PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Deli Petro (Vukasin Petranovic)

oflubektas
25.02.2008, 16:46
Kannatimce Dünya Futbol Tarihi'nin en ilginç kalecilerinden birisiydi. Auta giden topları inanılmaz uçuş ve plonjonlarla kurtarma, ancak kaleye giden topları bir bahaneyle içeri alma gibi enteresan bir özelliğe sahipti. Özellikle kaleye havadan giden toplarda müthiş bir uçuş yapar, artislik zıplayışını havaya süzülürken ahenkle dans eden saçlarıyla daha da güzelleştirir, nice futbolcuya hayatının en güzel gollerinden birini atmış hissini verirdi. Kaleci pozisyonunda Nihat Tümkaya gibi bir yeteneği bile bozuk para gibi harcayan Trabzonsporumuz, bu büyük yeteneğe tam 2 sezon sabretme olgunluğunu (!) göstermiştir. Daha sonra Konyaspor'a transfer oldu ve bir sezonda tam 85 (yazıyla:seksen beş) gol yiyerek Konyaspor tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

Son olarak 1-2 yıl kadar önce düzenlenen şöhretler organizasyonunda gördüm kendisini; saçlarındaki seyrelme dışında Trabzonspor sevgisi ve sempatikliğinden hiçbirşey kaybetmemişti...

tigin
25.02.2008, 18:07
Petranoviç'i bende hatırlıyorum.
Sempatikti evet ancak başka da bir numarası yoktu.
Kaçtane maçı onun yüzünden kaybettik Allah bilir. Birde Trabzonspor yönetimine baskı yapardı, benimle anlaşın peşimde koşan çok diye.
Gittiği zaman Celalettin Koçak gitmiş kadar sevinmiştim.
Nasıl bir kaleci olduğu Lyon'u dörtlediğimiz maçlardan daha iyi anlaşılır.

Berat
25.02.2008, 18:41
"Aman Petranoviç.."

LazAnisT
25.02.2008, 18:47
Benim aklıma karşıyaka maçı geliyor.Petranoviçe yetiştirememişti golculerimiz 3-4 kaybetmiştik:)

EmrahYalçınalp
25.02.2008, 18:54
Ya ben bu adamı severdim vallahi... :) Bir de karateciydi yanılmıyorsam, ondandı galiba atletikliği falan... Kaleci değildi ama en azından Victor Grisko'dan yakışıklı uşaktı :D

ilhan
25.02.2008, 19:02
Merak ettim şimdi :)

OLCAY ÇAKIR
25.02.2008, 19:09
Barcelona'yı da ben hatırlatayım.!

7-2

Ama ne Barcelonaydı.
Ama ne petranoviçti.
Kareteci derlerdi,hatta siyah kuşak 3 dan.(yada dun)

Ofsayt taktikleri uygulayacağız diye kabak gibi en az 3 gol falan yedik diye hatırlarım.

Birde Kuuuman.!

LazAnisT
25.02.2008, 19:12
Merak ettim şimdi :)
trabzonspor'un gelmis gecmis en kova kalecilerinden. 90'larin baslarinda kaleyi korumaya calismistir. uzaktan cekilen sutlara aval aval bakma akiminin onculerindendir kendisi. en fiyasko maclarindan bir tanesi de 7-2'lik unutulmaz barcelona macidir. ben o yasimda defterden silmistim, (ilkokul 5'teyim o vakitler) lakin daha yillar boyu durdu o kalede utanmadan, arlanmadan.(ALINTIDIR).:)http://www.trabzonspor.org.tr/images/resim/1991-92.jpg

macka61
26.02.2008, 03:41
ben o tarihlere yetişemediğim için nasıl bir kaleciydi bilmiyorum ama yazılananlara göre kovaymış

tigin
26.02.2008, 10:17
Ben biraz daha ileri gideyim. :D
Bu adamın yerine kalede standart bir kaleci olsaydı (Mesela Tolga) kesin şampiyon olur, avrupada çeyrek yada yarı final oynardık.

