PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Formula 1

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

t-mac
20.08.2005, 20:23
Valla nasil anladiysan öyle yazdim yoruma açik...

kardes senin o kafa, o beyin formula 1 le ilgili ancak bu kadar sig bir yorum yapar, kendinden beklenenleri veriyorsun arti limitlerinin üzerine bile çiktin. yazik ki senin gibilerin yorumlarinida okumak zorunda kaliyoruz! sen fatih tekke penalti kaçirsa habu adami kim topcu yapti dersin yada michael jordan 3 lük kaçirsa dersinki bu da basketbolcumu!!!! iste dar kafaligin sonucu budur, formula 1 mekanik bir spordur bu sporda son turda lastigin de kopar, motorun da yanar, kazada yaparsin, hatta yarisin herhangi bir aninda hayata gözlerini bile yumabilirsin!simdi soruyorum o duvara çarpti diyesennayi kim pilot yaptimi diyeceksin, yada kimi bir yarista 3 kez pistin disina çikarak sag ön lastigini son turda kaybetti diye onada kötü bir pilotmu diyeceksin! nasil f1 izliyorsun bilmiyorumama kimide siralamalarda hata yapip sonsiradan baslamistir, montoyada, alonsoda.. bu f1 in içinde olan birsey bunu anlamani beklemiyorum gerçi ama yinede bir umt yazdim!..

Kaya
20.08.2005, 20:36

kardes senin o kafa, o beyin formula 1 le ilgili ancak bu kadar sig bir yorum yapar, kendinden beklenenleri veriyorsun arti limitlerinin üzerine bile çiktin. yazik ki senin gibilerin yorumlarinida okumak zorunda kaliyoruz! sen fatih tekke penalti kaçirsa habu adami kim topcu yapti dersin yada michael jordan 3 lük kaçirsa dersinki bu da basketbolcumu!!!! iste dar kafaligin sonucu budur, formula 1 mekanik bir spordur bu sporda son turda lastigin de kopar, motorun da yanar, kazada yaparsin, hatta yarisin herhangi bir aninda hayata gözlerini bile yumabilirsin!simdi soruyorum o duvara çarpti diyesennayi kim pilot yaptimi diyeceksin, yada kimi bir yarista 3 kez pistin disina çikarak sag ön lastigini son turda kaybetti diye onada kötü bir pilotmu diyeceksin! nasil f1 izliyorsun bilmiyorumama kimide siralamalarda hata yapip sonsiradan baslamistir, montoyada, alonsoda.. bu f1 in içinde olan birsey bunu anlamani beklemiyorum gerçi ama yinede bir umt yazdim!..

Valla yeter artik...

Saçma sapan yorumlardan biktik be...

corleone
20.08.2005, 23:49

ne denebilir ki...

corleone
20.08.2005, 23:57

ne denebilir ki...

bu arada kimiye gönülden tebrikler her geçen yaris kendini gelistirmeye devam ediyor kalitesini hissettiriyor umarim taraftarlari da onun kalitesine erisirler...

yarin yaristayim silver bölüm 3 tribun 5 teyim yani uvirajindan sonraki düzlükteki sikanin hemen önündeyim kameramla gidecegim yaristan kesitleri buraya koymaya çalisacagim herkese iyi seyirler.... Edited by: corleone

Berk Akçay
21.08.2005, 03:14
schumi çok kötü bir baslangoç yapti turkiye uurlu gelmedi ona smileys/smiley5.gif

İleli
21.08.2005, 16:31
maclerenlerin arabalari dayanirsa buyuk ihtimal 1-2 yapabilirler yarin ama 1.kim olur bilemem ama kimile alonsonun arasindaki puan farki duser,

bu montoya tam kek ya kimi 4 puan indirecekken 2 puan indirdi montoy a sagolsun

Oğuzhan Görkan
21.08.2005, 16:43
we yaris bitti kimi istanbul parkin ilk sampiyonusmileys/smiley32.gif

Kaya
21.08.2005, 16:45
Harika ve çok zevkli bir yaristi. Bir çok piste göre Istanbul Park'in çok çok artisi var. Bol geçislerin yasanmasi en büyük arti...

61trabzonomer
21.08.2005, 19:42
KIMI RAIKKONEN çok çok rahat bir yaris kazandi yaklasinca hizlaniyo yani kontrol hep bizdeydi reno iyi ama yinede bize yanasamiyo alonso yine çok sansli montoya gerçekten sansizligini yenemiyo gitti gerçi burda o jordun pilotu yok mu neyse oldu bir kere dayaniklilik da çözüldü insanlah gerisi önemli degil doubleler gelir....

button çok iyi yaristi iyi bir pilot önümüzdeki yarislarda dahada iyi olacak ve alonsoyu geçecegine inaniyorum shumiye gelince hiçbir sey yok ne arabada ne kendisinde ferrari minardi ve jordunu geçiyo sadece baska birsey yok bu yarista farkli olmadi bmw ye gelince gerçekten çok sanssiz bir yaris oldu onlar için çok üzüldüm ama hata kendilereinde hatali ayarlamalar yaptilar sag arka lastikleri 4 kere patladi yani sorun bmw deydi.....bar honda çok iyi yolda redbul gerçekten istikrarli gidiyo ne çok ileri ne çok geri orta sekerli .....

kisacasi herkez fisssssssssss MCLAREN MERCEDES tek basina en önde her zaman uzun yillarda böyle olacak gibi en iyi pilotlar bizde e iyi arabada onun için hem markalar hemde pilotlarda en samsli bizim ekip .....

SAMPIYON MCLAREN MERCEDES

KIMI VE MONTOYA süper ikili............

M
KI M I buz adamlar süper süper ...........
K
AEdited by: 61trabzonomer

Kaya
21.08.2005, 20:41
BMN forumlarina yazi yazma hakki sadece Trabzonspor taraftari olan kisilere izin verilmistir. Ortak payda sadece Trabzonspor'dur. Her üyenin Trabzonspor'dan baska farkli farkli ilgi ve alakalari bulunmaktadir. Bu Formula 1 içinde geçerlidir. Her üye istedigi takimi tutmakta serbestir ve destekleyebilir. Ama kimse farkli rakibi destekledigi için karsi tarafi küçümseyemez, alay edemez ve satasamaz...

BMN forum kurallarinin 1. maddesine aykiri mesajlar için üye ilk önce uyarilir. Bu uyari es geçilirse ceza uygulanir...

SDanışmaz
21.08.2005, 21:07
Kimi'ye heLaL oLsun ne diyim baska.Ben Scuhumacher'in kazanmasini istiyordum,oLmadi smileys/smiley6.gif Bu arada Montonya ne yapti öyLe smileys/smiley4.gif

Guests
21.08.2005, 21:10
kimiyi tebrik ediyorum istanbulun ilk sampiyonu oldu. gönül isterdiki alonso yada turulliden biri kazansin ama olmadi. sonuçta türkiye kazandi.

metinulusoy
21.08.2005, 23:56
Bende Alonsonun kazanmasini istiyordum ama olmadi.Alonso birazda sansinin yardimiyla 2. oldu oda yeter.Biz yüzümüzün akiyla çiktik bu isten,bu da ayri bir sevinç kaynagimiz.http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

canim TS
22.08.2005, 01:11
Keske mclaren double yapabilseydi cok yaklasmisti neyse. Iyi bir yaris Kimi Raikkönen e tebrikler insallah böyle devam eder.

Oruç
22.08.2005, 12:19
Viraji dönemeyen pilot derken ben Villeneuve'yi kastetmistim ama -bazilar saga sola laf yetistirmek için Schumiyi anlamis neyse herkesin anlama kapasitesi bir degil ne de olsa-(siralama turlarinin iyi izlenmedigi belli)

HIÇBIR POSTUMDA SCHUMININ BASARILARINI HIÇE SAYMADIM IYI OKUYUN BUNLARI ONDAN SONRA SAGA SOLA SALDIRIN!!!!

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=5 width=490><T>
<T>
<TR>
<TD bgColor=#f9f9f0 ="titsBaslik-little">F1 Türkiye GP'si Kimi Raikkonen'in</TD></TR>
<TR>
<TD bgColor=#f9f9f0 ="titsBasliklar">Formula 1'de sezonun 14'üncü yarisi Türkiye Grand Prix'sini McLaren-Mercedes pilotu Kimi Raikkonen kazandi. Ikinci Renault pilotu Fernando Alonso oldu. Iste son siralamalar.</TD></TR>
<TR>
<TD align=right bgColor=#f9f9f0 height=10 ="stdSmall"></TD></TR>
<TR>
<TD>http://image.haber7.com/haber/15690.jpg
Formula 1 Dünya Sampiyonasi'nda sezonun 14. yarisi olan Türkiye Grand Prix'sini, McLaren Mercedes'in Finli pilotu Kimi Raikkonen kazandi.

5 bin 340 metre uzunlugundaki Istanbul Park Pisti'nde, 58 tur üzerinden yapilan toplam 309.720 kilometre mesafeli yarisa ''pole pozisyonda'' baslayan Raikkonen 1.24.34.454'lük derecesiyle birinciligi elde ederek bu sezonki 5, kariyerindeki 6. Grand Prix zaferine ulasti.

MONTOYA 2 TUR KALA 2.'LIGI YITIRDI

Yarisi ikinci sirada götüren McLaren Mercedes pilotu Kolombiyali Juan Pablo Montoya, son 2 tura girilirken spin atip pistten çikinca, 2'ligi Renault pilotu Fernando Alonso'ya kaptirdi.

Alonso, yarista Raikkonen'in 18.6 saniye gerisinde ikinci olurken, Montoya ise 19.6 saniye geride damali bayragi 3. sirada gördü.

STARTTA FISICHELLA ÖNE GEÇTI

Yarisin startiyla birlikte 2. cepten yarisa baslayan Renault pilotu Giancarlo Fisichella atak yaparak McLaren Mercedes pilotu Kimi Raikkonen'i geçti.

Raikkonen, ilk tur bitmeden Fisichella'yi geçerek liderligi yeniden ele geçirdi.

Bu arada, ilk turdaki ilk dönemeçte pistten çikan Sauber Petronas pilotu Felipe Massa da ön kanadi kirildigi için pite girmek zorunda kaldi.

BMW Williams takimindan Nick Heidfeld 5., Mark Webber ise 8. turda sag arka lastikleri patlayinca pite girdiler.

Türkiye Grand Prix klasmani

1. Kimi Raikkonen, McLaren, 1:24:34.454
2. Fernando Alonso, Renault, + 18.6 sn
3. Juan Pablo Montoya, McLaren, + 19.6 sn
4. Giancarlo Fisichella, Renault, + 37.9 sn
5. Jenson Button, BAR, + 39.3 sn
6. Jarno Trulli, Toyota, + 55.4 sn
7. David Coulthard, Red Bull, + 69.2 sn
8. Christian Klien, Red Bull, + 71.6 sn
9. Takuma Sato, BAR, + 109.9 sn
10.Rubens Barrichello, Ferrari, + 1 tur
11.Jacques Villeneuve, Sauber, + 1 tur
12.Ralf Schumacher, Toyota, + 1 tur&am p;nb sp;
13.Robert Doornbos, Minardi, +3 tur
14.Narain Karthikeyan, Jordan, +3 tur
15.Tiago Monteiro, Jordan, +3 tur
b. Christijan Albers, Minardi, 10 tur kala
b. Michael Schumacher, Ferrari, 26 tur kala
b. Nick Heidfeld, Williams, 29 tur kala
b. Felipe Massa, Sauber, 30 tur kala
b. Mark Webber, Williams, 38 tur kala
</TD></TR></T></T></TABLE>

http://www.cnnturk.com.tr/images/galeri/kimiaraftar2108.jpg

http://www.cnnturk.com.tr/images/galeri/kimiferna01.jpg

http://www.cnnturk.com.tr/images/galeri/kimipadok01.jpg

http://www.cnnturk.com.tr/images/galeri/kimitaraf2108.jpgEdited by: thepatfhinder

worldmaster
22.08.2005, 12:23

Schumaerin geçmisteki basarilari tartisilmaz ama bu sezon hiçbir olumlu yanini göremedim.Sanki acemi bi pilot, bu kadar da kötü yarisilmazki kazandigi yaristada 6-7 pilotla yaristi herkesin kabul etmesi gereken bi sey var o da M.Schumaer artik gerçektende efsane oldu ,mazi oldu eski schumi bi daha geri gelmeyecek.

Oruç
22.08.2005, 14:01
Tarihe Geçtin KIMI!!!

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =normal10siyah>
<DIV align=left></DIV></TD></TR></T></TABLE>
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></TABLE>
<TABLE =ts cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=3 width=150 align=right>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=0 width=10 align=center bgColor=#000000>
<T>
<TR>
<TD bgColor=#ffffff>http://www.ajansspor.com/resim/park_mercedes.jpg</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>
<DIV =lineStory align=left>Bu "Park" yeri Kimi'ye aittir !..</DIV>
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></TABLE>Ve Türkiye GP'sinde zafer Kimi Raikkonen'in !.. Yarisa Pole Position'da baslayan ama startta Fisichella'ya geçilen Finli pilot damali bayragi ilk gören isim oldu !.. Montoya ise son iki turda Alonso'ya geçilince McLaren Mercedes dubleyi kaçirdi !..</TD></TR></T></TABLE>
<T>
<TR>
<TD height=10>http://www.ajansspor.com/images/1trans.gif</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

Oruç
22.08.2005, 15:45
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=470><T>
<T>
<TR>
<TD colSpan=2 ="hBaslik">Yarisi 2 kez terk edip, tarihe geçti</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width=250>http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/schumacher2.jpg</TD>
<TD vAlign=top width=220>
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=4 width=220><T>
<T>
<TR>
<TD ="txtKucuk">22 Agustos 2005 05:54

</TD></TR>
<TR>
<TD ="hSpot">Istanbul Park?ta unutulmaz anlar yasandi. Kariyerinde 7 dünya sampiyonlugu bulunan Michael Schumacher, yarisi 2 kez terk ederek tarihe adini yazdirdi. </TD></TR></T></T></TABLE></TD></TR>
<TR>
<TD background=img/menuarka.gif colSpan=2>http://www.internetspor.com/v3/img/1x1.gif</TD></TR>
<TR>
<TD colSpan=2 ="txt">
Schumacher ilk olarak Mark Webber ile çarpistiktan sonra yarisi terk etmek zorunda kaldi.

Otomobilini pit alanina sürmesinden 18 tur geçtikten sonra yarisa geri döndü. Schumacher?in bu geri dönüsü bir sonraki yaris olan Monza?nin siralamalarinda rakiplerinden daha iyi bir yer bulabilmek için oldugu söylendi. Ancak Schumacher yarisin tamamlanmasina 7 tur kala otomobilini bir kez daha pit alanina dogru sürerek, yarisi terk etti. Böylelikle Schumacher bir yarisi iki kez terk etmis oldu. Alman pilotun çok üzgün oldugu görüldü.

Schumacher, Ferrari takim arkadasi Brezilyali Rubens Barrichello ile aralarinda sürtüsme konusunda, ?Ayrilmasina ben neden oldum galiba. Benim yüzümden gitmis olabilir? dedi. Schumacher, söyle devam etti:

?Sözlesmesi bitiyor ve seçenegini kullandi. Simdi Barrichello gidiyor. Yeni takim arkadasim yine Brezilya?dan, içimizde, yani Ferrari?den yetismis Felibe Massa. Artik Ferrari?de yeni bir dönem baslayacak.?

Schumi?ye üzüldü

BU yil eski parlak günlerini mumla arayan Ferrari pilotu Michael Schumacher, 14?üncü turda BMW Williams?tan Mark Webber ile çarpisinca yarisi birakmak zorunda kaldi. Schumi?nin yarisa dönüp, ardindan 2?nci kez çekilmesi, taraftarlari arasinda büyük üzüntü yaratti.
</TD></TR></T></T></TABLE>

internetspor.com

Edited by: thepatfhinder

zanoylu
22.08.2005, 15:59
Alonso dedik tutmadi ama sonuçta sampiyon olacak....!

masha
22.08.2005, 17:14
alonsonun hakkini yemek istemiyorum ama kimi teknik arizalardan dolayi bir çok yarisi ilk sirada olmasina ragmen terk etmek zorunda kaldi. mclaren renault kadar dayanikli olabilseydi en azindan yaris çok daha çekismeli geçerdi. Bence bu sezonun en iyi pilotu raikkonendir ama tartismasiz en iyi takimi renaulttur.

gerçekefsane
22.08.2005, 17:26
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=468><T><T>
<T>
<TR vAlign=top>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0><T><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=bottom width=270>Ferrari kazanmak için pistlere çikar </TD>
<TD vAlign=top width=123>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=123><T><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=bottom align=right width=96></TD>
<TD align=right width=27></TD></TR></T></T></T></TABLE></TD></TR></T></T></T></TABLE>
Ferrari, F1'e heyecan gelsin diye mi özellikle yavas gidiyor?.. Ferrari'nin efsanevi direktörü Jean Todt, uzun süredir konusulan bu iddiayi cevapladi: Komplo teorilerine kulak asmayin.

<DIV align=center>http://img.sabah.com.tr/i/yildizlar2.gif</DIV>Bilerek yavaslamiyoruz kazanmak için yarisiriz

Ferrari'nin efsanevi direktörü Jean Todt, Formula 1'in Istanbul ayaginda ilk kez konustu: "Yaptigimiz isi oyun gibi görmeyin. Kimse komplo teorilerine kulak asmasin. Frene basmiyoruz, bilerek yavaslamiyoruz. Kazanmak için piste çikiyoruz".

