PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Albayrak Yönetimi'ne Yargı Yolu!

l-m
09.02.2008, 14:01
Trabzonspor Kulübü'nün Genel Kurulu'nda üyelerin onayına sunulan yönetim kurulu faaliyet raporu kabul edilmedi. 19 Mayıs Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Genel Kurul'da, Yönetim Kurulu idari ve mali faaliyet raporları okundu.

Raporların okunmasının ardından üyelerin onayına sunulan Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, üyelerin 169 evet oyuna karşın, 243 red oyunla kabul edilmedi. Trabzsonspor tarihinde bir ilk olduğu belirtilen bu kararın, yeni yönetim kurulu seçimi yapılmasına engel teşkil etmediği, mevcut yönetim kurulunun faaliyetlerinin yargıya taşınması anlamına geldiği belirtildi.

Faaliyet raporunun kabul edilmediğinin duyurulması üzerine salondaki üyeler kararı alkışlarla karşıladılar. Kararın açıklanmasının ardından mevcut yönetim kurulu üyeleri salonu terk etti. Genel kurulu izleyen başkan adayları Sadir Şener ve İbrahim Hacıosmanoğlu ile beraberindekiler de salondan ayrıldılar.

Erdal Kılıçarslan
09.02.2008, 14:07
çok şükür, bu habere ne kadar sevindim bilemezsiniz. Bunun anlamı, öyle her gelen yönetim istediğini yapacak, sonrada elini kolunu sallaya sallaya gidemeyecek demektir ..
Dün akşam kuzey tv deki programda da mail ile sormuştum Sadri başkana,,ama yorumcu bu soruyu sormamıştı, neymiş bütün başkanlar saygıdeğermiş. Bizim Trabzon başkanına laf söylediğimiz yok, aksine Trabzon başkanlığını oyuncak yapanlara.

İnşallah yargı önünde hesap verirler.

Cem Balcı
09.02.2008, 14:20
yaa albayrak yaaa.......

Hasan61
09.02.2008, 14:23
albayrak eğer yargıda haklı bulunmazsa ne olacak?yaptığı borçları yerine mi koyması gerekeiyor???

Muhammed KOÇ
09.02.2008, 14:26
En iyisi oldu.haksızlığa karşılıksız kalınmadı.gereken tavır gösterildi.inş.geren ceza da kesilir..

Fatih Öztürk
09.02.2008, 14:27
beyler son yarım saat
http://www.acikbufehaber.com/images/s.jpg

irfanb
09.02.2008, 14:28
albayrak eğer yargıda haklı bulunmazsa ne olacak?yaptığı borçları yerine mi koyması gerekeiyor???

Artik Trabzonsporun elinden aldigi Limani Trabzonspor`a devrederek borclarini öder herhalde :)

ilhan
09.02.2008, 14:29
Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste..

Emre B.
09.02.2008, 14:29
Yaptıklarının hesabını versinler.

Osman Erdoğan
09.02.2008, 14:31
yha alabayrak gün gelir hesap günü gelir demişdik dimi babanın ciftlği dil burası inşlah en büyük cezalar alırısn sana o layık cektirdiklerin gitmez ama en azından klüpün gellecği temiz olur

tstafi
09.02.2008, 14:32
bu habere oyle sevındımkı bılemessınız.bıze cektırdıgın ızdırapların acısını cıkaracaz.senı once adelede sonrada ALLAHıma havele edıyorum.albayrak ve yandasları.sayıtogluda acıklama yapıyo.bızı sevmıyebılırsınız ama trabzonspoıru sevmek zorundasınız.yanı ılla ıbra edılecektıler.yok bolumlere ve kanatlara ayrılmamalı.sen ısıne bak sayıtoglu ver sımdı hesabını adalete bakacaz

Ahmet Kuru
09.02.2008, 14:33
uzun zamandır aldığım en güzel haber...İnşallah yapmış olduğu bu zararın bedeli Maddi ve manevi olarak öder.

Ercan DEMİR
09.02.2008, 14:38
Sadece albayrak değil hepsinden hesabı sorulacak. Oh be biraz da onlar çeksin hep bizmi çekecez çileyi :D

hasancolak
09.02.2008, 14:39
evet buzumana kadar albayrak guldu şımdı sıra bızde

#10 Fietra
09.02.2008, 14:40
Ben bu soruşturmadan bir şey çıkacağını sanmıyorum ancak en azından gelecek yönetimler artık ibra edilmeme korkusu yaşayacak.

irfanb
09.02.2008, 14:42
Sadece albayrak değil hepsinden hesabı sorulacak. Oh be biraz da onlar çeksin hep bizmi çekecez çileyi :D

Evet..

Aynen Mavi Sakal' ın da dediği gibi "Çektirin gidin"

Hem de sadece kendiniz değil, Trabzonspor' dan çok size taraftarlık yapan yandaşlarınız ile beraber "Çektirin gidin" artık..

Bizi Trabzonsporumuz ve gerçek Trabzonspor' lu taraftarlarımız ile başbaşa bırakın..

Evet CEKTIRIP GIDIYORLAR !... :)

Ercan DEMİR
09.02.2008, 14:42
Sonuç çıkmasa bile uğraşacak başı ağrıyacak o bile elleri cebinde çekip gitmesinden iyidir.

Onur Akyüz
09.02.2008, 14:46
bende bu habere cok sevindim enayi yerine konulmadik en azindan..
ama ortada bir gercekte var,bu adamlara dava acilsada zeytinyagi gibi üstte cikarlar,dünürü tayyip nöri'yi kollayacak ve aklayacaktir..
ama yaptiklarinin yargiya tasinmasi bile cok olumlu bir gelisme,rezillikleri tescillenir boylece serefsizlerin..

Ali Can
09.02.2008, 14:48
sonunda isteğim yerine geldi

irfanb
09.02.2008, 14:48
Biz gitmenin bedelini ödüyorsak, gelenler de bedel ödemeli.( Trabzonspor Genel Saymanı Emin Kahraman )

Acaba bugünleri mi kastetmisti Genel Sayamayan :)

Selçuk Yılmaz
09.02.2008, 14:49
En sonun da delegelerimize de o kadar laf diyordum hele şükür doğru bir karar alındı artık yeni gelecek yönetimler de ayağını denk alsın öyle parayı çar cur harca sonrada ceketini al git rahat rahat yok öyle .
Özellikle de Haşim Sayitoğlu ve yanındakilerin yüz ifadelerini görmeliydiniz valla bu karar alınırken terliyorlardı.Hele şükür istediğim gibi az da olsa tepki güzeldi yönetime .

Ayrıca bu yönetimde ilk ayağında bulunan şimdiki Başkan adaylarımızda Hacıosmanoğlu'nuda ibra edilmeli oyu ile gördüm Sadri Beyi göremedim..

Onur Akyüz
09.02.2008, 14:50
ya baska bir baslikta bir arkadas bisey dedi sinirimden aglayacaktim..
sehit ailelerine verilen para mevzuunda,adamlar stad hasilatlarini pesin aliyolar sonucta ama sehit aileleri dernegine cek veriyolar,aldiklari parayi cebe atiyolar nede olsa kendi parasi kimse karisamaz(!) cek'i de yeni gelen yonetim odüyor..nasil ama??

ya bu adamlari kanun cezalandiramayacak iste..!!
allah b...... versin,okadar insanin ahini aldilar..!!

Onur Akyüz
09.02.2008, 14:53
En sonun da delegelerimize de o kadar laf diyordum hele şükür doğru bir karar alındı artık yeni gelecek yönetimler de ayağını denk alsın öyle parayı çar cur harca sonrada ceketini al git rahat rahat yok öyle .
Özellikle de Haşim Sayitoğlu ve yanındakilerin yüz ifadelerini görmeliydiniz valla bu karar alınırken terliyorlardı.Hele şükür istediğim gibi az da olsa tepki güzeldi yönetime .

Ayrıca bu yönetimde ilk ayağında bulunan şimdiki Başkan adaylarımızda Hacıosmanoğlu'nuda ibra edilmeli oyu ile gördüm Sadri Beyi göremedim..

haciosmanoglu'nun da bunlardan farki yok hala ibra edilmeli oyu veriyo,nuri icin taraftar yürüyüs yapsin diyen adami listesine aliyor..!!

irfanb
09.02.2008, 14:54
haciosmanoglu'nun da bunlardan farki yok hala ibra edilmeli oyu veriyo,nuri icin taraftar yürüyüs yapsin diyen adami listesine aliyor..!!

Ayni adam yarin öbürgün benim icin de milleti yürütür diye düsünmüstür :)

Fatih Öztürk
09.02.2008, 14:54
beyler 5 dakika sonra digi türkü arıyoruz haydeee
http://www.acikbufehaber.com/images/s.jpg

Harun
09.02.2008, 14:57
Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste...
Keser döner sap döner gün gelir hesap döner...

oskanonur
09.02.2008, 14:58
Son iki yıldır dusmus oldugum en guzel haber. Ozellikle en son yapılan mali kurulda ibraz edilmeyen bu yonetimi ibraz edilmis gibi gosteren Divan Kurulu uyeleri de yaptıklarını kimsenin yutmadigini, artık bu klubde herseyin eskisi kadar kolay olmayacagini anlamistir.

Faik Yılmaz
Bnece giden paralardan ziyade... yıktığı umutlarımız çektirdiği acılar için yargılanmalı......

irfanb
beyler 5 dakika sonra digi türkü arıyoruz haydeee

Herkes birden ararsa mesgul calar teker teker arayalim :)

Kemhacıoğlu
09.02.2008, 14:59
Son iki yıldır dusmus oldugum en guzel haber. Ozellikle en son yapılan mali kurulda ibraz edilmeyen bu yonetimi ibraz edilmis gibi gosteren Divan Kurulu uyeleri de yaptıklarını kimsenin yutmadigini, artık bu klubde herseyin eskisi kadar kolay olmayacagini anlamistir.

kesinlikle benimde. trabzonsporda bişeyler iyi gitmeye mi başladı ne?:) :) :)

Harun-61
09.02.2008, 15:14
kim bu kulübe maddi-manevi zarar verdi ise yargi önünde versin hesabini...!

ha bunun birde mahser günü var....

!!!

erkankoc
09.02.2008, 15:26

ee haciosman oglunu destekliyo albayrakk..anlasmislar oyle yaziyodu gazetede... sakin bu adamda gelmesinde mahvoluruz vallahi soylemesi benden ..bugun anlasildi ne bk oldugu

Nytre
09.02.2008, 15:34
Ben bu soruşturmadan bir şey çıkacağını sanmıyorum ancak en azından gelecek yönetimler artık ibra edilmeme korkusu yaşayacak.

bende düşünmüyorum ancak ÜYELERİN TEPKİSİNİN olması önemliydi.

yargıda onların - yargısızlıkta onların. heryerden yırtar o merak etme arkası GÜÇLÜ!

Kamil Çakmak
09.02.2008, 15:44
Bu arada yeni seçilecek yönetimin olayı yargı ya taşıyıp taşımayacağı önemli. Umarım gelecek yönetim olayı yargıya taşır. Bu arada yargıya tanışırsa, yargının bağızsızlığının tam işlemisi ni temenni ederim. Ne olur ne olmaz.

Salih Yazıcı
09.02.2008, 15:56
albayrağı sovunmak niyetinde değilim ama aslında şunu sölemek lazım tarihte hiç olmamış bu olay sizlere elinizi vicdaNIZA koyun ve cevaplayın bundan önce hiçbir yönetimi hata yapmadı neden olar ibra edildi de albayrak edilmedi örnek vermek gerekirse jun verilen para gereksiz yere yapılan iyleştirmeler ve borsa bence atay aktuğ da ibra edilmemesi lazımdı albayrağa bu konuda haksızlık yapılmıştır

Kubilay ŞAHİN
09.02.2008, 16:05
albayrağı sovunmak niyetinde değilim ama aslında şunu sölemek lazım tarihte hiç olmamış bu olay sizlere elinizi vicdaNIZA koyun ve cevaplayın bundan önce hiçbir yönetimi hata yapmadı neden olar ibra edildi de albayrak edilmedi örnek vermek gerekirse jun verilen para gereksiz yere yapılan iyleştirmeler ve borsa bence atay aktuğ da ibra edilmemesi lazımdı albayrağa bu konuda haksızlık yapılmıştır

Aslında Bunun Daha Önce den Yapılırdı ama İçine Attı taraftar İçine Atınca Bu albayraga Patladı ....orası Ayrı
Ama Bu Bence İyi Oldu Artık İsteyen İstedigini Yapamaz..