Cengiz Çubukcu
26.02.2008, 10:27
ben de petranoviçi çok iyi hatırlıyorum, özellikle barcelona maçını..1-0 öne de geçmemize rağmen 15 dadikada 5 gol yemişti...beni en çok şaşırtan ise koskoca Trabzonun kalecisi futbol hayatının sonlarında Mehmet Ali Erbili gol şov'unda şaklaban olmuştu ...(yanlış hatırlamıyorsam)

UğuR
26.02.2008, 11:04
pETRANoViç denilince aklıma Barcelona ve Lyon maçları gelir.Birde ligteki uzaktan yediği goller.Bİz atardık o yerdi,biz atardık o yerdi,O dönemde doğru dürüst bir kalecimiz olsaydı çok şey farklı olurdu.
Hasan Üçüncü nün çocukluğunda Ondan karate kursu aldığı rivayet ediliyor.:D

Faik Yılmaz
26.02.2008, 11:05
Uzun saçlarını önünü kapatıp gol yiyor diye kestirtmişti Mehmet Ali Yılmaz.

Hey gidi günler... Birde Viktor Grişkonun " kımallllllllllllllllll " diye bağırışını unutamam. adam futbol hayatı boyunca bu sesle kabuslar görmüştür kanaatimce.

ilhan
26.02.2008, 11:13
trabzonspor'un gelmis gecmis en kova kalecilerinden. 90'larin baslarinda kaleyi korumaya calismistir. uzaktan cekilen sutlara aval aval bakma akiminin onculerindendir kendisi. en fiyasko maclarindan bir tanesi de 7-2'lik unutulmaz barcelona macidir. ben o yasimda defterden silmistim, (ilkokul 5'teyim o vakitler) lakin daha yillar boyu durdu o kalede utanmadan, arlanmadan.(ALINTIDIR).:)http://www.trabzonspor.org.tr/images/resim/1991-92.jpg

Film artistleri gibi bir surat ifadesi var :)

Resimdeki fotoğraf için büyüklerime birşey soracağım. Arma solda yıldız sağ tarafta bu ne ifade ediyor?

MetiN08
26.02.2008, 13:02
o yildiz degil galiba formanin markasi oluyor erimanin sembolüne benziyor (erima bir marka)

Fatih BALTA
26.02.2008, 14:09
Yere paralel 2 metre seviyede havada asılı kalabilen ama sonucunda ne yapıp ne edip golü yiyen kalecimiz deli petro, dışarı çıkan toplara uçuşlarıyla meşhurdu. Ozamanlar çok kızardık kendisine,şimdi tebessüm ediyorum.:D

Cafer Bulur
27.02.2008, 00:01
o zamanlar yerel gazeteler söyle baslik atardi:trabzonsporun vurucu timi petranovic,ivanovic ve djukic.ama ne hikmetse petranovic hep bizi vururdu.lyon macini hatirlayanlar onun nasil bir kaleci oldugunu bilirler...:)

Laz_61
27.02.2008, 02:14
enteresan bir adamda bazen 90 a giden toplari müthis reflekslerle cikarirdi bazende tabiri caizse benim bile tutabilecegim toplari iceri alirdi...ama iyi usakdi ya...

dr.muhsin
29.02.2008, 09:36
Bende yazayım hatırladığım bir enstantaneden de hafızamın güçlü olduğunu bir kez daha ispatlayayım :)

91-92 sezonu o zamanın adıyla Federasyon Kupası ve final maçı ...

Tahmin ettiğiniz gibi Bursaspor ile ilk maçta Bursa' da oynamış 3-0 kaybetmiştik. Maça skordan ziyade Bursa milletvekili Cavit Çağlar' ın sözü damgasını vurmuştu. Hatta rövanş maçında ''Vur vur inlesin; Cavit Çağlar dinlesin...'' diye inlemişti Avni Aker.

Bursa' da ki maçın son dakikasında Petranoviç Bursalı bir oyuncuyu ceza sahası içinde sözde düşürmüş ve penaltıya sebebiyet vermişti. Üstelik kırmızı kart görmüş ve ağlaya ağlaya dışarı çıkmıştı. İşte maçın son dakikalarında eldivenlerini yere atarak ağlaya ağlaya dışarı çıkmasını, kaleye Mahir diye bir kalecimizin geçmesini, ''İnşallah kurtarır kalıbı fena değilmiş'' diye içimden geçirmemem rağmen malesef 3. gole engel olamayışını unutmadım.

