PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NBA | National Basketball Association

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

Orhan Aydın
29.03.2010, 15:36
San Antonio ben selamet:)

Paksoy
30.03.2010, 02:26
Hidayet oynatılmıyor mu?

Toronto Raptors'ın son maçlarında midesindeki rahatsızlık nedeniyle forma giymeyen Hidayet Türkoğlu'nun durumu için yerel basında farklı bir iddia ortaya atıldı..

Bazı yerel basın yayın organlarında bugün çıkan haberlerde Hidayet'in Denver maçı sonrası gece kulübüne gitmesi yüzünden yönetimle sorun yaşadığı için oynatılmadığı iddia edildi.

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) ekiplerinden Toronto Raptors'ta forma giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, son maçlarda kötü bir grafik çizen Kanada ekibinde en çok tartışılan isimlerin başında geliyor. Takımının Mehmet Okur'un da formasını giydiği Utah Jazz'le oynadığı maçın ikinci yarısında mide ağrısı şikayetiyle oynamayan Hidayet Türkoğlu, kaybedilen Denver Nuggets maçında da aynı şikayet nedeniyle forma giyemedi. Ancak Hidayet Türkoğlu'nun Cuma gecesi oynanan Denver Nuggets maçından sonra Toronto'nun gözde eğlence merkezlerinden Yorkville bölgesinde görülmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Hidayet'in takımının dün gece Miami Heat'le deplasmanda oynadığı ve 97-94 yenildiği maçta kenarda oturması ve hiç süre almaması da, milli basketbolcunun teknik ekip tarafından cezalandırıldığı yorumlarını beraberinde getirdi.

pazarkapılı
30.03.2010, 09:27
bende biraz işkillendim bu durumdan....

Cengiz Çubukcu
30.03.2010, 09:44
Hidayet oynatılmıyor mu?

Toronto Raptors'ın son maçlarında midesindeki rahatsızlık nedeniyle forma giymeyen Hidayet Türkoğlu'nun durumu için yerel basında farklı bir iddia ortaya atıldı..

Bazı yerel basın yayın organlarında bugün çıkan haberlerde Hidayet'in Denver maçı sonrası gece kulübüne gitmesi yüzünden yönetimle sorun yaşadığı için oynatılmadığı iddia edildi.

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) ekiplerinden Toronto Raptors'ta forma giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, son maçlarda kötü bir grafik çizen Kanada ekibinde en çok tartışılan isimlerin başında geliyor. Takımının Mehmet Okur'un da formasını giydiği Utah Jazz'le oynadığı maçın ikinci yarısında mide ağrısı şikayetiyle oynamayan Hidayet Türkoğlu, kaybedilen Denver Nuggets maçında da aynı şikayet nedeniyle forma giyemedi. Ancak Hidayet Türkoğlu'nun Cuma gecesi oynanan Denver Nuggets maçından sonra Toronto'nun gözde eğlence merkezlerinden Yorkville bölgesinde görülmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Hidayet'in takımının dün gece Miami Heat'le deplasmanda oynadığı ve 97-94 yenildiği maçta kenarda oturması ve hiç süre almaması da, milli basketbolcunun teknik ekip tarafından cezalandırıldığı yorumlarını beraberinde getirdi.
tanıdığım Hidayet böyle disiplinsizlikler yapacak bir adam değildir, inşallah dedikodudur... en kısa sürede toparlanması dileğiyle... ayrıca kendisine sitesinden mesaj gönderdim ''toparla kendini'' diye..

Oğuz B.
30.03.2010, 12:37
Hidayet dün gece süre aldı.28 dakika oyunda kaldı. 2 ribaund 2asist 11 sayı..Toronto 103-101 kazandı..

Osman Yavuz
30.03.2010, 14:23
Hidayet'in böyle bir yaşam tarzı yoktur diye düşünüyorum.Umarım yanılmıyorumdur.

Ah Hedo ahh.Orlando'nun 40 milyonluk teklifini kabul etmedin de gittin zayıf bir takıma imza attın.Keşke Portland'a gitseydin.

Hekimoğlu
30.03.2010, 17:41
Hido yedeğe düşmüş üzücü bir durum.

Emre ÖZTÜRK
30.03.2010, 18:52
Dallas 109-93 Denver

Dirk Nowiztki 34 - 10 - 10 :cool::cool:

Hasan61
30.03.2010, 20:32
Hidayet'in böyle bir yaşam tarzı yoktur diye düşünüyorum.Umarım yanılmıyorumdur.

Ah Hedo ahh.Orlando'nun 40 milyonluk teklifini kabul etmedin de gittin zayıf bir takıma imza attın.Keşke Portland'a gitseydin.
Hidayet kafasını daha çok duvarlara vurur.Önümüzdeki sene Bosh da giderse playoff'u bile zorlayamayacak bir takım olurlar..:(

bangkook_61
30.03.2010, 21:52
Aslında Hidayet hakkında akşamcı olduğu, böyle yerlerde fotoğraf çekilmesine asla izin vermediği(hayranlar dahil), imza isteyenleri terslediği gibi söylentiler oldukça var. Hatta evliliğini tehdit edecek hareketlerde bulunduğuda söyleniyor anlayın bu cümleyi yani. Ama denildiği gibi hiç bir kanıt yok.

pazarkapılı
31.03.2010, 15:36
play-offlar baslasın bakalım noluyo...bu arada dallas-denver macında...dallastan iyi haberler geldi....dallas severlere duyuralım....

Sefa Murat Dokuz
31.03.2010, 16:04
dünkü hornets maçında kobe daha ne yapsın dedirtti. Yahu Fisher başımıza bela oldu resmen yahu git şu takımdan yahu ben bu halimda 1/7 den iyi atarım be. Böyle saçma bir savunma anlayışı görmemiştim. Bu gece Atlanta maçı daha da zor olacak.
Tekrarlıyorum. Batıda Lakers'a rakip olabilecek Pepsi Center ucubet sahasına sahip olan Denver'dır. Dallas gelirse en fazla 1-2 maç alır La den.

Oğuz B.
01.04.2010, 14:33
Memo şov sürüyor

Utah Jazz, sahasında Golden State'i farklı yenerken, Mehmet Okur yine 'double-double' yaptı

NBA'e oynanan 13 maçla devam edilirken, Hidayet'in takımı Toronto ile Mehmet'in takımı Utah sahadan galibiyetle ayrıldı, Ersan'ın takımı Milwaukee ise Cleveland'a diş geçiremedi.
Batı'da Dallas, Denver ve Phoenix'le ikincilik mücadelesi veren Utah Jazz, evinde Golden State Warriors'ı ağırlarken, sahadan 128-104 galip ayrıldı.
İlk yarıda 76 sayı kaydederek sezon rekoru kıran Jazz, bu devrede elde ettiği 27 sayılık farkı maç sonuna kadar korumayı başardı.

Son 7 maçta 6. galibiyetini alan Jazz'da Carlos Boozer 25 sayı-13 ribaund-2 top çalma ile sahanın en etkili ismi olurken, temsilcimiz Mehmet Okur da yükselen grafiğini sürdürdü.

29 dakika sahada kalan Memo, 6/13 saha içi isabetiyle oynarken, serbest atışlarda da 5'te 5 yaptı ve maçı 18 sayı-10 ribaund-2 asistle tamamlayarak 'double-double' yaptı.
Son 7 maçta 5. yenilgisini alan Golden State'de ise Corey Magette 22 sayı, Anthony Morrow da 21 sayıyla mücadele ettiler.

Hido yedek, Toronto galip

Toronto Raptors, Hidayet Türkoğlu'nun benchte başladığı maçta Los Angeles Clippers'ı 114-92 mağlup etti.

Son günlerde sahada aldığı sonuçlardan çok takım içindeki sorunlarla gündeme gelen Toronto Raptors, sahasında Los Angeles Clippers'ı konuk etti. Raptors, maçtan 22 sayı farkla 114-92 galip ayrıldı.
Milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu bencten gelip 17 dakika sahada kalırken, 6 sayı 6 asist 3 ribaundla oynadı. Toronto'da Chris Bosh 34 sayı 11 ribaund, Bargnani 21 sayı 8 ribaundla galibiyette başrolü oynayan oyuncular oldu.
Konuk ekip Los Angeles Clippers'ta ise Chris Kaman 22 sayı 13 ribaund, Steve Blake 9 sayı 12 asist, Butler 17 sayıyla oynadı.

ntvspor

Cengiz Çubukcu
01.04.2010, 14:51
Hidayet hep örnek sporcu iken nerden çıktı şu bar işi anlamadım !!!

Dünyanın en önemli internet sitelerinden biri olan YAHOO, milli basketbolcu için, "Hasta diye oynamadığı bir maçtan sonra gece kulübüne gitmesi kötü fikirdi" yorumunu yaptı
Hidayet'in 53 milyon $'lık kontratla Toronto Raptors'a gitmesi olay olmuştu. Ancak Hido burada büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Hasta olduğu için forma giymediği Denver maçının gecesi bir eğlence yerinde görülmesi ise bardağı taşırdı. Dünyanın en büyük internet sitelerinden www.yahoo.com, Hido ile ilgili yorum haberinde, "Hidayet taraftarların hedefi haline geldi. Taraftarlar, Hido'nun gece kulübündeki resimlerini Raptors Başkanı Colangelo'ya internet kanalıyla yolladı. Ama Hido'nun da hasta olduğu için oynamadığı bir maçtan sonra gece kulübüne gitmesi de yanlış bir karardı" denildi.

Oğuz B.
05.04.2010, 16:59
http://www.youtube.com/watch?v=9eCUgvCsapk

Vince Carter, dün gece 360..:)

Emre ÖZTÜRK
05.04.2010, 17:36
Herkes artık yavaştan Playoff lara saklanmaya başladı.Bu sene hem batı hemde doğu da kaliteli ve çekişmeli bir yarış olacak bakalım eşleşmeler belli olduğunda seriler hakkında değerlendirmelerde bulunuruz.Özellikle batıda yarış çok ama çok zorlu :)

Erbay
05.04.2010, 17:45
Nba'i çok çok nadir izleyebiliyorum. Dün yine erken maç vardı kaçırmadım :) Cleveland-Celtics. Celtics 20 sayı öne geçmesine rağmen, Lebron hayvani(başka kelime bulamadım) oyunuyla geriye bile düştü son periyotta. 4 dakika kala, son periyotta 5 sayı falan atmışlardı. Lebron gerçekten müthişti, ama 9'da sıfır üçlük... Ki sonuncusu yerine garantiye gidip smaç yapsa maç uzayacaktı, üçlük attı girmedi. Ray Allen'ın üçlükleri çok rahatlattı Celtics'i. Garnett çok hırslandı sonlara doğru, ortalığı alevlendirecek bir şeyler söylüyordu sanki :) Celtics 4 sayı farkla yendi, bir daha erken maç olursa yine izlerim :)

Ufuk Bayraktar61
05.04.2010, 22:54
şu dünyada iki kişinin insan olduğundan şüpheliyim. Biri Messi, Diğeri Le Bron James

pazarkapılı
06.04.2010, 12:41
vince carterın dünkü smacı gecenin eni iyi ikinci hareketiydi....bana kalırsa en iyisiydi....

Emre ÖZTÜRK
06.04.2010, 12:57
Son günlerde bu başlık çok hareketsiz.Takımlar gibi bizlerde mi Playoffları bekliyoruz acaba :)

Oğuz B.
07.04.2010, 18:59
Nefes kesen maç Utah'ın

Utah Jazz, Deron Williams'ın 42 sayıyla kariyer rekoru kırdığı maçta Oklahoma City Thunder'ı uzatmada 140-139 yendi.

NBA'de milli basketbolcu Mehmet Okur'un takımı Utah Jazz, Kuzeybatı Grubu'nda liderlik mücadelesi verdiği Oklahoma City Thunder'ı evi EnergySolutions Arena'da ağırladı. Utah Jazz, C.J. Miles'ın son saniyede Kevin Durant'a yaptığı blokla sahadan 140-139 galip ayrıldı. Bu sonuçla Jazz Batı Konferansı'nda ikinci sıraya yükselirken, Oklahoma City'nin de 4 maçlık galibiyet serisine son verdi.
Büyük bir çekişmeye sahne olan maçı Deron Williams'ın 42 sayı - 10 asist - 3 ribaundluk performansıyla Utah Jazz kazanırken, Oklahoma City'nin yıldızı Kevin Durant'in 45 sayı - 7 ribaund - 4 asist - 2 blok ve 2 top çalması yeterli olmadı.

http://media.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/utahjazzhaber671233123.widec.jpg

Milli basketbolcu Mehmet Okur ise, 30 dakika süre aldığı maçta 20 sayı - 7 ribaund - 4 asist ve 1 top çalma üreterek galibiyette büyük pay sahibi oldu. Karşılaşmanın ilk çeyreğini Utah Jazz, 32-29 önde kapattı. İkinci çeyrekte oyunda dengeyi kuran Oklahoma City, soyunma odasına gidilirken 65-63 öne geçti.

kinci yarıya iyi başlayan taraf ev sahibi takım oldu. Üçüncü çeyrek sonunda rakibine 97-94 üstünlük kuran Jazz, son çeyrekte Kevin Durant'i durdurmayı başaramayınca maçın normal süresi 129-129 eşitlikle tamamlandı. Uzatma dakikaları da büyük bir çekişmeye sahne olurken, Utah bitime 1.1 saniye kala Deron Williams'ın kaydettiği basketle 140-139 öne geçti. Son hücumda C.J. Miles,yaptığı blokla Kevin Durant'in topu potaya göndermesine izin vermedi ve ev sahibi takım maçı 140-139 kazandı.
Jazz'da Carlos Boozer 28 sayı - 15 ribaund - 5 asist - 2 top çalmayla, C.J. Miles da 16 sayı - 3 asist - 2 ribaundla oynadı.
Oklahoma City'de ise Russell Westbrook'un 27 sayı - 9 asist - 5 ribaundu ile Jeff Green'in 20 sayı - 7 ribaund - 3 asist - 2 blok ve 2 top çalması yeterli olmadı.

Milwaukee garantiledi

Milwaukee Bucks, deplasmanda Chicago Bulls'u 79-74 mağlup ederek 4 yıl aradan sonra Doğu Konferansı'nda play-off'a kalmayı garantiledi.

http://media2.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/ilyasovahaber17237771233112.hlarge.jpg

Milli basketbolcu Ersan İlyasova'nın takımı Milwaukee Bucks, yıldız oyuncusu Andrew Bogut'tan yoksun mücadele ettiği maçta Chicago Bulls'u deplasmanda 79-74'lük skorla geçti. Bu sonuçla Bucks, 4 yıl aranın ardından play-off'a kalmayı garantiledi.
Milli basketbolcu Ersan İlyasova oyuna sonradan girereken, 32 dakikada 17 sayı - 7 ribaund ve 1 blok üretti. Yıldız oyuncu, kullandığı 14 şutun 7'sini sayıya çevirdi.

