PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'un Girdiği Yeni Süreç | Bu Kez Çok Farklı

magicyattara
12.03.2008, 09:46
Artık çok farklı diğerlerine hiç benzemeyen bir sürece girdik.Resmen bir ihtilalle karşı karşıyayız.Son büyük takımımızın yıldızları bir bir satılıp elden çıkarıldı.
Evet büyük camiayız ama şu anda büyük takım değiliz.Kalanlara bakıyorum Trabzonsporu üst sıralara taşıyacak bir futbolcu kadrosu göremiyorum.Takımı taşıyacak oyuncu maalesef yok.

Sıfırdan bir takım kurup yeniden zirveye oynamak kaç yıl alır veya Trabzonspor bunu
gerçekleştirebilirmi?

Bu yeni kadronun oluşturulması sürecinde ne kadar sabırlı olabileceksiniz?

melrok
12.03.2008, 09:48
bu işler plan program ister ve bir hocayla uzun dönemli çalışma gerektirir. şu an için şansımız hocanın kapasitesi bunu yapabilecek güçte, şansızlığımız yönetim hala 80'lerde yaşadığımızı zanediyor. yönetim hocaylada yolunu ayırırsa geçmiş olsun bizlere

yakuphoca
12.03.2008, 09:54
Bence Gökdeniz'in gitmesi camia için hayırlı olmuştur. Takımı sırtlayacak yıldız oyuncudan daha önemli, takıma katkı sağlayacak oyuncu almak lazım. Fenerbahçenin Uğur Boral örneğinde olduğu gibi. Yani takım oyunu. Uğur Boral ı Fenere gelmeden önce kaçımız biliyorduk. Topu ileride tutacak ve gol vuruşu yapacak, orta sahada top yapacak , savunmada topu oyuna sokacak ve kalede iyi duracak 4 adam lazım. Yani " eyi bi atan, eyi bi koşan, eyi bi basan eyi da bi tutan lazım bu takıma"

yaranozlu
12.03.2008, 10:17
ersunu saklasınlar dediklerini yapsınlar, 3-4yabancı transferi ve yattarayla bu takım şampiyonluğa her zaman oynar. bence korkacak bir şey yok, Gökdeniz de iyi bir futbolcu tamam ama Fatih gibi hissedilmez gidişi, Fatihi hala arıyorum...

TheRapZoNe
12.03.2008, 15:06
Yama yaparak olusturulan kadrolara,sistemsiz oyunlara son vermek, eski basarili gunlere donmek icin kadronun yeniden sekillenmesi ve iskelet kurulmasi lazim. Bu yonetimde bunu yapmak istiyor zaten, ben bu konuda basarili olunacagina da inaniyorum. Basarili olunmali da, yillarca iskelet kurulacak diye o kadar hata yapildi ki simdi ayni hatalari yeniden yapmak aptallik olur..

Travelair
12.03.2008, 15:07
Evrim değil, devrim gerek

Emre7
12.03.2008, 15:09
ersunu saklasınlar dediklerini yapsınlar, 3-4yabancı transferi ve yattarayla bu takım şampiyonluğa her zaman oynar. bence korkacak bir şey yok, Gökdeniz de iyi bir futbolcu tamam ama Fatih gibi hissedilmez gidişi, Fatihi hala arıyorum...

fatihsiz gökdeniz, gökdenizsiz fatih olmaz ikisini bir arada tutacaksın kazanmak istiyorsan onlar senelerce taşıdı bu takımı artık kuleler gitti... çok farklı bir dönem.... artık bizim sabırlı olup takıma destek olamamızdan farklı bir şey yapmamalıyız...

evet eleştirdim, ama gördüm ki çoğu kimse gitmesini istedi, bende sustum, hele ki mafya konusunun o derecede olduğunu duyduktan sonra tamamen sustum

kudu_61
12.03.2008, 15:15
3 sene daha beklerim 4. sene şampiyon olur ancak bu takım

ilteriş
12.03.2008, 15:53
takım oyunu oynayacak bir kadro kurulmalı.bu sefer transferde yanlış yapılmamalı.bizde sabredeceğiz artık.24 sene sabrettiysek iki üç sene daha sabredebiliriz.

