PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CNN Türk Oradaydım Belgeseli | Abdullah Ercan '96

Armağan Dere
10.02.2008, 21:44
Oradaydım

Türü: Belgesel
Tarih-Saat: 10.02.2008 23:25

TÜRK FUTBOLU O MAÇI UNUTMADI Eski Trabzonspor’lu Abdullah Ercan; şampiyonluğun son dakikalarda kaçtığı tarihi maçı anlatıyor… Bir Soner Yalçın belgeseli ‘Oradaydım’ın, bu haftaki yeni bölümünde; 5 Mayıs 1996 tarihinde oynanan ve lig şampiyonunu belirleyen Trabzonspor – Fenerbahçe maçında yaşananlar ekrana gelecek. Eski Trabzonsporlu futbolcu Abdullah Ercan; Trabzonspor’un 12 yılın sonunda elde edeceği lig şampiyonluğu fırsatının son dakikalarda kaçtığı tarihi maçı, ‘Oradaydım’ belgeselinde anlatıyor. Bir Soner Yalçın Belgeseli ‘Oradaydım’, 10 Şubat Pazar günü saat 23.25’te CNN TÜRK’te ekrana gelecek.

http://www.ekolay.net/televizyon/chn.asp?chnl=2&p_id=2730267

Ali Kemal Denizci'in konuk olduğu bölüm burada:
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=7994

Abdullah Ercan'ın konuk olduğu yayının kaydı için AristotLe adlı üyemize teşekkür ederiz.

624*352 /175 MB / 20 Dakika /Avi

Abdullah Ercan Oradaydım Belgeseli

http://img128.imageshack.us/img128/7096/oradaydmeb8.jpg

http://img106.imageshack.us/img106/9531/bscap001cn3.jpg

http://rapidshare.com/files/91334968/Abdullah_Ercan_Oradaydim.part1.rar
http://rapidshare.com/files/91360903/Abdullah_Ercan_Oradaydim.part2.rar
http://rapidshare.com/files/91300150/Abdullah_Ercan_Oradaydim.part3.rar

furkansenokur
10.02.2008, 21:45
bunu izledim gerçekten çok güzel

Egemen Yılmaz
10.02.2008, 21:48
valla izlemek isteyeceğimi pek sanmıyorum. kaçan bu şampiyonluk aklıma geldikçe tuhaf oluyorum

Hekimoğlu
10.02.2008, 21:50
niye izleyelim acılarımız depreşsin diye mi?

UmutBaykan
10.02.2008, 21:50
bende izledim birdaha izlemem çileden çıkarıyo insanı kaçan şampiyonluk..

murseltaskin
10.02.2008, 21:52
tamam da abdullah dan başka topçu mu yoktu.konuk olarak çağırılacak

TSKara61
10.02.2008, 21:53
http://www.cnnturk.com/VIDEO/CANLI_YAYIN/index.asp burda canli yayin var calisiyormu bilmiyorum

Armağan Dere
10.02.2008, 21:55
tamam da abdullah dan başka topçu mu yoktu.konuk olarak çağırılacak

golü o attıya ondandır heralde...ben de anlamadım...

Cafer Bulur
10.02.2008, 21:57
hayatimin en kötü anlarindan birisini hic hatirlamak istemesem de izleyecegim.aykutun attigi gol bir hancer gibi yüregime saplanmisti.o ani unutmak mümkün mü?o sene sampiyon olmamizi ser gücler bir tarafa kaderde istememisti.

Gamze
10.02.2008, 22:01
İZlemek gerek.

Unutmamak ve unutturmamak için izlemek, izletmek gerek. Bu tür olaylar ne kadar acı olursa olsun, her zaman hatırlanması gereken ibret unsurlarıdır. Testiyi bir kez daha kırmamak için, tokat misali...

fındıkoğlu
10.02.2008, 22:05
umarım futbolcularımızada izletirler....

Hekimoğlu
10.02.2008, 22:12
ben tribündeydim 1 kez izledim bu bana yeter.

batugol
10.02.2008, 22:17
izleyebilecegimi sanmiyorum
o mactan once aldigim trabzonspor formam halen duruyor
diyecek laf bulamiyorum

Ahmet Kuru
10.02.2008, 22:17
ben o maçı hayal meyal hatırlıyorum.İzlemem Lazım.

ilhan
10.02.2008, 22:37
Beyoğlu Yeni Çarşı'da başlayan futbol yaşantısını daha sonra Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve İstanbulspor takımlarında sürdüren "sihirli sol ayak" Abdullah Ercan, sessiz sedasız yeşil sahalara veda etti.

Başarısı ve istikrarıyla uzun yıllar adını Türk futbolunun zirvesinde tutmayı başaran Abdullah Ercan, 22 yıllık futbol yaşantısına jübile yapmadan veda etme kararı aldığını açıkladı. Emektar futbolcu, bundan böyle futbola teknik adam olarak hizmet etme kararı aldığını açıklayarak teklif beklediğini söyledi.

Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'da forma giyen Abdullah Ercan, bundan sonraki futbol yaşantısında "Trabzonsporlu Abdullah" olarak anılmak istediğini belirterek, "Jübile yapmak istemiyorum. Şayet jübile yapmak isteseydim Trabzonspor'la Fenerbahçe'nin oynamasını ve Trabzonspor formasını giymeyi isterdim. Aslında iki yıl daha oynamak istiyordum ancak dizimdeki rahatsızlıktan dolayı keyif alamaz oldum. Futbolda çok güzel günler geçirdiğim gibi çok büyük acılar da yaşadım. En büyük ve unutamayacağım acı Dünya Kupası'na götürülüp de forma giyemeyen tek futbolcu olmam. Bir dakika dahi oynamamak çok acıydı. Diğer çektiğim büyük acı Fenerbahçe'de haksız bir şekilde kadro dışı bırakılmamdı" dedi.

Dört büyükler içinde bir tek Beşiktaş forması giyemediğini belirten Abdullah Ercan, "İlginç olan, benim çocukluğum İnönü Stadı'nda geçti. Ben iyi bir Beşiktaşlıydım. Beşiktaş'ın maçlarına girmek için geceleri stat etrafında kalırdık. Beşiktaşlı olmamın nedeni çocukluğum Taksim'de geçti ve stat evimizden iki adımlık yerdi. Kapalı tribünde amigo Mostra Kemal vardı. O'nun grubuna takılırdık. O bana bir forma alıp beni Beşiktaşlı yapmıştı. İşin ilginç yanı Beşiktaşlıyım ama büyük kulüplerden sadece Beşiktaş'ın formasını giyemedim" diye konuştu.

13.07.2006 - Abdullah Ercan'ın futbolu bıraktıktan sonraki röportajı.

---

Başka futbolcu mu yoktu anlatacak?

Şuşoğlu
10.02.2008, 22:38
dayanamıyorum o macı ızlemeye....... o mac hakkında konusmak bıle canımı sıkıyor.......hayatımın en kotu 2-3 gununden bırıdır

mHİÇYILMAZ
10.02.2008, 22:39
Paylaşım için sağol,izleyeceğim ben de.

Enes Berfin
10.02.2008, 22:41
Izleyecegim ben bu belgeseli, belki kötü günlerimizdi ama yinede izliyecem.

selcjK
10.02.2008, 22:53
hala neyine kin kusuyorsunuz anlamadım, abdullah iyi bir trabzonsporluydu ogünle beraber; hem de şu an trabzonsporluyum diye formayı giyenlerden çok daha fazla, arşivlik bir belgesel

macka61
10.02.2008, 22:53
izlemem acılarım artar

Cem Akyüz
10.02.2008, 22:55
tarihte en acı duyduğum bir maç küçük olmama rağmen net hatırlıyorum babamın hüngür hüngür ağlayıp kendini yerlere atmasını büyük ihtimalle bende izlemem izledikçe duydukça tüylerim diken diken oluyor gözlerim doluyor

Emre B.
10.02.2008, 23:00
İzleyemem.

Armağan Dere
10.02.2008, 23:02
izlemem acılarım artar

kardeş şöle düşün seni öldürmeyen güçlendirir...:)

onun için izlemen gerekir...

Remzi
10.02.2008, 23:02
Biri biz izleyemeyecek olanlar için bu belgeseli kaydedebilirmi?yarın okul başlıyo ve uyumam gerekiyor:(

Nytre
10.02.2008, 23:05
ben tribündeydim 1 kez izledim bu bana yeter.

ben de tribündeydim. bana "yeter" gibi gözüküyor.

Şuşoğlu
10.02.2008, 23:08
o mactan sebep herkes senol gunese sallıyo yok 1-1 yetermıs hala nıye saldırıyosun dıye ama yedıgımız 2. golu cok ıyı ızleyın pozısyonda 2 fb lı var 6-7 bızım oyuncu var fb lı erol nereden orta yapıyo bızden 6-7 oyuncu olmasına ragmen hıcbırı dokunamıyo gıdıyo en arkada aykutun onune dusuyo o da gol yapıyor nasıl bır sanstır bu yaa hala ınanamıyorum....

Mahmut Baran
10.02.2008, 23:25
arkadaşlar abdullah hakkında çok atıp tutuyoruz beşiktaşlıda olabilir ama trabzonsporlu hüseyinden daha yürekli daha faydalı olmuştur her zaman. sözleşme biterdi o gider boş mukaveleye imza atardı . hakkını alırmıydı alırdı ama recep çetin müjdat gibi takozların alığı paralardan çok ama çok az alırdı . fb ye gittiği zamanda para kazandırıp gitmiştir. euro 96 dan sonra manchesterler istrken o gelip boş mukavele imzalamıştır. trabzonspordan gittiğinde ilk ezik maçında biz ana avrat sövdüğümüz zaman bile haklı tepki olabilir ama yaptığım fedakarlıı bilseler sövmezlerdi diyecek kadarda alçak gönüllü. o gitmemiş mehmet ali yılmaz tarafından satılmıştır. alacağı olan 500bin doları kulübümüzze hibe etmiş hiç sorun yapmamıştır. biraz vefalı olabilirmiyiz ? ABDULLAH ERCANın şu şanlı formamızı giydiği maçları bir hatırlayabilirmiyiz bizden ayrılalı 8 küsür yılda hala sol kanatımız bomboştur. sezqrın hakkını sezara verelim lütfen :(

Çağatay_
10.02.2008, 23:27
Babam bu maçta duvara yumruk atıp alyansını kırmıştı evde herkes yerlerde bitmiştik ya pff aklıma geldi

Şuşoğlu
10.02.2008, 23:28
baslıyor......

U.Sadıkoğlu
10.02.2008, 23:54
Bitti . Golden sonra zaten filmler kopuyor , yediğimiz golden sonra fenerli oyuncuların gol sesleri bile duyuluyor

AYYILDIZ
10.02.2008, 23:55
Ben sonuna baktim ama orda Trabzonspor sampiyonluga bu kadar yaklasamadi diyor belki o kadar yaklasamadik ama 2005te ki fener macinda facia olmasa sampiyonduk

Bülent Şirin
10.02.2008, 23:59
Arkadaşlar,

Hayatın karşısında diz çökmemek, bilakis hayatı karşınızda diz çöktürmek için acılarınızı abartmadan hafife almak, küçümsemek, üzerine üzerine gitmek; sevinçlerinizi de yine aşırıya kaçmadan büyütmek, yüceltmek durumundasınızdır. Evet, o gün acı bir gündü. Hüsranın sebepleri çok tartışıldı, daha da tartışılacaktır. Biz de bir şeyler karaladık:

http://www.serander.net/content/view/164/184/

Eğer o acıyla yüzleşmekten kaçınırsak onu iyice büyütür ve gelecekte sürekli ayağımıza dolaşmasına, bize engel olmasına fırsat vermiş oluruz. Her büyük takımın tarihinde böyle maçlar vardır, şöyle bir geçmişe bakarsanız bunu rahatlıkla görürsünüz. Örneğin 1999 senesi Şampiyonlar Ligi finaline bir bakınız: 23 yıldır adı geçen kupayı alamayan Bayern Münih, rakibinden çok üstün oynadığı ve son dakikasına da 1-0 önde girdiği maçı arka arkaya yediği iki golle mağlup kapatıyor ve kupayı yine kaybediyor. İki sene sonra ise aynı kadroyla o finalde yenildiği Manchester United’ın da aralarında bulunduğu birbirinden güçlü rakipleri teker teker saf dışı bırakıp Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldu. Maziden kaçmamalı ve sadece sevinçler hatırlanmamalı…

Bülent Bayraktar
11.02.2008, 00:00
tam maçın verildiği saatte başladı sanki bilerek yaptılar,
tekrarı ne zmn acaba bu programın

Kubilay ŞAHİN
11.02.2008, 00:01
walla ben babamla izledim...
babam okkalı bi kü.... attı abdullaha ....
yaw diyo 1-1 de bıraksaydınız bişem olurdu diyo....
abdullahda pek hatırlamıyo galiba ikide bir yanlış hatırlamıyorsam diyodu...

itsmylife
11.02.2008, 00:02
izledim ve yine kahroldum. lanet olsun o güne.....................

Armağan Dere
11.02.2008, 00:02
belgeseli izledim..bi yerde muallak kaldım o dönem bizim savunmamız kötümüydü kendisi,ogün,cengiz,osman vardı...

o maçta fenerbahçe rüştüye dua etsin..dedi hakkaten doğru..

bi de golden sonra açık tribüne tırmanmışım kendimde değildim demekki o kadar kaptırmış kendini...

intihar vakalarına değindi o sezonun sonunda futbolcuların takımdan ayrıldığını söledi...

şimdi 70 küsür puanla şampiyon olunuyor o gün 82 puanla şampiyon olamadık dedi..ama herşeye rağmen o günleri yaşamak güzeldi....

şota vurmadı arkaya abdullah şuut ve gool..

teşekkürler abdullah...

Hasan Ayvenli
11.02.2008, 00:03
Ben sonuna baktim ama orda Trabzonspor sampiyonluga bu kadar yaklasamadi diyor belki o kadar yaklasamadik ama 2005te ki fener macinda facia olmasa sampiyondukyaklaşamadık çünkü o sezon kime sorsanız ligin en iyi takımı herkesi eze eze yenen trabzonspordu
çünkü van maçından önce 4 puanlık farkla liderdik ve içerde kaybettiğimiz iki maç bizi daha yakın olamayacağımız şampiyonluktan etti

itsmylife
11.02.2008, 00:08
belgeseli izledim..bi yerde muallak kaldım o dönem bizim savunmamız kötümüydü kendisi,ogün,cengiz,osman vardı...

o maçta fenerbahçe rüştüye dua etsin..dedi hakkaten doğru..

bi de golden sonra açık tribüne tırmanmışım kendimde değildim demekki o kadar kaptırmış kendini...

intihar vakalarına değindi o sezonun sonunda futbolcuların takımdan ayrıldığını söledi...

şimdi 70 küsür puanla şampiyon olunuyor o gün 82 puanla şampiyon olamadık dedi..ama herşeye rağmen o günleri yaşamak güzeldi....

şota vurmadı arkaya abdullah ve top ağlarda goll..

teşekkürler abdullah...

gölü yediğimizde cengiz yada osman orta sahada dolaşıyordu...

61viya
11.02.2008, 00:09
Gözyaşlarıma engle olamadım yine...O futbolcular için ne büyük hesaplaşmadır kimbilir...

Trabzonspo yaklaşmıştır evet malum maçta.Ama Trabzonspor alacaktır o kupayı...Bu bizim elimizde olan bişey.İyi yönetilelim yeter."Bir" olabilelim....

Hasan Ayvenli
11.02.2008, 00:10

iskender değilmiydi o dolanan..
herneyse o değil de o maçta hami 2-3 tane doksana vurmuştu çıkarmıştı rüştü :(

Şuşoğlu
11.02.2008, 00:11

ılk sayfadada yazdım tekrar ızledım fb 3 kısı gelıyor bızde kalecı dahıl 8 kısı var orada ama arkada aykut bombos , topta herıfın onune dusuyor yanı olmayınca olmuyor rustu hayvanı neler cıkarmıstı hamı nın frıkıklerı orhanın altı pastan kacırdıkları

Kadir Aydın
11.02.2008, 00:12
Ali şen'i yine yad etmiş olduk akşam akşam.

Emre B.
11.02.2008, 00:17
Bu şampiyonluğu Allah istemedi.İki posizyonde 2 gol yiyoruz, 90'dan çıkan sayısız top.

RepLay
11.02.2008, 00:21
bu belseli kaçırdım ben izleyebileceğimiz bi yer varmı

MetiN08
11.02.2008, 00:21
ya arkadaslar ben izleyemedim onu tekrari varmi bunun, yada biri cekdise buriya eklesin lütfen birdaha izleme imkani varmi

Travelair
11.02.2008, 00:23
Bu döngüyü artık kırmak gerek!

kübraTs
11.02.2008, 00:25
Sanki yillar önce gördügüm bir kabusu tekrar gördüm...

mustafakaya
11.02.2008, 00:27
inşallah bir dönüm noktası olur bu akşam. güzel haberler eski bir acının belgeseli ile aynı güne geldi.

28TS61
11.02.2008, 00:31
ben izleyemedim acaba tekrari veye videosu varmi ???

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Emre HIZAL
11.02.2008, 00:33
o zamanlar daha 10 yaşındayım hayatımda asla unutamadığım ve unutamıyacağım 3 maçan 1 i (schalke ve astonvilla maçlarıyla birlikte) ve butun gece ağlamıştım bide o zamanlar istanbul fenerbahçede okuduğumu ve orda oturduğumu duşunurseniz ne buyuk bir üzüntü ve hayal kırıklığı yaşamış olduğumu tahmin edersiniz düşündükce gözlerim dolu dolu oluyor hala:(:(:(

Mortal_Abas
11.02.2008, 00:35
Kayıt eden varsa bir yere koysunda izleyelim, sadece o zaman 7 yaşında olduğumu ve hüngür hüngür ağladığımı hatırlıyorum ve Vanspor'un bir "Anadolu" klübü olarak bize yaptığı ..refsizliği.Zaten bir daha bellerini doğrultamadılar.

Kadir Aydın
11.02.2008, 00:35
Kendimi bir ara (tıpkı o gün maç bittikten sonra olduğu gibi) televizyonun başında bağdaş kurmuş bir şekilde kalakalmış buldum. Kimseyle konuşmadan, çevredekilerle iletişim kurmadan yalnız tv ekranı ve ben...

Erkin
11.02.2008, 00:40
O zamanlar bu şampiyonluğu kaçırmanın pek anlamlı olmadığını düşündük ama yıllar geçtikçe ne büyük bir hata yaptığımızın farkına vardık gibisinden şeyler söyledi.. Eğer şampiyon olabilseydik, kadronun genişliğinin yeteceğini o kadro yapısının 2-3 sene daha kulübü taşıyacağını ileriki yıllarda da şampiyon olmamak için hiçbir engel bulunmadığını falan söyledi.. Ama olmadı :( Abdullah'ın golünü daha o günkü gibi hatırlıyorum.. Köşeye yerden vuruşunu..

Ali İhsan Dönmez
11.02.2008, 00:44
ben o sene 8 yaşındaydım,o stattaki pusu ve abdullahın golünü unutamam,ama maçı çok iyi hatırlamıyorum,içim ürperdi,buz gibi oldum,ruhuma çok büyük bir hüzün çöktü...

lazooo28
11.02.2008, 00:44
kacirdim programi ..kaydedipte youtuba veya rapide koyan varmi aranizda arkadaslar ?