Italya'da küçük bir kasaba. Maranello. Ferrari ailesinin halen yasamakta oldugu yer. Bu kasabanin küçük kilisesinin çani, Ferrari'nin kazandigi her Formula 1 yarisindan sonra çaliyor. Evet yanlis okumadiniz. Formula 1 dünyanin hangi sehrinde olursa olsun, kilisenin papazi uygunsuz bir saat bile olsa o çani çalip, Ferrari'nin zaferini ilan ediyor. Bir kez, sadece bir kez o çan çalmadi. Hem de Ferrari Avusturya Grand Prix'sini kazanmasina ragmen. Buyurun hikâyeye... Ferrari'nin birinci pilotu Michael Schumacher 2002'de, ilk 6 yaristan 5'ini kazanmis durumdaydi. Avusturya yarisi da Ferrari'nin istedigi gibi gidiyordu. O sirada ikinci pilot Barrichello daha basarili bir yaris çikarmaya basladi. Ikinci pilotunun yaris birincisi olacagini fark eden Ferrari Takim direktörü Jean Todt, verdigi kararla Maranello kilisesinin çaninin çalmasini engelledi. Todt, ikinci pilotuna "Geri çekil" dedi. "Yavasla ki Schumacher birinci olsun."

FERRARI'NIN ASIL BEYNI
Ben en iyisi mi size bastan anlatayim. Formula 1 pistinin hemen içinde, yarisçilara ayrilan bölümdeyiz. Formula 1 demek Ferrari demek. Ferrari demek ise Jean Todt. Her ne kadar pilot Schumacher isin vitrininde olsa da yarisseverlerin adete bir efsane gibi baktiklari genel direktör Todt takimin beyni.
-Buraya gelmeden önce sakin Todt'a "Niye bu yil kötü gidiyorsunuz?" diye sorma dediler. Hatta sormamam gereken Barrichello'yu yavaslatma hikâyeniz ve bir de komplo teorileri var. Hani yarislara renk gelsin diye Ferrari ekibinin frene bastigi yolundaki dedikodular... Amaben bunlari sormak zorundayim. Nefesimi tutuyorum.
"Problem yok, ne isterseniz sorabilirsiniz" diyor. Artik beni tutana ask olsun.
-Ferrrari niye bu durumda?
-Bu yil bizim için çok zor olacak, bunu kabul ediyorum. Ama yeni stratejiler belirliyoruz. Zor ama imkânsiz olmayan bir yol var önümüzde.
-Bu yil getirilen yeni lastik kurali için ne düsünüyorsunuz? (Eskiden Formula 1'de pilotlar istedikleri zaman lastikleri degistirebiliyorlardi. Simdi ise üç gün boyunca ayni lastigi kullanmak zorundalar. Hatta Bridgestone lastikleri kullanan Ferrari'nin bu yüzden çuvalladigi da dedikodular arasinda.)
-Herkesin ne düsündügünü biliyorum lastikler hakkinda. Ama inanin lastik kurali bizim için avantaj.
-Neden?
-Çünkü siralama turlarinda ve yaris günü ayni lastikleri kullanmak gerçekten de zor is ama bunu becerebilmek için iyi oyuncu olmak gerekiyor. Iyi oyuncular da bizde var. Bridgestone lastiklerinden dolayi hiçbir güçlük yasamiyoruz.
-Ikinci pilotunuz Barrichello ocak ayinda ekipten ayrilacagin açikladi. Ne düsünüyorsunuz? Bu ayriligin arkasinda 2002'de ona yavasla emrini vermeniz mi var? Çünkü Barrichello "Artik yavaslamak istemiyorum" diye bir açiklama yapti.
-2006'da kontrati bitiyordu ve ekipteki pozisyonundan memnun degildi. Oturduk, konustuk. Sikintilarini anlatti biz de gitmesine izin verdik.
- Barrichello'nun da star olmayi istemesi aslinda dogal degil mi? Yani bazilarina ekip içinde bir parça olmak yetmeyebilir. -Ferrari ekibinde star yoktur.
- Schumacher star degil mi?
-Schumacher bir star ama tek basina bizi yasatamaz. Yani buradabüyük bir ekip var. Yönetenler var, mühendisler, tamirciler var. Herkese ayni sekilde davranmak zorundasiniz. Kimseyi kayiramazsiniz.
- Pek inandirici gelmiyor dedikleriniz. Yani Schumacher ya da Barrichello pilot. Onlarin farkli olmasi normal.
-Herkesin bir rolü var. Starin rolü medyayla.
- Barrichello'ya 2002'de "Yavasla" dediniz diye hiç pismanlik duymadiniz mi? Yani siz pilotlarin hakkini koruyan bir isim olarak aniliyorsunuz. Formula 1 severler, hatta kasabanizin kilisesi sizi affetmedi.
-Hayir. O zaman Barrichello'nun bizimle devam edip etmeyecegi bile belli degildi. Kimse kusura bakmasin Barrichello ya da Schumacher'i mutlu etmek için yarismiyoruz. Ferrari için yarisiyoruz. Bu bir is. Bütün ekibin gelecegini düsünmek zorundayim. Bazen zor kararlar aldigim oluyor ama pisman olmuyorum. Karari kendisine anlattik. Herkese anlattik, açikladik. Bazilari sever, bazilari sevmez. Önemli olan verdiginiz karari gizlemeden açiklamaktir. Eger gizli stratejiler yürütüyor ve su yüzüne çikarmiyorsaniz bu bana pek ahlakli gelmiyor. Verdigim kararin arkasinda durdum. Yanlis degildi yaptigim.
- Gelelim komplo teorilerine. Ferrari durdurulamaz bir haldeydi. Seyircilerin ilgisini tekrar çekebilmek için biraz frene bastiginiz söyleniyor. Dogru mu?
-Kesinlikle piste kazanmak için çikiyoruz. Bunu herkes aklina soksun. Kazanmaktan baska gizli bir gündemimiz olamaz. Biz ayricalikli bir meslege sahip insanlariz. Bunun avantajlari, dezavantajlari da var. Bunu bir oyun gibi görmemek lazim. Çok ciddi bir is yapiyoruz. Tekrar ediyorum, komplo teorilerini unutun, biz her zaman kazanmak için yarisiyoruz. </TD></TR>
<TR vAlign=top>
<TD></TD></TR>
<TR vAlign=top>
<TD>
<T>
<TR>
<TD vAlign=bottom width=270>Alismamaya dikkat ediyoruz </TD>
<T>
<TR>
<TD align=right width=27></TD></TR></T></T></T></TABLE></TD></TR></T></T></T></TABLE>

Jean Todt 20 yil önce ilk kez Istanbul'a gelmis. Geçen yil da Sanghay'a giderken geçis sehri olarak kullanmis, o kadar. "Bu sefer biraz gezmeye firsatim oldu" diyor. "Bogaz'da tur yaptik. Istanbul gerçekten büyüleyici. Kültürünüz, geçmisten gelen izleriniz etkileyici. Bogazin kiyisinda yemek yedik." Jean Todt bir kez evlenmis. 27 yasinda bir oglu var. "Kimsenin haberi yok ama oglum burada ve o da yarisiyor" diyor. Dev Ferrari ekibini yöneten bu küçük Fransiz adamin gönlü aktris Michelle Yeoh'ta. Michelle'i 007 Bond filminin çekik gözlü dilberi olarak hatirlayabilirsiniz. Hani estetik hareketlerle oradan oraya atlayip ziplayan Bond kizi vardi ya, iste o. Özel hayatini konusmayi sevmedigini bildigim için iliskisini hiç sormadigim Todt röportajin bitiminde kendi anlatiyor. "Nisanliyiz." Jean Todt 26 subat 1946 Pierrefort dogumlu. Babasi son derece basarili ve saygin bir doktor olan Jean Todt "Motor ve araba tutkusu kendimi bildim bileli var" diye anlatiyor. "Çevremde otomobillerle ugrasan kimse yoktu. Ama küçüklügümden beri bu sporun içinde olmayi hayal ettim." Peki o günkü hayallerin arasinda bugün geldiginiz noktada olmak var miydi? Ilk defa bir gülümseme görüyorum dudaginin kenarinda belli belirsiz. Yakaladigimi fark edince toparlaniyor, ciddilesiyor. "Hayal bile edemezdim. Ferrari bir hayat biçimi, bir dünya görüsü. Hayir kesinlikle bunu hayal etmedim." Otomobil serüveni yardimci sürücülükle baslamis. Genç yasta Dünya Ralli sampiyonu olan ekipte yer alan Todt, bu basarisini baska gruplar için de devam ettirmis. Kisa sürede 3 dünya sampiyonlugu daha gelmis. Ardindan Peugeot ailesi ve Ferrari. Todt'un Ferrari'de, 1994'te baslattigi basari rüzgâri bugün hâlâ esmeye devam ediyor. Yaptiklarini anlatirken, arkasina yaslaniyor. "Yaris bir ekip isidir. Ekibin parçasi olmak güzeldir. Ekiple yarismak farkli bir duygudur." "Iyi ama" diyorum. "Schumacher bir röportajda sizinle ilgili, 'Ben kazanmiyorum o beni yönetiyor. Aslinda Todt kazaniyor' dedi." Todt soruyu sevdigini belli etmemeye çalisarak anlatiyor. "Hayir canim. Tabii ki yönetiyorum ama önemli olan ekip isidir. Bizim ekipte herkes ayni düsünür, herkes ayni hisseder. Bazen büyük firtinalar yasariz. Bazen büyük basarilar kazaniriz ama hiçbirine alismamaya özen gösteriyoruz. Yaris ne olacagiyla ilgilidir geçmiste ne olduguyla degil. O yüzden kenarlara bakmadan önümüze bakariz."

<T>
<TR>
<TD vAlign=bottom width=270>Michael Schumacher çekingen biridir </TD>
<T>
<TR>

- Bize biraz Michael Schumacher'den bahseder misiniz? Aranizda nasil bir iliski var? Iyi arkadas misiniz?
-Beraberce çok sey yasadik. Yasadiklarimizin aramizda olusturdugu bag inanilmaz. Ayrica olaylara bakis açimiz ayni. Artik öyle bir noktaya geldik ki ayni sekilde düsünüyoruz. Schumacher müthis ahlakli. Müthis sadik ve çalismasi son derece kolay biri Michael. Ayrica ayni deger yargilarina sahibiz. Örnegin ikimiz de aileye, arkadaslara çok önem veririz. Michael aslinda son derece çekingen biridir. Öyle medya önünde gözüktügüne bakmayin ürkek bir tavri vardir aslinda. Aramizdaki bag tartisilmaz</TD></TR></T></T></T></TABLE>

<T>
<TR>
<TD vAlign=bottom width=270>Pisti çok begendim </TD>
<T>
<TR>

- Istanbul pistini ve organizasyonu nasil buldunuz?
-Istanbul pistini çok begendim. Ne yalan söyleyeyim bu kadar iyi bir pist beklemiyordum. Kisa sürede büyük bir hazirlik yapilmis. Tek dert trafik. Istanbul'un içindeki trafigi Formula 1 pistinin etrafinda da görebiliyorsunuz. Bu konuda bir elestirim olacak, buradaki trafigin iyi kontrol edilmedigini düsünüyorum.
- Renault ekibi Istanbul pisti için pistin DVD'si üzerinde çalistiklarini, simülasyonla hazirladiklarini söylediler. Siz nasil hazirlandiniz?
-Hayir canim. Bizim mühendislerimiz var. Islerinde iyiler. Profesyonel yollarimiz var. Profesyonel simülasyonlarimiz var yoksa öyle DVD falan.. Yok öyle degil.

sabah.com.trEdited by: gerçekefsane

Kaya
22.08.2005, 18:56
Arkadaslar bundan sonra lütfen haber alintilarini kisa yapip linki verin. Mesajlarin okunmasi zorlasiyor.

murat
23.08.2005, 04:32
keh keh keh schumacherde pilotmu bee, tum gecmisteki basarilarini inkar ediyorum, sike saibe iste schumi. Hani ucsun ya, kazansin yaris ? demekki arabasi iyi olmayinca suremiyor bu adam herkesin zannettigi gibi super biri degil. Bunu yazmamin nedeni bazilari Schuminin super bir arabayla yarasip hep sampiyon geldigini unutmustur. Dogrudur gelmis gecmis en buyuk ilk 10 pilotlar arasina girebilir ama ilk 3 e giremez...

Asil basarinin mimari Jean Todt dur ama bunuuzun zaman F1 i takip etmiyenler bilmez maalesef....

ha lutfenkizmayin arkadaslar, bu benim gorusum ve bakis acim ,degistiremezsiniz...

t-mac
23.08.2005, 11:11
keh keh keh schumacherde pilotmu bee, tum gecmisteki basarilarini inkar ediyorum, sike saibe iste schumi. Hani ucsun ya, kazansin yaris ? demekki arabasi iyi olmayinca suremiyor bu adam herkesin zannettigi gibi super biri degil. Bunu yazmamin nedeni bazilari Schuminin super bir arabayla yarasip hep sampiyon geldigini unutmustur. Dogrudur gelmis gecmis en buyuk ilk 10 pilotlar arasina girebilir ama ilk 3 e giremez...

Asil basarinin mimari Jean Todt dur ama bunuuzun zaman F1 i takip etmiyenler bilmez maalesef....

ha lutfenkizmayin arkadaslar, bu benim gorusum ve bakis acim ,degistiremezsiniz...

murat bey böyle satasmak kolay, burdan sallamak dahadakolay. michael herzaman en iyi arabalarda sampiyon olmadi bunu atlamayalim lütfen. yil 1994 senin daha iyi bilmen lazim michael benetton ford ile ilk dünya sampiyonluguna ulasiyor dikkatini çekerim ford motoru ile.. yil 1995 michael bu seferde renault motoru ile hemde açik ara sampiyonluga ulasiyor, f1 i iyi takip eden herkes o yil williams inda renault motoru kullandigini bilir... ve asil senin yorumunu komik buldugum yer iste burasi. eger dedigin gibi michael daha güçlü arabayla basarilarin pesinde olsaydi 17 yil boyunca hiç bir basarisi olmayan ferrariye geçmezdi.. normalde burayi okuyunca aaa haklisin demen lazim ama dermisin emin degilim :)

senna ile michaeli ayiran en büyük fark ise budur zaten.. senna hep büyük takimlarda yarismis gücü daha az olan bir takima geçmeyi hiç tercih etmemis ki kimse onu suçlayamaz!geçincede malesef basariya ulasamamis... ama michael tam tersi,elde ettigi dereceleri üst düzey olmayan takimlarda elde edip onlari zirveye tasimis ve orada kalip 90 larin sonunada damgasini vurmak varken 17 yil boyunca hiç bir basarisi olmayan son sampiyonlugunu 1979 yilinda kazanmis olan ferrariye geçip tabiki jean todt, ross brawn ve diger ekibi ile birlikteferrariyi bugünkü efsane günlerine getirmistir..

ferrari jean todtun liderliginde bu seçimi yaparken niye damon hill ya da mikka hakkinen yada david couldharti seçmemis yada niye jean alesi veya gerhard berger gibi iyi sayilabilecek pilotlarla yoluna devam etmemistir de michael schumachere onca para verip onu dönemin michael jordan dan sonra kazanan en büyük sporcusu yapmistir.

bu isler öyle bir iki basit cümle ile geçilecek konular degildir, elestiride gerçekci olmali bir dayanagi olmali sirf elestirdim diye yapilmamali, hele helede bi kaçtane resim yapistiripda arkadaki sizce kim, yanindaki bizce kim mantigi ile hiç olmamali! bu arada virgülden asagisi murat sana degil, daha yazdigini anlamayan bir arkadas var da ona.. :) gerçi bunuda anlayacagindan süphe ediyorumya neyse..

sheva
23.08.2005, 11:47
Kimi'nin rahat birinciligi,Shumi'ye tur bindirmesi ya da Shumi'nin 19 tur geriden yarisa devam etmesi bir yana bence bu yarista önemli olan Türk bürokrasisinin tükürdügünü yalamasiydi.Az mi ugrasti Mümtaz Tahincioglu adamlari ikna edecem diye! Yok sigara reklami var,yok pist yapimi çok pahaliya gelir diyerek direttikçe direttiler Formula 1'e karsi olanlar.

Oysa yaris yapilip Formula'nin ne büyük bir güç oldugu anlasildiginda demeçler hep ayni " kazanan Türkiye oldu" " elimizden bir sey kurtulmaz" "En iyi biz olacagiz" yok yaa..öyle demiyordun 2 yil önce?? Gençleri sigara kullanmaya özendiriyordu hani??

Bu basari bence Mümtaz Tahincioglu ve ITO'nundur.Ellerine saglik:)

Kaya
23.08.2005, 12:07
Murat abi bari sen yapma. Bence kisisel nefretiniz tarafsiz yorumunuzun önüne geçiyor. 7 sampiyonlugu olan bir pilota bu tür bir elestiri komik oluyor bence. Madem öyle ayni araç Barrichello'da vardi o neden sampiyonluga hiç yaklasamadi. Bana sakin takim emirleri felan vardi demeyin. Çünkü Ferrari takimi hiç bir zaman 2 pilotunu kapistirmaz. Bunun nedeni 2 aracin yaris disi kalma riski vardir. Bu yüzden takim emirleri vardir Ferrari'de. Peki olmasa ne olurdu. Schumi gaza basar ve Barri'yi sollar geçerdi. Barri'nin lider gittigi yarislarda Schumi hep arkasindaydi ve Barri'ye hep yakindi araci ama hiç çaba harcamazdi geçmek için çünkü Ferrari'de böyle bir sey yok.