Karşılaşmaya çok kötü bir başlangıç yapmasına rağmen ikinci çeyrekte Bulls'u 9 sayıda tutarak soyunma odasına 42-36 önde üstün gitti. John Salmons'ın önderliğinde üstünlüğünü maç sonuna kadar korudu ve salondan 79-74 galip ayrıldı. Milwaukee'de John Salmons eski takımına karşı 26 sayı - 3 ribaund - 3 asistle galibiyetin mimarı olurken, Luke Ridnour da 13 sayıyla mücadele etti.
Chicago'da ise Luol Deng'in 16 sayı - 10 ribaundu ile Derrick Rose'un 12 sayı - 11 asist ve 5 ribaundu mağlubiyeti engelleyemedi.

Toronto direnemedi

Doğu Konferansı'nda play-off'a kalma mücadelesi veren Toronto Raptors, deplasmanda Cleveland Cavaliers'a 113-101 yenilmekten kurtulamadı.

Toronto Raptors, play-off'lar boyunca ev sahibi olma avantajını ele geçiren Cleveland Cavaliers'a konuk oldu. Kanada temsilcisi sahadan 113-101 mağlup ayrılrken, maçı tamamlayamayan takımın yıldız oyuncusu Chris Bosh'un yüzünde kırık tespit edilmesi büyük üzüntü yarattı. Cleveland evinde oynadığı son 11 maçı da kazanırken, sıkıntılı günler geçiren milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu kenardan gelerek 16 dakika süre aldığı maçı 10 sayı - 5 asist - 3 ribaundla noktaladı. Yıldız oyuncu, kullandığı 10 şutun 3'ünde isabet kaydetti.
Maç boyunca rakibinden üstün bir oyun sergileyen Cleveland'da Antawn Jamison 20 sayı - 4 ribaundluk performansıyla takımının en skorer ismi olurken, LeBron James 19 sayı - 13 asist - 6 ribaundla, Anthony Parker 18 sayı - 8 ribaund - 6 asist - 3 top çalmayla, Mo Williams da 14 sayı - 12 asistle salondan ayrıldı.

http://media1.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/lebronhaber12333123313.widec.jpg

Ntvspor

Paksoy
07.04.2010, 19:15
bogut un sakatlanmasın bucks için iyi olmadı iyi sezon geçiriyordu , ama ersan daha çok süre alacak playofflarda takımın önemli silahlarından biri olacak

Sefa Murat Dokuz
07.04.2010, 21:42
Boston-Cavs maçını izledim Lebron hiç sempatik gelmedi. Hele sonda 2 ye 1 fast break te ...tı. Yazık bu kadar asist yapan bir adam böyle anlarda nasıl egosuna yeniliyor anlamıyorum.Cavs büyük sorun olmazsa finalde Lakers'la oynar ve büyük bir final olur.

Emre ÖZTÜRK
07.04.2010, 23:57
Boston-Cavs maçını izledim Lebron hiç sempatik gelmedi. Hele sonda 2 ye 1 fast break te ...tı. Yazık bu kadar asist yapan bir adam böyle anlarda nasıl egosuna yeniliyor anlamıyorum.Cavs büyük sorun olmazsa finalde Lakers'la oynar ve büyük bir final olur.

lebron o maçın rahatlığından dolayı öyle bir tercihte bulundu.O maçta Boston a ve diğer rakiplerine son periyotta yaptıkları savunmayla gerekli mesajı verdiler.Cavs eksik kadrosuna rağmen hala çok güçlü.Açıkcası onları doğuda durduracak bir rakip göremiyorum.Belki orlando birkaç maç koparabilir onlardan.Bir aksilik olmazsa Cavs finalin en büyük adayı

Cengiz Çubukcu
08.04.2010, 08:31
Şu işe bak, ilk 5 başladığı maçta hidayet daha maçın başında sakatlanmış... bu sene anlaşılan kısmeti yok...

SDanışmaz
08.04.2010, 13:42

LeBron tamamen fiziğine dayalı oynuyor.

Gerçi Boston ilk 3 periyotta 98 sayı atıp, 22 sayı farkla son periyota girince maçı aldık havasına girmişti. Bu havayı üstlerinden atması çok uzun sürdüğü için de az daha maç gidiyordu. Neyse ki maçı son anda kurtardılar :)

Paksoy
08.04.2010, 20:06
lebron son topda smaç yapmak varken üçlük atması saçmalıktı

Osman Yavuz
08.04.2010, 21:13
LeBron tamamen fiziğine dayalı oynuyor.

Gerçi Boston ilk 3 periyotta 98 sayı atıp, 22 sayı farkla son periyota girince maçı aldık havasına girmişti. Bu havayı üstlerinden atması çok uzun sürdüğü için de az daha maç gidiyordu. Neyse ki maçı son anda kurtardılar :)
Yapma Selami.Adam sayı krallığındaki iddiasının yanı sıra asist krallığında da ilk 5 içinde.Önündeki adamlarda Steve Nash, Chris Paul, Jason Kidd ve Deron Williams gibi pas uzmanları.Sayıyı kenara bırakıyorum 8.5 asist oranı benim için bir oyuncunun ne kadar değerli olduğunu gösterir.Yani olaya şöyle de bakarsak daha açıklayıcı olur. LeBron, Cleveland'ın 102 sayısının 50 sayısına direkt olarak katkıda bulunuyor.Yani yarısını.Bu kadar özel bir oyuncu Le Bron.Bu arada belirtmem lazım kendisinden nefret ediyorum.Ama bu onun büyük bir oyuncu olduğu gerçeğini değiştirmez.

Bu arada bizim takım da Wade'in inanılmaz performansıyla 6.lığa kadar çıktı.Önünde Ersan'lı Milwaukee var.

Ersan'a da ayrı bir parantez açmak istiyorum.Hakettiği süreyi alamamasına rağmen mükemmel bir performans sergiliyor.48 dakikaya vurduğumuzda sayı ortalaması 21 ribaund ortalaması 13 oluyor.Bence inanılmaz bir istatistik bu.Normal ortalamaları da 10.5 sayı 6.4 ribaund.

Egemen
08.04.2010, 21:38
sürpriz bekleyen var mı?

lakers - cavs finalinden başka hangi takımlar yapabilir?

Osman Yavuz
08.04.2010, 22:02
sürpriz bekleyen var mı?

Lakers-Orlando finali de seyredebiliriz bence Egemen.Temennim ve içimden geçen final.:)

Egemen
08.04.2010, 22:04
Lakers-Orlando finali de seyredebiliriz bence Egemen.Temennim ve içimden geçen final.:)

orlando güzel olur :)

Paksoy
08.04.2010, 22:11
denver-cavs :D

Emre ÖZTÜRK
09.04.2010, 11:01
sürpriz bekleyen var mı?

Ben doğuda Cavs a rakip olarak birtek Orlando yu görüyorum.Büyük sakatlıklar falan olmazsa Cavs gelir hemde rahat gelir.

Batı da ise işler çok karışık.Kenyon Martin in yokluğunda Denver dan çokta büyük işler beklenemez.

Suns ı konuşmaya değer bile bulmuyorum.Spurs çok yaşlı.Utah deplasman fakiri ki özellikle playofflarda deplasmanlarda çok sönük kalabiliyorlar.

Biz desen hala daha playoff takımı olmayı başarabildikmi sorusuyla başbaşayız. Portland bana göre o seviyede değil.

Bu olaylar etrafında lakers ı durduracak takım şuanlık yok gibi ama birde playofflardaki performanslara bakmak lazım.

Şöyle olur Utah iyi bir hava yakalarsa,
Denver da Kenyon Martin sağlam dönerse,
Bizim takımda kadrosunun hakkını verecek oyunu oynarsa ( ki bunu bu sene 12-13 maçlık bir periyotta bunu başardık.) dengelerin fazlasıyla değişeceğini düşünüyorum

oguzhann
09.04.2010, 22:14
enejik bir bulls geliyor ama cavs'a karşı en fazla 1 veya (çok zor) 2 maç alabilirler,ya da süpürülecekler.hey gidi bulls,o kimyayı bir türlü tutturamadık.doğu'dan cavs gelecek gibi gözüküyor ama batı'yı bilemiyorum.lakers çok üstün gözükebilir ama süprizlere de açığım şahsen.

pazarkapılı
10.04.2010, 10:47
batıda lakers ı tunder zorlar bence...doguda gönlümden gecen orlando...dogu finaline cıkabilirse cavs ı gecebilir...ancak orlando dan kötü bir süprizde gelebilir....cavs kadar saglam durmuyolar cünkü....

cavs-lakers finalinde cavs'ı,orlando-lakers finalinde lakers ı sanslı görüyorum....

Hüdai Pervaneli
10.04.2010, 10:51
konferans maclari nezaman basliyo

Oğuz B.
10.04.2010, 13:37
konferans maclari nezaman basliyo

17 Nisan.

http://www.orlandosentinel.com/media/photo/2010-04/53208834.jpg

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/53/fullj.4ba37b46208e1df781ce3e7d907ca293/4ba37b46208e1df781ce3e7d907ca293-getty-90044414fm007_knicks_magic.jpg

http://www.orlandosentinel.com/media/photo/2010-04/53208839.jpg

http://www.orlandosentinel.com/media/photo/2010-04/53208841.jpg

Orlando 118 - 93 NYK

Mesut
10.04.2010, 17:41
kuzenler :D

Mesut
10.04.2010, 17:43
nbaden baya koptum takip etmıyorum bayadır boston ne alemde

Oğuz B.
10.04.2010, 17:52
nbaden baya koptum takip etmıyorum bayadır boston ne alemde

Şuanda doğuda 4.(49 - 30)

Bir yıl daha yaşlandılar :)

http://lh6.ggpht.com/zoul1380/SC8IfroESkI/AAAAAAAABGM/QukB8ox8wwY/zrclip_005p9ffdbe1.png?imgmax=576

4'e1 Bu sefer olacak mı ?Zor..

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/10/3858.jpg

Şuanda Cavs ve Orlandodan bir adım geride gibi duruyorlar..
http://orlandosentinel.image2.trb.com/orlnews/media/photo/2009-11/50631049.jpg

Olmazda diyelim ki çıktılar finale 2 sene öncesi kadar kolay dur diyebilirler mi ? Zor..

http://news.xinhuanet.com/english/2008-06/13/xinsrc_41206051319110622488812.jpg

SDanışmaz
10.04.2010, 21:16
Yapma Selami.Adam sayı krallığındaki iddiasının yanı sıra asist krallığında da ilk 5 içinde.Önündeki adamlarda Steve Nash, Chris Paul, Jason Kidd ve Deron Williams gibi pas uzmanları.Sayıyı kenara bırakıyorum 8.5 asist oranı benim için bir oyuncunun ne kadar değerli olduğunu gösterir.Yani olaya şöyle de bakarsak daha açıklayıcı olur. LeBron, Cleveland'ın 102 sayısının 50 sayısına direkt olarak katkıda bulunuyor.Yani yarısını.Bu kadar özel bir oyuncu Le Bron.Bu arada belirtmem lazım kendisinden nefret ediyorum.Ama bu onun büyük bir oyuncu olduğu gerçeğini değiştirmez.

Bu arada bizim takım da Wade'in inanılmaz performansıyla 6.lığa kadar çıktı.Önünde Ersan'lı Milwaukee var.

Ersan'a da ayrı bir parantez açmak istiyorum.Hakettiği süreyi alamamasına rağmen mükemmel bir performans sergiliyor.48 dakikaya vurduğumuzda sayı ortalaması 21 ribaund ortalaması 13 oluyor.Bence inanılmaz bir istatistik bu.Normal ortalamaları da 10.5 sayı 6.4 ribaund.

İyi de Osman istatistiklerinin çoğunu fiziği sayesinde yapıyor :) Şutu da çok iyi olunca NBA'da sayılı oyunculardan oldu :)

Mesela Wade öyle mi?

Oğuz B.
11.04.2010, 13:49
Kidd 10-13-11
Dirk 7-2-39

Dallas tam gaz.

http://a.espncdn.com/photo/2009/1008/nba_g_dirk_kidd1_576.jpg

Emre ÖZTÜRK
11.04.2010, 16:23
Kidd 10-13-11
Dirk 7-2-39

Dallas tam gaz.

http://a.espncdn.com/photo/2009/1008/nba_g_dirk_kidd1_576.jpg

Go Mavs go :cool:

Cengiz Çubukcu
12.04.2010, 11:47
Hidogiller chicago'ya 104-88 yenilmişler ve çok öenmli bir maçı daha kaybetniş oldular ama hidayetin attıklarından çok aldığı reboundlar ilginç :)

6 sayı, 9 assist sıkı durun tam 19 rebound ...bosh'un yerine reboundlara baktığı belli, diğerleri yanına bile yaklaşamamış...eğer attığı sayılarda da 15'in üstüne çıksaymış maça ortak olabilirlermiş....

Oğuz B.
12.04.2010, 11:56
http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/04/fullj.f1bb81a0d4341a90409a8abc21f756c1/f1bb81a0d4341a90409a8abc21f756c1-getty-90044446gs001_orlando_magic.jpg

Cleveland Cavaliers, süper yıldızı LeBron James’in forma giymediği maçta Orlando Magic’e 98-92 mağlup oldu.

Hidayet 19 ribaundla kariyer rekoru kırdı ama 12 de 2 attı.

oguzhann
12.04.2010, 12:48
bulls geliyor,tek sorun 8'den girecek olması.

pazarkapılı
12.04.2010, 12:50
orlando iyi iş cıkarmıs dün....tebrikler....carter napmıs acaba?....

Mesut
12.04.2010, 19:37
baki
sağolasın bilgilerin için
ben eskiden çok iyi takip ediyordum
o kadro kesin şampiyon diyodum sene başı
ama yaş faktörü eskisi kadar çevik değiller
ama ben play offlara asılacaklarını düşünüyorum.garnette güvenırım
bakalım görelim

Oğuz B.
12.04.2010, 20:49
orlando iyi iş cıkarmıs dün....tebrikler....carter napmıs acaba?....

Carter bir tek içeri girip bi smaç vurdu o kadar :) 24 dk 6 sayı- 5 asist

baki
sağolasın bilgilerin için
ben eskiden çok iyi takip ediyordum
o kadro kesin şampiyon diyodum sene başı
ama yaş faktörü eskisi kadar çevik değiller
ama ben play offlara asılacaklarını düşünüyorum.garnette güvenırım
bakalım görelim

Önemli değil..
Garnett'e güvenilmez mi :)
http://assets.espn.go.com/photo/2007/1125/nba_ap_garnett_580.jpg

Ama o oldu şampiyon sıra Vince'de :)

Sefa Murat Dokuz
12.04.2010, 22:24
valla lakerslıyız ama çok tökezlicez maçlarda görün bakın ben final yapacağımıza eminim ama ölüp ölüp dirileceğiz hele ki bynum suz. Orlando gelirse bence işimiz daha zor. Cavs gelirse saha avantajı yok ama Cavs daha dişimize uygun. Lebron sorun değil zaten Kobe karşısında olunca işi mesele yapıp zırvalıyor eleman.

pazarkapılı
13.04.2010, 12:51
vince carterın kendi potasının altında oturarak tek elle karsı potaya attıgı basketi izlemenizi öneririm....

