PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ne verdik, ne bekliyoruz?

Reha
03.02.2005, 14:47
TS Clup?lardan geçtigimiz sene içersinde kendime ve ogluma vede arkadaslarima hediye olarak yaklasik 500 milyonluk alis-veris yapmisim.Simdi sizlerle küçük bir hesap yapalim.100.000 üye kapsamindaki en az 50.000 kisinin tabi birazda maddi durumu buna yeterli olacak; senelik en az 250 milyonluk alis-veris yaptgini varsayalim.Bu aylik yaklasik 20 milyona tekamül eder.Heralde en az 50.000 çalisan veya is sahibi Trabzonlu bir vatandas senede 250 milyonluk alis-veris yapabilir.Senelik ciro 12.500.000 YTL eder.(yani 12 trilyon) Kulübümüz kimi üründen %50 kimi üründen %30 dan asagi kar etmemektedir.Yani ortalama %40 eder.Tabi ürün basina kar marji farkli olabilecegi için biz bunu net %30?dan hesap edicez.
Resmi ürünlerden saydigimiz kisi ve sartlarda yapilacak alis-veris sonrasi kulübe senelik 3.750.000 YTL kar kalacaktir.
<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Gelelim kombinelere ; iste size dünyanin en komik haberi 6 sampiyonlugu sayisiz kupasi olan Trabzonspor?un kombine bilet fiyatlari:

Açik : 25 YTL
Maraton: 50 YTL
Kapali : 100 YTL
V.I.P 1 : 200 YTL
V.I.P 2 : 400 YTL

Allah askina bu kadar komik bir sey olabilir mi Trabzonun senelik V.I.P kombinesi Fenerbahçenin bir avrupa kupasi maçi numarali bileti...Peki olmasi gereken nedir? En az olmak kaydiyla Açik 200 Maraton 350, kapali 850, V.I.P ise adi üstünde özel oldugu için en az 2000 YTL olmalidir.

3000 açik kombine 600.000 YTL
7000 Maraton 2.450.000 YTL
3000 Kapali 2.550.000 YTL
V.I.P 2.000.000 YTL

Toplam sezonluk kombine satisi 14.000 bilet için 7.600.000 YTL....Tabi yari masrafi hatta %75?i sponsorlara yaptirilacak yeni bir 40.000 kisilk stad?ta bu kombineler 15.000.000 YTL?ye çikar.Tabi yeni stad hayal oldugu için biz realite hesabiyla devam edelim.

Gelelim dergiye dedik ya her sey 50.000 kisi üzerinden hesaplaniyor.Bu durumda her ay alinacak dergilerle senede 600.000 dergi yaklasik 1.250.000 YTL gibi hiç azimsanmiyacak bir kar getirir.Içi,ne alinan reklamlarda 50.000 tiraj olunca buna göre articak, bunun geliri ise dergi tirajinin 2 kati olacaktir.

Tüm bu veriler isiginda biz taraftarlar olarak senede 50.000 kisi yukarida saydigim islemleri yaparsak kulübümüze yilda üyelik aidatiyla birlikte 25.000.000 YTL (yani 25 trilyon) bir anlamda yaklasik 15 milyon Euro eder.

Bu tutara kulübün yayin geliri,sponsor anlasmalari,ve diger gelirleri eklediginizde Fenerbahçenin nasil bu transferleri rahatça yaptigini anlarsiniz.

Kisaca Trabzonun zengin yöneticiye degil kulübünü gerçekten seven onu kimseye muhtaç etmiyecek senede yalnizca ve en az 750 YTL harciyabilecek 50.000 maddi gücü yeterli taraftara ihtiyaci vardir.Tüm bu saydigim organizasyonlari yapabilecek zeka ve akilda bir yönetici profili bu takimin basina gelmiyecegine göre is kulübün gerçek sahibi bizlere kalmaktadir.

Eger yazdiklarimda en ufak bir fenomen veya yanlis gören varsa buyursun sebeblerini yazsin...Çünkü gerçek budur!smileys/smiley1.gif

Salih61
03.02.2005, 14:48
TS Clup?lardan geçtigimiz sene içersinde kendime ve ogluma vede arkadaslarima hediye olarak yaklasik 500 milyonluk alis-veris yapmisim.Simdi sizlerle küçük bir hesap yapalim.100.000 üye kapsamindaki en az 50.000 kisinin tabi birazda maddi durumu buna yeterli olacak; senelik en az 250 milyonluk alis-veris yaptgini varsayalim.Bu aylik yaklasik 20 milyona tekamül eder.Heralde en az 50.000 çalisan veya is sahibi Trabzonlu bir vatandas senede 250 milyonluk alis-veris yapabilir.Senelik ciro 12.500.000 YTL eder.(yani 12 trilyon) Kulübümüz kimi üründen %50 kimi üründen %30 dan asagi kar etmemektedir.Yani ortalama %40 eder.Tabi ürün basina kar marji farkli olabilecegi için biz bunu net %30?dan hesap edicez.
Resmi ürünlerden saydigimiz kisi ve sartlarda yapilacak alis-veris sonrasi kulübe senelik 3.750.000 YTL kar kalacaktir.
<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:P></O:P>
Gelelim kombinelere ; iste size dünyanin en komik haberi 6 sampiyonlugu sayisiz kupasi olan Trabzonspor?un kombine bilet fiyatlari:
<O:P></O:P>
Allah askina bu kadar komik bir sey olabilir mi Trabzonun senelik V.I.P kombinesi Fenerbahçenin bir avrupa kupasi maçi numarali bileti...Peki olmasi gereken nedir? En az olmak kaydiyla Açik 200 Maraton 350, kapali 850, V.I.P ise adi üstünde özel oldugu için en az 2000 YTL olmalidir.
V.I.P 2.000.000 YTL
Toplam sezonluk kombine satisi 14.000 bilet için 7.600.000 YTL....Tabi yari masrafi hatta %75?i sponsorlara yaptirilacak yeni bir 40.000 kisilk stad?ta bu kombineler 15.000.000 YTL?ye çikar.Tabi yeni stad hayal oldugu için biz realite hesabiyla devam edelim.
Gelelim dergiye dedik ya her sey 50.000 kisi üzerinden hesaplaniyor.Bu durumda her ay alinacak dergilerle senede 600.000 dergi yaklasik 1.250.000 YTL gibi hiç azimsanmiyacak bir kar getirir.Içi,ne alinan reklamlarda 50.000 tiraj olunca buna göre articak, bunun geliri ise dergi tirajinin 2 kati olacaktir.
Tüm bu veriler isiginda biz taraftarlar olarak senede 50.000 kisi yukarida saydigim islemleri yaparsak kulübümüze yilda üyelik aidatiyla birlikte 25.000.000 YTL (yani 25 trilyon) bir anlamda yaklasik 15 milyon Euro eder.
Bu tutara kulübün yayin geliri,sponsor anlasmalari,ve diger gelirleri eklediginizde Fenerbahçenin nasil bu transferleri rahatça yaptigini anlarsiniz.
Kisaca Trabzonun zengin yöneticiye degil kulübünü gerçekten seven onu kimseye muhtaç etmiyecek senede yalnizca ve en az 750 YTL harciyabilecek 50.000 maddi gücü yeterli taraftara ihtiyaci vardir.Tüm bu saydigim organizasyonlari yapabilecek zeka ve akilda bir yönetici profili bu takimin basina gelmiyecegine göre is kulübün gerçek sahibi bizlere kalmaktadir.
Eger yazdiklarimda en ufak bir fenomen veya yanlis gören varsa buyursun sebeblerini yazsin...Çünkü gerçek budur!smileys/smiley1.gif smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Atalay
03.02.2005, 15:00
iste budur!!!arkadasimin yazdiklarina köküne kadar katiliyorum ve alkisliyorum..lütfen herkes yakinlarina arkadaslarina bu konuyu aktarsin trabzonsporumuzu sevenler bunun için zaman harcasin gerisi palavra gerisi bos!!!

zafercalikoglu
03.02.2005, 15:14
güzel demissin ayrica bende senin gibi düsünüyorum ,iilk once yöneticelrden çok biz kendimizi sorgulamaliyiz,trabzon ist da olsun alirim kombine biletimi,VIp 400 ytl ne olacakki ,bedeva ,çok uyguin fiyat bunlar neden millet almiyorki,maraton tribünin hep dolu olmasi gerekir bence

ozcan_asanoglu
03.02.2005, 15:15
fb bugünlere kolay gelmedi....yillarca bos tribünlere oynadilar...tesislesme ile birlikte saha sonuçlarinda basari da geldi...tesislesme ve basari geldikçe taraftar stadi doldurmaya ürün almaya basladi...zaten taraftar arasinda ürün alma kültürü yayilmaya ve yerlesmeye basladikça saha sonuçlarinda aksama bile olsa söz konusu kültür fazla etkilenmiyor...taraftan aldikça, kulüp kazaniyor, kulüp kazandikça, daha fazla tesis, futbolcu pesinden geliyor...taraftar almaya devam ediyor...böylece, reha'nin anlattigisekildedevamli bir gelir kapisi açilmis oluyor...

tabi bu bence bir süreç...su an ki yönetim bu yolda bana göre dev adimlar atiyor....semereleri önümüzdeki yillarda alinmaya baslanacaktir...bizim de bu arada elimizden gelen, gelmeyen herseyi yapmamiz lazim....trabzon insaninin bu konularda,tv. programlariyla, brosürlerle bilinçlendirilmesi lazim mesela...yönetimin konumu itibariyle yapabilecegi çok sey var(tv, radyo, brosür, bilboard ilanlari vs)...bilet parasi indirmek yetmiyor maalesef...

ayoga
03.02.2005, 15:29
arada sirada iç saha maçlarini istanbulda oynasalar yeter de artar ben sadece takimi görmek için 50ytl veririm

ahmetturk
03.02.2005, 15:30
Bu konuda bazi seyler karalamistik Trabzonsporun gelecegi adli baslikta;

Tesislesmenin ve ticari faaliyetlerin etkin kullanilmasi ile ilgilidir bu konular.

Ancak biz daha yeni basliyoruz ve bu mantigi herkesin kavramasi lazim esas zor olan da bu. Yönetime çok is düsüyor çooookkkkkk.

Tekke
03.02.2005, 16:06
arada sirada iç saha maçlarini istanbulda oynasalar yeter de artar ben sadece takimi görmek için 50ytl veririm

Dogru,artik Trabzon halki bikmis,ama biz açiz. Istanbula AYDA bir gelse Trabzon,ya da kupa maçlarini bari burda oynasa ne olurdu? Sen 20 yildir hiçbirsey alamayan taraftardan da bunu bekleyemezsin,ama ben son 1 yildir takimimdan cok memnunum,onca zorluga ragmen hala hedefine ilerliyor,hem de dimdik.

metehan
03.02.2005, 16:43
Arkadaslar lütfen olayi saptirmayalim. Bu gerçekten ciddi bir konu ve bunu, "TS maçlarini Istanbul'da oynasin" gibisinden anlamsiz noktalar çekip olayin özünden uzaklasmayalim.

