilikle tamamladığı İtalya Grand Prix’sinin ardından pistlere sezon sonunda veda edeceğini açıklayan Schumacher’in bu kararı hakkında Alonso, "Herkesin bir zamanı vardır, Michael’in kararına saygı duymak lazım. Artık durum biraz daha eşitlendi" yorumunu yaptı.

Alonso yavrum yavaş gel. McLaren'de hüzün dolu bir sezon geçirmen dileğiyle... :D

Remzi
13.09.2006, 00:01
Mclarende kimi ile iyi ikili olacaklarını düşünüyorum.Mclarene başarılar:)

Kaya
13.09.2006, 03:08
Mclarende kimi ile iyi ikili olacaklarını düşünüyorum.Mclarene başarılar:)

Kimi artık Ferrari'de. Yani o bir kırmızı. :)

Remzi
13.09.2006, 11:44
ne nasıl olur?

kuzey_lee
13.09.2006, 16:02
alonso bi sus olum yaaa..arabanda motor arızası olmuş tutup da diyosun yok schumi öyle schumi böyle..bi sus gay şurdan

chota
13.09.2006, 21:23
alonso bi sus olum yaaa..arabanda motor arızası olmuş tutup da diyosun yok schumi öyle schumi böyle..bi sus gay şurdan

Valla ben olsam susmam baksana eski kimiciler mikacılar yada viilllinouv(nasıl yazıldığı önemli değil) v.b hepsi balonsocu(bu onların eski seslenişleri) oldular.Bırak konuşsun.Arkasında bu istikararlı kalabalık olduğu müddetçe.(onlar kendilerini biliyorlar)Yaşasın schumi hariç bütün pilotlar...

Oruç
13.09.2006, 21:46

Bu sezon başından beri gerginlik yaratmamak adına çoğu kez buralara bir şeyler yazmadım. Birileri kırılmasın diye. Ama bizim yazdığımız postlardan da bir şeyler çıkarılıyor ne yazık ki...

Alonso'ya geçen yıl ya da bu yıl da BALONSO dediğimi hatırlamıyorum bunu da nerden çıkardın ? Ortada bahsettiğiniz gibi bir kvırma durumu yok. Bir örnek vermek gerekirse, Adminimiz Kaya bu topicte ''Kimi'yi Ferrari'de görmek istemem'' demiştir geçmişte. Ama daha 2 gün önce ''Seneye Kimi'ci'' olacağını belirtmektedir. Bunda 'Asenalık' bir durum sözkonusu değildir. İnsanların fikirlerinin zamanla değişmesi kadar 'doğal' bir durum yoktur. Ya da senin deiyiminle 'Asenalık !'

Yani desteksiz etrafa laf atmamak lazım. Hani sizle dil yarışına girecek de değilim. 1 kişi değilsiniz 2 kişi değilsiniz...

Son olarak Schumi... Bu forumda 'gayri ahlaki' kelimeler kullanan kişilerle muhatab olup da seviyemi düşürecek değilim. Ama şunu da belirtmeliyim başkalarının mesajlarını alıntılayarak bir şeyler anlatmayalım. Bildiğimizi bir şey varsa konuşalım yoksa susalım. Ortalığı da 'germeyelim'

chota
13.09.2006, 22:27
Silinmiştir...

chota
13.09.2006, 22:29
........Edited by: thepatfhinder

Silinmiştir...

chota
13.09.2006, 22:40
Massa da onlardan biri. Ben Alonso nun abartildiginin yarisi kadar bile iyi bir pilot oldugunu kabul etmiyorum. Simdi diyeceksiniz adam sampiyon oldu. Evet oldu ama çok iyi bir pilot oldugu için degil. Renault un üstün basarisindan dolayi.

Eger klasmani ele alacak olursak 3 sene önce Schumy sampiyon, Barrchello 2. oldu. barrichello 2. olacak kadar iyi bir pilotmuydu. HAYIR. Ferrari sayesinde.

Benim yazimdada en iyi pilotlari siraladim. Ve her zamanada siralayabilirim. MASSA Alonso dan çok daha iyi bir pilot. Bu sezonda bunu herkes anlayacak.

(Massa yi 3. olarak yazmamla Ferrari ye transfer olmasi arasinda hiç bir iliski yktur...)

Çok sagol.Böyle yorumlar yazdigin için.Görüslerine saygiliyim.Bu tür yorumlari ne kadar da özlemisiz.

smileys/smiley2.gif

Bunuda inkar et...

Şahinoğlu
13.09.2006, 23:52
Bence Alonso hakikaten harika bri pilot bende renault takımını hiç sevmem Mclarenciyimdir ezelden beri ama adamı 3-4 yarış izledim Macaristan Grandprixte büyüledi beni resmen bide herkes Schumiyi destekliyor birazda Trabzonlu olmamızdan güçlüye karşı koyan kafa tutan kim varsa onu destekliyen bi yapımız olduğu için Alonso olucak şampiyon diyorum inşallah olur son yarıştada motoru patladı Ferrari takımı Formula -1 in fenerbahçesi gibi bütün yollarıyla güç onlarda bu yüzden helal sana Renault helal Alonso . :)

Kaya
14.09.2006, 00:00
Arkadaşlar Formula 1 başlığında artık tartışma görmek istemiyorum. Zamanında baya tartışmalar olmuştu ve geride kaldı. Şimdi eski defterleri açarak karşı tarafa cevap vermek çok gereksiz bir hadise.

Şahinoğlu
14.09.2006, 00:05
Evet beyler tartışmanın ne gereği durun güldiriyim sizi ülkemizin süper yetenekli dünya şampiyonu adayı kimdir evet doğru cevap Ceysın Tahinci zuhahaa yürü be Ceysın babanın aldığı gokartı sürersin anca senin neyine pist :)

Kaya
14.09.2006, 00:07
Evet beyler tartışmanın ne gereği durun güldiriyim sizi ülkemizin süper yetenekli dünya şampiyonu adayı kimdir evet doğru cevap Ceysın Tahinci zuhahaa yürü be Ceysın babanın aldığı gokartı sürersin anca senin neyine pist :)

Ya valla haklısın Emre abi. Pantona yenigelmesine rağmen ilk 3'ten çıkmıyor. Bizimki 13. olunca başarı deniliyor... :D

schumi
14.09.2006, 00:57
Bu sezon başından beri gerginlik yaratmamak adına çoğu kez buralara bir şeyler yazmadım. Birileri kırılmasın diye. Ama bizim yazdığımız postlardan da bir şeyler çıkarılıyor ne yazık ki...

Alonso'ya geçen yıl ya da bu yıl da BALONSO dediğimi hatırlamıyorum bunu da nerden çıkardın ? Ortada bahsettiğiniz gibi bir kvırma durumu yok. Bir örnek vermek gerekirse, Adminimiz Kaya bu topicte ''Kimi'yi Ferrari'de görmek istemem'' demiştir geçmişte. Ama daha 2 gün önce ''Seneye Kimi'ci'' olacağını belirtmektedir. Bunda 'Asenalık' bir durum sözkonusu değildir. İnsanların fikirlerinin zamanla değişmesi kadar 'doğal' bir durum yoktur. Ya da senin deiyiminle 'Asenalık !'

Yani desteksiz etrafa laf atmamak lazım. Hani sizle dil yarışına girecek de değilim. 1 kişi değilsiniz 2 kişi değilsiniz...

Son olarak Schumi... Bu forumda 'gayri ahlaki' kelimeler kullanan kişilerle muhatab olup da seviyemi düşürecek değilim. Ama şunu da belirtmeliyim başkalarının mesajlarını alıntılayarak bir şeyler anlatmayalım. Bildiğimizi bir şey varsa konuşalım yoksa susalım. Ortalığı da 'germeyelim'

geç kardeşim geç.. martaval okuma burda.. herkes kimin dün ne dediğini bugün ne demeye başladığını görüyor!!

selcuk
14.09.2006, 14:37
birisi yukarda farrariye f1 in feneri dedi
ark f1 feneri renault dur adamlarin hem rengleri uyuyor hemde sef leri (flavio briatore) kiz arkadasinin tangasinla fotoraf cektiriyor :D:D:D:D

Oruç
14.09.2006, 17:56
Bunuda inkar et...

Bunu da inkar ediyorum. Galiba iyi okuyamıyorsun. Biz tartışma çıkmasın diye buraya bir şeyler yazmıyoruz. Ama siz illa ki uzatacaksınz. İyi araştıramamışsın. Bir dahaki sefere iyi bak. Sakın o sözleri başka bir arkadaş yazmış olmasın ?

Schumi yukarıdaki sözler senin içinde geçerli. Kimsenin martaval falan okuduğu yok. Hani bir söz vardır 2 kişi konuşurken araya girilmez diye.

Bu topici takip eden diğer arkadaşlardan da verdiğim rahatsızlıktan ötürü özür diliyorum.

schumi
14.09.2006, 19:48
ben onun sözcülüğünü üstlendim sıkma canını.. birde gerginlik olmasın kimse kırılmasın diye girmediğin bahanelerinide pek beğenmedim biraz yavan olmuş.. sen ona şöyle de istersen.. geçen sene estim gürledim ama alonso şampi olunca sessizce 2006 yı bekledim.. bekledim ama birde ne göreyim yıılarca f1'i domine eden bunlada yetinmeyip kuralları bile değiştirten kırmızılar geri dönmüş..bence senin sessizliğin bundan ya neyse senin dediğin gibi olsun gene, aman ne olur kimseyide kırma!
ozamanlar ferrari 1,5 snye yavaşken "hani niye schuminiz kazanamıyor, hani nerde şampiyonunuz" derken azcık düşünseydin birazcık bunu başarabilseydin bugün pekala bu bahanelere sığınıyor olmazdın.. neyse konu dağılmasın sen kimini tutmaya şey pardon alonsonu tutmaya devam et ve kimsecikleride kırma hadi bakiyim.

archil
15.09.2006, 09:11
Michael ayrtıldıktan sonra f1 eski tadında olmayacak.O zamanda bakalım kural değiştirip duracaklarmı.Kolpa bernie.

