PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mayıs Ayında Yeni Sözleşmeler (Ücretler Düşecek)

vuralkara
04.03.2008, 10:39
40 milyon YTL borcu indirmeyi planlayan yönetimin bu kararı futbolculara yapılan abartılı zamlar nedeniyle aldığı öğrenildi.

Trabzonspor'da yönetimin yüksek fiyata anlaşma yapan futbolculara mayıs ayında yeni sözleşme operasyonu yapacağı ve beğenmeyenin gönderileceği haberimiz takımda şok etkisi yaptı. Başkan Sadri Şener ve yönetimini harekete geçiren en önemli nedenin, sezon başında eski yönetimin bazı futbolcularla yüksek fiyatla anlaşma yapması,
kulüp çalışanlarının uçuk maaşları ve teknik ekiple yapılan yüksek rakamlı anlaşma olduğu öğrenildi.

YÜZDE ELLİ ZAM
İşte yönetime bu kararı aldıran bazı sezon başı zamları: Daha önce 1 milyon 650 bin YTL alan Gökdeniz'in fiyatı bu sezon başında tam 2 milyon 600 bin YTL'ye çıkarılmış. 1 milyon 260 bin YTL'ye oynayan Hüseyin'e ise tam 2 milyon 100 bin YTL verilmiş. Yeni alınan Serkan Balcı'ya tam 1 milyon 650 bin, Çağdaş Atan'a ise 1 milyon 540 bin verilirken, gönderilen Ceyhun'a tam 1 milyon 100 bin, Celaleddin'e ise 1 milyon 140 bin YTL yıllık ücret ödenmiş.

Evet arkadaşlar geçtiğimiz senelerde aynı şeyi beşiktaş yapmıştı. o zaman onlara gülmüştüm. ama şimdi bakıyorum şu futbolcu ücretlerine hakikaten anormal dengesizlikler var. bence çok yerinde ve olumlu bir karar. hem kulübü maddi açıdan rahatlatır, hem de kim gerçekten forma aşkıyla oynuyor kim paramı alırım yan gelir yatarım mantığıyla oynuyor belli olsun. giden gider kalan sağlar bizimdir. inanıyorum ki kalanlar üzerinde de olumlu bir etki yapacaktır. siz ne düşünüyorsunuz.

Faik Yılmaz
04.03.2008, 10:49
Çok güzel bir uygulama.....

Genel Kurulda dağıtılan kitapçıkta futbolcuların hiçte hak etmedikleri miktarları aldıklarını gördüm.Bu yolla en az 10 trilyon tasarruf edebiliriz

TolgaTopçu61
04.03.2008, 11:28
hüseyine 2 milyon, celoya 1 miylon ytl vermisler görünen o ki albayrak yönetimi futbol hic birsey anlamiyor

Külünkoğlu
04.03.2008, 12:22
Geldiğinden beri hiçbir şey yapmayan Tolga Seyhan'a 1 milyon 150 verdikleri için futboldan anlıyor olabilirler mi ?

zafer6161
04.03.2008, 12:38
güzel uygulama,aslında en iyi topçuya en fazla 500 verecen,gs bunu gecen yıl yapmıştı,işlerine geliyse

KUTADGU
04.03.2008, 13:38
Basit matematik hesaplarına başlayalım...

Ücretlerde ortalama 250.000 $ dolar civarında bir düşme sağlanırsa.

10 futbolcuya bu indirim uygulanırsa...

Alın size sıcakoğlusıcak para 2,5 Milyon $

Mantıklı bir anlaşma olacak.

Barış
04.03.2008, 13:42
300-400lük topçu bizde 1den fazla paraya oynuyor. adam akıllı bi kesinti gerek. hani karşılığını alsak neyse :rolleyes:

Mustafa AYDIN
04.03.2008, 13:48
Futbolcuları bu kadar para alan bir takım şu anda şampiyonluğun en büyük adayı olmalı,ama bırakın şampiyonluğu,bir ara nerdeyse küme düşmemeye oynuyorduk,bu parayı verene de yazıklar olsun,parasını alıp üzerine yatan futbolcuyada yazıklar olsun..

İndirime felan gerek yok,2-3 futbocu dışında hepsini satacaksın.

POYRAZ
04.03.2008, 14:04
Futbolcularin aldiklari parayi oynadiklari oyuna göre ben de cok buluyorum ancak, ücretleri düsürmek oyuncular icinde sikintiya sebeb olabilir. Önceki yönetim bu iyilestirmeyi suyunu cikartmadan yapmaliydi. Baksaniza 1 milyon Ytl zam alan oyuncular var. Önceki yönetimin yaptigi bu hatayi düzeltmek biraz zor. Ücretleri asagia cekmek oyuncularin oyun kabiliyetini düsürebilir. Gerci oyun gibi oynayan kac kisi var, ya da oyun gibi oyun oynayan kim var?

Muhammet
04.03.2008, 14:30
evet du durumda oyun içinde arıza çıkarabilirler
ama varsın olsun
beğenmesen def olsun gitsin.kaybedeceğimiz birşey de kalmadı

ayrıca gökdeniz ve hüseyin ne tepki verecekler merak ediyorum bizim için de görme fırsatı olur bakalım ne kadar Trabzon'lular.

Kadir Aydın
04.03.2008, 15:28
Kalan sağlar bizimdir.

Ali Can
04.03.2008, 15:32
böyle olması daha iyi oldu

FANATIK61
04.03.2008, 15:40
Yeni uygulama cok yerinde. Oyna adam gibi ol Sampyion o zaman al sana yüzde 50 zam.

Ahmet Kuru
04.03.2008, 15:46
bencede böyle bir uygulama yapılmalı.Ekonomik giderleri tarifeli uçakları kullanarak kısmaktansa bunu yapmak daha mantıklı.

Harun-61
04.03.2008, 15:47
haberi yapan cevat kol ve fotomac...

balondur kesin...

