PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ziya Doğan'ın Yeni Açıklamaları

Sayfa : [1] 2

ÖmerFarukYılmaz
01.03.2008, 12:20
"Trabzonspor'a ihanet edenler var"
Trabzonspor’un yönetim ve yerel medya cephesinden ağır suçlamalara uğramasına rağmen bugüne kadar sessizliğini korudu. Bu sessizliğini “Genel Kurul öncesi yapacağım açıklamalar yanlış anlaşılabilirdi” diye açıklayan Ziya Doğan, seçimin sona ermesinin ardından son 1.5 yılda yaşadıklarını Futbol Extra’ya anlattı.

KONUŞMAK İÇİN GENEL KURULU BEKLEDİM
Her şeyden önemlisi bir genel kurul vardı. Benim bu genel kurul öncesi şimdi size anlatacaklarımı anlatmam yanlış yönlere çekilebilirdi. Etik olmazdı. Çünkü genel kurul süreci işliyordu ve ben bu sürece etki etmiş olurdum.

TRABZONSPOR BENİM SİSTEMİME DÖNDÜ
Mesela “Ziya Doğan korkak oynatıyor, defans oynatıyor” deniyor. Ziya Doğan defans oynatıyor ama en çok gol atan takım oluyor, alın bakın. Defansif diye adlandırılan takımlar daha başarılı. Şimdi mesela benden sonraki teknik kadro yeni bir macera aradı, sistemi bozmak istedi, baktı olmuyor, benim orta alandaki üçlü sisteme döndü ve öyle oynamaya başladı. Bana ‘Ayman-Hüseyin-Serkan birlikte oynamaz’ demiyorlar mıydı?

Peki bakın şimdiki hoca da aynı şekilde oynuyor. Ama bir incelesinler, böyle oynadığımızda kazanmışız, en fazla pozisyona böyle girmişiz, rakibe pozisyon vermemişiz. Ama bunlar 9 haftada 7 mağlubiyetten sonra dönüyorlar Ziya Doğan’ın sistemine. Ancak kimse çıkıp da “Ziya Doğan haklıymış” demiyor. Kimse bunlardan zamanında Ziya Doğan’a yapılmış bir haksızlık olarak bahsetmiyor. Ama kamuoyuna verdikleri iz ne oluyor? O anlamda insanları yönlendiriyorlar. İnsanların kafasını karıştırıyorlar. Kim bu karıştıranlar ?. 50 kişiyi geçmezler. İçinde eski yönetici, gazeteci, eski futbolcu olan 50 kişiyi geçmez bir gruptu tüm bunları yapan.

YATTARA’YA YALAN SÖYLEDİLER
Türkiye’de her kulüpte, her ilde kaostan beslenen gruplar vardır. Her camiada var bu olaylar. Bu ülkede çıkar ilişkilerinin olduğunu bilmiyor musun? Çok net. 600 bin nüfuslu bir şehir olsa, oradaki 30 kişi o şehrin kamuoyunu belirliyor. Doğru veya yanlış. Daha önceki röportajımda da ifade etmiştim, Türkiye’de kötülerin sesi daha gür çıkıyor diye. Bakın bir tane dürüst, bin tane sahtekârı rahatsız eder. Ama bir sahtekârın sesi de bin tane dürüstten daha çok çıkar. Bu ülke böyle..

Trabzonspor camiasındaki durumda buydu. Tabii onlara çanak tutan kişiler de maalesef içeriden. Ziya Doğan hep ilkeliydi. İnsanları hiç hor görmedi, insanları hiç hiçe saymadı. İnsan kanı taşıyan herkesle çok iyi anlaştım. Böyle konuşmayla insanlar Ziya Doğan’ı isyankâr zannedecekler, ama Ziya Doğan çok sabırlı, inanılmaz sabırlı.

Bakın size bir örnek vereyim. Yattara’ya “senin paranı Ziya Doğan verdirmiyor” diye futbolcuya yalan söyleyen yöneticilerle çalıştım.

TAKIMI TOPARLAMAM BAZILARINI RAHATSIZ ETTİ
Ya kardeşim, biz çok başarılı olduk diyorum anlamıyorsunuz. Ben 9 haftada 1 maç mağlup oldum, o da Beşiktaş maçı. Evet, o maçta hatam vardı. O gün orta sahayı daha dengeli tutmam lâzımdı. Futbol takımını her türlü toparlıyorum. Her türlü olumsuzlukta yine toparlıyorum, avucumun içine alıyordum. Bu rahatsızlık oluşturdu bazı kesimlerde. Kulübün içinde ve dışında Trabzonspor’un başarılı olmasını istemeyenler vardı.

KULÜBÜN BAŞARISIZ OLMASINI İSTİYORLARDI
Kulübün başarısızlığını istiyorlardı. Bazı arkadaşlar var, çıkıyor televizyonda ötüyor. Gelsinler benim yanıma, neden öttüklerini ben kamuoyu önünde onlara söyleyeyim. Birisi menajerlik yapmak istedi, olmadı. Birisi arkadaşını benim yanımda yardımcı antrenör yapmak istedi, olmadı. Olmayınca saldırıyor. Ben o yazarın, TV’lerde hakkımda atıp tutan kişinin arkadaşı yerine Osman Denizci’yi yardımcı olarak aldım diye, hakkımda sallayıp duruyor. Bunlar futbol oynamış, futboldan ekmek kazanmış, alın teri akıtmış insanların duygularına ihanet eden tipler.

HACIOSMANOĞLU’NA İNAT…
Geçen sezon ikinci yarıda Beşiktaş, G.Saray ve diğer galibiyetler peşpeşe gelince bir anda şampiyonluğun en büyük adayı Trabzonspor denilmeye başlanmıştı. Tam bu ortamda İbrahim Hacıosmanoğlu, “Şayet sezon başı koluna Lazaroni’yi takıp, şehirde tur atarak gövde gösterisi yapanlar bu yanlışı yapmasaydı, sezona Lazaroni’yla değil de Ziya Doğan’la başlamış olsaydık biz şimdi liderdik” açıklaması yaptı. Hacıosmanoğlu’nun bunu söylemesi bazılarını rahatsız etti. O kişiler de “Senin getirdiğin teknik adam başarısız olacak” diyerek 1.5 sene benimle uğraştı. Arada Trabzonspor ne oluyor? Ha, çok konuşurlarsa isim vererek söylerim bunları.

İSTEDİĞİM HİÇBİR ŞEYİ YAPMADILAR
Bakın Trabzonspor benim bulunduğum dönemde çok çok başarılıdır. Geçen sene ligin ikinci yarısına bakın. O yönetimden altı kişilik grup istifa edince her şey farklı oldu. Bir de diyorlar ki “Biz Ziya Doğan’ın istediği her şeyi yaptık.” Hiçbir şeyi yapmadılar.

7 MİLYON EUROYA ŞAMPİYON KADRO KURACAKTIM
Haşim Saitoğlu, Zeyyat Kafkas, Aydın Pişiren ve şimdi ismini hatırlamadığım iki kişi daha vardı; bunlara sezon başında bir liste hazırladım. Bu yöneticileri karşıma alıp brifing verdim. “Arkadaşlar benim şampiyonluk kadrom bu” dedim ve onların düşüncelerini sordum. “Hocam heyecanlandık. Bu takım bu kadroyla gerçekten şampiyon olur” dediler. Onlara “Bu takım şampiyon olmazsa sizden para istemiyorum. Benim de başarıya ihtiyacım var, paraya değil. Allaha şükür çok param yok ama kimseye de muhtaç değilim. Kuru ekmek de yer geçinirim” dedim.

Bunlar da heyecanla “Hemen başkanın yanına gidiyoruz, kendisiyle bu konuyu görüşelim” dediler. O zaman da Federasyon için Ankara’da görüşmeler vardı ve başkan oradaydı. Yanına gittiler. Benim şampiyonluk vaat ettiğim kadronun maliyeti de 7 milyon euro. Ama bazı oyuncular var, onları bırakacağız. Onlardan kurtaracağımız para 8.5 milyon euro.

Düşünün, hem şampiyon kadro kuracağız hem de üstüne kasamıza para girecek. Sonuç ; Sıfır. Başkanla konuştular, ardından beni arayarak “Hocam olmuyor” dediler. Elimizden çıkarmamız gereken futbolcuları da kime sunarsak sunalım alan çıkmadı. Adam bizden yılda 1.5 trilyon garanti para alıyor, gider mi? Başkası o parayı verir mi? Vermediler tabii. Haliyle adamlar elimizde kaldı. Yönetim “Kasadan para çıkartamayız” deyince bu kadro yatmış oldu.

ALINANLAR ALTARNATİF İSİMLER

Bu alınanlar alternatif isimler. Tolga’yı ben niye alayım, Adnan’ı ben niye alayım? Adnan’ı alternatif aldık. Ama Tolga’yı mecburiyetten aldık. Niye? Stoper sıkıntımız olabilirdi. Hem de bedavaydı. Tomas’ı istediğimizi ve almak üzere olduğumuzu biliyor musun? Ersen Martin konusunda “Oyuncu almadan vermeyelim” dedim ama gitti. Yani sıkıntı burada. Ben daha önce teknik direktörlerin yaşadıkları sıkıntıyı da biliyorum. Hiçbir teknik direktörün yaşayamayacağı kadar sıkıntılar yaşadım bu dönemde Trabzonspor’da. Bazı şeyler var, anlatsam tüylerin ürperir. Burada zarar gören Ziya Doğan değil, Trabzonspor olur anlatırsam.

SON GÜNE KADAR OYALADILAR
Tomas ve Song’u alıyorduk. Kendileriyle görüşülüp prensipte anlaşılmıştı. Yine Prica vardı yabancılardan. Alternatif olarak da Holosko ile anlaşmıştım. Başkana Holosko’yu sundum. O dönemde fiyatı çok ucuzdu. İsimlere fazla girmeyelim ama şampiyon olacak kadronun maliyeti 7 milyon euroyu dahi bulmuyordu. Hepsinin ismi o yöneticilerde. Gidin, versinler. Ben bazılarını söyledim.

YANAL’IN ORTAMI BENDEN RAHAT
Ersun Yanal benden daha rahat bir ortamda çalışıyor. Futbolcularıma, “Arkadaşlar ben buradaki zorluklarla mücadele edeceğim. Benden sonra gelen benden daha rahat bir ortamda çalışacak” diyordum. Ve dediğim gibi oldu. Benim dönemimde futbol takımının emanet edildiği yöneticiler hiç yanımızda olmadı. Aylar sonra bir tek Bursa maçına geldiler, o da benim görevime son vermek için. Şimdi bir taraftan takımla uğraşıyorsun, bir taraftan bunlarla savaşıyorsun. Her hafta 3-4 tane organize senaryo yazıyorlardı. Bunlar nasıl düzeltilir ?. Önlem alacaksın. Afişe edeceksin bunları görevdeyken. Uyandıracaksın, halk bunlara inanmayacak.

BU ANTRENÖR BENİM YAPTIKLARIMI YAPIYOR AMA…
Benim zamanımda Ceyhun’u oyundan çıkartmam krize neden oluyordu. “Ceyhun gibi adam oyundan çıkar mı, Ceyhun gibi adam yedek oturur mu. Ceyhun’un ölüsü oynar” deniliyordu. Bu teknik direktör Ceyhun’u gönderdi kimse ağzını açmadı. “Yusuf niye oynamıyor?” dediler benim zamanımda. Yusuf şimdi gönderildi. Serkan sağ bek oynar mı dediler? Bu teknik adam sağ bek oynattı, kimse sesini çıkarmadı. “Ayman-Hüseyin-Serkan bir arada oynar mı?” dediler, bizi eleştirdiler. Adam oynatıyor, kimsenin çıtı çıkmıyor.

KASTEN VAATTE BULUNUYORLARDI
Şimdi ödemeleri anlatmayalım. Bir şey var, ben yöneticiye diyorum ki, “Arkadaş para vermiyor musun, taahhütte bulunma.” Ama o adamlar futbolculara kasıtlı taahhütte bulunuyorlardı. “Cuma günü ödeniyor” diyorlardı, ama ödemiyorlardı. Bundan büyük ihanet olmaz. “Futbolcuyu şartlandırma” diyorum. “Ödemeyeceksen söz verme diyorum”, inadına yapıyorlar sanki. Dedim ya onların kendi aralarında sıkıntıları var. Ama Ziya Doğan başarısız olsun derken olan Trabzonspor’a oluyor.
.
STEPANOV’U SATTIK, TAKIMI KURTARDIK
Stephanov’u Haşim Saitoğlu’na sor, yöneticiler sor. O dönemde takım huzursuzdu, ödemeler gecikmişti. Stepanov’u satarak oradan gelen 3.5 milyon euroyla futbolcuların biriken ödemelerini yaptık, takımı kurtardık.

1.5 YILDA 10 YILLIK YORULDUM
Trabzonspor’da yaşadığım bu 1.5 yıl, 10 yıla bedeldi. Çok yoruldum. Bu sene çalışmayacağım. Seneye iyi bir kulüpten teklif alırsam çalışırım. Böyle sıradan düşüncelerin olduğu yere gitmeyi düşünmüyorum. Mantıklı, planlı, projeli, belli bir sistemi kurup devam edeceğim yer olursa gideceğim veya bekleyeceğim. Bu kadar basit. Şimdi bu konuştuklarımız yaşadıklarımın binde biri. Onun için şimdilik diyerek noktayı koyalım. Son olarak şunu söyleyeyim, bu röportajın özüdür, maksadım birilerini karalamak değil. İki dönem içinde bulunduğum Trabzonspor’u, yaşadıklarımı anlatarak kurtarmak maksadıyla konuşuyorum.

KAYNAK: Futbol Ekstra

Emirhan Makul
01.03.2008, 12:23
afgurmuşşş kelll takımın hayatını kararttı şimdi ne yüzle halen daha konuşuyor bilmiyorumm

Muhammed KOÇ
01.03.2008, 12:32
BU adamın bizi bırakmak gibi bir niyeti yok..

ÖmerFarukYılmaz
01.03.2008, 12:35
Tomas ve Song’u alıyorduk. Kendileriyle görüşülüp prensipte anlaşılmıştı. Yine Prica vardı yabancılardan. Alternatif olarak da Holosko ile anlaşmıştım. Başkana Holosko’yu sundum. O dönemde fiyatı çok ucuzdu. İsimlere fazla girmeyelim ama şampiyon olacak kadronun maliyeti 7 milyon euroyu dahi bulmuyordu. Hepsinin ismi o yöneticilerde. Gidin, versinler. Ben bazılarını söyledim

Bu adam ne diyor ya Song Tomas Holosko 7 milyon euro ?

Allahım kafayı yıyeceğim

bordomaviLife
01.03.2008, 12:38
Her dedigine katılırm ama son dedigine STEPANOV'a katılmam .

Kazım Uzunboy
01.03.2008, 12:41
Tomas ve Song’u alıyorduk. Kendileriyle görüşülüp prensipte anlaşılmıştı. Yine Prica vardı yabancılardan. Alternatif olarak da Holosko ile anlaşmıştım. Başkana Holosko’yu sundum. O dönemde fiyatı çok ucuzdu. İsimlere fazla girmeyelim ama şampiyon olacak kadronun maliyeti 7 milyon euroyu dahi bulmuyordu. Hepsinin ismi o yöneticilerde. Gidin, versinler. Ben bazılarını söyledim

Allahım kafayı yıyeceğim

Doğru mu Yalan mı bunlar :S neye inanalım şimdi ya :confused:

Harun-61
01.03.2008, 12:44
7 MİLYON EUROYA ŞAMPİYON KADRO KURACAKTIM

sus terbiyesiz herif SUS !!! senin yüzünden kac kisi Futbol'dan sogudu biliyormusun ?

7 milyon'a kadro kuracakmis, peh peh peh...

Szymek, Marcelinhio, Gökdeniz, Musampa, Yattara gibi adamlar elinde varken birsey yapamadin, hala konusuyorsun !!!

yuhhh sana !!

.

Harun-61
01.03.2008, 12:46
bu arada emrah abinin bu basliga verecek cevabini merakla bekliyorum :)

:)

Hotaman
01.03.2008, 12:46
Bu adam bizi bes yasında çocuk zannediyor herhalde. Piyasasını kaybetti Trabzonspor gibi takımı bu hallere düşürdü şimdi atıp tutarak temize çıkmaya çalışıyor. İzahı basit Stepanov'un açıklamalarında, aynen şöyle diyor takımın başında Ziya Doğan hariç kim olsa şampiyon olurduk, benzer şeyleri Çağdaş ta söyledi Marce de o önce onlara cevap versin!!!

Ömer Akdağ
01.03.2008, 12:47
Ziya Dogan'i savunanlardan degilim, ama adam haksizmi? Degil. Biz bunun zaten farkindaydik ama boyle açik ve net bilmiyorduk. Bence konustugu iyi olmus.

EmrahYalçınalp
01.03.2008, 12:48
Haklı. İçine edilmiş bir kadro ancak ZD sistemiyle oynar.

Ayrıca, o 1,5 trilyon alıp başka takıma sunulduğunda gitmeyen oyuncuların içinde niye Celalettin yok. Adamı isteyen kulübe zorla Murat Ocak'ı yolladık.

Ben Erciyesspor'a karşı Ferhat-Hüseyin-Ayman'la çıkan ve yine yenilen teknik direktöre konuşma hakkı tanınmasını bile yeterince büyük bir hoşgörü olarak görüyorum.