Onur Akyüz
09.02.2008, 16:07
sayitoglu'nun aciklamalarini okumanizi tavsiye ederim www.fanatik.com.tr
hedeflerinden 1'i avrupa kupalarina katilmakmis onu da basarmislar
sampiyon olamamislar ama trabzonspor 24 yildir zaten sampiyon olamiyomus
ozveriyle calismislar,maddi anlamda klube cok buyuk katkilari olmus..

varya bu adami tok karnima yesem doymam..!!allah'in belalari..!!

Ahmet Erkan Sezgün
09.02.2008, 16:41

Üstadım,

Bu bir milat sayılmalı diye düşünüyorum.Yani daha öncekilerde hata yapıldı diye aynı hatayı devam ettirmemek gerekiyor.Yalnız şurası bir gerçek ki Trabzonspor'un tarihinde bu kadar kötü yönetildiğimiz bir dönem olmamıştır.Maç kazanırsın-kaybedersin bu normal ama yaşanılan hadiselere bakınca sanırım ilk ve tek rezillik dönemimiz oldu bu.

Yeni gelecek olan yönetimde bunun arkasını aramaz ise benden başdan eksi almış olacak.

Âkil Âdem
09.02.2008, 16:46
Sanırım bir şey gözden kaçıyor;
TS eskiden de kötü yönetildi, önceden de iş bilmez yöneticilerin eline düştü ama devreye olağanüstü kongreler giriyordu.
Bu seferki kongrenin olağanüstülüğü vaktinden erken değil geç yapılmasıydı.

Murat61
09.02.2008, 16:47

bir juna verilen parayla bunun kıyası olamaz bir o zaman ki takımın yerine bak birde simdi ve gecen sene kac mac ust uste kazanamadık tek kelime rezillik

Travelair
09.02.2008, 16:50
Şimdi son 1 yılın mı muhasebesini verecekler? Önceliler ibra edildi deniyor?

Atalay
09.02.2008, 17:08
Allahım bu ne güzel bir haber!!şimdi gelecek olan yönetimden tek istegim bu işbilmezlerden mahkeme aracılıgı ile hesap sormak!!

AYYILDIZ
09.02.2008, 17:10
Trabzonsporu zarara ugratipta elini kolunu sallaya sallaya gitmek olmaz cok yerinde bir karar gelecek yonetimlerde buna gore hareket ederler.

TheRapZoNe
09.02.2008, 17:11
Bir yandan güzel haber ; Yeni gelecek yönetimlere emsal olması bakımından

Bir yandan ise camiaya prestij kaybettirdiği için keşke doğru işler yapsalardı da kulüp bu durumlara gelmeseydi dedirten bir haber..

AYYILDIZ
09.02.2008, 17:14
Şener TS'nin parası nerede
Trabzonspor başkan adaylarından Sadri Şener, kongre öncesi yaptığı açıklamada ekibiyle birlikte hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Kongrenin Trabzonspor'a güç katacağı inancında olduğunu dile getiren Şener, "Trabzonspor'un bu güç gününde kongrenin bir çıkış yapacağı inancındayım. İnşallah Trabzonspor'a güç katar, kulübü
içinde bulunduğu güç durumdan kurtarır. Şu anda kulübün hesaplarına bakıyoruz, anlamaya çalışıyoruz. Ancak ertelenen kongre öncesi hazırlanan raporun sadece tarihi değiştirilmiş. Aynı rapor bize verilmiş. Son bir buçuk aylık faaliyetler buraya yansımıyor. Mesela akaryakıt istasyonunun kirası alındı ama o para buraya yansımadı. Biz de ona bakıyoruz. O para nerede diye. Konuyu bilen arkadaşlar inceleme yapıyorlar. İnşallah daha iyi olacak" diye konuştu.

15-16 Aralık 2007 tarihinde yapılması planlanan Trabzonspor Genel Kurulu, 2007 yılı aidatını yatırmamış olması sebebiyle genel kurula katılacaklar listesinde yer almayan bir üyenin yaptığı itiraz başvurusu üzerine kulüp yönetim kurulu tarafından ileri bir tarihe ertelenmiş ve daha sonra da kongrenin 9-10 Şubat tarihlerinde yapılması kararlaştırılmıştı.

Çağatay_
09.02.2008, 17:16

Katılıyorum har vurup harman savurmaya son ;)

Gökçebey
09.02.2008, 17:19
Bordo Mavili takımın faaliyet ve denetleme kurulu raporları 169 evet 243 hayır kararı ile red edilmesi özerine içişleri bakanlığı müfettişleri de uçaktaki yerlerini ayırttı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

MÜFETTİŞLERİ YOLA ÇIKTI

THY’nin Ankara uçağı ile saat 20.00 de Trabzon’a hareket edecek.

Bakanlık müfettişleri Trabzonspor’un başında Albayrak ve ekibinin yaptığı bütün harcamaları didik didik araştıracak.

Trabzonspor’un borsada işlem kağıtları da doğal olarak bu tablodan etkilenecek.

Borsa da işlemlerin hafta sonu nedeni ile yapılmaması etkilenmeyi bir ölçüde azaltacak.

adherent_1
09.02.2008, 17:24
Bordo Mavili takımın faaliyet ve denetleme kurulu raporları 169 evet 243 hayır kararı ile red edilmesi özerine içişleri bakanlığı müfettişleri de uçaktaki yerlerini ayırttı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

MÜFETTİŞLERİ YOLA ÇIKTI

Bakanlık müfettişleri Trabzonspor’un başında Albayrak ve ekibinin yaptığı bütün harcamaları didik didik araştıracak.

Borsa da işlemlerin hafta sonu nedeni ile yapılmaması etkilenmeyi bir ölçüde azaltacak.

Albayrak idinin hapse girdiğini görürsem bir nebze olsun rahatlayacam. Böyle soyguncu ve ifsatçı birinin elini kolunu sallaya sallaya dışarda dolaşması çok tehlikeli. Önüne geleni ısırabilir...

TheRapZoNe
09.02.2008, 17:33

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

MÜFETTİŞLERİ YOLA ÇIKTI

...

kaynak haber61 ise kesin yalandır:) ama eğer cidden müfettişler geliyorsa maşallah bu ne hız demek düşer bize:)

CAFER ÖZER
09.02.2008, 17:51
Harcadığı kendi paralarının değil ama Bize ait olan harcadığı Trabzonsporun hesabı sorulmalı,
Hesap sorulmalıki bundan sonrada kimse Trabzonsporu harcamaya kalkmamalı.

Tosun61
09.02.2008, 18:18
Bu yönetimin ibra edilmemesi cok dogru bir karardir.Yönetim hesap vermeli ,Bu takimi dibe vurduran bu yönetimin yaptigi hatalari Cemizgezekspor kulübü yönetimi yapmaz arkadas.Bu yönetime benim öfkem bitmek bilmiyor arkadas..ayrica bu yönetime 2 yildir sabreden dogru dürüst tepkisini koyamayan taraftarlarimiza ne demeli.Onlarda sucludur bence..

Abdullah Altıntaş
09.02.2008, 18:31
Tarihinde yaşanmamış rezillikleri camiamıza yaşatan nuriş ve çetesi, yine tarihinde yaşanmamış ibra edilmeme olayını yaşayarak tarihe geçmiştirler.Mahkemeden bir sonuç çıkmasa dahi bu utanç bu utanmazlara yeter de artar bile

Misina
09.02.2008, 18:33
Taraftarın Albayrak ve yönetimine zerre kadar güven duymadığının en bariz kanıtı bu olsa gerek.

sbay
09.02.2008, 18:35
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
MÜFETTİŞLERİ YOLA ÇIKTI

medyatrabzon.com

Uğurtan
09.02.2008, 19:10
iyi oldu iyi bundan böyle hiçkimse ben yaptım oldu yapamaz.. Bir şeyi yaparken 50 kere düşünsün.. Artık bu kulüpte hesapta sorulsun...

Hekimoğlu
09.02.2008, 19:26
bu birşey değil ahirette nasıl hesap verecek bunlar.

Ali Bektaş
09.02.2008, 19:27
Allah hayır oyu verenlerden razı olsun

Akif Gür
09.02.2008, 19:31
ulan albayrak şimdi köşeye sıkıştın bundan da kurtulda gorelim seni hurim benim

Mayls
09.02.2008, 19:34
Müfettisler saat 20:00 ucagiyla Ankara'dan Trabzon'a hareket edeceklermis.

Bu saatten sonra secilecek yönetimin yargiyi durdurma yetkisi var mi?

Ömer SEVİNÇ
09.02.2008, 19:35
Birşey çıkmaz ama iyi bir örnek olur gelecek yönetimler için..

vadaa55
09.02.2008, 19:39
Alma mazlumun(taraftarın) ahını, çıkar aheste aheste.

BDiler61
09.02.2008, 20:00
Bu habere ne kadar sevindim bilemezsiniz

MURAT SARI
09.02.2008, 20:03
Bu yönetim yaptığı her iş le tarihin kara sayfalarına geçti.

vatandas61
09.02.2008, 20:05
biryandan iyi omus ama, bu bu sene de transfer yok demek oluyor herhalde?? harcama yapilamayacak.

Hekimoğlu
09.02.2008, 20:09
albayrak marcelinho'nun parasını bağışlamamış arkadaşlar yöneticilere sorulan sorulardan biri bu idi.yönetici emin kahraman henüz başkan bağışlamadı ama bakarsınız yarın bağışlar gibi utanmaz ve komik bir cevap verdi.yani diyecek söz bırakmıyor albayrak haysiyetsizi artık.

Great White
09.02.2008, 21:18
Ben bu ülkede şu yaşıma kadar kirasını ödeyememesi yüzünden hakkında yargı yolu açılanlar hariç üst düzey mevkiilerde görev almış bir kişi için yargı yolundan sonra hesap sorulduğunu görmedim, göremedim..

Bu adam da bir şekilde sıyırır bu işten..

Burası Türkiye..

Söz konusu yargı da olsa, buradan çıkış var..

ugrpnk
09.02.2008, 21:20
Kulübe bu eziyeti çektirenler ellerini kollarını sallayarak gidemezlerdi tabi... şimdi sonucu bekleyeceğiz. bakalım n'olacak?

irfanb
09.02.2008, 21:21
Söz konusu yargı da olsa, buradan çıkış var..

Burasi Trabzon...
Burdan çıkış yok...
Cektirip gitmeden önce hesap verin gidin ... :) :)

Fatih
09.02.2008, 21:24
albayrak marcelinho'nun parasını bağışlamamış arkadaşlar yöneticilere sorulan sorulardan biri bu idi.yönetici emin kahraman henüz başkan bağışlamadı ama bakarsınız yarın bağışlar gibi utanmaz ve komik bir cevap verdi.yani diyecek söz bırakmıyor albayrak haysiyetsizi artık.

bağışlamasın onun bir kuruş parası geçmesin bu kulübe biz bize yeteriz:cool:

Great White
09.02.2008, 21:32
"Bal tutan parmağını yalar"

"Adam yedi ama çalıştı da Allah için"

gibisinden utanç verici olduğu kadar gerzekçe söylemlerin türetildiği bir ülkede yaşıyoruz maalesef..

Bu adam için de aynısını diyenler çıkacaktır..

Hatta çıkıyor da:)

tayfunarslan
09.02.2008, 21:52
oh olsun sana albayrfak oh olsun senmisin bizim ahımızı alan şimdi doğru yargıya hesap vermeye hayde hayde..:p başımızı yerden kaldıramadık be senin yüzünden okadar futbolcu sattın bunların paralarını yiyecekdin ama olmadı allah kursağında bırakdı sana yazıklar olsun albayrak senin yüzüne karşı söylemek isterdim bunları ama ozamanda anlamazdın zaten sen yüz olacak insanda çünkü bak senin yüzünden maçlarımız bile yayınlanmıyor takımı şampiyon yapıcam dedin bırak şampiyonluğu neden nereye geldik senin yüzünden bide yöneticin bugün bize haksızlık yapıyorlar demezmi ayıp be fatih tekkeden gelen paraları borçlara vermişler peki nereden geldi okadar borç allahını seversen ...neyse bunlar geride kaldı inşallah adam gibi yöneten birisi gelir takımın başına büyüklüğümüzü yeniden hatırlatacak birileri....