Ertan1982
04.03.2008, 15:48
Asil bizimkiler söyle bir sey yapmali fix asgari olarak 200-350 bin YTL ama performansa göre primleri yüksek tutma.Tabi Gökdeniz Yattara bu Asgari biraz daha yüksek olabilir.Ne kadar basarili olursan okadar cok para kazanirsin.

macka61
04.03.2008, 16:18
çok doğru bir karar inşallah uygulanır

sbay
04.03.2008, 16:19
hepsi bir tarafa da şu hüseyin nasıl 2 trilyon para kazanıyor...ne yapmış veya takıma katkısı ne olmuş da bu kadar zam yapmışlar bu adama...acaba kendisi bu parayı hakketiğini düşünüyormudur.

TSercaN
04.03.2008, 16:20
arkadaslar... Yattara'nin aldigi para nekadar bilen varmi?

bence bu adam hakettigi parayi almiyor..

POYRAZ
04.03.2008, 16:21
Gökdeniz, ve biraz da Yattara haric diger oyuncularin katkisi ne olmus renkdas? Onlar Hüseyin'den daha mi cok katki sagliyorlar takima? Hic sanmam.

POYRAZ
04.03.2008, 16:26
Eski yönetim öylesine saglam darbeler vurmus ki simdi ugras ki düzeltesin. Bir oyuncuya nasil bir anda 1 milyon Ytl zam yaparsin. Zam olarak verilen bu para korkunc derecede büyük bir rakam. Simdi bu adamlarin ücretlerini asagiya cekersen hangisi yüksek moral ile oynayabilir ki? Morallerinin bozuk olmasi oyunlarini da etkileyecektir.

Adamlar gitti ama yaptiklari hatalari bir anda düzeltmek mümkün görünmüyor. Bir Türk Atasözü der ki "Yigit ölür nami kalir, öküz ölür gönü kalir"

Emre B.
04.03.2008, 16:44
Çok doğru bir uygulama.

Burçak
04.03.2008, 16:46
iyileştirme olduğunda hak edende etmeyende almıştı. yattaranın 2 katı para alanlar gerçekten o parayı hak ediyolar mı? bence kapasiteleri o paralar için yeterli değil. takım iyi olduğunda iyileştirme isteyenler, şuanki durum karşısında kötüleştirme yede ses çıkarmazlar heralde...

Bülent Bayraktar
04.03.2008, 16:51
hüseyinin ücretini düşürmektense kendisini gönderelim hem 2 milyon ytl yi kurtarmış oluruz hemde artık maçları rahat rahat deli olmadan izleriz

İleli
04.03.2008, 17:09
Yasa be baskan iste bunun yuzunden istedik seni bu takimin basina devamida gelecek insallah..

Murat Keçeci
04.03.2008, 17:15
bizim futbolcuları öldür ama para indirimi isteme hiçbiri kabul etmiycektir çünkü hepsi paranın sıcak yüzünü gördü bi keren

pReN@_61
04.03.2008, 17:16
Güzel Uygulama Olmuş, Hayırlı Olsun.

ÖmerFarukYılmaz
04.03.2008, 18:15

800 1.200 arası birşeydi galiba

bizim futbolcuları öldür ama para indirimi isteme hiçbiri kabul etmiycektir çünkü hepsi paranın sıcak yüzünü gördü bi keren

Kalan sağlar bızımdır:cool:

ilhan
04.03.2008, 18:17

1 Trilyon alıyor sanırım. Öyle bir tablo eklenmişti.

Mayls
04.03.2008, 18:25
Hic sanmiyorum. Baska careleri yok. Sözlemesi fesh edilirse hangi takim alir? Giderler Bank Asya 1. Lig'te oynarlar. Yani ya kabul ederler yada sepeti kollarina takarlar.

İskender
04.03.2008, 18:33
Kantarın topuzu kaçmadığı sürece oldukça mantıklı bir uygulama olacak...
Hem test etmiş oluruz ahde vefa duygusunu...

unique
04.03.2008, 18:44
Vay be, trilyon alan oyuncuların ligde bizi düşürdüğü hale bak. Ücretlere baktığımız zaman abartısız hakettiklerinin en az dört katını kazanıyorlar.

Çetin
04.03.2008, 19:00
ya ben anlamıyorum hüseyin nasıl o parayı alıyor. biri bana açıklasın. bu adamın bu takıma ne faydası olmuş? yazık vallahi billahi yazık.

İleli
04.03.2008, 19:10
ya ben anlamıyorum hüseyin nasıl o parayı alıyor. biri bana açıklasın. bu adamın bu takıma ne faydası olmuş? yazık vallahi billahi yazık.

bundan onceki yonetime sor paralari havalara sactilar hani muazzam futbol oynuyorlarya hakediyorlar paralari..

Isinine gelmeyenler defolup gidecek!

Can
04.03.2008, 19:13
bizim uşaklar hayatta kabul etmezler indirimi sanki çok güzel oynuyolarda

Bartuğ13
04.03.2008, 20:13
çok güzel bir fikir.etmeyen de gider işine.sanki çok adam gibi iş yapıyorlarda kabul etmezlermiş.onlara mı kaldık.etmeyen çeksin gitsin.onlardan 5 kat daha iyisini,yüreğiyle oynayanını 5te biri paraya buluruz.kimse canını sıkmasın.

Murat Keçeci
04.03.2008, 20:19
ya futbolcular kendı aralarında organıze olurlarsa toplu olarak iş bırakıyoruz derlerse bütçemiz 25 oyuncu birden alabilecek kapasitede mi

Hasan61
04.03.2008, 20:23
ya futbolcular kendı aralarında organıze olurlarsa toplu olarak iş bırakıyoruz derlerse bütçemiz 25 oyuncu birden alabilecek kapasitede mi
o 25 oyuncudan boşşalacak bütçeyle çok rahat alırız

ÖmerFarukYılmaz
04.03.2008, 20:28

Güzel fikir aslında hee:)

Murat Keçeci
04.03.2008, 20:30

gokdenız ve yattaradan harıc satacamız adamlar için üstüne para vermemiz gerekebilir

Hasan61
04.03.2008, 20:32
gokdenız ve yattaradan harıc satacamız adamlar için üstüne para vermemiz gerekebilir
ilk yazdığın mesaja göre toplu olarak iş bırakıyorlardı:p:p

Murat Keçeci
04.03.2008, 20:37
ilk yazdığın mesaja göre toplu olarak iş bırakıyorlardı:p:p

evet ama grev gözcüsü olarak yattarayı grev sözcüsü olarak da gökdenizi bırakacaklarmış:D

Ali Şahin
04.03.2008, 21:40

1 milyon dolar dün gazetede okudum

Cem Balcı
04.03.2008, 22:00
inşallah topçular bi artistlik yapmaz.görücez bakalım;harbiden takımını düşünen kaç kişi çıkacak...