Ayrıca, kasttettiği "tv'de öten" kişi bizim bildiğimiz kişi ise ve arkadaşını hocanın yardımcısı yapması iddiası da doğru ise bile, hala adamın "ZD menajerlerle ortak çalışıyor" iddiası orda öylece duruyor. Ehliyetsiz araç kullanıp kaza yapmak ehliyetsiz sürücüyü kazada hatalı yapmaz. Ehliyetsiz araç sürmekten yargılanır, sonra bakılır, kazada kim haklı kim haksız... Kendine karşı ortaya atılmış bir iddia var. Buna cevap verilir önce. Başka bir iddanın ortaya atılması karşı tarafı da töhmet altında bırakır, hepsi o. Seni temizlemez...

Vkgz
bizde biliyoruz desteklenmediğini yönetimdende, ozaman istifa edeceksin zamanında...

lazooo28
albayrak yönetiminden her halti beklerim kim bilir daha ne fiski yediler

atlantis
01.03.2008, 12:51
Ziya Doğan artık ligde çalıştırıcak takım bulamadığından böyle demeçler veriyordur..hani ben aslında başarılı bir teknik adamım görün beni...Kamuoyuna Duyurulur.

ÖmerFarukYılmaz
01.03.2008, 12:53
Ziya Dogan'i savunanlardan degilim, ama adam haksizmi? Degil. Biz bunun zaten farkindaydik ama boyle açik ve net bilmiyorduk. Bence konustugu iyi olmus.
Bence Allta çok guzel br cevap var ziyaya

Ayrıca, o 1,5 trilyon alıp başka takıma sunulduğunda gitmeyen oyuncuların içinde niye Celalettin yok. Adamı isteyen kulübe zorla Murat Ocak'ı yolladık.

Ben Erciyesspor'a karşı Ferhat-Hüseyin-Ayman'la çıkan ve yine yenilen teknik direktöre konuşma hakkı tanınmasını bile yeterince büyük bir hoşgörü olarak görüyorum.

Ayrıca, kasttettiği "tv'de öten" kişi bizim bildiğimiz kişi ise ve arkadaşını hocanın yardımcısı yapması iddiası da doğru ise bile, hala adamın "ZD menajerlerle ortak çalışıyor" iddiası orda öylece duruyor. Ehliyetsiz araç kullanıp kaza yapmak ehliyetsiz sürücüyü kazada hatalı yapmaz. Ehliyetsiz araç sürmekten yargılanır, sonra bakılır, kazada kim haklı kim haksız... Kendine karşı ortaya atılmış bir iddia var. Buna cevap verilir önce. Başka bir iddanın ortaya atılması karşı tarafı da töhmet altında bırakır, hepsi o. Seni temizlemez...

OLCAY ÇAKIR
01.03.2008, 12:54
Ziya Doğan'ın yeterliliğini tartışabilirim.

Ancak;anında tepki vermek yerine söylemek istediklerini anlama gayreti gösterelim.

Ben Ziya Doğan'ın daha,daha,daha detaylı ve isimler vererek açıklamalar yapmasını bekliyorum..

Ucu kime dokunacaksa dokunmalı.

Trabzonspor yıpranmaz bilakis rahatlar.

Böylesi bir yönetim anlayışının içinde dönen kirlilikleri bırakalım susturmayı,daha da konuşturarak öğrenelim derim..

Ziya ismi kirliliğin üzerini örtmesin.Örtü olarak kullanılmasın.

Hocanın söylediklerine de inanıyorum.!

Osman Denizcidende açıklama bekliyorum.
Lazaronidende.

yns61
01.03.2008, 12:56
kadronun içine edilmiş zaten.. böyle oynamıcakta nasıl oynucak.. ziya.. sen dünkü macta trabzonsporun yaptıgı ortaları senin takımın 1 sezonda atamıyordu.. ki o zaman ersen martinin stepanovun szymek marcelinho vardı... ama sen gidiodun öz evlatlarını oynatıyodun celalettini ne yüzle oynatıyodun ? la yürü da...

+dün takım 10 kişi

vatandas61
01.03.2008, 12:57
bu adam ts de basarisiz olmus olabilir ama kisiligi adam gibi adam. her istedigi futbolcuyu almadiklarina inanmak zor degil.
bu yönetim altinda yapilan seylerde suc görmüyorum, yönetimin kendisi zaten amatördü.

adam durduk yerde teknik direktörü oldugu takimin kötü gitmesini istemez ya. yinede verdigi hizmetten dolayi kendisine tsk.

Erdem Keser
01.03.2008, 13:00
"Bu antrenör":)
Hay Allah seni belidiği gibi yapsın..

ilhan
01.03.2008, 13:01
Saçımı aklar düştü Ziya Doğan yüzünden.

Ulan bahsetsene ekol takım Oletul Galati'den..

Bahsetsene ulan Ankaragücü maçından! Pozisyona giremedik ama pozisyonda vermedik! Bu bile başarıdır diyordun!

Şundanda bahsetsene ulan! Hattrick yapan bir futbolcuya neden savunma yapmıyorsun diye kızdım!

Konuşma Ulan! Konuşma!

( Kusura bakmayın şimdiye kadarki en fevri mesajımdır.. )

Hüdai Pervaneli
01.03.2008, 13:05
bi ziya bence bunlari bilerek acikliyo

Cafer KILIÇSOY
01.03.2008, 13:07

Açıklamaları okuduktan sonra aynısını yazacaktım ki Emrah benden önce davranmış.:alkış:

Bu kadroyu kuran Ziya Doğan ve sezon sonuna kadar mecburen bu sistemde oynamamız gerekiyor. Bu adamlarla hucüm futbolu oynayamazsın.

Çünkü kapasite kaldırmaz

zeleka
01.03.2008, 13:08
Turkiye super ligi = Futbol Yoksunu bir lig.
Turk futbol federasyonu = Bahiz Mafiasi.
Turkiye spor federasyonu = Politika.
Trabzonspor ve 15 diger takimlar = 2 takimin mahzemesi ayak paspasi!!!
Bir Hafta super oynuyan obur hafta yerle bir olan futbolcular ????? = Bahiz mafiasi v s vs vs...

Ne ziya ne ersun nede bir baskasi coluk cocuga bunlari anlatmak zor oluyor anlamak isteyenlerde anlayanlarda islerine gelmediginden anlamak istemiyorlar = CIKAR.

İsmail Çavuşoğlu
01.03.2008, 13:10
vaaah ziya doğan vaah hadi diyelim söylediklerinde haklısın istediğin oyuncular alınmadı bazı isteklerin yerine gelmedi.neden hala kaldın orada o zaman adam gibi adamsan (bu yakıştırmanında neden sana yapıldığını hala anlamış değilim) neden istifa etmedin???şimdi takımbenim sistemimle oynuyor diyorsun ne alakası var futbolcular aynı ama sistem aynımı?senın zamanında hangi orta saha oyuncusu yarı cizgiyi geçiyordu?hangi defans oyuncusunun bir golü vardı ayman,hüseyin,tayfun kaç sefer kaleye şut attı bir bak istersen istatistiklere..

ÖmerFarukYılmaz
01.03.2008, 13:11
bi ziya bence bunlari bilerek acikliyo

Eee yanı muhtar:D

fincher
01.03.2008, 13:13
Ben de birinci sorumluluğu yönetime veriyorum.Tıpkı taraftarı gibi hocasını da kandırmışlardır...Nuri ve yönetimi altında başarısız olan hiçkimse benim gözümde başarısızlığın sorumlusu değildir...

ilhan
01.03.2008, 13:14
İstediklerin alınmadı mı?

İstediklerin alınmadı mı ?

!!!!!!

Ulan istemediklerin dünya yıldızlarıydı!

Stepanov - Sırp Milli takımı

Szymek - Polonya Milli takım Kaptanı

Marcelinho - Avrupa'nın tanınmış en iyi oyunkurucularından

Musampa - Oynadığında hep ışık verdi..

Samet Yildirim
01.03.2008, 13:16
b hallere düsüren ziya dogan bu takimi o kurdu halanda konusuyor utanmadan utan be yazikdir günahtir....madem ki öyle olaylar var ozaman istifa edersin basin toplantisi düzenlersin ve tek tek aciklarsin herseyi ama simdi konusmak etik ve dogru degildir masal anlatmasin....

Erdem Keser
01.03.2008, 13:17
Bu kadar kompleksli,zavallı bir insan var mıdır acaba..
Gittiğinden beri nasıl bir tarafsız gözle izledin şu takımı..
Ayman gol arıyor,stoperlerimiz her pozisyonda ileri çıkıyor,beklerimiz ofansa yardım ediyor..
Hala utanmadan sıkılmadan benim sistemimle oynuyor diyorsun..Trabzonspor bugün bu haldeyse,bunda en büyük pay sahiplerinden birisi sensin..
Aldığın paralar çıkar inşallah bir yerinden,yüzsüz adam..

Bayundur Han
01.03.2008, 13:17
İstediklerin alınmadı mı?

İstediklerin alınmadı mı ?

!!!!!!

Ulan istemediklerin dünya yıldızlarıydı!

Stepanov - Sırp Milli takımı

Szymek - Polonya Milli takım Kaptanı

Marcelinho - Avrupa'nın tanınmış en iyi oyunkurucularından

Musampa - Oynadığında hep ışık verdi..

Sayiyorsun ama adam ISTEDIKLERIM alinmadi diyor. Tamam bunlar iyi ama istiyormuydu bakalim? :P

Ziya bence her dediginde hakli. Giden yonetim trabzonsporu bitirmeye gelmisti. Allaha sukurler olsunki kurtulduk. Ve insallah Allah belalarini verecek. Cok buyuk bir antipatim var Albayrak ve yonetimine ama Ziya dogandada. Adam kendini elestirmeyi unutmus. Sanki cok super isler yapmis gibi hikaye anlatiyor.

Travelair
01.03.2008, 13:22
Önceki yönetimin yaptıklarını Allah tek tek soracak. Ondan hiçbir şüphem yok. Burunlarından gelecek bize yaptıkları gibi inşallah.

Ziya Doğan'ın dediklerinin çoğunda haklı olduğuna inanıyorum bu yüzden. Yalnız sistemiyle ve tavırlarıyla futboldan soğuttuğu futbolcuları unutmasın. Ayrıca Ersun Yanal'ın ismi soyadı yok mu? Neden ondan bahsederken "Bu" "Sonraki teknik direktör" "Adam" şeklinde bahsediyor? Yoksa ona da mı kızgın?

Allah rahmet eylesin, anneannemin bu tip durumlarda dediği bir söz vardır: Ne sende ay var, ne onda gün

AyhanPe
01.03.2008, 13:22
ziya dogan konusmak icin genel kurulu bekledim diyor ama bu aciklamalarin benzerini zaten aylar öncesinde okumustuk.buna cok eklenmis birsey yoktu.ben daha detayli bir aciklama beklerdim ondan.hem eski yönetimde ibra edilmemis.trabzonspor bundan zarar görür ibra edilmeliydi denilmesi gerekirdi ziya dogan mentalitesinden yola cikarsak.neden zarar görecekmis trabzonspor bundan.söyleyeceksin bildiklerini.ayni aciklamalari her iki ayda bir tekrarlayacagina acikca baskani nasil harcadiklarini anlatsin..binde birini anlattim diyor.ya bundan sonra binde yüzünü anlatsin yada sussun..
merakla bekliyorum incelemelerin sonucunu.öncellikle sayitoglu hakkinda sorusturma acilmasini bekliyorum..

zeleka
01.03.2008, 13:23
Malesef Bu Kufletilmis Beyinler Ne Turkiyenin Kac Bucak Oldugunu Anlar Nede Bu Kuflenmis Systemden Ortaya Cikartilan Ziya Doganin Dediginden.

ÖmerFarukYılmaz
01.03.2008, 13:25
Sayiyorsun ama adam ISTEDIKLERIM alinmadi diyor. Tamam bunlar iyi ama istiyormuydu bakalim? :P

Ziya bence her dediginde hakli. Giden yonetim trabzonsporu bitirmeye gelmisti. Allaha sukurler olsunki kurtulduk. Ve insallah Allah belalarini verecek. Cok buyuk bir antipatim var Albayrak ve yonetimine ama Ziya dogandada. Adam kendini elestirmeyi unutmus. Sanki cok super isler yapmis gibi hikaye anlatiyor.

O İSTEMEDİKLERİ oyuncularla o 'ADAM Benden sonraki ' diye hita ettiği adam bu kulubu 20 sene ileri taşırdı.

Haberi olsun ziyanın

Adem CAKIR
01.03.2008, 13:27
İşin özü şu;
Trabzonspor sadece Trabzonspor değil, Belkide Türk Futbol tarihinin en kötü yönetimi tarafından heba edilmiştir.
Bir TD'ye istediği malzemeyi vermeyip sonrada onu yem etmek Türk futbolunun en bilinen kaytarma yöntemidir malesef.
İddia adiyorum Lazoroni de çıkıp bana verilen sözler tutulmuyor demeseydi, bu yönetim onuda göndermezdi.
Belkide Ziya Doğan söylediği gibi sabırlı davrandğı için (ki bana göre hata yapmıştır, Trabzonspor zarar görmesin derken, daha çok zarar vermiştir) bu yönetim uzun süre onuda kullanmıştır.
"Yönetim ah yönetim, o kadar çok sövdikki size yakın akraba olduk, artık küfürde edemiyoruz."

Samet Yildirim
01.03.2008, 13:29
Önceki yönetimin yaptıklarını Allah tek tek soracak. Ondan hiçbir şüphem yok. Burunlarından gelecek bize yaptıkları gibi inşallah.

Ziya Doğan'ın dediklerinin çoğunda haklı olduğuna inanıyorum bu yüzden. Yalnız sistemiyle ve tavırlarıyla futboldan soğuttuğu futbolcuları unutmasın. Ayrıca Ersun Yanal'ın ismi soyadı yok mu? Neden ondan bahsederken "Bu" "Sonraki teknik direktör" "Adam" şeklinde bahsediyor? Yoksa ona da mı kızgın?

Allah rahmet eylesin, anneannemin bu tip durumlarda dediği bir söz vardır: Ne sende ay var, ne onda gün

hocam yönetim hataliydi zaten ona laf yok ama musampa yi kac macta ilk 11 de oynatti....marcelinho gibi adami kim sol kanat oynatti gittikden sora 10 sene boyunca oynamadigim yerde oynatildi dedi....stepanov her macta yedekdi erdinc onun icin türkiyenin 1 numarasi diye...szymek kimin yüzünden gitti gittikden sonra aciklamalarinda bellirti...
ayni oyuncular oynuyor ama herkes golle gidiyor 8 kisi savunmada cakili kalmyior...ersen martin girip yattara cikar mi böyle mantik olur mu ?? spor yazari ersenin huelvaya gittikden sonra sormus TS neden gol atamiyor diye ersen de ben oyuna giriyorum yattara cikiyor ozaman da top gelmiyor bana yattara gibi adamlar lazim ki gol attigim dedi....yani ziya dogan cok suclu yönetim zaten sucluydu...

AyhanPe
01.03.2008, 13:31
O İSTEMEDİKLERİ oyuncularla o 'ADAM Benden sonraki ' diye hita ettiği adam bu kulubu 20 sene ileri taşırdı.

Haberi olsun ziyanın

20 sene ilerimi? suanda tasidigi birsey göremedim ben.20 sene ileri gitmemiz yönetimimizin yapacagi icraatlerle olacaktir.bazi projeler gündemde zaten.bunlarida pratige gecirebilirlerse yani 2-3 sene daha sirf maket vs. görmek zorunda kalmazsak sanirim bayagi ilerleyecegiz.hepimiz güveniyoruz yönetimimize.
seneye eger ersun yanal kalirsa kadrosunu kurar ve basarili olursa bizi bir yerlere tasimis olur..

ilhan
01.03.2008, 13:31
Yattara 90 dakika sahada kalıyor. Mücadele ediyor, defanstan top alıyor içeriye kat ediyor. Oyunu açıyor, oyunun sıkıştığı yerlere koşuyor. Gine'ye gittimi tam vaktinde geliyor. Ersun Hocanın oyun içerisinde verdiği her taktiği uyguluyor. Antrenmanlarda takımın neşe kaynağı, kimse ona bağırmıyor çağırmıyor. Takımın önünde küçük düşürmüyor.

Ayman , Essien oldu çıktı başımıza. Her maç bize saç baş yolduran Ayman şimdi Umut'tan daha fazla pozisyona giriyor. Soldan çok güzel bindirmeler yapıyor. Takımın içerisinde kaprisli adam yok.

Sevgili Ziya doğan, senden sonra gelen " BU TEKNİK EKİP " gollerden sonra coşkuyla seviniyor. " BU TEKNİK EKİP" te kimse kimseye sevinme diye kızmıyor.

keles76
01.03.2008, 13:37
kardesim adam hakli birileri basarisizlik icin elinden geleni yapiyor etraf pislik kayniyor kimse cesaret edip bu heriflerin haddini bildiremiyor sebebleri malum ya eski topcudur ya menajerdir herifleri iyi iliskileri ya kardesim futboldan para kazanan cok kisi var yonetim teknik direktorun ve futbolcunun kulubu bile bile magdur etmez belki beceriksizlik belki imkansizlik ama ortada dolasan cakkallar bunlar sorun bunlar icimizde bunlari bu yonetim ayiklasa stattan buyuk iyilik yapar. basari boyle akbabalarin olmadigi yerde olur

Ertan 51
01.03.2008, 13:38
Ziya Doğanı savunuyor durumuna düşmeyim ama
bütün bu kepazeliklerin %80 sorumlusu yönetimdir TS den çıkar uman bazı kişilerdir
sanki el birliği edip Trabzonsporu bitirmek için uğraşmışlar gibi
Ziya Doğan değil feriştahı olsa ne yapabilirdi diye düşünmeden edemiyor insan
çünkü kaynayan kazanı az çok bizler biliyoruz birazda hoca anlatmış
Allah yardımcımız olsun herşey hallolmuş değil
bundan sonrada işimiz zor.

