PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NBA | National Basketball Association

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

EmreYavuz61
09.05.2011, 19:18
Bynum'un yaptığı büyük terbiyesizlikti...Keza Odom'unki de öyle...Artest boş turnike kaçırdı...Phil Jackson'un yüz ifadesi felan tam anlamıyla bir 'çöküş' oldu LaKers için...
Miami ile hesap bu sene kapatılacak...!:cool:

Yiğit SARI
09.05.2011, 19:23
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/226862_10150184536297302_643162301_6755162_2643692 _n.jpg

Özge
09.05.2011, 19:30
Fena benzetmişler bizi:D

Yiğit SARI
09.05.2011, 19:56
Fena benzetmişler bizi:D

Çok fena. Dün ilk yarıyı izledim ben bile üzüldüm :D

Arda'
09.05.2011, 19:57
Bynum'un hareketi çok fenaydı yalnız.Ben olsam en az 10 maç ceza verirdim.

Ömer SEVİNÇ
09.05.2011, 21:52
Kobe'nin dönemi de kapanıyor artık. Devir Lebron'un, Durant'ın devri...

Ömer SEVİNÇ
09.05.2011, 21:53
Kobe seneye Boston'a :)))

Hasan61
09.05.2011, 22:11
Lakers olmasa üzülebilirdim ama Odom ve Bynum üzülmemem gerektiğini hatırlatacak şeyler yaptı.

Uğurtan
10.05.2011, 01:15
Süpürgeler çıkmış. Güzel güzel.

Eh başarıdır artık değil mi bu? :D

1 maç almak başarıydı ya ona binaen. ;)

Anıl Kadir
10.05.2011, 02:09
o değil de; finalde Dallas-Miami eşleşmesini görürsek Tyson Chandler Miami'nin çok canını yakar! =))

Ahmet Başkaya
10.05.2011, 02:35
Miami 28- 31 Boston

Le Bron : 13 sayıyla takımı ayakta tutuyor .

Ahmet Başkaya
10.05.2011, 02:40
James kaldığı yerden devam 16. sayısı .

Ahmet Başkaya
10.05.2011, 03:10
İlk yarı 53 - 50 Boston üstünlüğü ile geçildi .

Miami'de James 20 sayı 5 ribaund
Boston'da Pierce 19 sayı 5 ribaund ile oynuyor .

Uğurtan
10.05.2011, 07:45
Miami seriyi 3-1 yaptı.

Oklahoma-Memphis maçı uzatmaya gitti.

100-98 başabaş devam ediyor şuanda.

Oğuz ZEYTİN
10.05.2011, 07:47
Detroit, serbest oyunculardan SF Al Thornton ile ilgileniyormuş.

Uğurtan
10.05.2011, 08:19
Maç 2. kez uzatmaya gitti.

Şuan son 30 saniye 119-119

inanılmaz şekilde başabaş gidiyor.

Keşke yayınlanıyor olsaydı televizyondan ülkemizde de.

Maç 3. kez uzatmaya gitti. :)

Oğuz ZEYTİN
10.05.2011, 08:26
3. uzatma...

İçerden Memphis, kısalarla OKC sayı buluyor.

Memphis'de Conley ve Mayo 6 faulle kenarda. Gasol ve Randolph OKC pota altını işliyor.

Uğurtan
10.05.2011, 08:40
131-123 Oklahoma önde.

Son 14 saniye.

Bu kez bitirdiler işi gibi gözüküyor. :)

133-123 oldu.

Ve bitti. Seride durum 2-2'ye geldi.

SDanışmaz
10.05.2011, 13:50
Son 4'e 3 süpriz takım kalıyor.
Miami'de oyuncular ellerini ovuştuyordur şimdi :(

Semih Aydın
10.05.2011, 15:03
Oklahoma kazanmış iyi oldu bu. Westbrook + Durant'ten toplam 75 sayı gelmiş.
Geceleyin oynanan maçların istatistik liderleri. (http://i1105.hizliresim.com/2011/5/10/5371.png)

Uğurtan
11.05.2011, 09:57
Chicago kendi sahasında Atlanta'yı 95-83 yenerek seride durumu 3-2'ye getirdi.

Burdan vermezler diye düşünüyorum bakalım.

Mustafa Yılmaz.20
11.05.2011, 10:18
Chicago 4-2'yle bitirir seriyi. Ne zaman kendi oyunlarını oynadılar, yani savunma yaptılar o zaman Atlanta'yı perişan ettiler. 1. maç ve 4. maçta savunmayı bırakıp atarak yenmeye çalıştılar, yenildiler. Atlanta bana göre yeterince maç kazandı. Orlando ve Chicago'dan alınan 6 galibiyet onlara yeter :)

Sefa Murat Dokuz
11.05.2011, 18:56
2.vizeleri de atlattık nihayet, ama Play-Off'a döndüğümüzde Lakers'ın kı..çına süpürgeyi yediğini görüyorum ve şaşırıyorum. Dallas'ın beklenen gibi olmasına rağmen (son maç hariç) , Lakers'ın bu denli kötü olması şaşırttı beni. Yani evinde 2 maçı al 4-2 kaybet eyvallah da. İçerdeki ilk maçı izledikten sonra aslında Dallas'ı süpürecek takımı bırak eleyecek görüntüde bir takım olmadığını anladım. Son maçtaki bombardımanı çıkarırsak yakın geçen maçlarda bile gram ümit taşımadım. Seri boyunca giremedim belki foruma ama Dallas taraftarlarından özür dilerim çünkü beklediğim Lakers'ın 10 da 1i sahada yoktu. Ama şunu yineleyebilirim bu sonuç Dallas'ın çok iyi olmasından değil, Lakers'ın bir hayalet olmasından kaynaklandı. Kobe eski görüntüsünden uzak ama tek başına çabalayan görüntüdeydi. Gasol'e çok fazla mı güvendik ne. M.K takımı dağıtır artık.
Her şeyi geçtim kariyerinin son maçlarını oynayan bir koça insan biraz yüreğini koyar sahaya.
Nowitszki atacak zaten atıyor niye bu kadar üstüne düşüldü anlam veremedim. Yan opsiyonlar el kol sallayarak basket attılar. Turnikeler falan. Lakersta herkes 40a merdiveni dayamış gibi bir haldeydi. Yazıklar olsun. Dallas da fırsatı iyi değerlendirdi zaten Nowitski in yıllardır kovaladığı fırsatlardan biriydi bunu değerlendirip Nba Finaline çıkarlar ama doğudan gelecek takımlar Lakers gibi olmayacak eminim.
Gelelim şimdi Şampiyonluk meselesine, biz 2 sene üst üste şampiyon olduğumuzda yok işte şöyle kadro böyle kadro elbet olacaklar, Kobe tekken ne yapıyordu falan duyuyorduk ya. Alın size işte kadro, bu takım Fish le , sertliğe anında pusan Gasolle , sadece Kobe sayesinde 3 final 2 şampiyonluk yaşadı. Anti Kobe'cilere aslında Dallas serisi çok büyük kapak oldu , anlayana.
Devir kapandı mı ?.. Göreceğiz ;)

Devir Lebron'a geçmez onun yancısı çok, Durant ve Rose favori olabilir...
Bu arada D.Rose'un MVP olmasına da çok sevindim. Umarım Chicago Şampiyon olur.

Oğuz ZEYTİN
11.05.2011, 19:10
NBA, Where the Lakers era get fin happens...

*

Sizin sorununuz oyun kurucuların oyun kuramaması. Lakers sadece bu seride kötü değildi ki, sene boyunca istikrarsızdı. Gasol ise özel hayatının dalgalanmasıyla parkede Casper gibi dolanıyordu.

Buraya kadarmış. Detroit, San Antonio, Lakers... 2010'lara hoşgeldiniz!

Sefa Murat Dokuz
11.05.2011, 19:19
NBA, Where the clever boy Kaka happens :=)

*

Sizin sorununuz oyun kurucuların oyun kuramaması. Lakers sadece bu seride kötü değildi ki, sene boyunca istikrarsızdı. Gasol ise özel hayatının dalgalanmasıyla parkede Casper gibi dolanıyordu.

Buraya kadarmış. Detroit, San Antonio, Lakers... 2010'lara hoşgeldiniz!

Bu yakışmamış ya ne neyse, polemik yapmıcam.
Lakers'ın bir Detroit olmayacağı çok net, M.K daha sağ işinin başında. kelepire Howard'ı kapatır, olmadı Daron'u kapatır, olmadı CP3'ü kapatır. Lakers devri kapanmaz ;)
Kaldı ki şu kadro kafayı toplasa seneye yine Nba Finali yapabilecek bir kadro, ancak oyuncularda ciddi konsantrasyon sorunları var. Lakers çok yaşlı bir kadro değil, Detroit ve San Antonio ile uzaktan yakından alakası yok. 35 lik 36 lıklar nerde , 32lik Kobe nerde...3-4 sene var arada daha o günlere. Şampiyonluklara 1 nefes 1 soluk ara verdik diyorum sadece.Bu sene potansiyelinin çok altında kaldı Lakers.

Oğuz ZEYTİN
11.05.2011, 19:45
Bu yakışmamış ya ne neyse, polemik yapmıcam.
Lakers'ın bir Detroit olmayacağı çok net, M.K daha sağ işinin başında. kelepire Howard'ı kapatır, olmadı Daron'u kapatır, olmadı CP3'ü kapatır. Lakers devri kapanmaz ;)
Kaldı ki şu kadro kafayı toplasa seneye yine Nba Finali yapabilecek bir kadro, ancak oyuncularda ciddi konsantrasyon sorunları var. Lakers çok yaşlı bir kadro değil, Detroit ve San Antonio ile uzaktan yakından alakası yok. 35 lik 36 lıklar nerde , 32lik Kobe nerde...3-4 sene var arada daha o günlere. Şampiyonluklara 1 nefes 1 soluk ara verdik diyorum sadece.Bu sene potansiyelinin çok altında kaldı Lakers.

Art niyet taşımadığımı düşünüyorsundur diye yazmıştım. Burada birbirimize takılmıyor muyuz? Kaldı ki Clever Boy'un nesi kötü, sınavların varmış, çalışmışsın. Alınacağını tahmin etmemiştim. Neyse tanımış oluyoruz birbirimizi.

*

Lakers için çok iyimsersin. Bir Detroit olmaz dediğin takım Dallas karşısında Detroit'den daha kötü duruma düştü, duygusal bakma lütfen.

Detroit'in elinde gelecek için taşlar var. Yaşlı değil dediğin Lakers'da kim var? Barnes ve Artest'in üzerine mi kuracaksınız takımı? Ama Bynum var değil mi?

Kobe dışında çok antipatik bir takım oldu Lakers, önce bu imajı değiştirmesi lazım. Yoksa şampiyon olması zor değil. Dediğin gibi Memphis gibi gelir bir takım yıldızını bırakır size...

(Detroit'in en yaşlı kontratlı oyuncusu Rip Kobe'yle aynı yaşta, o da gidecek büyük ihtimalle)

Sefa Murat Dokuz
11.05.2011, 19:54
Yok alınmadım da, dışardan bakılınca aşşağılama algısı oluşabilir. Önemli olmadığını söyledim.

Lakers için iyimser değilim.
Şöyle bak,
3 sezondur Finalde son 2 yıldır şampiyon. Takımda başarıya aç kim var ? Geçen seneki görüntüye ne kadar yakınlar bu takım Bynum bu sene çok daha iyiyken neden bu kadar geriye gitti? 1 senede herkes 10 sene yaşlandı mı ?
Ama aynı kadro seneye çok daha başarılı olur. En azından şu batıda OKC ile ve Mavs ile kafada kalan 3 takımdan olur.
Senin dediğin de gibi Mitch CUP oldukça :D ... Lakers never ends...
Howard ve CP3 ayrılmak istesin yeterki, Lakers alır bi şekilde 1'ini, iş oyuncuya bakar. Ama dediğim gibi almasa şu kadro aynen devam etsin, seneye kafada yine. Açlık ve başarı çok önemli şeyler özellikle böyle psikolojik olaylardan çok etkilenen oyuncular varken.
(Detroit'in şu anki durumundan bahsetmiyorum ki ben, Şampiyon oldukları dönemden sonrası hatta Lakers'ı süpürmeye ramak kalmaktan geldikleri noktaya bakıyorum, Lakers tarihinde hiç ortalama takım olmadı, yani bildiğim olmadı, gördüğüm de tek Tabanca Kobe 9 kalasla play-off ta Phoenix'e karşı 3-1 öne geçmişti. Basketbol tanrısı gelse o seride 4 maç alamazdı örneğin.vs.vs.)

Oğuz ZEYTİN
11.05.2011, 20:07
Yok alınmadım da, dışardan bakılınca aşşağılama algısı oluşabilir. Önemli olmadığını söyledim.

Lakers için iyimser değilim.
Şöyle bak,
3 sezondur Finalde son 2 yıldır şampiyon. Takımda başarıya aç kim var ? Geçen seneki görüntüye ne kadar yakınlar bu takım Bynum bu sene çok daha iyiyken neden bu kadar geriye gitti? 1 senede herkes 10 sene yaşlandı mı ?
Ama aynı kadro seneye çok daha başarılı olur. En azından şu batıda OKC ile ve Mavs ile kafada kalan 3 takımdan olur.
Senin dediğin de gibi Mitch CUP oldukça :D ... Lakers never ends...
Howard ve CP3 ayrılmak istesin yeterki, Lakers alır bi şekilde 1'ini, iş oyuncuya bakar. Ama dediğim gibi almasa şu kadro aynen devam etsin, seneye kafada yine. Açlık ve başarı çok önemli şeyler özellikle böyle psikolojik olaylardan çok etkilenen oyuncular varken.
(Detroit'in şu anki durumundan bahsetmiyorum ki ben, Şampiyon oldukları dönemden sonrası hatta Lakers'ı süpürmeye ramak kalmaktan geldikleri noktaya bakıyorum, Lakers tarihinde hiç ortalama takım olmadı, yani bildiğim olmadı, gördüğüm de tek Tabanca Kobe 9 kalasla play-off ta Phoenix'e karşı 3-1 öne geçmişti. Basketbol tanrısı gelse o seride 4 maç alamazdı örneğin.vs.vs.)