Eee... Rövanşı da anlatırım ama onla ilgili başka bir başlık var zaten :) . Bu arada 5-1 lik maçı o gün bir kahvehane de tekrar videodan izlemiştim. O günlerde koskoca VHS video kasetlere ünlü maçları çekmek modaydı. Hele yazın Alamanyadan zengin gurbetçiler şöyle havalı havalı videolarla gelirlerdi. Şimdi kralını tanımam evi SONY ile donattım gelsin Almancılar izlesin ben de :)

OLCAY ÇAKIR
29.02.2008, 12:59
Sevgili İlhan,
O dönemde yıldız uygulaması yoktu diye biliyorum.
Sanırım marka logosu,adidas.

Hatırladığım.
Film artistleri gibi bir surat ifadesi var :)

Resimdeki fotoğraf için büyüklerime birşey soracağım. Arma solda yıldız sağ tarafta bu ne ifade ediyor?

ilhan
29.02.2008, 13:51
Sevgili İlhan,
O dönemde yıldız uygulaması yoktu diye biliyorum.
Sanırım marka logosu,adidas.

Hatırladığım.

Teşekkür ediyorum Olcay Abi.

Cengiz
25.04.2008, 16:04
3-4 lük lyon maçında yediği goller gözümün önünde

ÖmerFarukYılmaz
25.04.2008, 17:11
Allah allah ilk defa duydum..:)

_SeRKaN_
27.04.2008, 12:54
Kanal 6 da M.Ali Erbil'in yapmış olduğu goal show adlı programdada kalecilik yapıyordu..Otomatik şut atan makineye karşı gol yememeye çalışıyordu..:)

Zeki Çelenkoğlu
27.04.2008, 13:48
ben de petranoviçi çok iyi hatırlıyorum, özellikle barcelona maçını..1-0 öne de geçmemize rağmen 15 dadikada 5 gol yemişti...beni en çok şaşırtan ise koskoca Trabzonun kalecisi futbol hayatının sonlarında Mehmet Ali Erbili gol şov'unda şaklaban olmuştu ...(yanlış hatırlamıyorsam)

senin o dediğin Simoviç ti.. gs nin kalecisi...

_SeRKaN_
27.04.2008, 14:05
senin o dediğin Simoviç ti.. gs nin kalecisi...

İkiside yaptı hatta şu anda pek hatırlayamadım ama galiba Fenerin eski kalecisi Nurettin'di o da bir ara gol show daydı ..

ismail tüfekçi
27.04.2008, 21:56
petrenoviçin 1 gözü görmüyordu ama delidolu sevecan biriydi liyon maçında golcülerimiz ona gol yetiştiremiyordu forvet attıkça o yiyordu

kamyonetçi
01.05.2008, 04:39
:)O gerçek bir efsanedir.Barca maçını tarihimize kalın harflerle yazdırmıştır.Koeman hattrick yapmıştı.Bir stopere hattrick yaptıran efsane.Orta saha civarından üç gol.Unutulmaz bir oyncu.Kalecilikten çok uzakdoğu sporlarında aktifti.Ülkesinde sensei miş galiba.Gazetelerdeki karete elbisesiyle çekilmiş fotğrafları gözümün önündedir.Ozamanki yugoslavya iş bulma kurumu yönlendirmiş adamı.Trabzonspor kaleci arıyor yapabilirmisin demişler;ne iş olsa yaparım abi demiş.:D.O zaman saçını uzat gel demişler.Bizde de moda yugo almak.Bizimkilerde uzun araştırmalar! sonunda almaya karar vermişler.Neden gönderildi bi türlü anlamış değilim.Kalmış olsa karate branşında baya kupalar almıştık.:)

Allah selamet versin alanlarada yollayanlarada.

Tunga
01.06.2008, 01:13
1 gözü görmüyor değildi de, Tavuk Karası hastalığı vardı.