Gürkan
01.03.2008, 13:42
Açıklamaları okuduktan sonra aynısını yazacaktım ki Emrah benden önce davranmış.:alkış:

Bu kadroyu kuran Ziya Doğan ve sezon sonuna kadar mecburen bu sistemde oynamamız gerekiyor. Bu adamlarla hucüm futbolu oynayamazsın.

Çünkü kapasite kaldırmaz

Eğer iyi transferler yapılmaz ise veyta alınan oyunculardan beklenen verim alınamazsa bu takım bu kimliği üzerinden atamaz. bozmak kolay yeniden kurmak zordur. kadroda köklü değişiklikler lazım en azından kalanların kafalarını değiştirmek lazım. 3-5 metreye top atamayan adamla hangi atağı yapacaksın .

bordo61
01.03.2008, 13:43
Burayı OKU....!
Bugun değil 3 - 4 gün önce yaptı bu konuşmayı cine-5 de trabzon tv de çok sevdiğim bir sunucu da gerekli cevabı spor hattında verdi diyo benim 10 tane mahalle takımım olsa birinin başına ziya hocayı getirmem amator kluplerin hocalarıyla bile kıyaslanması bence yanlıştır.Trabzonspor için canlı bomba gibiydi acaba açıkladıklarının tam tersi oldugunu bilmiyormu kendiside cine-5 sunucusu faik çetiner herşeyden bi haber hiç birşey araştırmamış trabzonspora vuruyor ya sozleri öylemii vah vah deyip duruyor bir yandan da sırıtıyor dedi

efulim67
01.03.2008, 13:44
Bu adamda utanma olsaydı yeri geldiğinde onuruyla istifa ederdi. Veya bütün bunlar doğruysa onurlu bir kişi o an çıkar,"böyle böyle" derdi.

Şİmdi takım kötü gidiyor ya rahat konuşabiliyor.
Ya bu takım ondan sonra iyi futbol ile iddialı duruma gelseydi acaba konuşabilecek miydi böyle?
Ama bu adam olmayan adam konuşurdu yine.
Diyemiyorki hakikaten ben bu takımın içine ettim.

İleli
01.03.2008, 13:45
Adam dogrulari soyluyo bu albayrak yonetimi Turkiye futbol tarihinin an aciz en berbat yonetimiydi!

AyhanPe
01.03.2008, 13:45
hocam yönetim hataliydi zaten ona laf yok ama musampa yi kac macta ilk 11 de oynatti....marcelinho gibi adami kim sol kanat oynatti gittikden sora 10 sene boyunca oynamadigim yerde oynatildi dedi....stepanov her macta yedekdi erdinc onun icin türkiyenin 1 numarasi diye...szymek kimin yüzünden gitti gittikden sonra aciklamalarinda bellirti...
ayni oyuncular oynuyor ama herkes golle gidiyor 8 kisi savunmada cakili kalmyior...ersen martin girip yattara cikar mi böyle mantik olur mu ?? spor yazari ersenin huelvaya gittikden sonra sormus TS neden gol atamiyor diye ersen de ben oyuna giriyorum yattara cikiyor ozaman da top gelmiyor bana yattara gibi adamlar lazim ki gol attigim dedi....yani ziya dogan cok suclu yönetim zaten sucluydu...

burda ziya dogan önemli degil.stepanovun aciklamalarinida biliyoruz.onun dogrularini yanlislarini yeterliligini tartismanin bir anlami yok ama söylediklerinin üzerine gidilmesinin cok anlami var.söylediklerinede inaniyorum.daha net aciklamalar yapmali.zaten buna benzer seyler söyleyip duruyordu..sürekli bi bursa macindan bahsediliyor.futbolculara kaybetmeleri icin bazi yöneticler baski yapmis.bunun anlami ne? bu basit bir olay degil.
eski yöneticiler hakkinda sorusturma acilma ve herkes bildiklerini anlatmali.bu olay ört bas edilirse bize büyük zarari olur.

Bülent Bayraktar
01.03.2008, 13:46
bu herif nasıl olurda utanmadan konuşuyor...!
musampayı kadroya yönetimmi sokmadı

ÖmerFarukYılmaz
01.03.2008, 13:46
20 sene ilerimi? suanda tasidigi birsey göremedim ben.20 sene ileri gitmemiz yönetimimizin yapacagi icraatlerle olacaktir.bazi projeler gündemde zaten.bunlarida pratige gecirebilirlerse yani 2-3 sene daha sirf maket vs. görmek zorunda kalmazsak sanirim bayagi ilerleyecegiz.hepimiz güveniyoruz yönetimimize.
seneye eger ersun yanal kalirsa kadrosunu kurar ve basarili olursa bizi bir yerlere tasimis olur..

Sen bu yıkıntının oynadığı futbolu görmuyorsun galiba

Ayman'ın ileri çıktığını gordunmu hiç

Takım belki bu sezon ilk defa 7 8 kişiyle hucuma çıktı.

Takım oyunu belki ilk defa bole guzel oynadılar

İlk defa bu kadar hızlı kontrataklar gorduk

Ne zamandan beri ilk defa arapas izledik

Çağdaşı serkanı aymanı kazandık daha ne olsun

ÖmerFarukYılmaz
01.03.2008, 13:47
....................

worldmaster
01.03.2008, 13:50
HEE Bu kadar basitti yani stepanovu sattık takımı kurtardık ha.Sen onu külahıma anlat .Demiyorki stepanovu sattık günü kurtardık.Senin kafan anca bu kadar çalışır zaten .İnsan lar böyle oyuncalara milyon dolarları feda edip 10 yılını kurtarıyor düşünce fukaralığınında bu kadarı pes yani.İkinci bi konu 3 önliberoyu bende oynatıyordum demiş hazret.doğru oynatıyordun ama onlar bile ne oynadıklarını farkında değildi.Bi bak yaw el insaf.Senin zamanında ayman rakibe dalan tüm topları geriye ve yana atan tam manasıyla kazma bi futbolcuydu.Şimdi nasıl olduğunu anlatmaya lüzum yok heralde.Bu arada song-tomas-holosko...bunları 7 milyona alacaktın ha ,buna kim inanır...

Emiroğlu
01.03.2008, 13:51
Allah senin belanı tez zamanda versin ! psikolojik sorunlu mahlukat ! Bırak yakamızı daaa bırak artık ! !

AyhanPe
01.03.2008, 14:04

burda ziya dogan önemli degil.stepanovun aciklamalarinida biliyoruz.onun dogrularini yanlislarini yeterliligini tartismanin bir anlami yok ama söylediklerinin üzerine gidilmesinin cok anlami var.söylediklerinede inaniyorum.daha net aciklamalar yapmali.zaten buna benzer seyler söyleyip duruyordu..sürekli bi bursa macindan bahsediliyor.futbolculara kaybetmeleri icin bazi yöneticler baski yapmis.bunun anlami ne? bu basit bir olay degil.
eski yöneticiler hakkinda sorusturma acilma ve herkes bildiklerini anlatmali.bu olay ört bas edilirse bize büyük zarari olur.

AyhanPe
01.03.2008, 14:12
Sen bu yıkıntının oynadığı futbolu görmuyorsun galiba

Ayman'ın ileri çıktığını gordunmu hiç

Takım belki bu sezon ilk defa 7 8 kişiyle hucuma çıktı.

Takım oyunu belki ilk defa bole guzel oynadılar

İlk defa bu kadar hızlı kontrataklar gorduk

Ne zamandan beri ilk defa arapas izledik

Çağdaşı serkanı aymanı kazandık daha ne olsun

yahu bu kadronun cogu degismesi gerekir.burda hem fikiriz.gelecek sene istedigi kadroyu kurup basarili olmak zorunda.bize kazandirmasi gereken cok sey var malum kendiside cok kazaniyor hatta fatih terimden daha cok:D bu sene hele bir bitsinde fazla eziyet olmadan gerisine bakariz..bu kadronun trabzonsporu temsil etmesi kimsenin icine sinmiyor.biz zamaninda baska kadrolar tarafindan temsil edilmeye alismisiz..seneye eski aliskanligimiza dönelim.

Adem Erdoğan
01.03.2008, 14:15
Allah rahmet eylesin!

ÖmerFarukYılmaz
01.03.2008, 14:18
yahu bu kadronun cogu degismesi gerekir.burda hem fikiriz.gelecek sene istedigi kadroyu kurup basarili olmak zorunda.bize kazandirmasi gereken cok sey var malum kendiside cok kazaniyor hatta fatih terimden daha cok:D bu sene hele bir bitsinde fazla eziyet olmadan gerisine bakariz..bu kadronun trabzonsporu temsil etmesi kimsenin icine sinmiyor.biz zamaninda baska kadrolar tarafindan temsil edilmeye alismisiz..seneye eski aliskanligimiza dönelim.

Tam olarak ne demek istediğini anlamadım açıklarsan sevinirim.

Yanı başka kadro tarafından temsil anlamında

AyhanPe
01.03.2008, 14:19
Tam olarak ne demek istediğini anlamadım açıklarsan sevinirim.

Yanı başka kadro tarafından temsil anlamında

simdiki kadroya bak.sampiyonluklar kacirdigimiz kadrolara bak anlarsin..

Arif Timurcioğlu
01.03.2008, 14:20
afgurmuşşş kelll takımın hayatını kararttı şimdi ne yüzle halen daha konuşuyor bilmiyorumm Doğru söze ne denir.

ÖmerFarukYılmaz
01.03.2008, 14:28
simdiki kadroya bak.sampiyonluklar kacirdigimiz kadrolara bak anlarsin..

Yorumundur saygı duyarım.

Ama takımla oynaya oynaya oynaya.........

Hep bu hallere geldik

3 sene onceki kadroyu korusaydık , ezikler gibi ustune ekleseydık bu durumlarda olurmuyduk Allah aşkına...

Bana uç sene onceki kadrodan hangi futbolcular aynı 3 sene onceki kadroyla

Forvet değişik ortasaha değişik defans değişik kaleci değişik

Olanlardan bazıları kıralandı geri dondu bazları zaten belli isimler

Gokdeniz Yattara(oynayanlardan)

Birde huseyin oda ne kadar faydalı tartışılır

Ben bu kadrodaki bazı futbolcuların bızı şampiyonluga götürecek takımda yer alabileceğine inanıyorum.

Gerisi teferruat ya..

Emre B.
01.03.2008, 14:31
He Ziya he.Takım benim sistemimde oynuyo demiş.Senin sisteminde Aymanla Tayfun gol atmayı bırak yarı sahayı geçmiyodu.Çağdaş uzaktan şut atsa kadro dışı bırakırdın.
Adama Polonya milli takımının kaptanını, Ajaxta Şampiyonlar Liginini kazanan adamı, Almanyada 2 kere en iyi oyuncu seçilen adamı, Sırp milli takımı oyuncusunu vermişler daha ne olsun?

Kubilay ŞAHİN
01.03.2008, 14:34
Walla dogru yanlış bilemem ama nuri yönetimi yapmıştır dogrudur adamın dedigini almamıştır bu dogrudur ... şampiyon kadro vermiş eline oda dogrudur ...
ziya dogana bu konularda hak veriyorum....
Amma velakin benimde ona bazı sorularım olacak
1-sen adama kalenin önüne gittiginde niye geriye dön diyosun...
2-marcelinho bile bile sana geldi dediki hocam bu mevki benim oynadıgım mevkji deil sen niye adamın yerini değiştirmedin....
3-ben ceza sahasına kadar gidip oradan defansa pas atan başka bi takım görmedim ....
4- v.s

AyhanPe
01.03.2008, 14:37
Yorumundur saygı duyarım.

Ama takımla oynaya oynaya oynaya.........

Hep bu hallere geldik

3 sene onceki kadroyu korusaydık , ezikler gibi ustune ekleseydık bu durumlarda olurmuyduk Allah aşkına...

Gokdeniz Yattara(oynayanlardan)

Birde huseyin oda ne kadar faydalı tartışılır

Ben bu kadrodaki bazı futbolcuların bızı şampiyonluga götürecek takımda yer alabileceğine inanıyorum.

Gerisi teferruat ya..

evet bu senin dedigin bir gercek.zaten senin dedigin olsaydi bizi layikiyla temsil edebilen sampiyonlugu kovalayan bir kadromuz olmus olurdu ama suank kadro trabzonspora yakismiyor.bende bunu söylemeye calismistim.7-8 oyuncu sart ve gelecek sezondan itibaren kurulacak o kadro korunup üstüne eklenmeli..

Emre B.
01.03.2008, 14:38
Bir maçta 3 gol atan forvete defans yapmadığı için kızan bir teknik deha.Zaten Marcelinho da sol açık.Kimse ondan iyi bilemez.Musampa da ön libero oynuyodu, Stepanov zaten topçu bile değil.

AyhanPe
01.03.2008, 14:51
yahu bunlari sürekli söylüyor ama üstlerine ekledigi birsey yok.söyleyeceksen söyle söylemeyeceksende sus hicbir sey deme.kongreyi bekledim aciklamak icin diyor ama söylediklerini zaten aylar öncesinden okuduk.bir cok seyin üzerine gidilmesi gerekir.hatta sorusturma acilmasi gerekir ama oda artik biraksin konusursam trabzonspor zarar görür ayaklarini.herkes onun gibi düsünseydi eski yönetim ibra edilmemeliydi

ÖmerFarukYılmaz
01.03.2008, 14:54
evet bu senin dedigin bir gercek.zaten senin dedigin olsaydi bizi layikiyla temsil edebilen sampiyonlugu kovalayan bir kadromuz olmus olurdu ama suank kadro trabzonspora yakismiyor.bende bunu söylemeye calismistim.7-8 oyuncu sart ve gelecek sezondan itibaren kurulacak o kadro korunup üstüne eklenmeli..

Aynı düşüncedeyiz;)

Sefa Murat Dokuz
01.03.2008, 15:04
HEr ne kadar ziyayı sevemesemde... Takımı bozdu desemde... Adam ben ,stemedim benim istedikleriimi almadılar diyor ve bu açıklamalarında samimi buluyorum...

Selman
01.03.2008, 15:07
İlgisiz mesajlar silinmiştir.şeytanli ortamı germeye konu dışında yorum yapmaya gerek yok, lütfen!

FEDAİ
01.03.2008, 15:12
neymiş efendim istediği futbolcular alınmamışmış...bi de neymiş adam gibi adammış...adam gibi adam istedikleri yapılmadığı gün basar istifayı.ve kendisine kurulan komplodan öyle bahsederdi.hadi ordan kel.hala kendini aklama gayretindesin.plan ve projeleri olan takımı lig b den bulabilirsin.mesela etimeskut
yolun açık olsun

Travelair
01.03.2008, 15:21
Ziya geri mi dönüyor? Ziya'nın Kabusları 3. Yakında sahalarda :)

İlahi Ziya hoca. Sahaya toprak atarken yakalanınca en sonunda yöneticinin biri rica etti kıramadım demiştin. Şu yöneticiler de ciddi ciddi çok suistimal etmişler herkesi. Gerçekten geçmiş yönetim geldiği günden beri uygulamaları ile beni hiç yanıltmadı, hep isyan ettim hep mantıklarını anlatmaya çalıştım. Ama herkesi olduğu gibi beni de tufaya düşürdükleri zamanlar oldu. İnsan inanmak istiyor; yönetim için değil ama Trabzonspor için

halil ibo
01.03.2008, 15:29
Teknik direktör olarak yetersizliği - en azından Trabzonspor T.D.olmayı hak etmiyor- tartışılmaz.Fakat söylediklerine bakınca yönetim ve/veya çıkar çevrelerinin yanlış uygulamalarının (bilmeyerek-bilerek) bizi engellediğini hiçbirimiz inkar edemeyiz herhalde.Aralarda bayağı yükselmiş bulutların üstüne ama bize köstek olanlar hakkında açık açık isim vermeli.Camiamız o prangalardan kurtulmalı.Trabzonspor kaynayan kazan olmaktan kurtulmalı...

@FLU
01.03.2008, 15:36
madem bu kadar kötüydü durumun neden çekip gitmedin neden konuşmadın kardeşim bırak bu ayakları

dünyanın yıldızlarını yedin bitirdin yaa

marcelinho gibi adamı sol açık oynattın daha ne olsun bee

irfanb
01.03.2008, 15:36
mlr-PaKt7fQ

Travelair
01.03.2008, 15:37
Bir gazeteci menejer olmak istemiş. Ziya Hoca kabul etmemiş.

Benzer bir olay Rıdvan Dilmen döneminde feybe'de yaşanmıştı yanlış hatırlamıyorsam. feybe'nin eski oyuncusu gazeteci birisi feybe teknik direktörü Rıdvan Dilmen'e atıp tutuyordu sonra Rıdvan, "Senin önerdiğin, menejer olduğun oyuncuyu almadım diye bana bunları yapıyorsun değil mi" diye sordu kendisine. Sonra bu gazeteci 4-5 sene kadar silindi piyasadan :) Sonra tekrar çıktı geldi tabi... Keşke Ziya Hoca da böyle yapsaydı

Hasan61
01.03.2008, 15:43
yeter kapasın bu adam çenesini

h@msi61
01.03.2008, 16:03
Kesinlikle bekliyordum bu aciklamali. Zaten kendisinden once forumdaki fanatikleri bu muhabbete baslamisti. Amma icine oturmus adamin bizden kopmak anlamadim. Takima kusturup gonderdigi futbolculardan da bahsetsene Ziya efendi...

