PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NBA | National Basketball Association

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55]

Oğuz ZEYTİN
05.02.2023, 08:53
Dwane Casey denemelere doymadı. Şimdi de Burks'ü ilk beş başlatıp, Hayes'i benche çekti. Ivey'yi PG oynatıyor. Ve üç oyuncunun verimi de düştü.

Casey bunu başardığı için, kontratı uzatılır!

Oğuz ZEYTİN
06.02.2023, 07:57
Kyrie (Markieff'le birlikte) Dallas'a gitmiş. Karşılığında Dinwiddie, DFS, bir ilk tur, iki ikinci tur hakkı vermişler.

Ekrem D.
07.02.2023, 10:47
Kyrie (Markieff'le birlikte) Dallas'a gitmiş. Karşılığında Dinwiddie, DFS, bir ilk tur, iki ikinci tur hakkı vermişler.

Kyrie'ye umut baglanmaz, guvenerek is yapilmaz demistik :)

Nets, Steve Nash'in biletini kesmis. Kyrie'nin gonlunu etmek icin bir feda daha yapildi. Bu kafayla Nets basarili olamayacak. Isterlerse big-5 yapip voltrani olustursunlar.

Ime Udoka geliyormus

Yiğit SARI
08.02.2023, 08:34
https://www.youtube.com/watch?v=MOPjtuzoSyA

Yiğit SARI
09.02.2023, 10:20
Takasın son günü büyük gelişmeler oluyor. Bazıları:

Los Angeles receives:

D’Angelo Russell
Malik Beasley
Jarred Vanderbilt

Minnesota receives:

Mike Conley
Nickeil Alexander-Walker
2024 2nd-round pick swap (via WAS-MEM)
2025 2nd-round pick (via UTA)
2026 2nd round pick (via UTA)

Utah receives:

Russell Westbrook
Juan Toscano-Anderson
Damian Jones
2027 1st-round pick (via LAL)

Suns receive:

Kevin Durant
T.J. Warren

Nets receive:

Mikal Bridges
Cam Johnson
Jae Crowder
4 1st-round picks
2028 pick swap

Oğuz ZEYTİN
10.02.2023, 08:30
DET: James Wiseman

ATL: Saddiq Bey

POR: Kevin Knox + Atlanta'nın 2024 ikinci tur hakkı, 2025 ikinci tur hakkı (41 - 60 arası korumalı), Atlanta - Brooklyn veya Charlotte'un 2023 ikinci tur hakkından ikinci sıradaki

GSW: Gary Payton + Atlanta'nın 2026 ve 2028 İkinci tur hakları

*

GSW, büyük bir fiyasko olan Wiseman'ı verip iki ikinci tur hakkı ve sistemine uygun eski oyuncusunu aldı.

Kötü şut atan Atlanta, beş adet ikinci tur hakkı verip Saddiq Bey'i aldı.

Portland, Gary Payton'ın kontratından çıkıp Kevin Knox'ın takım opsiyonlu kontratını aldı.

Bizimkileri anlamadım: İki kanat oyuncusu verip Duren ve Stewart'ın pozisyonuna üç yılda 60 maça çıkabilmiş Wiseman'ı aldılar. Hadi Noel'i gönderselerdi Sixers'a neyse... Bey'e karşılık en azından bir draft hakkı filan bekliyordum. İstikrarsız da, bu kadar da değersiz değildi bence.

Sefa Murat Dokuz
10.02.2023, 08:48
Takasın son günü büyük gelişmeler oluyor. Bazıları:

Darvin Ham’i takasa dahil edip gönderseydik fena takas değil.

Yiğit SARI
28.02.2023, 11:35
https://www.youtube.com/watch?v=OKOwK6U7sd0

Oğuz ZEYTİN
21.03.2023, 10:41
Cam Tavanlar, Cam Uçurumlar, Siyasi Partiler ve Kadınlar

https://www.ekonomim.com/kose-yazisi/cam-tavanlar-cam-ucurumlar-siyasi-partiler-ve-kadinlar/687384

Şimdi "Bu köşe yazısının NBA başlığında ne işi var?" diyeceksiniz. Yazıda geçen bir cümle, yıllar önce bu başlıkta (Yanlış anlaşılmaktan çekinerek) paylaştığımı bir teze dokunuyor.

"İş dünyası için bulunan bu cam uçurum kavramı daha sonra siyaset, spor ve başka alanlar için de kullanılmış. Ayrıca sadece kadınlar için değil, başka etnik gruplar için de geçerli olduğu görülmüş. Örneğin, US erkek basketbol liginde kaybeden takımlara zenci koçların atanması olasılığı beyazlara göre daha yüksek bulunmuş."

İfade biraz kapalı. Başarısız takımlara yeni gelen koçlar mı siyah yoksa siyah koçların atandığı takımlar mı başarısız, tam anlaşılmıyor. Benim yaklaşımım, NBA'de beyaz koçla çalışmanın daha iyi bir tercih olacağı yönünde. Bunun ayrımcılıkla alakası yok. Sırf siyah koç çalıştırıyor diye takım seçen Jeremi Grant'in bu tutumunun eleştirildiğini hiç okumadım. Daha geçen gün clutchpoints'de yayınlanan bir draft analizinde, Brandon Miller'ın Pistons'a gelmesi durumunda siyah koç ve yöneticilerin durumu kolaylaştıracağı yazıyordu:

https://clutchpoints.com/2023-nba-mock-draft-lottery-only-victor-wembanyama-lands-with-spurs

(Bu arada Miller çok iyi bir sezon geçiriyor.)

Geçmişte sayılarının çok fazla olmadığını biliyorum. Lenny Wilkens'ı bir kenara koyayım. Ve tabii Nolan Richardson'ı... Günümüzde siyah koç sayısı beyazları yakaladı (14 Siyah - 16 Beyaz). Olay tabii ki iyi koç - kötü koç ekseni dışına taşmamalı. Pistons'ta Gentry, Curry, Cheeks, Casey... Hatırladığım dört koç ve başarısız oldukları!

Udoka, Mike Brown'ın bu sene Kings'e yaptıkları, Monty Williams hatta Bickerstaff ve hatta Boston'ın genç koçu... İyi iş çıkarıyorlar.

Hassas bir konu.

Oğuz ZEYTİN
22.03.2023, 19:39
https://twitter.com/bballispoetry/status/1638356033381756928?cxt=HHwWgMCzlbmIzrwtAAAA

Kaçıncı alay konusu bu, sayısını unuttum.

Burada da Ivey'yi suçlamıştı.

https://mobile.twitter.com/BleacherReport/status/1631121414219771905

Oğuz ZEYTİN
24.03.2023, 06:42
Dün sabah Kaan Kural'ı dinledim (Daha önce çekilmiş bir programdı). "KAT'ın sakatlığının göründüğünden daha ciddi olduğunu bilen az sayıdaki kişiden biriyim. Temaslı beşe beş antrenmalara başlamadı." dedi.

Birkaç saat sonra, dünyanın öbür ucunda, Towns Wolves'a maç kazandırdı dün.

Oğuz ZEYTİN
26.03.2023, 23:44
Sonunda biri "Kral çıplak!" dedi.

https://www.yardbarker.com/nba/articles/misfiring_pistons_have_great_case_for_jettisoning_ head_coach/s1_13132_38613425

Oğuz ZEYTİN
30.03.2023, 21:41
Sonunda biri "Kral çıplak!" dedi.

https://www.yardbarker.com/nba/articles/misfiring_pistons_have_great_case_for_jettisoning_ head_coach/s1_13132_38613425

Sesler çıkmaya başladı:

https://theathletic.com/4356229/2023/03/29/victor-wembanyama-pistons-mailbag-nba-draft/?source=emp_shared_article

Casey'yi beğenmesem de, şu bölümün altını yıllardır çiziyorum:

"And with that, coupled with the fact that there doesn’t appear to be any toxicity in the locker room, players still respect him and individuals have improved, I think he’s back next season.

Time will tell, but that’s my hunch. There’s a lot of respect for Casey inside the building."

Kötü koç fakat oyuncular, rakipler ona büyük saygı duyuyor. Ve bu benim hiç umrumda değil.

Oğuz ZEYTİN
04.04.2023, 06:39
NCAA'de Connecticut şampiyon oldu. 2011'de Kemba Walker ve Jerdmy Lamb, 14'te Shabazz Napier'le zafere gitmişlerdi.

