PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NBA | National Basketball Association

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

UğuR
23.05.2007, 10:19
dURUM 2-0 ama Utah seriyi o kadar kolay vermeyecektir.Dün gece ki maçda çok basit hatalar yaptılar.Ben iddia ediyorum ki Utah kendi evindeki maçlar sonucunda beraberliği yakalayacak.

ilhan
23.05.2007, 13:00
Kendi evinde oynayacağı ilk maç çok önemli. Kazanmaktan başka çareleri yok -

Bülent Bayraktar
23.05.2007, 14:17
utah en fazla bi maç alır gibime geliyor...!

spurs seriyi hızlı geçip detroite bilenmek isteyecektir

e'3'
23.05.2007, 17:36
SELAMLAR HERKEZE ARKADASLAR BENDE BASKETLE İLGİLENE BİRİ OLARAK
BU SAYFARI TAKİP EDİYORM [Philadelphia]:alkış:
ARKADASLAR İSTANBULLU OLAN ARKADASLARİMİZDAN BİR BASKET MACİ BEKLIYORUM BIR BASKET MACI YAPSAK SİZLERE NE DERSİNİZ...

Uğurtan
23.05.2007, 17:48
Utah'ın işi çok zor...Memo'yu da beğenmedim pek tam formda değil sanırım.. Spurs daha iyi Ginobili delirmiş sanırsam :) Ben finalde karşımızda Utah'ı istiyordum eğlenceli olucaktı.. Ama olsun Spurs'u da yener rövanşı alırz şampiyon oluruz.. ;) Sonuna dek Detroit... :)

Sinan Akyıldız
23.05.2007, 21:04
SELAMLAR HERKEZE ARKADASLAR BENDE BASKETLE İLGİLENE BİRİ OLARAK
BU SAYFARI TAKİP EDİYORM [Philadelphia]:alkış:
ARKADASLAR İSTANBULLU OLAN ARKADASLARİMİZDAN BİR BASKET MACİ BEKLIYORUM BIR BASKET MACI YAPSAK SİZLERE NE DERSİNİZ...

Vallaha aklıma gelmedi değil :D ben kocaelideyim ama ilerliyen zamanlarda böyle bişey olmayacak gibi değil :)

Ayrıca bişey aklıma geldi draft ne oldu uzun zamandır takip edemiyorum

Ömer SEVİNÇ
24.05.2007, 01:59
1. sırayı Portland, 3. sırayı Atlanta almış diye biliyorum. 2.'yi hatırlayamadım ama batıdan bir takım..

cınar#7
24.05.2007, 12:42
Draftta ilk sıra Portland'ın

2007 NBA draft sıralaması için yapılan çekilişte ilk sırayı Portland Trail Blazers aldı.http://www.ntvspor.net/i/blank.gifhttp://www.ntvspor.net/i/blank.gif
http://www.ntvspor.net/Images/14438.jpg
Teksas Üniversitesi'nden Kevin Durant, draftın en gözde isimlerinden.http://www.ntvspor.net/i/blank.gif

2007 draftında 1 numaralı oyuncuyu Portland Trail Blazers seçecek.

Memphis Grizzlies veya Boston Celtics takımlarının birinci sırada yer alması beklenirken, birinci sıra için yüzde 5.3 şansı bulunan Portland Trail Blzares, 28 Haziran Perşembe günü yapılacak draftın 1 numaralı oyuncusunu seçmeye hak kazandı.

Tarihinin en kötü dönemlerinden birini geçiren Seattle Supersonics ikinci, Zaza Pachulia'nın forma giydiği Atlanta Hawks ise üçüncü sıradan seçim yapacak.

Normal sezonda ligin en kötü galibiyet yüzdesine sahip iki takımından Memphis Grizzlies dördüncü sırayı alırken, Boston Celtics beşinci sıradan seçim yapacak.

28 Haziran'daki draft, New York'taki Madison Square Garden Salonu'nda yapılacak.

http://www.ntvspor.net/i/blank.gifhttp://www.ntvspor.net/i/blank.gif
Teksas Üniversitesi'nden Kevin Durant, draftın en gözde isimlerinden.http://www.ntvspor.net/i/blank.gif

[/EMAIL]

Memphis Grizzlies veya Boston Celtics takımlarının birinci sırada yer alması beklenirken, birinci sıra için yüzde 5.3 şansı bulunan Portland Trail Blzares, 28 Haziran Perşembe günü yapılacak draftın 1 numaralı oyuncusunu seçmeye hak kazandı.

Tarihinin en kötü dönemlerinden birini geçiren Seattle Supersonics ikinci, Zaza Pachulia'nın forma giydiği Atlanta Hawks ise üçüncü sıradan seçim yapacak.

Normal sezonda ligin en kötü galibiyet yüzdesine sahip iki takımından Memphis Grizzlies dördüncü sırayı alırken, Boston Celtics beşinci sıradan seçim yapacak.

28 Haziran'daki draft, New York'taki Madison Square Garden Salonu'nda yapılacak.

[EMAIL="ilkeracun@hotmail.com"] (ilkeracun@hotmail.com)

Ozan
24.05.2007, 20:04
yaa arkadaşlar bu draft işi ne oluyor nba da ? maçda da tartışıyordu spikerler ben anlayamadım ama bir türlü . birisi açıklarsa sevinrim .

Bartuğ13
24.05.2007, 22:04
ozancım bu konuda benim de bir bilim yok bilen varsa aydınlatsın bizi lütfen.
sadece en kötülerden seçiliyor ve belirli bir şansları var seçilmek için diye biliyorum o kadar.

Özge
24.05.2007, 23:16
Nba'de her sene takımlar 2 veya daha fazla kolej,lise veya başka bir ülkeden oyuncu seçerler.Buna draft denir.Draft 2 turdan oluşur.1. turda iyi oyuncular seçilir.2. turda daha kötü oyuncular seçilir.Ayrıca sezonu en kötü bitiren takım muhtemelen draftın 1. sırasını elde ederki en iyi oyuncu en kötü takıma gitmiş olsun diye.Ama bu sene draftın 1. sırasını Portland kazandı ancak bu senenin en kötü takımı Memphis'ti.Şansa Portland geldi.Ayrıca son sırada seçicek olan takım Dallas.Anlaşılmıştır umarım:)

Bartuğ13
24.05.2007, 23:26
yaw biz onları biliyruk ha bu ilk sıra kurayla mı belli olay ha oni merak ediyruk

Özge
25.05.2007, 00:11
Evet kurayla belli oluyor ama sonuncu takım daha şanslı oluyor.

Osman Yavuz
25.05.2007, 00:56
Arkadaşlar nba'i çok iyi takip eden biri olarak bu sene şampiyonun istemesem de San Antonionun olucağına inanıyorum.

ilhan
25.05.2007, 10:56
Arkadaşlar nba'i çok iyi takip eden biri olarak bu sene şampiyonun istemesem de San Antonionun olucağına inanıyorum.

Avatar süper ;) Miami taraftarı olduğun belli renktaş.

Forever Miami ;)

Ozan
25.05.2007, 11:14
bilgilendirme için teşekkürler . oyuncu seçildiğini anlamıştım ama nereden seçiliyor onu anlamamıştım demek gençleri seçiyorlarmış . güzel bir uygulama aslında kötü takıma öncelik tanınıyor ve gücü arttırılıyor ama memphise yazık olmuş en kötü olmasına rağmen :)

eys_61
25.05.2007, 11:46
Evet kurayla belli oluyor ama sonuncu takım daha şanslı oluyor.

Biraz ekleme yaparsak daha anlaşılır olur sanırım.Draft sıralaması için yapılan kura çekiminde toplam 1000 adet top var.Play-off a kalamayan 13 takım 1.tur için galibiyet yüzdesi en düşüğe en fazla sayıda top düşmek üzere (yanılmıyorsam 250 adet) topları paylaşıyorlar.İkinci tur draft sıralaması için yapılan kura çekimine tüm takımlar dahil oluyor.

Bartuğ13
25.05.2007, 17:54
bu binde 250 olayıını biliyordum ben oyunclardan ama ilk turdaki kalan 16 takım nasıl belli oluyor sıralaması lig sıralaması mı

cınar#7
26.05.2007, 19:20
--------------edit--------------

cınar#7
26.05.2007, 19:21
Maç bu gece 03.30da NTVde...

Kaya
27.05.2007, 09:35
Seride durum 2-1

Miraç Atalay Çiftçi
27.05.2007, 10:38
Okur'da düşüş tam gaz

NBA'de playofflar 1 gün aradan sonra başlarken, Batı Yakası Final Serisi'nde, kendi sahasında konuk ettiği San Antonio Spurs'u 109-83 yenen Utah Jazz, seriyi 2-0'dan 2-1'e taşıdı.

NBA'deki temsilcimizi Mehmet Okur'un performans düşüklüğü devam ederken, 21 dakika kaldığı karşılaşmada sayı atamazken 4 ribaundla mücadeleyi tamamladı. Geçtiğimiz günlerde Okur'un performansının neden düştüğü, Amerikan televizyon programlarında konu olmuştu.

Deron Williams, Jazz adına 31 sayı atarken, maçın da en skorer ismi oldu. Galibiyetin önemli bir diğer ismi de Carlos Boozer'dı. Boozer karşılaşmayı 27 sayı ile, Gordan Giricek ve Derek Fisher ise 11'er sayı ile mücadeleyi tamamladılar.

Spurs'ta ise Tony Parker, 25 sayı, Tim Duncan, 16 ve Manu Ginobili 14 sayı kaydetti.

Jazz, Spurs karşısında aldıığı bu galibiyetle bu sezon Salt Lake City'de yaptığı 3. karşılaşmadan da galibiyetle ayrılmış oldu.

NBA'de playoff mücadeleleri, yarın yapılacak Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers mücadelesi ile devam edilecek. Hatırlarsanız, Pistons kendi sahasında yapılan iki karşılaşmayı da kazanarak seride 2-0 öne geçmişti

Ozan
27.05.2007, 11:22
mehmet in 0 sayı ile oynadığı maçta bile 25 sayı kadar fark atıldı san antonio ya ve 2-1 oldu . mehmet atsaydı nasıl olacaktı acaba :) . mehmette bu seride baya bir düşüş var ama bunda tabiki karşısında oynayan tim duncan ın etkisi var . inşallah bu seriyi geçebilir utah . durumu 2-2 yapsında ondan sonrasını bakalım nasıl olcak .

ilhan
27.05.2007, 11:24
Kazanmak zorundaydılar. Williams için harika bir gece olmuş. Mehmet'e birisi " Kardeşim kendine gel ! " dese iyi olucak sanırım -

Bartuğ13
27.05.2007, 13:00
0sayı 4 reb 21 dakikada 3te 0 baba hiç çıkmasaydın sahaya diyebilirler takım arkadaşları.umarım kendine gelir yoksa memoyu kaybedebiliriz

macka61
27.05.2007, 13:22
olabilir böyle şeyler bu sene memo takımına çok şey verdi her maç aynı performans olmaz hadi utah bu turuda geç

Ömer SEVİNÇ
27.05.2007, 14:46
Mehmet sayı atamadı ama maçın en önemli adamıydı bence. Duncan'ı hayatından bezdirdi maçta. Faul problemine soktu. Denese de girmese belki sıfır sayısı formsuzluktur da hiç şut denemesi yok neredeyse. Bu biraz da koç tercihi bence. Hucüm setlerinde Mehmet'i pek kullanmıyorlar.

Dün Utah bu maçı aldıysa bunu Mehmet'in inanılmaz savunması sayesinde aldı bence..

Sefa Murat Dokuz
27.05.2007, 15:44
maçı izledim memo belki 0 sayı attı ama duncanın 8 top kaybetmesinde memo çok önemli işler yaptı takımda tek savunma yapan oyuncu istatisliklere bakarak konuşmayalım

cınar#7
27.05.2007, 18:45
kendine güvenini kaybetmiş en kotü ihtimal faul yaptırıp sayı attırabilirdi ki oyuna son 2-3 dakika giren Aruojo bile 2 sayı attı yani

ilhan
27.05.2007, 23:32
http://www.memo13.com/images/haberler/0705260101_Spurs175.jpg

http://www.memo13.com/images/haberler/0705260103_Spurs333.jpg

İlk turda dünyanın en iyi pivoru olarak gösterilen Yao Ming'i tutan, bu seride de dünyanın en iyi power forveti olarak gsöterilen Duncan'ı durdurma görevini üstlenen Memo, hücumda sadece 3 şut kullandı. Faul probleminden dolayı 21 dakika süre alan Milli gururumuz maçı sayı atmadan tamamlarken, 4 rebound, 2 asist, 1 top çalma, 1 top kaybı ve 1 blok ekledi. Maç sonrası Duncan yıldızımızın performansı sorulduğunda "Mehmet mükemmel bir iş başardı" dedi.

http://www.memo13.com/images/haberler/0705260104_Spurs333.jpg

http://www.memo13.com/images/haberler/0705260106_Spurs333.jpg

http://www.memo13.com/images/haberler/0705260105_Spurs333.jpg

Kaynak : Memo13.com

Özge
28.05.2007, 00:10
Boozor çok etkili oynadı.Utah'ın bu galibiyetinden sonra seri belki biraz daha renklenir.

UğuR
28.05.2007, 08:39
dEtroit 2 Clevland 1 bu da heyacanlı geçeceğe benziyor.

cınar#7
28.05.2007, 12:35
dEtroit 2 Clevland 1 bu da heyacanlı geçeceğe benziyor.
Chevlandın şansı çok yüksek bu seride ilk 2 maçı deplasmanda oynamasına karşın sadece 3er sayılarla kaybetti ki Lebron James bi maçta 10 sayı civarlarında atmıştı,şimdi kendi evlerinde oynuyolar yani finale çıkabilirler...

Bartuğ13
28.05.2007, 13:49
bu maçı da 6 sayıyla aldırlar ona bakarsak ben detroiti favori görüyorum.bundan 3-4 sene evvel orlando detroit eşleşmesinde rasheedin dediğini tekrarlayayım oyuncular sadece maç kazanır.takımlar karşısında tur geçemez.

detroit en takım olan takımlardan ve bence clevalandın lebron dışında pek fazla alternatifi yok.bu da turu geçmelerinin imkansızlığını kanıtlıyor

kaldı ki 2-0dan 4-2 tur geçen kaç.ç takım var acaba.olsa bile bir elin parmağını geçmez.

cınar#7
28.05.2007, 14:02
kaldı ki 2-0dan 4-2 tur geçen kaç.ç takım var acaba.olsa bile bir elin parmağını geçmez.
illada 4-2 olması gerekmez 4-3de olabilir ki en yakın örneği Utah Jazz Houstona karşı yaptı bir deplasman galibiyeti Clevelandı finale götürür

http://www.ntvspor.net/Images/14675.jpg

Ozan
28.05.2007, 16:51

tabi yaa öyle olsa nets geçerdi bu sene turu :D . detroit alacak seriyi 4-1 bence.

Uğurtan
29.05.2007, 06:47
Utah'ı bu gece hakemler resmen doğradı..Utah'ında öne geçme şansı yakaladığı pozisyonlar vardı elbette bunları basit hatalarla harcadı..Ama bu kadar hakemler bariz şekilde ön planda olmamalıydılar...NBA'de de böleyse...Ginobili'yi severdim..Bu geceki maçtan sonra birkaç kez düşünmem gerekecek sanırım.. Çok hakemlere oynadı..Utah'ın işini bitirdiler Spurs finalde artık sayılır.. Rakibi mucize olmazsa Detroit.. Umarım Detroit şampiyon olur.. :)

ilhan
29.05.2007, 06:53
SAS : 91 - 79 : Utah Jazz

3-1 önce SAS .

UğuR
29.05.2007, 08:12
Utah'ı bu gece hakemler resmen doğradı..Utah'ında öne geçme şansı yakaladığı pozisyonlar vardı elbette bunları basit hatalarla harcadı..Ama bu kadar hakemler bariz şekilde ön planda olmamalıydılar...NBA'de de böleyse...Ginobili'yi severdim..Bu geceki maçtan sonra birkaç kez düşünmem gerekecek sanırım.. Çok hakemlere oynadı..Utah'ın işini bitirdiler Spurs finalde artık sayılır.. Rakibi mucize olmazsa Detroit.. Umarım Detroit şampiyon olur.. :)

Söylediklerinin hepsine katılıyorum.Ev sahibi ekibe karşı böyle saçma sapan fauller çalındığı çok nadirdir herhalde.Utah dönüm noktalarında çok basit hatalar yaptı.Ayrıca gene Utah ın kritik saniyelerde yaptığı hücümlarda çok şansız şekillerde sayıya dönmedi.Topta Utah ı sevmedi.Mehmet Okur iyi müdafa yaptı ama hücümda gene iyi değildi.Bozeer hiç savunma yapmıyor.Bu da Mehmet in işini dahada zorlaştırıyor.Ayrıca hücümda Mehmet e pas vermiyorlarda.O da perdelemeden başka bir şey yapmıyor.oyunu genellikle Bozeer ın üstüne kuruyorlar.Duncan da Bozeer ı iyi savundumu Utah sayı yapamıyor.

Ömer SEVİNÇ
29.05.2007, 09:58
Bu maçtan sonra Utah'ın şansı kalmadı artık. Mehmet Okur adına çok üzgünüm..

Bartuğ13
29.05.2007, 16:07
maalesef bu gece utahın final hayalleri titanic gibi battı.maçı izlemedim ama hakemlerin dediklerinizi yapmış olabilieceğini tahmin ediyorum.ve boozer denilen çam yarması savunma yapmadıktan sonra zaten san antonioyu yenmeleri de mümkün değil.başka bahara.umarım sas yine alacak kupayı

Ozan
29.05.2007, 17:14
maalesef bu gece utahın final hayalleri titanic gibi battı.maçı izlemedim ama hakemlerin dediklerinizi yapmış olabilieceğini tahmin ediyorum.ve boozer denilen çam yarması savunma yapmadıktan sonra zaten san antonioyu yenmeleri de mümkün değil.başka bahara.umarım sas yine alacak kupayı

bartuğ ama varya boozer duncan a bir blok koydu görülmeye değer :D adam her nekadar savunma yapmasada bu hareketi güzeldi .

bunların dışında hakemler hakkaten katletti maçı . daron williams da hastaydı galiba ilaçla oynuyor felan dediler . zaten maçın son periyotunda onunda enerjisi bitti ve oyundan düştü , o oyundan düşünce takım tümden koptu ve gitti maç . utah ta gitti nets te gitti . bu senelik playoff macerası benim için bu kadar :) .

macka61
29.05.2007, 20:03
bu iş bitti gibi yine de spor bu hiç belli olmaz

Ömer SEVİNÇ
29.05.2007, 21:06
Yok abi ya. Eğer oynayan takım SAS ise bazı şeyler belli olabiliyor;)

Selman
29.05.2007, 21:25
Kupayı istiyoruz ve alacağız.Utah engelinnin de %90'ı geçildi.Şimdi gelsin Detroit:)

Bartuğ13
30.05.2007, 09:32
seride durum 2-2 oldu.beklediğim gibi gidiyor.detroit bundan sonraki 2 maçı da alarak final oynar diye düşünüyorum.en kötü 4-3 ama detroit geçer bence.

Ozan
30.05.2007, 11:18
seride durum 2-2 oldu.beklediğim gibi gidiyor.detroit bundan sonraki 2 maçı da alarak final oynar diye düşünüyorum.en kötü 4-3 ama detroit geçer bence.

bencede detroit geçer . zaten serinin 2-2 olması bile beni şaşırttı ama maç cleveland ın sahasında olunca bastırıp aldılar . diğer türlü seri 4-1 biter diyordum ama şimdi 4-2 veya dediğin gibi 4-3 detroit .

Murat'
30.05.2007, 13:18
bence finali spurs ve clevaland oynayacak kupayoıda spurs alır...yürübe spurs

UğuR
31.05.2007, 08:58
S.A.spurs 4 Utah Jazz 1, EVET sPURS hiç zorlanmadan seriyi geçti.Utah ı Mehmet Okur için destekliyordum ama olmadı.Finalde Spurs ve Detroit olur ve Spurs kazanır.

Selman
31.05.2007, 12:33
SPURS MEMO'LU JAZZ'I YIKTI!

ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nde 2006-2007 sezonunda Batı Konferansı şampiyonu San Antonio Spurs oldu. Utah Jazz ile karşılaşan Spurs, serinin 5. maçından 109-84 gibi farklı bir skorla galip gelerek, seride durumu 4-1 yaptı ve NBA finaline adını yazdırdı. Memo bu maçta 8 sayı kaydetti.

Konferans finalinde milli oyuncu Mehmet Okur'un takımı Utah Jazz ile karşılaşan Spurs, sahasında oynadığı serinin 5. maçından 109-84 gibi farklı bir skorla galip gelerek seride durumu 4-1 yaptı ve NBA finaline adını yazdırdı. San Antonio'daki AT&T Center'da oynanan ve 18 bin 787 basketbolseverin takip ettiği mücadeleden ünlü oyuncuları Tim Duncan ve Tony Parker'ın iyi oyunuyla galip gelen Spurs, son 5 sezonda 3. finaline yükseldi.

Konuk takım Jazz'da maça ilk 5'te başlayan ve 24 dakika 19 saniye süre alan milli yıldız Mehmet Okur, 8 sayı ve 3 ribauntla karşılaşmayı tamamladı. Normal sezonda gösterdiği performansla bu yıl ilk kez All-Star kadrosuna seçilerek Türk basketbol tarihinde bir ilki gerçekleştiren Mehmet Okur, takımının konferans finaline kadar çıkmasında büyük paya sahip olurken, Spurs kaşısında etkisini gösteremedi.

Ev sahibi Spurs'ta ise Fransız oyun kurucu Tony Parker 21 sayı, 5 ribaunt ve 5 asistle oynarken, Virgin Adaları'ndan Tim Duncan, takımı adına 21 sayı kaydetti.

ve galibiyette başrol oynadı. Salt Lake'de oynanan serinin 4. maçında takımına galibiyeti getiren Arjantinli Emmanuel Ginobili ise bu maçta 12 sayı üretti. Takımın bir diğer Arjantinlisi Fabricio Oberto'nun 7 sayı ve 10 ribauntla oynadığı mücadelede, Michael Finley 9 sayı kaydetti.

