PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TFF ve MHK

Sayfa : [1] 2

6Şafak Aydın1
18.02.2008, 18:45
Futbol Federasyonu yönetim kurulu Merkez Hakem Kurulu başkanlığına Oğuz Sarvan'ın getirildiğini açıkladı.

Yeni Merkez Hakem Kurulu üyeleri ise şu işimlerden oluştu:

Osman Avcı, Turgay Güdü, Galip Bitigen, Ünsal Çimen, Osman Erdal Fırat, Zihni Aksoy, Adnan Şeker, Yüksel Okçuoğlu...

18 Şubat 2008 16:09

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün gerçekleştirdiği ilk toplantısında Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'na Oğuz Sarvan'ı getirdi.

Oğuz Sarvan'ın başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu'nun üyeleri ise şöyle belirlendi:
Adnan Şeker
Osman Erdal Fırat
Galip Bittigen
Tuncay Güdü
Zihni Aksoy
Osman Avcı
Ünsal Çimen
Yüksel Okçuoğlu

Öte yandan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün gerçekleştirdiği ilk toplantısında Tahkim Kurulu Başkanlığı'na, Disiplin Kurulu'nun eski başkanı Adnan Türkkan'ı, Gözlemciler Derneği Başkanlığı'na ise Kemal Dinçer'i getirdi.

Yönetim Kurulu'nun bugün yapmış olduğu toplantı sonucunda oluşan kurullar şöyle:

TAHKİM KURULU
Başkan
Av. Adnan Türkkan
Üyeler
Tanju Güvendiren, Doç. Dr. Yener Ünver, Doç. Dr. Suat Sarı, Av. Deniz Tolga Aytöre, Yrd. Doç. Dr. Nihat Güman, Av. Mehmet Doğan
Yedek Üyeler
Av. Mehmet Oğuz, Av. Namık Kemal Marmara, Hukukçu Sait Yalazay, Savcı Aydın Yılmaz, Av. Halil Tomruk, Av. Kubilay Marangoz

PROFESYONEL FUTBOL DİSİPLİN KURULU
Başkan
Av. Reşat Bostan
Üyeler
Av. Temel Kaplan, Doç. Dr. Bekir Mahmut Kaşıkçı, Av. Mustafa Urgancı, Av. Argun Kerestecioğlu, Av. Ahmet Deniz Arı, Av. Mehmet Yaya
Yedek Üyeler
Av. Özgür Mert Balcı, Av. Celalettin Sayın, Av. Alp Tunga Çelebi, Av. Oktay Erdoğan, Av. Ömer Demir, Av. İsmail Baydar

GÖZLEMCİLER VE TEMSİLCİLER KURULU
Başkan
Kemal Dinçer
Üyeler
Sefer Altuntaş, Ahmet İbanoğlu, Cem Tosyalı, Yılnur Önen, Gazanfer Doğu, Gökhan Berker, Fatih Tanfer, Altan Kutucu, Musa Soykarcı, Şener Aydın

AMATÖR FUTBOL DİSİPLİN KURULU
Başkan
Tacar Çağlar
Üyeler
Maksut Mete, Yener Civelek, Nail Karaaslan, Egemen Magat, Abdullah Albunar, Murat Kandazoğlu

DIŞ İLİŞKİLER KURULU
Başkan
Cem Duna

MHK Başkanı yine Oğuz Sarvan

İstanbul'da toplanan Türkiye Futbol Fenederasyonu Yönetim Kurulu, 12 Haziran 2009 tarihinde yapılan TFF Olağan Genel Kurul'unda son haline getirilen ve akabinde Resmi Gazete'de yayınlanan Türkiye Futbol Federasyonu Statüsü'nde belirtildiği üzere bazı kurulları yeniden atadı.

Yeni Merkez Hakem Kurulu'nda genel sekreter Osman Avcı, Osman Erdal Fırat ve Adnan Şeker yer almadı. Bu üç ismin yerine Sadettin Güler, Seyfi Gözaydın ve Hamza Işın komiteye girdi. Yeni kurul Oğuz Sarvan başkanlığında en kısa sürede toplanıp görev dağılımı yapacak.

Bilindiği gibi uzun bir süredir MHK, sürekli masaya yatırılmış Sarvan ile yardımcısı Yüksel Okçuoğlu'nun gideceği haberleri medyada yer almıştı.

TFF Başkanı Mahmut Özgener'in yönetimi, bu iki ismi yerinde bırakarak, MHK başkanına olan güvenini de kamuoyuna sunmuş oldu.

Buna göre TFF'nın atadığı kurullar ve üyeleri şöyle:

MERKEZ HAKEM KURULU:

Başkan: Oğuz Sarvan

Üyeler: Yüksel Okçuoğlu, Turgay Güdü, Ünsal Çimen, Sadettin Güler, Seyfi Gözaydın, Dr. Zihni Aksoy, Hamza Işın, Galip Bitigen

TEMSİLCİLER KURULU

Başkan: Kemal Dinçer

Üyler: Dr.Fatih Tanfer, Altan Kutucu, Musa Soykarcı, Şükrü Var, Adnan Müftüoğlu, Hasan Üsküplü

Yedek üyeler: Gökhan Berker, Adem Vural, Şener Aydın, Hakkı Özgenel, İbrahim Yuşan, Fahrettin Selçuk,

TAHKİM KURULU

Başkan: Av.Adnan Türkkan

Üyler: Tanju Güvendiren, Prof.Dr. Yener Ünver, Doç. Dr. Suat Sarı, Av. Deniz Tolga Aytöre, Av. Mehmet Doğan, Av. Mehmet Yaya

Yedek üyeler: Av. Namık Kemal Marmara, Prof. Dr. Ersan Şen, Av. Halil Tomruk, Doç. Dr. Özlem Yenerer Çakmut, Av. Ömer Demir, Av. Kubilay Marangoz

PROFESYONEL FUTBOL DİSİPLİN KURULU

Başkan: Av. Mehmet Reşat Bostan

Üyler: Av. Temel Kaplan, Doç. Dr. Bekir Mahmut Kaşıkçı, Av. Mustafa Urgancı, Av. Argun Kerestecioğlu, Av. Ahmet Deniz Arı, Av. Sinan Gürsoy

Yedek üyeler: Doç. Dr. Mahmut Koca, Av. Alp Tunga Çelebi, Av. Celalettin Sayın, Av. Sinan Aydın, Av. Cumhur Samsa, Av. Erkan Semiz

UÇK

Başkan: Hukukçu Sait Yalazay

AFDK

Başkan: Av. Tacar Çağlar, Av. Egemen Magat, Av. Ş.Yener Civelek, Av. Nail Karaaslan, Maksut Mete, Abdullah Albunar, Murat Kandazoğlu

Yedek üyeler: Av. İsmail Metin, Av. Dilek Gürsan, Av. Öztürk Yazıcı

Harun-61
18.02.2008, 18:53
Oguz Sarvan..............:eek::cool::confused::cool:

macka61
18.02.2008, 18:54
Osman avcı bizim burda oturuyor rizelidir kendisi Turgay güdüde trabzonlu olması lazım ben Oğuz sarmanı hakemliğinde hiç beğenmizdim ama bakalım mhkde ne yapacak

ilhan
18.02.2008, 19:10
Sıkı fenerlidir :) Anladınız siz onu.

Cem Balcı
18.02.2008, 19:45

kısacası;yine hapı yuttuk desene ilhan abi.:(:)

Fatih BALTA
19.02.2008, 11:09
Levent Kızıl iki yıl önce “Bu işi bıraksın” dediği Sarvan'ın şimdi ise atamasına onay verdi.
Türkiye 2. Lig A grubunda mücadele ettiği önceki sezon sahasında Çanakkale Dardenelspor ile 1-1 berabere kalan Bursaspor'un o dönemki kulüp başkanı şimdinin çiçeği burnunda Futbol Federasyonu yönetim kurulu üyesi Levent Kızıl, aynı dönemde hakem atamalarından sorumlu Oğuz Sarvan'ı topa tutup, bu işi bilmediğini, bırakması gerektiğini iddia ederek istifasını istemişti.
Kızıl'ın, 11.12.2005 Tarihinde yaptığı açıklamanın üzerinden henüz iki yıl geçmesine rağmen bu kez aynı Oğuz Sarvan, bu kez Levent Kızıl'ın da yer aldığı Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulunun onayı ile Merkez Hakem Komitesinin başına yani hakem camiasının patronluğuna getirildi. Şimdi Türk futbolunun bu güzide ismi uyum içinde (!) Türk futboluna katkıda bulunacak.

BİRBİRLERİ İÇİN NE DEDİLER:

Levent Kızıl'ın açıklaması

11.12.2005

''Hakem atamalarından sorumlu MHK asbaşkanı Oğuz Sarvan, bu işi bıraksın. Dürüstlüğüne söyleyecek sözüm yok ama bu işi bilmiyor. İkinci Lig (A) Kategorisi'ndeki tüm takımlar kan ağlıyor. Ayrıca MHK Başkanı Ufuk Özerten de Oğuz Sarvan'ı korumaktan vazgeçsin. Özerten benim dostum. Ben bunları maç 1-1 bitti diye söylemiyorum. Kazansaydık da böyle bir açıklama yapacaktım''

Oğuz Sarvan'ın açıklaması
13.12.2005
"Sayın Kızıl, benim bu işi bilmediğimi ve istifa etmemi istemiş. Maçta hakemlik hiçbir şey yok. Bursaspor farklı kazanacağı maçı son dakika golüyle 1-1 berabere bitirmiş. Onur, şahsiyet parayla kazanılmaz, bizim de tek sermayemiz bu. 30 senedir tek bir çizik yok. 'Kişi kendinden bilir işi' derler. Konuşanlar önce aynaya baksın. Geçmişte neler yapmış ona baksın, sonra konuşsun. Buna Levent Kızıl da dahil."
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=12610

Murat GENEL
19.02.2008, 11:54
şeref denen olgu bunlarda varmıki atama için imza atmaması gibi durum olsun..

kemalcan
20.02.2008, 01:19
MHK yönetimine Rizeli Üye
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimine Rizeli iş adamı Servet Yardımcı’ nın girmesinin ardından bu kez de Merkez Hakem Komitesi (MHK) yönetimine Rizeli Osman Avcı girdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken 4 yıl spor danışmanlığını yapan Osman Avcı, aynı zamanda Ç.Rizespor’un Süper Lig `e çıktığında Futbol Şubesi Sorumluluğu görevinde bulundu. Ayrıca İstanbul B .Belediyespor`da 4 yıl yöneticilik yapan Avcı, Oğuz Sarvan başkanlığında MHK yönetim kurulu listesinde yer aldı.

pReN@_61
20.02.2008, 17:07

:eek::eek::eek:
.....

TameRHan
20.02.2008, 20:15
Tescilli fenerli oğuz başa geçti. ekibe yakında metin tokat,cem papila gibi isimleride katarlar

Misina
23.02.2008, 15:38
Hakemliği döneminde bizi hep doğrayan bu herife hiç güvenmiyorum.

İdris Toksoy
23.02.2008, 15:42
Hakemler hep fenerli zaten.

Ali Can
23.02.2008, 18:47
bi kez de işimize yarayacak biri gelsin

Mayls
23.02.2008, 20:51
bi kez de işimize yarayacak biri gelsin
Isimize yarayacak birisi degil, adil birisi gelsin.

lazooo28
25.02.2008, 00:44
zaten zirlayip duruyorlardi yok bu sezon hic penalti vermediler bilmem nede bundan sonra bol bol atarlar hic üzülmesinler..

28TS61
05.04.2008, 03:59
ve ismet arzuman hakemligini biraktigini acikladi

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=36456

Ufuk Bayraktar61
02.01.2009, 17:41
Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener, ligin ilk yarısında hakemlerin performansının, beklentilerinin altında kaldığını belirterek, ''Son haftalarda önemli hatalar yapıldı'' dedi.

NTV Spor'da canlı yayınlanan bir programa katılan Mahmut Özgener, ligin son haftalarında önemli hatalar yapıldığını ifade ederek, ''İlk yarıda hakemlerin performansı beklentimin altında oldu. Son haftalarda önemli hatalar yapıldı. Bu hataların son haftalara yansıması, daha çok gündeme gelmesine neden oldu'' diye konuştu.

Özgener, kulüplerin tepkilerini anladığını dile getirerek, şunları kaydetti:

''Yapılan hatalar neticeye tesir edince onlar da üzülüyor, bizler de üzülüyoruz. 34 hakemimiz var. Sezon sonuna kadar bu hakemlerimizle Turkcell Süper Lig ve Bank Asya 1. Ligi devam edecek. Yine hatalar olacak. Gidin hakem seminerlerine, UEFA'dan gelen maç kasetlerini izlediğinizde Şampiyonlar Ligi'nde öyle hakem hataları oluyor ki inanılmaz, ama bu kadar kamuoyunu meşgul ediyor mu, hayır, etmiyor.''

-''HAKEM KARARLARINDA ÇİFTE STANDART YOK''-

Mahmut Özgener, ''Hakem kararlarında çifte standart var mı?'' şeklindeki soru üzerine şunları söyledi:

''Bence yok. Bunu inanarak söylüyorum. İnanmadığım hiçbir şeyi söylemem. Çifte standart olarak herhalde şunu kastediyorsunuz: Bir takıma bir pozisyonda faul veriyorsunuz, aynı ya da benzer pozisyonda karşı takıma veremiyorsunuz. Bunlar oldu, 'olmadı' diyemem, ama daha az oldu. Bunu çifte standart değil de baskı unsuru olarak görüyorum. Futbolcu da baskıdan etkileniyor. İyi hakemin o baskıdan etkilenmemesi lazım. Baskı altında yapılan hata beni üzüyor. Hakemliği geliştirme yönünde en önem vermemiz gereken konulardan biri de budur. Devre arasında Merkez Hakem Kurulu (MHK) ile bir toplantı yaptık. Hakemlere daha çok psikolojik destek vermemiz, daha çok güven vermemiz lazım. Ben Süper Lig ve Bank Asya'daki bütün kulüp başkanlarını MHK seminerine davet ettim. 2 saat beraber oturup konuşacağız, çözüm arayacağız. Kimse kimseden kaçmamalı. Herkes sorunlarını aynı odada oturup tartışmalı. Hakemi de dinlemek lazım. Onu hep eleştirip duruyoruz. Bir gün sonra teknik direktörlerle de hakemler bir toplantı yapacak. Bunların faydalı geçeceğini inanıyorum. İnşallah hakem hatasının daha az olup daha az konuşulacağı bir ikinci yarı izleriz.

Bir kere şunu net söylüyorum. Hakemin yaptığını hata olarak görüyoruz. Zaten hakem, yaptığının hata olmadığı yönünde en küçük bir şüphe olursa, bizim aramızda olamaz. Bunu herkes biliyor. Hakem hatalarına azalmasında futbolun her kesimine görev düşüyor.''

-''MAÇTAN SONRA BENİ ARAYAN OLURSA TELEFONUMU AÇMIYORUM''-

Mahmut Özgener, bir sözü hatırlatılıp, ''Federasyon üzerinde baskı kurmaya çalışan kulüpler var mı?'' şeklindeki bir soru üzerine ''Ben orada 'Biz herkese eşit ve aynı mesafede olduk. Bundan sonra da aynı şekilde olmaya devam edeceğiz. Eğer baskı kurmayı düşünen varsa enerjisini boşa harcamasın' dedim'' diye konuştu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ile ilgili bir soru üzerine de Özgener, şunları kaydetti:

''Demirören çok eski arkadaşım. Çocukluk arkadaşıyız. Şu anda ikimiz de çok önemli iki kurumun başkanlığını yapıyoruz. Çok sık görüşürüz, ama maçtan sonra, maç stresiyle ben kimseyle konuşmuyorum. Maçtan sonra beni arayan olursa telefonu açmıyorum. Artık kimse de aramıyor. Maçtan sonra ve bir gün sonra insanların bakış açısı değişiyor. Sıcağı sıcağına konuştuğunuzda olayı sağlıklı değerlendiremezsiniz. Maçtan sonra yöneticinin beyanatları da olmamalı. Bir gün sonra herkes istediğini söyleyebilir.''

Özgener, ''Şimdinin gözlemcisi eski 3 hakem, TFF eski başkanı Haluk Ulusoy ile bir araya geldiler diye istifaları istendi. Onlara güvenin yok olduğunu düşündüğünüz için mi böyle bir tasarrufta bulundunuz''sorusuna ise ''Tasarrufu Gözlemci ve Temsilciler Kurulu uyguladı. Herkes istediği insanla yemeğe gitmekte özgürdür, ama her kurul başkanı da kendi kadrosuyla çalışmakta özgürdür'' yanıtını verdi.

-''BÜTÇENE GÖRE HAREKET EDERSEN BAŞARILI OLABİLİRSİN''-

Mahmut Özgener, kulüplerin içinde bulunduğu mali sıkıntıların en önemli nedeninin, günü kurtaracak şekilde yönetilmeleri olduğunu, bütçelerine göre hareket eden kulüplerin başarılı olabileceğini söyledi.

Özgener, ''Kulüpler çok ciddi mali sıkıntılar yaşıyor, kriz içindeler. Bununla ilgili TFF ne yapıyor?'' şeklindeki soruyu şöyle yanıtladı:

''Bugünlere niye gelindiğine baktığınızda, bunun birinci nedeni, Kulüplerin, 'Ben bugünü atlatayım, benden sonra gelecek düşünsün' mantığıyla, bugünü kurtaracak şekilde yönetilmesi. Bu maddi sıkıntılarının en önemli sebeplerinden biri de çok büyük rakamlara ulaşan vergi borçlarıydı. Bununla ilgili devletimiz yeniden yapılanma imkanı sağladı. Bu, nefes alma yönünde önemli bir şey olacaktır.

Kocaelispor örneğini veriyorsunuz. Benim bildiğim, Kocaelispor'un yaklaşık 50 trilyon borcu var, geçmişten gelen bir borç. Bir de Sivasspor örneği var. Kendi bütçesine göre bir takım nasıl yaratılır ve başarılı olunur, bunun çok önemli bir örneği. Bütçene göre hareket edersen başarılı olabilirsin.