Ustaalioğlu
11.02.2008, 00:45
tam TRT 1 de bizim maçı verecekleri saate denk getirmişler, golleri seyredemedim bu sefer...

erol_izm
11.02.2008, 00:54
Biz o yıl şampiyonluğu Fenerbahçe maçıyla değil kendi sahamızda ve sanırım o yıl küme düşen Vanspor'a 1-0 yenilerek kaybettik.
Ama çok iyi hatırladığım bir şeyde Rüştü'nün o maçta belkide hayatının maçını oynadığıdır. Adamın kolları sanki 1 metre uzamış gibiydi. Hami'nin o frikiklerini bile 90'dan çıkarmıştı. Futbolun tanrıları o gün Fenerbahçe'den yanaydı. Oğuz'un süzülerek giden frikiği ve Erol'un yaptığı ortanın bizim defansın bakışları arasında süzülerek Aykut'a gitmesi. Bergama'da, arabalarda bayraklar konvoy yapmaya hazırlanırken bütün gece robot gibi Fenerbahçe konvoylarını izledik.

İHSAN
11.02.2008, 01:40
Kayıt eden arkadaşlar varsa paylaşım rica ediyoruz.

Gamze
11.02.2008, 02:07
8 yaşındayım, babamın o güneydoğu ilindeki şark görevini tamamlamasına bir iki gün kalmış, eşyalarımız toplanmış, bir tek radyomuz ve sedirlerimiz duruyor bir iki gece daha geçireceğimiz...
İlk golle birlikte lojmanın sokaklarına atıyoruz kendimizi kardeşimle...
Dilimizde bordo-mavi...
Maç bitiyor...
Biz suskun.
Babam geliyor, bemmbeyaz yüz...
Abim odasına kapanmış, saatlerdir ağlamakta...
Annem suskun, biz suskun.

Durumun vahametini sonra sonra anlıyoruz. Trabzonsporumuz sadece şampiyonluğu bırakmamış o gün sahada... Tokat gibi suratımıza iniyor bu gerçek, sonra sonra...

Allah tekrarını yaşatmasın...

Kayıt altına alan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

Tansu Onur Erdoğan
11.02.2008, 02:08
evet rüstü resmen devleşmişti bi önceki macta vanspor kalecisi romen di kovanın teki bi hafta önce samsundan 6 gol yemişti bizim macta süperdi resmen

Onur
11.02.2008, 02:12
Belgeseli izleyemedim :(

İzlememe yardımcı olacak arkadaşlar özel mesajla bana yardımcı olabilirler mi :)

bordobluex
11.02.2008, 02:18

İzlememe yardımcı olacak arkadaşlar özel mesajla bana yardımcı olabilirler mi :)

Belgeseli izleyemedim diye üzülmeyin. BMN üyeleri bu belgeseli sürekli izleme ayrıcalığına sahip :ok

Gamze
11.02.2008, 02:20
Abicim yalnız bu seferki Ali Kemal Denizci'nin olduğu bölüm değil. Abdullah Ercan 96'yı anlatıyordu. Tunga abi, Alpayer yahut AyKan kaydetmiştir diye umut ediyoruz. :)

bordobluex
11.02.2008, 02:21
Olsun birini izleyecekler en azından :)

DeAgLeMaNyAq
11.02.2008, 04:04
O günde ağlıyordum, bugünde ağladım...

Hasan Ayvenli
11.02.2008, 07:22
evet rüstü resmen devleşmişti bi önceki macta vanspor kalecisi romen di kovanın teki bi hafta önce samsundan 6 gol yemişti bizim macta süperdi resmen

stingaciuydu o kaleci de
van maçında tek kale oynamıştık 3 topumuz direkten dönmüştü, çizgiden çıkarılanlar da cabası
olmadı mı olmuyor işte

28TS61
11.02.2008, 07:31

bende izleyemedim bende bekliyorum nerden bulabilrim diye
suana kadar hic bir yerde bulamadim görüntüleri
insallah en kisa zamanda bmn de bulabiliriz

temel_yilmaz
11.02.2008, 08:27
ben herzaman söylerim o yl trabzonsporun şampiyon olmasını istemeyen sadece fenerbahçe alişen değildi ilahi birşeydi o maç.. keza vanspormaçı aynı şekilde haminin en az 3 tane diyeriği sıyırarak giden serbestvuruşları fenerbahçe bir kere geldi 2 tane gol attı gitti ben çok ahlanıp vahlanmıyorum artık şimdi düşününce zamanında çok istanbul taraftarının ahını aldık galiba

temel_yilmaz
11.02.2008, 08:45
ahh abdullah ahh seni göndermek isteyenlere hayır ben trabzonsporluyum kendimi artık buranın bir insanı olarak kabul ediyorum deseydin bu şehir bu takımın taraftarları seni omuzundan aşağıya indirmezdi sende efsaneler arasındaki yerini alırdın kısmet ama ordan oraya ordan oraya futbol hayatın n zaman bitti kimsenin haberi olmadı

EmrahYalçınalp
11.02.2008, 09:10
Bana mı öyle geldi bilmem. Abdullah'ın gözlerinde büyük bir pişmanlık gördüm ben. Sanki "bir çuval inciri berbat ettik, ne işimiz vardı fb'de" der gibi geldi bana.

Kötü oldum yahu... Ne maçtı o öyle. Saat 11.30'da zorla içeri girip kale arkasına yakın bir yerde zorla yer bulmuştum. Okulda sıra arkadaşım fb'liydi. O bile çok üzülmüştü, "bu sene sizin olmanız lazımdı" demişti.

Ooof of...
:(

magicyattara
11.02.2008, 09:16
Akşam bende ccn de biraz izledim.Abdullah anlatıyordu ve anlatırken hep biz diyordu,biz iyi bir takımdık,biz daha atak başladık,biz,biz,biz...Abdullah anladımki Trabzonsporlu Abdullah olarak hissediyor kendini hala.
fb de kazandığı şampiyonluk ona hiç bir şey katmamış aksine,o kaçan şampiyonluğun burukluğu hala üstünde gibiydi.
Ne diyim Abdullah seni satanlar utansın.

İskender
11.02.2008, 09:36
Yazılanları okyunca bile duygulanıyor insan, hele o anlar akla gelince hüzünlenmemek mümkün değil...

halil ibo
11.02.2008, 09:46
O günden beri kan ağlıyoruz zaten.Abdullah'ta sanki hiç bizden ayrılmamış gibi anlattı.Ayrıca o dönemin arkadaşlığını Mesaj TV'de Hami,Lemi,Hamdi,Soner ve Orhan'dan dinleyince nasıl ekip ruhu taşıdıklarını ve nasıl takım olduklarını daha iyi anlıyor insan.Sanki 74 ruhunu taşıyordu o kadro.
O takımın temelinde harcı olan başkan Sadri Şener şimdi yine BAŞKAN.Hadi başkanım aynı kalitede,aynı zihniyette bir kadro için kollarını sıva.Allah yardımcınız olsun.Camiada artık bütünleşsin.
96 unutulmadı ve unutulmayacak.Allah tekrarını yaşatmasın.

Ali Bektaş
11.02.2008, 10:13
O günden beri kan ağlıyoruz zaten.Abdullah'ta sanki hiç bizden ayrılmamış gibi anlattı.Ayrıca o dönemin arkadaşlığını Mesaj TV'de Hami,Lemi,Hamdi,Soner ve Orhan'dan dinleyince nasıl ekip ruhu taşıdıklarını ve nasıl takım olduklarını daha iyi anlıyor insan.Sanki 74 ruhunu taşıyordu o kadro.
O takımın temelinde harcı olan başkan Sadri Şener şimdi yine BAŞKAN.Hadi başkanım aynı kalitede,aynı zihniyette bir kadro için kollarını sıva.Allah yardımcınız olsun.Camiada artık bütünleşsin.
96 unutulmadı ve unutulmayacak.Allah tekrarını yaşatmasın.

Abdullah zaten bizden biri.O dönemde hangi koşullarda ve kimin tarafından gönderildi hatırlayan hatırlar.ogün,hami,abdullah,arçil,şota benim gönlümde yer etmiş futbolculardır.hal o günleri hatırlayınca içim ürperir

BOZOHAN
11.02.2008, 10:37
"Elimde bir güç olsada o günü silip atabilsem takvimden" ben unutmak için çalışıyorken belgesel falan seyredemem ama trabzonspora belgesel yapan kimse ona teşekkür etmek gerekir. en azında email atmak gerekir diye düşünüyorum.

Ahmet Okumuş
11.02.2008, 10:39
96 rakamını duymak ile insanın acını acıtıyor, aklıma intihar edenler geliyor, üzülüyorum... :(

28TS61
11.02.2008, 10:44
bu belgeseö görüntülerini nerden bulabilrim arkadaslar

Hüseyin Bağdat
11.02.2008, 12:00
Belgeseli izlemedim,izlememde. O anıları şimdi okurken bile tekrar yaşadım ve gözlerim yaşardı...
Bir hafta kendime gelememiştim. İki gün okula gitmedim.Evde çevremde kimse ile konuşmamıştım...

Onur
11.02.2008, 12:25
Belgeseli izleyemedim diye üzülmeyin. BMN üyeleri bu belgeseli sürekli izleme ayrıcalığına sahip :ok

Saolsın :)

Ali Kemal abiyi izledim bu sabah kalkar kalmaz. Bir kez daha gurur duydum kendimle,takımımla ve şehrimle...

Murat'
11.02.2008, 12:43
yaa dün egece seyrettim...Abdullah çok üzgün görünüyordu..

Bülent Şirin
11.02.2008, 14:24
Arkadaşlar kusura bakmayın. Biraz gözünüze sokmak gibi olacak ama ne yapayım, bizim BMN gibi kalabalık ve çok sesli forumlarda söylediğiniz her şeyi istediğiniz nisbette kulağa duyuramıyorsunuz. Yazdıklarınız bir çırpıda arka sayfalarda kalabiliyor ve okuyan arkadaşlar vakit darlığı sebebiyle bütün yazılanlara bakamayabiliyorlar. Bu konu da öyle iki satır karalayıp geçilecek bir konu değil takdir edersiniz. Hoşgörünüze sığınarak göremeyenlerin dikkatine sunuyorum.

Arkadaşlar,

Hayatın karşısında diz çökmemek, bilakis hayatı karşınızda diz çöktürmek için acılarınızı abartmadan hafife almak, küçümsemek, üzerine üzerine gitmek; sevinçlerinizi de yine aşırıya kaçmadan büyütmek, yüceltmek durumundasınızdır. Evet, o gün acı bir gündü. Hüsranın sebepleri çok tartışıldı, daha da tartışılacaktır. Biz de bir şeyler karaladık:

http://www.serander.net/content/view/164/184/

Eğer o acıyla yüzleşmekten kaçınırsak onu iyice büyütür ve gelecekte sürekli ayağımıza dolaşmasına, bize engel olmasına fırsat vermiş oluruz. Her büyük takımın tarihinde böyle maçlar vardır, şöyle bir geçmişe bakarsanız bunu rahatlıkla görürsünüz. Örneğin 1999 senesi Şampiyonlar Ligi finaline bir bakınız: 23 yıldır adı geçen kupayı alamayan Bayern Münih, rakibinden çok üstün oynadığı ve son dakikasına da 1-0 önde girdiği maçı arka arkaya yediği iki golle mağlup kapatıyor ve kupayı yine kaybediyor. İki sene sonra ise aynı kadroyla o finalde yenildiği Manchester United’ın da aralarında bulunduğu birbirinden güçlü rakipleri teker teker saf dışı bırakıp Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldu. Maziden kaçmamalı ve sadece sevinçler hatırlanmamalı…

ahmettt
11.02.2008, 14:41
Abdullahın röportajı yokmu arkadaşlar

lazooo28
11.02.2008, 14:46
youtube den bi videoyu buraya nasil ekleye bilirim ?

Mert Marabaoğlu
11.02.2008, 14:46
bordobluex;

---------------------------------------------------

Çok Saol...!

OFLU
11.02.2008, 15:13
Evet benimde o donem kucuk kalbime inen kocaman bi hancer gibiydi..
Cocuktuk ama fanatiktik iste..Fatihte Malta Carsinina cikarken amcamin bi beyaz esya magazasi vardi tam karsisida yine bizim su istasyonu.. O gun dev ekrani sokagin ortasina kurdurdu amcam gerci her hafta oyle yapiyordu millet para verip ne izleyecek kuralim mahalleye izlesin herkes demisti ama bu sefer organizasyon baya buyuktu..
VIP salonu bile hazirlanmisti mac icin yakin cevra ve dostlar sokakta izlemesin diye(Sucunun Arka Tarafina)
Neyse Babamda maca gitti tabi o donem bizde para gani gecim derdi felan yok tabi pederde 0 BMW atladilar 4 kafadar Trabzona macaaa...
Mac baslamadan ariyo 15 dakikada bir oglum seni alamadim ama soz Son macta sampiyonlugun geldigi macta goturecem seni diye tabi yermiyim ben ben o macta olmak istiyorum..
Neyse gol geldi Emrullah abim vardi fanatik ilk golle birlikte bayildi zavalli,bir yandan sevincliyiz gol oldu bir yandan millet Emrullah abinin derdine dustu..Kolonya falan neyse ayildi ilk soru Attuk dimi pen yanlis pise gormedum?
Millet basti kahkahayi tabii..
Ilk yari bitti mahallede karnaval var..
ve sonrasi Lanet olasi ikinci yari ve yedigimiz goller.. Allah kuran askina yalan deyin diyordu abim allah askina.. Ilk defa yerlerde suruklendigini manyakca kendini atip durdugunu gordum..Korktum.. ve ertesi gun..
0 BMW diyordum ya..
34 Plaka oldugu icin Farozda onunu kesmisler bizimkilerin..Arabadan vazgectim babam hastanelik olmus...
2 gun sonra geldi cok sukur..Arabada cekiciyle..Pert tabi...
Burunu gosteriyorum bizim usaklara inanmadiler diyo babam gulerek..Anlatamaduk derdimizi dedi ve ekledi Merak etme usagum seneye biz gene sampiyon oluruk..SEN derslerine iyi calis bakaym..

ÖmerFarukYılmaz
11.02.2008, 17:59
O günü unutmak mumkunmu çoçuk yaşta sınırlenip aşağıdaki feybelerin seveinmelerine koyden gelen soğan ve patatesle karşılık vermiş babama pahalıya malolmuşum. Ben birtek ağladığımı biliyorum. Bunları babam anlatıyor.

Adem Erdoğan
11.02.2008, 18:23
tekrarı varmıki acaba.

SERDAR-61
11.02.2008, 18:26
tekrarı varmıki acaba.

o günün tekrarı bir daha olamaz.

Canİlker
11.02.2008, 18:41
bende oradaydım gelip benimlede konuşsalardı daha iyi anlarlardı taraftarın acısını

Adem Erdoğan
11.02.2008, 18:56
Fenerbahçe o maçın üstüne 7 8 defa şampiyon oldu biz hala ORADAYIZ.

zafer6161
11.02.2008, 20:39
trabzondaki yerel kanallar bu maçın 90 dk nı arada bir veriyor,belkide 5 kere tekrarını izledim,ilk yarıda fenerin atağı bile yoktu,2 yarıda saha adeta görünmez olmuştu,51 dk oğuz frikten attı,82 dk da ise erol soldan ortaladı aykut sağ ayağıyla köşeye vurdu,ama o dakikaya kadar haminin belkide 4 tane firkiğini kaleci rüştü 90 dan inanılmaz reflekslerle çıkardı,artı yanı ise kaçan çok pozisyon,
herkes diyorki 82 dk golü yedikten sonra trabzon yine çok gol kaçırdı,hayır trabzon o golden sonra atak bile yapamadı ,hatta fener 3 golü bile kaçırdı,düşünün 80 dk da sayısız gol fırsatı yakalayan trabzon golü yedikten sonra pozisyon bile bulamadı

neyse bu maç yine gündeme geldi,yine acılı yüreklerimiz ağladı,bence bu konu kapatılsa daha iyi olur,çünkü okudukça insanın morali bozuluyor :)

abdullaha gelince
abdullah şuanki futbolculardan daha yürekli,kişilkli saygılı, bir insandı,trabzonun sol kanadına onun kadar istikrarlı bir topçu asla gelmedi,fenere girtme konusuna gelince
sizlere soruyorum ünal satıldı,hami satıldı,tolunay satıldı ,fatih satıldı ,ogün satıldı,şota satıldı,arçil satıldı da sadece abdullahmı satılmadıda kendi isteğiyle gitti ???

ÖmerFarukYılmaz
11.02.2008, 20:47
trabzondaki yerel kanallar bu maçın 90 dk nı arada bir veriyor,belkide 5 kere tekrarını izledim,ilk yarıda fenerin atağı bile yoktu,2 yarıda saha adeta görünmez olmuştu,51 dk oğuz frikten attı,82 dk da ise erol soldan ortaladı aykut sağ ayağıyla köşeye vurdu,ama o dakikaya kadar haminin belkide 4 tane firkiğini kaleci rüştü 90 dan inanılmaz reflekslerle çıkardı,artı yanı ise kaçan çok pozisyon,
herkes diyorki 82 dk golü yedikten sonra trabzon yine çok gol kaçırdı,hayır trabzon o golden sonra atak bile yapamadı ,hatta fener 3 golü bile kaçırdı,düşünün 80 dk da sayısız gol fırsatı yakalayan trabzon golü yedikten sonra pozisyon bile bulamadı

neyse bu maç yine gündeme geldi,yine acılı yüreklerimiz ağladı,bence bu konu kapatılsa daha iyi olur,çünkü okudukça insanın morali bozuluyor :)

abdullaha gelince
abdullah şuanki futbolculardan daha yürekli,kişilkli saygılı, bir insandı,trabzonun sol kanadına onun kadar istikrarlı bir topçu asla gelmedi,fenere girtme konusuna gelince
sizlere soruyorum ünal satıldı,hami satıldı,tolunay satıldı ,fatih satıldı ,ogün satıldı,şota satıldı,arçil satıldı da sadece abdullahmı satılmadıda kendi isteğiyle gitti ???

Abdullah gönderildiğii bile gazeteden öğrenmişti.

Demekki tarihimizde baya bi Nuri armış:D:D:D

Erdal
11.02.2008, 21:13
96 da şampiyon olamadık . Kimsenin suçu değildi .olmadı işte .Rüştü idi van ın kalecisi idi. direkler idi olmadı .Ama asıl hata yı o kadroyu hocasından başkanına kadar başarısız ilan etmekle yaptık .Şehir kaybedilen şampiyonlukla her şey bitti havasına girmese idi o kadro 97 de şampiyon olurdu .sonrası malum ...

Erdal
11.02.2008, 21:15
Bu arada Abdullah la ilgili zannediyorum Ahmed Ağaoğlu demişti ..." cebinde Trabzonspor un ödemediği çek vardır ,bir kere bile lafını etmemiştir arayıp sormamıştır diye...."

Great White
11.02.2008, 21:20
Dünya üzerinde topu ayağına aldığında her ne kadar sıkışık durumda olursa olsun topu kornere ya da taça "kesinlikle" atmayan bir tek "defans oyuncusu" gördüm ben şu ana dek..

O da Abdullah idi..

Onda bir defans oyuncusunda asla göremeyceğiniz derecede teknik, zeka ve top hakimiyeti de fazlasıyla mevcuttu..

Türk Futbolu' nun şu ana dek gördüğü ve muhtemelen de görebileceği en büyük sol bek oydu bana göre..

Her ne kadar 96' daki Fenerbahçe maçında ikini golü onun hatasından kazanılan bir serbst vuruş sonrasında yemiş de olsak büyük oyuncuydu.. Hem de çok büyük..

Selman
11.02.2008, 21:21
Bu başlığı yok sayıyorum, artık 96'yı unutmak gerek.

Bir daha da girip okumam!

Fatih Özkan
11.02.2008, 21:23
Ya arkadaşlar Abdullah'lı olan bölümü upload eden yok mu ?
Acil lazım!