Mehmet_Mercanlı
15.09.2006, 11:00
metin abi bi kanpanya düzenleyip para toplasak Schuminin araca...

....BMN....
:eek:
YAZDIRALIM cok güzel sükse yaparız abi :)

selcuk
15.09.2006, 17:21
bmn yerine ts logosu ezikleri cildirtir

corleone
16.09.2006, 13:06
eyy schumacher nelere kadirsin, hem sportif tahminlerimizi hem kişilik tahminlerimizi hepsinin doğru olduğunu bize kanıtladın, büyük adamsın...
dumansız sigaranın
köpüksüz biranın
schumachersiz formulanın... şarkıyı bilenler bilir....

corleone
19.09.2006, 13:02
5 milyon dolar ceza ile kurtulmuşuz kupa törenindeki olaylardan, ucuz kurtulduk...

Kaya
19.09.2006, 13:07
Bence yuh denecek bir rakam bu aslında. Höh be...

corleone
19.09.2006, 14:27
Bence yuh denecek bir rakam bu aslında. Höh be...

kaya yarış iptal edilseydi kaybımız yakşaşık 20 katı olacaktı bunu da düşünmek lazım...

AtalaY_BuğrA
19.09.2006, 14:36
kaya yarış iptal edilseydi kaybımız yakşaşık 20 katı olacaktı bunu da düşünmek lazım...

VAlla enise katılmamak elde değil Kaya bende takvim'den çıkartılma gibi bir ceza bekliyordum açıkcası.

Kaya
19.09.2006, 14:41
Tabii takvimden çıkarılmak daha kötü ama resmen her zaman Türkiye ipin ucunda olan bir ülke konumunda. Yazık valla ne diim.

Gerçi artık Schumacher'i de göremicez. :)

sheva
19.09.2006, 18:14
bence 5 milyon dolarCIK ile dünya televizyonlarına Mehmet Ali Talat için Kuzey Kıbrıs devlet başkanı yazdırabilmek başarı bile sayılabilir :)

Recep Çaltepe
19.09.2006, 22:16
bence 5 milyon dolarCIK ile dünya televizyonlarına Mehmet Ali Talat için Kuzey Kıbrıs devlet başkanı yazdırabilmek başarı bile sayılabilir :)

Bu başlığa girmeden önce aklımda bu kelimelerin aynısı vardı ve bunları hemen yazmak istedim, benden önce kimse yazmasın diye ama görüyorum ki çoktan yazılmış :D

5 milyon dolara KKTC reklamı, bu kadar ucuz reklamı bulamazdık başka şekilde. Seneye aynısını bekliyoruz. Yaşasın Formula 1 :D

#10 Fietra
20.09.2006, 01:28

Bu başlığa girmeden önce aklımda bu kelimelerin aynısı vardı ve bunları hemen yazmak istedim, benden önce kimse yazmasın diye ama görüyorum ki çoktan yazılmış :D

5 milyon dolara KKTC reklamı, bu kadar ucuz reklamı bulamazdık başka şekilde. Seneye aynısını bekliyoruz. Yaşasın Formula 1 :D
Ehehe bunların aynısını ben de düşündüm iyi reklam yaptık dedim.Ancak abi senin gibi kimse yazmadan yazayım diye bişey aklıma gelmedi:)

Harun-61
20.09.2006, 01:46

:D :D :D ........

Kaya
21.09.2006, 20:20
Schumacher'in şampiyonluğu kaçırdığı yarış. Ne kötü bir dakikaydı.
Asıl önemli olan bu kadar iyi bir araca sahip olan McLaren'i Schumacher'in bu derece zorlayarak şampiyonluğa ortak olması idi. Maalesef görüntülerdeki kaza ile şampiyonluğu elinden kaçırdı ve bu yarıştan anca 1 sene sonra Couldart özür dileyebildi.

http://www.youtube.com/watch?v=hsfQScvC5oI

http://www.youtube.com/watch?v=L2s2W-JfAUI - İngilizce

Kaya
21.09.2006, 22:17
Beyler bu anı unutamazsınız sanırım.

:)

http://www.youtube.com/watch?v=9SlPiSh3U4g

Recep Çaltepe
21.09.2006, 23:00
Ehehe bunların aynısını ben de düşündüm iyi reklam yaptık dedim.Ancak abi senin gibi kimse yazmadan yazayım diye bişey aklıma gelmedi:)

Osman bilirsin hani haberciler böle bi haberi herkesten önce yazmak ister ya o hesap, ama tabii öğle saatlerinde açıklanan bi haberi akşam saatlerinde duyup böyle bir şeye kalkışmak, sadece çok komik olurdu, öle de olmuş :D

macka61
22.09.2006, 01:22
bencede KKTC için iyi oldu hatta bizim içinde yarışlar iptal edilseydi daha kötü olacakdı biz bu parayı kat kat seneye çıkarırız

selcuk
25.09.2006, 19:30

dünyanin en pahali arabamezari iydi bu yarisdan sonra mansetler hersey f1 de unutulur bu kaza unutulmaz
:D:D:D:D:D:D:D

Onur
26.09.2006, 01:00
http://www.turkiyef1.com/images/photos/formula14ro.jpg

Tek kelimeyle harika bir karikatür. Çizenin eline koluna sağlık...(Biraz geç oldu Kaya kusura bakma...)

sweetrose
26.09.2006, 07:23

bu yarış neydi böle ya... curcuna... kargaşa.... araba mezarlığı.:):):)

sweetrose
27.09.2006, 10:22
Schumi’nin akıbeti ne olacak ?

Formula 1 dünyası ünlü pilot Michael Schumacher’in geleceğini merak ediyor. Alman sürücü sezon sonunda bırakacak mı yoksa yeni bir sözleşmeye imza atacak mı ?

7 kez Formula 1 şampiyonluğuna ulaşan dünya şampiyonu Alman pilot tatilde bir karar verecek ve sezon sonu artık “ya tamam yada devam” kararı verecek.

Sezon sonunda Ferrari ile sözleşmesi bitecek olan Schumi menajeri Willi Weber aracılığıyla verdiği demeçte :"Henüz bir karar verebilmiş değilim. Monza’da kararım kesinleşir. Kolay bir karar değil ama 10 Eylül’de Monza pisti’nde koşulacak yarış öncesinde kararımı açıklamış olurum” diye konuştu.

Çok erken bırakıyor.... Aslında bir beş sene daha yarışsa götürürdü...

corleone
27.09.2006, 14:59
sweetrose, schumi zaten açıkladı bırakacağını...monza yarışı oldu yani onu demek istiyorum...

gerçekefsane
27.09.2006, 18:11
schumi 100. zaferden sonra bıraksaydı

İleli
27.09.2006, 20:17
schumi 100. zaferden sonra bıraksaydı

bende bunu basardiktan sonra bekliyordum birakmasini..en onemlisi gider ayak sampiyon olsun alonso got olsunda!!

schumi
29.09.2006, 12:22
felipe massa çin gp'nin 2. antreman turlarındaki yarışan pilotlar arasında en hızlı isim olmasına rağmen motor problemi yaşamış yarınki sıralamalarda alacağı derecenin 10 sıra gerisinden kalkacak..

Şahinoğlu
29.09.2006, 20:20
Bence Alonso daha iyi bir pilot buda Renault'la Ferrari'ye kafa tutmasından belli diye düşünüyorum Ferrari'nin backstage'i çok kuvvetli , Fenerbahçe gibi bir takım Ferrari herkes daha çok şampiyon olmuş diye dünyanın her yerinde Ferrari'yi destekliyo bende bir Trabzonspor'lu olarak güçlünün karşısında kim varsa onu tutarım hep genlerimde var o yüzden yürü be Renault yürü be ALonso :)

sheva
29.09.2006, 23:33
Bence Alonso daha iyi bir pilot buda Renault'la Ferrari'ye kafa tutmasından belli diye düşünüyorum Ferrari'nin backstage'i çok kuvvetli , Fenerbahçe gibi bir takım Ferrari herkes daha çok şampiyon olmuş diye dünyanın her yerinde Ferrari'yi destekliyo bende bir Trabzonspor'lu olarak güçlünün karşısında kim varsa onu tutarım hep genlerimde var o yüzden yürü be Renault yürü be ALonso :)

son cümleye kadar gayet güzel tespitler.. ancak devamı yürü be Mclaren olacaktı sanırım :D

Kaya
29.09.2006, 23:40
son cümleye kadar gayet güzel tespitler.. ancak devamı yürü be Mclaren olacaktı sanırım :D

Bu forumda Ferrari sevenler yıllar sonra Ferrari şampiyonluğu görmüştür. Bununla ilgili kesin biligiyi Schumi arkadaşım size verebilir...

Bildiğim kadarı ile uzun yıllar sonra Schumacher Ferrari'ye şampiyonluk yaşatmıştır ve Schumi'yi desteklediğimiz zamanlarda şampiyonluk sayısı benim için 2 idi ve bu yarışmayı bilinçli olarak izlediğim dönem McLaren 2 şampiyonluk kazanmıştır...

