PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NBA | National Basketball Association

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55

Muhteva
17.11.2014, 16:39
11 maç 3 galibiyet, 8 mağlubiyet Pistons bile yendi bizi daha ne olsun :D

Oğuz ZEYTİN
17.11.2014, 16:41
11 maç 3 galibiyet, 8 mağlubiyet Pistons bile yendi bizi daha ne olsun :D

Bak bak bak, "bile" diyor :)

Manu61
17.11.2014, 20:04
Bak bak bak, "bile" diyor :)

SVG Detroit'i play-off'a sokar diye düşünmüştüm aslında ilk geldiği zaman. İzlemeye çalışıyorum ancak Singler yüzünden hevesim kaçıyor. Berbat oynuyor şu sıralar. Smith'e zaten söyleyecek laf yok onu öyle kabul etti bütün Nba.

Bu gece Orlando ile başlayıp 4 maçlık bir galibiyet serisi yapacaklarını düşünüyorum.

Oğuz ZEYTİN
17.11.2014, 20:50
SVG Detroit'i play-off'a sokar diye düşünmüştüm aslında ilk geldiği zaman. İzlemeye çalışıyorum ancak Singler yüzünden hevesim kaçıyor. Berbat oynuyor şu sıralar. Smith'e zaten söyleyecek laf yok onu öyle kabul etti bütün Nba.

Bu gece Orlando ile başlayıp 4 maçlık bir galibiyet serisi yapacaklarını düşünüyorum.

Singler bu sene çok kırılgan. Son maç biraz canlandı ama yerini Martin alacaktır. Meeks'ten sonra hemen sezon başlangıç günü Martin ve Datome sakatlandı. 2-3 numara iyice daraldı. Mecburen Smithli üç uzun başladık. Yani planlar değişti.

Asıl sorun Drummond.

Ona rağmen kaybedilen 7 maçın 4'ünü son dakikalarda verdik. Geçen sene de benzer problem yaşanmıştı.

Murat'
17.11.2014, 22:41
http://dleague.nba.com/player/jack-cooley/

Jack Cooley Idaho Stampede formasıyla D-League'de mücadele ediyor.

Yine eski oyuncumuz Russell Robinson da Austin Spurs formasını terletiyor.

http://dleague.nba.com/player/russell-robinson/

Muhteva
19.11.2014, 00:09
Bu maçların tekrarını internet te yayınlıyorlar mı acaba bizim macı te sabahın 04:00'ne koymuşlar kim izleyecek o saat te :)

Oğuz ZEYTİN
20.11.2014, 11:02
Yine son topta kaybettik. Drummond ilk 4 dakikada 2 faul aldı, sonra kapattım.

*

B. Knight'ın kaçırdığı turnike... http://www.youtube.com/watch?v=vWpwoAy_uIc

Şaşırmadık, çünkü bizdeyken şunu kaçırmıştı: http://www.youtube.com/watch?v=WySPeEZLTQE

levent yıldırım
20.11.2014, 13:04
Bir Sürü Spor Kanalı Var Türkiyede Hiçbir Kanal Yüksek Maliyetli Diye NBA Yayın Hakkını Almıyor

Ekrem D.
20.11.2014, 21:51
Yine son topta kaybettik. Drummond ilk 4 dakikada 2 faul aldı, sonra kapattım.

*

B. Knight'ın kaçırdığı turnike... http://www.youtube.com/watch?v=vWpwoAy_uIc

Şaşırmadık, çünkü bizdeyken şunu kaçırmıştı: http://www.youtube.com/watch?v=WySPeEZLTQE

Brandon Knight Detroit'teki zamanlarından hatta geçen seneden çok farklı oynuyor. Basketbol IQ'su hala düşük ama takıma yaptı katkı çok daha fazla.

Jennings mi Knight mı diye sorarsan, bu sene için muallak derim ama önümüzdeki sene ve sonrası için kesinlikle Knight.

Oğuz ZEYTİN
20.11.2014, 21:59
Brandon Knight Detroit'teki zamanlarından hatta geçen seneden çok farklı oynuyor. Basketbol IQ'su hala düşük ama takıma yaptı katkı çok daha fazla.

Bucks maçı seyretmediğim için nasıl oynadığı hakkında yorum yapamam. Kolej dönemini takip etmiştim, potansiyeline güvenmeme rağmen Bayless'a dönüşmesinden korkuyordum.

Oğuz ZEYTİN
M. Curryli 2009 senesinde rakibe %45,1'le şut attırıyorduk. O dönemden sonraki en düşük yüzdelere indir. Yani 2008'den beri ilk defa %44,7'ye indik.

Üç sayılık savunmamız da benzer durumda: %33,6 ile atıyor rakipler. En son 2008'de %33,2 ile atıyorlardı.

Zaten bunu Defansif Rating sıralamasında şu anda 13. sırada olmamız özetliyor. Yine Curry zamanında 16 idi.

Fakat verdiğimiz ribaund sayısı 44 civarında. Sadece onunla ilgili olmamakla birlikte Drummond'ın bunda etkisi vardı. Bu gece maçın daha dördüncü dakikasında ikinci faulü aldı. Sonra Butler girdi.

Demek istediğim, takımın geride kalan 6 boş sezondan sonra SVG ile verdiği ilk tepki savunma oldu. Hücumu açmak için başta Drummund'ın içerideki etkinliğini arttırması gerekiyor. "W. Bynum gitti, Drummond bitti" sorunu açıklamakta yeterli değil. Çünkü Drummond pozisyon buluyor fakat bitiremiyor.

Daha önce de belirtmiştim, bu sene 2-3 numaralara çizilen setler oldukça fazla. Meeks katıldıktan sonra hücumdaki tıkanıklık giderilebilir. O da çare olmazsa yapacak bir şey yok...

Ekrem D.
Memphis ile Milwaukee hakkında ne düşünüyorsunuz?

Geçen sene Oklahoma City serisinin son maçında Zibo oynasaydı yeniden bir batı finali yapabilirler miydi?

Ekrem D.
20.11.2014, 22:01
Bucks maçı seyretmediğim için nasıl oynadığı hakkında yorum yapamam. Kolej dönemini takip etmiştim, potansiyeline güvenmeme rağmen Bayless'a dönüşmesinden korkuyordum.

Bucks maçlarına bakmanı tavsiye ederim. Çok zevkli maçlar çıkarıyorlar.

Oğuz ZEYTİN
20.11.2014, 22:08
Bucks maçlarına bakmanı tavsiye ederim. Çok zevkli maçlar çıkarıyorlar.

Yaşlanınca her takıma vakit ve enerji kalmıyor. Pistons'a bile eskisi kadar ilgi gösteremiyorum. :)

Kadroları ilginç. Kidd'i de merak ediyorum. İlk fırsatta bakacağım.

Emre ÖZTÜRK
20.11.2014, 22:30
Memphis baya sağlam ve iyi savunma yapıyorlar.Bizle olan maçlarını şimdiden merak ediyorum :)

Emre ÖZTÜRK
22.11.2014, 10:27
Atmaya devam ediyoruz.Lakers'a da 140 attık.Hayırlısı bakalım :)

Ekrem D.
22.11.2014, 22:46
http://giant.gfycat.com/CluelessQuerulousGrayfox.gif

Ekrem D.
23.11.2014, 17:12
Şu ana kadarki big three kıyaslamaları:

Lillard - Batum - Aldridge > LeBron - Irving - Love
Hayvard - Kanter - Favors > LeBron - Irving - Love
Duncan - Gino - Parker > LeBron - Irving - Love
Wall - Pierce - Beal > LeBron - Irving - Love

ve son olarak da,

DeRozan - Lowry - Williams > LeBron - Irving - Love

Ekrem D.
23.11.2014, 17:15
LeBron batıda oynasa kafasına sıkardı heralde:

http://i.imgur.com/mSz2ika.png

Oğuz ZEYTİN
24.11.2014, 19:19
Furkan Gs'den çıkmış, 76ers'a gidiyormuş.

EL'de form tutmuştu. İşi zor ama parasını aksatmazlar orada.

Muhteva
29.11.2014, 20:40
Adamım Westbrook geri döndüğü ilk maçın kahramanı olmuş. Durant'da döndüğü vakit bizi kimse tutamaz :)

Ekrem D.
02.12.2014, 16:13
NBA'de en iyi 8 takımın 7'si batıdan. Şaka gibi...

Devletin buna birşeyler yapması lazım.

Oğuz ZEYTİN
02.12.2014, 16:46
Pistons'ın Hornets, Pelicans ve Celtics'le takas aradığı dedikoduları var.

Ekrem D.
03.12.2014, 04:31
Bu gece efsane maçlar oluyor. Milwaukee - Cleveland maçı çok güzel geçti. Milwaukee'nin bench'i bu ligde çoğu takımda yok. Maçlarını sürekli takip ediyorum, benchler oyuna girdiğinde öndelerse farkı açıyorlar, geridelerse farkı kapatıp öne geçiyorlar. Takım olarak potansiyelleri çok yüksek. Maçları da çok zevkli oluyor.

Boston - Atlanta maçında Atlanta 20 küsürlerden geri geldi, Rondo eski Rondo.

Durant de geri döndü, biraz da ona bakmak lazım.

Ekrem D.
03.12.2014, 04:48
Bu nedir?

https://pbs.twimg.com/media/B35aIEMCQAAFbX8.jpg

Sefa Murat Dokuz
03.12.2014, 05:14
Davies,Ömer,Jrue,Tyreke,Ryan OKC'nin fişini çekmek üzere...

Lakers'da Pistons'ı şişledi güzel gece güzel :)

Ogün'
03.12.2014, 05:23
Lakers bile doğu takımlarına 4-0 yaptı.Doğu ile Batı arasında uçurum var.

Ekrem D.
03.12.2014, 05:33
Dallas Bulls maçı fena. 1 saniye kaldı, 108 - 108 berabere. Hücum Bulls'da. Koç Tibido mola aldı.

Rose 28 footer'lık şutu kaçırma. Maç uzadı.

Bu arada Davis 1 assist ve 1 blok ile 5X5'i kaçırdı.

Kirk Hinrich'i severim ama 1 saniye kala o faul neydi be abi.

Derrick Rose'dan 3 lük ve ikinci uzatma. "yalçın ne maç oluyo be"

Gasol'den arka arkaya sayılar, 127-127 berabere. 1.30 dk kaldı, hücum Dallas'da. Son zamanların en çekişmeli maçlarından birisi oluyor.

Ogün'
03.12.2014, 05:57
Monta Ellis getirdi maçı.

Ekrem D.
03.12.2014, 05:58
Parsons kontratının altında kaldı. Hala pas vermeye çalışıyor o pozisyonda.

Ogün'
03.12.2014, 06:02
Çok kötü kullandılar bu sefer.

Oğuz ZEYTİN
03.12.2014, 10:31
Pistons tarafından 89 Finallerinde süpürülmüş, 2004 finallerinde ezilmişlerin sayıklamaları da güzel...

Sefa Murat Dokuz
03.12.2014, 14:10
Maziyle konuşacaksak Oğuz kardeşim, Lakers ile Pistons'ı aynı kefeye bile koymamak lazım.
Dünki Lakers'ta Kobe Bryant 9 top kaybıyla oynadı ve 2-3 tanesi dışında, topu tutmayı dahi beceremeyenlerin nedeniyle. Böyle berbat bir durumdayız ve galip geliyor olmamız mucize. Pistons bunalımda olmasa evinde bu maçı kazanabilirdi. En azından maç dengede giderdi. 3.çeyrek fark 21'di Kobe felan kenara geldi, fark 10 olunca tekrar girdi ama maç genelinde 2.yarı Pistons'ın maça ortak olduğunu bile göremedik. Nick Young denen adam nerdeyse orta sahadan 3 lük deneyip 2-3 kez airball attı, Sacre diye bir kel var 3 şut 3 te 3 airball bu kadar yeteneksiz ne yaptığını bilmeyen bir kadro ve 36 yaşındaki bir Kobe ile artık ligde galibiyet almak bile sevindirici çünkü ne play-off nede play-off'u zorlayabilecek bir tablo var ortamda. Doğu'da olsa bu takım play-off fotoğrafında olurdu yine zorlardı 9. 10. da bitirebilirdi ama Batı'da Lakers son 3 lüde kalır. Daha ötesi yok. Sonuncu olur muhtemelen geleceğini düşünürler.

Detroit için şunu söyleyebilirim, Monroe maçın sonundaki gibi maç başı başlasaydı farklı bir maç izleyebilirdik, Drummand Hill'e karşı savunmada özellikle çok yetersiz kaldı. Hill'e boş şut attırma konusunda çok müsade ettiler, Hill'in orta mesafede bile boş kaldığında bir ceza şutöründen farkı var o kadar dengeli bir şutu var ve adam 20 küsür sayı felan attı heralde bu sayede. Keza her pozisyon Kobe'ye ikili sıkıştırma yapalım derken, Wesley Johnson o kadar boş kaldıki kaç üçlük attı boxscore bakmadığımdan bilmiyorum da, Detroit Lakers'a değil sanki Kobe'ye karşı savunma yapma mantığı ile çıkmıştı buda Kobe şut atmaktan vazgeçip asist yapmaya karar verince çöktü.
Zaten ilk yarı dengede gitti 1 sayı fark vardı sadece Lakers lehine ve maç 2-3 sayının üstüne çıkmıyordu Kobe 5 te 0 isabet ve üzerine ikili sıkıştırmalar sıkı savunmalardan etkili olamadı ne zaman asiste başladı bu sefer Kobe'yi de tuamadılar, bir ara detroitte sahada 2-3 kişi boyalı alanda kimi tuttukları belli olmadan birbirlerini savunur gibi duruyorlardı. Josh Smith ilk yarı Lebron 2.yarı Sacre gibi oynadı hücumda.
Lakers maçı biter bitmez Pelicans-Oklohoma maçını açtım, Pelicans geleceği çok parlak takım. Tyreke sorumluluk alıyor. Jrue Holiday takımı çok iyi tanıyor artık. Davies MVP tezahüratları alabilecek düzeyde oynuyor. Ömer Ryan... 2.takımım Pelicans bundan sonra.
Oklohoma'da Durent iyileşmiş ama şu Westbrook nedir arkadaş ya, blok manyağı oldu maçta bu kadar dengesiz içeri giren. Fark tam 8'e inmiş en kritik hücumda anlamsızca dengesizce ayakları sağlam basmadan gelip yarı sahayı geçip saçma sapan içeri girip o kadar blogun üstüne topu sadece havaya atabildi, o kadar dengesiz geldi ki topu çembere atacak güç de dengede kalmadı. Durant'in 2 peşpeşe üçlüğüne de yazık oldu. 14-15 lerden fark 8'e inmiş ve minimum 6 ya düşme ihtimali var. Tekrar 10 oldu ve geri dönüşü olmadı tabi.