Cafer KILIÇSOY
11.02.2008, 21:31
Köydeydim o zamanlar. Ve çanak antenler yoktu gibi bişey. Mecburen izlemek için Araklı'ya indim. Uzatmayalım maç başladı ve bitti. Ama ben olduğum yerde dondum kaldım. O an üzerime mermi yağsa bir damla kanım akmazdı

Ne hayallerimiz vardı oysa. Hayatımızda ilk defa şampiyonluk zevkini tadacaktık.... Neyse girmeyelim fazla derine, kötü oluyor insan.

Ali Şen falan palavra. O macı veren varsa Metin Mert'dir, alan varsa Rüştü'dür. Hami'nin maç boyu gönderdiği ve direklerle Rüştü'ye takılan şutlar hâlâ daha ilk günkü gibi aklımdadır. Ahmet Ağaoğlu diyorki bir demecinde ''Ben hayatım boyunca Hami'nin üstüste bir maçta iki şutunu çıkaran kaleci görmedim. Ama Rüştü çıkardı'' Hakkaten de öyle yani.

Çok takıldık bu maça çok. Eğer kendimizi toparlayıpta devam edebilseydik en az 3 şampiyonluğumuz vardı bu zamana kadar. Zaten o maçtan sonra gerileme dönemine girdik.

Son birşey; bazı arkadaşlarımız ''neden Abdullah'' diyor. Adam hangi takımı tutarsa tutsun umrumda değil. Oynadığı sürece bu takım için elinden geleni yapmış mı Abdullah? Bence yapmış. Odur önemli olan. Abdullah Beşiktaşlı Ergin Keleş Trabzonsporlu, hangisini tercih edersiniz.

Son sözü Tansu Çiller söylüyor, ''Bu ülke için kurşun sıkanda sıkılanda kahramandır benim için''. Uyarlayın Trabzonspora bu cümleyi.

Kusura bakmayın konuyu dağıttım ama laf lafı açıyor:o

Cafer Bulur
11.02.2008, 21:57
abdullahin dün aksam yaptigi aciklamalardan beni en cok etkileyen kismi trabzonsporda o gün yasayabilecegi sampiyonluk icin tel örgülere tirmanip elini kestigi halde bunu bir süre hissetmeyecek kadar kendini sampiyonluga sartlandirmasiydi.o gün sampiyon olmamizi vede olacagimiza herkes inanmisti.ama kader istemedi.senol günes gibi duygularini disariya vurmayan bir efsane bile o mactan sonra hüngür hüngür aglamisti.trabzonspor camiasi o soktan erken uyanabilseydi daha sonraki sezonlarda yine basa oynardik.ama o günkü kadronun sampiyonluga olan inanci artik kalmamisti.aci ama gercek olan buydu.

gerenimo
11.02.2008, 22:31
abdullahin dün aksam yaptigi aciklamalardan beni en cok etkileyen kismi trabzonsporda o gün yasayabilecegi sampiyonluk icin tel örgülere tirmanip elini kestigi halde bunu bir süre hissetmeyecek kadar kendini sampiyonluga sartlandirmasiydi.o gün sampiyon olmamizi vede olacagimiza herkes inanmisti.ama kader istemedi.senol günes gibi duygularini disariya vurmayan bir efsane bile o mactan sonra hüngür hüngür aglamisti.trabzonspor camiasi o soktan erken uyanabilseydi daha sonraki sezonlarda yine basa oynardik.ama o günkü kadronun sampiyonluga olan inanci artik kalmamisti.aci ama gercek olan buydu.

ve o maçla ilgili, aykut kocamanın verdiği güzel bir demeç vardı onu da untmamak lazım.

Cafer KILIÇSOY
11.02.2008, 22:34
96 da şampiyon olamadık . Kimsenin suçu değildi .olmadı işte .Rüştü idi van ın kalecisi idi. direkler idi olmadı .Ama asıl hata yı o kadroyu hocasından başkanına kadar başarısız ilan etmekle yaptık .Şehir kaybedilen şampiyonlukla her şey bitti havasına girmese idi o kadro 97 de şampiyon olurdu .sonrası malum ...

Bu arada Abdullah la ilgili zannediyorum Ahmed Ağaoğlu demişti ..." cebinde Trabzonspor un ödemediği çek vardır ,bir kere bile lafını etmemiştir arayıp sormamıştır diye...."
Erdal Abi yüreğine sağlık.

Özletme kendini bu kadar buralarda:)

OLCAY ÇAKIR
11.02.2008, 22:53
Ünal hoca,
Hami hoca,
Tolunay hoca,
Lemi hoca,
Orhan hoca,
Abdullah hoca,
Ogün hoca,

Hocaların hocası Şenol Güneş Hoca....

Biz o yıl başka birşey yaptık.

Biz o yıl Şampiyon olduk.

Biz o yıl Türk futboluna hocalar yetiştirdik,biz o yıl kendimizi bitirdik,ama evlatlarımıza el verdik.

Biz o yıl başka birşey yaptık,ŞAMPİYON olduk.

Hakikaten büyük olmak böyle birşey.

Biz o yıl daha da büyüdük.
Acılarımızla...

EmrahYalçınalp
11.02.2008, 23:09
Abdullah kendi isteğiyle gitti. Benim hayatım boyunca Trabzonspor formasını en çok yakıştırdığım adamlardan biridir. Veteran turnuvasında bile seyrederken heyecanlanırım. Ama gerçekleri olduğundan farklı göstermenin de anlamı yok yani. Abdullah son iki sezonda korner atmaya zor geliyordu.

Ama hala seviyorum. Kahretsin! :)

zafer6161
11.02.2008, 23:19
trabzonspordayken eşinin cep telefonunda fener melodisi çalıyordu,ben öyle hatırlıyorum :)
yinede katkılarından dolayı teşekkür etmek gerekir :)

Bulut61-34
11.02.2008, 23:38
Abdullah kendi isteğiyle gitti. Benim hayatım boyunca Trabzonspor formasını en çok yakıştırdığım adamlardan biridir. Veteran turnuvasında bile seyrederken heyecanlanırım. Ama gerçekleri olduğundan farklı göstermenin de anlamı yok yani. Abdullah son iki sezonda korner atmaya zor geliyordu.

Ama hala seviyorum. Kahretsin! :)

Ben kendi istekleriyle gitmediklerine en baştan beri inanıyordum. Zaten daha sonra kendisi de açıkladı Sayın Yüce Büyük Onursal Başkanımız kendilerine gidip paranızı konuşun deyip adamlara başka seçenek bırakmamıştır. Ama kabahatliler bu gerçekleri ozamanlar açıklamayarak M. Ali Yılmaz'ın kulübümüze verdiği zararların baş sorumlularından olmuşlardır.
Bir notta sizin Fatih Tekke konusunda yönetimi haklı bulmanız konusunda; bu yönetim daha geldiklerinin 2. ayında niyetlerini belli etmiştir. Fatih'le ilgili bir haberden hemen sonra tetikçi Zeyyat Kafkas gitmek isteyene kalm demeyiz, Trabzonspor büyüktür falan diyerek kamuoyunu arkasına almaya çalışmış ve Fatih'i toplumun önüne atmıştır. Oysa daha önceki yönetimler Fatih bize lazımdır ama Avrupadan büyük külüplerden teklif gelirse ve Fatşh'te gitmek isterse yardımcı oluruz demişlerdi. Yani kısacası yönetim Fatih'i göndermenin yolunu yapmaya taa ozamnlar başlamıştı. Doğrusu sizler de bunu yediniz.

Bulut61-34
11.02.2008, 23:39
trabzonspordayken eşinin cep telefonunda fener melodisi çalıyordu,ben öyle hatırlıyorum :)
yinede katkılarından dolayı teşekkür etmek gerekir :)

Herkesin eşi böyle inatlaşmalar daha doğrusu cadılıklar yapar. Haksız mıyım??!!! :)))

Cafer KILIÇSOY
11.02.2008, 23:44
Herkesin eşi böyle inatlaşmalar daha doğrusu cadılıklar yapar. Haksız mıyım??!!! :)))
Abi sonuna kadar haklısın:):):)

Bülent Şirin
11.02.2008, 23:44
Başta bu konu olmak üzere, bu tür konuları ağlama duvarına çevirmekten vazgeçtiğimiz zaman problemlerin çözümünde en doğru ve en önemli adımı atmış olacağız. Yok eğer “Ağlamak insani bir ihtiyaçtır ve biz ona çözümden daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Hayat bir tercihtir. Sen bizi dert etme, biz iyiyiz. Ara sıra mahşer, ara sıra yaşama hırsı…” diyorsanız siz bilirsiniz.

BDiler61
11.02.2008, 23:47
11 yaşındaydım o zaman cine5 sese şifre koymuyordu o zaman ordan dinliyorduk maçı.Sonra hatırladığım tek şey fbli olan babam ve abimin müthiş sevinci ve benim hüngür hüngür ağlamamdı.

Burhan61
11.02.2008, 23:58
Abdullah Ercan'lı bölümü bir yere yükleyebilecek arkadaşımız yok mu?

MetiN08
12.02.2008, 00:04
bilmiyorum niye ama ben bu abdullahi cok seviyordum, kendi maclarimda bile hep 6 numarayi giyiyordum sade abdullah onu giyor diye, adama faul yaparlardi formasini cekerlerdi hic birsey demezdi, ne hakeme nede oyuncuya itraz ederdi devam oynardi öyle biriydi iste

Çağatay_
12.02.2008, 00:15
Ben Abdullahı hep severdim..Anlamadığım durumu sanki fenerdeyken bize karşı bi başka oynardı.. Neyse biz onu Trabzonsporda oynadığı ile sevdik.. O kaçan şampiyonluk bizlerden çok şey aldı götürdü..Eksilmeyen tek şey kalbimizdeki TRABZONSPOR aşkı idi.. Zaten öyle de olmalıydı..Çünkü bizler diğerlerinden bir yönümüzle ayrıyız..

Biz sevinmek için sevmedik !

jakobo
12.02.2008, 00:33
Valla izlemedim çok pişmanım hele de yazılanları okuduktan sonra. 13 yaşındaydım ama hatırlıyorum. 1 sezon çalışılan Hami - Abdullah korner organizasyonuile gelen gol. Muhteşem bir ilk yarı, sonra 2. yarı gelen 2 gol ve biten umutlar. Acaba diyorum geçen sezon Fb- Denizli maçında 16 dakika maçı uzatan futbol ulemaları o gün izinliler miydi?

NOT: Belgeseli kaydeden varsa paylaşabilir mi? Teşekkür ederim....

Hüseyin Çümen
12.02.2008, 00:49
omaçı hatırlamak bile istemiyorum izlersem yine ağlarım
tüm Trabzonsporlular için hayatındaki en büyük tramva budur

eren_61
12.02.2008, 00:57
bir şekilde hepimiz o statdaydık.bazılarımız gönülleriyle bazılarımız dilekleriyle bazılarımız direk orda.... ama olmadı benim de o maça dair aklımda kalan ve hala unutamadığım Abdullah Ercan ın dizinden sekip eline çarpan topa hakemin frikik vermesi.hala gözümün önünden gitmiyor.bide haminin bi ropörtajında dinlemiştim o maçla ilgili çok konuşmuyor zaten ama rüştü o maçta rüştünü isptladı, o maçta birçok frikikimi tutu birçok şutumu 90 dan aldı demişti

28TS61
12.02.2008, 01:30
abdullah´in oldugu belgesel bölümünü bulan olamadini hala ?

İleli
12.02.2008, 02:22
ulan unuttum be youtube indirildimi?

#10 Fietra
12.02.2008, 03:06
Şu an tekrarı veriliyor.

İleli
12.02.2008, 03:25
Askimsin Trabzonsporum Canimsin Trabzonsporum Allahina kurban Trabzonsporum seni birakirsam adam degilim en buyuk serefsiz ben olayim Trabzonsporum!

#10 Fietra
12.02.2008, 03:36
Hoşuma gitmedi benim çünkü ağlak bir formatta çekmişler programı.Abdullah'ın da,sanırsam,öyleydi galiba,yanlış hatırlamıyorsam tarzı cümleleri iyi değildi.

Cyzio
12.02.2008, 09:24
Şampiyonluğa oynayan bir takımın, kendi sahasında oynadığı en önemli, biri düşmeye biri şampiyonluğa oynayan iki takıma yenilmesi ve o takımın çok değerli hocası...

Hatırladıklarım bunlar... :(:(:(

EmrahYalçınalp
12.02.2008, 10:07
Ben kendi istekleriyle gitmediklerine en baştan beri inanıyordum. Zaten daha sonra kendisi de açıkladı Sayın Yüce Büyük Onursal Başkanımız kendilerine gidip paranızı konuşun deyip adamlara başka seçenek bırakmamıştır. Ama kabahatliler bu gerçekleri ozamanlar açıklamayarak M. Ali Yılmaz'ın kulübümüze verdiği zararların baş sorumlularından olmuşlardır.
Bir notta sizin Fatih Tekke konusunda yönetimi haklı bulmanız konusunda; bu yönetim daha geldiklerinin 2. ayında niyetlerini belli etmiştir. Fatih'le ilgili bir haberden hemen sonra tetikçi Zeyyat Kafkas gitmek isteyene kalm demeyiz, Trabzonspor büyüktür falan diyerek kamuoyunu arkasına almaya çalışmış ve Fatih'i toplumun önüne atmıştır. Oysa daha önceki yönetimler Fatih bize lazımdır ama Avrupadan büyük külüplerden teklif gelirse ve Fatşh'te gitmek isterse yardımcı oluruz demişlerdi. Yani kısacası yönetim Fatih'i göndermenin yolunu yapmaya taa ozamnlar başlamıştı. Doğrusu sizler de bunu yediniz.
Ben yönetimin birilerini satmaya karar vermesini değerlendirmeye katmıyorum ki. Sonra, gitmek var, gitmek var. Şota da "ben gideceğim, kusura bakmayın" diyerek gitmedi mi? Ama Gürcistan maçında Trabzon Şota diye yıkılıyorken Abdullah aynı gün Zorlu'dan çıkmamamıştı.

Beni şu ilgilendiriyor: Futbolcu gücünü benim aşkımdan alıyor. Onun poposunun o kadar yukarıya çıkmasının nedeni benim ona verdiğim değer. O değerin nedeni de giydiği forma. Futbolcunun onu alkışlayan taraftarlar içinde onu 85 defa cebinden çıkartacak kişiler olduğunu düşünmesini beklemiyorum. Ama en azından insan herkesin pantolonu belinden düşmekte olan, eğildiğinde poposunun çatalı gözüken, kırma topuk ayakkabı giyen, bulmacada "bir bağlaç" gördüğünde "ip" yazan adamlar olmadığını düşünecek kapasiteye sahip olmalı. İnsan birazcık kendisini farklı kılan en büyük etkenin içinde bulunduğu sektörün diğer sektörlerden daha popüler ve daha fazla para kazandıran bir şey olduğunu anlayabilmeli. Fatih Tekke'nin futbolda başarılı olduğu kadar limon satmakta başarılı olan bir limoncunun ne günahı var yani? O limoncu Fatih'i forması içinde kendini en iyi biçimde yansıttığı için sevmiyor mu? Ben o yüzden seviyordum mesela... Ama daha o forma daha üzerindeyken ve terden yapış yapışken adam "kafa olarak koptum ben, gideceğim" diyor. Öyleyse zorum ne de seni artık seveyim. Git! Bu aşamdan sonra yönetimin ne düşündüğünün önemi yok benim için.

Sonra, insan elbette "Ben bu işi para kazanmak için yapıyorum. Gerçi yeterince para da kazandım ama artık farklı arayışlarım var. Gidip Avrupa'da yaşamak istiyorum, yeni şeyler öğrenmek istiyorum" falan diyebilir. Eğer Fatih bunu yapsaydı ben yine yönetimi suçlar, tutmak için yeterince çaba sarfetmediler diyebilirdim. Ama Fatih istedi ki ben hem "ilah" olarak kalayım, hem de canımın istediği yere gideyim... "Ben Trabzonsporluyum, ama gideceğim." Sonra iş fb'ye dönme noktasına gelince bu kez "profesyonelim" mesajı. Nerden baksan tutarsızlık...

Zeyyat Kafkas'la herhangi bir konuda aynı fikirde olabileceğimi düşünmezdim ama gitmek isteyen adamı tutmayız demişse doğru demiş.

Bir de çok sık yapılan bir kıyaslama var, mesela "Hami de gitmek istemişti" der çok kişi. Oysa Hami hep şikayet ederek gitmek istemişti. Kendisine edilen küfürlerden, "iki frikikten başka birşey yapmıyor" dendiği için... Bu -bence- birazcık şımarık çocuk psiklojisi ile ilgi çekip değerini artırma çabasıydı ve zaman zaman başarılı da oldu. Kesinlikle çok farklı iki duruş. Birinde "ben gideceğim, bu kadar basit" deniyor. Açılımı şu: "Ey kulüp, sezon sonu sözleşmem bitiyor, paşa gönlün bilir. Ben büyük topçuyum, gideceğim diyorum. Yani ne benle ne beni isteyecek kulüple pazarlık yapma şansını vermiyorum sana. Vermezsen sezon sonunda zaten giderim!" Diğeri ise şu: "Trabzonlu'yum diye çok hırpalıyorlar beni, yaptıklarımın değeri bilinmiyor. Ben gitsem iyi olur galiba."

Şimdi, ben neyi yedim, neyi yemedim bilmiyorum. Sadece şunu söylüyorum:

1- Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan adam ayrılmak istediğini açıklıyorsa kendinden başka düşündüğü birşey yok demektir. Çünkü kulüp ayrılacağını açıklayan topçusu için pazarlık yapamaz.

2- Bütün bunları yaptıktan sonra "Ben Trabzonsporluyum" dendiğinde ses çıkmıyorsa asıl yenilen şey budur. Yani ben mi birşey yedim, yoksa başkaları mı, burda biraz soru işaretleri var.

3- Futbolcu gitmek istedikten sonra yönetim tutsa ne olur? Abdullah son sezonunda korner atmaya gelemiyordu diyorum. Herkes ne çabuk unutmuş? Televole'de eşinin boğazındaki fb kolyesi ile ilgili neler konuşulmuştu, hatırlamıyor musunuz?

4- Abdullah'a niye çok kızamıyorum? Çünkü adam zaten Trabzonsporluluk iddiası taşımıyordu ki. Geldi, futbolcu oldu, sonra çekti gitti (Kesinlikle gitmek istedi). Sonra baktı ki bulduğu ortam Trabzonspor'dakinden çok daha yavan, daha kolay harcanan insanlar var falan... Şu an kendisini "Trabzonsporlu Abdullah" olarak hissediyor olması bence çok hoş ve anlamlı.

Birkaç şey daha var aklımda ama çok vaktim yok. İnşallah gün içinde fırsatım olur.

Saygılar...

zeki gursoy
12.02.2008, 10:28
ne lanet bi gündü be...
o akşam eve gidemedim...
yolda başladım piize, eve gidince belki uyurum diye...
sabah karşı gittim eve..
ertesi gün işte ozamana kadar nerde oldukları belli olmayan ve yağmur yağdığında pıtır pıtır atan mantarlar gibi trabzonu yenince ortaya çıkan fenerli birinin" elimi öpmiyceenmi ha ha " tavrına yanımdaki yağ tenekesini kafasına geçirmekle bir tavır sergilediğimi hatırlıyorum...
sonra fenerli olan ustabaşının beni işten çıkarmak için patronun yanına çıktığını, ve patronun beni değil daha sonra kafasına yağ tenekesi geçirdiğim fenerliyi işten çıkardığını hatırlıyorum...
o zamanki patronum ise şimdi nakliyeceiler derneği başkanı olan oflu Çetin NUHOĞLU...
ama hala hırsım geçmemiştir bu febelilere...