Jazz'da ise Rus forvet Andrei Kirilenko, 13 sayıyla takımın en skoreri oldu. Deron Williams ve Matt Harpring 11'er sayıyla sahadan ayrıldı.

Tim Duncan'ın 1997-1998 sezonunda San Antonio ekibine katılmasının ardından büyük bir çıkış yakalayan Spurs, 1999, 2003 ve 2005 yıllarında NBA şampiyonluğunu kazanırken, 2001 yılında konferans finalinde Los Angeles Lakers'a kaybetmişti. Son 9 sezonda 4. kez finale kalan ve bunlardan 3'ünde kupayı müzesine götüren Spurs, NBA finalini Detroit Pistons veya Cleveland Cavaliers ile oynayacak. Doğu konferansı final serisinde Pistons ile Cavaliers 2-2 eşit durumda bulunuyor.

Öte yandan NBA finalinin ilk maçı ise TSİ 8 Haziran'da San Antonio'da oynanacak.

Veeeeee finaldeyiz.Hangi takım gelirse gelsin bizi pek zorlayamaz diye düşünüyorum.Utah dinlenmişti seri öncesi iyi birde hava yakalamışlardı 2-3 maç alırlar demiştim ama Spurs'um beni yanılttı.Şimdi biz dinleneceğiz ve gelen rakibi ezeceğiz:)

cınar#7
31.05.2007, 13:00
Mehmet Okurun takas olma ihtimali varmış,bence Boston Celticse yada New Jersey Netse gitsin ilk 5te çıkar...

Ozan
31.05.2007, 15:38
Mehmet Okurun takas olma ihtimali varmış,bence Boston Celticse yada New Jersey Netse gitsin ilk 5te çıkar...

new jersey e gelse süper olur :rolleyes: . zaten o mevkide açık var .keşke gelse yaa :)

ilhan
31.05.2007, 18:28
Sas Şampiyon olur =)

Bartuğ13
31.05.2007, 18:41
evet beklediğim oldu fakat 4-2 demiştim 4-1 bitti fark etmez.yine de bildik sayılır.final belli olsu sonra yazayım skorunu:D

Ömer SEVİNÇ
31.05.2007, 20:03
Gene şampiyon olacağız yav. Off:P

Bu arada bence de Memo takas olabilir. Çünkü Utah'ın Millsap ve Collins gibi çok iyi 2 çaylağı var. Onları değerlendirirler bence. Ama New Jersey'e gitmesi pek iyi olmaz. Çünkü orada büyük bir değişim var:)

Bartuğ13
01.06.2007, 10:11
2 uzatma sonunda deplasmanda detroiti yenmiş clevaland.noluryor ya?ne kadare sürprizli bir yıl oldu.ya detroit toparlanıp seriyi geçsin yada finalde spurs abir tokatlasın şunları.iyice kalktı bir tarafları

Ozan
01.06.2007, 11:44
LeBron James öyle bir oynadı ki yenmemesi mümkün değildi . 1 olur 2 olur ama adam tüm maç boyunca en kritik anlarda sayı attı . en son 2 saniye kala turnikeyi gönderdi o savunmanın içine girip ve kazandı cleveland . başka türlü yenmesi mümkün değildi cleveland ın .

ilhan
01.06.2007, 12:22
LeBron James öyle bir oynadı ki yenmemesi mümkün değildi . 1 olur 2 olur ama adam tüm maç boyunca en kritik anlarda sayı attı . en son 2 saniye kala turnikeyi gönderdi o savunmanın içine girip ve kazandı cleveland . başka türlü yenmesi mümkün değildi cleveland ın .

Geçen sene Wade yapıyordu bunları =)

LeBron için harika bir gece olmuş.

cınar#7
01.06.2007, 12:23
ben demiştin clevaland detroiti geçer diye şimdi iş sadece kendi sahasında 1 galibiyete kaldı...

Özge
01.06.2007, 16:20
Lebron bize tek başına bir takımı nasıl yenebileceğini gösterdi:)

Özge
01.06.2007, 16:43
Memphis'in yeni koçu Marc Iavaroni

NBA'de geçen yıl başarılı bir sezon geçirmeyen Memphis Grizzlies'te koçluğa Marc Iavaroni getirildi. Marc Iavaroni savunma ustası olarak biliniyor

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Memphis Grizllies'ta koçluğa Marc Iavaroni getirildi.

Bu sezon 82 maçta aldığı 60 yenilgiyle NBA'in en başarısız takımı olan Memphis Grizzlies'ta, takımın baş antrenörlüğüne Marc Iavaroni getirildi. Marc Iavaroni, takımın İspanyol yıldızı Pau Gasol'le birlikte bu sezon yaşanılan büyük hayal kırıklığını unutturmaya çalışacak. Memphis'in yıldızı Gasol, ayağında yaşadığı kırık nedeniyle sezonun ilk 19 maçında takımdaki yerini alamamıştı. İspanya'yla geçtiğimiz yaz Japonya'da dünya şampiyonluğuna uzanan Gasol, Iavaroni'nin yeni sezondaki planlarının en önemli temel parçası olacak.

Son 5 yıldır NBA takımlarından Phoenix Suns'ta yardımcı antrenörlük yapan Iavaroni, ligde savunma ustası olarak biliniyor.

Özge
01.06.2007, 16:44
Utah'ta Memo'ya tepki
Mehmet Okur, takımının elenmesinin ardından takım arkadaşları tarafından topa tutuldu.

NBA'deki gururumuz Mehmet Okur, takımı Utah Jazz'ın San Antonio Spurs'e 4-1'lik seride elenmesinin ardından takım arkadaşları tarafından topa tutuldu.

Normal sezonda 17.6 sayı ortalaması tutturan Memo, playoff'ta 11.8, Spurs serisinde ise 7.2 sayı ile oynadı. Seride takımın en etkili isimleri olan Carlos Boozer ve Deron Williams kötü oynayan arkadaşlarını sert bir şekilde eleştirdi.

Williams, "Ben her zaman kazanmak için oynarım, her zaman rekabetçi oldum. Yenmek beni ateşler. Ama takımdaki bazı oyuncular böyle değil" dedi. Takımın bir diğer yıldızı Boozer da, bazı oyuncuların playoff bitmeden tatil planları yaptığını söyledi. Boozer, "Bize sahada herşeyini veren, şampiyonluk vizyonu olan oyuncular lazım. Tatil planını yaptıysan bu şampiyonluk vizyonu değildir" diye konuştu.

Boozer ve Williams'ın eleştirdiği isimlerin playoff'ta sayı ortalamaları düşen Mehmet Okur, Andrei Kirilenko ve Gordan Giricek olduğu öğrenildi. Memo, hücumda zorlanmasına rağmen, savunmadaki gayretiyle alkış toplamıştı. Playoff'ta Yao Ming ve Tim Duncan gibi devlerle boğuşan Memo'nun hücumdaki düşüşü de savunmadaki çabasına bağlanmıştı.

Ömer SEVİNÇ
01.06.2007, 19:03
Boozer adam olsun ondan sonra Memo'ya tepki göstersin. Yaptığı savunmayı gördük maçlarda. Hayatında 10 sayıyı bir arada görmemiş Oberto 15 sayılar attı.

Bartuğ13
01.06.2007, 20:12
o boozerın anne ve karısıyla ilgili çok harika küfürler edebilirim.etmek istemiyorum.önce adam gibi oynayacaksın sonra konuşacaksın.attı 30 sayı kalktı bir tarafı.cin olmadan adam çarpıyor kafasınca.

cınar#7
01.06.2007, 20:25
Utah Jazzın forumlarına girdim herkes Mehmetle Andrei Kirilenkonun takas olmasını istiyo taraftarların çoğu Kevin Garnettin gelmesini istiyo bakmak isteyen varsa:

http://jazzfanz.com/boards/viewforum.php?f=1

UğuR
03.06.2007, 06:46
Ve finalin adı CLEVLAND - S.A.SPURS.
Detroit i 1,5 adamla geçtiler ama gerçek takım olan Spurs ü geçemezler diye tahmin ediyorum.

Bartuğ13
03.06.2007, 10:18
vay be lebron tek başına detroiti yendi.
yeteneklerine diyecek laf yok fakat bu kişiliksiz herifin başarılı olması beni çok üzüyor. tahminlerimden biri tutmamış oldu.
ama spurs son seride kupayı 4-1 ile kaldıracaktır diyorum.inş.hayırlısı olsun.

lebron için de bir laf vardı nasıldı unuttum ama şuna benziyordu: lebronun tüm yetenekleri için binlerce 0 koyun.en başına da kişiliği için 1 koyun.lebronde kişilik olmadığı için ortaya çıkan sonuç: 00000000000000000000000000000000000000000000000000 00000
ama gördüğünüz üzere başta 1 yok

ilhan
03.06.2007, 11:11
LeBron : 1000000000000000000000000...00000000

Ben koydum.

Sinan Akyıldız
03.06.2007, 11:59
Le Bron dünyaları yense yine de gözümde bir kademe yükselemez :) Bartugun bu konuda tamamen arkasındayım , zaten takımlarımız elendi bari s.a.s kazansında iddiayı kaybetmiyelim :D

Ömer SEVİNÇ
03.06.2007, 12:59
Lebron'un ne gibi bir adamsızlığı oldu ki? Ben sadece bir allstar maçını hatırlıyorum. :S

Bartuğ13
03.06.2007, 14:30
o allstar maçı bence yeterlidir.
o kadar nefret etmiştim ki asla unutamam. dünyada 2 milyar kişinin izlediği bir organizasyonda yaptıkları affedilmezdi bence.biz sabahın köründe yıldızları şovu izlemeye kalktık fakat paşam bizlere ve ordaki yıldızlara saygısızlık yaptı herşeyden önce.egosu ve bencilliğiyle eleştirdiğiniz hiç bir oyuncunun öyle bişey yaptığını ben hatırlamıyorum.ki kendisi çok genç ve herkesin favorisiydi daha defalarca alabilirdi o ödülü.ben kendi fikimi yadzım takılmayın

Ömer SEVİNÇ
03.06.2007, 14:35
Daha çok genç Lebron. 22 yaşında adam henüz. Dün gece Murat Kosova dedi galiba bu adam daha Jordan'ın çaylak sezonuyla aynı yaşta:) O yüzden daha çocuktur yanlışlar yapar demek lazım bence. Tabi ki sırf mvp olmak için her topu atmak yanlış birşey ama affetmek gerekir. Kendi de pişmandır zaten;)

Ozan
03.06.2007, 22:06
Daha çok genç Lebron. 22 yaşında adam henüz. Dün gece Murat Kosova dedi galiba bu adam daha Jordan'ın çaylak sezonuyla aynı yaşta:) O yüzden daha çocuktur yanlışlar yapar demek lazım bence. Tabi ki sırf mvp olmak için her topu atmak yanlış birşey ama affetmek gerekir. Kendi de pişmandır zaten;)

bence 22 yaşındaki bir kişinin artık bu tür hataları yapmaması gerekir . affeden kişi hatasını görmezden gelip izlemeye devam eder , affetmeyende kariyeri boyunca nefret eder Lebron dan .

Erkin
03.06.2007, 22:21
Umarım Lebram bundan sonra böyle hareketler yapmaz :D:D Final serisinde de yıldızlaşacağını düşünüyorum, umarım şampiyonluk Cavs'ın olur :)

Özge
04.06.2007, 01:04
Cleveland'ın çıkmasını istiyordum oldu:)Erkin sana katılıyorum inşallah Cleveland şampiyon olur:)Lebrondan çok iyi bir performans bekliyorum seri boyunca:)

Murat'
04.06.2007, 13:03
yaaa inşallah spurs 4. şampiyonluğuna ulaşır.....

cınar#7
04.06.2007, 16:34
artık başlığın isminin değişmesi lazım San Antonio Spurs-Cleveland Cavaliers olması gerek;)

Özge
05.06.2007, 20:26
Jordan'dan Lebron James'e övgü

Basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük oyuncularından biri olarak kabul edilen Michael Jordan, Cleveland Cavaliers'ın genç yıldızı Lebron James'e övgüler yağdırdı.

Jordan, ABD Profesyonel Basketbol Ligi Doğu Konferansı final serisinde
Cleveand Cavaliers'ın Detroit Pistons'ı 4-2'lik skorla geçmesinde başrol oynayan Lebron James'i çok beğendiğini söyledi.

Jordan, genç yıldızla ilgili yaptığı açıklamada, ''James performansındaki
sıçramayı her maçta gösterdi. Bunun olmasını hepimiz bekliyorduk ve bunu da her karşılaşmada kanıtladı. Bu onun için büyük bir adımdı. San Antonio Spurs karşısında çok büyük bir teste tabi olacak. Orada neler yapabileceğini herkese gösterecek'' dedi.

Jordan'ın yaptığı açıklamalarla gurur duyduğunu belirten Lebron James ise
''İdolüm olan bir oyuncunun bunları söylemesi benim için gurur verici.
Basketbolunu izleyerek büyüdüğüm bir oyuncudan bunları duyabilmek gerçekten muhteşem'' diye konuştu.

Öte yandan, San Antonio Spurs-Cleveand Cavaliers arasında oynanacak NBA final serisinin ilk maçı, cuma sabaha karşı yapılacak. Serinin bütün
karşılaşmaları NTV kanalından yayınlanacak

Samet Berber
05.06.2007, 20:30
arkadaşlar ilk maç ne zaman ???

Özge
05.06.2007, 20:35
arkadaşlar ilk maç ne zaman ???
7sinde Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece yani

ilhan
05.06.2007, 20:51
Cleveland'ın çıkmasını istiyordum oldu:)Erkin sana katılıyorum inşallah Cleveland şampiyon olur:)Lebrondan çok iyi bir performans bekliyorum seri boyunca:)

Özge sen bişi bekleme lütfen =) Kobe'dende bekliyodun gördük sonunu. :D

Özge
05.06.2007, 21:30
Özge sen bişi bekleme lütfen =) Kobe'dende bekliyodun gördük sonunu. :D
Tamam İlhan istemiyorum:D:DLebron bu aralar çok etkili böyle devam ederse çok çekişmeli geçer maç :D

Bartuğ13
05.06.2007, 22:01
o bu değil de jordan bunları söyleyeceğine lebronu kenara çekip. bak aslanım ben buralara senin yaptığın gibi yaparak gelmedim.bana majesteleri denmesinin bir sebebi var.efendi ol dese daha iyi.
lebron michaelın terbiyesinin,efendiliğinin 5te 1ini alsa keşke de ben de sevebilsem kendisni.

bir anıyı paylaşmak istedim.geçen sene bir dergi aldım.hiç de dergi alan biri değilim ama alacağım tutmuş işte.nbadeki kıyafet yönetmeliğinden bahsediyordu.oyuncuların uymak istemediği,işte hepsinin koca yaldızlı kolyeler takıp yerde sürünen pantolon giymek istediklerini yazıyordu.bir kenarda michaelın resmi vardı.
nbain 1 numarlı oyuncusu michael gençliğinde de hiç bir maça lakayıt bir kıyafetle gitmedi.majesetleri her zaman şık ve beyefendi giyinirdi ve hala da öyle.
bu yazı beni cidden çok etkiledi.oyunculuğu zamanına yetişemediğim ve bundan pek büyük olarak görmediğim,hata son allstar maçında oynamasın carter oynasın dediğim bu adama öyle bir saygı duymaya başladım ki birden anlatamam.

UğuR
06.06.2007, 15:07
S.A.Spurs - Cleveland NBA 2006-2007 finalinin ilk maçı bu sabaha karşı saat 4 de İlgilenenlere duyurulur.

UğuR
06.06.2007, 15:08
S.A.Spurs - Cleveland NBA 2006-2007 finalinin ilk maçı bu sabaha karşı saat 4 de İlgilenenlere duyurulur.NTV de

Özge
06.06.2007, 15:14
S.A.Spurs - Cleveland NBA 2006-2007 finalinin ilk maçı bu sabaha karşı saat 4 de İlgilenenlere duyurulur.NTV de
Maç bu sabaha karşı değil yarın sabaha karşı;)

Özge
06.06.2007, 15:31
Wade: LeBron finallere damga vuracakMiami Heat'in genç yıldızı Dwyane Wade, NBA finalinde San Antonio Spurs ile karşılaşacak olan Cleveland Cavaliers'ın yıldızı LeBron James'in seriye damga vuracağını söyledi.http://www.ntvspor.net/i/blank.gif
Geçen sezon Mİami Heat'i şampiyonluğa taşıyan Dwyane Wade, Cleveland Cavaliers'in yıldızı LeBron James'in NBA final serisine damgasını vuracağını söyledi.

LeBron’un baskı altında nasıl davranması gerektiğini bildiğini vurgulayan Wade, yıldız oyuncunun 4 yıl içinde Cavaliers’ı NBA finallerine taşımayı başardığını ve bu kadar hızlı bir gelişimi hiç kimsenin tahmin edemeyeceğini ifade etti.

Miami Heat'i tarihinde ilk kez NBA şampiyonluğuna taşıyarak final serisinin en değerli oyuncusu seçilen Dwyane Wade, yakın arkadaşı LeBron James’in dünyanın en iyi basketbolcularından biri olduğunu ve yıldız oyuncu hakkında söylenecek başka bir şeyin olmadığını dile getirdi.

Cavaliers ile Detroit Pistons’ı karşı karşıya getiren seri boyunca LeBron’a tavsiyelerde bulunduğu yönünde dedikoduların yapıldığının altını çizen Wade, geçtiğimiz sezon LeBron’ın kendisine destek verdiğini ve bu sezon da aynı şeyi LeBron için kendisinin yaptığını belirtti. Son 2 sezondur Pistons ile eşleştiklerini vurgulayan Wade, bu serilerde gördüğü önemli noktaları LeBron’a aktardığını ifade etti. Wade ayrıca, LeBron’ın ne yapması gerektiğini bildiğini söyledi.

Sezon içinde sol omuz ve sol dizinden sakatlanan Wade, 51 maç forma giydi ve 27.4 sayı ortalaması tutturdu. Ameliyat yerine rehabilitasyon tedavisini tercih ederek play-off’ta takımdaki yerini alan Wade, Heat’in ilk turda Chicago Bulls’a 4-0’lık sonuçla süpürülmesine engel olamadı.

Sol dizinden ve omzundan 3 hafta önce ameliyat olan Wade, Ekim ayındaki hazırlık kampına yetişmesinin henüz kesinlik kazanmadığını belirtti. Diz rehabilitasyonlarına 2 hafta önce başladığını ifade eden yıldız oyuncu, gelecek hafta da omuz rehabilitasyonlarına başlayacağını açıkladı.

Çok çalışan bir insan olduğunu söyleyen Wade, istediği noktaya ulaşabilmek için kendine söylenenleri eksiksiz bir şekilde yerine getireceğini bildiğini dile getirdi. Yaşadığı sakatlıklar nedeni ile hiçbir zaman endişelenmediğini belirten genç yıldız, sakatlıkların sporun bir parçası olduğunu ve sahalara dönebilmek için ameliyat olmak zorunda kaldığını sözlerine ekledi.

cınar#7
06.06.2007, 15:46
Clevelandı tutucam bu seride:) nede olsa Spurse gıcık oluyorum özellikle Ginobili ve Parkera...

Yine Desperate Housewivesda ki Eva Longoria yı gösterip durcaklar kesin bu kadının neresi güzelse?her maçta en az 1 kez gösteriyolar hepsindede aynı şekilde el sallıyo....

Özge
06.06.2007, 15:59
Clevelandı tutucam bu seride:) nede olsa Spurse gıcık oluyorum özellikle Ginobili ve Parkera...

Yine Desperate Housewivesda ki Eva Longoria yı gösterip durcaklar kesin bu kadının neresi güzelse?her maçta en az 1 kez gösteriyolar hepsindede aynı şekilde el sallıyo....
Bu seride yalnız değilim:DGinobili Parker bi de Tim e gıcık oluyorum:D

cınar#7
06.06.2007, 16:10
Bu seride yalnız değilim:DGinobili Parker bi de Tim e gıcık oluyorum:D
Time neden gıcık oluyosun ki?:) adam kendi halinde kimseye zararı yok:D

Ama Ginobilinin Utah serisinde neler yaptığını gördük.Murat Kosava bas bas bağırıyodu maçta Ginobili bütün çirkeflikleri yapıyo diye:D

Özge
06.06.2007, 16:29
Time neden gıcık oluyosun ki?:) adam kendi halinde kimseye zararı yok:D

Ama Ginobilinin Utah serisinde neler yaptığını gördük.Murat Kosava bas bas bağırıyodu maçta Ginobili bütün çirkeflikleri yapıyo diye:DGinobilinin yaptıkları ortada :DTim e neden gıcık olduğumu bilmiyorum:DAslında çok iyi de oynuyor yaptığı kötü bişey de yok ama gıcık oldum bi kere:D:DDaha düzelmez heraldi:D

Özge
06.06.2007, 16:35
Şampiyon kim olacak?

ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) final heyecanına sayılı günler kala iki takımın seri boyunca neler yapacağı merakla bekleniyor.
Batı Konferansı şampiyonu San Antonio Spurs ile Doğu Konferansı şampiyonu Cleveland Cavaliers'ı karşı karşıya getirecek final serisinin ilk maçı, 8 Haziran Cuma günü TSİ sabaha karşı saat 04.00'de oynanacak.
San Antonio'da bulunan AT&T Center Salonu'nda başlayacak ve 7 maç üzerinden oynanacak final serisinde, 4 galibiyete ulaşan takım NBA 2006-2007 sezonu şampiyonu olacak.
-TAKIMLARIN PLAY-OFF MAÇLARINDAKİ PERFORMANSLARI-
Ligin finalinde karşılaşacak San Antonio Spurs ile Cleveland Cavaliers zorlu ve çekişmeli serilerden başarıyla sıyrılıp kendi konferanslarında şampiyonluk sevinci yaşadılar.
Cleveland Cavaliers, Doğu Konferansı'ndaki şampiyonluk serüvenine, Washington Wizards serisiyle başladı. Cavaliers, sakatlığı nedeniyle Gilbert Arenas'dan yoksun Wizards'a karşı oynadığı 4 karşılaşmayı da kazanarak konferans yarı finaline yükseldi.
Normal sezonu 2. sırada tamamlayan Cavaliers, konferans yarı finalinde New Jersey Nets ile eşleşirken, rakip takımın etkili isimleri Vince Carter-Jason Kidd ikilisini tutmakta çok zorlandı. Yıldız oyuncusu Lebron James'in seri boyunca etkili bir performans sergilemesini iyi değerlendiren Cavaliers, bu seriyi de 4-2 geçerek konferans finaline yükseldi.
Konferans final serisinde ligin güçlü ekiplerinden Detroit Pistons ile eşleşen Cavaliers, deplasmanda oynadığı serinin ilk 2 maçını kaybetti. Cleveland Cavaliers ekibi, serinin 3. ve 4. maçında seyircisi önünde sahadan galibiyetle ayrılırken, deplasmanda oynadığı 5. maçı da kazanmayı başardı. 6. maçı yine sahasında oynayan Cavaliers, bu maçı da kazanarak seriyi 4-2'ye taşıdı ve konferans şampiyonu oldu.
Cavalierslı LeBron James, 6 maç süren seriye damgasını vuran isim olurken, seri boyunca 20 sayı ortalaması ile oynadı. James, 5. maçta deplasmanda tam 48 sayı atarak dikkatleri üzerine çekti.
-SAN ANTONİO SPURS'UN PLAY-OFF SERÜVENİ-
Ligin son 8 sezonunda 3 şampiyonluk yaşayan San Antonio Spurs ise, Batı Konferansı ilk tur serisinde Denver Nuggets ile karşılaştı. Spurs, ilk maçını sahasında kaybetmesine karşın diğer karşılaşmaların hepsini kazandı ve 4-1 ile adını konferans yarı finaline yazdırdı.
Konferans yarı final serisinde Phoenix Suns ile eşleşen Spurs, bir çok NBA otoritesine göre ligin en zevkli serisine imza attı. Spurs, çok çekişmeli maçlara sahne olan seriyi zorlansa da 4-1'lik skorla geçmeyi bildi ve finalde Mehmet Okurlu Utah Jazz'ın rakibi oldu.
Konferans finalinde Utah Jazz ile karşılaşan San Antonio Spurs rakibine çok fazla şans tanımadı ve bu seriyi de 4-1'lik skorla önde tamamlayarak batı konferansında mutlu sona ulaştı.
Batı konferansı'nın güçlü takımları Dallas Mavericks ve Houston Rockets'ın ilk turda elenmesiyle rahat bir şekilde konferans şampiyonu olan Spurs, bu sonuçla NBA finalinde Cleveand Cavaliers ile eşleşti.
-TAKIMLARIN NORMAL SEZONDAKİ MAÇLARI-
Cleveland Cavaliers-San Antonio Spurs arasında ligin normal sezonunda oynanan 2 maçta da gülen taraf Cavaliers oldu.

Cavaliers normal sezondaki maçlarda Spurs'ü hem sahasında hem de deplasmanda yenmeyi başardı.
Öte yandan San Antonio Spurs, lig tarihinde 1999, 2003 ve 2005 yıllarında şampiyonluk sevinci yaşarken, Cleveland Cavaliers tarihinde şampiyon olmayı başaramadı.
NBA Final Serisi'nin maç programı ve saati ise şöyle:
8 Haziran: San Antonio Spurs-Cleveland Cavaliers: 04.00
11 Haziran: San Antonio Spurs-Cleveland Cavaliers: 04.00
13 Haziran: Cleveland Cavaliers-San Antonio Spurs: 04.00
15 Haziran: Cleveland Cavaliers-San Antonio Spurs: 04.00
18 Haziran: Cleveland Cavaliers-San Antonio Spurs: 04.00
20 Haziran: San Antonio Spurs-Cleveland Cavaliers: 04.00
22 Haziran: San Antonio Spurs-Cleveland Cavaliers: 04.00

Osman Yavuz
07.06.2007, 00:57
Finallerin MVP'si Tim Duncan Özgecim.Kusura bakma

Özge
07.06.2007, 01:00
Finallerin MVP'si Tim Duncan Özgecim.Kusura bakma
Abi Cleveland şampiyon olursa MVP'i Tim değil KİNG(Lebron:))olur:)

SeVeNTeeN
07.06.2007, 01:01
" Takım " kazanacak ! (bkz:SPURS)

Tim Duncan...

...is fire !!!

Osman Yavuz
07.06.2007, 01:02
Abi Cleveland şampiyon olursa MVP'i Tim değil KİNG(Lebron:))olur:)Tamam da abicim orda komik bişey yazmışsın Cleveland şampiyon olursa diye.Öyle bir olasılık yok ki.Oyüzden Tim diyoruz MVP'ye .Ayrıca sen de biliyosun benim bu takıma ne kadar uyuz olduğumu.

Özge
07.06.2007, 01:07
Tamam da abicim orda komik bişey yazmışsın Cleveland şampiyon olursa diye.Öyle bir olasılık yok ki.Oyüzden Tim diyoruz MVP'ye .Ayrıca sen de biliyosun benim bu takıma ne kadar uyuz olduğumu.
Lebron performansını düşürmezse her şey olabilir.Hazır olun yani:DMVP'i King olucak:D:DTim iyi oynuyor fakat MVP'İ olmasını hiç istemiyorum:D

Osman Yavuz
07.06.2007, 01:12
Lebron performansını düşürmezse her şey olabilir.Hazır olun yani:DMVP'i King olucak:D:DTim iyi oynuyor fakat MVP'İ olmasını hiç istemiyorum:DSenin istemenle olmuyo kardeşim bu işler.MVP Tim Duncan o kadar.Sevsek de sevmesek de bu böyle.

Özge
07.06.2007, 01:18
Senin istemenle olmuyo kardeşim bu işler.MVP Tim Duncan o kadar.Sevsek de sevmesek de bu böyle.
Bakalım neler olucak çok az kaldı:D

ilhan
07.06.2007, 06:53
Leßron Mvp Cleveland Şampiyon :)

Gerçi beni ilgilendirmiyor ama. Nacizane fikrim.

Hayalim şuydu ; Shaq veya Wade Mvp, Miami şampiyon ama havlu attık. ;)

Bartuğ13
07.06.2007, 14:20
hem de 4-0la bayağı erken bir havluydu o ve kanlar içindeydi:D

tahminimi yazayım hemen.
4-2 spurs.
ve bir sürpriz mvp ginobili.biraz istekle alakalı ama olabilir de.utah serisini getiren adamdı ve amerika dışından çıkmaısnı isterim mvpin.aday da ginobili olabilir

Ömer SEVİNÇ
07.06.2007, 14:29
Mvp Ginobili olacağına ben eminim. Eğer Utah karşısındaki 1. ve 2. maçlardaki gibi oynarsa ki oynayacaktır muhtemelen kesinlikle mvp olur. Lebron'un performansından bağımsız olarak hem de;)

UğuR
08.06.2007, 11:50
NBA'de şampiyonu belirleyecek final serisinin ilk maçında Spurs, Cleveland'ı yendi. Parker-Duncan ikilisi toplam 51 sayı üreterek geceye damga vuran isimler oldu...http://www.internetspor.com/v3/img/1x1.gif
http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/14995tim.jpg (javascript:resimAktar(1,'14995tim.jpg'))NBA final serisinin ilk maçını San Antonio Spurs kazandı. AT&T Center'da oynanan karşılaşmada, Cleveland Cavaliers'ı 9 sayı farkla 85-76 mağlup eden evsahibi ekip, seride 1-0 öne geçti.

Evinde oynadığı ilk maçı kazanan Spurs, saha avantajını da korudu.

İlk yarıyı LeBron James'in 0/7 saha içi isabetiyle tamamlamasına rağmen soyunma odasına sadece 5 sayı farkla geride giden Cleveland Cavaliers, 3. çeyrekte potasında 24 sayı görürken, yalnızca 14 sayı üretebildi. Maç içinde farkı 18 sayıya kadar çıkarmayı başaran Spurs, Cavaliers'ın son çeyrekteki etkili performansına rağmen oyunun kontrolünü elinde tutarak rahat bir galibiyet aldı.

24 sayı – 13 ribaunt ile play-off'taki 13. double-double'ına ulaşan Tim Duncan, hücumda ve savunmada boyalı alanı domine etti. İlk çeyreği 3 blok ile tamamlayan tecrübeli oyuncu, maçı da 5 blok ile bitirdi ve Cavaliers'lı oyunculara pota altında kolay sayı şansı tanımadı. 10/17 saha içi isabetiyle oynayan Duncan, kullandığı 5 serbest atışın 4'ünü sayıya çevirdi. Pota altındaki etkili oyununa 2 top çalma ve 1 asist ekleyen yıldız oyuncu, Spurs'ü galibiyete taşıyan isim oldu.

Maça iyi bir başlangıç yapan Tony Parker, 27 sayı ile takımının ve sahanınhttp://www.ntvspor.net/Images/15223.jpg en skorer oyuncusu olmayı başardı. Sayılarının büyük bölümünü boyalı alandan üreten Fransız oyuncu, Cavaliers savunmasını aşmakta fazla zorlanmadı. Boyalı alanın dışından kullandığı şutlarda etkili olamayan genç yıldız, 12/23 saha içi isabetiyle hücum etti. Serbest atış çizgisinden 3/6 isabet kaydeden Parker, 39 dakikada 7 asist – 4 ribaunt – 2 top çalma yaptı ve Tim Duncan ile birlikte gecenin en etkileyici performanslarından birine imza attı.

Oyuna sonradan girerek Spurs'e önemli katkı yapan Manu Ginobili, 5/12 saha içi isabetiyle 16 sayı üretti. Maça iyi başladıktan sonra bulduğu boş şutları değerlendiremeyen Arjantinli oyuncu, maçın kritik bölümlerinde kullandığı 3 sayılık atışları sayıya çevirerek ve ribaunt alarak Spurs'ün sahadan galibiyet ile ayrılmasında büyük rol oynadı. 3 sayı çizgisinin gerisinden 3/5 isabet kaydeden Ginobili, 29 dakika oyunda kaldı ve 8 ribaunt – 1 top çalma yaptı.

İlk çeyreğin son bölümünde kısa bir süre soyunma odasına giden Bruce Bowen, LeBron James karşısında başarılı bir performans sergildi. 41 dakika süre alan tecrübeli oyuncu, bulduğu kritik 3 sayılık basketlerle Spurs'e hücumda da önemli katkı yaparken, istatistiklerine 3 ribaunt ve 1 asist ekledi.

Utah Serisinin en etkili isimlerinden Fabricio Oberto, kullandığı 2 şuttan da faydalanamayarak skor üretemezken, maçın ilk basketini kaydeden Michael Finley, daha sonra kullandığı 6 şutu da sayıya çeviremedi ve 2 sayıda kaldı.

İlk yarıyı 0/7 saha içi isabeti ve serbest atışlardan bulduğu 4 sayı ile tamamlayan LeBron James, hayal kırıklığı yaratan isimlerin başında geldi.http://www.ntvspor.net/Images/15224.jpg Kullandığı 16 şutun yalnızca 4'ünü sayıya çevirebilen genç yıldız, 6 top kaybı ile sahanın en fazla top kaybeden oyuncusu oldu. 4. çeyrekte bulduğu 3 sayılık basketlerle Cavaliers'ı maça ortak etmeye çalışan LeBron, 7 ribaunt – 4 asist – 1 top çalma ve 1 blok yaptı. 44 dakika mücadele eden yıldız oyuncu, kendinden beklenen performansı sahaya yansıtamadı.

Özge
08.06.2007, 15:23
Lebron ilk maçta beni yanılttı.14 sayı attı.Etkisizdi.16'da 4 gibi düşük bir oranla oynamış.2. maçta telafi eder inşallah:)

Selman
08.06.2007, 17:11
Pehh Lebron'unuz da durduramıyor bizi.Zaten durduramazda.O tek başına biz takımız.Şampiyon da belli ikinci de kardeşim:)

Ozan
08.06.2007, 17:18
Şampiyon da belli ikinci de kardeşim:)

:D:D helal olsun . cleveland olmasında kim olursa olsun bu sene ( gerçi 1 seçenek kaldı onun dışında ama olsun ) :)

Özge
08.06.2007, 17:18
Pehh Lebron'unuz da durduramıyor bizi.Zaten durduramazda.O tek başına biz takımız.Şampiyon da belli ikinci de kardeşim:)
Tek maçla iş bitmez hemşo:D:D

ilhan
08.06.2007, 17:19
ts_kolik iyi ki Cleveland bir takım değil =) Baksana Leßron'a karşı bu kadar zorlanıyorsunuz birde takım olsalardı. Vay halinize :D

Tutmadığım takımlar olunca destekli sallarım.

Seriyi Cleveland 4-1 alıcak :D

Bartuğ13
08.06.2007, 17:23
yattara vurdu ve gol.rum tirbünlerine koşan yattara işaret parmağını ağzına götrüdü ve .........

işte o hesap olmuş.14 sayıda kalmış big king menü.
bakalım bunda sonra ne olacak.spursa güvenim tam

Osman Yavuz
08.06.2007, 18:26
Tek maçla iş bitmez hemşo:D:DÖzgecim MVP belli oluyo galiba

Ömer SEVİNÇ
08.06.2007, 18:33
MVP Parker:D Ginobili'den geri adım attım. Rezildi dün;)

Osman Yavuz
08.06.2007, 18:38
MVP Parker:D Ginobili'den geri adım attım. Rezildi dün;)Kardeşim hiç boşuna uğraşmayın MVP Tim(othy) Duncan:D

ilhan
08.06.2007, 18:40
Leßron .. Mvp =)

Özge
08.06.2007, 18:43
Leßron .. Mvp =)
İlhan'a katılıyorum:)MVP King olucak:D

Osman Yavuz
08.06.2007, 18:44
İlhan'a katılıyorum:)MVP King olucak:DBurger King mi:D:D

Ömer SEVİNÇ
08.06.2007, 18:47
Kardeşim hiç boşuna uğraşmayın MVP Tim(othy) Duncan:D

Duncan da olur;) NBA'de en çok sevdiğim adam valla. Sadece onun için San Antonio'yu tutuyorum. Lebron dün akşam hala Jordan olmadığını kanıtladı. En azından benim için:)

Bartuğ13
08.06.2007, 23:03
Duncan da olur;) NBA'de en çok sevdiğim adam valla. Sadece onun için San Antonio'yu tutuyorum. Lebron dün akşam hala Jordan olmadığını kanıtladı. En azından benim için:)

hiç bir zaman olamaz bence

Sinan Akyıldız
09.06.2007, 03:22
Arkadaşlar sizden ricam olucak , iddiayı kaybedecek taraf için şöyle okkalı bi ceza düşünseniz :) kazanan her zamanki gibi belli olduguna göre siz kaybedeni biliyosunuz bütün fikirlere açığız arkadaşlar ama en okkkalı cinsinden bi ceza olsun tek istegim bu :)

Samet Berber
09.06.2007, 07:32
2.maç ne zaman arkadaşlar izlemem lazım 1.yi izleyemedim ??

Özge
09.06.2007, 11:39
2.maç ne zaman arkadaşlar izlemem lazım 1.yi izleyemedim ??
Pazartesi sabahı saat 4.00 te

Murat'
09.06.2007, 12:24
haydi spurs göreyim seni ,,,,,,

SeVeNTeeN
09.06.2007, 17:41
King ming işlemez bu Spurs e . Mvp Duncan ;);) (4-1) :)

Samet Berber
09.06.2007, 19:38
clevland alsın yaa bu maçı alsında çekişme olsun ;) ama şampion spurs olsun zaten olacakta ??

cınar#7
10.06.2007, 02:27
Reyting düşmanı Spurs!

http://www.sporx.com/images/16/45/3226_B_001.jpg

San Antonio Spurs ile Cleveland Cavaliers arasında oynanan 2007 NBA final serisi ilk maçı televizyon reytinglerinin, şimdiye kadar prime time içinde yayınlanan NBA final serisi ilk maçı reytingleri içinde en düşük orana sahip maç olduğu açıklandı.
Cuma günü sabaha karşı oynanan ve 85-76 Spurs üstünlüğüyle sonuçlanan maçın 6,3 reyting aldığı belirtildi. Bundan önceki en düşük reytingli NBA final serisi ilk maçı ise 2003 yılında 6,4 reyting alan San Antonio Spurs ile New Jersey Nets mücadelesi olmuştu.
Geçtiğimiz sezon Dallas Mavericks ile Miami Heat arasında oynanan NBA final serisinin ilk maçı 7,8 reyting ile bu seneki rakamdan yaklaşık % 19 daha iyi çıkmıştı.

İşte çirkin takım,hiç zevk vermiyo -))

Remzi
10.06.2007, 11:40
şampiyon spurs olacak.Cleveland boşa umutlanmasın

Sinan Akyıldız
10.06.2007, 12:23
rayting konusuna kesinlikle katılıyorum :) tamam spurs şampiyon olsun ama oynadıkları basketbol hiç heyecan vermiyo

Koy oraya houston - miami finali bak raytinglere :p :D

Bülent Bayraktar
11.06.2007, 00:11
geçen sene izlemediğim gibi bu senede cezvetmediği için izlemiyorum

ama şampiyon SPURS

UğuR
11.06.2007, 09:38
Spurs'ün süper üçlüsü: 103-92Cleveland Cavaliers'ı 103-92’lik sonuçla geçen San Antonio Spurs, NBA final serisinde durumu 2-0'a getirdi. Spurs'ün süper 3'lüsü Tim Duncan, Tony Parker ve Manu Ginobili toplam 78 sayı üreterek galibiyetin mimarları oldular.http://www.ntvspor.net/i/blank.gifhttp://www.ntvspor.net/i/blank.gifNTVSPORGüncelleme: 08:43 TSİ 11 Haziran 2007 Pazartesi
http://www.ntvspor.net/Images/15320.jpghttp://www.ntvspor.net/i/blank.gif

AT&T Center'da oynanan NBA final serisinin 2. maçında Cleveland Cavaliers’ı 103-92 mağlup eden San Antonio Spurs, evinde oynadığı ilk 2 maçı kazanarak seride 2-0 öne geçti. Spurs'ün süper 3'lüsü Tim Duncan, Tony Parker ve Manu Ginobili toplam 78 sayı üreterek galibiyetin mimarları oldular. Final serisi Cleveland’a taşınırken, 3 maç Cavaliers’ın evi Quicken Loans Arena’da oynanacak.

Final serisinin 2. maçına hücumda ve savunmada etkili başlayan Spurs, ilk çeyrekte LeBron James’in 2 faul alarak uzun süre kenarda oturmasından faydalanarak, 2. çeyrekte farkı 28 sayıya kadar çıkarttı. Cavaliers, son çeyrekte yakaladığı 22-4'lük seri ile farkı 8 sayıya kadar indirmeyi başardı; fakat bu seri mağlubiyeti engellemeye yetmedi.

İlk maçtaki hücum performansı ile ön plana çıkan Tony Parker, 2. maçta 30 sayı üreterek sahanın en skorer oyuncusu oldu. Boyalı alanın dışından kullandığı şutlarda da yüksek yüzde ile oynayan Fransız oyuncu, 13/20 saha içi isabetiyle hücum etti. 3 sayı çizgisinin gerisinden kullandığı tek şutu sayıya çeviren Parker, 36 dakika süre aldı. Hanesine 4 ribaunt – 2 asist – 1 top çalma yazdıran genç yıldız, Spurs’ün en etkili isimlerinden biri oldu.

Pota altında Cavaliers uzunlarına ezici bir üstülük kuran Tim Duncan, 23 sayı – 9 ribaunt – 8 asistle geceyi tamamladı ve triple-double’a çok yaklaştı. Maçın son bölümlerinde aldığı kritik hücum ribauntları ile Spurs’ün skordaki üstünlüğünü korumasını sağlayan tecrübeli oyuncu, kullandığı 16 şutun 9’unu sayıya çevirdi. Serbest atış çizgisinden 5/7 isabet kaydeden Duncan, 36 dakika oyunda kaldı ve galibiyetin mimarları arasında yer aldı.

3 sayılık atışlardaki yüksek yüzdesiyle Cavaliers’ın gömülü savunma yapmasını engelleyen Manu Ginobili, 25 sayı ile Spurs’ün en skorer 2. ismi oldu. Kullandığı 11 serbest atışı da sayıya çevirmeyi başaran Arjantinli yıldız, 3 sayı çizgisinin gerisinden 4/6 ile oynadı. 29 dakika mücadele eden Ginobili, 6 ribaunt – 3 top çalma – 2 asist yaptı ve gecenin en etkileyici performanslarından birine imza attı.

Maça ilk 5’te başlayan Michael Finley 2, Bruce Bowen 3 sayıda kalırken, oyuna sonradan girerek maçı 9 ribaunt – 5 sayı – 5 blok – 4 asist ile bitiren Robert Horry, Spurs’e özellikle savunmada büyük katkı yaptı.

Erken faul problemine girdiği için ilk çeyrekte yalnızca 3 dakika sahada kalabilen LeBron James, son çeyreğe kadar suskun kaldı. Cavaliers’ın son çeyrekte farkı 8 sayıya kadar indirmesinde önemli rol oynayan yıldız oyuncu, 25 sayı ile takımının en skorer oyuncusu oldu. İstatistiklerine 7 ribaunt – 6 asist ekleyen LeBron, 9/21 saha içi isabetiyle oynadı. 38 dakika ter döken genç yıldız, kullandığı 11 serbest atışın 7’sini sayıya çevirdi. Yaptığı 6 top kaybı ile sahanın en fazla top kaybeden oyuncusu olan LeBron, Cavaliers’ı galibiyete taşıyamadı.

http://www.ntvspor.net/Images/15321.jpgİlk maçta Cavaliers’ın en skorer oyuncusu olan çaylak Daniel Gibson, skorer oyununu 2. maça da taşıdı. 6/12 saha içi isabetiyle Spurs potasında 15 sayı bırakan genç oyuncu, takımının en skorer 2. oyuncusu oldu. 3 sayılık atışlarda 2/5 ile oynayan Gibson, kenardan gelerek 32 dakika süre aldı ve 1 ribaunt – 1 top çalma ile geceyi noktaladı.

