PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Formula 1

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21

Kaya
11.07.2010, 17:13
Başını ben de kaçırdım. Webber yarışı alsa da Mc Laren bu sene pilotlar şampiyonluğu yüksel ihtimal alır...

ilhan
25.07.2010, 15:14
Müthiş start alan Ferrari'ler ilk iki sırada götürüyorlar. Massa lider Alonso ikinci..

Ali Can
25.07.2010, 15:31
bu ferrari-mc laren hegemonyasını sevmiyorum..
inş. yarış sonuda red bull alır.

fincher
25.07.2010, 15:57
Massa kaçıncı turda yol verecek acaba?

fincher
25.07.2010, 16:11
cevabı aldık.50. turdaymış...Utanç verici...

Berk
25.07.2010, 16:47
Uzun bir aradan sonra adam gibi bir yarış izledik Ferrari adına.Alonso'nun galibiyeti çok iyi oldu, şampiyonluk için umutlandık tekrar.

Takım izin verse de vermese de Alonso Massa'yı geçecekti zaten.Tartışmasız Massa'dan daha iyi bir yarış çıkardı ve daha fazla haketti.

Oruç
25.07.2010, 17:22
cevabı aldık.50. turdaymış...Utanç verici...

Ben "skandal" diyeceğim ama daha önceden alışık olduğumuz için şaşırmadım.

Yarışı biz de izledik ve kim daha hızlı kim daha yavaş görebiliyorduk çok şükür. Gerçekten rezillik bu durum. Hele Domenicali'nin daha önce görülmedik şekilde pilotlarını zorla podyuma geri çıkarması tam komedi. İnsanları aptal yerine mi koyuyorsunuz siz ?

Massa'nın basın toplantısında "Fernando geldi, geçti" demesi bile bu rezilliği açıkça göstermiştir. Vücut dilinden hiç bahsetmiyorum.

Ferrari ne istiyorsa yapsın haftaya da. Sezon sonu avuçlarını yalayacaklar nasılsa.

Erbay
25.07.2010, 18:02
Alonso, Massa'yı geçene(!) kadar izledim. O olaya kızdığım için bırakmadım izlemeyi, başka bir şey oldu :). İzledeğim kadarıyla son derece rutin bir yarış oldu.

mehmets61
25.07.2010, 18:12
bence dogru yaptılar.pilotların yarışmasına izin verip vettel webber gibi kaza yapmalarındansa puan olarak önde olan pilota avantaj saglanmasında bir sakınca görmüyorum.

Oruç
25.07.2010, 21:05
2-3 hafta önce beyefendi "manipülasyon"dan bahsediyordu. Hey gidi hey.

Kaya
25.07.2010, 21:32
Sonunda kazandık yau... Özlemişiz... Kıpkırmızı... :)

Oruç
25.07.2010, 23:46
Massa'nın yarış mühendisi Rob Smedley telsizden 'Alonso senden daha hızlı' demiş ve Massa yol verince 'Üzgünüm' mesajını yollamıştı.

Smedley, olayın Massa'nın hatası yüzünden meydana geldiğini savundu.

'Bir ceza beklemiyorum çünkü Alonso daha hızlıydı ve Massa 3. vitese geçerken bir hata yapınca Alonso liderliği aldı.'

http://www.turkiyef1.com/newsfull.asp?id=22601&r=25.07.2010+23%3A42%3A10

Bunlar hakikaten insanları aptal sanıyorlar. Battıkça batıyorlar. İnsan utanır susar yahu. Bunlarda o da yok.

Kaya
26.07.2010, 01:08
Öyle yorumlar yapıyorsunuz ki sanırsın Ferrari şike yapmış...

Ferrari'nin her zaman uyguladığı bir durum bu. Takım emirleri her zaman vardı ve hep olacak...

Açıkçası Ferrari harici takım kazanınca Formula 1 adına zevk alıyorum ve tekrar Ferrari'nin üst sıralara çıkmasını merakla bekliyorum da... Ferrari bu sene ender kazandığı yarışlardan birini yaşayınca hemen başladınız laf çakmaya... Formula 1'i sadece Ferrari nefreti ile izlediğiniz ve sınırlandırdığınız çok açık... :)

Bu durumda da keyif alıyorum tabi... :)

mehmets61
26.07.2010, 03:07
takım emirlerinden daha önce eleştirilmesi gereken fia dır.saçma sapan kurallarla formula 1 i ne hale getirdiler.ne strateji kaldı ne de zevk.1 hafta önceden hangi pistte kimin favori oldugu belli.eski sistemi geri istiyorum.dolu depo boş depolu,pite erken girme geç girme taktiklerini özledim...

Cemalettin Taşkın
26.07.2010, 08:47
ferrari dublesini çok bekledim ama dubleye hiç sevinemedim massa 1. olmalıydı. alanso hızlı olabilir ama geçmek başka birşey. daha 2-3 yarış önce redbull ların kazasını herkes hatırlıyordur. takımdan emir gelmese massa alansoyu geçirmezdi.

Hüseyin Bağdat
26.07.2010, 10:11
Bir Ferrari ve Massa hayranı olarak dünkü yarışta hem üzüldüm hem sevindim...

Massa'nın kazanmasını isterdim. Yarış içinde bir ara farkı açtığında kapanmasına izin vermeyecekti. Sonuçta kazanan Ferrari oldu...

Muhammet Ali Senocak
26.07.2010, 13:54
Massa- Alonso olayı Ferrari nin her zaman yaptığı olay. Bunun bu kadar abartılmasına şaşırıyorum. her sezon bunu yapıyorlar..

çeko
26.07.2010, 16:44
Massa- Alonso olayı Ferrari nin her zaman yaptığı olay. Bunun bu kadar abartılmasına şaşırıyorum. her sezon bunu yapıyorlar..

Şaşılacak şey, her seferinde ceza yemelerine rağmen ısrarla aynı şeyi tekrar etmeleri. Ve telsiz konuşmaları çok aptalca. Minareyi çalan kılıfını uydurur diye bi laf vardır. Adamlar olmadı bi kılıf hazırlayamadılar.
Sanırım Ferrrariyi bir salaklar ordusu yönetiyor.

Oruç
26.07.2010, 17:40

Ben "skandal" diyeceğim ama daha önceden alışık olduğumuz için şaşırmadım.

Öyle yorumlar yapıyorsunuz ki sanırsın Ferrari şike yapmış...

Ferrari'nin her zaman uyguladığı bir durum bu. Takım emirleri her zaman vardı ve hep olacak...

Açıkçası Ferrari harici takım kazanınca Formula 1 adına zevk alıyorum ve tekrar Ferrari'nin üst sıralara çıkmasını merakla bekliyorum da... Ferrari bu sene ender kazandığı yarışlardan birini yaşayınca hemen başladınız laf çakmaya... Formula 1'i sadece Ferrari nefreti ile izlediğiniz ve sınırlandırdığınız çok açık... :)

Bu durumda da keyif alıyorum tabi... :)

Ferrari'nin nasıl bir takım olduğunu herkes çok iyi biliyor. Üstteki mesajımda da yazdım zaten "şaşılacak" bir durum olmadığını.:)

Ferrari'den nefret ettiğim konusunda haklısınız ancak benim F1'i ne amaçla izlediğim konusunda bir yargıda bulunmaya dünya üzerinde kimselerin hakkı yoktur/olmayacaktır.:)

Bu sayfaları yıllardır takip eden biri olarak kimlerin F1'i neden izlediğini az çok tahmin edebiliyorum. Bu tahminim değerli arkadaşlarımızın/abilerimizin yaptıkları yorumlardan belli olabilmekte. Dün Schumi ayrıldığında F1'i izlemeyi bırakanları da biliyoruz, Schumi döndüğünde F1'e dönenleri de. Sanırsınız Schumi ile birlikte emekli olup dönüyorlar.:)

Son paragraf kişisel bir mesaj olmayıp, genel bir değerlendirmedir Kaya abi. Sizi tenzih ederim.:)

Oruç
26.07.2010, 17:56
*
Lauda, Alonso'nun olaydan haberi yokmuş gibi davranmasına çok kızdı. 'Bu kadar saçma sapan konuşan bir pilot görmedim! Karaktersiz biri o!'

http://www.turkiyef1.com/haber/22612/Ferrari-topa-tutuluyor

f1bekir
27.07.2010, 16:27
Tartışmaya gerek yok, Ferrari her zaman yaptığını yapmıştır. İzleyenler için tabii ki kabul edilemez bir durum ama takım patronu olduğunuzu düşünsenize...

Webber ile Vettel'in aptalca kazasını gördük, Ferrari bu emri vermemiş olsa benzer bir olay yaşanmayacağını kimse garanti edemez. Ferrari, hem öndeki pilotunu daha da öne taşıdı, hem de olası bir kazayı önledi. Takım patronu olsam ben de aynı şeyi yapardım. Ancak dediğim gibi izleyenler için çok gıcık ve sinir bozucu bir durum.

Alonso, ne olduğunu anlamadım gibisinden saçmalarken, bir ara ''Biz burada ne konuşuyoruz yahu, basbayağı takım emri verildi işte, istifa ediyorum!'' demesini bekledim :) Olmaz öyle bişey tabi de, öyle geçti içimden nedense, ama öyle bişey demiş olsa var ya, schumiciler dahil herkes alonsocu olur :D

Gökhan KAN
27.07.2010, 17:00
Bu olayı daha öncede Schumi - Barichello da yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Schumi Bari'ye son düzlükte yol vermişti.

Erbay
27.07.2010, 17:10
Barrichello verilen talimatla son düzlükte yavaşlamış ve ikinci olmuştu. Schumacher podyumda birincilik kürsüne Barrichello'yu davet etmişti, hatta bu olay yüzünden ceza almışardı yanlış hatırlamıyorsam. Daha sonra bir yarışta da, herhalde şampiyonluk garantilendikten sonra, Schumacher öndeyken yavaşlamıştı çizgiyi beraber geçmişlerdi ama kıl kapı Barrichello birinci olmuştu :) Kameralar sürekli telsizleri gösteriyordu talimat verilecek mi diye :)

f1bekir
27.07.2010, 17:11
Bu olayı daha öncede Schumi - Barichello da yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Schumi Bari'ye son düzlükte yol vermişti.

O bir hediye idi. Schumi, daha önce bari'nin kendisine verdiği yollara bir teşekkür olarak bu jesti yapmıştı. Yani aslında bari schumiye yol veriyordu. Barinin iyi olduğu pistler vardı, mesela macaristanda genellikle bari önde olurdu ama takım emirleri gereği schumiye yol verirdi.

Bu, ferrarinin sürekli yaptığı bişey yani, bence ikinci pilotu biraz daha zayıf tutsalar daha iyi olacak, biri diğerine bariz üstünlük sağlayacak ki başarılı bir işbirliği olsun. Yoksa sen hamiltonla alonsoyu aynı takıma koyarsan öyle didişirler işte. Alonso-massa da çok ideal olmadı. Bir pilotun her zaman birinci sınıf olacak, diğeri vasat olsa da olur, hatta daha iyi olur. Ayarlayacaksın bunları, önemli şeyler bunlar :)

Kaya
27.07.2010, 18:26
Ferrari'nin nasıl bir takım olduğunu herkes çok iyi biliyor. Üstteki mesajımda da yazdım zaten "şaşılacak" bir durum olmadığını.:)

Ferrari'den nefret ettiğim konusunda haklısınız ancak benim F1'i ne amaçla izlediğim konusunda bir yargıda bulunmaya dünya üzerinde kimselerin hakkı yoktur/olmayacaktır.:)

Bu sayfaları yıllardır takip eden biri olarak kimlerin F1'i neden izlediğini az çok tahmin edebiliyorum. Bu tahminim değerli arkadaşlarımızın/abilerimizin yaptıkları yorumlardan belli olabilmekte. Dün Schumi ayrıldığında F1'i izlemeyi bırakanları da biliyoruz, Schumi döndüğünde F1'e dönenleri de. Sanırsınız Schumi ile birlikte emekli olup dönüyorlar.:)

Son paragraf kişisel bir mesaj olmayıp, genel bir değerlendirmedir Kaya abi. Sizi tenzih ederim.:)

Ferrari'den bal gibi nefret ediyorsun yau... :)

Schumi gidince F1'den kopulur mu? Sadece başlığa gelip yazı yazmak içimizden gelmemiştir.

Ancak anladım ki Schumi'yi çok severim de; başka takımda pilot olunca çok fazla kendisini takip etmiyormuşum...

Açıkçası benim için Ferrari, Schumi'den önde geliyor. Bunu bu sene anlamış oldum...

;)

Cagdas Topal
27.07.2010, 20:24
Ferrari ' nin yaptıklarına ses verenler haftalar önce Hamilton ' un ne çirkeflik yaparak podyumda oldugunu unutmamalı . Alonso devam et kıskanılıyorsun :D Haftalar önce Hamilton ' un çirkefliginden sonra cıkan yorumdu bu ben de bunu Alonso olarak değiştiriyorum var mı ötesi .