O yüzden Trabzonspor umarım bir Ferrari olurda yıllar sonra şampiyonluğu kazanır...

schumi
30.09.2006, 10:57
kayadan pası aldıktan sonra şöyle bir açıklama yapabilirim ancak; michael schumacher ferrariye 1996 yılında geçtiğinde ferrari 17 yıldır şampiyon olamayan bir takımdı ve 2000 yılında michael ile şampiyon olduklarında ise tam 21 yıllık özleme son vermiş oluyorlardı..

o yüzden benzetme yaparken daha dikkatli olmakta fayda var en azından eldeki verilere ve istatistiklere bakmadan yapılan yorumlar çok sağlıklı olmuyor.. mesela 21 yıllık şampiyonluk özlemi çekmiş olmaları sana başka çağrışımlarda yaptırmalı..

bu sabahki sıralama turları ferrari adına tam bir fiyaskoydu.. michael ancak 6. massa ise 13. sırada kaldı. reno pilotları alonso ilk sırayı alırken fisichellada hemen ardından 2. sırayı elde etti.. ferrarinin lastik üreticisi bridgestone sezonun bu en kritik yarışlarında yağmurlu havalarda kullanılmak üzere getirdiği lastiklerin michelinden 1,5 sn ye yavaş olması oldukça düşündürücü.. yıllarca üstün olduğu alanda micheline geçilmek bu kritik yarışlarda kötü oldu..

sheva
30.09.2006, 14:43
ben zaten ferrariye değil ki shumiye gıcığım. bu durumda da shumi zaten ilk kez ferraride şampiyon oldu diyemezsiniz sanırım.

selcuk
30.09.2006, 15:23

ben buna katilmiyorum tam tersi görüyorum bi tarafta dünyanin en büyük araba sirketlerinden biri öbür yanda tek kendi stilinle para yapan bi marka renaultun on da biri degil ancak 100 de biri büyüklügünde yukardaki arklarin dedigi gibi f1 in ts i varsa oda ferraridir
schumachermi oda gökdeniz ve (yada) fatih akyelimiz hic bir zaman affetmesekte herzaman destekledigimiz sürücümüz
benim görüsüm bu

Murat'
30.09.2006, 16:05
oh yaaa ilk iki sıra renaultun yarışıda böyle bitirirsek artık kesin şampiyonuz inşallah yağmur da böyle devam eder

canim TS
30.09.2006, 17:11
oh yaaa ilk iki sıra renaultun yarışıda böyle bitirirsek artık kesin şampiyonuz inşallah yağmur da böyle devam eder

vallah Renaultcu degilim, ama Alonso seneye McLarende gelecek diye :D, Alonso insallah yarin alir.

Tabi gönlümde Räikkönnen olsun diyor.

Ama bu sene cok zor. Seneye Kimi artik Ferraride insallah basarili olur.

Şahinoğlu
30.09.2006, 17:11
kayadan pası aldıktan sonra şöyle bir açıklama yapabilirim ancak; michael schumacher ferrariye 1996 yılında geçtiğinde ferrari 17 yıldır şampiyon olamayan bir takımdı ve 2000 yılında michael ile şampiyon olduklarında ise tam 21 yıllık özleme son vermiş oluyorlardı..

o yüzden benzetme yaparken daha dikkatli olmakta fayda var en azından eldeki verilere ve istatistiklere bakmadan yapılan yorumlar çok sağlıklı olmuyor.. mesela 21 yıllık şampiyonluk özlemi çekmiş olmaları sana başka çağrışımlarda yaptırmalı..

bu sabahki sıralama turları ferrari adına tam bir fiyaskoydu.. michael ancak 6. massa ise 13. sırada kaldı. reno pilotları alonso ilk sırayı alırken fisichellada hemen ardından 2. sırayı elde etti.. ferrarinin lastik üreticisi bridgestone sezonun bu en kritik yarışlarında yağmurlu havalarda kullanılmak üzere getirdiği lastiklerin michelinden 1,5 sn ye yavaş olması oldukça düşündürücü.. yıllarca üstün olduğu alanda micheline geçilmek bu kritik yarışlarda kötü oldu..

Ben daha çok şampiyon oldukları için dünyada herkes onları destekliyo derken buna Schumi'de dahil hatta bu lafı söylememin ana sebebi Schumi 7 kez dünya şampiyonu olmuş adam Ferrarinin ve Schuminin bu kadar desteklenmesinin sebebi bence bu tamamen popilizm yani Schumi bu kadar şampiyon olmasa kim desteklicekti onu merak ediyorum ,Macaristan Grand Prix'inde tvden yayın yapan türk spikerler bile öve öve bitiremiyolardı Ferrari'yi düz yolda çok daha güçlüymüş Ferrari spikerin yanındada yorumcu olarak Jason Tahinci var ve o sırada Alonso Schuminin arkasında Jason şöyle bi yorum yapıyo Schuminin frenajı çok daha kuvvetli Alonsodan ve Ferrari düzde çok daha iyi o yorumun ardından 1 dakka geçmeden nemi oluyo viraj çıkışına doğru Alonso Schumiyi geçiyo eminim hepinizin gözü önüne gelmiştir yani Schumi'nin bu kadar desteklenmesini daha çok şampiyon olmasına bağlıyorum ayrıca Ferrarinin eski kara arşivindende bahsedersen sevinirim arkadaşım maden o kadar arşive dayalı bilgilerin var hani şu katil ferrari dedikleri zamandan falan filan , neyse herkesin görüşü farklıdır saygı duymak gerekir ama bu sene Schumi emekli aylığını alıcak şampiyonluk primi ALonso'nun olucak inşallah adamın lastik ısındırmasına hastayım yürü be ALonso.

Şahinoğlu
30.09.2006, 17:16
Ayrıca Alonso seneye McLaren de benim F1 deki takımım küçüklükten beri McLaren'dir renklerinden dolayı seneye hem ALonso'cuyuz hem McLaren'ci bunu şöyle özetleyebilirim sürmeneli olduğum için hem Sürmenespor hemde Trabzonspor 1.ligdeymiş gibi nası benzetme ama :)

sheva
30.09.2006, 17:19
Forza Mclaren ! Gerisi yalan :)

Şahinoğlu
30.09.2006, 17:22
Forza Mclaren ! Gerisi yalan :)

Katılıyorum her zaman her yerde anti ferrari.

canim TS
30.09.2006, 17:55
Katılıyorum her zaman her yerde anti ferrari.

ben pek anti Ferrari degilim. Ama Forza McLaren. :)

Bakalim Alonsonun takim arkadasi kim olacak, Gary Paffet veya Lewis Hamilton ikinse birisi olacak büyük ihtimal.

schumi
30.09.2006, 23:12
Ben daha çok şampiyon oldukları için dünyada herkes onları destekliyo derken buna Schumi'de dahil hatta bu lafı söylememin ana sebebi Schumi 7 kez dünya şampiyonu olmuş adam Ferrarinin ve Schuminin bu kadar desteklenmesinin sebebi bence bu tamamen popilizm yani Schumi bu kadar şampiyon olmasa kim desteklicekti onu merak ediyorum ,Macaristan Grand Prix'inde tvden yayın yapan türk spikerler bile öve öve bitiremiyolardı Ferrari'yi düz yolda çok daha güçlüymüş Ferrari spikerin yanındada yorumcu olarak Jason Tahinci var ve o sırada Alonso Schuminin arkasında Jason şöyle bi yorum yapıyo Schuminin frenajı çok daha kuvvetli Alonsodan ve Ferrari düzde çok daha iyi o yorumun ardından 1 dakka geçmeden nemi oluyo viraj çıkışına doğru Alonso Schumiyi geçiyo eminim hepinizin gözü önüne gelmiştir yani Schumi'nin bu kadar desteklenmesini daha çok şampiyon olmasına bağlıyorum ayrıca Ferrarinin eski kara arşivindende bahsedersen sevinirim arkadaşım maden o kadar arşive dayalı bilgilerin var hani şu katil ferrari dedikleri zamandan falan filan , neyse herkesin görüşü farklıdır saygı duymak gerekir ama bu sene Schumi emekli aylığını alıcak şampiyonluk primi ALonso'nun olucak inşallah adamın lastik ısındırmasına hastayım yürü be ALonso.
jason tahincinin yada yarışı sunan cem yılmazın ne dediği ve nekadar bilgisi olduğu beni ilgilendirmez. kimse rakibinden 3 sn yavaşken onu arkasında tutamaz. alonso macaristanda yarışın başında ıslak zemin lastiklerinin ferrarinin bridgestone'larından daha üstün olmasının avantıjını kullanmıştır zaten bunu beceremeseydi heralde lisansı elinden alınırdı.

insanların ferrariyi ve michael'i neden tuttuklarının seceresinide çıkaracak değilim.. birşeyler buluyorlarki destekliyorlar.. şahsen 95 den beri bizzat izleyerek takip ediyorum ve michael'in 6 dünya şampiyonluğu ile 80 gp zaferine tanıklık ettim, geri kalan 1 dünya şampiyonluğu ve 10 gp zaferi için ise izleyemediğimden dolayı halen daha üzülmekteyim.. sana diyeceğim tek şey kimse gazla mazla popülizm ile 90 gp zaferi ile 7 dünya şampiyonluğu kazanamaz.. burayı anlayabildiğin anda kafandaki soru işaretlerinin çoğu cevabını bulacak.

Şahinoğlu
01.10.2006, 00:17
jason tahincinin yada yarışı sunan cem yılmazın ne dediği ve nekadar bilgisi olduğu beni ilgilendirmez. kimse rakibinden 3 sn yavaşken onu arkasında tutamaz. alonso macaristanda yarışın başında ıslak zemin lastiklerinin ferrarinin bridgestone'larından daha üstün olmasının avantıjını kullanmıştır zaten bunu beceremeseydi heralde lisansı elinden alınırdı.

insanların ferrariyi ve michael'i neden tuttuklarının seceresinide çıkaracak değilim.. birşeyler buluyorlarki destekliyorlar.. şahsen 95 den beri bizzat izleyerek takip ediyorum ve michael'in 6 dünya şampiyonluğu ile 80 gp zaferine tanıklık ettim, geri kalan 1 dünya şampiyonluğu ve 10 gp zaferi için ise izleyemediğimden dolayı halen daha üzülmekteyim.. sana diyeceğim tek şey kimse gazla mazla popülizm ile 90 gp zaferi ile 7 dünya şampiyonluğu kazanamaz.. burayı anlayabildiğin anda kafandaki soru işaretlerinin çoğu cevabını bulacak.