Özge
11.06.2007, 12:10
James ilk maça oranla daha iyiydi fakat Ginobili Parker Tim üçlüsü aynı anda çok etkili olunca tek başına durduramadı:)Ayrıca James attığı bir faulde potaya bile değdiremedi şaşırdım yani:D

Dip not:SAS şampiyon olduk diye hemen havaya girmemeli.Detroid maçını hatırlatırım:)

jefferson61sefa
11.06.2007, 12:39
2-0 oldu ama JAMES çok kızdı artık kendi evlerinde 2 maç alırlar gibi ama clevlend biliyorki deplasmanda 1 maç kazanmadan şamp olamıcaklar bunun için
tony parker a bir çözüm bulmaları gerekiyor

Osman Yavuz
11.06.2007, 13:59
James ilk maça oranla daha iyiydi fakat Ginobili Parker Tim üçlüsü aynı anda çok etkili olunca tek başına durduramadı:)Ayrıca James attığı bir faulde potaya bile değdiremedi şaşırdım yani:D

Dip not:SAS şampiyon olduk diye hemen havaya girmemeli.Detroid maçını hatırlatırım:)Bu dipnotunu bende sana hatırlatıcam Özgecim:D:DTony Parker şov yapıyo ama MVP belli:DTim Duncan

Bartuğ13
11.06.2007, 16:47
beklenenler bir bir oluyor.ağır takım spurs ilk iki çeyrek fark atıp son iki çeyrek dinleniyor gibi gözüküyor istatistiklerden.sağ serbest devammmm

Selman
11.06.2007, 17:12
Sözümü tekrarlıyorum.Şampiyonda belli ikinci de:)

Özge sen rahat ol 1 maç alırız deplasmanda bu iş biter:)

Ba®ış
11.06.2007, 17:14
lebram ceyms ten ötürü kılivlıntı destekliyodum ama süpörps işi götürcek gibi :)

Sacit
11.06.2007, 17:17
san antonio,cleveland dan daha güçlü bi takım

san antonio şampiyonluğa daha yakın,cavaliers işi çok zor ama imkansız değil.

Ba®ış
11.06.2007, 17:22
san antonio,cleveland dan daha güçlü bi takım

san antonio şampiyonluğa daha yakın,cavaliers işi çok zor ama imkansız değil.
nothing is impossible :D:D

Özge
11.06.2007, 18:46
LeBron: Henüz pes etmedik

Deplasmanda oynadığı ilk 2 maçı kaybederek final serisinde 2-0 geriye düşen Cleveland Cavaliers’ın en önemli kozu LeBron James, kendilerine olan güvenlerinin devam ettiğini belirtti.

San Antonio Spurs ile yapılan NBA final serisi 2. maçına iyi başlamasına rağmen aldığı 2 faul nedeniyle ilk çeyreğin büyük bölümünü kenarda geçiren Cleveland'ın yıldızı LeBron James, 29 sayı geriye düşen Cavaliers'ın farkı son çeyrekte 8 sayıya kadar indirmesinde baş rol oynadı. Maçı 25 sayı – 7 ribaunt – 6 asistle tamamlayan genç yıldız, maçın ardından yaptığı açıklamada, kendilerine olan güvenlerinin devam ettiğini ifade etti.

Daha önce de 2-0 geriye düştüklerini hatırlatan LeBron, 4. çeyrekte sergiledikleri oyunu 3. maça taşımanın yollarını bulmak zorunda olduklarını söyledi.

4. çeyreğin tamamlanmasına 2 dakika 24 saniye kala, Daniel Gibson’ın faulüne rağmen, 3 sayılık atışı sayıya çeviren Manu Ginobili'nin 4 sayılık oyununa değinen Cavaliers'ın antrenörü Mike Brown da, maçın en kritik bölümünde gelen bu sayıların geceye noktayı koyduğunu belirtti. Brown, Arjantinli oyuncunun çaylak Daniel Gibson'ı tuzağa düşürdüğünü dile getirdi.

Farkı 29 sayıya kadar çıkardıktan sonra Spurs'ün ayağını gaz pedalından çektiğini ifade eden Zydrunas Ilgauskas ise, sahaya yansıtmak istedikleri oyun şeklini Spurs'ün gerçekleştirdiğinin altını çizerek, top kayıplarında rakiplerinin daha etkili olduğunu söyledi. 20 sayı geriye düştüklerinde dağın tepesine sırtlarında 100 kiloluk bir çanta ile tırmanmaya çalışıyorlarmış gibi hissettiklerini dile getiren Ilgauskas, Spurs'ün kendilerini mücadelenin dışına ittiğini ve sahada daha fazla çalışan taraf olduğunu belirtti.

Sinan Akyıldız
12.06.2007, 18:14
Özge bakıyorumda hala gazete haberleri ile avunuyosun :D

1 aylık cezan hazır :D zamanını bekliyor :D

Özge
12.06.2007, 18:18
Özge bakıyorumda hala gazete haberleri ile avunuyosun :D

1 aylık cezan hazır :D zamanını bekliyor :D
Gazete haberi değil o Sinan:):DAyrıca daha seri bitmedi:D

jefferson61sefa
12.06.2007, 18:22
bu gece 2-1 olacak o kadr
lebram dan evinde 50 beklioız

Özge
12.06.2007, 18:34
Kobe Bryant formanın da kralı!

NBA'den yapılan açıklamada forma satışları baz alındığında yılın en çok satılan takım formasının Los Angeles Lakers, en çok satılan basketbolcu formasının ise Lakers'ın yıldızı Kobe Bryant olduğu bildirildi.

NBA'den yapılan açıklamada, New York City'deki NBA Store ve NBAstore.com adlı İnternet sitesi üzerinden yapılan satışlar dikkate alındığında sezonun en çok forması satılan takımının LA Lakers olduğu ifade edildi. Lakers'ın yıldız basketbolcusu Kobe Bryant ise, forması en çok satın alınan basketbolcu olarak zirvede yer alan isim oldu.

Kobe Bryant, Mayıs 2005'ten beri zirvede yer alan Miami Heat'in yıldızı Dwyane Wade'den de liderliği devralmış oldu. Bryant, 2002-2003 sezonunda da zirvede yer almıştı. Kobe Bryant ayrıca, Çin genelinde de forması en çok satın alınan NBA yıldızı olarak dikkat çekiyor. Satış rakamları, 2006-2007 NBA sezonunun başlamasıyla birlikte baz alındı. Kobe Bryant ve Dwyane Wade'in ardından forması en çok satın alınan yıldız isim ise Cleveland Cavaliers forması giyen LeBron James oldu.

Takımlar sıralamasında ise, son dört yılda olduğu gibi LA Lakers yine zirveyi kimseye bırakmazken, Miami Heat ikinci, New York Knicks ise üçüncü sırada kaldı.

Bu arada, NBA finalisti ve Doğu Konferansı Şampiyonu Cleveland Cavaliers'ın soyunma odası tişörtlerinin satış rakamı olarak tüm zamanların rekorunu kırdığı bildirildi. Bu alandaki son rekor, 2004 yılı Batı Konferansı Şampiyonu LA Lakers'a aitti.

Geçtiğimiz yıl NBA eşyalı satışları baz alındığında ise, bu yıl dünya genelinde yüzde 26'lık bir artış sağlandığı ifade edildi.

NBA'de sezonun forması en çok satılan isimleri ve en çok forması satılan takımları ise şöyle:

EN İYİ 15 OYUNCU EN İYİ 10 TAKIM
1. Kobe Bryant (Los Angeles Lakers) 1. Los Angeles Lakers
2. Dwyane Wade (Miami Heat) 2. Miami Heat
3. LeBron James (Cleveland Cavaliers) 3. New York Knicks
4. Allen Iverson (Denver Nuggets) 4. Chicago Bulls
5. Steve Nash (Phoenix Suns) 5. Cleveland Cavaliers
6. Carmelo Anthony (Denver Nuggets) 6. Denver Nuggets
7. Stephon Marbury (New York Knicks) 7. Boston Celtics
8. Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks) 8. Phoenix Suns
9. Gilbert Arenas (Washington Wizards) 9. San Antonio Spurs
10. Vince Carter (New Jersey Nets) 10. New Jersey Nets
11. Tracy McGrady (Houston Rockets)
12. Shaquille O'Neal (Miami Heat)
13. Paul Pierce (Boston Celtics)
14. Ben Wallace (Chicago Bulls)
15. Tim Duncan (San Antonio Spurs)

ilhan
12.06.2007, 19:12
Shaq 12. hea =)

Yanlış ve yalandir bu. 1. wade olmalı :D neden kobe. =)

Bartuğ13
12.06.2007, 20:32
helal kobe.
yalnız carterı daha üstlerde görmek istiyoruz.carter titre ve kendine dön!!!!

Sinan Akyıldız
12.06.2007, 20:41
Özge avatarının tadını çıkar :D nede olsa çok durmayacak orda :D

Yahu habu t-mac daha ne yapsın forma numarasını mı değiştirsin satmak için :D ( ki değiştirirse gözümdeki bütün itibarını kaybeder ) O hep 1 :)

Samet Berber
12.06.2007, 21:27
yaa 2.maçıda izleyemedim arkadaşlar 3. maç ne zaman :(

Ömer SEVİNÇ
12.06.2007, 22:07
Bu sabah muhtemelen Cleveland kazanacak. Lebrondan üstün performans bekliyorum. 4-1 biter bu seri.

Özge
12.06.2007, 22:08
yaa 2.maçıda izleyemedim arkadaşlar 3. maç ne zaman :(
Bu gece saat 4.00'te

Özge
12.06.2007, 22:27
Özge avatarının tadını çıkar :D nede olsa çok durmayacak orda :D

Yahu habu t-mac daha ne yapsın forma numarasını mı değiştirsin satmak için :D ( ki değiştirirse gözümdeki bütün itibarını kaybeder ) O hep 1 :)
Daha seri bitmedi bu birrr:DT-Mac numarasını değiştirse bile Kobe kadar satamaz bu da ikiii:D

Osman Yavuz
12.06.2007, 22:36
Bence de Kobe kadar satamaz Tmac

Ömer SEVİNÇ
13.06.2007, 03:15
45 dakika kaldı maça. Benden başka izleyen yok mu acaba:P

Özge
13.06.2007, 11:04
SAS 75-72 yine aldı maçı:)Ama maçın son saniyelerinde hakemin büyük hatası vardı izleyenler görmüştür.Varejao çok kolay bir basket kaçırdı ve maç ordan sonra koptu.Tabi faulu saymazsak:)Ayrıca Murat Kosova'ya değinmeden geçemeyeceğim.Özellikle son periyot maçı öyle bir anlattı ki görmeniz lazım.:)Basket maçlarını çok iyi anlatıyor.

Selman
13.06.2007, 11:08
Kosavayı geçelim.Lebron'u anlatın.:Dİlk deplasman maçını alrız ve bu iş biter diye bir tahmin yürütmüştüm.Tuttu.

Bundan sonra mucize gerekli.Ona da Spurs izin vermez.Hadi geçmiş olsun:)

Özge
13.06.2007, 11:41
Kosavayı geçelim.Lebron'u anlatın.:Dİlk deplasman maçını alrız ve bu iş biter diye bir tahmin yürütmüştüm.Tuttu.

Bundan sonra mucize gerekli.Ona da Spurs izin vermez.Hadi geçmiş olsun:)
Lebron 2.yarı etkili oynadı fakat son saniyelerde HAKEMin kurbanı oldu.Yapacak başka bişeyi yok:D

Özge
13.06.2007, 12:38
Smith taburcu oldu

Aracıyla geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanan ve yanında bulunan arkadaşı ölen NBA yıldızlarından J.R. Smith'in, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildiği bildirildi. Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Denver Nuggets'ta forma giyen J.R. Smith, geçtiğimiz günlerce kullandığı aracıyla kaza geçirmiş ve kaza sonucu araçta bulunan arkadaşı 21 yaşındaki Andre Bell hayatını kaybetmişti. Aynı kazada omzundan ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan J.R. Smith ise bir günlük tedavisinin ardından taburcu edildi.
New Jersey polisinden yapılan açıklamada, aracı Smith'in kullandığı ve Andre Bell'in ise kaza anında araçtan fırladığı ifade edildi. Smith'in 2003 model GMC Yukon marka aracının, 49 yaşındaki Lynn Sinatra adlı bir sürücünün kullandığı Jaguar marka bir araçla çarpıştığı ve kaza sonrası Smith'in aracının takla attığı da vurgulandı.

Özge
13.06.2007, 12:39
Phil Jakcson ameliyat oldu
Los Angeles Lakers'ı çalıştıran koç Phil Jakcson'ın ameliyat oldu

Yüzde 0.700'lük galibiyet oranıyla NBA tarihinin en başarılı koçu unvanına sahip olan Los Angeles Lakers'ı çalıştıran koç Phil Jakcson'ın ameliyat olduğu bildirildi..

Los Angeles Lakers Takımı'ndan yapılan açıklamada, Phil Jackson'ın sol kalçasından ameliyat olduğu ve 24 saatlik bir müşahedenin ardından taburcu edileceği bildirildi. Jackson, 2006 yılı Ekim ayında da sağ kalçasından bir operasyon geçirmişti.

Kariyeri boyunca 9 NBA şampiyonluğu yaşayarak ligin en başarılı koçları arasında kendine yer bulan Jackson, 16 sezon geçirdiği NBA'de takımları başında 919 galibiyet elde etti, 393 maçta ise mağlubiyet yüzü gördü.

Bartuğ13
13.06.2007, 14:26
olay burda bitmiştir.ama bundan sonraki maç için clevalandı tutmaktayım.finalde de süpürülmesin diye.yoksa günahım kadar sevmiyorum lebronu:D
t-maci bile daha çok severim.en azından carterın kuzeni

Murat'
13.06.2007, 14:34
helal olsun sana spurs...4. şampiyonluk artık çok yakın....

ilhan
13.06.2007, 14:35
Kimi tuttuysam 4-0 yenildi =) Helal olsun SaS.

Ömer SEVİNÇ
13.06.2007, 15:22
Valla ben beklemiyordum bugün kazanmamızı. İyi oldu ama:P

Hakkaten ilginç maç oldu. Cleveland süper gibi göründü ama Spurs kazandı. Nasıl oldu anlamadım:)

cınar#7
13.06.2007, 17:36
Lebron 2.yarı etkili oynadı fakat son saniyelerde HAKEMin kurbanı oldu.Yapacak başka bişeyi yok:D
O son hücümda Bruce Bowen faul yapmıştı niyetide oydu zaten devamlılık kuralıyla 3 atış kullanmalıydı LeBron...Ne geliyosa başımıza bu hakemlerden geliyo....

Sinan Akyıldız
13.06.2007, 17:50
Yahu bu sene en güvendiğim adam ( t-mac ) kelek yapmasaydı bende süpürüyodum özgeyi ama 3-1 oldu benim oldu :D

Özge
14.06.2007, 11:39
LeBron James ikinci kez baba oldu

NBA'de Doğu Konferansı şampiyonu olan Cleveland Cavaliers'ın yıldız oyuncusu LeBron James ikinci kez baba oldu.

LeBron James'in kız arkadaşı Savannah Brinson'un bu gece bir erkek çocuk dünyaya getirdiği ve çocuğa Bryce Maximus James adının verildiği kaydedildi.

NBA finalinde San Antonio Spurs ile karşılaşan ve seride 3-0 geride bulunan Clevelan Cavaliers'ın genç yıldızının 2004 yılında da bir erkek çocuğu olmuş ve çocuğa LeBron James Jr. adını koymuşlardı.

Cleveland Cavaliers, 2006-2007 sezonunun şampiyonunu belirleyecek serinin ilk 2 maçını deplasmanda kaybettikten sonra sahasında yaptığı 3. maçta da San Antonio Spurs'a yenilmişti. Final serisinin 4. maçı yarın sabaha karşı Cleveland'ta oynanacak.

Sinan Akyıldız
14.06.2007, 21:46
Yani le bron kazandığı maçtan çok çocuk sahibimi olmuş oldu :D :D :D

Murat'
14.06.2007, 21:54
yaaa aadam çok genç...ikinci kez baba olmuş...

Ömer SEVİNÇ
14.06.2007, 22:38
22 yaşında 2 çocuğu var yahu. Ben o yaşta üniversiteden mezun olacam:D:D

UğuR
15.06.2007, 07:43
Spurs şampiyonNBA'de 2006-2007 sezonu şampiyonu San Antonio Spurs oldu. Final serisinin 4. maçında Cleveland Cavaliers'ı 83-82 yenen Spurs, seride durumu 4-0'a getirerek tarihindeki 4. şampiyonluğa ulaştı. Spurs'ün Fransız oyuncusu Tony Parker, final serisinin en değerli oyuncusu seçildi.http://www.ntvspor.net/i/blank.gifhttp://www.ntvspor.net/Images/15501.jpghttp://www.ntvspor.net/i/blank.gifhttp://www.ntvspor.net/i/blank.gifhttp://www.ntvspor.net/i/blank.gifhttp://www.ntvspor.net/i/blank.gifhttp://www.ntvspor.net/i/blank.gifNTVSPORGüncelleme: 07:24 TSİ 15 Haziran 2007 Cuma

NBA final serisinin 4. maçında Cleveland'ı deplasmanda 83-82 yenen San Antonio Spurs, seride durumu 4-0'a getirerek şampiyonluğa ulaştı. Spurs NBA tarihinde, Boston Celtics, Chicago Bulls ve Los Angeles Lakers'tan sonra final serisini maç kaybetmeden tamamlayan 4. takım oldu.

San Antonio'da Arjantinli yıldız Manu Ginobili 13'ü son çeyrekte olmak üzere 27 sayıyla galibiyette başrol oynadı. Ginobili ayrıca karşılaşmayı 5 ribaunt - 3 asistle tamamladı. Final serisinin MVP'si seçilen Fransız oyuncu Tony Parker 24 sayı - 7 ribauntla mücadele ederken, Tim Duncan da 12 sayı - 15 ribauntla double-double yaptı.

Evsahibi Cleveland Cavaliers'da ise LeBron James 24 sayı - 10 asist - 6 ribaunt, Drew Gooden 11 sayı - 11 ribaunt, Danyel Gibson da 10 sayı - 5 asistle mücadele etti

Bartuğ13
15.06.2007, 09:53
yapmayın yahu süpürmeseydiniz bari.acısaydınız şu buger kinge.yazıktır.
mükemmel bir olay 4-0la resmen ezip geçtiler.kinge de sadece burger king olduğunu göstermiş oldular.helal olsun!!!

UğuR
15.06.2007, 10:14
yA MAÇI Ntv de seyrettim son çeyrekde Cleveland her zamanki gibi müthiş bir performans gösterdi. LeBron ÖYLE TOPLARI KAÇIRDIKİ İNANAMAZSINIZ.olmayınca olmutor işte ben Spurs bu maçı verir şampiyonluğu kendi evinde kutlar dedim ama ona bile bırakmadılar.

ilhan
15.06.2007, 11:00
ŞAMPİYON SPURS!

NBA Final Serisi'nde LeBron Jamesli Cleveland Cavaliers'le karşılaşan Tim Duncan ve Tony Parkerlı San Antonio Spurs dördüncü maçı da 83-82 kazanarak seride durumu 4-0 yaptı ve son 5 sezonda 3. şampiyonluğuna ulaştı. Tony Parker Final Serisi'nin MVPsi seçildi.

(Ajansspor Dış Haberler Servisi)

NBA şampiyonu San Antonio Spurs!..

Final Serisi'nde LeBron Jamesli Cleveland Cavaliers'le karşılaşan Tim Duncan ve Tony Parkerlı San Antonio Spurs dördüncü maçı da 83-82 kazanarak seride durumu 4-0 yaptı ve son 5 sezonda 3. şampiyonluğuna ulaştı.

Serinin ilk iki maçında sahasında galip gelen Spurs, daha sonraki iki maçı da deplasmanda kazanarak rakibine 4-0 gibi ezici bir üstünlük sağlarken, finallerin oynanmaya başladığı 1947 yılından bu yana 4-0 ile şampiyon olan 8. takım olmayı bildi.

1999 yılından bu yana 4. kez şampiyonluk sevinci yaşayan Spurs, Boston Celtics, Los Angeles Lakers ve Chicago Bulls'un yanısıra ligde 4 şampiyonluğa ulaşan 4. takım oldu.

Cleveland'da bulunan Quicken Loans Arena'da oynanan ve 20 bin 562 basketbolseverin takip ettiği maçta konuk takım Spurs, galibiyete 3 uluslararası yıldızı Tony Parker, Emmanuel Ginobili ve Tim Duncan ile ulaştı.

Oyuna sonradan dahil olan ve 33 dakikadan fazla süre alan Arjantinli Emmanuel Ginobili, 27 sayı, 5 ribaunt ve 3 asistle takımının en skoreriydi. Fransız oyuncu Tony Parker ise 38 dakika içine sığdırdığı 24 sayı ve 7 ribauntla takımının galibiyetinde başrol oynarken, daha önce 3 kez finallerin en değerli oyuncusu seçilen Tim Duncan 12 sayı ve 15 ribauntla ''double double'' yaptı.

Ev sahibi Cavaliers'ın bu yıl finallere kadar gelmesinde en büyük etkiye sahip genç yıldız LeBron James, 24 sayı, 10 asist ve 6 ribauntla etkili olmasına karşın yenilgiyi engelleyemedi. Tarihinde ilk kez finallerde oynayan Cavaliers'ta Drew Gooden 11 sayı ve 11 ribauntla ''double double'' yaparken, Daniel Gibson 10 sayı ve 5 ribaunt üretti.