Önümüzde red bull pilotlarının yaptıgı ortada takım yönetiminin de bunu engellemek adına hızlı olan pilotu öne gecirmiş olması kadar dogal birşey yok .

Oruç
27.07.2010, 22:00
Ferrari'den bal gibi nefret ediyorsun yau... :)

Schumi gidince F1'den kopulur mu? Sadece başlığa gelip yazı yazmak içimizden gelmemiştir.

Ancak anladım ki Schumi'yi çok severim de; başka takımda pilot olunca çok fazla kendisini takip etmiyormuşum...

Açıkçası benim için Ferrari, Schumi'den önde geliyor. Bunu bu sene anlamış oldum...

;)

;)

Ferrari ' nin yaptıklarına ses verenler haftalar önce Hamilton ' un ne çirkeflik yaparak podyumda oldugunu unutmamalı . Alonso devam et kıskanılıyorsun :D Haftalar önce Hamilton ' un çirkefliginden sonra cıkan yorumdu bu ben de bunu Alonso olarak değiştiriyorum var mı ötesi .

Önümüzde red bull pilotlarının yaptıgı ortada takım yönetiminin de bunu engellemek adına hızlı olan pilotu öne gecirmiş olması kadar dogal birşey yok .

Kimsenin bir şeyi unuttuğu yok. O zaman ne gerektiyse yazdık. Meraklanmayınız.

Not: Alonso JB ve LH'nin rakibi olamaz. Ha nasıl olur ? Massa yol verirse. Bir daha ne zaman yol verir ? En fazla Macaristan'da.

;)

Sefa Murat Dokuz
28.07.2010, 10:10
Webber ve Vettel 'in başına gelenler 1 değil 2 değil...
Bu ortamda Alonsoya kazanmalısın, Massayada bırakma demeleri mümkün değil. Şampiyonluk şansı Alonsonun var . O yüzden Alonso'yu seçti Takım.

Kimse Hakinenle, Schumi ile F1 izlemeyi bırakmaz. Günümüzdeki gibi saçma kurallar ile yarışlardan soğursun. 3 sene önce Schumi yoktu. Alonso Hamilton Kimi puan puana bitirdi sezonu. O yıl yarış kaçırmadım. Keze Massa-Hamilton çekişmesindede çok nadir kaçırmışımdır. Geçen sene gelen berbat kurallar , yakıt ikmalinin bu sene kaldırılması. İyice saçmalaştı. Geçiş yok artık doğru düzgün. Eskiden yakıt straejisi vardı hafifleyen araçların nasıl öndekileri zorladığını görürdük o bile yok. Bu yüzden yaklaşık son 3-4 yarışı izlememişimdir.

ilhan
28.07.2010, 10:27
Ben de pek sevmiyorum böyle olayları... Mesela daha öncede oldu. Barrichello bitiş çizgisine yakın bir yerde yavaşlamış, Schumi onu geçmişti. Olan şeyler bunlar. Ama bence yanlış... Ha niye yapıyorsunuz demem. Ama yapmasalar daha şık olur. Bugün bunu ferrari yapıyor diye ayıplamak biraz başkalaştırıyor olayı. Çünkü bu olayı Mclaren'de yapar, redbullda yapar... Bilemeyiz. Şu olsa yapmazdı diyebileceğimiz kimse yok.

Kasım Hilal
28.07.2010, 19:46
Bence takım emirleri konusunda en masum takım Ferrari, çünkü bunu göstere göstere yapıyor..
Hatırlayın duble şampiyon Alonso Renoult'dayken Nelson Piquet Jr kendisine zaman kazandırmak için kasten kaza bile yapmıştı ki iş işten geçtikten sonra öğrendik..
Ferrari'de bu yok..
Şimdi biz biliyoruz ki bu yarışı Massa haketti ama takımın stratejisi doğrultusunda puan Alonso'ya yazıldı..
Bunu anlayışla karşılamak lazım..
Malum Avusturya GP'sinde Shumi'ye yol verince dönemin Ferrari başkanı Muntomozelle (ismi yanlış yazmış olabilirim) şöyle demişti;
-Biz isteseydik Shumaher'in Barichello'yu hakederek geçtiği izlenimi verecek bir kurgu da hazırlayabilirdik. Ama bu Rubens'e haksızlık olurdu..
Bence Ferrari mert.. Diğer takımlar ise sadece gerçeği saklıyorlar..

Oruç
28.07.2010, 20:18
Malum Avusturya GP'sinde Shumi'ye yol verince dönemin Ferrari başkanı Muntomozelle (ismi yanlış yazmış olabilirim) şöyle demişti;
-Biz isteseydik Shumaher'in Barichello'yu hakederek geçtiği izlenimi verecek bir kurgu da hazırlayabilirdik. Ama bu Rubens'e haksızlık olurdu..

Finish çizgisinde Michael'in geçmesini sağlayarak Rubens'in gururunu okşamışlardı (!) Doğru. Hatırlayamadım bir an.

Kaya
28.07.2010, 20:23
Ben de pek sevmiyorum böyle olayları... Mesela daha öncede oldu. Barrichello bitiş çizgisine yakın bir yerde yavaşlamış, Schumi onu geçmişti. Olan şeyler bunlar. Ama bence yanlış... Ha niye yapıyorsunuz demem. Ama yapmasalar daha şık olur. Bugün bunu ferrari yapıyor diye ayıplamak biraz başkalaştırıyor olayı. Çünkü bu olayı Mclaren'de yapar, redbullda yapar... Bilemeyiz. Şu olsa yapmazdı diyebileceğimiz kimse yok.

Schumi varken, o takımda herkes 2. dir...

Bunu herkes bilerek o takıma gelir...

Kaldıramayan çeker gider...

;)

Çoğu kişi alıştı bu duruma ama hala alışamayanlar var... :)

Ferrari'de bu durum değişmez...

Takımın kazanması için galibiyete yakın olan desteklenir...

Oruç
28.07.2010, 20:42
Çoğu kişi alıştı bu duruma ama hala alışamayanlar var... :)

Takımın kazanması için galibiyete yakın olan desteklenir...

... daha önceden alışık olduğumuz için şaşırmadım.

:)

*
Massa ilk sırada olduğu için bitiş çizgisine en yakın isim oydu. Galbiyete o daha yakındı mantıken.:)

Ferrari kim şampiyon olsun istiyorsa onu destekler demek daha doğru bir ifade olacaktır.

Berk
28.07.2010, 20:44
Yarıştan önce Massa ile Alonso arasında 5-6 puan fark olsa böyle bir takım emri verilmezdi.

Takım bir dünya şampiyonu çıkarmak istiyor ve buna en yakın isim Alonso.Doğal olarak böyle birşey yapmaları normal.

Kaya
28.07.2010, 20:48

*
Massa ilk sırada olduğu için bitiş çizgisine en yakın isim oydu. Galbiyete o daha yakındı mantıken.:)

Ferrari kim şampiyon olsun istiyorsa onu destekler demek daha doğru bir ifade olacaktır.

Galibiyet derken, şampiyonluk demek istedim...

;)

ApoCaN28
28.07.2010, 21:28

Schumi Garantileyince de Barrichello ya vermişti son düzlükte 1.liği =)

ApoCaN28
28.07.2010, 21:29
Kimse Hakinenle, Schumi ile F1 izlemeyi bırakmaz. Günümüzdeki gibi saçma kurallar ile yarışlardan soğursun. 3 sene önce Schumi yoktu. Alonso Hamilton Kimi puan puana bitirdi sezonu. O yıl yarış kaçırmadım. Keze Massa-Hamilton çekişmesindede çok nadir kaçırmışımdır. Geçen sene gelen berbat kurallar , yakıt ikmalinin bu sene kaldırılması. İyice saçmalaştı. Geçiş yok artık doğru düzgün. Eskiden yakıt straejisi vardı hafifleyen araçların nasıl öndekileri zorladığını görürdük o bile yok. Bu yüzden yaklaşık son 3-4 yarışı izlememişimdir.

Aynen Katılıyorum Buralara .

Yeni Getirilen ve saçma sapan bir hale bürünen F1 artık izlenmiyor maalesef =(

f1bekir
28.07.2010, 22:47
Finish çizgisinde Michael'in geçmesini sağlayarak Rubens'in gururunu okşamışlardı (!) Doğru. Hatırlayamadım bir an.

Ne söylenmek istendiğini gayet iyi anlıyorsun, olayı farklı yerlere çekme :)

Pit stopta sağ arka lastik takılırken bir sorun yaşanabilir pekala ve pilotlar böyle de yer değiştirebilir veya bilerek kaza yaptırılabilir, türlü oyunlar oynanabilir yani.

Ferrari ise bunu yapmıyor, şampiyonluğa kim yakınsa diğeri onu destekleyecek diyor. Kabul ediyorsan gel, etmiyorsan gelme.

Finish çizgisinde gururu okşanmışsa Rubens'in, istifa etseydi hemen, onun yerinde olmak için can atan onca pilot var, yokluğu hissedilmezdi yani... Milyonlarca dolardan vazgeçmek zor geliyorsa gururunun okşanmasına da katlanacaksın, ağlamaya gerek yok.

Cagdas Topal
28.07.2010, 23:43
Ne söylenmek istendiğini gayet iyi anlıyorsun, olayı farklı yerlere çekme :)

Pit stopta sağ arka lastik takılırken bir sorun yaşanabilir pekala ve pilotlar böyle de yer değiştirebilir veya bilerek kaza yaptırılabilir, türlü oyunlar oynanabilir yani.

Ferrari ise bunu yapmıyor, şampiyonluğa kim yakınsa diğeri onu destekleyecek diyor. Kabul ediyorsan gel, etmiyorsan gelme.

Finish çizgisinde gururu okşanmışsa Rubens'in, istifa etseydi hemen, onun yerinde olmak için can atan onca pilot var, yokluğu hissedilmezdi yani... Milyonlarca dolardan vazgeçmek zor geliyorsa gururunun okşanmasına da katlanacaksın, ağlamaya gerek yok.

:alkış: :alkış: :alkış:

Diger takımlar saman altından su yürütürken ferrari mertce yapıyor bunları haklısın burda dedigim gibi kızamam kimseye bence de en dogrusunu yaptılar :alkış:

Kıskanıyorlar seni Alonso takma sen :)

Sefa Murat Dokuz
29.07.2010, 13:52
Yahu adam yol vermiş işte F1'i uzun yıllardır takip edenler bunların daha önce olduğunu bilir.

Yahu Motor çalan McLaren ile hırsızlarla Ferrari'yi bir tutmayın. FIA Son 5 senedir Ferrari'nin mutlak üstünlüğünü bitirmek için her şey yaptı.

Tebrikler Fernando !

onur-ts
29.07.2010, 18:14
Yahu adam yol vermiş işte F1'i uzun yıllardır takip edenler bunların daha önce olduğunu bilir.

Yahu Motor çalan McLaren ile hırsızlarla Ferrari'yi bir tutmayın. FIA Son 5 senedir Ferrari'nin mutlak üstünlüğünü bitirmek için her şey yaptı.

Tebrikler Fernando !

:alkış::alkış::alkış:

ferrariye çamur atmak kolay bi iş değil.çamur atanlar önce kendi tarihlerine baksınlar.o tarihlerinde görecekleri şeylerin başında f1 için önemi ferrari ile kıyaslanamayacak kadar düşük olan bir takımın başından geçen kirli oyunlar ve F1=Ferrari olayını çekemeyen FIA nın çabaları görülecektir...Enzo Ferrarinin dediği gibi: "Onlar araba satmak için yarışırlar, biz ise yarışmak için araba satarız."
burdan çıkan sonuç:Ferrari yarışmak için vardır.ve yarışmak için gereken yapılır.Almanya GPsinde de gereken yapıldı...

Kaya
29.07.2010, 21:42
Muazzam bir söz olmuş... :)

fincher
29.07.2010, 23:33
8. nin 5. ye yol vermesini bu kadar büyütmeye gerek yok bence...

Kaya
29.07.2010, 23:39
8. nin 5. ye yol vermesini bu kadar büyütmeye gerek yok bence...

Dimi ya... Dimi ya... :)

Samet Yildirim
30.07.2010, 02:09
Ben Ferrari ve Massa taraftariyim fakat alonsoya yol vermesi en dogal isdir o an cünkü alonsonun az da olsa sampiyonluk sansi var massa nin hic yok...

MDanışmaz
31.07.2010, 17:40
Macaristan'da ilk cep Vettel'in

Formula 1'de Macaristan Grand Prix'sinin sıralama turları koşuldu. Red Bull'un Alman pilotu Sebastian Vettel, en iyi dereceyi gerçekleştirerek yarışa ilk cepte başlama hakkı kazandı.
Sürücüler sıralamasında 4. sırada yer alan Red Bull'un Alman pilotu Sebastian Vettel, 1.18.773'lik derecesiyle takım arkadaşı Mark Webber'i geride bırakmayı başardı.

