PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NBA | National Basketball Association

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

Özge
17.03.2011, 09:53
Miami yeni bir seriye başlıyor.:D KD yetti Big Three'ye.:D

Mustafa Yılmaz.20
17.03.2011, 09:56
NO Hornets 100 - 95 Phoenix Suns

Jared Dudley 25 sayı 8 ribaund 4 asist
VC 21 sayı 4 ribaund 3 asist
Nash 8 sayı 10 asist

Yenilgi serisi 4'e çıktı. Yarın gece Warriors maçıyla çok önemli maçlar başlıyor. Play-off için seri yakalamak şart.

ilhan
17.03.2011, 09:58
Yenmemiz gereken 2 takımı peş peşe yendik. Oklahoma'ya yenilmek lazımdı zaten. :)

Ahmet Başkaya
17.03.2011, 12:04
Kd manyak oynadı yaa . Çoğu pozisyonda James'i mal etti valla . Hak etti adamlar .

Paksoy
17.03.2011, 12:39
Denver Nuggets diyorum.

Sefa Murat Dokuz
17.03.2011, 20:12
Durant büyüksün :D

Mustafa Yılmaz.20
18.03.2011, 09:52
Ömer, Nets deplasmanında 25 dakikada 11 sayı 16 ribaundla(9'u hücum) oynamış. Bulls 84-73 kazanmış.

Paksoy
18.03.2011, 11:08
Ömer çok iyi gerçekden,ısrarla istemelerine rağmen Ömer'i vermediler,ışığı görmüşler geçen haftaki maçta 4 sayı attı resmen potayı yerinden söküyordu,pota altı savunmasıda harika,D.Howard'ı bile sahadan silmişti,N.Noah'da Ömer'in her pozisyonunda zıplayıp iyi tepkiler veriyor.

Paksoy
18.03.2011, 11:20
http://www.nba.com/games/20110317/CHINJN/gameinfo.html?ls=gt2hp0021001014#nbaGIboxscore
Ömer Aşık

Bench'e dikkat.

Oğuz ZEYTİN
18.03.2011, 11:34
Dün geceki Cavs müthişti. Helal olsun. Böyle devam edin... Belki yazın R. Hamilton'ı alırlar (B. Davis karşılığında).

NYK T. Douglas'a ne demeli!?

*

Önceki dönem NBA'inde her takımda bir bilemedin iki tane "Franchise player" olurdu. Ve onları tamamlayan parçalar ile mücadele edilirdi.

Fakat işin rengi değişmeye başladı. Big Three denilen oluşumlar, yeni yetme yıldızların şehir seçmeleri beraberinde ligin dengesini sarsıyor.

Düşünün, Wade-LeBron-Bosh üç farklı organizasyonun, üzerine takım inşaa edilen ana parçalarıydı. Şimdi bu takım sayısı bire indi (diğer ikisinin hali ortada: Cavs & Raptors).

Şimdi NYK, NJN, Orlando, Boston, Portland vb. takımlar da bu yolda ilerliyor.

Olan küçük şehir takımlarına olacak. Yıldızlar gelemeyince 30 takımın önemi azalacak. İşte bu dengesizliğe engel olan faktör; salary cap (yıllık bütçe sınırı) idi. Artık oyuncular kontratlarından fedakarlık edip bir araya gelmek istiyorlar. Bunun sebebi başarı yaşama isteği mi? Tam olarak değil. Toplanılan takımlar büyük şehirlerde. Bu da büyük sponsorluk anlaşmaları ve yan gelirler demek. Kısacası, parkede kazanılandan daha fazlası elde ediliyor.

Bu akımın öncüsü LA Lakers zamanında Kobe ve Shaq'ın yanına K. Malone ve G. Payton'ı eklemişti. Fakat kazanan TAKIM gibi oynayan Pistons olmuştu.

İçinde bulunduğumuz dönem de benzer sinyalleri veriyor. Aksi durumda lig değil iki üç takımlık turnuva izleyeceğiz.

Paksoy
18.03.2011, 19:00
Oğuz abi,Forza Bulls ozaman,
-Birde Denver Nugets için düşüncelerin neler çok iyi gidiyorlar,Ganıllari daha oynamadı sakatlığı nedeniyle.

Mesut
18.03.2011, 20:38
Derreck Rose bu aralar insanlıkdan çıktı. :)

lazoli06
18.03.2011, 23:57
Go Spurs Go :)

exuu
19.03.2011, 02:29
Ntv'de Lebron şov izlenebilir şuan.
8/8 18 sayı ilk yarının bitmesine 3 dk. var

Paksoy
19.03.2011, 02:30
Mıamı'ye bastım aga.

exuu
19.03.2011, 02:36
Mıamı'ye bastım aga.

Güzel seçim walla,temiz. :) Ben de Chicago'ya bastım.ilk yarı dağıldılar sayemde.

Paksoy
19.03.2011, 02:41
Güzel seçim walla,temiz. :) Ben de Chicago'ya bastım.ilk yarı dağıldılar sayemde.
Indıana çok çok garip bir takım,bence uzak dur benide çok yaktılar,Boston'a deplasmanda fark atıp evinde GSW'Dan fark yiyebilior.

exuu
19.03.2011, 02:48
Indıana çok çok garip bir takım,bence uzak dur benide çok yaktılar,Boston'a deplasmanda fark atıp evinde GSW'Dan fark yiyebilior.
Doğrusun hocam.Ben Chicago'nun kimle oynadığına bile bakmadım.Öylesine oynadım.Hido'nun triple-double'a az kalmış bu arada.1 ribo 3 asist

Paksoy
19.03.2011, 02:49
Evet bende onu yazıcaktım Bay son çeyrek bunun için çabalar artık.

Hüseyin İlkin
19.03.2011, 03:54
LeBron'u 8-8'de bırakmıştım. 30 dakika; 16-21, 43 sayı!

Mustafa Yılmaz.20
19.03.2011, 09:46
Phoenix Suns 108 - 97 GS Warriors

Steve Nash 17 sayı 10 asist
Marcin Gortat 18 sayı 9 ribaund 4 asist
Channing Frye 17 sayı 9 ribaund
Grant Hill 17 sayı 7 ribaund 3 asist
VC 10 sayı 3 ribaund

Frye geri döndü ve rahat bir galibiyet aldık. Bir ara Warriors tek hanelere indirdi farkı ama geri dönmelerine izin vermedik. Warriors maçıyla seri başladı, sırada LA takımları var.

ilhan
19.03.2011, 10:09
Wade çok etkisizdi. Ama James günündeydi. İlk periyodu izledim biraz. Maçın Miami kontrolünde olacağı belliydi.

106-85
:)

Yiğit SARI
19.03.2011, 10:12
Gecenin Sonuçları - 19 Mart Cumartesi

INDIANA PACERS 115 - 108 CHICAGO BULLS
ORLANDO MAGIC 85 - 82 DENVER NUGGETS
TORONTO RAPTORS 116 - 107 WASHINGTON WIZARDS
ATLANTA HAWKS 85 - 106 MIAMI HEAT
DETROIT PISTONS 99 - 95 NEW YORK KNICKS
OKLAHOMA CITY THUNDER 99 - 82 CHARLOTTE BOBCATS
DALLAS MAVERICKS 91- 97 SAN ANTONIO SPURS
HOUSTON ROCKETS 93 - 77 BOSTON CELTICS
MILWAUKEE BUCKS 110 - 95 NEW JERSEY NETS
PHOENIX SUNS 108 - 97 GOLDEN STATE WARRIORS
SACRAMENTO KINGS 80 - 102 PHILADELPHIA 76ERS
LOS ANGELES LAKERS 106 - 98 MINNESOTA TIMBERWOLVES

Yiğit SARI
19.03.2011, 10:34
TÜRKLER NE YAPTI ?

Ömer Aşık 20 dk 7 sn Süre Aldı ve 5 Sayı 3 Ribaund 1Blok İle Oynadı. Hidayet Türkoğlu İse Tripple - Double'ı Kaçırdı. 38 dk 25 sn Süre Alan Hedo , 15 Sayı 9 Ribaund 8 Asist İle Oynadı. Ersan İlyasova İse Forma Giymedi.

Sefa Murat Dokuz
19.03.2011, 11:30
Lebron'un 43 ünü alkışlıyorum ama D.Rose tek başına oynadığı maçı tek başına 15 sayı geriden getirip farkı kapatıp uzatmaya götürdü.Son çeyrek performansı süperstar seviyesinde harika bir performanstı. Daha sonra 6 faulle oyundan atılınca maç da gitti.Ama bu adam MVP olmayı hakediyor ve Chicagoyu bu şekilde sürüklerse bence olacak da.

Eren Karaahmetoğlu
19.03.2011, 12:26
Önce galatasaray, sonra Nelson. Gözüme uyku girmedi bu gece. Bugün Miami'yi Miami'de yenersek anca kendime gelirim.

Ama Orlando maçındaki şut yüzdesinin hiçbir açıklaması olamaz. 35'in altında attık sanırım. Denver gibi şutör oyunculardan kurulu bir takım için berbat.

Şutlar girmeyince, zaten içeride bir adam var ki bütün ampulü kaplıyor. Onun oyunda olduğu dakikalarda, sete set hücumda içeri penetrenin ardından turnikeyi bırakmak diye bir seçenek malesef bulunmuyor. Dün Ty Lawson ve Felton çaresizce içeri girmeyi deneyip durdu. Ama nafile.

Aynı şeyi hücumda topu eline aldığında da yapıyor. Rakipler için tek çözüm onu çizgiye göndermek. Bu sene başında geliştirmişti nispeten serbest atışlarını. Ama sanırım yine eskiye dönmüş. Bu adamın 80, bilemedin 70 gibi bir yüzdeyle serbest atış kullandığını düşünemiyorum. Umarım o da olur. :) Gerçi pek mümkün değil ama, temenni..

Büyük adamsın Howard.

Ahmet Başkaya
19.03.2011, 13:51
Yok artık Le Broun James .

30 dakika 43 sayı !

İstatistiklere bakınca asist ve ribaund sayısının azaldığını görüyorsunuz . Le Broun komple bir basketbolcu , asist ribaund ve sayı olarak hep fazla şeyler yapıyor . Bugün asist yapmayıp sayı atacağım deyince sonuç böyle oluyor işte :)

MDanışmaz
19.03.2011, 14:09
Lebron dün kusursuz bir şut performansıyla oynadı..Bir an hiç kaçırmayacak sandım..Üçüncü periyotta ise Wade le birlikte üçlük bombardımanına tuttular Hawks ı :)

Paksoy
19.03.2011, 14:30
http://www.nba.com/games/20110318/CHIIND/gameinfo.html?ls=gt2hp0021001017#nbaGIboxscore

yukardaki linkden videonun yanındaki
Rose Spin-O-Rama (http://forum.bordomavi.net/#) yazan video harika. Derrick rRose

Yiğit SARI
19.03.2011, 15:01
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/198053_152670851460648_140193306041736_297542_6723 65_n.jpg

Hidayet Türkoğlu'nun doğumgünüymüş. Mutlu yıllar Hedo..

Yiğit SARI
19.03.2011, 17:50
Miami'cilere avatarlık :D

http://www.hizliupload.com/img/92393181846435565215.png

Hasan61
20.03.2011, 02:24
Denver çok iyi alan paylaşan bir takıma dönüşmüş.

Paksoy
20.03.2011, 02:32
Nerden izliyon maçı.

Oğuz ZEYTİN
20.03.2011, 13:00
Bu aralar bizim oralarda konuşulan konulara değinelim:

* Daye-Jerebko-Monroe üçlüsü yarışmacı Pistons'ın ön tarafını oluşturabilir mi?

Açıkçası bu konuda genel kanı olumsuz.

Daye'nin savunma zaafı, onu şimdilik biraz zorluyor. 2.11 boyunda SG oynayabilen, %42 ile üç sayılık atan bir SF aslında önemli silah. Fakat Prince'in 2004'de yaptığı etkiyi yapabilmesi için çnce kilo alması ve bire bir savunmasını geliştirmesi gerekir.

Jerebko'nun savunma gayreti muazzamdı. Hele ki Novitzki'den bile iyi rakamlarla geçen çaylak sezonundan sonra bu yıl ilk beşe yerleşeceğini düşünüyorduk. Fakat 6 aylık aşil sakatlığından dönünce ne vereceği şimdilik soru işreti. 2 ve 3 numaraları savunurken Kirilenko etkisi yapabiliyor. Ama 4 numarada post-up savunmasında zayıf kalıyor. Hücumda ise 3 veya 4 numarada da başarılı olmuştu.

Buradan çıkan sonuç: Daye'nin şut özelliklerini kontrollü setlerde, Jerebko'nun ise savunma ve transation hücuma uygunluğunu düşünüp 3 numarayı ikisine paylaştırmak gerek. C-Vill PF oynarken onun savunma zaafını gidermek için Jerebko sahada olabilir.

Monroe'ya gelirsek. Wallacex2 ve McDyess sonrası dönemde 211lik PF/C oynayabilen, Duncan vari zekasıyla oynayan bu adamın yanına savunma gayreti olan alçak post oyuncusu gerekiyor.

D. West - Z. Randoph bu yazın en konuşulacak isimleri olsa da berbat kontratına rağmen benim aklımdan Elton Brand geçiyor. Hem iyi bir bitirici hem de Duke mezunu olmasına rağmen uzun kollarıyla iyi savunmacı. Fakat dizleri ne durumda?

Alternatif ise C. Kaman. Sağlıklı olduğunda 15 sayı 8 rib 1,5 blk yapabilecek bir abimizdir kendisi. Hem yüzü dönük hem de sırtı dönük oyunu var.

Her ne kadar zor da olsa bir ihtimal: Al Jefferson. Lige geldiği dönemlerde savunma eksiği konuşulan Jefferson Utah'da savunma becerilerini artırdı.

* R. Stuckey'nin kontrat zamanı geldi. Çok iyi bir skorer. Fakat bu takım onun için Billups'tan vazgeçti. Yani ligin elit PG'larından birinden. J. Dumars, Stuckey'den iyi bir PG olamsını bekliyor hepimiz gibi. Ama Kuester iki senedir onun gelişimine destek olamadı. Şimdi kara zamanı: Bırakılacak mı, tutulacak mı?

Memphis M. Conley ile uzattı karşılığında 5 yıllık 45 M $. Stuckey bu ederi yakalayamaz. Ama Dumars verir. Korkumuz bu. 6 milyondan başlayacak 8 milyona çıkabilecek 5 yıl / 35 milyon $ gibi kontrat karşılığında takımda tutulabilir. Elimizde SG için Gordon ve Hamilton varken, W. Bynum gibi iyi bir yedek PG varken Stuckey'e uçuk bir yatırım yapılmaz umarım.

* Jerebko'nun bu sezon dönemeyeceği açıklandı resmen. Terrico White ise bugün yarın ilk maçına çıkabilir.

* Bu arada Stuckey, Carmelo'yu savundu. 2/12 attı Melo. Yedekelrimizle NYK'i yendik. Bynum-Stuckey-Gordon-Villanueva-Wilcox beşi bu işi başardı.

EmreYavuz61
20.03.2011, 13:51
http://www.nba.com/video/channels/top_plays/2011/03/20/20110319_top10.nba/?ls=iref:nbahpt2

3 ve 1 numaraya dikkat :D

Oğuz ZEYTİN
20.03.2011, 14:40
Oğuz abi,Forza Bulls ozaman,
-Birde Denver Nugets için düşüncelerin neler çok iyi gidiyorlar,Ganıllari daha oynamadı sakatlığı nedeniyle.

Değerli dostum,

Denver için bu yaz hareketli geçecektir. 1995 - 2003 arası play-off'a kalamamış, ligin vasat takımıyken Carmelo ile birlikte konferans finali oynadılar. (Gerçi bu başarıda aslan payı bence Billups'ındı).

Şimdi Carmelo'suz yola çıkacaklar. Ellerinde genç ve iyi parçalar var. Ama tercihler önemli, çünkü pozisyonlarda yığılmalar var. Mesela Chandler mı Danilo mu? Afflalo mu Smith mi? Felton mı Lawson mı?

Koufos ve Mozgov için söylenecek pek söz yok. Geriye Nene kalıyor. Bu yaz serbest kalacağına ihtimal vermiyorum. Çünkü iyi paraları Z. Randolph alacaktır. Denver da onu tutmak isteyecektir. Bütçe sorunu şimdilik yok gibi.

Ve G. Karl meselesi. Bu yaz veda eder mi, devam eder mi, bilmiyorum.

K. Martin de serbest kalacak bu yaz.

Aslında akıllı takaslarla takım yeniden iddialı hale getirilebilir. Bu gençlerin yanına iyi bir PF eklenirse zirveden uzaklaşmaz Nuggets.

Bir de Harrington'ın kontratı olmasa harikaydı ama...

* Afflalo ve Chandler'ı Detroit'te izlemek isterdim. Çok komple oyuncular.

Paksoy
20.03.2011, 14:51
Teşekürler Oğuz abi.

Oğuz ZEYTİN
20.03.2011, 14:53
Teşekürler Oğuz abi.

Ben teşekkür ederim. Kendi dertlerimizden sıyrılıp diğer takımları pek takip edemedim bu sene ama Afflalo ve Chandler takibimdeki oyunculardır. Onları NCAA'den beri izlerim.