ÖmerFarukYılmaz
09.02.2008, 22:34
OH BE!

İnşallah o hesap adam gibi sorulur sizlerden.

Fatih BALTA
09.02.2008, 23:36
İncelemeler sonucunda Albayrak ın haksız olduğu gerçeği ortaya çıkarsa bunun Albayrak a yaptırımı ne olacak bilgi sahibi olanınız varmı?

macka61
09.02.2008, 23:46
iyi oldu olması gerekende buydu zaten

A.T.R
10.02.2008, 00:14
Eee ben beddua ettim son zamanlarda özellikle okuduysanız. Dedim ki :

"Rabbim bunlara da servetlerini kaybettirerek, utanç ve sefalet içerisnde ölümler nasip eyle"

Rabbim inşaallah bu başlangıç olsun, buradan itibaren maddi manada azabın üzerlerine artaka gitsin. Yerin dibine geçsin servetleri de " biz ne yaptık neyin bedelini ödüyoruz, kimin ahını aldık " sözleri dillerinin ucuna geldiğinde hemencecik bu camiaya gönülden bağlı olanlara kusturdukları kan gelsin akıllarına.

Eksik etme parasala açıdan gazabını rabbim. AMİİİİİN.

ayvaz
10.02.2008, 00:23
Sonunda olcağı buydu zaten umarım bu işlerden anlayan iyi bir avukat çıkarda dava açabilir. hatta imkanı varsa toplu olarakta oluyosa bende varım diyorum

devbey
10.02.2008, 09:07
İşte budur !...

Trabzonspor ve Türk futbol tarihinde, bir ilk olmayı yine başardılar.

Artık tescillendiler..

Sahtekarlıklarını, herkes öğrenmiş oldu..

Rezillikleri belgelendi..

Ohhh beeeee !...

İnşaallah, artık kimse yalanlara ve yalancılara kanmaz bundan sonra...

http://img116.yehhe.com/images/8397output.gif

Tolpaş61
10.02.2008, 09:15
iyi olduda birşey çıkmaz.tabi peşini bırakmamak lazım.bundan sonra cebine calışmaya gelenlere ibret alacakları bir örnek sonuç çıkarsa çok çok iyi olur.

irfanb
10.02.2008, 09:44
"Biz aileden tüccariz." (Nuri Albayrak )

Trabzonspor'a 800 bin YTL'ye malolan ve bordo - mavili kulüpten yıllık 1 Milyon YTL alan Ceyhun'un, Konyaspor'a 118 Bin YTL karşılığında verilmesi komik bulundu. Ceyhun'un 95 bin YTL nakit ve 147 bin YTL'lik çek alacağından feragat ettiği açıklandı. Trabzonspor'da 1 Milyon 300 Bin YTL'ye oynayan Celaleddin ise Vestel Manisaspor kulübüne 177 bin YTL nakit para karşılığında satıldı. Bu futbolcunun da 65 bin YTL tutarındaki alacağından feragat ettiği açıklandı. Trabzonspor yönetiminin her iki futbolcudan aldığı ücretin, daha önce bu futbolculara ödediği miktarın dörtte biri olması ise dikkat çekti

Sürümden kazaniyoruz.:) :)

Cengiz
10.02.2008, 09:51
versinler bunun hesabını,öyle ceketini alıp gitmek mi var

LazAnisT
10.02.2008, 09:53
Eskilerimiz ne güzel söylemiş.''Minareyi çalan kılıfını uydurur''

tsmetu
10.02.2008, 12:25
skandal
albayrak yönetimi 243'e 169 oyla ibra edilmedi,külüp tarihinde bir ilk gerçekleşti. seçim öncesi gerginlik tavan yaptı.
allahım bizleri duydu bunları sürüm sürüm süründürür inşallah ağızlarından burunlarından gelir sen trabzonspru bitirirsen onlarda seni bitirir.

Samet Berber
10.02.2008, 12:26
işte bu ya bende bunu istiyordum ne yaptıklarını öğrenmeliyiz hiç bir icraat yok ama kulübün borcu artıyor nasıl oluyorsa...

böyle elini kolunu sallaya sallaya çıkamamaları iyi olacak...

bizcil
10.02.2008, 12:36
Arkadaşlar Albayrak başkanımızı germeyin, o iyidir :) bilgedir :) Doğruluk timasilidir. :)
o ve onun sütten çıkmış ak kaşık yöneticileri :) için herhangi endişe verici bir husus bulunamaz :) çünkü onlar, zaten dürüst :) bir yönetim oldukları için müfettişler ve yargı karşısında alınları açık olarak :) dimdik :) duracaklardır.
:) :)

Bayundur Han
10.02.2008, 12:41
Hala Albayrak yonetimi gecen yonetiminin kotu gidisahatinin sonucudur diyenler varmi acaba?

Insallah su 40 milyon YTL borcu bunlara odettirirler.

vse61
10.02.2008, 12:42
Trabzona gidip o oyu verme şansım olmadı, ama ibra etmeyen oyları verenlerin ellerine kollarına sağlık.. Hesap versinler, inşallah o sırada da yargıya müdahale olmaz...

l-m
10.02.2008, 13:11
Umarım bu karar Albayrak'ın eski gözdesi(!) İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu lehine Albayrak cephesinin desteklemesi şeklinde tezahür etmez. Aksi taktirde bozacının şahidi şıracı misali artık kesin olarak Trabzonspor'un bitişi diyebiliriz.

Zaten Hacıosmanoğlu mevcut listesiyle seçilebiliyorsa batsın bu Trabzonspor. :)

ÖmerFarukYılmaz
10.02.2008, 13:14
ulan albayrak şu lafa bakrmısınız yaa

SÖZÜMÜZ SENETTİR.

Senin sözunnunddeee.....

AtalaY_BuğrA
10.02.2008, 13:24
Öncelikle bu olayla Trabzonspor tarihine geçen yönetimi ve başkanını tebrik ediyorum. Türk futbolunda bu derece büyük bir klüpte böyle bişey daha önce de oldu mu hatırlamıyorum.Ama gene de bir adım atılmış oldu ilerisi için.Bravo...

Zaten Hacıosmanoğlu mevcut listesiyle seçilebiliyorsa batsın bu Trabzonspor. :)

Ayrıca Osman'ın dediği gibi bu adam seçimi kazanırsa benimde ilk tepkim Trabzonspor hakkında ne bişey duymak,ne de görmek istemiyorum olmuştu.

Erkut Ay
10.02.2008, 13:25
koskoca resmi alıntı yapmazsan 2 kelime yorum kabul görmüyor herhalde....

ÖmerFarukYılmaz
10.02.2008, 13:30
Şimdi oldumu?

smertkan
10.02.2008, 13:48
Trabzonspor 09.02.2008 günü yönetimini ibra etmedi.İbra etmek demek aklamak demektir.Yönetim aklanmamıştır. Gerçekte İbra edilmeyen yönetimin denetçilerinde denetlediği mali icraatıdır.Büyük olasılıkla dernekler masasının incelemesinden sonrada suç duyurusunda bulunulmayacaktır. Ancak kongre ibra etmeyerek bu yönetimi affetmeyeceğini ifade etmiş, sembolik de olsa bir ceza kesmiştir.

Gerek Sn Sayitoğlu gerekse diğer eski yöneticiler savunmalarında 24 yıldır şampiyon olamayan TS yi şampiyon yapamadığımız içinmi bu ceza bize veriliyor diyerek işi pişkinliğe vurmakta ve kusurumuz yok demektedirler. Sonuçta rapor denetçilerden ve de denetleme kurulundan geçtiğine göre bu mali icraatlarda suç unsuru bulunacağını düşünmüyorum.

Ancak TS nin parasının tutumlu kullanılmadığı, yanlış işler yapıldığı kulübün bir çok transfer olayıyla rezil edildiği komik düşürüldüğü prestij kaybettirildiği gerçektir.Bu nedenle bu yönetim ibra edilmemiştir.Her ne kadar dernekler masası savcılık ya da mahkeme aklasa da bu yönetim Trabzonsporluların gönlünde aklanmayacaktır.İbra edilmemenin ibresi bunu göstermektedir.

Bu ibrenin doğru okunması hem geçmiş yöneticilerin değerlendirilmesi için önemlidir, hemde gelecek yönetimlere TS camiasının böyle bir yönetim anlayışına tahammülü olmadığının mesajı verilmiş oldu.

l-m
10.02.2008, 14:13
Trabzonspor 09.02.2008 günü yönetimini ibra etmedi.İbra etmek demek aklamak demektir.Yönetim aklanmamıştır. Gerçekte İbra edilmeyen yönetimin denetçilerinde denetlediği mali icraatıdır.Büyük olasılıkla dernekler masasının incelemesinden sonrada suç duyurusunda bulunulmayacaktır. Ancak kongre ibra etmeyerek bu yönetimi affetmeyeceğini ifade etmiş, sembolik de olsa bir ceza kesmiştir.

Gerek Sn Sayitoğlu gerekse diğer eski yöneticiler savunmalarında 24 yıldır şampiyon olamayan TS yi şampiyon yapamadığımız içinmi bu ceza bize veriliyor diyerek işi pişkinliğe vurmakta ve kusurumuz yok demektedirler. Sonuçta rapor denetçilerden ve de denetleme kurulundan geçtiğine göre bu mali icraatlarda suç unsuru bulunacağını düşünmüyorum.

Ancak TS nin parasının tutumlu kullanılmadığı, yanlış işler yapıldığı kulübün bir çok transfer olayıyla rezil edildiği komik düşürüldüğü prestij kaybettirildiği gerçektir.Bu nedenle bu yönetim ibra edilmemiştir.Her ne kadar dernekler masası savcılık ya da mahkeme aklasa da bu yönetim Trabzonsporluların gönlünde aklanmayacaktır.İbra edilmemenin ibresi bunu göstermektedir.

Bu ibrenin doğru okunması hem geçmiş yöneticilerin değerlendirilmesi için önemlidir, hemde gelecek yönetimlere TS camiasının böyle bir yönetim anlayışına tahammülü olmadığının mesajı verilmiş oldu.

Güzel analiz için teşekkürler.
Ben de hukuki açıdan bir sonuç alınacağını sanmıyorum, sadece psikolojik bir baskı oluşturacak ibra edilmeme olayı. Sonuçta kimse yahu Kayserispor gibi iddiası olmayan bir takım 11 milyon euro'luk teklifi reddederken sen şampiyonluk adayı olduğunu dönemde Fatih Tekke'yi nasıl satarsın diye hesap soramaz. Ya da Çağdaş gibi bir kazmaya 1,5 trilyon verilir mi diye dava açılmaz. Yattara nasıl olur da 4 kişinin yaptığı işi yaparken o kişinin aldığı paranın yarısını alıyor diye soramaz, niye transfer yapmadınız diye kimse ceza veremez, prestijini yerle bir ettiniz diye bir dava olmaz, sonuç olarak bir şey çıkmayacak ama bir ders verilmiş olacak.

Delegeler söylüyor : Kral çıplak..

Para verip lehine pankart açtırmaya benzemez bu işler sayın Albayrak, Ulusoy ile kapışacağım diye katlettin Trabzonspor'u, hakemler sahada azarlıyor bizi, hakkımız gasp ediliyor, niye sesini çıkaramadın, gece 11'de konsolosluğu açtırmış da futbolcu gelmemiş, ben de dün bakkalı açtırdım sucuk kalmamıştı alamadım. Trabzonspor'la dalga geçilmez, bunu öğrendiniz ya yeter.

Adem Erdoğan
10.02.2008, 17:47
Bunu duydum icim rahatladı valla.Oyle bırakıp kacmak varmı.Herkes cezasını bulsun.

