PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yönetim Taraftara Sahip Çıkmalı mı?

Ünyeli Murat
08.03.2008, 10:35
bir arkadaşımın fenerbahçe & Trabzonspor maçında yaşadıkları bu soruyu aklıma getirdi....yönetim taraftara sahip çıkmalımı?çıkmamalımı? Arkadaşımın yaşadığı hadise şöyle;

maç oynanırken attığımız ilk golden sonra taraftarlarımız gol sevincini yaşarken yeğenide fenerli taraftarlara doğru sevinç gösterisinde bulunuyor,bundan dolayı tribündeki polisler staddan çıkarmak istiyorlar...kendiside yeğenine yapılan bu müdahaleye engel olmak isteyince ikisini staddan çıkarıp haydarpaşa polis karakoluna götürüyorlar... orada birkaç saat nezarette tutulduktan sonra maç bittikten sonra ifadeleri alınıp bırakılıyorlar...(yolda ve nezarette yaşadıkları ayrı bir hikaye)...

daha sonra kendilerine 1 mart tarihli karakoldan bir yazı geliyor...karakola gittiklerinde kendilerine il gençlik spor müdürlüğü tarafından fenerbahçe & Trabzonspor maçında çıkardıkları olaylar!!! yüzünden 1 316,00 ytl ( bir milyar üçyüz milyon) ceza kesildiğini öğreniyorlar...hemen klüple irtibata geçiyorlar...Altuğ Atalayla görüşüyorlar...oda salı günü yönetim kurulu toplantısında konuyu açarım diye olayı geçiştiriyor..daha sonra kendisini aradıklarında yapacak birşey olmadığını haklarını hukuki yollardan aramaları gerektiği vs.vs.gibi tavsiyelerde bulunmuş...

şimdi bir çoğumuzun ezikbahçe diye sıfat koyduğu klubün başkanı içerden taraftarını çıkartabiliyorda bizim yönetimlerimiz kendi taraftarına neden sahip çıkmıyor...ortada suç yok taşkınlık yok....

CAMİALAR KAR TANESİ GİBİDİR,HEPSİ BİR ARAYA GELİRSE ÇIĞ OLUR....

Badaloğlu
08.03.2008, 10:45
İstanbul ya da başka illerde Trabzonspor taraftarının sahibi yokrur! Bunu daha öğrenemediniz mi? Onlar için karakola düşen adam holigandır.Kesin olay çıkarmıştır.Sen onu diyorsun, birde Metin Külünk'e sor bakalım aynı maçta neden karakola götürülmüş de, ceza yemiş? Hem ne alaka bnunca zaman sonra böyle bir açmak!!!

Senin yönetim bırak karakolu stadın içinden biletleri olmasına rağman tribünlerden atıldı(istisnasız herkes) o zaman bile taraftarlarımızı otobüslerle bir kısmını Pendik'de otobanda, bir kısmınıda Avcılar tarafında otobanda polis otobüslerinden indirmişlerdir.

Trabzon aşkı böyle bir şey işte...Bunca haksızlığa rağmen, bunca itilip kakılmaya rağman bu sevdadan vazgeçmedik!...Ama derdimizide şimdiye kadar anlayan biride maalesef gelmedi...

Ünyeli Murat
08.03.2008, 10:50
İstanbul ya da başka illerde Trabzonspor taraftarının sahibi yokrur! Bunu daha öğrenemediniz mi? Onlar için karakola düşen adam holigandır.Kesin olay çıkarmıştır.Sen onu diyorsun, birde Metin Külünk'e sor bakalım aynı maçta neden karakola götürülmüş de, ceza yemiş? Hem ne alaka bnunca zaman sonra böyle bir açmak!!!

Senin yönetim bırak karakolu stadın içinden biletleri olmasına rağman tribünlerden atıldı(istisnasız herkes) o zaman bile taraftarlarımızı otobüslerle bir kısmını Pendik'de otobanda, bir kısmınıda Avcılar tarafında otobanda polis otobüslerinden indirmişlerdir.

