PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Formula 1

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21

Samet Yildirim
26.07.2012, 19:42
Alonso inanilmaz..

Massada toparladi ama sansiz..

Sefa Murat Dokuz
27.07.2012, 02:56
Schumacher kırmızıda bırakmalı

61trabzonomer
27.07.2012, 11:12
D-drs geldiğinde eğer Mclaren geri düşmezse bu gelişime ayak uydurursa şuan ki hızıyla bişeyler yapabilir ben hamilton ve button dan umutluyum ama Alonso daki form mükemmele yakın o yüzden güzel yarışlar bizleri bekliyor diyebiliriz.

Onur sana katılmamak elde değil serhanın yorumlarıyla izlemek ayrı keyif hele teknik detaylara girince acayip hoşuma gidiyor şuanda ki gibi forumlardan öğrenmek zorunda kalmıyoruz lakin şöyle bir durum var izlemeden olmaz dostum RTL den azeri kanallardan ordan burdan izle bu sene çok değişken durumlar oluyor ve bunlar zevki artıyor,shuminin son yarışlarda rosberg üstünlüğü (hatta şu şansızlıkları olmasa çok daha iyi olurdu puan olarak ) raikonenin istikrarlı oluşu,alonsoyu konuşmuyorum bile, lastik olayı apayrı bir olay (yeni sert lastikler bakalım ne zaman gelir ) ,lotus un yeni D-Drs si ki ben bunu bekliyorum en çok çünkü teknik halini okudum hakketten bu adamlar deha diyorum bazen :D ....... izlemek için çok sebep sayabilirim ...

Neyse sonuç olarak güzel bir sezon ve heran herşey olabilir o yüzden haydi f1 izlemeye :)

onur-ts
27.07.2012, 11:39
D-drs geldiğinde eğer Mclaren geri düşmezse bu gelişime ayak uydurursa şuan ki hızıyla bişeyler yapabilir ben hamilton ve button dan umutluyum ama Alonso daki form mükemmele yakın o yüzden güzel yarışlar bizleri bekliyor diyebiliriz.

Onur sana katılmamak elde değil serhanın yorumlarıyla izlemek ayrı keyif hele teknik detaylara girince acayip hoşuma gidiyor şuanda ki gibi forumlardan öğrenmek zorunda kalmıyoruz lakin şöyle bir durum var izlemeden olmaz dostum RTL den azeri kanallardan ordan burdan izle bu sene çok değişken durumlar oluyor ve bunlar zevki artıyor,shuminin son yarışlarda rosberg üstünlüğü (hatta şu şansızlıkları olmasa çok daha iyi olurdu puan olarak ) raikonenin istikrarlı oluşu,alonsoyu konuşmuyorum bile, lastik olayı apayrı bir olay (yeni sert lastikler bakalım ne zaman gelir ) ,lotus un yeni D-Drs si ki ben bunu bekliyorum en çok çünkü teknik halini okudum hakketten bu adamlar deha diyorum bazen :D ....... izlemek için çok sebep sayabilirim ...

Neyse sonuç olarak güzel bir sezon ve heran herşey olabilir o yüzden haydi f1 izlemeye :)

evet güzel sezon oluyo.kaçırmamak için çok uğraştım da bi çözüm üretemedim.rtl uyduda yok galiba.azeri idman tv var onu da uyduda frekansını girdim arattım çıkmadı.internetten kota sorunu var.formula 1 sever olmak bu ülkede ayrı bi dert.istanbulpark varken trt az da olsa ilgi gösterdi.ama piste ve F1e yatırım bizim ülkemizde hiç olmadı desek yeridir.pist yapmışsın işletmesi sende değil, taraftar çekemiyorsun, başka spora aday olamıyorsun, kenan sofuoğlunun yarışını, motogpyi vs alacak yetkin yok.sonra neymiş bernie ecclestone fiyat arttırmış yarışı bırakıyoruz.senin sözleşmen baştan hatalı.ülkede f1 taraftarı desen o da yok.haliyle TRT veya açık bi kanal bunu yayınlamıyor, olan bize oluyor.dünyada milyonlarca insanın izlediği bi yarış bizde yayınlanmaz ama bilmem nerenin rodeo yarışları, golf vs çok izleyeni varmış gibi spor kanallarımızda boy gösterir.

F1 teknolojinin zirvesidir.o yüzden önemlidir de.reklam, yatırım açısından çok önemlidir.anlamaz bizim yönetenlerimiz bunu.şikeli futbolları daha çok insan daha çok çıkar tabi.senin kenan sofuoğlun var ona bile sahip çıkmayan bi ülkede F1 izlemeyi beklemek lüks olur tabi suç bende...

fazla doluyum F1 konusunda :)

Oruç
28.07.2012, 17:09
Beklendiği gibi kuru zeminde Hamilton polü aldı Macaristan'da.

Yağmur yağmazsa yarışı kazanması yüksek ihtimal. Şampiyonluk için mutlaka kazanmalı yarın.

61trabzonomer
28.07.2012, 17:44
double bile gelebilir Mclaren çok hızlı,button çok agresif olmalı çünkü geçiş yapmak kolay değil macaristanda, yağmur alehine olur Mclaren ın.

Ahmet Demir
28.07.2012, 20:56
Hamilton'dan galibiyet bekliyoruz artık, inşallah şanssızlık yaşamaz kendisi de hata yapmaz ve pole pozisyonunu yarış galibiyetiyle süsler.

61trabzonomer
29.07.2012, 01:03
Hamiltonda lastik yada mekanik bir problem olmadıkça yarışda geçilmesi çok zor, hafta sonu hergün herkesden 0,5 saniye daha iyiydi onun için rahat olun , haa yağmur işleri değiştirebiliir dahaden yağmur ayarlarında iyi değiliz :) Önemli olan button ın performansı o araçla 2.liği zorlamalı...

bekliyorum seni D-DRS :)

Sefa Murat Dokuz
29.07.2012, 03:33
Sıralamdaki hız ile yarış içindeki taktik ve aynı hızı yakalama her zaman aynı olmayabilir. Ferrari şu an en hızlı 4.araç gibi gözüküyor bana göre Lotus ve Red Bull çok daha hızlı. Massa da gelişim var. Alonso'dan startta süpriz bekliyorum. Mc Laren'in double yapabileceğine inanmıyorum açıkcası. Alonso bu araçla şampiyonluğu başarırsa saygım sonsuz derecede artacak.

61trabzonomer
29.07.2012, 13:46
hazırız dimi :) yarışı kaçırmayın hee :) 1 saat falan kaldı :) 1.hamilton olacak inş.

onur-ts
29.07.2012, 14:19
.....................

61trabzonomer
29.07.2012, 16:44
Hamilton kazandı :)

Oruç
29.07.2012, 17:03
Sorunsuz bir şekilde Lewis galibiyeti almış oldu.

61trabzonomer
29.07.2012, 17:09
ama günün 1 numarası bence Kimi Raikkonen ve takım olarakta Lotus :) bizim button u takım yedi berbat bi stratejiydi

Samet Yildirim
30.07.2012, 00:35
Alonso zararli cikmadi...

Sanirim otomobil piste uygun degildi...

61trabzonomer
30.07.2012, 12:30
Alonso zararli cikmadi...

Sanirim otomobil piste uygun degildi...

Alonso zararlı çıkmadıya aynen katılıyorum farkı açtı,bence çok memnundur bu sonuçtan

yalnız araç pistte uygun falan değil olay lotus ile mclaren çok hızlıydı yapacak bişey yok eğer bu verilen tatil arasında veriler değerlendirilip bir gelişim sağlanamazsa belçikadada buna benzer bir durum olur, ama şampiyonlukta alonso 1 adım önde herkesden çünkü 2.ile 40 puan var şimdiden,

Vettel ve Hamilton şuan zorlayabilcek adaylar,

İnş Raikonen yarış kazanmaya başlıyacak o zaman daha güzel yarışlar olacak.

Forza Lotus, ve Force india :D

Bekliyorum seni D-DRS :)

Samet Yildirim
30.07.2012, 13:49
Alonso zararlı çıkmadıya aynen katılıyorum farkı açtı,bence çok memnundur bu sonuçtan

yalnız araç pistte uygun falan değil olay lotus ile mclaren çok hızlıydı yapacak bişey yok eğer bu verilen tatil arasında veriler değerlendirilip bir gelişim sağlanamazsa belçikadada buna benzer bir durum olur, ama şampiyonlukta alonso 1 adım önde herkesden çünkü 2.ile 40 puan var şimdiden,

Vettel ve Hamilton şuan zorlayabilcek adaylar,

İnş Raikonen yarış kazanmaya başlıyacak o zaman daha güzel yarışlar olacak.

Forza Lotus, ve Force india :D

Bekliyorum seni D-DRS :)
Ferrari baya toparladi artik belli yola girdiler...Bu yoldan giderek ilerleme olacakdir..

Dominicali de zaten buna yakin seyler söyledi...

61trabzonomer
05.09.2012, 11:07
Spa ya şimdi yorum yapacam ama hiç beklediğim gibi bi yarış olmadı gro sağolsun :@ dakka bir gol 1 ,2 süper adam gitti zaten onlar heyecan katıyodu en fazla , son senelerde izlediğim en kötü spa yarışı oldu:S button kazandı ama zevk alamadım şahsen.

Açık bir şekilde Mclaren bir adım önce ilerleyen yarışlar ne olur bilmem ama monza ve spa aynı tarzda pistler(hızlı) dolayısyla benzer bir sonuç çıkabilir,Mclaren Lotus redbull ve Alonso arası bişeyler olur.

Lotus yine denemeyecek D-DRS yi :( aslında 2 süper pist daha doğrusu drs için en iyi 2 pisti kaçırdılar ama yinede yapılsa erkenden tur başına 0,5-0,8 saniye kazanır lotus ,Mclaren ı bile geçebilir, hissediyorum Kimi yakında kazanacak :) bir yarışda değil hee..

kısacası yorum yapılamayacak kadar kötü bir spa geçti :S daha kötü yarışlarda oldu sene içinde ama spa monza gibi pistlerden insan daha çok atraksion bekliyor :D

kalın sağlıcakla..

onur-ts
05.09.2012, 22:01
Spa'dan sonra bişe yazasım gelmemişti benim de.yaz arasını bekle ekranın karşısına geç.MAL starttan önce kalksın, GRO gene bi kalkış olayına imza atsın sonra boş boş izle button'ın birinciliğini.bişe değil fark 20ye indi.hep diyorum şu vettel 2 sefer aracının aşırı iyi olmasıyla gitti şampiyon oldu.şimdi gene bi şansla farkı 20ye indirdi.ama boşa umutlanmasın bu sene gerçek pilotların senesi.

61trabzonomer
07.09.2012, 18:07
hadi bu yarışı kaçırmayın monza daha güzel olacak :)

Ferrari evinde ,Mclaren formda Raikonen formda güzel yarış olacak inş.

yarış pazar günü ...

MDanışmaz
07.09.2012, 18:37
Favorilerin kaza yapmadığı bol çekişmeli bir yarış izleriz umarım..

61trabzonomer
07.09.2012, 20:14
Bu sefer kaza falan olmaz adamlar çok temkinli demeçlerde ayrıca monzadaki ilk viraj dar ama oraya gelene kadar çok uzun düzlük var herkes yerini az çok belli ediyor o yüzden spa kadar tehlikeli değil lakin içeri dalayım derken arabaya dalan olursa o ayrı :D bu d-smart olayı seyirci sayısını iyiden iyiye düşürdü kimse ilgilenmiyor artık :S

61trabzonomer
08.09.2012, 17:08
1 ve 2 başlayacaz vira bismillah :)

onur-ts
10.09.2012, 12:19
nerde red bull nerde vettel.nerdesiniz göremiyorum pistlerde!
ferrari az ortalama bir araç yapınca Alonso faktörüyle silip attı redbull ve vettel toylarını ya bu sene en çok ona seviniyorum.bu sene üçlüyecez ALO :)
bide şu massa yerine sergio perez gelse ne isterim.Hamilton da mutsuz galiba mclarende.güzel bir sezon ileriliyor F1 adına.

61trabzonomer
10.09.2012, 15:31
ferrari ortalama bi araç değil ki onur ne zaman ki yeni egsoz tasarımından vazgeçtiler eskiye döndüler toparladılar yeni ön kanatta gelince iyiden iyiye toparlandı + he alonso faktörü ayrı bişey ama ferrari şuan en iyi 2.paket bence,

redbull bu yarışda 2 aracında motorlarını çok zorladı bu motorları daha kullanacaklar önümüzdeki yarışlarda motor sorunuyla giderlerse hiç şaşırmam.

Hamilton Mclaren dan ayrılması kolay iş değil, o Mclaren taraftarı aynı zamanda 12 yıldır besliyor Mclaren Hamiltonu az bir süre değil, hiyanet etmez kolayına.. (Adamın orjinal kupalarını verseler olay çözülcekde neyse :) )

Lotus ile İNDİA :) inşallah daha ileri giderler, Kimi Raikonenin yarış kazanmasını istiyorum inş olacakta, bide şu yeni D-drs yi deneseler artık, gerçi ön kanatda artık D-drs ile etkilencek o ince ayarı yapmak çok zor olacak inş + şeklinde etki eder ama ayarlama çok zor sade arka kanadı açmakla çalışmıyor yeni D-drs ön kanadın aerodinamiğinide çok etkileyecek. ama süper bir zeka ürünü..

Eğer bu Mclaren ve Ferrari yükselişi devam ederse hem markalar hemde sürücüler klasmanında 3-4 yarış sonra süper çekişme olacak.

F1 izlemeye devam edelim :)

Kereşenli
10.09.2012, 16:31
Hamilton'u McLaren'dan başka bir takımda hayal edemiyorum.

Monza'daki yarış her sene olduğu gibi çok güzeldi. Alonso'nun 10. sıradan 3. sıraya yükselişi, Pérez'in müthiş performansı, Red Bull araçlarının başarısızlığı, Button'un yarış dışı kalması vesaire. Yanlış hatırlamıyorsam Avrupa'daki son yarıştı, bakalım Ferrari'nin performansı bundan sonra nasıl olacak.

Samet Yildirim
10.09.2012, 19:53
Alonso inanilmazdi...
Massa iyi yaris cikardir...

Alonso siralama turlarinda problem yasamasaydi birinci olabilirdi.

