PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Futbolcu İzleme ve Transfer Birimi Kurulmalı !

efulim67
20.02.2008, 16:34
Kulübe yönetimler değişse bile tamamen değişemeyecek bir birim açılsın.

"Futbolcu İzleme ve Transfer Birimi"

Burada işin ehli insanlar memur gibi çalışacak.
Elde ettikleri bilgileri belli zaman periyotlarında teknik direktöre ve yönetime rapor edecekler.

Futbocular hakkında her türlü bilgiyi toplayacaklar.
Teknik direktör şu bölgeye uygun şu tipte bir futbolcu araştırın. falan filan ...
Transfer sezonu geldiğinde Fiyatı, sözleşmesi, özellikleri vs. her bilgisi hazır olacak.

Yönetim; Transfer dönemi Transfer Bütçesini bu birime bildirecek.
Teknik Direktörde bu komite ile birlikte transferi yapacak.
Hesap sorulacağında kime ne sorulacağıda belli olur.
Bu konu bu kadar basit değildir elbetteki ama yöneticilerimiz her yönü ile düşünüp detaylandırabilirler.

Ali Can
20.02.2008, 16:40
bu transfer işi bizim necmi ile olmaz

İdris Toksoy
20.02.2008, 16:40
Zaten Türkiye'de eksik olan birim bu.Kimse tanınmamış kaliteli futbolcu getiremiyo.Belki bu işi biraz yapıyosa CAVCAV yapıyo.onunda nasıl bir birimi var bilmiyom:)

Hasan Ayvenli
20.02.2008, 16:50
uzun zamandır söylediğim ve istediğim birşey bu
türkiyede trabzon sevdalısı insanlar heryerde var
futboldan anlayanları da var
futbolda ön planda olan şehirlerde böyle insanlar görevlendirilmeli ve süper lig ve lig a takımlarının hepsi izlenmeli
ayrıca yurtdışında gurbetçilerimizin çok olduğu yerlerde de aynı şeyler yapılabilir
böylece yetenekli gurbetçilerimiz schalkede dortmuntda değil de trabzonsporumuzda oynarlar

Özkan Şentürk
20.02.2008, 17:07
Trabzonspor Kulübü'nün efsanevi futbolcuları ve yöneticileri panelde bir araya geldi. G.Saray'ın eski yöneticisi Ergün Gürsoy, Bordo-Mavili ekipte görev alacağını söyledi.

“Her yönüyle Trabzon” konulu panele, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'ın yanı sıra Trabzonspor Kulübü'nün eski ve yeni yöneticileri ile futbolcuları katıldı.

Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleştirilen ve yaklaşık 45 dakikalık bir gecikmeyle başlayan panelde konuşan Trabzonspor'un yeni başkanı Sadri Şener, zor bir görev üstlendiklerinin bilincinde olduklarını belirterek, “Bu yükün altından çıkacağımıza inanıyorum. Trabzonspor bir üst kimliktir. Herkes bunun altında toplanmalıdır. Trabzonspor'a kesinlikle siyaset karışmamıştır” dedi.

Şener, gelecek sezon için de iddiasını, “2008-2009 sezonunun en büyük şampiyonluk adayı Trabzonspor'dur ve şampiyon olacaktır” diye dile getirdi.

Kulübün eski başkanlarından Özkan Sümer deTrabzonspor 'un, Trabzon için bir kimlik olduğunu ifade ederek, “Trabzonspor futbol aşıdır, düşüdür. Kulübün başarısı, yönetim, futbolcu ve taraftardan oluşan camianın sorumluluğundadır” diye konuştu.

Galatasaray Kulübü'nün eski yöneticilerinden, aynı zamanda Trabzonlu olan Ergun Gürsoy ise bu tür panellerde her zaman Galatasaraylı olarak takdim edildiğine vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Her zaman Trabzonspor'un içinde olmuşumdur. Önümüzdeki sene yeni başkan Sadri Şener'in transfer komitesinde bulunacağım. Trabzonspor, Trabzon şehrinin önündedir. Sadri Şener'in de başarılı olacağına inanıyorum.”