Sefa Murat Dokuz
03.12.2014, 14:10
Maziyle konuşacaksak Oğuz kardeşim, Lakers ile Pistons'ı aynı kefeye bile koymamak lazım.
Dünki Lakers'ta Kobe Bryant 9 top kaybıyla oynadı ve 2-3 tanesi dışında, topu tutmayı dahi beceremeyenlerin nedeniyle. Böyle berbat bir durumdayız ve galip geliyor olmamız mucize. Pistons bunalımda olmasa evinde bu maçı kazanabilirdi. En azından maç dengede giderdi. 3.çeyrek fark 21'di Kobe felan kenara geldi, fark 10 olunca tekrar girdi ama maç genelinde 2.yarı Pistons'ın maça ortak olduğunu bile göremedik. Nick Young denen adam nerdeyse orta sahadan 3 lük deneyip 2-3 kez airball attı, Sacre diye bir kel var 3 şut 3 te 3 airball bu kadar yeteneksiz ne yaptığını bilmeyen bir kadro ve 36 yaşındaki bir Kobe ile artık ligde galibiyet almak bile sevindirici çünkü ne play-off nede play-off'u zorlayabilecek bir tablo var ortamda. Doğu'da olsa bu takım play-off fotoğrafında olurdu yine zorlardı 9. 10. da bitirebilirdi ama Batı'da Lakers son 3 lüde kalır. Daha ötesi yok. Sonuncu olur muhtemelen geleceğini düşünürler.

Detroit için şunu söyleyebilirim, Monroe maçın sonundaki gibi maç başı başlasaydı farklı bir maç izleyebilirdik, Drummand Hill'e karşı savunmada özellikle çok yetersiz kaldı. Hill'e boş şut attırma konusunda çok müsade ettiler, Hill'in orta mesafede bile boş kaldığında bir ceza şutöründen farkı var o kadar dengeli bir şutu var ve adam 20 küsür sayı felan attı heralde bu sayede. Keza her pozisyon Kobe'ye ikili sıkıştırma yapalım derken, Wesley Johnson o kadar boş kaldıki kaç üçlük attı boxscore bakmadığımdan bilmiyorum da, Detroit Lakers'a değil sanki Kobe'ye karşı savunma yapma mantığı ile çıkmıştı buda Kobe şut atmaktan vazgeçip asist yapmaya karar verince çöktü.
Zaten ilk yarı dengede gitti 1 sayı fark vardı sadece Lakers lehine ve maç 2-3 sayının üstüne çıkmıyordu Kobe 5 te 0 isabet ve üzerine ikili sıkıştırmalar sıkı savunmalardan etkili olamadı ne zaman asiste başladı bu sefer Kobe'yi de tuamadılar, bir ara detroitte sahada 2-3 kişi boyalı alanda kimi tuttukları belli olmadan birbirlerini savunur gibi duruyorlardı. Josh Smith ilk yarı Lebron 2.yarı Sacre gibi oynadı hücumda.
Lakers maçı biter bitmez Pelicans-Oklohoma maçını açtım, Pelicans geleceği çok parlak takım. Tyreke sorumluluk alıyor. Jrue Holiday takımı çok iyi tanıyor artık. Davies MVP tezahüratları alabilecek düzeyde oynuyor. Ömer Ryan... 2.takımım Pelicans bundan sonra.
Oklohoma'da Durent iyileşmiş ama şu Westbrook nedir arkadaş ya, blok manyağı oldu maçta bu kadar dengesiz içeri giren. Fark tam 8'e inmiş en kritik hücumda anlamsızca dengesizce ayakları sağlam basmadan gelip yarı sahayı geçip saçma sapan içeri girip o kadar blogun üstüne topu sadece havaya atabildi, o kadar dengesiz geldi ki topu çembere atacak güç de dengede kalmadı. Durant'in 2 peşpeşe üçlüğüne de yazık oldu. 14-15 lerden fark 8'e inmiş ve minimum 6 ya düşme ihtimali var. Tekrar 10 oldu ve geri dönüşü olmadı tabi.

Ekrem D.
04.12.2014, 00:02

Detroit için şunu söyleyebilirim, Monroe maçın sonundaki gibi maç başı başlasaydı farklı bir maç izleyebilirdik, Drummand Hill'e karşı savunmada özellikle çok yetersiz kaldı. Hill'e boş şut attırma konusunda çok müsa değil sanki Kobe'ye karşı savunma yapma mantığı ile çıkmıştı buda Kobe şut atmaktan vazgeçip asist yapmaya karar verince çöktü. ade ettiler, Hill'in orta mesafede bile boş kaldığında bir ceza şutöründen farkı var o kadar dengeli bir şutu var ve adam 20 küsür sayı felan attı heralde bu sayede. Keza her pozisyon Kobe'ye ikili sıkıştırma yapalım derken, Wesley Johnson o kadar boş kaldıki kaç üçlük attı boxscore bakmadığımdan bilmiyorum da, Detroit Lakers'
Bu noktalara katılıyorum.

Ayrıca dünkü Lakers - Pistons maçını izlemedim ama 89 finallerinden bahsetmek çok anlamsız.

Oğuz ZEYTİN
04.12.2014, 11:31
Hiçbiri "ŞİŞLEMEK" kadar anlamsız değil.

Profillerinizde görünen yaşlarınız doğruysa, muhtemelen siz dünyaya merhaba demeden önce İTÜ Yaz Kampı'nda başladığım basketbol serüvenimde bir takımın rakibini yenmesini gördüm, galip gelmesini duydum, kazanmasına şahit oldum, süpürmek de bu sporun jargonuna dahil. Lakin şişlemek diye bir tabiri çıkaramadım, tıpkı daha önce Halilhodzic'le ilgili konudaki nahoş yakıştrıma gibi... Değil mi kaka kardeş?

*

Takıma dönecek olursak... SVG iki hafta önce Gores'le görüştüğünde gelişimin zaman alacağını söylemişti. Dün gece ilk ciddi yakınmasına tanık olduk. Sorunun mental olduğunu belirtti. Teknik anlamda ise yeterince sert kalamamaktan ve hücumdaki problemlerden bahsetti. Bunun oyuncularda nasıl bir reaksiyon vereceği merak ediliyordu. Titreyip kendilerine dönmediler.

Pes edip sezonu çöpe atacağını sanmıyorum. Çünkü Gores'in onu tercih etmesinin sebebi bu değildi. Çareyi takım içinde mi arayacak? (Meeks'in dönmesi, Butler'ın ilk beşe yerleşmesi, Drummond'ın kenardan gelmesi...vs.) Takas mı kovalayacak?

Karışık mevzular...

Ekrem D.
05.12.2014, 05:45
Lebraam baktı olmuyor; takımı ben besleyeyim onlar atsın diyor iki maçtır. Daha mantıklı bence de. Cavs'ın da işine yarar Irving ve Love'ı ana skor opsiyonları olarak kullanıp Lebraam'ı oyun kurucu yapmak.

2 sene önce Lakers'ta Kobe'nin çalıp Nash'in oynadığı zamanlara benziyor.

Sürekli başarı getirir mi bilemem.

Ekrem D.
07.12.2014, 23:44
Nba'da ilk 20 maç geride kaldı. Şu ana kadar öne çıkan tabloda çok fazla sürpriz olmadı. Westbrook ve Durant'inkiler başta olmak üzere bir çok sakatlık yüzünden düşen Oklahoma yerine Suns play-off resminin içine girdi. Doğuda da aydı şekilde sakatlıklar yüzünden düşen Indiana'nın yerine Bucks ilk 8'de. Geri kalan spotlar için takımlar aşağı yukarı aynı. Çok farklı şeyler de beklenmiyordu.

Nba'da başarı uzun süren titiz çalışmaların sonunda geliyor. Memphis'in bugün olduğu yeri hiç kimse yadırgayamaz. Keza bu diğer takımlar için de geçerli. Konferanslarında yukarı oynayan her takımın uzun çalışmalar sonucunda oldukları yere gelebildiklerini görüyoruz.

Tam tersi de geçerli. Aşağıda takılı kalan takımların yakın geçmişte ne kadar hata yaptığını görebilirsiniz. Nba'da en kötü takımları yazdım:

1- Detroit Pistons
Bir takımın yaptığı bütün hamleler ancak bu kadar kötü olabilir. Dibe düşen her takım etrafında toplanabileceği bir franchise oyuncusu arar. Diğer parçaları onun etrafına kurar. Bu temel birşeydir zaten herkes bilir. Detroit, franchise oyuncusunu 2010 draftında seçmişti. Greg Monroe, pota altı repertuarında çok şey olan herkesin beğendiği bir oyuncu. Takım, Monroe'yü seçtikten sonra hataları sıralamaya başladı.
- Rodney Stuckey para ederken elden çıkarılmadı.
- Brandon Jennings <<>> Brandon Knight + Middleton trade'i. (Knight şu anda Jennings seviyesine çıktı. Middleton benchten gelip güzel katkılar veriyor.)
- Drummond geçen yaz elden çıkarılmalıydı.
- Josh Smith'e verilen evlere şenlik kontrat.

Şu anda Detroit, franchise oyuncusunu elinden kaçırmak üzere. Josh Smith'in yüksek rakamlı kontratı Detroit'in ileride elini ayağını bağlayacak. Önümüzdeki sene FA'tan ekleme yapabilirler ama bir kaç sene içinde yolları kapalı. Önlerine çok fırsat çıktı; hiçbirisini değerlendiremediler.

2- Brooklyn Nets

Joe Johnson kontrato başlı başına bir hataydı. Herkes aynı şeyi söylüyor. 2 sene önce Carlesimo elindeki imkanlarla Brooklyn'e güzel basketbol oynatmaya çalışıyordu. Brook Lopez'in yanında Reggie Evans ilk beş başlıyordu. Gerard Wallace, Joe Johnson güzel katkılar yapıyordu. Maçları çok zevkli geçiyordu.

Boston ile yaptıkları trade'de günü batırmak ile kalmadılar; geleceklerini de heba ettiler. 2019'a kadar hiç bir 1st round draft pickleri ellerinde değil. Ellerinde Joe Johnson, Deron Williams ve Brook Lopez'in evlere şenlik kontratları var. Hiç bir aklı başında koç'u bu takımın başına getirebileceklerini zannetmiyorum. Gelecekleri hiç parlak değil.

3- New York Knicks

Elinizdeki yıldızı en kötü nasıl kullanabilirsiniz sorusuna cevap veren bir takım Knicks. Ligde iso oyununu en iyi oynayan 3 oyuncudan birisini elinde bulundurup, etrafını bu kadar ters adamlarla (JR Smith, Amare Stoudamire, Bargnani) çevirebilmek yetenek ister. Amareve Bargnani'nin kontratı bu sene bitecek. Bakalım neler yapacaklar.

4- Oklahoma City

Bu takımın başında adam gibi bir yönetim olsaydı Durant'ın şimdiye kadar en az bir yüzüğü vardı. Harden'ı ellerinden kaçırmaları (Herkes Ibaka'yı seçtiler diyor ama gönderilmesi gereken Harden değil, Perkins'ti) Z-Bo geçen sene 6 maçta amatörlük yapıp 7. maça yasaklanmasaydı Oklahoma geçen sene konferans yarı finallerini bile göremeyecekti.
- Harden'ı bir hiç uğruna yollamak
- Perkins'i ısrarla kadroda tutup salary cap'ten çok ciddi bütçe ayırmak.
- Scott Brooks gibi birisine takımı emanet etmek.

Oklahoma'nın geçtiğimiz yıllarda yaptığı en büyük yanlışlar.

5- New Orleans

Son yıllarda yaptıkları tek doğru (Davis draftı) bütün yanlışlarını kapatıyor gibi görünüyor. Ama kazın ayağı öyle değil.
- Gordon, Evans, Holiday'in kontratları ellerini bağlıyor. Hadi Jrue bir nebze ama Evans ve Gordon ikilisine o paraları veren takım batıda playoff'a çok zor girer.
- Ömer Aşık için bu seneki draft picklerini Houston'a verdiler. Sebep?
- Austin Rivers draftı
- Jimmer ve Salmons'a emanet ettikleri bench evlere şenlik.

Bunların yanında yapılan çeşitli hatalar:
- Spurs'ün Splitter'a verdiği kontrat
- Clippers'ın oyuncu seçimleri.
- Dallas - Parsons kontratı. İlk başlarda "hadi bakalım" modundaydım ama Parsons'ın o kontrato kesinlikle haketmedi kanısına vardım.
- Denver JaVale McGee-Nene takası
- Utah'ın ısrarla Favors ve Enes'i aynı anda oynatmaya çalışması
- Charlotte'nun oyuncu tercihler. (Biz orta seviye takım olmak istiyoruz diye bağırıyor)
- Indiana'nın oyun kurucusuz oynamaya çalışması. (George Hill != Oyun kurucu)

Sefa Murat Dokuz
08.12.2014, 01:36
Hiçbiri "ŞİŞLEMEK" kadar anlamsız değil.

Profillerinizde görünen yaşlarınız doğruysa, muhtemelen siz dünyaya merhaba demeden önce İTÜ Yaz Kampı'nda başladığım basketbol serüvenimde bir takımın rakibini yenmesini gördüm, galip gelmesini duydum, kazanmasına şahit oldum, süpürmek de bu sporun jargonuna dahil. Lakin şişlemek diye bir tabiri çıkaramadım, tıpkı daha önce Halilhodzic'le ilgili konudaki nahoş yakıştrıma gibi... Değil mi kaka kardeş?

*

Takıma dönecek olursak... SVG iki hafta önce Gores'le görüştüğünde gelişimin zaman alacağını söylemişti. Dün gece ilk ciddi yakınmasına tanık olduk. Sorunun mental olduğunu belirtti. Teknik anlamda ise yeterince sert kalamamaktan ve hücumdaki problemlerden bahsetti. Bunun oyuncularda nasıl bir reaksiyon vereceği merak ediliyordu. Titreyip kendilerine dönmediler.

Pes edip sezonu çöpe atacağını sanmıyorum. Çünkü Gores'in onu tercih etmesinin sebebi bu değildi. Çareyi takım içinde mi arayacak? (Meeks'in dönmesi, Butler'ın ilk beşe yerleşmesi, Drummond'ın kenardan gelmesi...vs.) Takas mı kovalayacak?

Karışık mevzular...

Şişlemek küfür mü arkadaşım. Deşmek, şişlemek, delip geçmek, ezmek, gömmek... spor müsabakalarında bir takım yasa sporcu diğer takıma yada rakibine bariz şekilde üstünlük sağlarsa gayet de kullanılan kelimeler. Ben Lakers taraftarıyım. Yenme, galip gelme tarafsızların yaptığı yorumlarda cümlelerde kullanılabilir. Aynı benim başka takımların maçlarını yorumlarken kullanabileceğim gibi. Ancak, Lakers galibiyetlerinde kullacağım kelimeler elbette farklı olacak. Trabzonspor Gs'yi 3-0 yendiğinde "Trabzonsporumuz Galatasaray'ı 3-0 yendi, galip geldi .... " vs vs yazmam.
Koyduk mu yazarım? Bununla 1980'lerin bir alakası yok.

