PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Projeye Emeği Geçen Herkese Teşekkürler!

Badaloğlu
30.01.2008, 12:05
Bu fotoğraflar Trabzon'da bulunan reklam panolarında çekilmiştir.Şehrin her yerinde bunları görebilirsiniz.Benim bu ilanlardan anladığım kadarı ile sayın; Nuri Albayrak, kendi kendine teşekkür ediyor :) Bunun yorumunu sizlere bırakacağım ama bu fotoğraftan yola çıkarak Trabzon'da küçük bir araştırma yaptık.Neden?, niçin bu ilanlar verildi? bunun yorumunu sizler yapın...
http://img149.imageshack.us/img149/3762/resizeofnurialbayrakkarxq8.jpg
http://img238.imageshack.us/img238/7524/resizeofnurialbayrakransv4.jpg
http://img227.imageshack.us/img227/2025/resizeofnurialbayrakyalya1.jpg
http://img238.imageshack.us/img238/9876/resizeofnurialbayrakdefac6.jpg
Bu fotoğrafların asılı olduğu bilbordları Trabzon'da kiralayan (pazarlayan) firma; Kent Vizyon diye bir firma %50 Türk, %50 Alman ortak sermayeli bir firma http://www.stroer.com.tr/tr/stroer.html (http://www.stroer.com.tr/tr/stroer.html)

Yaptığımız araştırmalar neticesinde Trabzon'da bu bilbord'lardan 135 tane bulunmaktadır.Emin Can (Nytre) kardeşimiz sağolsun üşenmeden dün Trabzon'da 90'a yakın bilbord'da bu ilanın olduğunu (sayabildiği kadarı ile) tespit etmiş...Zaten Trabzon şehrinde de toplam 135 tane bu reklam panolarının olduğunu görüyoruz.Kent Vizyon firmasının internet sitesinde Trabzon için fiyat listesinde görüldüğü üzere 190 YTL'dir.

http://img149.imageshack.us/img149/7006/resizeofstrer1uj3.jpg

Firma yetkilileri ile yaptığım görüşmede bu panoları kiralamak isteyenler en az 10 tanesini kiralamak zorundadırlar.Ve yapılan anlaşma gereği kiraladığınız bu panolarda ilanlarınız 1 hafta kalıyor.Ayrıca siz 10 tane panodan kiralarsanız %5 iskonta yapılıyor.20 tane kiralarsanız; iskonta oranı %10'a çıkıyor.Eğer 50 ve yukarı pano kiralarsanız;iskonta oranı %25'i buluyormuş.Bu ilnalar 1 hafta daha kalsın istiyorsanız o zaman %5 bir iskonta daha yapılıyormuş.

Trabzon şehrinde 135 tane bu reklam panosunun olduğunu düşünürsek, sayabildiğimiz kadarı ile 90 ile 100 arası ama tahminen hepsinin kiralandığını düşünüyoruz.Küçük bir hesap yaparsak

135x190 YTL= 25.650 YTL
135 adet ilan panosu ücreti 25.650 YTL Hepsinin kiralandığını düşünürsek 135 panonun iskontası %25 6.413YTL

25.650 YTL (135 ad.pano)
6.413 (%25 iskonta)
--------
19.237YTL 1 haftalık tutan meblağ bu ama otobüs duraklarında ve daha küçük reklam panolarını da düşünürsek, herhalde bu rakam hafta da 20 ile 25.000YTL arasındadır.

Ayrıca son zamanlarda Albayrak şirketlerinin tv'lerde ve gazetelerde verdiği ilanlarıda hesap edersek (Allah daha çok versin, gözü olanın gözü çıksın) bu rakamlar inanılmaz boyutlarda yekün tutmaktadır.Çünkü tv'lerde reklamlar saniye ve dolar üzerinden ödenmektedir.

Diyeceksiniz ki: ''yahu kardeşim bunları neden yazıyorsun?'' Neden yazıyorum biliyormusunuz? Trabzonspor kulübü başkanı sezonun ilk yarısında sahamızda oynayacağımız 3 maç'ın gelirini ''Şehit aileleri derneğine'' bağışlayacağını söylemişti.Bu konuda Nytre arkadaşımızın çok güzel bir çalışması vardı. İşi Valiliğe kadar gidip bizzat sormuştu.

O 3 maç oynandı, geçti, devre arası oldu, 2.yarı başladı ama hala daha bu vadedilen para; bahsi geçen derneğe ödenmemiştir.Neden? bu maçlar oynandıktan sonra elde edilen gelir neden bunca zamandır ödenmiyor? Bahsi geçen bu 3 maç oynandı taraftarlar gişelere paralarını ödedi ama ortada para yok!Nerede bu maç günleri gişelere ödenen paralar? Koca camiayı bu durumlara düşürmenin alemi var mı?

Son zamanlarda bunla ilgili yerel gazete ve internet sitelerinde çıkan haberler neticesinde ortalıkta şimdi bir çek lafı dolaşıyor.Şehit Aileleri Derneğine kulübümüz çek verecekmiş!Tamam çek verilecek ama bu çek'in vadesi ne zaman olacak? Yani bunun ödemeside acaba 9-10 Şubattan sonra gelen yönetime mi kalacak?

Kulüpte para olmayabilir, bunu anlarım ama kardeşim neden o zaman böyle hassas bir konuda söz veriyorsunuz? Ayrıca Trabzonspor personel çalışanlarının maaşları ayda 500.000 YTL'yi buluyor diye gazetelere ilan oluyoruz, bu paralar sonuçta her ay personele ödeniyorsa nasıl oluyorda çoktan ödenmesi gereken bu para şehit aileleri derneğine ödenemiyor!!!

Üstüne bir de, Trabzon'da tüm reklam panolarında projeye emeği geçenlere teşekkür ediliyor!!! Ortada sadece bir projenin fotoğrafı var, bu teşekkürde neyin nesi? Kim kime teşekkür ediyor? Bu stad bitsin o zaman biz gereken teşekkürü yapacağız, nedir bu aceleniz?

Haaa...unutmadan; bu reklam parasını acaba kim ödedi? Sonuçta Nuri Albayrak, Trabzonspor kulübünün başkanı ve ortada fotoğraf da olsa, bir proje var ve bu ilanda projeye emek verenlere teşekkür ediliyor.Teşekkür edilirken yanınada Trabzonspor logosu konuyor!!! Acaba bu paralar Trabzonspor kulübü tarafından mı ödendi? Yoksa bu reklam paralarını sayın;Nuri Albayrak şahsi hesabından mı ödemiştir?

not: Reklam fotoğrafların üzerinde siyah boya ile yazılan ''rant,yalan v.s.'' yazılar sonradan birileri tarafından yazılmıştır.İlgi ve alakmız yoktur.Yanlış anlaşılmasın...

Muhammed KOÇ
30.01.2008, 12:15
Benim yorumum adaylıga soyunacak galiba..ona hazırlanıyor..

Süleyman Eruyar
30.01.2008, 12:19
kesinlikle aday olmayacaktır, sadece bıraktığı kötü izlerin farkında ve bunu silmek istiyor, çabası bunadır..

ayrıca araştırma için eline sağlık, umarm yorumlar beddua içerikli olmaz,biraz konuşabiliriz..

Çağatay_
30.01.2008, 12:22
Bunu bizim gündeme getirmemiz güzel.Bu şehit aileleri sanırım basına pek yansımadı rezil oluruz valla.. Bir an önce ödesinler parayı ayıp ayıp..

Tahir
30.01.2008, 12:24
aday olmaz da karizmayı kurtarmaya çalışıyor.olmayan karizmayı

selcuk
30.01.2008, 12:30
o yalan , rant, cikar i yazan kisi iste tam üstüne basmis
bu olaya baska bisey diyemiyorum
cünkü hicbir islem yok ama isin propaganda baslamadi sadece bitti bile
ne akilsa artik bu

Mustafa OK
30.01.2008, 12:33
millet stadı bitirdi bizim yönetim hala atıp tutuyor...

Faik Yılmaz
30.01.2008, 12:35
Otobüs duraklarındada var ayın reklamdan.... hemde yüzlerce....

Doğmamış çocuğa don biçmek diye bir atasözümüz var tam ona göre....
Bazı sorular

1-bu masraf klübün kasasından mı çıkmıştır. para ararken bu kadra masraf yapılması yazık değilmidir.....

2- 2 yıl 2 aydır hiç bir şey yapmayanlar 2 resime milletin kanıp onlara tekrar oy vereceğini sanacak kadar safmı görüyorlar.....

3- Albayrak aday olacakmı olmayacakmı. olmaaycaksa neden reklam veriyor olacaksa bugüne kadar neden adaylığını açıklamadı....

4- Tekrar aday olacaksa neden transfer yapmıyor....amacı takımı dahada kötü hale getirmeyemi çalışıyor

Burçak
30.01.2008, 12:40
gider ayak imaj düzeltme çabaları denir buna ancak.
ama değil bilboard , bütün binaların cephelerine bu reklamı versin herkes gördü göreceğini.
zaten insanlar tepki olarak yazmışlar afişin üzerine düşüncelerini baksanıza.

Atalay
30.01.2008, 12:54
Ah be kardeşim hala bana şöyle diyenler var Nuri Albayrak adaylıgını koysun kazanır..Bende böyle diyenlere diyorumki bunu söyleyenler yani bunu dillendirenler yani sizler Nuri Albayrak taraftarısınız yani TRABZONSPOR taraftarı degilsiniz...!!

Çok istiyorum Nuri Albayragın adaylıgını koymasını bu camianın bir testten geçmesi gerek!!

O bilbortlara siyah kalemle yazı yazanları canı gönülden tebrik ediyorum!!

Saygılarımla....

Erdinç Barutçu
30.01.2008, 12:59
Evet bende katılıyorum...
"Çok istiyorum Nuri Albayragın adaylıgını koymasını bu camianın bir testten geçmesi gerek!!"
hadi bakalım koysun adaylığını da Trabzonspor için savaşırken yanımızda kimlerin olduğunu görelim...

İHSAN
30.01.2008, 13:17
Sıkça Hac ziyaretleri (umre) gerçekleştiren bir başkanın bunu yapması nasıl karşılanabilirse ben de öyle karşılıyorum ve Allah'a havale ediyorum. Muhakkak bunların hesabı verilecektir.

Emirhan Makul
30.01.2008, 13:19
çıkar rant yalan bu 3 anahtar kelime aslında herşeyi anlatıyor!

zeki gursoy
30.01.2008, 13:34
biri bu adama: "sayın başkan yalamalık yapmanıza gerek yok çünkü trabzon halkı kulübü bu duruma getirmenizden dolayı sizden nefret ediyor, size burdan ekmek yok de gidin" demesi lazım...

Ayşe Aygün
30.01.2008, 13:45
Şu maket stadyumu olan sadece resimlerde gördüğümüz yapılacağı umama olan peoje içinmi bu teşekkür.Ya önce bu peoje yapılsın bitsin ben nuri nerde olursa olsun ona teşekkür edeceğim. Bılbordalrdaki teşekkür yazısından çok altta yazılmış olan yazılar gerçeği tam anlatıyor.

Bu arada eğer Nuriye teşekkür etmek isteyen varsa. Cuma günleri namaz saatında horhor daki camiide cuma namazı kılıyo nuri her cuma düzenli orda bulabilirsiniz.

Bulut61-34
30.01.2008, 13:53
Sıkça Hac ziyaretleri (umre) gerçekleştiren bir başkanın bunu yapması nasıl karşılanabilirse ben de öyle karşılıyorum ve Allah'a havale ediyorum. Muhakkak bunların hesabı verilecektir.

Hesabını veremeyecektir. Kul Hakkı var bunda, biz Trabzonsporlulara(Allahın Kulları) çektirdiklerinin hesabına Allah C.C karışmaz.
Yandın sen Nuri Albayrak :))

Emorfo
30.01.2008, 13:54
Bu resimleri buraya koymak için daha akıllıca bir şey bulabilirdiniz. :)

Konuyu baştan sona okudum, güzel tespitlerde bulunulmuş ancak herşey birbirine karıştırılmış. Henüz stat için kazma vurulmadı ancak artık iş o noktaya kadar geldi. Kazmayı vurmakta yeni yönetime kaldı. E artık eşşek değiller ya vururlar kazmayı. Albayrak'ın bu proje için yaptığı çalışma ortada sevsenizde sevmesenizde Trabzonspor'un gündemine girdi bu proje. Ama öyle ama böyle. Gelecek olan muhtemel başkan da projeyi sürdüreceklerini söyledi. Albayrak'ın da gider ayak böyle bir bilbordlara reklam vermesi de adının projeyle anılmak istenmesidir. Şehit ailelerine verileceği açıklanan açıklanan paranın henüz ödenmemesi de büyük ayıptır. Ancak olayları birbirine karıştırıp konuyu buraya bağlamakta enterasan doğrusu. Bu stat konusunda bu kadar aşama kaydedildikten sonra adayların listelerindeki mütahitlerin artması da tesadüf olmasa gerek. evet bu projede rant var. Umarım birileri bu proje üzerinden ceplerini doldurmaz.

Nytre
30.01.2008, 13:55
Sayın Tunga'nın stat projesi ile ilgili olarak çok güzel bir yazısı vardı . Bu projenin mühendisi - mimarını sorguluyordu ya da bu işi üstlenmiş bir firmanın var olup olmadığından.
Şimdi maket yapıp karşısına geçtik fanteziler kurmaya başladık!.. 2011 yılında bir gerçek var ki Trabzon kenti Avrupa Gençler Olimpik yarışmaları (yanlış yazmış olabilirim organizasyonun adını) var. Bunun için devlet mutlaka yatırım yapacak. Zaten geçtiğimiz yazda Trabzonda yapılan 1.KARADENİZ OYUNLARI sebebiyle ilçelere kapalı spor salonları ve koşu pistleri yapıldı.

Ancak 2011deki daha büyük bir organizasyon onun için bir stat yapılması kaçınılmaz olabilir fakat devletin AKYAZI projesi gibi bir projesi olduğuna inanmıyorum. Bu projeyi yapmak için uğraş vermezler.

Ayrıca yapılacak proje içerisindeki stadın imkanları ve kullanım amacı bizim FUTBOL STADIMIZdan çok farklı. bu da akyazıdaki stadı istemeyişimizin başka bir nedeni.

Şimdi sonuçta albayrak böyle bir pano işine reklam işine girişmiş. Trabzonu 4 gündür bu reklam panoları süslüyor.

Kalkınma - Sahil - Yenimahalle - Erdoğdu - Boztepe - Beşirli - Meydan.......vs İlçelerde var mı bilmiyorum :) Bir PROPAGANDA bir KAFALARA ÖRTÜ ÇEKME işi olarak görüyorum bu olayı.

ÇIKAR - RANT - YALAN da çok güzel uymuş panonun altına helal olsun çekenden.

Çılgınların yurdu mekanı olan YENİMAHALLE semtinde de var bunlardan . Boztepelilerin Erdoğduluların Derneğin olduğu semtlerde de var ama oralarda böyle bir TEPKİ göremedim.

Onlar başka yöntemlerle de tepkilerini gösterirler yine de.

Burçak
30.01.2008, 13:58
Faruk bence yanlış ifadeler kullanıyosun .
Kazmayı vurmakta yeni yönetime kaldı. E artık eşşek değiller ya vururlar kazmayı. demişsin .
peki bi başkası çıkıp dese ki eski yönetim için ''siz eşşekmiydiniz 2 sene önce verdiğiniz sözlerin hiç birini yerine getirmediniz'' ne olacak? :)
(geldiklerinde stata başlayıp bitireceklerini söylüyorlardı hani)

orhan42
30.01.2008, 13:59
Alt taraftaki üçleme bomba:)Yazanın eli dert görmesin:)

nordicspor
30.01.2008, 13:59
N.A. kolay kolay bırakmayacaktır. Neden mi? Çünkü Trabzonspor gibi güçlü bir markanın ona ve şirketlerine kazandıracağı prestiji ve PR'ı tonla para ödese elde edemez de ondan!
Ayrıca N.A. açıkça diğer adaylarda para yok, onlar inşaat işinden anlamaz, ben anlarım ve yaparım mesajı veriyor.
Bunu da medya iletişimini kullanarak yapmaya çalışıyor.

Nytre
30.01.2008, 14:02
bende yönetime gelip TRABZONSPOR KOLEJİ - ÜNİVERSİTESİ - TESİSLERİ diye bir BOZTEPE projesi yapsam. Sonra da görevimin bitmesine 10 gün kala "O KADAR UĞRAŞTIM YAPTIRMADILAR ARTIK BİR DAHAKİ YÖNETİM YAPAR" desem olur mu?

futbalski60
30.01.2008, 14:02
bu tesis türkiye de bir ilk olacak sanırım madem trabzonun eline bir fırsat geçti karalamak yerine desteklemek gerekir

Nytre
30.01.2008, 14:05
biz projeyi karalamıyoruz hatta ben ilk zamanlarda destekledim ancak projenin ardındaki olaylar aylar yıllar geçtikçe belli oldu. meğer trabzonsporun menfaatlerini takan pek yokmuş!

Burçak
30.01.2008, 14:05
futbolaski60
sonuna kadar destekledik. hatta bu projelere inananlar onu Trabzonspor Başkanlığı makamını verdiler. ama gelinen 2 senelik zaman zarfında bırak iyi birşeyler olmasını tarihimizde yaşanmamış rezillikleri yaşadık. artık bu saatten sonra ağzıyla kuş tutsalar güveni kaybettiler. gerçekten gönülden bu işi yapmak istiyorlarsa samimi iseler yeni yönetime dışardan destek olsunlar. samimiyete inanalım.

Emorfo
30.01.2008, 14:06
Anlamadım şimdi burda stat projesi mi tartışıyoruz yoksa Albayrak'ın bilbordlara verdiği reklamımı. Stat projesi gerçek mi hayal mi konusuna girmeyelim rezil olursunuz benden söylemesi.

Murat GENEL
30.01.2008, 14:08
Bugün bende bu bilboardlara bişeler yapmayı planlıyorum yaptıgımda kesin gösterecem:)

futbalski60
30.01.2008, 14:09
ne olursa olsun tesisleşme çok önemli ajax,sparta prag,celtic,feyenord,rosenborg,basel bu kulüplerin taraftarlarını topla trabzonspor taraftarı kadar anca eder belki de etmez ama hepsinialtyapı konusunda trabzonspora fark atar ve tesisleşme yönünden ezer bu yüzden bu takımlar hep ayakta ve yıkılmıyolar

EmrahYalçınalp
30.01.2008, 14:09
Yani evet, ortada böyle bir proje varsa emeği geçenlere teşekkür de, benim nazarımda bu projenin Trabzonspor'la tek ilişkisi Stadyum. O stadyumda da o pist var ise, Avni Aker'den başka stad tanımam.

macka61
30.01.2008, 14:31
bende dünyada eşi benzeri görülmemiş bir projeyi yapıcam banada teşekkür edecekmisiniz albayrak sen bizi gerizekalı mı sanıyorsun ortada proje mi var 2 sene önce satdı yapıcam dedin stat nerde sen gidicen gelen yönetim yapacak sen ne yaptın benim projem mi diyecen hadi ordan maketi bende yapardım bazı arkadaşlarımız saf olabilir ama biz değiliz Allahını seviyorsan saçmalamayı bırak ve bir daha trabzona uğrama

Cafer KILIÇSOY
30.01.2008, 14:46
not: Reklam fotoğrafların üzerinde siyah boya ile yazılan ''rant,yalan v.s.'' yazılar sonradan birileri tarafından yazılmıştır.İlgi ve alakmız yoktur.Yanlış anlaşılmasın...
Belirtelim de başımız ağırmasın sonra.

Yani evet, ortada böyle bir proje varsa emeği geçenlere teşekkür de, benim nazarımda bu projenin Trabzonspor'la tek ilişkisi Stadyum. O stadyumda da o pist var ise, Avni Aker'den başka stad tanımam.
Emrah'a katılıyorum bu konuda. Koşu pistinin olduğu bir statda maç seyretmektense Yavuz Selim'i tercih ederim.

