PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NBA | National Basketball Association

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

Sefa Murat Dokuz
09.07.2010, 14:08
Direk Final oynayabilecek bir kadro oluştu. ben 5 sezon şampiyon olacaklarına sla inanmıyorum ama Direk Final kasacak bir takım.
Tmac'in Lakers yada Miami'ye gitme ihtimali vardı. Artık Lakers'a minimuma gidecektir orda dk bulamaz.
İverson nba'a dönüyormuş ;D oda ayrı bir komedi.

bangkook_61
09.07.2010, 14:14
Point forvet diyecektim bu arada yanlış oldu. Ben açıkçası ilk 2 sene şampiyon olurlarsa daha da sittin sene kimseye bırakmazlar gibi geliyor.

MDanışmaz
09.07.2010, 14:20
Nba'de bütün dengelerin alt üst olduğu bir geceyi geçirdik..3 süperstar'da şampiyonluk için hem parasal hem de egolarından taviz vererek aynı takımda buluştular..Lebron son iki sezonu nba'de mvp oldu , istatistikleri ortada..Ama sonuç sıfır yüzük..Bundan yıllar sonra bu yaptıkları istatistikler değil şampiyonluklar akılda kalır..Mcgrady'de inanılmaz sezonlar geçiriyordu fakat play-off larda ilk turdan elendiği için "loser" lakabını almıştı.Bence bu isimler burda birleştiyse akıllarında tek bir düşünce vardır şampiyonluk..Pat Riley eğer sahaya inerse takım kimyasını çok iyi otutturur..Böyle yıldızları yönetmesini çok iyi bilen bir koç...Bu takım ya çok iyi bir iş başarır yada büyük hayal kırıklığına uğrar...Neyse önümüzdeki sezon bekleyip görecez..

Hüseyin İlkin
09.07.2010, 14:24
Yüzük sevdasıyla bu isimlerin yanına gelmek isteyen bir çok iyi isim olacaktır. Bkz: Mike Miller.. Bu isim de önemli bir takviye. Gözden kaçmamalı..

Carter- Howard birleşimi diyorlar, Wade- Lebrondan bahsediyoruz burada. İkisinin bir araya gelmesi bile büyük bir olayken Bosh eklendi üstüne birde. Biz basketbolseverler için harika oldu.

Dip not; hangi takımlı olduğumuzu belirtmeye gerek yok sanırım. San Antonio Spurs. :D

Oğuz ZEYTİN
09.07.2010, 14:47
Bazı iş bilmezler, Wade ve LeBron'a göbeklerinden bağlı herhalde. Ne sevdaymış yahu... Sanki CERN'deki atom çekirdeği deneyi ile hayatın sırlarına eriştiler. Fantezi dünyaları bilgisayar oyunları ile paralel gelişen beyinler için realite sorgulanamıyor. Kutsal tabu haline getirilmiş metaların peşinden gidip "King James'den çok kralcı" oluveriyorlar. Sanki dün gece twitter'dan bunlara mesaj geçmiş James: "ula, Miami'ye gidişime laf eden olursa, sen icabına bakıver koçum"...

Bunlar Cleyde Drexler + Charles Barkley + Olajuwon gibi Greatest 50'ye girmiş isimlerin koç Rudy ile bir araya gelmesini bilmezler.

Sonra da uzaktan uzaktan dağlara seslenirler...

Gökhan KAN
09.07.2010, 15:01
Miami'ye bak sen fena yaptılar valla. Ama yine de Lakers..

Oğuz B.
09.07.2010, 15:12
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/9/2563.jpg

http://i1007.hizliresim.com/2010/7/9/2568.jpg

http://i1007.hizliresim.com/2010/7/9/2571.jpg

Oğuz B.
09.07.2010, 15:23
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/9/2675.jpg

http://i1007.hizliresim.com/2010/7/9/2679.jpg

:)

Ahmet Başkaya
09.07.2010, 15:30
Şampiyon belli olmuştu bu sene için şimdide yüzüğü takacak olan belli oldu ...

Ooo Miami .. ;)

ilhan
09.07.2010, 15:31
Bundan (bu başlıkta) 200 sayfa önce bıraktığım Miami'ye tekrar dönüyorum.
:D

Forever Miami!

Ahmet Başkaya
09.07.2010, 15:32
Bundan (bu başlıkta) 200 sayfa önce bıraktığım Miami'ye tekrar dönüyorum.

Forever Miami!

Le Bron nerde ben orada :p ...

Miami yeaah...:)

Hüseyin İlkin
09.07.2010, 15:37
http://media3.washingtonpost.com/wp-dyn/content/photo/2010/06/29/PH2010062905181.jpg

Sefa Murat Dokuz
09.07.2010, 15:41
Tmac Lakers'a mimimum veterana bile okey diyormuş söylentisi var.
Bu arada Sasha+Walton+pick=Hido takası gündemde.
Lakers hamlelere başlıyor.
Bu arada Miami-Lakers Finali bekliyorum erken tahmin yaparsam.
Ben Dünyanın en iyisi bizdeyken bu yılda yüzüğü söke söke alırız diyorum.
Miami ve Wade her zaman dözdemdi, Lebron artizinin ortalamaları Miami de düşecektir. Bosh'un avantajı şut atabiliyor olması o takımda Wade Lebron gibi asistçiler varken şut atmak çok önemli olacaktır.
Ben Tmac İmzalarsa.Şu Hido takası da olursa. Blake-Kobe-Artest-Gasol-Bynum-Tmac-Odom-Hedo-Fisher kadrosunun bileğini şu Yeni Big 3 bükemez diyorum. Sadece Tmac gelse bile oturmuş kadroyla Lakers 1 adım öndedir benim gözümde.

Kobe'yi ameliyattan sonra çok merak ediyorum. Bu arada maçları izlenecek pek takım kalmadı.
http://www.youtube.com/watch?v=z9xM8ViseC0

Oğuz B.
09.07.2010, 15:45
2003 draftının ilk 5'inin 3'ü bir araya geldi.
Tarihin gelmiş geçmiş en iyi draftlarından biriydi 03.
Acaba tarihin en iyi takımlarından biri çıkacak mı o üçlüden ?
Bekliyoruz..

Sefa Murat Dokuz
09.07.2010, 16:11
Lebron fedakarlıkta tabi bulunacaktı. Yüzüksüz öteki tarafa gitmek var işin ucunda :D

Mustafa Önal
09.07.2010, 17:21
sanırım shaq lı Miamiden sonra izlemeye değer bir miami daha olacak. 3 Numarayı izlemek bu sezon daha keyifli olacak sanırım.

Mesut
09.07.2010, 18:02
oof of of kadroya bak ama olsun genede bostonnnnn :D

Hasan61
09.07.2010, 18:38
Bu üçlünün bir araya gelmesi çok zor bir şeydi,gerçekleşti.
Ama bir arada tutmak çok daha zor olacak,bu egoları idare edebilecek kalitede koç lazım,Spoelstra'yı aşabilir bu durum..

Paksoy
09.07.2010, 19:29
hedo lakers e gitse bari , belli ki final de büyük kapışma olacak izleriz:)

Hüseyin İlkin
09.07.2010, 19:30
http://s7.directupload.net/images/100709/adggbqby.swf

Paksoy
09.07.2010, 19:32
http://s7.directupload.net/images/100709/adggbqby.swf
çççççç çok sinir bozucu olmuş , nba oyuncuları izlemesin

Kasım Hilal
09.07.2010, 19:51
Sadece Tmac gelse bile oturmuş kadroyla Lakers 1 adım öndedir benim gözümde.

Tabi yine sezonu sakat geçirmezse...

Tunç Tosun
09.07.2010, 20:39
Miami Heat diğer 12 oyuncuyu hang parayla alacak bakalım.. Şampiyonluk yüzüğüne meraklı bir iki veteran aldıktan sonra bizim Ömer Aşık, Semih Erden e falan kalabilirler :)

Sabri Kurban
09.07.2010, 21:04
Kobe ve arkadaşları "Voltran" ı oluşturan Miami de yenip şampiyon olurlarsa yok artık diyeceğim. Bizi güzel bir Nba sezonu bekliyor. Tadını çıkaralım çünkü öteki sene Nba de lokavt olacakmış.

İlker Akçay
09.07.2010, 21:16
http://img685.imageshack.us/img685/3227/lakersi.gif

:D:D (Lakers sempatim yok ama güzelmiş )

Bartuğ13
09.07.2010, 22:23
umarım hido lakersa gider.hem şampiyonluk kalibresi açısından hem de tuttuğum takımda oynaması açısından çok isterim.kaldıki topu taşıma görevini üstlenebilecek bir adam hidayet.istenirse 1 numarada fisherın yerine bile oynayabilir ama eğer giderse büyük ihtimalle yedekten gelecektir.bunu kaldırabilecek bir karakterde hido.miaminin yaptığı hamleye bir şekilde karşılık vermeli lakers.

Osman Yavuz
09.07.2010, 23:56
Biz Wade kalsa yeter diyoduk bizim için bi baktım voltran oluşturdular.:)Şimdi millet bizim takımı tutacak sinir oldum.:D

sametaydin
09.07.2010, 23:57
Miami yi kimse tutamaz gibi geliyor bana.

Harun-61
10.07.2010, 00:34
Forza Miami :)

Ömer SEVİNÇ
10.07.2010, 00:39
NBA=Lakers veya Celtics mi? İlla süper yıldızların peşinden mi gitmek lazım?

Herkese duyduğum saygıyı en azından karşımdakilerden beklemek doğal hakkım. Kaldı ki bu sayfalar BMN'nin belki de en eğlenceli en saf sayfaları.

Fanatiklikse?.. Detroit şampiyon olmadan önce de Pistons'ı takip ediyordum, fanatik miyim bilmiyorum? Kötü bir şey değilse, fanatiğim.

Onun dışındaki 29 takımı da en az onların takipçileri kadar izlemeye çalışırım. Hepsine saygı duyarım. Sonuçta NBA basketbolunun, şov ve büyük bir pazarlama olduğuna inananlardanım.

Şimdi burada " ooo Bosh-Wade-LeBron, tamam kesin şampiyonlar" desem ne olacak? Veya bunu söyleyenlerin fanatik olmadığını kim iddia edebilir? Düne kadar Cavs'in peşinden gidenler, Bosh'u Toronto'dayken umursamayanlar sabah 4'ten itibaren Florida valisinden daha keskin Miami'li oluverdi. Halbuki onlar için Florida'nın gururu Orlando'ydu daha düne kadar. Neden?

Air Canada tarzı uçan ilahları vardı. Howard gibi yeni nesil "superman"e sahiptiler.

Tüm bunlar unutuldu, ama nereseyse 15 yıldır play-off yapamamasına rağmen halen büyük heyecan hissettiğim Detroit'i anmak "fanatiklik" oldu.

O zaman Trabzonspor'u değil de Quaresma'yı getiren BJK'yi tutalım tüm forum olarak... ;) Hazır Raul'la Guti de geliyormuş, Big Three hesabı :)

Wadelere, Jameslere, Boshlara, Boozerlara, Nowitzkilere rağmen;

GOOOO PISTOONNNSSS GOOOO!!!

Yok be dostum kötü manada söylemedim onu. Her mesajın sonuna Go Pistons yazdığın için söylemiştim aslında. Alınganlık yapmışsın:)

Takılmıştım sadece ama kusura bakma özür dilerim yine de.

Laf arasında rengimi(SA:)) belli edeyim ben. Adımız Miami'liye çıkmasın.

Osman Yavuz
10.07.2010, 00:39
Biz Wade kalsa yeter diyoduk bizim için bi baktım voltran oluşturdular.:)Şimdi millet bizim takımı tutacak sinir oldum.:D

Forza Miami :)
Bak işte.ççç

ilhan
10.07.2010, 00:42
103. sayfada Miami'yi bırakıp Detroit'e geçmişim. :D Vay dönek ben. ççç

*

Forever Miami be.

Harun-61
10.07.2010, 01:20
Bak işte.ççç

Osman'cim, senin sempati duydugun takimlara bende destek veriyorum :)

Trabzonspr
Inter
Barca
ve simdi Miami ;)

kardesim benim :)

Kaya
10.07.2010, 01:29
Miami ürkütücü bir takım haline geldi... :)

Özge
10.07.2010, 01:38
Osman'cim, senin sempati duydugun takimlara bende destek veriyorum :)

Trabzonspr
Inter
Barca
ve simdi Miami ;)

kardesim benim :)
O Inter'i sevmez:D

Sefa Murat Dokuz
10.07.2010, 02:18
Lebronun artık asla en iyilerle kıyasalanacak duurmu kalmadı. Fedakarlık yapmış diyorlar. Yahu Lebron için 5-10 milyon doların lafı mı olur. Yıllık reklam geliri 100 m$ dan aşşağı değildir bu adamın.

Afedersiniz ama benim yanımda Wade le Bosh olsa ben bile Kobe'yi zorlarım Lebron yenemezse Basketbolu bıraksın o kadar diyorum. 1 süperstar 1 de all-star süper star arası bir adam var yanında, kendide süperstar ebesinin.... :D yani
Pota altına sert bi eleman ayarlarsalar imkansız zaten şampiyon olamamaları.
Lebron bu kadroyla üst üste 5 yapsa bile bence yapamayacak ki yapsa en büyüğüm derse bir tarafımla gülerim.
Garnett gibi, Allen gibi 30 ların ortasında böyle bir birleşme yapsan anlarım.
Bu ben başedemiyorum tek aga Allstar var yanımda Jamison falan olmuyor. Yanıma bir süperstar daha lazım Kobe'yi yenmem için :D Eyvallah Lebron. Gözümsün.
Nba'de rekabet kalmadı. Önümüzdeki sene Boston,Orlando,Lakers,Miami dışında maçı izlenecek takım kalmadı gibi. Kendi fanı olup izleyeceğiniz takmlardan bahsetmiyorum asla.
Açık konuşıyım Doğuda Detroit ve Miami destekçisiydim. Şimdi sadece Detroit kaldı. Bursa Wadein şampiyon olabileceği bir takıma gitmesini ve büyük işler yapacağını söylüyordum. Ancak bu buluşma beni Miamden uzaklaştırır. Hayır Iverson+Shaq 'ı da getirin boş yerlere tam olsun.

Oğuz ZEYTİN
10.07.2010, 10:26
Yok be dostum kötü manada söylemedim onu. Her mesajın sonuna Go Pistons yazdığın için söylemiştim aslında. Alınganlık yapmışsın:)

Takılmıştım sadece ama kusura bakma özür dilerim yine de.

Laf arasında rengimi(SA:)) belli edeyim ben. Adımız Miami'liye çıkmasın.

Estağfirullah...

Go Pistons'ın nesi kötü ki?

Başlığında "Şampiyon Lakers" yazan, her yorumun %86,936...'nın "Forza Miami", "Boston arkandayız", "Yerim sen x", "doğuştan y'li"...vs. olduğu sayfada Go Pistons mı fanatiklik? :)

Alınganlık yok yani ;)

Aşalım bunları artık da,

Son söz: Deeeeetttttrroooooiiiiittttt Baaaassssskkkkeeettttbaaaalllll

Oğuz ZEYTİN
10.07.2010, 10:36
Yaz ligindeki ilk maçında DETROIT PISTONS, LA Lakers'ı 89-84 yendi.

Bu yaz tümüyle ağırlık ve çabukluk çalışan, 6-7 kg alan Austin Daye 22 sayı - 6 rib - 2 asist ile oynadı.

Draftta 7. sıradan seçtiğimiz Greg Monroe ise 8 sayı 5 rib yaptı.

Sıradaki maç bu gece Warriors'la...

Tunç Tosun
10.07.2010, 10:38
Jermaine O'Neal Celtics'de..

Ray Allen ve Paul Pierce ile yeniden anlaşmaya varan geçtiğimiz sezonun finalisti Boston Celtics, yıldız power forvet Jermaine O'Neal ile anlaştı.

http://www.ajansspor.com/images/time_icon.png09 Temmuz 2010 , 16:50
http://www.ajansspor.com/images/comment.png Yorumlar (1) (http://www.ajansspor.com/basketbol/nba/h/20100709/jermaine_oneal_celticsde.html#yorumlaroku)
http://www.ajansspor.com/images/email.png Arkadaşına Gönder

Paylaş (http://www.facebook.com/sharer.php?u=http%3A%2F%2Fwww.ajansspor.com%2Fbask etbol%2Fnba%2Fh%2F20100709%2Fjermaine_oneal_celtic sde.html&t=Jermaine%20O'Neal%20Celtics'de..%20-%20Basketbol%20-%20Ajansspor.com&src=sp)

http://www.ajansspor.com/resim/JermaineONeal_sut.jpg

Kulüp politikası gereği anlaşmanın detayları basına açıklanmazken, geçen sezon Miami Heat forması giyen 32 yaşında ve 2.11 boyundaki O'Neal, 13.6 sayı, 6.9 ribaund ortalamaları ile mücadele etmişti.
Daha önce All-Star olma başarısını yakalayan O'Neal'ın yıldızı eski takımı Indiana Pacers'ta parlamıştı.

Oğuz ZEYTİN
10.07.2010, 10:49
Golden State ve David Lee ile ilgili iki proje:

1) 6 yıl için 80 milyon dolar!

2) Takas: Golden State; Anthony Randolph + R. Turiaf + K. Azubuike'yi NYK'e gönderecek. Henüz kesin değil...

Kesinleşti artık.

Hasan61
10.07.2010, 10:50
Bu yapının tamamlanmasını beklemek lazım öncelikle bir pivot lazım.Savunmada sertlik katıp,pota altını kapatabilecek biri hücumda çok yetenekli olmasına gerek yok.Ömer Aşık bu takıma müthiş giderdi.
Birde Steve Blake tarzı bir oyun kurucu olsa fena olmaz:) topla çok oynamayan ama ceza atışlarında etkili bir pg

Oğuz ZEYTİN
10.07.2010, 11:48
Kyle Korver > Chicago'ya

Brian Cook > LA CLippers'a

Matt Bonner > SA Spurs'te kaldı.

Tyrus Thomas > Charlotte'da kaldı.

* Tyrus Thomas, atletik ve savunma gayreti olan PF. Ama 5 yıl 40 M $!!! ( NJ teklifini karşıladılar. Biraz tuzlu oldu... NJ de hala şokta :) )

Piyasayı belirleyen takım sahipleri. Onların aracılığıyla bol sıfırların altına imza atan GM'ler. Sonrasında da lokavt! Kendileri yazıp kendileri oynuyorlar.

Ahali LeBron çılgınlığıyla avuna dursun, çanların sesi yükseliyor...

Hüseyin İlkin
10.07.2010, 12:37
Lebron New Yorka gitse bak bak şuna göz önünde olmayı seçti, zaten ondan da başka bir şey beklenmez artistin teki denilecekti. Lebron başka takıma gitse başka bir noktadan vurulacaktı. Bu işler böyle, sallamak kolay. Hatta Miamiye seçmese adama vuracakları nokta iki yıldızın olduğu takıma gidemedi olacaktı. :D Ee sallamak parayla değil ya?

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/2d/fullj.303bd1fe06ca6c5ecdca345adcab24f8/303bd1fe06ca6c5ecdca345adcab24f8-getty-102526428db013_miami_heat_i.jpg

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/c3/fullj.9b277de04081d5a70d7b365ba13b8199/9b277de04081d5a70d7b365ba13b8199-getty-102526428db034_miami_heat_i.jpg

Oğuz ZEYTİN
10.07.2010, 13:14
Kyle Korver > Chicago'ya

Brian Cook > LA CLippers'a

Matt Bonner > SA Spurs'te kaldı.

Tyrus Thomas > Charlotte'da kaldı.

* Tyrus Thomas, atletik ve savunma gayreti olan PF. Ama 5 yıl 40 M $!!! ( NJ teklifini karşıladılar. Biraz tuzlu oldu... NJ de hala şokta :) )

Piyasayı belirleyen takım sahipleri. Onların aracılığıyla bol sıfırların altına imza atan GM'ler. Sonrasında da lokavt! Kendileri yazıp kendileri oynuyorlar.

Ahali LeBron çılgınlığıyla avuna dursun, çanların sesi yükseliyor...

Korver: 3 yıl 15 M $ alacakmış

Bu arada JJ Redick de Chicago'yla imzaladı ( 3yıl 19 M $). Orlando, Redick'i tutmak isterse bu teklifi yedi gün içinde karşılayabilir.

Sefa Murat Dokuz
10.07.2010, 13:15
Lebron New Yorka gitse bak bak şuna göz önünde olmayı seçti, zaten ondan da başka bir şey beklenmez artistin teki denilecekti. Lebron başka takıma gitse başka bir noktadan vurulacaktı. Bu işler böyle, sallamak kolay. Hatta Miamiye seçmese adama vuracakları nokta iki yıldızın olduğu takıma gidemedi olacaktı. :D Ee sallamak parayla değil ya?