Fatih Öztürk
12.02.2008, 10:32
abdullah ercanı mehmet ali yılmaz gönderdiğinde hepimiz başkana kızmıştık.
döneminin en iyi sol kanat oyuncusu hayranlık uyandıran oyun anlayışı zekası vesayire mükkemmel oyuncuydu.
ama söz konusu olan ''büyük''trabzonsporun cıkarlarını gözetmkse ''gitmek istiyorum''diyenide ikincisini söylemeden göndereceksin.
son dönem fatih tekke dedi ve güzel fiyata satıldı.
bundan sonrada gitmek isteyenlerin önünü acık tutmak gerek.
bizde oynamak isteyen sporcuların beyinleri trabzon il sınırlarının dışına cıkmamalı!

OLCAY ÇAKIR
12.02.2008, 10:45
Sevgili Emrah,

Yazdıklarına aynen iştirak ediyorum..

Teşekkürler.

Olcay

zeki gursoy
12.02.2008, 10:57
ben abdullahtan çok ogüne bozulmuştum...
abdullah trabzonlu değil, çokta emek verdi bize..gitmek istiyorsa amenna...
ama ogün gitmek istemeyecek!...
onunki kişisel çıkardan başka şey değil...
gittide ne oldu, fener iki senede ikisininde posasını çıkardı...
abdullahın "trabzonlu abdullah" sözüne ogün "fenerli ogün" ile karşılık verdi..
bunların hangisi trabzon sevgisi ile dolu...
bişey daha , abdullah giderken trabzonun abdullaha hala ödenmemiş çeki vardı ve bunu talep etmedi giderken...o yüzden ona kızamıyorum, ben fenerli (!) ogüne taktım kafayı, değil trabzona gelmesini adını dahi anmasını istemiyorum...

Âkil Âdem
12.02.2008, 11:08
Aslında yazılacak neredeyse her şeyi Emrah yazmış. Benim sadece küçük bir ilavem olacak:

Hami'nin defalarca Trabzonspor'dan ayrılmak istemesinin sebeplerinden biri bahsedilen vefasızlık ve taraftar baskısıydı. Ama tek sebep bu değildi. Fatih Terim'in teknik direktörü olduğu A Milli Takım kampından her dönüşünde gitme isteği depreşirdi. Piontek döneminde böyle bir şey bir kez bile olmamıştı ne hikmetse. "Artık burada oynamak istemiyorum, Trabzon yakamdan düşsün!" dediği günleri de elim bir kazayla vefat eden kardeşi rahmetli Necati'nin vasiyetinin Trabzonspor'dan ayrılması yönünde olduğunu söylediği günleri unutmadık. Kendisi üyemizdir isterse beni yalanlayabilir.

İkinci olarak Hami Trabzonspor'da kendisinden başka yıldız futbolcuya tahammül etmekte zorlanırdı. Bunda kendisini dolduruşa getiren bazı çevrelerin etkisi olduğunu düşünüyorum. Onların dolduruşuna gele gele kiracısı olan Ünal'la neredeyse kanlı bıçaklı olacaktı. Schalke 04'ten geri dönerken ortaya attığı tek şart Ünal'ın gönderilmesiydi. Şımarık çocuk psikolojisini anlarım ama bunları da gözardı etmemek gerek.

Bütün bunları görmezden gelmemek kaydıyla Hami pek çok insan gibi benim de efsanelerim arasındadır. Trabzonspor'a bunca emeği vermiş, her sene 20 civarında gol atmış, 200'ler kulübüne girebilmiş kaç futbolcumuz var? Putlaştırmak da yanlış yok saymak da.

Futbol camiası bütün spor camiaları içiresinde ahlaki ve kültürel değerlerin en düşük olduğu camia. Kimseyi idealize etmenin bir âlemi yok.

Abdullah konusunda her şey yazılmış zaten.

Bu arada Ogün'ü de unutmayalım. FB'ye gittikten sonra web sitesinde kraldan çok kralcı, FB'den çok FB'li olduğu yazıları unutmuş olanlar olabilir ama ben şahsen unutmadım, unutmayacağım da. Kendisinin FB macerası bittikten sonra inkâr ettiği ama değişen iklim şartlarına göre arada bir teyit ettiği "doğuştan Fenerlilik" de tarihin sayfalarındaki yerini almıştır.

Fatih Tekke'nin hala bu kadar gündemde olması bana biraz tuhaf geliyor.
Fatih Tekke Trabzon'a dönmeden önce Gaziantep'te ıskartaya çıkmıştı. Anlı şanlı bir yıldız falan değildi. Bugün kendisine yakıştırdığımız "star", "kral" gibi sıfatları Trabzonspor'da ve Trabzonspor sayesinde elde etti. Trabzonspor'a bir şeyler değil çok şeyler verdiği doğrudur ama Trabzonspor'un onu yeniden hayata döndürdüğünü de unutmayalım. Yeniden Trabzonspor'a dönmesinden bahsedenlere bile rastlıyorum arasıra. O sayfa kapandı. Game over.

Kimsenin emeğine saygısızlık etmeyelim, kimsenin hakkını inkâr etmeyelim ama kimseyi de Trabzonspor'a denk, daha da fenası Trabzonspor'dan büyük görmeyelim.

Geçmişi bilmek, ondan dersler çıkarmak gerek. Ama maziye ağıtlar yakarak, nostaljik takılmalarla gelecek inşa edilemez.

Oğuuz
12.02.2008, 11:11
96 :(

geçen gün trt3 de 96 avrupa şampiyonası eleme maçında macaristanı 2-0 yendiğimiz maç yayında idi.. sahada 5 Trabzonlu oyuncu vardı, diğerleri ikişer futbolcu ile üç istanbulludan.. kaybettiğimiz o ruhu yeniden kazanmamız dileği ile..

Adem CAKIR
12.02.2008, 11:14
Emrah ve Akil Adem bize söylecek söz bırakmamışsınız...

Tek ilavem şu konuda olacak,
Misyonunu tamamlayan futbolcuların takımdan gitmelerinde, Yerlerine daha iyilerini koyabildiğimiz ve Trabzonspor kazançlı çıktığı sürece söyleyebilecek hiç bir şeyim yok. Bu futbolculara karşı platonik bir sevgi beslemenin anlamıda yok.

Ama bir Hakan'ın GS için, bir Rıdvan'ın FB için yaptığı fedakarlığı TS için yapmayan futbolcuların bugün isimlerinin başında Trabzonsporlu title 'ını taşımayı haketmediklerinide unutmayalım, bu haksız title için prim yapmalarına göz yummayalım...

OLCAY ÇAKIR
12.02.2008, 11:32
Bugün sanırım ben bişeyler yazamayacağım foruma..

Teşekkürler.

Olcay

OLCAY ÇAKIR
12.02.2008, 11:42
Geçen günlerden birinde Hami'yi eşiyle caddede turlarken gördüm,arabadan hocam diye bağırıp selam vedim,yanımda çocuklarım.

Ürkek bakışla,hafif gülümsemeyle selamlaştık..

Normalde bu tip ani bağrışlar bir eski dostu,hemşehriyi vs yi görünce olan türdendi,oda şaşırdı,bende aslında:)

Son dönemlerde,her uzun süreli kalan gibi sorunları olan,o formayı en az 15 yıl kendine hapis eden biri oalrak çok da haz almıyordum Hami'den.

Ama buralarda bir eski dostla karşılaştım sandım.

İnsanız ve bazı insanlara gereğinden ve haddinden fazla anlamlar yükleyip sonrada onlara kin nefret,sevgi,tahammül,hoşgörü falan duyuyoruz.

Günün şartlarını o günlerde bırakıp,bugün kimden ne kadar artı şeyler çıkarabilirize odaklanmamız gerekiyor.

Kaybeden Trabzonspor olmasında.!

özçelik61
12.02.2008, 11:49
Aslında yazılacak neredeyse her şeyi Emrah yazmış. Benim sadece küçük bir ilavem olacak:

Hami'nin defalarca Trabzonspor'dan ayrılmak istemesinin sebeplerinden biri bahsedilen vefasızlık ve taraftar baskısıydı. Ama tek sebep bu değildi. Fatih Terim'in teknik direktörü olduğu A Milli Takım kampından her dönüşünde gitme isteği depreşirdi. Piontek döneminde böyle bir şey bir kez bile olmamıştı ne hikmetse. İkinci olarak Hami Trabzonspor'da kendisinden başka yıldız futbolcuya tahammül etmekte zorlanırdı. Bunda kendisini dolduruşa getiren bazı çevrelerin etkisi olduğunu düşünüyorum. Onların dolduruşuna gele gele kiracısı olan Ünal'la neredeyse kanlı bıçaklı olacaktı. Schalke 04'ten geri dönerken ortaya attığı tek şart Ünal'ın gönderilmesiydi. Şımarık çocuk psikolojisini anlarım ama bunları da gözardı etmemek gerek.

Abdullah konusunda her şey yazılmış zaten.

Bu arada Ogün'ü de unutmayalım. FB'ye gittikten sonra web sitesinde kraldan çok kralcı, FB'den çok FB'li olduğu yazıları unutmuş olanlar olabilir ama ben şahsen unutmadım, unutmayacağım da. Kendisinin FB macerası bittikten sonra inkâr ettiği ama değişen iklim şartlarına göre arada bir teyit ettiği "doğuştan Fenerlilik" de tarihin sayfalarındaki yerini almıştır.

Fatih Tekke'nin hala bu kadar gündemde olması bana biraz tuhaf geliyor.
Fatih Tekke Trabzon'a dönmeden önce Gaziantep'te ıskartaya çıkmıştı. Anlı şanlı bir yıldız falan değildi. Bugün kendisine yakıştırdığımız "star", "kral" gibi sıfatları Trabzonspor'da ve Trabzonspor sayesinde elde etti. Trabzonspor'a bir şeyler değil çok şeyler verdiği doğrudur ama Trabzonspor'un onu yeniden hayata döndürdüğünü de unutmayalım. Yeniden Trabzonspor'a dönmesinden bahsedenlere bile rastlıyorum arasıra. O sayfa kapandı. Game over.

Kimsenin emeğine saygısızlık etmeyelim, kimsenin hakkını inkâr etmeyelim ama kimseyi de Trabzonspor'a denk, daha da fenası Trabzonspor'dan büyük görmeyelim.

Geçmişi bilmek, ondan dersler çıkarmak gerek. Ama maziye ağıtlar yakarak, nostaljik takılmalarla gelecek inşa edilemez.

hocam çok güzel özetledin banada sadece aynen demek kalıyor:alkış::alkış::alkış::D

renac
12.02.2008, 11:55
ya bunu kaydedim bize paylaşıcak birisi yok mu arkadaşlar

mustafakaya
12.02.2008, 11:56
trabzonspor taraftarı olarak yaşayabileceğimiz en büyük travmalardan birini yaşadık. o maçtan sonra hiçbir maç canımızı bu kadar yakamaz diye düşünmüştüm. gerçi vanspora 1-0 kaybettiğimiz maçtı herşeyin başı. yine de bu acı bize aşı olur inşallah. tekrar aynı potaya girersek nasıl bir tavır takınacağımızı öğrendik. yani umarım.

Bulut61-34
12.02.2008, 12:04
Ben yönetimin birilerini satmaya karar vermesini değerlendirmeye katmıyorum ki. Sonra, gitmek var, gitmek var. Şota da "ben gideceğim, kusura bakmayın" diyerek gitmedi mi? Ama Gürcistan maçında Trabzon Şota diye yıkılıyorken Abdullah aynı gün Zorlu'dan çıkmamamıştı.

Beni şu ilgilendiriyor: Futbolcu gücünü benim aşkımdan alıyor. Onun poposunun o kadar yukarıya çıkmasının nedeni benim ona verdiğim değer. O değerin nedeni de giydiği forma. Futbolcunun onu alkışlayan taraftarlar içinde onu 85 defa cebinden çıkartacak kişiler olduğunu düşünmesini beklemiyorum. Ama en azından insan herkesin pantolonu belinden düşmekte olan, eğildiğinde poposunun çatalı gözüken, kırma topuk ayakkabı giyen, bulmacada "bir bağlaç" gördüğünde "ip" yazan adamlar olmadığını düşünecek kapasiteye sahip olmalı. İnsan birazcık kendisini farklı kılan en büyük etkenin içinde bulunduğu sektörün diğer sektörlerden daha popüler ve daha fazla para kazandıran bir şey olduğunu anlayabilmeli. Fatih Tekke'nin futbolda başarılı olduğu kadar limon satmakta başarılı olan bir limoncunun ne günahı var yani? O limoncu Fatih'i forması içinde kendini en iyi biçimde yansıttığı için sevmiyor mu? Ben o yüzden seviyordum mesela... Ama daha o forma daha üzerindeyken ve terden yapış yapışken adam "kafa olarak koptum ben, gideceğim" diyor. Öyleyse zorum ne de seni artık seveyim. Git! Bu aşamdan sonra yönetimin ne düşündüğünün önemi yok benim için.

Sonra, insan elbette "Ben bu işi para kazanmak için yapıyorum. Gerçi yeterince para da kazandım ama artık farklı arayışlarım var. Gidip Avrupa'da yaşamak istiyorum, yeni şeyler öğrenmek istiyorum" falan diyebilir. Eğer Fatih bunu yapsaydı ben yine yönetimi suçlar, tutmak için yeterince çaba sarfetmediler diyebilirdim. Ama Fatih istedi ki ben hem "ilah" olarak kalayım, hem de canımın istediği yere gideyim... "Ben Trabzonsporluyum, ama gideceğim." Sonra iş fb'ye dönme noktasına gelince bu kez "profesyonelim" mesajı. Nerden baksan tutarsızlık...

Zeyyat Kafkas'la herhangi bir konuda aynı fikirde olabileceğimi düşünmezdim ama gitmek isteyen adamı tutmayız demişse doğru demiş.

Bir de çok sık yapılan bir kıyaslama var, mesela "Hami de gitmek istemişti" der çok kişi. Oysa Hami hep şikayet ederek gitmek istemişti. Kendisine edilen küfürlerden, "iki frikikten başka birşey yapmıyor" dendiği için... Bu -bence- birazcık şımarık çocuk psiklojisi ile ilgi çekip değerini artırma çabasıydı ve zaman zaman başarılı da oldu. Kesinlikle çok farklı iki duruş. Birinde "ben gideceğim, bu kadar basit" deniyor. Açılımı şu: "Ey kulüp, sezon sonu sözleşmem bitiyor, paşa gönlün bilir. Ben büyük topçuyum, gideceğim diyorum. Yani ne benle ne beni isteyecek kulüple pazarlık yapma şansını vermiyorum sana. Vermezsen sezon sonunda zaten giderim!" Diğeri ise şu: "Trabzonlu'yum diye çok hırpalıyorlar beni, yaptıklarımın değeri bilinmiyor. Ben gitsem iyi olur galiba."

Şimdi, ben neyi yedim, neyi yemedim bilmiyorum. Sadece şunu söylüyorum:

1- Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan adam ayrılmak istediğini açıklıyorsa kendinden başka düşündüğü birşey yok demektir. Çünkü kulüp ayrılacağını açıklayan topçusu için pazarlık yapamaz.

2- Bütün bunları yaptıktan sonra "Ben Trabzonsporluyum" dendiğinde ses çıkmıyorsa asıl yenilen şey budur. Yani ben mi birşey yedim, yoksa başkaları mı, burda biraz soru işaretleri var.

3- Futbolcu gitmek istedikten sonra yönetim tutsa ne olur? Abdullah son sezonunda korner atmaya gelemiyordu diyorum. Herkes ne çabuk unutmuş? Televole'de eşinin boğazındaki fb kolyesi ile ilgili neler konuşulmuştu, hatırlamıyor musunuz?

4- Abdullah'a niye çok kızamıyorum? Çünkü adam zaten Trabzonsporluluk iddiası taşımıyordu ki. Geldi, futbolcu oldu, sonra çekti gitti (Kesinlikle gitmek istedi). Sonra baktı ki bulduğu ortam Trabzonspor'dakinden çok daha yavan, daha kolay harcanan insanlar var falan... Şu an kendisini "Trabzonsporlu Abdullah" olarak hissediyor olması bence çok hoş ve anlamlı.

Birkaç şey daha var aklımda ama çok vaktim yok. İnşallah gün içinde fırsatım olur.

Saygılar...

Düşünüyorum ve ben Fatih Tekke olsam nasıl davrınırdım hayal etmeye çalışıyorum. Başarılı bir futbolcuyum(en azından öyle zannediyorum), Trabzonsporu da çok seviyorum. Başarılı futbolcu olduğumu kendime ve bütün dünyaya ispatlamak için birgün Avrupanın iyi takımlarından birinde oynuyorum ve hakkaten orda da başarılı oluyorum. Bundan hem bireysel olarak, hem bi Trabzonlu olarak, hem de içinden yetiştiğim Trabzonsprolu olarak mutluluk ve gurur duyuyorum. Bütün Trabzonluların ve Trabzonsporluların hatta Türklerin benimle gurur duyduğunu bilmekte müthiş bir duygu. Bu hayallerimi bir gün gerçekleştirmek istiyorum ama Trabzonpsorla şampiyonluk yaşadıktan sonra olsun diyorum. İki kez şampşyonluğa yaklaşıyoruz ama olmuyor. Neyse seneye oluruz inşallah diye 1 yıl daha beklemek istiyorum. Bu arada bu düşüncelerimi kamuoyu ile de paylaşıyorum ve yönetcilerimiz böyle büyük bir avrupa takımından teklif geldiğinde sözleşmesi devam ediyor olsa bile yardımcı olacaklarını ifade ediyor. Şampiyonluk ha bu sene, ha önümüzde ki sene gelecek derken yaş ilerliyor. Acaba bu hayalim gerçekleşmeyecek mi endişesine kapılıyorum! Ama Trabzonsporla şampiyonluk yaşamak en büyük hayalim ondan da vazgeçemiyorum. Zaten Avrupanın büyük takımlarından teklif gelmezse de hayallerimden biri olan Trabzonspor ile şampiyonluk yaşama şansım hala devam ediyor.
SONNRAAAAAAA? Bir yönetim değişikliği oluyor ve herkesin malumu olan düşüncelerimle ilgili bir haberden sonra tetikçi bir basın sözcüsü ortamı germek için "bizi istemeyeni biz hiç istemezüüüük" diyerek ortamı bulandırıyor. Bu bulanık ortam da taraftarların bir kısmını n kafası karışıyor, bri takım yöneticiler çelişkili konuşuyor, bir takım medya beni Fenerbahçeye satmak için uğraşıp duruyor. En sonda bak sen gitmek istemiyor muydun, al işte çok güzel para veriyorlar, hem Trabzonspora da çok iyi para kazandırcaksın. Biz de zaten sen gitmek istediğini söylediğin için satmayı düşünüyorduk, falan, falan, filan, filan da filan.

Siz de Fatih Tekke'nin yerine koyun kendinizi, Fatih'te hepimiz kadar Trabzonsporludur, hepimizin geldiği Trabzon kültürünün içinden gelen biridir. Nasıl üzerimize gelindiğin de kızdığımızı en sevdiğimizi bile kırdığımızı hatırlayın bir.
Karşıdakinin iyi niyetine inanmazsak inanmaya çalışmazsak kimseyi sevemeyiz ve her hata yapana kötü damgasını yapıştırıveririz.
Fatih Tekke benim babamın oğlu değil, ben onu Trabzonspor için severim. Trabzonspora faydası olduğu ve olacağını düşündüğüm için takımımda isterim. Yoksa Altay'da oynayan iyi bir Fatih Tekke benim için hemşeriden öteye gitmezdi.