Ben de Lyon maçından önce Breams'ın maçta en korktuğu oyuncu sorulduğunda verdiği "Petranoviç" cevabını unutamam :)

forza61ts
01.06.2008, 17:44
aynı kazım koyuncuya benzıyodu yaww...

pReN@_61
01.06.2008, 18:01
Bİz atardık o yerdi,biz atardık o yerdi,

Petranovic hakkında az çok bilgi edinmiş oldum :)

sedatmert61
05.06.2008, 20:22
Evet hayal meyal hatırlarım bende..zaten her sene allahım iyi bi kalecimiz olsun bu sene diye dua ederdim..sanmayınki bitek bizde vardı..bide FB de lukovcan vardı sağolsun petronun gelişmişiydi..bide viktor vardı..sert bakar mermi gibi tükürürdü..sadece bi fb maçında yıldız olmuştu..sonrası malum.

Özgür Öztürk
24.06.2008, 02:27
Bir maçta hüngür hüngür ağlamıştı diye hatırlıyorum

5-1 lik Bursa kupa rövanşıydı galiba

Adem Erdoğan
24.06.2008, 03:01
Kabus gibi bir kaleciydi.Yanından geçen topa hiçbir hamle yapmadan seyrettiğini hatırlıyorum.Avrupa maçıydı.

Hamdi Karamahmutoğlu
24.06.2008, 05:24
Barca macinda (7-2) kalemizi korumsutur kendisi.
Top gole giderken, topa aval aval bakan kalecilerinin onculerindendir ayrica.

Fatih Kuloğlu
07.07.2008, 16:40
ya buna kör petro mu diyolardı babam öle bişeyler diyodu ama

bariskaratas
07.07.2008, 17:42
evet ya benim de aklımda bursa macı bi de yanlıs olmasın 1903 kopenhag macı kaldı.
bursa dakırk yılda bir pozisyonu adamın ayagına yatarak kurtarmıs ama hakem penlatı verip bi de kırmızı kartla atmıstı.

kopenhag macında da yanlıs hatırlamıyorsam super oynamıstık tribunden bi mesale carpmıs eldivenini yakmıstı.
biraz yerde yatmıs sonra tedavi filan ettik deyip kalkmıstı. super oynadıgımız macı 1 0 mı ne kaybettik.
yerde yatarken nihayet iyi bi sey yaptı demistim ama kalkınca bnutun hayaller suya gitti. 3 0 hukmen alacaktık oysa macı kalkmasaydı.
hey cidi gunler

Harun_ayar_ts
08.07.2008, 18:13
eskinin maçlarını izliyorumda o kadar kolay goller yiyorki klasik petkoviç kolayı yiyor zoru tutuyor

talibim
27.11.2008, 18:56
hakkında epey bi miyop söylentisi yapılmıştı.

Adil ÖZGÜR
28.11.2008, 03:18
Aynı zamanda da krateci idi.

6Şafak Aydın1
28.11.2008, 04:58
petronovic denilince aklima ilk gelen TRT spikeri`nin "Koeman ve gol" deyisi pardon deyisleri:D

bestrafer
28.11.2008, 09:55
Eh adamcağız araştırmalarıma göre hipermetropmuş. Ben görmedim hatırlamıyorum ama gerçekten kova bir kaleciymiş. Barcelona 7-2 maçının gollerini yutubdan seyretme fırsatı buldum. Çok barizdi yani iyi bir kaleci olmadığını.

emrezx
17.01.2009, 03:10
gece gece yorumları kahkaha atarak okudum saolun valla :)

Muhammet
17.01.2009, 04:11
Barcelona'yı da ben hatırlatayım.!

7-2

Ama ne Barcelonaydı.
Ama ne petranoviçti.
Kareteci derlerdi,hatta siyah kuşak 3 dan.(yada dun)

Ofsayt taktikleri uygulayacağız diye kabak gibi en az 3 gol falan yedik diye hatırlarım.

Birde Kuuuman.!

pETRANoViç denilince aklıma Barcelona ve Lyon maçları gelir.Birde ligteki uzaktan yediği goller.Bİz atardık o yerdi,biz atardık o yerdi,O dönemde doğru dürüst bir kalecimiz olsaydı çok şey farklı olurdu.
Hasan Üçüncü nün çocukluğunda Ondan karate kursu aldığı rivayet ediliyor.:D

1 gözü görmüyor değildi de, Tavuk Karası hastalığı vardı.

