PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çaykur Rizespor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14

HALİT KARAKAŞ
01.10.2008, 07:37
Neşeli Bayram

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n8000/n7604/detail/Neseli_Bayram.jpg

Çaykur Rizespor Diyarbakır’da aldığı galibiyetle taraftarlarına Bayram hediyesi verdi
Bank Asya 1. liginde ilk deplasman galibiyetini Diyarbakırspor karşısında alan Çaykur Rizespor’da bayram var. Üst üste oynadığı deplasman maçlarının ilkinde Boluspor’a 2-0 mağlup olan yeşil-mavili takım, ikincisinde ise üzün süre mağlup durumda götürdüğü maçı son dakikalarda attığı gollerle kazanıp bayrama neşeyle girdi. Diyarbakırspor’u Brezilyalı futbolcusu Riberio’nun muhteşem golleriyle geçen yeşil-mavili takımın aldığı 3 puan taraftarı ve camiayı sevindirdi.

Zirveden Kopmadılar
Alınan galibiyeti bayram hediyesi olarak taraftara armağan ettiklerini ifade eden Teknik Direktör Metin Diyadin, “Geniş bir kadromuz var. Benim amacım, çok koşan, mücadele eden, ve iyi oynayan bir takım olmak. Diyarbakırspor galibiyetiyle de bunu kanıtladık” dedi. Diyadin, “Aldığımız galibiyette takımın kendisine güveni geldi. Tüm futbolcularım çok koştu ve mücadele etti. Bilhassa maçın ikinci yarısında çok etkili olduk. Peş peşe net gol pozisyonları bulduk ve bunların 2 tanesi değerlendirip galibiyeti hak ettik. Ancak bezim takımın gerçek gücü bu değil. Gerçek gücümüzü diğer maçlarda göstereceğiz” diye konuştu.

pReN@_61
01.10.2008, 11:37
tebrikler Rizespor'a..

Burak_52
03.10.2008, 21:03
ÇAKIR DİKKAT ÇEKTİ

Rizespor, kulüp başkanı Abdülkadir Çakır,Süper Lig'e yeniden yükselebilme hedefleri doğrultusunda iç saha maçlarında puan kaybı yaşamak istemediklerini söyledi.
Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da, kulüp başkanı Abdülkadir Çakır, Turkcell Süper Lig'e yeniden yükselebilme hedefleri doğrultusunda iç saha maçlarında puan kaybı yaşamak istemediklerini söyledi.

Çakır, yaptığı açıklamada, iç saha maçlarındaki her puanın altın değerinde olduğunu belirterek, ''Özellikle sahamızda alacağımız sonuçlar ligdeki hedefimize ulaşma noktasında belirgin özellik taşıyacak. Kendi sahamızdaki maçlarda kaybedeceğimiz puanın hiç bir şekilde telafisi olmaz. Bunun için Malatyaspor maçı bizim için çok önemli. Turkcell Süper Lig'e yükselme mücadelesinde iç saha maçlarımızda puan kaybı yaşamak istemiyoruz'' dedi.
Her geçen hafta takımın futbolunda gözle görülür bir yükseliş olduğunu ifade eden Çakır, ''Oynadığımız maçlarda keyif veren bir futbol anlayışı ortaya koymak istiyoruz. Futbolun seyir zevkini artırmaya çalışıyoruz. Her maç futbolumuzun üstüne bir şeyler koyarak ilerliyoruz. Her maç bizim için bir önceki maçtan çok daha iyi olacak. Kazanmayı alışkanlık haline getirmeye gayret gösteriyoruz. Gerçek gücümüzü, oyun anlayışımızı ve ritmimizi yakalayınca sahada sonucun yanında futbol olarak çok daha güzel şeyler ortaya çıkacak'' diye konuştu.
Taraftarlara da seslenen Çakır, şunları söyledi: ''Benim taraftarlardan isteğim, bu takıma, futbolculara ve Metin Diyadin'e sahip çıksınlar. Maçlarda onların destekçisi olsunlar. Hatalı pas verdikleri zaman da alkışlasınlar. Taraftar desteğini arkasında hisseden, dolu tribünler önünde mücadele eden futbolcularımız, bizlere çok daha güzel neticeler yaşatacaktır. Sezon sonunda taraftarımızın desteği ile layık olduğumuz lige yükselmek istiyo

HALİT KARAKAŞ
04.10.2008, 08:35
Aman dikkat

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n8000/n7700/detail/Aman_dikkat.jpg

Tüm karşılaşmaların önemli ve zorlu olduğunu söyleyen Diyadin, “Şampiyonluğa çok çalışarak ve maçları kazanarak ulaşırsınız” dedi
Çaykur Rizspor Teknik direktörü Metin Diyadin’den şampiyonluk formülü. Genç teknik adam başarıya giden yolun çalışmaktan geçtiğini belirterek şunları söyledi: “Umut ederek şampiyon olunmaz. Bunun için çok çalışmamız ve maçlarımızı kazanmamız gerekir. Futbolcularım en küçük antrenmanlarda dahi ellerinden gelenin en iyisini yapmak zorundadır. Benim en çok önem verdiğim sözlerden biri. ‘Nasıl çalışırsan o biçimde oynarsın’ dır. İyi çalışırsan iyi oynarsın.”

Malatya Zor Olacak
Bundan sonra oynayacakları tüm maçların zorlu ve önemli olduklarını vurgulayan genç teknik adam, “Elbette en zorlusu sahamızda oynayacağımız Malatyaspor maçı olacak. Her maçın kendine göre ayrı bir önemi var. Rakibimiz son maçını kazandı. Kollektif futbol oynuyor. Rakibimizin gücünü biliyoruz. Sahamız da seyirci desteğini arkamıza alarak mücadele edeceğiz ve kendi sahamızdaki galibiyetlerimize bir yenisini daha eklemek istiyoruz” diye konuştu.

HALİT KARAKAŞ
04.10.2008, 08:36
Çakır’ın kehaneti

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n8000/n7701/detail/Cakirin_kehaneti.jpg

Rizespor Başkanı Kadir Çakır, 65-70 puanı tutturmaları halinde süper lige çıkacaklarını söyledi
İlk deplasman galibiyetini Diyarbakırspor’dan alan Çaykur Rizespor’da moraller yerinde. Yeşil-mavili takımın başkanı Kadir Çakır, “İlk iki takım arasına girip süper lige çıkacağız. Bizim için lig yeni başlıyor” dedi. Rizespor’un geleceği için çok önemli adımlar atıldığının altını çizen Çakır, “Camiamız kenetlenmiş. Oyuncularımız saha içinde büyük özveride bulunuyor. Tribünde taraftarımız sonuna kadar sahip çıkmalı. Bu güzel atmosfer sürerse geçemeyeceğimiz engel yok. Oluşturduğumuz yeni takım, her geçen gün oturuyor. Lig bizim için yeni başlıyor” dedi.

Kimse Gerçek Yerinde Değil
Şuan puan cetvelinin zirvesinde bulunan takımların üst sıraların gerçek sahipleri olmadığını da ileri süren Çakır, “Teknik direktörümüz Metin Diyadin, takıma ve camiaya büyük hava kattı. Onun önderliğinde Rizespor ilk iki takımdan biri olarak süper lige çıkacağına eminim. Bunu da geçen hafta mağlup durumda olduğumuz maçı kazanarak gösterdik. Sahada kazanmak için tüm performansını ortaya koyan bir Rizespor gördüm. Buda beni inanılmaz derecede mutlu etti. 65 ve 70 arası puanı tutturmamız halinde süper lige çıkan iki takımdan biri oluruz” diye konuştu.

Takımına Güveniyor
Yeşil-Mavili takımın başkanı Kadir Çakır, teknik kadroya ve oyuncularına güveninin tam olduğunu belirterek, “1. lige alışma ve motivasyon dönemi bitti. Artık tüm futbol kamuoyu çok farklı bir Rizespor izleyecek. Ligin ilk 5 maçını iyi geçirdik. Ben her şeye rağmen takımıma güveniyorum. Oyuncularımız kafasına kazanmayı koyduktan sonra ligde yenemeyeceğimiz takım yoktur. Her maç bizim için final. Engelleri tek tek aşıp hedefimize mutlaka ulaşacağız. Bu süreçte taraftarımızın büyük desteği de her zaman tıkımın yanında olmalıdır”.

HALİT KARAKAŞ
05.10.2008, 09:50
11 merakı http://www.karadenizgazete.net/images/haber/39927_b.jpg

Formda oyuncu sayısının artması sonrasında Teknik Direktör Metin Diyadin’in yarınki Malatyaspor maçına nasıl bir kadro ile çıkacağı merak konusu oldu. Geçen hafta kadroya almadığı Mustafa Çiçek, hafta içinde artan performansı ile formaya göz kırparken, Diyarbakırspor maçının yıldızı Riberio’nun da ilk 11’i zorladığı kaydedildi. Defansta ise Kürşat’ın oynayıp oynamayacağı merak ediliyor

İsmail Alkan
06.10.2008, 21:58
Rizespor :0 - 1 Malatyaspor

macka61
07.10.2008, 02:57
ne oldu böyle rizeye

Sami Kuk
07.10.2008, 11:10
Bu metin diyadınden birsey olmaz..anlamıyor sansa Oftası cıkardı..Görkem ,Ömer Ates,Kürsat Neden 11 de yok..amacı ne düsürmekmı rizeyi:S ne yapmaya calısıyor..defansın bel kemıgı olan görkem kürsat oynatılmazmı:S:S..

Yazık okadar harcanan paralara yine hüsranla bıtecek sezon

peker61
07.10.2008, 11:50
Daha erken arkadaşlar rize çıkacaktır ordan ben inaniyorum ...

Cengiz Çubukcu
07.10.2008, 12:13
çıksa da çıkmasa da Metin Diyadine güvenip onunla devam etmeleri lazım, istikrar şart...geçen hafta deplasmanda alınan üç puan bu hafta evdeki yenilgiyle ne kadar anlam kazandı...olur böyle şeyler

HALİT KARAKAŞ
08.10.2008, 19:36
6 hak olsa kullanırdım! Ç. Rizespor Teknik Direktörü Diyadin: 3 oyuncu değiştirme hakkını kullandım ama… http://www.karadenizgazete.net/images/haber/40094_b.jpg

Diyadin: Nasıl düzelecekse, ne gerekiyorsa, onu yapacağız. Çözüm bulacağız
SORUMLU BENİM
Sahasında Malatyaspor’a 1-0 yenilen Çaykur Rizespor'da Teknik Direktörü Metin Diyadin, arzulanan futboldan uzak bir görüntü çizdiklerini belirterek, ''İlk yarı kötü bir oyun sergiledik. Üç oyuncu değiştirme hakkını da kullandım. 6 oyuncu değiştirme hakkım olsa onu da kullanırdım. Çünkü beklenen futbol yoktu. İkinci yarı biraz kıpırdama oldu ama galibiyeti getirecek oyunu oynamadık ve sonuçta mağlup olduk. Mağlubiyetin sorumlusu benim. Çaykur Rizespor'un düzelmesi için üzerime düşeni yapmaya hazırım'' dedi.
TELAFİSİ YOK
Ligde geride kalan 6 haftada iyi futbol oynamadıklarını ifade eden Diyadin, ''Sadece iki hafta iyi futbol ortaya koyduk. Diğer 4 haftada beklenen futbolu oynayamadık. Gerçek gücümüz ve yerimiz bu değil'' diye konuştu. Sahalarında kaybedilen puanın telafisi olmadığını kaydeden Diyadin, ''Malatyaspor maçında kaybedilen üç puanın hiçbir şekilde telafisi yok. Eğer Turkcell Süper Lig'e yükselmek istiyorsanız sahanızda kaybetmeyeceksiniz. Nasıl düzelecekse, ne gerekiyorsa, onu yapacağız. Çözüm bulacağız'' diyerek sözlerini tamamladı.

Sefa Murat Dokuz
10.10.2008, 18:14
Kendi sahanda Malatya gibi bir takıma uyenildi ya rize...diyarbakır maçını izlemiştim zor bela ribeiro kurtarmıştı.Rizenin yattarası da ribeiro aslında..

Terzioğlu
10.10.2008, 19:11
http://img523.imageshack.us/img523/5324/08102008185bb2.jpg (http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=44557&start=910)

http://img380.imageshack.us/img380/318/08102008146wt9.jpg (http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=44557&start=910)

HALİT KARAKAŞ
11.10.2008, 16:50
Son gülen biz Olacağız Başkan Çakır: Kardemir Karabükspor maçını kazanarak yeni bir hava, moral yakalamalıyız http://www.karadenizgazete.net/images/haber/40244_b.jpg

AVANTAJ KAYBETTİK
Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Kadir Çakır, Kardemir Karabükspor maçını kazanarak ligde çıkış yakalamak istediklerini söyledi. Çakır, ligde geride kalan haftalarda telafisi zor puan kayıpları yaşadıklarını belirterek, ''Zaman zaman iyi oynayamayıp puan kayıpları yaşadık. Ancak bazen iyi oynamamıza rağmen puan kaybettik. Bu da bizim Süper Lig'e yükselme mücadelemizde rakiplerimizi avantajlı duruma getirdi. Gerçek gücümüzü sahaya yansıtarak rakiplerimizle aramızdaki puan farkının açılmamasını sağlamalıyız'' dedi.
YENİ BİR HAVA
Artık puan kaybı yaşamak istemediklerini ifade eden Başkan Kadir Çakır, ''Kardemir Karabükspor maçını kazanarak çıkış yakalamak istiyoruz. Bu önemli deplasmandan 3 puan çıkartıp yeni bir hava, moral yakalamalıyız. Bu maçın dönüm maçımız olacağına inanıyorum. Bu maç ve bu maçın ardından alacağımız başarılı sonuçlarla ligde üst sıralara tırmanmak istiyoruz. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Camiamız merak etmesin, bu yarışı önde bitireceğiz. Şu anda üzgünüz ama son gülen biz olacağız'' diye konuştu.

HALİT KARAKAŞ
14.10.2008, 08:36
Durum kritik!

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n9000/n8089/detail/Durum_kritik.jpg

Kaybedilen puanlarla işlerin iyi gitmediği Rizespor’da herkesin kafası karışık
Çaykur Rizespor herkes işlerin neden iyi gitmediği sorusunun yanıtını ararken teknik durumun değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekildi. Birbirinden kaliteli futbolculardan oluşan ve sezon başında tüm spor kamuoyunun favori olarak gösterdiği yeşil-mavili takımın oyun mantalitesinde terslikler olduğu ileri sürüldü. Ligde geride kalan 7 maçta 3 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 de mağlubiyet alarak 11 puan toplayan Rizespor’un bu performansı hayal kırıklığı yaratıyor. Kadrosu zengin olan ve her mevkide en az 2 alternatifi olan yeşil-mavili ekipte takım bütünlüğü henüz oturtulamadı. Teknik Direktör Metin Diyadin’in, oyuncularının antrenman performanslarına göre değil, maç performanslarına göre değerlendirme yapması ve formsuz isimlerde ısrar etmesi eleştirildi.

Defans Sürekli Değişiyor
Bir önceki maçta iyi oynayan, idmanlarda performans düşüklüğü gösteren oyuncu formasını kaptırıyor. Bir maçta ilk 11’de 90 dakika oynayan futbolcunun bir sonraki hafta 18 kişilik kadroda yer almaması şaşkınlık yaratırken, Diyarbakır ve Malatyaspor maçında oynamayan Görkem’e, Karabükspor karşılaşmasında ilk 11’de görev verilmesi buna örnek gösterildi. Yine Diyarbakır maçında ikinci yarı oyuna girip takımı hareketlendiren Sedat, Malatyaspor maçında yedek kulübesinde otururken Karabük’de ise kadroda olmaması şaşkınlık yarattı. Aynı şekilde Kaptan Kürşat da sakatlığı tamamen geçip hazır olmasına rağmen henüz forma yüzü göremedi. Basit goller yiyen ve rakibe çok pozisyon veren Rizespor defansının sağı da solu da sürekli değişiyor.

Birlikte Çalışmıyorlar
Teknik Kadro takımı daha çok 2’li ve 3’lü guruplara ayırarak çalıştırıyor. Bununla da takım çalışması tam olarak yapılamıyor. Yeni bir takım olan yeşil-mavili ekipte kadronun sürekli değişmesi ve gerekli takım çalışması yapılamıyor. Birlikte idman yapmadan maç oynayan futbolcular önündeki ve arkasındaki arkadaşının ne yapacağını bilemiyor. Tüm bunlarla birlikte şuanda savunma, orta saha ve forvette birliktelik çok az. Pas trafiği de adeta kilitleniyor. Rizespor 7 maçta 8 gol attı 8 gol yedi. Yenilen gollerde defans hataları çok fazla. Takım sürekli havadan oynuyor. 8 Golün 7’si kafa ile atıldı. Rakipler de bunu iyi bildiklerinden gerekli önlemi almakta zorlanmıyorlar. Takım yerden ayağa pas yaparak oynayamıyor.