Trabzon aşkı böyle bir şey işte...Bunca haksızlığa rağmen, bunca itilip kakılmaya rağman bu sevdadan vazgeçmedik!...Ama derdimizide şimdiye kadar anlayan biride maalesef gelmedi...

valla Ahmet hepsini doğru söylüyorsun...bahçelievlerde Ts clup a geliyorlar derdini anlatmak için,içinde öyle bir aşk varki 140 ytl lik resmi ürün alıp tuzlaya evine geri dönüyor...

ahmethandizdar
08.03.2008, 10:59
bahsedilen cezalndırılanlardan birisi benim inanın hiç bir alaka yokken polisin trabzonspor taraftarına yaptığı haksızlık, biz adam vurmadık, adam dövmedik, hırsızlık yapmadık, sahaya yabancı maddde atmadık, suçumuz golden sonra sevinmek bugune kadar 51 maça gittim tüm bileler arşivimde var bugune dek en ufak ne sabıkam nede cezam var ama gördümki kulup bana sahip çıkmadı
Arnızda bazıları diyecek olabilir... Bir tek sen mi varsın o zaman her taraftar sıkışınca kuluple temasa geçsin ......................
Ben Tuzladan Ahmethan DİZDAR bugune dek hiç cezam olmadı ben kulubünü seven bir taraftarım kulup bunu araştıracak ve iştaresini yapacak trabzonspor demek bu demek en azından ben öyle düşünüyorum.

Nurettin Yılmaz
08.03.2008, 11:10
tabi kulüp Trabzon da taraftarların çoğuda İstanbul ve civarında olunca , yönetimin gurbetteki taraftarlara sahip çıkması , onları kollaması biraz zor oluyor. zaten takımımızın en büyük sıkıntılarından bir tanesinin de bu olduğunu düşünüyorum. yani gurbetteki taraftarların kaderlerine terk edilmesi.....

bingolts
08.03.2008, 11:19
kurgu

--------------------------------------------------------------------------------

Ünyeli Murat
08.03.2008, 11:20
herhalde klüp yönetimlerimizde; federasyon medya veya ist takımlarıyla aynı şeyi düşünüyor....

Trabzonspor taraftarıysa potansiyel suçludur...suçsuz olduğu durumda bile suçludur....özellikle gurbettekiler...

tstafi
08.03.2008, 11:24
bıze her yerde aynı ılgı alakayı gosterıyolar saolsun emnıyettekı kardeslerımız...bıze davrandıkları gıbı teroruste davranmıyolar

bingolts
08.03.2008, 11:29
Aksine Taraftar hem yönetime hem de takıma sahip çıkmalı

Ahmet Kuru
08.03.2008, 11:47
iki tarafda birbirine sahip çıkmalı...Aslında bu sorulacak bir soru değil,Ama fikir beyan etme açısından belki açılabilir.
Bu zamana kadar bu sorunun cevabına hayır diyen bir Klüp taraftarı sanmıyorum ki olsun...

Selman
08.03.2008, 12:21

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1184107&postcount=39 (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1184107&postcount=39:alk%C4%B1%C5%9F:)

Ünyeli Murat
08.03.2008, 15:54
ben bu başlığı taraftarımızın birçok yaşanan hadiseden sonra ortada kalmasından dolayı açtım...nedense birçok deplasmanda veyahutda bazen kendi sahasındaki maçlardan sonra birçok taraftarımızın mağdur olduğunu duyduk okuduk...ama bir fenerbahçe & everton maçında tribünde adam vuruldu,ne vuran bulundu!!!nede silah!!!...
bilmem anlatabildimmi?