İkinci sırayı elde eden Webber, 1.19.184 ile ikinci sırayı alırken, Ferrari pilotu Fernando Alonso 1.19.987'lik derecesiyle yarışa üçüncü cepte başlama hakkı kazandı.

Sürücüler sıralamasının zirvesinde yer alan McLaren-Mercedes'in İngiliz pilotu Lewis Hamilton ise, 1.20.499 ile yarışa 5. sıradan başlama hakkı kazandı.

Almanlar'ın efsane pilotu Michael Schumacher ise, yine beklentileri karşılayamadı ve 1.21.630'lık derecesi ile kendine 13. cepte yer buldu.

Bu sonuçla Sebastian Vettel, yarışa üst üste 4. kez pole pozisyonunda başlama başarısını göstermiş oldu.

Macaristan Grand Prix'si Pazar günü saat 15.00'te başlayacak.

Kaya
01.08.2010, 00:15
3-4 iyi sonuç...

Ferrari biraz hızlanır olmuş...

Yarın seyredemicem gerçi ama sonuçları merakla bekliyorum...

Bu sene şampiyon Vettel olsun... :)

Cagdas Topal
01.08.2010, 18:53
2. ve 4. olduk :D

Ferrari toparlanma sürecine girdi :D Alonso şampiyon olacak :D

onur-ts
01.08.2010, 19:45
süper yarıştı.hala yumuşak lastikle ve azami zorlamayla 45 tur nasıl gider o webber şaşırmış durumdayım.lastiği patlayacak diye çok bekledim ama yok olmadı bu sefer. :) Alonso da vettele pilotajını gösterdi.vettelden tur başına 0.8snye yavaş olmasına rağmen geçirtmedi onu.vettel bir kere denedi psit dışını boyladı.Alonso iyi iş başardı ve puan farkını 20ye düşürdü.kalan 7 yarışta güzel şeyleri başarabiliriz.toparlanma dönemi bitmiştir.tatil dönüşü yükselişe geçmemiz lazım.iyiye doğru gidiyoruz.hadi hayırlısı...

Sefa Murat Dokuz
02.08.2010, 02:00
Vettel zaten ya yarış dışı kalacaktı yada arkada kalacaktı.Webber tecrübesiyle götürür bu işi. Vettel acemi henüz. Alonso böyle devam ederse oda işin içine dahil olabilir. Lewis ve Button da kolay bırakmaz bu işi. 5 kişi arasında geçer bu iş. Son 2-3 yarış kala 2-3 e düşer bu rakam.
Ferrari son yarışlar iyi çıkış yaptı. McLaren bugun hiç piyasada yoktu.

Oruç
02.08.2010, 18:35
Başlığı düzenlemek lazım.:)

fincher
02.08.2010, 18:49
Başlığı düzenlemek lazım.:)
o başlık genellikle ferrari kazanınca hemen değişiyor kardeşim.Ferrari kazanmamışsa biraz bekleyeceksin değişmesi için,bunu yıllardır öğrenmiş olman gerekirdi...

ilhan
02.08.2010, 18:53
Dün değişecektim ben. Unutmuşum.
Değişiyorum hemen Yılmaz'cım.
Hatırlattığın için teşekkür ediyorum.

Kaya
02.08.2010, 20:01
o başlık genellikle ferrari kazanınca hemen değişiyor kardeşim.Ferrari kazanmamışsa biraz bekleyeceksin değişmesi için,bunu yıllardır öğrenmiş olman gerekirdi...

Gerçekle alakası olmayan bir mesaj. Fazla yorum yapmaya değmez...

fincher
02.08.2010, 21:22
Gerçekle alakası olmayan bir mesaj. Fazla yorum yapmaya değmez...
Gerçek olduğunu ikimiz de çok iyi biliyoruz.Defalarca test edildi onaylandı...Bana Bmn nin bu konuda tarafsız olduğunu söylemeyeceksin umarım...

Yorum yapmamanız beni de ziyadesiyle memnun eder hiç şüpheniz olmasın...

Kaya
02.08.2010, 21:40
Gerçek olduğunu ikimiz de çok iyi biliyoruz.Defalarca test edildi onaylandı...Bana Bmn nin bu konuda tarafsız olduğunu söylemeyeceksin umarım...

Yorum yapmamanız beni de ziyadesiyle memnun eder hiç şüpheniz olmasın...

Kesinlikle ve kesinlikle katılmıyorum sana...

Ben Ferrari'yi severim diye hiçbir zaman böyle bir düşünce ile böyle bir uygulamaya gitmedim.

1. nin unutulduğu zamanlar olabilir ama bilinçli bir şekilde kesinlikle yapılmaz. YAPILMADI DA! Hatta eminim unuttulduğu dönem de başka bir takımın birinciliğine de denk gelmiş olabilir.

Ama siz tam bir anti Ferrari'ci olduğunuz için herşeyi size yapılmış gibi algılıyorsunuz...

Yapacak bir şey yok bu konuda...

fincher
02.08.2010, 23:56
Kesinlikle ve kesinlikle katılmıyorum sana...

Ben Ferrari'yi severim diye hiçbir zaman böyle bir düşünce ile böyle bir uygulamaya gitmedim.

1. nin unutulduğu zamanlar olabilir ama bilinçli bir şekilde kesinlikle yapılmaz. YAPILMADI DA! Hatta eminim unuttulduğu dönem de başka bir takımın birinciliğine de denk gelmiş olabilir.

Ama siz tam bir anti Ferrari'ci olduğunuz için herşeyi size yapılmış gibi algılıyorsunuz...

Yapacak bir şey yok bu konuda...
Ben bilinçli veya art niyetle yapılıyor demedim...Başlığı değiştirme yetkisine sahip insanların büyük çoğunluğu ferrarici olduğu için ferrari kazanınca bu topiğe ilgi artıyor.Biri de değiştiriyor o gün.Ama kazanan ferrari değilse yöneticiler bu başlığa pek uğramadığından başlık da değişmiyor.Tamamen başlığın popülaritesiyle alakalı bir durum...

Kaya
03.08.2010, 00:04
Ben bilinçli veya art niyetle yapılıyor demedim...Başlığı değiştirme yetkisine sahip insanların büyük çoğunluğu ferrarici olduğu için ferrari kazanınca bu topiğe ilgi artıyor.Biri de değiştiriyor o gün.Ama kazanan ferrari değilse yöneticiler bu başlığa pek uğramadığından başlık da değişmiyor.Tamamen başlığın popülaritesiyle alakalı bir durum...

E şimdi, yukarıdaki mesajdaki anlam ile bu mesajdaki anlam biraz farklı algılanıyor...

Ferrari'ci olmayan forum yöneticisi de alırız artık gelecek sefere... :)

Oruç
03.08.2010, 22:03
Yazmayı unuttum ama benim için önemli bir durum. Çoğu kişi ön sıralardaki mücadeleye odaklandığı için dile getirlmemiş olması normal. Rubens Schumacher'i geçmek için zorlarken start düzlüğünde Schumacher Rubens'i öyle bir sıkıştırdı ki neredeyse duvara toslayacaktı Rubens.

İğrenç bir savunmaydı. Rubens'in telsizden söylediği gibi siyah bayrak çıkmalıydı Schumacher'e.

Kaya
03.08.2010, 22:07
Yazmayı unuttum ama benim için önemli bir durum. Çoğu kişi ön sıralardaki mücadeleye odaklandığı için dile getirlmemiş olması normal. Rubens Schumacher'i geçmek için zorlarken start düzlüğünde Schumacher Rubens'i öyle bir sıkıştırdı ki neredeyse duvara toslayacaktı Rubens.

İğrenç bir savunmaydı. Rubens'in telsizden söylediği gibi siyah bayrak çıkmalıydı Schumacher'e.

Schumi'ye laf yok aloooo... :)

ilhan
03.08.2010, 22:19
Schumi'nin yaptığı ayıptı harbiden... Çok seviyorum kendisini ama kınadım. Orada çok kötü bir kaza yaşanabilirdi. Hem de eski takım arkadaşıydı. Gerçi Schumi özür dilemiş kendi sitesinden. Ama geç kalan bir özür.

Oruç
03.08.2010, 23:11
Schumi'ye laf yok aloooo... :)

Benden yana var. Hele ki rakibine kasıtlı bir hareketi varsa.

MDanışmaz
04.08.2010, 00:02
Schumi bence karakterine yakışmayacak bir davranışta bulundu..Cezası daha ağır olmalıydı , insan hayatından daha önemli birşey yok çünkü...

Kaya
09.08.2010, 01:42
Super League Formula'da korkunç kaza

Brands Hatch 2010 yarışı - Chris van der Drift

http://turkiyef1.com/video/1486/Super-League-Formulada-korkunc-kaza.html

Kaya
17.08.2010, 23:40
Yau 1 ay ara mı olur... :)

Cagdas Topal
18.08.2010, 01:52
Super League Formula'da korkunç kaza

Brands Hatch 2010 yarışı - Chris van der Drift

http://turkiyef1.com/video/1486/Super-League-Formulada-korkunc-kaza.html

Of of of kazaya bak :(

Ölmüş olmaması mucize :(

Paksoy
29.08.2010, 01:40
010 Formula 1 (http://www.sporx.com/formula-1/) sezonunun Spa Francorchamps Pisti'nde koşulacak 13. yarışı Belçika (http://www.sporx.com/belcika/) GP öncesinde pole pozisyonu Mark Webber (http://www.sporx.com/mark-webber/)'in oldu.

-sıralama turları sonuçları
1 M Webber Red Bull (http://www.sporx.com/red-bull/)
2 L Hamilton McLaren
3 R Kubica Renault
4 S Vettel Red Bull (http://www.sporx.com/red-bull/)
5 J Button McLaren
6 F Mas (http://www.sporx.com/as/)sa Ferrari
7 R Barrichello Williams
8 A Sutil Force India
9 N Hulkenberg Williams
10 F Alonso Ferrari
11 M Schumacher Mercedes
12 N Rosberg Mercedes
13 J Alguersuari Toro Rosso
14 V Liuzzi Force India
15 S Buemi Toro Rosso
16 H Kovalainen Lotus
17 T Glock Virgin
18 J Trulli Lotus
19 K Kobayas (http://www.sporx.com/as/)hi BMW Sauber
20 B Senna Hispania
21 S Yamamoto Hispania
22 P de la Rosa BMW Sauber
23 L di Gras (http://www.sporx.com/as/)si Virgin
24 V Petrov Renault

Oğuz ZEYTİN
29.08.2010, 15:04
Haydi Massa...

Oğuz ZEYTİN
29.08.2010, 15:06
İlk turun sonlarına doğru eskileri hatırlatan bir sahne...

Adrenalin yükselmesi süpermiş...

Paksoy
29.08.2010, 15:07
evet süper başladı yağmurla beraber 6 7 araç dışarda

Oğuz ZEYTİN
29.08.2010, 15:11
Çocukken, F1'de pitteki mekanikerlerden olmak isterdim. Adamların ifade edilmesi güç karizmaları var. Gerçi çoğu bir çocuğun zihninde uzaylı android gibi canlansa da...

İşin enteresanı, pilot olmayı iste, Schumacher ol, Alesi ol, Hill ol! Yok, ille de mekaniker...

Neyse, yarış yeniden başladı.

"Neden olmasın Massa?"

Paksoy
29.08.2010, 15:36
of of olmaz böyle kaza , çok enteresan

Oğuz ZEYTİN
29.08.2010, 15:42
Paksoy, kimler karıştı kazaya? 10 dakikadır izleyemedim.

Paksoy
29.08.2010, 15:43
2.button'u geçmeye çalışan vettel,kontrolu kaybetti button'a çarptı istanbulpark daki vettel weber kazasının aynısı oldu.

Oğuz ZEYTİN
29.08.2010, 15:45
Şimdi de pitten geçme aldı. Kazayla ilgili sanırım...

Gördüm şimdi. Kötüymüş.

Barrichello da Alonso'ya çarptı ilk turda aynı yerde...

Paksoy
29.08.2010, 16:11
çok harika bir yarış

Atakan
29.08.2010, 16:49
Müthiş bir yarış oldu.Vallahi nefes alamadım.:)

Berk
29.08.2010, 16:59
Alonso açısından kötü ama genel olarak çok zevkli bir yarış oldu.Yağmurlu yarışlar her zaman çok zevkli olmuştur zaten.

Red Bull'da hız var ama pilotlarında fazla zeka yok.Vettel tam komedi özellikle.İçip içip mi çıkıyor yarışlara anlamadım.

Hamilton bir ara yarış dışı kalıyordu, orada iyi toparladı ve 1.liği aldı.

Alonso 20. sıralara düşmüştü, 8.liğe kadar çıktı ama o da bariyerlere girdi.

Webber ve Hamilton diğerlerine göre artık bir adım daha önde.

Önümüzdeki yarış Monza'da Ferrari'nin evinde Alonso'dan zafer bekliyorum.Kazanamazsa zaten iş biter.

Oruç
30.08.2010, 02:04
Birileri Vettel'e kaza yapmadan yarışları tamamlamasını söylesin. Ne bu yahu ? Gitti güzelim 2.lik.

