PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NBA | National Basketball Association

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

Sefa Murat Dokuz
19.06.2010, 00:06
Like Mike, Only Better :D
http://img37.imageshack.us/img37/444/nbakobejordan412.jpg (http://img37.imageshack.us/i/nbakobejordan412.jpg/)

Emre ÖZTÜRK
19.06.2010, 00:29
İlk Takas Gerçekleşti

Ve NBA'de yaz aylarının ilk takası gerçekleşti. Sacramento Kings ve Philadelphia Sixers arasında dev bir takas gerçekleşti.

Yaz aylarının ilk bombası patlarken, ESPN'e göre Sixers&Kings takasa girdi.

Kings kontratının son yılına giren Samuel Dalembert'i alırken, Sixers ise Andres Nocioni ve Spencer Hawes'u aldı

Sefa Murat Dokuz
19.06.2010, 00:53
"Sezon başı "31 yaşında, artrık yaşlandı" diyorlardı, şampiyon oldum şimdi "31 yaşındasın önünde çok yıllar var" diyolar." Buna bayılıyorum. Kobe Bryant :D :D

pReN@_61
19.06.2010, 01:31
Belliydi zaten tebrikler

DNA-TS
19.06.2010, 04:22
Size cevabım önceki mesajım üşenmeyip okursanız. Shaq'ın hiç bir şeyi kendi kazanmadığı apaçık ortada.
Kobe'nin Mihm'le Kwame ile değil play-off yapması ligi sonuncu bitirmediğine dua et.O kadroda attığı şut potaya değen bir Odom vardı. Smush üçlük deydiremiyen 2lik zor sokan sadece smaç basabilen bir guarddı. Mihm boş pota altı turnikesi kaçırıyordu. Ligin en kötü oyuncuları Kobe'nin etrafındaydı. Adam o kadrolarda Phoenix gibi bir takıma ecel terleri döktürdü 3-1 e getirdi tek başına ama destek olmayınca orda kalıyor.
Kendini düşünen bir adam olsaydı, o kadroyla devam etmek isterdi. Her sezon 35 sayı ortalamalarla şu anda 30.000 sayıyı çoktan geçmişti. Nba Tarihinin en çok atanı olmuştu.
Kobe'nin Jordon'dan bile seveni çok iken sevmeyenlerinin de çok olması bir dert değil bizim açımızdan :D
bende senin tam tersin olarak nefret ediyorum o elemandan.nereyi okuyup nereyi okumayacağımı biliyorum senin yazdıklarını okumama gerek yok. ben bir forumdan aldığım yoruma katıldığımı belirrtim. kendinizi basketbol ulemasımı sandınız 2-3 satır bişeyler karalayınca.

Oğuz ZEYTİN
19.06.2010, 09:08
Sevgili Trabzonsporlu NBAsever arkadaşlar,

Bu seride gördük ki Los Angeles LAKERS ve Boston CELTICS sempatiniz üst düzeyde. Bunlara Cihago Bulls, CLeveland Cavs, San Atonio Spurs'ü de ekleyelim. Hani bizler İstanbul saltanatını yıktığımızla övünürüz ya TS olarak. Bu takımların İstanbul takımlarından farkı yoktur.

O yüzden hepinizi "NBA'in TS'si" DETROOOOOOIIIIIIIITTTTT PIIIISSSSTTTTOOOONNNNSSSS saflarına davet ediyorum. Renkler de benziyor: Koyu kırmızı-koyu mavi ;)

Boşverin Alex-Kobe'yi, Arda-LeBron'u falan...

Sizi Umut-Ben Wallace'ı takip etmeye çağrıyorum.

:)

Şaka bir yana, Lakers'ı ve destekçilerini tebrik ederim (kaka6191 ve Özge sanırım, varsa diğer arkadaşları da tebrik ederim)...

Hey, Keltikler! Siz de üzülmeyin. Bu veteranlar karması takımınız iyi iş yapmıştır. Ciddiyim, sıkmayaın canınızı. Yok ama ben bu takımı bir daha tutmam diyorsanız Massachusetts - Michigan arasında çok mesafe yok. Detroit'in kapıları açık sizlere ;) ( gerçekten tebrik ederim sizi de)

Şu final serisi sıkıcılığı da bittiğine göre artık draft sohbetlerine başlayabiliriz. 5 gün kaldı.

Bu arada ilk takas açıklandı: Mucize gerçek oldu. Dalembert'in alıcısı çıktı!!! Konratının son senesinde oluşu ve her maç en az iki top kesmesi dışında hiçbir özelliği yok bu adamın ( saha dışındaki insani yardımları çoğu NBA oyuncuları için normal olduğundan bahsetmiyorum, ama gerçekten inanılmaz hayırsever bir adamdır Dalembert). Philadelphia kısa vadede karlı gibi...

Cengiz Çubukcu
19.06.2010, 09:22
Bir Hidayetsever olarak en çok onun hangi takıma gideceğini merak ediyorum, benim dileğim Orlandoya geri dönmesi ama bu hayal galiba :)

Sefa Murat Dokuz
19.06.2010, 09:24
bende senin tam tersin olarak nefret ediyorum o elemandan.nereyi okuyup nereyi okumayacağımı biliyorum senin yazdıklarını okumama gerek yok. ben bir forumdan aldığım yoruma katıldığımı belirrtim. kendinizi basketbol ulemasımı sandınız 2-3 satır bişeyler karalayınca.

Yok ulema olduğum pek sayılmaz, 10 senedir oynuyorum, 2002 dnberi ise çok iyi bir takipçiyim. Az çok anlarım işte.
İstediğin kadar nefret et , sıralasın da şampiyonlukları kendisi her zaman söylüyor, gücüm hırsım eleştirilerden doğuyor diye.

Sefa Murat Dokuz
19.06.2010, 09:39
Gelelim takaslara. Bu yaaz bildiğimiz gibi çok yıldız serbest kalacak. Ama beni ilgilendiren La Lakers tabiki.
Fisher şampiyonlukla emekliye ayrılacak mı?
Eğer bırakmıyorsa artık ilk 5 olarak devam etmemiz zor olacak.Adımlar Boston'a karşı ağır kalmadı onlarda kendisi gibiydi ama normal sezonda gördük.Kalırsa benchten takıma tecrübe ve zenginlik getirir. Play-off 'ta çok iş yapar.Ancak iyi bir guard şart.
Jordan Farmar,Josh Powell,Dj Mbenga,A.Morrison'ın sözleşmeleri bitti. Bunlardan uzatırsalar 1m$ olan Dj Mbenga'nın 4.uzun olarak uzatılır. Powell gider.Morrison gider. Farmar Fisher'ın durumuna bağlı.
Shannon Brown'ın kişisel opsiyonu var Lakers ile uzatacaktır sözleşmeyi.
Bakalım ne gibi bir hamle yapacağız.

Oğuz ZEYTİN
19.06.2010, 11:13
Chicago Bulls, Tom Thibodeau ile 3 yıllığına 10 M $'a anlaşmış. T.T. Boston'da asistan koçluk yapıyordu ve savunma uzmanıdır kendisi.

Emre ÖZTÜRK
19.06.2010, 11:22
Sevgili Trabzonsporlu NBAsever arkadaşlar,

Bu seride gördük ki Los Angeles LAKERS ve Boston CELTICS sempatiniz üst düzeyde. Bunlara Cihago Bulls, CLeveland Cavs, San Atonio Spurs'ü de ekleyelim. Hani bizler İstanbul saltanatını yıktığımızla övünürüz ya TS olarak. Bu takımların İstanbul takımlarından farkı yoktur.

O yüzden hepinizi "NBA'in TS'si" DETROOOOOOIIIIIIIITTTTT PIIIISSSSTTTTOOOONNNNSSSS saflarına davet ediyorum. Renkler de benziyor: Koyu kırmızı-koyu mavi ;)

Boşverin Alex-Kobe'yi, Arda-LeBron'u falan...

Sizi Umut-Ben Wallace'ı takip etmeye çağrıyorum.

Şaka bir yana, Lakers'ı ve destekçilerini tebrik ederim (kaka6191 ve Özge sanırım, varsa diğer arkadaşları da tebrik ederim)...

Hey, Keltikler! Siz de üzülmeyin. Bu veteranlar karması takımınız iyi iş yapmıştır. Ciddiyim, sıkmayaın canınızı. Yok ama ben bu takımı bir daha tutmam diyorsanız Massachusetts - Michigan arasında çok mesafe yok. Detroit'in kapıları açık sizlere ;) ( gerçekten tebrik ederim sizi de)

Şu final serisi sıkıcılığı da bittiğine göre artık draft sohbetlerine başlayabiliriz. 5 gün kaldı.

Bu arada ilk takas açıklandı: Mucize gerçek oldu. Dalembert'in alıcısı çıktı!!! Konratının son senesinde oluşu ve her maç en az iki top kesmesi dışında hiçbir özelliği yok bu adamın ( saha dışındaki insani yardımları çoğu NBA oyuncuları için normal olduğundan bahsetmiyorum, ama gerçekten inanılmaz hayırsever bir adamdır Dalembert). Philadelphia kısa vadede karlı gibi...

Kalbimiz 9-10 yıl önce Dallas için atmaya başlamış ama daha öncede belirttiğim gibi Detroit'i de severim.Hem renkleri hem oyun yapıları ve Big Ben sayesinde.
Bu günlerde bu efsane resmen bitti ama bu sene bir şans olabilir.Her zaman hayalimdir Philadelphia veya Detroit takımlarından biriyle final oynamak.İnşallah bu yakın zamanda gerçekleşir.

Bu arada Philadelphia ve Detroit takas görüşmelerine devam ediyorlarmış.

Takasa göre , Prince ve 7. sıra draft hakkı C-Vill ile Sixers'a , Brand ve 2.tur draft hakkı ise Pistons'a geçecekmiş.

Brand iki-üç sene öncesine kadar sevdiğim oyunculardandı ama Sixers'a gittiğinden beri yatışlarda :) Sakatlık problemlerinide bir türlü tam olarak aşamadı.Bakalım neler olacak.

Bizde ise hala ses seda yok.Cuban'dan bu sene bir delilik bekliyorum.Hadi hayırlısı :)
En önemlisi Dampier'den kurtulacağız bu sene :)

Oğuz ZEYTİN
19.06.2010, 11:31
Kalbimiz 9-10 yıl önce Dallas için atmaya başlamış ama daha öncede belirttiğim gibi Detroit'i de severim.Hem renkleri hem oyun yapıları ve Big Ben sayesinde.
Bu günlerde bu efsane resmen bitti ama bu sene bir şans olabilir.Her zaman hayalimdir Philadelphia veya Detroit takımlarından biriyle final oynamak.İnşallah bu yakın zamanda gerçekleşir.

Bu arada Philadelphia ve Detroit takas görüşmelerine devam ediyorlarmış.

Takasa göre , Prince ve 7. sıra draft hakkı C-Vill ile Sixers'a , Brand ve 2.tur draft hakkı ise Pistons'a geçecekmiş.

Brand iki-üç sene öncesine kadar sevdiğim oyunculardandı ama Sixers'a gittiğinden beri yatışlarda :) Sakatlık problemlerinide bir türlü tam olarak aşamadı.Bakalım neler olacak.

Bizde ise hala ses seda yok.Cuban'dan bu sene bir delilik bekliyorum.Hadi hayırlısı :)
En önemlisi Dampier'den kurtulacağız bu sene :)

Evet, Dumars üç hafta basın toplantısında açıkça söylemişti Elton Brand ile ilgilendiğini. Hatta burada bir arkadaş "yahu, dememiştir böyle, isim vermemiştir" demişti. (bknz. http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8181&page=266 )
Neyse...

Brand aradığımız, oyuncu mudur? Tabii ki 4 yıl öncekini tercih ederiz, ama inside skorerimiz yok. Ona ilaç olur. Dizleri neredeyse bitmiş durumda, yine de pota altı sertliğine Charlie'den daha çok katkı verir.

Tek handikap 7. sıradaki draft hakkının gitmesidir. Onu çok önemsiyor Dumars. Demarcus Cousins, 7ye düşerse havada kapar veya Greg Monroe.

** Malumunuz, NBA takımlarının hemen hepsi dönem takımlarıdır. 5-6 yılık başarılı dönemleri 3-4 yıllık dip görmeler takip eder. 2000 yılında kurulan bu takım, 2001 ile yeni parçalarını almaya başlamıştı. 2002'deki playofflar ve 2004 şampiyonluğu. 2005'te ligin zirvesine çıkış...

Sonra Ben Wallace'ın ayrılması, ardından Iverson anlamsızlığı... Derken bu sezon ligi martta kapattık neredeyse.

Tekrar yükselmek zaman alacak. Koç bile çaylak yani...

Dallas'a da saygı sonsuz. Nowitzki gidici gibi... ( Dampier'ın son sene kontratına razıyım, keşke Dumars Hamilton'ı filan kullansa... Sizin de Hamilton tarzı bir adam ihtiyacınız var aslında)...

Emre ÖZTÜRK
19.06.2010, 11:58
Dallas'a da saygı sonsuz. Nowitzki gidici gibi... ( Dampier'ın son sene kontratına razıyım, keşke Dumars Hamilton'ı filan kullansa... Sizin de Hamilton tarzı bir adam ihtiyacınız var aslında)...

Valla hocam neden Dampier'i istiyorsun anlamadım.Kwame'den hiçbir artısı yok.Sadece kontrat delisi bir adam bu sene biraz oynamaya çalıştı sene başında çok iyiydi mesela ama artık yaşlandı.Ayrıca Damp'in son sene kontratı 13M'ye çıkıyor.Bizimkiler kesin postalayacaklar onu.Haywood'un da kontratı bitiyor muhtemelen ona yeni kontrat veririz.Dirk konusu ise şuan karışık giderse Cuban bombayı patlatır ve bir süperstar katar kadroya.(Dallas'lı Bosh olabilir,Lebron'a bile hamle yapar belki Cuban :D)

Oğuz ZEYTİN
19.06.2010, 12:02
Valla hocam neden Dampier'i istiyorsun anlamadım.Kwame'den hiçbir artısı yok.Sadece kontrat delisi bir adam bu sene biraz oynamaya çalıştı sene başında çok iyiydi mesela ama artık yaşlandı.Ayrıca Damp'in son sene kontratı 13M'ye çıkıyor.Bizimkiler kesin postalayacaklar onu.Haywood'un da kontratı bitiyor muhtemelen ona yeni kontrat veririz.Dirk konusu ise şuan karışık giderse Cuban bombayı patlatır ve bir süperstar katar kadroya.(Dallas'lı Bosh olabilir,Lebron'a bile hamle yapar belki Cuban :D)

Tabii ki Hamilton'un kontratından kurtulmak için...

Haywood'u tutarsınız herhalde. Bosh zor gibi, gerçi Cuban'ın ne yapacağı belli olmaz...

Bu arada Butler ve Marion'dan biri takasta kullanılmasını bekliyorum. Özellikle Butler'ın kontratının son senesinde oluşu daha çekici...

Bülent Bayraktar
19.06.2010, 12:43
Shaq'ın twitterdaki açıklamasına bakılıyrsa L.A.Lakersa dönecek ve büyük ihtimalle Lakersda emekliye ayrılmak için gelecek,
inş. gelir çok sevinirim ..

Gökhan KAN
19.06.2010, 12:46
http://estaticos01.marca.com/imagenes/2010/06/19/g1906.jpg

Emre ÖZTÜRK
19.06.2010, 12:48

Tabii ki Hamilton'un kontratından kurtulmak için...

Haywood'u tutarsınız herhalde. Bosh zor gibi, gerçi Cuban'ın ne yapacağı belli olmaz...

Bu arada Butler ve Marion'dan biri takasta kullanılmasını bekliyorum. Özellikle Butler'ın kontratının son senesinde oluşu daha çekici...

Dirk giderse takıma kesin bir yıldız katılacaktır ama Butler'ın takası şuanda düşünülmüyor gibi.Marion'un da kontratını kimse almak istemez.Zaten seneye takımda hafiften bir değişim olacak mesela Beaubois'in sürelerinin artacağı hatta Kidd'in benche çekileceği gibi söylentiler var.Yazın yapılacak hamlelerden sonra yine playofflarda olan zirveye oynayan bir Dallas olacağından eminim ama bu kadroyu Carlisle'nin ne kadar iyi yönetebileceği soru işareti.Şuana kadar Carlisle bu konuda sınıfta kaldı.

Bu yaz çok hareketli geçecek.Özellikle Dirk giderse bizde bu yaz çok aktif olacağız.

Oğuz ZEYTİN
19.06.2010, 13:08

Dirk giderse takıma kesin bir yıldız katılacaktır ama Butler'ın takası şuanda düşünülmüyor gibi.Marion'un da kontratını kimse almak istemez.Zaten seneye takımda hafiften bir değişim olacak mesela Beaubois'in sürelerinin artacağı hatta Kidd'in benche çekileceği gibi söylentiler var.Yazın yapılacak hamlelerden sonra yine playofflarda olan zirveye oynayan bir Dallas olacağından eminim ama bu kadroyu Carlisle'nin ne kadar iyi yönetebileceği soru işareti.Şuana kadar Carlisle bu konuda sınıfta kaldı.

Bu yaz çok hareketli geçecek.Özellikle Dirk giderse bizde bu yaz çok aktif olacağız.

Bad-Boys 2'nin ilk koçuydu Carlisle. Doğu finalinden öteye gidemedik. Larry Brown (ve de Rasheed) takımı bir seviye öteye getirdi.

Dallas ve Cuban'ı biraz tanıyorsam Carlisle'ın kontrol basketbolu yerine daha enerjik bir koçla daha ileriye gidebilirsiniz. Mesela Byron Scott aklıma geliyor. Veya Doug Collins gibi daha kurt bir koç...

Son birşey sorayım: Butler ve Marion'ı aynı5'te görmekten memnun musun?

Emre ÖZTÜRK
19.06.2010, 13:20
Bad-Boys 2'nin ilk koçuydu Carlisle. Doğu finalinden öteye gidemedik. Larry Brown (ve de Rasheed) takımı bir seviye öteye getirdi.

Dallas ve Cuban'ı biraz tanıyorsam Carlisle'ın kontrol basketbolu yerine daha enerjik bir koçla daha ileriye gidebilirsiniz. Mesela Byron Scott aklıma geliyor. Veya Doug Collins gibi daha kurt bir koç...

Son birşey sorayım: Butler ve Marion'ı aynı5'te görmekten memnun musun?

Byron Scott olabilir bize uyar ama Carlisle ile başarılı olabileceğimizi sanmıyorum.Adam öyle saçma şeyler yapıyorki bazen deliriyorum.

Marion ve Butler'ın aynı anda sahada olması hele hele ilk beş çıkması çok saçmaydı zaten.Sırf fiziksel avantaj sağlasın diye Butler'ı 2, Marion'u 3 numarada oynattı bütün sene.Zaten Kidd'in ayakları iyice yavaşladı.Skorer guardlara sahip tüm takımlar çoşuyorlardı bize karşı.Takımda o kadar yıldız var ama yine tüm sistem Dirk'in üzerine kurulmuş.

Kısacası ben Carlisle'nin iyi bir koç olduğunu düşünmüyorum.İnşallah Cuban yollar bu adamı ama sanmıyorum.Büyük ihtimal kalacaktır.

Oğuz ZEYTİN
19.06.2010, 13:47
Byron Scott olabilir bize uyar ama Carlisle ile başarılı olabileceğimizi sanmıyorum.Adam öyle saçma şeyler yapıyorki bazen deliriyorum.

Marion ve Butler'ın aynı anda sahada olması hele hele ilk beş çıkması çok saçmaydı zaten.Sırf fiziksel avantaj sağlasın diye Butler'ı 2, Marion'u 3 numarada oynattı bütün sene.Zaten Kidd'in ayakları iyice yavaşladı.Skorer guardlara sahip tüm takımlar çoşuyorlardı bize karşı.Takımda o kadar yıldız var ama yine tüm sistem Dirk'in üzerine kurulmuş.

Kısacası ben Carlisle'nin iyi bir koç olduğunu düşünmüyorum.İnşallah Cuban yollar bu adamı ama sanmıyorum.Büyük ihtimal kalacaktır.

Biraz Mavericks forumlarına baktım şimdi. Uzun zamandır göz gezdirmemeiştim. Ama pek ses yok. Gerçi Dallas hep sessiz ve derinden gitmiştir. Önce şu takaslar çıksın aradan... Ardından başlar gelenler gidenler...

Oğuz ZEYTİN
19.06.2010, 13:50
Bir Hidayetsever olarak en çok onun hangi takıma gideceğini merak ediyorum, benim dileğim Orlandoya geri dönmesi ama bu hayal galiba :)

Cengiz Abi, Hidayet için Sacramento iddiaları çok ciddileşti. Hatta Nocioni'nin elden çıkarılması Hidayet'e yer açılması olarak yazılıyor birçok yerde.

Onlar Hidayet'i görmek ister ama Hidayet dönmek ister mi Sacramanto'ya; malum Toronto'da daha çok TÜrk vatandaşı vardı ya ;)

Geçen yaz zirvedeyken, hayatının hatasını yaptı Hidayet. Daha fazlı kazandı o ayrı...

bangkook_61
19.06.2010, 20:25
Kobe farkın kapanmasının en önemli ismidir. Pozsiyonların hepsini yaratan Kobedir.
1-M.Jordon'ın hangi Final serisini izledin?
2-Jordon'ın max oynadığı 90 ların başı Türkiyede maçlar yayınlanıyormuydu.
3-Burda çoğu kişi Jordon'ı Greatest moment'lardan biliyor.
4-Kobe ilk kez böyle bir maç sonu oynadı ki yinede en kritik şutu sokup farkı 6 ya çıkardı dönen topta 3 lüğü yedik ve 3 e indi fark. Topu eline aldı faul aldı. Kötünün iyisini bile yaptı. Zaten gece boyunca iyi şut atamayordu maç sonu ile alakası yok anlayacağın.
5-Şimdi maçları full izliyoruz Kobe'nin en küçük hatası bile belli oluyor. Jordon bu konularda çok şanslıydı , onu da ilahlaştıran bu. 10 sene sonra bir çocuğa youtube dan Kobe videosu izlet. Mj'e yapılan yorumlardan başka bir yorum yapmayacaktır.
6-Hakemler bahaneniz olmuş sizin.4. ve 5. maçta yapılan lardan sonra Steplas'da bunların olması çok doğal.
7-Kobe sakat olmayan parmağı daha az, bu yaz ameliyat olacak. Kobe smaç denemiyor yahu parmaklarına hasar gelmesin diye. Tamamen şut. Seneye eski Kobe'yi ve theree-path'i hepinize armağan edecek.

Kobe'nin bir arka sayfadaki açıklamalrı yeter zaten.

Şu maçta Kobe nin maç sonunu iyi oynadığını söylersen Allah çarpar vallahi. Lakers 3 sayı öndeyken ve daha süre bitmemişken 9 metreden 3 lük atan adam mı iyi oynadı maç sonunu ? Gasol o ribaundu almasaydı kimbilir neler olurdu.

Arkadaşım geçmiş yıllarda göz önünde değildi Jordan ilah oldu diyosun. Bu arada "Jordon" değil ismi. Lakerstr den başka sitelere girde basketbol konusunda biraz objektifleş. Bigben var bu forumda sanırım eskiden beri basketbolla ilgileniyor. Sana Jordan ın yediği dayakları anlatsın maç içinde. Bad Boy olduğu için iyi bilir. O zamanki savunma sertliğiyle şimdileri bir anlatsın. Jordan dediğin adam o savunmalara karşı yüzde 50 saha içi isabetiyle oynamıştır çoğu zaman. Kariyerinin en verimli döneminde basketbola 2 sene ara vermiş buna rağmen istatistik bazında yine ilk 5 te.
Playofflarda 32 sayı ortalamayla oynamış neredeyse 6000 sayı atmış vs vs.

Hakemler bahaneniz olmuş demişsin gülünç duruma düştün. Geçmiş sayfalarda kim hakemleri yazmış bir bak. İnsan kendi kendini yalanlayamaz ya.

Peleray
19.06.2010, 20:32
nah beat la!

M.S.SOFU
19.06.2010, 22:02
forever memphis grizzlies...

Sefa Murat Dokuz
19.06.2010, 23:57
Şu maçta Kobe nin maç sonunu iyi oynadığını söylersen Allah çarpar vallahi. Lakers 3 sayı öndeyken ve daha süre bitmemişken 9 metreden 3 lük atan adam mı iyi oynadı maç sonunu ? Gasol o ribaundu almasaydı kimbilir neler olurdu.

Arkadaşım geçmiş yıllarda göz önünde değildi Jordan ilah oldu diyosun. Bu arada "Jordon" değil ismi. Lakerstr den başka sitelere girde basketbol konusunda biraz objektifleş. Bigben var bu forumda sanırım eskiden beri basketbolla ilgileniyor. Sana Jordan ın yediği dayakları anlatsın maç içinde. Bad Boy olduğu için iyi bilir. O zamanki savunma sertliğiyle şimdileri bir anlatsın. Jordan dediğin adam o savunmalara karşı yüzde 50 saha içi isabetiyle oynamıştır çoğu zaman. Kariyerinin en verimli döneminde basketbola 2 sene ara vermiş buna rağmen istatistik bazında yine ilk 5 te.
Playofflarda 32 sayı ortalamayla oynamış neredeyse 6000 sayı atmış vs vs.

Hakemler bahaneniz olmuş demişsin gülünç duruma düştün. Geçmiş sayfalarda kim hakemleri yazmış bir bak. İnsan kendi kendini yalanlayamaz ya.
Jordan Jordon takıldığın noktaya bak. Ağzımdan kobe maç sonu iyi oynadı diye bir şey çıktıysa seni allah çarpar.Bir oyuncuyu 1 maçla yorumlarsan ben sana burda derim ki Kobe Bryant Bu sezon Nba tarihinin 1 sezonda maç sonunda maç kazandıran Buzzer beater denen basket rekorunu kırmıştır. Yanılmıyorum 7 maç kazandırdı takıma. Ama Nba tarihinin rekorunu kırdı.
illa hakem diyorsan.Bana anlatsın dediğin Bigben sana 98 miydi! o final serisi hakemlerin Jordan'ı nasıl şampyion yaptığını da anlatsın sana maden önceden beri takip ediyor.Üflemenin faul olduğunu anlatsın.
Kaan Kural güzel özetledi seri boyunca çok hata oldu ama serinin gişatını belirmedi hakemler dedi.
Garnet'in elinden çıkan top Lakers'a kaybettirdi maç. Kobe'yi 5 leyip 3 komik faulle devre dışı bırakıp Lakers'a kaybettirdiler başka bir maç. 2 maç gitti. Sen son maçtan ağlarsan bizim de sorun çıkaracağımız çok pozisyon var çook.
O zamanki sertlik demişsin ya tüm zamanların en stresli maçı oynadı 2 gün önce bunu ben değil, Jerry West bile söyledi. Kaan'ı dinlediysen strest ve tansiyonun son 10 yılda en yüksek olduğu maç oynandı dedi. Bu baskıda oynamanın çok çok zor olduğundan bahsetti. Bu arada Celtics'in savunması 90 larda jordan'a yapılan savunmadan daha mı kötü? Yahu Celtics'e geçen sezonlar Nba tarihinin en iyi savunma takımlarından biri denmiyormuydu. Bu takıma 99 u geçmek 2008'de imkansız gibi görülmüyormuydu. Şampiyon oldukları yıl kaç maç +100 yedi bu takım.
Jordan'ı kaç sezon canlı izledin, Greatest momentlardan Jordan'ı yorumluyosan Kobe mix lerini izlersn aynı hazı almak mümkün.
Kobe de henüz 31 yaşında play-off larda 5.500 ü geçti. Kariyer sonunda. 7000 i bile çok rahat geçeceği kesin.
Jordon'ın tüm gençlik rekorlarını da kırdı. En genç bilmemne rekoru kalmadı kırmadığı.

bangkook_61
20.06.2010, 01:01
Jordan Jordon takıldığın noktaya bak. Ağzımdan kobe maç sonu iyi oynadı diye bir şey çıktıysa seni allah çarpar.Bir oyuncuyu 1 maçla yorumlarsan ben sana burda derim ki Kobe Bryant Bu sezon Nba tarihinin 1 sezonda maç sonunda maç kazandıran Buzzer beater denen basket rekorunu kırmıştır. Yanılmıyorum 7 maç kazandırdı takıma. Ama Nba tarihinin rekorunu kırdı.
illa hakem diyorsan.Bana anlatsın dediğin Bigben sana 98 miydi! o final serisi hakemlerin Jordan'ı nasıl şampyion yaptığını da anlatsın sana maden önceden beri takip ediyor.Üflemenin faul olduğunu anlatsın.
Kaan Kural güzel özetledi seri boyunca çok hata oldu ama serinin gişatını belirmedi hakemler dedi.
Garnet'in elinden çıkan top Lakers'a kaybettirdi maç. Kobe'yi 5 leyip 3 komik faulle devre dışı bırakıp Lakers'a kaybettirdiler başka bir maç. 2 maç gitti. Sen son maçtan ağlarsan bizim de sorun çıkaracağımız çok pozisyon var çook.
O zamanki sertlik demişsin ya tüm zamanların en stresli maçı oynadı 2 gün önce bunu ben değil, Jerry West bile söyledi. Kaan'ı dinlediysen strest ve tansiyonun son 10 yılda en yüksek olduğu maç oynandı dedi. Bu baskıda oynamanın çok çok zor olduğundan bahsetti. Bu arada Celtics'in savunması 90 larda jordan'a yapılan savunmadan daha mı kötü? Yahu Celtics'e geçen sezonlar Nba tarihinin en iyi savunma takımlarından biri denmiyormuydu. Bu takıma 99 u geçmek 2008'de imkansız gibi görülmüyormuydu. Şampiyon oldukları yıl kaç maç +100 yedi bu takım.
Jordan'ı kaç sezon canlı izledin, Greatest momentlardan Jordan'ı yorumluyosan Kobe mix lerini izlersn aynı hazı almak mümkün.
Kobe de henüz 31 yaşında play-off larda 5.500 ü geçti. Kariyer sonunda. 7000 i bile çok rahat geçeceği kesin.
Jordon'ın tüm gençlik rekorlarını da kırdı. En genç bilmemne rekoru kalmadı kırmadığı.

Yahu sen nasıl bir fanatiksin böyle. Siyaset olur mu bilmem ama senin gibilerini birde iktidar destekçilerini dinlerken gördüm. Örnek olarak bunu verdim başka niyetle değil.

İlk olarak şunu açıkça ortaya koyalım. Kobe 5000 sayıya daha yeni ulaştı. Yalan yanlış bilgiler verme kapı gibi Nba.com var çocuk değiliz girip bakabiliyoruz.

Sayı-ribaund-asist ortalamalarınada bir baksaydın, ortalamalarada bir baksaydın keşke. Hatta yayınlayalım burada istersen. Kim kaç kez 50 yi geçmiş 40 ı geçmiş onlara bakalım istersen. Kariyer ortalamalarını koyalım ortaya bu kadar istatistik istiyorsan eğer.

Ayrıca sana Jordan ın kariyerinin en iyi döneminde 2 sene basketbola ara verdiğini söyledim. Bu normal sezonda 5000 playofflardada 1500 sayı demek en az.

Hakemler konusunda tartışmaya bile girmem.

Kaan Kural konusuna gelince kendisi basketbol ilahımı ki dedikleri otorite olarak değerlendiriliyor? Daha doğrusu otorite de her dediği doğruymuş gibi değerlendiriliyor. Kendisi yabancı basketbol yazarlarının tercümesini okuyor çoğu zaman ekranlarda.

Boston son zamanların en iyi savunmalarından birini yaptı ama 5-6 sene önceki Detroit daha kralını yapardı. En iyisi değil yani. Ama ikili sıkıştırmalar, dip çizgiye penetreye zorlayıp 3 lü sıkıştırmalar, Allen ın müthiş özverisi çok iyiydi. Ama 6-24 şut yüzdesi sadece savunmayla alakalı olamaz. Kobe nin saçma şut tercihleri ve kaçırdıkça ellerinin titremesi bunu yarattı. O 3 tane faul atışı biraz özgüven sağladı ki faul bile atamıyordu o ana kadar.

İşin sonunda senin görüşlerinde en ufak bir değişme olmayacağını biliyorum ama buraları okuyanlar için belki bir faydam dokunur.

Sefa Murat Dokuz
20.06.2010, 02:07
Evet siyaset kökenli bir yorumcuyum iyi bildin. Ama sen daha iyi siyasetçisin kumpasa getirip hep atladığın bir soru var. Micheal Jordan'ın kaç sezonunu izledin. Kaç maçını 48 dk izledin. Yoksa hepimiz gibi onu Greatest moment lardan hiç bir şut kaçırmayan, her attığı giren, herkesi madara eden, nerdeyse her pozisyonda havada olan vere yere hiç inmediğini sananlardanmısın.
Ha 5000 ha 5500 bu adam en fazla 4-5 sene daha oynar . Jordan gibi 40 ları zorlamaz.
Son 3 yıldır play offlarda 700 e yakın sayı attı. 5 sene değil 4 sene oynasa, geçtim600-700leri 500 atsa 2.000 oluyor yine 7000 , 31 yaşında daha 5000 i devirmiş. Ben nba.com olsun falan çok takılmam aklımdadır çoğu istatislik ondan yanılabiliyorum bazen.
Herkesin kendine göre üstünlüğü var. Sen kariyer ortalaması kaç kez +50 +40 dersin ben Kobe'nin 5 senesi var derim ve Jordan'ın 65 i 81 i yok derim. Jordan arka arkaya 4 maç +50 yapmış mı derim.(50-65-50-55) Bu şekilde asla Jordan'ı üstün çıkaramazsın anlayacağın.
Jordan en iyi dönemde bırakmışta.Ölümüne yakın geri dönmüş onu da hatırlıyorsundur.Ayrıca ben mi bırak dedim adama.Kobe'nin de sakatlanıp kaçırdığı maçlar var.Bunlar kariyer performansı ile bağdaştırılamaz.
Kaan Kural Basketbol ilahı değil ama son programdada 99999.kez görüldü ki %100 Boston Celtics'i yine giydiği t-shirti ile olsun yorumları ile olsun açıklamaları ile olsun bunu belli etmişti etmekte de.
Bu adam ki maçları yerinde izlemiş, Nba'a bir sezonda 800 e yakın maç takip eden bir insan.Kendisi bir konuşmasında hemen hemen doğu ve batıda play-off yapan takımların çoğu maçını takip etmeye çalışıyorum demişti.
6-24 ün sebeplerini Kobe Bryant'ın röportajını dinlemiş olsan azıcık ingilizcen olsa anlarsın aslında.
Ne dedi bu adam röportajda! Çok takip ettiğin nba.com 'da var.
1-"Maçın stresi çok yüksekti, biraz fazla kastım sanırım , kendimi fazla zorladım. İlk şutlarım girse değişik bir maç olabilirdi, ancak girmeyince stresim arttı ve o şutların ardından da yüzdeyi toparlamam çok zordu" Dürüstçe kendi hatasının da olduğunu kabul ediyor.
2-"İşaret parmağımın sakatlığının da etkisi elbette var, zaten bandaj olmadan topu kavrayıp tutamıyorum bile, şutumu oldukça çok etkiliyor." sakatlığının etkisinden bahsetti.Dersiniz Phoenix'e o parmakla %55 le attı. Ona da cevabı var.
3-"Her şeyden önemlisi Boston Celtics müthiş bir takım, savunmada çok fazla enerji sarf ediyorlar oyun karakterleri burdan başlıyor ve şutu bozmak için çok fazla alternatifleri var"

2008 finallerini hatırlarsak 1 maç hariç kobe kötü yüzdelerle şut atmıştı bu sefer serçe parmağında %90 lık bir sapma vardı ve kendisine ameliyat olmazsan tekrar topu tutamayabilirsin demelerine rağmen ameliyat olmadı Normal sezonun son 5 maçını dinlenip oynadı play off larda buna ait görüntü de elimde mevcut. Kemiğin tamamen dışarda olduğu röntgen var.Bu tip sakatlıkların şutları ne kadar bozduğu aşikar. 10 senedir bende oynuyorum bırakın çıkmayı,incinmeyi Basketbol topu dik gelirse parmaklarınıza yine bozuluyor şutunuz. Kobe'nin elleri titremedi, şutları girmiyordu maç boyu girmiyordu maç sonu titredi de kaçırdı yok zaten sokamıyordu ki. Hem sakat, hem stres tamamen üzerinde takımda bu maç bir şey üretecek başka oyuncu var kimse diyemezdi maç öncesi, hem çok iyi savunma. Allen geliyor, rondo geliyor, tony allen geliyor. 3 kişiyle boğuşuyor. Michael Jordan'ın Kobe'den iyi bir şutor olmadığı kesin iken Kobe'yi kötü şut atmakla suçlamak komedi. Sağlıklı iken 0.5 kala phoenix 4.maçını kazandıran, Bu sezon 10 kez kullandığı buzzer beaterların 7 sinde isabet bulan. Bu anlarda her zaman söylenen performansı daha da artan. Bu seride 24 saniye dolarken 10 metreden üçlük adan yine bu adam. ŞAMPİYON OLDU. Bu sezon kötü oynadığı başka maç var mı. 100 maça çıkıyor be bırakın da 1 maç kötü oynasın.
Jordan'ı burda 3-4 sezon arka arkaya izlemiş ya bu adamın %40 ın altında yüzdeyle oynadığı maç yok diyecek babayiğit varsa Basketbolu 19 yaşımda bırakır, Nba'a i bile takip etmem. Varmı böyle birşey?
Sen önce benim sorumu cevapla. Kobe Bryant'ı kıyasladığın adamı kaç sezon, kaç full maçıyla izledin?
Bak sana söyliyim ben Kobe'yi ilk şampiyon oldukları sezon hariç takip etmeye çalışıyorum Özellikle 3.şampiyonluk vee S.Antonio'ya elenmeleri, Detroit Finalleri ile çok yoğun bir takip edişim var, yanılmıyorsam KanalD ve Cine5 ten edebildiğim kadar anlayabildiğim kadar takip ederek başladım.
22 Ocak gecesi 81 'i canlı izleyenlerdenim. Sen Jordan'ı Greatest'dan mı biliyorsun?

Gökhan KAN
20.06.2010, 02:16
Kısa kısa yazın yahu okunmuyor valla..:)

İleli
20.06.2010, 02:40
Lakers caaarpaaarrrr kamyon gibi caaarrrpaaarrrr!!!!!

Sefa Murat Dokuz
20.06.2010, 02:47
Lakers caaarpaaarrrr kamyon gibi caaarrrpaaarrrr!!!!!
:D:D:D Tren yaptık resmen

bangkook_61
20.06.2010, 03:33
Öncelikle siyaset yorumcusu falan demedim sadece onlara benziyorsun fanatiklik konusunda diye örneklendirdim. Siyaset yorumcusu olman umrumda değil çünkü yeri değil.

Daha önce belirttiğin sebeplerden dolayı Jordan ı çok izlemedim. Ama efsane maçlarını full olarak izledim televizyondan, Greatest moment değil. Ayrıca itham ettiğin Jordan videoları izlemedim. Videolarını izlediğim tek adam Vince Carter dır ki kendisi benim en sevdiğim oyuncudur. Yani ben Jordan apaçisi değilim ama sen tepeden tırnağa Kobe apaçisisin. Ben 81 lik maçı canlı olmasada full izledim. 4 tane 50 lik maçını ise boxscoredan takip ettim, oha dedim.

Jordan ı yeterince izleyememem gerçekler konusunda yorum yapma hakkım olmadığı anlamına mı geliyor ? Jordan ın yarattığı sansasyon öyle Kobe ile falan kıyaslanamaz. Senin sevdiğini düşündüğüm Magic Johnson ne demiş biliyor musun? "Dünyada iki tip basketbolcu vardır, Jordan ve diğerleri" . Daha sana neler bulurum ister misin ?

Kobe nin maç sonu açıklamalarını yazmışssın ben de senin yazdığın gibi madde made cevaplandırayım.
1- "Maçın stresi çok yüksekti, biraz fazla kastım sanırım , kendimi fazla zorladım. İlk şutlarım girse değişik bir maç olabilirdi, ancak girmeyince stresim arttı..." Adam stresim arttı demiş. Eee ??? Sen mi haklısın ben mi şimdi ?
2,3- Evet derim. Kırık parmakla hayvani performanslar sergileyebilen bir adamın final serisi 7.maçtaki 6-24 lük oyununu kırık parmak açıklamaz. Bandajı demekki yeterli desteği sağlıyor ona. Yoksa bir insan 2 küsür senedir kırık parmakla oynamaz oynayamaz. Gitsin ameliyat olsun kimse kolundan tutmuyor.

Jordan daha iyi şutör demedim, daha iyi oyuncu dedim. 10 metrelik 3 lükler konusunda yarışma yapacaksak Vince Carter ın eline en azından aktif oyuncular içinde kimse su dökemez. İstersen bu konuda daha büyük bir zevkle ve şevklede tartışabilirim. Nihayetinde en sevdiğim adamdır.

Sen istatistikleri seversin. Ben Majesteleri nin istatistiklerini dökeyim sen Kobe ninkileri koy ortaya. Var mısın ?

Oğuz ZEYTİN
20.06.2010, 10:33
Hey millet, kendinize gelin. Nedir bu gereksiz tartışmanın sebebi? Kobe mi -Jordan mı? Dünyada bunu tartışmaya gerek duyan sizden başka kimse var mı bilemiyorum?

İkinizde bu spora ve NBA'e ilgi duyup yakından takip ediyorsunuz. Öncelikle dünyanın gelmiş geçmiş en iyi sporcusu kabul edilen Jordan'ı istatistikle tartışmak bana yersiz geliyor.

Kobe'de Jordan sonrası dönemin tartışmasız en büyük oyuncusudur. Bunu defalarca kanıtlamıştır. Buzzer beatlere ihtiyaç yoktur onu anlatmak için veya attığı onbinlerce sayıyı götermek...

*

Tartışmanızda, kendinizi haklı çıkarmak için beni anmanız hoş olmamış arkadaşlar. Hele "bigben denen" şeklinde yazmanıza açıkçası üzüldüm.

Arkadaşız şurada. Konumuz spor. Bildiklerimizi paylaşıyoruz naçizane, yeri geliyor takılıyor birbirimize...

Kazananı tebrik ediyoruz, kaybedeni teselli ediyoruz.

Ama hepsinden öte bu çatı altında TRABZONSPOR kimliğimizle buluşuyoruz.

O nedenle sizleri tekrardan DETROIT PISTONS saflarına davet ediyorum :)

Hadi, şimdi bırakın bunları...

Size soru: 2010 Draft'ının en önemli oyuncusu kim size göre?

Bundan sonra bunu konuşalım ;)

Öpüyorum hepinizi...

İyi pazarlar

Kaya
20.06.2010, 11:17
Jordan çok büyük. Büyüklüğü benim için biraz da kişiliğinden geliyor... Oyunu zaten muazzam...

Kobe'de çok büyük. Fakat gençliği döneminde biraz fazla şımarak idi. Jordan'dan tek farkı da buydu aslında...

Şimdi ise Kobe'nin karakteri de gelişti ve olumlu yönde değişti...

Kobe'yi çok sevmeyen biri olarak bu değişimden dolayı son finalde Lakers'ın kazanmasını istedim...

İkisinin oyunu da süper. Ama sanırım yine de çok çok az bir farkla hem oyun hem de kişilik yönünde Jordan biraz daha önde gibi.

Ancak, ikisi de çok keyif veriyor...

Hasan61
20.06.2010, 11:26
Bigben'e katılıyorum
Kobe mi Jordan mı büyük tartışması banada çok gereksiz geliyor.İkiside döneminin 1 numarasıydılar..
Artık draft'a ve free agent'ların ne yapacağına bakalım bence en önemli parça Bosh...
Ya Wade-Bosh yada Lebron-Bosh ikilisi birleşecek gibi görünüyor.
Umarım Wade-Bosh ikilisi oluşur ve Wade'i daha yukarılarda izleriz.

Uğurtan
20.06.2010, 13:55
Lakers'ın şampiyonluğu yine can sıktı..

Boston elinden geleni yaptı.. Şanssızlık ve basit hatalar zinciri ama tabiki hakem katkılarını da unutmamak gerek..

Burdan Bigben(Oğuz)'e Detroit.. Yalnız değilsin dostum ;)

Oğuz ZEYTİN
20.06.2010, 13:58
Lakers'ın şampiyonluğu yine can sıktı..

Boston elinden geleni yaptı.. Şanssızlık ve basit hatalar zinciri ama tabiki hakem katkılarını da unutmamak gerek..

Burdan Bigben(Oğuz)'e Detroit.. Yalnız değilsin dostum ;)

Hay gözünü seveyim :)

Ne güzel haberdir bu!

bangkook_61
20.06.2010, 14:18
Bigben ben sana öyle bir şey demedim, sen de heralde beni kastetmedin. 3. bir bakış açısı tartışmaya katılsın diye seni örnek verdim. Jordan olmayı kolay bir şey zannedenlere sakin ol yeğenim bir soluklan hele demek gerek. Kırdıysam yine de kusura bakma

Sefa Murat Dokuz
20.06.2010, 17:01
Öncelikle siyaset yorumcusu falan demedim sadece onlara benziyorsun fanatiklik konusunda diye örneklendirdim. Siyaset yorumcusu olman umrumda değil çünkü yeri değil.

Daha önce belirttiğin sebeplerden dolayı Jordan ı çok izlemedim. Ama efsane maçlarını full olarak izledim televizyondan, Greatest moment değil. Ayrıca itham ettiğin Jordan videoları izlemedim. Videolarını izlediğim tek adam Vince Carter dır ki kendisi benim en sevdiğim oyuncudur. Yani ben Jordan apaçisi değilim ama sen tepeden tırnağa Kobe apaçisisin. Ben 81 lik maçı canlı olmasada full izledim. 4 tane 50 lik maçını ise boxscoredan takip ettim, oha dedim.

Jordan ı yeterince izleyememem gerçekler konusunda yorum yapma hakkım olmadığı anlamına mı geliyor ? Jordan ın yarattığı sansasyon öyle Kobe ile falan kıyaslanamaz. Senin sevdiğini düşündüğüm Magic Johnson ne demiş biliyor musun? "Dünyada iki tip basketbolcu vardır, Jordan ve diğerleri" . Daha sana neler bulurum ister misin ?

Kobe nin maç sonu açıklamalarını yazmışssın ben de senin yazdığın gibi madde made cevaplandırayım.
1- "Maçın stresi çok yüksekti, biraz fazla kastım sanırım , kendimi fazla zorladım. İlk şutlarım girse değişik bir maç olabilirdi, ancak girmeyince stresim arttı..." Adam stresim arttı demiş. Eee ??? Sen mi haklısın ben mi şimdi ?
2,3- Evet derim. Kırık parmakla hayvani performanslar sergileyebilen bir adamın final serisi 7.maçtaki 6-24 lük oyununu kırık parmak açıklamaz. Bandajı demekki yeterli desteği sağlıyor ona. Yoksa bir insan 2 küsür senedir kırık parmakla oynamaz oynayamaz. Gitsin ameliyat olsun kimse kolundan tutmuyor.

Jordan daha iyi şutör demedim, daha iyi oyuncu dedim. 10 metrelik 3 lükler konusunda yarışma yapacaksak Vince Carter ın eline en azından aktif oyuncular içinde kimse su dökemez. İstersen bu konuda daha büyük bir zevkle ve şevklede tartışabilirim. Nihayetinde en sevdiğim adamdır.

Sen istatistikleri seversin. Ben Majesteleri nin istatistiklerini dökeyim sen Kobe ninkileri koy ortaya. Var mısın ?

Kobe serçe parmağından ameliyat oldu, ancak şu anda sorunu işaret parmağından. Emin ol Jordon'u aynı yerinden sakatla ve Boston Celtic'in şu savunmasını yap oda zorlanacaktır. Ayrıca Jordan'ı doğru düzgün izlememiş biri olarak Kobe ile senin kıyaslamanı kayda bile almam. Magic le beni beni silahımla mı vurcan. Magic o açıklamayı yaptığın piyasada Kobe Bryant diye bir şey yoktu. Kendisi aynı zamanda kendisinin Lakers'ın 1 numarası sorusuna hayır Kobe Bryant cevabını verdi. Kobe'nin 5 senesi var 5 sene sonra göreceğiz kim önde.
Ayrıca şunu söyledim yine cevap yok. Bana Jordan'ın bir sezonda %30 lara hiç inmediğini kanıtlayabilirmisin. 100 maça yakın oynadı bu adam bu sene. 1 maç böyle oynama hakkı elbette var. Geri kalan 11 kişi ne işe yarıyor.Jordan'ın yanında her maç 20 sayı ort la oynayan bir Pippen, Her maç 10-15 rebo alan bir Rodman vardı. Birisi 6 sezon rebo kralı Nba'ın diğeri Tüm zamanların en iyi yardımcı oyuncularından birisi. Onlar Jordan hani senin bıraktığı dediğin dönemde Doğu yarı Finalini zorladı Jordansız Lakers'ın şu geri kalanı Kobe'siz Play-off yapar mı şüpheli.
Carter'ın 10 metrenin uzağından attığı üçlükleri bilirim ama o bunu şut rotasyonuna sokmamıştı, sıkıştığında kullanıyordu daha çok başarılı oluyordu belki ama onun şut rotasyonunda yoktu bu.
Kobe ise bunu şut mesafesine dahil etti, yani oralardan rahat şut atıyor.Oralarda topu alıp bir kaç saniye bekleyip şut atıyor.Onunda sıkıştığı anlarda attığı elbette oluyor tabi. Bu önemli değil.Bu sidik yarıştırmak.
Zaten bu tartışma da ... sarıcak. Kimsenin kimseyi ikna edeği yok sana göre Jordan, bana göre Kobe. Zaten bir kaç yıl sonra Kobe şampiyonluk sayısında en az eşitleyek 6 yapar yada geçebilebilir.

Hüseyin İlkin
20.06.2010, 17:33
Michael Jordanın olduğu yerde diğerlerinden bahsedilmez...

bangkook_61
20.06.2010, 17:47
Jordan konusunu geçtim teklifimi yaptım. Gel istatistik dökelim ortaya madem çok seviyorsun istatistikleri bu kadar. Var mısın ?

Carter konusunda ise hiç konuşma. Rotasyona sokmamış diyip komik duruma düşme. Evet bu sidik yarıştırmak ama bu konuda Kobe nin gücü yetmez. Ama Kobe daha büyük oyuncu ona lafım yok.

Gökhan KAN
20.06.2010, 17:51
Hergün aynı şeyler yeminle sıkıldım...:)

MDanışmaz
21.06.2010, 00:46
Jordan bir efsanedir..Tartışılması bence mantıksız...

Sefa Murat Dokuz
21.06.2010, 00:53
Jordan konusunu geçtim teklifimi yaptım. Gel istatistik dökelim ortaya madem çok seviyorsun istatistikleri bu kadar. Var mısın ?

Carter konusunda ise hiç konuşma. Rotasyona sokmamış diyip komik duruma düşme. Evet bu sidik yarıştırmak ama bu konuda Kobe nin gücü yetmez. Ama Kobe daha büyük oyuncu ona lafım yok.

Kobe Henüz 31 yaşında emekli olmadı unutma, en az 5 sezon daha oynar.
İki oyuncunun 31.yaş itibari ile istatislikleri
Ben söyliyim 1994'e kadar 31.yaşı itibari ile
Jordan 3 şampiyonluk. Kobe 5 şampiyonluk.
3 kez Nba Finaller Mvp , Kobe 2 kez Finaller Mvp'si.
Jordan 10 kez All-Star, Kobe 12 kez All-Star
Joran 6 en iyi savunma beşi , Kobe 8 en iyi savunma beşi
Jordan 1 all Star MVP, Kobe 3 All Star Mvp
Jordan 2 kez Normal Sezon Mvp, Kobe 1 Kez Normal Sezon Mvp
Jordan 7. Tüm Nba 1.takım , Kobe 8 kez Tüm Nba 1.takım
Jordan 21541 sayı, Kobe 25706 sayı
Jordan yılın en iyi savunma oyuncusu 1 kez , Kobe 0

GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ KOBE çoğu alanda 31.yaşları itibari ile üstün Michael Jordan dan. İstatislik se al sana İstatislik. Henüz kariyerini bitirmemiş en az 5 sezon yılda 2.000 sayı dan az atmayan bir oyuncu ile Jordan'ı kıyaslamak hiç adil olmaz.
İkisin 31.yaşları itibari ile istatislikleri bu.

Edit :İstastislik ek

Oğuz B.
21.06.2010, 15:22
http://hoopsplayground.files.wordpress.com/2008/12/kobe-in-mj-jersey.jpg?w=450&h=415

Sözlükten..

" Anlamsız karşılaştırmadır. zira kobe bryant başarılı bir kariyeri olan bir basketbol oyuncusudur. michael jordan (http://forum.bordomavi.net/show.asp?t=michael+jordan) ise oyuncu falan değildir, insan bile değildir, majesteler (http://forum.bordomavi.net/show.asp?t=majesteler)idir, bu dünyaya ait değildir. "

bangkook_61
21.06.2010, 15:58
İlk olarak Kobe 32 yaşında 31 değil. 1 sene öne çekmen şık olmamış.

Jordan 32 yaşındayken 3 şampiyonluk elde etmişken kobe 32 yaşında 5 şampiyonluk görmüştür.
Jordan 32 yaşındayken 3 kez normal sezon mvp'si olmuştur,kobe ise sadece 1 kez mvp olabilmiştir.
Jordan 32 yaşındayken 3 kez finaller mvp'si olmuştur,kobe ise 2 kere finaller mvp'si olmuştur.
Jordan 32 yaşındayken 7 kez nba birinci takımına seçilmişken,kobe 8 kez bu takımda yer almıştır.
Jordan 32 yaşındayken 6 kez en iyi savunma beşine seçilmişken,kobe 8 kez bu takımda yer almıştır.
Jordan 32 yaşındayken 9 kez all-star olmuşken,kobe 12 kez all-star olmuştur.
Jordan 32 yaşındayken 7 kez sayı kralı olmuştur,kobe ise sadece 2 kez sayı kralı olabilmiştir.

tüm bunları jordan 9 sezon içinde gerçekleştirmişken,kobe 14 sezonda bu başarıları elde etmiştir. İstatistikleri işine gelen taraftan görmemek gerek.

Başka istatistiklere geçelim. Allstar MVP si gibi gudik başarıları lütfen saymayalım. Ha o konuda da Allstar tarihinin tek triple-double nın Jordan a ait olduğunu söylemek gerek.

6 şampiyonluk
5 normal sezon MVP si
6 NBA Finalleri MVP si
10 kez en iyi ilk 5 te seçilmesi
9 kez en iyi savunma 5 ine seçilmesi
1 kez Yılın Savunmacısı seçilmesi
3 kez NBA top çalma krallığı
10 kez sayı krallığı (7 si üst üste)
14 kez allstar seçimi(15 sezon oynadı)
Bir playoff maçında en yüksek sayı:63
Nba Finaller tarihinin en yüksek sayı ortalaması:41
Bir maçta 50+ sayı atan en yaşlı basketbolcu
Nba play-offları en yüksek sayı ortalamsı( gelmiş geçmiş) =33.4
Nba sezon en yüksek sayı ortalaması (gelmiş geçmiş) =30.1
Arka arkaya 840 maç çift haneli sayı üretmek (rekor)

Bu tür istatistikleri yazarsan sevinirim. Ortalamaları bir görsek Kobe nin ?

1997 NBA Finalleri 5.maçında 39 derece ateşle 38 sayı ve galibiyet. ( Kırık parmak! )
Play off ortalamaları %49 isabetle 33.4 sayı, 6.4 ribaund, 5.7 asist, 2.1 top çalma, 0.9 blok
Sezon ortalamaları %50 isabetle 30.1 sayı 6.2 ribaund 5.3 asist 2.4 top çalma 0.8 blok

Kendisi ile ilgili söylenmiş bir kaç söz..

"Tanrı bugün Michael Jordan kılığında sahadaydı" - Larry Bird- (Playoffta Boston a karşı 63 sayı attığı maç sonrası)

"Michael şimdiki kurallarla 45 sayı ortalama yapardı" -PHIL JACKSON- ( 2007 LA Lakers sezon öncesi yayın sırasında, Jordan bugünkü oyunda nasıl performans sergilerdi sorusuna verdiği yanıt)

"Şimdi adama dokunamıyorsunuz bile. Her zaman Michael e takılırım bu konuda, eğer oynasaydı 50 sayı ortalama yapabilirdi"- Larry Brown-

*Craig Hodges Lakers ın şut koçu ( hala o mu bilmiyorum) sorulan soruya cevap veriyor*
-"En iyi dönemlerini baz alarak bir oyuncu seçme hakkın olsaydı, Jordan ımı seçerdin Kobe yimi ?"
- "Kesinlikle MJ. Karşılaştırma bile yapılamaz. MJ bugünkü kurallarla 100 sayı atabilirdi. Artık hand-check kuralı yok. Bu şekilde Jordan ı savunmaya çalışmayı düşünsenize. Çok çılgınca olurdu."

*Bugünkü kurallarla Jordan ı savunabilir miydin sorusuna Joe Dumars gülerek cevap veriyor*
"Bugünkü kurallar uygulanıyor olsaydı Jordan ı fiilen savunmak imkansız olurdu"

Sefa Murat Dokuz
21.06.2010, 16:42
Şakamısın kardeşim. Kobe 32.yaşındaki sezonu daha oynamadı ki nasıl Jordan'ın 32.yaşındaki sezonu dahil edersin.Al bak kaç yaşında.
http://img41.imageshack.us/img41/4267/adsziis.jpg (http://img41.imageshack.us/i/adsziis.jpg/)

Sefa Murat Dokuz
21.06.2010, 16:58
-1963 doğumlu Jordan 1994 yılında 31.yaşı ile sezonu bitirmiş oluyor.Kendisi Şubat doğumlu.Jordan 94 Şubat ta yani normal sezon sularında 31.yaşını bitirip 32 den gün almakta idi yani 1994 sezonu bittiğinde 32sini sürüyordu.
-1978 Ağustos doğumlu Kobe Bryant ise geçen 10 ay önce 31 yaşını doldurup, 2 ay sonrasına kadar 31 yaşında ancak oda 32sini sürmekte.
Bu yüzden 1995 sezonunu alırsak , normal sezon içinde Jordan 32.yaşını bitirip 33 ü sürüyor oluyor ki bu da Kobe'nin önümüzdeki sezonuna denk geliyor.
-Kobe Bryant aynı yaşta daha çok sayı atıp, daha çok şampiyon olmuştur. -Kobe'nin 2 kez normal sezon Mvp'liği takım başarısına bakılıp Steve Nash'e verilmiştir. Tüm zamanların en yüksek sezon ortalamalrından birinde bitirdiği 35.5 sayı da bile olamadı Mvp Jordan Mvp olduğunda 28 attığında bile sayı kralı oluyordu.
-Kobe 14 sezonda yaptı ancak lige 17 yaşını henüz bitirmişken girince ilk sezonunda pek şans bulduğu söylenemez.2.sezonun ortasından itibaren gerçek dk ları almaya başladı.Bu kadar erken keşfedilmesi kendi suçu olamaz.
Ben söyliyim 1994'e kadar 31.yaşı itibari ile
Jordan 3 şampiyonluk. Kobe 5 şampiyonluk.
3 kez Nba Finaller Mvp , Kobe 2 kez Finaller Mvp'si.
Jordan 10 kez All-Star, Kobe 12 kez All-Star
Joran 6 en iyi savunma beşi , Kobe 8 en iyi savunma beşi
Jordan 1 all Star MVP, Kobe 3 All Star Mvp
Jordan 2 kez Normal Sezon Mvp, Kobe 1 Kez Normal Sezon Mvp
Jordan 7. Tüm Nba 1.takım , Kobe 8 kez Tüm Nba 1.takım
Jordan 6 sayı krallığı, Kobe 2 sayı krallığı
Jordan 21541 sayı, Kobe 25706 sayı
Jordan yılın en iyi savunma oyuncusu 1 kez , Kobe 0

Michael tüm kariyerinde 5987 play off sayısı atmışken Kobe şimdiden 5000 sayıyı devirmiş durumda. Yani öyle istatisliklerde geri kaldığı bir durum yok.
Hem daha çok şampiyon hem daha çok sayı atmış durumda.
Bir sonraki sezonu katsan dahi yine Daha çok şampiyonluğu ve daha çok sayısı var.
Şimdi oraya bir play-off maçında en çok sayı falan yazıyorsun. Benim üst üste 4 +50 1930 dan beri ilk ve en yüksek tarihin en iyi 2., 81 1930 dan beri ilk ve en yüksek ve tarihin en yüksek 2, En genç ilk beş çıkma, En genç 10.000, 15.000, 20.000, 25.000 sayıya ulaşma. Bunları yazmama gerek yok.

Sefa Murat Dokuz
21.06.2010, 17:00
http://hoopsplayground.files.wordpress.com/2008/12/kobe-in-mj-jersey.jpg?w=450&h=415

Sözlükten..

" Anlamsız karşılaştırmadır. zira kobe bryant başarılı bir kariyeri olan bir basketbol oyuncusudur. michael jordan (http://forum.bordomavi.net/show.asp?t=michael+jordan) ise oyuncu falan değildir, insan bile değildir, majesteler (http://forum.bordomavi.net/show.asp?t=majesteler)idir, bu dünyaya ait değildir. "

Her fırsatta 13-14 ünden beri Jordan fanı olduğunu, herşeyi onu takip ederek yaptığını ve gördüğü en büyük oyunculardan biri olduğunu söylemiştir. Ancak öğrendiklerinin altında kalmamıştır. İzinden gayet başarılı gitmekte. 5-6 sene sonra bıraktığında çoğu alanda önünde bitirmiş olacak.Mantıksal olarak 2-3 sezon sakatlık geçirmezse.

bangkook_61
21.06.2010, 17:24
Sana daha hiç bir şey diyemiyorum. Ahali karar versin.

Sefa Murat Dokuz
21.06.2010, 17:34
Yahu güzel kardeşim kim karar verirse versin.Topu taca at milletten bana tepki göstermesini bekle önemli değil.Buraya millet Jordan majesteleri yazsın birileri sen mutlu ol.Hiç problem değil. Ben Şu anda Kobe Jordan'dan yüsek istatslik yaptı demiyorum, aynı yaş itibari ile ligde daha çok başarısı var.İllaki yaşına takılıyorsan, Maç sonu toplantısında adam ben 31 yaşındayım demedi mi, "Sezon başı 31 yaşında artık yaşladı diyorlardı, şimdi daha 31 yaşındasın önüne uzun yıllar var diyorlar . Buna bayılıyorum " demedi mi.
Kobe 32.yaşının sezonunu seneye oynayacak 32 sini sürüyor bu sene. Her yaşını normal sezonda kutluyordu, Kobe ise sezonlardan sonra tatilde kutluyor bu yüzden.

MDanışmaz
21.06.2010, 19:09
Bu tartışma sürer gider kısaca Kobe daha kariyerini bitirmemiş..Bu yüzden yapmadığı şeyler için yapacak diyemeyiz..Kariyerinin sonunda bakarız ama ben bir jordan'ın daha geleceğini zannetmiyorum.

Jordan'ın kariyerinden bir istatistik bunu yapacak olan oyuncu ben tahmin edemiyorum..

81 81 40.2 .538 .276 .850 1.8 6.2 8.0 8.0 2.9 0.8 3.58 3.00 32.5

bangkook_61
21.06.2010, 20:46
Jordan kendi ağzından, "Şu an Kobe kazanır. Çünkü ben yaşlıyım. Benim asıl dönemimde mi ? Lafı bile edilemez. Şunu söylemek gerek, benim onu durdurma şansım onun beni durdurmasından daha fazla."

Bartuğ13
21.06.2010, 21:17
iki kehanet:
1-lakers önümüzdeki 5 senenin 3ünde şampiyon olacak.
2-howard nba tarihinin en büyük basketbolcularından biri olacak.shaq'ı geçmekle kalmayacak,abdul-jabbar veya chamberlain gibi efsane olacak.

2de 2 oldu bile

Oğuz ZEYTİN
21.06.2010, 21:27
Howard efsane mi oldu?

bangkook_61
21.06.2010, 23:49
Howard sütçü öküzü oldu.

Ahmet Başkaya
22.06.2010, 00:16
Sana daha hiç bir şey diyemiyorum. Ahali karar versin.

Ben de o kadar maç yapsam ben de o kadar sayı atarım :cool:

Jordan'ı da Kobe'yi de bitim kadar sevmem ...

Bana göre de en iyi İverson'dur .. ;)

Mesut
22.06.2010, 00:37
nba'in gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu m.jordan.
bunu amerikalılar tartışmazken kabul ederken size ne oluyor ne ayak. :)

Ahmet Başkaya
22.06.2010, 00:47
nba'in gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu m.jordan.
bunu amerikalılar tartışmazken kabul ederken size ne oluyor ne ayak. :)

Mesut neye göre kime göre ?

Hangi istatistik belirler bunu veya hangi koşullar ?

Dediğim gibi böyle bir kıyaslama çok saçma bencede ama Mj çok üstün olduğundan değil göreceli olduğundan ...

Şimdi sana biri gelipte Türkiye'nin en iyi takımı Cincondur dese istatistikleri sunsa cevabın ne ...

Anlamam arkadaş türkiyenin en iyi takımı Trabzon'dur ....

En iyi basketçide bende İverson'dur .. ;) ...

Sonra da Larry Bird : ;)

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 01:12
:) Uşaklar alemsiniz valla...

Boşverin bu işleri. Bize ne, hangisi iyiyse iyi!

Ne katkısı olacak bize?

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 01:13
Speedy Claxton emekli olmuş.

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 01:15
LA Clippers, Olympiakos pivotu Sofoklis Schortsanitis ile görüşüyor.

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 01:16
(Yeni konu) NBA'in gelmiş geçmiş en kazma oyuncusu Darvin Ham'dir. :)

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 01:18
(Anlayışlarına sığınarak)

Bu arada Kobe kaka6191 ve bangkook_61'e sesleniyor:

http://www.konyaliportlandlilar.com/2010/06/kobe-bir-rahat-verin.html

Emre ÖZTÜRK
22.06.2010, 01:25
Latrell Sprewell

Arkadaşlar bu adamı hatırlayanlarınız var mı ?

Bu adam sayesinde Nba takip etmeye başlamıştım.8-9 yaşlarındaydım herhalde.Erken kalkmıştım ve tv de basketbol maçı vardı (Spurs-New York Nba finali) Sonra bu adamı gördüm o kadar lider ruhlu ve karizmaydı ki anlatamam.Tek başına direniyordu,saçları,oyunu çok ilgimi çekmişti.Sırf bu adam için New York'un kazanmasını istiyordum ama sanırım Spurs o seriyi 4-1 yada 4-2 gibi bir sonuçla kazanmıştı.Daha sonra hatırladığım kadarıyla Minnesota'ya geçmişti ve orada da başarılı olmuştu.Çok iyi smaç ve turnikeleri olduğu gibi müthişte bir dış şutördü.Nba'yı takip etmemin ilk sebebidir bu adam.Daha sonra tabiki Mutombo ve İverson ile gelişti bu süreç.Sonra yolumuzu bulduk ve Dallas'lı olduk :) Hiç unutmayacağım bir oyuncudur Latrell Sprewell.

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 01:31
Latrell Sprewell

Arkadaşlar bu adamı hatırlayanlarınız var mı ?

Bu adam sayesinde Nba takip etmeye başlamıştım.8-9 yaşlarındaydım herhalde.Erken kalkmıştım ve tv de basketbol maçı vardı (Spurs-New York Nba finali) Sonra bu adamı gördüm o kadar lider ruhlu ve karizmaydı ki anlatamam.Tek başına direniyordu,saçları,oyunu çok ilgimi çekmişti.Sırf bu adam için New York'un kazanmasını istiyordum ama sanırım Spurs o seriyi 4-1 yada 4-2 gibi bir sonuçla kazanmıştı.Daha sonra hatırladığım kadarıyla Minnesota'ya geçmişti ve orada da başarılı olmuştu.Çok iyi smaç ve turnikeleri olduğu gibi müthişte bir dış şutördü.Nba'yı takip etmemin ilk sebebidir bu adam.Daha sonra tabiki Mutombo ve İverson ile gelişti bu süreç.Sonra yolumuzu bulduk ve Dallas'lı olduk :) Hiç unutmayacağım bir oyuncudur Latrell Sprewell.

Sprewell = Açgözlülük

2004 yılında kontarı 3 yıl için 21 M $ uzatılmak istendi. Ancak "ailemi geçindiremem" diyip geri çevirmişti.

Emre ÖZTÜRK
22.06.2010, 01:32
Sprewell = Açgözlülük

Şimdi kontratının detaylarını hatırlayamıyorum. Ancak 9-10 m $ gibi birşeyle geçinemeyip zam istediğini açıklamıştı.

Bu yönünü bilmiyordum :)

Dediğim gibi her zaman büyük saygı ile anacağım bir oyuncu ama.

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 01:41
Sprewell = Açgözlülük

2004 yılında kontarı 3 yıl için 21 M $ uzatılmak istendi. Ancak "ailemi geçindiremem" diyip geri çevirmişti.

MAliye'de çalışmıyorum ama üstteki mesajımı anlamlandırmak için ek bilgiler sunuyorum:

Spree'nin yıllara göre kazançları (resmi) :

1992-93 550,000
1993-94 700,000
1994-95 890,000
1995-96 975,000
1996-97 7,000,000
1997-98 7,770,000
1998-99 8,300,000
1999-00 9,000,000
2000-01 10,125,000
2001-02 11,250,000
2002-03 12,375,000
2003-04 13,500,000
2004-05 14,675,000 milyon dolar.

Toplam = 97,060,000 M $

3 yıl için 21 M $'ı "ailemi geçindiremem" deyip geri çeviren adam işte böyle biri. Gerçi sonra kontrat bulamayıp bıraktı :)

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 01:47
Bu yönünü bilmiyordum :)

Dediğim gibi her zaman büyük saygı ile anacağım bir oyuncu ama.

Bu birşey mi?

Koçu PJ Carlesimo'ydu sanırım, antremanda dövmüştü. Boğazlayarak tehdit etmişti. :)

Emre ÖZTÜRK
22.06.2010, 01:52
Bu birşey mi?

Koçu PJ Carlesimo'ydu sanırım, antremanda dövmüştü. Boğazlayarak tehdit etmişti. :)

Evet onu biliyorum :)

Hatta o sezon tüm maçlarda oynayamama cezası verilmiş kendisine.

Sonra New York'a gitmiş ama boş geçirdiği dönemde tvden falan özür dilemiş koçundan :)

İyi de olmuş New York'a gitmesi.Yoksa onu tanıyamamış olacaktım :)

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 01:54
Fast breakleri bitirirken yaptığı çift el kafa arkası smaçları meşhurdur. Bir önceki dönem "i still love this game" teaserları ve jeneriklerinde bolca yer alır.

Emre ÖZTÜRK
22.06.2010, 01:58
Bir maçtada 9 da 9 üçlük isabeti ile oynamış.O dönem için Nba rekoruymuş bu oran ama hala öylemi bilmiyorum

Sefa Murat Dokuz
22.06.2010, 02:10
Sprewell'i nasıl hatırlamam :D 3 lükleri falan uzun saçları, Minnesota Garnett li kadro ne günlerdi be.
Jordan güzel söylemiş benim onu durdurmam iyi diye ama 18.5 yaşında Jordan'a 33 atmış eleman güzel durdurmuş :D
Hala şunu söyleyebilirim. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi Michael Jordan dır. Ancak bu değişmeyecek değildir. Onun tahtına en büyük aday Kobe Bryant'tır. Kobe Eğer Jordan gibi 40 lara kadar oynarsa ki sanmıyorum. Kendisinin kıracağı rekorlara bir daha birinin ulaşması imkansız olabilir. Ancak 36-37 gibi bırakır bana kalırsa. Jordan 30 ların ortasında 2.şampiyonluk dönemini getirdi kendisine. Kobe 30 larının henüz başında ve başarılı olamaması için hiç bir neden yok. Yakındığı sakatlıktan bu yaz kurtulursa seneye şu Phoenix serisinde oynadığı gibi oynadığını düşünemiyorum bile. Kaldı ki bundan sonra hiç bir sezon 20 sayının altında ortalama yapyacağına göre Sayı bazında Jordan'ı geçme gibi bir riski yok tabi Allah bir kaç yıllık büyük sakatlıklar vermezse.Kobe'nin de bu sezon kaçırdığı maçlar dışında uzun süredir maç kaçırmadığı aşikar ki sakat sakat bile oynamakta ısrarcı birisi olduğundan buna ihtimal vermiyorum.
Benim sıkıntım Kobe'nin Jordan'dan iyi olduğu değil, olacağını düşünüyorum ve o yolda olduğunu söylüyorum.
Be üzerinde durduğum nokta, Michael Jordan'ı büyük çoğunluğumuz Nba Tv'nin full tekrar maç yayınlarından ve Gratest Moment derlemelerinden biliyoruz. Aramızda Jordan'ı bir sene full izleyen varmı bilmiyorum.Jordan'ın yaptığı hatalar asla hatırlanmıyordur. Ancak bugun Kobe'nin her hatası çok net görülebiliyor, Hd görüntülerle 10 farklı kamera çekimleriyle her şey görülebilir. Bu da Kobe'nin ilahlaşmasına büyük engel. Şu anda internet'in yaygın olmadığını Tv'lerde sadece maçlara ait özetleri izlediğimizi ve Kobe'nin şut kaçırmadığını elimizde yüksek ve geniş çaplı istatisliklerin olmadığını düşünelim Kobeyi şu Youtube daki videolar gibi biliyor olacaktık.
Amerika bunu tartışmıyor konusuna gelirsek, Yaklaşık 2.5 sene kadar önce Espn'de çıkan Like Mike, Only Better yazısı vardı.
Tabiki bir görüş ve o zaman bireysel performans olarak durdurulamaz bir Kobe vardı elbette kıyas konusu olacaktı.
2 ihtimal var. Kobe şu performansını Jordan gibi kariyerinin sonlarına doğru da korur ve 6-7 şampiyonluğa ulaşır. Yine Mvp olur. 30.000 leri devirir. 2.Michael Jordan olur. Önümüze koyarız bıraktığında abi bu adam daha çok iş yapmış deriz.
Diğer ihtimal Kobe 5-6 senede yüzük göremez, Finallerde elenir. Yeni bir sakatlık olur kariyeri sarsılır. O seviyelere çıkamaz.

Dürüst olarak bakarsak, Kobe'nin bu hırsı ile ben yaptığından fazlasını yapabileceğine inanıyorum. Yeteneğini tartışmaya açmam zaten.Tarihte böyle oyuncular kolay gelmez. Kobe son 3 yıldır o yüksek egosunu adeta sıfıra çekti. Yaptığı açıklamalar neydi şimdi ney.
5 sene önce ben iyiyim bu ligde diyordu, Artest ile her maç kavga gürültü, Shaq ile süren münasebet atışmalar, Her maç atılan 30 şut ve yaptığı 35 sayılık ortalamalar, Düşen asist ortalamaları ve bencillik örnekleri. 2006 dan buraya bakıyorum 4 senedir. Ne yaptıysa takım için, inanılmaz bir olgunlaşma süreci 27-28 le birlikte.Phil Jackson'ın onu resmen adam edişi 5 sezonda.
Normal sezon Mvp'si seçilen adamın takıma tek başına 7.maça götürüp ecel terleri döktürmekle başladı ama 1 e 5 le o kadarını yapabildi. 50 attığı maçı kaybetmişti ya Lakers. Çok güzel bir yorum duydum geçen Murat Kosova'dan Jordan böyle 40-50 atınca Chicago kaybetmezdi dedi. Chicago da arkada Rodman gibi sağlam bir savunmacı vardı ki öyle Kobe'li Lakers'ı gibi Phoenixden ortalama 120 yemiyordu.
Ve 1 takasla hatta bana göre Memphis'in Gasol'ü büyük hata ile Lakers'a takas etmesi hiç bir getirisi olmadan kontrattan kurtulması yapılanma için ancak kardır başka bişey yok. Kobe nin artık öyle maçları kazanmasını sağladı.
Temennim bir hayranı olarak şimdiye kadar en erken 20-25 bin rekorlarını kırmışken bunu 2 sene sonra 30 bine ulaşıp ardından daha yukarı çıkarması.Play Offlarda 7-8 bini bulması. Ondan sonra kararı siz verirsiniz. Saygılar.

Artık yaz dönemi başladı ve bir kaç sıcak takas söylentisi çıkmaya başladı bile. Boşta olan oyuncuların çoğu alternatiflerin çokluğu karşısında kararsız.Ben özellikle Wade'in en az Play-off ta final yapabilecek bir takıma gitmesini çok istiyorum.
Kobe kadar olmasada çok yetenekli bir oyuncu ve şampiyon olabilecek yeteneğe sahip. Kobe'nin 2005 te mihm li kadrosu şimdi onun elinde ve bu bana koyuyor ziyan oluyor kariyeri.8 sene daha oynar Wade. En az 3-4 şampiyonlukla bitirmesi lazım kariyerini.

Ahmet Iverson'ın yüzüğü yok :D küpesi var onu adam yerine koymuyor kimse ;D
Benim hayatım boyunca en sevdiğim insan ve basketbolcu hep Magic Johson olmuştur. Taki şu Gratest Moment hook şut'u 1 milyon kez maç aralarında izleyene kadar. Bıktırdı beni o görüntü bağlı olduğum adamdan soğudum resmen. Şimdi Kobe ve Wade ile devam ediyoruz.

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 02:14
Wade, Miami'de kalacağını açıkladı. Heat yönetimi de açık çek verdi zaten. Ama son anda başka takımla anlaşır mı bilemem?

Sefa Murat Dokuz
22.06.2010, 02:17
O zaman Yanına sağlam bir uzun getireceklerini garanti etmişlerdir ve yüksek bir kontrat yoksa kalacağını sanmam.
J.O'neal, Q.Rich ve Haslem'in bitti kontratları. O'neal ile uzatçaklar mı sanmıyorum yani. Baya bir boşlukları var. Lebron'u bile getirebilir Miami isterse. Pek takip etmedim uzatacakları kişileri.Dorrel Wrigt ile kesin uzatırlar ama.
Bu arada Wade'in bir yıl opsiyonu varmış kendisine göre onu mu kullanacak yoksa uzun bir kontrat mı yapacak orası da önemli.

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 02:22
Koçları bence yetersiz. Takıma sahip çıkamıyor.

Beasley'nin biraz daha sert oynaması gerek. Onun yanına iyi bir pivotla iddialı hale gelebilirler.

Belki drafttan iyi bir tamamlayıcı bulabilirler.

NOT: Jermaine'den önce Haslem'i tutmayı çalışırım ben olsam ;) Benchte böyle bir PF'm olsun isterim.

Sefa Murat Dokuz
22.06.2010, 02:34
Miami'de 2 yıl sonrasına kontratı olan oyuncu yok. Şu an kontratılı kaldıysa Wade,Beasly,Cook,Chalmers ve takımdan opsiyonlu James Jones var. Haslem ve Dorrel Wright 'ı tutarlar bence. O'neal gider. Richardson konusunda ne düşünüyorlar tutacaklar mı onu acaba dehşet bir Salary boşluğu var Miami'de bunu değerlendirmeleri lazım.
Tony Allen+Steve Blake hiç fena olmaz.

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 02:40
Free agent bir oyun kurucuyu mid-level'a bağlarlar. Dediğin gibi capte büyük boşluk var. Bir süper-star hatta all star dahi getirebilecek bir seviyedeler. Bunu da uzun pozisyonunda düşünüyorlardır. Belki sign'n trade ile Amar'e'yi alabilirler, geçenlerde espnde veya foxsportsta vardı. Beklemek lazım.

Şu drafttan sonra daha da şekillenir. O gece takaslar da olur. 3 gece kaldı...

Gökhan KAN
22.06.2010, 15:09
http://estaticos01.marca.com/albumes/2010/06/22/barbar_robinho/1277190477_extras_albumes_0.jpg (http://www.marca.com/albumes/2010/06/22/barbar_robinho/index_4.html) (http://www.marca.com/albumes/2010/06/22/barbar_robinho/index_4.html)

Emre ÖZTÜRK
23.06.2010, 12:07
Cousins Pistons'ta Oynamak İstiyor.

Draft gecesi ilk turun ilk 10 içersinden seçilmesine kesin gözüyle bakılan DeMarcus Cousins, Detroit Pistons'ta oynamak istiyor.

2010 NBA Draftı'nda 7. sıradan seçim yapacak olan Detroit Pistons'ın seçenekleri arasında yer alan DeMarcus Cousins'un gönlü Pistons'ta. Oyuncunun Pistons tarafından draft edilmek istendiği belirtildi.

DeMarcus Cousins'un 7. sıradan önce seçilmesi halinde ise takas gündeme gelecek.

Emre ÖZTÜRK
23.06.2010, 12:10
Maggette Bucks'ta

Milwaukee Bucks ve Golden State Warriors arasında görüşülen Maggette takasında iki tarafta sona yaklaştı ve takasın resmi açıklamasının yapılması bekleniyor.

Corey Maggette Bucks yolunu tutarken, Dan Gadzuric ve Charlie Bell Warriors yolcusu oldu.

Emre ÖZTÜRK
23.06.2010, 12:11
Raja Bell - Lakers ??

Son şampiyon Los Angeles Lakers, geçtiğimiz sezonun neredeyse tamamını sakatlığı nedeniyle oynamadan geçiren Raja Bell'le ilgileniyor.

Bu yaz serbest kalan oyuncular arasında yer alan Raja Bell, Los Angeles Lakers'a imza atabilir.

Lakers'ın, Bell'le ilgilendiği ve Bell'in teklife sıcak bakabileceği belirtildi.

Sefa Murat Dokuz
23.06.2010, 15:30
Aman aman allah korusun. Blake'i alalaım başka bişey istemiyorum.

Sefa Murat Dokuz
23.06.2010, 18:54
Vince Thomas
http://www.nba.com/2010/news/features/vince_thomas/06/22/kobe.legacy/index.html
İngilizceniz varsa çok güzel bir yazı. Kobe ,Jordan konusu ve 7.maçtaki oyunun değil şampiyonun hatırlanacağından bahsetmiş.Böyle performansları daha önce de farklı yıldızların yaptığını.

Oğuz ZEYTİN
23.06.2010, 23:23
@ Milwaukee - GS Takası

M. Redd, J. Salmons ve C. Delfino gibi kanat oyuncuları varken Maggette'yi almaları saçma gibi görünse de son derece mantıklı aslında. Redd'den ümidi kesmişler. Oyuncu opsiyonunu kullanmazsa serbest kalır, kimse de büyük kontrat vermez ona. Salmons da aynı şekilde. Adamlar riske girmedi ligin en sağlam skorerlerinden birini aldı.

Hem de bizim Charlie Bell ve Gadzuric'e karşı.

Milwaukee kazançlıdır bence ( GS'de salary capde boşluk açacak seneye ).

Oğuz ZEYTİN
23.06.2010, 23:33
Cousins Pistons'ta Oynamak İstiyor.

Draft gecesi ilk turun ilk 10 içersinden seçilmesine kesin gözüyle bakılan DeMarcus Cousins, Detroit Pistons'ta oynamak istiyor.

2010 NBA Draftı'nda 7. sıradan seçim yapacak olan Detroit Pistons'ın seçenekleri arasında yer alan DeMarcus Cousins'un gönlü Pistons'ta. Oyuncunun Pistons tarafından draft edilmek istendiği belirtildi.

DeMarcus Cousins'un 7. sıradan önce seçilmesi halinde ise takas gündeme gelecek.

Bunu iki hafta önce görseydim süper derdim ama son zamanlarda Cousins hakkında olumsuz haberler o kadar arttı ki...

Önce kilo problemi olduğu ortaya çıktı (132 kg).

Ardından boyunun kolej verileri kadar uzun olmadığı ölçüldü ( 6'9.5'' ayakkabısız )...

Sıçrama kabiliyeti de pek iyi değil.

Ve disiplin! Biraz eksik...

Hatta Barkley, "NBA için hazır değil" demişti onun için.

Nedense tarzı Pistons'a uymasa da Greg Monroe'yu istiyorum. 4 numara gibi oynayan bir pivot. Pek sevmem böyle oyuncuları. Pozisyonları belli olmayan tipler... Ama Monroe bence bu draftın en sıkı oyuncusu. Belki Wall kadar popüler değil ya da Turner kadar winner değil... Ama NBA için en hazır oyuncu o.

Bu arada Cole Aldrich'i alan takım sağlam bir 5 numara katacak takımına. NBA'de yapabileceği çok büyük şeyler yok. Ama yine de onun kadar serti de bu draftta yok. Gerçi beyaz uzun diyince LaFrentz, Przybilla, eski Ilgauskas gibi ömrü sakatlıkla geçmiş abileri hatırlıyorum, kaderi benzemesin...

Oğuz ZEYTİN
24.06.2010, 10:45
Espn ve draftexpress'te çıkan haberlere göre;

Minnesota'ya

Tayshaun Prince 11,148,760 $ 206 / 1980 / SF
Chris Wilcox 3,000,000 $ 208 / 1982 / PF-C
7. sıra draft hakkı

Detroit'e

Al Jefferson 13,000,000 $ 208 / 1985 / PF-C
16 ve 23. draft hakları

BigBen der ki:" Evet! Evet! Eveeeeeeetttt!!!!"

Bu iki draft hakkının yannda bir de 36'dan seçim yaparız. Haydi Joe, kabul et!

Böylece eldeki 3 noktadan:

Alabi-Whiteside-Orton tarzı bir pivot,
Sanders-Patterson tarzı bir power forvet
Ve bu draftta pek bulunmayan bir PG ile yeniden umutlanabiliriz.

Kabul etmelisin Joe!!!

MDanışmaz
24.06.2010, 12:22
Al Jefferson pota altındaki sorunu bir nebze çözebilir fakat bir tane daha uzuna ihtiyaçları olacak sanırım..Prince den boşalan 3 numara pozisyonuna da bir isim gerekiyor..Belki de draftan prince gibi bir oyuncu seçer dumars :)

Ömer SEVİNÇ
24.06.2010, 12:24
Genel kanıya ben de katılıyorum. Kobe çok iyi oyuncu. Ama majesteleri tanrısaldı:)

Kobe'nin lakabı var mı? Bilmediğimden soruyorum.

Oğuz ZEYTİN
24.06.2010, 12:25
Al Jefferson pota altındaki sorunu bir nebze çözebilir fakat bir tane daha uzuna ihtiyaçları olacak sanırım..Prince den boşalan 3 numara pozisyonuna da bir isim gerekiyor..Belki de draftan prince gibi bir oyuncu seçer dumars :)

Jonas Jerebko ve bu yaz kilo alan Austin Daye var. Arkalarında ikisinden de daha iyi olduğu düşünülen DaJuan Summers var... Zaten bunlara yer açmak için Prince gönderiliyor.

Emre ÖZTÜRK
24.06.2010, 12:26
Bu aralar Arenas Carter takasının olabileceği konuşuluyor.Bu Orlando tam salak yahu :) ne yapacaksın sen Arenası'ı adam tam psiko :)

Özge
24.06.2010, 13:09
Genel kanıya ben de katılıyorum. Kobe çok iyi oyuncu. Ama majesteleri tanrısaldı:)

Kara Mamba denir:)

Hasan61
24.06.2010, 13:20
Bu gece baya hareketli geçecektir.Washington Wall'ı seçtikten sonra Arenas takası bekliyorum,söylentiler çıkmış bile.

bangkook_61
24.06.2010, 14:26
Arenas takası bence de olacak ama Carterla olabilir mi orası zor. Arenasın kol gibi kontratı var. Carter ın bu sene kontatındaki son senesi denebilir. Orlando Carter ı takımda tutmak istediğini açıkladı ama bence de var bir gizli pazarlama ortada. Carter la bence 1 sene daha denenmeli ama şu Nelson salağından kurtulmak gerek. Chris Paul ismi geçiyor. Carter sız bir Chris Paul takası olursa şukela olur.

Ömer SEVİNÇ
24.06.2010, 14:56
Abartmış olur Orlando Paul'u alırsa. Paul-Carter-Howard-Pierce. Vay anasını..

bangkook_61
24.06.2010, 15:03
Pierce değil Lewis :)

Hüseyin İlkin
24.06.2010, 15:13
Bu gece hareketli olur, takipteyiz... :)

Ömer SEVİNÇ
24.06.2010, 15:31
Pierce değil Lewis :)

Aman:) Kafa uçmuş desene.

Sefa Murat Dokuz
24.06.2010, 16:24

Black Mamba!
Dünya'daki en zehirli 3 canlı'dan birisidir. Tek bir ısırıkla 100 insanı öldürebilecek zehire sahip bir yılan. Kobe'ye çok iyi uyuyor :D

Sefa Murat Dokuz
24.06.2010, 16:30
Orlando kimi verip de alacak Cris Paul'u.
Paul-Carter-Lewis Howard bunlarının 4'ünün kontratları toplamı 69 milyon dolar ediyor. Yahu geri kalan başka oyuncu olmayacakmı bu takımda.
Gortat 6m$ Piertus 5m$ Bass 4m$ Nelson 6m$ bunların hepsini takasta karşılık olarak veremez zaten 15 milyon dolarlık kontrat verecek yaklaşık olarak. Pietrus Nelson Bass'ı verse bile 75 milyon dolar oluyor 5 kişi ile kadro :D imkansız öyle bir takas.
Orlando nun pek bişey yapacağını sanmıyorum bu sene salary boşlukları yok.

Sefa Murat Dokuz
24.06.2010, 16:40
Wizards'ın nerdeyse tümü serbest kalıyor. Yani anlaşamadığı oyuncular. Deli bir boşluk olacak onlar'da Miami'nin avantajına sahipler. Yeni den yapılanma fırsatı olabilir.
Elde olanlar
Nick Young(1985), Al Throhton(1983),McGee(1988),Blatche(1986), Ross'un oyuncu opsiyonu var.O da kalsa bunların kontratları toplamı 11.5m$+ 17.5m$ Arenas olsa bile kadroyu genç tutup sağlamlaştırmaları için 40m$ var.
Washington burda zekice davranırsa. 17m$ olan Vince'ın son yılını kadroya katıp. Seneye bu seneden gençleştirmiş kadroya takviyelerle daha da güçlenebilir.
Orlando ise Arenas'ın yaklaşık 5 yıllık kontratının altına girer mi bilmiyorum. Arenas Lakers'a kendi evine gelmediği sürece adam olmaz ama Lakers'a da gelemez. İstemeyiz zaten.

bangkook_61
25.06.2010, 02:22
3 oyuncu ve takas hakları verilir. 3.takım takasa dahil olur. Hatta 4.takım takasa dahil olur. Şu an tam bir cap boşaltma sevdası var ortalıkta. Burada önemli olan Hornets in ne kadar istekli olduğu. Paul çok büyük oyuncu. Ama Hornets sahibi cimri bir adam. Böyle bir takasın gerçekleşme ihtimali çok düşük evet ama Carter işin içinde olduğu için bir yorum getirdim. Yoksa ben de pek inandırıcı bulmadım.

Hüseyin İlkin
25.06.2010, 03:33
1- John Wall - Washington Wizards
2- Evan Turner - Philadelpia 76ers
3- Derrick Favors - New Jersey Nets
4- Wesley Johnson - Minnesota Timberwolves
5- DeMarcus Cousins - Sacramento Kings
6- Ekpe Udoh - Golden State Warriors
7- Greg Monroe - Detroit Pistons
8- Al-Farouq Aminu - Los Angeles Clippers
9- Gordon Hayward - Utah Jazz
10- Paul George - Indiana Pacers

Sefa Murat Dokuz
25.06.2010, 04:35
Pek süpriz olmadı ,D İndiana'nın istediği gibi olmadı yinede.
Ancak Oklohoma City çok çakal :D Pivotu kaptı.

Oğuz ZEYTİN
25.06.2010, 07:45
Greg Monroe... İşte bu iyi oldu.

Terrico White ise combo gard. İkinci Stuckey gibi birşey...

Hayırlısı olsun (önce Pistons'a sonra diğerlerine :) )

Uğurtan
25.06.2010, 08:17
Son dönem çok fazla takip etmediğimden Oğuz söylediğin isimleri bilmiyorum..

ama umarım Detroit efsanesi geri döner..

Özledik.. :)

Oğuz ZEYTİN
25.06.2010, 08:22
Greg Monroe, Georgetown mezunu bir uzun. Alonzo Mourning, Pat Ewing, Dikembe Mutombo gibi yıldızların çıktığı okul. Daha önce de yazmıştım. Bu adam lige en hazır oyuncu gibi geliyor bana... Farklı yetenekleri var. İnşallah tutar :)

Terico white ise süpriz oldu. 36. sıradan yine uzun seçeriz diye düşünüyordum (Alabi - Lawal filan...). Bu çocuk fena şutör değil. Fiziği inanılmaz gelişmiş, birebir savunması iyi diyorlar. Aslında iki numara ama oyun kurucu da oynuyormuş.

Bu arada ikisi de 90 doğumlu ve kolejde iki yıl oynayıp mezun oldular.

Bize Al Jefferson gibi içeriden bitirecek adam lazım Uğurtan... Tayshaun ve Hamilton'a teşekkür edip iyi bir pivot bulmalıyız.

Uğurtan
25.06.2010, 08:33
Tayshaun belki kalabilir de Hamilton şampiyon olduğumuz sene dahi beklentimin altındaydı..

Ondan daha büyük yıldız olmasını bekliyordum olmadı..

Onunla yolların ayrılması mantıklı bence de..

Ayrıca Iverson'u beğensemde Phi'de bizim almamız hataydı.. Soğumuştum takımdan..

Hiç bizim tarzımızda bir adam değildi..

Oğuz ZEYTİN
25.06.2010, 08:46
Hamilton'un bu kontratını alacak takım zor çıkar. Ama Prince'in son senesi. Cap boşaltacak bir takıma gönderebiliriz. Hem Prince hala ligin en iyi savunmacılarından.

All-star olması mühim değil ama Chris Kaman veya Al Jefferson'ın gelebileceğini düşünüyorum. Elton Brand'in de haberleri vardı medyada... Kısacası içeriden oynayacak uzun lazım!

Iverson takası tamamen Stuckey'e yer açmak için ve Billups kontratından kurtulmak içindi. Takım kimyamızı mahvetti orası ayrı...

Emre ÖZTÜRK
25.06.2010, 11:39
Sheed Veda Etti

NBA'de oynadığı oyunla birlikte asi tavırlarıyla bir çok basketbolseverin sempatisini, bir o kadar da antipatisini toplayan Rasheed Wallace basketbolu bıraktı.

Son olarak Boston Celtics'le NBA finali oynayan ve kariyerinde Detroit Pistons'la 2 NBA finali 1 şampiyonluk yaşayan asi çocuk Wallace kaynakların verdiği bilgilere göre emekli olma kararı aldı.

Hakemlerin saha içindeki baş belası olan ve rakip taraftarlar tarafından hoş karşılanmayan Wallace, NBA'in en renkli isimlerinden biriydi.

Wallace kariyeri boyunca 1088 maça çıkarken 14.7 sayı-6.7 ribaunt ortalama yakaladı.

Oğuz ZEYTİN
26.06.2010, 11:20
Bu Rasheed kadar kıskanç adam görmedim!

Şimdi bu abimiz, baktı gördü ki Portland hapishanesinde ( Ayhan Hoca görmez inşallah :) ) birşey yapamayacak, tuttu Detroit yolunu... Hem orada diğer Wallace (Ben) her sezon konferans finali oynuyor en azından... Neyse geldi, Ben wallace'a uydu savunma yaptı 2-3 ay. Sinirlerini aldırdı. Şampiyonluk yaşadı.

Sonraki sene yine NBA finali...

Neyse Ben Wallace Chicago-Cleveland dolaşmaya başladı.

Ardından Rasheed de gitti Michigan'dan.

Bu sene Ben Wallace emekli olacak büyük ihtimalle. Rasheed bunu da çekemedi (!) O da emekli olacakmış. Yahu ne adamsın :)

Şaka bir tarafa, 90ların ikinci yarısından günümüze NBA için bir renkti Rasheed. Sevmeyeni çoktur, ama seveni daha fazladır. Teknik faul alma, oyundan atılma konusunda üzerine yoktur. Gel gelelim, NBA'İn en çok yardım organizasyonu düzenleyen oyuncusudur belki de... KEndi adıyla kurduğu yardım vakfının topladığı bağışlar akıl almaz düzeyde çok. Artı, örnek gösterilen bir aile yaşantısı var bu adamın.

Öncelikle 2004 şampiyonluğumuza katkıları ardından bixlere sunduğu eğlenceli zamanlar için kendisine teşekkür ederim.

Palace'dan bir ses: " Sheed, Sheed, Sheed..."

Oğuz ZEYTİN
26.06.2010, 12:01
Bunu iki hafta önce görseydim süper derdim ama son zamanlarda Cousins hakkında olumsuz haberler o kadar arttı ki...

Önce kilo problemi olduğu ortaya çıktı (132 kg).

Ardından boyunun kolej verileri kadar uzun olmadığı ölçüldü ( 6'9.5'' ayakkabısız )...

Sıçrama kabiliyeti de pek iyi değil.

Ve disiplin! Biraz eksik...

Hatta Barkley, "NBA için hazır değil" demişti onun için.

Nedense tarzı Pistons'a uymasa da Greg Monroe'yu istiyorum. 4 numara gibi oynayan bir pivot. Pek sevmem böyle oyuncuları. Pozisyonları belli olmayan tipler... Ama Monroe bence bu draftın en sıkı oyuncusu. Belki Wall kadar popüler değil ya da Turner kadar winner değil... Ama NBA için en hazır oyuncu o.

Bu arada Cole Aldrich'i alan takım sağlam bir 5 numara katacak takımına. NBA'de yapabileceği çok büyük şeyler yok. Ama yine de onun kadar serti de bu draftta yok. Gerçi beyaz uzun diyince LaFrentz, Przybilla, eski Ilgauskas gibi ömrü sakatlıkla geçmiş abileri hatırlıyorum, kaderi benzemesin...

2010 draft, takımlara göre derecelendirmeleri için: http://www.nbadraft.net/2010-nba-draft-grades (http://www.nbadraft.net/2010-nba-draft-grades)

Helal olsun Detroit'e. A almışız :)

Bu arada Monroe için dün bir yorum okudum: "Tim Duncan'dan bu yana lige gelen uzunlar arasında en iyi basketbol yeteneği ve oyun zekasına sahip oyuncu"...

İnşallah gelecekte görürüz bu yorumların gerçeğe dönüşümünü...

Bartuğ13
27.06.2010, 17:30
Howard sütçü öküzü oldu.

o sizin anlayışınız(!)

howardı oynatabilecek takım arkadaşları olduğu sürece bu ligin en dominant oyuncusu olabilecek bir adam.

daha sadece 2 sene geçti o yorumun üzerinden bekleyin ve görün.hemen atlamayın öyle her gördüğünüze.ya da ne istiyosanız o olsun.siz en iyisini biliyorsunuz

Emre ÖZTÜRK
27.06.2010, 17:54
Howard'ın yanına CP3'ü getirmeye çalışıyor Orlando.Tyson Chandler'i çoşturan Paul Howard'ı sayı kralı yapar :)

Sefa Murat Dokuz
28.06.2010, 00:47
Howarda'lıktan vazgeçsin Cp3 ile uçar. Ama Cp3 için Carter marter gitmesi lazım.

MDanışmaz
28.06.2010, 01:48
Howard bence şuan lifin en iyi pivotu fakat nba damga vurmak istiyorsa kendini geliştirmesi gereken birçok nokta var.Mesela blok hevesi yüzünden birçok maçta faul problemine giriyor.Sırtı dönük oyunu pek bilmiyor..Orta mesafe şutu hiç yok..Mesela Amare'den örnek vereyim lige ilk geldiğinde smaçtan başka pek sayı attığını bilmiyorum.Ama ilerleyen yıllarda orta mesafe şutunu çok geliştirdi..Çoğu guard dan daha iyi atıyor şuan..

Emre ÖZTÜRK
28.06.2010, 01:52
Ben CP3 için Carter'ın yanında Lewis'i bile yollarım valla :D

Bartuğ13
28.06.2010, 19:18
Howard bence şuan lifin en iyi pivotu fakat nba damga vurmak istiyorsa kendini geliştirmesi gereken birçok nokta var.Mesela blok hevesi yüzünden birçok maçta faul problemine giriyor.Sırtı dönük oyunu pek bilmiyor..Orta mesafe şutu hiç yok..Mesela Amare'den örnek vereyim lige ilk geldiğinde smaçtan başka pek sayı attığını bilmiyorum.Ama ilerleyen yıllarda orta mesafe şutunu çok geliştirdi..Çoğu guard dan daha iyi atıyor şuan..

haklısın fakat o da savunma anlamında pek gelişme gösteremedi diye düşünüyorum.hoş o takımda zaten pek mümkün de değil ama neyse.howard'ın eksiklikleri çok ama dominan olacak kapasitesi var.akıllı oynamayı öğrendiğinde,olgunlaşmaya başladığında olabilir.

chris paul için o takımın tamamından vazgeçilebilir.hoş paul gelirse de howard gelişim gösteremez.biri havaya atar öbürü tutar tutar vurur içine:D

Emre ÖZTÜRK
28.06.2010, 23:36
Joe Johnson Savaşı

Atlanta Hawks'la olan kontratı sona eren ve 1 Temmuz'da serbest kalacak olan Joe Johnson için bir çok takım şimdiden planlar yapmaya başladı.

New York Knicks'in yedekte tuttuğu Johnson için Rockets'ın adı geçerken son olarak Dallas oyuncu için devreye girdi. Hawks'un maximum kontrat önerdiği Johnson için Dallas takas arayışında.

Dallas'ın, Atlanta ile takas pazarlığı yapacağı ve oyuncuyu almak için cazip bir takas teklifi yapacağı belirtildi.

Cuban bu yaz için planlarının olduğunu söylemişti.

Bekleyip göreceğiz neler düşünüyor Cuban.

Emre ÖZTÜRK
28.06.2010, 23:41
NBA'de Uluslararası Devrim

NBA’de oynayan uluslararası basketbolcu sayısı son 10 yılda yüzde 150’lik bir artış oranı gösterdi. Son beş yılda üç uluslararası basketbolcu, normal sezonun en değerli oyuncusu ödülünü kazanmayı başardı.

NBA’de 2000-2001 sezonunda 33 uluslararası basketbolcu oynarken, 2009-2010 sezonunda bu sayı yüzde 100’den fazla artış gösterip 36 ülkeden 83 basketbolcuya ulaştı. Ligde oynayan yabancı basketbolcu sayısında Fransa başı çekiyor. 10 basketbolcuyla NBA’de temsil edilen Fransa’yı, 5’er oyuncuyla Sırbistan, Slovenya, İspanya ve Arjantin takip ediyor. Ülkemizi NBA’de milli basketbolcularımız Ersan İlyasova, Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur temsil ediyor.

2005 yılına kadar NBA’de en değerli oyuncu ödüllerini ABDli basketbolculardan başka alan olmamıştı. 2005 yılında Kanadalı Steve Nash, bu zinciri kıran isim oldu ve en değerli oyuncu olmayı başardı. 2006 yılında da bu ödülü tekrarlayan Nash’i 2007 yılında Alman Dirk Nowitzki takip etti. Nowitzki, ayrıca ABD’de basketbol eğitimini almayıp da All-Star ilk beşine seçilmeyi başaran ilk yabancı basketbolcu oldu.

NBA’e seçilmeyi başaran ilk uluslararası basketbolcu, 1970 yılında Atlanta Hawks tarafından seçilen Meksikalı Manuel Raga olmuştu.

Paksoy
28.06.2010, 23:55
hidayet takas olma olasılığı baya yüksek nereye yakın ?

Emre ÖZTÜRK
29.06.2010, 00:01
hidayet takas olma olasılığı baya yüksek nereye yakın ?

Şuan belli değil zaten ortalık biraz karışık.Hem Toronto için hem tüm Nba için geçerli bu karışıklık.Bakalım ne olur ama Hido için Orlando'ya geri dönebilir senaryoları bile üretildi.Kesin olan birşey var o da Hido'nun Toronto'da istenmediği.

MDanışmaz
29.06.2010, 00:13
Şuan belli değil zaten ortalık biraz karışık.Hem Toronto için hem tüm Nba için geçerli bu karışıklık.Bakalım ne olur ama Hido için Orlando'ya geri dönebilir senaryoları bile üretildi.Kesin olan birşey var o da Hido'nun Toronto'da istenmediği.

Nba Stüdyodaki programda kesinlikle ayrılmak istediğini açıkladı fakat kontratı çok yüksek ve son performansı ile açıkcası hangi takım alır bilmiyorum..Gerçi bu yaz nba da epey bir dengeler değişecek Hidayet'te kendine yeni bir yer bulur sanırım :)

Emre ÖZTÜRK
30.06.2010, 01:50
Dirk'e 4 Yıl İçin 96 MD

Dallas Mavericks'te, Alman yıldız Dirk Nowitzki için seferberlik ilan edilirken, Mavs'in önceliği oyuncuyu takımda tutumak.

1 Temmuz'da serbest kalma hakkını kullanacağı belirtilen Nowitzki için Dallas cephesi kolları sıvadı ve oyuncuya kontrat uzatma teklifinde bulunacak.

Dallas Başkanı Donnie Nelson, ''Önceliğimiz Dirk'ü takımda tutmak.'' derken, Dallas'ın 4 yıl için 96 milyon dolarlık bir kontrat önermesi bekleniyor.

Oğuz ZEYTİN
30.06.2010, 08:49
* NJ Nets, Chris Douglas Roberts'ı Milwaukee'ye, Yi Jianlian'ı da Washington!a gönderdi ( Q. Ross'u alı).

* Portland, Minnesota'dan M. Webster'a karşılık aldığı R. Gomes'u serbest bıraktı.

*Miami, J. Jones'un kontratındaki opsiyonu kullanıp serbest bıraktı.

* NJ, Keyon Dooling'i serbest bıraktı.

* Şu başlığı da değiştirsek artık. Şampiyonluk kaç hafta geride kaldı. Takaslar veya yaz ligi filan olabilir. Ya da kısaca "unutulmayacak 2010 yazı" ? :)

*** Bu arada Uğurtan ve diğer tüm gizli Pistons'lara duyurulur: Jason Maxiell ve Chris Wilcox'ı takasta kullanmaya hazırlanıyormuşuz. 8 M $'lık toplam kontrat söz konusu. Wilcox hadi neyse de şu takımın en "pitbull" oyuncusunu neden gönderiyoruz anlamış değilim.

Joe Dumars için "draft seçimlerinde berbat, ama takas yapmakta üzerine yok" derlerdi. Sanırım bu yaz kendisi için söylenenleri değiştirmey çalışıyor. Draft analizlerinin birçoğunda en iyi seçimleri bizim yaptığımız yazılıyor her yerde. Şimdi karşılığında saçma sapan takaslar gelir diye korkmuyor değilim!

@ Emre

Nowitzki yaptığı açıklamada Joe Johnson gelirse kalırım gibisinden şeyler söylemiş. Dirk dışında 10 adet garanti kontrat var ellerinde ve toplamı ise 64 M $ civarında. Ya Dirk'ü kaybedip gerileyecekler ya da ikinci bir yıldız için sign&trade yapacaklar. Gerçi Atlanta'nın ihtiyaç duyacağı oyuncular da sizde pek yok.

Oğuz ZEYTİN
30.06.2010, 15:37
Detroit Pistons 2009-10 Sezonu Oyuncuların Kaçırdıkları Maç Sayıları

82 maçlık sezon boyunca bu seneye kadar büyük sakatlıklar yaşamayan Pistons ıyuncuları bu sefer nazara geldi.

Rip Hamilton, 36
Tay Prince 33,
Ben Gordon 20
Will Bynum 19,
Ben Wallace 13
Austin Daye 13,
Rodney Stuckey 9
J-Maxiell 6,
C-Vill 4,
J Jerebko 2, maç kaçırdı. Bunlar sakatlık ve cezalardan dolayı. Mesela Hamilton henüz daha ilk maçta sakatlandı. C- Vill'in burnu kırıldı. Jerebko hazırlık maçında Magloire'a yumruk atmıştı (ki bu adam çaylak)...

Bir türlü rotasyon oturmadı haliyle...

Berk
30.06.2010, 16:00
Paul Pierce serbest kaldı.

Emre ÖZTÜRK
30.06.2010, 22:34
Paul Pierce serbest kaldı.

Büyük ihtimalle Celtics ile yeni kontrat yapacak.Pierce Boston'un en kötü günlerinde bile takımda kalmıştı.Bu saatten sonra ayrılması da saçma olur zaten

MDanışmaz
01.07.2010, 12:45
Nba'da ki free-agent sezonu da bu sabah itibari ile açılmış oldu.Bundan sonra Amerika'da hareketli saatler yaşanacak.Amerika'da Wade , Lebron ve Bosh'un Miami'de toplanıp aynı takımda oynamak için görüştükleri dedikodular arasında..Hatta yüzük için bir miktar'da paradan fedekarlık edebilecekleri söyleniyor..Ancak Miami'de ki vergi oranlarının düşük olması diğer şehirlerden aldıklarıyla hemen hemen eşit oluyormuş..Her ne kadar şartlar sağlansa da ben bu 3 büyük ego'lu oyuncuların aynı takımda bir sistem içinde oynayacaklarını pek sanmıyorum.Diğer taraftan Chicago,Nets,New York'da en azından Bosh veya Lebron'dan en az birini kadrolarına katmak isteyecek..Chicago'nun diğer bir alternatif seçeneği ise Joe Johnson , Cris Bosh veya Carlos Boozer gibi iki yıldızı kadrosuna katmak..New York'un en gözde ismi ise tabiki Lebron ancak Lebron'dan olumsuz sonuç alırlarsa onlarda aynı Chicago gibi iki süperstar almayı planlıyorlar..Bakalım ilerleyen günler neler gösterecek..

Sabri Kurban
01.07.2010, 20:40
Bazı takımlar ta kaç sene evvelden bu günlere hazırlanıyorlardı. Lebron konusunda fikrim. Miami de süper starlar birleşirse oraya gidebilir. Ama olmazsa ilk tercihi New York olur. O da olmazsa Chicago diyeceğim ama Michael Jordan'ı geçemem endişesiyle oraya da gitmeyebilir. Son ihtimalde Cavs da kalabilir.

Bosh kesin gidecek. Toronto nun seyircisinin en kötü seyircilerden.
Wade yıldız alınmazsa gidecektir. Aynı durum Nowitzki içinde geçerli.
Boozer parayı veren düdüğü çalar felsefesinde hareket edecektir. Boozer için öncelikli olan para.
Amare Suns taki oluşuma göre hareket edecektir.
Pierce daha iyi bir kontrat almak için celtics den serbest kaldı galiba.
Joe Johnson ve David Lee neler yapacak bekleyip göreceğiz.

Oğuz B.
01.07.2010, 22:49
Rudy Gay, Memphis Grizzlies'ın 5 yıl 82 milyon $ lık teklifini kabul etti.

Darko Milicic, 4 yıl 20 milyon $ karşılığında Minnesota Timberwolves'la anlaştı.

Drew Gooden, 5 yıl 32 milyon $ karşılığında Milwaukee Bucks ile anlaştı .

Cleveland Cavaliers'ın yeni koçu '' Byron Scott '' ... Cavaliers, Byron Scott'la 3 yıllık sözleşme için anlaşmaya vardı.

Emre ÖZTÜRK
02.07.2010, 01:27
NBA | Dirk Nowitzki Dallas’ta Kalıyor

Dallas Mavericks Genel Menajeri Donnie Nelson, dün gece Almanya’ya Dirk Nowitzki’yle görüşmek için yola çıkarken, yıldız basketbolcunun kişisel antrenörü Holger Geschwinder’in telefonla Nelson’ı araması sonucu Almanya ziyareti iptal oldu. Nowitzki, bugün Dallas’a gidecek ve üçü Nowitzki’nin evinde kontrat görüşmelerine başlayacak.

Kulüpten yapılan açıklamada, “ Eğer bizden başka bir takıma giderse gerçekten şok oluruz. Yeni kontratı imzalayacağına eminiz. Dirk, sadık bir insandır ve takım sahibi Marc Cuban’la arası çok iyidir. Takımını bırakmayacaktır” denildi.

Dirk Nowitzki, Dallas Mavericks’te geçridiği 12 sezon boyunca, 22.9 sayı 8.5 ribaund ortalamaları tutturdu.Yıldız oyuncu, 2005-2006 sezonunda NBA’de normal sezonun en değerli oyuncusu seçilmeyi başardı.

Emre ÖZTÜRK
02.07.2010, 11:19
Rudy Gay Uzattı

Memphis Grizzlies, free agent forveti Rudy Gay'i takımda tutarken iki tarafta kontrat konusunda anlaşma sağladı.

Memphis Grizzlies ve Rudy Gay arasında süren görüşmelerde mutlu son. Gay, Grizzlies'la kontrat uzatmayı kabul etti.

Gay, Grizzlies'dan 5 yıl için 81.6 milyon dolar alacak.

Emre ÖZTÜRK
02.07.2010, 11:31
Hawks'tan Johnson'a 120 MD

Atlanta Hawks'un, free agent guardı Joe Johnson'la rekor bir ücret karşlığında yeniden anlaşma sağlaması beklenirken resmi açıklamanında gelmesi an meselesi.

Joe Johnson, Hawks'ta kalıyor.

Bir çok takımın peşinde olduğu Joe Johnson, Hawks'un kendisine yaptığı 6 yıl için 120 milyon dolarlık kontratı kabul edip takımında büyük ölçüde kalacak.

Resmen saçmalamış Atlanta.Tamam iyi adam ama o kadar para vermek çok saçma.Bu adam yıllık 20 milyon alacaksa Lebron'a 40 falan vermek gerekir herhalde.Bu da mümkün olmadığına göre Atlanta resmen s.çmış.Bu işten tabi ki JJ karlı çıktı.Şimdi birde yatar bu kontratın üzerine o zaman Atlanta görür gününü.

Emre ÖZTÜRK
02.07.2010, 11:36
Lakers'tan Miller Bombası

Los Angeles Lakers'tan sürpriz bir hamle geliyor. Lakers'ın, free agent Mike Miller'la büyük ölçüde anlaştığı iddia edildi.

Los Angeles Lakers, free agent guard/forvet Mike Miller'la 5 yıl için 30 milyon dolara prensip olarak anlaştı.

Miller daha önce yaptığı açıklamalarda ''Kazanmak için oynayan bir takıma gitmek istiyorum.'' demişti. Taraflardan resmi açıklama ise henüz gelmedi.

Oğuz B.
02.07.2010, 14:12
Phil Jackson, 2010 - 2011 sezonunda Lakers'ın başında olacağını açıkladı !

Amir Johnson, 5 yıl 34 milyon $ karşılığında Toronto Raptors'da kaldı.

Oğuz ZEYTİN
02.07.2010, 16:52
* Rudy Gay'e o kontratı veren GM'e: " Eyyy, Chris Wallace! Elvis'in ruhunu Memphis'ten kaçırmaya söz mü verdin? Pau Gasol'u bedava elden çıkardın, kimse ses çıkarmadı. Ne de olsa Mike Heisley milyon dolarları saçıyor... Yazık!" Gerçi bu sayede Timeberwolves takıma 86. SF'yi katamayacak :)

* Mike Miller dedikodusu... Kobe buna, Miller'dan daha çok sevinir.

* Gooden'a o konratı veren Hammond Amca'ya selam olsun. Bu kafayla gidin siz ( ne de olsa merkez grubunda rakibimiz)...

* Kahn'ın Yugo pivot hayranlığı doruklarda. Milicic + Pekovic!!! ( Hadi Dumars, kap Jefferson'ı Hamilton karşılığında...)

* Ve son söz Amir'e! NBA'e liseden gelen son oyuncudur kendisi. Ondaki potansiyeli gören Dumars'tır. Bu çocuğun 18 yaşında (ki henüz 23 yaşında) NBDL ortalamalarına bakmanızı tavsiye ederim.

Ve hatta ilk NBA basketi olan windmill smacı Target Center'da... Bir gün gelecek Garnett ile kıyaslanacak. Buna inanıyorum; ama kendisi inanıyor mu?

( Belki Mich'a geri döner diyordum, olmadı. Yolu açık olsun. Son söz: O kontratı veren GM'ye Allah akıl versin. Yahu ligde bir sürü PF var. Git paranı David Lee'ye yatır. Amar'e'yi kap. Bosh'u takas et be hiç olmadı (sign & trade)... Komikler)

Emre ÖZTÜRK
03.07.2010, 01:01
Jefferson Serbest kaldı

San Antonio Spurs'te beklenmedik bir gelişme yaşanırken, Richard Jefferson serbest kalma hakkını kullandı.

Kontratının son senesinde alacağı 15.2 milyon dolardan vazgeçen Richard Jefferson, serbest kalan oyuncular kervanına katıldı.

Jefferson'ın bu kararı alması beklenmiyordu.

Emre ÖZTÜRK
03.07.2010, 02:02
Steve Blake Lakers'ta

Mike Miller'la anlaştığı yönünde haberler çıkan Los Angeles Lakers'tan son dakika golü geldi. Lakers,point guard pozisyonu için takviye yaptı.

Geçtiğimiz sezonu LA Clippers'ta tamamlayan Steve Blake, Lakers'la her konuda anlaştı.

Kaynakların verdiği bilgilere göre Blake, Lakers'la 4 yıllık kontrat imzalayacak.

Emre ÖZTÜRK
03.07.2010, 02:04
Pierce 4 Yıl Daha Celtics'te

Boston Celtics'in, serbest kalma kararı alan takım kaptanı Paul Pierce'la büyük ölçüde anlaştığı açıklandı.

Paul Pierce serbest kalma kararı aldıktan sonra Celtics'le yeniden masaya otururken, 4 yıllık bir kontrat üzerinden prensip olarak anlaştı.

Pierce'ın 4 yıl daha takımda kalacağı kontratının ilk 3 yılının garanti olacağı ancak son senede takımın opsiyon hakkı bulunacağı belirtildi.

Kaynaklar henüz para konusunda net bir bilgi alamazken Pierce'ın, 21.5 milyon dolardan daha düşük bir paraya imza atacağı belirtildi.

Düşündüğümüz gibi oldu.Pierce'ye de helal olsun adam fedakarlık yaptı resmen

Sefa Murat Dokuz
03.07.2010, 03:17
Pierce 37 de bırakacak demek.
Lakers müthiş bir iş yaptı.
Jefferson enayisi o parayı bulamaz belki huzur bulur artık.
Rudy Gay'ın çapı ne yıllık ortalama 16m$ kazanacak.

Oğuz ZEYTİN
03.07.2010, 10:49
Emre, sıcacık haberleri paylaşıyorsun, teşekkürler.

Küçük bir ekleme yapayım.

"Pierce fedakarlık yaptı demişssin"... Ben bu yaz yapılan tüm kontratlara şu gözle bakıyorum:

Gelecek sene NBA'de lokavt beklentisi var ve bu durum yüksek ihtimal yaşıyor. Oyuncu opsiyonu olan birçok oyuncu da bu sene LebRon-Bosh-Wade enflasyonuna rağmen yeni kontrat peşindeler. İşte bu sebeple, ilk senesi daha düşük görünen ancak uzun vadede akıl almaz (bknz. Joe Johnson, Drew Gooden, Amir Johnson) paralara atılan imzalar fedakarlık değil tam bir KURNAZLIK! ;)

* Bu arada Salmons da Bucks'da kaldı.

Ming ve C. Hayes Houston'da, T. Chandler Charlotte'da ve G. Hill de Suns'da kaldılar.

** Pho Suns, H. Warrick ile anlaştı.

Oğuz B.
03.07.2010, 11:20
http://i1007.hizliresim.com/2010/7/3/1280.jpg

Chris Bosh ve Dwyane Wade dün Akşam Yemeği yemişler !

Buda yemek yedikleri yerde çekindikleri fotoğraf. Bosh'ın fotoğraf için söyledikleri ise ;
'' Sadece bi yemek, serbest oyuncu pazarının ilk günü için güzel bi yoldu. Ama görünüşe bakılırsa birileri bu yemeği kaçırıyordu. ''

Burada LeBron'a gönderme var sanırım.

Emre ÖZTÜRK
03.07.2010, 11:27
Emre, sıcacık haberleri paylaşıyorsun, teşekkürler.

Küçük bir ekleme yapayım.

"Pierce fedakarlık yaptı demişssin"... Ben bu yaz yapılan tüm kontratlara şu gözle bakıyorum:

Gelecek sene NBA'de lokavt beklentisi var ve bu durum yüksek ihtimal yaşıyor. Oyuncu opsiyonu olan birçok oyuncu da bu sene LebRon-Bosh-Wade enflasyonuna rağmen yeni kontrat peşindeler. İşte bu sebeple, ilk senesi daha düşük görünen ancak uzun vadede akıl almaz (bknz. Joe Johnson, Drew Gooden, Amir Johnson) paralara atılan imzalar fedakarlık değil tam bir KURNAZLIK! ;)

* Bu arada Salmons da Bucks'da kaldı.

Ming ve C. Hayes Houston'da, T. Chandler Charlotte'da ve G. Hill de Suns'da kaldılar.

** Pho Suns, H. Warrick ile anlaştı.

Rica ederim hocam önemli gördüklerimi okuduktan sonra forum ile paylaşıyorum.

Kontratlar konusunda ise dediğin açıdan hiç bakmamıştım.

Bu arada Suns Channing Frye ile yeni kontrat yaptı.İyi oyuncu Frye ama savunma konusunda eksik.Birde bazen şut konusunda saçmalıyor.

Bu arada Frye'ın, 5 yıl için 25-30 milyon dolar arası bir para alacağı söylenmiş.

Amare'de büyük ihtimal New York ile anlaşacak gibi duruyor.

Emre ÖZTÜRK
03.07.2010, 11:34
Wade Miami ile büyük ihtimalle anlaştı.

Wade,Bosh ve Lebron'un Miami'de buluşacağı söylentileri vardı ortalıkta ama bence Lebron bu ikili ile asla aynı takıma gitmez.Lebron'un Knicks yada Nets takımlarından birine gideceğini düşünüyorum.

Wade ve Bosh Miami'de buluşur mu onu bilemem

Mesut
03.07.2010, 12:19
Bir milyar dolarlık transfer bombası

Bugün 11:05 CumartesiPlay-offlara katılamayan New York ekibi, transfer döneminin dünyadaki en büyük bombasını patlatmak için gün saymaya başladı.

NBA’de transfer sezonu başladı, gözler LeBron James’e çevrildi. Cleveland Cavaliers ile sözleşmesi biten “Kral” lakaplı yıldız basketbolcuyu transfer edebilmek için takımlar müthiş teklifler sunarken, star oyuncuya en büyük rakamı New York Knicks önerdi: 1 MİLYAR DOLAR...

Takım yetkililerinin görüşme yapmak için sıraya girdiği LeBron James için kulüpler çılgınca rakamlar ortaya koydu. Dwayne Wade’i elinde tutmak için çabalayan Miami Heat, LeBron James’i de kadrosuna katıp 2006’da yaşadığı şampiyonluğu tekrar tatmak istiyor. Miami, Kral James’e ömür boyu sözleşme imzalaması halinde 600 milyon dolar verecek.

Bulls’un üstüne çıktılar
Yıldız basketbolcuyu kadrosuna katmak isteyen bir diğer takım ise Chicago Bulls. Cleveland’da James ile masaya oturan Bulls yetkililerinin önerdiği rakam ise 690 milyon dolar. Bu iki teklif de Cleveland’ı geçemedi. Cleveland, yıldızının takımda kalması için ömür boyu sözleşme karşılığında önüne 700 milyon dolar koymaya hazır.

Play-off’a bile hasretler
Ancak, LeBron için en büyük teklif ise New York Knicks’ten geldi. Son iki yıldır kadrosundaki pahalı yıldızları elden çıkartan ve bütçesini ayarlayan Knicks, müthiş bir rakam ile LeBron’un kapısını çaldı. New York ekibi, James’e ömür boyu sözleşme imzalaması için tam 1 milyar dolar teklif etti. Son 9 yıldır play-off’lara katılamayan Knicks, transfer döneminin büyük bombasını patlatmak istiyor.

1 MİLYAR DOLARA NE ALINIR
Kulüp: ABD’li sahipleri tarafından satışa sunulan Liverpool’un hisselerinin tamamı.
Futbolcu: Değeri 80 milyon Euro olan Barcelonalı Lionel Messi’den tam 12 tane.
Araba: Değeri 455 bin Euro olan Ferrari’nin 2011 458 Italia modelinden 177 tane.

Ev: 1.6 milyon dolarlık İstinye’deki L’ist evlerinden 625 tane.
Uçak: 304 milyon dolarlık Boeing 747-8 Freighter model uçaktan 3 tane.
Clippers: Bizimle görüştüğün için teşekkür ederiz
YAZ dönemini transfer görüşmeleri ile geçirecek olan LeBron James ile toplantı yapmak bile kutsal bir olay gibi gösteriliyor. Cleveland’a giden takım yöneticileri LeBron tarafından tercih edilmek için enteresan yollar uyguluyor. Los Angeles Clippers yetkilileri, James ile görüşme yaptıktan sonra resmi internet sitesinden, “Kral James’e bizimle görüşme yaptığı için teşekkür ediyoruz” açıklamasını yaptı.
Twitter’da bile 1 numara
LEBRON James’in hangi takıma transfer olacağı internette de gündem oluşturdu. Sosyal paylaşım sitesi twitter’da da LeBron’un nereye transfer olacağı herkesin aklını kurcalıyor. Öyle ki, LeBron James’in adı en çok bahsedilen kelimelerin yer aldığı “trending topics” bölümüne bile girmiş durumda.
Rapçiler de çağırdı
JAMES’in transferi dünyaca ünlü rap yıldızlarının da ilgi alanında. Atlantalı rap yıldızı T.I katıldığı bir programda, “LeBron Atlanta Hawks’a gelmeli. Burada kral muamelesi görecektir” dedi.
Kral’ı tanıtan bilgisayarlar yolda
İlk etapta 50 bin adet bilgisayar üretilecek. Bu bilgisayarlarda LeBron James ile ilgili bilgiler, Kral’ın en güzel hareketleri ve takımla ilgili istatistikler bulunuyor.
LeBron’a özel tişörtler yaptırılıp satılacak. Hatta Knicks taraftarları şimdiden, “Ya LeBron, ya fiyasko” anlamına gelen “LeBron or bust” yazan tişörtler yaptırdılar.
Obama, Bulls’a gitmesini istemişti
BASKETBOL ile yakından ilgilenen ABD Başkanı Barack Obama daha önce LeBron James’e “Bence, Chicago’ya gitmelisin” diyerek fikrini belirtmişti.
LEBRON JAMES KİMDİR?
Tam Adı: LeBron Raymond James
Doğum Tarihi: 30 Aralık 1984
Boyu: 2.06 m
Draft Yılı: 2003, 1. sıradan
Başarıları: MVP (2009, 2010), Yılın Çaylağı (2004), Sayı Kralı (2008), 3 defa NBA Birinci takımına seçildi (2006, 2008, 2009), 1 defa En iyi Defans Takımı’na seçildi (2009), 2004 Atina Olimpiyatları’nda bronz madalya, 2006 Basketbol Şampiyonası’nda bronz madalya, 2008 Pekin Olimpiyatları’nda altın madalya.

hürriyet

Oğuz ZEYTİN
03.07.2010, 12:23
Detroit'ten Haberler

Geçen yazın "LeBron"u, Ben Gordon'du -free agent piyasası için- :) Pistons salary cap'i oldukça rahattı. Gordon da bulls'un daha öteye gidemeyeceğini anlamıştı. Kalktı MotoTown'a geldi.

5 yıl için 55 M$'lık kontrat kimilerine göre çoktu. İlk senesinde sakatlıklar ve rotasyon karmaşasından dolayı bir türlü ritim tutturamadı.

Bu yaz Rudy Gay'in 5 yıl 80 M $'lık kontratını görünce "Helal olsun Gordon"a dedim. Bedavaya oynuyormuş :)

Gordon'un aldığı paraya kimse bir şey demez de, peki ya Villanueva? ( 5 yıl 35 M $)

Pardon ama Amir Johnson ( bu çocuğa inanıyorum, belki ex-Piston diye) 5 yıl 34 M $ alıyorsa C-Vill'e verilen de normal. Ve hatta Gooden'ın ve hatta Milicic'in yeni anlaşmaları düşünüldüğünde C-Vill bunu hak ediyor diyorsunuz.

Bu arada Will Bynum ve Ben Wallace'la görüşüyoruz. Bynum yaz liginden gelip bu takımda 6. adam oldu. Wallace belki çok yaşlandı ama Greg Monroe'ya bir yıl tecrübe kazandırsın, birlikte antreman yapsınlar diye kadroda tutulmak isteniyor.

Maliyetleri çok değil. Bir de MLE ile kadroya katılacak 2./3. sınıf görev adamı düşünülüyor. "Forvet savunmacısı ve şutör" aranıyor; MAtt Barnes ismi her yerde yazılıyor. Bu da Prince takasının ciddiliğini gösteriyor.

Bir de B. Haywood'la dün akşam bir görüşme yapıldı pivot pozisyonu için. Henüz anlaşma yok. Zaten başka pivot da yok, Brad Miller'ı saymazsak. Miller'ın savunmasının gölge olduğunu düşünürsek "hiç olmasın!!!"...

Bu arada bir aksilik olur Bynum'ı tutamzsak C. Duhon'a veya L. Ridnour'a teklif götürecekmiş Dumars.

Öncelikle Prince ve Hamilton'ın gönderilmesi şart...

Mesut
03.07.2010, 12:26
ohaaa 1 milyar dolarrrr :O

Sefa Murat Dokuz
03.07.2010, 13:56
Uçmuş bunlar 1 milyar dolar dalga mı geçiyor. Yıllık verse verse bir oyuncuya 50 milyon dolar verebilirler kalanlarada 2şer 3er anca verebilirsin o zaman.

Oğuz B.
03.07.2010, 14:02
Semih Erden Celtics ile anlaştı Ömer de Bulls yolunda

3 Temmuz 2010 | NTVSpor.net
Fenerbahçe'nin milli basketbolcusu Semih Erden, NBA'in güçlü takımlarından Boston Celtics ile anlaştı. Semih, NBA Yaz Ligi'nde mücadele etmek için Amerika'ya gitti. Ömer Aşık da Chicago Bulls yolunda.
http://media1.ntvspor.net//C/I/47/semih600_Q4KIL.jpg
NBA’de önümüzdeki sezon mücadele edecek olan Türk oyuncuların sayısı artıyor. Hidayet Türkoğlu, Mehmet Okur ve Ersan İlyasova'dan sonra Semih Erden ve Ömer Aşık da dünyanın en güçlü basketbol liginin yolunu tutuyor. Semih erden, Boston Celtics ile anlaşmaya vardı bile. Fakat genç pivot NBA kuralları gereği sözleşmeyi 8 Temmuz'dan sonra imzalayabilecek. Semih, NBA'de oynayabilmek için büyük bir fedekarlık yaptı. 24 yaşındaki pivot Fenerbahçe Ülker'den aldığı ücretin çok altında bir paraya imza atacak. Bu miktar da 8 Temmuz’da belli olacak fakat ücretin 250 bin dolar civarında olması bekleniyor. Semih'in Fenerbahçe ile olan kontratı ise 1.5 milyon dolar civarındaydı.
Fenerbahçe Ülker bu transferden 700 bin dolar bonservis ücreti alcak. Bu paranın 500 bin dolarını Boston Celtics ödeyecek. Kalan 200 bin dolarını ise Semih Erden kendi cebinden verecek. Semih, Boston yönetiminin, "NBA'e ısınmak için gel Yaz Ligi'ne katıl" önerisini de kabul etti. 2.11 boyundaki Semih Yaz Ligi'nde Boston formasıyla mücadele edecek ve ardından Türkiye'ye dönerek Milli Takım kampına katılacak.
Semih gibi bir diğer milli pivot Ömer Aşık'ın da Chicago Bulls ile anlaşma sağlaması beklniyor.

BTR03
03.07.2010, 14:26
Lakers en doğru işi yaptı. Blake çok yararlı olur.

Oğuz B.
03.07.2010, 16:44
Semih Erden Celtics ile anlaştı.

http://img336.yukle.tc/images/898928262_416721217995_356531307995_4411621_232236 _n.jpg

Mesut
03.07.2010, 19:19
ömer aşıkda bulls yolunda

bangkook_61
03.07.2010, 20:41
Semih Erden seneye geri döner.

sametaydin
04.07.2010, 04:12
Basketboldan fazla anlamam takip etmeye çalışırım ama. Semih erden o kadar iyi olduğunu düşünmüyorum. fakat ömer aşık iyi işler yapar bence nba de.

Lebron James için ortada dönen 1 milyar dolar rakamı için ise oha demekten başka bişey gelmiyor aklıma.

bangkook_61
04.07.2010, 04:33
O rakamlar Hürriyetin saçmalaması. Öyle bir şey ortada. 5 yıl için 100 milyon alabilir en fazla

Emre ÖZTÜRK
04.07.2010, 15:35
Nowitzki'den 4 Yıllık İmza

Dallas Mavericks, süper starı Dirk Nowitzki ile yeniden anlaşırken, Nowitzki söz verdiği fedakarlığı yaptı ve daha düşük bir paraya imza atmayı kabul etti.

Dallas Mavericks'in, Nowitzki'ye 4 yıl için 96 milyon dolarlık kontrat vereceği ve bu parayı gözden çıkarttığı biliniyordu. Ancak Nowitzki takımına bir hamle şansı daha verdi.

Alman yıldız 4 yıl için 80 milyon dolara imza attı.

Adam ya adam :)

Sözünde durdu yaptı fedarkarlığını sıra sende Cuban baba :D Kap gel bir yıldız ama önce çürük elmaları ayıklamamız lazım :)

Emre ÖZTÜRK
04.07.2010, 15:39
Dallas'ta Sıra Haywood'a Geldi

Dirk Nowitzki ile 4 yıllığına yeniden anlaşan Dallas Mavericks'te, sıra Brendan Haywood'la anlaşmaya geldi.

Bir çok takımın peşinde olduğu Brendan Haywood'la, Dallas Mavericks masaya oturuyor.

Başkan Nelson, ''Bu bir sır değil. Önceliğimiz Dirk'le anlaşmaktı ve bunu hallettikten sonra Brendan'la masaya oturacağız.'' derken, Haywood'un yıllık 8-10 milyon dolar arası bir para istediği ifade edildi.

Haywood ile anlaştık mı bu iş bitti.Kadroda kalması gerekenler kaldıktan sonra etrafa sulanabiliriz :D

Emre ÖZTÜRK
04.07.2010, 15:42
Fisher Gidiyor Mu ?

Los Angeles Lakers'ın veteran oyuncusu Derek Fisher'a, Miami Heat ve Cleveland Cavaliers'ın talip olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz sezon Lakers'la bir şampiyonluk daha yaşayan Derek Fisher, bu yaz takımdan ayrılıp başka bir takıma gidebilir.

Lakers'ın kendisine önerdiği 2 yıl için 2.5 milyon dolarlık teklifi kabul etmediği iddia edilen Fisher'ın, Heat&Cavaliers'la görüştüğü belirtildi.

Normal sezonda bir işe yaramıyor ama adam playofflarda çoşuyor.Enteresan bir adam bu Fisher.

Oğuz ZEYTİN
04.07.2010, 16:08
Semih ve Ömer Hakkında

Boston Celtics'de S. Williams free agent kaldı, onunla sözleşme yenilemeyecekler. Rasheed de emekli olduğunu açıkladı. Ancak geri dönmeyi ve bir yıl daha oynamayı düşünüyormuş (bknz. Ben Wallace taklitleri). Perkins'in ise lige sakat girecek.

TÜm bunları ele alınca, Semih'in avucunda ne kadar avantaj olduğunu görürüz. Bu yazı - önce yaz ligi ardından milli takımı- en ii şekilde geçirirse NBA'de tutunabilir.

Çok teknik bir oyuncu değil, savunma sertliği de pek yok. Ancak hızlı oyunlarda saha yı çabuk geçmesi, ortalama üstü atletikliğiyle Boston için iyi bir tercih olabilir. Bu arada yaz ligi kadrosunda Art Parathouski de var. Bu genç arkadaşın NCAA'in en dominant pivotu olduğunu unutmamak lazım. Gerçi zayıf bir konferanstan geldi...

Ömer ise Bulls'un uzun soluklu projesi... Ellerinde Taj Gibson ve J. Noah gibi genç ve bu sene iyi iş çıkarmış uzunlar var. Bu yazı Chris Bosh ve en azından Amar'e'yi Chicago'ya getirmekle geçirecekler ( LeBron olmazsa)... Ömer hücum yeteneklerini artıramasa dahi savunmaya konsantre olarak süre alabilir.

İkisi için de hayırlı olsun.

Oğuz ZEYTİN
04.07.2010, 16:25
Dallas'ta Sıra Haywood'a Geldi

Dirk Nowitzki ile 4 yıllığına yeniden anlaşan Dallas Mavericks'te, sıra Brendan Haywood'la anlaşmaya geldi.

Bir çok takımın peşinde olduğu Brendan Haywood'la, Dallas Mavericks masaya oturuyor.

Başkan Nelson, ''Bu bir sır değil. Önceliğimiz Dirk'le anlaşmaktı ve bunu hallettikten sonra Brendan'la masaya oturacağız.'' derken, Haywood'un yıllık 8-10 milyon dolar arası bir para istediği ifade edildi.

Haywood ile anlaştık mı bu iş bitti.Kadroda kalması gerekenler kaldıktan sonra etrafa sulanabiliriz :D

Drew Gooden, Milicic ve Amir'in kontratlarıyla doğru orantılı biçimde 8-10 aralığı gayet mantıklı. Haywood bunu hakediyor mu? Bence hayır!

NBA'de nadir bulunan pivotların kontratlarının son senelerindeki performansları hep aldatıcı olmuştur. Ve imzaladıkları anlaşmalardan sonra performansları genellikle düşmüştür.

Mesela Haywood için

http://www.nba.com/playerfile/brendan_haywood/career_stats.html (http://www.nba.com/playerfile/brendan_haywood/career_stats.html)

2004-05'te biten çaylak konratının ardından, 2005-06'da performansı istatistiklere de yansımıştır.

Veya E. Dampier'ın Dallas'a gittikten sonra yaptıklarını görmek için...

http://www.nba.com/playerfile/erick_dampier/career_stats.html (http://www.nba.com/playerfile/erick_dampier/career_stats.html)

2005'ten sonrası özellikle dikkatle incelenmeli.

DeSagana Diop diğer örnek... 2008'de imzaladı ve sonra yattı.

http://www.nba.com/playerfile/desagana_diop/career_stats.html (http://www.nba.com/playerfile/desagana_diop/career_stats.html)

Bu örnekler (Eddy Curry, Tyson Chandler, Jerome James, N. Mohhammed...) artırılabilir. O nedenle 31 yaşındaki Haywood'a 8-10 vermek ne kadar doğru, tartışılır. Ancak ortada başka oyuncu olmayınca ( üstüne bir de uçuk Milicic tarzı maaşlar) Dallas onu bırakmaz.

* Joe Dumars, Haywood'a geçen akşamki görüşmede 5-6 M $'lık bütçe ayırdığını söyledi. Ancak Milwaukee, Minnesota, Memphis ( acaba M harfinde bir hikmet mi var =) ) gibi amaçsız ve bir o kadar bonkör takımların yarattığı enflasyondan dolayı teşekkür ettik Haywood'a. Bu yaz hagi takım lüks vergisi ödemeyecek çok merak ediyorum.

Oğuz ZEYTİN
04.07.2010, 16:55
Nowitzki'nin konratından bir detay:

" İzni olmadan takas edilemez..."

Artık Dallas'ta bırakır basketbolu büyük ihtimalle...

Oğuz ZEYTİN
04.07.2010, 17:14
Detroit Pistons'ın hedefindeki isimler

* Oyunu kurucu
1) Will Bynum (sınırlı serbest oyuncumuz)
2) R. Felton

Kanatlar
1) Matt Barnes
2) Kyle Korver
3) T. Outlaw

Pota altı
1) B. Wallace ( sporu bırakmazsa veteran minimum ile kalacak)
2) B. Haywood (anlaşamadık)
3) A. Jefferson (takas)
4) E. Brand (takas)

Emre ÖZTÜRK
04.07.2010, 19:39
Haywood'u ben beğeniyorum.Dampier'den artık bıktım.Damp'i postalayıp Haywood ile imzalamamız şart.Başka eli yüzü düzgün iyi savunmacı bir uzun bulamayız.

Gökhan KAN
04.07.2010, 20:27
Lebron ne oldu gidiyor mu ?

Emre ÖZTÜRK
05.07.2010, 00:00
Lebron ne oldu gidiyor mu ?

Teklifleri değerlendiriyor şuanda.New Jersey,New York ve Chicago Bulls en ciddi gitme ihtimali olan takımlar.

Hüdai Pervaneli
05.07.2010, 00:10
Keske Lakers gelse

Gökhan KAN
05.07.2010, 01:24
Teklifleri değerlendiriyor şuanda.New Jersey,New York ve Chicago Bulls en ciddi gitme ihtimali olan takımlar.
Hangisi daha iyi Jersey mi

Emre ÖZTÜRK
05.07.2010, 11:29
Hangisi daha iyi Jersey mi

Aslında Chicago veya New York'a gitme olasılığı daha fazla gibi görünüyor ama belli olmaz.New York Amare'yi aldı gibi Amare yaptığı açıklamada Lebron'u ikna edebilirim gibi şeyler söyledi.Diğer cephe ise tam karmaşa Chicago önce Wade ile anlaşmaya çalışacak ve Wade Chicago ile imzalarsa Lebron'un da Chicago forması giyme olasılığı çok artacak.Bunlar şuanda Nba'da dolaşan söylemler zaten Lebron çarşamba gününden önce kararını açıklamayacağını söylemişti.Çarşamba kilit gün.

pazarkapılı
05.07.2010, 18:37
bu arada bostonun durumu gercekten kötü ki semihe kalmıslar....

Emre ÖZTÜRK
05.07.2010, 23:35
Ray Allen Kalıyor

Doc Rivers'ın devam kararının ardından, Paul Pierce'la da yeniden anlaşan Boston Celtics'te, gözler Ray Allen'a çevrildi.

Boston Celtics'in, kontratı bu yaz sona eren Ray Allen'la yeniden anlaşacağı belirtildi.

Özellikle Pierce'ın takımda kalması ve Rivers'ın devam etmesinden sonra Allen'ın zorluk çıkarmayacağı ve Celtics'te kalacağı ifade edildi.

Emre ÖZTÜRK
06.07.2010, 02:30
Knicks'in İlk Bombası Amare

New York Knicks, 2010 yazındaki ilk bombasını Amare Stoudemire'la patlattı. Kaynaklara göre iki taraf kesin olarak anlaştı.

Amare Stoudemire artık New York Knicks forması giyecek.

İki tarafın kesin olarak anlaştığı haberleri düşerken, TNT&Yahoo haberlerine göre Amare 5 yıl için 100 milyon dolara anlaştı.

Oğuz ZEYTİN
06.07.2010, 11:51
* Semih'in ilk yaz ligi maçında Oklahoma City karşısında ilk beş başlayıp 22 dk. 1/4 şutla 2 sayı 4 rib. 3 faul 2 top kaybı ile oynadı ( Boston 87-82 kaybetti).

* NJ NETS, GM için Joe Dumars'a teklif götürdü, Joe geri çevirdi.

Bu konu biraz çetrefilli. ABD tüm spor organizasyonları başarı+bütçe+popülerlik sıralamsında dördüncü sırada yer alan Pistons iki sene önce sahibi William Davidon'ın vefatı ile fetret dönemini yaşıyor. William'ın eşi Karen diğer yatırımlara ağırlık verip Pistons'ı ve The Palace'ı satmaya çalışıyor. M. Ilitch ( Little Ceasers'ın kurucu sahibi, Deroit Red Wings hokey takımı ile Detroit Tigers beyzbol takımının sahibi) Pistons'ı almak istiyor. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi Pistons sıradan bir takım değil, paha biçilmesi çok güç. O nedenle görüşmeler sürüyor.

Bir başka talipli ise Oracle yazılım firması.

Tüm bu durumdan rahatsız Joe Dumars. Zaten kendisine KAren tarafından sunulan bütçe gayet azaldı. Buna rağmen NJN ( Rus milyarder Prokhorov tarafınfan alındı) teklifini gururla reddetti.

Detroit news, Michigan Live, Detriot Free Press başta olmak üzere neredeyse tüm medya başlıklarında DETROIT ICON ifadesini kullanmışlar onun için. Doğru söze ne denir ; )

Oğuz ZEYTİN
06.07.2010, 11:54
Amar'e NYK'de, yanına kimi getirecekler? Ya LeBron gelmezse, Madison Square Garden'da basketbol izleyicisi bulmak neredeyse imkansız hale gelecek.

Amare'nin en büyük avantajı D'Antoni'nin hızlı basketbolu. Bu oyunu oynatacak, gard bulabilecekler mi?

Emre ÖZTÜRK
06.07.2010, 13:35
Shaq Hawks Yolcusu

Cleveland Cavaliers'la olan kontratı sona eren Shaquille O'Neal, Atlanta Hawks'la anlaşmak üzere. Son dakikada sürpriz olmazsa iş sadece imzaya kalmış durumda.

Joe Johnson'a 6 yıl için 120 milyon dolarlık kontrat veren Hawks, Shaq'a 2 yıllık bir kontrat teklifinde bulundu.

Kaynakların verdiği bilgilere göre Hawks'un, Shaq'a yaptığı bu teklifi oyuncunun kabul etmesi bekleniyor.

MDanışmaz
07.07.2010, 16:57
Lebron James yarın yapacağı 1 saatlik basın toplantısında gideceği takımı açıklayacakmış..Espn'den yayınlancak sanırım takip edeceklere duyrulur..

Hüseyin İlkin
07.07.2010, 17:08
Güçlü iddialara göre Wade Miami'de kalıyor ve Bosh'u da gelmeye ikna etmiş. Bu akşam (Türkiye'de gece) resmi açıklama bekleniyor.-Kaan Kural-

Mesut
08.07.2010, 00:01
nba.com da haberi var sanırım wade-bosh ikilisini beraber izlicez önümüzdeki sezon

Oğuz B.
08.07.2010, 11:59
Carlos Boozer, 5 yıl 80 milyon $ karşılığında Chicago Bulls'la anlaştı.
Chris Duhon, 4 yıl 15 milyon $ karşılığında Orlando Magic'le anlaştı.

Carlos Boozer,
New Jersey Nets'te, bu akşam saatlerinde Carlos Boozer'ın, Chicago Bulls'la anlaşmasının şaşkınlığı yaşanıyor.
Bulls'la 5 yıl için 80 milyon dolara anlaşan Boozer'ın haberi, Nets cephesini şaşırttı.

Nets'in, Boozer'a 5 yıl için 75 milyon dolar önerdiği ve daha sonra Boozer'ın Menajeri, Bulls'a görüşeceklerini söylemesi üzerine Nets cephesi Bulls'un teklifinden sonra kendilerine dönecekelerine dair söz aldı.

Ancak Nets, Boozer'ın, Bulls'a imza haberini alarak şok yaşadı. Adının gizli tutulmasını isteyen bir takım sözcüsü ''Onlar bize Bulls'un teklifine denk bir teklif sunma şansını vermedi. Biz o kontratı karşılama şansını almadık.'' dedi.

Chris Duhon,

Orlando Magic, bu sezonu New York Knicks'te tamamlayan Chris Duhon'la prensip olarak anlaşma sağladı.
Geçtiğimiz sezonu Knicks'te tamamlayan ve Bulls'un da bu sezon kadrosunda düşündüğü Duhon, Orlando'nun kendisine yaptığı teklifi kabul etti.

Duhon 4 yıl için 15 milyon dolar alacak.

oguzhann
08.07.2010, 12:18
boozer pota altını noah'la beraber canavarlaştıracaktır.ribaund ve savunma da cabası.oyuncu zamanında cavs'a attığı kazıktan sonra kimse tarafından sevilmemekte.her şey bir yana nba'da en iyi "post move" yapan adamlarından biri.şahsen bunun için bile saygı duyulmalı.
d-rose&booz ikili oyunlarını da merakla bekliyoruz :D

MDanışmaz
08.07.2010, 12:55
Bence de Chicago çok iyi transfer yaptı..Pota altında skor üretebilen bir oyuncuları yoktu.Noah kısmen karşılasada tam olarak yerine getiremiyordu.Şimdi iyi bir uzun kombinasyonuna sahip oldular.Yanlarında da onları oynatabilecek Derek Rose ;)

Oğuz ZEYTİN
08.07.2010, 13:11
boozer pota altını noah'la beraber canavarlaştıracaktır.ribaund ve savunma da cabası.oyuncu zamanında cavs'a attığı kazıktan sonra kimse tarafından sevilmemekte.her şey bir yana nba'da en iyi "post move" yapan adamlarından biri.şahsen bunun için bile saygı duyulmalı.
d-rose&booz ikili oyunlarını da merakla bekliyoruz :D

Boozer ve Noah... Hem de savunma mı?

Bu yazın yarattığı duygusal ortamdan kaynaklanan bir yorum olmuş kanımca. Bu ikisi bir zamanların Sacramento'sundaki Webber & Miller ikilisi gibi ancak GÖLGE SAVUNMA yapar, o da dizleri sağlam kalırsa.

Merkez grubundaki rakibimize gelmiş olmasına sevindim. Milwaukee'nin aptalca hamleleri, LeBron'un gidişi sonrasında Chicago da Boozer'ı aldı. Indiana da biraz saçmalarsa şu halimizle grubu birinci bitirme ihtimalimiz oldukça yüksek.

Oğuz ZEYTİN
08.07.2010, 13:17
Bence de Chicago çok iyi transfer yaptı..Pota altında skor üretebilen bir oyuncuları yoktu.Noah kısmen karşılasada tam olarak yerine getiremiyordu.Şimdi iyi bir uzun kombinasyonuna sahip oldular.Yanlarında da onları oynatabilecek Derek Rose ;)

Artık, K. Hinrich yanında olmadığından Rose'n "saf oyun kurucu" yetenekleri sorgulanacak. Bu sezon onun için sınav senesi olacak.

leavemealone
08.07.2010, 14:54
Yeni bir big three olusuyor . Wade-Bosh-Lebron..
Amerikadaki saglam duyumlara göre lebron da bugün miamiye gidecegini aciklayacakmis.
Bosh zaten önceden ikna olmustu..
Olursa süper olur iste ozaman izlenir miami :) .

MDanışmaz
08.07.2010, 14:58
Artık, K. Hinrich yanında olmadığından Rose'n "saf oyun kurucu" yetenekleri sorgulanacak. Bu sezon onun için sınav senesi olacak.

Evet aslında benimde şüphelerim var Rose genellikle Arenas tarzı bir guard daha çok ama ben daha yaşı genç olduğundan bu özelliğinide geliştireceğini düşünüyorum..Geçen sene Boston serisini bir hatırlayalım :)

MDanışmaz
08.07.2010, 15:00
Yeni bir big three olusuyor . Wade-Bosh-Lebron..
Amerikadaki saglam duyumlara göre lebron da bugün miamiye gidecegini aciklayacakmis.
Bosh zaten önceden ikna olmustu..
Olursa süper olur iste ozaman izlenir miami :) .

Bugün basın açıklaması vardı hala daha bekliyoruz yoksa bizi mi kandırdılar :)

Hüseyin İlkin
08.07.2010, 15:31
Bugün basın açıklaması vardı hala daha bekliyoruz yoksa bizi mi kandırdılar :)

Bu gece 4te diye biliyorum, salary miktarı inecek inecek dediler normalden fazla bir miktar sundular önümüze. 58 milyon. Bu da Heate yaradı tabii, üçüncü maksimumu verebilecekler. Lebron gelirse fena olur. Lebron gelmese de, Wade-Boshun yanına iyi isimler alacaklardır. Her türlü sonuçta Miami ligin iddaalı takımlarından oldu.

Chicagoda bir max. verebilecek durumda. Wade şu kadroya cuk diye otururdu ama, Boozerın bu parayı kabul etmesi Lebron geliyor da dedirtebilir. Bu gece belli olacak bakalım, yine de Chicagonun kadro fena değil. R.Bellde düşünülebilir iki numara için, Rose- Bell- Deng- Boozer- Noah. Noah pis işleri seven bir isim, Boozerda iyi bir hücum gücüne sahip. Gerektiğinde Kobe gibi savunma işini de yapar, yeter ki ortam olsun.

oguzhann
08.07.2010, 15:51
Boozer ve Noah... Hem de savunma mı?

Bu yazın yarattığı duygusal ortamdan kaynaklanan bir yorum olmuş kanımca. Bu ikisi bir zamanların Sacramento'sundaki Webber & Miller ikilisi gibi ancak GÖLGE SAVUNMA yapar, o da dizleri sağlam kalırsa.

Merkez grubundaki rakibimize gelmiş olmasına sevindim. Milwaukee'nin aptalca hamleleri, LeBron'un gidişi sonrasında Chicago da Boozer'ı aldı. Indiana da biraz saçmalarsa şu halimizle grubu birinci bitirme ihtimalimiz oldukça yüksek.
man to man'den bahsetmiyorum.noah'ın blok tehditini küçümsüyorsun,boozer da ortalamanın üstündedir savunma konusunda.önemli olan boozer'ın hücumudur o rotasyonda.

Murat Erdem
08.07.2010, 16:27
Yıllardır beklenen 2010 transfer dönemi için "dağ fare doğurdu" diyebiliriz rahatlıkla...NY.Knicks son 3 seneyi feda ettikten sonra bu kadar aciz kalması çok ilginç oldu.

MDanışmaz
08.07.2010, 18:36
Bu gece 4te diye biliyorum, salary miktarı inecek inecek dediler normalden fazla bir miktar sundular önümüze. 58 milyon. Bu da Heate yaradı tabii, üçüncü maksimumu verebilecekler. Lebron gelirse fena olur. Lebron gelmese de, Wade-Boshun yanına iyi isimler alacaklardır. Her türlü sonuçta Miami ligin iddaalı takımlarından oldu.

Chicagoda bir max. verebilecek durumda. Wade şu kadroya cuk diye otururdu ama, Boozerın bu parayı kabul etmesi Lebron geliyor da dedirtebilir. Bu gece belli olacak bakalım, yine de Chicagonun kadro fena değil. R.Bellde düşünülebilir iki numara için, Rose- Bell- Deng- Boozer- Noah. Noah pis işleri seven bir isim, Boozerda iyi bir hücum gücüne sahip. Gerektiğinde Kobe gibi savunma işini de yapar, yeter ki ortam olsun.

Evet Ntvspor'da da dinledim bu gece sabaha karşı 4'teymiş..Bakalım nba da dengelerin değişeceği bir gece valla all-star gecesi gibi bir heyecan var bende :)

Oğuz ZEYTİN
08.07.2010, 18:37
man to man'den bahsetmiyorum.noah'ın blok tehditini küçümsüyorsun,boozer da ortalamanın üstündedir savunma konusunda.önemli olan boozer'ın hücumudur o rotasyonda.

Adaş, ister man2man ister zone yapsınlar veya kısalarla full court defense oynasınlar... Boozer & Noah savunma yönü zayıf oyuncular. Hatta bu Boozer DUKE mezunu değil mi ;)

Noah'ın blok tehdidi... Merkez grubundaki rakibimin bu ikili (bir de Taj Gibson) ile pota altı kurması işime geliyor doğrusu...

NOT: Hücum tarafına sözüm yok. Senin ilk yorumunda savunmayı yüceltmene takılmıştım. Ayrıca bence iyi transfer...

Oğuz ZEYTİN
08.07.2010, 18:38
LeBron kaldı geriye... Sonrasında David Lee, Mike Miller, U.Haslem ve B. Haywood. Bir de O'eal'lar var, artık iş yaparlar mı bilinmez...

Bunların dışındakiler tamamlayıcı rollere aday olur: Ridnour, Barnes, Outlaw gibi...

Oğuz ZEYTİN
08.07.2010, 18:59
@ LeBron Loto

LA Clippers: Baron Davis ve C. Kaman'ın yanına Blake Griffin de dönebilirse kağıt üzerinde fena görünmüyorlar. Kobe'yle kapışmak istiyorsa en doğru seçenek.

Bulls olursa şaşırırım. John Paxson hayatının işini yapmış olur.

Miami'de egosunu ezidrmek istemez.

NJ Nets'in elinde avucunda ne kaldıysa kendisine vermesi lazım, yoksa Prokhorov'un hayalleri suya düşecek.

NY Knicks: Popülerlik ve ilgi istiyorsa varsın gitsin NY'a. Ama şampiyonluk yüzüğüne de el sallasın.

Ve Detroit: Adama yıllarca "LeBalon" dedim. Dumars şapkadan tavşan çıkarıp takaslar falan filan bağlıyormuş işi... :) Yok artık LeBron James derim işte buna

Mesut
08.07.2010, 19:31
galiba lebronda miamide

Oğuz B.
08.07.2010, 20:28
Travis Outlaw, 5 yıl 35 milyon $ karşılığında New Jersey Nets'le anlaştı.

Oğuz B.
08.07.2010, 21:25
Ray Allen, 2 yıl 20 milyon $ karşılığında Boston Celtics'le yeniden anlaştı .

Brendan Haywood, 6 yıl 55 milyon $ karşılığında Dallas Mavericks'le yeniden anlaştı .

Jermaine O'neal, Boston Celtics'le anlaştı .

Oğuz ZEYTİN
08.07.2010, 22:53
Jermaine hamlesi, Semih için iyi oldu. Bu adamla antreman yapacak olmak onun açısından büyük avantaj.

Lüks vergisini bu sezon en fazla ödeyecek takım Dallas olacak bu gidişle...

"Ray Allen'a yılda 10 M $ biraz fazla değil mi" diye düşündüm, sonra Gooden - Rudy Gay kontratları geldi aklıma...

Milenyumun ikinci 10 yılına girerken rakibimiz Boston'ın kurduğu kadroya saygı duyuyorum. Yaş ortalaması biraz 30'a dayanmış (belki de geçmiş) olsa da çok geniş rotasyona sahipler...

T. Outlaw'ı LeBron'un NJ'e gitmeyeceği şeklinde yorumlayabilir miyiz acaba!?

Oğuz B.
08.07.2010, 23:13
Milenyumun ikinci 10 yılına girerken rakibimiz Boston'ın kurduğu kadroya saygı duyuyorum. Yaş ortalaması biraz 30'a dayanmış (belki de geçmiş) olsa da çok geniş rotasyona sahipler...

T. Outlaw'ı LeBron'un NJ'e gitmeyeceği şeklinde yorumlayabilir miyiz acaba!?

Hocam neden bukadar sessiz Detroit ,acaba Le Bron'la mı patlar bu sessizlik :)

Ve Detroit: Adama yıllarca "LeBalon" dedim. Dumars şapkadan tavşan çıkarıp takaslar falan filan bağlıyormuş işi... :) Yok artık LeBron James derim işte buna

Oğuz ZEYTİN
08.07.2010, 23:19

Kulübün satılışı söz konusu. William Davidson'ın vefatı sonrası eşi Karen takımı elden çıkarmak istiyor. Mike Ilitch talipli ama bir türlü tamamlanamdı. Joe Dumars da bunu bekliyor. Önceki senelerde olduğu gibi lüks vergisi ödemek istemiyoruz. Ama bu yaz kontratlar uçtu resmen.

Haywood'a Mid level teklif ettik, adam 9-10 aldı Dallas'tan.

Ben Wallace ve Bynum kalacak gibi. Dün çaylak Greg Monroe ile imzaladık. Matt Barnes adı dolaşıyor.

Asıl bomba ise Al Jefferson! Biraz geniş bir takas olacağı yazılıyor. Minnesota David Lee'yi alsa da almasa da gönderecek Al'ı. Karşılığında Tay'i verebiliriz. Yanında Wilcox.

Elton Brand takası çok konuşuldu. Ama Dumars o riske girmez (inşallah).

Bu hafta sonuyla birlikte canlanırız. Hele şu LeBron effect bir geçsin...

bangkook_61
08.07.2010, 23:25
Noah taş gibi savunmacı bigben Allah çarpar vallaha:) Boozer ligdeki 4 numaraların içindeki en iyi skorer. Bulls un Lebronu alabilceğine inanmıyorum çünü orası buram buram Jordan kokuyor. Ama ellerinde büyük bir boşluk var taş gibi bir takım yaratabilirler. Ama Lebron u almak için Hinrich i yok pahasına takas ettiler ve patladı o iş öyle gözüküyor.

Bosh-Wade-Lebron işi ise tam bir ütopya. Medyanın gazlaması sonucu yaratıldı bu hava. Ama Miamininde elinde iyi bir boşluk var ve Mike Millerla anlaşacaklar sanırm ve bu hamle cuk oturur onlara. Ben Miami GM i olsam mid leveldan Miller ve Felton a sulanırım. Sonra da Beasleyi allayıp pullayıp savunmacı bir 5 numara takasına bakarım.

Lebron a gelirsek seçenekler bence Cavs ve Knicks. Knicks para harcamaktan çekinmeyen bir takım. Lebron ve Amare üzerine para harcarlar takımlarınıda kurarlar. Lebron un Everest seviyesindeki egosunu New Yorktan başkası kesmez. Tüm New York belediye başkanından Donald Trump a Lebron un peşinde. 4 saat sonra her şey belli olacak

Oğuz B.
08.07.2010, 23:27
Bu hafta sonuyla birlikte canlanırız. Hele şu LeBron effect bir geçsin...

Tamam hocam, sağol bilgiler için..

Oğuz ZEYTİN
08.07.2010, 23:38
Altı üstü Noah yahu, mübarek gecede Allah'ın affına sığınıyorum ve: " Büyük Noah, Duvar Noah, Sert Savunmacı Noah" diye yağ dökeyim yollarına bari ;)

Boozer'ın hücumuna lafım yok ama o da savunmada yok! :) (Gerçi bana ne, koç T. T. düşünsün)

Az önce ESPN'de bir takas haberi vardı: Beasley ve J. Jeffries Charlotte'a, Chandler Houston'a... falan filan... Gerçekleşti mi bilemiyorum.

Bu arada Kyle Korver Chicago'yla büyük ölçüde anlaşmış.

bangkook_61
08.07.2010, 23:45
Boozer Cavstan beri savunma yapmıyor Noaha güvenmekten başka yapacağı bir şey yok Bulls un.

O takas haberi hala gerçekleşmedi sanırım. Ayrıca Houston ın hangi sebepten Chandler ı alacağını çözemedim.

oguzhann
08.07.2010, 23:55
Adaş, ister man2man ister zone yapsınlar veya kısalarla full court defense oynasınlar... Boozer & Noah savunma yönü zayıf oyuncular. Hatta bu Boozer DUKE mezunu değil mi ;)

Noah'ın blok tehdidi... Merkez grubundaki rakibimin bu ikili (bir de Taj Gibson) ile pota altı kurması işime geliyor doğrusu...

NOT: Hücum tarafına sözüm yok. Senin ilk yorumunda savunmayı yüceltmene takılmıştım. Ayrıca bence iyi transfer...
savunmayı yüceltmek değil de en azından biraz daha sertleştiğini belirtmeye çalıştım orda.neyse sorun değil zaten.

Oğuz ZEYTİN
08.07.2010, 23:57
Boozer Cavstan beri savunma yapmıyor Noaha güvenmekten başka yapacağı bir şey yok Bulls un.

O takas haberi hala gerçekleşmedi sanırım. Ayrıca Houston ın hangi sebepten Chandler ı alacağını çözemedim.

Kontratının son senesi. 2011'e hazırlık yapıyorlardır. Ayrıca Ming ve Andersen'in yanında sağlıklı olursa iş yapar bence.

Paksoy
09.07.2010, 00:01
jermaıl oneal bostona gitmiş

oguzhann
09.07.2010, 00:08
ismail şenol@twitter:"Sasha Vujacic+Luke Walton=Hidayet Turkoglu. ESPN radyoda cikan takas dedikodusu. "

Paksoy
09.07.2010, 00:11
ismail şenol@twitter:"Sasha Vujacic+Luke Walton=Hidayet Turkoglu. ESPN radyoda cikan takas dedikodusu. "
hedo lakers ı uçurur,kobe süper yıldız olmasının yanında oynatmayı arkadaşlarını gören birisi, iyi olur her nekadar lakersi pek sevmesemde

Oğuz ZEYTİN
09.07.2010, 00:17
Colangelo kafasına koymuş, Beyazlarla dolu bir takım kurmayı :)

Calderon-Vujacic-Belinelli-Bargnani... Nesterovic'i de bağlarlar... Ooohhh. Tam Euroleague takımı.

Şaka bir yana, Ömer Aşık, Toronto'ya gitse keşke. Bu takımda iş yapar...

oguzhann
09.07.2010, 00:21
jalen rose yazmış:"I'm hearing that Micheal Beasley will be traded to the Charlotte Bobcats possibly 2nite "

Oğuz ZEYTİN
09.07.2010, 00:22
Golden State ve David Lee ile ilgili iki proje:

1) 6 yıl için 80 milyon dolar!

2) Takas: Golden State; Anthony Randolph + R. Turiaf + K. Azubuike'yi NYK'e gönderecek. Henüz kesin değil...

Oğuz ZEYTİN
09.07.2010, 00:24
jalen rose yazmış:"I'm hearing that Micheal Beasley will be traded to the Charlotte Bobcats possibly 2nite "

Yanında Jared Jeffries de var.

T. Chandler Houston'a... İki takım daha var. Bulamıyorum haberi. ESPN'de yazıyordu.

oguzhann
09.07.2010, 00:26
raptors kleiza'yla imzalamış mı?

Oğuz ZEYTİN
09.07.2010, 00:27
"Gortat Minnesota'ya gidiyormuş. Karşılığında kimin verileceği belli değilmiş."

Bu adamlar Pekovic ve Milicic'le anlaşmadı mı? Hatta ellerinde Love yok mu? David Kahn'ın ne yapmaya çalıştığını anlayamıyorum.

Oğuz ZEYTİN
09.07.2010, 00:30
raptors kleiza'yla imzalamış mı?

4 yıllığına 20 M $'a imzalamış. Ama Nuggets 7 gün içinde karşılık verebilir.

Paksoy
09.07.2010, 00:33
gortat bence iyi oyuncu ,

oguzhann
09.07.2010, 00:39
4 yıllığına 20 M $'a imzalamış. Ama Nuggets 7 gün içinde karşılık verebilir.
colangelo'nun beyaz oyuncu sevgisi,ırkçılık yolunda mı:D :D

Sefa Murat Dokuz
09.07.2010, 02:00
jermaıl oneal bostona gitmiş
Ben ahı gitmiş vahı kalmış sanıyordum :D
Lebron parayı mı seçecek bakalım.
Miami Lebron iş, inandırıcı gelmiyor 2,3,4 wade lebron bosh ... Yapılırsa skor olarak damga vururlar uzun yıllar.

Oğuz ZEYTİN
09.07.2010, 04:09
Semih bu geceki Indiana maçında, 7 sayı - 2 rib - 2 asist - 1 blokla oynadı.

Oğuz ZEYTİN
09.07.2010, 04:32
LeBron Miami'de!

Detroit'e hayırlı olsun :)

leavemealone
09.07.2010, 05:01
http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/2010/news/07/08/lebron.decision/lebron-heat070210.jpg (http://www.nba.com/2010/news/07/08/lebron.decision/index.html?ls=iref:nbahpt1)

Süper 3 lü geliyor Wade-Bosh-Lebron . Ama ücünüde helal olsun sirf daha iyi bir takim kurulsun diye ücüde alacaklari parada indirime gitmis .
Lebron clevenda kazandigindan daha az kazanacakmis .

Altan 61
09.07.2010, 05:26
Bakalim wade james nasil anlasacak,ikiside topu ister mac sonu, coachun isi kolay degil

bangkook_61
09.07.2010, 05:31
Oha diyorum başka bir şey demiyorum. Güney sahillerine gidiyorum derken herif kocaman bir ha s..... dedim resmen. Ancak Lebron en büyük olma davasını artık kaybetmiştir bundan sonra. Görüp görebileceğimiz en büyük 3 lüyü göreceğiz aynı takımda. Bulls un 72-10 u ilk kez bu kadar tehlikede.

Ben Lebron asla gelmez diyordum gelirse dahi sorun çıkar diyordum ama nedense birden içimde süpüre süpüre şampiyon olacaklarmış gibi bir his uyandı. Seneye doğu da eğer Orlando da Carter eskisi gibi oynarsa Howard da hücumda bişeler öğrenebilirse bu yaz Doğu finali NBA finalinden daha müthiş olur.

Lakers ın 2. threepeat dönemi hayalleri bugün itibariyle sona erdi.

Özge
09.07.2010, 07:04
Miami muthis kadro kurdu.Wade,Bosh ve James.Bu uclu muthis isler cikarir.Ama sampiyon Lakers:)

Ömer SEVİNÇ
09.07.2010, 10:13
Big Three olmuş resmen.

İlker Akçay
09.07.2010, 10:32
Lebron için Ahmet Çakar vari bir yorum yapmak gerekirse; Lebron yancı olmuştur.

Ömer SEVİNÇ
09.07.2010, 10:46
Kobe için de Jordan'lığını ispat için bir şans yarattılar. İçten içe seviniyor olabilir Kobe:)

Paksoy
09.07.2010, 10:55
batıda da nash kobe carmelo toplansın oldu olcak, hiç hoş değil bu durum

Hüseyin İlkin
09.07.2010, 10:56
Wade-Lebron-Bosh... :eek:

ilhan
09.07.2010, 10:57
Miami'nin şampiyonluğundan sonra batırdığı sezonla birlikte NBA ilgim yerin dibine girmişti. Şimdi tekrar mı sarılsam Miami'ye ne yapsam :)

*

Bu arada Lakers'ta bir Türk oyuncu hayal ederdim her zaman...
Hedo da yakışır be. :)

Hüseyin İlkin
09.07.2010, 11:01
Mike Millerda geldi aynı zamanda. Yeni şampiyon hayırlı olsun.

oguzhann
09.07.2010, 11:03
Kobe için de Jordan'lığını ispat için bir şans yarattılar. İçten içe seviniyor olabilir Kobe:)
hidayet söylentileri gerçek olursa,zor anlarda sorumluluk alan bir hidayetle,hırsı çenesinden okunan,gözlerinden ateş fışkıran,durdulamayan bir kobe,pippen-jordan gibi olabilirler.özellikle gasol'u ve sağlıklı bir bynum'u,formsuz olsa bile kelepçe artest'i unutmamak lazım.seneye finalde iki takım karşılaşırsa zevkten ekranlara yapışırız.

Oğuz B.
09.07.2010, 11:28
Formasını yaktılar

9 Temmuz 2010

NTVSpor.net

Lebron James'in Miami Heat'i tercih etmesi, Cleveland taraftarını çileden çıkarttı. Taraftarlar eski yıldızlarının formalarını yaktı.

http://media1.ntvspor.net//C/I/48/lebronnnn600_MVPQ2.jpg
LeBron James'in, yeni sezonda Miami Heat forması giyeceğini açıklaması, Miami'de coşkuyla karşılandı. Cleveland halkı ise sokaklarda kaybettikleri süper yıldızın formalarını yaktı.
LeBron James'in, canlı yayında yeni sezonda Miamı Heat forması giyeceğini açıklaması, kent halkını sevince boğdu.
Beklenen açıklama sonrası binlerce kişi sokaklara dökülürken, LeBron james'in, Dwyane Wade ve Chris Bosh ikilisine katılmasını kutladı.

Heyecanla james'in açıklamasını bekleyen Cleveland’lılar ise büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.
Hayal kırıklığı kısa sürede öfkeye dönüşürken, Cleveland sokaklarında, Lebron James formaları ateşe verildi.
Cleveland taraftarı formaları yakarken, Florida'da da yeni Lebron James formalarını üretmek için hummalı bir çalışma başladı. On binlerce Heat amblemli LeBron forması şimdiden raflardaki yerlerini aldı.

NBA’de uzun süredir hangi takıma gideceği büyük merak konusu olan LeBron James, son kararını açıkladı. Süper yıldız, yeni sezonda Miami Heat forması giyecek.
http://media1.ntvspor.net//C/I/48/heat3_4B2X5.jpg
NBA’de haftalardır cevabı aranan LeBron James yeni sezonda hangi takımın formasını giyecek? sorusunun yanıtını, yıldız oyuncu özel bir canlı yayında verdi. Kral lakaplı oyuncu, Dwyane Wade-Chris Bosh ikilisini de kadrosunda bulunduran Miami Heat’in başarısı için ter dökecek.

Birçok takım, yıllar öncesinden James’in başını çektiği yıldız oyuncuları kadrosuna katabilmek için maaş sınırında boşluk yaratma çalışmasına başlamıştı. Bütün çabaların ardından gözler LeBron’un üzerine çevrildi ve yıldız oyuncu, ESPN'de 1 saat süren özel bir canlı yayında hangi takımın formasını giyeceğini açıkladı. Süper yıldız, tercihini Dwayne Wade ve Chris Bosh'lu Miami Heat'ten yana kullandı.

ayın gelirinin bir çocuk fonuna bağışlandığı program büyük bir heyecanla takip edildi. Yeni bir web sitesi ve sosyal paylaşım ağı açan James, aldığı kararını, daha önceden belirttiği gibi, ilk önce bu siteye üye olanlarla paylaştı. Süper yıldızın katıldığı canlı yayın sosyal paylaşım sitelerinden de büyük bir ilgi görürken, organizasyon bir transfer haberinin çok ötesine geçti. Geçtiğimiz gün süper yıldızı Dwayne Wade ve Toronto Raptors’ın yıldızı Chris Bosh ile anlaşan Miami Heat; LeBron James’i de kadrosuna katarak NBA’de şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri haline geldi.

Kararını açıkladıktan sonra kısa bir değerlendirme yapan süper yıldız, "Şimdi ve gelecekte kazanmak için bu en iyi fırsat. Bu oyunda kazanmanın benim için anlamı çok büyük" dedi.

Hayal kırıklığına uğrayan Cleveland Cavaliers taraftarlarına da seslenen LeBron, "Cleveland taraftarları karışık duygular içinde olabilir doğal olarak. Ancak Akron her zaman benim evim olacak" şeklinde konuştu.

Miami'nin bir diğer yıldızı Dwyane Wade, 'bu çılgınlık olacak' derken, aynı zamanda forma numarası da olan, 3 rakamının büyülü olduğunun altını çizdi. Chris Bosh ise, LeBron'un verdiği kararın ardından heyecanını Twitter'da yazdığı mesajlarla paylaştı.

Son 2 sezonun en değerli oyuncusu seçilen James, 2003 yılı draftında Cleveland Cavaliers tarafından ilk sırada seçilmiş ve burada geçirdiği 7 sezon içinde şampiyonluk sevinci yaşayamamıştı.

Oğuz ZEYTİN
09.07.2010, 11:34
Bu gözler Kobe-Shaq-Payton-Malone gördü...

Cassell-Allen-G. Robinson-E.Johnson'lı Bucks'ı gördü.

Mesele Big Three olmak değil!

Tabii bir de Billups-Hamilton-Prince-2 x Wallace gibi efsane kadroyu oluşturabilmek var ( elde edilmiş şampiyonluk).

Neyse, olan oldu. Şimdi Chicago-N York -Clippers ve ( en çok da buna üzüldüm) NJ ile takas yapma zamanı.

Oğuz B.
09.07.2010, 11:38
Cleveland Cavaliers'ın sahibi Dan Gilbert, Miami Heat forması giyeceğini açıklayan Lebron James'ı ağır ifadelerle eleştirdi. Lebron'u, 'korkakça ihanet' etmekle suçlayan Gilbert, Cavaliers'ın, Heat'ten önce şampiyon olması için elinden gelen herşeyi yapacağını söyledi.
http://media1.ntvspor.net//C/I/48/gilbert_600300_M4AFW.jpg
"Cleveland taraftarına kişisel olarak söz veriyorum. Kendisine 'kral' diyen bu adam ilk şampiyonluğunu kazanmadan biz şampiyon olacağız..." Bu sözler, Cleveland Cavaliers'ın sahibi Dan Gilbert'a ait. Gilbert, 7 yıl boyunca Cavaliers forması giyen James'in, “Artık kazanmak istiyorum” sözleriyle Miami'yi tercih etmesi sonrası zehir zemberek açıklamalar yaptı.

Lebron'un, sezonun bittiği günden bu yana telefonlarına çıkmadığını ifade eden Gilbert, yıldız oyuncunun Heat ile anlaştığını, herkes gibi canlı yayın sırasında öğrendiklerini söyledi. Lebron James'i, kendisini ilah olarak gören Cavaliers taraftarına ‘korkakça ihanet’ etmekle suçlayan Gilbert'ın ithamları bununla da sınırlı kalmadı. Dan Gilbert, James'in çok daha önce gitmeyi kafasına koyduğunu ve bu yüzden takımı play-offların 2. turundaki Boston serisi sırasında yüzüstü bıraktığını da savundu. Sadece 32 sayı farkla kaybettikleri 5. maçtan bahsetmediğini söyleyen Gilbert, “Lebron ikinci, döndüncü ve 6. maçlarda da arkadaşlarını terketti. Kasetleri yeniden izleyin. Spor tarihinde hiçbir süper yıldızın takımını bu şekilde ortada bıraktığı görülmemiştir” diye konuştu.
“Lebron James şampiyon olabilmek için 2 süper yıldızın yardımına ihtiyaç duyuyor. Ancak biz Heat'ten önce şampiyon olacağız. Bunun için tüm enerjimizi, bilgimizi, deneyimimizi ve paramızı kullanacağız” diyen Cavaliers’ın sahibi, taraftarın lanetinin, James'in peşini Miami'de de bırakmayacağını iddia etti.

Hüseyin İlkin
09.07.2010, 11:46
Lebrona olan saygım bir kaç kat daha arttı. Bu çocuk egolu Wadein- Boshun yanına gitmez diyenlere cevabı Lebron verdi. Açık açık ben şampiyonluk istiyorum dedi. Hayırlı olsun. Pat Riley büyük adam. O olduğu sürece işler her zaman yolunda gider.

Oğuz ZEYTİN
09.07.2010, 11:47
Dan Gilbert'a gülüyorum. Yahu Gund Arena'da seyircisi yokken, kimse Cavs'in o mavi-siyah formasını almazken 2003-2010 arasında NY'u, Chicago'yu geride bırakan ilgiyi çektiler LeBron sayesinde. Gideceğini herkes biliyordu. Şampiyonluk diyor bir de, önce play-off yapmak lazım tabii...

Bülent Bayraktar
09.07.2010, 11:50
merak ediyorum bu takımda en çok topu kim kullanacak wade ve lebron 2side topu elinde isteyen oyuncular eee bide pota altında bosh olacak ??
ŞAMPİYON olmak için tercih etmiş bu cümle gerçekden komik geldi bana

Şahinoğlu
09.07.2010, 11:52
İyi transferler , fakat ne olursa olsun Kobe Bryant Nba'in en iyi oyuncusu yine Lakers diyorum seneye.

Oğuz ZEYTİN
09.07.2010, 11:54
Clippers iki orta seviye ( bence yerinde ) oyuncu kaptı: Randy Foye ve Ryan Gomes. İkisi de çok faydalı olur normal şartlarda.

Hüseyin İlkin
09.07.2010, 11:58
Bu adamlar odun değil. Wade olsun, Lebron olsun, Bosh olsun. Neyin nasıl gelişeceğini tahmin edebilirler. Bu yolu seçtiklerine göre bazı şeyleri kabul ettiler.

Lebron, Heat seçimiyle büyük adım attı.

Ömer SEVİNÇ
09.07.2010, 12:05
Dostum ama Payton'un, Garnett'in, ne bileyim Malone'un birleşmesiyle bu üçünün birleşmesi farklı. 3'ü de 20'li yaşlarında atik, dinamik basketbolcular. Bir veteran karması değil ciddi manada yıldızlar topluluğu yaptı adamlar.

Topu paylaşabilirlerse gerçekten efsanevi bir kadro olacaklar..

Oğuz ZEYTİN
09.07.2010, 12:11
Onların da amacı "yüzük"tü.

Bunları küçümsemiyorum ki... Bu arada Miami'nin koçu hala Spoelstra.

Neyse gelecek yıl Nisan'da bu sayfalara tekrar bakarız.

Şimdiden bazıları "şampiyon-yenilmez armada" ilan etti.

Geçen sene de Orlando için benzer şeyler yazılıyordu: "Carter-Howard, dağıtır oğlum bunlar ligi..." :)

SON SÖZ: HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK PISTONS :)

(Hayırlı cumalar)

Ömer SEVİNÇ
09.07.2010, 12:12
Yok o kadar değil yahu. Bence bu sene için hala Lakers bir adım önde. Ama bu kadro dağılmazsa sonraki yıllarda neler yapar bilemeyeceğim. Zaten eli ayağı düzgün takım kalmadı ligde.

Fanatiklikte Kaka'yla yarışırsın sen de:))

Ömer1967
09.07.2010, 12:14
Batıda Lakers doğuda miamiyi tutan biri olarak nba benim için garip bir havaya büründü.olası bir miami-lakers eşlesmesi enteresan olacak.Lebron ne kadar şampiyonluk kazanırsa kazansın şampiyonluğu wade den bir eksik olacak.Miami tercihine şaşırdım.Şampiyonlukta finallerin mvpsi Wade olur.

Ömer SEVİNÇ
09.07.2010, 12:18
Ayrıyeten özellikle bu hamleden sonra salary capların kısılmasını sonuna kadar destekliyorum. Keşke 1 süper takım olacağına 3 tane iyi takım olsaydı. Misal, bir New Jersey Nets'in, Toronto'nun maçlarını bu sene kim izler merak ediyorum..

Cengiz Çubukcu
09.07.2010, 12:44
Heat hakikaten efsane bir kadro oldu şimdiden... 2 numara wade, 3 numara lebron, 4 numara bosh ...
diğer taraftan bosh gidince Toronto ve Hidayet ne yapacak iyiden iyiye merak ediyorum ...

Sefa Murat Dokuz
09.07.2010, 13:26
Adım geçmiş bir yorum yapayım dedim,
Top Wade'in elinde olacak çünkü o Miami'nin MVP'si... orda en popüler o Lebron gelse de değişmez. Zaten Wade ile aralarında bir problem yok bildiğim sorun olmaz bence. Ama bu takım savunmada da tel tel dökülür.
Kobe'yi yenebilmek için önce Pierce-Allen-Garnett şimdi de Bosh-Lebron-Wade buluştu, Kobe Tanrı izin vermedikçe yenilmez =))
Hacının İbraham James çöküş yaşayacak bu sezon. Wade sırtlar takımı.
Hep bir Wade fanıydım ama onun başarıyı daha mütevazı kadroyla yapması gerektiğini düşünüyordum. Açık konuşuyum bu takım ilk şampiyonluğunda Mvp kargaşası başlar.

ilhan
09.07.2010, 13:36
merak ediyorum bu takımda en çok topu kim kullanacak wade ve lebron 2side topu elinde isteyen oyuncular eee bide pota altında bosh olacak ??
ŞAMPİYON olmak için tercih etmiş bu cümle gerçekden komik geldi bana

Bu en çok takımın diğer oyuncularının işine yarayacak. Önceden sadece Wade'e veriyorlardı. Şimdi Leßron var, Chris var. E bide Wade var. :) Gönül rahatlığıyla topu ellerinden çıkarabilirler.

NBA'in Barcelona'sı olur Miami :)

Oğuz ZEYTİN
09.07.2010, 13:44
Yok o kadar değil yahu. Bence bu sene için hala Lakers bir adım önde. Ama bu kadro dağılmazsa sonraki yıllarda neler yapar bilemeyeceğim. Zaten eli ayağı düzgün takım kalmadı ligde.

Fanatiklikte Kaka'yla yarışırsın sen de:))

NBA=Lakers veya Celtics mi? İlla süper yıldızların peşinden mi gitmek lazım?

Herkese duyduğum saygıyı en azından karşımdakilerden beklemek doğal hakkım. Kaldı ki bu sayfalar BMN'nin belki de en eğlenceli en saf sayfaları.

Fanatiklikse?.. Detroit şampiyon olmadan önce de Pistons'ı takip ediyordum, fanatik miyim bilmiyorum? Kötü bir şey değilse, fanatiğim.

Onun dışındaki 29 takımı da en az onların takipçileri kadar izlemeye çalışırım. Hepsine saygı duyarım. Sonuçta NBA basketbolunun, şov ve büyük bir pazarlama olduğuna inananlardanım.

Şimdi burada " ooo Bosh-Wade-LeBron, tamam kesin şampiyonlar" desem ne olacak? Veya bunu söyleyenlerin fanatik olmadığını kim iddia edebilir? Düne kadar Cavs'in peşinden gidenler, Bosh'u Toronto'dayken umursamayanlar sabah 4'ten itibaren Florida valisinden daha keskin Miami'li oluverdi. Halbuki onlar için Florida'nın gururu Orlando'ydu daha düne kadar. Neden?

Air Canada tarzı uçan ilahları vardı. Howard gibi yeni nesil "superman"e sahiptiler.

Tüm bunlar unutuldu, ama nereseyse 15 yıldır play-off yapamamasına rağmen halen büyük heyecan hissettiğim Detroit'i anmak "fanatiklik" oldu.

O zaman Trabzonspor'u değil de Quaresma'yı getiren BJK'yi tutalım tüm forum olarak... ;) Hazır Raul'la Guti de geliyormuş, Big Three hesabı :)

Wadelere, Jameslere, Boshlara, Boozerlara, Nowitzkilere rağmen;

GOOOO PISTOONNNSSS GOOOO!!!

bangkook_61
09.07.2010, 13:44
Adım geçmiş bir yorum yapayım dedim,
Top Wade'in elinde olacak çünkü o Miami'nin MVP'si... orda en popüler o Lebron gelse de değişmez. Zaten Wade ile aralarında bir problem yok bildiğim sorun olmaz bence. Ama bu takım savunmada da tel tel dökülür.
Kobe'yi yenebilmek için önce Pierce-Allen-Garnett şimdi de Bosh-Lebron-Wade buluştu, Kobe Tanrı izin vermedikçe yenilmez =))
Hacının İbraham James çöküş yaşayacak bu sezon. Wade sırtlar takımı.
Hep bir Wade fanıydım ama onun başarıyı daha mütevazı kadroyla yapması gerektiğini düşünüyordum. Açık konuşuyum bu takım ilk şampiyonluğunda Mvp kargaşası başlar.

Açıkçası ilk başta bende öyle düşünüyordum ama nedense düşüncelerim değişti. 3 üde mesela fedakarlık yapıp biraz daha az para alacaklarmış. Kadroya 1-2 iyi takviye daha gelecektir önümüzdeki günlerde. Lebron-Kobe tartışmasında Kobe galip çıkmıştır. Ama önümüzde 5 sene var bu 5 sene sonunda Lebron un Kobe kadar yüzüğü olabilir. Hatta Wade in 6 tane olabilir. Lebron un power forvet oynayacğı yazıyor ortalıkta. Yani bu adam skor peşinde koşarken 30-8-8 yapabilen biri. Önümüzdeki sezon normal sezonu triple double ortalamalarla bitirebilir.

Ayrıca bana öyle geliyorki playofflarda süpüre süpüre giderler eğer kadroya 2-3 tane daha eli yüzü düzgün adam alabilirlerse