Çık Erdoğdu'nun tepesinden seyret macı, yapılacağı söylenen stadın tribünlerinden daha yakın olursunuz stada

nordicspor
30.01.2008, 14:46
bende dünyada eşi benzeri görülmemiş bir projeyi yapıcam banada teşekkür edecekmisiniz albayrak sen bizi gerizekalı mı sanıyorsun ortada proje mi var 2 sene önce satdı yapıcam dedin stat nerde sen gidicen gelen yönetim yapacak sen ne yaptın benim projem mi diyecen hadi ordan maketi bende yapardım bazı arkadaşlarımız saf olabilir ama biz değiliz Allahını seviyorsan saçmalamayı bırak ve bir daha trabzona uğrama

....bazı arkadaşlarımız saf olabilir ama biz değiliz ..... iyi güzel diyorsun da önemli olan mevcut durumun oy kullanacak delegeler tarafından nasıl algılandığıdır. Ne demiş Mevlana: "Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır"

nordicspor
30.01.2008, 14:50
Yani delegeler zokayı yuttumu bu iş N.A. açısından tamamdır gibi...

Faik Yılmaz
30.01.2008, 14:55

Koşu ristli stadyum olacaksa alırız Lig Tv evde izleriz futbolcular daha yakın olur bize.....

macka61
30.01.2008, 14:56
....bazı arkadaşlarımız saf olabilir ama biz değiliz ..... iyi güzel diyorsun da önemli olan mevcut durumun oy kullanacak delegeler tarafından nasıl algılandığıdır. Ne demiş Mevlana: "Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır"

orası öyle tabiki artık delegelerin albayrağa inanacığını sanmıyorum

Adem CAKIR
30.01.2008, 15:00
Stadın şehir dışına alınma fikrine karşı olmakla beraber bu klüp için bir kim bir çivi çakarsa Allah razı olsun.

Öte yandan,
Görünen köy klavuz istemiyor.
Nuri ve Ekibi ortaya kimsenin gündeminde olmayan bir stad lafı attılar.
Allah ta yüzlerine güldü, olimpiyat vs. adı altında stad'ın mevcut stadın yerine karşılık bedavaya gelmesi durumu oldu.
Kimsenin kimseye bir lütuf buyurduğu yada ekstra emek verdiği yok...
Nuri albayrağın reklamı ise tamamen karizmayı düzeltmek üzerine.
Yoksa oda biliyor kimsenin hatta ve hatta Trabzonluyum diye geçinenlerin dahi ekstra bir çaba göstermediğini.

Badaloğlu
30.01.2008, 15:04
Bu resimleri buraya koymak için daha akıllıca bir şey bulabilirdiniz. :)

Konuyu baştan sona okudum, güzel tespitlerde bulunulmuş ancak herşey birbirine karıştırılmış. Henüz stat için kazma vurulmadı ancak artık iş o noktaya kadar geldi. Kazmayı vurmakta yeni yönetime kaldı. E artık eşşek değiller ya vururlar kazmayı. Albayrak'ın bu proje için yaptığı çalışma ortada sevsenizde sevmesenizde Trabzonspor'un gündemine girdi bu proje. Ama öyle ama böyle. Gelecek olan muhtemel başkan da projeyi sürdüreceklerini söyledi. Albayrak'ın da gider ayak böyle bir bilbordlara reklam vermesi de adının projeyle anılmak istenmesidir. Şehit ailelerine verileceği açıklanan açıklanan paranın henüz ödenmemesi de büyük ayıptır. Ancak olayları birbirine karıştırıp konuyu buraya bağlamakta enterasan doğrusu. Bu stat konusunda bu kadar aşama kaydedildikten sonra adayların listelerindeki mütahitlerin artması da tesadüf olmasa gerek. evet bu projede rant var. Umarım birileri bu proje üzerinden ceplerini doldurmaz.

Faruk, bu fotoğrafları buraya ben koydum.Çoğul konuşarak milleti zan altında bırakma!!! Kibarlığından yazdıysan mesele yok! Bu fotoğrafları buraya koymak için nasıl bir cinlik yapmışım?Söylermisin! Senin gözlerinde artık iyice görmez oldu, bak bakalım ben başlığa ne yazıp, açmışım? Reklam panosunda ne yazıyorsa onu yazdım.Hiçbir şeyi birbirine karıştırdığım yok! Olaylara tek taraflı bakıyorsun.Bir konuya dikkat çekmek istiyorum ama sen, olayı farklı yöne çekip bizi cinlikle suçluyorsun.Bende sana o zaman sormazmıyım; bu Nuri Albayrak'ın yaptığına ne denir?Bende sana demezmiyim Albayraklar'ın şirketlerini ben bu yaşıma kadar tv'lerde görmemişken birden 55.yılında olduklarını ve borsaya açılacaklarını duyuyorum!!! Asıl cinlik ortada projenin fotoğrafından başka bir şey yokken; Trabzon'da bütün her ilan panolarında, otobüs duraklarında her yerde bu ilanı verenlerin yaptığı değilmidir?

Nuri Albayrak, dönemi Trabzonspor her alanda başarısızdır.Bunu inkar edenin aklından şüphe ederim.

Sen, gazetecisin; bu fotoğrafların neden yerel gazetelerde ya da başka bir yerde haber olmadığına kafa yoracağına, bunu haber yapacağına bize başka şeyler ima ediyorsun.Eskiden Trabzonspor başarısız sonuçlar alınca şehirde sivil toplum örgütleri basın açıklamaları ve tepkilerini dile getirirlerdi.Ama son zamanlarda görülüyorki herkes bir rant peşinde, takımı kimsenin umursadığı yok!...

Bu fotoğrafları buraya koymak için herhangi bir olayın olması lazım değildir.Benim son zamanlarda rahatsız eden Şehit aileleri derneğine söz verilen paralar verilmezken, Trabzon sokaklarında kendi reklamının derdine düşen başkanımızın panolara verebilecek parası varsa; ben bunu sorgularım.Kimseden de akıl alacak değilim.Trabzonspor başkan sıfatı ve ilanlardaki TS amblemimizle reklam vereceğiz ama Şehit ailelerine verilen söz yerine getirlmeyecek! Neden? Bundan daha büyük ayıp ve günah varmıdır?

Kardeşim Albayrak bu proje ile neden anılacakmış? bu tesisi devlet mi yapacak? yoksa Albayrak'mı yapacak? Aziz Yıldırım onca tesis yaptı hangisine adını koydurdu??? Ne ayıp birşey! Üzülerek söylemeliyim ki; beğenmediğimiz Aziz Yıldırım bile bu işlerde ismini hep geri planda bırakmıştır, kulübü için neler yapı? birde bizimkilerine bakın! Ortada hiç bir şey yokken; paye derdine düşmüşler :) Nasıl olsa Trabzon'a 2011 yılına kadar devlet bir tesis yapılacak bunu biliyoruz.Onun haricindekilerin hepsi hikaye...

Benim şahsi fikrim, denizi doldurulup stad yapılacaksa hiç yapılmasın daha iyi.Bu bizim için stad değil, ancak utanc abidesi olur.Zaten Karadeniz sahil yolu adı altında benim çocukluğumun geçtiği, o güzelim Kirazlık sahillerini yerle bir etmişler.Sahil , kumsal diye bir şey kalmamış, her taraf kaya olmuş...Doğayı katletmişler, Kardeniz ile bölge insanı arasına Çin setti gibi utanç abidesi çektiler. Böyle bir rezaleti dünyanın hiçbir yerinde yapamazsınız.Gidin Ege'de, Akdeniz'de sahili doldurarak yol geçimeye kalkın bakalım; neler oluyor? Adamı oyarlar...Bu yol açıldığından beri kaç kişi hayatından olmuştur? Şimdi birde denizi doldurarak hem ekolojik dengeyi bozacaksın, hemde sahilleri katledeceksin!...Nerede öyle bolluk?

Faruk daha önceleri sen şehit ailelerine paranın ödendiğini söylüyordun, şimdi ayıp diyorsun.Stad konusunda bir aşama kaydedildiği yok! Hepsi rüzgâr. Listelerdeki mütahitlere bakacağına kadar; bu zamana kadar gelen yönetimlerdeki mütehitlere baksana.Sanki Trabzon'dakiler mütahitlikten başka bir iş yapıyorlarda ya da Türkiyedeki mütahitlerin en büyükleri Trabzon'lu değilde...

sarman61
30.01.2008, 15:08
Şunu belirtmek isterim yazı yazan kendi düşüncesini yazmış ama fotoğrafların çekildiği yerdeki reklamların üzerine yazılan yazıları ben fotoğraf çekenin yazdığını düşünüyorum ne yalan söyleyim. Aklıma direkt olarak bu düşünce geldi. Bazılarımız nasıl başka şeyler düşünüyorsa bende böyle düşünüyorum.

macka61
30.01.2008, 15:08
altına imzamı atarım Ahmet abi

Misina
30.01.2008, 15:14
Gönül isterdiki Proje gerçekleştikten sonra o bilboardları görelim

Burçak
30.01.2008, 15:16
Şunu belirtmek isterim yazı yazan kendi düşüncesini yazmış ama fotoğrafların çekildiği yerdeki reklamların üzerine yazılan yazıları ben fotoğraf çekenin yazdığını düşünüyorum ne yalan söyleyim. Aklıma direkt olarak bu düşünce geldi. Bazılarımız nasıl başka şeyler düşünüyorsa bende böyle düşünüyorum.

düşünebilirsin. bende şunu söyleyeyim sana. Şuan Trabzonda olsaydım, elime fırça alıp o reklamların üzerine daha büyük şekilde YALAN diye yazardım. . .

Faik Yılmaz
30.01.2008, 15:17
Gönül isterdiki Proje gerçekleştikten sonra o bilboardları görelim

o dediğin şeyi gerçekten bir şeyler yapmak isteyenler o şekilde yapıyor.....

sanki projeyi bitirmişler gibi utanmadan sıkılmadan reklamlarını yapıyorlar.. gidip oraya baklıyorsunuz kamyonetten bozma bir araba var sadece....

The Legend
30.01.2008, 15:19
böyle pankarta böyle cevap verilir. albayrak umarım ağzının payını almışsındır.

"bide yazı yanlış bu projeye değil bu projede olması lazım"

Badaloğlu
30.01.2008, 15:25
bende yönetime gelip TRABZONSPOR KOLEJİ - ÜNİVERSİTESİ - TESİSLERİ diye bir BOZTEPE projesi yapsam. Sonra da görevimin bitmesine 10 gün kala "O KADAR UĞRAŞTIM YAPTIRMADILAR ARTIK BİR DAHAKİ YÖNETİM YAPAR" desem olur mu?

Ola bir şaşırt benide başka bir şey düşün...Aklınız hep fesatlıkta...Yani Nuri Albayrak'ı bu şehir demekki çok seviyor.Kimse onun aleyinhinde yazı yazmaz öyle mi? Herkes Albayrak'ı alkışlıyor yani...Birisi çıkıp bu tarz bir şey yazınca onu kesin kendisi yapmış oluyor!!! Pes yani...

Emorfo
30.01.2008, 15:33
Ahmet abi nasıl bakarsan öyle görürsün. Stat konusunu seninle tartışacak değilim. Bu konuda ilk elden ve yetkililerden yeterince bilgi alıyorum. Aldığım bilgilerde beni gelecek adına sevindiriyor. Daha ayrıntılı bilgi için stat başlığını ziyaret edebilirsin. Şehit ailelerine ödeneceği açıklanan para için hani sizin sıkça telefon ettiğiniz Cenk Altuğ Atalay'ın verdiği bilgi öyleydi. Kendisine bende çok güvenirim. Zaten yukarda henüz ödenmemesini ben de eleştirdim. Albayrak'ın bilbordlara verdiği reklamları başka bir başlıkta tartışıyorduk, bu başlığın açılmasının amacı biraz farklı gibime geliyor. Amaçsız bir başlık ve amaçsız bir tartışma gibi duruyor. Albayrak iyi yönetemedi diye bu stat projesini çöpe mi atalım. Madem dürüstüz diye geçiniyoruz bu dürüstlüğümüzü her konuda gösterelim. Zaten bu camiada taraftar derneklerinden, sitelerinden, kulüp yöneticisi, müdürü, futbolcusu vss. reklam yapmayan yok gibi bir şey.

Faik Yılmaz
30.01.2008, 15:55
Ortada atılan bir temel yapılan bir proje olmamasına rağmen Trabzonu resimlere boğmak saçma değilde ,milyarlarca liraya sokağa atıldığını tartışmak saçma oluyor.

afsbahar
30.01.2008, 15:59
yazmış olduklarına katılıyorum ve çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Şehit ailelerine verdiğimiz sözü tutmadığımız için de utanıyorum.

Cafer KILIÇSOY
30.01.2008, 16:03
Şükürler olsun.

Bende bir an bizden şüpheleneceğini sanmıştım

Hekimoğlu
30.01.2008, 16:10
her gören bir küfür sallıyıp geçiyor bu bilboardlar milleti günaha soktu.ulusoy bizi avrupa şampiyonasına davet ediyordu şimdide albayrak grafik şirketine teşekkür ediyor!!

Bulut61-34
30.01.2008, 16:27
Ahmet abi nasıl bakarsan öyle görürsün. Stat konusunu seninle tartışacak değilim. Bu konuda ilk elden ve yetkililerden yeterince bilgi alıyorum. Aldığım bilgilerde beni gelecek adına sevindiriyor. Daha ayrıntılı bilgi için stat başlığını ziyaret edebilirsin. Şehit ailelerine ödeneceği açıklanan para için hani sizin sıkça telefon ettiğiniz Cenk Altuğ Atalay'ın verdiği bilgi öyleydi. Kendisine bende çok güvenirim. Zaten yukarda henüz ödenmemesini ben de eleştirdim. Albayrak'ın bilbordlara verdiği reklamları başka bir başlıkta tartışıyorduk, bu başlığın açılmasının amacı biraz farklı gibime geliyor. Amaçsız bir başlık ve amaçsız bir tartışma gibi duruyor. Albayrak iyi yönetemedi diye bu stat projesini çöpe mi atalım. Madem dürüstüz diye geçiniyoruz bu dürüstlüğümüzü her konuda gösterelim. Zaten bu camiada taraftar derneklerinden, sitelerinden, kulüp yöneticisi, müdürü, futbolcusu vss. reklam yapmayan yok gibi bir şey.

Kimse çöpe atmaz merak etmeyelim.
Bunlar bahane, ama ben yapacaktım bana süre vermediler demeye getirtmeye çalışıyor bu insanlarç Ya da sırf inatlaştırıp milletin aha sana 2 yıl daha süre yap da görelime getirtmeye çalışıyorlar bizleri.

sena
30.01.2008, 16:31
:alkış::alkış::alkış:
Aynı fikirdeyim :)

Mustafa Önal
30.01.2008, 16:38
neyi tartışıyoruz ki orta da olmayan bir şey için verilen reklamlar. sanki vizyona 3 gün sonra girecek sinemanın afişini asıyorsunuz. ortada bölgenin sismik hareketlerini incelemk dışında hiç bir şey yok. projenin mimarı mühendisi hiç bir şeyi yok. ihale süreci yok yok oğlu yok şuanki durum

bu proje yapılamaz mı yapılır. devlet çok büyük destek verirse yapılır.
derdimiz yapılıp yapılmaması deil. TRABZONSPOR LOGOSUNU KOYUP yaptığınız reklamın parasını kim ödedi. kulup ödedi ve ödemeke zorunda diye düşünenler mutlaka çıkacak. ortada o kadar maddi sıkıntı varken. topçuların maç başı geç yatarken. verdiğin sözler tutulmazken buna ne harcamaya ne gerek var.
albayrak teşekkür istiyorsa bilsinki o stadın temelini atabilmiş olsa bu gün ben dahail milliyonlarca TRABZONSPORLU ona her platform da teşekkür edecektir.

bizim uğraştığımız şeylere bakıp kızmamak elde deil.
bu gün kayseri ülkemizin en güzel stadını dikti tamamlıyor.
rize , bursa, sivas , konya ....kayseri yeni bizim tesislere göre 5 yıldızı tesisleri diktiler. ama kimse çıkıp bilbord yaptırmıyor.

salihismet
30.01.2008, 16:55
Faruk bence yanlış ifadeler kullanıyosun .
Kazmayı vurmakta yeni yönetime kaldı. E artık eşşek değiller ya vururlar kazmayı. demişsin .
peki bi başkası çıkıp dese ki eski yönetim için ''siz eşşekmiydiniz 2 sene önce verdiğiniz sözlerin hiç birini yerine getirmediniz'' ne olacak? :)
(geldiklerinde stata başlayıp bitireceklerini söylüyorlardı hani)

Aynen katiliyom.

Fatih
30.01.2008, 17:02
böyle bir saçmalık olur mu kargalar bile güler ya ortada stad yok ama afişti dergiydi broşürdü her yerde reklamı var nerden geliyo bu derenin suyu ??

LazAnisT
30.01.2008, 17:04
Bilbobard fiyatları gayet uygunmuş.Bizde BMN olarak ilan verelim. Bu resimlerle herkersi kandırabilirsiniz ama bizi kandıramıyorsunuz diye:)

Gürkan
30.01.2008, 17:24
İş az daha uzarsa stadın olmama işini ve daha bir çok başarısızlığı da taraftara yükleyecekler.

POYRAZ
30.01.2008, 17:29
Gecen sene ocak ayinda kazma vurulacakti. Dam üstünde saksagan, vur beline kazmayi. Pühe he, yeter ki gitsinler. Stad mtad istemiyoruz. Ayrica arkadaslarimizin da dedigi gibi sehit aileleri dernegine söz verip sonra ilk yari hasilatini ödememek karakterli bir insana yakismaz.

Badaloğlu
30.01.2008, 17:42

Faruk, stad konusunu benle ister tartış, ister tartışma!...Benim bakış açım objektifdir.Ben ortada somut bir şeyin olup olmadığına bakıyorum.Millet vekilleri meclis'de Türban'la yatıp, türbanla kalkerken, senin daha kanunun değişmemişken bu stadı nasıl? ve ne şekilde yapmayı düşünüyorsun o sahile???

Altuğ Atalay'a sıkça aradığımızı nereden çıkardın? Ayrıca arasak bile onun kişiliği için onu aramıyoruz.Kulüpte kendisinin bir görevi var, ve bizde o görevinden dolayı onu arıyoruz.Ona çok güvendiğimizi nereden çıkardın? Kendisini şahsen tanımam etmem,hayatımda bir kere telefonda konuşmuşluğum vardır.O da bu olaylı Sivas maçı sonrası kulübün içinde bulunduğu sıkıntılı durumlardan dolayı kulübü aradım ''BMN olarak, Trabzonspor'un yaşadığı bu sıkıntılı süreçte, kulübe nasıl bir katkı yapabiliriz? BMN olarak Trabzonspor'un bizden istediği, yapmamızı bekledikleri bir şey var mı?'' diye kendisine sordum.Onun Günebakış gazetesindeyken davranışları ile şimdi Trabzonspordaki davranışları arasında dağlar kadar fark olduğunu gördük.Bunu Trabzon'da BMN taraftar ödül töreninde daha iyi görmüş olduk.Yani kısacası Allah'a yakın bize uzak olsun.

Avni Aker projesi ilk ortaya çıktığında, Hollanda firması yetkilileri ile ekranlarda gülücükler dağıttıktan sonra yapılması planlanan projeyi nasıl çöpe attılarsa; Karadenizi katledecek projeyide çöpe atarsın.Ama seni deniz ilgilendirmiyor değil mi?

Albayrak'ın bilbordlara verdiği reklamı başka başlıklarda tartıştığınızdan haberim yok! Benim dürüstlüğümede laf söyleyebildiğine göre, bu yazdığımada inanmazsın.En son yazdığın cümleyi BMN adına üzerimize almıyorum.Bizim derdimiz reklam değil kardeşim...Bunu sende çok iyi biliyorsun.

Faruk, tamam ola geri vites yapmıyorsun ama inadın yüzünden şu durumlara düşmeye değer mi? Albayrak, bu kulübün gelmiş geçmiş en kötü, beceriksiz,iş bilmez,başarısız, kulübü paçavraya çevirmiş bir başkanıdır.Bunu tarih yazacak nasılsa ,senin çabaların boşuna:) Trabzonspor onun yönetiminde 20 sene geri gitmiştir.Ortada hiçbir başarı yokken, kendi kendine tüm Trabzonu afişlerle donatmak herhalde kendini temize çıkarmaya, itibarını düzeltmeye çalışmaktan başka bir şey değildir...

Madem gazetecisin, söyle bakalım bu ilan paralarını kim ödedi?

mustafa gürsoy
30.01.2008, 17:49
Fuzuli yere harcamalar yapıldığı muhakkak. Bunun savunulacak yeri yok. Başkan yapması gerekenleri yapmıyorda luzümsuz ne varsa yapmaya kalkıyor gibime geliyor. Başkanı bu forumda 1 kişi savunduğuna göre çoğunluğa uymakta fayda var.