Bu tamamen savunma mekanizması.
Lebron New York'a gitse evet parayı seçmiş olacaktı yalan mı. Demekki parayı seçmedi.
Miami'ye artık etrafında bir kaç all-star oyuncu ile bile şampiyon olamayacağını anladı ve 1 süperstar 1 de süperstar-all star arası bir oyuncunun yanına gitti.
Diyorum ya Wade,Bosh ile ben oynasam Play-off dan fazlasını0 yaparız zaten.
Benim demek istediğim kariyeri açısından doğru olanı yaptı. Bu 3 lü aralarında atışma olmadığı sürece lige damgasını vurabiliriler.
Ancak Lebronun bireysel kariyeri sona ermiştir. Bu takımla 5 şampiyonluk kazansada, Jordon'ın Kobe'nin şampiyonlukları ile bir değil.
Tarihte hangi oyuncu Doğuda böyle çok sevildiği, her röportajında benim şehrim diyen bir adam, o takımla bu kadar kötü olup ,Gilbert'ın açıklamalarına bakmak lazım.Bir bölümü de benim dediğimle aynı.
“Lebron James şampiyon olabilmek için 2 süper yıldızın yardımına ihtiyaç duyuyor. Ancak biz Heat'ten önce şampiyon olacağız. Bunun için tüm enerjimizi, bilgimizi, deneyimimizi ve paramızı kullanacağız”

Hüseyin İlkin
10.07.2010, 13:31
Cavs başkanı önce kendine sorsun bakalım, ben bu adamı tutmak için ne yaptım diye? Sonra çıksın medya önüne. Sen kaç sene boyunca bir şey yapma, adam takımı finale tek başına çıkarsın ama yüzüğü alamasın sonra gidince çık konuş. Yok öyle kolaya kaçmak.

Lebronun artık asla en iyilerle kıyasalanacak duurmu kalmadı. Fedakarlık yapmış diyorlar. Yahu Lebron için 5-10 milyon doların lafı mı olur. Yıllık reklam geliri 100 m$ dan aşşağı değildir bu adamı

Lebron New York'a gitse evet parayı seçmiş olacaktı yalan mı. Demekki parayı seçmedi.

İki mesajda senin, bu konuda bir şey demeyeceğim. Kobe cephesinden bakmak işleri değiştiriyor çünkü. Ortada dolaşan, Mike Miller gelsin diye bu üçlü alacakları paralardan kısmışlar haberi var. Doğru ya da yanlış, bu kafa yapısında artık adamlar. Nedeni basit, başarı istemeleri.

Son iki sezonun normal sezon mvpsinden bahsediyoruz, 30 atmasın 20 atsın. Çok da önemli değil, alacakları yüzüklere bakar bu iş. Aralarındaki bağ şuan muazzam gözüküyor. Bozulacağını da zannetmiyorum.

Benim demek istediğim kariyeri açısından doğru olanı yaptı.Olay bu. O yüzden Lebrona sallamak doğru değil.

Sefa Murat Dokuz
10.07.2010, 13:42
Zaten kariyeri için doğru olanı yapmıştır. Ama her zaman kariyeri için doğru olan etik midir tartışılır. Yani Fatih'ler Gökdeniz'ler burdan ayrılırken serbest kalıp gitmemek için herşeyi yapmıştı.
Bu adam'da Clevland King lakabı almış, Her şey Lebron yani. Bunu kendide her fırsatta dile getiriyordu.
Gilbert'da hiç bir şey yapmadı diyemezsin.
Shaq geldi gitti,Antawn Jamison geldi. Bu sezonki kadroları Celtic'i elemek için çok yeterliydi hatta tüm herkes'in Cavs götürür bu sene Lakers avucunu yalar dediği kulaklarımda.
Şimdi Kariyeri için doğru olanı seçmiş gibi gözükmesinin sebebi de bu artık kendi yapamasada etrafının yaptıkları da onun başarısı ve 25 yaşında, 10 sene oynasa 5-6 yüzük alsa bile bunlar, Şu Kobe'nin Shaq lı yüzük suçlamaları gibi oluyor.
Ve son olarak Miami Wade'in şehri orada artık Kral olamaz.Başarılarda arka planda kalınca Lebron bunu kaldırabilir mi bilmiyorum. Ben herhangi bir durumda Normal sezon Mvp'si de , Finaller Mvp'si de Wade olur diyorum.

Sefa Murat Dokuz
10.07.2010, 13:45
Bu arada Miami Beasley'i resmen kapının önüne koymuş yok pahasına. 2.sıradan seçilen adam 15sayı 6reb ortalamalı oyuncu draft hakkı karşılığı Minnesota'ya gönderildi.

Edit

Oğuz ZEYTİN
10.07.2010, 13:51
Bu arada Miami Beasley'i resmen kapının önüne koymuş yok pahasına. 2.sıradan seçilen adam 15sayı 6reb ortalamalı oyuncu draft hakkı karşılığı Miamiye gönderildi.

Minnesota'ya...

Sefa Murat Dokuz
10.07.2010, 13:58
Evet düzelttim. Bu arada sanırım 1.tur da değil 2.tur karşılığı. 4 oyuncu kaldı takımda ne yapacaklar merak ediyorum.

Oğuz ZEYTİN
10.07.2010, 14:09
Niye merak ediyorsun ki; LeBronları var... Big Three :D

Rahat ol, kesin şampiyonlar. 82 galibiyet de cabası ;)

Play-offları süpürecekler...

Hatta 29 takım karar almış: "çok korktuk, biz Miami maçlarına çıkmayacağız. Dizlerimiz titriyor. Tanrım ne yapsak da kurtulsak..." :)

Bazıları anlamaz ama yine geçmişten örnekler verelim: T. Hardaway + j. Mashburn + A. Mourning... ?

Aaa pardon, LeBron'dan bahsediyorlar değil mi? Evet, gerçekten korkup dizlerine kapandık tüm NBA takipçileri olarak... "James Baba, kralsın, aslansın, kaplansın... Seni kesseler acımaz..." :)

Mesut
10.07.2010, 14:14
feci kadro kurdular bu sezon miami izlemek süper olacak

Mesut
10.07.2010, 14:17
wade-bosh-james aynı yıl draft oldular nba'e carmeloyuda alsalardı bari tam olsun :)

Sefa Murat Dokuz
10.07.2010, 14:18
Bu sene Finallarde , Celtics diye yırtınan, Normal sezonda Cavs'cı geçinenler . Adını anmadıkları Miami'li mi oldular. Hani bir ucubet karı vardı Tv lerde "Daldan Dala" misali.
Güç nerde biz oradayız. Bu taraftarları çok seviyorum.

Mesut
10.07.2010, 14:22
Bu sene Finallarde , Celtics diye yırtınan, Normal sezonda Cavs'cı geçinenler . Adını anmadıkları Miami'li mi oldular. Hani bir ucubet karı vardı Tv lerde "Daldan Dala" misali.

ben hala boston diyorum.ama şu var
nba zevk diye izlemıyormuyuz ?
sana izleme zevki veren kimse onu izlemek suçmu.
nba taraftarı değilim.izlemekden keyif alıyorum.bana keyif veren kimse onu izlerım bunuda kimse sorgulayaamaz :)

Murat Erdem
10.07.2010, 14:25
Şimdi bu 3 cengaver, 82 normal sezon + olası 28 play-off = 110 maç boyunca, 48 dakika sahada nasıl kalacaklar ?

Miami'nin kadrosunda şu an da 4 oyuncu var sadece. Kadroyu nasıl tamamlayacaklar.

Boston, big three + Rondo + Perkins + muazzam bench'i ile şampiyon olabildi. Miami kadronun geri kalanını nasıl tamamlayacak ?

Bu üçlü 2 sene sabredebilirse ( ? ) anca tamamlanabilir yapılanma ve sonrasında yüzükler gelmeye başlar.

Esas curcuna yeni başlayacak, devasa Cap boşlukları ile bir sürü takım orta da kaldı. Muazzam bir takas fırtınası başlayacaktır.

Lakers T-Mac + Hedo hamlesi yapabilir mi ?

Sefa Murat Dokuz
10.07.2010, 14:28
Ben genel konuştum, Madem üstüne alındın. İzlemek ayrı birşey desteklemek ayrı. Miami maçlarını bende izleyeceğim nasıl dumur olduklarını görmek için.Bekide beklemediğim akdar keyif verecekler tabi. Bakış açımız farklı, ben bazı takımlara ciddi sempati duyuyorum. Taraftar gibi hissediyorum. Lakers Detroit son dönemde Doğuda Chicago gibi. Kazanmaları ciddi haz veriyor.
Benim atıfta bulunmam U dönüşü yapacaklara. Boston beat La diyenler Lakers Miamiye rakip olamaz diyecek şimdi. İşte bu tarz söylemler gücü sahiplenecekler her zamanki gibi yine kazanan biz olacağımız için şimdiden erken konuşup yine dumur olmasın diyorum kimse.
Hido işi zor gözüküyor. Tmac gelebilir diye düşünüyorum. Hidonun takımı zorlaması oynamam burda falan demesi lazım Walton'u almaları için.
Lakers'ın Walton+Sasha+Draft dışında verebileceği birşey yok zaten Hido ya karşılık. Gerçekleşmesi zor. Ki Tmac-Kobe Artest-Hido gibi zenginleşme 3peat'i garantiler. 2si aynı anda olur mu bilmem ama . Tmac oynamaya çok istekliymiş yani Usa basını bunu diyor.
Blake-Kobe-Artest-Gasol-Bynum+Odom+Fisher kadrosuna eklenecek Tmac ve Hido kasırga yapar.Ama kolay değil tabi bunlar.

Oğuz ZEYTİN
10.07.2010, 14:30
NJ Nets, Chicago Bulls ve NY Knicks hareketlenmeye başladı.

Ama ortada adam gibi oyuncu da kalmadı. Al Harrington iş yapar, hala boşta. Barnes, Ridnour, Felton... Başka da önemli oyuncu kalmadı gibi... Bir de veteran Brad Miller.

* NJ Nets, Tyrus Thomas'ı kapamadı ama bence ligin en iyi şutörlerinden G/F Anthony Morrow'u kaptı (sayılır). 3 yıl için 12 M $ teklif etmişler. GSW karşılamaz büyük ihtimalle.

Murat Erdem
10.07.2010, 14:34
Lakers mevcut kadrosu ile başta Bynum olmak üzere sakatlık sorunu yaşamazsa, önümüzde ki iki sezonunda mutlak favorisidir.

Motivasyon sorunu yaşayan Lakers'ın bu açığını kapattıkları için Miami'nin über süper sonic üçlüsüne teşekkürlerimi sunuyorum.

The Legend
10.07.2010, 14:43
keşke lebron'u miami yerine orlando magic alabilseydi. işte o zaman lakers'ın ciddi bir rakibi olurdu. seneye lakers'ı zorlayabilecek tek rakip yine celtics'dir.

Murat Erdem
10.07.2010, 14:44
Lig de etkisizeleman konumuna düşen bir çok takım olacağı için bu sezon + 60 galibiyet sayısına en 7-8 takımın ulaşacağını düşünüyorum.

Mesut
10.07.2010, 14:45
keşke lebron'u miami yerine orlando magic alabilseydi. işte o zaman lakers'ın ciddi bir rakibi olurdu. seneye lakers'ı zorlayabilecek tek rakip yine celtics'dir.

yok ya sanmam bostonu desteklerım ama bir yaş daha yaşlanmış olacaklar bir daha zor oraya kadar gitmeleri bence

Oğuz ZEYTİN
10.07.2010, 14:56
Atlantik grubunda Boston'ın rakibi kalmadı ki... Toronto/NJ/NY/Philadelphia...

Güneydoğu ise çok çekişmeli geçecek: Orlando/ Atlanta / Miami... Wall'lı Washington da orada. Charlotte'ı yabana atmamak lazım.

Merkez ise Indiana'nın sessizliği, Milwaukee'nin deli saçması kontratlarıyla renklendi. Cleveland da eskisi gibi "asla" olmayacak! Chicago yeni koç Thibodeau ile savunma takımı olmaya çalışacak. Ama Boozer ile işin bu yönü zor. (Ömer Aşık'ı açıklamışlar bugün...)

O nedenle Joe Dumars'ın bir-iki hamlesi Detroit'i yeniden canlandırabilir Merkez grubunda...

Hüseyin İlkin
10.07.2010, 15:05
Büyük yıldızların birlikte hareket edip ligin tozunu atacak kadronun temelini atması herkesin kabul edebileceği bir şey değil tabii.
Ortada başka renk varsa üstelik.
Gasol bir hiç uğruna Lakersa hediye edilirken bende kızmıştım.
Gerçi şimdiki durum ile biraz farklı, Lebron-Wade-Bosh alacaklarından kısarak biraraya geldi.
Batıda bir takım tutmamız nedeniyle, doğudan gelen takımın şampiyon olması tercihimizdir.

Sadece kazanmak istiyorum diyen Lebron benim için yeterli cevabı vermiştir seçtiği takımla.
Bununla yetinmeyip, bir çok haterına da gereken cevabı verdi.
Başka bir süperstar ile yapamaz diyenler, new yorka gider para basar diyenler, new york gibi büyük pazarlar varken başka yerde işi yok diyenler bunlara birer örnektir. Hayırlı olsun.

Chicagoda Lebronu alamamış olmasına rağmen iyi bir kadro kurdu, kurmaya da devam ediyor. Korver iyi takviye.

Sefa Murat Dokuz
10.07.2010, 15:31
Hacının İbraham James' başka bir süperstarla yapamaz kim diyordu merak ediyorum? Asıl başka bir süperstarsız bu adam yüzük falan kazanamaz isterse 35-10-10 la sezon bitirsin diyorduk. Onun da jeton düştü. Ulen dedi Kariyeri 35 bin sayıyla bir hiç olarak bitirmektense 30 bin sayıyla alabileceğim kadar yüzükle bitireyim dedi. Kobe'nin yanında bir süperstar yok. Gasol all-star seviyesinde bir oyuncu eğer sertliği olsa evet bir süperstar olabilir ama geri adım atması, sinmesi onu bir seviye aşşağı çekiyor.Gasol kelepire gönderildi ama.Hiç değilse Marc'ı kazandılar ayrıca Gasol olayı bir takas yani çok farklı bir olay.
Lebron heaterlarına ne cevap vermiş çok merak ediyorum :D Şimdi görün yüzükleri sıralıyacam mı demiş. Wade'in Nişanlısı olmuş yüzük mü takmışlar yoksa Lebron'a :D

Hüseyin İlkin
10.07.2010, 16:03
Sizin oraların apaçileri diyordu, benden iyi bilirsin. Artist Lebron... :D

Kobenin süperstar Shaqın altındaki günlerini de, Lakersdan yandım Allah takas istiyorum dönemlerini de biliyoruz. Kimse tatlı canını sıkmasın o yüzden. Komik cevaplar geliyor bazen. Hiç değilse Marc'ı kazanmışlar. Şaka mı bu? :D

The Legend
10.07.2010, 16:04
bide utah'tan daron williams ile orlando'dan howard'ı alsalar tam olurdu.:D All-STAR

Sefa Murat Dokuz
10.07.2010, 16:17
1-Kobe'nin yandım allah takas istiyorum takımına bak birde dön Cavs'ın şu anki durumuna bak. Yahu şu beğenmediğin Cavs'tan İlgauskaslar,Shaqlar, Antawn Jamisonlar...
Smush Parker gibi smaç dışında hiçbirşey yapamayn bir adam
Cris Mihmler Kwarme Brownlar K.Rushlar ve Waltonların ilk 5 çıktığı günler. O takıma takas istemek absürt kaçmaz.Bu adamlar şu anda ligde son sıralardaki takımlarda dahi bırakın ilk 5'i dk alamaz , kontrat alamaz durumdalar. Neyden bahsediyorsunuz.
2-Kobe'nin süperstar Shaq'ın altındaki günlerinde ne varmış adam gibi tüm Konferans finallerini Kobe kazandırmıştır o 3peat'in. Finallerde de hep Shaq ön plandadır.
3-Babam mı yaptı bu takası...yada Memphis'e ben mi dedim kabul et diye.Marc'ı beğenmiyorsan şu dünya şampiyonasını bir takip et o zaman.
Gasol ile Bosh+Wade'i bir tutuyorsan da Basketbolu tekrar gözden geçir. Kobe 1 all-star oyuncuyla 2 senedir şampiyon oluyor. 3 senedir de Final yapıyor. Yani etrafına süperstara ihtiyacı yok. Shaq lı dönemde zaten elinde süpürgeyle şampiyon oluyordu Lakers. Yanında süperstar olunca zaten big 3 big 4 farketmez.
4-Bizim oraların apaçileri Lebrona az demiş, Bir all-star maçında mvp olmak için her aldığını şut atan ulen dış savunma yok soksan ne olur all star maçında gibi kendini rezil eden bir adamın artisliği mi kalmış. Az demiş bizimkiler az.
5-Ama Steplas'da ilk devre +10 la kapattığımız ilk Miami maçından sonra suratını görecem o Lebron'un buraya yazıyorum. Syn Hüseyin İlkin sende not al bunu bir köşeye.

Oğuz ZEYTİN
10.07.2010, 16:23
Yeni Heat'lerin kontrat detayları:

Bosh ve James 6 yıl 110 M $
Wade 6 yıl 107 M $

İlk senelerinde James ve Bosh 14,5 milyon kazanacak, sonrasında yaklaşık 2 M $ artışlar olacak.
Wade ise 14,2 milyonla başlıyor.

Kaynak: Chad Ford

Sefa Murat Dokuz
10.07.2010, 16:36
14.5+14.5+14=43 m$+1m$ chalmers= 44m$ baya kalıyor yine hakları.
Önemli olan önümüzdeki yılların planlaması.
Şimdi 110m$ 6 yıllık ortalama 18.5 m$ civarı yapar ki ilk yılda 14.5$ alan bu oyuncular ilerleyen yıllarında 20m$ civarı bir para alması demek bu 3 oyuncunun kontratlarının 60m$ ı devireceği günler uzak değill. Şimdi bilmiyorum ama bu 2m$ lık artış her yıl olacaksa.
5 yıl sonra 30 m$artış olacak yani son yıllarında 3 oyuncunun kontratları toplamı 73 m$ oluyor şu kontrat planlanması netleşse daha ne konuşabilirm imzalar konusunda.

MDanışmaz
10.07.2010, 16:44
Saolasın Bigben ve kaka siz olmasanız nba'daki son durumlardan haberimiz olmayacak :)

Hüseyin İlkin
10.07.2010, 17:23
Kobenin yanında süperstar yok deniyor, Shaqın altındaki günlerini gösteriyoruz. Süperstar ile oynadığı yılları. Lebronun tıpkı Wade ile oynayacağı gibi şimdi. Bilmem anlatabildim mi? Ne yaptıkları ile ilgilenmedik yani. Açıkca yazalım da dursun çarpıtma olmasın sonra. Kobe hep ayakçılarla oynamadı. Bir iki sene oynayınca baktı yüzük kaçıyor, Lakersdan takasını istedi. Bunda da bir şey yok, normal. Böyle oyuncuların hedefi doğal olarak yüzük oluyor. Önünü görmek istiyorlar, teke tek maç yapmıyoruz salonda. Lebronun bundan sonra ki hedefi gibi, arkadaşlarıyla. Bu Cavsin önü duvarlarla örtülü, Shaq 38 yaşında Ilgauskas 35 yaşında koçları koç değildi. Hızlı hücum oynamaya kalksan yarı sahada kalırlar, takım değiller kısacası. Jamison hiçbir zaman Gasol türevi oyuncu da olamaz. Neyse, Lebron saydığın oyuncuların bir benzeriyle finale kadar geldi. Sonra bize tosladılar orası ayrı.

Gasol hediye edildi diyoruz, kardeşine sen kötü oyuncu mu diyorsun bak bu sene izle deniliyor. Marc'ın ne olduğunu biliyoruz, ne olacağını da. Pau Gasol gibi bir adam elden çıkarılıyorsa elde edilmesi gereken şeyin daha fazla olmasını anlatmaya çalışıyoruz. Memphisin iş bilmezliği, ya da Lakersa hediyesi diyoruz buna da.

Gasol ile Wade kapıştırmasını nereden uydurdun oraya girmiyorum zaten. Bir de Bynum-Artest-Odom ayakçı galiba. :D Nbanın en iyi kadrolarından biri Lakersda, bilmem farkındamısın?

Biri kazanacak biri kaybedecek. O yüzden fazla dert etme sen şimdiden. +10, +20 hiç fark etmez. Yeter ki ben bu oyundan zevk almaya devam ediyim. Riley gereken hamleleri yapacaktır. Sahaya da ineceğini düşünüyorum, bakalım.