Mayls
01.03.2008, 16:06
Bir sus be yüzsüz herif ömrümüzü bitirdin!

Mayls
01.03.2008, 16:23
Şimdi mesela benden sonraki teknik kadro yeni bir macera aradı, sistemi bozmak istedi, baktı olmuyor, benim orta alandaki üçlü sisteme döndü ve öyle oynamaya başladı. Bana ‘Ayman-Hüseyin-Serkan birlikte oynamaz’ demiyorlar mıydı?
Baska biz dizilis oynatacak kadar futbolcumuz olmadigindandir belki

Bakın Trabzonspor benim bulunduğum dönemde çok çok başarılıdır. Geçen sene ligin ikinci yarısına bakın. O yönetimden altı kişilik grup istifa edince her şey farklı oldu. Bir de diyorlar ki “Biz Ziya Doğan’ın istediği her şeyi yaptık.” Hiçbir şeyi yapmadılar.
Niye istifa etmedin hicbirsey yapmadilarsa

Haşim Saitoğlu, Zeyyat Kafkas, Aydın Pişiren ve şimdi ismini hatırlamadığım iki kişi daha vardı; bunlara sezon başında bir liste hazırladım. Bu yöneticileri karşıma alıp brifing verdim. “Arkadaşlar benim şampiyonluk kadrom bu” dedim ve onların düşüncelerini sordum.
Sen takimin basina geldiginde elinde sampiyonluga oynayacak kadro vardi zaten. Sampiyon olabilmek icin önce kadroyu dagitip yeniden insa etmeye niye kalkiyorsun...

Haliyle adamlar elimizde kaldı. Yönetim “Kasadan para çıkartamayız” deyince bu kadro yatmış oldu.

Istifa etseydin ya...

Benim zamanımda Ceyhun’u oyundan çıkartmam krize neden oluyordu. “Ceyhun gibi adam oyundan çıkar mı, Ceyhun gibi adam yedek oturur mu. Ceyhun’un ölüsü oynar” deniliyordu. Bu teknik direktör Ceyhun’u gönderdi kimse ağzını açmadı. “Yusuf niye oynamıyor?” dediler benim zamanımda. Yusuf şimdi gönderildi. Serkan sağ bek oynar mı dediler? Bu teknik adam sağ bek oynattı, kimse sesini çıkarmadı. “Ayman-Hüseyin-Serkan bir arada oynar mı?” dediler, bizi eleştirdiler. Adam oynatıyor, kimsenin çıtı çıkmıyor.
Akli basinda olan kimse Ersun hocanin futbol bilgisinden ve anlayisindan (yada senin deyisinle mantalitesinden) süphe etmez, ondan elestirilmemistir.

Stephanov’u Haşim Saitoğlu’na sor, yöneticiler sor. O dönemde takım huzursuzdu, ödemeler gecikmişti. Stepanov’u satarak oradan gelen 3.5 milyon euroyla futbolcuların biriken ödemelerini yaptık, takımı kurtardık.

1 - Stephanov degil Stepanov
2 - Siradan, cok kazanan isimleri satip kalici bir cözüm bulmayi neden düsünmedin de takimin en kaliteli ismini sattirdin?

Trabzonspor’da yaşadığım bu 1.5 yıl, 10 yıla bedeldi. Çok yoruldum. Bu sene çalışmayacağım. Seneye iyi bir kulüpten teklif alırsam çalışırım. Böyle sıradan düşüncelerin olduğu yere gitmeyi düşünmüyorum. Mantıklı, planlı, projeli, belli bir sistemi kurup devam edeceğim yer olursa gideceğim veya bekleyeceğim.
Umarim kafana göre takim bulamazsin, Türk Futbolu daha fazla zarar görmez.

Misina
01.03.2008, 16:24
Bazı Söylerdiklerinde Yerden Göğe kadar Haklı,Ama istediğim adamlar alınmadı demiş alınmadıysa niye durdun Trabzonda

zeleka
01.03.2008, 16:28
uykum geldi bu cesit seyleri okumakdan vede bu tur cevaplar vermekden...... nedense!!! :dansmuz:

Cem Balcı
01.03.2008, 16:30

Allahım kafayı yıyeceğim

ya git işine doğan...

iril
01.03.2008, 16:43
Eski yöneticiler ve ihanet edenler hakkında söylediklerinin doğru olduğunu düşünüyorum.Fakat yine de bunlar ziya doğanın beceriksizliğine bahane olamaz. İşin özü türkiyenin en beceriksiz teknik direktörü ve yöneticisi bir araya geldi bu tablo oluştu.
Ziya doğan-Nuri albayrak ikilisi Barcelona'nın başına geçsin, emin olun ilk sene takımı küme düşürürler. Biz yine iyi dayandık. Bu camiamızın büyüklüğünü gösteriyor.
Ayrıca yatarak 1,5 trilyon alan futbolculardan yakınmasını anlamıyorum. Çünkü bu da ziya doğanın hediyesi bize. İkinci sınıf topçulara birinci sınıf ücret ödeme projesi ziya-nuri ortak yapımı.

Misina
01.03.2008, 16:57
Ayrıca yatarak 1,5 trilyon alan futbolculardan yakınmasını anlamıyorum. Çünkü bu da ziya doğanın hediyesi bize. İkinci sınıf topçulara birinci sınıf ücret ödeme projesi ziya-nuri ortak yapımı.

Musampada Jundan bahsediyor :D

TSelif
01.03.2008, 16:58
Yaw bu adam ne iki de 1 konuşup duruyo :rolleyes:

Erdem Keser
01.03.2008, 17:00
Ziya doğan-Nuri albayrak ikilisi Barcelona'nın başına geçsin, emin olun ilk sene takımı küme düşürürler. Biz yine iyi dayandık.
Barcelonaya ilk iş olarak mantaliteyi aşılardı ve yanında Ayman'ı götürürdü:)

Emirhan Makul
01.03.2008, 17:09
terbiyesiz bide utandamadan konşuyorr

ÖzGür Ayar
01.03.2008, 17:15
Mesela “Ziya Doğan korkak oynatıyor, defans oynatıyor” deniyor. Ziya Doğan defans oynatıyor ama en çok gol atan takım oluyor, alın bakın. Defansif diye adlandırılan takımlar daha başarılı. Şimdi mesela benden sonraki teknik kadro yeni bir macera aradı, sistemi bozmak istedi, baktı olmuyor, benim orta alandaki üçlü sisteme döndü ve öyle oynamaya başladı. Bana ‘Ayman-Hüseyin-Serkan birlikte oynamaz’ demiyorlar mıydı?----

Tam okuyum dedim direk gözüme üsteki cümleler çarptı. Bu açıklamalardan sonra yazının geri kalanını okuma gereği duymadım nedense. Üstün zekasını ve üstün kapasitesini bir kez daha bize kanıtladığı için teşekkürler ziyadoğan. He unutmadan bu kadar defansif ve kazma adamıda sen değil zaten babam aldırdı takıma. sen haklısın ziya çok haklısın. Artık sus bari.

Emirhan Makul
01.03.2008, 17:18

he onun için dün 10 kişiyken barışı oyuna koyduk acab sen olsan kimi koyardın terbiye eksikliği yaşayan kel

adherent_1
01.03.2008, 17:22
Öncelikle herkesin şunu kabul etmesi gerek ki Ziya Doğan döneminde kulübün başındaki yönetim, tarihin en başarısız yönetimiydi. Ziya Doğan'ın istediği futbolculardan daha ziyade kendi bütçelerine göre, daha doğrusu bonservis bedeli olmayan futbolcuların peşinde koştular. Taraftarı birtakım vaadlerle oyaladılar. Aynı şekilde Ziya'nın da belirttiği gibi türlü alavere-dalaverelere başvurdular. Sonuçta da ibra edilmeyerek tarihin karanlık sayfasında yerlerini aldılar.

Şimdi biz zaten bu yönetimi icraatlarından dolayı lanetle anıyoruz. İki yakaları bir araya gelmesin diyoruz. Dolayısıyla taraftar açısından Albayrak ve yönetiminin yönetiminin beş kuruş etmediği ortada.

Ama Ziya Doğan olarak sen, yönetime yapmış olduğun eleştirilerle kendini ak çıkaramazsın. Evet. Bugün Ersun hocanın çalışma ortamı daha rahat olabilir ama geçmişte senin elinde olan kadro bugün Ersun hocanın elinde yok. Bugün senin mahvettiğin bir Szymek, Marcelinho ve Musampa, diğer taraftan Stepanov ve Ersen Martin olsaydı bugün için şampiyonluk mücadelesi verebilirdik. Şimdi çkmış utanmadan elinde topçu kalmamış olan Ersun Yanal için "Gördünüz mü o da benim sistemime döndü" diyorsun.

Hadi ordan be pis herif. Hadi git önce hangi futbolcunun nerede oynatılabileceğini öğren. Hadi git Trabzonspor gibi başka büyük bir kulüp bulabiliyormusun teknik direktörlük yapacak? Yönetim sana Messi'yi alsa ne olacak Kaka'yı alsa ne olacak. Ön liberoya koyarsın ancak. Allah senin gibi bir belayı Trabzonspor'umuzun başına bir daha vermesin...

Hekimoğlu
01.03.2008, 17:30
mal mıdır nedir yahu sus be kelaynak adam sansınlar.

Adem CAKIR
01.03.2008, 17:40
Arkadaşlar durmuş bir saat bile günde 2 defa doğruyu gösterir.
Ziya Doğan antipatimin azalma ihtimali yok ancak bu onun söyledikleri arasındaki doğruları gözardı etmemize engel olmamalı.
Bu Menejer~Gazeteci~TD ilişkileri önemli.
Yeni yönetimin yerinde olsam, alır karşıma evet arkadaş anlat bana ne biliyorsan derdim... Dinlemekten kimseye zarar gelmez...

Ayrıca ZD herkese ders olsun.
Birgün biri TD olursa, adam gibi adamlık adam olmayanlara susmak, tepkisiz kalmak değil, başını önüne eğmeden istifayı basıp, gerekçelerini yüreklice açıklayıp, onurunla çekilmektir.

Ahmet Faruk
01.03.2008, 17:52
"Şimdiki teknik direktörde Ayman-hüseyin-serkanla oynuyor." Yahu şu açıklama bile insanın zeka seviyesini, yüzsüzlüğünü belli eder. Sanki oynatacak başka adam var. İyi o zaman Ersun Yanal, ortasahada tolga-umut-keçeliyi oynatsın, farklı olacak ya. Şu röpörtajı yapan adamın aklına gelmedi mi "hoca senin zamanında nasıl oynuyolardı, şimdi nasıl oynuyolar" diye sormak. Ne komik yaa. Hey gidi Ziya Doğan. Hiç değişmemişsin be mübarek. İş bulamayacaksın böyle konuşmaya devam edersen

macka61
01.03.2008, 17:56
ağızı olan konuşur misali konuşuyor buda

Ahmet Faruk
01.03.2008, 17:56
Bu arada ben bi yakınımdan ilk dönemimden sonra bi yerde karşılaştıklarında"ben bu takımı daha çalıştırmam, Trabzonspor büyük takım ama küçük kulüp" dediğini duymuştum. Hatta ikinci kere gelişinde maçları izlerken, "niye geldin küçük kulübe bi daha" diyenleri de.
Sanki dersin sütten çıkmış ak kaşık...

Adem CAKIR
01.03.2008, 17:58
Bu arada ben bi yakınımdan ilk dönemimden sonra bi yerde karşılaştıklarında"ben bu takımı daha çalıştırmam, Trabzonspor büyük takım ama küçük kulüp" dediğini duymuştum. Hatta ikinci kere gelişinde maçları izlerken, "niye geldin küçük kulübe bi daha" diyenleri de.
Sanki dersin sütten çıkmış ak kaşık...

Hani kabahatin büyüğü yönetimde diyoruz ya!
Zaten en büyük kabahatleri ZD'yi tekrar geri getirmeleriydi !
:)

TSKara61
01.03.2008, 18:07
"Şimdiki teknik direktörde Ayman-hüseyin-serkanla oynuyor." Yahu şu açıklama bile insanın zeke seviyesini, yüzsüzlüğünü belli eder. Sanki oynatacaj başka adam var. İyi o zaman Ersun Yanal, ortasahada tolga-umut-keçeliyi oynatsın, farklı olacak ya. Şu röpörtajı yapan adamın aklına gelmedi mi "hoca senin zamanında nasıl oynuyolardı, şimdi nasıl oynuyolar" diye sormak. Ne komik yaa. Hey gidi Ziya Doğan. Hiç değişmemişsin be mübarek. İş bulamayacaksın böyle konuşmaya devam edersen

Esas o zaman Z.D.nin sistemine donmus oluruz. Nasil olsa kendisinin vaktinde Marcelinhoyu solbekte ve Cagdasi forvette gorduk. :D

antagonist
01.03.2008, 18:11
"Turkcell'in tarife yumurtlayan tavuğu" gibi her ay bir şey yumurtluyor bu Z.D.

"Hehe Ziya" deyip geçiniz. Uğraşmaya değmez...

ilhan
01.03.2008, 18:12
Ne zaman bu adamın bu tür yazılarını okusam aklıma Neşeli Günler filmindeki Şener Şen ve Münir Özkul'un konuşmaları geliyor.

Ziya ( Şener Şen ) atıp tutuyor , atıp tutuyor..

Uzaklardan bir ses ..

" Atmaaaaaaaaaaaaaaaa Ziya! "

Bende buradan Z.D'ye bir sesleneyim ;

Atma Ziyaaaaaaaaaaaa!

ÖmerFarukYılmaz
01.03.2008, 18:32
"Şimdiki teknik direktörde Ayman-hüseyin-serkanla oynuyor." Yahu şu açıklama bile insanın zeke seviyesini, yüzsüzlüğünü belli eder. Sanki oynatacaj başka adam var. İyi o zaman Ersun Yanal, ortasahada tolga-umut-keçeliyi oynatsın, farklı olacak ya. Şu röpörtajı yapan adamın aklına gelmedi mi "hoca senin zamanında nasıl oynuyolardı, şimdi nasıl oynuyolar" diye sormak. Ne komik yaa. Hey gidi Ziya Doğan. Hiç değişmemişsin be mübarek. İş bulamayacaksın böyle konuşmaya devam edersen

Yanı sankı başka adam var oynatacak adam :alkış: :alkış:

Enes Berfin
01.03.2008, 19:36
Cekemiyorsunuz demi Ziya Dogani adam dogrulari konustu istedigi oyunculari almadilar ama siz hala o suclu diyorsunuz, Ziya Dogan ben herzaman senin yanindaydim ama neler cektigini ben cok iyi biliyorum cok haksikliklara ugradin bunlari hic bir zaman hak etmemistin sen.

Mehmet Fırat
01.03.2008, 19:38
Cekemiyorsunuz demi Ziya Dogani adam dogrulari konustu istedigi oyunculari almadilar ama siz hala o suclu diyorsunuz, Ziya Dogan ben herzaman senin yanindaydim ama neler cektigini ben cok iyi biliyorum cok haksikliklara ugradin bunlari hic bir zaman hak etmemistin sen.

ççç ççç

Çok ciddiyim. ;)

ilhan
01.03.2008, 19:38
İstediği futbolcular kimdi bilmiyorum ama istemediği futbolcular ( Marcelinho, Szymek, Step, Musampa ) bizi Avrupa'ya götürecek hatta şampiyonluğa oynatacak adamlardı.

alper*
01.03.2008, 19:40
Marcelinho,Szymek,Step,Musampa

Ziya Hoca haklı olabilir.İstemedikleri bunlarsa istedikleri şunlar olabilir.

Lampard,Essien,Gerrard,Riise,Agger.

Dogan
01.03.2008, 19:41
Şu adam gündem olmasın artık...

Enes Berfin
01.03.2008, 19:41
İstediği futbolcular kimdi bilmiyorum ama istemediği futbolcular ( Marcelinho, Szymek, Step, Musampa ) bizi Avrupa'ya götürecek hatta şampiyonluğa oynatacak adamlardı.

Dogan onlari istemedi diye birsey yok, basklari istemedi veya kendileri istemediler, siz uyuyun hala.

Enes Berfin
01.03.2008, 19:43
Şu adam gündem olmasın artık...

Ne olur gündem olursa ? dokunuyormu sana?

Gürkan
01.03.2008, 19:44
ziya gitti. haberiniz var dimi. yani hep yanında iseniz ziya burada değil.

Enes Berfin
01.03.2008, 19:47
Olsun olmasin Ziya Doganin yanindayim, bi itirazinizmi var?

Dogan
01.03.2008, 19:49
Ne olur gündem olursa ? dokunuyormu sana?
Evet, hazımsızlık yapıyor. Ne anlamı var şimdi böyle bir açıklama yapmanın. Sonucunda ne olacak? Evet Ziya Hoca sen haklısın, senin istediğin topçular alınmadı diye başarılı olamadık. Tekrar gel teknik direktör ol, Yattara'yı Gökdeniz'i de futbola küstür miyadını tamamla mı diyecez...

Enes Berfin
01.03.2008, 19:50
Evet, hazımsızlık yapıyor. Ne anlamı var şimdi böyle bir açıklama yapmanın. Sonucunda ne olacak? Evet Ziya Hoca sen haklısın, senin istediğin topçular alınmadı diye başarılı olamadık. Tekrar gel teknik direktör ol, Yattara'yı Gökdeniz'i de futbola küstür miyadını tamamla mı diyecez...

