PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NBA | National Basketball Association

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

Muhammet*
09.08.2009, 15:03
Ben Wallace yuvaya dönüyor

Detroit Pistons, 2004 yılında şampiyonluk kazanan takımın önemli ismi Ben Wallace ile anlaştı.

NBA’de yeni bir yapılanmaya giden Detroit Pistons, eski oyuncusu Ben Wallace ile anlaştı. 34 yaşındaki pivotla bir yıllık minimum sözleşme üzerinde anlaşan Pistons, bu hamleyle pota altındaki boşluğu Wallace ile doldurdu.

NTV Spor

Yunus Güneş
09.08.2009, 15:52
ooo süper gelişmeler yaşanmışi:):)

Ömer SEVİNÇ
11.08.2009, 02:32
Haktır Orlando'ya. İnşallah Carter takımın kimyasını bozar da playoff dışı kalırlar.

Paksoy
11.08.2009, 11:22
denver nuggets n litvanyalı oyuncusu kleiza olimpiyakos la 2 yıllık anlaşma yapmış,

Muhammet*
11.08.2009, 20:32
denver nuggets n litvanyalı oyuncusu kleiza olimpiyakos la 2 yıllık anlaşma yapmış,

"İki yıllık kontrat karşılığında yaklaşık 12.2 milyon dolar alacak ve kontratının ikinci yılını tek taraflı feshedip NBA'e dönme hakkını da elinde bulunduracak"

Yunus Güneş
20.08.2009, 13:45
Yahu nerede bu kıraathane sakinleri..Kaç gündür kıraathaneye giren yok....:):)

Berk
19.09.2009, 13:06
Bu ülkeye bir yarı final borcun var Hido.2010'da ödersin umarım borcunu.

Emre ÖZTÜRK
23.09.2009, 11:36
Şampiyon Olamazsak Ben Suçluyum
Los Angeles Lakers'ın yeni transferi Ron Artest basına ilginç bir demeç verdi.Amerikan basını tarafından oldukça sert eleştirilen Artest şu açıklamayı yaptı. "Eğer Lakers NBA şampiyonu olamazsa Lakers hayranları beni suçlayabilir.Suçlamalılar, olması gereken bu.Geçen sene Lakers şampiyon oldu ve bu sene ben takıma yeni geldim, hayranlarımız bizden yeni bir şampiyonluk daha bekliyorlar, Los Angeles'taki herkes ikinci yüzüğü bekliyor, eğer yapamazsak bana isterlerse domates dahil ne isterlerle atsınlar." dedi.

yavaş yavaş bu başlıklara yönelmeliyiz diye düşünüyorum malum bir buçuk ay kadar birşey kaldı nba in başlamasına sabırsızlanıyorum:):)

Emre ÖZTÜRK
23.09.2009, 11:41
Bogans Spurs'te

San Antonio Spurs takımı veteran guard Keith Bogans ile bir yıllık 1.03 milyon$'a anlaşma sağladı.

Spurs, Bogans'tan, bu yaz Richard Jefferson takasında Milwaukee'ye giden ve daha sonra da emekliliğini açıklayan Bruce Bowen'ın yerini doldurmasını bekliyor.

Bogans da aynı Bowen gibi, sert savunmasıyla tanınan bir oyuncu.

Emre ÖZTÜRK
23.09.2009, 11:44
Arenas Hazır

NBA'nin önemli yıldızlarından biri olarak gösterilen Gilbert Arenas kendisini sağlıklı hissettiğini ama Wizards'ın nasıl normal performansına kavuşacağı konusunda şüpheli.Bu yazı antrenörü Tim Grover ile çalışarak geçiren yıldız oyuncu The Washington Times gazetesine yaptığı açıklamada sakatlığının geçmişte kaldığını söyledi.
Arenas açıklamasına şöyle devam etti:"Önceden kimse beni savunamazdı ve inanıyorum ki şimdi de savunamayacaklar.Bu sene bir sakatlık geçirmezsem çok daha fazla maçta oynayayacağım ayrıca Tim Grover'ın da kariyerimi kurtardığını sözlerime eklemeliyim."Yaklaşık 1,5 yıllık bir iyileşme süreci geçiren Arenas geçen sene sadece 2 maç oynayabilmişti.Tim Grover da Wizards'ın Chicago'daki antrenman tesisindeyken Arenas'ın sağlık durumu hakkında bilgi vermişti.