Lebron ters köşeden topu ağlara bırakınca millet şaşırdı, doğal. Adama saldıracakları nokta azaldı. Hani nerde paracı Lebron, hani nerde gazlanmaktan hoşlanan Lebron. :D Uzatmak istemiyorum herkes istediği taraftan anlamaya devam edecek, artık söz yıldızlarda.

Hüseyin İlkin
10.07.2010, 17:30
Joe Johnson ---> 6 yıl 120 milyon dolar
Rudy Gay ---> 5 yıl 81.6 milyon dolar

Wade 6 yıl 107 M $Karşılaştırmak için dursun bir kenarda. Bosh-James-Wade bir kenarda, diğerinde JJ ve Gay. Yorum sizin...

Paksoy
10.07.2010, 17:32
mehmet okur ne alemde , takımda kalıyormu, mıamı ye gitse hedo da lakers e:D

MDanışmaz
10.07.2010, 18:47
mehmet okur ne alemde , takımda kalıyormu, mıamı ye gitse hedo da lakers e:D

Şuan sakat valla son durumunu bilmiyorum ama takımda kalır sanırım çünkü Utah'ta sağlam uzun kalmadı.Bu yönde bi çalışmaları varmı bilmiyorum gerçi olsa bile adam da kalmadı ki..

Sefa Murat Dokuz
10.07.2010, 19:26
Kobenin yanında süperstar yok deniyor, Shaqın altındaki günlerini gösteriyoruz. Süperstar ile oynadığı yılları. Lebronun tıpkı Wade ile oynayacağı gibi şimdi. Bilmem anlatabildim mi? Ne yaptıkları ile ilgilenmedik yani. Açıkca yazalım da dursun çarpıtma olmasın sonra. Kobe hep ayakçılarla oynamadı. Bir iki sene oynayınca baktı yüzük kaçıyor, Lakersdan takasını istedi. Bunda da bir şey yok, normal. Böyle oyuncuların hedefi doğal olarak yüzük oluyor. Önünü görmek istiyorlar, teke tek maç yapmıyoruz salonda. Lebronun bundan sonra ki hedefi gibi, arkadaşlarıyla. Bu Cavsin önü duvarlarla örtülü, Shaq 38 yaşında Ilgauskas 35 yaşında koçları koç değildi. Hızlı hücum oynamaya kalksan yarı sahada kalırlar, takım değiller kısacası. Jamison hiçbir zaman Gasol türevi oyuncu da olamaz. Neyse, Lebron saydığın oyuncuların bir benzeriyle finale kadar geldi. Sonra bize tosladılar orası ayrı.

Gasol hediye edildi diyoruz, kardeşine sen kötü oyuncu mu diyorsun bak bu sene izle deniliyor. Marc'ın ne olduğunu biliyoruz, ne olacağını da. Pau Gasol gibi bir adam elden çıkarılıyorsa elde edilmesi gereken şeyin daha fazla olmasını anlatmaya çalışıyoruz. Memphisin iş bilmezliği, ya da Lakersa hediyesi diyoruz buna da.

Gasol ile Wade kapıştırmasını nereden uydurdun oraya girmiyorum zaten. Bir de Bynum-Artest-Odom ayakçı galiba. :D Nbanın en iyi kadrolarından biri Lakersda, bilmem farkındamısın?

Biri kazanacak biri kaybedecek. O yüzden fazla dert etme sen şimdiden. +10, +20 hiç fark etmez. Yeter ki ben bu oyundan zevk almaya devam ediyim. Riley gereken hamleleri yapacaktır. Sahaya da ineceğini düşünüyorum, bakalım.

Lebron ters köşeden topu ağlara bırakınca millet şaşırdı, doğal. Adama saldıracakları nokta azaldı. Hani nerde paracı Lebron, hani nerde gazlanmaktan hoşlanan Lebron. :D Uzatmak istemiyorum herkes istediği taraftan anlamaya devam edecek, artık söz yıldızlarda.

Ya ben anlatamıyorum yada sizin Lebron fanlığınız anlamanıza engel teşkil ediyor.
Kobe bir süperstarla oynadığında önlelerine geleni 4-0 4-1 le şampiyon oldular 3peatle , ardından San Antonio ve Detroit yenilgileri geldi. Shaq'da ...tiri yedi gitti.Ondan sonra oda yanında bir süperstarla tekrar şampiyonluk görebildi o kadar.(Wade)
Kobe süperstarsız da oldu şampiyon olmasada önemli değil konu bu değil konuyu siz buraya taşıyorsunuz.
Bundan sonra Lebron ne yaparsa yapsın kendi yapmış olmayacak Pazarlamada hep Lebronu öne çıkarsalarda bir halt olmayacak.

Gasol takasını ben mi yaptım? Demekki senin gördüğünden daha çok şey görmüşler Marc ve Javaris'te kütük Kwarmeyi de sert pota altı savunucusu sanmışlar. Banane yahu. Lebron böyle bir takasla mı geldi Miamiye . Wade'in yanına. Bosh-Gasol olsa bile +Wade i var bu takımın. Lebron şu takımla yapacağı başarı onun asla büyük yada en büyük oyuncu olduğunu göstermeyecek.
Bynum--> oynadığı maç sayısı belli
Artest -->finaller hariç her maç 4-13 le falan oynadı
Odom-->ribaund hariç ne yapmış konrat alıp yattı

Şu takımdan Kobe'yi çıkar Phoenix 4-0 geçerdi bizi adam tek başına aldı seriyi.Bynum sağlıklı olsa all-star bir oyuncu olabilir. Gasol zaten all-star başka da birşey yok. Garbage.
Her şey Kobe'de bitiyor. Yani son dönemde olgunlaşan oyunuyla bizi buralara getiren tek kişi odur.

Hayır Lebron Finallere karşımıza çıkamazsa ağlar mı merak ediyorum :D
Rondo-Allen-Pierce-Garnett-J.O'neal... bunları elerse çok gülerim.D

Adama saldıracakları nokta azalmadı. Onu kral yapanları paçavra gibi attı gitti.1 şampiyonluk vermedin takıma gittin. Adın asla hatırlanmayacak Lebron. 2.sınıf bir yıldız oldun. Birleşme sayesinde şampiyon olmuş 2.sınıf bir yıldız.

İlker Akçay
10.07.2010, 19:29
Gözden kaçırılan bir nokta var Lebron Miami ile 10 şampiyonluk kazanacak olsa da Wade 11 tane kazanmış olacak ve kendi takımında,kendi şehrinde ;)

Ömer SEVİNÇ
10.07.2010, 19:37
2003'ün 1 numarası Lebron, 4 numarası Bosh ve 5 numarası Wade'den sonra Miami'den pota altına bir Darko Milicic hamlesi bekliyorum:))

Şaka bir yana Detroit şuan bu haldeyse bence en büyük nedeni gidip Milicic'i 2. sıradan draft etmeleridir. Ne düşündüler çok merak ediyorum. Melo varken, Wade varken yahu..

Sefa Murat Dokuz
10.07.2010, 19:43
MJ...
http://www.youtube.com/watch?v=pOsamobHeMc

Hüseyin İlkin
10.07.2010, 20:04
Bynum--> oynadığı maç sayısı belli
Artest -->finaller hariç her maç 4-13 le falan oynadı
Odom-->ribaund hariç ne yapmış konrat alıp yattı

Bynum, 65 maç 30 dakika ortalama, playoffta 23 maç 24 dakika. İki maç sakatlandı etekleriniz tutuştu.

Artest, 77 maç 0.4 saha içi isabeti. İşin savunma kısmına girmiyorum.

Odom, 82 maç 0.5 saha içi isabeti. 10+ sayı ortalaması.

Artest ayakçı, Odom odun, Bynum hep sakat. Kobe tek başına kazanıyor. Kral. :D Sizin süperstar uyurken Gasol son maç yüzük gitmesin diye çabalıyordu garibim. Bu arada afedersin ama Kobe birinci etken olacak tabii. Takımın yıldızı ben değilim herhalde. :) Anlatmak istediğim, Kobenin iyi olması yetmez, kötü olması elenmeye neden olabilir ama. İnce bir çizgi.

Lakersın sorunu oyun kurucuydu. Blake geldi o da rafa kalktı. Kobenin yanındakiler ayakçı değil, ayakçı olduğunda neler olduğunu gördük zaten.

~~~~~~

Eveet, Lebron 2.sınıf bir yıldız. :D Hehe. Durun bakalım daha neler çıkacak?

bangkook_61
10.07.2010, 20:18
Lakers ve Kobe fanlarını alev almış. Kaka senle burda yaptığımız tartışmalardan hiç bir sonuç çıkmadı yine çıkmayacak. MJ in Kobe ile karşılaştırılmsı konusundada böyle bir video var MJ in.. http://www.youtube.com/watch?v=zqlBUj9bFC4 ama bunu kabul etmemiştin neyse konu bu değil.

Lebron haterı olarak laflarımı birer birer yedim. Lebron hiç bir süperstarın göstermediği tevazu gösterdi fedakarlık yaptı. Hanedanlık kurmak istediğini gösterdi. Belki bir Michael Jordan olamayacak ama bugün olmasada kariyerinin sonunda Kobe ile kesinlikle kıyaslanabilir. Ha Kobe bunlarıda alt edip şampiyon olursa Jordan la ciddi ciddi kıyaslanabilir o zaman.

Gasol u eşeğin bir taraflarına sokmanın anlamı yok. Gasol şu an ligdeki en komple uzun. Zaten Lakers nasıl şanslı bir camiaki 1 sene kötü oynasa 2.sene hemen bir uzun pat diye alıveriyorlar. İlk three peatte Shaq ı ikinci plana atmak komik ötesi. NBA de kendisi için kural değiştirlen bir adam o. NBA tarihinde hiç bir oyuncu Shaq kadar dominant oyunlar çıkarmadı.

Miami inanılmaz bir iş yaptı olmaz denileni oldurdu. Şimdi kadroyu doldurmalılar. Önlerindeki 2 sene draft hakları yok işleri zor ama imkansız değil. 8 kişilik bir rotasyon yeter. 4 tane daha adam lazım. Bu sene şampiyon olurlarsa bu 3 lü dağılana kadar hep şampiyon olurlar buna inanıyorum.

MDanışmaz
10.07.2010, 23:36
Bence bu tartışma sürer gider kısaca ikinizinde haklı oldukları nokta var...Kaka'nın söylediklerinde evet artık tek başına kral değil bu doğru...Başarı için tek başına yeterli olamadığını anladı ve bazı fedakarlıkta bulundu.He bu onu küçük düşürür mü bence hayır isterse 5 tane mvp'si olsun şampiyonluğu olmadıktan sonra birşey ifade etmez..Her zaman normal sezon mvp'si olarak kalır...Ama bu sistem oturursa tarihe damga vurabilirler...

leavemealone
11.07.2010, 02:03
http://ilovethehype.com/home/wp-content/uploads/2010/07/heat01.jpg
http://ilovethehype.com/home/wp-content/uploads/2010/07/heat02.jpg
http://ilovethehype.com/home/wp-content/uploads/2010/07/heat03.jpg
http://ilovethehype.com/home/wp-content/uploads/2010/07/heat04.jpg
http://ilovethehype.com/home/wp-content/uploads/2010/07/heat07.jpg
http://ilovethehype.com/home/wp-content/uploads/2010/07/heat08.jpg
http://ilovethehype.com/home/wp-content/uploads/2010/07/heat06.jpg

Dwade´in Lebronun aciklamasini izledigi an..
http://www.youtube.com/watch?v=DOoZbPrZ4ME

Kobe yeni Miami hakkinda konusuyor..
http://www.youtube.com/watch?v=Qz6YnX45ZWo

Oğuz ZEYTİN
11.07.2010, 09:14
2003'ün 1 numarası Lebron, 4 numarası Bosh ve 5 numarası Wade'den sonra Miami'den pota altına bir Darko Milicic hamlesi bekliyorum:))

Şaka bir yana Detroit şuan bu haldeyse bence en büyük nedeni gidip Milicic'i 2. sıradan draft etmeleridir. Ne düşündüler çok merak ediyorum. Melo varken, Wade varken yahu..

Hemen cevaplayayım:

2002 senesinde takıma katılmış T. Prince o sezon play-offlarda T-Mac'i çılgınlar gibi savunup, yüksek yüzdeyle şut sokunca emektar M. Curry'den kurtulmanın zamanı gelmişti.

2003 draftında Vancouver ile yıllar öncesinden kalan bir takasın (97' yılı Otis Thorpe sanırım) meyvesidir 2003 2. sıra...

LebRon Cavs'e gider. 2. sıradan Syracuse ile şampiyon olan Melo seçilse, PRince'in önü kapanacak. Ve o dönemki kadroya Rasheed henüz eklenmemiş. Ve Milicic'i Detroit seçmese 3. sıradaki Denver kesin alacak, o derece allanıp pullanmıştı. Yeni Nowitzki gözüyle bakılıyor.

Velhasıl Detroit hem Prince'in önünü kesmemek hem de uzun rotasyonuna katkı sağlamak için seçti Milicic'i...

Bu hamle sonrasında çok tartışıldı fakat o dönem için gayet mantıklıydı. Bir gelecek projesiydi yani...

Ayrıca bu takım hemen bir sene sonra 2004'te Rasheed'in de gelmesiyle şampiyon oldu. Takip eden yıllarda doğu şampiyonlukları var... Oynadığıdiğer NBA finalinde Horry'nin mucize üçlükleriyle kaçırdı...

Uzun lafın kısası: Takım gibi takımdır Detroit...

Çöküşe gelirsek... NBA'in yazılı olmayan kuralıdır. Allan Houston'lı, MArk JAckson'lı, Ewingli NYK nerende bugünkü Knicks nerede... Veya Olajuwon'un Rockets'ı ha keza... Seattle'dan (yeni OKC) eser yok...

Her takım dönem dönem kadro yapısına göre çıkışlar ve inişler gösterir. KAldı ki Detroit bu anlamda NBA'in en istikrarlı takımıdır. Hiç bir zaman boş tribünlere oynamamıştır, aksine yıllar yılı sold-out olmuştur.

Yönetimi düzgündür.

İki sene önce takımın sahibi W. Davidson'ın vefatı sonrası eşi KAren takımın başına geçti, takımı satmaya çalışıyor. GM Joe Dumars da bunu bekliyor. Olan budur...

Oğuz ZEYTİN
11.07.2010, 09:31
Yeni Heat'lerin kontrat detayları:

Wade 6 yıl 107 M $

İlk senelerinde James ve Bosh 14,5 milyon kazanacak, sonrasında yaklaşık 2 M $ artışlar olacak.
Wade ise 14,2 milyonla başlıyor.

Kaynak: Chad Ford

Joe Johnson ---> 6 yıl 120 milyon dolar
Rudy Gay ---> 5 yıl 81.6 milyon dolar
Karşılaştırmak için dursun bir kenarda. Bosh-James-Wade bir kenarda, diğerinde JJ ve Gay. Yorum sizin...

Bunları karşılaştırınca ne çıkacak ortaya?

LeBron ne kadar mütevazi mi diyeceksiniz?

Takım yetkililerini ayağına çağırmalar, Espn'de karar açıklamalar, tüm yaza "the Decision" diye marka yapıştırmalar...

Tüm bunların kendi adına pazarlama teknikleri olduğunu anlayamayıp, sonra da "yahu ne babalık etti adam, bak millet 5 kazanırken o 4,89 alıyor, büyük herif vesselam"...

Haklısın: sen "basketbolsever"sin; biz "LeBron hater" ;)

* Bu yaz tüm kontratların neden bu derece uçtuğunu biliyorsundur umarım...

Kasım Hilal
11.07.2010, 09:32
Kobe yeni Miami hakkinda konusuyor..
http://www.youtube.com/watch?v=Qz6YnX45ZWo

Dinledik de ne diyor?

The Legend
11.07.2010, 11:01
kaka6191,dediğin gibi kobe lebron'dan daha iyi bir oyuncu olabilir ama geçen sene kobe cavs'ta lebron'da lakers'ta olsa sence kim şampiyon olurdu. kobe'li cavs mi?? lebron'lu lakers'mı??? bence lakers yine şampiyon olurdu.

Hüseyin İlkin
11.07.2010, 12:45
bigben;

Ligin içine eden takımlardan sonra Miaminin birleştirdiği yıldızların aldığı parayla birlikte gözüksün istedim, yoksa LeBron hakkında diyeceklerimizi dedik. Bundan sonra söz kralda.

Berk
11.07.2010, 19:29
Vay vay, beş gün internete giremedim, forumun %80'i Miamili olmuş.ççç

%20'lik kısım ise NBA bölümünün demirbaşları olduğundan takımlarına sadık kalmışlar.Doğru olanı da buydu zaten, tebriklerimi iletiyorum.:D

Bana gelince ben ihtiyar heyetiyle mutluyum.:)

Boston Celtics

Sefa Murat Dokuz
12.07.2010, 01:33
Bynum, 65 maç 30 dakika ortalama, playoffta 23 maç 24 dakika. İki maç sakatlandı etekleriniz tutuştu.

Artest, 77 maç 0.4 saha içi isabeti. İşin savunma kısmına girmiyorum.

Odom, 82 maç 0.5 saha içi isabeti. 10+ sayı ortalaması.

Artest ayakçı, Odom odun, Bynum hep sakat. Kobe tek başına kazanıyor. Kral. :D Sizin süperstar uyurken Gasol son maç yüzük gitmesin diye çabalıyordu garibim. Bu arada afedersin ama Kobe birinci etken olacak tabii. Takımın yıldızı ben değilim herhalde. :) Anlatmak istediğim, Kobenin iyi olması yetmez, kötü olması elenmeye neden olabilir ama. İnce bir çizgi.

Lakersın sorunu oyun kurucuydu. Blake geldi o da rafa kalktı. Kobenin yanındakiler ayakçı değil, ayakçı olduğunda neler olduğunu gördük zaten.

~~~~~~

Eveet, Lebron 2.sınıf bir yıldız. :D Hehe. Durun bakalım daha neler çıkacak?
İşin savunma kısmına girme. Pierce o kısmı deşer.
Bynum 2 maç mı sakatlandı. 17-18 maçta hiç oynamamış. 10 maçtan fazla sakat oynamış.
İstatislik yapmak takıma katkı vermek midir.
Artest'in bir maçını hatırlıyorum İstatislik yok. Sanki ruh.Faul ve Top Kaybı bile yok.Yaklaşık 20 dk istatislik kağıdında olumlu olumsuz hiç bir şey yoktu.
Lakers'ın bu sezon çoğu maçını izledim gerek internet üzerinden gerek Ntv Ntvspor Nba Tv üzerinden. Odom kadar maç seçen bir adam yoktur.
Yanındakiler ayakçı değil hiçbiri de bir yıldız yada yıldız adayı da değil.
Odom Bynum Gasol Fisher Artest hangisinin şutu kesin girer ? Artest kadar şu ligde boş şut kaçıran bir adam yoktur. Bu takımı Finale kadar Kobe getirdi. Son maç Artest'te Gasol'de çok çok iyi oynadı.
Tüm Play-Off'ta İç sahada takım halinde dış sahada tek başına Kobe izledim.
Bütün Lakers'lılara sor. Gasol'den Fisher'dan Artest'ten Final hariç memnunlarmıymış değilmiymiş. Katkıları neymiş.
Ayakçılar varken Phoenix'e 4-3 elenmişti. Şimdi size göre ligin en iyi kadrosuyla Yine Amare+Nash li Phoenix'i 4-2 geçiyor. Hemde Marion'sız.

Sizde öyle bir lebron fantezisi varki, senaryonuz Lebronun elindeki ayakçı kadro ile tek başına Final yapmış olması.
Aslında koskoca bir 0.
Sağ koluma Wade'i sol koluma Bosh'u alayım da ben de bir başarı yakalayayım artık.

Sefa Murat Dokuz
12.07.2010, 01:46
kaka6191,dediğin gibi kobe lebron'dan daha iyi bir oyuncu olabilir ama geçen sene kobe cavs'ta lebron'da lakers'ta olsa sence kim şampiyon olurdu. kobe'li cavs mi?? lebron'lu lakers'mı??? bence lakers yine şampiyon olurdu.
Varsayımlarla konuşmak saçma hiç beklemeyeceğin bir kan uyumu yada uyuşmazlığı olabilir.Lebron 3gen hücümda ne yapardı hiç bilemem.Ben play offta elenirdi derim ama hiç bi geçerliliği yok aynı senin şampiyon olurun gibi.

