PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çaykur Rizespor

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14

TSelif
21.04.2008, 13:49
Rizenin bu halde olmasında herkesin suçu var . Kendi camiasının daha büyük suçu var .
TRABZONSPOR da oynayanların ( TRABZONSPOR demiyorum dikkat edin ) kendilerine hayrı yok ki Rize ye olsun :mad:
Rizespor kulübü taraftarın ( bir kısmı) haketmese de inşallah düşmezsin diyorum !

İHSAN
21.04.2008, 14:14
http://img396.imageshack.us/img396/6299/21oh6.jpg

BU görüntü " neden daha önce böyle olmadı" gibi bir üzüntüye sevketti beni. Böyle kardeşliğin , güzelliğin olduğu bir tribün olabilecekken yıllarca boşuna birbirimizin kalbini kırmışız. Ama geçmiş geçmişte kalmıştır. Bize de bu güzelliğin tadını çıkarmak kalıyor.
Oraya giden ve Rizemize destek olana arkadaşlar başta olmak üzere, Trabzonsporlu olup da gözlü Rizeyle atan tüm arakadaşlara çok teşekkür etmek istiyorum. Bu görüntülere hasret kalmıştık.

Rizeyi daha nasıl destekleyebilirdik diyen arkadaşa bir açıklama yapmak istiyorum. Kardeşim, elbette bu destek takdire şayan, hoş bir davranış buna sözümüz yok; fakat daha nasıl "destekleyebilirdik" demek yerine , keşke 3-5 otobüs fazla kaldırabilseydik, keşke aynı desteği sezon başında da verebilseydik, demek daha uygun olur kanaatimce.

Rizesporlu arkadaşlara gelince; arkadaşlar Rize'nin düşmesi halinde inanın bizde en az sizin kadar üzüleceğiz. Temennimiz ligde kalmanız ve bizi süperlige yalnız bırakmamanız. Olaki düşeriseniz de , yine Tribünlerinizde TS formalılar eksik olmayacaktır bunu bilin.

Ayşe Aygün
21.04.2008, 14:41
Burda bunları yazarken.Demek istediğim Rizespor kendi ve taraftarlarında en büyük suç.Onlar önce destekleyecekleri bizim desteğimiz bir işe yarasın.ve bu detsek inş. sadece bu kötü dönemde değil iyi günlerindede kabul görür.

Cem Balcı
21.04.2008, 21:29
Arkadasım rsm harıka oLagan ustu fakat daha nasıL destek versın dıosun naıL oLr boLe bıse ınsan canını dısıne takarda konyaya ankaraya gencLerbırLıgıne puan vermez ama maLesef bunu yapamadıık oLsun rızeye hp destek tm destek......:sevinç: rize için.... hm nede oLsa babam OfLu anam Karadereli

abicim;rize küme düşerse bizim yüzümüzden düşmez.başkasının yüzünden düşmez...kendi yüzünden düşer...

öyle;başka takımlardan medet ummakla olmaz bu iş...

önce rize kendisi için birşeyler yapıcak...

Hekimoğlu
21.04.2008, 21:33
Rizeli iş adamları destek olmuyor bu kulübe.Yemin ederim şu anda bizim kadar endişelenmiyorlar.Rize nasıl ayakta kalsın??

Muhammed KOÇ
21.04.2008, 21:36
herşey rizenin elinde ve istediği gibi direk rakibi ile oynayacak ve gençlerbirliğinin 2 kazık rakibi var önünde..rize 7 puan olırsa 3 maçtan garanti ligte..

Erkut Ay
21.04.2008, 21:40
şu maçı alsaydı avantajı büyüktü gençlerin maçları hayli zordu...

Cem Balcı
21.04.2008, 21:50
herşey rizenin elinde ve istediği gibi direk rakibi ile oynayacak ve gençlerbirliğinin 2 kazık rakibi var önünde..rize 7 puan olırsa 3 maçtan garanti ligte..

işte önemli olan nokta burası...''herşey rize nin elinde''...

Osman Yavuz
21.04.2008, 22:20
Rize bu mağlubiyetle çok büyük bir yara aldı ve ligde kalması artık çok zorlaştı.Özellikle bu haftaki Kayseri maçı çok önemli olacak.Bu maçı alırsa ligde kalabilir.

eminbayram
21.04.2008, 22:55
rizesporu sonuna kadar destekliyoruz da,rizeli kardeşlerimiz özeleştiri yapıyolarmı acaba..şampiyonlukta fenerle çekişirken rizeyle yaptığımız maçta fenere yaptıkları tezahüratlar,bu seneki fener maçında gözümüzün önünde koca rizeligençfenerbahçeliler diye pankart açmaları ve daha önceden yaptıkları..umarım büyük bi ders veriyoruzdur ve ders alan vardırr....

Cem Balcı
21.04.2008, 22:57
rizesporu sonuna kadar destekliyoruz da,rizeli kardeşlerimiz özeleştiri yapıyolarmı acaba..şampiyonlukta fenerle çekişirken rizeyle yaptığımız maçta fenere yaptıkları tezahüratlar,bu seneki fener maçında gözümüzün önünde koca rizeligençfenerbahçeliler diye pankart açmaları ve daha önceden yaptıkları..umarım büyük bi ders veriyoruzdur ve ders alan vardırr....

ilk kez duyuyorum...

gerçekten aslı varmı :confused::cool:

Emre B.
22.04.2008, 00:02
Rizesporu Rizeliler bizim kadar tutsaya.

İsmail Alkan
22.04.2008, 00:52
Rizenin,Rizesporu ileri noktalara taşıyabilecek o kadar çok insanı varki,ama gelgörki hiçbiri destek olmuyor.
Bir ara kalkavan'ın adı başkanlık için geçmişti oda olmadı.
Rizespora bu sahip çıkmamaların sonucunun bugün gelinen nokta olacağı belliydi.
Taraftarın bence hiç suçu yok,takımda başarı olmayınca,sahiplenen olmayınca hemşerilerimizinde ist takımlarına yönelmeleri normaldir,bunu yadırgamamak ve ikidebirde eleştirmemek gerek.
Soran olacaktır,neden trabzonspor değilde ist takımları diye ?
Rize taraftarının ist takımlarına yönelmesinde Trabzonla Rize arasında geçmişte yaşanan kırgınlıklarında etkisi çoktur.
Ama bu göç geçen senedenberi tersine dönmüştür,bunu birebir gözlemlerimden biliyorum.
İki kardeş şehir arasındaki geç bile kalmış olan yakınlaşma rizeli hemşerilerimizin trabzonspora yakınlaşmasına ve ist takımlarına uzaklaşmasına aracı olmuştur.
Rizede fener sempatizanlığı vardır diyen arkadaşlara katılıyorum,ama unutulan birşey var,geçen yıldan beri yani bizlerin oluşturduğu bu dostluk köprüsü sayesinde gözle görülen bir fener antipatiside oluşmaya başlamıştır.
İşte biz bunu başarmalıyız,yani rizeli hemşerilerimizin fenerli olduklarını eleştirmek yerine onlara kucak açarak,tarafımıza çekerek,kardeşliğimizi ve iki komşu kentin bütünleşmesini sağlıyarak fenere yönelmeleri yerine trabzonsporu kardeş takımları bilmelerine yardımcı olmalıyız.
Uzun vadede göreceksiniz ist takımlarına olan sempati günden güne trabzonspor lehine dönecektir.
Belki meşakatli ve sıkıntılı günler,yorumlar,eleştiriler olacaktır ama önümüze koyduğumuz bu hedef ve amaç uğruna hepsine göğüs germemiz gerek.
Bizler bu dostluğu başlattık,avniakerde rizespor bayrağını,rizede trabzonspor bayrağını dalgalattık,bundan sonrası çorap söküğü gibi gelecektir.

Terzioğlu
22.04.2008, 00:59
Ben Rizespor'un ligde kalacagina inaniyorum. Genclerbirligi'ne oranla kalan 3 mactaki rakipleri daha zayif Rize'nin.

Genclerbirligi'nin son 3 maci:
G.Birligi - İst. Büyükşehir
Fenerbahçe - G.Birligi
G.Birligi - Sivasspor

Rizespor'un son 3 maci:
Kayserispor - Ç.Rizespor
Ç.Rizespor - Ankaraspor
Denizlispor - Ç.Rizespor

erol_izm
22.04.2008, 01:33
TRT'de Trabzonspor maçının bitiminde Tayfun'dan maç yorumu alıyor TRT muhabiri. Bizim Tayfun "kardeş Rizespor'un düşmemesi için oynadık ama kazanamadık" diyor. Tamam, Rizespor için oynayın ve hatta kendi takımınız için vermediğiniz mücadeleyi bari Rizespor için verin ama milyonların gözü önünde de böyle bir açıklama yapılmazki be kardeşim. Şike ve şaibe'nin bolca gündeme getirildiği bu günlerde bu sözler çok tehlikeli geliyor bana. Allah'dan kalan 3 haftada Rizespor ile maçımız yok. Eğer Rize maçımız olsaydı ve olası bir Rizespor mağlubiyetin'den sonra Trabzonspor'un adını şike söylentilerinden temizlemek çok kolay olmazdı. Taraftarımızın Rizespor'un yanında olması ve Rize tribünlerinde yerlerini alması çok anormal bir durum değildir fakat futbolcular'ın kendilerine mikrofon uzatıldığında söyleyeceklerine baya özen göstermeleri gerekiyor.

Emre7
22.04.2008, 01:36
TRT'de Trabzonspor maçının bitiminde Tayfun'dan maç yorumu alıyor TRT muhabiri. Bizim Tayfun "kardeş Rizespor'un düşmemesi için oynadık ama kazanamadık" diyor. Tamam, Rizespor için oynayın ve hatta kendi takımınız için vermediğiniz mücadeleyi bari Rizespor için verin ama milyonların gözü önünde de böyle bir açıklama yapılmazki be kardeşim. Şike ve şaibe'nin bolca gündeme getirildiği bu günlerde bu sözler çok tehlikeli geliyor bana. Allah'dan kalan 3 haftada Rizespor ile maçımız yok. Eğer Rize maçımız olsaydı ve olası bir Rizespor mağlubiyetin'den sonra Trabzonspor'un adını şike söylentilerinden temizlemek çok kolay olmazdı. Taraftarımızın Rizespor'un yanında olması ve Rize tribünlerinde yerlerini alması çok anormal bir durum değildir fakat futbolcular'ın kendilerine mikrofon uzatıldığında söyleyeceklerine baya özen göstermeleri gerekiyor.

ne var bunda
millet gelsin de buna takılsın...
bence çok güzel dedi ama bi de icraatı olsa daha iyi olurdu...
eşşek bursa, manisa ve antep aleyhine bütün işler doğrudur, alenen yapılabilir

Great White
22.04.2008, 01:39
TRT'de Trabzonspor maçının bitiminde Tayfun'dan maç yorumu alıyor TRT muhabiri. Bizim Tayfun "kardeş Rizespor'un düşmemesi için oynadık ama kazanamadık" diyor.

Onun yerine "Rakibimiz Gençlerbirliği' ni 2 nci Lig' e postalamak için var gücümüzle uğraştık ama yetmedi" deseydi daha yakışık alırdı doğrusu:)

Cahillik işte..

erol_izm
22.04.2008, 01:45
ne var bunda
millet gelsin de buna takılsın...
bence çok güzel dedi ama bi de icraatı olsa daha iyi olurdu...
eşşek bursa, manisa ve antep aleyhine bütün işler doğrudur, alenen yapılabilir

Ne mi var bunda? Bu açıklamayı bir futbolcunun yapması hiçde etik değil. Yarın bir gün şampiyonluk yarışında, örneğin Trabzonspor-Kayserispor maçı öncesi Kayserispor'lu bir futbolcu çıkıp " biz kardeş takım Fenerbahçe için oynayacağız" diye açıklama yapsa ve Trabzonspor'u mağlup etse Kayserispor. Aynı Kayserispor Fenerbahçe'ye basit hatalar ve gollerle yenilse bunuda normal karşılarmıydın? Ben Tayfun'un milyonlar'ın gözü önünde bu tip açıklama yapmasını hatalı buluyorum. Onun dışında ister Rizespor için isterse başka takımlar için oynasınlar ama açık açık bunu dile getirmesini yanlış buluyorum. Rizespor'la maçımız olsaydı "çıkıp açık açık biz Rize'ye yatacağız"mı demeli bu arkadaş? Bumudur doğru olan?

Nytre
22.04.2008, 03:19
sporun centilmenligin bir HIC oldugu PARANIN - KIRLI ISLERIN - MAFYANIN kral oldugu gunumuzde tayfun iyi niyetli bir aciklama yapmis olabilir ancak bu aciklamayi kimse iyi niyetle karsilamaz.

h@msi61
22.04.2008, 05:20

Tayfun'un bazi tahtalarinin eksik oldugu asikar, bunu gozumuze sokmaktan da bikmadi eleman...

ilteriş
22.04.2008, 11:24
Rizenin maçları daha rahat.Denizli ve Kayseri lig bitsede gitsek havasındalar.Ligde kalmak istiyorsan Ankarayıda yeneceksin artık.Gençlerin fener ve sivas maçları çok zor.Belki belediyeyi yenerler.Rize üçte üç yaparsa ligde kalır.7 puan alırsa işler karışır.

ÖmerFarukYılmaz
22.04.2008, 15:29
Rize'nin düşmemesi için Gençlerbirliğinin düşmesi demek,

Gençler düşerse kesin Oftaşı satın alır.

Külünkoğlu
22.04.2008, 15:29
Eray başlığın ruhuna aykırı fotografı bir daha koyma istersen...

ErayAkyüz
22.04.2008, 15:30
Eray başlığın ruhuna aykırı fotografı bir daha koyma istersen...

şeffaf olmaya calıstım uygun bir baslık varsa oraya yonlendirin oraya koyayım fotoyu o zaman?

Külünkoğlu
22.04.2008, 15:31
Bizi ilgilendiren yanı ile ilgileniyoruz. BMN de ona uygun bir başlık bulamazsın.

ErayAkyüz
22.04.2008, 15:34
Bizi ilgilendiren yanı ile ilgileniyoruz. BMN de ona uygun bir başlık bulamazsın.

oylemi buranın paylasım sitesi oldugunu dusunuyorum ben at gözlugu takmaktansa sagımıza solumuza bakmalyız bence bu tur insanları gormek adına şunuda belirtmek isterim rize sporu rizelilerden daha cok seviyorum lakin bu tur kareleri gorunce midem bulanıyor

Külünkoğlu
22.04.2008, 15:41
burası paylaşım sitesi değil "Taraftar Sitesi" yani bir şeyin tarafı olanların sitesi. Böyle bir site ve forumda da hep beraber oluşturduğumuz bilince ters yorum, fotograf her neyse koyulmasına izin verilmez.

aybey61
22.04.2008, 15:48
gençlerbirligi çok akıllı davranıp kayserisporu psikolojik baskı altına alıyor.basın sözcüleri açıklama yaptı.kayseri rize maçına kupa finalini düşünüp yedek kadroyla çıkacakmış diye.umarız şaibe olmaz diye.kayseriyi gaza getirip kayserinin rizeyi yenip küme düşürmesini bekliyorlar.kendilerine iş düşmeden bu ligde kalmayı istiyorlar.akıllıca bir hareket.ama tutarmı tutmazmı bekleyip görecegiz.böyle şeylerin konuşulması bile hoş degil.kayseri zaten rizeyi yenebilecek güçte.yenilirsede kimsenin art niyet aramaması lazım

Cengiz Çubukcu
22.04.2008, 16:09
artık bu saatten sonra Rizesporumzun ligde kalacağını sanmıyorum, ama pes etmeden önümüzdeki yıllarda yanlış yapılan şeyler doğrularla değiştirilerek tekrar süper lige dönüş olacaktır....kısacası küme düşmek dünyanın sonu değil yeni bir başlangıçtır.....

Mustafa K. Demirbaş
22.04.2008, 22:10
Rize'den G.Birliğine sert cevap
22 Nisan 2008 / 21:00
Yılmaz Zehiroğlu, Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Muammer Akyüz'ün yaptığı açıklamalara ilişkin: Biz alınterimizle kazanacağız " dedi.

Çaykur Rizespor Kulübü İkinci Başkanı Yılmaz Zehiroğlu, Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Muammer Akyüz'ün yaptığı açıklamalara ilişkin: Biz alınterimizle kazanacağız " dedi.

Çaykur Rizespor Kulübü İkinci Başkanı Yılmaz Zehiroğlu, Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Muammer Akyüz'ün yaptığı açıklamalara ilişkin olarak, ''Biz maçı emeğimiz ve alınterimizle kazanmak istiyoruz. Bunun dışında arayışlarla olmadık ve olmayacağız'' dedi.

Yılmaz Zehiroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligde kalma yolunda önemli maçlar yapacakları bir dönemde kimi kişilerin yaptığı açıklamaların ortamın gerilmesine neden olduğunu söyledi.

Son olarak Gençlerbirliği Kulübü yöneticisi Muammer Akyüz'ün, hafta sonunda kendileriyle yapacakları maça Kayserispor'un, kupa finalini gerekçe göstererek yedek ağırlıklı kadroyla çıkacağı bilgisine ulaştıklarını söylediğini hatırlatan Zehiroğlu, ''Biz, futbolu sahada oynayan bir kulübüz. Kimse bizi farklı olaylar içine çekmeye çalışmasın. Her hafta birileri çıkıp Çaykur Rizespor'un yapacağı maçlarla ilgili açıklamalar yapıyor. Bizim yaptığımız maçlara bakıldığında sahada nasıl mücadele verdiğimizi herkes görecektir'' diye konuştu.

Bundan önceki maçlarda olduğu gibi Kayserispor maçında da ellerinden gelen en iyi mücadeleyi sahaya yansıtarak kazanmak istediklerini ifade eden Zehiroğlu, ''Başkasının nasıl bir oyun anlayışı içinde olduğu bizi ilgilendirmez. Biz maçı emeğimiz ve alınterimizle kazanmak istiyoruz. Bunun dışında arayışlarla olmadık ve olmayacağız. Kimse futbolu çirkinleştirmeye çalışmasın. Futbol sahada oynanır'' dedi.

Zehiroğlu, Çaykur Rizespor olarak son 3 maçlarını kazanarak ligde kalacaklarına inandığını sözlerine ekledi.

Kaynak: http://haber61.net/images/news_source/5.jpg

oskanonur
22.04.2008, 22:14
Ozellikle deplasman maclarında da Rizesporu yalnız bırakmamak lazım

Cem Balcı
22.04.2008, 23:44
artık rize son dönemeçte;bu hafta üç puan alırsa;bi umut ligde kalır...

İsmail Alkan
23.04.2008, 00:05
Rizespor bu hafta kayseriden 3 puan çıkarabilirse 32 nci hafta (2 mayıs) ankaraspor maçına BMN Trabzon olarak bir org yapalım,BMN flaması-pankartı filan varsada trübünlere asalım.
İlgilenen arkadaşlara duyurulur.
NOT : 5-6 kişiye kadar ulaşımı kendi vasıtamla sağlarım :)

Talha.YILMAZ
23.04.2008, 02:18
Hepimiz biriz,Bize bizden başkasından fayda Yok İnşallah daha iyigünlere hep beraber Çıkarız.

Sahiş Şeridinden Başlıorum ;

Zonguldak , Samsun , Ordu , Giresun , Trabzon ve Rize ..

El Ele SüperLig'te..

Emirhan Makul
23.04.2008, 06:06

bunların arasında en çok istediğim ordu çıkması lazım acil iyi bir taraftarı var diye duydum

Cem Balcı
24.04.2008, 00:19
bunların arasında en çok istediğim ordu çıkması lazım acil iyi bir taraftarı var diye duydum

mümkünse;ligde kalıcı olanı çıksın;belirli bir taraftar kitlesine illaki ulaşılır...