Bu seneki kolej sezonu rekabetçiydi. Son sınıflarda büyük yıldız adayı pek yoktu.

Oğuz ZEYTİN
08.04.2023, 02:09
https://sports.yahoo.com/as-nba-season-winds-down-the-leagues-coaching-carousel-winds-up-153219196.html

İlk dedikodular çıkmaya başladı:

Charles Lee (Bucks asistanı)
Adrian Griffin (Raptors asistanı)
Chauncey Billups (Portland koçu)

Yine siyah koçlar...

Oğuz ZEYTİN
10.04.2023, 02:53
https://sports.yahoo.com/as-nba-season-winds-down-the-leagues-coaching-carousel-winds-up-153219196.html

İlk dedikodular çıkmaya başladı:

Yine siyah koçlar...

Ve Casey dönemi bitti.

Adaylar:

Ime Udoka (Eski Celtics koçu)
Chris Quinn (Miami asistanı)
Josh Longstaff (Chicago asistanı)
Brian Keefe (Brooklyn asistanı)
Jerry Stackhouse (Vanderbilt koçu)
Kevin Ollie
Sean Sweeney (Dallas asistanı)
Jay Wright (Eski Villanova koçu)
Juwan Howard (Michigan koçu, 2026'ya kadar sözleşmesi var. Ancak Pistons'ın ilgisi halinde ayrılabileceği yazılıyor.)

*

GM Troy Weaver yeni koç hakkında konuşurken organizasyonun durumunu ve ihtiyacını üç kelimeyle açıkladı: Disiplin - Gelişim - Savunma.

*

Kadroya ilişkin olarak ise "Şut atabilen kanat savunmacısı" alınacağının işaretini verdi.

Oğuz ZEYTİN
15.04.2023, 19:40
https://twitter.com/EzmoneyQ1/status/1647261645561815043

Bu konunun cılkı çıktı. Michael Curry, Mo Cheeks, D. Casey ne başardı? Saçma bir gündem oluştu. Siyah yöneticiler ve siyah koçlar için takım seçen oyuncular var (Jerami Grant). Üstte paylaştığım bir analizde B. Miller'ın takım tercihinde nelerin etkili olacağı yazılmıştı.

Şimdi tek tük tepkiyi abarttığımı düşüneceksiniz. Adaylardan Lee, Ollie, Griffin siyah... Quinn tek resmi beyaz aday. Ona bile tahammülleri yok.

Fransa'da Galtier için söylenenleri düşününce, ABD'deki bu saçma gündemin önüne bir türlü geçilememesi artık normal geliyor.

Oğuz ZEYTİN
17.04.2023, 06:11
New York ile Sacramento'nun kazanmasına çoğunluk şaşırmış.

Portland'ın eski koçu Terry Stotts'un dediği gibi: "The media loves Golden State... but for that matter, nobody believes in Sacramento... I believe in Sacramento"

https://www.yardbarker.com/nba/articles/amp/former_nba_coach_shares_why_he_believes_in_kings_i n_series_vs_defending_champs/s1_13132_38702288

Oğuz ZEYTİN
18.04.2023, 09:46
Adaylar:

Ime Udoka (Eski Celtics koçu)
Chris Quinn (Miami asistanı)
Josh Longstaff (Chicago asistanı)
Brian Keefe (Brooklyn asistanı)
Jerry Stackhouse (Vanderbilt koçu)
Kevin Ollie
Sean Sweeney (Dallas asistanı)
Jay Wright (Eski Villanova koçu)
Juwan Howard (Michigan koçu, 2026'ya kadar sözleşmesi var. Ancak Pistons'ın ilgisi halinde ayrılabileceği yazılıyor.)

Basında yazılan koçları yukarıda derlemiştim. Artık resmi görüşmeler başlıyor. Görüşmeye davet edilen adaylar:

1) Charles Lee (Bucks)
2) Chris Quinn (Heat)
3) Adrian Griffin (Raptors)
4) Kevin Ollie
5) Brian Keefe (Nets)
6) Jarron Collins (Pelicans)
7) Rex Kalamian (Pistons)
8) Jerome Allen (Pistons)

Charles Lee'nin favori olduğu söyleniyor. Benim takıldığım nokta, asistan koç Jerome Allen'ın adının geçmemesi. Onun epey destekçisi vardı lig çevresinden.

Kings yine kazandı. İki takım üç sayılık atışlarda toplamda 28%'de kaldı. Malik Monk ilk devre eli sıcak tek oyuncuydu. Bu arada Green'in Sabonis'e yaptığı kabul edilemez. İlk maçın sonunda da yapmıştı. Bu sefer resmen Sabonis'in göğüs kafesine tabanıyla bastı.

American History X'teki kaldırım sahnesine doğru gidiyor...

Takas ve FA dedikoduları da çıkmaya başladı. OG Anunoby için adı geçen beş takımdan biri Pistons. Raptors'ın yeniden yapılanacağını düşününce, draft hakları talep edeceği ortada. Pistons'ın elinde öyle bir şans yok. Tek yol, bu yıl seçiminde ilk iki / üç sırayı kaybetmesi. Yine de Raptors tek pickle yetinmeyecektir. Memphis'ten üç ilk tur hakkı istemişlerdi.

FA'de ise Pistons'ın Torrey Craig'i listeye alacağı yazılıyor.

OG ve Craig haricinde savunmacı kanat şutör için Nets'e bakılabilir. Royce ve DFS'den biri Nets için fazla.

Onun haricinde Donte DiVincenzo'nun da hedefler arasında olduğu yazılıyor. Sanırım bu biraz Alec Burks'ün opsiyonuna bağlı. Burks iyi bir sezon geçirdi. Şutu hiç istikrarlı olmamıştı fakat bu sezon gayet iyi attı. Aslında onun en farklı özelliği oyun kurucu yetenekleri.

Sabah Jerome Allen adının hiç geçmemesine şaşırdığımı yazmıştım. Az önce Yahoo haberi geçti:

https://twitter.com/VinceGoodwill/status/1648326622595129348?cxt=HHwWiIDR2Y-VhOAtAAAA

Oğuz ZEYTİN
22.04.2023, 00:34
https://www.hoopsrumors.com/2023/04/latest-on-pistons-head-coaching-search-2.html

Habere göre Lee, Ollie ve Collins bir adım öne çıkmış. Alttaki yorumlarda bir okur Nurse'ü sormuş. Aldığı cevap: Wrong color.

Dönem, neo-redneck dönemi.

Oğuz ZEYTİN
25.04.2023, 08:58
Play-Off serileri iyi geçiyor bu sene.

Bucks 1 - 3 Heat
Celtics 3 - 1 Hawks
Sixers 4 - 0 Nets
Cavs 1 - 3 Knicks

Doğuda tek beklentim Knicks'in Cavs'i elemesiydi. Bu arada Giannis'İn sakatlığını bir kenara koyarsak Budenholzer büyük hayal kırıklığı...

Nuggets 3 - 1 Wolves
Grizzlies 1 - 3 Lakers
Kings 2 - 2 Warrios
Suns 3 - 1 Clippers

Batıda Kings'in uzun zaman sonra PO yapması heyecan verici. Evlerine dönünce ne yapacaklarını merak ediyorum? Bu seneki eşleşmelere göre 2-7 & 3-6 yolunun önü açık. Lakers'ın takaslardan sonra çehresinin değişmişti. Memphis itici bir takım ancak iyi pazarlandılar. Wolves ise aksine basın tarafından yerden yere vuruldu ama buraya kadar geldiler.

Oğuz ZEYTİN
27.04.2023, 09:34
Bucks'a güle güle...

İlk devreyi seyrettim. Bucks faul atışlarından fark yapsa da Heat bir şekilde oyuna tutundu. Budenholzer elindeki malzemeyi çarçur etti bu seride. Ondan beklenen bu değildi. Adebayo önceki maçlarda hiç umduğum gibi oynamamıştı ama bugün seyrettiğim bölümde daha hareketli, daha istekliydi. Tabii Butler'ı da anmak lazım. Tam bir lider gibi oynuyor. Saha içinden şut başına 1,3 sayı üretti. Daha verimli nasıl olabilirdi?

Oğuz ZEYTİN
28.04.2023, 05:56
Snyder'ın işi zor. Trae, Hunter ve Collins gamsızlarıyla ancak bu kadar direnebilirlerdi. Son beş dakika ne topu oyuna sokabildiler ne şut atabildiler... Hawks 113-110 öndeyken arka arkaya Horford, Tatum, Grant ve Smart'la dört üçlük buldu Boston. Beş dakikada turladı Celtics.