Yapanın yanına kalmadığına sevindim sadece. Pitten geç, 12. dön sonra da puan al. Çok ucuz olacaktı. İyi oldu sıfır çekmesi.

Kaya
11.09.2010, 17:17
Sonunda...

Poz Pilot Takım S1 S2 S3

1. Alonso Ferrari 1:22.646 1:22.297 1:21.962

2. Button McLaren-Mercedes 1:23.085 1:22.354 1:22.084

3. Massa Ferrari 1:22.421 1:22.610 1:22.293

4. Webber Red Bull-Renault 1:23.431 1:22.706 1:22.433

5. Hamilton McLaren-Mercedes 1:22.830 1:22.394 1:22.623

6. Vettel Red Bull-Renault 1:23.235 1:22.701 1:22.675

7. Rosberg Mercedes 1:23.529 1:23.055 1:23.027

8. Hulkenberg Williams-Cosworth 1:23.516 1:22.989 1:23.037

9. Kubica Renault 1:23.234 1:22.880 1:23.039

10. Barrichello Williams-Cosworth 1:23.695 1:23.142 1:23.328

11. Sutil Force India-Mercedes 1:23.493 1:23.199

12. Schumacher Mercedes 1:23.840 1:23.388

13. Kobayashi Sauber-Ferrari 1:24.273 1:23.659

14. Buemi Toro Rosso-Ferrari 1:23.744 1:23.681

15. Petrov Renault 1:24.086 1:23.819

16. Alguersuari Toro Rosso-Ferrari 1:24.083 1:23.919

17. de la Rosa Sauber-Ferrari 1:24.442 1:24.044

18. Trulli Lotus-Cosworth 1:25.540

19. Kovalainen Lotus-Cosworth 1:25.742

20. Liuzzi Force India-Mercedes 1:25.774

21. Glock Virgin-Cosworth 1:25.934

22. di Grassi Virgin-Cosworth 1:25.974

23. Senna HRT-Cosworth 1:26.847

24. Yamamoto HRT-Cosworth 1:27.020

Oruç
11.09.2010, 20:38
Fena sıralama değil bizim için. Bir sıkıntı olmazsa Button alır herhalde. Istanbul'dayım bir haftadır ne televizyon var ne de pc. Buradan takip edeceğiz artık yarısı.

Paksoy
12.09.2010, 14:41
monza grand prix başlıyor birazdan
alonso
button
massa
vettel sıralaması var

Paksoy
12.09.2010, 15:05
ilk virajda hamilton yarış dışı,

Paksoy
12.09.2010, 15:10
yarış çok güzel olacak,alonso birinci button'u sıkıştırmaya başladı,

Paksoy
12.09.2010, 15:58
alonso pite 1 tur sonra girdi ve liderliği aldı

Kaya
12.09.2010, 16:17
Hamilton 30. sn de yarış dışı kaldı.
Gözler Webber'de.
İyi bir puan şampiyonluk yolunda rahatlamasına neden olur.
Kalan yarışların da RedBull'a uygun olduğu düşünülürse büyük avantaj olacak Webber için...

Alonso ile artık birincilik görürüz umarım...

Oruç
12.09.2010, 20:17
Başlığı değiştirebiliriz.:)

Cagdas Topal
13.09.2010, 01:01
Alonso , Alonso , Alonso :D

Kaya
14.09.2010, 00:27
Alanso'nun şampiyon olabilmesi için kalan yarışlarda en az 1-2 birincilik ve 3.lükten geriye düşmemesi gerekir. Bir de rakiplerinin 1-2 yarışta yüksek puan almaması...

Hamilton veya Webber büyük favoriler...

Vettel'in şampiyon olmasını isterim bu sezon ama zor...

Hamilton'a genel olarak bakarsak şu an en yetenekli pilot olması nedeniyle Schumi'nin rekorlarını kırabilecek tek isim. Gerçi günden güne zorlaşıyor ancak daha da zorlaşması için Hamilton şampiyon olacağına kıl ve sinir herif Webber olsun... :)

Massa'mı? Çok bilinmeyenli bir denklem. Çok sevecen ama bir yarış çok çok iyi ise diğerinde de çok çok kötü...

Açıkçası Massa'nın Ferrari'de bir şampiyonluk görmesini Alanso'dan daha çok isterim.

İlker Akçay
14.09.2010, 11:50
Haftanın rengi Kırmızı :)

Alonso'dan hiç haz etmeyen birisi olarak onun galibiyetine bile sevindiren Ferrarime tebrikler :)

Kapın gelin şu Vettel'i bu takıma :)

Massa konusuna hiç girmiyorum garip bir adam yeterince şans bulduğunu düşünüyorum yeni sezonda takımda olmamalı.

Şampiyonluk adayım Webber...

Oruç
25.09.2010, 23:32
Singapur Gp Sıralama Sonuçları:

1. Alonso Ferrari 1:46.541 1:45.809 1:45.390
2. Vettel Red Bull-Renault 1:46.960 1:45.561 1:45.457
3. Hamilton McLaren-Mercedes 1:48.296 1:46.042 1:45.571
4. Button McLaren-Mercedes 1:48.032 1:46.490 1:45.944
5. Webber Red Bull-Renault 1:47.088 1:45.908 1:45.977
6. Barrichello Williams-Cosworth 1:48.183 1:47.019 1:46.236
7. Rosberg Mercedes 1:48.554 1:46.783 1:46.443
8. Kubica Renault 1:47.657 1:46.949 1:46.593
9. Schumacher Mercedes 1:48.425 1:47.160 1:46.702
10. Kobayashi Sauber-Ferrari 1:48.908 1:47.599 1:47.884
11. Alguersuari Toro Rosso-Ferrari 1:48.127 1:47.666
12. Hulkenberg Williams-Cosworth 1:47.984 1:47.674
13. Petrov Renault 1:48.906 1:48.165
14. Buemi Toro Rosso-Ferrari 1:49.063 1:48.502
15. Heidfeld Sauber-Ferrari 1:48.696 1:48.557
16. Sutil Force India-Mercedes 1:48.496 1:48.899
17. Liuzzi Force India-Mercedes 1:48.988 1:48.961
18. Glock Virgin-Cosworth 1:50.721
19. Kovalainen Lotus-Cosworth 1:50.915
20. di Grassi Virgin-Cosworth 1:51.107
21. Trulli Lotus-Cosworth 1:51.641
22. Klien HRT-Cosworth 1:52.946
23. Senna HRT-Cosworth 1:54.174
24. Massa Ferrari

Kaya
25.09.2010, 23:56
Bu hafta yarış olduğunu unutmuşum resmen...

Massa'yı kutlarım...

Miraç Atalay Çiftçi
25.09.2010, 23:57
Beni hiç sarmıyor artık ya :(

Oruç
25.09.2010, 23:58
Başlık ölü gibi zaten. :)

Paksoy
26.09.2010, 00:09
Alonso kazanırsa şampıyonluk için çok büyük adım atmış olur,

Sefa Murat Dokuz
26.09.2010, 14:42
Hiç takip etmiyorum. Yarış mı varmış. Alonsoyu tebrik ediyorum.
Yarış saat kaçta ?

Paksoy
26.09.2010, 14:53
17 yada 17:30 ,gece yarışı galiba

Oğuz ZEYTİN
26.09.2010, 15:01
Yarış şimdi başlıyor.

TRT Spor'da...

Sefa Murat Dokuz
26.09.2010, 15:18
trt spor mu Diğitürk te kaç numara bu

Oğuz ZEYTİN
26.09.2010, 15:38
trt spor mu Diğitürk te kaç numara bu

56

Trt 3 yani...

İlker Akçay
26.09.2010, 16:29
43/61

1)Alonso
2)Vettel
3)Webber
4)Button
5)Rosberg
6)Kubica
7)Barrichello
...

İlker Akçay
26.09.2010, 17:41
SİNGAPUR GP SONUÇLARI (http://www.sporx.com/ari/):
1 F Alonso Ferr (http://www.sporx.com/ferrari/)ari (http://www.sporx.com/ari/)
2 S Vettel (http://www.sporx.com/vettel/) Red Bull
3 M Webber Red Bull
4 J Button McLaren
5 N Rosberg Mercedes
6 R Barrichello Williams
7 R Kubica Renault
8 A Sutil Force India
9 N Hulkenberg Williams
10 F Massa Ferr (http://www.sporx.com/ferrari/)ari (http://www.sporx.com/ari/)
11 V Petrov Renault
12 J Alguersuari (http://www.sporx.com/ari/) Toro Rosso
13 M Schumacher Mercedes
14 S Buemi Toro Rosso
15 L di Grassi Virgin
16 H Kovalainen Lotus
17 T Glock Virgin
18 N Heidfeld BMW Sauber
19 L Hamilton McLaren
20 C Klien Hispania
21 B Senna Hispania
22 K Kobayashi BMW Sauber
23 J Trulli Lotus
24 V Liuzzi Force India
PİLOTLAR KLASMANI
1. Mark Webber (http://www.sporx.com/mark-webber/) (Avustralya) Red Bull 202 puan
2. Fernando Alonso (http://www.sporx.com/fernando-alonso/) (İspanya (http://www.sporx.com/futbol/dunya/ispanya/)) Ferr (http://www.sporx.com/ferrari/)ari (http://www.sporx.com/ari/) 191
3. Lewis Hamilton (http://www.sporx.com/lewis-hamilton/) (İngiltere (http://www.sporx.com/futbol/dunya/ingiltere/)) McLaren 182
4. Sebastian Vettel (http://www.sporx.com/vettel/) (Almanya (http://www.sporx.com/futbol/avrupa/almanya/)) Red Bull 181
5. Jenson Button (İngiltere (http://www.sporx.com/futbol/dunya/ingiltere/)) McLaren 177

Oğuz ZEYTİN
26.09.2010, 18:07
En iyi performans bence Kubica'ya aitti. Bu Polonyalı hep iyi işler yapıyor. İstikrarlı ve otomobilden maksimum verimi alabilen bir stili var. Daha iyi bir takımı hak ediyor.

MDanışmaz
26.09.2010, 18:27
Hamilton gene kaza mı yaptı çok gerilere düşmüş??

Kaya
26.09.2010, 19:57
Şu tuhaf sezonda potaya girdik ya hayret bir şey...

Oruç
26.09.2010, 20:33
Sıktı artık bu kazalar. Bir hafta biri çarpar bir sonraki hafta takım arkadaşı çarpar.

Bülent Bayraktar
27.09.2010, 12:51
red bullar kaza yapıyolar ama bu kendilerinden çok rakiplere zarar veriyolar

Kaya
27.09.2010, 13:11
Webber kalan yarışlarda birinci olmasa dahil podyuma çıkabilirse şampiyon olacak gibi...

Şahinoğlu
07.10.2010, 12:36
Webber kalan yarışlarda birinci olmasa dahil podyuma çıkabilirse şampiyon olacak gibi...

Alonso olmazsa Webber olsun be Kaya adamın sitili var dibinden beri severim Webber'i atak yapmayı sever kaçıncı olursa olsun,Alonso'dan daha iyi atak yapan biri yok pistlerde bence ondan sonra Webber'i koyuyorum Alonso olmazsa o olsun şampiyon.

Oruç
10.10.2010, 23:12
Suzuka'dan haberimiz yok anlaşılan. :)

Başlığın değişme vakti yine gelmiş...:)

Paksoy
10.10.2010, 23:15
Şampiyonluk yarışı kızıştı ,Alonso tek başına savaşıyor,

Oruç
10.10.2010, 23:22
1.Webber - 220
2.Alonso - 206
3.Vettel - 206
4.Hamilton - 192

Kaya
10.10.2010, 23:45
Vettel kazandı dimi :)

Oruç
10.10.2010, 23:47
Evet abi Vettel kazandı.

Kaya
10.10.2010, 23:56
Yarışı izledim aslında, ama daha çok dinledim de sayılabilir bilgisayar başında iken.

Vettel ve Webber açısında gayet iyi bir yarış oldu. Onların lehine bir pistten kayıpsız ayrıldılar.

Alonso Ferrari'de yalnız mücadele ediyor. Massa çok gerilerde kalıyor. Ferrari'nin Massa ısrarı nedendir bilinmez.

Alonso'nun şampiyonluğunu istiyorum ama hala daha çok zor görüyorum.

Aynı puanda olmalarına rağmen Vettel bile daha yakın şampiyonluğa.

Açıkçası Weber ve Vettel tam gaz şampiyonluğa konuşuyor.

Alanso'nun, Hamilton'un son 3 yarıştır tuhaf bir şekilde yarış dışı kaldığı gibi kendisinden kaynaklanmayan bir sebepten dolayı çizgiyi geçemeyeceğini düşünüyorum.

Ferrari ekibinde köklü değişiklik yapılması lazım bence...

Oruç
11.10.2010, 00:03
Hamilton'un şansı Suzuka'da bitti zaten. Bu noktadan sonra ilk üç isim şampiyon olmak için yarışacak elbette. Red Bull'ları daha şanslı görüyorum ben. Bakalım ipi en önde kim göğüsleyecek.