TSezgin61
24.04.2008, 01:56
Hepimiz biriz,Bize bizden başkasından fayda Yok İnşallah daha iyigünlere hep beraber Çıkarız.

Sahiş Şeridinden Başlıorum ;

El Ele SüperLig'te..

rize ve samsunu sevmiyordum... ama rizeyle olan simdi dostluklardan sonra bu fikrim degisti, artik rize daha sempatik geliyor bana... ama samsun aslaaaaaa, "Trabzon kümeye" demek???, unutmadik!!!! beter olsunlar...

+1AhmeT
24.04.2008, 16:45
rizeyi canı gönülden destekliyoruz,inşallah kümede kalır

Holigan53
24.04.2008, 18:06
eyvallah uşaklar saolasınız inşallah ligde kalırız seneye yine omuz omuza birbirimizin maçlarına gideriz

İskender66
24.04.2008, 20:23
Cavcav Müftüoğlu'nun resmini müzeye koyacak

Ligde sıkıntılı günler geçiren ve kupada Kayserispor ile final oynayacak olan Gençlerbirliği'nde kulüp başkanı İlhan Cavcav, küme düşmeleri halinde hakem Kuddusi Müftüoğlu'nun resmini müzelerine koyduracağını söyledi.

Müftüoğlu'nun hatası sonucu Galatasaray maçında puan kaybettiklerini belirten Cavcav, "Bal gibi penaltımızı vermedi. Eğer kulübüm 1 puanla küme düşerse bunun sorumlusu kendisidir. Ben de bu durumda resmini müzemizin baş köşesine koyduracağım" dedi.

Hakemlerin 3 büyüklerin maçına daha çok konsantre olduğunu belirten Cavcav, "Şimdi öyle bir görüntü oluyor ki, üç büyüklerin maçı önemli, 15 kulübün maçı önemsiz. Hakemler onlara daha hassas davranıyor, bu da Anadolu kulüplerini fevkalade rahatsız ediyor. Ben herkesi, ligin tansiyonunun yükseldiği haftalarda sükunete davet ediyorum. Hataların içerisinde kesinlikle kasıt aramıyorum. Burada MHK'ya büyük görev ve sorumluluk düşüyor. Hakemlerimizi düzgün yönlendirmeleri lazım" diye konuştu.
Merkez Hakem Komitesi Başkanı seçiminin yanlışlığına da dikkati çeken kırmızı siyahlı kulübün başkanı İlhan Cavcav, "Hakemlerin kendi iç çekişmeleri sonucunda ayrılıklar oluşuyor. Bu nedenle MHK Başkanı kesinlikle sporun içinden gelmeli, hakem kökenli olmamalı"

Cavcav Müftüoğlu'nun resmini müzeye koyacakmış, müzeye konacak resimler onunla kalmamalı bence!
Bence Cavcav kendisini de müzeye kaldırmayı ciddi olarak düşünmeli :D

[TSinan]
26.04.2008, 17:32
haydi rize al su kayseri macınıda güldür yüzümüzü

LazAnisT
26.04.2008, 19:46
İkinci ligde başarılar dilerim..

TolgaTopçu61
26.04.2008, 19:46
güle güle rize

TSelif
26.04.2008, 19:47
Rizeye üzüldüm ya :(

Emirhan Makul
26.04.2008, 19:49
yazık oldu bizi yalnız bıraktın rize

Cem Balcı
26.04.2008, 20:19
rize artık düşmen garanti gibi;ikinci ligde başarılar...

ÖmerFarukYılmaz
26.04.2008, 20:21

Ordunun potansiyeli çok fazla

Taraftarıda çok güzel, vefalı ve ideal...

Hekimoğlu
26.04.2008, 20:35
yeni stat yapıyor rize ama küme düşüyor yeniden çıkar inşallah.

hodlu
26.04.2008, 20:37
Ç.Rize'ye TFF 1.Ligde başarılar diliyorum artık.Çok üzücü ama gelinen noktada yapacak başka bişey yok malesef...

Burçak
26.04.2008, 20:40
ne yazık ki 3-0 oldu maç

wolf_TS61
26.04.2008, 20:46
bu durumda düşmeyi garantiliyor

Armağan Dere
26.04.2008, 20:47
güle güle rizespor yazık oldu kendilerini düzeltip tekrar çıkarlar inşallah...

hodlu
26.04.2008, 20:48
Birazda haettiler.Geçen sene 40 puanla ligden düştü Antalya.Sen şuan 29 puan tolamışın hesabını ona göre yapmazsan üzücü ama ligden düşersin...

Vkgz
26.04.2008, 21:01
yanlış yönetimin sonucu... çaykur büyük kurum yakında geri dönerler

Melis 61
26.04.2008, 21:03
Çok yazık oldu. Çok üzgünüm. İnşallah en kısa zamanda geri dönerler.

Harun
26.04.2008, 21:07
Rize kendi kendini ateşe attı.Bir alt ligte kendilerine başarılar dilerim.Umarım bu düşüs sınırlı kalır.

futbalski60
26.04.2008, 21:11
tüm camianın hatası var ama şanssızlıkta yakalarını bırakmadı kürşat,sedat,emrah,anderson,serhat gibi oyuncuların uzun süren sakatlıkları Altan gibi bir oyuncunun kadro dışı kalması yasin çakmak'ın yerinin doldurulamaması sonlarını hazırlardı umarım en kısa zamanda tekrar çıkarlar bu arada Kayserispor da baya asıldı seneye alırız ifadelerini inşallah

Murat Keçeci
26.04.2008, 21:14
rizespora bundan sonra verebileceğimiz en büyük destek 2.lig için futbolcu vermektir

winner
26.04.2008, 21:15
Geçmiş olsun...üzüldük tabii...

Ama...

Rizeli dostlarımızın hatta Rizespor'u yöneten kişilerin büyük çoğunluğunun, birinci takımları olan İstanbul takımlarının başarısını değilde Rizespor'u düşündükleri gün ancak Rizespor başarılı olabilir.

Tabii böyle bir gün gelirse...

Koray
26.04.2008, 21:17
rizespora bundan sonra verebileceğimiz en büyük destek 2.lig için futbolcu vermektir

bizim şuan ki takımı komple onlara versek yeridir...

Hasan61
26.04.2008, 21:18
bizim şuan ki takımı komple onlara versek yeridir...
hadi 1.ligden düştüler 2.ligdende mi düsünler:D:D

Ali Can
26.04.2008, 21:28
kendi kuyusunu kendi kazdı
2. ligde başarılar.

yns61
26.04.2008, 21:30
2. lige başarıalr rizeye yakışmadı

TunahaN Sağır
26.04.2008, 21:30
Gerçekten üzüldüm yha :( Trabzonspor ligde yalnız kaldı İnşallh 2.ligde fazla zaman kaybetmez rize :)

Zeki Çelenkoğlu
26.04.2008, 21:33
2009-2010 sezonunda görüşmek üzere..

Cafer KILIÇSOY
26.04.2008, 21:35
Bu Güzeldi.:D

Üzüldüm tabi ki. Rize bu hale yalnış yönetim sonucu geldi. Umarım en kısa sürede tekrar Süper Lige dönerler.

Rize taraftarından ricam; Lütfen ne olursa olsun takımınıza sahip çıkın. Bu takım hiç kimsenin değil sizindir. Kızmak yok, küsmek yok. Bu takımın şu anda sizin desteğinize tahmin edemeyeceğiniz kadar ihtiyacı var. Bizde 96'da küsmüştük, şimdi getirilerine katlanıyoruz.

Rizespor Rize'nin penceresidir, dünyaya açılan kapısıdır bir anlamda. Rizespor sizin kimliğinizdir. İnsan kimliğine küsemez. Bu takımın şu anda sizden başka sığınacak limanı yok inanın. Açın kollarınızı, rüzgara bırakmayın bu takımı. Rizespor asla sahipsiz değildir ve hiçbir zamanda olmayacaktır. Yönetimler ve futbolcular her zaman gelip geçicidir. Kalıcı olan sizler ve Rizespor'dur. Üzülmek, kırılmak, küsmek gibi bir lüksünüz yoktur şu an. Bu takımı bağrınıza, yüreğinize basmanın tam sırası.

Hayden silkinin. Başka Rizespor yok ve Rizesporunda sizden başka sığınacak kimsesi. Biz Trabzonspor Taraftarlar Birliği Bordomavi.net olarak her zaman yanınızda olacağız, bugün olduğumuz gibi.

Muhammed
26.04.2008, 21:39
Ben hiç üzülmedim çünkü üzülmem için bir sebep yok. Ben fanatik trabzonsporlu isem komsu takım vs beni ilgilendirmez. Karadenizlide değilim Mersinli olmama rağmen fanatik ötesi ts liyim. Bu nedenle rize beni ilgilendirmez kardeş takım diyecek bişi de bana göre yok bildiğime göre rize fb lilerin mekanıymıs zaten.

Murat Keçeci
26.04.2008, 21:41

-----güzeldi:D

Emre B.
26.04.2008, 21:53
İnşallah seneye tekrar çıkarlar.

TheRapZoNe
26.04.2008, 22:03
Rizespor eminim seneye yine super lig'e cikacaktir..

H.A.Y
26.04.2008, 22:05
her nedense iki haftadır biri bursalı diğer gençlerbirliğinden iki çirkef yönetici rizenin maçında şike olacağını iddia ediyor..insanlar bu kadar adi olmayı nasıl başarabiliyor..

Can
26.04.2008, 22:06
neyapdın rize yaa off inş çıkar hemen :(

sametaydin
26.04.2008, 22:06
bank asya dan çıkmak eskisdi gibi kolay değil artık. inşallah çıkarlar.

rizeli61
26.04.2008, 22:21
Dostlarım siz ligde yanlız kaldınız sızı yanlız bıraktıgımız ıcın ozur dılerız ama 2.ligde 4 takım oldum hep bır olup ordan cıkacagız super lıgde trabzonsporumuzu sampıyon yapacagız Rizeden Sevgiler...

Kaya
26.04.2008, 22:33
Şu saatten sonra Çaykur Rize'yi yeni stadyumları ile birlikte kurumsal ve düşünce açısından daha iyi bir şekilde Süper Lig'e bekliyoruz.
Herşeyde bir hayır vardır.

Şimdiden 2009-2010 sezonuna hoşgeldin Rize...

eys_61
26.04.2008, 22:39
Geçmiş olsun Rizespor,seneye çıkabilmeniz umuduyla.

SarR52
26.04.2008, 22:42
inşallah rizeyi tekrardan süper ligde görürürz su teknik direktörunuzudedeğiştirin öleeeeee..... anlamıyorum kii arkadaşş don değiştiri gibi teknik direktor değiştiriyolarrr.....oofffffffff sağlık olsun artıkk bu sene inşallah ordu çıkardaa geen eşitleriz durumu..

oskanonur
26.04.2008, 22:46
Sebebi her ne olursa olsun, komsu takım Rizespor' un Turkcell super Ligden dusmesine cok uzuldum. Sampiyonluk yarısı yapan bir Trabzonspor icin Anadolu takımlarının hele hele komsu takımları guclu olması gerektigine inananlardanım

cyberentalpi
26.04.2008, 23:06
Gerçekten üzüldüm yha :( Trabzonspor ligde yalnız kaldı İnşallh 2.ligde fazla zaman kaybetmez rize :)

zaten yalnızdık:) Ama rizeye uzuldum. Yerinde bursa felan olsa pek iyi giderdi.
Aslında ligde sorun 5 istanbul 4 ankara takımı olmasi. bunlarin seyircileri olmadigi icin deplasman sayisi azalıyor. Istanbul takımlarınında elbette isine geliyor

Cem Balcı
26.04.2008, 23:59
Dostlarım siz ligde yanlız kaldınız sızı yanlız bıraktıgımız ıcın ozur dılerız ama 2.ligde 4 takım oldum hep bır olup ordan cıkacagız super lıgde trabzonsporumuzu sampıyon yapacagız Rizeden Sevgiler...

inşallah...:alkış:

İskender66
27.04.2008, 00:33
Ben hiç üzülmedim çünkü üzülmem için bir sebep yok. Ben fanatik trabzonsporlu isem komsu takım vs beni ilgilendirmez. Karadenizlide değilim Mersinli olmama rağmen fanatik ötesi ts liyim. Bu nedenle rize beni ilgilendirmez kardeş takım diyecek bişi de bana göre yok bildiğime göre rize fb lilerin mekanıymıs zaten.
Rizenin düşmesi beni de çok etkilemedi. Bende aslen Karadenizli olmadığım için bütün Karadeniz takımlarını tutma mecburiyetim yok. Sedece Trabzonspor bana yeter. Trabzonu karadeniz takımı olduğu için değil. İstanbul saltanatını yıkan Anadolunun önderi, abisi ve gururu olduğu için tutuyorum..
İnşallah Gençler düşmez. Az önce GB-İBB maçından geldim. Maraton tribünü full doluydu. Süper destek vardı. Sesim kısılana kadar Gençleri destekledim. Kayseriden gol haberi geldikçe Ankara 19 Mayıs stadı yıkılıyordu adeta..
Ankarada doğup büyüdüm. Ankaranın ekmeğini yiyorum. Düşmelerini tabiki istemem. Bana göre Trabzonun kardeş takımı Gençler. Yada daha doğru bir ifadeyle benim sempatiyle baktığım ve sık sık maçlarına gittiğim 2. takımım Gençlerbirliği.
Manisanın bu hafta 3 puan alması çok kötü oldu Manisanın BJKyi yenmesi zor. Olaki yenerse Gençler de son haftada Sivastan belki puan alabilir. Tabi eğer Sivasın 3 puan almasını gerektirecek bir iddiası kalmazsa..

yağız61
27.04.2008, 00:38
bana göre yazık oldu.emin olun rizespor forması büyük değil.bizim formamız eğer trabzonspor forması olmasaydı inanın aynı akıbeti biz de yaşardık.rizeli arkadaşlar yanlış anlamasın.aynı kötü yönetim bizde de vardı hatta daha kötüsü.sadece formamız bordomavi ve o forma maç kazanıyor.futbolcularımız bir başka anadolu kulübünün formalarını giysin kesin düşmemeye oynarlar.

krdnz
27.04.2008, 00:42
İstanbul ve Ankaradan dörder takımın mücadele ettiği bir ligde Karadeniz'i tek takımın temsil etmesi büyük eksiklik.

Muhammed KOÇ
27.04.2008, 00:42
tff 1 ligin adı karadeniz 1 ligi olarak değiştirilse kimse yadırgamaz herhalde bu kaçıncı karadeniz takımı oldu 1 ligte acaba?seneye en az 1 takım çıkacaktır süper lige.

OLCAY ÇAKIR
27.04.2008, 00:43
Ligin ilkel kulüpleri demiştik.

Hocasını en erken değiştiren Kasımpaşa ve Rize idi yanılmıyorsam.

Üzüldüm gerçekten.

Bunlar yöreye kötülüktür.

Ve hep kendimiz ediyoruz kendimize.

Çağatay_
27.04.2008, 00:44
Bari Ordu gelse..

İskender66
27.04.2008, 00:45
Çekirge bir sıçrar..iki sıçrar.. Rize bugüne kadar pek çok kez son haftalarda küme düşmekten kurtuldu. Bazı maçlarında şaibe olduğu ileri sürüldü. Pek çok kulübün ahını aldı. Şimdi faturasını ödüyor.

vurgun_kiz_61
27.04.2008, 00:46
Boyle olacagi belliydi:( Rizeye ikinci ligde basarilar dilerim.

Çağatay_
27.04.2008, 00:47
Ablacığım Zonguldakspor da gitti sayılır.Ne olacak bu halimiz?

vurgun_kiz_61
27.04.2008, 00:48
Ne bileyim gardasum var bir ugursuzluk ustumuzde...:(

Bahattin Aydın
27.04.2008, 00:49
inşallah seneye rize giresun samsun cıkar :(...eğer bu sene karadeniz takımı çıkmazsa tek karadeniz takımı trabzonspor kalıyor :(

DURAS
27.04.2008, 00:57
96 yılında rizelilerin ezikbahçeyi krallar gibi ağırladıktan sonra rize benim gözümde bitmiştir. bence iyide oldu düşmesi. rizelilere sorsanız çoğunun birinci takımı fenerdir daha sonra rize gelir. kendi düşen ağlamaz.

kyuzo
27.04.2008, 00:58
ben bir trabzonsporlu olarak üzüldüm.
rizelilerin üzülüp üzülmemesi onların ayıbıdır.yazık oldu. umarım seneye tekrar süper lige yükselirler.

Adem Erdoğan
27.04.2008, 01:00
Ablacığım Zonguldakspor da gitti sayılır.Ne olacak bu halimiz?

Zonguldak bu durumlara düşmeyi 10 sene önce haketti.;)

#10 Fietra
27.04.2008, 01:04
Yazık oldu Rize'ye,tekrar dönmesi dileğiyle.

Anıl Caner
27.04.2008, 01:07
Gerçek rizesporlular için çok çok üzgünüm...Ancak Rizeli Kartallar gruplarının olduğu, nüfusunun yüzde 70'inin fenerbahçeli olduğu bir şehir için üzgün değilim.

Önce trabzonspor
Peşinden Sebat,Rize
yakında avrupayı
getireceğiz dize

marşımızda olduğu gibi gerçekten dost olabilselerdi çok daha üzülebilirdim belki bugün...

96'da fb'yi nasıl karşıladıklarını da biliyoruz.

İnşallah bu ikinci lig macerası onları rizespor'dan iyice koparmaz da daha güzel bir birliktelik sağlar.Bunun örneğini kocaelispor'da gördük.

Mayls
27.04.2008, 01:08
GB, Oftas, IBB gibi 1. Lig'i hak eden "kulüpler" varken Rizespor'un küme düsmesi üzücü. Zaten Türkiye'de pek fazla taraftari olan kulüp yok. Olanlar da gidince Türk Futbolu sadece igrenclesiyor.

Tunga
27.04.2008, 01:20
Rizespor senelerdir inatla uğraştı durdu küme düşmek için adeta. Belki bu kadar yönetim ve sportif yanlış içinde hakettiğimizi bile söyleyebiliriz; ama sonuçta çok çok kötü oldu, çok üzüldüm.

Rize'de oturup da feneri, beşiktaşı, geseyi tutanlara bence de Rizeli dememeliyiz. Onlar beşiktaşlı, geseli ve fenerli. Biz Rizeli hemşerilerimizi seviyoruz.

Her şerde bir hayır varmış. Seneye daha güçlü ve daha tecrübeli olarak geleceklerine eminim. Gönül isterdi ki, Rize gidince bir başka Karadeniz Takımı gelebilsin. Kısmet değilmiş demek ki...

Sağlık olsun.

Göktuğ Altuntaş
27.04.2008, 01:24
cok üzüldüm ama yapacak birsey yok insallah cabuk toparlanabilrler..

matalar
27.04.2008, 01:28
rizeliler feneri desteklesede bi karadeniz takımının düşmesine üzüldüm inşallah ordu ve sakarya 1. lige çıkar. rizenin en büyük hatası susiç i göndermek oldu

eminbayram
27.04.2008, 01:32
üzüldümmü üzülmedimmi anlamadımm...ama bu sene kadıköydeki maçta gözümüzün içine sokarcasına açtıkları 'rizeligençfenerbahçeliler' pankartı aklıma geldikçe iyi oldu diyorum..ama kalbimin bir köşeside sızlamıyor değill...:S

Hotaman
27.04.2008, 01:41
Rizeşi gfbliler olabilir ama Rizespor Fb ile özdeşleşmiş bir takım değildir. Elim varıp şu başlığa tıklayamıyorum. Okurken gerçekten çok üzülüyorum. Rize'nin tüm rakipleri bizden puan aldılar keşke tersi olsaydı.
Seneye yanımızda daha sağlam bir Rize görmek istiyoruz. Rize gibi Rize, sadece Rize!!!

