PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NBA | National Basketball Association

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

Oğuz B.
12.08.2010, 22:02
NTV ile yollarını ayıran ve 24 saat geçmeden hem Lig TV'den hem de TRT'den teklif alan ve TRT'yi kabul eden Murat Kosova, transferin perde arkasını Medyatava'ya anlattı.

http://www.ayancuk.com/haber/haberresim/murat_kosova.jpg

Kosova şöyle konuştu:
"NTV'den ayrılma sebebim, bana yapılan transfer teklifleri değil, herkesin bunu böyle bilmesini isterim. Ayrıldıktan sonra 24 saat içerisinde bana hem TRT'den hemde LİG TV'den teklif yapılması beni çok gururlandırdı, mutlu etti. Karar verme sürecimi çok anlık değişiklikler etkiledi.
Aslında Ekim'e kadar çalışmayı düşünmüyordum, yıllık iznimi bile kullanmadım. Kendimi bir anda TRT'de buldum. TRT ile henüz bir resmi sözleşmeye imza atmış değilim, bu süreçler TRT'de biraz yavaş işliyor. Herkese, hem LİG TV'ye hem TRT'ye çok teşekkür ediyorum. Bu hafta sonu başlayan Süper Lig ile birlikte TRT'de Stadyum Programı'na Okay Karacan'ın yönetiminde başlıyoruz. Programda Okay ile bana, Feyyaz Uçar ve Hakan Şükür eşlik edecek. Bir kez daha yineliyorum, NTV'de iken kimseyle telefon görüşmem olmadı, biraz zaman geçtikten sonra ayrılma sürecimi daha ayrıntılı bir şekilde yine herkes Medyatava'dan duyacak."

leavemealone
14.08.2010, 00:53
Koca McGrady nin düstügü hallere bakin..
Daha gecen yil 20 milyon üzeri kazaniyordu simdi 1,5 u zorla alacak..
Sakatliklar bitirdi adami..Yazik oldu..

Oğuz ZEYTİN
14.08.2010, 09:20
Pistons, ikinci tur seçimi gard Terrcio White ile imzaladı. Minimum ücrete (473604 $) anlaşıldı.

White, aslında atletik SG. Ancak NCAA'deki iki yılını da ağırlıklı olarak PG olarak geçirdi.

D. Wade'e benzetilen bir oyun tarzı var. Ayrıca 2010 draftına giren oyuncular arasında en büyük kulaç uzunluğuna sahip, bu da savunmada büyük avantaj sağlıyor.

** Pistons'ın talipleri artıyor.

M. Ilitch'den sonra dün Tom Gores ( Forbes zenginler listesinde 473. ) ve George Postolos ( o da 270. galiba ya da o civarlarda bir yerde) takıma talip oldu.

İkisi de göçmen. Biri Lübnan'dan biri Yunan asıllı. İkisi de Michigan'da yetişip öğrenim görmüş.

Gores, Beverly Hills,California'da yaşıyor ve teknoloji şirketleri var.

Postolos ise Houston Rockets'ın eski sahibi. Houston,Texas'da yaşıyor. Spor finansmanı şirketi var.

Asıl bomba bu sabah patladı!

Michiganlı olup Lakers efsanesi Earvin "Magic" Johnson, talip oldu Pistons'a... Ve ibre ona döndü!

Jordan'dan sonra eski bir oyuncu takım sahibi olabilecek mi? Eylül'e kadar belli olacak!

pazarkapılı
16.08.2010, 17:48
pistonstan birşey olmaz daha arkadaslar:)....zorlamayın....magic bile kurtaramaz detroit i....

Oğuz ZEYTİN
16.08.2010, 22:43
2004 öncesinde de bir şey olmaz diyorlardı. Olan oldu...

"Çok şey olur" diye beklenen LeBron ve türevlerinin de şampiyonluk yüzüklerini görmek isteriz...

Ayrıca Detroit Pistons sevgisi, Trabzonspor sevgisi gibidir...

Başarılı olamıyoruz diye sırt çevirmeyiz.

"Big Three" toplamalarının peşinden gidenleri de biliyoruz...

Dün Lakers, Cavs, Spurs... Bugün Boston, Miami, Dallas... Yarın kim? ;)

Bu arada Magic mi? Siz insanı güldürürsünüz :)

Kaya
17.08.2010, 23:40
Bigben, baskebol yazarı olman lazım...

;)

pazarkapılı
18.08.2010, 17:04
hep savunma hep savunma nereye kadar detroit....yeter da:)....

MDanışmaz
18.08.2010, 23:45
Doğu'da bu kadar kötü takım varken Detroit bu sene play-off yapar ama daha ileri gidermi bilinmez gireceği sıra önemli..Boston,Miami,Orlando'dan herhangi biriyle eşleşirse evlerine erken dönerler :)

Oğuz ZEYTİN
19.08.2010, 10:54
Vay be, en kötü döneminde bile herkes Detroit'i konuşuyor :)

Teşekkürler beyler... :)

İşin şakası bir yana, NBA'de yaprak kımıldamıyor. Serbest oyuncu piyasasında artık önemli oyuncu kalmadı. Savaşçı pota altı oyuncusu olarak Louis Amundson hala boşta, değerlendirilmeli.

Takas da olmadı uzun zamandır. Phoenix'ten Toronto'ya geçen L. Barbaso, takas olmak istedi. Yönetim henüz cevap vermedi. Toronto git gide antipatik olmaya başladı. Antonio Davis, V. Carter, M. Patterson, C. Oakleyli takım ligin en sevilen takımlarındandı halbuki...

Bu arada D. Collison'a nazar değdi ( Fotomaç manşeti gibi oldu)... Bu yazın belki de en çok konuşulan isimlerindendi, Indiana'ya geçeli daha iki hafta olmadı, parmağını kırdı.

Ve son olarak bu seneki çaylakların NBA teaser ve fotoğraf çekimlerinin kamera arkasından güzel görüntüler buldum.

http://www.pistonpowered.com/2010/08/terrico-white-wows-at-rookie-photo-shoots-impromptu-dunk-contest/

00:56 ve 02:22'deki smaçlar Detroit çaylak gardı Terrico White'tan... Görülmeye değer...

Cengiz Çubukcu
19.08.2010, 11:28
Bigben, baskebol yazarı olman lazım...

;)

zaten yazıyor Kaya :) bakınız Trabzonbasket.com ...

pazarkapılı
19.08.2010, 14:13
barbosa suns a geri dön kardesim....

Kasım Hilal
20.08.2010, 00:36
Artık yeni sezon başlıyor..
Başlıktan Lakers'ın şappiyonluğunu kaldırmak şart oldu..

Ahmet Başkaya
28.08.2010, 13:43

Evet Bencede :)

Özge
28.08.2010, 14:05

Evet Bencede :)
Bence kaldırmaya gerek yok ne olsa sezon sonu yine aynısı yazılacak:p:)

Oğuz ZEYTİN
28.08.2010, 14:06
Dağa taşa şampiyon Lakers yazmakla olmaz bu işler (bknz. 2004 Finalleri)

GO PISTONS GO!!!

EmreYavuz61
28.08.2010, 14:57
GO MAVS GO!!!

bu sene işimiz zor ilk kez bu kadar emin konuşacağım miami siler süpürür.topu kim paylaşacak lider kim olacak hepsi hikaye..şampiyon olur miami...

Emre ÖZTÜRK
31.08.2010, 23:56
Bu sene bizim yılımız olacak :)

Sessiz sakin ilerliyoruz :)

Go Mavs Go ;)

Kasım Hilal
01.09.2010, 22:54
Bence kaldırmaya gerek yok ne olsa sezon sonu yine aynısı yazılacak:p:)

Bence bu yıl Lakers, Miami ya da Boston şampiyon olamayacak..
Daha doğrusu öyle olmasını istiyorum..

Sefa Murat Dokuz
01.09.2010, 23:25
Kobe bırakmaz 3 peat !

Serdær
11.09.2010, 15:50
LA Lakers varken hala neden şampiyonluktan bahsedilir anlamam ..

irfan61
11.09.2010, 17:07
2010-2011 sezonunun Şampiyonu "Miami Heat"

Oğuz ZEYTİN
14.09.2010, 11:52
Yine mi Lakers muhabbeti... :)

O zaman son dakika haberini paylaşayım:

"NBA'de tüm yazılı kurallar değişiyor!

Ve S... S... Los Angeles Lakers'da!"

http://krampon.net/nbade-tum-yazili-kurallar-degisiyor/66a10634-662a-48

İlker Akçay
14.09.2010, 12:01
Yine mi Lakers muhabbeti... :)

O zaman son dakika haberini paylaşayım:

"NBA'de tüm yazılı kurallar değişiyor!

Ve S... S... Los Angeles Lakers'da!"

http://krampon.net/nbade-tum-yazili-kurallar-degisiyor/66a10634-662a-48

Anlamalıydım :eek::eek::confused::cool:;):alkış:

http://3.bp.blogspot.com/__RNGmDCBFUo/TIS4mS3DddI/AAAAAAAAABk/i_eCcrq4pzY/s1600/sabri.PNG

Yine de insan gururlanıyor tabi her ne kadar sarbi de olsa Türk sonuçta :)

''Birgün kullanmadığım her şut için bana küfredeceksiniz'' Adolf Sarbi

Oğuz ZEYTİN
14.09.2010, 12:02
İlker, resim eklemeyi bilmiyorum. Şu linkteki fotoyu eklesene :)

İlker Akçay
14.09.2010, 12:18
Ne demek Oğuzum zevkle ;)

http://i1009.hizliresim.com/2010/9/14/1572.jpg

;) Guard mı oynar acaba :)

Oğuz ZEYTİN
14.09.2010, 12:27
Valla ne oynar bilemem ama...

Artık "Özge", "kaka" ve diğer Lakerslı arkadaşlar düşünsün :)

*

Buzzer beater olabilir :D

Oğuz ZEYTİN
14.09.2010, 15:12
Dumars'ın 2003'te neden Carmelo'yu değil de Darko'yu seçtiğini daha önce bu sayfalarda açıklamaya çalışmıştım.

En çok takip edilen Pistons bloglarından pistonspowered'da bu konuyla ilgili çıkan dün çıkan bir yazı. Dan Feldman imzalı...

http://www.pistonpowered.com/2010/09/myth-detroit-pistons-picking-darko-milicic-over-carmelo-anthony-with-the-no-2-pick-in-the-2003-nba-draft-was-an-avoidable-blunder/

Oğuz ZEYTİN
15.09.2010, 23:01
Hele gençler, bir bakın: Bugün İstiklal'deki NBA Store'a uğradım.

Celtics Classic LARRY BIRD forması ve Lakers 2010 Şampiyonluk T-Shirt'ü gelmiş.

David Stern'e ve İstanbul NBA Store yetkilisine güzel (!) sözcükler paylaştım içimden. Sen tutu her takımın forma, şort, sweat... vs. getir; Detroit olmasın. :(

:)

Mesele o değil de Cleveland ürünleri indirime girmiş: Acaba diyorum, toplanıp gidip LeBron forması alsak. Sonra Galatasaray Lisesi'nin önünde yaksak mı? :)

Özellikle eski Cavsli arkadaşlardan cevap bekliyorum. Haa, pardon onlar zaten "LeBronsporluydu" değil mi! Yoksa Cavs'den onlara ne? :)

Emre ÖZTÜRK
15.09.2010, 23:29
Bigben hocam sizin Hamilton bize nasıl olur.Sanırım Detroit ondan kurtulmaya çalışıyor.

Oğuz ZEYTİN
15.09.2010, 23:37
Tyson Chandler karşılığında mı? Süper olur :)

Zaten Cuban'da para sorunu yok.

Kidd-Hamilton-Butler-DIRK-Haywood...

Kenardan; Barea - Terry - Marion - Tim Thomas - Ajinca...

Bu takas görüşüldü diye yazmıştı Michigan gazeteleri. Ama Cuban, Marion + Stevenson + Mahinmi'yi vermişti yanılmıyorsam. Dumars ise Chandler'ı istemişti. Olmadı...

EmreYavuz61
15.09.2010, 23:41
Bigben hocam sizin Hamilton bize nasıl olur.Sanırım Detroit ondan kurtulmaya çalışıyor.

oo nowitzkici biri selam abi :)bu sene dallas yine play-off lara kalır yine play-off finali göremen eleniriz maalesef..

Emre ÖZTÜRK
15.09.2010, 23:45
Tyson Chandler karşılığında mı? Süper olur :)

Zaten Cuban'da para sorunu yok.

Kidd-Hamilton-Butler-DIRK-Haywood...

Kenardan; Barea - Terry - Marion - Tim Thomas - Ajinca...

Bu takas görüşüldü diye yazmıştı Michigan gazeteleri. Ama Cuban, Marion + Stevenson + Mahinmi'yi vermişti yanılmıyorsam. Dumars ise Chandler'ı istemişti. Olmadı...

Cuban iyi teklif sunmuş :D

Aslında Chandler bana göre soru işareti.Ne yapacağı belli olmayan bir oyuncu tam form tutuyor sonra sakatlıklar vs ne biliyim hiçbir zaman üst düzey bir form grafiği yakalayamadı.Ben Haywood'a daha çok güveniyorum.

Bana kalsa Hamilton-Chandler takasını yaparım.Hamilton çok iyi olmasada iyi savunmacı sayılır ve skor yükünü hafifletebilecek bir oyuncu.Marion'dan kurtulsak süper olur.Cuban'ın teklifi şahane ama Dumars yemez bu kazığı herhalde.

Emre ÖZTÜRK
15.09.2010, 23:48
oo nowitzkici biri selam abi :)bu sene dallas yine play-off lara kalır yine play-off finali göremen eleniriz maalesef..

Vay be sonunda bu forumda bir Dallas'lı bulabildim :D

Valla bizim takım lanetli gibi dostum 2,5-0 dan şampiyonluk vermiş 8. sıradan gelen takıma elenmiş bir takımız ama ne bileyim çok seviyorum bu takımı :)

Dirk liderimiz şampiyonluk hedefimiz bakalım ne olacak sonumuz :D

Oğuz ZEYTİN
16.09.2010, 00:03
Cuban iyi teklif sunmuş :D

Aslında Chandler bana göre soru işareti.Ne yapacağı belli olmayan bir oyuncu tam form tutuyor sonra sakatlıklar vs ne biliyim hiçbir zaman üst düzey bir form grafiği yakalayamadı.Ben Haywood'a daha çok güveniyorum.

Bana kalsa Hamilton-Chandler takasını yaparım.Hamilton çok iyi olmasada iyi savunmacı sayılır ve skor yükünü hafifletebilecek bir oyuncu.Marion'dan kurtulsak süper olur.Cuban'ın teklifi şahane ama Dumars yemez bu kazığı herhalde.

Emre, bizim Chandler'ı isteme sebebimiz tamamen duygusal!

Hamilton'ın kontratından kurtulmak ve Chandler'ın son senesindeki kontratını almak istedik.

Bu arada Hamilton bence Ray Allen'la birlikte ligdeki en iyi şutördür! Reggie Miller tarzı bir oyunu var.

Her sene 19-20 sayı atıyor. 4 ribaund - 4 asisti de ekler. Bir de bunları 32 dakikada yapar.

Gelelim savunmasına... Yapışır yahu, ötesi yok! :)

Kalsın isterdim ama geçen sene Ben Gordon bu sene T-Mac gelince, gitmesi daha iyi.

Emre ÖZTÜRK
16.09.2010, 00:10
Emre, bizim Chandler'ı isteme sebebimiz tamamen duygusal!

Hamilton'ın kontratından kurtulmak ve Chandler'ın son senesindeki kontratını almak istedik.

Bu arada Hamilton bence Ray Allen'la birlikte ligdeki en iyi şutördür! Reggie Miller tarzı bir oyunu var.

Her sene 19-20 sayı atıyor. 4 ribaund - 4 asisti de ekler. Bir de bunları 32 dakikada yapar.

Gelelim savunmasına... Yapışır yahu, ötesi yok! :)

Kalsın isterdim ama geçen sene Ben Gordon bu sene T-Mac gelince, gitmesi daha iyi.

Kopsun gelsin o zaman Hamilton niye duruyor.Cuban amca al şu adamı kaçırma :)

Bu arada Detroit'in kazma uzun ihtiyacı için serbest kalan Dampier iyi olabilir :D:D

Dampier ile Miami'de ilgileniyor kapacaklar Damp'i

Oğuz ZEYTİN
16.09.2010, 00:17
Emre;

Dampier, Miami ile anlaşmış. Hoopshype'da yazıyordu dün gece.

Bu arada L. Amundson Golden State'e gitmiş.