Badaloğlu
30.01.2008, 17:51
Bilbobard fiyatları gayet uygunmuş.Bizde BMN olarak ilan verelim. Bu resimlerle herkersi kandırabilirsiniz ama bizi kandıramıyorsunuz diye:)

Haaa birde bilbordların üzerindeki ilanları yapıştırma parasını yazmayı unuttum!...İlan başına 15YTL alıyorlar.O da herhalde tüm Trabzon içindeki büyüklü, küçüklü bilbordlar için 3-5.000YTL civarıdır diye tahmin ediyorum.

halil ibo
30.01.2008, 17:52
Haddime değil ama bmn olarak reklam yapılması site yöneticilerine ne gibi bir rant sağlar ? Bilemiyorum,cahilliğimi bağışlayın lütfen.
Acizane fikrim bmn'nin reklamını yapması Trabzonspor adının yazılı ve görsel medyada daha çok yer almasını sağlar ki bundanda benim gibi tüm Trabzonspor aşıkları memnun olur herhalde diye düşünüyorum.
Trabzonspor'a her alanda tarihinin en kötü günlerini yaşatan yönetim ise bu tip reklamlarla hem gülünç hemde zavallı duruma düşmüştür benim ve milyonlarca Trabzonsporlunun gözünde.İstisnalar kaideyi bozmaz.

Vkgz
30.01.2008, 17:53
Arkadaşlar pist olmayacak diye bir kaide yok düzgün yerleştirsinler. Seyirciyle bağlantıyı koparmasınlar sorun yok. Olmaması daha iyi tabi.

mustafa gürsoy
30.01.2008, 17:55
Arkadaşlar pist olmayacak diye bir kaide yok düzgün yerleştirsinler. Seyirciyle bağlantıyı koparmasınlar sorun yok. Olmaması daha iyi tabi.

Olsun tabi ne zararı var. Olimpiyat stadında var mis gibi stad:)

Nytre
30.01.2008, 17:56
Fuzuli harcamalardan bahsetmişken trabzonspor kulübündeki personel sayısından tutunda transfer harcamalarındaki hovardalığa kadar ne ararsan var. boşuna denmiyor ; 50 milyon ytl borç var diye.

Faruk kardeşime diğer arkadaşlar gibi katılamıyorum. Ahmet abinin de dediği gibi aziz yıldırım o kadar iş başardı ama ben daha bu olayı kendisine mal ettiğini görmedim. Oysa bizim başkan maketleri bu kulübe mal etmesini biliyor. Ne güzel.. bu kadar ucuza kimse TARİHE GEÇEMEZDİ...

Emorfo
30.01.2008, 18:10
Anlamadım Ahmet abi ne gibi durumlara düşmüşüm. Allah'a çok şükür şimdiye kadar haksız bir kazancım veya kirli bir işim olmadı. Benim Albayrak'ı haklı göstermek için bir çabam yok, benim derdim stat projesi. Henüz kazma vurulmamış olabilir ancak resmi işlemlerin kısa sürede bittiğini bakanlıklardan dolgu için izinlerin alındığını, dolgu alanı için ihaleyi Trabzonspor'un aldığını herhalde biliyorsundur. Şimdi adam reklam verdi diye eleştiriliyor. Gider ayak adının iyi anılmasını istemek herkesin hakkıdır sanırım. Üstelik verdiği emeği görmemezlik yapamayız. Bir anda da doğasever olmuşuz :) O deniz zaten katledildi, o zamanlar tepkimizi gösterdik. Ancak tahrip edilmiş bir sahili doldurmakta ben bir sakınca göremiyorum.

İlk proje ve daha sonra projenin bu son hale dönmesinin gerekçeklerini defalarca stat başlığında yazmıştım. Dikkat ettiysen Albayrak seçildiği gün ben neler yazmıştım. Yıldız sözüne fazla itibar etmememiz gerektiğini, stat projesi için saha sonuçları kötü olsa da 5 sene sabredebileceğimi. Bu takımın en iyi halinden de bir cacık olmadığını, şampiyonluğun artık gelmesinin zor olduğunu tesisleşerek şampiyonluğun daha kolay geleceğini. Ancak kulübünde bu derece kötü yönetileceğini de beklemiyordum. Bu şartlarda kulüpte kan değişikliğine gitmek en doğrusu. Ancak Albayrak'ın kendi yönetimiyle göreve devam etmesini de isterdim. Göreve gelecek olan yönetimden benim beklentim stat projesine öncelik vermesi. Şimdi Albayrak yalan söylüyorsa Akyazı projesine destek vereceğini söyleyen Sadri Şener'de mi yalan söylüyor. Albayrak bu projede emek vermiştir gider ayak herkese teşekkür etmiş muhtemelen de bu ilanın parasını kendi cebinden vermiştir. Benim tahminim bu yönde. Bilgiyi ulaşırsam yazarım foruma. Daha yazacak çok şey var ancak vakit yok daha sonra detaylı yazarım.

Âkil Âdem
30.01.2008, 18:22
Projeye Emeği Geçen Herkese Teşekkürler!

Proje mi? Hangi Proje?
Trabzonspor’u imha ve sahillerde kalan nadir güzelliklerden birini daha yok etme projesi mi?
Dev bir yalanı insanların beklentilerini istismar ederek biraz daha sürdürme projesi mi?
Trabzonspor’dan nasiplenerek başka yerlere sıçrama projesi mi?
Birilerinin maşası olarak Trabzon insanını Trabzonspor’dan soğutma projesi mi?
Kukla başkan ve yönetim projesi mi?

Bu yönetim kulübü devraldığında çalışan personel sayısı 64’tü ve 21’i birilerine medarı maişet temini için ihtiyaç olmadığı halde Atay Bey yönetimi tarafından alınmıştı. Bugünkü personel sayımız 187. Aylık toplam maaş ödemeleri 540.000 USD.

Transfer izleme komitesinde 26 kişinin çalıştığı bir kulübün Ajax’tan, Porto’dan daha büyük bir hinterlandı olmalıydı. Pekiyi izleyip bulup aldıklarımız kimler? İşe adam mı adama iş mi?

Bazı insanların yönetici seçilir seçilmez iş hayatlarındaki yükseliş ve gark oldukları bereketin sebebi ne ola ki?

Yönetime muhalif duran herkesin ya bizzat ya da herhangi bir yakını vasıtasıyla kulüpten nasiplenmesi miydi proje?

Bedava biletler ya da başka menfaatler karşılığı yönetimin yalakalığını yapıp takımın dibe vuruşuna isyan ettiği için yüreği yanıp yönetimi protesto etmeye kalkan gerçek taraftarı tribünde ya da sokakta tekme tokat döven tetikçileri bodyguard olarak istihdam etmek miydi proje?

Takımı soyunma odasında bırakıp giden birini tekrar hoca olarak işe alacak kadar değerlerin, prensiplerin, onurun şerefin, haysiyetin ayaklar altına alınması mıydı proje denen şey?

Ve bu herifin psikolojik problemleri yüzünden takımın bütün kalburüstü oyuncularını satıp ne kadar teknik özürlü varsa takıma doldurmak mıydı proje?

Daha fazla uzatmadan genel bir soru sorayım projeniz bu kulübe tarihin en büyük zararını vermek miydi?

SATADYUM MU?

Ey yöneticiler;

Allah aşkına siz stadyum lafını gevelemeye başladıktan sonra kaç kulübün yeni stadyumlarını bitirme aşamasına getirdiğinden haberiniz var mı?

Bizimse görebildiğimiz tek şey resimler. Sanal bir stadyumda gerçek futbolcular fazla geliyor diye bütün oyuncuları satarsanız ne yapacağız Allah aşkına?

Allah bilir birkaç mühendise makete uygun sanal hoca ve futbolcu da dizayn ettiriyorsunuzdur.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi “Rüya Gerçek Oldu” türünden yalanları milletin gözüne sokacak kadar pişkin ve yüzsüz olacağınız size oy verenler de dâhil olmak üzere kaç kişinin aklına gelirdi?

Gerçek olan ne?

Rüyalarda gördüğünüz reklâm ve istismar imkânı mı? Yoksa Muzaffer Bey o müthiş fotoğraflarından sonra dizi teklifi falan mı aldı?

Teşekkürler Ziya Doğan; Bu kulübe iki defa ihanet ettiğin ve bu camianın bütün değerlerinin üzerine oturup menajer ve futbolculardan kurulu çetenle kulübü haraca kestiğin için,
Teşekkürler bazı futbolcular; Milyonlarını yediğiniz bu camiaya zerre kadar saygınız olmadığı için,
Teşekkürler Bazı Taraftar Grupları; Camianın hizmetkârı olmak yerine küçük menfaatler karşılığı yönetimin uşaklığını tercih ettiğiniz için,
Teşekkürler Bir Takım Menajerler; Gözünüzü bürüyen kazanma hırsı yüzünden bu kulübü çiftliğinize çevirdiğiniz için,
Teşekkürler Bazı Trabzonlu Futbolcular; Kimsenin sizi adam yerine koymadığı bir dünyada doğum yerinizin sağladığı imtiyazla bu takımda hiçbir şey yapmadan milyon dolarları cebe attığınız için,
Teşekkürler Yönetim; Bu topyekûn tükeniş ve yozlaşmayı tamamına erdirdiğiniz için. Şehit ailelerine bile verdiğiniz sözü tutmayarak gerçek yüzünü birkaç kişinin daha görmesini sağladığın için.Bu arada unutmadan;

Teşekkürler Adobe Firması; Yüzyılın yalanını taçlandıran stadyum resimlerinin oluşturulduğu Photoshop’u ürettiğin için.Projeye Emeği Geçen Herkese Teşekkürler!

Fatih
30.01.2008, 18:36

sözün bittiği yer:alkış::alkış:

Adem CAKIR
30.01.2008, 18:40

:alkış: Bende sana teşekkür ederim...
Klavyene sağlık...
Karizmayı düzeltecem diye yola çıkanların bu sözlerin için verilecek cevapları olması gerekir.
Ancak olduğunu hiç sanmıyorum...

Badaloğlu
30.01.2008, 18:47
Faruk, herşeyi yanlış anlamak zorundamısın? Ben sana kirli kazancın yüzünden ne hallere düştün? diye bir imada dahi bulunmadım! Öyle bir şey demiyorum, dememde...Albayrak'ı savunduğun için düştüğün durumu kast etmiştim.Tam tersi sen bir şeyler demeye çalıştın ama ben üzerime alınmadım!!! ''Madem dürüstüz diye geçiniyoruz bu dürüstlüğümüzü her konuda gösterelim. Zaten bu camiada taraftar derneklerinden, sitelerinden, kulüp yöneticisi, müdürü, futbolcusu vss. reklam yapmayan yok gibi bir şey'' ne demek istediğini artık sen anlatırsın, bir ara konuşuruz...

Gider ayak kimseyi zorla arkasından iyi anıltamazsın kardeşim. Böyle bir açıklama olur mu? Yaptığın icraatlar ile herkes arkandan ya küfür eder, ya da seninde dediğin gibi iyi şekilde anar.Aslında bizim eleştirimiz ortada bir şey yokken yapılan bu saçma ilanadır.Soruyorum sana kim kime teşekkür ediyor bu ilanda? Madem teşekkür edeceksin o zaman kulübün resmi yayın organı olan İnternet sitesi var.Oradan başla değil mi?Ama amç farklı, adam sonuçta kulüp başkanlığını bıraksa bile Albayraklar olarak Trabzon'da liman işletiyor, hemde siyasi bir kimliği var.Bozulan ve yıkılan itibarını düzeltme derdine düşmüş, gerisi hikaye...

Fatih
30.01.2008, 18:51
en basit soru

stadın yapımına dahi başlanmadan neden bu ilan??

61OKTAY
30.01.2008, 18:57
başka tutunacakları dal kalmadıya sarılmışlar bi hayale bizide kendileri gibi sanıp peşlerinden geleceğimizi sanıyorlar yok yok bunlar bizi bayağı bi salak bellediler

Cafer KILIÇSOY
30.01.2008, 20:38
.................................................. .......

Hay ağzına , eline, klavyene sağlık. Çok zamandır böyle güzel bir yazı okumamıştım
:alkış::alkış::alkış::alkış:

Emorfo
30.01.2008, 20:57
Bu stat projesi için önce hayal dediniz, imkansız dediniz sonra photoshop sağolsun Uzungöl'e Sümela'ya modern statlar kondurup aklı sıra dalganızı geçtiniz. Ancak yaşanan süreçte stat konusu ile ilgili olumlu gelişmelerden sonra zaten yapılacaktı 2011 oyunlarından dolayı demeye başladınız. Döne döne bu noktaya geldiniz o da bir gelişmedir sizin için :) Şimdi bu başlıkta ise yine stat projesi için yalan dediniz sonra bilbordlara gönderme yaptınız olmadı sahil yolu ile katledilmiş denizden dem durdunuz. O da olmadı adamın servetine taktınız :) yahu tamam adam başarısız da olmadık şeyleri de olmuş gibi sayıp boşuna birbirimizi üzmeyelim. Stat projesini yakından takip eden biri olarak bilbordlara verdiği ilandan ben rahatsızlık duymadım. Ancak aynı zamanda şehit ailelerine verileceği açıklanan yardımın hala ödenmemesi beni de rahatsız ediyor. Bu stat projesi uğruna çok fazla atıp tutan oldu yapılırsa meydanlarda eşşek gibi anıracaklarını iddia edenler bile oldu çalışmalara başlasınlar şimdiden :)

Ahmet abi reklam ve dürüstlük olayına gelecek olursak. Üstüne alınmaman iyi olmuş zira genel olarak kitleleri ilgilendiren konularda reklam kaçınılmaz oluyor. Bugün Faruk Özak bakansa bunu Trabzonspor'a borçlu, İstese de istemese de Trabzonspor zayesinde vizyon yaptı hatırı sayılır biri haline geldi. Aynı şey Mehmet Ali Yılmaz veya diğer başkanlar için de geçerli. Taraftar gruplarında da durum farklı değildir çekirdek kadro her zaman ön plandadır o grubun görünen yüzü onlardır. İnternet sitelerinde de durum farklı değildir. Halböyleyken enazından kendi araştırmalarımda şahit olduğum stat projesi konusunda Albayrak'ın bilbordlara ilan verip emeği geçenlere teşekkür etmesinde ben bir yanlışlık göremiyorum. Albayrak ailesini biliriz tanırız. Hatta Albayrak'ın Trabzonspor için bir şans olduğuna da inanıyorum. Ancak maalesef yanlış kişilerle yola çıktı Trabzonspor'un yapısını iyi analiz edemedi. neşteri bir türlü vuramadı kulüpteki bu başarısızlıkğı ailesini ve ağabeylerini de rahatsız etti. Kısaca beceremedi. Camiada onu anlayıp yanında olamadı hiç kimsenin yanında olmayı beceremediği gibi. Sonuç olarak adam içi kan ağlayarak bırakıyor. En çok emek verip üstünde çalıştığı stat konusunu gündeme getirmesi de bu ayrılışını itibarli hale getirme çabasıdır. Bunu görmezden gelemeyiz. Ancak ben sizin gibi keseri hep kendime yontmuyorum. Çok şükür neyin doğru neyin yanlış olduğunu çok iyi ikrak ediyorum. Adam başarısız oldu diye burda yapılan hakaretleri haklı göremeyiz. Bunu siz de haklı gösteremezsiniz. Atay Aktuğ'a defol diyenlere ceza veriyorduk zamanında bugün forumda Albayrak'a ağza alınmayacak hakaretler ediliyor forum yöneticisi arkadaşlarda sanırım bunun farkındalardır. Benim forum yöneticisi olduğum dönemde Trabzonspor başkanı her kim olursa olsun ona hakaret edilmesine izin vermezdik. Özkan Sümer'e bile küfür ettirmezdik, göz yummazdık. O günden bugüne bazı şeyler değişmiş demek ki. Konuya dönecek olursak reklam her yerde vardır, önemli olan kendini dünyanın merkezi sanmamaktır, haliyle her kesimden yanlış insanlar çıkabileceği gibi internet sitelerinde de farklı insanlar karşımıza çıkıyordur. Bunu daha önce bu sitede de gördük ve yaşadık. Yazımın o kısmından illa farklı anlamlar çıkarmak istiyorsanız orasını bilemem Allah niyetimi pekala biliyor. Bugün sizin reklam yaptığınızı düşünsem ve buna kanaat getirsem merak etme öyle dolambaçlı yollardan söylemem lafımı esirgemem daha önce esirgemediğim gibi. Bu konuda bir sıkıntı yok. Bir teşekkür yazısından kılı kırk yardınız konu nerelere geldi. Başlığı açılış şekli olarak doğru bulmuyorum. Ancak konunun içerisinde bazı noktalara da hak veriyorum. Ancak stat konusuna sahip çıkılması gerekirken bilip bilmeden atıp tutulmasına da gönlüm razı gelmiyor. Dedim ya bu işten dolayı çok kişi tükürdüğünü yalamak zorunda kalacak. Sorun değil stat için değer herhalde.

ilhan
30.01.2008, 21:10
Vay be büyük adammış Albayrak.. Önce maketleri koydu, şimdi bilboardlara reklamları.. Stad işini tamamlaması için astronomik yıllar gerekli :)

Projede emeği geçen herkese ; Çekin pis ellerinizi Trabzonsporumuzun üzerinden!

ayvaz
30.01.2008, 21:41
Bu adamlar gerçekten çok uyanık nerden çıktı bu ilan iş şimdi demeden geeçmeyeceğim. Yaa varya bu iş iyice çığrından çıktı valla sen stat yapacaksan isteklerini sıralar sonra proje oluşturursun sonra inşaatını yapar cevresini bitirsin sonra sen PROJEDE EMEĞİ GEÇENLERE SEN TEŞEKKÜR ETMEZSİN TRABZONSPOR'U Tutanlar sizlere teşekkür eder. İnsan kendi kendine teşekkür edermi delimi bunlar. yaaa.

Emirhan Makul
30.01.2008, 21:44
tüccar ya adam uyanık

Hekimoğlu
30.01.2008, 22:05
bir rüya gerçek oldu,emeği geçenlere teşekkürler.bunları duyan bursa maçını yeni statda yapacağız sanır.bu kadarda yüzsüzlük olmaz.

sedatturan
30.01.2008, 22:10
kesinlikle aday!

Hasan Cubukcu
30.01.2008, 22:44
Bu da nerden cikti yauuu!!!!!!!!!!!!!

Secim gününe kadar cok komik olaylar yasacagiz gibime geliyor !!!!!!!!!!!!

Hasan61
30.01.2008, 22:47
oy şimdi bayılacam..bu herif aday olursa iyice şapa oturduk demektir

ofluhalit
30.01.2008, 23:02
aday olsa ne yazar buna oy veren benim gözümde trabzonsporlu değildir.takımı bu hale düşüren,kadroyu baştan sonra yeteneksiz adamlarla dolduran adama oy verenin aklına şaşarım sadece.aday olupta sadri şenerin karşısında ezilmek istiyeceğini sanmıyorum.

Tunga
30.01.2008, 23:31
Rüya Gerçek Oldu!.. (aynen kullanılan noktalama işaretleriyle)

Lafı uzatmayalım. Bu "yalandır". Nokta!

Son Söz: Albayrak giderayak (umarım) şöyle demiş yani:

"Giderken beni iyi hatırlayın uşaklar. Az daha para verin de giderken bir reklam vereyim, helalleşelim".

Bak sen!..

Âkil Âdem
30.01.2008, 23:41
Binlerce hatta milyonlarca insanı aptal ya da beceriksiz olduğuna inandırarak saman altından su yürütmeyi becerebilmek akıllıca bir stratejidir.

Tebrikler yönetim!

Samet Berber
30.01.2008, 23:43
aday mı olacak ...

yukarıda bir arkadaşın dediği gibi bu adama oy veren benim gözümde trabzonsporlu değildir... :(

Adem Erdoğan
31.01.2008, 00:35
Şubat baya iyi geçecek.Nuri ve ekibi, ulusoy ve ekibi artık mart ayında tamamen türk futbolundan silinmiş olacaklar.Ondan sonra bize bulaşmadan birbirlerini yiyip dursunlar.

Emiroğlu
31.01.2008, 01:10
Otobüs duraklarındada var ayın reklamdan.... hemde yüzlerce....

Doğmamış çocuğa don biçmek diye bir atasözümüz var tam ona göre....
Bazı sorular

1-bu masraf klübün kasasından mı çıkmıştır. para ararken bu kadra masraf yapılması yazık değilmidir.....

2- 2 yıl 2 aydır hiç bir şey yapmayanlar 2 resime milletin kanıp onlara tekrar oy vereceğini sanacak kadar safmı görüyorlar.....