Burada Schumi'ye olan nefretten dolayi bende diger pilotlardan mi nefret etmeliyim bilemiyorum ama Formula 1'in tadini çikartmak için kimseden nefret etmeye gerek yok.

sheva
23.08.2005, 12:33
Schumi gaza basar ve Barri'yi sollar geçerdi. Barri'nin lider gittigi yarislarda Schumi hep arkasindaydi ve Barri'ye hep yakindi araci ama hiç çaba harcamazdi geçmek için çünkü Ferrari'de böyle bir sey yok..

kaya bey hafizaniz sizi yaniltiyor heralde.ben Barichello önde giderken start finish düzlügünde zar zor frene basip Shumi'ye yol verdigi yarislar da hatirliyorum.üstelik Mika oldukça gerisindeyken ve bu ekstra puana ihtiyaci yokken.Sonra da utanmadan kutlamisti o sampiyonlugu sezon sonunda.bence kupa RUbens'e verilmeliydi.nasilsa o o kadar fedakarlik yapmasa sampiyonluk gelmeyebilirdi

Not:kimseden nefret etmeyerek gayet objektif bir degerlendirme yaptim.

Oruç
23.08.2005, 12:53
Agziniza saglik -murat ve sheva-

t-mac
23.08.2005, 13:04
Kimi'nin rahat birinciligi,Shumi'ye tur bindirmesi

bürakrasi ile ilgili olan yazina tamamen katiliyorum fakat yarista olmayan bir seyi varmis gibi yansitman yanlis! tur bindirme falan olmamistir!

ayrica kayaya cevaben yazdigin yazida hatirladigin o yaris avusturya gpdir, ferrari için puan farki çok veya az hiç farketmez sampiyonada önde olan pilota diger pilot yardim eder, bu 2002 de de böyleydi 99 da da böyle oldu.. insanlar nedense hatirlamak istemiyorlar 99 da schumi ayagini kirarak 8 yaris uzak kaldigi sezona döndügünde eddie irvine sampiyonluk için yardim etmisti.. malezya sepanggp en bariz örnektir..

tekrar 2002 yilindaki o yarisa dönersek, zaten schumi, barichellonun hakki olan o yaristan tam10 yaris sonra bastan sona öndegittigi amerika indianapolis gp ni takim arkadasina start finish düzlügünde hediye etmistir.. yakin tarih oldugu için hatirlamaniz gerekir.. ayrica indianapolise gidildiginde pilotlar ve takimlar sampiyonlugu garantiydi bu da ek bilgi..

sheva
23.08.2005, 13:06
Kimi'nin rahat birinciligi,Shumi'ye tur bindirmesi

bürakrasi ile ilgili olan yazina tamamen katiliyorum fakat yarista olmayan bir seyi varmis gibi yansitman yanlis! tur bindirme falan olmamistir!

ayrica kayaya cevaben yazdigin yazida hatirladigin o yaris avusturya gpdir, ferrari için puan farki çok veya az hiç farketmez sampiyonada önde olan pilota diger pilot yardim eder, bu 2002 de de böyleydi 99 da da böyle oldu.. insanlar nedense hatirlamak istemiyorlar 99 da schumi ayagini kirarak 8 yaris uzak kaldigi sezona döndügünde eddie irvine sampiyonluk için yardim etmisti.. malezya sepanggp en bariz örnektir..

tekrar 2002 yilindaki o yarisa dönersek, zaten schumi, barichellonun hakki olan o yaristan tam10 yaris sonra bastan sona öndegittigi amerika indianapolis gp ni takim arkadasina start finish düzlügünde hediye etmistir.. yakin tarih oldugu için hatirlamaniz gerekir.. ayrica indianapolise gidildiginde pilotlar ve takimlar sampiyonlugu garantiydi bu da ek bilgi..

hangi tur oldugunu isterseniz cnn turk kayitlarina basvurup söyleyeyim.gözlerimle gördüm kulaklarimla duydum tur bindirdi .yalan söyleyecek halim yok heralde hele böyle bir basit konu için alla alla.

t-mac
23.08.2005, 13:12
güzel kardesimwebber ile çarpistigi ana kadarki fark zaten 25 sn idi! söylermisin nasil tur yiyebilir? benim bildigim 1.24.770 bir tur zamani!

sheva
23.08.2005, 13:14
tamam.Cnn turk mü olur kanal d mi olur hangi tur oldugunu ögrenip mutlaka yazacagim buraya.hiç meraklanmayin!

t-mac
23.08.2005, 13:18
lütfen,

nasil oluyormus yaris basladiktan 20 tur sonra tur yemek hem de fark 25 sn iken ben de merak ettim!

Kaya
23.08.2005, 13:23
Allah'im Yarabbim...

Tur bindirmek bir marifet mi yapmayin...

Schumi 2. olan Hakinen'e bile tur bindirdi ve ayni zamanda Couldart'ta 2 kere bindirdi...

Tserhan
23.08.2005, 13:24
smileys/smiley32.gifKIMI RAIKKONENsmileys/smiley32.gif Gerisi yalan

Kaya
23.08.2005, 13:26
Schumi gaza basar ve Barri'yi sollar geçerdi. Barri'nin lider gittigi yarislarda Schumi hep arkasindaydi ve Barri'ye hep yakindi araci ama hiç çaba harcamazdi geçmek için çünkü Ferrari'de böyle bir sey yok..

kaya bey hafizaniz sizi yaniltiyor heralde.ben Barichello önde giderken start finish düzlügünde zar zor frene basip Shumi'ye yol verdigi yarislar da hatirliyorum.üstelik Mika oldukça gerisindeyken ve bu ekstra puana ihtiyaci yokken.Sonra da utanmadan kutlamisti o sampiyonlugu sezon sonunda.bence kupa RUbens'e verilmeliydi.nasilsa o o kadar fedakarlik yapmasa sampiyonluk gelmeyebilirdi

Ya bir kere böyle bir durum olunca Schumi hiç bir zaman takim arkdasini geçmek için araci zorlamiyor. Dedigin gibi bir frenlemede olmadi...Zor zor frenleme nedir ve hangi kutlamadan bahsediyosun. 1.ligi kazandigi halde 1.lik kürsüsüne Barri'yi çikartigi kutlama mi...

murat
23.08.2005, 16:33
hahahaha hepinizi seviyorum smileys/smiley2.gif

Kaya
23.08.2005, 17:31
hahahaha hepinizi seviyorum smileys/smiley2.gif

Bende... :)

#10 Fietra
23.08.2005, 19:17
Kimi'nin kazanmasini istemedim.Favorim her zaman Schumidir ancak bu sene basarisiz oldugu için Alonso yeni gözdem.

İskender66
24.08.2005, 12:22
Yillardan beri tek favorim Schumidir. Bu sene Kimi Raikonenin yarislarini ve tipini çok begendim. Ona bosuna buz adam dememisler. Schuminin kaza yapmasina çok üzüldüm. Allahtan 2. favorim ve en begendigim 2.pilot Kimi kazandi.

Kimi
24.08.2005, 15:07
http://www.cnnturk.com.tr/images/galeri/kimizafer02.jpg

Seni Seviyorum...

Kimi
24.08.2005, 15:15
Istanbul'da bu manzarayi görecegiz...

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=5 width="100%"><T><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top width=324>http://www.cnnturk.com.tr/images/galeri/00-584A94.jpg</TD>
<TD vAlign=top height="100%" ="text"><BR clear=all>
1.Kimi Raikkonen ve Michael Schumacher</TD></TR></T></T></T></TABLE>

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=5 width="100%"><T><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top width=324>

http://www.cnnturk.com.tr/images/galeri/1A-445866.jpg

http://www.cnnturk.com.tr/images/galeri/raikzaf2805.jpg

http://www.cnnturk.com.tr/images/galeri/raik&#111;nen3galeri.jpg

http://www.cnnturk.com.tr/images/galeri/kimizafer01.jpg

http://www.cnnturk.com.tr/images/galeri/kimizafer02.jpg

Darisi Istanbula...

</TD>
<TD vAlign=top height="100%" ="text"><BR clear=all>
1.Raikkonen, Schumacher ve Barrichello </TD></TR></T></T></T></TABLE>

Düzenleyen thepatfhinder 18-Agustos-2005 Saat 16:28

Bravo Thepathfinder...

Guests
24.08.2005, 16:26
tamam tartismalari bir kenara birakalim artik - önümüzdeki yarislara bakalim...

http://membres.lycos.fr/elfep/pictures/renaultf1_6.jpg

http://membres.lycos.fr/elfep/pictures/renaultf1_4.jpg

o motor bu motor smileys/smiley4.gif

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/c&#111;ntent6/Photo/big/RENAULT_F1_ENGINE_01.jpg

Kimi
24.08.2005, 18:20
Ne motormus be...smileys/smiley4.gif

Kimi
24.08.2005, 18:34
<DIV style="FONT-SIZE: 24px">McLaren Renault'yu korkuttu</DIV>
23 Agustos, 2005 13:00:00 (TSI)

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=230 align=right>
<T>
<TR>
<TD width=10>http://www.cnnturk.com.tr/images/1.gif</TD>
<TD width=220>
<DIV style="PADDING-BOTTOM: 10px" align=right>http://www.cnnturk.com.tr/images/spor/kimial&#111;nso2308.jpg
<DIV =cnnTurkStoryCapti&#111;n align=left>Alonso (arkada), Istanbul Park'ta Kimi Raikkonen'in (önde) hizina yetisemedi </DIV></DIV>
<DIV style="BORDER-RIGHT: #369 2px solid; PADDING-RIGHT: 6px; BORDER-TOP: #369 2px solid; PADDING-LEFT: 6px; MARGIN-BOTTOM: 10px; PADDING-BOTTOM: 6px; BORDER-LEFT: #369 2px solid; PADDING-TOP: 6px; BORDER-BOTTOM: #369 2px solid"></DIV></TD></TR></T></TABLE><B style="FONT-SIZE: 14px">Formula 1 Türkiye GP'sinde Kimi Raikkonen'in birinciligi elde etmesinin ardindan Renault, McLaren'in hizi konusunda endiselendigini itiraf etti.

[/B]Renault'nun teknik sorumlusu Pat Symonds 21 agustosta Istanbul'da yapilan Türkiye Grand Prix'sinde hiz konusundaçok iyi olmadiklarini, bunun nedenini ise bilmediklerini söyledi.

Araçlarin dengesinde herhangi bir sorun yasamadiklarini belirten Symonds,"ancak benzer yakit yüküne sahip oldugumuz anda bile Montoya ile aramizda 0.8 saniyelik fark vardi"diye konustu.

Symonds, sezonun son üç yarisinda araçlarin performansini artiracak gelistirmeler yapacaklarini, 4 eylüldeItalyave 11 eylülde Belçika'da yapilacak yarislarda McLaren'in yine sansli oldugunu söyledi.

61trabzonomer
25.08.2005, 00:14
son üç yaris degil bundan sonraki tüm yarisarda yeni parçalari deneseler yinede bizi geçeceklerini samiyorum aramizda çok fark var tur basina 1 sn nerdeyse biz bu arabayla seneyede sampiyon oluruz gelistirmesek öyle bir araba yaptik mubarek uçuyo .......artik yeter daha bir double yapsak yav .....

canim TS
25.08.2005, 01:32
dostum Istanbulda double e cok yaklamisti olmadi. Montaya ne oldu son 2 tur kala anlamadim. Tamam ondan önce Monteiro len carpismasi kimin suclu oldugunuben bilmiyorum. Bu konuda görüsler ayri gidiyor. Sonra Montayanin kisa bir süre pist den cikmasi de ne oldu halen anlamis degilim. Yine gülen Alonso oldu. Ah neyse artik öbür yarisa bakalim.

İleli
25.08.2005, 02:52
http://www.ferrari-f1.nl/fotos/2001_19.jpg

http://www.shell.com/home/ferrari-en/html/iwgen/archive/2004_race_seas&#111;n/2004_race_calendar/hungary/r02_large.jpg

http://www.shell.com/home/ferrari-en/html/iwgen/archive/2004_race_seas&#111;n/2004_race_calendar/hungary/r04_large.jpg

http://www.shell.com/home/ferrari-en/html/iwgen/archive/2004_race_seas&#111;n/2004_race_calendar/canada/p02_large.jpg

http://www.shell.com/home/ferrari-en/html/iwgen/archive/2004_race_seas&#111;n/2004_race_calendar/usa/r01_large.jpg

bu gunleri ne cabuk unuttunuz takimsaniz her yarisdouble yaparsiniz ayni yukardaki gibismileys/smiley2.gif

Kimi
25.08.2005, 17:00
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=5 width=490>
<T>
<TR>
<TD =titsBaslik-little bgColor=#f9f9f0>Bild: Raikkonen 2007'de Ferrari'de</TD></TR>
<TR>
<TD =titsBasliklar bgColor=#f9f9f0>Alman Bild gazetesi, McLaren sürücüsü Kimi Raikkonen'in Ferrari ile ön anlasma yaptigini ve 2007'den itibaren Italyan takimi için yarisacagini iddia etti. Iddia McLaren ve tarafindan yalanlandi.</TD></TR>
<TR>
<TD =stdSmall align=right bgColor=#f9f9f0 height=10>25 Agustos 200515:59</TD></TR>
<TR>
<TD>

http://image.haber7.com/haber/15690.jpg
Haberi "tamamen güvenilir" bir kaynaktan aldigini açiklayan Bild'in iddiasi Ferrari ve McLaren tarafindan yalanlandi.

2006 sezonu için iki tane sözlesmeli pilotlari oldugunu belirten Ferrari'nin basin sözcüsü Luca Colajanni "2007 için konusmak için ise çok erken. Hiçkimseyle ön sözlesme yapmadik" dedi.

Sonuncusu Türkiye'de olmak üzere bu yil bes yaris kazanan Kimi Raikkonen de McLaren'den ayrilmayi kesinlikle düsünmedigini söyledi.

Yazili bir açiklama yapan Fin pilot, "daha önce defalarca belirttigim gibi, takimimdan çok memnunum. En hizli araca sahibiz, dünya sampiyonlugunu kovaliyoruz, takimdaki herkesle mükemmel bir uyum içindeyim, ayrilmayi niye düsüneyim ki?" ifadelerini kullandi.

McLaren'in patronu Ron Dennis ise "2005 Formula 1 sezonunda çetin bir sampiyonluk mücadelesi veriyoruz. Bu takimda sadakat önemli bir kavramdir. Mika Hakkinen ve David Coulthard zamanlarinda bunu gördük. Dört yildir bizimle olan Kimi ve Juan Pablo (Montoya) ile uzun süreli planlarimiz var" dedi.

Yalan haber çikarmada ne kadar ustalar.smileys/smiley7.gif</TD></TR></T></TABLE>

canim TS
25.08.2005, 18:18
dostum bende okudum sok oldum. Bild gazetesi cok yalan atan bir Gazetedir bunu burda herkes bilir. Senaryo yazmakta bir numaraymis. Yok Schumi MClaren Raikkönen Ferrariyi.Bild gazetesine göre 2007 Alonso ve Raikkönen Ferrari de ve Schumi Mercedes yolunda kendiniz karar verin. Mercedes gidikce güvenilir ve saglam araba yapiyor zaten en hizli araba suan, amaFerrari daha cok para veriyor diye Kimi Ferrarideymis cok ilginc bir durum.

worldmaster
25.08.2005, 18:32
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifdostum bende okudum sok oldum. Bild gazetesi cok yalan atan bir Gazetedir smileys/smiley32.gif

Oruç
25.08.2005, 18:41
Bu habere inanamiyorumsmileys/smiley36.gif

corleone
25.08.2005, 18:49
ferrari kimi ile sauberde yarismaya basladigi ilk yildan itibaren ilgileniyor bu bilinmeyen bisey degil ama bu dakikadan sonra kimi kolay kolay birakmaz mclaren i en azindan sözlesmesi bitene kadar...

Haftasonu yaristaydim Schuminin siralamalarda spin attigi 9. virajin oldugu tribundeydi yerim güzel bir yerdi virajdan sonraki bayir motor seslerinin kulaklari yirtmasi için yeterliydi alonso için sultanahmete gitmistik ama fazla hiz yapamamisti, gerçekten inanilmaz bir ses zaten ilk 10 turu kendimden geçmis sekilde izledim toplam 15 dakikalik görüntü de aldim ama kamera dvd formatinda kaydettigi için buradan yayinlamam baya zor, belki memlekete döndükten sonra parçalara kesip ancak yayinlarim....

yaristan 1saat önce içecek kuyrugunda(ki 40 dakikabekledik o sirada)kimi taraftari bir finli ve yeni zellandali takim tutmayan bir formula sever ile muhabbet etme sansim oldu, adamlarin bilnçliligine hayran oldum ikisi de mantikli ve makul yorumlar yaptilar fin arkadas schumiye çok saygi duydugunu ama artik yaslandigini ve heyecanini kaybetigini söyledi yasliligina katildigimi ama heyecan olayina katilmadigimi söyledim kimiyi de ayrintisina kadar konustuk ben kiminin schumiden sonraki formulanin upcoming legend'i olacagini söyledigimde adam baya sasirdi bir ferrari fanatigi olarak benden bu yorumu beklemedigini söyledi ve katildigini da belirtti üçümüzün de ortak görüsü kiminin hem alonso hem de montoyadan iyi bir piloy olduguydu tabi ki schumacheri bu konuya ortak bile etmedik onun apayri oldugu bütün dünyaca kabul edilmis bi gerçek o gün onu daha iyi anladim

fin eleman havayi göstererek sanslisin dedi yagmur yagarsa zaferinizi kutlarsiniz artik dedi ama maalesef yagmur yagmadi halbuki sabah 9 da piste gittigimde sagnak yagmur vardi, ama günes çikinca pist hemen kurudu ...

yarisla ilgiliayrintilari ara ara anlatmaya devam edecegim...