İletişimde Eksiklik Var
Takım içindeki birlik, beraberlik ve arkadaşlık başarı için çok önemli. Belirlenen hedefe ulaşmak da ana nedendir. Disiplin bir takım saha içinde olduğu gibi saha dışında da vazgeçilmez ana unsurdur. Rizespor’da disiplin var ama teknik kadro ile futbolcular arasında ki iletişimde eksiklikler var. Kötü oyun ya da çeşitli nedenlerden dolayı oynamayıp kadro dışı kalan futbolcular sanki sorumlu tutuluyor. Böylesine bir durumda eski ve yeni futbolcular arasında ayrım yapılıyor gibi bir görüntü verip yorumlara yol açıyor. Bazı oyuncularla birebir görüşüp gerekli uyarılar yapılırken bazıları ile konuşulmuyor. Birde teknik kadronun işine müdahale ediliyor söylentileri var. Oynayanın da oynamayanın da rahat olmadığı bir takımda futbolcuların yaşadığı sıkıntıyı düşünün artık.

HALİT KARAKAŞ
14.10.2008, 08:37
İyi futbol aranıyor

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n9000/n8088/detail/Iyi_futbol_araniyor.jpg

Yeşil-mavili yönetim iyi futbol için futbolcuların ve teknik heyetin dikkatini çekecek
Çaykur Rizespor’da fırtına öncesi sessizlik yaşanıyor. Önceki hafta sahasında Malatyaspor’a mağlup olan yeşil-mavili takım geçen hafta Karabük deplasmanda öne geçmesine rağmen bunu koruyamayıp bir puan aldı. Üstü alınan başarısız sonuçlar ve ortaya konan kötü futbol Başkan Kadir Çakır ve yönetim kurulunu radikal kararlar almak için hareketlendirdi. Malatyaspor yenilgisiyle takıma para cezası veren yönetim bu kez kulak çekme yerine bu kötü performanstan dolayı sert uyarılarda bulunup bir dizi radikal kararlar alacak.

Başarı İçin Varsınız
Ligin geride kalan 7 maçında gösterdiği performansla hayal kırıklığı yaşatan Çaykur Rizespor yönetimi önce bir durum değerlendirmesi yapacağı öğrenildi. Daha sonra takımın kötü performansından dolayı teknik direktör Metin Diyadin’den rapor alacak olan yönetim, futbolculara yine para cezasının yanın da sert uyarılar yapması da bekleniyor. Bekleneni veremeyen ve ahengi bozan futbolcuların da dikkatleri çekilecek. Yeşil-mavili takımın yönetim kurulu bir dizi önlemler almaya hazırlanırken Başkan Kadir Çakır, “Bu teknik kadroyu ve takımı büyük başarılar için kurduk. Herkes sorumluluğunu bilecek” dedi.

Burçak
15.10.2008, 10:25
Başınız öne eğilmesin

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n9000/n8133/detail/Basiniz_one_egilmesin.jpg

Futbolcularıyla bir toplantı yapan teknik direktör Metin Diyadin, “Korkmayın, başınızı dik tutun ve ayağa kalkın. Biz zorlukların üstesinden gelmesini biliriz” dedi
Altay ile oynayacağı maçın hazırlıklarına dün yaptığı antrenmanla başlayan Çaykur Rizespor’da teknik direktör Metin Diyadin’den futbolcularına sert uyarılar geldi. Mehmet Cengiz tesisleri’ndeki idman öncesi bir toplantı yapan genç hoca, şunları söyledi. “Şunu herkes çok iyi bilsin. Rizespor’un hedefi süper lige çıkmak. Bunu gerçekleştirmek için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Son iki haftada iyi sonuçlar alamadık. Bu o kadar önemli değil. Başınızı dik tutun ayağa kalkın. Korkarsanız kaybedersiniz. Korkmayacaksınız.”

Kendinizi Maça Hazırlayın
Bu zorlukların üstesinden geleceğiz. Altay bizim için çok önemli bir maç. Taraftarımızla barışacağız. Hepinizin bu zorlu mücadeleye en iyi şekilde hazırlanmasını istiyorum. Son iki maçta aldığımız sonuçlardan dolayı herkes bir şeyler söyleyecek, yorum yapacak. Ama biz bunlara çok takılmadan işimize bakmak zorundayız. Hızlı bir şekilde ayağa kalkıp önümüze bakmalıyız. Rizespor olarak gerçek kimliğimize bürüneceğiz. Bundan sonraki prensibiniz çok çalışıp az hata yapmak olacak. Mücadelemizi hep birlikte vereceğiz.” dedi.

12. Adamın dikkatine

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n9000/n8134/detail/12_Adamin_dikkatine.jpg

Başkan Kadir Çakır, Süper lige çıkmak için dışarıya iyi görüntü vermek zorunda olduklarını belirterek, “Biz bir aileyiz. Taraftar oyuncunun açığını kapatmalı” dedi
Sahasında Malatyaspor’a mağlup olduktan sonra geçen hafta deplasmanda Karabükspor ile 1-1 berabere kalan Çaykur Rizespor’da moraller bozuk. Yeşil-mavili kulübün Başkanı Kadir Çakır, Ligin başında olduklarını ve kaybedilen puanların telafisinin yapılacağını belirterek taraftardan takımın durumuna kadar önemli açıklamalar yaptı. Bilhassa Malatyaspor maçında kendisine, teknik kadroya ve futbolculara fevri davranışlar olduğunu söyledi. Bu tip eylemlerde bulunan taraftarları çok net bir şekilde eleştirmekten çekinmeyen Başkan Çakır, sağ duyu çağrısı yapıp tribünlere seslendi.

Ağırlık Hissettirilmeli
Seyircilerin vereceği destekle kendi futbolcusunun açığını kapatması gerektiğini vurgulayan Rizespor Başkanı Kadir Çakır, “Aksi davranışlar hem kırıcı olur hem de uyum sürecini zorlaştırır. Bilhassa Malatyaspor maçından sonra hiç tasvip etmediğimiz diyalogları yadırgadık. Takımın durumu ve form düşüklüğünün taktirini teknik direktör yapar. Biz bir aileyiz ve dışarıya karşı da iyi görüntüler vermek zorundayız” dedi. Bugüne kadar tüm adımları bilinçli bir şekilde attıklarını da ifade eden Çakır, “Beklentilerimiz yüksek. Zirvede olmak elbette özgüveni yükselten bir nokta” diye konuştu.
Günebakış

HALİT KARAKAŞ
15.10.2008, 18:06
Varsa yoksa Altay http://www.karadenizgazete.net/images/haber/40451_b.jpg

MORALLER BOZUK
Rizespor’da Altay maçının hazırlıkları başladı. Yeşil-Mavililer dün yaptığı çalışmayla zorlu maça bilenirken oyuncuların son iki haftada kaybedilen 5 puandan ötürü oldukça morallerinin bozuk olduğu gözlendi.
BEKLENTİ BÜYÜK
Teknik Direktör Metin Diyadin idman öncesi oyuncularıyla kısa bir toplantı gerçekleştirerek, “Camianın beklentileri bizden büyük. Bu nedenle herkes kendine çeki düzen vermeli. Takımı hak ettiği konuma getirmeliyiz” dedi.

Murat GENEL
21.10.2008, 19:42
Ç.Rizespor'da şok istifalar
Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da, 3 yönetim kurulu üyesi görevinden istifa etti. Çaykur Rizesporlu yöneticiler Avukat Seher Kandil, Ulvi Ergüven ve Dursun Özkanlı, noter aracılığıyla yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiklerini kulübe bildirdi. Yöneticilerin istifasının hafta içinde toplanacak olan olağanüstü yönetim kurulu toplantısında ele alınacağı belirtildi.

21.10.2008
Kaynak : DHA

macka61
21.10.2008, 22:35
rize bir türlü toparlanamadı ama yine güveniyorum ben metin diyadin ve ekibine

Remzi
27.10.2008, 22:47
Karadeniz derbisinde Ç.Rize güldü

Bank Asya 1. Lig'de 9. haftanın kapanış karşılaşması iki Karadeniz takımını karşı karşıya getirdi. Samsunspor'a konuk olan Çaykur Rizespor, karşılaşmanın 36. dakikasında Ribeiro'nun tek golüylke deplasmanda 1-0 galip geldi ve zirve yarışında iddialı olduğunu gösterdi.

Çaykur Rizespor'a galibiyeti getiren gol 36. dakikada Brezilyalı Ribeiro'dan geldi. İlk yarısı bu golle 1-0 konuk Çaykur Rizespor lehine gelişen karşılaşmanın 2. yarısına 2 oyuncu birden değiştirerek başlayan Samsunspor teknik direktörü Hayrettin Gümüşdağ'ın hamlesi sonuç getirmedi. Ribeiro'nun tek golüyle yakaladığı skoru karşılaşmanın sonuna kadar muhafaza eden Çaykur Rizespor, deplasmandan aldığı altın değerindeki 3 puanla 15 puana ulaştı ve 5. sıraya yükselerek zirve yarışında iddialı olduğunu gösterdi.

Karadeniz derbisinde Çaykur Rizespor'a tek golle boyuneğen Samsunspor ise 8. haftada deplasmanda Boluspor karşısında aldığı 3-1'lik mağlubiyetin ardından üst üste ikinci mağlubiyetini de almış oldu. Samsunspor bu sonuçla 10 puanda kaldı ve ligde 9. hafta sonunda 12. sırada yer aldı.

SAMSUNSPOR: 0 - ÇAYKUR RİZESPOR: 1

Stat: 19 Mayıs
Hakemler: Bülent Yıldırım, Şahan Yılmaz, Kemal Yılmaz

SAMSUNSPOR: Hasan, Gökhan, Burhan (Dk. 46 Serkan Aykut), Turgut, Oktay, Murat Yıldırım (Dk. 46 Zafer), Can, Hakan, Kenan, Veysel (Dk. 58 Turgay), Sercan

ÇAYKUR RİZESPOR: Ferhat, Ömer, Serdar (Dk. 59 Murat Umut), Erman, Riberio, Ahmet, Sedat, Engin (Dk. 33 Uğur), Özgür, Volkan, Emrah (Dk. 76 Okan)

GOL: Dk. 36 Riberio (Çaykur Rizespor)
Sarı Kartlar: Dk. 61 Can, Dk. 66 Sercan (Samsunspor), Dk. 28 Ahmet, Dk. 30 Engin, Dk. 44 Riberio, Dk. 58 Erman, Dk. 85 Murat Uluç, Dk. 90+2 Özgür (Çaykur Rizespor)

Burçak
27.10.2008, 22:50
Tebrikler. Rizesporun yeri Süperlig.

macka61
27.10.2008, 22:58
tebrikler rizespor

Burçak
28.10.2008, 10:18
samsunun bir haber sitesine denk geldim .
maçtan önce böyle bi haber yapmışlar.
Çek bir demli çay (http://www.samsun.net/haberler/haber/cek-bir-demli-cay-830.htm)

Rizespor da gereğini yapmış. çekti bir demliçay.
yani iyi ki , Çek iki demli çay dememişler :D

samsunspor 0 - 1 Rizespor

ApoCaN28
28.10.2008, 10:29
Rizespor'a tebrikeler Darısı Giresunumun başına...

Sami Kuk
28.10.2008, 11:22
maça kadar hep samsunlular konustu artık herkes susacak rizesporlular konusacak..
Rizenın futbolundan kımse memnun değil macı ızlıyorum yendıgımız halde adam dıyor ben gıdıyorum lanet olsun ne bıcım takım bu dıye....Ama düzelecek yeni yönetimle takıma baska bir hava gelecek..süper lige cıkacagız bundan kımsenın şüphesı olmasın..samsununda en büyük basarısı ligde kalmasıdır..ama zor:D haftaya malatya canını okuyacak

pReN@_61
28.10.2008, 21:54
Rizespor'a başarılar dilerim.

LazAnisT
08.11.2008, 01:07
Kendi sahalarındaki maçları kazanamadıkları sürece işleri zor.Devre arasına ilk 5 den kopmazlarsa bir iki iyi takviye ile playoffa kalabilirler..

okg_53
16.11.2008, 17:37
Sakaryayı 2-1 yenerek 6. sıraya yükseldi.İnşallah Devamı gelir.

Alibeyoglu
16.11.2008, 17:44
biz rizesporumuzun basarisina seviniyoruz ama cagunlugu istanbul takimlarini tesdekleyen rizeli hemserilerimiz trabzonsporumuzun basarisizligi icin dua ediyorlar ortada bir celiski var

macka61
16.11.2008, 19:45
zar zor yendi sakaryayı sakaryanında hali duman

Misina
16.11.2008, 19:53
Bizim 2000 li yıllarda yaşadığımız yönetim çalkantılarına benzer bir dönemi Uzun zamandır Rizespor yaşıyor.Metin diyadin beğendiğim bir hoca.Eğer yönetimsel yanlışlar takımı etkilemezse bu yıl tekrardan süper lige dönerler.

cilqin6161
16.11.2008, 21:15
Atılan Gol 2 Sayılmayan Gollerimiz 3

İsmail Alkan
16.11.2008, 23:09
Rizesporumu bu galibiyetinden dolayı tebrik ediyorum...

Murat'
16.11.2008, 23:32
Rizespor'u tebrik ediyorum ve de en kısa zamanda Süper ligdeki yerlerini almalarını diliyorum..

alper*
17.11.2008, 02:11
http://www.rizesporlular.com/haberdetay.asp?bolum=421&uyeid=0

:rolleyes:

Kazım Uzunboy
17.11.2008, 11:51
:eek::eek::eek: Şaka mı bu yahu :eek::eek::eek:

Tolpaş61
17.11.2008, 12:09
lritik bir dönemde iyi bir galibiyet aldılar.taraftar gereken desteği verirse tekrar olması gereken yere döner rizespor.

cilqin6161
23.11.2008, 15:29
73http://img2.mackolik.com/MackolikV4_Assets/img/icons/blink_bg.gif Adanaspor (javascript:popTeam(14)) 0 - 2 (javascript:popMatch(237818)) Çaykur Rizespor (javascript:popTeam(448))

Adana Turuncudur ÜCÜNCÜ LİGE YOLCUDUR

Sami Kuk
23.11.2008, 15:35
Bu sene Şampiyonlar KARADENİZDEN.. Bugun yepyenı bır sayfa acıldı kurumlastırıldı rızespor herkes rısklı dıyor ama degıl..

süper lıgde trabzon bank asyada rize

macka61
23.11.2008, 15:56
helal rizespor

pReN@_61
23.11.2008, 17:53
Tebrikler Rizespor.

İsmail Alkan
24.11.2008, 01:42
Bu sene Şampiyonlar KARADENİZDEN.. Bugun yepyenı bır sayfa acıldı kurumlastırıldı rızespor herkes rısklı dıyor ama degıl..

süper lıgde trabzon bank asyada rize
Rizespor kurumsallaşma adına güzel şeyler yapıyor,destekliyoruz...

Tebrikler Rizesporum,seneye aramızda görmek istiyoruz...

OLCAY ÇAKIR
24.11.2008, 13:04
Rizesporu tebrik ediyorum.

Hoca istikrarı,başkan kalitesi demektir.

Helal olsun.

Birtan Karaman
24.11.2008, 13:05
Bu sene çıkacaklarını sanmıyorum.

Burçak
24.11.2008, 18:02
Adana deplasmanından alınan 3 puan için Rizesporu tebrik ederim.
İnşallah çıkış devam eder. en azından play off lara kalıp şansını devam ettirmeli.

İsmail Alkan
30.11.2008, 18:17
http://img185.imageshack.us/img185/6995/rizesporyk2.jpg
Rizesporum dolu dizgin geliyor :) inşallah geç yakaladıkları istikrarı devam ettirirler...

pReN@_61
30.11.2008, 22:30
Rize layık olduğun yere kısa zamanda dönmelisin:) Taraftarın şimdiden sabırsızlanmış durumda ;)

Mustafa K. Demirbaş
30.11.2008, 22:39
Tebrikler Rizespor

macka61
01.12.2008, 23:45
tebrikler rizespor

İsmail Alkan
15.12.2008, 00:43
http://img228.imageshack.us/img228/275/rizesporya4.jpg
Geçen hafta hakemler tarafından doğranan Rizesporum bu hafta kendine geldi,tebrikler :)

Bankasya ligi web sayfasını hazırlıyanlarada tebrikler,hiç yorulmadan yazıyorlar,hep aynı başlıklar :)

pReN@_61
21.12.2008, 22:35
Karşıyaka 1-0 Rizespor

Muhammet
21.12.2008, 22:36
İşler iyi giderse Rize geri dönebilir.