Hafta sonu en hizli aracti...

Perez müthis adam...Massa son yaristaki gibi dvm etmeli yoksa isi zor Perezi görebiliriz yeni sezonda..

Hamza Yilmaz
22.09.2012, 03:26
Alman basininda Mercedes-Hamilton transferi ciddi ciddi dillendirmeye baslandi. Schumi ile pazarliklari durdurmuslar. Hamiltonun durumuna göre Schumi ile devam edip etmeme karari alacaklarmis. Hamilton transferi olursa Schumi'ye menejerlik teklif edeceklermis. Hatta Peter Sauber Schumi yi hemen alirim diye demec vermis. Sahsen Hamiltonun Mclarenden gidecegini tahmin etmiyorum. Muhtemelen daha iyi kontrat icin Mercedes kozunu oynuyor.

Mercedesin sorunu pilotlar degil ki. Arac hizli degil. Üstelik Schumi 5 defa mekanik problemler yüzünden yaris disi kaldi ki o yarislari tamamlasaydi Rosbergin seviyesinde olacakti puan olarak. Zaten 6 yaristir Rosbrtge bariz üstünlük kurmus vaziyette.

Ayrica Mercedes yetkilileri gecen hafta Ross Brawn ile toplanti yapip hesap sormuslar. Hatta formula 1den ayrilmayi bile tartismislar ki devam etme karari almislar sonra.

Murat SİSMAN
22.09.2012, 14:19
eskisi kadar izleyemiyorum.şuan olarak pist çevresindeki amatör yarışları izlemek daha keyif verici :) formula 1 barrichello ralf montoya hakinen vs vs o zamanlar çok izlerdim.

MDanışmaz
28.09.2012, 15:39
Hamilton Mercedes'le anlaşmış..Mclaren'e de Perez gelmiş..Ferrari ile adı çok sık anılıyordu genç potansiyelli bir pilot bakalım seneye daha çok çekişme yaşanabilir..

Hamza Yilmaz
28.09.2012, 21:12
Hamilton neyin kafasini yasiyor anlamiyorum. Mercedesle sampiyon olacagini mi saniyor. Almanlar bile o araca Müllcedes(müll=cöp) diyor.

Money talks. Üc yil icinde 75 mio euro alacakmis.

Schumi icin üzüldüm. Aracin yetersizligi kendisine gercek performansini gösterme firsati vermedi bence. Schumi-Ferrari isbirligini tekrar görmek isterdim Massanin yerine.

61trabzonomer
29.09.2012, 00:07
soğuyorum f1 den, Raikonen gelsin bize :@

Kereşenli
29.09.2012, 02:41
Hamilton'un kararını anlayışla karşılıyorum ama Ferrari'nin öküzlüğünü henüz anlamış değilim. Yıllardır dökülen Massa'yı destekleyelim diye Ferrari Driver Academy üyesi olan Pérez'i en büyük rakibine kaptıyorsun. Ne yapmaya çalışıyorsunuz, vizyonunuz ne anlamıyorum. Gelecek sezon da Massa'yı izlemek zorunda kalacaksak bir daha Ferrari'yi desteklemem. Bir zamanların en büyük takımı Ferrari şimdilerdeyle amatörler tarafından yönetiliyor. Massa'yla uzaktan akraba galiba Domenicali, yoksa bu kadar kötü performansı kimse dayanamazdı.

Jean Todt'u, Ross Brawn'ı özledik be.

onur-ts
29.09.2012, 13:36
Hamilton'un kararını anlayışla karşılıyorum ama Ferrari'nin öküzlüğünü henüz anlamış değilim. Yıllardır dökülen Massa'yı destekleyelim diye Ferrari Driver Academy üyesi olan Pérez'i en büyük rakibine kaptıyorsun. Ne yapmaya çalışıyorsunuz, vizyonunuz ne anlamıyorum. Gelecek sezon da Massa'yı izlemek zorunda kalacaksak bir daha Ferrari'yi desteklemem. Bir zamanların en büyük takımı Ferrari şimdilerdeyle amatörler tarafından yönetiliyor. Massa'yla uzaktan akraba galiba Domenicali, yoksa bu kadar kötü performansı kimse dayanamazdı.

Jean Todt'u, Ross Brawn'ı özledik be.

perezin kaptırılmasına farklı bir açıdan bakmak gerektiğini düşünüyorum.massasın 2013 için sözleşmesi var.onunla sözleşme muhtemelen uzatılmayacak.2014te ise Alonsonun yanına Vettel geçecek.ki bu dedikodular da yavaş yavaş söylenmeye başlandı.ve bir gerçektir ki dedikoduların gerçekleştiği bir arenadır F1.yani ferrari vettel için perezden feragat etti.
dün de Serhan Acar buna dikkat çekti yazısında.padokta ve takımlarla ilişkileri olan birinin buna dikkat çekmesi de olasılığı güçlendiriyor.
massa konusunda da haklısın adamın nasıl bir torpili varmış ki yıllardır orda anlamış değilim.massanın soyunu ve ferrari ile ekonomik bir bağlantısı olup olmadığını araştırmak geliyor içimden boş bi vakitte :)

Samet Yildirim
29.09.2012, 16:47
Hamilton mercedese....Perez mclarene gecmesi...

Baya hareketli...

Alonso-Massa devam edecek gibi görünüyor...

Ferrari yillardir ayri bir politika izliyor...Italyanlar herzaman birtane lider isterler onun pesinden giderler...Alonso gibi lider varken ona sadece bir "Yardimci" isterler....Massa ise bu gözle bakiliyor...

Örnegin ferrari hic bir zaman alonso-hamilton gibi iki lider sürücü yan yana getirmez...

Kereşenli
30.09.2012, 02:54
perezin kaptırılmasına farklı bir açıdan bakmak gerektiğini düşünüyorum.massasın 2013 için sözleşmesi var.onunla sözleşme muhtemelen uzatılmayacak.2014te ise Alonsonun yanına Vettel geçecek.ki bu dedikodular da yavaş yavaş söylenmeye başlandı.ve bir gerçektir ki dedikoduların gerçekleştiği bir arenadır F1.yani ferrari vettel için perezden feragat etti.
dün de Serhan Acar buna dikkat çekti yazısında.padokta ve takımlarla ilişkileri olan birinin buna dikkat çekmesi de olasılığı güçlendiriyor.
massa konusunda da haklısın adamın nasıl bir torpili varmış ki yıllardır orda anlamış değilim.massanın soyunu ve ferrari ile ekonomik bir bağlantısı olup olmadığını araştırmak geliyor içimden boş bi vakitte :)

İnşallah dediğin gibi olur da Pérez'den Vettel için vazgeçmişlerdir.

Ama, iki hafta önce Alonso'nun Pérez'i kendine rakip gördüğü için Ferrari'ye gelmesini istemediği dedikoduları dolanıyordu ortalıkta, Pérez gibi bir çaylağı istemeyen Alonso, 2 kez Dünya şampiyonu olmuş, ve bu sezon da en büyük rakiplerinden biri olan Vettel'i takım arkadaşı olarak ister mi?

Ayrıca Ferrari 2013'de de Massa'yla devam edecekse, takımlar şampiyonasından umudunu kesmiş olacak gibi görünüyor. Bütün umutları Alonso'nun kişisel şampiyonluğu olacak.

Sefa Murat Dokuz
01.10.2012, 12:35
Çelişki değil mi bu ?
Ferrari her zaman lider bir pilot ve arkasında bir yardımcı istiyorsa.
Vettel Alonsonun arkasında yardımcı pilot olur mu :D gülerim sadece buna.
Ben Vettel'in Red Bull'dan ayrılacağını pek düşünmüyorum. Massanın da sezon sonuna kadar performansı halen daha önemli. Kalan yarışlardan bir kaç podyum alırsa kalır yoksa sezon sonu gidecektir. Ben Alonso Raikkonen ikilisini tercih ederim ilk etapta. Tabiki Vettel e hiç bir tifosinin hayır demeye lüksü yok.

Samet Yildirim
01.10.2012, 19:33
Çelişki değil mi bu ?
Ferrari her zaman lider bir pilot ve arkasında bir yardımcı istiyorsa.
Vettel Alonsonun arkasında yardımcı pilot olur mu :D gülerim sadece buna.
Ben Vettel'in Red Bull'dan ayrılacağını pek düşünmüyorum. Massanın da sezon sonuna kadar performansı halen daha önemli. Kalan yarışlardan bir kaç podyum alırsa kalır yoksa sezon sonu gidecektir. Ben Alonso Raikkonen ikilisini tercih ederim ilk etapta. Tabiki Vettel e hiç bir tifosinin hayır demeye lüksü yok.

Ferrari Alonso ile Vetteli yan yana getirsin kendimi küprüden asaga atarim... :)

Schumacher-Eddy Irvine
Schumacher-Barichello
Alonso-Massa...

Daima bir lider ve yaninda yardimci...

Sefa Murat Dokuz
05.10.2012, 02:11
Schumacher bıraktı. Yine üzüldüm. Kalan yarışlarda galibiyet almasını herşeyden çok istiyorum. Alonso'nun şampiyonluğu kadar en az.

61_Lazzzo_11
05.10.2012, 02:43
Ulan hami yaktin bizi be. Mclaren gibi takimdan ayrilinirmi hemde mercedes icin. Adam resmen parayi secti. Perez geldi diye sevindim ama 5 senedir hayran oldugum adam gitti :(:(

Sefa Murat Dokuz
05.10.2012, 02:54
Ulan hami yaktin bizi be. Mclaren gibi takimdan ayrilinirmi hemde mercedes icin. Adam resmen parayi secti. Perez geldi diye sevindim ama 5 senedir hayran oldugum adam gitti :(:(

McLaren'in teklifi Mercedes'den daha iyi olduğu söyleniyor. F1 pilotları içindeki en yüksek ücreti vermişler elden geleni yapmışlar ama Lewis McLaren'i istemiyor. En hızlı aracı yapmak başarı garantisi değil. Hamilton 1. 2. giderken yarış dışı kalmaktan bıktı. Daha sınırlı ama istikrarlı bir araçla şampiyon olabileceğini düşünüyor. Alonso kaç yıldır en hızlı araçta değil ama her sene Lewis'in önünde kaza hariç yarış dışı kalmadı gibi birşey. Lewis kendi ile alakasız teknik sebeplerden çok canı yandı kendi kendini de yaktığı oldu ama McLaren'in Raikkonen döneminde de çok sık olan mekanik problemleri aşamaması dayanıklılık problemi sürücülerin canına tak etmiş gibi. Hamilton bence parayı seçmedi. Hamilton'a Mercedes iyi araç verirse çok iyi işler çıkaracaktır.

61_Lazzzo_11
05.10.2012, 13:14
McLaren'in teklifi Mercedes'den daha iyi olduğu söyleniyor. F1 pilotları içindeki en yüksek ücreti vermişler elden geleni yapmışlar ama Lewis McLaren'i istemiyor. En hızlı aracı yapmak başarı garantisi değil. Hamilton 1. 2. giderken yarış dışı kalmaktan bıktı. Daha sınırlı ama istikrarlı bir araçla şampiyon olabileceğini düşünüyor. Alonso kaç yıldır en hızlı araçta değil ama her sene Lewis'in önünde kaza hariç yarış dışı kalmadı gibi birşey. Lewis kendi ile alakasız teknik sebeplerden çok canı yandı kendi kendini de yaktığı oldu ama McLaren'in Raikkonen döneminde de çok sık olan mekanik problemleri aşamaması dayanıklılık problemi sürücülerin canına tak etmiş gibi. Hamilton bence parayı seçmedi. Hamilton'a Mercedes iyi araç verirse çok iyi işler çıkaracaktır.
ne yani, mercedes bu yönde daha mi iyi diyorsun :) zavalli schumi yi gördünmü bu sene. adamin her 2. yarista teknik problemi oluyor. benim bildigim kadariyla sponsor ile alakali. hem 3 sene icin adama 75m euro veriyorlar. birde sponsor paralari ile 100m dan fazla eder. sky tv de duymustum. mclaren gibi bir takimi ancak para icin birakirsin zaten. mercedes in ne yaptigi belli degil.

Kereşenli
05.10.2012, 18:11
Mercedes'in McLaren'dan iyi araç hazırlayacağını düşünmüyorum. Kesinlikle parayı seçti Hamilton. Ama McLaren taraftarı üzülmesin, gelecek sezon Button ve Perez'le çok can yakarlar. Biz Massa'ya bağlı olduğumuz için iddialı konuşamıyorum, takımlar klasmanında Massa'yla hiçbir zaman şampiyon olamayacağız.

Schumi'nin ayrılması kötü oldu. Benim için her zaman Ferrari efsanesi olarak kalacak.

Sefa Murat Dokuz
06.10.2012, 03:55
ne yani, mercedes bu yönde daha mi iyi diyorsun :) zavalli schumi yi gördünmü bu sene. adamin her 2. yarista teknik problemi oluyor. benim bildigim kadariyla sponsor ile alakali. hem 3 sene icin adama 75m euro veriyorlar. birde sponsor paralari ile 100m dan fazla eder. sky tv de duymustum. mclaren gibi bir takimi ancak para icin birakirsin zaten. mercedes in ne yaptigi belli degil.

Prost Senna Alonso Raikkonen hepsi McLaren'i bıraktı. Mercedes'in dayanıklılık konusunda McLaren'den daha iyi olduğunu düşünüyorum ama çok büyük fark yok aralarında. İkiside Mercedes motoru zaten ama McLaren'in bu kalıtsal bir hastalık gibi yakasını en iyi olduğu sezonlarda bile bırakmıyor. Mercedes ve Brawn Button'ı şampiyon yaptıkları gibi Hamilton'a da dayanıklı bir araç tasarlayabileceklerini düşünüyorum. McLaren'in tek derdi en hızlı olmak McLaren'dekilerin bu konuda herkesten çok canı yandı. Herkes Kimi'ye zamanında aracı fazla zorluyor diyordu ama Kimi Ferrari'ye geçince benzer sorunları hemen hemen minumum seviyede yaşadı. Schumacher'in başına gelenler resmen çölde kutup ayısı hikayesi olmayacak herşey başına geldi. Rosberg de bunlar olmuyor. Schumacher gerçekten çok şansızdı. McLaren'den her ayrılan büyük pilot başarılı oldu bana göre Hamilton'a da yarayacak bu değişim. Keyif almak yarışçı için çok önemli, Hamilton daha zayıf ama daha dayanıklı ve gelişimini kendisi sağlayacağı bir aracı seçti bana kalırsa.