Oğuz ZEYTİN
08.12.2014, 17:50
OKC, Boston, NYK ve Charlotte'la takas aradığımız yazılıyor.

Şu durumda takastan ziyade özgüven lazım.

Ekrem D.
09.12.2014, 22:02
Brooklyn dağılmaya başladı. Pickleriniz de yok, artık 5 sene (en az) çöpe gider.

NEW YORK -- The Brooklyn Nets have begun reaching out to teams to let them know that former All-Stars Deron Williams, Brook Lopez and Joe Johnson are all available via trade, ESPN.com has learned.

League sources told ESPN.com that ‎the Nets, off to a disappointing 8-11 start and looking to retool after last season's $190 million roster filled with veterans couldn't advance beyond the second round of the playoffs, have ‎let it be known that they are prepared to move any of those franchise cornerstones in what would likely be separate deals if they came to fruition because of the high salaries each possess.

Sources say no trade is imminent involving any of the three players.

Ekrem D.
15.12.2014, 15:22
Kings Mike Malone'u kovdu. Yerine şimdilik asistan Ty Corbin götürecek. Geçen yaz Josh Smith takasını engellemişti Malone. Bakalım o gittikten sonra nasıl olacak.

Yeni koç George Karl olacak diyorlar.

Hakan
16.12.2014, 23:16
https://vine.co/v/OgKxTuLuxTF

Orta mesafe olması çok manidar, şaşırdım :)

Oğuz ZEYTİN
17.12.2014, 12:00
Randle'ın ardından Parker da sezonu kapattı.

Ogün'
19.12.2014, 01:04
Rajon Rondo Wright, Crowder,Powell, Nelson birer 1. ve 2. tur draft hakkı karşılığında Dallas'a takas olacakmış.Bir de Dallas çıktı başımıza :p

Ekrem D.
19.12.2014, 01:40
Rajon Rondo Wright, Crowder,Powell, Nelson birer 1. ve 2. tur draft hakkı karşılığında Dallas'a takas olacakmış.Bir de Dallas çıktı başımıza :p

Patron Çıldırdı :D

Ogün'
19.12.2014, 01:49
Patron Çıldırdı :D

Efsane bir ilk beşleri oldu.Batı iyiden iyiye acayip bir hal aldı.Şimdi Doğu'da olmak vardı :p

Oğuz ZEYTİN
19.12.2014, 09:59

Lal veya Sacramento'ya gitmesi konuşuluyordu. Doğu'dan ciddi taliplisi yoktu.

Oğuz ZEYTİN
19.12.2014, 22:11
Florida'dan eski dost Corey Brewer Houston'a takas olmuş.

Emre ÖZTÜRK
21.12.2014, 12:48
Hoş geldin Rondo ve yeni umutlar :)

Veysel
21.12.2014, 13:12
Celtics büyük kumar oynuyor :)

Muhteva
22.12.2014, 00:44
Nba takımların dan en güçsüzü Tbl'de şampiyon olurmu diye hep merak etmişimdir :D

Ekrem D.
22.12.2014, 01:27
Nba takımların dan en güçsüzü Tbl'de şampiyon olurmu diye hep merak etmişimdir :D

Tbl'yi bilmem ama Noel'i bize versinler bizim haftalık basket attığımız takım 76ers'a kafa tutar.

Oğuz ZEYTİN
22.12.2014, 19:40
SVG Josh Smith'i kesti.

Takas için Hornets ve Kings talipliyken o kontratı bırakmak ilginç bir hamle.

Ekrem D.
22.12.2014, 21:18
SVG Josh Smith'i kesti.

Takas için Hornets ve Kings talipliyken o kontratı bırakmak ilginç bir hamle.

Kings Josh Smith yerine Deron Williams'a yöneldi diye duymuştum ben.

Josh Smith'i bence en başından kesmeliydi o ayrı konu.

Oğuz ZEYTİN
22.12.2014, 22:53
Detaylar geldi. Smith'i düşünen takımlar kontratının yanında 1. Tur draft hakkı da istemiş. Pistons buna yanaşmamış.

GM Jeff Bower az önce yerel bir radyoya bağlandı. Önümüzdeki günlerde takvimde maç olmadığı için bu kararı aldıklarını ve gençlere kadroya daha fazla şans verileceğini açıkladı. Ancak bunun tanking olmadığını söyledi.

Ayrıca Jennings, Augustin ve Butler takas bloğunda...

Radarımızda ise Teague varmış.

*

Bu yaz serbest kalacak oyuncularımız:

Monroe 5,5 M
Butler 4,5 M (Takım opsiyonu)
Jerebko 4,5 M
Joel 3,8 M
Datome 1,75 M
Singler 1,1 M
Mitchell 0,9 M

Smith'den de 8 M yıllık cap tasarrufu sağlanacak. Toplamda 30 M oluyor.

2015 FA piyasasında dikkat çeken oyuncular:

PG: Dragic - R. Jackson - Rondo (???)

SF: J. Green - J. Butler - W. Chandler - G. Green - K. Leonard

PF: Bass - Boozer - Millsap - Aldridge

(SG KCP ve C'de Drummond olacağını düşünerek...)

Aldridge, Butler ve Leonard takımlarında devam edebilir. Rondo'nun durumu karışık.

Bu isimler içinde en uygun ikili: Chandler & Millsap gibi...

Bu arada dün geceki Nets maçını seyrettim. Daha önce de değinmiştim, bu sefer daha net yazabilirim: Drummond'ın savunması çok zayıf.

Ekrem D.
23.12.2014, 13:11
Detaylar geldi. Smith'i düşünen takımlar kontratının yanında 1. Tur draft hakkı da istemiş. Pistons buna yanaşmamış.

GM Jeff Bower az önce yerel bir radyoya bağlandı. Önümüzdeki günlerde takvimde maç olmadığı için bu kararı aldıklarını ve gençlere kadroya daha fazla şans verileceğini açıkladı. Ancak bunun tanking olmadığını söyledi.

Ayrıca Jennings, Augustin ve Butler takas bloğunda...

Radarımızda ise Teague varmış.

*

Bu yaz serbest kalacak oyuncularımız:

Monroe 5,5 M
Butler 4,5 M (Takım opsiyonu)
Jerebko 4,5 M
Joel 3,8 M
Datome 1,75 M
Singler 1,1 M
Mitchell 0,9 M

Smith'den de 8 M yıllık cap tasarrufu sağlanacak. Toplamda 30 M oluyor.

2015 FA piyasasında dikkat çeken oyuncular:

PG: Dragic - R. Jackson - Rondo (???)

SF: J. Green - J. Butler - W. Chandler - G. Green - K. Leonard

PF: Bass - Boozer - Millsap - Aldridge

(SG KCP ve C'de Drummond olacağını düşünerek...)

Aldridge, Butler ve Leonard takımlarında devam edebilir. Rondo'nun durumu karışık.

Bu isimler içinde en uygun ikili: Chandler & Millsap gibi...

Bu arada dün geceki Nets maçını seyrettim. Daha önce de değinmiştim, bu sefer daha net yazabilirim: Drummond'ın savunması çok zayıf.

JSmoove waive edildi. En iyisini yaptı Pistons, hayırlı olsun. Bu sene FA piyasası çok zayıf. Olanlar da Pistons'a uymuyor:

R. Jackson - Restricted ama Thunder verilen yüksek bir kontrato karşılamaz. Ama Reggie yüksek kontratı hak ediyor mu?

J. Green - 1 yıl player opt var

J. Butler - Restricted. Bulls bu çocuğu tutmak için her şeyi yapar

W. Chandler - Bu adam kronik sakat, güvenilip yola çıkılmaz. Ama sürekli iyi olacağını bilsem kesinlikle takıma katacağım oyunculardan

K. Leonard - Restricted. Spurs hayatta bırakmaz

Bass ve Boozer - Şu anda en iyi ihtimalle bench olurlar

Millsap - Atlanta'da çok iyi gidiyor. Alınabilirse iyi olur

Aldridge - Pistons'a gelmez. En kötü ihtimalle Portland'dan yüksek bir kontrat alıp orada kalır.

Pistons'ın yapması gereken şey ne olursa olsun Greg Monroe'yü uzatmak, Jennings'ten kurtulmak ve iyi bir takas bulunacaksa Drummond'a yol vermek.

Geri

Mesut
24.12.2014, 16:11
Celtics büyük kumar oynuyor :)

Saçmaladı Boston.

Oğuz ZEYTİN
24.12.2014, 19:53
Tolliver'i alıp Mitchell'ı vermişiz.

Ekrem D.
24.12.2014, 20:39
Varejao sezonu kapattı.

Cavs, Dalembert ayısını getirecekmiş.

Oğuz ZEYTİN
24.12.2014, 21:12
Josh Smith Rockets'a gitmiş.

Oğuz ZEYTİN
29.12.2014, 00:59
Cleveland'da üçlük partisi var.

32-17'den geri geldik ve skor 55-68.

Ekrem D.
31.12.2014, 06:58
Cleveland'da üçlük partisi var.

32-17'den geri geldik ve skor 55-68.

JSmoove gittiğinden beri bugünkü maçla beraber 3/3 oldu. Rudy Gay effect diyorlar. Meeks de fenaydı. Cengizi gönderip(ki DJ'i ilk beşe monte etmek bile upgrade olur) Singler vitaminsizinin yerine sert bir swingman gelirse (Tobias Harris tarzı) Detroit seviye atlar gibime geliyor. Monroe'nin de uzatması lazım tabi. Bugünkü maçta Joel Anthony'nin hayatında ilk defa iyi oynadığını gördüm.

SVG bu benim son kontratım olacak, ailemi daha fazla taşındırmak istemiyorum demiş. Bakalım ne yapacak, ama işi çok zor.

T.Wolves için Shabazz ile Wiggins ikilisi fena olacak gibi. Bana kalırsa, bu ikiliden yüksek verim almak için sağlam bir stretch 4'e ihtiyaçları var. Thad Young'ı bu ikiliyle beraber oynatınca çok tekdüze bir takım oluyorlar.

Utah'ın hala çözmesi gereken sorunları var. Enes, Favors, Gobert ve Booker frontcourt'unda herşeyden biraz var ama tam olarak istenen şey yok. Burks de sakatlandı. Bir üst seviyeye çıkmak için sağlam bir koça ihtiyaçları var.

Lakers maçının bir bölümüne bakabildim. Kobe'ye iyisin hoşsun eyvallah ama eski Kobe değilsin bir kabul et artık demek istiyorum. Çok şey yapmak istiyor, zaman zaman takıma zarar veriyor.

Rudy Gay etkisi Deron sonrası Nets'te de hissediliyor. Deron kızağa çekildikten sonra kaçıngı galibiyet oldu bu?

Doğuda Atlanta ve Toronto çok fena oynuyorlar. Toronto'nun son yılların en hızlı ve etkili hücumunu oynadığı söyleniyor. Gerçekten de hızlılar. Atlanta'nın kimyası çok iyi. Milsap'ı bile MVP ladder'da ilk beşe soktular. Budenholzer'ı tebrik ediyorum.

Şu an Toronto Raptors maçı güzel geçiyor. Lowry çok yönlü bir oyuncu, oyunun iki tarafında da çok iyi. LaMarcus Aldridge ligdeki en iyi 4 numara, inşallah Portland da kalır bir yere gitmez. Toronto da Patterson bu sene çok iyi bir yüzdeyle atıyor. Doğuda yarı finaller çok zevkli geçecek gibi.

Oğuz ZEYTİN
05.01.2015, 03:58
Smith sonrası galibiyet serisi 5 maça çıktı. İkinci çeyreğin sn dakikaları dışında oyuna hükmeden taraf Pistons'tı. Hakemlerin olmayan temaslardan faul icat etmeleriyle Kings kolay sayı imkanı buldu maça tutunmaya çalıştı.

Jennings atmaya devam etti. Fakat KCP & Butler'ın savunmada çıkardığı temiz iş daha önemli.

Tabii takımda eksikler tamamıyla giderilmiş değil. Dönem dönem yaşanan inişleri toparlamak sert rakiplere karşı oynanacak maçlarda kolay olmayacaktır. Kırılganlığı ciddi rakiplere karşı test edemedik. SVG'den beklediğimiz ancak Smithli döneminde topun dönmemesi dolayısıyla bulamadığımız boş şutları şimdi daha çok değerlendiriyoruz. Uzun zamandır Pistons'ta izlemediğimiz (Kuester döneminde biraz) şuta dayalı hücumlar ağırlıkta. Üç pivot dışında geri kalan bütün oyuncular yay gerisinden atıyor. Bazen Drummond/Monroe'yu unutacak derecede dış şuta kaldığımız da olmuyor değil.

Savunmadaki toparlanma ise hücumdan daha önemli. Hemen herkes pas arası kovalıyor, yardım savunmasında ciddi gelişim var.

Ocak sonuna kadar 15 maçı Pistons'ın; 11 doğu, 4'ü batı takımlarıyla (SAS, Mavs, NOP, Pelicans). Doğudan 7 galibiyet çıkarsa şubat ayı eğlenceli geçecektir.

Murat'
06.01.2015, 12:12
http://i.cdn.turner.com/drp/nba/cavaliers/sites/default/files/styles/story_main_photo/public/150105-trade-ts.png?itok=kYDqqazu

Dion Waiters Thunder'a, JR Smith ve Iman Shumpert da Cleveland'a gitmiş.

Ekrem D.
07.01.2015, 05:37
http://i.cdn.turner.com/drp/nba/cavaliers/sites/default/files/styles/story_main_photo/public/150105-trade-ts.png?itok=kYDqqazu

Dion Waiters Thunder'a, JR Smith ve Iman Shumpert da Cleveland'a gitmiş.

Phil Jackson'ın JR Smith'i elden çıkarmak istediği uzun zamandır konuşuluyordu. Hatta Indiana'ya Copeland'a karşı takas falan denenmişti. Shumpert'ı kesinlikle JR'ı elden çıkarmak için kullandılar, istediklerini de aldılar. Bence kârdalar.

Cleveland'ın 2 numarada adam gibi bir 3&D tipi bir oyuncuya ihtiyaçları vardır. Shumpert cuk oturdu oraya, ama JR Smith'de tuzu biberi oldu. Bence kârdalar.

OKC için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Dion'la Westbrook toplamda maç başı 40 top kullanacaklar; yine olan Durant'a olacak. Dion'u Harden tarzı 6 numara yapacakları konuşuluyor ama Dion ne kadar yetenekli tartışılır.

