PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ergun Ata Soruları Cevapladı l 16 Eylül 2008

hakankurt1967
05.02.2008, 13:21
Siz sorun, Ergun Ata yanıtlasın
http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/images/Article/2008/2/7_197949_ata280.jpgfanatik.com.tr'nin bu haftaki konuğu Ergun Ata bugün saat 13.00-15.00 arası Trabzonspor ve Türk futbolu hakkındaki tüm sorularınızı canlı yayında yanıtlayacak.
5.2.2008

fanatik.com.tr sevdiğiniz yazarları sizlerle buluşturmaya devam ediyor... Her salı başka bir yazarın konuk olacağı köşemizde, bu haftanın konuğu Trabzonspor'un güçlü kalemi Ergun Ata... Yazarımıza Trabzonspor ve Türk Futbolu hakkında merak ettiğiniz her türlü soruyu yöneltebilirsiniz. Ergun ata sorularınıza canlı yayında cevap veriyor...

ERGUN ATA'YA SORU SORMAK ve CEVAPLARI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN (http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/Default.aspx?aType=YazarlaraSorular&cId=54)

Punisher-61
05.02.2008, 13:24
ben 4-5 tane soru sordum bu sabah bakalim cevaplar ne olacak...:)

Burçak
05.02.2008, 13:25
bende sordum sorumu. cevapladıkça siteye ekleniyor sorular.

FcTRABZONSPOR
05.02.2008, 13:26
Güzel bir şey güzel sorular soruluyo..

61viya
Canım abim bnm ya,çok iyi olmuş bu...

sarman61
Soru sorulacak bir insan değil maalesef.

Muhammed KOÇ
05.02.2008, 13:29
Sordum hala cevap gelmedi..çok mu zor sordum acaba :)

Külünkoğlu
05.02.2008, 13:31
İnsan olarak doğmak bizim tercihimiz değildir. dünyaya geldikten sonra yaptıkların seni insan yapar. Herkesin ve herşeyin iyisi kötüsü katıldıkların katılmadıkların olabilir. İşte bunu bilmeyen seninle aynı platformu da paylaşıyoruz "malesef"

hakankurt1967
05.02.2008, 13:33
arkadaslar sordugumuz soruları ve cevaplarıda burada yayınlarsak hep beraber paylasmıs oluruz.bende sorumu sordum cevabı geldiğinde burada sizlerle paylasacagım

Burçak
05.02.2008, 13:34
Soru: Sayın Ergun Ata Mevcut ve inşallah bu hafta görev süresi sona erecek olan Trabzonspor Yönetiminin 1) yolaçtığı tahribatı savuşturmak için ne kadar zaman ve para gerekecek ? 3) Ruhsal yönden bitmiş, kazanmaya değil kaybetmeye ve berabere kalmaya alışmış olan futbol takımını bir iki oyuncu hariç tamamen değiştirmenin zamanı değil midir ? BMN Zafer

Zafer 1 den 3 e atlamışın 2. soruyu unuttun :)))

Emorfo
05.02.2008, 13:35
Soru: Neden yorumlarınıza sürekli siyaseti ve dini sokuyorsunuz? Ayda yılda gol atan Ayman'ın gol sevinci sizi neden bu kadar rahatsız etti, Trabzonsporluluğunuz mu siyasi görüşünüz mü ağır basıyor ?

hakankurt1967
05.02.2008, 13:36

Eğer Ergun Ata nın yazılarını okusan boyle konusmazsın.

Harun-61
05.02.2008, 13:39
Soru: Neden yorumlarınıza sürekli siyaseti ve dini sokuyorsunuz? Ayda yılda gol atan Ayman'ın gol sevinci sizi neden bu kadar rahatsız etti, Trabzonsporluluğunuz mu siyasi görüşünüz mü ağır basıyor ?

umarim bu sorunun cevabini verir...

aaahmet61
05.02.2008, 13:39
acaba transferlerle ilgili son durum ne.transfer yapmak şart çok eksiğimiz var.

FcTRABZONSPOR
05.02.2008, 13:40
umarim bu sorunun cevabini verir...
O cevabı daha öncee acıkladıydı zaten...

BURAK DOGU
05.02.2008, 13:40
Soru: Trabzon yönetiminin bukadar kötü bir yönetim sergilemesine rağmen istifa etmemesine ve Trabzon halkının buna bir nebzede seyirci kalmasını neye bağlıyorsunuz...
Metin Çakmakçı

Ergun Ata: Genel kurulu bir bahaneyle 2 daha uzatmalarının sırrı bence çözüldü. Albayrak'ın alacağı vardı ve bu parayı, bütün kaynaklar kuruduğu, kredi alınamayacak duruma gelindiği için sadece Opet'ten gelecek parayla alması mümkündü. O kongreye ihale yetişmedi ve ertelendi. Bu arada Opet'ten para alındı ve albayrak bütün alacaklarını tahsil etti. Sadece 2 milyon 300 bin euro Marcelinho'nun bonservis bedeli kadar para hibe etti. Bu kadar kalmalarının tek nedeni o dur. Çünkü ne bir yenilik ne de iyi bir transfer yaptılar. Yapsalar diyecektim ki; transfer için geciktirdiler belki başarı gelir de "kalırız" diye düşündüler ama gerçekler ortada

Erdem Keser
05.02.2008, 13:42
Soru: Trabzon yönetiminin bukadar kötü bir yönetim sergilemesine rağmen istifa etmemesine ve Trabzon halkının buna bir nebzede seyirci kalmasını neye bağlıyorsunuz...

Metin Çakmakçı

Ergun Ata: Genel kurulu bir bahaneyle 2 daha uzatmalarının sırrı bence çözüldü. Albayrak'ın alacağı vardı ve bu parayı, bütün kaynaklar kuruduğu, kredi alınamayacak duruma gelindiği için sadece Opet'ten gelecek parayla alması mümkündü. O kongreye ihale yetişmedi ve ertelendi. Bu arada Opet'ten para alındı ve albayrak bütün alacaklarını tahsil etti. Sadece 2 milyon 300 bin euro Marcelinho'nun bonservis bedeli kadar para hibe etti. Bu kadar kalmalarının tek nedeni o dur. Çünkü ne bir yenilik ne de iyi bir transfer yaptılar. Yapsalar diyecektim ki; transfer için geciktirdiler belki başarı gelir de "kalırız" diye düşündüler ama gerçekler ortada.

Adem CAKIR
05.02.2008, 13:42
Trabzonsporluluğunuz mu siyasi görüşünüz mü ağır basıyor ?

Hangisinin ağır bastığını bilen biliyor.
Trabzonspor adını kullanarak bir yerlere gelmesi için soru sorup prim yaptrımaya gerek yok.
Bu forumu takip edenlerin dünden bildiklerinden başka verebileceği yeni bir bilgide yoktur zaten.

hakankurt1967
05.02.2008, 13:43
Soru: sizce Galatasaray UEFA kupasında nereye kadar gidebilir?
sertaç bazancir

Ergun Ata: Galatasaray Avrupa Kupaları'nın Avrupa takımlarının çoğundan da daha deneyimli takımıdır. Eğer bu turu geçerse daha ileriye gidebileceklerini düşünüyorum. Alman takımı kolay bir rakip olmasa da burada rövanş için avantajlı bir skor elde edip orada gurbetçilerimizin desteğiyle sonuç alacağına inanıyorum.

bu sorunun burada ne işi var Allah aşkına Trabzonspor için soru soruluyor burada

61viya
05.02.2008, 13:45
Hangisinin ağır bastığını bilen biliyor.
Trabzonspor adını kullanarak bir yerlere gelmesi için soru sorup prim yaptrımaya gerek yok.
Bu forumu takip edenlerin dünden bildiklerinden başka verebileceği yeni bir bilgide yoktur zaten.

Bnece de hangisinin ağır bastığını bilen gayet iyi biliyor!!!!!!!!!!!!

Konuşmaya gerek yok!

61viya
05.02.2008, 13:46
Soru: sizce Galatasaray UEFA kupasında nereye kadar gidebilir?
sertaç bazancir

Ergun Ata: Galatasaray Avrupa Kupaları'nın Avrupa takımlarının çoğundan da daha deneyimli takımıdır. Eğer bu turu geçerse daha ileriye gidebileceklerini düşünüyorum. Alman takımı kolay bir rakip olmasa da burada rövanş için avantajlı bir skor elde edip orada gurbetçilerimizin desteğiyle sonuç alacağına inanıyorum.

bu sorunun burada ne işi var Allah aşkına Trabzonspor için soru soruluyor burada

Yok arkadaşım öyle değil.Geçen de mesela Mehmet Demirkol vardı,bizden soru soranlar ds olmuştu,türk futbolu kapsamında yani olay :)

Armağan Dere
05.02.2008, 13:53
Soru: Ergün abi birde biliyorsunuz ki büyük ihtimalle Sadri Şener yönetimi kazanacak seçimi ama acabaa Sayın bakanımızın desteğiyle yani ben diyorum ki neden tüm güçler birleşmiyor acaba .Ayrıca Ahmet Ağaoglu demiştiki sayın Nevzat Şakarın hanig aday kazanırsa kazansın onun yönetiminde olması lazım demişti acaba Girecek mi?

Selçuk Yılmaz

Ergun Ata: Sadri Şener ve Asbaşkanı HayrettinHacısalihoğlu'nun tüm ısrarlarına karşın Nevzat Şakar'ın yönetime girmeyeceğini söylediğini biliyorum. Ancak Trabzonspor'da dinamik güçlerin birleştiğini biliyorum. 2 adayın olması gayet normal.

dinamik güç derken neyi kastediyor ergun ata.. onu anlamadım..anlayan anlatsın lütfen..

İsmail Çavuşoğlu
05.02.2008, 13:54
Soru: Sayın ATA Trabzonspora siyasetin karıştığını net olarak söyleyebilirmisiz??eğer karıştıysa bir örnek verebilirmisiniz? saygılarımla
ismail

Ergun Ata: Evet, özellijle bir önceki yönetim döneminde başlayan sşyasallaştırma çabaları maalesef Albayrak yönetimi döneminde devam etti. Somut örneklere gelince: Önceki yönetim döneminde iktidar partisinin sadece il binasındaki çaycısı laeyhte beyanat vermemişti. Milletvekili, il başkanı, belediye meclisi üyeleri ayağa kalkmıştı. Bugün susuyorlar. 22 Temmuz seçimleri öncesinde seçimin son gününe yetiştirilen Başbakan'a teşekkür ilanları da bir örmek malesef. Faruk Özak'ı kulübe siyaset sokmakla suçlayanlar bence yanılıyorlar. O siyasal değil, sportif kimliğiyle kulüple ilgileniyor.

sormuş olduğum soru ve cevabı...

Faik Yılmaz
05.02.2008, 13:54
Soru: Abi Bordomavi.net üyesiyim yazılarınızı yakınan takip ediyoruz. Sorum şu Sayın Aktuğ görevi devrederken net borcumuz ne idi bugün ne kadar oldu. Bu konuda 20 milyon Ytl den 50 milyon Ytl ye kadar çeşitli rivayetler var. Birde benzinlik parasının ve kupa gelirlerinin 2 milyon dolarının avans olarak çekildiği söyleniyor. Bu doğrumu...
Faik Yılmaz

Ergun Ata: Maalesef Trabzonspor'un borcu ve diğer ekonomik durumu hakkında kamuyoru yeterince aydınlatılmadı. Gelen nedir, giden ne bilinmiyor. Borç en yetkili ağızdan bir 50 bir 25 milyon ytl olarak açıklanıyor. her şey cumartesi günü sunulacak mali raporla ya da ondan sonra gelecek yönetimin açıklamalarıyla gün ışığına çıkacak

Erdem Keser
05.02.2008, 13:56
İnsanların ideolojik düşünceleri neden bazılarında bu kadar sıkıntı yaratıyor anlamış değilim:)
İsteyen istediği düşünceyi savunur ve onuda yazısında dile getirirebilir..(Yani yazılarından anlayabiliriz)
Siyasi görüşünden önce Trabzonspor hakkındaki düşünceleri beni ilgilendirir..
O solcu onu okuma!o bilmemneci onu vur!:)

Faik Yılmaz
05.02.2008, 14:01
Başka siteler ismimizi ifşa edince hemen isim vermeye başladılar..... Demek sesimiz bayağı gürmüş..... :)

karatasof
05.02.2008, 14:05
Ata siyaseti kendi görüşlerine uygun olursa mübah gören,farklı görüştekilere ise asla tahammül edemeyen bir fikr-i sabittir.Döneminde chp'li Atay Aktuğ'a methiyeler dizen Ata o zaman asla siyaseti aklına getirmez , diline almazken mevcut başkanın hiçbir şekilde bir parti ile irtibatı olmamasına rağmen (AKP ile yakın) yaftasına sarılarak saldırmıştır.Hatta en son örnek dile bile alınmayacak kadar iğrençlikte ( Ayman'ın ilginç gol sevinci ) olup artık siyasi görüşüde geçip aleni bir şekilde dini bütün insanlara hakarete kadar varmıştı.İçinde yaşadığı toplumun değer yargılarına bu derece uzak birinin TS'u ne kadar doğru değerlendireceğide ortada.

zafer6161
05.02.2008, 14:08
Soru: Sayın Ergun Ata Mevcut ve inşallah bu hafta görev süresi sona erecek olan Trabzonspor Yönetiminin 1) yolaçtığı tahribatı savuşturmak için ne kadar zaman ve para gerekecek ? 3) Ruhsal yönden bitmiş, kazanmaya değil kaybetmeye ve berabere kalmaya alışmış olan futbol takımını bir iki oyuncu hariç tamamen değiştirmenin zamanı değil midir ? BMN Zafer

Zafer 1 den 3 e atlamışın 2. soruyu unuttun :)))

Ergun Ata: Sadri Şener'in bugünkü basın toplantısını izledim. kendisine benzer soru soruldu o da "ne olduğunu bir bilsem!" diye yanıt verdi. Dolayısıyla şu an Trabzonspor'da borç - alacak durumu nedir kesin bilen yok. Ancak kongrede açıklanacak mali raporla her şey ortaya çıkar. Kaldı ki bu da yetmez, Şener göreve seçildiği takdirde tarafsız hesap uzmanlarına inceleme yaptırıp kamuoyuna açıklama yaptıracağını söyledi. O zaman tahribat belli olur, tamiri için tahmin yapılabilir. Kadronun değişmesi ancak sezon sonunda mümkün. Bu sezon bu kadroyla bitirilmek zorunda.
çççççç

AyhanPe
05.02.2008, 14:09
ayman gol sevincinin nedenini mactan sonra aciklamisti..neyse transfersizlikten yine girildi bu konulara..eger siyasetin uzak tutulmasini istiyorsak önce taraftar uzak tutsunda sonrasina bakariz..

jefferson61sefa
05.02.2008, 14:17
3 ayda 1 soru yanıtlıyor 4 soru gönderdim ama cevap gelmedi.Yinede ilgilendiği için tşk

Ali İhsan
05.02.2008, 14:19
Bu ne ya adam bunu da cevaplamış

Soru: İşine gelen soruları yanıtla tabi ... HADE CEVAP VERSENEE...
Hasan Can

Ergun Ata: 1 saattir soru yanıtlıyorum ve halen bini aşkın soru bekliyor. inanın hepsine yanıt vermeye çalışıyorum.