Ben de Lyon maçından önce Breams'ın maçta en korktuğu oyuncu sorulduğunda verdiği "Petranoviç" cevabını unutamam :)

petronovic denilince aklima ilk gelen TRT spikeri`nin "Koeman ve gol" deyisi pardon deyisleri:D

gece gece yorumları kahkaha atarak okudum saolun valla :)

ççç

Ne kaleci imiş be. :)

BMN'de kötü oyuncuları da böyle anacağımız hiç aklıma gelmezdi, ta ki bunları okuyana dek.

Çok eğlenceli ve nostaljik. :)

MuratJ
26.02.2009, 18:55
iyice tanımak isterdim bu adamı. :D

magicyattara
31.03.2009, 23:49
Petranoviç'ten beterini de görmüştük.Hadziç vardı,eliyle oyun kurmak isterken topu kaleye atmıştı.1-1 Altay maçı.

Cem Akyüz
01.04.2009, 00:21
Petranoviç'ten beterini de görmüştük.Hadziç vardı,eliyle oyun kurmak isterken topu kaleye atmıştı.1-1 Altay maçı.

aman Allah'ımçççççç

otuken55
01.04.2009, 00:35
zevk aldım okurken:D
en korktuğum adam petranoviç diye söyledi mi gerçekten:D

Kubilay ŞAHİN
01.04.2009, 00:42

Büyük başarı..:D

otuken55
01.04.2009, 00:44
bir keresinde uzaktan cekilen bir $uta plonjon yaparken, direkten donen top kafasina carparak kaleye girmi$tir
yediği golleri güzelleştiren bir kaleciydi.özellikle frikikten çok güzel goller yerdi.mesela futbol topu doksan tabir edilen yere gidiyor,petranoviç topa öyle bir uçardı ki sanırsın wakabayashi staddan bir uğultu yükselirdi herkes umutlanırdı ''lan bu sefer tutacak galiba'' diye ama sonuç hep hüsran olurdu.sonrası zaten staddan yükselen küfür kıyamet...
kiminle oynadığını hatırlamadığım bir avrupa kupası deplasmanında, rakip taraftarların kale arkası tribününden atttığı yabancı madde kafasına isabet edince baygınlık geçirmiş, ancak travmaya rağmen ayağa kalkmış ve maça devam etmişti. netice itibariyle trabzonsporun yenilip elendiği karşılaşmanın ertesi günü, gazetelerin spor sayfalarında, "ulen petranoviç! kalkıp maça devam etmeseydin hükmen kazanacaktık" gibisinden başlıklar çıkmıştı

ekşisözlükten insancıklar bunları yazıvermişler:D

Mustafa Yüksek
01.04.2009, 09:39
dün gülmekten öldüm...yorum yazanların hepsinin ellerine sağlık...:D

kuman
04.04.2009, 01:12

Kaleye değil de Altay'lı Ramazan'ın önüne atmıştı tabii Ramazan'da boş kaleye.Dakika 86'dı.

kuman
04.04.2009, 01:21
Petranoviç bu takıma Cukiç ve İvanoviç'le birlikte gelmişti Özkan Hoca'nın hala eleştirildiği 3 Yugoslav transferi.Gerçi Özkan Hoca sonradan bunları alanın Yönetici Ender Asman olduğunu kendisinin izlemediğini söyledi ama o zamanlar söylediği ben bu 3 oyuncuya kefilim sözü hep kendisine hatırlatıldı.İvanoviç zaten 3.haftadan sonra hiç kadroya girememişti.Sene sonunda Cukiç ve İvanoviç gönderildiği halde Petranoviç 1 sene daha kadroda tutuldu.Transferin yanlışlığı kadar diğerleriyle gönderilmemesi de büyük hataydı.O sezon transfere çok para harcandı ama Petra ve defansın hataları ile çok puan kaybettik.

Tangerine Dream
04.04.2009, 09:50
Alıntıdır.