Nytre
04.03.2008, 22:56
futbolculari su anda aldiklari paralari hak ediyorlar mi diye 100 kisiye sorsak 90i hayir der.

oncelikle bu ekonomik sartlari trabzonspor kaldiramaz. 3-4 sene sonra kulup mehmet ali yilmazin biraktigi doneme doner.

kesinlikle bir indirime gidilmeli ve bu indirimin saglayacgi fayda ise 20 milyon ytlye kadar cikarilir. bununla ilgili daha once `verilenler ortada ya karsiligi` konusunda sayisal birseyler yazmistim.

peki futbolcular bunu kabul edecekler mi. isteyen eder isteyen etmez . ama onlar da biliyor ki bir iki tanesi haric bu parayi hic bir yerde bulamazlar!

Travelair
05.03.2008, 01:38
YÜZDE ELLİ ZAM
İşte yönetime bu kararı aldıran bazı sezon başı zamları: Daha önce 1 milyon 650 bin YTL alan Gökdeniz'in fiyatı bu sezon başında tam 2 milyon 600 bin YTL'ye çıkarılmış. 1 milyon 260 bin YTL'ye oynayan Hüseyin'e ise tam 2 milyon 100 bin YTL verilmiş. Yeni alınan Serkan Balcı'ya tam 1 milyon 650 bin, Çağdaş Atan'a ise 1 milyon 540 bin verilirken, gönderilen Ceyhun'a tam 1 milyon 100 bin, Celaleddin'e ise 1 milyon 140 bin YTL yıllık ücret ödenmiş.

Bu haber doğruysa hangi hakla bu artış yapılmış? Namımız yürüsün mantığıyla mı? Sokaktan topluyoruz değil mi paraları? Dağıtalım ne güzel. Eski yönetim kulaklarınız hiç çınlamıyor mu?

macka61
05.03.2008, 01:58
yukarıda yazılan fiyatlar doğru bu kongredeki yönetim faaliyet raporunda yazıyormuş bu rakamlar

ismail tüfekçi
05.03.2008, 02:50
albayrak yönetimini pravoke eden büyük futbolcularımız artık düğmeye basın bu yönetmide yollayın bunlarda sizin istediğiniz gibi çıkmadı zaten pamuk ipliğine bağlı bir yönetimdi

vatandas61
05.03.2008, 03:12
gökdeniz ve yattaraya tavan, gerisine ayni ücret.
nekadar hizmet okadar ücret. yattaraninda morali yükselmesi lazim, hüseyin bile yattaradan fazla aliyorsa zaten bu takimdan sampiyon mampiyon olmaz, yattarayi da elimizden kaciririz

Nytre
05.03.2008, 03:23
biz yarin isverenimize gidip bana yuzde elli zam yap desek ne der acaba_

mehmet83
05.03.2008, 03:41
biz yarin isverenimize gidip bana yuzde elli zam yap desek ne der acaba_

Sana kapiyi gosterir. Peki isverenin sana aldigin paranin yuzde ellisini kesiyorum dese sen ne dersin? Boyle bi uygulama SIKINTI yaratir. Bunu onceden o paralari verirken dusunecektik ama o zamanda bunu dusunebilen yonetim yoktu. valla sadri baskanin isi cok zor. boyle bi uygulamayi yapip butun riskleri alirsa helal olsun derim.

vuralkara
05.03.2008, 08:05
evet işverenden %50 zam istesen kapıyı gösterir. o da sana ücretini %50 indiriyorum dese bırakırsın. ama bide şöyle düşünün. asgari ücret alan bi adamın yarısını kesersen tabi olmaz. ama adam işyerinde fazla bi fasıfa sahip değil. işyerine çok faydalı olamıyor ve 2.000 ytl maaş alıyor. bunu indirse patron gayet mantıklı olmazmı?. senin ederin bu arkadaş. önceki yönetim ederinden çok fazlasını veriyorsa bu onların sorunu. beğenmeyene de güle güle. inanın hiçbirine üzülmem. zaten üzecekleri kadar üzdüler bizi. çok para alınca oynasalar amenna. ama o da yok. yok öyle üç kuruşa beş köfte. insan biraz sivas'ta kayseri'de oynayan meslekdaşlarına bakar da utanır. onların bir yılda kazandıklarını bizimkiler bir ayda alıyor. ama durum ortada ...

zafercalikoglu
05.03.2008, 09:02
iyi bir uygulama
topa vurmayı benim kadar bilmez 2 tr,lyon para alır,adaletm, bu ,yıldız değil güneş değil
500 yeter ona o kendisini biliyor,

CAFER ÖZER
05.03.2008, 09:12
Bence bu yapılırsa Yönetimin yapacağı en güzel olay olur
Bakmak lazım başka takıma gitseler kaç para alırlar,Yada İstanbul takımları Bizden hangi oyuncuyu almak ister ona göre ücret.
Şimdi Öyle bir şey yapılsa Hüseyine denseki kardeşim sana vereceğim para 1,5 değilde 700 Kabul etmessen işte kapı Hüseyin nere gider kim alır.
Çağdaşa 1,250 değilde 500 dense nere gidecek,
bizde malesef öyle bir dengesiz yapı kurulmuşki herkes Hak ettiğinden 2,3 kat fazla ücret alıyor.
Bu yüzdende Kimseyi gönderemiyoruz.
Bak Ceyhun,Celalalettin bedava gitti.

Murat'
05.03.2008, 10:29
YÜZDE ELLİ ZAM

Gökdeniz'e tam 1 milyon zam yapılmış....Bence burdaki oyuncuların hepsi bu parayı haketmiyor....Şöyle futbolcuları çekip iyi bir konuşmak lazım....Buna gökdeniz de dahil...