(Sildim zaten. Bugüne kadar kimi aşağılamışım, ne haddime!? Seninle sadece şu sayfalarda bile onca diyaloğumuz oldu... Neyse sildim dediğim gibi. Tekrar edeyim sınavlarına göndermeydi.

Görmemiş olabilirsin 1-2 sayfa önce de "Sefa bizi finale götür" yazmıştım. Sen ve Özge'yi biliyorum Lakerslı, o nedenle takılmıştım.

Miami kaybetse Ahmet, Denver yenilse Paksoy aklıma gelir. SA taraflarında Hüseyin vardı (yanılıyorsam kusura bakmasın).

Öyle yani...

*

Geçen hafta Taner Abi Lakers için yazmıştı önceki sayfalarda. Sizin kadar yakından izlemesem de hemen her maçı seyrediyorum. Açıkça görüldü ki bu sezon Kobe yetemiyor tek başına!

Evet, tek başına!

Fisher-Blake ne verdi bu sene? Barnes-Walton-Artest-Brown?

Gasol sindi ya, aklım almıyor. Odom bir yere kadar. Pota altından üretim azaldı. Hele Dallas sert oynadı.

* Demem o ki, Lakers'ın veya diğer takımların başarısızlığından haz duymam (Uğurtan'a selam olsun =) ) ama Lakers'da asla ama asla önceki yıllar gibi değil.

Ve daha da önemlisi artık PJ olmayacak. O nedenle 2010'lara alışmak için çabalamak gerekecek.

*

Son: Dün NY Times'da çıkan bir yazı vardı. Tavsiye ederim.

http://offthedribble.blogs.nytimes.com/2011/05/09/lakers-bitter-exit-evokes-1991-pistons/#more-11893

Oğuz ZEYTİN
11.05.2011, 21:02
Robert "Traktör" Traylor 34 yaşında hayata veda etti.

Michigan mezunudur. Ülkemizde de oynamıştı.

Toprağı bol olsun.

Ahmet Başkaya
12.05.2011, 04:35
Mvppppppppppppppppp Jameeeeeeeeeeeeeeeeessss !!!!

Mükemmel bir maç çıkardı Wadeeee .

Miami çıldırdıııı ... Mükemmel bir son 8 dakika ve fark ortada 9 sayı geriden 10 sayı ileriye .

Son 10 sayı Jamess den geldi .

97-87 . James'in göz yaşları . Koçum benim ! Çocuklar çok inanmış . James ve Wade sarıldı iyice harika görüntüler .

Wade 34 sayı ( Cidden mükemmel , hatasız bi maç )

James 33 sayı ( İlk yarı sahada yoktu düşüünün gerisini ) Mvp jamees !

Uğurtan
12.05.2011, 06:35
* Demem o ki, Lakers'ın veya diğer takımların başarısızlığından haz duymam (Uğurtan'a selam olsun =) ) ama Lakers'da asla ama asla önceki yıllar gibi değil.

A.selam kardeşim. :D

Ben acaip mutluyum yau. Play-off keyfini sürüyorum müthiş şekilde.

Oh şu lakerlardan kurtulduk rahatız. :D

The Legend
12.05.2011, 13:08
anti lakers:) adamlar ne kadar çirkef olduklarını 4.maçta gösterdiler.

şampiyonluğu miami alacak gibi.

bangkook_61
12.05.2011, 13:54
Kaka, Kobe herkese kapak yaptı mal Gasol'la falan 3 final 2 şampiyonluk aldı diyosun da bu seneye kadar tapıyodunuz Gasol şöyle iyi böyle güzel diye. Geçen sene şampiyon olurken son maçta Gasol aldı maçı size oysa Kobe'nin elleri tirtir titrerken. Lakers camiasında vefa denen bir şey yok.

Ayrıca Kobe bu Dallas serisinde herkese kapak yaptı falan dedin de aynı maçları mı izledik acaba ? Ben açıkçası ilk maç hariç Kobe den büyük hayal kırıklığı yaşadım. Jordanla karşılaştırılan bir oyuncu (bence komik bir iddia) elinde böyle bir kadroyla süpürülmemeli. Kobe'den bundan sonra eski skorerliğini bekleyen çok yanılır. Dizi gitmiş güç alamıyor artık. Kobe'nin de kariyerinin şu aşamasında bir süperstara ihtiyacı olduğu çok açık. Kelepire Howard, Paul, Deron diyorsun anlaşılan Memphis kötü alıştırdı sizi. 2 kase fıstık+ full akbile bir daha adam bulamazsınız öyle. Ha bulursanızda nasıl kollandığınızın kanıtıdır bu.

Ahmet Başkaya
12.05.2011, 16:39
Kaka, Kobe herkese kapak yaptı mal Gasol'la falan 3 final 2 şampiyonluk aldı diyosun da bu seneye kadar tapıyodunuz Gasol şöyle iyi böyle güzel diye. Geçen sene şampiyon olurken son maçta Gasol aldı maçı size oysa Kobe'nin elleri tirtir titrerken. Lakers camiasında vefa denen bir şey yok.

Ayrıca Kobe bu Dallas serisinde herkese kapak yaptı falan dedin de aynı maçları mı izledik acaba ? Ben açıkçası ilk maç hariç Kobe den büyük hayal kırıklığı yaşadım. Jordanla karşılaştırılan bir oyuncu (bence komik bir iddia) elinde böyle bir kadroyla süpürülmemeli. Kobe'den bundan sonra eski skorerliğini bekleyen çok yanılır. Dizi gitmiş güç alamıyor artık. Kobe'nin de kariyerinin şu aşamasında bir süperstara ihtiyacı olduğu çok açık. Kelepire Howard, Paul, Deron diyorsun anlaşılan Memphis kötü alıştırdı sizi. 2 kase fıstık+ full akbile bir daha adam bulamazsınız öyle. Ha bulursanızda nasıl kollandığınızın kanıtıdır bu.

Harbiden Gasol'e mal demek de çok saçma :)

İlker Akçay
12.05.2011, 16:52
Bizim ehtiyarlar bu yıl bekleneni veremedi canları saolsun :) Hepsini Darülaceze'de ziyaret edecem imkanım olursa :D

Ek olarak eşleşmeler belli olduğunda farkı Gasol yaratır,Dallas'ı dağıtır deyip,süpürüldükten sonra Gasol'a b.k atmak da hiç olmamış :)

Anıl Kadir
12.05.2011, 17:03
Önümüzde 2 tane mükemmel seri duruyor...

Chicago - Miami

(Chicago-Miami) - Dallas

Chicago finale çıkar ve Dallas da bir kazaya kurban gitmezse Chicago alır gibi geliyor bana ama; Miami - Dallas eşleşmesi görürsek çok zevkli bir finalin bizleri beklediğini düşünüyorum! ;)

Hüdai Pervaneli
12.05.2011, 17:45
OKC-Dallasi Elleyebilir bir ihtimal
OKC-Chicago Finali Daha cok zevk verir

Mesut
12.05.2011, 18:51
Çirkeflerın rengi her yerde aynı :D

mehmets61
12.05.2011, 22:01
bu gece buls atlanta maçı ntvspor da...

Özge
12.05.2011, 22:19
Chicago bu gece işi bitirir.:)

Hüdai Pervaneli
12.05.2011, 22:40
Lakers la boston yoksa finalin tadi tuzu olmaz:)

Semih Aydın
12.05.2011, 23:58
En iyi 5'ler açıklanmış:
1. ;
LeBron James - Derrick Rose - Kobe Bryant - Kevin Durant - Dwight Howard
2. ;
Russell Westbrook - Dwyane Wade - Pau Gasol - Dirk Nowitzki - Amar'e Stoudemire
3. ;
Chris Paul - Manu Ginobili - LaMarcus Aldridge - Zach Randolph - Al Horford

http://www.nba.com/2011/news/05/12/all-nba-release/index.html?ls=iref:nbahpt2

Sefa Murat Dokuz
13.05.2011, 01:51

Kobe'nin ellerinin titrediğini hatırlamıyorum doğrusu o maça kadar olayı getiren zaten Kobe'ydi. Gasol'e tapan Lakers yoktu, sadece karlı takas sonrası beklenen performansı karşılamasıyla contender olma hedefinde +++ ları oldu diyebiliriz. Zaten Gasol'ü kötüleme yokki benim yorumlarımda, İlk kaybedilen şampiyonlukta Celtics serisinde sinince Gasol'e kim kötü dedi bizden kimse yine aynı şekilde, Gasol yine Gasol'ü ancak Lakersa verir düşüncesindeyiz.
Ve bu takım 2 senedir şampiyon Kobe dışında Şampiyonluğa halen daha aç oyuncu yok takımda, Ruh olarak yoktular beden olarak olsalarda. Fark bu , aynı kadro seneye organize olsun, bakın koç da önemli değil PJAX'siz de bu takım NBA Finali yapar çok iddialıyım. Yeterki fiziksel sahada olmakla kalmasınlar.
Nerde geçen sene play-off taki artest bu artest, kezaa Gasol, Kadroda ileri giden tek isim Bynum, bu oyuncular bitti mi 1 senede hayır. Hep bahsettiğim şeyler 3peat superstarlarla yapılır. 2 v 2 de yaparsın ama işte arada böyle soluk alacağın başkalarına malzeme vereceğin 1 sene de olur bu tip kadrolarla.
Diğer taraftan şunu söyliyeyim Odom-Gasol-Artest ler hayatlarında şampiyonluk falan göremezler bir daha Lakers dışında, Lakers dışında Gasol çöker, Artest zaten... anladınız.

Gelelim Kobe'ye , Jordan'la karşılaştırılmasına gül.
Ama Jordan olsa Dallas serisinde, her hücüm her savunma 5'e 1 yapan bir adam 1 seride en fazla 1 maç alır. Hayal kırıklığın 1 maç ise. Bizim için şampiyon olamadıktan sonra fark etmiyor pek küsüratlar. Sen hayal kırıklığına uğradın ama , o seride 2 Jordan olsa işler anca değişirdi. O da belki ! Maçları izlememişsin galiba, daha ilk maçtan sonra Kobe bu takımdan bir halt olmaz, ben atacağımı atayım belki canlanırlar imajını zaten verdi. Onun da faydasını göremedi. Bir yere kadar. Etrafından 0 gören bir adamın mental olarak da sahada olması çok çok zor.

He baba kollanıyoz var mı. İşe bak ya yoruma bak. Kollanıyormuş kim kimi kolluyor. Şimdi Lokavt çıkmazsa . M.K baskı yaptı Lokavt olmadı dersiniz siz, bu kadar çakıyorsunuz Nba'dan afedersiniz de !

Ahmet Başkaya
13.05.2011, 12:44
Gelll Rosee geeeeeel :) :)

Anıl Kadir
13.05.2011, 18:29
OKC-Dallasi Elleyebilir bir ihtimal
OKC-Chicago Finali Daha cok zevk verir

öyle bir final görürsek (ki hiç sanmıyorum) Chicago süpürebilir bile! Oklahama nasıl karşı koyar bilemiyorum! =)

İlker Akçay
13.05.2011, 20:59
öyle bir final görürsek (ki hiç sanmıyorum) Chicago süpürebilir bile! Oklahama nasıl karşı koyar bilemiyorum! =)

O kadar kolay mı la Durant'ı süpürmek :) Herkes Lakers mı ççç

Mesut
13.05.2011, 21:51
Miami işi zor çok zor.Pota altını duman edecekler.
Dışardan Rose pota altından Noah ve Boozer Miami'yi.
Ömer Aşık bu seride kilit oyuncu olur bence süre alırsa.

Murat'
13.05.2011, 22:14
Bu gece maç var mı arkadaşlar ?

Semih Aydın
13.05.2011, 22:30
Bu gece maç var mı arkadaşlar ?
Evet Türkiye Saati 4'te Memphis-Oklahoma maçı oynanacak. Ntv (http://www.ntvspor.net/haber/diger-sporlar/23464/ntv-sporda-haftanin-canli-yayinlari) verecekmiş bu karşılaşmayı. :)

Oğuz ZEYTİN
14.05.2011, 00:30
Minnesota, gelecek yıl için Rubio'yu ikna etmiş.

*

Ray Allen, Celtics tarafından takas edilecekmiş.

*

Jermaine O'neal emekli oldu. Shaq da büyük ihtimalle bırakıyor.

*

Doc Rivers 5 yıl daha Celtics'de (35 milyon $ kazanacak).

Ahmet Başkaya
14.05.2011, 10:27
3-3 oldu serii :)

Anıl Kadir
14.05.2011, 12:30
O kadar kolay mı la Durant'ı süpürmek :) Herkes Lakers mı ççç

=) Kobe'yi bile süpürüyorlar dopram... niye olmasın! =)

Dallas'lılar televizyonda; Lakers'ı süpürüyor... Chicago'lular evlerinde sormazlar mı; biz niye süpüremiyoruz diye?? =)

İlker Akçay
14.05.2011, 15:54
Minnesota, gelecek yıl için Rubio'yu ikna etmiş.

*

Ray Allen, Celtics tarafından takas edilecekmiş.

*

Jermaine O'neal emekli oldu. Shaq da büyük ihtimalle bırakıyor.

*

Doc Rivers 5 yıl daha Celtics'de (35 milyon $ kazanacak).

Rubio,son yılların en büyük hayal kırıklıklarından biri olmaya çok yakın..Nasıl başladıysa hala orada,üzerine pek birşey koyamadı ama bakalım Nba'de neler yapacak,pek ümidim yok...

Allen Reyisi göndermesinler...Elbette bir revizyon lazımda Ray oynar daha :)

Pierce-Allen devam edelim,diğer ehtiyarları da yenileriyle değişelim :)

=) Kobe'yi bile süpürüyorlar dopram... niye olmasın! =)

Dallas'lılar televizyonda; Lakers'ı süpürüyor... Chicago'lular evlerinde sormazlar mı; biz niye süpüremiyoruz diye?? =)

Durant :cool: süpürülmez !!!