Sefa Murat Dokuz
12.07.2010, 02:46
Şu çok işe yarayan Diğer Lakers oyuncuları varya...
Nba Final Serisi 5.maç Boston-Celtics LA Lakers
Maçın son çeyreği yanılmıyorsam Kobe takımın son 20 küsür sayısını kendi atmış.Sürekli sokuyor hücümda 6-7 hücümdur.
Ntv yorumcusu İsmail Şenol" Ben Kobe'nin takım arkadaşı olsam utanır birşey yapmaya çabalardım"
Final serisinin 7.maçı hariç bu takımda Gasol'ün yoğunluğu iç saha maçları olmakla birlikte ve Kobe dışında tek istikrarlı oyuncu yok.

Bynum ve Kobenin ameliyatları başarılı geçerse Miami yi çok ciddi kasarız ve başa baş kapışırız.
Gasol ve Bynum ile pota altı üstünlüğü kurarsak , Wade ve Lebron'un kısa üstünlüğüne cevap verebiliriz.

Oğuz ZEYTİN
12.07.2010, 09:44
David Aldridge yazmış: Phoenix ve Toronto, Hidayet - L. Barbosa takasında büyük ölçüde anlaşmış.

Oğuz ZEYTİN
12.07.2010, 09:56
Ve Big Ben Wallace 2 yıl daha Detroit'te :)

Yılda 1,9 M $ alacak.

Belki eskisi gibi 13 rib 3 blk oynamayacak ancak Monroe'nun gelişmesinde, özellikle savunma becerilerinin artmasında büyük rol oynayacaktır.

Sırada Bynum var. Yıllık 3-4 milyon civarında teklife kalacaktır.

Kanatlar için düşünülen isimler ise M. Barnes'ın Miami ve Lakers'a gitme olasılığından sonra Ime Udoka veya B. Simmons şimdilik. Zaten Jerebko ve Daye'nin alacağı süreleri kısmamak adına Banres'ın gelmesi iyi olmazdı.

Oğuz ZEYTİN
12.07.2010, 10:00
Tony Allen > Memphis

J. Petro ve J. Farmar > NJ Nets

Luther Head > NO Hornets

D. Wright > GS Warriors

ilhan
12.07.2010, 11:05
L.A Lakers şampiyon olduğunda başlık bu denli popüler değildi. Ama ne zaman Miami bombaları patlattı, forumun en gözde başlığı bu başlık oldu. :)

Güzel karşılıklı tartışmalar var. Seviyeli ve tatlı-sert bir şekilde... Her ne kadar çok farklı düşünceler olsa da, gerek Sefa (kaka6191), Hüseyin, Bigben, bangkook_61 güzel yorumlar yapmışlar. Hepsine teşekkürler.

*

Bu sene bu başlık daha canlı ve aktif olucak gibi görünüyor.

Bundan tam 201 sayfa önce dibe vuran Miami'yi bırakıp Detroit'e geçmişim. Zaten sonra ilişiğimi kesmiştim. Şimdi tekrar Schumi'nin f1'e dönmesi gibi Miami'ya dönüyorum. ççç

* * *

Go Miami!
We are following!

Oğuz ZEYTİN
12.07.2010, 11:30
David Aldridge yazmış: Phoenix ve Toronto, Hidayet - L. Barbosa takasında büyük ölçüde anlaşmış.

Takasın son halinde Efes'ten hatırladığımız NBDL canavarı Dwayne Jones da Toronto'ya gidiyor.

Toronto Jones'u Charlotte'a gönderip Diaw'ı alacakmış. Akşama doğru son şekli açıklanır.

Ömer SEVİNÇ
12.07.2010, 12:16
Mal hidayet Phoenix'e geçmiş. Üstüste yaptığı bu yanlış tercihlerden dolayı kutluyorum kendisini. Top dağıtmak, oyun kurmak isterken Nash'in yanına gitti. Nash'in takımında nasıl topu elinde tutmayı düşündü hayret.

bigben detroit konusunda da tabi ki o an kendilerince haklıdır adamlar. fakat nihayetinde demek ki yeterince izleyememişler Milicic'i. Vizyon işi yöneticilik. Bizim Teofilo da iyi niyetli bir hamleydi fakat bu kötü bir hamle olduğu gerçeğini değiştirmez. Avrupalı almak her zaman için risktir. Detroit de bu riske girmeyi tercih etti ve kaybetti. Cezasını da çekiyorlar bence. Bad Boys kadrosu çok iyiydi ama saltanatları sadece 2 sene sürebildi.

Sefa Murat Dokuz
12.07.2010, 12:36
Ntv ve Ntvspor hatta Nba Tv yayın akışlarında büyük takımların maçlarına çok da yer vermiyordu.Yıldızı olan takım sayısı hepten düştü.
2 Konferanstada 4 max 5 takım kaldı.
Geri kalanlar dipte debinecek gibi.
Batı
Lakers-Oklohoma-Dallas ön planda olacaktır. Denver-Portland-Spurs belki...? 3-5 takım kaldı.
Doğu
Miami-Boston-Orlando önde olur. Chicago dışında burda bir takım kaldı mı?
Doğuda yıllardır çok düşük olan play-off a girme oranı önümüzdeki sene daha da düşebilir.
Zaten bu sene Doğu 4.sü Batıda 8.likten giriyordu. 50 galibiyetle.
Doğu sonuncusu 41 galibiyetle 8den girmişti %50 50 ile , %50nin altına düşerse galibiyet oranı hiç şaşırmayacağım.
Detroit'in Milicic'i seçmesine gelirsek o gün Carmelo seçilmeliydi. Zaten ilk yılından aşırı süreler vermee gerek yoktu. Princi'i yedeklese yeterdi ve skorer bir 3 numara kazanırlardı. Milicic hiçbir şey vermedi takıma. Onu çok şişirdiler patladı.
Zaten bu iş jenerasyon işi. Fb Gb Bjk gibi her yıl paralar saçıp bonservisle oyuncu alıp hep kafaya oynamak yok. İyi oluşumu yakalayam bir 4-5 sene zirveye oynar. En azından konferans finallerine oynar. Ardından düşüşe geçmek kaçınılmaz.

Hido'nun takasına gelirsek, Nash topu elinde ister doğru ama asla bencil bir oyuncu değil. Calderon gibi hücumda topu 10 snye elinde tutup sıkıntıya sokan bir oyuncu yerine Nash'le oynamak çok farklı.

Yunus Güneş
12.07.2010, 13:02
Hidayetin phonex e geçmesi daha faydalı olucaktır Nash le orada iyi işler yapacaktır..Nash asistçi kimliğini düşünürsek epey değişik sonuçlar ortaya çıkacağını düşünüyorum.

Oğuz ZEYTİN
12.07.2010, 13:03
Mal hidayet Phoenix'e geçmiş. Üstüste yaptığı bu yanlış tercihlerden dolayı kutluyorum kendisini. Top dağıtmak, oyun kurmak isterken Nash'in yanına gitti. Nash'in takımında nasıl topu elinde tutmayı düşündü hayret.

bigben detroit konusunda da tabi ki o an kendilerince haklıdır adamlar. fakat nihayetinde demek ki yeterince izleyememişler Milicic'i. Vizyon işi yöneticilik. Bizim Teofilo da iyi niyetli bir hamleydi fakat bu kötü bir hamle olduğu gerçeğini değiştirmez. Avrupalı almak her zaman için risktir. Detroit de bu riske girmeyi tercih etti ve kaybetti. Cezasını da çekiyorlar bence. Bad Boys kadrosu çok iyiydi ama saltanatları sadece 2 sene sürebildi.

Sadece 2 sene mi?

Biraz acımasızca olmuş... Tabii bakış açınız da farklı. Eğer şampiyonluksa başarı için sınırınız, haklısınız.

Ancak ben öyle düşünmüyorum.

Ayrıca "yöneticilik viyon işi" demişsiniz. NBA GM'leri içinde en fazla saygı duyulanı taraflı tarafsız Joe Dumars belki de...

O göreve geldikten sonra;

2000-01 Ben Wallace'ı takıma katıyor.
32 galibiyet - 50 mağlubiyet, play-off yapamadı.

2001-02 Rick Carlisle'ın ilk senesi. Mehmet'i seçiyor.
50 G - 32 M Merkez grubu birincisi. Play-off ilk turda Toronto'yu geçip, Doğu YF Boston'a kaybetti.

2002-03 Billups-Hamilton geliyor. Prince'i seçiyor.
50 g - 32 m... Merkez grubu birincisi. İlk turda Orlando, YF'de Philadelphia'yı geçiyor. Finalde NJ Nets'e takılıyor.

2003-04 Carlisle'ın yerine LArry Brown geliyor. Milicic seçiliyor. Sene içinde Rasheed takası yapılıyor.
54 g - 28 m... Milwaukee- NJ - Indiana geçilip. Doğu şampiyonu oluyor. Fİnalde LAkers'ı 4-1 geçip şampiyon oluyor.

2004-05 McDyess'ı getiriyor.
54 G - 28 m ... Merkez grubu birincisi. Phily, Indiana, Miami geçilip doğu şampiyonu oluyor. Finalde SA Spurs'e 4-3 kaybediyor.

2005-06 F. Saunders koçluğa getiriliyor.
64 G - 18 M ile normal sezon şampiyonu. Doğu finallerinde Miami'ye kaybediyor.

2006-07 Ben Wallace ayrılıyor.
53 g 29 m... Normal sezon doğu şampiyonu. Doğu finallerinde Cavs'e kaybediyor.

2007-08 Stuckey'i seçiyor.
59 G 23 M... Doğu finali yine... Boston'a kaybediyor.

2008-09 Saunders'ı kovup, eski oyuncumuz M. Curry'i koç olarak atıyor. Billups'ın kontarından kurtulmak ve Stuckey'e yer açmak için Iverson takası yapılıyor. Yani yeniden yapılanma başlıyor.
39 G 43 M... İlk turda Cavs'e kaybediyoruz.

2009-10 M. Curry'nin oyuncularla yaşadığı sorunlardan dolayı görevine son veriliyor. Yerine John Kuester getiriliyor. Daye gibi potansiyel ve Jerebko gibi süpriz seçimler yapılıyor. Ve 1994'ten beri en kötü sezonu geçiriyor. Bunda takım sahiplerinin takımı satma kararı alması ve sezon içinde yaşanan sakaltlıkların da payı büyük...
27 G - 55 M

Şimdi sadece şu 10 senenin;

1 NBA şampiyonluğu,
2 NBA finali,
1 normal sezon şampiyonluğu,
6 doğu konferansı finali oynayan bir takımın başarısını küçümsememek lazım.

Bu arada belki ilginizi çekebilir. Detroit, ABD'nin suç oranı en yüksek yerleşim bölgelerinden biri. Özellikle Flint tarafı... Ve dünya otomotiv sanayinin merkezi. İşçi ağırlıklı bir yer.

Mesela petrol zenginlerinin yaşadığı Teksas (Dallas, S. Antonio, Houston) veya Chicago, NY, LA gibi dünya gözdesi metropoller gibi değil...

Bu sosyolojik durumu da hesaba kattığımızda ve NBA'de en uzun süre en kalabalık seyirci kitlesini Pistons'ın salona çektiğini düşünürsek Detroit'in NBA için farklı bir renk oluşturduğunu görürüz.

Bir yanıyla Trabzonspor'a benziyor... :)

Oğuz ZEYTİN
12.07.2010, 13:09
Ntv ve Ntvspor hatta Nba Tv yayın akışlarında büyük takımların maçlarına çok da yer vermiyordu.Yıldızı olan takım sayısı hepten düştü.
2 Konferanstada 4 max 5 takım kaldı.
Geri kalanlar dipte debinecek gibi.
Batı
Lakers-Oklohoma-Dallas ön planda olacaktır. Denver-Portland-Spurs belki...? 3-5 takım kaldı.
Doğu
Miami-Boston-Orlando önde olur. Chicago dışında burda bir takım kaldı mı?
Doğuda yıllardır çok düşük olan play-off a girme oranı önümüzdeki sene daha da düşebilir.
Zaten bu sene Doğu 4.sü Batıda 8.likten giriyordu. 50 galibiyetle.
Doğu sonuncusu 41 galibiyetle 8den girmişti %50 50 ile , %50nin altına düşerse galibiyet oranı hiç şaşırmayacağım.
Detroit'in Milicic'i seçmesine gelirsek o gün Carmelo seçilmeliydi. Zaten ilk yılından aşırı süreler vermee gerek yoktu. Princi'i yedeklese yeterdi ve skorer bir 3 numara kazanırlardı. Milicic hiçbir şey vermedi takıma. Onu çok şişirdiler patladı.
Zaten bu iş jenerasyon işi. Fb Gb Bjk gibi her yıl paralar saçıp bonservisle oyuncu alıp hep kafaya oynamak yok. İyi oluşumu yakalayam bir 4-5 sene zirveye oynar. En azından konferans finallerine oynar. Ardından düşüşe geçmek kaçınılmaz.

Hido'nun takasına gelirsek, Nash topu elinde ister doğru ama asla bencil bir oyuncu değil. Calderon gibi hücumda topu 10 snye elinde tutup sıkıntıya sokan bir oyuncu yerine Nash'le oynamak çok farklı.

Sefa, Syracuse'u freshman senesinde şampiyon yapmış, popülerliği LeBron'dan daha yüksek bir oyuncuyu benchte oturtmak imkansızdır!

Eğer 2003 yazına ait dergileri filan bulabilirsen veya NBA portallarındaki yorumları tekrar gözden geçirirsen o gün için Dumars'ın verdiği kararın büyük destek gördüğüne şahit olursun (zaten 2. sıra tam bir şansla gelmişti Dumars'ın eline :) )

Ayrıca Hamilton gibi şutör skorer gardın yanına Tayshaun gibi savunmacı forveti monte etmek istediler. Carmelo'nun savunma yetenekleri hala onun için zayıf halka...

Şimdi yanlış anlaşılmasın: Prince- Carmelo'dan iyidir demiyorum!!!

Unutmamak da gerekir ki, Prince'in NBA tarihne "The Block" diye geçen sahnesiyle 2004 senesi sonunda yüzükler takılmıştı.

Milicic için son söz:

Ayaklı zafer purosudur :D

Oyuna girmişse anlayın ki maç bitmiştir ;)

Sefa Murat Dokuz
12.07.2010, 13:20
İşte benim de söylediğim bu 2003 te herkes yanıldı, Sadece Dumars hata yapmadı. Tüm kamuoyu yanılmıştı.Hamle doğru gözüküyordu ama doğru kişi değildi. Uzun rotasyonunu güçlendirmek , Milicic Avrupa'lıdır. Çok da sorun çıkarmaz düşüncesi vardı. Tutmadı. O hata o jenerasyonun ardından gelecek Detroit'i tıkadı.
Yani zaten dediğin gibi o 2003 draft hakkı da eskilerden kalma bir haktı ama geleceği çok etkileyecek bir yıla denk gelmişti, O dönem Bosh falan hiç gündeme gelmedi mi acaba. Detroit hata yaptı ama onları hataya sürükleyen etkenlerde fazlaydı.
Melo yu direk ilk 5'e monte etmek yerine seçip takaslada kullanabilirdi.Zaten o koşullarda Melo'yu Detroitte ilk 5e koyamazlardı. Rip&Prince bozulmamalıydı.
Detroit açıklaman çok doğru olmuş Detroit'in başarı hikayeleri Lakers'ı yıkmalarından önce başlayıp Lakers'ın yeniden toparlandığı ve Big 3 nin buluşmasına kadar da sürdü. Kısa bir süreç değildi. 5-6 yıllık bir zirve kombinesi 7-8 yıllık da başarı hikayesi bu.

İlker Akçay
12.07.2010, 13:32
Başta bigben olmak üzere Nba'yi çok yakından takip eden arkadaşlara verdikleri bilgilerden dolayı teşekkürler :)

Benim sormak istediğim Hido'nun Phoenix hamlesini nasıl değerlendirdiğiniz,şimdiden teşekkürler. :)

bangkook_61
12.07.2010, 13:41
Melo değil Bosh seçilmeliydi o dönem. Bigbenin dediği gibi gelecek vaadeden bir Prince vardı. Uzun arayan Detroit Bosh u kaçırdı sadece.

Hido konusu daha netleşmedi sanırım netleşsin hele.

MDanışmaz
12.07.2010, 13:48
Nash bu zamana kadar oynadığı tüm takım arkadaşlarını bir iki seviye yukarı çıkarmıştır.Bence gayet güzel bir takas Hidayet için Toronto'da kafası rahat olmadıktan sonra oynamanın pek anlamı yok..

Gökhan KAN
12.07.2010, 14:04
Hido Phoenix geçti he. İyi olmuş..

Hasan61
12.07.2010, 14:09
Hido Phoenix'te yine topu eline alıp oyunu yönlendiren oyuncu olmayacak ama nash faktöründen dolayı formunu yukarı çekecektir

Sefa Murat Dokuz
12.07.2010, 14:54
Nash'in yanında ben bile veteran kontratla Nba'a girerim.

Oğuz ZEYTİN
12.07.2010, 16:00
İşte benim de söylediğim bu 2003 te herkes yanıldı, Sadece Dumars hata yapmadı. Tüm kamuoyu yanılmıştı.Hamle doğru gözüküyordu ama doğru kişi değildi. Uzun rotasyonunu güçlendirmek , Milicic Avrupa'lıdır. Çok da sorun çıkarmaz düşüncesi vardı. Tutmadı. O hata o jenerasyonun ardından gelecek Detroit'i tıkadı.
Yani zaten dediğin gibi o 2003 draft hakkı da eskilerden kalma bir haktı ama geleceği çok etkileyecek bir yıla denk gelmişti, O dönem Bosh falan hiç gündeme gelmedi mi acaba. Detroit hata yaptı ama onları hataya sürükleyen etkenlerde fazlaydı.
Melo yu direk ilk 5'e monte etmek yerine seçip takaslada kullanabilirdi.Zaten o koşullarda Melo'yu Detroitte ilk 5e koyamazlardı. Rip&Prince bozulmamalıydı.
Detroit açıklaman çok doğru olmuş Detroit'in başarı hikayeleri Lakers'ı yıkmalarından önce başlayıp Lakers'ın yeniden toparlandığı ve Big 3 nin buluşmasına kadar da sürdü. Kısa bir süreç değildi. 5-6 yıllık bir zirve kombinesi 7-8 yıllık da başarı hikayesi bu.

Melo değil Bosh seçilmeliydi o dönem. Bigbenin dediği gibi gelecek vaadeden bir Prince vardı. Uzun arayan Detroit Bosh u kaçırdı sadece.

Hido konusu daha netleşmedi sanırım netleşsin hele.

Arkadaşlar, bugünden bakınca haklısınız. Yorumlarınıza katılıyorum. Ancak o dönem Milicic için yazılanları hatırlıyor musunuz?

"Longer Dirk", "Big Peja"...

Aynen bunlar vardı her yerde... Abartmıyorum, 213lük bir SF'den bahsediyorsunuz (PF dahi oynayamadı :) )

Darko, kumardı; oynandı, kaybedildi. Ama çok daha fazlası kazanıldı. All-Star düzeyinde bu sezona kadar (8 yıldır) tek bir maç kaçırmamış savunmacı Tayshaun.

Ve 2004 şampiyonluğu...

@ Bosh...

Bosh lige gelmeden önce Garnett'le kıayaslanıyordu (fizik benzerliklerinden ötürü). Ama savunma takımı olan Pistons için yumuşak kalacağını düşünüyordu Dumars.

Draft yerini takas edip Bosh değil ama M. Sweetney ve M. Lampe'yi isteyen yazarlar vardı (McCosky ve Langlois gibi)...

Bugüne gelelim dostlar.

Ben Wallace'ı iki yıl daha takımda tuttuk.

Ahmet Başkaya
12.07.2010, 17:06

Şu tanımın tamamen bana uygun Sefa , birincisi aynı gözlükle bakmıyoruz Nba'ye ...
Ben fanatik de değilim ... Basket oynarken de izlerken de zevk alıyorum ...

Big- ben gibide bir takipçiliğim yok açıkçası sadece sevdiğim oyuncunun takımının maçlarını sürekli izlerim ...

Bundan yıllar önce en kötü zamanında Phildelphia'yı sırf İverson için tutmuşsam ...
Playofflara katılması bile sürpriz sayılan Clev'e destekledi isem ..
Yine en sevdiğim oyuncunun takımını tutacağım hem de en hırslı şekilde ...

Boston'u desteklemeye gelince ... Sevmiyorum arkadaş Lakers'i , bu dünyanın her yerinde var buna neden bu kadar gerildin anlamışda değilim :) ...

Fener şampiyon olamıyor diye seviniyorsam , Lakers'in olmaması için uğraşmam da o kadar normal bence...

Bir zamanlar Mika Hakkinen vardı sırf Michael Schumacher olmasın diye desteklerdim adamı :)) ...