Daha önce de demiştim. Her ne kadar Griffin kadar pohpohlanmasa da ligin en iyi "uçan adamı" JR Smith'dir (bence).

Paksoy
20.03.2011, 14:56
Bencede JR Smith, ben onu Yattara'ya benzetiyorum,aslında NBA'in bir numarası olabilir,herşey var.ama sorun ne bilmiyorum.

Oğuz ZEYTİN
20.03.2011, 15:01
Bencede JR Smith, ben onu Yattara'ya benzetiyorum,aslında NBA'in bir numarası olabilir,herşey var.ama sorun ne bilmiyorum.

Kafa!!!

Hoopshype yorumudur:

"Good scorer...

Nice outside shooter...

Excellent athlete..."

vs. vs. Güzel yorumlar.

Son nokta şu: "Bad attitude"

Oğuz ZEYTİN
20.03.2011, 15:51
Bynum'ın Beasley'e yaptığı kasti faul

http://www.youtube.com/watch?v=VU7RiLERJ-Y&NR=1

Oğuz ZEYTİN
20.03.2011, 23:35
Az önce biten maçta G. Monroe Atlanta'ya karşı 6/7 Fg ile 17 sayı 10 rib 3 top çalma 2 asist ve 0 faul ile oynadı.

Stuckey yine kenardan gelip 22 sayı 8 asist yaptı.

Kuester'a rağmen takım iyi oynuyor. Bu adam gençleri köreltiyor. Bir an önce lig bitmeli, Detroit sınırlarını terk etmeli. Will Bynum'ı kesti bugün. Çıldırmamak için zor tutuyorum kendimi.

Kuester'ın dahice keşfi T-Mac'in PG oynaması. "Sezonun kaybedeni" Rip'in geri dönüşü.

T Mac + Rip + Wallace = 12 sayı! Prince'i de ekleyin; toplam 22 oluyor.

Gordon kenarda harcanıyor.

Bynum'ı paslandırdı.

Takımın pota aştında savunma direnci Maxeill'in yüzüne bakmıyor.

Genç potansiyelli Daye'yi köreltti.

*

Oğuz ZEYTİN
20.03.2011, 23:50
Beasley'e şaşırdım. İyi, sakin kalabilmiş. Barnes kızıştırdı zaten. Bu arada maç da kafa kafaya gidiyordu. Bir tarafta LAL diğer tarafta bizim Wolves; yani bebeler karması.

Bynum'ın kızgınlığı da buna. LAL'da bu sene anlamsız bir gerginlik var. Sonuca da yansıyor. Sanki "bu sene o sene" değil.

Paksoy
21.03.2011, 00:34
Kevin Love 0 sayı 3 ribant :0

Oğuz ZEYTİN
21.03.2011, 00:47
Kevin Love ikinci çeyrekte sol kasığından sakatlandı Paksoy.

*

Çoğu insan diyor ki:"Love'ın yanında iyi bir uzun olsa bu rakamları yapamazdı."

İyi de 20-10'luk Al Jefferson varken de bu çocuk 11 rib ortalama yapmıştı. Hem de 25 dk oynayarak.

Bu gece oyundan çıkınca Dalembert yıldız oldu. Artık bu çocuğu tartışmak gereksiz bence. NBA tarihine geçmiştir hem de 22 yaşında.

Paksoy
21.03.2011, 00:59
İsminin yanında o istatislikler nasıl duruyor diye baktım.enteresan geldi.Miliçiç,Pekoviç,Beasley var,daha ne olsun.Howard olmasımı lazım.ribaunt sezgi işi birazda boy postla kıyaslamamak lazım.

Oğuz ZEYTİN
21.03.2011, 08:59
NCAA Turnuva heyecanı başladı. Eşleşmeleri bu bağlantıdan görebilirsiniz:

http://espn.go.com/mens-college-basketball/tournament/bracket

Gelelim bazı oyuncu ve takımların durumuna...

* Keith BENSON (2.11 Pivot, Oakland Uni.)

Oakland Doğuş Balbay'lı Texas'la eşleşti ilk maçta. Draftta, ikinci turun başlarından seçilmesi bekleniyor. Atletik ama zayıf bir pivot. Ribaund sezgisi güçlü, blokçu. Yüzü dönük şutu da var. Biraz daha güçlenirse kenardan gelip iş yapabilir.

(Elendiler, zaten zayıf bir konferasntan gelmişlerdi)

* Michigan Wolverines ve Darius MORRIS

İlk maçta Tennessee (ayrı bir yeri vardır bende)'yi 30 farkla yenmişlerdi. Morris 8 sayı - 9 asist - 6 rib ile oynadı.

Sonra bu gece son topta Duke'e kaybettiler. 73-71

Morris 16 sayı - 6 asist yaptı. Draftta ilk 2'de seçilmesi beklenen Duke gardı Kyrie Irwing kenardan gelip 11 sayı 2 asist yaptı. Yine ilk turdan seçilmesi beklenen Duke forveti Kyle Singler ise 13 sayı - 8 rib - 4 asist ile oynadı.

Mchigan harika geçen sezonun ardından son 16'ya kalamadan elendi.

* Michigan State Spartans ve koç Tom IZZO

Hani bazı koçlar vardır, hayransınızdır. Liderdir, taktikleri, setleri kusursuzdur. Öyle birinden bahsediyorum. Izzo adı Pistonsla da anılır hep.

Yetiştirdiği oyuncular, öncelikle iyi "sporcu"dur.

İlk maçta rakip UCLA'ydı. 2 sayıyla kaybetti MSU. Takımın yıldız gardı Kalin Lucas geçen yıl geçirdiği sakatlık sonrası bu sezon çok tutuktu. Artık mezun oluyor. Partneri D. Summers da mezun oluyor. Geçen yıl erken profesyonel olsalardı iyi yerlerden seçilmeleri muhtemeldi fakat bu sene ikisinin de seçilmesini beklemiyorum. 3. sınıf öğrencisi forvet D. Green ise 23 sayı 11 rib 10 asist 4 top çalma ile harika oynadı. Fakat onun da NBA için pozisyon sorunu olacaktır.

West Virginia ve Deniz Kilicli

İlk maçta Clemson'ı 84-76 yendiler. Deniz 11 sayı 2 rib yaptı. Sonra karşılarına Enes'in takımı Kentucky geldi. 4 sayı 3 rib ile oynadı Deniz, elendiler.

Son 16 eşleşmeleri:

Ohio State - Kansas <<<>>> Marquette - North Carolina

Duke - Arizona <<<>>> San Diego State - Connecticut

Kansas - Richmond <<<>>> Virginia C. - Florida State

Butler - Wisconsin <<<>>> Brigham Young - Florida

Ve takip edilmesi şart bir oyuncu: Illinois'den Demetri McCamey!

Sadece NBA için değil, Trabzonspor için de hem ekonomik hem de iyi yabancılar NCAA'den düşünülebilir.

Mustafa Yılmaz.20
21.03.2011, 09:42
LA Clippers 99 - 108 Phoenix Suns

Steve Nash 23 sayı 13 asist 7 ribaund
Channing Frye 19 sayı 4 ribaund
Marcin Gortat 14 sayı 13 ribaund

LA turuna Clippers galibiyetiyle başladık. Şimdi sırada Lakers var..

bahadır2561
21.03.2011, 12:39
New York'tan play-offlarda iyi bir performans bekliyorum

Oğuz ZEYTİN
21.03.2011, 18:18
Memphis, Z. Randolph'u tutmak için görüşmelere başlamış. 4 yıl için 65 M $ civarında kontrat için anlaşılmış (kesin değil).

*

Rip Hamilton'ın kontratı pek iç açıcı değil. Ama onu takımına katmak isteyecek GM'ler de yok değil. Cleveland yeniden yapılanırken takıma tecrübeli isim olarak Rip'i katmak istiyor. Karşılığında Baron Davis'den kurtulacaklar ve R. Sessions'ın önünü açacaklar. Gerçi Sessions'ın da takas değeri var ama onu tutacaklardır (K. Irwing'i seçmezlerse).

Detroit buna yanaşır mı?

Aslında kısa vadede takıma yeni nesil PG'lerden (CPaul, DeronW, RRondo, DRose... gibi) katamayız. Eskiler arasında iş yapabilecek isimlerden B. Davis. Gerçi sırt ve diz sakatlıkları verimini ve devamlılığını düşürüyor.

Ayrıca Rip'in gitmesiyle 2 numarada Ben Gordon daha özgür oynayacaktır. Sonuçta hakettiği top kullanma sayısına erişecektir. Ve yanında gerçek bir PG olacağından topla daha doğru yer/zamanda buluşacaktır.

Peki Stuckey ne olur? Atlanta'da J. Crawford'un yaptığı gibi 6. adam olur. Hem PG hem Sg oynayabiliyor. Ben Gordon, Vinnie "Microwave" Johnson görevini üstlenir. (Kalırsa) W. Bynum da savunma enerjisiyle arka alanı iyi hale getirirler. Kalırsa diyorum çünkü, bu takasta pakete eklenip Cavs yolunu tutabilir Bynum. Çünkü Davis gelirse süre bulamaz. Bütçeyi dengelemek için de M. Harris'i isteyebilir bizimkiler.

ÖZET: B. Davis + M. Harris > Pistons

Rip + Bynumite > Cavs

Kısacası bu takasın olması durumunda Detroit, kazançlı çıkar. Cavs cephesinden bakarsak, sağlam bir dış skorer ve iyi bir yedek oyun kurucu ekleyecekler. Zaten pota altında Varejao ve Hickson var. Bir de tecrübeli Jamison. Drafttan da büyük ihtimalle Derrick Williams'ı seçerler. Fena takım olmuyorlar.

*

Ama hala boyalı alan savunmacısı ve alçak post hücumcusu yok bu takımın. Ya drafttan Jared Sullinger'ı seçeceğiz -ki, Enes'den de, Motiejunas'dan da, Perry Jones'dan da daha bir oyuncu bence- ya da Prince imzala-takas et (sign&trade)'le yollayacağız.

Nereye? (Daha önce Brand ve Al Jefferson ihtimallerinden bahsetmiştim fakat onlar Rip'in dahil olduğu planlardı. Philadelphia, Prince'ı istemez. Utah ise belki...)

LAC - C. Kaman karşılığında. LAC M. Williams-E.Gordon-Prince-Griffin-D. Jordan ile dinamik bir beşe kavuşur.

Kaman gelirse Monroe PF oynar. Detroit'i takip edenlerin dileği de bu yönde. Zaten son maçlara PF başlıyor. Georgetown'da da aslında PF oynuyordu.

Şöyle ki; Georgetown Hoyas yetiştirdiği pivotlarla ün yapmış bir okul. Sadece üç tanesini yazayım: Pat Ewing - D. Mutombo - A. Mourning.

Bu üç All-Star pivot zamanlarının en iyisiydi. Pota altını domine eden böylesine uzunlar artık ligde yok. Biraz D. Howard. Onu da bu isimlerle asla kıyaslamam.

Monroe ise biraz farklı. Chris Webber gibi tepede top dağıtan, Brad Miller gibi yüksek posttan topla ve topsuz kat eden, Tim Duncan gibi yavaş olmasına ve atletik olmamasına rağmen yüksek zekasıyla oynayan bir uzun. Bu da onun PF oynamasını sağlıyor.

Eğer takasla takıma uzun takviyesi yapılırsa draft tercihini nasıl kullanacağız?

Çok güç işlemler açıkçası.

*

Bu kadar takaslardan bahsetmişken... Detroit Pistons en son takasını 13 Temmuz 2009'da yaptı. Yani yaklaşık 600 gündür Detroit'te işlem yok!

http://basketballprospectus.com/article.php?articleid=1510

Zaten sahip de yok. Tam bir keşmekeş...

Çok değil, iki sene önce bu takımdan herkes tırsardı. Gelinen noktanın daha kötüsü hayal bile edilemez.

Murat Erdem
21.03.2011, 18:23
M.Beasley-D.Rose
Bir başka draft efsanesi...
O sezon sonu draft öncesi kurada Miami ender görülecek bir şansla 1.tercih hakkını çekmişti. 2.sırada kalan Bulls çok stratejik açıklamalarla Beasley'i övmüş, seçme şansları olursa Beasley'i tercih edecekleri havasını yaratmışlardı. Genel kanıya göre Miami bu tuzağa düşmüş ve Beasley'e atlayarak Rose'u Bulls'a bırakmıştır. Sonuç ortada...
Ama hiç bir draft fiyaskosu Detroit'in tercihiyle yarışamaz. (Oğuz,kızmıyorsun umarım) Lebron'un ardından 2.sıra tercih hakkını Wade-Melo-Bosh yerine Miliçiç için kullanmaları halen bir muammadır.

Hasan61
21.03.2011, 18:43
M.Beasley-D.Rose
Bir başka draft efsanesi...
O sezon sonu draft öncesi kurada Miami ender görülecek bir şansla 1.tercih hakkını çekmişti. 2.sırada kalan Bulls çok stratejik açıklamalarla Beasley'i övmüş, seçme şansları olursa Beasley'i tercih edecekleri havasını yaratmışlardı. Genel kanıya göre Miami bu tuzağa düşmüş ve Beasley'e atlayarak Rose'u Bulls'a bırakmıştır. Sonuç ortada...
Ama hiç bir draft fiyaskosu Detroit'in tercihiyle yarışamaz. (Oğuz,kızmıyorsun umarım) Lebron'un ardından 2.sıra tercih hakkını Wade-Melo-Bosh yerine Miliçiç için kullanmaları halen bir muammadır.

Yanlışınız var.Bulls 1. sıradan Rose'u seçmişti.
Ayrıca Beasley çok yüksek skor potansiyeli olan bir oyuncu ama kafa olacak öncelikle..
http://www.nbatr.com/nba-draft-2008.html

Oğuz ZEYTİN
21.03.2011, 18:44
Estağfirullah Murat Abi,

Son dönem Pistons tartışmalarının vazgeçilmezi 2003 Draft'ıdır.

O draft hakkı yanlış hatırlamıyorsam 1997'deki Otis Thorpe takasında Vancouver'dan gelen haktı. Yani Grizzlies'ın sırasında seçim yapacaktık.

LeBron'un ilk sırası garantiydi. Carmelo ise Syracuse'u şampiyon yapıp lige geliyordu. Fakat biz de Prince'i takıma yeni katmıştık. Daha Rasheed de takıma gelmemişti 2003 yazında. O nedenle potansiyeli inanılmaz anlatılan Milicic'i tercih etti Dumars.

Şöyle de bir durum var: Milicic'i biz seçmesek üçüncü sıradaki Denver seçerdi. Yani çoğu GM inanıyordu o çocuğa.

Murat Erdem
21.03.2011, 18:59
Yanlışınız var.Bulls 1. sıradan Rose'u seçmişti.
Ayrıca Beasley çok yüksek skor potansiyeli olan bir oyuncu ama kafa olacak öncelikle..
http://www.nbatr.com/nba-draft-2008.html
Benim aklımda kalan öyle. Ama kurada şans eseri 1.sırayı çeken Bulls'muydu acaba ? Öyle bir kura sürprizi olmuştu, ondan eminim. Belki Beasley'i öven Heat'di. Ama Bulls tuzağa düşmemişti. Kafa belli bir yaştan sonra yetmiyor, kronolojiyi şaşırmışımdır. Ama kaba taslak anlattığım olay yaşanmıştı.

Bakmayacam ulen google dayıya:)

Hasan61
21.03.2011, 19:14
.....................

Murat Erdem
21.03.2011, 19:18
Evet yanılmıyorsam 9-10 civarı seçmesi bekleniyordu 1. seçtiler.:)
Böyle bir cevap verme ihtitacını neden hissettin, merak ediyorum ?

Ben o yazıları ukalalık olsun diye, bilgiçlik taslayayım diye yazmadım. Amacım öyle olsaydı, bir yerden copy-paste yapar geçerdim.

Neyse, biz demode kaldık bu hayatta belli artık.

Hasan61
21.03.2011, 19:23
Böyle bir cevap verme ihtitacını neden hissettin, merak ediyorum ?

Ben o yazıları ukalalık olsun diye, bilgiçlik taslayayım diye yazmadım. Amacım öyle olsaydı, bir yerden copy-paste yapar geçerdim.

Neyse, biz demode kaldık bu hayatta belli artık.

Benimde öyle bir niyetim yok.
Burayı okuyan başka insanlarda var ve onlar merak edebilir bunu.
Daha fazla uzatmaya gerek yok bence böyle ufak tefek konulara takılmamak gerek.

Murat Erdem
21.03.2011, 19:41
Benimde öyle bir niyetim yok.
Burayı okuyan başka insanlarda var ve onlar merak edebilir bunu.
Daha fazla uzatmaya gerek yok bence böyle ufak tefek konulara takılmamak gerek.
Hasan, bırak bu işleri. "9.-10.sıra da seçilmesi bekleniyordu" ne demek ? aklınca dalganı geçtin benimle.

Hasan61
21.03.2011, 20:57
Hasan, bırak bu işleri. "9.-10.sıra da seçilmesi bekleniyordu" ne demek ? aklınca dalganı geçtin benimle.

Kusura bakmayın ama öyle bir anlam çıkıyorsa özür dilerim.2 katı yaşımdaki birine karşı böyle bir şey düşünmem söz konusu bile değil..