Colakoglu
10.02.2008, 18:41
Fatihi türkiyede görülmemis bir rekor fiyata satip sorada ucuz bile olsa transfer yapmayan yönetime hesap sorulmucakta kime sorulacak.

lazkızı6161
10.02.2008, 18:51
bence gayet iyi oldu bundan sonra gelen yönetimide ders olsun

Adem Erdoğan
10.02.2008, 19:07
Böyle bir karar çıktığına göre Sadrı Şenerin başkan olmaması çok büyük bir sürpriz olur.

tuğba61
10.02.2008, 19:15
Çok iyi oldu rezilliklerine rezillik katıldı !

keles76
10.02.2008, 20:00
bence burdan birsey cikmaz zaten borsayla baglanti falan var kimse kimseye b.k atmasin sadece trabzonspor yaraalir kimseyede birsey olmaz ki ben zaten ortada hirsizlik oldugunada katiyen inanmiyorum. ama ibra edilmedi mahkeme yolu acildiyi anlamiyorum ibra edilseydi dosyalar incelenmiyecekmiydi. borsada degilken acaba ne yapiyorduk calan cirpan bol keseden savuranlarin yaninami kaliyordu bu nasil kuraldir kardesim guclu isen seni arastirmayacaklar. Not: biraz bu takimi seviyorsaniz eskiye kufretmeyin yeniyede baliklama teslim olmayin

l-m
10.02.2008, 21:03
bence burdan birsey cikmaz zaten borsayla baglanti falan var kimse kimseye b.k atmasin sadece trabzonspor yaraalir kimseyede birsey olmaz ki ben zaten ortada hirsizlik oldugunada katiyen inanmiyorum. ama ibra edilmedi mahkeme yolu acildiyi anlamiyorum ibra edilseydi dosyalar incelenmiyecekmiydi. borsada degilken acaba ne yapiyorduk calan cirpan bol keseden savuranlarin yaninami kaliyordu bu nasil kuraldir kardesim guclu isen seni arastirmayacaklar. Not: biraz bu takimi seviyorsaniz eskiye kufretmeyin yeniyede baliklama teslim olmayin

Borsa'da işlem gören bir şirket Trabzonspor A.Ş. Tabii ki hukuki süreç sonunda bir sonuç alınmayacak. Ne yani, 2 ay Brezilya'da kaldınız ama niye transfer yapmadınız diye içeri mi atacaklar adamları ya da sattıktan 1 hafta sonra fiyatı 5 katına çıkan Stepanov'un yerine 2 yıldır doğru dürüst top oynamayan adamı alıp ona niye 1 trilyon para verdin diye mi hesap sorulacak? Brezilya'da kalınan otelin yıldız sayısına bakılıp çok masraf yapılmış mı denecek? Hakemler hakkımızı yerken niye sustunuz diye suçlanacaklar mı? HAYIR.

Ama şunu bilecekler,
bu taraftar bu rezillikleri unutmayacak, bu utancı yaşayacaklar,
40 yıl boyunca yaşanmamış bir olayın nasıl olup da kendi yönetimleri döneminde yaşandığını anlayacaklar.

Fatih Tekke'yi satmayın dedik, sattılar.
Fatih Akyel'i almayın dedik, aldılar sonra kadro dışı bırakıp kovdular.
Stepanov'u para için satmayın dedik sattılar.
Ersen Martin'i satarsanız forvetsiz kalırız dedik, satmayı bile beceremediler.
Hasılatı şehit ailelerine verilecek olan maçlarda bile bedava bilet dağıtıp kendilerine çıkar sağlamayı amaçladılar.
Şehit ailelerine verilecek parayı zamanında ödemeyip gelecek yönetime devrettiler.

Daha sayayım mı, bunlar olurken sırıtıyorlardı, pişkin pişkin hem de, reklamlarını yaptılar, ben atkım boynumda etrafımdaki insanların garip bakışlarıyla karşılaşırken onlar protokolde oturup para verdikleri taraftarların kendi lehlerine yapılan tezahüratları dinlediler, Trabzonspor 2. sınıf takımlara yenilirken stadı terkettiler, basına açıklama yapmadılar, Federasyona saldırdılar, Federasyon hakemleri üzerimize saldı, LigTv'ye saldırdılar, hakemlerin hakkımızı yedikleri tek pozisyonu göstermez oldu Lig Tv.

Limanını da al git Albayrak..
Bizim yaşadığımız utancı da yaşayarak..

İleli
10.02.2008, 21:09
rica ediyorum su albayrak ismi basliktan silinsin hicbir izi kalmasin su forumda..

tslover
10.02.2008, 21:46
şükürler olsun artık albayraktan kurtulduk

Murat Keçeci
10.02.2008, 22:34
bize çektirdikleri yanlarına kar kalacak sanıyordum ama adalet ölmemiş doğru bir uygulama

Cem Balcı
10.02.2008, 22:40
adı batsın böyle yönetimin...

macka61
10.02.2008, 22:55
öyle 2 yıl bana 20 yıl gibi geldi şükür Allahıma geçti inşallah bir daha böyle günler yaşamayız

Cem Akyüz
10.02.2008, 22:55
ey gidi albayrak seni Trabzonspora ihanetten idamla yargılamak lazım idam:)

krdnz
10.02.2008, 23:20
bu habere çok sevindim

2 yıldır kahrettiler bizi,üstüne de bir sürü borç!....

kimse TRABZONSPORdan büyük değildir...

mustafakaya
11.02.2008, 00:18
trabzonsporda albayraksız bir güne uyanmak inşallah güzel olacak.

Arif Timurcioğlu
11.02.2008, 00:37
Kurtulduk senden nui daha adını bile anmaya gerek yok. Hep kötü hatırlanacaksın, yaptığın hiç olumlu bir hareket yok.

Ahmet Karaman
11.02.2008, 00:57
ben sadri şenerin kongreyi kazanmasından çok albayrak'ın hapse girme ihtimalini çok sevdim :)

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Genel Kurallar)
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

CAFER ÖZER
11.02.2008, 09:18
Dün kongrenin büyük bir bölümünü canlı izledim.
Eski Yöneticilere,Albayrak ve ekibi yönetimin ibra edilmemesine bayağı bozulmuşlar,Trabzonspor tarihinde bu ilk böyle olmamalı idi felan filan zırvalıyorlardı.
Evet Gönül isterdiki,Bu seçilen Yönetimde Gelsin başarılı olmadı ise Onuruyla Biz yapamadık deyip sitifa etsin ve Bu olaylar yaşanmasın.
Ama ne yaptılar Bu beyler
-Transferler tam fiyasko,Ne alırken ne satarken beceriksiz kaldılar
-Tek dik durdukları konu Hasan Doğanı seçtirmemek ti onada son dönemde onay verdiler.
-Trabzonspora yıldız alacakken eldeki yıldızları Yok ettiler.
-Kendi paralarını Kurtarmak için Kongre ertelediler.
Yapılanları herkes biliyor,Fakat delegenin zoruna giden bana göre
1-Komgreyi güya Trabzonsporu mahkeme köşelerinde süründürmek istemiyoruz oyüzden iptal ediyoruz,Dediler.
Fakat yalan söylediler,Tüzük değişikliği olmadan Kongreye gittiler
Kongre iptal nedeni kendi paralarını Kurtarmak ve Zeyyat Kafkası Federasyon yönetimine seçtirip,kendileride delege olarak Oy kullanıp,Ulusoydan İntikam almak için ertelediler.
Burda Trabzonsporun menfaatleri değil kendi çıkarları için uğraştılar.
Tabiki delege Bu olaya çok kızdı,Tepkisini sandıkta gösterdi.
2-Koskoca Transfer dönemini Skandal ile Noktaladılar.
Transfer sezonunda Transfer yapmayarak Trabzonspora İhanet ettiler.Üstüne üstlük birde Trabzonsporlularla dalga geçtiler.Yok konsolosluk açtırdık,Yok Özel Uçak tuutuk,
Sonunda O SUÇLU BU SORUMLU TRANSFER YAPAMADIK diyerek Milletle adeta dalga geçtiler.
Madem Transfer yapmayacaktınız neden Kongreyi Transfer bitmeden Önce yapmadınız.
Madem kongreyi Transfer Döneminin sonuna bıraktınız neden tarnsfer yapmadınız.
Evet delegenin zoruna gitmiştir.Çünkü sizler Trabzonspor tarihinde yaşanmayan skandallara imza attınız,trabzon delegeside Bir ilki gerçekleştirdi.Alkışlanacak bir hareketle sizin yaptığınız sakandallara tokat atarak cevap verdi.
Trabzon delegesini alkışlıyorum.
Bundan sonra Trabzonspora kalleşlik yapacak olanlar Bu olayı görüp ya iş başına gelmeyecek yada kalleşlik yapayacaktır.

Mehdi
11.02.2008, 09:21

Katılıyorum.
Soruşturmayı kim yapacak?İçişleri Bakanlığı.Peki davalı kim?Nuri Albayrak.Alacak listesi çıkartırsa vallahi şaşırmam.

Tek artısı gelecek olan yönetimin daha temkinli olması.

İskender
11.02.2008, 09:25
Verilen mesaj açısından ibra edilmemesi isabetli oldu...
Albayrak otursun düşünsün....

Bayundur Han
11.02.2008, 09:47
İcraatları yönetimiyle birlikte ibra edilmeyen Nuri Albayrak, gelişmelerden çok rahatsız. Delegelerin bu tutumu sebebiyle oy verme işlemine de katılmayan ve İstanbul’a dönen Albayrak konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu tamamen 2005 kongresinin misillemesidir. Trabzonspor’a hiç yakışmamıştır. Hiç bir bilgiye sahip olmadan ibra etmemenin ne anlam taşıdığını anlamış değilim. Aklıselim insanların hepsinin bildiği gibi Trabzonspor’un faaliyetleri ve hesapları çok açık ve nettir. Ayrıca bağımsız denetçiler tarafından da denetlenmektedir. Hatta borsada işlem gören bir anonim şirket olması nedeniyle uluslararası bağımsız denetleme kuruluşları tarafından da 3 ayda bir denetlenmektedir.”

acik ve netse herkes bilgiye sahip demekki. Giderayak yine hikayesini anlatti. Bu adam masal kitapi yazsin.

selcuk
11.02.2008, 10:33
Verilen mesaj açısından ibra edilmemesi isabetli oldu...
Albayrak otursun düşünsün....

o adamda okadar yüz varmiki oturacakda düsünecek

ibra edmemiz bence daha cok ilerdeki yönetimlerimize bir gözdagi

F.Levent Yavuz
11.02.2008, 10:38
Albayrak yönetiminin ibra edilmemesinin en büyük nedeni son anda ertelenen kongre ve arkasından benzin istasyonundan gelen para ile yangından mal kaçırır gibi alacaklarını tahsil etmesi olmuştur. Genelkurul önceki tüm hataları belki unuturdu ama yaptıkları en son davranış yönetimin sadece kendini düşündüğünü apaçık ortaya koymuştur.

İyiki de böyle davranmışlar, bu gidiş yakıştı onlara.

cuneytr
11.02.2008, 10:55
nihayet bazı seylere tepki verebilen,içine sindiremeyen insanların bu topraklarda da oldugunu ve olabişlecegini gördük...bunun bazı isimlere ve bazı güclere gelmesi ayrı bir sans yada sansızlık mı orası bilinmez ama herkesin ayagını denk tutması gerektiginin acık bir kanıtı....

BOZOHAN
11.02.2008, 11:11
hesap versinler kimsenin bişey dediği yok. ama dernekler federasyonumudur nedir kulübe el koyacak şimdi ozaman ne olacak.

CAFER ÖZER
11.02.2008, 11:28
Başaramadığınız zaman çekip gitseydiniz.Ulusoydan İntikam alma uğruna,Ve kendi paranızı Kurtarma uğruna kongre iptal ettirmeseydiniz.Delegelerin size bu şekilde davranacağını zannetmiyorum.Hele hele O tranfer döneminde yaptıklarınız Yokmu affedilir gibi değildi.Elbette sizin yaptığınız saçmalıkların hesabı sorulmalı idi ve ancak bu şekilde soruldu.

sarman61
11.02.2008, 11:35
Arkadaşlar bu yargı yolu açılması filan hepsi boş hiçbirşey olmayacak. Çünkü kulübün hesapları zaten denetleniyordu kulübün borsaya açılması demek şeffaflık demekti. Her türlü yapılan ödeme alınan ödemeler hepsi kuruşu kuruşuna yazılıyordu. Gerçi tam yazılıyor mu bilmiyorum ama yazılmasa bile bunu kanıtlamaları imkansız gibi.
Bu dava olayları inşallah Trabzonspor umuzu yıpratmaz gizliden gilziden yapılır. Gündemi meşgul etmez.