Mustafa K. Demirbaş
inşallah bızım soruların cvbıda verılır

Burçak
Soru: sayın ata öncelikle şunu belirtmek istiyorumben 37 yaşındayım mersinliyim fanatik Trabzonsporluyum en son şampiyonluk gördüğümde 12 yaşındaydım yıllardır hep bu sene diye kendimizi avuttuk sorum şu yıllardır Ünal hariç bu takıma 10 numara neden alınmıyor. bu mevkiye hep sıradan adamlar aldık turgut gibi dukiç gibi denizli sporlu yusufu sebat bile aldı. Biz almadık. çok doluyum sayın ata bu mevkiye hep neden düz oyuncular alınıyor bunlar işimi bilmiyorlar. ve son olarak parasız antep denizli bile adam alıyor bizimkiler hala avutuyorlar bunlar Trabzon idmanocağından bile oyuncu alamazlar.
Yahya YILDIRIM

Ergun Ata: Maalesef haklısınız idyeceğim. Ama bu gerçeği nihayet gördüler. Sadri Şener ekibi seçildikleri takdirde oyun kurucu için özel çalışma yapılacağını açıkladı. Ersun Yanal da bu görüşte. Dolayısıyla bu anlamda biraz umut var diye düşünüyorum

ben değilim bu :)

Ali İhsan
05.02.2008, 14:20
Aynı elemandan gupleler devam

Soru: İbrahim Hacıosmanoglunun maaşlı çalışanı oldugunıuz söyleniyor ..? Dogru mu ?
Hasan Can

Ergun Ata: Çok ilginç bir iddia. Bazıları da Sadri Şener için aynı şeyi söylüyor. Demek ki doğru yoldayız.

Kubilay ŞAHİN
05.02.2008, 14:21
Soru: ergun abi Fenerbahçeye niçin penalçı çalınmıyor
mustafa YILMAZ SUDURAĞI

Ergun Ata: artık çalınmaya başlandı hakemlerimizn hakkını yemeyelim!

Al işte Bune Şimdi yyaaa

Ali İhsan
05.02.2008, 14:22
Ya bu Ergun Ata adam gibi soruları bırakmış rastgele cevap veriyor. Biz o kadar uğraştık soru yazdık. Cevap verdiği soruya bakarmısınız...

Soru: Bobo sorusuna Las Liga dedin La Liga olmasın ?
Hamza Mertol

Ergun Ata: kelime hatası

jefferson61sefa
05.02.2008, 14:23
Beşiktas hangi forvet demişler

mutheşem bobo-nobre bizimkilere bakmıyor onlara bakıyor

Berk Akçay
05.02.2008, 14:25
çok tuhaf sorular soruluyor. anlam veremiyorum yani biri febe soruyor biri bjk soruyor ne bu Ergun abi ortak yazarlık mı yapıyor yoksa

61viya
05.02.2008, 14:26
Ne kazma adamlar var ya :D Töbe yarabbim amma sabır varmış Ergun Ata da :D

Cem Balcı
05.02.2008, 14:26
Bu ne ya adam bunu da cevaplamış

Soru: İşine gelen soruları yanıtla tabi ... HADE CEVAP VERSENEE...
Hasan Can

Ergun Ata: 1 saattir soru yanıtlıyorum ve halen bini aşkın soru bekliyor. inanın hepsine yanıt vermeye çalışıyorum.

adam motora bağlamış demekki.:)

61viya
05.02.2008, 14:27
çok tuhaf sorular soruluyor. anlam veremiyorum yani biri febe soruyor biri bjk soruyor ne bu Ergun abi ortak yazarlık mı yapıyor yoksa :S

Bi önceki sayfada açıklamıştım Berk.Olay Türk futbolu adına yapılıyor.Geçne hafta da ehmet Demirkol bizim elemanların sorularını yanıtlamıştı mesela...

Berk Akçay
05.02.2008, 14:29
Bi önceki sayfada açıklamıştım Berk.Olay Türk futbolu adına yapılıyor.Geçne hafta da ehmet Demirkol bizim elemanların sorularını yanıtlamıştı mesela...

evet dediğin gibiymiş bende bakıyorum ama Ergun abi sanırım biraz kızıyor :)

ÖmerFarukYılmaz
05.02.2008, 14:29
Soru: ergun abi Fenerbahçeye niçin penalçı çalınmıyor
mustafa YILMAZ SUDURAĞI

Ergun Ata: artık çalınmaya başlandı hakemlerimizn hakkını yemeyelim!

Al işte Bune Şimdi yyaaa

doğru diyo şimdi görevlerini yapmaya başladılar:)

61viya
05.02.2008, 14:30
evet dediğin gibiymiş bende bakıyorum ama Ergun abi sanırım biraz kızıyor :)

:) Doğrudur,ama sabrına hayran kaldım adamın :) Neyse bakalım,devam edelim okumaya..

jefferson61sefa
05.02.2008, 14:32
Soru: selamlar, sizce t.s.nin başarısızlığını akpnin t.s.ye müdahale etmesiyle bir ilişkisi olabilir mi? akp, belediye seçimlerini kaybettikten sonra, t.s. chp-akp kavgasına dönüştü bunu tüm trabzon gibi sizde biliyorsunuz ve akp n. albayrağı başkan seçtirdi. siyaset bulaştığından beri düşüş içindeyiz. hala bu gayeleri devam ediyor olmalı sanırım, akp yeni adayını belirledi ve önceki seçimlerde hiç görüş bildirmeyen bakan f.özak şimdi s.şener hakkında basına destekleyici mesajlar vermeye başladı

tarık yılmaz

Ergun Ata: AKP'nin Trabzonspor üzerinden siyaset yaptığını düşünüyorum. Nitekim Atay Aktuğ döneminde partinin nerdeyse çaycısı bile yerel gazetelere aleyhte demeçler veriyordu. Şimdi savunma içindeler. Ama Faruk Özak konusunda size katılmıyorum. Çünkü O Trabzonspor'da siyasal kimliğiyle değil, sportif kimliğiyle var. Sadri Şener'e desteği siyasal değil, öyle olsa Albayrak'a destekj olurdu.

yanlış cevap Kullanıldık ama bizim millet höyyt bu adamın adamı bizi mahvetti ya bu adamdan nefret ediyorum

Cafer KILIÇSOY
05.02.2008, 14:33
O değerli fikrini bi zahmet kendine sakla!!!. Taş atıp gölü bulandırmaktan başka yaptığın bişey yok.

Ne kadar tanıyorsun Ergun Ata'yı ki soru sorulmayacağını anladın!! Müvekkilin hakkında iyi şeyler yazmadığı için mi bu yorumun.

Burada düşünce özgürlüğünün arkasına sığınıpta her aklınıza geleni yazamazsınız.

Külünkoğlu
05.02.2008, 14:39
Hey maşallah bizim sorular bir kenara bırakıldı fb gs maçına ve bobo konusuna geçildi !

jefferson61sefa
05.02.2008, 14:43
Fenerbahçe Soru cevap oldu

Kubilay ŞAHİN
Soru: sizin yaşınız kaç
cebrail

Ergun Ata: 1960 doğumluyum, yaşlandımdi mi!

Abi Bune Ölüyom Gülmkten :D:D:D:D:D

61viya
Hey maşallah bizim sorular bir kenara bırakıldı fb gs maçına ve bobo konusuna geçildi !

Hiç sorma abi ya,amma meraklılarmış bizim gazetecilerimize soru sormaya:D:D Ama inanılmaz abuk sorular var,yetişmeye çalışıyor o da bakalım,bekliyoruz :)

61viya
05.02.2008, 14:44
Soru: sizin yaşınız kaç
cebrail

Ergun Ata: 1960 doğumluyum, yaşlandımdi mi!

Abi Bune Ölüyom Gülmkten :D:D:D:D:D

:D:D:D Adamın adı azrail olsa tam olacakmış,töbe yarabbim:D:D

jefferson61sefa
05.02.2008, 14:47
Ben şimdi yolluyorum bi tane
Albayrak ne zaman ölcek?
Azrail :D

ergunun bunu bana sorması lazım çünki azrail benim dimü:D

Faik Yılmaz
05.02.2008, 14:55
Soru: Akyazı Projesini başkan kim olursa olsun desteklemeli ve devam ettirmeli, ayrıca kulube daha değişik kaynaklar bulunmalı, 3 büyük kuluple özellikle FB ile açılan gelir farkı nasıl kapatılabilir. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.
Kamil Öztek

Ergun Ata: Stad projesini açıkçası çok fazla gerçekçi bulmuyorum. En azından uzun vadeli bir iş. Avni Aker Stadyumu Trabzonspor için çok önemli adeta bir mabed. Doğru olanı Aziz Yıldırım'ın Şükrü Saraçoğlu'nu getirdiği noktanın uygulanmasıdır. Ersun Yanal, mevcut yönetime fazla sarıldı. Kulübün değil, yönetimin teknik adamı gibi davrandı. Dolayısıyla yeni yönetim seçildiğinde ciddi sıkıntılar yaşayabilir. Eğer bunları aşarsa ki bence zor, uzun vadeli düşünülebilir.

Aynı şekilde düşünüyorum.....

xunutulmazx
05.02.2008, 14:58
4 soru sordum cvp alamadim daha..

jefferson61sefa
05.02.2008, 14:59
4 soru sordum cvp alamadim daha..

bende 5 tane

zaten ergun 100ü buldu bitirdi

Kubilay ŞAHİN
05.02.2008, 15:02
Soru: sizi çok iyi takip ediyorum ve SADRİ ŞENER hayranı olduğunuzu görüyorum ? bir gazeteci olarak neden her adaya aynı uzaklıkta değilsiniz ?insanları neden yönlendiriyorsunuz abi sana yakışmaz bence?
FAROZLU ÖMÜR BİRİNCİ

Ergun Ata: Az önce bir arkadaşımız da İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan ne kadar maaş aldığımı sormuştu. Ne diyeyim?

Şimdi Buna Ne Denir :D

Erbay
05.02.2008, 15:02
Daha önce sordum ama cevaplamadınız diye başlayın cümleye.Böyle başlayanlara hep cevap vermiş.

Erdem Keser
05.02.2008, 15:04

Ergun Ata: Genel kurulu bir bahaneyle 2 daha uzatmalarının sırrı bence çözüldü. Albayrak'ın alacağı vardı ve bu parayı, bütün kaynaklar kuruduğu, kredi alınamayacak duruma gelindiği için sadece Opet'ten gelecek parayla alması mümkündü. O kongreye ihale yetişmedi ve ertelendi. Bu arada Opet'ten para alındı ve albayrak bütün alacaklarını tahsil etti. Sadece 2 milyon 300 bin euro Marcelinho'nun bonservis bedeli kadar para hibe etti. Bu kadar kalmalarının tek nedeni o dur. Çünkü ne bir yenilik ne de iyi bir transfer yaptılar. Yapsalar diyecektim ki; transfer için geciktirdiler belki başarı gelir de "kalırız" diye düşündüler ama gerçekler ortada.

Arkada kalmasın..

EmrahYalçınalp
05.02.2008, 15:06
Soru: Sayın ATA Trabzonspora siyasetin karıştığını net olarak söyleyebilirmisiz??eğer karıştıysa bir örnek verebilirmisiniz? saygılarımla
ismail

Ergun Ata: Evet, özellijle bir önceki yönetim döneminde başlayan sşyasallaştırma çabaları maalesef Albayrak yönetimi döneminde devam etti. Somut örneklere gelince: Önceki yönetim döneminde iktidar partisinin sadece il binasındaki çaycısı laeyhte beyanat vermemişti. Milletvekili, il başkanı, belediye meclisi üyeleri ayağa kalkmıştı. Bugün susuyorlar. 22 Temmuz seçimleri öncesinde seçimin son gününe yetiştirilen Başbakan'a teşekkür ilanları da bir örmek malesef. Faruk Özak'ı kulübe siyaset sokmakla suçlayanlar bence yanılıyorlar. O siyasal değil, sportif kimliğiyle kulüple ilgileniyor.

sormuş olduğum soru ve cevabı...

Ergun Ata dedi diye öyle olacak demek değil elbette, ama ben de tam olarak böyle düşündüğümü defalarca dile getirmiştim. Hele hele "Albayrak neyse sayın bakan da o" demeye getiren değerli üyelerimiz olmuştu forumda, hep birlikte biraz gerilmiştik. En azından Sezar'ın hakkını teslim etmek gerektiğine inanıyorum.

Ayrıca nacizane görüşüm din ve siyasi düşüncelerle ilgili tartışmalardan bir sonuç çıkmayacağı gibi sürekli sorun oluşturuyorlar. Her kurum, kuruluş ve müessese mantık kuralları çerçevesinde Trabzonspor'un emrinde olmalı. Ve Trabzonspor bulunduğu durumdan kurtulmak için siyaset de dahil olmak üzere tüm dinamiklerini kullanabilmeli. Bu gibi durumlarda ne yaparsan yap yaranamazsın... Sayın bakan Trabzonspor'a "karıştığı" için de eleştiriliyor -ki ellerine sağlık, bence bu gibi durumlarda Trabzonsporluluk konuşmayı ve iş yapmayı gerektirir-, stadyum konusunda yeterli desteği vermediği için de. Üstelik, ikisini birden yapan da var, şaka gibi :)

Önemli olan konu şu: Trabzonspor zor durumda ve bize çok ihtiyacı var. Biz de her türlü inanıştan, yaşam biçimlerinden, ideolojik yaklaşımlardan gelen Trabzonsporlular oluyoruz. Hani bu coğrafyada çok durağan bir dönem olmasına imkan yok ama, illa birbirimize zarar vereceksek de bu daha sonra olmalı diye düşünüyorum. Gemi batarsa herkes gidecek çünkü.