MDanışmaz
21.03.2011, 22:39
Chicago o sezon diğer takımlara oranla daha başarılıydı..ve 1.sırada seçmesi çok büyük bir süpriz oldu..Genelde 1.sıradan Beasley'nin seçilmesi bekleniyordu ama Rose'un Chicago'lu olması Chicago'nun tercihinde büyük rol oynadı.

Manu61
22.03.2011, 00:41
Olowokandi'nin 1. sıradan seçilmesini ve kariyerini düşünüyorum , gülümsüyorum..Tamam lisede çok iyiydi 20 sayı 10 ribaund gibi bir istatistiği vardı yanlış değilse..Aynı seçmelerde Mike Bibby , Vince Carter , Paul Pierce ve Antawn Jamison vardı..Nowitzki'yi saymıyorum..Kwame Brown'da çok iyi oyuncuydu 1. sıradan seçildi , sonuç ortada..Greg Oden ve Hasheem Thabeet'ide katabiliriz aslında bu listeye..Draftlar her zaman istenilen sonucu vermiyor..

Eren Karaahmetoğlu
22.03.2011, 00:49
Değerli dostum,

Denver için bu yaz hareketli geçecektir. 1995 - 2003 arası play-off'a kalamamış, ligin vasat takımıyken Carmelo ile birlikte konferans finali oynadılar. (Gerçi bu başarıda aslan payı bence Billups'ındı).

Şimdi Carmelo'suz yola çıkacaklar. Ellerinde genç ve iyi parçalar var. Ama tercihler önemli, çünkü pozisyonlarda yığılmalar var. Mesela Chandler mı Danilo mu? Afflalo mu Smith mi? Felton mı Lawson mı?

Koufos ve Mozgov için söylenecek pek söz yok. Geriye Nene kalıyor. Bu yaz serbest kalacağına ihtimal vermiyorum. Çünkü iyi paraları Z. Randolph alacaktır. Denver da onu tutmak isteyecektir. Bütçe sorunu şimdilik yok gibi.

Ve G. Karl meselesi. Bu yaz veda eder mi, devam eder mi, bilmiyorum.

K. Martin de serbest kalacak bu yaz.

Aslında akıllı takaslarla takım yeniden iddialı hale getirilebilir. Bu gençlerin yanına iyi bir PF eklenirse zirveden uzaklaşmaz Nuggets.

Bir de Harrington'ın kontratı olmasa harikaydı ama...

* Afflalo ve Chandler'ı Detroit'te izlemek isterdim. Çok komple oyuncular.

Yeni gördüm şimdi bu yazıyı. :)

George Karl 3 yıllık sözleşme yeniledi diye biliyorum. O konuda sıkıntı olmayacak yani.

Afflalo ve Chandler, ikisinin de kontratı bitiyor ve ikisi de takımda tutulmak isteniyor. Afflalo'yla pek sorun çıkacağını zannetmiyorum. Wilson Chandler da ikna edilecektir bir şekilde. Ujiri anladığım kadarıyla yetkili bir abiye benziyor.

Gallinari, bana göre o da takımda kalmalı. Zaten onun da sözleşmesi bitmiyor bu yaz. Yazın takas piyasasının en hareketli takımlarından biri olacağız, orası kesin. Ben şuan Al Harrington hariç hiçbirine kıyamam. Önce bir play-offlarda bu kadronun neler yapabileceğini görelim. Gerçi Harrington dedik de, bu adam New York'ta oynadığının onda birini oynamadı Denver'da. Hıyar herif. Nene'ye gelirsek, onun ayrılması çok çok kötü olur. Ama ayrılmayacaktır. Hem kalmak istiyor, hem de Denver onu tutmak istiyor. Ama 5 yıl için 60 milyon euro istediği yazıyordu geçen. Bizim yönetim cimridir, 50'den fazlasını vermez.

Jr Smith denen çılgın adam Kaan Kural'ın dediği gibi odaklanmayı bir başarabilse Kobe,Wade ayarında. Ama nerde o günler.

Sağlam bir yapılanmaya gittik ve kadronun temeli şuan oldukça umut veriyor. Bu kadroyla çok fazla oynanmadan, bir uzun ve bir süper veya süperimsi yıldız takviyesi bekliyorum.

Şampiyonluk istiyorum.

Manu61
22.03.2011, 01:00
Estağfirullah Murat Abi,

Son dönem Pistons tartışmalarının vazgeçilmezi 2003 Draft'ıdır.

O draft hakkı yanlış hatırlamıyorsam 1997'deki Otis Thorpe takasında Vancouver'dan gelen haktı. Yani Grizzlies'ın sırasında seçim yapacaktık.

LeBron'un ilk sırası garantiydi. Carmelo ise Syracuse'u şampiyon yapıp lige geliyordu. Fakat biz de Prince'i takıma yeni katmıştık. Daha Rasheed de takıma gelmemişti 2003 yazında. O nedenle potansiyeli inanılmaz anlatılan Milicic'i tercih etti Dumars.

Şöyle de bir durum var: Milicic'i biz seçmesek üçüncü sıradaki Denver seçerdi. Yani çoğu GM inanıyordu o çocuğa.
Milicic bencede 2. veya 3. sırayı hakediyordu..Kötü bir oyuncu değildi.Sırpların genç milli takımlarında inanılmaz oynuyordu..Zaten draftlardan aylar öncesinden LeBron , Milicic ve Melo'nun ilk 3 olacağı belliydi..O seneki Detroit'e ''cuk'' diye oturmasını bekliyordum hatta Milicic'in..İşler neden bu kadar kötü gelişti anlamadım..Amerika medyasınında Milicic'in çöküşünde önemli etkisi var..Her maçta alay ettiler onunla..Zaten süre alamıyordu..Detroit seyirciside bir süre sonra bu duruma alıştı..Milicic'e artık Red Auerbach'un purosu gözüyle baktılar..Doğrusunu söylemek gerekirse bu benzetme çok güzeldi :) Milicic oyuna girdiği zaman maç kazanılmış oluyordu..Durumuna en çok üzüldüğüm oyunculardan birisidir Milicic..

Paksoy
22.03.2011, 02:24

George Karl 3 yıllık sözleşme yeniledi diye biliyorum. O konuda sıkıntı olmayacak yani.

Afflalo ve Chandler, ikisinin de kontratı bitiyor ve ikisi de takımda tutulmak isteniyor. Afflalo'yla pek sorun çıkacağını zannetmiyorum. Wilson Chandler da ikna edilecektir bir şekilde. Ujiri anladığım kadarıyla yetkili bir abiye benziyor.

Gallinari, bana göre o da takımda kalmalı. Zaten onun da sözleşmesi bitmiyor bu yaz. Yazın takas piyasasının en hareketli takımlarından biri olacağız, orası kesin. Ben şuan Al Harrington hariç hiçbirine kıyamam. Önce bir play-offlarda bu kadronun neler yapabileceğini görelim. Gerçi Harrington dedik de, bu adam New York'ta oynadığının onda birini oynamadı Denver'da. Hıyar herif. Nene'ye gelirsek, onun ayrılması çok çok kötü olur. Ama ayrılmayacaktır. Hem kalmak istiyor, hem de Denver onu tutmak istiyor. Ama 5 yıl için 60 milyon euro istediği yazıyordu geçen. Bizim yönetim cimridir, 50'den fazlasını vermez.

Jr Smith denen çılgın adam Kaan Kural'ın dediği gibi odaklanmayı bir başarabilse Kobe,Wade ayarında. Ama nerde o günler.

Sağlam bir yapılanmaya gittik ve kadronun temeli şuan oldukça umut veriyor. Bu kadroyla çok fazla oynanmadan, bir uzun ve bir süper veya süperimsi yıldız takviyesi bekliyorum.

Şampiyonluk istiyorum.

Bence de bu oyuncu kadrosu uzun vadede başarılı olur,yada takasla yıldız transferi için bir sürü seçenek var,umarım akıllı seçimler yaparız.

Oğuz ZEYTİN
22.03.2011, 06:48

Şampiyonluk istiyorum.

Eren,

G. Karl'ın sağlık sorunları var. O nedenle devam edip etmeyeceğini kestiremiyorum. Hele ki Jeery Sloan'ın kontratını uzatıp, 4 gün sonra istifa etmesini yaşayınca daha da şüpheci bakmak gerekiyor.

Oğuz ZEYTİN
22.03.2011, 06:52
North Carolina forveti Harrison Barnes drafta girmeyip bir yıl daha NCAA'de kalmayı düşünüyormuş. İlk dört sırada seçilmesi muhtemeldi. Oyunundaki hamlığı geliştirmesi için doğru bir karar olabilir.

İlker Akçay
22.03.2011, 10:44
Bulls:113-Kings:92..

Ömer Aşık 20 dakikada 14 sayı,3 ribaund,1 top çalma,1 asist,2 blok...Kariyer sayı rekoru

Paksoy
23.03.2011, 03:16
Chicago bulls son iki maç çıldırmış gibi skor yapıyor,Atlanta-Chicago ilk yarı 72-49

SEDAT
23.03.2011, 03:30
- Bu sefer Play-off'lar feci çekişmeli geçer gibime geliyor ...

Mustafa Yılmaz.20
23.03.2011, 10:53
LA Lakers 139 - 137 Phoenix Suns

Steve Nash 19 sayı 20 asist
Channing Frye 32 sayı 14 ribaund
Marcin Gortat 24 sayı 16 raibund
Vince Carter 17 sayı 5 asist

Müthiş kapışmada 3 uzatma sonunda Lakers'a kaybettik. 20 sayı geriden geldiğimiz maçta önce normal sürede, sonrada 2. uzatmada kazanma şansını yakaladık ama son topları kullanamadık. Süre alan 10 oyuncunun 7'si çift hanelerde bitirdi maçı..

Play-off'a yaklaşırken iyice forma girmeye başladık. O yüzden katılamazsak gerçekten çok yazık olur. Bugün Toronto'yla yeni bir seriye başlayacağız. Üst üste Celtics, Bulls ve Spurs'le yapacak olan Memphis'i gözümüze kestirdik :)

Manu61
23.03.2011, 15:30
Sacramento Kings'in Anaheim Royals olması kesinleşmiş..

Murat Erdem
23.03.2011, 19:43
Chicago o sezon diğer takımlara oranla daha başarılıydı..ve 1.sırada seçmesi çok büyük bir süpriz oldu..Genelde 1.sıradan Beasley'nin seçilmesi bekleniyordu ama Rose'un Chicago'lu olması Chicago'nun tercihinde büyük rol oynadı.
Bahsettiğim (ilk mesajımda yanlış hatırladığım) kura şansı buydu.
Bulls 450 / 1 olan şansla 1.sırayı çekmişti. 1.sıra normal şartlarda Miami'ye düşmesi gerekti. Bulls'un balla 1.sırayı kapmasının ardından Miami esas hedefi olan Rose'a ulaşabilmek için Beasley'i öven açıklamaları ardı ardına yapmış ve Bulls'u tuzağa düşürmeye çalışmıştı. Beasley belki yetenek olarak çok gerisinde değil Rose'un. Ama mental olarak ? Miami'de oynarken alkol tedavisi görmüştü galiba...

Oğuz ZEYTİN
23.03.2011, 21:40
Greg Monroe hakkında fikir edinmek isteyenler için kısa bir video

http://www.nba.com/video/teams/pistons/2011/01/25/monroe110125-1532884/index.html

Manu61
24.03.2011, 01:34
McGee'nin yaptığını gören varmı :) Blokmu desek top çalmamı desek acaba :) Bence haftanın hareketi.

http://www.youtube.com/watch?v=e7yPfyOPaok

Oğuz ZEYTİN
24.03.2011, 08:19
Bu geceki Miami maçında sezonun 20. farklı beşini sahaya sürdü Kuester. İki sezonda ideal beşi ve en verimli rotasyonu oturtamadı.

J. Maxiell 11 MArt'dan sonra ilk kez bugün oynadı.

Saçma rotasyonun son dönem kurbanı ise W. Bynum. Yine süre alamadı.

Greg Monroe, 14 sayı 12 rib 2 asist 2 top çalma yaptı.

Maç boyunca önde olmamıza rağmen tipik Kuester 4. periyodu yaşadık. Bu derece saçmalayan bir koç NBA tarihinde görülmemiştir herhalde.

Mustafa Yılmaz.20
24.03.2011, 10:08
Phoenix Suns 114 - 106 Toronto

Aaron Brooks 25 sayı 8 asist 4 ribaund
Steve Nash 16 sayı 8 asist
Marcin Gortat 15 sayı 8 ribaund

Maça kötü başladık. Özellikle Bargnani ile Raptors çok rahat sayılar buldu. Gentry maç boyunca sürekli doğru 5'i arayıp durdu. 3. çeyreğin ortasından sonra da Brooks-Dowdell-Dudley-Frye-Gortat beşiyle çift hanelerden geri gelip final periyoduna eşitlikle girdik. Önce Raptors 6-0'lık seriyle öne fırladı, sonra 7-0'lık seriyle biz öne geçtik. Son çeyreğin büyük bölümünü oynayan Nash-Brooks-Dudley-Frye-Gortat beşi son 3,5 dakikada 17-3'lük seriyle maçı bitirdi. Son çeyrekte döndüğümüz alan savunmasının da galibiyette büyük payı var.

Peş peşe 2 yorucu maçın ardından 2 gün ara var şimdi. 2 gün sonra NOH maçıyla seriyi devam edeceğiz. Bu arada dün gece Boston'da, Memphis'e kaybeden Celtics'i sevgiyle anıyorum. Neyse Bulls ve Spurs onları bir şekilde yenecek artık.

Oğuz ZEYTİN
24.03.2011, 14:52
Pistons'ın takasla takıma katabileceği alçak post oyuncuları az-çok belli olmaya başladı. Daha önce de sıkça yazmıştım; gönderilmesi düşünülen ilk isim Richard Hamilton.

Serbest kalacak T. Prince'i ise imzala ve gönder (sign & trade) ile gönderebiliriz.

Bir de son zamanlarda konuşulan Ben Gordon'un takas değeri. Pozisyonu için kısa olsa da kusursuz skor yapabilmesi ve Hamilton'dan 5 yaş genç oluşu onu da gidebilecekler listesine eklememe sebep oldu.

C. Kaman, E. Brand ve A. Jefferson'dan daha önce bahsetmiştim.

*

Son aday New Orleans pivotu E. Okafor. Ligin en iyi savunmacı uzunlarından. Tabir-i caizse, duvar gibi oyuncu. NOH ligin en sayı yiyen takımlarından birisi. Temel unsur ise Okafor'un pota altı savunması. Hücumda çok üretken olamasa da ribaundlardaki etkinliği ve uzun kollarıyla bire bir savunması ileri düzeyde. Kontratı biraz yüklü fakat Hamilton'ın benzer kontratla yattığını düşününce iyi bir hamle olabilir. Hatta Hamilton'ın yanına Villanueva'yı koyup Ariza'yı da pakete ekleyebilirler. Böylece maddi sıkıntılar yaşayan NO Hornets Paul dışındaki tüm kontratlardan kurtulur. Peki Paul orada kalır mı? Zaten bir sene sonra kesin ayrılacak...

Ariza olmazsa ve bu seneki draftın ne kadar zayıf olduğunu düşünürsek Hamilton ve C-Vill'in yanına konulacak ilk tur draft hakkı ile Stuckey ve Wallace'a karşılık C. Paul ve Okafor istenebilir. Paul'un olduğu takasta A. Daye'yi veya G. Monroe'yu isteyecektir NOH. Ama işin ekonomisini düşününce, bu oyuncular olmadan da kabul edilebilir. (Duruma göre Ariza ve Prince de karşılıklı olarak eklenebilir.)

Bu planda Detroit'in kaybı olmaz.

*

Bu takasa Hamilton'ı çok isteyen Cleveland'ı da eklersek;

Detroit; Paul ve Okafor'u alır

NOH; B. Davis ve C. Villanueva ve Detroit'in 1. tur hakkını alır

Claveland ise Hamilton'ı ve W. Bynum'ı alır.

Böylece; Cavs Sessions'ın önünü açar ve yanına dış skorer ekler. Bynum gibi iyi bir yedek gard alır.

Hornets, serbest kalacak West'in ardından Paul ve Okafor'u da elden çıkarır. Ligin iyi gardlarından Davis'i ve yedek PF Villanueva'yı alır. Ayrıca ilk 6-7'den seçim yapıp yeniden yapılanmaya başlayabilir. En önemlisi de Okafor'un ağır kontratından kurutulur.

Detroit; Billups sonrası alabileceği en iyi gardı alır. Pota altı savunmasına Okafor ialç olur. Sorunlu Hamilton'ı defeder. Villanueva hatası telefi edilir. Bynum'ın boşluğu ise bu yazın bereketli serbest PG'lerinden biri ile doldurulur (TJ Ford mesela).

Bir de serbest oyuncu pazarındaki uzunlar var. Oradan oyuncu almak Pistons için şimdilik zor. T. Chandler, J. Przybilla, S. Dalembert ve D. Jordan gibi savunmacı ve atletik pivotlar iyi paralar bekleyecektir (Przybilla biraz daha az kazanır).