Kardeş güzel diyosunda Schumi kazanınca efsane ,Alonso Schumi'yi geçince sebep yağış lastikleri oluyo öylemi, ben dikkat edersen Schumi'nin bundan önceki şampiyonluklarına bişe demiyorum popülizmlede şampiyon oldu demiyorum ve seninde Schumi hayranı olmana bişe demiyorum , ben Alonso'yu destekliyorum diyorum bence sürüş sitili çok daha güzel , sencede Schumi'ninki , ama ben heryerde otomobilden hiç anlamayan birinin bile yarışlarda Schumi'yi desteklediğini gördüğüm için Schumi'yi sevmiyorum diyorum ve buda popülizm olsa gerek ,yarışlarıda izlediğimde bence Alonso daha iyi bir pilot genç yaşına rağmen

selcuk
01.10.2006, 10:49
heyyyyyyyyyt be ferrari bugün klasini yine gösterdi ve yarisi kazandi
renault yine sorunlar yasadi hem pistte hemde boxda ferrari saglam basladi ve öyle bitirdi
ferrarinin yarisi kazandigi an fisichelladan bi tur önce schumiyi box a almasiydi böylece bi tur sonra islak pistte tekerleri soguk oldugu icin yanindan gelib gecti sorunsuz fisi arabasini pistte tutmaya calisirken
tabiiki bu yarisi eger mclaren mercedes dayansaydi räikoonenin sürüsüne rahatlikla kimi kazanirdi
ama seneye ferraride ona dayanabilecek araba verilecek
bu aradaspyker da seneye ferrari motorunla
red bull dada görünüse göre torro rosso da ferrari motoru olacak
cünkü adrian neweye göre renault un motorunun sogutma sistemi ferrarininkinden daha iyi ve ondan arabayi daha ufak yapabilirmis ve böylece daha iyi aerodynamigi olacakmis

Onur
01.10.2006, 11:14
Bu günkü yarış gerçekten harikaydı.(Tabii bizim için) Schumacher gene klasını konuşturdu diyebilirim. Fakat bugünkü galibiyette Alonso'nun teknik ekibinin verdiği yanlış karar.(Ön tekerlekleri değiştirmek-Değişim yapılacaksa arkalarla beraber olmalıydı)
Ne olursa olsun yarışın en güzel görüntüsü sınıfını bilmeyen Alonso'nun Schumacher'in birinciliği karşısında dut yemiş bülbüle dönmesiydi. Çapından büyük laf etmesinin cezasını çekti kısaca.
Bu dünya Schumacher'i çoook arayacak... Çekemeyenlerde kınları yakmaya başladı bile...

selcuk
01.10.2006, 11:21
Bu günkü yarış gerçekten harikaydı.(Tabii bizim için) Schumacher gene klasını konuşturdu diyebilirim. Fakat bugünkü galibiyette Alonso'nun teknik ekibinin verdiği yanlış karar.(Ön tekerlekleri değiştirmek-Değişim yapılacaksa arkalarla beraber olmalıydı)
Ne olursa olsun yarışın en güzel görüntüsü sınıfını bilmeyen Alonso'nun Schumacher'in birinciliği karşısında dut yemiş bülbüle dönmesiydi. Çapından büyük laf etmesinin cezasını çekti kısaca.
Bu dünya Schumacher'i çoook arayacak... Çekemeyenlerde kınları yakmaya başladı bile...

ark ferraride schumide sadece ön tekerleri degisdi
sen arkaya kuru pist tekeri takarsan grip bulmak imkansiz olur;)

Onur
01.10.2006, 11:25
Walla onu bunu bilmem Schumi Alonso ya ders verdi. Ben onu takip ediyordum... ;)

Murat'
01.10.2006, 12:45
Walla onu bunu bilmem Schumi Alonso ya ders verdi. Ben onu takip ediyordum... ;)

walla hiç katılmıyorum eğer ilk pit stopta sorun yaşamasaydı alonso yarışı açık ara kazanacaktı..yani bece pek schumi ile alakası yok takımın stratejisi ile alakalı

schumi
01.10.2006, 12:48
Kardeş güzel diyosunda Schumi kazanınca efsane ,Alonso Schumi'yi geçince sebep yağış lastikleri oluyo öylemi, ben dikkat edersen Schumi'nin bundan önceki şampiyonluklarına bişe demiyorum popülizmlede şampiyon oldu demiyorum ve seninde Schumi hayranı olmana bişe demiyorum , ben Alonso'yu destekliyorum diyorum bence sürüş sitili çok daha güzel , sencede Schumi'ninki , ama ben heryerde otomobilden hiç anlamayan birinin bile yarışlarda Schumi'yi desteklediğini gördüğüm için Schumi'yi sevmiyorum diyorum ve buda popülizm olsa gerek ,yarışlarıda izlediğimde bence Alonso daha iyi bir pilot genç yaşına rağmen

dünki sıralama turlarından 2 saat önce yapılan son antremanlarda (ki burda yapılan dereceler sıralamlarla genelde örtüşen dereceler olur) michael schumcaher ilk sırayı, fernando alonsoda 0.2 sn farkla 2. sırayı almışken sıralama turlarında tamamen değişen hava koşulları nedeniyle ıslak zemindeki derecelerde fernando ilk sırayı michael schumacher ise tam 1.4 sn gerisinden 6. sırayı almıştı.. farkın fernando lehine 1.6 sn olması sadece ve sadece ıslak zemin lastiklerindeki michelin kullanıcılarının bridgestone kullanıcılarına göre avantajlı olmasından kaynaklanmıştır.. bugün yarışa başlanan gridde 10 tane bridgestone kullanan pilottan 9 tanesi 14 ile 22 arasında sıralanmıştır yani son 9 sırada yer almıştır.. bir tek michael schumacher ilk ona girerek 6. sıradan başlama hakkı elde etmiştir.. ne kadar yakından ilgilendiğini bilmiyorum ancak f1'in resmi internet sitesinden bu derecelere ulaşıp daha yakından inceleyebilrsin. ben sana verileri sundum, kaynak da gösteriyorum gerisi senin anlamak isteyip istememenle alaklı bir durum.

schumi
01.10.2006, 13:01
michael schumacher'in izlediğim en anlamlı galibiyetlerinden biri oldu,
dünkü sıralama turlarında bridgestone'un kötü performansına rağmen 6. sırada başlama hakkı elde eden schuminin derecesini telsizden alonsoya; "zavallı schumi 6. oldu" diyerek belirten reno mühendisine kapak olsun bu galibiyet.. devamıda gelecektir.. onlar belden aşağı vurmaya devam etsinler biz 8. şampiyonluğa gidiyoruz.
bir tebrikde ferrarinin stratejisine.. son zamanlarda oldukça fazla strateji hataları yapan ross brawn ve ekibi bu sefer işini doğru yaptı, bridgestone yetkililerinin bile bu şartlarda kazanmamız nerdeyse imkansız dedikleri bir yarışdan zaferle ayrılan taraf olmamızdaki en büyük nedenlerden biride bu oldu.

İleli
01.10.2006, 13:27
hadi be kocum 2 yaris kaldi bitir su isi sen schumi'sin yaparsin hadi!

Naim
01.10.2006, 14:15
Nefesimizi Ensende Hissediyordun
Artık Sadece Tozumuzu Hissedebileceksin
Go Schumi GO!!

Bu Adamın sürüşüne Zaten bir Yamurlu Günde Aşık olmuştum
Yine bir Yağmurlu günde F1 in efendisi Kimmiş gösterdi

selcuk
01.10.2006, 15:54
bunu pek dogru bulmuyorum daha cok ferrari renault a ders verdi
ve yani pit stratejisini anlamadiysan sen bu yarisinin heycanini yasadigini sanmam
ben schumi alonsoyu gectikden sonra kalpten gidiyordum renault fisichellayi schumiden önce iceri alacak diye , görünce ön tkreleri sadece bilen degisenler bile asaga yukari yarim tur kayarak gecirdigini, ama ferrari sogukkanliydi , renault la oynadilar pit takimi disari yine iceri ,yani yarisin en heyecanli anlari fisichellaya karsiydi

walla hiç katılmıyorum eğer ilk pit stopta sorun yaşamasaydı alonso yarışı açık ara kazanacaktı..yani bece pek schumi ile alakası yok takımın stratejisi ile alakalı

bende buna katilmiyorum pitte degil pistte sollandi alonso sana kalsa o dururken kayibettigi 10 saniye olmasada yarisin sonunda yine yetisekti schumiyi ama hic düsünmüyorsunki schumi 20 saniye fark attiktan sonra motoru levelini asaga alip son 10 tur gezi yaptigini nede olsa adamin motoru bu hafta ikinci hafta arabadaydi yani haftaya japonyada bide yeni motorla yarisabilecek bi avantaj daha

Şahinoğlu
01.10.2006, 16:20
Ben yarışı izlemek için açtığımda tv'yi sanırım 30 lu turlardı emin değilim 1-alonso 2-fisichella 3-schumi gidiyolardı yarışın başında ne oldu bilmiyorum ilk pitstopları izleyemedim fakat alonso'yu bu yarışta bence Fisichella frenledi 2 reno arka arkaya gidiyo arkalarında schumi Fisichella Schumi'ye zaman kaybettireceğine utanmadan Alonso'nun önüne geçiyo bu daha bişe değil ayrıca Fisichella 1. giderken Schumi 2.pitstopu yaptıktan sonra virajı dönerken yavaşlıyo fisichella ve Schumi'ye geçiliyo direksiyonu kırsa Schumi pistin dışında bulacak kendini , sanırım Fisichella bir italyan olduğu için ve dünyadaki bu Ferrari populizmi olduğu için bir Ferrari hayranlığı içerisinde ve eminim yakında ferraye geçmek için elinden geleni yapar, Schumi'nin Alonso'ya geçilmesi bence çok basit bir hata oldu Alonso'ya yakışmadı çok yavaşladı virajda dışta kaldı Schumi hiç bişe yapmadı geçmek için sadece viraja içten girdi atak bile sayılmazdı sonuçta Schumi kazandı bu yarışı ama bir İtalyana Fisichella'ya teşekkür etmesi gerek diye düşünüyorum.

sweetrose
01.10.2006, 16:25
Schumi için mükemmel bir yarış oldu.... Kariyerine bir cümle daha eklemesini bildi....