Tahir
11.02.2008, 11:45
bu konunun trabzonumuza en az zararla kapatılması ve yönetime talip olanlara da iyi bir ders olması gerekiyor. bu taraftarla dalga geçmenin cezasını herkes çeker.

oflubektas
11.02.2008, 11:48
Önemli bir husus daha var arkadaşlar, ibra edilmeyen yönetimin başkanı ve murahhas yöneticileri bir daha aday olma haklarını da kaybediyorlar. Tüzüğümüzü incelemedim ama aksine bir hüküm yoksa Trabzonspor camiası ebediyete kadar bu yöneticilerden kurtulmuş oluyor.

haksalibey
11.02.2008, 21:43
Ya usagum kendi ceplerinizi doldurmak icin TRABZONSPORU ve taraftarlarin kullanmak sonrada hic birsey olmamis gibi cekip gideceginizi sandiniz. yargi önünde herseyi kuralina göre yaptiysaniz bile Taraftara söylediginiz yalanlardan dolayi agir ceza almalisiniz. Ama fak etmez TRABZONSPOR taraftari size bu cezayi keser.Yeni baskan camiamiza hayirli olsun.Tüm TRABZONSPOR taraftalarina saygilar .
BENIM ASKIM PAZARA KADAR DEGIL MEZARA KADAR.

İskender Çakmak
11.02.2008, 21:48
bence bu ibra olayından trabzonspor lehine hiç bişr şey çıkmayacak sebep:nuri albayrak iktidar partisine yakın bir adam ve bu olay bilirkişi heyet raporuna kaldığı için bilir heyette bütük bir ihtimalle iktidara yakınbiri olcak ve nuri için hiç bir sorun teşkil etmeyecek bu kadar ben ümitli dğilim ama sevinçliyim kurtulduk bu haysiyetsizlerden

irfanb
13.02.2008, 16:05
Akyazi projesiyle denize dolgu yapip Türkiye Cumhuriyetinin sinirlarini degistirmeye tesebbüs ettiginden dolayi taraftarlar olarak biz de dava acalim. :) :)

Mayls
13.02.2008, 16:57
Arkadaşlar bu yargı yolu açılması filan hepsi boş hiçbirşey olmayacak. Çünkü kulübün hesapları zaten denetleniyordu kulübün borsaya açılması demek şeffaflık demekti. Her türlü yapılan ödeme alınan ödemeler hepsi kuruşu kuruşuna yazılıyordu. Gerçi tam yazılıyor mu bilmiyorum ama yazılmasa bile bunu kanıtlamaları imkansız gibi.
Bu dava olayları inşallah Trabzonspor umuzu yıpratmaz gizliden gilziden yapılır. Gündemi meşgul etmez.
Denetleme kurulu da ibra edilmedi.

Cem Balcı
13.02.2008, 17:23
artık bu adamın adını bile burda görmek istemiyorum...

metehan
13.02.2008, 17:26

TS açısından bakınca olay şık durmayabilir ama Albayrak yönetimi böyle bir cezayı haketmişti. İşin hukuki olarak nasıl sonuçlanacağı hiç önemli değil, bu leke onlara yeter. 15 Aralık'taki kongreyi sebepsiz yere ertelemenin cezasını bu şekilde çeksinler.

adherent_61
13.02.2008, 17:40
TS açısından bakınca olay şık durmayabilir ama Albayrak yönetimi böyle bir cezayı haketmişti. İşin hukuki olarak nasıl sonuçlanacağı hiç önemli değil, bu leke onlara yeter. 15 Aralık'taki kongreyi sebepsiz yere ertelemenin cezasını bu şekilde çeksinler.

Görüşünüze katılıyorum. Ben de diyorum ki bu lekeyi hiçbirşey sökemez. Albayrak ve ekibi icraatlarıyla Tarih sayfasındaki yerlerini almışlardır. Artık hep bu pislikleriyle anılacaklar...!

Travelair
13.02.2008, 17:46
Ahmet Ağaoğlu diyor ki yapılan borç kadar, gelen gelirler de ( futbolcu satışı vs) harcandı. Yani borç 2 katı. Muazzam berbat bir yönetim

ceserdar
13.02.2008, 17:49
Hani ibret-i alem diye bir söz vardır ya. Ha eğer bu adamların kanunda yanlış yaptıkları herşey için hapis cezası falan varsa sonuna kadar gidilip ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı. Çünkü gelen yönetimlere ne kadar bağırsak da çağırsak da boş kardeşim. İşte fırsat. Bunlar eğer kanunda varsa yargılanılırlar. Cezalarını da alırlar. Sonra önüne gelen Trabzonspor'a başkan olamaz. Olmak isterse de işi bilen profesyonel adamları yanına alır. Bilir ki beni birisi denetliyor ve yanlış bir iş yaparsam tepeme binerler. Bu duygunun olması içinse bir emsal bir olay olmalı. Yoksa kongre üyesi olmanın orada el kaldırmak dışında ne manası kalıyor? Denetleyip ve hesap veremeyenler içinde cezalandırıcı olmalıyız. Eğer birşeylerin yoluna girmesi gerekiyorsa laflar değil kanunlar, kurallar işlemeli.

DeAgLeMaNyAq
13.02.2008, 18:02
Ahmet Ağaoğlu diyor ki yapılan borç kadar, gelen gelirler de ( futbolcu satışı vs) harcandı. Yani borç 2 katı. Muazzam berbat bir yönetim

Hocam Ahmet Ağaoğlu başka ne dedi programda?

Travelair
13.02.2008, 18:29
Birlikte çalıştığı ve kendisinin Trabzonspor yönetici olmasını sağlayan Sadri Şener'e güvendiğini, görev süresinin sonunda Trabzonspor'un çok iyi yerlerde olacağına dair inancını dile getirdi. Eski yönetime de "Cebine güvenen aday olsun" lafları için, hem kulübü borca sokuyorlar hem de insanları böyle taciz ediyorlar, hem suçlular hem güçüler türünden birşeyler dedi. Yarın birgün birisi kötü niyetli çıkar, ceketini alan gidiyor nasıl olsa diye, çarpar kulübü geçer karşıya dedi. Bu kadar yapılanlar utanılacak şeyler değil de ibra edilmemesi mi utanılacak şey dedi. Buna benzer laflar etti kelimesi kelimesine hatırlamıyor olabilirim

Adem CAKIR
13.02.2008, 18:34
Görüşünüze katılıyorum. Ben de diyorum ki bu lekeyi hiçbirşey sökemez. Albayrak ve ekibi icraatlarıyla Tarih sayfasındaki yerlerini almışlardır. Artık hep bu pislikleriyle anılacaklar...!

Bizim toplumumuz balık hafızalıdır.
Bundan çok değil 5 10 yıl sonra bize paralı başkan lazım sesler çıkmaya başlar.
Ardından klübe bilmem ne kadar nakti yardım yapan başkan, büyük başkan Albayrak diye konuşulmaya başlanır.

Bizlere düşen görevde son iki yılda yaşananları unutmamak, unutturmamak!..
Hatta boş vaatlerle bizleri nasıl kandırdıklarının, berbat ötesi icraatlarıyla üç kuruşluk aklımızı nasıl aldıklarının bir listesini yapıp forumda sabitlemek lazım...

Cafer Bulur
13.02.2008, 18:36
takimimiz performansiyla dibe vururken 40 milyon ytl borc yapmak ancak albayrak ve ekibin enasip olacak bir istir herhalde.bu borcu nasil yapabildiler akil erdirmek mümkün degil.bu borcu yaparken takimimizda sürüyle kaliteli futbolcu olsa eyvallah dersiniz.söyle baktiginiz zaman gökdeniz ve yattara disinda yildiz araki bulasin.bu durumda bile 3 milyon ytl lik alacagindan bahsetmeye insanin yüzü lazim yaa.nasil oluyorda halen daha ibra edilmemelerine elestiri getiriliyor hayret dogrusu.burda ibra edilmemeleri degil,5960 delegenin sadece 400 küsur delegenin ibra etmemesi elestirilebilir.bu sayi ikinci günkü secimde oy kullananlar kadar olmaliydi.

ozcilingir
14.02.2008, 01:36
TEMEL CEZA KANUNLARINA UYUM AMACIYLA ÇEŞİTLİ KANUNLARDA VE
DİĞER BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA
DAİR KANUN

Kanun No. 5728 Kabul Tarihi: 23/1/2008

MADDE 557- 4/11/2004 tarihli ve 5253 sayılı Dernekler Kanununun 27 nci maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan “ağır hapis veya ağır para cezası” ibaresi “hapis cezası” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 558- 5253 sayılı Kanunun 32 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“MADDE 32- Bu Kanun hükümlerine aykırı davrananlara uygulanacak cezalar aşağıdaki şekildedir:

b) Genel kurulu süresinde toplantıya çağırmayan, genel kurul toplantılarını kanun ve tüzük hükümlerine aykırı olarak veya dernek merkezinin bulunduğu veya tüzüğünde belirtilen yer dışında yapan dernek yöneticilerine beşyüz Türk Lirası idarî para cezası verilir. Mahkemece, kanun ve tüzük hükümlerine aykırı olarak yapılan genel kurul toplantılarının iptaline de karar verilebilir.

f) Her ne suretle olursa olsun kendisine tevdi olunan derneğe ait para veya para hükmündeki evrak, senet veya sair malları kendisinin veya başkasının menfaatine olarak sarf veya istihlâk veya rehneden veya satan, gizleyen, imha, inkâr, tahrif veya tağyir eden yönetim kurulu başkanı ve üyeleri veya denetçiler ile derneğin diğer personeli Türk Ceza Kanununun güveni kötüye kullanma suçuna ilişkin hükümlerine göre cezalandırılır. Ayrıca, mahkeme yargılama sırasında sanıkların, organlardaki görevlerinden geçici olarak uzaklaştırılmasına da karar verebilir.

Güveni kötüye kullanma

MADDE 155. - (1) Başkasına ait olup da, belirli bir şekilde kullanmak üzere zilyedliği kendisine devredilmiş olan mal üzerinde, kendisinin veya başkasının yararına olarak, zilyedliğin devri amacı dışında tasarrufta bulunan veya bu devir olgusunu inkar eden kişi, şikâyet üzerine, altı aydan iki yıla kadar hapis ve adlî para cezası ile cezalandırılır.

(2) Suçun, meslek ve sanat, ticaret veya hizmet ilişkisinin ya da hangi nedenden doğmuş olursa olsun, başkasının mallarını idare etmek yetkisinin gereği olarak tevdi ve teslim edilmiş eşya hakkında işlenmesi hâlinde, bir yıldan yedi yıla kadar hapis ve üçbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.

Etkin pişmanlık MADDE 168. -
(1) Hırsızlık, mala zarar verme, güveni kötüye kullanma, dolandırıcılık ve karşılıksız yararlanma suçları tamamlandıktan sonra ve fakat bu nedenle hakkında kovuşturma başlamadan önce failin, azmettirenin veya yardım edenin bizzat pişmanlık göstererek mağdurun uğradığı zararı aynen geri verme veya tazmin suretiyle gidermesi hâlinde; cezası üçte birden üçte ikiye kadar indirilir. Yağma suçunda ise, cezada altıda birden üçte bire kadar indirim yapılır.

(2) Kısmen geri verme veya tazmin hâlinde etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanabilmesi için, mağdurun rızası aranır.

UmutBaykan
15.02.2008, 13:23
Hürriyet Gazetesi yazarı Ergun Gürsoy, Nuri Albayrak'ın Trabzonspor'u nasıl yönettiğini yazdı.

Tebrikler Albayrak!

Trabzonspor, yılan hikayesine dönen kongresini, nihayet yaparak eski başkanlardan Sadri Şener'i tekrar seçti. İşi çok zor olan yeni başkanın “enkaz devralma” edebiyatının arkasına sığınmayacağını biliyorum. Göreceksiniz yönetimdeki bu değişim, takıma da olumlu yansıyacaktır.

Benim sözüm artık ”eski başkan” unvanlı Nuri Albayrak'a…

Kulüp başkanlığının dönmeinde yapılması gerekenleri değil de yapılmaması gerekenleri başardın (!)

