PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul'da Patlama

Külünkoğlu
31.01.2008, 11:26
Böyle başlıkları açmayı sevmiyorum açmayacaktım ama durum giderek vahim bir hal alıyor.

Ölü sayısı 4 dü 10 oldu şimdi de 17... Ölenlere Allah rahmet eylesin. Yaralılara acil şifalar dilerim.

http://www.milliyet.com.tr/2008/01/31/resim/725manset5.jpg

Davutpaşa Çiftehavuzlar Caddesi'nde bir iş merkezinde patlama oldu. Patlamada 17 kişinin öldüğü ve 40'tan fazla yaralı olduğu bildirildi.
Patlamanın, ruhsatsız bir maytap atölyesinde meydana geldiği tahmin ediliyor.
136 atölyenin bulunduğu 3 katlı iş merkezi ve yanındaki binalar büyük hasar gördü. Çevre adeta savaş alanına döndü. Binalardan fırlayan boru parçaları her tarafa saçıldı. Etrafta kırılmayan cam kalmadı.
Enkaz altından 7 ceset çıkarıldı. İstanbul'un çeşitli yerlerinden çok sayıda itfaiye ve polis olay yerine geldi.
Bölgede patlama nedeniyle doğalgaz sıkışması olabileceği endişesiyle polis olay yerini boşaltmaya çalışıyor.

YARALILAR ÇEŞİTLİ HASTANELERE GÖNDERİLİYOR

Patlama sonucu yaralananlardan 9'unun Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, 8'inin Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, 3'ünün Bayrampaşa Devlet Hastanesi'ne, 3'ünün Bakırköy Devlet Hastanesi'ne, 1'inin ise Samatya Devlet Hastanesi'ne getirildiği öğrenildi.
Hastaneye kaldırılan yaralılardan biri öldüğü bildirildi.

Berat
31.01.2008, 11:29
Allah ölenlere rahmet eylesin, geride kalanlarına sabır versin, bize de böyle acılar yaşatmasın inşallah..

Harun-61
31.01.2008, 11:31
Allah ölenlere rahmet eylesin, geride kalanlarına sabır versin, bize de böyle acılar yaşatmasın inşallah..

amin
amin

PKK'nin yaptigini düsündüm.
..
Patlamanın, ruhsatsız bir maytap atölyesinde meydana geldiği tahmin ediliyor. :mad:

Mehdi
31.01.2008, 11:32
Ölenlere Allahtan rahmet,şifa bekleyenlere acil şifalar diliyorum.

Faik Yılmaz
31.01.2008, 11:34
İlk önce terör saldırısı zannettim ama değilmiş....

ölenlere rahmet yararlılara acil şifalar dilerim

Mehdi
31.01.2008, 11:34
http://image.haber7.com/haber/99744.jpg

http://image.haber7.com/haber/99746.jpg

A.Hilal Çakıroğlu
31.01.2008, 11:35
Ölenlere rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Allah yakınlarına sabır versin.:(

Armağan Dere
31.01.2008, 11:39
ölen insanlarımıza ALLAH'tan rahmet diliyorum..yaralılara acil şifalar..

LazAnisT
31.01.2008, 11:40
Nsıl bi buhar kazanı bu böyle anlayamadım

zafer6161
31.01.2008, 11:42
şimdi tv den baktım,çok kötü bi patlama olmuş,ölenlere ALLAH rahmet eylesin.yaralılara acil şifalar dilerim :(

Özge
31.01.2008, 11:45
Allah rahmet eylesin.Gerçekten çok üzücü bir olay.Biraz önce haberlerde 17 ölü 3'ü ağır 40 yaralı olduğunu söyledi umarım bu sayı artmaz.:(

Emre B.
31.01.2008, 11:46
Allah rahmet eylesin.Son durum 17 ölü, 4'ü ağır 68 yaralı :(

EyüpKILIÇ61
31.01.2008, 11:47
Ölenlere Allahtan rahmet,şifa bekleyenlere acil şifalar diliyorum.:(

Külünkoğlu
31.01.2008, 11:48
Nsıl bi buhar kazanı bu böyle anlayamadım
Haberler çelişkili. Kaçak maytap yapılan bir atölye de işin içinde olduğu söyleniyor.