61trabzonomer
06.10.2012, 11:06
giden gider çok konuşmaya gerek yok kimi de zamanında bırakmıştı bizi, biz takımı seviyoruz gerisi bahane yolu açık olsun olur böyle şeyler profosyenelce yaklaşmış olabilir :)

Japon yada redbull 1 ve 2 olarak başlayacak.

Sıralama turları beklenildiği gibi olmuş.

Yarışda favori redbull lakin dayanıklılık problemi yaşayacaklarını düşünüyorum.

Button cezadan sonra hamiltonla beraber yükselir gibime geliyor.

sevmem suzukayı ama inş güzel yarış olur.

YARIŞ 9 da saat 15 de olduğunu düşünüp kaçırmayın. İyi seyirler.

Kereşenli
06.10.2012, 15:18
İzleyemedim sıralama turlarını, ama Alonso baya geride kalmış. Vettel aradaki puan farkını kapatabilir. Her şey Alonso'nun performansına bağlı, iyi bir başlangıçla 3. olabilir. Vettel için kolay bir yarış olacaktır.

Samet Yildirim
06.10.2012, 15:33
Alonso aciklamasina gerek araba 1 saniye geride diyor...Araba icin yeni parcalar eklemeliyiz bunlar da uymali diyor...

Dominicali hayde araba daha hizli olmali...

61trabzonomer
07.10.2012, 11:50
Mclaren için olabilecek en iyi sonuçtu, kobayaşicipe :) tebrikler evinde podyumda olmak ayrı bir duygu olsa gerek. Start hariç sıkıcıydı, klasik suzuka işte :S

Sefa Murat Dokuz
07.10.2012, 12:50
Alonso'ya yazık oldu. Tamamen şansızlık. Alonso ipi göğüsler.

canim TS
07.10.2012, 16:30
Yazik oldu Alonso icin gercekten. Bence bu sene en iyi sürücü Alonso.

Bu ücüncü olacak, 2007 de hamilton len bir puan dan kacirdi Sampiyonlugu. 2010 de Vettele kaptirdi. Ve bu sene farkli öndeyken 4 puana indi. Vettel iyi sürücü. Red Bull böyle devam eder diye düsünüyorum. Ferrari dayanikli ama istedigi hiz yok . Siralama turunda istedigini cikaramiyor Alonso. Bakalim artik.
Vettel ücüncü Sampiyonluguna yaklasiyor.

Oruç
07.10.2012, 19:51
Bu saatten sonra Vettel affetmez.

Samet Yildirim
08.10.2012, 20:17
Alonso elenmesi kötü oldu...
Arabanin performansi arttirilmali...

Massa iyi yaris cikardi tebrik etmek lazim...

61trabzonomer
13.10.2012, 11:08
g.kore grand prix var bu hafta he yarış yok sanmayın :)

redbull yine götürecek gibi vettel alonso yarışında vettel 1 adım önde görünüyor.

iyi seyirler.

Sefa Murat Dokuz
13.10.2012, 11:38
Alonso bu hafta sonu çok daha güçlü gözüktü antremanlarda ve sıralamada. Alonso stratta Vetteli geçer ;)

canim TS
14.10.2012, 11:55
Vettel kazandi. Ve ücüncü Sampiyonlugunu alacak gibi. Red Bulla ne oldu böyle bir anda. Adamlar calisti etti ve Vettel üc yaris üst üste kazandi.
Bakalim Ferrari ne yapacak. Alonso yine ikinci olacak bu gidisle. Gönlüm Alonsodan yana.

Samet Yildirim
14.10.2012, 12:21
Hersey acik Redbull araci su an önde ama Formula 1 bur heran hersey olabilir.

Alonso-Massa iyi yaris cikardilar...Aslinda Massa daha hizliydi.

Hayde Sampiyon Alonso...Hayde Dominicali biraz performansi artmali Aracin...

Oruç
14.10.2012, 14:03
Massa yine takım emrine tosladı. Daha önce de dedim Vettel bırakmaz bu saatten sonra.

Sefa Murat Dokuz
14.10.2012, 16:17
Amerika ve Brezilya'yı Ferrari domine eder. Hindistan ve Abu Dabi'den birinde Alonso Vettel'in önünde olursa. Şampiyon olacaktır. Alonso bu kadar yakınken kolay bırakmaz.

İlker Akçay
15.10.2012, 13:16
Vettel 2014'te Ferrari'de :)

Schumi gittiğinden beri hayalim Vettel'i Ferrari'de görmekti..Biraz geç olsa da sonunda gerçekleşecek..

onur-ts
21.10.2012, 00:34
acayip itici geliyorsun bana vettel. redbull olmasa koca bir hiç, formula 1 in en balon pilotu.ama işte araç var prim yaptırıyor bunun gibilere.bana vettelin pole veya 2.sıradan daha geride başlayıp kazandığı bir grand prix gösterin tamam diyecem.pilot diyecem.ama yok işte yok.araç +1 snye olacak pole başlayacak, takım emri devrede olacak webberi engelleyecek ondan sonra vettel yarış kazanmış auvvv.geçiniz.

ha bir de vettel boşa ümitlenmesin alonso sana bırakmaz meydanı!

Sefa Murat Dokuz
26.10.2012, 18:09
1.ve 2. Antremanları Vettel lider kapattı.
Alonso ilk antremanda 0.4 , ikinci antremanda 0.5 yavaş kaldı Vettel'e göre.
Ancak pistteki diğer pilot ve araçlara bakılınca Alonso dışında hiçbir pilot RBR'leri zorlayabilecek potansiyelde gözükmüyor. Aslında Ferraride RBR seviyesinde değil çok açık ama Alonso inanılmaz sürüyor. 1.26'yı alonso dışında ve Rbr ler hariç hiçbiri göremedi henüz.

Samet Yildirim
27.10.2012, 00:45
Massa sanirim daha cok yaris icin otomobilini hazirliyor.

Alonso ilk 1-2 siraya girmeye mecbur. Massa da ilerde bi yerde olmali..

MDanışmaz
27.10.2012, 13:31
Vettel sıralamalarda almış ilk sırayı ilk cep Redbull'un Ferrari 5,6 başlayacak Vettel three-peat e doğru gidiyor bakalım Alonso için tek umut Vettel'in yarış dışı kalması olacaktır..

onur-ts
27.10.2012, 16:39
Alonso bugün yaptığı açıklamada, "şampiyonada sadece vettel'le değil, asıl adrian newey'le savaşıyorum" dedi.çok da doğru dedi.rakip vettel değil ki, Newey'in tasarladığı araç.ilk sıra redbull, ikinci sıra mclaren, üçüncü sıra ferrari ikilileriyle yarış başlayacak.bakalım neler olur yarın

Samet Yildirim
28.10.2012, 01:16
Ferrari isi zor görünüyor.

Sefa Murat Dokuz
28.10.2012, 03:51
Pist karakterleri açısından hindistan'dan sonra Kalan 3 yarışta dengeler değişiyor. Redd Bull bu ezici üstünlüğünü uzak doğu dönüşü büyük oranda yitirir. Özellikle Abd ve Brezilya'da Ferrari öne zaten çıkar.
Brezilya'da son 10 yılda Ferrari 5 kere kazandı.
Amerikada 2000-2007 arası yapılan 8 yarışın 6'sını Ferrari pilotları kazandı. 2007 den sonra ilk kez Abd grand prix yarışılacak.
Alonso yarın ve abu dabide 2.olabilirse şampiyonluğu garantiler. Büyük konuşuyorum :)

Sefa Murat Dokuz
28.10.2012, 11:40
Startın ardından Alonso startta pozisyon kazanamsada hemen ardından Hamilton ve Button'ı geçti. 3.sıraya yerleşti. Çekilin yoldan geliyor kaptan :D

onur-ts
28.10.2012, 11:47
3 turda mclareni hallettik.sırada adrian newey var.bırakma Alonso!

Veysel
28.10.2012, 11:50
Link varmı beyler izleyelim.

onur-ts
28.10.2012, 11:55
........................

Sefa Murat Dokuz
28.10.2012, 12:45
Alonso red Bull'lardan yavaş değil ama çok büyük bir çaba harcıyor aynı ritmi yakalamak için. Webber ile farkı tekrar kapattı. Bu sefer geçecek. Yarış öncesi dediğim gibi bu yarışta ve Abu Dabi'de alacağı 2.likler Alonsonun şampiyonluğu için yetebilir. Ben Abd ve Brezilya'da Ferrarinin şov yağacağını söylüyorum. (Bu arada aracın düzlük hızı gerçekten çok iyi)

Sefa Murat Dokuz
28.10.2012, 12:46
Alonso Mark Webber'i geçti 2. sırada.

(Alonsonun yakıt tasarrufu yapması gerektiği telsizden bildiriliyor.)

Alonso ve Hamilton boyna en hızlı turu atıyorlar. Ama Vettel mekanik bir sorun olmazsa en kötü +5 sn ile yarışı kazanacak. Hamilton Webber'i geçebilir.

5 Tur daha olsaydı Alonso Vettel'i geçerdi. Adam uçuyore :D Yakıtı bitip kalırsa şaşırmayacam. Alonso'da tempo kesti. Finiş çizgisini göremeyecekti bu tempoda sürmeye devam etseydi.

Sefa Murat Dokuz
28.10.2012, 13:11
Hindistan
1.Vettel (240p)
2.Alonso (227p)
3.Webber
4.Hamilton
5.Button
6.Massa

Derbeder-53
28.10.2012, 13:24
Yahu; hiç Türk yok mu şu F1'de ? :)
Bizans Park boşuna mı kuruldu ?

onur-ts
28.10.2012, 23:29
adrian neweyi düzlükte yenebiliriz.alın teri döktük bu işe alonso başkan alacaz o kupayı.pes etmek yok ;)

Samet Yildirim
04.11.2012, 14:30
Vettel en geriden baslamasi Alonsonun büyük avantaji....Hayde alanso kocum benim.

Sefa Murat Dokuz
05.11.2012, 14:08
Yarışın seyrini kazalar ve Güvenlik Aracı belirledi adeta. Vettel Webber'in o kazası olmasa 6 veya 7. bitirecekti ki max. iyimser olarak söylersek çıkabileceği 5.lik olurdu. İlk kaza olmasa buralara bile çıkamazdı kendi de biliyordur bunu 3.lüğe şaşırmadım demesi çok komik olmuş çünkü yarış öncesi sonuncu başlayıp 5.lik teklif etseler kabul ederdi eminimki. Ben yarışta olağan dışı bir performansda görmedim zaten farkların kapandığı durumda gerideki araçları çok üstün aracıyla kolayca geçti. Vettel'den 10 turdan fazla eski sert hamur lastikleri ile Vettel'e direnen Button'ı tebrik etmek lazım asıl. Blokaja gitmese Vettel 0 puanla ayrılıp büyük bir yara alacaktı bu yarıştan. Yatsın kalksın Button'a dua etsin.
Yarışın en rezil pilotu Mark Webber'di. Defalarca aynı yerde rakiplerini zor durumda bıraktı. Sürekli kazalara sebep oldu. Kasıt aranacak cinsten saçmalıklara girişti. Massanın yarışını berbat etti. Webber'e ceza çıkmaması şaka gibi bir şey.
Massa gerilere düşmese Vettel'in Massa'nın arkasında oldukça zaman harcayacağından eminim. Button'da olduğu gibi.
Alonso'nun Ferrari'sinin Lotus'un son turlarda aşınan lastikleri ile attığı turları saymazsak Kimi'den bariz yavaştı. Lewis'in yarış dışı kalmasından sonra zaten bariz açtı arayı Raikkonen. Ferari en hızlı 4.araçla şampiyona kazanmaya çalışıyor. Alonso'nun işi oldukça zor.

Kehanetlerim birer birer çıkıyor.
Hindistan'da Alonso Vettel'in arkasında 2.olması yeter demiştim.
Abu Dabi'de Vettel'in önünde olması yeter demiştim. Alonsonun şampiyon olması için ama Ferrari'de hiçbir aşama yok. En iyimser söylemim şu an Lotus ile aynı performans verebilecek olması. Aracın tek +sı Drs olmadan bile düzlük hızının mükemmel olması. Bunun dışında sık virajlı sektörlerde ağır vasat bir araç görüntüsü veriyor. Sıralama turları zaten saf hız konusunda az çok aracın durumunu gösteriyor. Alonsonun bu araçla şampiyon olması mucize gibi birşey.
Lewis'in şansızlığına harbi harbi üzüldüm. Yeter dedirtti valla. McLaren tam bir faciasın be.

Giallorossi
25.11.2012, 18:04
Vettel :D Bastir Alonso

Giallorossi
25.11.2012, 19:21
Raikkonen naptin öyle ?:D

Giallorossi
25.11.2012, 19:48
Safety car ile beraber sampiyon belli oldu. Alonso cabaladi ama olmadi. Tebrikler Vettel. Red Bull cok iyi takim kurmus adamlar makina gibi isliyor. Seneye Massa ile pesini birakmayacagiz Vettel :)

Samet Yildirim
25.11.2012, 20:41
Alonso kesinlikle haketti ama olmadi...

Bu aracla Son yarisa kadar Sampiyonluga sürebibilecek bir kisi var oda Alonso digerleri hepsi arkadan cöp toplardi en fazla.

Massa yida tebrik ediyorum sezonun ikinci yarisinda cok iyi yarislar cikardi...Seneye insallah devam eder...

Dominicalli (Ferrari Patronu) beni deli etme adam gibi arac olustur ilk yarisdan itibaren kazanabilecek arac olsun...

--------------------

Vetteli tebrik ederiz.