Ve Trabzonspor tarihinde bir ilki gerçekleştirdin…. Daha önce de bu kulübü büyük sıkıntıya sokan, borçlandıran ve sportif olarak “dibe” vurduran başkanlar oldu. Ama genel kurul salonunda hiçbir başkan, sana reva görülen “ibra edilmeme” muamelesi ile karşılanmadı.

Bunları hak etti mi?
İlke olarak suç işlemedikçe ibra edilmemeye karşıyım. Kaldı ki, daha önceki bazı başkanlar döneminde tahrif edilmiş evrak sunanlar bile ibra edilmişti.

Seçimden önce kongre üyeleri seni seçmeme sinyalleri verdiğinde bocalamaya başladın. Önce seçimi erteledin, sonra kulübün kıymetlerini nakde çevirip alacaklarını tahsil ettin. Üstüne üstlük yeni gelecek yönetime de takıma takviye imkanı bırakmadın. Koca Trabzonspor'u kadro fakirliğine doğru sürükledin.

Trabzonspor'u diğer takımların gözünde, içine düşürdüğün bu durumdan dolayı kendine “Trabzonspor bunları hak etti mi?” diye sormalısın… Bütün bunları canı yanan ve sabah akşam serzenişte bulunan Trabzonlular ve Trabzonsporlular için yazdım.

Mayls
15.02.2008, 14:01
Bu Ergun Gürsoy Galatasaray'in eski Futbol Sube Sorumlusu Ergun Gürsoy mu?

Samet Yildirim
15.02.2008, 14:02
Bu Ergun Gürsoy Galatasaray'in eski Futbol Sube Sorumlusu Ergun Gürsoy mu?

aynen dogru söyledin:D

Burçak
15.02.2008, 15:12
Trabzonspor hakkında yorum yazmak ergun gürsoya mı kaldı. :p
işine bak sen erguuuun işine bak. Trabzonspor ismiyle yanyana gelme . Trabzonluyumda deme. :mad:

Hekimoğlu
15.02.2008, 17:07
Trabzonspor hakkında yorum yazmak ergun gürsoya mı kaldı. :p
işine bak sen erguuuun işine bak. Trabzonspor ismiyle yanyana gelme . Trabzonluyumda deme. :mad:
albayraktan daha fazla Trabzonsporludur.doğruları söylemiş.

hasancolak
15.02.2008, 17:37
nuriş ettıklerın yanına karmı kalacak

zeleka
15.02.2008, 17:40
nuriş ettıklerın yanına karmı kalacak EVET. :D Bu dunyada , taksit ve taksilatlarini yaninda goturecek'mis obur tarafa.:rolleyes:
Cogu boylelerinden hesap sorulamadigi gibi nuriyeyede soran olmaz, olamaz.

İHTİLALL
15.02.2008, 18:03
TRABZOSPORLULUĞUMLA GURUR DUYUYORUM !!!

Çünkü liman olayına rağmen nuriye önyargısızdım!
Çünkü Hasan Al'ın cumhuriyette cem uzan-GS örneğini vererek TS delegesine hakarete varan yorumlarına katılmadım!
Çünkü onunda Trabzon a hizmet hakkı vardı.
Herkes unutmuştuki bu delege mayı bile şutlamıştı.
Herkes unutmuştuki bu takım bütçesiz,parasız ,tesissiz şusuz ,busuz Liverpool u fbyi,cimoşu,kargayı paramparça etmişti!
Epey tahribat oldu ama Allah'ın izniyle bu kulüp sahipsiz değil!
Adamı birde böyle damgalayıp postalarlar!...:mad:
YAŞASIN TRABZONSPOR!!!!!!!!:alkış::alkış::alkış:

Burçak
15.02.2008, 18:32
albayraktan daha fazla Trabzonsporludur.doğruları söylemiş.
Albayrakı iyi yada kötü Genel Kurul üyeleri seçerek başkanlık mevkiini vermiştir. ergun gürsoy galatasaraylı olduğunu övünerek söyleyen yönetimlerinde bulunan bir kişi. kıyaslanamaz bile.

UmutBaykan
15.02.2008, 21:55
Ergun gürsoy a mı kalmış trabzonumuzun hali

LazAnisT
16.02.2008, 22:06
Bu olay Trabzonspor kulübü için bir milattır.Eğer mevcut yönetim gerçekten samimi olarak bu işin üzerine giderse bundan sonra gelecek olanlar daha dikkatli olacaklardır.Ama göstermelik bir iki hamle yapıp Albayrağa yol verilirse o zaman şahsım adına mevcut yönetimide düzenin bir parçası olarak göreceğim

Cafer Bulur
16.02.2008, 22:35
Ergun gürsoy a mı kalmış trabzonumuzun hali
ergun gürsoyun trabzonspora sempatisi olsaydi 2004 sezonunda sampiyonluga giderken g.sarayla oynayacagimiz mac öncesi ben trabzonsporun sampiyon olmasini istiyorum aciklamasini yaparak ortaligi bulandirmazdi.hatirlarsaniz g.sarayli oyuncularda saibe söylentilerini ortadan kaldirmak adina sezonun en iyi ve hirsli macini oynamis ve bizi 4-2 maglup etmislerdi.iste ergun gürsoyun trabzonspora bakis acisi buydu.trabzonlu olupta istanbul takimlarini tutan yalakalara hayir....

Adem Erdoğan
16.02.2008, 22:55
Hürriyet Gazetesi yazarı Ergun Gürsoy, Nuri Albayrak'ın Trabzonspor'u nasıl yönettiğini yazdı.

Halit Aydın
17.02.2008, 10:10
Yazın Albayrak yönetimine yapılmış olan klip.
Haber61.net e manşet oldu.
Aynı gün youtube en çok izlenen videolar arasına girdi.
Nasıl bir yönetimden kurtulduğumuzu böylece daha iyi anlıyoruz :)

inneUv2jf4g

Öztürk Adem
17.02.2008, 10:58
ödesin alcak hesabını versın cıkarsın cebıne koduklarını haysıyetsız ınsan

ınsaallah odetırler herseyı ona

hasancolak
17.02.2008, 12:38
hacaba ceza evınede duşermı aslında iyi olur yada butun yaptıgı borcları odemısıne kararverılırmı boyle bır karar cıkarsa ozaman menfaatı icin başkan olanlardan kurtuluruz trabzonsporumu seven gonul veren kendıne guvenen kışıler gelır takımın başına

Cem Balcı
19.02.2008, 23:04
son durum ne oldu bu konuda?

Nytre
25.02.2008, 02:57
eskiye donmek istemiyorum ama `bazilari sehit ailelerine vadeli yardim yaparken su andaki yonetim ayaklarina gidiyor`

yonetimimizden trabzonsporumuzun buyuklugune yakisir hareketlerin devamini istiyorusz

Emirhan Makul
27.04.2008, 15:02
bu yargı işi ne oldu yoksa devam ediyor mu güme gitmesin?

Great White
27.04.2008, 15:08
bu yargı işi ne oldu yoksa devam ediyor mu güme gitmesin?

Hakikaten yahu..

İyi ki hatırlattın..

Az kalsın dava unutulup gidecek ve zaman aşımından yırtacaktı Albayrak:D

Mayls
27.04.2008, 18:29
Albayrak yönetimine dava acildi mi yoksa acilacakmi? Ben bu ibra meselesini anlamadim. Ibra edilmeyince dava otomatikmen dava aciliyor mu yoksa acmama secenegi de var mi?

Varlıbaş61
28.04.2008, 09:45
Albayrak yönetimine dava acildi mi yoksa acilacakmi? Ben bu ibra meselesini anlamadim. Ibra edilmeyince dava otomatikmen dava aciliyor mu yoksa acmama secenegi de var mi?

ibra edilmeyince dava açılabilir anlamı doğuyor ama merak etme dava açılmayacak büyük ihtimal
çünkü kimse sütten çıkmış ak kaşık değil!!

Cem Balcı
28.04.2008, 20:19
hey Allahım ya hala kurtulamadık şu heriflerden...

Emirhan Makul
28.04.2008, 21:25
Hakikaten yahu..

İyi ki hatırlattın..

Az kalsın dava unutulup gidecek ve zaman aşımından yırtacaktı Albayrak:D

en son sayfadaydı bide tuttum çıkartım ordan ön sayfalara aldım :D albayrak ver paraları aloooo

adherent_1
28.04.2008, 22:37
Albayrak ve yanındaki işbirlikçileri bir kulüp nasıl batırılır ve arkasından iz bırakmadan nasıl kaçılır bunu çok iyi biliyorlar. Fakat Trabzonspor o kadar büyük bir kulüp ki bu işte ustalaşmış olanların çabaları bile boşa gidiyor. Trabzonsporumuzu soyup giden alçakların kongre sürecini uzatma nedenlerinin arkasında yatan gerçek birtakım delilleri yok etmekti aslında. Bunu başarabildiler mi bilmiyorum ama bu yaptıklarının hesabını dünyada vermeseler bile öteki dünyada kaçış yok. Yaptıkları üç kağıtçılıklar fitil fitil burunlarından getirilecektir. Ben böyle inanıyorum en azından...

LazAnisT
28.04.2008, 22:48
Tek korkum Albayrak yönetimini aramak.Gidişatımız hiç iyi değil.

Erdal
28.04.2008, 23:09
Tek korkum Albayrak yönetimini aramak.Gidişatımız hiç iyi değil.

Anlamadım Süleyman, biraz açarmısın? Albayrak yönetimini arayacağını düşündüren nedir?

yağız61
28.04.2008, 23:11
yaptıkları fitil fitil ödetilsin.özellikle ZEYYAT KAFKAS VE HAŞİM DANGOZUNDAN.GÖRSEM BİR KAŞIK SUDA BOĞARIM.

Cem Balcı
28.04.2008, 23:14
en son sayfadaydı bide tuttum çıkartım ordan ön sayfalara aldım :D albayrak ver paraları aloooo

albayrak da bunu duydu.:)

LazAnisT
28.04.2008, 23:18
Anlamadım Süleyman, biraz açarmısın? Albayrak yönetimini arayacağını düşündüren nedir?Erdal bir araya geldiğimizde konuşacağımız konulara bunuda ekle.İnan beni düşündüren şeyleri buraya yazamam.Henüz hiç biri ayyuka çıkmadı..

My
28.04.2008, 23:50
Allah'tan yazamazsın LazAnisT he :) Yani yazsan bundan daha az merak uyandırırdı :rolleyes:

Ali İhsan
29.04.2008, 09:55
Hakkaten bu konunun üstü niye kapatıldı? Niye bu kadar balık hafızalıyız?

Erkut Ay
29.04.2008, 10:05
olacak hiç bişey yokki işlerini şimdiden halletmiştir onlar:)ne yapsan boş önemli olan böyle sahtekarları bir daha getirmemek...

peker61
29.04.2008, 16:18
İnşallah burnundan getirirler ...Yaktı bizi iki senedir kahır çekiyoruz onun yüzünden ...

Kazım Uzunboy
29.04.2008, 19:04
atsınlar içeri yaa

ziyarete gideriz bizde:D

mensure 61
29.04.2008, 19:49
İsmi bile midemi bulandırıyor :( Heralde yaptıkları yanına bırakılmaz :hırr

antagonist
05.05.2008, 23:17
Albayrak ve yönetimi aklandı

Trabzonspor'da 9-10 Şubat tarihleri arasında yapılan Genel Kurulda ibra edilmeyen Nuri Albayrak ve yönetimiyle ilgili olarak İl Dernekler Müdürlüğü tarafından yürütülen inceleme tamamlandı.

İl Dernekler Müdürlüğü Trabzonspor Yönetim Kurulu ve eski başkan Nuri Albayrak'a 17-03- 2008 tarihinde dernekler Müdürlüğü tarafından yapılman incelemeleri içeren 20 sayfalık dosyayı gönderdiği iddia edildi.

İl dernekler müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde ibra edilmeyen yönetimle ilgili olarak yapılan denetimlerde herhangi bir usulsüzlüğe rastlanmadığı ibaresi yer alırken dosyada inceleme 18 ana başlık altında toplandı.