Dursun Kaplan
19.10.2010, 18:18
http://im.htspor.com/2010/10/19/562928_detay.jpg?1287500911

Ecclestone'dan tehdit gibi açıklama!

Formula 1 patronu Türkiye GP'sinin yarış takviminden çıkartılabileceğini söyledi.

Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone, "Türkiye'de harika bir pist inşa edildi. Belki de en iyi pist ancak halkın ilgisi çok az. Bu nedenle Türkiye'yi yarış takviminden çıkartabiliriz" dedi.

Ecclestone, Uzak ve Orta Doğu ülkelerindeki Formula 1 ilgisi sebebiyle Avrupa'daki birçok pistinde tehdit altında olduğunu söyledi.

Silverstone pisti konusunda İngiliz hükümetini suçlayan Ecclestone, "Olimpiyatlar için boş yere para harcadılar oysa olimpiyatlar bir kaç hafta içerisinde unutulur ama Silverstone hep var olacak. Olimpiyatlar'ın tek iyi yanı açılışı ve kapanışı gerisi tam bir saçmalık" şeklinde konuştu.

Habertürk

Oruç
23.10.2010, 12:49
Kore GP Sıralama Sonuçları

1- Vettel
2- Webber
3- Alonso
4- Hamilton

Kaya
23.10.2010, 14:31
Sıralama sonuçları yarışın çok keyifli geçeceğini gösteriyor. Belki de sezonun en önemli yarışı olacak.

Hamilton ve Alonso 1-2 olursa şampiyonluğa ortak olurlar.
Ama Vettel ve Webber 1-2 olursa şampiyona biter...

Kaya
24.10.2010, 11:17
Çok güzel bir yarış olacağını düşünmüştüm ama bana göre keyifsiz bir yarış oluyor.

Güvenlik aracı görmekten yarış yapılamadı resmen.

Oğuz ZEYTİN
24.10.2010, 11:41
Vettel yarış dışı!

Red Bull için kötü bir hafta sonu.

Kaya
24.10.2010, 12:00
Ve Alanso kazandı...

Hamilton ikinci...

Tek br yarışla Red Bull resmen çöktü...

Ferrari adına yine bir inanılmaz yaşandı...

Lider Alanso... :)

Cagdas Topal
24.10.2010, 12:45
Ve Alanso kazandı...

Hamilton ikinci...

Tek br yarışla Red Bull resmen çöktü...

Ferrari adına yine bir inanılmaz yaşandı...

Lider Alanso... :)

Yok artık Alonso lider mi şimdi sürücüler klasmanında ? :p

Kaç yarış kaldı bitime ?

Kaya
24.10.2010, 15:51
2 yarış kaldı.

Ancak şu an 4 pilotun da şampiyonluk şansları bence eşit...

Oruç
24.10.2010, 15:51
2 yarış var bitime.

Güzel sonuç oldu Lewis için. Button için üzüldüm gerçekten.

Bu arada başlık yine değişmeli. :)

onur-ts
24.10.2010, 16:52
Alonso griddeki en iyi pilot olduğunu cümlealeme göstermeye devam ediyor.en çok birinci olan adam liderlik ona yakışıyor.2 yarış kaldı şampiyonluğa...

Şahinoğlu
24.10.2010, 17:38
Alonso en keyif veren pilot ve şampiyonluk ona çok yakışacak .

Bülent Bayraktar
24.10.2010, 23:02
Şampiyon olduğu yıllardaki zevki vermiyo Alonso bana o yıllarda Shumi'nin rakibi olduğu için pek sevmezdim ama onun inatçı korkusuz sürüşüne hayrandım artık göremiyorum korkusuz Alonso'yu

Sefa Murat Dokuz
30.10.2010, 17:07
Ferrari de olmak o agresifliği dizginler.Renault'dayken Alonso'yu bende çok sevmezdim Schumi vardı diye ama ordaki durumu farklıydı.Zaten 2.şampiyonluğu ilkine göre daaha sakin ve kontrollüydü. İlk senesi kadar çılgınlık yapabilecek kadar kolay olmamıştı. Şampiyonluk yolunda böyle agresiflikler gösterdiki Vettel'e şampiyonluğa mal olacak bana kalırsa.Yakın mücadelede bunlar riskli. 2.likle yetinmeyi, 3.lükle yetinmeyi bilmek lazım bazen. Vettel kendisi gibi Mark Webber'in de şampiyonluğunu garantilemesini belkide engelleyenlerden oldu.
Keza Lewis Hamilton 4 yarış mı bitiremedi o yarışlarda alacağı ufak tefek puanlar bile şuan kendisini ciddi aday yapardı.
Bu saatten sonra Alonso'yu indirmek kolay olmaz.

Oruç
06.11.2010, 19:55
Brezilya GP Sıralama Sonuçları:

1- Hulkenberg / 1:14.470

2- Vettel / 1:15.519

3- Webber / 1:15.637

4- Hamilton / 1:15.747

5- Alonso / 1:15.989

Oruç
08.11.2010, 00:11
Başlık değişmiş ama kimse izlememiş herhalde yarışı. :)

Oğuz ZEYTİN
08.11.2010, 00:30
Ben izledim. Vettel kazandı, Webber ikinci ve Alonso üçüncü oldu.

Red Bull takımlar şampiyonu!

Önümüzdeki pazar son yarış aynı sıralamayla biterse üç pilotun puanları eşitleniyor galiba. Birçok kombinasyon var. Avantaj Alonso'da.

Bu arada izlediğim en kötü Massa performansıydı.

Hem de kendi seyircisi önünde. Geçen yılki kazadan sonra eskisi gibi olamaz deniliyordu; ama zaten ondan beklenen daha fazlasıydı. Sauber yıllarından beri kendisini takip eden biri olarak önümüzdeki sezon altındaki makina kırmızı olmayacak diye düşünüyorum. Çünkü bugün yüzündeki ifadede bunu gördüm.

Ne, birisi Kubica mı dedi? Yeni Eddie Irvine mı? Neden olmasın!?

Kaya
08.11.2010, 01:29
Ben de izledim... Çok heyecan yoktu yarışta... :)

Başladığı gibi bitti neredeyse...

Hulkenberg'in pole pozisyonu Alonso ve Hamilton'un diğerleri ile olan süre farkını arttırdı. Bir daha da kapanmadı...

Zevksiz bir yarış gibiydi.

Son yarış muhteşem olur umarım...

Önce Alonso, olmazda Vettel kazanır inşallah. :)

Kaya
13.11.2010, 23:57
Yarın muhteşem bir yarış bizi bekliyor.

Sıralama şu an itibariyle her türlü sonucun çıkabileceğine işaret ediyor... :)

1. Vettel Red Bull-Renault 1m40.318s 1m39.874s 1m39.394s

2. Hamilton McLaren-Mercedes 1m40.335s 1m40.119s 1m39.425s
3. Alonso Ferrari 1m40.170s 1m40.311s 1m39.792s

4. Button McLaren-Mercedes 1m40.877s 1m40.014s 1m39.823s

5. Webber Red Bull-Renault 1m40.690s 1m40.074s 1m39.925s

6. Massa Ferrari 1m40.942s 1m40.323s 1m40.202s

7. Barrichello Williams-Cosworth 1m40.904s 1m40.476s 1m40.203s

8. Schumacher Mercedes 1m41.222s 1m40.452s 1m40.516s

9. Rosberg Mercedes 1m40.231s 1m40.060s 1m40.589s

10. Petrov Renault 1m41.018s 1m40.658s 1m40.901s

Pshycologist41
14.11.2010, 12:44
saatler geçmek bilmiyor start verilsede alonso'yu şampiyon görsek birkez daha...

Benim yarış senaryom şöyle :

Mclaren yeni arka kanadından çok iyi bir verim aldı bu pistte. Vettel tek lastikle zaman turlarını atmasa pole hamilton'ın olurdu büyük olasılıkla. Startta hamilton vettel'i geçecek vettel hamilton'ın arkasına düşecek ve zorlayacak. Tecrübesizliği ona hata yaptıracak ve finiş göremeyecek gibime geliyor.
Tabi bu senaryoda önemli bir noktada alonso'nun button a geçilmemesi startta. Alonso button'a geçilmezse güle oynaya şampiyon olacaktır.

Good job Fernanda fantastic race fantastic drive...Congratulate

onur-ts
14.11.2010, 13:07
artık heyecan dorukta.Alonso iyice bir start alıp ikinciliğe yükselirse iş biter zaten.ama hamiltonun vetteli startta geçmesi büyük bi ihtimal bence.sorun webberin ne yapacağı.webberin hemen arkasında massa var.ve massa ferrari için son gücünü kullanır.massa webberin belası olacak bu yarışta.onu rahat bırakmaz zorlarsa alonso arayı açarak rahatça şampiyonluğa gider.tabi button veya hamilton sakatlık çıkarmaz inşallah ferrariye.alonso temiz bir yarış çıkarsın şampiyonluğu kutlayalım...hadi Scuderia...

Kaya
14.11.2010, 15:09
Yarış başladı.

Alonso bir sıra kaybetti...

Şu an itibariyle

1. Vettel
2. Hamilton
3. Button
4. Alonso
5. Webber

Ve bu sıralamaya göre Alanso şampiyon...

Bakalım neler değişecek?

Miraç Atalay Çiftçi
14.11.2010, 15:21
Teknik bir sorun olmazsa ya da kaza gibi, herkes rölanti'ye almış :)

Kaya
14.11.2010, 15:37
Pitlerden sonra her şey kızıştı...

Gökhan KAN
14.11.2010, 15:42
Saldır Alonso...

Miraç Atalay Çiftçi
14.11.2010, 15:42
Hadi olum Alanso diyesim geldi :)

Miraç Atalay Çiftçi
14.11.2010, 15:46
Öndeki Reno çok iyi hızlanıyor. Belli ki reno9 motor yok onda :)

Gökhan KAN
14.11.2010, 15:46
Kesin kaza olucak..Ahanda yazıyorum..

Miraç Atalay Çiftçi
14.11.2010, 15:48
Alonso öfkesini kontrol etmeli. Sakin olursa gecer yoksa zor. Kaza olasılığı yüksek ki az daha gidiyordu.

Kaya
14.11.2010, 15:53
Şu an itibariyle Vettel şampiyon...

Ferrari teknik ekibi rezalet kararlarına bir yenisini daha ekledi!

Gökhan KAN
14.11.2010, 15:55
Öndekiler hata veya kaza yapsa bari..Alonso'nun önündekini geçeceği yok..

Kaya
14.11.2010, 16:06
Ferrari mekanikerlerine söyleyecek kelime bulamıyorum. İçine ettiler yine!

Kaya
14.11.2010, 16:17
Alonso 2 kişi geçerse Ferrari mekanikerlerine rağmen şampiyon olur ama çok çok zor zira bir türlü geçemiyor öndeki 2 rakibini...

Pshycologist41
14.11.2010, 16:21
ferrari alonsoyu yedi resmen ... massa sende bırak o koltugu artık rezilsin!!!

Pshycologist41
14.11.2010, 16:25
turkiyedeki aynı senaryo ferrari renoyu kovalıyor varmı böyle bişey yaa...

Pshycologist41
14.11.2010, 16:30
hayırlı olsun vettel şampiyon yazık oldu alonso ya

Miraç Atalay Çiftçi
14.11.2010, 16:33
Bari zorla da motoru yak Fernando :)

Hüseyin İlkin
14.11.2010, 16:50
Vettel şampiyon... Alonso'dan iyidir.

Tebrikler.

:alkış:

Oruç
14.11.2010, 17:03
Çok sevindim Alonso'nun şampiyon olamayışına.

Haketti Vettel.

İlker Akçay
14.11.2010, 20:22
Tebrikler Vettel :) Yalan yok valla şu anda en sevdiğim pilotsun Schumi'den sonraki süreçte :) Zaten Schumi'nin boşluğunu az da olsa doldurabilecek tek kişi sensin :)

Tekrardan Tebrikler,birgün kırmızı ile de şampiyonluklar yaşaman dileğiyle :)

Kaya
14.11.2010, 20:46
Sezon artık geride kaldı... :)

Hakeden kazandı ve en genç şampiyon artık Vettel oldu...

Desteklediğim takım Ferrari'de artık bir şeyler değişmeli!

Massa gönderilmeli ve yerine sağlam bir pilot getirilmeli...

Ferrari mekanikerleri tamamen değişmeli!

onur-ts
14.11.2010, 22:52
en heyecanlı sezonumu yaşattığınız için, en inanılmaz son yarışı yaşattığınız için teşekkürler Fernando Alonso ve tebrikler Sebastian Vettel...
ferrari meaknikerleri ne yapmaya çalıştı anlamadım ama her şeyi batırdılar.webberden kurtarmak için pite sokuyorlar erken ve önlerinde petrov ve rosbergin pite girip çıktıklarını bildikleri halde.çok acemice bir karardı ve bu karar şampiyonluğu vettele verdi.webberden kurtulmana ne gerek var, seni geçse bile birinci olması lazım ki bu ihtimal çok zor.böyle saçma bir karar olur mu son yarışta.Alonso her şeye rağmen buraya kadar taşıdı helal olsun.ama olmadı...sezon bitti.güzel bir sezondu.bu kadar...