Larking
28.04.2023, 13:44
Sarunas Jasikevicus:"NBA'de oynanan basketbola katlanamıyorum"

Bir konuda Saras ile hemfikir olacağımı sanmazdım.Yalnız değilsin Saras, ben de katlanamıyorum.

Oğuz ZEYTİN
29.04.2023, 05:41
Sac-GSW serisi yedinci maça gidiyor.

Bu arada GSW benchinin arkasında Jerome Allen'ı gördüm sanki.

Oğuz ZEYTİN
01.05.2023, 08:36
İlk tur sonuçları:

Bucks 1 - 4 Heat
Celtics 4 - 2 Hawks
Sixers 4 - 0 Nets
Cavs 1 - 4 Knicks

Nuggets 4 - 1 Wolves
Grizzlies 2 - 4 Lakers
Kings 3 - 4 Warrios
Suns 4 - 1 Clippers

Konferans yarı finalleri:

New York 0 - 1 Miami
Boston - Philadelphia

Denver 1 - 0 Phoenix
GSW - LAL

Oğuz ZEYTİN
02.05.2023, 10:11
Nuggets - Suns maçını Paul sakatlanana kadar seyrettim. Suns öndeydi ama son çeyrekte kaybetmişler. Suns sürekli orta mesafeye gidiyor. Oradan isabetli attılar. Boxscore'a baktım az önce, Booker ve Durant dışında üç sayılık atan yok. İkisi 6/20, takımın geri kalanı 0/11 atmış.

Nuggets da iyi hücum edemedi. Murray ilk maçın aksine kötü, KCP iyi günündeydi.

Oğuz ZEYTİN
03.05.2023, 06:32
Hollinger'ı severim: https://theathletic.com/4478737/2023/05/02/hollinger-cavs-grizzlies-defense-playoffs/

Cavs ve Memphis normal sezonun en iyi savunma takımlarıydı. Fakat ilk turda bu unvanlar, rakipleri Lakers ve Knicks'e gitti. "Yoksa savunma şampiyon yapmaz mı?" sorusu için erken.

Oğuz ZEYTİN
05.05.2023, 06:05
GSW üçüncü çeyrekte Lakers'ı ezdi. İlk maçta da iyi şut atmışlardı ama bugün bir başka...

Bucks'a güle güle...

İlk devreyi seyrettim. Bucks faul atışlarından fark yapsa da Heat bir şekilde oyuna tutundu. Budenholzer elindeki malzemeyi çarçur etti bu seride. Ondan beklenen bu değildi. Adebayo önceki maçlarda hiç umduğum gibi oynamamıştı ama bugün seyrettiğim bölümde daha hareketli, daha istekliydi. Tabii Butler'ı da anmak lazım. Tam bir lider gibi oynuyor. Saha içinden şut başına 1,3 sayı üretti. Daha verimli nasıl olabilirdi?

Bucks Budenholzer'ı göndermiş.

*

Heat serisinde kardeşi vefat etmiş. Duyurulmamış. İşine son verildikten sonra açıklandı. İlginç bir durum. Üstelik Bucks sözleşme şartlarını yerine getireceğini açıklamış. Önümüzdeki sene takım çalıştırır mı?

Pistons'a gelsin isterim.

Oğuz ZEYTİN
06.05.2023, 07:14
Suns - Nuggets üçüncü maç epey çekişmeli geçiyor. İlk devre Booker ve Durant 67 sayının 57'sine katkı verdi. Sürekli çembere gittiler. Malone buna tedbiri üçüncü çeyrekte alabildi. Boyalı alana gömüldüler. Daha hareketli bir savunma yaptılar. Hücumda ise Gordon'u (İlk devre sadece 1 sayısı vardı) çembere yakın topla buluşturdular. Murray iki numara gibi oynamaya başladı.

Paul'ün olmaması Suns'a iyi gelmiş gibi. Daha akıcı oynuyorlar. Torrey Craig'e süre vermemelerini pek anlamadım.

Oğuz ZEYTİN
11.05.2023, 14:05
Uzun zamandır takip ettiğim en keyifli play-off bu yılki oldu.

NYK - Miami maçının ilk çeyreğinde Miami farkı açınca yattım. Maçı New York kazanmış. Bütün seriler 3 - 2 oldu.

Oğuz ZEYTİN
12.05.2023, 06:45
Denver ilk devrede ne yaptı öyle... 81 attı.

Oğuz ZEYTİN
13.05.2023, 05:21
Doğu Finaline yükselen ilk takım play-in'den gelen Miami. Batı'da Lakers benzer başaruyı gösterebilecek mi? (Dört buçuk dakikanın skoru 18-7 lehlerine, mola aldırdılar GSW'ye. Lakers şut kaçırmadı. Vanderbilt yerine Schroder ilk beşte).

NYK'yi çok sevmem. Ancak bu sezonki takımı beğendim. Koç Thibodeau savunmayla bu kadroyu buraya kadar getirdi. Randle sakatlığın etkisiyle Heat serisinde ondan beklenen düzeye çıkamadı. Diğerleri de çok istikrarlı değildi. Bir de Quickley olsa kısa rotasyonu biraz soluklanırdı. Asıl sorun bence Robinson. Cavs serisinde Mobley & Allen'a üstünlük kurmuştu, Heat serisinde kağıttan kaplana döndü.

Oğuz ZEYTİN
14.05.2023, 08:23
Suns, Monty Williams'ı göndermiş.

2023 Koç Değişiklikleri

Pistons: Dwane Casey -> ?
Rockets: S. Silas -> Ime Udoka
Raptors: N. Nurse -> ?
Bucks: M. Budenholzer -> ?
Suns: M. Williams -> ?

Oğuz ZEYTİN
16.05.2023, 20:59
Suns, Monty Williams'ı göndermiş.

2023 Koç Değişiklikleri

Sixers: D. Rivers -> ?

Oğuz ZEYTİN
17.05.2023, 04:18
Draft sıralaması belli oldu:

1. San Antonio
2. Charlotte
3. Portland
4. Houston
5. Detroit
6. Orlando
7. Indiana
8. Washington
9. Utah
10. Dallas
11. Chicago (to Orlando)
12. Oklahoma City
13. Toronto
14. New Orleans

OG, Dorian FS gibi 3&D için veririm bu picki.

Oğuz ZEYTİN
22.05.2023, 09:22
Normal sezonun en az sayı atan takımı Heat, konferans finalinde durumu 3-0 yaptı. Tyler Herro ve Oladipo olmadan bunu başarıyorlar. Maçta fark bir ara 30a çıkınca kapattım.

Bu arada şut atamıyor dediğimiz Heat 38,8%'le yaklaşık 14 üçlük atıyor. Haliyle işleri kolaylaştı. İstikrarsız olsa da Duncan Robinson tarzı adamların kadroda her zaman yeri var.

Oğuz ZEYTİN
22.05.2023, 23:01
2023 Koç Değişiklikleri

Galiba Boston - Mazzulla birlikteliği de sonlanacak.

Oğuz ZEYTİN
23.05.2023, 12:19
Denver 4-0'la finalde.

Bu sabahki maçı oldukça keyifliydi. Son anları çekişmeliydi. Gordon'un LeBron'a son topta yaptığı savunmada LeBron'un yaşlandığını hissettim artık. Lige geldiğinden beri hiç sevmedim ama çok çok büyük oyuncu. Bu arada takımı önce play-in'e taşıyıp, oradan konferans finali oynatmak ciddi iş. Hem darvin Ham hem LeBron'u tebrik ederim.

NOT: M. Malone kızacak. "Biz kazanıyoruz ama Lakers konuşuluyor" demiş. Haklı.

Oğuz ZEYTİN
25.05.2023, 11:42
Monty Williams Pistons'ı reddetmiş. İyi olmuş.

Oğuz ZEYTİN
28.05.2023, 13:35
2023 Koç Değişiklikleri

Galiba Boston - Mazzulla birlikteliği de sonlanacak.

Bucks, Adrian Griffin'le anlaşmış.

*

Celtics de seriyi son salisede 3-3'e getirdi.