Daha önce sordum ama cevaplamadınız diye başlayın cümleye.Böyle başlayanlara hep cevap vermiş.

Seviyorum ben bu forumu :)

xunutulmazx
05.02.2008, 15:17

dedim onada cevap vermedi:D

Kubilay ŞAHİN
05.02.2008, 15:25
Aşırı Yogunluktan Mesajlar Dondu Heralde...:D:D

sarman61
05.02.2008, 15:34
İnsan olarak doğmak bizim tercihimiz değildir. dünyaya geldikten sonra yaptıkların seni insan yapar. Herkesin ve herşeyin iyisi kötüsü katıldıkların katılmadıkların olabilir. İşte bunu bilmeyen seninle aynı platformu da paylaşıyoruz "malesef"

bilmukabele.

CAFER ÖZER
05.02.2008, 15:42
Ergun Ata yaptığı İşi siyasi görüşüne göre yapan birisi olduğu için Soru sorma ve ondan cevap alma gereği bile Duymuyorum.
Her kim olursa olsun Trabzonspora siyaset Bulaştırırsa Ben onun karşısındayım.Eğer ben Siyasete yapacak olsa idim ne işim Var Trabzonsporda giderdim,Tuttuğum partinin il ilçe yönetimine görev alır o şekilde Yoluma devam ederdim.
Ama malesef Trabzonspor özellikle son zamanlarda 2000 li yıllardan Bu güne hep siyasi çekişmelerin içerisine girdi ve hala aynı kısır çekişme ile Siyasetin kısır döngüsünden Çıkamadı.
Ergun Ata eğer bu günkü Yönetim kendi siyasi görüşünde olsa idi Bu kadar eleştiri yaparmıydı.
Evet bU YÖNETİMİ bende eleştiriyorum,Hemde acımasızca eleştiriyorum.Ergun Ata daha yönetim göreve başlar başlamaz eleştiriye başlamış,Aymanın Yaptığı Secdeye dahai tahammül edememiş.Siyasi görüşünün esiri olmuş bir yazardır.
O yüzden ERGUN ATA ya soru sorma gereği duymadım,Yazacağı cevaplarda belli olduğu için aklı kendisinde kalsın,Cumhuriyet Mitingleri ile Trabzonspor arasında bağ kurup yazı yazmak ancak Ergun gibilerin işidir.

gerenimo
05.02.2008, 15:46
mevcut başkanın hiçbir şekilde bir parti ile irtibatı olmamasına rağmen (AKP ile yakın)

sen burdakilerin buna inanacağını mı sanıyırsun gerçekten. Bu adamların o partiye yakınlığını cümlealem biliyor, hatta trabzonsporun elinden limanı alacak kadar para hırsı bürümş bir adamın, durup dururken birden trabzonsporlu olduğunu hatırlayıp başkanlığa soyunması da zaten birileri tarafından buraya atandığının göstergesi. bence hedef şaşırtıyorsun kendince, boşa uğraş hele bunca olan bitenden sonra...

sarman61
05.02.2008, 16:12
Ergun Ata yaptığı İşi siyasi görüşüne göre yapan birisi olduğu için Soru sorma ve ondan cevap alma gereği bile Duymuyorum.
Her kim olursa olsun Trabzonspora siyaset Bulaştırırsa Ben onun karşısındayım.Eğer ben Siyasete yapacak olsa idim ne işim Var Trabzonsporda giderdim,Tuttuğum partinin il ilçe yönetimine görev alır o şekilde Yoluma devam ederdim.
Ama malesef Trabzonspor özellikle son zamanlarda 2000 li yıllardan Bu güne hep siyasi çekişmelerin içerisine girdi ve hala aynı kısır çekişme ile Siyasetin kısır döngüsünden Çıkamadı.
Ergun Ata eğer bu günkü Yönetim kendi siyasi görüşünde olsa idi Bu kadar eleştiri yaparmıydı.
Evet bU YÖNETİMİ bende eleştiriyorum,Hemde acımasızca eleştiriyorum.Ergun Ata daha yönetim göreve başlar başlamaz eleştiriye başlamış,Aymanın Yaptığı Secdeye dahai tahammül edememiş.Siyasi görüşünün esiri olmuş bir yazardır.
O yüzden ERGUN ATA ya soru sorma gereği duymadım,Yazacağı cevaplarda belli olduğu için aklı kendisinde kalsın,Cumhuriyet Mitingleri ile Trabzonspor arasında bağ kurup yazı yazmak ancak Ergun gibilerin işidir.

Cafer abi sen uzunca açıklamışsın bende baş tarafta kısaca soru sorulacak biri değil maalesef dedim diye tepki aldım.
Bu adam bazı şeyleri yorumlarken taraftsız olamıyor kendi dini ve siyasi görüşünü kesin olarak katıyor en son örnek. Aymanın sevinme şekline yaptığı eleştiri benim kendisine olan olumsuz bakışımın doğruluğunu kanıtlar nitelikteydi.

Güzel yazmışsın abi ellerine sağlık.

Erdem Keser
05.02.2008, 16:20
bilmukabele.
Şekil yapacağına Türkçe yazsaydın ya:)

ilhan
05.02.2008, 16:28
Bazı yazılarında Nuri Albayrak'a iyi giydiriyor. Onun için ayrı bir sempatim var Ergun Ata'ya :) Benim sorumu da cevapsız bıraktı. Ama sorun değil, canı sağ olsun.

Erdem Keser
05.02.2008, 16:33
Bazı yazılarında Nuri Albayrak'a iyi giydiriyor. Onun için ayrı bir sempatim var Ergun Ata'ya :) Benim sorumu da cevapsız bıraktı. Ama sorun değil, canı sağ olsun.

Bide ikide bir siyasi görüşünden dolayı Ergun abiye laf atmaya çalışan ve siyasi görüşünü yorumlarına karıştırdığını iddia eden kesim var:)(Bazı Albayrak sevdalıları:))
Merak ediyorum bunlar hangi gerekçeyle savunuyorlar o şahsı..Ne kadar tezat yahu:)

sarman61
05.02.2008, 16:43

Aslında dediğini düşündüm tereddüt ettim internette bir arattıp herkez bu şekilde kullanıyormuş o yüzden bu şekilde yazdım :) Nasıl şekil olmamış mı ? :)

karatasof
05.02.2008, 16:45
sen burdakilerin buna inanacağını mı sanıyırsun gerçekten. Bu adamların o partiye yakınlığını cümlealem biliyor, hatta trabzonsporun elinden limanı alacak kadar para hırsı bürümş bir adamın, durup dururken birden trabzonsporlu olduğunu hatırlayıp başkanlığa soyunması da zaten birileri tarafından buraya atandığının göstergesi. bence hedef şaşırtıyorsun kendince, boşa uğraş hele bunca olan bitenden sonra...

Sayın Şener Aydınlık gazetesine ( ki malum gazete Perinçek efendinin gazetesidir,Perinçek efendi Apo ile kucak kucağa olan bir zattır! ) babadan siyasetçi olduğunu,kendisininde chp'li olduğunu ilan ettiği halde biz niye çıkıp o zatı TS'a siyaset bulaştırıyor diye ilan etmiyoruz.Nuri Albayrak AKP üyesi değildir,AKP adına şeçimlere girmişliği yoktur,siz ve sizin gibi düşünenler onu AKP'li ilan etti diye AKP'li de olacak değildir,kaldıkı bu ülkede % 48 oy alan bir partiye yakın olmanın suç olacağını iddia etmek ne E.Ata'nın nede hiç kimsenin haddi değildir.Biz Nuri Albayrak'ın oyunu kime attığı ilede ilgilenmek durumunda hiç olmamalıyız.Benim sorum basit; Ata gibi sizde demagoji yapmayın.Atay Aktuğ chp'li olarak seçimlere girmiştir ve daha sonra da TS'da başkanlık yapmıştır.E.Ata efendi o dönemde hiç bir yazısında bu durumu problem etmezken şimdi sizin gibilerin AKP'li olduğu vehimlerine kapıldığı için Nuri Albayrağı takıma siyaseti soktu diye suçlamak en hafifinden AYMAZLIK' tır.Hadi bunuda geçelim.Faruk Özak'ın AKP'li olmasını sorun etmeyen E.Ata'nın Nuri Albayrağın AKP olmasını sorun etmesi TS'u düşünmesinden ziyade şahsi menfaatleri gereği olduğunun en bariz ispatıdır.

Erdem Keser
05.02.2008, 16:45
Aslında dediğini düşündüm tereddüt ettim internette bir arattıp herkez bu şekilde kullanıyormuş o yüzden bu şekilde yazdım :) Nasıl şekil olmamış mı ? :)
Çok etkileyici ve değişik bir şekil olmuş:)

a d bacan
05.02.2008, 16:46
tüm mesajları okudum
bu cevaplardan daha mantıklısını her hangi birimizde verebilirdi
sizi bilemem ama
ben pekte faydalı oldugunu görmedim

karatasof
05.02.2008, 16:53
Soru: sizi çok iyi takip ediyorum ve SADRİ ŞENER hayranı olduğunuzu görüyorum ? bir gazeteci olarak neden her adaya aynı uzaklıkta değilsiniz ?insanları neden yönlendiriyorsunuz abi sana yakışmaz bence?
FAROZLU ÖMÜR BİRİNCİ

Ergun Ata: Az önce bir arkadaşımız da İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan ne kadar maaş aldığımı sormuştu. Ne diyeyim?

Şimdi Buna Ne Denir :D

Sadri Şener'den daha fazla almış denir ve serbest piyasa ekonomisi parayı veren düdüğü çalar diye tamamlanır:D:D:D.

Gürkan
05.02.2008, 16:55
cevaplardan ne bekliyordunuz ki .

çıkış formülü mü ?

a d bacan
05.02.2008, 16:56
soru neden sorulur ki?

Adem CAKIR
05.02.2008, 16:56
Bide ikide bir siyasi görüşünden dolayı Ergun abiye laf atmaya çalışan ve siyasi görüşünü yorumlarına karıştırdığını iddia eden kesim var:)(Bazı Albayrak sevdalıları:))
Merak ediyorum bunlar hangi gerekçeyle savunuyorlar o şahsı..Ne kadar tezat yahu:)

Rize maçından itibaren Ergun Ata'dan zerre kadar haz etmiyorum.
Bu beni ve benim gibileri Albayrak sevdalısı mı yapıyor ? Alemsin yahu.
Demek bir yönetimin yanlışlarını söyleyebilmek için önce Ergun Ata'dan destur almamız, onu bağrımıza bastırmamız gerekiyor. Onu sevmez ve bağrımıza basmaz isek demekki yönetim sevdalısıyız. Bak sen şu Allah'ın işine...
Neyseki Allah bizim gibileri seviyor. Sapla samanı ayırt edebileceklerden çok yaratmış...

CAFER ÖZER
05.02.2008, 16:58
Cafer abi sen uzunca açıklamışsın bende baş tarafta kısaca soru sorulacak biri değil maalesef dedim diye tepki aldım.
Bu adam bazı şeyleri yorumlarken taraftsız olamıyor kendi dini ve siyasi görüşünü kesin olarak katıyor en son örnek. Aymanın sevinme şekline yaptığı eleştiri benim kendisine olan olumsuz bakışımın doğruluğunu kanıtlar nitelikteydi.

Güzel yazmışsın abi ellerine sağlık.
Açık ve net söylüyorum ben artık Ergun Atayı okumuyorum,
Özellikle benim için Aymanın Golden sonraki yaptığı sevinç bardağı taşıran son damla oldu.
ilginçtir,2 gün aynı yazıyı yazdı.
Hani daha önce Jefersonun maça çıkarken yaptığı olayı eleştirse(bana göre normal hareket eleştirilecek yanı yok) o zaman derdim ki Ergun Ata Dini simge kullanan her futbolcuya karşı çıkıyor der fikirlerine katılmamakla birlikte kendisine saygı duyardım.
Ergun Ata burda köşelere taşınırsa burdan gözüme ilişiyor,Ben artık Fanatik gazetesinde Ergun Ataya bakmıyorum,bu da benim şahsi görüşüm.
Cumhuriyet Mitingleri ile Trabzonspor arasında ilişki kurup,O mitinge katılanların nekadar çağdaş olduğunu felan yazması zaten kendisini gözümden düşürmüştü,Ayman olayı iyice benim gözümde bitirdi.Ertesi gün birde kendini savunurken Karşı taraftarkilerin kendisini anlayamadığını söylerek,resmen Bizleri Cahil yerine Koyuyor,Anlaşılmayacak ne var,Herkes gayet iyi anladı anlayacağını.
Ergun ata çok seviyorsa siyaseti,Gider Fanatik gazetesinin ağbeyleri olan diğer gazetelerde de Siyaset Köşelerinde yazı yazar,Ama Spor Köşesine siyaset Bulaştırdığı Müddetçe Ben saygınlığını tamamen bitirir.
Amacımız Trabzonspor üzerinden siyaset yapmaksa Ben orduluyum ne işim var Trabzonsporda,Ne işim Var BMN de gider x partisinde doya doya siyaset konuşurum.
Zaten trabzonsporumuzun bu günkü durumlarına düşmesinde en büyük neden,Spordan başka her şeyin kulüpte ön plana çıkmasından değilmi.
Eğer Trabzonspor gerçekten seviyorsak Siyasetten uzak duracağız.
Siyasi Görüşlerimize göre değil,Sporun gerektirdiği ölçüde Destek ve eleştiri yapacağız.

Hekimoğlu
05.02.2008, 17:10
Trabzonspor'a siyaset bulaşırsa yanarız.akp chp muhabbeti bize birşey kazandırmaz.