Oğuz B.
13.04.2010, 20:04
http://i1004.hizliresim.com/2010/4/13/4427.jpg

Toronto umudunu korudu

Toronto Raptors, deplasmanda Detroit Pistons’ı 111-97 mağlup ederek Doğu Konferansı’nda 8. sırada yer alan Chicago Bulls’la arasındaki farkı yarım galibiyete indirdi.

Toronto’da bir önceki maçta 19 ribaundla kariyer rekoru kıran milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, 21 dakika süre aldığı karşılaşmayı 8 sayı – 8 ribaund ve 4 asistle tamamladı.

Osman Yavuz
14.04.2010, 18:27
Yeri değil ama Fenerbahçe Bayan basketbol takımı WNBA'in en iyi oyuncusu olan Diana Taurasi'yi transfer etmiş.Gelecek sezon eurolig şampiyonluğu hedefliyorlar.

Bartuğ13
15.04.2010, 00:11
pazar günü gördüğüm lakersı hiç beğenmedim.bir kere bynumun yokluğunda odom ilk5e yerleşince benchten sadece gelen ve bişeyler verebilen brown kaldı.vujacic rezalet şutlar atıyor.fisher hareketli guardları hiç savunamayacak durumda.

fakat bunlardan çok daha kötüsü bryantın durumu.fizik gücü çok yetersiz.her tarafından sakatlık akıyor sanki,yürümeye mecali yokmuş gibi.
form durumu resmen yerlerde sürünüyor.maç sonunda 20 saniyede attığı 6 sayıyla takımına getirse de maçı kaçırdığı fauller,dribblingle içeri giremeyişi ve bitkin hali playoff'a 5 kala(hatta hiç bişey kalmaya) beni çok endişelendirdi.gerçekten çok can sıkıcı haberler bunlar.
bynum denilen herif sakatlana sakatlana bu takıma hiç bişey vermiyor.

bu play offta da kendisinden hiç bişey beklemiyorum ben.mızmız bir adamdan yarar sağlanamaz.

lakers'a sekip de az dişli bir rakip gelirse gerçekten çok çok zorlanabilirler.

3 gün önceki lakersı gördükten sonre tek bir gerçek var maalesef ki cleveland şu anda şampiyonluğun en büyük adayı.finale çıkmaları takdirinde bu lakersı rahat geçerler.eğer başka bir takım gelirse lakers yerine zaten şampiyonlar.lakers'ta işler hiç iyi gitmiyor.bir anda bi çok şeyin düzelmesi lazım.

tamam fisher'ı 25 yaşına döndüremeyiz ama,bynum'ın maç temposuna alışması,bryant'ın en azından ortalama formuna dönmesi,gasol'un tüm maç boyunca oyuna konsantre olması,artest'in rolünün dışına kaçmaması tarzı şeylerin olması gerekmekte.

Emre ÖZTÜRK
15.04.2010, 11:08
İşte normal sezon bitti ve Playoff eşleşmeleride belli oldu.

Spurs ile eşleştik.Saha avantajımızda var.Ben seriyi 4-2 alacağimizi düşünüyorum.Parker ve Ginobili bize zorluk çıkartabilir ama onları savunacak silahlarımız mevcut.Asıl onların bizim hücum silahlarımıza karşı koyacak güçleri var mı? Bence seriyi belirleyecek asıl soru bu.Bu arada bu seride deplasmanlarda alınacak galibiyetlerin çokta önemli olduğunu düşünmüyorum.Çünkü iki takımda birbirini içerde dışarda yenebilir ama bizim bir adım hatta iki adım önde olduğumuzu düşünüyorum.

Y-DRMS
15.04.2010, 11:14
Clevand-chıcago
orlando-charlotte
atlanta-mılwukee
boston-mıamı

lakers-oklohoma
dallas-san antonio
phoenıx-portland
denver-utah

Oğuz B.
15.04.2010, 11:41
İşte eşleşmeler

NBA'de normal sezonun bitmesiyle Play-Off heyecanı basketbolseverleri sararken, hem Doğu hem Batı Konferansları'nda eşleşmeler belli oldu.

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/66/fullj.110da703f41defa347e8ced31df162f3/110da703f41defa347e8ced31df162f3-getty-90043398fm041_celtics_magic.jpg

NTV Spor

NBA'de normal sezon sabah karşı oynanan maçlarla sona erdi. 82 maçlık bu uzun serüven sonrası 16 takım Play-Off biletini aldı.
NBA'deki temsilcimiz Ersan İlyasova'nın takımı Milwaukee Bucks, normal sezonu 6. sırada bitirirken, sezonu 3. sırada bitiren Atlanta Hawks'la eşleşti. Bogut ve Redd'in eksikliğiyle rakibi karşısına çıkacak olan Buck'ın turu geçme şansı sayıf gibi gözüküyor.
NBA'DE en fazla galibiyet yüzdesine sahip olan ve Doğu Konferansı'nı ilk sırada bitiren Cleveland Cavaliers, son günde Play-Off biletini alan Chicago Bulls ile eşleşti. Bu iki takım arasında normal sezonda oynanan 4 maçta 2-2 eşitlik var.

Doğu Konferansı'nı ikinci sırada bitiren Orlando Magic, ilk turda bu sezon ilk kez Play-Off'a kalan Charlotte Bobcats ile eşleşti. Magic normal sezonda oynanan 4 maçın 3'ünü kazanmasını bildi.
Doğu Konferansı'nda son eşleşme ise Boston Celtics ile Miami Heat eşleşti. 2008'da şampiyonluk yaşayan Boston Celtics karşısında Miami'nin en büyük kozu şüphesiz süper yıldız Dwyane Wade olacak. İki takım arasında normal sezonda oynanan 3 maçı da Boston kazanmıştı.

MEMOLU UTAH DENVER KARŞISINDA;

Batı Konferansı'nda normal sezonu 5. sırada bitiren Utah Jazz, Denver Nuggets'la eşleşti. İlk turun en çekişmeli maçlarına sahne olacak eşleşmede Mehmet Okur'un performansı da şüphesiz Utah için çok önemli.
Batı Konferansı'nı lider olarak tamamlayan Los Angeles Lakers, sıralamada kendine 8. sırade yer bulan Oklahoma Thunders ile eşleşti. Kobe Bryant önderliğindeki geçe sezonun şampiyonu Lakers bu turun mutlak favorisi. Kevin Durant ise Lakers'a bir süpriz yapmak için uğraşacak.
Batı'da 2. sırada yer alan Dallas Mavericks, oyuncularının yaşlanmasıyla eski günlerini mumla arayan San Antonio Spurs'la eşleşti. Nowitzki önderliğine 2006 yılında yapamadıklarını yapmak isteyen Dallas Mavericks'in en çekindiği isim şüphesiz Ginobili olacak. Normal sezonda oynanan 4. maçın 3'ünü Dallas kazandı.
Steve Nash önderliğinde oldukça iyi bir sezon geçiren ve normal sezonu 3. sırada bitiren Phoenix Suns, kendine sıralamada 7. sırada yer bulan Portland Trail Blazers ile eşleşti. Brandon Roy'un sakatlığı nedeniyle oldukça sıkıntılı günler yaşayan Portland karşısında turun favorisi kesinlikle Suns..

NBA'de Play-Off heyecanı 17 Nisan'da oynanacak maçlarla başlayacak.

http://wsoesports.files.wordpress.com/2009/07/kidd.jpg

Doğuda Orlando batıda Dallas'a bol şans..

Emre ÖZTÜRK
15.04.2010, 11:45
Vay be Dallas a destek veren birilerini daha görmek beni sevindirdi :)

Şaka bir yana Orlando - Dallas finali mükemmel olurdu.

Oğuz B.
15.04.2010, 13:21
Vay be Dallas a destek veren birilerini daha görmek beni sevindirdi :)

Şaka bir yana Orlando - Dallas finali mükemmel olurdu.

Desteklenmezmi Nowitzki ile Kidd :) Ama Vince'in yeri başka tabi..

T.B_1461
15.04.2010, 13:37
Play-Off maçları da sabaha karşı mı oynanıyor?

Oğuz B.
15.04.2010, 13:45
Play-Off maçları da sabaha karşı mı oynanıyor?

Evet.Daha fazla bilgi için buradan (http://www.nba.com/2010/playoffs/2010/04/15/schedule/index.html?ls=iref:nbahpt1).

UğuR
15.04.2010, 13:54
Hidayet parayı kaptı ama bu sene play off bile yapamadı... Hiç de şaşmadım...
parayla saadet olmaz dedikleri bu oluyor işte...

Paksoy
15.04.2010, 14:00
denver dallas en zor eşleşme olmuş, oklahama da lakers e karşı bişey yapabilirmi acaba

Paksoy
15.04.2010, 14:01
Yeri değil ama Fenerbahçe Bayan basketbol takımı WNBA'in en iyi oyuncusu olan Diana Taurasi'yi transfer etmiş.Gelecek sezon eurolig şampiyonluğu hedefliyorlar.
dinamo moskova da oynur yanılmıyosam , süper transfer

Emre ÖZTÜRK
15.04.2010, 14:11
Oklahoma nın şansı var bana göre.Lakers a en büyük sorunu Westbrook yaşatacak diye düşünüyorum.Onu Fisher ile savunmaya çalışacaklardır.Buda Russell ın çoşmasına neden olabilir.Thunder ın en büyük dezavantajı olan pota altı için ise lakers ın en büyük kozlarından biri olan Bynum un olmaması thunder ın elini kuvvetlendiriyor ama Bynum un yetişme ihtimalide varmış.Yetişirse işler çok daha farklı olur.Lakers çok daha avantajlı duruma geçer.Tabi bir de Kobe artısı var Lakers ın.Bence Lakers çok ama çok zorlanacak.Biraz da Bynum a bakıyor işler.Eğer ki Bynum bu seriye yetişemezse işleri çok zor.

Paksoy
15.04.2010, 14:13
Oklahoma nın şansı var bana göre.Lakers a en büyük sorunu Westbrook yaşatacak diye düşünüyorum.Onu Fisher ile savunmaya çalışacaklardır.Buda Russell ın çoşmasına neden olabilir.Thunder ın en büyük dezavantajı olan pota altı için ise lakers ın en büyük kozlarından biri olan Bynum un olmaması thunder ın elini kuvvetlendiriyor ama Bynum un yetişme ihtimalide varmış.Yetişirse işler çok daha farklı olur.Lakers çok daha avantajlı duruma geçer.Tabi bir de Kobe artısı var Lakers ın.Bence Lakers çok ama çok zorlanacak.Biraz da Bynum a bakıyor işler.Eğer ki Bynum bu seriye yetişemezse işleri çok zor.

durant da son dönem formunu zorlarsa neden olmasın enerjik bir takım

Emre ÖZTÜRK
15.04.2010, 14:18
durant da son dönem formunu zorlarsa neden olmasın enerjik bir takım

Öyle ama Pota altı çok zayıf Thunder ın.Çok büyük zorluk yaşayacaklar.Hele ki Bynum bu seride oynarsa.

Birde bu seride bana göre Durant değilde Westbrook daha etkili olabilir.Durant ı büyük ihtimalle Kobe savunacaktır.Kobe nin savunma yeteneğide ortada ama Westbrook u ayakları artık kablumbağa kadar yavaşlayan Fisher ile savunacaklar.Bu da başlarına büyük bela açabilir.İmkansız değil ama hele ki Bynum dönerse çok zor Thunder in işi.

bangkook_61
15.04.2010, 14:31
Kobe Durant ı savunamaz arada 10 cm lik boy ve tahminim 15-20 cm lik kulaç farkı var. Savunmaya kalkarsa Kobe den hücum mucum beklemeyin o yorgunlukla baş edemez. Ayrıca Artest i ne diye aldı Lakers onun işi Durantı savunmak.

Pota altı olmadan playoff olmaz. Thunden 2 maç alırsa sürpriz olur.

Emre ÖZTÜRK
15.04.2010, 14:59
Kobe Durant ı savunamaz arada 10 cm lik boy ve tahminim 15-20 cm lik kulaç farkı var. Savunmaya kalkarsa Kobe den hücum mucum beklemeyin o yorgunlukla baş edemez. Ayrıca Artest i ne diye aldı Lakers onun işi Durantı savunmak.

Pota altı olmadan playoff olmaz. Thunden 2 maç alırsa sürpriz olur.

Artest ile savunmalarıda mümkün hatta bazen Odom ile de savunabilirler ama en kritik dakikalarda bence Kobe geçecek karşısına.

Paksoy
15.04.2010, 15:17
kaan kural izledim biraz önce kobe sakatmış ayağı artık yürümüyomuş zorluyormuş lakers in elenmesi süpriz olmaz diyo

Osman Yavuz
15.04.2010, 17:05
Artest ile savunmalarıda mümkün hatta bazen Odom ile de savunabilirler ama en kritik dakikalarda bence Kobe geçecek karşısına.
Artest Durant için en zor eşleşme.Tüm Nba'de dahil buna.O yüzden özellikle L.A.'daki maçta çok fazla skor üretebileceğini sanmıyorum.Kobe'nin sakatlığı düşündürücü.Bu seride çok rahat olmayacak.Çünkü Durant ve arkadaşları ligin en dinamik takımına sahipler.Seri 4-3'e kadar uzar.

Bizim eşleşme de çok zor olacak.Boston'da Wade'i durdurabilecek bir adam yok.Bu seri de sonuna kadar gider.İnşallah turu biz geçeriz.

Cleveland-Chicago ve Orlando-Charlotte eşleşmeleri için pek konuşmaya gerek yok diye düşünüyorum.4-2 Cleveland, 4-1 Orlando geçer.

Atlanta-Milwaukee serisi de çok zor geçmez diye düşünüyorum.Bogut'un sakatlığı olmasa kafa kafaya giderdi seri ama Atlanta bu yokluktan faydalanacaktır.4-2 geçerler diye düşünüyorum.

Phoenix-Portland eşleşmesinde Phoenix'in büyük avantajı var.Brandon Roy'un durumunu bilmiyorum ama büyük bir sürpriz olmazsa onlar da 4-2 geçerler turu.

Bana göre en iyi eşleşmeler tartışmasız Dallas-SAS ve Utah-Denver serileridir.

Dallas normal sezonda gösterdiği performansı bir türlü playofflara taşıyamıyorlar.Rakipleri de tam tersi bir durumda.Ama Parker'ın yokluğu büyük sıkıntı .Onun da durumunu bilmiyorum.Kidd ve Nowitzki'nin performansları seri için önemli ama Haywood,Terry ve Butler'ın performansları bence daha önemli.4-2 veya 4-3 Dallas geçer diye düşünüyorum.

Gelelim en güzel seriye.Denver-Utah.K. Martin'in dönüşü Denver için çok önemliydi.Carmelo'nun bireysel performansı turu belirler.Billups gibi playoffların kurdu var Denver'da.Utah'a gelirsek en büyük eksikleri deplasmandaki felaket performanslları.Ama son dönemde Memo'nun performansında büyük bir yükseliş var.Bence Williams-Billups, Memo-Nene eşleşmeleri turu belirler.Utah'ta Carmelo'yu tutacak bir adam da yok ayrıca.Tur ortada.Ya 4-3 Denver alır ya da 4-2 Utah.