Sezon başında, borcu olan hiçbir kulübe transfer için lisans, transfer izni vermedik. Bu, bizim mali disiplini daha fazla kontrol edeceğimizin ilk göstergesidir. Burada çok radikal olamazsınız. Çok radikal olursanız, o zaman yaşayacak kulüp kalmaz. Bunu ilk defa biz yaptık. Herkese, her konuda eşit davrandık. Bizden önceki dönemlerde bu işlerde hatır gönül işleri olmuş. Birine verilmemiş, diğerine verilmiş.

Çok insan, artık günü kurtarmakla kulübü kurtaramayacağının farkında. Burada bizim daha denetleyici olmamız gerekir, ama kulüpler bütçelerine göre takım kurup sezonu idare etmeli. Gerekirse kulüp başkanı camiasına 'Yeniden yapılanmaya giriyorum. Benden 3-4 sene sportif başarı beklemeyin. Önce borçlarımı temizleyip, kulübü düzlüğe çıkarmalıyım. Ondan sonra sportif başarı gelecek' demeli.''

Mahmut Özgener, 15 Şubat'ta göreve geldiklerinde 15 milyon lira olan sponsorluk gelirlerinin, bugün 40 milyon liraya ulaştığını belirterek, ''Önümüzdeki bir buçuk aylık süreçte 3 ana sponsorumuzla, mevcut koşulların en az 2 katı, hatta daha fazla şartlarda sözleşme yenileyeceğiz. Bu, sponsorlarımızın bize olan güvenini gösteriyor. Türk futbolunun geleceğiyle ilgili olduğuna inandığımız çok büyük altyapı ve tesisleşme projelerinin gerçekleşmesinde bunlar çok önemli kaynak aktarımı sağlamış oluyor'' diye konuştu.

Özgener, hedeflerinin, milli takımın turnuvalara sürekli katılması olduğunu da ifade ederek, ''Her turnuvada oynamak, sizin dünyaya bir futbol ülkesi olduğunuzun en önemli göstergesidir. Bizim uzun vadede hedefimiz budur'' dedi.

-''2016 AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI'NA ADAYIZ''-

Mahmut Özgener, en büyük hedeflerinden birinin, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı Türkiye'de organize etmek olduğunu söyledi.

Özgener, bu yılın mayıs ayında İstanbul'da yapılacak UEFA Kupası finalinin, organizasyon olarak 2005'te yapılan Avrupa Şampiyonlar Ligi finalinden aşağı olmayacağını vurgulayarak, ''Bu organizasyon çok önemli. En büyük hedeflerimden biri, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı Türkiye'de organize etmek. 2009'u çok iyi yaptığımız zaman, 2016 için önemli bir gösterge olacak. Mevcut ve yapımı devam eden statlarımız var. 2008 Avrupa Şampiyonası'nda statları beğenmedim. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu kalitesinde bir stat görmedim. Şimdi yapımı devam eden Kayseri'deki, Seyrantepe'deki statlar var, Konya, Antalya proje yapıyor. İnönü'nün yeniden yapılanması var. Bunlar bizim şampiyona öncesi önemli avantajımız. 2016'ya kesinlikle aday olacağız''şeklinde konuştu.

Fatih Terim'in iki takımı çalıştırması konusundaki bir soru üzerine Özgener, ''Bu konuda prensip olarak net bir şekilde 'Hayır' dedik. Fatih Terim sadece milli takımlar teknik direktörü değil. Türk futbolunun projeleriyle ilgili de Ahmet Güvener ile sürekli fikir alışverişinde. Milli maçtan milli maça çalışan bir teknik direktör değil. Her gün Beylerbeyi'ne giden ve Türk futbolu için projeler üreten bir teknik adam'' dedi.

-''MEVCUT YASA OLAYLARI ÖNLEMEDE YETERLİ DEĞİL''-

Mahmut Özgener, kendisini ilk yarıda en çok üzen olaylardan birinin, Trabzonsporlu taraftarların açtığı bir pankart olduğunu söyledi.

Pankart açıldığında Bursaspor-Trabzonspor maçının gündemde olduğunu anlatan Özgener, ''O pankarta benden çok kamuoyunun tepki göstermesi gerekirdi. Orada yazılanlar, düşüncelerinin ne olduğunu tahmin edebiliyorum. Bunları önlememiz lazım. Bunlar Türk futbolunun huzuru açısından tehlikeli pankartlar. Olayın olduğu günün akşamı Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'na konuyu anlattım ve konuyla ilgili sıkıntılarımı paylaştım. O pankartı polis kaldırıyor, peki niye işlem yapılmıyor. 5149'a göre niye işlem yapılmıyor. Bu yasanın sadece adı var, uygulanmıyor. Mevcut yasa bu olayları önlemede yeterli olmuyor. O pankart bir futbolsever tarafından açıldı. Tedbirin alınması lazım. Böyle eylemlere karşı hiçbir şey yapılmazsa, bunu gören insan daha da cesaretlenir'' diye konuştu.

Özgener, naklen yayın ihalesine 2010 Ocak ayında çıkmayı düşündüklerini, bu konu üzerinde yoğun bir şekilde çalışacaklarını kaydetti.

Mahmut Özgener, Fortis Türkiye Kupası'nın bugünkü statüsünde, memnun olduğu ve olmadığı yönler bulunduğunu belirterek, ''Böyle bir marka yarattığımız için memnunum. Ayrıca Süper Lig takımı olmayan yerlere Süper Lig takımları gidiyor. Eksileri ise grup maçlarının keyifli olmaması. Boş tribünlere oynanıyor. Formatın bu yönünde bir şeyler yapmamız gerekiyor'' dedi.

A.A

Yavuz Hasan
02.01.2009, 17:43
türk futbolu neden ilerleyemiyor

Keleşoğlu
02.01.2009, 17:45
ne pankartı hangi pankart

Külünkoğlu
02.01.2009, 17:47

Mahmut Özgener, kendisini ilk yarıda en çok üzen olaylardan birinin, Trabzonsporlu taraftarların açtığı bir pankart olduğunu söyledi.

Pankart açıldığında Bursaspor-Trabzonspor maçının gündemde olduğunu anlatan Özgener, ''O pankarta benden çok kamuoyunun tepki göstermesi gerekirdi. Orada yazılanlar, düşüncelerinin ne olduğunu tahmin edebiliyorum. Bunları önlememiz lazım. Bunlar Türk futbolunun huzuru açısından tehlikeli pankartlar. Olayın olduğu günün akşamı Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'na konuyu anlattım ve konuyla ilgili sıkıntılarımı paylaştım. O pankartı polis kaldırıyor, peki niye işlem yapılmıyor. 5149'a göre niye işlem yapılmıyor. Bu yasanın sadece adı var, uygulanmıyor. Mevcut yasa bu olayları önlemede yeterli olmuyor. O pankart bir futbolsever tarafından açıldı. Tedbirin alınması lazım. Böyle eylemlere karşı hiçbir şey yapılmazsa, bunu gören insan daha da cesaretlenir'' diye konuştu.

Anlaşıldı dilimizde tüy bitecek, pankart değil basit karton. Polis değil yine Trabzonsporlular anında indirtti hem de bir kaç saniye içinde...

Anlaya tabi anlayana...

Muhammed KOÇ
02.01.2009, 17:48
yarası olan gocunur.. pankart dikkatini çekmiş..

Mustafa Yılmaz
02.01.2009, 17:50
Federasyon başkanının basur problemi mi yoksa kepek problemimi anlamadım .
Anlarsam tedavisi için bir kampanya düzenlemeyi isterim.

magicyattara
02.01.2009, 17:54
Kaşınıyor.
Böyle yetersiz,talihsiz açıklamalar yapan biri nasıl federasyon başkanı olmuş veya yapmışlar anlamak güç.
Ulan o pankartı açanlara zaten gerekli tepki verildi orda.Pankart anında indirildi.
Çıkmış kanım dondu diyorsun.Senin donsa donsa vicdanın donmuştur.

Trabzon'la uğraşacağına;servetin,önderin eliyle koluyla uğraş,bursanın 1 metre ofsaytıyla uğraş,sivasa geçilen kıyaklarla uğraş.

Bu açıklamanın ardında nasıl bir hesap var onu da zamanla göreceğiz,daha önce ki yıllarda gördüğümüz gibi anlaşılan.

Kimin federasyon başkanı olduğunu bu kadar açık belli etme.

Onurun varsa istifa et!

Emirhan Makul
02.01.2009, 17:57
Böyle bir açıklama ben görmedim hayatımda bir fenerbahçe yöneticisi gibi yorumlar sözler üzerimize oynuyor işimiz çok zor bu adamla

Kasım BEKTAŞ
mahmut uygun bir cami duvarı arıyor...

Süleyman Eruyar
"başkan bize ne tabata ne topuz al, bize hakem al, çünkü onlar çok ucuz" pankartından bahsediyor sanırım.. ama bu pankart telelevizyonda gözüktümü?

Alibeyoglu
02.01.2009, 17:59
hakem hatalari olur tabiki ama ben hakemin gözünün önündeki pozisyonu es gecmesini hakem hatasi olarak görmüyorum o hakemler benim icin ya art niyetlidir yada uzaydan gelmis futbolu hakemligi hic bilmeyen hakemdir yani bursaspor macinin hakemleri gibi

art niyetde cifte standartda var türk futbolunun icinde siz kimi kandiriyorsunuz burada kimse futbol cahili degil

Travelair
02.01.2009, 18:03
Aslında BMN muhattap alınıyor. O halde mesela NTVspor'a konuk olarak bir BMN yetkilisi bu duruma açıklık getirse çok iyi olacak. Çünkü artık kulaktan kulağa art niyetlilerin ekmeğine yağ sürercesine iş budaklandırılıyor, yokuşa sürülüyor, baskı unsuru haline getirilecek benden söylemesi arkadaşlar

Ömer TOPAL
02.01.2009, 18:06
zoruna gidenin borusuna gitisin..yarası olan gocunur

Pirselimoğlu
02.01.2009, 18:08
saatlerce süren bir protesto eyleminin sadece birkaç dakikasında açılan bu kartonu pankart gibi görüp, cımbızla alıp, ilk yarının en kötü olayı buydu, diye lanse eden bu tff başkanına sana o koltuk fazla diyorumm !!!

Pirselimoğlu
02.01.2009, 18:10
fb maçının zemini yavaş yavaş oluşturulmayamı çalışılıyor acaba ?

İskender Çakmak
02.01.2009, 18:11
arkadaşlar gerçekten öyle bir pankart var mı yaa herkes yok diyor bu ezik başkan daha neyi dillendiriyor ikincisi soruya cevap b başkan ne istiyor bu başkan dayak yemek istiyor

keles76
serefsiz herif izmirli ligde izmirden takim yok git sehrine faydan olsun yulari geyseyle feybenin elinde dolastiriyorlar Hasan dogan olunce dedimdi rahmetli bir tane adam almadi federasyona hepsi serefsiz rezil edecekler ulkeyi ki dedigimde hakli ciktim. Bu da aslinda baskanin ne kadar onemli oldugunuda gosteriyor at sahibine gore kisner ama attan essekten baskan yapiyorlar

Yavuz Hasan
Aslında BMN muhattap alınıyor. O halde mesela NTVspor'a konuk olarak bir BMN yetkilisi bu duruma açıklık getirse çok iyi olacak. Çünkü artık kulaktan kulağa art niyetlilerin ekmeğine yağ sürercesine iş budaklandırılıyor, yokuşa sürülüyor, baskı unsuru haline getirilecek benden söylemesi arkadaşlar
aynen abi site yöneticileri basın toplantısı yapabilir yada dediğiniz gibi bi kanala röportaj verin en azından kanallara ve gazetelere bu olayla ilgili açıklayıcı yazılar gönderilsin

talibim
02.01.2009, 18:13
türkiyedeki bütün vilayetkerde 25 senedir şampiyonluk kutlanıyor.trabzon hariç.bu takımın taraftarı dünyaya bedeldir.trabzon insanı maddi ve manevi herşeyinden trabzonspor'a pay ayırır.bunu trabzonspor'ludan başkası anlamaz,anlayamaz.
bu tür yalan,yanlış ve fücür laflar trabzona ve taraftarına değil bizzat söyleyene ve türk futboluna zarar verir.vicdanı olandan insaf bekliyoruz başka hiçbir şey değil.
evet istanbul takımlarının rakibi bir tane o da trabzonspor'dur.trabzonspor'un rakibi ise sahada 17 tane+hekemler+federasyon.
tff başkanı olarak birşey konuşacaksan içi dolu olacak ve yapıcı olacak.bu zihniyetle değil tff mahalle yönetilemez.

Hüseyin İlkin
02.01.2009, 18:14
Sabah kahvaltı masasında gazete okurken rastlamıştım bu habere . Vatan gazetesinin spor sayfalarında yer alıyordu ...

Valla ne diyeceğimi bilemiyorum . Bu başkanın durumuna üzülüyorum , en yakın zamanda istifa edip gitmesini temenni ediyorum . Bunlar için konuşmaya değmez ama böyle de haksız konumunda yine biz oluyoruz !!! İşe bak ...

Ahmet Kuru
02.01.2009, 18:24
Dervişin fikri neyse zikride odur...
Zaten bu başkan hangi ara seçildi nasıl seçildi anlamadım...Katakulle ile geldiği belli,Neyse bizim bizden başka dostumuz yok,aynı bu güzel Türkiyem gibi...

Gamze
02.01.2009, 18:26
Belasını istiyor diyeceğim, bulur çıkarırlar bu mesajı da taraftar bizi tehdit ediyor diye sunarlar diye korkuyorum. :)

Bir tek kare fotoğraf çekilemeden toplanmış bir kartonun ne yaygarasını kopardılar be! Bizden çok tepkili olamazsınız zaten orası da ayrı konu... Hadsizler...

Mayls
02.01.2009, 18:27
Bunlar Türk futbolunun huzuru açısından tehlikeli pankartlar.
Siz de Türk Futbolunun ilerlemesi açısından tehlikeli bir yönetimsiniz.

My
02.01.2009, 18:31
Ya sabır...

DNA-TS
02.01.2009, 18:31
programı izledim... öyle kasıntı bir başkan varki tff nin başında terimin ikizi gibi..bize laf sokmalar falan...yok terminalde hkemleri baskı altına alıyormusuz falan...yok tff eylemindeki pankartlara gerekli tepkiyi medya bize göstermemiş falan... ben işimi bilirim havaları var...tepeden inme olunca böyle oluyor...umaraım bize daha fazla ayak bağı olmaz bu tff....

Mustafa K. Demirbaş
02.01.2009, 18:32
afedersiniz ama bu adam neyin başkanı acaba Kars otçular derneği başkanı diye dıuymuştum bi ara

Pirselimoğlu
02.01.2009, 18:34
şimdi bmn üyesi olarak buraya, o kartondakine benzer yazı yazarsam bu başkan medyaya ağlar niye sitelerdeki pankartları yeterince göstermiyorsunuz diyee :D :D

Sen_Teksin_61
02.01.2009, 18:42
Arkadaşlar futbol federasyonu başkanının ve aynı zihniyete sahip medyanın Trabzonpor'a karşı ne kadar ön yargılı olduğu yukarıdaki haberden çok net bir şekilde anlaşılıyor. Bugün federasyon başkanına soru soran iki tane i., adına pankart denilen kartondaki yazıyı gündeme getirirken, yine federasyon başkanı da hazine bulmuşçasına camiamıza bu noktadan yüklenirken, hiçbirisi çıkıp da demiyor ki bu yazıyı ortadan kaldıranlara teşekkür ederiz veya taraftarın duyarlılığını kutluyoruz. Yok. Trabzonspor camiası kötülensinde ne olursa olsun. Bunların hepsini Allah ıslah etsin artık ne diyeyim. Tarafsızlıktan dem vuranlar taraflılığın daniskasını sergiliyorlar...

a f s
02.01.2009, 18:48
02 Ocak 2009 Cuma

http://www.haber61.net/author_article_detail.php?id=288

http://www.haber61.net/images/author/13_b.jpg

Aslında bana hiç uymayan bir başlıkla köşemde sizlere seslendiğimin farkındayım. O yüzden siz değerli haber61 izleyicilerinden özür dilerim.

Trabzon"da yaşayıp, Trabzon"unun havasını soluyan biri olarak; Trabzonspor ile ilgili nerede olursa olsun bir haber görünce; ilk işim okumak oluyor.

Ancak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ki: İstanbul medyasının haberleri genellikle tansiyonumu çıkıyor.

2009"un ikinci gününde; yeni bir yıla başlangıcın verdiği heyecanla, ofisimde günlük gazeteleri gözden geçirirken; TFF Başkanı Sayın Mahmut Özgener"in 2008 yılını değerlendirdiği röportaja rastladım.

İşte ne olduysa; ondan sonra oldu. Haber Trabzon üzerine oynanan oyunların 2009"da da devam edeceğini ilk işareti gibiydi.

Röportajda Türkiye Futbol Federasyonun Başkanı, ?Ligin ilk yarısının en kötü olayı neydi. Sizi en çok ne rahatsız etti?? sorusana

-?Ligin ilk yarısının en kötü olayı Trabzonspor taraftarlarının federasyona yaptığı yürüyüş sırasında açtığı "Yasin"lerle çıktık yola Ogün"ler çok yakında" yazılı pankarttı. Bu beni çok ürküttü. Açıkçası tehlikeli bir durumdu. Çünkü devletin kurumları gerekli tepkiyi göstermedi. Oysa Şiddeti Önleme Yasası gereği o pankartı açanlar hakkında cezai işlem uygulanmalıydı. Hiçbir şey yapılmadı. Trabzonspor-Bursaspor olayında kamuoyu hep Trabzon"un söylemleriyle hareket etti. Bize açılan pankart çok önemliydi, çok ürkütücüydü. Beklentimiz şiddeti önleme yasasına göre bu pankartı açanlara ceza verilmesiydi. Hiç bir yetkili bir tek şey yapmadı. Bizim elimiz kolumuz bağlı bu konuda. Mevcut yasa uygulanmıyor. Acilen değiştirilmeli oysa.? cevabını vermişti?