Oğuz ZEYTİN
30.05.2023, 15:14
2023 Finali: Denver - Miami

*

2023 Koç Değişiklikleri

Bucks: M. Budenholzer -> A. Griffin
Sixers: D. Rivers -> N. Nurse

Oğuz ZEYTİN
01.06.2023, 09:40
Monty Williams ile 6 yıllığına 78,5 Milyon Dolar karşılığında anlaşmışız. Kontrat iki yıl da opsiyon içeriyor. İyi koç - kötü koç tartışmasına girmeyeceğim. "Disiplin - Savunma - Gelişim" beklenen koç demek Monty'ymiş.

Olaya farklı bir açıdan bakıyorum. Tom Gores takımı aldıktan sonra, hele Casey döneminde dipte gezindikten sonra Pistons'ı satar diye bekliyordum. Adam gitti uzun süreli ve oldukça yüksek bir ücretle koç getirdi. Demek ki Gores'in Pistons'ı elden çıkarma niyeti yok. Waever'a da güveniyormuş.

Hayırlı olsun.

Oğuz ZEYTİN
02.06.2023, 20:27
2023 Koç Değişiklikleri

Pistons: Dwane Casey -> M. Williams
Suns: M. Williams -> F. Vogel

Raptors'ın Scariolo'ya gideceği yazılıyor. Takımların tercihleri çok ilginç. Vogel'ın yüzüğü var ama Suns onun takımı mı?

Oğuz ZEYTİN
04.06.2023, 09:22
Kevin Young, Suns'la asistan olarak devam ediyor. Yıllık 2 M Dolar kazanacakmış. Bu, en yüksek asistan koç ücretiymiş.

Oğuz ZEYTİN
16.06.2023, 08:23
2023 Koç Değişiklikleri

Raptors'ın Scariolo'ya gideceği yazılıyor. Takımların tercihleri çok ilginç. Vogel'ın yüzüğü var ama Suns onun takımı mı?
Raptors Drako Rajakovic'i göreve getirdi.

Raptors: N. Nurse -> D. Rajakovic
Şimdilik Budenholzer ve Rivers boşta...

Pistons staffı da şekillenmeye başladı:

Baş Antrenör: Monty Williams
Kıdemli Asistan Koç: Stephen Silas
Asistan Koç: Mark Bryant
Asistan Koç: Dan Burke
Asistan Koç: Brian Randle
Asistan Koç: Jarrett Jack
Asistan Koç: Steve Scalzi
Oyuncu Gelişim Koçu: Jamelle McMillan
Oyuncu Gelişim Koçu: Spencer Rivers

Oğuz ZEYTİN
19.06.2023, 09:55
Suns: Beal, Goodwin

Wizards: Paul, Shamet, 6 adet ikinci tur hakkı, 2024 & 2026 pick değişimleri

Oğuz ZEYTİN
22.06.2023, 10:22
Celtics, Wizards, Clippers takası gerçekleşmedi. Clippers yerize Grizzlies'ı alıp üçlü takası duyurdular.

Boston Celtics get:
F/C Kristaps Porzingis
2023 first-round pick (No. 25)
2024 first-round pick (via Golden State; top-four protected)

Washington Wizards get:
G Tyus Jones
F Danilo Gallinari
C Mike Muscala
2023 first-round pick (No. 35) (Bunu ilk tur diye duyurdular ama 35. sıra ikinci turda)

Memphis Grizzlies get:
G Marcus Smart

Wizards düğmeye bastı. Bakalım Paul'ü Clippers'a gönderebilecekler mi?

Ekrem D.
25.06.2023, 19:41
Wembanyama acaba beklenildigi kadar etkili bir oyuncu olacak mi cok merak ediyorum. David Robinson ve Tim Duncan ozel olarak bire bir calistiracaklarmis. Su ana kadar verdigi demeclerden de kafasini isine veren, "Spurs tipi" bir oyuncu oldugu izlenimi cikiyor.

Aslinda hazir firsat varken avrupada oynarken canli izlemek vardi. Eger olur da beklentileri karsilayip cook buyuk oyuncu olursa, anca Eurobasket'e falan geldiginde canli izleyebiliriz.

Oğuz ZEYTİN
28.06.2023, 05:54
Celtics, Wizards, Clippers takası gerçekleşmedi. Clippers yerize Grizzlies'ı alıp üçlü takası duyurdular.

Boston Celtics get:
F/C Kristaps Porzingis
2023 first-round pick (No. 25)
2024 first-round pick (via Golden State; top-four protected)

Washington Wizards get:
G Tyus Jones
F Danilo Gallinari
C Mike Muscala
2023 first-round pick (No. 35) (Bunu ilk tur diye duyurdular ama 35. sıra ikinci turda)

Memphis Grizzlies get:
G Marcus Smart

Wizards düğmeye bastı. Bakalım Paul'ü Clippers'a gönderebilecekler mi?

Clippers'a değil GSW'ye gönderip Poole'u aldılar.

Jazz Markanen ile Kessler'ın arasına Collins'i koydu. Sadece Gay ve bir ikinci tur hakkı vermişler. Artık NBA takaslarda salary dengesi hassasiyetini iyice terk etmiş gibi görünüyor.

https://www.spotrac.com/news/hawks-trade-john-collins-to-jazz-in-salary-dump-1936/

Oğuz ZEYTİN
30.06.2023, 13:07
Takımlar serbest oyuncularla bu gece imzalamaya başlayacak. İlk haberler (kontrat uzatma) gelmeye başladı:

Vucevic - Bulls 60 M / 3 yıl
Barnes - Kings 54 M / 3 yıl
Reid - Wolves 42 M / 3 yıl

Josh Hart da Knicks'te kaldı.

Oğuz ZEYTİN
30.06.2023, 23:00
Geçen yıl boş caple yaza girip New York'tan Burks ve Noel'i alıp Brunson'ın Knicks'e gitmesini sağlamıştık.

Bu akşam da Cameron Johnson'ı beklerken Nets'ten Joe Harris'i aldık. Muhtemelen Nets Johnson'ı rahatlıkla tutacaktır.

Barnes kaldı, Hart kaldı, Jerami de 30 istiyormuş. Ya Sixers'la Harris takasını yapacağız ya da Draymond...

*

DET: Joe Harris + 2027 ikinci tur hakkı + 2029 ikinci tur hakkı
BRK: 110000 Dolar nakit

*

DET: Monte Morris
WAS: Gelecek ikinci tur hakkı

Pistons kadrosu

Cade - Morris - Hayes
Ivey - Burks - Sasser
Ausar - Harris - Omoruyi
Bogdanovic - Bagley - Livers
Duren - Stewart - Wiseman

ihsan candas
30.06.2023, 23:27
Geçen yıl boş caple yaza girip New York'tan Burks ve Noel'i alıp Brunson'ın Knicks'e gitmesini sağlamıştık.

Bu akşam da Cameron Johnson'ı beklerken Nets'ten Joe Harris'i aldık. Muhtemelen Nets Johnson'ı rahatlıkla tutacaktır.

Barnes kaldı, Hart kaldı, Jerami de 30 istiyormuş. Ya Sixers'la Harris takasını yapacağız ya da Draymond...
Bu Joe Harris de tam boş kalori. Pistons'un 1-2 sene daha pick çekmesi lazım.

Yiğit SARI
01.07.2023, 00:21
Declined (free agents)

Bruce Brown (DEN)
Jevon Carter (MIL)
Donte DiVincenzo (GSW)
Draymond Green (GSW)
Montrezl Harrell (PHI)
Derrick Jones Jr. (CHI)
Kyle Kuzma (WAS)
Khris Middleton (MIL)
Fred VanVleet (TOR)

oyuncu opsiyonlarını reddeden oyuncular. bakalım ne yapacaklar?