3- Albayrak aday olacakmı olmayacakmı. olmaaycaksa neden reklam veriyor olacaksa bugüne kadar neden adaylığını açıklamadı....

4- Tekrar aday olacaksa neden transfer yapmıyor....amacı takımı dahada kötü hale getirmeyemi çalışıyor

2-
Aynen öyle abi.Bugün beşirli dolmuşuna bindim meydana gitmek için.Yanımda bir arkadaş ile stad işini konuşuyorduk.Şoför arkadaş döndü ve gayet masum , gayet ümitli ve istekli aç bir şekilde " Stad olacak değil mi ? Ne güzel olacak ama " vs ...
dedi.

Dondum kaldım açıkçası.Tamam güzel olacak (olursa).
Bu nasıl saflık,temizliktir böyle dedim kendi kendime...

Ahmet Kuru
31.01.2008, 01:25
Görünen köy Klavuz istemez.Zaten hemşerilerimizde Üstüne yazılması gereken yazıları Yazmışlar.
Nuri Albayrak=ÇIKAR+RANT+YALAN
Başka söze ne gerek

Emiroğlu
31.01.2008, 01:27
Yahu ne gelişmesi var ? Neye teşekkür ediyorsun ?

Hani ne var piyasada ? 1 yere kazma mı vurulmuş ? GÖZÜN GÖRDÜĞÜ NE VAAAAAR ! ?

Yok proje imiş,kazma vurulacak duruma gelmiş,bir sürü gelişme olmuş,izinler alınmış....

Fasa fiso ! Leş gibi siyaset kokuyorsunuz! (HEPİNİZ!)

Tekrar edeyim !
BU SALAK BİLLBOARDLARDAN BAŞKA GÖZÜN GÖRDÜĞÜ NE VAR ? !

hasancolak
31.01.2008, 01:28
ıkı senede purejeyı cızdıler 50li senedede bıtırırler

emrezx
31.01.2008, 01:36
nurıcım ya aday olcak zemın hazırlıyor yada transferı gecıstırmek ıcın bole bısı yapıyor.cunku transfer parasının uzerıne yatacaklar ole gelıyor bana

Mehmet SELEN
31.01.2008, 01:47
Verdiği bu ilana katılıyorum ama gülmekten

devbey
31.01.2008, 02:01
Öncelike Badaloğlu nu yapmış olduğu çalışma-araştırma ve yazdığı yazı dolayısıyla tebrik ederim..

Bu forumda tek tük görebildiğim, kaliteli yazısından dolayı, bir tebrikte Âkil Âdem'e...

"Resim projesi"(!)ne gelince..

Valla..Bu grafik resim işleriyle biraz hemhal olan biri olarak,

O siyah yazı ile yapılmış çalışmalara bayıldım, doğrusu..

O ne nefaset,

O ne derinlik, öyle..

Keskin bir zeka, müthiş bir renk-ışık uyumu...

Kompozisyon ve mesajı 12 den vuruş, süper...

Arkasındaki, o stadlı,deniz manzaralı Background'lar mı ?...

Verin, herhangi bir three-di-max kullanıcısına, biraz da photoshop tan anlıyorsa eğer...Aynı işi çıkartır...

Sözünü etmeye değmez..Geçelim...

Emorfo
31.01.2008, 02:18
haböle millete ne lazım sitat, habu resim de fazla deyi amcamın biri :)

Bulut61-34
31.01.2008, 02:27
Emorfo,
Sayın renkdaşım, stad projesi yapılacak diye Albayrak'a katlanmak olmaz. Stad yapıldıktan sonra ortada Trabzonspor kalmazsa kim kullanacak o stadı? Akçaabat Sebat Spor(bu arada ben Akçaabat'lıyım alınma olmasın) mu, Ofspor mu, Arsinspor mu, Yalıspor mu, bilmem kaçıncı ligte kaçıncılığa oynayan Trabzonspor mu?
Güzel bir tesis olması elbette çok iyidir ama daha önemlisi dğerlerine sahip çıkan, kendine has özelliklere(isyankar, adaletli, delikanlı, haklının yanında, ilkeli, kurumsallaşmış, ........) sahip olmak çok daha önemli. Stad dediğin sonuçta maddesel bir şey, asıl önemli olan ruhtur.
Tesisler bizi ileriye götürüp şampiyon yapsaydı 83'te bitmezdi şampiyonluklar. Verdiğim tarihten sonra Türkiyenin en güzel tesisleri bizim olmuştu çünkü.
Ayrıca şehit aileleri için yapılacak bağış konusu, daha önce gündeme geldiğinde o olayın öyle olmadığını ve verildiğini, verileceğini falan söyleyip bazı arkadaşları bilmeden konuşmakla suçlamıştın. Oysa hala konu açıklığa kavuşmadı, şimdi de aynı şeyleri stad projesi için söylüyorsun. Neyse inşallah doğru bildiğin ve inandığın şeyleri söylüyorsundur, doğruluğuna inanmaya çalıştığın şeyleri değil!!

Emorfo
31.01.2008, 02:32
Stat için Albayrak'a katlanalım demiyorum yeter ki Albayrak başarısız oldu diye onu sevmiyoruz diye bu stat projesine bok atmayalım bilmediğimiz konuda konuşmayalım, atıp tutmayalım, ahkam kesmeyelim.

Adem Erdoğan
31.01.2008, 02:45
Fotoşopta uğraşıpta habu resmi çizenin eline emeğine sağlık.Güzel bi manzara resmi.

Bulut61-34
31.01.2008, 03:01
Stat için Albayrak'a katlanalım demiyorum yeter ki Albayrak başarısız oldu diye onu sevmiyoruz diye bu stat projesine bok atmayalım bilmediğimiz konuda konuşmayalım, atıp tutmayalım, ahkam kesmeyelim.

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Bu söylediklerini yapmamaza sebep olarak hangi tutumlarını örnek gösterebilirsin ki?
YOK
Şimdiye kadar yaptıkları ve sonuçları ortada. Bu projeye için de neden aynısı olmasın. Somut bir ispat gösterebilirler mi, ya da gösterebilir misiniz?

spotreis
31.01.2008, 03:13
haböle millete ne lazım sitat, habu resim de fazla deyi amcamın biri :)

ben sana katılıyorum bu millete stad ne lazım takıma ne verdiler sıkıntıdan başka ancak konuşsunlar la bişeyide bilmiyoruz anlamayız deyin bakayım ne dir la bu herkes bilir kişi. yönetim gidecek bunu görüyorsun sırf laf olsun diye konuşanlar var bu insanlara stat ne gerek bunlara takımda gerekmez sana sonuna kadar destek veririm bu konuda fotoğrafı bile lazım değil.

yanlış anlaşılmasın yönetimi desteklemiyorum taraftara veryansın ediyorum anlayana tabi

Öztürk Adem
31.01.2008, 08:33
yanı gıder ayak 1 ayıp daha ısledı bu da neyın nesı bole bu kadar da ayıp 1 durum olamaz ortada fol yok yumurta yok
bakalım sayıl gunler kala son 10 gun ıcerısınde daha ne kadar kendını ve kulubumuzu kucuk dusurebılecek nelere ımza atabılecek bekleyıp gorecegız :)

devbey
31.01.2008, 08:39
Görende..Nuri bey emiceleri, stadı bitirip,

Taraftara anahtar teslimi, sunmuşta..

Biz, çok bilmiş Trabzonspor taraftarları, dudak bükerek, burun kıvırarak;

Bu,Denize nazır, dörtbaşı mamur stadı:

"Haboolee, tenizun ustinde sitat yaptinuzda, niye havada olanindan yapmadinuz.."

Veya...

"Stadi biturmuşsunuz,biturmesuna da, resmuni iyi çekememişsinuz"

...diyerek mızmızlanıyoruz sanacak...

Hasbinallah..

Faik Yılmaz
31.01.2008, 08:50
1- Fenerbahçe 20 bin kişilik stadyumu Avrupanın en modern stadyumlarından birisi haline getirdiler hiç böyle reklamı yapılmadı......

2- Beşiktaş 15-20 milyon dolarlık Nevzat Demir tesislerini tamamladı stadyumunu büyüttü hiç böyle reklam vermedi.

3- Galatasaray uzun bir çabadab sonra stadyumun temelini attı gazetede bir teşekkür mesajından başka bir şeylerini göremedik.

Biz ne temel attık ne para bulduk ne kanunu değiştirdik onmilyarlarca lirayı sokağa attık. yazıktır günahtır belki saf bir kaç kişiyi kandırırsınız bu resimlerle ama olan bize oluyor....

sizin takımın iyiliği için orda olduğunuza inanmıyoruz.

sarman61
31.01.2008, 08:53
@Emrofo stad projesini savunuyor ama adamı Albayrakı savunuyor diye yargılıyorsunuz bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Kendisi stad projesinin çok değerli bir proje olduğunu söylüyor Albyraka olan kininiz yüzünden bu prrojeyi karalamayın diyor. Trabzonsporun çok değerli bir proje kazandığını söylüyor. Albayraka da bu projeyi gündeme getirdiği için teşekkür ediyor. Klubün yönetiminde hatalar yaptığını kabul ediyor ama proje için de Albayraka teşekkür ediyor.

Kısaca Emorfo diyor Ankara diğer arkadaşlarımız diyor neremiz kara. Burada bir iletişim kopukluğu var.

Albayraka olan öfkeniz yüzünden bu projeyi harcatmayın sahip çıkın.

Burçak
31.01.2008, 08:53
daha önce dedim yine tekarlıyorum. ilk geldiğinde iyi niyetli olduğunu ama şanssızlıklar ve ekibi ile uyumsuzluk nedeni ile başarısız olduğunu düşündüğüm kişinin, uzun zamandır niyetinin kötü olduğunu düşünmeye başladım. bukadar net.!

Ali Bektaş
31.01.2008, 08:56
Sanırım olaki ilerde böyle bir stad yapılırsa isminin "nuri albayrak stadyum kompleksi" olarak adlandırılıp büyük başkan olarak tarihe geçmeyi planlıyor.

Faik Yılmaz
31.01.2008, 09:05
tarihimizin en beceriksiz ve başarısız başkanı olarak tarihe geçti zaten.....

mustafa gürsoy
31.01.2008, 09:09
Sanırım olaki ilerde böyle bir stad yapılırsa isminin "nuri albayrak stadyum kompleksi" olarak adlandırılıp büyük başkan olarak tarihe geçmeyi planlıyor.

O müstesna şahsiyet zaten tarihe geçti. hem sanmayın Trabzonspor tarihine sadece geçti. İsmini Dünya Futbıol Tarihine altın harflerle yazdırdı. Kolay kolayda bir kimsenin o tarih sayfalarında ona rakip olmasına ben şans tanımıyorum. Kolay mı dünyanın en yönetemeyen yöneticisi olmak:)

sarman61
31.01.2008, 09:11
Nuri Albayrak bence. İnsanlar bu stadın yapılacağına inansın istiyor. Öyle kolay kolay vazgeçilemesin bu projeden diye böyle bir yola başvurmuş olabilir.
Birde şöyle bir yorum çıkartılabilir. Tamam bana kızıyorsunuz birşey beceremedim diye takımı toparlayamadım diye ama bakın giderken size böyle bir proje bırakıyorum. Bu projenin yapılması için ok yaydan çıktı artık diyor. Gerekli izinler alındı yani sadece yapmak kaldı ki yapımı için devletten yardım garantisi dahi alındı bundan sonraki başkanın yapacağı tek şey bu projeye sahip çıkması olacak o kadar. O yüzden beni o kadar kötü hatırlamayın istiyor kulübün geleceğini garanti altına alacak bir projeye imza attım diyor. Nitekim gerekli izinler alınırken imzasıda vardır :)
Bu projeyi kimi insanlar küçümsüyor yada şöyle söyleyim ufku dar olan insanlar bu projeye pek sıcak bakmıyor ama Ahmet Suat Özyazıcı bu projeyi yapsınlar ben şampiyonluk istemiyorum demişti. Yani bu projenin ne kadar önemli olduğunu siz düşünün artık.

mustafa gürsoy
31.01.2008, 09:18
Nuri Albayrak bence. İnsanlar bu stadın yapılacağına inansın istiyor. Öyle kolay kolay vazgeçilemesin bu projeden diye böyle bir yola başvurmuş olabilir.
Birde şöyle bir yorum çıkartılabilir. Tamam bana kızıyorsunuz birşey beceremedim diye takımı toparlayamadım diye ama bakın giderken size böyle bir proje bırakıyorum. Bu projenin yapılması için ok yaydan çıktı artık diyor. Gerekli izinler alındı yani sadece yapmak kaldı ki yapımı için devletten yardım garantisi dahi alındı bundan sonraki başkanın yapacağı tek şey bu projeye sahip çıkması olacak o kadar. O yüzden beni o kadar kötü hatırlamayın istiyor kulübün geleceğini garanti altına alacak bir projeye imza attım diyor. Nitekim gerekli izinler alınırken imzasıda vardır :)
Bu projeyi kimi insanlar küçümsüyor yada şöyle söyleyim ufku dar olan insanlar bu projeye pek sıcak bakmıyor ama Ahmet Suat Özyazıcı bu projeyi yapsınlar ben şampiyonluk istemiyorum demişti. Yani bu projenin ne kadar önemli olduğunu siz düşünün artık.

Ben projenin gerçekleşebileceği ihtimaline pek inanmıyorum. Yanız eğer gerçekleştiği takdirde Trabzonsporun finansal anlamda çok şeyler kazanabileceğini biliyorum. Nuri Albayrağın niyeti varsayalım dediğin gibidir. Maksat ismini temize çıkarabilmek olsun. Bunu şehrin her tarafına maket resimleri yerleştirip ahanda bu resimleri ben yaptırdım demek şeklinde yapmamalıydı. Bir basın toplantısı filan veya medyayı kullanarak bu proje benim diyebilirdi. Bir kere sen inandırıcılığını kaybetmişsin. Proje resmi artı nuri albayrak ismi eşittir bir dolu küfür. İnsan kendine küfür ettirmek içinde bunca para harcamaz ki ya:)

Burçak
31.01.2008, 09:34
bize giderken proje bırakacağını söyleyerek seçimi kazanmamıştı! geldiğinde hemen stata başlayıp bitireceğini söyleyerek insanların oylarını alıp Trabzonspor Başkanlık makamına oturmuştu. ben adını dahi duymamıştım daha önce. ilk adaylığı açıkladığında reklamını yapmak isteyen biri diye düşünmüştüm. ama vaatlerini açıklamaya başladığında ben bile kanmıştım o hikayelere.

Emorfo
31.01.2008, 10:13
Anlaşıldığı üzere Trabzon'daki bilbordlara bu ilanı veren Albayrak değil, Albayrak'ın aday olmasını isteyen yönetimdeki bir kaç yöneticidir. Albayrak'ın olaydan haberi yok. Yine boşuna saldırmışsınız adama.

Yapılacak olan projeye Şamil Ekinci'nin adının verilmesi planlanıyor. GS'nin stadı için Canaydın oldukça fazla reklamını yaptı. ben yaptım demeye getirdi kaç kez. Sadri Şener projeye sahip çıkıyor siz çıkmasanız ne yazar :)

mustafa gürsoy
31.01.2008, 10:18
Anlaşıldığı üzere Trabzon'daki bilbordlara bu ilanı veren Albayrak değil, Albayrak'ın aday olmasını isteyen yönetimdeki bir kaç yöneticidir. Albayrak'ın olaydan haberi yok. Yine boşuna saldırmışsınız adama.

:)

Taktik güzel ya. Bir şey yap eğer tepki çekerse başkaları yaptı de:) Bir kaç yönetici yapmış ha. İsim filan verme bir kaç yönetici de:)

Faik Yılmaz
31.01.2008, 10:23

Klübün milyarlarca lirası Başkanın emri olmadan harcanamaz. En azından son aşamada fatura önüne gelir.

Bütün şehir bilbordlarla bezenmiş ,duraklar reklamla dolmuş, maçlardan önce onbinlerce broşür dergi dağıtılmış bütün kongre üyelerine hatta ölmüş kongre üyelerine bile dergiler yollanmış ve Başkanın haberi yokmuş. Başkan marsta yaşamıyorsa haberi vardır.

Gayettte bilinçli biçimde yapılıyor işte sensiz yapamayız gel kurtar bizi edebiyatı yapılıyor. Bnece bizzzat Sayın Albayrak böyle yapıyor. Çünkü aday olamayacağım demişti lafını yutamaz ama çok istiyorlardı geldim diyebilir.

Faruk sölyiediklerine kendin bile innaadığını zannetmiyorum gel vazgeç şu sevdadan bu sevda bize sana hep acı verdi. keder verdi dert verdi.

Atalay
31.01.2008, 10:46
Artık resmen bu forumdanda sogumaya başladım!!yahu arkadaşlar biraz itidal bu ne yahu??

OLCAY ÇAKIR
31.01.2008, 10:49
Bir inatlaşma olduğu gün gibi ortada.

Bu panolardakilerde inatlaşma ürünü...

Trabzon'a özgü,Türkiye'ye özgü,yadırgamıyorum,izliyorum.

Tarih herkesi yerli yerine oturtur,kimsenin kaygısı olmasın.

Projede devamlılık olsun bunuda isterim.Kulüpte devamlılık ve kurumsallık oturursa zaten sorun kalmaz.
Ama bize özgülüklerden sıyrılmamız gerekiyor.

Tabu yıkıcı lazım bize.

Burçak
31.01.2008, 11:01
eğer Faruğun dediği gibi Başkanın Bilboardlara verilen ilanlardan haberi yoksa ve bu ilanları söylendiği üzere yönetimdeki bir kaç yönetici vermiş ise bu daha bir ayıptır. Bir Başkan bukadarmı habersiz olur olup bitenden . Başkansın senin yöneticinin ne yaptığından haberin yok. :p yoksa haberi vardıda reklamı için anlamamış numarası mı yaptı . kafamda soru işareti kaldı şimdi

LazAnisT
31.01.2008, 11:05

Faruk Başkanın haberi yok dediğin olayda ciddimisin yoksa bu bir şakamı açıkcası merak ettim:)

Atalay
31.01.2008, 11:09
Yok başkanın haberi yok!!zaten başkanın hiç bir şeyden haberi yok!!

Külünkoğlu
31.01.2008, 11:10
Trabzondaki bütün panolara ilan verilecek !
Hemi da bu ilan anlı şanlı ! başkan taklidi yapan bir adamın tek dayanacağı olan stad projesi ile ilgili olacak !

Ve başkan bunu bilmeyecek ??? hadi ordan hadi ordan. :)

Süleyman Eruyar
31.01.2008, 11:19
ilginç diyaloglar,

boş ve sonuşsuz tartışma, albayrak 3 küfür fazla yese ne olur yemese ne olur, ama kimse doymuyor, adam gidiyor biz hala yok oydu yok buydu dayız, tamam işte daha bu insan ile ilgili topik açılmasın, elimize geçen ne, ayrıca albayrak kendi yaptırsa ne olur yaptırmasa ne olur, şimdimi aklınıza geldi kulubun parasını korumak, şener döneminde hepinizi takip edip bakacam.. bu kadar koruyacakmısınız kulubünüzün parasını

Külünkoğlu
31.01.2008, 11:23
ilginç diyaloglar,

boş ve sonuşsuz tartışma, albayrak 3 küfür fazla yese ne olur yemese ne olur, ama kimse doymuyor, adam gidiyor biz hala yok oydu yok buydu dayız, tamam işte daha bu insan ile ilgili topik açılmasın, elimize geçen ne, ayrıca albayrak kendi yaptırsa ne olur yaptırmasa ne olur, şimdimi aklınıza geldi kulubun parasını korumak, şener döneminde hepinizi takip edip bakacam.. bu kadar koruyacakmısınız kulubünüzün parasını

Eğer İstanbul'daysan hava güzel güneş açtı gez dolaş biraz. Biz kulubun parasını her daim her şartta koruduk. Arama ve araştırmaya gerek duyulmadan yazarsan bak bu olmaz işte. Forumun eski yazıları duruyor yerli yerinde. Yanlış yapanı nasıl eleştirdiğimiz de gün gibi ortada.

Bu forumda birilerinin kulu kölesi gibi davranan ender adamlar vardır. Ama büyük bir çoğunluğu bunlar bağlamaz.

Atalay
31.01.2008, 11:27
ilginç diyaloglar,

Yok Sadri Şener bizim babamızın oglu.Onun içindirde bu kulübün kör kuruşunun hesabını sormayacagız başarısız olsa bile savunmaya devam edecegiz....kulübü ne kadar dibe vurdursa onu o kadar alkışlıyacagız...!!