Sefa Murat Dokuz
15.11.2010, 12:58
Tebrikler Vettel ! Ferrariye rağmen Alonsoya da tebrikler !

Atakan
15.11.2010, 13:19
En genç şampiyon.:)

Samet Yildirim
15.11.2010, 16:26
Ferrari resmen Sampiyonlugu Vettele verdi...
Alonsoyu pit e cagirdilar is bitti...

Sampiyonlugu kacirdik ah ah, Alonso ya umarim seneye daha hizli bir araba verilir...Massa cok formsuzdu bu sezon...

MDanışmaz
15.11.2010, 17:47
Bu kadar şansızlığa , yaptığı acemice hareketlere rağmen sonundan şampiyon olmasını bildi..Yeni schumacher geliyor diyebiliriz :)

Uğurtan
16.11.2010, 01:34
Formula diye bir motorspor kalmadı..

Eseriyle övünsünler..

İzlemiyorum, ilgilenmiyorum..

Saçmasapan bir organizasyonun şampiyonu olsa ne yazar olmasa ne yazar..

Değiştire değiştire kuralları mahvettiler, bitirdiler...

Kaya
22.11.2010, 00:05
Fernando Alonso, Pirelli testlerinin ikinci gününde, Felipe Massa'dan devraldığı liderliği son bölümde de devam ettirdi ve Ferrari böylece iki günlük testleri zirvede tamamlamış oldu.

Cuma ve Cumartesi günleri gerçekleştirilen testlerde 12 takım piste çıkarak, yeni sezon öncesinde Pirelli lastiklerinin gelişimini görme ve değerlendirme fırsatı buldu. Günü lider bitiren Alonso, iki seansta da en çok mesafe kat eden pilot oldu.

Geçtiğimiz sezon ön lastiklerde yol tutuşu sağlamakta sıkıntı yaşayan Michael Schumacher ise bitime 15 dakika kala yaptığı turlarla Alonso'nun sadece 0.156 saniye gerisinde en hızlı ikinci isim oldu.

Sabah seansının en hızlı ikinci pilotu olan ve bugün de lastik problemi yaşayan dünya şampiyonu Seabstian Vettel ise üçüncü sıraya geriledi.

Williams'dan Rubens Barrichello ve Renault pilotu Robert Kubica, McLaren çifti Gary Paffett ve Oliver Turvey'in önünde sırasıyla dört ve beşinci sırada yer aldı.

Kereşenli
22.11.2010, 21:39
Bu Massa'yı hâlâ göndermedi mi Ferrari? Allah aşkına şu cahili gönderin de Kubica'ya yer açın.

The Legend
22.11.2010, 22:27
Alonso'ya yazık oldu. tebrikler vettel.

Oğuz ZEYTİN
10.02.2011, 15:38
Son dönem F1'de takip ettiğim pilotların başında Kubica geliyor. Talihsiz bir kaza geçirdi. Yerine düşünülen pilot, N. Hedifeld'miş.

Sauber ise Japon-Meksikalı pilotlarla yine ilgi çekici bir takım oldu.

Diğerleri için;

http://en.wikipedia.org/wiki/2011_Formula_One_season#Teams_and_drivers

ApoCaN28
10.02.2011, 15:51
Yeni sezonda sadece Michael Schumacher için takip ederim . =)

Gerisi hikaye , sevmim bu yeni kuralları .

Oğuz ZEYTİN
24.03.2011, 11:10
Kırmızı ve Schumacher'den sonra, Massa'yı takip ediyordum. Sessiz, sakin bir pilot.

Ama bu sezon kalbimin derinliklerinde yatan aslan Sauber'i destekleyeceğim. Zaten Massa, Vettel, Hedifeld, Kubica ve Raikonen gibi saygı duyduğum pilotları Sauber kazandırmıştı.

Şimdi bir Japon ve bir Meksikalı var takımda.

Çok eğleneceğiz.

Paksoy
25.03.2011, 03:28
http://www.trf1.net/#rotating_headlines_5 Burdan Yarış takip edilebilir.

61trabzonomer
25.03.2011, 11:22
ohh bee yeni egzos işe yaradı gibi gözüküyor :D hala redbull önde ama mclaren her zaman en iyi gelişim sağlayan takım eğer 1 saniyeden fazla fark yoksa redbullarla sezon içinde rahatlıkla rekabetçi olabilicez tabi dayanıklılık sorunlarını halledebilirsek .
ferrari çok istikrarlı alonso antremanlarda da çok iyi.
redbull a laf yok zaten en hızlı araca sahipler.
hrt bu yarışta yok gibi.
mercedes ilk 10 garanti ama ilk 5 e giremez.

güzel bir sezon bizi bekliyor artık izlemiyorum diyenler tat alamıyorum diyenler bu sezonu izleyebilirler kesinlikle :)

Oğuz ZEYTİN
26.03.2011, 09:54
HRT Cosworh ( Karthikeyan - Liuzzi) ve Virgin Cosworth (Glock - d'Ambrosio)'nun işi bu sene daha da zor.

Bunlara Force India Mercedes'i ( Sutil - di Resta)'yı ve Lotus Renault'yu (Kovalainen- Trulli) da ekleyebiliriz.

Sauber için denk mücadele diğer Ferrari kullanıcısı Toro Rosso ( Bemi-Alguersuari) olacak gibi görünüyor.

Hatta Williams Cosworth'u (Barrichello-Maldonado) bile zorlayabilirler.

Avustralya'da Kobayashi fena başlamadı. Yarışta aracı sağlam kalabilirse puan alması şaşırtıcı olmamalı.

ÖmerFarukYılmaz
26.03.2011, 10:10
Yarış hangi kanalda..

ilhan
26.03.2011, 10:16
Alonso 5., Massa 8.

Sıralamalarda biraz geride kaldık.

Kereşenli
26.03.2011, 10:22
Kimse kusura bakmasın ama bu iş Massa'ya kaldıysa baştan kaybederiz. On yıldır Formula 1'desin yaptığın hatayı Chandhok bile yapmaz be. Alonso yarın yarışı üçüncü bitirebilir. Massa'nın bir puan almasına razıyım.

Oruç
26.03.2011, 12:01
2 ve 4 güzel sonuç.

61trabzonomer
26.03.2011, 12:45
2 ve 4 güzel sonuç.

kış testlerine göre mükemmel sonuç :)

ama

unutulmasın ferrari bile yarışı kazanabilir şu lastik olayları bu sene çok şeyi değiştirecek artık pilot motor devri bitti :) iyi taktik yapan yarışı kazanabilirde 8. 15.başlayıp yarış kazanan bile olursa bu sene hiç şaşmam ..iyi bir lastikle yıpranmış bir lastik arası fark 5 saniyeye çıkabilir :o onun için strateji önemli .

Sefa Murat Dokuz
26.03.2011, 14:46
Mercedes beklenenin altında, Mc Laren beklenenin üstünde başlangıç yaptı. Yarınki yarışı yinede Alonso kazanırsa hiç şaşırmam.

Oruç
27.03.2011, 08:35
Button Massa ile mücadelesinde virajı içten aldığı için pitten geçme cezası aldı.

Şu anki sıralama;

Vettel-Hamilton-Weber-Petrov-Alonso

Oğuz ZEYTİN
27.03.2011, 09:33
Kırmızı ve Schumacher'den sonra, Massa'yı takip ediyordum. Sessiz, sakin bir pilot.

Ama bu sezon kalbimin derinliklerinde yatan aslan Sauber'i destekleyeceğim. Zaten Massa, Vettel, Hedifeld, Kubica ve Raikonen gibi saygı duyduğum pilotları Sauber kazandırmıştı.

Şimdi bir Japon ve bir Meksikalı var takımda.

Çok eğleneceğiz.

Daha ilk yarışla birlikte çaylak Perez sayesinde keyiflendim.

Helal olsun Sauber'e.

Helal olsun James Key'e.

Onca tecrübeli pilotun gelişen-değişen Formula 1'e ayak uyduramamasına tanık oluyoruz. Fakat harıl harıl çalışan Sauber ekibinı tebrik etmek lazım. Kocaman takımların arasına girmeye çalışıyor.

Oruç
27.03.2011, 09:34
Avustralya GP bitti.

1-Vettel
2-Hamilton
3-Petrov
4-Alonso
5-Weber
6-Button

Oğuz ZEYTİN
27.03.2011, 09:42
S. Perez'in bir özelliği de Ferrari Pilot Akademisi'nin ilk ürünü olması.

Zaten Suber, Ferrari'nin alt yapısı gibi çalışıyor. Artık motoru da Ferrari tedarik ediyor. Yıllardır sempati duyduğum fakat bir adım ileri gidemeyen Massa'nın yeri için Perez şimdiden adaydır.

* Akademiden Jules Bianchi de Ferrari'de test pilotu oldu bu sezon.

Oğuz ZEYTİN
27.03.2011, 10:20
HRT Cosworh ( Karthikeyan - Liuzzi) ve Virgin Cosworth (Glock - d'Ambrosio)'nun işi bu sene daha da zor.

Bunlara Force India Mercedes'i ( Sutil - di Resta)'yı ve Lotus Renault'yu (Kovalainen- Trulli) da ekleyebiliriz.

Sauber için denk mücadele diğer Ferrari kullanıcısı Toro Rosso ( Bemi-Alguersuari) olacak gibi görünüyor.

Hatta Williams Cosworth'u (Barrichello-Maldonado) bile zorlayabilirler.

Avustralya'da Kobayashi fena başlamadı. Yarışta aracı sağlam kalabilirse puan alması şaşırtıcı olmamalı.

HTR: 107% sebebiyle yarışa başlayamadı.

Virgin: Glock bitiremedi, d'Amrosio 16. (sonuncu)

Williams: İki pilot da bitiremedi.

Lotus: Kovalainen bitiremedi, Trulli 15.

Force India: 11 ve 12.

Toro Rosso: Buemi 10, Alguersuari 13.

Mercedes: İki pilot da yarış dışı.

---

Bu yedi takımı geride bıraktı Sauber. Aralarından sedece Mercedes, sezon boyunca Sauber'in önüne geçebilir. Sezonun ilk bölümü için çok iyi hazırlanmışlardı zaten. Asıl olan, sezon içi gelişimlerini devam ettirip ettiremeyecekleri?

Perez 7, Kobayashi 8. oldu. Bir Ferrari ve bir Renault'yu geride bıraktılar.

Kısacası takımlar sıralamasında altıncılık en iyi ihtimal gibi görünüyor (Red Bull, Ferrari, McLaren ilk üç adayları; onları Renault ve Mercedes takip eder).

Geriye kalanlar içinde (HTR ve Virgin'i saymazsak) en zayıf olanı Sauber gibi görünse de tam tersi gerçekleşecek gibi.

Avustralya yarışından alınan 10 puan çok iyi oldu.

Samet Yildirim
27.03.2011, 14:39
Ferrari yine iyi görmedim bu sabah.

Dominicali midir nedir gitmeli gibi geliyor bana.

Mercedes ve Ferrari biraz daha devreye girebilseler yarislar dahada güzel olacak ama su an biraz gerideler.

Paksoy
27.03.2011, 15:38
Yeni kuralları hiç beğenmedm,kim kaçıncı ne olacak muamma,pite nezaman girecek kim girecek belli değil.

Paksoy
27.03.2011, 15:49
Bu arada Pirelli'nin lastikleri İzmit'de üretiliyormuş.

Oğuz ZEYTİN
27.03.2011, 16:12
İyi ki sevindik!
*

Sauberler yarıştan ihraç edildi

Sauber takımı pilotları Kamui Kobayashi ve Sergio perez Avustralya Grand Prix'sinden teknik ihlal nedeniyle ihraç edildiler.

Harika bir haftasonu geçiren Sauber pilotları bu karar ile Avustralya'dan elde ettikleri puanlardan oldular. Sergio Perez tek pit stopluk performansı ile kariyerindeki ilk Formula1 yarışında 7. olarak harika bir başarı elde etmişti. Takım arkadaşı Kobayashi de hemen arkasında yarışı 8. sırada tamamlamıştı.

Yarış sonrasında yarış komiserlerinin Sauber araçlarında yaptıkları inceleme sonucu arka kanat kısmında teknik ihalal olduğu sonucuna vardılar. Teknik şarnamenin 3.10.1 ve 3.10.2 maddelerine göre her iki Sauber aracı da yarıştan ihlal edildi. Kurala göre Sauber arka kanadın üst kısmında çapı 100mm'yi geçen parçalar kullanmış.