Reha'nin fikrine temel olarak katiliyorum. Öncelikle Istanbul ile Trabzon sehirleri arasindaki farki unutmadan konuya deginelim. Trabzon ile Istanbul'un ekonomik açidan kiyaslanamayacagi malum. Ama yine de TS için bahsettigin seyin olmasi hayal degil. TS'un Dünya'nin her yerine yayilmis bir taraftar kitlesi var. Bu kadar fazla taraftardan böyle bir grup çikarmak hayal ürünü birsey degil. Pekala basarilabilir bence de. Ama bunun için biraz daha organize olmak gerekiyor. Bir anda 50.000 sayisina hemen ulasilamaz ama önce daha küçük rakamlar hedeflenip sonra bu artirilabilir. Belki 50.000 olmaz daha az olur belki 50.000'den de fazla olur. Ilk asamada önemli olan sayidan çok bu zihniyetin oturmasidir. Bu gerçeklesirse sayi kendiliginden artacaktir.

Tabi bu durup dururken olmaz. Birseyler yapmak lazim. BMN, bu konuda bir firsat. Burasi daha organize olursa bu bilinci yaymak kolaylasabilir. Bir de olayin yönetim boyutu var. Yönetim bu konuda birseyler yapiyor aslinda. 100.000 üye kampanyasi bu hayalin gerçeklesmesinde önemli bir adim. Ama daha aktif olunmasi gerektigi de kesin. Meselastad olayi var. Daha iyi ve maç izlemenin zevk haline geldigi bir stad olsa çok daha iyi olur. Mesela FB bunu yapti. Bugün FB taraftarinin çogu, stad için maça gidiyor. Maç öncesi stad çevresinde toplanip egleniyorlar sonra da maça gidiyorlar. Kisacasi isin eglence boyutu önem kazanmis durumda. Bizim de buna benzer bir olaya odaklanmamiz lazim.

Bu çok kapsamli bir konu aslinda. Yönetimin liderligi ve taraftarin destegiyle bu saglanabilir. Basarili oldugunda takimina destek veren bir taraftar toplulugu olmaktan çikip, verdigi destekle takimini basarili yapan bir taraftar toplulugu haline gelmemiz lazim. Edited by: metehan

BDiler61
03.02.2005, 16:54
zurawskinin transveri gerçeklesmeyecek ama gerçeklestigini varsayalim kaç kisi gidip zurawskinin formasini alacak?

Muhalif
03.02.2005, 17:19
yillarimizi verdik, basari bekliyoruz diyebiliriz belki.. bazen gerçekten taraftarin üzerine çok gelindigini düsünmeye basladim.. geçen sene 11 maç üst üste kazanildiginda istanbul olimpiyata o yagmurlu havada üstelik hafta içi 40 bin kisi topladigimizi hatirliyorum... neyse.. aslinda yanlis konuya yaziyorum herhalde..

of-lee
03.02.2005, 17:30
yurtdisindayken maclara gidemiyom ama forma aliyorum

ben turkiyede lige ara veriyo onun icin maclara gidemiyom

metehan
03.02.2005, 17:40
Seneye yapmayi düsündügüm birsey vardi. Reha konuyu açinca onu sizlerle paylasayim. Seneye bir kombine alip, Trabzon'da bir akrabama verecegim. Trabzon disinda olup, maddi durumu uygun olanlar benzer seyi yapabilirler. Herkes bir kombine alip bir arkadasina veya bir akrabasina verebilir. Iste size bir kampanya http://www.trabz&#111;nsporlist.org/phpBB2/images/smiles/ic&#111;n_smile.gif

murat
03.02.2005, 17:53
750 YTL diyorsun ben gorevimi yapmisim demekki smileys/smiley2.gifama bence imkani olan fazlasini yapmali, normalde zaten alacagimiz urunleri bulundugu kadar TS Clublerden alsak yeter. Havludan tut dona kadar herkese lazim smileys/smiley2.gifgomlek kravat pil dis fircasi ufak tefek seyler ama TS CLubtan temin etmek lazim!

SDanışmaz
03.02.2005, 18:05
Ben alis-veris yaparken eger alacagim ürünün TS lisansli ürünü varsa onu tercih ediyorum.Ucuz olsun,pahali olsun aliyorum.Alirkende baskasi kazanacagima klübüm kazansin diyorum.

trapezus61
03.02.2005, 18:05
Gerek Rehanin gereksede Metehanin ortaya sürdügü fikirler çok güzel. Özellikle Rehanin saptadigi noktalar çok çarpici. Bu konu daha öncede benzer sekillerde forumda tartisildi ama maalesef pek bir gelisme kaydedilemedi. Çünkü bu konuda taraftara ne kadar görev düsüyorsa ayni oranda da yönetiminde sorumlulugu var. Bugüne kadarki yönetimlerimiz maalesef Trabzonspor gibi bir markayi pazarlamayi beceremediler ve hala da bu beceriksizlik devam ediyor. Mesela kendimden örnek verecek olursam her yil forma kaskol, vb. gibi ürünlere bayagi para döküyorum sirf ufakda olsa bir katkim olsun diye, dergiye aboneyim, klübe üyeyim ama TS Club a gittigim zaman baska alacak bir sey bulamiyorum. Ürün çesitliligi az ve fiyatlar kaliteye oranla çok yukarda. Yönetimin artik bu konunun önemini kavrmasi ve daha hassas olmasi sart. F. Bahçe örnegi herkesin önünde. Adamlar yaptigi bir transferin parasini klüp ürünlerinden çikariyorlar. Tabi ki istanbulla Trabzonun ekonomik sartlari ayni degil. Ama unutmayalim ki bizim de Istanbuldaki taraftar sayimiz hiç azimsanmiyacak bir ölçüde hatta avrupada en çok taraftara sahip klübüz. Yani neticede ürün çesitliligini arttirmak ve bunu iyi pazarlamak Trabzonspora müthis bir katki yapacaktir. Burada yönetime düsen görev bu riski göze alarak elini tasin altina sokmaktir. Büyük bir kurum olmaktan bahsediyorsak büyük düsünmek sarttir. Yoksa biz daha çok kendi kendimize yazip çizeriz burada.

Metehanin imkani olanlar kombine bilet alip Trabzondaki bir akrabasina verebilir düsüncesi mükemmel. Önümüzdeki sezon imkani olan herkes bunu yapmali ve klübün kombineli taraftar sayisi arttirilmalidir. Herkes Trabzonspora ait bir ürün alirken 3-5 kurusun hesabini yapmamali ve resmi ürünleri almalidir, hatta sevdiklerine hediye etmelidir. Özellikle de genç nesillere. Böylece hem klübe katki saglanmali hemde Trabzonspor sevgisi asilanmalidir. Rehanin hedef olarak gösterdigi 50.000 taraftar Trabzonspor gibi büyük bir camia için asla büyük ve hayal bir rakam degildir. Yeter ki herkes gücü niteliginde elini tasin altina koysun. Herkes çevresindeki insanlara bunu asilamaya çalissin. Resmi ürün kullanan ve her sartta takimini destekleyen bilinçli bir taraftar kitlesi olusturulsun. Iste o zaman su halde bile karsimizda durmakta zorlanan istanbul dükalari her türlü entrikalarina ragmen karsimizda ezilip yok olacaklardir...

Bütün bunlar tamamen hayal ürünü gibi mi geldi size... Bunun hayal veya gerçek olmasi yürekten BEN TRABZONSPORLUYUM diyenlerin elinde... Herkes bunu böyle bilsin....

OmeR.
03.02.2005, 18:32
Arkadaslar,

Özellikle Trabzon'dakiarkadaslarim ile konustugumda üyelik için kendilerine para ayrimadiklarini söylüyorlar. Halbuki üyelik için gerekli olan para sadece ve sadece 1 buçuk aylik sigara paralari, aidatlar ise para yerine konmayacak kadar az.

Bunun yaninda gurbette olan birçok hemserimizin durumlari iyi olanlar çok. Ama is üyelige gelince nedense tüm dostlarimizin ceplerine akrep giriyor. Daha önceki yazimin birinde de söyledim; taraftar olan herkesin üyeligi düsünmesi gerekir. O karti insan cebine koydugunda yasadigi guru bambaska. Bu gururu herkes yasamali...

#10 Fietra
03.02.2005, 19:47
Bravo çok güzel bir yazi.Mesela benim resmi lisanli olarak hiçbirseyim yok.

POYRAZ
03.02.2005, 19:48
<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:P></O:P>
V.I.P 2.000.000 YTL
Eger yazdiklarimda en ufak bir fenomen veya yanlis gören varsa buyursun sebeblerini yazsin...Çünkü gerçek budur!smileys/smiley1.gif

Bir yazi ancak bu kadar güzel olabilir,icler acisi bir durum ancak bu kadar güzel özetlenebilir,tebrik ediyorum yazdigin yazidan ötürü,kendi adima tesekkür ediyorum.

Harun-61
04.02.2005, 00:23
smileys/smiley32.gif

adamlarda beraberklik var, bakin anelka geldi---herkes bir forma aliyor...smileys/smiley5.gif

OfluMulkiyeli
04.02.2005, 09:49
Metehan "Arkadaslar lütfen olayi saptirmayalim. Bu gerçekten ciddi bir konu ve bunu, "TS maçlarini Istanbul'da oynasin" gibisinden anlamsiz noktalar çekip olayin özünden uzaklasmayalim. "

diyor.

TS'nin maçlarini Istanbul'da oynamasinin nesi anlamsiz anlamiyorum; sadece Trabzon'daki taraftarin mi bu takimi izleme hakki var; TS üyesiyim, TS lisansli ürünleri aliyorum, dergiye aboneyim ama su ana kadar izleyebildigim kaç TS maçi var; bu bana hakszilik degil mi? Tabi git FB, BJK, GS maçlarinda takimini gör diyeceksiniz; ama orda kafes içinde,tribünlerin enberbat yerinde, karantinaya alinmis gibi maç izlemenin ne keyfi olabilir; buna ragmen yine bilet alip da takimimi görmek istedigimde ise disarda kaliyorum. Ayrica, ben takimimi40 bin kisilik stadda 2 bin kisi ile degil 40 bin kisi ile birlikte agirlamak istiyorum.

Gelelim olayin ticari boyutuna! kombine bilet fiyatlarini yukarida yazdiniz; bu fiyatlara ragmen kombine alinmiyor, malum. TS 3-4 maçini istanbulda oynasin bu kombinelerden elde edecegi geliri Istanbul'da fazlasiyla elde eder. Bu günübirlik bir kaynak anlayisi. ayni zamanda bu maçlar sirasinda kurulacak standlarda lisansli ts ürünleri satisi yapilir ve 100 bin üye kampanyasi da su ana kadar yakalayamadigi basariyi yakalayabilir. Uzun vadede iseTS'nin taraftar kitlesini sabit tutmasinin veya büyütmesinin yollarindan biri de budur. Yegenlerimi TS'li yapmak için ugrasip duruyorum, ama ne kadar basarili olabilirim; çevrelerinde tek bir TS'li yok, tv'de TS maçi gördükleri yok; Gençlerle olankupa finali hariç hayatlarindaTS maçina gittikler yok, o zaman ben onlarin gelecekte TS'li olmasini nasil saglayabilirim.Ki onlar TS'nin gelecekte finansman kaynagi olacaklar.

Kisaca, Kulubünsadece bugünkü degil gelecekteki finansman sorununu çözmesinin enön önemli araçlarindan biriTS'nin kendi iç saha maçlarindan bazilarini istanbul'da oynamasidir. Hem belki Trabzondaki taraftar da takiminin degerini daha iyi anlamis olur, ve takim show tv maçi veriyor diye bos tribünlere oynamaz.