Fatih
05.02.2008, 17:15
Açık ve net söylüyorum ben artık Ergun Atayı okumuyorum,
Özellikle benim için Aymanın Golden sonraki yaptığı sevinç bardağı taşıran son damla oldu.
ilginçtir,2 gün aynı yazıyı yazdı.
Hani daha önce Jefersonun maça çıkarken yaptığı olayı eleştirse(bana göre normal hareket eleştirilecek yanı yok) o zaman derdim ki Ergun Ata Dini simge kullanan her futbolcuya karşı çıkıyor der fikirlerine katılmamakla birlikte kendisine saygı duyardım.
Ergun Ata burda köşelere taşınırsa burdan gözüme ilişiyor,Ben artık Fanatik gazetesinde Ergun Ataya bakmıyorum,bu da benim şahsi görüşüm.
Cumhuriyet Mitingleri ile Trabzonspor arasında ilişki kurup,O mitinge katılanların nekadar çağdaş olduğunu felan yazması zaten kendisini gözümden düşürmüştü,Ayman olayı iyice benim gözümde bitirdi.Ertesi gün birde kendini savunurken Karşı taraftarkilerin kendisini anlayamadığını söylerek,resmen Bizleri Cahil yerine Koyuyor,Anlaşılmayacak ne var,Herkes gayet iyi anladı anlayacağını.
Ergun ata çok seviyorsa siyaseti,Gider Fanatik gazetesinin ağbeyleri olan diğer gazetelerde de Siyaset Köşelerinde yazı yazar,Ama Spor Köşesine siyaset Bulaştırdığı Müddetçe Ben saygınlığını tamamen bitirir.
Amacımız Trabzonspor üzerinden siyaset yapmaksa Ben orduluyum ne işim var Trabzonsporda,Ne işim Var BMN de gider x partisinde doya doya siyaset konuşurum.
Zaten trabzonsporumuzun bu günkü durumlarına düşmesinde en büyük neden,Spordan başka her şeyin kulüpte ön plana çıkmasından değilmi.
Eğer Trabzonspor gerçekten seviyorsak Siyasetten uzak duracağız.
Siyasi Görüşlerimize göre değil,Sporun gerektirdiği ölçüde Destek ve eleştiri yapacağız.

katılmamak elde deil:alkış:

Adem Erdoğan
05.02.2008, 17:16
aymanın hareketiyle siyaset arasında nasıl bir bağlantı var anlayamadım.

Adem CAKIR
05.02.2008, 17:17
Trabzonspor'a siyaset bulaşırsa yanarız.akp chp muhabbeti bize birşey kazandırmaz.

Arkadaşlar bu korku niye?
Rakipler Siyasi, medya ve fedasyon bağlantılarını klüp menfaatine sonuna kadar kullanıp hamuduyla götürürken, siyasi erk sahibi insanlar bize niye öcü gibi gelsin.

Trabzonspor gibi gücünü arkasına taktığı büyük bir topluluktan alan her oluşumda siyasi, medyatik erk sahipleri olacaktır. Bu erk klüp çıkarları için kullanıldığu sürece bence sorun yok.
Ancak seçimden bir gün önce neye hizmet ettiği aşikar teşekkür ilanlalarına ne bu klübün nede siyasi partilerin ihtiyacı yoktur...

sarman61
05.02.2008, 17:18

Sen yazının tamamını okumamışsın. Ayman a olan eleştiri bardağı taşıran son damla oldu dedi. Daha önce cumhuriyet mitinglerini köşesine taşıması ve bunları savunan yazı yazması vardı. Nitekim cumhuriyet mitingleri siyasi mitinglerdi. Bundan ibarek Ergun Ata siyaseti köşesine bulaştırdı deniyor.

Adem CAKIR
05.02.2008, 17:21

Aslında bir bağlantı yok.

E.ATA'nın yazısı ve genel politik durum akıllarda paranoyatik bir yansıma yapıyor, hepsi o.
Hepimizin katkısı ve son günlerde yaşanan balon haber kıtlığı sebebiyle fazla sardık konuya :D

Gürkan
05.02.2008, 17:22
Allahtan burda kimse siyaset bulaştırmak istemiyor Trabzonspora.

Bulaştırmamak buysa bulaştırmayı düşünemiyorum. gerçi işin doğrusu Trabzonsporun karşı siyasi düşünceye bulaştırılmaması olunca.

Erdem Keser
05.02.2008, 17:25
Rize maçından itibaren Ergun Ata'dan zerre kadar haz etmiyorum.
Bu beni ve benim gibileri Albayrak sevdalısı mı yapıyor ? Alemsin yahu.
Demek bir yönetimin yanlışlarını söyleyebilmek için önce Ergun Ata'dan destur almamız, onu bağrımıza bastırmamız gerekiyor. Onu sevmez ve bağrımıza basmaz isek demekki yönetim sevdalısıyız. Bak sen şu Allah'ın işine...
Neyseki Allah bizim gibileri seviyor. Sapla samanı ayırt edebileceklerden çok yaratmış...

Yahu önce bir yazıyı düzgün okusaydın :)
Orda Ergun Ata'dan haz etmeyen her kim olursa olsun "Albayrak sevdalısı" mı demişim,niye benim haberim yok..:)Yoksa siyasi görüşünden dolayı adamı eleştirip aynı gerekçeyle Albayrak'ı savunanlara karşı mı yazmışım ..
İkisi arasındaki farkı iyi anlamak gerek..

OLCAY ÇAKIR
05.02.2008, 17:29
Yazılanları azbuçuk... programı ise hiçtakip edemedim;

Ergun Ata camianın yetiştirdiği,tabiri caizse meclis adamı denebilecek en önemli gazeteci kişiliktir.
Hataları vardır yoktur bilemem.

Kendini Trabzonspor adına yetiştirmiş,entellektüel birikimi olan,düzgün konuşan,temsil yeteneği güçlü biridir.

Tarafsız kalmaya gayret eden,Trabzonspordan yana taraf olan Ergun ATA ya başarılar diliyorum.

(kendisi ile tanışıklığım yoktur,akrabalığımda yoktur-gözlemimdir sadece)

İşi zor.

Olcay

ilhan
05.02.2008, 17:35
Yazılanları azbuçuk... programı ise hiçtakip edemedim;

Ergun Ata camianın yetiştirdiği,tabiri caizse meclis adamı denebilecek en önemli gazeteci kişiliktir.
Hataları vardır yoktur bilemem.

Kendini Trabzonspor adına yetiştirmiş,entellektüel birikimi olan,düzgün konuşan,temsil yeteneği güçlü biridir.

Tarafsız kalmaya gayret eden,Trabzonspordan yana taraf olan Ergun ATA ya başarılar diliyorum.

(kendisi ile tanışıklığım yoktur,akrabalığımda yoktur-gözlemimdir sadece)

İşi zor.

Olcay

Bu yazının altına ekleyebileceğim en güzel şey ;

http://www.bordomavi.net/images/ts/haber/0607to/eata_1.jpg

Bizim oylarımızın sonucu..

Külünkoğlu
05.02.2008, 17:35
Adam profilindeki iki satırlık yazıyı doğru yazamıyor sende neden bahsediyorsun..

Adem CAKIR
05.02.2008, 17:39
Yahu önce bir yazıyı düzgün okusaydın :)
Orda Ergun Ata'dan haz etmeyen her kim olursa olsun "Albayrak sevdalısı" mı demişim,niye benim haberim yok..:)Yoksa siyasi görüşünden dolayı adamı eleştirip aynı gerekçeyle Albayrak'ı savunanlara karşı mı yazmışım ..
İkisi arasındaki farkı iyi anlamak gerek..

Yazını tekrar okudum ve kurduğun cümleyi yine aynı şekilde yorumladım.
Evet siyasi görüşümden dolayı Ergun Ata'ya kılım. :)
Ve evet siyasi görüşünü futbol yorumlarına karıştırdığını düşünüyorum.
Ve Albayrak değil Trabzonspor sevdalısıyım.

Ya cümlende yada bende sorun var renkdaşım :D
Ama şimdi tamam Şimdi tamam. Sorun yok. Ne demek istediğini gayet iyi anladım.

Velhasıl taraftar olarak konu Trabzonspor olduğunda tek tarafımız olmalı.
Siyaset Trabzonspor'un emrinde olduğu sürece sorun yok ama sırf siyasi/dini düşüncesinden dolayı insanların yanlışlıklarını örtmek yada tam tersi deşip yeni sorunlar ortaya atmak tartışmasız (biraz demirelleşelim :) abestle iştigaldir...

Erdem Keser
05.02.2008, 17:45
Bir daha açıklayayım :)

Eleştri, Ergun Ata'yı siyasi düşünceleri yada dünya görüşünden dolayı eleştirenelere değil,Ergun Ata'yı bu sebeplerle eleştirip aynı gerekçelerlede Albayrak'ı savunanlaradır..:)

mustafa gürsoy
05.02.2008, 17:51
Dünyanın kanunudur. Birilerinin kuyruğuna basarsan o birileri seni bertaraf etmeye çalışır. Ergun ATA ya yapılan hücümların tek sebbi budur. Doğru yoldasın Ergun ATA

Hasan Ayvenli
05.02.2008, 18:02
benim soruyu cevaplamamış :D
bi de mail yollıyım bakalım ne dicek

cyberentalpi
05.02.2008, 18:11

Kesinlikle haksiz elestiri.
Almısız bir siyasete Ts yi bulastiran adam hedefi yuruyoruz. Ergun Ata daha bastan adamin ne mal oldugunu anlamıssa soyledigi vaadlere bizim gibi inanmamissa ve zaman onu haklı cikarmissa bunda ne gunahi var.
Cumhuriyet mitinglerini de sanki kominist miting gibi gormekten vazgeciniz. Ts ile devrimciler de bag kurar istanbul kapitalizmine karsi ciktigi icin. Sizin istediginiz gibi degil elbette kendi dusundugu gibi yazacak. Ozgur basin nasıl olacak ki baska.

karatasof
05.02.2008, 18:12
Ergun Ata'yi bmn'de yılın gazetecisi seçen arkadaşlar arasında ben yokum.Yani kendisini bu ödüle layık görenlerden biri değilim.Bu durumda ben BMN'de üye olmamalımıyım? E.Ata'nın TS'u en güzel temsil eden olduğunada inanmıyorum ve aslada inanmayacağım.Ergun Ata'yı eleştirdiğimiz için bizi katagorize etmeye çalışanlar kimin taraftarı olduklarını ilan etmelerini istediğimi beyan ediyorum.E.Ata gibiler islami değerlere saldırmakta bir beis görmeyecek kadar içinde yaşadığı topluma uzak biganelerdir ve asla benim böylelerini tasvip etme durumum olamaz.

cyberentalpi
05.02.2008, 18:14
Arkadaşlar bu korku niye?
Rakipler Siyasi, medya ve fedasyon bağlantılarını klüp menfaatine sonuna kadar kullanıp hamuduyla götürürken, siyasi erk sahibi insanlar bize niye öcü gibi gelsin.

Trabzonspor gibi gücünü arkasına taktığı büyük bir topluluktan alan her oluşumda siyasi, medyatik erk sahipleri olacaktır. Bu erk klüp çıkarları için kullanıldığu sürece bence sorun yok.
Ancak seçimden bir gün önce neye hizmet ettiği aşikar teşekkür ilanlalarına ne bu klübün nede siyasi partilerin ihtiyacı yoktur...

Bende anlamıyorum bu korku neden. Elbette Ts siyasetin de icinde olcak. Degilse bakan dedigimiz iki duduk bir Fb ye biri Bjk ye toprak peskesliyor.
Bu kadar buyuk klupte elbette siyasetle alakadar olcak.

mustafa gürsoy
05.02.2008, 18:18
Ergun Ata'yi bmn'de yılın gazetecisi seçen arkadaşlar arasında ben yokum.Yani kendisini bu ödüle layık görenlerden biri değilim.Bu durumda ben BMN'de üye olmamalımıyım? E.Ata'nın TS'u en güzel temsil eden olduğunada inanmıyorum ve aslada inanmayacağım.Ergun Ata'yı eleştirdiğimiz için bizi katagorize etmeye çalışanlar kimin taraftarı olduklarını ilan etmelerini istediğimi beyan ediyorum.E.Ata gibiler islami değerlere saldırmakta bir beis görmeyecek kadar içinde yaşadığı topluma uzak biganelerdir ve asla benim böylelerini tasvip etme durumum olamaz.

Vallahi eğer bu mesajdan bende nasibimi almışsam cevap vereyim. Ben Trabzonspor taraftarıyım başkaları gibi birilerinin adamı olmam.

Şu islami değere saldırma olayına gelince aklım almıyor. Adam bunu açık seçik yazmış. Kıytırık rize gol attın diye secdeye varmayı eleştirmiş. Bunu anlayamıyacak kadar zekasal vecibelerden yoksun olduğunuzu düşünmüyorum. Maksat Ergun Ata ya bir yerlerden giydirebilmek.

Adem Erdoğan
05.02.2008, 18:19
Ya bu Ergun Ata adam gibi soruları bırakmış rastgele cevap veriyor. Biz o kadar uğraştık soru yazdık. Cevap verdiği soruya bakarmısınız...

Soru: Bobo sorusuna Las Liga dedin La Liga olmasın ?
Hamza Mertol

Ergun Ata: kelime hatası

1000 lerce soru soruluyo demiş ama en saçmalarınada cevap yazmadan geçmemiş.sanane kardeşim bobodan yogiden.

Adem Erdoğan
05.02.2008, 18:36

yazdığı yazıda bence İslami değerlere herhangi bir saygısızlık yoktu.Abartmamak lazım.

karatasof
05.02.2008, 18:40
Vallahi eğer bu mesajdan bende nasibimi almışsam cevap vereyim. Ben Trabzonspor taraftarıyım başkaları gibi birilerinin adamı olmam.

Şu islami değere saldırma olayına gelince aklım almıyor. Adam bunu açık seçik yazmış. Kıytırık rize gol attın diye secdeye varmayı eleştirmiş. Bunu anlayamıyacak kadar zekasal vecibelerden yoksun olduğunuzu düşünmüyorum. Maksat Ergun Ata ya bir yerlerden giydirebilmek.

Bak arkadaşım biz adamın ne herze yediğinide ne demek istediğinide gayet güzel anladık asıl sen bizim zekamızı takazaya almaya kalkma,haddinde değil seviyende yetmez.Benim mesajımdan eleştirildiğin anlamı çıkarıp cevap vermişsin ancak yine birilerini birilerinin adamı ilan etmek gibi asılsız ,mesnetsiz suçlamalardan geri durmamışsın.Kim kimlerin adamıymış bize açıklada bizde bilelim.

Secde olayında Kıytırık Rize'ye gol atılmasını eleştirmiş demişsin ki son derece yanlış bir mantık;bu sakat ergun ata mantığını doğru varsaydığımızı düşünelim ve soralım kendisine ve kendisini takdir edenlere;
1.Dandik futbol oyununda atılan golleri islami bir ibadet şekliyle mi puanlayalım.?
2.Rize'ye atılan gol secdeyi gerektirmediğine göre hangi takıma gol atıldığında secde gerekir?( Affet Allahım ! )
3.gs,fb ve bjk gibi takımlara gol atıldığında şükür namazı mı eda edilmeli?

Ergun Ata benim hiç umurumda olmaz,yeter ki o bilmediği İslam'a ve İslami değerlere dil uzatmaya kalkmasın.Herkes haddini bilecek.......