Öte yandan San Antonio Spurs'un şampiyonluğunun bir diğer ilginç yanı ise San Antoniolu Robert Horry'nin bir şampiyonluk yüzüğü daha kazanması oldu. Horry, şu ana kadar değişik takımlarda 6 şampiyonluk sevinci yaşamıştı. Tecrübeli oyuncu dün de kazanmasının ardından bu sayıyı 7'ye çıkardı.

-TONY PARKER EN DEĞERLİ OYUNCU SEÇİLDİ-
San Antonio Spurs'un başarılı Fransız yıldızı Tony Parker ise Final Serisi'nin MVPsi (En Değerli Oyuncu) seçildi.

25 yaşındaki yıldız oyun kurucu 4 maçlık seride 24.5 sayı ortalamasıyla oynadı ve saha içinde %57'lik ortalama tutturdu.

Bu arada bu ödül NBA'de bir ilki de yaşattı. Tony Parker, lig tarihinde bu ödülü kazanan Avrupa doğumlu ilk sporcu unvanını elde etti. Oynadığı basketbolun yanı sıra TV yıldızı nişanlısı Eva Longoria ile de gündemde yer alan Parker'ın ödülünün verildiği sırada, nişanlısı duygulu anlar yaşadı.

Ödül sonrası konuşan Fransız yıldız, "Söyleyecek birşey bulmakta zorlanıyorum, muhteşem. Rüyada gibiyim ve yarın sabah uyandığımda kupa hala orada olacak" dedi.

Son karşılaşmada kaydettiği 12 sayıyla galibiyette pay sahibi olan Tim Duncan ise maçtan sonra yaptığı açıklamada "Oldukça etkili hücum ettiler ama paniklemedik ve iyi savunma yaptık. Tecrübemizi konuşturduk ve rakibimize üstünlük sağladık" dedi.

San Antonio Spurs'un Arjantinli yıldızı Manu Ginobili ise son karşılaşmada kaydetiği 27 sayıyla galibiyetin mimarı oldu.

LeBron Jamesli Cleveland Cavaliers yıldız oyuncusunun kaydettiği 24 sayıya rağmen mağlubiyetten kurtulamadı ve Final Serisi'nde rakibi karşısında varlık gösteremedi.

Özge
15.06.2007, 12:27
Tebrikler SAS:)(Oldu mu hemşo:D)

Ba®ış
15.06.2007, 12:37
lebram ceyms te yetmedi cleveland a ne diyelim s.a.s e tebrikler :)

Murat'
15.06.2007, 13:52
gerçektende süper oldu.......hatta süper ötesi..ben spurs e karşı ilk şampiyonuluğundan bu yana çok büyük bir sempati duyuyorum...tam bir takım..gerçekten helal olsun....

Özge
15.06.2007, 15:44
Kobe Bryant Barcelona'da

Real Madrid'le şampiyonluk mücadelesinde son maçı bekleyen Barcelona'ya ünlü basketbolcu Kobe Bryant'tan destek geldi.

Barcelona'ya ünlü basketbolcu Kobe Bryant'tan destek.

Nou Camp'taki antrenmanı izleyen Kobe, idman sonrası Ronaldinho'ya sarılarak "En sevdiğim futbol takımını izlemeye geldim" dedi.

Futbolcularla fotoğraf çektiren NBA yıldızı, teknik direktör Frank Rijkaard'ın gelmiş geçmiş en klas orta saha oyuncusu olduğunu belirtti.

Murat'
15.06.2007, 16:07
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65646B63688A73AA7686.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65646B636AA96181849A.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65646B636780989D6663.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65646B63657587A99C83.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65646B6364ABA29B9962.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65646B6364ABA29B9962.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65646B626A88AA92797A.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65636B61698084648094.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65636B616763AAA18481.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65636B6166A07B8B869D.j pg

Murat'
15.06.2007, 16:11
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65636B61639F759B7961.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65626B63637CA9757295.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65626B626A6A8A6674A6.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65626B6267859EA28276.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65626B6264967273AB99.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65616B61648784676668.j pg

Murat'
15.06.2007, 16:17
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65656B6366A2A7949876.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65656B6461A17969819E.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65656B6369A978988BA8.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65656B6366A2A7949876.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65656B6365A17A889269.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65656B6363627689727F.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65646B646693A4957A80.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65646B6464A593A8A797.j pg
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161685162666B65646B64628A8297879B.j pg

Ömer SEVİNÇ
15.06.2007, 17:16
Şampiyonuzz!!

Ee nerede tebrikler?:D:D

Özge
15.06.2007, 17:21
Şampiyonuzz!!

Ee nerede tebrikler?:D:DBir arka sayfada:D

Özge
15.06.2007, 17:29
NBA'de sezona Avrupalı yıldızlar damgasını vurdu
NBA'de yer alan Avrupalı futbolcular sezona damgasını vurdu.

ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) yer alan Avrupalı oyuncular bu sezona damgasını vurdu.

Batı Konferansı takımlarından Dallas Mavericks'te forma giyen Alman yıldız Dirk Nowitzki, Mavericks'in bu sezon ligde en çok kazanan takım olmasında başrolü oynadı. Nowitzki, geçen sezon kıl payı kaçırdığı bu ödülü bu sefer kimseye kaptırmadı.

Ligde normal sezonda oynanan 82 maçın istatistiklerine bakılarak verilen en değerli oyuncu ödülüne (MVP) layık görülen Nowitzki, 2006-2007 yılı sezonunu 24.6 sayı, 8.9 ribaunt ve 3.4 asist ortalamalarıyla tamamlamıştı.

Alman yıldız, ülkesi adına katıldığı şampiyonalarda da önemli başarılara imza attı. Almanya'nın 2002 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda 3. olmasında önemli rol oynayan Nowitkzi, turnuvanın da en değerli oyuncusu seçilmişti. 2005 Avrupa Şampiyonası'nda da Almanların 3. olmasını sağlayan yıldız oyuncu, yine turnuvanın en değerli ismi olmayı başardı.

Dirk Nowitzki, birçok basketbol otoritesi tarafından NBA liginin en iyi 10 oyuncusu arasında gösteriliyor.

NBA'İN EYFEL KULESİ
ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nde 2006-2007 sezonunun şampiyonu San Antonio Spurs olurken, Fransız oyun kurucu Tony Parker finallerde en değerli oyuncu seçildi.

Genç yıldız, aldığı bu ödül sonrasında lig tarihine geçti ve bunu başaran ilk Avrupalı oyuncu oldu.

Finallerde San Antonio Spurs'ün Cleveand Cavaliers'ı 4-0'lık skorla geçerek şampiyon olmasında büyük pay sahibi olan Parker, final serisi boyunca 24.5 sayı, 5 ribaunt ve 2 asist ortalamaları tutturdu.

Şampiyonluğun ardından basın toplantısı düzenleyen Parker, ligde normal sezonu en değerli ismi Dirk Nowitzki'nin ardından kendisinin de finallerde MVP olmasının, Avrupalı oyuncuların ligde daha fazla söz sahibi olduğunu gösterdiğini söyledi.

San Antonio Spurs'ün şampiyonluğunu 'bu bir rüya' olarak nitelendiren Fransız yıldız, gazetecilerin, ''Ülkenizde Zidani Zidane'dan daha fazla popüler olabilir misiniz'' sorusuna ise ''Bu mükemmel bir soru. Siz beni Zidane ile aynı noktaya koyuyorsunuz. Zidane her zaman Fransa'nın en popüler sporcusu olmuştur. Çünkü ülkemizde futbol en popüler spordur'' yanıtını verdi.

PARKER'IN BASKETBOL KARİYERİ
Annesi Belçikalı. babası ise Fransız olan Parker, basketbola Fransa'da başladı.

Belçika asıllı Fransız basketbolcu, oyununu Fransız Basketbol Merkezi INSEP'te geliştirdi.

17 yaşında Paris'te profesyonel olarak oynamaya başlayan Parker, ertesi yaz 2000 Avrupa Gençler şampiyonası'nda şampiyon olan Fransa'nın kadrosunda yer aldı. Parker'ın NBA macerası ise 2001 yılında başladı. San Antonio Spurs tarafından ilk tur 28. sıradan draft edilen genç yıldız, henüz 21 yaşında olmasına rağmen ilk NBA şampiyonluğunu kazandı.

Fransız oyun kurucu, 2005 ve 2007 yıllarında kazandığı şampiyonluklarla yüzük sayısını 3'e çıkardı.

Parker, ligin en iyi oyuncularını bir araya getiren ''all star'' karşılaşmasına ise 2 kez seçildi.

cınar#7
15.06.2007, 20:11
yarın Nba Stüdyoda Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur konuk izlemenizi öneririm;)

Selman
15.06.2007, 20:24
İşte bu.Dile kolay 4-0.Hiç değilse deplasmanda 1-2 maç veririz dedim ama nerde.Ezdik geçtik.Hayırlı uğurlu olsun.Teşekkürler Şampiyon:)

Tebrikler SAS:)(Oldu mu hemşo:D)

Hemşo gerçekleri yaz gerçekleri:)Kayıtlar hala elimde, içinden geçenleri yaz.Dün dedim dimi sana Parker olur diye:)

Sinan Akyıldız
15.06.2007, 21:45
Selman'ım içinden geçen bütün gerçekleri yakında imzasında söyliyecek :D:D:D varsa özel istekleriniz burdan yazın ki imzasında görebilesiniz :D

Ömer SEVİNÇ
15.06.2007, 21:52
yarın Nba Stüdyoda Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur konuk izlemenizi öneririm;)

Yarın mı bugün mü?

İleli
16.06.2007, 00:48
spurs haketti tebrikler!

e'3'
16.06.2007, 01:46
tebrikler ama hak etmedıler :(

Özge
16.06.2007, 13:29
Spurs'un şampiyonluk hikayesi

İşte NBA'de 4. şampiyonluğuna oluşan Spurs'un şampiyonluk hikayesi.

Final serisinde Cleveland Cavaliers'ı 4-0 süpürerek tarihinde 4. şampiyonluğuna ulaşan San Antonio Spurs, uzun ve zorlu bir sezonu geride bırakarak adını NBA'in efsanevi takımları arasına yazdırmayı başardı.

2006-2007 sezonunda şampiyonluğa ulaşan San Antonio Spurs, tarihindeki 4. şampiyonluğa uzanarak Boston Celtics, Los Angeles Lakers ve Chicago Bulls’un ardından en fazla şampiyonluk kazanan takım olarak ismini NBA tarihine yazdırdı.

2005-2006 sezonunu, Batı Konferansı yarı final serisini Dallas Mavericks’e 4-3 kaybederek kapatan San Antonio Spurs’ün, yaşlı oyunculardan kurulu kadrosunda önemli değişiklikler yapabileceği gündeme geldi. Birçok kişi Robert Horry, Brent Barry gibi tecrübeli isimlerin basketbol oynama heyecanını kaybettiğini ve takıma faydalı olamadığını söylerken, bazıları da Spurs’ün eski günlerine dönebilmesi için genç oyuncuları takıma monte etmesi gerektiğinin ve başarı için kan değişiminin şart olduğunun altını çizdi.

Spurs’ün başarılı antrenörü Gregg Popovich, söylentilerin aksine, tecrübeli oyuncularını 2006-2007 sezonunda da kadroda tutmayı tercih etti. Pivot oyuncularında değişikliğe giden Spurs, Nazr Mohammed’i Detroit Pistons’a kaptırırken, Sloven Rasho Nesterovic’te Toronto Raptors ile sözleşme imzaladı. Rotasyonda yer alan 2 önemli uzun oyuncunun takımdan ayrılması ile Spurs, 5 numara pozisyonunu Hollandalı Francisco Elson ve Arjantinli Fabricio Oberto’ya emanet etti. Yeni Zelandalı pivot Sean Marks’ta takımdan ayrılırken, tecrübeli oyun kurucu Nick Van Exel’in yerine Jacque Vaughn kadroya eklendi.

Normal sezonu 58 galibiyet – 24 mağlubiyet ile tamamlayarak Batı Konferansı’da play-off’a 3. sırda giren Spurs, sezonun ilk bölümünde inişli çıkışlı bir grafik çizdi. All-Star arasının ardından form grafiğini sürekli yükselten tecrübeli ekip, ligin en fazla galibiyet alan takımları arasında yer aldı.

PLAY-OFF'LAR

Play-off’un ilk turunda, 2 sezon önce olduğu gibi, Denver Nuggets ile eşleşen Spurs, serinin ilk maçını sahasında kaybederek ev sahibi avantajını rakibine kaptırdı. Sezon ortasında gerçekleştirilen büyük bir takas ile Philadelphia 76’ers’in yıldızı Allen Iverson’ı kadrosuna katan Nuggets, Nene Hilario’nun yükselen performansı ve Allen Iverson ile Carmelo Anthony’nin uyum sağlaması ile normal sezonun son maçlarında büyük bir çıkış yakaladı. Ligin en skorer takımlarından biri haline gelen Nuggets’a ilk maçı kaybeden Spurs, tecrübeli isimleri Robert Horry ve Michael Finley’nin kritik dış şutları sayıya çevirmesi ile üst üste 4 maç kazanarak, Nuggets’ı 2 sezon önce olduğu gibi 4-1’lik sonuçla saf dışı bıraktı ve yarı finale ismini yazdırdı.

Batı Konferansı yarı finalinde NBA’in en iyi hücum eden takımlarından Phoenix Suns ile eşleşen San Antonio Spurs, 100 sayının üstünde skor üreterek rakibini kendi silahı ile vurdu ve deplasmanda oynadığı ilk maçı kazanarak saha avantajını ele geçirdi. Serinin 2. maçını Shawn Marion’ın skorer oyunu ile sayircisi önünde 20 sayı farkla kazanan Suns, seriye 1-1’lik eşitlik getirdi. 3. maçı evi AT&T center’da kazanmayı başaran Spurs durumu 2-1’e taşıdı. Serinin 4. maçında çıkan olaylar ise play-off’a damga vurdu. Maçın son saniyelerinde Steve Nash’e yaptığı sert faul nedeni ile Robert Horry oyundan atılırken, yapılan sert faule tepki göstermek için sahaya giren Amare Stoudemire ve Boris Diaw, NBA yönetiminden 1’er maç ceza aldılar ve 5. maçta forma giyemediler. Robert Horry ise, NBA yönetiminden 2 maç ceza aldı ve serinin 5. ve 6. maçlarında takımdaki yerini alamadı. Suns serinin 4. maçını kazanmayı başarsada, sahasında oynadığı 5. maça önemli oyuncularından yoksun çıktı ve büyük çekişme içinde geçen maçı 88-85 kaybederek seride 3-2 geriye düştü. Büyük bir avantaj yakalayan Spurs, kendi seyircisi önünde oynadığı 6. maçı da kazanarak Batı Konferansı finalinde Utah Jazz’ın rakibi oldu.

Temsilcimiz Mehmet Okur’un da formasını giydiği Utah Jazz’ı ilk 2 maçta zorlanmadan geçen Spurs, Jazz’ın evi Energy Solutions Arena’da oynanan serinin 3. maçında sahadan mağlubiyet ile ayrıldı. Taraftarlarının da büyük desteği ile Spurs serisine kadar sahasında maç kaybetmeyen Jazz, Mehmet Okur’un Tim Duncan’a yaptığı etkili savunma ve Deron Williams ile Carlos Boozer’ın skorer oyunu ile seriyi 2-1’e getirdi. 4. maçta evinde oynadığı play-off maçlarındaki ilk mağlubiyetini alan Jazz’da, Carlos Boozer ve Deron Williams savunmada etkisiz kalırken, bu 2 oyuncunun dışındaki isimler skora yeterli katkı yapamadı. Seride 3-1 öne geçen Spurs, sahasında oynadığı 5. maçı da kazandı ve NBA finaline adını yazdırdı.

Final serisinde Doğu Konferansı şampiyonu Cleveland Cavaliers ile karşılaşan Spurs, Detroit Pistons serisinde harikalar yaratan LeBron James’i tecrübeli oyuncu Bruce Bowen ile etkisiz hale getirmeyi başardı. Pistons serisinde büyük bir çıkış yakalayan çaylak Daniel Gibson’ı da devre dışı bırakmayı bilen tecrübeli ekip, sahasında oynadığı ilk 2 maçı farklı ve rahat kazandı. Deplasmanda oynadığı 2 maçın da son çeyreklerinde büyük sıkıntı yaşayan Spurs, yıldız oyuncuları Manu Ginobili, Tim Duncan ve Tony Parker’ın etkili oyunu ile rakibine galibiyet şansı tanımadı ve 4-0’la Cavaliers’ı süpürerek tarihindeki 4. şampiyonluğa ulaştı.

Yüzde 57 saha içi isabetiyle final serisinde 24.5 sayı ortalaması tutturan Tony Parker en değerli oyuncu seçilirken, bu ödülü kazanma onurunu yaşayan ilk Avrupalı oyuncu oldu. Spurs’ün süper 3’lüsü Tim Duncan, Tony Parker ve Manu Ginobili play-off’ta en çok dikkat çeken oyuncular arasında yer aldı. Tim Duncan 22 sayı – 11.5 ribaunt ortalamaları ile Spurs’ün play-off’taki en skorer oyuncusu olurken, Tony Parker 20.8 sayı – 5.8 asist ortalamaları yakaladı. Manu Ginobili ise, kenardan gelerek 16.7 sayı – 5.5 ribaunt ortalamaları ile Spurs’ün en etkili isimlerinden biri oldu.

cınar#7
16.06.2007, 15:02
Yarın mı bugün mü?
Cumartesi saat 17.00-19.00 arası NTV de;)

İleli
16.06.2007, 16:04

neden haketmediler?

Ömer SEVİNÇ
16.06.2007, 16:17

Hakedilmiş şampiyonluğumuza çamur atamayacaksınız:D:D
Hızlı oyunu yendik(Phoenix), takım oyununu, gençliği yendik(Utah), çok yıldızlı takımı yendik(Denver) ve süper yıldızlı takımı yendik(Cleveland). Daha ne yapacağız?:)

Sacit
16.06.2007, 16:26
final maçı belli olduğun da şampiyon da belli olmuştu zaten..

bu başarının aynısını L.lakers den bekliyoruz.

Özge
16.06.2007, 16:48
bu başarının aynısını L.lakers den bekliyoruz.
Katılıyorum.Çok haklısın.:)

Özge
16.06.2007, 18:22
Henry Spurs forması ile!

Transfer borsasında adı ciddi bir şekilde Barcelona ile geçen Fransız yıldız Thierry Henry Spurs forması ile yakalandı. Arsenal'in sansasyonel yıldızı Henry, NBA'de bu sezonun şampiyonu San Antonio Spurs'ün başarılı oyuncusu Tony Parker ile objektifler karşısında bu şekilde yer aldı.

Henry'nin Spurs forması ile çektirdiği resmi ise Ada'da bir başka İngiliz ekibi olan Tottenham Hot Spurs'un ismi ile aynı olunca İngiliz medyasında bu haber 'Henry Spurs forması ile yakalandı' başlıklarıyla yer aldı.
İşte bir tarafta futbol dünyasının yetenekli golcüsü Thierry Henry,
Diğer tarafta NBA'de özellikle play-offlarda gösterdiği mücadele ile basketbolseverlerin tutkusu olan sezonun en değerli oyuncusu (MVP) Tony Parker...

http://www.sporx.com/images/galeri/29/3646/B_808c06eca6e0f8bbc542b97a783f6f59.jpg

Selman
16.06.2007, 18:48
Selman'ım içinden geçen bütün gerçekleri yakında imzasında söyliyecek :D:D:D varsa özel istekleriniz burdan yazın ki imzasında görebilesiniz :D

Sinan'cım yapmış olduğun avatarı gördüm.Bence kafi:D

Sinan Akyıldız
17.06.2007, 12:52
Katılıyorum.Çok haklısın.:)

Çok beklersiniz bence :D :D lakersın tekrar şampiyon olmasını :p :p kobe denen varlık orda oldukça :D

Murat'
18.06.2007, 16:02
o kadar resim ekledik bir teşekkür bile etmediniz yaaa.....

Özge
18.06.2007, 16:36
Ben teşekkür ederdim ama işin içine Sas girdi:D

Sinan Akyıldız
18.06.2007, 17:39
Aaaa Özge imzan ne güzel olmuş :p :D :D ama bi lakers taraftarından bu sözleri beklemezdim sende artık bizdensin yaşasın houston kardeşliği :D

Özge
18.06.2007, 17:51
Aaaa Özge imzan ne güzel olmuş :p :D :D ama bi lakers taraftarından bu sözleri beklemezdim sende artık bizdensin yaşasın houston kardeşliği :D
Sinan imzamın öyle olduğunu sen daha iyi biliyosun:DAyrıca dikkat ederseniz imzanın bi bölümünde yazıların şekli farklı bilmem anlatabildim mi:DBen Lakerslıyım değiştirmedim takımımı:D(Kobe gidene kadar tabi:))

Osman Yavuz
18.06.2007, 23:02
Kobe takas istiyor!

Kobe Bryant şok bir karar verdi! Efsaneleştiği takımı Los Angeles Lakers ile görüş farklılığı içinde bulunduğunu belirten Kobe, bu durum sebebiyle çok üzgün olsa da takım yetkililerinden bu yaz takas edilmeyi talep etti.

Los Angeles Lakers'ın dünyaca ünlü basketbolcusu resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, "Eğer benim Lakers'ı sevdiğim kadar bir şeyi severseniz başka yerde olmayı düşünmek bile acı verir" derken, fakat geçen süreçte takımıyla arasında görüş farklılığı oluştuğunu kaydetti.

Kobe bu düşüncesini; "Geçen 3 yıl içinde bana gelen tüm teklifleri düşünmeden reddettim ve takımda kalmayı seçtim. Ancak düşününce takımla benim aramda bir görüş farklılığı var. Geleceği düşündükçe bu daha çok ortaya çıkıyor" ifadeleri ile anlatırken, içinde bulunduğu durum sebebiyle çok üzgün olduğunu belirterek, takım yetkililerinden bu yaz takas edilmeyi talep etti.