ErayAkyüz
27.04.2008, 11:31
ya manisayla rizenin puanları aynı 29 puandalar o zaman manisada kesin dustu*

Adem Erdoğan
27.04.2008, 11:41

Matematiksel olarak kesin değil.Ama ligde kalma ihtimali %0.1

unique
27.04.2008, 11:43

Rize'nin ikili averajı üstekilere göre daha kötü; ama Manisa'nınki daha iyi. Manisa, puan eşitliği halinde Konya ve G. Birliği'nin önüne geçecek, o yüzden mucize de olsa ligde kalma şansı var. Rize ise kesin düştü.

İsmail Çavuşoğlu
27.04.2008, 11:53
Rizespora çok üzüldüm.inşallah birinci lig de 1 yıl kalırlar ve süper lige tekrar çıkarlar.ama bu o kadarda kolay gözükmüyor. ALLAh yardımcıları olsun..

Mert67
27.04.2008, 12:29
manisanın şansı az diyosunuzda bence öyle değil.Sadece bjk maçı var.Onlarıda yenebilirler bence.
Manisa'nın kalan maçları=
V. Manisaspor - Kasımpaşa
Beşiktaş - V. Manisaspor
-----------------------------------------------------------------------------------
Gençlerbirliği'nin kalan maçları daha zorlu bence=
Fenerbahçe - Gençlerbirliği
Gençlerbirliği - Sivasspor
Gençlerbirliği 2 maçı'da kaybeder.

Ali Can
27.04.2008, 12:31
manisanın işi bayağı zor...

hüseyin1975
27.04.2008, 12:57
Karadenizden bir Yildiz daha kaydi....

Cem Balcı
27.04.2008, 12:57
manisanın işi bayağı zor...

sanırım artık kimlerin gideceği belli...

rize,kasımpaşa,manisa...

muhtemelen bu takımlar düşücek.:rolleyes:

OYılmaz
27.04.2008, 13:34
Rizeye geçmiş olsun, Rizeye kızıyorum yenmen gereken maçı 3-0 kaybediyorsun daha ne yapalım bizde kurtaramadık Allah kurtarsın

Cem Balcı
27.04.2008, 13:35
Rizeye geçmiş olsun, Rizeye kızıyorum yenmen gereken maçı 3-0 kaybediyorsun daha ne yapalım bizde kurtaramadık Allah kurtarsın

kayseri yedek takımmı çıkmış?

OYılmaz
27.04.2008, 13:40
kayseri yedek takımmı çıkmış?

Kayseri yedek çıksın çıkmasın önemli değil bu senin son şansın ya alacaksın ya alacaksın başka yolu yok hadi bastırırsın atak oynarsın 1-0 şansına yenilirsin Rizede o da yoktu ne hırs ne heyecan sonuç 3-0 Rize kümede

Kazım Uzunboy
27.04.2008, 13:50
seneye giresunla birlikte süperlige çıkarlar tekrar umarım:rolleyes:

Cem Balcı
27.04.2008, 13:54
seneye giresunla birlikte süperlige çıkarlar tekrar umarım:rolleyes:

çok zor ama;inşallah...:rolleyes:

Alibeyoglu
27.04.2008, 13:58
rizesporun en kisa zamanda süper lige tekrar cikmasini bekliyorum
olacak olmus simdi bundan sonrasi önemli rizespor ikinci ligte yeniden yapilanmaya girmesi gerekiyor bencede bunu en iyi sekilde bölgenin insanlari ile yapmasi gerekiyor bence LEMI CELIK antrönerliginde bölge futbolculariyla olusan bi kadro en kisa zamanda süperlige gelir vede basarili olur

SarR52
27.04.2008, 15:20
manisanın şansı az diyosunuzda bence öyle değil.Sadece bjk maçı var.Onlarıda yenebilirler bence.
Manisa'nın kalan maçları=
V. Manisaspor - Kasımpaşa
Beşiktaş - V. Manisaspor
-----------------------------------------------------------------------------------
Gençlerbirliği'nin kalan maçları daha zorlu bence=
Fenerbahçe - Gençlerbirliği
Gençlerbirliği - Sivasspor
Gençlerbirliği 2 maçı'da kaybeder.

haydii beşiktaş şu maçı verdee uncu ilhan apışıp kalsınn hadii nolurrrr...

EmrahYalçınalp
27.04.2008, 15:31
Rizespor iner-çıkar, bunlar halledilecek meseleler. Halledilmeyecek olan şey Rize'de gezinen fb, gs ve bjk formaları.

Rizeli futbolcuları hırslı olmamakla suçluyor herkes. Adam neyin hırsını yapsın? Yolda yürürken benim gördüklerimi onlar görmüyor mu? Avuç kadar şehirsin. Süper Lig'de takımın var. Her maçında sahanı cehenneme çevirirsin, "zor" deplesman olursun. Yazık oluyor Rize'ye. Ben hiç bir alakamın olmadığı Rizespor'a birçok Rizeli arkadaşımdan daha çok üzülüyorum.

MarceloTS
27.04.2008, 15:33
rizde değişmesi gereken şeyler vardı bir takım her sene düşmemeyi son hafta kurtarıyorsa elbet bir gün takılacağı bi yerde olacaktı rizede radikal kararlar alınma kararı gelmiştir umarım bu bi dönüm noktası olur

Fatih
koskoca rizede bir teknik direktör yok mu da susiçlere erdoğan arıcalara bu takım emanet edildi Rize düştüyse kesinlikle yönetim hatalarından düştü

pReN@_61
yazık oldu Rize ye...

Yavuz Hasan
27.04.2008, 15:35
Rizespor iner-çıkar, bunlar halledilecek meseleler. Halledilmeyecek olan şey Rize de gezinen fb, gs ve bjk formaları.

Rizeli futbolcuları hırslı olmamakla suçluyor herkes. Adam neyin hırsını yapsın? Yolda yürürken benim gördüklerimi onlar görmüyor mu? Avuç kadar şehirsin. Süper Lig'de takımın var. Her maçında sahanı cehenneme çevirirsin, "zor" deplesman olursun. Yazık oluyor Rize'ye. Ben hiç bir alakamın olmadığı Rizespor'a birçok Rizeli arkadaşımdan daha çok üzülüyorum.
aynen katılıyorum bu sorun alt kümelerde oynayan diğer karadenizşehirlerinde de var maalesef

Seyit Hoca
27.04.2008, 16:10
Bir Trabzonsporlu olarak Rizespor un hemen hemen tüm içsaha maçlarına gittim.Düşüşe bir nevi şahid oldum.
İlk haftalarda yazdığım , düşebileceği öngörüm ne yazık ki tuttu.
Çok üzgünüm.
Seneye çıkması ümidi ile.

Gürkan
27.04.2008, 16:42
Rizeliler gerçekten ugrastımı düşmemek için. uğraştılarda ben mi göremedim.

Rizelilerin aramızdaki dostluğa nasıl baktıkları seneye gerçekten belli olacak.

Erkut Ay
27.04.2008, 16:43
bu lige 4 ankara . 7 istanbul takımı çok fazla sıkıştıkça hepsi birbirine veriyo maçı ...

kayseri . denizlide sivasa veriyor al sana temiz lig...

Osman Yavuz
27.04.2008, 16:52
Bir de Rizesporlu Cumhur maçtan sonraki açıklamasında 17 takım da düşmemizi istedi diyor.Buradan Cumhur'a soruyorum.Bu Trabzonspor taraftarının sizi tuttuğunun yarısını şehriniz tutsaydı buralarda olmazdınız.Bari 17 deme be yazıklar olsun sana.Burada destekleyen kaç kişi var sizi.Trabzondan bile maçlarınıza geldi Trabzonspor size en zor gününüzde destek olmak için.Ama sizin şehirin o büyük işadamları olan Abdurrahim Albayrak,İlhan Ekşioğlu gitsin İstanbul takımlarının peşinde koşsunlar , onlara yardım yapsınlar.Olmaz sevgili Rizeliler.Önce kendi şehrinizin takımı gelir.Sonra kimi tutarsanız tutun.

FatmaÇelik
27.04.2008, 17:14
İnşallah seneye bütün karadeniz takımları mümkün olsada süper lige çıkabilse.Rizeden umutluyum da ben Samsunu da tekrar süper ligde görmek istiyorum ama bu futbolla 2. ligden bile düşebilir...
Çok yazık...
Neyse onun yerine Giresun da çıksa olur.

Enes
27.04.2008, 17:29
Bir de Rizesporlu Cumhur maçtan sonraki açıklamasında 17 takım da düşmemizi istedi diyor.Buradan Cumhur'a soruyorum.Bu Trabzonspor taraftarının sizi tuttuğunun yarısını şehriniz tutsaydı buralarda olmazdınız.Bari 17 deme be yazıklar olsun sana.Burada destekleyen kaç kişi var sizi.Trabzondan bile maçlarınıza geldi Trabzonspor size en zor gününüzde destek olmak için.Ama sizin şehirin o büyük işadamları olan Abdurrahim Albayrak,İlhan Ekşioğlu gitsin İstanbul takımlarının peşinde koşsunlar , onlara yardım yapsınlar.Olmaz sevgili Rizeliler.Önce kendi şehrinizin takımı gelir.Sonra kimi tutarsanız tutun.

Katılıyorum..İnşallah gerekli dersleri çıkartırlarda seneye süper lige geri dönerler..

aybey61
27.04.2008, 17:47
içerde maç kazanamazsan ligin en çok gol yiyen takımı olrsan düşersin tabi.kayseri maçının özetine bakıyoruz adamlar iki pasta gol atıyor.rizenin düşmesi herşeyin sonu degil.belki ikinci ligde maddi manevi iyi bir yapılanmayla yeni statla daha güçlü dönerler lige.bu durum bile rize için bir fırsat.düşmek ayıp degil çıkmasını bilirsen tabiki.bide rizeli taraftarlar futbolcular yöneticiler suçu süleyman hurmada kayserililerde kayserisporda gençlerde vs.arayacagına ligde kalmak için hiçbir şey yapmayan kendilerinde arasınlar.rize forumlarına bakıyorum kayseriye küfürler yagdırıyorlar.sizi kayserimi düşürdü.ne bekliyordunuz maçı size vermelerini mi adamlar erciyese acımadı sizimi düşünecekti.mantıklı olalım kayseriyi yenseydiniz bi sonraki hafta ligden düşecektiniz ama düşecektiniz sonuç olarak ha bi gün önce ha bi gün sonra.konuşurken tartıp konuşalım yoksa susalım

Murat'
27.04.2008, 18:20
Arkadaşlar rizesporlular bize en çok onların rakiplerine kaptırdığımız puanlardan dolayı kızıyorlar...biz düşme hattındaki her takıma karşı puan kaybettik..(rizespor hariç)gençlerbirliği bizen 4 puan konyaspor 3 puan manisa 2 puan aldı.....
Bence rizesporlular başkalarına kızacaklarına kendilerine kızsınlar....Cumhur'un yaptığı açıklama çok ama çok yanlış...Ne demek 17 takımda düşmemizi istedi...Tabi ki isteyecekler....Çünkü hiçbir takım yenilmek için sahaya çıkmıyor..

Cafer KILIÇSOY
27.04.2008, 20:21
Rizespor iner-çıkar, bunlar halledilecek meseleler. Halledilmeyecek olan şey Rize'de gezinen fb, gs ve bjk formaları.

Güzel bir noktaya değindin Emrah:alkış:

Rize'nin bu hale gelmesinin tek nedeni sanırım bu. Sen kendi doğup büyüdüğün şehirde Bjk, Fb, Gs naraları atarsan ve kendi takımınla yeteri kadar ilgilenmezsen malesef olacağı budur.

Yemin etsem başım ağırmaz, emin olun Rizesporun küme düşmesine Rize'de bizim kadar üzülmeyen insanlar var!!!. Bu kentteki herkes üzerine düşeni yapsaydı asla sonucu böyle olmazdı.

Umarım en kısa sürede Süper Ligdeki yerlerini alırlar

kuymakk
27.04.2008, 20:33
Sevgili CUMHUR sen nekadar istedin takımının kümede kalmasını yeterli gayreti ve özveriyi gösterdinmi?Tabiki üzüldüm ama zamanında işini sağlama alacaksın.Geçen sene düşmem diyen ANTALYA küme gitti hemde hiç hesapta olmadan.Bu işler oyuncak değildir.Sonradan sağa sola tafra yapmayla kendi hatalarınızı başkalarına mal etmeyin.İnşallah en kısa zamanda süper ligte olursunuz.Daha güçlü bir şekilde...

Semih58
27.04.2008, 22:07
Sezon: 1976-77

Sıra Takım O G B M A Y Puan AV
1 Trabzonspor 30 18 7 5 41 12 43
2 Fenerbahçe 30 12 15 3 31 17 39
3 Altay 30 11 13 6 31 22 35
4 Galatasaray 30 10 13 7 36 26 33
5 Beşiktaş 30 13 7 10 35 24 33
6 Bursa 30 10 11 9 34 30 31
7 Bolu 30 9 13 8 32 34 31
8 Mersin İ.Y. 30 9 13 8 25 26 31
9 Eskişehir 30 10 10 10 25 26 30
10 Ordu 30 8 12 10 22 27 28
11 Samsun 30 8 12 10 19 22 28
12 Adana D.S. 30 6 14 10 21 32 26
13 Zonguldak 30 11 4 15 21 35 26
14 Adana 30 8 9 13 30 40 25
15 Göztepe 30 8 9 13 21 31 25
16 Giresun 30 3 10 17 18 38 16

Sezon: 1978-79

1 Trabzonspor 30 13 16 1 34 7 42
2 Galatasaray 30 17 7 6 47 17 41
3 Fenerbahçe 30 15 8 7 41 23 38
4 Ordu 30 13 8 9 31 27 34
5 Diyarbakır 30 13 6 11 26 31 32
6 Altay 30 10 11 9 37 29 31
7 Eskişehir 30 10 11 9 26 24 31
8 Beşiktaş 30 10 9 11 33 32 29
9 Zonguldak 30 11 7 12 28 24 29
10 Göztepe 30 9 10 11 30 41 28
11 Adana 30 8 11 11 33 33 27
12 Bursa 30 7 13 10 25 33 27
13 Adana D.S. 30 9 9 12 23 32 27
14 Bolu 30 9 8 13 33 32 26
15 Samsun 30 6 8 16 18 37 20
16 Kırıkkale 30 5 8 17 21 64 18

Sezon: 1980-81

1 Trabzonspor 30 16 7 7 41 21 39 20
2 Adana 30 13 8 9 36 28 34 8
3 Galatasaray 30 13 8 9 28 25 34 3
4 Gaziantep 30 12 9 9 23 22 33 1
5 Beşiktaş 30 12 7 11 27 23 31 4
6 Eskişehir 30 10 11 9 19 19 31 0
7 Zonguldak 30 12 6 12 36 33 30 3
8 Kocaeli 30 11 8 11 34 32 30 2
9 Bursa 30 12 6 12 30 30 30 0
10 Fenerbahçe 30 9 11 10 31 27 29 4
11 Altay 30 8 13 9 29 30 29 -1
12 Adana D.S. 30 11 7 12 25 26 29 -1
13 Bolu 30 9 11 10 32 36 29 -4
14 Rize 30 11 7 12 35 42 29 -7
15 Mersin İ.Y. 30 8 7 15 21 34 23 -13
16 Ordu 30 8 4 18 19 38 20 -19
Sezon: 1979-80

1 Trabzonspor 30 12 15 3 25 11 39
2 Fenerbahçe 30 12 11 7 31 27 35
3 Zonguldak 30 9 15 6 26 19 33 7
4 Bursa 30 12 9 9 28 28 33 0
5 Rize 30 14 4 12 37 34 32
6 Eskişehir 30 8 15 7 29 26 31
7 Ordu 30 8 14 8 26 32 30
8 Galatasaray 30 8 13 9 28 26 29
9 Adana D.S. 30 9 11 10 26 23 29
10 Beşiktaş 30 8 13 9 25 27 29
11 Adana 30 9 11 10 21 21 29
12 Altay 30 9 10 11 28 27 28
13 Gaziantep 30 9 10 11 25 24 28
14 Göztepe 30 8 11 11 27 33 27
15 Kayseri 30 6 13 11 19 28 25
16 Diyarbakır 30 8 7 15 21 36 23

Sezon: 1975-76

1 Trabzonspor 30 17 9 4 36 14 43
2 Fenerbahçe 30 14 12 4 40 18 40
3 Galatasaray 30 12 13 5 36 23 37
4 Adana 30 13 10 7 36 27 36
5 Altay 30 9 12 9 31 32 30
6 Bolu 30 9 10 11 34 38 28
7 Adana D.S. 30 10 8 12 28 35 28
8 Giresun 30 8 12 10 27 27 28
9 Bursa 30 9 9 12 30 33 27
10 Eskişehir 30 8 11 11 29 29 27
11 Beşiktaş 30 5 17 8 25 32 27
12 Ordu 30 7 13 10 20 27 27
13 Göztepe 30 7 12 11 31 32 26
14 Zonguldak 30 7 12 11 25 25 26
15 Ankaragücü 30 8 9 13 33 48 25
16 Balıkesir 30 9 7 14 18 39 25

Semih58
27.04.2008, 22:15
Sezon: 1998-99

1 Galatasaray 34 23 9 2 85 30 78 55
2 Beşiktaş 34 23 8 3 58 27 77 31
3 Fenerbahçe 34 22 6 6 84 29 72 55
4 Trabzonspor 34 17 7 10 48 37 58 11
5 Kocaelispor 34 14 8 12 44 37 50 7
6 Antalyaspor A.Ş. 34 14 7 13 46 47 49 -1
7 Gaziantepspor 34 12 12 10 51 48 48 3
8 Gençlerbirliği 34 12 10 12 49 47 46 2
9 İstanbulspor A.Ş. 34 12 7 15 48 55 43 -7
10 Samsunspor 34 11 8 15 38 53 41 -15
11 Altay 34 11 7 16 46 59 40 -13
12 Bursaspor 34 11 6 17 51 69 39 -18
13 Erzurumspor 34 10 9 15 40 64 39 -24
14 MKE Ankaragücü 34 10 8 16 45 55 38 -10
15 Adanaspor A.Ş. 34 10 8 16 37 53 38 -16
16 Sakaryaspor A.Ş. 34 9 8 17 44 52 35 -8
17 Dardanelspor A.Ş. 34 8 8 18 35 49 32 -14
18 K.DÇ. Karabükspor 34 5 8 21 26 64 23 -38

Küme DÜŞENLER:GİRESUN-BOLU-SAMSUN-RİZE-ORDU-ZONGULDAK-KAYSERİ-KARABÜK-SAKARYA

tsmetu
27.04.2008, 22:34
güle güle rize buraya kadarmış.

6Şafak Aydın1
28.04.2008, 08:23
daha kesin degilki ufak bir ihtimal var... son 2 macini alsin bari

K@HrY
28.04.2008, 09:19
Rizesporun düşmesine üzülmedim açıkçası. İlk önce şehirdeki isranbul takımlarının bürolarını kapatsınlar sonra bişeyler yapmaya kalksınlar. bu devranın böyle gitmeyeceğini anlamaları lazımdı.

metehan
28.04.2008, 11:10
Umarım morallerini bozmazlar ve seneye tekrar Süper Lig'e çıkarlar. Maalesef bu sezonun en kötü takımlarından biriyidi Rizespor, küme düşmeleri sürpriz olmadı.

ismail tüfekçi
28.04.2008, 11:15
cumhur efendi ben bjk maçını 90 dakka izledim 1.2 yeniksin hala küme düşüyorsun hala maç berabere miş gibi takım rahat son dakikalarda kaleci dahi gole gidecek yerde ruh yok 2 kişi atak yapıyor o durumdaki takım 11 kişi ile go aramazmı son dakika hala forvet atakta onlarında gol atmaya niyeti yok Rizeyi 17 takım değil futbolcuları düşürmek için herşeyi yaptı resmen takımı pravoke ettiler bence yönetim takımı kompile değiştirsin cumhurda dahil

ilteriş
28.04.2008, 12:02
daha kesin degilki ufak bir ihtimal var... son 2 macini alsin bari
Rize kesin düştü.Gençler ve konya ikili averajda rizenin önünde.puanlar eşit olsa bile rize nin işi bitti.bank asya birinci ligde karadeniz takımı bolluğu olacak bari biri ya da birkaçı süper lige çıksa.