Lig başlangıcına yetişmese de All-Star arasına doğru Prince ve Hamilton'ı göndereceğiz. Artık C. Kaman mı gelir D. Howard mı bilemem :)

EmreYavuz61
16.09.2010, 00:19
Vay be sonunda bu forumda bir Dallas'lı bulabildim :D

Valla bizim takım lanetli gibi dostum 2,5-0 dan şampiyonluk vermiş 8. sıradan gelen takıma elenmiş bir takımız ama ne bileyim çok seviyorum bu takımı :)

Dirk liderimiz şampiyonluk hedefimiz bakalım ne olacak sonumuz :D

hakketten enteresan takımız..shaq gelecek diyorlardı bi ara aslında iyi olurdu yani yaşlı maşlı shaq shaq'tır...fakat dediğim gibi bu senede play-off oynar konferans yarı finali olmadı en fazla konferans finali görürüz.gerçi şöyle bir düşündüğümüzde neden lakersle final oynamayalımda geçiyor içimden.miami ile bir intikam finali ama bu sefer daha acı olabilir :)

Emre ÖZTÜRK
16.09.2010, 00:24
Hele bir lig başlasında ondan sonra konuşmaya başlarız ama bizim kadromuzun ölüsü playoff yapar.Ben Lakers ile batı birinciliği için çekişeceğimizi düşünüyorum ve playofflara karışmıyorum.Orda ne yapacağımız belli olmuyor çünkü :D

Bu arada Dampier şampiyonluk mu istiyor yoksa :D:D O odun Miami'yi de batırır :D

Oğuz ZEYTİN
17.09.2010, 10:32
Emre,

Dallas'ın sözleşme uzattığı Tim Thomas eşinin rahatsızlığı dolayısıyla bu seneyi kaçıracakmış.

Oğuz ZEYTİN
17.09.2010, 10:34
Orlando, veteran power forvet Malik ALLEN,

Toronto, atletik SF Ronald DUPREE (eski piston)

Utah, Hollandalı pivot Francisco ELSON,

New Jersey, SF Stephen GRAHAM ve tecrübeli PF Joe Smith ile imzaladı.

Emre ÖZTÜRK
17.09.2010, 11:37
Emre,

Dallas'ın sözleşme uzattığı Tim Thomas eşinin rahatsızlığı dolayısıyla bu seneyi kaçıracakmış.

Evet duydum bende geçen senede aynı şeyi yapmıştı Thomas sezonun başında eşim hasta diyerek takımı yüzüstü bırakmıştı ki çok iyi katkılar alıyorduk ondan.Benim merak ettiğim konu yeni yaptığı sözleşmedeki parayı alacak mı şimdi bu adam ?

Bizimkiler de hemen Brian Cardinal'le anlaşma sağlamışlar.Kontrat verecekmişiz Cardinal'e

Emre ÖZTÜRK
17.09.2010, 11:38
Nelson Gidiyor/Smart Geliyor

Golden State Warriors, takım koçu Don Nelson'la yollarını ayırma konusunda son viraja geldi.

'Çılgın Profesör' lakaplı Don Nelson için yolun sonu görünüyor. Satışı gerçekleşen Warriors, Nelson'ı takımın başında düşünmüyor.

Takımın yeni sahibi Joe Lacob, geçtiğimiz hafta Nelson'la görüşmelerde bulunmuştu. Duruma yakın bir kaynağın verdiği bilgiye göre Nelson'ın yollanacağı yerine yardımcı koç Keith Smart'ın geleceği belirtildi. Keith Smart'ın takımın geçiş dönemi için 1 yıllık bir plan olduğu ifade edildi.

Ancak bu planın gerçekleşmesi için Warriors'ın satış işlemlerinin NBA tarafından resmi olarak onaylanması gerekiyor.

Oğuz ZEYTİN
17.09.2010, 12:16
Evet duydum bende geçen senede aynı şeyi yapmıştı Thomas sezonun başında eşim hasta diyerek takımı yüzüstü bırakmıştı ki çok iyi katkılar alıyorduk ondan.Benim merak ettiğim konu yeni yaptığı sözleşmedeki parayı alacak mı şimdi bu adam ?

Bizimkiler de hemen Brian Cardinal'le anlaşma sağlamışlar.Kontrat verecekmişiz Cardinal'e

Cardinal... "Koca yürek". O da eski Piston!

Her işi yapar. İyi olur.

* Tim, parayı son kuruşuna kadar alacak!

Emre ÖZTÜRK
17.09.2010, 12:20
Cardinal... "Koca yürek". O da eski Piston!

Her işi yapar. İyi olur.

* Tim, parayı son kuruşuna kadar alacak!

O zaman T.Thomas bize iyi çakallık yapmış valla :) Allah'tan Cuban için böyle para konuları sorun olmuyor :)

Paksoy
17.09.2010, 12:55
Denver Nuggets ne alemde ?

Oğuz ZEYTİN
17.09.2010, 13:02
Carmelo, bugün takasını istedi. İyiler yani :)

http://ken-berger.blogs.cbssports.com/mcc/blogs/entry/11838893/24605774?source=rss_blogs_NBA

Oğuz ZEYTİN
17.09.2010, 13:11
Yeni NBAliler

http://www.nba.com/playerfile/omer_asik/index.html?nav=page

http://www.nba.com/playerfile/semih_erden/

Oğuz ZEYTİN
22.09.2010, 10:26
Denver'a Carmelo için gelen ilk ciddi teklif Houston'dan. Kevin Martin'i önerdiler.

Sürpriz teklif ise çok yakında Pistons'dan gelecek: Carmelo + Jr Smith'e karşılık Hamilton + Prince...

JR Smith'in elden çıkarılmak istenmesi de bu takası kolaylaştırabilir. Yalnız Denver büyük ihtimalle ya Stuckey ya da Daye'yi de almak isteyecektir.

Paksoy
22.09.2010, 10:29
Hamilton ,ve prınce giderse,şampıyon ekip Denver'de toplanacak:)

Oğuz ZEYTİN
22.09.2010, 11:00
Hamilton ,ve prınce giderse,şampıyon ekip Denver'de toplanacak:)

Ben Wallace? ;)

Ve aradan geçen 7 yıl...

Paksoy
22.09.2010, 13:23
Ben Wallace? ;)

Ve aradan geçen 7 yıl...
Bigben olmasada birdman var,

Oğuz ZEYTİN
22.09.2010, 13:34
Keşke gerçekleşse...

Verimsiz oynasalar bile hem Smith hem de carmelo'nun kontratları bitiyor. Zararı olmaz Detroit'in.

Paksoy
22.09.2010, 13:42
Keşke gerçekleşse...

Verimsiz oynasalar bile hem Smith hem de carmelo'nun kontratları bitiyor. Zararı olmaz Detroit'in.
D.haword'ı kapsa Melo ve jr smiht'in yanına pistons ,

Oğuz ZEYTİN
22.09.2010, 13:48
D.haword'ı kapsa Melo ve jr smiht'in yanına pistons ,

O çok zor şimdilik. Oralndo bırakmaz onu büyük bir gelişme olmadıkça.

Paksoy
22.09.2010, 13:52
O çok zor şimdilik. Oralndo bırakmaz onu büyük bir gelişme olmadıkça.
Şampıyonluk daha iyi takım, yıldız oyuncularla oynamak,bide Mıamı yıldızları topladı doğal olarak,orlanda 1-0 yenik başlıyor(umutsuz)onun için daha güçlü kadrolarla mücadele etmek isteyebilir, gitmek isticektir diye düşünüyorum,
Detroit olmasa bile 2-3 yıldızı başka bir takımda beraber görebilirmiyiz ?

Oğuz ZEYTİN
22.09.2010, 14:09
Şampıyonluk daha iyi takım, yıldız oyuncularla oynamak,bide Mıamı yıldızları topladı doğal olarak,orlanda 1-0 yenik başlıyor(umutsuz)onun için daha güçlü kadrolarla mücadele etmek isteyebilir, gitmek isticektir diye düşünüyorum,
Detroit olmasa bile 2-3 yıldızı başka bir takımda beraber görebilirmiyiz ?

NY Knicks'in planı var.

Stoudamire'in yanına T. Parker'ı istiyorlar.

Emre ÖZTÜRK
22.09.2010, 22:49
Artest Yüzüğünü Satacak

NBA'in sıradışı figürlerinden Ron Artest, geçen sezon kazandığı şampiyonluk yüzüğünü açık artırmayla satacağını ve gelirini okullardaki ruhsal gelişim bölümlerine aktaracağını açıkladı.

NBA'de Los Angeles Lakers forması giyen Ron Artest'in sıradışı hareketleri ve açıklamalarına bir yenisi eklendi.

Geçen sezon kazandığı şampiyonluk yüzüğünü açık artırma ile satacağını söyleyen oyuncu, elde edilecek geliri de okullardaki ruh sağlığı bölümlerine kaynak olarak aktaracağını belirtti.

Boston Celtics ile oynadıkları final serisi boyunca sakin kalmak için psikolojik destek alan Artest, ilk mental yardımını 13 yaşındayken okulda aldığını ancak o dönemde imkanların yetersiz olduğunu söyledi.

Çocuklara yardım etmenin kendisini mutlu edeceğini anlatan Artest, böylece gelecek sezonki şampiyonluk yarışı için de yeni bir motivasyon kaynağı yaratmış olacağını savundu. "Yeni bir yüzük almak için savaşacağım" diyen Artest, takım arkadaşı Kobe Bryant'ın da kendisine bu konuda destek vereceğine inandığını belirtti.

Kobe için "o, Plüton seviyesinde bir yıldız" ifadesini kullanan Artest, açıklamalarının kalan bölümünde ise Plüton'un gezegen statüsünden çıkarılmasına ne kadar bozulduğunu anlattı.

Artest,"Plüton'un gezegenlikten çıkarılması beni çok üzdü. Ben küçükken Plüton gezegendi, ama şimdi değil. Bunu kim yaptıysa burnuna dirsek atmak istiyorum. Plüton'u seviyorum. Herkes Plüton'u seviyor. Hatta Plüton diye bir çizgi film karakteri bile var. Bu konuda elimizden ne gelir bilmiyorum ama Plüton'un yeniden gezegen olmasını sağlamak için bir şeyler yapmalıyız" diye konuştu.

Artest'in son birkaç aya yansıyan diğer vukuatları da oldukça ilginç. Geçen sezon NBA finali son maçının ardından basın toplantısında kalabalık bir aile fotoğrafı veren oyuncu, demeçleriyle herkesi güldürmeyi başarmıştı..

Lakers forveti, son olarak da Los Angeles trafiğinde büyük tip go-kart arabasıyla aşırı hız yaparken yakalanmış ve aracının trafik tescilinin dahi olmadığı anlaşılmıştı.

Bu adam harbiden deli şu yaptıklarına bak kopardı beni :D:D:D

Emre ÖZTÜRK
24.09.2010, 11:38
Formalarda Yenilikler

Yeni sezonda kullanılacak formaların %30 daha hafif olduğu ve 2 kat daha hızlı kuruduğu açıklandı .

Konu hakkında açıklama yapan yönetim oyuncuların yarı arasında forma değişmekten duydukları rahatsızlık sebebiyle böyle bir uygulamaya gittiklerini açıkladı .

Formalardaki ıslaklığın gitmemesinden çok başı ağrıyan oyunculara yapılan bu yeniliğin performanslara olumlu yansıması bekleniyor

Emre ÖZTÜRK
24.09.2010, 11:43
Williams Knicks'te - Novak Dallas'ta

New York Knicks forvet Shawne Williams'la, Dallas Mavericks ise forvet Steve Novak'la anlaştı.

Knicks Başkanı Donnie Walsh, bir dönem Pacers&Mavericks'te forma giyen Shawne Williams'la kontrat yaptıklarını açıklarken kontrat detayları basına açıklanmadı.

Dallas ise 2003'de Final Four yapan Marquette'de Wade'in takım arkadaşı olan Novak'la kontrat yaptı.

Emre ÖZTÜRK
24.09.2010, 11:45
Don Nelson Kovuldu

Golden State Warriors'da, Don Nelson'ın kovulduğu belirtildi.

Yaklaşık iki aydır Nelson'ın, Warriors'dan kovulacağı ve yerine Keith Smart'ın geleceği söyleniyordu. NBA kaynaklarına göre bu haber bugün kesinlik kazandı ve Warriors, Nelson'ın görevine son verme kararı aldı.

Yeniden yapılanan Warriors, tüm zamanların en çok kazanan koçu Nelson'la yollarını ayırırken yerine asistan koç konumundaki Keith Smart'ı getirdi.

Don Nelson'a kontratının son yılında 6 milyon dolar verilecek.

pazarkapılı
24.09.2010, 15:07
plüton için caba lütfen sayın rte....

Ahmet Karadeniz
24.09.2010, 16:46
http://www.hurriyet.com.tr/spor/basketbol/15854138.asp

HER şey Ricardo Quaresma için 19 Haziran’da BJK İnönü Stadı’nda düzenlenen imza töreninde başladı. Töreni izleyen siyah beyazlı taraftarlar, Beşiktaş (http://www.hurriyet.com.tr/index/be%C5%9Fikta%C5%9F/) Kulübü tarihinin en önemli transferini gerçekleştiren başkanları Yıldırım Demirören (http://www.hurriyet.com.tr/index/y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m_demir%C3%B6ren/)’e, “Basketbola da yıldız isteriz” diye tezahürat yaptı. Quaresma’nın ardından Guti’yi de getiren Demirören, transferde birlikte çalıştığı asbaşkanlar Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu’na birkaç kez taraftarların bu isteğini hatırlatıp, “Basketbol şubesi için de bir şeyler yapmalıyız” dedi.

Basketbola da yıldız...

Adalı ve Zülfikaroğlu’ndan, “Haklısınız başkan, oraya da bir dünya yıldızı yakışır. Bu konuda bize düşen ne varsa yapmaya hazırız” cevabını alan Demirören, hemen çalışmalara başladı. Geçtiğimiz günlerde basketbol (http://www.hurriyet.com.tr/spor/basketbol/) şubesinden sorumlu yönetici Şeref Yalçın’la bir araya gelip, “Basketbol şubesine de bütün taraftarları heyecanlandıracak bir yıldız getirmek istiyorum. Kimleri alabiliriz, bir araştırmasını yap” dedi. Yalçın gerekli araştırmayı yaptı ve önceki gün menajer Ahmet Bulut’u da yanına alıp, başkan Yıldırım Demirören (http://www.hurriyet.com.tr/index/y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m_demir%C3%B6ren/)’e transferini istediği süper yıldızın ismini açıkladı: Allen Iverson.

Başkan Demirören haklı olarak önce şaşırdı; “Iverson mı, dedin. Emin misin? Bu adam bir dünya yıldızı. Bize gelir mi?” diye sordu.

Şeref Yalçın da, Ahmet Bulut aracılığıyla ABD (http://www.hurriyet.com.tr/index/abd/)’li basketbolcunun menajeri Gary Moore ile temasa geçtiklerini belirtip, “Iverson’un NBA’deki kariyeri bitti. Bundan sonra Avrupa veya Çin (http://www.hurriyet.com.tr/index/%C3%87in/)’e gidecek. Özellikle Çin (http://www.hurriyet.com.tr/index/%C3%87in/) takımları kendisini çok istiyor. Hatta bir tanesi yıllık 4 milyon dolar net ücret önermiş. Ama Iverson kültür farkından dolayı Çin (http://www.hurriyet.com.tr/index/%C3%87in/)’e gitmek istemiyor. Biz de onlara Türkiye’nin bir Avrupa ülkesi olduğunu ve burada çok rahat edeceğini anlattık. Eğer ‘Türkiye’ye gelebilirim’ cevabını verirse para pazarlığına başlayacağız. Kendisine 1.5-2 milyon dolar arası bir rakam önerebiliriz” diye konuştu.

Ramos’la da görüştüler

Yalçın, Iverson’un yanı sıra Porto Riko Milli Takımı’nın 2.22’lik devi Peter Ramos’un da Beşiktaş (http://www.hurriyet.com.tr/index/be%C5%9Fikta%C5%9F/)’a çok uygun bir isim olduğunu belirtip, bu oyuncunun menajeriyle bir ön görüşme yaptıklarını belirtti. Allen Iverson’a yaptıkları transfer önerisi hakkında Hürriyet’e özel açıklamada bulunan Şeref Yalçın, “Iverson’a teklifimizi sunduk. Şimdi kendisinden cevap bekliyoruz. Eğer kabul etmezse en az onun kadar ünlü başka oyunculara yöneleleceğiz” dedi.
Yaşam felsefesi: Beni olduğum gibi kabul et
VÜCUDUNDAKİ dövmeler ve farklı giyim tarzıyla hemen dikkatleri üzerine çeken Allen Iverson, bu nedenle kendisine tepki gösterenlere “beni olduğum gibi kabul et” cevabını veriyor. 2000 yılında “Jewelz” nicki ile çıkarttığı albümde Iverson, sözlerini kendi yazdığı “40 Barz” adlı şarkısında eşcinsellere hakaret ettiği için birçok kesimin nefretini kazandı. ABD (http://www.hurriyet.com.tr/index/abd/)’de eşcinseller kendisini protesto etmek için yürüyüşler düzenledi. En sonunda albümün dağıtımı yasaklandı. Iverson ayrıca, yırtık ve bol pantolonlar, tişörtler giydiği için NBA yönetiminin sevmediği oyuncuların başında geliyordu. NBA yönetimi bu tarz giyinenleri cezalandıracağını açıkladı, ancak Iverson, “Hip-hop ve rap müzik benim yaşam tarzım. Ne olursa olsun bu şekilde dolaşacağım” diyerek asi duruşunu tekrarladı.
Çocukluğu sefalet içindeydi
7 Haziran 1975’te dünyaya gelen Allen Iverson’un çocukluğu sefalet içinde geçti. Komple bir sporcu olan Iverson, eğitim gördüğü Bethel Lisesi’ni, önce Amerikan futbolunda, arkasından basketbolda eyalet şampiyonu yaptı. 1993’te bir bar kavgası sonucu hapse giren Iverson, koçu John Thompson sayesinde Georgetown Üniversitesi’ne kabul edildi.