SAFA
25.11.2012, 21:43
Vettel'in istikrarı takdiri fazlasıyla hakediyor ancak araçlar arasında ciddi fark var . Ben hala Alonso'nun pitteki en iyi pilot olduğunu düşünüyorum . Ayrıca Alonso,Vettel,Hamilton 3'lüsünü aynı şartlarda yarışırken izlemek keşke nasip olsa :)

Samet Yildirim
25.11.2012, 23:35
Vettel'in istikrarı takdiri fazlasıyla hakediyor ancak araçlar arasında ciddi fark var . Ben hala Alonso'nun pitteki en iyi pilot olduğunu düşünüyorum . Ayrıca Alonso,Vettel,Hamilton 3'lüsünü aynı şartlarda yarışırken izlemek keşke nasip olsa :)

Alonso rahat Sampiyon olur.

canim TS
26.11.2012, 01:33
Alonso kesinlikle haketti olmadi. Siralama Turlarinda hep bu kadar geriden baslamasa Sampiyon beli olurdu. Ferrari neden böyle yavas anlamadim. Vetteli tebrik ediyorum. Seneyi insallah Alonso ve Räikönnen olur

Kaya
26.11.2012, 11:28
Ferrari şampiyon araçlar arasından en yavaşı idi. Zaten DRS kaynaklı problemi aşikar. O yüzden yavaş kaldı.

Alonso buna rağmen 2. ve az puan farkıyla geride kalması büyük başarı.

Neredeyse şampiyon bile diyebiliriz...

Özellikle Alonso'nun liderliğe yükseldikten snrki bir yarıştan kendisi dışında gelişen kaza nedeniyle yarış dışı kalmasıyla büyük yara aldı.
Sadece bu yarış olmasa Alonso şampiyondu.

Vettel'de keza çok başarılı bir pilot.
Büyük bir efsane daha görmüş olduk.

Schumaher'den snr enteresan bir rekora imza atabilir...

Sefa Murat Dokuz
26.11.2012, 19:17
Alonso'nun sampiyonlugu grosjean hamiltona carpip yok oldu. Vettelin arac avantajina ragmen ki Webber gibi siradan bir pilot ki bana gore vasat bir pilot o aracla neler yapabiliyor goruyoruz Alonsonun sadece 3 puan geride 2. olmasi mevcut pilotlar icinde en iyi oldugunu benim icin kanitlamaya yetiyor. Red Bull Racing'in mekanik calisanlari Vettel'den daha az haketmediler sampiyonlugu. Tebrikler.

Kereşenli
26.11.2012, 23:35
Gönüllerin şampiyonu kelimesinden nefret ederim, ama Alonso kesinlikle gönüllerin şampiyonu oldu. Sıralama turlarında sürekli gerilerde kalmış olsa da, elinden gelenin en iyisini yaparak podyuma çıkmayı başardı hep.

Ayrıca Massa'yı da kutlamak gerek. Bu sezon çok küfür etmiş olsam da kendisine, evindeki yarışı arkadaşı Alonso'ya yardım etmek için feda etti. Büyüksün Massa.

Oruç
26.11.2012, 23:55
Red Bull ve Vettel haketti şampiyonluğu. Sezon boyunca istikrarlı bir çizgi izlediler. Alonso da şampiyon olsa haketmiş olacaktı elbette ama maalesef bir kişi şampiyon olabiliyor işte. Aslında yarış da inanılmaz şekilde başladı, şampiyonluk gitti geldi ama sonunda Vettel ipi göğüsledi. Görünen o ki Red Bull ve Vettel efsane olma yolunda ilerliyor. Newey Red Bull'a çok ama çok şey katıyor. Aracın iyi olması en önemli faktör. Bunu daha önce MSC'nin Ferrari dönemlerinde de gördük. O dönem MSC ve Ferrari F1'i nasıl domine ettiyse yıllarca, Vettel ve Red Bull da benzer şekilde F1'İ domine edecek potansiyelde bana göre.

Erbay
27.11.2012, 20:14
Şimdi Vettel üç kere üst üste mi şampiyon oldu?

61trabzonomer
05.12.2012, 20:48
Yeniden istanbulda yarış mı izlicez ne :D

Oruç
05.12.2012, 22:15
23 Temmuz 2013'te İstanbul Park için prensipte anlaşıldığı söyleniyor. 10 yıllık bir anlaşma öngörülüyor şu aşamada.

Kaya
05.12.2012, 23:19
Bu söylentiler var. Gerçek olursa harika olur.

Ancak şimdiden söylemekte fayda var. Mümkün mertebe biletler İstanbul yaşayanların alışması için makul seviyelerde olması lazım.

Pist uzak olunca bir de pahalılık eklenirse çok zorlaşıyor...

Kaya
05.12.2012, 23:19
Bu arada ben Schumacher ve Hakinen'in özledim be.

Kaya
05.12.2012, 23:22
Fake Charlie Whiting ‏@charlie_whiting : Türkiye GP'sini yeniden görmeyi isterim. Harika bir pist olduğuna hiç şüphe yok.

McLaren's Monsters ‏@McLaren_monster : Yeni sezonda geri gelin!

Ingrid ‏@suomifan90 : Harika bir pist ve müthiş bir atmosfer. Ayrıca Kimi ilk yarışını burada kazandı. Bu yüzden hadi FIA O'nu takvime yeniden koy.

Alex E ‏@TheYoungDriver
“@FortyOneSix: Modern pistlerin en iyilerinden biri. Sadece sekizinci viraj bile sabah 5'te kalkmaya değer.

Martin Kemp ‏@martin_kemp : Eminim pilotlar da 8. virajdaki G gücünü hissetmeyi özlemişlerdir.

Miraç Atalay Çiftçi
05.12.2012, 23:59
Bu iş tamamdır, şükür be!

61trabzonomer
04.01.2013, 22:41
ŞAFAK bitince YENİ SEZON incelememizle burada olcağız :)

Kaya
11.01.2013, 09:43
2013 nasıl şekillenecek bakalım...

Ferrari aracının durumu merak konusu...

61trabzonomer
11.01.2013, 14:17
2013 nasıl şekillenecek bakalım...

Ferrari aracının durumu merak konusu...

hocam merak etme FERRARİ - MCLAREN savaşı tekrar başlayacak anladım ben seni :D

Redbull devri bitecek,Lotus force india devri açılacak inşallah :)

Pilot kalitesi yükseldi ama seyir düştü inş böle şeylerle çekeriz F1 e insanları.

Oruç
15.01.2013, 22:35
http://www.turkiyef1.com/haberler/32663/ecclestone-turkiye-ve-avusturya-2013-de-olmayacak.html

Samet Yildirim
21.02.2013, 20:58
Felipe Massa ve Fernando Alonsoya göre bu sezonki arac gecen senekiden cok daha iyimis...Insallah ilk yaristada görürüz bunu...

61trabzonomer
23.02.2013, 12:59
Felipe Massa ve Fernando Alonsoya göre bu sezonki arac gecen senekiden cok daha iyimis...Insallah ilk yaristada görürüz bunu...

şu jerez ve barcelona testleri bi anlam ifade etmez genelde ama boşda konuşmuyolar eğer testleri bir nebze ölçü sayarsak ( ki sayılmamalı) FERRARİ cidden iyi bu sezon ..

Değişen kural pek fazla olmadığndan araçlar çok yakın olacak o yüzden güzel bir sezon geçer umarım.Mercedes bile beklenenin çok üstünde testlerde dayanıklılık hariç tabi ordada çok kötüler.Hamilton eski raikonen gibi araba dayanmıyor testlerde :).

Lotus ve Force İNDİA (HİNDİSTAN :D ) inş başarılı olur.

Mclaren sezon içi en fazla gelişime açık aracı üretti lakin başlarda kopmaması lazım.

Samet Yildirim
24.02.2013, 20:31
şu jerez ve barcelona testleri bi anlam ifade etmez genelde ama boşda konuşmuyolar eğer testleri bir nebze ölçü sayarsak ( ki sayılmamalı) FERRARİ cidden iyi bu sezon ..

Değişen kural pek fazla olmadığndan araçlar çok yakın olacak o yüzden güzel bir sezon geçer umarım.Mercedes bile beklenenin çok üstünde testlerde dayanıklılık hariç tabi ordada çok kötüler.Hamilton eski raikonen gibi araba dayanmıyor testlerde :).

Lotus ve Force İNDİA (HİNDİSTAN :D ) inş başarılı olur.

Mclaren sezon içi en fazla gelişime açık aracı üretti lakin başlarda kopmaması lazım.
Ferrari umarim iyi olur...:)

Sefa Murat Dokuz
24.02.2013, 23:08
Lewis Hamilton'a karşı sempatim oluştu şu Mercedes'e geçmesiyle. Eğer orda da başarılı olursa gerçekten büyük bir pilot olduğuna tamamen inanacağım. Ferrari iyi gibi duruyor. Güzel bir sezon olacak gibi.

Samet Yildirim
14.03.2013, 22:45
Hayde Gencler...Formula 1 basliyor :)

Türkiyedeki yayin haklari kimde ?

Almanyada yine RTL bu güzel alistik...

61trabzonomer
14.03.2013, 23:21
Türkiye D-smartta ama yayın çok var ,sıkıntı olmuyor netten çok rahat izleyebiliyorsun onun için pekte sorun değil.

Asıl sorun kim nerede ??????

Kaya
14.03.2013, 23:50
Başlıyoruz öyle mi? :)

Ömer Ferrari ne olacak?

Samet Yildirim
15.03.2013, 00:17
Türkiye D-smartta ama yayın çok var ,sıkıntı olmuyor netten çok rahat izleyebiliyorsun onun için pekte sorun değil.

Asıl sorun kim nerede ??????

Hmm guzel.

Sorunun cevabini bilmiyorum :)

-------------

Hayde Ferrari oglum...Sampiyon olma zamani..

kopeli
15.03.2013, 10:40
Gelmiş geçmiş en büyük F1 Pilotu.

61trabzonomer
15.03.2013, 15:01
Başlıyoruz öyle mi? :)

Ömer Ferrari ne olacak?

Hocam 2 aydır forumlarda takip ediyorum 2 barcelona 1 jerez testini az biraz izleme fırsatım oldu ve işin özeti şu, FERRARİ en büyük favori takım şampiyonasında haliyle Alonsoda pilotlarda.Aracı bi bütün düşünürsek en iyi araç gibi duruyor şuan.Ayrıca massada testlerde iyiydi, takım şampiyonasında favorim ferrari, olur gibime de geliyor.(Massanın 2012/2 deki çıkışı sürüyor ayrıca testlerde alonsodan hızlı olduğu günlerde oldu )

Ama bunlar Jerez - Barcelona testlerine göre yapılan tartışmalara, yorumlara göre tabi- Yarış performansında nasıl olur bilinmez çünkü Mclaren,Redbull,Mercedes testlerde hep dayanıklılık problemi yaşadı.Aralarında en iyi yine Ferrari çıktı.

Altını çizerek söyliyim az biraz takip eden bilirki testler çok aldatıcı olabiliyor yada bazı araçlar yarışda farklı sıralamada farklı performans gösterebiliyor bunu çokça gördük o yüzden Melbournü görmek lazım önce.Bütün yorumlarım testlerin yorumları.

Şimdi TESTLERE göre EN lerim :)

En iyi paket (araç) :Ferrari F 138

En büyük hayal kırıklığı : Mclaren MP4-28

Düzlüklerde en yavaş takım : Redbull ( 5 büyük takım arasında )

En iyi downforce : Redbull (ama bu son 3 yıl gibi bariz bir fark değil barcelonadaydı galiba bi smilasyon ile 3 aracı (Mclaren-Ferrari-Redbull) gösterdiler virajlarda pilotlar aynı çizgiyi kullanmalarına rağmen redbull daha iyiydi o yüzden etkilenmişde olabilirim yani :D )

Geliştirme potansiyeli en yüksek araç : Mclaren MP4-28 ( çok büyük risk aldılar ama tutmasada mclaren MP4-28 in her parçası geliştirmeye çok açık avrupaya geçerken zıplama yapabilir takım. )

2012 ye göre en fazla değişim (araç): Mclaren MP4-28 (2012 göre kurallar çok değişmediğinden araçlar fazla değişmedi lakin mclaren aero farklı ayrıca en büyük değişimi ise ön süspansiyon komle değişti Mclaren ilkkez bu süspansiyonla yarışacak çok acemiler bu konuda. )

En büyük beklenti araç : Mercedes F1 W04

En büyük beklenti pilot : Hamilton (bu Mercedes W04 ün gelişiminden dolayı diyorum yoksa pilot olarak S.Perez den de çok şey bekleniyor )

En formda 2 li : Alonso - Massa

En iyi pilot çifti : Vettel - Webber ( Bu tartışılabilir tabi :) )

Süpriz yapma potansiyeli en yüksek takım : Lotus E21 (Bu arada yeni E21 in biraz kırmızısını artırmışlar çok güzel olmuş lotusum :) canım canım :) )

bu şekilde özetliyim dedim bu sefer pazar daha sağlıklı bir değerlendirme yaparız.

Çekişmeli, başa baş, bol geçişli bir sezon olur umarım .iyi seyirler.

61trabzonomer
16.03.2013, 10:33
Yoğun yağmur nedeniyle sıralama turlarının Q2 ve Q3 yarına ertelendi. (boşuna kalktım yahu sabahın köründe :D )

Q1 de elenen süpriz yok.

Yarın yağmurlu geçerse yine anlayamıycaz saf hızlarını arabaların :S

61trabzonomer
17.03.2013, 02:43
Gece saat 02:41 Vettel aldı pole pozisyonunu.

çok dandik bi sıralama turu oldu,yağmurdan kuruya geçişli :S

61trabzonomer
17.03.2013, 09:59
Süpriz yapma potansiyeli en yüksek takım : LOTUS E21 demiştik :p diyip hiç sevmediğim insan görünümüne bürünüyorum :D

1.KİMİ RAİKKONEN

kopeli
17.03.2013, 18:49
F1'i bana sevdiren adam;Kimi Raikkonen...Çok kolay bir birincilik elde etti....

İlker Akçay
17.03.2013, 21:52
Sezon müthiş başladı..Alonso geçen yıl hak ettiği şampiyonluğa bu yıl kavuşacak inşallah :)

61trabzonomer
20.03.2013, 13:35
Malezya grand prix inde saf hızları görebilcez ve 2 uzun düzlük var start ve hemen arkasındaki düzlük redbulun düzlüklerde iyi olmadığını düşünürsek muhtemel bi alonso galibiyeti gibi duruyor mercedes zorlar bu sefer,raikkonen bu sefer süpriz yapar mı büyük bir ??? Mclaren ı konuşmuyorum bile :@

ilhan
20.03.2013, 13:44
Ferrari bu aracıyla pistlerin tozunu atar, atmalı. Kimi'ye sevindim. Schumi'den sonra en sevdiğim pilottur.