Bulut61-34
12.02.2008, 12:18
Geçen günlerden birinde Hami'yi eşiyle caddede turlarken gördüm,arabadan hocam diye bağırıp selam vedim,yanımda çocuklarım.

Ürkek bakışla,hafif gülümsemeyle selamlaştık..

Normalde bu tip ani bağrışlar bir eski dostu,hemşehriyi vs yi görünce olan türdendi,oda şaşırdı,bende aslında:)

Son dönemlerde,her uzun süreli kalan gibi sorunları olan,o formayı en az 15 yıl kendine hapis eden biri oalrak çok da haz almıyordum Hami'den.

Ama buralarda bir eski dostla karşılaştım sandım.

İnsanız ve bazı insanlara gereğinden ve haddinden fazla anlamlar yükleyip sonrada onlara kin nefret,sevgi,tahammül,hoşgörü falan duyuyoruz.

Günün şartlarını o günlerde bırakıp,bugün kimden ne kadar artı şeyler çıkarabilirize odaklanmamız gerekiyor.

Kaybeden Trabzonspor olmasında.!

Hami, Hami.......
Çok özel futbolcularımızdan biriydi.
Ama olabileceğinin %30'u oldu. Ki bu %30'u bile unutulmazlarımızın arasına girmesine yetti de arttı.
Çok kızardım ona bazen, ya adam kafama dese kafasının tam ortasına, gözüme dese gözünün tam ortasına, boynuzuma dese tam ucuna atabilecek bir yenekte olan biri; nasıl olurdu defans adamının belini 10 kez üstüste kırıp sonra da bakmadan topu taaa arkalarda veya önlerde hiç bir Trabzonsporlunun olmadığı yere ortalar anlamam. Azcık kafanı kaldır, kim var bir bak, sonra o adam hiç kıpırdamasa bile onun kafasına çarptırıp golü at. Ama, heyhaat, nerdeee? Hep ezberleşnmiş davranışlar gösterirdi, ya azcık bir bak, orta değil de pas olarak at şu mubareği ne olur.
Neyse Hamimiz bizim unutulmaz futbolcumuz olmuştur yine. Eskilerden gösterilen güzel estanteneerde hep Hami vardı. Şu 96'da ki maçta o pok yiyenun uşağu Rüştü o muhteşem ötesi firikikleri nasıl çıkardı anlayamadım hala.

renac
12.02.2008, 12:19
ya bunu kaydedim bize paylaşıcak birisi yok mu arkadaşlar

korsan61
12.02.2008, 12:28
arkadaşlar akşam bu programı seyrederken kalbim yerinden çıkacakmış gibi oldu bu dayanılmaz bir zulumdu benim için bir yandan kapatmak istedim ama kapatamadım ilk ve son kez izledim bu görüntüleri bunun acısını sadece şampiyon olunca unuturum galiba

SERDAR-61
12.02.2008, 14:04
izleyemeyen arkadaşlar için:http://www.odatv.com/index.php?category=0&videoid=1592

Mustafa Uzuner 61
12.02.2008, 14:21
96 senesindeki o kabusun dejavusunu görmek en son isteyeceğim şey sene boyu sınıftaki fenerlilerle kavga et savaş sonra ligin bitmesine 4 hafta kala sınıftaki tek trabzonsporlu olarak beni herkes kutlamaya geldi tabi inanılmaz bir duyguydu sonra önce vanspor şerefsiz şanver sonrada fener iki haftada giden 6 puan ve şimdiki halimiz hiç şampiyonluk görmemiş bir milyonların içinden biriyim

nakzo
12.02.2008, 14:27
Ort okul 3. sınıftaydım rüya gibi geçen 1 sene ve o maç..... O maçla alakalı birşey söyleyemiyorum aslında, sadece maç sonrası üzüntüden yüzümü gözümü parçaladığımı ve bu halimi arkadaşlarım görmesin diye 3 gün okula gitmediğimi hatırlıyorum ama bu travmadan neden kurtulamıyoruz emrenin ilk geldiği sene inter takımıda 18 sene sonra şampiyonluğu son maçta kaçırmıştı ama admalar şimdi şampiyon oldular.

lazooo28
12.02.2008, 15:23
396lAVXniH4

SERDAR-61
12.02.2008, 15:28
o günden sonra trabzonspora olan sevgim daha fazla arttı. sonuçta bu olay gelip geçmiştir.fazla üzülüp dert etmeye gerek yoktur. biz nice nice şampiyonluklar yaşayacağız. bence bu başlık kapatılmalıdır.

OYılmaz
12.02.2008, 15:43
Ben o zaman 5 yaşındaydım Trabzonda bir akrabamız düğünü nedeniyle Trabzona gelmiştik düğün bitti ertesi gün Trabzon Fener maçı vardı Şampiyonluk maçıydı Babamın işten aldığı izin bitecekti ama o dayanamadı 1 gün daha uzattı izini doğal olarak maça gittik tribünler kapastesini aşmış herkes sıkışa sıkışa oturmuştu ve o lanet 90 NCI Dakika hayatım boyunca sevmiyorum bu 90 ncı dakikayı maçtan çıkmış doğru yola koyulmuştuk arabamızın plakası yabancı diye beşikdüzü civarlarında arabamıza 10 - 15 tane taş geldi kaya gibi camlarımız kırılmış Tırın altına girmemize 1 Snlik bir süre kalmıştı Hiç unutmuyorum bu anları sırf bunun yüzünden Trabzonspordan soğumaya başlamıştım Hırs yaptım ben bu takıma daha çok bağlanacağım ağladım ve hayla ağlıyorum Yıllar geçiyor geçiyor geçiyor ...

SeRHaD
12.02.2008, 15:46
ya arkadaslar fener denilen takım son dakikada kacırdı sampiyonlugu o andan eser yok biz hala 12 sene öncesindeyiz tabi ki ilerleme kat edemeyiz

Ali Bektaş
12.02.2008, 15:53
Ben o zaman 5 yaşındaydım Trabzonda bir akrabamız düğünü nedeniyle Trabzona gelmiştik düğün bitti ertesi gün Trabzon Fener maçı vardı Şampiyonluk maçıydı Babamın işten aldığı izin bitecekti ama o dayanamadı 1 gün daha uzattı izini doğal olarak maça gittik tribünler kapastesini aşmış herkes sıkışa sıkışa oturmuştu ve o lanet 90 NCI Dakika hayatım boyunca sevmiyorum bu 90 ncı dakikayı maçtan çıkmış doğru yola koyulmuştuk arabamızın plakası yabancı diye beşikdüzü civarlarında arabamıza 10 - 15 tane taş geldi kaya gibi camlarımız kırılmış Tırın altına girmemize 1 Snlik bir süre kalmıştı Hiç unutmuyorum bu anları sırf bunun yüzünden Trabzonspordan soğumaya başlamıştım Hırs yaptım ben bu takıma daha çok bağlanacağım ağladım ve hayla ağlıyorum Yıllar geçiyor geçiyor geçiyor ...

ondan sonra akyazıymış,yıldız transferiymiş,cartmış curtmuş.Gelde heriflerin peşinden küfretme.terbiyesiz adamlar yaa

POYRAZ
12.02.2008, 16:08
ben abdullahtan çok ogüne bozulmuştum...
abdullah trabzonlu değil, çokta emek verdi bize..gitmek istiyorsa amenna...
ama ogün gitmek istemeyecek!...
onunki kişisel çıkardan başka şey değil...
gittide ne oldu, fener iki senede ikisininde posasını çıkardı...
abdullahın "trabzonlu abdullah" sözüne ogün "fenerli ogün" ile karşılık verdi..
bunların hangisi trabzon sevgisi ile dolu...
bişey daha , abdullah giderken trabzonun abdullaha hala ödenmemiş çeki vardı ve bunu talep etmedi giderken...o yüzden ona kızamıyorum, ben fenerli (!) ogüne taktım kafayı, değil trabzona gelmesini adını dahi anmasını istemiyorum...
Bir oyuncunun aslen Trabzonlu olup olmamasi neyi degistiriyor ki? Gitmek istedikten sonra ha Trabzonlu ha degil bana göre. Gitmek isteyen gitsin.

K.Erciyesspor denen kiytirik takima kupada penaltilarla elenmistik. Ömer Riza ve Hüseyin penaltilari kacirmislardi. Hic kimse Ömer Riza'ya bir sey demezken Hüseyin' e cok kötü sekilde insanlar sövmüslerdi. Sadece Hüseyin'e küfredilmesinin, Hüseyin'in Trabzonlu olmasiyla bir alakasi var mi merak ediyorum.

dr.muhsin
12.02.2008, 16:14
Bir oyuncunun aslen Trabzonlu olup olmamasi neyi degistiriyor ki? Gitmek istedikten sonra ha Trabzonlu ha degil bana göre. Gitmek isteyen gitsin.

K.Erciyesspor denen kiytirik takima kupada penaltilarla elenmistik. Ömer Riza ve Hüseyin penaltilari kacirmislardi. Hic kimse Ömer Riza'ya bir sey demezken Hüseyin' e cok kötü sekilde insanlar sövmüslerdi. Sadece Hüseyin'e küfredilmesinin, Hüseyin'in Trabzonlu olmasiyla bir alakasi var mi merak ediyorum.

Hüseyin ' e penaltı attırana çok kızmıştık biz o gün. Çünkü Hüseyin' in penaltı da dahil gol atamıyacağını biliyorduk. Keşke Hüseyin' in Trabzonsporluluğunu futbola olan katkısıyla da övebilsek ama nerde...

Konu dağılmasın bir söz vardır: Gidene kal denilmez. Fazla da üzerinde düşünmeye gerek yok arkadaşlar hala 96' da kalmaya. Bu takımdan kimler geldi kimler geçti önemli olan Trabzonspor' un başarılı olması yoksa bana sorsanız Trabzonsporluluğunu övdüğüm Hüseyin bu takımda şampiyonluk göremez 10 kişi ile şampiyon olunmuyor ama neyse...

ÖmerFarukYılmaz
12.02.2008, 16:23
ya arkadaslar fener denilen takım son dakikada kacırdı sampiyonlugu o andan eser yok biz hala 12 sene öncesindeyiz tabi ki ilerleme kat edemeyiz
:alkış:

O yılları her ne kadar hazmedemesekte artık geride bırakmalıyız. Gömmeliyiz yüreğimizin en derinlerine....

Bende bizim Tonyalılar derneğinde maçlarda en çok TRABZONLU futbolculara küfredildiğinin şahidiyim.

Nedeni mi?

Biz onlardan çok ama çok şey bekliyoruz.

Bu takımın kalkmasına onların öncülük etmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Ama.....

POYRAZ
12.02.2008, 16:30
:alkış:
Bende bizim Tonyalılar derneğinde maçlarda en çok TRABZONLU futbolculara küfredildiğinin şahidiyim.

Nedeni mi?

Biz onlardan çok ama çok şey bekliyoruz.

Bu takımın kalkmasına onların öncülük etmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Ama.....
Cok sey beklemek baskiyi getiriyor. Baski da basarisizligi. Hem Trabzonspor formasini giyen her insandan ayni seyin beklenilmesi gerektigi kanaatindeyim.

ÖmerFarukYılmaz
12.02.2008, 16:55
Cok sey beklemek baskiyi getiriyor. Baski da basarisizligi. Hem Trabzonspor formasini giyen her insandan ayni seyin beklenilmesi gerektigi kanaatindeyim.

Kesinlikle doğru fikirdesin. Futbolcularımızın tümünün Trabzonlu gibi oynaması lazım.

Ama benim kanaatim taraftar böyle bir ayırım yaptığı için diğer diye tabir ettiğimiz futbolcularımız onlara bakarak, onlardan görerek öyle oynamaya çalışmak istiyorlar.

Eğer o zamanda oynamıyorlarsa yargılanmaları zaten bir müeyyide içermeli. Bu müeyyidenin küfür olması bize göre doğal.:)

Mesela Hasan yatıyorsa Yattara niye oynasın(oynamak zorunda aslında). Hasan trabzonlu yatıyor ben niye kendimi yoriyim diye düşünebilir.

Bence.

Nurici
12.02.2008, 17:40
sampiyonluk bu macta degil 2 hafta önceki van macında gitti arkadaslar. bu maca 5 puan farkla cıksak zaten yenilsek bile sampiyonduk ayrıca adamlar umutsuz gelecekti. neyse önümüze bakalım.

lazaytac
12.02.2008, 21:30
¨Ben o günü iyi hatirliyorum, stresten ilk yariyi seyretmedim ama arkadslar bana camdan bayirdilar "lan abdullah atti 1-0 yeniyorsunuz" o an kendi kendime dedim ki tamam galiba bu güne nasipmis sampiyonluk ama olmadim 3 gün boyunca disari cikamadim.
Ama abdullah'in dedigi gibi o yil sampiyon olsaydik bir kaç yil oyunca devam ederdi sampiyonluklarimiz ama olmadi.Yine aglamak istiyorum ya.

Erdal
12.02.2008, 22:41
Ünal hoca,
Hami hoca,
Tolunay hoca,
Lemi hoca,
Orhan hoca,
Abdullah hoca,
Ogün hoca,

Hocaların hocası Şenol Güneş Hoca....

Biz o yıl başka birşey yaptık.

Biz o yıl Şampiyon olduk.

Biz o yıl Türk futboluna hocalar yetiştirdik,biz o yıl kendimizi bitirdik,ama evlatlarımıza el verdik.

Biz o yıl başka birşey yaptık,ŞAMPİYON olduk.

Hakikaten büyük olmak böyle birşey.

Biz o yıl daha da büyüdük.
Acılarımızla...

O sene şampiyonluğu kaybetik ama başka şeyler kazanmıştık .Mesela benim tanıdığım 3 kişi biri vanlı biri samsunlu diğeri mersinli o yıl Trabzonsporlu olmuşlardı .Trabzon dışındakilerin Trabzonsporlu oldukları son dönemdir belki de oyıl ..Ama bütün bu kazanımları biz göremedik ...sonrada günüzümü gördük...Bu arada meşhur bir spor yazarından dinlediğim bir hikayeyi söyleyeyim herkes biliyormuş ama ben geç öğrendim ... o sene Van ın kalecisi bizim maçtan önce 20 bin dolara bağlayalım bu işi demiş ..vermemiş bizimkiler ...alın size gurur ducak bir tarih ...

Emre B.
13.02.2008, 00:18
Hatamız 96'ya takılıp kalmak.Aradan 12 yıl geçmiş hala Fener maçını tartışıyoruz.

Fatih Efe
13.02.2008, 00:20
fener maçını değil feneri tartışıyoruz hakkı hukuku bu meclisde tartışıyoruz..

shipbroker61
13.02.2008, 09:46
Hickimsenin hatirlamak istemedigi ama aklindan cikarmamasi gereken bir geceydi. Ben de hic unutmam, Kadikoyde tamamina yakini Fenerli olan bir grubun icinde seyretmistim maci. Mac sonrasi sahildeki kayaliklarda ne yapacagimi bilmez bir halde oturdum bir sure. Sonra iskeleye dogru yururken yillardir gormedigim Fenerli bir arkadasimi gormustum, cocuk kendi sevincini bir tarafa birakti beni teselli etmeye ugrasti butun gece boyunca. Eve bile gondermedi “senin ne yapacagin belli olmaz simdi” diyerek, onun evine gittik ve uyku sinirlarini zorlayarak teselli seanslari devam etti.

Herkesin cikarmasi gereken dersler vardi o seneden veya geceden. Taraftarin, yonetimin, futbolcularin, sehrin vs vs… O yildan sonra eline gecirdigimiz iki firsatin sonrasinda, yonetimdeki kisiler lanet olasi “dengeleri” birazcik bozabilseydiler belki bir tane daha kupamiz su anda muzemizdeydi ve belki de su anda bambaska seyler tartisiyor olurduk. Ama birakin onu, eldekileri abuk subuk bir sekilde elden cikararak en alt seviyede bir denge kuruldu zaman icinde, hem de maliyetinin cok ustunde. Taraftar olarak biraz daha akl-i selim davranip bir sonraki sene daha fazla bir destek verip, yonetimi sampiyon yapmadan bir yere gidemezsiniz diye zorlasak belki daha farkli olacakti hersey. O donemin agir abileri topcularimiz (kotu anlamda soylemiyorum bunu) birer birer gitmeseydi takimdan belki su andaki kadro bu kadar sorumsuz, bu kadar aymaz ve bu kadar kire bulasmayacakti.

Malesef o sureci camia olarak hic iyi degerlendiremedik. Sonuclarini da zaten fazlasiyla goruyoruz su an. Nerede hata yaptik, yapmamiz gereken ne, yapmamamiz gereken neyi tartisacakken, Apo ve Ogun ne kadar “serefsiz” ne kadar “onursuz” onun ustune yogunlastik. Beraberlik yetecekken, deli gibi saldirmak “aptalligini” sorguladik senelerce ama daha sonra Ziya Dogan’a “ben buyuk takim gibi oynayan bir oyun duzeni istiyorum” diye demedigimizi birakmadik. (Allah’im sen nelere kadirsin, bana da Z.D yi savundurttun ya bana!)

Sonucta hayat birsekilde devam ediyor ve her nekadar olduk bittik desek de gunluk kosusturmamiz aynen devam ediyor. O mactan dolayi canina kiyan kardeslerimiz geriye gelmeyecek olan teksey, ama sampiyonluk da, kupa da gelecek mutlaka. Ama 25 sene sonra ama 35 sene sonra ama mutlaka gelecek “sampiyonluk denilen o asufte sevgili” * Ne Apo ve Ogun “serefsiz” ne de Senol Gunes “aptal” ve ne de Faruk Ozak ve yonetimi “kifayetsiz” di. O donemdeki herkesin analarinin ak sutu gibi hakettiklerini dusunuyorum sampiyonlugu ama olmadi. Oyle veya boyle olmadi. Malesef bu dunyada her zaman hakettiginiz, istediginiz seye sahip olamiyabiliyorsunuz. Ama siz inancinizi yitirmezseniz o hakettiginiz, istediginiz sey gec de olsa sizin olacaktir. Buna butun kalbimle inaniyorum….

Onun icin herkesi ustune dusen gorevi yerine getirmek icin vargucuyle calismaya davet ediyorum. O macin sonrasinda neler kaybettik, neler kazandik, o mac oncesinde elimizde neler vardi simdi neler yok onlari tartisalim. Aglamayla, sizlamayla, kufretmeyle hicbirsey degismiyor, geriye gelmiyor.

Selamlar

* Kaynak Momentus (Bulent Sirin)

Ahmet Okumuş
13.02.2008, 09:53
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

legendage
13.02.2008, 10:30
396lAVXniH4
Kardeş ne yaptın ya ,dayanamadım yine izledim tüylerim diken diken oldu

SERDAR-61
13.02.2008, 10:48
la yeter bu olayın üzerinden 12 sene geçti ve hala bu konu konuşuluyor sebep?
niye 84 senesinde fenerbahçe yi istanbulda yendiğimiz maçta niye kimse ORADAYDIM demiyor.bunun için tasalanmaya gerek yok biz nice nice şampiyonlukalar göreceğiz:alkış:

shipbroker61
13.02.2008, 12:43
la yeter bu olayın üzerinden 12 sene geçti ve hala bu konu konuşuluyor sebep?
niye 84 senesinde fenerbahçe yi istanbulda yendiğimiz maçta niye kimse ORADAYDIM demiyor.bunun için tasalanmaya gerek yok biz nice nice şampiyonlukalar göreceğiz:alkış:

herhangi bir sebebi olmasi gerekmiyor aslinda ama ayni gunleri yasamamak icin ustumuze dusen bir gorev var mi bulursak ne zararimiz olur ki?