Misina
28.04.2008, 13:14
cumhur efendi ben bjk maçını 90 dakka izledim 1.2 yeniksin hala küme düşüyorsun hala maç berabere miş gibi takım rahat son dakikalarda kaleci dahi gole gidecek yerde ruh yok 2 kişi atak yapıyor o durumdaki takım 11 kişi ile go aramazmı son dakika hala forvet atakta onlarında gol atmaya niyeti yok Rizeyi 17 takım değil futbolcuları düşürmek için herşeyi yaptı resmen takımı pravoke ettiler bence yönetim takımı kompile değiştirsin cumhurda dahil

geçen sene Erciyesin oynadığı gibi bi oyun oynasalar neyse ama ligde kalmak için haftalardır hiçbi çırpınış göstermeyen ruhsuz futbolcular Rizesporu düşürdü 17 takım değil.

vurgun_kiz_61
28.04.2008, 15:09
Rizespor taraftarlarina duyurulur bu aksam Karadeniz Tv de Rizespor enine boyuna konusulacakmis taraftarlarda katilacakmis programa, saat 20:30 baslayacak.

Kasım Hilal
28.04.2008, 15:39
Gerçekten yazık oldu...
Kıytırık Oftaş bile ligde kalırken Rize'nin gidişi üzdü beni.
Seneye 4 Ankara 4 İstanbul takımı olacak ligde ama Karadeniz bölgesinden 1 tane..

Burçak
28.04.2008, 18:35
1453 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=23580)

eski işleri kaşımanın anlamı yok. Trabzonspor elinden geleni yaptı. busene kendine bile faydası yoktu . herşey ortada. tüm kalbimizle Rizepsoru destekledik ama olmadı.

bu dostluğa en ufak gölge düşürecek mesajlar silinecek devamı halinde o kişi siteden uzaklaştırılacaktır.

Alibeyoglu
28.04.2008, 18:39
rizesporun LEMI CELIK ile 2.ligde bölgenin futbolculariyla yeniden yapilanmasinin gerekdigine inaniyorum

Misina
28.04.2008, 18:45
Rizespor Erdoğan Arıcayı göndermiş.

Alibeyoglu
28.04.2008, 18:47
degerli hemserim,
trabzonsporun bu yil kendisine bile bi faydasi olmadi hani bi laf vardir ya

kelin ilaci olsaydi kendi kafasina sürerdi
iste buda öyle bisey

trabzonspor taraftari olara ligde tek karadeniz takimin kalmasi cok üzüyor bizi

50km uzaklikda kardes rizespor ile deplasmana gitmek var iken kim isterki yilda 5 defa ankaraya 5 defa istanbula gitmeyi

Harun-61
28.04.2008, 18:48
Yöneticilerin sayesinde Rizespor 2. Lige düstü.

Samet Aybaba fiyaskosu, ardindan 2-3 TD degisikligi.
yabanci futbolcu aliyoruz diye, kalitesiz adamlar almak.

ve en sonunda hicbir takima faydasi olmayan E. Arica'yi TD yapmak...

.

Fatih
28.04.2008, 19:26
Erdoğan Arıca dönemi bitti

Turkcell Süper Lig'de Kayserispor'a deplasmanda 3-0 yenilerek ligden düşmesi kesinleşen Çaykur Rizespor'da, teknik direktör Erdoğan Arıca ile yollar ayrıldı.
Kulüp basın sözcüsü Aykut Ferah, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yönetim kurulu olarak İstanbul'da olağanüstü toplantı yaptıklarını belirterek, ''İlk olarak Erdoğan Arıca ile görüştük ve yollarımızı karşılıklı ayırdık'' dedi.
Yeniden yapılanma doğrultusunda teknik adam arayışlarına başladıklarını kaydeden Ferah, ''Ligin son 2 haftasında takımı gelecek yıl çalıştırmasını düşündüğümüz hocaya emanet etmek istiyoruz. Kalan 2 haftada yeni hocamızın bütün futbolcular ile ilgili kararını vermesini amaçlıyoruz'' diye konuştu.

28.04.2008 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : AA

Arif Timurcioğlu
28.04.2008, 19:28
İnş. iyi bir takım oluştururlar ve fazla ara vermeden tekrar süper lige çıkarlar.

Ali Can
28.04.2008, 19:37
rize seneye taner demirbaşı alırsa seneye tekrar aramızda

macka61
28.04.2008, 21:14
olsun be rize yine gelirsin kalplerimiz sizinle

Egemen Yılmaz
28.04.2008, 23:16
umarım yeniden çıkarlar.

Cem Balcı
28.04.2008, 23:18
arıca da istifa etmiş;yaprak dökümü başlıyor.inşallah topçulardan da bırakan olmaz.

Cengiz Çubukcu
29.04.2008, 08:54
Dün akşam Karadeniz Tv'de Rizespor ''neden düştü ?'' tartışıldı, o kadar çok birbiriyle alakasız şey söylendi ki ben neden düştüğünü anlayamadım :) program sonunda şunu iyice anladım ki Rizeli dostlarımız belli kişiler dışında takımlarına yeterince sahip çıkmıyorlar, programa telefonla bağlananların % 90'ını Trabzonsporlu taraftarlardı....bence düşmekten daha acı olan Rizespora desteğin ne yazık ki Rizelilerden gelmemesi....

Faik Yılmaz
29.04.2008, 09:12
Bence en önemli neden zengin nüfuzlu insanların takıma sahip çıkmaması.... ikinci olarak şehrin takımı bağrına basmaması bir çok maçını izledim insanlar yenilen bir golden sonra sürekli tepki gösterdiler takımın moralini bozdular.... rakipler için cehennem olması gereken stadyum 1 puan alanların üzüldüğü bir mekan haline geldi....

TSelif
29.04.2008, 10:43
Bunu biz söyleyince de Rize düşmanı oluyoruz nedense. :)

Oğuuz
29.04.2008, 15:08
güle güle rize ...

Badaloğlu
29.04.2008, 15:20
rizesporun LEMI CELIK ile 2.ligde bölgenin futbolculariyla yeniden yapilanmasinin gerekdigine inaniyorum

Lemi Çelik, ne alaka??? Bu işi çok mu iyi bilir?

nemo_61
29.04.2008, 15:32
Dün akşam Karadeniz Tv'de Rizespor ''neden düştü ?'' tartışıldı, o kadar çok birbiriyle alakasız şey söylendi ki ben neden düştüğünü anlayamadım :) program sonunda şunu iyice anladım ki Rizeli dostlarımız belli kişiler dışında takımlarına yeterince sahip çıkmıyorlar, programa telefonla bağlananların % 90'ını Trabzonsporlu taraftarlardı....bence düşmekten daha acı olan Rizespora desteğin ne yazık ki Rizelilerden gelmemesi....
Geçen akşam gs-fb maçından sonra bütün illerdeki gslilerin kutlamalarını gösteriyordu...Rizeyide gösterince bi garip oldum ...Rizespor küme düşüyor, kimsenin umurunda değil ..herkes kutlama yapıyor ...Cengiz abime katılıyorum ..Rizelilerin büyük kısmının takımları konusunda bu kadar vurdum duymaz olması çok kötü...
ancak ne olursa olsun ..Rize'nin gelecek sezon süper lige çıkacağına inanıyorum

kamyonetçi
30.04.2008, 04:48
Ben Rize'de dört yıl kaldım ve gerçek Rizespor taraftarı görmedim.Taraftar olanlar devşirme ya fb li ya gs li ya bjk lı ki bjk lı sayısı en az olan kitle.Rizespor ligden düşmesi gerçek manada bize zarardır. şimdi es es çıkar yada başka x bir takım bu deplasman olur bizim için git gel maliyetler vs.Rizedekiler için fb gs bjk yı izleyememektir tek sorun.Çaykurun desteği olmasa Rize iki senede cumburlop üçüncü lige.Taraftar diye bir olay yok orda.Kim sahip çıkacak ki.Biz çıkarız desem bu biraz hayalcilik olur yeterince sıkıntımız var zaten.Ama şu bir gerçek ki Bjk maçında büyük taraftarın orada yerini alması ayrı bir tat verdi bana.Yağmasakda gürledik.

dolaylı
30.04.2008, 12:20
Ben Rize'de dört yıl kaldım ve gerçek Rizespor taraftarı görmedim.Taraftar olanlar devşirme ya fb li ya gs li ya bjk lı ki bjk lı sayısı en az olan kitle.Rizespor ligden düşmesi gerçek manada bize zarardır. şimdi es es çıkar yada başka x bir takım bu deplasman olur bizim için git gel maliyetler vs.Rizedekiler için fb gs bjk yı izleyememektir tek sorun.Çaykurun desteği olmasa Rize iki senede cumburlop üçüncü lige.Taraftar diye bir olay yok orda.Kim sahip çıkacak ki.Biz çıkarız desem bu biraz hayalcilik olur yeterince sıkıntımız var zaten.Ama şu bir gerçek ki Bjk maçında büyük taraftarın orada yerini alması ayrı bir tat verdi bana.Yağmasakda gürledik.
Aynen katılıyorum bende rize de maç izledim adamların benim kadar umurlarında değildi kaybetmek.Kesin olan şudur ki ,şehir başka takımlara ilgi duyduğu sürece sonuç bellidir trabzonun başarısında şehirin kenetlenmesi vardı.Sıvasta da durum aynı adamlar gs nin galibiyetini sıvasta kutlayıp birde sıvasın şampiyonluğundan bahsediyor zavallılar bu kafa da devam ettikçe önümüzde ki yıllarda onlarda hezimete uğrayacaktır

peker61
30.04.2008, 12:23
Arkadaşlar haklı ...Rizede rizesporun taraftarı yok nerdeyse önce istanbul takımlarını bıraksınlar kendi takılarına baksınlar ..Ötesi zaten gelir rizespor seneye çıkar inşallah ...

Fatih BALTA
30.04.2008, 12:30
Şu ana kadar karşılaşmış olduğum hiç bir Rizeliden hangi takımı destekliyorsun sorusunun karşılığında cevaben Rizespor diye duymadım.Rize'de Rizespor hep 2. takım muamelesi gördü.İnşallah taraftar,yöneticiler elele verir ve Rizespor u tekrardan süper lig de izleriz.

OLCAY ÇAKIR
30.04.2008, 12:33
Rize'yi ve yöreyi bilen biri olarak,2.ve 3.ligdeki ve hatta amatördeki maçların yükselen raitingini gördükçe,süper ligdeki bu cazibesizliğe bir anlam verememekteyim.

Bu açıdan irdelenmeli Rizesporluluk.

Aklıma gelen Yasinin satılması.Takımdaki Rize'li oyuncu azlığı.

Takımın taraftarı olmalı bazı futbolcuların.Yoksa yemiyor.

Erkut Ay
30.04.2008, 12:35
bi taneside ağlıyordu utanmadan ğs yönetimine almamışlar beyi ona buna uşak olacaklarına memleketlerine sahip çıksınlar biraz...

Rizede bende kaldım sevdiğim yerdir düşmelerine üzüldüm belkide kendilerinden çok...

kudu_61
30.04.2008, 18:11
seneye çıkacaklarına inanmak istiyorum ama çok topçu lazım bu takıma devre arası 2 iyi defans bir forvet alabilselerdi bu halde olmazlardı erdoğan arıcayı bu takımın başına niye getirdiler hala da anlamış değilim erdoğan arıca demek takımı kümeye oynatmak demek

Alibeyoglu
30.04.2008, 19:37
Lemi Çelik, ne alaka??? Bu işi çok mu iyi bilir?

lemi celik teknik trektörlük egidiminin ingilizlerin önde gelmis klüplerinde yapmisdir. kendisinin teknik trektörlük egitimi gayet iyidir.
bülent uygun sezone baslamadan bu isi ne kadar biliyordu ki sivasi zirveye tasidi?
benim türk futbolunda anlamadigim bazi seyler var bi düsünün bunu yapmayan bi takimda yok bi takimda görev yapmis bi adam aradan 1-2 gecmeden calistirdigi takimi gene calistiriyor maden iyiydi neden kovdunuz maden kovuyorsunuz neden tekrar aliyorsunuz bu türk takimlarinda var olan bisey. neden lemi celik gibi heyacani hevesi olan adamlara güvenmiyoruzda hep bildik adamlara inaniyoruz güvenc kurtar in kac takim düsürdügünü saydiniz mi? erdogan aricanin düsürdügü tek takim rize mi? bölgenin evleti olarak bölgeyi insanini iyi taniyan biri olarak vede karedenizde seve seve calisacak biri olarak lemi celik kardesimiz bu is icin gayet dogru bi secim olacakdir

bkandil
01.05.2008, 11:24
Rizespor camiası var mı ki!

Lafı dolandırmaya gerek yok, söyleyelim en baştan söyleyeceğimizi. Rizespor’un ligden düşmesi için onlarca neden söyleyebilirsiniz ama liste başı neden RİZELİLERİN RİZESPORLU OLMAMASI’dır.

Bir kent takımı eğer o kentliler tarafından sahiplenmiyorsa, o kentliler, kulüplerini ikinci, üçüncü sıralara koyuyorsa, o kentin en büyük değeri de böyle sessiz sedasız bir alt kümeye düşer, birkaç cılız ses dışında kimseden de tepki gelmez.

Takım var, kulüp de var ama camia yok. Camia olmak başka bir şey.
Varsa da çok sınırlı bir ve sadece Rize iliyle sınırlı kalan bir camiadan söz edebiliriz. Oysa Rize’nin asıl gücü Rize dışında. Denizcilik sektöründen inşaat sektörüne kadar hemen her alanda lider Rizeliler görürsünüz. Ama lider Rizesporlular göremezsiniz! Kendileri o dünyanın süper ligindedir, kulüpleri ise bir alt kümede.

Bir zaman elime Rizeli işadamlarının olduğu bir yıllık geçmişti. Yıllıkta işadamlarına sorulan bir soru da hangi takımı tuttuğuydu? Maalesef büyük küçük işadamlarının hemen hepsi ikinci takım olarak Rizespor’u belirtiyordu.(Birinci takımlar belli.)

Şimdi Rize’yi Rize dışında temsil eden sivil toplum örgütlerinin başındakiler ve işadamları Rizespor dışında bir takım tutuyorsa, bunun adı yalnız bırakılmaktır. Şampiyonluk ve kümede kalma mücadelesinde Rizeli işadamlarının gözü kulağı İstanbul’da değil, Kayseri’de olmalı.

Kaç Rizeli işadamı destek için Kayseri’ye gitti? Rize’nin kümeden düşeceğinin işaretlerinin verildiği bir ortamda neden Rizeli işadamları İstanbul’da toplanıp Rizeliyiz, Rizesporluyuz demedi, diyemedi?

Rizeliyim derken büyük bir özgüvenle söyleyeceksiniz ama sıra Rizespor’a geldiğinde Galatasaray-Fenerbahçe, Beşiktaş-Bursa maçları Rizespor’unuzdan önemli olacak. Rizeli olmayı önemseyecek, Rizesporlu olmayı göz ardı edeceksiniz. İstanbul kulüplerinin o kendine has ışıltılı dünyasında olmak uğruna kent takımınıza sırtınızı dönecek, Rizespor’un düştüğünü bile bilmeyeceksiniz. Fenerbahçe’nin, Beşiktaş’ın, Galatasaray’ın maçlarına özel uçaklarla turlarla gideceksiniz, Rizespor’un maçlarını radyodan bile dinlemeyeceksiniz.

Rizespor’u Rizeliler düşünmese kim düşünür? Trabzonspor düşünsün deniyor. Trabzonsporlular, Rizespor düşmesin diye kamuoyu oluşturacak, Rizeliler İstanbul’un hizmetinde olacak. Bu mudur Rizelilik, Rizesporluluk?

Sonra Rize düşünce suç yine Trabzonspor’un olacak. Yok onu yenmedi, buna puan verdi. Bu Bizans oyununun ta kendisidir. Rizespor ligde rahatken, ‘Trabzon-Rize birbirini sevmez’ jargonunu yayarlar. Aynı kişiler Rize düşünce de suçu Trabzonspor’a atarlar. Bu insanlar ve çevreler kötü niyetlidir ve maalesef içimizdedir.

Son olarak şunu söyleyelim; Rizespor’un sayın basın sözcüsü ‘Üzerimizi oyunlar oynadılar ve bizi düşürdüler. Bunu bir kenara yazdık’ dedi.

Bu hep böyle olmuyor mu zaten? Siz bunu bir kenara yazın ama şunları da yazın;
Rizeli olup da Rizesporlu olmayan, Rizespor’un düşmesine neden olan kulüplere hizmet eden işadamı, sanayici, spor adamlarını bir kenara yazın.

Dikkat ettiniz mi, hiç futbol takımından, teknik direktörden bahsetmedim bile. Düşünün artık!

Aytekin AKAY (Ajansspor)

Pek haksız görünmüyor yazar arkadaş. Bizim ve Rizespor taraftarlarının birlikteliği kadar bu beyefendiler de birlik oluştursa, Karadenizin önünde İstanbul yıllarca eğilmek zorunda kalır.
Yazar isim vermemiş ama ben aklıma gelenleri sıralayayım.
Rizeli Başbakan'ın takımı denilince aklımıza önce Fb, sonra kasımpaşa geliyor...
Ergun Gürsoy denilen adam gs nin kapısından ayrılamıyor.
Bir de Şadan ve İhsan Kalkavan'lar vardı hatırladığım kadarıyla ama Rizesporlu olarak hatırlamıyorum onları da...

Osman Yavuz
01.05.2008, 12:16
Normal Rizespor'un bu hallere düşmesi.Araştırma yapılmış.Rize'nin %65-70'i feneri tutuyormuş.Geri kalanlar da Trabzonspor, bjk, gs ve rizespor taraftarıymış.
Dün gazetede okudum.Kadir Özcan'la görüşüyorlarmış.Keşke Kadir hocayı alsalar.Kesin dönerler süperlige.Eğer Kasımpaşa bırakmasaydı onu şu an süperligdeydiler.

a f s
01.05.2008, 12:21
Yazık oldu.

http://www.hitresim.com/upload/Çaykur%20Rizespor-Ol9.jpg

Tunga
01.05.2008, 12:24
Rizespor camiası var mı ki!

Lafı dolandırmaya gerek yok, söyleyelim en baştan söyleyeceğimizi. Rizespor’un ligden düşmesi için onlarca neden söyleyebilirsiniz ama liste başı neden RİZELİLERİN RİZESPORLU OLMAMASI’dır.

Bir kent takımı eğer o kentliler tarafından sahiplenmiyorsa, o kentliler, kulüplerini ikinci, üçüncü sıralara koyuyorsa, o kentin en büyük değeri de böyle sessiz sedasız bir alt kümeye düşer, birkaç cılız ses dışında kimseden de tepki gelmez.

Takım var, kulüp de var ama camia yok. Camia olmak başka bir şey.
Varsa da çok sınırlı bir ve sadece Rize iliyle sınırlı kalan bir camiadan söz edebiliriz. Oysa Rize’nin asıl gücü Rize dışında. Denizcilik sektöründen inşaat sektörüne kadar hemen her alanda lider Rizeliler görürsünüz. Ama lider Rizesporlular göremezsiniz! Kendileri o dünyanın süper ligindedir, kulüpleri ise bir alt kümede.