Gol Şov programının bir bölümünde bir izleyicinin telefonun tuşuna basmak suretiyle attığı penaltıyı kurtarmış, akabinde izleyicinin "kıpırdadı" itirazı üzerine tekrar edilen penaltıyı da kurtarınca, mağrur bir ifadeyle kameraları süzmüş ve yerine geçmişti. :D

Anıl Caner
04.04.2009, 15:09
Lyon maçından önce kalecimiz Petranovic'in performansı çok önemli haberlerini gazetelerden okuyup, akşamına "baba şimdi bu kaleci iyi mi sence?" diye sorudğumu çok net hatırlıyorum.

Alihan Ertürk
04.04.2009, 15:11
Petranovic :) ilk defa duydum..Bende büyük bir eksiklik bu :(

pazarkapılı
20.01.2010, 11:03
top bizim kaleye dogru hareketlendiginde gol olma ihtimalinin yüksek yüzdelerde seyretmesine neden olan kalecimiz...kim buldu getirdi bilimyorum...yukarda özkan sümer deniliyor...dogrudur...özkan sümerin yaptıgı bircok bos transferden ve yetistiremedigi binlerce trabzonlu oyuncunun yerine trabzona getirttigi en bomba transferden biri olması kendisi acısından gayet dogaldır...

Ali Tunahan Güllü
20.01.2010, 11:05
Bende ilk defa duyuyorum ama babam gelince bi sorayım:)

Selim Turan
04.02.2010, 14:17
Bu kadar yazılmış çizilmiş. E bir kaç foto olsaydı fena olmazdı =)

Tangerine Dream
20.03.2010, 12:58
Son hali.

http://img309.yukle.tc/images/1324n121621445373_5567481_6561.jpg (http://www.yukle.tc)

A.Gökhan AKIN
20.03.2010, 13:08

boşver iyiki duymamışsın!!! zira tarihimizin acı dolu transferlerinden biridir..

Mustafa
20.03.2010, 13:10
Trt sayesinde tekrar andık Petra yı :D

ESER
20.03.2010, 14:20

inan tanimamakla fazla birsey kaybetmedin;) hatta iyi ki tanimamissin

ESER
20.03.2010, 14:21
tolgadan bile kotu bir kaleciydi, siz dusunun artik gerisini:)

Adem Erdoğan
20.03.2010, 15:35
Hayal meyal hatırlıyorum Petro'yu, kaleye giden topu seyreden kaleci olarak aklımda yer etmiştir.

Halit Akyüz
20.03.2010, 16:10
tolgadan bile kotu bir kaleciydi, siz dusunun artik gerisini:)
O kadar da değildir ya. :)

Atakan
20.03.2010, 16:12
Yorumları okumuştum ve şöyle bir fikir oluşmuştu kafamda:"O kadar da kötü olamaz."

Trt sayesinde fikrim değişti.
Bu kadar kova.:)

Travelair
20.03.2010, 17:04
Hafızam o kadar iyi değildir ama birkaç şey hatırlıyorum. Hadzic miydi Petranovic miydi bilmiyorum, eliyle arkadaşına top atacakken, birisi arkadan (Seyirci mi?) bir yerden "Dur sakın oraya atma!" diye bağırmış. Bu da sese kulak verip ani karar değiştirince elinde kepçelediği topu ileri fırlatacağına aynen bizim doksana... Herhalde dünyanın en ilginç gollerinden biriydi

Sonra, (Bunu da Viktor ile karıştırıyor olabilirim), İtalyan ekibiyle maç yapıyoruz, oyun ortada, bu degaj yapıp en kritik anda topu İtalyanların sağ kanadının ayağına gönderiyor, İtalyan bir şut ve gol

Kopenhag maçları hele... Rövanş maçı son dakikalar. Alıyoruz maçı. Danimarkalılar'ın dili düşmüş. Hantal adamlar, son atak, plase ve gol!