Oğuz ZEYTİN
01.07.2023, 01:18
Reaves - Lakers 52 M / 4 yıl
Draymond - GSW 100 M / 4 yıl
LeVert - Cavs 32 M / 2 yıl
Eubanks - Suns 2 yıl
Kuzma - Wizards 102 M / 4 yıl
Coby - Bulls 40 M / 3 yıl
T. Prince - Lakers 4,5 M / 1 yıl
Lyles - Kings 16 M / 2 yıl
Keita Bates Diop - Suns 5 M / 2 yıl
Damion Lee - Suns 1 yıl
Bruce Brown - Pacers 45 M / 2 yıl
Jerami - Blazers 160 M / 5 yıl
Troy Brown - Wolves
DeAndre Jordan - Denver
Reggie Jackson - Denver 10,25 M / 2 yıl
Porzingis - Celtics 60 M / 2 yıl
Jevon Carter - Bulls 20 M / 3 yıl
Kyrie - Mavs 126 M / 3 yıl
G. Niang - Cavs 26 M / 3 yıl
Metu - Suns 1 yıl
Poelttl - Raptors 80 M / 4 yıl
Okogie - Suns
Middleton - Bucks 102 M / 3 yıl
Cam Johnson - Nets 108 M / 4 yıl
D. Rose - Memphis 2 yıl
S. Curry - Mavs
Schroder - Raptors 26 M / 2 Yıl
Reddish - Lakers 2 yıl
FVV - Rockets 130 M / 3 yıl
Hachimura - Lakers 51 M / 3 yıl
Herbert Jones - NOP 54 M/ 4 yıl
Ingles - Magic 22 M / 2 Yıl
Shake Milton - Wolves 10 M / 2 yıl
Gabe Vincent - Lakers 33 M / 3 Yıl
Tre Jones - Spurs 20 M / 2 yıl

Oğuz ZEYTİN
01.07.2023, 16:40
Cedi üçlü takasla Spurs'e gitti.

Cleveland Cavaliers:
F Max Strus (63 M /4 yıl)

Miami Heat:
Future second-round pick

San Antonio Spurs:
F Cedi Osman
F Lamar Stevens
Future second-round pick

Bane - Memphis 207 M / 5 Yıl
Haliburton - Pacers 260 M / Yıl

Oğuz ZEYTİN
01.07.2023, 16:59

*

DET: Joe Harris + 2027 ikinci tur hakkı + 2029 ikinci tur hakkı
BRK: 110000 Dolar nakit

*

DET: Monte Morris
WAS: Gelecek ikinci tur hakkı

Pistons kadrosu

Cade - Morris - Hayes
Ivey - Burks - Sasser
Ausar - Harris - Omoruyi
Bogdanovic - Bagley - Livers
Duren - Stewart - Wiseman

Draymond kaldı. Gözler Sixers'ta...

Tobias Harris + Melton için Bogdanovic + Burks + Bagley + Stewart okudum.

Her ne kadar Harden takasına kenetlenseler de draftta oyuncu almadılar ve kadroyu oluşturmaları lazım. Niang ve Milton yeni takımlarıyla imzaladı.

Bu gerçekleşirse Pistons'ın bir uzun bir de forvet açığı olur. Biyombo ve Craig halen boş.

Ekrem D.
02.07.2023, 00:44
Cedi üçlü takasla Spurs'e gitti.

Waive etmezlerse eger - ki edeceklerini sanmiyorum maasi cok az - tam Pop oyuncusu. Belki kariyerindeki hic gerceklesmeyen o patlamayi Spurs'te yasar...

Yiğit SARI
02.07.2023, 11:24
Lillard da takasını istemiş

Dillon Brooks(4yr/80$) ve Fred VanVleet(4yr/130m$) > Rockets

Rockets da şekillenmeye başlamış.

Micic de nba yapmış sonunda. 3yr/23.5m$ > Thunders

Oğuz ZEYTİN
02.07.2023, 14:20
Bu Joe Harris de tam boş kalori. Pistons'un 1-2 sene daha pick çekmesi lazım.

İki sezondur boş caple yaza girip benche oyuncu alıyoruz. İşimiz takasa kaldı.

Bu arada Joe Harris takası iptal olabilirmiş. Eğer Harden Nets'e giderse, Harris Sixers'a verilirmiş.

Gerçi o ihtimalde bile bizim üçüncü takım olmamız muhtemel.

Waive etmezlerse eger - ki edeceklerini sanmiyorum maasi cok az - tam Pop oyuncusu. Belki kariyerindeki hic gerceklesmeyen o patlamayi Spurs'te yasar...

Cedi adına sevindim. Cavs de şutörler ekliyor. Niang, Strus...

Lillard da takasını istemiş

Dillon Brooks(4yr/80$) ve Fred VanVleet(4yr/130m$) > Rockets

Rockets da şekillenmeye başlamış.

Micic de nba yapmış sonunda. 3yr/23.5m$ > Thunders

Efes ne yapacak acaba? Darius Thompson'ın buy-out'u 600 Bin Euro'ymuş. NBA'den mi arayacaklar acaba?

ihsan candas
02.07.2023, 22:56
Phoenix Eric Gordon çekerek iyi yapmış. Her iddalı takımı zenginleştirecek bir hamle bence.

Oğuz ZEYTİN
04.07.2023, 09:07
Torrey Craig -> Bulls 5,5 M / 2 Yıl

Yiğit SARI
08.07.2023, 01:46
https://pbs.twimg.com/media/F0XSj_-aMAA5hFX?format=jpghttps://pbs.twimg.com/media/F0XSlGfaMAI0m3Y?format=jpg&name=medium

saygılar

Oğuz ZEYTİN
08.07.2023, 19:02
Saric, GSW'ye gitti.

Eli yüzü düzgün boştaki oyuncuları çıkardım:

PG
Ayo Dosunmu
Ish Smith
DJ Augustin

SG
Javonte Green
Wes Matthews
Jaylen Nowell
W. Barton

SF
Oubre
H. Diallo
TJ Warren
T. Ross
K. Knox

PF
PJ Washington
Markieff Morris
Ja. Green
J. Winslow
Derrick Jones

C
C. Wood
F. Kaminsky
M. Leonard
Biyombo

Yiğit SARI
10.07.2023, 08:25
https://www.youtube.com/watch?v=U6fdQ_Pluh0

https://cdn.nba.com/manage/2023/07/In-Season-Tournament-Group-Team-Announcement_16x9-784x441.jpg

bu arada sezon içi turnuvası diye yeni bir format olacakmış. incelemek isteyen için: https://www.nba.com/news/in-season-tournament-101

ödüllerle ilgili çok detaylı bilgiler yok. sanırım onların büyüklüğü ve ilgi çekiciliği turnuvanın akıbetini belirler.

Oğuz ZEYTİN
10.07.2023, 09:37
https://www.youtube.com/watch?v=U6fdQ_Pluh0

https://cdn.nba.com/manage/2023/07/In-Season-Tournament-Group-Team-Announcement_16x9-784x441.jpg

bu arada sezon içi turnuvası diye yeni bir format olacakmış. incelemek isteyen için: https://www.nba.com/news/in-season-tournament-101

ödüllerle ilgili çok detaylı bilgiler yok. sanırım onların büyüklüğü ve ilgi çekiciliği turnuvanın akıbetini belirler.

Draymond'dan gözdağı gelmiş Fransız'a: https://www.eurohoops.net/tr/nba-news-tr/1525050/draymond-green-wembanyama-icin-benim-yanimdan-harlem-globetrotters-gibi-gecemez/

Yiğit SARI
11.07.2023, 16:38
https://www.basketballnetwork.net/off-the-court/ai-algorithms-top-11-nba-players-of-all-time-list-will-make-lebron-fans-furious

Yiğit SARI
18.07.2023, 11:29
Ömer Faruk Utah Jazz'e transfer olmuş. Keyifli bir takım

Yiğit SARI
21.07.2023, 23:26
Enteresan bir transfer haberi gelmiş

Geçtiğimiz hafta Bursaspor Basketbol’a veda eden milli basketbolcu Onuralp Bitim, NBA ekibi Chicago Bulls ile anlaştı.

Ekrem D.
23.07.2023, 16:16
Enteresan bir transfer haberi gelmiş

Geçtiğimiz hafta Bursaspor Basketbol’a veda eden milli basketbolcu Onuralp Bitim, NBA ekibi Chicago Bulls ile anlaştı.

Nba'deki oyuncularimizdan bir ilk 5 cikiyor ama milli takim dunya kupasina bile gidemiyor...

Ekrem D.
25.07.2023, 23:15
Dun Lebron James'in oglu antrenmanda kalp krizi gecirmis. Lebron James'in genlerini tasiyan, hayati boyunca spor yapmis, 18 yasindaki bir insan nasil kalp krizi gecirir aklim almadi...

Oğuz ZEYTİN
27.07.2023, 16:53
Yine aynı haberler...

https://www.fanatik.com.tr/basketbol/a-milli-basketbol-takiminda-yine-ayni-problem-milliler-firarda-2519233

Yurtseven de gelmiyordu. Neler söyledik...