Hüseyin Çümen
01.10.2006, 16:32
şampiyonluk gelicek galiba süper oldu yaa son yarışa kaldı böle bi güzellik yok hade shumi saldır forza ferrari

Onur
01.10.2006, 16:36
bunu pek dogru bulmuyorum daha cok ferrari renault a ders verdi
ve yani pit stratejisini anlamadiysan sen bu yarisinin heycanini yasadigini sanmam
ben schumi alonsoyu gectikden sonra kalpten gidiyordum renault fisichellayi schumiden önce iceri alacak diye , görünce ön tkreleri sadece bilen degisenler bile asaga yukari yarim tur kayarak gecirdigini, ama ferrari sogukkanliydi , renault la oynadilar pit takimi disari yine iceri ,yani yarisin en heyecanli anlari fisichellaya karsiydi

sende bizi ne yaptın yaww..:cool:

Onur
01.10.2006, 16:42
Ben yarışı izlemek için açtığımda tv'yi sanırım 30 lu turlardı emin değilim 1-alonso 2-fisichella 3-schumi gidiyolardı yarışın başında ne oldu bilmiyorum ilk pitstopları izleyemedim fakat alonso'yu bu yarışta bence Fisichella frenledi 2 reno arka arkaya gidiyo arkalarında schumi Fisichella Schumi'ye zaman kaybettireceğine utanmadan Alonso'nun önüne geçiyo bu daha bişe değil ayrıca Fisichella 1. giderken Schumi 2.pitstopu yaptıktan sonra virajı dönerken yavaşlıyo fisichella ve Schumi'ye geçiliyo direksiyonu kırsa Schumi pistin dışında bulacak kendini , sanırım Fisichella bir italyan olduğu için ve dünyadaki bu Ferrari populizmi olduğu için bir Ferrari hayranlığı içerisinde ve eminim yakında ferraye geçmek için elinden geleni yapar, Schumi'nin Alonso'ya geçilmesi bence çok basit bir hata oldu Alonso'ya yakışmadı çok yavaşladı virajda dışta kaldı Schumi hiç bişe yapmadı geçmek için sadece viraja içten girdi atak bile sayılmazdı sonuçta Schumi kazandı bu yarışı ama bir İtalyana Fisichella'ya teşekkür etmesi gerek diye düşünüyorum.

yarışın tamamını seyret sonra gel burda bu yorumunu düzelt olur mu? Çünkü yarışla hiç bir alaksı yok. Fisi, Schumi nin Alonso yu geçmemesi için 2 tur Alonso yu geçmedi. Biraz daha Alonso nun arkasında kalsaydı Schumi ikisini de aynı yerde geçebilirdi. Ve pitten çıkışta kuru hava lastikleri takılıydı ve zeminin o noktaları ıslaktı. Ama tabii bu da senin dikkatini çekmemiş. Neyse bugün tekrarını verirler....

>>> SCHUMACHER <<<

Kaya
01.10.2006, 17:00
Dersim vardı izleyemedim. Mesajla geldi haber bana ve mutluluğumu anlatamam.

Tokat gibi bir birinciliktir bunun adı. Hata yapmasaydı gibi açıklamalara gerek yok çünkü bu sponru en az hata yapan kazanır. Schumi ve Ferrari'de hata yapmasaydı çekişme buralara kadar gelmezdi. Şampiyon belliydi...

canim TS
01.10.2006, 17:47
Alonso adina üzüldüm. Schumi adina sevindim. En cok üzüldügüm an ise Räikkönnen iyi giderken yaris disi kalmasi.

Ne Ferrari ne Renault forza McLaren :)

Kayanin yoruma katiliyorum, en az hata yapan kazanir, etseydi olsaydi yapsaydi olmuyor bu sporda. Gecen sezon bana göre sahsi görüsüm tabi. Sampiyonluk hakki Kiminindi, ama Mercedes in dayanikligi tutmadi, ve McLaren kadar hizli olmayan, ama McLaren den daha dayanikli ve saglam olan, Alonsonun Renault takimi sampiyonlugu aldi.

Benim tahmimin Schumacher bu senede Sampiyon olacak.
Tabiki Schumacher Alonso derseniz Alonso derim, bu benim sahsi görüsüm, tabi bide seneye McLaren gelecek buda var tabi :D

Yinede Alonsonun yasi cok genc, bu sene olmasa bile, önünde daha birsürü zaman var.
Yinede genc yasta cok iyi pilot, ve bir sampiyonlugu var.

Schumacher in pilotlugu tartisilmaz. O kendini efsane yapmis zaten.

Cok heyecanli iki yaris bekliyecek bizi.

Forza McLaren Mercedes

Şahinoğlu
01.10.2006, 18:14
yarışın tamamını seyret sonra gel burda bu yorumunu düzelt olur mu? Çünkü yarışla hiç bir alaksı yok. Fisi, Schumi nin Alonso yu geçmemesi için 2 tur Alonso yu geçmedi. Biraz daha Alonso nun arkasında kalsaydı Schumi ikisini de aynı yerde geçebilirdi. Ve pitten çıkışta kuru hava lastikleri takılıydı ve zeminin o noktaları ıslaktı. Ama tabii bu da senin dikkatini çekmemiş. Neyse bugün tekrarını verirler....

>>> SCHUMACHER <<<

Yorumumu niye düzelticekmişim sen kimsinn Burn Ecılston'mı benim yorumum beni bağlar senin yorumun seni , akıllarını başkasına ver, bence Fisichella bir el freni olmuştur reno için bu yarışta , yarışın hepsini izlemedim ama gerekli yerlerini izledim , takmışınız yok lastik yok yok fren balatası, geçelim bunları , bence Alonso Schumi'den iyi kardeşim varmı geçen senede Schumi yokmuydu nerdeydi merak ediyorum , inadına ALonso Forza Mclaren.

Onur
01.10.2006, 18:25
Yorumumu niye düzelticekmişim sen kimsinn Burn Ecılston'mı benim yorumum beni bağlar senin yorumun seni , akıllarını başkasına ver, bence Fisichella bir el freni olmuştur reno için bu yarışta , yarışın hepsini izlemedim ama gerekli yerlerini izledim , takmışınız yok lastik yok yok fren balatası, geçelim bunları , bence Alonso Schumi'den iyi kardeşim varmı geçen senede Schumi yokmuydu nerdeydi merak ediyorum , inadına ALonso Forza Mclaren.
Bu sene Schumy Alonso ya kitlicek seneye de Kimi... XXXXX....

Şahinoğlu
01.10.2006, 18:37
Bu sene Schumy Alonso ya kitlicek seneye de Kimi... sen de çok bilmiş aklınla ha bi de Alonso yla yalnız kalacaksın....

Alonso babamın oğlu değil senin gibi tapmıyorum bir sürücü parçasına şak şakla Schumi'yide bırakmasın F1'i öksüz kalırsın sonra :)

schumi
01.10.2006, 18:55

yarışın belli yerlerini izleyerek ahkam kesmeye çalışanınıda ilk kez gördüm..
istersen biraz saygı göster burada yarışı izleyenlere?
sorunun cevabına gelince evet geçen sene vardı schumi, tıpkı 2004 de, 2003 de, 2002 de ve 2001 de olduğu gibi.

Şahinoğlu
01.10.2006, 19:40
yarışın belli yerlerini izleyerek ahkam kesmeye çalışanınıda ilk kez gördüm..
istersen biraz saygı göster burada yarışı izleyenlere?
sorunun cevabına gelince evet geçen sene vardı schumi, tıpkı 2004 de, 2003 de, 2002 de ve 2001 de olduğu gibi.

Nedir bu Schumi'yi savunma mekanızması niye böyle bişeye ihtiyaç duydunuz beyler anlamadım doğrusu bana göre Alonso daha iyi diyorum size göre Schumi , benim fikirimimi değiştirceksiniz hayır bende sizinkini değiştiremem , sevgili Schumi kardeş yarışın başlangıcnı izlemedim sadece ilk pitsptoları göremedim , Schmunin 3 lükten yarışı kazandığı ana kadar izledim sanırım buda yeterli olmuştur , saygıdan bahsetmeye gerek yok , ayrıca geçen senelerde biliyosun kendi takım arkadaşı bile Schumi'ye yüklenmişti Barrichello 1. olucakken Ferrari takımı yoldan çekil emri verdi Barrichello'nun ekmeğiyle oynadı adam yarış hayatı boyunca kaç kez 1,olabilirdi adamın geleceğini çaldılar resmen zaten Barrichello tepkisini açıkça koymuştu ozaman, ben Ferrari'yi bu tip Ali Cengiz oyunlarını yaptığı için sevmiyorum o yüzdende pilotu kim olursa olsun hep karşısında kim varsa onu tutarım, Schumi iyi pilot kimse aksini iddia edemez etmiyoda , ama daha çocuk yaşta olan Alonso'ya şampiyonluğu verdimi verdi daha fazla söze gerek yok diyorum ,

schumi
01.10.2006, 20:12
Nedir bu Schumi'yi savunma mekanızması niye böyle bişeye ihtiyaç duydunuz beyler anlamadım doğrusu bana göre Alonso daha iyi diyorum size göre Schumi , benim fikirimimi değiştirceksiniz hayır bende sizinkini değiştiremem , sevgili Schumi kardeş yarışın başlangıcnı izlemedim sadece ilk pitsptoları göremedim , Schmunin 3 lükten yarışı kazandığı ana kadar izledim sanırım buda yeterli olmuştur , saygıdan bahsetmeye gerek yok , ayrıca geçen senelerde biliyosun kendi takım arkadaşı bile Schumi'ye yüklenmişti Barrichello 1. olucakken Ferrari takımı yoldan çekil emri verdi Barrichello'nun ekmeğiyle oynadı adam yarış hayatı boyunca kaç kez 1,olabilirdi adamın geleceğini çaldılar resmen zaten Barrichello tepkisini açıkça koymuştu ozaman, ben Ferrari'yi bu tip Ali Cengiz oyunlarını yaptığı için sevmiyorum o yüzdende pilotu kim olursa olsun hep karşısında kim varsa onu tutarım, Schumi iyi pilot kimse aksini iddia edemez etmiyoda , ama daha çocuk yaşta olan Alonso'ya şampiyonluğu verdimi verdi daha fazla söze gerek yok diyorum ,