Adem Erdoğan
05.02.2008, 18:45
Ergun Ata benim hiç umurumda olmaz,yeter ki o bilmediği İslam'a ve İslami değerlere dil uzatmaya kalkmasın.Herkes haddini bilecek.......

Hocam peşin hüküm vermeyelim.Herkesin manevi duyguları kendi içinde saklıdır.Nerden biliosun İslamı bilip bilmediğini.

OLCAY ÇAKIR
05.02.2008, 18:46
Camianın yetiştirdiği?

Camia mı yetiştirdi?

Neyse..

gerenimo
05.02.2008, 18:53
Sen yazının tamamını okumamışsın. Ayman a olan eleştiri bardağı taşıran son damla oldu dedi. Daha önce cumhuriyet mitinglerini köşesine taşıması ve bunları savunan yazı yazması vardı. Nitekim cumhuriyet mitingleri siyasi mitinglerdi. Bundan ibarek Ergun Ata siyaseti köşesine bulaştırdı deniyor.

sanırım sen de okuduğunu anlamamışsın, orda eleştiri yersiz olmasına rağmen dinler ve dini sembollerle, dindar-dinsizle, hristiyan müslümanla alakası yoktu.

gerenimo
05.02.2008, 18:54
cumhuriyet mitingiyle ilgili yazılarını okumamıştım, eğer bu yazıları trabzonspor üzerinden trabzonspor sayfasında yaptıysa köşesine siyaset bulaştırmıştır bu konuda haklısın.

Emirhan Makul
05.02.2008, 18:55
maçımızı neden göstermiyorlar ergun ata onu da bir cevaplasa :(

mustafa gürsoy
05.02.2008, 18:58
Bak arkadaşım biz adamın ne herze yediğinide ne demek istediğinide gayet güzel anladık asıl sen bizim zekamızı takazaya almaya kalkma,haddinde değil seviyende yetmez.Benim mesajımdan eleştirildiğin anlamı çıkarıp cevap vermişsin ancak yine birilerini birilerinin adamı ilan etmek gibi asılsız ,mesnetsiz suçlamalardan geri durmamışsın.Kim kimlerin adamıymış bize açıklada bizde bilelim.

Secde olayında Kıytırık Rize'ye gol atılmasını eleştirmiş demişsin ki son derece yanlış bir mantık;bu sakat ergun ata mantığını doğru varsaydığımızı düşünelim ve soralım kendisine ve kendisini takdir edenlere;
1.Dandik futbol oyununda atılan golleri islami bir ibadet şekliyle mi puanlayalım.?
2.Rize'ye atılan gol secdeyi gerektirmediğine göre hangi takıma gol atıldığında secde gerekir?( Affet Allahım ! )
3.gs,fb ve bjk gibi takımlara gol atıldığında şükür namazı mı eda edilmeli?

ergun Ata ya karşı çıkış bence siyasi husumettir ki bizi aslında ilgilendirmemelidir siyaset bu noktada. Bu karşı çıkma olayını gerçekleştirenlerde malum partinin partizanlarından başka bir şey değildir. Birilerinin adamı lafı bunu işaret etmektedir.

Üç tane soru sormuşsun elden geldikçe cevaplayacağım.

1- bahsedilen islami ibadet eğer secdeyse (ki ben başlı başına secde diye bir islami ibadet bilmiyorum) elbette puanlama filan olmamalı.Yine maksat belli. Birilerine giydirmek:)

2-Mesela ben futbolcu olsam atacağım gol takımıma kupayı getiriyorsa secde ibadeti dediğiniz(ben demiyorum siz diyorsunuz) ritüeli yaparım.

3- Namaz kılmak bireysel tercihtir kimse kimseye karışamaz. Uygun bir yerde istediğin namazı kılabilirsn:)

Seviyemin alçaklığından bahsetmişsin. Senin gibi insanlarla iletişime geçtikçe kendimi dev gibi hissediyorum. Başka söze gerek yok kapak olur sana:)

karatasof
05.02.2008, 19:01
Hocam peşin hüküm vermeyelim.Herkesin manevi duyguları kendi içinde saklıdır.Nerden biliosun İslamı bilip bilmediğini.

Şuradan biliyorum ki arkadaşım müslüman olan kişi en temelinden secdenin sadece ve sadece Allah'a ;bununda belli şartları sağlayan belli mekanlarda yapılacağını bilmelidır.( Bakınız Namaz Farzı ) .Ayman'ın attığı gol sonrası yaptığı hareketi secde diye addetmek en hafifinden AYMAZLIKTIR.

Adem Erdoğan
05.02.2008, 19:18
Şuradan biliyorum ki arkadaşım müslüman olan kişi en temelinden secdenin sadece ve sadece Allah'a ;bununda belli şartları sağlayan belli mekanlarda yapılacağını bilmelidır.( Bakınız Namaz Farzı ) .Ayman'ın attığı gol sonrası yaptığı hareketi secde diye addetmek en hafifinden AYMAZLIKTIR.

peki o zaman aymanın yaptığı hareket neydi?

Great White
05.02.2008, 21:35
İster radikal dinci olsun, ister ateist..

İster şu Yönetim' in arkasında dursun, isterse karşısında..

Çok da fazla önemi yok benim için..

Zira ben Ergun Ata' yı salt siyasi ya da dini özellikleri ile değerlendirerek takip etmiyorum..

Futboldan anlıyor, Türkçe' yi mükemmel kullanıyor, mesleğini ciddiye alıyor, araştırmacı ruhunu ve kıvrak zekasını tüm yazılarında gözler önüne seriyor ve daha da önemlisi Trabzonspor' u seviyor..

Benim için bunlar yeterli..

Tabii ki arada kantarın topuzunu biraz kaçırarak birilerinin kuyruğuna da basmıyor değil..

Onlar da işin tuzu biberi artık:)

Âkil Âdem
05.02.2008, 23:34
Ergun Ata camiamızın “ulusal medyadaki” birkaç ehliyetli kaleminden biri. Zaten bu forumda tartışılmasının; lehinde ya da aleyhinde fikirler ileri sürmesinin temel sebebi de camiayla ilgili ve ilişkili biri olması.

Lehinde ve aleyhinde yazanların yazılarını nasıl bir dikkatle ve hangi sıklıkla okuduklarını bilmiyorum ama görünen o ki her iki tarafında haklı olduğu noktalar kadar abarttığı noktalar da var. Tartışmayı alevlendirmek ya da iki taraftan birini galip ilan etmek gibi bir düşüncem yok. Yaklaşık 15 seneden beri neredeyse her yazısını okumuş ve bir dönem TRT Trabzon Radyosu’nda Pazartesi günleri yaptığı programların çoğunu dinlemiş bir insan olarak zihnimdeki Ergun Ata profilini olumlu ve olumsuz yönleriyle sizlerle paylaşmamın faydası olacağını umuyorum.

Ergun Ata bazı arkadaşlarımızın da büyük bir isabetle belirttikleri gibi futbolu çok iyi bilen bir insandır. Futbolun sadece sahada cereyan eden kısmını değil; sosyal, iktisadi ve siyasi boyutlarını da bilen biridir. Bunda uzun yıllar teşrik-i mesai ettiği Rahmetli Mehmet Tan’ın büyük etkisi ve katkısı olduğunu söylemeye gerek yok sanırım.

Haber yazarken titizdir. Kaynaklarını iyice araştırır ve üzerinde yorum yaptığı haberler genellikle doğrudur. Transfer döneminde verdiği bilgilerin doğru çıkmaması onun kusuru mudur yoksa yönetimin çok usta yalancı olduğunu gösterir takdiri size kalmış.

Türkçesi iyidir ve yazıları okunur. İddia edildiği gibi mükemmel bir Türkçesi yoktur ama Türk spor basınındaki dil ve üslûp seviyesizliği göz önüne alındığında kendisinin edip olduğuna bile hükmedilebilir. Bir gazetecide olması gereken dil ve ifade bilgisine sahiptir, o kadar. Abartmaya gerek yok.

Ergun Ata Trabzonsporludur. Kendisini seven sevmeyen herkesin ittifakla hakkını teslim edeceği bir nokta varsa o da burasıdır.

Bunlar dikkatli bir okuyucu olarak kendisinde tespit ve takdir ettiğim müspet özellikleri. Ama onun da her insanda olabilen ama sıradan insanlarda hoş görülse de bir gazeteci için kendi adıma asla mazur göremeyeceğim hatalı tarafları vardır:

Ergun Ata benimsediği ideolojiye bağnazlık derecesinde bağlı bir insandır ve kendisi gibi olmayanları kolayca yargılama ve mahkûm etme hakkını kendinde görür. Ele aldığı konunun ideolojik, dinî ve İslâmî bir boyutu varsa diğer taraflarıyla pek ilgilenmez. Bir gazetecinin siyasi ya da dinî konularda yorum yapmaya hakkı yok mudur? Elbette vardır ama o konuları bilmesi ve kendi içinde tutarlı olması kaydıyla.

Ergun Ata ne yazık ki sembolle ibadetin farkını dahi bilmediği halde bu konularda cüretkârca kalem oynatabilecek ahkâm kesebilecek derecede cahil cesaretine sahiptir. Yıllar önce sezon açılışı kokteylinde içki içilmediği için yaygara koparanlardan biriydi. Bir dönem Leekens’in futbolculara Cuma namazı izni vermesi yüzünden küplere binmişti Bugün de farklı değil; Her fırsatta böyle şeyleri gündeme getiriyor. Jefferson’un dua etmesi onu niye rahatsız etti acaba? Adamın Müslüman gibi el açmasına bozulmuş olmasın. Keşke aradan geçen yıllarda bilgisini artırsaydı. En azından bu mesleğin yüz akı Mehmet Tan’dan bir şeyler öğrenmesini beklerdim.

Daha önce de söylediğim gibi düşüncesi ve yorumuna saygı duyarım ama üzerinde fikir yürüttüğü şeyi bilmesi ve yaptığı yorum bana ne kadar aykırı olursa olsun tutarlı olmasını beklemek de hakkım.

Ergun Ata’nın zihnimdeki fotoğrafı. Neticede kimse mükemmel değildir, Ergun Ata da bir insan olduğuna göre onun da hataları vardır. Bazı meselelerde objektiflik ve sağduyudan uzak yorumlarını izah edecek tek şey var: Tipik Türk Aydın!

Pekiyi bu kusurları Ergun Ata’nın bu yönetim hakkında yazdıklarının doğru olmadığı anlamına gelir mi? Asla! Yaşananlar ortada; vaatler ve gerçekler ortada…

Ahmet Karaman
05.02.2008, 23:38
ben ergun ata'nın objektif bir yazar olduğunu düşünmüyorum. yorumlarnda kişisel ilişkileri ve siyasi duruşunun fazlasıyla etkisi var.

Tunga
05.02.2008, 23:45
Bu sözlerim geneledir...

Bir Trabzonsporlu olarak Ergun Ata'nın sadece Trabzonsporlu yazarlar içinde değil, tüm spor yazarları içinde çok önemli bir yeri olmasıyla gurur duyuyorum. Bu bir!

İkincisi Ergun Ata köşe yazısı yazıyor; yani tarafsız olmak zorunda değil. Eğer siz beğenmiyorsanız, onu takip etmeyerek ona zarar verebilirsiniz. Bu takdirde gazetesi ona yer vermeyecektir. Ama gören göz yalan söylemiyor. İster Cumhuriyet Mitingi'ni yazsın, ister Fenerbahçe maçını, önemli olan kendi görüşlerini NET olarak ortaya koyup samimi olmasıdır. Samimi mi , değil mi, onu sorgularsın. Samimi bulmazsan takip etmezsin. Bu kadar.

Adam kendi görüşü ne ise onu yazıyor. Adı üstünde, orası onun köşesi. Kış köşesi değil.

Bu forumlarda son zamanlarda "dinli - dinsiz" gibi abuk subuk mesajlar yazılıyor ve bazıları bununla övünüyor.

Para ile imanın kimde olduğu bilinmezmiş diye bir laf boşa çıkmıyor herhalde. Bunu sorgulamaya kimsenin gücü yetmez ve bunun sorgulanma yeri de burası değildir.

Hayattaki her olaya aynı dar pencereden bakarsanız, 1 adım ilerleyemezsiniz. Her söylenen sözden alabilecekleri vardır insanın. İster alır, ister almazsınız.

Ama kulübün yöneticilerinden biri, internet sitesi kurup, o sitede de bir parti için "24 saat elimden geldiği kadar çalışacağım" derken buna tepki vermeyip de, bir köşe yazarının yazısına fevri bir tepki veriyorsanız bu benim için sizin inandırıcılığınızı, samimiyetinizi kaybetmeniz demektir. Zaten bu tip pek çok kişi de benim gözümde samimiyetini çoktan kaybetmiştir.

Ergun Ata ben kendimi bildim bileli yazıyor Trabzonspor'u. Binlerce yazısı içinden çıkarıp da iki yazısına atıfta bulunuyorsanız; ama geldiği günden beri Trabzonspor için tek adım atmamış ve siyasi kimliğini bu işin iyice içine karıştırmış bir adama en ufak bir tepki bile vermiyorsanız o zaman benim için yorumlarınız da değerli değildir.

Artık sürekli bu tip ithamlarda bulunan kişilerden midem bulandı. Demek ki susmak ve tepki vermemek nezaket olarak değil de "ciddiyeti sündürmeye fırsat olarak" görülüyormuş. İyi de sizlerle aynı lisandan konuşulursa, burada iki çift laf edilmez olur.

BMN'de siyaset yapılmıyor; yapılmayacak da. Ama bu insanların bir siyasi görüşü olduğu gerçeğini değiştirmez. hatta bu siyasi görüşlere saygısızlık yapmak hakkını da vermez.

Erdal
05.02.2008, 23:58
Nihayet bildiklerimi hatırlatacak yazlar okumaya başladım forumlarda .Tunga biraz daha zaman ayır foruma :)) Bu arada sevgili Akil Adem yazdıkarının ilk kısmına katılıyorum ikinci kısmı ile alakalı olarak da son zamanlarda bu meselelerde daha duyarlı olduğunu söyleyebiliriz Ergun ağabeyi in ...