Oğuz B.
20.03.2013, 16:16
Ey gidi Kimi Raikkonen, şu motor gürültülerine tahammül etme sebebimdin bir dönem. Sevindim valla.

61trabzonomer
22.03.2013, 22:40
Antremanları izleyen oldu mu ? Kimi Raikkonen nasıl bir hırs yapmışsa antremanda bile geçiş yapıyor adamlar hızlı turunu atarken hemde :D cezadan korkmaz kuldan utanmaz :p

61trabzonomer
23.03.2013, 10:37
şuan Q2 deyiz Q3 de süpriz bir isim elenmedi ve yağmur atıştırmaya başladı :)

Q1 çok çekişmeli gececek yağmur artarsa süpriz olabilir.

Bu arada söylemeden olmaz force İNDİA cığım gayet iyi :D

Samet Yildirim
23.03.2013, 12:12
Bravo Ferrari iste bu..

Sezona iyi basladik...

Massa siralama turlarinda 2 de 2 yapti Alonsoya karsi...Tebrik etmek lazim...

ekleme: Massa hatta son 4 siralama yarisinda Alonsoyu gecmis...Gecen sezon son 2 yaris turu ve bu sezon. Ama pazar günleri Ferrari daha cok alonsoyu ön planda tuttugu icin (gecen haftaki gibi) cogu zaman Massayi geciyor...

61trabzonomer
24.03.2013, 11:48
1-Redbull

2-Mercedes

Takım emirleri yakşmıyor F1 e .

o kadar.

Samet Yildirim
24.03.2013, 14:53
Ferrari bugün malesef kötübir gün gecirdi.

Alonso kendi hatasindan dolayi elendi. Massa starta kaybetti zaten ama yinede hiz olarak geridüserdi redbull ve mercedese göre bugünkü hiz yeterli olmazdi.

2 hafta sonraki Cin yarisina kadar ciddi ilerleme olacakmis Ferrari de...Insallah olur...Yeni parcalar eklenecekmis...

Vettel Webberden özür dilemesi, Hamilton ise rosbergin daha hizli oldugunu kabul edip 3.lükten nerdeyse utanmasi buün damga vuranlardandi..

Necmettin ALTUNTAŞ
24.03.2013, 15:01
Ah Trabzonsporumuzdaki Cemseleri göndersekte yerine Ferralileri alsak.

Hamza Yilmaz
24.03.2013, 20:35
Red Bull ve Mercedes takimlarinin yaptiklari hareketler yakismadi. Takim sahipleri kendi pilotlarina güvenmeli. Rosberg Hamiltondan veya Vettel Webberden hizliysa atak yapabilmeli. Sonucta her pilot kazanmak ister. Zaten gecislerde dikkat ederler kaza ýapmayalim diye. Kaza yaparlarsa da hesabini sorarsin.

Ama sonucta takim hatali da olsa bir karar vermis, pilotlarda patronlarinin verdigi kararlara uymali. O yüzden Rosberg dogru, Vettel yanlis yapti bence. Rosbergde zaten yaris sonu, karari begenmedim fakat takim kendi adina dogru karari aldi dedi.

Vettelde zaten Webber ile az olan uyumunu tamamen bitirdi. Sezon sonuna dogru sampiyonlugu belirleyebilecek bir yarista Webber aynisini yaparsa, ve Vettelin sampiyonluk yolunda önemli puan kayiplarina neden olursa, Vettelin aglamaya sizlamaya hakki yok.

61trabzonomer
24.03.2013, 22:32
Nasıl böyle yorumlayabiliyorsunuz hiç anlamıyorum ,sevmem ama bence vettel çok doğru yaptı takım emirlerinden nefret ediyorum ben ,bu sporu izliyorsak zevk alalım diye izliyoruz yoksa bana para vermiyorlar,rosberg in yaptığı neydi öle hızlıysan geç hamilton bile sevinemedi, sonra podyumda 3 üzgün surat görürsün işte böyle

kim mutlu acaba ???

Webber,rosberg,hamilton????-----------hadi hepsini geçtim biz izleyenler???

Bu arada telsizden webberin önüne geçmeyi isteyen ,takımdan yardım isteyen Vettel beyefendisi ,sen asla shumi hakkinen olamazsın bu kafayla......

Samet;
Bugün eğer alonso yarış dışı kaldıysa suç onun değil onu ilk turun sonunda o kanatla 2.tura yollayan ferrari ekibinin hatası..

Bugün tek sevindiğim şey Mclaren ın bu ivmeyle avrupaya yetişir diğer takımları,melbourne bura arasında uçurum var gibi

ilhan
24.03.2013, 22:37
Sezon güzel başladı. Umarım böyle devam eder.

Samet Yildirim
25.03.2013, 15:06
Vettel in yaptigi hareketi dogru demek büyük yanlis.

Neden ?

Webber e deniliyorki sen tekerlere dikkat et yumusak sür yaris sonuna kadar, Webber de aracin motor gücünü yüzde 80 e indiriyor. Vettel ede deniliyorki sen bu yarisi böyle bitir.
Ama bitirmiyor o gidiyor motor gücünün yüzde 100 kullanip takim arkadasinin yüzde 80 kullanmasina ragmen geciyor.
Yani ikili savas esit sartlarda bile degil. Eger tersi olursa Vettelin aglamaya hakki yok ilerleyen zamanda.

Rosberg in gecmemesi de dogruydu.

Haaa iki takimin patronlari bana göre yanlis karar verdiler adeta "SIKE" yaptilar ama yarisanlardan Rosberg dogru yapti. Eger ilerleyen zamanda tersi olursa bu seferde Hamilton gecmez ve sorun olmaz.

61trabzonomer

Hayir. Ilk olarak kazayi yapan tabiki Alonso yani ilk hata onda. Diger konu ise Ferrari yi elestirmek yanlis olur. Neden ? Eger Alonso iceriye girseydi sonuncu olarak cikardi ve 3-4 tur sonrada zaten birdaha girmesi gerekirdi lastikleri degestirmesi icin cünkü pist kurumaya erken baslayacagi belliydi dolasiyla 4-5 tur icinde 2 defa piste girseydi Alonso zaten ilk 10 a girmesi mucize olurdu ama piste girmeyerek lastiklerin 3-4 tur sonra degesecegi icin ikisini beraber yapip en az 20-25 saniye zaman kazanacaklardi ve ilk 3 sansi devam edecekti. Dolasiyla ne olacakti ? Ferrari dogru karar vermis olacakti ama tutmadi o ayri mesele. Yani Alonso elenerek cok sey kaybetmedi cünkü piste girseydi 3-4 tur sonra birdaha girecekti ve dolasiyla zaten en fazla 1-2 puan alabilirdi oda belki yani.

alper*
25.03.2013, 15:11
Vettel birinci olmasa bu kadar insanın dikkati F1'e çevrilmeyecekti.
Sonuçta gayet güzel oldu.
Giderek ilgi yitiren bu spor dalında bir kötü çocuk lazım zaten :)

kopeli
26.03.2013, 10:56
Vettel resmen terbiyesizlik etti.Webber'in yerinde olsam,Vettel'in suratına sağlı-sollu iki tane okkalı tokat geçirirdim.

61trabzonomer
29.03.2013, 01:05
Olaya profosyonel olarak bakamam valla ben seyirciyim o pencereden bakarım seyir zevki benim için 1.plan, hiç sevmesemde vettel doğru olanı yaptı diyorum hala rosberg e mercedes e yazıklar olsun... Ayrıca farklı düşünenler dahi vettelin ataklarında heyecanlanmadımı??? Yarış sonrası hamiltonun açıklamaları ???

Bu takım emirleri bizim şike işiyle aynı.Alenen yapılanı o kadar.Gerçi şikebahçede alenen yapıyor ama neyse :)

Samet Yildirim
12.04.2013, 23:47
Hayde be bu hafta senin haftan Ferrari :)

61trabzonomer
13.04.2013, 13:31
Bu hafta Ferrarinin yada Mercedes GP nin haftası olur samet :) Kimi raikkonen her zaman süpriz yapabilir o ayrı amaaaaaaaa Redbull ve Gıcık vettele çok sevindim beter olsunlar.bi tek bunları sevemedim arkadaş :)

Mclaren ım berbat :(

61trabzonomer
14.04.2013, 09:49
Az sonra yarış başlıyor beyler bayanlar, şu f1 e neder ilgi gösterilmiyor yaa :(

Kaya
14.04.2013, 11:33
Bitime 5 tur kala Alonso P1... ;)

Kaya
14.04.2013, 11:48
Alonso aldı... :)

kopeli
14.04.2013, 12:45
Sezon güzel basladı.Her yarısı farklı isimler kazanıyor,umarım sezon sonuna kadar bu böyle devam eder de su Vettel ambargosu biter..

Samet Yildirim
14.04.2013, 13:21
Kocum Alonso :)

Ferrari iyi is cikardi.
Massa malesef geride kaldi.

Hamza Yilmaz
16.04.2013, 19:49
Su Vettele uyuz oluyorum arkadas. Simdi takmis lastiklere. Yok lastikler yüzünden arabanin hizindan yararlanamiyormus, cok cabuk dagiliyorlarmis falan. Pirelliye müracat edeceklermis daha dayanikli lastik üretsin diye. Son üc yilda sampiyon olurken lastikler hakkinda tek laf yok. Isler biraz kötü gitti mi hemen aglamalar. Oyuncagi elinden alinan aglayan cocuklara benziyor kendisi.

61trabzonomer
20.04.2013, 13:54
biliyom kimse yok ama birazdan çin sıralama turları var :)

Samet Yildirim
20.04.2013, 19:32
biliyom kimse yok ama birazdan çin sıralama turları var :)

Ferrari icin iyi bir gündü...

Alonso iki hata yapmasaydi ilk 2 de olurdu...Massa daha sert lastiklerle önde baslicak yarisa...

Ferrari araci Vettel ve Rosbergin aracina göre tekerleri en az yük bindiren arac...

Alonso favorim...

Muhtemelen zaten yaris baslangincinda Vetteli gecer cünkü startlari mükemmel ferrarinin..

Sefa Murat Dokuz
21.04.2013, 11:53
Alonso şu kazayı yaşamasaydı sezonu sürücü klasmanında 1.sürdürür götürürdü. Biraz geç olacak o tepeye çıkması ama bu sezon Alonso alır yürür. Bugün Bahreyn'de Mercedes'lerin performansı merak edici bence.
Ayrıca Lewis Hamilton Mercedes'te bu istikrarı sürdürürse ilk 3 te olacaktır pilotlar klasmanında ve McLaren'deki gibi itici gelmiyor tam tersi sempati duymaya başladım. Alonso'yu da Renault'da hiç sevmezdim. Lewis'in McLaren garajına pist stop için yönelmesi falan çok naifti. Güzel bir sezon oluyor.

ilhan
21.04.2013, 18:53
Bahreyn'deki yarışı Vettel kazandı.
Alonso biraz cırtladı. Daha agresif olması lazım.

*

Yarışı ilk 10 sırada bitiren pilotlar şöyle:
1. Sebastian Vettel (Red Bull-Renault)
2. Kimi Raikkonen (Lotus-Renault)
3. Romain Grosjean (Lotus-Renault)
4. Paul di Resta (Force India-Mercedes)
5. Lewis Hamilton (Mercedes)
6. Sergio Perez (McLaren-Mercedes)
7. Mark Webber (Red Bull-Renault)
8. Fernando Alonso (Ferrari)
9. Nico Rosberg (Mercedes)
10. Jenson Button (McLaren-Mercedes)

61trabzonomer
11.05.2013, 14:40
Bugun ispanya gp siralama turları var birazdan baslicak bilginizee...

61trabzonomer
11.05.2013, 17:08
yuhh mclaren ına bak güncelleme yapmasaydınız daha iyiydi araç..

ispanyada pole : rosberg in
mercedes 1 ve 2 başlayacak.

61trabzonomer
12.05.2013, 14:58
yarış başlıo az sonra...

61trabzonomer
12.05.2013, 15:27
bu gidişata göre ferrari 1-2 duble yapar :)

isteyene d-smart linki atarım

kürşat şen
12.05.2013, 20:23
red-bull'a bir güncelleme lazım oldu artık..

Samet Yildirim
19.05.2013, 01:48
Müthissin Ferrari..

Siralama turlarindaki sorunu haletsen problem kalmayacak...

61trabzonomer
25.05.2013, 14:42
beyler seçim ,basketbol falan maçları var tamm :D

ama olurda izlemek isteyen olur.Bu hafta sıkıcı yarış hiç sevmediğim yarış Monaco var.

az sonra sıralama turları var.

61trabzonomer
25.05.2013, 14:56
izlemek isteyenler bana özelden ulaşabilir D-smart linki dahil bir çok dil seçeneğiyle karışınızdayım :p :D

61trabzonomer
25.05.2013, 15:02
yağmuuuuuuuuuur :D süprizler olabilir

61trabzonomer
25.05.2013, 15:22
massa antremanda kaza yağtığı için sıralama turuna katılamadı,sondan başlayacak.

61trabzonomer
25.05.2013, 15:45
2.seans bitti süpriz yok

61trabzonomer
25.05.2013, 16:02
1-2 mercedes
3-4 redbull
5 rai
6 alo
7 perez
8 sutil
9 button
10 ver

yarın yağmur yağmazsa mercedes alır.

61trabzonomer
26.05.2013, 12:54
beyler 15:00 Monaco GP, yağmur yağma ihtimali var, yarış güzel olabilir bol parçalanan araç güvenlik aracı görmemiz muhtemel ,yarış genelde sıkıcı olur monaco ama bu sefer farklı olabilir.Link paylaşımı yapılır D-smar ,RTL,ingiliz nasıl isterseniz :D HD yayında buluruz.

61trabzonomer
26.05.2013, 16:30
yarışda 2 güvenlik aracından sonra şimdide kırmızı bayrakla yarış durdu.geçiş olmadı diyebiliriz.

HER ZAMAN Kİ GİBİ sıkıcı MONACO

61trabzonomer
26.05.2013, 17:55
berbat sıkıcı kaza dışında bir cacığın olmadığı yarışı başladığı gibi ROSBERG kazandı.

Alonso çok kötüydü.

Vettel weber bişey yapmadı.

Perez hırsına kurban gitti.

Verge yi tebrik ediyorum.

Force india hala Mclaren Mercedes den daha iyi.