Bu konu İstanbul medyasınca sık sık gündeme getirilmişti oysa? Konu ile ilgili Trabzonspor Yönetimi ve Taraftar Dernekleri açıklamalarda bulunmuş ve bunlarda medyada uzun uzadıya yer almıştı?

Nasıl cereyan ettiği, nerede olduğu, kimler tarafından yapıldığı konusunda ?derin? şüpheler bulunan bir İstanbul medyası klasiğinden hareketle; koskoca TFF başkanı Trabzonspor taraftarlarını töhmet altında bırakmaktan çekinmiyordu.

Şimdi soruyorum: TFF Başkanın demeçlerine konu olan ?derin? pankartı gören var mı? İstanbul basınında konuyla ilgili ahkam kesenler, neden bir kare fotoğraf ya da bir görüntü ortaya koyamıyorlar?

Bu olayların hepsi Trabzon üzerine oynanan planın bir parçası olmasın sakın. Trabzon kenti Trabzonspor etrafında kenetlenmişken, Trabzonspor sadece futbol da değil, diğer branşlarda da zirvedeyken, Avni Aker Stadyumu yağmur-çamur demeden her maçta dolu iken, 61. Dakika şovu ve maç sonu ?HOPTEK? internette en çok izlenen videolar olmuşken; birilerinin de keyfi kaçacaktı tabi..

Açık ve net söylüyorum: ?Sayın TFF Başkanı ve çanakçı İstanbul medyası? Bizi tahrik etmeye çalışmayın, Bizimle oynamaya kalkmayın? ?

Size son olarak bir Trabzon deyişini hatırlatarak yazımı noktalamak istiyorum. Bizim burada derler ki;

?İŞİ BİLECESUN; İŞE ÇIKMAYACASUN!?

Güzel bir yazı fakat aynı konu hakkında masabaşı yanlış yorum ve haber yazan haber61 bayan yazarı konu ile ilgili özür yazısı yazmadı henüz.

Sen_Teksin_61
02.01.2009, 18:50
Anlaşıldı dilimizde tüy bitecek, pankart değil basit karton. Polis değil yine Trabzonsporlular anında indirtti hem de bir kaç saniye içinde...

Anlaya tabi anlayana...

Trabzonspor camiasının karşısında siper almış olanlar, ne yazık ki bu olanları görmezden glirler. Trabzonspor taraftarını övmekten korktukları için ilgili yazıyı taraftarın indirdiğini bile söyleyemiyorlar. Adiliğin bu kadarı...

a f s
02.01.2009, 18:51
Şampiyonluk ihtimalimiz ne çok korkutmuş milleti hayret doğrusu.

BMN'nin varlığının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Bunlara kalsa hepimizi tutuklamaları lazım.

Ali Tunahan Güllü
02.01.2009, 19:04
Şampiyonluk ihtimalimiz ne çok korkutmuş milleti hayret doğrusu.

BMN'nin varlığının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Bunlara kalsa hepimizi tutuklamaları lazım.

aynen ali fuat abi herkesin inadını şampiyon TRABZON!!!!!!!!!!!!!

aaahmet61
02.01.2009, 19:07
pankart ve havalimanındaki olay adamın psikolojisini bozmuş.bayağı tırsmış.ne diyeceğini bilmiyor.yapacak birşey yok.

kemal_efe
02.01.2009, 19:13
başkanmış azizin-adnanın memuru.dikkatli olmamız lazım 2.devre bunlar bizle daha çoook uğraşacaklar

Tunga
02.01.2009, 19:40
Hakkımızı korumak için tüm Trabzonsporlular bağrışıp dururken, tepkiler çığ gibi büyürken arkadaşlarıma şunu söylemiştim:

"Bu federasyon başkanı Hasan Doğan gibi güçlü bir adam değil. Çok ağır baskı altında kaldı ve bu baskıyı kaldıramayacak. Abuk subuk işler yapmaya başlayacak".

Çok haklı çıkardı beni Mahmut Efendi. Özetle saçmalıyor.

Hasan Doğan'ın da içinde bulunduğu Levent Bıçakçı federasyonu nasıl dağılmıştı? Hasan Doğan bizzat söylemişti. "Yapılan yanlışlıklar hep Fener'e avantaj oldu". Ardından da dağıldı o federasyon.

Mahmut Efendi de çeşitli siyasi ve sportif (?) baskılarla kendini federasyon başkanı buluverdi. Yani o koltuğu taşıyacağından değil.

Kadıköy'deki fb-gs maçında gs'lilerin üstüne sidik torbaları atılmasını planlayacak kadar aşağılık bir adamı şu an mevcut yönetiminde tutuyor.

"Bıyığını ..." diyen Milli Takım Hocası hakkında ne gibi işlem yaptı? Yeni mukavele!

Futbolda bir temiz eller operasyonu olmasını, bu camianın içinde bu aşağılık adamların temizlenmesini (ki o kartoncukları açanlar da dahil) herhalde en çok Trabzonsporlular istemektedir. Zaten amaç da herhangi bir kirliliği temizlemek değildir. Kendine yöneltilen okları sağa sola savuşturmaktır.

Zavallı Mahmut Efendi, süreci yönetememiştir. Görülüyor ki yönetemeyecektir de.

Federasyon kulüplerin patronu değil, hizmetkarıdır. Eğer gelir artışı ve rekabet artışından bahsediliyorsa, işte onu bu sene en çok arttıran Trabzonspor olmuştur. Varlığı ve gücüyle maalesef ki, hakem pozisyonunda olup da hakkımızı koruması gerekenlere dert olmuştur. Bunu da ahmakça her beyanatlarında bir kere daha söylemektedir.

Özetle: Kapa çeneni Mahmut. Senin yatacak yerin yok!

Murat Keçeci
02.01.2009, 19:43
mahmut özgener gibi kukla başkanlar oldukça türk futbolu bir adım ilerlemez

biltrabzon
02.01.2009, 19:50
tirsti bizden,korku daglari sarmis.güvenlik güclerinden üstü kapali yardim istiyor.isin aslina bakarsaniz bu demecinden ötürü bu kukla baskandan bütün trabzon hesap sormali.sadece trabzonspor un meselesi degil bu.resmen türkiye ye ,trabzon ve trabzonsporlular bizi tehdit ediyor demeye calisip,kendince yardim talep ediyor.yada trabzon lehine bundan sonra hata olursa bizim sucumuz yok,adamlar tehdit etti bizi demek istiyor.

biltrabzon
02.01.2009, 19:53
fedarasyon baskani olacak beceriksiz ,korkak ,kukla baskan bir takimi ve taraftarini toplum önüne atiyorsa orda durmamali.serefsizlerin anasina avradina söveceksin daha iyi.baksaniza 2008 in en kötü olayina aday olmamis bu küfür.bunlarin yüzüne tükürsen yagmur yagiyor derler.

Onur Şeref
02.01.2009, 20:12
fb maçının zemini yavaş yavaş oluşturulmayamı çalışılıyor acaba ?

al benden de o kadar zorla feneride yarışın içine sokan bunlar sivası zirveye koyanda bunlar herşey beklenir bu insan müsfettelerinden okumuslar bi yerlere gelmişler ama bazı şeylerin okumakla olmuyacagını bize açıkça gösteriyorlar terbiyesiz insanlar bunlar ne deseler he diyip geçceksin anca ondan anlarlar yoksa gözünde kirpik olsa alayim onu der gözünü oyar bunun gibiler

Murat Hızal
02.01.2009, 20:17
Artık kendimizi ifade etme zahmetine girmeyelim.Ne yaparsak yapalım,bir kısım medya,taraftar,yönetici, üzerimize sürekli çamur atarak aleyhimizde kamuoyu oluşturmayı başarmış durumda.

Bunu yaparken çok aşağılık bir yöntem kullanıyor olsalar da,üzerimize o çamuru atıp,biz çamuru temizlemeye çalışırken, bize bakıp için için gülüyorlar.

Atılan çamuru ne kadar temizlemeye çalışırsak çalışalım,o çamur üstümüze başımıza dahada bulaşıyor.

Susmuyorlar,desteksiz iddialarını şerefsizce dile getirmekten usanmıyorlar,utanmıyorlar.

Biz ne yaparsak yapalım, içimizden çıkan çok çok küçük azınlığın üstünden hepimize saldıryorlar.

Sağda, solda Trabzonspor taraftarı için faşist ve cahil diyen dangalaklar,çıkarın tarihin tozlu yapraklarından Şeyhmuz'u,''Trabzon'da nasıl sevilmiş nasılda sevmiş' ,bakın bakalım.

Trabzon'da, ısrarla karşı cephe yaratmaya çalışan moronlar;bu oyunlara artık gelmeyeceğimizi ne zaman anlayacaklar.

Napoli
02.01.2009, 20:21
nasıl korkuyrolar nasıl hemde iki takım araındaki şampiyonluk gidecek diyee tırsıyrolar.. amaç belli ligi iki takıma ındırmek arayada bakın bizz oyle oslaydık sivas aleyıne boyle hatalr olmazdı demeye çalışıyrolar çünkü sıvasasimdi bol keeseden puanalr verıyrolar 30.hafta lime lime sivasıda doğraycaklar,ee sivas doğarana tepki olmaz,ama beşiktaş ve trabzona hata yaptıkalrında ezilecekler bılıyrolar...

bunlar çok kalsik hareketler,sivasada bukadar puan dağıtılmasınıns ebebi ''bakın biz iki takımı kolamıyoruz sivas nasılda zirvede''

çakalarr ezileceksiniz hepiniz az kaldı

Murat Erdem
02.01.2009, 20:21
dayak !!!!!!!!!!

TS-FAN
02.01.2009, 20:31
Köşeye sıkışınca vur Trabzonspor'a..
Oh ne ala..
Şüphem gittikçe artıyor;
Acaba diyorum...hepimiz bir rüyada mıyız?
Biz Türkiye'nin dışında bilmem nerde olan bir topluluk muyuz yoksa?
Biz size göre neyiz?
Biz size ne yaptık?
Bizimle ne alıp vermediğiniz var?
Bizi Türkiye'deki azınlık gibi (Bülent ŞİRİN deyimidir.) görmeye devam ediyorlar.
Bizi tanımıyorsunuz.
Bizden korkuyorsunuz.Neden mi?..
Çünkü biz sizden ve yalakalarınızdan korkmuyoruz.
Çünkü biz numaraları yemiyoruz.
Biz adamız.
Biz büyüğüz ve rahatsız ediciyiz.
Ama ne yapalım...
Bu, genlerimizde var..
Bu arenada dolap çevirenler oldukça biz de sesimizi çıkaracağız.
Rahatsızlık vermeye devam edeceğiz.

nuri45
02.01.2009, 20:33
Baskanliga geleli daha 6 ay oldu olmadi adam bariz sekilde tarafsizligini yitirmis. Tam bir kukla olarak duruyor orda.

Şuşoğlu
02.01.2009, 20:46
o kadar tepki içinde o pankart mı dıkkatını cekmıs torpıllının son hafta hakemler sayesınde gs fb ve sıvas kazandı butun basın bızım macı konustu hakem trabzonu tuttu dıye herıfler elle gol atıyor bıze verılmeyen kırmızı karttan bahsedıyolar Allahtan penaltı gol olmadı. cok adi bir ligimiz var 3 tane serefsızın elınde koca lıg burada emınım bızı ıkıncı devrenın basında durdurmak ıcın ugrasacaklar cok dıkkatlı olmalıyız ılk 4 hafta cok zor maclarımız var kotu sonuclar alırsak havlu atarız dıye bastan sıkı tutacaklar işlerini.

Şuşoğlu
02.01.2009, 20:47
federasyon baskanı trabzon a atıp tutuyor mıllı takım teknık dırektoru ersun yanal hakkında atıp tutuyor

sametaydin
02.01.2009, 21:34
Sesimizi çıkarmayalım ki istedikleri gibi at koştursunlar istedikleri gib eyyamcılık yapsınlar hakemleri kullanarak bizi indirebilsinler.

Açıkçası ben bu tff başkanının başkan olmadan önce ismini dahi duymadım. Sporla ne alakası var bu adamın ne yapmış ki tff başkanı olabilmiş referansı nedir ya bu kim bu adam? İşbilmez siyasetçilerin oraya getirdiği bir insan mı kim bu ben tanımıyorum. Hiçbir kulüp de çıkıp demiyorki bu adam kimdir nerden gelmiştir. Niye türk futbolunu yakından bilen birisi değil de bu demiyor. Ben anlayabilmiş değilim. Ben de yarın çıkıp tff başkanlığına adaylığımı koyucam desem ne olur acaba çok merak ediyorum.

Erdal
02.01.2009, 21:37
Başlığı okuyunca meseleyi bildiğimden benim de ilk aklıma sevgili Murat Erdem in dediği gibi dayakkkkk!!! diye bağırmak geçti. Ancak bağırma dönemi bitti. Bir basın bildirisi yayınlayıp gazetelerin,hatta tv lerin spor servislerine fakslamak lazım. Bu organizasyonu BMN gerçekleştirmiştir. Bu anlamda iş bize düşüyor.

6Şafak Aydın1
02.01.2009, 21:39
evet demokratik bir sekilde yazili savas. ilk aklimdan gecen ise....neyse

RepLay
02.01.2009, 21:42
Sayın! (demeye dilim varmıyor) federasyon başkanı ünvanlı zatı muhterem.

Senin Allah korkun yokki o pankarttan korkucan. Otur makamında iplerinin oynatılmasını bekle.

Biraz Allahtan kork.. bizden korkma.

vizarian
02.01.2009, 21:45
Yapacaklarının sinyalini veriyor bence.

güneyli
02.01.2009, 21:59
Demiştim fiyakaları bozuldu,madara oldular diye.Adamın içine oturmuş.Psikolojik tamire girmiş zatialileri.Bir nevi durumu kurtarma ve posta koyma halleri..O zaman adam gibi çıkıp konuşsaydın ya...Yemezdi değil mi?Yalnız bu konu sıcak tutulsun, sözümona birilerinin başkanının ifadeleri trabzonsporun uğrayacağı haksızlıklar için gerekçe kabul edilsin...Yukarıda ki yazar demiş ki;"uğraşmayın tahrik olmayız "demiş.Ben de diyorum ki Tahrik olalım ama şampiyonluk için tahrik olalım.Güçlerimizi akıllı kullanalım.Akıllıca ve dikkatlice.

macka61
02.01.2009, 22:06
koltuğu sallanınca tabi böyle olur adam başkanımız ne dedi ben delegeyim ya federasyon mhkyi değiştirecek ya da ben federasyonu değiştiririm veya gücüm yetmezse bile denerim dedi içine oturmuş olmalı

alper*
02.01.2009, 22:09
şampiyonluk kupasını alınca kulbunu bi kutu vazelinle kendisine göndermemizi istiyor

Selim_Perçin
02.01.2009, 22:10
korksun korku iyidir böylesine.Trabzonluyla Trabzonsporluyla uğraşılmayacağını bizim camia olarak ve taraftar olarak ne kadar büyük olduğumuzu anlasın.Çok iyi oldu bu durum şimdi atarı olan trabzonumuz aleyhine yanlış taç kararı bile verebiliyomu görelim.Biz kimseden haketmediğimiz başarıyı istemedik.Biz ne Fener ne Cimbom gibi hakemle beraber 12 kişi oynamayı sindiremeyiz.

Pirselimoğlu
02.01.2009, 22:22
TFF başkanının sözleri : ''O pankarta benden çok kamuoyunun tepki göstermesi gerekirdi. Orada yazılanlar, düşüncelerinin ne olduğunu tahmin edebiliyorum. Bunları önlememiz lazım. Bunlar Türk futbolunun huzuru açısından tehlikeli pankartlar. Olayın olduğu günün akşamı Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'na konuyu anlattım ve konuyla ilgili sıkıntılarımı paylaştım. O pankartı polis kaldırıyor, peki niye işlem yapılmıyor. 5149'a göre niye işlem yapılmıyor. Bu yasanın sadece adı var, uygulanmıyor. Mevcut yasa bu olayları önlemede yeterli olmuyor. O pankart bir futbolsever tarafından açıldı. Tedbirin alınması lazım. Böyle eylemlere karşı hiçbir şey yapılmazsa, bunu gören insan daha da cesaretlenir''

1- O pankart değil basit bir karton parçasıdır.
2- Kamuoyunun tepki vermesine gerek yok, sizlerin böyle şeylerden kendinize malzeme çıkaracağınızı bilen duyarlı TS taraftarları gereken tepkiyi anında o kartonu indirterek vermiştir.
3-Türk futbolunun huzuru oyle basit kartonlarla bozulmaz, fakat sizin böyle şeyleri malzeme yaparak TS taraftarlarını kışkırtma girişimleriniz devam ederse işte o zamn huzuru çok ararsınız.
4-Kartonu sizin deyiminizle pankartı polis değil taraftar kaldırmıştır, bu yüzden işlem yapılmasına ve 5149 a göre işlem yapılmasına(olasılık işlemi herhalde)gerek yoktur
5-Tabiki bu yazılar hiçbir Trabzonspor tarftarının istediği şeyler değildir ve bunu kabul etmediğini gerek kartonu indirerek gereksede sonradan verdiği demeçlerde göstermiştir.
6-Bir karton için Devlet Bakanı Murat Başesgioğlunu arayacak kadar futbolu seviyorsanız, Bu olayın bu hale gelmesine kadar neden uyudunuz !!

Bu yazıyı gözüne sokmak isterdim.....

samway
02.01.2009, 22:31
yok yok tutucam kendımı yoksa foruma yazı yazamıyorum uzak kalamam buralardan valla yazmıcam bısey bu seferlik 1,2,3 tıp !!!!

tarıfı zor bır ask bu bız bılırız bız bılırız
trabzonum senınle ölüme de geliriz...

lay lay lay layyyyyyy lay lay lay lay lay lay ..................