*

Sauber karara itiraz etmeye hazırlanıyor

Sauber takımı Avustralya Grand Prix'si sonrasında hakemlerin illegal parça kullanımı için kendilerine verdiği yarıştan ihraç kararına itiraz etmeye hazırlanıyor.

Sauber teknik direktörü James Key >bu sonucun kendileri için çok sürpriz ve üzücü olduğunu söyledi.

"Göründüğü kadarıyla aracın arka üst kanat elemanıyla ilgili bir sorun var. Ancak bu parça kanat mekanizmasının hareketsiz bölümü ile ilgili. Bu nedenle kanadın fonksiyonunu direk etkileyen bir parça değil. Bu durum kesinlikle herhangi bir performans artışına sebep olmadı. Şu anda durumu daha iyi anlayabilmek için parçaların dizaynını tekrar gözden geçiriyoruz. Yarış komiserlerinin kararına itirazımızı bu incelemelerimizden sonra belirleyeceğiz."

Yok arkadaş, her yerde hakem, komiser... vs. karşımıza çıkıyor.

Bu komiserlerle bu sezon bitmez!

Yine de tarih PEREZ'i yazdı, yazmaya devam edecek.

Kereşenli
27.03.2011, 18:26
Ferrari'nin yarışı 4. ve 7. bitirmesi kötü oldu. Alonso yarışın başında yapmış olduğu hatayı yapmasaydı yarışı 2. bitirebilirdi. Vettel'in yine çok kolay yarış kazandığını gördük. Hamilton bugün fazla zorlayamadı, zaten bir süre sonra arabası arızalandı. Yarışı ikinci bitirmesi çok büyük başarı bence. Ama günün kahramanı bana göre Petrov. Adamı geçen sene yerden yere vurdular, ama bugün bana göre hatasız yarıştı. Takım arkadaşı ilk on arasına giremezken o podyuma çıktı.

Massa'ya söyleyecek laf yok zaten. :o Bırak yakamızı artık. Şu adamın yerine GP2'den bir sürücü getirin. Olmazsa Hülkenberg'ı alın.

Pshycologist41
27.03.2011, 18:47
Alonso Webberi geride bırakarak az da olsa tifosilerin yüzünü güldürdü. Starttaki o hatayı yapmamış olsa daha iyi bir sonuç alacaktı muhtemelen. Massa o koltuğu haketmediğini bir kez daha gösterdi.Ferrari'de birşeyler mutlaka değişmeli artık.

Vettel artık RedBull 'un tartışmasız 1. pilotu olduğunu tasdikledi. Webber kendi evindeki kariyerinde en iyi derecesi olan 5. liği yine egale edemedi. Bana kalırsa Alguersuari Webber'in koltuğu için sağlam bir adaydır.

Renault ne kadar cok emek verdiğini bu yarışta kanıtladı umarım daha iyi olurlar. Petrov yükselişini son Abu dabi yarışında göstermişti Alonso'yu arkasında tutarak. Düşünüyorum da şayet Kubica olsaydı bugün ne olurdu? Raikonen bu arabayı görünce pişman olmuşmudur acaba Renault 'a gelmediğine?

McLaren testlerde istenileni hiç verememişte olsa büyük takım oldgunu gösterdi ve kısa zamanda epey problemlerini çözdüler. Kimse onlardan böyle bir sonuc beklemiyordu ta ki İlk antrenmanlara kadar. İlerleyen zamanlarda daha iyi olacaklar yine 2. lik için en büyük favoriler.

Mercedes ve şumi sürünmeye devam ediyor. Bazı kesimler tarafından favori gösterildiler. Ama sonuç ortada. Şumi kariyerini lekelemeye devam ediyor.

Sauber her zaman sezon öncesi testlerde en hızlı takımlardan biri oluyor ama sezon başladıktan sonra dayanıklılık problemleri yaşıyordu. Bu sene 2 pilotunda yarışı tamamlaması ve iyi bir pozisyonda bitirmeleri bu kabusu yaşamayacaklarını gösterir nitelikte. Gerçekten kaliteli iki pilotları var. Daha iyi olmalarını umuyorum.

Diğer takımlar bundan daha fazlası olamazlar. Hrt bu sene herhangi bir yarışta gride araba koyabilirmi bilmem ama benım hiç umudum yok. Force bu sene 6. lıgı unutur. Toro rosso kaliteli pilotlara sahip otomobillerinide kendileri üretiyorlar sezon öncesi testlerdede iyiydiler üst sıraları bazı yarışlarda zorlamaları kaçınılmaz. Virgin ve Lotus ise sadece grid e girerler hrt önünde tek heyecanları bu olur daha ötesi olmaz.

Sonuç itibariyle Redbull 'un (Vettel'in) domine edeceği bir sezon izleme ihtimalimiz çok yüksek.

Kaya
29.03.2011, 00:43
Varsa, yoksa Alonso...

Massa ile Ferrari şampiyonada tek pilotla yarışıyor...

Yazık!

SAFA
29.03.2011, 12:43
Vettel-Alonso-Hamilton çekişir diğerleri izler.Ancak Alonso yarışın başında hata yapmasaydı çok çekişmeli bir 1.lik yarışı izleyebilirdik.

Sefa Murat Dokuz
30.03.2011, 21:17
Şu 2006 daki kurallara dönmek F1 'i yeniden popüler sporlara sokacaktır. Git gide berbatlaşıyor kurallar. Alonso-Schumi, kapışması dönemini, Raikkonen-Alonso-Hamilton-Massa'nın puan puana bitiridiği sezonu falan o son yarışta Hamilton Massa çekişmesini çok özleriz. O tad kalmadı yeni kurallarla.

Oğuz ZEYTİN
09.04.2011, 12:40
Ayarlardaki en ufak değişiklik diğer aksamların da düzeltilmesini gerektiriyor ve bu daha fazla test ve zaman demek.

Geçen yarışta alınan cezadan sonra Kamikaze ilk 10'a kaldı Malezya sıralamalarında. Perez de fena sayılmaz. Yarın 11'e kadar yükselmesi muhtemel. Puan alır mı, ön sıralardakilerin hatasını bekler.

Sauber'n yeri 12'den altta olmamalı. Aslında bu sıralar bile büyük başarı.

Oruç
09.04.2011, 18:19
2 ve 4. ceplerdeyiz. Red Bull'larla olan farkı kapamış görünüyor bizim takım. Umarım zevkli bir yarış olur.

Oğuz ZEYTİN
10.04.2011, 12:56
Kobayashi ve Sauber daha ne yapsın!

Geçen hafta (ç)alınan puanlarımızdan sonra bu haftada puan aldı çocuklar.

Aynen devam...

pReN@_61
10.04.2011, 12:57
Sebastian reis yoluna devam ediyor.

Onur
10.04.2011, 12:58
Schumi puan aldı. Mutluyuz gururluyuz! :)

ilhan
10.04.2011, 13:18
Başlıkta sadece yarış neredeyse o kısmı değiştiririz herhalde.

Oruç
16.04.2011, 11:24
Çin GP Sıralama sonuçları;

1- Vettel
2- Button
3- Hamilton
4- Rosberg
5- Alonso
6- Massa
7- Algersuari
8- Di Resta
9- Buemi
10- Petrov

Celil Köse
16.04.2011, 11:50
Biri Vettel'i durdursun.:rolleyes:

Onur
17.04.2011, 10:00
Formasyon turu başladı. Başarılar Schumi! :D

Oğuz ZEYTİN
17.04.2011, 12:16
Kobayashi ile yine puan aldık.

* Cosworth motorlu HRT, Virgin ve Williams zaten en gerideler. Bunlara Lotus'u da ekleyelim.

Dayanıklı Mercedes motoru kullanan Force India'dan daha hızlı bizim çocuklar. Aynı motorla yarıştığımız Toro Rosso'dan daha iyi durumdayız.

Her geçen yarış Perez'in de ısınmasıyla takımlar sıralamasında 6. oluruz.

Oruç
17.04.2011, 13:13
Tek kelimeyle müthiş bir yarıştı. Bol geçişli ve heyecanlıydı.

Tebrikler Lewis.

61trabzonomer
17.04.2011, 13:31
eski tat gelmeye başladımı nee ? ilkkez şu kurallar bişeye yaradı sonunda bol geçiş zevkli yarışlar :) lastikler süper :D teşekkürler pirelli :p

tekrar sölüyorum hiç beklenmeyen kişilerde 1.olacak bu sene beklenmeyen kişiler puanlar alacak başta toro rosso

Sefa Murat Dokuz
30.04.2011, 12:12
Kurallar 2006 ya dönsün ! Kimi Raikkonen dönsün !

Berberoğlu
05.05.2011, 16:10
İstanbul Park yarışı için başlık değiştirilmeli...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu hafta sonu (6-7-8 Mayıs 2011) yapılacak Formula 1 İstanbul Park yarışı için Açık Alan Kombine(3 gün geçerli) biletim var. Fakat başka bir işim çıkması nedeniyle yarışa gidemeyeceğim.

Biletix'te 70 TL'ye satılan bileti 61 TL'ye vereceğim.
İlgilenen olursa özelden mesaj yazabilir....

Ek: 2011 yarışı Türkiye'deki (şimdilik) son Formula 1 yarışı olacak....
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

f1bekir
06.05.2011, 15:25
Abi 70 lira sudan ucuz ya...

Şimdi İstanbul'da olmak vardı...

Berberoğlu
06.05.2011, 15:38
Abi 70 lira sudan ucuz ya...

Şimdi İstanbul'da olmak vardı...

Atla gel İstanbul'a..
Bileti sana vereyim(bedava bile verebilirim duruma göre)

Ama Açık Alan'da olacaksın, tribün-koltuk filan yok. Hava da epeyce bozuk bugünlerde...

f1bekir
06.05.2011, 16:33
Atla gel İstanbul'a..
Bileti sana vereyim(bedava bile verebilirim duruma göre)

Ama Açık Alan'da olacaksın, tribün-koltuk filan yok. Hava da epeyce bozuk bugünlerde...

Abi ayın 15'inde uzmanlık sınavım var, ders çalışıyorum ama İstanbul'da olsam hiç olmazsa pazar gününe mutlaka giderdim. Keşke iki hafta sonra olsaydı, çok ters zamana denk geldi.

70 liraya en azından o açık alanlar dolacak mı özellikle bakacağım, dolmuyorsa eğer daha yapmasınlar zaten f1'i burda, lazım değil bize demek ki.

Berberoğlu
07.05.2011, 13:05
Abi ayın 15'inde uzmanlık sınavım var, ders çalışıyorum ama İstanbul'da olsam hiç olmazsa pazar gününe mutlaka giderdim. Keşke iki hafta sonra olsaydı, çok ters zamana denk geldi.

70 liraya en azından o açık alanlar dolacak mı özellikle bakacağım, dolmuyorsa eğer daha yapmasınlar zaten f1'i burda, lazım değil bize demek ki.

Sen gelmeyince, bileti de kimseye satamayınca, mecbur ben kullandım bileti.
Şu an Akfırat'tayım, İstanbul Park pistinde sıralama turlarını izleyeceğim....

Foto-video paylaşımını akşam yaparım burdan...

Oruç
07.05.2011, 15:43
Kimse ilgilenmiyor sanırım yarışla. :)

Sıralama sonuçları;

1- Vettel
2- Weber
3- Rosberg
4- Hamilton
5- Alonso
6- Button

Burak DERELİ
07.05.2011, 15:53
biraz izledim sıralama yarışını,yarın vaktim olursa izleyecem yarışı

Berberoğlu
07.05.2011, 17:01
Birazdan foto ve videolar geliyor...

http://www.youtube.com/watch?v=zxUz_gtUs5s

Oğuz ZEYTİN
07.05.2011, 17:49
İstiklal Marşımızı ülkemizin yetiştirdiği yegane ses, dünyaca ünlü sanatçı Demet Akalın seslendirecekmiş. Tüylerim diken diken oldu.

Formula 1 Türkiye için bir fısatken başta pistin yapılacağı şehir ve devamındaki organziasyon - yetki yanlışlıkları ile kötü bir hatıra oldu.

Halbuki tüm takımlar ve pilotlar pistten çok memnundu. Yazık oldu.

* Sauber'ler iyi hazırlanmıştı Avrupa'ya ama iyi bir başlangıç yapamadılar. Yarıştaki stratejiyle umarım yükselirler.

ApoCaN28
07.05.2011, 18:47
Hadi Schumaher diyorum ben hala :):)

Vettel yeter artık ya yeter , terbiyesiz seni :)

Bu yeni Lastik olayı biraz olsun renk kattı , fazla pit-stop olayı güzel oluyor , stratejiler falan ince ayarlar gerektiriyor , geçen senelere göre daha iyi bir sezon olacağını umuyorum .

Avrupa yarışları ile eğer Vettel ve Red Bull arayı daha fazla açmazsa güzel bir sezon olabilir .