Raikkonen iyi yarış çıkardı perez le kazasından sonra 1 puanı son turdaki geçişiyle aldı.

61trabzonomer
08.06.2013, 10:26
bu hafta akşam kanada gp var bilginize..

61trabzonomer
09.06.2013, 20:53
Azz sonra KANADA GP var link isteyenlere gönderebilirim :) D-smart dahil.

Ahmet Demir
09.06.2013, 21:57
Azz sonra KANADA GP var link isteyenlere gönderebilirim :) D-smart dahil.

abi hala buradaysan link alabilirim :)

61trabzonomer
21.06.2013, 18:26
mercedesin aldığı cezaya bak arkadaş şaka gibi bee,

F1 den soğutmak için uğraşsan anca bu kadar soğutabilirdin FİA.

Kaya
21.06.2013, 19:56
Ne cezası Ömer?

E. Cumur61
27.06.2013, 16:19
Ne cezası Ömer? Pirelli ile beraber FiA kontrolu dışında İspanya'da yeni aracla 3000km lastik testi yaptıkları için sezon içinde genc pilot yetiştirme testlerine katılamayacaklar.

61trabzonomer
13.07.2013, 01:10
soğudum bi çok şeyden arkadaş, ne heves kaldı ne bişey :S

kaya hocam cumur açıklamış zaten kısmen valla o kadar bile yeter şike her yerde zaten :) hiç ayrıntısına girmiyim para varsa sıkıntı yok.

Futbol UEFA tekelinden F1 de,FİA dan bernie ecclestone gibi para göz (dayak yediğinde bile reklam çekerek para kazanan) ve bu zihniyetten kurtulmadıkça 90 lı yıllardaki F1 i çok daha özleriz.

61trabzonomer
28.07.2013, 14:03
Hani ilgilenen yok ama 1 saat sonra macaristan gp var,

mercedes redbul ferrari çok yakın, ve alonso 5 inci hamilton 1,vettel 2

bu durumda önde çok sıkı mücadele olucak,kaçırmayın derim.

iyi seyirler.

bangkook_61
28.07.2013, 14:41
Yayın varsa izlemek isterim :)

61trabzonomer
29.07.2013, 12:39
Hamiltonu tebrik etmek lazım iyi ki kalmamış Mclaren de yoksa zaferin z sini göremezdi.

selcuk
30.07.2013, 12:12
ferrariye bu sezonda zafer yok
belki icemen yüzümüzü güldürür

lauda ya bu ise girmeye yasak vermeliydiler
mercedes ve lauda beraber cok tehlikeli

Samet Yildirim
31.07.2013, 00:42
Ferrari beni deli ediyor...ilerleme sifir...geride kaldilar

61trabzonomer
31.07.2013, 02:17
bu sene kim mutlu ki :) taraftarı olmayan mercedes mi ???

Manu61
04.08.2013, 23:54
En son izlediğimde Hakkinen Zonta'ya tur bindirirken Schumacher'i filan geçiyordu. Artık eski tadı kalmadı gerçekten. Maldonado filan var sırf onun için biraz bakıyorum. Acaba bu sefer nasıl bir kazaya bulaşacak diye. Raikkonen ve Maldonado'yu izlemek keyif veriyor. Juan Pablo Montoya'nın F1'e girdiği günleri hatırlatıyor Maldonado bana.

selcuk
13.08.2013, 04:25
ferrari räikkoneni gönderdiginden beri tadi kalmadi
ne sampiyonluktu
alonsoylan hamiltoni bitirmisdi
simdide alonsonun gözüne bakiyoruz bisey yapsin diye

böyle giderse berger - alesi zamanlari geri gelir diye insan korkuyor
berger gibi playboyda kalmadiki pist disinda eglenelim

61trabzonomer
25.08.2013, 00:33
1. Lewis Hamilton Mercedes 2m01.012s
2. Sebastian Vettel Red Bull-Renault 2m01.200s + 0.188s
3. Mark Webber Red Bull-Renault 2m01.325s + 0.313s
4. Nico Rosberg Mercedes 2m02.251s + 1.239s
5. Paul di Resta Force India-Mercedes 2m02.332s + 1.320s
6. Jenson Button McLaren-Mercedes 2m03.075s + 2.063s
7. Romain Grosjean Lotus-Renault 2m03.081s + 2.069s
8. Kimi Raikkonen Lotus-Renault 2m03.390s + 2.378s
9. Fernando Alonso Ferrari 2m03.482s + 2.470s
10. Felipe Massa Ferrari 2m04.059s + 3.047s

Yarın çoooooooooooooook sevdiğim pistlerden EŞŞEK SPASI pisti var :D ferrari ile lotus arkada zevkli yarış olacak kesin bol geçiş bekliyorum ve ilk virajda 2-3 arabalı bir kaza bekliyorum.

Araçları sorarsanız eski tas eski hamam :)

İyi seyirler .

canim TS
25.08.2013, 13:59
Ferrari de malessef düzelme yok. Alonso da hayalim hep Ferrariydi diyor, ama hic Sampiyon olamadan gidecek bu gidisle. Iki kere kil payi kacirmasi da var tabi.
Kimi biraz da önde basliyabilse daha zevkli olur diye düsünüyorum.
Mercedes siralama turlarinda son zamanlarda önde. Yaris da ayni ilerlemeyi gösterirlerse, Red Bull icin kolay olmicak bu sene. Ama Vettel aldi basini gidiyor.
Gerci iyi yarislar da cikartiyor Mercedes bu sene. Rosberg iki kere ve Hamilton bir kere kazandi.

ANIL
25.08.2013, 14:18
mclaren artık sıradan bir anadolu kulübü oldu maalesef.

selcuk
25.08.2013, 14:40
ins. bol kazali yaris olur

yoksa 5.lik basari ferrari icin

bu soguk havada raikoneninde sansi yok

selcuk
25.08.2013, 14:47
SPA'DA İLK ÇİZGİ FERRARI'NİN!

Belçika Grand Prixi'nin sıralama turları Spa'da yapıldı ve Ferrari pilotu Kimi Raikkonen ilk cebin sahibi oldu. İlk çizgiyi tamamlayacak diğer isimse diğer Ferrari pilotu Felipe Massa. Sürücüler klasmanı lideri çaylak Lewis Hamilton üçüncü cepten kalkacak.

(Ajansspor Dış Haberler Servisi)

Hafta içinde FIA tarafından McLaren'e verilen cezayla çalkalanan Formula1 2007 Sezonu'nun 14. yarışı Belçika Grand Prixi'nin sıralama turları Spa'da yapıldı ve Ferrari pilotu Kimi Raikkonen ilk cebin sahibi oldu. İlk çizgiyi tamamlayacak diğer isimse diğer Ferrari pilotu Brezilyalı Felipe Massa. Sürücüler klasmanı lideri çaylak İngiliz Lewis Hamilton üçüncü cepten kalkacak.

15 dakikalık ilk bölümde Mclaren pilotu Fernando Alonso 1:46.058'le en hızlı isim oldu. Yaşadığı mekanik sorun sebebiyle garajda çok zaman kaybeden ve piste ancak son 4 dakikada çıkabilen Ferrari pilotu Brezilyalı Felipe Massa ikinciydi. Üçüncülüğü sürücüler klasmanının lider İngiliz Lewis Hamilton elde etti. Sebastian Vettel, Rubens Barrichello, Sakon Yamamoto, Adrian Sutil, Anthony Davidson ve Takuma Sato son altıda kalarak sıralamalara ilk bölüm sonunda veda ettiler.

Ferrari koltuğundaki Fin pilot Kimi Raikkonen ikinci bölümde 1:45.070'le en hızlı isim oldu. İkinciliği Lewis Hamilton, üçüncülüğüyse Felipe Massa aldı. Giancarlo Fisichella, Ralf Schumacher, David Coulthard, Jenson Button, Vitantonio Liuzzi ve Alexander Wurz son 10 pilot arasına kalamayan isimlerdi.

Son bölümde pisti 1:45.994'le dönen Ferrari pilotu Fin Kimi Raikkonen pole pozisyonunun sahibi oldu. İkinci cepten çıkma hakkını elde eden Felipe Massa ilk çizgiyi Ferrari'ye getirdi. Sürücüler klasmanındaki şampiyona lideri çaylak İngiliz Lewis Hamilton üçüncü cebi aldı. Son bölümde spin atarak zaman kaybeden çifte dünya şampiyonu Fernando Alonso ise dördüncülükte kaldı.

Belçika Grand Prix'sinde oluşan toplu sıralama turları sonuçları şöyle:

1. Kimi Raikkonen (Finlandiya) Ferrari 1 dakika 45.994 saniye
2. Felipe Massa (Brezilya) Ferrari 1:46.011
3. Fernando Alonso (İspanya) McLaren 1:46.091
4. Lewis Hamilton (İngiltere) McLaren 1:46.406
5. Robert Kubica (Polonya) BMW Sauber 1:46.996
6. Nico Rosberg (Almanya) Williams-Toyota 1:47.334
7. Nick Heidfeld (Almanya) BMW Sauber 1:47.409
8. Mark Webber (Avusturalya) RedBull-Renault 1:47.524
9. Jarno Trulli (İtalya) Toyota 1:47.798
10. Heikki Kovalainen (Finlandiya) Renaultt 1:48.505
11. Giancarlo Fisichella (İtalya) Renault 1:46.603
12. Ralf Schumacher (Almanya) Toyota 1:46.618
13. David Coulthard (İngiltere) RedBull-Renault 1:46.800
14. Jenson Button (İngiltere) Honda 1:46.955
15. Vitantonio Liuzzi (İtalya) Toro Rosso 1:47.115
16. Alexander Wurz (Avusturya) Williams-Toyota 1:47.394
17. Sebastian Vettel (Almanya) Toro Rosso 1:47.581
18. Rubens Barrichello (Brezilya) Honda 1:47.954
19. Takuma Sato (Japonya) Super Aguri 1:47.980
20. Adrian Sutil (Almanya) Spyker 1:48.044
21. Anthony Davidson (İngiltere) Super Aguri 1:48.199
22. Sakon Yamamoto (Japonya) Spyker 1:49.577

özledik bu günleri

61trabzonomer
25.08.2013, 16:31
yine vettel hiç beklediğim gibi bir yarışda olmadı :S genel olarak soğuduk mu ne formuladan :/

Oğuz B.
25.08.2013, 16:50
Yayın hakları şifreli kanallarda olduğu sürece f1'i takip etmem çok zor.

selcuk
25.08.2013, 18:29
alonso beklentinin cok üzerinde bir yaris cikardi
memnun olmamak elde degil

Veysel
25.08.2013, 18:50
Vettel alacağı belliydi Alanso Hamilton'un üstünde bitirmesi süpriz olmuş

61trabzonomer
26.08.2013, 13:16
Yayın hakları şifreli kanallarda olduğu sürece f1'i takip etmem çok zor.

dostum o problemi çözeriz sen izlemek iste :) tabii tv nin karşısına geçince ayrı bir havası zevki oluyor o ayrı,hemfikiriz.

Oğuz B.
26.08.2013, 15:21
Net üzerinden izlemek aynı havayı vermiyor. Trt'de olmalı.

dostum o problemi çözeriz sen izlemek iste :) tabii tv nin karşısına geçince ayrı bir havası zevki oluyor o ayrı,hemfikiriz.

Samet Yildirim
29.08.2013, 00:26
Alonso müthis.

Ferrari arac olarak ilerleme var ama yeterli degil artik 1.olma zamani geldi.

Alonso inanilmaz bir adam...

canim TS
29.08.2013, 23:34
Alonso müthis.

Ferrari arac olarak ilerleme var ama yeterli degil artik 1.olma zamani geldi.

Alonso inanilmaz bir adam...

Ferrari en son ne zaman birinci siradan basladi yarisdan ben hatirlamiyorum. Ferrari siralama turlarindan ilk 3 girebilse cogu yarisda, Alonso daha iyi yerlerde olurdu. Yarisalarda iyi performans gösteriyor zaten cogu zaman.
Seneye artik, yine Vettel Sampiyon olacak. Alonso da bu gidisle Ferrari de ne kadar kalir bakacagiz.

Samet Yildirim
31.08.2013, 13:05
Ferrari en son ne zaman birinci siradan basladi yarisdan ben hatirlamiyorum. Ferrari siralama turlarindan ilk 3 girebilse cogu yarisda, Alonso daha iyi yerlerde olurdu. Yarisalarda iyi performans gösteriyor zaten cogu zaman.
Seneye artik, yine Vettel Sampiyon olacak. Alonso da bu gidisle Ferrari de ne kadar kalir bakacagiz.

Aynen öyle.

Alonso kolay kolay gitmez bana göre.

61trabzonomer
08.09.2013, 16:05
alonso galibiyeti hakediyor ama galiba vettel alacak böle giderse, hulkoyu tebrik ediyorm, lotus yokları oynarken mclaren hala çok vasat. redbull yetmezmiş gibi bide yedek takım toro rossoda nerdeyse kafaya oynayacak ne hallere geldi F1.

Sefa Murat Dokuz
08.09.2013, 19:04
Alonso'ya ciddi ciddi üzülüyorum.

Samet Yildirim
09.09.2013, 20:31
Alonso ne yapsin ?

Adam müthis.