Gürkan
05.03.2008, 11:11
yalnız bu indirim işi belirli oyunculara uygulanıp belirli oyuncular kayrılırsa ileride yine başımızı ağrıtır. indirim yapılavaksa tüm takım ele alınıp ücretler %40 ila %60 arasında indirilmeli.

krdnz
05.03.2008, 11:29
ücretler bu kadar yüksek olmasaydı yinede bu kadroyla yeniden masaya oturulmalıydı.hatta masaya oturmadan hemem hemen hepsi gönderilmeliydi.malum en kötü sezonumuzu bunlar sayesinde yaşadık.:mad:

Kaptancı
05.03.2008, 11:44
Ne sözleşmesi? Ben olsam topunu gönderirim bunların.Senede 1 trilyon alsınlar takıma yaptıkları katkı malzemeciden bile az. Takımda bir adam gibi oynayan lee vardı ona 100 milyar zam yapmamak için kovdular ama bir ... yapmayı beceremeyen enkazlar ordusuna trilyonlar veriliyor.Yoldan adam çağırsan haftada 100 ytl verip oynatsan bu ... daha faydalı olur. Anadolu takımlarına gitseler senelik 200 milyar alamazlar, birde utanmadan burda zam isterler burası salla başı al maaşı yeri ya

Travelair
05.03.2008, 11:56
Giderlere makas!

Başkan yardımcısı Muhammer Saka, "Futbolcuların ücretlerinin konuşulması hoş değil" dedi. Saka "Kurumsal performansın yükseltilmesi için mali disiplini iyi yapmanız gerekiyor. Bu anlamda her gider gündeme gelecektir" açıklamasını yaptı.

fotomaç

Damping!

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/3/7_201896_damping0503bb.jpgKemer sıkma politikasını genişleten Trabzonspor yönetimi, oyuncu ücretlerini de yeni sezon öncesinde masaya yatıracak, bazılarında indirime gidecek.
5.3.2008

Hızlı başladılar
Trabzonspor Yönetimi, yeni sezonun çalışmalarına devam ediyor... Kısa bir süre önce yaptığı açıklamayla ağırlığı ekonomik sorunların çözümüne vereceğini belirten idareciler, bu paralelde Trabzonspor A.Ş.’ye kayıtlı olan ancak atıl durumda bulunan bazı araçların satışına karar vermiş, kulüp bünyesindeki personel arasında tensikata gitmiş, son olarak da özel uçakla deplasman yolculuklarının iptal edildiğini duyurmuştu.
Tavan ve taban fiyat
Radikal kararların sinyallerini veren yönetim, şimdi de futbolcu ücretleriyle ilgili düzenlemeye gidiyor... Konu hakkında bilgi veren futbol şube sorumlusu İhsan Alioğlu, “Tüm giderleri kulübün bünyesinin kabul edebileceği makul şartlara getireceğiz” derken, mali organizasyonları düzenlemek için yönetimin çalıştığını vurguladı. Oyuncu ücretleri için şimdilik bir rakam belirlemeyen yönetimin, sezon öncesinde tavan ve taban fiyatları açıklayacağı bildirildi.
Transfer başladı!
Yine gelecek sezona yönelik transfer temaslarının da devam ettiğine değinen Karadeniz ekibinin idarecisi şöyle konuştu: “Trabzonlu hocaların tavsiyeleriyle belli gözlemler yaparak transfer için girişimlerde bulunuyoruz. Eğer iddialı bir takım olacaksak, sadece bölge futbolcuları ve kapalı bir organizasyonla bu söylemi ve iddiayı sürdürmemiz mümkün değil. Bir harmanlama düşüncesindeyiz.”
Y.EMRE SEL/DHA / fanatik

temel_yilmaz
05.03.2008, 12:00
hatırlıyomusunuz atay aktuğ zamanında iki kere şampiyonluğa oynuyorduk celaleddin bile iyileştirme istiyordu o zamandan bu zamana neler oldu neler şampiyonluğa oynayınca zam isteyen adamlar şimdi kötü oynadıklarında acaba paralarından feragat edbileceklermi gökdeniz yattara dahil bu takımda 1,2 trilyon liranın üstünü hakeden yok

TheRapZoNe
05.03.2008, 12:05
Uygulanirsa maddi acidan guzel olacaktir. Ortada hic bir basari yok, takimin hedefi kalmamis ama futbolcular hayatlarinda baska yerde goremeyecekleri kadar para aliyorlar maalesef..

HAYRETTİN
05.03.2008, 13:58
Cağdasa okadar parayı verdiklerine inanamıyorum adam kulup aramıyomuydu hayret

Erbay
05.03.2008, 14:05
Yapılacak en doğru işlerden biri bu.Hangi takım;Çağdaş'a,Celalleddin'e(iyi ki gitti),Serkan'a,Hüseyin'e,hatta Gökdeniz'e o parayı verir.Çok abartılmış futbolcu ücretleri.İyileştirme iyileştirme derken suyunu çıkarmışlar.

ccd6167
05.03.2008, 14:21
walla hüseyının oynadıgı topun ıkı katını oynarım yemın bıllah bedava oynarım sadece otobus paraasını versınler yeter..

6) Yazılı iletişim yöntemiyle fikirlerimizi beyan ettiğimiz forumumuzda, birbirimizi daha iyi anlayabilmemiz için ana dilimiz olan Türkçemizi kullanmak ve korumak görevimizdir. Bu sebeple Bordomavi.net forumda gerek başlık açarken, gerekse mesaj yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uymak zorunluluğu bulunmaktadır. Şu andan itibaren “BMN in English” dışındaki bütün forumlarda yazı yazarken "x", "q", "w" ''$'' gibi alfabemizde bulunmayan harflerin kullanılması yasaklanmıştır. Bu harflerin kullanıldığı ya da dil bilgisi kaidelerine bariz bir şekilde uyulmadığı görülen mesajların silinmesi, Bordomavi.net Yöneticileri'nin ve ilgili Forum Yöneticileri'nin yetkisindedir. Bu tür bozuk imla ve dil bilgisi ile mesaj yazan üyelerin, bunu alışkanlık haline getirmesi ve tekrarlaması durumunda, Bordomavi.net Yöneticileri ve Forum Yöneticileri, hatayı yapan üyeye 1 hafta ceza uygulayabilecektir.

Hekimoğlu
05.03.2008, 14:25
bundan sonra böyle maça otobüsle maaşlarda düşecek Trabzonspor'un malı deniz yemeyen keriz dönemi bitti.