Bunlari dedi iyi oldu en azindan onun suclu olmadigini size anlatmaya calisiyor ve yönetimin neler yaptigini onun sayesinde ögrenmis oluyoruz.

hüseyin1975
01.03.2008, 19:51
Olsun olmasin Ziya Doganin yanindayim, bi itirazinizmi var?

Tam senlik bir Baslik acilmis Kardes:)

Döktürürsün yine:p

Saka bir yana. Elbette ZD'nin dediklerinde haklilik Payi var. Ama Hatalarida var ve bu Inkar edilemez.

Onun en Büyük Hatasi onurlu bir sekilde Istifa edip Yönetime topu atmamak oldu.

ilhan
01.03.2008, 19:52
Dogan onlari istemedi diye birsey yok, basklari istemedi veya kendileri istemediler, siz uyuyun hala.

Marcelinho , Avrupa'nın en iyi oyun kurucularından.

Z.D nerede oynattı sol açık..

Marcelinho gittikten sonra ne dedi ?

- Hayatımda hiç oynamadığım yerde oynatıldım.

Szymkowiak , Polonya milli takım kaptanı.. Kaçtı , gitti , futbolu bırakacağım dedi.

Gitmeden önce kendi ülkesindeki röportajını hatırlayalım.

Maç sırasında üzerimden geçen topları izlemekten boynum ağırıyor. Hocaya gidip benide önliberoda oynatmasını söyleyecektim.

Stepanov, Chelsea gibi dünya kulübü istedi. Porto istedi.. Ama Z.D bunlar yalan menajerin uydurması dedi. Bundan topçu olmaz kafasını karıştırıyorlar dedi.

Musampa 90dakika şans vermeden adamı futboldan soğuttu.

Düşünüyorumda hepside haklıymış bu adamın teknik direktörlüğü yaptığı bir takımda oynamayarak.

Musampa yedek, Celaleddin as futbolcu.

Szymek yedek Hasan Üçüncü as futbolcu.

Step yedek Erdinç as futbolcu.

Marçe , hapsedilmiş gibiydi sol kanada.

Ulan bu Z.D Allah'tan gittide şu avatarında ki Yattara'da kaçmadı bizden.

Dogan
01.03.2008, 19:53
Bunlari dedi iyi oldu en azindan onun suclu olmadigini size anlatmaya calisiyor ve yönetimin neler yaptigini onun sayesinde ögrenmis oluyoruz.
Ve daha fazla acı çekiyoruz. benim dediğime geliyor yine. Yönetim de gitmiş Ziya da gitmiş, Ziya Hoca başarılı veya değil ne önemi var.

ÇaGaTaY
01.03.2008, 19:53
Bana da dokunuyo kardeşim.. bu adam için hala taraftarın tartışması konuşması bana dokunuo.. Aynı oyuncularla oynuyoruz ama oyun artık rakiplerin sahasında geçiyo sayın Z.D.. Nedense Konya maçında yenilmemize hiç üzülemedim, en azından ezilmedik ezdik de yenildik..

hüseyin1975
01.03.2008, 19:54
ZD'ini cok elesdirdim ama Yabanci Oyuncular konusunda sinirli sekilde elestirdim.

Szymek tam bir Maniac cikdi. Adam ne yapsin?
Musampa zaten lay lay lom yapmaya gelmisdi. Onada yapacak birseyi yokdu.
Marcelinhoyu yanlis yerde oynatti ve belkide bir sekilde bikdirdi ama o zaten Gece Hayati olmayan Trabzondan uzun sürmez bikardi :-)

ÖmerFarukYılmaz
01.03.2008, 19:58

Artık Bartınsporda yanında olursun

Marcelinho,Szymek,Step,Musampa

Ziya Hoca haklı olabilir.İstemedikleri bunlarsa istedikleri şunlar olabilir.

Lampard,Essien,Gerrard,Riise,Agger.

:alkış:

Enes Berfin
01.03.2008, 20:01
Marcelinho , Avrupa'nın en iyi oyun kurucularından.

Z.D nerede oynattı sol açık..

Marcelinho gittikten sonra ne dedi ?

- Hayatımda hiç oynamadığım yerde oynatıldım.

Szymkowiak , Polonya milli takım kaptanı.. Kaçtı , gitti , futbolu bırakacağım dedi.

Gitmeden önce kendi ülkesindeki röportajını hatırlayalım.

Maç sırasında üzerimden geçen topları izlemekten boynum ağırıyor. Hocaya gidip benide önliberoda oynatmasını söyleyecektim.

Stepanov, Chelsea gibi dünya kulübü istedi. Porto istedi.. Ama Z.D bunlar yalan menajerin uydurması dedi. Bundan topçu olmaz kafasını karıştırıyorlar dedi.

Musampa 90dakika şans vermeden adamı futboldan soğuttu.

Düşünüyorumda hepside haklıymış bu adamın teknik direktörlüğü yaptığı bir takımda oynamayarak.

Musampa yedek, Celaleddin as futbolcu.

Szymek yedek Hasan Üçüncü as futbolcu.

Step yedek Erdinç as futbolcu.

Marçe , hapsedilmiş gibiydi sol kanada.

Ulan bu Z.D Allah'tan gittide şu avatarında ki Yattara'da kaçmadı bizden.

Yine Gercekdisi düsünceler, Yazik.

ilhan
01.03.2008, 20:02
Saygısızlık yapacağına gerçek olan düşüncelerini yazda görelim.

Enes Berfin
01.03.2008, 20:03
Tam senlik bir Baslik acilmis Kardes:)

Döktürürsün yine:p

Saka bir yana. Elbette ZD'nin dediklerinde haklilik Payi var. Ama Hatalarida var ve bu Inkar edilemez.

Onun en Büyük Hatasi onurlu bir sekilde Istifa edip Yönetime topu atmamak oldu.

Abi gercekleri görün ya, bari sen yapma be abi, Adam istedigi oyunculari son verdigi röportajinda acikladi, yönetim alamadiysa bu adam ne yapsin.

Enes Berfin
01.03.2008, 20:05
Saygısızlık yapacağına gerçek olan düşüncelerini yazda görelim.

Saygisizlik yapmadim, Hergün düsüncelerimi yazmaktan pejmürde oldum, bardagim doldu.

Bartuğ13
01.03.2008, 20:06
bu ne olduğu belirsiz herifin başka işi gücü yok bizim takımımızdan bahsedip duruyor.birilerinin bunu susturması lazım.gidip başka takımlarda çalışmak için ancak bu yöntemle gündemde kalabiliyor.

ezberlediği 3 laf var 5 haftada bir tekrarlıyor.hepsi de 1 saniye bile düşünmeden çürütülebilecek laflar.

senin oynadığın 3 ön liberolu sistemle bu bir mi alalhını seversen.ayman orta sahayı geçmezken rakip kaleye umuttan daha fazla yaklaşır olmuş sen gelmiş burda konuşuyorsun.

artık yeter ziya doğan!yeter!adam dedik zamanında,olmadığını ispatladın bari uzatma!git kimi çalıştıracaksan çalıştır fakat bizimle prim yapmaya kalkma!

gümüşhanemden,trabzonumdan ve trabzondaki tüm diğer takımlardan uzak dur!yeter!sıkıldık!bıktık!usandık!iğrendik!

Murat Keçeci
01.03.2008, 20:08
bir futbol takımın başarılı olmasında en büyük pay yönetime düşer yüzde 70 yönetim yüzde 30 hoca albayrak yönetimi ziya dogana iyi bir ortam sağlıyamadı kendiside taktik olarak büyük takımla bağdaşmayan yollara başvurunca başarısız sonuçlar geldi ben ziya dogana rispi aymanı adnanı alırken hiç kızmadım çünkü oda bu yönetimin bi halt yiyemiyceğini bildiği için bu seviyedeki oyunculara yöneldi ersun yanal fernandou alexi istedi hani hangisini alabildi yönetim bizdeki sorun tamamen yönetim sorunu hocalar burda en az suçlu olanlardır

ilhan
01.03.2008, 20:12
Ben halen yılmaz Z.D savunucularından gerçek düşünce okuyamadım :)

unique
01.03.2008, 20:17
Ziya Doğan denen herif kadar kimseden nefret etmedim, sinir katsayım tavana vuruyor herifin adını duyunca, tüylerim diken diken oluyor.

Koray
01.03.2008, 20:20
Yine Gercekdisi düsünceler, Yazik.

bir tek sensin gerçek olan zaten...bu kadar insan gerçek dışı :D

alper*
01.03.2008, 20:21
Hayat Truman Show.

Herkes de Jim Carrey.

MarceloTS
01.03.2008, 20:22
bu adamın açıkalamalarına bu forumlara koyarak ve tartışarak neden bu adama prim veriyorsunuz?

Koray
01.03.2008, 20:24
şunu da belirteyim ZD'nin yönetim hakkındaki açıklamaları burda tartıştığımız teknik anlamdaki konulardan daha önemli...

Ali Şahin
01.03.2008, 20:24
madem başına okadar hal geldi neden istifa etmedin.diye sorarlar adama kazığa bağlamışlardı istifa bi erdemdir ama sende ne gezer.bari sus da ne mal olduğunu millet anlamasın

Özkan
01.03.2008, 21:09
"Türkiye'de şampiyon olmak çok kolay." şeklindeki açıklamasıyla gönlümüzde taht kuran (!) Ziya Doğan, şimdi de 7 milyon euro ile şampiyon olmaktan bahs ediyor. Bunları git Malatya'da anlat, bizim de canımızı sıkma.

Sacit
01.03.2008, 21:19
''Şimdi mesela benden sonraki teknik kadro yeni bir macera aradı, sistemi bozmak istedi, baktı olmuyor, benim orta alandaki üçlü sisteme döndü ve öyle oynamaya başladı. Bana ‘Ayman-Hüseyin-Serkan birlikte oynamaz’ demiyorlar mıydı? '' ziya:mad:

ulan rahatsız, takımı bu hale getiren sensin, takımda top oynayan oyuncu yok ki, kasap dolmuş takım, teknik kadro, elindekileri en iyi şekilde kullanmak zorunda, bu oyuncular ile ancak senın dediğin gibi ezik bi şekilde oynanır. :mad::mad::mad:

ÖzGür Ayar
01.03.2008, 21:36
kimileri sadece ziyadoğan açıklama yapınca ortaya çıkıyor. yok hala daha bu adamı savunanları görmek gerçekten acı. Akıl var mantık var be kardeşim kullanın işte.

İlhan çok güzel özetlemiş. Anlamamak büyük başarı.

irfanb
01.03.2008, 22:17
Teknik Direktör Ziya
Basladi zirlamaya
Düs bizim yakamizdan
Lütfen baska kapiya :)

ÖmerFarukYılmaz
01.03.2008, 22:20
Teknik Direktör Ziya
Basladi zirlamaya
Düs bizim yakamizdan

:alkış: :alkış:

TheRapZoNe
01.03.2008, 22:31
Anlasilan yeni takim bulamayinca sacma sapan aciklamalarina devam ederek sucsuzmus gibi gorunmeye devam ediyor ziya dogan..

Mayls
01.03.2008, 22:32
Ziya Dogan'in ciddi ruhsal sorunlarinin oldugunu düsünüyorum.

astopal
01.03.2008, 22:38
seni artık o kadar sallamıyoruz ki
bu açıklamayı genel kuruldan önce yapsaydın bile
sürece etki etmezdi
odun gibi adam

alper*
01.03.2008, 22:40
Teknik Direktör Ziya
Basladi zirlamaya
Düs bizim yakamizdan

Mükemmel :alkış::alkış:
:p

Barış
01.03.2008, 22:49
orta sahada 3 ön liberoya dönmüş ersun. takımda sanki hücum oyuncusu bıraktı da ersun onları oynatmadı ön liberoları oynattı. geri zekalı

OLCAY ÇAKIR
01.03.2008, 22:50
Ziyanın susmasından korkun,konuşmasından değil.!

Konuşunca korkması gerekenlerin karşı açıklamalarını merakla bekliyorum.
Yönetici oldum diyip bu kulübü bu aşamalara getirenlerin kendilerini nasıl savunacaklarını,hocayı yalanlayacaklarını umuyor ve bekliyorum.
Etekteki taşlar yavaş yavaşta olsa dökülmeye başlasın artık.
İbranın sonuçları var hem bekliyoruz onuda.

Hocanın futbol ve futbolcu tercihleri geride kaldı.

Konuştuklarının muhataplarından açıklama bekliyorum.!

Milat olsun bu gelişmeler.

mehmet83
01.03.2008, 22:53
bazi arkadaslar gibi bende bu adamin ruhsal sorunlari oldugunu dusunuyorum. basin toplantisi yaparken dislerini sika sika konusan adamin ruh sagligindan suphe etmek lazim.

Ömer SEVİNÇ
01.03.2008, 23:03
Marcelinho'yu sol kanatta görmekten, Musampa'yı görememekten, Celaleddin'i, erdinç'i izlemekten kan kusturdun bana.

Ankaragücüyle berabere kaldıktan sonra başarılıyız dedin. Uefa kupasından elendik artık işimiz daha kolay sadece lige konsantre olacağız dedin. Türkiye kupasında küme düşen Erciyes'e elendin.

BDiler61
01.03.2008, 23:07
ne ziyanın nede geçmiş yönetimin adını duymak istemiyorum düşün yakamızdan yeter

AYYILDIZ
01.03.2008, 23:09
O zaman istifa etseydin ziya Hoca neden calistin o zaman

Serdar A
01.03.2008, 23:41
Bir an önce yazma ihtiyacı hissettiğimden bir çok mesajı okuyamadım .

Bu yazıyı okuyan bir Trabzon taraftarı çıkıp şu soruları Ziya hocaya sorması gayet doğaldır .

1 ) Ziya hocam benim sistemim dediğiniz 4-3-2-1 sistemini oynatan her hoca sizi örnek alıyor olabilir mi ? Mesela Ancelotti , Koeman yada Alain Perrin ? Bazı takımların şampiyonlar ligi kupasını kaldırması , kimisinin ligi domine etmesi sizin eseriniz olabilir mi ?

2 ) Stepanov'u satıp takımı kurtardınız . Geçen sezonda oyuncuyu klübeye hapsedip Stepanov'u kurtarmış olabilir misiniz ?

3 ) Ersun hoca benden rahat diyorsunuz . Geçen sene takım haftalarca kazanamadığı zaman size ağzını açan oldumu ? Biz size bu kadar çabuk mu kanaat getirdikki siz kalkıp hakkınız ve yetkiniz olmadan Ersun hocayı reklamınıza malzeme yapıyorsunuz ?

4 ) Satıp kar edeceğimiz futbolcular kimlerdi ? Daha doğrusu geçen sene para eden kaç futbolcumuz vardı ? Marcelinho , sattık ... Stepanov , Sattık ... Musampa , Szymek , Ersen , bunlarıda çıkaralım . geriye kim kaldı ?

5 ) Camiayı tanıyamadınız , aldatıldınız ... Sahi , Trabzon'a ilk seyehatinimiz miydi ?

Söylediklerinde haklı tarafları da var ama zamanında söyleyecekti .

pReN@_61
01.03.2008, 23:41
bu herifin evini öğrendim.

yakında organizasyon başlıgı açacağım :)

ziyayı ziyaret için..!

Mehmet SELEN
01.03.2008, 23:43
Arkadaşlar ziya hocaya bu kadar yüklenmek anlamsız.Ben hocaya hak vermek lazım. Eski yönetim hedef şaşırtarak taraftarları ziya hocanın üzerine yönlendirdi.Transferi yapan yönetim. Bu futbolcular Arsen Wenger in elinde olsada bu kadar oynar.Tek suçlu yönetim ve kulüp içine çöreklenmiş çiyanlar.

Bulut61-34
02.03.2008, 00:38
"Trabzonspor'a ihanet edenler var"

Ben daha önce teknik direktörlerin yaşadıkları sıkıntıyı da biliyorum. Hiçbir teknik direktörün yaşayamayacağı kadar sıkıntılar yaşadım bu dönemde Trabzonspor’da. Bazı şeyler var, anlatsam tüylerin ürperir. Burada zarar gören Ziya Doğan değil, Trabzonspor olur anlatırsam.

KAYNAK: Futbol Ekstra

Bundan Trabzonspor zarar görür demişsiniz Sayın Ziya Doğan; daha nasıl zarar görürmüş anlayamadık.

Bundan daha kötüsü mümkün mü Trabzonspor için, söyleyecekseniz söyleyin yoksa böyle ortalığı bulandırmanız daha mide bulandırıcı!

Ahmet Karaman
02.03.2008, 00:38
bu ziya doğan hiç utanma yok. akıl yok. kültür yok. beyin yok. bu kadar yüzsüzlük olur.

ÖmerFarukYılmaz
02.03.2008, 00:40
bu ziya doğan hiç utanma yok. akıl yok. kültür yok. beyin yok. bu kadar yüzsüzlük olur.

Abı bun kın ve nefretin aynısı bende var

ççç ççç ççç

Murat GENEL
02.03.2008, 00:40
bu adamla aynı topraktan olmaktan utanıyorum..sakın buna bakıpta Gümüşhane/Kelkit hakkında genel bir kine sahip olmayın..

karatasof
02.03.2008, 00:45
ZD işsiz kalmanın verdiği psikolojik ruh haliyle yapmış olduğu belli olan saçmalamalarına yenilerini eklemiş.Kısaca gündeme gelmeye çalışıyor.Boşver ZD biz seni anlıyoruz,ilaçlarını düzenli kullan ve bahçeye çıktığında yabancılarla fazla konuşma,merak etme yakında bişeyin kalmaz,iyileşeceksin.