Bir zaman elime Rizeli işadamlarının olduğu bir yıllık geçmişti. Yıllıkta işadamlarına sorulan bir soru da hangi takımı tuttuğuydu? Maalesef büyük küçük işadamlarının hemen hepsi ikinci takım olarak Rizespor’u belirtiyordu.(Birinci takımlar belli.)

Şimdi Rize’yi Rize dışında temsil eden sivil toplum örgütlerinin başındakiler ve işadamları Rizespor dışında bir takım tutuyorsa, bunun adı yalnız bırakılmaktır. Şampiyonluk ve kümede kalma mücadelesinde Rizeli işadamlarının gözü kulağı İstanbul’da değil, Kayseri’de olmalı.

Kaç Rizeli işadamı destek için Kayseri’ye gitti? Rize’nin kümeden düşeceğinin işaretlerinin verildiği bir ortamda neden Rizeli işadamları İstanbul’da toplanıp Rizeliyiz, Rizesporluyuz demedi, diyemedi?

Rizeliyim derken büyük bir özgüvenle söyleyeceksiniz ama sıra Rizespor’a geldiğinde Galatasaray-Fenerbahçe, Beşiktaş-Bursa maçları Rizespor’unuzdan önemli olacak. Rizeli olmayı önemseyecek, Rizesporlu olmayı göz ardı edeceksiniz. İstanbul kulüplerinin o kendine has ışıltılı dünyasında olmak uğruna kent takımınıza sırtınızı dönecek, Rizespor’un düştüğünü bile bilmeyeceksiniz. Fenerbahçe’nin, Beşiktaş’ın, Galatasaray’ın maçlarına özel uçaklarla turlarla gideceksiniz, Rizespor’un maçlarını radyodan bile dinlemeyeceksiniz.

Rizespor’u Rizeliler düşünmese kim düşünür? Trabzonspor düşünsün deniyor. Trabzonsporlular, Rizespor düşmesin diye kamuoyu oluşturacak, Rizeliler İstanbul’un hizmetinde olacak. Bu mudur Rizelilik, Rizesporluluk?

Sonra Rize düşünce suç yine Trabzonspor’un olacak. Yok onu yenmedi, buna puan verdi. Bu Bizans oyununun ta kendisidir. Rizespor ligde rahatken, ‘Trabzon-Rize birbirini sevmez’ jargonunu yayarlar. Aynı kişiler Rize düşünce de suçu Trabzonspor’a atarlar. Bu insanlar ve çevreler kötü niyetlidir ve maalesef içimizdedir.

Son olarak şunu söyleyelim; Rizespor’un sayın basın sözcüsü ‘Üzerimizi oyunlar oynadılar ve bizi düşürdüler. Bunu bir kenara yazdık’ dedi.

Bu hep böyle olmuyor mu zaten? Siz bunu bir kenara yazın ama şunları da yazın;
Rizeli olup da Rizesporlu olmayan, Rizespor’un düşmesine neden olan kulüplere hizmet eden işadamı, sanayici, spor adamlarını bir kenara yazın.

Dikkat ettiniz mi, hiç futbol takımından, teknik direktörden bahsetmedim bile. Düşünün artık!

Aytekin AKAY (Ajansspor)

Pek haksız görünmüyor yazar arkadaş. Bizim ve Rizespor taraftarlarının birlikteliği kadar bu beyefendiler de birlik oluştursa, Karadenizin önünde İstanbul yıllarca eğilmek zorunda kalır.
Yazar isim vermemiş ama ben aklıma gelenleri sıralayayım.
Rizeli Başbakan'ın takımı denilince aklımıza önce Fb, sonra kasımpaşa geliyor...
Ergun Gürsoy denilen adam gs nin kapısından ayrılamıyor.
Bir de Şadan ve İhsan Kalkavan'lar vardı hatırladığım kadarıyla ama Rizesporlu olarak hatırlamıyorum onları da...

Bu yazıyı buraya koymasanız kaçıracakmışım.

Aytekin'in eline sağlık çok güzel yazmış. Medya "sempatiği" Abdurrahim Albayrak, Galatasaray yönetimine giremeyince ağladığının onda birini Rizespor küme düşünce ağlamış mıdır? Ya da acaba Rizespor'un küme düştüğünden haberi var mı?

Osman Yavuz
01.05.2008, 12:28
Bu yazıyı buraya koymasanız kaçıracakmışım.

Aytekin'in eline sağlık çok güzel yazmış. Medya "sempatiği" Abdurrahim Albayrak, Galatasaray yönetimine giremeyince ağladığının onda birini Rizespor küme düşünce ağlamış mıdır? Ya da acaba Rizespor'un küme düştüğünden haberi var mı?
Haberi yoktur Tunga abi.Şu an reklam çekimleriyle uğraşıyor kendileri:D

OLCAY ÇAKIR
01.05.2008, 12:46
Bu sayfada iyi gitmeyen bazı şeyler var,çözemedim henüz.

Rize'de yaşayanların öncelikle takıma sahip çıkmadıkları,bilakis takoz oldukları,sezon başında hocayı kaçırdıkları,futbolculara hakaretler ettikleri herkesin malumudur.

Bu bir sorundur,sorunların kaynağıdır.

Kimseyi, başka takımı tuttuğu için suçlayacak kadar mantıklı,ikna edici bir izahım yok.Suçlamıyorumda kimseyi.

Ancak Rizede 5000 tanede olsa Rizesporlu var ise ve bu başlık bu 5000 kişinin takımına en kötü günde verdiği desteğe artı destek amacıyla açılmış ise;Rizeli iş adamı-ları,klişesinden bir an evvel kurtulmamız şarttır.

Ki;bu işadamı ve siyasetçiler için söylüyorum;ne onlar bizi nede biz onları ilgilendirmiyoruz bu anlamda.

Ben o 5000 kişi ile gönül bağımı kuvvetlendirmek mecburiyetindeyim.

Diğerleri benim için sadece FB,BJK,GS taraftarı,onların üzünçleride sevinçleride umrumda değil.

Not:5000 sadece örnektir.

Gürkan
01.05.2008, 13:29
o beşbin kişi gerçekten var mı. seneye orada olacaklar mı. yoksa lig tvden gs fb bjk maçlarını izleyip sevinecek yada üzülecekler mi.

Süleyman50
01.05.2008, 16:21
madem arkadaşlar rizeliler 3 ezikleri tutar diyorsunuz trabzonsporu desteklemediklerinide biliyorsunuz adamlar tam bir fb li kimse kusura bakmasın ben bunları nevşehirden bilen biri olarak hiç üzülmedim şahsen güle güle rize...(önce şehir kendi takımına sahip çıkacak...)

Osman Yavuz
02.05.2008, 12:41
Rize Metin Diyadin'i getiriyormuş hocalığa.Çok doğru bir tercih bana göre.Geçen sene Oftaş'ın çıkmasında en büyük pay onundu.Bu sene de Eskişehirde iyi işler yaptı fakat Sergen yüzünden gönderildi.Rize'yi tekrar süperlige çıkartabilcek kapasiteye sahip.Tabi Rize'nin destek olması lazım.

ilteriş
02.05.2008, 15:26
Ordu ve Bolu ilk altıya girerse belki biri Süper lige çıkar.Seneye Rize ve Giresun banko Süper lige çıkacaklar.

kuymakk
02.05.2008, 15:30
Bu işler temenni ile rica ile olmuyor.Gerçekleri görmek lazım.Son yıllarda küme düşecekler arasında olupta son anda kurtulan hep ne hikmetse RİZE olmuştur.Ama çekirge sağır artık duymaz oldu.Bende üzüldüm ama yapacak başka bişey yok.

kuymakk
02.05.2008, 15:37
Arkadaşlar haklı ...Rizede rizesporun taraftarı yok nerdeyse önce istanbul takımlarını bıraksınlar kendi takılarına baksınlar ..Ötesi zaten gelir rizespor seneye çıkar inşallah ...

İstanbul takımlarını tutmak en kestirme yol.NASILSA HER ÜÇ SENEDE BİR ŞAMPİYONLUK GÖRÜYORLAR.Bizde kaç yirmi daha bekleriz bilemem ama inşallah bekletmezler :confused:

Emirhan Makul
02.05.2008, 19:55
DİYADİN: Ç.RİZESPOR İLE ANLAŞTIK http://www303.mackolik.com/img/v3/tr.gifhttp://www304.mackolik.com/img/haberbuyuk/M/MetinDiyadin020508_B1.jpg Rize - </B>Türkcell Süper Lig'den düşmesi kesinleşen ve teknik direktör Erdoğan Arıca ile yollarını ayıran Çaykur Rizespor, Metin Diyadin ile prensipte anlaştı. Diyadin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çaykur Rizespor'u tanıdığını belirterek, 'Karşılıklı görüşmelerimiz oldu. Prensipte Çaykur Rizespor ile anlaştık.
Kalan iki haftada takımı izleme fırsatım olacak. Daha önce de takımı yakından takip ediyordum. Her şey resmi sözleşmenin ardından belli olacak'' dedi. Takımdan gidecek kalacak futbolcuları konuşmanın şu anda doğru olmadığını ifade eden Diyadin, ''Ortada resmi bir şey yok. Ama ben Çaykur Rizespor'u seven ve yakından takip eden bir kişiyim. Gerek duyuldukça fikirlerimi her zaman söylerim. Resmi işlemlerden sonra her şey çok daha net olacak'' diye konuştu.
-SERGEN'İN ESKİŞEHİRSPOR'DAN AYRILMASI-
Sergen Yalçın'ın kendisi ile kadro pazarlığı yaptığı gerekçesi ile kulüpten ayrıldığı yolundaki söylemler konusunda da Diyadin, şunları söyledi: ''Ben her çalıştırdığım takımda kulübümün başarısı için mücadele ettim. Başarılar, kişilerle kazanılmaz, kulübün başarısıdır. Kararları her zaman yönetim verir.
Ama kulübün başarısı için inandığım kararımın da arkasında dururum. Sergen defterini kapattım, artık geleceğe bakıyorum.'' Diyadin, Sergen Yalçın'ın Eskişehirspor'dan ayrılmasını değerlendirmesinin yanlış olacağını da sözlerine ekledi.

EMHOTEP
02.05.2008, 21:32
rizesporun şimdiye kadar süper ligde olması hataydı.50-60 bin nufuslu bir şehrin bunca yıl siyasiler ve çaykurun;yöre insanın emekleriyle trilyonlar alan topçular alması ancak bizim gibi ülkelerde olabilecek birşeydir.trabzonspora bu işten ne zararı ne faydası vardır.kaç yıldır süper ligdeler hala doğru düzgün taraftarları oluşmamış.amatördeki göztepe,sakarya,eskişehir,kocaeli...rizeden daha fazla hak ediyor süper ligi.

Burçak
02.05.2008, 21:35
ne alakası var. Rizesporun ne eksiği var onlardan.
ligde belediye takımları dururken Rizespormu hak etmiyor ligi.
ligde istanbul takımlarının taşeronluğunu yapan kulüp var birsürü. onlar olmasın madem ligde.

Cem Balcı
02.05.2008, 23:09
rizesporun şimdiye kadar süper ligde olması hataydı.50-60 bin nufuslu bir şehrin bunca yıl siyasiler ve çaykurun;yöre insanın emekleriyle trilyonlar alan topçular alması ancak bizim gibi ülkelerde olabilecek birşeydir.trabzonspora bu işten ne zararı ne faydası vardır.kaç yıldır süper ligdeler hala doğru düzgün taraftarları oluşmamış.amatördeki göztepe,sakarya,eskişehir,kocaeli...rizeden daha fazla hak ediyor süper ligi.

yanlış düşünüyorsunuz;elle tutulur bir yanı yok bu söylediklerinizin.:cool:

Mustafa OK
03.05.2008, 00:12
rizesporu bu hallere düşürenler utansın gitmiş gsnin reklamında oynuyor albayrak git memleketinin takımına başkan ol takımın küme düşmesin bu albayrakların hepsi mi böyle acaba bizim albayrağı göndermesek bizide düşüreceklerdi...

macka61
03.05.2008, 00:49
hayırlı olsun diyadin ve rize için

EMHOTEP
03.05.2008, 00:59
bölge milliyetçiliği yapmazsanız elle tutulur yanının olduğunu görebilirsiniz.

rizenin belediye takımlarından farkı yok.belediye takımlarını belediyeler destekliyorsa rizesporuda çaykur destekliyor.kendi şehrinde 3. 4. sırada destekleniyorsa bir takım bank asya ligi bile çok.göztepenin amatördeyken rizespordan daha fazla destekleyeni ve forma satışı vardır.

herkes kendi şehrinin takımının süper ligde olmasını ister.amasyaspor süper ligde olsa sevinirim şahsen.çaykur gibi kurumların ve siyasilerinin desteğiyle olacaksa hiç olmasın süper ligde.şehrin normal şartlarda 2. ligi bile kaldırması mümkün değil.eee rizenin ne farkı var o zaman amasyadan,nevşehirden,kendi boyundaki illerden?

gerçek rizesporlu arkadaşlar kırılmazlar umarım.bence gerçek bu.

Holigan53
03.05.2008, 09:38
rizesporun taraftarı yok diyen arkadaşlara ikinci yarı rizede oynan maçlarda taraftar desteğini göz önünde bulundurmalarını isteyeceğim.2. yarı nerdeyse bütün maçlarda rizespor stadyumu full çekti ama destekte bir yere kadar..size sorarın trabzonsporumuzun şu anki durumunu göz önünde bulundurarak maçlarını izlemek sizlere zevk veriyormu malum en son gençler maçında avni aker neredeyse sıfır taraftar çekecekti.. yani demek istediğim destek takımın başarısına bağlı takım iyiyse destek süper oluyor ama kötü gittiğinde malaesefki taraftar stadyuma gelmiyor.. rizespor taraftarının ikinci yarıdaki vermiş olduğu destek ligin ilk yarısındaki son beş haftadaki başarıya bağlıyorum.. neyse rizespor taraftarı 2. ligde takımına daha sahip çıkacaktır buna adım gibi eminim önceki senelerde olduğu gibi allahın izniyle seneye tekrar süper lige çıkacağız.. hatta gönül 5 karadeniz takımından 3 ünün süper lige çıkmasından yana ...

oflubektas
03.05.2008, 10:18
Metin Diyadin ile anlaşıldıysa Rize'nin geri gelmemesi için yönetimin özel bir çaba sarfetmesi gerek. Futbolculuğu kadar hocalığını da çok beğendiğim Metin Diyadin'in Rize'yi çıkardıktan sonra Trabzonsporumuz'u da çalıştırmasını çok isterim.

pReN@_61
03.05.2008, 16:58
Rizespor 0-1 Ankaraspor

Maç sonucu...

vurgun_kiz_61
03.05.2008, 16:59
Gecmis olsun zaten bisey degismezdi ki:(

Ali Can
03.05.2008, 17:01
de nigrisin golüyle ankara rizeyi 1-0 yendi

wolf_TS61
03.05.2008, 17:19
bölge milliyetçiliği yapmazsanız elle tutulur yanının olduğunu görebilirsiniz.

rizenin belediye takımlarından farkı yok.belediye takımlarını belediyeler destekliyorsa rizesporuda çaykur destekliyor.kendi şehrinde 3. 4. sırada destekleniyorsa bir takım bank asya ligi bile çok.göztepenin amatördeyken rizespordan daha fazla destekleyeni ve forma satışı vardır.

herkes kendi şehrinin takımının süper ligde olmasını ister.amasyaspor süper ligde olsa sevinirim şahsen.çaykur gibi kurumların ve siyasilerinin desteğiyle olacaksa hiç olmasın süper ligde.şehrin normal şartlarda 2. ligi bile kaldırması mümkün değil.eee rizenin ne farkı var o zaman amasyadan,nevşehirden,kendi boyundaki illerden?

gerçek rizesporlu arkadaşlar kırılmazlar umarım.bence gerçek bu.
Taraftar sayısı önemli ama sadece kıstas bu olamaz.Eğer takımların birinci ligde oynamaları için kendi şehirlerinde taraftar saysı 1. olacak dersen süperligi 6-7 takımla oynamak zorunda kalırız.

ÜNAL
03.05.2008, 17:26
Rize..

Daha ne diyeyim sana süper ligte tutunamadın...

Trabzonsporla elele çıkacaktınız zorlu yolları.

EMHOTEP
03.05.2008, 17:40
Taraftar sayısı önemli ama sadece kıstas bu olamaz.Eğer takımların birinci ligde oynamaları için kendi şehirlerinde taraftar saysı 1. olacak dersen süperligi 6-7 takımla oynamak zorunda kalırız.
amacım tartışma çıkartmak değil.şehrin ekonomik durumuna,hemşehrilerinden destek durumuna özelliklede çaykurun bir takıma arka çıkmasına bakınca rizespor hakkındaki düşüncelerim böyle oluşuyor bende.
rizespor trabzonspora nereden kardeş oluyor onuda anlamış değilim.rize ili trabzon iline komşudur sadece.kendini bilmez bazı rizelilerin(diğer rizeli arkadaşlar alınmasın) trabzonlular hakkında forumlarda ve gerçek hayatta söyledikleri beni(trabzonlu olmamama rağmen)bile kızdırıyor.

bu konuda daha fazla yazmayayım bazılarınca rize düşmanı olarak anlaşılacağım:)beni trabzonspor ilgilendirir gerisi teferruat bile değil...

Süleyman50
03.05.2008, 17:47
evet arkadaşa bende katılıyorum rize sadece trabzonun komşusu bir il üstelik çoğunluğuda trabzonsporu desteklemez ve burasıda trabzonspor taraftar formu ....

Enes
03.05.2008, 18:14
Rizede heyecan kalmamıştı inşallah seneye o heyecanla süper lige dönerler ayrıca bank asya ligi için alabıleceklerı en ıyı hocalardan bırını aldılar........Maddi olanakları sınırlı olan şehirlerin bu açığı sponsorla kapatmaları da gayet normal ..Ayrıca TRABZONSPORA boşuna anadolunun abisi demiyolar ,evet Rize bizim kardeşimiz ama Nevşehirde,Amasyada,Sakaryada,Kocaelide ,Samsunda bizim kardeşimiz ..

Cem Balcı
03.05.2008, 19:09
rize yine yenildi...1-0...

İsmail Alkan
03.05.2008, 20:32
amacım tartışma çıkartmak değil.şehrin ekonomik durumuna,hemşehrilerinden destek durumuna özelliklede çaykurun bir takıma arka çıkmasına bakınca rizespor hakkındaki düşüncelerim böyle oluşuyor bende.
rizespor trabzonspora nereden kardeş oluyor onuda anlamış değilim.rize ili trabzon iline komşudur sadece.kendini bilmez bazı rizelilerin(diğer rizeli arkadaşlar alınmasın) trabzonlular hakkında forumlarda ve gerçek hayatta söyledikleri beni(trabzonlu olmamama rağmen)bile kızdırıyor.

bu konuda daha fazla yazmayayım bazılarınca rize düşmanı olarak anlaşılacağım:)beni trabzonspor ilgilendirir gerisi teferruat bile değil...

Rize-Trabzon komşu değil,içiçe girmiş ve sadece karayolları tabelasının ayırdığı iki kardeş şehirdir.
Belkide türkiyenin hiçbir iki ilinde olmadığı kadar evlilikler neticesi akrabalık bağları oluşmuş iki kardeş şehirdir.
Rizesporu,rizespor yönetimini,oyuncuları ve hatta taraftarlarını eleştirin eleştiri sınırları içinde,eleştirinki yanlışları bulup doğruları gösterebilelim.
Ancak Rizeli'yi-Trabzonluyu ve rize-trabzon kardeşliğini burada tartışmaya açmayın,açanlarda ard niyet ararım !!!
Sanırım bukadar cevap size ve sizin gibi düşünenlere yeter...Daha fazlasını yazıp boşyere tartışma ortamı oluşturmak istemiyorum...