84 senesi ornegini vermissin, guzel bir ornek. aslinda o da ORADAYDIM a konu olabilir ama dikkat edersen o tarihten sonra fenerbahcenin aldigi sampiyonluklar var. (ama hakederek ama haketmeyerek) birak onu 2 sene once uzatmada verdikleri bir sampiyonluklari oldu. ama onlar bizim gibi travmayi yillarca yasamadilar. hemen ardindan bir sonraki yil sampiyonluga ulastilar.

tamam kabul ediyorum, onlarin imkanlari vs bizden cok fazla, sistem tamamen oligarklarin kazanmasi ustune kurulu ama 96 dan sonra milli takimlar seviyesinde 10 a yakin futbolcusu olan bir takim nasil yillar icinde dibinde dibine vurdu. buna kendi payimiza dusen cevabi vermemiz gerekmiyor mu sence???

mesela beni rahatsiz eden bir konu var. o donemlerde "gonullerin sampiyonu" olan camiamiz su anda ayni sevgiyle yaklasilan bir camia mi yoksa buyugunden kucugune herkesin silmeye calistigi bir camia mi? bu duruma gelinmesinde, yonlendirmelerin de etkisi oldugu muhakkak ama bizim hic mi sucumuz yok??

konuyu bu noktaya cekersem yanlis bir sey yapmis olmam degil mi?? hadi gelin tartisalim.... aglamadan, kufretmeden tabi....

temel_yilmaz
13.02.2008, 13:10
arkadaş bu takımın genlerine işlemiş bi kere şampiyonluk kimyasında var muhakkak birgün olucak bu iş ama muhakkak

Bulut61-34
13.02.2008, 13:43
herhangi bir sebebi olmasi gerekmiyor aslinda ama ayni gunleri yasamamak icin ustumuze dusen bir gorev var mi bulursak ne zararimiz olur ki?

84 senesi ornegini vermissin, guzel bir ornek. aslinda o da ORADAYDIM a konu olabilir ama dikkat edersen o tarihten sonra fenerbahcenin aldigi sampiyonluklar var. (ama hakederek ama haketmeyerek) birak onu 2 sene once uzatmada verdikleri bir sampiyonluklari oldu. ama onlar bizim gibi travmayi yillarca yasamadilar. hemen ardindan bir sonraki yil sampiyonluga ulastilar.

tamam kabul ediyorum, onlarin imkanlari vs bizden cok fazla, sistem tamamen oligarklarin kazanmasi ustune kurulu ama 96 dan sonra milli takimlar seviyesinde 10 a yakin futbolcusu olan bir takim nasil yillar icinde dibinde dibine vurdu. buna kendi payimiza dusen cevabi vermemiz gerekmiyor mu sence???

mesela beni rahatsiz eden bir konu var. o donemlerde "gonullerin sampiyonu" olan camiamiz su anda ayni sevgiyle yaklasilan bir camia mi yoksa buyugunden kucugune herkesin silmeye calistigi bir camia mi? bu duruma gelinmesinde, yonlendirmelerin de etkisi oldugu muhakkak ama bizim hic mi sucumuz yok??

konuyu bu noktaya cekersem yanlis bir sey yapmis olmam degil mi?? hadi gelin tartisalim.... aglamadan, kufretmeden tabi....

Ben bile bazı olaylardan dolayı Trabzonsporlu olmaktan utanç duyarken(giden yönetim hep utanıracak işler yaptı), diğer insanların Trabzonspora sempatiyle bakması mümkün mü?
Herkesin 2. takımı Trabzonsporken ne hallere geldik. Bunda yönetimimizin Sivas maçından sonra lehimize karar çıkması için federasyona yaptığı tehtitler çok önemli olmuştur. Haklılığımızı ispatlamaya çalışmak yerine, tehtit gönderiyoruz. Antipati oluşması çok normal.
Yapmamız gereken, saygın bir camia olmak, çıkarımıza bile olsa haksızlığa prim vermemektir.
Sadri Şener yönetiminden bu konuda çok umutluyum.

karatasof
13.02.2008, 13:45
O yılı dün gibi hatırlıyorum ve unutturulmak istenmesinide anlayamıyorum.Biz o sene avucumuzun içine gelmiş şampiyonluğu işbilmez yöneticiler ( ki kendileri bazı trabzonlular tarafından ''TS'un Derin Devleti'' , ''TS'un hamisi'' ilan edilen Faruk Özak' baş aktördür. ) ve siyasi ayak oyunları sebebiyle fb'ye hediye edilmesini kanlı göz yaşlarıyla seyretmişizdir.Bazı basın yayın organları uzun zaman sonra yaşanılan bu süreci ''TS'un 28 Şubatı'' diye adlandırmışlardır ki bence en yakışanda bu isimlendirme olmuştur.Devrin Rizeli olup gs amigoluğu yapmaktan hükümlü başbakanı ile içişleri bakanlığı-MSB elele vererek fb camiasının hizmetine girmişleridir.Ali Şen efendinin komutasındaki şer güçler yirmibin kişilik Avni Akere onbeşbin seyirci alınmasını sağlamış tribünlere ve saha kenarına konuşlandırılan asker-polis sayısıda en az onbeşbini bulmuştu.Bir hafta boyunca yapılan psikolojik harb teknikleri başarı ile Trabzonsporlular üzerinde denenmiş en nihayet hakemlerinde katkısı ile TS elinden şampiyonluk çalınmıştır.Bu olay Türk Futbol Tarihinde bir dönüm noktası olmuştur.Artık etkin güçler TS'u devre dışı bırakmışlar ve ligimizi üç sülükler hegemonyasına teslim etmişlerdir.Bu tarih TS'un fetret devrinin başlangıcı olmuştur ve bu tarihi yaşatan sevgili bakanımız bugün hala kendisini TS'un Hamisi olarak görebilmesi ne büyük bir talihsizliktir.O sene gerek deplasman maçlarına giderken trafik kazası neticesi hayatını kaybeden gerekse maçın kötü neticelenmesi üzerine intihar eden kişilerin vebalı bu olayın tertipçileri ile onlara engel olamayan ts yönetiminin boynunadır.Ben kendi adıma bu maçın bir tertip olduğuna inancımı hiç kaybetmedim.Sebep olanların bunun öte dünyada hesabını vereceklerini düşünüyorum.

dr.muhsin
13.02.2008, 15:38
O yılı dün gibi hatırlıyorum ve unutturulmak istenmesinide anlayamıyorum.Biz o sene avucumuzun içine gelmiş şampiyonluğu işbilmez yöneticiler ( ki kendileri bazı trabzonlular tarafından ''TS'un Derin Devleti'' , ''TS'un hamisi'' ilan edilen Faruk Özak' baş aktördür. ) ve siyasi ayak oyunları sebebiyle fb'ye hediye edilmesini kanlı göz yaşlarıyla seyretmişizdir.Bazı basın yayın organları uzun zaman sonra yaşanılan bu süreci ''TS'un 28 Şubatı'' diye adlandırmışlardır ki bence en yakışanda bu isimlendirme olmuştur.Devrin Rizeli olup gs amigoluğu yapmaktan hükümlü başbakanı ile içişleri bakanlığı-MSB elele vererek fb camiasının hizmetine girmişleridir.Ali Şen efendinin komutasındaki şer güçler yirmibin kişilik Avni Akere onbeşbin seyirci alınmasını sağlamış tribünlere ve saha kenarına konuşlandırılan asker-polis sayısıda en az onbeşbini bulmuştu.Bir hafta boyunca yapılan psikolojik harb teknikleri başarı ile Trabzonsporlular üzerinde denenmiş en nihayet hakemlerinde katkısı ile TS elinden şampiyonluk çalınmıştır.Bu olay Türk Futbol Tarihinde bir dönüm noktası olmuştur.Artık etkin güçler TS'u devre dışı bırakmışlar ve ligimizi üç sülükler hegemonyasına teslim etmişlerdir.Bu tarih TS'un fetret devrinin başlangıcı olmuştur ve bu tarihi yaşatan sevgili bakanımız bugün hala kendisini TS'un Hamisi olarak görebilmesi ne büyük bir talihsizliktir.O sene gerek deplasman maçlarına giderken trafik kazası neticesi hayatını kaybeden gerekse maçın kötü neticelenmesi üzerine intihar eden kişilerin vebalı bu olayın tertipçileri ile onlara engel olamayan ts yönetiminin boynunadır.Ben kendi adıma bu maçın bir tertip olduğuna inancımı hiç kaybetmedim.Sebep olanların bunun öte dünyada hesabını vereceklerini düşünüyorum.

Hiçbirisine katılmıyorum.
Biz o maçta 1-0 öne geçmiştik atmosfer herşeyde iyiydi. Hatta kaç golü de becerip atamadık bir o kadar da Rüştü Hami nin topunu 90 dan çıkarmıştı. İyi izleyenler hatırlar. Çok iyi oynadık ama futbolda iyi oynarken de kaybetmek var malesef. Sonuç olarak olmadı işte olmadı. O gün çok lanet bir gündü. 1000 kere maç yapsak aynı kadroyla onları yenerdik ama o gün olmadı işte. Kimisi çıktı Şenol Güneş' e laf attı yok niye hücum emri veriyon beraberlik bile yeterdi diye kimisi çıktı Ali Şen' i suçladı ayak oyunları oldu diye bir sürü senaryo yazıldı biçildi.

Ama şu hep gözardı edildi. Biz ondan 2 maç öncesi Vanspor' a tam 25 gol pozisyonu bulmamıza rağmen gol atamamışken ve toplarımız direklerde patlarken 17 evet hiç unutmam daha maçın başında 17.dakikada daha sonra BJK ye gidecek olan Erkan ın attığı golle mağlup olmuştuk.

Hiç kimse o maçı anmaz nedense. Şimdi soruyorum o maçı alsaydık Fener maçı formalite olmayacakmıydı? Evet FEner o sezon çok haksız maçlar aldı ama bizi Avni Aker de malesef yendi. Sadece bizi değil ilerki yıllarda gelecek olan ardarda şampiyonluklarımızı da yendi. Toparlanamadık bir türlü çünkü birlik beraberlik kardeşlik yerine hep kaçan şampiyonluğu birilerine havale ettik. O gün canla başla oynayan başta futbolcular olmak üzere Şenol Hocama ve başkanımız Faruk Özak' a herşeye rağmen şükranlarımı sunuyorum. Olmadı işte o gün şansımız yaver gitmedi ne olursa olsun çünkü biz hakemi de yenecek bir kadroya zaten sahiptik olmayınca olmuyor...

Bulut61-34
13.02.2008, 16:12
Hiçbirisine katılmıyorum.
Biz o maçta 1-0 öne geçmiştik atmosfer herşeyde iyiydi. Hatta kaç golü de becerip atamadık bir o kadar da Rüştü Hami nin topunu 90 dan çıkarmıştı. İyi izleyenler hatırlar. Çok iyi oynadık ama futbolda iyi oynarken de kaybetmek var malesef. Sonuç olarak olmadı işte olmadı. O gün çok lanet bir gündü. 1000 kere maç yapsak aynı kadroyla onları yenerdik ama o gün olmadı işte. Kimisi çıktı Şenol Güneş' e laf attı yok niye hücum emri veriyon beraberlik bile yeterdi diye kimisi çıktı Ali Şen' i suçladı ayak oyunları oldu diye bir sürü senaryo yazıldı biçildi.

Ama şu hep gözardı edildi. Biz ondan 2 maç öncesi Vanspor' a tam 25 gol pozisyonu bulmamıza rağmen gol atamamışken ve toplarımız direklerde patlarken 17 evet hiç unutmam daha maçın başında 17.dakikada daha sonra BJK ye gidecek olan Erkan ın attığı golle mağlup olmuştuk.

Hiç kimse o maçı anmaz nedense. Şimdi soruyorum o maçı alsaydık Fener maçı formalite olmayacakmıydı? Evet FEner o sezon çok haksız maçlar aldı ama bizi Avni Aker de malesef yendi. Sadece bizi değil ilerki yıllarda gelecek olan ardarda şampiyonluklarımızı da yendi. Toparlanamadık bir türlü çünkü birlik beraberlik kardeşlik yerine hep kaçan şampiyonluğu birilerine havale ettik. O gün canla başla oynayan başta futbolcular olmak üzere Şenol Hocama ve başkanımız Faruk Özak' a herşeye rağmen şükranlarımı sunuyorum. Olmadı işte o gün şansımız yaver gitmedi ne olursa olsun çünkü biz hakemi de yenecek bir kadroya zaten sahiptik olmayınca olmuyor...

Evet, o insanlar sahip çıkabilseydik ertesi yıl şampiyon olabilirdik yine.
Ama yönetim direnemedi ve en büyük kötülüğü yapıp M. Ali Yılmaz'ın kapısını çaldılar. Yönetim değiştiğinde Trabzonspor ilk yarıyı liderin 3 puan arkasında 2. bitirmişti. Moralsizdik belki ama o takıma, o hocaya ve o yönetime sahip çıkılsaydı lig sonunda şampiyon olabilirdik.

єrhan
13.02.2008, 16:48

Cabri61
13.02.2008, 16:52
kardeş ellerine sağşlık..çok teşekkürler

vuralkara
13.02.2008, 17:11
arkadaş bu takımın genlerine işlemiş bi kere şampiyonluk kimyasında var muhakkak birgün olucak bu iş ama muhakkak

budur abicim :alkış::alkış::alkış:

karatasof
13.02.2008, 18:05
drmuhsin kardeşim;benim yazdıklarıma katılmak zorunda değilsin elbette.Ama Ali Şen'in kendi ağzından ''Ben bu maçı TS'un elinden aldım, benden başka kimsede bu işi yapamazdı.İlgili bütün dinamikleri harekete geçirdik.'' beyanını unuttun herhalde.Daha maç olmadan önce hazırlanan senaryo layıkı ile sahnelendi ve TS'un elinden şampiyonluk çalındı.Stada can güvenliğimiz yok palavrası ile 700 km uzaktan Bolu Dağ Komando'dan asker getirten Ali Şen ve ekibi maç bitiminde Avni Aker'deki soyunma odasında futbolcuları ile birlikte ''Nası koydu Aykut Kocaman ,kocamaaaaaannn.'' diye tempo tutuyorlardı.Acaba o sahneleride hatırlayabildin mi?
Faruk Özak başkan bütün sezon iki takviye için yalvar yakar olan Şenol Güneşi reddetmiş ondan sonra kaçırılan şampiyonluk olunca ''bu işi yapamadık en iyisi M.Ali Yılmaz beye gidelim.''demiştir.
Bugün TS'la ilgili ilgisiz kime ''TS tarihinde en Dramatik An hangisidir?''diye sorarsanız sorun üzerinden geçen bunca seneye rağmen yine o maç akıllara geliyorsa bunun sizin anlattığınız kadar masumane bir hikaye ile geçiştiremezsiniz.Ben o maçın en masum kişisinin TS taraftarı olduğuna inanıyorum.Onun haricinde ne sizin gibi Faruk Özak'a şükran sunuyorum nede Ali Şen ve muadili fenerlilere hakkımı helal ediyorum.

kofol
13.02.2008, 18:29
Bebetonun 90. dakikada kaçırdığı penaltı ile şampiyonluktan olan Deportivo geliyor aklıma.
Deportivo taraftarı ayakta alkışlamıştı takımını , bizde o kadroyu ayakta alkışlamalıyız.
Sonuçta eğer amacımız güzel futbol izlemekse, bu oyunun heycanı yaşamaksa o sene trabzonspor bundan fazlasını verdi bize kaybettiğimiz maçlarda bile.

sanatik
13.02.2008, 18:33
evet cok dogru bencede. Aklima benimde bir kac yil önceki leverkusenin hali geliyor o kadar basarili bir takim ama elinde bir sey kalmadi ikinciliklerden dolayi.

Fenerbahce o sezon sampiyon olduda ne basardi avrupada. Yanilmiyorsam o sezon Sampiyonlar ligi yeni kurulmusdu ve böylelikle sampiyonlar liginede adim atmis oluyorduk hemde abdullah dedigi gibi ardindan 2-3 yil sampiyonluk yasama ihtimalinin yüksek olmasi ile birlikde.

tsukru61
13.02.2008, 19:52

Teşekkür Ediyorum...

Erdal
13.02.2008, 19:54

hocam ...sadece insaf diyorum...O kadroyu kuran ,yöneten,motive eden insanlara bu kini anlayamıyorum..."bu arada 5 mayıs 1996 Trabzonspor un 28 şubatı" haberini ben yapmıştım..Ama sizin mantıkla Türk demokrasisine en büyük darbeyi vuran 27 mayıs zulmünün mesulu ve müsebbibide rahmetli menderes tir mutlaka !!!

Erdal
13.02.2008, 19:55
Bebetonun 90. dakikada kaçırdığı penaltı ile şampiyonluktan olan Deportivo geliyor aklıma.
Deportivo taraftarı ayakta alkışlamıştı takımını , bizde o kadroyu ayakta alkışlamalıyız.
Sonuçta eğer amacımız güzel futbol izlemekse, bu oyunun heycanı yaşamaksa o sene trabzonspor bundan fazlasını verdi bize kaybettiğimiz maçlarda bile.

Daha sık yazın ne olur .:)))

Karasoy
13.02.2008, 19:58
96 yılının Trabzonspor ruhu bir başkaydı önümüze geleni yeniyorduk sanırım üst üste deplasmanda 6 maç gol bile yememiştik takım tam bir makine gibi işliyordu.Vanspor maçı öncesi İstanbul takımlarını tutan arkadaşlarla birlikte Bakırköy sahillerinde geziyorduk güzel,güneşli bir gündü akşam maçı seyretmeye gidecektim onları da davet etmiştim bunun üzerine arkadaşlar:'' Ne gerek var bu Trabzon en az bu takıma 5 atar zevksiz maç olur demişlerdi''.O yıl kaybedilen Van ve Fener maçları bir şansızlığın unsuru olamazdı.....

Erdal
13.02.2008, 19:59
Benim yaşımdakilerin bildiği ama genç arkadaşların muhtemelen bilmediği ( benim de birgeç öğrendiğim ) Van maçı e ilgili bir 20 bin dolar hikayesi var ..Sadece o hikaye bile o dönemle ne kadar gurur duymamız gerektiğini anlatıyor diye düşünüyorum ...Eminim sen de bilsen sende gurur duyarsın Karatasof....

Uğurtan
13.02.2008, 20:15
O senenin bana hatırlattığı en önemli şey; Stadyuma 1 km uzakta olan evimin önünde jandarma beklemesidir..Anlayan anlasın..

ofluhalit
13.02.2008, 20:31
tamamıyle şans faktörünün van ve fener maçlarında rakipten yana olması sonucu kaçan bir şampiyonluk.o takım bize nice mutlu anlar yaşatmıştı ama sonu gelmedi maalesef.o zamanki yönetim ali şen karşısında biraz aciz kaldı bu gerçek ama sahada pek ali şen faktörü yoktu.top oynayan ve golleri kaçıran bizdik.şansa golleri atansa onlar.faruk özak,çok sonra yönetimi bırakırken mostovoi ile anlaşmıştık gitmeden önce fakat transferi gelen yönetime bırakmak istedik demişti.keşke o transferi yapıp gitseydiler.(gitmeselerdi dicem ama o zaman herkes bi kan değişikliği istiyordu,her nekadar yanlışlığı bugün ortaya çıkmış olsada) o transfer yapılmış olsaydı 96-97 sezonunda mutlak şampiyon biz olurduk.