Raikonen mclarende iken mclarenli idim :) ... Gitti Ferrarili oldu ferrarili oldum ... Ne kadar saygım azalsada ... :)) ...

Yani bakış açılarımız farklı yarın Le Bron Oklahawa'ya gitsin koyu oklahawalıyım yani :D ..

Hangisi doğru hangisi yanlış karar veremeyiz , ondan dolayı ben ve benim gibilere yok şöyle yok böyle demenin manası yok ....

Ayrıca bende seni seviyorum ;) ...

Forza LeBron , Forza Miami ...

Anti Lakers , Anti Kobe ! ...

Hüseyin İlkin
12.07.2010, 18:16
Sizde öyle bir lebron fantezisi varki, senaryonuz Lebronun elindeki ayakçı kadro ile tek başına Final yapmış olması.
Aslında koskoca bir 0.
Sağ koluma Wade'i sol koluma Bosh'u alayım da ben de bir başarı yakalayayım artık.

Bana dediğiniz şey, sizde Kobe şekline dönüşünce etrafındakiler hep bir gömlek altı olarak gözüküyor olduğu için bu tartışmayı kendi adıma burada bitiriyorum.

LeBronun final başarısı kocaman bir 0, ligde yaptıkları sıradan. Kabul.

~~~~~~

Splitter geliyor bize galiba, iyi olur ama uzun dağılımı nasıl olacak bakalım. Bir de Shaq gündemdeydi en son. Şekillensin haberler daha iyi bakabiliriz önümüze, Duncan-Shaq...

bangkook_61
12.07.2010, 18:24
Hidayet olayı kesinleşmiş. Aslında bakarsan çok ilginç bir deneyim olacak. Nash oyunu kuran adam orada. Hidayet sadece şut mu atacak o sistemde acaba. Ama takım sinerjisi olarak harika bir takıma gitti mutlaka daha iyi olacaktır. Playoff dersen zor.

ilhan
12.07.2010, 19:02
Yürü be Ahmet :)
İlk defa ortak bir takımda kesiştik. :)

Cengiz Çubukcu
12.07.2010, 19:20
Hidayetin calderondan sonra nash'in yanına gidecek olması beni çok mutlu etti...o nash ki dünya kupasını izlemeye afrikaya giden süper bir adam... birlikte çok iyi bir takım oluşturacaklarına eminim...

Özge
12.07.2010, 19:55
Hido resmen açıkladı!

NBA'deki temsilcilerimizden Hidayet Türkoğlu, Phoenix Suns ile anlaştığını ifade etti.
NTVSpor'a açıklamalarda bulunan Hidayet Türkoğlu, sağlık kontrolünün ardından imza atacağını açıkladı.
Hidayet Türkoğlu, "Ben de ne olacağını merak ediyordum. Sonunda bir karara varıldı. Sağlık kontrolünden geçeceğim. Bir sıkıntı olmazsa Phoenix'e transfer olacağım. Safra kesesinden bir ameliyat geçirdim. Cumartesi günü kontrolüm var. Pazartesi günü de A Milli Takım ile idmanlara başlayacağım" dedi. Phoenix Suns, Brezilyalı guard Leandro Barbosa ve Dwayne Jones karşılığında Hidayet'i takas yoluyla kadrosuna katmak üzere Toronto Raptors ile anlaşmaya vardı.

12.07.2010

Kaynak : Sporx.com

Toronto'ya giderek hata yapmisti bana gore.Bu sene eski Hido'yu goruruz umarim.

Sefa Murat Dokuz
12.07.2010, 21:10
Bana dediğiniz şey, sizde Kobe şekline dönüşünce etrafındakiler hep bir gömlek altı olarak gözüküyor olduğu için bu tartışmayı kendi adıma burada bitiriyorum.

~~~~~~

Splitter geliyor bize galiba, iyi olur ama uzun dağılımı nasıl olacak bakalım. Bir de Shaq gündemdeydi en son. Şekillensin haberler daha iyi bakabiliriz önümüze, Duncan-Shaq...

Tartışmayı bitirmek güzel.
Ama anlayın artık ki. Kobe'nin elinde paçavralarla Batı'da uğraştığı play-off yapamadığı yıllarda bile, yine Doğu'da zaten %50 yi deviren takım play-off yapıyordu.Dallas'ın Spurs'un en iyi günlerinde orda başarı yapması imkansızdı.
Lebron 2 sezondur Mvp ödülünü haketti. Kazandı. Ses çıkardık mı yahu şu adam Lebron dan daha çok haketti dedik mi hayır. Demekki bir seviyeyi biz de kabul ediyoruz. Benim söylediğim Lebron'un yaptıkları çok büyük şeyler olmasada önemli şeylerdi. Zaten bir süperstar ve bu buluşmada şampiyonluk kazanması zaten muhtemel.
Umarım keyifli bir lig izleriz.

Osman Yavuz
12.07.2010, 21:28
Ulan James şimdi gözüme girdin.Ama aklından sakın şunu çıkarma.O takımın 1 numaralı süperstarı tabii ki Dwyane Wade'dir.;)

Sabri Kurban
12.07.2010, 21:56
Milicic olayına benden de katkı gelsin. Bigben arkadaşımız bunu daha dikkatli okuyacaktır. Detroit ne de olsa.

Kaan Kural'a o zamanlar neden Carmelo'yu seçmedi detroit dediğim zaman bana çok mantıklı olan şu cevabı vermişti:

Miliçiç'in adını belki biz pek duymadık ama o 2.14'lük müthiş bir yetenek. Yeni bir Nowitzki olma potansiyeline sahip. Ayrıca iyi bir uzun bulursan onu asla boş geçmemen gerekir. Bir skoreri her zaman bulabilirsin ama potansiyeli olan bir uzun, her zaman potansiyeli olan bir kısadan daha değerlidir. Elinde iyi bir uzunu istediğin zaman en kral skorere takas edebilirsin. (Gerçi arada Vlade Divaç-Kobe Bryant gibi takaslar da oluyor ya neyse) Bence çok doğru bir seçim.

Kıssadan hisse sizlere benden...

Oğuz ZEYTİN
12.07.2010, 22:15
Milicic olayına benden de katkı gelsin. Bigben arkadaşımız bunu daha dikkatli okuyacaktır. Detroit ne de olsa.

Kaan Kural'a o zamanlar neden Carmelo'yu seçmedi detroit dediğim zaman bana çok mantıklı olan şu cevabı vermişti:

Miliçiç'in adını belki biz pek duymadık ama o 2.14'lük müthiş bir yetenek. Yeni bir Nowitzki olma potansiyeline sahip. Ayrıca iyi bir uzun bulursan onu asla boş geçmemen gerekir. Bir skoreri her zaman bulabilirsin ama potansiyeli olan bir uzun, her zaman potansiyeli olan bir kısadan daha değerlidir. Elinde iyi bir uzunu istediğin zaman en kral skorere takas edebilirsin. (Gerçi arada Vlade Divaç-Kobe Bryant gibi takaslar da oluyor ya neyse) Bence çok doğru bir seçim.

Kıssadan hisse sizlere benden...

Teşekkürler... Durum aynen yazdıklarınız gibiydi. O zamana ait dergi arşivimi araştıracağım yarın. Tarayıp paylaşırım inşallah bir aksilik olmazsa...

Felton NY'a gidince oyun kurucu açığı oluşan Charlotte, Calderon'u alacakmış. Karşılığında Diaw ve Chandler'ın olduğu bir paket hazırlanıyor.

Oğuz ZEYTİN
12.07.2010, 22:18
Ve bu arada NYK yeni "big Three" ( bu kalıp da moda oldu :) ) hazırlıyormuş:

Amar'e - Tony Parker ve Carmelo... Pivot da T. Mozgov :)

Sabri Kurban
12.07.2010, 22:25
Bence bu 2010 serbest oyuncu olayında en büyük kazığı New York yedi. Ne umdular ne buldular. Lebron ve Wade i düşün Amare ye kal. Bence New York un kaybeden takım damgası yemesi süperstarlar tarafından tercih edilmemesine neden oldu.