Kaya
25.08.2005, 23:56
Arkadaslar bu bölüme haber eklemeyin. Sadece linkini verin. Haberler silinecektir. Baslikta ki mesajlar uzun haberler yüzünden rahatça takip edilemiyor. Bu son uyaridir...

t-mac
26.08.2005, 10:58
türkiyenin formula1 macerasi daha yeni oldugundan dolayi f1 kültürü henüz yerlesmemis. ama tabiki bir çok avrupa ülkesinde durum bambaska.. adam finlandiyadan tutmus türkiyeye yaris izlemeye gelmis kimi raikkonen taraftari, görsen dersinki herif ülkeleri dolasiyor tam bir fanatiktir diye düsünürsünama yaptigi yoruma bir de bak.. kesinlikle saygi duyuyor,schuminin konumunu tartismiyor bile.. bakarsiniz ab ye girince bizimkilerinde bakis açilari genisler..

enis sen gittin yerinde izledin bize aktar ilginç f1 manzaralarini, f1 tutkunlariyla neler konustugunu.. buraya yazacaklarini okuyupda bir çok sey ögrenecek arkadaslarmevcut aramizda..

Kaya
27.08.2005, 00:54
Güzel bir fotograf...

http://www.turkiyef1.com/images/racing/bigs/23_istpark05race.jpg

worldmaster
28.08.2005, 12:17
Ne güzelsmileys/smiley36.gif

Taner Uykuçeken
28.08.2005, 12:59
Ferrari?nin 2006 için Rubens Barrichello?nun yerine Felipe Massa ile anlasmasinin ardindan Barrichello da BAR takimiyla kontrat imzaladi.

Güle güle Bari... Hosgeldin Massa...

Kardesler siz bosverin mclerencilere laf yetistirmeyi onlar kendileriniXXXXX gibi efsane zannetmeye devam etsinler de su massa ya ne diyonuz benim içime hiç sinmedi bu adam büyük olan büyük düsünen bir takim büyük oynamali massanin yerine jenson button i tercih ederim suminin tahtini bile sarsarEdited by: Kaya

Kimi
28.08.2005, 15:38
Ezikler gibi ne demek???

kutoz
28.08.2005, 15:59
Formula yarislari öncesi birsey dikkatimi çekti tv.deki görüntülerde. Sanirim Ferrari bir anket yapmis ve kazanan talihliyi Schumaier ile tanisma firsati verecektir. Kazanan arkadas, yetkili bayanla Schumaier'in yanina yaklasiyor. Bu esnada Schumaier elinde meyve suyu ili birseyler atistirmaktadir. Kazanan arkadasi onun yanina yaklastiriyorlar ama Schumaier'in umurunda degil, yemege devam ediyor. Neyse bayan açiklama yaptiktan sonra, zati-i muhterem hadi bir fotograf çektirelim dercesine, bir karelik resimleri aliniyor.Farrari pilot sonra arkasini dönüp giderken, bayan ona kazanan talihlinin hediyeler getirdigini söylüyor. Ama Schumi, hala havalarda hediyeleri aliyor ama eminim ki ilk çöp tenekesine atacak bir tavirla aliyor. Kazanan arkadasin, yüzünün seklini, yasadigi bu anlari ise anlatmaya kelimelerim yetmiyor. Ne diyelim, adamlar trilyonlari götürüyor, bizler peslerinden onlari takip ediyoruz ama karsilasinca it muamelesi yapiyorlar. Yazik, hem de çok yazik...

t-mac
29.08.2005, 01:10
Formula yarislari öncesi birsey dikkatimi çekti tv.deki görüntülerde. Sanirim Ferrari bir anket yapmis ve kazanan talihliyi Schumaier ile tanisma firsati verecektir. Kazanan arkadas, yetkili bayanla Schumaier'in yanina yaklasiyor. Bu esnada Schumaier elinde meyve suyu ili birseyler atistirmaktadir. Kazanan arkadasi onun yanina yaklastiriyorlar ama Schumaier'in umurunda degil, yemege devam ediyor. Neyse bayan açiklama yaptiktan sonra, zati-i muhterem hadi bir fotograf çektirelim dercesine, bir karelik resimleri aliniyor.Farrari pilot sonra arkasini dönüp giderken, bayan ona kazanan talihlinin hediyeler getirdigini söylüyor. Ama Schumi, hala havalarda hediyeleri aliyor ama eminim ki ilk çöp tenekesine atacak bir tavirla aliyor. Kazanan arkadasin, yüzünün seklini, yasadigi bu anlari ise anlatmaya kelimelerim yetmiyor. Ne diyelim, adamlar trilyonlari götürüyor, bizler peslerinden onlari takip ediyoruz ama karsilasinca it muamelesi yapiyorlar. Yazik, hem de çok yazik...

ne yapabilirdi? aksam için randevümü verseydi; gel baba aksam yemegini beraber yiyelim ben spagetti alacam, yarisi bos ver zaten lastikler dandik.. mi demeliydi!!!!

elestirmek için elestiri yapmayin ya!

Kimi
29.08.2005, 14:19
En azindan bir güleryüz gösterebilirdi(Kutoz abi) ama neyse...

SDanışmaz
30.08.2005, 21:56
kutoz'a biraz hak veriyorum.Schumi bir dünya sampiyonu oLarak sicak kanLi oLmaLi hayranLariyLa.Diger taraftan t-mac'ede hak veriyorum...

Taner Uykuçeken
31.08.2005, 14:25
Ezikler gibi ne demek???

Ferrari?nin 2006 için Rubens Barrichello?nun yerine Felipe Massa ile anlasmasinin ardindan Barrichello da BAR takimiyla kontrat imzaladi.

Güle güle Bari... Hosgeldin Massa...

Kardesler siz bosverin mclerencilere laf yetistirmeyi onlar kendileriniXXXXX gibi efsane zannetmeye devam etsinler de su massa ya ne diyonuz benim içime hiç sinmedi bu adam büyük olan büyük düsünen bir takim büyük oynamali massanin yerine jenson button i tercih ederim suminin tahtini bile sarsar

Ezik demekle fenerlilerin kendilerini efsane zannetmesini kastedmistim Sy KIMI? yoksa baska bir düsüncem yok yanlis anlasildiysa ÖZÜR dileriz

Kimi
31.08.2005, 15:38
Yazdiklarina dikkat et yeter...

Taner Uykuçeken
31.08.2005, 16:35
Yazdiklarina dikkat et yeter...

!!!!smileys/smiley11.gif

Kimi
31.08.2005, 16:39
Daha fazla uzatmayalim bir sorun varsa özelden halledelim...

Kimi
31.08.2005, 17:27
<DIV style="FONT-SIZE: 24px">Schumacher: "Monza'da podyum zor</DIV>
30 Agustos, 2005 17:15:00 (TSI)

<T>
<TR>
<TD width=220>
<DIV style="PADDING-BOTTOM: 10px" align=right>http://www.cnnturk.com.tr/images/spor/schumacher3008.jpg
<DIV =cnnTurkStoryCapti&#111;n align=left>Ferrari sezonun son bes yarisina Renault'nun 44 puan gerisinde giriyor </DIV></DIV></TD></TR></T></TABLE><B style="FONT-SIZE: 14px">Ferrari'nin dünya sampiyonu sürücüsü Michael Schumacher Monza'da kosulacak Italya Grand Prix'sinde ilk üçe girmelerinin zor oldugunu söyledi.

[/B]Schumacher, kendi internet sitesinde yaptigi açiklamada 4 eylülde Italya Grand Prix'sinin kosulacagi Monza'da podyuma çikmak yerine puan almayi hedeflemeleri gerektigini vurguladi.

Geçtigimiz hafta testlerde ilerleme kaydettiklerini söyleyen Schumacher, "ancak Monza'da podyuma çikabilecegimizi veya Macaristan'a benzer bir performans sergileyecegimizi sanmiyorum" diye konustu.

Sezonun 13'üncü yarisi olan Macaristan Grand Prix'sine pole position'da baslayan ve ikinciligi elde eden Schumacher, Türkiye Grand Prix'sinde finis göremedi.

Üç yildir geçilmedikleri Monza'da bu kez puan almak için mücadele edeceklerini söyleyen 36 yasindaki pilot, " puan alabilirsek bu eski gücümüze dönüs sinyali olabilir" dedi.

61trabzonomer
31.08.2005, 19:56
monza en hizli pist ve bu pist de rahatlikla duoble yapacagiz gibime geliyo en hizlisiyiz çünkü tabi mekanik problemeler her zaman soru isareti bizde ama allahin izniyle duoble yapariz.....reno dan ziyade bu yarista toyotalardan daha çok umutluyum çünkü hizli pistlerde toyota kendine güveniyo ki gerçektende basarililar renolarda onlari kovalar gibime geliyo button çok iyi bir pilot ne yapar eder yine ön siralarda yerini alir............

siralama tahmminimce 1.KIMI VEYA MONTOYA ama terazi kimi daha agir basiyo.......

2.montoya

3. trulli

4.button

5.alonson

6.ralf

7.fisicella

8.coulthard.....sahsi ....................bir tahmin.....

Nytre
01.09.2005, 01:02
formula bir den sonra istanbulparkta moto gp yapilacak ekimde...

ayrica formula bir de shucmaherin neden bir anda böyle son siralara demir attigini anlamis degilim bir yerden emir mi geldi ne

t-mac
01.09.2005, 01:09
monza en hizli pist ve bu pist de rahatlikla duoble yapacagiz gibime geliyo en hizlisiyiz çünkü tabi mekanik problemeler her zaman soru isareti bizde ama allahin izniyle duoble yapariz.....reno dan ziyade bu yarista toyotalardan daha çok umutluyum çünkü hizli pistlerde toyota kendine güveniyo ki gerçektende basarililar renolarda onlari kovalar gibime geliyo button çok iyi bir pilot ne yapar eder yine ön siralarda yerini alir............

siralama tahmminimce 1.KIMI VEYA MONTOYA ama terazi kimi daha agir basiyo.......

2.montoya

3. trulli

4.button

5.alonson

6.ralf

7.fisicella

8.coulthard.....sahsi ....................bir tahmin.....

siralama turlariyukaridaki gibi olabilir ama yagmur yagarsa schumi rahat kazanir... bu f1 den anlayan herkesin yorumu..

61trabzonomer
02.09.2005, 10:51
her türlü hava kosullarinda 1.lik ve 2.ligi kimseye kaprirmayiz.....(mekanik problemler hariç)

sheva
02.09.2005, 12:03
arkadaslar moto gp de geliyor Türkiye'ye.6 yillik sözlesme imzalamislar.ilgilenenlere duyurulur

sheva
02.09.2005, 12:10

Ya bir kere böyle bir durum olunca Schumi hiç bir zaman takim arkdasini geçmek için araci zorlamiyor. Dedigin gibi bir frenlemede olmadi...Zor zor frenleme nedir ve hangi kutlamadan bahsediyosun. 1.ligi kazandigi halde 1.lik kürsüsüne Barri'yi çikartigi kutlama mi...

Nasil olmadi ya.2002 de ayni dedigim gibi start-finish düzlügünde son anda geçmisti barichello'yu.adam fren yapti da öyle..eh esek degil ya sevinseydi bir de öyle bir birincilikten sonra (gerçi ben onun italya'da itfaiye görevlilerinin öldügü yaristan sonra sevindigi zamanlari da bilirim ya neyse) ben takim emirleri uygulatarak sampiyon olduktan sonra sevinmesinden bahsediyorum.bence etik degildi.

Kimi
02.09.2005, 12:55
++++++

Dogru tespit!

Kaya
02.09.2005, 16:28

Nasil olmadi ya.2002 de ayni dedigim gibi start-finish düzlügünde son anda geçmisti barichello'yu.adam fren yapti da öyle..eh esek degil ya sevinseydi bir de öyle bir birincilikten sonra (gerçi ben onun italya'da itfaiye görevlilerinin öldügü yaristan sonra sevindigi zamanlari da bilirim ya neyse) ben takim emirleri uygulatarak sampiyon olduktan sonra sevinmesinden bahsediyorum.bence etik degildi.

Bak Schumi bir kere bu takiminda emirlerin olmadigini bilse tin tin kullanmaz aracini. Ferrari'de takim emri olmasa Schumi Barri o kadar kolay geçer ki sasirip kalirdiniz. Her mesajiniz nefret kokuyor. Biraz sakinles,n ve bu sporun tadini çikarin...

t-mac
02.09.2005, 16:41

bir kaç kere daha yazmistim hatta bir keresinde sana cevaben de yazmistim. o dediginiz yaris 2002 avusturya gpdir.. dogrudur son turda rubense yol ver emri gitmistir, o da yol vermistir.. schumi o yarisdaki podyumu ona devretmistir çünki o yaris kusursuz bir rubens vardi avusturya gpde. bu olayi çok iyi hatirladiginiz belli, her suçlamada bakiyorum bu konu gündeminizde peki merak ediyorum neden ayni yil amerika indianapolis gp de start finish düzlügünde ki schuminin rubense yol vermesini hatirlamiyorsunuz! hadi onu geçtim, ferrarideki takim emirlerinin herkes için geçerli oldugunun en büyük kaniti olan 99 daki malezya gp ni niye hiç hatirlamiyorsunuz, o yarisi izlememis olabilirsiniz bunu anlarim ama insan bir arastirir bol keseden sallamaz.. yoksa elinizde kaynak yardimcida oluruz sorun degil yeterki yaptiniz yorumlar objektif olsun...

murat
02.09.2005, 18:11

bir kaç kere daha yazmistim hatta bir keresinde sana cevaben de yazmistim. o dediginiz yaris 2002 avusturya gpdir.. dogrudur son turda rubense yol ver emri gitmistir, o da yol vermistir.. schumi o yarisdaki podyumu ona devretmistir çünki o yaris kusursuz bir rubens vardi avusturya gpde. bu olayi çok iyi hatirladiginiz belli, her suçlamada bakiyorum bu konu gündeminizde peki merak ediyorum neden ayni yil amerika indianapolis gp de start finish düzlügünde ki schuminin rubense yol vermesini hatirlamiyorsunuz! hadi onu geçtim, ferrarideki takim emirlerinin herkes için geçerli oldugunun en büyük kaniti olan 99 daki malezya gp ni niye hiç hatirlamiyorsunuz, o yarisi izlememis olabilirsiniz bunu anlarim ama insan bir arastirir bol keseden sallamaz.. yoksa elinizde kaynak yardimcida oluruz sorun degil yeterki yaptiniz yorumlar objektif olsun...

damon hill ve avustralya diyorum, schumiyi neden sevmedigim aciklamaya yeter...

t-mac
02.09.2005, 21:13
damon hill ve avustralya diyorum, schumiyi neden sevmedigim aciklamaya yeter...

senin o mantikla sennayi da sevmemen lazim, ya da ne biliyim prostu!

kuzey_lee
03.09.2005, 12:35
pardon yaa biri takim emirleri birbirlerini kolay geçmek falan mi dedi..

bkz..f1 türkiye grand prix..

Siralama: Raikkonen, Alonso, Montoya, Fisichella, Button, Trulli, Coulthard, Klien

starttan sonra: fisichella 2. alonso 3.

2/58 Montoya yine pistin disinda (sekizinci viraj) ve Alonso ikinci siraya yükseldi !!!....

alonsonun fisichellayi nasil geçtigini hatirliyormusunuz?lütfen koyabilen bir arkadas koysun görüntüyü de takim emirleri nasil olur görelim..kimse hikaye anlatmasin..isinize geleni görüyorsunuz

canim TS
03.09.2005, 13:53
olamaz Raikkönen yine 10 yer geri alinacak. Yine motorundan degisiklik olacakmis. Bu olamaz ya. Bu 3 gec bu sene. Yazik oldu. Ah Mclaren ah.

kaynak RTL alman kanal.

canim TS
03.09.2005, 14:50
gel de aglama simdi. Kimi poleda ama motor degisikligi yüzünden 11 siradan baslicak. BU Mclarennin kasti mi var Kimiye of of.

Kimi
03.09.2005, 16:20
<DIV style="FONT-SIZE: 24px">Monza'da Montoya pole'da </DIV>

<DIV style="FONT-SIZE: 15px">Kimi Raikkonen siralamada en hizli olmasina ragmen grid'de 11'inci </DIV>

3 Eylül, 2005 14:52:00 (TSI)

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=230 align=right><T>
<T>
<TR>
<TD width=220>
<DIV style="PADDING-BOTTOM: 10px" align=right>http://www.cnnturk.com.tr/images/spor/kimi0309.jpg
<DIV align=left ="cnnTurkStoryCapti&#111;n">Raikkonen siralamada bir dakika 21 saniyenin altina inen tek isim oldu </DIV></DIV>
<DIV style="BORDER-RIGHT: #369 2px solid; PADDING-RIGHT: 6px; BORDER-TOP: #369 2px solid; PADDING-LEFT: 6px; MARGIN-BOTTOM: 10px; PADDING-BOTTOM: 6px; BORDER-LEFT: #369 2px solid; PADDING-TOP: 6px; BORDER-BOTTOM: #369 2px solid"></DIV></TD></TR></T></T></TABLE><B style="FONT-SIZE: 14px">Italya Grand Prix'sinde pole position'i McLaren pilotu Juan Pablo Montoya elde etti.

[/B]Formula 1'de sezonun 15'inci yarisi Italya Grand Prix'sine McLaren'in Kolombiyali sürücüsü Juan Pablo Montoya pole position'da baslayacak.