Efsane kadroda yer alan oyunculardan ve eski yöneticilerden Serdar Bali, bordo-mavili ekibin 24 yıldır şampiyonluğa hasret kaldığını hatırlatarak, “24 yıl daha olmasak, önemli değil. Önemli olan birlikteliğimiz. Birlikteliğimizi sağladığımız zaman başarı da gelecektir” dedi.

Panelin son bölümünde, Trabzonspor'un 10 yıl içinde 6 şampiyonluk kazandıran ve çeşitli başarılara imza atan efsanevi kadrosunda yer alan oyuncuları Serdar Bali tarafından tek tek anons edildi. Salondaki izleyiciler eski oyuncuları ayakta alkışlarken, bazı taraftarlar da fotoğraf çektirdi.

ergün gürsoy'un şu veya bu şekilde Tarbzonspor camiası içinde olmasından hiç haz etmiyorum.Mümkünse bizden uzak dursun.Hep övündüğümüz Trabzonlu adam Trabzonspor'u tutar lafının istisnası bir adamdan ben bu camiaya fayda geleceğini hiç sanmıyorum.Transfer komitesinin içinde olacakmış.yine Gökdeniz galatasayda diye haberler çıkmaya başalayacak galiba.

İskender
20.02.2008, 17:55
Başkanın şöyle bir lafı vardı,
Ersun hocaya laptopunu açmana gerek yok,sen oyuncunun adını söyle arkadaşlar bilgi versin...
Ekibine güveniyor bizde kendisine güveniyoruz...

Cem Balcı
20.02.2008, 17:57
Başkanın şöyle bir lafı vardı,
Ersun hocaya laptopunu açmana gerek yok,sen oyuncunun adını söyle arkadaşlar bilgi versin...
Ekibine güveniyor bizde kendisine güveniyoruz...

görücez bakalım başkanımızın leptonda bilgili komitesini.:)

Yeşil
20.02.2008, 18:11
Buna ek olarak Trabzonspor sevdalıların değişik illerde açtığı futbol okullarının da üzerinde durulmalıdır.Bu okulların üzerine şimdiye kadar ne kadar düşüldü sorgulamak lazım.

ÖmerFarukYılmaz
20.02.2008, 18:18
Yokmu yoksa?

Olmadığı belli aslında:D

Yapılanlara baksanıza:D

Çağatay_
20.02.2008, 18:19
bizimkilerde bunu yapıcak kafa yok.herkes bişiler çalmanın peşinde.ama sadri başkan bununla ilgilenebilir site adına fax çekilebilir bence

ayvaz
20.02.2008, 18:27
tabiki olmalı bu tarbzonsporun geleceği için kurulup trabzonspor açısından yararlı olacaktır tabiii bunuda batırmadan hakkıyla yapılmalıdır.

Adem CAKIR
20.02.2008, 18:33
Sadece sadece komite yetmez.
Trabzonspor ve bölge takımlarının alt yapısından çıkan oyuncuları derleyecek, değerlendirecek ve yurt içinde ve yurtdışında uygun ortamlara transferlerini planlayarak yetişmelerini sağlayacak birde menejerlik şirketine acil ihtiyacımız var.
Nice potansiyeli olan oyuncular alt liglerde yada yedek klübelerinde körelip gidiyor...

surmeneli_keles
20.02.2008, 20:24
sımdıden transfer calısmaları baslıycak işte sımdıden topcu ızlıyceksın 2 mac ızlemeyle topcu alınmazz..yerınde olur böle bı sıstemm ama adam akıllı uygulıycaklarr

Muhalif
20.02.2008, 21:18
Başkan komiteyi kurmuş bile:) Gürcistan milli takımını komple alacağız sanırsam.. zira her konuşmasında Arçil'den ve onun tavsiye edeceği oyunculardan bahsediyor.. komiteye gerek yok bence Ersun Yanal ve ekibi bu işi Türkiye'de en iyi yapan insanlar.. hayırlısı bakalım..