Kara Mert61
03.05.2008, 20:44
bananeee rizedenn...bunların hiçbiri trabzonu desteklemio hatta bırak trabzonu kndi takımını desteklemio.düşsünlerr daha beter olsunlarr...

İsmail Alkan
03.05.2008, 21:04
bananeee rizedenn...bunların hiçbiri trabzonu desteklemio hatta bırak trabzonu kndi takımını desteklemio.düşsünlerr daha beter olsunlarr...
Sırf mesaj adetim artsIn diye başlığa bakmadan-incelemeden mesajlar yazmayın !!!
Çok meraklıysan sende rize düşmanlığı başlığı aç,orada yaz tamammı delikanlı !!!

Erkut Ay
03.05.2008, 21:07
başlığada saygı yok birleştirici mesajlar yerine bu beddua tarzı niye hadi kendin destek vermezsin normaldirde en azından ordaki Trabzonsporlular için daha ılımlı bir mesaj gerekmezmi içindeki kin hiçbir şeyi görmeyecek kadar büyükmü hayret....

yaranozlu
03.05.2008, 21:11
rize de samsun gibi bi şehir futbol konusunda. Kimsenin 1. takımı değildir rize de samsun da. Rizeliler fenere gsye bjkye uşaklık edeceğine(yöneticilerine diyorum), 3-5 kuruş da rizeye etseler ya.. Rize düşmeyi hak etti, Susiçi göndererek. Taraftar da belki bir dahakine daha çok sahip çıkar, ama Diyadin bence bu işi becerir, iyi tercih olur. Rizenin 1.ligde olmasını isterim her ne kadar Rizeliler Trabzonun başarılı olmasını istemeseler de...

EMHOTEP
04.05.2008, 03:58
Rize-Trabzon komşu değil,içiçe girmiş ve sadece karayolları tabelasının ayırdığı iki kardeş şehirdir.
Belkide türkiyenin hiçbir iki ilinde olmadığı kadar evlilikler neticesi akrabalık bağları oluşmuş iki kardeş şehirdir.
Rizesporu,rizespor yönetimini,oyuncuları ve hatta taraftarlarını eleştirin eleştiri sınırları içinde,eleştirinki yanlışları bulup doğruları gösterebilelim.
Ancak Rizeli'yi-Trabzonluyu ve rize-trabzon kardeşliğini burada tartışmaya açmayın,açanlarda ard niyet ararım !!!
Sanırım bukadar cevap size ve sizin gibi düşünenlere yeter...Daha fazlasını yazıp boşyere tartışma ortamı oluşturmak istemiyorum...
alıntı yapıp,kırmızıyla belirginleştirdiğiniz yazımda;rizespor ve trabzonspor kardeşliği yazıyor.rize ve trabzon değil.

İskender66
04.05.2008, 18:21
Trabzonlu yada Karadenizli olanların Rizesporu sevmesi doğaldır ama ben ve yukarıdaki pek çok arkadaş, yani Trabzonlu yada Karadenizli olmayıpta Trabzonsporlu olanların hemen hemen hiçbirisi Rizesporu sevmiyor. Sevmek zorundada değil. Bizim için önemli olan Trabzonspordur.

İsmail Alkan
04.05.2008, 18:37
Trabzonlu yada Karadenizli olanların Rizesporu sevmesi doğaldır ama ben ve yukarıdaki pek çok arkadaş, yani Trabzonlu yada Karadenizli olmayıpta Trabzonsporlu olanların hemen hemen hiçbirisi Rizesporu sevmiyor. Sevmek zorundada değil. Bizim için önemli olan Trabzonspordur.
Rizesporu sevmek zorunda değilsiniz,saygıda duyarız.
Ancak gözden kaçırdığınız birşey var,bu başlık "kardeş rizespor" başlığıdır.
Bizler 2 yıldır bu dostluğu oluşturabilmek için çok çaba harcadık,buraya gelip başlığın geneline gözatmadan,bütün mesajları ve yazıları incelemeden sırf yazı yazmak için başlığın sonuna birşeyler karalamak uğruna dinamit koymayın.
Sevmiyorsanız yazmayın kardeşim,yorumlarınızı ve mesajlarınızı gidin diğer başlıklarda,farklı konularda yazın.

EMHOTEP
04.05.2008, 19:11
büyük takımın kardeşi,abisi,amcası olmaz.büyüklük tek başına yürümeyi gerektirir.büyük acımaz.acırsa acınak duruma düşer.kıskanılmıştır çünkü hep.güçsüz düştüğünde dost bildiklerin vurur ilk tekmeyi.
farklı bir örnek vereyim;bir istanbul takımın başkanı federasyonla,klüpler birliğiyle,tüm takımlarla,hakemlerle kavgalıydı.bu kavga sizce normal şekilde olması gerektiği gibimiydi?bence zorlama bir kavgaydı.bu sayede taraftarı kenetlendi.ürün satışları arttı.biletler pahalıda olsa stadları doldu.biz ve diğerleri durumuna geldi taraftarı.bu gün bu şerefsizliği yapan(kendi takımı açısından doğru buydu)takımın karşısında olan diğer istanbul takımları yarın fırsatı bulunca aynısını yapacaktır.bizim taraf olmamamız lazımdı bu oyuna.
trabzonsporun kardeşliğinden bahsediyorsunuz.bu takıma yıllarca karşılıksız sevda beşlemiş,onunla sevinmiş,ağlamış insanlara istemiyorsanız yazmayın diyemezsiniz.bu takım hakkında yorum yapmak sizin olduğu kadar sizin gibi düşünmeyenlerinde hakkıdır.rizespor hakkında 48 sayfalık 10 larca yorum olan bir başlığın trabzonspor formunda yer alması bana göre abes.bu kadar uzun trabzonsporla ilgili kaç başlık var bu forumda.rize yi şahsen sevebilirsiniz rizelileride.şunu ayırmak lazım rize,rizespor,trabzon,trabzonspor bu 4 kavram birbirinden farklı....3-5 kişinin desteklemesiyle koskocaman trabzonspor camiası rizesporu asla KARDEŞ görmeyecektir.ancak sizin içinizdeki 2. takım sevgisi olarak kalacaktır.
bizim için asıl olan trabzonspordur.bizim 2. 3. 100. takımımız yoktur.kalbimde trabzonspor dışında milyonda 1 de olsa başka takıma ilgi sevgi yoktur.bizim sebatspora ya da trabzonun diğer ilçe takımlarına bile sempatimiz yoktur.sebat süper ligi şampiyonuda olsa beni sevindirmez.beni sadece TRABZONSPOR un başarıları ve şampiyonluğu sevindirir.

48 sayfayıda okudum inatla.3-4 sayfa önce tayfun coranın söylediklerini yeni okudum.galiba bu forumları çok okuyor 2. sınıf stoperimiz çok etkilenmiş anlaşılan.
ne demek rizespor için gençlerbirliğini yenmeliydik tarzı sözler?.sadece bordo mavi forma için oynayacaksın.eğer ondan büyük rizespor sevgisini görüp oynamaya çalışıyorsan sen bir eziksin tayfun cora.o üzerindeki forma bizlere bırak rizeyi dünyanın tüm klüplerinden asil ve şereflidir.
bu forumun amacı rizespor kardeşliği değil TRABZONSPOR taraftarlarının buluştuğu,paylaştığı forum olmalıdır.rizesporun ya da başka bir klübün zorlama savunulması değilir.

sadece ve sadece TRABZONSPOR.....

Hekimoğlu
04.05.2008, 20:07

sivas için neden yırtınıyorsun öyleyse??

İskender66
04.05.2008, 20:14
sivas için neden yırtınıyorsun öyleyse??
İstanbul takımlarının şampiyon olmasını istemiyorumda ondan.

Çağatay_
04.05.2008, 22:21
Arkadaşlar Rize kardeşimizdir sindiremeyenler olabilir.Ben de kızdım Rize'ye bazen , ama Rize ile Trabzon arasında bir düşmanlıktan söz edilemez.

GS
FB
BJK
İstanbul Büyükşehir Belediye
Kasımpaşa

İstanbul'dan 5 takım

Ankaraspor
Gençlerbirliği
Oftaş
Ankaragücü

Ankara'dan 4 takım

18 takımın 9'u 2 ilimizden, ve biz Rize'den bize ne diyoruz.Pes doğrusu..Keşke başka Karadeniz takımları da gelse derken bu şekildeki yorumlar hiç de hoşuma gitmedi.

İsmail Alkan
05.05.2008, 00:05
büyük takımın kardeşi,abisi,amcası olmaz.büyüklük tek başına yürümeyi gerektirir.büyük acımaz.acırsa acınak duruma düşer.kıskanılmıştır çünkü hep.güçsüz düştüğünde dost bildiklerin vurur ilk tekmeyi.
farklı bir örnek vereyim;bir istanbul takımın başkanı federasyonla,klüpler birliğiyle,tüm takımlarla,hakemlerle kavgalıydı.bu kavga sizce normal şekilde olması gerektiği gibimiydi?bence zorlama bir kavgaydı.bu sayede taraftarı kenetlendi.ürün satışları arttı.biletler pahalıda olsa stadları doldu.biz ve diğerleri durumuna geldi taraftarı.bu gün bu şerefsizliği yapan(kendi takımı açısından doğru buydu)takımın karşısında olan diğer istanbul takımları yarın fırsatı bulunca aynısını yapacaktır.bizim taraf olmamamız lazımdı bu oyuna.
trabzonsporun kardeşliğinden bahsediyorsunuz.bu takıma yıllarca karşılıksız sevda beşlemiş,onunla sevinmiş,ağlamış insanlara istemiyorsanız yazmayın diyemezsiniz.bu takım hakkında yorum yapmak sizin olduğu kadar sizin gibi düşünmeyenlerinde hakkıdır.rizespor hakkında 48 sayfalık 10 larca yorum olan bir başlığın trabzonspor formunda yer alması bana göre abes.bu kadar uzun trabzonsporla ilgili kaç başlık var bu forumda.rize yi şahsen sevebilirsiniz rizelileride.şunu ayırmak lazım rize,rizespor,trabzon,trabzonspor bu 4 kavram birbirinden farklı....3-5 kişinin desteklemesiyle koskocaman trabzonspor camiası rizesporu asla KARDEŞ görmeyecektir.ancak sizin içinizdeki 2. takım sevgisi olarak kalacaktır.
bizim için asıl olan trabzonspordur.bizim 2. 3. 100. takımımız yoktur.kalbimde trabzonspor dışında milyonda 1 de olsa başka takıma ilgi sevgi yoktur.bizim sebatspora ya da trabzonun diğer ilçe takımlarına bile sempatimiz yoktur.sebat süper ligi şampiyonuda olsa beni sevindirmez.beni sadece TRABZONSPOR un başarıları ve şampiyonluğu sevindirir.

48 sayfayıda okudum inatla.3-4 sayfa önce tayfun coranın söylediklerini yeni okudum.galiba bu forumları çok okuyor 2. sınıf stoperimiz çok etkilenmiş anlaşılan.
ne demek rizespor için gençlerbirliğini yenmeliydik tarzı sözler?.sadece bordo mavi forma için oynayacaksın.eğer ondan büyük rizespor sevgisini görüp oynamaya çalışıyorsan sen bir eziksin tayfun cora.o üzerindeki forma bizlere bırak rizeyi dünyanın tüm klüplerinden asil ve şereflidir.
bu forumun amacı rizespor kardeşliği değil TRABZONSPOR taraftarlarının buluştuğu,paylaştığı forum olmalıdır.rizesporun ya da başka bir klübün zorlama savunulması değilir.

Bak güzel kardeşim,üşemmemişsin bu kadar uzun yazmışsın,üstelik enteresandır 2006 da üye olmuşsun toplam 19 mesajın var bununda 5 tanesi bu başlığa !!!
Sana göre haklı olduğun noktalar olabilir,hatta yazdıklarına katıldığım yerlerde yok değil,
Ancak,
Bu başlık (+rizesporla ilgili birkaç başlık daha var,sanırım onları görmemişsin,bakmanı tavsiye ederim) senin 3-5 kişi diye tabir ettiğin bizler ve bu başlık 48 sayfa 15 bine yaklaşan tıklama alıyorsa ve bu forumun popüler bir başlığıysa eleştirmen yerine bir düşünmen gerekirdi,acaba neden diye ???
Ben söyliyeyim,
Sporun ana temasının kardeşlik olduğunun bilindiği günümüzde iki komşu ve içiçe geçmiş karadenizin bu iki şehrin insanlarının kardeş olması gerekirken,senin söylemin bağlamında yıllarca bir hiç yüzünden birbirine düşman edildiklerini ve yaşadıkları sıkıntıları sen bilirmisin ???
Hiç kusura bakma arkadaşım,biz geçmişte yaşadığımız sıkıntıları ve tecrübeleri birebir yaşadık ve çok iyi biliyoruz,onun içindirki tekrar kusura bakma biz iki şehir-iki kültür-iki tavanın balıkları sen ve senin gibiler istemesede kardeş olmaya devam edeceğiz.
Bizim kardeşliğimiz sizi rahatsız ediyor ve bizim tekrar birbirimize düşman olmamızı istiyorsan kusura bakma,
Biz kardeşlikten yanayız...

Fatih
05.05.2008, 01:03
rizespora sadece Trabzonlular destek veriyo sanırım ankara-rize maçında tribünler bomboştu

EMHOTEP
05.05.2008, 01:05
foruma çok önceden üye oldum ama faal değildim.tek bir yazı yazıp çıkacakken sizin ısrarlı alıntılarınız yüzünden bu başlıktaki yazılarım arttı maalesef.KAN dada aynı isimle o tarihlerde birçok yazımda vardı ama 2007 de tüm herşey silinmiş.çebiye bu konuda mesaj attım.
forum demek trabzonspor demek değil.ben 4.5 yaşındaki kızıma dondurma,forma,bordo etek alarak trabzonsporlu yapmaya çalışan birisiyim.bu açıklamayı yazınızdaki !!! için yaptım.

şunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz.ya da ben kendimi ifade edemiyorum.
1.trabzonspor sadece trabzonluların değildir.ondan dolayı trabzonun rizeyle komşu olması trabzonsporlular için önemli değildir.trabzonlular için çok önemli olabilir.rizespor 2. takımınızda olabilir saygı duyarım.ama trabzonspor camiasının rizespora kardeş olmadığını,bir çok trabzonsporlularca böyle bişeyin kabul edilmediğini bilmelisiniz.
2. bir kamu kuruluşunun parasıyla küçücük bir şehrin süper ligde olmasını istemiyorum.çaykurun rizespora yılda ne kadar yardım yaptığını bilmiyorum.çok azda olsa bu destek milyonlarca kişinin cebinden en önemlisi bölgede yaşayan çay üreticisinin emeği gasp edilerek yapılıyor.herkes boyuna göre ligde olsun.
3.yıllardır siyasilerin (kimler olduklarını herkes biliyor)yanlamasıyla bir takımın haketmediği halde süper ligde olmasını istemiyorum.
bu ;trabzonsporda olsa kamu kuruluşunun ve siyasilerinin desteğiyle hak etmediği ligde yer alırsa ona da karşı çıkarım.
çaykurun rizespora desteğinin sporsorlukla ilgisi yok bana göre.
4.rize ve trabzon insanının düşman olmasının bana ne faydası olabilir. tuttuğum takımın şehrinin insanlarının komşu şehirle kavgalı olmasına üzülürüm.

2.ve 3. nedenlerden dolayı rizespora karşı antipati var bende ve diğer insanlarda.haksızlık var bu yüzden diğer takımlara karşı.yöre insanına karşı...

sametaydin
05.05.2008, 01:15
foruma çok önceden üye oldum ama faal değildim.tek bir yazı yazıp çıkacakken sizin ısrarlı alıntılarınız yüzünden bu başlıktaki yazılarım arttı maalesef.KAN dada aynı isimle o tarihlerde birçok yazımda vardı ama 2007 de tüm herşey silinmiş.çebiye bu konuda mesaj attım.
forum demek trabzonspor demek değil.ben 4.5 yaşındaki kızıma dondurma,forma,bordo etek alarak trabzonsporlu yapmaya çalışan birisiyim.bu açıklamayı yazınızdaki !!! için yaptım.

şunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz.ya da ben kendimi ifade edemiyorum.
1.trabzonspor sadece trabzonluların değildir.ondan dolayı trabzonun rizeyle komşu olması trabzonsporlular için önemli değildir.trabzonlular için çok önemli olabilir.rizespor 2. takımınızda olabilir saygı duyarım.ama trabzonspor camiasının rizespora kardeş olmadığını,bir çok trabzonsporlularca böyle bişeyin kabul edilmediğini bilmelisiniz.
2. bir kamu kuruluşunun parasıyla küçücük bir şehrin süper ligde olmasını istemiyorum.çaykurun rizespora yılda ne kadar yardım yaptığını bilmiyorum.çok azda olsa bu destek milyonlarca kişinin cebinden en önemlisi bölgede yaşayan çay üreticisinin emeği gasp edilerek yapılıyor.herkes boyuna göre ligde olsun.
3.yıllardır siyasilerin (kimler olduklarını herkes biliyor)yanlamasıyla bir takımın haketmediği halde süper ligde olmasını istemiyorum.
bu ;trabzonsporda olsa kamu kuruluşunun ve siyasilerinin desteğiyle hak etmediği ligde yer alırsa ona da karşı çıkarım.
çaykurun rizespora desteğinin sporsorlukla ilgisi yok bana göre.
4.rize ve trabzon insanının düşman olmasının bana ne faydası olabilir. tuttuğum takımın şehrinin insanlarının komşu şehirle kavgalı olmasına üzülürüm.

2.ve 3. nedenlerden dolayı rizespora karşı antipati var bende ve diğer insanlarda.haksızlık var bu yüzden diğer takımlara karşı.yöre insanına karşı...

Siyasilerin desteği olmadan yeni satdyumu nasıl yapıcaz peki? Yırtınmıyormuyuz biz stadyum yapalım diye. o zaman biz de rizespor gibiyiz kendi gücümüzle değilde siyasilerin gücüyle bişeyler yapmaya çalışıyoruz.

EMHOTEP
05.05.2008, 01:22
yanılmıyorsam o stad,kompleks trabzonspor için yapılmıyor trabzondaki olimpiyatlar için yapılacak.olimpiyat stadı tarzı yapılırsa maçlarımızı orada oynamayalım daha iyi.

ülkede kimse kendi başına stad yapacak ekonomiye sahip değil.bir takım yaptı sadece.(gerçek sponsorların desteğiyle).stadları kaçak zaten.vatikan alabilir o araziyi :)

olimpiyatlar yapılmasa bile diğer illerde yapılan stadlar da devlet eliyle yapılıyor.burada trabzonspora özgü bir ayrım yok

OnurKul
05.05.2008, 01:46
bu konuda kesinlikle tartışmak istemiyorum... Trabzonspor taraftarı büyüklüğünü gösterdi ! Rize'nin küme düşmesine çok üzüldüm ama geçtiğimiz sezonlarda biz şampiyonluğa oynarken (abartmamak lazım yakın zamanda iki şampiyonluk kaybettik !) fener bayrağı sallayan hangi takımın taraftarıydı? !

Muhammet
05.05.2008, 09:47
Yazık oldu. Daha birinci hafta teknik direktöre edilen küfürler ve kaçınılmaz istifa.

Rizeliler bizim kadar düşünseydi Rizespor'u, bu durumlara düşmezdi.