İHSAN
31.01.2008, 11:56
Arkadaşlar, forum yetkililerinden rica etsem, "özellikle ilk resimi" silebilirler mi?
Bu tür şiddet yönlü resimlere prim verilmemesi gerektiğini , sitede yayımlanmasının da hoş bir görünüm sağlamayacağını düşünüyorum.
Ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Gerçekten çok üzücü.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/thumb/9/94/Siddet80.svg/50px-Siddet80.svg.png
Teşekkür ediyorum.

İsmail Çavuşoğlu
31.01.2008, 12:03
Ölenlere ALLAH tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.

Kadir
31.01.2008, 13:29
Ölenlere Allah rahmet eylesin yakınlarına da sabır diliyrum yaralılara acil şifalar

Vkgz
31.01.2008, 13:31
Dağ kanunlarıyla yönetildiğimizin resmi: Ruhsatsızİşyeri... Avrupa Birliğimi... Güldürmeyin Beni :)

Patrona Cehennemde Bol Ateşler ekmek davasında olupda vefat edenlere rahmet diliyorum

Murat'
31.01.2008, 13:36
Patlamanın nedeni ne acaba.Acaba bir terör saldırısı falan olabilir mi.

ÜNAL
31.01.2008, 13:52
Patlamanın nedeni araştırılıyormuş.Görüşüm yapı ve ruhsat takipsizliğinden kaynaklanıyor.İlla bir olay olacak ki başkanların önlem için atağa kalkması gerekiyor..Ne diyelim Allah sabırlar versin biraz da akıl...

Ali Can
31.01.2008, 13:53
Terör saldırısı olmasa bile biz türkler kendi terörümüzü kendimiz yaratıyoruz

ölenlerin yakınlarına Allah sabır diliyorum
yaralılara acil şifalar...

SDanışmaz
31.01.2008, 14:08
Çok kötü olmuş :(

Ölenlere Allah Rahmet eylesin, mekanları Cennet olsun :(

Külünkoğlu
31.01.2008, 15:23
Malesef ölü sayısı 20'ye yükseldi 116 tane da yaralı var.

Görgü tanığının ifadesi ;

Patlamanın meydana geldiği binanın yakınındaki bir iş merkezinin 8.katında çalışan Ahmet Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Saat 09.40 sıralarında önce ufak çaplı bir patlama meydana geldi. Makine kalıp üzerine çalıştığımız için önce demirlerin düştüğünü zannettik. Baktık ki öyle bir şey yok, hemen dışarıya koştuk. Yan binadaki iş yerinin çatısından alevler çıktığını gördük. Alevler maçlardaki yanan maytapları andırıyordu" dedi. Çatının üzerinde büyük bir delik açıldığını gördüklerini anlatan Ünal, sonra alevlerin söndüğünü dile getirdi. Ünal, içeride çalışanların alevleri söndürdüğünü düşünürken "imdat" seslerinin gelmeye başladığını belirterek, şunları kaydetti: "Kenara çekilmemizle birlikte büyük bir patlama meydana geldi. Bina yerle bir oldu. İkinci patlamadan önce binanın dış duvarlarının dışarıya doğru şişmeye başladığını gördük. Dışarıya doğru şişme yapıyordu.

Bu patlamanın meydana geldiği bina ile aynı seviyedeki katta olan arkadaşlarımız bu sırada hayatlarını kaybetti veya yaralandı. Patlamadan sonra binayı dumanlar sardı. Biz de aşağıya inip dışarıya çıktık. Etrafta cesetler vardı, birkaç kişi can çekişiyordu. Diğerleri de ağır şekilde yaralanmıştı. Ölen ve yaralananlar, patlamanın etkisiyle duvar ve metal parçalarının yüzlerine çarpması ile basınçtan dolayı fırlayıp duvara çarpanlar vardı." Görgü tanığı Ömer Taşçı da sabah işe gelerek çalışmaya başladıklarını belirterek, "(Güm) diye bir ses duydum. (Ne oluyor) diye dışarıya baktığımda karşıdaki sitenin çatısı alev alıyordu. Yanımdaki arkadaşıma (binada tekrar bir patlama olabileceğini) söylediğim sırada büyük bir patlama daha meydana geldi. Bina harabeye döndü. Aşağıya indiğimizde yardım isteyenler vardı. O sırada itfaiye ve ambulanslar geldi" diye konuştu. Görgü tanıklarından Doğan Erdoğan ise önce ufak bir patlama duyduğunu ve ne olduğunu anlamak için dışarıya çıktıklarını anlattı. Erdoğan, "Bir baktık ki, sitenin çatısı açılmış, alevler çıkıyordu. 2 dakika sonra anlatamayacağım kadar büyük bir patlama oldu. Bütün camlar aşağıya döküldü. Her yeri duman kapladı. Bir an için ben de öleceğimi düşündüm, çünkü çok yakındaydık" dedi.