Fatih
29.12.2008, 15:53
Metin Diyadin gitmemeliydi.

Yerine gelecek hoca umarım başarılı olur.

Harun-61
29.12.2008, 16:20
Metin Diyadin gitmemeliydi.

Yerine gelecek hoca umarım başarılı olur.

Bülent Korkmaz ismi gündemde,umarim balon haberdir. :rolleyes:

.

Selami Gürpınar
29.12.2008, 17:05
Ünal Karaman getirilebilir.

Faydalı olacağını düşünüyorum.

Hakan Kazdal
29.12.2008, 21:53
Bu Sene'De Cok Hakem haTaLaRınDan PuaN KayBeTTik :(

İnş En kIsa ZamanDa Döneceqiz qeRi ..

Tek KülTür İki $ehir Ya$asIn TrabZon Rize KardeşLiqi ..

Sami Kuk
30.12.2008, 11:21
Çaykur Rizespor kulübü Başkanı Abdülkadir Çakır, Çaykur Rizespor Kulübü başkanlığı görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Çakır, yaptığı yazılı açıklamada, ''Büyük bir keyifle onur duyarak yürüttüğüm Çaykur Rizespor Kulübü başkanlık görevimden bugün itibari istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine sunarım'' dedi.

Çaykur Rizespor Kulübü başkanlığı görevine ilk olarak 8 Temmuz 2007 tarihinde başladığını hatırlatan Çakır, şu ifadelere yer verdi:

''Bildiğiniz üzere Çaykur Rizespor'un 16 Kasım 2008 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda, değerli delegelerimizden Rizespor'u daha çağdaş bir geleceğe taşımak, başarılarını kalıcı kılmak ve kurumsallaşmak adına, Rize Spor A.Ş'nin kurulumu için yetki almıştım. Bu süreç içinde Rize Spor Futbol Yatırımları A.Ş. kuruldu ve aldığım yetki çerçevesinde, Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin tüm yetki, sorumluluk ve aktifiyle pasifini, Türkiye Futbol Federasyonu'nun öngördüğü koşullarda Rizespor A.Ş'ye devrettim.''

Çaykur Rizespor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin 77. Olağan Mali Genel Kurulunun 11 ocak 2009 tarihinde yapılacağını kaydeden Çakır, şöyle devam etti:

''Bu tarihte yapılacak olan başkanlık ile Yönetim Kurulu Seçimlerinde aday olmayacağımı bildirir, 8 Temmuz 2007 tarihinden bu yana büyük bir keyifle onur duyarak yürüttüğüm Çaykur Rizespor Kulübü başkanlık görevimden bugün itibari istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine sunarım. Görev yaptığım süre içinde benden desteğini ve yardımını esirgemeyen öncelikle Rize spor camiasına, birlikte çalıştığım yönetici arkadaşlarıma, teknik adamlarımıza, futbolcularımıza, idari çalışanlarımıza, ulusal ve yerel basınımıza ve özellikle de Rize halkına teşekkürlerimi bir borç bilirim.''

İsmail Alkan
02.01.2009, 01:28
Habu Rizesporda neler oluyor bir anlayabilsek:cool:

Hocayı gönderiyorlar,akabinde hocayı gönderen başkan gidiyor,enteresan gelişmeler yaşıyoruz...

Bir cadı kazanıdır kaynıyorya hayırlısı diyelim.

Takım,İyi bir hava ve tempo yakalamışken gelen bu sıkıntılar inşallah Rizesporu hedefinden şaşırmazda kulüp ve takım tekrar rayına oturur...

Misina
02.01.2009, 01:37
Bizim 2000lerde yaşadığımız sıkıntılı dönemi Rizespor şimdilerde yaşıyor.

Hoca İstifaya zorlanıyor Başkan istifa ediyor sonra kendisini yalanlıyor.Hocasının Ve Yönetiminin alehine konuşan Kürşat affediliyor.

Rize Halkı ve Rizespor Camiası Ekrem Cengizi Çok Arayacak!

Şahin_53
02.01.2009, 06:22
Umuyorumki çoğu karadenizli hemşehrilerim benimle aynı fikri taşıyordur......

Rizespor şeftalilerden daha çok hakkediyordur süper ligde oynamayı...

Özletme kendini Rizespor ait olduğun yere dön bir an önce.....

Sami Kuk
03.01.2009, 10:37
Veee Diyadinle Tekrar Masaya oturuluyorr..:S:S

Baslıcam böyle işe hevesimiz kalmadı okadar borc sahıpsız kaldı rizespor..ulan kadır cakır geldın batırdın takımı batırdın:S

_SeRKaN_
05.01.2009, 19:28
Rizespor'da Suat Kaya dönemi!

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, teknik direktör Suat Kaya ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı..
05 Ocak 2009 , 19:02

Suat Kaya, bugün yaptıkları görüşme sonrasında yeşil-mavililerle 1.5 yıllık sözleşme imzaladığını söyledi.

Çaykur Rizespor'un, hedefi olan bir takım olduğunu belirten Kaya, ''Bu hedef doğrultusunda anlaşmaya vardık. İnşallah yarından itibaren çalışmalarımıza başlayacağız. Çaykur Rizespor'u layık olduğu Süper Lig'e tüm camianın desteğiyle taşıyacağız'' dedi.

Antalya'ya giderek kampa katılacağını ifade eden Kaya, ''Hedeflerimizin ve beklentilerin bilincindeyiz. Futbolcu arkadaşlarımızla yarın ilk toplantımızı yaparak hedeflerimizi anlatacağız. Bu doğrultuda, ayrılacak veya takıma katılacak olan futbolcu arkadaşlarımız olacak. Futbolcu kardeşlerimizle görüşmelerin ardından transfer netlik kazanacak'' diye konuştu.

Kaya'nın, futbolcularla yapacağı görüşmenin ardından 1'er savunma ve orta alan oyuncusu transferi isteyebileceği öğrenildi.

Ajansspor

İsmail Alkan
05.01.2009, 19:34
Veee Diyadinle Tekrar Masaya oturuluyorr..

Baslıcam böyle işe hevesimiz kalmadı okadar borc sahıpsız kaldı rizespor..ulan kadır cakır geldın batırdın takımı batırdın
Şu Metin Diyadin neden gönderildi,bilgisi olan avrsa paylaşabilirmi acaba...

ilhan
05.01.2009, 19:35
Metin Diyadin'in gönderilmesini hiç ama hiç anlamlandıramadım. Adeta kendi bindikleri dalı kestiler. Suat Kaya gelecek bir sürü transfer, bir sürü futbolcu, borç felan derken sistem ayağına takımı düzeltmek yerine iyice batıracak. Yazık yahu, Metin hoca iyiydi.

Fatih
05.01.2009, 19:38
Suat Kaya ile Metin Diyadin arasındaki fark nedir?

Bu vizyonsuz kulüpleri hiç anlamıyorum.

Misina
05.01.2009, 21:44
Suat Kaya nın Geçen Yıl Orduspora verdiği zararı hepimiz biliyoruz.Suat Kaya yanlış tercih rizespor için.

İsmail Alkan
06.01.2009, 20:48
dün okumustum...diyadin tekrar rizesporla anlasmıs diye...bir önceki yazımda üzülmüştüm kendisi adına kurdugu takımdan uzaklasmıstı...baskanla uyusamadıgı için ayrılık yolunu tercih etmişti...diyadin rizeye döndü şimdi ve tabiiki aynı baskanla degil...kendisine teknik 'adamlık' yolunda basarılar dilemişiz...diyadin hoca o yolda basarlı oldugundan süpesiz kuskumız yok...rize için iyi oldu,güzel oldu diyelim....
Hocam, Fatih Terim gibi davranıyorsun!Rizespor’da Diyadin ile ipler nasıl koptu?

İLGİNÇ DİYALOGLAR
[SİZE=2]Çaykur Rizespor’da A.Ş. Başkanı Şadan Kalkavan ile yöneticilerinin İstanbul’da yeniden anlaşmaya vardıkları Teknik Direktör Metin Diyadin ile Antalya’ya kampa gitmek üzereyken son anda ipleri koparan görüşmede ilginç diyaloglar yaşandı. Rizespor A.Ş’nin daha önce kabul ettiği başta kadro dışı kalmış Kürşat gibi sorunlu futbolcular için son anda Diyadin’e “Genel af” teklifi ilginç sözleri de beraberinde getirdi.
n GENEL AF ÖNERİSİ
“Bütün futbolcular kalsın, kimse gitmesin” teklifine karşılık Teknik Direktör Metin Diyadin’in “Başarı için bazı futbolcularla yollar mutlaka ayrılmalı. Aksi halde görev alsam da başarılı olamam” yanıtı verdiği, bunun üzerine Rizespor A.Ş. yöneticisi Ulvi Suvarioğlu’nun Diyadin’e “Fatih Terim gibi davranıyorsun” dediği öğrenildi.
İNANDIRICI OLMAZ
Diyadin’in ise, Suvarioğlu’na, “Ben Fatih Terim değilim. Benim ismim Metin Diyadin. Rizespor’da yaşananları ben biliyorum. İlkelerimden asla taviz vermem. Açık konuşuyorum. Takımda revizyon yapılmayacaksa benim inandırıcı ve başarılı olma şansım yok. ‘Beyaz sayfa açalım’ diyorsunuz. O benimle olmaz. O zaman başka bir teknik direktör alın” karşılığını vererek yollarını ayırdığı ortaya çıktı. KAYNAK : Karadeniz Gazetesi...[/SİZE]
[SİZE=2][/SİZE]
[SİZE=2][/SİZE]

Cengiz Çubukcu
06.01.2009, 21:12
Koskoca Rizespor camiası kendi içinden bir teknik direktör çıkaramıyor ve suat kayaya görev veriyor, bu sene tren kaçtı diye düşünüyorum...bu kürşatta da ne varmış anlamadım, düş be kardeşim Rizenin yakasından ...

İsmail Alkan
06.01.2009, 21:18
Sanırım Suat Kaya Rizesporda en son görmek istiyebileceğim hoca,keşke başarılı olsada lafımızı yutsak ama sanmıyorum...

Sami Kuk
06.01.2009, 22:10
Metin Diyadının gıtmesı ıyı oldu...Kalsaydı cıkamazdık kaprıslı adam rızesporu taraftarı hıc dusunmuyor.. 7 macı trubunden ızledı her macta ceza alıyordu..

He Tabi gelen gıdenı aratır derler...Suat Kaya kım be 3.Lıg ıddası olmayan takımları calıstırır ancak..Bulent Korkmaz gelseydı daha ıyı olurdu..

Ama bu takım teknık dırektorsuzde cıkar..Lıgın cok cok ustunde kadromuz var..

İsmail Alkan
06.01.2009, 22:14
Ama bu takım teknık dırektorsuzde cıkar..Lıgın cok cok ustunde kadromuz var..
İnşallah,bizimde isteğimiz zaten Rizesporu tekrar aramızda görmek..

Misina
06.01.2009, 22:37
bu kürşatta da ne varmış anlamadım, düş be kardeşim Rizenin yakasından ...

anlamayacak bişey yok abi bir tek kürşat bütün rizespor camiasının üstünde bi adam. hangi hoca gelirse gelsin kürşat oynamasada demirbaş.

_SeRKaN_
06.01.2009, 23:01
Rize'de klasik hoca değişikliklerinden bir türlü vazgeçmedi...Görevi bırakan hoca hemen bir-iki teknik direktörün görevden ayrılması durumunda hemen tekrar gündeme gelip takımın başına geçebiliyor...

LazAnisT
07.01.2009, 15:41
53RS61 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=26155)

Rizesporun diğer takımların çok üzerinde bir kadrosu olduğunu yazıyorsun ama açıkcası canlı izlediğim maçlarda gördüğüm kadarıyla Manisa ve Kasımpaşa daha iyi ve oturmuş bir kadroya sahip.Ara transferde takviye yapamazsa Rizesporun işi zor gibi geliyor bana..

Burçak
07.01.2009, 15:46
Serkan bu aslında Rizespora has bi olumsuzluk değil. Türkiye liglerindeki genel anlayış bu şekilde.
zaten yılmaz vural güvenç kurtar vb birsürü hoca bu nedenle nöbetçi hocalıklar yapıyolar. köşe kapmaca oynar gibi o takım senin bu takım benim dolaşıp duruyorlar.

İsmail Alkan
07.01.2009, 23:42
[SİZE=2]Rize süper olacak[/SİZE][SİZE=2]Yeşil-Mavililer’in yeni teknik patronu Suat Kaya, iddialı konuştu:[/SİZE][SİZE=2][/SİZE]
[SİZE=2][/SİZE]
[SİZE=2]KAYA: “Zor bir yükün altına girdik. Ama bu zorluğu aşacağımıza inanıyorum. Takımdan beklentiler büyük. Camiaya en güzel hediyeyi şampiyonluğa ulaşarak vereceğiz” dedi
SABIRLI OLSUNLAR
Çaykur Rizespor’un çiçeği burnunda teknik patronu Suat Kaya, Yeşil-Mavili ekibi hak ettiği yere taşıyacak inanca sahip olduğunu bildirdi. Zor bir görev üstlendiğini dile getiren deneyimli çalıştırıcı, “Karadeniz insanı tezcanlıdır. Her şeyin bir anda olmasını ister. Biraz sabredecekler. Bu sabırlarının sonunda Çaykur Rizespor’un iyi yerlerde olduğunu görecekler. Bu kritik süreçte işimiz zor ama yürüdüğümüz bu meşakkatli yolda üzerimize aldığımız yükün altından kalkacak bir kadroya ve inanca sahibiz” şeklinde konuştu.
TELAFİSİ ZORDUR
Zirve ile aralarında büyük puan farkı bulunmadığına işaret eden genç teknik adam, “Süper Lig’e çıkmak için birçok takım kıyasıya mücadeleye tutuşmuş durumda. İkinci yarıda oynayacağımız her maçın ayrı bir önemi var. Kaybedilecek puanların telafisinin zor olacağı bir dönem bekliyor bizi. Her şeye hazırlıklı olacağız. Çaykur Rizespor olarak 90 dakika boyunca aynı tempoda mücadele eden, kazanma arzusu üst düzeyde bir kimliğe bürüneceğiz. Bunu sağladığımız zaman başarının kapıları bize ardına kadar açılır” dedi.
ANTALYA’DA ZİRVE
Şampiyonluğun en güçlü adayının Çaykur Rizespor olduğunu iddia eden Kaya, şöyle konuştu: “İyi bir kadromuz var. Bu kadro beklentilere cevap verecek güce sahip. Sezon sonunda taraftarlarımıza en güzel hediyeyi şampiyonluğa ulaşarak vermek istiyoruz. Rize halkının Süper Lig özlemini bu sezon sona erdireceğimize yürekten inanıyorum.” Öte yandan dün Antalya’ya giden Suat Kaya ayağının tozuyla futbolcularla bir toplantı gerçekleştirdi. Öte yandan Kaya’nın 1'er savunma ve orta alan oyuncusu transferi isteyebileceği ileri sürüldü.[/SİZE]
[SİZE=2]KAYNAK : Karadeniz gazetesi[/SİZE]

Sami Kuk
08.01.2009, 17:14
53RS61 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=26155)

Rizesporun diğer takımların çok üzerinde bir kadrosu olduğunu yazıyorsun ama açıkcası canlı izlediğim maçlarda gördüğüm kadarıyla Manisa ve Kasımpaşa daha iyi ve oturmuş bir kadroya sahip.Ara transferde takviye yapamazsa Rizesporun işi zor gibi geliyor bana..

Rizespor Komple sıfırdan kuruldu:S:S

Manısanın kadrosunda gecen senden 6 oyuncu var

Pasanınkınde oyle..Rızesporda bır kısı var oda rıberıo dıgerlerı hep yenı geldı.

2.Yarı patlama yapacak...Futbolcular kampta çok istekli ve söz verdiler bu takım oylede boylede CIKACAK..

Cengiz Çubukcu
08.01.2009, 18:16
Rizespor Komple sıfırdan kuruldu:S:S

Manısanın kadrosunda gecen senden 6 oyuncu var

Pasanınkınde oyle..Rızesporda bır kısı var oda rıberıo dıgerlerı hep yenı geldı.

2.Yarı patlama yapacak...Futbolcular kampta çok istekli ve söz verdiler bu takım oylede boylede CIKACAK..

kusura bakma ama ben ne yazık ki senin gibi düşünmüyorum, keşke öyle olsa...Rizespor her sene yeni kadro kurma sevdası yüzünden bugün buralarda....Kasımpaşa ve manisanın önüne zor geçer, 3. olarak çıkabilirse bu bile başarıdır....