Guests
04.02.2005, 10:09
544 milyar ödediler
Fransiz yildizin bonservis bedelini kendi resmi internet sitesinde 3 yil vadeli 5.350.000 pound olarak açiklayan Fenerbahçe, Manchester City ile bu rakama anlasirken, en çok forma satislarindan gelecek paraya güveniyordu. Sari-Lacivertli taraftarlar da yönetimin yüzünü kara çikarmadi. Daha 4 gün içinde 8 bin adet Anelka formasi satin alan taraftarlar, bunun karsiliginda 544 milyar lira ödeme yapti.

---

hersey açik ve net...

metehan
04.02.2005, 12:27
Sevgili OfluMulkiyeli kardesim,

Bu "TS, Istanbul'a tasinsin" konusu eski bir konudur. TS'un maçlarini Istanbul'da oynamasi da bunun bir parçasidir. Bu konu zaman zaman gündeme gelir, tartisilir, sonra unutulur. Aradan bir zaman geçer bu konu tekrar alevlenir. Bu tartismanin sonu yoktur ve olamaz da. Her ne kadar bu konuda olumlu nedenler öne sürülse de bu olacak bir is degildir. Ne TS'un Istanbul'a tasinmasi ne de bazi maçlarini Istanbul'da oynamasi mümkün degil. Biz burada sayfalarca bu konuyu tartissak da bundan bir netice çikmaz. TS, maçlarini Trabzon'da oynar, bunun aksinin olmasi bana mümkün gelmiyor.

Konunun özünden sapmayalim dememin nedeni budur. Reha'nin bahsettigi seyin olabilmesinin yolu, TS'un bazi maçlarini Istanbul'da oynamasi degildir. Benim düsüncem bu. Bu konuda farkli ve kaliciçözümler üretmeliyiz. Kisacasi sonuç çikmayacak çözümler üstünde fazla durmayalim derim ben.

Atalay
04.02.2005, 12:54
ARKADASLAR SEVGILI TRABZONSPORLULAR!!KIMSE TRABZONSPORU TRABZONDAN KOPARMA NIYETINDE DEYILDIR OLAMAZDA!!HERSEY KÜLÜBÜMÜZ IÇINDIR SIMDI ISTANBULDAKI BU KADAR POTANSIYELI OLAN TARAFTAR BASKA KULÜPTE VARMIDIR!!BIZ DEMIYORUZKI TÜM MAÇLARINI TRABZONSPOR ISTANBULDA OYNASIN EN AZINDAN 1 KAÇ HAZIRLIK MAÇI 1 KUPA MAÇI 1 LIG MAÇI ISTANBULDA OYNANSA FENAMI OLUR KÖTÜMÜ OLUR ZARARMI OLUR YOKSA HEM TRABZON IÇIN HEMDE ÇOCUKLARIMIZ IYI OLMAZMI!!ÇOÇUKLARIMIZ ARTIK TRABZONLU DEYIL BIZANS TAKIMLARINI TUTUYORLAR!!NEDENI ISE DERBI MAÇLARINA KIM ÇOCUGUNU GÖTÜREBILIR AMA SÖYLE ANADOLU TAKIMLARI ILE MAÇ OLSA ISTANBULDAKI TARAFTARLARIMIZ AILELERINI TRABZONSPORLA TANISTIRSA COLUGUNU ÇOÇUGUNU MAÇA GÖTÜRSE!!!!!TRABZONSPORUN LISANSIYELI ÜRÜNLERINI MAÇ ÖNCESI VE SONRASI TIRLARDAN SATIN ALSA ÜYE STANTLARINDAN 100 BIN ÜYE KAMPANYASINA DESTEK VERSE KÖTÜMÜ OLUR ZARARMI OLUR!!!!SAYGI VE SEVGILERIMLE...

OfluMulkiyeli
04.02.2005, 13:45
Spartaküs, demek istedigimi daha güzel anlattin, tesekkür ederim. Tartismanin yönünü degistirmek niyetinde degildim; konu ayni mecrada devam etsin, ama istanbuldaki taraftar kitlesinin (ki TS'nin yurtdisindaki gurbetçilerimizden sonraki en büyük pazaridir) gün gectikçe erimesinin de önüne geçecek önlemlerin alinmasi gerekir, yoksa o lisansli dediginiz ürünleri alacak, kulube üye olacak adam bulmada sorunlar yasamamiz muhtemeldir.

Emorfo
04.02.2005, 14:03
Sorun Trabzon'un sosyo ekonomik durumu ile yakindan ilgilidir. Reha abinin verdigi örnekler gerçekten çok çarpici. Gurbetteki taraftar maçlara gidemezsede kulübe üye olup Ts Club'lerden Trabzonspor ürünlerini pek tabiki alabilir ve aliyordurda. Ancak bu biraz da vizyonla ilgilidir. Konuyu canli tutmak lazim. Trabzonspor Kulübü ciddi bir reklam ajansina 100.000 üye kampanyasinin reklamini yaptirmali ve bunu bütün kanallardan sürekli yayinlamalidir. Taraftarin heycanini sürekli hale getirmek lazim. Trabzonspor Tv ile beraber Trabzonspor'lular kulüp ve takimlari ile daha yakin olur ve medya da göremedigimiz destegi kendimiz saglamis oluruz. Bu artik bir zorunluluk olmustur. Futbol endüstriyellesiyor ve Trabzonspor'da bu endüstride yerini almalidir ve simdiye kadar hiçte fena sayilmaz.

Trabzon'daki taraftarimizin ilgisizligi gerçekten canimizi sikiyor. Bu gün Konyaspor, ikinci ligteki Bursaspor ve hatta küme düsme potasindaki Kayserispor bile bizden daha çok tribünlerini doldurabiliyorlar. Bunun en önemli nedeni sehirlerin gelismisligi ve sanayi ile ilgilidir. Sanayilesen sehirlerde ekonomik durum iyilestikçe kitleler sanat spor vs etkiliklere daha çok yönlenmektedirler. Bu bakimdan Trabzon'un tesvik kapsamina alinmasi beni ilerisi için ümitlendirmistir. Bu gün forumda olsun disarda olsun taraftarimiz alabildigince futbolcusunu, yönetimini, teknik kadrosunu elestirebilmektedir. Biraz olsun sagduyulu olunsa ben bu takima ne verdim ki ne istiyorum sorusunu aklina getirde hemen yarin gidip kulübe üye olsun dergiye abone olsa en küçük ihtiyaçlarini bile Ts Club'lerden karsilasa iste o zaman konusmaya hakki olur. Malesef bu bilincin yerlesmesi uzun zaman alacak.

Trabzon'da tribünlerin dolmamasi ister istemez gurbetteki taraftarin siniri bozuyor. O muhtesem atmosferin yok oldugunu görmek herkesi üzüyor. Ister istemez Trabzon'da insanlar bu kadar vurdumduymazsa Trabzonspor maçlarini istanbul'da oynasin fikri yerlesiyor. Açikca bazen bunu bende istiyorum. Hani olurya Avni Aker modernize edilir ya da dolmayan stad yeniden yapilir ilk tercih Istanbul olmali. Trabzonspor'un Istanbul'da olmasi her bakimdan yararinadir ancak Trabzonspor'un geçmisine ve maneviyatina yakismayacak bir durum olur. Ancak endüstriyellesen futbolda Trabzonspor'un Istanbul'a tasinmasi çok uzak degildir.

Oğuz
04.02.2005, 15:00
Trabzonspor'un maçlarini istanbul'da oynamasi düsüncesi bir ütopyadir. Mümkün degildir. Konunun tekrar tekrar gündeme gelmesi bile abesle istigaldir..

Ben her zaman Trabzonspor'un karsiliksiz sevgi yuvasi oldugunu düsünürdüm. Ama son yillarda gelisen olaylar malesef benim düsüncemin yanlis oldugunu gösteriyor..

Sen oturacaksin TVnin basina, üstelik Trabzon'da oynanan bir maçi izleyeceksin TVden, maç bitecek, yenilecegiz, sonra da çikip ahkam keseceksin söyle oldu, böyle oldu diye..

Herkes elini vicdanina koysun ve düsünsün, Trabzonspor için ne yapiyoruz. Ben söyleyeyim; burnumuz havada, memnuniyetsiz bir ifadeyle, yönetim gitsin, hoca degissin, futbolcu basarisiz, kötü transfer, aldigi paranin hakkini vermiyor vs.. Sen hiç bir katkida bulunma takimina, ondan karsilik bekle. Bu insan iliskilerinde de böyle degilmidir. Bir arkadasin devamli seni elestirse, devamli yerden yere vursa, yaptiginiz her harekete bir kusur bulsa,ondan bir isteginiz oldugunda yapmasa, ihtiyaciniz oldugunda yaninizda olmasa, ve bir gün bir konuda yardimizi istese ona ne verirsiniz? Hadi bir defa yardim ettiniz, hadi iki defa, üç defa, sonra...?

Bakin degerli BMN üyeleri, sevgili dostlar, lütfen elinizi vicdaniniza koyun. Sevmekle olmuyor, biseyler katin.. Hiç birsey yapamiyorsaniz fikir üretin. Popülist söylemlerle degil, akilci ve radikal fikirlerle, projelerle katkida bulunun.

Hadi onu da geçtim; öyle ya, imkansizliklar nedeniyle maddi anlamda katkida bulunamiyorsunuz, öyle ya, sig bir düsünce yapisina sahipsiniz, fikir üretmekten yoksunsunuz diyelim.. Yahu hiç bir sey yapamiyorsaniz, gidin bir trabzonspor dergisi alin, ya da ne bileyim mesela Istanbul basinini okumayin, gazete almayin.Veya Trabzonspor'un konusuldugu dost meclislerinde veya söylesilerde layikiyla takiminizi savunacak Trabzonspor kültürüne sahip olun.

Simdi topic açan degerli arkadasima ve topice ilgi gösteren BMN üyelerine tesekkür ediyorum ama kime sesleniyoruz, kim için bunca seyleri yaziyoruz, kimlerden destek bekliyoruz bunu bilmiyorum..

Konusunca taraftara bu kadar yüklenmeyin deniyor.. Iyi deniyor, hos deniyor da; hangitaraftara yüklenmeyeyim, onu göremiyorum..!

Tas ayni tas, hamam ayni hamam..!

perfectstorm
05.02.2005, 01:10
trabzonspor klübünün resmi ürün satisindan geçen sene 900.000 dolar kazandigini radyodan dinledim bi kaç gün önce.

metehan
05.02.2005, 03:38
Geçen yil FB 16 milyon, GS ise 14 milyon dolar kazandi bu isten. Yani nerede oldugumuzu göstermesi açisindan çarpici bir örnek.

Tekrar Istanbul meselesine dönüyorum. Benim düsüncem de Oguz gibi. Yanlis anlamayin, ben de Istanbul'dayim ve Istanbul'da maça gitmeyi ben de özledim. Ama bu is olmaz arkadaslar, böyle birsey olamaz. Simdi TS klubü kalkip diyecek ki, "Biz birkaç maçimizi IStanbul'da oynayacagiz." Peki neden? "Oradaki taraftarlarimiz bizi izlesin" diye. Öncelikle federasyonun buna izin verecegini sanmam. O zaman FB, GS ve BJK da derki, "Bizim de Izmir'de çok taraftarimiz var bazi maçlari Izmir'de oynayalim." Hatta Anadolu turnesine bile çikabilirler. O açidan baktigimizda bile olacak is degil bu.