Böyle bir mantık sakat bir mantık!!

Süleyman Eruyar
31.01.2008, 11:31
Yok Sadri Şener bizim babamızın oglu.Onun içindirde bu kulübün kör kuruşunun hesabını sormayacagız başarısız olsa bile savunmaya devam edecegiz....kulübü ne kadar dibe vurdursa onu o kadar alkışlıyacagız...!!

Böyle bir mantık sakat bir mantık!!

bakacaz atalay bakacaz...

Samet Yildirim
31.01.2008, 11:38
Kongreye sayılı günler kala , hala, Nuri Albayrak’ın aday olacağına dair çok saygın ve etkin isim ve kurumlardan sesler yükseliyor. Bu görüşü dillendirenlerin en güçlü argümanı, birkaç gün önce şehirdeki tüm bilboardları dolduran “Akyazı” başlıklı ilanlar..

Bu ilanları kimler astırdı bilmiyorum, ama Nuri Albayrak’ın insiyatifiyle asılmadığını “adım gibi” biliyorum.

Bulut61-34
31.01.2008, 11:42

Ya Nuri Albayrak'ı savunmak için bu kadar zorlama kendini kardeşim. İnsan babası olsa bu kadar yapmaz. Bunu yapması için de ya bir çıkarı olmalı ya da bir aile bağı olmalı. Birini savunamak için böyle kendini zorlamanın ve bu kadar iyi niyet göstermenin başka açıklaması yok.

Badaloğlu
31.01.2008, 11:45
Faruk, bu başlığın açılış amacını en iyi ben biliyorum.Beni Albayrak' dan daha iyi tanıdığını düşünerek; Albayrak ile herhangi bir konuda alıp veremediğimin olmadığını da biliyorsundur.Madem sen kendin araştırmalarına çok güveniyorsun o zaman soracağım bir kaç soruyu araştırıp cevaplarsan sevinirim.Soruların hepsi proje ile ilgili değildir.Bazıları benim kafama takılan sorulardır.Onlarıda araştırırsan sevinirim.

- ''Bilbordlarda verilen ilanın, Albayrak'ın haberi yoktur'' açıklaman bir araştırma sonucumudur? yoksa sadece senin kişisel tahmininmidir?

- Bu ilanlar neden Trabzon dışında da verilmedi? Projeye sadece Trabzondakiler mi destek veriyor!

- Bu ilanların parasını kim verdi? Albayrak mı? kulüp mü? yoksa senin dediğin gibi diğer yöneticlerden biri mi?

- Kongreyi neden ertelediler? bahane ettikleri erteleme nedeni hakkında şimdiye kadar tüzükte nasıl bir düzenleme yaptılar?

- Albayrak sence başarılımıdır?

- Albayrak'ın bu ilanlardan haberi olmadan, kulüp kasasından bu ilanlarla ilgili ödeme yapılabilir mi?

- Bu takımda neden yabancı futbolcular kaçmıştır?

- Eğer bu yabancılar kaçmışsa, suçluda hoca ise başkan ve diğer yöneticiler olan bitenleri neden izlemekle yetinmişleridr? Futbolcuların gitmesine izin veeceklerine neden hocayı şutlamadılar? Aynı hoca daha sonra gitti...

- Bugünkü Fanatik'de İbrahim Baturoğlu '' Denıs gelmiyormuş'' diye çıkan habere sen inandın mı?Yani gerçekten bu adam gelseydii trnsferi yapabileceklerine inanalım mı?

- Ziya Doğan'a tazminat verilmişmidir? Verilmişse ne kadar?

- Faruk Özak ve Sadri Şener'in Trabzonspor'u birlik beraberlik adına Mehmet Ali Yılmaz tesislerine yaptıkları ziyaret ve reklam panolarında ''projeye destek verenlere teşekkürler'' ilanının aynı günlere denk gelmesi sence tesatüfmüdür?

- Şehit aileleri derneğine verileceği vaad edilen paralar şimdiye kadar neden ödenmemiştir?

- Trabzonspor başkanı şehri iyi analiz edemedi, çalışma arkadaşlarını iyi seçemedi derken bunun suçlusu kimdir?

- Madem arkadaşları iyi değil; neden o zaman bu kongreyi zamanında yapmadı.

- 9-10 Şubat tarihlerinde kongre olacak ama Albayrak aday olmayacaksa, ya da aday olupta kazanamazsa; yeni gelen yönetim transfer yapamayacaktır.Bunun vebalini Albayrak ve arkadaşları alabileceklermidir?

- Ceyhun ve Celaleddin kadro dışı bırakıldığı halde paralarını tıkır tıkır alıyorlar.Mdem bu adamlar takımın huzurunu bozuyorlardı, şimdiye kadar bu adamlara kulüp ne kadar para cezası kestiler? Ceyhun ve Celaleddin olayını neden çözmüyorlar?Alacaklarına karşı bonservislerini neden verip başımızdan def etmiyoruz?

Daha bir sürü var ama sen şimdilik bunlardan başla...

Bulut61-34
31.01.2008, 11:47

Yapılacak olan projeye Şamil Ekinci'nin adının verilmesi planlanıyor. GS'nin stadı için Canaydın oldukça fazla reklamını yaptı. ben yaptım demeye getirdi kaç kez. Sadri Şener projeye sahip çıkıyor siz çıkmasanız ne yazar :)

Çok daha vahim bir durum bu. Adamın adına birileri bir şeyler yapıyor, koskaca Nuri Albayrak bunu önceden haber alıp ta; durun bakayım ula, kime sordunuz da bu ilanı verdiniz, veriyorsunuz demiyor. Bundan vahim ne olabilir!!?
Zaten Trabzonsporu bu hale getirişlerinin altında da bu yatıyor. Nuri Albayrak'ın ya haberi olarak ya da olmayarak bir şeyler yapılıyor, Trabzonspor dipe doğru hızla gidiyor ama başkanın umrunda değil. Yine aynı terane.

Faik Yılmaz
31.01.2008, 11:48
kendi insiyatifiyle başkanlığa gelmediği gibi onun dışında verilmemiş olabilir ilanlar ancak haberi illaki vardır..... olmaması düşünülemez. bu tip ilanlar yönetim kurulunda kararlaştırılır hem karara başkan imza atar tıpkı faturayada attığı gibi.....

Muhammed KOÇ
31.01.2008, 11:50
O ilanları albayrak astırmadı da kim astırdı ? Teşekkür ederiz yazısı ve resimden sonra altta koskocaman NURİ ALBAYRAK TRABZONSPOR BAŞKANI yazıyor ..

LazAnisT
31.01.2008, 11:51
gözden kacmasin bence:)Bence bu adamın yazıları gözden kaçsa çok daha iyi olur.Son zamanlarda tamamen saçmalamaya başladı

Külünkoğlu
31.01.2008, 11:51
gözden kacmasin bence:)
Vay be adı geçen şahıs teyit makamı mı ? bir yazarın söylediğine bu kadar inanıyorsanız diğer yazarların söylediklerine neden itibar etmezsiniz. Ha canım kardeşim neden ?

Faik Yılmaz
31.01.2008, 11:55
O ilanları albayrak astırmadı da kim astırdı ? Teşekkür ederiz yazısı ve resimden sonra altta koskocaman NURİ ALBAYRAK TRABZONSPOR BAŞKANI yazıyor ..

O zaman savcılığa suç duyurusunda bulunsun.....mademki gerçekten haberi yok..... bu tip yalan haberlerle kimi kandıracaklar çok merak ediyorum.....

bizzat kendi emiriyle asılmıştır çünkü 250 punto ile NURİ ALBAYRAK adı yazılıdır

basındaki bazı arkadaşların onu sahiplenmeleride palnın bir parçasıdır....

ne planımı İSTEMEM YAN CEBİME KOY planı

Bulut61-34
31.01.2008, 11:57
ukala, bana ne yapmam gerekeni sen mi söyleyeceksin, sen kimsin, nasıl laflar ediyorsun sen, haddini bil..

akyazı projesi gerçekleştiği zaman bende size hesap soracağım.. o zaman ordan kazandığımız paralar için bakalım ne diyeceksiniz. o reklam panosundaki 3 kuruşluk (ki albayrak vermediği açık) şeyler için sesini çıkartmaya başlayanlar o zaman neler diyecek..

Ey maşallah.
Usluba bak!!
23 yaşında olduğun yazıyor ama 23 yaşındaki birinde olması gereken olgunluk yok sende.
Stad yapılmasın diyen var mı bu forumda?
Yok. O halde olursa meyvalarını hep beraber yeriz ama stad yapacağız diye Trabzonsporu yok etmeye kalkanların kafasına geçirilir o stad.

Emorfo
31.01.2008, 11:59
Yazım silindi sanırım.
İddia ediyorum bu zihniyet Sadri Şener'i de başarısız olduğu taktirde çarmıha gerer. Bilbordlara verilen ilandan başkanın haberi yok evet. Yöneticilik koltuğunu seven Trabzon'daki yöneticiler böyle bir reklam vererek kencilerince bir şey yapmaya çalışıyorlar. İlanları Albayrak'ın verdiğini de düşünecek olursak bunda da bir sakınca yok. İnşallah Sadri Şener başarılı olur da böyle saldırılara maruz kalmaz. Sahada takım kazanamıyorsa ağzınızla kış tutsanız da yaranamazsınız.

Bu arada Ahmet abi uygun bir zamanım olunca o sorularına tek tek cevap vereceğim.

Badaloğlu
31.01.2008, 12:20
Yazım silindi sanırım.
İddia ediyorum bu zihniyet Sadri Şener'i de başarısız olduğu taktirde çarmıha gerer. Bilbordlara verilen ilandan başkanın haberi yok evet. Yöneticilik koltuğunu seven Trabzon'daki yöneticiler böyle bir reklam vererek kencilerince bir şey yapmaya çalışıyorlar. İlanları Albayrak'ın verdiğini de düşünecek olursak bunda da bir sakınca yok. İnşallah Sadri Şener başarılı olur da böyle saldırılara maruz kalmaz. Sahada takım kazanamıyorsa ağzınızla kış tutsanız da yaranamazsınız.

Bu arada Ahmet abi uygun bir zamanım olunca o sorularına tek tek cevap vereceğim.

Faruk, bildiğin üzere müslümanlıkta çarmıha germek diye bir şey yoktur!...Adı Sadri Şener'de olsa, Albayrak gibi başarısız bir yönetim örneği sergileyecekse; tabiki eleştireceğiz, yanlışları yazıp üzerinde kafa yoracağız.

Uygun bir zamanda cevplarsan sevinirim.Bu arada yazını ben sildim, ama kişisel değil.Argo bulduğum için sildim.Bende Faik'e bir özür borcun olduğunu düşünüyorum.

Hekimoğlu
31.01.2008, 12:20
ilanın altına koskoca nuri albayrak yazıyor ve nuri albayrak'ın bundan haberi yok pehh.

Faik Yılmaz
31.01.2008, 12:23
Ne mutlu Türküm Diyene Sözüde Atatürke ait değildir. Bakmayın siz adının onun altında olduğuna. o haberi yokken yazılmıştır. video görüntüleride montajdır.

peh peh haberi yokmuş..... varsa ayrı bi rezillik yok eğer yoksa çok daha büyük rezillik.... buyrun nereden yakarsanız yakın....

Muhammed KOÇ
31.01.2008, 12:28
Demekki bu adamın amacı ne yapıp edip tekrar aday olmak ? Başka ne olabilir ? ..

mustafa gürsoy
31.01.2008, 13:14
Y abir insanı ismini kullanıp koca şehire reklam edeceksin o insanı ve o insanın haberi olmayacak. Buradan çıkardığım sonuç başkan daha kişiliğini tamamlayamamış birsidir ki başkaları ondan habersiz onunla alakalı oynlar çevirmektedir ve bu duruma sessiz kalmaktadır.

Emorfo
31.01.2008, 15:00
Ahmet Baddal Hoca'ya :)

- ''Bilbordlarda verilen ilanın, Albayrak'ın haberi yoktur'' açıklaman bir araştırma sonucumudur? yoksa sadece senin kişisel tahmininmidir?

*** Bilbordlara verilen inanın başkanın bilgisi dışında olduğu bilgisine başkana yakın bir kaç kişiden öğrnediğim bilgidir. Ayrıca bu durumdan başkanın muhalifi olan Ergun Ata'da köşesinde bahsetmiştir.

- Bu ilanlar neden Trabzon dışında da verilmedi? Projeye sadece Trabzondakiler mi destek veriyor!

*** Bu ilanları mevcut yönetimin Trabzon kanadı yayınlattı. Parasını da tahminim kulüp değil kendileri vermiştir. Başkanı adaylığa ikna etme çabalarından biri gibi görünüyor. Adamlar Trabzon'da olduğu için orda vermişler aslında İstanbul'un göbeğinde de olsa güzel olurdu :)

- Bu ilanların parasını kim verdi? Albayrak mı? kulüp mü? yoksa senin dediğin gibi diğer yöneticlerden biri mi?

*** Net bilmemekle birlikte bu ilanın parasını kulübe ödeceklerini sanmıyorum. Yöneticiler de BMN'den gördü herhalde imece usulü para toplayıp ilan vermiş olabilirler :)

- Kongreyi neden ertelediler? bahane ettikleri erteleme nedeni hakkında şimdiye kadar tüzükte nasıl bir düzenleme yaptılar?

*** Kongrenin ertelenmesi konusunda enterasan şeylerin yaşandığı bir gerçek. Federasyon seçimleri için de olabilir, gerçekten bir üyenin açtığı dava ilerde sorun olabilir diye düşünmüş olabirler ya da Albayrak aday olmak isteyip kendine zaman kazandırmak istemiş te olabilir. Bir diğer iddia ise Albayrak'ın aday olacağını bilenler seçilmesi durumunda itirazda bulunan üyenin davasını gösterip kongreyi iptal ettirmekle tehdit etmeleri üzerine başkan kıl kapıp kongreyi ertelemiş olabilir. Ancak şu bir gerçekki kongre ertelendikten sonra sezon sonunda yapılması gündeme gelmiş, camiada hemen hemen bunu kabule tme kıvamına gelmiş gerçekten göreve devam etmek isteyen biri bu durumu kullanıp kongreyi sezon sonuna atabilirdi. Kimse de bir şey diyemezdi. Ancak kongreyi erken yapmak istemeleri bu iddiaları da yok ediyor. Ben bu konuya iki şekilde bakıyorum ertelenmesi doğru değildi o zamanda söylemiştim. Ancak adayların dönüp listelerine bakmaları açısından da bu bir fırsattır. Sadri Şener'in daha iyi bir listeyle göreve gelmesi Trabzonspor çin daha iyi olacaktır. Ayrıca şunu da yazmak lazım bu yönetim döneminde Trabzonspor'un imajı değerleri çok fazla erezyona uğradı. Çok büyük yanlışlıklar yapıldı.

- Albayrak sence başarılımıdır?

*** Albayrak başarısız olmuştur. Ancak stat projesi konusunda geç kalınsada bu proje için büyük emeği vardır. Hayal gerçekten gerçek oldu. Bunu sayın bakan da dile getiriyor :)

- Albayrak'ın bu ilanlardan haberi olmadan, kulüp kasasından bu ilanlarla ilgili ödeme yapılabilir mi?

*** Bu ilanın parasının kulüpten çıktığını düşünmüyorum. Ayrıca kulüpte yapılan bu tip ufak harcamalar için her zaman başkana sorulduğunu sanmıyorum. Kulübün bir mali saymanı var. Haftalık toplantılarda neyin nereye verileceği konuşuluyordur. Eğer bu para kulüpten çıktıysa başkanın haberi olmuş olması lazım.

- Bu takımda neden yabancı futbolcular kaçmıştır?

*** Bu konu çok dallı budaklı. Bu yönetimin transfer ve hoca konusundaki yanlışları bizi bu noktaya getirdi. Aslında işin en başında bu yönetimin oluşma şekli çok yanlıştı. Yanlışlar silsilesi devam etti. Başkan neşteri vuramadı, fazla pasif kaldı. İyi niyetinin kurbanı oldu. Hacıosman gibi bir canavarı ortaya çıkardı.

- Eğer bu yabancılar kaçmışsa, suçluda hoca ise başkan ve diğer yöneticiler olan bitenleri neden izlemekle yetinmişleridr? Futbolcuların gitmesine izin vereceklerine neden hocayı şutlamadılar? Aynı hoca daha sonra gitti...

*** Hocayı şutlamanın şu anda pekte doğru bir iş olmadığını görüyoruz. Enazından zamanlaması yanlıştı. Trabzonspor'un transfer politikasını deneme tahtası yapmaya gerek yok. Bize yıldız adı altında tranmsfer edilen isimlerin faydalı olmadığını daha önceki yıllarda da gürdük. Tecrübe ile sabit olan bir şeyi daha ne diye deniyoruz ya tutarsa diye mi. O zamanlarda yıldız oyuncudan ziyade gelecek vadeden Trabzon'a uyum sağlayıp bizde yıldız olabilecek kapasitedeki futbolcuların transfer edilmesi gerektiğini dile getiriyordum. Bu konuyu sizden önce ben eleştiriyordum.

- Bugünkü Fanatik'de İbrahim Baturoğlu ' Denıs gelmiyormuş'' diye çıkan habere sen inandın mı? Yani gerçekten bu adam gelseydii trnsferi yapabileceklerine inanalım mı?

*** Bugünkü Fanatik'te Baturoğlu, "Denis gelmiyormuş" demiyor, "Denis gelmedi, vazgeçtik" diyor. Denis'in transferi zaten söz konusu değil. Medyaya ve taraftara atılan bir yem sadece. Başka isimler üzerinde duruyorlar. Gündemi de bu adamla meşgul ediyorlar.

- Ziya Doğan'a tazminat verilmişmidir? Verilmişse ne kadar?

*** Bildiğim kadariyle verilmedi. El altından bir şeyler verdilerse bilemiyorum. Ancak Ziya Doğan da giderken tazminat almadığını söylemişti. Tazminat almak için istifa etmediği yönündeki iddiaları yalanmamıştı. Alacağı olan tam olarak hatırlamıyorum 60 bin dolar civarı bir para almıştı giderken.

- Faruk Özak ve Sadri Şener'in Trabzonspor'u birlik beraberlik adına Mehmet Ali Yılmaz tesislerine yaptıkları ziyaret ve reklam panolarında ''projeye destek verenlere teşekkürler'' ilanının aynı günlere denk gelmesi sence tesatüfmüdür?

*** Bilmem aynı güne mi denk gelmiş. Bilerek böyle bir şey ayarladıklarını sanmıyorum. Ya onlar çok fazla kurnazca düşünüyor, ya da biz öyle düşünüyoruz herşeyden nem kapıyoruz. Ayrıca destek vermek birlik beraberlik için takımın bu hallere düşmesini beklemek doğru bir davranış değildir. Trabzonspor'un başarısı için her zaman destek verilmelidir. Laflaz ve göstermelik destek olmaz. Bu da benim görüşümdür.

- Şehit aileleri derneğine verileceği vaad edilen paralar şimdiye kadar neden ödenmemiştir?

*** Şimdiye kadar çoktan ödenmiş olması gerekiyordu. Bu onların ayıbı olsa da dolaylı da olsa Trabzonspor'un ayıbıdır. En kısa zamanda verilen söz tutulmalıdır. Ancak nasıl ki bu sözü verip reklam yapmak doğru bir olay değilse ödemenin gecikmiş olmasını fırsat bilip şehitler üzerinden saldırmakta doğru bir olay değil. Bu Trabzonspor hepimizin saldırarak değil uyararak, doğru yolu göstererek, nefretle değil severek.

- Trabzonspor başkanı şehri iyi analiz edemedi, çalışma arkadaşlarını iyi seçemedi derken bunun suçlusu kimdir?

*** Şehrin yapısını anlatmaya gerek yok. En cin başkan Mehmet Ali Yılmaz'da bu şehirden illellah ettiyse yufka yürekli Albayrak'ın bu şehri iyi analiz edememesi sürpriz değil. Herşeyden önce listesini adam gibi yapmalıydı. Abartısız toplama bilgisayar toplar gibi liste yapıldı. Hata yapıldı. Ancak camiayı fazla yakından tanımayan bu insanlara birileri yol göstermeli sahip çıkmalı. Ancak maalesef Trabzon'da paralı başkanlara hep yonulacak kaz gözüyle bakılmıştır. başkan sen parayı ver biz yönetiriz demişlerdir. Yaşanan transfer fiyaskolarında da baş rollerde hep Sayitoğlu olmuştur. Söz futbolu bilen yöneticiydiya. Evet galiba Trabzon Trabzon'dan yönetilmeli. Bu kulüp parasız daha iyi yönetiliyor. Kimse yonulacak kaz aramıyor. Arada kulübü yoluyorlar o kadar da olur artık :)

- Madem arkadaşları iyi değil; neden o zaman bu kongreyi zamanında yapmadı.