Çağatay_
05.03.2008, 16:27
Helal olsun ! Beşiktaş bunun çok faydasını gördü şampiyonluk senelerinde.Çok güzel bir uygulama elimizde bir örneği de var.

Bunu aklımdan geçiriyordum bu yönetim bir bir tüm isteklerimizi yerine getiriyor

tonyali_61
05.03.2008, 18:08
Helal olsun, bu yönetime benim Trabzonsporlu olarak istediğim bu
bizim kulübüzün paralarını kimsenin car çur etmeye hakkı yok...

Cengiz Çubukcu
07.03.2008, 08:49
bu haber eğer doğruysa Gökdenize haksızlık yapılacağını düşünüyorum, aldığı ücret diğer futbolcular düşünüldüğünde az bile..

YA YENİ SÖZLEŞME YADA YENİ KULÜP

Gökdeniz ile yeni sözleşme imzalamayı planlayan yönetim Bu futbolcunun hem ücretini düşürme hem de sözleşmesini uzatma peşinde

Trabzonspor'da yönetim futbolculara yeni sezonda yeni sözleşmeler hazırlamayı planlarken Gökdeniz'in imzaya yanaşmaması halinde bu futbolcuyu en fazla para veren kulübe satacak. Trabzonspor kulübünden yıllık 2 trilyon 600 milyar lira alan Gökdeniz ile gelecek yıl ücretinde indirim yapmasını isteyecek. Yönetim bu futbolcunun sözleşmesini de uzatmayı planlarken Gökdeniz'in bu teklife sıcak bakmaması halinde bu futbolcuyu satacak. Yönetim bu futbolcuyu öncelikle mevcut kadroda tutmak için çaba harcarken fiyat dengelerini eşitlemeyi planlayan yönetim Gökdeniz'in sözleşme yenileme teklifine sıcak bakacağı umudunu taşıyor.

Bu futbolcuyu Rus kulüplerinin yanı sıra, Avrupalı bazı kulüplerin menajerler aracılılığıyla izlettirdiği iddi a edildi Öte yandan Gökdeniz'in yakın çevresine Trabzonspor'dan ayrılmak istemediğini bildirdiği ve hakkında Avrupa'ya transfer olacak şeklinde çıkan haberlerin doğru olmadığından yakındığı öğrenildi

Travelair
07.03.2008, 11:32
Holosko bjk'den senelik 400bin € alıyor. Gerisini siz hesap edin

ilteriş
07.03.2008, 12:34
Bu performansa kesinti şart.Futbolcuların kabul etmesi ise şüpheli.Sezon sonu yaprak dökümü var.

macka61
07.03.2008, 15:05
gökdeniz dışındakilerin kesilmeli

krdnz
07.03.2008, 15:15
gökdeniz dışındakilerin kesilmeli

zaten takımın tamamıyla değil,%80i ile masaya oturulacakmış.

Harun
07.03.2008, 16:00
Bence her futbolcuyla maç başına para ile anlaşılmalı.Bir sezon boyunca toplasan 90 dk top oynamamış futbolcuya 800/900 bin ytl vermek hiçte akıl kârı değil.Sezon boyunca oyuncuların performansına görede kişisel prim sistemi belirlenmeli.

ilhan
07.03.2008, 16:13
Yattara dışında tüm futbolcuların aldıkları paraların düşmesinden yanayım.

Yattara'nın aldığı para ve performansına bakarsak bedavaya oynuyor gibi geliyor bana.

#10 Fietra
07.03.2008, 16:19
Güzel fikir ama uygulanabilirliği düşük gibi gözüküyor.Eğer yönetim bu işi başarırsa,çok iyi bir iş yapmış olur.Tavan ücretin 2 Milyon YTL civarına çekilmesi gerekir diye düşünüyorum.

Travelair
07.03.2008, 16:56
Fiyatlar en az yarı yarıya düşmeli, birbirine yanaşarak

john_61
07.03.2008, 17:01
Fiyatlar konusunda tek cümle söyleyeceğim." Puan durumuna baksınlar ve HAKETTİKLERİ parayı versinler."

canavar61
09.03.2008, 03:01
Futbolcularin Alacaklari Düsürülecek de ne Olacak önce Paryi alip yan yatmamalari icin MAC Basi Para Karsiligi Anlasma yapsalardi Bu Durumlara Düsmezdi Trabzon Bizde simdi Oynamayanlarin Aldiklarini Konusmazdik.

ama su anda cözüm Bence Hüseyin,Hasan,Tolga S,Keceli Gönderilsin Onlardan yapilan Tasarruflan Iki Tane Iyi Birkactanede Genc Yetenek aldinmi Bence Tamam.

Eger sen Gökdenize Aldigin Para fazla dersen O Zaman Gittinide Neden gitti Demiyceksin!!!

Tahir
09.03.2008, 15:31
herkese hak ettiği kadar para versinler.

KUTADGU
09.03.2008, 17:49
herkese hak ettiği kadar para versinler.

Futbolcular bize borçlu çıkarlar o zaman..

Hem Allah var, Hüseyinimiz, kaptanımız 2 trilyonluk oynamıyor mu şimdi. ne 2 trilyonu 4 trilyon versek doymaz o futbolcu kılıklı zibidiler.

Allahım yahu, kimleri besliyoruz...

Sefa Murat Dokuz
09.03.2008, 17:51
Herkesten %25 kesinti şart...

AYYILDIZ
12.03.2008, 19:51
Gokdenizde gittgine gore tavan fiyat Yattaraya verilerek ucretler yeniden gozden gecirilmelidir kabul etmeyenlerle yollar ayrilmalidir artik Trabzonsporun yeni bir kadro kurmasi sart ve bunuda belli bir ekonomik dengeyi oturtarak yaparsak basariyi yakalariz.

lazekom_61
12.03.2008, 20:48
la bulara para falan vermayın haketmiyorlar hele hasana hüseyine mustafaya erdinçe para vermek günahtır

LazAnisT
15.03.2008, 15:04
Yattara haricinde aldığı parayı hakeden hiç bir futbolcu yok.Futbolculara bizim verdiğimizden daha fazla para veren olursa hemen gidebilirsiniz kolaylığı sağlansın (nasılsa kimse o paraları vermiyecek)

Dolayısıyla ben bu uygulamanın yararlı olacağını düşünüyorum.Kaybedecek hiç bir şeyimiz yok.