Çikolata alacam sana sus :)

Mesut
14.05.2011, 16:02
T-mac adamım napıyor ya Trabzonspora alalım onu harbi diyorum oynamasa olur yanı iverson gibi oda gelsın :D

Yiğit SARI
15.05.2011, 10:22
http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/2011/news/features/fran_blinebury/05/14/grizzlies-thunder-game7-preview/randolph-durant.jpg

Sizce hangisi turlayacak ?

SEDAT
15.05.2011, 10:26
- Benim gönlüm Memphis'ten yana :)

ilhan
15.05.2011, 10:28
Keşke Oklahoma ve Memphis bir arada turlasalar. Bu iki takımdan birine gerçekten 'çok' yazık olacak.

Semih Aydın
15.05.2011, 10:34
http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/2011/news/features/fran_blinebury/05/14/grizzlies-thunder-game7-preview/randolph-durant.jpg

Sizce hangisi turlayacak ?
Durant-İbaka-Westbrook.
Oklahoma turlar inşAllah. Ben inanıyorum. :)

Oğuz ZEYTİN
15.05.2011, 11:58
Pistons'ın 2011 draftında pota altı savunması ve ribauntlarda etkili bir oyuncu seçmesi tahmin ediliyor. Ve bu ismin B. Biyombo olacağı (daha önce seçilmezse) konuşuluyordu. Fakat son gelen haberlere göre Biyombo'nun draft değerini kaybettiği yönünde.

Yeni aday Texas PF'si Tristan Thompson. İlk 10'da seçilmesi sürpriz gibi görünüyor aslında. Fiziği hakkında net bilgi yok.

*Loto salı günü belli olacak.

Oğuz ZEYTİN
15.05.2011, 13:00
Hidayet'le ilgili bu sene aklımda kalan olay...

http://www.youtube.com/watch?v=OGhLjib9Pd8&feature=player_embedded

Oğuz ZEYTİN
16.05.2011, 01:11
OKC, Memphis'i yendi. Dallas'la eşleşti.

FC-ST-PAULI-61
16.05.2011, 01:12
Hidayet Türkoglu Bugün Kadiköyde idi.Fenerliymis

SAFA
16.05.2011, 09:57
MVP farkı :) Chicago 103-82 Miami
Derrick Rose 28sayı 6asist 1ribaund :)

Özge
16.05.2011, 09:59
3.çeyreğin ortalarına kadar izledim maçı.Zevkli bir maç oluyordu.Başa baş gidiyordu fakat Chicago son çeyrek maçı koparmış ve 21 sayıyla aldığı maçta seride 1-0 öne geçti.Derrick Rose'a bir şey söyleyecek olursam adam her şeyi hakediyor.:)

Paksoy
16.05.2011, 10:57
Mıamı maç içinde herşeyi denemiş,sahaya 6 oyuncuyla bile çıkmışlar :) Gibson Lebron'u çok iyi savunuyor.

Oğuz ZEYTİN
16.05.2011, 17:38
http://www.youtube.com/watch?v=BmN-MIbvLks&feature=player_embedded

T. Gibson'ın Wade üzerinden vurduğu smaç.

*

Semih Aydın
16.05.2011, 17:42
http://thumbnails.truveo.com/0023/94/69/946991859C70E366F7B7D3_Large.jpg

Triple-Double'ını yaptı adamım Westbrook; 14 Sayı - 14 Asist - 10 Ribaund.

Alika87
17.05.2011, 01:50
ömer asigin masallahi var, gittikce kendisi daha da gelistiriyor, ilerki senelerde insallah milli takimda ondan daha da cok faydalaniriz. Ayrica yaptigi manitaya bakin, miss ohio 2010, kocum benim :D

http://www.thesportsbank.net/core/wp-content/uploads/2011/05/lindsay-davis.jpg

Oğuz ZEYTİN
17.05.2011, 08:48
Draft loto olasılıkları için sayısal bilgileri şuradan takip edebilirsiniz: http://en.wikipedia.org/wiki/2011_NBA_Draft#Draft_Lottery

Bu gece sıralama belli olacak.

Alika87
17.05.2011, 10:28
Draft loto olasılıkları için sayısal bilgileri şuradan takip edebilirsiniz: http://en.wikipedia.org/wiki/2011_NBA_Draft#Draft_Lottery

Bu gece sıralama belli olacak.

abi enes kanter ikinci ücüncü posizyonda draft edilecegi iddaa ediliyor. Sence gercekten o kadar iyi mi ve hangi takim onun icin en uygun olur??

Oğuz ZEYTİN
17.05.2011, 18:34
abi enes kanter ikinci ücüncü posizyonda draft edilecegi iddaa ediliyor. Sence gercekten o kadar iyi mi ve hangi takim onun icin en uygun olur??

Enes için bir çok gözlemci bu yazın en iyi uzunu yorumunu yapıyor. Hem alçak post oyunu, hem geliştirdiği dış şutu, ortalama üstü atletizmi ve 92'li için iyi fiziği onu bir değil birkaç adım öne çıkarıyor.

Diğer uzunlar Jonas Valanciunas Euroleague oynadı Rytas'la. Motiejunas biraz zayıf olsa da İtalya'da geçirdi sezonu. Vesely'yi Partizan'dan biliyoruz. Biyombo son bir aydır ABD'de en çok konuşulan oyuncu belki de. Ama Enes hepsinin önünde tahminlerde.

Onunla ilgili iki soru işareti var bence:

1) Kentucky'de sadece antreman yaptı tüm sezon.

2) Kafasını olgun basketbola ne kadar verebilecek? Menajer ve ailesinin telkinleri bu çocuğa bugüne dek çok hata yaptırdı.

Al Jefferson'ı takasta kullanmayı düşünen Utah çok istiyor. Mehmet faktörü de var tabii...

Bu akşamki sıralama belirleyici olacaktır. Ama ilk 2 çok zor: Irving ve Williams garanti deniliyor 1 ve 2'de.

Alika87
17.05.2011, 21:14
Enes için bir çok gözlemci bu yazın en iyi uzunu yorumunu yapıyor. Hem alçak post oyunu, hem geliştirdiği dış şutu, ortalama üstü atletizmi ve 92'li için iyi fiziği onu bir değil birkaç adım öne çıkarıyor.

Diğer uzunlar Jonas Valanciunas Euroleague oynadı Rytas'la. Motiejunas biraz zayıf olsa da İtalya'da geçirdi sezonu. Vesely'yi Partizan'dan biliyoruz. Biyombo son bir aydır ABD'de en çok konuşulan oyuncu belki de. Ama Enes hepsinin önünde tahminlerde.

Onunla ilgili iki soru işareti var bence:

1) Kentucky'de sadece antreman yaptı tüm sezon.

2) Kafasını olgun basketbola ne kadar verebilecek? Menajer ve ailesinin telkinleri bu çocuğa bugüne dek çok hata yaptırdı.

Al Jefferson'ı takasta kullanmayı düşünen Utah çok istiyor. Mehmet faktörü de var tabii...

Bu akşamki sıralama belirleyici olacaktır. Ama ilk 2 çok zor: Irving ve Williams garanti deniliyor 1 ve 2'de.

cevabin icin tesekkür ederim...videolarina baktim ve bir kac yorum okudum ve gercekten müthis yetenege sahipmis enes, onun gibisi yok türkiyede ve insallah iyi yerlere gelir.
Bence su an onun icin en uygun takim Toronto'mis. Hem takimda cok avrupali var, hemde onun gelisiyle Bargnani sevdigi PF pozisyonuna gecer ve Enes büyük ihtimalle Starting Center olur ve bol bol süre alir.
Büyük konusmak istemiyorum ama bu cocukta All-Star potansiyeli var :)

Oğuz ZEYTİN
17.05.2011, 22:46
cevabin icin tesekkür ederim...videolarina baktim ve bir kac yorum okudum ve gercekten müthis yetenege sahipmis enes, onun gibisi yok türkiyede ve insallah iyi yerlere gelir.
Bence su an onun icin en uygun takim Toronto'mis. Hem takimda cok avrupali var, hemde onun gelisiyle Bargnani sevdigi PF pozisyonuna gecer ve Enes büyük ihtimalle Starting Center olur ve bol bol süre alir.
Büyük konusmak istemiyorum ama bu cocukta All-Star potansiyeli var :)

Ben teşekkür ederim. Toronto Ed Davis'e çok güveniyor. Ayırca yine Amir Johnson var PF olarak. Bargnani'yi takas etmeyi düşünüyorlar ama çok zor alıcı bulmak.

Bu geceki sıralama sonrası daha net konuşabiliriz. Utah bence kilit takım. İki seçme sırası var. Cleveland da aynı durumda.

Cleveland 1 olursa, D. Willimas'ı seçer. Sessions ve Baron Davis varken Irving lüks olur.

Minnesota 1 olursa onlar da Rubio projesini bu sene hayata geçirmek istiyor. Irving'i seçip Rubio'nun önünü kapatamazlar.

Washington geçen sene J. Wall'u aldı.

Kısacası ilk sıra için adı geçen takımlar, bu kısır draftın belki de tek yıldız oyuncusu Irving'e çeşitli sebeplerle uzak duruyorlar.

İşte Pistons bu durumdan faydalanıp takas paketleri geliştirebilir bu geceden sonra. İlk sırayı elde ederse Stuckey'e rağmen K. Irving'i seçecektir Pistons. Yine de öncelikli sorun pota altı savunması!!!

Alika87
18.05.2011, 00:26
Ben teşekkür ederim. Toronto Ed Davis'e çok güveniyor. Ayırca yine Amir Johnson var PF olarak. Bargnani'yi takas etmeyi düşünüyorlar ama çok zor alıcı bulmak.

Bu geceki sıralama sonrası daha net konuşabiliriz. Utah bence kilit takım. İki seçme sırası var. Cleveland da aynı durumda.

Cleveland 1 olursa, D. Willimas'ı seçer. Sessions ve Baron Davis varken Irving lüks olur.

Minnesota 1 olursa onlar da Rubio projesini bu sene hayata geçirmek istiyor. Irving'i seçip Rubio'nun önünü kapatamazlar.

Washington geçen sene J. Wall'u aldı.

Kısacası ilk sıra için adı geçen takımlar, bu kısır draftın belki de tek yıldız oyuncusu Irving'e çeşitli sebeplerle uzak duruyorlar.

İşte Pistons bu durumdan faydalanıp takas paketleri geliştirebilir bu geceden sonra. İlk sırayı elde ederse Stuckey'e rağmen K. Irving'i seçecektir Pistons. Yine de öncelikli sorun pota altı savunması!!!

Benim düsüncemde, bargnaniyi PFe cekip enesi Center oynatmak en mantiklisi olur, kadroda tam anlamiyla bir Center yok, bargnanide boy var ama fizik yok ve disardan sut kullanmayi seven oyuncu, Amir Johnson ve Ed Davis bir Center icin biraz kisa, yani benim görüsüm en cok süreyi Torontoda alir.
Ama tabi siralamayi bilmeden simdi fazla spekülasyonlari girmenin pek anlami yok, sen herseyi cok iyi ve net özetledin. Hayirlisi artik, ama tabi Mehmet Okuru ve Enesi ayni takimda görmek ayri bir güzellik olur :)

SDanışmaz
18.05.2011, 07:01
Nowitzki öyle bir esti, gürledi ki 40 sayı atan Durant gölgede kaldı..
Dirk 24'de 24 serbest atış yaparak NBA rekorunu kırdı. Maçta toplam 48 sayı attı.

Dallas Oklahamayı 121-112 yenerek seride 1-0 öne geçti.

Oğuz ZEYTİN
18.05.2011, 07:39
Draft sırası belli oldu:

1. Cleveland (L.A. Clippers'dan)
2. Minnesota
3. Utah (New Jersey'den)
4. Cleveland
5. Toronto
6. Washington
7. Sacramento
8. Detroit
9. Charlotte
10. Milwaukee
11. Golden State
12. Utah
13. Phoenix
14. Houston

Cleveland'ı kura çekiminde patron Gilbert'ın 14 yaşındaki oğlu temsil etti. Çok şanslıymış genç adam.

Bizse gecenin en talihsiz takımıydık. Zaten zayıf bir yaz. Normalde 7. sıradayken geriye düştük.

İlk sırayı olmasa da 4. sıra için Rip Hamilton'ı çok isteyen Cavs ile masaya oturulabilir.

1) CLE: D. Williams

2) MIN: Büyük ihtimalle takas ederler. (Irving)

3) UTAH: Enes Kanter

4) CLE: Valanciunas

5) TOR: B. Knight

6) WAS: Vesely

7) SAC: Kemba

Bu yedi oyuncudan geriye kalanlar: Biyombo / Tristan / A. Burs / Kawhi Leonard / Morris ikizler ve Motiejunas

Tüm soru işaretlerine rağmen Biyombo bir adım önde yukarıdaki tabloya göre...
8) DET Biyombo

Oğuz ZEYTİN
18.05.2011, 09:26
Bu arada NBA.com'da Cleveland'ın Irving'i seçeceğini yazmış Schuhmann. Eğer Irving'i sçerlerse B. Davis'i elden çıkaracaklar. Yeni CBA anlaşması netleşmediği takdirde yüklü kontratların takası da zor.

Semih Aydın
18.05.2011, 11:04
Nowitzki n'aptın yahu. Serbest atışlarının çoğu zaman %90'ının girdiğini biliyoruz da %100 ne demek, hem de 24 atışta. 2'liklerde bari biraz kötü atsaydın onda da %80 isabet tutturmuşsun, 12-15. İnsanlıktan çıktan abi. :)

Neyse önümüzdeki maçlara bakacağız. Scott Brooks ve ekibine güveniyorum. :)

Özge
18.05.2011, 11:06
Nowitzki coştu.Kullandığı 24 serbest atışta da isabet bulan Nowitzki, 3 sayılık atış kullanmadığı maçta 2 sayılık atışlarda da 15'te 12 isabet bularak maçı çok yüksek bir yüzdeyle tamamladı.Şu istatistiklere bakın maşallah:)

Paksoy
18.05.2011, 11:57
Nowitzki'yi durdurmak için 6 oyuncu denemişler:)

Ahmet Başkaya
18.05.2011, 12:23
İlk yarıyı seyrettim yok abi ne Durant ne Nowitzki insan değil .