Ahmet Kuru
06.02.2008, 00:23
Ergün Ata nın bütün yazılarını okurum.bazı yanlış yazıları yok değil ama Okadar hata kadı Kızındada vardır derlarya.Gündemi Çok iyi takip eden bir yazar bence...Sorularını cevaplarını okumadım.sorunlarda cevaplarda belli zaten.Herkes aynı soruyu soruyor,Herkes aynı cevabı veriyor.

vse61
06.02.2008, 00:35
arkadaşlar insanları dinli-dinsiz diye suçlarken kendinizi kimin yerine koyup yorum yazdığınıza dikkatinizi çekerim. Ayrıca Ergun Atanın siyasi görüşleri sadece yorumdan ibaret. Siyaseti Trabzonspor'un boğazına kadar sokan insanlar varken Ergun Ata'yı eleştirmek ne kadar doğru bunu da bilemiyorum. Keşke biri gelse benim bütün düşüncelerime karşı olsa. Ama Trabzonspor'u objektif yönetip şampiyon yapsa.

Atmaca
06.02.2008, 00:41
Trabzonspora siyaset bulasti diyenler, bunun nasil oldugunuda bir anlatsalar cok bahtiyar olacagim.Yoksa kendi siyasi kimliklerini mi anlatmaya calisiyorlar.

Cafer KILIÇSOY
06.02.2008, 00:47
Tunga abiyin yazdıklarına ekleyecek tek bir kelimem yoktur. Sonuna kadar katılıyorum

gerenimo
06.02.2008, 01:16
Trabzonspora siyaset bulasti diyenler, bunun nasil oldugunuda bir anlatsalar cok bahtiyar olacagim.Yoksa kendi siyasi kimliklerini mi anlatmaya calisiyorlar.

halen daha siyasi oyunu göremiyorsan anlatmaya gerek yok. sana iyi uykular ne uykusuysa bu 2 yıldır!!!

Âkil Âdem
06.02.2008, 01:18
Şu siyaset meselesi sorulup duruyor; birkaç örnek vereyim.

Halil Şanlı'nın canlı yayında söyledikleri...

Trabzon Milletvekili Sayın Kemalettin Göktaş'ın tavassutuyta -yoksa emriyle mi demeliydim?- Melih Gökçek'in onursal başkanı olduğu BB Ankaraspor'dan Ersen ve Musa alındı. Bu futbolcuların bonservis bedelleri bir incelensin!

Bu habere yönetimden hiçbir yalanlama gelmedi.

Bizzat şahit oladuğum olaylar:

Sayın Kemalettin Göktaş seyircisiz oynanan maçta Hüseyin Avni Aker'in ortasında basın toplantısı düzenledi, kimse sesini çıkarmadı. Trabzonspor'un haklarını savunduğu söylenebilir belki ama 5 maç seyircisiz oynama cezasının üç maçını çektikten sonra mı uyandı?

Sayın Göktaş'ın seçim kampanyasında bir mahalli TV'de kendisine yöneltilen; "Kongrede bu yönetim seçilmezse de desteğiniz sürecek mi? sorusuna cevabı: "Delege kimi seçeceğini iyi düşünsün!"

Herkesin şahit olduğu bir olay:
Seçimden önce Başbakan'a teşekkür mesajı...

Örnekler çok ama bu kadarı yeter sanırım. Görmek ve anlamak isteyen için çok ama çok örnek var. İnternet ortamında bu sorunun ne maksatla sorulduğunu bilemem şüphesiz. sadece bilgi istendiğini düşündüm.

Yönetimin yaptığı her işte bir hikmet, yapmadığı, yapamadığı, yüzüne gözüne bulaştırıp bizi sahada da dünyada rezil ettiği her işte bir keramet olduğunu düşünen insanlar var mıdır? Varsa da ben onlardan değilim.

Yönetime sırf siyasi bir maksatla yüklenen insanlar var mıdır? Varsa onlardan da değilim.

Ergun Ata konusunda yazdığım her satırın arkasındayım. Bir okuru olarak takdir etmek görevim olduğu gibi tenkit etmek de hakkım. Adamın siyasi ya da dini tercihleri beni ilgilendirmez, bu tercihleri Trabzonspor'u değerlendirirken belirleyici mi değil mi?

Daha açık ve anlama engellileri de göz önüne alarak sorayım:
Ergun Ata'nın bu yönetime yönelttiği itham ve eleştiriler doğru değil midir?
Bence eksiği var fazlası yok.

Selçuk Demircioğlu
06.02.2008, 01:48
Ben biraz açıklayayım:

Trabzon Milletvekili Sayın Kemalettin Göktaş'ın tavassutuyta -yoksa emriyle mi demeliydim?- Melih Gökçek'in onursal başkanı olduğu BB Ankaraspor'dan Ersen ve Musa alındı.

Bizzat şahit oladuğum olay:

Sayın Kemalettin Göktaş seyircisiz oynanan maçta Hüseyin Avni Aker'in ortasında basın toplantısı düzenledi, kimse sesini çıkarmadı.

Örnekler çok ama bu kadarı yeter sanırım.

bazı arkadaşlar at gözlüğü ile baktıkları için olaylara anlamaları çok zor...ne kadar iyi de anlatsan anlamak istemeyen anlamıyacaktır...

Adem Erdoğan
06.02.2008, 02:06
Özer Hurmacıyı niçin alamadık.

hakankurt1967
06.02.2008, 02:14
Siz sordunuz, Ergun Ata cevapladı
http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/images/Article/2008/2/7_197949_ata280.jpgGazetemizin güçlü kalemi Ergun Ata, canlı yayında ziyaretçilerimizden gelen soruları tüm içtenliği ile yanıtladı...
5.2.2008

Fanatik.com.tr'nin bu haftaki konuğu Ergun Ata 2 saatlik süre içerisinde ayrım yapmadan tüm okuyucularımızın sorularını cevapladı, özellikle Trabzonspor'daki son gelişmeler hakkında bir çok konuya açıklık getirdi...

ERGUN ATA'YA GELEN SORULARI VE YANITLARI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN... (http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/Default.aspx?aType=YazarlaraSorular&cId=54)
Yoğunluk nedeniyle cevap veremediğimiz ziyareçilerimizden özür diler, Fanatik.com.tr olarak, göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Ergun Ata'ya gelen sorulardan en dikkat çeken 10 soru, soruyu yöneltenlerin ismiyle ve yazarımızın verdiği yanıtları yarın gazeteniz FANATİK'te bulabilirsiniz...
Önümüzdeki hafta aynı gün ve aynı saatte Yalçın Dümer canlı yayında sorularınızı yanıtlayacak...

Bu haber 11827 kez okunmuştur.

Emorfo
06.02.2008, 02:49
Ben biraz açıklayayım:

Trabzon Milletvekili Sayın Kemalettin Göktaş'ın tavassutuyta -yoksa emriyle mi demeliydim?- Melih Gökçek'in onursal başkanı olduğu BB Ankaraspor'dan Ersen ve Musa alındı.

Bizzat şahit oladuğum olay:

Sayın Kemalettin Göktaş seyircisiz oynanan maçta Hüseyin Avni Aker'in ortasında basın toplantısı düzenledi, kimse sesini çıkarmadı.

Örnekler çok ama bu kadarı yeter sanırım.

Bu örneklerden siyaset yapıldığı sonucuna nasıl varıyoruz. Yanılmıyorsam yine siz diyordunuz Trabzonspor siyasete alet edilmemeli siyaseti kendi hedefi doğrultusunda kullanabilmeli. O milletvekili de transferde yardım etmiş, Trabzonspor'un hakkını gasp eden TFF'ye de tepki göstermiş, stat projesi için de başbakana teşekkür edilmiş. Keşke bütün milletvekillerimiz bunları yapsa da kulübe siyaset bulaşmış olsa.

Ayrıca bu durumu Ergun Ata'nın yazıları ile kıyaslamanız ne derece doğru. Ben Ergun Ata'nın her yazısını okurum severekte okurum. Ancak ben onun Trabzonspor'la ilgili yorumlarını okumak isterim, köşesini çeşitli siyasi kaygılarla siyaset meydanına çevirmesini istemem. Çevirebilir tabiki kendi bileceği iştir ancak onu sevdiğimden yapmasını istemem. Ayrıca Ulusal bir spor gazetesinde ayrı bir misyonu var bence, malum ulusal basında takımımızı iyi yorumlayan çok fazla kalem yok. Bu nedenle daha dikkatli olmalı diye düşünüyorum.

sarman61
06.02.2008, 08:23
Ergun Ata ya Fanatik gazatesi bir köşe vermiştir verdiği köşe Trabzonspor sayfasında bir köşesidir. Benim bildiğimi spor gazetesini insanlar spor hakkında bilgi almak için okur. O köşede yazı yazan kişinin siyasi ve inanç yönünden düşüncülerini değil. Şayet böyle birşey okumak istiyorlarsa giderler bu taraz yazı yazan gazeteleri alırlar. Yanlışmıyım. Madem Trabzonspor köşesinde yazıyorsun Trabzonspor u yaz başka birşey yazma. Yok yazacak san başka yerde yazsın patronunun bir çok gazetezi mevcut elbet sana onlarda köşe verir. Ama oda olmaz çünkü yazdığı gazetenin patronlarının hoşuna giden konulara değiniyor. O köşede yazabilmesinin sebebi zaten bu.

Birisi internet sitesi kurmuş ve desteklediği parti için 24 saat yok bilmem ne yapacakmış. İyi güzelde bu adam spor sitesi kurup sonrada o spor sitesinden siyasi parti mi savunmuş dini fetvalar mı vermiş.
Bence yanlış örnek.
Ergun Ata ya kızan arkadaşlrımızın kızma sebebi. Trabzonspor sayfasında ki köşesinde Trabzonspor değilde kendi ideolojik düşüncelerini savunması yada Dini fetva vermesi biz Trabzonspor sevdalılarını açıkcası pek memnun etmedi. Şimdi her Trabzonspor lu aynı siyasi görüş ve inanç içinde olmak zorunda değildir. Ama bu insanların ortak noktası var Trabzonspor. Ergun bey yazdığı bu tarz yazılarla patronlarının yapmaya çalıştığı şeyi yapıyor insanlarımızı kutuplaştırıyor. Bakınız bizler bile Trabzonspor sevdamızda ayrılığa düşebiliyoruz. Ortak noktamızı unatabiliyoruz.
Ülkemizde tartışılamıyacak konular vardır bunları eleştirmek kimsenin haddine değildir. Meşhur bir söz vardır Zevkler ve Renkler tartışılmaz. Eleştiriye açık değildir.

Külünkoğlu
06.02.2008, 08:39
Bu örneklerden siyaset yapıldığı sonucuna nasıl varıyoruz.

Neee ???? Faruk inanamıyorum sana. :)

Atalay
06.02.2008, 09:41
Hee evet Trabzonspora siyaseti Ergün Ata soktu başkası degil vurun abalıya suçlu bulundu!!

Arkadaşların bazıları Gerçekten çok komik olmaya başladı şu andaki yönetimi savunmak için saldırmadıkları karalamadıkları insan neredeyse kalmadı!!

Eski başkanlardan,teknik direktörlerden,yöneticilerden,bakanlardan sonra sıra köşe yazarlarına geldi!!

Ya şu adamı hala savunuyorsunuz ve diyorsunuzki siyaseti bu kulübe başkaları soktu..!!

Güldürmeyin insanları kendinize....sevgilerimle...

mustafa gürsoy
06.02.2008, 09:47
Ergun Ata ' ya saldırmak bile bence siyaset yapmaktır. Saldırı sebebi tamamiyle siyasettir Trabzonsporla alakası yoktur. Ne hikmetse saldıranlar kulübe siyaset sokanların destekçileridir. Güneş balçıkla sıvanmaz efendiler

Emorfo
06.02.2008, 10:55
Neee ???? Faruk inanamıyorum sana. :)

Ne oldi ne şaşirursun :)

Bunlar siyasetse Trabzonspor için 3 trilyon toplayan Koray Aydın'da siyaset yapmıştır. Anladın sen onu :)

Faik Yılmaz
06.02.2008, 11:04
Soruların gazetede yayınlanan bölümü.......

Trabzonspor'un nabzını yakından tutan FANATİK'in usta kalemi Ergun Ata, www.fanatik.com.tr adresinde okuyucularıyla buluştu.
6.2.2008

Trabzonspor’un nabzını yakından tutan FANATİK’in usta kalemi Ergun Ata, www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr/) adresinde okuyucularıyla buluştu. Sporseverler sordu, Ata yanıtladı, ortaya birbirinden çarpıcı sonuçlar çıktı. İşte taraftarla sanal ortamda gerçekleştirilen söyleşinin öne çıkan detayları:

Bir yere siyaset bulaşmışsa, orada huzur da olmaz başarı da. Sadri Şener’in görünen tabloda daha rasyonel olduğunu söylüyorsunuz. Kötünün iyisi mi, yoksa kulübü siyasetten kurtarmak imkansız mı?
Oğuz Kırcı
ATA: Sadri Şener hareketinde siyaset görmüyorum. Nitekim basın toplantısında, “AKP’li iktidardan da CHP’li belediyeden de azami ölçüde yararlanacağız” dedi. Kendisi CHP’li, asbaşkanı DYP Eski İl Başkanı, listesinde AKP’li, MHP’li de var bildiğim kadarıyla.
İstenen başarılar nasıl yakalanır?
Mustafa Erdem
ATA: Trabzonspor’u bu sıkıntıdan kurtaracak fırsat pazar günü üyelerin eline geçecek. Bakalım bu fırsat nasıl değerlendirilecek hepbirlikte göreceğiz!
Trabzonspor’un neden bir futbolcu izleme politikası yok?
Tuncay Yılmaz
ATA: İzleme komitesinde 12 kişi var ve kesinlikle doğru söylüyorsunuz Trabzonspor’un bir izleme politikası yok. Maalesef bu yönetim, o kurumu, ulufe dağıtmak için kullandı, iş yapmak için değil. Eğer böyle olmasaydı 12 izleme komitesi üyesi varken kulüp menacerine oyuncu izlettirilmezdi.
Sayın Ata, sorum şudur, Trabzonspor bu saatten sonra bu sezon transfer yapmasa nasıl olur?
Tamer Han
ATA: Son güne girdik zaten. Şu saatten sonra transfer Tomas Jun olayı gibi olur. Trabzonspor’un bu kadrosu eğer özgüveni sağlanırsa yeni yönetim ve yeni heyecanla olduğundan daha iyi bir yerde ligi bitirir.
Yönetimin kulübümüzde yaratmoş olduğu tahribata binaen, divan kurulunu mevcut yöneticileri kulüpten ihraç edebilir mi? Bunun yanında hukuken görevi kötüye kullanmak konusunda dava açılabilir mi?
Cumhur Güner
ATA: Tüzüğe göre Divan Kurulu’nun maalesef böyle bir yetkisi yok.
Aktuğ görevi devrederken net borcumuz ne idi, bugün ne kadar oldu?
Faik Yılmaz
ATA: Bu konuda 20 milyon YTL’den 50 milyon YTL’ye kadar çeşitli rivayetler var. Bir de benzinlik parasının ve kupa gelirlerinin 2 milyon dolarının avans olarak çekildiği söyleniyor. Maalesef Trabzonspor’un borcu ve diğer ekonomik durumu hakkında kamuoyu yeterince aydınlatılmadı. Gelen nedir, giden ne bilinmiyor. Herşey cumartesi belli olur.
Yönetimin yol açtığı tahribatı aşmak için ne kadar zaman ve para gerekecek? Ruhsal yönden bitmiş futbol takımını değiştirmenin zamanı değil midir?
Zafer
ATA: Sadri Şener’in bugünkü basın toplantısını izledim. Kendisine benzer soru soruldu o da, “Ne olduğunu bir bilsem!” diye yanıt verdi. Dolayısıyla şu an Trabzonspor’da borç-alacak durumu nedir kesin bilen yok. Ancak kongre sonrası tahribat belli olur, tamiri için tahmin yapılabilir. Kadronun değişmesi ancak sezon sonunda mümkün. Bu sezon bu kadroyla bitirilmek zorunda.
Mehmet Ali Yılmaz’ın etrafında birleşilse kulup düzlüğe çıkar mı? Ayrıca başkan siz olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu?
Taner Albayrak
ATA: Mehmet Ali Yılmaz tabi ki birleştirici bir isim olur. Sadri Şener de. Ama Şener ortaya çıktı bugün. Yarın Yılmaz çıkarsa benzer birleşme sağlanabilir. Çatlak sesler o kadar önemli değil. Ben başkan olsam asla yapamayacağım şeylerin sözünü vermezdim.
Yeni yönetim stat projesine devam edecek mi?
Savaş Çap
ATA: Stat projesini açıkçası çok fazla gerçekçi bulmuyorum. En azından uzun vadeli bir iş. Avni Aker Stadyumu, Trabzonspor için çok önemli, adeta bir mabed. Doğru olan, Aziz Yıldırım’ın Şükrü Saraçoğlu’nu getirdiği noktanın uygulanmasıdır. Ersun Yanal, mevcut yönetime fazla sarıldı. Kulübün değil, yönetimin teknik adamı gibi davrandı. Dolayısıyla yeni yönetim seçildiğinde ciddi sıkıntılar yaşayabilir. Eğer bunları aşarsa ki bence zor, uzun vadeli düşünülebilir.
Bu sene en çok hangi takımın şampiyonluk şansı var sizce?
Okan
ATA: Galatasaray, Fener ve Beşiktaş’ın şampiyonluk şansları bence eşit. Bu ekipler arasındaki yarışın son ana kadar süreceğini düşünüyorum.

xunutulmazx
06.02.2008, 12:16
arkadaşlar herkesin düşüncesi kendinedir ama trabzonsporun haklarını savunan iyi bir gazetecidir kendisi.gazetecilikten öte kendisini iyi bit trabzonspor taraftarı olarak biliriz.bence haksızlık etmiyelim ergün ataya..

Külünkoğlu
06.02.2008, 12:23

Bunlar siyasetse Trabzonspor için 3 trilyon toplayan Koray Aydın'da siyaset yapmıştır. Anladın sen onu :)

Faruk sen cidden şaşırmışsın. Akp milletvekili 3.cezalı maçımızda Avni.Aker'e masa kuracak. Sayın başkan seçimlerden 1 gün önce malum partinin başkanına yalakalıkda sınır tanımayan ilanlar verecek bunun adı siyaset olmayacak. Peh ! git kandır kendini kardeşim. başka kimseyi bulamazsın. Pardon ya bir iki kişi vardı değil mi ? :)

Gamze
06.02.2008, 12:25
Aydın Pişiren oleey Aydın Pişiren oleeeyyy...

Yaşasın ... sevdalısı Aydın Pişiren!

Yaşasın siyasetsiz(!) Trabzonspor!

Ekleme :

Yukarıdaki noktalı kısım yanlış anlaşılmış. Açıklama yapmış olayım. Aydın Pişiren - gördüğüm kadarıyla şu anda kaldırmış olduğu - şahsi sitesinde ne sevdalısı olduğunu belirtmiştir. Terbiyesizlik değil siyaset olduğu için ''...'' kullandım.

Emorfo
06.02.2008, 12:42
Faruk sen cidden şaşırmışsın. Akp milletvekili 3.cezalı maçımızda Avni.Aker'e masa kuracak. Sayın başkan seçimlerden 1 gün önce malum partinin başkanına yalakalıkda sınır tanımayan ilanlar verecek bunun adı siyaset olmayacak. Peh ! git kandır kendini kardeşim. başka kimseyi bulamazsın. Pardon ya bir iki kişi vardı değil mi ? :)

Yaw Metin abi zaten senin o malum partiye karşı alerjini bilmeyen yok yorumlarınada yansıyor haliyle. :) Ben siyasetin Trabzonspor'un çıkarına her türlü kullanılmasından yanayım. Stat yapılacaksa başbakanı yalasınlar tabi yalayabildikleri kadar, olaya nasıl bakarsan öyle görürsün. O adı geçen milletvekili enazından Sİvas maçı kararından dolayı TFF'ye tepki gösterdi, diğer milletvekilleri acap seçildikleri şehrin takımı hakkında verilen bu karar neden tepki dahi gösteremediler. Olaya hep bu gözle bakacak olursak Tayyep Erdoğan'ın Trabzon'daki olaylı Fenerbahçe maçından sonra Feneri kollayan açıklamalarının ardından yerel seçimler öncesi Atay Aktuğ yönetimi ve dolayısı ile cehepe tarafından kullanılarak kulübe de siyaset bulaşmış mı oluyor. Kayserispor ile siyaset öyle içiçe girmişki adamlar şikayetçi olmuyor statlarını da belediye yapıyor daha ne olsun. Siyasetten korkmamak lazım. Sağcısı solcusu elbet reklamını yapacak ancak Trabzonspor'da işine bakacak.

Külünkoğlu
06.02.2008, 12:54
Faruk arapsaçı oldun çıktın ha. :)

"siyasetle ne alakası var ?" dedin. Cevap verdim. Kayserispor örneğin çok yanlış çünkü Kadir Has'ın nerdeyse tamamına yakın bağışı var belediye en fazla müteahitliğini stada giden yolları yapar ki onda da yüklenici firmalar var. Neyse konu uzamasın, mevcut yönetimin siyasetle alakası vardır örenkler çoğaltılabilir de. Ve buna sebeb olanlar yalanlamaz rahatsız olmazlarken senin onları savunman ilginç kaçıyor. :) etma da yeter artık.

gerenimo
06.02.2008, 13:14

Malesef ayrımı yapamıyorsun, trabzonsapor için çalışan kişişerin siyasi kimlikleri ve hangi partiden siyaset yaptıkları değil sorun. aktuğ, aydın, özak ve MAY benim bildiğim siyasetle ilgilenen başkan yöneticiler. ancak bu şahıslar için kulübe siyaset bulaştı diyen olmadı. zaman zaman onların dönemlerinde de takım kötü duruma düşmüştü sorun takımın içinde bulunduğu durum değil. yöneticilerin siyasetle ilgilenmeleri de değil. sorun açık yazıyorum akp nin trabzon ili amaçlarıa ulaşmak için klübü araç olarak kullanmak istemesi ve akp tarafından trabzonsporun siyasi emellerine alet edilmesidir. bunu bir çok kişi görüyor, bazıları ya görmek istemiyor ya da buna alet oluyor.

Emorfo
06.02.2008, 13:36
Faruk arapsaçı oldun çıktın ha.
"siyasetle ne alakası var ?" dedin. Cevap verdim. Kayserispor örneğin çok yanlış çünkü Kadir Has'ın nerdeyse tamamına yakın bağışı var belediye en fazla müteahhitliğini stada giden yolları yapar ki onda da yüklenici firmalar var. Neyse konu uzamasın, mevcut yönetimin siyasetle alakası vardır örnekler çoğaltılabilir de. Ve buna sebep olanlar yalanlamaz rahatsız olmazlarken senin onları savunman ilginç kaçıyor. etma da yeter artık.

Sen öyle düşünürsün ben böyle düşünürüm. Görüşler farklı olabilir. Kayserispor örneği yanlış felan değil. Rahmetli hayırsever işadamı Kadir Has'ın Kayserispor'un stadına katkısı hibe ettiği 10 trilyondan ibaret, stadı yapan belediye. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki adeta hem Kayserispor hem de Kayseri Erciyesspor'un başkanı gibi davranıyor. Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal'ı almak isteyenler Kayserispor başkanından önce Mehmet Özhaseki ile görüşüyor. Kaysersipor'da durumu baya bir karmaşık. Trabzonspor'da böyle bir durum olmasın ancak siyaseti de Trabzonspor'un yararına kullanmaktan korkmayalım. AKP hükümeti stat projesine tam destek versin hayata geçirsin istediği kadar Trabzonspor'a siyaset bulaşsın beni rahatsız etmez. Ya da Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu Trabzonspor'a çeşitli şekilde katkılar yapsın istediği kadar reklamını yapsın. Trabzonspor bir şeyler kazanacaksa siyasetten korkmamak lazım. Eğer bu örnekleri siyaset bulaştı diye kabul edersek, her ne kadar duayende olsa şu anda siyasi bir kimliğe sahip olan Faruk Özak'ın kongre sürecine müdahalesini de siyasi olarak mı değerlendirmek lazım. Ben öyle düşünmüyorum. Yeter ki Trabzonspor'a katkı yapılsın zaten siyaset veya başka bir şekilde reklamını yapmayan yok bu futbol camiasında.

Sayın Geronimo, her dönemde siyaset yapıldığı şekilde iddialar ortaya atılmıştır. Atay Aktuğ döneminde de bu iddialar vardı ondan önce de vardı.

x_man
06.02.2008, 13:38
ergün ata maalesef biraz siyasi konuşuyor gönül isterdiki öncelik trabzonspor olsun siyaset değil

CAFER ÖZER
06.02.2008, 13:52
Akşam üzeri Ergun Ata beni aradı,Bir süre görüştük,Ve görüşmeden dolayı memnun oldum,
orda söylediği bir söz vardı.
"Aslında beni tanımıyorsunuz"
İnternet sitelerinde ve yazı ile yazılan işlemlerde aslında en büyük sorun bu Tanımamak,
Bu site ilk kurulduğunda bizlerde Klavye başında sallayıp,Hatta birbirimize tehditler savurup Bri araya geldiğimizde aslında ne kadar iyi insanmış dediğimiz günler yaşadık.
Ergun Beyin yüksek Müsadeleri ile aramızda geçen konuşmayı size özetleyeyim.
Ben Ergun beyle İlgili fikirlerimi Burda yazdım.
Ergun beyin dedikleri Önemli
Ergun Ata Ayman ile ilgili söylediklerinin dini Konularla alakasının olmadığını,kendisininde Allaha inanan,Dini değerlere Önem veren,Evden Çıkarken Her gün dua edip Çıktığını,Sağ ayakla evden Çıktığını,Dinin konularda az çok bilgi sahibi olduğunu,söyledi
Ayman Konusunun Aymanın Gol sevincinden sonra yaptığı hareketin Topluma mal olmuş bir olay olduğunu,Bununda haber değeri taşıdğını O yüzden Köşesine Taşıdığı Yönüde Konuşmalar Geçti aramızda.
Ergun Ata'nın özellikle alındığı Konu kendisinin Din Düşmanı olarak tanıtılması,
Fakat ben şahsım adına Ergun Ata'ya böyle bir sıfat yakıştırmadım.
Benim söylediklerimin Özeti Şu idi
"Ben Orduluyum ve Trabzonsporluyum,Trabzonspor üzerinden siyaset Konuşulmasını istemiyorum,Eğer Siyaset Konuşacaksak benim Trabzonspor ve BMN camiasında ne işim var gider Tuttuğum partinin çatısı altında siyaset yaparım." dedim.

Ergun Ata ile Bu olaylar vesilesi ile İnşallah bir toplantımızda kendisinide davet edelim.Tanışalım.
Başta söylemiş olduğum Klavye başından değilde Bilfil yüzyüze görüşerek tanışalım,Bu konuda Yönetimdeki arkadaşlar en yakın zamanda Yapacağımız Toplantıda Kendisi misafirimiz olsun,Yüzyüze tanışalım.
Ergun Ata nın söyledikleri beni tatmin ettiği kadar,Özellikle İncelik gösterip aramasından Dolayı kendisine Teşekkür ediyorum.Kendisi için söylediklerimi geri alıyorum.
Artık Ergun Atayı kaale alıyorum ve yazılarını takip etmeye devam edeceğim.

dahilaz
06.02.2008, 13:56
Arkadaşlar ,
Ben uzun zamandır hemen hergün forumları takip ediyorum ancak mesaj yazmak bugüne nasip oldu .
Trabzonsporun içine siyaset girmesin diyorum ;tıpkı sizler gibi . Ergun Ata başlıklı bu forumda neden bu kadar siyaset konuşuluyor o zaman ? Biz siyaseti foruma sokmayalım bari . Futbol tartışalım ;takımı tartışalım ama şu siyaseti konuşmayalım bile ;forumlara dahi sirayet eden siyaseti Trabzonspor'dan nasıl çıkartabiliriz ?