Ali Şahin
20.02.2008, 21:27
evet kurulmalı ve başına özkan sümer veya serdar bali geçmeli

Âkil Âdem
20.02.2008, 21:29
Ts bünyesin de öyle bir birim(!) zaten var.

20'den fazla teknik(!) adam(!) çalışıyor(!). Bunların büyük bir kısmı trabzondaki futbol takımlarında eski futbolcu ve hocalardan oluşuyor. Birkaç tanesi de gençliklerinde Karayolları, DSİ gibi yerlerde birkaç defa top saydırmış tecrübeli(!) isimler.

Unutmadan; bazıları da "Fitbolci izleme gomitesi midur, dransfer gomitesi midur, nedur ha oyle bi şede gösteriyler beni parami ordan aliyrum." diyen büyük futbol üstatları!...

Sonuç?!...

efulim67
20.02.2008, 23:48
Başkan komiteyi kurmuş bile:) Gürcistan milli takımını komple alacağız sanırsam.. zira her konuşmasında Arçil'den ve onun tavsiye edeceği oyunculardan bahsediyor.. komiteye gerek yok bence Ersun Yanal ve ekibi bu işi Türkiye'de en iyi yapan insanlar.. hayırlısı bakalım..

MAdem ki Ersun Hocanın öyle bir ekibi vardı. Ne olduda 1 aydan fazla süren ve acilen transfere ihtiyaç duyulurken 1 tane topçu alınabildi !

BDiler61
20.02.2008, 23:50
MAdem ki Ersun Hocanın öyle bir ekibi vardı. Ne olduda 1 aydan fazla süren ve acilen transfere ihtiyaç duyulurken 1 tane topçu alınabildi !
sence bu nuriden kaynaklanmış olamazmı?

erannsimsekk
20.02.2008, 23:50
ergun gürsoy a soracaksa başkan
eksik kalsın

biz onu oraya ergun gürsoy u rehber edinsin diye seçmedik

Emiroğlu
21.02.2008, 00:14
İşte can alıcı konulardan biri !
Bu bizim 20 kişilik KOMİTE ! 'yi gören duyan bilen var mı ?
Dön arkana bak !
Faruk Kanca !
Ne futbol geçmişi var ? İletişim eğitimi almış mı ? Yabancı dili var mı ? Varsa ne var ? Kaç tane var ? İkna kabiliyeti var mıdır ? Varsa belgelenmiş midir ?
Baturoğlu !
Ne futbol geçmişi var ? İletişim eğitimi almış mı ? Yabancı dili var mı ? Varsa ne var ? Kaç tane var ? İkna kabiliyeti var mıdır ? Varsa belgelenmiş midir ?
Necmi efendi ?
Telefon ile konuşmaktan başka bir işe yarar mısın ? Yararsan ne işe yararsın ? !

Ne ayaksınız siz ? !
Yeter ! Defolup gidin !

Hani komite ? Hani grup çalışmasına uyumluluk ?
Yönetimden tut birini yakasından , sen Brezilyaya git , topçu bak...
Bu mu profesyonellik ? Resmen KEPAZELİK !

Muhalif
21.02.2008, 00:20

:) o yönetimi gördükten sonra Ersun Yanal'ın listesi olmadığına mı yoksa yönetimin becerip alamadığına mı inanırsınız bilemem ben... bence Ersun Yanal'ın listesi vardır , hem de oldukça alternatifli, fakat yönetim becerip alamamıştır...

Âkil Âdem
21.02.2008, 00:39
Bence Ersun Yanal'ın listesi vardır , hem de oldukça alternatifli, fakat yönetim becerip alamamıştır...
Ve yine alınmayacaktır!

ozcilingir
21.02.2008, 01:38
:) o yönetimi gördükten sonra Ersun Yanal'ın listesi olmadığına mı yoksa yönetimin becerip alamadığına mı inanırsınız bilemem ben... bence Ersun Yanal'ın listesi vardır , hem de oldukça alternatifli, fakat yönetim becerip alamamıştır...