Remzi
11.01.2009, 19:31
Kutlama
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/logo1.jpg
Kardeş kulüplerimizden Çaykur Rizespor'un bugün yapılan 77. Olağan Genel Kurulu'nda başkanlığa seçilen Halim Mete'yi kutlar, görevinde başarılar dileriz.

Trabzonspor.org.tr

İsmail Alkan
12.01.2009, 01:42
Hayırlı olur inşallah,yeni dönem Rizesporuma başarılar getirsin :)

Mustafa K. Demirbaş
12.01.2009, 08:17
hayırlı olsun....

Muhammet
12.01.2009, 08:52
Suat Kaya bir ara Ordu'da idi. Nasıl bir teknik direktördür bilemem, hayırlı olsun Rizespor'a.

Burçak
12.01.2009, 09:52
Rizespor'a Hayırlı Olsun

pReN@_61
12.01.2009, 16:34
Hayırlı olsun bakalım.

MuratJ
12.01.2009, 16:52
hayırlı olsun! ancak rizesporu hiç sevmiyorum hemde hiç

İsmail Alkan
14.01.2009, 00:57
hayırlı olsun! ancak rizesporu hiç sevmiyorum hemde hiç
Canın sağolsun,sevenleri yeter :)

Egemen Yılmaz
14.01.2009, 02:11
Rizespor' u en kısa zamanda tekrar birinci ligde görmek istiyoruz, hayırlı olsun..

TAHSİN 61
15.01.2009, 12:35
Rizespor' u en kısa zamanda tekrar birinci ligde görmek istiyoruz, hayırlı olsun..

gelip fenere maç satıcak be kardeşim alayı fenerli rizenin boş ver orda takılsınlar bank asyada karadeniz ittifakı yapsınlar akıllı olsunlar lige rize gelmesin
ayrıca rizesporun kalecilerinden emrullah şalk zeytinburnuspordan takım arkadaşımdı ona başarılar diyorum

İsmail Alkan
15.01.2009, 13:10
gelip fenere maç satıcak be kardeşim alayı fenerli rizenin boş ver orda takılsınlar bank asyada karadeniz ittifakı yapsınlar akıllı olsunlar lige rize gelmesin
Nekadarda bilgiliymişsin !!! Bravo sana !

TAHSİN 61
15.01.2009, 14:11
Nekadarda bilgiliymişsin !!! Bravo sana !

abi kusura bakma ne gada rizeli varsa cevremde hepsimi fenerli olur hiç mi trabzonsporlu çıkmaz ki rize ile aramızdaki sorunları sen daha iyi bilirsin unutmamak lazım i. trabzon olmazsın şampiyon dedikleri gunleri lütfen

TAHSİN 61
15.01.2009, 14:13
Kim ne derse desin, A.Sebatspor dışında bize yakın bir takım olmadı bugune kadar T.Karadenizspor pilot takım olduğundan bahsetmiyorum ismail abi sen kızıyosun bana biliyorum

İsmail Alkan
15.01.2009, 14:25
abi kusura bakma ne gada rizeli varsa cevremde hepsimi fenerli olur hiç mi trabzonsporlu çıkmaz ki rize ile aramızdaki sorunları sen daha iyi bilirsin unutmamak lazım i. trabzon olmazsın şampiyon dedikleri gunleri lütfen
http://www.bordomavi.net/images/ts/0708tsl/hft20rize/q1.JPG

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=6295&highlight=karde%FE+rizespor

Bunları yukarıdaki başlıkta çok yazdık çizdik,başından sonuna kadar okumanı tavsiye ediyorum,ondan sonra konuşalım,tekrar baştan başlamanın bir anlamı yok,
Mesaj yazarkende seçtiğin kelimelere dikkat etmeni tavsiye ederim !!!

İsmail Alkan
16.01.2009, 12:52
Bir bütün olarak

Çaykur Rizespor, devre arasını oldukça hareketli geçirdi. İlk yarıda yaşanan hayal kırıklığının faturası doğal olarak Metin Diyadin’e kesildi ve yollar ayrılmıştı. Ancak, Rizespor Futbol Yatırımları ve Ticaret A.Ş.’nin iş başı yapmasıyla, Diyadin ile devam etmek istendi. Şirketin Başkanı Şadan Kalkavan, Diyadin ile Antalya kampına giderken takım için genel af isteğini Diyadin kabul etmeyince hava alanından evinin yolunu tuttu. Yaşanan süreçte onlarca hoca ile yapılan görüşmelerin ardın dan da Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın talimatıyla Suat Kaya, Rizespor’un yeni teknik direktörü oldu. Teknik Direktör konusunda sular durulduktan sonra merakla beklenen Olağan Genel Kurul yapıldı. Eski Başkan Kadir Çakır, görevi bırakma kararı aldıktan sonra Genel kurulda kulübün başkanlığına Halim Mete seçildi. Mete TOBB Başkan vekili. Önemli görevleri var. Yatırım A.Ş.’ nin de icra kurulu başkanı.
Şimdi Rizespor ikinci yarıya yeni bir teknik direktör, yeni başkan ve yeni yöneticilerle başlayacak. Bu değişikliklerin takıma yansımasının nasıl olacağını da Pazar günü oynanacak olan Güngören maçıyla birlikte görmeye başlayacağız.
Suat Kaya daha önce çok fazla hedefi olmayan Gaziantep Belediye ve Orduspor’da göre yaptı ve başarılı oldu. Kaya’nın kariyerine en iyi katkı yapacak takım Rizepor. Kendini ispatlaması için son derece iyi bir fırsat. Kayada bunun bilincinde. Takımın kadrosu yeterli olduğundan ara transferde sadece Kartal’dan Zafer alındı.
Kısa sürede çok önemli gelişmelerin ve değişimin yaşandığı Rizespor’da şimdi sular duruldu. Kısaca alışverişler yapıldı. Sıra aşçılara geldi. Aşçılar en iyi yemeği yapıp keyifle izlemek için taraftara sunacaklar.
Sonuçta bu tablo içinde nelerin değişeceğini ilerleyen zamanda hep birlikte göreceğiz. Her maç 3 puan çık oyna al. Rizespor’un içeride ve dışarıda telafisi olmayan maçlar bekliyor. Bilhassa ilk 5 hafta çok önemli. Bu karşılaşmalardan kayıpsız çıkarsanız, süper lig için en öneli adaysınız demektir. Diğer ihtimallere değinmek bile istemiyorum. Çünkü geçen yıllarda ve ilk yarıda değindik, yazdık ve o karamsar tablo içerisinde ‘Ya sabır’ dedik de ne oldu. Rizespor, 5-6 hafta içerisinde alacağı puanlarla ya rakiplerini düşündüren takım olacak ya da düşünün. Düşündüren takım olursa bu Rizespor’u tutmak zor.
Bu süreçte her şey, Sportif A.Ş.’den, yeni başkan ve yönetim ile teknik kadro ve futbolculardan beklenemez. Atmaca dışarıda suçlu aramadan, kafa karıştırmadan bir bütün olarak süper lige inanmış bir görüntü çizmeli.
Zirvenin önemli adaylarından Rize’nin tek yapacağı şey camia olarak birlik ve beraberlik içinde, kalan 17 haftayı geçirmek ve kendileri dışında suçlu aramadan, hedef saptırmadan kafa karıştırmadan süper lige bir bütün olarak kilitlenmiş görüntüsü vermektir.

Alihan Telatar/Günebakış

Hüseyin İlkin
18.01.2009, 13:38
Güngören 1-0 Rize

Dakika 38 , gol 33'de gelmiş .

Maçı D-Spor veriyormuş , yeni haberim oldu . Ben maçı izlemeye geçiyim ...

Edit : Rizespor , 45+2 'de bomboş kaleye gol kaçırdı . Atsaydı , ikinci yarıya 1-1 girmek önemli olabilirdi . Tribünde baya Rizespor'lu var .

Hüseyin İlkin
18.01.2009, 14:27
57 'de Rizespor Sadi ile eşitledi skoru .

Edit ; 69 'da Güngören tekrar öne geçti .

Hüseyin İlkin
18.01.2009, 15:17
Güngören Belediye işini bilir: 2-1

Bank Asya 1. Lig 18. hafta mücadelesinde Güngören Belediyespor evinde Çaykur Rizespor'u 2-1 yendi. Maçın gollerini Güngören Belediyespor adına 33. dakikada Nascimento kendi kalesine ve 69. dakikada Adem atarken, Ç.Rizespor'un tek golü 57. dakikada Sadi'den geldi.

Bu sonuçla Güngören Belediyespor puanını 25'e yükseltirken, Çaykur Rizespor 29 puanda kaldı.

Sporx

İsmail Alkan
18.01.2009, 15:35
Sen diyadini gönder,yerine eziğin biri olan suat denen bir hocayı getir,ondan sonra da başarı bekle.
Kendiyle barışık olmayan bir insandan nasıl başarı beklerler aklım almıyor.
Yazık..

Misina
18.01.2009, 17:45
Dünkü Karadeniz Gazetesinde Miraç özağcının kaleme aldığı bir yazıyı okudum.

Metin Diyadinin İstifasının ardından Başkan Kadir çakırda istifa ediyor ve ipleri rizespor a.ş.adına kalkavan grubu eline alıyor.ve Bülent Korkmazla anlaşıyorlar.Derken Emre belözoğlunun düğünde Suat kaya başbakana rizesporu hiçbir ücret almadan çalıştırabileceğini söyler.Ve Suat kaya başbakan servisi ile rizespora hoca olur.

Zincirleme gelişen bu olaylardan sonra artık rizesporun Şampiyon olacağına inanıyormusunuz?

merNoir53
18.01.2009, 17:54
böyle ruhsuz amaçsız hırssız futbolcular olduktan sonra mourinho bile scolari bile fayda etmez bu takıma!

Terzioğlu
18.01.2009, 18:19
Sen diyadini gönder,yerine eziğin biri olan suat denen bir hocayı getir,ondan sonra da başarı bekle.
Kendiyle barışık olmayan bir insandan nasıl başarı beklerler aklım almıyor.
Yazık..
Metin Diyadin'i hangi akla hizmet gönderdiler anlamak güc gercekten.

Hüseyin Sahtiyan
18.01.2009, 18:46
maça gittik aslında güzelde destek verdikte boşyereymiş aslında :) derinlere girmeyelim ama :)

İsmail Alkan
18.01.2009, 19:13
maça gittik aslında güzelde destek verdikte boşyereymiş aslında :) derinlere girmeyelim ama :)
Maça gidip destek vermenize sevindim,çok detay önemli değil ama biraz açarsan sevinirim.
Neyse yinede olumsuz düşünmemekte fayda var,inşallah Rizespor çıkarda Bizde Suat Hocayı baştacı yaparız :)

pReN@_61
18.01.2009, 19:17
Rize, İstanbul'dan çıkamadı 2-1

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/1/7_239903_gungoren_414_232.jpg
Bank Asya 1.Lig'de 2. yarının ilk maçında evinde Çaykur Rizespor'u konuk eden Güngören Belediyespor, rakibini 2-1 mağlup ederek puanını 25'e çıkardı.

GÜNGÖREN BELEDİYESPOR: 2 - ÇAYKUR RİZESPOR: 1
Stat: Mimar Yahya Baş
Hakemler: Nihat Akman x, Hakan Eygü xx, Nurettin Çiçek xx
Güngören Belediyespor: Fırat xx, İzzet xx, Can Özgür xx, Güray xx, İbrahim xx, Yunus xx, Ufuk xx (Dk. 56 Hakan xx), Turan xx, Ersin xx, Turgut xx (Dk. 89 Özgür ?), Hamza x (Dk. 66 Adem xx)
Çaykur Rizespor: Ferhat x, Kürşat xx, Serdar x, Erman xx (Dk. 82 Özgür ?), Ribeiro x, Sedat x, Mustafa x (Dk. 46 Okan x), Murat x, Volkan xx, Uğur x, Emrah x (Dk. 46 Şadi xx)
Goller: Dk. 33 Ribeiro (Kendi Kalesine), Dk. 69 Adem (Güngören Belediyespor), Dk. 57 Şadi (Çaykur Rizespor)
Sarı Kartlar: Dk. 69 Şadi, Dk. 83 Kürşat (Çaykur Rizespor)

Cengiz Çubukcu
18.01.2009, 19:48
Kahvaltıdan geç çıktık, herkesin de işi vardı maça gidemedik....

macka61
18.01.2009, 19:51
olmadı be rize

Hüseyin Sahtiyan
18.01.2009, 20:05
Maça gidip destek vermenize sevindim,çok detay önemli değil ama biraz açarsan sevinirim.
Neyse yinede olumsuz düşünmemekte fayda var,inşallah Rizespor çıkarda Bizde Suat Hocayı baştacı yaparız :)

ya ben destek vermek konusunda kendime güvenirim.. ki bugünde ordakilere memnuniyet derecesini sormak lazım bizim verdiğimiz desteğin..

maçın başında kendi başımıza 30 kişi kadar dip tarafta önde bağırıyoduk, pek bağıramayan Rizelilerde bizim bağırdıklarımıza eşlik ediyodu.. sonra ısrar ısrar ortada onların bulunduğu bölüme geçtikk.. tribünün önünde demirinde duran vatandaşta gfb atkısı.. haydaaa dedik biz oturalım ya da en iyisi çıkalım.. Rizespor maçında bize fenerbahçe atkılı bi vatandaş bağırın diyecekse eğer.. o vatandaşta diyomuş ki ben çıkarıcaksam onlarda Trabzon atkısını çıkarsın vay anasını :) neyse çıktı atkı boğazdan bizde kaldığımız yerden devam. vs. vs. maç bitti.. kapıların açılmasını beklerken ufak ufak küfürlü bikaç şeyde olmak üzere çoğunlukla;

"Trabzon'la uğraşmak senin neyine,
Ulan i.ne fenerbahçe,
Elmi yaman beymi yaman,
Kadıköyde Hodri Meydan.." bağıra durduk..

artık sinirden patlamış bi kaç vatandaş "yeter ulan, ne küfür ediyosunuz vs. vs." üstümüze iyiden iyiye gelmeleri sonucu 4-5 dakika kadar kavga ettik.. onu çekiyoruz öteki gidiyo, onu susturuyoruz öteki laf yapıyo.. Bi Rize maçında fenerliyle Trabzonlunun kavga etmesi kesinlikle onaylamadığımız bişe ama vatandaşın biri de çıkmış diyo ki Bura İstanbul be kardeşim bunların hiç biri Rizeden gelmedi ki anlayış gösterin.. biz Trabzondan mı geldik acep Allahına kadar Trabzon diyoruz.. ben samimi bulmadım Rizesporluların çok büyük bi bölümünü.. bizim olmasını istediğimiz gibi düşünenleri tribünün çok ufak bi bölümü.. neyse davalarında başarılar..

Enes
19.01.2009, 01:17
Şadinin attığı gol güzeldi ama yetmedi..

Hüseyin Sahtiyan
19.01.2009, 13:07
hersey guzeldı bastan sona mac sonu olayları yakısmadı
trabzonspor taraftarına tesekkur ederız bızım taraftarımızdan daha cok destekledı takımımızı..

SİZİN orda bir çok rizeliden daha çok bağırdınızdan eminiz bundan herhangi bir şüphemiz yok ama o gfb atkısıyını rizenin dağdibi tribüninde giymesi imkansız gibi birşey takmasını bırak takıp diğer kapılardan içeri girse bile maçı izlemeyi bırak dışarı atılır..zaten nerde bir rizeli kaltak g..fb varsa bizi buluyor önce kendi boklyklarını temizlesinler ondan sonra gelip rize-trabzon kardeşliğini sebeb bulsunlar önersinler..!

normalde yazmıyorum ama olayın tam ortasındaydım ...
bi acıklama yapacagım bu da neden bu olayların cıktıgının en iyi gostergesi...
normalde trabzonlu arkadaslarla cok iyi giden bi mactı mac sonunda bizim moralimiz bozuk oldugundan trabzonlu arkadaslarda bagırmasaydı pek sınıntı olmayacaktı fakat herkes bunu da hos gordu orayakadar gelip en az bialer kadar destek verdiler cunku...

bize hiç yakışmadı trabzon riza kardeştir onlar oraya bizi desteklemeye geldiler ama bazı kardeşlermiz fenerbahçe atkısı çıkarınca sinirlendirlar normal bişey..

Rizespor Mekansızlar taraftar grubu sitesindeki bi kaç arkadaş yazmıs... neyse diyelim :)

İsmail Alkan
19.01.2009, 20:02
Maalesef arada birkaç provokatör çıkabiliyor,genele maletmemek lazım.
Rizespora destek veren arkadaşlara teşekkürler.