macka61
12.03.2008, 16:03
gökdenizden gelen parayla iyi transferler yapılmalı üstüne para konularak ersun hocanın istediği futbolcular alınabilir

zeleka
12.03.2008, 16:06
butun acilan basliklardaki konular donuyor donuyor ayni kapiya geliyor forum yonetimi lutven ceki duzen verin bu karkasaliga yoksa her saniyede yeni bir baslik acilacak artik hic birini takip edemez olduk her yere ayni mesajlari yazamayiz ya olmassa zaten kopie pas yapacagim mesajlarimi her hangi basliga zaten fark etmiyorda...:cool:;):rolleyes:

TS-Tiryaki
12.03.2008, 16:10
bence bu yeni sürecte iki olanak var:

1) ya isler iyi gidecek ve sampiyon olacagiz

2) yada TRABZONSPOR imparatorlugu komple cökecek:(

Colakoglu
12.03.2008, 16:10
ben artik cok ama cok ümitsizim,bittik artik,ben öyle bakiyorum.

Mustafa AYDIN
12.03.2008, 16:13
bence bu yeni sürecte iki olanak var:

1) ya isler iyi gidecek ve sampiyon olacagiz

2) yada TRABZONSPOR imparatorlugu komple cökecek:(

Bunların hiç biri olmaz..

Kısa vadede büyük başarılar beklemek akılla iştigal değildir,akıllı bir transfer politikası izlenirse 2-3 yıl sonra özlenen başarılar gelecektir..

saha sonuçları ne olursa olsun Trabzonspor imparatorluğu asla bitmez,çünkü Trabzonspor gücünü taraftarından alır.

TS-Tiryaki
12.03.2008, 16:19
Bunların hiç biri olmaz..

Kısa vadede büyük başarılar beklemek akılla iştigal değildir,akıllı bir transfer politikası izlenirse 2-3 yıl sonra özlenen başarılar gelecektir..

saha sonuçları ne olursa olsun Trabzonspor imparatorluğu asla bitmez,çünkü Trabzonspor gücünü taraftarından alır.

ya basari gelmezse? yani garantisi varmi? yok. ama madem böyle bir revizyona gidip bütün iyi topcular satilirsa basari gelmesi MECBUR.

Mayls
12.03.2008, 16:22
10 numara örnek sayilmaz ama bir Galatasaray örnegi var. Maddi onca imkansizliga ragmen kisa sürede sahadaki durumunu toparlayan ve kisa sürede sampiyon olan bir Galatasaray var.

Su anda Türkiye'de ve yurtdisinda bir cok genc Trabzon'lu ve Trabzonspor'lu futbolcular var. Bu sezondan bir beklentisi olan yok zaten. Simdi yapilmasi gereken kollari sivayip genc, dinamik ve basariya ac bir takim kurmak. Bu takimi Yattara'nin etrafina kurabiliriz. Arsenal Henry'nin etrafina genc bir takim kurmustu, biz de Yattara'yi ön plana cikarip tempolu ve güclü bir takim kurmaliyiz. Ama kesinlikle sezon sonu beklenmemeli. Ameliyata acilen baslanmali ve sezon kapandiginda hazirlik döneminde yeni futbolcular uyum sorununu asmis olmali.

Adem Erdoğan
12.03.2008, 16:28
Özkan Sümer ilk geldiği zaman durum daha vahimdi.

KUTADGU
12.03.2008, 16:29
Trabzonsprumun girdiği süreç her ne kadar karanlık gözükse de ya da kaos ortamına benzetilse de iyi bir planlama ve yönetimle büyük bir atılımın ilk hamlesi de olabilir düşüncesindeyim. Pek tabidir ki; büyük atılımlar büyük düşünen ve iyi uygulayan kişilerin elinde bir amaca ulaşabilir.