ÖmerFarukYılmaz
15.03.2008, 15:29
Şu paraları birtek YATTARA hakedıyor.

Serdar A
15.03.2008, 16:04
Yattara haricinde aldığı parayı hakeden hiç bir futbolcu yok.Futbolculara bizim verdiğimizden daha fazla para veren olursa hemen gidebilirsiniz kolaylığı sağlansın (nasılsa kimse o paraları vermiyecek)

Dolayısıyla ben bu uygulamanın yararlı olacağını düşünüyorum.Kaybedecek hiç bir şeyimiz yok.

Lazanist ; şu futbolcu ödemeleri konusunda senden farklı düşünmüyorum . Ortada birden fazla yönetimin futbolcu maaşları konusunda izlediği yanlış tutumların biriktirdiği gereksiz bir borç yükü var.

Ayrıca belirtmek istediğim bu biriken ekonomik sıkıntıyı bir anda düzeltmeye çalışmak beraberinde başka problemler doğurabilir . Şu an yapılabilecek en doğru hamle futbolcu maaşlarına %20-%30 arasında indirime giderek takımın yeniden yapılandırma sürecini 2 , 2,5 seneye yaymak .

Öteden beri savunduğum bir şey var , Trabzonspor gibi bir takım futbolcu satarak yeniden yapılanmamalı . Bu şu an yaşadığımızdan daha geniş bir eşikte dalgalanmalara yol açma riski taşır . Fatih'in yerine oynatacağımız oyuncu henüz hazır değilken satışının gerçekleşmesi ( Fatih kaç yıldır takımdaydı , bu kadar yıl beklenmeside ayrı bir problem ) bize 7 milyon eurodan fazlasını kaybettirdi. Şimdidide Gökdenizde benzer şeyleri yaşıyoruz . Adayları belli , ancak kabul edelim ne Barış nede Kadir şu an Gökdenizin boşluğunu dolduracak seviyede değiller. Yani önemli bir risk daha aldık , Barış sezonu çok iyi tamamlayabilir , beklenenin altında kalıp stres ilede boğuşabilir. Defalarca söylediğim gibi Trabzon çapında bir klüp böyle risklere girmemeli. Şu an ajanslarda Hüseyininde Rusyaya transferiyle ilgili haberler geçiyor. ( haberde 8 milyondan bahsediliyor , abartma olduğu açık ) Bir çok taraftarın gözünde kazandığı para ve sahada gösterdiği performans doğrultusunda ( takım eksiklikleri mi Hüseyin'in performansına yansıyor , bu da ayrıca tartışılır ) gönderilmesi gerekenler listesinde ilk sırada . Peki , Hüseyin'in yerine sahaya sürecek ikinci bir oyuncumuz var mı ?

Faik Yılmaz
15.03.2008, 16:15
Gökdenizin gitmei bu anlamda iyi oldu tavan kalmadı kimse o o kadar alıyor ben neden bu kadar işdyemeyecek.....

Varlıbaş61
15.03.2008, 16:28
du bende bi komplo teorisi üreteyim
gökdeniz anladı maaşlar düşecek
o yüzden gitmek istedi...
ee ağzı olan konusyor:)

Ali Can
15.03.2008, 16:58
herkes maç başı oynasın

TSezgin61
15.03.2008, 17:26
maaslar düssede yattaraninki yükselmesi sart. adam kendini ispatlamis, 2 cocugu var ve Trabzon gibi, her yabancinin yasamakta zorluk cekecegi bir kentte kaliyor.

aksi halde eger onunda maasinda indirime gidilirse gitmesi an meselesi olur

karatasof
15.03.2008, 17:54
maaslar düssede yattaraninki yükselmesi sart. adam kendini ispatlamis, 2 cocugu var ve Trabzon gibi, her yabancinin yasamakta zorluk cekecegi bir kentte kaliyor.

aksi halde eger onunda maasinda indirime gidilirse gitmesi an meselesi olur

Eee Yönetimin amacıda bu zaten.Üstelik gitmesi halinde para kazandırması muhtemel bir iki oyuncudan biride o.
Yani para,
Yani gelir,
Yani Yattara'da gidebilir.

KUTADGU
15.03.2008, 18:26
Eee Yönetimin amacıda bu zaten.Üstelik gitmesi halinde para kazandırması muhtemel bir iki oyuncudan biride o.
Yani para,
Yani gelir,
Yani Yattara'da gidebilir.

En azından eski yönetim zamanında parasını alamayan Yattara şimdi
paralarını alabiliyor...

Demem o ki, yönetimin -size göre olan- hatalarını gözönüne sereceğim diye destekçisi olduğunuz Albayrak yönetimine daha beter vurduğunuz farkındasınız değil mi?

Çağrı Bilici
15.03.2008, 20:08
maaşında düşmeyi kabul etmeyene direk kapıyı göstereceksin,çünkü oynadıkları oyuna göre çok fazla alıolar

vuralkara
21.03.2008, 00:27
gökdenizin gitmesi bu operasyonun önünü daha da açtı. yrıca barışla da sözleşme uzatıldı. inşallah on da dengeli bir ücret verirler. ben bile senede 20 bin ytl den fazla kazanıyorum yavvvv.:)

Samet Yildirim
21.03.2008, 01:15
bazilarin düsmesi lazim ama herkesin degil....mesela hüseyin düsmeli fakat yattaranin artirilmali örnek yani..