Sefa Murat Dokuz
11.09.2013, 19:44
Alonso-Raikkonen olsa ne olacak ki belki Takımlar klasmanında şampiyonluk gelir. Ferrari araç kazanabilecek bir araç yapabilmiş değil. Mesela son yarışta Alonso 7 saniye farkı 4'e indirmişti Vettelle Alonso'yu 3-4 tur boş yere pistte beklettiler fark bi anda 10 oldu çıkınca alonso. Keza Massa bu yüzden Webber'in arkasına düştü pit çıkışı. Ferrari tamamen skandal işler yapıyor. Alonso Vettel ile aynı tur içeri girmiş olsa sert lastiklerle Vettel ile çıkışta aynı turları attı. 10 sn fark ile çıktı 11 oldu sonra 9 ve 8 e düşürdü ama orda kaldı. 4 saniye ile çıkabilseydi o farkı eritme şansı olabilirdi sert hamurla en azından zorlama şansı olacaktı. Ferrari bu teknik ekiple Raikkonen-Alonso olsa dahi. Red-Bull'un bu üstün aracına karşı en fazla markalar şampiyonluğu kazanabilir oda Riccardo seneye iyi adapte olamazsa.

selcuk
14.09.2013, 06:33
Alonso-Raikkonen olsa ne olacak ki belki Takımlar klasmanında şampiyonluk gelir. Ferrari araç kazanabilecek bir araç yapabilmiş değil. Mesela son yarışta Alonso 7 saniye farkı 4'e indirmişti Vettelle Alonso'yu 3-4 tur boş yere pistte beklettiler fark bi anda 10 oldu çıkınca alonso. Keza Massa bu yüzden Webber'in arkasına düştü pit çıkışı. Ferrari tamamen skandal işler yapıyor. Alonso Vettel ile aynı tur içeri girmiş olsa sert lastiklerle Vettel ile çıkışta aynı turları attı. 10 sn fark ile çıktı 11 oldu sonra 9 ve 8 e düşürdü ama orda kaldı. 4 saniye ile çıkabilseydi o farkı eritme şansı olabilirdi sert hamurla en azından zorlama şansı olacaktı. Ferrari bu teknik ekiple Raikkonen-Alonso olsa dahi. Red-Bull'un bu üstün aracına karşı en fazla markalar şampiyonluğu kazanabilir oda Riccardo seneye iyi adapte olamazsa.

ferrari alonsonun lastikleri yaris sonuna dogru daha taze olmasi icin boxu 4 tur beklettiler

pistte zaten sansi yoktu ve 1 boxluk yaris oldugundan yarisin sonunda dogabilecek süprizler düsünüldü
ama hicbirsey olmadiginda hamle yanlis olarak gözüküyor

su anki durumda hersey olabilir

son olarak raikönen ferrariye cok sey katacak
ilk olarak ferrari lotusun aero dynamic disgn supervisor larindan birini transfer etti
onun dilinden anlayan pilot direk testlerde arabanin icinde olacak
lotusun 1. sirada oldugu tyre managementin bütün tecrübesi ve bilgi birikimini kullanacak
lotusun arka akis en degisik olanidir

en son olarak son yillarin teknik olarak en cok kural degisen yili olacak 2014
bunun hazirligi olarak bu sezon icin mclaren sassesini bilen degistirmisdi 2014 icin ve gördükki nekadar geri düsdü
ferrari , ve red bull o derecede radikal bi degisimi göze almasada cok sey degisecek

ve bu degisiklikleri bi alonsoylan , raikönen test edecekse belirgin bir avantaj saglar sana bu durum

Samet Yildirim
14.09.2013, 15:22
Alonso ve Raikönnen ikilisi inanilmaz. Sikinti da yaratabilir...Tutarsa da en iyi takim Ferrari olur tabiki.

Ferrari hic bir zaman iki lider ile ayni takimda yarismazdi benim icin süpriz oldu ama sevindim.

Raikönnen sikinti yapmazda, Alonso konusunda okadar emin degilim :)

Ama ikili olarak süper.

Massa malesef cok geride kaliyordu yani Ferrarinin 2 numarasi bukadar geride kalmamali.

kopeli
19.09.2013, 11:00
Alonso ve Raikönnen ikilisi inanilmaz. Sikinti da yaratabilir...Tutarsa da en iyi takim Ferrari olur tabiki.

Ferrari hic bir zaman iki lider ile ayni takimda yarismazdi benim icin süpriz oldu ama sevindim.

Raikönnen sikinti yapmazda, Alonso konusunda okadar emin degilim :)

Ama ikili olarak süper.

Massa malesef cok geride kaliyordu yani Ferrarinin 2 numarasi bukadar geride kalmamali.

Vettel ve Red-Bull ambargosundan bıktım artık.Ferrari umarım eski gücüne kavuşur ve Seneye Raikonen-Alonso gibi bana F1'i sevdiren pilotlardan biri Şampiyon olur.

Samet Yildirim
23.09.2013, 19:14
Ne yapsin Alonso ??

Sefa Murat Dokuz
25.09.2013, 04:16
Ben Ferrari şampiyon olsun felan istemiyorum ama tek kişinin domine etmesi zevki değil.
Şimdi Alonso Schumi ile çekiştiği 2 yıl aklıma geliyor. Alonsoya Balonso lar felan. Keyifliydi. He Singapur zaten geçiş imkanı çok kıt bir pist ayrı ama domine eden ediyor.

Ayrıca geçen yarış , yarış sonunda Alonsonun lastiklerini taze tutmak için yaptılar diyorsun da bu sert hamur zaten 2-3 turda ısınıyor tam olarak piste. Alonso ilk 2 tur çıktı piste Vettel'den 1 er saniye yavaştı. 3.turdan sonra 0.5 0.6 çalmaya başladı yeterli ne tur vardı nede kapatılacak gücü 10 saniyeyi. Komik bir kumardı az kalsın aynı hatadan Massa'yı geçen Webber'e de geçilecekti. 4 saniye ile aynı şekilde çıksalar bir şansı olabilirdi Vettel'e karşı.

Üşüyoruz Jean Todt Reis

61trabzonomer
27.10.2013, 10:10
Yarış HİNDİSTAN MMM GP :D

Vettel yine kazanacak belki ama Hindistan için izliycem bu seferde :)

radikal değişiklikler olmadıkça eski zevki alamayacaz f1 den,

halbuki bu kadar şampiyon pilot bu kadar iddalı adamlar varken daha güzel yarışlar olabilirdi :S FİA :@

61trabzonomer
03.11.2013, 13:00
2 saat sonra abu dabi yarışı var .

maç varken kim takar abu dabiyi o ayrı :D

Kaya
03.11.2013, 13:20
Ömer Vettel bu sene aldı gibi sanırım. Schumi efsanesini şampiyonluk sayısında geçme ihtimali çok yüksek...

İnanılmaz bir başarı...

Hem de beklenmedik bir araçla...

Yalnız Shcumi'den snr puanlamanın buna getirisi var mı acaba?

Şuanki puanlama eskiden olsa misal Shcumi'nin faydasına mı olurdu...

Geçen kuzenle konuşuyorduk da bu konuyu... :)

61trabzonomer
03.11.2013, 13:36
valla üstad bu konuyu bende düşündüm ve kıyaslamayı şöle yapmıştım :)

vettel 4 yıl üst üstte şampiyon oldu bu dört yılda ne yaptı ona baktım, ama puan olarak değil yarış kazanma olarak ve 2.lik 3.lük ve

bu 4 yılda 74 de 31 gibi bişey çıkmıştı ( bunları f1 sitelerinden toplamıştım )

sonra schuminin üst üste şampiyon olduğu 4 yılı aldım f2000 li yılları

bu 4 yılda 67 de 35 falan galibiyet aldı,

şimdi burdan şu sonuç çıkıyor schumi çok daha başarılı, hemde 2.lik ve 3.lük bazında da aynı şekilde schumi önde.

dolayısıyla puanlamayı bugün ki veya eskiye göre bile yaparsak schumi hala daha iyi ..

NOT: eğer vettel böle serilere devam ederse total de yani 35 40 lı yaşlarda schumiyi geçer. yani yaşına göre çok başarı bunuda görmek lazım,ama olur mu böle bişey dersen biraz zor bence (transfer dedikodularına göre böle düşünüyorum )..

kısacası halen schumi > vettel

ama haki > schumi :p (gönül sıralaması diyelim :D )

61trabzonomer
03.11.2013, 17:41
adam yine kazandı arkadaş deli olacam

Uğur GEMİCİOĞLU
04.11.2013, 00:57
Şu forumda f1i önceden deli gibi izleyip de şimdi hiç haberi bile olmayan var mı benden başka :) Önceden ne izlerdik ya ufaktık daha o zaman. 12-15 yaşında falanız. Schumi, Barichello Ferraride. Schuminin kardeşi var Alonso falan var Montoya, Sato falan. Haftasonları f1 günü yapardık birimizin evinde. Herkes Schumiyi desteklerdi ben Barichelloyu :) Ne günlerdi şimdi kim var kim yok hiç haberim bile yok.

Sefa Murat Dokuz
26.11.2013, 16:21
Webber gibi bir ortalama pilotun sezonu 3.tamamladığı bir araçla ortalama üstü bir pilot şampiyon olması lazım zaten. Vettel F1 de şuan aktif en iyi 3-4 pilottan birisi. Bu kombinasyonla çok rahat şampiyon olması normal. Vettel'in aracına Hamilton Alonso Rakikonen otursa yine açık ara şampiyon olurlar buda var. Schumacher'in şampiyonluklarında başına çok şansız işler gelebiliyordu. Son sıralardan kalkıp podyumda bitirdiği yarışlar. Monaco gibi geçişi imkansız bir pistte yaptıklarınu unutamıyorum. Bariccello ile 54 saniyelik farkı 12 tur gibi kısa bir zamanda kapatmıştı. Schumacher efsanedir. Alonso Raikkonen değil, Ferrarinin iki pilotudu Vettel olsa şampiyon olamaz. Araç çok kötü. Mercedes Schumili dönemine göre çok çok aşama kaydetti ilerledi. Mc Laren ise Ferrariden daha beter. Red Bull'un takım olarak rakibi yok , yoksa Vettel'e rakip olabilecek çok pilot var pistte.

61trabzonomer
26.11.2013, 16:35
güzel tespit valla , ama araç olmayınca napsın onlarda ,FIA ayrı birşey zaten soğuttu f1 den, yakıt ikmali geri gelmeli.

Sefa Murat Dokuz
26.11.2013, 17:53
Sebastian Vettel'i şapiyonlukları ile de elbet hatırlayacağım ama 2008 Brezilya'da Hamilton'u geçip Massa'nın çizgiyi şampiyon geçmesini, Şampiyonluğa giden Hamilton'u geçip onu 6.lığa atmasını hiç unutamıyacağım.Vettel olduğunu orda zaten ıspat etmişti çoktan. Vettel 4 sezondur kusursuz araç kusursuz sürüş kombinasyonu ile rakiplerinin ellerini kollarını bağladı sagıyı hakediyor.

Oğuz ZEYTİN
26.11.2013, 18:21
Sergio Perez, Sauber tecrübesi ardından daha iyi araçta beklentilerin altında kaldı.

Sauber'de ise Hülkenberg fena değildi. Keşke Kobayashi de olsaydı...

Anıl C
26.11.2013, 18:23
Motogp varken formula1'den nasil zevk alinir hayret :)

Mehmet BAL
26.11.2013, 20:23
güzel tespit valla , ama araç olmayınca napsın onlarda ,FIA ayrı birşey zaten soğuttu f1 den, yakıt ikmali geri gelmeli.

Evet ins en kisa zaman da uygulama geri gelir

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

61trabzonomer
29.11.2013, 14:03
Sergio Perez, Sauber tecrübesi ardından daha iyi araçta beklentilerin altında kaldı.

Sauber'de ise Hülkenberg fena değildi. Keşke Kobayashi de olsaydı...

daha iyi araç konusunda tartışabiliriz o zaman ki sauber ile 1.araç arasındaki fark mı sizde daha fazlaydı? yoksa bu seneki mclaren ile 1.araç arasında ki fark mı daha fazla ??

Mclaren yoklarda bu kabul edilmeli artık .

Sefa Murat Dokuz
29.11.2013, 19:46
Perez'in McLaren'deki 2.aracının Sauber'deki aracından iyi olmadığına bahse girerim.

Oğuz ZEYTİN
01.12.2013, 18:25
daha iyi araç konusunda tartışabiliriz o zaman ki sauber ile 1.araç arasındaki fark mı sizde daha fazlaydı? yoksa bu seneki mclaren ile 1.araç arasında ki fark mı daha fazla ??

Mclaren yoklarda bu kabul edilmeli artık .

McLaren'in bu seneki aracı, Sauber'in hazırladığı araçtan daha iyiydi diye tahmin ediyorum. Elimde teknik veri yok, o nedenle kıyasta hata olabilir.

E. Cumur61
10.12.2013, 04:02
F1 pilotları sabit numaralarla yarışacak

F1 Strateji Grubu ve Formula 1 Komisyonu'nun ortak kararıyla, pilotlar artık sabit numaralarla yarışacak.

Karar, 2014 sezonu öncesinde uygulamaya geçecek. Buna göre, 1 numara, mevcut dünya şampiyonu için rezerve edilecek. Ancak dünya şampiyonu pilotun farklı bir numara seçme hakkı da bulunacak. Şampiyon sürücünün 1 numarayı seçmesi halinde, diğer pilotlar 2'den 99'a kadar istedikleri numarayı seçebilecek.

Birden fazla pilot, aynı numarayı seçerse, öncelik, klasmanda üst sırada yer alan pilota verilecek.

Buna göre Sebastian Vettel, istediği takdirde, 1 numaralı araçla yarışacak. Fernando Alonso ise 2 numarayı seçebilecek.

Yeni F1 sistemi, sürücülerin tüm kariyerleri boyunca, aldıkları numara ile yarıştığı motosiklet yarışlarındaki sisteme benziyor.

E. Cumur61
10.12.2013, 04:06
Sezon finali için çifte puan uygulaması geliyor

Şampiyonluk mücadelesini daha açık ve heyecanlı hale getirmek maksadıyla 2014'den itibaren, sezonun son yarışı için "çifte puan" uygulamasına geçilecek.

Dün Paris'te toplanan F1 Strateji Grubu ve Formula 1 Komisyonu toplantısında sözkonusu uygulama konusunda mutabakata varıldı.

FIA Dünya Motor Sporları Konseyi geçtiğimiz haftaki toplantısında, F1 Strateji Grubu ve F1 Komisyonu'na, kural değişikliklerine karar verme yetkisi vermişti. Böylece kural ayrıca bir onaya ihtiyaç duymadan otomatik olarak yürürlüğe girmiş olacak.

FIA'dan yapılan açıklamada, takımların şampiyonluk mücadelesine odaklanmalarının sezon sonuna kadar en üst seviyede devam etmesi için "çifte puan" uygulamasına karar verildiği belirtildi.

Sözkonusu kural, hem pilotlar, hem de markalar için geçerli olacak. Bunu göre gelecek yıl sezonun final yarışındaki galibiyete 50 puan, ikinciye 36 ve ilk 10'daki diğer pilot ve takımlara da buna göre iki kat puan verilecek.

Erbay
30.12.2013, 12:47
Schumacher'e bir şey olursa harbiden çok üzülürüm.