Serhat
02.01.2009, 22:49
Bugün NTV'de canlı dinledim kendisini...
Protestoya katılmasam diyecegimki a rkadas biseyler oldu biseyler var... ama ortada fol yok yumurta yokken acılmasıyla kapanması bir olan bi pankartın diğer yazıları değilde sadece neden bu sözü lanse ediliyor buda ayrı bi merak konusu... Gerci siz bunu merak etmiyorsunuz ama ben merak edenlere açıklayım yine....

TFF Başkanı Mahmut ÖZGENER ! Sen ve yanındakilerin ... Oyuncagı haline geldiginiz diger kişilerle bu kirli oyunu demokratik hakkını kullanmaya gelen bordo-mavi taraftara ifitra ve çamur atmaya kalksanda başaramassın! Siz Ordaki tepkinin Haklılığını bildiğiniz için, Olayı farklı boyutlara çekmeye çalışarak bizi kötüleyene kadar, içerinizde yeterince kötü olan kişileri çekip çıkarın ... Eğer siz bunu başaramazsanız biz bunu başarmayıda biliyoruz...

Ayrıca Bu Kartonu açan kişilere ceza verilmesini istemiş...
Burası Türkiye kardeşim!!! Biz ne pankarlar gördük ne sözde kolpa bayraklarla meydanlar a inenleri görüp ne slogan atanları işittik... Hangisini aldın ceza verdinde buna ceza vereceksin???
Size herşeyi isbat etmek gerekiyorsa GS-FB-BJK Maçında futbolcuların ağızlarını okumanızı tavsiye ediyorum ... Bakın neler diyolar!!!
Ama doğru ya siz ordaki son derece mütevazi ve çağdaş biçimde gecen protestodan görmek istediğinizi gördünüz... 2 saatlik protestodaki sözleri değilde 2 dakikalık karton parçasını hedef göstererek bu şekilde protesto edildik diye komu oyunu yanılttınız ve bunada istanbul medyası çanak tuttu !!!
Oysa bizim söylediğimiz şuydu; iyi okuyun Mahmut ÖZGENER ve Oğuz SARVAN !!!

"RÜZGAR EKENLERE FIRTINAMIZI ASLA BİÇTİRMEYECEĞİZ"

Biçmeye kalkanı bu sefer biz biçeçeğiz !!! Öyle süte böyle yoğurt ;) Anlayan Anladı ...

Erkan
03.01.2009, 01:34
Uğraşma...! Tahrik Olmam
02 Ocak 2009 Cuma
Aslında bana hiç uymayan bir başlıkla köşemde sizlere seslendiğimin farkındayım. O yüzden siz değerli haber61 izleyicilerinden özür dilerim.
Trabzon"da yaşayıp, Trabzon"unun havasını soluyan biri olarak; Trabzonspor ile ilgili nerede olursa olsun bir haber görünce; ilk işim okumak oluyor.
Ancak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ki: İstanbul medyasının haberleri genellikle tansiyonumu çıkarıyor.
2009"un ikinci gününde; yeni bir yıla başlangıcın verdiği heyecanla, ofisimde günlük gazeteleri gözden geçirirken; TFF Başkanı Sayın Mahmut Özgener"in 2008 yılını değerlendirdiği röportaja rastladım.
İşte ne olduysa; ondan sonra oldu. Haber Trabzon üzerine oynanan oyunların 2009"da da devam edeceğini ilk işareti gibiydi.
Röportajda Türkiye Futbol Federasyonun Başkanı, “Ligin ilk yarısının en kötü olayı neydi. Sizi en çok ne rahatsız etti?” sorusana

-“Ligin ilk yarısının en kötü olayı Trabzonspor taraftarlarının federasyona yaptığı yürüyüş sırasında açtığı "Yasin"lerle çıktık yola Ogün"ler çok yakında" yazılı pankarttı. Bu beni çok ürküttü. Açıkçası tehlikeli bir durumdu. Çünkü devletin kurumları gerekli tepkiyi göstermedi. Oysa Şiddeti Önleme Yasası gereği o pankartı açanlar hakkında cezai işlem uygulanmalıydı. Hiçbir şey yapılmadı. Trabzonspor-Bursaspor olayında kamuoyu hep Trabzon"un söylemleriyle hareket etti. Bize açılan pankart çok önemliydi, çok ürkütücüydü. Beklentimiz şiddeti önleme yasasına göre bu pankartı açanlara ceza verilmesiydi. Hiç bir yetkili bir tek şey yapmadı. Bizim elimiz kolumuz bağlı bu konuda. Mevcut yasa uygulanmıyor. Acilen değiştirilmeli oysa.” cevabını vermiş...
Bu konu İstanbul medyasınca sık sık gündeme getirilmişti oysa… Konu ile ilgili Trabzonspor Yönetimi ve Taraftar Dernekleri açıklamalarda bulunmuş ve bunlarda medyada uzun uzadıya yer almıştı…
Nasıl cereyan ettiği, nerede olduğu, kimler tarafından yapıldığı konusunda “derin” şüpheler bulunan bir İstanbul medyası klasiğinden hareketle; koskoca TFF başkanı Trabzonspor taraftarlarını töhmet altında bırakmaktan çekinmiyordu.
Şimdi soruyorum: TFF Başkanın demeçlerine konu olan “derin” pankartı gören var mı? İstanbul basınında konuyla ilgili ahkam kesenler, neden bir kare fotoğraf ya da bir görüntü ortaya koyamıyorlar?
Bu olayların hepsi Trabzon üzerine oynanan planın bir parçası olmasın sakın. Trabzon kenti Trabzonspor etrafında kenetlenmişken, Trabzonspor sadece futbol da değil, diğer branşlarda da zirvedeyken, Avni Aker Stadyumu yağmur-çamur demeden her maçta dolu iken, 61. Dakika şovu ve maç sonu “HOPTEK” internette en çok izlenen videolar olmuşken; birilerinin de keyfi kaçacaktı tabi..
Açık ve net söylüyorum: “Sayın TFF Başkanı ve çanakçı İstanbul medyası… Bizi tahrik etmeye çalışmayın, Bizimle oynamaya kalkmayın… ”
Size son olarak bir Trabzon deyişini hatırlatarak yazımı noktalamak istiyorum. Bizim burada derler ki;
“İŞİ BİLECESUN; İŞE ÇIKMAYACASUN!”

Tanju Akıncıoğlu
tanju@akincioglu.com (%20tanju@akincioglu.com) '(Haber61.net)

Tunga
03.01.2009, 02:18
Başlığı okuyunca meseleyi bildiğimden benim de ilk aklıma sevgili Murat Erdem in dediği gibi dayakkkkk!!! diye bağırmak geçti. Ancak bağırma dönemi bitti. Bir basın bildirisi yayınlayıp gazetelerin,hatta tv lerin spor servislerine fakslamak lazım. Bu organizasyonu BMN gerçekleştirmiştir. Bu anlamda iş bize düşüyor.

İyi de Erdal böyle bir bildiri yayınladık zaten. Biz sporun içinde etnik isimler konuşulmasın diye ihtimam gösteriyoruz; koca federasyon başkanı temçit pilavı gibi bunu konuşuyor.

Zamanında OfluBektaş (Hasan) çok güzel bir şey söylemişti. Geçen sene sahaya atlayan dangalaklarla ilgili. Demişti ki, "Eğer çingeneler hırsızları içinde barındırmaz, sahaya atlayanı tribünler sahiplenmez, hatta dışlarsa, o zaman kimse de bu olayı genele mal edemez".

Bu durum oluşur oluşmaz, oradaki kalabalık genel hissiyatını ortaya koymuş ve tepkisini vermiştir. Dolayısıyla olan olayla Trabzonsporlu Taraftarlar'a mal edilemez. Zaten burada amaç farklı. Amaç sporun içine yakışmayan söylemleri temizlemek değil, o çirkinlikten nemalanarak ve spotu başka tarafa çevirerek, hakemlerin topunun ilk yarıdaki rezalet durumlarından kendine pay çıkarmamak.

İyi şeyleri sen yaptın, kötüleri hep başkaları... Yemezler başkan efendi.

x_man
03.01.2009, 02:19
hasan doğan rahmetli iyiydi açıkçası bu yeni federasyon başkanına pek ısınamadım

Selçuk Demircioğlu
03.01.2009, 02:33
Ben o protestoya katılıp destek veren biri olarak bu durumdan çok rahatsızım..
Bizi nerdeyse bir katille bir tutuyorlar..
Çamur atıldı ve izi kalacaktır..
Gereken ne ise yapılmalı çok pasif kaldığımızı düşünüyorum..
Gerekirse Trabzonspor yönetimi ile konuşulup ortak bir basın açıklaması yapılması taraftarıyım...
Şuanda bordomavi.net hiç haketmediği halde yerin dibine sokuluyor..
Ben içime sindiremiyorum arkadaşım... gerekli adımlar atılmalı hem de olaylar soğumadan..

Kasım Hilal
03.01.2009, 02:41
Taraftar hakemlerin yanlış kararlarını protesto etmek için bir arada hareket ederken ve konunun özü hakem hataları iken, konuyla ilgisiz bir yazıyı kaldırmak (kaldıran adına) hiç hoş değildi elbet.. Hatta düşüncesizce hatta bence terbiyesizce bir hareketti..
Ama değerli (!) federasyon başkanının o pankart dediği şeyden ziyade o insanları orada toplayan ana unsur, hakem hataları ve akabinde maçların değil hakemlerin konuşulduğu bir ligi nasıl temizlemesi gerektiğidir..
Federasyon be MHK hakemlerle ilgili gerekli çalışmaları yapsın yeter, bu tür cılız parazit sesleri zaten Trabzonspor taraftarı içinde barındırmaz, kimse merak etmesin..

Enes
03.01.2009, 02:46
Emir almıştır birilerinden.
Daha ikinci yarı başlamadan iş başı yapmış da safını bu kadar belli etmesine şaşırdım ..
İkinci yarı işimiz var bunlarla..

Emirhan Ömeroğlu
03.01.2009, 08:47
Seçim zamanı 20 küsür oyu bulunan Trabzon bu adamı desteklerse yuh artık! unutmamalı unutturmamalı!

kudu_61
03.01.2009, 08:54
Sayın Federasyon başkanı ben o cümleyi yılın cümlesi seçmek istiyorum eğer bu tür pankartların açılmasını istemiyorsan orta hakemlerine penaltı nasıl olur, ceza sahası içinde yapılan kusurlu hareketler nelerdir, ve ofsayt ne demektir öğreteceksin eğer sen bunları hakemlerine öğretemezsen biz onlara anladıkları dilden öğretiriz sayın Sadri Başkan senden birşey istiyorum hazır transfer dönemi gelmişken
"Bize hakem ol "

Zeki Akyol
03.01.2009, 08:55
Sayın Federasyon başkanı ben o cümleyi yılın cümlesi seçmek istiyorum eğer bu tür pankartların açılmasını istemiyorsan orta hakemlerine penaltı nasıl olur, ceza sahası içinde yapılan kusurlu hareketler nelerdir, ve ofsayt ne demektir öğreteceksin eğer sen bunları hakemlerine öğretemezsen biz onlara anladıkları dilden öğretiriz sayın Sadri Başkan senden birşey istiyorum hazır transfer dönemi gelmişken
"Bize hakem ol "

:alkış::alkış::alkış::alkış:

Hüseyin İlkin
03.01.2009, 08:56
Ne istiyor bilmiyorum ama iyi şeyler istemediği açık ...

Hekimoğlu
03.01.2009, 09:59
Çapsızın teki ,fatih terim bile sallamıyor bunu azizin yanında iki büklüm zaten.

halil ibo
03.01.2009, 10:27
''Ezik oğlu ezik'' demek suç mudur ? Katlime ferman buyurur mu ulu kö üç İstanbul yalakası.Gerçekten federasyonun ve tüm kurullarının ART NİYETLİ olduğu anlaşılmıştır artık.Uzun söze gerek yok.
Başkana bize futbolcu değil hakem al diyen bir arkadaşımız vardı.Bende diyorum ki federasyon başkanlığı hakemlerden de ucuz...

tsmetu
03.01.2009, 10:56
Telefonları açmıyorum diyor maçtan sonra tabiki korkuyor yiyeceği hakaretlerden.

bordo61
03.01.2009, 11:18
İyi de Erdal böyle bir bildiri yayınladık zaten. Biz sporun içinde etnik isimler konuşulmasın diye ihtimam gösteriyoruz; koca federasyon başkanı temçit pilavı gibi bunu konuşuyor.

Zamanında OfluBektaş (Hasan) çok güzel bir şey söylemişti. Geçen sene sahaya atlayan dangalaklarla ilgili. Demişti ki, "Eğer çingeneler hırsızları içinde barındırmaz, sahaya atlayanı tribünler sahiplenmez, hatta dışlarsa, o zaman kimse de bu olayı genele mal edemez".

Bu durum oluşur oluşmaz, oradaki kalabalık genel hissiyatını ortaya koymuş ve tepkisini vermiştir. Dolayısıyla olan olayla Trabzonsporlu Taraftarlar'a mal edilemez. Zaten burada amaç farklı. Amaç sporun içine yakışmayan söylemleri temizlemek değil, o çirkinlikten nemalanarak ve spotu başka tarafa çevirerek, hakemlerin topunun ilk yarıdaki rezalet durumlarından kendine pay çıkarmamak.

İyi şeyleri sen yaptın, kötüleri hep başkaları... Yemezler başkan efendi.

:alkış::alkış::alkış::alkış:

Ufuk Bayraktar61
03.01.2009, 11:49
kulubümüz internet sitesinden bunlara oturaklı bir cevap vermesi lazım..öle bi cevap vermesi lazım ki apışıp kalmaları lazım..

GERONIMO35
03.01.2009, 11:52
o bizden birşey istemiyor ondan birileri birşey istiyor oda uyguluyor

Travelair
03.01.2009, 11:53
Biliyorum antipatik geleceğim ama federasyon başkanına kötü söz söyleyerek bir yere varamayız. Tarafsız da olsa çevresindekiler onu yönlendirecektir. Yine söylüyorum. Onlar bizi kötülüyor biz onları kötülüyoruz. Onlar bize hakaret ediyor biz onlara hakaret ediyoruz. Bu kutuplaşmaya yarıyor. Halbuki biz aynı camiadayız, bütünleşmeye, bütünleşmek için de birbirimizi anlamaya ihtiyacımız var. Burda iletişim devreye girmeli. BMN yetkilileri bir tv spor programına, bir radyo spor programına katılıp yaşananları, taraftarın görüşünü anlatmalı. Yoksa kulaktan kulağa ve kötü niyetli kişilerin kışkırtmaları ile bu olaylar budaklanır üzerimizde kalır. Yıllarca Trabzonspor taraftarı fanatik masalları ile orduyu Trabzon'a yığıp şampiyonluğumuza mani olanlar, 1 taşla şampiyonluk vurdum diyenler bugün Trabzonspor taraftarının içinde maç seyreden tek başkan olduğunu, hiçbir taşkınlık görmediğini söyleyerek kendisini yüceltmeye ve Trabzonspor taraftarına sevimli gözükmeye gayret ediyor. Yıllarca bu fanatik damgası yüzünden herkese antipatik gelmedik mi? İşler bu yüzden zorlaşmadı mı? İletişimi sağlıklı yaparsak bu tür çamur atmalardan etkilenmeyiz ama artık insiyatif alıp "Halkla ilişkiler"e azami önem göstermeliyiz

reis_556
03.01.2009, 12:01
Bizi susturmak için planlı pravakosyonlu haraketler bunlar... Lakin şunu iyi bilsin yantaş olan o arkadaş ve arkadaşları artık hiçbir şey eskisi gibi olamayaçak, Sen karton parçasından korkaçağına televizyonlardan yediğin küfürlere bak... yok bakanı aramış da müdahale yapılmış işlem yapılmamış. Ne yani bizim taraftarımız orda gözaltına alınsa hırbalansa hoşuna gideçek öleya veya --Hazırlıklı olun bundan sonra yine hakkınızı yetireceğiz ama sakın ha siz öle pankartlarla gelmeyin, hatta hiç uğramayın demek istiyor herhalde lakin sözüm ona Biz Trabzonluyuz "BİZE HER YER TRABZON"
BOLU TRABZONSPORLULAR 14_61

Egemen Yılmaz
03.01.2009, 12:01
Onca insanın yaptığı protestodan çıkardığı tek sonuç bu muymuş?

İnsanlar "başkanlığını yaptığın kurum sahtekarlık yapıyor, şikecilik yapıyor" diyor, sen hala polis diyorsun, pankart diyorsun. Yazık.

Muhammed KOÇ
03.01.2009, 12:02
görmek sitediğini görür.. bu böyle oldu böyle oluyor..

İHTİLALL
03.01.2009, 12:29
25 yıldır aynı aşşağılık yalan:insanlarmış,hata yaparlarmış..
Ülen madem hatadır bir seferde biz iki uydurma penaltıyla gs yi,fb yi yenelim,yada şu kırık sivasın aldığının üçte biri kadar haksız maç kazanalım.Edepsizler çocuk bile bukadar basit kandırılamaz.
Pankartı tasvip etmek zor ama galiba bu anladıkları bir dil...

Fatih Öztürk
03.01.2009, 13:09
bu federasyon başkanı aynı yıldırım demirörenin dediği gibi ligde iki takımı zirveye taşımak için elinden geleni yapıyor.
mahmut efendi aziz yıldırım neredeyse kendiside orada.
kardeşim adama sormazlarmı sen nedir bu azizle gezip tozmaların.
benim hakkım yenildiği zaman seni azizenin yanında görürsem tabiki darlanırım tepki koyarım ortaya.
in kardeşim aziz yıldırımın kucağından.
bizim kucağımıza oturacak kimse yokmu?
Allahtan bu sene diğer senelere oranla daha erken tepki verdikte en azından hakkımızın yenme boyutu fazla olmaz.
yemez yani!
yırtınsın kucaktakiler!
uzak ara şampiyonuz.