Düşünmemiz lazım. Atılım olacaksa bir troykadan bahsedilebilir. Üç önemli denge ayağından bahsedelim o zaman;

1. Denge ayağı Sadri Şener ve yönetimidir, her ne kadar kendilerini mevcut dönem için ıspatlama şansları olamadısa da, futboldan ve Trabzonspor'un içinden geldikleri herkesin malumu. Süreç için önemli güvencelerimden birisi ilk ayak...

2. Denge ayağı teknik direktörümüz. Mevcut şartlar altında bir yeni takımı oluşturup, geleceği vadedecek ve geleceği kuracak tek hoca Ersun Yanal'dır. Bu konuda da pek şüphem yok... Kaygıya sebep verici olan, yönetimin Ersun Hoca ile çalışma kararlılığını henüz gösterememisidir.

3. denge ayağı taraftar. Trabzonspor taraftarı her ne kadar yetersiz gözüksede takımında ışık gördüğünde sahipleneceğini ve kol kanat gereceğini düşünüyoru. Tabii gerçek anlamda Trabzonspor taraftarının devreye girmesi şart.

Gökdeniz'in satılmasına karşı olmakla beraber, satılması gereken en iyi zamanda satılmıştır diye düşünüyorum.. Adım adım planlayalım...

1- Gökdeniz'den gelen para, dönem sonu futbolcu ücretlerinin belirli oranlarda düşürülmesi kulübü ekonomik yönden rahatlatır. Tahminime göre 12 Milyon Euro civarında inanılmaz likit bir kaynak oluşur böylece...

2- Geleceği planlayan yönetim Ersun Yanal'la görüşür ve transferde yetkilerini ErsunYanal'a devreder. Bunun yanında kendi tavsiyelerini de hocaya bildirir...

3- Bu süreçten sonra büyük bir atakla 12 Milyon Euro'nun bir kısmı transfere aktarılır -tercihen 6 Milyon Euro- geri kalan kısım Trabzonsporun ekonomik yönden rahatlamasına kullanılır...

4- Ersun Yanal gözetiminde tercihen ileriye dönük 2-3, takımı ayakta tutabilecek 1-2 futbolcu ile gelecek senenin imzaları atılır. Bunun yanında yine 1 yada iki takım oyunu iyi oynayan ve maç kazandırabilecek yeterlilikte yabancı oyuncu alınır.

5- Hamlenin ilk ayağı işe yarar. Gelen ekonomik rahatlama ile gelecek sezondan itibaren yeni transfer girişimlerine devam edilir. Oturmaya ve top oynamaya başlayan takıma yine iyi ve faydalı 2-3 takviyeyle Trabzonspor şampiyonluğa oynayan bir takım olur Bu süreç içerisinde 4-5 futbolcu Millii Takımın değişmezleri olurlar..

Fena Değil... Ben inanmak istiyorum....

Sadri Şener, Ersun Yanal'la bu yola devam et...

5- Trabzonspor

emre81
12.03.2008, 16:32
Başarılı takımların hepsinin sağlam sistemleri var ne yazıkki Gökdeniz sistem oyuncusu değildi. Ne tam forvet, ne forvet arkası ne de sol açıktı ancak hep buralarda oynatıldı. Öncelikle bu takımda hocanın kim olacağı Ersun yanalla devam edilip edilmeyeceği belirlenmeli, sonrasında devam edecek hocanın oluşturmak istediği sisteme göre transferler yapılmalı ve tabiki sabredilmeli.