Emre ÖZTÜRK
15.04.2010, 17:12
Artest savunma yapmayı İndiana dan sonra bıraktı.Artık iyi bir savunmacı olduğunu söylememiz zor.Eğer ki tüm seri boyunca Durant ı Artest tutarsa Durant normalin üzerinde bir katkı bile verir.Tüm sene boyunca savunma yaptığı sanılan Artest in gerçek yüzüde bu sayede belli olur.

bangkook_61
16.04.2010, 01:23
Kobe Durant ı savunmaz arkadaşım saçma bu. Ha fantazi yapalım savunursa eğer Durant Kobe yi haşat eder, ağlatır. Yıllardır NBA de Kobe yi gazlamak için Kobe isterse çok iyi savunma yapar diye de geyik döner. Öyle bişe pek yok. Durant ı bu ligde en iyi savunabileceklerden biri Artesttir. Ama o da manyak belli olmaz sağı solu.

Eğer Kobe dedikleri ölçüde sakatsa bu seri 7 ye uzar.

oguzhann
16.04.2010, 01:37
artest durant'ı kitlemese bile yavaşlatır.sadece fiziği yeter.

Paksoy
16.04.2010, 01:45
kobe nin dizinden sakatlığı varmış son maçlarda gözle görülür bir düşüş var zaten , ama playoff lara saklamak için vites küçültmüşde olaiblir

Oğuz B.
16.04.2010, 15:41
Portland'a bir darbe daha

Sezon boyunca sakatlıklardan çok çeken Portland Trail Blazers, Phoenix ile karşılaşacağı play-off ilk tur eşleşmesinde, en önemli yıldızı Brandon Roy'dan yararlanamayacak.

Portland Trail Blazers, NBA’de bu sezonun en şanssız takımı. Blazers'ın her iki pivotu Greg Oden ve Joel Pryzbilla, sakatlıkları nedeniyle sezonu erken kapadı. Nicolas Batum, Martell Webster gibi oyuncularından da uzun süre yararlanamayan Blazers, buna karşın Marcus Camby takviyesi ile Batı Konferansı play-offlar’ına 6. sırada girmeyi başardı. Ancak takımın üzerindeki lanet bir türlü kalkmıyor.
İlk turda Phoenix Suns ile mücadele edecek Blazers, eşleşmeye en önemli silahı Brandon Roy'dan yoksun çıkacak. Normal sezonun son günlerinde sakatlanan Roy'un, sağ dizindeki menisküs yırtığı nedeniyle ameliyat edilmesine karar verildi.
3 kez All-Star olan Roy, “Bizim için çok zor bir karar oldu. 2. tura yükselecek kadar şanslıysak, takıma yardım edebilmemin en iyi yolu ameliyattan geçiyordu” diye konuştu.

İlk turda saha avantajı da elinde bulunan Phoenix, Roy'un da yokluğunda Blazers karşısında turun kesin favorisi gösteriliyor.

NtvspoR

Zaten seride üstün olan PHX'di şimdi en kolay serilerden biri oldu gibi.

Hüdai Pervaneli
17.04.2010, 21:48
Buaksam avaba hangi karsilasmalar tv den verilecek

Oğuz B.
18.04.2010, 11:34
Carmelo Anthony şov!

NBA'de play-off ilk turunda Doğu Konferansı'nda iki, Batı Konferansı'nda ise bir maç oynandı. Temsilcilerimiz Mehmet Okur ve Ersan İlyasova'nın takımları geceyi mağlubiyetle kapatırken, Denver'da Carmelo Anthony 42 sayı ile gecenin yıldızı oldu.

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/18/1934.jpg

NTV Spor

NBA'de Batı Konferansı play-off turunda Denver Nuggets, evinde Utah Jazz'ı 126-113 yenerek seriyi 1-0 yaptı.
Ev sahibi ekipte Carmelo Anthnoy attığı 42 sayı ile galibiyetin mimarı oldu. Denver'da J.Smith 20 sayı - 6 ribaund - 2 asist, N.Nene 19 sayı - 6 ribaund - 3 asist, C.Billups 15 sayı - 1 ribaund - 8 asist, A.Affalo 12 sayı - 3 ribaund - 2 asist ve T.Lawson 11 sayı - 3 ribaund - 6 asistle maçı tamamladı.
Utah Jazz'da milli basketbolcumuz Mehmet Okur ilk yarıda aşil tendonundaki sakatılğı nedeniyle sadece 11 dakika sahada kalırken, 7 sayı - 2 ribaundla oynadı. Utah'ta Deron Williams'ın 26 sayı - 2 ribaund - 11 asistlik performansı mağlubiyeti önleyemezken, Carlos Boozer 19 sayı - 8 ribaund - 5 asist, C.Miles 17 sayı - 2 asist, P.Millsap 15 sayı - 10 ribaund - 2 asist ve K.Korver 13 sayı 4 ribaund - 1 asistle oynadı.

BOSTON-MIAMİ: 85-76

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/18/1937.jpg

Doğu Konferansı play-off turu ilk maçında Boston Celtics, Miami Heat'i 85-76 yenerek seride 1-0 öne geçti.
Ev sahibi Boston'da P.Pierce 16 sayı -5 ribaund - 1 asist, Kevin Garnett 15 sayı - 9 ribaund - 3 asist, T.Allen 14 sayı - 1 ribaund ve R.Rondo 10 sayı - 7 ribaund - 10 asistle oynadı.
Miami Heat'in yıldız oyuncusu Dwyane Wade'in attığı 26 sayı - 8 ribaund - 6 asist yeterli olmazken, Q.Richardson ise 15 sayı - 4 ribaund - 3 asistle maçı tamamladı.
ATLANTA-MILWAUKEE: 102-92

Doğu Konferansı play-off turu ilk maçında Atlanta Hawks, milli basketbolcumuz Ersan İlyasova'nın takımı Milwaukee Bucks'ı mağlup ederek seride 1-0 öne geçti.
Atlanta'da J.Johnson 22 sayı - 7 ribaund - 5 asistle en skorer isim olurken, M.Bibby 19 sayı - 3 ribaund - 3 asist, J.Crawford 17 sayı - 5 ribaund - 2 asist, A.Horford 15 sayı - 7 ribaund - 1 asist, J.Smith 12 sayı - 10 ribaund - 4 asistle, M.Williams 12 sayı - 4 ribaund - 2 asistle maçı tamamladı.
Milwaukee'de ise B.Jennings temsilcimiz Ersan 23 dakika sahada yer alırken, 11 sayı - 6 ribaundla maçı tamamladı.

İlk adımı Cleveland attı

Cleveland Cavaliers, Doğu Konferansı play-off ilk turunda Chicago Bulls’u 96-83 yenerek seride 1-0 öne geçti.

NBA’de normal sezonun tamamlanmasının ardından play-off heyecanı başladı.
Play-off’lar boyunca ev sahibi olma avantajını elinde bulunduran Cleveland Cavaliers, Doğu Konferansı play-off ilk turunda eşleştiği Chicago Bulls’u Quicken Loans Arena’da ağırladı.
Karşılaşmanın ilk çeyreğinde oyuna ağırlığını koyarak ipleri eline alan Cleveland Cavaliers, üstünlüğünü maçın sonuna kadar korudu ve salondan 96-83 galip ayrılarak seride 1-0 öne geçti.

Maça çok hızlı giren Cleveland Cavaliers, ilk çeyreğin tamamlanmasına 4 dakika kala farkı çift hanelere taşıdı ve çeyreği de 32-18 önde noktaladı. Karşılaşmanın ikinci çeyreği karşılıklı basketlerle geçilirken, Cavaliers soyunma odasına 56-41 üstün gitti.
İkinci yarıya daha etkili başlayan taraf ev sahibi takım olsa da, Derrick Rose’un hücumdaki çabalarıyla oyundan kopmayan Bulls, üçüncü çeyreğin sonunda farkı 13 sayıya indirdi: 73-60.
Son çeyrekte üst üste kolay sayılar bulan Bulls, bitime 7.5 dakika farkı 7 sayıya kadar indirdi: 78-71. Kalan bölümde LeBron James ve Mo Williams’ın devreye girmesiyle kontrolü yeniden ele geçiren Cleveland, maçı da 96-83’lük skorla kazandı.
Ev sahibi takımda LeBron James 24 sayı – 6 ribaund – 5 asist – 4 blokluk performansıyla ön plana çıkarken, Mo Williams 19 sayı – 10 asist – 4 ribaundluk performansıyla, Antawn Jamison da 15 sayı – 10 ribaund – 3 blokla double-double yaptı.
Bulls’ta ise Derrick Rose’un 28 sayı – 10 asist ve 7 ribaundu mağlubiyeti engelleyemedi.

Oğuz B.
18.04.2010, 11:36
Ntv - NTvspor-Nba tv Maç programı (http://www.ntvmsnbc.com/id/25082237/)

pazarkapılı
18.04.2010, 21:35
cavs en favari gözüken takım ilkturda...lakers bile bence zor kazanacak seriyi...denverın play-off gelecegini parlak görmedim...ilk turu gecerse orlando-hawks serisinde hawks ın finale cıkması süpriz olmamalı....

boston kıpırdanma içinde olabilir....cavs onealsız boston serisinde zorlanabilir....batıda lakers ilk turu gecerse finalde gözüyle bakabiliriz diye düsünüyorum....

oguzhann
18.04.2010, 23:50
memo sakatlandı.geçmiş olsun.

Egemen
19.04.2010, 01:41
lakers - thunders serisinden sürpriz bekliyorum :)

durant göster kendini..

Emre ÖZTÜRK
19.04.2010, 10:27
Texas'ın Kralı Dallas

Play Off'ların en çok merak edilen serilerinin başında gelen Texas derbisinde Dallas Mavericks ve San Antonio Spurs karşı karşıya gelirken heyecan açısından play-off'ların en iyi maçlarından biri oldu.

Batı Konferansı İlk Tur / Dallas, American Airlines Center'da konuk ettiği San Antonio'yu, Nowitzki'nin muhteşem performansıyla 100-94'le geçti ve seride 1-0 öne geçti.

Dirk Nowitzki 14-12 şut isabetiyle oynadığı maçta 36 sayı-7 ribaunt yaparken, Caron Butler 22 sayı-6 ribaunt, Jason Kidd 13 sayı-11 asist-8 ribaunt-4 top çalma, Shawn Marion 9 sayı-5 ribaunt ve benchten gelen Brendan Haywood 10 sayı-6 ribaunt yaptı.

Spurs'te Tim Duncan 27 sayı-8 ribaunt yaparken, Manu Ginobili 26 sayı-6 asist, Antonio McDyess 10 sayı-8 ribaunt ve benchten gelen Tony Parker 18 sayı-4 asist yaptı.

SAS 18 27 24 25 94
DAL 23 27 26 24 100

Bu maçta şunu gördüm ki seri tamda beklediğim gibi geçecek.Özellikle Spurs un Dirk e karşı hiçbir çaresi yok.İkinci maçta bir kazaya uğramazsak 4-1 bizimdir seri.

UğuR
19.04.2010, 11:15
BATI KONFERANSI

Los Angeles Lakers
1 - 0

Oklahoma City

http://media3.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/SporÖzel/NBA%20Takımlar%20logo/lakers[1].standard.jpg
SKORYAYIN

http://media.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Sections/Spor/_Tables/NBA/oklahomalogo.standard.jpg

18/0422.00LAL-OKL87-79NTVSPOR (BANT)21/0405.30LAL-OKL--23/0404.30OKL-LAL--25/0404.30OKL-LAL-----------------

Dallas Mavericks 1 - 0
San Antonio Spurs

http://media3.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/SporÖzel/NBA%20Takımlar%20logo/dal[1].standard.jpg
SKORYAYIN

http://media2.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/SporÖzel/NBA%20Takımlar%20logo/spu[2].standard.jpg

19/0403.00DAL-SAS100-94-22/0404.30DAL-SAS--24/0404.30SAS-DAL--26/0402.00SAS-DAL----------------------

Phoenix Suns
0 - 1

Portland Trail Blazers

http://media2.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Sections/Spor/_Tables/NBA/phoenixlogo.standard.jpg
SKORYAYIN

http://media1.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/SporÖzel/NBA%20Takımlar%20logo/portland.standard.jpg

19/0405.30PHO-POR100 - 105NBA TV21/0405.00PHO-POR-NBA TV23/0405.00POR-PHO-NBA TV24/0423.30POR-PHO-NBA TV---------------

Denver Nuggets
1 - 0

Utah Jazz

http://media4.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/SporÖzel/NBA%20Takımlar%20logo/den[1].standard.jpg
SKORYAYIN

http://media3.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/SporÖzel/NBA%20Takımlar%20logo/uta[1].standard.jpg

18/04
05.30DEN-UTA126-113 (http://www.ntvmsnbc.com/id/25083436/)NTV20/0405.30DEN-UTA-NBA TV24/0405.30UTA-DEN-NBA TV26/0404.30UTA-DEN--
-
-
-
-------

Osman Yavuz
19.04.2010, 12:11
Emre seyrettin mi Artest'in savunmasını?:)

oguzhann
19.04.2010, 13:33
durant 7-24.artest farkı diyelim.

Özge
19.04.2010, 16:12
Lakers maçında sürpriz yaşanmadı.Şampiyonluğa doğru ilerleyeceğiz.

Emre ÖZTÜRK
19.04.2010, 17:46
Emre seyrettin mi Artest'in savunmasını?:)

Maçı seyretmediğimden dolayı sadece özetten ve box scoreden birşeyler söyleyebilirim.Artest Durant ı yavaşlatmış bu doğru ama Artest in bunu seri geneline yayabilmesi önemli.Bakalım deplasmandaki maçlarda nasıl bir performans sergileyecek.Kobe nin bloğuda güzeldi.Bynum a karşı Thunder in hiçbir çaresi yok.Aynı şekilde lakers ın da Westbrook a karşı.
Ayrıca şunuda gördüm ki Lakers Playoff tecrübesiyle almış bu maçı.Bir ara Thunder li oyuncular nerede olduklarını şaşırdılar.

Oğuz B.
19.04.2010, 19:25
http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/3c/fullj.6da898c89514ae40c00abb9bbba879b5/6da898c89514ae40c00abb9bbba879b5-getty-98307638db003_charlotte_bob.jpg

Dirk Nowitzki müthiş şut attı (14/12)
İlk süprizi portland deplesmanda kazanarak yaptı.
Durant bu işin peşini kolay kolay bırakmaz ama pota altında aşırı zayıflar.
Carter faul problemi yaşasada Magic yanıltmadı..

http://i162.photobucket.com/albums/t242/adamosgp/Orlando%20Magic/8168e770cd0a38fa330d70f52b148e71-ge.jpg

Osman Yavuz
20.04.2010, 00:35
Maçı seyretmediğimden dolayı sadece özetten ve box scoreden birşeyler söyleyebilirim.Artest Durant ı yavaşlatmış bu doğru ama Artest in bunu seri geneline yayabilmesi önemli.Bakalım deplasmandaki maçlarda nasıl bir performans sergileyecek.Kobe nin bloğuda güzeldi.Bynum a karşı Thunder in hiçbir çaresi yok.Aynı şekilde lakers ın da Westbrook a karşı.
Ayrıca şunuda gördüm ki Lakers Playoff tecrübesiyle almış bu maçı.Bir ara Thunder li oyuncular nerede olduklarını şaşırdılar.
Ben özellikle aralarındaki mücadeleyi seyrettim.Eğer Artest erken faul problemine girmezse Durant büyük sıkıntı yaşar.Ayrıca Durant de önümüzdeki 10 yıla damga vuracak bir yetenek.O nasıl bir kol yapısıdır ya öyle.:)

Emre ÖZTÜRK
20.04.2010, 10:18
Ben özellikle aralarındaki mücadeleyi seyrettim.Eğer Artest erken faul problemine girmezse Durant büyük sıkıntı yaşar.Ayrıca Durant de önümüzdeki 10 yıla damga vuracak bir yetenek.O nasıl bir kol yapısıdır ya öyle.:)

Evet Durant ın değişik bir fizik yapısı var.Hatta kötü bir görünümüde var :)

Artest in faul problemine girmesi çok normal çünkü Durant Nba in belkide en iyi faul alabilen oyuncularından.Artest onu bu maçta yavaşlattı ama diğer maçları gerçektende çok merak ediyorum.