Manu61
24.03.2011, 15:56
Dün gece McGee Griffin'ide boş geçmedi..Resmen tokat attı :) Stuckey'de Cris Bosh'a ayıp etmiş :)

Sefa Murat Dokuz
24.03.2011, 17:37
Lakers-Phoenix maçından bahsetmişler ama LA cephesine değinilmemiş, Kobe'nin Tripple 1 asistle gitmiş :)
Son 5 maçımızı ve toplamda son 12 maçta 11. galibiyetimizi aldık yanılmıyorsam. Lakers'tan tanrılar bile korkuyor , Big3 karşılarına gelemeyecek ondan korkmalarına gerek yok.
Bu arada Van Gundy'nın açıklamalarına katılıyorum. Rose MVP olmazsa yok artık ...

EmreYavuz61
24.03.2011, 19:44
Washington-Clippers maçı müthiş bir maç olmuş...2 uzatmaya giden maçı Clippers kazandı...
Griffin 33 sayı 17 ribaund 10 asist...

Ahmet Başkaya
24.03.2011, 22:36
Lakers-Phoenix maçından bahsetmişler ama LA cephesine değinilmemiş, Kobe'nin Tripple 1 asistle gitmiş :)
Son 5 maçımızı ve toplamda son 12 maçta 11. galibiyetimizi aldık yanılmıyorsam. Lakers'tan tanrılar bile korkuyor , Big3 karşılarına gelemeyecek ondan korkmalarına gerek yok.
Bu arada Van Gundy'nın açıklamalarına katılıyorum. Rose MVP olmazsa yok artık ...

Neden 12 de 11 ? :D :D

Oğuz ZEYTİN
25.03.2011, 08:40
NCAA Son 16'da bu gece Duke-Arizona maçında Derrick Williams - Kyrie Irving kapışması vardı. Arizona, Duke'u beklenenden rahat geçti: 93-77.

D. Williams 32 sayı 13 ribaund, K. Irving ise 28 sayı 3 asist ile oynadı. Williams'ın ilk sorada seçilme şansı giderek artıyor. Cavs için doğru oyuncu mu, tartışılır.

Concectticut - San Diego State maçında ise süpriz olmadı. 74-67 UConn kazandı. Kemba Walker yine skorer özelliklerini gösterdi. 36 sayı yaptı. SD State'in yıldızı Kawhi Leonard 12 sayı 9 ribaund ile sezonu tamamladı.

Diğer tarafta Butler Wisconsin'ı 61-54'le geçti. Wisconsin'ın yıldız forveti Jon Leuer 12'de 1 atıp 3 sayıda kalınca Butler avantaj yakaladı. Butler'da ise Matt Howard 20 sayı 12 ribaundla oynadı.

Butler'ın rakibi ise Brigham Young'ı 83-74 yenen Florida oldu. BYU'yu tek başına buraya getiren Jimmer Fredette yine 30 sayının üzerine çıktı. 32 sayı 5 asist. Florida ise yıldızsız olmasına rağmen görev paylaşımını bu sezon başaran nadir takımlardan. Chandler Parsons 16 sayı 9 rib 6 asist ile oynadı.

Bu gece;

Ohio State - Kentucky
Marquette - North Carolina

ve

Kansas - Richmond
Virginia Commonwealth - Flo. State maçları var.

- "Zengin ailelerin tercihi okullar" son yıllarda basketbolda iddialı olmaya başladı. Bu da küçük not.

Oğuz ZEYTİN
25.03.2011, 23:35
Dün New Orleans'ın kulağını epey çınlattım. Fakat üzücü bir haber geldi. Aslında olay çok karışık. Diğer tarafta ise kader olgusu...

Her neyse, ligin iyi PF'lerinden D. West şanssız şekilde sakatlanıp sezonu kapattı. Bakalım bu yaz opsiyonunu kullanacak mı?

Oğuz ZEYTİN
26.03.2011, 08:23
Kansas 77 -57 Richmond
Virginia C. 72 -71 Florida State

Ohio St. 60 - 62 Kentucky
North Carolina 81 - 63 Marquette

*

Son sekiz eşleşmeleri:

Florida (2) - Butler (8) --- Connecticut (3) - Arizona (5)

Kansas (1) - Virginia Commonwealth (11) --- Kentucky (4) - North Carolina (2)

ilhan
26.03.2011, 09:42
Wade 39, James 32, Bosh 20

111 - 99

EmreYavuz61
26.03.2011, 10:06
http://www.nba.com/video/channels/top_plays/2011/03/25/20110325_top10.nba/?ls=iref:nbahpt1

Gecenin 10 hareketi...2 ve 4 numara özellikle izlenilesi cinsten...:)

ilhan
26.03.2011, 10:09
5 maç kaybettiğimizde İlker hep buralardaydı, son 8 maçta 7. galibiyeti aldık, İlker ortalıkta yok. :D

Özge
26.03.2011, 12:55
Geceye damga vuran performans ise Wade'den geldi. Zaman zaman 3 büyükten birinin ön plana çıktığı Miami Heat'te sıra Dwyane Wade'indi. 39 sayı, 11 ribaund, 8 asist, 5 blok ve 3 top çalma ile oynanan Wade, öyle bir gece yaşadı ki, böyle rakamları son 25 sezonda bir tek Shaquille O’Neal yapabilmişti.

Wade'in dudak uçuklatan performansının bir benzerini bundan 10 sene önce 23 Mart 2001'de Shaquille O’Neal 40 sayı, 17 ribaund, 8 asist, 5 blok ve 3 top çalma ile Los Angeles Lakers forması giyerken Washington karşısında sergilemişti. Shaq o sene şampiyonluğa uzanırken 5 sene ardından da Wade ile Miami'de bir araya gelerek şampiyon olmuşlardı.

Adam atıyor:D

Hidayet Türkoğlu, 39 dakika süre alırken 20 sayı 13 asist 1 ribaund ile double double yaparak takımının galibiyetinde başrol oynadı. Hido, 39 dakikayı hiç faul yapmadan tamamlarken saha içi atışlarda 11'de 8, 3 sayılık atışlarda 4'te 3 ve serbest atışlarda 2'de 1 ile oynadı.

Bu da Hedo'nun performansı:)

Japonya'da yaşanan felakete katkı veren isimlerden biri olan Pau Gasol, bu karşılaşmada kaydettiği her sayı için 1.000 dolarlık bir yardım yaptı.

Helal olsun gerçekten;)26 sayı atmış bu arada.

İlker Akçay
26.03.2011, 13:10
5 maç kaybettiğimizde İlker hep buralardaydı, son 8 maçta 7. galibiyeti aldık, İlker ortalıkta yok. :D

Burdayım İlhan,2 gün nete giremedik yav :) Tebrik ediyorum sizi,benimki maksat muhabbet olsun Wade'i severim,Lebron'dan hiç hazetmem (Ahmet'im duymasın :P )

Boston'lıyız ezelden :) Eee bunun yanında Türk oyuncularımızın olduğu takımlarada sempati üst düzeyde :)

Sefa Murat Dokuz
26.03.2011, 14:49
Ahmet sataşmış bana yine Neden 12 de 11 diye bu süreçte, 14 te 13 mü ne oldu :D Yada 13 te 12 :D arada bitik miami ile biraz fazla t..k geçti Phil Baba o maç gitti :D
Neyse Kobe 42-37 gidiyor son dönem gaza basacağı belliydi.
Bu arada Chicago ve Rose Doğuda 1.bitirecek gibi.
Celtics 2.liği Miamiye hediye ederse büyük ...lık ederler. Ama sanmıyorum bunun olacağınıda.
Hayır San Antonio böyle giderse son 10 maçta liderliği Lakers'a kaptıracak :D

bangkook_61
26.03.2011, 22:44
San Antonio liderliği kaptırsın anırırım buralarda. ;) Lakers son şampiyon bu kadar kötü gitmeleri sürprizdi zaten. Boston takasından sonra eğer finalde bir şekilde Boston gelirse bu sefer rahat geçerler. Ama Miami-Bulls ikilisi Lakers'ı devirebilir. Tabi Lakers'ın da önce Dallas ve OKC yi geçmesi gerekecek. Spurs'un çok rakip olacağını düşünmüyorum. Ama geçen sene OKC, Westbrook'un Fisher'ı rezil ede ede oynamasıyla sağlam mesaj vermişti. Perkins-Ibaka pota altı da oldukça korkutucu. Eğer iyi şut atarlarsa sürprizi gerçekleştiriler.

ilhan
26.03.2011, 23:20
Burdayım İlhan,2 gün nete giremedik yav :) Tebrik ediyorum sizi,benimki maksat muhabbet olsun Wade'i severim,Lebron'dan hiç hazetmem (Ahmet'im duymasın :P )

Boston'lıyız ezelden :) Eee bunun yanında Türk oyuncularımızın olduğu takımlarada sempati üst düzeyde :)

Elbette Türk oyuncuların oynadığı takımlara milliyetçilik damarımız bizimde tutuyor. Yani Miami hayranıyım diye, finalde Ömer Aşık'ın takımı gelse Ömer Aşık'ın takımı kazansın derim.

Ama bu ara 2 günlük değil gibi geldi sanki. :D

İlker Akçay
26.03.2011, 23:27
Elbette Türk oyuncuların oynadığı takımlara milliyetçilik damarımız bizimde tutuyor. Yani Miami hayranıyım diye, finalde Ömer Aşık'ın takımı gelse Ömer Aşık'ın takımı kazansın derim.

Ama bu ara 2 günlük değil gibi geldi sanki. :D

Chicago'ya da bu yılki performansıyla yakışır hani :)

4 günmüş :D En son Ömer Aşık'ın performansını yazmışım :) Ahmet'e de söyledim Miami taraftarı bana teşekkür borçlu,benim hakkında konuştuğum takımın durumu hemen tersine dönüyor :D Klasik bir şom ağız vakası :)

Oğuz ZEYTİN
27.03.2011, 00:24
Bu seneki draftın en iyi pota altı oyuncusu gözüyle bakılan Ohio St. forveti J. Sullinger bir yıl daha okulda kalacağını açıkladı. Son yılların en kısır draftı daha zayıf hale geldi. UNC forveti Harrison Barnes'ın da bir yıl daha okulda kalacağı söyleniyor.

Pistonslı olarak draft hakkını takas etmek isterim. Kyrie Irving'in de sakatlığının hala geçmediği yazılıyor. Zaten her ne kadar CP3'e benzetilse de alakası yok.

Eee, Sullinger yok, Barnes kesin değil, Irving sakat... Geriye Motiejunas kaldı. En iyi haliyle Bargnani olurmuş. Kalsın, istemem.

2011 draftında ikinci turda iki seçim hakkım olsun:

1) Michigan gardı Darius Morris

2) Oakland pivotu Keith Benson'ı seçerim.

Paksoy
27.03.2011, 00:34
Japonya'da yaşanan felakete katkı veren isimlerden biri olan Pau Gasol, bu karşılaşmada kaydettiği her sayı için 1.000 dolarlık bir yardım yaptı.

Helal olsun gerçekten;)26 sayı atmış bu arada.
Acaba Umut Bulut'da her gol için 1.000 dolar bağışlayacağım mı dedi ? :D

UğuR
27.03.2011, 00:39
03:00 | utah-dallas | nba | ntvspor | canli

Oğuz ZEYTİN
27.03.2011, 04:16
Connecticut, Arizona'yı 65-63 yendi. Kemba Walker yine düşük yüzdede kalsa da takımını sırtladı (20 sayı 7 asist 4 rib). Draftın bir numarası olarak anılan Arizonalı Derrick Williams ise 20 sayı 5 ribaund ile sezonu tamamladı.

UConn'un rakibi, Florida'yı 74-71 ile geçen Butler oldu. Florida'nın işleyen çarkları tıkanmış, özellikle Chandler Parsons.

Oğuz ZEYTİN
27.03.2011, 04:19
Az önce biten maçta Indiana'yı 100-88 yendik. T-Mac oynamad, W. Bynum rotasyona girdi yeniden. Takım daha dengeliydi.

Koçun kafayı taktığı isimlerden C. Villanueva şut kaçırmadan oynadı.

G. Monroe ise Hibbert, Hansbrough, Foster ve McRoberts gibi sert uzunlarla tek başına mücadele etti.

Oğuz ZEYTİN
27.03.2011, 19:09
ESPN'den müthiş oyuncak :)

Draft lotosu!

http://espn.go.com/nba/lottery2011/mockdraft

Excel'deki "RANDOM" fonksiyonu gibi çalışıyor.

Amacı yok ama keyifli.

ESPN'in "Trade Machine"le birlikte en sevdiğim bölümü oldu.

Manu61
27.03.2011, 19:22
Connecticut, Arizona'yı 65-63 yendi. Kemba Walker yine düşük yüzdede kalsa da takımını sırtladı (20 sayı 7 asist 4 rib). Draftın bir numarası olarak anılan Arizonalı Derrick Williams ise 20 sayı 5 ribaund ile sezonu tamamladı.

UConn'un rakibi, Florida'yı 74-71 ile geçen Butler oldu. Florida'nın işleyen çarkları tıkanmış, özellikle Chandler Parsons.
Connecticut ile ilgili yazınızı görünce aklıma Connecticut-Syracuse maçı geldi :)

Oğuz ZEYTİN
27.03.2011, 19:25
Trade Machine demişken; lokavt olmaması durumunda ve draftların zayıflığı göz önüne alındığında bol bol takas beklenebilir bu yaz.

Birkaç önce birkaç senaryodan bahsetmiştim. Takas yasağından sonra konuşulan ve yaza sarkan birkaç senaryoyu değerlendirmiştim.

Şimdi birleştiriyorum: Gerçekleşme ihtimali var.

Detroit: C. Paul + E. Okafor + A. Igoudala

NO Hornets: B. Davis + E. Brand + 2011 Detroit 1. Tur Seçme hakkı

Cleveland: R. Hamilton + W. Bynum

P. 76ers: B. Gordon + C. Villanueva + T. Ariza + J. Maxiell

---

Kontratlar dengede.

Philadelphia senelerdir bir adım ileriye gidemezken Brand'in devasa kontratından sıyrılıp 20+ skorer (Gordon), dış savunmacı ( Ariza), şutör bir 4 numara (C-Vill), kontratının son senesinde pota altı savunmacısı alıyor.

NO Hornets, yeniden yapılanmaya başlamak zorunda. Zaten takım satılacak bu yaz (NBA yönetiminde halen). West'in sakatlığından sonra elleri mahkum. Davis ve Brand veteran olsa da ellerinde başka kontrat kalamayacak sıcak free agent pazarına girebilecekler. Ayrıca draft hakları da büyük ihtimalle ilk 7'den olacak.

Cavs içinse en büyük ihtiyaç dış skorer: Hamilton'ı şubat ayında istediler ama olmadı. Sessions'ın arkasına da Bynum.

Oğuz ZEYTİN
27.03.2011, 19:29
Connecticut ile ilgili yazınızı görünce aklıma Connecticut-Syracuse maçı geldi :)

6 uzatmalı olan mı? :)

Minnesota'daki J. Flynn'in coştuğu maç.

Detroit'de birçok Husky olduğu için ister istemez Connecticut'ı takip ediyorum ara sıra.

Hasan61
27.03.2011, 19:33
Trade Machine demişken; lokavt olmaması durumunda ve draftların zayıflığı göz önüne alındığında bol bol takas beklenebilir bu yaz.

Birkaç önce birkaç senaryodan bahsetmiştim. Takas yasağından sonra konuşulan ve yaza sarkan birkaç senaryoyu değerlendirmiştim.

Şimdi birleştiriyorum: Gerçekleşme ihtimali var.

---

Kontratlar dengede.

Philadelphia senelerdir bir adım ileriye gidemezken Brand'in devasa kontratından sıyrılıp 20+ skorer (Gordon), dış savunmacı ( Ariza), şutör bir 4 numara (C-Vill), kontratının son senesinde pota altı savunmacısı alıyor.

NO Hornets, yeniden yapılanmaya başlamak zorunda. Zaten takım satılacak bu yaz (NBA yönetiminde halen). West'in sakatlığından sonra elleri mahkum. Davis ve Brand veteran olsa da ellerinde başka kontrat kalamayacak sıcak free agent pazarına girebilecekler. Ayrıca draft hakları da büyük ihtimalle ilk 7'den olacak.

Cavs içinse en büyük ihtiyaç dış skorer: Hamilton'ı şubat ayında istediler ama olmadı. Sessions'ın arkasına da Bynum.
NOH bu takasa yaklaşmaz bence..
Ligin en iyi oyunkurucusu,arkada çok iyi bir kaleci-bekçi Okafor ve en iyi kanat savunucularından Ariza.Bu 3 isimi verip 2 şüpheli veteran+zayıf bir draft hakkını kabul etmesi imkansız :)

Manu61
27.03.2011, 19:35
6 uzatmalı olan mı? :)

Minnesota'daki J. Flynn'in coştuğu maç.

Detroit'de birçok Husky olduğu için ister istemez Connecticut'ı takip ediyorum ara sıra.
Evet 6 uzatmalı :) Harika bir maçtı gerçektende..Uzatmalarda aslan payı Kemba Walker'ın bana kalırsa :) O olmasaydı maç bu kadar uzamazdı..