Kimi Raikkonen siralamada 1:20.878 ile en iyi zamani yapmasina ragmen son antrenmanda motor degistirmek zorunda kaldigi için yarisa 11'inci sirada start alacak.

Son bes yarisa girerken Alonso'nun 24 puan gerisinde ikinci sirada yer alan Raikkonen siralama turlarindan sonra düzenlenen basin toplantisinda aracinin çok hizli oldugunu ancak 11'inci baslayacagi için birincilik sansi çok fazla görmedigini söyledi.

Raikkonen, "kaybedecek hiçbir seyimiz yok, bu yüzden benim için rahat bir yaris olacak. Kazanmak için mümkün oldugu kadar zorlayacagiz" dedi.

Italya Grand Prix - Siralama turlar

1 *Kimi Raikkonen, McLaren, 1:20.878
2 Juan Pablo Montoya, McLaren, 1:21.054
3 Fernando Alonso, Renault, 1:21.319
4 Jenson Button, BAR, 1:21.369
5 Takuma Sato, BAR, 1:21.477
6 Jarno Trulli, Toyota, 1:21.640

*: Raikkonen motor degistirdigi için 10 sira geriden baslayacak

Bu ne ya böyle kardesim yeter artik motor degisikligi biktik yani adamin sampiyonluguna mal olacak bu arizalar...Edited by: Kimi

kuzey_lee
03.09.2005, 16:24
bu topicte bilmem kaç kez yazdi kaya..haber koymayin link koyun dedi..ama bakiyorum okuma-anlama problemi olanlarin sayisi artmis..yazik..

Kaya
04.09.2005, 15:45
McLaren kadar sorunlu bir takim görmedim. Sampiyon olduklari sene bile hep sorun yasarlardi ve hala devam ediyor bu tür olaylar ve Kimi baya bir avantaj yakalamisken hersey bitti gibi.

canim TS
04.09.2005, 16:04
McLaren kadar sorunlu bir takim görmedim. Sampiyon olduklari sene bile hep sorun yasarlardi ve hala devam ediyor bu tür olaylar ve Kimi baya bir avantaj yakalamisken hersey bitti gibi.

cok dogru diyorsun deminki olaydan sonra Formula 1 den biktim artik. Mclaren ci olarak moralim yine bozuldu. Hiz birsey degil demek önemli olan dayaniklilik. Olan sürücülere oluyor ne nedens cogu Kimiye oluyor.

Kaya
04.09.2005, 16:08
Kimi aracinin kontrolü kaybetti ve yine zaman kaybetti. Bu arada McLaren sürücülerin hangisi olursa olsun araci zorlayan hep problem yasiyor çünkü dayaniklik yeterince iyi degil.

Kaya
04.09.2005, 16:11
Kimi toparladi tekrar, yaris baya zevkli geçiyor...

Kaya
04.09.2005, 16:20
Montoya kazandi. Alonsa 2. oldu. Güzel bir yaristi Kimi'de ki problem Montoya'da da oldu son turlarda ama yarisa devam etti yavaslamasina ragmen...

Kaya
04.09.2005, 16:22
Alonso &gt;103

Kimi &gt; 76

Schumi &gt; 55

Alonso bitirdi gibi...Edited by: Kaya

canim TS
04.09.2005, 17:01
Alonso &gt;103

Kimi &gt; 76

Schumi &gt; 55

Alonso bitirdi gibi...

evet öyle tebrik etmek lazim. Hem Renaultuhem Alonsuyu.

Yine debenim gönlümüm tek Sampiyonu Kimidir.Edited by: canim TS

İleli
05.09.2005, 02:49
hala aklim almiyor bizimkiler bukadar geri dusemezler ya bukadarda DEGILsmileys/smiley7.gif!!!

bu arada alonsoya artik BALonso diyecem adamda eziklerin bali var...

Kaya
05.09.2005, 09:10
McLaren araci Reno'dan daha hizli ama dayanikli degil. Bu sonuç gayet normal... smileys/smiley2.gif

Kimi
05.09.2005, 12:28
@canim TS

[/QUOTE]

Yine debenim gönlümüm tek Sampiyonu Kimidir.

[/QUOTE]

Alonso'yu neden tebrik ediyorsun anlamis degilim!

Bu sezon Ingiltere'de 12,Fransa'da 13 ve de son olarak dün Monza'da 11.siradan baslamak zorunda kalan ayrica Avrupa gp'sinde de son tur da lastik sorunu yasayan bir pilotun Sampiyon olmasi biraz zor!

Alonso hangi yarista Kimi'yi zorladi???

Alonso'nun Kimi kadar iyi bir pilot oldugunu sanmiyorum.Bu kadar soruna ragmen Kimi'nin sansinin devam etmesi ne kadar mücadeleci ve hirsli bir pilot oldugunun göstergesidir!

Sürücüler sampiyonlugunun artik imkansizlastigi bir gerçek.Ancak ben McLaren'in bunca soruna ragmen Markalar sampiyonluguna ulasacagindan eminim.

Dünkü gp'de de sansizliklar Kimi'nin yakasini birakmadi.Tek pitstop stratejisi ile belki de 1.ligi elde edecekken 4.lükle yetinen Kimi'yi kutlamak istiyorum.Edited by: Kimi

corleone
06.09.2005, 21:51
bu sene izledigim en zevkli bi kaç yaristan biriydi özellikle kiminin lastik sorunu olmasaydi çok daha mükemmel bir yaris izleyebilirdik arabayi çok zorlayinca bu tip sorunlar kaçinilmaz oluyor schumi aynisini 1998 senesi son yarisinda suzuka pistinde sonuncu basladigi yarista 3. lüge kadar yükselip lastik patlatarak yaris disi kalmisti araç zorlaninca oluyor böyle seyler keske olmasaydi da kimi ile alonsonun kapismasini izleseydik çok zevkli olacakti alonso tam bir profesyonel yapacagi seyi biliyor ve yapiyor bu kadar basit schumacherimiz için ise bu sene yapilabilecek pek bisey kalmadi üçüncülügü korumasi bizim için yeterli bi dahaki yaris spa, spa schuminin ilk katildigi ve ilk kazandigi yaristir ve en sevdigi pistlerden biridir ama yagmurun yagmasi disinda pek bir umudumuz yok tek dilegimiz zevkli bir yaris olmasi ....

SDanışmaz
08.09.2005, 18:34
@canim TS

Yine debenim gönlümüm tek Sampiyonu Kimidir.

Alonso'yu neden tebrik ediyorsun anlamis degilim!

Bu sezon Ingiltere'de 12,Fransa'da 13 ve de son olarak dün Monza'da 11.siradan baslamak zorunda kalan ayrica Avrupa gp'sinde de son tur da lastik sorunu yasayan bir pilotun Sampiyon olmasi biraz zor!

Alonso hangi yarista Kimi'yi zorladi???

Alonso'nun Kimi kadar iyi bir pilot oldugunu sanmiyorum.Bu kadar soruna ragmen Kimi'nin sansinin devam etmesi ne kadar mücadeleci ve hirsli bir pilot oldugunun göstergesidir!

Sürücüler sampiyonlugunun artik imkansizlastigi bir gerçek.Ancak ben McLaren'in bunca soruna ragmen Markalar sampiyonluguna ulasacagindan eminim.

Dünkü gp'de de sansizliklar Kimi'nin yakasini birakmadi.Tek pitstop stratejisi ile belki de 1.ligi elde edecekken 4.lükle yetinen Kimi'yi kutlamak istiyorum.

Bu kadar tarafLimi yapiLir bir yorum!!

Sonra biz Schumacher'in gerçek oLan rekorLarini söyLeyince mazeret arayip küçümsemeye çaLisiyorsunuz.

Ilk önce gerçekLeri kabuL edin...

4) Forumun düzenini bozacak sekilde çok büyük fontlarla yazmak, mesajin tamaminda renkli ve italik font kullanmak ve gönderilen mesajin tamamini diger büyük harflerle yazmak da uygun olmayan davranis olarak tanimlanmistir. Kuralin ihlali halinde, ilgili üye önce uyarilir, hatanin devami halinde ise üye 2 gün foruma mesaj gönderememe cezasi alir.

Lütfen biraz daha dikkat...
<?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>

Edited by: Kaya

Oruç
09.09.2005, 17:02
<DIV style="FONT-SIZE: 24px">Belçika GP: Antrenman turlari:Kimi yine 1 numara</DIV>
9 Eylül, 2005 13:44:00 (TSI)

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 align=right>
<T>
<TR>
<TD></TD>
<TD></TD></TR></T></TABLE>Belçika Grand Prix - Cuma antrenmanlari, birinci seans

1. Kimi Raikkonen, McLaren, 1:48.206
2. Alexander Wurz, McLaren, 1:48.216
3. Giancarlo Fisichella, Renault, 1:48.619
4. Ricardo Zonta, Toyota, 1:49.445
5. Mark Webber, Williams, 1:49.692
6. Jenson Button, BAR, 1:49.890
7. Jarno Trulli, Toyota, 1:50.542

#10 Fietra
09.09.2005, 18:28
Bu sezon Alonso'nun sezonu...

Kaya
09.09.2005, 18:29

smileys/smiley2.gif

İleli
10.09.2005, 04:09

seneye ferrarimiz toparlanacaktir adim gibi eminim, evet bu sezon BALonsonun sezonuydu!!!

SDanışmaz
10.09.2005, 13:59
Seneye Ferrarinin toparLanacagi kesin smileys/smiley2.gifAma Alonsoya baLLi deme.Adam biLeginin hakkiyLa kazandi.McLaren iyi degiL diye adam baLLi mi oLuyor...

yattara11
10.09.2005, 14:52
Selami kesin diyosun da Insallah toparlaniriz... seneye istanbul park'da bi sampiyon Schumi seyretmek istiyorum... yoksa içimiz buruk kalir, seneler sonra Schumi adini duydugumuzda hüzünleniriz smileys/smiley5.gif

Oruç
10.09.2005, 16:33
<DIV style="FONT-SIZE: 24px">Pole position Montoya'nin</DIV>
10 Eylül, 2005 15:17:00 (TSI)

<T>
<TR>
<TD width=220>
<DIV style="PADDING-BOTTOM: 10px" align=right>http://www.cnnturk.com.tr/images/spor/m&#111;ntoya1009hi.jpg
<DIV =cnnTurkStoryCapti&#111;n align=left>Montoya yarisi rahat bitirdigini söyledi </DIV></DIV></TD></TR></T></TABLE>

<B style="FONT-SIZE: 14px">Belçika Grand Prix'sinde pole position'i McLaren pilotu Juan Pablo Montoya elde etti.

[/B]Formula 1'de sezonun 16'inci yarisi olan yarin yapilacak Belçika Grand Prix'sinde McLaren pilotlari ön siralara yerlesti.

6 bin 976 metrelik Spa Francorchamps pistinde yapilan siralama turunda 1:46.391 ile en iyi zamani yapan Kolombiyali sürücü Montoya yarisa pole position'da baslama hakkini kazanirken, onu 0.049 saniye geriden takip eden McLaren'in Finlandiyali pilotu Kimi Raikkonen ikinciligi elde etti.

Belçika Grand Prix - Siralama turlari

1. Juan Pablo Montoya, McLaren, 1:46.391
2. Kimi Raikkonen, McLaren, 1:46.440
3. Giancarlo Fisichella, Renault, 1:46.497
4. Jarno Trulli, Toyota, 1:46.596
5. Fernando Alonso, Renault, 1:46.760
6. Ralf Schumacher, Toyota, 1:47.401

Kaya
10.09.2005, 17:17
Montoya yaris basinda yerini Kimi'ye verir ve Montoya 2. konumdayken arkadaki araçlari yavaslatir. Kimi böylelikle rahat kazanir ama suan hiz açisindan McLaren baya iyi 2 pilotta basabilir yaris basindan itibaren. Bakalim yine zevkli geçecek gibi.

SDanışmaz
10.09.2005, 17:30
BakaLim motorLari dayanabiLecek mi smileys/smiley36.gif

Oruç
10.09.2005, 17:35
Montoya yaris basinda yerini Kimi'ye verir ve Montoya 2. konumdayken arkadaki araçlari yavaslatir. Kimi böylelikle rahat kazanir ama suan hiz açisindan McLaren baya iyi 2 pilotta basabilir yaris basindan itibaren. Bakalim yine zevkli geçecek gibi.

Yagis olmazsa zevkli bir yaris izleriz.Start da McLaren'in böyle bisey yapacagini sanmiyorum(yer degisikligi yani).Kimi'nin yaris içerisinde Montoya'yi zorlayip geçecegi kanaatindeyim.Edited by: thepatfhinder

SDanışmaz
10.09.2005, 18:06
Eger Kaya abinin dedigi oLmazsa Kimi Montonya'yi yaris içinde geçemez...

canim TS
10.09.2005, 18:12
Eger Kaya abinin dedigi oLmazsa Kimi Montonya'yi yaris içinde geçemez...

gecer aslinda Kimi pite daha sonra girerse zaman kazanir ve benim görüsüm gecer. Ama yarin yagmur oldumu durumlar zor.

İleli
10.09.2005, 20:05
Insallaahhh burda yagmur yagarda schumi adam basi 2 tur bindirir

kelkitli29
10.09.2005, 20:19
insallah kimi kazanir, alonso dereceye giremez. biraz gerilsinlersmileys/smiley17.gif

İleli
11.09.2005, 13:34
spa pistinde yagis var insallah devam eder yarisa kadar...

Kaya
11.09.2005, 16:54
Kimi kazandi ama yine takim arkadasi tarafindan zarar gördü. Montoya bunu hep yapiyor ve yapmaya devam edecek gibi duruyor. Sonuç itibari ile puan avantaji olan Alonso hiç zorlamadan bu yaristan en kazançli çikan pilot olmustur...

Bu arada Sato için bisi söyleyecegim. ATIN BU DELIYI FORMULADAN...smileys/smiley7.gif

SDanışmaz
11.09.2005, 19:50
Sato ne yapti öyLe bir degiL iki degiL smileys/smiley7.gif

Guests
12.09.2005, 08:39
Yahu bu alonso da fener sansi var.Bir adam bu kadar balli olabilir mi.Bu arada bu montonyaulan bir herif nasil böyle bir hata yapar.Eger mc-laren sampiyon olamazsa tek sorumlusu bu kazma montonyadir.Bu Alonso denden balli herif maalesef sampiyon oldu gibi.Artik Kimiye de gönüllerin sampiyonlugu kaliyorsmileys/smiley5.gif Edited by: Galafka

Kimi
12.09.2005, 12:43
Kimi yine sezonun en iyisi oldugunu gösterdi.Montoya gerçekten ilginç bir insan takima yararindan çok zarari dokunuyor.Türkiye Gp'sinden sonra dün de Spa da ikinciyken herseyi mahvetti.Onlar olmasa simdi markalarda McLaren zirvede olacakti.Neyse önemli degil.Kimi bu formuyla yine de Markalar klasmaninda McLaren'i sampiyon yapacaktir.Alonso herzamanki gibi sadece yaristi.Pilotlar sampiyonlugunu aldi.Yagmurun yagmasi Kimi'yi pek de etkilemedi.Adam basi2 tur bindirmek ha güldürmeyin insani Allah askina.

Belçika Grand Prix sonuçlari

1. Kimi Raikkonen, McLaren, 1:30:01.295
2. Fernando Alonso, Renault, + 28.3 sn
3. Jenson Button, BAR, + 32.07 sn
4. Mark Webber, Williams, + 69.1 sn
5. Rubens Barrichello, Ferrari + 78.1 sn
6. Jacques Villeneuve, Sauber, 87.4 sn
7. Ralf Schumacher, Toyota, + 87.5 sn
8. Tiago Monteiro, Jordan, + 1 tur
9. Christian Klien, Red Bull, + 1 tur
10. Felipe Massa, Sauber, + 1 tur
11. Narain Karthikeyan, Jordan, + 1 tur
12. Christijan Albers, Minardi, + 2 tur
13. Robert Doornbos, Minardi, + 3 tur
14b. Juan Pablo Montoya, McLaren, 4 tur kala
15b. Antonio Pizzonia, Williams, 5 tur kala
b. Jarno Trulli, Toyota, 10 tur kala
b. David Coulthard, Red Bull, 26 tur kala
b. Michael Schumacher, Ferrari, 31 tur kala
b. Takuma Sato, BAR, 31 tur kala
b. Giancarlo Fisichella, Renault, 34 tur kala
Edited by: Kimi

Kaya
12.09.2005, 13:40
Adam basi2 tur bindirmek ha güldürmeyin insani Allah askina.

Ne diyosun ya...

SDanışmaz
12.09.2005, 14:26
Kimi bu yarista ne yaptida sezonun en iyisi oLdugunu gösterdi.Montonya'dan pit-stop stratejisi iLe birinciLigi aLarak mi...

Guests
12.09.2005, 15:02
XXXXXXXXXXXXXXXEdited by: Galafka

canim TS
12.09.2005, 16:46
sadece bu yaris icin degil bütün yaris icin gecerli. KimiMonza da daha cok benzinlen siralama turunu basladi. Yinedesiralamada birincioldu agir olmasina ragmen. Tek stop yapiyordu ve birinci de olurdu cok eminim ama o lastik problemi cikmasaydi.

Ayrica BMW li Pizza ceza aldi Satoda ceza aldi. Bence dünkü yarista Montoya sucsuz, amaikinci pit stop dan sonra3 ve4 saniye Kimiden yavas tur atiyordu normal tempoda gitse böyle olmasdi. Neyse Alonso ya lafim yok cünkü herkes görüyor. Fisischellaya yazik, birrenaulta problem veyakaza yapip disaricikiyorsa hep Fisicoda oluyor. Alonso yine sansinlan ikinciligi aldi, ben böyle birsey formula da pek görmedim.