_SeRKaN_
02.03.2008, 00:50
Bu adam ne zaman akıllanacak..Duruyo duruyo konuyu hep Trabzonspordan açıyor..Birde haklıymış gibi su yüzüne çıkması yokmu,deli ediyor adamı...

Dursun Kaplan
02.03.2008, 00:52
İt Ürür Kervan Yürür.. ;) Başkada Bişe Demiyorum....

CAFER ÖZER
02.03.2008, 00:56
Dangalakça Konuşmanın manası Yok
7 milyon Euroya şampiyon olacak takım kuracakmış,Neden Kurmadın,Sen Şampiyonluğa oynayacak kadroyu dağıttırdın Meydan Boş konuşursun
Bir ara Trabzonspor Kadrosu Hasan Hüseyin ayman 4 çakılı defans Oynarken sadece işe yarar Gökdeniz
Yedek Kulübesi Bu hazretin yanında Kimler vardı hatırlayın
Yedek Kulübesi aklımda kaldığı kadarı ile sayıyorum
Yattara-Stepenov-Marcelinho-Simkowıak,gibi her takımda direk oynayacak adamları yanında Oturtan adam şimdi konuşuyor.
Utanmadan Diyorki Ayman-Hüseyin Serkan aynı anda oynuyor ben oynatınca suç oluyordu diyor.
Ulan teknik arıza söyle bakalım Ersun Hoca Kimi oynatsın
Simkowıakmı varki Aymanı Hüseyini kessin,Marcelinhomu varki Serkanı kessin.
Adammı bıraktın takımda Utanmadan Konuşuyorsun
Sen kim Şampiyonluğa oynatmak kim.Sen Bu takıma 20 tane defans oyuncusu Dolduruken,5 tane Orta saha oyuncusu Bırakmadın.
Hadi madem Büyüksün Git takım çalıştırda görelim.
Trabzonsporu kullanarak reklam yapma git başka kapıya,
Dediklerinden sadece Doğru olan kısım Trabzonsporda Yönetici Müsvettelerinin çevirdiği Entrikalar. gerisi Teknşk kısım tamamen Yalan.

Muhammet
02.03.2008, 00:58
la ne dersın ziya!:D

Ahmet Kuru
02.03.2008, 01:06
ya bu ziya doğan a soralım erdinç i banko oynatıp stepanov u niye yedek soyunduruyordu???
Marcelinho gibi bir adamdan neden faydalanamadı?
simek e neden futbolu bıraktırdı?
Celalettin Israrının nedeni neydi?
Takımda Sol kanat Sıkıntısı varken neden takviye istemedi?
bu sezon yapılan Transferlerin hepsi neden Defansif oyunculardı?
bi bunların cevabını versinde Sora konuşsun..
Terbiyesizlik yapmaya gerek yok
bu adam ve Nuri bu takımı 5 belkide daha fazla yıl geriye getirdi...
bunlar sanıyor ki millet saf....
yok yok ağzımı bozmayacağım.....

Cafer Bulur
02.03.2008, 01:13
ziya dogana yapilan asiri elestirilere karsi gelsemde söylediklerine tam manasiyla katilmiyorum.kendisi serkan-ayman-hüseyin 3 lüsünü önce rakibi durdurmak icin oynatiyordu.ersun yanal ise bu 3lüyü rakibi baski altina almak adina oynatiyor.yani ziya dogan defansif futbolun,ersun yanal ise hücum futbolunun temsilcisidir.bu apacik gözüküyor.benim ziya doganda yaptigim en büyük elestiri defansif futbol oynatmasi degildi.bu tarz bir sisteme ragmen su anki durumumuzdan bile daha kolay gol yememizdi.ayrica takim oyunu diye birsey göremiyorduk.ersun yanalla cok sükür elinde yeterli malzeme olmasada bunun ipuclarini almaya basladik.yanala ziya dogan kadar transfer yetkisi verilirse biz rakiplerimizi bogariz.buna emin olun....

Murat Keçeci
02.03.2008, 01:19
eleştirilerin dozajını kaçırmıyalım arkadaşlar ziya doğanın meşhur lafı olan mantalitesi bu kadardı büyük takım hocası değildi ama görüyorum adamı vatan haini ilan edecekler belkide günahlarını aldığımız için bu sakatlıklar şunlar bunlar oluyor artık ziya hoca sende otur evinde aşagı teşekkür ettik işte sana daha uzatma istersen

Cafer Bulur
02.03.2008, 01:30
ziya doganin benim sistemime döndüler aciklamasina katilmasam da yönetim hakkinda yaptigi aciklamalara katiliyorum.sezon basinda ziya doganin verdigi transfer listesine uymadilar.tahminim odur ki sadece serkan ziya doganin istedigi bir oyuncuydu.jabi yi kendi kafalarina göre aldilar.diger isteklerini yerine getirmediler.takimla ilgilenmediler.su anda bizi getirdikleri nokta ortada.ziya dogan dan daha fazla elestirilmesi gereken sadece eski yönetimdir.ceyhun konusunda dedikleri ise kismen dogru.tamam yanal ceyhunu gönderdi diye kimse elestirmedi ama marcelinho gidebilir,bana ceyhunu alin diyen de kendisi degilmiydi.o halde onu yedek birakmasi ve sürekli oyundan cikarmasi tabiiki elestirilecekti.

antagonist
02.03.2008, 01:32
Bu Z.D. var ya;meczup desem değil,akıllı desem hiç değil...

Adem Erdoğan
02.03.2008, 02:10
2. kez yazının tamamını okuyayım dedim ama yine ortalarda kesildim.ZD işte.geldi geçti.Bi şekilde medyada kendine yer bulacak.

28TS61
02.03.2008, 06:08
gündemde yer bulmak icin cikan bir haber, ciddiye almamak gerek

TSKara61
02.03.2008, 07:09
Abi gercekleri görün ya, bari sen yapma be abi, Adam istedigi oyunculari son verdigi röportajinda acikladi, yönetim alamadiysa bu adam ne yapsin.

Komigime giden ne biliyormusun. Istedikleri futbolcular Tomas ve Song. Yani ikiside defans oyuncusu. Adama kalsa takimi komple stoper birligine cevirecek ve sen hala istedigi adamlar alinmadi diyorsun. Song ve Tomas gelse ne olacaktiki? Sampiyonmu olacaktik? Gollerimizi kim atacakti? Ziya Dogan'in ihtiyacim yok dedigi Ersen Martinmi? Orta Sahada Oyunu kim kuracakti? Marcelinho, Syzmek, yada Musampami? Kaleyi kim koruyacakti? Bi kez bile sans tanimadigi Jeffersonmu?

Cafer KILIÇSOY
02.03.2008, 08:47
Şükürler olsun ki bu forumda senin gibi düşünen yok. O çok sevdiğin ZD a sormak lazım, madem istemediği oyuncular satıldı niye hâlâ daha takımın başında kaldı. Şimdi takımın başında Ersun Yanal var. Sıkıyorsa biri satsın Gökdeniz'i.

Neyse daha fazla olayın derinliklerine inipte sinirlerimi altüst etmeyeyim

EmrahYalçınalp
02.03.2008, 09:15
ZD "kendince" haklı olabilir. Bu durumda ona "haklı olan vasat teknik direktör" derim, hepsi o. Bir kere, gücünü otoritesinden alan teknik adam devri bitti. Senede 1 trilyon para alan 22 yaşımdaki adama iş yaptırmak istiyorsan kendine saygı duyduracaksın. ZD için futbolcuların en azından belli bir kısmının ne düşündüğünü gayet iyi biliyorum. Bu felsefenin devri bitmiştir. Topçunla iletişim kuracaksın. Tabi olması gereken biçimde ve konularda... Etrafa bağırıp çağıran, milleti hor gören, birşey söyleyen taraftara "sen işi bak" diyen, lig sonuncusuna 3, maç içinde zaman zaman 4 ön libera ile oynayan ve yine kaybeden, marcel'i, Musampa'yı, Szymek'i bir tek kez bile gerçek yerlerinde ve "emanet" olmadan oynatmayan, Step için "topçu değil" diyen bir hocamız vardı. Hep haklı olsa ne olur Allah aşkına? Bizdeki bezginlik, şu kadro yapısı 2-3 senede zor değişir diyorum bir senedir. Ben mi yaptım bu işi?

smertkan
02.03.2008, 09:20
Arkadaş madem sana yanlış yapılıyordu ne diye koltuğa yapıştın o zaman.

Atay Aktuğ döneminde istediğim futbolcular alınmadı deyip istifa eden sen değilmiydin? Senin peşine Şimek alındı bu takım Şampiyonluğu kaçırıp lig ikincisi oldu.

Kime yediriyorsun sırf TS TD olarak kalabilmek için yönetimin her dediğini yaptın, TS yi vasıfsız bir sürü adamla doldurdun, TS nin parasının çarçur edilmesinde baş rolü oynadın, Prenslerini ihya ettin şimdide kalkmış Trabzon şöyle böyle diyorsun. Asıl sen kolktuk meraklısı zavallının birisin.

ÇAĞDAŞ AYDIN
02.03.2008, 09:54
aynı sistemle oynuyo dyo bide ya.. bıraktığın kadroya baksana ! başka alternatif mi var ? yerine Ersun Yanal ın gelcegini bilsem zamanında seni istikrar ugruna korur muydum hiç ?

Yavuz Hasan
02.03.2008, 10:36
dediklerinin kismen de olsa dogru olma payi var dedigi gibi yonetim icerisinde basarisiz olmasini isteyenler vardi

demir
02.03.2008, 10:44
Arkadaslar yıgıdı oldurun hakkını verın adam dogru soluyor bir cok konuda elindekı kadro ıle yapılacakları yapmaya calıstı suankı hocamızda ona yakın sıstemde oynuyor ayrıca futbolcuların neden satıldıgınıda acıkl acık soluyor

zıya hocam senin hatan ;

1- bunları ozman soleyecektın solemedıgın ıcın bu takımı en az 3 yıl geri attın
2- ewet senın sıstemıne yakın oynuyor takım ama artık pas yapabılıyor kanat organızasyonları yapabılıyor kısacası bızler artık "bu takımla bu kadar" dıyebılıyoruz ama sen varken dıyemıyorduk cunkı futbol adına bısey goremıyorduk
3-hocam taraftarla butunlesık tek takımdır trabzonspor sen yonetımın degıl bızım tarafımızda olsa ıdın suan basımızın ustundeydın belkı ama sen yonetımın tarafında oldun bak o yonetım gıttı senden de bıze sadece nefret kaldı

EmrahYalçınalp
02.03.2008, 12:04
Arkadaslar yıgıdı oldurun hakkını verın adam dogru soluyor bir cok konuda elindekı kadro ıle yapılacakları yapmaya calıstı suankı hocamızda ona yakın sıstemde oynuyor ayrıca futbolcuların neden satıldıgınıda acıkl acık soluyor

zıya hocam senin hatan ;

1- bunları ozman soleyecektın solemedıgın ıcın bu takımı en az 3 yıl geri attın
2- ewet senın sıstemıne yakın oynuyor takım ama artık pas yapabılıyor kanat organızasyonları yapabılıyor kısacası bızler artık "bu takımla bu kadar" dıyebılıyoruz ama sen varken dıyemıyorduk cunkı futbol adına bısey goremıyorduk
3-hocam taraftarla butunlesık tek takımdır trabzonspor sen yonetımın degıl bızım tarafımızda olsa ıdın suan basımızın ustundeydın belkı ama sen yonetımın tarafında oldun bak o yonetım gıttı senden de bıze sadece nefret kaldı
Yahu çift ve hatta üç önliberolu sistem nerden Ziya'nın oluyor? Nerden çıktı bu "benim sistemim" lafı...?

O zaman herkes de benim alfabemi kullanıyor forumda... Nasılsa millet salak, önce kim "benim" derse herşeyin sahibi o oluyor.

Burda hiç kimse 3 önlibero olmasın demiyor. Üçünü toplayınca bir Zidan'ın sol bacağı etsin hiç değilse diyoruz. Dünyanın hangi büyük takımında Hüseyin, Ferhat, Ayman gibi 3 adam aynı anda ortasahada görev yapıyor?

Kendini haklı çıkarmak için sistemi sahiplenmiş, bize başka şeyleri tartıştırıyor. Celalettin ne yaptı da 2 ay topa vurmamış adamı ilk Gençler maçında "pat" diye oynattın, 10 dakkada 3 gol yedik o kanattan ve oturduk kıçımızın üstüne, onu anlat sen... Boşver sistemi falan.

Fatih
02.03.2008, 12:11
3 önlibero neden olmasın

gattuso -pirlo-seedorf

deco-xavi-iniesta

gago-guti-diarra

vs. vs.

efulim67
02.03.2008, 12:13
Boşta Kaldıya şeref ile siz !
Teknik Traktör olacak takım çıkmadı.
Konuşayımda Spor Yorumcusu olarak belki para kazanırım diye düşünüyor.
LA seni herkes bildi artık. Yemez. Git otur maç seyret.

Murat Keçeci
02.03.2008, 12:13
3 önlibero neden olmasın

gattuso -pirlo-seedorf

deco-xavi-iniesta

gago-guti-diarra

vs. vs.

bu ön liberolar bizde forvet olarak oynar

Hasan61
02.03.2008, 12:20
3 önlibero neden olmasın

gattuso -pirlo-seedorf

deco-xavi-iniesta

gago-guti-diarra

vs. vs.
Bu saydıklarının hepsi top kullanma becerisi olan oyuncular serkan-ayman-hüso hangisi adam gibi pas verebiliyor

nemo_61
02.03.2008, 12:24

:alkış::alkış::alkış:

thehell61
02.03.2008, 13:02

bencede bunların hepsını zaten bılıyorduk gecen yonetım iş bilmezliği ve takımı kötüye sürükleme projeleri

LazAnisT
02.03.2008, 13:03
Adam futbol dahisi oldu başımıza.Futbolu bu kadar iyi bildiğini iddaa ediyor hangi takımı çalıştırıyor bu adam?Stephanow,symek, marcelinyo bu adamların sakatlık haricinde bir tanesini bile yedek oturtan antrenörün lisansını yırtarım.

Serdær
02.03.2008, 13:09

Enes Berfin
02.03.2008, 13:15
ziya dogana yapilan asiri elestirilere karsi gelsemde söylediklerine tam manasiyla katilmiyorum.kendisi serkan-ayman-hüseyin 3 lüsünü önce rakibi durdurmak icin oynatiyordu.ersun yanal ise bu 3lüyü rakibi baski altina almak adina oynatiyor.yani ziya dogan defansif futbolun,ersun yanal ise hücum futbolunun temsilcisidir.bu apacik gözüküyor.benim ziya doganda yaptigim en büyük elestiri defansif futbol oynatmasi degildi.bu tarz bir sisteme ragmen su anki durumumuzdan bile daha kolay gol yememizdi.ayrica takim oyunu diye birsey göremiyorduk.ersun yanalla cok sükür elinde yeterli malzeme olmasada bunun ipuclarini almaya basladik.yanala ziya dogan kadar transfer yetkisi verilirse biz rakiplerimizi bogariz.buna emin olun....

Ersun hoca daha ofansif oynatiyor olabilir ama sonucunda ayni systemi oynatiyor, Ersun hocanin ilk geldigi dönemde systemi degistirdi ve bunun sonucunda kötü skorlar elde ettik yani cok kolay gol yiyen bir takim haline gelmistik 3-4 mac sonrasi Ersun hoca bu systemi degistirdi ve orta sahaya üc oyuncu yerlestirdi ve son haftalara baktigimizda Ersun hocanin ilk haftalardaki gibi kolay gol yemiyoruz, birazda böyle düsünmek lazim.

Cafer Bulur
02.03.2008, 13:22
Ersun hoca daha ofansif oynatiyor olabilir ama sonucunda ayni systemi oynatiyor, Ersun hocanin ilk geldigi dönemde systemi degistirdi ve bunun sonucunda kötü skorlar elde ettik yani cok kolay gol yiyen bir takim haline gelmistik 3-4 mac sonrasi Ersun hoca bu systemi degistirdi ve orta sahaya üc oyuncu yerlestirdi ve son haftalara baktigimizda Ersun hocanin ilk haftalardaki gibi kolay gol yemiyoruz, birazda böyle düsünmek lazim.
ersun yanal ziya doganin oynatmak istedigi sistemin hücum agirlikli yönünü oynatiyor.ayrica ersun yanal geldikten sonra sistemi degil mantaliteyi degistirmek istedi.yani yattara-ceyhun-gökdeniz-umut dörtlüsünü oynatiyordu.ziya giderken de ayni sistemi oynatiyordu.yani ersun yanal ziyanin oynattigi kadronun hücum futbolu oynamasini istedi ama olmadi.ersun yanal ziya nin sistemine falan dönmedi.kendi dogru buldugu sistemi ve anlayisi ortaya koymak istedi....

antagonist
02.03.2008, 13:34
Ziya Doğan madem o kadar iyi -sözüm ona- teknik direktör,neden hâla bir iş bulamadı?

Szymek,Marce,Kiki,Yattara,Stepanov,Gökdeniz'in oynadığı -daha doğrusu çoğunun yedek beklediği- takımın 7 maçta 0 çekmesine ne demeli? Şimdi yine "Marce oynamıyordu.","Kik i para için gelmişti.","Step gitmeyi kafaya koymuştu." diye martaval okumayın...