Kobe Bryant 2004 yılında Los Angeles Lakers'la 136.4 milyon $ karşılığında 7 yıllık kontrat imzalamış ancak takım bu süreçte play-off serilerinde ilk turu geçme başarısını bile gösterememişti.

Ömer SEVİNÇ
19.06.2007, 00:40
Vadaaa.

Hayırlı olsun ne diyeyim. İnşallah Utah'a ya da San Antonio'ya gelmez. Büyük bir takas bizleri bekliyor. Hangi takıma gidebilir sizce?

Özge
19.06.2007, 15:23
Garnett nereye gidecek?

Sezon sonu Minnesota Timberwolves'dan ayrılacağı iddia edilen yıldız forvet Kevin Garnett'ın adı takas dedikodularında dolaşmaya devam ediyor.

31 yaşındaki oyuncu için Boston Celtics'in Al Jefferson, Gerald Green, Theo Ratliff ve 2007 draftındaki 5. sıradan seçme hakkını takas için sunmaya hazır olduğu iddiasının ardından şimdi de KG'nin adı Phoenix Suns ile anılmaya başlandı. Steve Kerr yönetiminde bu sezon takımın iskeletinde yer alan önemli isimlerden bir yada birkaçının takas edilebileceği söylenen Suns'ın Garnett'e karşılık Amare Stoudemire'ı Timberwolves'a sunabileceği konuşuluyor.

24 yaşındaki oyuncu, 2006-2007 sezonunda Suns'ın en başarılı isimlerinden biri olmasına rağmen 2005-2006 sezonunda sadece 3 maç forma giymesine neden olan ağır sakatlığın nüksetmesi sonrası yeniden uzun süre takımdan ayrı kalabileceği endişesinden dolayı bazı otoriteler tarafından takas edilmesi gerektiği ifade ediliyor.

cınar#7
20.06.2007, 02:43
Utah Forumlarına gördüğüm kadarıyla Mehmet+Kirilenko+Giricek 3lüsünü vererek Garnetti almak istiyo taraftarlar...

Ömer SEVİNÇ
20.06.2007, 02:50
Yavaş. Utah öyle bir aptallığı hayatta yapmaz. Boozer pivot oynayamaz bir kere. Garnett zaten SF-PF arası bir şey. Ancak Millsap'ı pivot oynatırlarsa olabilir. O da çok saçma olur bence:) Ayrıca bir önceki sene konferans finaline çıkmış takımı rebuilding'e gitmek pek akıl karı görünmüyor. Nba stüdyada Memo'nun istediği gibi Hidayet Utah'a gelsin bence. Kirilenko ayrılacak gibi duruyor onla takas olabilir.

cınar#7
20.06.2007, 03:31
Nba stüdyada Memo'nun istediği gibi Hidayet Utah'a gelsin bence
Ben 1 senedir Giricek-Hidayet takasını istiyorum:) ama henüz öyle bi söylenti dahi yok Nbade malasef....

Ömer SEVİNÇ
20.06.2007, 03:34
Giricek-Hido çok zor be kardeş. Giricek Hidayet'e göre bayağı bir alt seviye. Nihayetinde Hido 8 yıldan beri bu ligde. Maç başı 15 sayı ortalamayla oynayan, savunma yönü olan bir oyuncu. Giricek daha yolun başında bence. Ama Giricek+Collins falan olabilir belki. Ya da Kirilenko'ya Hido+Hill falan olabilir.

Özge
20.06.2007, 11:53
Eski NBA yıldızı Baker tutuklandı.

Eski NBA yıldızı Vın Baker alkollü araç kullanmaktan tutuklandı. Döneminin başarılı NBA oyuncularından biri olan Baker 2000 Olimpiyatları'nda altın madalya kazanmıştı.

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nin (NBA) eski yıldızlarından olan Vin Baker'ın, alkollü olarak araç kullandığı gerekçesiyle tutuklandığı bildirildi.

Amerika Birleşik Devletleri Basketbol Milli Takımı'yla 2000 yılında Sidney Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan eski NBA yıldızlarından Vin Baker tutuklandı. Polis kaynaklarından yapılan açıklamada, 35 yaşındaki Baker'ın kullandığı aracın trafikte zikzaklar çizerek ilerlemesinin ardından, aracın durdurulduğu ve Baker'ın alkollü olduğunun tespit edildiği ifade edildi. Yapılan kontrollerde alkol testini geçemeyen Baker'ın, daha sonra 500 dolarlık kefaletle serbest bırakıldığı vurgulandı.

1993 NBA draftında sekizinci sıradan seçilen Baker, NBA kariyeri boyunca 791 maça çıktı ve 15.0 sayı, 7.4 ribaunt ortalamalarıyla oynadı. Vin Baker, Los Angeles Clippers, Houston Rockets, New York Knicks, Boston Celtics, Seattle SuperSonics ve Milwaukee Bucks takımlarının formasını giydi.

Oynadığı dönemin en etkili isimleri arasında gösterilen Baker, 2002'den 2004 yılına kadar Celtics forması giydiği dönemde de alkollü araç kullanmak ve içki alemlerine katılmakla suçlanmıştı. 2003-2004 sezonunun ortalarına doğru Boston Celtics Baker'ın gönderme kararı aldı. Baker, bundan sonraki 2,5 sezonda tam dört takımın daha formasını giydi.

cınar#7
20.06.2007, 14:15
Sloan AK-47'den vazgeçmiyor

http://www.sporx.com/images/16/45/3287_B_kirilenko001.jpg
Bu sezon, hem normal sezonda hem de playoff'larda gösterdiği performans ile eleştiri oklarını üzerine çeken Utah Jazz'ın Rus forveti Andrei Kirilenko'ya Jazz head coachu Jerry Sloan sahip çıktı.

"Kirilenko takımda kalacak. Oyuncuları takas etmeyi sevmiyorum." diyen Sloan her şeye rağmen takım için en doğru kararı vereceklerini belirterek takıma yararı olabilecek olası bir teklif için açık kapı bıraktı.

Utah Jazz'da yıllık kazancı en yüksek oyuncu olan Andrei Kirilenko, NBA'deki ilk yılında 15,6 sayı, 6,2 ribaunt, 3,2 asist, 3,3 blok, geçtiğimiz sezon ise 15,3 sayı, 8,0 ribaunt, 4,3 asist, 3,2 blok ortalamalarıyla oynamıştı. Ancak 2006-2007 sezonunda performansı düşen Kirilenko 8,3 sayı, 4,7 ribaunt, 2,9 asist ve 2,1 blok ortalamalarını tutturdu.

Özge
20.06.2007, 19:20
Kirilenko Utah'ta kalacak
Utah Jazz'ın tecrübeli antrenörü Jerry Sloan, Kirilenko'nun takımdan ayrılmasını istemiyor

Utah Jazz'ın tecrübeli antrenörü Jerry Sloan, bu sezon sıkça eleştirilen Rus oyuncu Andrei Kirilenko'yu takımda tutmak istediklerini söyledi.

Utah Jazz antrenörü Jerry Sloan, bu sezon az süre aldığı için takımdan ayrılabileceği konuşulan Andrei Kirilenko'yu tutmak istediklerini söyledi.

Jerry Sloan, kötü bir sezon geçiren Andrei Kirilenko’yu takasta kullanmak istemediklerinin altını çizdi. Sloan ayrıca, oyuncularını takas etmekten hoşlanmadığını, ancak kulüp için her zaman en iyisini yapmak zorunda olduğunu sözlerine ekledi.

Rus oyuncunun sahaya çıkarak kendi basketbolunu sergilemesi gerektiğini ifade eden tecrübeli antrenör, Kirilenko’nun beklenen performansı sergileyememesi durumunda başarısızlığını farklı nedenlere bağlayabildiğini dile getirdi. Yıldız oyuncunun iyi basketbol oynadığını görmek istediklerini vurgulayan Sloan, Rus oyuncunun bu konu üzerinde çalışması halinde her zaman başarılı olabileceğini söyledi.

1999 draftında Utah Jazz’ın ilk tercihi olan Kirilenko, bu sezon takımının Batı Konferansı finaline yükselmesine rağmen, 17 play-off maçında çift haneli sayı ortalamasına ulaşmayı başaramadı. Normal sezonda 3 sayı çizgisinin gerisinden yüzde 21.3 ile şut kullanan Rus yıldız, kariyerinin en düşük rakamları ile sezonu noktaladı.

Normal sezonda 70 maç forma giyen Kirilenko, Jazz’a beklenen katkıyı sağlayamadı. Rus yıldız yüzde 47.1 saha içi isabeti yakalarken, serbest atış çizgisinden yüzde 72.8 ile oynadı. Kirilenko ayrıca, 8.3 sayı – 4.7 ribaunt ve 2.9 asist ortalamaları tutturdu.

Özge
20.06.2007, 19:24
Dennis Lindsey Spurs yolunda
Houston Asbaşkanı Lindsey, San Antonio Spurs'e katılmak için görevinden ayrılacağını açıkladı

Houston Rockets Asbaşkanı Dennis Lindsey, son şampiyon San Antonio Spurs'e katılmak için görevinden ayrılacağını açıkladı.

Houston Rockets'ın basketbol şubesi asbaşkanı Dennis Lindsey'in, San Antonio Spurs'te Sam Presti'den boşalan genel müdür yardımcılığı görevine getirilmesi bekleniyor.

Son şampiyon Spurs'e katılmak için Rockets'taki görevinden ayrılacağını belirten Lindsey, Houston'dan ayrılmanın kendisi için çok zor ve özel bir durum olduğunu söyledi. NBA'de Spurs'ün genel müdürü R.C. Buford ve antrenörü Gregg Popovich ile çalışma fırsatını çok fazla kişinin yakalayamadığına dikkat çeken Lindsey, Spurs gibi bir organizasyonda yer almanın kariyeri için iyi olacağını ve bu tecrübeli isimlerden öğreneceği çok şey olduğunu ifade etti.

Spurs'ün sözcüsü Cliff Puchalski konu hakkında yorum yapmak istemediklerini belirtirken, 11 yıldır Rockets kulübünde görev yapan Lindsey, bu süre içinde farklı sistemler ve yöntemler öğrendiğini dile getirdi.

Harika bir organizasyonda çalıştığını ifade eden 38 yaşındaki Lindsey, şimdi bir diğer harika organizasyona katılacağını söyledi. Genç yönetici ayrıca, mücadele etmeye devam etmesi durumunda basketbolda daha iyi noktalara geleceğini umduğunu sözlerine ekledi.

Barış
22.06.2007, 17:47
San Antonio Spurs şampiyon ha :rolleyes: Acayip gıcığım bu takıma.:rolleyes:

Ve haliyle Tim Duncan'a :rolleyes:

Özge
26.06.2007, 12:29
Lakers Garnett için bastırıyor

Yaz döneminde transfer pazarındaki en gözde oyuncuların başında gelen Minnmesota Timberwolves'un yıldız forveti Kevin Garnett için dört takımı kapsayan bir takas görüşmesinin yapıldığı öğrenildi.

Lakers ve Timberwolves'un yanısıra Boston Celtics ve Indiana Pacers'ı da kapsayan takas görüşmesinde Kevin Garnett ve Marko Jaric Los Angeles Lakers'a, Lakers'lı Andrew Bynum ve Lamar Odom Indiana Pacers'a, Pacers'lı Jermaine O'Neal Boston Celtics'e, Celtics'li Sebastian Telfair, Gerald Green, Theo Ratliff ve 2007 draftının 5 ve 19. sıradan seçim hakları Minnesota Timberwolves'a gidecekti. Ancak Celtics cephesi istediği isimleri alamadığı gerekçesiyle görüşmelerden çekilince takas planının suya düştüğü öğrenildi.

Bu aşamadan sonra Lakers'ın Timberwolves ile ikili görüşmeler yaparak Garnett'e gelecek sezon Lakers forması giydirmeye çalışacağı ve şampiyonluk hedefleyen bir takım kurulmadığı için takas edilmeyi talep eden Kobe Bryant'ı bu sayede takımda tutabileceği ifade ediliyor.

Özge
26.06.2007, 12:30
Jersey, Carter'ı bekliyor

NBA takımlarından New Jersey Nets, yıldız oyuncusu Vince Carter'ın sözleşmedeki opsiyon için vereceği kararı bekliyor. 30 Haziran'a kadar serbest kalma hakkı olan Carter, takımda kalmaya karar verirse sözleşmesini 2011 yılına dek uzatmış olacak ve yılda 15 milyon euro kazanacak. Carter sözleşmeyi uzatmak istememesi durumunda ise 16 milyon euro alıp takımdan ayrılabilecek.

Billups serbest kaldı

Detroit Pistons'ın yıldız guardı Chauncey Billups, kontratının son senesindeki "player option" maddesini kullanarak kontratını tek taraflı feshetti ve serbest kaldı.

30 yaşındaki all-star oyuncunun her şeye rağmen Pistons'da kalmak istediği ve kendisine gelecek tekliflerin üstünde bir teklifle takımıyla yeniden anlaşmayı umduğu öğrenildi.

Detroit Pistons basın sözcüsü Matt Dobek ise bu kararı beklediklerini ifade ederek Billups ile tekrar anlaşmaya varmak istediklerini söyledi.

Chauncey Billups 2006 2007 sezonunda normal sezonda 70 maçta 36,2 dakika, 17,0 sayı, 3,4 ribaunt, 7,2 asist, 1,2 top çalma ortalamalarıyla oynarken playoff'ta 16 maçta 40,6 dakika, 18,6 sayı, 3,3 ribaunt, 5,7 asist, 1,2 top çalma ortalamalarıyla oynadı.

Özge
27.06.2007, 14:24
Earl Boykins free agent oluyor

2006-2007 sezonu ortasında Denver Nuggets'dan takas yoluyla Milwaukee Bucks'a geçen Earl Boykins, kontratındaki 3 milyon dolarlık "player option" maddesinden yararlanarak Bucks'dan ayrılma kararı aldı.
Bucks Genel Menajeri Larry Harris, 31 yaşındaki oyuncunun free agent olma kararı olduğu haberini doğruladı ve diğer free agent guard Mo Williams'ın da takımda kalması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.
NBA tarihinin en kısa ikinci oyuncusu olan Boykins (1,65 metre), geçtiğimiz sezon Bucks formasıyla 35 maçta 33,0 dakika, 14,0 sayı, 2,2 ribaunt, 4,5 asist ortalamalarıyla oynadı.

Özge
27.06.2007, 16:36
Garnett Suns’a mı?

Adı son günlerde Los Angeles Lakers ile anılan Minnesota Timberwolves’un all-star forveti Kevin Garnett’in, takımı Timberwolves’un, Lakers, Celtics ve Pacers ile yapmayı düşündüğü dörtlü takas gerçekleşmemesinin ardından şimdi de üç takımlı bir takasla Phoenix Suns’a gidebileceği iddia ediliyor.
Söz konusu senaryoya göre Garnett Suns yolunu tutarken Timberwolves, Celtics’in 5. sıradaki draft hakkı ve bazı oyuncuları Minnesota’ya gönderecek. Celtics ise Suns’ın all-star forveti Shawn Marion’ı kadrosuna dahil edecek. Celtics böylece takas edilmek için yönetime başvuran Paul Pierce’ı Marion ile takımda tutmayı hedefliyor

Özge
27.06.2007, 16:49
Finley Spurs'de kaldı
Spurs'da serbest kalma hakkı bulunan Michael Finley, takımdan ayrılmayacağını açıkladı

San Antonio Spurs'ün tecrübeli oyuncusu Michael Finley, 1 Temmuz'dan itibaren serbest kalmasını sağlayacak oyuncu opsiyonunu kullanmayacağını kulübüne bildirdi.

Bu sezon kariyerindeki ilk NBA şampiyonluğunu yaşayan 34 yaşındaki Michael Finley, oyuncu opsiyonunu kullanarak San Antonio Spurs ile olan sözleşmesini 1 yıl erken bitirmeyeceğini açıkladı.

Gerçekten 3 sezon Spurs forması giymek için kulüple sözleşme imzaladığını belirten Finley, San Antonio'dan hoşlanmasaydı bir önceki sezon takımdan ayrılabileceğini; ancak Spurs'te oynamaktan keyif aldığını söyledi.

Şampiyonluğa ulaştıkları 2006-2007 sezonuna değinen Finley, bir önceki sezon play-off'un 2. turunda Dallas Mavericks'e 7. maçta elenmelerinin takımdaki oyuncuları daha fazla birbirine yaklaştırdığının altını çizdi ve bu sezonki sonucun geçtiğimiz sezonkinden çok daha iyi olduğunu ifade etti.

2005 yılında Dallas Mavericks'ten ayrılan Finley, Phoenix Suns ve Miami Heat'ten de teklifler almasına rağmen Spurs ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Spurs'le olan sözleşmesinin son yılına giren tecrübeli isim, oyuncu opsiyonunu kullanarak serbest kalmayı tercih etmediği için gelecek sezon kulübünden 3.1 milyon dolar kazanacak.

Finley'nin neredeyse gereğinden fazla profesyonel bir oyuncu olduğunu dile getiren Spurs'ün antrenörü Gregg Popovich, tecrübeli oyuncunun düşündüğünden çok daha iyi bir lider olduğunu belirtti.

Bu sezon hiç maç kaçırmayan Finley, normal sezonu 9 sayı – 2.7 ribaunt ve 1.3 asist ortalamaları ile tamamladı. Spurs'ün play-off'ta oynadığı 20 maça da ilk 5'te başlayan Finley, 11.3 sayı ortalaması yakalarken, 3 sayı çizgisinin gerisinden yüzde 41.9 ile şut kullandı. Maç başına 26.9 dakika süre alan tecrübeli oyuncu, serbest atışlarda yüzde 90'a yakın bir oranla oynadı.

Özge
28.06.2007, 13:23
NBA'de draft gecesi
Herkesin merakla beklediği 2007 NBA draftı bu gece yapılıyor

Basketbolseverlerin merakla beklediği 2007 NBA draftı bu gece New York Madison Square Garden'da yapılacak. Bir çok önemli takasın da gerçekleşmesinin beklendiği draft gecesinde birinci sıradan seçim hakkına sahip olan Portland Trail Blazers'ın, NBA'de geleceğe damgasını vurması beklenen Ohio State Üniversitesi pivotu Greg Oden'ı seçmesine kesin gözüyle bakılıyor. İkinci sıradan seçim hakkına sahip olan Seattle SuperSonics'in ise, NCAA'de 2006-2007 sezonuna damgasını vuran ve geleceğin süper yıldızları arasında gösterilen Teksas Üniversitesi forveti Kevin Durant'ı tercih etmesi bekleniyor.

Drafta katılacak yabancı oyuncular içinde ise NCAA çıkışlı Fransız forvet Joakim Noah, Çin'li forvet Yi Jianlian, Brezilyalı pivot Tiago Splitter, İspanyol guard Rudy Fernandez, İtalyan guard Marco Belinelli gibi isimlerin ilk turda seçilmeleri bekleniyor.

Öte yandan 3. ve 11. sıradan seçme hakkına sahip olan Atlanta Hawks ve 5. sıradan seçim hakkına sahip olan Boston Celtics'in bu haklarını bu gece takasta kullanabileceği ifade ediliyor. Adı son günlerde takas dedikodularında geçen Kobe Bryant, Kevin Garnett, Amaré Stoudemire ve Shawn Marion gibi yıldız isimlerin bazılarının da bu draft haklarıyla birlikte başka takımlara takas edilmeleri muhtemel.

Özge
29.06.2007, 11:14
http://www.ntvspor.net/i/blank.gifGreg Oden Portland'da

New York'ta gerçekleştirilen 2007 draftında Portland Trail Blazers, ABD Kolej Ligi takımlarından Ohio State Buckeyes'ın genç pivotu Greg Oden'ı 1. sırada seçti.http://www.ntvspor.net/i/blank.gif

NBA'de merakla beklenen 2007 draftı New York'ta gerçekleştirildi. Portland Trail Blazers tarafından seçilen Greg Oden draftın 1 numarası olurken, draftın 2 numarasını seçme hakkını elinde bulunduran Seattle SuperSonics, tercihini Kevin Durant'tan yana kullandı. 3. sırada ise, Atlanta Hawks tarafından seçilen Florida Gators'ın yıldızlarından Al Horford yer aldı.
Draft esnasında telefonla Portland'taki radyo istasyonuyla konuştuğunu belirten Oden, isminin ilk sırada anons edilmesiyle birlikte Portland'ın sahası Rose Garden'daki taraftarların NBA şampiyonu olmuşcasına sevindiğini kendisine ilettiklerini söyledi.

Portland'ın daha önceden kötü bir imaja sahip olduğunu dile getiren Oden, Brandon Roy ve LaMarcus Aldridge'in takıma gelmesiyle bu kötü imajın tersine dönmeye başladığını ve olumlu bir imaj oluşturmada Portland'a faydalı olmayı umduğunu ifade etti.

Seattle tarafından seçilen Durant ise, henüz her şeyin bitmediğini söylerken, 8 veya 9 yaşından bu yana basketbol oynandığında bu sporun tek kişilik bir oyun olmadığının anlaşıldığını ve şu anda bir kurtarıcı olmaktan çok uzak olduğunu söyledi.

Özge
29.06.2007, 11:14
Allen Celtics'e, J-Rich Bobcats'e

2007 NBA draftında takımlar beklenilen isimleri seçerken gecenin en çok merak edilen konusu ise takımlar arasında yapılması beklenen takaslar idi.

Başta Kevin Garnett ve Amare Stoudemire olmak üzere bir çok ismin takası bir süredir gündemi meşgul ederken KG ve Amare "şimdilik" takımlarında kaldılar. Ancak Ray Allen, Jason Richardson ve Zach Randolph gibi yıldız isimlerin dahil olduğu takaslar gecenin en çok konuşulan olayları oldular.