İleli
12.09.2005, 18:23

Ne diyosun ya...

Kaya o gonderme banasmileys/smiley2.gif

kimi kardes bi yarisdan once yagmur yagdi ondan sonra durdu ama yaris boyunca yagsaydi fark yapardi schumi meraklanma sen biz cok gorduk o gunlerismileys/smiley32.gif

Kaya
13.09.2005, 01:31
Pizzonia Montoya'dan özür diledi. Görüntülerden tam olarak anlayamamistik. Montoya'nin bir hatasi yokmus...

Kimi
13.09.2005, 13:01

Ne diyosun ya...

Kaya o gonderme banasmileys/smiley2.gif

kimi kardes bi yarisdan once yagmur yagdi ondan sonra durdu ama yaris boyunca yagsaydi fark yapardi schumi meraklanma sen biz cok gorduk o gunlerismileys/smiley32.gif

Yok kardesim meraklandigim felan yoksmileys/smiley17.gif

Imkan olsadaSchumi'ye yagmur duasini ögretsek!smileys/smiley17.gifEdited by: Kimi

İleli
13.09.2005, 15:12
bizimde imkanimiz olsada kimi'ye su fotoyu gosterebilsek!smileys/smiley17.gifyah

http://www.motorsm.com/motorsport/pics_drivers_&amp;_riders/Schumacher-M_2004_champi&#111;n.jpg

Kaya
13.09.2005, 15:19
bizimde imkanimiz olsada kimi'ye su fotoyu gosterebilsek!smileys/smiley17.gifyah

http://www.motorsm.com/motorsport/pics_drivers_&amp;_riders/Schumacher-M_2004_champi&#111;n.jpg

Harika harika harika smileys/smiley32.gif

Guests
13.09.2005, 19:45
Ama maalesef Kimi gönüllerin sampiyonu olacaksmileys/smiley19.gif

O alonso denen balli herif sampiyon gibismileys/smiley7.gif

Kaya
14.09.2005, 09:11
Honda pilotu Takuma Sato güvenlik kurallarini ihmal ederek kazaya sebep oldugundan dolayi FIA tarafindan Brezilya Grand Prix?sinde yarisa 10 sira geriden baslama cezasi aldi.

Bu adami Formula'dan atmak gerekir atmak.

Berberoğlu
14.09.2005, 09:19
bu forumda formula-1 in de tartisildigini görmek güzel...

ben de siki bir F1 takipçisiyim. HONDA markasina olan ilgimden
dolayi BAR-HONDA'yi destekliyorum.. Gerçi bu sene durumlari pek de iyi
sayilmaz ama olsun. Eninde sonunda yaris kazanacaklarina inaniyorum
ben..

son yaris oldukça hareketli geçti. Kimi gerçekten de bu yil
oldukça basarili, zaten McLaren bu yilin en iyi araci. Alonso ise
istikrarini koruyarak sampiyonluga ulasacak gibi görünüyor..

bu yil geçen seneye göre daha çekismeli geçiyor. fakat yeni
kurallar takimlarin biraz yavaslamasina, daha kontrollü gitmelerine
neden oluyor. Dolayisiyla da yaris içinde çok fazla geçis
seyredemiyoruz artik..

Guests
14.09.2005, 13:46
akat yeni kurallar takimlarin biraz yavaslamasina, daha kontrollü gitmelerine neden oluyor. Dolayisiyla da yaris içinde çok fazla geçis seyredemiyoruz artik..

yeni kurallar tamamen Schumaer in bir daha sampiyon olmamasi için koyulmus.Ne hikmetse geçen senenin canavar gibi arabasi ferrari bu sene kaplumbaga gibi.Buna ragmen Suminin mücadelesini alkislamak gerekir

#10 Fietra
14.09.2005, 18:32
Honda pilotu Takuma Sato güvenlik kurallarini ihmal ederek kazaya sebep oldugundan dolayi FIA tarafindan Brezilya Grand Prix?sinde yarisa 10 sira geriden baslama cezasi aldi.

Bu adami Formula'dan atmak gerekir atmak.

Harbiden ya çok kil bi herif

corleone
14.09.2005, 20:00
.Adam basi2 tur bindirmek ha güldürmeyin insani Allah askina.

1. Kimi Raikkonen, McLaren, 1:30:01.295
14b. Juan Pablo Montoya, McLaren, 4 tur kala
15b. Antonio Pizzonia, Williams, 5 tur kala
b. Jarno Trulli, Toyota, 10 tur kala
b. David Coulthard, Red Bull, 26 tur kala
b. Michael Schumacher, Ferrari, 31 tur kala
b. Takuma Sato, BAR, 31 tur kala
b. Giancarlo Fisichella, Renault, 34 tur kala

kimi misin pathfinder misin nesin schumacher -Silinmistir- heralde forumdaki herkes schumacher in kaçinci oldugunu biliyor ya adam gibi sonucu yazarsin -Silinmistir-Edited by: admin

kuzey_lee
14.09.2005, 20:07
enise katiliyorum..neden 6. siradaki schuminin ismi bold yaziliyor..neyi vurgulamaya çalisiyorsun?ne yapmaya çalisiyorsun..bir degil iki degil..hatasini anlar dedik olmadi..artik kendine çeki düzen ver..

kelkitli29
14.09.2005, 20:19
bende formula 1 de mc lareni severim. ama asil düsüncem schumacher ve ferrari kazanmasinda kim kazanirsa kazansin.

İleli
15.09.2005, 22:21
gecen sene schuminin kazandigi yarislarda ne alonsonun ne kiminin nede montoyanin ismini buyuk harflerle yazmadik biraz saygi lutfen!!!

admin
16.09.2005, 11:42
corleone isimli üye forum kurallarinin 1. maddesi geregince forumdan 1 hafta süreyle uzaklastirilmistir(Ceza Bitis : 23 Eylül 2005).

kuzey_lee
16.09.2005, 14:47
bir anda foruma üye olan ve üye olur olmaz formula topicine dalan,yazilarindaki stili,yazinin içindeki bazi yerlerin siyah yazilmasi gibi özelliklerle thepathfinder'i animsatan,onun kuzenimi herneyse oldugunu iddaa eden kimi'nin yazdiklarinin tahrik ettigini belirtiyorum..ayrica kimi denen üyenin yazilarinin incelenmesinden yanayim..

schumi
16.09.2005, 19:31
bu foruma ilk kayit oldugu gibi formula 1 sayfasina giren nick olarak kimiyi seçip direk schumacher taraftarlarina saldiri yapan bir kullanicinin yazdigi yazilar iyiniyetli de corleone ninkiler degil di mi ??? adamin imzasindaki s.... ler gibi lafini açiklamasini istiyorum, ve bütün uyarilara ragmen hala bold yazi tipini kullanip sadece kiskirtma amaçli mesajlar yazan biri ceza almiyor da onu kibarca uyaran arkadasimiz ceza aliyor ??? anlasilacak gibi degil ... yani 700-800 tane post atmis biri neden ilk defa ceza aliyor bunu kendinize soruyor musunuz? foruma 1,5 yildir 800 post atmis biri neden böyle bir yazi yazsin bunu kendinize sordunuz mu???federasyonu elestiriyorsunuz ama siz ondan daha betersiniz ... kirletmeyin kirlenirsiniz ....

kuzey_lee
18.09.2005, 22:23
bana özel msj atip pesinden beni engelleyen kisacasi cevap vermemi istemeyen zihniyete de bravo...

sheva
14.11.2005, 14:22
AdrianNewey Redbull'la anlasmissmileys/smiley19.gif

corleone
14.11.2005, 15:08
AdrianNewey Redbull'la anlasmissmileys/smiley19.gif

uzun zamandir aldigim en iyi haber tesekkürler sheva, adrian newey tasarinin kralidir, mclaren için büyük bi kayip ama formula 1 'in daha zevkli olmasi ve daha fazla takimin mücadeleye katilmasi için büyük bi kazanç...

Kaya
16.11.2005, 23:35
2006 için biletler satisa çikmis. Bu sezon biletlerde yaklasik %20-25 civarinda indirim yapildi. Yanliz bu indirim piste az seyircinin gelmesinden dolayi degil tribünlere yapilan eklemelerden dolayi.

Kaya
16.11.2005, 23:38
Toyota Bridgestone ile anlasmis. Enteresan Ferrari ne yapacak acaba. Kötü geçen sezonun nedenleri arasinda bu firmada var.

Kaya
16.11.2005, 23:40
Enteresan bir haber daha.

http://www.turkiyef1.com/newsfull.asp?id=4111&amp;r=16%2E11% (http://www.turkiyef1.com/newsfull.asp?id=4111&amp;r=16%2E11%2E2005+23%3A31%3A49 ) 2E2005+23%3A31%3A49

http://www.turkiyef1.com/images/photos/2007_CDG_Sams&#111;n_Lee1.jpg

Onur
02.12.2005, 23:29
Abi yeni kanatlar bence güzel durmuyoo. Zaten güzel duruyo die koymuyolar ama neyse...

Walla gittide bu arabalar BATMAN in arabasina mi benziyo?smileys/smiley36.gif

Oruç
06.12.2005, 15:06
Villeneuve BMW'de

BMW-Sauber bugün yaptigi açiklama ile 2006 sezonunda Nick Heidfled'in takim arkadasi olarak Jacques Villeneuve'ün yarisacagini bildirdi. Haftalardir Kanadali pilotun Formula1'deki gelecegi hakkinda süren spekülasyonlarda bu açiklama ile son bulmus oldu. BMW motorsporlari yöneticisi Mario Theissen "Jacques'in geçen sezonun sonlarina dogru artan performansi bizi etkiledi" dedi.

Theissen söyle devam etti, "Jacques, eski bir dünya sampiyonunun uzun bir aradan sonra pistlere tekrar dönüp daha birinci günden mücadele edemeyecegi bir ilk sezonun ardindan, istikrarli bir sekilde yükselise geçerek takim arkadasina yaklasmayi basardi."

"Jacques'in BMW Sauber F1 Takimini daha güçlü kilacagindan hiç bir süphemiz yoktur".

Villeneuve geçen sezon basinda su an BMW tarafindan satin alinan Sauber takimina gelmisti. Zor bir yilin ardindan 2006 sezonunda JV'nin ne yapacagi merak konusuydu. Bu anlasma ile birlikte 1997 sampiyonu BMW takiminda kaldi.

"1999 ile 2004 yillari arasinda çok zorluklar yasadim." diyen Villeneuve söyle devam etti, "Ancak simdi yarismaktan korkmuyorum ve mücadeleye hazirim" dedi.

"Sauber düzenli ve hirsli bir ekipti. Simdi BMW ile birlikte çok daha basarili olacagimizi düsünüyorum. BMW Sauber F1 takimi gerçek basarilar yasayabilecek bir takim

<DIV =haberokundu>05.12.2005 10:47
</DIV>

Onur
10.12.2005, 11:24
...Edited by: arsinlionur

corleone
15.12.2005, 22:58
evet jerezde testler basladi m.SCHUMACHER v8 motorlu ferrarisiyle testlerdeki en iyi dereceyi elde etti testlere massa v 10 ile katilmasina ragmen schumacheri geçemedi ayrica toyota ve hondanin da v8 motorlari su an için mclaren in önünde gözüküyor bufirmalar yol tecrübelerini piste aktarmada simdilik basarili gözüküyorlar...

sonuçlar için

http://www.gazzetta.it/Motori/Formula1/Primo_Piano/2005/12_D (http://www.gazzetta.it/Motori/&#070;ormula1/Primo_Piano/2005/12_Dicembre/15/jerez.shtml) icembre/15/jerez.shtml

Kaya
15.12.2005, 23:05
Bu arada 2006'dan sonra lastigi yeniden tek firma üretecek. Michelean çekliyor.

Kimi
16.12.2005, 12:13
Vodafone'un yeni anlasmasi ile 2007'den itibaren McLaren Mercedes'in yeni adi "Vodafone McLaren Mercedes" olacak...

Bilginize...

corleone
16.12.2005, 12:38
Vodafone'un yeni anlasmasi ile 2007'den itibaren McLaren Mercedes'in yeni adi "Vodafone McLaren Mercedes" olacak...

Bilginize...

arabanin rengi degisecek mi?

Kimi
16.12.2005, 12:44
Bu konuda bir açiklama henüz yok.Rengin degisip degismeyecegi o kadar da önemli bir ayrinti degil...

Kaya
16.12.2005, 21:19
Mercedes'in önünde 2 tane isim garip olmus.

Geçen sezon Reno tek takim olarak mi mücadele etmisti.

Kimi
17.12.2005, 12:47
<DIV style="FONT-SIZE: 24px">Yilin sürücüsü Raikkonen</DIV>

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=230 align=right><T><T>
<T>
<TR>
<TD width=220>
<DIV style="PADDING-BOTTOM: 10px" align=right>http://www.cnnturk.com.tr/images/spor/raikk&#111;nen0512h.jpg
<DIV align=left ="cnnTurkStoryCapti&#111;n">Raikkonen, 2005 sezonunda F1'deki ikinci ikinciligini kazandi </DIV></DIV></TD></TR></T></T></T></TABLE>

McLaren Mercedes'in Fin sürücüsü Kimi Raikkonen, 'Autosport' dergisi tarafindan 2005 yilinin en iyi uluslararasi sürücüsü seçildi.

Formula 1 sürücüler klasmaninda Renault'nun Ispanyol pilotu Feranado Alonso'ya geçilmesine ragmen en iyi sürücü seçilen Raikkonen, 2005 sezonunda 112 puan topladi.

McLaren Mercedes pilotu, ödülünü dün Londra'da düzenlenen bir törenle, 1992 Formula 1 sampiyonu Nigel Mansell'in elinden aldi.

Üç kez dünya ikincisi olduktan sonra Williams'la sampiyonluga ulasan Nigel Mansell törende yaptigi konusmada, Kimi Raikkonen'in gelecegin sampiyonu oldugunu söyledi.

26 yasindaki Raikkonen, 2005 sezonunda kazandigi ikinciligin öncesinde, 2003'de de ikincilik sevinci yasamisti.

Yorumsuz...:)))

http://www.cnnturk.com.tr/images/galeri/aaaraikk&#111;nen1010g.jpg

smileys/smiley20.gifEdited by: Kimi

corleone
17.12.2005, 13:47
avuntu ödüllerini geçelim, kaldirsin sampiyonluk kupasini öyle gelsin gelecegin sampiyonu, 1000 tane dergi bin kisiye ödül veriyor, hepsini alinti yaparak koyalim mi buraya ? 50 kere söylendi haber alintisi yapmayin diye...

Onur
17.12.2005, 14:10

Bilginize...

arabanin rengi degisecek mi?

benim merak ettigim asil konu Ferrari nin Vodafone dan sonrakisponsporu kim olacak??Edited by: arsinlionur

schumi
17.12.2005, 14:14
evet jerezde testler basladi m.SCHUMACHER v8 motorlu ferrarisiyle testlerdeki en iyi dereceyi elde etti testlere massa v 10 ile katilmasina ragmen schumacheri geçemedi ayrica toyota ve hondanin da v8 motorlari su an için mclaren in önünde gözüküyor bufirmalar yol tecrübelerini piste aktarmada simdilik basarili gözüküyorlar...

sonuçlar için

http://www.gazzetta.it/Motori/Formula1/Primo_Piano/2005/12_D icembre/15/jerez.shtml (http://www.gazzetta.it/Motori/&#070;ormula1/Primo_Piano/2005/12_Dicembre/15/jerez.shtml)

enisin verdigi test sonuçlari michael schumacher'in jerezdeki testlere katildigi ilk günün sonuçlariydi.. bu testlerde ilginç olan bazi araçlarda kisitli v10 motorlarin olmasi oldu.. mesela reno henüz v8 motorunu piste sürmedi bunun yerine kisitli v10 larla test yapiyorlar.. ayni zamanda massada kisitli v10 ile test yapan bir diger sürücü.. michael schumacher' in v8 motoru ile katildigi ilk gün testlerinde 1. olmasi ferrarinin bu konuda en hazirtakimlardan biri oldugunu gösteriyor. tabi bunu derken geçen senenin bu zamanlarinda aldiklari test sonuçlari ile kiyaslama yapiyorum..

dünkü testlerde ise kisitli v10 larla mücadele eden renolardan biri olan montagny ilk sirayi almis ve onu yine v8 motorla test yapan michael izlemis... 3. sirada ise kisitli v10 kullanan fernando alonso vardi..

bu arada diger takimlardan honda, toyota, mc larenve williams da v8 lerle testlerini sürdürüyor.. tabi burda söyle bir durumda gözlerden kaçmiyor v8 lere uyum konusunda mc laren diger takimlardan biraz geride gözüküyor.. bugün testlere jerez pisti islatilarak devam edecek..

Kaya
17.12.2005, 14:18
Ferrari'ye reklam olmazsa bu Vodafone için bir kayiptir. Reklam hususunda Ferrari'nin hiçbir kaybi olamaz. Ferrari zaten kendi basina bir marka.

Oruç
18.12.2005, 15:09
Raikkonen'in ''Yilin Sürücüsü'' seçilmesi bence dogal.Adamlar ne de olsa ''kimin daha iyi'' oldugunu görebiliyor.Görmeyen gözler utansin!.Barcelona ve Jerez'de yapilan testlere katilmayan Raikkonen'in performansi henüz bilinmiyor.Bilindigi gibi Rai ''zoru basaran'' bir pilot.Onun için içimiz rahat yeni sezonda neyin ne oldugu ortaya çikacak... Bu arada ''Dünya'nin en büyük GSM operatörlerinden'' birini de bir takimdan baska bir takima geçirmek de kolay is olmasa gerek.Anlasma 2007 yilinda baslayacak ve 10 yillik süreçte devam edecek.McLaren'e hayirli olmasi dilegiyle...smileys/smiley2.gifEdited by: thepatfhinder

Kaya
19.12.2005, 00:36
Thepatfhinder, worldmaster'da Diyarbakir'dan. O da senin akraban mi ???

corleone
19.12.2005, 01:11
pathfinder simdi gir bi de kimi ile post at tam olsun, unutmussun heralde ihmal etme kimi'yi ....