Adamı İbaka tutamıyor allah ile Nowitzki'nin insafına kalmış adam çat çat sokuyordu valla .

Harun-61
18.05.2011, 12:42
Dirkules ucmus gercekten :)

Oğuz ZEYTİN
18.05.2011, 19:10
Bu arada asıl bomba O. City Thunder cephesinden.

Westbrook ve Durant'in arasının açık olduğu (hatta haberde kullanılan kelime "feuding" = kan davası) bildirildi.

*

Dün gece de görüldü ki Westbrook istatistik kağıtlarında görüldüğü kadar etkili bir oyuncu değil. Takımı yönetemiyor. Ayrıca Durant'ın eli sıcakken bile onu bulmaması yukarıdaki iddiaları güçlendiriyor.

Savunması göklere çıkarılan Ibaka'nın bu seviyelere hazır olmadığını da Memphis serisi ile birlikte görmüştük.

OKC Thunder elindeki malzemeye "gerçek" liderler eklerse çok daha iyi yerlere gelebilir.

Bu yaz için Bourusis'le ilgileniyorlarmış.

Yiğit SARI
18.05.2011, 19:26
Cleveland'ı severim LJ'den dolayı 1 ve 4. sıralar katkı yapacak adam mutlaka alınır. Takasla FA'ler le iyi bi takım kursalar güzel olur.

Emre ÖZTÜRK
18.05.2011, 20:05
Dirk büyüksün.O yüzüğü sonuna kadar hakediyorsun.

SDanışmaz
18.05.2011, 20:27
İlk yarıyı seyrettim yok abi ne Durant ne Nowitzki insan değil .

Adamı İbaka tutamıyor allah ile Nowitzki'nin insafına kalmış adam çat çat sokuyordu valla .

Bir pozisyonda adını unuttuğum biri elini resmen Dirk'in gözlerinin önünde sallayıp durdu, Dirk sen misin el sallayan dedi ve basketi attı :cool: Bunu iki kez üst üste yaptı :cool:

Semih Aydın
19.05.2011, 19:09
SdI2u7dBMtg

Yiğit SARI
20.05.2011, 07:49
Oklahoma 106 -100 Dallas

Ahmet Başkaya
20.05.2011, 11:02
Oha Kd o nasıl bir smaçtır arkdaş Terry'nin üzerinden bastığını izleyin derim .

Maçı kazandıran Harden oldu . Extra extra katkı yaptı . 23 sayıyla .

irfan61
20.05.2011, 12:40
Dün gece de görüldü ki Westbrook istatistik kağıtlarında görüldüğü kadar etkili bir oyuncu değil. Takımı yönetemiyor. Ayrıca Durant'ın eli sıcakken bile onu bulmaması yukarıdaki iddiaları güçlendiriyor.

Savunması göklere çıkarılan Ibaka'nın bu seviyelere hazır olmadığını da Memphis serisi ile birlikte görmüştük.

OKC Thunder elindeki malzemeye "gerçek" liderler eklerse çok daha iyi yerlere gelebilir.

Bu yaz için Bourusis'le ilgileniyorlarmış.Oğuz sana bir soru sormak istiyorum.D.Howard takas yoluyla başka bir takıma gitmek istese Chicago Bulls onu alamaz mı ? Yada Chicago Bulls onu takas yoluyla almak istese kimleri verip D.Howard'ı alabilir.

Oğuz ZEYTİN
20.05.2011, 13:00
Oğuz sana bir soru sormak istiyorum.D.Howard takas yoluyla başka bir takıma gitmek istese Chicago Bulls onu alamaz mı ? Yada Chicago Bulls onu takas yoluyla almak istese kimleri verip D.Howard'ı alabilir.

D. Howard çok dominant bir oyuncu ama bir Shaq etkisi yapamadı henüz. En son Atlanta serisi gösterdi Collins, Zaza gibi ortalama uzunlar bile onu rahatsız edebiliyor.

Orlando basamak atlamak istiyorsa, oyun kurucu ve Howard'ın yanına ikinci bir uzundan işe başlamalı. Howard'ı bırakmak yeniden yapılanmalarını gerektirir. Bu saatten sonra Hidayet üzerine takım kuramazlar.

Chicago'ya gelecek olursak. Onların yükselişi koçlarına bağlı. İyi savunma yapıyorlar. Noah, Gibson, Ömer sert oyuncular. Burada Boozer'ın zayıf halka olduğunu söyleyebilirim fakat onun da hücumda iyi bir bitirici olduğunu unutmamak lazım. Kısacası Bulls için parçalar birbirini tamamlıyor.

Boozer'ın sözleşmesi 2015, Noah'ınki 2016'da bitiyor.

Diyelim ki öngördüğünüz gibi bir hamle oldu. Deng ve Noah'ın olduğu paketleri dikkate alır Orlando bence.

Howard'ın kontratı 2012'de dolacak (oyuncu opsiyonu var). Lakers'da Bynum, Boston'da Garnett'in de 2012'de sona erecek anlaşmaları. Akla ilk gelen adresler buralar.

irfan61
20.05.2011, 13:17
D. Howard çok dominant bir oyuncu ama bir Shaq etkisi yapamadı henüz. En son Atlanta serisi gösterdi Collins, Zaza gibi ortalama uzunlar bile onu rahatsız edebiliyor.

Orlando basamak atlamak istiyorsa, oyun kurucu ve Howard'ın yanına ikinci bir uzundan işe başlamalı. Howard'ı bırakmak yeniden yapılanmalarını gerektirir. Bu saatten sonra Hidayet üzerine takım kuramazlar.

Chicago'ya gelecek olursak. Onların yükselişi koçlarına bağlı. İyi savunma yapıyorlar. Noah, Gibson, Ömer sert oyuncular. Burada Boozer'ın zayıf halka olduğunu söyleyebilirim fakat onun da hücumda iyi bir bitirici olduğunu unutmamak lazım. Kısacası Bulls için parçalar birbirini tamamlıyor.

Boozer'ın sözleşmesi 2015, Noah'ınki 2016'da bitiyor.

Diyelim ki öngördüğünüz gibi bir hamle oldu. Deng ve Noah'ın olduğu paketleri dikkate alır Orlando bence.

Howard'ın kontratı 2012'de dolacak (oyuncu opsiyonu var). Lakers'da Bynum, Boston'da Garnett'in de 2012'de sona erecek anlaşmaları. Akla ilk gelen adresler buralar.Sence Chicago Deng ve Noah gibi oyuncuları verip yada Deng ile Boozer'ı verip,D.Howard'ı alabililer mi? D.Rose ve D.Howard ikilisi mükemmel olmaz mı? Geçen NBA Stüdyo da Kaan Kural yanlış hatırlamıyorsam şöyle bir şey demişti,D.Howard artık NBA'de süper bir yıldızla beraber oynamak istiyor.Bunun için Orlando dan ayrılabilir demişti hatırladığım kadarıyla.

Oğuz ZEYTİN
20.05.2011, 13:22
Sence Chicago Deng ve Noah gibi oyuncuları verip yada Deng ile Boozer'ı verip,D.Howard'ı alabililer mi? D.Rose ve D.Howard ikilisi mükemmel olmaz mı? Geçen NBA Stüdyo da Kaan Kural yanlış hatırlamıyorsam şöyle bir şey demişti,D.Howard artık NBA'de süper bir yıldızla beraber oynamak istiyor demişti hatırladığım kadarıyla.

Howard bunu isteyebilir, belki Orlando da isteyebilir. Ama Chicago bu taze takımla finale doğru giderken neden bu riski alsın?

Deng, dış savunmayı Brewer'la birlikte diri kılıyor. Noah'dan bahsetmiştim. Boozer ise rakip pota altında en az Howard kadar etkili.

Bence Bulls Ray Allen, Rip Hamilton gibi takıma olgunluk katacak veteran bir SG alabilirse o zaman daha iyi olur bence.

irfan61
20.05.2011, 13:43
Howard bunu isteyebilir, belki Orlando da isteyebilir. Ama Chicago bu taze takımla finale doğru giderken neden bu riski alsın?

Deng, dış savunmayı Brewer'la birlikte diri kılıyor. Noah'dan bahsetmiştim. Boozer ise rakip pota altında en az Howard kadar etkili.

Bence Bulls Ray Allen, Rip Hamilton gibi takıma olgunluk katacak veteran bir SG alabilirse o zaman daha iyi olur bence.Dediğin de olabilir.Miami de C.Bosh'un yerine D.Howard'ı görmek isterdim.Lebron-Wade-Howard üçlüsü bu ligi silip süpüremezmiydi.Gerçi şimdi de bu üçlü bunu az çok yapıyor ama ben diğer üçünü bir arada görmek isterdim.Aslında hayalim deki Miami C.Paul-Lebron-Wade-Howard bu 4'lü bir arada biraz uçtum galiba. :)

Oğuz ZEYTİN
20.05.2011, 14:20
Dediğin de olabilir.Miami de C.Bosh'un yerine D.Howard'ı görmek isterdim.Lebron-Wade-Howard üçlüsü bu ligi silip süpüremezmiydi.Gerçi şimdi de bu üçlü bunu az çok yapıyor ama ben diğer üçünü bir arada görmek isterdim.Aslında hayalim deki Miami C.Paul-Lebron-Wade-Howard bu 4'lü bir arada biraz uçtum galiba. :)

Saydığınız dörtlü bu gidişle yüzük sahibi olamazsa ilerleyen yıllarda daha düşük ücretlere razı olup bir araya gelebilir.

LeBron ve Bosh geçen yaz Rudy Gay'den daha az sözleşmeleri imzalayıp Miami'de buluştu. Bir threeler, big four veye big fiveler görebiliriz bu gidişle.

Geçmişte olmuştu: Payton ve Malone yüzük için Shaq ve Kobe'nin yanına gitmişti. Gerçi Detroit onların hayallerini yıktı.

NBA ve Formula 1'i bir noktadan sonra salt spor gibi düşünmemek lazım. Büyük paralar ve büyük pazarlar. Amare'nin yanına, Carmelo ve belki Paul ya da Tony Parker... Bu şekilde oluşacak 4-5 takım dışındakiler figüranlığa itilecek.

*

Geçen yıl küresel ekonomik krizin etkildiği sektörlerin başında finans ve otomotiv geliyor. Otomotivin kalbi, Michigan-Detroit. Pistons'ın seyirci, ürün satışı bundan direkt etkilendi. Çünkü yerel halk zengin değil.

Buna karşın Carmelo NYK'e gittiği gece biletler 7 misli fiyata satıldı MSG'de. NY, LA, Florida, Chicago, Boston kolay kolay maddi sorun yaşamazlar. Ve yıldız oyuncular da buralarda yaşamak ister. Kimse kolay kolay Minneapolis'e veya Wisconsin'de yaşamak istemez (doğruya doğru).

O nedenle biraz da dış etkenlerin pohpohlamasıyla yukarıdaki All-Star takımları görmek çok da hayal değil bu gidişle.

Son bir not: Oyuncular Birliği, takım sahipleri ve NBA yönetimi arasındaki iş sözleşmesi bu yaz yeniden görüşülüyor. Takım sahipleri ücret sınırının 45 milyona çekilmesini istiyor. Artık yorumunu yukarıdakilerle birleştirip siz yapın (Bugün ortalama 60-65 milyon civarında toplam ücret değerleri).

Semih Aydın
20.05.2011, 15:48
Oha Kd o nasıl bir smaçtır arkdaş Terry'nin üzerinden bastığını izleyin derim .

Maçı kazandıran Harden oldu . Extra extra katkı yaptı . 23 sayıyla .
Haywood'un üzerinden yaptığı smacı kastettin sanırım Ahmet abi. :)
Is1B470sszw

Dallas'ı evinde yenmek güzel. :)
Bu arada Harden ne sayı kaydetti öyle, adamım benim. :)
NtXElXYNff8

Yiğit SARI
20.05.2011, 18:37
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/230004_10150193818673463_8245623462_7042505_749607 7_n.jpg

Sefa Murat Dokuz
21.05.2011, 01:53
Abi yapmayın, hangi salary fedekarlık yapmış olsada Wade Lebron Howard Cp3 nin kontralarının yanına oyuncu koyabilir.
Böyle birşey imkansız bile değil. Uçuk kaçık 0'ın altında birşey. 4 tane Fedakarlık yapmış Lebron olabilir anca :D Bu adamların sadece 4'ünün kontratları toptan fedakarlıkla 70 milyon$ eder 17.5 tan. (1-2 sene sonra Lebron ve Wade 20 milyon $ ve fazlasını alacak olmasına rağmen)
Yanına heralde askeri ücretle oyuncu alırlar :D

Oğuz ZEYTİN
21.05.2011, 10:45
Sevigili kaka,

Geçen yaz da çoğu kişi senin yukarıda yazdığın gibi "hangi takımın salarysi üç All-Star'ı takımda barındırabilir" diyordu. Ama oldu. Ve yine yukarıda belirttiğim gibi bu adamlar bu gidişle yüzük filan alamazlarsa (yani üçlü gruplar yeterli olmazsa) yanlarına dördüncüyü de eklerler.

Şimdi soruyorum: İki yıl sonra (veya opsiyonunu kullanmazsa gelecek yıl) D. Howard minimum kontratla Miami'ye gidebilir mi gidemez mi? Bunun olasılığı yüzde sıfır değilse, olmaz diyemeyiz. Bir ihtimal vardır. Ha düşüktür - yüksektir, orası tartışılır.

Zaten bunun üzerine konuşmak biraz falcılık oluyor. Asıl mesele yeni nesil yıldızımsıların NBA'i getirdiği noktadır.