Iste bahsetmeye çalistigim buydu. Çok önemli bir konu dönüp dolasip, "TS, Istanbul'a tasinsin" tartismasina dönecek yine ve çogu zaman oldugu gibi konunun özünden uzaklasacagiz. Bunu dile getiren arkadaslarin, konuyu saptirmak gibi bir amaçlarinin olmadigini çok iyi biliyorum. Ama maalesef tartismalar böyle oluyor, rayinda tutmak mümkün olmuyor her zaman. O nedenle, "TS için neler yapabiliriz?" sorusuna daha somut çözümler düsünmeliyiz.

My
05.02.2005, 11:52
<TABLE height=6 cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>

<TABLE height=6 cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>Yorumsuz!
Ergun Ata
eata@fanatik.com.tr (eata@fanatik.com.tr) </TD></TR>
<TR>
<TD>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD>Bir spor kulübünün sahip oldugu güç; yalnizca elindeki sporcu kadrosuna degil, saygin geçmisine, basariyi devamli kilan kurumsal yapisina ve gelecegin basarilarini hazirlayacak saglam mali kaynaklarina dayanmaktadir. </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=bottom>
<TABLE =PX11000000 cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>

21.01.2005

Temel olarak en yüksek önem arz eden ve diger basari kriterlerini olumlu etkileme imkani bulunan saglam mali yapinin olusturulmasi ilkesi ise; ancak kulüplere gönül veren taraftarlarin kulüplerine sagladiklari destekle olabilir. Bu destek sanildigi gibi yalnizca sözde kalan ?ben su kulübün taraftariyim? diyerek degil, kulübün ortaya çikardigi ürünleri talep etmek ve satin almak yoluyla olabilir.(Burak Gürdal-Trabzonspor Genel Müdürü)

Fenerbahçe, Galatasaray ve Besiktas?in, Avrupali rakiplerine göre çok geç kesfettikleri ?lisansli ürünler satisi? bu kulüpler için dev bir kazanç kapisi oldu. 3 kulübün geçen yil bu yoldan elde ettikleri gelirlerin toplami tam 35.5 milyon dolari buldu. Fenerbahçe 16 milyon dolarla en fazla ciro yapan kulüp olurken, Galatasaray 14 milyon dolar, Besiktas ise 5.5 milyon dolar ciroya ulastigini açikladi. (Hürriyet- 18 Ocak 2004)

Lisansli ürünlerin satisina baslanildigi 2003?te 140 bin, 2004?te 500 bin dolar ciroya ulasan Trabzonspor?un hedefi; 2005?te 2 milyon, 2006?da 7 milyon dolar ciroya ulasmaktir. (Genel Kurul Faaliyet Raporu)

Dikkat ediniz; lisansli ürünler satisindan Fenerbahçe 16 milyon dolar, Galatasaray 14 milyon dolar, Besiktas 5.5 milyon dolar, Trabzonspor ise 500 bin (yaziyla bes yüz bin) dolar ciro yapmis. Unutmadan; bu yil ve 2006 için hedefleri bayagi büyük koymus! (Ergun ATA)

?Bir transfer dönemi daha bitiyor, elin oglu Alex?le yetinmedi, Anelka?yi da aliyor. Birak yaa, bunlar tavuk bile alamazlar!? (Bir Trabzonspor taraftari)

?Parasiz yönetim istemiyoruz!? ?Para için futbolcu satani biz de satariz!? ?Paraniz yoksa çekin gidin!? vs (Trabzonspor?un bazi maçlarda atilan sloganlar)

Trabzonspor?un bir sehir takimi olmasina ragmen, kombine bilet satisindan yalnizca bir milyon dolar, bilet satisindan ise yalnizca 1.2 milyon dolar gelir elde etmesi sorgulanmasi gereken konudur. Rakiplerinin kimi zaman bir maçta elde ettikleri geliri, bütün sezonun toplaminda elde edebilen Trabzonspor; buna ragmen ayni rekabeti sürdürebilmektedir.(Genel Kurul Faaliyet Raporu)

?Yönetimle bedava bilet konusunda anlasamayan taraftar gruplari sessizlige büründü. Tiyatro seyreder gibi maç seyrettiler!? ?Bilet konusunda Baskan Atay Aktug ile tartisarak küfreden bir grup taraftar Ziya Bey Sitesi?ndeki lokal ile Avni Aker Tribünü altindaki TS Clup?in camlarini kirdi!? çesitli tarihlerdeki gazete haberleri)

?Özgür resmen Trabzonsporlu!? ?Trabzonspor 2 Polonyali?dan biriyle anlasti. Digerinin bonservis bedelinden indirim bekliyor.? ?Öncelik Brezilya?ya verilecek. Günes, Polonyali?yi bu nedenle beklemeye aldi.? (Transfer haberleri)

Pek bayramlik olmadi, farkindayiz. Trabzonsporlular kusura bakmasin ama bunlar birer gerçek...

Iyi bayramlar dilegiyle... </TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

Ezeli rakipleri ve Trabzon
Ergun Ata
eata@fanatik.com.tr (eata@fanatik.com.tr) </TD></TR>
<TR>
<TD>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD>Pazar günü aksam Senol Günes?li takimin kupanin ardindan ligdeki ilk maçindan da net bir skorla galip ayrilmasinin keyfini, spor programlarinda bir kez daha yasamak üzere televizyonlarin karsisina geçen Trabzonsporlular, eminiz ki hayal kirikligi yasamislardir. Çünkü bütün kanallardaki ?flas haberler? , Galatasaray ile Fenerbahçe?nin Fransa?dan özel uçaklarla getirtecekleri futbolcular üzerine yogunlasmisti. </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=bottom>
<TABLE =PX11000000 cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>02.02.2005</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

UEFA Kupasi?ni hedefleyen Fenerbahçe?nin Anelka gibi büyük bir yildiza Sari - Lacivertli forma giydirmesi, Galatasaray?in Murat Yakin?in ardindan Ribery ve bir ara Trabzonspor?un da talip oldugu Hasan Kabze?yi renklerine baglamasi ve onca genis kadrosuna karsin yeni teknik direktörü istedi diye Besiktas?in bir gecede Koray?in isini bitirmesiyle ilgili haberlerin, Bordo - Mavili renklere gönül verenler üzerindeki etkisini anlatmaya gerek yok saniriz!

Ezeli rakiplerinde durum böyleyken Trabzonspor, kisitli olanaklariyla Özgür ve Szymkowiak?i renklerine bagladi. Zurawski için de temaslarini sürdürüyor. Bu transferle ilgilenen Asbaskan Ömer Sari ve Yönetici Metin Akbasoglu ile uçakta sohbet ettik. Ikisini de bu transfer ile ilgili umutlu, ancak genelde çok karamsar gördük. Biraz sonra nedenini ögrendik, anlatalim:

Bu üç kulübün lisansli ürünler gelirleriyle Trabzonspor?unkinin karsilastirmasini geçtigimiz günlerde yaptik. Fenerbahçe?nin bir büyük maçta elde ettigi hasilatin neredeyse Trabzonspor?un bir sezonki hasilatina esit oldugunu yazdik. Anelka?nin imza töreninde Murat Özaydinli, Fenerbahçe?nin 13 bin olan kombine biletli sayisini 30 bine çikarmayi hedeflediklerini söyledi. Kombine biletlerin sezonluk ortalama fiyati 2.5-3 milyar lira. AnelkaÔnin 39 numarali formasi kapisiliyor, parasinin yarisi buradan gelecek. Trabzonspor?un kombine biletli sayisi 6 bin 500 dolayinda. Geliri 1 trilyon lira. Ilk yaridaki toplam hasilati da, 3 Avrupa Kupasi, 3 ezeli rakiple yapilan maçlar da dahil toplam 1 trilyon lira. Siki durun, indirimli kampanya yapilan kombine bilet fiyatlari açik tribün 20 milyon, maraton 40 milyon, VIP B 160 milyon, VIP A 320 milyon. Satilan miktar, açik ve maraton tribünleri için 700, VIP?ler için sadece 8. Simdi daha siki durun, takim Senol Günes gibi bir markaya teslim edilmis, Malatyaspor güzel bir oyunla kupadan elenerek çeyrek finale çikilmis, Yattara, Fatih ve Gökdeniz gibi yildizlari döktürüyor, Özgür ve Szymkowiak alinmis, Kayserispor ile ilk lig maçi oynaniyor. Hasilat 50 milyar, hakem ücreti, stat kirasi, temizlik ve güvenlik sirketleriyle diger giderler 45 milyar. Kulübe kalan 5 milyar. Sadece o maçin galibiyet primi ise 75 milyar.

Siz karar verin artik, neden Ömer Sari ve Metin Akbasoglu kara kara düsünüyor diye! ?Neye güvenip de Zurawksi?nin sadece bonservisi için kulübü 3 milyon Euro?luk maddi yükün altina sokalim?? diye düsünmelerine hak vermemek olasi mi?

Simdi taraftarlardan yine mailler gelecek, ?Gelirimiz belli, lisansli ürün, bilet parasi filan, gücümüz yok!? diyecekler. Içmedigimiz için fiyatini bilmiyorduk, ögrendik, en fazla tüketilen sigaralarin bir paket fiyat 3 milyon 600 bin lira. Günde bir paket, ayda 100 milyon 800 bin lira. Açik tribün için 5, maraton için 2.5 kombine koltuk parasi. 2 ay sigara içme Trabzonspor?u VIP?te konfor içinde seyret. Kimse kimseyi kandirmasin!

Sanirim en net yaniti geçende bu konulari kösesine tasiyan Ergun ATA vermisti ( burayada aktarilmisti ). Reha arkadasim çok güzel yazmis. Yapabileceimiz çok sey var ama kimse kilini bile kimildatmiyor. Kulübe taraftar olarak neredeyse hiç bir katkimiz yok. Maç hasilatiyla diil primleri ödemek masraflari bile çikaramiyoruz. Herkes bi kenarda oturmus ahkam kesiyor. Neden transfer yapilmiyor? Parasiz yönetim istemezük! Laf laf laf!!! Hep laf ama is icraata gelince hakikaten sinifta kaldik. Hayat boyunca Trabzon' a bir tek katkisi olmamis adamlafa geldimi mangalda kül birakmiyor anasini satiim. Yönetime çulsuzlukla suçlayip iki dakkada kapi önüne atiyor, transfer yapilmadii için yöneticilere aazina geleni söylüyor, futbolcuya küfür ediyor. Destek olmadii gibi bide köstek oluyor. Bu kulüp taraftarinin maddi-manevi destei olmadan her türlü destei almis olan Istanbul kulüpleriyle nasil basa çikabilecek hiç aklim ermiyor doorusu. Bu konuyu sürekli gündemde tutmamiz gerekir. Olumsuz giden bir durum karsisinda sadece yöneticiye, baskana yüklenildii zaman ne verdikte ne bekliyoruz? diye her seferinde sormaliyiz. Hatta herkes kendine Trabzonspor' lu diyen arkadaslarini bu konuda sikistirmali, onu kulübe katki yapmasi için süreklitesvik etmeli. Bu kulübün asil sahipleri bizleriz. Bizlerde kulübüne sahip çikan gerçek taraftarlar olmaliyiz. Eer bunu beceremezsek korkarim zaman içinde kimi zaman futbolcusunu sattii için kizdiimiz o siradan takimlardan farkimiz kalmiyacak.

ozcilingir
05.02.2005, 13:24
Trabzonspor naklen yayindan para aliyor ya ! o para ile transferin en iyisiniyapsin mantigi tasiyan taraftarlarimiz var.