Misina
31.01.2008, 15:36
Ölenlere Allahtan Rahmet Diliyorum.

hakankurt1967
31.01.2008, 15:40
terör olmamasıda olmasıda insanı sevindirmiyor bu tür kazalar bazı ihmallerin bedeli bu şekilde ağır oluyor.Denetim olsa bile ne fayda adamlar ve rüşveti tamam denetim sağlam falan filan saman altından iş yürütenlerde ayrı.Hayatini kaybedenlere Allah rahmet eylesin yakınlarının bası saolsun.Yaralanna diğer vatandaşlarıma Allah acil şifalar versin.Tekrar geçmiş olsun.

TS-Tiryaki
31.01.2008, 17:18
ALLAH rahmet eylesin

Gürkan
31.01.2008, 17:39
O kadar dip dipe yerde maytap fabrikasının ne iş var. Ey Allahım Yarabbim. Şu ülkede ölmek ne kolay.

Ölenlere Allahtan rahmet diliyorum.

macka61
31.01.2008, 18:58
Allah rahmet eylesin

ilhan
31.01.2008, 19:12
Çok kötü bir durum ya:(

Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar.

Kaya
31.01.2008, 19:15
Hayatını kaybedenlere Yüce Allah'tan rahmet dilerim. Haberlerden gördüğüm kadarıyla patlamayın boyutu hayli büyük. Bulunduğu mahalle yerle bir olmuş neredeyse. Yine usulsüz iş yapan bir işletme ve yok yere canlarından olan insanlar. Nasıl hesap verecekler Allah'ın huzurunda.

Mehmet Fırat
31.01.2008, 19:21
Çok üzücü bir olay. Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum. :(

canim TS
31.01.2008, 23:49
yeni duydum alman haberlerinden. Cok kötü bir olay.
Ölenlere Allah rahmet eylesin. Yaralanlara da acil sifalar.

Nytre
01.02.2008, 01:32
Hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin , yaralılara da acil şifalar dilerim.

Ülke ; Devlet-Yönetim-Denetim gibi kavramlarla ayakta durur ve düzen bunun içerisindeki yasalarla hayatına kaossuz devam eder.Bugünkü olay yine denetimin zayıf - yönetimlerin vurdumduymaz tavırlarının bedelidir.

Belediye yönetimlerinin (özellikle de büyükşehirdekiler) büyük çoğunluğunda gördüğümüz ilgisiz alakasız işler sadece RAMAZAN aylarında ve seçim zamanlarına yakın zamanlarda yapılan aktivitelerle sınırlı kalamaz. Ya da rant uğruna yapılan bir şeylerle . Bu insanlarımızın ölümünde eğer hiç bir belediye yöneticisi sorumluluk almıyorsa o duyguyu taşımıyorsa hala vicdan hesabı yapmıyorsa bu ÖLÜMLERİN ardı arkası gelmez.

Harun-61
01.02.2008, 12:16
Zeytinburnu bld. baskani diyorki, 4 kere mühürledik isyerini, olay savciliga intikal etti ama yine kirip devam etmisler...

istanbul'un ilk sanayi bölgesi imis.
tez zamanda oradan tasinmasi gerek, cünki atalyöler bitisik sekilde. evler cok yakin.
orada yasayan insanlar hergün bu tür facialar ile karsi karsiya.

bildigim kadari ile Trabzonda Degirmendereye tasinmisti sanayi, aynisi o bölge icinde gerekli !!!

.

Öztürk Adem
01.02.2008, 12:51
bu bız turk mılltının acı huzun 1 gercegı bunlar hep var olacak
takı su basıt dusununen zıhnıyetler var oldukca