İl Dernekler müdürlüğü tarafından yapılan denetimler sonucu hem Albayrak'a hem de Trabzonspor Yönetim Kuruluna gönderdiği yazıda Nuri Albayrak başkanlığındaki yönetim kurulunun OPET'e kiraladığı benzin istasyonunun anlaşma şartlarının bazı maddelerinin,tüzüğe aykırı olduğu ve yeniden düzenlenmesi gerektiğini ilettiği de gelen iddialar arasında.

Trabzonspor mevcut yönetim kurulu İl dernekler müdürlüğü tarafından gönderilen denetleme kurulu raporlarıyla ilgili olarak kısa süre içinde kamuoyunu bilgilendirmesi bekleniyor.

Nytre
06.05.2008, 08:28
kim kime dum duma...

Hekimoğlu
06.05.2008, 08:34
taraftarın gözünde aklanmamıştır.rezilliklerin unutulmayacak albayrak.bu haberin kaynağı karadeniz gazetesi ise habere de inanmıyorum.

Bahadır Şimşek
06.05.2008, 10:45
Bu adamlar sadece benzin istasyonu projesini mi incelemişler?
Burada asıl tartışma konusu olan şey, futbolcu transferlerinden gelen paraların nereye uçtuğudur.
Ayrıca benzinlik projesinde de yine usulsuzluk yapılmamış mıdır? 15 milyon dolarlık proje, paralarını alabilmek için ihale yapılmadan 7buçuk milyon dolara peşkeş çekilmemiş midir?
Herkes işini haysiyetiyle yapmalıdır, burada usulsuzlük yapan da, bu usulsüzlüğü inceleyip, usule uygundur diyen de...

Külünkoğlu
06.05.2008, 10:50
Unutmayalım ki ;

"Kulüp başkanlığı ve yöneticiliği Türkiye'deki en kolay en risksiz işlerin başında gelir. Herhangi bir şirketi milyonlarca dolar zarara uğratırsanız, hakkınızda onlarca yıl sürecek onlarca dava açılır. Ama kulüp başkanlığı böyle değildir. Borc gırtlağa dayanır kulübü mahvedersiniz, ceketinizi alır çıkarsınız"

Travelair
06.05.2008, 10:55
Bir kulüp nasıl yönetilemez

Trabzon'a değil, Tanrı'nın bir mucizesine alçalır uçak. Sağınızda muhteşem dağlar. Bin bir renk sanırsınız ilk başta. Sonradan uyanırsınız, anlarsınız ki hepsi yeşildir. Bin ayrı yeşil.
O dağlar, tam altınızda, mavi-gri dalgalarını 2 bin metreden bile görebildiğiniz bir denizle buluşur. Buluşurdu demeli tabii. Artık buluşamıyor. Koskoca bir kılıç yarası ayırdı bu iki aşığı.
Bu topraklarda yapılan en büyük katliamlardan birine, Karadeniz otoyoluna kadar buluşurdu dağlarla deniz. O deli, hırçın deniz, otoyola çok direndi, doldurulan toprakları çektikçe çekti içine. Çok 'dur' demeye çalıştı ama dinlemediler. Yarıp ayırdılar ikisini. Halbuki dünyanın her yerinde olduğu gibi arkadan aşırtılmalıydı o yol, denizden aşırdılar.
Ayrıldılar. 'Herkes her an görsün o yolu' istedi o topraklardan olduğunu söyleyen zamanın başbakanı. İnsan kendi toprağını böyle yarıp, dağlar mı!
Dedik ya! Arkadan aşırtılmalıydı. Ve artık disko şarkısı sanılan 10. Yıl Marşı'nda söylenen de yapılmalıydı. Demirağlar artık oraya da ulaşmalıydı. Hala Samsun'a kadar gidebiliyor tren,
Samsun'a trenle giden de yok ya, neyse! Kim biner ki o trene. Binilmesin diye var sanki!
Tek kumsala inşaat
Bu otoyoldan kalan tek kumsala Akyazı'ya stat yapacaklar şimdi. Spor ve alışveriş kompleksi. Hayırlı olsun!
Bugün tek ve sadece bir sebep var Trabzonspor Genel Kurul Üyeleri'nin halihazırdaki yönetime oy vermesi için. Kalan tek kumsala koca bir kompleks yapılması.
Verecekler mi?
Vermezlerse peki? Kime verecekler? AKP'nin diğer kanadına. Yani aslında mücadele AKP'yle AKP arasında Trabzon'da. Peki neye göre verilecek oy?
Takımın başarısına mı? Kupadan son maça gelinmeden elenilmiş, ligde düşme hattına 2 maç var. Gelen durmuyor. Duranlar gidecek yer arıyor. Trabzon'da yaşayan başkan adayı yok nice zamandır. Trabzon'dan çıkan topçu, Baltık kıyılarını tercih ediyor.
İyi bir mali yönetime mi verilecek yoksa oylar?
Denk bütçe ve sıfır borçla devralınmış kulüp, Fatih Tekke, Stepanov ve Eller satışlarından elde edilen gelirden sonra 50 milyon borçla gidiyor seçime. Yani aslında 70 milyon borçlanılmış en iyi tahminle. Bütçeden büyük borç mu olur? Borçlanma yetkisi genel kuruldan alınmamış hem de! Kime sorulmuş bu borçlar yapılırken. Açık söyleyeyim, o borç Trabzonspor Kulübü'ne değil, yönetime aittir. Aitti doğrusu. Nasıl onayladılar bu bütçeyi ve kendilerinden izin alınmadan yapılmış bu borcu kabul edip üzerilerine aldılar anlamak mümkün değil.
'Halka ödenen temettü bizi zorluyor' diyorlar. Yılda üç aşağı beş yukarı 5 milyon YTL ödeniyor hisse sahiplerine Yanal ekibinin yıllık ücretinin 2 katı bile değil bu. Marcelinho'ya ödenen paranın yarısı. Bu mu zorluyor kulübü Allah aşkına!
Hala yüzde 22 faizle borçlanmaya devam. Transfere devam. Sonra, gitsin Ersen, gitsin Ceyhun! Kaçsın Şimek, Eller, Stepanov. Gideceği belli oyunculara milyon dolarlar.
Bonservisler hariç 30 milyon YTL yıllık oyuncu gideri. Sadece maaş bu. Anadolu kulüplerinin bonservis dahil transfer bütçesi ortalamasının 3 katı. Bu paralara adam tutulamıyor. Ve hala transfer, hala kadro boşaltma!
Yıllık 5 milyon YTL temettü sizi zorluyor öyle mi?
Bakın bazen büyümek için borçlanma yolu seçilebilir. Bir kulüp borçlanır ama hedef büyütür, başarılı olur ya da o yolu bulur.
Hem devasa bir ekonomik kriz, hem korkunç bir başarısızlık ve karanlık bir gelecek. Bu takım yeterli değil diyenler, Sivas'a baksın. Bu takım bu kadar mı yetersiz söylesenize!
Bu ülkede bir kulüp yöneticiliği mektebi olsa, 'Bir kulüp nasıl yönetilmez' dersi Trabzon'da verilir. Bu kadar vahim ve bu kadar ağır durum.
Ve asıl önemlisi, tüm bu şartlarda takımın geldiği nokta değil, yönetimin geldiği ünlem!
Aday olmayacağım deyip, tüzükte açık bulup kongreyi iptal edip, üstüne tüzüğü değiştirmeyip, kongreyi bir türlü yapmamak. Yapamamak değil! Yapmamak!
Bu 25 sene şampiyon olmamaktan, 100 sene daha olmayacak olmaktan daha vahimdir daha acıdır, daha utanç vericidir.
O deniz ve o dağlara yaptıklarınızın bin kat beterini bu kulübe yapıyorsunuz. Yaşamadığınız şehrin, yaşamadığınız kulübünü yönetmeye çalışmanın sonucu budur işte.
Trabzon'da yaşamak istemeyenler, Trabzon'da yaşanmasın isteyenler o yolu oraya yapardı ancak. Trabzon'da yaşamayan başkanlar, yaşamak istemeyen topçular da bu kadar futbol ortaya koyuyor işte.
Demek ben uzaktayım, oralı değilim ve bilmeden yazıyorum, konuşuyorum öyle mi? Siz ne kadar yakınsınız, ne kadar oralısınız ve ne kadar biliyorsunuz Trabzon'u ve Trabzonspor'u?.
Söyleyeyim, bu kulübü getirdiğiniz nokta kadar.

Mehmet Demirkol

temel_yilmaz
06.05.2008, 10:57
Unutmayalım ki ;

"Kulüp başkanlığı ve yöneticiliği Türkiye'deki en kolay en risksiz işlerin başında gelir. Herhangi bir şirketi milyonlarca dolar zarara uğratırsanız, hakkınızda onlarca yıl sürecek onlarca dava açılır. Ama kulüp başkanlığı böyle değildir. Borc gırtlağa dayanır kulübü mahvedersiniz, ceketinizi alır çıkarsınız"

aslında bu işin bi yasası gibi bişey olmalı yani sen batır bitir ben gidiyorum ee verin benim verdiğim parayıda onuda tahsil et elle tutulur gözle görülür hiçbir icraatın olmasın sonra ben gidiyorum ne güzel bende önümüzdeki seçimlerde başkan adayıyım hiçbişe yapmasam da egom tatmin olur

Sönmez Özlü
07.05.2008, 00:09
Bildiğim kadarıyla, İl Dernekler Müdürlüğü incelemesini Dernekler Kanunu'na ve ilgili tüzüklere göre yapar. Yani İl Dernekler Müdürlüğü'nün verdiği karar Nuri Albayrak'ın aklandığını değil, inceleme konusu işlemlerin Trabzonspor tüzüğüne aykırı yapılmadığını ortaya koymuştur.

Paraların nereye gittiği merak ediliyorsa, zannediyorum adlî yargıda dava açılması gerekmektedir.

mensure 61
08.05.2008, 01:51
İnanamıyorum bu kadar kolaymı :hırr

LazAnisT
17.05.2008, 15:37
Albayrak ve Yönetimi Ömer Rıza'nın sözleşmesini kafalarına göre düzenlemeler yaparak federasyona göndermiş.Ömer Rıza'nın elindeki sözlşeme farklı kulübün elimizde olan sözleşme farklıymış.Bunun için devamlı Ömer Rıza'ya cezalar tebliğ ediliyormuş.Hürriyet Gazetesinin elinde bununla alakalı olarak Ömer Rıza ile yapılmış epey ses getireceğe benzer bir röportaj var.Yakında piyasaya sürerler.

Uğurtan
17.05.2008, 22:35
Albayrak ve Yönetimi Ömer Rıza'nın sözleşmesini kafalarına göre düzenlemeler yaparak federasyona göndermiş.Ömer Rıza'nın elindeki sözlşeme farklı kulübün elimizde olan sözleşme farklıymış.Bunun için devamlı Ömer Rıza'ya cezalar tebliğ ediliyormuş.Hürriyet Gazetesinin elinde bununla alakalı olarak Ömer Rıza ile yapılmış epey ses getireceğe benzer bir röportaj var.Yakında piyasaya sürerler.
İlginç.. Yapılan hukuka aykırı düzenlemeler konusunda Albayrak'a yönelik şeyler varsa sevindirici.. Ancak yine Trabzonspor'u zor durumda bırakacak şekilde bir yayıncılık olacaksa tepkimizi hazırlayalım derim.. Ömer Rıza biraz da kendisine baksın futbolcu olup olmadığına tabii..

oflubektas
11.02.2009, 15:04
Trabzonspor yönetimi ile bağlantısı olan, kulüple yakından ilgilenen birçok kişiye sordum, kimsenin ibra meselesi sonrasında yaşanan gelişmelerden haberi yok. Bu işin akıbetini bilen bir arkadaşımız var mı acaba?

agasaro
11.02.2009, 16:44
Bu Albayrak değilmiydi Trabzon limanını Trabzonspor'un da girdiği ihalede yüksek fiyat verip elimizden alan ve kuübü önemli bir gelir kaynağından eden. Ben hala o adamın nasıl olup da bu kulübün başına geldiğini, ne yaptığını anlamış değilim. Kabus gibiydi.