Tek gelir kaynagi naklen yayin geliri. Inanain 6 sampiyonlugumuz olmasa ,bu naklen yayin payimiz ayni SEBAT 'in ayarinda olsa halimiz ne olur bilemiyorum. Birtek naklen yayina baglanan ekonomimiz nasil düzelecek, nasil olacak,diger gelir getirici kaynaklari bulan yöneticiler ve takiminitribünlerde ve ekonomik alanda destekleyen taraftarlarla .

SAYGILARIMLA

ATMACA61
05.02.2005, 17:39
herkes diyorki fener onu aldi bunu aldi peki sen elindekilerin kiymetini biliyorsun seninde fatik tekken yattaran var kaç kisi ono formasini aliyor bu isler konusmayla olmaz alacaksin .

POYRAZ
05.02.2005, 20:11
herkes diyorki fener onu aldi bunu aldi peki sen elindekilerin kiymetini biliyorsun seninde fatik tekken yattaran var kaç kisi ono formasini aliyor bu isler konusmayla olmaz alacaksin .

Aynen katiliyorum,gecen sene Fenerbahce bizim iki yilda sattigimiz formayi iki ayda satti,biz kendi kendimize diyoruz ki"benim aldigim üründen kazanilan paradan ne olacak"ama herkez alirsa kulüp para kazanir güclenir,Fenerin kale arkasi 15 ytl,bizim kale arkamiz 5 ytl bizim 3 mac seyrettigimiz paraya onlar 1 mac seyrediyorlar ve böyle oldugu halde onlarin sitesinde okumustum söyle diyorlar,"bilet fiyatlarinin artmasi lazim,fiyatlar artsinki Fenerbahce para kazansin"

Günümüzde her sey para olmus Türkiyede,sampiyon olmak istiyorsan paran olacak,bileginin hakki ile sampiyon olmak eskilerde kaldi sanirim,herkezi kulübün lisansli ürünlerini almaya davet ediyorum.

oflaz_61
05.02.2005, 20:41
slm.Bende arkadasin yazdiklarina katiliyorum ama bunun yönetimin farkinda olduguna eminim mutlaka bi dusundukleri vardir.herkes bizim gibi dudunmuyor olabilir.sonucta trubundeki 1 kisi bile bizim için avantaj dir.ama bende isterim fener gibi fiyatlarimiz olsun.cnku bu bir kalite dir.uzulmeyin hepberaber TRABZONSPORumuzu avrupa standartilarina getirebiliriz.yeterki bu birlik beraberlik bozulmasin.taraftar birbirine kenetlensin basari ve basarisizlikta takimin yaninda olailm.mutlaka meyvesini verecektir.tesekkurler............................ .......... ..........

murat
06.02.2005, 17:29
abi herkes diyorki forma niye alinmiyor falanda, abi kimse kusura bakmasinda bizim formalar 5 para etmez.vucuda yapisiyor, birkere biraz kilon varsa giyemezsin kadinsan(hepsine gecerli degil ama cogun gecerli) giyemezsin. Adam gibi forma yapsinlar alayim 5 tane. Kappa formasindanda aldim ama bos odamda asili duruyor....

SImdi ornek olarak fener ve gs formalarini vercem burda ornek verirken onlarin guzelliginden falan konusmiyorum zaten renkleri bozuk herkesin bildigi formalar oldugu icin ornek veriyorum, ama dizayn olarak herkes giyebilir. Bence Adidas bize uyar renkleride ayni simdiki gibi birakmak lazim.

mkmsas
06.02.2005, 17:51
bizim orjinal formalarin kalitesi o formalarin hepsinden daha iyi. kullanilan kumas sporcunun max performans vermesi için tasarlanmis özel karisim bir kumas.

ayrica ayni istanbul takimlarinin formalari gibi vucuda yapismayan taraftar formalari satiliyor. bayanlar ve kendini rahatsiz hisseden arkadaslar bunlardan satin alabilir.

bence formalarimiz çok iyi. bunu istanbul takimlarini tutan arkadaslarim da dogruluyor.

mackolik_61
06.02.2005, 18:05
bizim formalar kaç yildir adam gibi yapilmiyodu ama bu senekiler çok iyi hala laf yapiliyosa yönetim daha ne yapsin herkes bu formalardan almali...renkleri yeter...

murat
06.02.2005, 18:44
yok abi degil iste! kendi acinizdan konusuyorsunuz!ben yeterince gittim ts clublara tum formalarada baktim hepsi yapisiyor. bilmem son 4-5 ay yenileri ciktimi ama yazin oyleydi..

Yonetim ne yapsin diyorsun ? En kaliteli formamiz olmasina gerek yok biraz daha az kaliteli olup cok satan olsun daha iyi olur. Ticari acidan bakmak lazim... Yonetim daha napsin lafinada sunu derim, adam gibi TS clublar acsin ve urunleri cogaltsin satilmazsa ozaman konussun....

mackolik_61
06.02.2005, 18:46
kardesim sen gel trabzon ts clup a ben sana formanin kralini gösteriyim...smileys/smiley2.gif

mkmsas
06.02.2005, 19:31
çok yerinde açilmis bir topici formalarimiz güzel mi degil mi tartismasina çevirmesek daha iyi olmaz mi forma konusunda yorum yapmis biri olarak daha fazla uzatmayalim diyorum

topic ile ilgili bir iki sey söylemek daha dogru olacak. tespit son derece dogru. öneriler ile son derece mantikli. ancak 100000 üye kampanyasinda 5000 lerde kaldigimizi, son maçlarimizi 5000-10000 kisiye oynadigimizi düsününce insan karmasarlasiyor, umutsuzluga düsüyor. reha abinin söyledikleri ütopya gibi kaliyor. ancak bugün tribün ve lisansli ürün satisindan en çok geliri elde eden f. bahçenin 90 larin ortasinda tribünlerini dolduramyan ve lisansli ürün geliri olmayan bir takim oldugunu düsündügümüzde bu hedeflerin ütopik olmadigi gerçeklesmesi içinde çok uzun zaman gerekmedigi ortaya çikiyor.

aslinda bu konuda sayfalarca yazilabilir ama reha abinin önerisini lisansli ürün satisi ve kombine bilet olarak iki asamada düsünerek bu önerinin gerçeklesebilme ihitmali hakkinda kisaca bir iki sey yazabiliriz.

lisansli ürün satisi dogrudan trabzon ilini ilgilendirmeyip yurdun ve avrupanin dört bir tarafina yayilmis taraftarimizin tümünü alakadar eden bir konu. trabzonumuzun bu düzeyde gelire sahip 50000 den çok daha fazla taraftari bulundugu bir gerçektir ancak bu bilince sahip 50000 taraftari oldugu çok su götürür. ancak bu basitçe hazirlanmis basarili bir reklam kampanyasiyla bile kazandiralabilecek bir özelliktir ki bence yönetimin kisa vadede üzerinde durup bu yönde çalisma yapmasi gereken konu budur. bu yönde planli ve programli bir çalisma ile reha abinin bahsettigi rakamalr ve yukarisina ulasilabilir.

kombine bilet satisi ise (metehanin öneresini mantikli ve fedekarca bulmama ragmen bu önerinin fiilen gerçeklesmesini mümkün görmüyorum) direkt trabzonla ilgilidir. dolaysiyla trabzonun ekonmik yapisyla iç içe düsünülmelidir. bunu göz önüne aldigimizda bu fiyatlarla bu miktarda kombine satisi su an için uzak bir ihtimaldir. bu noktada taraftarimizn bu konulardaki hassasiyeti ve bilincini hesaba kattigimizda trabzondaki tarftarimizin durumu il disindaki tarftarimizdan daha da kötüdür.

ancak trabzonun rakipleriyle boy ölçüsebilmesi için onlar kadar büyük bütçelere ve transferlere ihtiyaci olmadigindan ve anlarkadar para harcamasi gerekmediginden sirf lisansli ürün satisindan hedeflenen gelir elde edilse kombine buna biraz destek olsa bile trabzonsporu sampiyonluga ulastiracak katki yapilmis olur. en azindan zurawski yi almisdik simdi...

OfluMulkiyeli
07.02.2005, 09:59
olay pazarlama olayi! 100 bin üye kampanyasindan haberi olmayan,haberi olup da bunun kulup için ne demek oldugunu bilmeyenler var. Kulup bu kampanyanin pazarlanmasinda felaket sekilde basarisiz. Belki de, kendileri de bizim bu kampanyaya atfettigimiz önemi atfetmiyorlardir. hala 5 binlerde kalmis olmamiz insani sinir ediyor.

My
07.02.2005, 11:29
Baskan defalarca borsadan gelicek parayla transfer yapmamazi beklemeyin dedi . Bence yönetimimiz buradan gelicek paralarin bi kisminipazarlamada ve Ts Club' lerde kullanicak. Insallah halka arz beklendii sonucu verir.

ARAGORN01
07.02.2005, 16:45
Dünyada Trabzonspor kalitesindeki bir takimi en ucuza seyreden taraftar kitlesi biziz.

bazi örnekler vereyim :

Ingiltere'de M.United, Arsenal, Liverpool gibi takimlarin maç basina kale arkasi fiyatlari 25-30 gbp ( 60-75 milyon tl )

Ispanya'da Real Madrid'inmaç basinakale arkasi fiyati yaklasik 75-80 milyon tl.

üstelik bu takimlarin maçina bilet bulmak imkansiza yakindir.

Bunlar büyük takimlar, bizi kimlerle karsilastiriyorsun derseniz... Futbolun futbol gibi oynandigi tüm lig takimlarinin maç bilet fiyatlari bu fiyatlara çok yakin. ( 10-15 milyon daha ucuzdur) Bizim ise sezonluk bilet fiyatlarimiz bile adamlarin tek maçinin fiyati kadar degil.

Bize ne onlar Avrupali , bizim etimiz ne budumuz ne diyenler , sampiyonlar liginekalirsak bu takimlar ile oynacagiz, ligde gözünü bile kirpmadan milyon dolarlar sarfedenlerle mücadele ediyoruz.....

Aramizda bazilarimiz , paralarin kulüp yöneticilerinden çiktigini düsünüyor. Dogru dürüst yönetyilen kulüplerde yöneticiler bes kurus para vermez. Tüm transfer paralari tv gelirleri, sponsorler ve ürün satislari ile finanse edilir.

israrla anlamayanlar için açik açik yaziyorum...

Bizim yöneticilerimiz ne diyor ? Bizim bir maç için yaptigimiz harcama ve futbolculara ödenen maç primlerinin yarisini bile maç bileti ile karsilayamiyoruz. ( yani her maç için cepten harcama yapiliyor )

Lütfen artik garip istekler ( servis vb..)ve sonsuz taleplerinizi ( daha da ucuz hatta bedava bilet ) bir kenara birakin ve sunlari düsünün...

1.Kiminle yarisiyoruz?

2.Sürekli cepten para harcayan ve kimseyi mutlu edemeyen adamlar ne kadar bu klübe yöneticilik yapmak ister ?