Evet Cenk sana hak veriyorum, ERSUN İsrail'den bir futbolcu İistedi ama ,işte ama !!

kudu_61
21.02.2008, 12:24
özellikle sebat-sürmene-araklı-değirmendere-arsin-of maçları kurul tarafından dikkatlice izlenmeli bu kulüplerimizden en az 2 futbolcu kazandırılmalı bu komite şart

ÖmerFarukYılmaz
21.02.2008, 18:20
Bu komite şart ama tecrubeli akıllı işini bilen bi komite lazım

Gereksiz heriflere hiç gerek yok

Mehmet SELEN
21.02.2008, 20:36
Evet bu başlığın açılması çok isabetli olmuş.Mutlaka Futbolcu İzleme ve Transfer Birimi Kurulmalıdır.Bu birim tamamen profosyonel kişilerden oluşmalıdır.Bu da kurumlaşmanın bi ön adımı olacaktır.Birde Trabzonspor un alt takımları olmalı ve bu takımların teknik direktörleri 15 günde bir Trabzonspor teknik direktörüne bilgi aktarmalıdır.Bu takımlar akçabat,arsin,değirmendere ve diğer amatör takımlarda olabilir.Genç oyuncuların burada olgunlaşmasını bekledikten sonra takımımıza katılmaları sağlanmalıdır.Bu iş çok masraflı ve yapılamaz değildir.

LazAnisT
21.02.2008, 20:38
Eski futbolcuların gönlünü yapmak için oluştuturulacak bir komite olacaksa ve içinde yönetici olacaksa komite lazım değil uzak dursun

6Şafak Aydın1
21.02.2008, 22:12
hic bir ise yaramaz, yani etkisi olmaz.

Teori olarak fikir iyidir . Izleyenler tecrübeli , takipci olmasi gerekir. Bu tür kurumlar Türkiyede islemez heleki bizde. Bizim derdimiz birbirimizi yemektir ne ugrasscaz futbolcu izlemeyle ya baska isimizmi yok :D

Travelair
21.02.2008, 22:21
Bu iş biraz da kurumsal yapılanma ile alakalı. Ha deyince olmuyor. Emek ve sabır gerek. Profesyonel anlayış ve kurumsal kültür lazım

Cafer Bulur
21.02.2008, 22:37
Bu iş biraz da kurumsal yapılanma ile alakalı. Ha deyince olmuyor. Emek ve sabır gerek. Profesyonel anlayış ve kurumsal kültür lazım
katiliyorum.transfer komitesinin olusturulmasi icin bazi taslarin oturmasi lazim.esasinda bizim ihtiyacimiz olan sey transfer komitesinden ziyade futboldan anlayan bir menajerdir.avrupa kulüplerinde oldugu gibi.kulüp yönetiminin kendisine vermis oldugu bütceyi teknik direktörün istekleri dogrultusunda kullanan bir teknik menajer de bizim ihtiyacimiz olan seylerden bir tanesidir.

ilteriş
22.02.2008, 15:03
Karadeniz Bölgesi için ayrı bir izleme komitesi kurulmalı.Türkiye geneli için ayrı bir izleme komitesi kurulmalı.Gurbetçiler için ayrı bir izleme komitesi kurulmalı.Kuzey Afrika ve Afrika için ayrı bir izleme komitesi kurulmalı.Güney Amerika için ayrı bir izleme komitesi kurulmalı.Bir yerden muhakkak bir cevher çıkar.

futbalski60
22.02.2008, 18:22
yönetimin ilk yanlışı maalesef bu oldu umarım bu yanlışlarından dönerler çünkü transfer hatır-gönül işi değil uzman bir ekip kurulmalıydı ve bu ekip tamamen ersun yanal a bağlı olmalıydı ben bu komitenin bizzat ersun hoca tarafından kurulmasını isterdim.Durum böyle devam ederse sene sonunda ersun hocayla yollar ayrııyo demektir bugüne kadar ersun hocanın transferi yönetime bıraktığını görmedik