cyberentalpi
12.03.2008, 16:37
Takim yeniden kesinlikle yapılanmalı. Gokdeniz de bu takim misyon olarak bitmisti.
Huseyinde tez elden gonderilip yeni bir yapılanma yasanabilir. Huseyin i fazla degil 2 milyonero ya satsak alacagi 1.250 eder. İse yaramayan oyuncular gonderilirse gokdeniz transferi ile birlikte 15 milyon eroluk kaynak olur. !0 milyon euro butceye ayrilir.
Yattara ve baris gibi bazi oyuncular biraz daha iyilestirilir. Sonra Tr liginden iyi arastirlarak 3 milyonluk futolcu alirni. Yanina 5 milyon da yabanci transfer ile sampiyonluk olmasada seneye ilk üçü zorlariz. Tabi alt yapida onemli.
Sonraki sene hedef secilebilir bence. O zaman oturttugumuz kadro Cl yi hedef secer. Sampiyonda olabiliriz ikincide. 3. yil ise bence ozelenen basari iyi bir altyapi iyi bir tranfer politikasi ile gelebilir.
Bunlar icin tek sart var. Ersun ve ekibi basta kalmali. Transfer de onlara devredilmeli.

Mustafa K. Demirbaş
12.03.2008, 16:39
yenı yonetım geldı bısler duzelır yıldız satmaz yıldız alır dedık oncekılerdende hızlı cıktılar ınsallah boyle devam etmezler bu taraftar bır daha boyle bır seyı kaldırabılecegını hıc sanmıyorum

toulga_61
12.03.2008, 16:40
yaa nediyim bilmiorumm yaa gelen gideni aratıyo dicem nurinin neyini arıcaz.
hepsi aynı bu adamların keşke hacıosmanoğlu başkan olsaydı..ben her nekadar sadri şener in olmasını istediysem de yanii yannış bunlar sen elindeki 2 yıldızdan birini satacan.sora 3. sınıf topçuları doldurcan takıma bu revizyonmu olmuş olacak yanii.inanmıyorummmmmmmm..
sorada diyoruz lig tv maçımızı yayınlamıyor ..neden yayınlasın tamam taraftarımız çok ama yıldızsız bi takımın maçını yayınlamak bana da ters gelior..büyük takım dediğin takımın bikaç tane yıldızı olması lazım kesinlikle bilmiorum bana katılırmısınızz

Hekimoğlu
12.03.2008, 16:42
telaşa gerek yok yeni bir takım kurulacak seneye.

renac
12.03.2008, 17:01
artık bir değişim şarttı gökdenizli kadro miladını doldurmuştur ama bu demek değildir ki herkesin gönderilmesi gerekli ben yattaranın kesinlikle gönderilmesine karşıyım o futbolu bu takımda bırakmalı. seneye bize en öncelikli ihtiyacımız olan santrafor tranferi yapılmalı en az 2 tane kaliteli biri pivot türü ayağında topu tutabilen iyi şut çeken kafa toplarında iyi diğeride süratli aralara kaçabilen topla tekniği yüksek olan bitiricilik özelliklerine sahip tıpkı holosko gibi pivotada fatih tekkenin uzun versiyonu gibi bir futbolcu diyebiliriz. orta sahaya 10 numara görevini verebiliceğimiz bir oyuncu ve symek gibi hem ileriye dönük hemde defansa dönük bir orta saha oyuncusu şart defansında göbeğine 2 iyi adam alındığında ersun yanal ile üst sıralara oynarız bu dediklerimde istendikten sonra 10 milyon eouraya yapılabilir

lazooo28
12.03.2008, 17:10
yorumuma ne kadar katilirsiniz bilemiyorum ama

" Bi 10 sene daha sampiyonluk göremeyiz"

Nasil yönetiliyoruz ben anlamiyorum ki

al albayragi vur sadri ye

Mert Marabaoğlu
12.03.2008, 17:47
Ben 18 yaşındayım. Dünya gözüyle takımımın bi Şampiyonluğunu göriyim başka bişe istemiyorummm....

Misina
12.03.2008, 18:04
Yakında Yeni bi maketle Sadri Başkan Çıkarsa karşımıza hiç şaşırmayın

MarceloTS
12.03.2008, 18:09
bu takım sadri şener ile şampiyonluğu göremezse hiçkimseyle göremez tsnin kaderi bu yönetimin elinde

şeytanli
12.03.2008, 18:18
Ben 18 yaşındayım. Dünya gözüyle takımımın bi Şampiyonluğunu göriyim başka bişe istemiyorummm....

ben gördüm görmemekten daha acı beklemek

Punisher-61
12.03.2008, 19:24
gökdenizden gelen parayla iyi transferler yapılmalı üstüne para konularak ersun hocanın istediği futbolcular alınabilir

üstüne daha ne koyacan? 8 milyonu akilli kullanirsan cok iyi transferler yaparsin...