3.Bedava 2.lig maçi seyretmek ister misiniz? ( para vermeyecegim, önce sampiyon olsunlar, yönetim 10 futbolcu alsin öyle gelsin mantigiyla varacagimiz yer 2.lig'dir. 4 sene önce az daha oluyordu)

4. Ben bu takimi neden tutuyorum ? Bugün takim için yapabilecegim bir sey var mi?

mackolik_61
07.02.2005, 17:01
tamamda bizim takim real madridmi bence kale arkasi 5 ytl normal fiyat...

ARAGORN01
07.02.2005, 17:07
tamamda bizim takim real madridmi bence kale arkasi 5 ytl normal fiyat...

Lütfen bir daha oku.... mesela villareal bize yakin bir takim mi sence ? onun kale arkasi fiyatida yaklasik 50 milyon tl

o zaman sampiyonlar ligine katilalim, basarili olalim, sunu alin bunu alin demeyeceksin. Zurawski'yi neden alamadik ? bu ne biçim kale arkasi tribünü, kapalidaki sütunlari kaldirin, niye futbolcularimiza 3 ezikler talip olunca akillari karisiyor, serefsiz medya demeyeceksin.

bizim olayimiz bu kadar, d'haene bize yeter diyeceksin...

mackolik_61
07.02.2005, 17:12
bak canim trabzonspor yönetimi bu fiyatlari belirlerken trabzon insanina bakar.kayseri maçikale arkasi 10 ytl olsa o maç o kadar kalabalik olur muydu stadda sadece 15 kisi çilginlar olurdu millet aç maça nasil gitsin birazda halki anla...

ARAGORN01
07.02.2005, 17:21
bak güzelim canim kardesim

1. 5 milyon olsun ama stad dolsun.

2. kimin ne kadar parasi varsa o ölçüde destek olsun, hep elestirmesin.Haftada Trabzonspor için 1 milyon ( sanirim çok degil) ayirabiliyorsansenede 52 milyon tl yapar. yani bir forma alabilirsin.( sana söylemiyorum, genel konusuyorum, sakin benim 55 tane formam varmuhabbetine girme)

3. Trabzon'un ekonomisi ortada... zaten bu yazilanlar sadece Trabzon'da ki Trabzonspor'lular için yazilmiyor. 6 milyon ( en az) taraftari olan klüpte maddi durumu düzgün olan çok sayida(binlerce) taraftar var , merak etme...

4. Bu yazilar agirlikla maddi ve manevi açidan Trabzonspor'a yardim edebilecekken , elestirmeyi tercih edenlere yazilmis yazilar .

mackolik_61
07.02.2005, 17:28
tabiki bazi insanlar trabzonspora destek olmadan sadece elestiriyor... bizde onlari elestirmeliyiz ama kulübümüzde gerçekten trabzonsporlu çok az taraftar var olay parada deil adam ts liyse ne olursa olsun maça gider ama trabzonda kimsede o heves kalmamis...

BDiler61
07.02.2005, 17:33
maç biletlerinin trabzon ekonomisine göre ayarlanmasi normal ama stad yine dolmuyor millet her yere para harciyor maç biletine para bulamiyor isin bu yönüde var yani 15 günde bir trabzonspora 20 milyon veremezmiyiz?

mackolik_61
07.02.2005, 17:35
sorunda bu zaten 96 dan beri millet trabzon ne olursa olsun sampiyon olamaz havasinda kimse inanmiyo...

ozcilingir
07.02.2005, 18:39
gs nin kale arkasida 5 YTL ama onlarinda sahasi dolmadi. Türkiye genelinde seyirci sorunu var.Tribünlerdeki can güvenligi ,küfür v.s den dolayi taraftarlar tribünlerden kaçar oldu TV de nasil olsa maç veriliyor deyip onu seyrediyorlar herhalde. Ama TRABZON sehri baska , sehrin % 99.99 u TRABZONSPOR lu insanlarin çogu birbirini taniyor, rakip takim seyircisi yok kendi kendimize takimimizi motive edecek güç olan seyirci birligi birtürlü saglanamamis durumda ,taraftar yönetimden isteklerde bulunuyor.Yönetimde taraftarlarin sahayi doldurarak takimini desteklemesini istiyor. Simdi burada kim kabahatli tribünleri bos birakan taraftarmi , yoksa ÇOK MESHUR BIR YABANCIYI ÇOK PAHALI BIR FIYATA ALIP ,Tv lerde sirk maymunu gibi gezdirmek ve/ veya onun adina yapilan formalari satmak için taraftarin cebindeki paraya göz koymak istemeyen , yanlizca çok ekonomik bir bilet fiyatlariyla maç bileti satan yönetimmi ?

Saygilarimla

#10 Fietra
07.02.2005, 20:32
Tribünleri bos birakan seyirci.

Sabri Kurban
07.02.2005, 22:06
walla ben bu yaz int. ten trabzonspor.com dan lisansli olarak Cd ve kaset aldim ve kargo parasiyla birlikte bayaa bi kaziklandim. Çünkü kaset 96 dan kalma üzerinde Raks bandrolu var. Biliyorsunuz Raks batali kaç yil oldu. Ama Trabzonspor askina yedigim kaziktan gocunmadim. Hiç degilse klübe para gitti dedim. Eger gelir istiyorsak güncel seyleri satalim. 10 yil önce yapilmis kaset olmasin mesela...

metehan
08.02.2005, 10:50
kombine bilet satisi ise (metehanin öneresini mantikli ve fedekarca bulmama ragmen bu önerinin fiilen gerçeklesmesini mümkün görmüyorum) direkt trabzonla ilgilidir.

....

Arkadaslar böyle düsünmeye devam edersek, bir yere varmamiz mümkün degil. Elbette kombine satisi direkt Trabzon'la ilgili. Öncelikle oradaki insanlar bunu almali. Ama benim önerim niye gerçeklesmesin? Maddi durumu müsait olup da Trabzon disinda yasayan taraftarlari bir düsünün. Su söyledigimi yapabilecek kaç kisinin oldugunu bir hesaplayin. Bunlara kombine bilet yetmez. Bu isler adim atmakla olur. Yoksa "Bu öneri güzel ama fiilen gerçeklesmez" diye diye yerimizde sayacagiz.

Trabzon'da kombine bilet almak isteyip de maddi nedenlerden dolayi bunu yapmayan veya yapamayan pekçok insan var. Hepimizin Trabzon'da bu durumda olan tanidiklari vardir. Bir kombine alip bu durumdaki birine vermenin zorlugu nedir anlayamiyorum. Trabzon sehrinin ekonomisi belli. Onun gelismesini beklersek çok daha bekleriz.

TS basarili oldugunda ona destek veren bir taraftar toplulugu olmaktan çikip, verdigi destekle TS'u basarili yapan bir taraftar toplulugu haline gelmemiz lazim. Bize düsen asil görev budur.

Duman
08.02.2005, 13:47
Metehan'a aynen katiliyorum imkani olan arkadaslarimizbir kombine bileti alip, imkani olmayan gerçekten yüregi Trabzonspor atesi ile yanan taraftarlarimiza destek olabiliriz. Bunun startini da simdiden verelim derim ben,bu konuda BMN yönetimi bizlere yardimci olursa, durumu iyi olan arkadaslarimiz bir bilet alip ya da parasini BMN araciligi ile bu kisilere iletebiliriz,bu kisileri de BMN belirleyebilir ve bir nevi BMN taraftara sponsor olmus olur,böyle bir organizsyon yapilabilirse simdiden beni yazin...

metehan
08.02.2005, 16:33
Evet bu fikir de çok güzel. "Trabzon'da bilet verebilecegim biri yok" diyenler için BMN'nin organizasyonu ilebelirlenecek genç arkadaslara da kombine alinabilir.

mkmsas
08.02.2005, 17:03
kombine alip trabzondaki bir tanidiga vermek fikrini mantikli buldugumu zaten orada da belirtmistim. bunun için harekete geçilmesi ve bmn de bir organizasyona gidilmesi fikri de güzel. bunu da destekliyorum.

ancak benim söylemek istedigim bu fikirden hareketle ya da bu organizasyon sonucunda istedigimiz miktarlara ulasmak çok zor. bu nedenle kombine konusunun direkt trabzon sehri ile ilgili oldugunu düsünüyorum. sadece bunu belirtmek istedim.

metehan
08.02.2005, 17:54
Tamam, o konuda bir itirazim yok. Elbette Trabzon'daki kombine satisinin artirilmasi ana hedef. Ama isteyip de alamayanlar için böyle bir kampanya yapilabilir. Böylece hem Trabzon disindakiler bu sekilde TS'a katki yapmis olur, hem de kombine sayisi artar.

trabzon4
08.02.2005, 21:21
bizim taraftar az gelmiyorki. eziktas la gassaray la karsilastirisak ikinci en cok geliyor. adamlar 100 inci yillarinda bile dolduramiyor stadlarini. febe ayri bir hikaye adamlar anelka manelka aliyor stadlari doluyor.

OfluMulkiyeli
09.02.2005, 10:08
renklerin askina west ham'in maçina gideyim dedim, 35 pound dediler; premier'de sampiyonluga oynayan chelsea ile ayni hemen hemen. ikinci ligde ama stad yine full çekiyor. taraftari da ingiliz zenginleri falan degil..

Trabzon'da yasayip dabu fiyata kombine almayan TStaraftarini kiniyorum.

metehan
09.02.2005, 12:01
bizim taraftar az gelmiyorki. eziktas la gassaray la karsilastirisak ikinci en cok geliyor. adamlar 100 inci yillarinda bile dolduramiyor stadlarini. febe ayri bir hikaye adamlar anelka manelka aliyor stadlari doluyor.

Bu islerde kötüyü degil iyi örnek almamiz lazim. Eskiden TS'un iddasi ne olursa olsun stad dolardi. Simdi o hava kayboldu. TS sampiyonluga oynuyori stad bos. Eski havanin geri gelmesi lazim. Bizim yapmaya çalisacagimiz da bu olmali.

Emorfo
09.02.2005, 12:07
Stadin dolu oldugu dönemler çok uzak degil 6 ,7 yil önce full çekiyordu tribünler. Bu süre zarfinda degisen ne oldu. O dönemlerde millet bedava mi içeri girerdi. Ya da Trabzonspor yildiz oyuncu transfer etmis o dönemlerde herkes onlari izlemeye mi gidiyordu. Yani bir takimin taraftari bu kadar kisa sürede bu denli degisemez. Bilmedigimiz bir sey mi var. Trabzon'da göç hizlanmis adam mi kalmadi. Kimsede para mi yok. Trabzonspor'a duyulan sevgi ve heycan bu kadar kisa sürede tükendi mi. Nedir sorun tam olarak neden dolmazo tribünler. 2 haftada 10 milyon para verecek 20 bin kisi yok mu koca Trabzon'da. Düsündükçe sinirlerim bozuluyor..

#10 Fietra
09.02.2005, 15:00
Taraftar geçen seneki gibi son anda kaybedilen sampiyonluklardan sonra umudunu yitirmis ondan yine bos bos gidip son hafta sampiyonlugu kapritmaktan çekiniyor.Ondan gitmeye pek yanasmiyor.