Oğuz ZEYTİN
27.03.2011, 19:39

*

Detroit açısından bakarsak:

Bad Boys 1 ve 2 dönemlerinde takımın yapısı nasıldı?

1) Isiah Thomas ve C. Billups gibi iki lider PG

2) J. Dumars ve Rip Hamilton gibi iyi skorerler

3) D. Rodman ve T. Prince gibi iyi savunmacılar

4) Laimbeer ve Rasheed gibi dış şutu olan pis uzunlar

5) R. Mahorn, Edwards ve Ben Wallace gibi sert savunmacılar.

6) V. Johnson ve M. James - L. Hunter gibi kenardan enerji verecek gardlar

7) M. Aguirre ve C. Wiilaimson gibi sıcak skorerler

8) J. Salley ve M. Okur (sakatlık öncesi) gibi yapışkan uzunlar

*

Paul 1 numaralı kriter için ideal.

Okafor ise Mahorn - Wallace görevi yapabilecek bir yapıda.

Igoudala ise dış atletizmi ve savunma direncini katacaktır.

Diğer parçalar zaten elde var: Kenardan Stuckey ve Jerebko gelecektir. Okafor'a Monroe eşlik edecektir. Şutör sorununu ise Daye çözer.

Bad Boys 3 böylece kurulur.

*

NO Hornets Okafor'u elden çıkarmaya dünden razı, Paul için direneceklerdir. 76ers da Brand'i göndermeye çalışıyor. Cavs de Davis'i.

Yani imkansız değil.

Oğuz ZEYTİN
27.03.2011, 19:42
NOH bu takasa yaklaşmaz bence..
Ligin en iyi oyunkurucusu,arkada çok iyi bir kaleci-bekçi Okafor ve en iyi kanat savunucularından Ariza.Bu 3 isimi verip 2 şüpheli veteran+zayıf bir draft hakkını kabul etmesi imkansız :)

NOH, sahipsiz bi takım. Ve bütçe sorunları var. Okafor'un kontratı onları lüks vergisi ödemeye itiyor. O nedenle takas arıyorlar.

Paul sorun evet ama o da seneye karşılıksız gidecektir. Eğer bu hamleyi yaparsa NOH elinde kontrat kalmıyor. Dilediği serbest oyuncuyu ekleyebilir bu iki veteranın yanına.

Hasan61
27.03.2011, 19:45
NOH, sahipsiz bi takım. Ve bütçe sorunları var. Okafor'un kontratı onları lüks vergisi ödemeye itiyor. O nedenle takas arıyorlar.

Paul sorun evet ama o da seneye karşılıksız gidecektir. Eğer bu hamleyi yaparsa NOH elinde kontrat kalmıyor. Dilediği serbest oyuncuyu ekleyebilir bu iki veteranın yanına.

Ne kadar kontrat boşaltırlarsa boşaltsınlar,çevresine takım kurulabilecek düzeyde olan hiçbir oyuncu şu haliyle NOH'u tercih etmez bence.
O yüzden en mantıklısı eldekini tutmaya çalışmaktır.Tutma şansları az olsa bile Paul için denemek zorundalar sonları Cavs gibi de olabilir tabiki.

Oğuz ZEYTİN
27.03.2011, 19:51
Ne kadar kontrat boşaltırlarsa boşaltsınlar,çevresine takım kurulabilecek düzeyde olan hiçbir oyuncu şu haliyle NOH'u tercih etmez bence.
O yüzden en mantıklısı eldekini tutmaya çalışmaktır.Tutma şansları az olsa bile Paul için denemek zorundalar sonları Cavs gibi de olabilir tabiki.

Elde ne var ki tutsunlar Hasan? West yok artık. Ve Okafor'a gelecek ilk teklife evet diyecekler. Paul bu ortamda Belinelli'yle mi final oynayacak?

Paul NOH'u aştı. Oraya uygun daha dengeli bir takım kurabilirler. Memphis gibi. Randolph ve etrafında gençler...

*

Bu arada Toronto Bargnani'ye müşteri arıyor!

Normal sezon bitsin, dökülecek diğer takımlar da...

Mesela Sterling, D. Jordan'ı tutmak için C. Kaman'ı çıkarıp SF arayacak.

Sacramento taşınırken PG veya SG arayacak (Evans'ın durumuna göre).

Ceyhun Dündar
27.03.2011, 23:29
Eger paul u yollarlarsa kapatsınlar bence klubu bu takımın neredeyse herseyı ve bence ligin acıkara en ıyı pg'ı....Bu trade gerceklesırse detroit muthıs bır iş basarmıs olur gercekten cok saglam bı pf cok atletık ve skorer bır sf ve muhtesem bir pg ye sahıp olur cevvresını donatmak kolay...
Ancak hiç ihtimal vermiyorum....

Oğuz ZEYTİN
27.03.2011, 23:52
Mart Çılgınlığında en çılgın sonuç bu akşam geldi:

11 numaralı seri başı Virginia Commonwealth 1 numarayı yani Kansas'ı 71-61 yendi.

Son dörde kalan üç takım belli:

Connecticut, Butler ve Virginia C.

Son gelen şampiyon olacak gibi: Kentucky - North Carolina.

Bu arada Butler geçen yıl da son dörde kalmıştı. Hatta final oynamıştı. 4500 kişilik küçük bir özel okul için çok iyi dereceler.

Ahmet Başkaya
28.03.2011, 02:17
Chicago'ya da bu yılki performansıyla yakışır hani :)

4 günmüş :D En son Ömer Aşık'ın performansını yazmışım :) Ahmet'e de söyledim Miami taraftarı bana teşekkür borçlu,benim hakkında konuştuğum takımın durumu hemen tersine dönüyor :D Klasik bir şom ağız vakası :)

Adamın her dediğinin tersi çıkıyor valla :D

Fener şampiyon de lan bakim :)

Paksoy
28.03.2011, 02:40
Ahmet senin kankiler napmış ya 30ar sayı 10ar ribaunt :D

Lebron 33 sayı 10 ribant 7 asist
Bosh 31 sayı 12 ribant
Wade 30 sayı 11 ribant

Ahmet Başkaya
28.03.2011, 11:33
Ahmet senin kankiler napmış ya 30ar sayı 10ar ribaunt :D

Lebron 33 sayı 10 ribant 7 asist
Bosh 31 sayı 12 ribant
Wade 30 sayı 11 ribant

Biz alıştık be abi vol arttıracakları belliydi play-off öncesi :)

İlker Akçay
28.03.2011, 11:37
Ahmet'im o kadar zorlamayayım şansımı sonra olurlar falan ne üstüme lazım :)

Hadi ben sınava kaçar,görüşürüz ;)

Ahmet Başkaya
28.03.2011, 11:39
Ahmet'im o kadar zorlamayayım şansımı sonra olurlar falan ne üstüme lazım :)

Hadi ben sınava kaçar,görüşürüz ;)

Hadi başarılar kanka :)

Oğuz ZEYTİN
28.03.2011, 21:12
Kentucky North Carolina'yı yendi.

2-4 Nisan'da Houston'da yapılacak NCAA Dörtlü Finalleri;

Connecticut (3) - Kentucky (4)

Butler (8) - Virginia Commonwelath (11) arasında oynanacak.

Butler yine final yaparsa "Yok artık LeBron James"lerin zirvesi olur.

"Yok artık LeBron" demişken, Jon Brockman geldi aklıma.

http://www.youtube.com/watch?v=u0WV6NeZVX8

Manu61
29.03.2011, 00:24
Kentucky North Carolina'yı yendi.

2-4 Nisan'da Houston'da yapılacak NCAA Dörtlü Finalleri;

Connecticut (3) - Kentucky (4)

Butler (8) - Virginia Commonwelath (11) arasında oynanacak.

Butler yine final yaparsa "Yok artık LeBron James"lerin zirvesi olur.

"Yok artık LeBron" demişken, Jon Brockman geldi aklıma.

http://www.youtube.com/watch?v=u0WV6NeZVX8
Brockman bunu sadece 90 dakikada yapmış..Gerçekten muazzam..Brockman'dan önceki favorim ise http://www.youtube.com/watch?v=WYqowdsWXG0

İlker Akçay
30.03.2011, 01:33
http://i.cdn.turner.com/nba/nba/2011/news/features/scott_howard_cooper/03/29/draft-internationals/enes-kanter.jpg
Enes Kanter of Turkey, playing for the World Select team last April in Portland.
Sam Forencich/NBAE via Getty Images

Down year for U.S. opens Draft door for internationals

Posted Mar 29 2011 12:23PM
This is the year time swings back -- all the way back -- through the pages of the calendar and across an ocean, to a place in time the NBA has not been since at least 2006. In truth, it's a place the NBA isn't thrilled about being now.

http://www.nba.com/media/homepage/advertisement_160.gif

The European influence scheduled to return for the June 23 Draft could be the biggest overseas rush for lottery teams in five years, maybe longer. It's great news for David Stern's international marketing machine, particularly well-timed for the prospects.
For the teams doing the picking, though ... not so much.
As with most everything related to the 2011 Draft, the infusion of international talent comes back to what most personnel departments consider an underwhelming talent pool in the United States. That leads to openings for European players that might not have ordinarily existed. More college stars choosing to stay in school -- so far Ohio State's Jared Sullinger, headed to the top five, and reportedly Tristan Thompson, a possible lottery pick out of Texas -- leads to more openings from across the Atlantic.
By the time the Final Four arrives, three imports are tracking to the lottery. A fourth, who is all but a new arrival, could be the earliest off the board in a little less than three months when the Draft is held in Newark, N.J.
"It isn't that the international kids are so dominant as much as it's an opportunity for them with a weaker college crop from the U.S.," one general manager confirmed.
Four are certain for the first round if they stay in the pool: Donatas Montiejunas, Jan Vesely, Jonas Valanciunas and Enes Kanter. Each has been on the radar since before 2010-11, though Valanciunas without as much publicity.
Kanter had the most preseason buildup and has become the asterisk, a skilled forward who played a season in suburban Los Angeles before signing with Kentucky, only to be ruled ineligible by the NCAA without ever playing in college because it was determined he received excessive benefits from a team in his native Turkey in 2008-09. Despite missing all of what would have been his freshman campaign, Kanter could go in the top five.
Beyond that, Nikola Mirotic and Lucas Nogueira are bubble possibilities for the first round.
Three international players being picked in the lottery would be the most since 2006, and four -- considering Kanter played one season of prep school in the U.S. and never played in college -- would be a dramatic imprint. If the two others make the first round, those six would match the '06 crop.
Here is a look at the international prospects taken in the first round of the last six drafts:
2010 -- Kevin Seraphin (17th) to the Bulls was the only import taken in the first round.
2009 -- Ricky Rubio (fifth) to the Timberwolves was the only to go in the lottery. Victor Claver (22nd, Trail Blazers), Omri Casspi (23rd, Kings), Rodrigue Beaubois (25th, Mavericks in a Draft-night deal with the Thunder) and Christian Eyenga (30th, Cavaliers) also went in the first round.
2008 -- Danilo Gallinari (sixth, Knicks) was the lone lottery selection. Alexis Ajinca (20th, Bobcats), Serge Ibaka (24th, SuperSonics) and Nicolas Batum (25th, Trail Blazers after a trade from the Rockets) were first-rounders.
2007 -- Again, one lottery pick, when Yi Jianlian went to the Bucks at No. 6. Marco Belinelli (18th, Warriors), Rudy Fernandez (24th, Trail Blazers via Suns), Tiago Splitter (28th, Spurs) and Petteri Koponen (30th, Trail Blazers after a trade from the 76ers) also went in the first round.
2006 -- Andrea Bargnani (first, Raptors), Saer Sene (10th, SuperSonics) and Thabo Sefolosha (13th, Bulls via 76ers) were all lottery picks as part of a very bad Draft. The opening round also included Oleksiy Pecherov (18th, Wizards), Sergio Rodriguez (27th, Trail Blazers after a trade from the Suns) and Joel Freeland (30th, Trail Blazers).
2005 -- Two went in the lottery: Fran Vazquez (11th, Magic) and Yaroslav Korolev (12th, Clippers). Sorry, no refunds. Johan Petro went 25th to the SuperSonics and Ian Mahinmi 28th to the Spurs.
In an added twist, the Draft will arrive as the final major event before a possible lockout begins, a dynamic that makes the international prospects a much better bet to play 2011-12 overseas than the current NBA players who talk about heading to Europe. The members of the 2011 Draft not only would already be acclimated to playing there -- avoiding the major adjustment most veterans would have to contend with -- but they would have their salary slot secured in whatever new rookie scale comes with the next Collective Bargaining Agreement and still be free to sign with an overseas club if they choose.
"I think that's a possibility, maybe more so than in certain other years," a GM said. "If you were to draw a conclusion, a first-round pick who might have thought about staying anyway now may think harder. Get in the Draft, play another year there, where they're comfortable anyway, and then come over when they don't have to worry about sitting through a lockout."
Or as another personnel boss put it: "They're the safest of anyone in the group."
[I]Scott Howard-Cooper has covered the NBA since 1988. You can e-mail him here (showardcooper@aol.com) and follow him on twitter (http://twitter.com/showardcooper).
The views on this page do not necessarily reflect the views of the NBA, its clubs or Turner Broadcasting.

Nba.com

Yiğit SARI
30.03.2011, 10:12
Cavs surprise Heat, LeBron

Miami 90 - 102 Cleveland

Lebron triple-double yapmış.

Ahmet Başkaya
30.03.2011, 11:51

Miami 90 - 102 Cleveland

Miami 90 - 102 Cleveland

İlker Akçay
30.03.2011, 11:53
ççç ççç ççç ççç ççç

Yiğit SARI
30.03.2011, 11:53

Miami 90 - 102 Cleveland

Lebronsporluyum art niyetli yazmadım onu dipnot olarak :)

Taner Uykuçeken
30.03.2011, 11:55
Normal sezonun bitmesine şunun şurasında 8-10 maç kaldı artık takımlar play-off a odaklandı kaçıncı sıradan girsek bize avantaj olurun hesapları yapılıyordur maça tam konsantre olamıyorlardır hepsi hesap içinde o yüzden bundan sonra hiç beklenmedik gibi görünen mağlubiyetler alırlar....

Sizde burda Normal sezon havasondan çıkıp Play-off moduna girseniz artık
eşleşmeler -az çok belli ama- nasıl olur kim playoff dışında kalır biraz bunlara geçelim

ilhan
30.03.2011, 12:00
Leßron satmış maçı. :)
Soyunma odasında Wade ve Bosh'a 'oolum sevinsin la garibanlar' demiş. Bizimkilerde iyi madem seni mi kırcaz panpa demişler.
:D

Hüdai Pervaneli
30.03.2011, 12:18
Aferim cavs A Sadece LAL yenmiyolar:)

Ahmet Başkaya
30.03.2011, 12:35
Lebronsporluyum art niyetli yazmadım onu dipnot olarak :)

Biliyorum Yiğit :)

Leßron satmış maçı. :)
Soyunma odasında Wade ve Bosh'a 'oolum sevinsin la garibanlar' demiş. Bizimkilerde iyi madem seni mi kırcaz panpa demişler.

Kaynak kanka ? :D

Hüdai Pervaneli
30.03.2011, 12:37
Biliyorum Yiğit :)

Kaynak Kanka Haber ajansiymis:)

ilhan
30.03.2011, 12:40

Ne kaynağı? Tapu gibi fotomaç var elimde. :D

Ahmet Başkaya
30.03.2011, 12:41
kaynak kanka haber ajansiymis:)

ne kaynağı? Tapu gibi fotomaç var elimde. :d

:d :d :d
...

Paksoy
30.03.2011, 12:45
panpathree :D

MDanışmaz
30.03.2011, 19:33
Oğuz Hocam Enes Pistons'da iş yapar mı Enes için görüşlerin nelerdir son 2 senedir oynamaması drafta biraz alt sıralara düşmesine neden oldu..Son durumu hakkında biraz bilgi verebilir misin?

Sefa Murat Dokuz
30.03.2011, 21:00
San Antonio liderliği kaptırsın anırırım buralarda. ;) Lakers son şampiyon bu kadar kötü gitmeleri sürprizdi zaten. Boston takasından sonra eğer finalde bir şekilde Boston gelirse bu sefer rahat geçerler. Ama Miami-Bulls ikilisi Lakers'ı devirebilir. Tabi Lakers'ın da önce Dallas ve OKC yi geçmesi gerekecek. Spurs'un çok rakip olacağını düşünmüyorum. Ama geçen sene OKC, Westbrook'un Fisher'ı rezil ede ede oynamasıyla sağlam mesaj vermişti. Perkins-Ibaka pota altı da oldukça korkutucu. Eğer iyi şut atarlarsa sürprizi gerçekleştiriler.

Kusura bakma ama :D San Antonio koltuğu vermekte çok istekli devam ediyor xD
He yazdıklarına gelince, Bulls Lakers'ı eleyemez. O 3 lüden Lakers'ı anca Celtics zorlar.;)

Oğuz ZEYTİN
30.03.2011, 22:57
Oğuz Hocam Enes Pistons'da iş yapar mı Enes için görüşlerin nelerdir son 2 senedir oynamaması drafta biraz alt sıralara düşmesine neden oldu..Son durumu hakkında biraz bilgi verebilir misin?