UğurB
07.01.2015, 06:53
Sondan baslayayim Dion'dan bir Harden elde etmek sadece bir ruya olabilir. Benchin verimini azaltmasin yeter.

Oguz'cum, Detroit seriyi 6 maca cikarmis bu sabah San Antonio'yu hem de deplasmanda yenerek. Hem de ilk ceyrekteki 17 sayilik farki kapayarak. Hem de SA tam kadroymus bir de. Gerci Parker 13 dakika oynamis sadece. Bir JR Smith'i elden cikarmak bu kadar fayda mi sagliyor?

Murat'
07.01.2015, 09:06
YZOgr7SGIFU#t=17

Bu tecrübeye bu hata yakışmadı, maçı Pistons'a verdiler resmen.

Ekrem D.
07.01.2015, 09:37
Ne Josh Smith'miş arkadaş.

@UğurB JR Smith, şu ligde triangle offense'in bir parçası olabilecek en son adam. Yanlışlıkla Josh Smith yerine JR Smith yazmadı iseniz tabi.

7DXmo9j1Vls
5YD48DdMUYM
2lyB1Yy6Vbc

UğurB
07.01.2015, 11:48
Yanlislikla Josh yerine JR yazdim.
JR icin ayni seyi yazmak aklimda vardi ekremdogan ancak sonra NY Knicks'ten bir halt olmayacagini dusunerek vazgectim yazmayi.
Onu dusunurkende yanlis yazdim.

UğurB
08.01.2015, 07:13
Oguz,

Detroit deplasmanda Dallas'i da goturmus.
Seri 7 mac. Bu hizla giderse doguda play off bile olur...

Murat'
09.01.2015, 10:52
Üst üste alınan mağplubiyetlerden sonra Knicks taraftarları. :)

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2015/01/09/baloncesto/nba/noticias/1420777647_extras_noticia_foton_7_0.jpg

UğurB
09.01.2015, 11:22
Üst üste alınan mağplubiyetlerden sonra Knicks taraftarları. :)

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2015/01/09/baloncesto/nba/noticias/1420777647_extras_noticia_foton_7_0.jpg

LOL...

Knicks'in son hamleleriyle gelecek sene odeyecekleri maas miktari oldukca dustu. Yani salary capte bayagi yer acildi. Ancak bu takimi toparlamaya yeter mi? Bu sene ki FA piyasasi sizlerinde yazdigi gibi kotu. Draft deseniz cok iyi degil... Belki takim kimyasina uyabilecek birkac parca bir araya getirilebilirse. Dogu'nun da durumundan belki play off oynar hale gelirler. Mesela takim pivot diye inliyor. Savunma yerlerde. Bir Omer Asik iyi gider. 7-8 Milyon Dolara imza atar... Paul Millsap olabilir. Carmelo'nun yanina iyi bir pg ve c konulup, savunma direnci artirilisa doguda %50 galibiyeti gececek takim yaratilabilir...

Ben bir Lakers taraftari olarak onlarin hamlelerini cok merak ediyorum. Kobe sonrasinin hazirligi artik baslamali. Bu sene en az bir superstar seviyesi oyuncu takima kazandirmalilar. Hafta sonu bir arastirip nasil bir Lakers kurabilirim ben bir bakayim...

ccd6167
24.01.2015, 22:26
Klay thompson resmen ortalığın anasını ağlatmıs. Bi periyotta 37 sayı 9/9 üçlül

Yiğit SARI
25.01.2015, 13:25
Klay thompson resmen ortalığın anasını ağlatmıs. Bi periyotta 37 sayı 9/9 üçlül

Wxjsz92v53M

Çok acayip

Golden State Warriors’ın yıldız oyuncusu Klay Thompson, Sacramento Kings maçının üçüncü çeyreğinde 37 sayı atarak bir çeyrekte en fazla sayı kaydeden oyuncu unvanını eline geçirdi. Daha önceki rekor ise Carmelo Anthony ve George Gervin’e (33) aitti.

Thompson, bu çeyrekte 9/9 üçlük, 4/4 iki sayı ve 2/2 serbest atış ile şut kaçırmadan mücadele etti. Kings bu çeyrekte takım halinde sadece 22 sayı atabildi.

24 yaşındaki oyuncu ayrıca bir çeyrekte 9 üçlük isabeti kaydederek de Joe Jonhson’a (8) ait olan rekoru eline geçirdi.

Maçı 11/15 üçlük, 16/25 saha içi isabetiyle tamamlayan Klay Thompson, toplamda 52 sayı kaydederek bu sezonun da en yüksek rakamına ulaştı. Mo Williams da geçtiğimiz günlerde Indiana Pacers potasına 52 sayı bırakmıştı.

Sacramento Kings'i 126-101 mağlup eden Golden State Warriors ise 41. maçında 35. galibiyetini aldı.

Oğuz ZEYTİN
25.01.2015, 22:50
Jennings 6-9 ay yok.

Tam play offu zorlarken olabilecek en kötü senaryoyu yaşadık.

Mert'
28.01.2015, 18:26
Atlanta normal sezonda harika gidiyor ama play-off da iş yapabilirmi sizce? Bana pek mümkün gelmiyor NBA'de sık sık böyle takımlar çıkıyor normal sezonda ama play-off da göremiyoruz o performansı

UğurB
29.01.2015, 13:33
Son 34 macta 32 galibiyet mi oldular?

Ekrem D.
13.02.2015, 18:07
Evet, 3pt contest geldi. Katılımcılar ve bahis oranları aşağıdaki gibi. Tahminleri alalım bmn :)

http://i.imgur.com/9rFHNrYl.png

Benim tahminlerim sırasıyla:

1- Kyle Korver
2- JJ Redick
3- Klay Thompson

Yiğit SARI
14.02.2015, 13:28
Allstar trtspor'daymış sanırım

Hakan
14.02.2015, 13:39
JJ Redick bırakmaz bence.Gönül ister ki Harden alsın :)

UğurB
14.02.2015, 15:22
Kim alev alirsa o
Korver ya da Redick gibi dursa da bence Klay Thompson'in da ciddi sansi var.
Bu aksam izlemek lazim...

Ali Can
14.02.2015, 19:24
Klay Thompson

Ali Can
14.02.2015, 20:56
Aslında sadece Klay değil de Curry'de ağırlığını koyabilir 3'lük yarışmasına.

1- Klay Thompson
2- Stephen Curry
3- Kyle Korver

bahadır2561
15.02.2015, 06:06
Ben Curry diyorum :)

Beverley yetenek yarismasini aldi, sempatik uşak :)

Berke6198
15.02.2015, 07:09
Curry 3'lük şampiyonu oldu :)

Yiğit SARI
15.02.2015, 10:59
jYbx_PV3318

Ekrem D.
16.02.2015, 07:38
Kyle Korver, her takıma lazım.

UğurB
16.02.2015, 09:10
MVP Russel Westbrook olmus...

Ekrem D.
17.02.2015, 15:15
Amare Dallas'la sene sonuna kadar veteran minimum'la anlaşmış. Hayırlı olsun. Rondo ile artık pick'n roll yaparlar; nowitzki dinlendiği zaman hücum aksamaz.

Klasik geyik: "Yalnız şu Dallas'taki oyuncular prime dönemlerinde olsalar çok güzel kadro olurmuş."
Amare, Nowitzki, R. Jeff, Chandler, Rondo, Villaneuva vs vs

Ekrem D.
18.02.2015, 16:04
George Karl Sacremento'ya hayırlı olsun.

Yalnız, ne all-star arasıymış yahu; basketbolsuz kaldık.

Oğuz ZEYTİN
18.02.2015, 22:27
Cılız da olsa Joe Johnson söylentileri var. Ondan daha önemlisi, Draymond Green evine (Detroit'e) dönmek istediğinden bahsetmiş.

UğurB
19.02.2015, 12:15
Bu arada Enes Kanter'in takas edilecegi konusuluyor. Bucks konusuluyor ama bence hata olur.
Oyununa uygun bir takima gitmeli. Guardlari ve forvetleri iyi savunma yapabilen, oncelikleri pas olan bir takima buyuk katki verir...

Ekrem D.
19.02.2015, 21:29
JaVale McGee my man > Philly

Andre Miller (Wizards) <> Ramon Sessions (Kings) takas oldu

Afflalo, Alonzo Gee (Nuggets) <> T-rob, Claver, W.Barton (T. Blazers) takas oldu

Garnett - Thad Young
Reggie Jackson - Brook Lopez
takas söylentileri var.

Bir de Dragic mevzuu var tabi. Ne olacak merakla bekliyoruz. Trade deadline'a saatler kaldı

Ekrem D.
19.02.2015, 23:59
Dragic Heat'e gitti; Reggie Jackson Detroit'e gitti. Bu iki oyuncu doğu konferansına biraz can getirirler. İyi oldu bence.

Kanter and Lopez (Brook) to OKC diyorlar ama ne kadar doğru bekleyelim.

Ekrem D.
20.02.2015, 00:00
Kyle Singler OKC'ye gitti, Brandon Knight Suns'a gitti.
Perkins Jazz'a gitti.

Neler oluyor şu anda?

Of of off

"Marc Stein ‏@ESPNSteinLine
ESPN sources: Brandon Knight to Phoenix. MCW and Tyler Ennis to Milwaukee. Isaiah Thomas and picks to Philadelphia"

şöyle de birşey var:

"Adrian Wojnarowski ‏@WojYahooNBA
Phoenix has traded Isaiah Thomas to the Boston Celtics, league source tells Yahoo Sports."

bakalım woj'mu stein'mı doğru çıkacak

Adrian Wojnarowski ‏@WojYahooNBA
New York has traded Pablo Prigioni to the Houston Rockets, league source tells Yahoo Sports.

Philadelphia has traded K.J. McDaniels to Houston for Isaiah Canaan and a second round pick, league source tells Yahoo Sports.

Houston will send New York two second-round picks for Prigioni, source tells Yahoo.

Ortalık sakinleşsin de kim nereye nasıl gitmiş onu anlarız yarın.

Emre.
20.02.2015, 00:45
Kanter okc'de iş yapar mı?

Oğuz ZEYTİN
20.02.2015, 00:46
DJ Augustin, Singler, Jerebko, Datome gitti.

Reggie ve Prince geldi.

Cap açısından değişiklik olmadı. Hala yaz için rahatız. Prince'ın tecrübesi ve artık yapabildiği kadar savunmasından fayda almaya çalışırız. Asıl mesele R. Jackson. Tutarsa önü açık...

Ekrem D.
20.02.2015, 01:15
DJ Augustin, Singler, Jerebko, Datome gitti.

Reggie ve Prince geldi.

Cap açısından değişiklik olmadı. Hala yaz için rahatız. Prince'ın tecrübesi ve artık yapabildiği kadar savunmasından fayda almaya çalışırız. Asıl mesele R. Jackson. Tutarsa önü açık...

Eğer Reggie tutarsa sadece kendi yaptıklarıyla değil, Pistons'ı Cengiz dengesizinden kurtadığıyla da Detroit'e ciddi katkı vermiş olur.

UğurB
20.02.2015, 10:09

Yapma ihtimali yuksek ancak mac basina suresi yukselse bile kullanacagi top adedi azalacak.
Ancak OKC icin hucumda iceride bir tehdit olacagi icin Durant ve Westbrook uzerindeki baskiyi azaltabilir. Azaltmazsa bu ikilinin asistleri ile cok ekmek yiyebilir.
Savunmada ise Perkins'in yerine geldigi icin buyuk bir dezavantaj OKC icin. Bu takimda kalmak istiyorsa savunmada ciddi bir sicrama yapmali...

Ekrem D.
20.02.2015, 14:31

Şöyle bir yazı okumuştum; Ibaka dışarıda oynamayı sevdiği için OKC'nin içeride rebo çekecek bir pivota ihtiyaç duyduğuyla ilgiliydi. Enes Kanter'in boyalı alanda iyi işler yapabildiğini biliyoruz. Favors'la beraber oynarken ribaund için yarışıyorlardı. Ribaund'la uğraşmayı sevmeyen PF'lerin yancısı pivotlar her zaman yüksek rebo sayılarına ulaşmışlardır. Bu seneden örnek:
Griffin - DeAndre Jordan
Nowitzki - Chandler
Counsins - Landry/Thompson
Vucevic - Frye vs.

Tersi de mümkün:
Zibo - Gasol
Gasol - Noah gibi.

Yalnız şöyle de bir durum var, OKC'de Durant'in eline bile top değmiyor. Westbrook, Dion Waiters, ve Durant çok fazla usage rating'e sahip oyuncular. Ersan'ın iki sene önce Jennings ve Ellis'ten çektiğini şimdi Enes OKC'dekilerden çekebilir.

Benim şahsi görüşüm, eğer enes 30+ dakika süre alırsa 15 sayı 10+ rebo istatistiğiyle oynar. Sene sonunda da minimum $15M/yr kontratı alır.

Hakan
20.02.2015, 15:20
Umarım Zoran Heat'de daha fazla süre alır.Goran için pek iyi olmadı bence

Ekrem D.
21.02.2015, 17:23
Tam Dragic geldi, Heat uçacak derken Bosh gitti. Geçmiş olsun.

Dragic / Chalmers / Napier
Wade / Dragic / Tylor Johnson
Deng / Ennis
Haslem
Hassan W. / Birdman

Uzun rotasyonları çok kısıtlı kaldı. İki tane yaşlı ile (34, 36) bir tane tecrübesiz var (25). Kesinlikle eski kulağı kesiklerden birini veteran minimumla imzalatmaya çalışacaklardır. Yeri geldiği zaman Deng de 4 oynar ama 3 te onu yedekleyecek adam da kalmadı.

Dragii ve Whiteside'a gün doğdu. Yüksek performans bekliyorum bu üçlüden. (Zoran şans bulursa tabi)

Ekrem D.
09.03.2015, 02:23
Kanter yanıyor şu anda. 6-6 FG, 2-3 FT, 7 Reb, 2 Ast, 1 Blk , 14 Pts ile ilk yarıda OKC'nin en iyisiydi. Westbrook ne Enes'e ne de Ibaka'ya yeteri kadar top indirmiyor. İlk yarı itibariyle 9 asisti var ama bu kimseyi yanıltmasın, çünkü indirdiği her topu sayıya çevirdiler şimdiye kadar.

OKC'de yedekler oyuna girince Dion Waiters kazması sahneye çıkıyor. Cleveland'ın OKC'ye büyük kazığı, bugün de OKC'ye zarar vermek için elinden geleni yapıyor. Be hey Scott Brooks, DJ Agustin'e pnr çizsene, neden Dion'a isolation oynatıp hücumları yiyorsun anlamıyorum. Yedek kadrolar girince OKC'nin uzunları rakibinkilerden çok daha iyi oluyor. Buradan yürüsene be adam.