Şimdi 90'lara dönüp bakarsak Hardaway ve Alonozlu Miami, Penny ve Shaq'lı Orlando, Sotockton ve MAlonelu Jazz, Jordan ve Pippenlı Bulls, Hakeem ve Drexlerlı Houston, Steve Smith ve Leatnerlı Atlanta, G. Rice ve Larry Johnsonlı Hornets, G. Hill'lı Pistons vs. yıldızların daha çok takıma dağıldığı bir lig vardı. Şimdi ki Toronto'yu, Minnesota'yı,Sacramento'yu, GSW'ı izlemek için fanatik olmak lazım. Ama işte o Toronto'yu izlenir kılan Carter, A. Davis vardı mesela...

Önemsediğim nokta budur. Tabii, koca David Stern'in beni düşünecek hali yok ya.

O zaman biz devam edelim kaldığımız yerden.

*

Chicago Draft öncesi kampında Enes ayakkabılı 6'11" üzerinde ölçülmüş ki bu ona büyük avantaj sağlayacaktır. Washignton'da oynamak istediğini belirtmiş. Ama Blatche - McGee'ye sahip Wizards onu düşünür mü?

MDanışmaz
21.05.2011, 14:16
Dün nba stüdyoda Hedo konuktu..Biraz bu lokavt tan filan bahsetti.Takımların lüks vergi ödemeleri ortadan kalkacakmış..Salary de 45 milyon'a düşecek diye iddialar varmış..Ancak bu durumda oyuncuların alacağı paralarda da yüzde 50 gibi indirime gidilecekmiş..O zaman bu salary indiriminden ne anladık..Gene aynı bu durumda takımlar daha karlı olacak olan oyunculara olacak..Şuan lüks vergi sınırı ne tam bilmiyorum ama ilginç bakalım bu yaz nba da işler karışık..

Osman Yavuz
21.05.2011, 15:15
Adamım benim ya.Resmen poster olarak duvara astı Haywood'u.Bu sene olmasa bile seneye kesin Nba finallerindeyiz.Bu ligin takım oyununu en iyi oynayan ekibi bence Thunder.

Bu ligin en patlayıcı guardı şüphesiz Westbrook.Gerçi bazen elimizde patladığı da oluyor ya.:DFinal yolunda en büyük iş ona düşüyor.

bangkook_61
21.05.2011, 16:23
Oğuz abi , 4 yıldızın bir araya gelme ihtimali bana göre de imkansız. Paul üzerinden gidersek sence razı olur mu hiç eşitleri senede 20-25 milyon kazanırken mid level a ? Bu imkansız bir olay. Böyle bir dörtlünün ya da beşlinin bir araya gelmesi 34-35 yaşlarından sonra mümkün.

Enes Kanter konusunda çok takip etmiyorum ama rastladığım röportajlarda vs alçak dağları ben yarattım havasında. Ne olur, ne kadar olur kariyerinde tam bir piyango. Hiç öyle takım oyuncusu izlenimi edinmedim.

Chicago konusunda ise sana katılıyorum. Ray Allen tarzı ( onun gibisi şu aralar yok biliyorum ) bir adama çok ihtiyaçları var. Perdelerden çıkıp şut atacak, savunmada gayretli, elinde top istemeyen bir adam bir lider gerek.

Hamilton böyle bir oyuncu ama son senedeki Detroit fiyaskosundan sonra (koçla yaşanan sürtüşmeler vs) Hamilton'ın iyi gün oyuncusu olduğunu gördüm. Böyle oyuncuları işleyen makine kıvamlı takımlardan uzak tutmak lazım. Chicago için böyle bir oyuncu var mı bilmiyorum şu aralar.

Alabilecekleri her ne kadar tam istedikleri tarz profilde,stilde olmasada, liderlik konusunda mimleri de olsa tek isim Vince Carter gibi duruyor. Orlando'da suçun onda olmadığı bu sene çok net belli oldu. Bir nevi aklandı. Maaş dengeleride göze önüne alındığında aklıma gelen tek isim şu an o.

Hazar_
21.05.2011, 22:38
Arkadaşlar bu gece maç var dimi ?

irfan61
21.05.2011, 23:11
Dün nba stüdyoda Hedo konuktu..Biraz bu lokavt tan filan bahsetti.Takımların lüks vergi ödemeleri ortadan kalkacakmış..Salary de 45 milyon'a düşecek diye iddialar varmış..Ancak bu durumda oyuncuların alacağı paralarda da yüzde 50 gibi indirime gidilecekmiş..O zaman bu salary indiriminden ne anladık..Gene aynı bu durumda takımlar daha karlı olacak olan oyunculara olacak..Şuan lüks vergi sınırı ne tam bilmiyorum ama ilginç bakalım bu yaz nba da işler karışık..Yanlış hatırlamıyorsam 7 milyon dolar.Oğuz daha doğru bilir lüks vergi sınırını.

Oğuz ZEYTİN
21.05.2011, 23:46
Oğuz abi , 4 yıldızın bir araya gelme ihtimali bana göre de imkansız. Paul üzerinden gidersek sence razı olur mu hiç eşitleri senede 20-25 milyon kazanırken mid level a ? Bu imkansız bir olay. Böyle bir dörtlünün ya da beşlinin bir araya gelmesi 34-35 yaşlarından sonra mümkün.

Enes Kanter konusunda çok takip etmiyorum ama rastladığım röportajlarda vs alçak dağları ben yarattım havasında. Ne olur, ne kadar olur kariyerinde tam bir piyango. Hiç öyle takım oyuncusu izlenimi edinmedim.

Chicago konusunda ise sana katılıyorum. Ray Allen tarzı ( onun gibisi şu aralar yok biliyorum ) bir adama çok ihtiyaçları var. Perdelerden çıkıp şut atacak, savunmada gayretli, elinde top istemeyen bir adam bir lider gerek.

Hamilton böyle bir oyuncu ama son senedeki Detroit fiyaskosundan sonra (koçla yaşanan sürtüşmeler vs) Hamilton'ın iyi gün oyuncusu olduğunu gördüm. Böyle oyuncuları işleyen makine kıvamlı takımlardan uzak tutmak lazım. Chicago için böyle bir oyuncu var mı bilmiyorum şu aralar.

Alabilecekleri her ne kadar tam istedikleri tarz profilde,stilde olmasada, liderlik konusunda mimleri de olsa tek isim Vince Carter gibi duruyor. Orlando'da suçun onda olmadığı bu sene çok net belli oldu. Bir nevi aklandı. Maaş dengeleride göze önüne alındığında aklıma gelen tek isim şu an o.

Dostum,

Öncelikle şunu belirteyim, benim böyle bir fantezim yok :) verdiğim örnek de Malone ve Payton'dı yani veteran yıldızlar. Düşündüğümüzde bugünkü Heat'de Wade-LeBalon-Bosh'un yanında Ilgauskas, J. Howard ve J. Magloire gibi All-Star'ar var. Minimum kazanıyorlar işte. Bundan 10 sene sonra yüzüksüz dolaşırsa bu abiler hala neden bir araya gelemesinler? Anlaştık? :)

*
2010-11 Salary cap: 58 milyon dolar

2010-11 Lüks vergisi: 70,3 milyon dolar * Bu sınırı geçen takımlar ekstra ödeme yapıyorlar.

Yiğit SARI
22.05.2011, 10:05
Dallas 93 - 88 Oklahoma

Paksoy
22.05.2011, 12:20
Dallas kusursuz oynadı ilk çeyrekte,maçı kopardı.

Ahmet Başkaya
23.05.2011, 18:09
İnsan mısın LeBron ?

Seyfi_B
23.05.2011, 22:32
Ya bu yildiz.tv'te de başlayacam, bir türlü maçları tekrardan izleyemiyorum.

Arkadaşlar, maçların tamamını tekrar izleyebileceğim bir sayfa var mı?

Hazar_
24.05.2011, 03:24
Öff uyku düzenim alt üst oldu tamamen bu NBA yüzünden.

The Legend
24.05.2011, 08:08
dallas uzatma da yendi 112-105

Emre ÖZTÜRK
24.05.2011, 19:19
Dirk eli öpülecek adamsın :)

Hasan61
25.05.2011, 06:31
Lebron üzerindeki tüm ''loser'' imajını sildi attı...

Uğurtan
25.05.2011, 09:32
Dallas-Miami finaline hazırlanıyoruz sanırım.

Nowitzki daha ne kadar çıldıracak acaba. :)

Ahmet Başkaya
25.05.2011, 10:36
Oha Le Bron James !

Özge
25.05.2011, 10:57
Son çeyreğin son 5 dakikasını ve uzatmaları izledim.Son çeyrekte iki takımda maçı kazanmak için birbirlerine kozları verdi fakat iki takımda değerlendiremedi bunu.Derrick Rose süreyi sonuna kadar kullanarak gereksiz atışlar yapmıştı.Yaklaşık 3 dakika falan sayı olmadı iki takımda çok iyi savunma yaptı.Uzatmalarda Bosh'un sayılarıyla Miami öne geçerek Wade ve James'in sayılarıyla rahat bir nefes aldı.Yalnız Ronnie Brewer sezon içinde toplam 7 tane üçlük atmış ve maçın en kritik yerinde 8. üçlüğünü attı ilginçti:DUzatmalarda Bosh sayısıyla , James ise gerek taraftarları gerekte arkadaşlarını motive ederek hırslandırarak maçı aldı diyeyim.:)

Ahmet Başkaya
25.05.2011, 13:25
Son çeyreğin son 5 dakikasını ve uzatmaları izledim.Son çeyrekte iki takımda maçı kazanmak için birbirlerine kozları verdi fakat iki takımda değerlendiremedi bunu.Derrick Rose süreyi sonuna kadar kullanarak gereksiz atışlar yapmıştı.Yaklaşık 3 dakika falan sayı olmadı iki takımda çok iyi savunma yaptı.Uzatmalarda Bosh'un sayılarıyla Miami öne geçerek Wade ve James'in sayılarıyla rahat bir nefes aldı.Yalnız Ronnie Brewer sezon içinde toplam 7 tane üçlük atmış ve maçın en kritik yerinde 8. üçlüğünü attı ilginçti:DUzatmalarda Bosh sayısıyla , James ise gerek taraftarları gerekte arkadaşlarını motive ederek hırslandırarak maçı aldı diyeyim.:)

James ilk iki periyot takımı ayakta tutan tek isimdi ayrıyaten :)

Özge
25.05.2011, 13:45
James ilk iki periyot takımı ayakta tutan tek isimdi ayrıyaten :)
İlk iki periyodu izlemedim:DWade kötü bir maç çıkarmış sanırım öyle söylüyorlardı.Ama uzatmalardaki kritik sayısı oyununu geri plana itmiş gibi gözüküyordu.:)

Oğuz ZEYTİN
25.05.2011, 14:05
Enes'in draft öncesi ölçümleri çok iyi çıktı. Boyu, yazılanların üzerinde. Kanat açıklığı ve kulaç büyüklüğü de gayet iyi.

Açıklamasında Washington'da oynamak istediğini söylemiş.

Menajeri Milwaukee'ye randevu vermemiş.

*

Bu arada menajerinin bir açıklaması var: "Detroit, LAL ve Spurs yetkililerinden randevu talep ettim. Evet, Enes bu sıralara düşmeyecek ama NBA'in özel oraganizasyonlarıyla görüşmek istedik"

*

Draftın sürprizi N. Vucevic olur.

Ahmet Başkaya
25.05.2011, 15:20
İlk iki periyodu izlemedim:DWade kötü bir maç çıkarmış sanırım öyle söylüyorlardı.Ama uzatmalardaki kritik sayısı oyununu geri plana itmiş gibi gözüküyordu.:)

Wade boş smaç bile kaçırdı :)