çocuk yaşda dediğin pilot 5. yılında şampiyonluğa ulaşıyor bu birincisi, ikincisi ise 37 yaşına gelmiş bir pilot bu yıl verdiği şampiyonluğu geri almak için 25 puan geriden gelip bugünkü yarışın ardından liderliğe oturuyor.. sana bana ve herkese saygı duymak yakışır.

takım emirleri olayı çok bayatlamış bir konu.. görüldükü o zamanlar ferrariyi eleştiren renault ve onun teknik patronu flavio briatore bugün önce 3 sn yavaş giden alonsonun arkasında fisichellayı 2 tur bekletmiş sonra geçmesine izin vermiş ve yarışın son turlarında da yine alonsonun fisichellayı geçmesini sağlamıştır.. bunda yanlış birşey de yoktur.. bir takımda yarışan bütün pilotlar ve çalışanlar o takımın menfaatleri doğrultusunda hareket etmek zorundadır.. sevgili rubense gelirsek bahsettiğin yıl 2002 yılı olmakla beraber bahsettiğin yarışda avusturya yarışıydı.. o yarışda rubens michael schumacher'e son metrelerde yol veriyor ve buna karşılık schumi aynı yıl amerika indianapolis'de start finish düzlüğünde rubense 1. lik kürsüsünü devredip büyük bir jest yapıyordu( hatta hatırlaman için ekliyeyim o yarış formula1 tarihinin en yakın biten yarışlarından biri oluyordu yanılmıyorsam 0.009 sn farkla rubens 1. oluyordu).. şimdi o yılları takip etmiş olsan bunları sende görürdün ve bilirdin, neyseki bizim gibi izleyenler varda buralarda gerektiği zaman gerekli bilgileri aktarıyoruz.

Mehmet_Mercanlı
01.10.2006, 20:16
Nefesimizi Ensende Hissediyordun
Artık Sadece Tozumuzu Hissedebileceksin
Go Schumi GO!!

Bu Adamın sürüşüne Zaten bir Yamurlu Günde Aşık olmuştum
Yine bir Yağmurlu günde F1 in efendisi Kimmiş gösterdi
:D
go..! ;) :D

Şahinoğlu
01.10.2006, 20:40
[QUOTE=schumi;481006]çocuk yaşda dediğin pilot 5. yılında şampiyonluğa ulaşıyor bu birincisi, ikincisi ise 37 yaşına gelmiş bir pilot bu yıl verdiği şampiyonluğu geri almak için 25 puan geriden gelip bugünkü yarışın ardından liderliğe oturuyor.. sana bana ve herkese saygı duymak yakışır.

Saygı niye duyimki Schumi'ye sevmediğim bir adama insan saygı duyarmı , sizde Alonso'ya duyun o saygıyı ozaman bu genç yaşta efsaneyi çökerttiği için, 25 puan geriden gelip liderliğe yükselmek saygı duyulmaya gerekçe değil diye düşünüyorum,bu şe benzemiyomu fb 11 puan geriden gelip bjk nin elinden şampiyonluğu aldı biz naptık saygımı gösterdik hayır , insan sevmediği birine saygı göstermez , ali cengiz oyunlarının şampiyonu ferrari , fenerbahçe gibi tıpkı

h@msi61
01.10.2006, 20:50
yürü be yaşayan efsane.. bu şampiyonlukların en tatlısı olucak....

schumi
01.10.2006, 21:24
Saygı niye duyimki Schumi'ye sevmediğim bir adama insan saygı duyarmı , sizde Alonso'ya duyun o saygıyı ozaman bu genç yaşta efsaneyi çökerttiği için, 25 puan geriden gelip liderliğe yükselmek saygı duyulmaya gerekçe değil diye düşünüyorum,bu şe benzemiyomu fb 11 puan geriden gelip bjk nin elinden şampiyonluğu aldı biz naptık saygımı gösterdik hayır , insan sevmediği birine saygı göstermez , ali cengiz oyunlarının şampiyonu ferrari , fenerbahçe gibi tıpkı

formula1 kültüründen nasibini almamış insanlar bu sporu futbol ile bir tutup kıyas yaparlar. formula1, futbol değildir maç değildir.. tribünlerinde küfür olmaz.. farklı pilot ve takım taraftarları yanyana yarış izleyebilirler, gerektiğinde birbirlerini tebrik ederler ve bundanda gocunmazlar..
14 yılda 91 gp zaferi, 7 dünya şampiyonluğu 8. si yolda

Kaya
01.10.2006, 23:27
Bir tarihe tanıklık ettik...
http://www.youtube.com/watch?v=ohH1jbr9yP8

Şahinoğlu
01.10.2006, 23:41
formula1 kültüründen nasibini almamış insanlar bu sporu futbol ile bir tutup kıyas yaparlar. formula1, futbol değildir maç değildir.. tribünlerinde küfür olmaz.. farklı pilot ve takım taraftarları yanyana yarış izleyebilirler, gerektiğinde birbirlerini tebrik ederler ve bundanda gocunmazlar..
14 yılda 91 gp zaferi, 7 dünya şampiyonluğu 8. si yolda

Madem o kadar medeni bir kültürü var formula1'in ve madem o kültürden nasibinizi almışsınız niye karşı tarafı tutan biri gördüğünüzde savunma mekanizmasına geçip en iyi Schumi Alonso kim gib laflar ediyosunuz , ayrıca burası BordoMavi.net yani o kültürsüz küfürbaz medeni olmayan insanlar olarak gördüğün ve varsaydığın forumu, Schumi'nin değil kendine bi site açta madem beğenmiyosun küfürbaz seviyesiz futbol taraftarlarını git orda öv Schumi'yi , ben Alonso'yu destekliyorum diye zıtlaşabiliyosunuz Schumi'ye duyduğun saygının 10 katını Trabzonspor'lu olduğum için bana duyman gerekir hani o seviyesiz futbol taraftarlığı varya işte onlardanız sen nasıl taraftarsın, hem seviyeli olalım diyosunuz hemde karşı fikirli biri çıkınca sen ne anlarsın diyosunuz ne güzel istanbul be , neyse hepimiz Trabzonspor'luyuz hepimiz kardeşiz kimseyle laf dalaşı etmek istemezdim sürçi lisan olduysa affola bu konuda daha yazmak istemiyorum uzuyo fuzuli konu sen Schumi'yi destekle ama bunu funclub'Lık derecesine getirerek karşındakinin Trabzonspor taraftarı olmasını bile kaale almadan hemen Schumi'ye laf edene biz de laf ederiz mantığı hoş değil bu arada ben daha çok izliycem Alonso'yu sizin için üzgünüm Schumi'yi izleyemiyceksiniz artık , seneye bende burda bi Alonso topiği açsammı gerej yok uşaklar gerek yok böyle şeylere saygılar.

schumi
02.10.2006, 00:00
kıyas yapan sensin cevap yazan benim.. ayrıca yazdığım şeyle bordomavi.neti nasıl ilişkilendirdin onuda anlamadım. ayrı bir site açmama gerek yok kendimi gayet güzel ifaede ediyorum burda f1 topiğinde.. son olarakda alonsoyu izlemeye devam et ama bilinçli izlemeye çalış daha faydalı olur, ben zaten 12 yıl boyunca izlemişim gelmiş geçmiş en büyük f1 pilotunu o yüzden bir sıkıntım yok dert etme yani...

Şahinoğlu
02.10.2006, 00:13
Cevap soru sorulduğunda yazılır bimiyosan öğrenmeye çalış sana soru sordummu hayır cevaplarını başkasına ver , ben ALonso'yu bilinçli izliyorum sen Schumi'yi fanatiklik derecesinde izliyosun gene tezata düşüyosun diye düşünüyorum, ayrıca dikkat edersen bundan önceki yazılarımda sizin Schumi'yi desteklediğiniz için size latifede hiç bulunmadım , ama sen hep laf dokundurmaya uğraşıyosun , klavye kahramanlığı yapacak adamlardan değilim yakıştıramadım Trabzonlu kardeşime hade Allah'a emanet ol Schumi fun.

Kaya
02.10.2006, 00:30
Emre abi daha fazla tartışmaya inan gerek yok. Sonuç itibari ile bizde Ferrari ve Schumi hayranlarıyız ve biz bu sevgiyi onlar daha önceden başarıLI olduklarından dolayı kazanmadık. Bizim onlara olan sevgimizle, başarılarındaki artış aynı zamana denk gelmiştir. Yalnız birçok kişi Ferrari şuan bu kadar başarılı diye karşı takımlara sempati duyuyorlar.

Biz kimseye Schumi'yi sevin diye diretmeyiz. Buna gerekte yok. Ama sen Ferrari'yi Fenerbahçe'ye benzetince doğaL olarak burda kıyamet kopar. :D Bizler, hepimiz Trabzonspor'luyuz. Öncelikte Trabzonspor olduğu için bu benzetme Ferrari severleri çok üzer. Özellikle benzetme Fenerbahçe olarak yapılırsa.

Tartışmanın başına bakarsak, olayın burdan koptuğu görülecektir. O yüzden tartışmayı daha fazla büyütmeye ve uzatmaya gerek yok.

Geçmiş örneklere bakıyoruz bazen. Schumi'yi takım emri ile Barricello'yu geçmesinden dolayı eleştiriyorsunuz. Yalnız unuttuğunuz nokta şudur. Schumi o yarışta bir çok kişiyi geçmiştir ve takım emrinden önce Barrichello'ya çok yakınlaşmıştır. Yani takım emrinin söz konusu olmadığı bir durumda Schumi Barrichello'yu zaten geçer. Ne Irvine, ne Barrichello, ne de Massa Scumi'nin yanında duracak pilotlar değiller.

sheva
02.10.2006, 00:32
arkadaşlar neyin tartışmasını yapıyorsunuz? bugün go shumi diyenler yarın go kimi diyecekler :) spor bu ama tabi her zmn her yerde anti ferrari:)

Kaya
02.10.2006, 00:34
arkadaşlar neyin tartışmasını yapıyorsunuz? bugün go shumi diyenler yarın go kimi diyecekler :) spor bu ama tabi her zmn her yerde anti ferrari:)

Go Kimi deriz tabii. Bunda garip bir durum söz konusu değil. Geçen sezon nefret ettiğiniz Alonso'ya da siz aynı desteği vereceksiniz...