Bir de OKC'nin kanat savunması var ki evlere şenlik. Her maç rakibin 2 ve 3 numaraları Michael Jordan'a bağlıyorlar; All Star 3 pt conteste dönüyor ortalık. Ligdeki en kötü kanat savunmalarından birisine sahip. Şu anda da Demar DeRozan ile Terrence Ross el ele parçalıyorlar OKC'yi. Kovun artık şu adamı.

Tunç Tosun
11.03.2015, 01:01
Birazdan Ömer Aşık ın maçı var NBA TV de.

Tunç Tosun
11.03.2015, 02:13
Omer ne agir adam oldun? Hic izlenecek yanin kalmamis valla.

Sefer A.
11.03.2015, 02:58
Kanter yanıyor şu anda. 6-6 FG, 2-3 FT, 7 Reb, 2 Ast, 1 Blk , 14 Pts ile ilk yarıda OKC'nin en iyisiydi. Westbrook ne Enes'e ne de Ibaka'ya yeteri kadar top indirmiyor. İlk yarı itibariyle 9 asisti var ama bu kimseyi yanıltmasın, çünkü indirdiği her topu sayıya çevirdiler şimdiye kadar.

OKC'de yedekler oyuna girince Dion Waiters kazması sahneye çıkıyor. Cleveland'ın OKC'ye büyük kazığı, bugün de OKC'ye zarar vermek için elinden geleni yapıyor. Be hey Scott Brooks, DJ Agustin'e pnr çizsene, neden Dion'a isolation oynatıp hücumları yiyorsun anlamıyorum. Yedek kadrolar girince OKC'nin uzunları rakibinkilerden çok daha iyi oluyor. Buradan yürüsene be adam.

Bir de OKC'nin kanat savunması var ki evlere şenlik. Her maç rakibin 2 ve 3 numaraları Michael Jordan'a bağlıyorlar; All Star 3 pt conteste dönüyor ortalık. Ligdeki en kötü kanat savunmalarından birisine sahip. Şu anda da Demar DeRozan ile Terrence Ross el ele parçalıyorlar OKC'yi. Kovun artık şu adamı.

Basketboldan çok anlamam belki ama geçende Enes'in takimi okc yani oklahoma city herhalde izledim, harbiden Enes gitgeller yapiyordu ama hiç topa dokunmadi bir kaç dakika, Westbrook olaganüstü bir oyuncu kendi çalip kendi oynuyor, 2 3 oyuncu hücum ediyor uzunlara top gelmiyor Enes sadece izliyordu, bir garip geldi bana bu ama sevmedim de diyemem...
Ben yillardir Milli takimda ve Efes'te beni deli eden Ermal Kuqo tarzi basketbolu hiç sevmem mesela, ver ona o da kiçini dayasin rakibe, sonra da dönüp atsin ama çogunu kaçirsin, televizyonu kirdiracakti bana neredeyse
Yalniz Trabzonspor'da Veliçkoviç mesela bu isi iyi yapiyor, saç bas yoldurmuyor, döndürdün mü bitti o top sayi olur potanda, bu isi yapabiliyorsan yapacaksin yoksa disari çikaracaksin sutör cezayi kesecek, benim basketbol anlayisim budur dogrudur yanlistir bilemem :)

Sefer A.
11.03.2015, 03:05
Su anda da çayimi almis tv karsisina geçmis dallas mavericks-cavaliers karsilasmasini izliyorum (mavericks ev sahibi), çok çekismeli geçiyor, iki takim ta çok istekli deli gibi kosuyorlar hirslilar, bazi müsabakalarda bir takimin bayagi isteksiz ve/veya güçsüz oldugunu görebiliyorsun, ama mavericks ve cavaliers bayagi denk gözüküyor, zaten galibiyet maglubiyet oranlarinda çok az bir fark var, sadece 1 galibiyet fazlasi var dallas'in

Yalniz anlamadigim bir sey var, bati ve dogu konferansi var, ama su an karsilasan takimlarin birisi bati birisi dogu, simdi Trabzonspor avtodor ile oynuyor ama aldigi galibiyet beko basketbol liginde sayilmis oluyor, ayni hesap degil mi :) bana saçma geldi bu dogu bati olayi, niye birbirleriyle karsilasiyorlar, o zaman tüm takimlar ayni siralamaya girsin nedu yani :D
He bir de sonrasinda play-off var zaten, yani geçenler karsilasacak, neden simdi birbirleriyle oynuyorlar yani...

Sefer A.
11.03.2015, 04:11
Dallas'ta Monta Ellis var, Avrupa'da degil miydi o geçen yil/yillarda ? Ismen tanidik geldi de...

Tunç Tosun
11.03.2015, 20:36
Bu aksam enes kanter hido ya karsi.

Murat'
11.03.2015, 21:24
Dallas'ta Monta Ellis var, Avrupa'da degil miydi o geçen yil/yillarda ? Ismen tanidik geldi de...

NBA dışında hiçbir ligde oynamadı.

Tunç Tosun
13.03.2015, 02:08
Şuan da Ersan ın maçı devam ediyor. Pacers a karşı 49-48 öndeler ve Ersan ın 8 sayısı var.

Ekrem D.
14.03.2015, 00:53
Basketboldan çok anlamam belki ama geçende Enes'in takimi okc yani oklahoma city herhalde izledim, harbiden Enes gitgeller yapiyordu ama hiç topa dokunmadi bir kaç dakika, Westbrook olaganüstü bir oyuncu kendi çalip kendi oynuyor, 2 3 oyuncu hücum ediyor uzunlara top gelmiyor Enes sadece izliyordu, bir garip geldi bana bu ama sevmedim de diyemem...

Yukarıda da yazmıştım, OKC'den Westbrook'u çıkar, Chris Paul'u koy NBA'daki bütün asist rekorlarının altını üstüne getirir. Westbrook'un oyunu belki başka koçların elinde çok daha iyi olur - fakat şimdiki hali tamamen narsist, bencil, absürt birşey. Yaratılıştan gelen yeteneklerini kullanıyor; o kadar. Şu makalede Westbrook'un o "efsane" performansının neden o kadar "efsane" olmadığının detaylı açıklaması var:
http://espn.go.com/blog/statsinfo/post/_/id/103593/westbrooks-run-historic-is-it-overrated

Tunç Tosun
14.03.2015, 22:27
Ben yillardir Milli takimda ve Efes'te beni deli eden Ermal Kuqo tarzi basketbolu hiç sevmem mesela, ver ona o da kiçini dayasin rakibe, sonra da dönüp atsin ama çogunu kaçirsin, televizyonu kirdiracakti bana neredeyse
Yalniz Trabzonspor'da Veliçkoviç mesela bu isi iyi yapiyor, saç bas yoldurmuyor, döndürdün mü bitti o top sayi olur potanda, bu isi yapabiliyorsan yapacaksin yoksa disari çikaracaksin sutör cezayi kesecek, benim basketbol anlayisim budur dogrudur yanlistir bilemem :)

İyi yine Enes i izlemişsin. Enes hiç yoktan alan boşaltıyor, hücum ribaund u kovalıyor, top istiyor. Haa westbrook tan alamıyor ayrı :) Zaten Durant bile alamaz hale gelmiş.

Ömer ise iyice salmış. Yalnızca defans ribaund istatistiği peşinde. Takımının yıldızı Davis hareketli PF olduğu için pek içeride durmuyor, Ömer de bunu da fırsat bilmiş, direkt istatistiğe oynuyor.. Koçta oyunu böyle kurmuş zaten, herkes memnun. Taraftar bile. Çünkü yıldızlarını izlemek istiyorlar.

Buradan da dönüyoruz çocukluğumdan beri takip ettiğim Detroit e. Sıradan taraftar izler mi? izlemez. Niye, yıldız üzerine kurulmaz çünkü oyun.

Ekrem D.
15.03.2015, 20:26
Bulls - Thunder maçını izleyen var mı? Stretch four da denen "şutu olan 4 numara"nın ne kadar önemli olduğunu gösteren bir maç oluyor. OKC'de Enes + Adams, spacing sorunları yaratıyor, Ibaka en azından bir tane adamı dışarı çıkartıyordu.

Bu Miroticte boy var (6"10'); 3 lük atabiliyor, range var; Top kontrolü OK; Penetre edebiliyor; Elleri yumuşak ama helva yapamıyor yahu.

Tunç Tosun
15.03.2015, 21:47
haberim olsa izlerdim. Çok erken saatteymiş, şimdi box score u inceliyorum da Enes 9 u hücum 18 ribaund almış :)

Mirotic te bira erken gaza gelmiş gibi. 8 üçlük denemiş, 2 si başarılı. Tamam ayın çaylağı ödülü aldın ama bi dur bakalım, acele etme..

Ekrem D.
15.03.2015, 22:21
haberim olsa izlerdim. Çok erken saatteymiş, şimdi box score u inceliyorum da Enes 9 u hücum 18 ribaund almış :)

Mirotic te bira erken gaza gelmiş gibi. 8 üçlük denemiş, 2 si başarılı. Tamam ayın çaylağı ödülü aldın ama bi dur bakalım, acele etme..

Mirotic son çeyrekte Bulls'u taşıdı; Thibs Noah'ı oturup son 5-6 dk'yı Miro-Gasol ikilisiyle oynadı. Ama tabi olmayınca olmuyor.

Şu an Clip-Rox maçı var. Barnes yanıyor; 5/5 FG ,14 pts.

edit: yanıyor dedim bir tane üçlük kaçırdı.

Rockets'te #BrickBrothers iş başında: Ariza + Josh Smith 0/6 3pt isabetiyle oynuyorlar.

Tunç Tosun
15.03.2015, 23:23
Clippers ın kadro sezon başı beni heyecanlandırmıştı aslında ama sonrasında pek takip edemedim, şuanda da izleme şansım yok. Ama bu gece Ömer aşık a bir şans daha vereceğim. Umarım iyi değerlendirir :)

00:00 da Nuggets vs Pelicans

Tunç Tosun
16.03.2015, 02:02
Nate Thurmond - (18 Ekim 1974), Chicago Bulls forması ile Atlanta Hawks'a karşı:
22 sayı, 14 rebound, 13 asist, 12 blok

Alvin Robertson - (18 Şubat 1986), San Antonio Spurs forması ile. Phoenix Suns'a karşı:
20 sayı, 11 rebound, 10 asist, 10 top çalma

Hakeem Olajuwon - (29 Mart 1990), Houston Rockets forması ile Milwaukee Bucks'a karşı:
18 sayı, 16 rebound, 10 asist, 11 blok

David Robinson - (17 Şubat 1994), San Antonio Spurs forması ile Detroit Pistons'a karşı:
35 sayı, 10 rebound, 10 asist, 10 blok

NBA tarihinde Quadruple-double yapmış oyuncular...

Şuan devam eden maçta Nuggets a karşı Anthony Davis 33 dakikada, 9 ribaund 8 blok 7 asist ve 26 sayı yaptı :)

Tunç Tosun
16.03.2015, 03:02
36 sayı, 14 ribaund, 9 blok, 7 asist ile tamamladı maçı..

UğurB
16.03.2015, 16:22
Nate Thurmond - (18 Ekim 1974), Chicago Bulls forması ile Atlanta Hawks'a karşı:
22 sayı, 14 rebound, 13 asist, 12 blok

Alvin Robertson - (18 Şubat 1986), San Antonio Spurs forması ile. Phoenix Suns'a karşı:
20 sayı, 11 rebound, 10 asist, 10 top çalma

Hakeem Olajuwon - (29 Mart 1990), Houston Rockets forması ile Milwaukee Bucks'a karşı:
18 sayı, 16 rebound, 10 asist, 11 blok

David Robinson - (17 Şubat 1994), San Antonio Spurs forması ile Detroit Pistons'a karşı:
35 sayı, 10 rebound, 10 asist, 10 blok

NBA tarihinde Quadruple-double yapmış oyuncular...

Şuan devam eden maçta Nuggets a karşı Anthony Davis 33 dakikada, 9 ribaund 8 blok 7 asist ve 26 sayı yaptı :)

Bunlarin icinde en zor olani Alvin Robertson'un yaptigi...
Anthony Davis kesinlikle kariyerinde Quadruple-double yapacaktir...
En kisa zamanda Lakers formasi ile gormeyi diliyorum :)

Ekrem D.
16.03.2015, 19:34
Bunlarin icinde en zor olani Alvin Robertson'un yaptigi...
Anthony Davis kesinlikle kariyerinde Quadruple-double yapacaktir...
En kisa zamanda Lakers formasi ile gormeyi diliyorum :)

MCW'nin geçen sene yaptığı 22 pts, 7 rbn, 12 ast, 9 stl performansı vardı. O da ileri de kariyerine bir quadruple-double ekleyebilir. Ama şu yaşadığı sakatlığın etkisini hala atamadı üzerinden. Önce ondan kurtulması gerekecek.

Oğuz ZEYTİN
16.03.2015, 19:53
Bulls - Thunder maçını izleyen var mı? Stretch four da denen "şutu olan 4 numara"nın ne kadar önemli olduğunu gösteren bir maç oluyor. OKC'de Enes + Adams, spacing sorunları yaratıyor, Ibaka en azından bir tane adamı dışarı çıkartıyordu.

Bu Miroticte boy var (6"10'); 3 lük atabiliyor, range var; Top kontrolü OK; Penetre edebiliyor; Elleri yumuşak ama helva yapamıyor yahu.

Mirotic'in savunma zaafı hakkında ciddi eleştiriler vardı Bulls bloglarında.

*

Bizimkiler Smith'i kestiklerinde nasıl çıkış yakaladıysa, Jackson takasıyla da öyle çakıldı: 1-11 olduk. Halbuki kağıt üzerinde, draft deadline analizlerinin çoğunda kazanan takımdı Pistons. Evdeki hesap çarşıya uymadı. Çift gard oynarsa belki verimli olur fakat kesinlikle yarışan takım "oyun kurucusu" görüntüsü vermedi, kaldı ki işleyen sistemin aksamasına neden oldu. Üstelik kontrat arifesinde daha verimli oynaması gerekirken...

Ekrem D.
17.03.2015, 03:12
Westbrook ilk çeyreği 7 sayı, 8 asist, 3 rebo ile bitirdi. Hayvan herif. Bir triple double daha gelecek gibi.

OKC - Dallas maçının ilk çeyrek durum 29-27 OKC lehine. OKC'nin maça 5 arka arkaya top kaybıyla başlayıp 9-0 geriden geldiğini hatırlatmakta fayda var.

Dallas OKC'nin hızlı oyununu yavaşlatmazsa kaybederler. OKC'nin enerjisine ayak uyduramayacak gibi duruyorlar.

Murat'
17.03.2015, 12:30
Adidas 2016-2017 sezonunun sonunda resmî sponsorluğu bırakacamış.