Süleyman50
05.05.2008, 10:11

arkadaşın görüşlerine harfi harfine katılıyorum evet sadece ve sadece trabzonspor....

simavii
05.05.2008, 11:04
Bu hafta Rize-Ankaraspor maçında statda seyirci yoktu.Bir takım böyle mi tutulur.Oyuncular ne yapsın seyirci maça gelir yuhlar sonrada gelmez.yazık oldu ben üzüldüm.Ama rize seneye ağustosta tekrar gelir.Ben yakın takımların birbirinden yardım beklemesini doğru bulmuyorum.Takım kendisi oynayacak hak edecek.

TRABZONSPOR ŞEHİR TAKIMI DEĞİL TÜRKİYENİN TAKIMIDIR

Seyit Hoca
05.05.2008, 11:38
Bu hafta Rize-Ankaraspor maçında statda seyirci yoktu.Bir takım böyle mi tutulur.Oyuncular ne yapsın seyirci maça gelir yuhlar sonrada gelmez.yazık oldu ben üzüldüm.Ama rize seneye ağustosta tekrar gelir.Ben yakın takımların birbirinden yardım beklemesini doğru bulmuyorum.Takım kendisi oynayacak hak edecek.

TRABZONSPOR ŞEHİR TAKIMI DEĞİL TÜRKİYENİN TAKIMIDIR
maçtaydım.1000 kişi civarı bir taraftar.Küsmüş Rize halkı.Bu maça kadar en az %70-80 oranında dolmuştu stad.Konya,Bjk maçları full idi.
Kolay değil.Rizesporlu değilim.Ben dahi çok üzüldüm.Taraftar görevini sene içi yapmıştır.Taraftarımız Avni Aker de 2 ytl verirken onlar 5 ytl verip maçlara gitmişlerdir.

Osman Yavuz
05.05.2008, 11:55
Seneye göreceğiz desteği.Bakalım 2.ligde taraftar takımına sahip çıkacak mı?Ama son maçta görülenler gerçekten içler acısı.Tribünde 100 kişi göremedim ben.Premier ligde küme düşmeyi sezon başında:) garantileyen Derby Country'nin her maç stadı full.Futbol kültürümüzü çok geliştirmemiz lazım, eğer onlarla baş etmek, başarının devamlılığını sağlamak için.

GolaMTuRi
05.05.2008, 12:59

Bastan asagi sacmalik, sen karadenizli degilsin ama bu tuttugun takim karadeniz takimi ve bu takimi tutanlarin,yonetenlerin buyuk bir cogunlugu da karadenizli.Ve bu insanlarin bir karadeniz takiminin daha ligde olsun demesine,kendi yoresinin bir takimini desteklemesini ne siz ne de baska bir karadenizli olmayan trabzonsporlu biri yargilayabilir ve tartismaya acabilir.Desteklersin, desteklemezsin ama boylesine buyuk bir platformda Trabzonspor basin sozcusu gibi bu camia Rizeyi kardes gormuyor diyemezsiniz.Bu tuttugun takimin baskani yani Sadri Sener bile bu kardesligi savunurken,sizin gibilere sadece buna saygi duymak duser.
Trabzon-Rize ayni yorenin iki kardes ilidir ve bu yorenin insanlarinin birbirini desteklemesinin nesi kotu,anlayamadim.

Bir de sunu anlamiyorum, butun Rize'liler istanbul takimlarini tutuyor gibi genelleme yapiliyor,halbuki Rize'de en fazla tutulan takim Trabzonspor'dur.Orayi az cok bilen,orda az cok yasayan herkes bilir.Gonul isterki kimse istanbul takimlarini tutmasin ama bu Rizenin sorunu oldugu kadar Trabzon disindaki butun sehirlerin sorunu.Gecmiste Trabzonspor bu kadar basarili olmasaydi,Trabzonspor bu kadar desteklenirmiydi,bu kadar taraftari olurmuydu?Bu bile tartisilir.Sahsi fikrim,diger anadolu sehirleri gibi olurdu.Onun icin disarda dogmus,buyumus Rizelilerin istanbul takimlarini tutmalarina bu kadar takilmayin.
Taraftardan cok Rizeli is adamlarinin takima sahip cikip,kume dusmeye oynayan takim modundan hedefi olan bir takim moduna sokmasi gerekiyor.Yarin super lige tekrar cik,ertesi yil tekrar kumeye oyna.Boylesine hedefsiz bir takimi insanlar niye tutsun.Onun icin biz kendi takimimizi destekliyoruz,Trabzonda baska takim tutulmuyor,Rize'lilerde bizim gibi desteklesin gibi duz mantikla hareket etmeyelim.

Ahmet Kuru
05.05.2008, 13:24
Rizespora destek vermeyen Trabzonspor taraftarlarınada saygı duymak gerek.
Rizeli olupda istanbul takımlarını tutan Rizeliler,Trabzonspor un başarısız olmasını canı gönülden istiyorlar.bu bir iftiradır demeyin öyle.Gördüm duydum hissettim...
Şimdi bunlardan yola çıkarak Rizespora destek çıkmayan Trabzonsporlu taraftarların yazılarına saçma sapan,sen karadenizli değilsin vb gibi kelimeler kullanmak ne kadar doğru?

Burçak
05.05.2008, 13:32
Kısacası
Hiç bir Rizeli Trabzonsporlu olmak zorunda olmadığı gibi, Hiçbir Trabzonsporluda Rizesporu desteklemek zorunda değil tabiiki.
Kimseyi zorla destekleyin denmiyor bu başlıkta. ama yarım saat mesafedeki bir takıma üstelik Trabzondan sonra en fazla Trabzonspor üyesinin olduğu şehirin süperligde kalmasını istemek gayet doğal.
Rizesporu sevmeyen destek vermeyen varsa , en azından bu başlığa yorum bırakmasınlar.
Sevmekten dost olmaktan kimseye zarar gelmez .

Serdær
05.05.2008, 13:57
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_u4_AbdulkadirCakir01.jpg

Rize yeni uyandı

Sezonun son haftasına girilirken, küme düşmesi geçen hafta kesinleşen Çaykur Rizespor'dan ilginç bir talep geldi. Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Abdülkadir Çakır, Türkcell Süper Lig'de mücadele eden Gençlerbirliği ile Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Kulübü'nün aynı olduğunu, Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Kulübü'nün ligden ihraç edilmesi gerektiğini iddia etti.

Çakır yaptığı açıklamada, 1989 yılında Bursaspor Kulübü'nün ikinci takımının lige çıkmayı hak ettiğini, fakat aynı ligde iki takım bulundurulmayacağı için dönemin Futbol Federasyonu tarafından kabul edilmediğini anımsattı.

OFTAŞ'ın sadece Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Kulübü'nde sponsor firma olduğunu belirten Çakır, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu firmanın sahibinin de Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Muammer Akyüz olduğunu öğrendik. Akyüz, Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Kulübü ile ilgili bir çok beyanat vermiştir. Futbolcular sezon içerisinde iki ekip arasında bedelsiz kulüp değiştirmiştir. OFTAŞ Kulübü yöneticileri aynı zamanda Gençlerbirliği Kulübü'nde delege veya yönetim kurulunda görev yapmaktadır. Forma renkleri dahi aynı. Gençlerbirliği Spor Kulübü ile Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Kulübü aynıdır, Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Kulübü'nün ligden ihraç edilmesi gerekir."
Kulüp avukatları aracılığı ile çalışmalara başladıklarını kaydeden Çakır, şöyle devam etti: "Altay ve Malatyaspor kulüpleri, Futbol Federasyonu yönetmeliklerinde belirtilen 'Müsabakalara katılacak kulüplerin federasyonca tescil edilmiş olması zorunludur. Her kulübün yerel amatör kümelerde yalnız bir takımı bulunur' ifadesi nedeni ile federasyona, Gençlerbirliği OFTAŞ Spor yerine kendilerinin lige alınması yönünde müracaat etmişti. Fakat bir sonuç çıkmamıştı. Biz de gerekli hazırlıklarımızı yapıyoruz. Haklı gerekçelerimizi bir rapor halinde hazırlayarak FIFA'ya şikayetimizi ulaştıracağız. FIFA'nın vereceği karar Futbol Federasyonu tarafından bağlayıcı özellik taşıyor. En doğru kararın verileceğine inanıyoruz."

kaynak : Ligtv.com.tr

Kaya
05.05.2008, 14:06
Sözün bittiği yerde fotoğraflar herşeyi anlatır...

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/boyut/macrize/e4.JPG

http://www.bordomavi.net/images/ts/0708tsl/hft20rize/q1.JPG

Süleyman50
05.05.2008, 14:25
Rizespora destek vermeyen Trabzonspor taraftarlarınada saygı duymak gerek.
Rizeli olupda istanbul takımlarını tutan Rizeliler,Trabzonspor un başarısız olmasını canı gönülden istiyorlar.bu bir iftiradır demeyin öyle.Gördüm duydum hissettim...
Şimdi bunlardan yola çıkarak Rizespora destek çıkmayan Trabzonsporlu taraftarların yazılarına saçma sapan,sen karadenizli değilsin vb gibi kelimeler kullanmak ne kadar doğru?

evet işte bu, bizde bunu anlatmaya çalışıyoruz bazı arkadaşlarda diyorlarki o zaman bu sayfaya yorum yazmayın bende diyorumki haklısınız ama adamlardaki istanbul sempatisini bildiğim için böyle bir konu açılması bana tuhaf geldi... bilmem anlatabildimmi?

Seyit Hoca
05.05.2008, 14:29
evet işte bu, bizde bunu anlatmaya çalışıyoruz bazı arkadaşlarda diyorlarki o zaman bu sayfaya yorum yazmayın bende diyorumki haklısınız ama adamlardaki istanbul sempatisini bildiğim için böyle bir konu açılması bana tuhaf geldi... bilmem anlatabildimmi?

YAzılar saçma değil...
Yazıların bu başlığa yazılması saçma..
Başka bir başlık açınız,istiyorsanız orada yazınız...
Rizespor a neden destek verelim ki ? cinsinden olabilir..
Olmasa çok daha iyi de..Bu tarz şeyler illa da yazacağız diye diretiyorsanız , sonuç ta form dur bu..Açın..

EMHOTEP
05.05.2008, 16:17
Bastan asagi sacmalik, sen karadenizli degilsin ama bu tuttugun takim karadeniz takimi ve bu takimi tutanlarin,yonetenlerin buyuk bir cogunlugu da karadenizli.Ve bu insanlarin bir karadeniz takiminin daha ligde olsun demesine,kendi yoresinin bir takimini desteklemesini ne siz ne de baska bir karadenizli olmayan trabzonsporlu biri yargilayabilir ve tartismaya acabilir.Desteklersin, desteklemezsin ama boylesine buyuk bir platformda Trabzonspor basin sozcusu gibi bu camia Rizeyi kardes gormuyor diyemezsiniz.Bu tuttugun takimin baskani yani Sadri Sener bile bu kardesligi savunurken,sizin gibilere sadece buna saygi duymak duser.
Trabzon-Rize ayni yorenin iki kardes ilidir ve bu yorenin insanlarinin birbirini desteklemesinin nesi kotu,anlayamadim.

Bir de sunu anlamiyorum, butun Rize'liler istanbul takimlarini tutuyor gibi genelleme yapiliyor,halbuki Rize'de en fazla tutulan takim Trabzonspor'dur.Orayi az cok bilen,orda az cok yasayan herkes bilir.Gonul isterki kimse istanbul takimlarini tutmasin ama bu Rizenin sorunu oldugu kadar Trabzon disindaki butun sehirlerin sorunu.Gecmiste Trabzonspor bu kadar basarili olmasaydi,Trabzonspor bu kadar desteklenirmiydi,bu kadar taraftari olurmuydu?Bu bile tartisilir.Sahsi fikrim,diger anadolu sehirleri gibi olurdu.Onun icin disarda dogmus,buyumus Rizelilerin istanbul takimlarini tutmalarina bu kadar takilmayin.
Taraftardan cok Rizeli is adamlarinin takima sahip cikip,kume dusmeye oynayan takim modundan hedefi olan bir takim moduna sokmasi gerekiyor.Yarin super lige tekrar cik,ertesi yil tekrar kumeye oyna.Boylesine hedefsiz bir takimi insanlar niye tutsun.Onun icin biz kendi takimimizi destekliyoruz,Trabzonda baska takim tutulmuyor,Rize'lilerde bizim gibi desteklesin gibi duz mantikla hareket etmeyelim.
sizin gibilerin sadece saygı duyması gerekir dediğiniz adamların,yani bizlerin;trabzon şehriyle hiç alakamız olmasada,bazılarımız karadenizli olmasada her zaman bu takım için atmıştır yürekleri.siz hadi ordan desenizde bu takımı bırakmayız biz.bizim trabzonspora gönül vermemiz apayrı sebeplerdendir.zorla hiçbir şeye amenna diyemeyiz.baş eğen yapıda olsa bu kişiler zaten gidip istanbul takımlarının taraftarı olurdu.bu takım sizin olduğu kadar bizimdirde.trabzonspor yöresellikten kurtarılmalıdır.bu gibi küçük düşünceler takımın genel kabul görmesinin önündeki engeldir.bu takımı sen benden daha fazla sevmiyorsun diyemezsiniz hiç kimseye.

söylediklerimin hiçbirisi saçma değil.trabzonsporun misyonunda bölge takımını kardeş görmek,desteklemek,yukarı çıkartmak mı var?varsa ben bilmiyorum.varsa daha çok yıllar şampiyonluk görememe,basında fazla yer alamama,tv de yayınlamamayla karşılaşırız.vizyonumuz tek büyük olmak üzerineyse yalnız olacağımızı bilmeliyiz ve buna göre hamleler yapmalıyız.kimse bize koltuk değneği olmaz.bizde istemeyiz zaten.hepimiz aynı takıma aynı ölçüde değer verip peşinde koşuyoruz.görünüyor ki bazı trabzonlu arkadaşlar hissi davranıp yörenin takımlarına da sevgi besliyorlar.benim gibi düşünenlerse sadece trabzonspor sevgisi diyoruz.ne işi var benim bordo mavimin rizesporun ya da başka takımın tribünlerinde ya da onlarınkinin bizin tribünlerde.bu düşüncelerine saçmalık ya da başka bir isim vermiyorum.saygı duyuyorum.
büyüksek büyüklüğümüzün icabettirdiği gibi olmalıyız..siz bölgenin olsun az olsun bizim olsun diyebilirsiniz.ama trabzonspor yaptıklarıyla bölgesellikten kurtulup ülkeye malolmuştur.trabzonspor asla klasik şehir klübü değildir.
trabzondaki bölgesel duygusallığın ne boyutta olduğu bu başlıkta görülmektedir. benim arzum trabzonsporumuzu trabzonlu olmayan bir başkanın,yönetimin uzun seneler yönetmesidir.zihniyet devrimi olmalıdır artık.ülkeye malolmuş bir klüp olduğunu bilen ve kalıcı uluslararası başarılarla dünyada tanınan,saygı duyulan bir camianın temellerini atacak yöneticiler lazımdır.inşallah o günleride göreceğiz(trabzonspor asla trabzondan kopartılp ist. a şuraya buraya taşınmamalıdır.trabzonsporun kalesi trabzon şehridir.)
trabzonlu olmayan trabzonsporlu hissi davranmaz,rize şu bu umrunda değildir, sadece umrunda olan trabzonsporumuzdur.takımın yöresellikten kurtulup ajax gibi liverpool gibi evrensel değerlere ulaşması için bu olay elzemdir.

not:bu başlıkta alıntı yapılsada yazmayacağım bir daha.rizenin ve yörenin düşmanı gibi anlaşılmaya başladım.benim için asılolan sadece trabzonspor dur.büyüklük nedir ne değildir bunu bilmemiz gerek.biz 6 kez şampiyon olduk o yüzden büyüğüz demekle büyük olunmuyor.

İsmail Alkan
05.05.2008, 16:57
http://img262.imageshack.us/img262/3135/rizetrabzoneu2ux4.jpg
Rizespor-Beşiktaş Maçı,Rize Atatürk Satadyumu...YORUMSUZ...
Bizler,PUAN değil Trübün Kardeşliğinden Yanayız.....................

İskender66
05.05.2008, 20:12
Rizeli arkadaşlar ve onlara destek verenler haklı. Bu forum Rizeye destek için açılmış bir forum. Burada Rizesporu kötüleyen değil övücü mesajlar yazalım. Bende bu hatayı yaptım. Özür dilerim. Kendi kendime karar aldım. Artık bu sayfaya eleştiri yazmayacam. Sevmeyenlerde bu fikirlerini en azından bu forumda başta ben olmak üzere dile getirmesin.
Ne diyelim. Umarım daha çok çalışırlar, şehir olarak takımlarına sahip çıkarlar ve bütünleşirler. Geçmişten ders alırlar ve Süper lige çıkarlar. Bu sefer düşmemeye değil üst sıraları hedefleyip ona göre oynarlar.

İskender66
05.05.2008, 21:09
Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Abdülkadir Çakır, Türkcell Süper Lig'de mücadele eden Gençlerbirliği ile Gençlerbirliği OFTAŞ
Spor Kulübü'nün aynı olduğunu, Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Kulübü'nün ligden ihraç edilmesi gerektiğini iddia etti. Çakır, açıklamada, 1989 yılında Bursaspor Kulübü'nün ikinci takımının lige çıkmayı hak ettiğini, fakat aynı ligde iki takım bulundurulmayacağı için dönemin Futbol Federasyonu tarafından kabul edilmediğini anımsattı.

OFTAŞ'ın sadece Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Kulübü'nde sponsor firma olduğunu belirten Çakır, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bu firmanın sahibinin de Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Muammer Akyüz olduğunu öğrendik. Akyüz, Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Kulübü ile ilgili bir çok beyanat vermiştir. Futbolcular sezon içerisinde iki ekip arasında bedelsiz kulüp değiştirmiştir. OFTAŞ Kulübü yöneticileri aynı zamanda Gençlerbirliği Kulübü'nde delege veya yönetim kurulunda görev yapmaktadır. Forma renkleri dahi aynı. Gençlerbirliği Spor Kulübü ile Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Kulübü aynıdır, Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Kulübü'nün ligden ihraç edilmesi gerekir.''

Kulüp avukatları aracılığı ile çalışmalara başladıklarını kaydeden Çakır, şöyle devam etti:
''Altay ve Malatyaspor kulüpleri, Futbol Federasyonu yönetmeliklerinde belirtilen 'Müsabakalara katılacak kulüplerin federasyonca tescil edilmiş olması zorunludur. Her kulübün yerel amatör kümelerde yalnız bir takımı bulunur' ifadesi nedeni ile federasyona, Gençlerbirliği OFTAŞ Spor yerine kendilerinin lige alınması yönünde müracaat etmişti. Fakat bir sonuç çıkmamıştı. Biz de gerekli hazırlıklarımızı yapıyoruz. Haklı gerekçelerimizi bir rapor halinde hazırlayarak FIFA'ya şikayetimizi ulaştıracağız. FIFA'nın vereceği karar Futbol Federasyonu tarafından bağlayıcı özellik taşıyor. En doğru kararın verileceğine inanıyoruz.''

http://www.ajansspor.com/futbol/fede..._edilmeli.html

İskender66
05.05.2008, 21:10
Bu habere yorum yazacaktım ama değmez. Bu forumda Rizeli arkadaşlarımı daha fazla üzmek istemem..

Laz_61
05.05.2008, 21:41
Her defasinda Rizeliyim diye övünen serefsizin basta gideni abdürahhim midir nedir soy ismi albayrak...zaten bu albayrak soy isminden bile nefret ediyorum..orda burda gs icin dans edecegine o cok sevdigi rizesine niye sahip cikmadi...her defasinda yok TS söyle yapti yok böyle yapti...Kardesim siz kendiniz icin ne yaptiniz ilk önce????