Yiğit SARI
30.07.2023, 21:44
Yine aynı haberler...

https://www.fanatik.com.tr/basketbol/a-milli-basketbol-takiminda-yine-ayni-problem-milliler-firarda-2519233

abi luka falan bile geliyorken bi şekilde biraz ayıp ediyorlar bence. tamam aynı turnuvalar değil de yine de yani. hem olimpiyatlar heyecanlı bir şey değil mi ya?

https://yt3.ggpht.com/NQ7-9jKsl9teCe7egvokZ4nMPLAS_4Sg6nxB2QPlCrDWmk6Sa7at5e ufCHVllFmKivjPnZoXcxusfw=s800-c-fcrop64=1,000027effffff4bb-nd-v1

Oğuz ZEYTİN
30.07.2023, 22:07
abi luka falan bile geliyorken bi şekilde biraz ayıp ediyorlar bence. tamam aynı turnuvalar değil de yine de yani. hem olimpiyatlar heyecanlı bir şey değil mi ya?

https://yt3.ggpht.com/NQ7-9jKsl9teCe7egvokZ4nMPLAS_4Sg6nxB2QPlCrDWmk6Sa7at5e ufCHVllFmKivjPnZoXcxusfw=s800-c-fcrop64=1,000027effffff4bb-nd-v1

Yiğit, hiç umursamıyorum. Gelmezse gelmesin. Luka kazanır, Cedi kaybeder. Nedovic güzel konuştu: "Micic gelmedi diye maç kaybetme bahanemiz olamaz."

Herkes kadın voleybolcuları örnek veriyor. Çok güzel, başarılarıyla gurur duyuyoruz. İyi de zaten basketbolda başarı yok ki... Çünkü o kızdığımız Turgay Demirel'den sonraki TBF başkanları ne milli takımı organize edebildi ne de ligi...

Yiğit SARI
09.08.2023, 01:08
Yine aynı haberler...

alperen de gelmiş. cedi ve devşirme oyuncularımız eksikler

https://www.youtube.com/watch?v=_K7ZaGnN2FU

Sefer A.
09.08.2023, 04:07
6:35-6:41 arasi ne yapti Alperen ? o ne igrenç bir zorlama, ne rezil bir karar verme(me) öyle ? disarida müsait biri varken içeri zorlayan kalas basketbolculardan nefret ediyorum, yaptiklari da bi poka yarasa bir sey demeyecem ama 80% karavana oluyor o zorlamalar

Oğuz ZEYTİN
09.08.2023, 07:00
alperen de gelmiş. cedi ve devşirme oyuncularımız eksikler

https://www.youtube.com/watch?v=_K7ZaGnN2FU

Seyrettim. Hatra bir ara Ömer Faruk'la rakip pota altına hükmettiler. Ancak ikisi de savunmada aynı etkiyi gösteremedi.

Yiğit SARI
09.08.2023, 14:14
https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BM2M3NmNkMjktNTc2MS00NjRiLTk0NmEtNDRiNzFlNGFiNG Q4XkEyXkFqcGdeQXVyMDc5ODIzMw@@._V1_.jpg

sevgili steph de belgeseline kavuşmuş: https://www.imdb.com/title/tt15210256/

üzerine inceleme ve sohbet videosu: https://youtu.be/7ouNWBrPFSI

Seyrettim. Hatra bir ara Ömer Faruk'la rakip pota altına hükmettiler. Ancak ikisi de savunmada aynı etkiyi gösteremedi.

özette takımda çok savruk bir hava var gibi gözüküyordu oğuz abi halbuki bu hafta sonu başlıyor olimpiyat elemeleri. kısa rotasyonumuz oldukça kötü

Yiğit SARI
20.08.2023, 16:25
https://www.youtube.com/watch?v=s_nBnDeRbJk

nba resmi hesabı paylaşmış

Oğuz ZEYTİN
20.08.2023, 19:38
Terrence Ross'un Partizan'a gideceği yazılıyor.

Oğuz ZEYTİN
30.08.2023, 09:12
Mavs McGee'yi serbest bırakmış. 4 Eylül'ü beklemediklerine göre diğer takımların hiçbiri o kontratı almaya yanaşmamış. Pistons'ın genç uzunlarının yanına ekleyebileceğini düşünmüştüm, Mavs'in Bogdanovic'i istediği yazıldığında.

Oğuz ZEYTİN
11.09.2023, 19:53
https://twitter.com/Ballislife/status/1700865992673436056

Oğuz ZEYTİN
15.09.2023, 11:02
https://www.youtube.com/watch?v=_xO-6wwADeA

Oğuz ZEYTİN
23.09.2023, 08:22
Obradovic'in gözünden NBA

https://www.eurohoops.net/tr/euroleague-tr/1556063/zeljko-obradovic-2012-yilinda-40-gunlugune-detroit-pistonsta-gorev-aldim/

Yiğit SARI
28.09.2023, 08:36
https://pbs.twimg.com/media/F7E2fnBWcAAHNiC?format=jpg

vay vay vay

Bucks receive

Damian Lillard

Trail Blazers receive

Jrue Holiday
Deandre Ayton
Toumani Camara
2029 unprotected 1st round pick (from MIL)
Unprotected MIL swap rights in 2028 and 2030

Suns receive:

Jusuf Nurkic
Grayson Allen
Nassir Little
Keon Johnson

Oğuz ZEYTİN
28.09.2023, 11:15
Suns draft hakkı alamamış mı? Ayton'un kontratını vermek daha büyük kazanç onlar için.

Hani Lillard, Miami'den başka takıma gitmeyecekti. Hatta Herro'nun Nets'e gideceği, Pistons'ın dördüncü takım olacağı bir takastan bahsediyorlardı.

Yiğit SARI
28.09.2023, 11:44
Suns draft hakkı alamamış mı? Ayton'un kontratını vermek daha büyük kazanç onlar için.

Hani Lillard, Miami'den başka takıma gitmeyecekti. Hatta Herro'nun Nets'e gideceği, Pistons'ın dördüncü takım olacağı bir takastan bahsediyorlardı.

trail blazers heats'in teklifin beğenmemiş onlar da revize etmemiş öyle tıkanmış. benim için de sürpriz oldu ama ligin dışardan en iyi oyuncularından biriyle içerden en iyi oyuncusunun kurgusunu oluşturduğu bi takım da merak ettirdi fazlasıyla. şampiyonluk oranlarında 1. sıraya zıplarlar direk 4'tüler yanılmıyorsam önceki durumda

Yiğit SARI
02.10.2023, 09:33
boston için gerekli bir hamleydi fakat baya da vermişler karşılığında. iki takım da istediğini elde etti bence

Celtics receive:

Jrue Holiday

Blazers receive:

Malcolm Brogdon
Robert Williams
2024 1st-round pick (via Warriors)
2029 unprotected 1st-round pick (via Celtics)

Oğuz ZEYTİN
05.10.2023, 16:55
Monty Wiilliams'ın ilk hamlesi olumlu. Duren'in arkasına ya Bagley ya Wiseman'ı koyacakmış. İkisinden biri süre alacakmış. Çok doğru. Diğeri de takaslanır. İkisi de benzer fizikle ve tarzda. Bagley biraz daha hareketli. İkisinin de savunması berbat. Galiba Stewart'ı 4'e çekecek. Bence son yıl kontratı olduğu için Wiseman gider.

Oğuz ZEYTİN
15.10.2023, 08:19
New York'un, KAT'ı istediği yazılıyor.

Oğuz ZEYTİN
26.10.2023, 19:10
Sezon başladı.

*

Bogdanovic, Morris ve Livers üç ile dört hafta civarı sakat. Yani takımın en yüzdeli dış şut atan beş adamından üçü ilk bir ayı kaçıracak.

İlk maçta Heat'e karşı ilginç bir oyun oynadık. İyi savunma, geçiş hücumunda doğru şutlar... Fakat kolay top kayıplarıyla farkın yirmiye dayanmasını seyrettik. Buna rağmen son topu attık, girmedi.

Ausar ilk maçında 5 blok yaptı. Cade 30 sayıyla döndü. Duren 14-14 yaptı yanlış hatırlamıyorsam.

Monty, Ivey'ye hazırlık maçlarında da pek sorumluluk vermemişti. İki numarada savunmacı birini arıyormuş. Yazık etmese çocuğa.

Oğuz ZEYTİN
01.11.2023, 14:16
https://youtu.be/4cUtpiDwU0s?si=8YZmalouRlPMcTN8

Keldon Johnson ufak filan ama yüreğiyle oynuyor.