Osman Erdoğan
21.03.2008, 01:17
bu takımının önce gönderilcekler gitsin ondan sora kalabilrilere böle bir şekil gösterilsin erdinc daha az paara alıomuş biize ne yoksa hile tayfun da topa vuramayan futbolcu önce bunlardan arınak sora kalabilirler le konuşak umut(yedek)-tolga(yedek)-barış-yattara-hüseyin(yedek)-jabi-adnan-çağdaş(yedek)-Kadir keleş bunların dışındaki futbolcuların hepsi gtisin ondan sora burdaki kalabilir ler ile görüşme yapılsın 6-7 tanede futbolcu alinması şart 2.ligde süper oynayan futbolcular var o kadar uzaklarada gitmelerine gerek yok gokhan gönül nerden geldi önce yurtumuzdaki futbolculara bakmalıyız ztn 2.ligdeki futbolcu ne kadar olcak ki tayfuunu sat 700 al 400 300 e futbolcu ikinci ligde süper top oynayanlar var ama kimse bakmıo illa gelip seni yencekler ondan sora ve ben ali güzeldallın trabzona geri gelmesini istiyorum inşlah aliniri bana göre barış dan daha ii futbolcu satılmamaıs gerekir di baktılar ii oynuo sattılar bence geri alınması gerekir asıl yıldızın aya kaydırıldı

Osman Erdoğan
21.03.2008, 01:23
bu takımının önce gönderilcekler gitsin ondan sora kalabilrilere böle bir şekil gösterilsin erdinc daha az paara alıomuş biize ne yoksa hile tayfun da topa vuramayan futbolcu önce bunlardan arınak sora kalabilirler le konuşak umut(yedek)-tolga(yedek)-barış-yattara-hüseyin(yedek)-jabi-adnan-çağdaş(yedek)-Kadir keleş bunların dışındaki futbolcuların hepsi gtisin ondan sora burdaki kalabilir ler ile görüşme yapılsın 6-7 tanede futbolcu alinması şart 2.ligde süper oynayan futbolcular var o kadar uzaklarada gitmelerine gerek yok gokhan gönül nerden geldi önce yurtumuzdaki futbolculara bakmalıyız ztn 2.ligdeki futbolcu ne kadar olcak ki tayfuunu sat 700 al 400 300 e futbolcu ikinci ligde süper top oynayanlar var ama kimse bakmıo illa gelip seni yencekler ondan sora ve ben ali güzeldallın trabzona geri gelmesini istiyorum inşlah aliniri bana göre barış dan daha ii futbolcu satılmamaıs gerekir di baktılar ii oynuo sattılar bence geri alınması gerekir asıl yıldızın aya kaydırıldı

Keleşoğlu
21.03.2008, 01:56
suan ki rakamlarla en yuksek ücreti kaptanımız huseyin alıyor; 2milyon 100bin YTL
1milyon 650bin le serkan ve 1milyon 540 bin le cagdas en yuksek ücreti alanlar..

eger ücretler dusecekse kaptan olarak hüseyinin öncülük etmesi gerek..

bana gore su takımda tavan ücret en fazla 1milyon500bin olmalı

alper*
21.03.2008, 02:27
Bana gore futbolcularin almasi gereken ucretler :

Yattara - 1 milyon euro
Baris Memis - 200 milyar
Huseyin Cimsir - 200 milyar
Tolga - 150 milyar
Mustafa Keceli - 100 milyar
Erdinc - mac basina 20 milyar kulube vermeli
Kaleciler - 150 ser milyar
Jabi - 150 milyar
serkan balci - 200 milyar
.
.
.
.
uzar...

vuralkara
21.03.2008, 08:08

Yattara - 1 milyon euro
Baris Memis - 200 milyar
Tolga - 150 milyar
Jabi - 150 milyar
.
.
.
.
uzar...

sen de iyice öldürmüşsün. bu paraları 2.ligde alıyolar.

ÇAĞDAŞ AYDIN
21.03.2008, 08:55
sen de iyice öldürmüşsün. bu paraları 2.ligde alıyolar.
zaten bazıları anca 2.ligde oynar. ;)

Gürkan
21.03.2008, 08:57
5 kuruş etmeyecek adama 100 milyar bile fazladır senede.

Faik Yılmaz
21.03.2008, 09:10
bence oyuncuların çoğu zaten bu takımın kapasitesinde değil ücretlerde kesinti yerine tamamen yollansalar çok daha faideli olur kanaatindeyim...

ÖmerFarukYılmaz
21.03.2008, 09:59
bence oyuncuların çoğu zaten bu takımın kapasitesinde değil ücretlerde kesinti yerine tamamen yollansalar çok daha faideli olur kanaatindeyim...

Doğru söze ne hacet!!!:alkış:

Misina
21.03.2008, 18:34
Doğru bi adım ücretler düşürülsün.başarılı olup hak edene zam yapılsın

ismail tüfekçi
22.03.2008, 11:29

Yattara - 1 milyon euro
Baris Memis - 200 milyar
Tolga - 150 milyar
Jabi - 150 milyar
.
.
.
.
uzar...
yattaraya 1 milyon euro çok fazla 500 binden fazla etmez çünkü senede 10 maç iyi oynuyo

ismail tüfekçi
22.03.2008, 11:31
edinçi o takımda görmek istemiyorum sabote eden futbolcu bu takıma yakışmaz kayseriye gitsin

Mayls
22.03.2008, 11:50
yattaraya 1 milyon euro çok fazla 500 binden fazla etmez çünkü senede 10 maç iyi oynuyo
Senede 10 mac basimizda adam gibi hoca oldugundan olabilir mi?
Adim gibi eminimki Ersun Yanal görevine devam ederse Yattara böyle devam edecektir.

ÖmerFarukYılmaz
22.03.2008, 11:56
Sadri başkanın konuşmalarına göre ücretlerde baya indirim olacak.

Beyler dikkat eyleyin haburiye bundan sonra, yokisa hazır ekmekleriuuz uçi giteçek

Eyi oynayin gösterun kentunizi:)

Kasım Hilal
22.03.2008, 12:02

Yattara - 1 milyon euro
Baris Memis - 200 milyar
Tolga - 150 milyar
Jabi - 150 milyar
.
.
.
.
uzar...

1 milyon Euro alan Hüseyin'e 200 bin lira teklif edersen takımda kalır mı?
El cevap: Kalmaz..

Keza diğerleri için de aynı şey diğer topçularımız için de geçerli....

ÖmerFarukYılmaz
22.03.2008, 12:09
1 milyon Euro alan Hüseyin'e 200 bin lira teklif edersen takımda kalır mı?
El cevap: Kalmaz..

Keza diğerleri için de aynı şey diğer topçularımız için de geçerli....

Zaten kalmasınlar diye yazıldı;)yoksa gidecekleri yok...