@ kaya daha önce pm ile kardes olduklari iddasinda bulunmuslardi sonradan aralarina katilan kimi için ise kuzenleri dediler, bunlar sülalecek formula 1 hastasi kaya...

Oruç
19.12.2005, 12:35
Kaya'ya gerekli açiklamalar yapilmistir...

Sen corleone biz idiiada falan bulunmadik gerçekleri aynen aktardik!

Ayrica ''kör kendini görmez sasiya bak sasi dermis'' diye bir atasözü vardi dimi.

kuzey_lee
19.12.2005, 12:53
is atasözlerine kaldiysa neler söyleriz biz..bkz türk dil kurumu yayinlari atasözleri büyük kitabi..

Oruç
19.12.2005, 13:02
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

kuzey_lee
19.12.2005, 13:18
smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif

Oruç
19.12.2005, 13:22
smileys/smiley17.gifsmileys/smiley17.gifsmileys/smiley17.gif

kuzey_lee
19.12.2005, 13:27

Murat'
19.12.2005, 13:29
yeni sezon ne zamn basliyor yaaaa

Oruç
19.12.2005, 13:30

smileys/smiley2.gifsmileys/smiley2.gifsmileys/smiley2.gif

corleone
19.12.2005, 13:31
@ kaya daha önce pm ile kardes olduklari iddasinda bulunmuslardi sonradan aralarina katilan kimi için ise kuzenleri dediler, bunlar sülalecek formula 1 hastasi kaya...

bak arkadasim senin için ne güzel açiklama yapmisim niçin beni disliyusuuuuun....

hadi bi dahaki cevabi kimi ile ver de bi sekil olsun hem f-1 topigine o daha fazla yakisiyor...

corleone
19.12.2005, 13:33
yeni sezon ne zamn basliyor yaaaa

martta basliyor arkadasim...

gerçekefsane
19.12.2005, 14:22
Alonso McLaren ile anlasti !..

Resmi açiklama McLaren'den geldi.. Formula 1, 2005 Dünya sampiyonu Fernando Alonso 2007'de McLaren'i kullanacak.. McLaren, Ispanyol pilotun takim arkadasinin kim olacagini açiklamadi ancak Alonso ile sözlesme imzaladiklarini resmen duyurdu..
<H4 id=feature_author>19Aralik2005, 13:05</H4>

(Ajansspor Dis Haberler Servisi)

F1'de sok !..
Fernando Alonso, McLaren ile anlasti !..

McLaren'den yapilan açiklama motorsporlari dünyasina bomba gibi düstü.. Reanult ile Dünya sampiyonu olan ve Fransiz markasini da sampiyonluga tasiyan Ispanyol pilot Fernando Alonso 2007'den itibaren McLaren'i kullanacak..

McLaren grup baskani ve yöneticisi Ron Dennis konu ile ilgili açiklamasinda "2007'den itibaren Vodofone ile baslayacak olan sponsonrluk anlasmamiz artik çok daha kuvvetli bir paket haline dönüstü.. Dünya sampiyonunu da bünyemize katarak çok kuvvetlendik" dedi..

McLaren grubu Ferrari ile olan anlasmasini 2006'dan sonra devam ettirmeyecek olan Vodafone ile kisa süre önce ana sponsorluk anlasmasi yapmisti.. McLaren grubu 30 yil içerisinde sadece 3 firma ile ana sponsorluk anlasmasi yapti..

ajansspor.com

Oruç
19.12.2005, 14:29
Haber dogruysa Montoya koltugunu kaybedebilir...

gerçekefsane
19.12.2005, 14:29
Kimi'nin Ferrari'ye gidisinin sinyallerimi bu haber.

canim TS
19.12.2005, 15:59
Aman, ben bügün heryerde okudum. Mercedes kendisi aciklamis. 2007 Alonso kesin Mclaren deymis. Korkum Kiminin ayrilmasi. Kimisiz Mclaren, neyse hayirlisi. Insallah Kimi ayrilmaz.

SDanışmaz
19.12.2005, 16:22
McLaren için çok iyi transter oLdu bu ama Kimi ayriLmadigi sürece...

Herkesin akLina iLk oLarak "Montonya McLarenden ayiLacak" geLiyor bu haberLer ama tam tersi oLabiLir. Ferrarinin Kimi'nin pesinde oLdugunu herkes biLiyor hatta transfer oLdu diye haberLer biLe çikti....

Simdi düsüneLim McLaren bir seçim yapmak zorunda 2007'de.Eger Raikonen kaLirsa McLaren çok harika bir takim oLur.GeLecekLeri çok parLak oLan bu iki piLot birLikte F1'in rekorLarini aLt-üst biLe edibiLirLer. Ama eger ki Raikonen Ferrariye geçerse bu McLaren için çok kötü oLur. Neden derseniz hemen açikLamayi yapayim. Raikonen perfonmans oLarak Alonsadan daha iyi ve hizLi bir piLot. Bu sene araba kurbani oLdu desek yeridir. Bi düsünün bakaLim Raikonen neredeyse sifir hatayLa yapiLmis bir FerrariyLe yarisLara katiLirsa ne oLur. Ben söyLeyeyim: Schumacher'in rekorLari tarih biLe oLbiLir...

Sonuç oLarak McLaren herseyi düsünürek iyi bir karar vermeLi.YanLis bir karar verirse bir 10 sene daha sampiyonLuk göremez...

(Vay be benim gibi siki bi Ferrarici McLaren için nasiL oLuyorda iyi bir seyLer söyLüyor smileys/smiley4.gif)

Onur
19.12.2005, 16:29
Kimi'nin Ferrari'ye gidisinin sinyallerimi bu haber.
Schumy nin varisi olarak gördügüm tek pilot zaten...
Kimi ciler 2007 de kip kirmizi...smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

corleone
19.12.2005, 19:22
italyan gazetesi gazetta dello sporta göre ferrariyle anlasan kimiye rest olarak yapilmis bir anlasma bu, yani sen gidebilirsin senin yerine sampiyon olmus adami getiririz transferi olmus bu, yani onlar(italyanlar) kiminin ferrari ile anlastigina garanti olarak bakiyorlar, ne diyelim hayirlisi olsun ben kimiyi ferrari de görmeyi çok isterim, umarim sampiyonluga da ferrari koltugunda ulasir, ama mc laren yine 80 lerin sonlarinda yaptigi prost- senna ikilisi gibi muhtesem bir pilot ikilisi yapmak istiyorsa kimiyi birakmayacaktir ya da montoyanin bu görevi yapabilecegini düsünüp kimiyi salivereceklerdir... neyse müneccimlik yapmanin bir anlami yok hersey birdahaki sezonun ortalarina dogru açiklik kazanir...

Oruç
20.12.2005, 10:59
Hayirli olsun demekten baske yapacak bisey yok.Umarim Kimi takimda tutulur.Ve özlenen sampiyonluklar tekrar kazanilir...

schumi
20.12.2005, 11:57
alonsonun mc larene transferini sanirim kimse beklemiyordu.. iyi pilottur fernando.. ayni jenerasyonun iki yetenekli pilotu ayni takimda olursa bu daha ilginç bir keyif olurdu fakat asil takildigim nokta bir sezon önce bu tür anlasmalarin ne kadar dogru oldugu.. gerçi f1 de isler bu tarz yürüyor önce söylentisi çikiyor sonra gerçege dönüsüyor büyük ihtimalle.. tabi alonsonun söylentisi buralara gelmeden transfer haberi geldi.. bakalim yakin zamanda daha büyük transfer haberleride gelebilir..

Oruç
20.12.2005, 21:27
..................

İleli
28.12.2005, 05:28
schumi daha 2 sene gider sonra stop...yerini kimi alirsa cok sevinirim ferrarili olarak!

sheva
28.12.2005, 17:07
Kimi büyük ihtimalle Ferrari'ye gidiyormus.(sözlesmesi bitince tabi hemen degil:))bravo yani Ron Dennis'e.Kimi'yi gönderip Alonso alinir mi beaaa smileys/smiley19.gif

corleone
28.12.2005, 17:30
sheva haberin kaynagi var mi yoksa sadece bir duyumsama mi?

sheva
28.12.2005, 17:34
tahmin smileys/smiley9.gif

Kimi
29.12.2005, 11:11
Kimi büyük ihtimalle Ferrari'ye gidiyormus.(sözlesmesi bitince tabi hemen degil:))bravo yani Ron Dennis'e.Kimi'yi gönderip Alonso alinir mi beaaa smileys/smiley19.gif

Ron Dennis bir açiklamasinda ''Raikkonen'i takimda tutmak için herseyi yapacagim''' demisti.Umarim yapabilir.Rai gibi bir pilot zor bulunur...

sheva
29.12.2005, 15:13
evet Ron Mika'yi da takimda tutmak için elinden geleni yapmisti,sonucu gördük hep birlikte..

Mollasalihoğlu
29.12.2005, 15:36
aslinda kimi ile alonso ayni takimda olsa süper olur.

Schumacher ayri tabi smileys/smiley2.gif

Faik Yılmaz
29.12.2005, 15:40
bu kimi de ayni trabzonspor basina gelmeyen kalmadi dogrusu.

bi yarisinda yaris bitmek üzere son düzlükte viraji alamadi ve duvara tosladi.1. bitirecegi yarista dereceye bile giremedi. ankara maçini izlerken bu yaris aklima geldi.

sheva
29.12.2005, 16:01
Ayrton Senna ve Alain Prost'un Mclaren'de oldugu ve takim emirleri uygulanmadigi için birbirlerini nasil yediklerini hatirlatmakta fayda görüyorum.

Mollasalihoğlu
29.12.2005, 16:06
Ayrton Senna ve Alain Prost'un Mclaren'de oldugu ve takim emirleri uygulanmadigi için birbirlerini nasil yediklerini hatirlatmakta fayda görüyorum.

o zaman ferrari'ye gidilmesinin bi anlami yok schumacher varken zaten..

sheva
29.12.2005, 16:18
e Kimi - Alonso ikilisinin de hirs bakimindan pek arta kalan bir taraflari yok..

Onur
30.12.2005, 11:32
bu kimi de ayni trabzonspor basina gelmeyen kalmadi dogrusu.

bi yarisinda yaris bitmek üzere son düzlükte viraji alamadi ve duvara tosladi.1. bitirecegi yarista dereceye bile giremedi. ankara maçini izlerken bu yaris aklima geldi.

O yarista kimi kazayi son turda ilk virajda yapti. Ve bana göre o sansizlik degildi. Çünkü 16 sn ye yakin fark varken 2 kere yol disina çikti. Tabii ki bu çikislar sirasinda süspansiyonlarina zarar verdi. Ben son tura kadar bile dayanmasini beklemiyordum.
Ama genel olarak Kimi çok çok sanssizdi bu sezon...

Onur
30.12.2005, 11:34
Bence Alonso Kimi nin yaninda taksi sürücüsü bile olamaz. Schumy biraktiktan sonra Kimi kendini gösterecektir...

Kaya
30.12.2005, 23:58
Bence Alonso Kimi nin yaninda taksi sürücüsü bile olamaz. Schumy biraktiktan sonra Kimi kendini gösterecektir...

Yok artik...smileys/smiley1.gif

Abi öyle sey olur mu. Adam sampiyon olmus kendi hakkiyla. Kimi'de güzel bir szon geçirdi ama olmadi.

Kaya
30.12.2005, 23:59

Yok artik...smileys/smiley1.gif

Abi öyle sey olur mu. Adam sampiyon olmus kendi hakkiyla. Kimi'de güzel bir szon geçirdi ama olmadi.

Buna ek olarak; son cümleni çok sevdim... :)

Berberoğlu
01.01.2006, 03:34
Kim ne derse desin bence Alonso iyi bir pilot.
Elbette Kimi ve Montoya da iyi pilotlar..
Schumi'nin artik emeklilik sürecine girdigini düsünecek olursak sampiyonluk yasama sansi en yüksek isimler bu üçü.
Bunlara ek olarak HONDA'nin elini tasin altina iyice sokmasiyla ve Button'in gayretiyle belki 4. bir pilot daha sampiyonluga yarisabilir.(En azindan öyle umuyorum. Zira ben HONDA taraftariyimsmileys/smiley2.gif)

Umarim 2006 sezonu heyecanli geçer..

SDanışmaz
02.01.2006, 14:40
Bu sezon sanssizLikLar oLmazsa Schumi'den sonra kimin en iyi piLot oLdugunu görecegiz...

61trabzonomer
02.01.2006, 21:27
en iyisi zaten KIMI ve MONTOYA ydi zaten neden böyle birsey yaptilar yav ....

Onur
03.01.2006, 10:40

Evet Mclaren in en iyi 2 pilotu onlar. Ama griddeMontoya gerilerdekaliyor.

Iste benimilk 5 im:

<LI>SCHUMY</LI>
<LI>KIMI</LI>
<LI>MASSA</LI>
<LI>ALONSO</LI>
<LI>MONTOYA</LI>

Mollasalihoğlu
04.01.2006, 17:40
Schumacher'in yasiyla ters orantili olarak performansinda bi düsüs var ama ilgilenen çikar mi bilmem.Zira 5-10 post'a bakarsak formula'dan baska hersey var smileys/smiley36.gif

Onur
04.01.2006, 19:32

Iste benimilk 5 im:

<LI>SCHUMY
<LI>KIMI
<LI>MASSA
<LI>ALONSO
<LI>MONTOYA</LI>

Schumi'yi ilk siraya yazmani normal karsilarim (çünkü ferrari taraftarisin.Bak be ne güzel anlayisla karsilayabiliyorum yazik bu saygiyi gösteremeyenlere...)ama Dünya Sampiyonu olmus Alonso'yu Massa'nin ardindan 4.siraya yazman çok komik.Massa ne yapti da 3.siraya çikti?.Rubens'den bir farki olmayacak onun da sonu.

Not:Yukarida yazdiklarim Arsinlionur arkadasimiza...Üstüne vazife olmayan sahsiyetler yorum yapmasin...

Massa yi 3. siraya yazmamdaki amaç:

Gelecegin yildizlari hemen kendini belli eder . Inan Kimi Mclaren a gelmeden bana bir liste yap deseydin Ben gene Kimi yi ilk 5 e sokardim. Iyi bir pilot daima kendini belli eder.

Massa da onlardan biri. Ben Alonso nun abartildiginin yarisi kadar bile iyi bir pilot oldugunu kabul etmiyorum. Simdi diyeceksiniz adam sampiyon oldu. Evet oldu ama çok iyi bir pilot oldugu için degil. Renault un üstün basarisindan dolayi.

Eger klasmani ele alacak olursak 3 sene önce Schumy sampiyon, Barrchello 2. oldu. barrichello 2. olacak kadar iyi bir pilotmuydu. HAYIR. Ferrari sayesinde.

Benim yazimdada en iyi pilotlari siraladim. Ve her zamanada siralayabilirim. MASSA Alonso dan çok daha iyi bir pilot. Bu sezonda bunu herkes anlayacak.

(Massa yi 3. olarak yazmamla Ferrari ye transfer olmasi arasinda hiç bir iliski yktur...)

schumi
04.01.2006, 20:52
formula1 de araci limitlerde kullanmak çok önemlidir ve bence alonso f1 de michael den sonra bu konuda sayabilecegimiz birkaç pilottan biridir..

araci egerrekabetci olabilirse 2006 da gösterecegi performanslaonun hakkinda kafalarda olusan süpheleride silecektir.. geçen sezon tamamen sampiyonlugu garantileyene kadar temkinli yarislar çikartmistir ama ne denli agresif yarisabilecegini japonyada göstermistir..

Mollasalihoğlu
04.01.2006, 21:36
dedigin gibi zaten gerekli yerde gerekli kullandin mi basarili olursun.

barrichello habire motor yakarken schumacher'in basarili olmasina ''schumi'ye torpil geçiliyor'' seklinde yaklasanlar bu açidan bakti mi acaba olaya hiç?

corleone
04.01.2006, 21:42
formula1 de araci limitlerde kullanmak çok önemlidir ve bence alonso f1 de michael den sonra bu konuda sayabilecegimiz birkaç pilottan biridir..

iste olay bu, iyi pilotla kötü pilotu sampiyon pilotla olmayan pilotu bu ayrinti ayiriyor, iyi pilotluk agresif sürüs, mükemmel geçis degildir, veya arabasinin sinirlarini zorlayip yaris disi kalmak hiç degildir... f1 tarihine dikkat edilirse, arabasiyla degil de bileginin hakkiyla sampiyon olan bir pilot devamini da getirmistir, yani 2-3 veya schumi gibi 7 kez sampiyonluga kadar gitmistir, alonsonun durumuda önümüzdeki 2-3 sene içinde belli olur...ama ortalamanin çok üstünde bir pilot oldugu da kesin...

Oruç
05.01.2006, 09:34

Iste benimilk 5 im:

<LI>SCHUMY
<LI>KIMI
<LI>MASSA
<LI>ALONSO
<LI>MONTOYA</LI>

Schumi'yi ilk siraya yazmani normal karsilarim (çünkü ferrari taraftarisin.Bak be ne güzel anlayisla karsilayabiliyorum yazik bu saygiyi gösteremeyenlere...)ama Dünya Sampiyonu olmus Alonso'yu Massa'nin ardindan 4.siraya yazman çok komik.Massa ne yapti da 3.siraya çikti?.Rubens'den bir farki olmayacak onun da sonu.