*** Bilmem görürsem sorarım :)

- 9-10 Şubat tarihlerinde kongre olacak ama Albayrak aday olmayacaksa, ya da aday olupta kazanamazsa; yeni gelen yönetim transfer yapamayacaktır. Bunun vebalini Albayrak ve arkadaşları alabileceklermidir?

*** Bu konuda Trabzon'da toplantı yapılmıştı. Transferler yapılacak. Hepsi yapılmasa da hocanın istediği adamların bir kısmı alınacak. Zaten devre arasında öyle çok fazla transfer yapılamıyor. Ancak bir iki adam daha alınacak. Bu konuda muhalif demeyelim de seçilmesi muhtemel adaylar ve yöneticilerle görüşülüyor.

- Ceyhun ve Celaleddin kadro dışı bırakıldığı halde paralarını tıkır tıkır alıyorlar. Madem bu adamlar takımın huzurunu bozuyorlardı, şimdiye kadar bu adamlara kulüp ne kadar para cezası kestiler? Ceyhun ve Celaleddin olayını neden çözmüyorlar? Alacaklarına karşı bonservislerini neden verip başımızdan def etmiyoruz?

*** Celaleddin neyse de Ceyhun'un piyasası var. Bedava gönderseler bu sefer kulübün parasını çöpe atıyorlar, kulübü zarara uğratıyorlar deriz. Ceyhun'dan para kazanmak lazım. Şu anda zaten alacaklarını aldılar ilk yarıdaki maaşları ödendi başka para almıyorlar. Futbolculara verilecek ceza konusunda katılıyorum. Çok çok geç kalındı. Büyük cezalar verilmeliydi. Geç kalındı.

metehan
31.01.2008, 15:12
İddia ediyorum bu zihniyet Sadri Şener'i de başarısız olduğu taktirde çarmıha gerer.

Faruk, işkencenin türü nasıl olur bilemem:) Ama eğer Sadri Şener gelip de aynı hataları yaparsa elbette aynı eleştirileri alır. Burada kişiler önemli değil. Elbette eleştirirken TS'un çıkarları dışındaki faktörleri dikkate alan istisnalar olabilir ama biz genelden bahsediyoruz. Şu performansı hangi başkan ve yönetim sergilerse akıbeti aynı olur, bundan emin olabilirsin.

Hekimoğlu
31.01.2008, 15:16
bu kadar saf adama ne holding teslim edilir ne de Trabzonspor.Bu işte bir yanlışlık var.

selcuk
31.01.2008, 15:56
Ahmet Baddal Hoca'ya :)

- Ceyhun ve Celaleddin kadro dışı bırakıldığı halde paralarını tıkır tıkır alıyorlar. Madem bu adamlar takımın huzurunu bozuyorlardı, şimdiye kadar bu adamlara kulüp ne kadar para cezası kestiler? Ceyhun ve Celaleddin olayını neden çözmüyorlar? Alacaklarına karşı bonservislerini neden verip başımızdan def etmiyoruz?

*** Celaleddin neyse de Ceyhun'un piyasası var. Bedava gönderseler bu sefer kulübün parasını çöpe atıyorlar, kulübü zarara uğratıyorlar deriz. Ceyhun'dan para kazanmak lazım. Şu anda zaten alacaklarını aldılar ilk yarıdaki maaşları ödendi başka para almıyorlar. Futbolculara verilecek ceza konusunda katılıyorum. Çok çok geç kalındı. Büyük cezalar verilmeliydi. Geç kalındı.

buna bide katma isterim

avrupadan gelen bi olay bu oyuncuya para cezasi vermek

ama bi gercek varki
hepsi simdi garanti diyemem ama %99 diyim kulüblerde bu ceza olayi sadece medya ve taraftarlar icin yem
bunu bayaga cok sayida saygin avrupali antrönörler dogruladi
yani para cezasi sadece verdik cezalandirdik simdi hersey güzel demek ama asagi yukari hic bir (en azindan avrupada bu böyle ) profesyonel oyuncu ödememisdir

yasal olarak oyuncudan alinabilirmi diyede bi tartisma var medyada

cünkü diyelim siz bi fabrikada calisiyorsunuz , bir aksami ickili araba sürerken yakalandiginiz ve bu olayi yerel bi gazete yazdi ( falanci sikette calisan kisi ickili araba sürerken yakalandi ) ceza vere bilirmi patronunuz size

yada baska bi olayda

yani para cezasi hikaye

EmrahYalçınalp
31.01.2008, 15:59
Bu kadar dallandırmaya ne gerek var arkadaşlar, kardeşler?

Trabzonspor'a katkı yapana helal olsun! Bu kişi Albayrak ise ona da helal olsun, ki bence de çok büyük bir yönetim zaafiyeti gösterdi.

Yukarda Metehan abi'nin de belirttiği gibi, bu hataları Sadri Şener yaparsa onun da lafı olur elbette. Ama şöyle de bir gerçek var ki göz ardı edilemez:

1- Tecrube
2- Camiaya danışma

Genel olaral dünyanın hiç kimseye ikinci bir şans vermeye gerek olmayacak kadar büyük olduğunu düşünüyorum. İlginç olan sayın Sadri Şener'in de öyle düşünüyor olması. E ama yok işte daha iyisi. En azından bence...

Sonra, hata 1 kez yapılır tamam. 2,3,5 tamam. Bir kere zamanında transfer yapılmaz mı? Bir kere gönderdiğin adamın yerine adam alınmaz mı? Bir de tartan pist olayı var ki, stadı yapsan ne olacak? 15 bin kişilik kutu gibi stadyumda adam seni boğarken 35-40 bin kişilik stadyumda Karayel ile Keşişleme maç yapar artık...

Emiroğlu
31.01.2008, 17:15
Bu nöri ne melaike,ne kadar iyi niyetli,saf bi adammış beeeeee :)

Külünkoğlu
01.02.2008, 08:53
http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/images/Article/2008/2/7_197329_afis0102bb.jpg

Albayrak'a afiş tepkisi !

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak'ın şehrin çeşitli yerlerinde astırdığı bilboardlara tepkiler artıyor

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak’ın şehrin çeşitli yerlerindeki bilboardlara astırdığı, ‘Akyazı projesi’ fotoğrafının altına, “Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” yazısına tepkiler artıyor. Bazı taraftarlar afişlere sprey boya ile ‘Rant, çıkar, yalan ve defol’ yazarken, bazı taraftarlar ise projenin hayalden öteye gidemediğini savunuyor. Bu arada Başkan Nuri Albayrak’ın tekrar aday olması yönünde kendisine gelen baskılardan dolayı net bir açıklama yapmadığı belirtildi.

Fanatik Gazetesi

Faik Yılmaz
01.02.2008, 08:58
Albayrak yönetimi ve ekibi bu boş işlerde kullandığı parayı ve enerjiyi stadyumu gerçekten yapmak için kullnsalardı en azından dolgu kısmı bitmiş olurdu.

Ancalk dişlerini dolgu yapanın daha çok çalışmış olduğu bir ortamda çok komik kaçtı bu ilanlar....

hani görmemişler olur ya çoçuğunun sünnet düğünü için gazetelere sayfalar dolusu ilan verirler işte bunlarınki de o misal....

İcraat yok reklam çok......

Ama birde iyi yönünden bakmak lazıkm olaya Trabzon Belediyesine güzel para kazandırdılar.....

Badaloğlu
01.02.2008, 10:05
http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/images/Article/2008/2/7_197329_afis0102bb.jpg

Albayrak'a afiş tepkisi !

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak'ın şehrin çeşitli yerlerinde astırdığı bilboardlara tepkiler artıyor

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak’ın şehrin çeşitli yerlerindeki bilboardlara astırdığı, ‘Akyazı projesi’ fotoğrafının altına, “Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” yazısına tepkiler artıyor. Bazı taraftarlar afişlere sprey boya ile ‘Rant, çıkar, yalan ve defol’ yazarken, bazı taraftarlar ise projenin hayalden öteye gidemediğini savunuyor. Bu arada Başkan Nuri Albayrak’ın tekrar aday olması yönünde kendisine gelen baskılardan dolayı net bir açıklama yapmadığı belirtildi.

Fanatik Gazetesi

Desene benim BMN'de açtığım başlık haber oldu.Ola Faruk, sen bunu haber yapmadın ama bak canım haberi Fanatik'e kaptırdın:D:D

Burçak
01.02.2008, 10:07
atlatma bi haber olmuş.
Tebrikler Fanatik:alkış:

Cem Yavuz
01.02.2008, 10:11
Albayrak Afişi güzel yaptı da içini eksik yaptı.
O yuvarlağın içine djokay adnan çağdaş lama ceyhun vs...
resimlerini koysaydı daha iyui olurdu...
Bunca sahtekarlığa yalana dolana rağmen
Bunca rezilliğe rağmen hala bu adamdan medet umanlara şaşıyorum....
Adam 3 senede bir maket yapmış...
Ne büyük marifet...
Ama işin rengi başka...Amaç başka...
Gözünü sevdiğimin siyaseti var ya...
Bakan la milletvekilini de birbirine soktu....
Albayrak efendi Trabzonspor u siyasete peşkeş çekmeye devam ediyor...
Yani ihanet ediyor...

Emorfo
01.02.2008, 11:09
Desene benim BMN'de açtığım başlık haber oldu.Ola Faruk, sen bunu haber yapmadın ama bak canım haberi Fanatik'e kaptırdın:D:D

Haber değeri taşımıyor abi ne yazık ki :)

Külünkoğlu
01.02.2008, 11:22
Faruk Fanatik Gazetesi senin gibi düşünmemiş demek ki...

Burçak
01.02.2008, 11:24
Beğensekte beğenmesekte Futbolun nabzının tutulduğu bir basın yayın organında yer bulmuşsa değer taşıyor demektir.

Nytre
01.02.2008, 12:07

peh!... habere bak!..

bu yönetime diyecek hiç bir şey kalmamış diyoruz ama yine de kendilerine dedirtecek bir şeyler buluyorlar.

Öztürk Adem
01.02.2008, 12:43
cok mu olumsuz karsıladık 1 durum yok sa 1 kez daha sole gerıden bakıp ne kadar dogru-yanlıs oldugunu tekrardan gozden gecırmemız gerekmezmı sızcede ??

Faik Yılmaz
01.02.2008, 12:57
Faruk, bildiğin üzere müslümanlıkta çarmıha germek diye bir şey yoktur!...Adı Sadri Şener'de olsa, Albayrak gibi başarısız bir yönetim örneği sergileyecekse; tabiki eleştireceğiz, yanlışları yazıp üzerinde kafa yoracağız.

Uygun bir zamanda cevplarsan sevinirim.Bu arada yazını ben sildim, ama kişisel değil.Argo bulduğum için sildim.Bende Faik'e bir özür borcun olduğunu düşünüyorum.

Abey en azından özel mesaj yollayabilirdi. Bu laflarla bana bir şey yapamaz.Ancak kişilere karşı kendi değerini düşürür o kadar....

Fatih Sultan Mehmet' e Uzun Hasan zehir zemberek bir mesaj ve içi akrepler , yılanlar dolu bir sandık yollamış. Fatih Sultan Mehmet' de cevaben güzel bir mektup ve ballar, reçelleri dolu bir sandık yollamış. Neden böyle yaptın soranlara da

- Herkes yediğinden yollar. demiş....

Faruk arkadaşımız da özünde iyi bir insan ancak bazen kantarın topuzunu bayağı kaçıyrıyor. Olabilir insandır hepimiz sinirleniyoruz. Ama büyüklük laf söylemeyi bilmek kadar gerektiğinde özür dilemeyide bilmektir.

Çetin
01.02.2008, 13:01
Abey en azından özel mesaj yollayabilirdi. Bu laflarla bana bir şey yapamaz.Ancak kişilere karşı kendi değerini düşürür o kadar....

Fatih Sultan Mehmet' e Uzun Hasan zehir zemberek bir mesaj ve içi akrepler , yılanlar dolu bir sandık yollamış. Fatih Sultan Mehmet' de cevaben güzel bir mektup ve ballar, reçelleri dolu bir sandık yollamış. Neden böyle yaptın soranlara da

- Herkes yediğinden yollar. demiş....

Faruk arkadaşımız da özünde iyi bir insan ancak bazen kantarın topuzunu bayağı kaçıyrıyor. Olabilir insandır hepimiz sinirleniyoruz. Ama büyüklük laf söylemeyi bilmek kadar gerektiğinde özür dilemeyide bilmektir.

o olan iran şahı şah ismail ile yavuz sultan selim arasında olmamış mıydı? :) yamulmuyorsam tabi

Faik Yılmaz
01.02.2008, 13:04
o olan iran şahı şah ismail ile yavuz sultan selim arasında olmamış mıydı? :) yamulmuyorsam tabi

bu olay hakkında 3 yerde yazı okudum 2 si Fatihle Uzun Hasan ,1 i ise senin dediğin gibi Yavuzla Şah İsmail diyordu. Bana hem daha çok yerde bahsedilmesi hemde karakter olarak Fatih Sultan Mehmet daha mantıkllı geldi.....

ayrıca kimin söylediği değil ne söylediği daha önemli olsa gerek :)

Çetin
01.02.2008, 13:08
bu olay hakkında 3 yerde yazı okudum 2 si Fatihle Uzun Hasan ,1 i ise senin dediğin gibi Yavuzla Şah İsmail diyordu. Bana hem daha çok yerde bahsedilmesi hemde karakter olarak Fatih Sultan Mehmet daha mantıkllı geldi.....

ayrıca kimin söylediği değil ne söylediği daha önemli olsa gerek :)

yok ben aklıma geldi söyledim hijhack yapmışım gibi oldu kusura bakma :)

Emorfo
01.02.2008, 13:20
Metin abi bizim haber anlayışımız farklı, tek yayın kuruluşları yani son yayın kuruluşları gibi çalışmıyoruz.

Faik hangi konuda seni kırdım bilmiyorum, eğer kırdımsa özür dilerim. Herşey gelir geçer yeter ki hoşgörü kaybolmasın.

metehan
01.02.2008, 15:15
Sonra, hata 1 kez yapılır tamam. 2,3,5 tamam. Bir kere zamanında transfer yapılmaz mı? Bir kere gönderdiğin adamın yerine adam alınmaz mı?

Sevgili Emrah, işte o nedenle ısrarla diyorum ki, son yıllarda TS'da olup bitenleri sadece "yönetim beceriksizliği" ile açıklamak saflık olur ! İşin içinde başka şeyler olmalı, yani insanlar olup bitenden hiç mi ders çıkarmaz, bu kadar da olur mu? Bu mümkün müdür?

xunutulmazx
01.02.2008, 18:37
Benim yorumum adaylıga soyunacak galiba..ona hazırlanıyor..

bencede kesin aday olacak.kurtuluş yokmu bu nurides.sakız gibi yapışmış TS yakasına birakmiyor:D..

ozcilingir
01.02.2008, 21:40
En iyi reklam konuşturan reklamdır.Tüm üyeler bu reklamı konuştuğuna göre amacına ulaşmıştır.Zaten TRABZONSPOR 'da yönetime gelirlerken yapacaklarını söyledikleri şeylerin HEPSİNİ YAPTILAR!!! YALDIZ alıp YILDIZ sattılar ..Kafaya oynayan takımı alıp , ligde tutunmaya çalışan takım yaptılar,daha neler neler YAPTILAR , Böyle bir projenin uygulanmsında EMEĞİ GEÇEN TÜM YÖNETİCİLERE TEŞEKKÜR ETMİYORUM. Stad projesi FARUK çok araştırmış saygım var ,ancak bu proje KAFADAN SUYA DÜŞMÜ DEĞİLMİ ? SUYA YAZI YAZILMAZ.

Son Fedaî
01.02.2008, 21:54
Arkadaşlar benim kafam çok karışık Trabzonspor'un tüm taraftarları yönetime isyan edio ama neden??? Saha da aldığımız yenilgilerden mi??? Yöneticilere baktığında herkes Nuri'nin kalması istio... hiç anlamıyorum ewet bulunduğumuz durum kötü ama Nuri'nin yerine gelicek kişi Trabzonspor'u daha mı iyi yapıcak... (Kafam çok karıştı arkadaşlar yanlış bi şey dediysem özür... ama anlamıyorum hiçbir şey...) :(

TSezgin61
01.02.2008, 22:21
Arkadaşlar benim kafam çok karışık Trabzonspor'un tüm taraftarları yönetime isyan edio ama neden??? Saha da aldığımız yenilgilerden mi??? Yöneticilere baktığında herkes Nuri'nin kalması istio... hiç anlamıyorum ewet bulunduğumuz durum kötü ama Nuri'nin yerine gelicek kişi Trabzonspor'u daha mı iyi yapıcak... (Kafam çok karıştı arkadaşlar yanlış bi şey dediysem özür... ama anlamıyorum hiçbir şey...) :(

iyi niyetli olabilir, iyi seyler düsünebilir. ama biz sonuca, yaptigi katkilara verdigi güvene bakariz...

sana bu saydiklarimdan birsey kattimi albayrak... bana hayir, burda herkese hayir. paralari carcur edip yerine yeni bir kaynak yaratacagina üstüne borc ekleyerek takimi borc batagina sürükledi. ha olabilir, belkide kendisi cok para vermistir, ama 1 verdiyse trabzonspor onun yüzünden 100 vermistir...

bunlar tabi veripte tutmadigi sözlerden haric olanlar... anlatsak roman olur. en iyisi bunlari göz ününde bulundurarak, diger yaptiklarinla baglanti kurmaya calis... belki diger arkadaslar daha net ve öz seylerle aciklik getirir.

ama ben bu konu hakkinda konustummu sinirlerim alt üst oluyor...

Son Fedaî
01.02.2008, 22:23
Tmm saol... Benim kafam çok karışık ama İnş. Trabzonumuz için en Hayırlısı vve En güzeli olur inş...

TSezgin61
01.02.2008, 22:24
Tmm saol... Benim kafam çok karışık ama İnş. Trabzonumuz için en Hayırlısı vve En güzeli olur inş...

amin......

OLCAY ÇAKIR
01.02.2008, 22:46
Burda da bulunsun;

Proje,

Bazen ilham veren bir küçük fikir bile çok önemlidir benim için.

Bugün markette,market arabaları ile tartı kısmına kendince bir çözüm getirmiş çalışana hayranlıkla baktım.

Seni tebrik ediyorum dedim.

Kurduğu basit bir sistemle hayatımızı kolaylaştırmıştı bu herif.

Onore edilmek hoşuna gitmiştiki,izah bile etti yaptığı ufak değişikliği.

Şimdilerde bizlere sunulan projenin görüntüsü olağanüstü.

Albayrak'a nasip olmayacak devam ettirmek.Öyle gözüküyor diyelim.

Ama Albayrak döneminde başladı,fikir ortaya çıktı denecek.

İnsanoğlu kendi tarihini,bilerek bilmeyerek yazıyor işte.

Fikir önemlidir.
Projelendirmek çok daha önemlidir.
Hayata geçirmek çok bile daha önemlidir.

Demekki neymiş bu durumda;Sadri başkanım,kurumsallaşalım.

Herkes gider de Trabzonspor,o renkler baki kalır.

Olcay

Burçak
01.02.2008, 23:03
iş düşünmeye kalsaydı fikir ortaya atmak olsaydı benim kafamda ne güzel düşünceler var. hayal kurmanın sınırı yoktur. kurduğun hayali başlatabiliyormusun, gerçekleştirme adına pozitif birşey yapabiliyormusun.. ozaman helal olsun derim.
ne yazık ki albayrak başlatılmış olan Ts Club mağaza olayını bile baltalamıştır. Trabzonsporun İstanbuldaki vitrini Taraftarın göğsünü gererek göstereceği alış veriş merkezi olan Cevahirdeki TsClub ıda bu kişiler kapadı. birazdaha zaman verilse hele pişirenin dediği gibi yapılıp bi dönem daha kalsalar kulübün kapısına kilit vururlar.

Tunga
02.02.2008, 02:25
Bu "rüya"nın bir kötü tarafı da, gerçek bir stadyum projesinden mahrum kalmamızdır. Oysa ki adam gibi bir stadyum işine girilseydi, belki de önümüzdeki sene maçlarımızı orada oynayacaktık. Haydi bilemedin bir sene daha sonra.