Osman Erdoğan
08.03.2008, 16:09
yha adamlar bizden korkuo cekemio yapıcakları bu tür şeyler normal karşılam lazim alah kahretsin trabzonluyuz forzumuz büyük:d

POYRAZ
08.03.2008, 17:03
Verilen ceza ile ilgili kulüp ne yapabilir? Kulüp kanun degil, kulüp devlet degil. Bunun icin kulübü arayip, kulüpten yardim istemenin ne gibi bir faydasi olabilir ki? Kulüp yerine bir avukata gidilseydi daha iyi olmaz miydi? Cikartilan olay neymis, bunun ispatini isterdi avukat. Yani olay cikartildigina dair herhangi bir fotograf, herhangi bir görüntü, herhangi bir sahit bulamayacaklari icin bu ceza yatardi. Para cezasina kulüp bir sey yapamaz. Hic bir kulüp bir sey yapamaz.

coskun0661
08.03.2008, 17:20
Verilen ceza ile ilgili kulüp ne yapabilir? Kulüp kanun degil, kulüp devlet degil. Bunun icin kulübü arayip, kulüpten yardim istemenin ne gibi bir faydasi olabilir ki? Kulüp yerine bir avukata gidilseydi daha iyi olmaz miydi? Cikartilan olay neymis, bunun ispatini isterdi avukat. Yani olay cikartildigina dair herhangi bir fotograf, herhangi bir görüntü, herhangi bir sahit bulamayacaklari icin bu ceza yatardi. Para cezasina kulüp bir sey yapamaz. Hic bir kulüp bir sey yapamaz.

hocam bu koskoca klüp bu parayı ödeyemezmı...beş para etmeyen futbolcular trılyon alsın ..cebınde sıgara sı bıle olmadan maca giden taraftar ceza yesın hemde sucu olmadan ..böle şey olmazzzzz

POYRAZ
08.03.2008, 17:29
hocam bu koskoca klüp bu parayı ödeyemezmı...beş para etmeyen futbolcular trılyon alsın ..cebınde sıgara sı bıle olmadan maca giden taraftar ceza yesın hemde sucu olmadan ..böle şey olmazzzzz
Kisi, cezayi kulübün ödemesi icin basvuru yapmamis. Cezanin kaldirilmasi icin yardim istemis yanilmiyorsam. Ayrica kulübün bu ücreti ödemesi icin basvuru yapmis olsa ve kulüp bunu reddetmisse bile bu kulübün insiyatifine kalmis diye düsünüyorum. Yani kulüp bu ücreti ödemedi diye elestirilemez bence. Ödeseydi bir güzellik yapmis olurdu ama ödemediye de elestirilemez bana kalirsa.

Kaptancı
08.03.2008, 20:39
öyle bir durumda yapılacak tek şey ben pkklıyım gösteri yapmaya girdim stada demektir.O zaman emin olun hiç ceza almazsınız bu ülkede hakkını arayan işçi cop yiyor otobüs yakan terörist sokakta rahat rahat dolaşıyor

yaranozlu
08.03.2008, 20:48
ya Trabzon taraftarının savunulacak bir şeyi yok, öyle ki küfür ve şiddet her zaman seviliyor. 15-20 yaş civarı çocuklar bir anda maçlarda başımıza holigan kesiliyor, çeşitli saçmalıklar... Maalesef taraftar profilimiz hiç iç açıcı değil. Trabzondaki taraftar da aynı, mantıklı hareket edilmiyor, tribün ve grup liderleri yetersiz, sanmıyorum buna itirazı olan vardır. İyi niyetle takımı desteklediğini düşünen fakat yanlışlarla dolu taraftar profilimiz var, bu başlı başına bir konu.

Bilinen bir gerçek de var ki polis de aynı şekilde kendini bilmez bir çok insanın bulunduğu bir kurum olmuş. Fener maçında da anlaşılmaz bir şekilde Trabzon taraftarına agresif davranılıp ezilmeye çalışılmıştır, ben de polis tarafından bir müddet açığa alınıp tutuldum. Aptal bir polis bana bağırarak bir şey söyledi ben de aynı şekilde cevap verince amir falan geldi. Sonuç olarak ben de gözaltına alınabilrdim gereksiz bir şekilde. Polisin bu saçma tutumunda Trabzon taraftarının payı olduğunu düşünmüyorum, nedense bu ülkede Trabzon denilince şiddet akla geliyor, polis de şiddeti daha güçlü bir şiddetle bastıracağını düşünüyor. BUnlar saçma şeyler tabi.