OfluMulkiyeli
09.02.2005, 15:13
Bana göre desteklediginiz takimin maçalrina gitmek salt bir "destek" görevinin ötesindedir. Biraz futbolu sevme isiyle, futbolu bir eglenceye dönüstürme isiyle de ilgilidir. Bu durumda takiminiz ligdeki iddiasini kaybetse de pazar günü siz futbol izlemeye gidersiniz. Ama taraftarlik olayi salt takimin basarisina endeksli ise bu durumda isler degisiyor.

trabzon seyircisi niçin maça gitmiyor, trabzon basarisiz mi, geçen yil kupa aldi, ligi 2. tamamladi. bu basari degil mi diyeceksiniz? Hayir, Trabzonlu için en önemlisi fb gs bjk'yi yenebilme gücünü kendinde görmesidir. buna olan inancini kaybettigi-açik soylemek gerekirse TS'nin büyük takim oldugu düsüncesini- yitirdigi için tribünlerden çekiliyor. TS'nin mevcut taraftar profilinin taraftarlik duygularinin canlanmasi büyük maçlar arefesinde ve sonrasinda olur; yildiz transferler çok önemli bir unsur degil bu olayda.

zanoylu
09.02.2005, 16:14
GREYWOLF SENI ANLINDAN ÖPÜYORUM .YILLARDIR,AYLARDIN ÜZERINDE TARTISDIGIMIZ BU KONUYU NE GÜZEL ÖZETLEMISSIN.---ARKADASLAR BENCE IKI KERE OKUNMASI GEREKEN BIR YAZI VE BUNU ÇEVREMIZDEKILERE ANLATMAMIZ LAZIM TEKRAR TEBRIK EDIYORUM...........

barchu
10.02.2005, 12:00
444 1967 yi ya da kulübü arayarak, kombine hediye etmek istiyorum diyorsunuz. Kredi kart bilgilerinizi ve hediye edeceginiz kisinin adres bilgisini veriyorsunuz, kombineyi zarflayip ilgili adrese yolluyorlar. Önümüzdeki sene bu isin web sitesinden de yapilmasini planliyorlar.

Böyle bir talebim oldugunu 444 1967 ye söylemistim, sagolsunlar bugün arayip, yöntemi söylediler. Bu aksam deniyorum. Ters bir durum olursa söylerim.

Gurbetçilerimizin elbette orada bir yegeni, kuzeni vardir hediye edecek. Bence en güzel yas günü, yilbasi cart curt hediyesi bu olur.Özellikle Trabzonda'ki seyirciden yakinan arkadaslara, bu konuda yakinmak disinda bir seyler yapabilmeleri için iyi bir firsat.

Sevgiler

Sinan

Emorfo
10.02.2005, 12:34
"IKI PAKET SIGARA PARASINA BILET SATAMIYORUZ"
Trabzonspor Kulübü Asbaskani Ömer Sari, iki paket sigara parasina bilet satamadiklarini belirterek taraftarlari maçlara gelerek takimlarina destek olmaya çagirdi.
Kazançlarini kulübe verecekleri sözü ile göreve gelmediklerini belirten Asbaskan Sari, güçleri nispetinde, ihtiyaç halinde kulübe para aktardiklarini söyledi. Taraftarlarin takimina, hocasina, oyuncusuna ve yöneticisine sahip çikmadigini kaydeden Asbaskan Ömer Sari "Iç sahada kötü sonuç alindigi zaman yaptiklari tezahüratlarla moralimizi bozuyorlar. Moral verseler belki maçi kazanacagiz ancak o moralle oyuncu nasil oynasin. Barcelona'nin 95 bin kombine biletli taraftari var. Biz de iki paket sigara parasina bilet satamiyoruz. Malesef taraftarimiz beklenen dönüsü yapmadi. Haftada iki paket sigara parasi bir maç bileti demek. Böyle insanlarin bize hesap sormaya hakki oldugunu da düsünmüyorum. Avrupa'da kulübü taraftari sirtlar. Gelir kalemlerinde taraftar önemli bir pay sahibidir. Taraftar gelirleri önemli bir sacayagidir" dedi.
Trabzonspor taraftarinin maçlara gelmedigini, bu yetmezmis gibi 5 yilligina 5 milyon dolari silmis bir Gökdeniz'e zaman zaman tepki gösterdigini hatirlatan Sari "Gökdeniz Trabzonspor sevgisi yüzünden 5 yilligina 5 milyon dolari çizmis bir adam. Bir taraftan da 5 milyon bilet parasi vermeyip maça girmek isteyenler var. Kendi degerlerimize sahip çikmiyoruz. Kendi degerlerimize karsi bir hosgörüsüzlük yolu tuttuk gidiyoruz. Bazen 'deger mi?' diyoruz kendi kendimize. Ancak dogdugumuz, büyüdügümüz yer Trabzon, gönlümüzün sevdasi ise Trabzonspor" diye konustu.
Pazar günü oynayacaklari Malatyaspor karsilasmasinin zorlu geçecegini ifade eden Sari "Malatyaspor ara dönemde çok iyi oyuncular transfer etti. Takimin basinda ise çok iyi bir hocalari var. Türkiye Kupasi'nda rakibimizle karsilastik, bizi iyi taniyorlar. Her maç oldugu gibi bu maç da kolay geçmeyecek. Malatyaspor bizi zorlayacaktir. Kendi sahamizda oynamamiz bizim için bir avantaj olmali, taraftarimiza bu karsilasmada çok is düsüyor. Sabirla takimlarini, maç boyunca desteklemeleri gerekir. Biz oyuncularimiza ve teknik heyetimize güveniyoruz. Ama sadece isi onlara birakmasinlar, taraftarimiz tribünleri doldurarak, takimi ateslemesini bekliyoruz" seklinde konustu.

Taner Gündoğdu
10.02.2005, 13:22
klüp çok güzel bir kampanya baslatti 100.000 üye. elime geçen ilk formu doldurdum ama sonuna bir geldim 100 milyon! tamam belki trabzonspor gibi büyük bir camiaya üye olmak için bu miktar az bile. ama koyulan hedef ve mali durumumuz neticesinde bildigim kadariyla 10bin üye olmadi. ben ögrenciyim ve fanatik trabzonlularin çogu ögrenci. yani ha deyince 100milyon çikmazki. 10 bin üye 1 trilyon yapar. peki üyelik degilde baska bir kampanya açilsa. mesela bir hesap numarasi aracilgiyla klübe yardim edilse ve ondan sonra transfer beklentisi olsa. BMN olarak halisa maçlari düzenleniyor ve sahaya 5 milyon veriliyor. peki böyle bir kampanyada 5 milyon yardim yapilmaz mi? ortalama 10 milyon verilse 1 milyon trabzonsporlu( ki daha fazla taraftarimiz oldugundan süphemiz yok)dan 10 trilyon toplanir. tabi bizim is adamlarimiz ve gelir düzeyi iyi taraftarlarimizida katarsak sanirim 15 trilyon toplariz. Allah askina söyleyin bu çok mu zor? yada 10 milyon vermez misiniz?

Tekke
10.02.2005, 13:53
Gökdeniz Trabzonspor sevgisi yüzünden 5 yilligina 5 milyon dolari çizmis bir adam. Bir taraftan da 5 milyon bilet parasi vermeyip maça girmek isteyenler var. Kendi degerlerimize sahip çikmiyoruz. Kendi degerlerimize karsi bir hosgörüsüzlük yolu tuttuk gidiyoruz. Bazen 'deger mi?' diyoruz kendi kendimize. Ancak dogdugumuz, büyüdügümüz yer Trabzon, gönlümüzün sevdasi ise Trabzonspor

Meselenin özü...

Reha
10.02.2005, 14:26
GREYWOLF SENI ANLINDAN ÖPÜYORUM .YILLARDIR,AYLARDIN ÜZERINDE TARTISDIGIMIZ BU KONUYU NE GÜZEL ÖZETLEMISSIN.---ARKADASLAR BENCE IKI KERE OKUNMASI GEREKEN BIR YAZI VE BUNU ÇEVREMIZDEKILERE ANLATMAMIZ LAZIM TEKRAR TEBRIK EDIYORUM...........

Zanoylum ve bu konuya ilgi gösteren herkese tesekkürler...Simdi önemli olan bu konuda atilacak somut adamlardir...Herkesten fikir ve öneri beklyorum..

metehan
10.02.2005, 16:21
Evet arkadaslar Sinan'in (Barchu) dedigi gibi önümüzdeki sene Internet üzerinden de kombine bilet satisi yapilacak. Bu satis isleminde, bu kombine kartinin vereceginiz bir adrese hediye olarak gönderilmesi de saglanabilecek.

Artik bu isi bir kampanyaya dönüstürmemiz lazim. Kendi tanidigi olanlar onlara verebilir. "Ben verecek birini bulamadim." diyenler için de BMN devreye girebilir.TS'u yürekten seven, tribünde layik olan destegi verebilecek genç arkadaslara da bu biletler verilebilir. Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum. Hep konusuyor icraat yapamiyoruz diyenler için iyi bir firsat iste.

selcjK
10.02.2005, 17:08
selam,

degerli arkadasim verdigin kombine fiyatlari sezonluk fiyatlar degil yeni kampanya dahilinde gelecek maçlar için verilmis fiyatlar sanirim. sezon basinda vip 2 kombinesi aldim . 1milyardi.

selcjK
10.02.2005, 17:34
renklerle ilgili bir tartismada foruma bu postu girmistim, sanirim burasi için uygun bir msg buyrun ;

birakin renkleri ya farkinda degilmisiniz acaba? TRABZONSPORUN TARAFTARI NERDE? STADTA BAGIRAN KAÇ KISI VAR 20 ? 30 MU YOKSA? STADTA CIK CIKMIYOR. 90 LARIN BASINDA CEHENNENEM OLAN AVNI AKERDE FUTBOLCULARIN SESI TRIBUNDE KULAGIMIZA GELIYOR NEDEN ACABA ? DUSUNUZ MU HIC? hiç unutmam avni akerde ts - gs maçi o zamanlar tugay gs nin kaptani. eski tune kale arkasinda ki soyunma odasinin basinda gs takimi bekliyor stada gircek , stada girerken kameralara tugayi yakin cekim gosteriyor adam resmen korkuyor stada girerken tabi korkucak cehenneme giriyor sanki? ama simdi gol harici ben stadta ses duyamiyorum nedense basi bos 15-20 kisilik bir topluluk amacida belli fb ye küfretmek. olmuyor arkadaslar tribunlerimiz cok sessiz. gecen sene istanbulda fb - ts maçina gitmistim. insan içeri girince anliyor iste stad bu diyor. 90 larin cehennemi degisti malesef artik cehennem kadikoy oldu. stattakiler bagirirken ben koltugumda sallandim. yeni forum acamadigim için buraya gonderiyorum. yetkili arkadas forum açsin orda tartisalim. olmuyor arkadaslar takima destek cikamiyoruz. oyuncu en ufak hatada yuhlaniyor hay ben senin .. seklinde basliyor insanlar saymaya taraftarlar taraftarligini yapmadikca isimiz zor. son maçta kayseriden golu atan senol gunese dogru yumruk hareketi yapti buna bile 15-20 kisiden baskasi tepki gostermedi eskiden boyle mi olurdu inanmiyorum ya taraftar diye bir olay kalmamis siz burda renklerden felan bahsediyorsunuz! UYANIN VE STADA GIDIP TARAFTARLIGINIZI YAPIN!

secil_ts
11.02.2005, 16:39
dünyada kendi takimini bu denliacimasiz elestiren ve sirt donen tektaraftar bizizdir herhalde sevdkmi çok ama çok seviyor kizdikmi ise düsman oluyrz duygularimizi biraz uç notktalarda yasiyrz... takima destek konusunda asiri yetersiziz fb kurumsallasmayi iyi yapti ama bu kurumsallasmaya en buyuk destegi taraftarlari çikti biz de daha dergi satislari 3000 4000 lerde açilan ts cluplardan alisveris oranininda yuksek oldugunu sanmiyrm. cehennem olan avni aker bize çalismiyor artik deplasman degilmis gibi... bu takimin sampiyon olamamöasinmda taraftarin buyuk bir eksikligi var...

aslinda su konudada taraftara hak vermemek elde degil biz zengin bi sehir degiliz ve yapabileceklerimiz ortada gerçektende taraftarin buyuk kismi (destekçi taraftar) ögrenci ve maddi imkanlari kisitli ama ne olursa olunsun baska yerlere harcadaimiz o kadar paralari düsünenim istisnalara lafim yok ama maça gidecek para yok demek biraz ayiptir bu takimin bu sehre neler kazandirdigini bi düsünüp fedakarliklarimizi ole yapmaliyiz...