Oğuz ZEYTİN
12.07.2010, 22:27

~~~~~~

Splitter ikna edildi diye okudum bu sabah. M. Bonner da 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Duncan + D. Blair + McDyess + Bonner + Splitter...

Greg Popovich'in sevdiği tarz oyuncular. Oyun zekası yüksek, basit oynayan uzunlar. Bonner'ın şutu, McDyess'ın tecrübesi, Splitter'in fiziği, Blair'in enerjisi... Ve yıllar ilerlese de Duncan var...

Şu haliyle bile kuvvetli pota altı, kaldı ki ekleme olacaktır.

Oğuz ZEYTİN
12.07.2010, 22:39
Bence bu 2010 serbest oyuncu olayında en büyük kazığı New York yedi. Ne umdular ne buldular. Lebron ve Wade i düşün Amare ye kal. Bence New York un kaybeden takım damgası yemesi süperstarlar tarafından tercih edilmemesine neden oldu.

Parker ve Carmelo varmış hedeflerinde. Gerçi dün Felton'la imzaladılar PG için...

New Jersey de kuramıyor. Piyasada da eli yüzü düzgün oyuncu kalmadı. Kadrosu şişik takımlarla takas kovalayacaklar. Mesela Philadelphia takas bekliyor (Elton Brand), Minnesota (Al Jefferson), Detroit (Prince - Hamilton), Atlanta ( Marvin Wil.)...

İlker Akçay
12.07.2010, 22:40
bigben,Hido'nun Phoenix takası hakkında ne düşünüyorsun?

Oğuz ZEYTİN
12.07.2010, 23:06
İlker, geçen sene Nash'in eskisi kadar seri olmadığı yorumları yapılıyordu. Hatta Dragic beklenenden fazla süre almıştı. Artık Hidayet'le birlikte topu ellerinde daha rahat tutacaklardır.

Ama...

Hidayet, Orlando'da saha içi liderdi. Çünkü ne Nelson ne Howard ne de diğerleri o liderliği üstlerine alabilirdi. Toronto'da ise düşüncede Bosh, sahada ise Calderon bırakmadılar ona...
Eğer burada aynı beklenti içinde devam ederse yine hayal kırıklığı yaşar. Çünkü kimsenin sorgulayamayacağı Nash ve hatta Hill var bu takımda. O nedenle Hidayet artık olgunluk çağında, Houston'lu S. Battier gibi takımı için verilen görevi yerine getirmeye uğraşmalı.

Bu arada geçen yaz Portland'a söz verip sonrasında Toronto'daki Türk nüfusu bahane edip Kanada'ya gitti (tamamen duygusal $$$ ). Portland deplasmanına tek maç için gitti ve çok tepki aldı. Artık iki defa Portland'a gidecek. Allah yardımcısı olsun...

@ Suns

Aslında tehlikeli bir takım Phoenix: Dudley önemli bir şutör. Richardon'ın yanına ikinci atletik SG'yi (J. Childress'ı) getirdiler. G. Hill her zaman doğru işlerin adamıdır, ayrıca savunmaya canlılık katar. Warrick ise pota altı atletizmine katkı sağlar. Pivotları Frye bile dışarıdan iyi şut atıyor.

Belli ki hücum oynayacaklar. Dışarıdan atmaya çalışacaklar. Pota altı savunması şimdilik en büyük açıkları gibi görünüyor. Bu kadar atıcının olduğu yerde Hidayet, farklılık yaratıp savunmasını ön plana çıkarırsa veya uzun rotasyonunun zayıf olduğu bu takımda ribaundlara destek olursa başarılı ve mutlu olur bence...

Tekrar hayırlı olsun...

İlker Akçay
12.07.2010, 23:17
Anladığım kadarıyla Phoenix ciddi şekilde dış şut tehlikesi olan bir takım ve Hido burada kilit adamdan daha çok görev adamı rolünü üstlenirse çok daha başarılı olacaktır.

İyi bir uzun takviyesi yapabilirseler Play Offlarda ciddi bir takım haline de gelebilirler anladığım kadarıyla senin yazdıkların.

Ne diyelim hayırlı olsun,Tekrardan Hido'nun Nba'de ve Takımında önemli bir yer edinmesi dileğiyle.

Teşekkürler yaptığın güzel değerlendirme için Oğuz.:)

Oğuz ZEYTİN
12.07.2010, 23:27
Rica ederim.
Yanlış düşünüyor olabilirim. Forumda çoğunluk Miamili :) ama belki Phoenix takipçileri vardır; o arkadaşlarımızı yorumlarını da bekleyelim.

Şimdiki kadro yapılarına ve koç Gentry'nin geçen sezon oynattığı basketbola göre bu yorumu yaptım. Önümüzdeki sezon farklılıklar olabilir.

Genel olarak skorer bir takım. Savunmaya pek takılmıyorlar. Hatta 2-3 saniyede hücum bitirme uğraşı içindeler :) (Ribaunt - pas - sayı) D'Antoni'den kalma alışkanlıkları...

Eğer uzun takviyesi olursa forvet pozisyonu şişer: Hill ve bu sezon çıkış yapan Dudley var. Ellerinden oyuncu çıkarırlarsa büyük ihtimalle J. Richardson olur.

Oğuz ZEYTİN
12.07.2010, 23:38
bigben'den tüm Miami Heat destekçisi TRABZONSPORLU dostlarıma gelsin...

http://www.youtube.com/watch?v=5Ai5qI2RzxE

Özellikle 3:51 ve sonrası...

İlker Akçay
13.07.2010, 00:05
bigben'den tüm Miami Heat destekçisi TRABZONSPORLU dostlarıma gelsin...

http://www.youtube.com/watch?v=5Ai5qI2RzxE

Özellikle 3:51 ve sonrası...

Oğuz :alkış::alkış::alkış::alkış:

olmadı bide MİAMİ yaparım :D

Cengiz Çubukcu
13.07.2010, 08:31
İlker, geçen sene Nash'in eskisi kadar seri olmadığı yorumları yapılıyordu. Hatta Dragic beklenenden fazla süre almıştı. Artık Hidayet'le birlikte topu ellerinde daha rahat tutacaklardır.

Ama...

Hidayet, Orlando'da saha içi liderdi. Çünkü ne Nelson ne Howard ne de diğerleri o liderliği üstlerine alabilirdi. Toronto'da ise düşüncede Bosh, sahada ise Calderon bırakmadılar ona...
Eğer burada aynı beklenti içinde devam ederse yine hayal kırıklığı yaşar. Çünkü kimsenin sorgulayamayacağı Nash ve hatta Hill var bu takımda. O nedenle Hidayet artık olgunluk çağında, Houston'lu S. Battier gibi takımı için verilen görevi yerine getirmeye uğraşmalı.

Bu arada geçen yaz Portland'a söz verip sonrasında Toronto'daki Türk nüfusu bahane edip Kanada'ya gitti (tamamen duygusal $$$ ). Portland deplasmanına tek maç için gitti ve çok tepki aldı. Artık iki defa Portland'a gidecek. Allah yardımcısı olsun...

@ Suns

Aslında tehlikeli bir takım Phoenix: Dudley önemli bir şutör. Richardon'ın yanına ikinci atletik SG'yi (J. Childress'ı) getirdiler. G. Hill her zaman doğru işlerin adamıdır, ayrıca savunmaya canlılık katar. Warrick ise pota altı atletizmine katkı sağlar. Pivotları Frye bile dışarıdan iyi şut atıyor.

Belli ki hücum oynayacaklar. Dışarıdan atmaya çalışacaklar. Pota altı savunması şimdilik en büyük açıkları gibi görünüyor. Bu kadar atıcının olduğu yerde Hidayet, farklılık yaratıp savunmasını ön plana çıkarırsa veya uzun rotasyonunun zayıf olduğu bu takımda ribaundlara destek olursa başarılı ve mutlu olur bence...

Tekrar hayırlı olsun...

G. hill ile daha önce bir sezon orlandoda oynamışlar ve birbirlerini çok sevmişlerdi diye hatırlıyorum...

Harun-61
13.07.2010, 10:03
Hedo eski Takim'im Phonix'e transfer olmus :)

hayirli olsun...

umarim Charles Barkley gibi efsane olur;)

Oğuz ZEYTİN
13.07.2010, 10:38
U. Haslem MIAMI'de kaldı.

Yıllık 4 M$'dan 5 seneliğine imzalamış... (Denver, 6 milyon teklif etmiş)

Ayrıca M. Miller ile de kesin anlaşmışlar ( NYK, LA Clippers, Cleveland ve Chicago'yu geri çevirmiş).

Q. Richardson ise Orlando ile görüşüyor.

Oğuz ZEYTİN
13.07.2010, 10:41
G. hill ile daha önce bir sezon orlandoda oynamışlar ve birbirlerini çok sevmişlerdi diye hatırlıyorum...

Haklısınız Cengiz Abi, üç sezon birlikte oynamışlardı.

Oğuz ZEYTİN
13.07.2010, 10:58
@ İlker

Enes Kanter hakkında...

http://www.nbadraft.net/2011mock_draft

http://www.draftexpress.com/nba-mock-draft/2011/

http://www.walterfootball.com/nbadraft2011mock.php

...

Birçok öndraft analizinde Enes'in yeri ilk 15 görünüyor. Tabii daha uzun bir zaman var önünde. Kentucky'de olması onun göz önünde olacağı anlamını taşıyor. Yani Avrupalılara karşı duyulan ön yargıyı kırması adına büyük şans.

Sene içerisinde göstereceği performansı, var olan yeteneklerine eklerse üst sıralardan seçilir.

* Onun hakkında yazılmış yorumlardan birinde "yaşının küçültülmemiş olması ilginç" deniliyordu. Çünkü Ersan için burada dönen dedikodular taa Amerika'dan da duyulmuştu ve bu bizim imajımız için olumsuzdu.

Sabri Kurban
13.07.2010, 11:04
Nba.com haberinde okudum. Hidayet'i 4 numarada düşünüyorlarmış. Hidayet bu sene bence sırtı dönük pivot hareketlerine çalışsa iyi olur. Bir de şampiyonadaki performansı Nba geleceğinde etkili olacak. Milli takımda yine oyun sıkıştığında bir şeyler yapamazsa Nba geleceği parlak olmaz.

Sefa Murat Dokuz
13.07.2010, 11:49
http://www.basketbolseverler.com/tbfweb/basketbolseverler/basketbols.nsf/0/27D70FD6D7C113A3C225775C00616358?OpenDocument

Murat Murathanoğlu ağzım dilim olmuş resmen. Helal olsun.

Sefa Murat Dokuz
13.07.2010, 11:58
http://www.miamiherald.com/2010/07/13/1727150/udonis-haslem-set-to-re-sign-with.html

Haslem ve M.Miller Miami'de.

Oğuz ZEYTİN
13.07.2010, 12:08
Splitter ikna edildi diye okudum bu sabah. M. Bonner da 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Greg Popovich'in sevdiği tarz oyuncular. Oyun zekası yüksek, basit oynayan uzunlar. Bonner'ın şutu, McDyess'ın tecrübesi, Splitter'in fiziği, Blair'in enerjisi... Ve yıllar ilerlese de Duncan var...

Ve Ian Mahinmi'nin kontratını da uzattılar iki yıl daha...

Oğuz ZEYTİN
13.07.2010, 12:09
D. Fisher 3 yıl için 10,5 milyon $'a Lakers'ta kaldı.

Sabri Kurban
13.07.2010, 12:36
http://www.basketbolseverler.com/tbfweb/basketbolseverler/basketbols.nsf/0/27D70FD6D7C113A3C225775C00616358?OpenDocument

Taşı gediğine koymuş. Mükemmel bir yazı.

MDanışmaz
13.07.2010, 12:58
Murat Murathanoğlu'nun yazısının birçok yerine katıldım fakat Dan Gilbert'in hain olarak nitelendirmesi bence onun yaptığı büyük bir hainliktir..Lebron James onun takımının yetiştirdiği bir oyuncu değil Lebron başka takımda da olsa gene bu kadar popüler olurdu.Ama Cavs'in bu kadar popüler olmasında en büyük pay Lebron James'in dir...

Ahmet Başkaya
13.07.2010, 14:06
Yürü be Ahmet :)
İlk defa ortak bir takımda kesiştik. :)

Desene Miami sadece Reelde kingleri birleştirmedi ...

Sanal alemde de kingler birleşti :D ...

Bu kadar havalı bir yorum yapılabilirdi :cool:

bangkook_61
13.07.2010, 14:34

Murat Murathanoğlu gerçekten büyük bir usta büyük bir efsanedir. Ancak bende bu yazıya bir yerden alıntı yapayım.

"Oysa büyük usta Murathanoğlu aynı Murathanoğlu, Kobe'yi zamanında yerden yere vuruyordu egoist tavırları, paylaşımcı olmayan tutumu ve arkadaşlarını devreye sokmaması nedeniyle. Murat abiye burdan ''Hangisi doğru şimdi ?'' deme hakkımı -yıllardır onu manyaklık derecesinde takip eden bir severi olarak- kullanıyorum. Kobe'nin 81 sayısı için ''O kadar şut kullanmış atsın artık..'' gibisinden yorumda bulunan Murat abimiz önemli olanın çok sayı atmak değil şampiyon olmak olduğunu vurguluyordu bir nevi. James kullandığı şut sayısı ve sayı ortalamasında fedakarlık yapacağını söylediğinde ise 'Böyle olmaz..'' diyor.

LeBron elbette belli bir kesimi büyük bir şok içersinde bırakan bir karar açıklamıştır ve elbette eleştirilecektir. Sonuçta bu adam peygamber değil eleştirilmesi gereken noktaları olacaktır ancak düne kadar yerden yere vurulan özelliklerini terk ettiği için bugün eleştirmek ise büyük bir çelişkidir."

Kendi düşüncem ise Lebron en iyisi olma iddiasını kaybetmiştir ama en iyilerden biri gayet olabilir. Hatta kariyerinin sonunda Kobe yi geçebilir. En iyiden kastım Jordandır.

ilhan
13.07.2010, 14:38
Desene Miami sadece Reelde kingleri birleştirmedi ...

Sanal alemde de kingler birleşti :D ...

Bu kadar havalı bir yorum yapılabilirdi :cool:

Evet çoook kuuuuul (ecnebiler coool diyor) bir mesaj olmuş. :D

Hüseyin İlkin
13.07.2010, 14:59

Geçmişte Scola'yı kaybettikten sonra, bir de üstüne Splitter'ı aynı şekilde kaybetmek pek iyi olmazdı zaten. Bonner ise benim için etkisiz eleman, kendisini pek sevdiğim de söylenemez.

Geçen sene kazanılan Blair bu bölgede ilaç gibi geldi. Şimdi üstüne bir de Splitter.

İlker Akçay
13.07.2010, 15:27
@Oğuz(bigben)

Teşekkürler verdiğin bilgiler için çok dikkat çekiyor Enes ve umarım gelecek yıl draftta ilk sıralarda bir Türk görecez.Enes'in draft derecesi ve draftın gözdelerinden olması Türk basketbolu için gerçekten önemli Mirsad'la başlayıp Hido,Mehmet ile devam eden Nba'de ki Türk etkisine Enes'de draftlarda üst sıralardan yer edinirse Nba gözünü iyice ligimize çevirecek kim bilir belki bizde birgün Trabzonspor'dan Nba'e oyuncu göndeririz.Onun için Enes'in durumuna çok önem veriyorum.

*Ersan'da oluşan durumları tam olarak bilmesem de biraz bilgim var umarım artık kötü olaylarla değil sadece güzel şeylerle anılırız Nba'de.

Tunç Tosun
13.07.2010, 18:10
@ İlker

Enes Kanter hakkında...

http://www.nbadraft.net/2011mock_draft

http://www.draftexpress.com/nba-mock-draft/2011/

http://www.walterfootball.com/nbadraft2011mock.php

...

........
* Onun hakkında yazılmış yorumlardan birinde "yaşının küçültülmemiş olması ilginç" deniliyordu. Çünkü Ersan için burada dönen dedikodular taa Amerika'dan da duyulmuştu ve bu bizim imajımız için olumsuzdu.

… He was one of the leading rebounders at the 2008 Albert Schweitzer Tournament, although most of his competition was 2 years older than him … Although Turkey is suspected of "rejuvenating" players (e.g. Ersan Ilyasova (http://www.nbadraft.net/players/ersan-ilyasova)), there is no reason to mistrust Kanter's age, as he was born in Zürich, Switzerland … He won the "Burkhard Wildermuth Award" for the most talented player at the 2008 AST and was also named to the All-Tournament Team.

İşte yazı.. Bize güvendiklerinden değil İsviçre doğumlu olduğu için yaşına inanıyorlar..

Bülent Bayraktar
13.07.2010, 18:24
t-mac in lakersa gelebileceği konuşuluyor böyle bir duyum alan varmı?
gelirse çok iiyi olur Miaminin wade-james-bosh'una karşılık Lakers'ın Kobe-T-mac-Gasol üçlüsü

Sefa Murat Dokuz
13.07.2010, 20:32
bangkook
Tüm kariyerin boyunca her maç sahanın
en çok efor sarfedeni
en çok top kullananı
en çok sorumluluk alanı
en büyük baskıyı hisseden
kendinden en çok beklenti olan oyuncu olmak çok zordur.
Şimdiye kadar bunu başarmış tek kşi de Michael Jordan'dır.
Lebron" Artık hiçbirimiz her maç 30 sayı falan atmak baskısı hissetmeyeceğiz demiş. Demekki artık yorulmuş, yada bu baskıdan sıkılmış. Yada korkmuş. Her neyse. Kariyerinin ortasına doğru(7 sezon) henüz gelen ve yüzüksüz gelen Lebron (Jordan da ilk 7 sene yüzük alamamıştı 7.yılın sonunda aldı) böyle bir birleşmeyle 5 şampiyonluk kazandı diyelim.Bu bile çok çok zor. Olsa dahi bu onu asla 5 kere bir takımı şampiyon yapmış adam olarak hatırlatmayacak.
Nasıl Kobe'ye ilk 3 peat'te Lakers'ı şampiyon yapan lakabı verilmediği gibi.
Bir kere Lebron'un en iyi olmasını bende mümkün görmüyorum. Kobe'nin bile şu birleşmeden sonra dengelerin değiştiği bu ligde Jordan'a yetişmesi riske girmişlen Şu Anda bir 0 olan Lebron'un Önündeki 10 senede 6-7 kez yüzük alması bayağı zor şu her an değişen Ligde.
Bu birleşme tamam'da Yarın bugün CP3-Melo-Howard birleşmesi oldumu ne olacak. Artık yıldızlar bir arada oynamak istiyor deniliyor.Ligde iddialı 5-6 takım olacak gerisi garbage.Buna doğru gidiyoruz açıkcası.
------------------------------------------------------------------------------
Tmac&Lakers flörtünde Lakers geriden duran cephe yani okuduklarıma göre ben öyle seziyorum. Tmac yüzük alabilecek bir takıma veteran kontrata imza arabileceğini söylemiş yani öyle bir duyum var. Bu haber de Miami-Celtics-Lakerslıları iştahlandırıyor.

bangkook_61
14.07.2010, 01:02
Al Jefferson sadece draft hakkı karşılığında Utah a geçti.

Oha lan oha hakkaten. Bu ne rezillik. Böyle bedava oyuncu mu verilir lan. Pau Gasol takasında Lakerslılardan özür diliyorum. Kahn sen ne gerizekalı bir adammışsın.

Hüdai Pervaneli
14.07.2010, 01:08
Miami maclari ni kacirmammak lazim bu sezon

Ama Sampiyon Belli :D

Ahmet Başkaya
14.07.2010, 04:16
Evet çoook kuuuuul (ecnebiler coool diyor) bir mesaj olmuş. :D

Bosh toplar , wade verir , LeBron çakar ....
Parmağa yüzüğü takar ...
O zaman ben de yatar ....
The cix e selamlar :D

Oğuz ZEYTİN
14.07.2010, 07:04
Al Jefferson sadece draft hakkı karşılığında Utah a geçti.

Oha lan oha hakkaten. Bu ne rezillik. Böyle bedava oyuncu mu verilir lan. Pau Gasol takasında Lakerslılardan özür diliyorum. Kahn sen ne gerizekalı bir adammışsın.

Ligde son yıllarda hayranlıkla izlediğim yegane oyuncudur Al Jefferson.

Sakatlık öncesi 20-10 istatistiklere çıkmışlığı vardır. Gayretlidir. Liseden gelen bir oyuncuya göre temel oyun bilgisi üst düzeydedir. Bu yaz Minnesota'dan ayrılacağı belliydi, hatta tam bize göreydi.

Utah'ı tebrik etmek lazım. Millsap ve Mehmet'in yanına harika bir parça eklediler.

D. Kahn ise 1985 ve üstü doğumlu oyuncuları topluyor. Ümit miili takım havası var (veya kolej takımı :) )... Timberwolves'u severim. Hele Garnett sonrası dönemlerinin daha çok heyecan verdiğini söylemeliyim. Ne yapacakları belli olmuyor. Hem saha içinde hem de saha dışında(işte son örneği, bir iki draft hakkına Al Jef)...

Sonuç: Üzgünüm

Oğuz ZEYTİN
14.07.2010, 07:08
Ve Ian Mahinmi'nin kontratını da uzattılar iki yıl daha...

Düzeltme: Ian Mahinmi, Dallas'la anlaşmış.

Oğuz ZEYTİN
14.07.2010, 07:16
Dallas - Charlotte takası

Dallas'a gelenler: T.Chandler ve A. Ajinca

Charlotte'a gelenler: E. Dampier - M. Caroll - E. Najera ve para

Dallas, Haywood ile uzatınca arkasına Chandler'ı ekledi. Üstüne Ajinca ve Mahinmi iki atletik Fransızları var.

Charlotte, büyük ihtimalle Dampier'ı bırakır. Tamamen cap boşaltma hamlesi. Takımın diğer pivotlarının N. Mohammed ve DeS. Diop olduğunu hatırlarsak Dampier'ı tutmak isteyebilirler de...

Öyle ya da böyle sıradaki Toronto takasını beklemek lazım Charlotte için. Takımdaki forvet bolluğuna bir çare bulurlarsa bu sene yakaladıkları play-off başarılarını devam ettirebilirler.

*** T. Chandler demişken... Aklıma 2001 draftı (liseliler draftı) geldi :)

1. sıra Kwame Brown
2. sıra T. Chandler
3.
4. sıra E. Curry
.
8. sıra DeSagana Diop
.
.
.
38. sıra Mehmet Okur

Oğuz ZEYTİN
14.07.2010, 07:22
… He was one of the leading rebounders at the 2008 Albert Schweitzer Tournament, although most of his competition was 2 years older than him … Although Turkey is suspected of "rejuvenating" players (e.g. Ersan Ilyasova (http://www.nbadraft.net/players/ersan-ilyasova)), there is no reason to mistrust Kanter's age, as he was born in Zürich, Switzerland … He won the "Burkhard Wildermuth Award" for the most talented player at the 2008 AST and was also named to the All-Tournament Team.

İşte yazı.. Bize güvendiklerinden değil İsviçre doğumlu olduğu için yaşına inanıyorlar..

Evet, bu NBA Draft'taki galiba. Ve bunun gibi çok yorum var. Özellikle Ersan'dan kaynaklanan...

Oğuz ZEYTİN
14.07.2010, 07:27
http://dimemag.com/2010/07/nba-hit-list-power-rankings-2011-nba-playoffs/

Dime Magazine'den bu seneye ilişkin bir güç sıralaması yazısı...

Sefa Murat Dokuz
14.07.2010, 13:12
Bosh toplar , wade verir , LeBron çakar ....
Parmağa yüzüğü takar ...
O zaman ben de yatar ....
The cix e selamlar :D
Şu aralarına topu Kobe çalar Gasol havaya atar Bynum ... eklememişsin Ahmet :D :D :D

Geçen gün Miami yer açmak için Beasley 'i sadece Draft'e yollamıştı. Al Jefferson'a koca bir yuh diyorum. Utah'tan ne istersen koparırdın. Boozer'dan daha iyi bir potansiyelle yerini doldurdular.

Emre ÖZTÜRK
14.07.2010, 14:32
vay arkadaş gündemden geri kaldık iyice :D