ÖmerFarukYılmaz
13.02.2008, 20:37
Benim yaşımdakilerin bildiği ama genç arkadaşların muhtemelen bilmediği ( benim de birgeç öğrendiğim ) Van maçı e ilgili bir 20 bin dolar hikayesi var ..Sadece o hikaye bile o dönemle ne kadar gurur duymamız gerektiğini anlatıyor diye düşünüyorum ...Eminim sen de bilsen sende gurur duyarsın Karatasof....

Abi ben bilmiyorum bu hikayeyi anlatırsanız sevinirim?

28TS61
13.02.2008, 20:45
Kardeş ne yaptın ya ,dayanamadım yine izledim tüylerim diken diken oldu

o zaman stad tiklim tiklimis bagiran bagirana, hey gidi günler hey

Koray
13.02.2008, 20:46
maçı tam olarak hatırlamıyorum ama o günü çok iyi hatırlıyorum...maçtan önce dayımlar fln toplanıp gitmişerdi bn küçüktüm diye götürmemişlerdi...maçtan sonra dayım eve geldiğinde akıttığı gözyaşları hala gözümün önünde...

bizi şampiyonluktan eden fener değildi satılmış vanspor'du !!

Harun
13.02.2008, 20:50
Fon müziğinide öyle bir koymuşlarki anlatan Abdullah olmasına rağme gözlerim doldu.Hele o görünütler bitirdi beni.

Cem Akyüz
13.02.2008, 20:51
küçük olmama rağmen hatırlıyorum bu maçın her anını ve keşke hatırlamasam diye geçiriyorum içimden çünkü 96 yılı çok büyük acı veriyor bana Allah bizlere o acıyı bir daha yaşatmasın

Emirhan Makul
13.02.2008, 20:51
ya olmaz böyle birşey ya ben o şehrin o maçdan sonraki durumunu düşünemiyorum ki amcam ile babamla beraber izledik adeta morardılar babam sigara yakmazdı sigara yaktıı bende zor tuttum kendimi abdullah aynen yaşadıklarını anlatıyor

28TS61
13.02.2008, 20:52

paylasim icin tskler :alkış:

Koray
13.02.2008, 20:53
küçük olmama rağmen hatırlıyorum bu maçın her anını ve keşke hatırlamasam diye geçiriyorum içimden çünkü 96 yılı çok büyük acı veriyor bana Allah bizlere o acıyı bir daha yaşatmasın

takma kafana o kadar ilk acıyı yaşatan biziz :)

İHSAN
13.02.2008, 20:56
Beyler toplam kaç mb tutuyor ...?

bordobluex
13.02.2008, 21:20
Beyler toplam kaç mb tutuyor ...?

180 MB kadar.

Konu yarın Multimedya (http://forum.bordomavi.net/forumdisplay.php?f=29)sayfasına taşınacak.

hamucera
13.02.2008, 21:54
maçı unutmak mümkünmü. saatlerce ağlamıiştım.
zaten ondan sonra vanspor yöneticisi gizli kameranın farkına varmadan açıklıyordu. biz küme düşmemeyi garantilersek fenere maçı veririz. neden vermeyelim zaten fenerbahçeliyiz. ama şampiyon ezikbahçe olduğu için çok fazla üstüne düşülmemişti

erol-61
13.02.2008, 22:10
o maçda bende oradaydım ankaradan gitmiştik bayağı kalabalık bir gurup olarak o maçta olanlar belki fark etmiştir hatırlarlar ali şen tribüne geldiğinde sahaya bir pankart inmişdi beya üzerine BORDO MAVİ renklerle üzerinde şöyle yazıyodu ( ALOOOO ALİ ŞENMİ NE KOYUM ) HATIRLAYANLAR BİLİR O ZAMANIN MEŞHUR LAFI İDİ bu pankart hala bende durur o günün hatırasına saklıyorum

dr.muhsin
13.02.2008, 22:13
drmuhsin kardeşim;benim yazdıklarıma katılmak zorunda değilsin elbette.Ama Ali Şen'in kendi ağzından ''Ben bu maçı TS'un elinden aldım, benden başka kimsede bu işi yapamazdı.İlgili bütün dinamikleri harekete geçirdik.'' beyanını unuttun herhalde.Daha maç olmadan önce hazırlanan senaryo layıkı ile sahnelendi ve TS'un elinden şampiyonluk çalındı.Stada can güvenliğimiz yok palavrası ile 700 km uzaktan Bolu Dağ Komando'dan asker getirten Ali Şen ve ekibi maç bitiminde Avni Aker'deki soyunma odasında futbolcuları ile birlikte ''Nası koydu Aykut Kocaman ,kocamaaaaaannn.'' diye tempo tutuyorlardı.Acaba o sahneleride hatırlayabildin mi?
Faruk Özak başkan bütün sezon iki takviye için yalvar yakar olan Şenol Güneşi reddetmiş ondan sonra kaçırılan şampiyonluk olunca ''bu işi yapamadık en iyisi M.Ali Yılmaz beye gidelim.''demiştir.
Bugün TS'la ilgili ilgisiz kime ''TS tarihinde en Dramatik An hangisidir?''diye sorarsanız sorun üzerinden geçen bunca seneye rağmen yine o maç akıllara geliyorsa bunun sizin anlattığınız kadar masumane bir hikaye ile geçiştiremezsiniz.Ben o maçın en masum kişisinin TS taraftarı olduğuna inanıyorum.Onun haricinde ne sizin gibi Faruk Özak'a şükran sunuyorum nede Ali Şen ve muadili fenerlilere hakkımı helal ediyorum.

Sevgili kardeşim;
Söylediklerinde haklı olabilirsin ama bütün bunlar maçın seyrini değiştirecek şeyler değildi çünkü bir önceki mesajımda o maçta ve Vanspor maçlarındaki futbolumuzun nasıl olduğunu anlattım. Yani herşey ama herşey vardı kahretsin gol sadece 1 tane olabildi. Yani futbolun doruğuna ulaştık artık o gün Feneri elimizden ne Ali Şen ne bolu Dağ komandosu alabilirdi bir tek Trabzonspor' un şanssızlığı alabilirdi ve öyle de oldu. Zannetme ki 6 kere şampiyon olan takımımız o yıllarda türlü entrikalar yaşamadı. Onu da Şenol Hocam dan dinlemeni isterim.

Sözün özü şu; o gün olmadı, kısmet değilmiş olmayacağı Vanspor maçından sanki belliydi. Ben hala o günkü futbolumuzu ayakta alkışlıyorum çok üzülüyorum ama gurur duyuyorum ve o gün 1000 maç yapsak 1 tane vermezdik diyorum şans işte olmadı. Benim asıl üzüntüm ertesi sezon da takım ilk yarıyı liderle başbaşa bitirmişken takımın kadro yapısının bozulmaya başlanmasıydı. 96 da olmadıysa 97 de neden olmasın diyemedik.

Çok değil daha 2-3 sezon önce de bas bas bağırdık Zurawski alınsın bu iş olur diye malesef aynı şeyler oldu ve takviye yapılacağı yerde as futbolcularımızı verdik ve belkide bir 10 sene daha kaybettik.

Sorunumuz şu; KISA VADEDE SONUÇ İSTİYORUZ, UFAK BAŞARISIZLIKTA HERKESİ AFAROZ EDİYORUZ. SABIRSIZOĞLU SABIRSIZIZ. HAKLIYIZ 24 SENE OLDU AMA HAKLI OLMAK SORUNLARI ÇÖZMÜYOR. GEREKİRSE 5 SENE DAHA BEKLEMELİYİZ AMA BİR EFSANE KADRO OLUŞTURMALIYIZ. KADROYU DAĞITMADAN AKSİNE EKSİKLERİ TAKVİYE ETMELİYİZ. HER SEFERİNDE SİL BAŞTAN DEĞİL EN İYİ NERDE KALDIYSAK ORADAN DEVAM ETMELİYİZ.

ÖmerFarukYılmaz
13.02.2008, 23:43
Ben bu konunun kapanması taraftarıyım.

Çünkü biz mazimiza baka baka, oflaya oflaya dahada kotu olucaz.

Bu yarayı kaçıdıkça daha büyüteceğimizden korkuyorum.Artık hatırlamamalıyız

Bizi o uğursuz yıldan dersimizi aldık. Önümüze bakmalıyız.

Tunga
13.02.2008, 23:47

Teşekkür ederiz.

28TS61
14.02.2008, 02:25
bende ses var görüntü yok neden acaba ???

İHSAN
14.02.2008, 02:52
bende ses var görüntü yok neden acaba ???

Aynı linki indirdim az önce sorunsuz çalışıyor. Baştan indirin ve Part1 den açmayı deneyin yeniden. :confused:

28TS61
14.02.2008, 02:57
Aynı linki indirdim az önce sorunsuz çalışıyor. Baştan indirin ve Part1 den açmayı deneyin yeniden. :confused:

1 den denedim olmadi, her yöntemi denedim olmadi, bende anlamadim neden ilk defa böyle oldu:confused::confused::confused:

28TS61
14.02.2008, 03:04
simdik oluyor,

yardimin icin tskler AristotLe :alkış:

vatandas61
14.02.2008, 03:47
1996 da daha cocuktum ama o maci dünmüs gibi hatirliyorum. belgeseli seyredince tüylerim diken diken oldu. ozamandan bugüne eriyip gitmisiz. kimsede dur demedi.

bu belgeseli suanki futbolculara günde 3 defa izlettireceksin, iyice bir asilamak gerekir. ozaman canla basla kosanlar nerde, simdi dünyanin parasini alipda ayaklarini yerden kaldiramayan,
dogru dürüst pas atamayan oyuncular nerde.

insallah en kisa zamanda sampiyonluga ulasiriz

magicyattara
14.02.2008, 10:12
5 mayıs 1996 Pazar.Yedek Subay olarak görev yaptığım birliğimde bu maçın olduğu gün nöbetçiydim.18-20 devriyesi bana yazılmıştı.Saat 18:30 gibi yemekhaneden çıkıp,devriyemi tamamladıktan sonra,çok iyi hatırlıyorum 7. dakikasından itibaren maçı izlemeye başladım.
Tabi ben şampiyonluklar görmüş birisi olarak bu maçı alıp tekrar şampiyon olacağımıza inanıyordum.Şampiyonlukların nasıl geldiğini biliyordum.1984 yılında bütün maçlara gitmiştim.Kendinden emin olan,rahat olan takım işi götürüyordu.
Ama 1996 da öyle olmadı.Bu sefer rahat olan fb idi.1-0 öne geçtiğimizde takımımız muhteşem oynuyordu.Rüştü farkın açılmasını tek başına engelliyordu.Derken dakikalar ilerledikçe bizim takımın coşkusu hatta taraftarın coşkusu yerini paniğe bıraktı.Bunu muhabere bölüğündeki o küçük odada cine5 başındaki onca fbli arasındaki ben tedirginlikle farkettim.
Yıllarca istanbul basınının yapmış olduğu yaygara etkisini yavaş yavaş tüm bedenlerde göstermeye başlamıştı.İstanbul basını artık Trabzonsporun şampiyon olamayacağını tüm beyinlere öyle bir kazımıştıki,bu düşünce etkisini dakikalar ilerledikçe dahada artırıyordu.Taraftarın sesi yavaş yavaş azaldı,o kalabalıktan ses gelmez oldu oysa maç hala 1-1 di,ve bu sonuç bizi şampiyon yapmaya yetiyordu.Fakat kimse bunun farkında değildi,telaş her tarafı sarmıştı.Takım kombine atak yapamaz olmuştu.Haminin 2 muhteşem frikiğini rüştü olağanüstü kurtarmıştı.82.dakikada aykut durumu 1-2 yaptığında boğazımın düğümlendiğini hissettim,bir an nefes alamadım sanki.Muhabere bölüğündeki o odadaki fbliler bu gole fazla sevinmedi bile.Çünkü onlar bu sezon olmazsa bile gelecek sezon şampiyon olacaklarına inanıyordular.Sistem onlardan yana işliyordu.Yanımdaki astsubay arkadaşım bile tüh dedi aykutun golüne,fbli olmasına rağmen.Ön sırada oturan kuru suratlı bir başçavuş vardı adı cengiz,sadece o, önemsiz bir lig maçında atılan bir gole verilen tepki gibi "üçüde atacağız" diye bağırmıştı.Başka ne bir sevinç nede coşku.
Oysa o golü biz atsaydık bir tabuyuda yıkmış olacaktık.Trabzonspor efsanevi kadrosundan sonra,şampiyon olabilecek 2.efsanevi kadrosunuda kurmuş olacaktı.
Bence 96'daki senaryo,fb'nin şampiyon olması için değil,Trabzonsporun şampiyon olmaması için yazılmıştı.O sezon fb eliyle koluyla goller atıp yarışta peşimizden ayrılmadı veya kopmasına izin verilmedi.O sezon sistem şampiyonunu belirledi.
Oradaydım belgeseli 1995-1996 sezonunu içine alacak şekilde yapılsa bu açıkça görülecektir.0-0 biten gs maçında son dakikalarda van gobbel'in şotayı düşürdüğü pozisyona verilmeyen penaltıdır bizi şampiyonluktan eden aslında.O penaltı verilse ve biz farkı 2 puan daha açabilseydik,sisteme rağmen fb pes edecekti.Ve bjk-fb maçı.Yıllarca fb'yi içerde dışarda yenen bjk en kritik haftada kendi sahasında fb'ye yenilip yarışa ortak etti.
O sezon şampiyon olmamızı bizden başka kimse istemedi.

karatasof
14.02.2008, 11:08
drmuhsin kardeşim ve eğer dr kısaltması isminizin başharfleri değil ise pek değerli meslektaşım o sezon TS şampiyon yapılmadı.Bu olay büyük bir tertipti ve başarıyla uygulanıp sahneye kondu.Ve bu o kadar planlı yapıldı ki sadece sizin ısrarla üzerinde durduğunuz Van maçı değil neredeyse bütün sezon programlanıyordu.Benim ısrarla üzerinde durduğum konubu maçın TS tarihinin bir dönüm noktası olduğudur ve iddia ediyorum ki o sene fb'nin şampiyon yapılması ile artık ligde başka hiçbir anadolu takımının birdaha şampiyon yapılmaması planı da uygulamaya kondu.Eğer o gün bu kirli oyuna TS Camiası karşı durabilse idi birdaha böyle kumpaslar uzun zaman sahneye konamayacaktı.Aslında elinden şampiyonluğu alınan sadece TS değil Anadolu dolayısıyla Türk Futbolu oldu.Bugün artık aynı oyunun ikinci adımı sahneleniyor.Türk Futbol Sahnesinde ''İki Büyük'' bırakma ve oluşan büyük Futbol Pastasındaki rantı ikiye bölüşme planı.Ogün bu oyuna bilerek veya bilmerek payanda olanlar pişmanmıdır bilinmez ancak TS'lu olanların bir daha şampiyonluk göremeyeceklerine inançları İman Derecesinde gönüllerinde yer ettiği ortada.Bugün TS İçin Ölürüm diyen babaların fb gs için ölürüm diyen evlatlarına bakarken içlerine akıttıkları gözyaşlarının müsebbibi olanları masum gösteremeyiz.Kalın sağlıcakla....

dr.muhsin
14.02.2008, 11:33
drmuhsin kardeşim ve eğer dr kısaltması isminizin başharfleri değil ise pek değerli meslektaşım o sezon TS şampiyon yapılmadı.Bu olay büyük bir tertipti ve başarıyla uygulanıp sahneye kondu.Ve bu o kadar planlı yapıldı ki sadece sizin ısrarla üzerinde durduğunuz Van maçı değil neredeyse bütün sezon programlanıyordu.Benim ısrarla üzerinde durduğum konubu maçın TS tarihinin bir dönüm noktası olduğudur ve iddia ediyorum ki o sene fb'nin şampiyon yapılması ile artık ligde başka hiçbir anadolu takımının birdaha şampiyon yapılmaması planı da uygulamaya kondu.Eğer o gün bu kirli oyuna TS Camiası karşı durabilse idi birdaha böyle kumpaslar uzun zaman sahneye konamayacaktı.Aslında elinden şampiyonluğu alınan sadece TS değil Anadolu dolayısıyla Türk Futbolu oldu.Bugün artık aynı oyunun ikinci adımı sahneleniyor.Türk Futbol Sahnesinde ''İki Büyük'' bırakma ve oluşan büyük Futbol Pastasındaki rantı ikiye bölüşme planı.Ogün bu oyuna bilerek veya bilmerek payanda olanlar pişmanmıdır bilinmez ancak TS'lu olanların bir daha şampiyonluk göremeyeceklerine inançları İman Derecesinde gönüllerinde yer ettiği ortada.Bugün TS İçin Ölürüm diyen babaların fb gs için ölürüm diyen evlatlarına bakarken içlerine akıttıkları gözyaşlarının müsebbibi olanları masum gösteremeyiz.Kalın sağlıcakla....

Sevgili karasatof;

Düşüncelerine saygı duyuyorum ve o yıl feberbahçenin çok haksız puanlar aldığını iyi biliyorum. Misal Karşıyaka maçında bitmiş maçın bilerek uzatılması ve uzatmada alınan 3 puanı hiç unutamam. Fakat benim karşı durduğum olay şu lütfen iyi anlayın. Biz ogün fenerbahçe ye 1-2 yenildik ama inanın o gece baştan almak şartıyla 40 maç yapsak böyle olmazdı. Herşey mükemmeldi hakemlik iş yoktu anlamadığım nokta şu: 82. dakikada Aykut o golü atmasaydı dediğiniz komploları konuşacakmıydık. 2 hafta öncesinde Van maçına gitmiştim. Tam 25 gol pozisyonundan bahsettim yalanım varsa beni birisi yalancı çıkarsın. Direkten toplarımız da döndü. Hatta ertesi günü bir dedikodu çıkmıştı Vansporun kalesine muska yazılıp konmuş da ondan atamamışız falan diye...

Sözün özü şu; Biz şampiyonluğa oynadığımız her sene sadece rakiplerle değil hakemlerle ve istanbul basınıyla hatta federasyonla da mücadele etmişiz ama bir şekilde hepsini yenmişiz. Ama 96 da ki olay üzülerek söylüyorum biraz da bizim şanssızlığımızdı. Olmayınca olmuyor işte kabullenmesi çok güç biliyorum ama malesef dost acı söyler...

magicyattara
14.02.2008, 11:47
Sorunumuz şu; KISA VADEDE SONUÇ İSTİYORUZ, UFAK BAŞARISIZLIKTA HERKESİ AFAROZ EDİYORUZ. SABIRSIZOĞLU SABIRSIZIZ. HAKLIYIZ 24 SENE OLDU AMA HAKLI OLMAK SORUNLARI ÇÖZMÜYOR. GEREKİRSE 5 SENE DAHA BEKLEMELİYİZ AMA BİR EFSANE KADRO OLUŞTURMALIYIZ. KADROYU DAĞITMADAN AKSİNE EKSİKLERİ TAKVİYE ETMELİYİZ. HER SEFERİNDE SİL BAŞTAN DEĞİL EN İYİ NERDE KALDIYSAK ORADAN DEVAM ETMELİYİZ.

Altına imzamı atıyorum.Çok doğru tespitler.

gerenimo
14.02.2008, 11:54
Sevgili karasatof;

Sözün özü şu; Biz şampiyonluğa oynadığımız her sene sadece rakiplerle değil hakemlerle ve istanbul basınıyla hatta federasyonla da mücadele etmişiz ama bir şekilde hepsini yenmişiz. Ama 96 da ki olay üzülerek söylüyorum biraz da bizim şanssızlığımızdı. Olmayınca olmuyor işte kabullenmesi çok güç biliyorum ama malesef dost acı söyler...