"Hocam" hitabını okuyunca aklıma nedense Haydar Dümen Hoca ve Cübbeli Ahmet Hoca'ya gönderilen sorular geldi, ya hayırlısı... :)

İlker'in önceki sayfada paylaştığı yazı ve benzeri birçok haber son dönemlerde Amerikan basınında çıkıyor. 2011 Seçmeleri öncelikle lokavt riskinden dolayı çok heyecan arz etmiyor. Ayrıca önceki dönemlere göre bol sayıda SF/PF ara pozisyonunda oyuncunun sivrilmiş olması ve artık NBA'de böyle oyuncuların pek aranmaması ilgiyi azaltmış durumda.

Bu kısa girizgahın ardından Enes'e gelelim. Öncelikle Enes, yaptığı seri hataların ardından bugünlere geldi. Çok küçük yaşta ciddi bir arenada (Euroleague) boy gösterme fırsatını tepip "öğrenim" bahanesiyle ABD'ye gitti. O liseden bu liseye taşındı. Ardından Washington Uni dedi, sonra Kentucky. Yani çok zigzag çizdi. Bu da ona karşı güven sorunu doğuracaktır illa ki (bknz. Boozer).

Beni güldüren husus Enes'in babasının (ki kendisi profdur) "oğlum Abd'ye eğitim için gitti" demesidir. Eğitim için giden adam neden freshman (ilk) yılında seçilmek için drafta girsin!? (bir bknz daha: menajer tuzakları)

Geçen yılki Nike Hoop maçında rekorları altüst etti. İyi de kendisiyle ilgili tek veri o maç, onun dışında ciddi hiç istatistiği yok.

Belki aşırı iddialı olacak ama Tsikishvili, Milicic vakası Enes'de de yaşanacak gibi duruyor (şimdilik).

Pistons Enes'i seçer mi?

K. Benson'ı seçerim ama Enes'i seçmem!

NBA için Enes hazır değil. Pistons içinse aranılan pota altı oyuncusu Enes değil.
Avrupa'dan ki yıl önce gelen Jerebko'yu kimse tanımıyordu, şans vermiyordu. Ama geçen sezon Pistons'ın en fazla ilk beş başlayan elemanı. Ve ilk yılında 9 sayı 6 rib yaptı. Bunu şunun için söyledim: Jerebko, mantalite olarak "yıldız" havasında gelmedi Detroit'e. Görev adamı bilinciyle oynadı ama yıldızlaştı.

Enes'de bu olgunluk olur mu? Çok iyi tanımıyorum ama pek ihtimal vermiyorum.

Çoğu mock draftta ilk 4-5'de hala. Bu Enes'in iyi pazarlanması kadar rakibinin de olmamasından kaynaklanıyor. Hele J. Sullinger'ın çekildiği, H. Barnes'ın "NBA'i düşünmüyorum" dediği ortamda geriye K. Irving kalıyor. O da sezonu sakat geçirdi.

Bir diğer nokta ise bu yaz fena sayılamaycak uzunların serbest kalacak olması draftta uzunların değerini azaltacaktır. Nene, Z. Randolph, T. Chandler, Przybilla, Dalembert, D. Jordan vs. gibi atletik-etkili oyunculara kontrat vermek Enes'i tercih etmekten daha mantıklı bence (Draft sırası ilk 7-8 olanlar için).

Kısacası, bu kardeşimiz için çok iyimser değilim. Umut Bulut başlığındaki mesajların yüzde bilmem kaçını oluşturan "hiç sanmıyorum gol atacağını ama şaşırt beni" vari bir dilekle bitireyim:"Dilerim beni yanıltır"

MDanışmaz
31.03.2011, 00:02
"Hocam" hitabını okuyunca aklıma nedense Haydar Dümen Hoca ve Cübbeli Ahmet Hoca'ya gönderilen sorular geldi, ya hayırlısı... :)

Hehehe güzel benzetme olmuş :) ama benimkisi tamamen alışkanlıktan eğitim fakültesinde okuduğumuzdan birbirimize böyle hitap ediyoruz genellikle..Enes'e gelirsek ben daha önceden hiç izleme fırsatım olmadı açıkcası ama gerek Kaan Kural olsun Enes hakkında okuduğum yazılarda belki de Hidayet'ten bile daha yetenekli olduğunu söylüyorlar..Evet yaptığı tercihler konusunda haklısınız 2 senesi boş yere gitti..Eurolige de edineceği tecrübe bence oyununa büyük katkı sağlayabilirdi..Ama halen daha draftta üst sıralardan seçilmesi bekleniyorken bence bir Milicic vakası olacağını düşünmüyorum..Tabi bu draftın son zamanların en zayıf draftı olması bekleniyor bunu da göz önüne almak gerek..

Oğuz ZEYTİN
31.03.2011, 09:24
Bad boys 1'in önemli elemanı Dennis Rosman'ın #10# numaralı forması Pistons tarafından emekli ediliyor. (İki gün sonraki Chicago maçında)

Çaylak G. Monroe yeni numarası için D. Rodman'dan tavsiye alacakmış.

*

Pistons'ın satışı 14-15 Nisan'da tamamlanacak(mış).

*

Hamiton'ı Cleveland'ın ardından Chicago da istiyor. Fakat oyuncunun iki yıl için alacağı 25 milyon dolarlık kontratını üstlenmek istemiyorlar. Cleveland, kontratı Pistons'ın satın almasını ve ardından ilk tur draft hakkına karşılık takas etmek istiyor.

*

15 kişilik kadrolardan tam 3003 tane farklı ilk 5 oluşuyor. Detroit bu sezon 21'ini denedi. Kuester sağolsun...

* McGrady'nin gölgesi olmayınca R.Stuckey yine coştu: 24 sayı 9 asist 7 rib 2 top çalma

* GM Dumars yaptığı açıklamada "Stuckey bizim oyun kurucumuz ve bu yaz onunla anlaşmak istiyoruz. Yolumuza onunla devam edeceğiz" dedi.

Bu da demek oluyor ki, Rondo, Rose, D-Williams, C. Paul, J. Wall, R. Westbrook tarzı genç gardlara Pistons'ın cevabı Stuckey olacak. Tek beklentimiz; 25'indki bu adamın S. Nash veya C. Billups gibi açılması özellikle takımı oynatmada (özellikle setlerde) yeteneklerini artırması.

Yiğit SARI
31.03.2011, 09:56
Ntvspor'u izliyodum az önce Kings'de seneye kesin taşınıyomuş bakalım nolcak. Los Angeles'a gitme ihtimali de varmış ama Anheim mı ne dediler daha büyük ihtimal diye.

ilhan
31.03.2011, 11:04
James 35, Wade 33, Bosh 26

123-107

Oğuz ZEYTİN
31.03.2011, 11:55
Al Jefferson Utah'la köprüleri attı. Kontratlarından dolayı Brand ve Okafor derken radara Jefferson da girdi. Jefferson'ın savunması biraz zayıf.

Ben Wallace sonrası dönemde takibe aldığım ilk uzun oydu (sonra Love ve Monroe).

Utah'ın iki tane lottery hakkı var. Sloan artık onlarla değil; D. Williams da... Kirilenko'nun kontratı sona eriyor.

Ellerinde D. Harris var, P. Millsap ve D. Favors ile PF sorunu yaşamazlar. Sağlıkla dönerse M. Okur gibi bir uzunları var. CJ Miles atletik forvetleri var.

Onlara lazım olan takım kurgularına uygun takıma tecrübe katacak şutörler Pistons'da var. Drafttan da bir şeyler çıkarabilirlerse yeniden dirilebilirler.

Ahmet Başkaya
31.03.2011, 12:11
James 35, Wade 33, Bosh 26

123-107

35+33+26 = 94

107-94 yine yenilmişiz off yaa :D

MDanışmaz
31.03.2011, 12:11
Dün gece Hido 18 sayı 8 ribaund 5 asist yapmış..Play-off lar öncesi performansı giderek artıyor..Ama takımda bir ışık yok..Arenas ise tam bir facia ah Otis Smith Lewis i nasıl gönderdin..Bu takım doğu finali bile yapabilirdi..Şimdi büyük 3'lüden birine toslayacaklar..

Paksoy
01.04.2011, 01:26
lo5hPhUqKow

Yiğit SARI
01.04.2011, 09:39
Boston 107 - 97 Spurs
Dallas 82 - 110 Lakers

İlker Akçay
01.04.2011, 11:50
Ömer çok iyi bloklamış ama bloktan öte tuzağı çok iyi kurmuş :)

Oğuz ZEYTİN
01.04.2011, 12:02
Ömer çok iyi bloklamış ama bloktan öte tuzağı çok iyi kurmuş :)

İlker sence ilk hamle tuzak mı yoksa pozisyon hatası mı? :)

Bence Love'ın sağ dripling koridorunu kapatmaya çalışmış fakat resmen yolunu açmış.

Bulls bu sezonun en iyi savunma takımı. Ömer de şahsi değerlendirmede gayet başarılı. Yine de çaylak hataları yapmıyor değil. Love yerine biraz daha çabuk sıçrayan birsi olsaydı bu sefer Ömer poster olurdu bence.

Haa, se'ler-sa'lar çok mu önemli? Değil hakikaten. O nedenle güzel hareket. Yıl sonundaki En İyi 10 blok arasında yer alır (çünkü bu sene çok artistik bloklar görmedik).

Zamanında neler yapıyordu aslan parçaları;

http://www.youtube.com/watch?v=iDD5GAivH7c

Chandler 216, MAxiell 201. Artı, kol boyu farkı. Ve de Chandler'ın hızlanıp gelişi, buna rağmen Maxiell'ın dik sıçrayışı...

İlker Akçay
01.04.2011, 12:27
Oğuz aynı düşünceye bende kapıldım aslında ama Ömer çok yumuşak hareket etmiş sanki tuzakmış gibi geldi bana ya da öyle görmek istedim sözkonusu Ömer olduğu için :)) Eğer tuzaksa helal olsun ama değilse de dediğin gibi gayet başarılı ama hala tuzak olmasını diliyorum :) Kendini geliştirmiş olmasını :)

Ek:Tekrar bir kaç sefer izledim bu seferde Ömer başka tarafa bakarken Love dönüşünü yapmış gibi gördüm..Ahh Ömer Ahh ümitlendirmiştin beni :)

MDanışmaz
01.04.2011, 14:33
İlk başta banada pozisyon hatası gibi geldi ama öyle savunmasının hiçbir amacı yok bence Love un atletik yeteneğini bildiği için her halükarda bloklarımıda düşünmüş olabilir..

Oğuz ZEYTİN
01.04.2011, 21:34
Jacob Tucker'dan daha önce bahsetmiştim. Videolarını da paylaşmıştım.

NCAA Smaç Yarışmasını kazanmış!

http://www.youtube.com/watch?v=_6UzKptKPg0&feature=player_embedded

Sefa Murat Dokuz
01.04.2011, 21:54
Dediğim çıkacak Lakers Batı 1.si olacak :D San Antonio üst üste 5.yenilgi.Dallasa 30 sayı fark atmış Lakers. Kasırgaya döndüler. Californiadan pis esiyor :D

Oğuz ZEYTİN
02.04.2011, 04:31
Az önce sona eren maçta A. Blatche 16 hücum ribaundu aldı Cavs uzunları arasından. Blatche de NBA'in en tembel adamlarından biridir.

Aynı maçta çaylak Jordan Crawford triple double (üç tane iki haneli) yaptı.

*

Oğuz ZEYTİN
02.04.2011, 04:36
Bizim maçın hemen başında Will Bynumite'ın yaptığı takip smacı süperdi.

(Dennis Rodman'a vefa gecesi)

Yiğit SARI
02.04.2011, 09:44
Oğuz abi J.Crawford Wizards'a geçtiğinden beri çoştu geçen de 39 sayı atmıştı. Çaylaktı dimi o ?

Oğuz ZEYTİN
02.04.2011, 10:12
Evet, Yiğit. Detroit kökenlidir. Oyun tarzı tıpkı Jamal Crawford gibi. Miami'yi 39 atmıştı geçen akşam.

Wizards bu yaz 2 numaraya takviye yapacaktır. Elinde gereksiz forvetler var.

Yiğit SARI
02.04.2011, 10:15
3. sıradan da draft yapabilirlermiş. Mock Draft'a baktım Jan Vesely 3. sıraya kadar tırmanmış. Vay anasını.

http://www.nbadraft.net/2011mock_draft

Oğuz ZEYTİN
02.04.2011, 10:22
1 numara seçmezler; J. Wall var.

5 numara seçmezler; J. McGee var.

4 numarada sorunlu da olsa Blartche var.

3 numara oynatacakları R. Lewis var (adam oturduğu yerden dünyaları kazanıyor).

Alec Burks olabilir. Ya da birinci sıradan seçebilirlerse D. Williams'ı zorlayabilirler ama Vesely'i düşünmezler bence.

*

Bu arada takaslar sonrası performansı artan adamlardan en önemlisi: Marcus Thornton!

Oğuz ZEYTİN
02.04.2011, 10:34
http://www.youtube.com/watch?v=ylczmM4xpY4

Dennis Rodman'ın forması emekli edildi. J. Dumars, I. Thomas, V. Johnson, J. Salley, R. Mahorn için "onlar benim abilerimdi" derken ağladı Rodman. Müthiş kadroymuş hakikaten.

Efsane patron Davidson ve o tkımın koçu C. Daly'yi de unutmamış.

ilhan
02.04.2011, 11:11
Wade 32, James 27, Bosh 24

111-92

Yiğit SARI
02.04.2011, 12:10
Nasıl bi son saniye basketi bu ?

http://www.youtube.com/watch?v=eQ8px-tqag0&feature=relmfu

Sefa Murat Dokuz
02.04.2011, 23:51
1 maç kaldı Batı 1.liğine :D Go LA

Yiğit SARI
03.04.2011, 12:29
http://www.youtube.com/watch?v=WK7NRShP4ZY&

Rose'un bloğu. Müthiş !!

Manu61
03.04.2011, 12:39
NCAA fial-four'da finalistler belli oldu..Connecticut ben şaşırtarak Kentucky'i 56-55 yendi..Kemba Walker 18 sayı 7 asist 6 ribaund ile yine güzel bir oyun oynadı..Connecticut'da Brandon Knight 17 sayı attı ama yüzdesi berbattı..Bu maçta Connecticut 1/12 3'lük atarken Kentucky 9/27 3'lük attı..Serbest atışlarda ise Connecticut 9/11 atarken Kentucky 4/12'de kaldı..Diğer maçta ise Butler senenin süprizi olan Virginia'yı 70-62 yendi..Virginia çok iyi oynadı ama Shelvin Mack'in üçlüklerini durduramadı..Finalde geçen sene Duke'a son anda yenilen Butler bu sene bakalım kazanabilecekmi..Ben ve birçok kişi Butler'ı tutacak..Savunmaları çok iyi ve gerçekten takım olmayı başarmışlar..60 sayıyı aşan takımın kazanacağını düşünüyorum ayrıca..

Cengiz Çubukcu
03.04.2011, 19:59
Hidayet bu gece 10.000 sayısına ulaşacak , sendrom mendrom olmaz inşallah :D

Eren Karaahmetoğlu
03.04.2011, 22:51
Denver-Lakers maçına acil donmayan link verebilecek var mı?

Çıldırmak üzereyim.

Eren Karaahmetoğlu
04.04.2011, 01:24
Adam gibi izleyemesem de, dona dona bir hal olsam da helal olsun size.

Bu takım Batı finali oynayacak.

Oradan sonrası ne olur, bakacağız. :)

İlker Akçay
04.04.2011, 01:26
Ve HİDO 10000.Sayısını attı :)

Tebrikler HİDO :alkış:

4 dakika geçti maç başlayalı 2 sayı,1 asist,1 ribaund...

ilhan
04.04.2011, 01:47
16 dakikada 21 sayı fark attı Miami. Takip etmiyorum. Sıkıldım.

Paksoy
04.04.2011, 10:57
Denver çok büyük süpriz yapacak,Cuma günü kaan Kural Batı finali oynar dedi,Lakers'li arkadaşlara geçmiş olsun:)

ilhan
04.04.2011, 11:01
James 31, Wade 18, Bosh 16, Ilgauskas 11, Jones 10, Dampier 10

108 - 94

Sefa Murat Dokuz
04.04.2011, 13:00
Celtics ve Miami eşit galibiyette bitirirse 2.kim olacak bilgisi olan var mı ?

Paksoy
04.04.2011, 13:04
Celtics ve Miami eşit galibiyette bitirirse 2.kim olacak bilgisi olan var mı ?
İki takım arasındaki maçlara bakılıyor heralde.

Oğuz ZEYTİN
05.04.2011, 08:35
Finalde Butler'ı 53-41 yenen Connecticut Huskies NCAA şampiyonu oldu. Butler potayı göremedi. %19 ile atmışlar.

**

@kaka6191

a. Two Teams Tied b. More Than Two Teams Tied
(1) Better winning percentage in games against each other. (1) Better winning percentage in all games among the tied teams.
(2) Better winning percentage against teams in own division (only if tied teams are in same division). (2) Better winning percentage against teams in own division (only if all tied teams are in the same division).
(3) Better winning percentage against teams in own conference. (3) Better winning percentage against teams in own conference.
(4) Better winning percentage against teams eligible for playoffs in own conference (including teams that finished the regular season tied for a playoff position). (4) Better winning percentage against teams eligible for playoffs in own conference (including teams that finished the regular season tied for a playoff position).
(5) Better winning percentage against teams eligible for playoffs in opposite conference (including teams that finished the regular season tied for a playoff position). (5) Better net result of total points scored less total points allowed against all opponents ("point differential").
(6) Better net result of total points scored less total points allowed against all opponents ("point differential").