Bunun yanında Alonso yaşına göre çok fazla konuştuğunu hatırlatayim. Böyle sporcuları kimse sevmez. Örnek: Kobe... :)

sheva
02.10.2006, 00:36
hocam yka nedir yahu? tartışamıyorum gözümü alıyor :)

Kaya
02.10.2006, 00:37
hocam yka nedir yahu? tartışamıyorum gözümü alıyor :)

ismimin kısaltması da... alla alla :)

söz bana ait... kapmasın kimse... :D

schumi
02.10.2006, 00:38
bak burası bir forum.. forum nedir herkese açık bir tartışma platformu.. illa bir soru olması gerekmiyor.. karşındakinin yorumunu alıntı yapıpda cevap yazabilirsin.. umarım anlaşılmıştır..
bilinçli izlemeni tavsiye ederken kastettiğim detayları bilerek izlemendi.. detayları bilseydin schumi geçen sene nerdeydi sorusunu sormaz ve alonso efsanenizi çökertti cümlesini kurmazdın.. kuralların neden değiştiğini bilir ona göre yorumlar yapardın..

sheva
02.10.2006, 00:41
ismimin kısaltması da... alla alla :)

söz bana ait... kapmasın kimse... :D
:D:D adama bak ya ilerde devlet başkanı falan olacaksın heralde :D

schumi
02.10.2006, 00:43
kaya olay barichelloyu geçme olayıysa daha bugün hepimizin gözü önünde alonso fisichellayı son 10 tur kala hiçbir direnç görmeden geçti bu takım emri değilmidir? sadece ferrarinin yaptıklarını görüp diğerlerini görmemek düşündürücü oluyor, gerçi atemre yi kastetmiyorum ne de olsa yarışın belli bir kısmını izlemiş belki orayı görememiştir!!

sheva
02.10.2006, 00:46
ya shumi emre abi az bi susun daaa :)

Kaya
02.10.2006, 03:42
Çok enteresan bir yarış olmuş. Az önce izledim, gerçekten doyumsuz bir yarıştı. Yarışın sonunda Schumi'nin sevinci görülmeye değerdi. Şampanyaları aşağı bırakırkende öne geçmişiz bu arada. :)

Egemen
02.10.2006, 03:50
:D hadi bakalım efsane.. şampiyonlukla veda et bari ;)

oflu2
02.10.2006, 04:28
Allahım bu sahur vakti senden bir şey istiyorum..
Bu sene karadeniz fırtınası essin..
Trabzonsporum yıllardır beklediği şampiyonluğa ulaşsın...
Amiiiin....

#10 Fietra
02.10.2006, 05:12
Schumi şampiyonlukla kariyerini noktalar inşallah.

Taner Uykuçeken
02.10.2006, 08:52
Efsane adına yakışır bir şekilde kariyerine noktalayacak anlaşılan şampiyon olamasa bile bu yaptıkları bile ona yeter kaç puan geriden gelip zirveye oturdu

Şahinoğlu
02.10.2006, 12:31
Emre abi daha fazla tartışmaya inan gerek yok. Sonuç itibari ile bizde Ferrari ve Schumi hayranlarıyız ve biz bu sevgiyi onlar daha önceden başarıLI olduklarından dolayı kazanmadık. Bizim onlara olan sevgimizle, başarılarındaki artış aynı zamana denk gelmiştir. Yalnız birçok kişi Ferrari şuan bu kadar başarılı diye karşı takımlara sempati duyuyorlar.

Biz kimseye Schumi'yi sevin diye diretmeyiz. Buna gerekte yok. Ama sen Ferrari'yi Fenerbahçe'ye benzetince doğaL olarak burda kıyamet kopar. :D Bizler, hepimiz Trabzonspor'luyuz. Öncelikte Trabzonspor olduğu için bu benzetme Ferrari severleri çok üzer. Özellikle benzetme Fenerbahçe olarak yapılırsa.

Tartışmanın başına bakarsak, olayın burdan koptuğu görülecektir. O yüzden tartışmayı daha fazla büyütmeye ve uzatmaya gerek yok.

Geçmiş örneklere bakıyoruz bazen. Schumi'yi takım emri ile Barricello'yu geçmesinden dolayı eleştiriyorsunuz. Yalnız unuttuğunuz nokta şudur. Schumi o yarışta bir çok kişiyi geçmiştir ve takım emrinden önce Barrichello'ya çok yakınlaşmıştır. Yani takım emrinin söz konusu olmadığı bir durumda Schumi Barrichello'yu zaten geçer. Ne Irvine, ne Barrichello, ne de Massa Scumi'nin yanında duracak pilotlar değiller.

Kaya'cım ben ısrarla diyorumki ben Alonso'yu daha iyi buluyorum ve Ferrari takımını sevmiyorum sevmek zorundada değilim, ama 1-2 arkadaş çıkmış yok yarışın tamamını izle öyle gel deme cürretini gösterebiliyor kimsinizki bana akıl veriyosunuz adam gib bizcede Schumi daha iyi nedenleri şunlar şunlar deseler sorun yok , bana ukalalık yapmaya kalkıyolar hemde benim forumumda futbol taraftalığını kötüleyerek , ona göre f1 kültüründen haberimiz yokmuş futbol örneği verdiğimiz için f1 kültüründe rakip takım taraftarları medenice tartışabiliyomuş ve bunu bana diyen şahıs Alonso'yu daha iyi bulduğum için beni eleştirme cürretinde bulunuyo, sende Ferrari'cisin Kaya aynı taryışma olsa sen bana dermisin Schumi daha iyi ne anlarsın gibi laflar dersinki evet Schumi bence daha iyi nedenleride şunlardır konu kapanır gider, bu arkadaş bana Schumi'ye saygı göster deme cürretinide kendinde bulabiliyo İstanbul'da olsa yüzyüze gelme olaslığımız olsa sanırım böyle bi laf edemez Trabzon'da olmasına bağlıyorum bu lafları, arkadaşa diyorumki sen önce bana saygı göster Schumi'ye gösterdiğin saygıyı bana Trabzonspor'lu olduğum için 10 kat fazla göstermen lazım ve üsluplu yazı yazman lazım ama anlamıyo hala aynı tantanadan vuruyo kaydeye, bana Trabzon taraftarına saygısı olmayan bi insanı ciddiye almak zorunda değilim zaten saydığı hiç bi açıklama kendini haklı çıkaramadı, teknik konularda herkesin bir fikri olur herkes saygı duyar ama akıl vermeye kalkarsan orda dur derler adama, barichello olayına gelince demişki ferrari daha sonra barichello'yu 1.lik kürsüsüne çıkardı yaptığı yanlışı telafi etti demiş ve fisichella ile reno da yaptı demiş aynı şeyi , ama barichello naptı yarıştan sonra basın toplantısında içime sindiremiyorum takım kararlarını dedi Schumi'ye yüklendi , fisichella nın ağzından takım arkadaşını eleştiren bi laf duydunuzmu duymadınız niye ona saygısı var , Schumi'ye kendi takım arkadaşı bile saygı duymamış bana daha çok şampiyon olmuş diye saygı duy diyebiliyo bıraksın bu işleri, neyse Kaya sen de Schumi'cisin senle iftardada konuşuruz adam gibi muhabbetimizi sanırım Schumi arkadaşlada muhabbetin var bu konuyu sürdürmek istemiyorum ikimizlede muhabbeti olan biri olarak arada kalma ben kapat konuyu dedikçe adam benim hakkımda yazıyo haddini bilsin herkes , burası futbol forumu Trabzonspor forumu bir Trabzonspor taraftarının fikrine dokundurmalı cevap veremez kimse .

corleone
02.10.2006, 12:54
http://www.youtube.com/watch?v=Wk7epGEpRds&mode=related&search=
şu da güzel bir video...
ayrıca emre abi, tartışmanın en başına dön, neden çıktığını göreceksin...

İleli
02.10.2006, 14:26
. Şampanyaları aşağı bırakırkende öne geçmişiz bu arada. :)

orasi acaip hosuma gitti iste

schumi
02.10.2006, 14:30
ya sen ne yazmışsın buralara.. olayı nerelere çekmişsin!! ne demek istabulda olsam bunları yazamazmışım!! nesin sen vahşi bir insanmısın?? merak etme 6 ayda bir gelirim istanbula o zamanlarda kaya yada corleone ye haber veririm yüzyüze görüşürüz... f1 kültürü derken farklı bir pilota saygı duymanın onu sevip sevmemekle bir alakası olmadığını anlatmak istemiştim, ama bunu anlamaktan uzak olduğunu farkettim.. yaptığın benzetmenin yanlış olduğunu yazdım... michael schumacher'in bugüne kadar nasıl bir pilot olduğunu anlamayan birine tutupda bu saatten sonra bunu anlatacak değilim.

yarış konusuna gelirsekde daha tamamını izlemeden yorum yapmanın yanlışlığına değindim. halen daha aynı şeyi savunuyorsun elbette yorum yaparsın burası forum kimse bişey diyemez ancak yanlış olur, tutarsız olur yazdığın yazılar. fisichellanın alonsoya yaptığı yardımın farkına bile varamamışsın.. niye yanına gelip önüne geçti falan demişsin sebebini diyeyim anlarmısın bilmem ama ben yinede deniyeceğim.. alonso o izlemediğin ilk pitsoplardan sonra önlastikleri aşındığı için öndeki iki lastiğini değştiriyor ve piste çıkıyor, fisichella ve schumi ise aynı lastiklerle devam ediyor.. 20 sn lik fark birden kapanmaya başlıyor senin o izlemeye başladığın zamanlarda fisichella alonsonun düzlükte yanına gelip lastiklerini ısıtması için yardım etti.. o iki tur michael'in alonsoyu geçmesini engelleyerek alonsonuın lastiklerinin ısınmasını beklediler ancak sonuç alınmayınca alonso yol verdi her ikisinede.. bunu anlatsam anlarmıydın bilmiyorum, belkide yarış sonundaki pilotların yorumlarını izlesen tüm bu tartışmalara bile hiç gerek kalmazdı.. gördüğün gibi bütün problem senin yeterli bilgi birikimine sahip olmadan veya sahip olanlardan faydalanmaya karşı çıkmandan ortaya çıktı.. tutmuşsun bana, schumiye duyduğun saygının 10 katını bana niye duymuyorsun diyorsun, soruyorum sen benim 12 yıldır izlediğim bu spordaki bilgilerime saygı duyuyormusun.. önce özeleştiri yap sonra saygı bekle ki olayı Trabzonspor tarftarı olayına dökmüşsün.. neyse uzatmayacağım fazla..