Paksoy
20.04.2010, 21:40
nowitzki sakatlanmışmı?

Emre ÖZTÜRK
20.04.2010, 23:20
nowitzki sakatlanmışmı?

Hocam Allah korusun ne sakatlanması.

Ben öyle bir haber duymadım.Sen nerden vardın bu kanıya ?

Paksoy
21.04.2010, 03:06
ersan ilyasova 14 dk da 14 sayı 10 rib. yaptı

pazarkapılı
21.04.2010, 09:22
utah cok sansız....yine de okadar sakata ragmen denver ı yendiler deplasmanda....tebrikler....

Paksoy
21.04.2010, 16:17
Hocam Allah korusun ne sakatlanması.

Ben öyle bir haber duymadım.Sen nerden vardın bu kanıya ?
dallas spurs maçına ilkyarı1 ikinci yarım1 verdim arkadaşım nowitzki sakatlanmış dedi .

Hüseyin İlkin
22.04.2010, 07:11
Spurs 102 - 88 Mavs ;)

Emre ÖZTÜRK
22.04.2010, 09:53
Bu arada bu seride deplasmanlarda alınacak galibiyetlerin çokta önemli olduğunu düşünmüyorum.Çünkü iki takımda birbirini içerde dışarda yenebilir ama bizim bir adım hatta iki adım önde olduğumuzu düşünüyorum.

İçerde maç kabedebileceğimizi zaten düşünüyordum bu seri adına çok fazla birşey değiştirmez.Seri hala ortada Spurs bizden bir maç çalabildiyse bizde onlardan maç çalabiliriz.Bunu seri başlamadan öncede dile getirmiştim iki tarafta deplasmanda galip gelebilir.

Maç hakkında tek söyleyeceğim şey; lanet olası Carlisle artık şu Stevenson u Ginobili nin savunmasında kullan.Amacın ne anlamıyorum.

Mesut
22.04.2010, 13:19
boston 2-0 miami

gaza bastılar play offlarda

Hüseyin İlkin
23.04.2010, 11:28
OKC nihayet hak ettiğinin karşılığını alıp Lakersı devirmiş.

Özge
23.04.2010, 13:37
4-1 biter seri.Belki bir ihtimal 4-2 olur:D

Osman Yavuz
23.04.2010, 13:55
Seriler tam benim düşündüğüm şekilde geçiyor.Portland'ın sürprizi kısa sürdü.Phoenix bundan sonra maç vermez.

Durant ve arkadaşları dinamizmi gösterdi ve ilk yarıda 10 sayılık farkı eritip maçı aldılar.Seri 4-3'e uzayacak bence.

Chicago da önemli bir galibiyet aldı.Rose'un yıldız seviyesinde olduğunu söylemiştik süperstarlığa da adımını atmak üzere.:)

Oktay AKKUŞ
23.04.2010, 22:44
Houston Rockets'ı sırf T-Mac için seviyorum:)

Özge
24.04.2010, 16:10
Miami Wade'siz hiçbir şey yapamıyor.Benche geldiği an oyun gidiyor.

Paksoy
24.04.2010, 16:11
Houston Rockets'ı sırf T-Mac için seviyorum:)
t-mac newyork da :)

Emre ÖZTÜRK
24.04.2010, 19:06
Carlisle başımızı yakmaya kararlı.Anlamıyorum Butler ve Marion gibi iki ismi neden 10 ar dakika oynatırsın böyle bir maçta.Ayrıca şu Stevenson u orda havlu sallasın diyemi aldık.Kullan artık şu adamı.Adam belkide en iyi savunmacımız ama havlu sallıyor kenarda.

Oğuz B.
24.04.2010, 19:42
Carlisle başımızı yakmaya kararlı.Anlamıyorum Butler ve Marion gibi iki ismi neden 10 ar dakika oynatırsın böyle bir maçta.Ayrıca şu Stevenson u orda havlu sallasın diyemi aldık.Kullan artık şu adamı.Adam belkide en iyi savunmacımız ama havlu sallıyor kenarda.

Butler'ı ikinci devre hiç oynatmamış gerçekten anlamak zor.

oguzhann
25.04.2010, 01:54
ah bulls yönetimi,senelerdir izlediğin saçma politikilar yüzünden takım 1-2 maç alabilince sevinir olduk.

Paksoy
25.04.2010, 01:56
ah bulls yönetimi,senelerdir izlediğin saçma politikilar yüzünden takım 1-2 maç alabilince sevinir olduk.
rose ın yanına chırs bosh gelse diyorum.

oguzhann
25.04.2010, 02:10
şahsen daha kalın bir oyuncu tercih ederim ama bahsedilen isim chris bosh'sa aksine laf etmek zor.bariz bir pota altı skor sorunu varken rahatlatır,tabi bir de en azından +10 reboyu da eklemek gerek.ayrıca sg-sf bir saf skorer olsa tadından yenmez.

Paksoy
25.04.2010, 02:16
belki Dwyane Wade (http://www.nba.com/playerfile/dwyane_wade/index.html) de olabilir ama bulls bir süper yıldız alacak bu yaz

oguzhann
25.04.2010, 02:46
gönlümdeki isim king james.olmaz ya diyelim oldu.salary cap önemli tabi bir de.

Hüdai Pervaneli
25.04.2010, 02:56
lakrs bu gece macialirsa turu gecmiss sayilir

Hüdai Pervaneli
25.04.2010, 02:58
Portland Trailblazers 96(26282022 ) Phoenix Suns 87(25252215 )

Hüdai Pervaneli
25.04.2010, 03:10
Milwaukee Bucks 50
Atlanta Hawks 34

ikinci ceyrek daha macda

Hüseyin İlkin
25.04.2010, 08:54
OKC 110-89 Lakers

Ve böylelikle seri 2-2ye geldi.

Emre ÖZTÜRK
25.04.2010, 10:53
OKC 110-89 Lakers

Ve böylelikle seri 2-2ye geldi.

Resmen parçalamışlar.Helal olsun OKC ye.Ayrıca da seyircileride mükemmel.

brkylmz
25.04.2010, 12:15
okcye helal olsun maçı seyrettim resmen son çeyrekte dalga geçtiler.bi dahaki maç çok daha zevkli olacak lakers hırs yaptı.

oguzhann
25.04.2010, 12:22
şaşırdım.kobe'nin çenesi çıktıysa korkmak gerek,ama malum sakatlıkları da var.arada fark var ama izleyip görelim.

Paksoy
25.04.2010, 13:54
bucks a helal olsun iki süper yıldızı sakat ona rağmen atlantayı silmişler

Hüdai Pervaneli
25.04.2010, 13:56
sanirsam dun kobe hic basketatmamis

Mesut
25.04.2010, 14:18
boston 3-0 miamı
takımım deliksiz gidiyor bakalım.bence bu sezondan sonra dağılırlar baya vetaran oldu

Oğuz B.
25.04.2010, 15:18
http://i1004.hizliresim.com/2010/4/25/3024.jpg

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/25/3041.jpg

MDanışmaz
25.04.2010, 18:00
Lakers oklahama serisi 7.maça uzayacak gibime geliyor.Lakers tecrübesiyle turu geçer sanırım.

Özge
25.04.2010, 21:55
Kobe'nin sakatlığı takımı etkiliyor.Lakers seriyi geçer.

Hüdai Pervaneli
25.04.2010, 22:55
miami 101 boston 92

seride durum 3-1 oldu

Oğuz B.
25.04.2010, 23:04
http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/fb/fullj.d142568ba07e3526d86516943bb0dbae/d142568ba07e3526d86516943bb0dbae-getty-98272851bw006_magic_bobcats.jpg

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/37/fullj.110a68f232deb9a137294a5112ba1dd4/110a68f232deb9a137294a5112ba1dd4-getty-98272851mz003_orlando_magic.jpg

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/bb/fullj.502bf85adbd304afe038ffeaf54ba891/502bf85adbd304afe038ffeaf54ba891-getty-98272851ks005_magic_bobcats.jpg

Selman
25.04.2010, 23:11
Bu gece NBA maçı var mı arkadaşlar ? Ntv veya Ntvspor'da ?

Hüdai Pervaneli
25.04.2010, 23:15
12:30 da banttan Miami boston maci var NTV sporda

Oğuz B.
25.04.2010, 23:16
http://www.ntvmsnbc.com/id/24939922/

Egemen
26.04.2010, 02:08
kobe inat etmeyip normal sezonda dinlenseydi, süpürürlerdi ama elenebilirler bile sakatlık durumunda..

phil jacksonı tecrübesi bile kurtaramayabilir.. benden söylemesi.. :)

Osman Yavuz
26.04.2010, 02:51
Wade sen insan değilsin adamım.Son periyot 4'de 4 üçlükle 19 sayı atarak adeta tek başına maçı kazandırdı.Hele hele son attığı üçlükte eline bakarak yanıyor mesajı çok sempatikti.Kaan yine klasik tepkilerinden birini vererek"Anca buz torbasına soksan o el soğur" dedi.:)Garnett'in üzerinden yaptığı smaç da akıllara zarardı.Son yıllarda playofflarda izlediğim en iyi smaçlardan biriydi.Tek başına seriyi 3-1'e getirdi ama işimiz çok zor.Çünkü adam tek başına daha fazla birşey yapamaz.

Bu arada 46 sayıyla kariyer playoff rekorunu da kırdı.Muazzam bir oyundu gerçekten.Anlatılmaz yaşanır.:)

Emre ÖZTÜRK
26.04.2010, 09:54
Seri 3-1 oldu.

Carlisle nin saçma rotasyonunun kurbanı oluyoruz.Dün akşam ki maçta hakemlerde yardımcı olmuş Spurs e.Resmen dövmüşler bizi sahada.Tamam sertlik olur ama bu kadarı da dayağa girer.Yine kazanabileceğimiz bir maçı kaybettik.Suçlu aramaya gerek yok herşey ortada.Hakemler sadece bu maçta bizi sindirdiler ama Carlisle kaybedilen her maçta baş rolü oynadı.Elenirsek Cuban ın Carlisle yi postayacağından eminim.

Mesut
26.04.2010, 10:07
boston yapma böyle lütfen bir an önce seriyi bitir dinlenmeye geç zira yorgunluk erken baş gösterir

T.B_1461
26.04.2010, 10:50
Kral sahnede

Cleveland Cavaliers, deplasmanda Chicago Bulls'u 121-98 yenerek seride durumu 3-1'e getirirken, LeBron James performansıyla galibiyette başrolü oynadı.

http://media3.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/kraallllll.widec.jpg

NBA'de Play-Off heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Doğu Konferansı'nda Cleveland Cavaliers, Chicago Bulls'a konuk oldu. Şampiyonluğu en büyük favorilerinden biri olan Cleveland maçı 121-98 kazandı.
Cleveland'ta geceye damgasını vuran isim süper yıldız LeBron James oldu. James, 37 sayı 11 asist, 12 ribaundla tirple doube yaparken, özellikle orta sahadan attığı üçlük görülmeye değerdi. Cavaliers'te ayrıca Jamison 24, Mo Williams 19 sayıyla oynadı.
Chicago Bulls'ta ise Rose ve Noah'ın 21'er sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

Hüseyin İlkin
26.04.2010, 14:48
Evimizde maç vermeyerek seride 3-1 öne geçtik. Dallasın bundan sonra işi çok zor.

pazarkapılı
26.04.2010, 16:12
ilk turlarda orlando en rahat takım gibi gözüküyor...ancak 2.turda cok zorlanacaklar...cavs ın kadrosu cok üstün....boston un cok iyi dinlenmesi gerekli...

batıda daha öncede söyledigim gibi lakersı tunder zorlar birtek onlarıda bu turu gecerlerse finalde görebiliriz...

dogu finali zor olacak....kazanan sampiyon olacak gibi görünüyor....

Bartuğ13
26.04.2010, 22:22
portland maçında gördüğüm lakers maalesef devam ediyor.

kobe çok çok kötü durumda.gerçekten ama gerçekten sıkıntılı olduğunu düşünüyorum bu sezonun.
kobe kendine gelmeli bir an evvel.
gasol ve bynumu kullanmayı becerebilseler yine de ilerleyebileceklerdir ama kobesiz şampiyon olamazlar.
21-7,23-8 gibi şutlar atıp tek faul kullanmadan maç bitiriyorsa kobe, ne kadar kötü durumda olduğunu görmemiz gerekir.içeri bile giremeyecek durumda.

şu anda cleveland uzak ara şampiyonluğun 1 numaralı adayı tabiki geçen sezonki gibi onlara ters gelen takım olan orlandoya kaybetmezse

MDanışmaz
26.04.2010, 23:03
Wade Garnett'i çok kötü yapmış yalnız..

Oğuz B.
27.04.2010, 11:39
Orlando işi bitirdi

Doğu Konferansı'nda Orlando Magic, deplasmanda Charlotte Bobcats'ı 99-90 mağlup ederek seride durumu 4-0 yaptı ve adını bir üst tura yazdırdı.

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/b3/fullj.f6a98227bdc5f05added5449be1a81b7/f6a98227bdc5f05added5449be1a81b7-getty-90043532fm036_hornets_magic.jpg

pazarkapılı
27.04.2010, 11:46
carter 21 sayı 6 faul,howard 6 sayı 6 faul....jordan cıkıp oynayacak gibiydi,mac sırasında oldukca düsünceli ve üzgündü....

Sefa Murat Dokuz
27.04.2010, 19:42
Kobe düzelmezse taş çatlasa bu iş batı finalinde kalır. La bu turu her türlü geçer de.... anlayın.

Faruk BERBER
27.04.2010, 21:34
NBA e bahis alcam da bu gece wade acaba 27.5 i geçer mi onu düşünüyorum var mı fikri olan ?