7 DE 1 ile falan başladı .

~~~

Ömer Aşık 6-8 hafta sahalardan uzak kalacakmış . Umarım güçlenerek döner.

Maçlarda tam destekleyemiyordum Miami'yi Ömer yüzünden :D

Oğuz ZEYTİN
26.05.2011, 10:08
LAL'ın yeni koçu, Mike Brown.

Özge
26.05.2011, 11:43
Dallas finalde:)Muhtemelen rakibi Miami:)

Semih Aydın
26.05.2011, 14:50
Tebrikler Dallas. Oklahoma City büyük bir potansiyele sahip olan bir takım, önümüzdeki seneler daha da iyi yerlerde göreceğiz inşAllah Thunder'i. :)

Oğuz ZEYTİN
26.05.2011, 15:43
Tebrikler Dallas. Oklahoma City büyük bir potansiyele sahip olan bir takım, önümüzdeki seneler daha da iyi yerlerde göreceğiz inşAllah Thunder'i. :)

Westbrook bu kafayla giderse OCT ilerleyemez bence.

Emre ÖZTÜRK
26.05.2011, 20:38
Finaldeyiz.Miami'yi bekliyoruz :)

Seyfi_B
26.05.2011, 23:50
3-1'den sonra Derrick Rose face'ine birşey yazmadı, sanırım o da inanmıyor artık ...

Özge
27.05.2011, 11:13
Miami de finalde artık.:)

Hüdai Pervaneli
27.05.2011, 11:16
Dallas -Miami Hmmm
Miami Notwizkiyi
Dallas da Bosh-Wade-Lebron u durdumayi Basarirsalar Kisir maclar bizi bekler

Ahmet Başkaya
27.05.2011, 11:23
Mvp James Mvp !

Oğuz ZEYTİN
27.05.2011, 16:56
M. Murathanoğlu'nun power forvetler için yazdığı bir yazı var. Tavsiye ederim...

kogale
27.05.2011, 22:36
Dallasda bu azim varken kolay kolay bırakmazlar finali.Nowitzki,kidd,hatta barea adamlar inanmışlar 4. maçta 15 son 4 dk 15 sayı geri gelip aldırlar
Miami'nin çekişmesi bence lebrona bakıyo o da son maçlarda epey hırslı oynuyo

Kısacası zevkli ve uykusuz geçeler bizi bekliyo.yanlış anlamayın nba finalleriyle dolu bu geceler

Hüdai Pervaneli
27.05.2011, 22:41
Prüfüngler öncesi Hicte hos degil Iyiki lakers Yok yoksa uykusuz kalacakdim

Yiğit SARI
28.05.2011, 00:42
http://www.nba.com/.element/img/2.0/sect/playoffs/2011/hub/matchup_banners/finals_banner.jpg

NTV SPOR FİNAL YAYIN PROGRAMI

01 HAZİRAN 2011 ÇARŞAMBA
04:00 - NBA FİNAL SERİSİ 1. MAÇ: MIAMI-DALLAS | NTVSPOR ve HD-en 3D | CANLI

03 HAZİRAN 2011 CUMA
04:00 - NBA FİNAL SERİSİ 2. MAÇ: MIAMI-DALLAS | NTVSPOR | CANLI

06 HAZİRAN 2011 PAZARTESİ
03:00 - NBA FİNAL SERİSİ 3. MAÇ: DALLAS-MIAMI | NTVSPOR ve HD-en 3D | CANLI

MDanışmaz
29.05.2011, 14:19
2006 nba finalini hatırlayalım ;)

v5ha5uj9T7w&feature=related

Oğuz ZEYTİN
30.05.2011, 17:19
Oğuz sana bir soru sormak istiyorum.D.Howard takas yoluyla başka bir takıma gitmek istese Chicago Bulls onu alamaz mı ? Yada Chicago Bulls onu takas yoluyla almak istese kimleri verip D.Howard'ı alabilir.

Soruna cevap olabilecek bir haber...

http://www.basketbolseverler.com/tbfweb/basketbolseverler/basketbols.nsf/0/2DE9A5334C1017B8C22578A0002409FA?OpenDocument

SEDAT
30.05.2011, 17:27
- Malum final , e bir tarafıda tutmak lazım izlerken , o zaman Dallas diyorum :)

Mesut
30.05.2011, 21:48
Geçen sezon Lebron'la dalga geçen Lakerslılar nerede göremiyorumm..

irfan61
31.05.2011, 13:04
Soruna cevap olabilecek bir haber...

http://www.basketbolseverler.com/tbfweb/basketbolseverler/basketbols.nsf/0/2DE9A5334C1017B8C22578A0002409FA?OpenDocumentEyval lah saol.Sence D.Howard Bulls'a gitmek ister mi ? Hep süper bir yıldızla aynı takımda oynamak istiyordu.Bulls'a gitmek isterse çok iyi olur Rose ve Howard süper ikili ve Ömer için de iyi olur D.Howard gibi yıldız aynı takımda ondan çok şey öğrenir.

Ahmet Başkaya
31.05.2011, 18:18
Mvp James Mvp Mvp Mvp !!!

Tolunay Abdioğlu
31.05.2011, 20:13
Lets go Heat! - ND farkıyla. :)

Ahmet Başkaya
01.06.2011, 10:22
Miami Heat !

Ahmet Başkaya
01.06.2011, 11:22
Basket tutkunlarına Nba.com'daki ilk maçın videosunu izlemenizi öneririm . 4 Dakika bile bazı şeyleri anlatmaya yeter .

MVP JAMES MVP !

Özge
01.06.2011, 11:37
Miami son çeyrek farkı açtı ve maçı bitirdi.:)

MDanışmaz
01.06.2011, 12:55
D-Wade son çeyreğe damgasını vurdu savunması hücumu sürüklemesi ile maçı koparmayı bildi..Dallas cephesinde ise Nowitzki zaten atıyor..Terry-Barea-Stojakovic üçlüsü maçın içine giremezlerse Dallas'ın şansı çok düşük..

28TS61
01.06.2011, 17:03
izlerken uyuya kalmisim ya :(

irfan61
02.06.2011, 00:35
(http://tr.wikipedia.org/wiki/Shaquille_O%27Neal) Shaquille O'Neal (http://tr.wikipedia.org/wiki/Shaquille_O%27Neal)

basketbolu bıraktı.Bir yıldız daha kaydı NBA'den :(

bahadır2561
02.06.2011, 11:46
Haydi Dallas şu şımarıklara gereken dersi ver :)

Yiğit SARI
02.06.2011, 23:18
3 Haziran 2011 Cuma
04:00 - NBA Final Serisi 2.maç: Miami-Dallas | Ntvspor | Canlı

Hasan61
03.06.2011, 06:46
Mavs müthiş geri döndü.
7. maçı görürüz.Miami kazanır bence.

Yiğit SARI
03.06.2011, 07:25
Maçın son 50 saniyesini izleyebildim :D Berabereydi açtığımda ama Dallas 15 sayıdan gelip beraberliği yakalamış İsmail Şenol öyle söylemişti . Nowitzki de 3 saniye kala bıraktı turnikeyi ve kazandılar.

Özge
03.06.2011, 07:32
Bir ara 73-88 olmuştu maç. Dallas muhteşem dönüşüyle maçı aldı.

Yiğit SARI
03.06.2011, 07:38
http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/2011/news/features/shaun_powell/06/01/shaqs-career/ShaqRetires_599x258.jpg

Şok: Shaq Emekli Oldu

Boston Celtics'in tecrübeli süper yıldızı Shaquille O'Neal kendini twitter hesabında emekliye ayrıldığını ve basketbolu bıraktığını açıkladı.

Shaq hep ilklere imza atmış bir oyuncu olarak bu kez de bir ilke imza attı ve NBA kariyerine noktayı koyduğunu twitterdan açıkladı. Shaq mesajını görüntüyle sevenlerine iletirken, "Başardık. Hep birlikte 19 NBA sezonu. Size desteğiniz çok teşekkür ediyorum. Bu nedenle ilk size söylüyorum. Birazdan ben basketbol bırakıyorum. Hepinizi çok seviyorum." dedi.

Shaq 19 yıllık NBA kariyerinde 4 kez şampiyonluk yaşadı ve kariyerinde 28.596 sayı attı. Bu sezon sağlıklı olup en az 20 dakika süre aldığı maçlarda Celtics 21 kez kazandı ve sadece 4 kez kaybetti. Ancak play-off'larda sağlığı onun oynamasına izin vermedi ve Celtics büyük bir kumar oynayıp Shaq'ın sağlığına yenilmişti. NBA kariyerine Orlando Magic ile başlayan ve genç Magic NBA finallerine taşıyan Shaq daha sonra Los Angeles Lakers ile three-peat, Miami Heat ile bir şampiyonluk yaşadıktan sonra Phoenix Suns, Cleveland Cavaliers ve Boston Celtics formaları giydi. Shaq NBA kariyerinde play-off maçlarında 24.3 sayı, 11.6 ribaunt, 2.7 asist, ve 2.1 blok ortalamalarıyla oynamıştı. 39 yaşındaki Shaq "Benim amacım insanları sevindirmek ve mutlu etmekti, bunu yaparken de kendimin iyi vakit geçirmesini istedim. Bu konuda da başarılı olduğumu düşünüyorum" dedi.

http://www.basketbolseverler.com/tbfweb/basketbolseverler/basketbols.nsf/0/e31e996907d6726ac22578a2006e8a13/BS_Blob/0.136?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

Yiğit SARI
03.06.2011, 09:31
Alman dev çeteyi çökertti !

NBA'de heyecan final serisinin ikinci maçı ile devam ederken, Dallas Mavericks, Miami Heat'i deplasmanda Nowitzki'nin son saniye basketiyle mağlup ederek durumu eşitledi..

http://www.ajansspor.com/resimv3/Nowitzki_180511.jpg

Ame rikan Ulusal Basketbol Ligi'nde (NBA) final serisinin ikinci maçında Dallas Mavericks, Miami Heat'i deplasmanda 95-93 mağlup ederek durumu 1-1 yaptı.

American Airlines Arena'da oynanan maçta Dallas Mavericks'de en skorer isim 24 sayı, 11 ribauntla ''double-double'' yapan Dirk Nowitzki oldu. Dallas ekibinde Shawn Marion 20 sayı, Jason Terry 16 sayı, Tyson Chandler 13 sayıyla oynadı.

Son saniyelerine 93-93 girilen maçta Dallas Mavericks'den Nowitzki, bitime 3.6 saniye kala kaydettiği basketle takımını galibiyete taşıdı.

Miami Heat de ise Dwyane Wade'in 36 sayı, 5 ribaunt, 6 sayılık performansı mağlubiyeti engellemedi. Miami ekibinde LeBron James 20 sayı, 8 ribaunt, 4 asistle oynadı. Mike Bibby'nin 14 sayı attığı Miami Heat'te Chris Bosh 12 sayı kaydetti.

Seride üçüncü maç, 6 Haziran Pazartesi günü sabaha karşı Dallas'da oynanacak.

SAFA
03.06.2011, 10:27
Dirk NOWİTZKİ !

Ahmet Başkaya
03.06.2011, 11:47
Lan maçı aldık diye uyumuştum ne olmuş :D

Emre ÖZTÜRK
03.06.2011, 12:20
Büyüksün Dirk !

Paksoy
03.06.2011, 14:04
Lan maçı aldık diye uyumuştum ne olmuş :D
Aynen kaçırmışız şamatayı.

Emre ÖZTÜRK
03.06.2011, 16:33
Fark açıldığında Lebron ve Wade'nin minik çaplı galibiyet sevincini burunlarından getirdiği için önce Dirk'e sonrada tüm takımıma teşekkür ediyorum.

Özge
03.06.2011, 17:20
http://www.nba.com/video/channels/playoffs/2011/06/03/0041000402_dal_mia_play25.nba/

Emre bunu diyorsun büyük ihtimal.:)Evet bundan sonra maç bitmeden sevinmezler herhalde:)

Oğuz B.
03.06.2011, 18:37
Bugüne kadar hep doğu takımlarını destekledim play-offlar da ama bu sene Dallas'ın kazanmasını istiyorum.Dirk o üçlüğü attığında müthiş sevindim. Son zamanlarda etkilendiğim nadir posizyonlardandı.

Hasan61
06.06.2011, 12:36
Hakemlere rağmen kazanmak diye buna denir.
Her ribaund pozisyonunda Dallas'ı faul çizgisine göndererek maçın içinde kalmalarını sağladı hakemler.Son yıllarda izlediğim en kötü hakem performanslarından biriydi.

Anıl Kadir
06.06.2011, 20:35
wade reyiz... Dallas maksimum 1 maç daha alır! ;)

4-1......4-2

Ahmet Başkaya
07.06.2011, 23:03
Champions Miami

Mvp James !

Hasan61
08.06.2011, 01:24
Serinin kaderini James çizecektir ama MVP için Wade 1-2 adım daha önde

Fatih ÖZDEMİR
08.06.2011, 04:12
Dirk Nowitzki tek başına oynuyor Dallas adına

magnumm
08.06.2011, 04:23
rezillik yaw hiç sayı yok..:)

Anıl Kadir
08.06.2011, 07:04
zevkli ve çekişmeli geçen maçın ardından; Dallas alabileceği maksimum galibiyet sayısına ulaştı! =)
-

Paksoy
08.06.2011, 19:24
Nowitzki 39 derece ateşle,Mıamı'yi yaktı resmen

ilyas BAHADIR
09.06.2011, 00:04
hey gidi phoneixim..adın okunmaz oldu :) bu arada DALLAS umarım şampiyon olur..

Özge
09.06.2011, 00:45
Maçlar hep başa baş geçiyor.Dallas 1 maç alırsa şampiyon olur.Ama görünen o ki Miami şampiyon olursa Wade , Dallas şampiyon olursa MVP Nowitzki olacak.:)

Sefa Murat Dokuz
09.06.2011, 01:55
Final serisinde Lebron yine 2. hatta 3.plana düştü. Yok abi bu adam böle işte kabul etmek gerek.
Wade ise üstüne koyuyor gerçek bir yıldız.
Yinede İnş. Dallas olur şampiyon.Nowitszki Nba'e kattıklarının yanında bunu fazlasıyla haketti.

Anıl Kadir
09.06.2011, 07:12
Final serisinde Lebron yine 2. hatta 3.plana düştü. Yok abi bu adam böle işte kabul etmek gerek.
Yinede İnş. Dallas olur şampiyon.Nowitszki Nba'e kattıklarının yanında bunu fazlasıyla haketti.

Lebron'u sevmem ama; Rondo ne kadar geri plandaysa Lebron da o kadar geri planda... top kullanması gerektiğinde ekstra asist veya sayı üretiyor... önümüzdeki maç daha çok top kullanacaktır... Wade'i çok severim ama bu kadar sorumluluk almasına gerek yok... önümüzdeki maç Wade - Lebron 20-25 arası atarlar; bosh 15-20 arası kalır ve maçı alırlar... Son maç gösteri maçı gibi geçer! ;)

hamdi_61
09.06.2011, 11:45
İnşallah dallas şampiyon olur.

Ahmet Başkaya
09.06.2011, 13:51

Yanlı yorum yapmak için bu kadar kasmaya gerek yok .

Miami buralara geldiyse James'in payı belki bunda en fazladır .

Wade'i övüp James'i yermekse ayrı bir saçmalık , hiç bir şey yapmıyorsanız yorum yapmadan önce Nba.com daki 4 dakikalık videoyu izleyin . Wade'nin 5 basketin direk James'in imzası var .