Üniversite takımında gösterdiği performansla adını ABD (http://www.hurriyet.com.tr/index/abd/) çapında duyuran Iverson, 1996’da Philadelphia 76ers tarafından NBA’e seçildi ve aynı sene içinde “Yılın Çaylağı” ödülünü aldı. 1998-99 sezonunda 26.9 sayı ortalaması tutturarak takımını play-off’lara taşıma başarısını gösteren Iverson, bir sonraki sezon 70 milyon dolarlık rekor bir anlaşmaya imza attı. Kariyeri sürekli yükseliş gösteren Iverson, 2000-2001 sezonunda en değerli oyuncu seçildi.

2006-2007 sezonuna dek maç başına sayı ortalaması 30’larda gezen Allen Iverson, 10 senesini verdiği Philadelphia’dan ayrılarak Denver Nuggets’a geçti. İki yıllık Denver macerasının ardından Memphis Grizzlies’e giden yıldız basketbolcu, burada sadece 3 maçta forma giydikten sonra Philadelphia’ya döndü ve 25 maç oynadı. Şu anda serbest oyuncu konumunda.
Tanımadığı babasını barda bıçakladı
“The Answer-Cevap” lakaplı Allen Iverson’un suç dosyası bir hayli kabarık...

- 1996’da bir bar kavgasında tartıştığı adamı bıçaklayan Iverson, bıçakladığı kişinin o ana dek hiç görmediği babası olduğunu öğrendi. Bu kavga nedeniyle hapse girdi.
- 1997’de, otomobiliyle aşırı sürat yapınca kendisini durduran polis, araçta ruhsatsız silah ve esrar buldu. Mahkeme kendisini ‘toplumsal hizmet’ cezası verdi.
- 2002’de eşi Tawanna’yı dövdüğü için tutuklandı.
Iverson’u 2 yıl önce F.Bahçe (http://www.hurriyet.com.tr/index/fenerbah%C3%A7e/)’ye önermişlerdi
ALLEN Iverson’un menajerleri, 2 yıl önce bu oyuncuyu F.Bahçe (http://www.hurriyet.com.tr/index/fenerbah%C3%A7e/) Ülker’e de önerdi. Yıllık 2.5 milyon dolar isteyen ABD (http://www.hurriyet.com.tr/index/abd/)’li oyuncu uzun süre sarı lacivertlilerin gündeminde kaldı. Ancak, bu parayı çok bulan F.Bahçe (http://www.hurriyet.com.tr/index/fenerbah%C3%A7e/), Iverson’un yerine eski oyuncusu Willie Solomon’u getirmeyi tercih etti.
Iverson’la birlikte istenen Ramos, NBA’de de oynadı
RAMOS KİMDİR?
- Tam Adı: Peter John Ramos
- Doğduğu Tarihi/Yeri: 23 Mayıs 1985/Fajardo, Porto Riko
- Boyu: 2.22 m
- Kilosu: 113 kg
- Oynadığı Pozisyon: Pivot
- Oynadığı Takımlar: Caguas Creoles, Washington (http://www.hurriyet.com.tr/index/washington/) Wizards (NBA), Roanoke Dazzle, Idaho Stampede, Baloncesto Fuenlabrada

Oğuz ZEYTİN
26.09.2010, 10:21
Resmi olmayan takas haberi

Carmelo NJ Nets'e!

Denver: 2010 Draft 3. sırası Derrick Favors (NJ'den) + iki adet birinci tur seçim hakkı, Utah'dan A. Kirilenko

NJ Nets: Carmelo Anthony (DEnver'dan) + DJ Augustine (Charlotte'dan)

Utah: Boris Diaw ( Charlotte'dan)

Charlotte: Devin Harris (NJ'den)

http://www.nba.com/2010/news/09/24/aldridge-carmelo-anthony/index.html

MDanışmaz
26.09.2010, 12:55
Denver bu takasla ne elde etti sormak lazım gerçi Derrick Favors'u tanımıyorum ama bir süperstar olacak olsa duyardık sanırım..Utah açısından da sevindim sonunda Krilenko'dan kurtuldular çok akıllı bir hamle yaptılar..

Oğuz ZEYTİN
26.09.2010, 14:32
Derrick Favors büyük ihtimalle süper star olacak. 2009 ABD genelinde lise mezunları sıralamasında 2. sırada. http://espn.go.com/mens-college-basketball/recruiting/rankings/_/class/2009

Daha 91' doğumlu. Gelişiminde sorun olmazsa (sakatlık gibi) Amare'nin patlayıcılığında ve savunma yapabileni...

Denver, Carmelo'nun boşa gitmesindense onu değerlendirip yeniden yapılanma öncesi bir yıldız adayını aldı.

Oğuz ZEYTİN
29.09.2010, 20:15
O zaman T.Thomas bize iyi çakallık yapmış valla :) Allah'tan Cuban için böyle para konuları sorun olmuyor :)

Dallas Tim Thomas'ı bıraktı.

Oğuz ZEYTİN
29.09.2010, 20:16
Resmi olmayan takas haberi

Carmelo NJ Nets'e!

Denver: 2010 Draft 3. sırası Derrick Favors (NJ'den) + iki adet birinci tur seçim hakkı, Utah'dan A. Kirilenko

NJ Nets: Carmelo Anthony (DEnver'dan) + DJ Augustine (Charlotte'dan)

Utah: Boris Diaw ( Charlotte'dan)

Charlotte: Devin Harris (NJ'den)

http://www.nba.com/2010/news/09/24/aldridge-carmelo-anthony/index.html

Nets, Carmelo takasından vazgeçti.

Oğuz ZEYTİN
01.10.2010, 20:28
NBA.com'daki sezona bakış tarzı bir analizde, ligin en kötü-en sıkıcı takımı olarak Detroit gösteriliyor. Tom Ziller ve B. Shoals pişman olabilir.

Emre ÖZTÜRK
06.10.2010, 12:14
Ilitch Pistons'ı Aldı

Detroit Pistons taraftarına müjdeli haber geldi. Pistons takımı taraftarın çok istediği Mike Ilitch'e satma kararı aldı.

Pistons, Detroit'in en önemli 2 takımına daha sahip olan iş adamı Mike Ilitch'e satılıyor. Tigers ve Red Wings'in sahibi olan Mike Ilitch, Pistons'ı da satın alıyor.

Kaynakların verdiği bilgilere göre Mike Ilitch'in, Pistons'ı satın almak için büyük ölçüde anlaşma sağladığı ifade edildi.

Takas hamleleri bekliyoruz Pistons'tan.Mesela Hamilton - Chandler gibi :)

Emre ÖZTÜRK
06.10.2010, 12:18
Noah İmzayı Attı

Joakim Noah kendisini 5 yıl daha Bulls'da tutacak sözleşmeye imza attı.

Bulls'a yakın bir kaynaktan alınan habere göre Noah 5 yıl için 60 M dolar alacak .

Noah'ın adı 2010 yazı boyunca takas dedikodularına karışmış ancak Bulls yönetimi her fırsatta genç oyuncusunu takımda tutacağını ısrarla yinelemişti .

Çok beğendiğim bir oyuncu.Bulls en doğru kararı almış.

MDanışmaz
06.10.2010, 13:25
Carlos Boozer evde geçirdiği bir kaza sonucu elini kırmış..Pota altında noah yalnız kaldı chicago'nun işi zor..

Emre ÖZTÜRK
06.10.2010, 13:27
Carlos Boozer evde geçirdiği bir kaza sonucu elini kırmış..Pota altında noah yalnız kaldı chicago'nun işi zor..

Ömer Aşık için iyi haber süreleri artar :)

Oğuz ZEYTİN
07.10.2010, 10:34
Detroit'ten Haberler

Geçen sezonun ilk maçından itibaren Hamilton'ın sakatlığıyla başlayan seri, Gordon, Villanueva, Wallace, Stuckey, Bynum... vs. diye devam etmişti.

Bu sezona, tüm şanssızlıklardan arınarak girmeyi düşlerken galiba McGrady kabusu takıma sirayet etti. İlk hazırlık maçında Miami karşısında henüz 7. dakikada Jonas Jerebko aşil tondonundan sakatlandı. En az 5-6 ay oynayamayacak. Bu kadar mı? Değil!

Çaylak Terrico White sağ ayağını kırdı.

Bismillah dedik,sabırsızlıkla devamını bekliyoruz. : (

Bu arada maçı, 105-89 kaybettik.

* Takımın satış işlemi, maçlar başlayana kadar tamamlanacak. M. Ilitch, kararlılığını gösterdi. Büyük ihtimalle bu hafta içerisinde resmiyet kazanacak.

Oğuz ZEYTİN
08.10.2010, 13:47
Denver'a Carmelo için gelen ilk ciddi teklif Houston'dan. Kevin Martin'i önerdiler.

Sürpriz teklif ise çok yakında Pistons'dan gelecek: Carmelo + Jr Smith'e karşılık Hamilton + Prince...

JR Smith'in elden çıkarılmak istenmesi de bu takası kolaylaştırabilir. Yalnız Denver büyük ihtimalle ya Stuckey ya da Daye'yi de almak isteyecektir.

İşte teklif geldi: Ama Denver'dan!

Carmelo'nun bitecek kontratına karşılık bazı parçalar eklemek isteyen Denver, NJ Nets ve NY Knicks'ten beklediğini bulamadı. Bizden HAmilton ve Tayshaun'u istedi.

Güneş yeniden DETROIT'ten doğacak gibi... :)

Mesut
08.10.2010, 17:21
miami çok iyi oynuyor
wade sakatlandı detroit maçında durumu hakkında bilgisi olan varmı

Emre ÖZTÜRK
08.10.2010, 17:31
miami çok iyi oynuyor
wade sakatlandı detroit maçında durumu hakkında bilgisi olan varmı

İki hafta uzak kalacak.

Mesut
08.10.2010, 17:45
boston vetaran kadrosuyla bakalım neler yapacak geçen sene uzunlardan çekmişti.
bu sene uzunlarla doldu :)
perkins,davis,s.o'neal,j.o'neal,garnett,semih
yenı transferler delonto west ve von wafer kısalarda etkili oyuncular bakalım
forever boston :)

Oğuz ZEYTİN
08.10.2010, 19:28
Jerebko'nun aşil tendonu koptu, 6 ay yatacak. Terrico'nun ayağı kırıldı.

Wade'in sakatlığı bunların yanında ne ki?

Auburn Hills'te Miami'yi zor günler bekliyor. Şimdiden Detroit basınında-forumlarda "... three" yorumları yazılıyor.

Mesut
08.10.2010, 19:39
tmac benım basketbola ilgi duyma sebebim o adamı orlandoda izlemek büyük keyifdi.
şimdi detroitde e biraz detroiti desteklicez her ne kadaar tmac bitmiş olsada tmac tmacdir yanı :)

Oğuz ZEYTİN
08.10.2010, 19:52
Gelin dostlar :) Detroit hepimize yeter...

Yakında Carmelo sevenler de saflarımızda yer alabilir... ;)

Oğuz ZEYTİN
09.10.2010, 08:51
Detroit, ikinci hazırlık maçında Milwaukee Bucks'ı 115-110 yendi. Normal süre 104-104 biten karşılaşmanın uzatma periyotunda Dajuan Summers ile sayılar bulup galip geldik.

Genç Daye 21 sayı-7 ribaund-3 asistle oynadı. Çaylak Monroe ise 5 sayı 5 ribaund yaptı.

Rip Hamilton yeni doğan çocuğunun yanında olduğu için, t-Mac dinlenmek için, Wilcox bilek sakatlığı için, Jerebko ve White ise ameliyat oldukları için takımda yer alamadılar.

Bucks'ta Ersan, 18 sayı-7ribaund-4 asistle oynadı.

KUTADGU
09.10.2010, 19:21
Oğuz, seni takip etmek oldukça keyifli.

Çaban için teşekkürler.

Paksoy
09.10.2010, 19:35
Detroit, ikinci hazırlık maçında Milwaukee Bucks'ı 115-110 yendi. Normal süre 104-104 biten karşılaşmanın uzatma periyotunda Dajuan Summers ile sayılar bulup galip geldik.

Genç Daye 21 sayı-7 ribaund-3 asistle oynadı. Çaylak Monroe ise 5 sayı 5 ribaund yaptı.

Rip Hamilton yeni doğan çocuğunun yanında olduğu için, t-Mac dinlenmek için, Wilcox bilek sakatlığı için, Jerebko ve White ise ameliyat oldukları için takımda yer alamadılar.

Bucks'ta Ersan, 18 sayı-7ribaund-4 asistle oynadı.
Ersan çok iyi istatistik çıkarmış,

Paksoy
09.10.2010, 19:38
Gelin dostlar :) Detroit hepimize yeter...

Yakında Carmelo sevenler de saflarımızda yer alabilir... ;)
takas ocak ayındamı? şimdilerde mi?

EmreYavuz61
10.10.2010, 00:33
2 hafta sonra başlıyor nba...takas dönemi ne zaman sona erecek?ve son dedikodular neler yani yıldız bi oyuncu takım değiştirebilirmi?

Oğuz ZEYTİN
10.10.2010, 11:49
Bu geceki Dallas ve Phoenix maçı, California Indian Wells tenis kortlarında açık havada oynandı.

Hidayet'i yine sorunlu bir sezon bekliyor. Egosu dünya şampiyonasıyla tavan yapmış Hidayet, Nash ve Hill'in olduğu takımda yine topu elinde tutmak isteyecekse... İşi zor.

Sonra yine bir Knicks deplasmanında uzatılan mikrofonlara "The Ball" deme kurnazlığına başvuramayacak gibi.

Zaten bu takımda 4 dış oyuncuyla oynayacaklar. Fakat D'Antoni'nin Phoenix'i değil ki bu. Q-Rich gelip 3 saniyede şutu atsın. Amar'e gibi hızlı uzunları yok.

Hidayet, yarı saha oyuncusu; bu sistemle başarılı olacağını düşünmüyorum (Yanılt beni Umut Bulut - Armağan ve Fc St Pauli şekli ;) )

Oğuz ZEYTİN
10.10.2010, 11:56
Oğuz, seni takip etmek oldukça keyifli.

Çaban için teşekkürler.

Estağfirullah Cihan. Ben teşekkür ederim. Çorbada küçük bir tuz kristali benim yapabildiklerim...

Ömer SEVİNÇ
11.10.2010, 18:49
Nba 2k11'i oynayan var mı? Jordan modu mükemmel olmuş yahu. Jordan'ın oynadığı unutulmaz maçları tekrar oynamak, onun başardıklarını başarmaya çalışmak enfes bir duygu. Larry Bird'lü Boston'a karşı 63 sayı atmayı başardım ama bugün Tanrı Jordan kılığına girmiş gibiydi demedi şerefsiz:))

Maçı da o kadar sayı atmama rağmen Boston kazandı gerçekte olduğu gibi. Adamlar yapmış aga. Herkese tavsiye ederim.

Hasan61
11.10.2010, 19:03
Nba 2k11'i oynayan var mı? Jordan modu mükemmel olmuş yahu. Jordan'ın oynadığı unutulmaz maçları tekrar oynamak, onun başardıklarını başarmaya çalışmak enfes bir duygu. Larry Bird'lü Boston'a karşı 63 sayı atmayı başardım ama bugün Tanrı Jordan kılığına girmiş gibiydi demedi şerefsiz:))

Maçı da o kadar sayı atmama rağmen Boston kazandı gerçekte olduğu gibi. Adamlar yapmış aga. Herkese tavsiye ederim.

Evet çok güzel oyun yapmışlar gerçekten:alkış::alkış:

Oğuz ZEYTİN
11.10.2010, 21:00
takas ocak ayındamı? şimdilerde mi?

Denver yönetimi, naz yapıyor. Gençlerden birini daha istiyorlar. Ama Hamilton ve PRince'i kabul edecekler gibi...

Cengiz Çubukcu
11.10.2010, 23:00
Bu geceki Dallas ve Phoenix maçı, California Indian Wells tenis kortlarında açık havada oynandı.