Bartuğ13
27.04.2010, 22:42
27.5 iyi bir rakam.tam sınırda 25 atar ama 25ten fazlası düşündürüyor.

asla fikrini etkilemek istemem ama 29-31 falan atar gibime geliyor benim yine de risk tabiki.24.5 desen tamamdı.

bakalım lakers napacak bugün.gerçekten gelecek için ümit veren bir maç olur umarım.

ersanlı bucks harika gidiyor.kendilerinden hiç beklenmedik bir şekilde 2 maç kazanmayı başardılar.inanılmazlar.
delfino,jennings ve salmons 3lüsünün 67 sayısıyla bu maçı da kazanmışlar.helal olsun onlara.ersan için de iyi bir başlangıç oldu.

orlando beklediğimiz bir şekilde süpürdü.çok normal bir sonuç

T.B_1461
28.04.2010, 11:18
Caveliers'ın rakibi Celtics

Clevaland Caveliers'da sakatlığı olmasına rağmen triple-double'ı kaçıran LeBron James, takımının 5 maç sonunda tur atlamasını sağlarken Celtics de Heat'i 4-1 ile eledi.

Bulls'u avladı Celtics'e rakip oldu
Sağ dirseğinde ağrıları bulunan LeBron James'in, triple-double'ı kaçırdığı maçta Cleveland Caveliers, Chicago Bulls'u 96-94 yendi. 5 maç sonunda rakibini eleyen Cavs, bu sonuçla Miami Heat'i saf dışı bırakan Boston Celtics'in rakibi oldu. Bu arada Cavs'e 4-1 ile elenen Bulls'ta antrenör Vinny Del Negro'nun da takımın başında son maçına çıktığına inanılıyor.James, 16'sı ikinci yarıda olmak üzere 19 sayı kaydederken 10 ribaund aldı ve 9 asistle maçı tamamladı. James, maçın tamamlanmasına 7.8 saniye kala, artan ağrıları sebebiyle serbest atışta sağ kolunu kaldırmakta zorlanırken sol koluyla şut çekti.
Antawn Jamison da 25 sayıyla Cavs'in galibiyetine destek verdi. 2008'de oldukça yüksek tansiyonlu 7 maçlık bir seriye çıkmış olan Cavs ile Celtics arasındaki maçlardan ilki cumartesi günü oynanacak.

Bulls'ta Derrick Rose 31 ve Luol Deng 26 sayıyla maçı tamamladı.

Celtics 5 maçta turladı
Boston Celtics'te Ray Allen, 24 sayıyla oynarken yıldız basketbolcu ikinci yarıda tam 5 tane 3 sayılık basket kaydetti ve Celtics, Heat'i 96-86 yenerek 5 maçlık seri sonunda eledi.Miami Heat sezonu Celtics'e elenerek tamamlarken süper yıldızı Dwyane Wade'in kısa bir süre sonra free agent olması bekleniyor.
Doğu Konferansı yarı finaline adını yazdıran Boston Celtics'te 16 sayı, 12 ribaund ve 8 asistle oynayan Rajon Rondo takımına çok önemli bir katkı sağladı. Paul Pierce da 21 sayıyla galibiyete destek verdi.
Heat'de Wade 31 sayıyla maçı tamamladı. Yıldız basketbolcu 4'üncü maçta 46 sayı kaydederek takımının elenmesini 1 maç geciktirmeyi başarmıştı.

Mavs havlu atmadı

Dallas Mavericks'te Caron Butler, kariyerindeki en iyi play-off maçını çıkartırken 35 sayı kaydetti, 11 ribaund topladı ve Mavs, 5'inci maçta Spurs'ü 103-81 avlayarak umutlarını korudu. Seride Spurs'ün 3-2'lik üstünlüğü bulunuyor.
Serinin altıncı maçı perşembe günü oynanacak. NBA tarihinde play-off'larda bugüne kadar sadece 8 takım 3-1 öndeyken elendi.
Butler'ın sergilediği performansla başrol oynadığı gecede Dirk Nowitzki de 15 sayı 9 ribaundla galibiyete destek verdi. Jason Terry 12, Shawn Marion ile Jason Kidd 10'aer sayıyla maçı tamamladı. Kidd ayrıca 7 de asist verdi.
Spurs'da Tony Parker 18 sayıyla takımının en skoreri oldu.

Lakers evinde "farklı"

Pau Gasol'un 25 sayı 11 ribaundla oynadığı maçta, Andrew Bynum da 21 sayı kaydetti ve Los Angeles Lakers, Oklahoma City'i 111-87 yenerek 5'inci maçı tamamlanan seride 3-2 öne geçti.
3 çeyrekte oynanan Kobe Bryant, 13 sayı 7 asistle maçı tamamladı.
Serideki 6'ıncı maç cuma günü oynanacak ve son şampiyon, Batı Konferansı'nda peş peşe 3'üncü kez yarı finale kalabilmek için mücadele edecek.
Oklahoma City'de Kevin Durant 17 ve Westbrook 15 sayıyla oynadı.

Osman Yavuz
28.04.2010, 12:02
Durant'in duvara toslayacağını söylediğimizde Artest'in Nba'in en iyi dış alan savunmacısı olduğunu bilerek söyledik.Nitekim beni yanıltmadı Artest.Çok rahat yendiler Oklahoma'yı.Hem de Kobe'nin yokluğunda.

Bizim takımda Wade'e seri boyunca bir yardımcı çıkmayınca 4-1'le elendik.Wade'i kadroda tutup bir süperstar alma şansımız da var.Ama bakalım Wade kalacak mı?

Dallas da Butler'ın harika oyunuyla rahat geçti San Antonio'yu.Ben deplasmandaki maçı kazanıp avantajı tekrar yakalayacaklarını düşünüyorum.

Cleveland zaten Orlando'yla birlikte en rahat takım demiştik.Ama önlerinde Chicago yok bu sefer.Kurtlarla dolu Boston sürprize imza atarsa kimse şaşırmasın.

pazarkapılı
28.04.2010, 14:36
lebronun sakatlıgı bütün dengeleri alt üst edebilir....orlando dogu finaline saglam gelirse finain adı degisebilir....

Paksoy
28.04.2010, 18:16
lebron sakatlanmışmı :O
nba yeni klibi süper olmuş basketbolcuların konuşmalarından güzel iş çıkartmışlar

MDanışmaz
29.04.2010, 00:26
lebronun sakatlıgı bütün dengeleri alt üst edebilir....orlando dogu finaline saglam gelirse finain adı degisebilir....

Lebron'un çok ciddi birşeyi olduğunu düşünmüyorum açıkcası en ufak sakatlıkları bile gereğinden çok abartıyor hatta bir keresinde hakemle çarpıştı hakem hemen ayağa kalktı Lebron 10 dk kendine gelemedi :) tabi şaka bi yana ciddiyse problem doğu finali bile hayal olabilir..

Osman Yavuz
29.04.2010, 00:32
LeBron sahtekarın en önde gideni.Dokunsan ağlayan cinsten.Sakat falan değil.Arkadaşın dediği gibi abartıyor.

oguzhann
29.04.2010, 00:50
LeBron sahtekarın en önde gideni.Dokunsan ağlayan cinsten.Sakat falan değil.Arkadaşın dediği gibi abartıyor.
kesinlikle çok iyi rol yapıyor.2.03 ,110-115 kilo civarı bir insan azmanı bir anda narin birine dönüşüyor bazen.akıllara zarar bir atletin bu hareketleri sakatlığı olsa bile bizi inandıramıyor.bekleyip görelim.her şeye rağmen;"a ring for the king"

pazarkapılı
29.04.2010, 11:30
bucks-atlanta macındayız....bucks gercekten son yılların en büyük süprizini yaptı....2-0 dan 3-2 öne gecti....hemde mac içinde son bes dakikaya 10 sayı geriden girerek....

ersan için söylenecek tek söz vardı;muhtesem....

oguzhann
29.04.2010, 16:41
bucks'a koca bir alkış:alkış:

Osman Yavuz
30.04.2010, 04:43
İnanılmaz şeyler oluyor.20 sayıdan Dallas geri döndü.En büyük pay çaylak Beaobois'in.Resmen maça getirdi Dallas'ı.

Hüseyin İlkin
30.04.2010, 10:36
San Antonio Spurs 97-87 Dallas Mavericks

Ve böylelikle 4-2 ile bir üst tura çıkmış olduk.

Emre ÖZTÜRK
30.04.2010, 10:58
Evet yine bir playoff ve yine bir favori Dallas vardı ama sonuç yine ortada.Suçlu aramak gerekir mi bilmem ama ortada bu takımın ağırlığını kaldıramayan bir Carlisle nin olduğu kesin.Serideki belkide en iyi savunmacı olan Stevenson u hiç kullanmaması,Dampier daki inadı,Beaubois e güvenememesi vs.
Ayrıca değinmek istediğim bir konu da hakemler olacak.Gerçektende serinin kaderini büyük oranda etkilediler.
Sonuç Sas a başarılar.
Carlisle elveda.

Paksoy
30.04.2010, 11:01
Evet yine bir playoff ve yine bir favori Dallas vardı ama sonuç yine ortada.Suçlu aramak gerekir mi bilmem ama ortada bu takımın ağırlığını kaldıramayan bir Carlisle nin olduğu kesin.Serideki belkide en iyi savunmacı olan Stevenson u hiç kullanmaması,Dampier daki inadı,Beaubois e güvenememesi vs.
Ayrıca değinmek istediğim bir konu da hakemler olacak.Gerçektende serinin kaderini büyük oranda etkilediler.
Sonuç Sas a başarılar.
Carlisle elveda.
o kadro revizyona gitmesi şart artık , kaçıncı hüsran

Emre ÖZTÜRK
30.04.2010, 11:13
o kadro revizyona gitmesi şart artık , kaçıncı hüsran

Bence kadro şampiyonluğa yeterli bir kadro ama iyi bir coach gelmesi lazım.En kötü bir kaç değişiklik yapılabilir.Damp,Terry ve Marion yollanıp bir yıldız kadroya katılabilir ama yapılmasa da olur.Sen Stevenson gibi savunmacıyı seri boyunca kullanmıyorsan kusura bakma ama coach falan değilsin.Adam tüm seri boyunca havlu salladı.Spurs Hill i,Parker kadar kullanırken bizde Beaubois faul problemi yaşamasak oynamayacak bile.

pazarkapılı
30.04.2010, 11:43
fransız caylak harika oynadı...ama yetmedi....dallas ın kadrosu bence yeterliydi tur için ama....pivotları sıfır sayı ile oynadı...kidd etkisizdi;3 sayı ve kötü oyun....ginobili için bence ayrı bir başlık acılması gerekir nba'de....tebrikler spurs....

ayrıca,denver 3-2 yapmıs...ordan utah gelse daha saglam gelir diye düsünüyorum....

Alika87
30.04.2010, 22:45
Sonuç Sas a başarılar.
Carlisle elveda.

sezon boyunca kullanmadigi adami playoff'da neden kullansin??? sorun o saydigin adamlar degil, sorun nowitzki disinda sorun almayan olmamasi ve kiz gibi defans etmeleri, spurs nasil agresif defans yapiyor, sende öyle yapacaksin, ayrica iyi takimsan hakemi de yeneceksin, hic orlando maclarini izledinmi?? howard her macta foul-out ve fouller tam komedi, neyse SAS ikinci tura yükselmeyi haketti.

Emre ÖZTÜRK
01.05.2010, 00:45
sezon boyunca kullanmadigi adami playoff'da neden kullansin??? sorun o saydigin adamlar degil, sorun nowitzki disinda sorun almayan olmamasi ve kiz gibi defans etmeleri, spurs nasil agresif defans yapiyor, sende öyle yapacaksin, ayrica iyi takimsan hakemi de yeneceksin, hic orlando maclarini izledinmi?? howard her macta foul-out ve fouller tam komedi, neyse SAS ikinci tura yükselmeyi haketti.

Stevenson takımımızdaki en iyi kısa savunucu.Bu adamı normal sezonda az da olsa kullandık.Savunmada sorun yaşadığımız anlarda Stevenson u kullanması gerekirdi.Herkes aşağı yukarı Stevenson un savunmadaki başarısını biliyor.Ayrıca Beaubois normal sezonda aldığı dakikaları çok ama çok iyi değerlendirmişken neden Playoff larda kullanılmıyor.Haywood gibi pivotun yerine Dampier gibi kazmanın tercih edilmesinin sebebi ne acaba.Ayrıca hakemler konusunda da zarar gördüğümüz açık ama bu serinin kaderini bana göre %30 etkilediler.Diğer tüm suç Carlisle ye ait.Her koç elinde bu kadar hücüm ve savunma silahının olmasını ister ama bazılarıda bunun kıymetini bilemez.O kenarda havlu sallayan Stevenson NBA en iyi savunmacılarından biri ama biz sahada dökülürken o kenarda tutuluyor.
Ayrıca Howard ile ne alakası var.O cüssesinin ve şöhretinin bedelini ödüyor.Tıpkı yıllardır Shaq ın ödediği gibi.

Alika87
01.05.2010, 01:30
Stevenson takımımızdaki en iyi kısa savunucu.Bu adamı normal sezonda az da olsa kullandık.Savunmada sorun yaşadığımız anlarda Stevenson u kullanması gerekirdi.Herkes aşağı yukarı Stevenson un savunmadaki başarısını biliyor.Ayrıca Beaubois normal sezonda aldığı dakikaları çok ama çok iyi değerlendirmişken neden Playoff larda kullanılmıyor.Haywood gibi pivotun yerine Dampier gibi kazmanın tercih edilmesinin sebebi ne acaba.Ayrıca hakemler konusunda da zarar gördüğümüz açık ama bu serinin kaderini bana göre %30 etkilediler.Diğer tüm suç Carlisle ye ait.Her koç elinde bu kadar hücüm ve savunma silahının olmasını ister ama bazılarıda bunun kıymetini bilemez.O kenarda havlu sallayan Stevenson NBA en iyi savunmacılarından biri ama biz sahada dökülürken o kenarda tutuluyor.
Ayrıca Howard ile ne alakası var.O cüssesinin ve şöhretinin bedelini ödüyor.Tıpkı yıllardır Shaq ın ödediği gibi.

benim demek istedigim, büyük takimsan rakibi yeneceksin ve hakemide, howard ve orlandoyu sadece misal olarak verdim, sonucta hakem onlara karsi bir sürü foul caldi ama yine de rakiplerini ezip gectiler. tabi sende haklisin, ama stevensonu sahaya sürseydin ne yazardi, tabi hoca elindeki tüm imkanlarini kullanacaksin ve bu hatanin bedelini agir ödediler ztn, istatistiklere bakarsan dallasin bench yetersizligini göreceksin, terry haric kimsenin skora katkisi yok. Neyse önemli degil, utah turu gecsin yeter bana :D

Paksoy
01.05.2010, 01:35
nowitzki ayrılma sinyaleri vermiş,buda nba ın en kötü yanı,şampiyonluk yaşamak isteyen oyuncular lakers'e spurs'e gidiyor

iddaa ediyorum detroit pistons ın şampiyon olduğu takım gibi takım izleyemeyeceğim,o takımı özledim

Hüdai Pervaneli
01.05.2010, 01:53
Bu gece LA maci canli vericekmis Ntvspor Dogrumudur

Paksoy
01.05.2010, 02:00
evet 4 30 da maç, 3 de nba studyo var canlı , maçdan önce

Hüdai Pervaneli
01.05.2010, 02:08
oo kacmaz ozaman kahve icmeye devam

Paksoy
01.05.2010, 02:09
http://video.ntvmsnbc.com/haftanin-en-iyi-10-hareketi-5.html
en iyi on hareket ;)

Paksoy
01.05.2010, 02:14
http://www.timsah.com/NBAde-sezonun-en-iyi-10-smaci/p0MPdr-wTU5
10 numara ve 4 numara harika

Hüseyin İlkin
01.05.2010, 07:24
Tecrübesizliğinin kurbanı oldu Thunder. Durant bu kadar kötü atarken, Lakersda sıcak bir akşam geçirirken maçın son anlara gelmesi bile büyük bir iş onlar adına ancak, son 1 dakika ellerine gelen maçı vermeleri kötü oldu. Thunder 94-95 Lakers...