LazAnisT
11.02.2009, 17:00
Bu Albayrak değilmiydi Trabzon limanını Trabzonspor'un da girdiği ihalede yüksek fiyat verip elimizden alan ve kuübü önemli bir gelir kaynağından eden. Ben hala o adamın nasıl olup da bu kulübün başına geldiğini, ne yaptığını anlamış değilim. Kabus gibiydi.Albayrak grubu limanı almasaydı liman Fenerbahçeli yöneticinin sahibi olduğu Limak grubunun olacaktı.

Yasin Berber
11.02.2009, 17:15
Kestirip atmayı çok seven bir milletmiyiz acaba!!!!!!

agasaro
11.02.2009, 17:23
Albayrak grubu limanı almasaydı liman Fenerbahçeli yöneticinin sahibi olduğu Limak grubunun olacaktı.

Albayrak alınca daha mı iyi oldu?

LazAnisT
11.02.2009, 17:25
Albayrak alınca daha mı iyi oldu?Boşver Limakın almasından daha iyidir.

jako13
11.02.2009, 23:26
albayrakları trabzonspor taraftarı kalplerinde mahkum etmişlerdir.....! Bu çok önemlidir. 30 senedir bu takımı izliyorum, hiçbir yönetimden bu kadar nefret edildiğini anımsamıyorum...!!

Emirhan Makul
05.03.2009, 18:17
Bu Dava Sonuçlandı mı ? Sonuçlandıysa Nasıl Sonuçlandı ? Sonuçlanmadıysa Neden Sonuçlanmadı?

61SOYTÜRK61
05.03.2009, 18:24
albayrak tamamen trabzonsporun parasını yemiştir geçen akşam gs maçında gol atılınca nasıl sevinçten zıplayıp depar attı, bütün tv ler gösterdi trabzonlu olarak çok utandım o adımı öyle görünce.... daha öncede gs yönetiminde değilmiydi albayrak kim secti onu ts yönetimine gelişinin sebebii zaten ozamanlar belliymiş...daha öncede trabzonsporu satan yönetim oldu!!!hatta bi zmanlar bitanesini bacağından vurdu tarftar şimdi felçli geziyo bende gördüm sandalyeli gezdiğini ama bu yuzden mi bilmiyorum duymuştum sadece sonun böyle olmasın albayrak dikkat et....

Salih Yazıcı
05.03.2009, 18:29
arkadaşım sen albayrakları karıştırdın senin dediğin gs maçındaki abdurahim albayraktır ve rizelidir bizde başkanlık yapan trabzon oflu nuri albayraktır

61SOYTÜRK61
05.03.2009, 18:34
arkadaşım sen albayrakları karıştırdın senin dediğin gs maçındaki abdurahim albayraktır ve rizelidir bizde başkanlık yapan trabzon oflu nuri albayraktır

:D farkedermi ikisede aynıymış demek :D ama ben nuri diye biliyorum yani pazartesi tv de izledim ismini nuri diye algıladım herneyse...gs de yönetimde bulunan albayrak trabzonlu diye biliyorum oyuzden karıştırmış olabilirim

Emirhan Makul
05.03.2009, 18:49
Abdulrahim Albayrak=Bu İnsan Rizelidir Çoğu Bir zamanlarda Rize'de Moda Olan Batının Çekiciliğine Kapılmış Birisidir.Ticari hayatında yolsuzluk ve pis işleri olduğu çokca dillendirilir direk kendisi olmasa bile Ailesi hakkında bu tür söylentiler vardır. Galatasaray maçlarında aşık taraftar görüntüsü verip İnsanları Galatasaraylı veyahut diğer İstanbul takımlarına teşfik etmek için görevlendirilmiş Bir Görev elemanıdır Kimseyi etkilemese bile Rizeli olup İstanbulda yaşayan gençler onu örnek alır aslında oda aşık değildir herşey para içindir Galatasarayla ilgili birçok kez rezild durumlara düşmüşdür.

Nuri Albayrak: Ofludur Trabzonspor'a Bir Dönem başkan olmuşdur aslında gerçekde kötü niyetli biri olmadığı lans edilir ama bende dahil herkes ona zıt kaparız ama bu Takımı hiç bir kulvarda savunamadı takımı küçük düşürdü yanlış transfer yaptı yönetimsel olarak hiç bir ilerleme kaydedemedi diye değil Yapamayacağını Bile Bile Trabzonspor'a gelip belkide bize en büyük Tramvalar yaşatan geçmiş istatisliklerimize kara bir çok leke yazdırdığu içindir.

Senin Haberde izlediğin Abdulrahim Albayrakdır Orası ofisidir Arkada Oturan da Galatasarayı 4 sene üstüste şampiyon yapmış Eski Rizeli Başbakanlarımızdan Mesut Yılmazdır.

Aslında bu tür insanlara hep kızarız hep kötüleriz işte rizeliin karadenizlisin yahu Anadolulusun neden istanbulu tutarsın desteklersin diye ama aslında bu adamların yaptığı para için kalplerini satmakdır Çünkü para burda dönüyor İstanbul takımları üzerine kurulmuş bir spor dğnyası koskocaman bir medya ve koskocaman ticari güç bunu ne dönemin başbakanı başbakan olmadan önce teper nede ticari ve yönetici olmak hedefinde olan Abdulrahim albayrak erteler.

61SOYTÜRK61
05.03.2009, 19:10
emirh@n..

güzel acıklamarın için tşkler kardeşim

Emirhan Makul
05.03.2009, 19:13
Önemli değil Her zaman Abi.

sakaryalı.61
05.03.2009, 19:20
Abdulrahim Albayrak=Bu İnsan Rizelidir Çoğu Bir zamanlarda Rize'de Moda Olan Batının Çekiciliğine Kapılmış Birisidir.Ticari hayatında yolsuzluk ve pis işleri olduğu çokca dillendirilir direk kendisi olmasa bile Ailesi hakkında bu tür söylentiler vardır. Galatasaray maçlarında aşık taraftar görüntüsü verip İnsanları Galatasaraylı veyahut diğer İstanbul takımlarına teşfik etmek için görevlendirilmiş Bir Görev elemanıdır Kimseyi etkilemese bile Rizeli olup İstanbulda yaşayan gençler onu örnek alır aslında oda aşık değildir herşey para içindir Galatasarayla ilgili birçok kez rezild durumlara düşmüşdür.

Nuri Albayrak: Ofludur Trabzonspor'a Bir Dönem başkan olmuşdur aslında gerçekde kötü niyetli biri olmadığı lans edilir ama bende dahil herkes ona zıt kaparız ama bu Takımı hiç bir kulvarda savunamadı takımı küçük düşürdü yanlış transfer yaptı yönetimsel olarak hiç bir ilerleme kaydedemedi diye değil Yapamayacağını Bile Bile Trabzonspor'a gelip belkide bize en büyük Tramvalar yaşatan geçmiş istatisliklerimize kara bir çok leke yazdırdığu içindir.

Senin Haberde izlediğin Abdulrahim Albayrakdır Orası ofisidir Arkada Oturan da Galatasarayı 4 sene üstüste şampiyon yapmış Eski Rizeli Başbakanlarımızdan Mesut Yılmazdır.

Aslında bu tür insanlara hep kızarız hep kötüleriz işte rizeliin karadenizlisin yahu Anadolulusun neden istanbulu tutarsın desteklersin diye ama aslında bu adamların yaptığı para için kalplerini satmakdır Çünkü para burda dönüyor İstanbul takımları üzerine kurulmuş bir spor dğnyası koskocaman bir medya ve koskocaman ticari güç bunu ne dönemin başbakanı başbakan olmadan önce teper nede ticari ve yönetici olmak hedefinde olan Abdulrahim albayrak erteler.

eline sağlık kardeşim güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler ..

benim eklemek istediğim bir şey var dünyada paraya şerefini satmayan bir sürü insan var....
rizeli bu arkadaşların bütün dünyası madde olunca tabi kaçınılmaz son herşey satılık olur amaaaa herşey....

Emirhan Makul
05.03.2009, 19:27
eline sağlık kardeşim güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler ..

benim eklemek istediğim bir şey var dünyada paraya şerefini satmayan bir sürü insan var....
rizeli bu arkadaşların bütün dünyası madde olunca tabi kaçınılmaz son herşey satılık olur amaaaa herşey....

Teşekkür ederim Abicim
Yok aslında aramızdaki tek fark onlar kalplerini bastıracak kadar soğuk kanlılar istemedikleri birşeyin aşığı gibi görünmek çok büyük bir başarıdır bence şerefle ne kadar alakası vardır bilmem ama Kendi özünü geldiğin yeri Anneni Babanı inkar etmek gibi birşey bunların yaptığı

Ama bizim burda ayırt etmemiz gereken bir nokta var oda Bu Rizeli kardeşlerimizin o bir zaman ki ve halen devam eden Batı kapılımlarını bütün rizelilere yaymamak kesinlikle yanlışdır.

Ben Rize ile Trabzon'un arası bozuktur diyenlere Kürt-Laz-Çerkez ve Türklerde birbirine düşmandır eyaletlere ayrılmamız gerek bunu mu savunuyorsun diyorum anlamıyor sonra detayıyla anlatıyorum herkese bu iller arası dilden dile anlatılan olaylar fıkralar hikaelerin hepsi Bizim birliğimizi bozmaya çalışmakdan başka birşey değildir diye Rize ile biz kardeşiz giresunla Orduyla olduğu gibi Bmn'de de çok iyi Rizeli abilerimiz kardeşlerimiz var Hepimiz Kardeşiz ve Aileyiz

Konuyu Konusunda Tartışmak İçin;

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=6295&page=27

sakaryalı.61
05.03.2009, 19:38
Teşekkür ederim Abicim
Yok aslında aramızdaki tek fark onlar kalplerini bastıracak kadar soğuk kanlılar istemedikleri birşeyin aşığı gibi görünmek çok büyük bir başarıdır bence şerefle ne kadar alakası vardır bilmem ama Kendi özünü geldiğin yeri Anneni Babanı inkar etmek gibi birşey bunların yaptığı

Ama bizim burda ayırt etmemiz gereken bir nokta var oda Bu Rizeli kardeşlerimizin o bir zaman ki ve halen devam eden Batı kapılımlarını bütün rizelilere yaymamak kesinlikle yanlışdır.

Ben Rize ile Trabzon'un arası bozuktur diyenlere Kürt-Laz-Çerkez ve Türklerde birbirine düşmandır eyaletlere ayrılmamız gerek bunu mu savunuyorsun diyorum anlamıyor sonra detayıyla anlatıyorum herkese bu iller arası dilden dile anlatılan olaylar fıkralar hikaelerin hepsi Bizim birliğimizi bozmaya çalışmakdan başka birşey değildir diye Rize ile biz kardeşiz giresunla Orduyla olduğu gibi Bmn'de de çok iyi Rizeli abilerimiz kardeşlerimiz var Hepimiz Kardeşiz ve Aileyiz

Konuyu Konusunda Tartışmak İçin;

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=6295&page=27

evet kardeşim ne kadar haklısın ..

bende sadece rizeli olduklarını söyleme gereğini duydum istanbul rizeye trabzondan daha uzak olduğu için ..yoksa bunların yani ordusu giresunu ve rizesi hepsi bizim kardeşimiz dir ,selamlar.

Emirhan Makul
05.03.2009, 19:40
Bu arada Konuyu canlandırmamın asıl maksadının cevabını alamadım bilen yok mu ?

Bu Dava Sonuçlandı mı ? Sonuçlandıysa Nasıl Sonuçlandı ? Sonuçlanmadıysa Neden Sonuçlanmadı?

jako13
16.05.2009, 21:11
ne oldu hakikatten...yapanın yanında mı kaldı? Yoksa bu arkadaşların günahınımı aldık...!

ts_tuncay_ts
16.05.2009, 22:57
bende merak ediyom ne oldu hakikaten???

MİSSE_MİSSE
17.05.2009, 19:34
bildiğim kadarıyla yapılan incelemelerde usulsüzlüğe rastlanılmamış. gereksiz bir tepkiydi zaten adamlar sadece beceriksizdi

Uğurtan
17.05.2009, 19:37
Bu ülkede hangi ciddi yargılama doğru sonuçlanmış ki? Umudum yoktu ama Albayraklara prestij olarak bile darbe vurulduysa bu bana yeter..

Bir kongre üyesi olarak yine önüme gelsin gene ibra etmem..

Nokta.