Emre B.
12.03.2008, 19:40
Ben seneye taş gibi yepyeni bir kadroyla şampiyonluğa oynayacağımızı düşünüyorum.(Ersun Yanal'ın kalması şartıyla)

sepla
22.03.2008, 13:16
Arkadaslar yeni üyeyim ve Yetkim Olmadigindan her yere konu acamiyorum galiba siteniz güzel allah razi olsun böyle birsey yaptiginiz icin bende almanya trabzonspor duren dernegindenim yani sizlerden biri ve lütfen bu yazimi ilgili konuya tasiyiniz sagolun simdiden

Uyutulan Kaplan

Merheba Uyutulan milyonlar, Merheba Uyutulan Kaplan.
Ben 28 Yasinda Trabzon lu bir gencim Trabzon lu olup olmamam degil
Belki Bir Ilden de Olabilirdim ve nitekim Trabzon lu olmayipta baska ilden olanlarda var.
Sonucta bu yara bizim hepimizin
En son hatirladigim Bir Kaplanin Kükreyisiydi o Kükreyis Kupalarda oldu ama
nitekim dilek Olay cegrek asirdan fazla bir zaman dilimi Sampiyonlukta olmadi .
Eskilere dönmeyecegim eskileri bilmeyen yok
cünkü ben bir ts li olarak hala icimde o eski Trabzonspor u yasatiyorum ve simdiki Trabzonspor dan
ise Eskiler adina utaniyorum.
Sizler Yönetici adinda Trabzonspor a zarar verenler Yilan bastan kokar bu yilanin basida sizlersiniz
bir Tarihi Bir sevdayi yok ettiniz eserinizle Övünün.
Evet sözlerim agir oldu ne varki bu laflarim simdiki yönetime degil hepsine reklam amacli siyasi amacli aldiniz Trabzonsporu.Futboldan anlamadiniz
Parcaladiniz Takim tam oturdu derken dagittiniz durdunuz sil bastan yaptiniz Tek bir renklerimiz kaldi bari onuda
bizden almayin yilanin basi dedim sizleri tasladim ya yilanin bel kemigi.
Hüseyin Cimsir, Murat Keceli, Erdinc Yavuz Vs Gibi Futbolcular Trabzonsporun el frenidir bunu aylardir görüyoruz biliyoruz
da neden sizler görmemezlikten geliyorsunuz Trabzonsporda Misyonlarini tamamlamislardir faydasi yok Zarari vardir
cikin disari konusun halkla uyumayin aynisini size dicekler Sayin Yöneticiler Uyutmayin Bizi Hüseyinlerle Süper Lig de
Futbolcu Oynatan Takimlara Bakin Sizce O Kalite Varmi Bu Oyuncularimizda Kisiliklerine Lafim Yok ama Futbollarini
istemiyoruz istemiyorum istemiyecegiz
Diceksiniz neden yazdin Bu yaziyi Internette Ilgilenen ve belli kesimlere ulasma imkani bulunan kisiyim
artik yeter görmedigimi görmek sampiyonlugu tatmak hakkim hakkimiz Avrupadayim Trabzonspor luyum dicek dik basi
birakmadiniz bizde yeni Trabzonlu Nesil Artik Fenerbahceli oluyor ve buna destek oluyorsunuz
Hüseyinleri Oynatarak
Bu Notu Ulastira Bilcegim Her Yere Ulastiracam
Bir Trabzonlu Olarak Bunu Boyun Borcu Biliyorum Birakinda Kaplan Uyansin Trabzon uma Günes Dogsun Halkim Gülsün

Not : Fenerli Biriyle Diyalogum ... Fenerli : Hüseyin cimsirle siz ancak ikinci ligde oynarsiniz neden tutuyosunuz bu adami
Ben : Trabzonsporun Tapusu Onun Üstüne satamazuk.......