Jae Crowder, PJ Tucker, Josh Hart, Jae'sean Tate, Grant Williams gibi ufak savunmacı SF/PF'leri seviyorum (Bir de şut sokabiliyorsa...). Dorian Finney-Smith bunların yanında dev kalıyor.

Oğuz ZEYTİN
15.11.2023, 07:35
Rezillik

https://youtu.be/LQb8dK4MC-E?si=aL-G1TTH-AP7odku

Oğuz ZEYTİN
22.11.2023, 14:48
Gurur tablosu...

https://twitter.com/TheDunkCentral/status/1727040717833351266

Yiğit SARI
28.11.2023, 11:09
https://youtu.be/P6aavS7G5Sg?si=K58O_yx3xQxxsL_t

güzel etkileşim

Oğuz ZEYTİN
15.12.2023, 20:11
Takaslar yavaş yavaş başlar. Gözler Lavine, Siakam ve Klay'de.

Bizde;

Bogdanovic
Harris
Burks
Wiseman
Hayes'in gönderilmesi muhtemel. Tabii Weaver uyjudan uyanırsa! Bir adım ötesi Ivey ve Bagley. Ivey'yi beğeniyorum. Koç Monty çocuğu sildi gelir gelmez. Neymiş, savunma yapmıyormuş. Henüz ikinci yılındaki çocuğu geliştirmek yerine gidip Hayes'e şans verdi. Stewart'ı stretch 4 oynatıyor beyim. Jae Crowder'la karıştırdı galiba.

Yiğit SARI
28.12.2023, 17:42
https://www.youtube.com/watch?v=0AjIeYke3IE

Oğuz ZEYTİN
30.12.2023, 21:31
Bu nasıl bir takas?

Anunoby + Achiuwa + Flynn --> New York
RJ Barrett + Quickley + 24' İkinci tur hakkı (Pistons'tan)

Tam Koç Thibo'nun oyuncusu. Ama daha bu yaz Hart'a kontrat vermiş ve DiVincenzo'yu almışken RJB'yi Donovan Mitchell gibi bir parçayla değiştirebilirlerdi. 3 ve 4 numaraları kağıt üstünde çok iyi. Randle, Anunoby, Hart...

Biz istesek, üç birinci tur hakkından aşağısını kabul etmezlerdi.

Oğuz ZEYTİN
14.01.2024, 20:18
Ve şaha kaldıracak takas hamlesi geldi:

Bagley + Livers + İki 2. Tur hakkı -> Wizards
Gallinari + Muscala

Vallahi, Muscala'yı severim. Ama takasın amacı Bagley'den kurtulmak. Takımın belki de bu sezon iyilerindendi. Aptal koç Wiseman'a süre verip Bagley'yi oynatmıyordu son dönemde. Livers kötü atıyordu fakat yerel ağırlığı vardı. Takım içi dengelerde önemli bir rolü vardı. Bagley'yi alırken de draft hakkı verdi, gönderirken de...

Allah bana sabır versin.

Oğuz ZEYTİN
18.01.2024, 00:08
Siakam + İkinci tur hakkı (NOP'tan) -> Indiana

Üç adet ilk tur hakkı + Bruce Brown + Jordan Nwora + Kira Lewis (NOP'tan) -> Raptors

NOP'un ne aldığı belli değil.

Bu arada GSW asistan koçu Dejan Milojevic hayatını kaybetti. Oyuncuyken severdim. Bir dönem Türkiye'de de oynadı. Kısa olmasına karşı epey fiziksel oynardı. Kıçı yere yakın, ayakları çok yükseğe kalkmaz, mücadeleci tarzdaki oyunculardandı. Toprağı bol olsun.

En son, Jokic'in GSW'ye attığı maç kazandıran son saniye basketinden sonra görmüştüm:

https://youtu.be/8rLxUKMJNTg?si=JkXUVWqoLh5-lOkN

Oğuz ZEYTİN
20.01.2024, 10:21
Siakam ve OG gitti. LaVine konusu gğndemden düştü. Bruce Brown ve D. Murray daha popüler bu ara...

Bizimkiler için çok şey yazılıyor. Ortada hareket yok. Yazılanlar da çok yüz güldürmüyor.

Mesela Murray ve D. Hunter diyorlar... Hadi Murray'yi severim, savunması var, şutu geliştirdi de Hunter nedir?

G Donovan, Rozier, DeAngelo, Melton, Murray
SG Lavine, Trent
G/F Klay, Tim Hardaway, Divincenzo
SF: Duncan Robinson
F: DFS, Keldon, Royce, Hunter
PF: Markkanen, PJ Washington

LaVine tarzı atletik oyumcuların sakatlıkları başlayınca korkuyorum. Blake Griffin'de yaşadık... Bir de kontratı fena LaVine'in.

Onun yerine mesela Gary Trent'i tercih ederim. Cade varken topu daha az isteyen, verimli atan ve bir tık daha iyi savunma yapabilen biri Trent.

DeAnthony Melton'ı isterim. Savunacak, top getirecek, şutu da geliştirdi Sixers'ta.

Farklı tipler olsa da Murray - Trent - Melton'ı LaVine ve DeAngelo'ya tercih ederim.

Forvet pozisyonu için Keldon Johnson'ı çekmeye çalışmak lazım. Yaşı, kontratı, gücü, ribaundları, şutu...

DFS ve Royce'u iddialı takkmlar alır. Yoksa da ikisi de iyi oyuncu. Hunter tembel... Bir takıma sınıf atlatması çok mümkün değil. Zaten yine sakatlanmış. Andrew Wiggins'in saha dışı sorunları bitmiyor. Yoksa yetenek olarak hepsinden üstte.

Bogdanovic 20
Harris 20
Burks 10
Wiseman 12,5
Hayes 7,5

70 Milyon boşa çıkacak.

Gallinari ve Muscala'yı ekle, 80...

Monte Morris var: 90 (Ben onun kalmadından yanayım. Yedek gard olarak ligşn iyilerinden bence. Tabii bu kadar uzun sakatlıktan nasıl döneceği önemli).

Murray + Keldon 45 Milyon... Capte yine iyi hareket alanı kalıyor.

Ortalama bir GM şu tabloda birkaç hamle yapabilir.

Yiğit SARI
23.01.2024, 12:52
https://twitter.com/NBA/status/1749629031727739096?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5 Etweetembed%7Ctwterm%5E1749629031727739096%7Ctwgr% 5E916dff78ed2cab26b193a5768af6c60d4eff51a7%7Ctwcon %5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sozcu.com.tr%2Fnba-de-tarihi-gece-joel-embiid-70-sayi-atti-p17331

inanılmaz

Oğuz ZEYTİN
23.01.2024, 18:49
Rozier -> Heat
Lowry + 2027 ilk tur hakkı (Korumalı) -> Hornets

Hornets capi boşaltıyor. Raptors ve Hornets bu yaz serbest oyuncu pazarında bulduğuna saldırır. Hatta Sixers da... Bizimkiler de yine seyreder.

Heat açısından iyi bir hamle. Yaşlı kurtu gönderip skorer bir kısa aldılar.

Oğuz ZEYTİN
23.01.2024, 23:19
Bucks, koç Griffin'i gönderdi.

Bizimle arka arkaya oynadıkları iki maçı da koparamadılar. Oyuncular da şikayetçiydi. Griffin iyi bir savunma asistanıydı fakat bu Bucks pek savunma yapamıyordu.

Galiba Doc Rivers gelecekmiş.

Yiğit SARI
27.01.2024, 09:09
https://twitter.com/dallasmavs/status/1751075874403705292?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5 Etweetembed%7Ctwterm%5E1751075874403705292%7Ctwgr% 5Ebdb9b601f9d30dfa2d52b15a155464001deb095a%7Ctwcon %5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.foxsports.com%2Fstories% 2Fnba%2Fluka-doncic-scores-73-devin-booker-scores-62-and-nba-twitter-is-on-fire-again

bu hafta nba alev alev

dbook da 62 atmış

Oğuz ZEYTİN
04.02.2024, 11:15
Siakam ve OG gitti. LaVine konusu gğndemden düştü. Bruce Brown ve D. Murray daha popüler bu ara...

Bizimkiler için çok şey yazılıyor. Ortada hareket yok. Yazılanlar da çok yüz güldürmüyor.

Mesela Murray ve D. Hunter diyorlar... Hadi Murray'yi severim, savunması var, şutu geliştirdi de Hunter nedir?