Cengiz Çubukcu
19.01.2009, 20:27
çok değil az kaldı, 1-2 sene içinde hepimizin katkısıyla tek kültür iki şehir olgusu yerleşecek ve hiçbir güç aramızı bozamayacak...

Cengiz Çubukcu
19.01.2009, 20:29
Hüseyin maçlara gidiyorsunuz ama ara sıra da görüşsek iyi olmaz mı ?

Hüseyin Sahtiyan
19.01.2009, 20:48
özeldenmı yazsaydım bilmiyorum da abi görüşelim ne demek :)

Hüseyin İlkin
20.01.2009, 11:10
'Her Türlü Tedbiri Alacağız'

Bank Asya 1. Lig'de deplasmanda Güngören Belediyespor'a 2-1 yenilen Çaykur Rizespor'da, teknik direktör Suat Kaya, eksikleri ilk maçta görmenin kendileri için bir şans olduğunu söyledi. Kaya, Rize'ye galip bir takımın hocası olarak gelmek istediğini belirterek, ''Ancak bu olmadı. Maalesef takımı 11 günlük antrenman programına göre kurmak zorundaydık. Tek hazırlık maçı yapmamız bizim için dezavantajdı. Antalya'da hiç hazırlık maçı programı yapılmaması bizi olumsuz etkiledi'' dedi.

Güngören Belediyespor maçında eksiklikleri tespit ettiklerini ifade eden Kaya, ''Eksikleri ilk maçtan görmemiz bizim için bir şans. Maç sonrası gerekli görüşmeleri ve girişimleri yaptık. Her türlü tedbiri alacağız. Önümüzdeki hafta her şey çok daha farklı olacak'' diye konuştu.

Öte yandan, bugünü izinli geçiren yeşil-mavili ekip, Manisaspor maçı hazırlıklarına yarın başlayacak.

Spor61

Misina
20.01.2009, 17:26
Kürşat Duymuş gitti!
http://www.ajansspor.com/resim/kursatduymus_sivil01.jpg

Çaykur Rizespor'da yeni yıla afla giren takım kaptanı Kürşat Duymuş'un sözleşmesi feshedildi.. Asbaşkan Şükrü Cevahir ve Kürşat ise konuyu değerlendirdi..

Kulüp Asbaşkanı Şükrü Cevahir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kürşat'ın ilk yarıda da kadro dışı bırakıldığını belirterek, ''Kürşat, kadro dışı bırakıldıktan sonra altyapıyla birlikte çalışıyordu. Devre arasında affedilip takıma katılmıştı. Bir kan uyuşmazlığından dolayı karşılıklı oturup konuştuk. İyi niyet çerçevesi içinde kulübün ve Kürşat'ın menfaatlerini de göz önünde bulundurup, koruyarak yollarımız ayrıldı'' dedi.

Cevahir, takıma transfer yapılması konusunda, teknik direktör Suat Kaya'nın isteği doğrultusunda hareket edildiğini sözlerine ekledi.

-KÜRŞAT: ''ÇAYKUR RİZESPOR'UN BENDE HER ZAMAN AYRI BİR YERİ VAR''-

Kürşat ise kararın her iki taraf için de hayırlı olmasını dileyerek, ''Yapmış olduğumuz görüşmeler çerçevesinde karşılıklı olarak sözleşmemi feshettik. Ayrılıklar olabilir. Çaykur Rizespor'un bende her zaman ayrı bir yeri var'' dedi.

Kürşat, bazı takımların Çaykur Rizespor'da kadro dışı kaldığı dönemde kendisine transfer teklifinde bulunduğunu belirterek, bir kaç gün içerisinde transferinin netlik kazanacağını söyledi.

Madem Kürşatı gözden çıkardınız Metin Hocanın başını niye yediniz.Yanlışların ardı arkası kesilmiyor.

Metin Diyadinin ne kadar haklı olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor.

Muhammet
20.01.2009, 20:56
Ergin Rizespor'a gidici gibi. Yerel basın öyle söylüyor.

Burçak
20.01.2009, 21:15
Metin Diyadini göndermeleri bence başından beri hataydı.

Cengiz Çubukcu
20.01.2009, 21:17
Metin Diyadini göndermeleri bence başından beri hataydı.

iyi de Burçak Metin Diyadin nasıl hocadır ki her gittiği takımdan sezonu tamamlamadan kovuluyor, ben artık kabahati onda aramaya başladım....

aktan61
20.01.2009, 21:56
rizeli bi adam yokmudur bu takıma hoca olacak

Misina
21.01.2009, 02:24
iyi de Burçak Metin Diyadin nasıl hocadır ki her gittiği takımdan sezonu tamamlamadan kovuluyor, ben artık kabahati onda aramaya başladım....

Cengiz abi Oftaş ta Cavcav Baskısı,Eskişehirde Sergen Papazı,Rizespor zaten kaynayan bi camia.Yıllardır sezonu 3-4 hoca ile zor tamamlayan bi kulüple yarım sezon çalışmak büyük başarıdır.

Şahin_53
21.01.2009, 03:58
Rizespor bu gidişatla zor çıkacak gibi gözüküyor......

Memleketimin takımında kazanlar kaynıyor bir şeyler oluyor ....

ALLAH yardıcımları olsun kalbim onlarla..

Muhammet
21.01.2009, 07:33
Ben Metin Diyadin'i gittiği her takımı üst lige çıkarıyor diye duymuştum. :S

LazAnisT
21.01.2009, 14:43
Güngören maçında izlediğim Rizespor bırakın ilk 2 yi ilk 6 ya bile giremez.Kürşatın yollanması tam isabet olmuş.Takım yönetiminden futbolcusuna tel tel dökülüyor..

Remzi
22.01.2009, 14:50
Fenerbahçe'yi memleketine tercih etti!
Rize Sportif A.Ş. Başkanı Şadan Kalkavan, Mayıs ayında yapılacak olan genel kurulda Fenerbahçe kulüp başkanlığına aday olabileceğini belirterek, bu nedenle Rizespor Kulübü Derneği'nin başkanlığı görevini almadığını açıkladı.

Bölgesel bir gazetenin sorularını yanıtlayan Kalkavan, "Ben şu an Rize Sportif A.Ş.'nin başkanıyım. Rizespor kulübü derneği başkanı ise Halim Mete'dir. Rizespor Derneği başkanlığını almamamın yegane sebebi, Fenerbahçe'dir. Çünkü Fenerbahçe'nin başkanlığına adaylık için çalışıyorum. Eğer Rizespor'un başkanı olsaydım, Fenerbahçe başkanlığına aday olamazdım. Mayıs ayında yapılacak olan genel kuruldan önce adaylığımı açıklayacağım. Şu anda da Rizespor için üstlenmiş olduğumuz görevi en iyi şekilde yerine getirmenin çabası içindeyiz" diye konuştu.

Fenerbahçe camiasının yakından tanıdığı Kalkavan, DHA'nın sorularını yanıtlarken "Gerekli desteği görürsem aday olacağım. Bunu resmen seçime 1 ay kala, yani Nisan ayı içinde açıklayacağım. Çok büyük baskı var. Eğer aday olmam gerekiyorsa ve Fenerbahçe camiası için hayırlı olacaksa aday olurum. Ama bizim ağzımızdan çıkan bir niyette bile geri dönüş olmaz. Bu da böyle bilinsin" dedi.

22.01.2009
Kaynak : DHA

----------------------------------

Utanmadan söylüyor bide yazık:(

Fatih
26.01.2009, 22:21
Tribünler yandı! Manisa lider oldu: 0-2

Bank Asya 1. Ligi'nde 19. haftanın kapanış maçında Çaykur Rizespor evinde Manisaspor'u konuk etti. Konuk ekip Manisaspor Ç.Rizespor'u 2-0 mağlup ederek 3 puana uzanırken lider Kasımpaşaspor'u da koltuktan indirerek zirveye yerleşmiş oldu.
Manisaspor 1. dakikada Rafael, 51. dakikada Sezer'in attığı goller ile 3 puana uzanırken, Çaykur Rizespor karşısında zaman zaman rahat futboluyla dikkat çekti.
OLAY VAR! TRİBÜNLER ALEV ALEV!
MAÇ YARIM KALIYORDU!

Bu arada maçın son dakikalarında Rize tribünleri karıştı. Taraftarları tribünleri aleve verdi, tribünleri terkeden taraftarlar koltukları sahaya fırlattı. Tepkiler teknik direktör Suat Kaya ve Çaykur Rizespor yönetimine karşıydı. Sahaya girme teşebbüsü içinde bulunan taraftarlar karşısında herkes şoke olurken hakem Cüneyt Çakır oyunu durdurdu. Hakemler sahayı terketti ve olayların yatışmasını bekledi. Yaklaşık 10 dakikalık aradan sonra hakemler sahaya geldi ve maç güçlükle tamamlandı.
Bu sonucun ardından Manisaspor puanını 40'a çıkartarak liderlik koltuğunun yeni sahibi olurken, Çaykur Rizespor 29 puanda kaldı. Haftaya lider giren Kasımpaşaspor evinde bu hafta Kayseri Erciyesspor ile 1-1 berabere kalmıştı.

Misina
26.01.2009, 22:50
Rize Liderin 11 Puan Gerisine Düştü.Çok Arayacaklar Metin Diyadini.

İsmail Alkan
26.01.2009, 23:11
Tribünler yandı! Manisa lider oldu: 0-2

Bank Asya 1. Ligi'nde 19. haftanın kapanış maçında Çaykur Rizespor evinde Manisaspor'u konuk etti. Konuk ekip Manisaspor Ç.Rizespor'u 2-0 mağlup ederek 3 puana uzanırken lider Kasımpaşaspor'u da koltuktan indirerek zirveye yerleşmiş oldu.
Manisaspor 1. dakikada Rafael, 51. dakikada Sezer'in attığı goller ile 3 puana uzanırken, Çaykur Rizespor karşısında zaman zaman rahat futboluyla dikkat çekti.
OLAY VAR! TRİBÜNLER ALEV ALEV!
MAÇ YARIM KALIYORDU!

Bu arada maçın son dakikalarında Rize tribünleri karıştı. Taraftarları tribünleri aleve verdi, tribünleri terkeden taraftarlar koltukları sahaya fırlattı. Tepkiler teknik direktör Suat Kaya ve Çaykur Rizespor yönetimine karşıydı. Sahaya girme teşebbüsü içinde bulunan taraftarlar karşısında herkes şoke olurken hakem Cüneyt Çakır oyunu durdurdu. Hakemler sahayı terketti ve olayların yatışmasını bekledi. Yaklaşık 10 dakikalık aradan sonra hakemler sahaya geldi ve maç güçlükle tamamlandı.
Bu sonucun ardından Manisaspor puanını 40'a çıkartarak liderlik koltuğunun yeni sahibi olurken, Çaykur Rizespor 29 puanda kaldı. Haftaya lider giren Kasımpaşaspor evinde bu hafta Kayseri Erciyesspor ile 1-1 berabere kalmıştı.
Ne demeli,ne yazmalı bilmiyorumki :mad:

6Şafak Aydın1
27.01.2009, 00:08
taraftar destekliyecegi yerde cok yanlis davrandi mac 2-0 olduktan sonra kudurdular, hic yakismadi acikcasi.

Sami Kuk
27.01.2009, 10:54
taraftar destekliyecegi yerde cok yanlis davrandi mac 2-0 olduktan sonra kudurdular, hic yakismadi acikcasi.

2-0 oldukdan sonra deİl 88.dk.. Zaten mactan cok once yapilacak denilmisti bogaza kadar geldi bicak..

LazAnisT
27.01.2009, 20:50
53RS61 Güzel kardeşim şu görüntüleri gördükten sonra hala iyi yaptık diyebiliyorsan sadece çok yazık diyorum.Koltukları kırıp attınız muhtemelen 2-3 maç kapama cezası gelecek bu şekilde dahamı iyi oldu?

Sami Kuk
27.01.2009, 21:43
http://img149.imageshack.us/img149/1632/1300yq9.jpg (http://imageshack.us)

27.01.2009

Polis kişileri tespit ediyor
Bank Asya 1. Lig`de Çaykur Rizespor ile Manisaspor arasında oynanan maçta çıkan olaylar sonrası Rize Emniyet Müdürlüğü olaylara karışanları tespit için çalışma başlattı. Çok sayıda kişinin gözaltına alınacağı öğrenildi.

Rize Gençlik Spor İl Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde Rize Atatürk Stadında hasar tespit çalışması yaptı. Stat Müdürü Sami Yazıcı, bini aşkın koltuğun kırıldığını ve maddi hasarın yaklaşık 15 bin TL civarında olduğunu söyledi.

Bu arada Rize Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre ise, olaylara karışan taraftarların kimliklerinin polis kamerasından çekilen görüntülerle tespit edileceği, olaylara karışan taraftarlar hakkında yasal işlem başlatılacağı belirtildi. Görüntülerin incelendikten sonra olayları başlatan ve olaylara karışan çok sayıda kişinin gözaltına alınacağı ve savcılığa sevk edileceği öğrenildi.

Sami Kuk
27.01.2009, 21:45
53RS61 Güzel kardeşim şu görüntüleri gördükten sonra hala iyi yaptık diyebiliyorsan sadece çok yazık diyorum.Koltukları kırıp attınız muhtemelen 2-3 maç kapama cezası gelecek bu şekilde dahamı iyi oldu?

Kardesım.. KESKE OLMASAYDI REZIL OLACAGIMIZI EZILECEGIMIZI DISLANACAGIMIZI bıle bıle yaptık..

Ama bardagı tasıran son damLa oLdu bu...Bıcak kemıge dayandı.. Sıze ne dıyorum sokulmeyen koltuk yerı sadece seref trubunu bolumuydu..Kavga ıle alaksı olmayan adamlar ınsanlar bıle cıldırdı..daha once bole bısı olmadı takıma kusen sınırlenen koltuk kırılan olay olmadı ama salak yerıne konultuk artık gözdagı verılmesı lazımdı...

2-3 Maç alsak iyi en az 6 maç olur.. ALALIM 10 MAÇ ALALIM..

TARAFYAR DEDILER KARTAL MACINDA 4 BİN KISI GITTI...GÜNÖREN MACINDA 3 BİN KİSİ GİTTİ.. MANİSA MACINDA STAD FULL CEKTI..NE OLDU..ILK HAFTADAN BARI DEDIK HAFTAYA DUZELIR HAFTAYA DUZELIR PATLAMA YAPAR..AMA KIMSENIN UMRUNDA DEIL..SABIR TASI CATLADI

Misina
27.01.2009, 21:48
O koltuklar Manisasporlular otursun diye yapılmamıştı.Zararı hem size hem kulübünüze.

merNoir53
28.01.2009, 01:06
insan kendi kulübüne bunu yapar mı diyenler var ama.. bu takım benim takımım olamaz , bu yönetim benim yönetimim olamaz benim rizesporum böyle futbol oynamamalı.. rıza çalımbay döneminden sonra rahat maç izleyemez olduk, türkiyenin en sevilmeyen kulüplerinden biri olduk (şikeci,vizyonu yok dediler vs. vs.) artık taraftar da dayanamdı.

bazen insanların sabırtaşının çatladığı anlar da olur ve sonucuna katlanacağı işler yaparlar...

Enes
28.01.2009, 03:06
ALLAH yardımcınız olsun..
Tez zamanda camia olarak toparlanırsınız inşallah..

Misina
28.01.2009, 03:18
Sürekli bu kulübün kanını emen parasını yiyenler var,onlar kulüpten uzaklaştırılmadığı müddetçe rizespor için huzurlu günler hiç olmayacak.

LazAnisT
28.01.2009, 10:10
Haftaya düzelip düzlemeyeceğini görmek için müneccim olamaya gerek yok.Manisa ve Kasımpaşanın kadroları diğerlerİnden çok daha iyi.Rizesporun kadrosu yetersiz.Bu sezon için yapacakları tek şey ilk 6 nın içerisinde olmak.Play off maçlarına kalırlarsa ben rahatlıkla süper lige yükseleceklerinden eminim.

Kaybedilmiş hiç birşey yoktu taaki haftaki Manisa maçına kadar.

Cengiz Çubukcu
28.01.2009, 10:22
Bence de ilk 2 artık kaf dağının arkasında , yeni hedef ilk 6 olmalı ...orda iş biraz da şansa kalıyor....
Rize bu sene süper lige çıksa ne olur !, bu yapıyla her sene ya düşer ya çıkar...mutlaka kendi modelini belirleyip kurumsal bir kimlik kazanmalı, her sene en az 3-4 Rizeli uşak bu takımda oynamalı kendi yetiştirdiği adamlar teknik direktör olmalı..bunlar hayal mi bilmiyorum ama...