İsmail Alkan
05.05.2008, 22:20
Rizeli arkadaşlar ve onlara destek verenler haklı. Bu forum Rizeye destek için açılmış bir forum. Burada Rizesporu kötüleyen değil övücü mesajlar yazalım. Bende bu hatayı yaptım. Özür dilerim. Kendi kendime karar aldım. Artık bu sayfaya eleştiri yazmayacam. Sevmeyenlerde bu fikirlerini en azından bu forumda başta ben olmak üzere dile getirmesin.
Ne diyelim. Umarım daha çok çalışırlar, şehir olarak takımlarına sahip çıkarlar ve bütünleşirler. Geçmişten ders alırlar ve Süper lige çıkarlar. Bu sefer düşmemeye değil üst sıraları hedefleyip ona göre oynarlar.
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

LazAnisT
05.05.2008, 22:22
Arkadaşlar İsko arkadaşımızın koymuş olduğu haberi Rizespor başkanı yalanlamıştır.Kesinlikle böyle bir beyanatının olmadığını söyledi.Yorumlarınızı ona göre yazın.

İsmail Alkan
05.05.2008, 22:35
Bu habere yorum yazacaktım ama değmez. Bu forumda Rizeli arkadaşlarımı daha fazla üzmek istemem..
Yorum yapılacak yerde yorumumuzu yapacağız,eleştirilecek noktada yapıcı eleştirimizi esirgemiyeceğiz,
Eleştirip yorum yapacağızki rizespor ve rizespor yönetimi doğruları görsün,rizespora hizmet edebilecek insanlar rizespora sahip çıksın.
Sizin "rizeli arkadaşlar üzülecek" dediğiniz nokta rize-trabzon kardeşliğine geçmişi bilmeden yapılan ağır eleştirilerdir.
Bunuda sanırım hiçbir karadenizli kaldıramaz.
Sizin yorum yapmıyayımd ediğiniz habere ben küçük bir yorumda bulunayım.
Sn Başkan Çakır Bey,
Rizesporu kümeye gönderdiğinizdemi aklınız başınıza geldi !!!
Bugüne kadar neredeydiniz,arıca gibi birini takımın başına getirip bu takımı kümedemi tutabileceğinizi sandınız.
Varsayalım UEFA haklı olduğunuza kara verdi ve oftaşı düşürüp rizesporu ligde bıraktı,sizde pişkin pişkin ligde kaldık diyebilecekmisiniz ? Bunu kendinize yedirebilecekmisiniz ?
Ben hiçbir rizelinin böyle bir oluşuma ve hayale sıcak bakacağını sanmıyorum.
Rizesporun yapacağı şey çok basit,
1-Yönetim derhal istifa edecek
2-Yeni ev güçlü-birleştirici bir yönetim gelecek (Bu tür insanlar fazlasıyla mevcuttur)
3-Gidenler gönderilecek,yeni ve diri bir kadro kurulacak.
4-Bu oluşumlar ciddi ve hızlı bir şekilde hayata geçirilirse taraftarda takımına sahip çıkacaktır.
Yok eğer,
Bunlar gerçekleşmez sn çakır gibi abuk sabuk işlerin peşinden koşmaya devam edilirse rizespor bırakın süper ligi 2 nci ligde bile tutunamaz,
Rizeli ve rizesporu seven insanları buradan göreve davet ediyorum.
Lütfen rizesporumuza sahip çıkın,
Rizespor taraftarları,lütfen takımınıza sahip çıkın.

OLCAY ÇAKIR
05.05.2008, 22:44
Önce dedilerki Karadeniz derbisi.

Yalan.

Böyle bir rekabet yok,olmadı da.

Şartlar hiç oluşmadı.

Kavgaya çekildi iki şehir.

Ama anlaşıldıki bu bir oyun,senaryo.Aldatmaca.
Birilerinin tezgahı bu derbi.
Hangi konuda yarışıyordukki Rize ile.

Galbiyet,mağlubiyet,goller,ne?
Yoksa şampiyonluk,kupalar,finallermi ne?

Rİze küme düştü evet.

Ama 3 takıma sempati duyanların mezesi küme düştü.

Şimdi çıkmak için hep beraber bu istanbul artıklarını reddetmek gerekiyor.

İşe de futbolcu takası ile başlamak gerekiyor.

Bunda gocunacak hiçbirşey yoktur.

Rize Trabzonspor'un futbolcu katkılarıyla lige çıkmalıdır.

tsmetu
05.05.2008, 23:11
Arkadaşlar rize 1 lige düştü ,ama orada 5 tane daha karadeniz takımı var bence trabzon hepsine futbolcu vermeli, yine diyorum süper lig'te ne kadar karadeniz takımı olursa trabzon için o kadar iyi.

İskender66
05.05.2008, 23:13
Arkadaşlar İsko arkadaşımızın koymuş olduğu haberi Rizespor başkanı yalanlamıştır.Kesinlikle böyle bir beyanatının olmadığını söyledi.Yorumlarınızı ona göre yazın.

Arkadaşım ajansspordan okuyup haberi alıntı yaptım. Kafamdan uydurmadım.
http://www.ajansspor.com/futbol/federasyon/h/20080505/oftas_ihrac_edilmeli.html

TolgaTopçu61
05.05.2008, 23:13
Arkadaşlar rize 1 lige düştü ,ama orada 5 tane daha karadeniz takımı var bence trabzon hepsine futbolcu vermeli, yine diyorum süper lig'te ne kadar karadeniz takımı olursa trabzon için o kadar iyi.
suanki futbolculari verirsek 1. lig'den de düserler

İskender66
05.05.2008, 23:17
Yorum yapılacak yerde yorumumuzu yapacağız,eleştirilecek noktada yapıcı eleştirimizi esirgemiyeceğiz,
Eleştirip yorum yapacağızki rizespor ve rizespor yönetimi doğruları görsün,rizespora hizmet edebilecek insanlar rizespora sahip çıksın.
Sizin "rizeli arkadaşlar üzülecek" dediğiniz nokta rize-trabzon kardeşliğine geçmişi bilmeden yapılan ağır eleştirilerdir.
Bunuda sanırım hiçbir karadenizli kaldıramaz.
Sizin yorum yapmıyayımd ediğiniz habere ben küçük bir yorumda bulunayım.
Sn Başkan Çakır Bey,
Rizesporu kümeye gönderdiğinizdemi aklınız başınıza geldi !!!
Bugüne kadar neredeydiniz,arıca gibi birini takımın başına getirip bu takımı kümedemi tutabileceğinizi sandınız.
Varsayalım UEFA haklı olduğunuza kara verdi ve oftaşı düşürüp rizesporu ligde bıraktı,sizde pişkin pişkin ligde kaldık diyebilecekmisiniz ? Bunu kendinize yedirebilecekmisiniz ?
Ben hiçbir rizelinin böyle bir oluşuma ve hayale sıcak bakacağını sanmıyorum.
Rizesporun yapacağı şey çok basit,
1-Yönetim derhal istifa edecek
2-Yeni ev güçlü-birleştirici bir yönetim gelecek (Bu tür insanlar fazlasıyla mevcuttur)
3-Gidenler gönderilecek,yeni ve diri bir kadro kurulacak.
4-Bu oluşumlar ciddi ve hızlı bir şekilde hayata geçirilirse taraftarda takımına sahip çıkacaktır.
Yok eğer,
Bunlar gerçekleşmez sn çakır gibi abuk sabuk işlerin peşinden koşmaya devam edilirse rizespor bırakın süper ligi 2 nci ligde bile tutunamaz,
Rizeli ve rizesporu seven insanları buradan göreve davet ediyorum.
Lütfen rizesporumuza sahip çıkın,
Rizespor taraftarları,lütfen takımınıza sahip çıkın.
:alkış: Aşağı yukarı içimden geçen düşünceleri yazmışsınız. Hatta yazınızda fazlası var eksiği yok. :alkış:

Bülent Şirin
05.05.2008, 23:20
Fî tarihinde aşağıdaki linkten okuyabileceğiniz yazıyı yazmıştım. O zamanlar şimdi olduğu gibi dostluğun, kardeşliğin esamesi bile okunmuyordu. Az zamanda çok mesafe katettik vesselam...:)

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=309

İsmail Alkan
05.05.2008, 23:27
Fî tarihinde aşağıdaki linkten okuyabileceğiniz yazıyı yazmıştım. O zamanlar şimdi olduğu gibi dostluğun, kardeşliğin esamesi bile okunmuyordu. Az zamanda çok mesafe katettik vesselam...:)

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=309

Güzel ve düşündürücü bir yazı yazmışsın,tüm satırlarını dikkatle okudum.
Gönlüm sadece linkine bakmaya elvermedi,tamamını alıntı yapma gereği duydum.

Bir Rizeli'nin anlattıkları...
Sevgili Arkadaslar,

Bu Rizeli, Kabatas Erkek Lisesi'nden arkadasimdir ve kendisiyle tam 20 senenin üzerine geçen cumartesi günü görüstük. O'nun ne kadar degerli bir insan oldugunu, Karadeniz için ne kadar anlamli ve önemli bir örnek teskil ettigini, asagida yazdiklarimdan sonra zannediyorum siz de teslim edeceksiniz. "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Esir Sehrin Insanlari[/b]"nin son bölümüne kaynaklik da edecek öneme sahip olmasi hasebiyle bu yaziyi kaleme aliyor ve sonuna kadar sabirla okumanizi rica ediyorum.

Bu arkadasim, lise birinci sinifta F. Bahçe adli bir kulübün taraftariydi. Istanbul'da dogup büyümüs filan degil, bilâkis, Rize'den dogruca tahsil için Istanbul'a gelmis birisiydi. Elbette O'nun "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">yanlis[/b]" kulübü tutmasi beni ziyadesiyle üzüyordu ve üstüne üstlük malûm "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Rize-Trabzon zitlasmasi[/b]" nedeniyle iflah olacagindan da en ufak bir umudum yoktu. Ilerleyen yillarda O'nu Trabzonspor tribünlerinde gördüm, çok sasirdim ama bu büyük degisimin nasil ve neden gerçeklestigini kendisine soramadan birbirimizi kaybettik.

Iste geçen cumartesi günü, 20 yildir içimi yakan soruyu ona sordum: Nasil ve neden olmustu bu kansiz devrim? Anlatti:

"Benim gibi F. Bahçeli olan amcaoglu ile birlikte bir F.Bahçe-Trabzonspor maçina gitmistik. Henüz maç baslamadan, taraftarlar arasinda kavga çikti. Okulda bizim sinifta olan ve o anda orada bulunan bir iyi aile çocugu, bizi isaret ederek 'Sunlara da vurun! Onlar casus!' gibi bir seyler söyledi ve millet üstümüze yürüdü. Allah'tan oradaki birisi 'Deli misiniz siz? Hiç bir Trabzonsporlu F.Bahçe kaskolu takar mi?' dedi de paçayi kurtardik. Sive de kaçiyor tabii. O olay beni çok düsündürdü. 'Demek ki' dedim, 'bu adamlarin gözünde bizim bir farkimiz yok'. Evet, gerçekten farkimiz yoktu. 1923'ten önce biz zaten ayni sehrin insanlari degil miydik? Bizi farkli kilan, Faik Resit Unat'in Türkiye Siyasi Haritasi miydi? O zaman kararimi verdim ve Trabzonsporlu oldum."

Arkadasimin anlattiklari bununla kalmadi. Ibret verici seyler söyledi. Kulak verelim:

"Ben yasim itibariyle Trabzonspor'un 1. Lig'e çiktigi günleri çok iyi hatirliyorum ve o zamanlar Rize'deydim. Orada istisnasiz herkes, daha önce tuttugu takimi birakmis ve Trabzonsporlu olmustu. Ben yine F. Bahçeli kaldim. Aradan uzun yillar geçti, ben biraz önce anlattigim olay üzerine Trabzonspor saflarina geçtim. Sonra Rize'ye gittigimde bir de baktim ki, o Trabzonspor'un 1. Lig'e çiktigi günlerde Trabzonspor taraftari olanlarin çogu eski takimlarina dönmüs... Bu bilinçli bir politikanin ürünüydü. Provokasyona son derece müsait bir yapiya sahip olan bizim insanimiz 'o seni küme düsürdü', 'o senin kafani yardi' gibi kiskirtmalar sonucu birbirine düsman oldu. Yoksa bütün bir Karadeniz Trabzonspor'u destekleseydi, çok büyük bir güç odagi ortaya çikacakti ve malûm güçler böyle bir gelismeye razi olmadilar."

Ne kadar düsündürücü degil mi? Rizeliler'in, Giresunlular'in, Ordulular'in, Artvinliler'in ve hâttâ Samsunlular'in büyük çogunlugunun Trabzonsporlu oldugu bir ortami tahayyül edebiliyor musunuz? Fakat maateessüf, denize pike yapan martinin kuyrugunun suya degip degmedigi konusunu bile cinayet sebebi yapan Karadeniz insani dereleri tersine akitmayi basarmis, önüne kurulan çakal tuzagina düsmüs, kendisini adam yerine dahi koymayan malûm kulüpleri; ayni radyasyonu gövdeye çektigi, ayni denize lagim akittigi, ayni havayi soludugu bir sehrin kulübüne tercih etmistir.

Bütün bu süreçte Trabzonlular'in hiç mi kabahati yoktur? Elbette vardir. Ancak bugüne kadar ne olmussa olmustur ve bundan sonra yapilmasi gereken, Trabzon disindaki Karadenizliler'in kazanilmaya çalisilmasidir.

Münasip görürseniz bu ve benzer konularin devamini "Esir Sehrin Insanlari"nin son bölümüne birakalim. Yalniz yeri gelmisken genç kardeslerime bir agabey tavsiyesinde bulunmak istiyorum: Lisede, mahallede, dershanede, üniversitede, askerde edindiginiz dostlarinizi kesinlikle kaybetmeyin. Mutlaka telefon ve adreslerini alin ve böyle bizim gibi ortalama bir insan ömrünün üçte birini degerli dostlarinizdan ayri geçirmeyin. Insan bu yaslarda dostlugun, arkadasligin, vefanin degerini daha iyi anliyor ama giden yillar geri gelmiyor...

Simdilik hosçakalin, saglicakla kalin... Görüsmek üzere...

İsmail Alkan
05.05.2008, 23:35
Al bir Rizespor düşmanı daha:D,erdinç'i hüseyin'i yanına da birkaç kişiyi daha ver,rizespor seneye 3 ncü ligde:D
Sanırım arkadaşımız şu anki kadrdan kolaydan kurtulma yolunu çözmüş :)

[TSinan]
06.05.2008, 01:14
http://img262.imageshack.us/img262/3135/rizetrabzoneu2ux4.jpg
Rizespor-Beşiktaş Maçı,Rize Atatürk Satadyumu...YORUMSUZ...
Bizler,PUAN değil Trübün Kardeşliğinden Yanayız.....................
baska söze gerek yok ve bunu üzerine bi sürü videolar var bos yere tartısmanın bi maanası yok hersey görüldügü gbi ortada !

Erdem Keser
06.05.2008, 02:16
Eğer Metin Diyadin ile söylendiği gibi anlaşılırsa, Rizespor gelecek sene daha güçlü bir şekilde döner.

Süleyman50
06.05.2008, 08:53
[quote=EMHOTEP;1292532]sizin gibilerin sadece saygı duyması gerekir dediğiniz adamların,yani bizlerin;trabzon şehriyle hiç alakamız olmasada,bazılarımız karadenizli olmasada her zaman bu takım için atmıştır yürekleri.siz hadi ordan desenizde bu takımı bırakmayız biz.bizim trabzonspora gönül vermemiz apayrı sebeplerdendir.zorla hiçbir şeye amenna diyemeyiz.baş eğen yapıda olsa bu kişiler zaten gidip istanbul takımlarının taraftarı olurdu.bu takım sizin olduğu kadar bizimdirde.trabzonspor yöresellikten kurtarılmalıdır.bu gibi küçük düşünceler takımın genel kabul görmesinin önündeki engeldir.bu takımı sen benden daha fazla sevmiyorsun diyemezsiniz hiç kimseye.

söylediklerimin hiçbirisi saçma değil.trabzonsporun misyonunda bölge takımını kardeş görmek,desteklemek,yukarı çıkartmak mı var?varsa ben bilmiyorum.varsa daha çok yıllar şampiyonluk görememe,basında fazla yer alamama,tv de yayınlamamayla karşılaşırız.vizyonumuz tek büyük olmak üzerineyse yalnız olacağımızı bilmeliyiz ve buna göre hamleler yapmalıyız.kimse bize koltuk değneği olmaz.bizde istemeyiz zaten.hepimiz aynı takıma aynı ölçüde değer verip peşinde koşuyoruz.görünüyor ki bazı trabzonlu arkadaşlar hissi davranıp yörenin takımlarına da sevgi besliyorlar.benim gibi düşünenlerse sadece trabzonspor sevgisi diyoruz.ne işi var benim bordo mavimin rizesporun ya da başka takımın tribünlerinde ya da onlarınkinin bizin tribünlerde.bu düşüncelerine saçmalık ya da başka bir isim vermiyorum.saygı duyuyorum.
büyüksek büyüklüğümüzün icabettirdiği gibi olmalıyız..siz bölgenin olsun az olsun bizim olsun diyebilirsiniz.ama trabzonspor yaptıklarıyla bölgesellikten kurtulup ülkeye malolmuştur.trabzonspor asla klasik şehir klübü değildir.
trabzondaki bölgesel duygusallığın ne boyutta olduğu bu başlıkta görülmektedir. benim arzum trabzonsporumuzu trabzonlu olmayan bir başkanın,yönetimin uzun seneler yönetmesidir.zihniyet devrimi olmalıdır artık.ülkeye malolmuş bir klüp olduğunu bilen ve kalıcı uluslararası başarılarla dünyada tanınan,saygı duyulan bir camianın temellerini atacak yöneticiler lazımdır.inşallah o günleride göreceğiz(trabzonspor asla trabzondan kopartılp ist. a şuraya buraya taşınmamalıdır.trabzonsporun kalesi trabzon şehridir.)
trabzonlu olmayan trabzonsporlu hissi davranmaz,rize şu bu umrunda değildir, sadece umrunda olan trabzonsporumuzdur.takımın yöresellikten kurtulup ajax gibi liverpool gibi evrensel değerlere ulaşması için bu olay elzemdir.

evet bende bunu söylüyorum yoksa bizim kimseye karşı bir düşmanlığımız yok askerde bir rizeli arkadaşım vardı fanatik gs li benim hatıra defterine şöyle yazmış sen 50 yıl içinde belki bir şampiyonlu görürsün...

coolank
06.05.2008, 09:00
Eğer Metin Diyadin ile söylendiği gibi anlaşılırsa, Rizespor gelecek sene daha güçlü bir şekilde döner.

% 99 bitti o iş .....

Ayşe Aygün
09.05.2008, 16:18
Bu arada Galatasaray ise büyük oranda şampiyonluğunu ilan etmesi bekleniyor. Rize’de bir grup Galatasaraylı Ultra aslan taraftarı şehrin değişik yerlerine astığı ilanlarla Cumartesi saat 20:45’de Cumhuriyet meydanında şampiyonluk kutlaması yapacağını duyurması yine aynı saatlerde süper lige veda edecek Rizesporlu fanatik taraftarları kızdırdı. Rizeli taraftarlarda asılan el ilanlarına karşılık “Bizde orda olacağız” diye cevap verdi. Rizesporlu taraftarlar Alaatin Memişoğlu ile Siyami Avcı yaptığı açıklamada “Aynı saatlerde lige son maçıyla veda eden bir takımın şehrinde böyle bir kutlama yapılması yakışık almaz.

Bu haber şunu gösteriyorki bir şehir takımın liğde kalabilmesi o şehrin insanına bağlıdır.Ve Rizede şunu gördük ki çoğu diyelim hepsi değil Rizenin bu hale gelmesinin tek nedeni. Artık dışardan destek değil bence kendi içlerinde destekler alarak bu işi çözmeliler.Yoksa Rizesporun ağlayacağı bir gecede meydanda eğlenmeyi izlemek zorunda kalacak gerçek rizeliler.