Trabzon yönetimiyse bu konularda son derece ilgisiz, 5 sene evvel inönüde 3 arkadaş elimizde biletle dışarıda kaldık, maçtan 3 saat önce gitmemize rağmen. Bu saçmalaıkta maddi manevi kayıplarımızla kimse ilgilenmedi maalesef. bir Trabzon taraftarı olarak takımımıza ve şehrimize yakışır şekilde davranmak zorunda olduğumuzu ve polisin de Türkiyede çok saçma tavırlar içinde olduğunu düşünüyorum. Son sözüm taraftar hak etmeli ki yönetim de sahip çıksın...

umtkzn
08.03.2008, 20:55
tek söz var söylenecek beraber ıslandık biz bu yağmurda beraber ıslandık yağan yağmurda yoksa ekürisi şemsiyeyle kendi kupkuru olmaz

umtkzn
08.03.2008, 21:05
yani diyoruz ki ayıptır bu insanlar maddi manevi hiçbir çıkar gözetmeden sana geliyorlarsa dişinden tırnağından arttırıyorlarsa stadda oruç açıp seni desteklemek adına sesleri kısılıyorsa vegözyaşı döküyorlarsa senin için son siyah saçlarına ak düşüyorsa UNUTMA UNUTULANLAR UNUTANLARI ASLA UNUTMAZLAR..........:alkış:

Emirhan Makul
08.03.2008, 22:04
kesinlikle destek olması lazımm yönetimizz özellikle deplasmanlardaa

Cafer Bulur
08.03.2008, 22:17
yönetimimiz ioni abimizin anlatmis oldugu durumlarda tabiiki taraftarimiza sahip cikmalidir.yönetimler taraftari kulübün önemli bir parcasi olarak görmeli ve ona göre deger vermelidir.sener yönetiminin bu konuda duyarli olup olmayacaklarini zaman gösterecek.ayrica yönetim taraftardan önce teknik direktörümüz ersun yanala sahip cikmalidir.bu günlerde onlardan beklenen budur.ama ne yazik ki sahip cikmak bir yana acikca yanali kamuoyununun önüne atmislardir.

Great White
08.03.2008, 22:40
Ana sayfadan başlığa bakınca durumu "Sadri Başkan Yönetimi taraftara sahip çıkmalı mıdır?" şeklinde algıladım..

Başlığa malzeme olan konuyu okuyunca yıllar evvelki ama ilginç bir mevzuudan örnek verildiğini gördüm..

Daha sonra "Herhalde 2005' den kalma bir konuyu birisi uplamış" diye düşündüm ama konu meğer bugün açılmış:o

Bilgiçlik taslamak istemem ama konu başlığı "Bir Kulüp Yönetimi taraftarına sahip çıkmalı mıdır?" şeklinde olsaydı bence daha yerinde olurdu doğrusu:)

KUTADGU
08.03.2008, 22:45
Yönetim bu konuda niye taraftara sahip çıksın yahu...

Devletin polisi adam olsun en başta.
-emniyet teşkilatını genellemiyorum-

Ama ortada öyle bir durum var ki;
Hukuk yok, objektiflik yok, kurum kültürü yok...
Eeee, kim sahip çıkacak bu taraftara...

Sırf kulüp yönetiminde olduğu için değil,
İnsanlar Trabzonsporlu oldukları için, Trabzonsporlulara -eğer haklılarsa tabi- sahip çıkmalıdır...

Bu zamanda fena halde, insanlık ve adamlık yontulması var..
Ne eyleriz bilemiyorum.