Misina
28.01.2009, 23:03
Rize'de 4 isme transfer izni!

Çaykur Rizespor, kadrosunda barındırdığı Erman Ergin, Volkan Koçaloğlu, Mustafa Çiçek ve Özden Öngün'e yönetim kurulunca başka bir takıma transfer olmaları konusunda izin verdildiği bildirildi.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, futbolcularından Özden Öngün, Erman Ergin, Mustafa Çiçek ve Volkan Koçaloğlu'nun transfer dönemi bitimine kadar başka kulüplerle anlaşmaları halinde sözleşmelerinin karşılıklı olarak fesh edilebileceği belirtildi.

Transfer çalışmalarının da yürütüldüğü ifade edilen açıklamada, ''Prensip anlaşmasına varılan Ufukhan Bayraktar, transfer görüşmelerini tamamlamak üzere yarın Rize'ye gelecek. Bununla beraber altyapıdan yetişen futbolcularımız Ramazan Tok ve Fatih Gültiken (A) takım kadromuza dahil edilmiştir'' denildi.

İlk 2 iddiasından uzaklaşıldığı içn kulüp yüksek maliyetli oyunculara yol veriyor anlaşılan.

Fatih
29.01.2009, 21:07
10- ÇAYKUR RİZESPOR Kulübünün, 26.01.2009 tarihinde oynanan ÇAYKUR RİZESPOR - MANİSASPOR Bank Asya 1. Lig futbol müsabakasında, , taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada ÇAYKUR RİZESPOR Kulübünün taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle takdiren 15.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Karar verildi.

Misina
30.01.2009, 17:04
Giden geri dönüyor!
Rizespor’da Erman Ergin ve Volkan Koçaloğlu affedildi

http://www.karadenizgazete.net/images/haber/45977_b.jpg

Yeşil-Mavili yönetim bir gün önce kendilerine kulüp bulmasını istediği iki oyuncuyu geri çağırdı. Yönetim tutarsız davranışını daha önce de Kürşat olayında sergilemişti
n BİR GÜNDE NE DEĞİŞTİ?
Rizespor’da gel-git dönemi! Önceki gün Teknik Direktör Suat Kaya’nın raporu doğrultusunda şok bir karar alarak Erman Ergin, Volkan Koçaloğlu, Mustafa Çiçek ve kaleci Özden’den kendilerine kulüp bulmalarını isteyen ve bu kararı basın açıklamasıyla duyuran Yeşil-Mavili yönetim U dönüşü yapıp iki oyuncuyu geri çağırdı. Yönetimin Erman Ergin ve Volkan Koçaloğlu’nu affettiği, iki oyuncunun takımla birlikte çalışmalara katılmaları yönünde karar aldığı öğrenildi.
n HERKES ŞAŞKIN
Yönetimin kendilerine kulüp bulmaları yönünde tebligat yaptığı iki futbolcu önceki gün eşyalarını toplayıp İstanbul’a gitmişti. Affedilerek takıma dönmesi istenen Erman Ergin ve Volkan Koçaloğlu Rize’ye gelerek takıma katıldı. Ç.Rizespor yönetiminin bir gün içinde karar değiştirmesi de herkesi şaşkına çevirdi. Camianın ileri gelenleri, “Bir günde ne değişti de iki futbolcu affedildi. Biz de bu işi anlamadık” diye sitemlerini dile getirirken yönetimin bu tutarsız davranışının da ilk olmadığının altı çizildi. Bilindiği gibi yönetim, Teknik Direktör Metin Diyadin tarafından kadro dışı bırakılan Kürşat’ı geri çağırmış, daha sonra ise maddi konuda anlaşmazlığa düştüğü için yollarını ayırmıştı.

Kemal Yıldırım Çaykur Rize’de

http://www.karadenizgazete.net/images/haber/45980_b.jpg

Çaykur Rizespor'da transfer harekatı devam ediyor. Teknik Direktör Suat Kaya’nın raporu doğrultusunda harekete geçen yönetim Buğra, Ufukhan’ın ardından Hacettepe’de forma giyen golcü futbolcu Kemal Yıldırım’ı gündeme aldı. Yapılan görüşmelerin olumlu geçtiği öğrenilirken yönetimin Kemal’la el sıkıştığı bildirildi.
n 1984 Ankara doğumlu olan Kemal eski adıyla G.Birliği Oftaş olan Hacettepespor’un süper lige çıkmasına büyük rol oynamış ve o sene 9 gol kaydetmişti. Golcü futbolcunun bugün veya yarın Rize’ye gelerek resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor.

İsmail Alkan
30.01.2009, 17:13
Rizespor çernobilden beter edecek bizi vesselam :(

Misina
30.01.2009, 21:59
Ufukhan Çaykur Rizespor'da!
http://www.ajansspor.com/resim/ufukhanbayraktar_yakin.jpg
Manisaspor, sezon başında Trabzonspor'dan renklerine bağladığı Ufukhan Bayraktar'ı sezon sonuna kadar Çaykur Rizespor'a kiraladı.

Tarık Almış Spor Tesisleri'nde takım arkadaşlarıyla vedalaşan Ufukhan Bayraktar, daha sonra Rize'ye gitti.

Asbaşkan ve Basın Sözcüsü Zeki Ayaydın, Ufukhan'ı sezon sonuna kadar Çaykur Rizespor'a kiraladıklarını ifade ederek, "Teknik heyetimizin raporu doğrultusunda Ufukhan'ı Çaykur Rizespor'a kiraladık. Oyuncumuza kulübümüze yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

pReN@_61
30.01.2009, 22:40
hayırlı olsun

asil suskun
30.01.2009, 22:56
tanidigim rizelilerin hepsi trabzonsporumuza nefret besliyor hatta
bugün böyle biriyle tartisdim

Misina
01.02.2009, 15:52
Düşüş Devam Ediyor.En azından 3 puan yabancıya gitmedi.

Hüseyin İlkin
01.02.2009, 16:21
Ahh Rize , vah Rize ...

İsmail Alkan
01.02.2009, 17:06
Çok büyük laflar etme istersen:cool:

ÖmerFarukYılmaz
01.02.2009, 18:10
Acaba Buğra nasıl bir performans gösterecek..

pReN@_61
01.02.2009, 22:55
Bir taraftan sevinirken bir taraftan üzüldük..

LazAnisT
03.02.2009, 18:24
Bugünki hürriyet spor ekinde muhteşem bir Rizespor analizi var.Okuduğunuzda başarısızlığın sebeplerini anlayabiliyorsunuz.

Terzioğlu
03.02.2009, 21:14
Bu kafayla bu takim bir daha cikamaz. Metin Diyadin'i göndermekde neyin nesi anlamadim. Onu birak, yerine aldiklari adama bakin.

Vural Kuyumcu
03.02.2009, 21:27

ne alak bende rize ardesenliyim ama sapina kadar trabzonsporluyum

Vural Kuyumcu
03.02.2009, 21:28
Insallah yine birinci lige cikalar yaaa

Burçak
04.02.2009, 18:30
Rize'de Suat Kaya istifa sesleri
04 Şubat 2009 / 17:52
Ligin ikinci yarısında oynadığı üç maçı da kaybeden Çaykur Rizespor'un antrenmanını basan taraftarlar, teknik direktör Suat Kaya'yı istifaya davet etti

Bank Asya 1. Ligi'nin ikinci yarısına teknik direktör Metin Diyadin'i gönderip, Suat Kaya'yı göreve getirerek giren Çaykur Rizespor'da alınan üst üste mağlubiyetlerin ardından sıkıntılı günler yaşanıyor.
Morallerin oldukça bozuk olduğu takıma, taraftarlar da tepki göstermeye başladı. Boluspor maçına mutlak galibiyet parolası ile hazırlanan yeşil - mavili takımın bugün yaptığı idman öncesi, Mehmet Cengiz Tesisleri önünde toplanan yaklaşık 30 kişilik taraftar grubu, futbolcuları protesto ederek, teknik direktör Suat Kaya'yı istifaya davet etti.
Jandarma'nın geniş güvenlik önlemi aldığı tesislerde protestolar altında devam eden antrenman olaysız bir şekilde sona erdi. Bu arada Suat Kaya'nın raporu doğrultusunda takımdan gönderilen Mustafa Çiçek, kendisine takım bulamayınca geri döndü. Çiçek'in, PAF takımla antrenmanlara çıkacağı belirtildi.
YÖNETİM, KAYA'YI GÖNDERMEYE HAZIRLANIYOR
Öte yandan alınan başarısız sonuçların ardından eleştirilerin odağı haline gelen teknik direktör Suat Kaya ise basına konuşmama kararı aldı. Bu arada yaran bir toplantı yapacak olan Çaykur Rizespor yönetim kurulunun Suat Kaya'nın görevine son verebileceği öğrenildi.

Misina
04.02.2009, 18:53
Başbakan Servisiyle Hoca alırsan olacağı budur.

Cengiz Çubukcu
04.02.2009, 18:56
Suat kayayı göndermekle hiçbir şeyi çözemeyecek yönetim....en azından sene sonuna kadar kalsın

Fatih
04.02.2009, 18:57
Rizespor için en iyi seçim Osman Özdemir olacaktır.

Misina
05.02.2009, 18:03
Rizespor için en iyi seçim Osman Özdemir olacaktır.

Rizespor bu kadar kötü yönetildiği sürece Morinho gelse bişey değişmez.Hocayı kov 1 gün sonra geri çağır futbolcuları kov 2 gün sonra geri çağır bumudur yöneticilik.

tsmetu
05.02.2009, 18:36
6- ÇAYKUR RİZESPOR Kulübü sporcusu UĞUR AKDEMİR'in, 01.02.2009 tarihinde oynanan ORDUSPOR - ÇAYKUR RİZESPOR Bank Asya 1.Lig futbol müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 3 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ile cezalandırılmasına,

Külünkoğlu
06.02.2009, 10:23
Daha ne bekliyorsun ki bu takımdan...

Rizespor Futbol Yatırımları Ticaret ve Sanayi A.Ş. olağan üstü genel kurul kararı aldı. Önceki gün İstanbul’da yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan kararla 17 Şubat Salı günü olağanüstü genel kurul yapılması kararlaştırıldı. Şirketin kurucu başkanı olan Şadan Kalkavan, Mayıs ayında yapılacak olan Fenerbahçe’nin genel kurulunda başkan adayı olduğu için sportif A.Ş.’nin başkanlığını bırakacağı öğrenildi.

Kaynak: haber53.com

Bu sene için tek olumlu icraatları stad başka bir şey değil.

http://www.haber53.com/haberresim/rize/stadyeni2.jpg
http://www.haber53.com/haberresim/rize/stadyeni10.jpg

Muhammet
06.02.2009, 10:34
Şadan Kalkavan'ı duymuştum başka bir yerden ama. :rolleyes:

Şaşırmadım bu duruma..

Rizespor Futbol Yatırımları Ticaret ve Sanayi A.Ş. olağan üstü genel kurul kararı aldı. Önceki gün İstanbul’da yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan kararla 17 Şubat Salı günü olağanüstü genel kurul yapılması kararlaştırıldı. Şirketin kurucu başkanı olan Şadan Kalkavan, Mayıs ayında yapılacak olan Fenerbahçe’nin genel kurulunda başkan adayı olduğu için sportif A.Ş.’nin başkanlığını bırakacağı öğrenildi.

Kaynak: haber53.com

Hüseyin İlkin
06.02.2009, 11:38
Bu Rize'nin yeni stadının kapasitesi tam olarak kaç acaba ?

Görünüş olarak güzel bir stad :)

ilhan
06.02.2009, 11:41
Suat Kaya gittiği her takıma yanında Ufukhan'ı da götürüyor. Bu da ilginç. :)

TAHSİN 61
06.02.2009, 11:49
Emrullah ŞALK artık oynatın bu çocuğu dev kaleci emo.. seviyorum seni kardeşim..

Fatih
06.02.2009, 17:32
Bu Rize'nin yeni stadının kapasitesi tam olarak kaç acaba ?

Görünüş olarak güzel bir stad :)

15 bin sanırım.

Bu stad umarım yeni bir başlangıç olur.:rolleyes:

Cengiz Çubukcu
06.02.2009, 17:33
Suat Kaya gitmiş , ne olacak bu işin sonu merak ediyorum ...

Fatih
06.02.2009, 17:35
Suat Kaya gitmiş , ne olacak bu işin sonu merak ediyorum ...

Ben söyliyeyim Cengiz Abi.

Raşit Çetiner gelecek bir ay sonra onu gönderip falanı getircekler böyle devam edecek yıllardır süregeldiği üzere.;)

Hüseyin İlkin
06.02.2009, 17:37
15 bin sanırım.

Bu stad umarım yeni bir başlangıç olur.:rolleyes:

Teşekkür ederim :)

Bugün Rizeli bir arkadaşımla buluştum , geçen Manisa maçını izlediğini ve takımın çok kötü olduğunu , geleceğinide bizim gördüğümüz gibi kötü gördüğünü söyledi .

Suat Kaya gitmiş mi , aaa şaşırmış gibi yapalım hadi :rolleyes:

Misina
06.02.2009, 17:39
Suat'ın görevine son verildi
http://www.haber61.net/images/news/12201.jpg
Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Ulvi Suvarioğlu, Teknik Direktör Suat Kaya'yla alınan başarısız sonuçlar sonrası yollarını ayırdıklarını söyledi.
Bank Asya 1. Ligi'nde sezonun ikinci yarısında oynadığı üç maçıda kaybeden Çaykur Rizespor'da Teknik Direktör Suat Kaya'nın görevine son verildi.

Konuyla ilgili olarak Mehmet Cengiz Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Basın Sözcüsü Ulvi Suvarioğlu, alınan başarısız sonuçların ardından Suat Kaya'nın görevine son verdiklerini söyledi.

Suvarioğlu, şöyle konuştu:

"Sezonun ikinci yarısı öncesi göreve getirdiğimiz teknik direktör Suat Kaya'yla çıktığımız üç maçtada sahadan mağlubiyetle ayrıldık. Bizde kendisiyle görüşüp karşılıklı anlaşarak bugün itaberiyle yollarımızı ayırdık. Şu andan itibaren Çaykur Rizespor'u hedefine ulaştıracak hoca arayışlarımız sürüyor. Önümüzdeki hafta başında yeni bir hoca ile anlaşmış olacağız. Bu hafta sonu oynayacağımız Boluspor maçında ise takımın başında İdari Menajerler Murat Kuş ve İsmail Coşkun olacak" diye konuştu.

Bu arada Çaykur Rizespor'un Suat Kaya'dan boşalan teknik direktörlük koltuğu için Raşit Çetiner ile görüştüğü öğrenildi. Öte yandan yeşil mavili takımda, ikinci yarı öncesi görevine son verilen Teknik Direktör Metin Diyadin, kulüpten 350 bin TL alacağı olduğunu öne sürerek Futbol Federasyonu'na başvurdu. TFF'de Çaykur Rizespor'dan konuyla ilgili bir cevap istedi.

Fatih
06.02.2009, 17:40
Bu arada Çaykur Rizespor'un Suat Kaya'dan boşalan teknik direktörlük koltuğu için Raşit Çetiner ile görüştüğü öğrenildi. Öte yandan yeşil mavili takımda, ikinci yarı öncesi görevine son verilen Teknik Direktör Metin Diyadin, kulüpten 350 bin TL alacağı olduğunu öne sürerek Futbol Federasyonu'na başvurdu. TFF'de Çaykur Rizespor'dan konuyla ilgili bir cevap istedi.

Metin Diyadin'i yürekten kutluyorum.

İşte size onurlu Türk antrenörü !

Misina
08.02.2009, 16:28
ÇAYKUR RİZESPOR: 1 - BOLUSPOR: 4

Stat: Atatürk

Hakemler: Gökhan Güneşer xx, Engin Gökçe xx, Gökhan Ercan xx

Çaykur Rizespor: Ferhat x, Ömer x (Dk. 59 Şadi x), Erman x, Serdar x, Okan xx, Riberio x, Görkem x (Dk. 62 Mesut x), Ufukhan x, Murat Ocak x, Özgür x (Dk. 67 Ali x), Volkan x

Boluspor: Atacan xx, İbrahim xx, Aytek xxx, Gökhan Çalışal xxx, Sertan xxx (Dk. 88 Sezer ?), Tayfun xxx, Gökhan Caba xxx, Ömer xx, İlyas xxx (Dk. 86 Mustafa ?), Fatih xx (Dk. 82 İlgar Gurbanov x), Edim xxx

Goller: Dk. 2 Okan (Çaykur Rizespor) Dk. 6 ve 54 Edim, Dk. 35 (Penaltıdan) Tayfun, Dk. 60 Aytek (Boluspor)

Sarı Kartlar: Dk. 39 Özgür, Dk. 58 Serdar, Dk. 66 Erman, Dk. 89 Volkan (Çaykur Rizespor), Dk. 50 Gökhan Caba (Boluspor)

Kırmızı Kart: Dk. 75 Ufukhan (Çaykur Rizespor)

1-0 dan 1-4 Neler Oluyor Rizede.