Almanya
Düren
Fatih Koc

ÖmerFarukYılmaz
22.03.2008, 23:36
yorumuma ne kadar katilirsiniz bilemiyorum ama

" Bi 10 sene daha sampiyonluk göremeyiz"

Nasil yönetiliyoruz ben anlamiyorum ki

al albayragi vur sadri ye

Al albayrağı

Öp Sadrinin kelini

O koltukta baskan diye bir varlığın oturduğunu hissediyoruz şuan allaha şükür.

Canİlker
22.03.2008, 23:59
onu bunu bilmemde ersun hocayla devam etmemiz şart. çünkü ersun hocada trabzonspor gibi artık çok iyi başarılar istiyor.

hüseyin1975
23.03.2008, 10:04
Bazen sansda yaninizda olacak.
Bakarsiniz seneye 6-7 Genc ve yetenekli Oyuncu alinir ve bu Oyuncular öyle cabuk kaynasirlarki hemen ilk Sezonda Sampiyonluga oynarlar.

Ama belkide kaynasma zamani uzun sürer ve ancak 2 - 3 Sene sonra Sampiyonluga oynanir.

Yani birazda sans lazim!

magicyattara
29.11.2008, 22:23
Artık çok farklı diğerlerine hiç benzemeyen bir sürece girdik.Resmen bir ihtilalle karşı karşıyayız.Son büyük takımımızın yıldızları bir bir satılıp elden çıkarıldı.
Evet büyük camiayız ama şu anda büyük takım değiliz.Kalanlara bakıyorum Trabzonsporu üst sıralara taşıyacak bir futbolcu kadrosu göremiyorum.Takımı taşıyacak oyuncu maalesef yok.

Sıfırdan bir takım kurup yeniden zirveye oynamak kaç yıl alır veya Trabzonspor bunu
gerçekleştirebilirmi?

Bu yeni kadronun oluşturulması sürecinde ne kadar sabırlı olabileceksiniz?

9 ay önce bunları söylemişim.
Yeni takım kuruldu,bugün için lideriz ama oynadığımız futboldan memnun olan taraftarımız azınlıkta kaldı.
Sıfırdan kurduğumuz takım bu gün zirvede:)

Süreç devam ediyor,geleceğe yönelik kuşkularda.
Neler söylersiniz.?

halil ibo
29.11.2008, 22:37
''Netice olarak: Tüm engellere ve engellemelere karşın bu Trabzonspor ile fazla oynanılmadığında, orası-burası fazla mıncıklanmadığında, başkasını bilmem ama ben bu takımın her geçen gün üstüne bir şeyler katacağının sinyallerini maçı kazanamamasına rağmen görür gibiyim. Beklentimiz: Gelecek tüm maçların aynı mantalite ve mantık çerçevesinde ve dünkü o oyun anlayışı içerisinde kendisini tamamlamasıdır.''

Böyle demiş üstad Necmi Perekli.Hani hepimiz otoriteyiz ya kendi çapımızda.Ama bakın futbolun içinden gelen birinin yorumuna dikkat edin.Hocamızın demeçlerini,basın toplantısında dediklerini dikkatli dinleyin.Camiadaki birlikteliğe bakın valisiyle,belediye başkanıyla tüm Trabzon yek vücut olmuş.Trabzon'un Trabzonspor'dan başka markası yok maalesef,şehrimizin lokomotifi: Trabzonspor.Buna rağmen ya bilinçli yada cahilce yorumlar yapılıyor.
Sanki bu seneye kadar ligimizde şampiyon olmuş takımlar tüm rakiplerine kök söktürmüş,asrın futbolunu oynamış.Nitekim Avrupa maçlarında boylarının ölçüsünü alıp tıpış tıpış geri gelmişler.
Çünkü onlar gol atarken ellerini kullandılar,çünkü onlar rakiplerinin alın terini hiçe sayıp hakemi aldatmakta bir beis görmediler.
Artık tek tek futbolcularımızıda,hocamızıda,oynadığımız oyunuda insafsızca eleştirmeyelim.Rakiplerimiz bizden daha beceriksiz ise liderliği yada şampiyonluğu onlara hediye edemeyiz.Çünkü bizler tırnaklarımızla kazıyarak geliyoruz.Her türlü masa başı oyununu bizden iyi bilebilirler ama bizler onurlu ve şerefli bir şampiyonluk daha bekliyoruz,onların ki gibi haram puanlarla değil.