Badaloğlu
05.01.2009, 18:08
Mahmut Özgener'e sert tepki05 Ocak 2009 / 17:40Trabzonspor'un eski başkan ve yöneticileri TFF Başkanı Mahmut Özgener'e sert tepki gösterirken Aziz Yıldırım'ı da eleştirdi. Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in “Ligin ilk yarısının en kötü olayı Trabzonspor taraftarlarının federasyona yaptığı yürüyüş sırasında açtığı 'Yasin'lerle çıktık yola Ogün'ler çok yakında' yazılı pankarttı. Bu beni çok ürküttü. Açıkçası tehlikeli bir durumdu. Çünkü devletin kurumları gerekli tepkiyi göstermedi. Hiçbir şey yapılmadı, çok ürkütücüydü. Bizim elimiz kolumuz bağlı bu konuda. Mevcut yasa uygulanmıyor. Acilen değiştirilmeli oysa…” açıklaması Trabzonspor Camiası'ndan çok sert karşılık gördü.

Radyospor'a konuşan bordo-mavili kulübün eski başkan ve yöneticileri, Mahmut Özgener'e ateş püskürdüler…

Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz “iyi çocuktur” dediği Futbol Federasyonu Mahmut Özgener'in, adı geçen “pankart” ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmadan, bu açıklamayı yapmış olabileceğini söyledi

Özgener gaflete düşmüştür
Birisi, pankart olarak anılamayacak kadar küçük bir kartona yazı yazmış. Trabzon hassas bir bölge. Kimlerin Trabzon'da ne yapmak istediğini ben de bilmiyorum. Çok basit şeyleri cımbızla çekip, ortaya koyup Federasyon Başkanı'nın söylemiş olması abestir. Burada başkalarına zemin hazırlanırsa, başka pankartlar da açılırsa Trabzonsporlular'a, Trabzonlular'a yüklemenin de doğru olmayacağı kanaatindeyim. Ortada yönlendirme, abartma ve yanlış anlama var. Ortadoğu ateş çemberi içerisindeyken, bizim de rahat bırakılacağımızı düşünmek yanlıştır. Türkiye'nin, bayrağına en sadık yöreyi de kışkırtmak, karşıkmış gibi göstermek isteyen güçler var. O zafiyeti oluşturup, amaçlarına yönelik eylemler için daha rahat bir zemin bulacağını düşünen ama yanılan güçler var.Dikkatli olmakta fayda var. Federasyon Başkanı'nın da neyi abartıp neyi abartmayacağını da iyi düşünmesi lazım. Mahmut esasında iyi çocuktur, belki de o yazının büyük bir pankart mı el yazısı bir karton mu olduğunu bilmiyordur. Gaflete düşmüştür…

Özgener'e en sert tepkiyi Trabzonspor Eski Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu verdi. “Ufak insanlar ufak konularla meşgul olur” diyen Hcıosmanoğlu'nun sert eleştirilerinden Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da nasibini alırken, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in tutumunun da Mahmut Özgener'i cesaretlendirdiğini iddia etti.

Özgener düzgün adamsa imam olsun
Federasyon Başkanı yeterli bir adam olsaydı; o protesto için binaya yürüyenlerin, Trabzonspor sevdalıları olduğunu dikkate alırdı. Trabzon o kartona yazı yazan üç tane çapulcuya mı kalmış?

Trabzon'un hakları yendiği zaman, bizi temsil edecek olan bu çapulcular mı da siz onları kale alıyorsunuz? Bunu yapmanın bir bedeli vardır, bu bedeli tarih önünde ödersiniz ya da size ödettirirler.

Büyük insanlar büyük projelerle uğraşır, böyle ufak insanlar da ufak olayları değerlendirmeye alır. Demek ki Başkan da ufak bir insan ki böyle ufak bir olayı Türkiye'nin gündemine taşır. Ben federasyon başkanı olsam en çok ne dokunurdu biliyor musunuz?

Başkan güzide iki kulübün maçını seyrediyor, sağında solunda başkanlar, etrafta devlet erkanı, arkasında da ülke futboluna hizmetlerinden dolayı protokol tribününde olmaya hak kazanmış seçkin insanlar… Tribünde taraftar bağırır, yapmamaları lazımdır ama ana avrat küfür eder! Ama tribünler “i.. federasyon o… çocuğu hakemler” diye bağırırken, protokol tribünündeki o seçkin insanlar, aynı küfürleri ayağa kalkıp başkanın arkasında ettiği zaman, başkan arkasına dönüp baktığında o insanlarla göz göze geldikten ve tekrar önüne döndükten sonra arkadaki o insanlar tempolarını arttırdığı zaman, hem de el hareketleriyle bunu yaptığı zaman, gururuna dokunması lazımdı. “En çok üzüldüğüm olay buydu” demesi lazımdı.

Başkan elbette ki düzgün insandır ama düzgün insansa camide imamlık yapsın. Bize sorun çözecek adam lazım.

Bu işlerin başı Aziz Yıldırım
İlk yarıya bakalım, bariz emek hırsızları var. Bu tezgahı hazırlayan kulüp başkanları da belli. Bu sistem Fenerbahçe Spor Kulübü'ne hizmet ediyor.

Fenerbahçe'nin, Galatasaray'ın hakları korunuyor, onlara hiçbir şekilde adaletsizlik yapılmıyor. Seni böylesine sahadan silen unsurları ve onların uzantıları bu organizasyonu yapıyor…

Bu işin başı zaten Aziz Yıldırım, Aziz Babası Federasyon Başkanı'nı, Sadri Şener'le barıştırıyor… Aziz Yıldırım kim ki beni biriyle barıştıracak! Siz de buna izin verirseniz Federasyon Başkanı da Trabzon'da misyonerlik faaliyetleri yapan, bu ülkenin hainlerinin, ne şekilde maşa olarak kullandığı belli olmayan iki tane şarlatanın yazdığı kartonu değerlendirmeye alır…

Trabzonspor Eski Asbaşkanı, Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu da “bir Federasyon Başkanı olarak ben de ürktüm” diye sözlerine başladı:

Ben de Mahmut Özgener'den ürktüm
Ben de ürktüm ağabey… Federasyon Başkanı eğer böyle bir beyanat veriyorsa, ilk yarıdaki en vahim olay buysa ben de federasyon Başkanı'ndan ürktüm. Allah sonumuzu hayır etsin. Çocuğun biri bir kartonu, pankartın altına iliştirmiş de bu en vahim olay olmuşsa vay halimize. Demek ki federasyon başkanı bir metreden ötesini göremiyor. Ben de bir federasyon başkanı olarak bunları sölerken, büyük üzüntü duyuyorum.
changeTarget(document.getElementById("news_content"))

Ba®ış
05.01.2009, 21:35
http://www.ajansspor.com/resim/yazar_131.jpg
Oradaydım!

Yazan: Aytekin Akay (http://www.ajansspor.com/yazarlar/aytekinakay/)

Federasyona yürüyüş ve o malum pankart konusu kapandı sanmıştık ama TFF Başkanı Mahmut Özgener’in açıklamaları bu konuyu yeniden ısıttı. İlk yarıda en ürktüğü olayın bu olduğunu ifade etti başkan Özgener.

Trabzon ve Trabzonsporla ilgili etkinliklerde yer alan biri olarak, o gün bende oradaydım. Orada gördüklerimi bugün Radyospor’da Bülent Yüksel’e anlattım, size de anlatayım ve sonra yorumumu söyleyeyim:
Bir kere sözü edilen o yazının anlamsızlığına ve gereksizliğine inanıyorum. Yazıyı yazanla aynı duyguları paylaşmıyor ve hatta O'nun Trabzonspor’uyla benim Trabzonspor’um arasında derin farklar olduğunu söylemek istiyorum.

Orada neler gördüm?
Gelelim 17 Aralık 2008’e…
Federasyon protestosunda sözü edilen pankartı önce görmedim. Dikkatli ve iyi bir gözlemci de sayılırım ama göremedim işte. Görememekte haklıydım birazda. Çünkü, o bir pankart değil, kahverengi mukavva kutusuna tükenmez kalemlerle yazılan bir yazıdan ibaretti. Yani, bir akşam önce bez afişçide hazırlanıp oraya getirilen bir şey değildi. Üstelik de kalabalığın en arkalarındaydı ve eğreti şekilde havada duruyordu. Yazılanların ne olduğunu okumak için kalabalığa doğru yaklaştım. Okudum. Evet, bugün konuşulanlar o mukavvada yazılıydı. Bu doğru ama sayın federasyon başkanının bilmediklerini ben söyleyeyim.

Bir... Mukavva üzerine yazılan yazı on dakika bile havada kalmadı. Grubun ileri gelenleri, oradaki sağduyu mukavvayı fark eder etmez indirdi, imha etti.

İki... Doğal olarak o yazının da olduğu mukavvayla federasyona yürünmedi.

Üç... Bütün stadyumlarda olan protesto afişleri dışında, tahrik edici, ideolojik başka bir döviz görmedim. Bordo-mavi bayraklar, kırmızı kartlar, düdük ve en önde de siyah çelenk. Haa gördüğüm başka bir şey, Levent’teki lüks bir daireden keşanıyla Trabzonsporluları selamlayan bir hanım!

O halde...
Mukavva üzerine o yazı yazılmıştır ama fark edilmesiyle anında çöp olmuştur. O mukavvayı yok eden de yine oradaki Trabzonspor taraftadır. Polis falan değildir. Ama daha yürüyüş organizasyonu başlamadan grubun idare edicilerinin de haberi olmadığı ve bir tek kişinin eylemi nasıl olur da bütün Trabzonspor camiasına mal edilir? Nasıl olur da bu futbolda ilk yarının en korkunç olayı olur?

İki yüz elli Trabzonsporlu’nun kendi özgür iradeleriyle ‘Adalet istiyoruz’ haykırışını görmeyecek, bir kişinin densizliğini ise korkunçlar sıralamasında ilk sıraya koyacaksınız. Olayı Türkiye’ye, sanki Trabzonspor taraftarının genel profili gibi yansıtacaksınız!

Beşiktaş İnönü Stadyumu’nda bir taraftar öldürüldü, bütün Beşiktaş taraftarı mı suçlandı? Suçlansa doğru olur muydu? Olmazdı elbette, çünkü münferit bir olaydı. Ama sonuçları üzücü ve ağır oldu.
Zaten bu ülkede bu işler böyle yürür.

Yakın geçmişte, stadyumlarda toplu küfüre ceza vardı. Şimdi bu iş taraftardan başkanlara, yöneticilere geçti. Federasyon başkanın yanında hakemlere silme küfür ediliyor, bunu medya yazıyor ama üç maymun oynanıyor. Futbolun tepesindekiler, ‘Fırat Aydınus’u Trabzon’a yalnız gönderdik’ diyor. Bu sözlerin sahipleri bilinçaltlarına başka mesajlar gönderiyor ve de bu sözler sanki nasılsın iyi misin, iyiyim abi gibi algılanıyor!

Son sözüm Trabzonspor taraftarına...
O mukavvalara o cümleleri yazanlar, ideolojileriyle Trabzonspor ruhunu da kirletiyor. O elleri içinizden temizlemediğiniz sürece medyaya kötü, federasyona yanlı, yazarlara da kukla demeye hakkınız yok. Önce kendi kapınızın önü…

Halil Atalay
05.01.2009, 21:44
ulan bu federasyon başkanına bir mesaj yollamak eğer adamsa o kortonun üzerine yazılan yazının bir fotorafını göstersin eğer yoksa istifa versin hemem öyle yalan söylemekle olama bu işler hurriyet yazarı bile söylemiş eğer lig adaletli olsa trabzonspor 5 puan farkla lider olurdu daha ne olsun bu nasıl adaletli bir ligmiş böyle

hodlu
05.01.2009, 22:22
Bu adam, ligin 2. yarısında Trabzonspor'un başına neler geleceğini şimdiden planlamış gibi...aslında testi kırılmadan deyip bu adamın acilen istifası için gereken ne varsa yapmalıyız...

Mustafa Ayazoğlu
05.01.2009, 22:28
Bu adam kukla ! Aziz Yıldırım istediği gibi kullanıyor onu !

ismail tüfekçi
05.01.2009, 22:57
sistemleri bu işte türkiyede 2 büyük takım gs .fb diğerleri çerez bu b.o p gibi bir proje yaklaşık 1995 de başlandı biz farkındaydık ama bjk ancak 2003 de anladı başına gelenleri daha yeni ses çıkarmaya başladılar ama iş işten geçti onlarda ts gibi 25 yıl şampiyonluk göremez ancak 2 lik sınavı verir şerfli 2.lik biz bıktık birazda bjk tatsın ffd başkanı kim olursada değişmez sistem oturmuş

emrezx
05.01.2009, 23:12
trabzonun kapısına kılıt vurulsa bu ezıkler gene susmaz bence ne ıstedıklerını kendılerıde bılmıyor bıze kendı memleketımızın adamından hayır yokkı bunlardan olsun(orn:haluk ulusoy)

28TS61
06.01.2009, 02:29
Mahmut Özgener: "Son yılların en iyi ilk devresi"

http://ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=50804

nicin son yillarin en iyi ilk devresi acaba diye hic kendine sordumu ???

Cemalettin Taşkın
06.01.2009, 09:49
evet bu federasyon başkanı görevde kaldıkça trabzonsporun başı beladan kurtulmayacaktır. başkanın söylediklerinden kendine vazife çıkaranlar olacaktır trabzonsporun ligin ikinci yarısı ilk 3 te kalabileceğini sanmıyorum.

bu kadar laf söyleyen biri kalkıp sezon sonu şampiyonluk kupasını hemde trabzonda trabzonspora verecek!!! kesinlikle önüne geçmeye çalışacaktır. trabzonspora kupa vermek adama ölüm gibi gelir herhalde.

ligde puanlar çok yakın demiş. çok güldüm bu söylediğine puanları yakınlaştıran sizsiniz hakem hataları ile ligin kopmasını önlediniz şimdi çıkıp ligde puanlar yakın diyorsunuz.

zaten futbolun marka değeri filan gibi gairip laflar ediyor. aslında demek istediği fenerbahçe-galatasaray ligi.

Recep Alkan
06.01.2009, 10:00
bu federasyon başkanı bizden

şampiyon olmamamızı istiyor.

lakerta
06.01.2009, 10:09
İzmir külüpleri gibi olmamızı hayal ediyor.Çünkü Trabzonspor en büyük şehir külübü.Adamcağız ne yapsın kıskanıyor Göztepe Karşıyaka Altay kümedeler:)

Cemalettin Taşkın
06.01.2009, 10:17
bence çok önemli konu

ligin ikinci yarısını direkt etkileyecek.

resmen federasyon başkanı trabzonspora karşı tavır almıştır ve hedef göstermiştir.

Atalay
06.01.2009, 11:00
Yok çıldıracagım....

Bir şeyler yazmak istiyorum sonra vazgeçiyorum....

Yahu koca protestoyu bir kenara bırakıp içinden çımbızla bir şey çıkartıp ilk yarının en önemli olayı olarak lanse eden federasyon başkanına sadece PES denir....

Federasyonun ne kadar yanlı oldugunun bir belgesini daha gördük ...

Bu federasyona artık hiç güvenim kalmadı....

Allah ikinci yarı yardımcımız olsun...

Hüseyin Kurt
06.01.2009, 11:08
ne istediğini biliyorum da yazarsam ceza alırım diye yazamıyorum...

Travelair
06.01.2009, 11:26
"En büyük güvence Kulüpler Birliği'nin desteği"... Kim yönetiyor? feybe başkanı ve gs başkanı...

"Artık hakemler daha az hata yapacak ve daha adil olacak"... Neden? Çünkü Trabzonspor'un arayı açmasına izin vermediler. "Ligimizde rekabet ve kalite arttı" (!)

ilhan
06.01.2009, 11:29
Bizim gündemimizi değiştirmek istiyor. Yani Trabzon şehri bu tür konularda hassas ve tepkisini hemen koyar. Gündemi meşgul edip aklı sıra kafalarımızı karıştırmayı deniyor da olabilir. Ama cin olmadan adam çarpmamayı henüz öğrenememiş sanırım.

Sezon sonunda şampiyonluk kupasıyla boy boy fotoğraflarını çekmek üzere Trabzon'a davet etmek lazım.

agasaro
06.01.2009, 11:51
Bu federasyon başkanının birileinin maşası olduğu belli. Bu adamı ciddiye almayın lütfen. Trabzonspor böyle küçük adamlarla muhatap edilmemeli.

ccd6167
06.01.2009, 13:53
toplucan 3-4 bın kısı gıdeceksın levente protestonu saglam yapacan bagaracan cagıracan herkese reklam olacaksın adam gıbı tepkını koyacakın bınanın etrafını kusatcaksın sonra dıyeceksın bundan kork dıye..artık yumrugu masay vurmanın zamanı geldı..israilden bile cok nefert edıyorum bu adamdan..

Celal Demir
07.01.2009, 12:53
ne istediğini ben iyi biliyorum ama buraya yazmak istemiyorum anlayan anlamıştır...

Şahin_53
07.01.2009, 15:27
Nursuz şerefsizin teki işte......

Ne istiyorsa bilelim.

Ona göre davranalım........

Beleşten bulduğu koltuk ona batmaya başladı artık...

Boşuna dememiş büyüklerimiz ......

Rahat batar diye........

Öz Özgener rahattttttt.......

LazAnisT
07.01.2009, 15:48
Seçildiği günHürriyet yazarı Yılmaz Özdil bir yazı yazmıştı.Ben bunun babasınıda tanırım oda yaramazdı diye..

Harun-61
07.01.2009, 15:49
Seçildiği günHürriyet yazarı Yılmaz Özdil bir yazı yazmıştı.Ben bunun babasınıda tanırım oda yaramazdı diye..

bildigimiz Yilmaz Özdil iste )

Hüseyin Kurt
16.01.2009, 09:57
Hangi hakem, hangi takımı tutuyor?

Turkcell Süper Lig'de zaman zaman maçların önüne geçen ve çok tartışılan hakemler hangi takımları tutuyor?