İşte draft gecesi gerçekleşen takaslar;

* Orlando Magic 2007 draftında 54. sıradaki seçimini (Brad Newley-G) nakit para karşılığında Houston Rockets'a verdi.

* Boston Celtics, Wally Szczerbiak (G-F), Delonte West (G) ve 2007 draftında 5. sıradaki seçimini (Jeff Green -F) Seattle SuperSonics'e vererek karşılığında Ray Allen (G) ve 2007 draftında 35. sıradaki seçimini (Glen Davis-F) aldı.

* Charlotte Bobcats 2007 draftında 8. sıradaki seçimini (Brandon Wright-F) Golden State Warriors'a verdi ve karşılığında Jason Richardson (G-F) ve Warriors'un draftta 36. sıradaki seçimini (Jermareo Davidson-F) aldı.

* Indiana Pacers 2007 draftında 39. sıradan seçtiği Stanko Barac'ı (C) Miami Heat'e verdi ve karşılığında Heat'in 2009 draftındaki ikinci tur seçim hakkını aldı.

* Philadelphia 76'ers 2007 draftında 30. sıradan seçtiği Petteri Koponen'i (G) Portland Trail Blazers'a verdi ve karşılığında Blazers'ın 2007 draftında 42. sıradaki seçim hakkını (Derrick Byars-G) ve bir miktar nakit para aldı.

* Portland Trail Blazers, Zach Randolph (F), Dan Dickau (G) ve Fred Jones'u (G) New York Knicks'e verip karşılığında Steve Francis (G) ve Shanning Frye'i (F-C) kadrosuna dahil etti.

* Miami Heat 2007 draftında 20. sıradan seçtiği Jason Smith'i (F) Indiana Pacers'a verip karşılığında Pacers'ın 21. sıradan seçtiği Daequan Cook (G), Pacers'ın 2009 draftındaki ikinci tur seçim hakkı ve bir miktar nakit para aldı.

* Phoenix Suns bir miktar nakit para karşılığında 2007 draftında 24. sıradan seçtiği Rudy Fernandez'i (G) Portland Trail Blazers'a verdi.

Özge
29.06.2007, 11:19
Draft gecesinde sürpriz yok

1. tur

1. Portland - Greg Oden, c, Ohio State

2. Seattle - Kevin Durant, f, Texas

3. Atlanta - Al Horford, f, Florida

4. Memphis - Mike Conley Jr., g, Ohio State

5. Boston - Jeff Green, f, Georgetown

6. Milwaukee - Yi Jianlian, f, Guandong Southern Tigers (Çin)

7. Minnesota - Corey Brewer, f, Florida

8. Charlotte - Brandan Wright, f, North Carolina

9. Chicago (New York yoluyla) - Joakim Noah, f, Florida

10. Sacramento - Spencer Hawes, c, Washington

11. Atlanta (Indiana yoluyla) - Acie Law IV, g, Texas A&M

12. Philadelphia - Thaddeus Young, f, Georgia Tech

13. New Orleans - Julian Wright, f, Kansas

14. LA Clippers - Al Thornton, f, Florida State

15. Detroit (Orlando yoluyla) - Rodney Stuckey, g, Eastern Washington

16. Washington - Nick Young, g, Southern California

17. New Jersey - Sean Williams, f, Boston College

18. Golden State - Marco Belinelli, g, Climamio Bologna (İtalya)

19. LA Lakers - Javaris Crittenton, g, Georgia Tech

20. Miami - Jason Smith, f, Colorado State

21. Philadelphia (Denver yoluyla) - Daequan Cook, g, Ohio State

22. Charlotte (Toronto yoluyla) - Jared Dudley, f, Boston College

23. New York (Chicago yoluyla) - Wilson Chandler, f, DePaul

24. Phoenix (Cleveland yoluyla) - Rudy Fernandez, g, DKV Joventut (İspanya)

25. Utah - Morris Almond, g, Rice

26. Houston - Aaron Brooks, g, Oregon

27. Detroit - Arron Afflalo, g, UCLA

28. San Antonio - Tiago Splitter, f, Tau Ceramica (İspanya)

29. Phoenix - Alando Tucker, f, Wisconsin

30. Philadelphia (Dallas yoluyla) - Petteri Koponen, g, Honka (Finlandiya)

2. Tur

31. Seattle (Memphis yoluyla) - Carl Landry, f, Purdue

32. Boston - Gabe Pruitt, g, Southern California

33. San Antonio (Milwaukee yoluyla) - Marcus Williams, f, Arizona

34. Dallas (Atlanta yoluyla) - Nick Fazekas, f, Nevada

35. Seattle - Glen Davis, f, Louisiana State

36. Golden State (Minnesota yoluyla) - Jermareo Davidson, f, Alabama

37. Portland - Josh McRoberts, f, Duke

38. Philadelphia (New York yoluyla) - Kyrylo Fesenko, c, Cherkasy (Ukrayna)

39. Miami (Sacramento yoluyla) - Stanko Barac, c, Siroki (Hırvatistan)

40. LA Lakers (Charlotte yoluyla) - Sun Yue, g, Aoshen (Çin)

41. Minnesota (Philadelphia yoluyla) - Chris Richard, f, Florida

42. Portland (Indiana yoluyla) - Derrick Byars, g, Vanderbilt

43. New Orleans - Adam Haluska, g, Iowa

44. Orlando - Reyshawn Terry, f, North Carolina

45. LA Clippers - Jared Jordan, g, Marist

46. Golden State (New Jersey yoluyla) - Stephane Lasme, f, Massachusetts

47. Washington - Dominic McGuire, f, Fresno State

48. LA Lakers - Marc Gasol, c, Akasvayu Girona (İspanya)

49. Chicago (Golden State yoluyla) - Aaron Gray, c, Pittsburgh

50. Dallas (Miami yoluyla) - Renaldas Seibutis, g, Olympiakos (Yunanistan)

51. Chicago (Denver yoluyla) - Jameson Curry, g, Oklahoma State

52. Portland (Toronto yoluyla) - Taurean Green, g, Florida

53. Portland (Chicago yoluyla) - Demetris Nichols, f, Syracuse

54. Houston (Cleveland yoluyla) - Brad Newley, g, Townsville (Avustralya)

55. Utah - Herbert Hill, f, Providence

56. Milwaukee (Houston yoluyla) - Ramon Sessions, g, Nevada

57. Detroit - Sammy Mejia, g, DePaul

58. San Antonio - Giorgos Printezis, f, (Yunanistan)

59. Phoenix - D.J. Strawberry, g, Maryland

60. Dallas - Milovan Rakovic, c, Mega Ishrana (Sırbistan)

Osman Yavuz
29.06.2007, 12:50
Yeni Shaq geliyor.Benden söylemesi.Ayrıca Ohio State'in müthiş ikilisinin de (Greg Oden,Mike Conley Jr.) 1 ile 4. sıradan seçilmeleri de ne kadar iyi olduklarının göstergesi.Kevin Durant da çok yönlü bir yetenek.Tam bir sayı makinesi.Bu yüzden Ray Allen'i gönderdiler diye düşünüyorum.Bu sezon çok iyi bir draft sezonu oldu.Avrupadan da iyi oyuncular (Rudy Fernandez,Tiago Splitter,Marco Belinelli) drafta seçildiler.Özelllikle San Antonio pivot boşluğunu Splitterle kapatacaktır.

Ömer SEVİNÇ
29.06.2007, 12:56
Bu sene Portland'tan çok şeyler bekliyorum. Tabi Francis'in adam olması kaydıyla:)

Özge
29.06.2007, 17:42
Ersan nereye gidecek?

NBA'de Milwaukee Bucks takımında forma giyen milli oyuncumuz Ersan İlyasova Avrupa'nın dev ekiplerinin kıskacına girmiş durumda. Fenerbahçe Ülker'in yanısıra Real Madrid ve CSKA Moskova'nın da genç oyuncuyu renklerine bağlamak istemesi Milwaukee Bucks'ın işinin zor olacağını gösteriyor. Bu takımlar içinde özellikle Real Madrid'in 20 yaşındaki oyuncu için ciddi girişimlerde bulunduğu ifade ediliyor.

Ersan ise öncelikli hedefinin NBA'de kariyerini sürdürmek olduğunu ifade etti ancak ücret farkının çok fazla olması halinde Ersan'ın Avrupa'yı tercih edebileceği iddia edildi.

Sınırlı free agent olan Ersan için kulübü dahil olmak üzere hiçbir NBA takımı 1 Temmuz'a kadar teklif yapamıyor. Bu tarihten itibaren gelecek tekliflere göre Ersan'ın seçimini yapması bekleniyor.

Ersan geçtiğimiz sezon Bucks formasıyla 66 maçta 14,7 dakika, 6,1 sayı ve 2,9 ribaunt ortalamalarıyla oynadı.

bahadır2561
29.06.2007, 18:41
bu sene nba'de pek tat yoktu

hatta hiç ii deildi(final serisi)

gerçekefsane
30.06.2007, 01:37
Ray Allen boston celtics'te :))))

Özge
01.07.2007, 21:45
Vince Carter serbest kaldı
Yıldız oyuncu Vince Carter opsiyonunu kullanarak kulubüyle olan sözleşmesini 1 yıl erken bitirdi

Oyuncu opsiyonunu kullandığını açıklayan Vince Carter, New Jersey Nets ile olan sözleşmesini 1 yıl erken bitirerek serbest kaldı. 30 yaşındaki yıldız oyuncunun, 1 yıl için 16.3 milyon dolarlık kontratı bulunuyordu.

Carter'ın fikrini değiştirmesine rağmen kulüpte kalacağını umduklarını belirten Nets'in başkanı Rod Thorn, yıldız oyuncunun Nets'te kalmak niyetinde olduğunu ve kendilerinin de Carter'ı yeniden takımda görmek istediğini söyledi.

Geçtiğimiz ay yeni bir sözleşme imzalamak için görüşmelerde bulunan Nets ve Carter'ın menajeri Kurt Schoeppler, 60 milyon doların üzerinde bir ücret karşılığında 4 yıllık kontrat için anlaşma sağlamaya çok yaklaşmıştı. Carter'la anlaşma sağlanması durumunda 11 Temmuz'a kadar basına açıklama yapamayacaklarının altını çizen Thorn, bu tarihten önce yıldız oyuncuyla sözleşme imzalamarının yasal olmadığını ifade etti.

25.2 sayı ortalamasıyla bu sezon Nets'in en skorer ismi olan Carter, maç başına 6 ribaunt ve 4.8 asist yaptı. Play-off'larda ön plana çıkmayı başaramayan tecrübeli oyuncu, 12 maçta 22.3 sayı – 6.8 ribaunt ve 5.3 asist ortalamaları yakaladı.

Özge
02.07.2007, 11:50
Nets Carter'ı bırakmadı

Kontratının 16,3 milyon dolar değerindeki son yılını feshederek serbest kalan Vince Carter, takımı New Jersey Nets ile yeniden anlaşmaya vardı. Yıldız oyuncunun 4 yıllık kontrat karşılığında 60 milyon doları aşan bir ücret alacağı öğrenildi.

30 yaşındaki all-star oyuncu ile Nets arasındaki anlaşma lig kuralları gereği 11 Temmuz itibariyle resmiyete dökülecek.

Vince Carter geçtiğimiz sezon 82 maçın tamamında forma giydi ve 38,06 dakika, 25,2 sayı, 6,0 ribaunt, 4,8 asist ve 1,0 top çalma ortalamalarıyla oynadı.

Kapono'yu Raptors kaptı

Miami Heat'in free agent guard/forveti Jason Kapono Toronto Raptors ile anlaşmaya vardı. 26 yaşındaki oyuncunun 4 yıllık kontrat karşılığında yaklaşık 24 milyon dolar alacağı öğrenildi. Resmi imza ise 11 Temmuz itibariyle atılabilecek.

Dış atışlardaki etkinliğiyle bilinen ve 2007 NBA All-Star haftasonunda üç sayı yarışmasında birinciliği elde eden Kapono Heat'deki son sezonunda 67 maçta 26,2 dakika, 10,9 sayı, 2,7 ribaunt ve 1,2 asist ortalamalarıyla oynadı.

Özge
02.07.2007, 11:52
Walton Lakers'da kaldı

Los Angeles Lakers'ın sınırsız free agent forveti Luke Walton, Lakers ile yeniden anlaşarak takımında kaldı. 27 yaşındaki oyuncunun 5 yıllık koontrat karşılığında yaklaşık 30 milyon dolar alacağı öğrenildi. Böylece Walton, geçtiğimiz sezon aldığı yıllık ücretin (1,4 milyon dolar) üç mislinden fazla bir rakama imza atmış oldu.

Başarılı geçen 2006-2007 sezonunda Luke Walton 60 maçta 33,0 dakika, 11,4 sayı, 5,0 ribaunt, 4,3 asist, 1 top çalma ortalamalarıyla oynadı.

NBA'de 1 Temmuz itibariyle free agent oyuncular takımlarla görüşmelere resmen başladılar ve resmi imzalar bu görüşmelerin bitiş tarihi olan 10 Temmuz'dan sonra atılabilecek.

Garnett'e bir talip daha

Boston Celtics, Los Angeles Lakers ve Phoenix Suns derken şimdi de Golden State Warriors'un, Minnesota Timberwolves'un all-star forveti Kevin Garnett için girişimde bulunacağı belirtiliyor.

Oakland ekibinin KG karşılığında draft gecesi Jason Richardson ile takas edilerek gelen forvet Brandan Wright, guard Monta Ellis, pivot Patrick O'Bryant, ve forvet Al Harrington'dan oluşan bir paket sunmaya hazırlandığı konuşuluyor. Timberwolves'un ise Harrington'ın yerine Letonya'lı pivot Andris Biedrins'in pakete eklenmesini talep ediyor.

Bu arada Warriors da, kontratında 6,5 milyon dolar değerinde "trade kicker" maddesi bulunan Garnett'e, olası bir anlaşma halinde bu maddeden vezgeçmesini isteyeceği öğrenildi.

Özge
03.07.2007, 12:26
Fisher basketbola ara veriyor

Utah Jazz'ın tercübeli guardı Derek Fisher beklenmedik bir kararla Utah Jazz ile yollarını ayırmaya karar verdi. Ancak 33 yaşındaki oyuncu büyük olasılıkla gelecek sezon basketbol oynamayacak.

Göz kanseri olan 11 aylık kızı Tatum'un tedavi süreci boyunca yanında olmak istediğini ve bundan dolayı kulübü Jazz'dan kendisinin serbest bırakılmasını talep eden Fisher'ın bu isteğine olumlu yanıt verildiği öğrenildi. Talebi doğrulayan Jazz Genel Menajeri Kevin O'Connor, Fisher'ın geçtiğimiz sezon yaptığı katkıların çok önemli olduğunun altını çizdi ve kendisinin ailevi nedenlerden ötürü takımdan ayrılmak isteyişini anlayışla karşıladıklarını ifade etti.

Jazz ile 3 sezon için yaklaşık 21 milyon dolarlık bir sözleşmesi bulunan Fisher'ın kontratının resmen feshedilmesi işleminin, free agent oyuncularının takımlarla görüşme tarihinin son günü olan 10 Temmuz'dan sonra gerçekleşebileceği ifade ediliyor.

Golden State Warriors'dan geçtiğimiz yaz takas yoluyla Utah Jazz'a geçen Fisher geride bıraktığımız sezon Jazz formasıyla 82 maçta 27,5 dakika, 10,1 sayı, 1,8 ribaunt, 3,3 asist ve 1,0 top çalma ortalamalarıyla oynadı.

Özge
03.07.2007, 12:27
Hido'ya All-Star takım arkadaşı

Gelecek sezon için kadrosunu güçlendirmek isteyen ve öncelikle skorer bir dış oyuncu arayan Orlando Magic, free agent piyasasının gözde isimleri arasında yer alan Seattle SuperSonics'in all-star forveti Rashard Lewis ile anlaşmaya vardı. Free agent oyuncunun 5 yıllık kontrat karşılığında yaklaşık 75 milyon dolar alacağı belirtildi.

Geçtiğimiz hafta içinde Kevin Durant'ı draft edip aynı gece Jeff Green'i takas yoluyla Boston Celtics'den almasıyla forvet pozisyonunda iyice güçlenen Sonics'in bu hamlelerle Lewis'in takımdan ayrılmasını onayladığı ifade ediliyordu.

Geçtiğimiz sezon Sonics formasıyla başarılı bir sezon geçiren 28 yaşındaki oyuncu, kariyerinin en başarılı dönemini geçirdiği 2006-2007 sezonunu 60 maçta 39,0 dakika, 22,4 sayı, 6,6 ribaunt, 2,4 asist ve 1,1 top çalma ortalamalarıyla tamamladı.

Sınırsız free agent olarak kontratının bitimine iki yıl kala serbest kalmaya karar veren Lewis eğer Sonics'de kalsaydı kontratı gereği iki sezonda yaklaşık 25 milyon dolar kazanacaktı.

Bu arada milli oyuncumuz Hidayet Türkoğlu'nun, kendisiyle aynı pozisyonda forma giyen Lewis ile süreleri paylaşabileceği yada iki numaralı pozisyonda forma giyebileceği belirtiliyor.

Papaloukas'a 30 milyon dolar!

Gelecek sezon NBA'de forma giymek istediğini açıklayan CSKA Moskova'nın Yunan yıldızı Theodoros Papaloukas için Los Angeles Lakers'dan müthiş bir teklif geldi.

Yunan medyasında çıkan habere göre Lakers'ın tecrübeli guard için 5 yıllık kontrat karşılığında 30 milyon doları gözden çıkardığı ifade edildi.

Draft gecesi herhangi bir takasa girişmeyen Lakers'ın 30 yaşındaki oyuncuyu böyle bir kontrat ile kadrosuna katmasının risk olduğu da basketbol kulislerinde dile getiriliyor.

Osman Yavuz
03.07.2007, 13:18
Jordan'dan mesaj var !

Basketbol'un en büyük isimlerinden Micheal Jordan, Türk basketbolunu değerlendirdi.

Basketbolun gelmiş geçmiş en büyük isimlerinin başında yer alan Michael Jordan, NBA Draft Kampı'ndan Türkiye'ye selam yolladı. Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu hakkında yorum yapan Jordan, Türkiye A Milli Takımı'nın da genç ve başarılı bir ekip olduğunu düşündüğünü söyledi.

MJ'den mesaj var; "Başarılısınız!"

Basketbol efsanesi Michael Jordan NBA Draft Kampı'nı ziyaret eden Eurobasket Türkiye'den Serdar Ortakuyu'ya yakalandı! Serdar ile ayaküstü de olsa oldukça samimi bir şekilde sohbet eden Jordan, kısa başlıklar altında yaptığı açıklamalarda, NBA'de oynayan Türk oyuncuları övdü ve A Milli Basketbol Takımı'nın da genç ve başarılı bir ekip olduğunu dile getirdi.

Eurobasket Türkiye Baş Editörü Serdar Ortakuyu ve Amerika'da Palm Beach Imperials takımını çalıştıran İTÜ'nün eski koçlarından Serhat Şehit'in Orlando Disney's Milkhouse Spor Kompleksi'nde NBA Director of Scouting (Oyuncu Tarama Ekibi) aracılığı ile katıldıkları NBA Draft Kampı'nda tanıştıkları basketbolun en büyük ismi Michael Jordan'dan Türkiye'ye selam var.

Bu sene Utah Jazz forması ile NBA Batı Yakası finallerine ulaşan ve All Star seçilen Mehmet Okur'u çok beğendiğini söyleyen Jordan, ayrıca Orlando Magic forması ile ülkemizi temsil eden Hidayet Türkoğlu'nun da artık NBA'de kendisini yer edindiğini ifade etti.

Geçen yaz Japonya'da Dünya Basketbol Şampiyonası'nı altıncı olarak bitiren Türkiye A Milli Takımı için "Genç takımınız var. Umarım gelecek senelerde de aynı başarıyı gösterirler" diyen Jordan başkanlığını yaptığı Charlotte Bobcats takımının başına getirdiği eski takım arkadaşı Sam Vincent'a da güvenin tam olduğunu ifade etti.

Draft kampında NBA'de "Yılın Koçu" ödülünü kazanan Avery Johnson ve önceki sene "Yılın Koçu" ödülü sahibi Mike Di Antoni de Türk basketbolu hakkında olumlu şeyler söylediler.

cınar#7
03.07.2007, 17:33
Hidayet artık Lewisin gelmesinden sonra ayrılmalı yoksa yedek kalıcak, bence Utah'a gitmeli...

cyberentalpi
04.07.2007, 04:47
Bir kac haber de benden
Dallas Wallacenin Pesinde
Gecen sezon Bobcats te 18.1 sayi 7.1 reb ile oynayan Gerald Wallace nin dallas pesine dustu
Yalniz Dallasta zaten super bir Sf var. Josh Howard. Bunu da en iyi altinci adam mi yapacaklar acep diyorum

Özge
04.07.2007, 10:49
Karşıyaka'dan Miami'ye

Geride bıraktığımız sezon Beko Basketbol Ligi'nin en başarılı yabancı oyuncuları arasında yer alan Pınar Karşıyaka'nın ABD'li power forveti Marcus Slaughter NBA hayalini gerçekleştirmek üzere!

Dwyane Wade ve Shaquille O'Neal'lı kadrosuyla bir önceki sezon NBA şampiyonluğuna ulaşan Miami Heat ile 2 yıllık sözleşme imzalayan 22 yaşındaki oyuncu gelecek hafta Orlando'da başlayacak olan yaz liginde Heat forması giyerek kendisini göstermeye çalışacak.

Henüz garanti kontrata imza atmayan Slaughter eğer yaz liginde kendini gösterebilirse yeni sezonda Heat forması giyebilecek.

Geçtiğimiz sezon Pınar Karşıyaka formasıyla 29 maçta 32,0 dakika 13,3 sayı, 10,2 ribaunt, 1,3 asist, 2,3 top çalma ve 1,2 blok ortalamalarıyla oynayan Slaughter, All-Star etkinlikleri çerçevesinde oynanan All-Star maçının da MVP'si seçilmişti.