Oğuz ZEYTİN
18.03.2015, 08:06
Reggie'yi eleştirdik, kariyer maçını oynadı. 23 sayı 20 ast ile Memphis'i yenmemizde pay sahibi oldu.

Tunç Tosun
19.03.2015, 01:36
Şuanda Detroit Phili maçını izliyorum. Şu Tayshaun Prince i hala rookie ymiş gibi ha patladı ha patlayacak diye özellikle izliyorum. Herif geldi 35 yaşına hala umudum var..

İyi ama bu kadar zayıf bir adamın NBA de olmasının bir sebebi olmalı, öyle değil mi :)

Oğuz ZEYTİN
19.03.2015, 12:33
Yazmaya dahi çekiniyorum, bu sene Sixers'ı yenmeyen tek takım biziz galiba.

Monroe iki maçtır sakat, oynamıyor. Reggie fırlaması triple double yaptı ama hala nafile.

Murat'
19.03.2015, 12:45
Utah eski oyuncumuz Jack Cooley ile bir 10 günlük sözleşme daha yapmış.

Ekrem D.
19.03.2015, 14:41
Utah eski oyuncumuz Jack Cooley ile bir 10 günlük sözleşme daha yapmış.

O Jack Cooley bizde miydi yahu? Geçen gün D-League de 27 sayı 29 rebo'luk bir performansı vardı.

Tunç Tosun
19.03.2015, 16:05
Dee Bost un yapamadığını yapıp sözleşmeyi uzattırdı demek..

http://www.nba.com/jazz/news/jazz-signs-free-agent-dee-bost

Tunç Tosun
19.03.2015, 22:19
Bu gece Alex LEN, Ömer AŞIK a karşı.

Sabaha karşı 4 te maç. Büyük ihtimal izlerim :)

Murat'
19.03.2015, 22:27
O Jack Cooley bizde miydi yahu? Geçen gün D-League de 27 sayı 29 rebo'luk bir performansı vardı.

http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/Resim/jack_ryan_cooley.jpg

http://saltcityhoops.com/wp-content/uploads/2015/02/20140929_pjc_ai4_609.JPG.0.jpg

Oğuz ZEYTİN
19.03.2015, 22:47
NCAA Turnuvası bugün başladı. UAB, Notre Dame, Arizona ve Georgia St. 32'ye kaldılar.

Baylor - Georgia St. maçını takip ettim. Son 3 dakikaya Baylaro 56-44 önde girdi, maçı Georgia St. 56-57 kazandı.

Bizim ABDlilerden sadece Hardy'nin takımı St. John's var bu sene. İlk maçta San Diego St. ile oynayacaklar. Kazanırlarsa büyük ihtimalle Jahlil Okaforlu Duke'le eşleşecekler.

Marshall'ın Boston College'ı ve Bost'un Miss. St.'i turnuvaya gelemedi.

Tunç Tosun
20.03.2015, 05:19
Bu gece Alex LEN, Ömer AŞIK a karşı.

Sabaha karşı 4 te maç. Büyük ihtimal izlerim :)

Alex LEN kadroda yok :P

İşin kötü tarafı Anthony Davis te oynamıyor. Keyifsiz bir maç. Tek güzel taraf tüm ribaundlar Ömer e kaldı ilk yarı 12 rib. 4 sayı :)

Ekrem D.
20.03.2015, 14:36
Pels injury list:
Jrue- Leg
Ryan- MCL sprain
AD- ankle
Tyreke- Ankle
Gordon- shoulder
Asik- calf

Adamların ilk beş + 6. adamı sakat. Bir de biz Ts'nin sağlık ekibinden şikayet ediyorduk.

Harden'ın 50 atmasıyla bu sene 50+ yapan oyuncu sayısı 4 oldu galiba. Soyunma odasında Harden 50 atmak zordu falan demiş, Brewer da 51 atmak daha zordu demiş :D Ayrıca Harden'ın dün attığı FT sayısı (22) Rondo'nun bütün sene attığından (21) daha fazlaymış.

Bu sene 50+ atanların shot chart'ları: (Hepsi de guard)
http://i.imgur.com/87CzqWW.jpg

bu da Harden'ın son 3'lüğü:
http://giant.gfycat.com/HospitableAnxiousArabianwildcat.gif

Oğuz ZEYTİN
22.03.2015, 10:24
Sixers'a yenilen takım Bulls'u 20 sayı geriden gelerek yeniyor. Bu sezon iyice çığrından çıktı Pistons.

*

March Madness üçüncü turda ilk sürpriz North Carolina St.'den geldi. Villanova'yı yendiler.

D.Angelo Russell'ın Ohio St'i Ariznona'ya kaybetti.

Tunç Tosun
22.03.2015, 17:04
Sixers'a yenilen takım Bulls'u 20 sayı geriden gelerek yeniyor. Bu sezon iyice çığrından çıktı Pistons.

*

March Madness üçüncü turda ilk sürpriz North Carolina St.'den geldi. Villanova'yı yendiler.

D.Angelo Russell'ın Ohio St'i Ariznona'ya kaybetti.

20 sayi geriden mi geldi?? Ne mac olmus. Ben uyumaya giderken 30-20 detroit ondeydi :)

Oğuz ZEYTİN
22.03.2015, 17:46
20 sayi geriden mi geldi?? Ne mac olmus. Ben uyumaya giderken 30-20 detroit ondeydi :)

Yuvarlamistim, 19 sayi getiden gelip 16 farkla kazandi. ☺

Mac sonu serisi, 54-19.

Ama yarin Sixersla oynasak kesin kaybederiz. :)

Tunç Tosun
22.03.2015, 22:09
Enes devam eden maçta Miami karşısında ilk yarıyı 19 sayı, 7 rib. ile tamamladı.

Oğuz ZEYTİN
23.03.2015, 01:20
Boston maçının ilk yarısında Butler'ın attığı iki üçlükle Pistons tarihinin en çok üçlük attığı sezonu egale ettik.

Ekrem D.
23.03.2015, 02:11
Cavs'ın draft haklarını elinde bulundurduğu Sasha Kaun, seneye NBA'a gideceğini açıklamış. Davit Blatt'ın da eskiden öğrencisiymiş. Kimdir bu Kaun tanıyan var mı?

Şimdiden adıyla ilgili şakalar yapılamaya başladı bile:
- He looks like sasha good guy. Kaun wait to see him play on the nba.

Hüdai Pervaneli
23.03.2015, 02:14
Enes 27 Sayi ve Westbrook Tribble Yapmis OKC hersey Yolunda gibi

Oğuz ZEYTİN
23.03.2015, 10:38
Cavs'ın draft haklarını elinde bulundurduğu Sasha Kaun, seneye NBA'a gideceğini açıklamış. Davit Blatt'ın da eskiden öğrencisiymiş. Kimdir bu Kaun tanıyan var mı?

Şimdiden adıyla ilgili şakalar yapılamaya başladı bile:
- He looks like sasha good guy. Kaun wait to see him play on the nba.

2008'de Kansas'la şampiyon olmuştu. O takımda MArio Chalmes ve D. Arthur vardı.

Pro kariyerininde de fena değildi. Avrupa'nın en iyi bitirici uzunlarından.

Westbrook kadar olmasa da Reggie de bu haftayı iyi geçirdi.

Dört maçta; 18 sayı - 13 ast/ 3 to - 6 rib...

Bu arada Kansas son 16'ya kalamadı.

Michigan State ise efsane koç Tom Izzo ile yine turladı, şimdiki rakip Oklahoma.

cakalkerem
23.03.2015, 10:40
cleavand dun yaktı benı....şerefisler. 198 de bıraktılar maçı ben ust oynamıştım 198.5 tan...

Ekrem D.
23.03.2015, 19:30
Gallinari dün 41 bırakmış. Bu adamın sakatlıkları olmasa şimdi hem onun adına hem de Denver adına çok farklı şeyler konuşuyor olurduk. Bence Gallinari; Hedo, Stojakovic, Petrovic, Bodiroga (son ikisini izleyememiş olsam da) tarzı istedikleri zaman skor üretebilen, dominant, yetenekli avrupalı SF giller familyasının son temsilcidir. Bu adam amerikalıların da dediği gibi legit 20/5/5'lik bir oyuncudur. Chandler Parsonsdan daha yüksek potansiyelli bir oyuncu. Ama hep aynı konu, nba ve sakatlıklar.

En son Datome dediler bu tarz bir oyuncu olacak diye o da fos çıktı.

Ekrem D.
25.03.2015, 02:35
Kanter Lakers maçının ilk çeyreğinde alev aldı yağıyor. Sadece ilk çeyrekte 15 sayı (6/9 fg), 10 rebo (6 off), 2 asist ile oynuyor.

Oğuz B.
25.03.2015, 02:55
Enes iyi bir kontrat kapacak gibi. Lakers pota altının payı olsa da ilk çeyrek için çok iyi rakamlar. Zaten son 5 maçtır double-double yapıyor.

Ekrem D.
25.03.2015, 05:44
Metta World Peace Pallacanestro Cantù diye bir İtalyan takımına gitmiş. Hayırlı olsun. Mafya falan mı olacağını sanıyordu acaba?

http://assets.sbnation.com/assets/386458/102281727.jpg

Tunç Tosun
25.03.2015, 16:37
Mafya olmak için en doğru yere gitmiş :) Sahi Çin de ne yaptı bu adam? Hiç maça çıktı mı acaba?

Enes Oklahama nın bir çeyrekte double-double yapan ilk oyuncusu olmuş. Yolu açık olsun.

Oğuz ZEYTİN
27.03.2015, 09:16
Ersan destan yazmış. Fakat kötü güne denk geldi. Çünkü NCAA'de Kentucky tarihi bir galibiyet aldı ve bo sonuç Ersan'ı gölgeledi.

Yiğit SARI
27.03.2015, 11:52
Aynen Oğuz abi Ersan'ın gecesi olmuş. NBA yüklemiş:

YICBBsLLvHY

Murat'
27.03.2015, 12:35
http://i.cdn.turner.com/drp/nba/jazz/sites/default/files/styles/story_main_photo/public/2015-03-26-cooley2.jpg?itok=mX4JXhJm

Jazz Sign Jack Cooley to a Multi-Year Deal

Rookie has appeared in six games since his NBA D-League Call-Up

Posted: Mar 26, 2015

SALT LAKE CITY (March 26, 2015) – The Utah Jazz announced today that team has signed forward Jack Cooley to a multi-year contract. Per team policy, financial terms were not released. Cooley signed his most recent 10-day contract with the Jazz on March 16 and has appeared in six Jazz games, averaging 1.7 points in 4.3 minutes per contest.

When the Jazz signed him from the NBA Development League’s Idaho Stampede, Cooley (6-9, 246, Notre Dame) was averaging 16.8 points, 12.5 rebounds, 1.1 assists and 1.3 blocks in 30.8 minutes per contest in 20 games. On March 13, Cooley set a new D-League single-game record by grabbing 29 rebounds vs. Los Angeles D-Fenders, adding 27 points while going 11-of-14 from the floor (78.6 percent). Over his final three games, Cooley averaged 22.7 points on 65.9 percent shooting (27-of-41) and 22.7 rebounds per game with the Stampede. He recorded 13 double-doubles, including four straight since returning to the D-League. He scored in double figures on 17 occasions and recorded 20-plus points in six games.

Cooley also attended 2014 training camp with the Jazz, averaging 3.5 points and 3.0 rebounds in 5.8 minutes in two preseason games before being waived on Oct. 22.

A native of Glenview, Ill., Cooley played four seasons at Notre Dame (2009-13).

Jazz Cooley ile sözleşme imzalamış.

D-League'nin tek maçta ribaund rekorunu kırmış, 29 ribaund. :)

Oğuz ZEYTİN
27.03.2015, 13:07
Cooley gelecek yıl 845k alacakmış Utah'dan.

Tunç Tosun
27.03.2015, 16:41
http://i.hizliresim.com/aobv4d.jpg (http://hizliresim.com/aobv4d)

:) :) :) foto altındaki yazıya dikkat, Ersan ilk çeyrekte indiana dan fazla sayı atmış.

Oğuz ZEYTİN
28.03.2015, 09:06
Reggie'yi eleştirdiğimiz günden sonra ikinci TD'ı yaptı. Pistons Orlando deplasmanında da kazandı. PO için ihtimal çok düşük. Florida'daki ikinci maç Miami'yle. Seri orada bitebilir.

*

Bu arada son dönemin kağıt üstündeki en zayıf Spartans kadrosuyle Michigan State Elite 8'e kaldı. Tom Izzo'nun sihri bu işte. Rakip Louisville...

Oğuz ZEYTİN
30.03.2015, 09:47
Orta batı, batı ve güneyde 1. sıra takımları Final Four'a kaldı, beklendiği üzere: Kentucky, Wisconsin ve Duke.

Doğuda ise 7. sırada başlayan şanlı Michigan Stateimiz yoluna devam ediyor. İlk maçta rakip Duke.

Jahlil Okafor ve Justice Winslow Izzo'nun öğrencilerini zorlayacaktır. Fizik avantajı Duke'te.

Justice Winslow, eski Telekomlu Rickie O'Neal Winslow'un oğlu. Winslow, 90larda Türkiye'deki en iyi yabancı oyunculardan biriydi.

Ansley, H. Turner, S. Rogers, Pete Williams, C. McRae gibi süper ABDlilerden biriydi.

Murat'
30.03.2015, 09:51
Cooley gelecek yıl 845k alacakmış Utah'dan.

Vergilerle 600'e falan düşer herhalde.

Tunç Tosun
31.03.2015, 02:10
Furkan son maçtaki double double ından sonra lakers karşısında ilk 5 başlıyor. Bakalım bugün de aynı başarıyı gösterebilecek mi?

Oğuz ZEYTİN
01.04.2015, 07:53
Monroe olmadan Atlanta'yı yendik. Bunlara alıştık: Zirvedeki takımları yen, diptekilere kaybet.

SVG 400. galibiyetini aldı. PO için hala umutlu olduğunu söyledi. Dört maçlık bir fark var ve kalan maçlar doğunun PO potasındaki takımlarla. Aritmetik ve istatistik açısından düşük de olsa şans var.

Hakan
06.04.2015, 00:19
Livingston Nowitzki'ye napmış öyle ya hala gülüyorum :D

Muhteva
08.04.2015, 08:50
Amerika da NCAA Basketbol turnuvasın dan dönen bazı oyuncu ve antrenörleri taşıyan özel uçak düşmüş kazadan kurtulan olmamış uçakta ki 7 kişi ölmüş geçmiş olsun diyelim

Oğuz ZEYTİN
08.04.2015, 10:00
Finalleri yazamadım. MSU'nin buraya gelmesi tamamen Izzo'nun eseridir. Son dönemlerdeki en zayıf Spartans kadrosuydu. Kutluyorum.

Duke'ün şampiyonluğu (Kentucky'yle birlikte) bekleniyordu. F. Kaminsky'yi mix videolardan seyretmiştim ancak maçını izlememiştim. Final maçında iyi işler çıkardı. Bargnani-M. Okur izi bıraktı bende.

*

Kazada hayatını yitirenleri çoğu teknik adam. Pilot da ölmüş.

http://www.chicagotribune.com/news/local/breaking/chi-plane-carrying-5-people-crashes-near-bloomington-airport-20150407-story.html#page=1

F. Yıldırım
12.04.2015, 23:15
Miami play-off dışı kaldı sayılır, Ersan uzun süre sonra play-off görecek. Favorim Golden State. Spurs da bu yıl final göremez bence.

Hakan
12.04.2015, 23:27
Miami play-off dışı kaldı sayılır, Ersan uzun süre sonra play-off görecek. Favorim Golden State. Spurs da bu yıl final göremez bence.
Ersan 2 yıl önce gördü :)
OKC 8 olursa bir sürpriz olabilir yalnız, yüzde 50-50 derim.

F. Yıldırım
12.04.2015, 23:32
Ersan 2 yıl önce gördü :)
OKC 8 olursa bir sürpriz olabilir yalnız, yüzde 50-50 derim.

doğrudur ama ilk turda elenmişlerdi herhalde, çok hatırlamıyorum

Oklahoma tehlike fakat o motivasyonla dağıtır GSW

Tunç Tosun
13.04.2015, 00:10
Detroit Charlotte u dağıtıyor.. Güzel maç.

Ersan, 21 sayı 5 ribaund ile oynuyor Brooklyn karşısında. Saat 1 de ise Enes sahne alacak, güzel bir basketbol gecesi.

Oğuz ZEYTİN
13.04.2015, 10:32
Detroit Charlotte u dağıtıyor.. Güzel maç.

Ersan, 21 sayı 5 ribaund ile oynuyor Brooklyn karşısında. Saat 1 de ise Enes sahne alacak, güzel bir basketbol gecesi.

Biraz geç geldi bu performans.

Pistons için ilginç bir veri var: Ligin dibindeki dört takım PHI-LAL-NYK-MIN ile oynadığı 11 maçı 3-8'le geçti bu sezon. Bunu yükseltseydi PO yapabilir miydi? Yine zor çünkü mart ayındaki 10 maçlık yenilgi serisinde sinmişti takım.

Sonuç? Bence başarısız bir sezondu. Smith'in kesilmesi, Jennings'in sakatlanması ve Reggie'nin adaptasyonu gibi olayları ayrıca değerlendiririz.

Bu arada SVG Hezonja için İspanya'ya gidecekmiş. Söz konusu Pistons olunca Avrupalılar (veya Avrupa basketbolundan gelen yabancılar) pek iyi izler bırakmıyor, haliyle soğuk bakıyoruz.

Kornel David,
R. Varda,
Z. Rebraca (ki kahramanlarımdan biridir)
Mehmet
Pepe Sanchez
Milicic
Delfino (yani, eh işte)
Hermann
Brezec
Efsane Samb :) (İspanya'dan gitmişti)
Jerebko (Çaylak sezonu gayet iyiydi)
Datome
Calderon
S. Kravtsov (Eurocup'ta iyi iş yapar aslında)

*Jennings'i saymıyorum.

Tunç Tosun
13.04.2015, 17:18
Bu arada SVG Hezonja için İspanya'ya gidecekmiş. Söz konusu Pistons olunca Avrupalılar (veya Avrupa basketbolundan gelen yabancılar) pek iyi izler bırakmıyor, haliyle soğuk bakıyoruz.

?? İkinci seçim için herhalde. 1-2 yıl avrupa da kalır sonrasında getirip ihtiyacı olan bir takım ile takas ederler diye düşünüyorum..

Oğuz ZEYTİN
13.04.2015, 21:10
?? İkinci seçim için herhalde. 1-2 yıl avrupa da kalır sonrasında getirip ihtiyacı olan bir takım ile takas ederler diye düşünüyorum..

Çoğu analiz ve mock draft listesinde ilk tur hatta ilk 10 görünüyor Hezonja.

Tunç Tosun
13.04.2015, 22:00
Çoğu analiz ve mock draft listesinde ilk tur hatta ilk 10 görünüyor Hezonja.

??? Bi alıcı gözle izleyeyim şu Hezonja yı madem. Bana kalsa Cedi Osman ı draft ederim valla..

Mustafa Yılmaz.20
13.04.2015, 22:08
Hezonja Avrupa'daki en büyük genç yıldız. Doğru takıma giderse nba'de önemli bir oyuncu olur.

Oğuz ZEYTİN
14.04.2015, 11:39
Pacers'ın bu hafta bizi (107-103) ve OKC'yi (116-104) yendiği maçlarda rakiplerinin faul atış oranları:

Detroit: 12/23
OKC: 11/28

Keith Langlois şöyle yazmış: "FT defending... what a winning strategy!"

Tunç Tosun
14.04.2015, 12:08
Pacers'ın bu hafta bizi (107-103) ve OKC'yi (116-104) yendiği maçlarda rakiplerinin faul atış oranları:

Detroit: 12/23
OKC: 11/28

Keith Langlois şöyle yazmış: "FT defending... what a winning strategy!"

Faulleri kafa bolgesine sert sekilde yaptilarsa belki.. :P

Ekrem D.
14.04.2015, 15:36
SVG, Hezonja'yı kafaya taktıysa baya baya 2009'un Orlando'sunu kuracak gibi. Detroit'in yan parçaları 2009 Orlando'sunun yan parçalarından daha iyi.

Oğuz ZEYTİN
14.04.2015, 19:46
Play-off mu ilk sıradan seçim mi diye seçme hakkımız olsa play-off derdim. Şimdi yine 7-8 gibi yerlerden oyuncu bekleyeceğiz.

Kontratı devam eden oyuncularımız:

PG --- Jennings - Dinwiddie

SG --- KCP - Meeks

SF --- C. Butler (Takım opsiyonu) - C. Martin (Oyuncu opsiyonu)

PF --- A. Tolliver (Takım opsiyonu)

C --- Drummond

Lucas, Miller ve Williams ile devam edeceğimizi sanmıyorum. Cartier boş sezon geçirdi, giderse normal. Butler'ın durumu da net değil, kalmasını isterim.

Rotasyondaki oyunculardan Reggie, Monroe, Prince ve Joel'in kontratları bitiyor. İçlerinden sadece Reggie tutulacak gibi. Belki Joel de... Geçen yazki Aaron Gray hamlesini ve amacını düşününce Joel kötü tercih olmaz.

* Smith'in 5,4 Milyonunu da kenara yazacağız.

İhtiyaçlar açık: SF ve PF.

Eğer Draymond olursa iyi iş... NCAA'yi önceki seneler kadar takip edemedim bu yıl. Kevon Looney'i not etmiştim, Draymond'ı andırıyor.

Bir de Final Four'da seyrettiğim kadarıyla Kaminsky, Drummond yanında fena olmaz (Bu tarz oyuncuları pek tutmam). Bana Bargnani - T. Murphy - Memo karışımı gibi geldi... Dediğim gibi detaylı takip ettiğim bir oyuncu değildi. SVG'nin tepede yüzü dönük oynayan ve şutör uzunları kullandığını düşününce...

Bu yaz bizi bekleyen başka bir soru: Jennings'i gönderecek miyiz?

Eldekilerle ve muhtemel senaryolarla bir depth chart çıkarırsak;

PG: Reggie - Jennings - Dinwiddie

SG: KCP - Meeks - ???

SF: ??? - Butler - Cartier

PF: ??? - Tolliver - ???

C: Drummond - ??? - ???

Gözde Serbest Oyuncular

SF: LeBron - K. Leonard - Deng - Middleton - W. Chandler - D. Carroll

SG/SF: J. Butler - G. Green -

SF/PF: D. Green - J. Green - T. Harris - T. Young

PF: Aldridge - Love - Millsap - D. West - T. Thompson - A. Johnson - M. Speights

Ekrem D.
14.04.2015, 23:33
Reggie Evans, Cousins, ve Gay; Nick Stauskas'ın evini popcornlamışlar. Vay arkadaş.

https://www.facebook.com/video.php?v=10153290615254026

Ekrem D.
16.04.2015, 10:49
Evet beyler, tahminleri alalım:

http://i.imgur.com/qD2uewd.png

Ekrem D.
16.04.2015, 10:52
Doğu Playoffları:
Atlanta 6'da
Cavs 4'te
Chicago 5'te
DC 7'de

Batı Playoffları:
GSW 5'te
Rockets 7'de tam tersi de olabilir
Spurs 7'de
Memphis 6'da

Ekrem D.
16.04.2015, 10:55
Geçen sene Chigaco Bulls - Washington Wizards eşleşmesinde ESPN expertlerinin tahminleri aşağıdaki gibiydi:

https://pbs.twimg.com/media/Bmb-p2QCEAAFWd2.jpg:large

Washington Wizards turu geçtikten sonra dalga geçercesine şöyle bir tweet atmıştı:

Washington Wizards @WashWizards
"experts" #dcRising

Bu sene expertleri ters yatıracak eşleşme olacak mı acaba?

Tunç Tosun
16.04.2015, 14:52
Yine washington olabilir..

En heyecanli seri Clippers Spurs olacak herhalde.

Oğuz ZEYTİN
16.04.2015, 17:29
Bucks'a helal olsun.

F. Yıldırım
16.04.2015, 19:42
Golden State, Chicago, Cavaliers, Rockets, Atlanta rahat geçer diğer 3 eşleşme özellikle de Clippers-Spurs çekişmeli geçer

Oktay AKKUŞ
17.04.2015, 18:08
Evet beyler, tahminleri alalım:

http://i.imgur.com/qD2uewd.png
Cavs, Bulls, Atlanta, Toronto
Rockets, Warriors, Spurs, Grizzlies

Oğuz B.
18.04.2015, 17:46
atlanta hawks 4-2 brooklyn nets
cleveland cavs 4-0 boston celtics
chicago bulls 4-2 milwaukee bucks
toronto raptors 3-4 washington wizards

golden state 4-1 new orleans
houston rockets 3-4 dallas mavs
los angeles clippers 2-4 san antonio spurs
portland trail blazers 3-4 memphis grizzlies

Bakalım kaç tane bilemeyeceğim. :)

Tunç Tosun
18.04.2015, 23:26
washington 1-0 yaptı. Golder state ise şu dakika itibariyle 4-0 ın sinyallerini veriyor :)

Ogün'
18.04.2015, 23:33
Akıyoruz.20 ile bitti ilk yarı

F. Yıldırım
19.04.2015, 01:14
3 periyotluk emeği az daha çöpe atacaktık, neyse ki geri dönüş yaşanmadı.

Curry 34, Thompson 21 sayı ile seriyi 1-0'a taşıdı.

Davis de muhteşem oyuncu, tek başına oynattı takımı.

Ekrem D.
19.04.2015, 01:38
http://gfycat.com/OddGiftedFennecfox

Terzioğlu
19.04.2015, 22:06
Derrick Rose reis acilmaya basladi. Hadi bakalim. Milwaukee'yi rahat geceriz. Diger turda cavsi elersek sampiyonluga kadar gider bu is.

Ekrem D.
19.04.2015, 23:10
Celtics - Cavs maçının ilk yarısı bitti. Celtics'in hiçbir şansı yok. Cavs istediği zaman oyunu hızlandırıyor, istediği zaman frene basıyor. Kedinin fareyle oynamassı gibi...

Bu arada, Irving yanıyor. Playoff kariyerine çok sağlam bir giriş yaptı.

Hakan
19.04.2015, 23:19
Bu gece Nets-Hawks maçı nba.com'fa ücretsiz izlenebilecek, ilginenenler için söyleyelim

Tunç Tosun
20.04.2015, 00:39
Bu gece Nets-Hawks maçı nba.com'fa ücretsiz izlenebilecek, ilginenenler için söyleyelim

Evet, uzun süre sonra HD izleme durumum olacak, bakalım nasıl bir maç beni bekliyor. Diğer taraftan Erdoğdu Lisesi maçı da başlayacakmış..

Ekrem D.
20.04.2015, 01:11
Evet, uzun süre sonra HD izleme durumum olacak, bakalım nasıl bir maç beni bekliyor. Diğer taraftan Erdoğdu Lisesi maçı da başlayacakmış..

Şu ana kadar çok kötü bir maç oluyor. Hiç playoff kalibresinde bir çekişme yok. Şu ana kadarki en kötü maç oluyor diyebiliriz.

Tunç Tosun
20.04.2015, 03:12
Şu ana kadar çok kötü bir maç oluyor. Hiç playoff kalibresinde bir çekişme yok. Şu ana kadarki en kötü maç oluyor diyebiliriz.

Atlanta zorda olsa kazandı. Yersen..

Ne biçim maçtı cidden.

Manu61
20.04.2015, 03:45
Memphis iyi başladı. Portland'ın bu kadar kolay atış kaçırdığını daha önce görmemiştim. Gasol korkusu yüzünden ilginç atışlar izliyoruz. Kenardan Udrih çok iyi geldi 5 dakikada 5/5 ile 11 sayı.

F. Yıldırım
21.04.2015, 08:09
Thompson 26 sayı, Curry 22 sayı.

Golden State 2-0 yaptı seriyi

Oğuz ZEYTİN
21.04.2015, 14:42
Drummond, Draymond'ı Pistons'a çağırmış.

Jalen Rose ve Woj sezon içinde, Draymond'ın evi Michigan'a geri dönmek istediğini yazmışlardı. Pistons salary capi müsait ancak GSW onu bırakmak istemeyecektir.

Oğuz B.
22.04.2015, 13:20
idnICrEhNsI

İnsansız hava aracı. :D

Ekrem D.
22.04.2015, 13:38
Josh Smith'le Howard oyunun bug'ını bulmuş:

http://streamable.com/cwcg

Ekrem D.
22.04.2015, 21:29
Scott Brooks kovulmuş, hepimizin gözü aydın.

İnşallah yerine gelen koç şu tarz görüntülerin oluşmasının önüne geçer:
https://gfycat.com/WelcomeAjarCoyote

Tunç Tosun
22.04.2015, 21:56
Josh Smith'le Howard oyunun bug'ını bulmuş:

http://streamable.com/cwcg

Bunu neden yapmadıklarını anlamıyordum zaten, box out olmadığı an yapıştıracaksın. Howard gibi pek oyuncu yok, iyi değerlendirmek lazım.

Ekrem D.
22.04.2015, 22:28
Bunu neden yapmadıklarını anlamıyordum zaten, box out olmadığı an yapıştıracaksın. Howard gibi pek oyuncu yok, iyi değerlendirmek lazım.