Chandler hamlesi bize güç katacak ama Al Harrington'u Denver'a kaptırmamız kötü oldu.Ayrıca 2 numaraya takviyeye yapmamız lazım.Dirk'i yedekleyecek bir oyuncuya da ihtiyacımız var.Bakalım Cuban neler yapacak.Takas hamlelerine devam edeceğimizi düşünüyorum.

Sefa Murat Dokuz
14.07.2010, 14:51
Chelmers-Wade-Lebron-Bosh-Ilgauskas-Haslem-M.Miller .... Etrafını doldurmaya başladılar yüzük için ..... satanlar kadrosuna bakalım daha kimler gelecek :D Kontratsız oynarım diyecekler ama Nba Kuralları var işte :D

leavemealone
14.07.2010, 21:41
http://desmond.yfrog.com/Himg121/scaled.php?tn=0&server=121&filename=lebronh.jpg&xsize=640&ysize=640

Bu amerikan medyasida az degil.. Neler neler yazabiliyorlar..
Terbiye diye birsey kalmamis millette..

MDanışmaz
15.07.2010, 00:49
Ligde son yıllarda hayranlıkla izlediğim yegane oyuncudur Al Jefferson.

Sakatlık öncesi 20-10 istatistiklere çıkmışlığı vardır. Gayretlidir. Liseden gelen bir oyuncuya göre temel oyun bilgisi üst düzeydedir. Bu yaz Minnesota'dan ayrılacağı belliydi, hatta tam bize göreydi.

Utah'ı tebrik etmek lazım. Millsap ve Mehmet'in yanına harika bir parça eklediler.

D. Kahn ise 1985 ve üstü doğumlu oyuncuları topluyor. Ümit miili takım havası var (veya kolej takımı :) )... Timberwolves'u severim. Hele Garnett sonrası dönemlerinin daha çok heyecan verdiğini söylemeliyim. Ne yapacakları belli olmuyor. Hem saha içinde hem de saha dışında(işte son örneği, bir iki draft hakkına Al Jef)...

Sonuç: Üzgünüm

Carlos Boozer ile kıyaslarsan Utah'ta sence neler değişir...Utah'ı daha bir üst kademeye çıkarabilir mi??Birde yakından takip ettiğin için soruyorum Al Jefferson'ın savunması nasıldır.İkinci bir Carlos Boozer vakası olmasın :)

MDanışmaz
15.07.2010, 00:50
Chelmers-Wade-Lebron-Bosh-Ilgauskas-Haslem-M.Miller .... Etrafını doldurmaya başladılar yüzük için ..... satanlar kadrosuna bakalım daha kimler gelecek :D Kontratsız oynarım diyecekler ama Nba Kuralları var işte :D

Chalmers ve Haslem dışında ben burda savunmacı göremiyorum??????

Sefa Murat Dokuz
15.07.2010, 01:54
Savunma anlamında 2 gömlek gerideler ama şu ligde çoğu takımdan 3 bazı takımlardan 2 gömlekte hücümda üstünler.
Contender olacaklar gibi ama Play-Off ta savunma konuşur. Wade'in dışarda Lebron'un adam bireysel savunmada didinmeleri lazım. Pota altında savunma tehditi sıfır zaten. Eğer gömülürseler ceza şutlarını atamayan takımları çok rahat yenerler zaten çok Fast Break bulur bu takım, Ilga ancak rebaund katkısı yapabilir.

Oğuz ZEYTİN
15.07.2010, 04:25
Carlos Boozer ile kıyaslarsan Utah'ta sence neler değişir...Utah'ı daha bir üst kademeye çıkarabilir mi??Birde yakından takip ettiğin için soruyorum Al Jefferson'ın savunması nasıldır.İkinci bir Carlos Boozer vakası olmasın :)

Boozer, DUKE mezunu uzunlar için genellenen "zayıf savunma" etiketinden kurtulmak için pek gayret göstermedi. "20 sayı atarım, 10 da ribaunt alırım, istatistiklerim göz boyar..." havasında oldu. Utah'ın takım savunması için kilit rol Kirilenko'nun. Son birkaç sezondur o da boşladı. Artı Boozer'ın yanında Mehmet'in de pek çabaladığı söylenemezdi.

Al Jefferson ile Boozer'ı birebir karşılaştırmak doğru olmaz. Jefferson'ın NCAA geçmişi yok. Fizik olarak daha uzun. 5 numara oynayabiliyor. Yüzü dönük de orta mesafe şutu var. Sırtı dönük oyunu ise en büyük artısı.

Savunmaya gelirsek... Bir Mutombo değil. Ancak takım savunmasına katkısı Boozer'dan daha çok olacaktır (savunmayı blok veya top çalma istatistikleri ile ölçmek gerçekçi değil; A. Iverson çoğu sezon en çok top çalan oyuncuydu ama asla iyi savunmacı değildi).

Jefferson, sık sakatlanan Mehmet'in yerini de doldurabilir. Millsap-Boozer çok alçak kalıyordu. Veya Fesenko-Koufos'dan biri oynadığında bir kişi eksik oynuyorlardı. Böylece rtasyon rahatladı.

Utah'ın bir üst kademeye çıkması... Boozer veya Jefferson'ın olması Utah'ın seviyesini belirlemez, etkilemez. Takımın tümünü göz önünde bulundurmak gerek. Mesela bu takımın en büyük sorunu, hala en iyi dış atıcının Mehmet oluşu(Korver Chicago'ya gitti, Matthews Portland'la anlaştı)! CJ Miles'la gidebilecekleri fazla yolları yok...

Oğuz ZEYTİN
15.07.2010, 04:37
Minnesota, Ridnour'u almış. 4 yıl 16 M $...

PG Flynn - Ridnour - Sessions
SG Brewer - Eliington
SF Johnson - Webster - Hayward
PF Beasley - Love - Hollins
C Milicic - Pekovic -Koufos

Şimdilik kadroları bu şekilde. Bu pivotlarla lige başlayacaklarsa helal olsun.

Herhalde asistan koç Bill Laimbeer çıkıp oynasa o üç Avrupalı'dan daha iyi iş yapar. Sahi, staffta Laimbeer var diye mi bu "beyaz uzun" hayranlığı!?

Eğer Kevin LOVE bu sezon dayanamayıp takas isterse şaşırmam. Yazık çocuğa...

Sabri Kurban
15.07.2010, 08:56
Minnesota, Ridnour'u almış. 4 yıl 16 M $...

PG Flynn - Ridnour - Sessions
SG Brewer - Eliington
SF Johnson - Webster - Hayward
PF Beasley - Love - Hollins
C Milicic - Pekovic -Koufos

Şimdilik kadroları bu şekilde. Bu pivotlarla lige başlayacaklarsa helal olsun.

Herhalde asistan koç Bill Laimbeer çıkıp oynasa o üç Avrupalı'dan daha iyi iş yapar. Sahi, staffta Laimbeer var diye mi bu "beyaz uzun" hayranlığı!?

Eğer Kevin LOVE bu sezon dayanamayıp takas isterse şaşırmam. Yazık çocuğa...

Kevin Love koymaz bu durum. Adamın cam silme fısfısı "Love" marka ürünü var. Olmadı o işten parayı götürür:)

Ama bu Minnesota nın adam olması için en az 5 yıl lazım. Al Jeferson gibi adamı da kaçırdılar ya Allah akıl fikir versin.

Oğuz ZEYTİN
15.07.2010, 10:57
Kevin Love koymaz bu durum. Adamın cam silme fısfısı "Love" marka ürünü var. Olmadı o işten parayı götürür:)

Ama bu Minnesota nın adam olması için en az 5 yıl lazım. Al Jeferson gibi adamı da kaçırdılar ya Allah akıl fikir versin.

Şu kadronun uzak ara en iyi oyuncusu Love bence. Tımarhane gibi takım oldular, kafayı yememek için çareyi kaçmakta bulur.

Bu arada Ramon Sessions için Charlotte ve Cleveland talipli sırasında.

Cleveland Kyle Lowry'yi alamadı; Houston Lowry'yi bırakmadı.

Oğuz ZEYTİN
15.07.2010, 11:00
Boozer, DUKE mezunu uzunlar için genellenen "zayıf savunma" etiketinden kurtulmak için pek gayret göstermedi. "20 sayı atarım, 10 da ribaunt alırım, istatistiklerim göz boyar..." havasında oldu. Utah'ın takım savunması için kilit rol Kirilenko'nun. Son birkaç sezondur o da boşladı. Artı Boozer'ın yanında Mehmet'in de pek çabaladığı söylenemezdi.

Al Jefferson ile Boozer'ı birebir karşılaştırmak doğru olmaz. Jefferson'ın NCAA geçmişi yok. Fizik olarak daha uzun. 5 numara oynayabiliyor. Yüzü dönük de orta mesafe şutu var. Sırtı dönük oyunu ise en büyük artısı.

Savunmaya gelirsek... Bir Mutombo değil. Ancak takım savunmasına katkısı Boozer'dan daha çok olacaktır (savunmayı blok veya top çalma istatistikleri ile ölçmek gerçekçi değil; A. Iverson çoğu sezon en çok top çalan oyuncuydu ama asla iyi savunmacı değildi).

Jefferson, sık sakatlanan Mehmet'in yerini de doldurabilir. Millsap-Boozer çok alçak kalıyordu. Veya Fesenko-Koufos'dan biri oynadığında bir kişi eksik oynuyorlardı. Böylece rtasyon rahatladı.

Utah'ın bir üst kademeye çıkması... Boozer veya Jefferson'ın olması Utah'ın seviyesini belirlemez, etkilemez. Takımın tümünü göz önünde bulundurmak gerek. Mesela bu takımın en büyük sorunu, hala en iyi dış atıcının Mehmet oluşu(Korver Chicago'ya gitti, Matthews Portland'la anlaştı)! CJ Miles'la gidebilecekleri fazla yolları yok...

Ve Utah şutör açığını tecrübeli Raja Bell ile kapadı. 3 yıllık anlaşma karşılığında yaklaşık 10 m $ kazanacak.

Oğuz ZEYTİN
15.07.2010, 11:07
Denver Nuggets, (eski DUKE'lu) pivot S. Williams ile anlştı. Nene ve Chris Andersen'in arkasına derinlik kazandırır.

Williams 2006 draftı 5. sıradan seçilmişti ama Atlanta'yı hayal kırıklığına uğratmıştı. Sonrasında da çıkış yapamadı. (Ayrıca kendisi LA SPARKS'ın yıldız oyuncusu Candace Parker ile evlidir.)

Hüseyin İlkin
15.07.2010, 11:09
Ve Utah şutör açığını tecrübeli Raja Bell ile kapadı. 3 yıllık anlaşma karşılığında yaklaşık 10 m $ kazanacak.

O bölgede savunma konusunda sıkıntıları vardı, sağlıklı bir Bell ilaç olabilir.

Oğuz ZEYTİN
15.07.2010, 11:10
1998-2007 arasında Philadelphia GM'liği yapan Billy KING, artık NJ NETS için çalışacak.

Oğuz ZEYTİN
15.07.2010, 11:57
International Development Management şirketi CEO'su Chris Milam, Las Vegas'ta bir NBA takımı oynatmak istediklerini açıkladı. Satın almayı hedefleri ilk takım ne yazık ki yılların Detroit Pistons'ı.

Gerçi takım sahibi Karen Davidson, yerel bir girişimciye (Mike Ilitch ;)) satmak istediğini vurguluyor. Bu sözler, Michiganlıların gazını almak olarak değerlendiriliyor. Gerçi detroit'te buz hokeyi daha popüler ama Pistons markası da kolay oluşmamıştı.

Adamlar zengin. Sonuçta para konuşacak. Allah kahretsin...

Oğuz ZEYTİN
15.07.2010, 11:59
GS Warriors'ın 6. sırada seçtiği uzun forvet Ekpe Udoh sol elinden sakatlandığı için 6 ay kaçıracak. Ayrıca A. Biedrins de en erken bu ayın sonunda çalışmalara başlayabilecek. David Lee ve Gadzuric'e arkadaş lazım.

Sefa Murat Dokuz
15.07.2010, 12:01
Saçmalık lan bu ! Karen yenge kaptırmaz umarım :)

MDanışmaz
15.07.2010, 12:57

Bilgilerin için saol..Bende Al Jefferson'ın daha başarılı olacağını düşünüyorum.En azından Jefferson 25 yaşında ve fizik olarak 5 numaraları rahat savunabilecek durumda..Lakers serisinde Boozer Gasol'un yanında bir guard gibi kalıyorudu :).Gerçekten Utah bu sene çok akıllı transferler yaptı..Mehmet ve Krilenko'da iyi bir performans verirse bu sezon iyi işler başarabilirler.Tabi Mehmet'in sakatlıktan nasıl döneceğide merak konusu...Ama asıl sorun bence Krilenko 2-3 senedir nerdeyse aklı başka yerlerde...

pazarkapılı
16.07.2010, 13:00
raja bell ile sutör acıgını kapadıysa vay utahın haline....

leavemealone
16.07.2010, 22:22
- Redick Orlando da kaldi 3 yil/19 milyon $

- Scola Houston da kaldi 5 yil/47 milyon $

- Ronnie Brewer Utah tan Chicago ya gecti 3 yil/12,5 milyon $

- Nate Robinson Boston da kaliyor 2 yil/9 milyon $

Özge
17.07.2010, 01:31
Miami'den bir transfer daha

Eski Washington Wizardslı guard Mike Miller Chris Bosh ve LeBron James'in tercih ettiği Miami Heat ile sözleşme imzaladı.
Miami yerel medyasının iddiasına göre 10 yıldır NBA'de forma giyen Miller, Miami Heat ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Miami Heat'e daha önce LeBron James Chris Bosh gibi yıldızlar katılmış ve Miami ekibi takımdaki yıldızları Dwyane Wade ve Udonis Haslem ile sözleşme yenilemişti.
Miami Heat Başkanı Pat Riley ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Mike Miller'ı çevreden en iyi şut atan oyuncu olarak değerlendiriyoruz. Ayrıca Miller çok yönlü bir oyuncu. Topu kullanabiliyor, oyun kurabiliyor ve ribaund alabiliyor. Miller'dan büyük şeyler bekliyoruz" ifadelerini kullandı. Miller geçtiğimiz sezon Washington Wizards forması altında çıktığı 54 karşılaşmada 10.9 sayı ve 6.2 ribaund sayı ortalamaları ile oynadı.

Paksoy
17.07.2010, 02:55
özge mıamı ye mi geçtin :D,bu şampiyonluk sevdasından nba ın suyu çıktı , kobe ye olan sempatim arttı, ne büyük bir oyuncu oldğunu anladım ,

Sefa Murat Dokuz
17.07.2010, 13:38
Hayır Raja Bell'i hiç sevmem de Raja Belle niye kapatamasınlar şutör açığını? Gayet iyi bir şutör Raja Bell. %40 üçlük atan bir eleman hemde.

MDanışmaz
17.07.2010, 15:37
Amerika Birleşik Devletleri'nin dünya şampiyonası için aday kadrosu..

İşte aday kadro:

-Chauncey Billups(DENVER)
-Tyson Chandler(DALLAS)
-Stephen Curry(GOLDEN STATE)
-Kevin Durant(OKLAHOMA)
-Tyreke Evans(SACRAMENTO)
-Rudy Gay(MEMPHIS)
-Eric Gordon(CLIPPERS)
-Danny Granger(INDIANA)
-Jeff Green(OKLAHOMA)
-Andre Iguodala(PHILADELPHIA)
-David Lee(GOLDEN STATE)
-Brook Lopez(NEW JERSEY)
-Robin Lopez(PHOENIX)
-Kevin Love(MINNESOTA)
-O.J. Mayo(MEMPHIS)
-Lamar Odom(LAKERS)
-Rajon Rondo(BOSTON)
-Derrick Rose(CHICAGO)
-Amare Stoudemire(NEW YORK)
-Gerald Wallace(CHARLOTTE)
-Russell Westbrook(OKLAHOMA)

Gökhan KAN
17.07.2010, 15:44
Mevkilerden pek anlamam ama bir 5 li yapayım..

Amare - Rondo - Billups - Odom - Durant

Berk
17.07.2010, 16:38
Kobe, LeBron, Wade falan niye gelmiyor?

Gerçi gelmemeleri turnuvayı daha çekişmeli yapar.Aksi takdirde süpürüyorlar zaten..

Özge
17.07.2010, 17:34
Kobe, LeBron, Wade falan niye gelmiyor?

Gerçi gelmemeleri turnuvayı daha çekişmeli yapar.Aksi takdirde süpürüyorlar zaten..
Kobe sakat diye gelmek istemedi,LeBron Miami'ye gittigi icin ev tasiyomus, Wade ise esinden ayrildigi icin gelmiyor:)

Özge
17.07.2010, 17:35
özge mıamı ye mi geçtin :D,bu şampiyonluk sevdasından nba ın suyu çıktı , kobe ye olan sempatim arttı, ne büyük bir oyuncu oldğunu anladım ,
Asla oyle bir sey yapmam:)3 bir araya da gelse Kobe'yi durduramazlar kiiiii:)

Sefa Murat Dokuz
17.07.2010, 18:48
Katılıyorum özgeye 3'ün 1'ini alcak Miami :D

Özge
17.07.2010, 19:13
Katılıyorum özgeye 3'ün 1'ini alcak Miami :D
Sampiyonluk gormek icin toplandilar ama MVP'yi unuttular sanirim:DKobe hatirlatmasini bilir:D

MDanışmaz
17.07.2010, 22:48
Bu sene mvp adayım Kevin Durant ama takımının performansı burda çok önemli...

leavemealone
18.07.2010, 00:31
http://www.sun-sentinel.com/media/alternatethumbnails/story/2010-07/55009378-17112330.jpg
- Ilgauskas Miami ye imzayi atti

- Brad Miller Houston da 3 yil/15 milyon $

Ahmet Başkaya
18.07.2010, 03:51
Asla oyle bir sey yapmam:)3 bir araya da gelse Kobe'yi durduramazlar kiiiii:)

Durdurmaya gerek yok canım zaten .... ;) ...

Biz atarız Kobe'de atsın .. :D ..

Atan kazanırsa biz her türlü kazanırız :)

Bülent Bayraktar
18.07.2010, 14:12
Dünya Şampiyonası düzenliyoruz ama çok şansısız büyük yıldızların 1 tanesi bile gelmiyor,
kötü döneme denk geldik bu durum sadece Milli Takımımız için sevindirici haber..

Sefa Murat Dokuz
19.07.2010, 02:46
http://sportsillustrated.cnn.com/vault/cover/featured/11434/index.htm?eref=sircrc

Lebron'a bakın :D Ezik arka plan çocuğu xD

Sefa Murat Dokuz
19.07.2010, 16:06
http://www.ntvspor.net/haber/basketbol/20410/bir-elestiri-de-jordandan
MJ den Lebron Eleştirsi

mehmets61
19.07.2010, 16:44
eleştiriler haklı clevland da kalmalıydı bencede.

pazarkapılı
20.07.2010, 17:57
t-mac hala knicks de mi?....

Oğuz ZEYTİN
21.07.2010, 10:55
Boşta, teklif bekliyor.

Ömer SEVİNÇ
21.07.2010, 13:05
Lakers yada Miami'ye gitsin. Bir yüzük alsın adam.

leavemealone
21.07.2010, 22:25
http://c0013434.cdn1.cloudfiles.rackspacecloud.com/x2_20797c0

http://c0013434.cdn1.cloudfiles.rackspacecloud.com/x2_20791a0

http://c0013434.cdn1.cloudfiles.rackspacecloud.com/x2_2079078

http://c0013434.cdn1.cloudfiles.rackspacecloud.com/x2_20795a9

http://c0013434.cdn1.cloudfiles.rackspacecloud.com/x2_2078f91

leavemealone
22.07.2010, 00:51
Ayrica Hidayette az sansli degil..
Hidayetin 10 yillik menejeri Lon Babby Phoenix Sunsa Baskan oldu..(yukaridaki resimlerde sag daki kisilik)
Herhalde artik hidayet toronto faciyasindan sonra burada eski mutluluguna ve performansina kavusur.

leavemealone
22.07.2010, 16:04
Chris Paul takimindan ayrilmak istiyormus..Takasini istemis..
Lebron modeli gibi baska süper yildizlarla oynamak istiyormus..
Öncelikli istedigi takimlar ise Lakers , Orlando ve Knicks mis..

Sefa Murat Dokuz
22.07.2010, 16:17
Cp3 bize gelemez Bynum falan verip düzeni bozamayız biz,
Carter la falan takas bişiler olursa Howard bayram eder,
Amarenin yanına da gidebilir belki.

MDanışmaz
22.07.2010, 19:18
Lakers olmaz gibime geliyor , Knicks'in takasta kullanacağı oyuncu yok..En mantıklısı Orlando gibi gözüküyor carter-nelson karşılığında cp3 orlando'ya gidebilir..Güzel de olur...

bangkook_61
22.07.2010, 19:39
Paul sütçü beygiri değil ki Carter-Nelson karşılığında gitsin :) Carter gitmeden Orlandoya gelse çok sevinirim.

Murat Erdem
23.07.2010, 13:24
Mitch Kupchak'dan küfür gibi hamleler, Teo Ratliff-Matt Barnes Lakers'da.

M.Barnes = 2 yıl / 3.6 milyon dolares
T.Ratliff = 1 yıl / 1.3 milyon dolares

Lebron boşa kürek çekti gibi.

bangkook_61
23.07.2010, 19:06
Lebronla bu transferler mi karşılaştırılıyor pardon anlamadım ?

Sefa Murat Dokuz
24.07.2010, 02:04
Barness çok iyi oldu.

Sefa Murat Dokuz
24.07.2010, 14:16
Kobe ameliyat olmuş, sezona yetişecekmiş ...xD
Biraz eğlenelim o zmn ...xD
Lebron naralara başladı yine xD
http://img638.imageshack.us/img638/7427/puha.jpg (http://img638.imageshack.us/i/puha.jpg/)
Bize yine hüsran dinler Pierce .D
http://img688.imageshack.us/img688/6360/zuha.jpg (http://img688.imageshack.us/i/zuha.jpg/)
Sonuçta senaryo yine değişmez ...xD
http://img826.imageshack.us/img826/4457/hahak.jpg (http://img826.imageshack.us/i/hahak.jpg/)

Mesut
24.07.2010, 15:31
lebronla niye bu kadar ugraşılıyor korkuyomusunuz :)

Bülent Bayraktar
24.07.2010, 16:46
lebrondan nie korkalım ki o korksun Kobe den, sakat sakat şampiyon olan birinden korkması gerekmez mi acaba? (bide son 2 yıl üst üste)

Mesut
24.07.2010, 16:49
lebrondan nie korkalım ki o korksun Kobe den, sakat sakat şampiyon olan birinden korkması gerekmez mi acaba? (bide son 2 yıl üst üste)

e tamam lebrondan sizeneki o zaman kendi takımınızla ilgilensenıze :)

leavemealone
25.07.2010, 20:15
http://i27.tinypic.com/2h3vtxv.png

http://i30.tinypic.com/2j2dqf6.jpg

Ömer SEVİNÇ
26.07.2010, 10:07
hiç yakışmamış phoenix forması:D

Sefa Murat Dokuz
28.07.2010, 20:00
Lebron'dan korksaydık 2 senedir yüzük parmağımızda olmazdı. :D

Oğuz B.
29.07.2010, 13:32
Lebron'dan korksaydık 2 senedir yüzük parmağımızda olmazdı. :D

Korkunun kaynağı o iki yüzüğün parmaklarınızdaki son yüzükler (en azından ilk 10 yıl için ) olması olmasın :)

Korkumu bilmiyorum ama LeBron'a karşı aşırı küçümsüyici davranmanız hoş mantıklı değil.
Wade-Bosh-James üçlüsü henüz kapalı kutu.Doğru, ama takım olabilirseler,uzun yıllar domine ederler ligi yaşları buna müsait..

Sefa Murat Dokuz
29.07.2010, 13:50
Afedersin de Aralarında Son 3 yıl da Final gören yok. Kobe'yi yenmek için yanlarına daha kimi alırsalar alsınlar. Ameliyat da kazasız geçti. Parmak da düzeldi mi. İsterse sezona 10 maçlardan sonra başlasın her ne kadar yetişcek densede.
Blake>Chalmers
Kobe>Wade
Artest<Lebron
Gasol>Bosh
Bynum>Ilgauskas
Barnes
Odom
Fisher
+Phil Jackson

Kimseden korkacağımız bir durum yok. 3 numarayı sömürürsünüz. Gasol+Bynum içeriyi Otoban yapar. Bosh hücümda iyi de Ilgauskasla ne savunması yapacaklar bilmiyorum. Lebron'u 5 e çekseler daha iyi güreşir Bynum la =))

Valla bizim kadro 2-3 yıl daha Finallerden aşşağı zor bırakır. Bunlardan da min. 2 sini alır.
Ondan sonra 1 seviye düşer belki. Bu birleşmede yüzük alamayınca çıkacak huzursuzlukları düşünüyorum da öle 10 senelik bir birleşme olmaz zaten. Kobe kafalarına vurunca birbirlerine girerler :D

Oğuz B.
29.07.2010, 13:58
Gerçekten yukardaki yazı güzel olmuş artık LAL taraftarları Kobenin bu işleri tek başına yapmadığını bu işlerin iyi ekiple geldiğini görüyor güzel bir durum.