Hidayet'i yine sorunlu bir sezon bekliyor. Egosu dünya şampiyonasıyla tavan yapmış Hidayet, Nash ve Hill'in olduğu takımda yine topu elinde tutmak isteyecekse... İşi zor.

Sonra yine bir Knicks deplasmanında uzatılan mikrofonlara "The Ball" deme kurnazlığına başvuramayacak gibi.

Zaten bu takımda 4 dış oyuncuyla oynayacaklar. Fakat D'Antoni'nin Phoenix'i değil ki bu. Q-Rich gelip 3 saniyede şutu atsın. Amar'e gibi hızlı uzunları yok.

Hidayet, yarı saha oyuncusu; bu sistemle başarılı olacağını düşünmüyorum (Yanılt beni Umut Bulut - Armağan ve Fc St Pauli şekli ;) )

Oğuz ne oldu maç peki?

Oğuz ZEYTİN
11.10.2010, 23:11
Oğuz ne oldu maç peki?

Suns 98-90 kazandı Cengiz Abi.

http://www.nba.com/games/20101009/DALPHX/gameinfo.html#nbaGIboxscore

Oğuz ZEYTİN
12.10.2010, 08:52
Detroit, Atlanta'yı 94-85 yendi.

http://www.nba.com/games/20101011/ATLDET/gameinfo.html?ls=gt2hp0011000043#nbaGIboxscore

1) Hamilton'ın, çaylak Crawford'un belini kırması (0:50'de)

2) Maxiell'in E.Thomas'ı bloklaması (1:50'de)

Harun-61
12.10.2010, 12:19
Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nin (NBA) yıldızlarından Allen Iverson'un menajeri Gary Moore, Beşiktaş Cola Turka ile ciddi görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Moore, AP'ye yaptığı açıklamada, Iverson'ın Beşiktaş Cola Turka ile bir yıllık sözleşme imzalaması için görüşmeleri sürdürdüğünü ve 11 kez “All-star” seçilen oyuncunun Türkiye'ye gitmesi için iki tarafın da görüşmelere büyük ilgiyle yaklaştığını kaydetti.

Moore, “Bu takım, Iverson'ı kadrosuna katmayı çok istiyor. Allen kesinlikle basketbola devam etmek istiyor. En iyi fırsat Türkiye'den gelirse, gitmekte tereddüt etmez” dedi.

Iverson'ın Çin'den bir takımla da transfer görüşmesi yaptığını belirten Moore, Çin takımıyla görüşmelerin de bitmediğini, ancak Türkiye'nin daha iyi bir tercih olabileceğini ifade etti. Moore, Iverson'a henüz NBA'den teklif gelmediğini, yıldız oyuncunun yeniden NBA'de oynamayı da umut ettiğini belirtti.
14 yıl NBA'de oynayan Iverson, 24 bin 368 sayıyla NBA'de en çok sayı atan 17. oyuncu durumunda.

NBA'de Philadelphia 76ers, Denver Nuggets, Detroit Pistons ve Memphis Grizzlies formaları giyen Iverson, geçen sezon yeniden Philadelphia'ya dönmüş, ancak geçen Mart ayında bu takımdan ayrılmıştı.

.

Sefa Murat Dokuz
12.10.2010, 17:45
Lakers yine götürür xD

Emre ÖZTÜRK
16.10.2010, 01:03
Jordan: 100 sayı atarım

Michael Jordan'dan oldukça ses getirecek ve yankı uyandıracak bir açıklama geldi. MJ, ''Bugün oynasam 100 sayı atardım.'' dedi.

NBA'in gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu olarak gösterilen Michael Jordan, bugün NBA'de oynasa 100 sayıyı geçebileceğini söyledi.

Jordan, ''Kurallar değişti ve şuan fiziksel temas daha az. Şuanki kurallarla oynamış olsaydım 100 sayı rahat yapardım.'' dedi.

Jordan'a, Kobe hakkında da sorular gelirken, Kobe'nin NBA tarihindeki önemi soruldu. Jordan ise ''Yorum yapmak zor aslında. Kobe her zaman büyük oyuncularla birlikte anılacak. Sıralama açısında onu ilk 10 içersine sokabilirim.'' dedi.

Emre ÖZTÜRK
16.10.2010, 09:48
Dün gece ki Dallas - Chicago maçında Ömer Aşık'ın Tyson Chandler'a yaptığı blok

http://www.nba.com/games/20101015/DALCHI/gameinfo.html?ls=gt2hp0011000067

Cengiz Çubukcu
16.10.2010, 10:23

bloklarla başlaması gayet güzel :) inşallah hücumunu da geliştirir..

pazarkapılı
16.10.2010, 12:17
ömer serbest atışları düzeltince tamamdır....

Oğuz ZEYTİN
16.10.2010, 12:37
Yahoo ve espn'de gecenin bloğu olarak gösteriliyor. Ayrıca dünkü maçta ilk beşte çıkmış.

Ömer'in aldığı ortalama 20 dakikada 6,6 ribaund çekmesi onun adına çok güzel. Çünkü Boozer'ın yokluğunda hücumda sıkıntı yaşamaları beklense de en azından Ömer savunmaya direnç katacaktır. Çaylak sezonunda faul problemi yaşayacaktır; kimler yaşamadı ki...

MDanışmaz
17.10.2010, 00:27

Güzel blok yapmış..Bu sene top ten lerde Ömer'in bloklarını görebiliriz :)

Mustafa Yılmaz.20
17.10.2010, 08:01
ömer serbest atışları düzeltince tamamdır....
Dallas maçında 3 te 3 attı

Oğuz ZEYTİN
23.10.2010, 10:21
Bu geceki Memphis maçında Ben Gordon sakatlandı (sol omuzundan). Bu artık şanssızlık sınırlarını aştı.

Bir zamanların "Bad Boys"unun günümüz kadrosunda 6-7 sakat var.

Maçı kaybettik. Memphis de 8'de 8 yaptı.

*

Bu arada Miami-Orlando "Florida derbisinde :)" parkeyi YAĞLI BEZLE sildikleri için maç iptal oldu.

Cengiz Çubukcu
23.10.2010, 10:28
Oğuz parkeyi yağlı bezle niye silerler?

Oğuz ZEYTİN
23.10.2010, 11:01
Cengiz Abi, bu tarz olaylar hep bizde olacak değil ya... :) Amerika'da da cins adamalar varmış.

JJ Redick (Orlando gardı) "tereyağının içinde hiç basketbol oynamamıştım" demiş.

Emre ÖZTÜRK
25.10.2010, 13:21
Iverson Beşiktaş'ta

Yahoo haberine göre Allen Iverson, Beşiktaş Cola Turka ile prensip anlaşması sağladı ve İstanbul'a imza için gelmeyi kabul etti.

NBA'in bir dönem en önemli yıldızlarından biri olan Allen Iverson'ın durağı Türkiye oluyor. Iverson, Beşiktaş'ın kendisine yaptığı 2 yıl için 4 milyon dolarlık teklifi kabul etti.

Yahoo'dan Marc J. Spears ve Adrian Wojnarowski'nin raporuna göre Iverson, bir kaç gün içinde Beşiktaş'a imza atacak.

Emre ÖZTÜRK
25.10.2010, 13:25
Spurs'te Teodesic Bombası

2010 Türkiye'de gösterdiği performansla NBA'in de dikkatini üzerine çeken Milos Teodosic'e, Spurs kancası.

San Antonio Spurs, Milos Teodosic için harekete geçerken oyuncu için Yunanistan'a çıkarma yapıldı. Spurs yöneticisi Dennis Lindsey, Teodosic'i izlemek için Atina'ya gitti.

Sırp oyuncunun NBA konusunda ne karar vereceği ise merak konusu.

Oğuz ZEYTİN
25.10.2010, 14:36
Spurs'te Teodesic Bombası

2010 Türkiye'de gösterdiği performansla NBA'in de dikkatini üzerine çeken Milos Teodosic'e, Spurs kancası.

San Antonio Spurs, Milos Teodosic için harekete geçerken oyuncu için Yunanistan'a çıkarma yapıldı. Spurs yöneticisi Dennis Lindsey, Teodosic'i izlemek için Atina'ya gitti.

Sırp oyuncunun NBA konusunda ne karar vereceği ise merak konusu.

Emre, Teodosic daha önce NBA'de oynamak istemediğini söylemişti. Jasikevicius, Rakocevic, R. Lopez ve Navarro'nun başına gelenlerden çekiniyor olabilir.

Bu arada Orlando da Fran Vazquez'i gelecek sene çağıracakmış.

Emre ÖZTÜRK
25.10.2010, 14:48
Teodosic'in kabul edeceğini sanmıyorum zaten.Spurs fazlasıyla bastıracakmış bakalım ne sonuç çıkacak.

Bu arada Miami'de Jerry Stackhouse'yi kadrosuna kattı.

Paksoy
26.10.2010, 18:51
05:30 UTAH–PHOENIX | NBA | NTV |cuma sabahı

03:00 MIAMI–ORLANDO | NBA | NTV SPOR | cumayı cumartesiye bağlayan gece

bence ikiside kaçmaz

Paksoy
26.10.2010, 18:53
Tüm sezon maç programı

29 Ekim | Utah-Phoenix | 05:30 | NTV
30 Ekim | Miami-Orlando | 03:00 | NTV SPOR
6 Kasım | New Orleans-Miami | 02:00 | NTV
7 Kasım | Atlanta-Phoenix | 23:00 | NTV SPOR
13 Kasım | Oklahoma City-Portland | 04:30 | NTV
15 Kasım | Oklahoma City-San Antonio | 02:00 | NTV SPOR
20 Kasım | Dallas-Chicago | 04:30 | NTV
21 Kasım | Memphis-Miami | 03:00 | NTV SPOR
27 Kasım | Utah-L.A. Lakers | 04:00 | NTV
28 Kasım | Dallas-Miami | 03:30 | NTV SPOR
4 Aralık | Boston-Chicago | 03:00 | NTV
5 Aralık | Milwaukee-Orlando | 03:30 | NTV SPOR
11 Aralık | Chicago-L.A. Lakers | 03:00 | NTV
12 Aralık | Charlotte-Boston | 02:00 | NTV SPOR
18 Aralık | New York-Miami | 02:00 | NTV
19 Aralık | Toronto-L.A. Lakers | 20:00 | NTV SPOR
26 Aralık | L.A. Lakers-Miami | 00:00 | NTV
27 Aralık | L.A. Clippers-Phoenix | 20:00 | NTV SPOR
2 Ocak | San Antonio-Oklahoma City | 03:30 | NTV
2 Ocak | New York-Indiana | 20:00 | NTV SPOR
8 Ocak | Orlando-Houston | 03:00 | NTV
9 Ocak | Chicago-Boston | 03:00 | NTV SPOR
16 Ocak | Chicago-Miami | 03:00 | NTV
16 Ocak | L.A. Clippers-L.A. Lakers | 22:30 | NTV SPOR
22 Ocak | Denver-L.A. Lakers | 05:30 | NTV
23 Ocak | Oklahoma City-New York | 03:00 | NTV SPOR
29 Ocak | Chicago-Orlando | 03:00 | NTV
30 Ocak | Oklahoma City-Miami | 20:00 | NTV SPOR
5 Şubat | Phoenix-Oklahoma City | 04:00 | NTV
6 Şubat | New Orleans-L.A. Lakers | 03:00 | NTV SPOR
6 Şubat | Boston-Orlando | 21:30 | NTV SPOR
12 Şubat | New York-L.A. Lakers | 03:00 | NTV
13 Şubat | New Orleans-Chicago | 03:00 | NTV SPOR
13 Şubat | Orlando-L.A. Lakers | 22:30 | NTV SPOR
27 Şubat | Milwaukee-Chicago | 03:30 | NTV
27 Şubat | Oklahoma City-L.A. Lakers | 21:30 | NTV SPOR
5 Mart | San Antonio-Miami | 04:30 | NTV
6 Mart | Utah-Sacramento | 04:00 | NTV SPOR
6 Mart | Miami-Chicago | 20:00 | NTV SPOR
13 Mart | Dallas-L.A. Lakers | 03:30 | NTV
13 Mart | Phoenix-Orlando | 21:30 | NTV SPOR
18 Mart | Atlanta-Miami | 21:30 | NTV
21 Mart | Milwaukee-New York | 01:00 | NTV SPOR
25 Mart | New York-Milwaukee | 21:30 | NTV
27 Mart | Utah-Dallas | 03:00 | NTV SPOR
2 Nisan | Atlanta-Boston | 03:00 | NTV
3 Nisan | Milwaukee-Philadelphia | 03:30 | NTV SPOR
3 Nisan | San Antonio-Phoenix | 20:00 | NTV SPOR
10 Nisan | San Antonio-Utah | 03:30 | NTV
10 Nisan | Orlando-Chicago | 20:00 | NTV SPOR

Oğuz B.
26.10.2010, 23:40
Yeni sezon başlıyor Şampiyon doğudan olsun olabiliyorsa da Orlando (VC) olsun.

bangkook_61
27.10.2010, 00:21
Hadi be Carter. Son şansın bu. Miami yi eleyip finallere kalırsan büyük efsane olacaksın.

Erdem Keser
27.10.2010, 03:03
Miami sayı atamıyor:D Shaq reyiz bomba başladı:)

Hüseyin İlkin
27.10.2010, 03:32
Miami'de parçaların henüz yerine oturmadığı çok net.

Üç silahşörler, 23'de 5 ile oynuyor. 9 da top kaybı.

38-20 Boston üstünlüğü.

Hüseyin İlkin
27.10.2010, 05:09
İkinci devre Lebron tek başına bir şeyler yapmaya çalışıyor ve maçın son anlarına girilirken 10-0'lık bir seri geldi. Fark 3, Boston lehine.

Ekleme; Ray Allen yolladı üçlüğü. Son 50 saniye, Fark 6...

Oğuz ZEYTİN
27.10.2010, 10:03
Hidayet iki yıl önce zirve yapmasına rağmen, aldığı yanlış kararlarla bugün NBA tarihine geçmeye aday bir duruma geldi.

Portland'a söz verip Toronto'ya gidişi, Toronto'da sakatım diyip salona gitmeyişi ama geceyi barda geçirmesi, sezon sonunda Toront'ya dönmeyeceğini açıklaması...

Portland'da dün gece protesto edildi. Hazırlık maçında da Toronto'da benzer şeyleri yaşadı.

NBA'de bu tarz olaylar nadirdir, Hidayet'i yüksek başarısından (!) ötürü tebrik etmek lazım.

*

Miami... Big Three... "Maç kaybetmezler" deniliyordu. "Sayı rekorları kırarlar"...

*

Haydi Pistons! Bu sezon güzel geçsin.

Oğuz B.
27.10.2010, 12:40
http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1010/gameaction1026/images/1.jpg

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1010/gameaction1026/images/5.jpg

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1010/gameaction1026/images/8.jpg

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1010/gameaction1026/images/10.jpg

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1010/gameaction1026/images/11.jpg

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1010/gameaction1026/images/12.jpg

Geceden bir kaç kare.

İlker Akçay
27.10.2010, 12:44
Vermişiz ayarı big!!! three'ye :)

Emre ÖZTÜRK
27.10.2010, 13:02
Evet dün gece NBA başladı.Oynanan üç karşılaşmada da beklenen oldu diyebilirim.Miami'nin sakatları çok önemli.Özellikle Wade'i yedeklemesi beklenen Mike Miller'in sakatlığı onları çok zorlayacak gibi.Ayrıca o pota altı ile normal sezonda oynayacaklardır ama playoff zamanı ne yaparlar bilemem.

Phoenix Suns ve Hido tarafına bakacak olursak açıkcası olmayacak diye düşünüyorum.Yarım akıllı bir pivot ve pf olmayan Hido'nun orda oynatılma çabaları.Onlarında pota altında büyük sorunlar yaşayacağı belli.Dudley'i yada Warrick'i ilk beşe almaları daha iyi olabilir.Hido ve Hill aynı anda sahada olmamalı.

Lakers cephesi ise açıkcası en sağlam ve sorunsuz başlayan cephe.Zaten iyi olan takıma katılan kaliteli bench oyuncuları ile Lakers bana göre geçen seneden daha güçlü.Geçen seneki çer çöpleri yollayarak takıma Blake,Matt Barnes,Ratliff gibi kaliteli oyuncuları katmaları onları benim gözümde geçen seneden daha kuvvetli kılıyor.

Bu gece sahaya çıkacak olan takımıma Charlotte karşısında başarılar diliyorum.Umarım kazanırız :)

Oğuz ZEYTİN
27.10.2010, 13:36
batug'dan, yeni sezon öncesi gelenek haline gelen takım değerlendirmeleri için:

http://batug.org/preview1011/

Bir Pistons sever olarak değerlendirmeyi beğenmedim.

Ama Gökhan'ın kardeş takım Wolves yazısı harika olmuş.