Hüseyin İlkin
08.02.2009, 17:31
Ufukhan kırmızı görmüş , yapma be Ufukhan :)

tsmetu
08.02.2009, 17:52
Ç.Rize'nin durumu içler açısı duruma geldi avaraj takımı oluyor 3 haftadan beridir ve yakışmıyor.

tsmetu
08.02.2009, 18:44
Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Çaykur Rizespor'un teknik direktör Raşit Çetiner ile bir yılı opsiyonlu 2.5 yıllık sözleşme imzalandı.

Misina
08.02.2009, 19:52
Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Çaykur Rizespor'un teknik direktör Raşit Çetiner ile bir yılı opsiyonlu 2.5 yıllık sözleşme imzalandı.

bu 2.5 yıl göstermeliktir en fazla 3 ay kalır rizede.

OLCAY ÇAKIR
08.02.2009, 21:21
Hani istikrar.
Hani hoca,futbolcu devamlılığı.
Para bol sanırım hemşerim.
Al-ver-yolla...
Borçları biliniyormu?

Misina
08.02.2009, 21:38
Borçları biliniyormu?

22 trilyon deniyordu basında.

tsmetu
08.02.2009, 22:02
bu 2.5 yıl göstermeliktir en fazla 3 ay kalır rizede.

Vallaha orasını ben bilemem.

pReN@_61
08.02.2009, 23:32
kötü oldu bu..

Miraç Atalay Çiftçi
10.02.2009, 13:41

Bu imzanın ardından revizyona gidildi ve sözleşme son haliyle 3 yılı opsiyonlu 4,5yıla çıkarıldı.
Şaşıyorum doğrusu, 3 yıl opsiyon neye göre nasıl yapılır.
Oldu olacak ömürlük opsiyon tanısaydınız.
Güvensizliğin işareti olarak alğılıyorum. Ve sorguluyorum, güvensizliğin içinde 4,5 yıllık imza da neyin nesi?

Harun-61
10.02.2009, 14:48
Rize'yi bu hale getirenler keyifle izliyordurlar bu durumu....

.

Şahin_53
13.02.2009, 03:03
Çok geride kaldık umarım yeni hoca birşeyler yapar. Güven ve istikrarı sağlar..
Rize'spor bu senede çıkamazsa işi çok zor..
ALLAH yar ve yardımcıları olsun.

Misina
13.02.2009, 03:22
Rizesporun bu günlere gelmesinin en büyük nedeni Ekrem Cengizi Bu kulüpten küstürp uzaklaştıranlardır.

Nasıl ki Selami Yardım sebattan küstürülüp uzaklaşınca takım her yıl küme düşer duruma geldi rizenin akıbetide aynı olacak gibi görünüyor.

Burçak
13.02.2009, 08:57
ozaman bunda Rizespor taraftarlarının da suçu var diyebiliriz.
Ekrem Cengizin gitmesini çok istemişlerdi.
Olan oldu artık en kısa zamanda ciddi şekilde gelecek sezonun planlaması yapılmalı.

ÖmerFarukYılmaz
13.02.2009, 10:11
Bu imzanın ardından revizyona gidildi ve sözleşme son haliyle 3 yılı opsiyonlu 4,5yıla çıkarıldı.
Şaşıyorum doğrusu, 3 yıl opsiyon neye göre nasıl yapılır.
Oldu olacak ömürlük opsiyon tanısaydınız.
Güvensizliğin işareti olarak alğılıyorum. Ve sorguluyorum, güvensizliğin içinde 4,5 yıllık imza da neyin nesi?

Çıkar ilişkileri:)

Hasan Çelik
13.02.2009, 16:20
ozaman bunda Rizespor taraftarlarının da suçu var diyebiliriz.
Ekrem Cengizin gitmesini çok istemişlerdi.
Olan oldu artık en kısa zamanda ciddi şekilde gelecek sezonun planlaması yapılmalı.

cengiz ailesini rizespor taraftarları çok seviyordu ve kesinlikle bırakmasını istemiyorduk,bu yıl çok kötü yönetiliyoruz sürekli antrenör ve başkan değiştirilirmi?iddaa ediyorum 1.ligin en iyi kadrosu rizespor da fakat bu oyuncuları oynatacak antrenörü bulamadık çok yazık.koskoca 1 yıl çöpe gitti,bize bunu yaşatanlar utansın

Alibeyoglu
13.02.2009, 16:47
bölgeyi cok iyi bilen vede cok iyi futbol egitimi olan LEMI CELIK yönetiminde yeniden yapilanmasi caykur rizesporu basariya ulasdirir

Burçak
16.02.2009, 14:22
RİZESPOR ACI VERİYOR
Yeşil-Mavililer, Diyarbakır’a da boyun eğdi, 6 maçlık galibiyet hasretini bitiremedi

http://www.karadenizgazete.net/images/haber/46828_b.jpg
Yeni teknik direktör Çetiner ile ilk maçına çıkan Rizespor, kötü gidişe ‘dur’ diyemedi. Diyarbakır’a mağlup olan Yeşi-Mavililer, irtifa kaybetmeye devam etti
HEDEF ŞAŞIYOR
Rizespor bir türlü kötü gidişe ‘dur’ diyemiyor…Yeşil-Mavililer, yeni tenkit direktörleri Raşit Çetiner ile çıktıkları Diyarbakırspor maçında kötü gidişe son vermek isterken, 90 dakika sonunda yine sahadan hüsran ile ayrıldılar. Rakibi karşısında ilk yarıyı golsüz eşitlikle kapatan Yeşil-Mavililer, ikinci yarıda Ömer’in kontratak golü ile mağlup duruma düşerken, oyunun geri kalan bölümlerinde baskısına rağmen puanı getirecek golü bulamadı ve sahadan 1-0 mağlup ayrıldı. Rizespor bu mağlubiyet ile 6 maçlık galibiyet hasretine son veremeyip, Süper Lig hedefiyle başladığı ligde alt sıralara inmeye başladı.
HAKEMLER: Serkan Çınar **, Murat Şahin **, Nihat Samuk **
Ç.RİZESPOR: Ferhat **, Ömer **, Ali **, Okan **, Riberio * (Dk. 82 Buğra ?), Engin *, Mustafa **, Murat Ocak **, Çağrı * (Dk. 72 Murat Uluç *), Volkan **, Emrah * (Dk. 67 Şadi *)
DİYARBAKIRSPOR: Fevzi **, Volkan **, Ersin ***, Ulaş ***, Erhan Çatalcam ***, Mithat ***, Engin ***, Şenol * (Dk. 60 Ömer ***), Erhan Şentürk **, Coşkun * (Dk. 46 Mutlu *), Emrah ** (Dk.90 Birol ?)
GOL: Dk. 66 Ömer (Diyarbakırspor)

İlk 6’ya gireceğiz
Çetiner, takımını beğendiğini söyledi, “Erken golü bulamayınca stres yaptık” dedi
http://www.karadenizgazete.net/images/haber/46829_b.jpg

OYUNU BEĞENDİM
Ç.Rizespor teknik Direktörü Raşit Çetiner, Diyarbakırspor maçını kazanmak istedikleri ancak başaramadıklarını söyledi. Çetiner, “Oyuna da iyi başladık Erken golü bulamayınca oyuncularım strese girdi. 65. dakikada ilk kez kalemize gelen Diyarbakır golü bulunca oyun düzenimiz bozuldu. Yinede oyuncularımın ortaya koyduğu oyunu beğendim” dedi.

HEDEFE ULAŞACAĞIZ
Diyarbakırspor maçını geride bıraktıklarını belirten Raşıt Çetiner, “Şimdi önümüzde önemli Malatya maçı var. Seyirci stresi çekmeyeceğimiz için daha rahat puan alabileceğimizi düşünüyorum. Hiçbir zaman ilk altı için umudumu kaybetmedim. Bu oyuncularla ilk altıya gireceğimize inanıyorum” dedi.

unique
16.02.2009, 16:50
Rize kaç haftadır yeniliyor, inanılmaz ya. Bu gidişle küme düşme potasına bile girecek mağlubiyet serisini bozamazsa, arada yalnızca altı puan var.

pReN@_61
16.02.2009, 16:51
Bu hafta da yenildiler...

Kötü oldu

Sami Kuk
16.02.2009, 16:54
Hedef lıgı ılk 10 da bıtırıp..Seneye genc kosan basarıya aç kadro kurup.. O kadroyu bozmamak o sene olmasada dıger sene super lıge cıkmaktır..Yani 2 sene daha cıkamayız

Kazım Uzunboy
18.02.2009, 09:55
Ç.Rize'de kongre yapıldı
Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Çaykur Rizespor'da, Futbol Yatırımları Ticaret ve Sanayi A.Ş. Başkanlığı görevine Metin Kalkavan'ın seçildiği bildirildi.
Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Halim Mete, Çaykur Rizespor futbol takımının şirkete devredildiğini belirterek, ''Ticaret Usulu Kanunu'na göre olağanüstü kongre kararı alınmıştı. İstanbul Deniz Ticaret Odası'nda yapılan olağanüstü kongreye 51 şirket ortağından 18'i katıldı. Kurucu başkanımız Şadan Kalkavan aday olmazken, kendisi onursal başkanlık görevine getirildi. Mevcut yönetim içinden Metin Kalkavan, oybirliğiyle Çaykur Rizespor Futbol Yatırımları Ticaret ve Sanayi A.Ş. Başkanlığı'na seçildi'' dedi. Mete, hedeflerinde hiçbir zaman bir değişiklik olmayacağını ifade ederek, ''Çaykur Rizespor'un başarısı için ne gerekiyorsa yapacağız. Hedeflerimizi biliyoruz. Buna göre tedbirlerimizi alıyoruz. Kayıplarımızın farkındayız. Ancak Çaykur Rizespor camiası büyük bir camiadır. Her zaman bu zorlukları aşacak güce sahiptir'' diye konuştu.
Çaykur Rizespor Futbol Yatırımları Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin başkan yardımcılıklarına Mehmet Emin Erkan ve Halim Mete getirilirken, yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu:
Mehmet Cengiz, Kemal Yardımcı, Niyazi Mete, Gökhan Kıran, İbrahim Öztürk, Nazım Kalkavan, İrfan Karakaş, Adnan Torlak, Şükrü Cevahir, Ali Çemberci, Ömer Ofluoğlu, Koray Deniz.

spor61.net

Sami Kuk
18.02.2009, 10:32
Ulan şu yönetime bakıyorum duruma bakıyorum..Türkiyenin önde gelen en zengınleri burda ama rizesporun halıne bak:S.

Ekrem Cengız tek basına daha iyi yapıyordu bunu.. Ama sabır yeni kurulan yönetim yeni kurulan AŞ. var gelecekte umutluyum..

Emre7
21.02.2009, 13:05
malatya:1 rize:0
dk : 5

TAHSİN 61
21.02.2009, 13:19
1-1 oldu hadi rize kupon yatmasın süprizim sensin bu hafta......

TAHSİN 61
21.02.2009, 13:20
Hedef lıgı ılk 10 da bıtırıp..Seneye genc kosan basarıya aç kadro kurup.. O kadroyu bozmamak o sene olmasada dıger sene super lıge cıkmaktır..Yani 2 sene daha cıkamayız

Rize senin bahsettiğin uzun vadeli bir plan yapamaz o planı yapması için Süper ligde uzun süre oynıcak düşme kokrkusu yaşamıcak sonra yaşlanan oyunculaın yerine dediğin sistem olabılır bence bu sene play off a kalarak çıkabılır...

MuratJ
21.02.2009, 13:21
feneri alkışla gs yi alkışla bjk yi alkışla ts gelince yuhala olay cıkar! Rize de istanbul takımları hayranı cogunlukla. Hiç sevmiyorum rizesporu bu yuzden.

Fatih
21.02.2009, 14:06
Ulan şu yönetime bakıyorum duruma bakıyorum..Türkiyenin önde gelen en zengınleri burda ama rizesporun halıne bak:S.

Ekrem Cengız tek basına daha iyi yapıyordu bunu.. Ama sabır yeni kurulan yönetim yeni kurulan AŞ. var gelecekte umutluyum..

Bu kelime kurulan yönetimlerde ön plana çıktıkça başarı gelmez.

Dursun Kaplan
21.02.2009, 15:39
Rizespor yendi 2-1 Malatya'yı.

macka61
21.02.2009, 17:08
tebrikler rize

lazooo28
21.02.2009, 17:49
tebrikler hemserilerime..rize-trabzon-giresun-ordu-samsun

pReN@_61
21.02.2009, 23:40
Tebrikler Rizespor..

Fatih BALTA
22.02.2009, 01:01
Artık hedeften belli ölçülerde uzaklaşmış olsada ilk 6 iddiasını riske emmeme ve silkinip kendine gelme adına önemli bir maçtı.Kazanmasını bildi.Tebrikler Rizespor.

Burçak
23.02.2009, 10:59
Rizesporu Tebrik ederim. İnşallah iyi bir moral olurda gelecek maçlarıda en az hasarla atlatırlar.

Şahin_53
24.02.2009, 11:42
Rizespor bu galibiyetle kendine gelicek,bir çıkışa geçeceğine yürekten inanıyorum..
Tebrik ediyorum atmacalar..
Haydi Rizespor bir an önce süper lige..
Yalnız bıraktınız Trabzonspor'umu.

İsmail Alkan
26.02.2009, 00:26
İnşallah Raşit Çetiner Rizespora beklenen heyecanı getirir,bir seri yakalasalar 3 puanlık sistemde zirveye tırmanmak çokta zor değil,
Haydi Rizesporum,silkelen artık :)

Çagman
26.02.2009, 01:30
Rize Giresun Samsun Bolu El ele Hep beraber Süper Lige

OLCAY ÇAKIR
26.02.2009, 10:12
Rizespor camiası,bu şartlar altında Raşit Çetiner'in en uygun hoca olduğuna uzun süre inanması gerekiyor.
İstikrar adına.
Bu yıl.
Olmazsa seneye.
Ama Raşit hocayla.

Şahin_53
02.03.2009, 03:41
http://www.haber53.com/resimler/haberler/29784.jpg Olmadı Rizem! 2-2
Evinde aldığı mağlubiyetlerle dikkatleri üzerine çeken Çaykur Rizespor, Karabük karşısında da 2 kez yenik duruma düştü ve beraberliği zor kurtardı.

Terzioğlu
02.03.2009, 14:44
Bu hafta kazansaydi cok iyi olacakti. Üstündeki takimlarda puan kaybetti. Rasit Cetiner kovulabilir simdi :)

Hakan Kazdal
04.03.2009, 20:00
Raşit Hoca İyi Geldi Aslında , Takım Her Gecen Macta Daha İyi Oynuyor .. Karabük Macını Kaybetmemiz Kötü Oldu , Simdi de Altay Deplasmanı Var , Altay Cok Formda , En Zor Deplasmanlardan Bir Tanesi Olacak , Ama Süper Liq Aşkına Kazanmaktan Başka Çaremiz yok ..

feneri alkışla gs yi alkışla bjk yi alkışla ts gelince yuhala olay cıkar! Rize de istanbul takımları hayranı cogunlukla. Hiç sevmiyorum rizesporu bu yuzden.

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Hakan Kazdal
04.03.2009, 20:07

Metin Diyadin'i yürekten kutluyorum.

İşte size onurlu Türk antrenörü !

RizeSpor'u O Yürekten Kutladıqın Adam Batırdı.. Tam Bilmiyorum Ama En Az 14 tane Transfer Etti .. Hic Biri Bi İşe Yaramııyor .. Manisa 1-2 Transfer Etti Simdi Kafada Oynuyor , Bizde Öyle Yapabilirdik .. Biz Acı Ceke Ceke Düştük , Simdi Toparlanmak Zor Oluyor ..

Emre B.
04.03.2009, 21:06
RizeSpor'u O Yürekten Kutladıqın Adam Batırdı.. Tam Bilmiyorum Ama En Az 14 tane Transfer Etti .. Hic Biri Bi İşe Yaramııyor .. Manisa 1-2 Transfer Etti Simdi Kafada Oynuyor , Bizde Öyle Yapabilirdik .. Biz Acı Ceke Ceke Düştük , Simdi Toparlanmak Zor Oluyor ..
Manisa'nın geçen seneki kadrosu iyiydi.Nasıl küme düştüklerini ankayamadım.Ama Rize2nin transfere ihtiyacı vardı.

pReN@_61
04.03.2009, 21:08
Başarılar Rizespor..