Akşam Gazetesi'nin haberine göre; Federasyon Başkanı Mahmut Özgener, 'Altay'ı tutuyorum. MHK Başkanı Oğuz Sarvan da Göztepeli' dedi ama onları tanıyanlar; Özgener'in Fenerbahçeli; Sarvan'ın da Galatasaraylı olduğunu söylüyor. Hakemliği bırakanlar bile kurullarda görev alamama endişesi ile açık açık konuşamıyor
Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, futboldaki tabuları birer birer yıkmak istiyor. Seslendirilmeyenlerin, hatta zihinlerden bile geçirilmesinden çekinilen düşüncelerin su yüzüne çıkmasını istiyor. Tabuların yıkılmasında ilk ateşi de TSYD'nin Antalya seminerinde vererek, hakemleri tuttukları takımları açıklamaya davet etti. Hatta, 'Ben Altay'ı tutuyorum. MHK Başkanı Oğuz Sarvan da Göztepeli' dedi. Ama doğup büyüdüğü kentin takımı Altay'ın dışında, Fenerbahçeli olduğunu söylemedi... Tıpkı Oğuz Sarvan'ın Galatasaraylı olduğu gibi.
GÜVENER ÖRNEĞİ VAR
Bu da normal. Futbolu bırakan eski hakemlerin, yorumcuların tuttukları takımları sır gibi sakladıkları ortamda Özgener 'Fenerli', Sarvan 'Galatasaraylı' olduğunu açıklasa neler olurdu. Hatırlayın yıllar önce Ahmet Güvener'in başına gelenleri. Herkes bir takım tutar. Ama hakemler gönül rahatlığı ile tuttuğu takımı açıklayamaz, maçlarına gidip tribünde izleyemez. Futbolu bıraktıktan sonra bile bunu yapamazlar. Nedeni de yaparlarsa, kurullarda gözlemci, temsilci olarak görev alamazlar. Yıpranırlar. Ama biz AKŞAM Gazetesi olarak açıklıyoruz.
Hakemlerin yakın çevrelerine, arkadaşlarına sorduk... İşte hakemlerimizin tuttukları, sempati duydukları takımlar...

FENERBAHÇELİLER: Bülent Yıldırım, Mustafa Kamil Abitoğlu, İlker Meral, Cüneyt Çakır, Hakan Özkan, Halis Özkahya, Koray Gencerler, Yunus Yıldırım, Serkan Çınar
GALATASARAYLILAR: Bünyamin Gezer, Selçuk Dereli, Gökhan Güneşer, Hüseyin Göçek, Deniz Çoban, Kuddusi Müftüoğlu, Taner Gizlenci
BEŞİKTAŞLILAR: Özgüç Türkalp, Aytekin Durmaz, Süleyman Abay, Fırat Aydınus, Mete Kalkavan, Suat Aslanboğa, Tolga Özkalfa
TRABZONSPORLULAR: Barış Şimşek, Abdullah Yılmaz

Tunga
23.01.2009, 15:20
Kaynak:

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=66

Meali:
http://img210.imageshack.us/img210/5484/0000tn2.jpg

LazAnisT
23.01.2009, 17:19
Normalde silaha karşı olan biriyim ama nedense şu üçlüyü bir arada görünce içimden onlara ateş etmek geldi.

Ufuk Bayraktar61
24.01.2009, 00:21
Kaynak:

Meali:

hakkatten öyle haaa

oflu engin
24.01.2009, 20:10
pardon ama federasyon başkanı değil aziz yıldırımın basın danışmanı ve elemanı.bizimle uğraşmasıda normaldeğilmi..

krdnz
24.01.2009, 20:41
beşiktaş maçında "özgener uyuma!ergenekon sahada" gibi bişey duydum...
:)

bkandil
03.02.2009, 23:02
Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray Kulübü'ne 45 bin TL para cezası verdi.

Kurul, bugün yaptığı toplantıda, Fortis Türkiye Kupası'nda 27 Ocak'ta oynanan Galatasaray-Sivasspor maçında, taraftarının neden olduğu kötü ve çirkin tezahürat nedeniyle, eylemin kupa kategorisinde ilk kez gerçekleştirilmesini de göz önüne alarak sarı-kırmızılı kulübe 40 bin TL para cezası uyguladı. Aynı maçta taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 5 bin TL daha para cezası verilen Galatasaray, toplam 45 bin TL para cezası almış oldu.

Sayın Özgener, Balili'ye yapılan ırkçı hakaretlerden pek etkilenmemiş anlaşılan, fakat fazla değil 2 ay önce açılmayan pankarttan çok çabuk etkilenmişti. Bazı şeylere çabuk alerji kapıyor sanırım.

Mustafa Ayazoğlu
03.02.2009, 23:11
Kaynak:

Meali:

İktidarın federasyonu

Ahmet Kuru
03.02.2009, 23:20
Birilerinin kuyruğuna bastık galiba...

FANATIK61
03.02.2009, 23:30
http://www.tff.org/Resources/TFF/Images/R2.jpg

Mago agayi ortalarina almislar baksaniza :D

Mustafa Ayazoğlu
03.02.2009, 23:33
http://www.tff.org/Resources/TFF/Images/R2.jpg

Mago agayi ortalarina almislar baksaniza :D

bacak üstüne atmış, kim kmi yönetiyor belli :)

iso_4939
03.02.2009, 23:44
zaten bızı hangı fedarasyon baskanının iyiliği olmuski bunun olsun anca zarar öz trabzonluda gelse yıne aybı esıt olunsun yeter kardesım......zorlarına gıdıyor

Onur Akyüz
03.02.2009, 23:47
Buyuk baskanimiz noktayi koymustur;

''Trabzonspor'un sampiyonlugunu herkes icine sin-di-re-cek!!''

Yasin Berber
04.02.2009, 00:06
Bu federasyon bizden dayak istiyor:D

Ba®ış
04.02.2009, 00:10
"köpekler istedi diye atlar ölmez" bir çoğumuz bu lafı Lucescu sayesinde öğrendik.büyük ihtimalle Rumen atasözü ama gerçekten anlamlı bir laf.Biz şampiyonluğa dörtnala koşarken,bazı kesimler istedikleriyle kalsınlar

:atki:

ofluselo
04.02.2009, 00:47
Arkadaşlar kim olursa olsun birilerine yakın diğerlerine uzak olacaktır....Biz iyi oynadıkça yendikçe gerisi devede kulak ....öyle derlerdi dimi.......

bkandil
04.02.2009, 00:49
Başlığa Cevap:
DAYAK...

Harun Karadeniz
04.02.2009, 01:33
Bu federasyon bizden dayak istiyor:D

Başlığa Cevap:
DAYAK...

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

hislerime tercüman olmuş arkadaşım ve abim:D

M.S.SOFU
04.02.2009, 02:50
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:
Başlığa Cevap:
DAYAK...

Mustafa Önder
04.02.2009, 03:28
Söylemem :D

Emirhan Makul
05.02.2009, 15:27
PFDK savunmamızı istedihttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a1.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a2.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a3.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a4.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/logo9.jpg

1 (javascript:rateImg(1,'1065'))
2 (javascript:rateImg(2,'1065'))
3 (javascript:rateImg(3,'1065'))
4 (javascript:rateImg(4,'1065'))
5 (javascript:rateImg(5,'1065'))

Bu habere 30 oy kullanılmış. Ortalama 5 üzerinden 2 !

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu kulübümüze göndermiş olduğu yazıyla savunma talebinde bulundu.

Yazıda; 31 Ocak 2009 tarihinde deplasmanda oynadığımız Ankaraspor maçının 61 ve 66. dakikalarında 2 nolu kale arkası tribününde bulunan taraftarlar arasında 1’er adet bengal ateşi yakıldığı, müsabakanın ardından aynı tribünde yapılan incelemeler sonrasında üzerinde zıplamak ve topluca sağa sola yürümek suretiyle 46 adet koltuğun kullanılamaz hale getirildiği iddia edildi. Bu nedenle PFDK tarafından 2 gün içinde savunmamızın gönderilmesi istendi.

.....
05.02.2009, 15:34
Yetti artık bunların cezası ama haaaa

Ne bu yaa her maç her maç, merak ediyorum diğer takımlara da aynı muamele yapılıyor mu?

trab61
05.02.2009, 15:36
bosverelim arkadaslar bunlari. biz yolumuza devam ediyoruz, kimse durduramaz bizi artik. zaten bende boyle sampyionluk istiyordum. anlimizin teriyle,baskalarinin yardimiyla olmak istemiyorum. eze eze sampyion olacaz insallah.

Onur Akyüz
05.02.2009, 15:37
üzerinde zıplamak ve sağa sola yürümek mi?
bu bizim şovumuzun bir parçasıydı tamammııııı:D:D

ertek_ts61
05.02.2009, 16:46
bu direk bizi germek için istenen bir savunma...46 koltuk kırılmışmış...küfür serbest olsa kalaylayacam da neyse....o stada ilk girenlerden biriyim koltukların hepsi haşattı...ayrıca 46 değil daha fazla koltuk haşattı maçtan önce...sonra bengal ateşi neymiş??? ben cidden ateş hatırlamıyorum arkadaşlar...hem kırdıysak da yaktıysak da namussuz melih bizim vergilerimizle yaptı önceki çaldıklarına saysınlar şerefsizler.....direk üstümüze oynama olayları bunlar...bundan sonra daha da çok göreceğiz haftalar ilerledikçe....

ertek_ts61
05.02.2009, 16:47
ayrıca o pislik üzerindeki koltukların üzerinde anca zıplanır tepinilir..sağa sola gitme şovu yapılır...:)

Mustafa Yılmaz
05.02.2009, 16:54
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK), Trabzonspor'dan Ankaraspor maçıyla ilgili savunma istedi.

Bordo-mavili takımın resmi internet sitesinde yer verilen haberde, PFDK'nın Trabzonspor kulübüne göndermiş olduğu yazı ile ligin 18. haftasında deplasmanda oynanan Ankaraspor maçıyla ilgili savunma talebinde bulunduğu belirtildi.
PFDK'nın konuyla ilgili savunma yazısını 2 gün içinde beklediği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
''31 Ocak 2009 tarihinde deplasmanda oynadığımız Ankaraspor maçının 61. ve 66. dakikalarında 2 nolu kale arkası tribününde bulunan taraftarlar arasında birer adet bengal ateşi yakıldığı, müsabakanın ardından aynı tribünde yapılan incelemeler sonrasında üzerinde zıplamak ve topluca sağa sola yürümek suretiyle 46 adet koltuğun kullanılamaz hale getirildiği iddia edildi. Bu nedenle PFDK tarafından 2 gün içinde savunmamızın gönderilmesi istendi

Sümeyye Şahin
05.02.2009, 17:04
:eek:yine mi ceza:mad: gerçekten dayak istiyolar...koltukların üstünde tepinmeyin mantığını da anlamış değilim...oturmaya mı geldik sanki zeten çoğu kişşi çekirdek çıtlaatıyo bırakın da bağıran bağırsın tepinen tepinsin...

Ünal Cumhur
05.02.2009, 17:06
sadece pes diyorum bu kadarıda sabırı tasırıyo biz ne kırmısız ya alah alah bunlar kafayı yedi heralde bu kadar taraf tutulmazya beşiktaş taraftarı ana avrat küfrediyo bişey yok trabzon koltuk kırmıs hemde 46 tane saydınmı kanıtın varm kırıldına dair fotograf varm bengal atesi nedir bilmiyorumda foto varm bize fotoyla gel serefsizin evladı

ismail tüfekçi
05.02.2009, 17:28
bizim otobüste meşaleler vardı ama biz sıdatan girmeden yaktık ancak her 2 goldede açık türübünün en düstünde köşede meşale yandı jandarmada kamera ile o tarafı görüntülüyordu bence konu bu meşalenin 1 taneside yasak 20 taneside yakan arkadaşın eline ne geçti

cplc
05.02.2009, 17:45
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK), Trabzonspor'dan Ankaraspor maçıyla ilgili savunma istedi.

Bordo-mavili takımın resmi internet sitesinde yer verilen haberde, PFDK'nın Trabzonspor kulübüne göndermiş olduğu yazı ile ligin 18. haftasında deplasmanda oynanan Ankaraspor maçıyla ilgili savunma talebinde bulunduğu belirtildi.
PFDK'nın konuyla ilgili savunma yazısını 2 gün içinde beklediği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
''31 Ocak 2009 tarihinde deplasmanda oynadığımız Ankaraspor maçının 61. ve 66. dakikalarında 2 nolu kale arkası tribününde bulunan taraftarlar arasında birer adet bengal ateşi yakıldığı, müsabakanın ardından aynı tribünde yapılan incelemeler sonrasında üzerinde zıplamak ve topluca sağa sola yürümek suretiyle 46 adet koltuğun kullanılamaz hale getirildiği iddia edildi. Bu nedenle PFDK tarafından 2 gün içinde savunmamızın gönderilmesi istendi

hadi meşale neyse koltklardan ne istediniz.
bu adamları tanımıyonuz sanki.
bişe olsa sizden bilecekler

Hekimoğlu
05.02.2009, 17:59
Kulüp ne savunma verecek yahu, taraftar işte kulüp çalışanı değil ya tribündeki insanlar ben bu mantığı anlamıyorum.

Badaloğlu
05.02.2009, 18:02
PFDK savunmamızı istedihttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a1.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a2.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a3.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a4.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/logo9.jpg

1 (http://javascript<b></b>:rateImg(1,'1065'))
2 (http://javascript<b></b>:rateImg(2,'1065'))
3 (http://javascript<b></b>:rateImg(3,'1065'))
4 (http://javascript<b></b>:rateImg(4,'1065'))
5 (http://javascript<b></b>:rateImg(5,'1065'))

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu kulübümüze göndermiş olduğu yazıyla savunma talebinde bulundu.

Yazıda; 31 Ocak 2009 tarihinde deplasmanda oynadığımız Ankaraspor maçının 61 ve 66. dakikalarında 2 nolu kale arkası tribününde bulunan taraftarlar arasında 1’er adet bengal ateşi yakıldığı, müsabakanın ardından aynı tribünde yapılan incelemeler sonrasında üzerinde zıplamak ve topluca sağa sola yürümek suretiyle 46 adet koltuğun kullanılamaz hale getirildiği iddia edildi. Bu nedenle PFDK tarafından 2 gün içinde savunmamızın gönderilmesi istendi.

Alanzınho'nun lisans işlemlerinde kulübümüze kolaylık yapan federasyona teşekkür etmenin mükafatı bu olsa gerek...Ahhh Trabzonum ah! Bu federasyonun neyine teşekkür ediyorsun? 2 gün sonra gerçek yüzünü sana gösterdi...

Artık taraftar'da uyanık olmak zorunda, yahu kardeşim takımımız şampiyonluğa gidiyor, gerekirse sigara bile içmeyin tribünde.Her çakmak yaktığınızda mazaallah gözlemci tribünde maytap yaktılar diye raporuna yazar.Nemelazım...

Arkadaşlar, bu meşale olayını sezon sonuna kadar unutun artık.Yakmayın, yaktırmayın.Takım şampiyonluğa giderken her fırsatta bizim önümüze engel çıkarmak için bu tip ayak oyunları yapacaklardır.Buna şaşmayın ama birazcık uyanık olun.O meşaleyi yakan sorumsuz yüzünden bu kulübün kasasından kimbilir kaç bin TL para çıkacak! Bırak çıkmasını şampiyonluktan olursak ne olacak? Bu kadar düşüncesiz olamayız, yazık yahu...

Ama bu demek değildirki federasyon çifte standart uygulamıyor.Bunu geçmiştede yaşadık, şimdide yaşıyoruz... O yüzden herkes uyanık olacak, futbol sadece sahada oynanmıyor.Yazık etmeyelim bunca emeği.Takımımızı 90 dakika boyunca destekleyelim, çılgınca alkışlayalım ama sakın olaki önümüz kesmeleri için rakiplerimize koz vermeyelim.Buna federasyonda dahildir...

Stad'da koltuk kıran arkadaşlarıma sesleniyorum.Eğer aramızda varsa bu tip icraatları olan arkadaşlarım, bu hainlikten artık vazgeçin.Tamam Melih Gökçek'e kızdınız, bilet fiyatlarını çok yüksek yaptılar.Ankaraspor sezonun en pahalı biletini bize sattı, hatta Ankaraspor taraftarları içeri bedava girdi bu doğru, ama bu sizin koltuk kırmanızı legal hale getirmez.Bakın bir koltuk kırmanın nelere malolacağını hep beraber göreceğiz. Yazık değil mi onca emeğe? Sana kalsa belki Melih Gökçek'e zarar verdin ama asla öyle olmuyor.İşin ucu bize yani Trabzonspormuza dokunuyor.

İnsan sevduğune bu hainluğu eder mi? Tabi bu dmek değildirki Melih Gökçek'in yaptığı fırsatçılığı unutacağız.Asla! Elbet bizim konuşacak zamanımız gelecektir...

Lütfen herkes tribünlerde sezon sonuna kadar yanındakine sahip çıksın.Şampiyonluğa doğru giderken kendi ayağımıza kurşun sıkmanın alemi yok!

Trabzonspor taraftarı uyanık olmak zorundadır! Buna mecburdur...

KUTADGU
05.02.2009, 18:12
Bizler fırsat verdiğimiz sürece bu tatlı su kurnazları da ellerinden geleni ardlarına koymayacaklar.

Bu taraflarını biliyoruz lakin şapkayı önümüze alıp düşünmenin de tam zamanıdır.

Koz vermeyelim, sevindirmeyelim, umutlandırmayalım bunları diyoruz ama kime?

Çok daha fazla dikkat, azami dikkat!
Başka yolu yok.

Mustafa Yılmaz
05.02.2009, 18:15
Yakılan bengal ateşi için savunma isteniyor.
Ateş ateştir de bengali nedir.
"haoyle bir kumul ateş yanmiş" deselerdide ateşi yakan bizlerde ne yaptığımızı bilseydik.

tsmetu
05.02.2009, 18:33
1- TRABZONSPOR A.Ş.'nin, 31.01.2009 tarihinde oynanan ANKARASPOR A.Ş. - TRABZONSPOR A.Ş. Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Umut Şeref
05.02.2009, 18:35
aslında konu apaçık bizim iyi ilerleyişimizden rahatsız olanlar üzerimizden oynamaya bize çamur atmaya başladılar.Bu ceza olayının yanı sıra ankaraspor maçında normalde biletleri 5-10 liraya satıyorlar,istanbul takımlarına bile 20 liraya satıyolar ama Melih gökçek denen adam bizim maçda biketleri 35 lira yapıyor bencu bu gayet normal açıklıyor.