Kaan Kural'ın Toronto yazısı da NBA'in önemli bir sorununa dikkat çekmesi bakımından okunmalı.

Paksoy
28.10.2010, 09:46
edittttttttttttttttttttttt,

Oğuz ZEYTİN
28.10.2010, 10:17
Detroit-New Jersey maçı kısa değerlendirmesi (@ Prudential Center, NJ)

Geçen yılın en iyisi Jerebko 6 ay yok. ÇAylak gard White 3 ay yok. Wilcox'ın skatlığı devam ediyor.

Bu durumda ilk beş; Stuckey-Hamilton-Prince-Daye-Wallace!

Daye geçen yıl SG oynuyordu. 211 boyunda ama sadece 92 kilo bir SF, düşünün. 22 yaşında henüz, müthiş bir oyun bilgisine sahip. Rodney White -Amir Johnson - Milicic fiyaskolarından sonra Stuckey ve Daye Dumars'ın bulup çıkardığı isimler. Bu sezon onların yanına Monroe'yu ekleyebilirsek daha da mutlu olacağız. Çünkü takım olarak başka hedefimiz yok.

Neyse, maç başabaş geçti. İkinci periyotta iyi şut attık ama devre arasından sonra NJ Favors'la etkili oldu. Son periyot tam düello. Bir onlar bir biz, derken maçı üç sayıyla kaybettik:101-98.

Kenardan getirdiklerimiz: Bynum-Gordon-McGrady-Villanueva-Maxiell (Summers ve Monroe süre almadı).

Yedi oyuncumuz çift haneli sayı üretti. Skorun paylaşılması sevindirici. Bunda Stuckey'nin bu seneye ait top dağıtma becerisinin gelişmiş olmasının etkisi var (7 asist- 0 top kaybı)!

Geçen sezon neredeyse her maç farklı beşler ve rotasyonlar kullanmıştı Kuester. Bu sezon sürelerin paylaşımı ve takım içi görevler daha net olursa oyuncuların performansı da artacaktır.

Açıkçası takım iyi, NJ çok iyi olduğu için kazanmadı. Faul atışlarını sokabilseydik, şu anda galibiyet hanemizde 1 yazacaktı. Üzgün değilim. Böyle oynasınlar yeter. Biraz daha sert savunma lütfen...

Haydi Pistons!!!

Oğuz ZEYTİN
28.10.2010, 10:32
Kardeş takım Timberwolves ise kendi sahasında Sacramento'ya kaybetti, tek sayıyla. İzleyemedim maçı.

Ridnour-Wellington-Beasley-Love-Milicic beşiyle başıyla Rambis. Beasley'den üç numarada verim almaya çalışacak. Love ise ilk beşe yerleşmiş, yine double double yapmış (bu çocuk harika).

1) Çaylak Wesley Johnson'ın, Luther Head üzeinden vurduğu smacı

2) Eski Gs'li Tolliver'in, Greene'in smacını kesmesini izlemelisiniz.

NOT: Ayaklı zafer purosu -Milicic- 4 blok yapmış. Zaten başka bir şey de yapmamış :)

Hasan61
28.10.2010, 10:59
Mıamı ikinci mağlubiyetini aldı:D

Hangi 2. mağlubiyet
miami 97-87 kazandı;);)
http://www.nba.com/games/20101027/MIAPHI/gameinfo.html?ls=gt2hp0021000006#nbaGIboxscore

Paksoy
28.10.2010, 11:14
Hangi 2. mağlubiyet
miami 97-87 kazandı;);)
http://www.nba.com/games/20101027/MIAPHI/gameinfo.html?ls=gt2hp0021000006#nbaGIboxscore
bana noluyor,:D

SEDAT
28.10.2010, 11:18
- Laker Final Oynar , Yanına Takım Yazın :)

Emre ÖZTÜRK
28.10.2010, 11:21
İyi oynadığımız maçı iyi bir skorla kazanmak sevindirici.Dirk ve Kidd'in performansları harika.Kidd'in 12 sayı 18 asistine şapka çıkartılır.

Terry'nin ilk beşe yerleşmesi daha iyi oldu diye düşünüyorum.Hızıyla Kidd'e çok yardımcı olacaktır.Beaubois'in dönüşüyle birlikte takım çok daha iyi bir duruma gelecek.

Mesut
28.10.2010, 11:37
boston veya miami seç beğen al :)

ilhan
28.10.2010, 11:51
Adamım(Wade) ritmini biraz daha bulsun, daha sonra kimse bizi(Miami Heat) tutamaz.

Emre ÖZTÜRK
28.10.2010, 11:54

Doğru batı finali oynar Dallas'a kaybeder :)

Final : Dallas - Boston :)

Ahmet Başkaya
28.10.2010, 11:56
Son 7 dakika 20-9 luk Sixers üstünlüğüyle bitti .

97-87 Kazandık bakalım . Bu maçta wade ile James uyumunun çok iş yapacağı belli oldu .

Jones'un da extra basketleri maçı erken koparmamızı sağladı .

Seri başladı bu 1 :cool:

MDanışmaz
28.10.2010, 12:21
bana noluyor,:D

ntvspor'dan mı baktın orda bende sixers'ın yendiğini görmüştüm :)

Oğuz B.
28.10.2010, 14:36
http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1010/gameaction1027/images/warriors1.jpg

%75le şut atarak 46 sayı atmış Monte Ellis ( kariyer rekoru).

Paksoy
28.10.2010, 16:38
ntvspor'dan mı baktın orda bende sixers'ın yendiğini görmüştüm :)
Aynen, ordan baktım ama ben yanlış gördüm sandım,

Hüseyin İlkin
28.10.2010, 23:02
Heat maçı ikinci devrenin başında etkili savunmayla gelen savunma destekli sayılarla koptu. Bir ara fark 20'lere çıkmıştı, son anlara doğru Sixers'ın serisiyle fazla bir fark gözükmedi. İlk iki maç Heat için uyarılarla dolu geçti. Bir uzun problemi gözüküyor, sağlam durabilecek. Bu bağlamda Dampier çok iyi olur. Riley sahaya inmediği sürece, mağlubiyet veya kötü performanstan sonra Riley sahaya inmeli tarzı cümleler çok görebiliriz. Ki Riley orada pek kalmaz, yakında sahaya iner.

Jones'un 6-9'luk üç sayı isabet oranı, tamamlayıcı etkisi maçı Heat'e getiren etkenlerden biriydi. Bu performansın benzerlerini sakatlığı geçtiği zaman Mike Miller'dan da bolca göreceğiz, bu bağlamda kendisi Heat için çok önemli bir pozisyonda. House ve Stack. 'de buraya eklenebilir.

LeBron'un iki maçta toplam top kaybı 17, Sixers'a karşı 9. Geçen sezon yaptığı max. top kaybı yanlış görmediysem 8'di. Ciddi rakamlarla başladı. Yeni kurulan Miami için zaman her şeyin ilacı olacaktır. Dün James ön plandaydı, bugün Wade. Gün geçtikçe çok daha iyi bir Heat göreceğiz.

~

Ellis'in maçtan önceki gün doğum günüydü, hemen ertesinde açtığı sezonu kariyer rekorunu egale ederek tamamladı. Müthiş bir yüzdeyle. Ama burada savunmalara dokundurmak lazım tabii, iki takımda savunmadan oldukça uzaktı. Battier - Ellis, K.Martin - Wright eşleşmesi vardı Rockets cephesinde, sonuç getirmedi. Böyle yüksek bir skor karşımıza çıktı, Warriors maçlarında bu tarz skorlara alışığız gerçi. Curry - Ellis - Wright - Lee - Biedrins, keyifli maçlar izlettirmeye devam edecekleri kesin. Curry iyi girdiği Nba kariyerine, bu yılda devam ediyor. Nazar değmesin.

Yao, back to back maçlarında oynamayacak diye biliyorum. Warriors'a karşı oynamama nedeni de budur büyük ihtimalle.

~

Pistons maçının son çeyreğini izledim. Çift hanelere yakın farklarda götürdükleri, 1.40 kala 7 sayı önde olmalarına rağmen kaybetmeleri ilk maç için kötü bir son oldu. Nets için kırılma noktası Farmar'dan geldi, farkı 4'e indiren üçlük.

~

Bizde Pacers'ı yenerek sezona galibiyetle başladık. LeaguePass ilk hafta bedavayken, gidip maçın tekrarını izleyelim. Bakalım, neler olmuş. Ama önce, NbaTv'de diğer maçlarının özetleri var şimdi.

MDanışmaz
29.10.2010, 15:44
Hidayet bu gece 13 sayı atmış..Ama diğer istatistik hanelerini pek dolduramadı..Özellikle 4 numaraları durdurmakta zorluk çekiyor buna bağlı olarak faul problemide yaşamaya başladı..Suns ve Hidayet için bu sene sıkıntılı geçecek sanırım..

leavemealone
29.10.2010, 19:57
Bu gece Miami - Orlando maci var kacirmamak lazim . :)

Emre ÖZTÜRK
30.10.2010, 00:54
Erick Dampier Rockets'ta

Hangi takıma gideceği merak konusu olan free agent pivot Erick Dampier, Houston Rockets'la anlaştı.

Bobcats tarafından serbest bırakıldıktan sonra bir çok takımın gündemine gelen Dampier'ı, Rockets kaptı. Pivot rotasyonunda Yao'nun dakikalarının kısıtlı olmasından dolayı sorun yaşayan Rockets cephesi böylece yaraya pansuman yapmış oldu.

Dampier 1 yıl için 2 milyon dolar alacak.

Emre ÖZTÜRK
30.10.2010, 00:58
West Rahat Durmuyor

Boston Celtics'te cuma günkü antrenmanda Delonte West ve Von Wafer'ın yumruk yumruğa kavga ettiği belirtildi.

Çalışmadaki 3'e 3'e maçtan sonra, West ve Wafer soyunma odasında tartışmaya başladılar ve ardından kavga ettiler.West ve Wafer takım arkadaşları tarafından birbirinden ayrıldı.Wafer'ın normal bir şekilde soyunma odasına gittiği, West'in ise onu takip ederek ilk yumruğu attığı belirtildi.

Celtics bu olaydan sonra kontratı garanti olmayan West'i serbest bırakmayı düşünüyor.West geçen sezon silah bulundurduğu için 10 maç ceza almıştı.

Hüdai Pervaneli
30.10.2010, 01:18
Sabah miami Orlado maci varmis Ntv sporda

Osman Yavuz
30.10.2010, 03:36
Takım müthiş oynuyor.2 süperstar da Wade'in liderliğini kabul etmiş ve Wade de liderliğini sahada gösteriyor.Bu arada müthiş bir alley oop geldi James Wade ikilisinden.

Hüdai Pervaneli
30.10.2010, 03:41
bir mac dah avericek mi ntv spor sabah

EmreYavuz61
30.10.2010, 04:09
maç güzel zevkli gidiyor..şu ana kadar hem bil hem tv pek konsantre olamadım ama konsantre olma vakti geldi:)

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 04:34
Wade çok farklı , Jones 3 'de 2 yle oynuyor 3 lük isabetinde .

Osman Yavuz
30.10.2010, 04:49
Bu arada Jamesçilere duyurulur.Miami Wade'in takımıdır.;)

Mesut
30.10.2010, 06:39
gecenın bence en iyisi rondo
10 sayı 10 ribant 24 asist

Paksoy
30.10.2010, 11:37
gecenın bence en iyisi rondo
10 sayı 10 ribant 24 asist
:eek:24 asist İnanılmaz

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 11:52
:eek:24 asist İnanılmaz

Paksoy nesi inanılmaz, Karşısında kim var, NYN :)

Bizim Rasic de yapardı o kadarını :P

Şaka bir yana, gecenin değil belki son dönemin en iyi rakamları!

Paksoy
30.10.2010, 12:05
NYN hala aynı mı?

Özge
30.10.2010, 12:06
Miami Wade önderliğinde ilerliyor.Özeti izledim de her top Wade de:)Lebron'u geri planda görmek değişik:DRondo çıldırmış olmalı 24 asist nedir ya:DLakers yine Kobe ve Gasol'un ön plana çıktığı maçta Phoenix'i yendi.Tebrikler çocuklar:D

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 12:14
Detroit Pistons Yazısı

İlk maç: NJN 101 - 98 DET

İkinci maç (bu gece): DET 104 - 105 Oklahoma City Thunder (Son üç saniye gitti maç)

Geçen sene hem çaylak koç Kuester'in hamlığı hem de neredeyse her maç verilen gazilerden dolayı bir türlü ritim tutturamamıştık. Bu sezon kadroda büyük yenilikler olmadı, fakat bir senelik olgunluk takıma yansımış.

Geçen maç NJN'e karşı cesurca mücadele eden takımım bu gece de OKC'e aman vermemiş. Stuckey'nin artık oyun kurucu meziyetleri daha baskın. Hazırlık maçlarından itibaren bunu gözümüze sokuyor. Gordon-Hamilton dengesi de kuruldu, ikisinden de verim alıyoruz. Wilcox'ın sakatlığı, Monroe'nun henüz süre alamayışı 5 numarada sıkıntı yaşamamıza sebep oluyor. Sadece Ben Wallace'la (artık dede oldu) işimiz kolay değil. Onu yedekleyen aslında PF olan 201'lik "Baby Wallace" J. Maxiell! Aslında aldığı süre için faydalı bir oyuncudur, ama burası NBA!

Bu maçı nasıl kaybettik, açıklayayım: Fauller! 44 faul atışı kullanmış OKC, bizse 20!

Yani 24 fazla bedava sayı bulma şansları olmuş. Onlarda 37 sayıyı çizgiden bulmuş. Bizse 16, fark=21!

Bizse maçı 1 sayıyla kaybettik; bu da demektir top oyundayken 20 sayı fark yapmışız (Zaten 6 üçlük, bir ikilik fazla atmışız).

Neyse, Michigan medyası takımın arkasında, herkesin beklentisi savunma ama Kuester bir hücumcu!

Bir sonraki maç Chicago'dayız.

Stuckey (10/18 ile 24 sayı-9 asist 5 rib)

Kenardan gelen B. Gordon: 31 dak. 32 sayı 4 rib (9/13 2 sayılık, 2/3 3 sayılık)

Ve tabii ki BigBen Wallace: 20 dak. (1/5 FG 2 sayı, 8 rib, 3 blok)

Haydi Pistons!!!

NOT: Stuckey'nin Thabo'yu yatırıp kaldırdığı sahneler gözyaşlarımıza neden oldu, herkes bu duyguyu yaşamalı...

bknz. NBA.com

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 12:15
Bu arada Jamesçilere duyurulur.Miami Wade'in takımıdır.;)

:D Alırız o takımı :)

Şu an valla ikisinin de takımı gibi , iki maçta da iki alley-up yapmaları bunu gösteriyor .

Önemli olan kritik saniyelerde topu kim eline alacak .

Şimdilik Wade daha iyi gidiyor.

Wade 26 sayı 3 asist .

James 15 sayı 7 asist .

;) Seriye devam şu 2 :cool:

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 12:15
NYN hala aynı mı?

Aynı mı?

Onlar hala T.Parker ve C. Anthony hayalindeler.

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 12:18
Miami Wade önderliğinde ilerliyor.Özeti izledim de her top Wade de:)Lebron'u geri planda görmek değişik:DRondo çıldırmış olmalı 24 asist nedir ya:DLakers yine Kobe ve Gasol'un ön plana çıktığı maçta Phoenix'i yendi.Tebrikler çocuklar:D

Hadi ordan James geri planda falan değildi .

Her topu ikisi paylaşıyor zaten .

Hücuma topu genelde James getiriyor yani o nasıl isterse öyle şekilleniyor hücum .

Burda wade-james kıyası yapmak istemiyorum :)

İkisi de bizim oyuncumuz ama kızdırmayın adamı :@

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 12:25
Kardeş takım Minnesota'dan galibiyet: Dökülün sokaklara :)

Beyazlar krallığı Timberwolves (GM-koç-takımın çoğu neredeyse Avrupalı) geçen yılın iradeli takımı Milwaukee'yi geçmiş: 96-85.

Milyon dolarlık bebek Milicic'in basket bulamamasına şaşırmadım.

Yeni nesil favori oyuncum, K.Love yine doble double'ı yapmış, hem de 27 dakikada: 17 sayı, 16 rib (Bu çocuğa bu takımda yazık oluyor, şu David Kahn'ı herkes kandırdı, acaba Dumars da yapamaz mı) (Hatırlayalım; Kahn, Al Jefferson'ı yok pahasına Utah'a verdi.)

Beasley üç numarada tutarsa, kendini kurtarır, 89'lu olmasına rağmen berbat ötesi bir imajı var.

Milli oyuncumuz Ersan ise karşılaşmayı, sayı atamadan 4 ribaundla tamamladı (Gooden'ın gelişi sürelerini azalttı).

Serdær
30.10.2010, 12:31
Utahta kim 20 sayı 30 ribaund yapmıştı :confused:

Özge
30.10.2010, 12:39
Hadi ordan James geri planda falan değildi .