Bu ruh hastası yüzünden takım sepetlerle doldu. Ferhat,Ömer Rıza,Mustafa Keçeli,Tolga Seyhan,Celaleddin'i takımda görmekten içimiz geçti.

Bu adam-hatta adam gibi adam(!)- Çağdaş'a kaç kere forma şansı verdi? Doğru,bir maçta 80'den sonra forvet olarak oyuna almıştı! Bakın şimdi Çağdaş nasıl oynuyor?

.
.
.
.

Daha çok uzar...

Düzeltme: 10 Ağustos 2007'de yazdığım yazıyı buldum.Buraya da eklemek istedim...

Ziya Doğan’ı is-te-mi-yo-rum.Peki ama neden? Şahsi problemlerim mi var?Hayır.Aksine kendisi hemşerim olur.
Gelelim neden Z.D.’ı istemediğime:

1-Kendi aldığı futbolcuları,kendi mantalitesindeki futbolcuları Ziya Doğan açıkça kayırıyor.

Örnekler:

* Sağ bekte Musa Büyük’ün yerine F.Akyel’i oynatmaması,
* M.Keçeli’ye bu kadar sabretmesi,
* Musampa’yı kulübeye mahkum etmesi,
* Szymek’i yedek bırakıp futbola küstürmesi,
* Cem Demir’i kaybetmesi,
* Ömer Rıza’ya bulduğu her fırsatta şans vermesi,
* Prensi Ayman’ın bu sene 3-4 maçta dökülmesine rağmen O’nu kesememesi,
* Celalettin’in sakatlıktan kurtulur kurtulmaz ilk 11’de forma bulması,
* M.Ocak gibi birisinin harcanması,
* Ceyhun’u almak için 4-5 ay beklese bedava alacaktı.1 milyon euro verip aldı,ikinci yarıdaki kaç maçta oynattı?
* Ersen Martin’i oyanatıyor,Yattara yedek;Yattara oynuyor,Ersen yedek…

2- “4-3-2-1” gibi küme düşmemeye oynayan bir sistemi takımda uygulaması…

Şampiyonluğa oynayan Trabzonspor, kendi sahasında bile küme düşecek takımlara karşı bu sistemle oy-na-ya-maz.Geçen sene Gerets,2 ön liberoyla oynuyor diye gazetelerde acımasızca eleştirildi. Hani Chelsea ile oynasak bu sistem kabul edilir de;K.Erciyes’e karşı da bu sistem oynanmaz ki.Yazıktır,ayıptır…

3-Marcelinho gibi Trabzonspor’a gelmiş –belki de- en kariyerli futbolcuyu sol açık oynatarak verim alamaması…

Bir futbolcu ki Almanya’da yılın futbolcusu seçilmiş,gelmiş Türkiye’de zorla sol açık-sol bek mi desem - oynatılıyor…Sonra da “Koşmuyor,takımın ataklarını kesiyor,el freni” gibi komik ithamlar…Ben Marce’nin oynadığı her maçı izledim.Takımdaki diğer futbolculardan az koştuğunu söylemek insafsızlık olur.

4-Musampa’dan verim alamaması…

Adam futbolcu fabrikası Ajax’ın alt yapısından yetişmiş.Ziya Doğan’ın rüyasında göremeyeceği La Liga ve Premier Lig’de top oynamış.Gelmiş Trabzonspor’da M.Keçeli’nin arkasında yedek bekliyor.Yahu kendinizi onun yerine koyun bakalım. ”Her maçta 10-15 dakika,bazı maçlarda 45 dk. sans vermiş” Z.D. Yahu kardeşim şu M.Keçeli’ye,Ferhat'a verdiğin şansın yarısını şu adama da ver,bi oynasın bakalım.Eğer kötü oynarsa,yemin olsun sana daha laf etmeyeceğim.

5-Szymek'i futbola küstürmesi

Orta sahanın göbeğinde oynayabilecek kalitede futbolcu sayısının bu kadar az olduğu bir zamanda;Szymek gibi hırslı,disiplinli,taraftarın gönlünde taht kurmuş birisini futbola küstürmesi...Adam "Her top stoperlerdeydi.Sonra da kafamın üstünden forvete şişiriliyordu." dedi,daha ne desin?

6-Taraftarla olan ilişkisi

Kendisini eleştiren bankacıya “Git işini yap.”demesi ,450 km yol gelen BMN’ye bir fotoğrafı çok görmesi, sanki herkes salak bir kendisi akıllı gibi “Medyanın gazına geliyorsunuz.” gibisinden küstahça yaklaşımı…

Serdær
02.03.2008, 13:44
Biz bu adamı ne kadar konuşursak o da o konuşur .

Burda bunları konuşup adam'a prim veriyoruz..

O kadar biliyor mağdem bu işi şimdiye kadar neden herhangi bir kulup'le anlaşamamış. !

Bıraksın bu işi !

sanatik
02.03.2008, 14:09
Haklisin Süleyman bende ilk dönem bakalim ne olacak kafasina gitmisdim ama sezon basindan beri ziya dogan ile bu isin olmayacaginida kavramis oldum özelliklde ceyhun gibi futboldan fazla hakem ile ilgilenen futbolcuyu ersun yanal ile ziya dogan arasindaki farkida göstermis oldu, zaten imzamdada aradaki farka deginmis oldum umarim ersun yanal hakkettigi kadro ile devam edebilir gelecek sezon iyi bir cikis bekliyorum bu yönetim ile düzelecek durum inschallah ama ziya dogan ile ayni durumu yasarmiydik yoksa simdi halen neleri konusur olurduk. Birde suna deginmek istiyorum bir zamanlar ziya dogan ile sampiyonluguna oynarken evimizde verdigim gs macini hatirlatarak ayni takimi ersun yanal yönetseydi iyimi kötümü olurdu ?

Çağatay_
02.03.2008, 14:17
Hocaya çok kızdık zamanında haklıydık.

Ziyayı övmek için söylemiyorum ama söylemleri doğru.Dediğim gibi kendisine övgüler yağdırdığı kısma katılmıyorum takım şuanda anca topladı zaten kendini..Ama bence yönetim hakkında dedikleri doğru

UmutBaykan
02.03.2008, 15:48
Bu yönetim bizi mahvetti..lanet olsun onlara..Allaha şükür başımızda değiller artık

tslover
02.03.2008, 16:23
vah zavallı ziya vah sende biliyosun artık sana takım makım yok ne bu ülkede ne de uzayda ayrıcada ilk geldiğinde Lazaroniden şikayet ediyordun ''yok takım çalışmamış hiç yok bilmem ne'' gittin gene bu sefer geride kalanlardan şikayet yeter yaa

tslover
02.03.2008, 16:25
trabzon tarihindeki en iyi kadroyu alıp futbolcu çöplüğüne çevirdin hala utanmadan konuşuyosun ne surat var sende yaa ama aynen senin dediğin gibi şerefsizler,namussuzlar bu ülkede hiç utanmadan ha bire konuşuyor

Uğurtan
02.03.2008, 16:31
Bu adamı hala ciddiye alıp mikrofon uzatanın iyi niyetinden şüphe ederim arkadaş.. Acaip psikolojik sorunları olan bir kişilik.. Acilen insani olarak yardım almasını önerip, iyileşmesini umud ediyorum.. Ailesine allah kolaylık versin..

Cabri61
02.03.2008, 16:42
ya böyle bir şey var mı?ersunda benim sistemime döndü diye.Dönmek zorundaydı zaten adam meraklı değildi ki.bundan nemalanmaya mı çalışıyor ziya doğan.kariyeri tavana vurmuştur eminim.
Hem dönmesine rağmen arada oyun oalrak dağlar kadar fark var.Kaleye bir iki şut ya da hiç atamadan bitirdiğimiz maçlarda oldu.ziyanın döneminde bu sistemle oyun rakip takımın elindeydi şimdi biz de.

Cafer KILIÇSOY
02.03.2008, 17:33

Herşeyi aslında ne güzel acıklıyorsun.

Evet doğru, ilk başlarda Ersun Yanal bizimde çok sevdiğimiz o kendi sistemini denedi. Ama olmadı, olmazdı da. Keza oyuncu yapısı müsait değildi buna. Akabinde bu futbolcuların oynayabileceği sisteme, yani sevgili hocan ZD'ın sistemine döndü.

Ama ZD bunu çözemeyipte ''Bakın beni beğenmiyordunuz ama benim sistemimde oynuyorlar'' demiyor mu? İnsanın gülesi geliyor.

Bu futbolcuların kaldırabileceği sistem bu. Sonuçta Ankara'ya gemiyle gidilmez.

Hasan61
02.03.2008, 17:34
marcelinho,szymek,musampa,gökdeniz,yattara'nın olduğu kadroda 3 ön libero oynamak ile bunlardan sadece 2sinin olduğu kadroda 3 ön libero ile oynamak arasında fark var

Tanju
02.03.2008, 17:56
marcelinho,szymek,musampa,gökdeniz,yattara'nın olduğu kadroda 3 ön libero oynamak ile bunlardan sadece 2sinin olduğu kadroda 3 ön libero ile oynamak arasında fark var

katılıyorum bir de üstüne ersen martin ve ömer rıza vardı forvet olarak, ersen olsa ersun hoca 2 forvet oynatırdı, ziya doğanın yattara'yı da 90dk oynatmadığını da hatırlatalım.
yani ersun hoca zorunlu üç önlibero oynatıyor, ama hocam aymanı son haftalarda hücuma daha yakın oynatmaya başladı bence de çok farklı bi ayman çıktı ortaya...

Sefaenes
02.03.2008, 19:36
Hala gundemde kalmak icin Trabzonu kullanmaya calisiyor. Hala kendisni basarili görüyor yazik. Yakinda eski yönetimde cikar biz böyle basariydim söyle basariliydik diye aciklama yaparlar. Neyseki hem bu ziya kenesinden hem eski yönetim kenesinden kurtulduk. Gerci onlarin yaptiklari hainliklerini lig bitene kadar ne yazik ki cekecegiz.

Emre B.
02.03.2008, 20:15

Ziya Doğan zamanında Ayman ve Tayfun gol atabilir miydi?Çağdaş uzaktan şu deneyebilir miydi?Barış Memişi kazanabilir miydik?Ziya öyle bir kadro yaptı ki bu sistemden başka çare yok.10 tane ön libero, 6 tane sağ bek, 2 sol bek, 4 kaleci, 2 forvet.
Ersun Yanala Marce, Musampa, Szymek, Stepanov, Yattara, Gökdeniz, Ersen Martin'in olduğu verseydik sistemin kralını yapardı.Gerçi Marce sol açık, Musampa ön libero, Stepanov topçu bile değil.Ferhat, Keçeli, Erdinç varken hele laktak testlerinde birinci olan velihat prens Celalettin varken bunlar da kimmiş?
Mr Mantalite 9 maçta 1 yenilgim var, o maçta da dengeli takım kurmalıydım demiş.Otelul Galatiye de babam yenildi zaten.Pardon onlar ekol bir takımdı

ugrpnk
02.03.2008, 21:26
ula birak yakamuzi rahat daaaaa....

Gürkan
02.03.2008, 23:14
Bilemedik kıymetini bilemedik.

nemize bizim atak, iyi futbol, iyi oyuncu.

sarıyerli_TS
02.03.2008, 23:15
bu kadroya şampiyonluğa yeterli dedi şimdi gelmişşş istedim adamlar alınmadı dio adam olsaydı da istifa etseydi kadro yeterli demeseydiiii !!!

Hasan Cubukcu
02.03.2008, 23:29
Hepsi de yalan degil dir dogur olan demecleride vardir ama onur arastirmak icin olayin icinde olmak gerek , oda cok zor bizim icin .

CAFER ÖZER
03.03.2008, 09:11
Adamın bıraktığı kadroda 4 tane Orta saha Oyuncusu sayamassınız,Daha neyi tartışıyoruz.
Psikomanyak adamın ne halde Olduğunu Geredede gördük.
Bu adam bundan sonraki hayatını Gidip Bakırköyde Muayene olduktan sonra Köyünde sakin ortamda yaşayarak geçirsin.
Neticede Birdaha Dönmemek Üzere Trabzondan gitmiştir.
Bizden atlasın nerde patlarsa patlasın
Misali artık Ziya Doğanla Trabzonspor Ziyan edilmeyecektir.
Trabzonsporu psiko manyak kafa yapısı ile 10 yıl geri götürmüştür.
Kendisi artık nere isterse gidebilir.
Madem O kadar başarılısın Git başka takımlara kendini kanıtla,neden trabzonspor üzerinden Prim yapmaya çalışıyorsun.
Hadi meydan boş seni Tutanda Yok git bir takıma Kurtarırımısın Malatya gibi Küme mi düşürürsün ne yaparsan yap.bizden uzak dur,Mümkünse Trabzondan bile geçme

ferhaTS87
03.03.2008, 13:14
ya bı takım bulsa kume dusursede herkes ne kadar gereksız bırı oldugunu anlasa bız sankı noynattıgı futbol u yaptıklarını gormedın anamızı aglattın be

Gürkan
03.03.2008, 14:05
ya bı takım bulsa kume dusursede herkes ne kadar gereksız bırı oldugunu anlasa bız sankı noynattıgı futbol u yaptıklarını gormedın anamızı aglattın be

diyeceği lafı söyleyeyim.
takım küme falan düşmedi siz yanlış biliyosunuz.ben Trabzondada bunu yapmak istedim yanlış anladılar.

İsa KESKİNKILIÇ
03.03.2008, 14:42
ziya hoca 2. defasında bu takımın başına getirilmeyecekti tarih hep yazmıştır istisnalar dışında 2. kez gelenler başarısız olmuştur maden yönetime verdiği isimleri almadı sonra aldığı stoperleri benmi aldırdım ziya hoca takımı bıraktığında takımda sadece forvet olarak umut kalmış ama 8 tane stoper vardı ve önlibero sayısını dabuna eklersek 13 ü buluyor takım sadece defans oynuyordu ziya hocanın sisteminne dönmüş takım çokzekice ben hazırladım ersun hoca kaymağını yiyiyor demeye getiriyor ama yemezler hoca bak senin takıma hatta coğu zaman 18 koymadığın defans oyuncusu gol atıyor kornerde kafa topuna çıkıyor senin zamanında nerdeydi bu topcular orta saha cizgisini gecmeleri yasaklıydı
neyseki bunu görecek kadar kör değilim.

Hekimoğlu
03.03.2008, 14:49
ruh hastası bu acil tıbbi yardım almalı.

ÖmerFarukYılmaz
03.03.2008, 15:41
Bu herifin bir Allah bır dediğine inanırım birde mantalite laflarına.....

Gerisinin hepsi kurgu yalanları

vurgun_kiz_61
03.03.2008, 15:53
yok ya adam adam olmaz ya hangi tenik direktor takmindan gittigi halde hala o takim icin yorumyapiyor?nerde bunun profesyoneligi?nerdi ne bizimle?ama kabahat onda degil onu ikinci defa takimin basina getirenlere!!psikolojisi bozuk kiskanc adam!!!sus artik yeter!!!!!!

coolank
03.03.2008, 18:30
Hayret yahu vallahi hayret hala daha konuşuyor .... ona tek sorum olurdu diger hepsinden vazgeçtim ....

-Stephanov için bu futbolcu değil dedin mi demedin mi ? Porto ya gidecegim dediği zaman adamı çagırıp alay ettin mi etmedin mi ? Bu adamı sattırmayı marifetmiş gibi anlattın mı anlatmadın mı ?

daha da sorarım ama nasıl olsa cevap veremez... İlk günden beri buna muhaliftim hem de sonuna kadar malesef ki haklı çıktım .. Saha sonuçları olarak değil adamın ruh hastası oldugu tescil edildiği için ....Normal bir akli dengeye sahip hiç bir insan o açıklamaları yapmaz ...Ayıp ayıp hala daha ne konuşuyorsun ?

coskun0661
03.03.2008, 18:33
gene kurtulamıycaz bu adamdan herhalde??

Hasan61
03.03.2008, 18:34
aklınca kovulmanın acısını çıkarmaya çalışıyor ama ben bu açıklamalara :D:D:D geçiyorum

ilhan
03.03.2008, 21:40
La Ligada kötü günler geçiren Valencia ,
Almanya'da bir türlü istediği sonuçları alamayan Stuttgart ,
İngiltere'de şampiyonluk özlemi çeken Liverpool,
İtalya'da sezonun en kötü günlerini geçiren Milan,

ve Eskimo Milli takımı Ziya Doğan'la ilgileniyormuş.

:D

KUTADGU
03.03.2008, 21:57
Zİyacığım, kıymetini bilemedik senin. Affola...

Sen sadece Trabzonspor için değil, dünya futbolu içinde çok önemli bir fikir ve aksiyon adamıydın, anlayamadık...

Belki sana sabredebilseydik, dünya barışı hakkında yapacağın hamleleri büyük bir gururla izliyor olacaktık, sana sabredemekle halt ettik, tufaya düştük, pişmanız

Hakkını yedik be Ziya, anlayamadık.. Platini'nin yerinde sen olmalıydın kavrayamadık...

Dertliyim Ziya, dertliyim....

Bir ara daha kapsamlı konuşalım senle...

Öptüm.

ÖmerFarukYılmaz
03.03.2008, 22:04
La Ligada kötü günler geçiren Valencia ,
Almanya'da bir türlü istediği sonuçları alamayan Stuttgart ,
İngiltere'de şampiyonluk özlemi çeken Liverpool,
İtalya'da sezonun en kötü günlerini geçiren Milan,

ve Eskimo Milli takımı Ziya Doğan'la ilgileniyormuş.