Yarın içinse Schumaher'in ilk 5 de olmasını diliyorum ben ya :D

worldmaster
08.05.2011, 15:42
İnanılmaz bi yarış oluyor.3-4 senedir soğumuştum F1'den ama Massa-Rosberg beni geri döndürdü...Button da az değil :)

f1bekir
08.05.2011, 17:02
Sen gelmeyince, bileti de kimseye satamayınca, mecbur ben kullandım bileti.
Şu an Akfırat'tayım, İstanbul Park pistinde sıralama turlarını izleyeceğim....

Foto-video paylaşımını akşam yaparım burdan...

Abi şimdiye kadar paramız yoktu gelemiyorduk, şimdi para kazanmaya başlayacaz inşallah ama bu sefer de yarış elimizden gidiyor. Bu iş yine başbakana bakıyor, inşallah el atar bu işe.

GSGM başkanı denen yetersiz ''sorun değil, biz de motor yarıştırırız'' diyor. Allah'ın yetersizi, ikisini aynı anda yapsana. Koca pist senede 1 hafta kullanmakla nasıl ayakta kalacak? Madem getirebiliyorsun motorları da getir buraya, f1'in gitmesini bekleme...

Yarışlar gerçekten hareket kazandı. Çabuk aşınan lastikler, kers ve hareketli kanat işin rengini değiştirdi. Bilgisayar oyunu gibi oldu yarış ya :)

Bu arada şu muhabirlerin her gördüklerine ''Pist hakkında ne düşünüyorsunuz'' diye sormalarına gıcık oluyorum. 7. yarış olmuş, yeter da...

Bir de Okay Karacan boğuyor beni, takvimden çıkarsak tek sevinecem konu hiçbir yarışta Okay Karacan'ı dinlemeyecek olmamız :)

Son olarak da Adrian Newey'e değinmeden geçemeyeceğim. M. Schumacher ile birlikte F1'in son 20 yılına damga vuran adam. Hangisinin yerinde daha çok olmak isterdin diye sorsalar kararsız kalırdım :)

Berberoğlu
08.05.2011, 23:23
2011 İstanbul Park yarışı sonuçlandı.

1. Sebastian Vettel
2. Mark Webber
3. Fernando Alonso
4. L. Hamilton
5. N. Rosberg
6. J. Button

---------------------------------------------------

Bekir,
bugün Ecclestone "İstanbul'da kalacağız" tarzında bir açıklama yaptı. Sanırım orta yolu bulup anlaşacaklar hükümetle...

Oğuz ZEYTİN
09.05.2011, 11:51
Son sıradan kalkan Kobayashi yine puan aldı. Adamım...

S. Perez de ilk turda kanant kırdı ama sonra hızlı turlar attı. Hatta son iki tur Sutil'i geçti. O sırada tur yedi Vettel'den.

Avrupa'ya iyi şekilde gelmişti Sauber. Sıralama turları bir şanssızlıktı.

İlk yarışta diskalifiye edildiğinde herkes "tabii canım, yoksa bu kadar hızlı olmaları imkansız" diyordu. O yarıştan sonraki her etapta puan aldık. Scumacher ve Massa'yı geçti.

Sezon içinde biraz daha gelişirse (özellikle Perez) altıncılık garanti.

Oruç
09.05.2011, 15:21
Tek kelimeyle berbat bir yarış oldu McLaren için. +30 saniye fark nedir yahu ?

f1bekir
09.05.2011, 15:38
2011 İstanbul Park yarışı sonuçlandı.

1. Sebastian Vettel
2. Mark Webber
3. Fernando Alonso
4. L. Hamilton
5. N. Rosberg
6. J. Button

---------------------------------------------------

Bekir,
bugün Ecclestone "İstanbul'da kalacağız" tarzında bir açıklama yaptı. Sanırım orta yolu bulup anlaşacaklar hükümetle...

Abi sen kendin duydun mu açıklamayı, daha doğrusu seyrettin mi?

Okay Karacan, BBC'ye açıklama yapmış dedi, 20 sene daha buradayız gibi bişeyler söylemiş ama dalga geçer tarzda söylemiş de olabilir.

Ama başbakan isterse kalır, bu kadar basit. Yine Okay Karacan'ın dediğine göre padokta ''başbakan kalsın dedi'' diye söylentiler varmış.

İnşallah kalır ve bana da kalacak gibi geliyor.

Oruç
21.05.2011, 16:03
Barcelona GP Sıralama turları sonuçları:

1- Weber
2- Vettel
3- Hamilton
4- Alonso
5- Button

Oğuz ZEYTİN
22.05.2011, 13:49
11) Buemi - 12) PEREZ

13) Alguer... 14) KOBAYASHI

*

İyi kalkarsa bizim çılgınlar, Toro-Rossoları geride bırakırlarsa zevkli bir yarış olur.

*

Virgin, HRT, Williams, Lotus çok çok gerilerde.

Force-India ile Toro-Rosso'yu da geçiyoruz genelde. İspanya'da da başarabiliriz.

Ah şu Avustralya'daki ceza olmasaydı...

Taner Uykuçeken
22.05.2011, 16:11
Ne zamandır seyretmiyordum biraz bakayım dedim neden seyretmeyi bıraktığımı hatırladım bu ne ya iyice içinde etmişler yarışın
zırt pırt pit stop bir dahaki sene naylondan lastik ürettirin, yakıt ikmali kaldırıldıktan sonra teknik ekiplerin canı sıkılmasın diyemi bu lastikler kullanılmaya başladı nedir Ferrari yi durdurmak için yaptıkları kural değişikliklerinde ipin ucu iyice kaçmış :(
ben banvit-olin maçına döneyim en iyisi

Oğuz ZEYTİN
22.05.2011, 17:43
Ve oldu... Perez ile Kobayashi birlikte puan aldılar.

pReN@_61
22.05.2011, 19:10
Vettel tam gaz.

Oruç
23.05.2011, 17:26
Bizim için gayet iyi bir yarış oldu dün. İstanbul'da RBR'nin bayağı bir gerisinde kalınmasına rağmen McLaren aradan geçen iki haftada bayağı olumlu işler yaptığını gösterdi.

Not: Akşam ki maçların ardından bir anlamı kalmadı tabi sonucun.

Oğuz ZEYTİN
29.05.2011, 10:45
S. Perez Növil şikanı öncesinde (tünel çıkışında) ciddi bir kaza yaptı. Pilotaj hatası değil, aracın önü kontrolden çıkıyor.

http://www.trf1.net/multimedya/video-galeri/yaris-video/20779-izle-sergio-perez-in-monaco-daki-buyuk-kazasi.html

Geçmiş olsun adamım. Sıralama turlarında son 10'a kalmıştı halbuki. Bu çocuk çok yetenekli ama çok şanssız. Umarım bir an önce iyileşip piste döner.

Bugün yarışamayacak.

Kereşenli
29.05.2011, 17:16
Lucky Vettel. :o

Oruç
29.05.2011, 17:27
Saçma sapan bir yarış oldu. En hızlı araç galip gelemedi. Nefret ediyorum Monaco GP'den, her zaman !

SAFA
29.05.2011, 20:37
Bir kez daha Vettel'in o kadar abartılcak bir pilot olmadığını gördük bugün. Pilotaj bakımından hala Alonso ve Hamilton'un çok gerisinde.

Oğuz ZEYTİN
30.05.2011, 08:49
Aslanım Kobayashi!

Gelişmeye devam...

Sefa Murat Dokuz
12.06.2011, 10:08
Kanada'da pole Vettel'in
2.Alonso
3.Massa

Oruç
12.06.2011, 20:52
Kanada GP'de şu an yağmur nedeniyle yarış durdurulmuş vaziyette. Güvenlik aracı arkasında yarış başlamıştı zaten.

Button-Hamilton'un bir kazası var ki aynen geçen yılki İstanbul GP'deki gibi.

Paksoy
12.06.2011, 21:19
Kanada GP'de şu an yağmur nedeniyle yarış durdurulmuş vaziyette. Güvenlik aracı arkasında yarış başlamıştı zaten.

Button-Hamilton'un bir kazası var ki aynen geçen yılki İstanbul GP'deki gibi.
Vettel,Weber kazası gibi olmuş ,Ferrari kendine gelmeye başladı.

Oruç
12.06.2011, 21:39
Button çok hatalıydı bence. Lewis ondan çok daha hızlıydı, izin vermeliydi geçmesine.

Oruç
12.06.2011, 22:48
Neredeyse 2 saattir yarış durmuş vaziyette. 22:50'de start yeniden verilecek, izlemek isteyenler için bir hatırlatma olsun istedim.

+

Yarış başladı ve bu defa Button-Alonso mücadelesinde Alonso yarış dışı kaldı. Unutulmaz bir yarış oluyor.

+

Bir kere daha güvenlik aracı girdi. İnanılmaz bir yarış oluyor. Button son sıradan 4 sıraya kadar yükseldi.

1-Vettel
2-Schumacher
3-Weber
4-Button

şu an ki sıralama.(23:48)

+

Araçlar pisti temizleyen görevlileri neredeyse ezecekti. İnanılmaz şeyler oluyor.(23:50)

Miraç Atalay Çiftçi
13.06.2011, 00:06
İnanılmaz bir yarış oldu.
Ben böylesini uzun yıllardır hatırlamıyorum.
Ekrana kilitlendim resmen.

Schumi'den podyum beklerken Button geldi, hepsini geçti. Son turda aracın hakimiyetini bozan Vettel'i de geçip birinci bitirdi.

İnanılmaz...

Oruç
13.06.2011, 00:07
Button 21. sıradan başladı, 6 defa pite girdi ve son turda yarışı kazandı. İnanılmaz bir yarış tek kelimeyle, inanılmaz... İzlemeyen çok şey kaçırdı. Tarihe tanıklık ettik resmen.

Miraç Atalay Çiftçi
13.06.2011, 00:11
Baştan izlemek lazım yeniden, yeniden, yeniden...

onur-ts
13.06.2011, 00:12
Kanada Grand Prix...4 saatlik muhteşem yarış.Formula 1 tarihinin tanıklık ettiği mükemmel anlar.Button'ın mucizesi, massanın son turdaki fotofiniş showu, vettel hüsranı, efsanenin podyum mücadelesi! Tarih bu geceyi unutmayacak! // Formula 1 \\

Oruç
13.06.2011, 00:16
Kabus gibi başlayan yarış McLaren için inanılmaz bir şekilde sonlandı. Takım arkadaşıyla girdiği mücadelede hatalıydı bence. Yarış durdu, Alonso ile mücadeleye girdi, lastiği patladı, güvenlik aracı girdi içeri, pite girdi Button son sıradan başladı yarışa ve son turda galibiyete ulaştı...

Hayatımda böyle bir yarış izlemedim. Tek kelimeyle muhteşem...

Miraç Atalay Çiftçi
13.06.2011, 00:20
Yarışı tekrar versin TRT duran bölümleri kesip 1-70 tur net yayınlasın. Aklını kullansın. Bekliyoruz :)

onur-ts
13.06.2011, 00:22
sezon boyunca ayrı ayrı pistlerde yaşanan olayların hepsi bir pistte ve 4 satte toplanınca tarihi şeyler oldu.ama biri şu hamiltona dur demeli.tamam anladık hırslısın, deli sürmek istiyorsun da yarış pilotu olmak sorumluluk gerektirir.hele takım arkadaşına karşı daha bi dikkatli olmalısın.her yarış bu adamın saçmalıklarını izlemekten bıktım.kendini ne sanıyosa artık bilemiyorum.neyse geceye gölge düşüremez.Tarihi anlar.tebrikler Jenson Button tekrar...

Paksoy
13.06.2011, 00:36
Bizim trt3 şifreye girdi ,yorumları okuyunca ağlayasım geldi ,yarışın tamamını nerden bulabiliriz,ilerki zamanlarda yardımcı olursanız sevinirim .

Oruç
13.06.2011, 00:42
Yıldız tv falan dolaşıyor ortalarda. Hem geri alıp izleme şansı da var. Oradan bakılabilir galiba.

Miraç Atalay Çiftçi
13.06.2011, 10:32
Gece NBA final maçı ile aynı anda TRTHD'de kesintisiz yayını vardı yarışın.

Sefa Murat Dokuz
13.06.2011, 11:14
Schumacher adeta araç kurbanı oldu. Yazık.
Vettel son turda hata yaparak Button'un kazanmasına yardımcı oldu. Tebrikler Button.

Paksoy
13.06.2011, 18:39
Yarışın tekrarını nerden izleyebileceğiz .. HELP ME

Oruç
13.06.2011, 21:56
Buyur hocam. Tarihi 12 Haziran, 20:00 yaparsanız yarışın başından izleyebilirsiniz. İnşallah sonlarda sorun falan çıkmaz.

http://www.yildiz.tv/?act=dvr&chan=trt3

Ya da aşağıdaki siteye üyeliğiniz varsa eğer videolar bölümünde yarış iki bölüm halinde mevcut.

http://www.turkiyef1.com/

hamdi_61
14.06.2011, 10:30
son yılların en güzel yarışlarından birisiydi.

Schumacher in aracı biraz daha iyi olsa podyumu görebilecekti.

vettel in son tur yaptığı hata sezonun kırılma anı olabilir.