Her topu ikisi paylaşıyor zaten .

Hücuma topu genelde James getiriyor yani o nasıl isterse öyle şekilleniyor hücum .

Burda wade-james kıyası yapmak istemiyorum :)

İkisi de bizim oyuncumuz ama kızdırmayın adamı :@
James fanı sen sus:DTakımın lideri Wade işte görmüyor musun?:D:D

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 12:44
James fanı sen sus:DTakımın lideri Wade işte görmüyor musun?:D:D

Takımımda oyuncu kıyası yapmayacm :)

Ama James'in arka planda falan olduğu yok , şimdilik Wade daha çok topu kendi kullanıyor .

James ise Wade vardı James geldi 2 oldu bize top vermeyecekler demesinler diye ,boş pozisyondakine vermeyi tercih ediyor .

Önce bi arkadaşlarının gönlünü kazansın .

7 Asist'e karşılık Wade'in 3 asisti var.

Wade 6 da 2 dış isabet ile oynarken , James 3 de 2 ile oynadı ;)

Önce biraz oynatsın sonra zamanla daha çok oynayacak;)

Emre ÖZTÜRK
30.10.2010, 12:47
Hazırlık maçında kusursuzca yaptığımızı dün gece yapamadık ve son saniye topunda top kaybı yaparak kendi sahamızda Memphis'e kaybettik.

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 12:52
Emre,

Memphis bu sezon "ezer geçerus" modunda. Kusursuza yakın bir basketbol oynuyorlar. Takip edilesi bir oyunları var.

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 12:57
Bu maçı nasıl kaybettik, açıklayayım: Fauller! 44 faul atışı kullanmış OKC, bizse 20!

Yani 24 fazla bedava sayı bulma şansları olmuş. Onlarda 37 sayıyı çizgiden bulmuş. Bizse 16, fark=21!

Bizse maçı 1 sayıyla kaybettik; bu da demektir top oyundayken 20 sayı fark yapmışız (Zaten 6 üçlük, bir ikilik fazla atmışız).

Neyse, Michigan medyası takımın arkasında, herkesin beklentisi savunma ama Kuester bir hücumcu!

Bir sonraki maç Chicago'dayız.

Stuckey (10/18 ile 24 sayı-9 asist 5 rib)

Kenardan gelen B. Gordon: 31 dak. 32 sayı 4 rib (9/13 2 sayılık, 2/3 3 sayılık)

Ve tabii ki BigBen Wallace: 20 dak. (1/5 FG 2 sayı, 8 rib, 3 blok)

Haydi Pistons!!!

NOT: Stuckey'nin Thabo'yu yatırıp kaldırdığı sahneler gözyaşlarımıza neden oldu, herkes bu duyguyu yaşamalı...

bknz. NBA.com

Çok ezmiş be abii .. :D

Oklahowa karşı güzel bir performans sergilemiş aslında Pistons ama dediğin gibi fauller yakmış canını .

Çok dengeli bir takım Oklahowa , tamam belki Durant ekstra oyuncu ama onun dışında da herkes katkı sağlıyor .Biraz buna Pistons savunması da yardım edince .

Ama değinmek istediğim bir şey var son 3 saniye top Pistons'daydı . Bu kadar saçma bir son hücüm görmedim havaya at bari arkadaşım topu .

Emre ÖZTÜRK
30.10.2010, 12:58
Emre,

Memphis bu sezon "ezer geçerus" modunda. Kusursuza yakın bir basketbol oynuyorlar. Takip edilesi bir oyunları var.

Aslında maçı izleme imkanım olmadı ama bizimkilerin istatistiklere baktım da kötü de oynamamışız.Memphis'i ilk defa burda özetlerde izledim.Dediğin gibi bir takım.Helal olsun adamlara.İnşallah devamını getirip playoff yaparlar.Bu takıma Zach Randolph'un da katılmasıyla daha da güçlü olacaklardır.

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 13:12
Çok ezmiş be abii .. :D

Oklahowa karşı güzel bir performans sergilemiş aslında Pistons ama dediğin gibi fauller yakmış canını .

Çok dengeli bir takım Oklahowa , tamam belki Durant ekstra oyuncu ama onun dışında da herkes katkı sağlıyor .Biraz buna Pistons savunması da yardım edince .

Ama değinmek istediğim bir şey var son 3 saniye top Pistons'daydı . Bu kadar saçma bir son hücüm görmedim havaya at bari arkadaşım topu .

Molamız yoktu galiba. Top resmen elimizde patladı. Gordon süreden habersiz drippling yapıyordu. NJN maçında da son top bizdeyken Stuckey'nin şutu girmemişti.

Bunlar güzel gelişmeleri maçı 48. dakikanın son saniyelerinde zorlamak, son topu oynamak, Pistons gibi genç takımların pişmesini sağlar. Mağlubiyete üzülmüyorum bu sebeple.

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 13:19
Molamız yoktu galiba. Top resmen elimizde patladı. Gordon süreden habersiz drippling yapıyordu. NJN maçında da son top bizdeyken Stuckey'nin şutu girmemişti.

Bunlar güzel gelişmeleri maçı 48. dakikanın son saniyelerinde zorlamak, son topu oynamak, Pistons gibi genç takımların pişmesini sağlar. Mağlubiyete üzülmüyorum bu sebeple.

Ben genelde oyuncu ağırlıklı tutarım Nba'de :) Sixers , Clevleand , Miami .

Ama Detroit hep ayrıdır , Nba Live 2005 de hep Detroit alırdım .

Rasheed , Ben , Hamilton , Billups , Prince .

Off off ..

Umarım Pistons tekrar güzel günler görür .

Miami dışında tek seveceğim takım belki de şampiyonluğuna .

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 13:45
Ben genelde oyuncu ağırlıklı tutarım Nba'de :) Sixers , Clevleand , Miami .

Ama Detroit hep ayrıdır , Nba Live 2005 de hep Detroit alırdım .

Rasheed , Ben , Hamilton , Billups , Prince .

Off off ..

Umarım Pistons tekrar güzel günler görür .

Miami dışında tek seveceğim takım belki de şampiyonluğuna .

Biliyordum, bir gün herkes Detroitli olacak :)

Zaten Trabzonspolular'ın NBA'de Lakers, Heat, bu yıla kadar Cavs gibi takımları desteklemesine anlayamadım. Hem İstanbul takımlarına kafa tutmakla övün, ondan sonra git Lakers'ta Kobe, Heat'te Wade-LeBron vs. hayranı ol. Hiç hoş şeyler değil bunlar arkadaşlar, sizi kınıyorum :)

Ayrıca Detroit'in renkleri, bordo-maviyi çağrıştırır.

Hamilton, Umut; Gordon, Jaja; Wallace, Egemen; Daye, Onur Kıvrak; Prince, Serkan Balcı...

Dumars da Şenol Güneş!

Mesela bizim 70'lerdeki ilk şampiyonluğumuz, Detroit'in 89'daki şampiyonluğuyla aynı anlamı taşır.

Nasıl ki TS, Fb'yi her seferinde geçtiyse; Pistons da Lakers'ı geçmiştir.

Valla bu kadar benzerlik diğer 29 takımda yok.

*

EmreYavuz61
30.10.2010, 13:50
dallas yenilmiş hemde gereksiz yere..son 1.10 dk sayı atamamışız..nowitzki her zamanki gibi...
görünen oki yine play-off lara katılıp 1 veya 2.turda elenicez:İ)

Emre ÖZTÜRK
30.10.2010, 13:59
dallas yenilmiş hemde gereksiz yere..son 1.10 dk sayı atamamışız..nowitzki her zamanki gibi...
görünen oki yine play-off lara katılıp 1 veya 2.turda elenicez:İ)

İkinci maçtan bu kadar umutsuzluğa kapılmaya gerek yok.Aslında Rick Carlisle ile fazla birşey başarabileceğimizi sanmıyorum ama yine de bu kadar umutsuz olmamalıyız :)

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 14:02

Zaten Trabzonspolular'ın NBA'de Lakers, Heat, bu yıla kadar Cavs gibi takımları desteklemesine anlayamadım. Hem İstanbul takımlarına kafa tutmakla övün, ondan sonra git Lakers'ta Kobe, Heat'te Wade-LeBron vs. hayranı ol. Hiç hoş şeyler değil bunlar arkadaşlar, sizi kınıyorum :)

Hamilton, Umut; Gordon, Jaja; Wallace, Egemen; Daye, Onur Kıvrak; Prince, Serkan Balcı...

Dumars da Şenol Güneş!

Mesela bizim 70'lerdeki ilk şampiyonluğumuz, Detroit'in 89'daki şampiyonluğuyla aynı anlamı taşır.

*

Burayı üzerime alınmıyorum :) Asla başarılı takım sempatizanı olmadım :)

Bu sebeple kaç sene Sixers eziyetini çektim :)

Detroitli falan olduğum yok :D

Sadece sempati duyuyorum :)

Haaa dersen , bir gün İverson Detroit'in başına geçer , o gün Detroitliyim işte ;)

Ama şimdilik James ve Miami ;)

Paksoy
30.10.2010, 14:13
Aynı mı?

Onlar hala T.Parker ve C. Anthony hayalindeler.
Aynı mı? derken yumuşak savunmasından bahsetmiştim
-Dün gece NBA stüdyo'da M.Murathanoğlu,NYN'in Cris Paul,Carmelo Anthony hayali var dedi,
-Tony Parker mi? C.Paul mu? tabikide Paul

Osman Yavuz
30.10.2010, 14:16

Dumars da Şenol Güneş!

*
Oğuz o saydığın adamlar bizim futbolcular olursa küme düşeriz bunu bil.:)

O dediğin olaya ben de katılıyorum.Bir insanın bir takımı vardır.İstediği kadar kadrosu değişsin yine o takımı tutmalıdır.Bu durum şuna benzer.Ben mesela İbrahimovici çok seviyorum.Aynı zamanda Interliyim.Şimdi Ibra Milan'a transfer oldu.Ben artık Milanlıyım gibi bir şey bu.:D

(Not:Inter'den nefret eden birisi olarak bu yorumumu mazur görün ama aklıma en basit örnek bu geldi):)

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 14:17
Burayı üzerime alınmıyorum :) Asla başarılı takım sempatizanı olmadım :)

Bu sebeple kaç sene Sixers eziyetini çektim :)

Detroitli falan olduğum yok :D

Sadece sempati duyuyorum :)

Haaa dersen , bir gün İverson Detroit'in başına geçer , o gün Detroitliyim işte ;)

Ama şimdilik James ve Miami ;)

Herkes derken "Iverson dışında herkes"i kastetmiştim. :)

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 14:19
Aynı mı? derken yumuşak savunmasından bahsetmiştim
-Dün gece NBA stüdyo'da M.Murathanoğlu,NYN'in Cris Paul,Carmelo Anthony hayali var dedi,
-Tony Parker mi? C.Paul mu? tabikide Paul

Spurs, Parker'ı göndermeyi düşünüyordu bu yaz. NYK talipti ama olmadı.

New York, David Lee'yi gönderdi ama Amar'e de en son yıllllaaaaar önce savunma yapıyordu. Anlamadığım şey Wilson Chandler gibi adamı kenardan getiriyorlar. D'antoni bilir işini gerçi...

Paksoy
30.10.2010, 14:26
onu bunu bilmem, ben D.Howard ve C.Paul'ı aynı takımda görmek istiyorum, alley-up rekorları kırmazlar mı?:)

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 14:29

O dediğin olaya ben de katılıyorum.Bir insanın bir takımı vardır.İstediği kadar kadrosu değişsin yine o takımı tutmalıdır.Bu durum şuna benzer.Ben mesela İbrahimovici çok seviyorum.Aynı zamanda Interliyim.Şimdi Ibra Milan'a transfer oldu.Ben artık Milanlıyım gibi bir şey bu.:D

(Not:Inter'den nefret eden birisi olarak bu yorumumu mazur görün ama aklıma en basit örnek bu geldi):)

:) Futbolcumuz olmasınlar, sadece birbirleri yerine düşünsek diye...

Neyse, böyle işte. Biliyorum ki Celtics, Lakers, Heat popülerliklerini ülkemiz sathına dayandırmışlar.

Eminim geçen sene Cavs diye bağıranlardan geriye koca bir HİÇ kalmıştır.

Eee, onlar da haklı, JJ Hickson'la nereye kadar :)

Ya da T-Mac'li Rockets'çılar. Hakikaten nerede onlar?

Hepsi şaka, kimse alınmasın. Kevin Garnett'ten sonra Timberwolves tutulacak takım mı?

Cevap veriyorum: EVET! Yahu, bir şey var bu takımda, sanki bizim lise takımı :)
Aşırı şapşal halleri var.

*

NOT: Herkese ve takımına saygım var, küçük atışmalardan zarar gelmez. NBA'in tadı biraz da burada. 30 takım var, 30'unun da takipçisi... O zaman biraz takılalım birbirmize. Hele de şu Cavslilere :)

Açıklıyorum, bu sene hedef kitlem Clevelandlılar!

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 14:31

Aynı şey değil işte :)

Nasıl Oğuz Abi'nin Trabzonsporlular nasıl Detroit'i tutmuyor baş kaldırış demesi doğru değilse bu da değil :)

Nasıl Barca tutulur mu abi Katalanlar doğru değilse bu da değil :)

Nba futbol gibi değil ki bir oyuncu en fazla 2 takım değiştiriyor İverson 11 yıl aynı kulüpte oynadı :)

James ve Miami ;)

Ta ki İverson tekrar Nba de görev alana kadar ;)

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 14:32
onu bunu bilmem, ben D.Howard ve C.Paul'ı aynı takımda görmek istiyorum, alley-up rekorları kırmazlar mı?:)

Bu yaz olmadıysa bir daha hiç olmaz gibi... Bu seneki salary cap boşlukları, kim bilir ne kaç asır sonra olur?

Heat, Clippers, Nets...

Ancak çılgın takaslar olacak ki, gerçekleşsin. Howard kolay kolay ayrılmaz, daha doğrusu, Orlando Shaq'da yaptığını Howard'da yapmaz (Az kalsın Hidayet'te yaptığını yazacaktım :) ).

Paul ise bu sezon içinde ayrılırsa şaşırmam.

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 14:33
:) Futbolcumuz olmasınlar, sadece birbirleri yerine düşünsek diye...

Neyse, böyle işte. Biliyorum ki Celtics, Lakers, Heat popülerliklerini ülkemiz sathına dayandırmışlar.

Eminim geçen sene Cavs diye bağıranlardan geriye koca bir HİÇ kalmıştır.

Eee, onlar da haklı, JJ Hickson'la nereye kadar :)

Ya da T-Mac'li Rockets'çılar. Hakikaten nerede onlar?

Hepsi şaka, kimse alınmasın. Kevin Garnett'ten sonra Timberwolves tutulacak takım mı?

Cevap veriyorum: EVET! Yahu, bir şey var bu takımda, sanki bizim lise takımı :)
Aşırı şapşal halleri var.

*

NOT: Herkese ve takımına saygım var, küçük atışmalardan zarar gelmez. NBA'in tadı biraz da burada. 30 takım var, 30'unun da takipçisi... O zaman biraz takılalım birbirmize. Hele de şu Cavslilere :)

Açıklıyorum, bu sene hedef kitlem Clevelandlılar!

Laf yok James'in eski takımına :D

ilhan
Miami'nin "babası", "lideri" artık hangi sıfatı verirsek verelim o isim Wade. Shaq varken bile Wade'dı. Shaq'ın misyonu zaten Wade üzerineydi. :)

Bu sene şampiyon görelim sizi, ölmeden NBA'e küstürmeyin bizi.
:D

Paksoy
Denver Nuggets,Phıladelpıa 76'ers,vazgeçemediğim iki takım

Emre ÖZTÜRK

Chandler ile çoşan Paul, Howard ile neler yapar düşünemiyorum :)

Paksoy
30.10.2010, 14:34
Bu yaz olmadıysa bir daha hiç olmaz gibi... Bu seneki salary cap boşlukları, kim bilir ne kaç asır sonra olur?

Heat, Clippers, Nets...

Ancak çılgın takaslar olacak ki, gerçekleşsin. Howard kolay kolay ayrılmaz, daha doğrusu, Orlando Shaq'da yaptığını Howard'da yapmaz (Az kalsın Hidayet'te yaptığını yazacaktım :) ).

Paul ise bu sezon içinde ayrılırsa şaşırmam.
Paul Florida'ya gelmez mi?