yaranozlu
29.11.2008, 23:16

gökdenizin gidişi üzerine bu da benim 9 ay önceki görüşüm. geleceği iyi görmüşüm ama bugün bu düşünceme küçük bir yorum daha katayım. Ersunla şampiyonluğa oynarız ama olamayız!

Çağrı Bilici
30.11.2008, 09:48
ersun dediğiniz halanızın oğlu herhalde

magicyattara
30.11.2008, 13:28
''Netice olarak: Tüm engellere ve engellemelere karşın bu Trabzonspor ile fazla oynanılmadığında, orası-burası fazla mıncıklanmadığında, başkasını bilmem ama ben bu takımın her geçen gün üstüne bir şeyler katacağının sinyallerini maçı kazanamamasına rağmen görür gibiyim. Beklentimiz: Gelecek tüm maçların aynı mantalite ve mantık çerçevesinde ve dünkü o oyun anlayışı içerisinde kendisini tamamlamasıdır.''

Böyle demiş üstad Necmi Perekli.Hani hepimiz otoriteyiz ya kendi çapımızda.Ama bakın futbolun içinden gelen birinin yorumuna dikkat edin.Hocamızın demeçlerini,basın toplantısında dediklerini dikkatli dinleyin.Camiadaki birlikteliğe bakın valisiyle,belediye başkanıyla tüm Trabzon yek vücut olmuş.Trabzon'un Trabzonspor'dan başka markası yok maalesef,şehrimizin lokomotifi: Trabzonspor.Buna rağmen ya bilinçli yada cahilce yorumlar yapılıyor.
Sanki bu seneye kadar ligimizde şampiyon olmuş takımlar tüm rakiplerine kök söktürmüş,asrın futbolunu oynamış.Nitekim Avrupa maçlarında boylarının ölçüsünü alıp tıpış tıpış geri gelmişler.
Çünkü onlar gol atarken ellerini kullandılar,çünkü onlar rakiplerinin alın terini hiçe sayıp hakemi aldatmakta bir beis görmediler.
Artık tek tek futbolcularımızıda,hocamızıda,oynadığımız oyunuda insafsızca eleştirmeyelim.Rakiplerimiz bizden daha beceriksiz ise liderliği yada şampiyonluğu onlara hediye edemeyiz.Çünkü bizler tırnaklarımızla kazıyarak geliyoruz.Her türlü masa başı oyununu bizden iyi bilebilirler ama bizler onurlu ve şerefli bir şampiyonluk daha bekliyoruz,onların ki gibi haram puanlarla değil.

O halde bu yeni süreçte sabırlı olmaktan başka yapacağımız bir şey yok.
Büyük camiayız ve sahada büyük bir takım görmek istiyorsak,Necmi Pereklinin söylediği gibi,sağını solunu mıncıklamadan,oluşacak muhtemel düşüşlere ve çıkışlara fazla ses çıkarmadan,bir bebeği büyütme özeniyle yeni takımımızı yerine oturtmalıyız.
Bu da sabırla ve kararlılıkla olacak bir iş.

Bu yeni oluşumun en önemli ayağı bence alt yapıdan oyuncu kazanabilmektir.
Dışardan alacağımız genç oyuncuları takıma kazandırabilmektir.
Büyük paralarla transfer ettiğimiz oyunculardan verim alabilmektir.

Bütün bunları başarabilmek için yapacağımız tek şey tekrar söylüyorum "sabırlı" olabilmektir.