Oğuz ZEYTİN
05.04.2011, 10:06
Normal sezonun sonu yaklaştıkça takımların takasta kullanmayı düşündüğü isimler (veya takımlarından ayrılmak isteyenler) belli olmaya başladı.

Atlanta'dan SF M. Williams
Utah'dan PF/C A. Jefferson
Cleveland'dan PG R. Sessions
GSW'den C A. Biedrins
Memphis'den SG OJ Mayo
Minnesota PG J. Flynn
Houston SG C. Lee
NJ Nets C J. Petro
NO Hornets C. E. Okafor
Orlando PF B. Bass - SG JJ Redick
PHI PF E. Brand
PHO SG J. Childress
POR SG B. Roy ----> Yanlış okumadınız!
SAC SF O. Casspi
TOR PF-C A. Bargnani

*

Detroit ise Monroe-Jerebko-Daye dışında herkesi takasta kullanabilir. Öyle ki geçen gün oynanan Bulls maçının son çeyreğinde oyuna girmek istemeyen Stuckey, Boston maçında cezalıydı. Dumars'ın büyük beklentilerini paylaşan taraftarlar da artık Stuckey'i istemiyor. Onun davranışlarının rahatsız edici boyuta geldiğini düşünüyorlar. Tabii bunda koçların da payı büyük. Önce M. Curry ve şimdi J. Kuester genç oyuncuların gelişimine balta vurdular, veteranları ise küstürdüler.

Bu olaydan sonra Detroit'in draftta muhtemelen B. Knight'ı seçeceği konuşulmaya başlandı. Peki Knight, hedefleri olan takımın PG'si olabilir mi?

Mustafa Yılmaz.20
06.04.2011, 10:09
Normal sezonun sonu yaklaştıkça takımların takasta kullanmayı düşündüğü isimler (veya takımlarından ayrılmak isteyenler) belli olmaya başladı.

PHO SG J. Childress
Geçen sezon Abdi İpekçi'de canlı izlemiştim Josh Childress'ı.. O maçta bize karşı çok iyi oynamıştı ve onun harika oyunuyla kazanmışlardı. Bu sene ise Phoenix'te berbat oynuyor. Hido'nun Orlando'ya takas olduğunda kaçırdığı bi smaç vardı, çok dalga geçmişlerdi. Childress'ın SA Spurs maçında son çeyrek kaçırdığı smaçtan sonra Hido'nun ki çok masum kalıyor. Ben umutluydum ondan ama hiçbir şey veremedi takıma..

Acaba tekrar Avrupa'ya gelir mi?

MDanışmaz
06.04.2011, 18:29
Bu olaydan sonra Detroit'in draftta muhtemelen B. Knight'ı seçeceği konuşulmaya başlandı. Peki Knight, hedefleri olan takımın PG'si olabilir mi?

Geçen Murat Murathanoğlu az çok Kentucky den bahsetmişti..Özellikle son yıllarda lisedeki en yetenekli guard ları kendi bünyelerine katıyorlar..Son yıllarda Wall , Evans gibi..Ancak mental olarak pek iyi değiller dedi..B.Knight'da Kentucky'li olduğundan kötü çıkmayacağı yüksek ihtimal ama Pistons'ın sistemine uyarmı orası ayrı..Bana daha çok skorer bir guard olarak gözüktü takımın oynatma konusunda şüphelerim var...Gerçi Derrick Rose'da o tip bir oyuncu ama geldiği nokta ortada..

Oğuz ZEYTİN
07.04.2011, 10:56
S. Curry, T. Evans, J. Wall, D. Rose, R. Westbrook... Bunlar ve daha nicesi NCAA'lerde çoğu zaman 2 numara oynadılar. NBA'e geldiklerinde PG oynamaya alışmaları zaman aldı. Daha da ötesi, hepsinin ekstra bir özelliği var. Evans'ın fiziği, Westbrook'un atletizmi, Rose'un sürati...

B. Knight ise bu seviyede mi, çok da iyi bilmiyorum. Herkes K. Irving'e yoğunlaşınca...

Bir de bu yaz serbest kalan birçok PG var. Evet, takımı emanet edeceğimiz isimler değil belki, tamamlayıcı olarak düşünülebilir. Ama elimizde zaten W. Bynum var.

Eee, geriye yine Stuckey kalıyor. Bugün oynadı: 22 sayı 10 asist. Bazen çok mu üstüne gidiliyor acaba diye düşünüyorum. Bir de çocuğun şanssızlığı, çalıştığı koçlar. Mesela Sloan başında olsaydı Stuckey'i bugün tartışır mıydık?

* Wall ve Evans gibi örnekler vermişsin Kentucky için ama yanlış bilmiyorsam Rose ve Evans Memphis çıkışlı. Calipari, geçen yıl Kentucky'e geçti. Yani gardların sağlamlığı acaba Kentucky'den mi, yoksa Calipari'den mi kaynaklanıyordu? Knight'a dair endişelerimden bir de bu.

Yiğit SARI
07.04.2011, 11:01
Miami Heat'ten Lebron James, normal sezonda üst üste 7. sezonunda 2 bin sayı barajını geçmeyi başardı. Heat'in Milwaukee Bucks'a 90-85 yenildiği maçta 29 sayı atan James, bu sezon toplamda 2027 sayıya ulaştı.

NBA'de iki kez en değerli oyuncu (MVP) seçilen Lebron James, ligde 7 kez 2 bin sayı barajını geçen 8. oyuncu oldu. Lebron James, sezon başında Cleveland Cavaliers'den Miami Heat'e transfer olmuştu.

Bu başarıya daha önce Wilt Chamberlain, Alex English, Michael Jordan, Karl Malone, Oscar Robertson, Dominique Wilkins ve Kareem Abdul-Jabbar ulaşmıştı.

Yiğit SARI
07.04.2011, 11:04
Günün Sonuçları :

CHARLOTTE BOBCATS 102 - 111 ORLANDO MAGIC
INDIANA PACERS 136 - 112 WASHINGTON WIZARDS
PHILADELPHIA 76ERS 92 - 97 NY KNICKS
TORONTO RAPTORS 96 - 104 CLEVELAND CAVALIERS
DETROIT PISTONS 116 - 109 NEW JERSEY NETS
MIAMI HEAT 85 - 90 MILWAUKEE BUCKS
NEW ORLEANS HORNETS 101 - 93 HOUSTON ROCKETS
OKLAHOMA CITY THUNDER 112 - 108 LA CLIPPERS
SAN ANTIONIO SPURS 124 - 92 SACRAMENTO KINGS
DALLAS MAVERICKS 96 - 104 DENVER NUGGETS
GOLDEN STATE WARRIORS 95 - 87 LA LAKERS

ilhan
07.04.2011, 11:09
Arada yenilmek güzeldir.

Yiğit SARI
07.04.2011, 11:54
http://www.youtube.com/watch?v=HMYAp6Znhh4&

Haftanın blokları. Ömer 1. sırada :)

Ahmet Başkaya
07.04.2011, 13:46
Wade'siz olmaz . :)

MDanışmaz
07.04.2011, 17:57
LeBron da Liverpool'un sahiplerinden oldu

NBA'in dünyaca ünlü yıldızı LeBron James, Premier Lig devi Liverpool'un sahipleri arasına katıldı. Süper yıldız, yeni anlaşma sayesinde kendi markasını dünyanın dört bir yanına taşıyacak ve bir yandan da en popüler futbol kulüplerinden birini yakından takip edecek.

Güzel bir pazarlama stratejisi :)

Oğuz ZEYTİN
08.04.2011, 22:46
Ve Tom Gores, Pistons'ın yeni sahibi! Resmi açıklama biraz uzun, buraya taşımayayım.

Gores kimdir diyenler varsa;

Lübnanlı anne, Yunan babadan İsrail'de doğup Michigan'da büyümüş bir girişimci. 1964 doğumlu ve 10 yaşında çalışmaya başlamış. Evli ve üç çocuklu. 2,3 milyar dolarlık serveti var. Dünyanın 488., ABD'nin 161. zengini. Abisi filan da çok zengin (bana neyse). Beverly Hills'de yaşıyor.

Platinum Equity adlı teknoloji, iletişim, danışmanlık, medya vs. şirketinin sahibi.

*

İlk işi umarım tüm olgunluğuna rağmen Kuester'a veda emek olur. GM konusunda Dumars'la devam edecek gibi görünüyor fakat basketbol operasyonlarında ve Pistons'ın geri kalan idari yapısında değişiklikler yapması muhtemel.

Hayırlı olsun!

- Yönetim için Tom Wilson'ın geri dönmesini istiyoruz. Koçluk içinse Sloan'ı isteyebilirim. Monroe'nun gelişimi için Laimbeer'ın asistan kadrosuna eklenmesi lazım. Kuester yanında tüm asistanları götürmeli.

- Geçen yıl takımın değeri 479 milyon olarak tahmin ediliyordu (Pistons, Amerikan profesyonel spor organizasyonları içinde sürekli ilk 5'te yer alırdı -değer açısından-). Bu yıl ise 360 milyona düşmüştü. Satışın 420 milyon civarında olduğu konuşuluyor.

Beklentilerin bir diğeri de salon konusunda. Takım Detroit şehir merkezinin biraz uzağında oynuyor maçlarını. Tigers, Lions ve Red Wings ise şehrin göbeğinde. Buna rağmen NBA'deki en büyük salon olan Palace kapalı gişeydi bu seneye kadar. Artık takımın Detroit'e gelmesini istiyor çoğu taraftar.

Paksoy
09.04.2011, 01:00
Phıl Jackson;İstanbul 3 takımı kaldırabilir ama Los Angeles kaldıramaz.Sacramento Kings'in Los Angeles'e taşınma konusunda söylemiş.

Kaan Kural çoştu Denver NBA finali oynar dedi,ADAMIMSIN

Hasan61
09.04.2011, 09:14
Denver çok iyi oynuyor.Müthiş top çevirip,çok iyi alan paylaşıyor ama play-off'ta o tek başına sorumluluk alacak oyuncu kim olacak?
Jr Smith mi Chandler mı?
Smith yetenek olarak olabilir ama kafa olarak o seviyeye çıkabilir mi emin değilim..

Yiğit SARI
09.04.2011, 09:27
Rose mu Lebron mu ? Valla Rose müthiş gerçekten ama Lebron'un da yaptıklarını görünce kararsız kalıyorsunuz :D

Oğuz ZEYTİN
09.04.2011, 09:39
Yeni patronu galibiyetle selamladık. Chris Wilcox coştu.

191'lik Gordon rakibin üzerinden (sanırım Ersan'dı) smacı vuruyordu ki, akıllara Baron Davis'in Kirilenko üzerinden vurduğu smacı getirdi (turnike bıraktı).

Herkes farklıydı bu gece.

Yiğit SARI
09.04.2011, 09:58
Yeni patronu galibiyetle selamladık. Chris Wilcox coştu.

191'lik Gordon rakibin üzerinden (sanırım Ersan'dı) smacı vuruyordu ki, akıllara Baron Davis'in Kirilenko üzerinden vurduğu smacı getirdi (turnike bıraktı).

Herkes farklıydı bu gece.

Ersan'dı. Turnike mi sanki top elinden kaçmış gibi geldi bana. Bi daha bakmam lazım :D

Oğuz ZEYTİN
09.04.2011, 10:06
Ersan'dı. Turnike mi sanki top elinden kaçmış gibi geldi bana. Bi daha bakmam lazım :D

Tony Parker yapınca "gözyaşı damlası" Gordon yapınca elinden kaçtı. Yok arkadaş, herkes Detroit'e karşı! (:

http://www.youtube.com/watch?v=LPZbzUQUFfY

Yiğit SARI
09.04.2011, 10:10
Tony Parker yapınca "gözyaşı damlası" Gordon yapınca elinden kaçtı. Yok arkadaş, herkes Detroit'e karşı! (:

http://www.youtube.com/watch?v=LPZbzUQUFfY

Abi bu daha farklı ya. Bilerek yaptıysa güzel de yine elinden kaçırmış gibi geldi bana :D

Detroit'e de karşı değilim yav. 2K11'de Detroit'le assosication yapıyorum :D

Hasan61
09.04.2011, 10:17
Bana da elinden kaçırmış gibi geldi :)

Oğuz ZEYTİN
09.04.2011, 10:18
Şaka yapıyorum kardeşim, bilerek milerek değil. Ne umutlarım vardı Ben Gordon'dan yana. Ama yok, hem kendini hem takımı baltaladı iki yıldır.

Acaba Utah düşünür mü onu? Gerçi pek takas değeri de yok bu kontratla.

Ya da yeni koç, Stuckey'i kenardan getirip, Gordon'a Bulls günlerindeki gibi özgüven kazandırıp yeniden 20 sayı yaptıracak. Kötü oyuncu değil ama bu sene özellikle şu nisan ayı berbat geçti onun için.

Yiğit SARI
09.04.2011, 10:21
Günün Sonuçları :

INDIANA PACERS 114 - 102 ATLANTA HAWKS
PHILADELPHIA 76ERS 98 - 93 TORONTO RAPTORS
NEW JERSEY NETS 93 - 116 NEW YORK KNICKS
DETROIT PISTONS 110 - 100 MILWAUKEE BUCKS
MIAMI HEAT 112 - 103 CHARLOTTE BOBCATS
BOSTON CELTICS 104 - 88 WASHINGTON WIZARDS
CLEVELAND CAVALIERS 82 - 93 CHICAGO BULLS
NEW ORLEANS HORNETS 109 - 97 PHOENIX SUNS
OKLAHOMA CITY THUNDER 104 - 89 DENVER NUGGETS
MEMPHIS GRIZZLIES 101 - 93 SACRAMENTO KINGS
DALLAS MAVERICKS 107 - 96 LOS ANGELES CLIPPERS
PORTLAND TRAIL BLAZERS 93 - 86 LOS ANGELES LAKERS

ilhan
09.04.2011, 11:03
Wade 27, Bosh 27, James 23, Ilgauskas 10

112-103

Yiğit SARI
09.04.2011, 11:29
http://www.youtube.com/watch?v=GK4y6dYAptM&

DeAndre Jordaaaan

MDanışmaz
09.04.2011, 21:02
Ne acaip smaç arkadaş bu Clippers'da gelen giden uçuyor :)

Oğuz ZEYTİN
09.04.2011, 21:35
Daha maçın başında All-Star hareketleri yapmışlar. Dallas savunması da evlere şenlik.

D. Jordan sınırlı serbest oyuncu bu yaz. Clippers onu tutacaktır. Kaman'ı takasta kullanıp SF alacaklardır. C. Butler için Dallas, Prince için Detroit uygun adaylar.

Hasan61
09.04.2011, 23:21
Smaç güzelde ne gerek var???
Bomboş turnike pozisyonunda topu havaya atmanın mantığı nedir??

MDanışmaz
10.04.2011, 01:27
Bundan bir iki hafta önce Griffen Gortat'ın üzerinden bir smaç vurmuştu hucüm faul gerekçesiyle iptal edildi belkide iptal edilmese sezonun en iyi smacı olabilirdi..Çünkü Gortat'ın ayakları çizginin üzerindeydi..Yani yanlış kararla mükemmel smaç heba oldu..

http://www.youtube.com/watch?v=CvyelLWnDMo

Paksoy
10.04.2011, 10:57
Minnesota-106-130 Denver

K.Martın ------12
T.Lawson-----37 (11/10 3 sayı )
JR.Smith------18 (13/6 3 sayı)
G.Forbes-----10
A.Harrington---12
K.Koufos------11
R.Felton------11
Nene---------10
M.Ely----------6
Ganıllari--------3

W.Chandler ve C.Andersen oynamadı düşünün takımdaki kadro derinliğini.,Bu takım final yapar .

Oğuz ZEYTİN
10.04.2011, 11:37
Ty Lawson, bu akşam R. Felton'ı Denver'dan gönderdi. Artık bu performanstan sonra Felton'ı takas ederler.

Sefa Murat Dokuz
10.04.2011, 12:17
Denver çok büyük süpriz yapacak,Cuma günü kaan Kural Batı finali oynar dedi,Lakers'li arkadaşlara geçmiş olsun:)

Batı Finali oynar dedi :D
Lakers'ı eler demedi :D
"Onların bir süpriz yapacağını düşünüyorum,ama bu Lakers'ı eleyecekleri anlamına gelmiyor,Sorun çıkarabilecek 2 takımdan biri Lakers'a "

exuu
10.04.2011, 14:00
Ty Lawson'un 3 'lük performansı;

http://www.youtube.com/watch?v=rankc8FgUVk&feature=player_embedded

Soktuğu son 3 şut baya zor.Kaçırdığı da son saniye şutu.