Emirhan Makul
05.02.2009, 18:36
Aynı tribünde yapılan incelemeler sonrasında üzerinde zıplamak ve topluca sağa sola yürümek suretiyle 46 adet koltuğun kullanılamaz hale getirildiği iddia edildi

İddaa edilmiş kesin birşey yok yani lafa bak ya sağa sola yürümek suretiyle iyi ki ileri geri yürümemişiz hükmen malup sayarlardı !

amour_61
05.02.2009, 19:03
Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kulübümüze 5 bin YTL. para cezası verdi. Cezaya gerekçe olarak 31.01.2009 tarihinde oynanan Ankaraspor maçında taraftarların neden olduğu saha olayları gösterildi.:mad:

Şimdi bu cezaya amenna dedik diyelim o zaman Beşiktaşl klubunun ve Galatasaray klubunun 10bin ytl değil 10maç seyircisiz oynama cezası almaları gerekiyor maytap yakınca klub ceza mı alır.Yakılıyorsa tüm stadlarda yaılıyor nsadece bizemi kesiliyor ceza.Şu Trabzonspor'u karıştırmaya ve içine sindiremeyenlerin Allah b....... versin.

Mustafa Hazıroğlu
05.02.2009, 19:05
Bu cezayı biz taraftarlar ödesek süper olurdu aslında :)

amour_61
05.02.2009, 19:05
işte ceza nedeni:
1 Ocak 2009 tarihinde deplasmanda Trabzonspor'la oynadığı Ankaraspor maçının 61 ve 66. dakikalarında 2 nolu kale arkası tribününde bulunan taraftarlar arasında 1'er adet bengal ateşi yakıldığı, müsabakanın ardından aynı tribünde yapılan incelemeler sonrasında üzerinde zıplamak ve topluca sağa sola yürümek suretiyle 46 adet koltuğun kullanılamaz hale getirildiği iddia edildi.
:mad:

Süleyman Eruyar
05.02.2009, 19:07
kulüp olmalı, bu haber başlık konusu olamaz bence..

amour_61
05.02.2009, 19:09
kulüp olmalı, bu haber başlık konusu olamaz bence..
ne demek istediğini anlıyamadım ???

amour_61
05.02.2009, 19:15
"başkan bize ne tabata ne topuz al, bize hakem al, çünkü onlar çok ucuz" pankartından bahsediyor sanırım.. ama bu pankart telelevizyonda gözüktümü?
süpermiş kim aklı ettiyse helal olsun

TS-Tiryaki
05.02.2009, 19:22
Yahu iki tane maytap icin 5 Bin TL cezami kesilir adi fenerasyon?? :mad:

Allahin izniyle sampiyon oldugumuzda fener macinda 23000 maytap yaktigimizda kac lira ceza yeriz??

BiZe HeR YeR 61
05.02.2009, 19:23
Hey dostum senin sorunun ne:)

ts_tuncay_ts
05.02.2009, 19:29
herhafta ceza alıyoz neden ceza alıyoz bilen yok kendi sahanda oynuyon küfür yok bişey yok bakıyon ki ceza almışsın dış sahada oynuyon yine ceza almışsın ne biçim iştir bu ya....

istanbulunfethi
05.02.2009, 19:33
Ha bu yönetim bizden birşey istemiyor ama bana başka bişeyler istiyor gibi geldi siz ne deysunuz arkadaşlar:p

Samet BuLut
05.02.2009, 19:35

1 (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:rateImg%281,%271065%27%29)
2 (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:rateImg%282,%271065%27%29)
3 (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:rateImg%283,%271065%27%29)
4 (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:rateImg%284,%271065%27%29)
5 (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:rateImg%285,%271065%27%29)

KoLtukLar çok dandikti goL oLunca zıpLadım 2 tane koLtuk kırıLdı ayağımın aLtında bizim suçumuz ne koLtukLarı çok dandik yapmışLar..

Hüseyin İlkin
05.02.2009, 19:49
Millet ırkçılığın gözüne vursun , geçiştirilsin .

Millet ana avrat , hakemden tutun diğer takımlara sövsün , geçiştirilsin .

Sonra bizden en küçük şeyde savunma istensin , yazıktır , günahtır ...

Kazım Uzunboy
05.02.2009, 19:52
Resmi sitede haberleri görünce ciddi anlamda şaşırdım yahu.

Yakında sahada kolbastıda oynatmazlar.

BiZe HeR YeR 61
05.02.2009, 19:57
Resmi sitede haberleri görünce ciddi anlamda şaşırdım yahu.

Yakında sahada kolbastıda oynatmazlar.
Oynarız parası neysede veririz...:)

seyyah61
05.02.2009, 20:02
Millet ırkçılığın gözüne vursun , geçiştirilsin .

Millet ana avrat , hakemden tutun diğer takımlara sövsün , geçiştirilsin .

Sonra bizden en küçük şeyde savunma istensin , yazıktır , günahtır ...
120 saniyeye kadar toplu küfür serbest imis.
Biz de bu hakkimizi kullanalim.
Bjkliler 113 saniye küfür etti diye ceza almadilar, inanmak zor gercekten.

Erdal
05.02.2009, 21:21
Açıkça tahrik bu...Alenen tahrik ediyorlar. Bu sefer başaramayacaksınız. Kurgulanmış Lig inizden sadece biz değil herkes sıkıldı...Yağma yok geliyoruz sıkı tutunun....Aslında biraz kafanız çalışsa azıcık çalışsa bu camianın bu kulübün Avrupa da yapacaklarını hayal edebilseniz bu kadar germeyecek sizi Trabzonspor'un şampiyonluğu...Bence alışmaya çalışın sayın başkan...Alışınca iyi gelir inanın bize....

Muhammet
05.02.2009, 21:23
Komedi yahu. :mad:

Sebeplere bak. O zaman her takımdan savunma istenmeli her maç sonrası. :hırr

.....
05.02.2009, 21:25
Bunlar sabrımızı sınıyor heralde. Yaa diğer gruplar hiç mi bir şey yapmıyo Allah aşkına söylesenize?

bjk taraftarı her maçta olay. Hani ceza. Bir tek bize var. hacettepeyede vardı galiba. ula onların taraftarı mı varda ceza geliyo. ankaragücü seyircisiz oynuyo bjk şimdiye elli kere seyircisiz oynamalıydı....

Bir müsibet bir nasihattan iyidir sözünü ciddi ciddi düşünür oldum

Uzunoğlu
05.02.2009, 21:56
Bu denge sorunu olan mahlukları gördükçe bunlarla aynı canlı türünden sayılmam çok koyuyor bana...

Bunlara göre her şey İstanbul...

Bunlardaki İstanbul fetişizmi arttıkça bende İstanbul nefreti katmerleniyor...

Recep Çaltepe
05.02.2009, 22:26
Yakında, sahanın her yerinde topa basıyoruz, basılmadık tek bir alan bırakmıyoruz diye ceza yemesin takım. Hani çimler eziliyor, "Lütfen çimlere basmayın, yeşili koruyun" babında. Ben bekliyorum artık.

Berat
05.02.2009, 22:28
"topluca sağa sola yürümek"

Tamam takım uçuyor ama taraftarlar da uçarak mı çıksınlar stadyumdan??

Ba®ış
05.02.2009, 22:32
Yakında, sahanın her yerinde topa basıyoruz, basılmadık tek bir alan bırakmıyoruz diye ceza yemesin takım. Hani çimler eziliyor, "Lütfen çimlere basmayın, yeşili koruyun" babında. Ben bekliyorum artık.
http://img45.imageshack.us/img45/1506/e1033st5.jpg
:)

Gürkan
05.02.2009, 22:36
Her maç tirübündeki yerimizi aldığımız için ceza kesinler kurtulalım.

"Yapılan incelemede maça çok sayıda Trabzonspor Taraftarı geldiği, gelmeleri yetmezmiş gibi birde takımları lehine 90 dakika tezahürat yaptıkları tespit edilmiştir."

Sefaenes
05.02.2009, 22:39
Federasyon yada Byzansderasyon Trabzonsporun başari olmasını cekemiyor. Onun içim firsat buldumu ceya verıyor onlar için Trabzonsporun başarisı Küfürden daha tehlikeli

Ümit Tekşan
05.02.2009, 22:50

Anlaya tabi anlayana...

Aynen Metin abi , sana katılıyorum. Polisden önce Trabzonspor taraftarları indirdi o , pankartı. Kaldıkı Mahmut bey sadece o pankarta takılmıs bir kaç saniyelik olay !!

Neden taraftarların oraya toplandığını , neden kendilerinden kaynaklanan hataları , Neden olayların bu boyutlara geldiğini ve neden hala Türk Futbolu'nun ilerlemediğini söylemiyor?

Unutmasınlarki Trabzonspor'un taraftarları kadar düşünen , bilinçli hareket eden , takımın'ın her zaman arkasında olduğunu gösteren baska taraftar yoktur.

Biz o , topluulukta Takımımız'ın uğradı haksızlıkları dile getirdik. Bütün Türkiye bunu biliyor. Mahmut Bey'de bunu çok ama çok iyi biliyor. Onlar sadece bir kaç saniye içinde açılmış , ve bizim taraftarlarımızında onaylamadığı bir pankartı ( Pankart demeye de şahit lazım ) karton parçasını konusuyorlar.

Yazıklar olsun diyorum. Amaa !! Herkes bilsinki biz herseye rağmen Allah'ın izniyle bütün haksızlıklara rağmen ŞAMPİYON luğu eze eze alacağız.

Bizi çekemeyenler ; Anten taksın..

Kimsenin Zoruna gitmesin. Kim Trabzonspor'la uğraşırsa o gün olduğu gibi yine Hukuk çerçevesi içerisinde toplanır , gerekli tepkimizi her kim olursa , Hangi makam olursa fark etmez gösteririz........

irfanb
05.02.2009, 23:27
Bizim büyüklügümüzü cekemeyenlere yaziklar olsun.
Ne kadar büyük bir kulübüz ki Federasyon baskani bile bizden birseyler istiyor.
Veren el alan elden üstündür.
Yarasi olan merhem sürsün bir yerlerine...

Uğurtan
05.02.2009, 23:49
Federasyon adalet duygusunu yitirmiştir.. Güvenirlilik yetisini kaybetmiştir.. Kendiden bir önceki yönetimden hiçbir farkı kalmamıştır..

Ömrü çok uzun olmayacak o koltukta Özgener'in..

metinbay61
06.02.2009, 00:08
her türlü yolu deniyolar ama olmıycak bu sefer olmaz...ne kadar da çok korkutmuşuz bazılarını alenen uğraşıyolar durdurmak için...bu sefer durmak yok yola devam...

Onur Akyüz
06.02.2009, 00:17
Aynı tribünde yapılan incelemeler sonrasında üzerinde zıplamak ve topluca sağa sola yürümek suretiyle 46 adet koltuğun kullanılamaz hale getirildiği iddia edildi

İddaa edilmiş kesin birşey yok yani lafa bak ya sağa sola yürümek suretiyle iyi ki ileri geri yürümemişiz hükmen malup sayarlardı !

şimdi şu ileri geriyi cümle içinde kullanırdım ama neyse:mad:
orda biyerde okudum 5000 ytl mi ceza vermişler?

arkadaşlar gol sevinçlerinde de sakin olmamız lazım,
bi gol attıkmı herkes biyere uçuyor,ben oldugum yerden
5 metre sağ tarafta yerde yuvarlandıgımı hatırlıyorum ankara maçında,

yani koltuklar kırılıyor yapmayın cık cık!

Öztürk Adem
06.02.2009, 00:21
Pankartın ıcerıgı nedır kı :(

denizgrsy
06.02.2009, 01:55
bu federasyon başkanı çok açık bi şekilde bizdeen ;

Şampiyonluk İstiyor arkadaşlar :D

Harun Karadeniz
06.02.2009, 02:02

Alacak onu Deniz abi merak etmesin.

Recep Alkan
06.02.2009, 10:31
bu adamın geçenlerde denizlide yaptığı bir konuşmayı dinledim. diyor ki;

- ben şampiyonluk yarışının son haftaya kadar 6 takımla gitmesini isterim. ligin tadı ve güzelliği böyle çıkıyor. aksi halde biri kopuyor ve gidiyor. erken bitiyor.

adam her seferde hatırlatıyor yani. adamlar biri gitsin istemiyor. ya gideni kesiyorlar yada gidemeyeni iteliyorlar. bu sene olmaz umarım bu.

Napoli
06.02.2009, 10:37

Sampiyonluk kupasını verecez eline Federasyon başkanımızın

Recep Alkan
06.02.2009, 10:41
Sampiyonluk kupasını verecez eline Federasyon başkanımızın

o adam bizi şampiyon yaparsa kupayı istediği yerde istediği şekilde veririz

Hüseyin İlkin
06.02.2009, 22:49
Korkuyorum Egemen 'in üçlülerinede ceza verecekler diye .

Beklenir mi ?

Beklenir .

Mustafa Önal
06.02.2009, 23:01
Korkuyorum Egemen 'in üçlülerinede ceza verecekler diye .

Beklenir mi ?

Beklenir .

balonlara ve havaii fişeklere ceza vermesinlerde :)

Sami Kuk
12.02.2009, 11:17
Geseliler açmış bunu ama bizede bu konuda destek vermek düşer ben istiyorum istifa etmeleriini..

Türkiye Futbol Federasyonu ve MHK Üyeleri

Bırakın da Futbolu sevelim...
Türkiye'de Futbol üzerine türlü türlü oyunlar kuruluyor.

Bunu engelleyecek olan iki kurum ise görevini yapmak yerine bu oyunlara ortak olarak görevlerini kötü amaçlı ve kendi çıkarları için kullanıyorlardır.

Ve Bunun Sonunda...
Futbol futbol olmaktan çıkıyor. Futbol saha çıkan futbolcular tarafından değil masa başında malum kişiler tarafından oynanıyor. Birçok oyuncu,teknik adam,yönetici ve kulüpler gereksiz yere ceza alıp yıpratılıyor. Hakemlerin kasti kararları futbol müsabakalarının Fair-Play çercevesinde oynanmasına engel oluyor. Çalınan gereksiz düdükler zevkli bir futbol müsabakasını izlemeye gelen binlerce seyirciyi tahrik edip futboldan soğutuyor. ...

Futbolu Dostluk,Barış,Kardeşlik olmaktan çıkarmayın
TFF ve MHK anlaşılan o ki bu görevler için yetersizsiniz Türk futbolunun iyiye gitmesi gereken zamanda gerilemesinin tek sebebi sizsiniz Türk Futboluna daha çok zarar vermeden Bırakın!!!

Biz Taraftar olarak takımımız kazandığında sevinip kaybettiğinde de haklı olarak üzülüyoruz. Fakat bu galibiyetlerde ve mağlubiyetlerin dışarıdan bir müdahale ile gerçekleşmesi bizi ağır bir şekilde tahrik ediyor.Bunun neticesinde zevkli,güzel,heyecan verici bir futbol izlemenin dışında haklı kazananın olduğu futbol Müsabakaları için elmizden geleni yapacağız. Bunun neticesinde böyle bir kampanya başlattık belki bu yolla birçok kişinin düşüncesine tercüman olup gerekli kişilere gerekli mesajları iletiriz...

www.federasyonistifa.com (http://www.federasyonistifa.com/) << Bizde Bu Siteye Girip Katılama Katılalım Lütfen ..

Mustafa Yılmaz
12.02.2009, 11:28
Politik davranmak gerekiyor,bence şimdilik destek vermeyelim.

28TS61
12.02.2009, 13:28
onlar bize destek oldumu? HAYIR
bizimde onlara destek verme geregimiz yok

Mustafa Yüksek
12.02.2009, 13:31
ben bu ağlayan gs lilerle hiçbir şeye destek vermem...ilk yarı biz hakemlere ve mhk ya güveniyoruz.. ne yapıyorlarsa doğru yapıyorlar diyorlardı..evlerinde kayseriyi yenemiyorlar sonra bu şekilde açık kapatıyorlar....yok onlara destek mestek...

ilhan
12.02.2009, 13:41
Daha 2 ay önce şunu diyordu Adnan Polat;

-''FEDERASYONA, MHK'YA VE DİĞER KOMİTELERE GÜVENİYORUZ''-
Adnan Polat, son dönemde eleştirilerin hedefi olan Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu (MHK) ve federasyona bağlı diğer komitelere güvenlerinin tam olduğunu vurguladı. Futbol
Federasyonu'nda göreve geldiği dönemde Mahmut Özgener yönetimini şartsız desteklediklerini hatırlatan Polat, şöyle devam etti:
''Bugüne kadar ağzımızdan federasyon ve komiteleriyle ilgili olumsuz tek kelime duymadınız. Bundan sonraki dönemde de böyle olacak. Futbol Federasyonu'na, MHK'ya ve komitelerine güveniyoruz. Hatalar oluyor ve olmaya da devam edecek. Bunun bilincindeyiz. Maç neticesine göre adam yargılamayı Galatasaray olarak yapmayacağız. Bu ligi, bu hakemlerle oynayacağız. Hatalarına karşı biraz daha insaflı eleştirilerle gitmek lazım. Sadece kabahati hakemde buluyoruz. Biraz kendimizde de hata aramamız lazım. Aynı eleştiri bombardımanı aramızda herhangi birine yapılsa kimyası bozulur. Bu kadar tenkit altında sinirleri iyi dayanıyor ve iyi ayakta duruyorlar. Kendilerini birinci yarıdaki performanslarından ötürü kutluyorum. Belki hakemlerin atama şekilleriyle ilgili değişiklik olabilir. Formsuz olan dinlendirilebilir. Kulüplerimizin biraz daha anlayışlı davranmalarını rica ediyorum. Direkt şahısların kendilerine yönelik tepkilerden, taraftarları ayağa kaldırarak federasyon ile hakemleri sıkıntıya sokmaya, baskı altına almaya çalışmaktan vazgeçilmesi lazım. Bu yöntem uygulanır hale gelirse, Galatasaray'dan fazla kimsenin sesi çıkmaz ve etkisi de olmaz. Bu doğru bir yöntem değil. Biz hakemlerimizi destekleyerek, morallerini en üst düzeye çıkarmaya çalışacağız.''