Ferşat Balcı
11.02.2005, 17:33
Bu topic TRABZONSPORUN özeti aslinda.takimina hiçbirsey vermiyorsun ama ondan herseyi bekliyorsun takimi sahipleniyorsun futbolculara küfür etme hakkini kendinde buluyorsun.benim çevremde de böyle bilinçsiz taraftar çok var.trabzonsporun lisansli ürünlerini kullaniyormusunuz. kaçiniz kulube üyesiniz her ay trabzonspor dergisini satin aliyormusunuz... HAYIR. EE o zaman neyin pesindesiniz.

secil_ts
11.02.2005, 17:40
Bu topic TRABZONSPORUN özeti aslinda.takimina hiçbirsey vermiyorsun ama ondan herseyi bekliyorsun takimi sahipleniyorsun futbolculara küfür etme hakkini kendinde buluyorsun.benim çevremde de böyle bilinçsiz taraftar çok var.trabzonsporun lisansli ürünlerini kullaniyormusunuz. kaçiniz kulube üyesiniz her ay trabzonspor dergisini satin aliyormusunuz... HAYIR. EE o zaman neyin pesindesiniz.

ne kendimizi yerden yere vuralim nede takimimizi biz ne yazzikki bilinçli sayilan yerdeyiz yani bundan bilinçlisinibiraz zor bulursunuz lisansli ürn kullanimi taraftar sayisina gore dusuk ama neden destek yerine kostek olmakta ustumuzu yok onu anlamadim ben mali konularin herzaman bi kilifivardir ama takima destek soz konusuysa buna uydrulacak kilif yoktur... elestirmek kostek olmak degildir ama elestirininde bi dozu vardir yanisonuç olarak sonyillarda bisey vermedik ama ortama gore çok sey istedik

mahrem
11.02.2005, 21:00
Trabzonspor taraftari geçmisteki grup birligini bozmustur. Nitekim, bugün tribünlerde gördügümüz tablo sudur ki,geçmistesahip olunan atesli taraftar kimligi kaybedilmistir.Bazi gruplarin rant ugruna Trabzonspor futbolcusunu ve yönetimini yuhalamaya hakki olmadigi gibi Trabzonspor yönetiminin de bu gruplara göstermis oldugu töleransi hiçbir kulüp göstermemistir. Trabzonspor taraftarinin tekrar yapilanmasi ve yeni jenerasyonun yolunun açilmasisaglanmalidir.

Trabzonspor camiasinin diger bir ayibi da mazisi basarilarla dolu olan bir kulübün 100.000 üye kampanyasina ragmen hala 15.000' ler de kalmasidir.

Özellikle yorumlari yaparken yorumcu arkadaslarin da kendine düsen görevleri ''ki bu üyelikten fazlasi degildir'' yerine getirmesi gerekir.

Emorfo
12.02.2005, 13:47
AKBASOGLU'NDAN TARAFTARA SITEM
Maçlarda taraftarlarin Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nu neden doldurmadigini çok merak ettigini belirten Akbasoglu, "Çok merak ediyorum. Taraftarimiz bu kulübe neden sahip çikmiyor anlamis degilim. Biz yönetim olarak bizim bilmedigimiz bir sey varsa bize lütfen iletsinler, bizimle konussunlar, söylesinler. Bizim bilmedigimiz bir hatamiz olabilir, gözümüzden kaçan bir sey olabilir. Bizim anlamadigimiz Trabzonspor basa oynuyor. Lider ile aramizda 4 puan fark var ve kendi sahamizda oynuyoruz stadyumu dolduramiyoruz. Biz basa oynayan bir takimiz. Sampiyon olmak istiyorsak, büyük takimsak bu taraftar ile olur. Malatyaspor ile oynayacagimiz karsilasmada stadyumun taraftarlarimiz tarafindan dolmasini bekliyoruz. Bilet fiyatlarinin taraftarin stadyuma gelmesinde bir engel olusturduguna katilmiyorum. Trabzonspor bir sehir takimi. Ekonomik anlamda sikintilar olabilir ama bizim bilet fiyatlarimiz oldukça düsük. Kiyaslama yapmak istemiyorum ama bizim bilet fiyatlarimiz 2 paket sigara parasina esit. Bunlari söylemek hos degil, insanlar Trabzonspor'u seviyorlar ise takimlarina destek olmalari gerekir. Bunu anlamis degilim" seklinde konustu.

crazyboy
12.02.2005, 15:54
arkadaslar ankara okuyorum gecen yil butun maclara gittim buyilda trabzonda bululundugum zaman gitmeye calistim neyazikki tribunlerin yarisi bile dolmuyor bagiranlarin sayisida iyice azaldi bu bize hic yakismiyor cehennemi yeniden yaratmaliyiz eger sampiyon olmak istiyorsak tabi herkes kafasima gore bagiriyor buyuzden organize olamiyoruz eger stadi tamamen doldurup butun enerjimizi takimi desteklemeye verirsek gercek cehennemi geri getirebiliriz farkin 4e inmesi taraftarin icindeki heyecani atesleyecektir bundan sonra stadin dolacagini dusunuyorum

trapezus61
17.02.2005, 10:07
Çok önemli bir konu daha tarihin tozlu sayfalari arasina girmeye baslamis. Inanin buna gönlüm razi olmadi. Rehanin açmis bulundugu bu topic belki de Trabzonsporumuzun kurumsallasmasi ve kendi ayaklarinin üzerinde durmasi, bilinçli bir taraftar toplulugunun olusturulmasi yolunda çok büyük bir adim olacak. Ama maalesef biz incir çekirdegini doldurmayacak kadar önemsiz konularda sayfalar dolusu yazip görüs belirtirken böyle hayati konularda suskun kaliyoruz.

Topic basligindaki soru her ben Trabzonsporluyum diyen taraftarin kendine defalarca sormasi ve içtenlikle cevaplamasi gereken bir sorudur. Eger birgün bu soruya gönül rahatligiyla cevap verecek duruma gelirsek iste o zaman Trabzonspor gerçekten büyümüs olacak. Yapilacak faaliyet belli. Herkes fikirlerini ortaya koyacak ve imkanlari ölçüsünde birbiriyle yardimlasarak bu fikirleri hayata geçirecek.

Konunun derinligine daha sonra inecegim. Ama önce herkesten bu konuya biraz daha ilgi istiyorum. Unutmayin... Trabzonsporumuzun gelecegi, Avni Akerin yeniden eski günlerine dönmesi buradaki beyin firtinalari ve sonrasindaki icraatlarimizla gerçeklesecek. Gerisi hikaye...

Haaa ben bunlarla ugrasamam hikayeye devam diyorsaniz siz bilirsiniz. Hepinize iyi uykular. Umarim siz uyaninca hala hikayelerini dinleyeceginiz bir Trabzonsporunuz olur.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
17.02.2005, 11:06
Bu takim bir ay lider kalsin, hocanin durusu saglam olsun, yönetim sizlanmasin görün CehenneM nerdeymis...
Kadiköy gerçekten bir futbol mabedi ama Türkiye'de motive olunca bizim kadar sürekli ve sinirsiz destek veren baska taraftar yok..
ha acimasiz miyiz evet, sabirsiz miyiz evet, ama bu bizim dogamizda var. Kalkip BJK faytonculari gibi sebatla del bosque gibi bi amcaya sabredemeyiz. Sabredenlerin de sonu ortada... Hem 20 yil sevdayla beekleeyen taraftara bu elestiriler de ayni acimasiz tavri tasiyor diyorum ya dogamizda var...
son olarak düsünün FB ya da GS 20 yil kupa kaldiramasa simdi ne durumda olurlardi?
Sanli Trabzonsporumuz, Isyanimiz, Ihtilalimiz hala zirvede!..
Hala korkuyorlar...

trapezus61
17.02.2005, 11:33
Çok önemli bir konu daha tarihin tozlu sayfalari arasina girmeye baslamis. Inanin buna gönlüm razi olmadi. Rehanin açmis bulundugu bu topic belki de Trabzonsporumuzun kurumsallasmasi ve kendi ayaklarinin üzerinde durmasi, bilinçli bir taraftar toplulugunun olusturulmasi yolunda çok büyük bir adim olacak. Ama maalesef biz incir çekirdegini doldurmayacak kadar önemsiz konularda sayfalar dolusu yazip görüs belirtirken böyle hayati konularda suskun kaliyoruz.

Topic basligindaki soru her ben Trabzonsporluyum diyen taraftarin kendine defalarca sormasi ve içtenlikle cevaplamasi gereken bir sorudur. Eger birgün bu soruya gönül rahatligiyla cevap verecek duruma gelirsek iste o zaman Trabzonspor gerçekten büyümüs olacak. Yapilacak faaliyet belli. Herkes fikirlerini ortaya koyacak ve imkanlari ölçüsünde birbiriyle yardimlasarak bu fikirleri hayata geçirecek.

Konunun derinligine daha sonra inecegim. Ama önce herkesten bu konuya biraz daha ilgi istiyorum. Unutmayin... Trabzonsporumuzun gelecegi, Avni Akerin yeniden eski günlerine dönmesi buradaki beyin firtinalari ve sonrasindaki icraatlarimizla gerçeklesecek. Gerisi hikaye...

Haaa ben bunlarla ugrasamam hikayeye devam diyorsaniz siz bilirsiniz. Hepinize iyi uykular. Umarim siz uyaninca hala hikayelerini dinleyeceginiz bir Trabzonsporunuz olur.

Sevgili arkadasim yukaridaki metindede anlatmaya çalistigim gibi bu basliktaki amaç taraftari ya da bazi çevreleri yerden yere vurmak degil. Önemli olan fikirlerimizle ve bu fikirlerin isiginda yapacagimiz icraatlarla Trabzonspor camiasini harekete geçirmek. Yani uyuyan devi uyandirmak. Biraz fedakarlikla bu taraftarin yapacagi ve ortaya çikaracagi muhtesem organizasyonlar olduguna yürekten inaniyorum. Yoksa yaniliyor muyum?

Hep ayni kisir döngü içerisinde dönüp dolasmak istemiyorsak taraftar olarak artik elimizi tasin altina sokma hatti gerekirse o tasin altinda kalma zamani geldi de geçiyor. Benim istedigim biraz gayret... Biraz fedakarlik...