+10 -10 eder.

Kim ne derse desinn Mvp James .

En iyisi o , tartışmasız ...

Ahmet Başkaya
09.06.2011, 14:07
James : 24,15 Points , 5,6 Asists , 8,5 Ribaunds

Wade : 24,65 Points , 3,9 Asists , 7,3 Ribaunds .

Buyrun bunlar da Play- Off istatistikleri iki oyuncunun . Sadece istatistik üzerinden yorum yapanlar için .

James kötüü :D

Enes Başkaya60
10.06.2011, 00:59
LeBron James'in kötü oyunu saha dışı faktörlere bağlanıyordu. Nedeni ortaya çıktı, Rashard Lewis LeBron'ın nişanlısıyla birlikte olmuş.

lazoli06
10.06.2011, 06:23
lebrona da yazık valla delonte west de annesiyle birlikte olmuştu :D

Paksoy
10.06.2011, 06:38
Dirk Nowitzki başka bir şey söylemek istemiyorum..

Lebron resmen döküldü.

Özge
10.06.2011, 11:59
James'in morali oldukça bozuktu maç boyunca.Maçın son 1 buçuk dakikasına kadar başa baş gidiyordu maç fakat Dallas üst üste attığı üçlüklerle farkı açtı ve maçı kazandı.Chalmers yine 2. çeyreğin son saniyesinde uzaktan topu fırlattı ve girdi:)Dallas dış şutlarda oldukça etkiliydi.Sahasındaki avantajı da kaçırmadı ve herkesi şaşırtarak seride 3-2 öne geçti:)

Uğurtan
10.06.2011, 13:26
Nowitzki insan değil bunu anladım.

:D

Anıl Kadir
10.06.2011, 13:27
James'in morali oldukça bozuktu maç boyunca.Maçın son 1 buçuk dakikasına kadar başa baş gidiyordu maç fakat Dallas üst üste attığı üçlüklerle farkı açtı ve maçı kazandı.Chalmers yine 2. çeyreğin son saniyesinde uzaktan topu fırlattı ve girdi:)Dallas dış şutlarda oldukça etkiliydi.Sahasındaki avantajı da kaçırmadı ve herkesi şaşırtarak seride 3-2 öne geçti:)

Beni dün gece şaşırtan iki durum vardı; birincisi Barea; ikinci ve asıl önemli olanı ise Lebron... adam ölü gibi oynuyor... maç başında iki tane savunma ribaundu alınca üst üste; dedim bu maç bir şeyler yapacak ama... yanılttı ! (=
Dallas'ın bu mükemmel oyununa karşın maçı yine son bir buçuk dakikada alması beni halen Miami'nin şampiyon olacağını düşündürüyor. Tebrikler yine de! ;)

irfan61
10.06.2011, 13:31
Dallas: 112 - Miami: 103
3-2 oldu.Miami 4-3 alacak bence seriyi.

Ahmet Başkaya
10.06.2011, 13:50
Beni dün gece şaşırtan iki durum vardı; birincisi Barea; ikinci ve asıl önemli olanı ise Lebron... adam ölü gibi oynuyor... maç başında iki tane savunma ribaundu alınca üst üste; dedim bu maç bir şeyler yapacak ama... yanılttı ! (=
Dallas'ın bu mükemmel oyununa karşın maçı yine son bir buçuk dakikada alması beni halen Miami'nin şampiyon olacağını düşündürüyor. Tebrikler yine de! ;)

İşin acayibi adamın ölüsü bile Trible Double yapıyor :D

Cidden Le Bron'un kafasında başka şeyler var maç falan değil bu gayet açık molalarda bile bir şey düşünüyor hocayı dinlemiyor .

Sevgilisinin kendisini aldattığı haberi çıktı bir insan için çok üzücü bir durum .

~~

Ulan Nowitzki adamsın yaa sana çok pis saygım var senin yüzünden yenildiğimize üzülemiyorum valla .

Çok ayrısın .

Emre ÖZTÜRK
10.06.2011, 16:46
Bir en fazla iki maç denildi üç maç aldık.Ya şampiyon olursak :rolleyes: Lakers serisine dönmesin bu iş ;)

h@msi61
10.06.2011, 16:48
Lebron, Wade iyi oyuncular kabul, ama bir Nowitzki degiller... Umarim bu koca adam sampiyonluk sevincini yasar...

Paksoy
10.06.2011, 18:48
James ve Wade'den nefret ediyorum.Nowitzki ile dalga geçiyorlar.
-Nowitzki sözleşmesi bitmesine rağmen takımını şampiyonluk için satmadı.sadakat.

http://www.youtube.com/watch?v=Cppinwc1PzY

Mustafa Yılmaz.20
10.06.2011, 19:15
-Nowitzki sözleşmesi bitmesine rağmen takımını şampiyonluk için satmadı.sadakat.

Nowitzki gereken cevabı zaten maçta verdi. Mavs American Airlines'da ihtiyacı olan 1 galibiyeti alacak ;)

Enes Başkaya60
10.06.2011, 20:15
editttttttttttttttttttttttttttt

Ahmet Başkaya
10.06.2011, 20:17

Yahu güzel şeyler bunlar her futbolcu , basketçi rakip için yapar hemen olayı yok sattı yok şey yaptıya getirmenin manası ne ?

Size göre tüm oyuncular futbola , baskete başladığı takımda devam etmeli .

O zaman Trabzonspor'un transfer yapmasını falan da beklemeyin . Sonuçta bizim aldığımız oyuncu da başka kulübü satmış , şerefsiz satılık bir oyuncudan başka bir şey olmayacak değil mi ?

Yukarda bir yorum gördüm , James ve Wade çok iyiler ama bir Dirk değiller kesinlikle katılıyorum . Dirk olmak için günlük antreman dışı 1 saat şut çalışmak 10 seneleri lazım .

Anıl Kadir
10.06.2011, 20:35
Bir en fazla iki maç denildi üç maç aldık.Ya şampiyon olursak :rolleyes: Lakers serisine dönmesin bu iş ;)

Barea böyle 3'lük sokabilir mi? ya da Kidd? Chandler bu kadar verimli olabilir mi? Lebron bu kadar kötü olabilir mi (istatistik olarak bakmayın; maçı izleyen herkes aynı şekilde kötü oynadığını söyler) ?

Bu değişkenlerden birinin değişmesi zaten Miami'yi şampiyonluğa götürecektir... izleyip göreceğiz bakalım... Ama 3 maç alarak beni çok şaşırttılar açıkçası... Zevkli bir seri bekliyordum da; bu kadar da başa baş ve çekişmeli olmasını beklemiyordum! :D

Hüdai Pervaneli
10.06.2011, 20:40
Lebronu icerden vurmuslar :) Miami destekliyodum final serisinden ama dallas alicak gibi

Paksoy
10.06.2011, 21:14
Yahu güzel şeyler bunlar her futbolcu , basketçi rakip için yapar hemen olayı yok sattı yok şey yaptıya getirmenin manası ne ?

Size göre tüm oyuncular futbola , baskete başladığı takımda devam etmeli .

O zaman Trabzonspor'un transfer yapmasını falan da beklemeyin . Sonuçta bizim aldığımız oyuncu da başka kulübü satmış , şerefsiz satılık bir oyuncudan başka bir şey olmayacak değil mi ?

Yukarda bir yorum gördüm , James ve Wade çok iyiler ama bir Dirk değiller kesinlikle katılıyorum . Dirk olmak için günlük antreman dışı 1 saat şut çalışmak 10 seneleri lazım .

N e için gitti Mıamı'ye ? bu beni rahatsız ediyor var mı ötesi Ahmet.

Osman Yavuz
11.06.2011, 13:36
İnşallah Dallas şampiyon olacak James gidecek ben de takımıma geri döneceğim:D

Neyse ki Wade'in nasıl bir lider olduğu, James'in hiç bir zaman bir takımı şampiyon yapamayacağı anlaşılmıştır.

Nowitzki; Nba'in gelmiş geçmiş en büyük Avrupa'lı oyuncusu.Senin gibisi gelmedi gelmeyecek. Bir takımın kaderini bu kadar net etkileyen bir Avrupalı daha gelmedi dünyaya.

Emre ÖZTÜRK
11.06.2011, 15:16
Barea böyle 3'lük sokabilir mi? ya da Kidd? Chandler bu kadar verimli olabilir mi? Lebron bu kadar kötü olabilir mi (istatistik olarak bakmayın; maçı izleyen herkes aynı şekilde kötü oynadığını söyler) ?

Bu değişkenlerden birinin değişmesi zaten Miami'yi şampiyonluğa götürecektir... izleyip göreceğiz bakalım... Ama 3 maç alarak beni çok şaşırttılar açıkçası... Zevkli bir seri bekliyordum da; bu kadar da başa baş ve çekişmeli olmasını beklemiyordum! :D

Şunu söylemek gerekir ki Barea, Kidd ve Chandler ile ilgili söylediklerini göz önüne alırsak bu sene Dallas'ı bu seri dışında hiç izlememişsin :) Onun için tartışmaya bile gerek duymuyorum.

Taner Uykuçeken
11.06.2011, 17:24
Nowitzki; Nba'in gelmiş geçmiş en büyük Avrupa'lı oyuncusu.Senin gibisi gelmedi gelmeyecek. Bir takımın kaderini bu kadar net etkileyen bir Avrupalı daha gelmedi dünyaya.

Geçende bende bunu düşündüm ama ben 2 numaraya koymuştum,
Drazen Petroviç benim için gelmiş geçmiş en iyi avrupalı çünkü

ama gerçektende Almanya gibi bir ülkeden çıkığ Nba Gelmiş geçmiş en iyileri arasına girmek, profesyonellik anlayışı, karakteri herşeyiyle on numara
wade ve lebronun yaptıkları ayıbı sahada yüzleine oyunuyla vurmasıda ayrı bir keyif oluyor

Ahmet Başkaya
11.06.2011, 17:51
İnşallah Dallas şampiyon olacak James gidecek ben de takımıma geri döneceğim:D

Neyse ki Wade'in nasıl bir lider olduğu, James'in hiç bir zaman bir takımı şampiyon yapamayacağı anlaşılmıştır.

Kafa nereye biz oraya :)

James nereye ben oraya . Yemedik takımınızı :D

Anıl Kadir
11.06.2011, 21:36
Şunu söylemek gerekir ki Barea, Kidd ve Chandler ile ilgili söylediklerini göz önüne alırsak bu sene Dallas'ı bu seri dışında hiç izlememişsin :) Onun için tartışmaya bile gerek duymuyorum.

ah be kardesim; ben zaten Miami'yi geçeceklerse eğer; Chandler-Nowitzki sayesinde geçerler diyordum... ama geçmelerine yine de ihtimal vermiyordum... çünkü James'in bu kadar pasif oyun sergileyeceğini hiç düşünmemiştim... Ama söylediklerimin yine de arkasındayım... 3'ü de ekstra performans sergilemelerine rağmen son dakikada aldı Dallas maçı... Her şey bu kadar leyhlerinde gelişmeyecektir bu maç! ;)

2010-2011 sezonu ortalamaları ve serinin 5. maçı performansları

.................................Süre.......... Asist........... Sayı............. %3PM
Jose Barea ............21/25,5........ 3.9/5.......... 9.5/17....... 0.349/0.80 (4/5)
Jason Kidd : ..........34/40.......... 8.2/6.......... 7.9/13........ 0.340/0.60 (3/5)
Jason Terry: ......... 31/31.......... 4.1/6.......... 15.6/21...... 0.362/0.60 (3/5)

LeBron :............... 39/45........... 7/10.......... 26.7/17...... 0.330/0.000(0/4)

Sefa Murat Dokuz
12.06.2011, 10:07
James defol Miami'den orası Wade'in şehri ! :D
Şampi... Dallas...

Ahmet Başkaya
12.06.2011, 13:20
James defol Miami'den orası Wade'in şehri ! :D
Şampi... Dallas...

Şampi Dallas , Şampiyon Miami !

mehmets61
12.06.2011, 13:45
bende shaq nereye ben orayaydım.shaq basketbolu bırakınca boşlukta hissettim kendimi bakalım bir tercih yapıcam artık:D:)

Paksoy
12.06.2011, 19:08
Alman Nowitzki, "13 yıldır NBA'de oynuyorum ve hiçbir zaman birisinin hastalığı ya da sakatlığını taklit etmedim. Bu olay beni daha fazla motive etmez. Zaten NBA finalindeyiz. Bu safhada ek motivasyona ihtiyacın varsa, bu sende sorun olduğunu gösterir. Hayalimizi gerçekleştirmeye bir galibiyet kaldı" dedi.

Paksoy
13.06.2011, 01:38
Bu gece Final gecesi

exuu
13.06.2011, 02:29
Bu gece Final gecesi
Nba finali olduğu kesin de, son maç mı diyosun yani?

Paksoy
13.06.2011, 05:21
Nba finali olduğu kesin de, son maç mı diyosun yani?
Evet son maç diyorum :) .son 8 dakika 89-77 Dallas önde

Paksoy
13.06.2011, 05:24
Nowitzki en son 20'de 3 gibi istatistiklere sahipken bu fark .Lebron James felaket,

Paksoy
13.06.2011, 05:38
Wade,James Nowitzki'yi izliyor Şampiyon Dallas gibi 20'de 3 le başlayıp son dakikalarda o basketler ne ya Nowitzki .

İlker Akçay
13.06.2011, 05:42
ŞAMPİYON DALLAS MAVERICKS :)))))

SARI DEV'e çok yakıştı :) Tebrikler :)))

Özge
13.06.2011, 05:42
İnanılmaz şeyler oldu.Nowitzki'nin kötü oyununa rağmen Dallas maçı önde götürdü hep.Şampiyon geliyoooor.:)

exuu
13.06.2011, 05:46
Harika maç,harika final oldu.Dallas hak etti.Nowitski'nin şaşkınlığı çok acayip.

İlker Akçay
13.06.2011, 05:46
anıl.kadir di galiba ismi bi arkadaş vardı :D Terry böyle atacak mı Barea böyle oynayacak mı falan filan diye geveleyen,nerelerde acep :D

Bu arada başta Emre ÖZTÜRK olmak üzere DALLAS'ı destekleyen herkese tebrikler :) Sarı Dev bunu çoktan haketmişti :)

Paksoy
13.06.2011, 05:48
Nowitzki duş almaya gitti heralde transa girdi.

Özge
13.06.2011, 05:49
James ile Wade siz de sevinin belki Nowitzki'nin taklidini yaparsınız yine;)Helal olsun Dallas'a.Hakettiler şampiyonluğu.Şımarmadılar.Saha içinde erkenden sevinmediler.;)En fazla 2 maç alır Dallas dediler ama adamlar şampiyon oldu.:)

Taner Uykuçeken
13.06.2011, 05:51