Oysa ki absürd bir stadyum projesi ile ciddi zaman kaybediyoruz. Umarım bu "rüya"ya fazla takılmadan, bir an önce ciddi bir stadyum projesi geliştirir, inşaatına da başlarız.

Bu nedenle sadece bu projenin üretilmesine bile teşekkür edecek bir yan bulmak mümkün değil.

"Rüya"dan bir an önce uyanmamızı dilerim.

Mayls
02.02.2008, 09:36
Benim bir sorum olacak. Bizim gercek anlamda bir projemiz var mi? Yoksa "projemiz" bizimde gördügümüz maketlerden mi ibaret?

Atalay
02.02.2008, 10:38
Bu "rüya"nın bir kötü tarafı da, gerçek bir stadyum projesinden mahrum kalmamızdır. Oysa ki adam gibi bir stadyum işine girilseydi, belki de önümüzdeki sene maçlarımızı orada oynayacaktık. Haydi bilemedin bir sene daha sonra.

Oysa ki absürd bir stadyum projesi ile ciddi zaman kaybediyoruz. Umarım bu "rüya"ya fazla takılmadan, bir an önce ciddi bir stadyum projesi geliştirir, inşaatına da başlarız.

Bu nedenle sadece bu projenin üretilmesine bile teşekkür edecek bir yan bulmak mümkün değil.

"Rüya"dan bir an önce uyanmamızı dilerim.

İşte Tüm Trabzonsporluların hedefi bu olmalıdır...

Herkes Trabzonda bir futbol stadyumu yapılmasını istiyor.

Vede bunu öncelikli hedef olarak görüyor..

Sadece millet rüyalardan bıkmış...Artık birilerinin bu rüyadan çıkıp hızla futbol stadyumunun inşaatına başlamalı!!Teşekkürler tunga....

Mustafa AYDIN
02.02.2008, 12:27
Maket resimlerinin altına değilde,bitmiş olan stat resminin altına teşekkür yazısı yazılmasını beklerdik.

Emorfo
02.02.2008, 13:59
Tahminimde yanılmadım bilbordları taciz edenler birleri tarafından kullanılan genç arkadaşlar. O birilerini de çok iyi biliyoruz ya neyse

mustafa gürsoy
02.02.2008, 14:01
Tahminimde yanılmadım bilbordları taciz edenler birleri tarafından kullanılan genç arkadaşlar. O birilerini de çok iyi biliyoruz ya neyse

İnsanları saçma sapan resimlerle tahrik edersen taciz kaçınılmaz olur:)

Emorfo
02.02.2008, 14:04
Saçma olduğunu nerden biliyorsun, bu konuyu araştırdın mı bu konuda yeterli bilgin var mı.

Adem Erdoğan
02.02.2008, 14:04

o yazılartı kim yazdıysa eline sağlık.Projeye ayrı bi hava katmış.

mustafa gürsoy
02.02.2008, 14:07
Saçma olduğunu nerden biliyorsun, bu konuyu araştırdın mı bu konuda yeterli bilgin var mı.

Saçma olduğunu biliyorum çünkü akyazıda öyle bir şey yok tamamen hayali Nuri Albayrağın soyut resim çalışması gibi:)

Emorfo
02.02.2008, 14:09
Saçma olduğunu biliyorum çünkü akyazıda öyle bir şey yok tamamen hayali Nuri Albayrağın soyut resim çalışması gibi:)

Bilmediğin konularda yorum yapma.

mustafa gürsoy
02.02.2008, 14:11
Bilmediğin konularda yorum yapma.

Su hakkında yorum yapmak için onun bileşenlerini iyice bilmeye gerek yok. Akyazıda hiç bir şey yok. Bir ay önceki Akyazı ile şimdiki arasında fark yok. Beni burası ilgilendirir. Ayrıca istediğim konuda yorum yaparım senin haddine değil bu işler haddini bil.

Şahinoğlu
02.02.2008, 14:18
Bırakıp gitsinler ,yakamızdan düşsünler , stad değil , taş maşta istemez hani .

mustafa gürsoy
02.02.2008, 14:30
Bırak bu ayakları. Adama demediğinizi bırakmayın sonra aday olacak kadar onursuz biri olmadığını düşünüyorum diyin.

Bende zıttını düşünüyorum Albayrak ın yerinde olsam onurumla aday olurum. Hacıosmanoğlu ve diğerlerine dersini verir. Şu projeyi bitiririm. Projenin yapılmayacağını düşünen kişilere birer tane maket gönderirim.

Maketten yeterince doyduk başkanın sayesinde:) Albayrak birazcık futboldan anlasa kalsın diyeceğim ama yok işte anlamıyor. Herkes her şeyden anlamaz.

Ali Efe 5561
02.02.2008, 16:20

Yahu kardaşım, neden kafan karışıyor! her şey ortada daaa.Lazaroni rezaleti,Ziya Doğan saçmalığı, ts clubların kapanması,yanlış transferler, yapılamayan transferler, yabancı futbolcuların elini kolunu sallaya sallaya Trabzon'u terk etmesi, taraftar gruplarının bedava bilet satmaları, Sivas maçından sonraki krizi iyi yönetememe, kulübün maddi zarar içerisinde olması ve ne olduğunu anlamadığımız borç batağı,Federasyon ve MHK ile kavga etmeleri, Ersen Martin rezaleti, Kongrenin hukuka aykırı olarak ertelenmesi ve daha aklıma gelmeyen bir sürü saçmalıklar ortada duruyorken; kafan hala daha karışıksa o zaman ''Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz'' sözünü sana hatırlatırım...

Sen bu camianın başkanlığına layık olamadın.Bu kulübü,takımı,camiayı çok kötü yöneterek sana şimdiye kadar tarihinde hiç bir başkana nasip olmayacak şekilde kulübün başına seni getirenleri hayal kırıklığına uğrattın.Senin ile yeterince vakit kaybettik, üzüldük...Nuri Albayrak, daha fazla bu camiayı yıpratmadan, arkana bile bakmadan çek git...

Burçak
02.02.2008, 16:31
Maketten yeterince doyduk başkanın sayesinde:) Albayrak birazcık futboldan anlasa kalsın diyeceğim ama yok işte anlamıyor. Herkes her şeyden anlamaz.
Albayrağın futboldan nekadar anladığına bi örnek!!

Zamanında İstanbul Büyük Şehir belediyesinin başkanlığını yaptı. onun döneminde i.B.B sıradan bi 2.Lig A takımı idi. orta sıralarda cebelleşen bi takım. Asansör diyoruz ya o takımlardan.
Büyük Başkan nuri albayrak İ.B.B bıraktı Trabzonspor gibi bir kulübe geldi. ne olduysa ondan sonra oldu. Yıllardır 2. Liglerde sürünen İ.B.B bile Süper Lige çıktı taş gibi takım oldu o imkansızlıklara rağmen göze hoş gelen futbol oynuyor.
Trabzonspor ise nuri albayrak döneminde yaşamadığı hayalini dahi kuramayacağımız rezillikleri yaşadı.
Futboldan anlamadığı gün gibi ortada.

Badaloğlu
02.02.2008, 16:33
Millet, birbirinize saygı göstermeye devam edin.Argo yazmayın, düşünceye özgürlük, eyvallah ama sakın olaki; burada bir birinize gider yapmayın.Yeri değil, hem kim için?

karatasof
02.02.2008, 16:44
Akyazı Projesi;
Bu proje konuşulmaya başlandığında şiddetle karşı çıkan Sayın Bakan Faruk Özak ve ekibi şimdilerde projeyi sahiplenmekle kalmayıp,projeyi gündeme getirmek için çalışanları devre dışı bırakmak için çeşitli oyunlar sahneye koyduğuna inanıyorum.Yok Trabzon'a bu afişler ne için asılmışmış,yok ne gerek varmış,yok parasını kimler vermişmiş gibi ifadeler siyasi ayak oyunlarıdır ve Kongreyi etkileme adına yapılmaktadır.
Sormazlar mı adama ;pek Sayın Faruk Özak Bey; daha düne kadar imara aykırı dediğiniz ,eğer izin verirsek bunu kimseye izah edemem diyerek daha en baştan karşı durduğunuz bu projeyi şimdi ne olduda sahiplenir oldunuz.İstanbulda trilyonluk araziler üç sülüklere peşkeş çekilirken imar izinleri aklınıza gelmiyorda TS'a yapılacak yatırımda mı geliyor? Albayrak Yönetimi bu projeyi başlatamaz hangi para ile yapacaklar diye hesap soran zat-i aliniz şimdilerde seçilmesi için kulis yaptığınız Sadri Şener Bey'de aynı şeyleri söylüyor.Akyazı Projesi'ni destekleyeceğiz diyor ,acaba onlarada parayı nereden bulacaksınız? sorusunu iletecekmisiniz?
Zat-ı alilerinizin başkanlığı döneminde son üç haftaya rakibinden dört puan önde giren ve üstelik rakibi ile evinde maç yapacak iken rakibe kaptırılan şampiyonluğun TS'un yaşadığı en büyük en dramatik tahribatı olduğu gerçeği ortada iken bugünki yönetime ''Siz TS'u ne hallere getirdiniz?'' diye sormak en azından size düşmemeli diye düşünüyorum.Çünkü eğer Başkanlar dönemlerinde yaşattıkları sıkıntılar dolayısıyla hesap vermeye mecbur edilirlerse siz bu konuda en ağır mahkumiyete çarptırılırsınız.

Burçak
02.02.2008, 16:50
kardeşim destek vermese orası dolgu alanı dese , bakın destek vermiyo dersiniz. destek verir niye veriyo dersiniz. ne yapması gerek?

Emorfo
02.02.2008, 16:56
Albayrağın futboldan nekadar anladığına bi örnek!!

Zamanında İstanbul Büyük Şehir belediyesinin başkanlığını yaptı. onun döneminde i.B.B sıradan bi 2.Lig A takımı idi. orta sıralarda cebelleşen bi takım. Asansör diyoruz ya o takımlardan.
Büyük Başkan nuri albayrak İ.B.B bıraktı Trabzonspor gibi bir kulübe geldi. ne olduysa ondan sonra oldu. Yıllardır 2. Liglerde sürünen İ.B.B bile Süper Lige çıktı taş gibi takım oldu o imkansızlıklara rağmen göze hoş gelen futbol oynuyor.
Trabzonspor ise nuri albayrak döneminde yaşamadığı hayalini dahi kuramayacağımız rezillikleri yaşadı.
Futboldan anlamadığı gün gibi ortada.

Dostum seninde futboldan ne kadar anladığın belli oluyor :)
Başkan İBBSpor'da 8, 9 sene başkanlık yaptı. Bu süre zarfında sıfırdan kurulan bir takımın sürekli kademe atlayıp 2. Lig'e yükselmesi futbol adına bir başarıdır. İBBSpor 2. Lig'deyken Albayrak Trabzonspor başkanı oldu süper lige çıkması başka başkana nasip oldu. Keseri hep kendine yontma da biraz geniş bak :)

karatasof
02.02.2008, 17:07
kardeşim destek vermese orası dolgu alanı dese , bakın destek vermiyo dersiniz. destek verir niye veriyo dersiniz. ne yapması gerek?

Kendisinin ne dedikleri ortada.O zaten baştan bu işe karşı olduğunu beyan etti? Benim sorum iki hafta içinde ne değişti de sevgili bakanımız projeyi destekler hale geldi?Ayrıca orası deniz sevgili kardeşim.Trabzonda böyle bir projenin yapılabileceği 66 dönüm alan olmadığı için Akyazı Sahilinde dolgu yapılarak böyle bir alan elde edilmeye çalışılacak.Kendileri için benim söyleyeceğim en güzel laf ;
'' Gölge etmeyin Sayın Bakan , başka ihsan istemez...''

pReN@_61
02.02.2008, 17:29
yalan, rant, çıkar

kim yazmışsa ellerine sağlık...

macka61
02.02.2008, 18:32
aynen çok güzel yazmışlar

Cafer KILIÇSOY
02.02.2008, 18:34
Arkadaşlar bu projeyi hayata geçirerek bitirecek olan insanın önünde saygıyla eğilirim, kim olursa olsun. Ama şuda bir gerçek ki bize sunulan projede biraz da ''Yapılabilirlik'' olmalı. Projeyi Trabzon sokaklarına asmakla olmuyor bu işler. Diğer bir başlıkta Emrah arkadaşım belirtmiş zaten, 500 Milyon metreküplük bir dolgudan bahsediyoruz. ALLAH aşkına bu neyle dolacak, koskoca deniz. 2011 yılında bırakın stadı bitirmeyi dolguyu bitiremezsiniz. Akıl var mantık var.

Bu proje ortaya atılmadan önce Avni Aker'in yerine yapılacak olan proje neden rafa kalktı. Halbuki o projenin yapılabilirlik oranı bu projeden 100 kat daha fazlaydı. Sonuçta varolan stad yıkılıp yerine yenisi yapılacaktı. Pek bir sorunla karşılaşılacağını da zannetmiyordum. Güzel de olacaktı bence. Ama malesef nedenini anlayamadığımız bir şekilde bu proje yok oldu ve birden Akyazı çıktı ortaya.

Sokakta gezen bir insana ''Neden Trabzonu seviyorsun'' diye sorsak emin olun saydığı nedenler arasında ''Yeşille Mavinin birleşmesi'' seçeneği yabana atılamayacak kadar fazladır. Samsun'dan Rize'ye kadar yaşayan insanlara ALLAH'ın bir lütfudur bu. Dört mevsimin de güzellikleri yansır sahile. Sayın Demirkol'unda dediği gibi ''Kılıç gibi kesilip atıldı bu güzellik'' Yok yok, ben Doğayı Koruma Vakfı başkanı değilim ama bir yanım sızlıyor işte.

Hadi bütün bunları geçtik. Stadın olimpik olacak olmasına ne demeli. Olimpiyat stadında maç seyretmeyenler; ALLAH aşkına bir sorun seyredenlere. Bir defa gittim, emin olun bir daha gitmem. Çünkü o statta desteklediğin takıma hiçbişey veremezsin. Kendin çal, kendin oyna hesabı. Üzgünüm ama bir çoğumuz stad yapılsında nasıl olursa olsun havasında. Hâlbuki küçük ayrıntılar o kadar önemli ki

Neyse ben mani olmayayım kimseye. Devam edin siz...

Jackdaniels
02.02.2008, 18:42
Albayrakta tekrar aday olacak yüz olduğunu sanmıyorum gider ayak bırakacağı enkazı ilerde trabzonda yapacağı işlere yansımasın diye toparlamaya çalışıyo o kadar....

Gürkan
02.02.2008, 19:06
bu yönetimin satad yapacağı yok. hazır elimizde olandan da olacağız. etkinlikler için bir olimpiyat stadı yapılacak. elimizde o kalacak.

asem61
02.02.2008, 19:13
albayrak in tek derdi bence bu stad ihalesinden biseyler kapmak. mesela en güzel ve parali yani dolgu isi. al daglardan at karadenize. bu is bitene kadar albayrak abat olur herhalde. ben bu yönetime ve baskanina zerre kadar inanmiyorum ve güvenmiyorum. yapacaklari en iyi sey birakip gitmeleri. bildikleri islerine dönmeleri.

cuneytr
02.02.2008, 19:28
mütahit baskan ve arabacı baskan yardımcısı...mütahitlikten anlayan insanlar su zamanda sanslı cünkü baskan da oluyorsun söz sahibide...hani ya topcu ya popcu diyoruz ya bende ya mütahit ol yada araba bayisi al diyorum günümüzde hem daha az yorulursunuz hemde itibarınız olur...trabzonsporun mütahit ,işadamı, basbakan yaveri ,baskanı proje sunmusmus...trabzonda heryerde proje resimlerini görmek mümükün...trabzonda olmayan yakınlarınıza birer resim de istiyebiliyorsunuz baskandan. adres ve isim yeterli oluyormus...yani proje ile ilgili tüm görüntüler mevut elimizde... iyi iyi...baskanımız büyük iş cıkarmıs allah takımımızı bu yoldan döndürmesin diyelim.uluslararası yapı fuarına katılacak takımlardan trabzonspor bu sene iyi işler yaptı dogrusu...artık tükiyenin 4. büyük yapı işletme insaat takımıyız belkide lideriyiz...futboldan anlamak yada top oynamak cok da önemli degilmiş demekki.yine biz dua edelim bu takımın basına daha büyük yıldızlar!!! gelmedi.....

Hekimoğlu
02.02.2008, 19:50
Başkan İBBSpor'da 8, 9 sene başkanlık yaptı. Bu süre zarfında sıfırdan kurulan bir takımın sürekli kademe atlayıp 2. Lig'e yükselmesi futbol adına bir başarıdır. İBBSpor 2. Lig'deyken Albayrak Trabzonspor başkanı oldu süper lige çıkması başka başkana nasip oldu. Keseri hep kendine yontma da biraz geniş bak :)eminmisin sürekli kademe atladığından ibbspor takımının.albayrak başkan olduğunda kaçıncı ligdeydi.bıraktığında kaçıncı ligdeydi?albayrak başkanlığında 3.lige düştü mü düşmedi mi?benim bildiğim albayrak 2.ligde aldı takımı sonra 3.lige düşürdü sonra tekrar 2.lige çıkardı sonra senelerce 2.ligde kaldılar.başkanlığı bırakınca ibbspor şampiyon oldu 1.lige çıktı.darısı Trabzonspor'un başına!!

Ustaalioğlu
02.02.2008, 22:50
Ooooo ilk defa bu grupta Albayrak'i destekleyen goruyorum...
Beyler bir insaat muhendisi ve Trabzonlu olarak boyle bir proje imkansiz bile olsa kisilerden bagimsiz olarak en buyuk destegi Trabzonspor taraftari olarak bizim vermemiz gerektigine inaniyorum.
Ama zerre ilerleme olmamis bir projede, sadece imitasyonu yapilmis -yukarida arkadasin dedigine katiliyorum, kesinlikle soyut resim - tum bilboardlara ilan verip, emegi gecen herkese tesekkur etmek falan, komik olmaktan, insanlari gerizekali yerine koymaktan baska birsey degil. Bu isler bu kadar basit degil.

Ustaalioğlu
02.02.2008, 22:55
Albayrak'in baskanligina gelince, IBB de ne yaptigini bilmiyorum ama Trabzonspor'da ne yaptigi net;
Kasasinda para olan, futbolcularinin cok degerli olan takim simdi borcu olan, Gokdeniz ve Yattara'dan baska duzgun bir tane bile futbolcusu olmaya takim oldu.
Takima kazandirdigi 1 tane bile degerli futbolcu yok.
Doneminde 1 tane bile sportif basari olmamasina ragmen ilk etapta Galati, Adana Demir maglubiyetleri rahatlikla hatirlanacak basarisizliklar.
Kusura bakmayin ama olumlu hicbirsey de aklima gelmiyor.

Emiroğlu
02.02.2008, 23:06
Ooooo ilk defa bu grupta Albayrak'i destekleyen goruyorum...
Beyler bir insaat muhendisi ve Trabzonlu olarak boyle bir proje imkansiz bile olsa kisilerden bagimsiz olarak en buyuk destegi Trabzonspor taraftari olarak bizim vermemiz gerektigine inaniyorum.
Ama zerre ilerleme olmamis bir projede, sadece imitasyonu yapilmis -yukarida arkadasin dedigine katiliyorum, kesinlikle soyut resim - tum bilboardlara ilan verip, emegi gecen herkese tesekkur etmek falan, komik olmaktan, insanlari gerizekali yerine koymaktan baska birsey degil. Bu isler bu kadar basit degil.

Okulunu bitirdin mi ? Bitirmeden konuşturmazlar , aman haa...

Ustaalioğlu
02.02.2008, 23:17
500 Milyon metreküplük bir dolgudan bahsediyoruz???
Kim hesapladi bu rakami, 1 milyon m2lik alan, ortalama derinlik 500 m. olmasi gerekiyor. Cok abarti bence, 100 milyon m3'ten fazla olmaz burdaki dolgu.

Ustaalioğlu
02.02.2008, 23:18
Okulunu bitirdin mi ? Bitirmeden konuşturmazlar , aman haa...

Okul bitti yaw, 10 sene olacak nerdeyse...