G Donovan, Rozier, DeAngelo, Melton, Murray
SG Lavine, Trent
G/F Klay, Tim Hardaway, Divincenzo
SF: Duncan Robinson
F: DFS, Keldon, Royce, Hunter
PF: Markkanen, PJ Washington

LaVine tarzı atletik oyumcuların sakatlıkları başlayınca korkuyorum. Blake Griffin'de yaşadık... Bir de kontratı fena LaVine'in.

Onun yerine mesela Gary Trent'i tercih ederim. Cade varken topu daha az isteyen, verimli atan ve bir tık daha iyi savunma yapabilen biri Trent.

DeAnthony Melton'ı isterim. Savunacak, top getirecek, şutu da geliştirdi Sixers'ta.

Farklı tipler olsa da Murray - Trent - Melton'ı LaVine ve DeAngelo'ya tercih ederim.

Forvet pozisyonu için Keldon Johnson'ı çekmeye çalışmak lazım. Yaşı, kontratı, gücü, ribaundları, şutu...

DFS ve Royce'u iddialı takkmlar alır. Yoksa da ikisi de iyi oyuncu. Hunter tembel... Bir takıma sınıf atlatması çok mümkün değil. Zaten yine sakatlanmış. Andrew Wiggins'in saha dışı sorunları bitmiyor. Yoksa yetenek olarak hepsinden üstte.

Bogdanovic 20
Harris 20
Burks 10
Wiseman 12,5
Hayes 7,5

70 Milyon boşa çıkacak.

Gallinari ve Muscala'yı ekle, 80...

Monte Morris var: 90 (Ben onun kalmadından yanayım. Yedek gard olarak ligşn iyilerinden bence. Tabii bu kadar uzun sakatlıktan nasıl döneceği önemli).

Murray + Keldon 45 Milyon... Capte yine iyi hareket alanı kalıyor.

Ortalama bir GM şu tabloda birkaç hamle yapabilir.

LaVine sezonu kapattı. Onun için üzgünüm ama Pistons için sevindim.

Oğuz ZEYTİN
08.02.2024, 01:35
Knox + 2024 ikinci tur hakkı + Procida'nın hakları karşılığında Utah'dan Fontecchio'yu aldık.

Detroit'in çocuğu ve ligin en iyi yedek gardlarından Monte Morris'i Minnesota'ya gönderip Shake Milton + Troy Brown + 2030 ikinci tur hakkını aldık.

Büyük ihtimalle Burks'ü Knicks'e gönderecekler. Fournier gelir... Falat kontrat eilemek için Gallinari veya Hayes'i de eklemek lazım. İkisi de Knicks'in işine gelir. Biri şutör uzun, diğeri savunmacı gard.

Hayes de takasını istemişti. Memphis ilgileniyor. Keşke Tillman'ı Celtics'ten önce kapabilseydik.

Stewart'ın da Dallas'a gideceği konuşuluyor.

Tabii asıl konu Bogdanovic. Sixers ilgileniyormuş. Morris filan verip geçecekler mi yoksa Tobias'ı zorlayacak mıyız? Embiid sakatlandıktan sonra Sixers'ın işi zor.

Oğuz ZEYTİN
08.02.2024, 21:17
Sixers'ın kapısında Tobias diye yattık, gele gele Danuel House geldi.

*

Knicks'e yirmi beş yıl sonra rüya kadro kurdurduk. Önce Brunson'ı almalarını sağladık. Şimdi de Burks ve Bogdanovic'i (İLK TUR HAKKI ALMADAN) verip Doğu'da zirveye oynatıyoruz. Grimes'ı severim, o ayrı. Moses Moody'yle birlikte beğendiğim savunmacı iki numaralardan biri.

*

Dallas sevdiğim iki oyuncuyu aldı: Gafford ve PJ Washington. Gösterişsiz, faydalı, savunmacı 4 ve 5 numaraları oldu.

Oğuz ZEYTİN
11.02.2024, 22:23
Batı turunun üçüncü maçında üçüncü galibiyete yaklaştık. Yarım kadroyla, ligin en formda takımı Clippers'a karşı üç periyot iyi direndik ve öndeydik. Sonunda fizik olarak düştük ve tecrübeli yıldızlar maçı çevirdi.

Bu arada Clippers hiç hücum ribaundu alamadı. Böyle bir istatistik hatırlamıyorum.

Oğuz ZEYTİN
15.02.2024, 13:59
https://www.youtube.com/watch?v=OTwk-LhpTIU

Oğuz ZEYTİN
18.02.2024, 08:49
Jaylen Brown yolda yürüse 49 vermeye hazır bir jüri...

Topla hareketin minimum, kişi üzerinden smaçların bol olduğu bir yarışma...

Toppin'in hem dönüp hem de bacak arası geçirdiği smaçtan sonra aldığı oya verdiği tepki...

McClung bir fenomen, kısa boyuyla yaptıkları daha estetik görünüyor. Hadi ona olan ilgiyi anlarım. Brown ise NBA'in en pahalı oyuncusu, entelektüel demokratik tavrı aşan bir siyah ırkçısı. Bu şerefsizi kayırmaları sabah sabah canımı sıktı.

Resmi videonun altındaki yorumlar da gayet iyi:

https://youtu.be/tKbObjo_68A?si=pXGqga5-LEDj5wYy

Yiğit SARI
29.02.2024, 10:50
https://www.youtube.com/watch?v=EQ8PQ2YU7w0

28 dakika
1/2 iki sayı
2/2 üç sayı
2/2 serbest atış
10 sayı
6 ribaund
2 top kaybı
1 faul
+16 (+/-)

drummond da bir hoş geldin kutlaması yapmış: https://youtube.com/shorts/0VCiiH97Owg?si=Oaq1aa7yVMoLIPb3

Yiğit SARI
05.03.2024, 23:32
https://gcdnb.pbrd.co/images/dZFOSdlOtu0r.png?o=1

Yiğit SARI
10.03.2024, 13:09
https://www.youtube.com/watch?v=NhNa4E1_n3s

Ekrem D.
11.03.2024, 23:02
NBA, FIBA ile Avrupa'da lig kurma peşindeymiş.

Dubai'nin EuroLeague'e katılımıyla kıvılcımlanan planlar, Avrupa ve Orta Doğu pazarının yıllık 3 milyar dolarlık potansiyeline dair Raine Group analizleriyle daha da çekici hale gelmiş. Avrupa basketbolunun geleceği, bu hamlelerle parlak bir döneme giriş yapıyormuş.

Çok da inandırıcı gelmedi bana ama eurohoops'ta yazmışlar: https://www.eurohoops.net/en/nba-news/1642071/nba-projects-a-european-middle-eastern-basketball-ecosystem-worth-as-much-as-3-billion/

Oğuz ZEYTİN
20.04.2024, 12:32
Oklahoma City Thunder - New Orleans Pelicans

Los Angeles Clippers - Dallas Mavericks

Minnesota Timberwolves - Phoenix Suns

Denver Nuggets - LA Lakers

Boston Celtics - Miami Heat

Cleveland Cavaliers - Orlando Magic

Milwaukee Bucks - Indiana Pacers

New York Knicks - Philadelphia Sixers

Heat yine bir şekilde play-off biletini kaptı.

OKC, Minnesota ve Orlando'nun bu dereceleri alması gerçekten tebrik edilesi...

NYK ise onca sakatlığa rağmen koç Thibodeau sayesinde ikinci sırada bitirdi. Ve karşısına gele gele Sixers geldi. Büyük şanssızlık...

Oğuz ZEYTİN
25.04.2024, 21:11
Miami, Butler ve Rozier olmadan, deplasmanda yendi Boston'ı.

Pelicans'a şaşırdım. OKC karşısında daha diri kalabileceklerini düşünmüştüm. Tamam, Zion'ın olmaması onları kısıtlıyor. Ama diğer pozisyonlarda fizik ve savunma avantajını kullanamadılar. Murphy, Jones ve Ziın'la devam edip Ingram'ı gönderebilirler bu yaz.

Detroit, Ingram'ı alıp Cade'in yanına ikinci top yönlendirici skorer olarak kullanabilir; 2 ve 4 numaraya şutör bulmak şartıyla... Stewart'ı istiyordu NOP. Yanına Fournier'in takım opsiyonlu kontratını ekleyebilir.

Şimdi en çok merak ettiğim şey, New York'un komşuda kazanıp kazanamayacağı...