Alınışı da ilginçti. Medyadan takip ediyoruz. Başta süper kaleci dendi. Bizde keyifler yerinde. Sonra araştırılmaya başlanınca takımının lig ortalarında olması, acaba iyi mi filan falan... Demeçler değişiverdi. Vasat bir kaleci ama süper kurtarışları yapar. Kedi kaleci! Gördük kedi kaleciyi sağolsun. O işine baktı gitti. Yönetici keyfine baktı gitti. Olan beceriksizlerin, iş bilmezlerin ellerinde yıllar yılı harap olan Trabzonspor'a, taraftara ve gençliğimize oldu

Adem Erdoğan
20.03.2010, 17:25
Hafızam o kadar iyi değildir ama birkaç şey hatırlıyorum. Hadzic miydi Petranovic miydi bilmiyorum, eliyle arkadaşına top atacakken, birisi arkadan (Seyirci mi?) bir yerden "Dur sakın oraya atma!" diye bağırmış. Bu da sese kulak verip ani karar değiştirince elinde kepçelediği topu ileri fırlatacağına aynen bizim doksana... Herhalde dünyanın en ilginç gollerinden biriydi

Sonra, (Bunu da Viktor ile karıştırıyor olabilirim), İtalyan ekibiyle maç yapıyoruz, oyun ortada, bu degaj yapıp en kritik anda topu İtalyanların sağ kanadının ayağına gönderiyor, İtalyan bir şut ve gol

Kopenhag maçları hele... Rövanş maçı son dakikalar. Alıyoruz maçı. Danimarkalılar'ın dili düşmüş. Hantal adamlar, son atak, plase ve gol!

Alınışı da ilginçti. Medyadan takip ediyoruz. Başta süper kaleci dendi. Bizde keyifler yerinde. Sonra araştırılmaya başlanınca takımının lig ortalarında olması, acaba iyi mi filan falan... Demeçler değişiverdi. Vasat bir kaleci ama süper kurtarışları yapar. Kedi kaleci! Gördük kedi kaleciyi sağolsun. O işine baktı gitti. Yönetici keyfine baktı gitti. Olan beceriksizlerin, iş bilmezlerin ellerinde yıllar yılı harap olan Trabzonspor'a, taraftara ve gençliğimize oldu

Lazio maçında Viktor'du, sağolsun hakemle elele verip bizi turdan etmişti.

macuka
20.03.2010, 17:28
ya bu adamin ismini duyunca o kadar kova kaleci olmasina ragmen gene de sempatikligi aklimda yaw....
Petrodan bahsederken kovalikta Hadzic i de unutmamak lazim derim:)

macuka
20.03.2010, 17:30
Defans taki arkadasina eliyle pas verirken topu kaleye atan kalecimiz Petro mu hadzic mi? (bir bursa maci)
Degaj yaparken geriye giden rakibin kafasina topu carptirip gol yapan Petro mu hadzic mi? (bir Altay maci, hakem nedense golu saymadi):)

macuka
20.03.2010, 17:32
Lazio maçında Viktor'du, sağolsun hakemle elele verip bizi turdan etmişti.

Bir onceki Aston villa macinda ise victor kahramandi, hakkini verelim usagum:)

Tangerine Dream
20.03.2010, 17:46

Evet, gerçekten de İngiltere'deki maçın kahramanıydı.:)

Adem Erdoğan
20.03.2010, 21:34

Doğrudur Servet abi, oradaki penaltıyı 2 defa çıkartmış 3. de golü yemişti.:)

Tangerine Dream
20.03.2010, 23:59
Ey gidi Deli Petro, kulaklarını epey çınlattık bugün.:)

MehmeTS_ADANA
24.04.2010, 15:05
ya ben bu kumbaranın avni akerdeki kopenhag maçında yediği gölü unutamam kazma takımı yakmıştı.resmen yıkılmıştım ya

ESER
24.04.2010, 15:43
bi onu tanirim bi de gsli hayrettini;) aralarindaki fark coca cola ile pepsi cola kadar:D:D:

turgut kasap
24.04.2010, 17:29
bakın bu pedro uzun saçlarıyla kız gibi bi uşaktı bildiğim kadarıyla lisanslı bi kareteciydi zaten topa çıkarken sıçramak yerine ucan tekme atardı trabzonsporuma gelmiş en güzel erkek güzeliydi inanın kız olsaydı trabzonlu uşakların rüyasına girerdi tek bilmediği kalecilikti