Kasım Hilal
22.03.2008, 12:11
Ben o listede Jabi hariç hiçkimsenin gitmesini istemem..

Çağatay_
22.03.2008, 12:15
Arkadaşlar bu ücret düşürme politikası beşkitaşa başarı getirdi.Doğru uygulanırsa süper faydalı olur.

Adam hiç oynamadan 2 milyon YTL alıyor ne yıpratsın kendini..

Bu arada mesela bir futbolcumuz olur nasıl Alex fenere maç alıyor , onun gibi her maç iyi oynar , arada da tek başına maç alır , ona verdiğimiz 10 milyon dolar da olsa içimize siner.. Tıpkı beşiktaşa holoskonun katkısı gibi..Ama bakıyoruz erdinç safi zarar adamlar dünyanın parasını alıyor yazık günah..

Ayaz
22.03.2008, 12:19
büyük takım topçusu olduğunu bilen, buna göre başarıya oynayan takımda ücretler de ona göre olacak..
Trabzonspor yetiştirme takımı değildir, bir Ergin Keleş'e, bir Ferhat Çökmüş'e sabredecek ne zamanımız ne de buna pozisyonumuz vardır (genel anlamda), genç oldukları için değil yetersiz oldukları için söylüyorum, kiralarsın ya da italyadaki gibi bonservisin yarısı sende kalarak başka bir takıma verirsin, futbolcu başarılı olur kendini geliştirirse geri alırsın, bize yetişecek değil, yetişmiş futbolcular gerekli.. yetiştirebileceğiz tarlamız var mı? evet var.. profosyenel bir çok takımımız var.. olayı büyük pencereden düşünüp, büyük takım olma hüviyetini bu şekilde kaybetmeyiz, artık futbolcular ankaraspor'u tercih eder, trabzospor'u tercih etmez oluyor... neden? suçlusu kim?

bu şekilde başarıya ulaşabiliriz, bu şekilde büyük takım olur ve buna paralel olarak ücretler olur. haketme konusunda tartışılır, başarının olduğu yerde bir çok şey tartışılmaz, gerisine bakılmaz.. Şampiyon olsunlar 3 katını alsınlar, banane..

vadaa55
23.03.2008, 11:12
Şu Hüseyin'e o kadar parayı nasıl veriyorlar acaba? Kendi kalesine gol attırsın diye mi? İnsanın vicdanı sızlar valla.

Travelair
23.03.2008, 11:17
Bence ücretler yarı yarıya düşüp birbirine yanaşmalı. Bir kısmı garanti, bir kısmı maç başına şeklinde bölünmeli. Şampiyonluğa ise yüklü miktarda özel prim verilerek kompanse edilmeli

Ahmet Faruk
23.03.2008, 11:31
Hüseyinin ki düşsün yeter.
Ama şunuda göz önünde bulundurmak lazım, Büyük takımın topçuları, diğer takımlardakilerden fazla para almalı. Abartılı derecede fark olmasada, büyük takım oyuncusun aldığı para fazla olmalı.
Artık sadece oynadığın topla büyük olammıyorsun malum...
Yani ben "ben takıma elbiseye para vermem" diyen bi üst düzey firma yöneticisinin, gerektiğinde en pahalı markaları giymesi gibi birşey....

cyberentalpi
23.03.2008, 11:59
Yapılacak gayet basit. Tolga Seyhan,Erdinc ,Hasan Ucuncu, Huseyin , Keceli, Bular hemen yollanmalı.
Gs de kadro disi olan bir adama (tolga S) hic oynatmadan nasil bu ucreti verdik. Huseyin gibi oynadigi 10 macin 9 unda basarisiz bir adam su an tavan ucret aliyor. Bunlar hemen yollanmalı. Hatta yanlarına musa tayfun ergin Ferhat filanda verilmeli.

Toge zengin Cagdas ve serkan ise oynayacaklarsa ucretleri dusurulmeli. Hemde oldukca. Yok ben dusmem diyorsa onlarda sepet havasi.
Yattara yi elde tutmamiz icin ucretinide arttirmamız gerekiyor. Malesef su anda takima satıldıgında katki yapacak tek adam. Umut Bulut Tan ben umutluyum. Jefferson malesef bu asamandan sonra faydali olmaz. Su Cem Demir e biraz sans versekte ne olcak gorsek. Bakarsiniz Umut Kadar olur.

ashok
23.03.2008, 12:34
arkadaşlar bence bu kalıtesız futbolculara bukadar yuksek ucretlerı vermiş olanların Allah bınbır turlu............ versın
takımı borcun ıcıne soktular yattaradan başka parasını hakeden varmı
bariş yattara kalsın hepsı yollansın
slogan gıbı oldu bea

hasancolak
23.03.2008, 12:36
bence trabzonspordan gıdecek olan cogu futbolcuyu bırıncı lıg takımları almaz

ashok
23.03.2008, 12:54
bosunamı huseyın dıyokı her anlasmaya varım

Hotaman
23.03.2008, 13:07
Hep Hüseyinden gidiyoruz. Kaç sene oldu 6 mı 7 mi Hasan Üçüncü bu takımın kadrosuna gireli. Sorarım size kaç maç oynadı, Hüseyine kötüde oynasa oynuyor, Hasan idmandan eve evden idmana ilk o gönderilmeli. Yazık ya ona verilen paralar... İdman topcusu.

Kemhacıoğlu
23.03.2008, 13:22
bugün hüseyin'in 2milyon 100bin ytl para aldığını öğrendim ve trabzonsporumuzun düştüğü bu içler acısı haline bir kez daha üzüldüm..

babaschar
23.03.2008, 13:43
tavan yattara 2.5 trilyon,taban mustafa keçeli 500 milyar olacak şekilde ayarlanmalı bence.
elde edilecek tasarruf ile tek taraftar kitlesi oluşturma,alt yapıya destek,bol bol scouter kiralama,stad zemininin düzenlenmesi gibi basit ayrıntılara yatırım yapılması gerekiliyor zannımca

x_man
01.06.2008, 21:56
dahalık bu konuda anlaşılan futbolcu yok çağdaş almanyaya gitti ferhat ve serkan balcıdan ses yok hüseyinin durumu belirsiz yönetimin daha yapması gereken çok işi var