Hüdai Pervaneli
01.05.2010, 11:44
LA-Utah ve Cavs -Boston maclar daha cekismeli oluyo

Emre ÖZTÜRK
01.05.2010, 11:55
nowitzki ayrılma sinyaleri vermiş,buda nba ın en kötü yanı,şampiyonluk yaşamak isteyen oyuncular lakers'e spurs'e gidiyor

iddaa ediyorum detroit pistons ın şampiyon olduğu takım gibi takım izleyemeyeceğim,o takımı özledim

Dirk hiçbir yere gitmez.Gidersede yeri daha iyisiyle doldurulur.Bu takımın maddi gücünü çok hafife alıyorsunuz.

pazarkapılı
01.05.2010, 13:48
tunder,nuggets,blazers elenmiş....denver takımına güven olmayacagını batıda ikinci oldugundan beridir söylüyordum...melonun bu takımın skorerininden ötesi olamayacagını anlamak gerekir....

utah lakersı bir kez yenebilir bence....batı finalinde spursla oynarlar....ve kazanırlar gibi geliyor bana....

Alika87
01.05.2010, 13:55
Dirk hiçbir yere gitmez.Gidersede yeri daha iyisiyle doldurulur.Bu takımın maddi gücünü çok hafife alıyorsunuz.

nowitzikiyi gönderirsin ve lebron'u alirsin :D

Mesut
01.05.2010, 13:57
doğu finali bana göre orlando-boston

pazarkapılı
01.05.2010, 14:03
cok iddalı bir tahmin....cavs ı yoksaymıssın....boston bence serinin temposunda kaybeder....turu gececek gücü olabilir ama serinin ritmi boston u bogar diye düsünüyorum....orlandonun finali nispeten daha kolay gibi gözüksede atlanta finali zorlayabilir....

Emre ÖZTÜRK
01.05.2010, 14:07
nowitzikiyi gönderirsin ve lebron'u alirsin :D

Lebron belki bize gelmez ama Dallas doğumlu ve sene sonu sözleşmesi biten Chris Bosh Marc Cuban ın ilk tercihi olabilir.
Tekrarlamakta yarar var Nowitzki de hiç bir yere gitmez.

Emre ÖZTÜRK
01.05.2010, 14:13
cok iddalı bir tahmin....cavs ı yoksaymıssın....boston bence serinin temposunda kaybeder....turu gececek gücü olabilir ama serinin ritmi boston u bogar diye düsünüyorum....orlandonun finali nispeten daha kolay gibi gözüksede atlanta finali zorlayabilir....

Sanırım sezonun son maçlarından biriydi.Cavs Boston deplasmanında hiç kasmayarak son çeyrekte sadece iyi savunmasını sergileyerek 20 sayıdan geri gelip öne geçmişti.Hatta o maçta son topu Lebron üçlük olarak kullanamasa kaybetmeyeceklerdi.Maçta Boston takımının Lebron a karşı hiçbirşey yapamadığına şahit oldum.Garnet bile çaresizdi.Ben Boston un Cavs ı eleyebileceğine ihtimal bile vermiyorum.Lebron bu seride pis çoşar :)

Özge
01.05.2010, 14:39
Kritik maçı aldık ve seriyi 4-2'yle geçtik.Kobe sazı eline aldı.:)

MDanışmaz
01.05.2010, 18:19
Lakers yine geçen seneki gibi ilk turda zorlandı ama genede seriyi geçmesini bildi.Utah'ı da eleyip batı finalinde sas ile karşılaşır.Doğuda ise çok büyük bir sürpriz olmazsa cavs-orlando finalini izlyebiliriz..

Hüdai Pervaneli
01.05.2010, 22:26
Bu gece ki maci vericek mi Ntv veya Ntvspor

Alika87
02.05.2010, 03:28
Bu gece ki maci vericek mi Ntv veya Ntvspor

internetten izle, görüntü kalitesi gercekten cok güzel.

Hüdai Pervaneli
02.05.2010, 03:31
nerden link bulabilsem izlerim

T.B_1461
02.05.2010, 10:07
LeBron attı, Boston baktı

NBA'de playoff ikinci tur heyecanı Cleveland Cavaliers-Boston Celtics maçıyla başladı. Normal sezonun en çok maç kazanan takımı olan Cleveland, Boston'ı ağırladığı maçın ilk yarısında zorlansa da, ikinci yarıdaki performansıyla sahadan 101-93'lük galibiyetle ayrıldı. Cleveland'da LeBron James 35 sayı-7 ribaund-7 asistle mücadele etti...

http://media2.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/piercejames.widec.jpg

NBA'de play-off heyecanı dün gece oynanan tek maçla devam etti. Doğu Konferansı 2. tur ilk maçında Cleveland ile Boston Celtics karşı karşıya geldi. Yıldız isim Lebron James'in yıldızlaştığı karşılaşmada Cleveland Boston'u 101-93 yenerek seride 1-0 öne geçti.
Cleveland'da Lebron James 35 sayı kaydederek maçın en skorer ismi olurken performansıyla ayakta alkışlandı. Cleveland'ta 35 sayı, 7 ribaund, 7 asistle maçı bitiren Lebron'u 20 sayı, 6 asistle Mo Williams takip ederken maça ilk 5'te başlayan Shaquille O'Neal sahada kaldığı 19:52'lik süre içerisinde 11 sayıyı takıma kazandırdı. Shaq 4 de ribaund topladı. Cleveland'da bençten gelen Hickson ise 11 sayıyla oynadı.
Boston Celtic'te ise Rajon Rondo'nun sayıları galibiyete yetmedi. Boston Celtic'in en etkili ismi olarak dikkat çeken Rondo 27 sayı atarak takımının en skorer ismi olurken 6 ribaund ve 12 asistle Lebron James'ten sonra maçın yıldızı oldu. Boston'da Rajon Rondo'ya 18 sayı, 10 ribaund, 4 asistle Kevin Garnett eşlik etti. Boston'da ön plana çıkan diğer isimler ise 14 sayıyla Ray Allen ve 13 sayıyla Paul Pierce oldu. Boston'da bençten gelen isimlerin toplamda sadece 12 sayı üretebilmesi ise yenilgide önemli rol oynayan etkenlerden biri olarak gösterildi.

Play-off ilk tur maçlarında Cleveland, Chicago Bulls'u, Boston Celtics de Miami Heat'i geçmişti. Cleveland-Boston serisinin ikinci maçı pazartesiyi salıya bağlayan gece Cleveland'da oynanacak.

oguzhann
02.05.2010, 16:18
cavs tam gaz.önemli sakatlık olmadığı takdirde finale kadar rahatça giderler.

Mesut
02.05.2010, 19:32
garnett'e güvenıyorum avans veriyodur :P

pazarkapılı
02.05.2010, 21:05
yenilgi sonrası doc riversın sözleri beni bile duygulandırdı....artık seride bostonluyum....bitirelim su işi arkadaslar....

pazarkapılı
03.05.2010, 11:25
lakers utahı,atlanta bucks ı yenmiş....atlanta seriyi cok uzattı ve yorgun düstü....orlando önnde işleri zor...lakers bütün ünlü yüzleriyle dün kazandılar....andy garcia,dustin hoffman falan....

Emre ÖZTÜRK
03.05.2010, 11:41
lakers utahı,atlanta bucks ı yenmiş....atlanta seriyi cok uzattı ve yorgun düstü....orlando önnde işleri zor...lakers bütün ünlü yüzleriyle dün kazandılar....andy garcia,dustin hoffman falan....

Zaten Orlando Atlanta ya çok ters gelen bir takım.Bucks serisini uzatmaları iyice şanslarını azalttı.

Dün Jazz da herkes iyi oynamış diyebiliriz.Bir daha böyle iyi katkılar alabilirler mi bekleyip görmek lazım.Kirilenko nun bu seriye yetişme ihtimali var mı bu da çok ama çok önemli.Sağlıklı bir Kirilenko bu seride çok şeyler değiştirebilir.

Mesut
04.05.2010, 08:25
104

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/.element/img/2.0/sect/gameinfo/teamlogos/BOS.gif (http://www.nba.com/celtics/index.html)http://i.cdn.turner.com/nba/nba/.element/img/2.0/sect/gameinfo/teamlogos/CLE.gif 86 (http://www.nba.com/cavaliers/index.html)

boston dağıtmış seride durum 1-1

pazarkapılı
04.05.2010, 10:51
boston harika oynadıgı mactan güle güle oynaya galip geldi....rondo 19 asist ile celtics tarihinin playoff rekorunu egale etti....garnett 15 sayı 10 ribo....allen iyiydi....saha avantajı bostondo....

Emre ÖZTÜRK
04.05.2010, 12:04
Boston deplasmanda maç almış işte bu çok iyi oldu şimdi seri tadından yenmez.Bu hamle Cavs ın toparlanmasına mı yoksa dağılmasına mı yol açacak hep birlikte göreceğiz.Boston Rasheed den de böyle katkı almaya devam ederse Cavs ın işi çok zorlaşır.Hatta seri Boston a bile dönebilir.

pazarkapılı
04.05.2010, 12:14
ha rasheed ı unuttum bu arada....sezonun belkide en verimli macını oynadı....cavs mac içinde dagıldı resmen inanamadım....seri cok zor cok....

Mesut
04.05.2010, 12:54
Boston deplasmanda maç almış işte bu çok iyi oldu şimdi seri tadından yenmez.Bu hamle Cavs ın toparlanmasına mı yoksa dağılmasına mı yol açacak hep birlikte göreceğiz.Boston Rasheed den de böyle katkı almaya devam ederse Cavs ın işi çok zorlaşır.Hatta seri Boston a bile dönebilir.

duymamış oluyim seri zaten bostonun :D

Oğuz B.
04.05.2010, 18:13
http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1005/cavscelticsG2/images/2.jpg

Mvp de bi yere kadar Mo hiçbirşey yapmamaya devam ederse Orlando finalde Bostonu eler :)

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1005/cavscelticsG2/images/5.jpg

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1005/cavscelticsG2/images/3.jpg

19 asist..Helal..

sheed izlemekten başka şeylerde yapabiliyormuş hala..

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1005/cavscelticsG2/images/9.jpg

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1005/cavscelticsG2/images/8.jpg

Sefa Murat Dokuz
04.05.2010, 19:35
boston böyle oynarsa geçer bu turu.
Lakers finale çıkar rakibini sölemek zor.

Osman Yavuz
04.05.2010, 21:51
Feci yenmiş Boston.Saha avantajını ellerine geçirmiş olsalar da ben Cleveland'ın deplasmanda maç kazanacağını düşünüyorum.Tabi Boston bu belli olmaz.Orlando-Lakers finaline doğru gidiyoruz.

Mesut
05.05.2010, 06:50
orlando 114 atlanta 71
43 sayı farkla galip maşallah :)

pazarkapılı
05.05.2010, 11:08
way be bu kadar fark yapmıs olamaz....play-off macından bahsediyoruz arkadaslar....

Alika87
05.05.2010, 11:49
orlando 114 atlanta 71
43 sayı farkla galip maşallah :)

adamlar sirf bu mac icin bir hafta hazirlik yapmis, atlantanin tüm mac kasetlerini izlediler, defansif ve ofansif taktiklerini analiz ettiler, yani bu seri de 4:0 biterse, sasirmayin, ztn atlanta magicin en cok sevdigi rakip.

pazarkapılı
05.05.2010, 11:59
lakers-suns finali olurmu acaba batıda?....

Alika87
06.05.2010, 11:05
lakers-suns finali olurmu acaba batıda?....

suns 2:0 öne gectikten sonra birakmazlar daha finali, seri 4:1 biter ve lakers ztn finale yükselecek, jazz'in fazla sansi yok, memo sakatlandiktan sonra boozer disinda iyi büyük adamlari kalmadi ve lakersin en büyük silahlari bryant disinda frontcourt'u, ztn ligde en cok rebound alan takim onlar.

pazarkapılı
06.05.2010, 11:07
suns spurs 110-92 yenerek 2-0 yaptı seriyi...frye,dudley ve nash cok iyidiler....ben bi gün önce sıns-lakers demiştim ama daha da ileri giderek suns-orlando neden olmasın diyorum....

Paksoy
06.05.2010, 11:09
orlando doğuda değilmi?

Cengiz Çubukcu
06.05.2010, 11:10
orlando doğuda değilmi?

ben de doğu diye biliyorum :)

Cengiz Çubukcu
06.05.2010, 11:11
suns spurs 110-92 yenerek 2-0 yaptı seriyi...frye,dudley ve nash cok iyidiler....ben bi gün önce sıns-lakers demiştim ama daha da ileri giderek suns-orlando neden olmasın diyorum....

NBA finali diyorsun herhalde...

Emre ÖZTÜRK
06.05.2010, 11:12
orlando doğuda değilmi?

Nba finalini söylemiş suns orlando derken

pazarkapılı
06.05.2010, 11:42
heheh ne kadar polemik yaratmısım:)....herkes lakers a odaklanmıs herhalde nba finali için....ama belli olmaz suns ı oralarda niye görmeyelim....

Oğuz B.
06.05.2010, 15:38
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs337.snc3/29472_390074018462_8245623462_4050233_2828477_n.jp g

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/2010/images/05/05/0505hangtime526a.jpg

43 sayı ..

Mesut
07.05.2010, 08:23
orlando gene dağıtmış atlanta 98 - orlando 112 seride durum 2-0

pazarkapılı
07.05.2010, 10:36
aldı götürdü vince ya...24 sayı....20 si ikinci yarıda olmak üzere....howard 29 sayı oda 19 u ilk yarıda....orlando biraz zorlandı ama kazandı....bence seri 4-0 olmaz....bir yada iki galibiyet alabilir atlanta....

bu sezonki nba deki en büyük dilegim orlando-suns finali....

Emre ÖZTÜRK
07.05.2010, 11:55
Orlando nun Atlanta ya ters geldiğini hemen hemen herkes biliyordu.Bu sonuçlar normal ama ilk maç biraz abartılı bir skor ortaya çıktı.Atlanta nın direncini evinde kazanacaği maçlar belirleyecek

Bartuğ13
07.05.2010, 23:15
lakers'ın vitesi artırdığı gözüküyor.ron artestten de biraz verim alsalar çok daha süper olacak.
kobe'nin sağlıklı olması gerekiyor.takım üçgeni uygulayıp,pota altını kullandıkça rahatlıyorlar.

spurs'un suns'a kolay pabuç bırakacağını zannetmiyorum.boston da içerde iki maçı da alabilirse cleveland'ı korku götürür ama cleveland'ın deplasmandaki maçlardan birinde saha avantajını geri alacağını düşünüyorum.