Reşit
25.04.2010, 02:43
bakın bu pedro uzun saçlarıyla kız gibi bi uşaktı bildiğim kadarıyla lisanslı bi kareteciydi zaten topa çıkarken sıçramak yerine ucan tekme atardı trabzonsporuma gelmiş en güzel erkek güzeliydi inanın kız olsaydı trabzonlu uşakların rüyasına girerdi tek bilmediği kalecilikti
süpersin abi

"tek bilmediği kalecilikti" :D:D

Joacivil
26.04.2010, 01:59
http://www.facebook.com/pages/Vukasin-Petranovic/121621445373?v=wall

mizansen
03.11.2010, 11:26
barcelona maçını hatırlamaktayım petro diyince :D facia bir maçtı. Judomu yapardın be adam :D taktik meselesi falan olcak diye paso gol :D trabzonun en ilginç kalecilerinden biriydi :D

Travelair
03.11.2010, 11:40
Deli Petro dediğiniz adam Rusya'yı baştan inşa eden adamdır. Dışarda "Peter the Great" olarak, yani Büyük Petro olarak anılır. Bizim Petranovic ne yapmış? Barcelona, Kopenhag gibi tarihimizin en önemli maçlarında takımı bitirmiş...

mizansen
03.11.2010, 11:42

aha evet bide o özelliği vardı :D

HIRCINBEY
20.12.2010, 19:20
Yabancı gelmedi iyiydi

Mahmut Yilmaz
02.01.2013, 14:55
Petranoviç dışında HADZİÇ diye bir kaleci vardı.
Adamı yolladıktan sonra HENTBOL kalecisi olduğu ortaya çıkmıştı.
MERT MERİÇ'in de renk körü olduğu söylenirdi.
yani 90'larda bizdeki kaleciler efsaneydi:)

DEEP BLUE
04.01.2013, 12:06
barcelona maçını hatırlamaktayım petro diyince :D facia bir maçtı. Judomu yapardın be adam :D taktik meselesi falan olcak diye paso gol :D trabzonun en ilginç kalecilerinden biriydi :D

Yalnız, bir Ankaragücü maçı oynamıştır ki, o maçı izleyenler için gerçek bir kalecilik şaheseridir. Bizim Onur'un Eskişehir performansının aynısı... Severdim keratayı... Tribünden birinin ''saçını uzatacağına elini uzat lan!'' diye bağırdığını hatırladım birden...

DEEP BLUE
04.01.2013, 12:15
Bursa' da ki maçın son dakikasında Petranoviç Bursalı bir oyuncuyu ceza sahası içinde sözde düşürmüş ve penaltıya sebebiyet vermişti. Üstelik kırmızı kart görmüş ve ağlaya ağlaya dışarı çıkmıştı. İşte maçın son dakikalarında eldivenlerini yere atarak ağlaya ağlaya dışarı çıkmasını, kaleye Mahir diye bir kalecimizin geçmesini, ''İnşallah kurtarır kalıbı fena değilmiş'' diye içimden geçirmemem rağmen malesef 3. gole engel olamayışını unutmadım.

O maçta kaleye geçen Mahir, şimdi Fenerbahçe kalecisi olan Fehmi Mert Günok'un babasıdır...

Çetocan
04.01.2013, 22:04
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/2128_121623210373_1688_n.jpg

Alın Sizede Bir Anı

Berkay Yılmaz
05.01.2013, 22:20
''Aman Petronoviç, saçmaladın Petronoviç, yapma Petronoviç '' Lyon maçında spikerin 3 golden sonraki replikleri.

Cafer Bulur
05.01.2013, 23:35
''Aman Petronoviç, saçmaladın Petronoviç, yapma Petronoviç '' Lyon maçında spikerin 3 golden sonraki replikleri.

O söz petranovic icin degil ukraynali kalecimiz victor grisko hakkinda söylenmisti.

Söyleyen de öztürk pekin idi,Ts-lazio uefa kupasi macinda yedigi hatali golden sonra.

memozcan
14.04.2013, 00:07
yerel gazetelerde saçlarını kestirince artık gol yemeyecek diye haberler yapılmıştı.. bende saf saf inanmıştım:)

Fatih
14.04.2013, 00:27
Bir gözünün kör olduğundan bahsediliyordu o dönem.:)