Takımlar Kısa - Uzun pick-and-roll'lerini daha iyi savunuyorlar, çünkü yıllardır yapılan ikili oyunlar. Savunmak için bir sürü varyasyon var (4 numara yardıma geliyor vs). Uzun - Uzun pick and rolleri çok daha zor savunuluyor. Bunun iki sebebi var;

Birincisi, hem takımlar hem de oyuncular bu tarz pick-and-roll'leri savunmaya alışık değiller,
İkincisi, takımlar bu tarz pick-and-roll'leri savunacak oyunculara aynı anda sahip olamayabiliyorlar.

Josh Smith - Howard [Uzun - Uzun pick-and-roll'ü]'nde aslında takımlar da iyi denk geldi. Houston, PF-C pick and roll'ü yapınca, pick'te kalan Tyson Chandler'ın yardımına gidecek kimse kalmıyor. Nowitzki kağnı gibi; Nowitzki - Chandler çekirdeği kesinlikle Uzun-Uzun pick-and-roll'ünü savunmaya elverişli değil.

Bunu bazen tam pick and roll formatında olmasa da Griffin - Deandre Jordan yapıyor. Siz de hatırlarsınız, Howard'la beraber Hedo da pick and roll formatında çok yaparlardı.

Tunç Tosun
22.04.2015, 23:33
Valla çok güzel anlatmışsın mevzuyu.

Oğuz ZEYTİN
23.04.2015, 09:24
Y&#253;l&#253;n koçu Budenholzer olmu&#254;. Steve Kerr'e ay&#253;p edilmi&#254;. Insallah Avery Johnson sendromu yasamaz Kerr.

OĞUZHAN061
24.04.2015, 02:27
lebron james çok agresif bu gece :)

F. Yıldırım
24.04.2015, 07:52
Golden State maçı harikaydı. Son periyota 20 sayı geride girmemize rağmen maçı uzatmasını becerdik.

Uzatmalarda da 123-119 kazandık.

Curry 40 sayı, Thompson 28 sayı

bu da maçı uzatan 3'lük

DySFnBSUsrs

Oğuz B.
25.04.2015, 21:39
xGghyvpYhtw&feature=youtu.be

https://www.facebook.com/sportstvtr

2014/2015 NBA Playoffs heyecanı, #sportstv ekranlarında yaşanacak!

--

Az sonra başlayacak

Hawks-Nets maçı ile başlıyorlar.

F. Yıldırım
25.04.2015, 21:45
xGghyvpYhtw&feature=youtu.be

https://www.facebook.com/sportstvtr

2014/2015 NBA Playoffs heyecanı, #sportstv ekranlarında yaşanacak!

--

Az sonra başlayacak

Hawks-Nets maçı ile başlıyorlar.

bu güzel haber işte

Hakan
25.04.2015, 22:00
Çamur kalitesinde bir NBA bizi bekliyor

Manu61
25.04.2015, 22:46
Çamur kalitesinde olduğu doğru ama en azından link aramaktan iyidir. Nets - Hawks maçı için link aramazdım mesela ama şu anda sportstv veriyor diye izliyorum. Zaten çok sevdiğim bir kanal bütün sporlara eşit mesafede olmaları çok güzel. HD yayına geçmelerini bekliyoruz tabiki acil olarak.

F. Yıldırım
26.04.2015, 00:08
18-0'lık seri yakaladı Nets

bahadır2561
26.04.2015, 22:54
Sportstv Nba playoff yayin haklarini satin almis

Lac-Sas maci var, cok hizli oynaniyor Sas alir gibi

UğurB
27.04.2015, 15:40
LAC aldı. X Faktörler devreye girince Clippers kazandı.
Anlamadığım Parker'a ne oldu. Chris Paul çok mu fazla geldi?

Manu61
27.04.2015, 18:58
LAC aldı. X Faktörler devreye girince Clippers kazandı.
Anlamadığım Parker'a ne oldu. Chris Paul çok mu fazla geldi?

Parker sakat. Dün gece oynamayacağını düşünüyordum aslında.

Hakan
27.04.2015, 19:05
Çok çekişmesiz bir ilk tur oldu.Çoğu seri 3-0'a geldi ki NBA tarihinde 3-0'dan 4-3'e seri getiren takım yok sanırım

ccd6167
29.04.2015, 07:45
Bu popovich nie deandre ile uğrasıyor. Tamam taktik ama 1-2-3 yaparsın abi iyice abarttı

oflubektas
29.04.2015, 16:16
Son Clippers- Spurs maçında 40 yaşına gelmiş Duncan abimiz, iyi hoplayan zıplayan Griffin'e çifte blokla ayarın kralını yaşatmıştır. Ne varsa eskilerde var valla, Duncan Jordan Kobe Shaq nere, şimdiki yeni yetmeler nere... Aynı şey futbolda da var, insanlıktan çıkmış Messi Ronaldo bile eski topraklardan daha hızlı olabilir ama eskilerdeki oyun zekası şimdikilerden çok daha ileriydi bence. Şimdiki sporcuların fizik yapıları ise eskilerden çok daha iyi olsa da seyir zevki eskisi kadar kaliteli olamıyor.

F. Yıldırım
29.04.2015, 16:39
Bu popovich nie deandre ile uğrasıyor. Tamam taktik ama 1-2-3 yaparsın abi iyice abarttı

Katılıyorum, lakin Jordan da cidden aptal bir oyuncu. Insan az biraz geliştirir şu faul atışlarını.

Mesela 4 sayı farkla yenildikleri iki maçta Jordan'ın serbest atış istatistikleri:

-6/17
-7/16

Bir insan bu kadar kötü serbest atış kullanamaz.

ccd6167
29.04.2015, 19:47
Katılıyorum, lakin Jordan da cidden aptal bir oyuncu. Insan az biraz geliştirir şu faul atışlarını.

Mesela 4 sayı farkla yenildikleri iki maçta Jordan'ın serbest atış istatistikleri:

-6/17
-7/16

Bir insan bu kadar kötü serbest atış kullanamaz.

Hayır popovich e saygımız var ama periyodun bitmesine 6-7 dk kala oyunu soğutuyor bide. Rivers da buna bi çözüm bulamadı nedense. Yani yakıştıramadım kendisine.

F. Yıldırım
29.04.2015, 20:03
Hayır popovich e saygımız var ama periyodun bitmesine 6-7 dk kala oyunu soğutuyor bide. Rivers da buna bi çözüm bulamadı nedense. Yani yakıştıramadım kendisine.

Aynı düşüncedeyim de dediğim gibi suç Jordan'ın.

Ekrem D.
30.04.2015, 03:27
Brooklyn Nets'in problemi Clippers'ın probleminin tam tersi. Nets'in yan parçaları güzel; Bogdanovic, Alan Anderson, Jarrett Jack, Plumlee, Teletovic vs. ama ana parçaları çok iyi değil. Sağlıklı bir Brook Lopez'i faydalı yan parçalarla tamamladığınız zaman doğuda playoff yaparsınız ama çıkabileceğiniz en yüksek yer yarı finaller olur.

Clippers'ta da bu sene Deandre'nin biten kontratından sonra eğer Deandre ile imzalayamazlarsa yerine adam alamama gibi potansiyel bir problem var. Deandre Jordan'ı çıkardığınız zaman bile adamlar salary cap'in üzerindeler. İki ihtimal var; ya Deandre'ye maksimum kontrat verecekler, ya da MLE'yi kullanıp bir tane pivot alacaklar. İki ihtimal de birbirinden kötü. Belki çok düşük bir ihtimal s&t ile başka bir takıma gönderebilirler ama Deandre UFA olduğu için bu seçenek pek de olası görünmüyor.

Clippers'ın tek çıkış noktası bir şekilde Deandre'yi s&t ile elden çıkarıp (Deandre <> Ömer Aşık + yan parçalar, neden olmasın?) MLE ile ayakları çabuk, az çok üçlüğü olan bir kanat savunmacısı almak.

Hakan
01.05.2015, 00:30
Mucizeye iki kala, bu gece Chicago'yu sahaya gömüyoruz.

http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/30/1dc5b88f09d760ea59acd271209c2f1e.jpg

Ogün'
01.05.2015, 03:30

İlk yarı 33-65 :-)

Tunç Tosun
01.05.2015, 04:21
Olmadı, yarattığın sinerji tutmadı :)

Fark 40 sayı son periyottayız.

ccd6167
01.05.2015, 08:33
Spurs fena tosladı

Parker çok kötü oynuyor gerçekten

Süper bi seri oluyor gerçekten bakalım kim çıkacak ama şu seriyi atlatan diğer turlara çok güçlü çıkacak bu kesin

F. Yıldırım
01.05.2015, 09:59

54 sayı:)

Yiğit SARI
01.05.2015, 11:24
54 sayı:)

Korkunç :D

Bu arada Andrew Wiggins yılın çaylağı seçilmiş

Ekrem D.
01.05.2015, 13:00
Bu arada Andrew Wiggins yılın çaylağı seçilmiş

Sportmenlik ödülü de Kyle Korver'a gitmiş

Hakan
02.05.2015, 00:13
Veee Kaan Kural yarın gece Clippers maçında yayında.
Çok sevindim bu işe

Mustafa Yılmaz.20
02.05.2015, 13:47
Kaan Kural'ın sports tv'ye transferi çok iyi oldu valla. Nba maçlarında çok eksik kalıyordu malesef sportstv spikerlerleri. Kaan Kural'in yorumlarıyla izlemek ayrı bi zevk.

Tunç Tosun
03.05.2015, 04:46
San antonio 72-72 la clippers
3. Periyot

Cok keyifli bir seri oluyor gercekten.

Manu61
03.05.2015, 06:36
Müthiş maç oldu gerçekten son saniyeye kadar heyecan hiç bitmedi. Bu sene izlediğim en iyi maçlardan birisi oldu diyebilirim. Paul sakat sakat oynadı çok zor şutlar soktu. Şans faktörüde Clippers'ın yanındaydı ama gerçekten hakederek kazandılar. Şimdi en merak ettiğim olay Duncan'ın bırakıp bırakmayacağı. Clippers'ın konferans finaline çıkacağını düşünüyorum eğer bir sakatlık yaşamazlarsa.

F. Yıldırım
03.05.2015, 10:41

:cool:

http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/03/01debdd3bdfc9d0db296338e6e8425eb.jpg

Bu tur tahminlerim:

Doğu:

Atlanta 2-4 Washington
Chicago 2-4 Cavs

Batı:

Golden State 4-1 Memphis
Clippers 4-2 Rockets

Mert'
03.05.2015, 15:58
Son topu inanılmaz kötü kullandı SAS. 1 saniyede el üzerinden bir atış bulabilirdiler.
Yanlız maçın adamı CP3 kesinlikle. :)

Ekrem D.
03.05.2015, 16:22
Clippers ihtiyarlara günlerini gösterdi. Bu performans "Chris Paul winner değil yea" diyen tayfaya gelsin.

F. Yıldırım
03.05.2015, 16:54
10:30'da Sports tv'de Golden State-Memphis maçı var.

Izlemek isteyenlere duyurulur.

Ekrem D.
03.05.2015, 18:44
10:30'da Sports tv'de Golden State-Memphis maçı var.

Izlemek isteyenlere duyurulur.

Reddit'te reklamsız yüksek kalite(HD) link yayınlanıyor hem de orijinal sesiyle. Sports tv'de piksellerle uğraşmak istemeyenler bakabilir.

Mert'
03.05.2015, 18:52
Reddit'te reklamsız yüksek kalite(HD) link yayınlanıyor hem de orijinal sesiyle. Sports tv'de piksellerle uğraşmak istemeyenler bakabilir.

Nasıl ulaşabiliriz yayına?

Manu61
03.05.2015, 18:54
Mike Conley ilk maçta oynamıyor Golden State ilk maç için ağır favori bana göre. İkinci maçta oynayacağı söyleniyor ama bakalım.

Ekrem D.
03.05.2015, 18:56
Nasıl ulaşabiliriz yayına?

https://www.reddit.com/r/nba linkinde her maç başlamadan bir saat önce maç başlığı açılır. O başlıkta da maç başladığı zaman stream linkleri paylaşılır. handrewbrozel nickli üye'nin mesajlarına bakın, kendisi GSW taraftarı ama bütün playoff maçları için HD kalitesinde reklamsız yayın yapıyor. Linklerini de maç saatinde ilgili maç başlığında paylaşıyor.

Ekrem D.
03.05.2015, 19:27
Bu arada yarı final tahminlerimizi yapalım yeri gelmişken:

Batı Konferansı:
Golden State Warriors - Memphis Grizzlies
Houston Rockets - LA Clippers (Bunda kararsızım ama %51 Clippers diyorum)

Doğu Konferansı:
Atlanta Hawks - Washington Wizards
Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls

Mert'
03.05.2015, 21:02
https://www.reddit.com/r/nba linkinde her maç başlamadan bir saat önce maç başlığı açılır. O başlıkta da maç başladığı zaman stream linkleri paylaşılır. handrewbrozel nickli üye'nin mesajlarına bakın, kendisi GSW taraftarı ama bütün playoff maçları için HD kalitesinde reklamsız yayın yapıyor. Linklerini de maç saatinde ilgili maç başlığında paylaşıyor.

Teşekkürler.

Oğuz B.
03.05.2015, 21:07
Dallas ve San Antonio beni yanılttı ilk turda. Diğer eşleşmelerde benim için sürpriz olmadı.

Memphis - LA / Washington - Chicago konferans finalleri benim tahminim.

Ekrem D.
03.05.2015, 21:58
Washington çok güzel oynuyor. Atlanta'yı önce yakaladılar şimdi geçtiler. Böyle giderse Wizards 1-0 öne geçecek.

F. Yıldırım
03.05.2015, 23:33
Ilk yarıyı 61-52 önde bitirdik

F. Yıldırım
04.05.2015, 00:09
3'lük şov başladı:)

fark 20

F. Yıldırım
04.05.2015, 00:12
Ribauntların %80'ni hücum dahil Golden State'li oyuncularda kalıyor, böyle giderse Memphis tek maç dahi kazanamaz.

Ekrem D.
04.05.2015, 00:18
Ribauntların %80'ni hücum dahil Golden State'li oyuncularda kalıyor, böyle giderse Memphis tek maç dahi kazanamaz.

Az sabredin önümüzdeki maç Conley dönecek; artı, Memphis'teki maçlar bu kadar kolay geçmeyecek.

F. Yıldırım
04.05.2015, 00:19
Az sabredin önümüzdeki maç Conley dönecek; artı, Memphis'teki maçlar bu kadar kolay geçmeyecek.

Evet Conley'nin eksikliğini çekiyor Memphis, ama yine de ağır favoriyiz. Curry-Thompson'a şampiyonluk yakışır.