Şahinoğlu
02.10.2006, 15:07
Ya hala aynı şeyi yapıyosun bak , ben tv 'yi açtığımda bizde uydu olduğu için türk kanallarında f1 yoktu bekledim sonra kanalları gezdiğimde alman Rtl'de baktımki yarış başlamış dediğim gibi renolar 1-2 suhumi gidiyolardı , bende gördüğüm kadarıyla yorum yaptım fakat ben olayın teknik konularında değilim kardeşim senin cevap uslubundayım anlatabildimmi , sen diyemezmiydin emre kardeş yanılıyosun 1. pit stoplarda böyle bir durum oldu Alonso lastik ısındırmadı filan kanal almanca olduğu için bişe anlamadım ve bunu sen anlatsaydın burda uslubuyla olmazmıydı doğru ya olmazdı Schumi'nin başarısına gölge düşerdi elime koz vermiş olurdun öyle düşündün heralde , teknik konuları herkes istediği gibi yorumlayabilir tabiki burası forum ama millete ters yazılar yazarak burda kimseye gider yapmaya kalkamazsın kardeş dedim yazılarım boyunca dikkatini çektiyse hep sana Trabzonsporûn forumunda Schumi'yi savunacam diye kimseye gider yapamazsın bencede yapma İstanbul olayına gelince efendi gibi geliceksen başaım üstünde yerin var oturur adam gibi muhabbetimizi ederiz fakat aynı uslubu Schumi'yi savunucam diye karşındakini hafife almas uslubunu sürdürceksen Kaya ve Carleone kardeşlerim hiç getirmesin daha iyi kardeş gene kardeş dedim dikkat edersen konuyu kapatalım artık fazla uzadı Allah'a emanet ol.

selcuk
02.10.2006, 19:27
mclarenli ark lar icin yazmayi unutmusum
mclaren paffet te olan opsiyonunu kullanmadi
yani seneye ikinci pilotunus kara bela hamilton olacak gibi
davidson seneye aguri hondami neydi o takimin adi orada olacak
paffete honda da bosalan test pilotu koltuguna oturacakmis gibi
ikimisi dedikodulara göre indy car da zivede yarisan kariyi biliyorsunuz ?? mclaren onu da 2. pilot yapabilirmis
spykar mf1 in seneye ferrari motorunla yarisacagini yazmismiydim

İleli
03.10.2006, 00:47
seneye kimiyle sampiyonluga gideriz BALONso maclerenin her yaris bozulan arabasiyla ugrassin dursun :)

Hekimoğlu
03.10.2006, 09:37
formula 1 topic'inde bile birbirimize giriyoruz ya helal olsun bize.

schumi
03.10.2006, 11:07
ilginç ve güzel bir yazı;

http://www.padokf1.com/kokpit/249

İleli
04.10.2006, 00:51
alonso bu aciklamalariyla sempati toplayacagini saniyorsa yaniliyordur..bilmiyorki f1 seyircisinin yuzde 80i schumi ve ferrari taraftari bu yasta boyle aciklamalar yaptiya daha nah severler onu..

Bülent Bayraktar
06.10.2006, 23:02
yarın bakalım sıralamalarda neler olacak inş. 1. oluruz
forza shumi

Kaya
07.10.2006, 09:18
Japonya sıralama turları:

1) Massa
2) Schmi
3) Ralf
4) Trulli
5) Alonso
6) Fisic

Beklediğimden daha iyi bir netice aldık sıralama turlarında. İnşallah güzel bir yarış olur ve kazanan taraf olarak ayrılırız...

Kaya
07.10.2006, 09:49
1 F Massa Ferrari B 1:29.599 - 16 tur
2 M Schumacher Ferrari B 1:29.711 - 17 tur
3 R Schumacher Toyota B 1:29.989 - 19 tur
4 J Trulli Toyota B 1:30.039 - 19 tur
5 F Alonso Renault F1 M 1:30.371 - 16 tur
6 G Fisichella Renault F1 M 1:30.599 - 17 tur
7 J Button Honda Racing M 1:30.992 - 22 tur
8 R Barrichello Honda Racing M 1:31.478 - 21 tur
9 N Heidfeld BMW Sauber M 1:31.513 - 18 tur
10 N Rosberg Williams Cosworth B 1:31.856 - 22 tur
11 K Raikkonen McLaren Mercedes M 1:30.827 - 9 tur
12 R Kubica BMW Sauber M 1:31.094 - 8 tur
13 P de la Rosa McLaren Mercedes M 1:31.254 - 12 tur
14 M Webber Williams Cosworth B 1:31.276 - 11 tur
15 V Liuzzi Scuderia Toro Rosso M 1:31.943 - 14 tur
16 C Albers Spyker MF1 B 1:33.750 - 13 tur
17 D Coulthard Red Bull Racing M 1:32.252 - 6 tur
18 R Doornbos Red Bull Racing M 1:32.402 - 7 tur
19 S Speed Scuderia Toro Rosso M 1:32.867 - 7 tur
20 T Sato Super Aguri F1 B 1:33.666 - 6 tur
21 T Monteiro Spyker MF1 B 1:33.709 - 3 tur
22 S Yamamoto Super Aguri F1 B - - 2 tur

frango
07.10.2006, 10:20
evet schumi hadı bu hafta sonuda göster herkese buyuklugunu sen bir efsanesin

corleone
07.10.2006, 11:48
3 sektörün de en hızlı ismi schumacher, bu , yarışın nasıl geçeceği hakkında bize umut veriyor, tabi ki motor sporlarıdır, her şey olabilir ama normal şartlar altında schumi 1 massa 2 alonso 3 olur gibime geliyor...

Murat'
07.10.2006, 12:18
çok büyük biraksilik olmazsa bence şampiyonluğunu ilan eder m. schumaer alonso yarışı bitiremeyecek ban göre maalesef

schumi
07.10.2006, 13:07
michael schumacher, gider ayak pistin tur rekorunuda gün içinde 2 kere kırdı.. 1.31'lik dereceyle kiminin geçen sene attığı turu sıralamaların 2. etabında 1.28.954'e çekerek bu sene son yarışı yapılacak suzuka pistinin tur rekorunu kırmış oldu.. v8 motorların suzuka gibi karakteri farklı pistlerde v10 ların yaptığı dereceleri 3 sn'ye yakın bir dereceyle aşağı çekmesi ilginç doğrusu..

sheva
07.10.2006, 13:08
Kayacım o yarışta zaten shumi barichelloya çok yaklaşmıştı demişsin de ben yanlış hatırlamıyorsam start finish düzlüğünde son sektörde rubens fren yapmak zorunda kalmıştı. neredeyse duramıyordu ve yanlışlıkla(!) start çizgisini geçiyordu 1. olarak :D hatta çok iyi hatırlıyorum. shumi neredeyse garantilemişti şampiyonluğu ve buna rağmen takım emri uygulattılar. ferrariyi fenerbahçe yapan bu :)

Kaya
07.10.2006, 13:22
Kayacım o yarışta zaten shumi barichelloya çok yaklaşmıştı demişsin de ben yanlış hatırlamıyorsam start finish düzlüğünde son sektörde rubens fren yapmak zorunda kalmıştı. neredeyse duramıyordu ve yanlışlıkla(!) start çizgisini geçiyordu 1. olarak :D hatta çok iyi hatırlıyorum. shumi neredeyse garantilemişti şampiyonluğu ve buna rağmen takım emri uygulattılar. ferrariyi fenerbahçe yapan bu :)

Yanlış yorumluyorsun Gülcan. Takım emrinin gelmeyeceği bir ortamda Barrichello'ya çok rahat yaklaşacak ve geçecek mesafesi vardı. Takımın emrinin bir nedeni ise böyle bir ortanmda motorun zorlanmasını engellemektir. Yani aralarında 1-2 saniyeden çok olmasına rağmen baştan takım emrinin olmayacağını bilse normal yarış performansı göstererek geçerdi. :)

Bunun yanında yarın ilk turla kesinlikle takım emri kullanılmadır. Massa hemen izin vermelidir ve Schumi'nin arayı açması için arkayı tutmalıdır.

sheva
07.10.2006, 13:27
ya nerde vardı öyle bir mesafe yapma Allah aşkına.. barichello fren yaptı ressmen.. baya arkasındaydı çok iyi hatırlıyorum. ama benim bu dediğim fii tarihindeki bir yarış tabe. mikacıydım o zaman sinir olmuştum.

schumi
07.10.2006, 13:35

sıralamalarda elde ettiğimiz zaferimizi golgelemeye calisma sheva:)
ayrica takim emri takim emridir, garanti değildi o yıl şampiyonluk evet nerdeyse garanti gibiydi ama değildi. bu sene 9 yarış sonunda 25 puan öndeki alonsoyada bu puanlama sistemine göre garanti şampiyon diyorlardı ama görüldüki motorsporlarında herşey olabiliyor.. tabii bu seneki şampiyonlukta kovalayanın michael schumacher olması da fark oluşturdu ancak renonun mühendisleri zamaninda cok tepki koyduklari o takim emirlerine gorulduki çin gp de ihtiyaç duydular fisichella ile alonsoya yarış içinde birden fazla kez yardım ettiler.. olması gerekende bu zaten sonuçda bu bir takım işi..