ÖmerFarukYılmaz
08.03.2008, 22:52
kesinlikle destek olması lazımm yönetimizz özellikle deplasmanlardaa

Bence bızım yonetıme sahip çıkmamız lazım

Geçen sene sahip çıkmadık halimize bakın

Neler oldu

Seyit Hoca
08.03.2008, 23:32
ben bu başlığı taraftarımızın birçok yaşanan hadiseden sonra ortada kalmasından dolayı açtım...nedense birçok deplasmanda veyahutda bazen kendi sahasındaki maçlardan sonra birçok taraftarımızın mağdur olduğunu duyduk okuduk...ama bir fenerbahçe & everton maçında tribünde adam vuruldu,ne vuran bulundu!!!nede silah!!!...
bilmem anlatabildimmi?

Verilmek istenen mesaj güzel de..Bu başlık böyle olmamalı bence..
sahip çıkmalı mı çıkmamalı mı ...?
Neden sahip çıkmıyor , olsa daha iyi olurdu..
şimdi
bi başlık açsak Hüseyin i beğeniyor musunuz , beğenmiyor musunuz diye ? olur mu ? :))olmaz tabii...
Kızmasın Hüseyinciler..şaka..şaka...

macka61
09.03.2008, 13:26
herhalde sahip çıkmalı biz taraftarlar olmadan bu kulüp olur mu ben Sadr bey zamanında böyle şeylerin olacağını ummuyorum

ahmethandizdar
09.03.2008, 16:13
Trabzonspor Taraftarina Yapilan Bu Haksizlik Devam Ederse Fazla DeĞİl 2 3 Sene Sonra Deplasmanda Bİr Taraftar Bulamazsiniz

mensure 61
09.03.2008, 16:28
Bence sahip çıkmalı :)

Hekimoğlu
09.03.2008, 17:58
anket sorusu gibi olmuş.cevabım evet.

ismail tüfekçi
10.03.2008, 11:38
biz bursada tribünden boşaltıldık dışarda cevik kuvvetin şiddeti ile boğuşurken yönetim haberdar edildi menejer necmi perekli yanımıza geldi bizde biletimizle bursa tribününe girdik polis güvenlik gerekçesi ile bizi tahliye tirübününe getireceğini söyleyip bizi dişarı çıkardı şimdi bizi burada tutuyorlar dedik necmi perekli tamam ben görevlilerle görüşüp hallederim dedi ve gitti bizi cevik kuvvetle başbaşa bıraktı aziz yıldırım olsa seyircisini ordamı bırakırdı biz istanbuldan arabamızla bursaya gittik biletimizide alldık ama maçı arabada radyodan dinledik yönetim uyudu taraftarına sahip çıkmadı olsun seneye yine bursadayım

Nytre
11.03.2008, 22:20
bu islerle ilgilenecek yoneticiler olmali mutlaka sonucta biz a takiminin taraftari degiliz ki .
kendi takimimizi desteklemeye gidiyoruz. baska takimlarda yeri geliyor baskan bile tribine giriyor.
taraftarin haklari gasp ediliyorsa orada devreye gireceksin. yeri geldi tepkini koyacaksin.tepkini koymaktan cekinmeyeceksin.
bizim insanimiz (yoneticimiz) bu hareketlerin ne anlama geldigini daha farkli algiliyor olabilir. capulcu olarak goruyordur belki taraftarimizi oraya gelen insanlari. elin serserisini ne savunacagim diye dusunen cok insan oldugunu dusunuyorum. boyle dusunen insandanda koruma bekleyemezsin zaten sana yanasmaz bile.

bu islerin duzelmesi lazim.

Jackdaniels
12.03.2008, 00:43
Yöneticiler değilde bence taraftar yönetime sahip çıksın yoksa bu yönetimde ilk icraatiyle gösterdi gelecekteki kabus dolu günleri....

Zeki Çelenkoğlu
12.03.2008, 02:28
ben yönetime bi sahip çıkacam zaten.. bi gün dalacam tesislere pompalıyla...