Dallasa Şapka çıkartın beyler

Özge
13.06.2011, 05:55
MVP aldı ödülünü.:)Büyüksün Nowitzki:)

Paksoy
13.06.2011, 06:01
2002 yılında şampiyon olalım diye toplanan Karl Malone,Gary Payton,Kobe,O'neal'a hayır diyen Detroit efsanesinden sonra aynı senaryo,yine takım ruhu kazandı.

Paksoy
13.06.2011, 06:10
Nowitzki ,hemen içeri girdi acaba james ve Wade ile karşılaşmak istemedi heralde .

h@msi61
13.06.2011, 06:50
Yakisti Nowitzki'ye sampiyonluk ve mvp. Helal olsun sana koca adam..

Emre ÖZTÜRK
13.06.2011, 06:56
Hşşşşştttttt Sadece şampiyona saygı duy ! Bu takımı aşağılayanlar, hor görenler, ilk turda eve yollayanlara inat savaştı Dirk ve arkadaşları.Sportmenliği,asaleti ve yeteneğiyle tokadı yapıştırdı Dirk birkaç kendini bilmez aptala.Şimdi sevinsinler ve taklit yapsınlar ;)

Gökhan KAN
13.06.2011, 08:26
Nba'i pek takip etmem ama Nash ve Nowitski'yi çok seviyorum. Beraber oynarlarken Dallas'ı çok severdim..Ordan bir hayranlığım var. Nowitski zaten en sevdiğim adamdır basketbolda. Onun bu başarıyı yakalamasına çok sevindim.

Dallas'lı arkadaşları tebrik ediyorum.

Mustafa Yılmaz.20
13.06.2011, 09:01
Geriye doğru baktığım zaman bu sene gerçekten çok haketmişlerdi. Tebrikler Dallas..

Oğuz B.
13.06.2011, 09:07
http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/61/fullj.6be1c82b851a3e970d08de28761389c2/6be1c82b851a3e970d08de28761389c2-getty-114832846cc217_dallas_maver.jpg

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/8e/fullj.e2a41361267d4a06f389befdd194464d/e2a41361267d4a06f389befdd194464d-getty-114832846mw046_dallas_maver.jpg

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/3c/fullj.0f544692baeb673f33abc1e95d4196cf/0f544692baeb673f33abc1e95d4196cf-getty-bkn-nba-final-heat-mavericks.jpg

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/b9/fullj.63c4c9a3d0bf26aa09f0092d0db0e5d9/63c4c9a3d0bf26aa09f0092d0db0e5d9-getty-114832846cc176_dallas_maver.jpg

http://d.yimg.com/a/p/sp/ap/fd/fullj.7f8e0ea76a9a25bae3a91249da9c1baa/ap-201106122231810647595.jpg

Hüseyin Bağdat
13.06.2011, 09:08
Dallas'ın şampiyonluğuna sevindim. Tebrik ederim...

Oğuz B.
13.06.2011, 09:10
http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/60/fullj.df08e33cbbdf0ba800d077198d64d9ac/df08e33cbbdf0ba800d077198d64d9ac-getty-114832846cc179_dallas_maver.jpg

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/68/fullj.1cf756c8b9b3dea3aef494d2768435e8/1cf756c8b9b3dea3aef494d2768435e8-getty-114832846cc181_dallas_maver.jpg

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/ef/fullj.3e489ba54d69259567023638f97cce37/3e489ba54d69259567023638f97cce37-getty-114832846cc180_dallas_maver.jpg

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/fa/fullj.9d88f4f5f277bf1c6eb8927185eedfec/9d88f4f5f277bf1c6eb8927185eedfec-getty-114832846cc196_dallas_maver.jpg

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/af/fullj.a45cd61b0eb5e2d2f18dd0dccd4b697f/a45cd61b0eb5e2d2f18dd0dccd4b697f-getty-114832846cc202_dallas_maver.jpg

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/6e/fullj.1071fa7a173dc653a1b4d02f5b5d7b20/1071fa7a173dc653a1b4d02f5b5d7b20-getty-114832846mw040_dallas_maver.jpg

bahadır2561
13.06.2011, 09:48
Wade ve Lebron'un sıfatları herşeyi anlatıyor :D

Helal olsun Dallas :alkış:

Helal olsun Nowitzki :alkış:

Hazar_
13.06.2011, 10:24
Dirk Noringski söylemi de tarihe karıştı hele şükür.

Nowitzki ve Kidd sonunda yüzük taktılar.Sevindim haketmişlerdi.

Anıl Kadir
13.06.2011, 10:36
LeBron... Tipini ...

Dallas'a büyük tebrik... Nowitzki'ye, Barea'ya, Kidd'e, Chandler'a, Marion'a, Terry'ye, Stevenson'a, hatta Mahinmi'ye, hatta Cardinal'e... Hepsine tebrikler...
Hatta hatta Özge'ye, İlker'e, Emre'ye ve bilare bütün Dallas'lılara da tebrikler! ;)

Semih Aydın
13.06.2011, 11:03
Tebrikler Dallas Okc'yi eleyen bir takımın şampiyon olması doğal hak ettiniz. :)

Sefa Murat Dokuz
13.06.2011, 11:11
Lebron'dan bir halt olmaz.
Bravo Dirk !

Murat'
13.06.2011, 11:25
1999 yılında ilk şampiyonluğunu kazandığından bu yana San Antonio Spurs'un sıkı bir taraftarıyım, Spurs de tıpkı Trabzonspor gibi 1967 yılında Dallas'ta Dallas Chaparrals adıyla kurulmuş, o yüzden Dallas'ın şampiyonluğuna, özellikle Jason Kidd ve Dirk Nowitzki gibi iki oyuncunun şampiyonluk yüzüğünü takmalarına ve şampiyonluğun tekrar Texas'a gitmesine çok ama çok sevindim.

Bu Jason Kidd için gerçekten de son şanstı, bu fırsatı tepselerdi sonu tıpkı Stockton gibi olacaktı, malum John Stockton NBA'nin asist kralı ama tek bir yüzüğü bile yok.

Fatih Özkan
13.06.2011, 11:42
Tebrikler Dallas (:

SDanışmaz
13.06.2011, 12:44
İşte bu beee.. Şampiyonuz ulannnnnn...

Dirk Reyiz verdi ayarı voltran üçlüsüne. Bu işler öyle dalga geçmeyle felan olmuyor!

Ahmet Başkaya
13.06.2011, 13:03
Dallas hak etti . Tebrikler .

Yiğit SARI
13.06.2011, 13:05
Tebrikler Dallas.

http://bonniebesserer.files.wordpress.com/2011/06/dirk-stats.png

M--V--P , M--V--P :D

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/2011/images/06/12/dallas-mavs-526-3-061211.jpg

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/2011/news/features/sekou_smith/06/13/mavs-game-6/dallas-mavs-526-5-061211.jpg

Yiğit SARI
13.06.2011, 13:07
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/251731_171310729596660_140193306041736_420633_4752 264_n.jpg

Dirk, Maç Bitmeden Niye Soyunma Odasına Gitti?

Dallas Mavericks'in süper yıldızı Dirk Nowitzki maçın bitimine çok kısa bir süre (1.2 saniye) kala Dallas soyunma odasına doğru yöneldi. Nereye gidiyordu? Niye gidiyordu?

Herkes MVP ödülünü alacağını biliyordu. Neyse bu görüntüleri yakalayan kameraman her halde güzel bir prim alacaktır. Nowitzki kendini toparlamak için soyunma odasına gitmiş. Bakın neler diyor?

"Kendime bir süre ayırmam gerekiyordu. Ağlıyordum. Çok duygusal bir andı. Esasında MVP ödülünü almak için tekrar sahaya dönmek istemedim. Ama takım arkadaşlarım beni ikna etti. Doğrusunu da yaptım. Ama benim için kolay değildi."

Uğurtan
13.06.2011, 14:07
Dallas sonuna kadar haketti. Takım ruhu, inanmışlık o yüzük en çok bu topluluğa yakıştı...

SDanışmaz
13.06.2011, 14:37
Ekşiden bir yorum:

sabaha karşı oynanan dallas maçını kaybeden miami'nin oyuncusu lebron'un verdiği ayardır: "üç temel mesajım olacak.. playofflara kalıp girip rebound sayısını arttıran tek takım miami. ikincisi miami bu kısa sürede 3.5 milyon taraftar kazanmıştır. üçüncüsü bu sezonun en başarılı takımı miami'dir."

:D

mehmets61
13.06.2011, 14:52
:) tebrikler dallas sevindim. bu lebron futboldaki ronaldo gibi oldu gözümde.iyice itici gelmeye başladı.

The Legend
13.06.2011, 16:33
Tebrikler Dallas. ihtiyarların yüzük alması iyi oldu.

Emre ÖZTÜRK
13.06.2011, 19:12
anıl.kadir di galiba ismi bi arkadaş vardı :D Terry böyle atacak mı Barea böyle oynayacak mı falan filan diye geveleyen,nerelerde acep :D

Bu arada başta Emre ÖZTÜRK olmak üzere DALLAS'ı destekleyen herkese tebrikler :) Sarı Dev bunu çoktan haketmişti :)

Teşekkürler dostum :) Çok daha önce bu başarının gelmesi gerekirdi ama kısmet bu seneymiş :)

SEDAT
13.06.2011, 21:02
- Lan bütün maçları izle son maçı kaçır işe bak be :)

- Dallas sonuna kadar haketti , helal olsun , lebron ve artist arkadaşlarınada kapak olsun .

- Lebron nah sana Şampiyonluk , ağzındaki plastikle oyna sen :D

Paksoy
13.06.2011, 21:28
- Lan bütün maçları izle son maçı kaçır işe bak be :)

- Dallas sonuna kadar haketti , helal olsun , lebron ve artist arkadaşlarınada kapak olsun .

- Lebron nah sana Şampiyonluk , ağzındaki plastikle oyna sen :D

Plastiği kemire kemire kopardı. sedat abi :D

hamdi_61
14.06.2011, 10:32
Lebron kız arkadaşına yüzük takar ancak :D

şaka bir yana dallas ın kazanmasını istiyordum.jason kidd kariyerinin sonunu şampiyonlukla taçlandırmış olması sevindirici.

MDanışmaz
14.06.2011, 12:43
Hşşşşştttttt Sadece şampiyona saygı duy ! Bu takımı aşağılayanlar, hor görenler, ilk turda eve yollayanlara inat savaştı Dirk ve arkadaşları.Sportmenliği,asaleti ve yeteneğiyle tokadı yapıştırdı Dirk birkaç kendini bilmez aptala.Şimdi sevinsinler ve taklit yapsınlar ;)

Tebrik ederim Emre sezon başından beri bu sene farklı bir Dallas olduğunu söylemiştin..Sonuna kadar hakedilmiş bir şampiyonluk.Ayrıyeten Kidd ve Nowitzki adına çok sevindim..İki hall of fame'in de yüzük alması çok iyi oldu..Nowitzki nin maç sonu yüzündeki ifade herşeyi kısaca özetliyor..Kendi bile inanamadı..Miami cephesinde ise bütün oklar Lebron üstünde bakalım bu yaz medya Lebron u rahat bırakmaz sanırım..:)

Ahmet Başkaya
14.06.2011, 19:07
İçim acıyor lan .

Kimi desteklesem başarısız oluyorlar . :(

Oğuz B.
14.06.2011, 19:42
"Be Like Dirk" Modası Başladı

http://www.basketbolseverler.com/icons/ecblank.gifhttp://www.basketbolseverler.com/icons/ecblank.gif http://www.basketbolseverler.com/icons/ecblank.gifhttp://www.basketbolseverler.com/icons/ecblank.gif

http://www.basketbolseverler.com/tbfweb/basketbolseverler/basketbols.nsf/0/9a4286768303fe96c22578af002293ec/BS_Blob/0.8A?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

Michael Jordan'ın şampiyonlukları art arda sıraladığı günlerde "Be Like Mike" ibaresi o kadar tutulmuştu ki aynı adı taşıyan iki film bile yapılmıştı.

Şimdi ise Dallas Mavericks'in şampiyonluğuyla Dirk Nowitzki günleri başladı. 13 sezondur NBA'de oynayan ve ABD'ye adım attığı ilk günden beri Dallas Mavericks forması giyen, kulübünü en kötü günlerinde bile terk etmeyen ve daha güçlü takımlara transfer olmayı düşünmeyen Nowitzki "yeni" profesyonel anlayışta, herkesin benimsediği ve takdir ettiği "eski" bir kafaya sahip.

Samimiyetiyle de dikkat çeken Nowitzki bir anda ABD basketbolseverlerin sevgilisi haline geldi. "Be Like Mike" gündemdeyken Jordan ile yatılıp, Jordan ile kalkılıyordu. Şimdi ise "Be Like Dirk" günleri başlıyor. İşte Nowitzki ile ilgili ve gençleri "Be Like Dirk" olmaya heveslendiren ilk klip.

İzlemek için : tıklayınız (http://www.youtube.com/watch?v=YAc92Dp4fRY)

-basketbolseverler-

Ahmet Başkaya
14.06.2011, 20:19
Kim ne derse desin Büyüksün Dirk !

DNA-TS
15.06.2011, 01:38
ilk şampiyonlukları hayırlı olsun.her zaman zayıf olanın yanında oldum ilk defa kazandım bu arada 41 kere maşallah dirk ;)

Oğuz ZEYTİN
21.06.2011, 11:17
Rick Carlisle, zekasını kullandı. Dallas'ın zaferi, 2004 Pistons'ından izler taşıyor: Mücadele ve saha dışı baskıya boyun eğmeme... Tebrikler.

*

2011 Seçmelerine iki gün kaldı. Klasik "zayıf sene" eleştirilerine rağmen heyecanlı olması bekleniyor. Kemba Walker'ı merak etmekteyim.

MDanışmaz
21.06.2011, 12:52
Enes son bireysel antremanlarla birlikte üst sıraları kovalamaya devam ediyor..Cavs özellikle istiyor fakat 1 numaradan kimi seçeceği konusunda hala daha kararsızlar..1 numaradan seçmezlerse 4'e kalmaz büyük ihtimal..Büyük bir sürpriz olmazsa ilk 3 sıradan seçilecek bence..

Sefa Murat Dokuz
21.06.2011, 13:11
Dirk No"ring" olmadı ya, bu kadar üst düzey bir oyuncunun aslında oyunculuk dışında örnek karakter ve profesyonelin kariyerine bu başarıyı katmasına çok sevindim hele bunu Lebron'dan çalması ile 2-3 kat arttı sevincim.