Geçtiğimiz iki sezon Heat forması giyen ancak şu an free agent olarak takımdan ayrılan pivot Earl Barron da 2003-2004 sezonunda Tuborg forması giymişti.

Özge
04.07.2007, 12:49
Billups Pistons'dan kopmadı
Detroit Pistons'ın oyun kurucusu Chauncey Billups Pistons ile yeniden anlaşmaya vardı

Pistons ile 5 yıllık kontrat karşılığında 60 milyon dolara anlaşan deneyimli oyun kurucunun kontratındaki 46 milyon dolar değerindeki ilk dört yılın garanti son yılın ise "takım opsiyonu" maddesine sahip olduğu öğrenildi. Buna göre Pistons isterse kontratın son senesinde anlaşmayı tek taraflı feshederek Billups'ı serbest bırakabilecek.

Resmi sözleşme, free agent oyuncuların takımlarla görüşmelerinin sona ereceği 10 Temmuz 2007 tarihinden sonra yapılabilecek.

1997 draftında Boston Celtics tarafından 3. sıradan draft edilen 31 yaşındaki oyuncu son 5 sezondur formasını giydiği ve kariyerinin en başarılı dönemlerini geçirdiği Detroit Pistons'da geçtiğimiz sezon 70 maçta 36,1 dakika, 17,0 sayı, 3,4 ribaunt, 7,2 asist ve 1,2 top çalma ortalamalarıyla katkıda bulundu.

Bu arada Delfino'yu Raptors'a takas yoluyla gönderen Detroit'in, guard Ronald Murray ve pivot Nazr Mohammed'i de takas yolları ayırmak istediği ifade ediliyor.

Özge
05.07.2007, 16:25
Marcus Slaughter Miami'de

BEKO Basketbol Ligi takımlarından Pınar Karşıyaka'nın ABD'li forveti Marcus Slaughter, NBA 2006 şampiyonu Miami Heat ile anlaştı

Geçtiğimiz sezon formasını giydiği Pınar Karşıyaka'da güzel smaçları ve sempatik tavırlarıyla beğeni toplayan Marcus Slaughter, NBA takımlarından Miami Heat ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

22 yaşındaki forvetin gelecek hafta Orlando'da yapılacak Yaz Ligi'nde Miami forması giyeceği açıklandı.

Geçtiğimiz sezon BEKO Basketbol Ligi'nde Pınar Karşıyaka forması ile 29 maça çıkan Marcus Slaughter, 13.3 sayı, 10.2 ribaunt ile double-double ortalamalarını yakalamayı başarmıştı.

Slaughter bunların yanında 1.3 asist, 1.2 blok ve 2.3 top çalma ile mücadele etti.

OYılmaz
05.07.2007, 16:48
Marcus Slaughter Miami'de

BEKO Basketbol Ligi takımlarından Pınar Karşıyaka'nın ABD'li forveti Marcus Slaughter, NBA 2006 şampiyonu Miami Heat ile anlaştı

Geçtiğimiz sezon formasını giydiği Pınar Karşıyaka'da güzel smaçları ve sempatik tavırlarıyla beğeni toplayan Marcus Slaughter, NBA takımlarından Miami Heat ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

22 yaşındaki forvetin gelecek hafta Orlando'da yapılacak Yaz Ligi'nde Miami forması giyeceği açıklandı.

Geçtiğimiz sezon BEKO Basketbol Ligi'nde Pınar Karşıyaka forması ile 29 maça çıkan Marcus Slaughter, 13.3 sayı, 10.2 ribaunt ile double-double ortalamalarını yakalamayı başarmıştı.

Slaughter bunların yanında 1.3 asist, 1.2 blok ve 2.3 top çalma ile mücadele etti.

Efese gelmesini istediğim oyuncuydu :( Başarılar diyelimm

Özge
06.07.2007, 12:09
Grant Hill Suns'lı oluyor

Ayak bileğindeki kronikleşen sakatlığından ötürü gelecek sezon basketbol oynayıp oynamayacağı merak edilen Orlando Magic'in all-star forveti Grant Hill'in Phoenix Suns ile anlaştığı bildirildi.

Kariyeri boyunca 7 defa all-star seçilen ancak NBA playoff'larında ilk turdan ötesini göremeyen 34 yaşındaki free agent oyuncunun, kariyerinin sonlarında bir şampiyonluk yaşayabilmek için Suns'ı tercih ettiği belirtiliyor.

Suns ile 2 yıllığına anlaşan yıldız oyuncunun ilk sezon 1,8 milyon dolar ikinci sezon ise 2 milyon dolar alacağı öğrenildi.

Orlando Magic'de oynadığı 6 sezon boyunca ayak bileğindeki sakatlıkla boğuşan ve kendisini 5 kez ameliyat masasına yatıran bu sakatlıktan ötürü bir türlü Detroit Pistons'daki günlerine dönemeyen Hill geçtiğimiz sezon 65 maçta 30,5 dakika, 14.4 sayı, 3.6 ribaunt, 2.1 asist ortalamalarıyla oynadı.

Özge
09.07.2007, 12:44
Greg Oden ne yapıyor?

2007 NBA draftında Portland Trail Blazers tarafından birinci sırada seçilen Greg Oden, yaz ligi maçlarına ilginç istatistiklerle başladı.

Çıktığı ilk maçta 20 dakika içinde 6 sayı kaydedip 10 faul olarak oyun dışı kalan Oden, ikinci maçında ise Dallas Mavericks karşısında daha iyi bir oyun sergiledi.

72-68 kaybettikleri Mavericks maçında Greg Oden 13 sayı, 5 ribaunt, 4 blok ile etkili olurken rakip oyunculara 9 faul yaptı.

Not: Yaz ligi müsabakalarında, normal maçlardan farklı olarak oyuncuların alabilecekleri maksimum faul sayısı 9'dur. 10. faulünü alan oyuncu oyun dışı kalmaktadır.

Nocioni Bulls'dan kopmadı

Adı son günlerde takas dedikodularında geçen Chicago Bulls'un Arjantinli forveti Andres Nocioni Chicago Bulls ile nikah tazeledi.

Boğalar ile 5 yıllığına yeniden anlaşan 28 yaşındaki oyuncunun bu kontrat karşılığında yaklaşık 38 milyon dolar alacağı öğrenildi. Resmi sözleşme 11 Temmuz'dan itibaren atılabilecek.

Nocioni geçtiğimiz sezon Bulls formasıyla 53 maçta 26,3 dakika, 14,1 sayı, 5,7 ribaunt ve 1,1 asist ortalamalarıyla oynadı.

Stackhouse'un Mavericks aşkı

Dallas Mavericks'in veteran forveti Jerry Stackhouse takımıyla olan kontratını 3 yıl daha uzatma kararı aldı.

32 yaşındaki oyuncunun bu kontrat karşılığında yaklaşık 18 milyon dolar alacağı ifade edilirken resmi imza 10 Temmuz'dan sonra atılabilecek.

Stackhouse geride bıraktığımız sezon Mavericks formasıyla 67 maçta 24,0 dakika, 12,0 sayı, 2,2 ribaunt ve 2,8 asist ortalamalarıyla oynadı.

Bu arada Dallas Mavericks'in, basketbolu bırakmayı düşünen Chicago Bulls forveti P.J. Brown ile ilgilendiği belirtiliyor.

Özge
10.07.2007, 12:12
Iverson'a 260 bin dolar ceza!

ABD Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Denver Nuggets'ta forma giyen ünlü oyuncu Allen Iverson, adamlarına gece kulübünde 1 kişiyi dövdürdüğü gerekçesiyle 260 bin dolar para cezasına çarptırıldı.
Washington'da bulunan federal jüri, Iverson'un koruması Jason Kane'in, bir gece kulübünün VIP salonunu boşaltmadığı için Marlin Godfrey'i dövdüğüne karar verirken, ünlü basketbolcuyu ise koruması Jason Kane'i iyi yönetemediği gerekçesiyle suçlu buldu.
İddialara göre Iverson ve adamları, Marlin Godfrey ve David Anthony Kittrell'den Washington'da bulunan Eyebar Club'un VIP bölümünü boşaltmalarını istemiş, çıkan kavgada Iverson'un korumaları bu iki kişiyi dövmüşlerdi. Marlin Godfrey ve David Anthony Kittrell daha sonra mahkemeye başvurarak, Iverson hakkında 20 milyon dolarlık dava açmışlardı.
Geçen hafta mahkemeye gelerek ifade veren Allen Iverson, kavgayı görmediğini, kavga ciddiye dönüşmeden olay yerinden ayrıldığını söylemiş ve bu iki kişinin kendisinin ününden ve servetinden yararlanarak para koparmaya çalıştığını iddia etmişti. Marlin Godfrey'e sağlık harcamaları ve manevi tazminat olarak 260 bin dolar ödenmesini hükmeden mahkeme, David Anthony Kittrell'in ise darp edilmediğini karara bağladı.

Özge
11.07.2007, 11:55
Oden'a hastalık şoku

2007 NBA draftlarında Portland Trail Blazers tarafından ilk sırada seçilen Greg Oden, yaz liginin kalan maçlarında takımıyla birlikte olamayacağı açıklandı.

Bademciklerindeki iltihaplanma nedeniyle operasyon geçirmeye karar veren genç pivotun Vancouver Clinic'de bıçak altına yatıp bademciklerinin alınacağı öğrenildi. İyileşme sürecinin 2-3 haftayı bulabileceği belirtilen Greg Oden'ın yaz ligi'nin kalan maçlarında oynamasının beklenmediği belirtildi.

NBA'de geleceğin en önemli oyuncuları arasında gösterilen Greg Oden, yaz liginde forma giydiği iki maçta yaptığı faullerin fazlalığıyla dikkat çekmişti.

Orlando Magic'in Cabezas aşkı

Kadrosunu iyi bir guard ile güçlendirmek isteyen Hidayet Türkoğlu'nun takımı Orlando Magic'in, İspanya'nın Unicaja Malaga takımında forma giyen oyun kurucu Carlos Cabezas ile ilgilendiği öğrenildi.

26 yaşındaki oyuncunun Orlando Magic oyuncusu olması yolundaki en büyük engel ise 1,7 milyon avro tutarındaki bonservis bedeli olmuş durumda.

Geçtiğimiz yaz İspanya milli takımıyla Japonya'da dünya şampiyonu olan Cabezas, 2006 ACB playoff'larında, şu an NBA'de forma giyen Jorge Garbajosa ve Walter Herrmann ile birlikte Unicaja Malaga'yı şampiyonluğa taşımayı başarmıştı ve o sezonun ardından Garbajosa ve Herrmann NBA yolunu tutmuşlardı.

Raptors'a CBA'den forvet

Toronto Raptors, free agent forvet Jamario Moon ile 2 yıllık kontrat yaptı.

CBA liginde Albany Patroons takımında oynayan ve sezonu 44 maçta 18.8 sayı, 7.8 ribaunt, 2.0 top çalma, 2.4 blok ortalamaları ile tamamlayan Jamario Moon, CBA'de yılın savunmacısı seçildi ve ligin altın karmasına girmeyi başardı.

Metehan MALKOÇ
11.07.2007, 21:57
yaw bu billupsa n'oldu serbestte bi takıma gttimi gittiyse hangisi?

Bartuğ13
13.07.2007, 19:20
Billups Pistons'dan kopmadı
Detroit Pistons'ın oyun kurucusu Chauncey Billups Pistons ile yeniden anlaşmaya vardı

Pistons ile 5 yıllık kontrat karşılığında 60 milyon dolara anlaşan deneyimli oyun kurucunun kontratındaki 46 milyon dolar değerindeki ilk dört yılın garanti son yılın ise "takım opsiyonu" maddesine sahip olduğu öğrenildi. Buna göre Pistons isterse kontratın son senesinde anlaşmayı tek taraflı feshederek Billups'ı serbest bırakabilecek.

Resmi sözleşme, free agent oyuncuların takımlarla görüşmelerinin sona ereceği 10 Temmuz 2007 tarihinden sonra yapılabilecek.

1997 draftında Boston Celtics tarafından 3. sıradan draft edilen 31 yaşındaki oyuncu son 5 sezondur formasını giydiği ve kariyerinin en başarılı dönemlerini geçirdiği Detroit Pistons'da geçtiğimiz sezon 70 maçta 36,1 dakika, 17,0 sayı, 3,4 ribaunt, 7,2 asist ve 1,2 top çalma ortalamalarıyla katkıda bulundu.

Bu arada Delfino'yu Raptors'a takas yoluyla gönderen Detroit'in, guard Ronald Murray ve pivot Nazr Mohammed'i de takas yolları ayırmak istediği ifade ediliyor.

metehan abi biraz dikkat.aynı sayfada yazıyordu.özge sağolsun süper çalışıyor:D

Özge
13.07.2007, 22:48
metehan abi biraz dikkat.aynı sayfada yazıyordu.özge sağolsun süper çalışıyor:D
Teşekkür ederim Bartuğ:D:D

Özge
14.07.2007, 12:40
Nets Carter ile nikah tazeledi!

ABD Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından New Jersey Nets, 8 kez All-Star kadrosuna seçilen ünlü oyuncusu Vince Carter ile yeniden sözleşme imzaladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, 8 kez All-Star kadrosuna seçilen Carter ile sözleşme yenilendiği belirtilirken, ayrıntılı açıklama yapılmadı.

Nets'in başkanı Rod Thorn, ''Carter ile sözleşme uzatmaktan dolayı çok mutluyuz. O, 2004 yılında takıma katıldığından bu yana, Nets'in başarılarında kilit rölü oynamış biri. New Jersey Nets basketbol ailesi olarak biz onun, yaratıcı, farklı ve heyecan verici performansına devam edeceğini biliyoruz'' dedi.

Vince Carter, geçen sezon 25.2 sayı, 6 ribaunt ve 4.8 asist ortalamasıyla oynamıştı. 1999 yılında yılın çaylağı seçilen Carter, New Jersey Nets ve Toronto Raptors formaları altında 24.1 sayılık kariyer ortalaması yakaladı.

Öte yandan ligin bir diğer takımı Memphis Grizzlies, Orlando Magic'in Sırp forveti Darko Milicic ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. 2003 seçmelerinde 2 numara olarak Detroit Pistons tarafından seçilen Milicic, daha sonra Orlando Magic'e transfer olmuştu. Magic formasıyla 1.5 sezon mücadele eden Milicic, istenilen performansı gösterememişti. 22 yaşındaki Milicic, Magic ile çıktığı 110 maçta 7.9 sayı ve 5.1 ribaunt ortalamasıyla oynayınca Orlando ekibi tarafından sezon sonunda serbest bırakılmıştı.

Özge
14.07.2007, 16:01
Spanoulis Spurs'lu oldu

Houston Rockets'da yeterli forma şansı bulamadığı için takımdan ayrılmayı düşünen ve adı bir süredir Panathinaikos ile anılan Yunan guard Vassilis Spanoulis son şampiyon San Antonio Spurs'e takas oldu.

Milli oyuncunun Rockets'ın 2009 draftındaki ikinci tur seçim hakkıyla birlikte, pivot Jackie Butler ve TAU Ceramica forması giyen Arjantinli forvet Luis Scola'nın karşılığında Teksas eyaletinin bir diğer ekibi olan San Antonio Spurs'e gönderildiği açıklandı.

25 yaşındaki Spanoulis geride bıraktığımız sezon Rockets formasıyla 31 maçta 8,4 dakika ve 2,7 sayı ortalamalarıyla oynadı.

22 yaşındaki Jackie Butler ise geçtiğimiz sezon Spurs formasıyla 11 maçta 9,2 dakika, 3,7 sayı ve 2,0 ribaunt ortalamalarıyla oynadı.

Arjantin milli takımının önemli isimlerinden Luis Scola ise TAU formasıyla Euroleague'de 15,5 sayı, 5,9 ribaunt ve 2,2 asist ortalamalarıyla oynadı.

Scola ligde ise 29 maçta 30,0 dakika, 17,0 sayı, 7,2 ribaunt, 2,5 asist ve 1,8 top çalma ortalamalarıyla oynadı.

Bu arada Spurs'ün, yedek oyun kurucu Jacque Vaughn ve forvet Matt Bonner ile kontrat uzattığı açıklandı.

Ozan
14.07.2007, 20:18
carter ın imza atması iyi olmuş . gitseydi nets in herhalde hiçbir iddiası kalmazdı bu sene. gerçi pivot almadan yine fazla ilerleyemezler ama hala alamadılar bir oyuncu .

bu arada haberler için teşekkürler eline sağlık valla sen olmasan başlık arka sayfalara giderdi galiba :)

Sinan Akyıldız
15.07.2007, 00:13
Habu bizim nba başlığında sürekli misafir oluyo habunlar kimdur acaba :) Özge'nin müthiş haberciliğinimi izlemeye geliyolar acaba :D

Bu Konuyu 5 Aktif Üye Görüntülüyor 5 (1 Üye ve 4 Misafir)

Özge
15.07.2007, 19:20
Sağol Sinan:D

Özge
16.07.2007, 13:37
Atkins Denver Nuggets ile anlaştı

Memphis Grizzlies'ın veteran guardı Chucky Atkins'in, son son yılı opsiyonlu olmak üzere 3 yıllık sözleşme için Denver Nuggets ile anlaştığı öğrenildi.

32 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz sezon Grizzlies formasıyla 75 maçta 27,3 dakika, 13,2 sayı, 4,6 asist ve 1,9 ribaunt ortalamalarıyla oynadı.

Bir dönem Avrupa'da Cibona Zagreb forması da giyen Atkins, Denver Nuggets gibi yetenekli bir takıma gideceği için çok heyecanlı ve mutlu olduğunu belirtti.

Scola Rockets'lı olacak mı?

Hafta içinde takas yoluyla hakları San Antonio Spurs'den Houston Rockets'a geçen TAU Ceramica'nın Arjantin'li forveti Luis Scola'nın, kontratını feshetmek için TAU yönetimiyle görüştüğü belirtildi.

Bask ekibiyle sözleşmesi devam eden ve bonservis ücreti yaklaşık 3 milyon dolar olan 27 yaşındaki yıldız oyuncunun işi kolay görünmüyor. Zira TAU başkanı Josean Querejeta, Scola'nın kulüp tarihindeki en önemli oyuncu olduğunu ve kendisinin takımda kalmasını arzuladıklarını belirtti ve bonservisinde indirime gitmeyi düşünmediklerini ifade etti.

Her şeye rağmen Querejeta, Andres Nocioni, Jose Manuel Calderon ve Arvydas Macijauskas örneklerinde olduğu gibi Scola'nın da takımdan ayrılması durumunda bu durumun üstesinden gelebilwcek güçte olduklarını belirtti.

Scola'nın TAU Ceramica ile bağlarını resmen koparması durumunda, kendisini gelecek sezon takımda görmek isteyen Houston Rockets'a imza atmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Jazz Fisher'ın yerini doldurdu

Bir süre önce göz kanseri olan kızının tedavisiyle ilgilenmek için daha iyi bir şehirde yaşamak isteyen ve bu amaçla takımdan ayrılmak istediğini açıklayan Derek Fisher'ı serbest bırakan Utah Jazz Jason Hart ile anlaşmaya vardı.

Geçen sezona Sacramento Kings'de başlayan ardından serbest bırakılan Hart, Shaun Livingston ve Sam Cassell'in aynı anda sakatlanmaları sonrası oyun kurucu arayışına giren Los Angeles Clippers'da sezonu tamamlamıştı.

31 yaşındaki oyuncu Clippers'da 23 maçta 32,2 dakika, 9.0 sayı, 3.6 ribaunt, 4.0 ribaunt, 1.8 top çalma ortalama ile oynadı.

Özge
16.07.2007, 13:38
Bucks Mo'yu takımda tuttu

Adı son günlerde Miami Hest ile anılan ve Florida ekibinden 5 yıllığına 31,4 milyon dolarlık teklif alan Milwaukee Bucks guardı Mo Williams, Bucks ile kontrat yenilemek üzere anlaşmaya vardı.

Yeni anlaşma sonrası 6 yıllık kontrat karşılığında 52 milyon dolar alacağı öğrenilen 25 yaşındaki oyuncunun menajeri Mark Bartelstein, Bucksın yaptığı bu teklifle Williams'ın kendi organizasyonları için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Mo Williams geçtiğimiz sezon 68 maçta 36,1 dakika, 17,3 sayı, 4,8 ribaunt, 6,1 asist ve 1,3 top çalma ortalamalarıyla oynadı.

Blazers aradığı guardı buldu

Yaz döneminin en hareketli takımlarından biri olan Portland Trail Blazers, point guard pozisyonu için Denver Nuggets'da forma giyen eski oyuncusu Steve Blake ile anlaştı. 27 yaşındaki free agent oyuncunun eski takımıyla iki yıllık kontrat yapacağı öğrenildi.

2005-2006 sezonunda Blazers forması giydikten sonra geçtiğimiz sezonu Milwaukee Bucks ve Denver Nuggets takımlarında geçiren Blake, Nuggets formasıyla 49 maçta 33,2 dakika, 8,3 sayı, 2,5 ribaunt, 6,6 asist ve 1,0 top çalma ortalamalarıyla oynadı.

Blake'in gelişiyle birlikte Blazers oyun kurucu pozisyonunda Jarrett Jack, Sergio Rodriguez ve her iki guard pozisyonunda da oynayabilen Brandon Roy ile birlikte toplam dört oyun kurucuya sahip oldu.

Joe Smith Bulls'lu oluyor

Geçtiğimiz sezon ortasında Denver Nuggets'dan Philadelphia 76'ers'a takas olan veteran forvet Joe Smith'in Chicago Bulls ile 2 yıllık kontrat için prensip anlaşmasına vardığı açıklandı.

1995 draftının 1 numarası olan 32 yaşındaki Smith geçtiğimiz sezon Sixers'da 54 maçta 25,0 dakika, 9,2 sayı ve 6,7 ribaunt ortalamaları ile oynadı.

Joe Smith'in, mid-level exception ücreti olan yıllık 5,36 milyon dolar karşılığında anlaştığı öğrenildi.