Not:Yukarida yazdiklarim Arsinlionur arkadasimiza...Üstüne vazife olmayan sahsiyetler yorum yapmasin...

Massa yi 3. siraya yazmamdaki amaç:

Gelecegin yildizlari hemen kendini belli eder . Inan Kimi Mclaren a gelmeden bana bir liste yap deseydin Ben gene Kimi yi ilk 5 e sokardim. Iyi bir pilot daima kendini belli eder.

Massa da onlardan biri. Ben Alonso nun abartildiginin yarisi kadar bile iyi bir pilot oldugunu kabul etmiyorum. Simdi diyeceksiniz adam sampiyon oldu. Evet oldu ama çok iyi bir pilot oldugu için degil. Renault un üstün basarisindan dolayi.

Eger klasmani ele alacak olursak 3 sene önce Schumy sampiyon, Barrchello 2. oldu. barrichello 2. olacak kadar iyi bir pilotmuydu. HAYIR. Ferrari sayesinde.

Benim yazimdada en iyi pilotlari siraladim. Ve her zamanada siralayabilirim. MASSA Alonso dan çok daha iyi bir pilot. Bu sezonda bunu herkes anlayacak.

(Massa yi 3. olarak yazmamla Ferrari ye transfer olmasi arasinda hiç bir iliski yktur...)

Çok sagol.Böyle yorumlar yazdigin için.Görüslerine saygiliyim.Bu tür yorumlari ne kadar da özlemisiz.smileys/smiley2.gif

Onur
05.01.2006, 20:39
Herkes kabul etti 11. takim Super Aguri onaylandi, resmi imzalar gelecek hafta !..

Gelecek hafta motorsporlarinin patronu FIA tarafindan Formula 1'in 11. takimi olarak açiklanacak Japon Super Aguri takimi gereken sartlario geçte olsa yerine getirdi ve diger F1 takimlari da Japon ekibinin F1'e katilmasini onayladi..

Uluslararasi Otomobil Federasyonu'nundan yepilan resmi açiklamada "Diger F1 takimlari Super Aguri'yi 2006'da yarismasi için kabul etti. Japon ekibinin önünde bir engel kalmadi" dendi..

Honda tarafindan desteklenen Super Aguri takimi ilk denemsinde yatiramadigi depozito sebebiyle basvuru tarihini atlamak ozrunda kalmisti.. Takimdan yapilan açiklamada gereken finansal destegin saglandigi ve gelecek hafta anlasmanin resmiyete kavusturulacagi belirtildi..

Motorsporlari dünyasinin yakindan tanidigi eski pilotlardan Aguri Suzuki'nin kurdugu ve yönettigi Super Aguri takimi 48 milyon dolar dopozito yatiracak..

Super Aguri takimi 1. pilot olarak BAR Takimi'nin eski pilotu Takuma Sato ile anlasmisti..

Super Aguri'nin 2. koltuguna oturmasi beklenen pilotlar arasinda ise Yuji Ide, Sakon Yamamoto ve Kosuke Matsuura yer aliyor..

2002'de Arrows'un çekilmesinden beri Formula 1'de 11 takim yer asmamisti..

gerçekefsane
15.01.2006, 17:28
F1, 2006 takim ve pilotlari !..

2005'te Renault ve Fernando Alonso zirveye otururken, Michael Schumacher ile birlikte Ferrari hayal kirikligi yasadi.. 2 aydan kisa bir süre kalan 2006 sezonu öncesi bir çok degisiklik yasandi.. 11 takimin yarisacagi 06 öncesi F1'e yeni yüzler de geldi !..
<H4 id=feature_author>15Ocak2006, 13:31</H4>

(Ajansspor Dis Haberler Servisi)

Renault Takimi

Pilotlar: Fernando Alonso ve Giancarlo Fisichella

McLaren Takimi

Pilotlar: Kimi Raikkonen ve Juan Pablo Montoya

Ferrari Takimi

Pilotlar: Michael Schumacher ve Felipe Massa

Panasonic Toyota Racing Takimi

Pilotlar: Jarno Trulli ve Ralf Schumacher

Williams F1 Takimi

Pilotlar: Mark Webber ve Nico Rosberg

Honda Takimi

Pilotlar: Jenson Button ve Rubens Barrichello

Red Bull Racing Takimi

Pilotlar: David Coulthard ve Christian Klien

BMW Takimi

Pilotlar: Nick Heidfeld ve Jacques Villeneuve

Midland F1 Takimi

Pilotlar: Tiago Monteiro ve Christijan Albers

Scuderia Toro Rosso Takimi

Pilotlar: Vitantonio Liuzzi ve Scott Speed

Super Aguri F1 Takimi

Pilotlar: Açiklanacak

ajansspor.com

CaMoKa
16.01.2006, 12:38
ve ve ve shumiz dönüyor hakkinda cikan iddaalara en iyi cevabi kendisi kokpitte bu sezon verecek sloganimiz KIRILMADIK REKOR KALMASIN

corleone
18.01.2006, 02:16
http://img70.imageshack.us/img70/4095/f2480ty.th.jpg (http://img70.imageshack.us/my.php?image=f2480ty.jpg)

iste ferrarimizin yeni aracinin ilk ve reklamsiz test fotosu, sabirsizlikla marti bekliyoruz, görülecek hesaplar var...Edited by: corleone

BURAK DOGU
18.01.2006, 10:42
degismez efsana MICHAEL SCHUMACHER

Onur
18.01.2006, 13:56
http://img70.imageshack.us/img70/4095/f2480ty.th.jpg (http://img70.imageshack.us/my.php?image=f2480ty.jpg)

iste ferrarimizin yeni aracinin ilk ve reklamsiz test fotosu, sabirsizlikla marti bekliyoruz, görülecek hesaplar var...

Dise DIS

Kana KAN

INTIKAM!!!

sheva
23.01.2006, 23:51
West Mclaren'in sponsorlugundan ayrilip da Orange geldikten sonraki hale bakin..Nerde o eski karizma arabamiz smileys/smiley19.gif

http://www.paddocktalk.com/news/html/images/f1/mclaren/06/test/Team%20McLaren%20Mercedes%20MP4-20%20in%20orange%20livery%20fr&#111;nt.jpg

kuzey_lee
24.01.2006, 00:01
West Mclaren'in sponsorlugundan ayrilip da Orange geldikten sonraki hale bakin..Nerde o eski karizma arabamiz smileys/smiley19.gif

kara simsek turuncu kit olmus he..tobe tobeeee :))))

not:büyük konusmamak lazim,yarin kirmiziyi degisirlerse kötü oluruz

Kaya
24.01.2006, 00:25
Hadi canim... Saka mi bu...

http://www.paddocktalk.com/news/html/images/f1/mclaren/06/test/Team%20McLaren%20Mercedes%20MP4-20%20in%20orange%20livery%20fr&#111;nt.jpg

İleli
24.01.2006, 01:47

abi bu gercek rengi ise kusura bakma ama

MUAHAUAAUHAHAUHAHUsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Oruç
24.01.2006, 12:51

Simdilik pek hos görünmüyor ama buna da alisiriz.Nelere alismadik ki?

http://www.ajansspor.com/haber/133116Edited by: thepatfhinder

sheva
24.01.2006, 12:53
Nasil alisilir yaf bu turuncu seye...Nerede o eski grili siyahli karizmatik mclaren arabalari?? vodafone olsa sponsor ferrari kirmizisi mi yapacakalr arabayi ?smileys/smiley19.gif Edited by: sheva

İleli
24.01.2006, 23:51
Iste yeni arabamiz FERRARI 248 F1

http://www.thescuderia.net/images/f2006launch.jpg

Gelenek devam ediiyor Marlboro Shell Kirmizi Renk smileys/smiley2.gif

sheva
25.01.2006, 01:14
smileys/smiley19.gif...turuncu yaaa turuncuu ressmen

Kaya
25.01.2006, 01:43
Dizayni bile baya degismis. Sadece renk degil...

sheva
25.01.2006, 01:57
bizimki mi sizin ki mi? ben laf edebilirim ama siz edemezsiniz mclarene smileys/smiley4.gif

Kaya
25.01.2006, 02:03
Sizinki sizinki :)

sheva
25.01.2006, 02:08
Cart kirmizi degil en azindan..Turuncu..smileys/smiley19.gif

corleone
25.01.2006, 16:07
sponsorluk iste degistiriveriyor arabanin rengini, daha önce de kirmizibeyazdi mc laren, sonra gri oldu, ama en yakismayani bu olmus bence, gri harbiden iyi gidiyordu mercedese, vodafone olayinin da yalan oldugu anlasildi böylelikle...

İleli
26.01.2006, 03:50
bu sene farrari arabasindaki tek degisiklik pilot numaralari...

Schumi 5 sene boyunca tasidigi 1 numarayi kaybetti bu sene 5 numarayi tasicak massa ise 6 numara!

Oruç
26.01.2006, 13:12
Kim yalan söylüyor???

Edited by: thepatfhinder

kuzey_lee
26.01.2006, 20:08
bana rengini söyle sana takimini söyliyim :D :D :D

corleone
26.01.2006, 21:23
Kim yalan söylüyor???

hemen alinma üstüne arkadasim, mazur gör cahilligimizi, ne bu sinir, neyse demek ki sonrakisene kirmizi olacak mercedes, akillica bir taktik, siyahtan turuncuya, sonra kirmiziya geçis, yoksa göz birden alisamaz renk degisimine...

Oruç
27.01.2006, 11:40
Yok üstüme alindigim falan yok.Burayi takip eden arkadaslar yanlis bilgilendirilmesin diye yazdim onu.Yok yaw sinirli degilim aksine çok neseliyim.Etraf kar,beyaz...smileys/smiley4.gif.Dogrudur siyahtan turuncuya geçmesinin asil nedeni 2007 de tamamiyla kirmizi olacak olmasidirsmileys/smiley4.gif

sheva
27.01.2006, 11:53
ingiliz gsm devi vodafone'la yillik 16 milyon dolara sponsorluk anlasmasi imzalayan bir formula bir takimidir bu mclaren ,geçmis olsun :) anlasma ocak 2007'den itibaren geçerli olacak.

vodafone mclaren mercedes'in ana sponsoru olacak ve takim bundan sonra resmi ad olarak ''vodafone mclaren mercedes''i kullanacak.

anlasma sayesinde, vodafone'un üçüncü nesil telefon agini kullanan cep telefonu kullanicilari da, yarislari telefonlarindan izleme sansina erisecek.

corleone
27.01.2006, 19:17
ingiliz gsm devi vodafone'la yillik 16 milyon dolara sponsorluk anlasmasi imzalayan bir formula bir takimidir bu mclaren ,geçmis olsun :)

400 milyon dolari yillik bütçe olarak ayiran takimlarin oldugu formula 1 de, 16 milyon dolara geçmis olsun demenin manasi, az gelmis oldugundan mi, yoksa diger takimlara geçmis olsun manasinda mi, eger ikincisiyse hakkaten komik, ama eger güleriz aglanacak halimize ise, o mclareni baglar tabi ki....

sheva
27.01.2006, 19:48
ingiliz gsm devi vodafone'la yillik 16 milyon dolara sponsorluk anlasmasi imzalayan bir formula bir takimidir bu mclaren ,geçmis olsun :)

400 milyon dolari yillik bütçe olarak ayiran takimlarin oldugu formula 1 de, 16 milyon dolara geçmis olsun demenin manasi, az gelmis oldugundan mi, yoksa diger takimlara geçmis olsun manasinda mi, eger ikincisiyse hakkaten komik, ama eger güleriz aglanacak halimize ise, o mclareni baglar tabi ki....

geçmis olsun sözlesmenin imzanlandigina inanmayan arkadas içndi.bu ne alinganliktir?

corleone
27.01.2006, 20:07

geçmis olsun sözlesmenin imzanlandigina inanmayan arkadas içndi.bu ne alinganliktir?

o arkadas ben oluyorum, inanmadigimdan degil 2007'de basladigini bilmedigimden olacak, kusura bakma, bir önceki sayfaya baksaydin keske, neyse sorun degil... yeni sponsorunuzla basarilar diliyorum, degisiklik iyidir, açar adami, ne demis ünlü bir söz yazari,

change? shit, i guess change is good for any of us, do your thing boy...

Kaya
27.01.2006, 22:38
Benim anlamadim bir sirketle anlasti diye takim neden rengini degistirir. Ferrari için böyle bisi mümkün degil. Seviyorum Ferrari'yi...

İleli
29.01.2006, 15:27
west macleren mercedes gitti, vodafone macleren mercedes geldi smileys/smiley4.gif

Bizimkide yillarca sadece Ferrarismileys/smiley4.gif

mercedes gibi bi markaya yakismiyor boyle west vodafone isimlerismileys/smiley4.gif

Kaya
30.01.2006, 04:21
Iste Williams FW28. Çok hos görünüyor...

http://www.turkiyef1.com/images/testing/bigs/1_williams_fw28_06.jpg

http://www.turkiyef1.com/images/testing/bigs/8_williams_fw28_06.jpg

http://www.turkiyef1.com/images/testing/bigs/13_williams_fw28_06.jpg

Kaya
30.01.2006, 04:32
Iste Ferrari. Söze gerek yok. Budur...

Ferrari 248 F1

http://www.turkiyef1.com/images/testing/bigs/3_ferrari_248f1.jpg

http://www.turkiyef1.com/images/testing/bigs/2_ferrari_248f1.jpg

http://www.turkiyef1.com/images/testing/bigs/13_ferrari_248f1_06.jpg

http://www.turkiyef1.com/images/testing/bigs/7_ferrari_248f1_06.jpg

http://www.turkiyef1.com/images/testing/bigs/16_ferrari_248f1_06.jpg

http://www.turkiyef1.com/images/testing/bigs/24_ferrari_248f1_06.jpg

Oruç
30.01.2006, 11:57
Williams'in geçen sezonki arabasi daha iyi gibiydi...

Kaya
30.01.2006, 16:28
Ne olarak iyiydi. Çok kötü bir performans sergiledi bence. Dizayn olarak diyosan buda çok güzel valla. Baya hosuma gitti.

selimberkan
30.01.2006, 16:46
Kimi Raikonen

David Coultard'a bu sezon basarilarsmileys/smiley32.gif

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

corleone
30.01.2006, 16:50
Iste Ferrari. Söze gerek yok. Budur...

Ferrari 248 F1

http://www.turkiyef1.com/images/testing/bigs/16_ferrari_248f1_06.jpg

iste ferrari, kendi pistinde tam bir aile gibi ve kesinlikle ferrari bir ailedir, taraftari vardir, dünyanin neresinde olursa olun yarisa gider, bayragiyla t-shirt'ü ile takimini yalniz birakmaz, 11 yildir yaris veya sampiyonluk kaybedince aglayan birçok pilot gördüm ama sampiyonluk kazanip aglayan bir tek ferrariyi ve schumiyi gördüm, iste bu yüzden schumi ve ferrari bugün efsane katina yükselmistir, formula-1 in gelmis geçmis en iyi pilotunu bu sene belki de son kez izleyecegiz, bunun farkinda olup izleyelim, çünki ilerde bununla gurur duyacagiz, ben f-1 in en basarili pilotunu canli izledim diyebilecegimden ötürü kendimi simdiden sansli hissediyorum....

Erbay
30.01.2006, 17:02
Frentzen birakali pek izlemiyorum f1 i.Schumacher bu sene birakir herhalde.Massanin ne isi var Ferraride.Neyse bana kalirsa kimse yarismasin diyecemsmileys/smiley4.gif

Onur
30.01.2006, 20:49
Frentzen birakali pek izlemiyorum f1 i.Schumacher bu sene birakir herhalde.Massanin ne isi var Ferraride.Neyse bana kalirsa kimse yarismasin diyecemsmileys/smiley4.gif

Massa konusunda sana katilmiyorum. Çünkü o Kimi'den sonra o koltuga yakisan 2. isim. kimi de seneye gelir.

sheva
31.01.2006, 13:05
bu tür takimlarim (bkz. ferrari) tanitimlarinin yapilmasina ben sahsen karsiyim göz zevki açisindan smileys/smiley17.gif

corleone
31.01.2006, 15:44
bu tür takimlarim (bkz. ferrari) tanitimlarinin yapilmasina ben sahsen karsiyim göz zevki açisindan smileys/smiley17.gif

ben de göz zevki açisindan senin yorum yapmana karsiyim ama sonuçta bu da herkesin hakki smileys/smiley17.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley2.gifsmileys/smiley9.gif

schumi
31.01.2006, 20:56

vallazevklerine karismam ama yinede bi göz kontrolü yaptirirsan faydasi olur..

Oruç
01.02.2006, 11:59
Ne olarak iyiydi. Çok kötü bir performans sergiledi bence. Dizayn olarak diyosan buda çok güzel valla. Baya hosuma gitti.

Dizayn olarak diyoruz tabii.

Onur
01.02.2006, 21:26

Arkadaslar ben yeni gördüm . Way be bir zamanlarin FERRARI den sonra en güzel arabisini ne hale getirmisler. Resmen taksi yapmislar yawwwhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

selimberkan
01.02.2006, 22:31
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Kaya
02.02.2006, 00:01
Taksi mi. Günün bomba açiklamasi. Ilahi abi ya güldürdün bizi...

chigannes
02.02.2006, 03:21
bu ne laaan böle arabami olur

hay gözünü sevdigimin ferrari kirmizisi gibisi var mi bee