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 14:36
Miami'nin "babası", "lideri" artık hangi sıfatı verirsek verelim o isim Wade. Shaq varken bile Wade'dı. Shaq'ın misyonu zaten Wade üzerineydi. :)

Bu sene şampiyon görelim sizi, ölmeden NBA'e küstürmeyin bizi.
:D

:) :) Yapmayın bunuuu :D

Takım içinde takım çıkarmayalım :D

James ve Miami ;)

Şampiyonluk Heat'in , Mvp James'in ;)

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 14:36
Aynı şey değil işte :)

Nasıl Oğuz Abi'nin Trabzonsporlular nasıl Detroit'i tutmuyor baş kaldırış demesi doğru değilse bu da değil :)

Nasıl Barca tutulur mu abi Katalanlar doğru değilse bu da değil :)

Nba futbol gibi değil ki bir oyuncu en fazla 2 takım değiştiriyor İverson 11 yıl aynı kulüpte oynadı :)

James ve Miami ;)

Ta ki İverson tekrar Nba de görev alana kadar ;)

Ahmetçiğim,

Keşke 90larda NBA'i izleyebilseydik. Ben az buçuk hatırlıyorum (94 yılına ait Fast-Break dergilerim duruyor, yaşım da ortaya çıkıyor :) ). O zamanki yıldızları hatırlarsak NBA takımlarının güç dengeleri daha iyi anlaşılır bence.

Say say bitmezdi... Şimdi Monta Ellis bile yıldızdan sayılıyor, düşün yani.

(Trabzonspor-Detroit ilişkisinde iddialıyım, ciddiyim!)

Paksoy
30.10.2010, 14:39
Ahmetçiğim,

Keşke 90larda NBA'i izleyebilseydik. Ben az buçuk hatırlıyorum (94 yılına ait Fast-Break dergilerim duruyor, yaşım da ortaya çıkıyor :) ). O zamanki yıldızları hatırlarsak NBA takımlarının güç dengeleri daha iyi anlaşılır bence.

NBA'de ilk tanıdığım yıldız(bana göre)Latrell Sprewell:)

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 14:40
Paul Florida'ya gelmez mi?

Florida'da kim olmak istemez ki; burs bulsam ben bile giderim...

Gider Paksoy, ama şöyle bir durum var. NOH, NBA'de ekonomisi en zayıf takım. Ve lüks vergisi ödemek istemiyorlar. Paul'u verirken yanında Okafor'un saçma kontratını da göndermek istiyorlar. Bugün için hücumu olmayan Okafor'a kimse o parayı vermeye yanaşmadı. Bir de bunun karşılığında kontratı biten biri(leri)ni almak isterler. Orlando'nun vereceği isimler de önemli yani...

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 14:40
Ahmetçiğim,

Benim basketbola ilgimin başlaması ile Nba paralellik gösteriyor Nba ile de İverson :)

2000 lerin çocuğuyum ben , ama eski Nba dergilerini ve blog yazılarını zaman buldukça okumaya çalışıyorum dediğine de kesinlikle katılıyorum . ;)

Trabzonspor - Detroit ilişkisine gelince renkler dışında ülke dışından bir şeyin Trabzon'A benzetilmesi pek gerçekçi gelmiyor bana ara sıra bunu La Liga başlığında da konuşuyoruz .

Şartlar farklı , olaylar farklı belli benzerlikler olabilir katılıyorum ama Ulan Pistons işte Trabzonla özdeş nasıl tutmuyorsunuz gibisinden değil ;)

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 14:41

Onun senede 14,625,000 $ ile geçinememe hikayesi var. Komik ve rezil :)

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 14:43
Benim basketbola ilgimin başlaması ile Nba paralellik gösteriyor Nba ile de İverson :)

2000 lerin çocuğuyum ben , ama eski Nba dergilerini ve blog yazılarını zaman buldukça okumaya çalışıyorum dediğine de kesinlikle katılıyorum . ;)

Trabzonspor - Detroit ilişkisine gelince renkler dışında ülke dışından bir şeyin Trabzon'A benzetilmesi pek gerçekçi gelmiyor bana ara sıra bunu La Liga başlığında da konuşuyoruz .

Şartlar farklı , olaylar farklı belli benzerlikler olabilir katılıyorum ama Ulan Pistons işte Trabzonla özdeş nasıl tutmuyorsunuz gibisinden değil ;)

1) Ulan demedim! :)

2) Ulan ha Detroit ha Trabzon işte; ikisi de kuzeydoğuda!

Paksoy
30.10.2010, 14:43
Aile babası olmuş şimdi:)

Emre ÖZTÜRK
30.10.2010, 14:44

Aynen yaa Müthiş bir oyuncuydu.Hatta bu başlıkta bende dile getirmiştim.Nba ile tanışmamda en büyük etken.New York zamanlarında izlemiştim onu ilk.

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 14:44
1) Ulan demedim! :)

2) Ulan ha Detroit ha Trabzon işte; ikisi de kuzeydoğuda!

Biliyorum abicim demediğiniii :)

Ovvv , bir ortak nokta dahaa :D

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 14:49
Biliyorum abicim demediğiniii :)

Ovvv , bir ortak nokta dahaa :D

Artırabilirim, bu noktaları; neyse başlığın içeriği darmadağın oldu; kusura bakmayın.

*

Eeee, ne diyorduk? Ha, R. Rondo. Gerçekten iyi oyuncu.

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 14:49

Biliyorum bu durumu :)

Ulan Sprewell , hoacasının gırtlağını sıkmıştı sanırım Nba'den men falan olayları olmuştu . Sonra tekrar All-Star seçildi .

Minnesota'da şampiyonluğa giderken Sam'ın da boğazını sıksaydı keşke :D

Saç tarzı harikaydı , parkeye yakışan ender oyunculardan . İçerde kimin olduğu önemli değildir o dalar ve smacı yapar .

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 14:53
Aile babası olmuş şimdi:)

Bir yanda Spre diğer yanda A.Houston. O NYK takımı da çok iyiydi. Hatta NBA finali oynamışlardı, yanlış hatırlamıyorsam.

Bir de o dönem NYK under-sized(bunun Türkçesi'ni hala bulamadım, o nedenle bu halini yazıyorum), şişman 4 numaralarla oynuyorlardı.

Othella Harrington, Larry Johnson ve Clerance Weatherspoon.

Emre ÖZTÜRK
30.10.2010, 14:55
Bir yanda Spre diğer yanda A.Houston. O NYK takımı da çok iyiydi. Hatta NBA finali oynamışlardı, yanlış hatırlamıyorsam.

Bir de o dönem NYK'in under-sized(bunun Türkçesi'ni hala bulamadım, o nedenle bu halini yazıyorum), şişman 4 numaralarla oynuyorlardı.

Othella Harrington, Larry Johnson ve Clerance Weatherspoon.

Malesef Lakers finalde ezmişti o takımı.Lakers'a olan nefretim o gün başladı :)

yanlışlık yapmışım ya San Antonio yenmiş New York'u.

Lakers'a olan nefretim üç yıl sonra İverson'lu Philadelphia'yı yenip şampiyon olduklarında başlamış :D

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 14:59
İlgilenen arkadaşlarla biraz nostalji yapalım:

NBA tarihinde sizi şaşırtan, mutlu eden, üzen, hayal kırıklığına uğratan vs. ilginç hikayeler nelerdi?

Mesela Jordan'ın Steve Kerr'e verdiği pas, ya da Prince'in efsane Reggie Miller'a boş turnikeye giderken vurduğu blok, ya da Ben Wallace - Artest kavgası, veya Pistons'ın Lakers'ın "Big Four"unu 2004'te şampiyonluktan etmesi...

(Benimkiler de hep Pistons'la ilgiliymiş :) )

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 15:04
Robert Horry'nin 2005 Nba finalleri 5. maçında San Antonio'nun son 35 sayısından 21 ini atarak maçı tek başına alıp götürmesi. Rakip mi kimdi ?

Oğuz Abi iyi bilir :D

Başka düşünelim ;)

T-Mac'in 33 saniyede attığı 15 sayıyı hiç yazmıyorum bu artık gerçekleşmez de .

O ne maçtı peeh .

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 15:06
Ben Wallace - Artest olayından sonra İndiana seyircisi ile oyuncuların kavga etmesi .

Ben görmedim ama basket koçum anlatırdı Magic Johnson'un Abdel Jabbar'ın yokluğunda 5 mevkide de oynadığını :)
Hava atışına çıktığını falan .

Emre ÖZTÜRK
30.10.2010, 15:12
Fisher'ın Spurs'u bitime 0,4 saniye kala resmen topu fırlatarak yıktığı üçlük.

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 15:12
Ben Wallace - Artest olayından sonra İndiana seyircisi ile oyuncuların kavga etmesi .

Ben görmedim ama basket koçum anlatırdı Magic Johnson'un Abdel Jabbar'ın yokluğunda 5 mevkide de oynadığını :)
Hava atışına çıktığını falan .

Düzeltme: Detroit seyircisine saldrımıştı S. Jackson, J. Oneal ve R. Artest.

Magic, öyleymiş.

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 15:13
Robert Horry'nin 2005 Nba finalleri 5. maçında San Antonio'nun son 35 sayısından 21 ini atarak maçı tek başına alıp götürmesi. Rakip mi kimdi ?

Oğuz Abi iyi bilir :D

Başka düşünelim ;)

T-Mac'in 33 saniyede attığı 15 sayıyı hiç yazmıyorum bu artık gerçekleşmez de .

O ne maçtı peeh .

Evet, rakibimizi tebrik etmiştik. Robert Horry de NBA tarihindeki büyük oyunculardan biri. Houston ve Lakers'da da şampiyonluk yaşadı, ynlış hatırlıyor olabilirm.

T-Mac ise muazzamdı o gün.

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 15:14
2001 yilinda Lakersla oynadiklari final serisi maçlarindan biriydi yanilmiyorsam.

"Aldığım dirsek darbesi agzıma sürekli kan dolmasına sebep oldu.Maçta kalabilmek için hakemlere ağzımın kanadığını fark ettirmemem lazımdı. O yüzden 10 dakika boyunca agzıma biriken kanlari yutmak zorunda kaldım."

Iverson'un maç sonu açıklaması idi .;)

Yine bir Lakers maçından :D

2000 yılı Lakers-philedelphia final serisinden bir maç.

Tyrone Lue , Iverson'u tutuyor.Allen Iverson o maçta sadece 20 küsür sayı atabiliyor (yani baya bi yavaslatıyor). Maçın son saniyeleri atak sırası Sixers'de. Top iverson'da.

Lue bir türlü geçit vermiyor. Iverson mükemmel bir crossoverla Lue'yu yere seriyor. Lue 2.80 beli kırılmış bir biçimde yerde.

Ve basket!! Allen Iverson Lue'nun üzerinden büyükçe bir adımla geçiyor ve kafasına hafifçe vurarak şu sözleri söylüyor.

" Ben bunu bütün yil yaptim "

İşte bu adamı bu yüzden seviyorum ;)

grXws5m11SA&feature=related

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 15:16
Evet, rakibimizi tebrik etmiştik. Robert Horry de NBA tarihindeki büyük oyunculardan biri. Houston ve Lakers'da da şampiyonluk yaşadı, ynlış hatırlıyor olabilirm.

T-Mac ise muazzamdı o gün.

5 tane falan yüzüğü var sanırım abi .

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 15:17
Hidayet Türkoglu : "Kobe Bryant'ı savunmak gerçekten çok zor, ama Iverson'ı savunmak imkansız"

Off tuttu Iverson krizim :D

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 15:19
Fisher'ın Spurs'u bitime 0,4 saniye kala resmen topu fırlatarak yıktığı üçlük.

Basketi atıp soyunma odasına koşuşu harikaydı.

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 15:21
Teşekkürler...

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 15:22
Biz teşekkür ederiz Oğuz Abi senle basket konuşmak çok zevkli ;)

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 15:26
Estağfirullah, asıl sizlerle yeri gelince eğlenceli yeri gelince teknik basketbol tartışmak keyifli.

Naçizane bir teklif: Profillerimizdeki fotoğraflara (avatar mıdır nedir) basketbol takımızdaki oyuncuları koyalım. Bugün maçımız da var hem...

Emre ÖZTÜRK
30.10.2010, 15:26
Biz teşekkür ederiz Oğuz Abi senle basket konuşmak çok zevkli ;)

Aynen katılıyorum.

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 15:29
Emre, ben teşekkür ederim. Hele bir Dallas maçını kaybedelim, asıl yüzümü o zaman görürsün :)

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 15:31
Yakıştı da hani ;)

Emre ÖZTÜRK
30.10.2010, 15:42
Emre, ben teşekkür ederim. Hele bir Dallas maçını kaybedelim, asıl yüzümü o zaman görürsün :)

Canın sağolsun abi senden değerli mi.Final serisi olmadıkça tüm Dallas Detroit maçlarını kazanın :D

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 15:46
Canın sağolsun abi senden değerli mi.Final serisi olmadıkça tüm Dallas Detroit maçlarını kazanın :D

Emre, sen de Detroit'i tut, finalde de kazanalım, sorun olmasın :)

*

Bu arada fotolar süper olmuş.

Emre ÖZTÜRK
30.10.2010, 15:51
Emre, sen de Detroit'i tut, finalde de kazanalım, sorun olmasın :)

*

Bu arada fotolar süper olmuş.

Detroit'i severim ama Dallas kapanmadıkca takım değiştirmem imkansız.Cuban takımı kapatırsa belki Detroit'li olabilirim :)

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 15:54
Detroit'i severim ama Dallas kapanmadıkca takım değiştirmem imkansız.Cuban takımı kapatırsa belki Detroit'li olabilirim :)

:) Kapanmasın o zaman, tatlı rekabet iyidir.

*

Clevelandlı yok mu forumda? :)

Ahmet Başkaya
30.10.2010, 16:15
:) Kapanmasın o zaman, tatlı rekabet iyidir.

*

Clevelandlı yok mu forumda? :)

Geçen sene Clevleandlıydım :D:D

Oğuz ZEYTİN
30.10.2010, 16:28
Geçen sene Clevleandlıydım :D:D

Al işte...

Geçen yıl hangi yorumu okusam, "aslan Delonte West, kaplan A. Jamison" yazılıyordu. Bu sezon daha Cleveland'a sevinen üzülen yok, dikkatimi çekti.

Meğer "LeBron Etkisi"ymiş.

NOT: 2003 öncesinde Gund Arena bomboştu. Sanırım 2010 sonrası da öyle olacak (Gerçi salonun adı değişmişti galiba).

Sefa Murat Dokuz
30.10.2010, 16:47
Evet Lakers, 2.maçtada kazanmış ve tüm ilk 5 çift hanelerde. Gasol'un 9 asist yapması, Odom'un şampiyona sonrası kabaran basketbol aşkı ve 18 sayı 17 rebo 5 asisti, Kobe'nin 25 li 27 li sayılarını artık 2.plana bırakmış ve işte biz bir takımız görüntüsü çok güzel. Kobe sezonu böyle dinlek geçirirse ohh Bynum play off larda hazır olsun kafi. Bu sene yine yüzükler bizde kimse kusura bakmasın.

Miami ye gelince. Lebron 9 top kaybı ile artık geçen maçta 7 mi 8 miydi ne nasıl rekor kırılır tanımlaması yapacak bu sene.Son maçta 3'e indirmiş gelişmedir. xD
Wade ilk maçın aksine sazı eline alınca kazanan cephe olmuşlar şu son 2 maçtır.
Rondo da e yani 18 , 24 sırada ne var :)

Oğuz ZEYTİN
31.10.2010, 09:09
Detroit üçüncü maç

Chicago 101 - 91 Detroit

Bir takım düşünün, ilk devrede 63 sayı atsın. Ve aynı takım ikinci devrede 28 sayıda kalsın. Son periyota 15 fark önde girsin. Ve maçı 10 sayı geride bitirsin. Evet, Detroit'ten bahsediyorum.

Daha doğrusu bahsetmek istemiyorum.

Stuckey'nin 18 sayı-7 asist -5 rib

Gordon'un kenardan 21 sayısı

J-MAX'in 14 dakikada 4 sayı 4 rib 3 blk

Ve BigBen Wallace 26 dakikada 4 sayı 2 blk 13 ribaundluk performansları yetmemiş.

Çayla Monroe da ilk kez süre almış. 2 sayı 3 ribaund yapmış.

Ömer Aşık ise 15 dakikada 2 sayı 4 ribaund ve 4 faulle oynamış.

Oğuz ZEYTİN
31.10.2010, 09:15
Kardeş takım Minnesota Memphis deplasmanından mağlup döndü: 109-89

Kevin Love yine yaptı yapacağını; 25 dakikada 14 sayı 13 ribaund 1 blok.

Takım halinde 29 top kaybı yapmış Timberwolves. Zaten Obasohan'ın top kayıplarına canım sıkkın, bir de bu sayıyı görünce şok oldum.

Ahmet Başkaya
31.10.2010, 10:09
Al işte...

Geçen yıl hangi yorumu okusam, "aslan Delonte West, kaplan A. Jamison" yazılıyordu. Bu sezon daha Cleveland'a sevinen üzülen yok, dikkatimi çekti.

Meğer "LeBron Etkisi"ymiş.

NOT: 2003 öncesinde Gund Arena bomboştu. Sanırım 2010 sonrası da öyle olacak (Gerçi salonun adı değişmişti galiba).