:D

Herifler onun mantaliteyi gördümü çekik gözleri düzelir valla:D:Dşaşkınlıktan 8 defansı kım gorse şok olur

KUTADGU
03.03.2008, 22:08
Herifler onun mantaliteyi gördümü çekik gözleri düzelir valla:D:Dşaşkınlıktan 8 defansı kım gorse şok olur

8'mi...?

Ziyacığım 2 hadi bilemedin en fazla 3 defans oyuncusuyla kadro yapan adamdır...
Yapmayınız, etmeyiniz, uydurmayınız....
Yakıştıramıyorum...

Ah Ziya Ah...
Mimiklerini , yardımcı antrenöre attığın silleleri ne kadar özledik bilmem...

Mantalitemizi ağlatıyorlar, yetiş....

~UniCef~
03.03.2008, 22:23
Bazilerin Mailerini okuyorum ve tek kafami salliyorum..ya kardesim adam yalanmi söyliyecek..

Holosko bundan önceki Sezon belki 2 mio yapardi.. Song ve Tomasi zaten Galatasaray satmak istiyorudu..

O Yönetimle brsey olmaz kardesim..ve gittiler...onlar beyinsizdi..bence Ziya dogan o yönetimle harika isler basardi....

adama ne aldilar? Hic birsey..ya 7 Mio Eur ney ya? 23 senelik bir isi tamamliyacaksiniz Trabzonun sevgilisi haline gelecksiniz halede vermiyorsunuz...

benim 10 mio € olsa ben ona 7 mio verirdim..!

denizgrsy
03.03.2008, 22:31
''Kelin İlacı Olsa Başına Sürermiş''

ÖmerFarukYılmaz
03.03.2008, 22:40
Bazilerin Mailerini okuyorum ve tek kafami salliyorum..ya kardesim adam yalanmi söyliyecek..

Holosko bundan önceki Sezon belki 2 mio yapardi.. Song ve Tomasi zaten Galatasaray satmak istiyorudu..

O Yönetimle brsey olmaz kardesim..ve gittiler...onlar beyinsizdi..bence Ziya dogan o yönetimle harika isler basardi....

adama ne aldilar? Hic birsey..ya 7 Mio Eur ney ya? 23 senelik bir isi tamamliyacaksiniz Trabzonun sevgilisi haline gelecksiniz halede vermiyorsunuz...

benim 10 mio € olsa ben ona 7 mio verirdim..!

Bu herifin bıraktığı takımda orta saha oyuncusu kallmadı doğru dürüst

Artık Song ve Tomasla Forvet oynardı

ÖmerFarukYılmaz
03.03.2008, 22:41
''Kelin İlacı Olsa Başına Sürermiş''

Bu laf nasıl gelmedi aklıma

efulim67
03.03.2008, 23:12
Hala Konusuyor muyuz bu adamı?
Ne zamana kadar konusacağız ?

irfanb
04.03.2008, 15:54
Hala Konusuyor muyuz bu adamı?
Ne zamana kadar konusacağız ?

O bizim hakkimizda konusmayi birakana kadar ...:)

Tosun61
04.03.2008, 16:01
Katiliyorum Ziya hocaya adam gercekleri söylüyor.Ziya hocaya insafsizlik etmeyelim adam söylüyor rezil bir yönetimin olursa Trabzonsporda böyle olur Ziya hoca ne yapsin.Tek suclu Albayrak yönetimidir gerisi teferruattir...

~UniCef~
04.03.2008, 17:05
Katiliyorum Ziya hocaya adam gercekleri söylüyor.Ziya hocaya insafsizlik etmeyelim adam söylüyor rezil bir yönetimin olursa Trabzonsporda böyle olur Ziya hoca ne yapsin.Tek suclu Albayrak yönetimidir gerisi teferruattir...

Aynen..Tek O Yönetim

attagümüshane
04.03.2008, 18:01
başarsız trabzon un mimarı sadece zd değil artı yönetimdir.
sonuçta ikisi de gitti ve düz mantıkla şu an epey başarılı olmamız gerekirdi..ama yok.çünkü hala aynı kadro ve mantık bizimle.ve adım gibi eminim bu kafaya ve kadroya biz bi bu kadar daha bekleriz hayalimizi..
sonuç olarak zd yi ben de eleştirdim gitsin dedim ama dün gitsin diyenler umarım bu kadronun bu hüso nun bu hasan ın da vs vs farkındadı ve birilerini daha ARTIK yollarız\yollayabiliriz.

ÖmerFarukYılmaz
04.03.2008, 18:03

Bence ziyanınn albayraktan geri kalır yanı yoktur.

Mayls
04.03.2008, 18:30
ZD gibi birisini takimda barindirirdigi icin tek suclu Yönetimdir. Ziya Dogan'in futbol bilgisinin sifir oldugunu 7 maclik serimizden sonra gördük.

Nytre
04.03.2008, 22:56
ziya dogan is bulana kadar isi bizimle :)

Emre B.
04.03.2008, 23:10
Arkadaşlar ikinci yarının lideri olduk, eğer Avrupa'nın ekol takımlarından biriyle eşleşmeseydik Avrupada da ilerlerdik.(Ama olsun rakiplerimize göre şanslıydık onlar 3 kulvarda mücadele ederken biz ekol bir takıma elenmenin gururunu yaşıyoduk)Bunları nasıl başardık?Mantalite ve askerleri sayesinde.

Gürkan
04.03.2008, 23:56
ziya dogan is bulana kadar isi bizimle :)

Demekki işi hep bizimle olacak. :)

ÖmerFarukYılmaz
05.03.2008, 01:54
Ziyaaa o bızde bunun gibi topçu çok dediğin uğur boral seneye avrupaya gider bu gidişle haberin olsun.

ismail tüfekçi
05.03.2008, 02:43
ziyanın bu dediklerini ben daha evvel bu sitede yazdığımda bazı arkadaşlar ağır ithamda bulunuyorsun ispatın varmı diyordu1996 da şampiyonluğun para ile f b ye verldiğini bana ziya doğanın söylemesine gerek yok trabzonu iyi takip eden herkez bunları bilir ama ispat edilemez

ismail tüfekçi
05.03.2008, 11:52
ziya doğanı yerden yere vuruyorsunuz trabzon gerçeğini görmüyorsunuz trabzonun başarısnı istemeyen kesimler var futbolcuya oynama diyen kesimler var hocayla oynayan kesimler var şenol güneş trabzonda bir basın toplantısında ben konuşursam trabzonda bir tane yönetici ve futbol adamı kalmaz dedi ne demek istedi ama kanıt yok konuşmadı konuşamadı konuşamazda burası türkiye ziyayı suçlamayın bu trabzonun gerçeği eski nesil niye futboldan soğuduki trabzonu tanıyan herkez ziyanın dediklerine imza atar

Kubilay ŞAHİN
05.03.2008, 12:57
ziya doğanı yerden yere vuruyorsunuz trabzon gerçeğini görmüyorsunuz trabzonun başarısnı istemeyen kesimler var futbolcuya oynama diyen kesimler var hocayla oynayan kesimler var şenol güneş trabzonda bir basın toplantısında ben konuşursam trabzonda bir tane yönetici ve futbol adamı kalmaz dedi ne demek istedi ama kanıt yok konuşmadı konuşamadı konuşamazda burası türkiye ziyayı suçlamayın bu trabzonun gerçeği eski nesil niye futboldan soğuduki trabzonu tanıyan herkez ziyanın dediklerine imza atar

solediklerine katılıyorum ama ziya dogan sucsuz deil....
oda suclu o kadar konuşuyo başırıyı isteyen bi adam bunlarada karşı gelmeli ole yönetim zamanında susup şimdi cıkıp konuşmayacak ben delikanlıyım demekle olmuyomuş demekki....

İskender
05.03.2008, 13:02
Ziya hocanın teknik direktörlük kapasitesinden şüphe duyabilirsiniz..
bu söylediklerine gölge düşürmez...
O ki yalan birileri çıksın yalanlasın...
Bunlar basit açıklamalar değil...

Cafer Bulur
05.03.2008, 19:52
ziya doganin yönetimhakinda yaptigi acikmalari anladik da o meshur"ben hep en cok gol atan ve en az gol yiyen takim olusturdum"demesi yok mu?kendisi g.birliginde bile en cok gol atan takimdik demesi tam bir safsata.ziya doganin istifasina neden olan dönemde hatirladigim kadariyla g.birligi 5 macta 1 gol atmisti.evet ziya dogan trabzon ve malatyadaki ilk döneminde en cok gol atan takimlar arasindaydi.ma kendisi nedense trabzonpor ve malatyaspordaki ikinci dönemini hatirlamak istemiyor.bir de ziyanin defansif oynattigi gün asikar iken ben defansif oynatmiyorum demesi yok mu?bu söz insani cileden cikartmaya yetiyor da artiyor bile.gecen sene kupa yari finalinde 1-0 kaybettigimiz erciyes macindan sonra oyuna forvet almasaydim yenilmezdik demisti.ne günler görmüstük bee....

Ahmet Kuru
05.03.2008, 20:08
ziya doğan kendi nedediğini biliyor mu...zeytin yağı misali olmak istiyor heralde ama bilen biliyor herşeyi o istediği kadar yorumlarda bulunsun demeçler versin hiçbirşeyi değiştirmez...

bordoylamavi
05.03.2008, 20:20
amaaan geçmiş gitmiş daha neyini konuşyoruz artık şu eski yönetim ve onun kalıntılarını uzak tutalım ya

Süleyman50
06.03.2008, 16:46
:ts:ziya doğan hiç boşuna konuşmasın bütün kaliteli futbolcular takımdan onun zamanında satılmadımı veya kaçmadımı adamlar futbolu bıraktı onun yüzünden şimdi geçmiş benim sistemime döndüler diyor senden arta kalan kadroyla ancak bu kadar olur be ziya..

Cengiz
06.03.2008, 17:27
söylediklerinde en ufak bi mantıksızlık yok

ziya doğan 3 orta sahayla oynadığı zaman yer gök inleri şimdi çıt yok

ceyhun oyun'dan çıkarsa yine hocaya saldırılırdı , gönderildi çıt yok yine

Hasan61
06.03.2008, 17:36

3 orta saha oynarken elinde marce,szymek,yattara,gökdeniz,musampa vardı ersun hocanın elinde ne var

KUTADGU
06.03.2008, 19:18

Mantıksız bir adamın mantıksız açıklamalarında mantıksızlık aranmaz. Dolayısıyla ilk cümlene katılıyorum. Hazret hangi futbol kulüpleriyle görüşme halindeymiş onu da bir bilsek...

Ziya Doğan üç orta sahalı oynamazdı.. Ortasahayı geçmeyen üç önlibero sisteminde oynardı -basan adam misali- Ersun Yanal bir önlibero iki çiftyönlü ortasaha oyuncusuyla oynuyor -bakarsak görürüz-, hemde Ersun Yanal bu sistemi marce, musamba, szymek olmadan oynuyor. Ersen Martin'de yok tabi.

Ceyhun daha az tüküren, daha iyi oyun açan, daha kreatif, daha faydalı oynayan bir adam olsaydı üçüncü cümlene de katılırdım. Ama ne yaparsın, Lama işte.

Samet Yildirim
06.03.2008, 19:21

Ersun Yanalin elinde futbolcu yok bu bir..
ikincisi Takimda Stoper dahil gol atmaya gidiyor herkes hucuma gidiyor ayman belkide hayatinda ilk defa bu kadar hucum oynuyor ama ziya dogan da herkes savunmada cakili kalyiordu 4 lü savunmaya emiri suydu orta sahayi gecmek yok orta saha oyunculari da sakis gibi yapisiyordu defansa öyle diyordu ama simdi öyle bisi yok....daglar kadar fark var...

Harun
06.03.2008, 19:57
Ziya Doğan gidişinin ardından yaptığı her açıklama sonrası 'adam'lığından kaybediyor farkında değil.

Great White
06.03.2008, 22:54
Şu herifi herhangi bir klasman takımı parasına ve daha çok da aklına kıyarak bir alsa da şu destekçileri de kendilerine oyalanacak bir takım bulsa bari:)

Merak ediyorum; acaba hangi gariban takımın başına "kurtarıcı" olarak gelecek bu gudubet..

ÖmerFarukYılmaz
07.03.2008, 00:18
Şu herifi herhangi bir klasman takımı parasına ve daha çok da aklına kıyarak bir alsa da şu destekçileri de kendilerine oyalanacak bir takım bulsa bari:)

Merak ediyorum; acaba hangi gariban takımın başına "kurtarıcı" olarak gelecek bu gudubet..

Bu herifi bir daha Malatya alır

Oda Mantalite kurbanı olur bence

Murat Keçeci
07.03.2008, 00:25
şu konuya biri Allah rızası için kilit vursun yeterince sıkıntımız var bide bunlan uğraşmıyalım

BEYTEKİN61
07.03.2008, 13:08
arkadaslar bayrak ne oldu....

necoos
07.03.2008, 13:42
Oynattıgı futbol sistemi 2. amator takımından farkı olmayan,futbolcuya ve takıma teknik anlamda hicbir katkısı olmayan,mac esnasında tavır ve davranıslarından herkesin korktugu psikolojisinden endise duydugu bir adam.Marcelinho hayaıtnda ilk kez sol bek cizgiden top alıp ileriye tasımak zorunda kaldı,stepanov sakat olmamasına ragmen ve bu adam gelene kadar gayet de iyi bir futbol oynamasına ragmen yedek kaldı.Kimsenin ilk onbird tercih etmedigi celalettin bu adam her geldiginde ilk 11 oynadı.Sayesinde 3 onliberoyla oynayan dunyadaki tek takım olduk buna ragmen bu kadar kotu bir ligde 3 onliberoylan sıradan tkaımlardan 2 den fazla gol yedigimiz maclar cok oldu.Oyle bir futbol sistemi yarattı ki maglup duruma dustugu an pozisyon bulamayan gol atamayan bir takım.İlk geldii zaman da bu durum gecerliydi lakin o zaman takım da birlik duzen kurulmustu ve Fatih gibi bir adam vardı takımda neyse daha yaz yaz bitiremem ben.Bir futbol asıgı ve bir Trabzonlu,Trabzonsporlu olarak futboldan anlayan teknik heyet ve yönetmekten anlayan bir yönetim dileklerimle ki simdikilerden umudum var..

sanatik
07.03.2008, 14:50
-ZİYA DOĞAN-
Programa katılan bir diğer teknik direktör Ziya Doğan da bundan sonra çıkacak rakibin önemli olmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Fenerbahçe, rakiplerimizin hep büyütülmesi nedeni ile maçta ilk 10 dakikada panik içerisindeydi. 'Her şey bitti' dendiğinde ise oynamaya başladı ve Sevilla'nın üstün bir takım olmadığı anlaşıldı. Fenerbahçe, Sevilla karşısında 2. yarıda sergilediği futbolla Avrupa'da her takıma karşı oynar ve turu geçer. Ancak bu başarının ardından hemen final düşünmek hata olur. Hedefe adım adım gidilmeli. Fenerbahçe eğer final oynarsa bu Türk futbolu için bir devrim olur.''

kaynak (http://www.ajansspor.com/futbol/sampiyonlarligi/h/20080307/teknik_adamlardan_sevilla_maci_degerlendirmesi.htm l)

görecegiz :--)

Erdal
07.03.2008, 15:53
ziyanın bu dediklerini ben daha evvel bu sitede yazdığımda bazı arkadaşlar ağır ithamda bulunuyorsun ispatın varmı diyordu1996 da şampiyonluğun para ile f b ye verldiğini bana ziya doğanın söylemesine gerek yok trabzonu iyi takip eden herkez bunları bilir ama ispat edilemez

Hocam coşmuşsunuz yine :))) .Sevgili arkadaşım 96 da bişi satmadık .Tamammı unutun bunu yok böyle bişi .Ha şu oldu cüzi bir rakama teklif edilen şampiyonluğu almadık .Satın almdık yani .Çok şükür ki almadık . ikide bir gelip şunu yazmayın .Kimsenin fikrine bu güne kadar saçma sapan dememeye çalıştım ama sizin iddianız SAÇMA SAPAN .....

Sacit
07.03.2008, 15:57
Bizi bu hale getiren bu ne olduğu belirsiz ruh hastasını niye kaale alıyoruz ki ? :mad:

adam resmen dalga geçiyor bizle.. :mad:

Bu başlığın kapatılmasını talep ediyorum..

unique
07.03.2008, 16:03
Valla bence de kapatılsın bu başlık,bu şahsın ismini bile duyunca bile sinirlerim altüst oluyor. Kadroyu mahalle takımına çevirdi hala konuşuyor.

vurgun_kiz_61
07.03.2008, 16:18
bosuna demediler agzi olan konusuyor elbette oda bir susar yani oyle umuyorum yahu adamin psikoloji sorunu var bu dupeduz belli ALLAH onada yardim etsin acinacak bir durumu var!!!adam her gecen gun karakterliginden kaybetior ama bunun farkinda bile degil yazik cok yazik.

gudoz81
07.03.2008, 16:52
ya şimdi ziya demişki ersun benim taktiğime döndü kardeşim öyle bi takım kurduki adam bundan başka bi taktik işlemiyo. napsın ersun mecbur defansif ağırlıklı bi takım çıkıyo. ama olsun ben önümüzdeki sezondan çok umutluyum. ersun istediği gibi bi takım kurarsa süper bi futbol olur. vestel ersunun kurduğu takımdı bize kök söktürdü.

Kasım Hilal
07.03.2008, 17:20
Ellemayun da..
Birakun açıklasun..
Zatn başka bir şey yaptığı yok..