61trabzonomer
30.12.2013, 16:45
Herkes üzülür hocam inş bişey olmaz.

Kaya
31.12.2013, 12:51
This is a race you must win #Schumi

E. Cumur61
31.12.2013, 14:25
Düne göre küçük de olsa bir iyileşme var. Hayati tehlikesi devam ediyor. Ancak o en olmaz denilen yerlerde, fırtınalarda ne yarışlar kazandı bu yarışı da kazanacağından eminim. Ve her yarış podyumunda ki gibi hepimizi havaya zıplatacaktır.

Kaya
02.01.2014, 20:49
Çok az haber geliyor durumu ile ilgili... O güzel haber bir gelse artık...

Oğuz ZEYTİN
13.01.2014, 13:05
McLaren'in bu seneki aracı, Sauber'in hazırladığı araçtan daha iyiydi diye tahmin ediyorum. Elimde teknik veri yok, o nedenle kıyasta hata olabilir.

McLaren test pilotu geçen yıl neyin ters gittiğini hala anlayamadıklarını söylemiş :)

*

İki eski Suaber pilotu bu yıl Force India için yarışacak.

*

Sauber, Sutil'le anlaşmış. Hayret, tecrübeli pilot tercihi şaşırtıcı.

Kobayashi de olsaydı... :)

61trabzonomer
19.01.2014, 16:20
M.schumi inş düzelir iyi haberler gelmiyor uzun zamandır.

2014 yılı güzel geçmesini pek ummazken güzel haberler geliyor.

Mclaren baştan aşşağa değişiyor :) Ron dennis tekrar başa geçiyor , buda yetmemiş gibi Brawn un Mclaren a geçme ihtimali var, lakin bazı önemli ajanslar tarafından yalanlanmış :/ neyse dennis bile başlı başına yeterli.

Ferrari hızlı giriyor testlere araçtan çok ümitliler ve 25 ocakta klasman olacak.

Pilot değişiklikleri güzel olmuş lakin Mclaren ın yine riske giriyor hiç tanımıyorum şu kevini :)

Ama süper beklentilerim olanlarda var Maldonado mesela lotusla napar?

bottas ı bilioz az çok ama danniel mıdır nedir o toro da napcak bunlar muamma :) bir takuma sato beklentim yok değil :D

Haa en çok sükse yapabilecek ise webberin yerini doldurabilceğini sanan ricardo !!!!!! çok iddalı ama bence öle olmayacak.

Güzel bir f1 sezonu geçer umarım araçları görünce değerlendirmemizi yaparız.

Lakin Mclaren cılar çok ümitlenmesin :) çarpışma testlerinden geçmeye enerjilerini harcıyorlar hıza veya downforce a değil.

ama 2. bir görüş var forumlarda yeni parçalar deneniyor bu yüzden testlerden geçememiş, ve bu parçalar tutarsa çok farklı olabilir miş ????? tamamıyla forum efsaneside olabilir.(şahsi fikrim ron dennis in gelmesi bile 1 sn hızlandırır aracı brawn la 2 olur :p )

Anıl C
19.01.2014, 19:31
Hala komada
Bu saatten sonra gözünü açsa bile eski haline gelemiyecek
Felç riski çok yüksek

E. Cumur61
21.01.2014, 02:51
McLaren test pilotu geçen yıl neyin ters gittiğini hala anlayamadıklarını söylemiş :)

*

İki eski Suaber pilotu bu yıl Force India için yarışacak.

*

Sauber, Sutil'le anlaşmış. Hayret, tecrübeli pilot tercihi şaşırtıcı.

Kobayashi de olsaydı... :)
Kobayashi Catterham ile sozlesme imzaladi seneye tekrar pistlerde

E. Cumur61
30.01.2014, 00:41
2014 herkes testleri başladı. Ilk 2 günde edinilen izlenim Mercedes motoru kullananlar bir adım önde görünüyor,onları Ferrari ve Williams takımları takip ediyor. Renault motoru kullananlar 2 günde sadece 38 tur tamamlayarak sorunlu bir görüntü çizdi.

E. Cumur61
01.02.2014, 17:21
Takımların 4 günde attığı turlar;
MER (309), FER (251), MCL (245), WIL (173), SAU (164), FOR (143), CAT (76), TRS (54), MAR (30), RBR (20)

Mercedes motorları Jerez testlerinde toplam 875 tur mesafe katetti. Ferrari 444 tur ve sorunlar yaşayan Renault 151 tur atabildi.

Samet Yildirim
13.03.2014, 23:43
Formula 1 2014 basliyor...

Mercedes motoru olan Williams ve Mercedes iyi görünüyor...sonra ise Ferrari-..

61trabzonomer
15.03.2014, 12:38
Formula 1 2014 basliyor...

Mercedes motoru olan Williams ve Mercedes iyi görünüyor...sonra ise Ferrari-..

bu sene mclaren ı yabana atma samet :)

61trabzonomer
15.03.2014, 12:39
1. Lewis Hamilton Mercedes 1m44.231s
2. Daniel Ricciardo Red Bull-Renault 1m44.548s +0.317s
3. Nico Rosberg Mercedes 1m44.595s +0.364s
4. Kevin Magnussen McLaren-Mercedes 1m45.745s +1.514s
5. Fernando Alonso Ferrari 1m45.819s +1.588s
6. Jean-Eric Vergne Toro Rosso-Renault 1m45.864s +1.633s
7. Nico Hulkenberg Force India-Mercedes 1m46.030s +1.799s
8. Daniil Kvyat Toro Rosso-Renault 1m47.360s +3.129s
9. Felipe Massa Williams-Mercedes 1m48.079s +3.848s
10. Valtteri Bottas Williams-Mercedes 1m48.147s +3.916s
Q3 elenme zamanı: 1m44.331s **
11. Jenson Button McLaren-Mercedes 1m44.437s +2.173s
12. Kimi Raikkonen Ferrari 1m44.494s +2.230s
13. Sebastian Vettel Red Bull-Renault 1m44.668s +2.404s
14. Adrian Sutil Sauber-Ferrari 1m45.655s +3.391s
15. Kamui Kobayashi Caterham-Renault 1m45.867s +3.603s
16. Sergio Perez Force India-Mercedes 1m47.293s +5.029s
Q2 elenme zamanı: 1m34.274s ***
17. Max Chilton Marussia-Ferrari 1m34.293s +4.118s
18. Jules Bianchi Marussia-Ferrari 1m34.794s +4.619s
19. Esteban Gutierrez Sauber-Ferrari 1m35.117s +4.942s
20. Marcus Ericsson Caterham-Renault 1m35.157s +4.982s
21. Romain Grosjean Lotus-Renault 1m36.993s +6.818s
22. Pastor Maldonado Lotus-Renault

61trabzonomer
15.03.2014, 12:40
Sezon başladı Mercedes den duble yolda,

Magnussen 3.
Alonso 4.
Button 5.

beklettim bu yönde.

Kaya
16.03.2014, 11:19
Sezon başladı... :)

1. Nico Rosberg Mercedes 1h32m58.710s
2. Daniel Ricciardo Red Bull-Renault +24.525s
3. Kevin Magnussen McLaren-Mercedes +26.777s
4. Jenson Button McLaren-Mercedes +30.027s
5. Fernando Alonso Ferrari +35.284s
6. Valtteri Bottas Williams-Mercedes +47.639s
7. Nico Hulkenberg Force India-Mercedes +50.718s
8. Kimi Raikkonen Ferrari +57.675s
9. Jean-Eric Vergne Toro Rosso-Renault +1m00.441s
10. Daniil Kvyat Toro Rosso-Renault +1m03.585s

Samet Yildirim
16.03.2014, 12:29
Bizim Ferrari yine sikintili...

En azindan Ferrari motorunu kullanan 2 takim yarisi tamamlayabildi bu iyi haber ama hiz konusunda eksiklik var daha iyi olmali Ferrari.

Oruç
16.03.2014, 12:37
Ricciardo'nun yarıştan ihraç edildiği söylentileri var.

McLaren iyi başladı sezona nihayet.

Kaya
16.03.2014, 15:45
http://www.turkiyef1.com/haberler/35955/flas-ricciardo-yakit-ihlali-nedeniyle-diskalifiye-edildi.html

FLAŞ: Ricciardo yakıt ihlali nedeniyle diskalifiye edildi

FIA teknik delegeleri yarış sonrası incelemelerde Daniel Ricciardo'nun yarış içinde izin verilen yakıt akış limitini düzenli olarak aştığını tespit ederek Ricciardo'yu yarıştan ihraç ettiler.

Giallorossi
16.03.2014, 22:14
http://www.turkiyef1.com/haberler/35955/flas-ricciardo-yakit-ihlali-nedeniyle-diskalifiye-edildi.html

FLAŞ: Ricciardo yakıt ihlali nedeniyle diskalifiye edildi

FIA teknik delegeleri yarış sonrası incelemelerde Daniel Ricciardo'nun yarış içinde izin verilen yakıt akış limitini düzenli olarak aştığını tespit ederek Ricciardo'yu yarıştan ihraç ettiler.

Bu 100 kg yakit kurali daha cok bas yakar bu sene. Son bes turda Magnussen yaklasinca takimi radyodan "pozisyonunu koruyabilirsin" dedi. Ricciardo ondan sonra baya bir gaza basti. Red Bull durumu iyi yönetseydi Magnussen'i gecirirdi, Ricciardo 3. olurdu.

Ama Bottas ne yaristi be. Tabi safety car'in etkisi var ama arkadan gelip 6. oldu. Arabasi cok hizliydi. Zaten Williams cok iyi test sezonu gecirdi. Ilk yarista podyum bekliyorlardi ama sanssiz günleriydi.

Ferrari yine hüsran (gibi)

Kaya
26.04.2014, 10:26
Schumacher'den iyi haber var diyenler var, bu haberi yalanlayanlar var...

Nereden bakarsak 4 aydır yatıyor...

Umarım efsane ayağa kalkar ve aramızdan çok erken ayrılmaz...

Allah yardımcısı olsun...

selcuk
27.05.2014, 09:13
f1 biri ne hallere düsürdüler

61trabzonomer
27.05.2014, 13:08
f1 biri ne hallere düsürdüler

Önce F1 i saçma kurallarla vurdular, sonra araçların performansıyla oynadılar, en sonda motor sesiyle son darbeyi vurdular, şimdi F1 neden izlenmiyor diye ,anlamsız sorularına cevap arıyorlar ???

E. Cumur61
03.06.2014, 03:15
baslarda bende cok sikayetciydim bu motor sesi olayindan ki halen sikayetciyim. yarislara bakarsak Mercedes fabrika takimi oldugu icin muthis bir is cikartmis, butun sezonu double yaparak bitirebilirler, diger takimlara bakacak olursak; redbull sezon oncesi testlerde nerdeyse tur atmadan yarislara baslamasina ragmen harika bir is cikartmis gorunuyor. Vettel bu sene sanssiz sorun geciriyor, daha simdiden 3 tane motoru kullanmis bile. yilda sadece 5 motor haklari olduguna gore ilerleyen yarislarda bol bol grid cezasi yiyecege benziyor. Riccardo sezona Vettel'e karsi savasabilecek mi derken , takim arkadasindan daha iyi bir performans ortaya koyuyor. bakalim bunu devam ettirebilecek mi? Gelelim yillardir beni kahreden Ferrari'ye sezon oncesi testlerde fena bir goruntu cizmemislerdi fakat yarislar basladiginda herseyin o kadar iyi olmadigi anlasildi, haberlere bakarsak Ferrari motoru Mercedes'e oranla 20kg daha agir ve bu gercekten cok fazla guc kaybina neden oluyor. En iyi 2 pilot onlarda, ama arac cok yavas olunca pilotajda bir yere kadar.Kanada'da motor guncellemesi olacakmis, bakalim bu ne kadar etkili olacak. bu son sanslari.

61trabzonomer
08.06.2014, 13:43
Akşam yarış var ,ama bende ne heyecan ve ne bişey, Mercedes in şampiyonluğu garanti gibi,

Neyse

bu akşam Williams,Raikkonen ve Force india ı destekliyorum özellikle Bottas dan çok şey bekliyorum,düzlüğe ayarlamış aracı galiba, o duvarı öpmeden bitirebilirse yarışı ilk 3 zorlar inş, hadi hayırlısı :)

E. Cumur61
08.06.2014, 14:25
Akşam yarış var ,ama bende ne heyecan ve ne bişey, Mercedes in şampiyonluğu garanti gibi,

Neyse

bu akşam Williams,Raikkonen ve Force india ı destekliyorum özellikle Bottas dan çok şey bekliyorum,düzlüğe ayarlamış aracı galiba, o duvarı öpmeden bitirebilirse yarışı ilk 3 zorlar inş, hadi hayırlısı :)

O duvarı öpmeden şampiyon olmak zor :)

61trabzonomer
08.06.2014, 18:16
O duvarı öpmeden şampiyon olmak zor :)

raikkonen o duvarı zamanında öptü yeterli artık :) bu yarışı kazanırsa sevinirim zaten ferrari ve redbull dışında mercedesi geçecek takım yok, inşallah atraksiyonlu bi yarış olur, williams dan süpriz bekliyorum halen :)

E. Cumur61
08.06.2014, 19:16
Mercedes'i sadece kendi aralarındaki savaş durdurur. Dünde gördük ki Ferrari Mercedes motorlu araçlardan yavaş. Ama yarışta neler olacak onu hep beraber görecez. Yağmur yağsaydı iyiydi rn azından heyecanlı birşeyler görürdük.

61trabzonomer
08.06.2014, 21:53
Resmen Mercedes şov var arkadaş, öbürleri 2.klasman bile değil

61trabzonomer
08.06.2014, 22:00
Motor sporları boşa demiyorlar 2 tur arayla 2 Mercedes motoru güç kaybı yaşıyor :D

61trabzonomer
08.06.2014, 22:07
yarış sonuna doğru çok ilginç şeyler olabilir :)

Williams teorim tutabilir :D

61trabzonomer
08.06.2014, 22:11
Hamilton dan duman çıkıyoooooo çok süper bi yarış :D

61trabzonomer
08.06.2014, 22:13
adamlar şov yapıyor dedim 2 araç birden bozuldu ne göz var bende de :D

61trabzonomer
08.06.2014, 22:26
massa bugün uçuyor,

Alsa şu yarışıda efsane geri dönse

61trabzonomer