Ne değişti diye sormazlar mı adama? Senelerdir hakkımız defalarca yenildi. Hiç çıkıp bize destek oldular mı? Bursaspor maçında 1,5 metre ofsayttan gol yedik federasyona yürüdük, üzerimize güldüler. Şimdi aynı şeyleri kendileri yapıyorlar.

Beter olun!

Muhammet
12.02.2009, 13:48
Kişiliksiz adamlar. Ayıptır yahu.

Böyle bunlar ama, yapacak birşey yok.

Trabzonspor 61
12.02.2009, 13:56
Türkiye'yi ayağa kaldırdılar ezikler.Ne lobi varmış gese'de...

Hüseyin İlkin
12.02.2009, 16:42
Yusuf Yusuf Cimbom .

Amigo yazarlarda gerçekten hata var demezmi , pc'yi kırasım geliyor :rolleyes:

Sami Kuk
12.02.2009, 19:18
Bu cinconun yaptıgıda valla zavallılık.. Ne yaptılar pekı ıkıde bır cocuk oyuncagı sankı yenıldıklerı zaman macların tekrar oynanmasını ıstıyor..:S

rezıl herıfler sıvastan sonra şimdi kayseri..korku sardı korku..

Oğuzhan Fidan
12.02.2009, 19:32
nesine destek olucaz biz bu eziklerin? sana aynı şey yapılsa onlar destekmi olucak sanıyosun sinirlerim tavan yaptı ya! federasyonla uğraşınca noluyo?? gs konuştuda noldu? adamları bitiricekler merak etmeyin. bize karşı bi tavır yok çıkarılacak sesi zaten çıkardık.başlık acilen kapanmalı!

İHSAN
12.02.2009, 19:33
Açık konuşmak gerekirse; şuan onların bizim canımızın yandığı dönemlerde sıkça ima ettiği gibi "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" demiyorum, ama destek de vermiyorum. MHK ve TFF'den memnunuz( en azındn şimdilik)

Burçak
19.02.2009, 20:02
PFDK'dan kulübümüze para cezası

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kulübümüze 10 bin TL. para cezası verdi. Cezaya gerekçe olarak 15.02.2009 tarihinde oynanan Beşiktaş maçında taraftarların neden olduğu saha olayları gösterildi

Şimdi bu neyin cezasıdır hiç birşey anlamadım.
Saha olayları dediği nedir. ?
Bunlarda alışkanlık oldu artık. :p

nuhoglu
19.02.2009, 20:40

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kulübümüze 10 bin TL. para cezası verdi. Cezaya gerekçe olarak 15.02.2009 tarihinde oynanan Beşiktaş maçında taraftarların neden olduğu saha olayları gösterildi

gerekce olarak havaya atılan balonlar gösterilecek herhalde: :p

ilkonbir
19.02.2009, 20:58

avrupa maçlarına taşınan eş dost yandaş vs nin parası nerden cıkcak!

M.S.SOFU
20.02.2009, 00:15

bravo PFDK size de bu yakışır...

Hüdai Pervaneli
20.02.2009, 00:17
oha diyorum artik pfdk ne saha olaylari olmusda haberimiz yokmus

Hotaman
20.02.2009, 00:20
Anlamıyorum, yanılıyorsam lütfen düzeltin ama söz konusu maçta BJK taraftarı bize küfrettmedi mi? Yayının sesini kısan Lig TV'ye rağmen bunu ben duydum. Bu gözlemci sağar mı? Yalnızca gözlüyor mu? Hayır ona göre kendilerine cevap vereceğim!

bordobluex
20.02.2009, 00:25
Aynı maçta Beşiktaş taraftarının ettiği küfürlere ödül olarak ceza verilmemiş. Beşiktaş taraftarının sportmenliğe aykırı, iğrenç küfürlerini maçı izleyen taraftara ve televizyon başındaki milyonlara dinlettiler ve karşılığında ceza almıyor, uyarı almıyor.

Peki, bu nasıl oluyor? Bizim saha içi olaylar adı verilen eylemi raporlayan gözlemci, temsilciler sağır mı ki sözde bir olayı görüyor ama küfrü duymuyor?

En çok ceza alan, TFF'nin ceza listesinde sonuncu sırada bulunan kara takım nasıl oluyor da bu maçtan ceza almadan kurtulabiliyor…

Adam gibi iş yap TFF. Adam gibi karar al PFDK. Taraftar sizin ne yapmaya çalıştığını düşünmek zorunda değil.

TS-FAN
20.02.2009, 00:36
Görünen o ki tff bize ceza verme işini otomatiğe bağlamış.

Miraç Atalay Çiftçi
20.02.2009, 00:46
10 Bin TL ile iyi yırtmışız ya!!!

Bu cezaya değecek ne suç işledik, gol attık diye mi, Bjk'den puan çaldık diye mi oldu?

cellchook
20.02.2009, 01:44
federasyon baskanın bızden ıstedıgı brsey yok..bu tıp uygulamalar sadece bıze degıl her takıma yapılıyor..uygulanısı elestırın ama kısısellestırmeyın...cıkıntı olmaktan baska bırseye yaramıyor..

Hüseyin Çümen
20.02.2009, 01:48
bu cezanın nedeni nedir açıklasalarbari bin deil 2bin deil 10 binden bahsedio

deepmavi
20.02.2009, 02:13
Ne zaman resmi siteye baksam tff den ceza haberi bi kere tff den olumlu haber görmedim merak ediyorum beşiktaş maçında bizim taraftar ne olay yapmış stadı mı yaktı beşiktaşlıları kurşuna mı dizdi ne yaptı olaylar ne karşı taraf küfürlü tezahurat yapsın onlara ceza yok bu böyle gitmemeli Sadri başkan gerekeni yapar tff böyle ceza yazdırmamalı :mad::mad::mad::mad:

M.S.SOFU
20.02.2009, 02:33
ya aslında madem cezayı alıyoruz,kötü bi şey yapsakta alıyoruz,yapmasakta, yapalım biş eyler hak edelim cezayı.şeytan diyor bağla c4ü git deplasmana patlat,alsınlar cezayıda,küfürüde,,,,töbe töbe...

Kubilay ŞAHİN
20.02.2009, 02:37
Böyle cezaları görünce artık sinirlenmiyorum ve sinirlenmemeliyiz. Çünkü Artık yavaş yavaş bunlara hazır olmalıyız. Tepkimizi sinirlenmeden sakin ve akıllıca göstermeliyiz.

Bilmeliyizki artık belli bir yoldayız ve bu yolda ilerliyoruz. Şuan bizi hançerlemek için bekleyen o kadar çok belirli veya belirsiz kişiler varki. Bunlara hazırlıklı olmamız gerekiyor. Geçmişte yaptığımız hatalara düşmememiz gerekiyor. Artık şampiyonluğa yavaş yavaş yaklaşıyoruz ve bu Türkiyede belli kişilerin huzurunu bozmaktadır.

Dediğim gibi Sakin ve Akıllıca yaklaşmalıyız. Zaten bu cezayı verenler pusuya yattı ve bizi bekliyorlar. Bir yerden bişeler yapma peşindeler. Biz artık şampiyonluğa oynuyorsak taraftarımız da buna göre akıllıca ve sakin davranmalıdır.

M.S.SOFU
20.02.2009, 02:40
Böyle cezaları görünce artık sinirlenmiyorum ve sinirlenmemeliyiz. Çünkü Artık yavaş yavaş bunlara hazır olmalıyız. Tepkimizi sinirlenmeden sakin ve akıllıca göstermeliyiz.

Bilmeliyizki artık belli bir yoldayız ve bu yolda ilerliyoruz. Şuan bizi hançerlemek için bekleyen o kadar çok belirli veya belirsiz kişiler varki. Bunlara hazırlıklı olmamız gerekiyor. Geçmişte yaptığımız hatalara düşmememiz gerekiyor. Artık şampiyonluğa yavaş yavaş yaklaşıyoruz ve bu Türkiyede belli kişilerin huzurunu bozmaktadır.

Dediğim gibi Sakin ve Akıllıca yaklaşmalıyız. Zaten bu cezayı verenler pusuya yattı ve bizi bekliyorlar. Bir yerden bişeler yapma peşindeler. Biz artık şampiyonluğa oynuyorsak taraftarımız da buna göre akıllıca ve sakin davranmalıdır.
tamam ben sakinim vaz geçtim :D....

deepmavi
20.02.2009, 02:43
Tamam sakınce düşüneli FIFA neden var CAS neden var haklı olduğumuzu kanıtlayıp başvuralım hakkımızı arıyalım bi daha böyle ceza yazabiliyorlar mı bunlara böyle sesiz kalıyorsak daha üstümüze gelcek biz bjk maçında ne yaptık suçumuz ne böyle kolay cezalar hiç bir lig de yok bize niye böyle davranıyorlar biz Türk değilmiyiz böyle gidirse onlar kaybeder biz değil

10-61
20.02.2009, 02:51
Ben onların bizden ne istediğini biliyorum ama buraya yazamam.:mad:

Sefaenes
20.02.2009, 03:33
ya bu federasyonan bizden küfür den baska birsey istemiyor. Bu federasyon sampiyon olmamisi istemiyor. Onun icin moralimisi bozmak icin elinden geleni yapacak. Önümüzdeki hafta hakemlere dikkat etmeliyiz. Icten ve distan bizleri yemek istiyorlar ama basaramiyacaklar. Icerdekiler ise yerli medya

Semih
20.02.2009, 04:34
Daha sakin yahu.

Siz de küfürden söz edecekseniz vay gençlerin haline.

ww.com.tr
20.02.2009, 08:31
beşiktaş maçında küfürden dolayı ceza aldık sanırım ayrıca koltuklarıda kırdı arkadaşlar maçtan sonra

Cemalettin Taşkın
20.02.2009, 09:39
beşikataş taraftarına sadece 110 saniye küfür ettiler(120 saniye olsa vereceklermiş) diye ceza vermeyen pfdk bize nasıl her maç ceza kesiyor anlamıyorum. bence keyfi uygulamalar yapıyorlar ve federasyon başkanının kesinlikle parmağı var.

para cezası birşey değil fairplay liginde 1. olana 500.000 dolar ödül var. kesitkleri cezalar buarada eksi puan olarak işliyor.

ben gördüğümüz kartlara bakarak fairplay liginde 1. olduğumuzu sanıyordum meğer pfdk nın verdiği her kararda puanlar düşüyormuş onun için 7. sıradayız.

Kasım BEKTAŞ
20.02.2009, 10:13
beşikataş taraftarına sadece 110 saniye küfür ettiler(120 saniye olsa vereceklermiş) diye ceza vermeyen pfdk bize nasıl her maç ceza kesiyor anlamıyorum. bence keyfi uygulamalar yapıyorlar ve federasyon başkanının kesinlikle parmağı var.

para cezası birşey değil fairplay liginde 1. olana 500.000 dolar ödül var. kesitkleri cezalar buarada eksi puan olarak işliyor.

ben gördüğümüz kartlara bakarak fairplay liginde 1. olduğumuzu sanıyordum meğer pfdk nın verdiği her kararda puanlar düşüyormuş onun için 7. sıradayız.

nasıl hani bu 120 saniye maç içinde toplam edilen küfür süresimi

yoksa 120 saniye kesintisiz küfür süresimi ceza gerektiriyor?

POYRAZ
20.02.2009, 11:01

Vay be! Jimnastikcilerin matematigi kuvvetliymis. :D Adamlar 120-110 yapmislar, kalan 10 saniye ise tribünlerin susmasi icin gerekli olan süre.:D
Biz 10 saniye küfür etsek hemen yapistirirlar cezayi namussuzlar. Gerekce: Saha ici olaylari.

memorinho
20.02.2009, 16:57
bu maçta bile ceza yediysek helal sana federasyon sana ne denilirki artık!!!

Tolga
20.02.2009, 16:59
yazıktır günahtır abi.altay ve karşıyaka için yaptıklarını duymayan kalmadı.sen yinede eşitlik ve türk futbolu'ndan bahsediyorsun.hasan doğan'ın kemikleri sızlayacak.hatasını kabul ediyo ama yinede üste çıkmaya çalışıyo.sorsan türk futbolu ilerliyo.nereye ilerliyo abi...:mad:

28TS61
20.02.2009, 18:58
Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kulübümüze 10 bin TL. para cezası verdi. Cezaya gerekçe olarak 15.02.2009 tarihinde oynanan Beşiktaş maçında taraftarların neden olduğu saha olayları gösterildi.

----

saha olayi nerde ve ne zaman olmus ispat etsin tff. seyricimiz her tarafi tel örgüler ile kapali olan bir yerde kime karsi ve ne tür olay cikardi ? yoksa bunlar balon sisirip atildi diyemi ceza veriyor, gerci o balonlarda tellere takilip geri geldi ekranda izledigim kadariyla

MuratJ
20.02.2009, 19:16
bu sene en az 2 takım cıkaracak bu adam izmirden, gs resmen ırkçılık yapıyo stadında ceza olarak 5bin tl alıyo başka söylenecek birşey yok!

ts_tuncay_ts
20.02.2009, 20:36
küfür yemek istiyolarsa buyursun versinler.onu istiyolar besbelli

Murat Acar
20.02.2009, 20:56
federasyon baskanın bızden ıstedıgı brsey yok..bu tıp uygulamalar sadece bıze degıl her takıma yapılıyor..uygulanısı elestırın ama kısısellestırmeyın...cıkıntı olmaktan baska bırseye yaramıyor..
ya arkadaşım kusura bakmada bu tip uygulamalar her takıma yapılıyo diyosun gs taraftarları maç boyu ırkçılık yaptı bjk lılar maç boyu küfür etti gs ye 5,000 tl bjk ya hiçbişey Ne yapmış bizim taraftar ne olay çıkarmış açıklasında bizde bilelim onu..Sende ordanher takıma yapılıyor diyerek neyı kastediyosun anlamadım verilen cezalarla yapılanalrı bir kıyasla bakayım.Bizim Başkanımızın yaptığı eleştirilerden sonra hemen hak mahrimiyeti veren aynı pfdk neden gs klübünün yaptığı açıklamaya gereken cezayı vermedi bir düşüb bakayım fair Play liginde o hak mahrumiyeti cezası olmasa şuan ordada lider konumda olacaktık işte adamalrın niyeti belli sende ordan fetva vermişsin kusura bakma amaher takıma yapılıyor diye ..Bende burdan Yok daha neler diyorum peşinede yuh çekiyorum pfdk ya......

oguzhann
20.02.2009, 21:00
sözlerin bittiği nokta ne kadar küfür etsek haklıyız.

poetricus
20.02.2009, 21:51
Şimdi bir şey diyeceğim, bizi suçlu federasyon'u haklı gören dengesizin biri çıkacak yine, sonra da ortam gerilecek.
"Sen bize ceza veriyorsun allah da sana versin!" diyerek geçiştireyim bari.

Muhammet
20.02.2009, 21:54
10.000 tl ceza almışız. Ankaraspor maçı ile ilgili mi? :o

Semih
20.02.2009, 22:01
Bjk maçı ile ilgili Muhammet.

Yanılmıyorsam.

Muhammet
20.02.2009, 22:04
Ne olmuş? Bengal ateşi mi? :)

Semih
20.02.2009, 22:05
Vallahi ben bilmiyorum.

Bir bilen olduğunu da sanmıyorum.

Canları sıkılmış olabilir:)

Muhammet
20.02.2009, 22:07
Kuvvetle muhtemel. :) Daha çok sıkılacak canları.. :p

Semih
20.02.2009, 22:09
Ahahaha:))))

Sıkacağız hayırlısıyla:)

erhank
20.02.2009, 22:48
Dayak istiyor...

agahozlu
21.02.2009, 00:09
Bu cezalar için büyük ihtimalle federasyon bir yazılım yaptırmıştır.Trabzonspor'u görünce direk 10 bin yazıyor.Kriterle değişince mesela 2 sn. küfür 10 bin+ üstüne ekleniyor.Başka bir açıklaması olamaz.Her maçtan sonra ceza yiyoruz.Birisi çıkıp şu cezayı ayrıntılı açıklasın.Diğer takımlardan alamdıkları cezayı bizden alıyorlar.Biz baliliye Trabzon da öyle bağırsak,tüm gazeteler ana başlık yapar,spor programlarında bu konuşulur hatta PFDK balili adına insan hakları mahkemesine bile girder.

el_conquistador
21.02.2009, 03:04
Arkadaslar, bende tüm maclarin özet görüntüleri mevcut. Demin tekrar Besiktas macini izlerken fark ettim. Gol attigimiz'da bizim tribünü gösteriyor ve orda görülüyorki bazi taraftarlarimiz koltuklari kirmislar, ellerinde seviniyorlar. Ceza herhalde o yüzdendir, cünkü Ankaraspor macinda'da ayni neden yüzünden ceza yemistik.

28TS61
21.02.2009, 04:35
bugun antep-8tas macinda ligtv yine sesi kesti, bakalim ceza gelcekmi ?

Muhammet
21.02.2009, 08:14
Yakında BMN'ye de ceza keserler.. :)

Mayls
21.02.2009, 09:41
Yakında BMN'ye de ceza keserler.. :)
Şaşırmam :)

28TS61
03.03.2009, 18:14
bunlarida mi görmezden geliyorsun özgener?
tff acaba ceza verecekmi merak ediyorum?

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/11127087.asp?gid=229

28TS61
03.03.2009, 18:15
tff acaba ceza verecekmi merak ediyorum?

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/11127087.asp?gid=229

Hüseyin İlkin
03.03.2009, 18:17
Rezalet , rezalet ve yine rezalet http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon13.gif