Mesut
07.05.2010, 23:32
ben hala lakers-boston finalini ümit ediyorum bir bostonlu olarak :D

Paksoy
08.05.2010, 07:09
şimdi suns spurs maçında son çeyrekte , steve nash ın yedeği dragiç 9 dk da 23 sayı atarak maçı kopardı, ağzım açık izledim innaılmaz performans

Hüseyin İlkin
08.05.2010, 10:52
Cleveland Cavaliers evinde kaybettiği 2. maçın intikamını TD Garden'da Boston Celtics'ten acı bir şekilde aldı ve seride 2-1 öne geçti. l 124 - 95 l

Bizim için Dallası elemek önemliydi, gerisi zaten gelmeyecekti. :))

Hüdai Pervaneli
08.05.2010, 10:57
Dogu Finali Orlando-Cavs

Bati Finali LA-Spurs

NBA finali LA-Cavs

Emre ÖZTÜRK
08.05.2010, 12:34
Cavs içeride kaybbettiği maç ile şaka yapmış bizlere.İstediklerinde durum ortada gerçektende en büyük favoriler.

Suns a ise söyleyecek birşey bulamıyorum.Gerçektende enteresan bir takım.Amara 7 sayıda kalıyor ama Dragic 25 sayı ile günü kurtarıyor hemde playoff ta.Üstelik bu ekstra katkılar tüm seriler boyunca sürdü.Bakalım Suns nereye kadar götürebilecek.

MDanışmaz
08.05.2010, 12:41
Suns spurs serisi bana göre çok büyük bir süpriz oldu.Açıkcası böyle bir sonucu beklemiyordum.Cavs'in tekrar saha avantajını ele geçireceğinden emindim.Tarihte 3-0 dan geri dönen bir takım sanırım yok yada ben bilmiyorum bi sezon dallas-portland serisinde portland 3-0 dan 3-3 yapıp 7.maçta elenmişti sanırım öle hatırlıyorum ama yanlış da olabilirim bakalım belki de suns seriyi süpürecek :)

Osman Yavuz
08.05.2010, 12:44
Cleveland acısını fena çıkarmış.Zaten demiştim Cleveland deplasmanda maç alır diye.Phoenix neler yapıyor öyle.Dragic zaten Nash'den çok şeyler kapıyordu.Playofflarda tam azıttı.

Sefa Murat Dokuz
08.05.2010, 12:52
Phoenix Spurs'u süpürecek galiba xD
La 3.vitese koydu. Bu gece 3-0 olursa şaşırmam.
Clevelanda ders almıştır Boston'dan Orlando ya karşı daha dikkatli olacaklardır. Bu turu geçince.

Ömer SEVİNÇ
08.05.2010, 13:10
Bir şampiyonun yüreğini asla hafife almayın derm ben. SA en kötü 1-2 maç alacaktır.

mehmets61
08.05.2010, 14:07
Shaquille O'Neal nereye ben oraya çok takım gezdim:) cleveland'ın final oynayacagını düşünüyorum...

Oğuz B.
08.05.2010, 14:40
http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/1d/fullj.f686311c3d186cac6e66c87f253173e8/f686311c3d186cac6e66c87f253173e8-getty-98505828fm040_hawks_magic.jpg

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/ae/fullj.e2b0d47ce386c144c782c6d9eddcdcbc/e2b0d47ce386c144c782c6d9eddcdcbc-getty-98505828fm079_hawks_magic.jpg

Ne Cavs'ın finali ne de Lal'ın şampiyonluğu garanti..;)

pazarkapılı
08.05.2010, 16:24
yukardan devam:birilerinin kapatacak hesabı ve söyleyecek sözü hala var....

İleli
09.05.2010, 06:15
lakers 111-110 jazz

muthis bi mac oldu son salisesine kadar mac gitti geldi tekrarini verirse ntvspor kacirmayin derim, yazan yok kaciranda cok olmustur herhalde efsane maclar arasina girer yuzdeyuz...

ha bu arada lakers taraftariyiz tabiki :)...

Oğuz B.
09.05.2010, 12:00
Korver müthiş şut attı maçta(5 de 5 üçlük 5 de 4 şut)

gerçekten nefes nefese geçti maç..ama son topu Utah kullanamayınca yenildi

Diğer tarafda değişen birşey yok fark 30..

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1005/hawksmagicG3/images/hawks9.jpg

pazarkapılı
09.05.2010, 15:19
atlanta cok kırılgan takım....geriye düsmesinler....diger tarafta orlando kusursuza yakın oynadı nerdeyse....carter 7 sayı attı ama aramadılar bile....

SDanışmaz
10.05.2010, 00:48
Şu an oynanan Cavs - Boston maçında 3. periyot geride kaldı skor: 74-72 Boston önde.

Sahada Ronda resmen resital sunuyor. Daha 3 çeyrekte trible-double yaptı. Ve her alanda sahanın lideri :)
Bu arada 3. Periyot sonunda öyle bir hareket yaptı ki LeBron ve yanındaki eleman pazara uğrayıp sahaya döndüler :D

Hüdai Pervaneli
10.05.2010, 01:26
87-97 boston Kazandi

SDanışmaz
10.05.2010, 01:29
Sahanın en kısalarından biri olan Rondo 18 ribaund aldı. İnalınır gidi değil. Boston'daki diğer oyuncuların toplamıyle neredeyse aynı..

Paksoy
10.05.2010, 01:30
3 çeyrekde tripb double yaptı rondo

Hüdai Pervaneli
10.05.2010, 01:33
Ts ye alsak rondo yu olmaz mi

Paksoy
10.05.2010, 02:01
partızan dan mccalebb , geçen sene mersin bb de oynayan chrıs lofton u alalım , geçen sene bir maçda 61 sayı atmıştı ,Caja Laboral da oynuor galiba şuan

Paksoy
10.05.2010, 02:21
dün dragiç ın son periyot performansı harikaydı

Emre ÖZTÜRK
10.05.2010, 11:36
Suns resmen Spurs u süpürdü.Helal olsun adamlara.Bizde o kadar bench o kadar yıldız varda noluyo adamın Dragic i maç alıyor.Şu hali gördükten sonra sana iki kat daha sinirleniyorum Rick Carlisle.

pazarkapılı
10.05.2010, 11:59
suns batı finalinde....nba finaline bir adım kaldı....hadi hayırlısı....hemde cok cok iddalı geldikleri bir sezonda degildi...ligde bundan daha iyilerini yaptıkları halde buralara gelemiyorlardı....

Oğuz ZEYTİN
10.05.2010, 15:40
* Detroit Pistons'ın efsane pivotu Bill Laimbeer'a, Phi 76ers'dan koçluk teklifi aldı.

* Detroit Pistons gardı Ben Gordon, İngiltere milli takımında yer alacağını açıkladı.

* Yılın savunmacısı ve savunma takımı oylamalarında Ben Wallace'a oy çıkmadı.

Ve yılın savunma takımı:

Rondo-Bryant-LeBron-Gerald Wallace-Howard

Yılın ikinci savunma takımı:

Wade-Sefolasha-Josh Smith-Duncan-Varejao

İşte oy alan diğer isimler ve aldıkları oy sayıları:

Jason Kidd, Dallas, 12 (4); Marcus Camby, Portland, 12 (1); Ron Artest, 11 (3); Deron Williams, Utah, 10, (2); Kirk Hinrich, Chicago, 9 (1); Andrew Bogut, Milwaukee, 8; Luc Mbah a Moute, Milwaukee, 8 (1); Arron Afflalo, Denver, 6 (1); Kenyon Martin, Denver, 5 (1); Kevin Garnett, Boston, 5 (1); Grant Hill, Phoenix, 4 (2); Joakim Noah, Chicago, 4; Kendrick Perkins, Boston, 4 (1); Shane Battier, Houston, 4 (1); Andrei Kirilenko, Utah, 3 (1); Russell Westbrook, Oklahoma City, 3; Trevor Ariza, Houston, 3 (1); Andre Iguodala, Philadelphia, 2; George Hill, San Antonio, 2 (1); Jermaine ONeal, Miami, 2 (1); Joe Johnson, Atlanta, 2 (1); Lamar Odom, L.A. Lakers, 2 (1); Luis Scola, Houston, 2; Manu Ginobili, San Antonio, 2 (1); Nicolas Batum, Portland, 2; Caron Butler, Dallas, 1; Chauncey Billups, Denver, 1; Jared Dudley, Phoenix, 1; Kevin Durant, Oklahoma City, 1; Raymond Felton, Charlotte, 1; Marc Gasol, Memphis, 1; Pau Gasol, L.A. Lakers, 1; Chuck Hayes, Houston, 1; Brendan Haywood, Dallas, 1; Al Horford, Atlanta, 1; Serge Ibaka, Oklahoma City, 1; Ersan Ilyasova, Milwaukee, 1; Stephen Jackson, Charlotte, 1; Nene, Denver, 1; Chris Paul, New Orleans, 1; Tayshaun Prince, Detroit, 1; Earl Watson, Indiana, 1.

Yahu Serge Ibaka'ya bile oy var. Düşünün Ibaka yahu. Ben Wallace'a oy vermeyen koçlara buradan kokulu öpücük gönderiyorum.

1,25 top çalma ve 1,22 blok ortalaması adama oy vermemenin açıklamasını nasıl yaparlar merak ediyorum.

Emre ÖZTÜRK
10.05.2010, 17:14
* Detroit Pistons'ın efsane pivotu Bill Laimbeer'a, Phi 76ers'dan koçluk teklifi aldı.

* Detroit Pistons gardı Ben Gordon, İngiltere milli takımında yer alacağını açıkladı.

* Yılın savunmacısı ve savunma takımı oylamalarında Ben Wallace'a oy çıkmadı.

Ve yılın savunma takımı:

Rondo-Bryant-LeBron-Gerald Wallace-Howard

Yılın ikinci savunma takımı:

Wade-Sefolasha-Josh Smith-Duncan-Varejao

İşte oy alan diğer isimler ve aldıkları oy sayıları:

Jason Kidd, Dallas, 12 (4); Marcus Camby, Portland, 12 (1); Ron Artest, 11 (3); Deron Williams, Utah, 10, (2); Kirk Hinrich, Chicago, 9 (1); Andrew Bogut, Milwaukee, 8; Luc Mbah a Moute, Milwaukee, 8 (1); Arron Afflalo, Denver, 6 (1); Kenyon Martin, Denver, 5 (1); Kevin Garnett, Boston, 5 (1); Grant Hill, Phoenix, 4 (2); Joakim Noah, Chicago, 4; Kendrick Perkins, Boston, 4 (1); Shane Battier, Houston, 4 (1); Andrei Kirilenko, Utah, 3 (1); Russell Westbrook, Oklahoma City, 3; Trevor Ariza, Houston, 3 (1); Andre Iguodala, Philadelphia, 2; George Hill, San Antonio, 2 (1); Jermaine ONeal, Miami, 2 (1); Joe Johnson, Atlanta, 2 (1); Lamar Odom, L.A. Lakers, 2 (1); Luis Scola, Houston, 2; Manu Ginobili, San Antonio, 2 (1); Nicolas Batum, Portland, 2; Caron Butler, Dallas, 1; Chauncey Billups, Denver, 1; Jared Dudley, Phoenix, 1; Kevin Durant, Oklahoma City, 1; Raymond Felton, Charlotte, 1; Marc Gasol, Memphis, 1; Pau Gasol, L.A. Lakers, 1; Chuck Hayes, Houston, 1; Brendan Haywood, Dallas, 1; Al Horford, Atlanta, 1; Serge Ibaka, Oklahoma City, 1; Ersan Ilyasova, Milwaukee, 1; Stephen Jackson, Charlotte, 1; Nene, Denver, 1; Chris Paul, New Orleans, 1; Tayshaun Prince, Detroit, 1; Earl Watson, Indiana, 1.

Yahu Serge Ibaka'ya bile oy var. Düşünün Ibaka yahu. Ben Wallace'a oy vermeyen koçlara buradan kokulu öpücük gönderiyorum.

1,25 top çalma ve 1,22 blok ortalaması adama oy vermemenin açıklamasını nasıl yaparlar merak ediyorum.

Hocam bende Ben Wallace yi çok severim ama artık onun devri kapandı.İzlediğim en iyi savunmacıydı diyebilirim.

Oğuz B.
10.05.2010, 17:44
http://www.ulker.com.tr/documents/Ulker/Urunler/RondoMuzlu4%27luyeni.jpg

Akşamki performans dadından yenmez türdendi helal olsun valla =)

Oğuz ZEYTİN
10.05.2010, 18:49
Hocam bende Ben Wallace yi çok severim ama artık onun devri kapandı.İzlediğim en iyi savunmacıydı diyebilirim.

Dikkat edersen neden en iyi savunma takımında değildir demiyorum, nasıl 1 oy bile verilmemiştir, bunu anlayamıyorum.

Emin ol, tek bir (1) oy alamamasının açıklaması olamaz. Yani Kuester dışındaki 29 koçun hiçbiri mi görmez?

Bütün NBA anti-Pistons olmuş :D

Bu hakemlerle bu lig bitmez hocam!

pazarkapılı
11.05.2010, 12:08
macın tamamını izleyemedim orlando 98-77 gibi öndeydi son ceyrekte....macla ilgili bilgisi olan yazarsa okuruz....

Özge
11.05.2010, 12:26
Lakers Utah serisini sonlandırdı:)Yalnız Lakers son 3 maçtır 111 sayı atıyor:D

Oğuz B.
11.05.2010, 12:51
Los Angeles Lakers, deplasmanda Utah Jazz'ı 111-96 yenerek seride durumu 4-0'a getirdi ve Batı Konferansı'nda finale yükseldi.

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1005/lakersjazzG4/images/lakers6.jpg

Orlando Magic, Atlanta Hawks'ı deplasmanda 98-84 mağlup ederek Doğu Finali'ne yükselirken, Play-Off'taki yenilgisizliğini sürdürdü.

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1005/hawksmagicG4/images/3.jpg

http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/1005/hawksmagicG4/images/12.jpg

pazarkapılı
11.05.2010, 16:08
orlando dinlenecek iyice....zaten cok kasmadılar bu seride....diger tarafta utah bir mac oyalasaydı lakers ı cok iyi olacaktı....

Berat
11.05.2010, 22:19
Haydi Suns, haydi Steve Nash..Bir şok ta Lakers'a..

Mesut
12.05.2010, 01:29
bu geceki maçda seride 3-2 öne geçen büyük avantaj sağlar bu maç çok önemli

Paksoy
12.05.2010, 01:39
ntv veya ntvspor da 3 de cavs-celtic maçı ;)

pazarkapılı
12.05.2010, 10:37
seride bostonluyuz....clevand neden bu kadar antipatik o da ayrı bir tartısma konusu sanırım....

Mesut
12.05.2010, 12:31
http://i39.tinypic.com/16iacjl.jpg
http://i39.tinypic.com/21as6x.jpg
seride boston 3-2 öne geçti ve büyük avantaj yakaladı hayde bostonum :)

pazarkapılı
12.05.2010, 12:35
tebrikler boston....bekledigim istatislikler rondo+20 asist,+20 ribaunt,+20 sayı....eh birazda allen garnett pierce katkı vermiştir....