Yok ben James dışında kıldım zaten o takıma :)

Detroit üçüncü maç

Chicago 101 - 91 Detroit

Bir takım düşünün, ilk devrede 63 sayı atsın. Ve aynı takım ikinci devrede 28 sayıda kalsın. Son periyota 15 fark önde girsin. Ve maçı 10 sayı geride bitirsin. Evet, Detroit'ten bahsediyorum.

Daha doğrusu bahsetmek istemiyorum.

Stuckey'nin 18 sayı-7 asist -5 rib

Gordon'un kenardan 21 sayısı

J-MAX'in 14 dakikada 4 sayı 4 rib 3 blk

Ve BigBen Wallace 26 dakikada 4 sayı 2 blk 13 ribaundluk performansları yetmemiş.

Çayla Monroe da ilk kez süre almış. 2 sayı 3 ribaund yapmış.

Ömer Aşık ise 15 dakikada 2 sayı 4 ribaund ve 4 faulle oynamış.

Neden böyle oldu yahu :S

Son periyot 9-34 yuhh yani .

Böyle saçma maç mı verilir :S .

Yiğit SARI
31.10.2010, 10:16
http://www.nbatr.com/images/stories/arsiv/brandon_jennings.jpg

Jennings Coştu, Bucks Kazandı

Gültekin Tezcan - Pazar, 31 Ekim 2010
Temsilcimiz Ersan İlyasova'nın takımı Milwaukee Bucks bu sezonki ilk galibiyetini sahasında 98-88 mağlup ettiği Charlotte Bobcats karşısında alırken, Brandon Jennings 20 sayı-10 ribaund-10 asistle müthiş bir maç çıkardı.

Maçı başından sonuna üstün götüren ve bu sezon ilk kez kazanan Milwaukee'de Jennings'e en büyük destek 23 sayı-3 ribaund-3 asistle oynayan Carlos Delfino'dan geldi. Bu iki isim dışında Andrew Bogut 14 sayı-8 ribaund, John Salmons da 14 sayı-4 asistle maçı tamamladı. Ersan İlyasova 1 dakika süre aldığı maçta istatistik yapamadı.

Bu sezonki 3. maçından da mağlubiyetle ayrılan Charlotte'ta D.J. Augustin 26 sayı-4 ribaund-5 asist, Stephen Jackson 23 sayı-3 asist, Gerald Wallace da 11 sayı-3 ribaundla mücadele etti.

Ahmet Başkaya
31.10.2010, 21:12
91-67 yeniyoruz .

James 20 Sayı 7 asist 7 Ribaund
Bosh 18 Sayı 2 asist 1 Ribaund
Wade 17 sayı 7 asist 6 Ribaund

Ahmet Başkaya
31.10.2010, 21:14
James'in www.nba.com 'da iki tane smacı var izlenmeye değer . :cool:

Mesut
31.10.2010, 21:21
91-67 yeniyoruz .

James 20 Sayı 7 asist 7 Ribaund
Bosh 18 Sayı 2 asist 1 Ribaund
Wade 17 sayı 7 asist 6 Ribaund

bu 3lü oynadıkça birlikde oynamayı iyi öğrendikçe dahada güçlü olacaklardır

Ahmet Başkaya
31.10.2010, 21:26
bu 3lü oynadıkça birlikde oynamayı iyi öğrendikçe dahada güçlü olacaklardır

Son 8 dakikayı bu üçlüsüz oynadığını düşünürsek .

2/2 yapmış bir takıma karşı bu kadar rahat maç çıkarmak , doğru yolda olduklarının göstergesidir bir nebze .

Evet ne demiştik .

Bu oldu 3 :cool:

Ahmet Başkaya
31.10.2010, 21:29
1.p - 29-18
2.p - 29-24
3.p - 27-19
4.p - 16-17

Süperstarların etkisini son periyotta da görebiliyoruz . ;)

Tebrikler çocuklar .

Maçın Adamı 20 sayı 7 asistle Le Broun James . 2 tane harika smaç yaptı .

Dip Not : Bir takımda Le Bron varsa o takım onundur :cool:

Paksoy
31.10.2010, 21:37
Şampiyon olacağız diye bir takımda toplanmak,Hiç hoşlanmadığım Kobe'ye sempati duymaya başladım,Kobe 3 ezikden yüzüğü alırsa ömür boyu avatarımda Kobe olacak ahanda buraya yazıorum:)

EmreYavuz61
31.10.2010, 22:50
clippers-dallas maçı ilk yarı 47-49 dallas üstün bitirdi..zevkli maç oluyor..ntv keşke el atsaydı bu maça..saat 00dan önce zaten senede kaç tane maç oluyorki al yayınla!! ayrıca dallasa 2/2 vermiştim iddaada 2 fark attı 3 fark gerekirken :) canları sağolsun:D

MDanışmaz
31.10.2010, 22:51
Big Three beklenenden daha çabuk birbirine ısındı sanırım :)

Ahmet Başkaya
31.10.2010, 23:44
Şampiyon olacağız diye bir takımda toplanmak,Hiç hoşlanmadığım Kobe'ye sempati duymaya başladım,Kobe 3 ezikden yüzüğü alırsa ömür boyu avatarımda Kobe olacak ahanda buraya yazıorum:)

Eziklik falan değil bu hepsi belli bir fedakarlık yapıp bir takımda toplandı .

Emin ol çoğu Nba-Star'ı takımında yalnız olmak ister .

Bosh kendi takımında tabir-i caizse ilah iken , şampiyonluk yaşamak uğruna , sıradan oyuncu olarak sayılabileceği bir kulübe imza attı .

Ayrıca kimsenin Kobe için falan birleştiği yok .

Bosh zaten normal standartlarda çok çok abartılacak bir oyuncu değil , Kobe- Gasol ikilisi veya Kobe - Shaq ikilisi neyse James - Wade iklisi de o'dur .

Benim gözümde Kobe-Gasol ' ü tamamlayan Odom veya Fisher ne ise , Bosh da odur .

Paksoy
01.11.2010, 00:26
Eziklik falan değil bu hepsi belli bir fedakarlık yapıp bir takımda toplandı .

Emin ol çoğu Nba-Star'ı takımında yalnız olmak ister .

Bosh kendi takımında tabir-i caizse ilah iken , şampiyonluk yaşamak uğruna , sıradan oyuncu olarak sayılabileceği bir kulübe imza attı .

Ayrıca kimsenin Kobe için falan birleştiği yok .

Bosh zaten normal standartlarda çok çok abartılacak bir oyuncu değil , Kobe- Gasol ikilisi veya Kobe - Shaq ikilisi neyse James - Wade iklisi de o'dur .

Benim gözümde Kobe-Gasol ' ü tamamlayan Odom veya Fisher ne ise , Bosh da odur .

Şampiyon olacağız diye ligin için ettiler BENCE tabi

-Şimdi Lebron NYN gitseydi,Bosh Oklahama'ya gitseydi, çok güzel olmazmıydı,
-Abi gel toplanalım Şampiyon olalım,ne yahu
Benim görüşüm bu,

Ahmet Başkaya
01.11.2010, 00:35
Şampiyon olacağız diye ligin için ettiler BENCE tabi

-Şimdi Lebron NYN gitseydi,Bosh Oklahama'ya gitseydi, çok güzel olmazmıydı,
-Abi gel toplanalım Şampiyon olalım,ne yahu
Benim görüşüm bu,

Böyle bir şey yok işte .

Nba maaş bütçesi ayarlanmış bir lig .

Belli sınırlar dahilinde herkes istediği kulübe gidebilir .

Bosh Oklahowa'Ya gitseydi Durant ile mi birleşmiş olacaktı ?

Gasol ile Kobe birleşti ne için ?

Bu kadar üst oyuncunun olduğu ligde mecburen 2'li 3 'lü kombinasyonlar olacak .

Tekrar diyorum bence Miami 3 lü değil 2 li bir takım .

James - Wade .

Gökhan KAN
01.11.2010, 00:37
Ben NBA sezonunu finallerde açıyorum..:)

Paksoy
01.11.2010, 00:46
Böyle bir şey yok işte .

Nba maaş bütçesi ayarlanmış bir lig .

Belli sınırlar dahilinde herkes istediği kulübe gidebilir .

Bosh Oklahowa'Ya gitseydi Durant ile mi birleşmiş olacaktı ?

Gasol ile Kobe birleşti ne için ?

Bu kadar üst oyuncunun olduğu ligde mecburen 2'li 3 'lü kombinasyonlar olacak .

Tekrar diyorum bence Miami 3 lü değil 2 li bir takım .

James - Wade .

Nba maaş bütçesi hikaye ,Mıamı 3lüyü almak için kemerleri kastı LBRON,WADE,ve BOSH kendi alacağı paradan feragat etti ne için? hepsi doğuştan Mıamı'li olduğu için mi,
-Durant ve Bosh'lu bir Oklahama,Lebron'lu NYN,Boozer ve Rose'li Chıcago ,böyle bir LİG mi ? MIAMI nin Şampiyon olacağı belli olacak bir lig mi? zevk verir,

Ahmet Başkaya
01.11.2010, 00:50
Nba maaş bütçesi hikaye ,Mıamı 3lüyü almak için kemerleri kastı LBRON,WADE,ve BOSH kendi alacağı paradan feragat etti ne için? hepsi doğuştan Mıamı'li olduğu için mi,
-Durant ve Bosh'lu bir Oklahama,Lebron'lu NYN,Boozer ve Rose'li Chıcago ,böyle bir LİG mi ? MIAMI nin Şampiyon olacağı belli olacak bir lig mi? zevk verir,

Yahu kim , kimi istiyorsa alır kim kime istiyorsa gitmek ister .

O da insan o da insan değil mi ?

Bu neye benziyor , iyi puan alan herkes Tıp'a gidiyor misal abes mi bu durum .. Tüm zekiler doktor ee öğretmen , polis olanlar ne ?

Gerizekalı mı ?

Sanki onların 3 kolu var diğerlerinin iki de ortada bir adaletsizlik var . :)

Dediğin gibi şampiyon olmak için , feragat etmiş olabilirler bunda abes olan ne ?

Ray Allen , Garnett , Pierce üçlemi ne kadar doğalsa bu da doğal bence .

Tekrar diyorum Gasol ve Kobe li Lakers'tan farkı yok bu takımın .

Kobe - Wade
Gasol -James
Fisher - Bosh ...

Çok mu star farkı var ?

Maaş sınırlaması olmayan ligde Real'in aldıkları zevksizleştirmiyor , Maaş sınırlaması olan bir platform mu zevksizleşiyor .

Paksoy
01.11.2010, 00:54
Yahu kim , kimi istiyorsa alır kim kime istiyorsa gitmek ister .

O da insan o da insan değil mi ?

Bu neye benziyor , iyi puan alan herkes Tıp'a gidiyor misal abes mi bu durum .. Tüm zekiler doktor ee öğretmen , polis olanlar ne ?

Gerizekalı mı ?

Sanki onların 3 kolu var diğerlerinin iki de ortada bir adaletsizlik var . :)

Dediğin gibi şampiyon olmak için , feragat etmiş olabilirler bunda abes olan ne ?

Ray Allen , Garnett , Pierce üçlemi ne kadar doğalsa bu da doğal bence .

Tekrar diyorum Gasol ve Kobe li Lakers'tan farkı yoktu bu durumun .

Maaş sınırlaması olmayan ligde Real'in aldıkları zevksizleştirmiyor , Maaş sınırlaması olan bir platform mu zevksizleşiyor .
Maaş konusunda sorun yok, ben ona birşey demiyorum
-Ray Allen , Garnett , Pierce üçlemesiyle,Lebron Wade,Bosh karşılaştırılamaz bile,Gasol Lakers'E gelirken neydi ?

-Ahmet sinirlenme bu arada:)

Paksoy
01.11.2010, 00:57

.
Her şey doğal ,yasal olabilir,Kobe'de gelebilir,asıl olay Ligin çekişmeli olmasını isterdim,olay bu

Ahmet Başkaya
01.11.2010, 00:59
Her şey doğal ,yasal olabilir,Kobe'de gelebilir,asıl olay Ligin çekişmeli olmasını isterdim,olay bu

Nba her zaman çekişmelidir .

Çünkü , güç dağılımı belirli standartlar dahilinde.

İlk maçta Boston yendi işte Miami'yi .

Paksoy
01.11.2010, 01:00
Nba her zaman çekişmelidir .

Çünkü , güç dağılımı belirli standartlar dahilinde.

İlk maçta Boston yendi işte Miami'yi .
Boston Huzurevi mi?:D

Ahmet Başkaya
01.11.2010, 01:02
Maaş konusunda sorun yok, ben ona birşey demiyorum
-Ray Allen , Garnett , Pierce üçlemesiyle,Lebron Wade,Bosh karşılaştırılamaz bile,Gasol Lakers'E gelirken neydi ?

-Ahmet sinirlenme bu arada:)

İnan ilk 3 lü daha iyi bile denebilir ;)

Gasol Lakers'a gelmeden önceki sezon 20 sayı ve 10 ribaund ortalaması ile oynuyordu .

Şu an 18 sayı 8 ribaund ortalaması ile oynuyor gelirken daha iyiydi yani :)

~

Sana sinirlenmeye ne hakkım var ne de durumum be abi :)

Sana olan sevgim spordan baskındır rahat ol , konuşulanlar sadece burda kalır yani :D

Gerzek bile diyebilirsin alınmam :D

Paksoy
01.11.2010, 01:06
İnan ilk 3 lü daha iyi bile denebilir ;)

Gasol Lakers'a gelmeden önceki sezon 20 sayı ve 10 ribaund ortalaması ile oynuyordu .

Şu an 18 sayı 8 ribaund ortalaması ile oynuyor gelirken daha iyiydi yani :)

~

Sana sinirlenmeye ne hakkım var ne de durumum be abi :)

Sana olan sevgim spordan baskındır rahat ol , konuşulanlar sadece burda kalır yani :D

Gerzek bile diyebilirsin alınmam :D
O üçlü yaşlı 1 kaç seneleri kaldı,Lebron Wade Bosh öyle mi?

:D önce saygı, sevgi tabiki gerisi teferrüat

Ahmet Başkaya
01.11.2010, 01:11
O üçlü yaşlı 1 kaç seneleri kaldı,Lebron Wade Bosh öyle mi?

:D önce saygı, sevgi tabiki gerisi teferrüat

Bakış açıları farklı aslında doğru yanlış yok .

Diyorum ya benim gözümde Bosh , big three nin three'si değildir .

Değişir bu konular Kobe'yi herkes takımında görmek için ölür ben para verse almam takımıma mesela :D

Ayhan Çolak
01.11.2010, 09:46
üçte üçle gidiyoruz,bakalım bu gece chıcago bizi durdurabilecek mi?sistemli ve 3-4 yıldır aynı takımı yöneten nate mc millan ın bu sene bizi uçuracağı kesin. go blazers!

Emre ÖZTÜRK
01.11.2010, 10:49
Fisher - Bosh

Buna koptum işte çççççç

Emre ÖZTÜRK
01.11.2010, 10:57
Dün gece LAC deplasmanında gelibiyetle dönmemiz sevindirici.İyi bir maç çıkartmışız.Haywood'un katkı vermesi beni çok sevindirdi.Beaubois'in dönüşünün ocak ayına kadar uzaması yeni arayışlara itebilir Carlisle'yi.Mesela ısrarla kullanmak istemediği Stevenson'a süre tanıyabilir.

Son olarak Kidd'in bizim sahadan yolladığı son saniye üçlüğü harikaydı :) Sanırım Butler'ın basketten sonra "oha lan" der gibi arkasına bakması bitirdi beni :D

Ahmet Başkaya
01.11.2010, 12:06
Buna koptum işte çççççç

ççç ççç

Shaq ile fİsher dediğimi düşünsene :D :D

Boy olarak kastetmedim :)

Emre ÖZTÜRK
01.11.2010, 12:31
ççç ççç

Shaq ile fİsher dediğimi düşünsene :D :D

Boy olarak kastetmedim :)

Onu anladım zaten ama Fisher'i star sınıfına sokman hatta Bosh ile karşılaştırmana güldüm.Bana göre Fisher sıradan bir oyuncu sadece çok şanslı olduğunu düşünüyorum.Adam boş şutta çembere değdiremiyor ama saçma sapan şutlarda isabet buluyor enteresan bir oyuncu ama asla star değil :)

Ahmet Başkaya
01.11.2010, 12:34
Onu anladım zaten ama Fisher'i star sınıfına sokman hatta Bosh ile karşılaştırmana güldüm.Bana göre Fisher sıradan bir oyuncu sadece çok şanslı olduğunu düşünüyorum.Adam boş şutta çembere değdiremiyor ama saçma sapan şutlarda isabet buluyor enteresan bir oyuncu ama asla star değil :)

Bana göre Bosh da değil :)

Tek yıldız James :cool: