PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NBA | National Basketball Association

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

Sabri Kurban
07.06.2010, 05:06
Ray Allen 8 üçlük attı. Bu durumda Kaan Kural zevkten dört köşedir:) NBA deki en sevdiği oyuncu Ray Allen. En sevdiği takım ise Boston:)

Sefa Murat Dokuz
07.06.2010, 05:06
Celtisc'te 10 da 8 üçlük atmış bir oyuncu var ve skor 68-68 böyle hakemler olmaz olsun. Kobe için çok eleştiriyorum 2 faul alakasız 4'ün ancak Boston için de 2-3 tane anlamsız faul var ki bunlar uzunlarını soruna soktu. Böyle mücadeheleye izin verilmeyen dokunmaya faul çalınan bir final izlemedim ben.

Sabri Kurban
07.06.2010, 05:15
Pau Gasol nasıl oynuyor böyle. Pota altını domine ediyor.

Sefa Murat Dokuz
07.06.2010, 05:32
Kobeyi bitirdi hakemler etkinliği yarı yarıya düştü.
-------------------------------------------------

Time for Kobe, Time to Fly and Bite !!!!

hadi gözüm alın şu maçı!

bu kadar basit düdükler nasıl çıkıyor arkadaşşş!!!!!!

BÖYLE BİŞEY OLAMAZ BU TOP NASIL BOSTON'A VERİLDİ %!== GARNETTEN ÇIKMIŞ KÖRLER GÖRÜR BE !!!!!!!!

Lakers katledildi !!!

şu rondoya çalınana bakın . Hakemler resmen satın alınmış yahu.
Seri 1-1 oldu. Boston Celtics oyun oynmamadan maç kazandı. Hakemler Kobe'ye inanılmaz 2 saçma faul çaldı. Maçın en kritik anında %100 garnettden çıkan topu Boston'a verdiler. Lakers katledildi.
Rondo ve Allen'ı kutluyorum . Hakemler Cem Papila gibiydi.

Ceyhun Dündar
07.06.2010, 06:00
kaka anladık kobeyı sevıyorsun da son 6 dk da ne yaptı toplam 5 sayısı vardı bugun ılgınc bı sekılde etkısızdı hele phoenıx serısının son macına gore sahada yoktu ben sevındım bostonun sevınmesıne serı uzadı.Rondo muhtesem oynadı boyle bı poınt guard bulmamız lazım adamın yapmadıgı bı kocluk masallah...
Neyse herkese iyi geceler...

Sefa Murat Dokuz
07.06.2010, 06:09
kobe ile alakası yok, dk başı faul aldı sürekli oturup soğudu böyle olması anormal değil. Kobeyi sevmem ile alakası yok hakemlerin yaptığı bir rezalet. Şu maçı izleyip Garnett'in o topuna topu Boston'a veren bir hakem kaleye giren topu elle kesen adamı görememesi gibi bişey maç 93-90 dı. Top yine Celtics'e verildi. Boston Celtisc de hiç bir şey yok 20 tane blok yediler. Bu maçın hakemler+uzay allen 'ı performansı getirdi. Los Angelasda böyleyse hakemler Garden'da nasıl olacak merak ediyorum.

macka61
07.06.2010, 06:20
hakemler 2 maçtada kötü ama sırf lakersa değil celticsede aynı şekilde bostonda rondo ve allen süperdi lakerstade gasol ve bynum

Berk
07.06.2010, 08:54
Ray Allen bir geceliğine basketbolun Messi'si olmuş resmen.Çatır çutur mesafe tanımadan potaya yolladı tüm 3'lükleri.Final serilerinde bir maçta en fazla 3'lük atma rekorunu da kırdı.Rondo ikinci yarı çok iyiydi.Kaybetsek yazık olurdu.Benim tek hayal kırıklığım Pierce.Bir türlü güven vermedi şu seride.

Neyse artık önümüzdeki 3 maç Boston'da.Aslında fikstür klasik 2-2-1-1-1 şeklinde olsaydı daha iyi olurdu.Bu 3 maçta fire vermeyip 4-1'e bağlamak gerek.Lakers maç alırsa avantaj kaybolur.Sıradaki maç Çarşamba sabahı 04.00'te NTV'de..

Sabahki maçın tekrarını izlemek isteyenler bugün saat 10.10'da NTV Spor veriyor tekrarını.

Ve son olarak;

''Lakers-Celtics final serileri 10 kişinin oynadığı ve sonunda her zaman Celtics'in kazandığı bir oyundur''

:)

Faik Yılmaz
07.06.2010, 09:10
Akşam Celticse yenildik ama hiç yenilmedende kupanın tadı çıkmazki canım.....

Ray Allen elimiz yakanda olucak :) :)

Mesut
07.06.2010, 10:17
süper bir maçdı.
rondo sahne alınca işler değişti.
ve ray allen 7/7 atarak rekor kırdı.
ayrıca play offlarda 2 çeyrekde 8 3'lük atarak bir rekor daha kırdı.
ray allen nba'Deki faal en iyi shoturdur.
penetreden çıkarak 3'lük atmak onun işi,
dün akşam fırsatları buldu ve geri çevirmedi.
rondo sahne aldı.tripper double yaptı.
ray allan mvp gibi oynadı dün gece gerek hucumda gerek savunmada kobeyi durdurdu desek yalan olmaz.
lakersi ayakda tutan bynum ve gasol ikilisi idi dün gece.
garnettt harbi bitmiş pota altı tamamen lakersin.
ben demişidim farka bakmayın ilk maçda boston cavsdanda fark yemişti.seri1-1 ve şampiyon boston olur.saha avantajı kendine geçti.
aslında maçı daha erken koparabilirdi 15 sayı farka kadar açmıştı arayı.ama saçma sapan top kayıpları yapıldı s.williams girdi maf etdi bostonu uzunlar faul problemıne girince kumar oynadu doc rivers ama olmadı 6 sayı farka kadar indirdi lakers farkı devre öyle bitmişti.
boston rondo ve allen ile güldü.
garnett ve paul pierce berbatdı

Oğuz ZEYTİN
07.06.2010, 10:55
Lakers'ın bariz pota altı üstünlüğü (fizik ve yetenek) var ancak Gasol-Bynum-Odom'a kaşılık Garnett-Perkins-Davis-Wallace ve hatta Williams ile sertlik olarak cevap verebiliyor Celtics...

Allen'ın 8 üç sayı isabeti rekor, tebrikler ancak maçı Boston'a getiren yine Rondo'ydu.

19 sayı-10 asist-12 ribanud...

Ve topu eline her aldığında hızla potaya gitmesi, gayet akıllıcaydı. Karşısında ya Fisher ya da Farmar olan her gard bunu yapardı.

Erbay
07.06.2010, 11:19
İşte bu, Rajon Rondo :):)

Özge
07.06.2010, 11:23
Ray Allen ve Rondo'yu durduramayınca sonuç kaçınılmaz oldu.Allen rekor kırmış.Rondo bu sezon müthiş işler yaptı ve devam ettiriryor ama buraya kadar:p

Oğuz B.
07.06.2010, 11:36
http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1006/FinalsBOSLALGame2/images/game2.action.2.jpg

Final'i savaşmadan kazanamazsın bunu en iyi yapanda ( şuanda ) Celtics..
Rondo 2. triple double yi yaptı bu play-off sezonundaki..
Ray'ede tebrikler..
LAL Staples Center'da yenilmez değilmiş demekki ;)

http://img.letssingit.com/members/845415/kevin_garnett_5.jpg

3 maç Boston'da 4-1 olur mu acaba :)

Emre ÖZTÜRK
07.06.2010, 12:02
Boston'un bu seneki deplasman karnesine baktığımızda Lakers'ı deplasmanda yenmesi benim için sürpriz olmadı.Açıkcası ben böyle bir skor bekliyordum.

bahadır2561
07.06.2010, 12:32
1-1 oldu rondo ve allen :alkış: evinde boston 3 macın 2sini alırsa % 70 şampiyon olur..

Hüseyin İlkin
07.06.2010, 12:45
http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1006/FinalsBOSLALGame2/images/game2.action.7.jpghttp://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1006/FinalsBOSLALGame2/images/game2.action.10.jpg

Gökhan KAN
07.06.2010, 12:48
Bu sefer Lakers kazansın paso Boston kazanıyor.

MDanışmaz
07.06.2010, 13:02
Hakemler Kobeye bugün 2 tana basit faul çaldı..Ort. 42. ila 45 dk oynayan bir oyuncunun 10 dk ekstradan oturması demek onu tamamen soğutmak demek neyse sağlık olsun Kobe boston'da yeniden sahne alacaktır.Ama bu maçtan sonra seri 7.maça kadar uzar gibime geliyor..

Sefa Murat Dokuz
07.06.2010, 13:03
Bu seriyi Lakers kazanacak , bu maç çok extra bir maç. Maçı izlenmiş olan herkes sahda bariz bir lakers üstünlüğünü görmüştür. Zaten 15 de 11 üçlük atan bir takımın farklı önde olamamasının sebebi de bu. Ben 93-90 Garnett'in elinde kaldım ve Kobeye çalınan ucuz düdüklerde. Hakemlerden çok endişeliyim.

Hüseyin İlkin
07.06.2010, 13:23
Doc Rivers ;

-PqxL44uW0E

Rajon Rondo;

mqNwJ966CcM

Paksoy
07.06.2010, 13:29
bndan sonra ki 3 maç boston da, evinde maç kaybetmesse şampiyon olur,hadi boston, bu arada 2-3-2 de berbat bişey

Berk
07.06.2010, 13:45
Doc Rivers..:)

Bu Rondo mükemmel oyuncu gerçekten, onu izlemek büyük zevk..

Bülent Bayraktar
07.06.2010, 14:28
hayatım boyunca böyle berbat bir hakem yönetimi görmedim iki taraf aleyhinede yanlış düdükler çıktı ama daha çok lakers aleyhine çalındı.
ray allenın müthiş üçlük performansına rağmen kobenin etkin olmadığı bi maçda lakersin başa baş gittiği maçı ray allena yazık olmasın deyip resmen bostona hediye etti hakemler..
umarım ilerki maçlarda böyle rezil düdükler çalınmaz

ilhan
07.06.2010, 14:40
Ray Allen müthişti. Basketbolda en çok üç sayılık atış yapan adamları tutarım. :) Hedo'yu mesela hep üçlükleri sayesinde çok sevmişimdir. Üçlükleri izlemek büyük keyif.

Yarısına kadar izledim. İzlediğim bölümde 6/6 yapan Allen'a sonsuz teşekkürler. :)

Emre ÖZTÜRK
07.06.2010, 14:58
Gasol gerçekten çok iyi bir seri çıkartıyor.Şu iki maçta çok iyi oynadı.Boston eğer kendi evindeki maçlarda sadece Gasol'ü durdurabilirse (ki bunu yapabilecek güçteler) seri 4-1 bile bitebilir.Gasol durduktan sonra isterse Kobe 50 atsın yinede Boston'un kaybedeceğini düşünmüyorum.

Oğuz ZEYTİN
07.06.2010, 15:03
2010-11 için salary cap, 56,1 M $ olarak belirlendi. Yani 57,7 Milyon olan 2009 bütçesinden aşağıya çekildi.

Mid-Level Expection, %10,3'üne karşılık gelecek: Bu da, 5 798 000 M dolar.

Lükse vergisi sınırı ise 68 milyon civarında...

Oğuz ZEYTİN
07.06.2010, 15:07
Chris Wilcox, 3 M $'lık oyuncu opsiyonunu kullanıp Pistons'da kaldı.

Ancak bu yaz beklediğimiz takaslarda kullanılması muhtemel.

Murat'
07.06.2010, 15:46
Şu sınavlar yüzünden izleyemiyorum maçları delirmek üzereyim.Bu arada serinin son maçı ne zaman bir bilginiz var mı ?

Oğuz ZEYTİN
07.06.2010, 16:14
3. maç Çarşamba sabahı
4. maç Cuma sabahı
5. maç Pazartesi sabahı
6. maç Çarşamba sabahı (gerekirse)
7. maç Cuma sabahı (gerekirse)

Tolunay Abdioğlu
07.06.2010, 16:21
Ray Allen hoşgeldin. :)

Oğuz B.
07.06.2010, 16:31
NBA'de Dün Gecenin İstatistik Liderleri

Sayı : Ray Allen - 32

Ribaund : Rajon Rondo - 12
...
Asist : Rajon Rondo - 10

Blok : Andrew Bynum - 7

Top Çalma : Kobe Bryant - 4

3 Sayı : Ray Allen - 8

Top Kaybı : Kobe Bryant - 5

Egemen
07.06.2010, 18:39
ray allen insan değilsin :)

hiç ümidim yoktu seriden.. heyecanlandım tekrar..sağol boston..

Selman
07.06.2010, 18:44
Bu habere çok sevindim işte, ben de izleyememiştim maçı.Go Boston go ! :)

Sacit
07.06.2010, 19:23
her şeye rağmen Lakers'e güveniyorum

Forza Lakers

SEDAT
07.06.2010, 19:41
her şeye rağmen Lakers'e güveniyorum

Forza Lakers

- Bende :)

Tolunay Abdioğlu
07.06.2010, 19:41
Ntv Spor Yayın Kuşağında ;

20.00 Lakers-Orlando yazıyor Lakers-Boston olmasın o.Lakers-Orlando maçı ne alaka.

Tolunay Abdioğlu
07.06.2010, 19:44
Evet saat 20.00'da Boston-Lakers maçının geniş özeti Ntv Spor'da.İzleyemenler için fırsat.Bende bakıcam. :)

Ceyhun Dündar
07.06.2010, 20:47
lakersbana zengınlıgı hatırlatıyor kişilik olarak garibanın yanında yım ama boston da zengin kimi tutacagımı bilmiyorum bu serıde:)

Osman Yavuz
07.06.2010, 21:45
Nba'in en delici guardına karşı en dışta olanı var.Bu da Rondo'yu açık ara önde götürüyor.Zaten geçenlerde de söylediğim gibi Nba'in en iyi performans gösteren guardı bu sezon.Rondo'nun ezmesi halinde seride tutunacağını söylemiştim.O da beni yanıltmadı.Allen'in hücum performansı zaten klasiktir ama Kobe'yi de ezerek savunması takdir edilmeyecek gibi değil.

mehmets61
08.06.2010, 01:52
ray allen üçlük kaçırana kadar maçı seyredicem dedim baya uykusuz bıraktı:)

Mesut
08.06.2010, 10:10
rondo zaten söylemeye gerek yok.rondonun tek eksiği şutor olmaması onu savunan 2-3 metre geriden savunuyor ray allen çalıştırsa şu rondoyu :)
ray allen boş şutları bulduğu sürece atar affetmez.
bunların üstüne kötü olan paul pierce eklenır ,
bitmiş garnett azda olsa biraz canlansa lakersin şansı yok diye düşünüyorum

Sefa Murat Dokuz
08.06.2010, 12:33
rondo zaten söylemeye gerek yok.rondonun tek eksiği şutor olmaması onu savunan 2-3 metre geriden savunuyor ray allen çalıştırsa şu rondoyu :)
ray allen boş şutları bulduğu sürece atar affetmez.
bunların üstüne kötü olan paul pierce eklenır ,
bitmiş garnett azda olsa biraz canlansa lakersin şansı yok diye düşünüyorum
açıkcası rüya görüyorsunuz. Boston'un seriyi geçecek olmasını gösteren hiç bir veri yok.
1 Allen bu perfroması istatisliklerdede olduğu gibi 10 senede bir bile zor olan bir olay.
2 Bitmiş Garnett nasıl canlanacak Gasol ile Bynum son maçta 20 blok yaptı bunlara pota altını her türlü domien ediyorlar.
3 Kobe nin son maçta faul problemine hakemler tarafından sokulması kolay kolay bir daha olmaz

Kasım Hilal
08.06.2010, 13:38
Allen her maç o kadar üçlük atamaz..
Avantaj Lakesr'ta hala ama Boston sürpriz yapabilir yine de...

Emre ÖZTÜRK
08.06.2010, 14:06
Hala nasıl avantaj Lakers'ta olabiliyor anlamıyorum.Allen her maç o kadar üçlük atamayabilir ama Pierce'de her maç ikinci maçtaki kadar kötü oynamaz.Belki Garnet bitti diyoruz ama evindeki maçlarda bu kadar kötü oynamayacaktır.En önemli konu ise Gasol'ün formu.Gasol'ün ilk iki maçtaki formunu deplasmandaki maçlara yansıtacağini kim garanti edebilir.Ayrıca Boston, benchinden evindeki maçlarda çok daha fazla katkı alacaktır.

Mesut
08.06.2010, 14:42
açıkcası rüya görüyorsunuz. Boston'un seriyi geçecek olmasını gösteren hiç bir veri yok.
1 Allen bu perfroması istatisliklerdede olduğu gibi 10 senede bir bile zor olan bir olay.
2 Bitmiş Garnett nasıl canlanacak Gasol ile Bynum son maçta 20 blok yaptı bunlara pota altını her türlü domien ediyorlar.
3 Kobe nin son maçta faul problemine hakemler tarafından sokulması kolay kolay bir daha olmaz

bostonun seriyi geçmesi için veriler;
1-lakersi evinde yenerek seriyi 1-1 getirdi
2-saha avantajını eline geçirdi ve 3 maç art arda kendi evinde oynayacak
yanı kendi evideki 3 maçıda alsa şampiyon
3-savunması
4-paul pierce'yi her zaman böyle kötü bulamazsın
5-garnett keza 2 maçdır çok kötü
6-bynum-gasol ikilisi devamlılık gösterecekmi.
bostonda ray allen üstün performans gösterdi sadece ray allende müthiş şutor olduğunu biliyoruz fırsatını bulursa kaçıracağını düşünmüyorum.
lakers kobe faktörü var kesin tamam seri bitdi diyemez kimse kobe tek başına şampiyonluğu getirebilecek kapasite var.
bunlar benım görüşüm sana göre rüya olabilir.:)
senin düşüncelerinde bana göre rüya kendi evinde yenılıyosun 3 maçıda deplasmanda oynayacaksın ve avantajlı olacaksın.bunlarda bana göre rüya :)

Paksoy
08.06.2010, 14:53
Hala nasıl avantaj Lakers'ta olabiliyor anlamıyorum.Allen her maç o kadar üçlük atamayabilir ama Pierce'de her maç ikinci maçtaki kadar kötü oynamaz.Belki Garnet bitti diyoruz ama evindeki maçlarda bu kadar kötü oynamayacaktır.En önemli konu ise Gasol'ün formu.Gasol'ün ilk iki maçtaki formunu deplasmandaki maçlara yansıtacağini kim garanti edebilir.Ayrıca Boston, benchinden evindeki maçlarda çok daha fazla katkı alacaktır.
deplasmanda kobe ye yardımcı olmuyorlar (gasol) , boston işi sıkı tutarsa bostonda işi bitirir

BTR03
08.06.2010, 15:31

Tamamen katılıyorum.

Emre ÖZTÜRK
08.06.2010, 15:35
deplasmanda kobe ye yardımcı olmuyorlar (gasol) , boston işi sıkı tutarsa bostonda işi bitirir

Açıkcası bende aynen böyle düşünüyorum.Gasol'un deplasman maçlarındaki performansı serinin kaderini belirleyecek.

pReN@_61
08.06.2010, 15:45
Lakers götürecek bu işi

macka61
08.06.2010, 15:54
3.maç bu gece mi

BTR03
08.06.2010, 17:15
3.maç bu gece mi
Evet. Sabaha karşı 4'de NTV'de

Sefa Murat Dokuz
08.06.2010, 18:35
bostonun seriyi geçmesi için veriler;
1-lakersi evinde yenerek seriyi 1-1 getirdi
2-saha avantajını eline geçirdi ve 3 maç art arda kendi evinde oynayacak
yanı kendi evideki 3 maçıda alsa şampiyon
3-savunması
4-paul pierce'yi her zaman böyle kötü bulamazsın
5-garnett keza 2 maçdır çok kötü
6-bynum-gasol ikilisi devamlılık gösterecekmi.
bostonda ray allen üstün performans gösterdi sadece ray allende müthiş şutor olduğunu biliyoruz fırsatını bulursa kaçıracağını düşünmüyorum.
lakers kobe faktörü var kesin tamam seri bitdi diyemez kimse kobe tek başına şampiyonluğu getirebilecek kapasite var.
bunlar benım görüşüm sana göre rüya olabilir.:)
senin düşüncelerinde bana göre rüya kendi evinde yenılıyosun 3 maçıda deplasmanda oynayacaksın ve avantajlı olacaksın.bunlarda bana göre rüya :)
verdiğin veriler gerçekçi olsun renktaş :D Boston'un bu sezon üstü üste 3 galibiyeti yok 3 maç üst üste lakersı yenecek :D Allen'ın 8 üçlük attığı maçı bile zor bela kazanaibliyor. Kobe'nin faul problemiyle yoksun olmasına rağmen hemde.Bu boston sahasında 2 maç kazansa dahi max bunu yapabilir gene olamaz şampiyon. Pota altı afedersiniz fallafoş oluo her maç :D
Garnett 2 maçtır kötü değil bu sezon piyasada yok.
Paul Pierce'ın serbest atış atarken mecali olmadığı ortada. Bu adamlardan nasıl performans bekliyorsunuz hepsi 40 ına dayanmış yeşil donlu elemanlar :D

Mesut
08.06.2010, 19:20
verdiğin veriler gerçekçi olsun renktaş :D Boston'un bu sezon üstü üste 3 galibiyeti yok 3 maç üst üste lakersı yenecek :D Allen'ın 8 üçlük attığı maçı bile zor bela kazanaibliyor. Kobe'nin faul problemiyle yoksun olmasına rağmen hemde.Bu boston sahasında 2 maç kazansa dahi max bunu yapabilir gene olamaz şampiyon. Pota altı afedersiniz fallafoş oluo her maç :D
Garnett 2 maçtır kötü değil bu sezon piyasada yok.
Paul Pierce'ın serbest atış atarken mecali olmadığı ortada. Bu adamlardan nasıl performans bekliyorsunuz hepsi 40 ına dayanmış yeşil donlu elemanlar :D

bakalım görecez seri sonunu bekleyip görelim.

Sefa Murat Dokuz
09.06.2010, 04:28
İlk çeyrekten notlar
-2.maçın zıttı oluyor oyunu bu sefer boston domine ederken skoru lakers çekiyor.
-İlk çeyreğin son 6 dk sında Lakers ezdi e sadece 3 sayı şansı tanıdı rakibine.
-Garnett Minnesota günlerindeki gibi.
-Pierce bu gidişle bu seride şut sokamayacak.
-Allen insani seviyelere inmiş.
-Kobe'nin Perkins'e bloğu bombaydı.
LA:31 - 17:CEL

İlk yarı Sona Erdi LAL:52-40:CEL Kobe son 3 dk ya damga vurdu.
Her alanda katkısı var kobe'nin 16 sayı 6 rebo 3 asist 2blok 1 top çalma 0 top kaybı

Hakemler 2.yarıya çok iyi başladı. RAy allen'ın dışarı attığı topu gasole yazdılar.Zırt pırt düdükler başladı malesef.

Kubilay61
09.06.2010, 06:13
celtics geliyor gümbür gümbür

SEDAT
09.06.2010, 06:53
- Lakers kazandı ..helal olsun sana derek fısher yine klasını gösterdi :)

- Ray allen yanlış bilmiyorsam sayı atamadan bitirdi maçı , onada afaerin :)

Mesut
09.06.2010, 07:57
- Lakers kazandı ..helal olsun sana derek fısher yine klasını gösterdi :)

- Ray allen yanlış bilmiyorsam sayı atamadan bitirdi maçı , onada afaerin :)
yok abi 2 sayısı var faul atışından.
garnett bitmiş diyoduk maçın en etkili ismı oydu.
ray allen berbatdı anlamadım bende nasıl öyle oldu 2 gün önce 3lükleri sıralayan adan 2 gün sora 14-0 atıyor.
pierce kötü başladı ama gene kritik 3lük atışları yaptı.
rondo fazla gözükmedi.
yedeklerden tony allen den verim alabildi.
lakersda ise derek fisher maçı koparan adam oldu.

Bartuğ13
09.06.2010, 10:22
ray allenın özüne dönüp 13te 0 atmasıyla,beni kendime getirdi.noluyoruz demiştim bir önceki maçta.
kobenin derek fisherdan aldığı ekstra katkı haricinde pek kimseden katkı almamasına rağmen lakersa kazandırdığı maç gibi görünüyor.
istatistiklere bakıyorum 2/15 gibi bir 3lük oranı var lakersın.vujacicle falan olmuyor.lakersın seneye iyi bir şutör takıma katması lazım.kyle korver tarzında bir adam.gelip sokup çıkacak.vujacic onu yapacak kapasitede değil.

önemli bir galibiyet oldu.3 gündür bu duruma canım çok sıkılıyordu rahatladım biraz.en kötü ihtimalle deplasmandaki son maçı da kazanıp içerde işi bitiririz.

Faik Yılmaz
09.06.2010, 10:37
Lakers ağırlığını koymaya başladı seriye......

Hadi Kobe hadi Lakers.....

Tarihin gelmiş geçmiş en iyi basketbolcusu olacak Kobe Bryant.....

Emre ÖZTÜRK
09.06.2010, 10:42
Çok ilginç olmuş gerçekten :)

İkinci maçı alan adam bu maçı vermiş.
Boston'da Garnet'in düzelmesi iyiye işaret ama takımda hergün yeni birileri saçmalayacaksa bu serinin altından kalkmaları zor olur.Tamam kötü oynayabilirsiniz ama böyle önemli maçlarda saçmalamaya hakkınız yok.Fisher ise aslında çok garip bir adam.Bazen bakıyorsunuz çembere değmiyor şutları ama öyle anlarda şut sokuyor ki bunu fazlasıyla telafi ediyor.

Serdær
09.06.2010, 10:57
Stres,sıkıntı yok Champion Lakers ! ;)

Seri bittikten sonra daha detaylı açıklama yapmayı düşünüyorum ..

Özge
09.06.2010, 11:06
Ray Allen çok etkisizdi.Ray Allen'ın rekor kırdığı,Rondo'nun iyi oynadığı maçta zor yendiler zaten.Allen'ın her maç öyle oynamayacağını söylemiştik.4. maçı da alırsak seri biter.

Atılay
09.06.2010, 11:19
Kobe ne yaptı bu maç :)

Sefa Murat Dokuz
09.06.2010, 12:18
Ne yapacak böyle şutta zorlandığı bir maçta bile 29 sayı ve inanılmaz enerjili oynayarak 7 rebo 4 asist 2 top çalma 3 blok ile yıldızlaştı :D (ne yıldızlaşması, böyle bir kobe görmedim ben ne yaptı anlayamadık. Sadece enerjisi yeter yinede)
Garnett fena hırs yapmış , Ray Allen o performansı zaten asla gösteremezdi hepten sı..ışlara geçti.
Pierce bi ara bu seride sayı atamayacak diye düşünmüştüm o boş üçlüğü atana kadar.Sonra vasatı geçebildi :D Perkins falan yine blok manyağı oldular 2.maç kadar olmasada.
G.Davis N.Robinson ve T.Allen fena değildi Boston'da.

Gelelim kazanan cephesine.
Lakers için hala bu değil diyebilirim. 2.maçın doğa üstü birşey olduğunu ve Nba tarihinde 1 kaç kez ancak olabileceğini Boston'un bir daha böyle asla kazanamayacağını söylemiştim.
Kobe şut olarak biraz fazla zorladı ancak zaten takımda diğer kişilerin üretimi sıfırdı bu süreçte, Onlar şut atacağına kobe sallasın kabulumdür.
Garnett performasını arttırsada Pota altı 3.maçtada Lakers üstünlüğü ile geçti.Rebo larda çok açık olan fark kapansada Lakers 43-35 üstün yinede.
Boston'un yinede şu durumda evinde kalan 2 maçtan en az 1'ini alabileceğini düşünüyorum. Buda 4.maç olabilir. Sonrası Lakers daha fazla uzatmaz.

SEDAT
09.06.2010, 15:49
- Lakers yendi ama bu tempoyla ne kadar daha giderler bilmem , anlık parlamalarla maçı aldılar..

- Yatıp kalkıp fishere dua etsinler ha bide ray allene :)

- Ama şuda bi gerçekki Bynum sakat olmasa işler değişir bu seride ..

- Zaten Kobe , fisher , bynum birazda gasol diğerleri piyasada yok ne farmar ne vujaçiç..

Tolunay Abdioğlu
09.06.2010, 17:44
Allen alem adamsın. :)

Kereşenli
09.06.2010, 18:51
4. maç ne zaman?

Oğuz B.
09.06.2010, 18:56
4. maç ne zaman?

3. maç Çarşamba sabahı
4. maç Cuma sabahı
5. maç Pazartesi sabahı
6. maç Çarşamba sabahı (gerekirse)
7. maç Cuma sabahı (gerekirse)

Sayı : Kobe Bryant - 29

Ribaund : Kendrick Perkins - 11
...
Asist : Rajon Rondo - 8

Blok : Kobe Bryant - 3

Top Çalma : R.Wallace & R.Rondo & K.Bryant : 2

3 Sayı : Paul Pierce - 3

Top Kaybı : Kevin Garnett & Glen Davis - 3

http://i1006.hizliresim.com/2010/6/9/4283.jpg

Dün gecenin aslan payı Fisher'ın son çeyrek de attığı 11 sayı maçı getirdi..
Hayal kırıklığı ise kuşkusuz Ray ,tabiki kimse 2. maçtaki performansı beklemiyor ama 10 da 8 nere 8 de 0 nere..

http://i1006.hizliresim.com/2010/6/9/4316.jpg

Egemen
09.06.2010, 19:40
ray allen insan değilsin :)

hiç ümidim yoktu seriden.. heyecanlandım tekrar..sağol boston..

gene gitti ümidim :)

Sabri Kurban
10.06.2010, 09:39
Pierce düzelmedikce bu işi Lakers götürür. Kobe'nin şut yüzdesi %40 dan düşük olmasına rağmen Boston 2-1 geride olması ve 2. maçta Ray Allen bilgisayar oyununda şut atar gibi sokmasına rağmen maçı Boston'un zor alması Boston'un düşünmesi gereken şeyler. Ben Lakers'ı tutuyorum. Kobe Michael Jordan'ı yakalabilecek (geçebilecek demiyorum) tek oyuncudur şu an. Kobe'nin şutları da düzelirse Boston otursun kaderine ağlasın artık.

Faik Yılmaz
10.06.2010, 09:44
Pierce düzelmedikce bu işi Lakers götürür. Kobe'nin şut yüzdesi %40 dan düşük olmasına rağmen Boston 2-1 geride olması ve 2. maçta Ray Allen bilgisayar oyununda şut atar gibi sokmasına rağmen maçı Boston'un zor alması Boston'un düşünmesi gereken şeyler. Ben Lakers'ı tutuyorum. Kobe Michael Jordan'ı yakalabilecek (geçebilecek demiyorum) tek oyuncudur şu an. Kobe'nin şutları da düzelirse Boston otursun kaderine ağlasın artık.

Jordonun 25 bin küür sayısı var.....

Kobeninse 23 bin civarı........

1 sene sonra Jordonu yakalar vede geçer.......

en az sayısı olanında 33 bin civarı sayısı var ama onu geçebilirmi bilmiyorum....

Sabri Kurban
10.06.2010, 09:51
Ben Kobe'nin Jordan'ı yakalamasını sayı anlamında söylemedim. Oyun anlamında ve kazandığı başarılar hakkında dedi. Sayı olarak baz alırsak NBA in en iyisi Kareem Abdul Jabbar olur. Şampiyonluğu baz alırsak Bill Russell en iyi oyuncu olur. Benim demek istediğim başkaydı.

Oğuz ZEYTİN
10.06.2010, 11:27
Karşılaştırma değil sadece durum tesbiti:

Jordan'ı "Jordan" yapan; Dominique Wilkins, Larry Bird, Malone-Stockton, Hakeem, PAtring Ewing, Cleyde Drexler, Tim Hardaway, Isıah Thomas ve diğer süper yıldızlardı. Onlarla, 90lara imza atmıştı Jordan.

Kobe ise ne yazık ki karşısında böyle efsaneler bulamadı. Kimse kusura bakmasın ama, McGrady mi efsane Allah aşkına yoksa Pierce mı? Bunlar dönemlik all-starlar... Duncan, Kidd, Garnett, Iverson dışında ciddi rakipleri olmadı. Kobe'nin en büyük şanssızlığı budur. 15 senedir NBA'e damgasını vurmuştur Kobe.

Büyük adamdır, Kobe... David Stern, Jordan'ın yarattığı boşluğu nasıl dolduracağını düşüneceğine (artık tartışılması abestir), Kobe'den sonrası için kafa yormalı şimdi.

Ek: Lakerslı değilim!

Sefa Murat Dokuz
10.06.2010, 12:17
Jordon'un 25 bin değil en az 30 bin sayısı vardır. Kobe de bırakırken o civarda bitirip yakalamış olur.

Oğuz ZEYTİN
10.06.2010, 12:28
Jordan'ın normal sezonlardaki toplam sayısı 32292, play-offlarda ise 5987.

Sabri Kurban
10.06.2010, 14:25
Bigben sana katılıyorum da zaten sorun Jordan'ın boşluğunu doldurmak değil miydi? Demek ki doldurmaya aday çıkmamışsa Kobe'nin bu boşluğu dolduracak tek kişi olması ve o düzeyde rakibinin olmaması (Lebron,wade,Durant ileride ne olurlar bilemem) zaten böyle bir düzeyde karşılaştırma yapılmasını imkansız kılıyor. Jordan'ın jenerasyonu da zaten Dream Team i oluşturuyordu.

Sefa Murat Dokuz
10.06.2010, 17:54
Bu gece ya seri biter, yada Boston son şansları zorlamak için kazanır. Lakers yenerse burdan Şampiyonluğu 5 Lebron çeviremez. Ama Boston kazanırsa, kendi sahalarındaki son maça daha da fazla asılıp Los Angeles da yenilseler dahi 7.maç sanslarını zorlayacaklar.
Bu gece en yakın geçecek en kıran kırana geçecek maç olacak. İlk maç tartı olduktan sonra Birer kroşelerle birbirlerini salladılar.Bu maç Lakers'ın aparkat maçı olabilir.

bangkook_61
10.06.2010, 18:02
Kobe isterse 100 sayı atsın asla Jordan olamaz. Jordan başka bir fenomendi onun gibisi gelir mi bilinmez. Kobe de çok büyük oyuncu ama Jordan kadar değil.

Sefa Murat Dokuz
10.06.2010, 18:21
100 sayı atmak değil Jordon seviyesine çıkmak Jordon asla 81 bile atamadıki Kobe 100 atmaya ihtiyacı olsun. Jordon Kobe ile kıyaslanmamalı, Kobe de aynı şekilde. Benzerlikleri fazla olan bir oyuncu. Şu varki şut tarzları hareketleri oldukça benzer ve birbirini hatırlatan stillerde. Ancak Kobe Bryant Jordon'a göre 10 gömlek daha iyi 3 lük atıyor. Aynı şekilde Jordon'da çok daha iyi sıçrardı. Jordon'da Kobe'de maç sonlarında daha iyi oynama özelliğine sahip. Kobe Jordon'dan çok fazla geride bir oyuncu değil. Etrafındaki parçalara dikkat etmek lazım. Bugun Kobe ile Lebronu aynı takıma koy şu 5 yıl beraber oynasınlar 100 sene unutulmazlar. Chicago'da dönemin Jordon'dan sonra en iyi oyuncularına neredeyse sahipti.
Kobe bu ligde 2-3 sene Cris Mihm lerle , Kwame Brown larla uğraştı durdu. Adamın yaptığı hiç birşeyi anlamıyorlardı bile. 50 attığı bir Houston maçını sırf Walton'un 1 sayı fark varken 3 lük denemesi yüzünden kaybettimizi hatırlıyorum. Kobe'nin 35 sayı ortalama tutturduğu 2007 sezonu yanılmıyorsam Jordon'un ortalamasından üstün bir sezondu. Üst üste 5 maç +40 attı. 3 kez +60 yaptı. Ocak ayı yine yanılmıyorsam 45 sayı ortalama tutturdu. Kobe Bryant Lakers tarihinin en iyi oyuncusu NBA tarihinin de en iyi 3-4 oyuncusundan birisidir. Günümüz basketolunda 2006 Dallas Maverick'sine ki o takım oldukça iyi bir takımdı 3 çeyrekte takım halinde 61 sayı iken Kobe 62 idi.
Son çeyreğe çıkmaya gerek bile duymadı.
Yine günümüz şartlarında bir oyuncunun 80 li sayılara ulaşması imkansıza yakın bir şeydir ki bir çeyrekte bir oyuncunun 35 sayı atması imkansızdır. Bunu uzun yıllar asla göremeyeceğiz.
5 maç üst üste +40 Bir maçta, 10 küsür üçlüğü,
+60 ları , rakip takımı tek başına geçenleri , 70-80 gibi rakamları. Çeyrek başıan 30-35 sayı atanları.
Üst Üste 13 şut kaçırmayan adamları(vs Utah JAzz) görememiz çok zor olur.
Kobe Bryant bir efsanedir ! 5.Yüzüğü alacak !

Sinan Akyıldız
10.06.2010, 18:34
Her ne kadar Bryant'ı günahım kadar sevmesemde kıyasa konu iverson oluyorken T-Mac'e o nedir deniyosa bir T-mac sever olarak bu benim zoruma gider arkadaş :D

Oğuz ZEYTİN
10.06.2010, 19:30
Bigben sana katılıyorum da zaten sorun Jordan'ın boşluğunu doldurmak değil miydi? Demek ki doldurmaya aday çıkmamışsa Kobe'nin bu boşluğu dolduracak tek kişi olması ve o düzeyde rakibinin olmaması (Lebron,wade,Durant ileride ne olurlar bilemem) zaten böyle bir düzeyde karşılaştırma yapılmasını imkansız kılıyor. Jordan'ın jenerasyonu da zaten Dream Team i oluşturuyordu.

Doğru. Kıyaslamıyorum zaten. Demek istediğim şu ki; bence Jordan şanslıydı. Kendisini zorlayan ve hatta yücelten efsanevi rakipleri geride bırakmıştı.

Kobe inanılmaz büyük bir yetenek. Oynadığı dönemde kendisine kafa tutabilecek eş değer yıldızların olmaması Kobe için bence şanssızlık...

"Senna mı, Schumacher mi, Hamilton mı"ya dönmemeli bu konu.

Jordan sadece basketbol için değil gelmiş geçmiş tüm spor tarihinin en büyük isimlerinden. Kobe Bryant ise saygı duyulması gereken, hayatı başarılarla dolu, Jordan'ın açtığı yoldan ilerleyen bir basketbol yıldızı.

Berk
10.06.2010, 19:43
Şöyle dolaşıp bilgi edinebileceğimiz sağlam basketbol forumları var mı bildiğiniz?

Oğuz ZEYTİN
10.06.2010, 20:03
NBA için;

*konyaliportlandlilar.com
*batug.com

İngilizce takip etmek isterseniz; Detroit Pistons için hazırlanan bloglar var.

*pistonpowered.com
*need4sheed.com...

TBL için;

*salsabasket.net ve
*mixbasket.

Avrupa için

*sportando.com.

*hoopshype.com var. NBA portalı. ;)

*basketbolegitim.com

*eurobasket.com

(şimdilik bu kadar)

Murat'
10.06.2010, 21:59
4. maç bugün mü arkadaşlar ?

Şu sınavlar yüzünden tek maç bile izleyemedim canım ona sıkıkldı.

Murat'
10.06.2010, 22:35
ray allenın özüne dönüp 13te 0 atmasıyla,beni kendime getirdi.noluyoruz demiştim bir önceki maçta.
kobenin derek fisherdan aldığı ekstra katkı haricinde pek kimseden katkı almamasına rağmen lakersa kazandırdığı maç gibi görünüyor.
istatistiklere bakıyorum 2/15 gibi bir 3lük oranı var lakersın.vujacicle falan olmuyor.lakersın seneye iyi bir şutör takıma katması lazım.kyle korver tarzında bir adam.gelip sokup çıkacak.vujacic onu yapacak kapasitede değil.

önemli bir galibiyet oldu.3 gündür bu duruma canım çok sıkılıyordu rahatladım biraz.en kötü ihtimalle deplasmandaki son maçı da kazanıp içerde işi bitiririz.

Bartuğ kardeşim seni buralarda görmek çok güzel.Yeni sezonda umarım bizim takımın bölümüne de sık sık uğrarsın.Senden maçlarla ilgili değelendirme almak çok güzel olacaktır.

Sefa Murat Dokuz
10.06.2010, 23:38
Şöyle dolaşıp bilgi edinebileceğimiz sağlam basketbol forumları var mı bildiğiniz?
bekleriz kardeş :D lakerstr.com

Mesut
10.06.2010, 23:44
3 maçıda sabahın ilk saatlerınde kalkıp izledım ama bu maçı izleyemeyecem yarın 2 final sınavım var kusura bakma boston :)

ilhan
11.06.2010, 09:19
Geceye damgasını vuran olan olay Pierce'n hakeme attığı sevinç yumruğuydu. :D İstemsiz olduğunu söyleyip özür diledi. Teknik faul falan çalınmadı. Gerçi atışta sayılmadı. Ama hakeme attığı yumrukla kaldı. :D

Kobe oyunu tek başına forse edecekti neredeyse. Gasol dışında yardımcı olan yoktu keza. Şimdi durum 2-2.

SEDAT
11.06.2010, 09:27
- Ya kardeşim bu lakers ta yedekler ne hale gelmiş ya hepsi berbat, ron artest de dahil..kenardan katkı sıfır...lamar odom bile var la yok arası..

- Bynum sakat olmasaydı bence şu son maç bile kafa kafaya giderdi farmar , vujaçiç , brown vs...bunları hiç saymıyorum zaten..

- Birde gözüme çarpan olay lakerslı oyuncular ne kadar sakinler vallahi şaşırdım kaldım doğrusu..celticsli oyuncular normal bi basketten sonra bile sanki son saniyede maçı alan basketi atmış gibi acaip hareketler yaplmaları garip geldi bana :)

Berk
11.06.2010, 09:28
Celtics 96-89 Lakers | 2-2

Celtics benchten çok iyi yararlandı.Özellikle Glen Davis coştu resmen.Robinson da yine iyi katkı verdi.Pierce'ta geçtiğimiz 3 maça göre toparlanma vardı.Hakeme attığı yumruk maçın en komik anıydı:D

Lakers'ta Bynum'ın sakatlığı geçmezseserinin geri kalan maçları onlar için çok daha zor olacak.Olsun da zaten.Forza BOSTON.:D

Bu da Pierce'in hakeme yumruğu:

lQRh2EvBetQ

SEDAT
11.06.2010, 09:55
- Yanlız konuyla çok alakalı olmayan enteresan bi tesadüf gözüme çarpıyor acaba bana göremi böyle..

- Şöyle bakıyorum R.Madrid İnter Lakers :) Ne alaka diyecekseiniz bu takımlardan herhangi birini tutatn kişiler diğer takımlarada sempati duyuyor..:)

- Aynı şey Barcelona Roma Boston Celtics :) bilmiyorum yanılıyormuyum

Murat'
11.06.2010, 10:01
İş 7. maça kalırsa Cuma sabahı izleyebilirim artık maçı.

macka61
11.06.2010, 10:19
son 2 maç lakersın sahasında mı olucak

Emre ÖZTÜRK
11.06.2010, 10:28
Maçı Boston'a getiren bench katkısı oldu.

Özellikle iç sahada Boston'un benchten iyi katkı alabileceğini hepimiz tahmin ediyorduk.Glen Davis böyle iyi katkılar verebiliyor.Geçen senede playoff larda çok iyi maçlar çıkarmıştı.Boston'un seriyi lehine çevirebilmesi için Allen'ın devreye girmesi şart.Son iki maçta ortalıkta yoktu resmen

Mesut
11.06.2010, 11:40
- Yanlız konuyla çok alakalı olmayan enteresan bi tesadüf gözüme çarpıyor acaba bana göremi böyle..

- Şöyle bakıyorum R.Madrid İnter Lakers :) Ne alaka diyecekseiniz bu takımlardan herhangi birini tutatn kişiler diğer takımlarada sempati duyuyor..:)

- Aynı şey Barcelona Roma Boston Celtics :) bilmiyorum yanılıyormuyum

yok abi yanılıyorsun yanı benım açımdan
boston celtrics tutarım
real madrid hayranıyım
romaya notürum :d

Özge
11.06.2010, 12:28
Boston'ın benchi çok yararlı oldu.Özellikle son çeyrekte Davis çok iyiydi.Lakers ise benchden yararlanmayı bırak Gasol ve Kobe dışıda bir şey yapan yoktu.2'si Boston'a karşı oynadı resmen.Bu arada Allen rekor kırdıktan sonra 3'lük atamadı hiç:D

Gökhan KAN
11.06.2010, 12:44
Ulan Lakers adamlara 10. kez vericeniz şampiyonluğu o olacak.

Egemen
11.06.2010, 13:00
bynum ve bench böyle oynayacaksa versinler yüzüğü bostona direk :)

Özkan Şentürk
11.06.2010, 13:33
bynum ve bench böyle oynayacaksa versinler yüzüğü bostona direk :)

Bynum sakatlanmış zaten, 2. yarı hiç oynamamış.O olmayıncada Big baby at koşturmuş zaten pota altında.

Sefa Murat Dokuz
11.06.2010, 13:40
Maç önceleri yazımı okuyun. Bu maçı değerlendirirken bunun İlk 3 maç gibi bir maç değil telafisio olmayan bir maç olduğunu ve bu maçın Boston'un kazanma ihtimalinin yüksek olduğundan bahsettim. 3-1 olsa bu iş biterdi. 2-2 olması çok doğal ancak Boston'ın ipinin çekilme zamanı geldi. Burdan sonra daha direnemez şu kendi evindeki maçı alırsa 7.maçı görür , alamazsa 6.maç bitirir Lakers. 2.maçı kaybettiğimizde üzülmüştüm ama bu beklediğim yenilgiydi üzülmedim. Kobe'nin bu kadar hırslı oynadığı bir maçta desteksiz kalması Kobe'yi de sinirlendirmiştir, Artest 20 küsüt maç yaptı şu finallerde 1 maç oynadı.

SDanışmaz
11.06.2010, 14:38
Aslanım Boston. Bitireceğiz bu işi :p

Oğuz B.
11.06.2010, 14:45

Sayı : Kobe Bryant - 33

Ribaund : K.Perkins & L.Odom & R.Artest - 7
...
Asist : Paul Pierce - 5

Blok : Pau Gasol - 2

Top Çalma : Rajon Rondo - 3

3 Sayı : Kobe Bryant - 6

Top Kaybı : Kobe Bryant - 7

http://i1006.hizliresim.com/2010/6/11/2619.jpg

Ertan 51
11.06.2010, 14:52
Bir önceki maçı da alsaydın ne güzel olacaktı,döndüremezlerdi.

Boston:ok

Erbay
11.06.2010, 15:01
Glen Davis haykırırken ağzından salyalar akıyordu :D

Oğuz B.
11.06.2010, 16:18
http://i1006.hizliresim.com/2010/6/11/3230.jpg

http://i1006.hizliresim.com/2010/6/11/3235.jpg

Emre ÖZTÜRK
11.06.2010, 16:26
http://i1006.hizliresim.com/2010/6/11/3230.jpg

http://i1006.hizliresim.com/2010/6/11/3235.jpg

Çok sempatik bir oyuncu Glen Davis :D:D

İkinci resim tam komedi olmuş ama :D

Bartuğ13
11.06.2010, 17:39
maç çok dengede başladı.bostonu pierce ilk yarıda sürüklerken,koba de lakersın sürükleyicisi oldu.iki takımın da hücumunun çok tıkandığını gördük.
nate robinson'un ilk çeyrek sonu ve ikinci çeyrek başında attığı 2 üçlük atış dışında isabeti yoktu bostonun.

ikinci yarı da aynı şekildeydi arada tek bir fark vardı glen davis.gerçekten odom'un sayesinde yaptı bu farkı diyebiliriz.iki takım da bu kadar kısıtlı hücum ederken lakers uzunlarının verdiği hücum reboundlarından yediği sayıların haddi hesabı yoktu.rezalet oynadı uzunlar.heleki odom.etmediğim küfür kalmadı kendisine.tamam lakers takımı kobe haricinde maça bile gelmemişler.gasol vardı deniliyor ama en kritik yerde kıçından verdiği pasla o da takımın geri kalanıyla beraber otelde kaldığını,maça hiç gelmediğini gösterdi bence.neyse lafımıza gelelim tamam tüm takım gelmemiş ama odom öyle bir oynadı ki akıllara zarar.
zaten topu eline alıp kendi kendine hücum etmesi çok salakça oluyor ve böyle kaptırdığı toplardan fast breakleri potada görüyoruz o tamam da,kardeşim kendinden kaç santim kısa glen davisten hiç mi rebound alamazsın?zaten tüm reboundlarıı verdiği yetmediği gibi hiç savunma yapmadı.o kadar savunma yapmadı ki nate robinson ve ray allen bile elini kolunu sallayarak turnike atmaya başladılar.tamam ray allen sokamadı ama nate'in yaptıklarının karşılığı da olamadı.odom rezaletten de öteydi ve ben artık bu takımda yeri olduğunu düşünmüyorum.gitsin arkadaş.

artest te hücumda öyle şutlar atıyor ki elin kırılsın da atama diyor insan.yeteneğin yoksa atmazsın.

hangi akla hizmet 4.çeyreğin ilk 6 dakikasında kobeye hücumda top verilmedi hiç anlamadım.zaten o dönemde yedekleriyle farkı açmayı başardı 10 sayılara boston.

boston da hiç normal şartlarda kazanmadı bu maçı.iki çok ekstra oyuncuyla kazandılar.hani lakers kaybederken çok kötüydü ama boston da aynı derece kötüydü.onlar da taraftarlarına pek ışık vermemişlerdir diye düşünüyorum.

seri giderek daha kritikleşiyor.5.maç çok kritik.bence 5.maçı alan seriyi kazanma ihtimalini %70lere çıkarır.
boston ne kadar 2 maç dışarda yapacak olsa da kazandığı takdirde şampiyonluğa 1 maç kalmış oluyor ve ben ne olursa olsun 2 maça da aynı konsantreyle çıkabileceğine ihtimal vermiyorum lakersın.bu sebeple 5. ve en kritik maçın deplasmanda oynanıyor olması 2-3-2 sisteminin çok salakça olduğunun kanıtı.kesinlikle çok saçma buluyorum.sonuçta tek galibiyet yetecek bostona bu şartlarda.

lakers için de aynısı geçerli.eğer 5.maçı kazanabilirlerse içerde 4-2 ile bitirirler.en kötü ihtimal son maçın da kendi sahalarında olması sebebiyle 6.maça rahat çıkıp alma ihitmallerini artırırlar.

işte bu sebeple çok gergin ve çok çekişmeli olmasını beklediğim bir 5.maç bizleri bekliyor.

şu anda bu serinin en önemli olayı bynum'ın sağlık durumu.ikinci yarıda oyunda kaldığı 1 dakikada rakip potaya zor yürüyor bir görüntüdeydi.oynayamaması yada şu şekilde oynaması lakers'ı çok çok zorlar.heleki beyni nerde olduğu bilinmeyen odoma kalmak mı?allah korusun...

macka61
11.06.2010, 20:31
5 maç ne zaman renkdaşlar

bangkook_61
11.06.2010, 22:11
100 sayı atmak değil Jordon seviyesine çıkmak Jordon asla 81 bile atamadıki Kobe 100 atmaya ihtiyacı olsun. Jordon Kobe ile kıyaslanmamalı, Kobe de aynı şekilde. Benzerlikleri fazla olan bir oyuncu. Şu varki şut tarzları hareketleri oldukça benzer ve birbirini hatırlatan stillerde. Ancak Kobe Bryant Jordon'a göre 10 gömlek daha iyi 3 lük atıyor. Aynı şekilde Jordon'da çok daha iyi sıçrardı. Jordon'da Kobe'de maç sonlarında daha iyi oynama özelliğine sahip. Kobe Jordon'dan çok fazla geride bir oyuncu değil. Etrafındaki parçalara dikkat etmek lazım. Bugun Kobe ile Lebronu aynı takıma koy şu 5 yıl beraber oynasınlar 100 sene unutulmazlar. Chicago'da dönemin Jordon'dan sonra en iyi oyuncularına neredeyse sahipti.
Kobe bu ligde 2-3 sene Cris Mihm lerle , Kwame Brown larla uğraştı durdu. Adamın yaptığı hiç birşeyi anlamıyorlardı bile. 50 attığı bir Houston maçını sırf Walton'un 1 sayı fark varken 3 lük denemesi yüzünden kaybettimizi hatırlıyorum. Kobe'nin 35 sayı ortalama tutturduğu 2007 sezonu yanılmıyorsam Jordon'un ortalamasından üstün bir sezondu. Üst üste 5 maç +40 attı. 3 kez +60 yaptı. Ocak ayı yine yanılmıyorsam 45 sayı ortalama tutturdu. Kobe Bryant Lakers tarihinin en iyi oyuncusu NBA tarihinin de en iyi 3-4 oyuncusundan birisidir. Günümüz basketolunda 2006 Dallas Maverick'sine ki o takım oldukça iyi bir takımdı 3 çeyrekte takım halinde 61 sayı iken Kobe 62 idi.
Son çeyreğe çıkmaya gerek bile duymadı.
Yine günümüz şartlarında bir oyuncunun 80 li sayılara ulaşması imkansıza yakın bir şeydir ki bir çeyrekte bir oyuncunun 35 sayı atması imkansızdır. Bunu uzun yıllar asla göremeyeceğiz.
5 maç üst üste +40 Bir maçta, 10 küsür üçlüğü,
+60 ları , rakip takımı tek başına geçenleri , 70-80 gibi rakamları. Çeyrek başıan 30-35 sayı atanları.
Üst Üste 13 şut kaçırmayan adamları(vs Utah JAzz) görememiz çok zor olur.
Kobe Bryant bir efsanedir ! 5.Yüzüğü alacak !

Arkadaşım ben sana Kobe değil 81 isterse 100 atsın Jordan olamaz dedim sen bana Kobe nin attığı sayılardan bahsediyorsun. Ama sana cevap vermeyi çok istiyorum.
Kobe Jordan dan daha iyi şutör ama Jordan daha iyi penetreci.
Kobe maç sonlarını çok iyi oynar ama Jordan mükemmel oynar.
Jordan çok iyi takım arkadaşlarına sahipti diyorsun sana Shaq derim Gasol derim Payton derim Malone derim. Hele ki Shaq NBA in gelmiş geçmiş en dominant oyuncusuydu.
Kobe nin bireysel hücum performanslarını hepimiz ağzımız açık izledik. Ama o yazdıklarının daha fazlasını Jordan yaptı. Şimdi buraya yazsam sayfa yetmez.
Üstelik ben sana Kobe kötü diye bir şey demedim aksine Kobe çok büyük oyuncu dedim. Ama Jordan ayrı bir fenomen. Eğer karşılaştırlırsa Jordan büyk üstünlük kurar. Bu da Kobe ye büyük haksızlık olur. Dediğin gibi en büyük 3-4 oyuncudan biri olmasada en büyük 10-12 oyuncudan biridir herhalde.

Sefa Murat Dokuz
12.06.2010, 01:32
Arkadaşım ben sana Kobe değil 81 isterse 100 atsın Jordan olamaz dedim sen bana Kobe nin attığı sayılardan bahsediyorsun. Ama sana cevap vermeyi çok istiyorum.
Kobe Jordan dan daha iyi şutör ama Jordan daha iyi penetreci.
Kobe maç sonlarını çok iyi oynar ama Jordan mükemmel oynar.
Jordan çok iyi takım arkadaşlarına sahipti diyorsun sana Shaq derim Gasol derim Payton derim Malone derim. Hele ki Shaq NBA in gelmiş geçmiş en dominant oyuncusuydu.
Kobe nin bireysel hücum performanslarını hepimiz ağzımız açık izledik. Ama o yazdıklarının daha fazlasını Jordan yaptı. Şimdi buraya yazsam sayfa yetmez.
Üstelik ben sana Kobe kötü diye bir şey demedim aksine Kobe çok büyük oyuncu dedim. Ama Jordan ayrı bir fenomen. Eğer karşılaştırlırsa Jordan büyk üstünlük kurar. Bu da Kobe ye büyük haksızlık olur. Dediğin gibi en büyük 3-4 oyuncudan biri olmasada en büyük 10-12 oyuncudan biridir herhalde.

Bak işte bende seni senin sözünle vurdum yazımın en başını okusan? ama çözememişsin? Michael Jordon süper bir skorer di değil mi? Kobe Bryant'da öyle. Skorer demek skoru forse etmek değil mi ? Sürekli 50-60 ve senin sözünle 100 sayı atan bir adam nasıl basketbol'un ilahı olamaz, M.Jordon gibi iyi bir skorer olamaz. Bu sözlerim Kobe için geçerli değil. Ama bu 2 oyuncuda skorer ise elbette attıklarına bakacağız. Sen diyorsun ya Kobe 100 atsada Jordon olamaz, Bende diyorum ki Jordon 81 atmadaki ki Kobe 100 atsın ?

Şimdi yazıklarını değerlendireyim.
"Kobe Jordan dan daha iyi şutör ama Jordan daha iyi penetreci." kesinlikle katılıyorum.Jordon daha iyi bir penetreciydi Kobe de oldukça iyi bir penetreci olmasına rağmen bunu çok fazla denemediği stilinde pek olmadığı için bunları göremiyoruz.Anlık spekteküler hareketleri onun iyi bir penetreci olduğunu kanıtlıyor.Şut konusundada Kobe özellikle dış şutlarda çok ilerde, Ben Jordon'dan 3 lük çizgisinin 2-3 adım gerilerinden turnike tarzı üçlük pek göremedim.
"Kobe maç sonlarını çok iyi oynar ama Jordan mükemmel oynar." Buraya katılamıyorum. Burda Kobe'nin asla geride olduğunu düşünmüyorum. Belki buna ait istatislikler lazım bize ancak, Ama bu sezon Kobe Nba tarihi rekorunu kırdı Clutch shoot ve buzzer en çok atan kişi oldu. Yanılmıyorsam Jordon'ın 6 maçlık rekorunu 8 maça çıkardı.Rakamlar konusnda emin değilim ama bu rekoru eline geçirdiğine eminim.
Shaq dersen: Shaq'ın kendi ağzından gitmemin sebebi Kobe değil,kupchak olduğunu söylemişti. Tabi sende bana Shaq'ın ayrıldıktan sonra Kobe hakkındaki sert konuşmalarını söyleyebilirsin öyle dönek bir eleman.
Malone geldiğinde benim için bitmişti diyebilirim.Lakers'a öyle böyle katkısı olmadı o efsanenin.
Diğer tarafa bakarsan Jordon , her zaman yanında Scottie Pippen gibi harbi bir yıldız vardı ki Jordon'ın babası ölümü üzerinde bıraktığı sezonda dahi takımı play-off lara hatta nerdeyse doğu yarı finaline bile çıkarıyordu 2.turda elendiler.Daha sonra iyi bir şutör sayılacak Harper geldi, yılların rebo kralı Rodman(6-7sene reboaund kralı olmuş bir adam).
Lakers'dan Kobe'yi çıkar şu kadro Play-off u anca zorlar :D

Efsanelerin dönüşü hep heyecanlı olur ancak pek iç açıcı olmaz, Jordon, Schumacher... Gerçi Jordon dönemin baskıları yüzünden performans düzeyine göre erken bırakmıştı.
Jordon kesinlikle bir fenomendir.Basketbolu bırakmış bir adam dönüşünün 4.müydü neydi öyle bişey maçında 55 sayı atıyorsa saygı duyacağım tabi.
Bu kadar şamiyon olmuş 8-9 kez sayı kralı olmuş birine elbetki saygı duycağım 32.000 küsür sayı helal olsun. Ama Jordon'un yüzükleri kullanılarak Kobe'yi başarısız gösterenlere yazıklarım ders olsun. Pippenle Chicago 2.tur yaparken Kobe'siz bir Lakers ilk 8'i zor görür.
Neyse Kobe bu yıl 5.yüzüğü takcak parmağa :D 2015 te bırakır. önümüzdeki 5 sezonda 30 sayıya ulaşır. Kobe'siz bir basketbol pek tad vermeyecek bana.

------------------------------------------------------------------------
Ertuğ kardeş bence kritik maç .6.maç :D 3-2 gelen daha stresli olacak Lakers 3-2 gelirse bitirebilir ama Boston gelirse kazanma ihtimali ne ki orda %70 olsun :D Boston 3.maç treni kaçırdı. 1-1 yapmışken kaznadın kazandın 4.maçı alırsan ancak seriye tutunursun.

Bu arada son dk bilgisi vereyim yanlış anlamadıysam , bu Americanlar Bynum'un sağ dizinde yeni bir sakatlığın belirdiğinden bahsettiler.

bangkook_61
12.06.2010, 04:38
Sana ne dersem diyim istediğin gibi anlıyorsun. En çok sayı atan en iyi skorerse yaz bak google a Jordan ın orada da farkını gör. Kobe 3 yıllık 84 milyon dolar gibi bir para alıyor. Kobe yi Lakerstan çıkar o paraya değer birilerini koy Lakers batı finaline oynar yine. Ben sana Shaq nasıl karaktere sahip demedim Shaq gibi bir takım arkadaşı Jordan da yoktu dedim. Karaktersiz dediğin adam Kobe den daha büyük efsanedir. Karakter, ahlak gibi konularda kusura bakma ama Kobe bulunmaz. Jordan kötü takıma sahipti falanda demedim. Neyse boşver herneyse.

DNA-TS
12.06.2010, 04:48
ben eskiden jordan dolayı bulls taraftarıydım ama son senelerde ibre boston dan yana :) özellikle kevin garnet dn sonra iyi sempati beslemeye başladım baya çekişmli geçen bir play-off oynanıyor bir kaçıyor diğeri yakalıyor inşallah 7.maç oynanarak galip belirlenecek ben boston celtics ten yanayım.forza celtics :D

Sefa Murat Dokuz
12.06.2010, 12:48
Sana ne dersem diyim istediğin gibi anlıyorsun. En çok sayı atan en iyi skorerse yaz bak google a Jordan ın orada da farkını gör. Kobe 3 yıllık 84 milyon dolar gibi bir para alıyor. Kobe yi Lakerstan çıkar o paraya değer birilerini koy Lakers batı finaline oynar yine. Ben sana Shaq nasıl karaktere sahip demedim Shaq gibi bir takım arkadaşı Jordan da yoktu dedim. Karaktersiz dediğin adam Kobe den daha büyük efsanedir. Karakter, ahlak gibi konularda kusura bakma ama Kobe bulunmaz. Jordan kötü takıma sahipti falanda demedim. Neyse boşver herneyse.
Shaq , Kobe'den daha büyük bir efsane ise bende Shannon Brown'ım ...
Yahu duba adam biraz yetenekle birleşmiş iş yapar tabi ligde. Tek başına ne yapmış bu adam, Hep yıldızlarla oynamış, Kobe,Wade,Nash,Lebron...Kobe tek başına Phoenix karşısında 3-1 öne geçti play-off ta. Gasol'un ilk yılında bu takımın 1 oyuncu sadece Kobe'ye yardımcı 1 oyuncuyla nerelere çıktığını gördük.Ki Gasol ilk yılında çok ezikti sert forvetler bile eziyordu onu bırakın pota altlarını. Ancak artık gerçek bir all-star oldu. Kobe kendisiyle etrafını da zirveye taşıdı. Kobe'yi Jordon la kıyaslarım da Shaq kim ya?
Sen anlamakta güçlük çekiyorsun, 100 sayı atmak dedin sen 30.000 sayı demedin ki. Bende sen 100 dediğin için Jordon 81 atmış mı dedim. Jordon 40 ta bıraktı. Kobe 40 a kadar oynamaz 35-36 ta 5 sene sonra bırakır. 5 senede 10.000 e yakın atar zaten. 25.000 sayıya yakın sayısı 30.000'i bulur da geçer de. Jordon'ı yakalaması hayal değil allah bir sakatlık vermezse.

Mesut
12.06.2010, 14:05
5. maçı kazanan şampiyondur

bangkook_61
12.06.2010, 16:51
Kobenin 3 yüzüğünde beğenmediğin Shaq var. Hem de başrol oyuncusu olarak. Kobe yardımcı roldeydi. Phoneix karşısında 3-1 öne geçmek diye bir kriter mi var ? O seriyi 4-3 Suns almıştı keşke onu da yazsaydın. Kobe de 7.maçta nasıl rezil oynamıştı iyi bilirsin. Yahu Kobe çok büyük diyorum sen Kobe en büyük demek istiyorsun diyemiyosun ama için içini yiyor en büyük o diye. En büyük falan değil. Hala 81-100 diyosun. Sana diyorum ki Jordan ın kariyer rekoru 60 küsür bişe. Kobe 81 attı diye Jordan kadar olamaz.Objektif bakamıyorsun, apaçi olma.

Sefa Murat Dokuz
12.06.2010, 20:12
Yardımcı rolündeki Kobe Portland maçında hem maç sonu hem uzatma sonu üçlüklerini atmasa ne o şampiyonluklar serisi başlayacaktı nede Shaq diye bir artis olacaktı. 3-1 öne geçirdi dedim çünkü 3-3 olan maçta Amare ayağı çizgiden top çevirmiş, Nash 3 lük atmış Lakers 2 sayı öndeyken 1 sayı geriye düşmüştü.Maç gitmişti neyse önemi yok. Ama etrafındaki adamlar Kwarme,Smush Parker şu ligde orta sıralardaki takımlarda dahi hatta en dip seviye takımlarda bile ilk 5 e giremeyen hatta kadroya zor giren oyuncular. Medvedenkolar, Rushlar...
Kobe Bryant'ın yanına sadece eli ayağı düzgün Caron Butler gelmişti onun cevherini de Lakers anlaymamış takas etmişti. Kobe asla en büyük değil bak :D gülerek söyleyebiliyorum en iyi değil.
Gayet objektifim, ancak senin 100 sayı atan kişi Kobe olsun olmasın Jordon olamaz demen olaya dikta bakıp kim gelirse gelsin arkadaş Jordon 1 numaradır mantığı. Bende diyorum ki , Jordon geldi rekorlar kırdı, Kobe geldi onun bazı rekorlarını kırdı bazı extra rekorlar ekledi, bazılarına ulaşamadı bazılarını zaman gösterecek.
Ancak Kobe Basketbol'u bıraktığında Jordon artık populeritesine kaybedecek. 5 sene sonra Kral Öldü, Yaşasın yeni Kral !
Kobe Nba tarihinin gelmiş geçmş en iyi 4-5 oyunsundan birisidir. 3 şampiyonluğa ulaşan en genç oyuncu olmasına rağmen, Uzun süre kalaslarla oynamak zorunda kaldı.Bu dönemde 30-35 sayı ortalama tutturdu belki ama zorundaydı maç basına 25 şut atmaya.
Gasol gelene kadar bu adamın 50 attığı maçlarda bile La 100'e zor ulaşıyordu.Anla kimlerle oynadığını.Yanına sadece 1 kişi Geldi Gasol 3 senedir Finalde takım. Shaq denen adam varken de finaldeydiler ama Detroite Kobe olmasa süpürülüp rezil olacaklardı. Shaq görünen asıl parça olsada değildi. Miami'ye gittiğinde belli oldu zaten, ordan da yolu verdiler kendisine Wade kaldı.

Sefa Murat Dokuz
12.06.2010, 20:16
5. maçı kazanan şampiyondur

Celticsliler böyle demek zorunda :D peki seri son 3 maçı Steplas-Garden-Steplas olsaydı Garden-Steplas-Steplas olcağına yine böyle dermiydiniz şüpheli :D 3-2 öne geçmiş son iki maçta deplasmana gidecek takımın ilk maçı kaybettiğinde hiç bir şansı kalmayacağı ortadayken nasıl bu maçı kazanan şampiyon ilan ediliyor şaşıyorum :D durum 2-2 ve saha avanajı lakers da avantaj lakers'da 3-2 geri düşse bile son maç içerde ilk maçı alırsa dahi 7.maça sahasında çıkma şanslarına sahip. Asıl maç 6. maç ! Boston 6.maça 3-2 gelirse bitirdi bitirdi , kaybederse 7.maçta Lakers evinde şampiyonluğu vermez gibime geliyor.

bangkook_61
12.06.2010, 20:27
Vallahi yordun beni. Shaq ı öyle bir kalemde silemezsin. Shaq olmasa Miami şampiyon falan olamazdı. Lakers da öyle. Amare çizgiye bastı falan Nash 3 attı öne geçtiler demek bahane uydurmak. Odom vardı o takımda unuttun belliki. Kobe Portland a 3 lükleri attı ben Kobe nin hakkını verdim. Sen o 3 şampiyonlukta finaller MVP si olan adamın hakkını veremiyorsun.
Ben Jordan hep 1 numara kalacak diye bir kelam etmedim. Kobe Jordan kadar olamaz dedim. Jordan olmak kolay değil. Bundan sonraki nesillerde başka bir ilah çıkar mı bilinmez ama bugün Jordan o konuda Majesteleridir. Kobe basketbolu bıraktığında Jordan populariite falan kaybetmez. Ve en son olarak Kobe en iyi 4-5 oyuncuda değil ama top10 a girer bence de.

Sefa Murat Dokuz
12.06.2010, 21:43
Şahsen ben yorulmadım. Yorulduysan yazmasın, kimseyi zorlamıyorum.
Odom'da ne savunma ama :D Odom vardı, Odom vardı diyorsun diğer tarafta Pippen vardı 6 sene üst üste rebo kralı olmuş Rodman vardı. Sen Odom vardı diyorsun. Jordon her zaman daha iyi kadroya sahipti en yazlız zamanında yanında Pippen vardı,Senin görüşün top 10 bence en iyi 4-5 ten birisi.
Adamlar Lakers tarihinin en iyi oyuncusu diyorlar Kobe'ye benim en iyi 4-5 oyuncu demem abes olmasa gerek.
Kobe ne kadar dibe vuruluyorsa jordon o kadar göğe çıkartılıyor. Kobe başarınca yanında Gasol vardı Gasol yokken nerdeydi diyorlar açıklıyoruz ayağı çizgiye basmak bahane oluyor. O zaman Cem Papila'nın bize vermediği penaltı ile şampiyonluğu kaçırmamız da bahane oluyor.
30 saniye kalmış Adam ayağı çizgiden çevirip Nash'e çeviriyor 3 lük yiyip maçı veriyorsun.Batı 2.turuna yükselemiyorsun. O kalaslar ordusunu oraya getirmek bile büyük iş, Chicago Jorodn'suz Doğu 2.tur oynamış bir takım ve nerdeyse doğu yarı finaline çıkacaklardı. Lakers'ı bırak bu halde Kobe'siz Batı 2.tur oynayabilir mi. Gelen geçen süpürür bunları. Vujacic mi oynıcak 2 numara :D yapmayın allah aşkına Kobe'ye büyük haksızlıklar ediyorunuz.
5 sezonda eminim en az 3 şampiyonluk daha alır ve 30.000 sayıya da ulaşır. Jordon gibi 40 yaşında geri dönmez, smaç kaçırıp gençliğin madarası olmaz.Majesteleri :D Gerçek efsane olarak kalır.

Mesut
12.06.2010, 22:24
Celticsliler böyle demek zorunda :D peki seri son 3 maçı Steplas-Garden-Steplas olsaydı Garden-Steplas-Steplas olcağına yine böyle dermiydiniz şüpheli :D 3-2 öne geçmiş son iki maçta deplasmana gidecek takımın ilk maçı kaybettiğinde hiç bir şansı kalmayacağı ortadayken nasıl bu maçı kazanan şampiyon ilan ediliyor şaşıyorum :D durum 2-2 ve saha avanajı lakers da avantaj lakers'da 3-2 geri düşse bile son maç içerde ilk maçı alırsa dahi 7.maça sahasında çıkma şanslarına sahip. Asıl maç 6. maç ! Boston 6.maça 3-2 gelirse bitirdi bitirdi , kaybederse 7.maçta Lakers evinde şampiyonluğu vermez gibime geliyor.
isterse afrikada olsun seride 3-2 geçen yüzde 80 şampiyondur.
3-2den çevirmek çok zor imkansız hatda
bu lakers içinde geçerli boston içinde.

Paksoy
12.06.2010, 23:19
maç bu sabah mı?

Mesut
12.06.2010, 23:25
hayır yarın sabah 4
14 haziran 04.00

Paksoy
12.06.2010, 23:27
pazartesi sabahımı ?

Sefa Murat Dokuz
12.06.2010, 23:29
3-2 olsun son 2 maç Steplasda oldukça her türlü avantaj bizde :D Bizim evimizde 2 maç almamız onların 1 maç almasından zor. Adamlar bizi elemanları 11-8 üçlük atıp, diğer elemanları tripple yaparken ıkınarak yendiler ki bu performans 15 sene sonra gelmiş bir rekor böyle bir günde zor kazanıyorlar normal oyunlarıyla bana göre imkansız.

Mesut
12.06.2010, 23:30
evet pazartesi sabahı

Mesut
12.06.2010, 23:31
3-2 olsun son 2 maç Steplasda oldukça her türlü avantaj bizde :D Bizim evimizde 2 maç almamız onların 1 maç almasından zor. Adamlar bizi elemanları 11-8 üçlük atıp, diğer elemanları tripple yaparken ıkınarak yendiler ki bu performans 15 sene sonra gelmiş bir rekor böyle bir günde zor kazanıyorlar normal oyunlarıyla bana göre imkansız.

ama o günde garnett ve pierce ortalıkda yoktu.
elbet 4ünde formda oldugu gün gelecektir.
steplesde olmasın sakın :)

Emre ÖZTÜRK
12.06.2010, 23:35

ki Allen o efsanevi performansından sonra üçlük atamadı daha.Eğer o Boston'un içerdeki maçlarında kendi oyununun yarısını oynayabilseydi Lakers deplasmandan galibiyet çıkaramayacaktı.Her şeye tek yönlü bakmayın.Seride herşey olabilir.

Sefa Murat Dokuz
12.06.2010, 23:55
Öyle bir gün Kobe Odom Bynum Gasol'un formda olduğu güne denk gelirse koymaz :D Anlıcağın 40ına dayanmış 3 lünn aynı anda performans vermesi imkansız.

Sefa Murat Dokuz
12.06.2010, 23:56
ki Allen o efsanevi performansından sonra üçlük atamadı daha.Eğer o Boston'un içerdeki maçlarında kendi oyununun yarısını oynayabilseydi Lakers deplasmandan galibiyet çıkaramayacaktı.Her şeye tek yönlü bakmayın.Seride herşey olabilir.
İşte o performans bir kez olur, Kobe de 13 üçlük attığı maç var, 81'i var 1 kez olur onlar her gün olmaz. O performanslar bu seride bir daha olmaz. :D
Avantage Los Angelas Lakers :D
Şaka bir yana böyle bir finalde maç tahmin etmek imkansız. 1-1 olması da 2-1 olmasıda tahmin edilmesi zordu. Herkes sahasındaki maçları alsa normaldi ama . Bir apachi performansı geldi allen dan ardından Fisher kendini aştı. Ardından Glen Davis çıktı sahneye. Şimdi Mbenga:D tripple yapsa şaşmayacağım.

Paksoy
13.06.2010, 00:02
bynum oynamazsa lakersin işi dahada zorlaşır, çünkü lakers pota altında çok üstündü bütün maçlarda

Sefa Murat Dokuz
13.06.2010, 00:26
Bynum oynar ya, sakat makat oynar :D Zaten bi sağlığına kavuşamadı kocaoğlan

Mesut
13.06.2010, 00:34
Öyle bir gün Kobe Odom Bynum Gasol'un formda olduğu güne denk gelirse koymaz :D Anlıcağın 40ına dayanmış 3 lünn aynı anda performans vermesi imkansız.
bişe diyeceğum
g.payton-kobe
-----r.fox------
k.malone-shaq

bu 5 şampiyon oldugunda
payton-r.fox-k.malone kaç yaşında idi.18lik miydiler.
yaş konusuda çok takılıyorsun futbol değil bu basketbol.
tamam yaş önemli ama senın dediğin kadar abartılacak durum değil.
40lık adamlar çıtır wadeyi çıtır lebronu,çıtır d.howerdi eledi geldi haberın ola

Sefa Murat Dokuz
13.06.2010, 00:39
Basketbolu bana öğretme :D yaşın futbol kadar önemli olmadığı doğru, Ancak maç sonunda etkisi çok. Diri kalmak önemli sezonun sonu gelmiş, Garnett sezonun yorgunluğundan bitmiş bir görüntü çiziyor resmen. Big 3 denilen oyuncular çok geriye gitti 2008 den beri, Lakers ise 2008 den çok ilerde. Bu sefer ibre bizden yana !

Paksoy
13.06.2010, 00:44
bu arada payton malone şampiyon oalmadı diye biliyorum ?

Mesut
13.06.2010, 00:54
bu arada payton malone şampiyon oalmadı diye biliyorum ?

olması lazım hatda derek fisher efsane yarı finalde0.2 sn kala san antonio atdığı basket ile turu geçmişti.
o zamanlar batının feci üstünlüğü vardı doğuda.batının en kötü takımı doğunun en iyi takımıyla güçleri eşdi.
yani hatırladığım kadarıyla yoksa yıllar çakıştımı :)

Emre ÖZTÜRK
13.06.2010, 00:57
olması lazım hatda derek fisher efsane yarı finalde0.2 sn kala san antonio atdığı basket ile turu geçmişti.
o zamanlar batının feci üstünlüğü vardı doğuda.batının en kötü takımı doğunun en iyi takımıyla güçleri eşdi.

O sene finalde Detroit'e kaybetmişlerdi.Yani o kadro şampiyon olamadı.Hemde Detroit eze eze almıştı şampiyonluğu

Mesut
13.06.2010, 00:59
O sene finalde Detroit'e kaybetmişlerdi.Yani o kadro şampiyon olamadı.Hemde Detroit eze eze almıştı şampiyonluğu
hımm demekki yanlış hatırladum.olabilr ya yaşlandık :D

Mesut
13.06.2010, 01:02
ya kadroları dün gibi hatırlıyorum ama detayı unutmuşuz demekki ben şampiiyon oldugu diye biliyodum.
buda detroitin şampiyon kadrosu
billups hamilton
---price-----
2 wallece

Sefa Murat Dokuz
13.06.2010, 01:13
Mesut'um bana verdiğin örnek olmamış :D ama ben Finale çıkmayı da başarı saydığımdan kabul ediyorum örneğini :D O seride Detroit Kobe'nin inanılmaz 3 lüğünü ve uzatma performansını engelleseydi süpüreceklerdi Lakersı. 4-1 bitti ki o zaman Cine5 te izliyorduk maçları yada Kanal D de olabilir , ikisinden birinde izlemiştim o maçları.

Emre ÖZTÜRK
13.06.2010, 01:18
ya kadroları dün gibi hatırlıyorum ama detayı unutmuşuz demekki ben şampiiyon oldugu diye biliyodum.
buda detroitin şampiyon kadrosu
billups hamilton
---price-----
2 wallece

Bu Detroit'i Dallas taraftarı olmama rağmen çok seviyordum.Özellikle Big Ben müthişti.

MDanışmaz
13.06.2010, 01:36
Bu maç çok kritik serinin kaderini belirleyecek bence bu maçı alan şampiyon olur..Lakers maçı alırsa kesin şampiyon gibi ama boston alırsa üst üste iki maç kaybetmez gibime geliyor..Çok kritik bir maç bizi bekliyor bakalım bynum nasıl dönecek gene dizinden sıvı almışlar kendini iyi hissediyormuş..Serinin en kilit adamı son maçta gördük ki lakers'ın bynum'sız kazanması çok zor..

Oğuz ZEYTİN
13.06.2010, 13:19
bişe diyeceğum
g.payton-kobe
-----r.fox------
k.malone-shaq

bu 5 şampiyon oldugunda
payton-r.fox-k.malone kaç yaşında idi.18lik miydiler.
yaş konusuda çok takılıyorsun futbol değil bu basketbol.
tamam yaş önemli ama senın dediğin kadar abartılacak durum değil.
40lık adamlar çıtır wadeyi çıtır lebronu,çıtır d.howerdi eledi geldi haberın ola

Pardon ama o beş ne zaman şampiyon oldu!?

Oğuz ZEYTİN
13.06.2010, 13:21
Ayrıca Lakers'ı eze eze şampiyon olmuştuk.

Malone ve Payton da yüzüğü rüyalarında görerek bıraktılar sporu.

Oğuz ZEYTİN
13.06.2010, 13:26
İlk maç 87-75
2. maç 91-99 ((( Uzatmada, yoksa yine 90'ı geçemediler. 89-89 bitmişti))
3. maç 88-68 ((((( 68 yahu... Ey gidi :) )))
4. maç 88-80
5. maç 100-87

Süperstarların ardına sığınmadan tam bir takım oyunu ile kazanılmış şampiyonluktur 2004.

Oğuz ZEYTİN
13.06.2010, 13:27
Ayrıca Lakers SF'si Devean Gerorge'tu. Rick Fox kenardan geliyordu, bazı maçlarda hiç oynamamıştı bile.

Oğuz B.
13.06.2010, 13:30
Pardon ama o beş ne zaman şampiyon oldu!?

İlk maç 87-75
2. maç 91-99
3. maç 88-68 ((((( 68 yahu... Ey gidi :) )))
4. maç 88-80
5. maç 100-87

Süperstarların ardına sığınmadan tam bir takım oyunu ile kazanılmış şampiyonluktur 2004.

Ayrıca Lakers SF'si Devean Gerorge'tu.

Hocam 6 yıl geçsede heyecanın dün gibi :) Bir anda adrenalin yükseldi başlıkta..

Ama harbi unutulmaz finallerdendi ..

Emre ÖZTÜRK
13.06.2010, 13:42
Ayrıca Lakers SF'si Devean Gerorge'tu.

Bu adam bir ara da bizde oynadı :D:D

Üçlükleri beni delirtiyordu :D

Oğuz ZEYTİN
13.06.2010, 13:43
Hocam 6 yıl geçsede heyecanın dün gibi :) Bir anda adrenalin yükseldi başlıkta..

Ama harbi unutulmaz finallerdendi ..

Detroitli olunmaz Detroit'li doğulur :)

Şaka bir tarafa söz konusu Pistons olunca gözüm başka birşey görmez. 89 ve 90 şampiyonluklarını göremedim. Ama 2004'ü nasıl unuturum?

Edirnekapı Yurdu'nu bilr misin? Tv filan yoktur. O seri için 37 ekran tv alıp yurda sokmuştum. Gece kalkıp izlerdim. Hatta hiç unutmam son maçı izlerken altyazı geçiyordu NTV:

"Son dakika: Çağdaş Atan ve İbrahim Toraman BJK'de!"

Trabzon'da Enka diye bir internet kafe vardı. Dershaneden çıkan bizim arkadaşlar orada CS oynardı. Ben anlamzdım PC oyunlarından. Açardım NBA alırdım Pistons'ı. Bizimkiler de "abi şöyle güçlü bir takım seçsen" derlerdi. o güçsüz dedikleri takım 2004'de nerelerden gelip şampiyon oldu.

Joe Dumars'ın Rasheed takasıdır kırılma anı.

Ve tabii ki "the Block".

Tayshaun'ın adam akıllı ilk sezonu. Bir önceki çaylak sezonunu benchte Rick Carlisle'ın yanında havlu sallayrak geçirdi. Sonra Orlando serisinde McGrady'i savununca 1,5 sayı ortalamalı ama savunma gurusu Michael Curry'i şutlamıştı Dumars (gerçi sonra takımın başına koç olarak getirdi).

İşte o Tayshaun court to court yapıp boş turnikesini blokladı Reggie Miller'ın.

Daha unutulmaz anları vardır o senenin.

Shaq'ın adamım BigBen tarafından ezilişi...

Bak şimdi hatıralar canlandı.

Neyse uzatıp da Lakers fanlarının yaralarını deşmeyeyim.

Ama sizler de Pistons'dan bahsederken az biraz saygı duyun ona canlar... Olmuyor yani...

Neyse herkese iyi pazarlar :)

Oğuz ZEYTİN
13.06.2010, 13:45
Bu adam bir ara da bizde oynadı :D:D

Üçlükleri beni delirtiyordu :D

Aslında fena oyuncu değildi ama biraz spor araba biraz da hatun düşkünüydü abimiz... Aklını sahaya veremedi. Şimdi de sakatlıklarla uğraştı. GSW'deydi bu sezon sanırsam.

Oğuz ZEYTİN
13.06.2010, 13:51
yani hatırladığım kadarıyla yoksa yıllar çakıştımı :)

Mesut arkadaşım, ne yaptın sen yaa?

Niye böyle damardan yazıyorsun?

Batının en kötü takımı doğunun en iyi takımından iyiydi mi? Mübalağa sanatının doruklarındasın :)

Hadi Pistons'ı geçtim. Miami şampiyon oldu o dönem. NJN o kadar finalde direndi batıya...

Emre ÖZTÜRK
13.06.2010, 13:53
Aslında fena oyuncu değildi ama biraz spor araba biraz da hatun düşkünüydü abimiz... Aklını sahaya veremedi. Şimdi de sakatlıklarla uğraştı. GSW'deydi bu sezon sanırsam.

İyi savunmacıydı ama çok sakatlık yaşadı bizde.Üçlükleri felaketti :)

Mesut
13.06.2010, 14:09
Mesut arkadaşım, ne yaptın sen yaa?

Niye böyle damardan yazıyorsun?

Batının en kötü takımı doğunun en iyi takımından iyiydi mi? Mübalağa sanatının doruklarındasın :)

Hadi Pistons'ı geçtim. Miami şampiyon oldu o dönem. NJN o kadar finalde direndi batıya...

oo sen çok ileri gitdin hocam biraz daha geri gel.kobeli shaqlı seneleri diyorum duncan-david robinsonlu san antonio o seneleri diyorum.
nba stüdyo takipçisiydim o zamanlar kaan kural söylemıydı aklımda kalmış doğunun en iyi takımı batını en kötü takımıyla güçleri bir diyodu.

Oğuz ZEYTİN
13.06.2010, 14:34
oo sen çok ileri gitdin hocam biraz daha geri gel.kobeli shaqlı seneleri diyorum duncan-david robinsonlu san antonio o seneleri diyorum.
nba stüdyo takipçisiydim o zamanlar kaan kural söylemıydı aklımda kalmış doğunun en iyi takımı batını en kötü takımıyla güçleri bir diyodu.

:)

O zamanlarda da Aaron Mckie'li, T. McCullough'lı Philadelphia vardı.

Iverson'ın Iverson olduğu zamanlar...

NYK, Allan Houston, Camby, para göz Sprewell... :)

Neyse, Doğu takımı tutmak güzeldir. Burada başka Detroit takipçisi var mı bilemiyorum ama Pistons izlemek TS izlemek gibidir.

Heyecandan kımıldayamazsınız (düşün, bu sene tarihin en kötü sezonunu geçirdik ona rağmen kopamadım, tıpkı 2002 TS'si gibi).

Bu arada boşverin Lakers'ı Celtics'i de draft yaklaşıyor beyler...

Hani büyük yıldızlar yok bu sene, ama işe yarar birçok oyuncu geliyor. En azından Avrupalı yok eskisi gibi ( Vesely katılmıyor mesela)...

Greg Monroe diye bir çocuk var Georgetown'dan, takip etmenizi tavsiye ederim.

Yetenekli solak uzun.

Ama gard gibi oynuyor, tepede oyun kuruyor filan... Enteresan bir tip.

Sefa Murat Dokuz
13.06.2010, 15:53
Deş kardeş deş, Üzülmüştüm baya o seride. Özellikle Billups ne maçlar çıkarmıştı ağzım açık izliyorudum, Hamilton Taysaun ve X2Wallace bomba bir takımdı uyum olarak.Lakers olamazsa Detroit olsun dediğimi biliyorum B.Wallace'ı ne kadar seviyorsam Raşit'ten o kadar nefret ederdim :D Hunter o seride çok kritik katkı yapmıştı bide bunu hatırlıyorum.

Hasan61
13.06.2010, 15:54

Payton 2006'da Miami ile şampiyon olmuştu:)

Oğuz ZEYTİN
13.06.2010, 17:23
Deş kardeş deş, Üzülmüştüm baya o seride. Özellikle Billups ne maçlar çıkarmıştı ağzım açık izliyorudum, Hamilton Taysaun ve X2Wallace bomba bir takımdı uyum olarak.Lakers olamazsa Detroit olsun dediğimi biliyorum B.Wallace'ı ne kadar seviyorsam Raşit'ten o kadar nefret ederdim :D Hunter o seride çok kritik katkı yapmıştı bide bunu hatırlıyorum.

Hunter ve Mike James...

Double pitbull :)

Oğuz ZEYTİN
13.06.2010, 17:24

Adam haklı ;)

Emre ÖZTÜRK
13.06.2010, 17:25

Evet hemde bize karşı 2-0 geriden gelerek :)

Paksoy
13.06.2010, 18:13
detroit in o savunmasını izlemek süperdi,

-son maçların birinde mehmet 3lük atıp maçı koparmıştı,

Gökhan KAN
13.06.2010, 18:16
Serilerin çoğu neden 4-2 bitiyor. Buda öyle bitecek heralde..

Paksoy
13.06.2010, 18:20
3ncü galibiyeti alan daha iyi olduğunu gössteriyor ve son maç olabilme endişeside olabilir,

Oğuz ZEYTİN
13.06.2010, 20:26
detroit in o savunmasını izlemek süperdi,

-son maçların birinde mehmet 3lük atıp maçı koparmıştı,

Şampiyon olduğumuz sene, NBA rekoru kırmıştık. Şöyle ki;

5 maç arka arkaya rakipleri "70" sayı altında tutmuştuk.

Sırasıyla: Portland-Denver-Seattle-Chicago-Philadelphia ( 68 - 66 - 65 - 65 - 69)

Devamındaki üç maç ( New Jersey -Denver - Cleveland)'dan yediğimiz sayı: 71 - 75 -76...

Sonraki üç maç: New Orleans - San antonio - New York: 82 -84 -85!!!

Yani 4/27 mart (2004) dönemi. 11 maç.

Detroit, her zaman iyi savunma takımıydı. Dennis Rodman'lı kadro da, Grant Hill dönemi de, milenyum başında da, şampiyonluk döneminde de...

Bu yaz yeni birşeyler yapmamız lazım.

Hamilton'a karşılık bir pivot arıyor Dumars. Hatta Stuckey'i bile gözden çıkardılar.

Berk
13.06.2010, 21:04
Bu gece 5. maç var, 03.00'te.Parçala Celtics!

Erbay
13.06.2010, 23:27
Boston Celtics yener demedi demeyin :)

Özge
13.06.2010, 23:28
Haydi Lakers;)

Mustafa
13.06.2010, 23:38
Bu maçı alan şampiyon olur bence.

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 01:10
http://img32.imageshack.us/img32/7725/lakers49020080304.jpg (http://img32.imageshack.us/i/lakers49020080304.jpg/)

Mesut
14.06.2010, 02:16
bu maç kçmaz uyumadan bekleyrum sabak edecem.hadi boston :D

Paksoy
14.06.2010, 02:51
Şampiyon olduğumuz sene, NBA rekoru kırmıştık. Şöyle ki;

5 maç arka arkaya rakipleri "70" sayı altında tutmuştuk.

Sırasıyla: Portland-Denver-Seattle-Chicago-Philadelphia ( 68 - 66 - 65 - 65 - 69)

Devamındaki üç maç ( New Jersey -Denver - Cleveland)'dan yediğimiz sayı: 71 - 75 -76...

Sonraki üç maç: New Orleans - San antonio - New York: 82 -84 -85!!!

Yani 4/27 mart (2004) dönemi. 11 maç.

Detroit, her zaman iyi savunma takımıydı. Dennis Rodman'lı kadro da, Grant Hill dönemi de, milenyum başında da, şampiyonluk döneminde de...

Bu yaz yeni birşeyler yapmamız lazım.

Hamilton'a karşılık bir pivot arıyor Dumars. Hatta Stuckey'i bile gözden çıkardılar.

bu sene birçok yıldız serbest pistons napabilir,wade,le bron,bosh,nowitzki,joe johnson,amare,boozer,paul peırce,david lee,rudy gay,luıs scola,tyrus thomas,bunlardan birini alabilirmi pistons ,lebron knicks,bosh da chıcago ya kesin gibi,

-bu arada efes pilsen, mcıntyre ve david andersen le ilgileniyormuş

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 02:56
Detroit in Lee Scola ve Gay 'ı kadrosuana katmasını çok isterim.Ama kontratlarla bu imkansız olur heralde.

Paksoy
14.06.2010, 02:59
Detroit in Lee Scola ve Gay 'ı kadrosuana katmasını çok isterim.Ama kontratlarla bu imkansız olur heralde.
takaslardan sonra newyork ve chıcago önümüzdeki yıllara damgasını vuracak gibi, laker de 2 3 yıl sonra inzivaya çekilir,batıdan denver,oklahama mempis çıkış yapaiblir,

Cem Akyüz
14.06.2010, 03:00
Umarım şampiyon Lakers olur

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 03:02
Ben Wade'in LakerS'a gelmesini isterim .D 1 numaraya gelsin.Ama Lüksün lüksü vergisi olur herale :D
Denver değilde Rose ve Chicago süper olur. Bu yaz dengeler çok değişecek.

Mesut
14.06.2010, 03:03
katılıyorum bu yaz bir çok yıldız takım değiştirecek.

Paksoy
14.06.2010, 03:06
Ben Wade'in LakerS'a gelmesini isterim .D 1 numaraya gelsin.Ama Lüksün lüksü vergisi olur herale :D
Denver değilde Rose ve Chicago süper olur. Bu yaz dengeler çok değişecek.
rose deng bosh, süper olacak gibi, wade kalacakmış mıamı de galiba,
lakers kobe den sonra hamle yaparsa wade düşünür belki ikisi bir arada XXL vergi olur

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 03:07
2-3-2 maç oynamayı kim belirliyor bence bu saha avantajı lakersta olsada onlar için dezavantaj. 2-2-1-1-1 olması lazım.

Paksoy
14.06.2010, 03:08
buarada maç başladı garnett iyi başladı ,kaan kuralın dediği gibi bynum sağlığı çok etkiler

Mesut
14.06.2010, 03:09
maç 3 demı :O

Paksoy
14.06.2010, 03:10
2-3-2 maç oynamayı kim belirliyor bence bu saha avantajı lakersta olsada onlar için dezavantaj. 2-2-1-1-1 olması lazım.
çok kötü 2-3-2 final için kullanılıyorlar ,değişmelibence ,hatta 1-2-2-1-1-

biara 1-3-3 de vardı galiba

Mesut
14.06.2010, 03:10
uyyy ben 4 biliyodum hadi yarın görüşürüz 3 müş

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 03:13
6-0 a 8-0 serilerle başladık

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 03:19
6-0 a 8-0 serilerle başladık

Maç süratli başladı, Garnett çok iyi Pierce istekli ama kötü. Rondo her zamanki gibi.
Lakersta Bynum çok iyi. Gasol kötü başladı. Kobe yönetici, Fisher ise etkili oyun oynuyor. Artest çok kalas arkadaş.

Mesut
14.06.2010, 04:08
pierce harika oynadı ilk yarıda

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 04:15
Pierce dan daha iyi oynayan Lakers savunması. O şutları bende mahallede sokuyorum :D El yok bişey yok. Kobe'nin şutlarına bakıyorum 2 li , eller gözünde . Bosotn bu maçı dah çok istiyor gibi. Gasol tam bir hayal kırıklığı yaratıyor yazıklar olsun . 2.çeyrek Bynum çok oturdu. Buda hata sakat makat ayakta ise sahada durmalı. Odom Kobe savunma yapıyor görüyoruz.
Odom'un o basketine nsl hücüm faul çaldılar anlamıyorum. Çok ezbere karar veriyor Nba hakemleri.

Mesut
14.06.2010, 04:18
Pierce dan daha iyi oynayan Lakers savunması. O şutları bende mahallede sokuyorum :D El yok bişey yok. Kobe'nin şutlarına bakıyorum 2 li , eller gözünde . Bosotn bu maçı dah çok istiyor gibi. Gasol tam bir hayal kırıklığı yaratıyor yazıklar olsun . 2.çeyrek Bynum çok oturdu. Buda hata sakat makat ayakta ise sahada durmalı. Odom Kobe savunma yapıyor görüyoruz.
Odom'un o basketine nsl hücüm faul çaldılar anlamıyorum. Çok ezbere karar veriyor Nba hakemleri.

yaw sen harbi çok kaptırmışsın kendini pierceyede laf buldun ya bu ilk yarıda pes.odom artest hepsinin el üstünden sayıları var çok yanlısın biraz tarafsız ol yahu

Oğuz B.
14.06.2010, 06:57
Celtics, Lakers'ı avladı

NBA'de final serisi 5'inci maçında Boston Celtics, Los Angeles Lakers'ı avlayarak seride 3-2 öne geçti.

http://media1.ntvspor.net//C/I/41/nba600_830JS.jpg

NTV'den canlı yayınlanan ve Boston Celtics'in Los Angeles Lakers'ı konuk ettiği NBA final serisi 5'inci maçında zafer Celtics'in oldu. Lakers'ı 92-86 yenen Celtics, bu seride peş peşe 2 maç kazanan ilk takım olarak durumu 3-2 yaptı. Serinin 6'ıncı maçı Los Angeles'ta Staples Center'da oynanacak. Celtics, deplasmandaki bu maçı kazanması durumunda NBA'de şampiyonluğunu ilan edecek.
TD Garden'da oynanan ve 18 bin 264 taraftarın izlediği Celtics-Lakers final serisi 5'inci maçı 2 saat 43 dakika sürdü. 7 kez beraberlik olan ve 6 kez de liderliğin el değiştirdiği mücadelede, Lakers'dan Kobe 38 sayıyla maçın en skoreri oldu ancak Celtics'te 4 isim çift haneli sayılara ulaşarak zaferi ev sahibine kazandırdı.

Pierce 27 sayıyla Celtics'in zaferindeki başrol oyuncusu olurken, Garnett ile Rondo 18'er ve Allen 12 sayıyla galibiyete destek verdi.

Ntvspor.

Mustafa ÖZDEMİR
14.06.2010, 07:43
celtics 18.şampiyonluğu alır...

Ömer SEVİNÇ
14.06.2010, 07:53
Geçmiş olsun. 4-2 ile Boston alacak sanırım. 2 maçtan birini mutlaka kazanacaklardır.

Oğuz ZEYTİN
14.06.2010, 08:21
bu sene birçok yıldız serbest pistons napabilir,wade,le bron,bosh,nowitzki,joe johnson,amare,boozer,paul peırce,david lee,rudy gay,luıs scola,tyrus thomas,bunlardan birini alabilirmi pistons ,lebron knicks,bosh da chıcago ya kesin gibi,

-bu arada efes pilsen, mcıntyre ve david andersen le ilgileniyormuş

Rudy Gay'i Minnesota çok istiyor. Ayrıca San Antonio, Parker'ı teklif etmiş Gay için yazıyordu geçen hafta hoopshype'da (birçok Texas gazetesinde çıktı bu haber)...

Scola Houston'da kalacak gibi.

Free agent olarak, maximum kontrat veremeyiz; geçen sene Ben Gordon ve C-Vill'e yatırdık paraları. O nedenle ya sign & trade olur ya da direkt takas.

Mid-level exp. için konuşulan isim Brad Miller. Savunması olmayan bu adam bize ne getirir bilinmez. Bir de Krstic'i düşünüyorlar. Gerçi başka pivot yok ligde müsait. O nedenle Dumars Wallace'a yalvarıyor: "Bir sezon daha oyna, nolur" diye...

Faik Yılmaz
14.06.2010, 08:40
Kobem tek başına ne yapsın canım.....

Onur
14.06.2010, 09:39
Yahu dedik işte Boston finale çıkabildiyse alır şampiyonluğu :)

Deplasmanda galibiyet almak zor olsada...

Berk
14.06.2010, 09:47
Ah ah 4-1'lik seriydi bu, o evimizdeki ilk maçı vermesek bitmişti bu iş.Neyse skor avantajı artık bizde, saha avantajının Lakers'ta olması bu saatten sonra o kadar etkilemez.Kobe tek başına oynuyor, diğerlerini tutsak yeter.Zaten onları tutmakta zor değil.Gasol yalan oldu bu maçta, Artest'in zaten final serisinde ne işi olduğunu hala çözemedim.Çarşamba sabahı şampiyonluğu alır döneriz..;)

İlker Akçay
14.06.2010, 09:56
Hadi Boston 4-2 ye bitir bu işi gelsin yüzük.

Harun-61
14.06.2010, 10:20
Yes,Boston...! :)

Hüseyin İlkin
14.06.2010, 10:42
Tebrikler Boston. :alkış:

Emre ÖZTÜRK
14.06.2010, 11:06
Boston şampiyonluğa bir elini uzattı.Bakalım o eller Staples'te mutlu sonra ulaşabilecek mi ?

Pierce,Garnet,Rondo üçlüsünün ağırlığını koyması ve birazda Allen'ın devreye girmesiyle Boston mutlu sona ulaşmaya çok yakın.

Lakers cephesinde Kobe'nin en büyük yardımcısı Gasol bu maçta biraz sinince sonuç böyle oldu.Odom zaten yok,Artest eski sığır günlerine müthiş bir dönüş gerçekleştirdi,Bynum sakat.Açıkcası Boston'un burdan seriyi vereceğini düşünmüyorum.

Erbay
14.06.2010, 11:55
Demedi demeyin demiştim, yendik ççç

Gökhan KAN
14.06.2010, 11:56
Lakers'ın Boston'a hiç şansı tutmuyor arkadaş.. Tebrikler..

T.B_1461
14.06.2010, 12:12
4:30 gibi kafamı kaldırdım babam maçı izliyo, skora baktım, hafif bir tebessüm edip kafayı vurdum yastığa, uyumaya devam :)

Bu Boston'a ne LeBron ne de Kobe dayanır.

Ertan 51
14.06.2010, 12:51
Kupa bize ne kadar yakıştıysa Boston'a da LA karşısında şampiyonluk o kadar yakışır:)

Ahmet Başkaya
14.06.2010, 13:21
İman gücüyle Lakers'i devirdi Boston yok arkadaş nefret ediyorum sevmiyorum ama insan değil bu Kobe :) ..

Abdülkadir Kılıç
14.06.2010, 13:41
Kabe yine harikalar yarattı ama sonlara doğru iyice abarttı. Başka bir oyuncu o atışları yapsa yerden yere vurulurdu. Lakers biraz daha dengeli hücum edebilse maçı kazanırdı.

macka61
14.06.2010, 14:08
kobe lakersta harcanıyor yanındakiler biraz utanmalı adam tek başına oynuyor diğerleri seyrediyor yazık valla kobeye maçta süperdi

Hasan61
14.06.2010, 14:19
Kobe'nin böyle oynaması Boston'un işine gelir.Hücumda eline top değmeyen oyuncu isteğini ve direncini kaybeder.
Gasol ve Odom sertlikte de hemen geri adım atınca Boston için galibiyet kaçınılmaz oldu.Bynum'suz çok zorlanır Lakers...
Ayrıca birisinin Artest'e sahada ne iş yapması gerektiğini hatırlatmalı,Pierce şut atarken bir çok pozisyonda çevresinde bile yoktu.
Pota altı çok önemli faktör burada Boston şuan için daha ağır basıyor.Bench katkısı ise zaten çok açık...Lakers benchinin en önemlisi Odom sahada dökülürken Boston çok iyi katkı alıyor.Tek eksik Los Angeles'ta kalan Ray Allen'ın takıma katılması...Gerçi son maç çok kötü olduğu söylenemez ama artık bilinen şut formuna dönmesi lazım

DNA-TS
14.06.2010, 14:48
yakışır celtics e ,deplasmandaki maçıda alırsak yüzükler bizim :) haydi boston.

Oğuz ZEYTİN
14.06.2010, 15:03
Bu seneki draftın muhtemel 1 numarası John Wall, Reebok ile 25 M $'lık sponsorluk anlaşması imzalamış.

Ray Allen için en ciddi teklifi Miami yapacakmış.

Atlanta, head koç olarak Larry Drew'i göreve getirdi ( tecrübeli koçların çoğu bu sene yine işsiz)...

Bülent Bayraktar
14.06.2010, 15:33
kobe daha ne yapsın , 3.çeyrekde lakersın attığı 21 sayının 19u kobeden geldi eğer o olmasaydı farkı düşünmek bile istemiyorum.
diğer oyuncuların utanma duygusu yk sanırım son 2 maçdır ne yaptıkları hiç belli deil.
benchden hiç katkı alamıyor yeni sezonda adam gibi katkı lazım benche. waltonla farmarla vujajicle olacak iş deil
Odom ,gasol ,artest ruh gibi dolaşıyolar

Mesut
14.06.2010, 15:36
3.çeyrek müthişti kobe adına.izlemek keyif bu adamı.
3-2 den çevirmek seriyi çok zor baskı çok olacak üstlerinde.
boston tecrubesiyle alır gibi duruyor.
yürüyecek halleri olmayan adamlara bak yahu şampiyon olacaklar :)))

Özge
14.06.2010, 15:54
Tek başına daha fazlasını yapamıyor malesef Kobe.Tek başına oynuyor.Lakers şampiyonluğu istiyorsa Kobe haricindekilerinde bir şeyler yapması lazım artık.

Gökhan KAN
14.06.2010, 16:18
Pierce'a kıl oluyorum. Uyuz herif.

Mesut
14.06.2010, 16:24
Pierce'a kıl oluyorum. Uyuz herif.

he he niye yahu ne güzel oynadı adam dün

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 16:26
4-2 diyenler rüya görüyor. Kaan Kural'a sonuna kadar katılıyorum. 5.maçı ev sahibinin sahasında oynama hakkı olması lazımdı. 3-2 problem değil. 2 kez üst üste yener alırız sahamızda şampiyonluğu.

Şu maçı izledim ya işte herkes bir tarafa Kobe Bryant bir tarafa 10 metreden asıldığı son saniye üçlüğüne Wade'in tepkisini gördünüz. Bu adamı bu yüzden seviyorum.

Güzel oynamak boş şut atmaksa, Kobe öyle maçlarda +50 atıyor.

Mesut
14.06.2010, 16:27
4-2 diyenler rüya görüyor. Kaan Kural'a sonuna kadar katılıyorum. 5.maçı ev sahibinin sahasında oynama hakkı olması lazımdı. 3-2 problem değil. 2 kez üst üste yener alırız sahamızda şampiyonluğu.

Şu maçı izledim ya işte herkes bir tarafa Kobe Bryant bir tarafa 10 metreden asıldığı son saniye üçlüğüne Wade'in tepkisini gördünüz. Bu adamı bu yüzden seviyorum.

Güzel oynamak boş şut atmaksa, Kobe öyle maçlarda +50 atıyor.

ne oldu yaw hanı bu adamların yürümeye mecali yoktu :)

Gökhan KAN
14.06.2010, 16:30
Valla bilmiyorum Mesut tipindenmidir nedir sevmiyorum. Allen'ı seviyorum ben. O umursamaz tavırları. İşimi bitirip gideyim havaları çok hoşuma gidiyor. Sakız çiğneyişi süper zaten. Sanki kimseyle muhatap değilmiş gibi duruyor sahada.:)

Hüseyin İlkin
14.06.2010, 16:31

En fazla iki maç alırlardı galiba. Onu da Boston almaz, Lakers verirdi. :D Lakersı dev aynasında görmeye devam... :))

------

Bostonun iki maç üst üste kaybedeceğini düşünmüyorum, öyle bir şey olursa da Bynum sayesinde olur...

Mesut
14.06.2010, 16:32
kaka boş şutu bulmakda bir marifetdir
ayrıca maçın özetini bir daha izle boş şut kadar birebirde kobenın lamar odomun ve artesin el üstünden sayıları var piercenın
neyse kişisel performans o kadar önemli değil kobe 100 atsın şampiyon boston olsun bizim için sorun yok atsın 100 :D

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 16:32
Kobe'nin böyle oynaması Boston'un işine gelir.Hücumda eline top değmeyen oyuncu isteğini ve direncini kaybeder.
Gasol ve Odom sertlikte de hemen geri adım atınca Boston için galibiyet kaçınılmaz oldu.Bynum'suz çok zorlanır Lakers...
Ayrıca birisinin Artest'e sahada ne iş yapması gerektiğini hatırlatmalı,Pierce şut atarken bir çok pozisyonda çevresinde bile yoktu.
Pota altı çok önemli faktör burada Boston şuan için daha ağır basıyor.Bench katkısı ise zaten çok açık...Lakers benchinin en önemlisi Odom sahada dökülürken Boston çok iyi katkı alıyor.Tek eksik Los Angeles'ta kalan Ray Allen'ın takıma katılması...Gerçi son maç çok kötü olduğu söylenemez ama artık bilinen şut formuna dönmesi lazım

Allah aşkına kardeşim hangi maçı izliyorsun hücümda topa değmeyen oyuncu dediklerin ilkçeyrek Kobe 2 şut kullandı, Gasol 3 Fisher 5 , Artest 4, Bynum 4

Adamlar isabet bulamıyınca mecbur Kobe eline aldı oyunu. Zaten bırakıp onların hücüm yapmasını , az biraz savunma yapsa Kobe tek başına kapatırdı farkı. Ama Kobe ne atsa döndüğünde yediler. Özeti bu maçın.

Berk
14.06.2010, 16:33
Saçma yorumlar yapılıyor.Burada seri başlamadan önce Boston 1 maç alırsa iyidir, süpürülecekler yorumlarını da okuduk.Olmuyor işte zorlamayın beyler, Boston daha iyi..;)

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 16:36
Yok zaten işleri güçleri çirkeflik, Allen maç boyu kobe'yi tutuyor. Pierce her pozisyon kendini yere atıyor, Kobe'ye çalınan 5.faule bakın.
Ya zaten benim için bir önemi yok ki 3-2 nin. Çok büyük bir haksızlık 5.maçı Lakers'a deplasmanda oynatmaları. Ev sahibi lan bu, Normal sezonda Boston'dan 10 maç fazla kazandı bu takım. Kaan Kural'a burda sonuna kadar katılıyorum. Ama 3 yeşil donlunun hesaba katmadığı bişey, Steplas Center'de efsane yazacağız ! Haberiniz ola !

Mesut
14.06.2010, 16:38
Yok zaten işleri güçleri çirkeflik, Allen maç boyu kobe'yi tutuyor. Pierce her pozisyon kendini yere atıyor, Kobe'ye çalınan 5.faule bakın.
Ya zaten benim için bir önemi yok ki 3-2 nin. Çok büyük bir haksızlık 5.maçı Lakers'a deplasmanda oynatmaları. Ev sahibi lan bu, Normal sezonda Boston'dan 10 maç fazla kazandı bu takım. Kaan Kural'a burda sonuna kadar katılıyorum. Ama 3 yeşil donlunun hesaba katmadığı bişey, Steplas Center'de efsane yazacağız ! Haberiniz ola !

heheh kendini atmak konusunda fisher'i kimse geçemez :D
futbolcu arif erdem
basketbolda derek fisher :D
rondo artest'i omuzundan iter kendini nasıl bırakmaya çalıştı kahkalarla güldü herkez.
kobeyi tutma konusuna gelince napsalardı boşmu bıraksınlar :))

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 16:39
kaka boş şutu bulmakda bir marifetdir
ayrıca maçın özetini bir daha izle boş şut kadar birebirde kobenın lamar odomun ve artesin el üstünden sayıları var piercenın
neyse kişisel performans o kadar önemli değil kobe 100 atsın şampiyon boston olsun bizim için sorun yok atsın 100 :D

Sizleri Steplas Center'da göreceğiz arkadaşlar. Garden'a benzemez havalar.
2-3-2 ye dua edin yoksa şimdiye bitireceğimiz maça çıkacaktık. 7.maça gitme şansı verdiler size.

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 16:40
heheh kendini atmak konusunda fisher'i kimse geçemez :D
futbolcu arif erdem
basketbolda derek fisher :D
rondo artest'i omuzundan iter kendini nasıl bırakmaya çalıştı kahkalarla güldü herkez.
kobeyi tutma konusuna gelince napsalardı boşmu bıraksınlar :))

Rondo yedi tekniği, orda artest takımı düşündü yoksa 2 ye katlar paket yapar çatıdan yollardı Rondo'yu.

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 16:43
Şu maç sonu çembere deymeyen top da çok kritikti.Maç içinde odom'un basketi de hücüm faul diye kesildi.

Mesut
14.06.2010, 16:43
kaka diyelim 6.maçda iş bitdi boston şampiyon oldu bu laflarını tekrar diyecekmısın.büyük konuşma derım ben

Hüseyin İlkin
14.06.2010, 16:45
Yahu iki sene önce Boston saha avantajına sahipken de, 2-3-2 uygulandı. Ama çatır çatır altıncı maçta bitirdiler işi.

İnanmayan baksın buraya.

http://www.nba.com/finals2008/

:D

Mesut
14.06.2010, 16:47
olmaz şimdi bıçak kemiğe dayandı yanlış o kural :D

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 17:03
kaka diyelim 6.maçda iş bitdi boston şampiyon oldu bu laflarını tekrar diyecekmısın.büyük konuşma derım ben

Her zaman araksındayım, 5 senedir bu forumdayım. Kaçtığım bir yer yok.
Şampiyon olacağız. Hemde Nba yönetimine, hakemelere rağmen.

Yahu iki sene önce Boston saha avantajına sahipken de, 2-3-2 uygulandı. Ama çatır çatır altıncı maçta bitirdiler işi.

İnanmayan baksın buraya.

http://www.nba.com/finals2008/

:D

2 sene önce zaten Boston çok daha güçlüydü. Lakers'ta da Bynum yoktu diye biliyorum.

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 17:12
Bu arada her sonuç olabilir ben iddialıyım ama 6.maç için çok daha iddialıyım . Kaza ile olamazsak şampyion beni düşündüren Boston da Mvp kim olacak ?
İnşallah buna izin vermiyecez Kobe Mvp olduğunu ispatlayacak ve alacak son 2 maçı sahamızda.

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 17:31
Burda Kobe Mj kıyaslamaları yaparken hep söyledim. Bu adamın yanında hiç kimse yok. Yarım yamalak bir Gasol le 3 senedir Final oynuyor. Yanlız ve Lakers'ın buralarda olmasının tek sebebi. Şu 3.çeyrek performansını izleyip, geri kalanlara saymamak elinde değil insanın. 1 rebo falan alır insan biraz daha gayret eder.Yok Kobe takımın ilk bloğunu yapıyor. Kobe hücüm rebosu alıyor. Kobe atıyor. Kobe topu getiriyor. Kobe Paul Pierce'a savunma yapıyor. Kobe Kobe... böyle bir oyuncu etrafında 4 kütükle oynadı dün. özlerinde Kütük olmasada bir ikisi diğer kütüklere uyup kütük oldular. Şöyle bir maç bile sonunda 5 sayı fark vardı 87-82 çembere değip deymediği çelişkili bir topla bitiyor maç. Kobe Bryant'ı bu yüzden Mj'den geri görmüyorum başarıları çok daha az istatislikler net ama yeteneği asla geride değil. Fazlası var 9-10 metreden üçlükler gibi.

Gökhan KAN
14.06.2010, 17:33
MVP'nin açılımı ne..Birde bana şu draft işini anlatın. 1. sırada falan diyorlar ama anlamıyorum. Takımlar sıraya mı giriyor ne yapıyor.

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 17:39
MVP'nin açılımı ne..Birde bana şu draft işini anlatın. 1. sırada falan diyorlar ama anlamıyorum. Takımlar sıraya mı giriyor ne yapıyor.

MVP=Most Valuable Player - En Değerli Oyuncu
Draf'ta şu Nba yönetimi ligi kötü derecelerde bitiren takımlara Draf'tta ilk sıralardan seçme hakkı tanıyor. Ligi son sıralarda bitirenler kurayla ilk 5-6 sırayı falan kapıyor işte.

Gökhan KAN
14.06.2010, 17:41
MVP=Most Valuable Player - En Değerli Oyuncu
Draf'ta şu Nba yönetimi ligi kötü derecelerde bitiren takımlara Draf'tta ilk sıralardan seçme hakkı tanıyor. Ligi son sıralarda bitirenler kurayla ilk 5-6 sırayı falan kapıyor işte.
Nerden seçiyorlar bunları. Diğer ülkelerden dimi. Yani isteyen istediğini alamıyor heralde.

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 17:46
Nerden seçiyorlar bunları. Diğer ülkelerden dimi. Yani isteyen istediğini alamıyor heralde.

Yaz ligi gibi bişey olması lazım, orda takip ediyorlar falan sonra Draf'e katılıyoralr 2 tur var galiba. Belli bir liste oluyor Draft'a katılanlardan ordan seçiliyor.

bangkook_61
14.06.2010, 17:59
Kaka Lakers ı hakemler engelliyor tadında yorumlar yapıyorsun ya inan gülüyorum klavye başında. Fanatizm gözünü bürümüş gerçekleri göremiyorsun. Lakers o ülkenin Fenerbahçesi gibi bir şey. 1 maç kaybetse 5 maç kazanır hakemler sayesinde. Ayrıca Staples Center Garden a benzemez gibi çok doğru bir açıklama yapmışsın. Lakers seyircisi Boston taraftarının yanına yaklaşamaz.

Bıyıklıoğlu
14.06.2010, 18:01
boston şampiyon artık.bu saatten sonra durumu 4-2 yapar.

Emre ÖZTÜRK
14.06.2010, 18:02
Ortalık karışmış burda :D:D

Bende Boston'un şampiyon olacağını düşünüyorum.Bir Dallas'lı olarak Boston'un kazanmasını istemem normaldir herhalde :)

Oğuz ZEYTİN
14.06.2010, 18:03

Biten sezonun ardından takımlar galibiyet derecesine göre en kötüden en iyiye sıralanır. Amaç dengeleri korumaktır. Kötü listesinde üst sıradaki takımlar draftta ilk sırada yer almak için daha çok şansa sahiptirler. Draft gününden önce seçme sıraları belirlenir.

Bunun için en kötü sıradaki takım 250, ikinci 199 üçüncü 156, dördüncü 104, beşinci 103, diğerleri sırasıyla; 53, 53, 23, 22, 11, 8, 7, 6 ve 5 şeklinde sıralanır.

Dikkat edildiği üzere on dört takım bu seçime girer. Çünkü NBA'da 30 takım vardır ve 16'sı play-off oynar.

Neyse, bu olasılıklara göre takımlar sıralanır. Mesela geçen sezon için NJ Nets en kötü dereceye sahip olmasına rağmen (yani 1. sıra için 250 hakkı varken) draftta 3. sıraya geriledi. Washinton 103 topla yani%10,3 olsalığına rağmen 1. sırayı aldı.

Bunun ardından, takımlar oyuncu seçmeye başlar. NCAA mezunu oyuncular, erken profesyonel kararı alan 3. ve daha alt sınıf öğrenciler ve uluslararası liglerden oyuncular drafta katılır.

Liseden NBA'e geçiş 2005 yılından sonra yasaklanmıştır.

Şimdilik bu kadar, umarım anlaşılmıştır.

Mayls
14.06.2010, 18:05
Kaka Lakers ı hakemler engelliyor tadında yorumlar yapıyorsun ya inan gülüyorum klavye başında. Fanatizm gözünü bürümüş gerçekleri göremiyorsun. Lakers o ülkenin Fenerbahçesi gibi bir şey. 1 maç kaybetse 5 maç kazanır hakemler sayesinde. Ayrıca Staples Center Garden a benzemez gibi çok doğru bir açıklama yapmışsın. Lakers seyircisi Boston taraftarının yanına yaklaşamaz.
Bu tip yorumlarla tansiyonu çıkarmaya gerek yok. Bizi birleştiren Trabzonspor'dur. Trabzonspor dışında herkes istediği takımı tutar, kimseyi de ilgilendirmez :)

Ama Garden harbiden bambaşka bir yer. O yeşil atmosferi başka hiçbir tribüne değişmemi, ki Celtcisli olmamın en büyük etkeni o atmosferdi zamanında :p

Ahmet Başkaya
14.06.2010, 18:09
Şu maç sonu çembere deymeyen top da çok kritikti.Maç içinde odom'un basketi de hücüm faul diye kesildi.

O topun çembere değmedini söylemek sadece Kaan Kural'ın Lakers hayranlığından olsa gerek :) ...

Top çembere değdi ... Çok bariz ..

Rondo yedi tekniği, orda artest takımı düşündü yoksa 2 ye katlar paket yapar çatıdan yollardı Rondo'yu.

Biraz daha takımı düşünseydi de Pierce 'ı tutsaydı keşke :)

Bu arada her sonuç olabilir ben iddialıyım ama 6.maç için çok daha iddialıyım . Kaza ile olamazsak şampyion beni düşündüren Boston da Mvp kim olacak ?
İnşallah buna izin vermiyecez Kobe Mvp olduğunu ispatlayacak ve alacak son 2 maçı sahamızda.

Olmadı Mvp'yi 12 ye bölerler Sefa'cım sorun değil rahat ol :) ...

Oğuz ZEYTİN
14.06.2010, 18:11
@Ahmet

Kaan Kural hakkında...

Arkadaşlar, K.K. fanatik Celticsli'dir.

Bilginize...

Ahmet Başkaya
14.06.2010, 18:13
@Ahmet

Kaan Kural hakkında...

Bilginize...

Doğrudur :) ... Dün bana hiç öyle gelmedi ...:) ...

Sevmiyorum hiç zaten :)

Kobe 1 Kaan 2 :)

bangkook_61
14.06.2010, 18:17
@Ahmet

Kaan Kural hakkında...

Bilginize...

Öyle diyor ama bin şahit gerek vallahi. Ben inanmakta zorlanıyorum:)

Ahmet Başkaya
14.06.2010, 18:20
Öyle diyor ama bin şahit gerek vallahi. Ben inanmakta zorlanıyorum:)

Bir röportajında gelmiş geçmiş en büyük takım Lakers dediğini okumuştum acayip Fanatik Bostonlu birinin böyle demesi :S

Oğuz ZEYTİN
14.06.2010, 18:22
Bir röportajında gelmiş geçmiş en büyük takım Lakers dediğini okumuştum acayip Fanatik Bostonlu birinin böyle demesi :S

Ona bakarsan her programa ayrı ayrı takımların t-shirleri ve sweatleri ile çıkıyor.

Hangi yorumcu (Rıdvan hariç :) ) tuttuğu takımı bariz şekilde dışa vurur ki?

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 18:28

sizin Fb eşleştirmeniz tam bir kurmaca. Kobe'yi geçen maç nerdeyse atıyorlardı oyundan 3 tane faul faul bile değildi. 30 dk zor kaldı sahada.
Hakemler 2.maçta sanırm Garnett'in elinden çıkan topu Boston'a verdiler 3 sayı fark varken.
Bu gecede çembere deymeyen bir topu Boston'a verdiler. Pierce gene abuk subuk fauller aldı. Odom'a ise önündekiler sabit bile değilken hucum faul çalıdı basket attığı pozisyonda.

Hakemler elbette 1. neden değil. Takımda 9 kişi hiç birşey vermiyor 1 kişi oynuyor. Hakemelere kabahat bulamam ama onlarda aşşağı kalır değiller.

Sefa Murat Dokuz
14.06.2010, 18:29
Doğrudur :) ... Dün bana hiç öyle gelmedi ...:) ...

Sevmiyorum hiç zaten :)

Kobe 1 Kaan 2 :)

Adam Celtics'li sevmiyorsun diye illa yalan mi sölicek Ahmet'im .

Adam Acemi cadı mı ne orda koçluk yapıyordu orda bile Celtics sweet'i giyiyordu :D

Oğuz ZEYTİN
14.06.2010, 18:33
Sevgili Kaka,

Aynen dediğin gibi: takımda 9 kişi hiç birşey yapmıyor.

Suns serisindeki Odom ile bu Odom bir mi?

Derek Fisher'ın Rondo'yu durdurması çok çok çok zor.

Kobe durduğunda topu verebileceğin bir başkası yok. Vujacic'e mi yoksa Adam(ım) Morrison'a mı?

Gasol de garibim, ne yapsın. Davis çıkıyor, Rasheed giriyor, Garnett çıkıyor, Perkins giriyor hatta Shelden Williams giriyor. İstediğin kadar blokla istediğin kadar ribaund topla. Adamlar sert!!!

Hakemlere gelirsek, Orlando serisinde Perkins'in nasıl atıldığını hatırla ;)

Lakers, hakemlerden şikayet etmesin lütfen. Sezon boyunca Staples'da son çeyrekte çalınan KOMİK fauller diğer salonlarda ne yazık ki yoktu.

Kişisel not: Ne Lakerslıyım, ne Celticsli... Bu seri 4-2 bitmez!!!

Ahmet Başkaya
14.06.2010, 18:34
Ona bakarsan her programa ayrı ayrı takımların t-shirleri ve sweatleri ile çıkıyor.

Hangi yorumcu (Rıdvan hariç :) ) tuttuğu takımı bariz şekilde dışa vurur ki?

Adam Celtics'li sevmiyorsun diye illa yalan mi sölicek Ahmet'im .

Adam Acemi cadı mı ne orda koçluk yapıyordu orda bile Celtics sweet'i giyiyordu :D

İki yorumu birleştirince Celticsli olmadığını çıkardım ççç

Oğuz ZEYTİN
14.06.2010, 18:36
İki yorumu birleştirince Celticsli olmadığını çıkardım ççç

Boşver Kaan'ı Kural'ı filan... Sen hangi takımı takip ediyorsun NBA'de?