Adem Erdoğan
06.02.2008, 15:26
Acaba takım iyi durumda olsaydı bu siyaset var siyaset yok muhabbetleri dönermiydi?

zisinoli
06.02.2008, 18:19
Ergun ATA benim gözümde nesnelliğini kaybetmiştir. Onun yazılarını okurken artık ön yargılı okuyorum.Yazılarına siyaseti karıştırmış ve elindeki kalemine siyasi görüşüne göre yön vermiştir. Vermektedir. İstediği kadar hayır desin, nesnelim dersin, Trabzonspor en ötededir desin. Kıvırsın. Yan çizsin. Kendisi. Yazdıkları ortada. Söylemek istedikleri.
Benim gözümde artık hiçsin Ergun Bey. Ve benim gözüm iyi görür. Bilginiz olsun.
Bu arada hiç bir siyasi partinin peşinden gidip kendimi kalıba sokacak kadar geriz zekalı da değilim hani. Ergun ATAnın popüler olması Fanatik Gazetesinde yazmasındandır. Fanatik gazetesi mi ? O da sistemin göbeklilerinin önde gidenidir. He babam, olur babam. Parayı ver babam, satarız babam. Konuşturmayın beni. Bu adamlar Trabzonspor sayesinde kral olmadılar mı. Trabzonspor olmazsa bunlar işi bulmamazlar. Açından ölürler ula. Abartmayın Ergunu, Mahmutu, Ceyhunu.
Sen Trabzonspor üzerinden para kazanacaksın ama yine de ekmeğine ihanet edip siyasete vuracaksın kalemini. Yok öyle yağma. Öyle numara...
BMN de ki arkadaşlarımızın bir çoğu sorularında siyaset yapıyorsun diyorsa, vardır bir problem. O halde Ergun Bey kendi özeleştirini bir an önce yapmalı ve yalın yazmalı. Yalın yazması güzel olanı. Yalın yazarsa BMN kendisini yeniden ödüllendirir. Ancak son dönemlerde yazılarına serpiştirdiği siyasi yaklaşım ile bugün olduğundan daha zor duruma düşer. Bizden söylemesi!

Erdem Keser
06.02.2008, 18:29
Hakikaten durum öyle bir pozisyona sokuldu ki,Ergun Ata dinsiz,geri kalanlar müslüman:)

Ergun Ata, Cafer abiyle konuşmasında az çok kendisinden ve dine bakış açısından söz etmiş..Böyle olmasa bile kime ne onun müslümanlığından..Önemli olan Trabzonspor hakkındaki düşünceleri ve yorumları..
Cidden merak ediyorum Ergun Ata'yı sözde siyasi düşüncelerinden eleştirenler,Albayrak olacak şahsı hangi sebepten ötürü savunuyor..Muhteşem projelerinden mi yoksa altın gibi bir kalbe sahip olmasından dolayı mı..:)

Bu zamana kadar gelenler Trabzonspor'a siyaset bulaştırmadı ,tek suçlu ve siyaseti Trabzonspor'a sokmaya çalışan kişi, Ergun Ata:)

Travelair
06.02.2008, 18:35
Bence Ersun hoca hakkında "Albayrak'ın çok yanında yeraldı, yeni yönetimle anlaşması zorlaştı" demesi kendisine yakışmadı

Muhammed KOÇ
06.02.2008, 18:38
Bence Ersun hoca hakkında "Albayrak'ın çok yanında yeraldı, yeni yönetimle anlaşması zorlaştı" demesi kendisine yakışmadı
böyle bişey dediğini duymadim okumadim ama dediyse çok yanlış çok ..

OLCAY ÇAKIR
06.02.2008, 20:56
Bu aşamada bir kez daha..

Teşekkürler Ergun ATA.

İyiki varsın.

Günahınla sevabınla...(ki;bunlar benim umrum değil)

Atmaca
10.02.2008, 16:18
halen daha siyasi oyunu göremiyorsan anlatmaya gerek yok. sana iyi uykular ne uykusuysa bu 2 yıldır!!!

Uyanik arkadas, simdi Sadri Sener`demi AKP li oldu. Evet öyle oldu dede biraz su stresli ortamda gülelim bari. Senin anlayisina göre belediyeye de gitmeyelim malum onlarda siyasetci Mazallah bizede bulasmasin su siyaset.

Tunga
10.02.2008, 17:06
Arkadaşlar,

Ergun Bey'den söz aldık. Bizler için de bir soru cevap görüşmesi yapacak.

Şu kongre telaşımız bir geçsin, ardından kendisini BMN forumlarında sorularınıza vereceği cevaplar ile konuk edeceğiz.

Sormak istediğiniz sorular için ayrı bir başlık açacağız.

hakankurt1967
12.02.2008, 14:27
Arkadaşlar,

Ergun Bey'den söz aldık. Bizler için de bir soru cevap görüşmesi yapacak.

Şu kongre telaşımız bir geçsin, ardından kendisini BMN forumlarında sorularınıza vereceği cevaplar ile konuk edeceğiz.

Sormak istediğiniz sorular için ayrı bir başlık açacağız.

bu mükemmel bir haber sorularıona cevap bulamıyan arkadaslara fırsat umarım burada kendisini zorlamayız. orada 2 saat içersinde binlerce soru sorduk ve 100 kadar soru yanıtladı bu kısa süre içersinde bu bile cok iyi ama tek hosuma gitmeyeen sey se gs fb ve bjk soruları ve onlara cevap vermesi:(

macka61
12.02.2008, 14:49
evet güzel bir şey olur

TSezgin61
13.02.2008, 01:17
valla burdaki sorulara nasil yetisecek merak ediyorum

ilhan
16.09.2008, 12:43
Söz sırası Trabzonsporlular'da...

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/9/7_229275_ergunyeniB_414_232.jpg

Sezon öncesi yaptığı transferlerle iddialı bir takım kuran ve şampiyonluk parolasıyla lige başlayan Bordo-Mavili takım hakkında merak ettiğiniz her şeyi Trabzonspor'un güçlü sesi Ergun Ata, bugün 13.00-15.00 saatleri arasında canlı yayında yanıtlıyor...

Spor dünyasında sevdiğiniz isimleri misafirleriyle buluşturan www.fanatik.com.tr'nin (http://www.fanatik.com.tr%27nin/) bu haftaki konuğu Trabzon'un güçlü kalemi FANATİK Gazetesi yazarlarından Ergun Ata. Sezona 24 yeni oyuncuyla başlayan ve geride kalan 3 haftada 2 galibiyet bir beraberlik alarak ligde iddialı bir konumda bulunan Trabzonspor, yıllar süren şampiyonluk hasretine bu yıl son verebilecek mi? Bordo-Mavili takımın artıları, eksileri, öne çıkan ve aksayan yönleri neler? Karadeniz fırtınası hakkında merak ettiğiniz herşeyi siz sorun, Ergun Ata bugün 13.00-15.00 saatleri arasında canlı yayında yanıtlasın...
ERGUN ATA'YA SORU SORMAK İÇİN TIKLAYIN (http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/Default.aspx?aType=YazarlaraSorular&cId=54)

Dursun Kaplan
16.09.2008, 12:44
Güzel bir soru soralım bakalım.. :)

K@HrY
16.09.2008, 12:49
ERGUN ata nın objektifliğine güvenmiyorum.

Dursun Kaplan
16.09.2008, 12:52

Sebeb.?

.

ÖmerFarukYılmaz
16.09.2008, 12:54

Renkdaş;

Desene güvenecek yazarımız yok ortada..

ilhan
16.09.2008, 13:11
Söz sırası Trabzonsporlular'da...

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/9/7_229275_ergunyeniB_414_232.jpg

Sezon öncesi yaptığı transferlerle iddialı bir takım kuran ve şampiyonluk parolasıyla lige başlayan Bordo-Mavili takım hakkında merak ettiğiniz her şeyi Trabzonspor'un güçlü sesi Ergun Ata, bugün 13.00-15.00 saatleri arasında canlı yayında yanıtlıyor...

Spor dünyasında sevdiğiniz isimleri misafirleriyle buluşturan www.fanatik.com.tr'nin (http://www.fanatik.com.tr%27nin/) bu haftaki konuğu Trabzon'un güçlü kalemi FANATİK Gazetesi yazarlarından Ergun Ata. Sezona 24 yeni oyuncuyla başlayan ve geride kalan 3 haftada 2 galibiyet bir beraberlik alarak ligde iddialı bir konumda bulunan Trabzonspor, yıllar süren şampiyonluk hasretine bu yıl son verebilecek mi? Bordo-Mavili takımın artıları, eksileri, öne çıkan ve aksayan yönleri neler? Karadeniz fırtınası hakkında merak ettiğiniz herşeyi siz sorun, Ergun Ata bugün 13.00-15.00 saatleri arasında canlı yayında yanıtlasın...
ERGUN ATA'YA SORU SORMAK İÇİN TIKLAYIN (http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/Default.aspx?aType=YazarlaraSorular&cId=54)

maxim
16.09.2008, 13:39
Isaac hakkında bir soru sordum, yanıtladı :) Isaac normalde çabuk diyor, tatilde yatmış diyor.

EyüpKILIÇ61
16.09.2008, 13:50
Soru: Egemen ve Song ikilisi TrabzonSporumuzun yıllardır defanstaki sıkıntısını kapatmış durumda.Çok iyi performans sergiliyorlar.Arkalarında bekleyen Giray Kaçar var.Sizce bu oyuncu küstürülüyor mu? Ona da şans verilmesi gerekilir mi?
Eyüp KILIÇ

Ergun Ata: Bence küsmemesi gerekir. Eminim ki sıra kendisine de gelecek. Küsmesi sıra geldiğinde yetersizliğine neden olur.

Dursun Kaplan
16.09.2008, 13:50
Bende şampiyonluk şansımızla ilgili bir soru sordum cevabı bu şekilde ;

Soru: Trabzonsporun önümüzde ki bi kaç yıl içinde şampiyonluk şansı nedir.?

Ergun Ata: Trabzonspor taraftarı bu uygulamaların sonucu alınmaya başlandığında şampiyonluk için çk fazla beklemeyecektir diye düşünüyorum.

Bartuğ13
16.09.2008, 15:22
benimkini cevaplamadı.daha okumam onu:D

Cengiz Çubukcu
16.09.2008, 15:23
benimkini cevaplamadı.daha okumam onu:D

Aynen Bartuğ ,benimki de duruyor.. okumayalım bir daha :)

Cagdas Topal
16.09.2008, 15:34
Soru: slm Ergun Ata abi ben almanyadan kaliyorum 23 yasindayim ve hasta bir trabzonspor taraftariyim buna karsin hic trabzonspor samiyonligu görmedim görecegimi sanmiyorum benimlen dalga geciyorlar arkadaslarim etrafimdakiler bu bana trabzonspor sevgisin daha da cok katliyor icimde siz benden daha cok takip ediyorsunuz trabzonsporu sizce ben ölmeden trabzonsporumuzun samiyonlugunu görecekmiyim saygillarimlan
Ömür Karabürk

Ergun Ata: Bence göreceksiniz. O kadar karamsar olmayın, ben umutluyum ama acele etmeyin, yeniden bir yapılanma söz konusu zira.

Bu soru cok hosuma gitti , cevabı da cok güzel inş ergun abi şampiyon olarak görürüz bu takımı

ilhan
16.09.2008, 15:34
Aynen Bartuğ ,benimki de duruyor.. okumayalım bir daha :)

Soru: SİZCE BARIŞ MEMİŞ YENİ GÖKDENİZ OLABİLİR Mİ? GİDİŞATINI NASIL GÖRÜYORSUNUZ?
CENGİZ ÇUBUKCU

Ergun Ata: Bu tamamen Barış'a bağlı bir durum. Eğer çalışırsa olur, amabu kafayla biraz zor şimdilik.

Mehmet Fatih Yavuz
16.09.2008, 15:35
AAh cengiz abi.:D soruyorsun takip etmiyorsun.:D

My
16.09.2008, 15:37
Valla bana ezik gibi geldi.

Tanju
16.09.2008, 15:39
Soru: slm Ergun Ata abi ben almanyadan kaliyorum 23 yasindayim ve hasta bir trabzonspor taraftariyim buna karsin hic trabzonspor samiyonligu görmedim görecegimi sanmiyorum benimlen dalga geciyorlar arkadaslarim etrafimdakiler bu bana trabzonspor sevgisin daha da cok katliyor icimde siz benden daha cok takip ediyorsunuz trabzonsporu sizce ben ölmeden trabzonsporumuzun samiyonlugunu görecekmiyim saygillarimlan
Ömür Karabürk

Ergun Ata: Bence göreceksiniz. O kadar karamsar olmayın, ben umutluyum ama acele etmeyin, yeniden bir yapılanma söz konusu zira.

Bu soru cok hosuma gitti , cevabı da cok güzel inş ergun abi şampiyon olarak görürüz bu takımı

GÖRECEK MİYİM DOKTOR BEY?
GÖRECEKSİNİZ! ,
türk filmi gibi ya yazışmalar :):)

Cagdas Topal
16.09.2008, 15:51
Soru: trabzonsporda eski bursalı egemen korkmazı nasıl buluyorsunuz?sizce trabzonda kalıcı olabilirmi?milli takımda böle bir oyuncunun alınmamasını neye bağlıyorsunuz?
Gökay Küçer

Ergun Ata: Şu anki performansıyla Milli Takım'a alınmasını bekledim. Gaziantepsporlu Mehmet'i, sakatlıpğına ve yolun sonuna gelmişliğine rağmen kadroya alan Fatih Terim Egemen'ineden düşünmedi merak ediyorum.

Fatih Terim Trabzonspor dan oyuncu almamakta kararlı bunları daha önceden de biliyoruz , küfür etmeyi biliyor beyefendi biz de sana mı küfür edelim yani ?

Tanju
16.09.2008, 15:53
Soru: trabzonsporda eski bursalı egemen korkmazı nasıl buluyorsunuz?sizce trabzonda kalıcı olabilirmi?milli takımda böle bir oyuncunun alınmamasını neye bağlıyorsunuz?
Gökay Küçer

Ergun Ata: Şu anki performansıyla Milli Takım'a alınmasını bekledim. Gaziantepsporlu Mehmet'i, sakatlıpğına ve yolun sonuna gelmişliğine rağmen kadroya alan Fatih Terim Egemen'ineden düşünmedi merak ediyorum.

Fatih Terim Trabzonspor dan oyuncu almamakta kararlı bunları daha önceden de biliyoruz , küfür etmeyi biliyor beyefendi biz de sana mı küfür edelim yani ?

Bırakın şu terim'i ya

Cengiz Çubukcu
16.09.2008, 15:55
AAh cengiz abi.:D soruyorsun takip etmiyorsun.:D

hiç sorma , ben de bana mail atacak sanıp sürekli gönder/al yapıyorum :D

Cagdas Topal
16.09.2008, 15:57
hiç sorma , ben de bana mail atacak sanıp sürekli gönder/al yapıyorum :D

Abi sorun güzelmiş , ben inanıyorum Barıs ' a iyi yerlere gelecek ama cok egoist aynı ibrahim akın gibi biran önce bunu halletmesi lazım :)

Ahmet Kuru
16.09.2008, 16:11
Ben Ergün Ata nın tespitlerinin tarafsız olduğuna inanmıyorum...
Bu yönetime karşı olumsuz yazılar yazmamış olması bunun yanlış olduğunun göstergesi değildir elbet...
Ben Trabzonspor yazarının Mehmet Demirkol olmasını çok isterdim açıkcası...