Alıntı yapışım sözlerinize karşı olduğumdan değil konuyu takip içindir:)

Bizde genellikle başa gelen felaketlerden kendimizi soyutlayıp, nedeni başka yerde arama geleneği vardır. Kültürümüz itibariyle yarattığımız sahte canavarlarla boğuşup duruyoruz. Trafik canavarı, terör canavarı, dış mihraklar, çekemeyenler, engelleyenler gibi. 96 yılında kaybedilen şampiyonluk mücadelesinde de olayı böyle bir canavara bağlamaktansa özeleştiri yapmamız gerekmektedir. kanımca o sezon için futbolcular ve teknik kadro saha içerisinde ellerinden geleni yapmışlardır, saha dışı içinse yönetim başarılıdır. sonuçta uzun maratonda 2 puan farkla geri düştük ve şampiyonluğu kaybettik. bizim için asıl hata ve hatalar zinciri sonraki sezonlarda yaşandı. kaybedilen şampiyonluk sonunda takım, taraftar yönetim ve camia panik halinde davranarak yanlış söylem ve kararlarla yaşadığımız sürece kadar geldik.

eğer biz o dönem soğukkanlı davransak, kriz yönetimini becerebilsek, bütünleşsek, hataları ve eksikleri görerek önlemler alsak ve bu sene olmadı ama gelecek sezon mutlaka desesk ve inansaydık 96 tramva haline gemicek, şampiyonluk hatta arka arkaya şampiyonluklar yaşıcaktık.

96 bizim son şansımız değildi kesinlikle, 2004 de değildi bu sene de son şansımız değil, her sezon başı bizim için yeni bir şansımız olacak hiç bir zaman da son şansımız diye bişey olmayacaktır. trabzonspor ne zaman olduğunu bilmem ama yine şampiyonluklar yaşayacaktır, ve yine şampiyonlukları kaçıracaktır.

ozturk
14.02.2008, 13:01
yaramızın tazeleneceği bir belgesel

Colakoglu
14.02.2008, 13:11
ya su belgeseli izleyebilecegimiz tek bi link yokmu ? Indirmeye calistim sadece bitanesini indiriyo ikincisini indirmem icin 75 dak. beklemem gerekiyomus. Nasil yapicaz bu isi

28TS61
14.02.2008, 13:23
ya su belgeseli izleyebilecegimiz tek bi link yokmu ? Indirmeye calistim sadece bitanesini indiriyo ikincisini indirmem icin 75 dak. beklemem gerekiyomus. Nasil yapicaz bu isi

1incisini indirdikten sonra netle olan baglantini kes, 5-10 saniye kadar bekle ve tekrar nete baglan indir.
ozaman bekleme geregi kalmiyor

bordobluex
14.02.2008, 16:51
Konu Multimedya bölümüne taşındı. Videoyu ekleyen AristotLe adlı üyemize teşekkür ederiz :)

inprise
14.02.2008, 20:41
Arkadaşlar o sezonki trabzonspor fenerden 2 gömlek üstündü, bunu geçenlerde bir programda ali şen 'de söyledi ve pereranında trabzonun daha iyi takım olduğunu söylediğinide belirtti. Yani normal şartlarda rahat şampiyon olacakken bir mucize oldu, allah istemedi olmamızı. Apdullah yada hami birde van maçını anlatsınlar o maç hala gözlerimin önünde böyle bir maç daha olamaz. Van + fener maçına toplam 2 pozisyon verdik 3 gol yedik nediyim.

temel_yilmaz
14.02.2008, 20:46
Arkadaşlar o sezonki trabzonspor fenerden 2 gömlek üstündü, bunu geçenlerde bir programda ali şen 'de söyledi ve pereranında trabzonun daha iyi takım olduğunu söylediğinide belirtti. Yani normal şartlarda rahat şampiyon olacakken bir mucize oldu, allah istemedi olmamızı. Apdullah yada hami birde van maçını anlatsınlar o maç hala gözlerimin önünde böyle bir maç daha olamaz. Van + fener maçına toplam 2 pozisyon verdik 3 gol yedik nediyim.

:alkış::alkış:
katılıyorum

Emirhan Makul
16.02.2008, 13:33
bende başladım indirmeye trabzonspor arşivimin bir köşesinde duracak teşekkürlerr emeğinize sağlık...

cihatöztürk
16.02.2008, 22:18
yaw arkadaşlar ne günlerdi spiker anlatoyoduççilk yarıda abdullah topun gelişine geliyor vuruyooor..ve gool binayı yıkıyodum..sonrası malumm sinir krizinden 2 gün hastenede yattım..doktor bu adama ne oldu dedi..eşim trabzonsporun son dk da şampiyonluğu kaçtı..o yüzden oldu dedi...doktor fenerliymiş gülmeye başladı...bi güzel dövdüm doktoru 5 görevli zor aldı elimden ama şampiyonluk gitmişti yani çok ıkötü senelerdi arkadaşlar :(:(:(:(:(:(

selcuk
16.02.2008, 22:38
yaw arkadaşlar ne günlerdi spiker anlatoyoduççilk yarıda abdullah topun gelişine geliyor vuruyooor..ve gool binayı yıkıyodum..sonrası malumm sinir krizinden 2 gün hastenede yattım..doktor bu adama ne oldu dedi..eşim trabzonsporun son dk da şampiyonluğu kaçtı..o yüzden oldu dedi...doktor fenerliymiş gülmeye başladı...bi güzel dövdüm doktoru 5 görevli zor aldı elimden ama şampiyonluk gitmişti yani çok ıkötü senelerdi arkadaşlar :(:(:(:(:(:(

helal olsun sana kardesim ne diyim 7 yasinda fenerli doktorlari dövmeye baslamissin

simdi saka bi yana
hayatimda yasadigim en kötü günleri siralasam 2. sirada yer alir
o tarih konusulmasi bile bana koyuyor
izlemeyi aklimin ucundan bile gecirmedim

Mert Marabaoğlu
17.02.2008, 13:16
Arkadaşlar, Part 2'de sorun war. 1. ve 3. part'ları indirdim, 2. part'da free'ye tıklayınca "Sayfa Görüntülenemiyor" Lütfen Yardım Edermisiniz ?

Mert Marabaoğlu
17.02.2008, 17:38
Arkadaşlar, Part 2'de sorun war. 1. ve 3. part'ları indirdim, 2. part'da free'ye tıklayınca "Sayfa Görüntülenemiyor" Lütfen Yardım Edermisiniz ?
sorunu hallettim teşekkürler!

haksalibey
19.02.2008, 21:24
üc haftada soku zor atlatmistim bir daha ogüleri yasamak istemiyorum.

a f s
23.02.2008, 10:49
Arkadaşlar video için teşekkürler. Görüntülerin bir kopyasını da Abdullah'a verdim çok memnun oldu, CNN'den alamamış çünkü. Bir kopyası da Lemi'ye gitti.

Kendisini hep Trabzonsporlu hissetiğini ve programdan sonra olumlu tepkiler aldığını söyledi.

"Maçın devre arasında Högh bizi tebrik ediyordu çok iyi oynuyorsunuz diye, o gün fener iki atak yaptı böyle oldu. Top elime sekti, Bülent Uygun o kadar bağırmasa hakem pozisyonu zaten vermeyecekti. Herkesten çok üzüldük."

Ankara'daki ilgiden de çok memun kalmış, zaten Trabzonla ilgili ne olursa ben gelmeye hazırım diyor.

Emirhan Makul
23.02.2008, 11:11
görüntü kalitesi muhteşem video arşivimin en nacizhane yerinde duracak ama hep gözlerim ıslanark izleyeceğimm

Muhammet
05.04.2008, 21:34

Kardeş sen kaç yaşında evlendin? :D:D:D:D

Beşik kertmesi durumları mı yoksa.

ismail tüfekçi
13.04.2008, 23:17
1996 yılı trabzon camiası için karabir lekedir şampiyonluğamı yanalım bunalıma giripde intihar edenleremi ya pisikolojisi bozulanlara ne demeli benim ist.de sürmeneli bir arkadaşım resmen tedavi gördü bence bu belgesele değer veripde bu yarayı deşmeyelim bence trabzonun bitiş yılıdır o yıl şampiyonluğumuzu elimizden alan türk futbolunun karteli daha bize şampiyonluk vermez bizi hakemle federasyonla değil en acı olan yanı bizi içimizden vurdular şenol güneş bir konuşursam trabzonda kimse kalamaz dedi konuşamadı 1996 yı bize yaşatanlar nezaman vicdan azabı çekipde biz bu kalleşliği trabzona yaptık vicdan azabı çekiyoruz diyecekler bekliyoruz

TSezgin61
19.04.2008, 04:13
1996 yılı trabzon camiası için karabir lekedir şampiyonluğamı yanalım bunalıma giripde intihar edenleremi ya pisikolojisi bozulanlara ne demeli benim ist.de sürmeneli bir arkadaşım resmen tedavi gördü bence bu belgesele değer veripde bu yarayı deşmeyelim bence trabzonun bitiş yılıdır o yıl şampiyonluğumuzu elimizden alan türk futbolunun karteli daha bize şampiyonluk vermez bizi hakemle federasyonla değil en acı olan yanı bizi içimizden vurdular şenol güneş bir konuşursam trabzonda kimse kalamaz dedi konuşamadı 1996 yı bize yaşatanlar nezaman vicdan azabı çekipde biz bu kalleşliği trabzona yaptık vicdan azabı çekiyoruz diyecekler bekliyoruz

herkes zaten öyle birsey bekliyor.... ama o iste biraz sikar, bunca yasananlardan sonra cikipta ben 96da yunu yaptim özür diliyorum demek sikar... bu sir gömülüp gidecek belli.. olan bize oldu gerisi mutlu huzurlu anlasilan

Emirhan Makul
20.04.2008, 22:22
bu maç ile konu nostalji isimli bölümde konu olarak yok açılması lazım bence

TSezgin61
21.04.2008, 12:19
bu maç ile konu nostalji isimli bölümde konu olarak yok açılması lazım bence

var renkdas gözünden kacmistir

28TS61
05.05.2008, 02:43
evet bugun 5 mayis 2008 yani aradan 12 yil gecti ama biz hala bir ilerleme katedemedik ne yazikki

umarim yeni gelen yönetimle ve yeni sözde edilecek transferlerle yine o 96 yilindaki takim ruhunu yaratir ve sampiyonluga oynayan takim haline geliriz, ikincilikler yetmez sampiyonluk istiyoruz

oral.lermi
31.05.2008, 18:33
arkadaslarr buu lınklerıı yenıleyındee bızdee ızleyelıımmm kacc seferdırr yazıyorummm hıcc kımseee yardımmm etmıyorrr lınklerıı yenılersenızz sevınırtızzzzzz

bordobluex
31.05.2008, 21:30
arkadaslarr buu lınklerıı yenıleyındee bızdee ızleyelıımmm kacc seferdırr yazıyorummm hıcc kımseee yardımmm etmıyorrr lınklerıı yenılersenızz sevınırtızzzzzz

Linkler çalışıyor: 175 MB

http://img128.imageshack.us/img128/7096/oradaydmeb8.jpg

Selim Turan
01.06.2008, 23:56
Millet 2005'teki Cem Papila Darbesi birebir FB federasyon oyunuda var sadece 96 lık bir olay değil! o senlerdede üst üste 2 şampiyonluğumuz gasp edildi...

W_O_L_D_A
11.06.2008, 15:39
hatırlatmayın hiç ya :(

bordobluex
12.06.2008, 21:21
Videoyu 3 parça görüp 300 mb sanmayın. Yüksek görüntü kalitesine karşın belgeselin tamamı 175 mb. Video linkleri de çalışıyor ;)

U.Sadıkoğlu
20.04.2010, 19:09
1 saattir arıyodum ve sonunda buldum teşekkür ederiz :D

Kaya
21.04.2010, 21:09
Paylaşım için çok teşekkürler...

Armağan Dere
25.10.2011, 01:08
http://2.bp.blogspot.com/-IPdHkH0YlCs/TcLPbxf0KZI/AAAAAAAADqk/SugU4ppvpJw/s1600/4355.jpg

İşte böle seviyor taraftarı Trabzonsporu..
Çok mu iyi?
Hayır..
Ama sevgimizde nefretimizde çok fazla..

Uğur Kurtoğlu
19.11.2011, 02:39
tesekkürler emege saygi,indirdim...

Armağan Dere
22.03.2012, 20:03
TÜRK SEYİRCİSİNİ YIKAN MAÇLAR 6/10: 5 MAYIS 1996 TRABZONSPOR-FENERBAHÇE
http://2.bp.blogspot.com/_o3Pu7je179A/SndmWkAe2qI/AAAAAAAANQc/4eYerOu7qMg/s400/1.jpg
15 Ekim 2008'den beri bu seriyi öksüz bırakmışız ayıp olmuş. Hem de seriye direk kafadan girmesi muhtemel olan maddeye de uzun süre yer vermeyerek. 5 Mayıs 1996'da oynanan, 1995-96 sezonunun düğümünü çözen, çözmekle kalmayıp iki camiayı da derinden etkileyen, Trabzon Avni Aker Stadyumu'nda oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı. Maça geçmeden önce ilk önce karşılaşmanın oynandığı andaki şartlara bakmak lazım. Sezonun 32. haftasında oynandı karşılaşma. Trabzonspor Fenerbahçe'nin 1 puan önündeydi. Yani maçtan beraberlikle ayrılması demek, son 2 haftaya puan avantajı ile girmesi demekti. Daha ilginç olanı Trabzonspor'un bu maçı dahi bir formaliteye döndürme şansı 2 hafta önce ayağına gelmiş ancak bordo mavililer, Avni Aker'de Vanspor'a karşı oynadıkları maçı 1-0 kaybetmişlerdi ki bu maçtan galibiyetle ayrılsalardı Fenerbahçe önüne 4 puan farkla çıkacakları anlamıan geliyordu. Daha da ilginç olanı, Vanspor'un bu galibiyetle, sezon sonu küme düşme hattının 3 puan üstünde ve + 2 daha iyi gol averajıyla yer alması olmuştur. Yani bu skor sadece Fenerbahçe'yi o 5 mayıs gününe umutla çıkarmamış, sezon sonu tabloya bakıldığında Vanspor'un da kümede kalmasını sağlamıştır. Üstelik Trabzonspor 1983-84 sezonunda kazandığı son şampiyonluktan beri ilk kez şampiyonluğa bu kadar yaklaşmıştır (bu unvan geçtiğimiz sezona kadar devam etmiştir). 1983-84'ün son şampiyon kadrosunun kalesini koruyan Şenol Güneş bu sefer teknik direktörlük koltuğundadır. Karşısında ise sadece 1 sene önce, Brezilya ile Dünya Kupası'nı havaya kaldırmış bir hoca vardır Carlos Alberto Parreira.

Trabzon Avni Aker Stadyumu'nu dolduran 25.000 Trabzon'lu bir şampiyonluğa hazırdır. Fenerbahçe, o sezon her maçta olduğu gibi sahaya elele çıkar. Kadro Rüştü, İlker, Uche, Högh, Oğuz, Halil İbrahim, Tayfun, Kemalettin, Boliç, Saffet ve Aykut şeklindedir. Trabzonspor ise Metin mert (Müller), Lemi, Ogün, Osman, Tolunay, Abdullah, Şota, Ünal, Cengiz, Hami, Orhan onbiri ile sahadadır. Trabzonspor maçın başında kendisine beraberlik yetmesine rağmen rakip kaleye yüklenir. 18. dakikada sağ kanattan gelişen atakta ceza sahası içinde topla buluşan Şota yayın üstündeki Abdullah'ı görür. Abdullah da Rüştü'nün koruduğu kaleye müthiş bir vuruş yapar. İp gibi giden top köşeden ağları görür. Trabzonspor kendi evinde, beraberliğin yeteceği maçta 1-0 öne geçmiştir. Devre bu skorlar biter. Tarihin değişmesine sadece 45 dakika vardır.
Ancak o anda ikinci yarı başlamadan evvel, Avni Aker Stadyumu'nun üzerine, Karadeniz'den gelen bir sis çöker. Nitekim, ikinci yarı bu sis altında oynanmıştır. Parreira devre arasına Kemalettin'i kenara alıp Bülent Uygun'u oyuna sokarak başlar. 55. dakikada Oğuz Çetin'in ceza yayı üstünden vurduğu frikik Fenerbahçe'yi maça bağlar. Metin Mert maç sonrası, ikinci yarının başında, futbol tanrılarının Fenerbahçe için gönderdiği sis yüzünden topu göremediğini söylemiştir. 1-1. Kalan dakikalarda Şenol Güneş skoru korumaktan çok ikinci golü bulup şampiyonluğu neredeyse garantilemek için rakip kaleye yüklenir. 76. dakikada Hami oyundan çıkıp Hasan Özer girdiğinde halen skoru korumayı değil bir gol daha atmayı düşümektedir. Ama bu felaketi olur. 80. dakikada Halil İbrahim'in yerine oyuna giren Erol Bulut soldan uzak direğe yerden keser, Aykut Kocaman topu filelere yapıştırır. 1-2...Fenerbahçe bir mucizeyi gerçekleştirir. Uzatmalarla beraber 10 dakika daha dayanırlar. Son düdük çaldığında artık ipler sarı lacivertlilerdedir. Maç sonu bir Trabzon'lu vatandaş yaşadığı yıkımla hayatına son verir. Aykut Kocaman buna ithafen "keşke bu maçı almasaydık da o vatandaş ölmeseydi, bütün bir sezonun emeğini böyle maçlara bağlıyorsunuz, Trabzonspor'lu arkadaşlar için üzülüyorum" der. Ali Şen buna çok sinirlenir, sezon sonu Aykut Kocaman ve Oğuz Çetin'in ipini çekmeye o akşam karar verir. Fenerbahçe şampiyon olur. Trabzonspor o tarihten sonra bir daha şampiyonluğa hiç o kadar yaklaşamaz. İlginçtir o maçta, ne öndeyken ne de durum berabere iken savunma yapmayı düşünmeyen Şenol Güneş, 6 sene sonra Türkiye-Brezilya maçına 5 defans oyuncusu ile çıkar.

Bir gece öncesinden şampiyonluğa hazırlanan şehirde maç sonrası hayat bir süre durur. Bir kişi daha maç sonrası ardında "ben artık artık yaşayamam, tabutumu bordo-mavi bayrağa sarın" notunu bırakarak intihar eder. Kentte 2 hafta boyunca futbolun konuşulmadığı, kahvelerde insanların yüzünün asık olduğu söylenir. Bugün hala Trabzonspor'lu taraftarların içinde bir uktedir o maç.

Yorumlar;

-1995-1996 sezonunda ilginç bir detay var. Son 5 hafta öncesinde Beşiktaş ve Fenerbahçe aynı puandaydılar ve Trabzon'un hemen altında 2. ve 3. sırada yer alıyorlardı. Beşiktaş kalan 5 maçını kaybetti, Fenerbahçe ise kalan 5 maçını da kazandı ve şampiyon oldu.

-Bu maçtan 3-4 hafta önce Rıdvan Dilmen,

"Bu iş bitti, Artık Fenerbahçe'yi sorma bana. Trabzonspor'u tebrik etmemiz lazım, çok özledikleri Şampiyonluğa kavuştular. Şenol hocayı ve futbolcuları tebrik ederim."
Rıdvan Dilmen, bu maçtan 3-4 hafta önce Farkın 5'e çıkması üzerine Şansal Büyüka'nın sorusuna bu yanıtı vermişti...

-Bu maç ayrıca Trabzon'da ikinci takımım Galatasaray diyen insanların sayısını önemli oranda artırmıştır

KaoS_
30.01.2016, 22:57
Bu video'yu tekrar yükleyebilecek olan var mı?

Armağan Dere
22.08.2019, 01:13
https://youtu.be/TMpVF0iGqnI

5 mayıs 1996