Paksoy
10.04.2011, 15:58
Batı Finali oynar dedi :D
Lakers'ı eler demedi :D
"Onların bir süpriz yapacağını düşünüyorum,ama bu Lakers'ı eleyecekleri anlamına gelmiyor,Sorun çıkarabilecek 2 takımdan biri Lakers'a "
Sizi Finalde bekliyor olacağız :)

Hasan61
10.04.2011, 17:12
Denver-OKC galibinin Spurs'ü eleyip batı finalie çıkacağını,Dallas'ın eleneceğini düşünüyorum :)
Doğu'da ise Orlando 2. turda Bulls'a süpriz yapabilir :)

Mesut
11.04.2011, 01:34
eşleşmeler belli oldumu

Ahmet Başkaya
11.04.2011, 02:03
Smaç güzelde ne gerek var???
Bomboş turnike pozisyonunda topu havaya atmanın mantığı nedir??

Nba'nin bu kadar sevilme sebebi bir show organizasyonu olması , neden Eurolig bu kadar takip edilmiyor mesela ? :)

Çünkü bu kadar show yok . Nba de hakemler bile bazen steps çalmıyor güzel hareketlere :)

Ayrıca çoğu oyuncunun doping falan aldığını düşünüyorum göz yumuluyo olabilir .

Ahmet Başkaya
11.04.2011, 04:18
Boston 77- 100 Miami !!!

Herkes akıllı olacak .

James 27 , Bosh 13 , Wade 14 .

Sahaya çıkan 11 oyuncu da sayı buldu !

Hasan61
11.04.2011, 09:09
Nba'nin bu kadar sevilme sebebi bir show organizasyonu olması , neden Eurolig bu kadar takip edilmiyor mesela ? :)

Çünkü bu kadar show yok . Nba de hakemler bile bazen steps çalmıyor güzel hareketlere :)

Ayrıca çoğu oyuncunun doping falan aldığını düşünüyorum göz yumuluyo olabilir .

Tamam şov güzel de bu pozisyonda suyunu çıkarmışlar.Bu kadar da olmaz.:)

ilhan
11.04.2011, 12:08
Bosh ve Wade uyuyunca James ve diğerleri işi bitirdi. 11 oyuncuda sayı buldu. :)

MDanışmaz
11.04.2011, 13:59
Boston eski boston değil Perkins takası dezavantajlarına oldu..Pota altında Garnett yalnız kaldı.Final yapsa bile Lakers daha rahat işi bitirir bu sene..

Paksoy
11.04.2011, 15:14
Chıcago Bulls-Indıana Pacers
Mıamı Heat-Phıladelpıa
Boston Celtic-New york Knıcks
Orlando Magıc-Atlanta Hawks

Doğu konferansında eşleşmeler böyle Chıcago ve Orlando'nun rakipleri kesinleşti.Mıamı,ve Boston puan durumunda eşit durumda,Batı konferansı çok karışık.

Mesut
11.04.2011, 20:35
boston işi zor bence
new york iyi takviyeler yaptı amare+carmelo+billups

bahadır2561
12.04.2011, 09:31
boston işi zor bence
new york iyi takviyeler yaptı amare+carmelo+billups

Bence de NY sürpriz yapabilir. .

Oğuz ZEYTİN
12.04.2011, 09:55
Tam sezon bitti, lanetlerden arınacağız derken bu kez de maçın sonlarına doğru kavga çıktı.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UiK-YRNGxZM

http://www.youtube.com/watch?v=BhDIac2FMPo&feature=player_embedded

*

Yeni patron Gores, koç olarak I. Thomas'ı istiyormuş. GM olarak berbat olsa da koçluğu fena değildir.

Keşke B. Laimbeer ve Rick Mahorn da asistanları olsa...

MDanışmaz
12.04.2011, 12:10
Howard'dan süper smaç geçen maçta oynamamasının intikamını almış sanırım potayı sökecek nerdeyse...:)

http://www.nba.com/video/channels/top_plays/2011/04/11/20110411_dotn.nba/?ls=iref:nbahpt2

ilhan
12.04.2011, 12:10
James takımı şu sıralar sırtlamaya devam ediyor.
*
James 34, Wade 21, Bosh 15

98-90

Paksoy
12.04.2011, 15:39
GSW-111-134 Denver Nuggets
Oynayan 9 oyuncu çift hanelere çıktı Al Harrington ve Ganilları oynamadı.takım denilen şey işte bu.

K.Martın ------14
T.Lawson-----14
JR.Smith------22
G.Forbes-----15
C.Andersen----14
K.Koufos------18
R.Felton------15
Nene---------12
Afllalo--------10

Oğuz ZEYTİN
13.04.2011, 08:30
İlk beşte seçilmesi beklenen Perry Jones da okulunda kalacakmış. Draft git gide zayıflıyor.

Sefa Murat Dokuz
13.04.2011, 10:22
San Antonio'ya da ayar vere vere bir hal olduk :D

Özge
13.04.2011, 11:03
Durduk durduk SAS'a patladık.:D

MDanışmaz
13.04.2011, 15:17
Sas yedeklerle çıkmış maçı pek önemsememiş ama Bynum sakatlanmış Lakers için ciddi bir haber bu play-off lar öncesi..

Paksoy
13.04.2011, 15:49

SAS'a yenilseydiniz,Denver ile eşleşiyordunuz büyük ihtimal,patlamanızı anlıyorum :D

Hüseyin İlkin
13.04.2011, 16:35
Zamanında batı liderliği hesabı yapanlar, "ikinciliği kurtarma" maçında Duncan - Parker ve Manu'suz SAS'a ayar vermiş. Görürsem selam söylerim.

Oğuz ZEYTİN
13.04.2011, 19:25
Kuester'le son maç...

Ziya Doğan ve 8 ön liberolu sistemine bile boyun eğmiş ben dayanamadım Kuester'e, "git" dedim. Batug.com'dan Gökhan bile şaşırmıştı. İki yılda rotasyon oturtamamak bir koç için en büyük acizlik. elinde süper bir kadro mu vardı, hayır; ama berbat da sayılmazdı.

Zaten oyunu geçtim takım ruhunu yok etti.

"Hard Works" artık Palace'da yoktu sayesinde.

*

Bu arada Lakerslı arkadaşlar Spurs kadrosundan bihaber olmalılar. Eğer bu galibiyet sizleri havalara uçurduysa ben Kuester'ın gidişine boğazda parti vermeliyim: Davetlisiniz (:

Ahmet Başkaya
13.04.2011, 19:32

Bynum sakatlandı SAS'a patlamanız sizi patlatabilir bu kadar sevinmeyin derim :D

SEDAT
13.04.2011, 19:35
- Lakers'ın ölüsü final yapar , siz Doğuda yiyin birbirinizi :D

Mesut
14.04.2011, 00:30
Batıda bencede lakers finale yazdırır adını doğuda favori miami.
Nba finali Lakers-Miami şeklinde olur diye tahmin ediyorum

Paksoy
14.04.2011, 00:51
NBA finali Chıcago Bulls-Denver Nuggets .gönlümden geçen.

Mustafa Yılmaz.20
14.04.2011, 09:11
Miami doğu finali bile göremez bence.. Chicago(Boston) - Lakers finali olur :) Denver veya OKC'den biri Batı finaline yükselebilir.

Phoenix Suns 106 - 103 SA Spurs

Marcin Gortat 21 sayı 14 ribaund
Steve Nash 8 sayı 10 asist
Channing Frye 17 sayı 9 ribaund
Jared Dudley 17 sayı 8 ribaund

Oğuz ZEYTİN
14.04.2011, 09:39
Pistons, eski efsane oyuncusu I. Thomas'ın Florida Int. Uni'deki görevinin devam etmesi üzerine başka adaylara yöneldi ( 5 yıllığına anlaşmıştı Florida okuluyla).

Tüm taraftarlar Bill Laimbeer dese de Timberwolves'daki asistanlık görevinden ayrılması biraz zor.

Boştaki adaylardan akla gelen ilk isim; son şampiyon kadromuzun hocası Larry Brown. Fakat onun da NCAA'de çalışmak istediği yazılıyor.

Utah'dan ayrılan J. Sloan'ı da düşünebiliriz. Gerçi onun da şartları zorlayacağı muhtemel.

Diğer bir tecrübeli koç, Don Nelson da boşta. Tıpkı J. van Gundy gibi...

Jim o'Brien, Mike Dunleavy, Eddie Jordan da boşta.

*

Ama büyük ihtimalle atanacak yeni hoca bunlar değil; Mike Woodson!

Pistons'da L. Bronw'un savunma asistanlığını yapmıştı. Ardından altı sezon Atlanta'da çalıştı (2004-10). Bu sezonu boş geçirdi.

J. Kuester ise L. Brown'un hücum asistanıydı. Olmadı, şimdi Pistons asıl karakterine yani savunmacı kimliğine dönecek diye umuyorum.

Bir de tabii asistanlar konusu önemli. Kuester'ın yardımcıları çok zayıftı. Doc Rivers'ın yanında Lawrance Frank oturuyor!!!

İnşallah baş antrenör seçimi kadar asistanları da Pistons'a yakışır.

Oğuz ZEYTİN
14.04.2011, 09:40
Charlie Villanueva'ya beş maç ceza geldi. Bu gece birini kullandı, gelecek sezonun ilk 4 maçında olmayacak.

(Bu adamı kimse istemez, seneye de bizimle)

ilhan
14.04.2011, 10:20
James, Wade ve Bosh'suz Toronto'yu 97-79'la geçtik. Eddie House 35 sayıyla gecenin yıldızı oldu.

Mesut
14.04.2011, 12:15
Boston bence New York'u geçsin bir sonra finali düşünsün :)

Emre ÖZTÜRK
14.04.2011, 15:21
Portland ile eşleşmişiz.Açıkcası playoff döneminde Chandler sağlam kalırsa birşeyler yapma ihtimalimiz var gibi.Bu eşleşmeden sürpriz bir sonuçta çıkabilir.Bizimkilerin playoff performansını düşündükçe insan biraz çekiniyor doğal olarak :)

Ahmet Başkaya
14.04.2011, 16:26
Miami - S.A.S

Finali bekliyorum :)

Tabiki isteğim Miami- Lal yönünde :D Final oynanmadan şampiyonluğu kutlarız :)

Yiğit SARI
14.04.2011, 17:17
http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/2011/news/features/sekou_smith/04/13/western-preview/westgraphic-0414.jpghttp://i2.cdn.turner.com/nba/nba/2011/news/features/john_schuhmann/04/13/eastern.conference/eastgraphic-0414.jpg

Hüdai Pervaneli
14.04.2011, 17:22
Boston - Chıcago Bulls Finali Doguda olur
LAL-SAS Finali Batiada olur

NBA finali de LAL-Boston OLur:)

Özge
14.04.2011, 17:31
Bynum'da korkulan olmadı ve durumu iyi.En fazla ilk maçta oynamayabilirmiş ama sanırım onda da oynayacak.:)

Mesut
14.04.2011, 17:33
Boston'a çok güvenıyorsunuz güvendiğiniz dağlara kar yağabilir :)
Ben Boston'u destekliyorum ama yaşlandılar artık.New York'u geçeceklerini düşünmüyorum

ilhan
14.04.2011, 17:34
Şampiyon belli.

Oğuz ZEYTİN
14.04.2011, 17:39
Şampiyon belli.

Evet; DETROIT PISTONS!!!

Oğuz ZEYTİN
14.04.2011, 17:53
Pistons, eski efsane oyuncusu I. Thomas'ın Florida Int. Uni'deki görevinin devam etmesi üzerine başka adaylara yöneldi ( 5 yıllığına anlaşmıştı Florida okuluyla).

Tüm taraftarlar Bill Laimbeer dese de Timberwolves'daki asistanlık görevinden ayrılması biraz zor.

Boştaki adaylardan akla gelen ilk isim; son şampiyon kadromuzun hocası Larry Brown. Fakat onun da NCAA'de çalışmak istediği yazılıyor.

Utah'dan ayrılan J. Sloan'ı da düşünebiliriz. Gerçi onun da şartları zorlayacağı muhtemel.

Diğer bir tecrübeli koç, Don Nelson da boşta. Tıpkı J. van Gundy gibi...

Jim o'Brien, Mike Dunleavy, Eddie Jordan da boşta.

*

Ama büyük ihtimalle atanacak yeni hoca bunlar değil; Mike Woodson!

Pistons'da L. Bronw'un savunma asistanlığını yapmıştı. Ardından altı sezon Atlanta'da çalıştı (2004-10). Bu sezonu boş geçirdi.

J. Kuester ise L. Brown'un hücum asistanıydı. Olmadı, şimdi Pistons asıl karakterine yani savunmacı kimliğine dönecek diye umuyorum.

Bir de tabii asistanlar konusu önemli. Kuester'ın yardımcıları çok zayıftı. Doc Rivers'ın yanında Lawrance Frank oturuyor!!!

İnşallah baş antrenör seçimi kadar asistanları da Pistons'a yakışır.

Bu amcaların yanına sözleşmesi biten Rick Adelman'ı da eklemeliyim. Çünkü Monroe'yu yüksek postta etkili bir silah gibi kullandıracak koçların başında Adelman geliyor. Divac - Webber - Brad Miller gibi

exuu
14.04.2011, 18:56
İlk tur tahminlerim
doğu :
chicago bulls - indiana pacers 4-0

miami heat - philadelphia 76ers 4-1

boston celtics - new york knicks 4-2

orlando magic - atlanta hawks 4-2

Batı:
san antonio spurs - memphis grizzlies 4-1

l.a lakers - new orleans hornets 4-1

dallas mavericks - portland trailblazers 4-3

oklohama thunder - denver nuggets 4-3

Doğu finali :Orlando-Miami 2-4
Batı finali:Lakers-Oklohama 4-2

Final: Miami-Lakers (4-3 Miami şampiyon)

SAFA
14.04.2011, 19:03
LAKERS - BOSTON Finali olur Lakers 4-2 kazanır.

ilhan
15.04.2011, 00:09
Evet; DETROIT PISTONS!!!

Hiç sanmıyorum dostum. :)

Ahmet Başkaya
15.04.2011, 01:39

Detroit Play-off lara kalamadı zaten :D

Oğuz ZEYTİN
15.04.2011, 09:42

1989 - 1990 - 2004

1988 ve 2005 şerefli finallerimiz (4-3) ;)

Play-offlar için yorum yapmayacaktım ama Miami eşrafından dostlarımızı kırmyayım: Miami Bibby ve Ilgasukas'la final oy-na-ya-maz! Dua edin Boston Perkins'i gönderdi.

Detroit Play-off lara kalamadı zaten :D

Kırk yılda bir play-off'a kalamadık, hemen sevinmişsiniz! Ah ahh, zaman geriye sarılmıyor işte.

* Hey Hey... Pınar Başı Burma Burma,
Yar Yar Yar Yar Yar Yar Aman.
Yaz Gelince Öter Durna,
Leylim Leylim Leylim Aman.

Çayırda Buldum Seni,
Ellere Vermem Seni.
Kendime Alsam Seni,
Sineme Sarsam Seni.

(Hemen ardından üçlü çekilir): Bir iki üç DiTROyİT DİTroyİT Laylaylaylaylaylaaaayyy

ooooo Dit-Rooo-Yittt

laylaylaylaylaylaylaylaylayyyyyyyyyyyyyy

oooo Dit-Rooo-Yiittt

--- Avni Aker'deki T(iii)rabzon sesleri geldi aklıma nedense... (:
*

(Sonra oyuncular tribüne çağrılır):

Pistons burayaaaa, Pistons burayaa!!!

Özet: Haydeee Pistons! (Go Pistons Go'nun bizcesi)

Özet 2: Dik oyna! (Hard Works'ün bizcesi)

bahadır2561
15.04.2011, 09:46
Oklohama-Denver

New York-Boston

7 maçı da görürüz. .

Paksoy
15.04.2011, 13:52
chicago bulls - indiana pacers 4-0

miami heat - philadelphia 76ers 4-1

boston celtics - new york knicks 4-2

orlando magic - atlanta hawks 4-1
Batı:
san antonio spurs - memphis grizzlies 4-2

l.a lakers - new orleans hornets 4-0

dallas mavericks - portland trailblazers 3-4

oklohama thunder - denver nuggets 3-4

Yarı Final
Chıgaco-Orlando 4-2
Mıamı-Boston 3-4

Denver-SAS-2-4
Portland-LAL 2-4

Boston-Chicago 2-4
Denver-LAL-3-4

LAL-Chicago 3-4 Champıons BULLS :)

Taner Uykuçeken
16.04.2011, 15:54
Chicagoyu tekrar böyle zirvede görmek güzel efsaneden sonra ne zaman toparlanırlar merak ediyordum bizi fazla bekletmediler...

Doğuda,
İlk tur eşleşmelerinde pek bir zorlu eşleşme yok Chicago, Miami, Boston, Orlando rahatça turlar gibi gözüküyor, bir zorlanırsa Boston zorlanır şu aralar pek ritim tutturamadılar ama turu bırakmazlar

Batıda,
San Antonio ve LAL rahat Portland süpriz yapabilirmi diyorum ama zor gibi gözüküyor
ilk tur eşleşmelerinin bana göre en güzeli Oklahama-Denver
Denver herkes tarafından konferans finaline aday gösterilsede Oklahama hiçte yabana atılacak bir takım değil çok güzel bir seri bekliyor bizi

Yiğit SARI
16.04.2011, 21:55
Pacers önde götürüyor 76-69 3. çeyrek