Emorfo
02.02.2008, 23:25
Bu konuyu özetlersek.
- Trabzon'da bilbordlara verilen stat projesi iel ilgili reklamların Nuri ALbayrak ile alakası yoktur. Bu ilanları veren yönetimin Trabzon kanatından bazı yöneticilerdir. ALbayrak'ı ikna etmek için zemin oluşturmaya çalışıyorlar.
- Bu başlığın ilk sayfasına konulan bilbordların üstüne yazı yazılmış olan resimler ile ilgili ilginç gelişmeler yaşanıyor. Trabzon'un çeşitli yerlerinde bilbordları taciz eden yırtan ve üstüne yazı yazan kişiler güvenlik kameralarına yakalandı. Yapılan soruşturmada genç olan bu çocuklar para karşılığında birilerinin bu işi yaptırdığını itiraf etti.
- Tüm bu gerçekler ortadayken bu başlığı bu şekilde açmak iftiraya alet olmaktır. Herhalde böyle olacağını bilinseydi açılmazdı.
- Stat projesine gelecek olursak. Başkan adaylarından Sadri Şener'de mevcut yönetimin stat projesini sürdüreceklerini söylüyor. Bu konuda TOKİ ile görüşeceklerini, başbakanın sözünü hatırlatıyor ve 2011 oyunlarının bu işi daha da kolaylaştıracağından bahsediyor. Trabzonspor fırsatı kaçırmamalı diyor. Bu stat projesi konusunda defalar yazdım çizdim. Artık aynı şeyleri yazmak istemiyorum. Projenin yapılacak ve yapılmayacak olmasını tartışmıyorum bile. Asıl konu yapılacak olan stadın nasıl olacağı. Ayrıca projee yer alan her yapının hemen yapılacağını düşünmeyin. Bu proje uzun yıllara yayılacak olan bir proje. Öncelikle stat projesi yapılacak. Nasıl doldurulacağı konusunu fazla büyültmeye gerek yok. Karadeniz sahil yolu nasıl doldurulduysa öyle doldurulacak. Farklı bir yol izlenmeyecek. Sadri Şener'de yalan söylüyor dimi hep oy uğruna yalan deyiler :)

Ustaalioğlu
02.02.2008, 23:31
Emorfo arkadasim, dolgu alani para ediyor mu Trabzon'da. Yani ora doldurulurken para kazanilabilir mi?
Bu proje Istanbul'da olsa toprak uzerindeki butun yapilar senin olur uzerine para bile kazanabilirsin...

Emorfo
02.02.2008, 23:33
Trabzonspor alanı doldurmak için gerekli izinleri aldı. Üstelik doldurularak elde edilecek arazi Trabzonspor'a tahsis edilecek bu konuda resmi yazışmalar bitti. Trabzon'da ekonomi ve ticaret İstanbul kadar canlı olmasa da bu proje bölüm bölüm hayata geçirileceği için burası zamanla bir cazibe alanına dönüşecektir.

Nytre
02.02.2008, 23:47
yani zamanla bir cazibe alanına dönecekse ilk önce stat yapacaklar 2 yıl sonra başka bir şey 3 yıl sonra otel ... gibi mi?

sadri şenerin stat projesini devam ettirmesinin sebebi kendisinden çok FARUK ÖZAKIN TRABZONSPOR başkanlığını bir elden başka bir ele vermesinden başka bir şey değildir.

2011 yılı için zaten devlet bir şey yapmak zorunda. hem şehri avrupa gençlik olimpiyatlarına sokup hem de 2011 yılında dünyaya rezil olmak olmaz. tabiki gerekli tesisler yapılacaktır bu tüm DÜNYADA böyledir.

onun için albayrak devletin yapacağı işin üstüne ondan önce konarak AKYAZI projesi ile kendi adını özdeşleştirmeye çalıştı bu davranış çok acemice ve komiktir. birincisi olayın böyle olmasına tepki göstermiştim

ikinci olarak devletin akyazı projesi diye bir projesi yoktu şu ana kadar. hala var mı bilmiyor. devlet devlettir. bugün yapacağım der yarın bütçe yok başka yere yapacağım diyebilir. onun için devletin imzası olmadan bu proje yapılamaz. trabzonsporun gücü bu kadar maliyetli bir işe yetmez.

ama devlet ben 2011 münasebetiyle trabzonsporun resmettiği projeyi (ya da bir kısmını) yaparım yetiştiririm 2011e kadar. diyebilir. ama bu proje sonunda YAPILACAK STAD TRABZONSPOR taraftarının istediği değil olimpiyatları gerektirecek bir stat olacak. yani düşündüğümüz değil bize verilen olacak.

stadı yaptıktan sonra "yahu bu stat en alt seviyesinden kenar çizgisine uzaklığı neden 25 mt" demek bizim hakkımız değildir.

SADRİ ŞENERin FARUK ÖZAK ile tesislere gitmesi dün albayraka verilen görevi bugün sadri şenerin aldığıdır,

ÖNEMLİ OLAN TRABZONSPOR. inşallah çok iyi olur ancak bizans oyunları oynatıp trabzonspora siyaseti iyice yerleştirmesinler. ayak oyunları yapmasınlar! karşılarında MAŞA değil TRABZONSPOR TARAFTARI VAR!...

AyhanPe
02.02.2008, 23:58
Trabzonspor alanı doldurmak için gerekli izinleri aldı. Üstelik doldurularak elde edilecek arazi Trabzonspor'a tahsis edilecek bu konuda resmi yazışmalar bitti. Trabzon'da ekonomi ve ticaret İstanbul kadar canlı olmasa da bu proje bölüm bölüm hayata geçirileceği için burası zamanla bir cazibe alanına dönüşecektir.

daha önceki maillerinde olimpik stat yapilmayacak diyordun ama simdi o sekilde olacagi artik kesin gibi.o zaman olimpiyatlarin trabzona verilmesi bizim icin kazanc degil zarar olmustur..bizim hayalimizdeki stat kosu pisti olmayandir..kim gelirse gelsin oraya olimpik stadin yapilmasini engelleyemez.

Tunga
02.02.2008, 23:59
Ramazan'da Hoca Nasrettin pide almaya gitmiş. Bir de ne görsün?

Kuyrukta yüzlerce kişi. İftara kadar sıranın ona gelmesi mümkün değil. O sırada bir hinlik düşünmüş. Seslenmiş kalabalığa:

- Ey ahali, aşağı mahallede bedava pide dağıtıyorlar!

Tüm ahali sırayı bırakıp koşup gitmiş. Hoca Nasrettin bomboş kalan fırına baktıktan sonra o da başlamış aşağı mahalleye koşmaya:

- Ya doğruysa?

Kıssadan hisse.

Nytre
03.02.2008, 00:10
stat için altı takla üç parante dört kez amuda kalkmaya gerek yok.

rize - şanlırfa(11yıldıryapılıyor olsa bile) - kayseri gibi statlar bitmiş veya yapılmaya başlanmışken bizim yaptığımız hala kağıt üzerindeki maketler ve masanın altında yapılan GİZLİ hesaplar...

şu andaki stadın yerine parça parça yeni bir stadın yapılması için hiç bir engel yok. istenirse yapılır ama birileri istemezse yapılmaz olur biter . biz de burada senelerce laf edelim bir şey olmaz.

Burçak
03.02.2008, 00:48
Ts Club iş yapmıyor diyip mağaza kapatan zihniyet hangi kaynakla stat yapacak. Devletin olimpiyat yatırımlarına güvenerek kendilerini ön plana koymak istiyorlar sadece.

Olimpiyat statından nefret ediyorum. olimpiyat olacaksa hiç olmasın. Avni Aker daha iyidir.

Great White
03.02.2008, 02:37
Şu konu ile ilgili usturuplu bir şeyler yazmayı çok istiyorum ama bu aralar kafamı toparlayıp da iki satır dahi yazamıyorum:o

Geldikleri günden bu yana gerçekleşmeyen projeler ve boş vaadlerden başka bir şey ortaya koy(a)mayıp bu vasıfları ile seçim kazanan ve iki yıl boyunca da aynı yalanlar ile tepemizde çöreklenen şu yönetimden en kısa zamanda kurtulmayı umut ederek konuyu en azından yorumsuz geçmemiş oluyorum:)

TaraftaR
03.02.2008, 06:10
Başkan İBBSpor'da 8, 9 sene başkanlık yaptı. Bu süre zarfında sıfırdan kurulan bir takımın sürekli kademe atlayıp 2. Lig'e yükselmesi futbol adına bir başarıdır. İBBSpor 2. Lig'deyken Albayrak Trabzonspor başkanı oldu süper lige çıkması başka başkana nasip oldu. Keseri hep kendine yontma da biraz geniş bak :)

IBB kulübü yanlis hatirlamiyorsam 1992 senesinde kuruldu. Yani 16 senelik bir mazisi var. Albayrak in Trabzonspora baskan olusuna kadar gecen 14 senenin 13 ünde IBB kuübünün baskanlik görevini . Albayrak yürütmüs. Trabzonspora baskan olusunun hemen ardindan Süper Lig e cikmalari bana pek tesadüf gibi gelmiyor.

Ustaalioğlu
03.02.2008, 09:31
IBB kulübü yanlis hatirlamiyorsam 1992 senesinde kuruldu. Yani 16 senelik bir mazisi var. Albayrak in Trabzonspora baskan olusuna kadar gecen 14 senenin 13 ünde IBB kuübünün baskanlik görevini . Albayrak yürütmüs. Trabzonspora baskan olusunun hemen ardindan Süper Lig e cikmalari bana pek tesadüf gibi gelmiyor.

Belki kaleci Ahmet'i bize sattiklarindandir...

Badaloğlu
04.02.2008, 09:30
Emorfo,
- Trabzon'da bilbordlara verilen stat projesi iel ilgili reklamların Nuri ALbayrak ile alakası yoktur. Bu ilanları veren yönetimin Trabzon kanatından bazı yöneticilerdir. ALbayrak'ı ikna etmek için zemin oluşturmaya çalışıyorlar.

Senin anlattıklarına halk dilinde ''yalakalık'' denir...

- Bu başlığın ilk sayfasına konulan bilbordların üstüne yazı yazılmış olan resimler ile ilgili ilginç gelişmeler yaşanıyor. Trabzon'un çeşitli yerlerinde bilbordları taciz eden yırtan ve üstüne yazı yazan kişiler güvenlik kameralarına yakalandı. Yapılan soruşturmada genç olan bu çocuklar para karşılığında birilerinin bu işi yaptırdığını itiraf etti.

Bu çocukların kimden para aldıklarını da yaz Farukcuğum.Yoksa kendi üstüme alınacağım.

- Tüm bu gerçekler ortadayken bu başlığı bu şekilde açmak iftiraya alet olmaktır. Herhalde böyle olacağını bilinseydi açılmazdı.

Hangi gerçektenlerden bahsediyorsun? kimmiş bu satılık gençler? bu başlığa fotoğraflarını koyda; bizde görelim...Kim para vermiş olnlara? açıkla da bilelim.Eğer lafın banaysa; bu ilanları sabote edecek kadar param yok! bilesin.Ayrıca tarzımda değildir hani birine para verip iş bitirmek.
Asıl sen şu anda Trabzondaki gençlere iftira atıyorsun.Madem bir şeyler biliyorsun, o zaman sende bu başlığa yapıştır.Kimmiş bu satılık gençler?Eğer bunu yapmazsan sen Trabzondaki gençlere iftira etmış olursun. Ortada bir gerçek var, o gerçekte bu ilanların üzerine yazılmış olan Rant, Çıkar,Yalan v.b. yazılardır.Ondan sonra gelişen olayların hepsi hikâye olma olsılığı çok fazladır...Ne malûm bu ilanları aklamak için kendi elamanlarına para verip, yazı yazdırmadıklarını...Geçiniz efendim...

- Stat projesine gelecek olursak. Başkan adaylarından Sadri Şener'de mevcut yönetimin stat projesini sürdüreceklerini söylüyor. Bu konuda TOKİ ile görüşeceklerini, başbakanın sözünü hatırlatıyor ve 2011 oyunlarının bu işi daha da kolaylaştıracağından bahsediyor. Trabzonspor fırsatı kaçırmamalı diyor. Bu stat projesi konusunda defalar yazdım çizdim. Artık aynı şeyleri yazmak istemiyorum. Projenin yapılacak ve yapılmayacak olmasını tartışmıyorum bile. Asıl konu yapılacak olan stadın nasıl olacağı. Ayrıca projee yer alan her yapının hemen yapılacağını düşünmeyin. Bu proje uzun yıllara yayılacak olan bir proje. Öncelikle stat projesi yapılacak. Nasıl doldurulacağı konusunu fazla büyültmeye gerek yok. Karadeniz sahil yolu nasıl doldurulduysa öyle doldurulacak. Farklı bir yol izlenmeyecek. Sadri Şener'de yalan söylüyor dimi hep oy uğruna yalan deyiler :)

Bu ilanlarda birilerine teşekkürler ediliyor.Aslında daha öncede yazdım Faruk, ama sen havaya bakıp ıslık çalma moduna girdiğin için olayı geçiştirdin...Faruk Özak'ın, Sadri Şener ve bir kaç Ak partili milletvekilleri ile birlikte Trabzon'a yaptıkları ''birlik beraberlik'' adı altındaki ziyaret'de bu ilanlar asılmış olması tesatüf değildir!!Bu tamamen Trabzonspor yönetiminin, Faruk Özak'a (devlete) yaptığı teşekkür ilanıdır.Aksini düşünmüyorum bile...BMN'de siyaset yasak olduğu için olaya derinlemesine giremeyeceğim ama Ülkenin başbakanının, Trabzon'da tanıdığı tek adam Faruk Özak'dır.O ne derse o oluyor.Bunuda zaten herkes bilmektedir.Devamını yazmak istemiyorum ama özelden isteyene bu konuda bilgi verebilirim.

Burada anlaşılacağı üzere bu projeye devlet destek vermektedir ya da öyle gösterilmektedir.Asıl bu saatten sonra önemli olan Trabzon'un gelmiş geçmiş en büyük inşaat projesindeki (eğer olacaksa) ranttır.Bu projenin içinde ayrı ayrı yapılması gereken onlarca ihale olacaktır.Asıl üzerinde durulması gereken nokta; ''bu ihalelerdir'' Bakacağız bu ihaleler kimlere verilecektir? Kimler bu işlerden kârlı çıkacaktır.Ortada çok büyük bir rant vardır.O zaman Trabzonspor'u kim daha çok seviyormuş? hep beraber göreceğiz...

Herşeyin şeffaf olması için bu ihaleleri tv'lerde canlı yayınlarda yapılması gerekli olduğunu düşünüyorum.

Emorfo
04.02.2008, 10:14
Ben de farklı bir şey söylemiyorum ki. Daha önce projeye hayal deniyordu şimdi ise yapılır deniyor. Bu da bir gelişmedir nihayetinde. Eğer 2011 Oyunlarını Trabzon almasaydı bugün Avni Aker'in yerinde yeni stadın inşaatı olacaktı. İlk hazırlanan proje Hollandalılar yaptırılacaktı. Hollandalı firma Avni Akerin yerine Yavuz Selim Sahası ve Kapalı spor Salonu'nu da içine alan bir proje hazırlamıştı. Proje değil de çizim diyelim. Fizibilite çalışmaları yapmışlardı. Maliyet tabloları çıkartıp projenin kendini finanse etme notasında riskli bulsalar da yapılabileceğini ifade etmişlerdi. 4, 5 ayrı çizim yapmışlardı. Avni Aker'in yanında kocaman bir Alış Veriş merkezi rezidanslar. Ancak daha sonra 2011 oyunlarının alınması ile Gençlik Spor Genel Müdürü ile yapılan görüşmelerden sonra bu proje ortaya çıktı. İlk proje finans konusunda risk taşıyordu. Bu son projenin ise hiç bir riski yok. Nasıl olsa devlet garantisinde.

Senin de deidğin gibi birileri bu projeden büyük paralar götürecek. Herşeyin şeffaf yapılması lazım. Ancak adayların listelerinde isimlerde mütahit artışı tesadüf olmasa gerek. Trabzonspor'u çok fazla düşündüklerini sanmıyorum. Trabzonlu iş adamları enazından yönetici olmadan önce de kulübe katkı yapmalılar.

okan6161
04.02.2008, 12:34
ehhehehe bu kadar güzel dalga geçebilirlerdi

Faik Yılmaz
04.02.2008, 13:54
Türkiyede ya da dünyada yapılmamış daha kesin projesi bile hazırlanmayan bir inşaat için reklam verildiği hiç görülmüşmüdür.?

Eğer iyi niyetli ise bu cahillik.....

Kötü niyetli isede milleti aptal yerine koymaya çalışmaktır.

Muhammed KOÇ
04.02.2008, 13:57
Türkiyede ya da dünyada yapılmamış daha kesin projesi bile hazırlanmayan bir inşaat için reklam verildiği hiç görülmüşmüdür.?

Eğer iyi niyetli ise bu cahillik.....

Kötü niyetli isede milleti aptal yerine koymaya çalışmaktır.
işe neresinden bakarsan bak kara :)

Burçak
04.02.2008, 14:00
2 yıldır olup biten herşeyi normal görüp, daha adaylık aşamasında olan isimler için şimdiden müteahhitler diyerek zan altında bırakmakta neyin nesi:p

Tosun61
04.02.2008, 18:47
Adam ne yapsin kimse tesekkür etmeyince bu kaosda kimse adami hatirlamayica kendi kendine gelin güvey oluyor iste napsin garibim...

Ustaalioğlu
05.02.2008, 00:02
İhale istediği kadar şeffaf olsun, içine fesat katılacaksa katılır. Referans olarak Seyrantepe Projesinin gidişatını gösterebilirim.

Bulut61-34
06.02.2008, 22:31
Ben de farklı bir şey söylemiyorum ki. Daha önce projeye hayal deniyordu şimdi ise yapılır deniyor. Bu da bir gelişmedir nihayetinde. Eğer 2011 Oyunlarını Trabzon almasaydı bugün Avni Aker'in yerinde yeni stadın inşaatı olacaktı. İlk hazırlanan proje Hollandalılar yaptırılacaktı. Hollandalı firma Avni Akerin yerine Yavuz Selim Sahası ve Kapalı spor Salonu'nu da içine alan bir proje hazırlamıştı. Proje değil de çizim diyelim. Fizibilite çalışmaları yapmışlardı. Maliyet tabloları çıkartıp projenin kendini finanse etme notasında riskli bulsalar da yapılabileceğini ifade etmişlerdi. 4, 5 ayrı çizim yapmışlardı. Avni Aker'in yanında kocaman bir Alış Veriş merkezi rezidanslar. Ancak daha sonra 2011 oyunlarının alınması ile Gençlik Spor Genel Müdürü ile yapılan görüşmelerden sonra bu proje ortaya çıktı. İlk proje finans konusunda risk taşıyordu. Bu son projenin ise hiç bir riski yok. Nasıl olsa devlet garantisinde.

Senin de deidğin gibi birileri bu projeden büyük paralar götürecek. Herşeyin şeffaf yapılması lazım. Ancak adayların listelerinde isimlerde mütahit artışı tesadüf olmasa gerek. Trabzonspor'u çok fazla düşündüklerini sanmıyorum. Trabzonlu iş adamları enazından yönetici olmadan önce de kulübe katkı yapmalılar.

O parayla yazı yazdıranlar kimler ve kim para vermiş sorusuna cevap vermediniz.
Kimin yaptırdığını malum diye bir şey söylediniz önceki mesajlarda. Benim bundan çıkardığım 4 isim oluyor:
1- BMN(en çok BMN'den şüpheleniyorum :) )
2- Sadri Şener
3- İbrahim Hacıosmanoğlu
4- Faruk Özak
5- Ben :P(2. en çok şüphelendiğim)
6- Siz
7- Onlar
.
.
.
Uzar gider

Bu tarz açıklamalar BBG evlerindeki mikserleri aklıma getiriyo doğrusu. Her tarafa çekilebilecek ve çok tehlikeli açıklamalar.

Bulut61-34
08.02.2008, 11:41
O parayla yazı yazdıranlar kimler ve kim para vermiş sorusuna cevap vermediniz.
Kimin yaptırdığını malum diye bir şey söylediniz önceki mesajlarda. Benim bundan çıkardığım 4 isim oluyor:
1- BMN(en çok BMN'den şüpheleniyorum :) )
2- Sadri Şener
3- İbrahim Hacıosmanoğlu
4- Faruk Özak
5- Ben :P(2. en çok şüphelendiğim)
6- Siz
7- Onlar
.
.
.
Uzar gider

Bu tarz açıklamalar BBG evlerindeki mikserleri aklıma getiriyo doğrusu. Her tarafa çekilebilecek ve çok tehlikeli açıklamalar.

Sayın Emorfo cevap verirseniz sevinirim.
Saygılar..