MeKaNSİZLaR
06.03.2009, 00:41
Sizler Haftaya Oynayacagimiz Samsun Spor Maçına Davet Ediyoruz Arkadaşlar

İsmail Alkan
06.03.2009, 00:48
Sizler Haftaya Oynayacagimiz Samsun Spor Maçına Davet Ediyoruz Arkadaşlar
Bizimde böyle bir niyetimiz var ;) hatta vakfıkebirliler gurubuylada beraber gelebiliriz,

Ancak hangi maç olduğunu arkadaşlarla kendi aramızda konuşup değerlendireceğiz ve size forumunuz kanalıyla haber vereceğiz,malum şampiyonluğa giden futbol ve basket takımımız var,haliyle gündemimiz çok yoğun :)

Bu arada forumunuza yazanda benim,bilginiz olsun ;)

Sami Kuk
06.03.2009, 15:11
Samsun Macına BayrakLarla pankartLarLa bekLıyoruz...Samsun RizesporLular ıcın Trabzonla dostluk kuranla işimiz olmaz dıyor..Bursa yalakaLarı bunlar valla takıp edıyorum forumLarından..

GörsunLer bir kez daha sözde degıl ÖZDE dost oldugumuzu...Geleceksenız sagLam gelın hee:D

tstafi
06.03.2009, 17:33
Bizimde böyle bir niyetimiz var ;) hatta vakfıkebirliler gurubuylada beraber gelebiliriz,

Ancak hangi maç olduğunu arkadaşlarla kendi aramızda konuşup değerlendireceğiz ve size forumunuz kanalıyla haber vereceğiz,malum şampiyonluğa giden futbol ve basket takımımız var,haliyle gündemimiz çok yoğun :)

Bu arada forumunuza yazanda benim,bilginiz olsun ;)
abı bızde haber beklıyoruz senden ama cok yogunuz su aralar onuda bı araya sıkıstıralım onceden ayarlayalım ısımızı:)

VAKFIKEBIRLILER

Şahin_53
07.03.2009, 00:13
Bundan önce çok sağlam atılmış dostluk adımları,bundan sonra'da sürecektir...
Mekansız'ların davet'i çok anlamlı, bu iki dost kulüb'ümüz aralarında yapacağı, maçı bende izlemek isterdim ancak hayat şartları....

İsmail abi zamanı ayar'lıyabilirse vakfıkebirli hemşeh'rilerimle Murat hoca ile birlikte bu dost'luk ortamında bulunacaktır...

Ayrıca Vakfıkebir'liler lideri Murat hoca ve arkadaş'larının, karadeniz dostluğuna verdiği öneme bizzat şahidim...

Onlarda bu olaya gönül vermişler,kendilerine gerçek dost oldukları için teşekkür ediyorum...

Biliyor'larki Trabzon ve Rize kardeş'tir ayırım yapan kalleştir.....

İsmail abi saygılar..

ÇaYKuRRiZeSPoR ve TRaBZoNSPoR KaRDeŞTiR!!!(ayrım yapan kalleştir (http://www.facebook.com/group.php?gid=8685026772)

İsmail Alkan
07.03.2009, 00:29
Samsun Macına BayrakLarla pankartLarLa bekLıyoruz...Samsun RizesporLular ıcın Trabzonla dostluk kuranla işimiz olmaz dıyor..Bursa yalakaLarı bunlar valla takıp edıyorum forumLarından..

GörsunLer bir kez daha sözde degıl ÖZDE dost oldugumuzu...Geleceksenız sagLam gelın hee:D
Biz karadenizde kardeşliği,dostluğu pekiştirelim derken,bir başka karadeniz şehrini kendimize düşmanmı edeceğiz :)

Bu düşmanlık,ne bize,ne size,nede samsuna birşey kazandırır.

Samsun maçı olduğu gün bizimde gese maçımız var,haliyle uymuyor bize,şu gese maçını atlatalım,yukarıda yazdığım gibi vakfıkebirli arkadaşlarlada oturur bir maç tesbit eder geliriz,sonuçta bizim memleketimiz.

mEkANsIz__CoCuq
07.03.2009, 20:57
Biz karadenizde kardeşliği,dostluğu pekiştirelim derken,bir başka karadeniz şehrini kendimize düşmanmı edeceğiz :)

Bu düşmanlık,ne bize,ne size,nede samsuna birşey kazandırır.

Samsun maçı olduğu gün bizimde gese maçımız var,haliyle uymuyor bize,şu gese maçını atlatalım,yukarıda yazdığım gibi vakfıkebirli arkadaşlarlada oturur bir maç tesbit eder geliriz,sonuçta bizim memleketimiz.
kardeşim cok güzel hoş diyorsunda samsunluların bize samsunda neler yaptıgını bilmiyorsun sanırım..Onlar rizeye geldiler..Aç karınlarını doyurduk yemek yedirdik krallar gibi ağırladık..Onlar ise samsunda bize ana bacı küfür ettiler..Sonra korkaklar gibi otobüse taş atıp kaçtılar.Samsunla bi kardeşlik rize adına düşünülemez..Trabzonda ve Ordudan başka kardeş tanımam.

pReN@_61
08.03.2009, 15:29
Rize altayı deplasmanda 2-1 yeniyor..

Misina
08.03.2009, 15:41
ALTAY: 1 - ÇAYKUR RİZESPOR: 2

Stat: Altay Alsancak

Hakemler: Zafer Demir xx, Hüseyin Fidan xx, Recep Yıldırım xx

Altay: Gökhan xx, Erdi xx, Yiğitcan xx, Onur xx, Mesut xx, Yasin x (Dk. 55 Tiago xx), Erdal x (Dk. 86 Ali x), Merter x, Mehmet Sedef xx (Dk. 57 Burak x), Can x, Şehmus x

Çaykur Rizespor: Ferhat xx, Engin xx, Volkan xx, Murat xx, Ömer xx, Serdar xxx, Ali xx (Dk. 75 Ahmet Görkem xxx), Mustafa xx (Dk. 90 Ufukhan ?), Erman xx, Riberio xx (Dk. 83 Şadi x), Okan xx

Goller: Dk. 73 Tiago (Altay), Dk. 9 Serdar, Dk. 78 Ahmet Görkem (Çaykur Rizespor)

Sarı Kartlar: Dk. 8 Yiğitcan, Dk. 30 Şehmus, Dk. 58 Erdal, Dk. 90 1 Burak (Altay), Dk. 48 Mustafa, Dk. 54 Ali, Dk. 85 Ömer (Çaykur Rizespor)

İsmail Alkan
08.03.2009, 17:27
ALTAY: 1 - ÇAYKUR RİZESPOR: 2

http://img222.imageshack.us/img222/452/rizespor.jpg (http://img222.imageshack.us/my.php?image=rizespor.jpg)

Tebrikler Rizesporuma :)

Hüdai Pervaneli
08.03.2009, 17:34
Aferin Rizespor a Insallah tekrarden Türkcell süper ligde görürüz kendilerini

pReN@_61
08.03.2009, 17:40
İşte böyle Rize işte böylee..

Şahin_53
09.03.2009, 00:33
Tebrik ediyorum Rizespor'u... Yıkıldığımız bu hafta,aldığı deplasman galibiyetiyle sevindirdi bizi...
Hep böyle devam etmesi dileğiyle.

Misina
09.03.2009, 00:47
Bilmem Farkındamısınız Raşit Çetiner geldi geleli Buğra Erdoğan forma bulamaz oldu.

Fatih BALTA
09.03.2009, 04:32
İlk 6 yolunda en önemli maçlardan bir tanesiydi Altay maçı.
Haftaya Samsun maçındada bu çıkışı inşallah devam ettirirler.

Erdem Keser
09.03.2009, 07:24
2 maç daha seriyi devam ettirsin Rizespor playoff maçlarına kalacaktır.Bir seri başlangıcı gerekiyordu onuda başardılar.Artık her maça final havasında çıkmaları gerek.

Burçak
10.03.2009, 13:17
Rize'den yalanlama!

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Çaykur Rizespor'un kulüp başkanı Halim Mete, Ankaraspor'u satın alacakları yönünde yapılan konuşmaların ve yazılan haberlerin tamamen hayal ürünü olduğunu söyledi.
Mete, yaptığı açıklamada, Çaykur Rizespor'un yeni bir yapılanmaya giderek şirketleştiğini belirterek, ''Biz kendi iç dinamiklerimizi harekete geçirerek Çaykur Rizespor'a yeni bir model getirdik. Şirketleşme çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından ligin ikinci yarısından itibaren Çaykur Rizespor A.Ş olarak Süper Lige yükselme yarışı içerisindeyiz. Ankaraspor'u satın alacağımız yönünde yapılan konuşmalar ve yazılan haberler tamamen hayal ürünüdür, uydurmadır. Şu anda bu yönde yapılan bir çalışma ve girişim söz konusu değildir'' dedi.

Raşit Çetiner'in teknik direktörlük görevine gelmesi ile Çaykur Rizespor'da değişim yaşandığını ifade eden Mete, ''Futbolcularımızın ayaklarına adeta kuvvet geldi. Taraftarlarımız, hocasına takımına güvenmeye sahip çıkmaya başladı. Camia olarak çok daha iyi işler yapmaya başladık. İnanıyorum ki takım olarak gelecek haftalarda çok daha iyi işler başaracağız'' diye konuştu.

Bank Asya 1. Lig'de Karadeniz takımlarının tatlı bir rekabet içerisinde olduğunu kaydeden Mete, şöyle devam etti:
''Bank Asya 1. Lig'de Karadeniz ekipleri centilmenlik kuralları içerisinde zorlu bir yarışı birlikte götürüyor. Bu yarışın içerisinde birbirimizi incitmeden kırmadan başarıya ulaşmak için yarışmalıyız. Diğer yandansüper ligde mücadele eden Trabzonspor'a başarısı için destek vermeliyiz. Profesyonel takımlardan amatör takımlara kadar Karadeniz'de bir bütünlük oluşturmalıyız.''

http://www.ajansspor.com/futbol/tff1lig/h/20090310/rizeden_yalanlama.html

Emre7
10.03.2009, 15:07
Rize'den yalanlama!

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Çaykur Rizespor'un kulüp başkanı Halim Mete, Ankaraspor'u satın alacakları yönünde yapılan konuşmaların ve yazılan haberlerin tamamen hayal ürünü olduğunu söyledi.
Mete, yaptığı açıklamada, Çaykur Rizespor'un yeni bir yapılanmaya giderek şirketleştiğini belirterek, ''Biz kendi iç dinamiklerimizi harekete geçirerek Çaykur Rizespor'a yeni bir model getirdik. Şirketleşme çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından ligin ikinci yarısından itibaren Çaykur Rizespor A.Ş olarak Süper Lige yükselme yarışı içerisindeyiz. Ankaraspor'u satın alacağımız yönünde yapılan konuşmalar ve yazılan haberler tamamen hayal ürünüdür, uydurmadır. Şu anda bu yönde yapılan bir çalışma ve girişim söz konusu değildir'' dedi.

Raşit Çetiner'in teknik direktörlük görevine gelmesi ile Çaykur Rizespor'da değişim yaşandığını ifade eden Mete, ''Futbolcularımızın ayaklarına adeta kuvvet geldi. Taraftarlarımız, hocasına takımına güvenmeye sahip çıkmaya başladı. Camia olarak çok daha iyi işler yapmaya başladık. İnanıyorum ki takım olarak gelecek haftalarda çok daha iyi işler başaracağız'' diye konuştu.

Bank Asya 1. Lig'de Karadeniz takımlarının tatlı bir rekabet içerisinde olduğunu kaydeden Mete, şöyle devam etti:
''Bank Asya 1. Lig'de Karadeniz ekipleri centilmenlik kuralları içerisinde zorlu bir yarışı birlikte götürüyor. Bu yarışın içerisinde birbirimizi incitmeden kırmadan başarıya ulaşmak için yarışmalıyız. Diğer yandansüper ligde mücadele eden Trabzonspor'a başarısı için destek vermeliyiz. Profesyonel takımlardan amatör takımlara kadar Karadeniz'de bir bütünlük oluşturmalıyız.''

http://www.ajansspor.com/futbol/tff1lig/h/20090310/rizeden_yalanlama.html

eğer son cümleyi kurduysan ki tekrarlıyorum hiç sanmıyorum.
fikrimi değiştiririm düşüncemi değiştiririm.
Ama aynı trabzonda olduğu gibi rizenin de takımına sahip çıkması gerek. Yoksa trabzondan 1 karadenize yeter oyuncu çıkıyo. Yeterki bir birimizi desteklemeye devam edelim

Hakan Kazdal
10.03.2009, 23:16
İstediqiniz Karşılaşmaya Gelin Arkadaşlar , Millet Görsün RizeTrabzon Kardeşliqini ..

Bu Ara AnkaraSpor'u Alıyoruz Diye 1 Haber Cıktı Ona İnanmayın Bizim Başkan Haber'i Yalanladı ..

Az Kaldı Geliyoruz ;)

Sami Kuk
11.03.2009, 14:05
İnsallah sezon sonu bırlıkte kutlama yaparız:) Cıkarsak Trabzonumuzda şampıyon olursa..
Artık Trabzon-Rize arası konvoylar olur:) hatta samsunada gıtmek lazım cumle alem görsün diye:)

pReN@_61
11.03.2009, 18:37
İnsallah sezon sonu bırlıkte kutlama yaparız:) Cıkarsak Trabzonumuzda şampıyon olursa..
Artık Trabzon-Rize arası konvoylar olur:) hatta samsunada gıtmek lazım cumle alem görsün diye:)İnşallah inşallah..:alkış:

pReN@_61
15.03.2009, 13:58
Rize 1-0 Samsun

Dakika 29 ..

Samet Yildirim
15.03.2009, 14:02
Bizim samsuna nasil gol atarsin sen:)

pReN@_61
15.03.2009, 14:20
İlk yarı bitti
Rize 1-0 Samsun

pReN@_61
15.03.2009, 15:35
Rize 2-0 Samsun

Maç sonucu..

Sami Kuk
15.03.2009, 15:59
Bu Rizeme bişiler oldu:D güzel oyunla aldık macı...:D:D Samsunporlular kolpalıgını yıne bellı ettı..

İ..... Trabzon olmassın sampıyon bagırarak...Biz ise ınadına Trabzon Trabzon dıya bagırdık...KÜMEYE SAMSUN KÜMEYEE HADİ HADİİİ...:)

pReN@_61
15.03.2009, 16:31
Helal olsun Rizespor taraftarına..Bu dostluğu hiçkimse engelleyemeyecek Allah'ın izniylen..

Yaşasın Trabzon-Rize kardeşliği.

Trabzon-Rize kardeştir, ayrım yapan kalleştir!

Bu Rizeme bişiler oldu:D güzel oyunla aldık macı...:D:D Samsunporlular kolpalıgını yıne bellı ettı..

İ..... Trabzon olmassın sampıyon bagırarak...Biz ise ınadına Trabzon Trabzon dıya bagırdık...KÜMEYE SAMSUN KÜMEYEE HADİ HADİİİ...:)
Ağzınıza sağlık renkdaş..

Sami Kuk
15.03.2009, 17:41
İstanbuldakı Kasımpasa Rıze macında Trabzonlu kardeslerımızınde rızemızın yanında olmasını ısterız..Muhtemelen 4-5 bin rıze taraftarı olacaktır zaten kartal macında oldugu gıbı..

Ama bu sefer dstek daha guzel olucak..Cunku chp beledıye baskan adayı Rızeden otobüs kaldırıyor..o taraftarı atesleyecek adamlar lazım:D

Ba®ış
15.03.2009, 17:46
ne zaman bu Kasımpaşa maçı ?

Burçak
16.03.2009, 11:00
Rizesporu samsunspor galibiyetinde dolayı tebrik ederim.
BMN Trabzon olarak Vakfıkebirlilerle Rizeye maça gelme niyetimiz var. :)

Sami Kuk
16.03.2009, 11:38
Eğer şu paşayı yenersek ıLk 2 neden olmasın.. Çetiner altay macından once hedef 10 DA 10 dedı 2sini akdık kaldı 8..

Kasımpasa macında gecen sene rızelıler sıgmadı stada bu sefer daha çok olucak..Rizedende kalkıyor otobüs

İsmail Alkan
16.03.2009, 12:01

Tebrikler Rizesporuma ve taraftarına :alkış:

İnşallah bir maç Rizede olacağız ;)

macka61
16.03.2009, 15:19
tebrikler rizespor

Sami Kuk
17.03.2009, 09:54
Pazar Günü saat 13:00 Da Kasımpasa macına herkesın gıtmesını ıstıyoruz istanbuldakı hemserılerımızın...