Zaten iki seçenek var ya bu aşı tutacak yada tutmayacak ama tutarsa uzun yıllar sürecek ( sakatlık olmazsa).
Senin de söyledğin gibi mesele takım olabilmekte.Ve bu aşı tutarsa Heat çok daha iyi bir takım olacaktır..

Oğuz ZEYTİN
02.08.2010, 13:52
Ridnour, Blake, Duhon, Farmar vs... Hepsinden daha ucuza 10 sayı 4,5 asist ortalamalı yedek gard. Hem savunma da yapıyor.

Will BYNUM!!!

Detroit, "Bynumite"i 3 yıllığına 10,5 M $'a takımda tuttu (yılık 3,5; Blake, Duhon, Ridnour, Sessions... Hepsinden daha faydalı olup daha ucuza kapatmak. Ne zaman? Amir Johnson'un, Gooden'ın, outlaw'ın 7-8 milyon aldığı mevsimde...)

Joe Dumars, büyük GM!

Oğuz ZEYTİN
02.08.2010, 20:00
Hala sempatizanı var mı Türkiye sınırlarında acaba? Yoksa da sorun değil...

Minnesota = Kevin Garnett denklemi bozulduğundan beri herkes yüz çevirmişti Kurtlardan. Halbuki ligde en mücadeleci basketbolu onlar oynuyor senelerdir (Pistons'dan bile daha çok uğraşıyorlar). Şimdi diyebilirsiniz ki "bu adamlar her maç +100 yiyor. Ne anlatıyorsun sen?". Çünkü potansiyelleri bu kadar. Ama sonuna kadar atlayıp zıplıyorlar. Top çeviriyorlar... vs.

Takım en değerli oyuncusunu HİÇ karşılığında kaybetti (Al Jefferson; ki bence sağlıklı olduğunda yeni nesil uzunlar arasında abartısız en iyisi)...

Geriye neler mi kaldı? Bakalım:

GARDLAR

J. FLYNN: 1989 doğumlu. İkinci sezonuna başlayacak.
L. RIDNOUR: 1981 doğumu. İyi bir yedek gard.
S: TELFAIR: 1985 doğumlu. Tek özelliği Marbury'nin kuzeni oluşu.
D. WEST: 1983 doğumlu. O da kenardan enerji sağlar takıma.
W. ELLINGTON: 1987 Kasım doğumlu. N. Carolina mezunu iyi bir şutör.

FORVETLER:

C BREWER: 1986 doğumlu. 2007 NCAA F4 Most Outstanding Player'ı. Çalı süpürgesi ( Bu sene Fisher'ın üzerinden vurduğu bir smaç var ki... İzleyin-izlettirin).
M. WEBSTER: 1986 Aralık doğumlu. O da atlet...
W. JOHNSON: 1987 doğumlu çaylak. Yeni Shawn Marion.
L. HAYWARD: 1986 Kasım doğumlu çaylak.
M. BEASLEY: 1989 doğumlu power forvet. Sorunları saymakla bitmiyor.

UZUNLAR (işte burası süper ötesi):

K. LOVE: 1988 doğumlu UCLA mezunu takımda iş yapmaya aday TEK uzun.

ve diğerleri...

D. MILICIC (Ayaklı zafer purosu):1985 doğumlu asrın fiyaskosu. Şaka yahu bir umut hala var...
N. PEKOVIC: Evet, bizim Pekovic. Hani şu Panathinaikos'taki. 1986 doğumlu.
G. STIEMSMA: 1985 doğumlu pivot. Bu oyuncunun iki sezon önce Oyak Renault'da tutunamadığını hatırlayanınız var mı?
K. KOUFOS: 1989 doğumlu Yunan asıllı yürüyen buz dağı.

Koç Rambis. Ama benim için daha önemlisi yanında bir BAD BOY EFSANESİ hatta en nefret edileni :) BILL LAIMBEER'ın oluşu. Takımın 5 uzunun da beyaz oluşu... 5'ini toplasan bir Laimbeer yapmaması (Affet beni Kevin Love)...

Siz de aynı şeyi düşünüyor musunuz?

Şimdi güney sahillerinde Big Three izlemek mi daha heyecan verici yoksa kuzeyde, yükseklerde "Bozkurtları"n heyecan verici kadrosunu takip etmek mi?

Valla sizi bilmem ama Detroit maçlarından fırsat buldukça bu çılgın takımın maçlarını izleyeceğim. Bu bebekler pardon çocuklar (yaş ortalaması 23,5) düşük bir ihtimal olsa da keyif vermezse eminim rakipleri verecektir :)

Resmen ilanımdır: Hayatımda ilk kez ikinci takım tutma gibi abuk sabuk bir karar aldım. O takım da Minnesota :)

@ Tüm Kobecilere, LeBronculara, Wadecilere... vs. vs. vs.
Her kaçırdığınız Minnesota maçından sonra çok üzüleceksiniz (!) :)

Kaya
02.08.2010, 20:06
Rengi, forması ve logosuyla her zaman bana sempatik gelmiştir Minnesota...

Ancak Utah Jazz benim özelimdir... Tabi Mehmet Okur'dan önceye dayandığını söylemeliyim...

Oğuz ZEYTİN
02.08.2010, 20:23
NBA'de üst düzey şov ve sporun yanı sıra organizasyonun profesyonelliği onu eşssiz kılmakta.

Formaların emekli edilmesi de buna dahil...

Birkaç değişik noktayı paylaşmak istiyorum:

Mesela 3 farklı takım tarafında forması emekliye ayrılan tek oyuncu Wilt CHAMBERLAIN ( GS Warriors, Philadelphia 76ers, LA Lakers) / (13 numara).

Taraftarları için 6. Adamı simgeleyen 6 numarayı emekli eden takımlar Orlando Magic ve Sacramneto Kings.

Atlanta Hawks, 2005-2006 sezonu öncesinde kalp rahatsızlığı nedeniyle vefat eden Jason Coliier'in 40 numaralı forması emekli edildi.

A Milli Basketbol Takımı'mızın Dünya Şampiyonası'nda asistan koçluğunu yapacak olan Rolando Blackman'in 22 numaralı forması Dallas Mavs tarafından emekli edilmiştir ( Blackman kariyerinin sonunda Stefanel M. formasıyla Efes'e karşı Koraç Kupası finali oynadı, o takımın koçu da Bogdan Tanjevic'di).

Oğuz B.
02.08.2010, 22:15
Şimdi güney sahillerinde Big Three izlemek mi daha heyecan verici yoksa kuzeyde, yükseklerde "Bozkurtları"n heyecan verici kadrosunu takip etmek mi?

Zor soru..:) Güzel yazı..;)

Bir not : “NBA Europe Live Tour 2007”kapsamında çeşitli etkinliklerde bulunmak üzere İstanbul'a gelen ve burada yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Minnesota Timberwolves'ın, Efes Pilsen ile yaptığı maçla ilk kez bir NBA takımı Türkiye'de maç oynadı. Efes Pilsen de Türkiye'de bir NBA takımıyla karşılaşan ilk Türk takımı unvanı aldı.

pazarkapılı
03.08.2010, 17:25
efes pilsenin istanbulda 8 sayı ile yendigi deplasmanda 7 sayı ile yenildigi efsane finalde ronalda blackman vardı....inanılmaz bir mactı....

Oğuz ZEYTİN
04.08.2010, 11:36
ŞOK ŞOK ŞOK!

SON DAKİKA!

David KAHN'dan inanılmaz hamle!

Minnesota, yıldız oyuncusu D. WEST'i serbest bıraktı :)

Sıradaki hamle, 19-24 yaş arası, muhtemelen beyaz, atlet bir oyuncudur büyük ihtimalle...

Kahn'a akıl, taraftara sabır... (Amin)

Oğuz ZEYTİN
04.08.2010, 11:46
Detroit, sezonun ilk maçını NJ Nets ile 27 Ekim'de oynayacak.

Ben Gordon yeni sezonda 8 numaralı formayı giyeceğini açıkladı.

GM Joe Dumars, kadroya ilave etmek istedikleri yeni oyuncunun ( sanki başka oyuncu varmış gibi, Bynum ve Wallace ile yeniden anlaştık bir de drafttan Monroe geldi) saf point gard olacağını açıkladı.

Oğuz ZEYTİN
04.08.2010, 12:00
İş yapabilecek boştaki oyuncular:

UZUNLAR

Shaquille O'Neal (Boston'a gideceği yazılıyor. Ama önceliğinin para olduğunu açıkladı.)
Etan Thomas
Nesterovic-Prezec-Oberto - Avrupa'ya dönmeleri muhtemel...
Joe Smith- Veteran kontratla bir yere uçabilir.
Earl Barron- Oakland Press'in yalancısıyım. Detroit'e layık görmüşler...
Louis Amundson- Bu adam, her yerde iş yapar.

KANATLAR

Jarvis Hayes - İyi şutör, ortalamanın üzerinde savunmacı. Neden hala boşta?
Trenton Hassell
Stachouse-McGrady-Finley-Simmons... İkisi yaşını almış, ikisi ise sakatlıktan bıkmış...

OYUN KURUCULAR

Earl Boykins
Larry Hughes
Jamaal Tinsley
Earl Watson

Oğuz ZEYTİN
04.08.2010, 17:12
Harika takas senaryosu...

ATLANTA

Taysahun Prince ve David West'i

N. ORLEANS

R. Hamilton ve M. Williams'ı

DETROOOOIIIITTT

Josh Smith ve Emeka Okafor'u alıyor.

Gerçekleştiği takdirde, "şimdi onlar (big tiri mi ne haltsa) düşünsün" derim.

Beklemedeyiz...

bangkook_61
05.08.2010, 01:35
Söylemem gerekirse bu takas Detroit e büyük bişe katmaz. Konferans 7. liği. Belki..

pazarkapılı
05.08.2010, 09:17
detroit degil bircok takımı bu iki adam en az iki gömlek sınıf atlatır....

MDanışmaz
05.08.2010, 12:18
Shaq artık Celtics'li

Cleveland Cavaliers ile olan sözleşmesi sona eren Shaquille O'Neal, Boston Celtics ile sözleşme imzaladı.
Shaq artık Celtics'li

NBA kariyeri boyunca 4 şampiyonluk yaşayan Shaquille O'Neal, karıyerini noktalamaya niyetli değil. 38 yaşındaki NBA starı, Boston Celtics ile sözleşme imzaladı.

Los Angeles Lakers ile 3, Miami Heat ile de 1 şampiyonluk sevinci yaşayan yıldız oyuncu, karıyerini son bir şampiyonluk ile noktalamak istiyor. Cleveland Cavaliers ile olan sözleşmesi sona eren Shaquille O'Neal, tercihini şampiyonluğun en güçlü adaylarından Boston Celtics'den yana kullandı.

Shaq'ın Boston'a transferini değerlendiren Celtics Operasyon Başkanı Danny Ainge, "Shaquille O'Neal ayarında bir oyuncuyu her gün takımınıza katamazsınız. Onun tecrübeleri takımımıza büyük katkılar sağlayacak" şeklinde konuştu.

Shaq'ı da kadrosuna katmasıyla birlikte,Boston Celtics, son şampiyon Los Angeles Lakers ve süper yıldızlarla kadrosunu güçlendiren Miami Heat arasında müthiş bir şampiyonluk yarışı olması bekleniyor.

pazarkapılı
05.08.2010, 12:55
celticsin yas ortalaması kac oldu?....

Oğuz ZEYTİN
05.08.2010, 20:45
Söylemem gerekirse bu takas Detroit e büyük bişe katmaz. Konferans 7. liği. Belki..

İlk altıyı sayar mısın?

Olasılık bu, konuşuluyor. Espn'de yazıldı.

Gerçekleşirse:

Stuckey-Gordon-Smith-Monroe-Okafor
Bynum-Daye-Jerebko-Villanueva-Wallace
3. gard- T. white- Summers-Maxiell-Wilcox

Bu kadar genç ve dengeli ikinci bir kadro çok az var ligde.

Tabii ki, hemen şampiyonluk gelir gibi bir iddia sahibi değilim, ancak "iş yapmaz" demek biraz acımazsızca.

Özellikle doğuda Boston ve Orlando dışında elle tutulur hangi takım kaldı. Hepsi cap boşaltıp hayal kırıklığına uğradı.

Özellikle bizim merkez grubu: Cleveland'dan beklentiniz mi var? Indiana? 2-3 numara yığını ama boş pota altıyla Milwaukee? Rose-Boozer'la belki biraz Chicago...

Eğer bu takas gerçekleşsin, DETROIT MERKEZ GRUBU LİDERİ olur. En fazla 1-3 galibiyet farkla 2 olur...

Neyse hala beklemedeyiz.

Bu arada dün gece Ben WALLACE imzayı attı. 2 M $ alacak bu yıl (yaklaşık)...

MDanışmaz
05.08.2010, 20:54
Harika takas senaryosu...

ATLANTA

Taysahun Prince ve David West'i

N. ORLEANS

R. Hamilton ve M. Williams'ı

DETROOOOIIIITTT

Josh Smith ve Emeka Okafor'u alıyor.

Gerçekleştiği takdirde, "şimdi onlar (big tiri mi ne haltsa) düşünsün" derim.

Beklemedeyiz...

N.Orleans ne yapmaya çalışıyor..Seneye Paul da giderse artık son sıraya demir atarlar sanırım :)

Berk
05.08.2010, 21:01
NBA'in Milan'ı olduk resmen.:D

Takım yaşlı ama ben yine çok iyi işler çıkaracağımızı düşünüyorum.

Oğuz ZEYTİN
05.08.2010, 21:36
N.Orleans ne yapmaya çalışıyor..Seneye Paul da giderse artık son sıraya demir atarlar sanırım :)

N. Orleans NBA'de en büyük maddi sıkıntı yaşayan takım. Lüks vergisi ödemek istemiyorlar, ama Stojakovic'in saçma kontratı ellerini bağlıyor.

Geçen hafta C. Paul takasını istedi, sonra kalıcam dedi. (O da sakatlıktan sonra bir daha zirve yapamayacak gibi görünüyor...)

Paul'e talip olan takımlara Okafor'u da vermeye çalıştı NO. Açıkçası Okafor, ligin en sağlam uzunlarından. 10 sayı 10 rib. yapar her akşam. Hepsinden öte müthiş pozisyon bilgisiyle savunmanın ortasını kapatıyor. Yalnız kontratı biraz uçuk.

Ribauntçu-savunmacı bir uzun Detroit'e lazım. Ve elinde de o kontratı karşılayabileceği Hamilton var. Hamilton da NO'ın işine gelir, her akşam 20 sayısı var bu adamın...

N. Orleans, yeniden yapılanmaya gidebilirdi, hala gidebilirler. Paul'ün arkasındaki Collison yetenekli. Onun etrafına gençleri serpiştirebilirler.

NO çaylak koçu Monty Williams ile birlikte boş sezon geçirecektir. Bu yaz olmasa da All-star'a doğru Paul kaçacaktır. Bu takımın PAul'den daha önemli takasa değeri olan David West de ona eşlik eder.

pazarkapılı
06.08.2010, 10:17
76 ers ne durumda arkadaslar....pek haber alamıyoruz....ne durumda ne yapaylar?....

Oğuz ZEYTİN
06.08.2010, 21:53
Philadelphia, tecrübeli koç Doug Collins'i göreve getirdi.

Genç ama çok da yetenekli olduğu söylenemeyecek bir kadroya sahipler.

Elton Brand takıma abilik yapıyor. 3-4 yıl önce ligin en iyi pota altı oyuncularındandı fakat dizlerinden çok ciddi operasyonlar geçirdi. Buna GM Ed Stefanski ona güvendi, bol sıfırlı kontratı imzaladı.

Şimdi onu elden çıkarmak istiyorlar. Zor...

Yaz başında kontratının son yılındaki S. Dalembert'i Sacramento'ya gönderip Nocioni ve S. Hawes'i aldılar. Hawes çok genç. Nocioni ise bir Arjantinli'den beklenmeyecek şekilde her geçen yıl geirye gidiyor.

Takımın yıldızı kuşkusuz A. Igoudala. Ve bu sene draftınikincisi sırasından seçtikleri E. Turner, A.I. ile aynı pozisyonda oynuyor. Üstelik burayı oynayabilecek Young, Kapono ve Nocioni var. Hatta J. Meeks...

Oyun kurucu pozisyonunda sıkıntı yaşayacaklardır.

Ellerindeki değerli taşları kullanabilecekleri bir takasla daha iyi hale gelebilirler.

Oğuz ZEYTİN
07.08.2010, 00:05
Ve Minnesota'dan bir inanılmaz hamle daha ( bu sefer ciddiyim).,

İki sene önce GS Cafe Crown'da oynayan A. Tolliver Minnesota ile anlaştı. Power forvet pozisyonunda oynuyan Tolliver, 206 cm boyunda ve 110 kg.

Geçen sene NBDL'den gelip dipteki GS Warriors kadrosunda yer buldu. 44 maçın 29'una ilk beş çıktı. Ortalama 32 dakikada 12,3 sayı ve 7,3 ribaunt yaptı.

Faydalı bir oyuncu. David Kahn'dan beklenmeyen bir gelişmeydi açıkçası.

Beasley ve Love'ın olduğu pozisyonda biraz bekleyecek.,

Bu arada, takımın şutör gardı hala yok!

Oğuz ZEYTİN
08.08.2010, 21:25
Bir takım düşünün yılda 12,5 M $'lık All-Star SG'si olsun.

Cap'i boşken gitsin o yazın en gözde free-agentını alsın; ama o da ortalama 20 sayısı olan başka bir SG olsun.

Bu takımın adam gibi uzunu yoktur; ama bir sonraki sene gider ligin 3-4 sene öncesinin en popüler oyuncusunu (ki geçirdiği sakatlıklardan sonra koltuk değnekleriyle bile yürüyemez hale gelmiş) alsın. Bu arada o da SG.

Takas desen, yok!

Yazmayı unuttum, 2 ay önce draftta seçtiğin iki oyuncudan biri de SG.

Valla Joe Dumars'dan beklemiyorduk. T. McGrady nereden çıktı? Ne iş yapacak Pistons'da?

Hadi Iverson'ı anlarız, Billups'ın kontratından kurtulduk, Stuckey'nin önünü açtık da, bu nedir yahu...

İnşallah gerçekleşmez...

pazarkapılı
09.08.2010, 10:04
Philadelphia, tecrübeli koç Doug Collins'i göreve getirdi.

Genç ama çok da yetenekli olduğu söylenemeyecek bir kadroya sahipler.

Elton Brand takıma abilik yapıyor. 3-4 yıl önce ligin en iyi pota altı oyuncularındandı fakat dizlerinden çok ciddi operasyonlar geçirdi. Buna GM Ed Stefanski ona güvendi, bol sıfırlı kontratı imzaladı.

Şimdi onu elden çıkarmak istiyorlar. Zor...

Yaz başında kontratının son yılındaki S. Dalembert'i Sacramento'ya gönderip Nocioni ve S. Hawes'i aldılar. Hawes çok genç. Nocioni ise bir Arjantinli'den beklenmeyecek şekilde her geçen yıl geirye gidiyor.

Takımın yıldızı kuşkusuz A. Igoudala. Ve bu sene draftınikincisi sırasından seçtikleri E. Turner, A.I. ile aynı pozisyonda oynuyor. Üstelik burayı oynayabilecek Young, Kapono ve Nocioni var. Hatta J. Meeks...

Oyun kurucu pozisyonunda sıkıntı yaşayacaklardır.

Ellerindeki değerli taşları kullanabilecekleri bir takasla daha iyi hale gelebilirler.tesekkürler bilgiler için....

Oğuz ZEYTİN
11.08.2010, 12:07
Bir takım düşünün yılda 12,5 M $'lık All-Star SG'si olsun.

Cap'i boşken gitsin o yazın en gözde free-agentını alsın; ama o da ortalama 20 sayısı olan başka bir SG olsun.

Bu takımın adam gibi uzunu yoktur; ama bir sonraki sene gider ligin 3-4 sene öncesinin en popüler oyuncusunu (ki geçirdiği sakatlıklardan sonra koltuk değnekleriyle bile yürüyemez hale gelmiş) alsın. Bu arada o da SG.

Takas desen, yok!

Yazmayı unuttum, 2 ay önce draftta seçtiğin iki oyuncudan biri de SG.

Valla Joe Dumars'dan beklemiyorduk. T. McGrady nereden çıktı? Ne iş yapacak Pistons'da?

Hadi Iverson'ı anlarız, Billups'ın kontratından kurtulduk, Stuckey'nin önünü açtık da, bu nedir yahu...

İnşallah gerçekleşmez...

Geldi... McGrady 1 yıllık 1,350,000 M $ karşılığında Pistons'da.

Sözleşme öncesindeki gelişmeleri aktarayım:

Bir hafta boyunca Chicago ve LA Clippers'la çalışmalar yapmış.

Bu arada Arnie Kander ( güç koçumuz ) T-Mac ile özel çalışmış. Kendisinin 82 + play-off çıkaracağını söylemiş Joe Dumars'a.

Joe, McGrady ile görüşmüş. Kenardan gelmeyi kabul etmiş McGrady.

Veteran minimuma (1,350,000) anlaşmışlar.

Minimum risk söz konusu yani...

Bu arada Rip ve Tayshaun resmen takas vitrininde... Geçen seneki 4 draft hakkının dördünün de SF'den ayana kullanılması, Hamilton varken Gordon'un alınması, Maxiell ve Villanueva'nın kontratları 2000 yılında başlayan güzel gelişmelerin aksine sıradan takım havası verdi Detroit'e.

Evet, bunların hepsi 2009 yazında oldu; sonunda play-off yapamadık yıllar sonra.

Sıradanlıktan sıyrılmak için süre lazım. NJ Nets, Clippers, Warriors, Wizards, Portland, Atlanta, Indiana, New Orleans ve Sacramento olası takas partnerlerimiz...

Berk
11.08.2010, 14:37
Benim için yılın şoku ne Lebro oldu ne Bosh.
Murat Kosova ayrılmış NTV Spor'dan.
Basketbol maçlarında sesini duyamayacağız artık herhalde.

Oğuz ZEYTİN
11.08.2010, 22:33
4 takım 5 oyunculu takas!

SF T. Ariza > Houston'dan NO Hornets'a

PG D. Collison > N Orleans'dan Indiana Pacers'a

SF J. Posey > N. Orleans'dan Indiana Pacers'a

PF T. Murphy > Indiana'dan NJ Nets'e

SG C. Lee > N Jersey'den Houston'a

Bu arada, New Orleans forvet Julian Wright'ı, SG M. Belinelli karşılığında Toronto'ya gönderdi.

pazarkapılı
12.08.2010, 11:10
d.collison cok iyi bir oyuncu olacak bence....iyi de bir takıma gitmiş....r.millerdan sonra izlenmesi en sıkıcı takımdı benim gözümde pacers....simdi bu adam için biraz izleyebilirim....

c.lee ile houston da iyi iş yapmıs....kısalarda sıkıntıları var bence onlarında....

t-mac ın stiline en aykırı takıma gitmesine ise vay beee diyorum....nerelerden nereye....cok kaliteli bir oyuncuydu....sakatlık ve kendine iyi bakmama herhalde onunkisi...kobeyle karsılastırılmaları,son ceyrekte 12 sayı atıp mac kazandırması,orlado kariyeri hepsine elveda....

MDanışmaz
12.08.2010, 11:54
Benim için yılın şoku ne Lebro oldu ne Bosh.
Murat Kosova ayrılmış NTV Spor'dan.
Basketbol maçlarında sesini duyamayacağız artık herhalde.

Evet Trt ile anlaşacakmış büyük ihtimalle..Basketbol sanırım İsmail Şenol'a kalacak..

Özge
12.08.2010, 18:41
Cok kotu oldu ya Murat Kosova'nin ayrilmasi.Nba icin dolduralamaz onun yoklugu.

mehmets61
12.08.2010, 20:57
yeni takımım boston artık boston luyum:D:)

Oğuz ZEYTİN
12.08.2010, 21:47
d.collison cok iyi bir oyuncu olacak bence....iyi de bir takıma gitmiş....r.millerdan sonra izlenmesi en sıkıcı takımdı benim gözümde pacers....simdi bu adam için biraz izleyebilirim....

c.lee ile houston da iyi iş yapmıs....kısalarda sıkıntıları var bence onlarında....

t-mac ın stiline en aykırı takıma gitmesine ise vay beee diyorum....nerelerden nereye....cok kaliteli bir oyuncuydu....sakatlık ve kendine iyi bakmama herhalde onunkisi...kobeyle karsılastırılmaları,son ceyrekte 12 sayı atıp mac kazandırması,orlado kariyeri hepsine elveda....

Sevgili pazarkapılı...

" Nerelerden nereye" diyorsun ya; umarım bunu oyuncunun kendi performansı için yazmışsındır.Yoksa dolaştığı takımlara vurgu yaptıysan üzüldüm.

Sanki T-Mac'in oynadığı Toronto-Orlando-Houston-NY hep NBA finali oynayan takımlardı. Aksine Detroit ise 2000-2009 arası Doğu'nun en iyi takımıydı. 2004 NBA şampiyonu. 2005 normal sezon şampiyonu...

EmreYavuz61
12.08.2010, 21:53
Evet Trt ile anlaşacakmış büyük ihtimalle..Basketbol sanırım İsmail Şenol'a kalacak..

lig tv ile anlaştı deniyor ama...