Özge
23.09.2009, 11:59
34 gün kaldı :)

Emre ÖZTÜRK
23.09.2009, 12:06
Kidd Marion'ın Takıma Katılmasından Mutlu

Dallas oyun kurucusu Jason Kidd, Shawn Marion ile tekrar aynı takımda buluşmaktan mutlu olduğunu söyledi.Bu ikili 8 sene önce Phoneix Suns forması giymişti.Dallaslılar bu ikiliden 8 sene önceki performanslarını tekrarlamalarını bekliyor(bende aynı şeyi bekliyorum:D:D)
Kidd Marion hakkında şöyle devam etti: " Oyunu kolay şekillendirebiliyor,karşı takımın forvetlerini oyunun başından sonuna kadar savunabiliyor.Kendisi mükemmel bir takım arkadaşıdır.Bu nedenlerden dolayı Marion ın takıma katılması bana mutluluk veriyor "

Dallas bu sezon Kidd ile yeni kontrat yapmış ve Shawn Marion,Drew Gooden,Tim Thomas gibi isimleri kadrosuna katmıştı.

Oktay AKKUŞ
23.09.2009, 14:08
Tracy McGrady ne alemde smaçlarını özledik ya:)

Oktay AKKUŞ
23.09.2009, 14:11
http://www.youtube.com/watch?v=wus3jnPXfDU
(http://www.youtube.com/watch?v=wus3jnPXfDU)

Oktay AKKUŞ
23.09.2009, 14:12
Şu hareketine hastayım ya http://www.youtube.com/watch?v=AKOCy9R-h2A

Emre ÖZTÜRK
23.09.2009, 17:47
Tracy McGrady ne alemde smaçlarını özledik ya:)

sanırım kasım gibi dönecek ama bellide olmaz sonuçta McGrady sözkonusu olunca sakatlıkların süresi belli olmuyor:)

Emre ÖZTÜRK
23.09.2009, 23:59
Eski Fenerli James White Denver'da

Uzun bir takas sessizliğinden sonra Denver Nuggets ile Houston Rockets arasında bir takas gerçekleşmiş oldu ve Rockets'tan James White Nuggets'a giderken, Nuggets'tanda 2005 Draft seçimi olan Axel Hervelle'nin hakları alındı.

Biliyorsunuz ki Hervelle NBA'de forma giymedi ve son olarak geçen sezon İspanyada oynadı.

Bir ara Beko Basketbol Liginde Fenerbahçe Ülker forması giyen ve orada 1 şampıyonluk birde smaç şampıyonluğu kazanmıştı. Ayrıca White NBA'de oynadığı 10 maçta 5.7 sayı ve 2.0 ribaund ortalaması yakalamıştı.

Emre ÖZTÜRK
24.09.2009, 15:34
Kings Taşınabilir

Sacramento'ya sürpriz bir şekilde Belediye Başkanı olan KEvin Johnson, politikanın basketbola nasıl karıştığının en büyük ispatını gözler önüne seriyor.Kings sahipleri ile yeni bir saha projesi üzerinde görüşmeler yapıyor.

Arco Arenanın bir turnuvaya ev sahipliği yapmak için uygun olmadığının öğrenilmesinden sonra belediye başkanı Kevin Johnson salı günü yaptığı açıklamada Sacramento eğer yeni bir saha için gayretler yükseltilmezse Kings'in Sacramento'dan ayrılabileceğini söyledi.

Johnson "Eğer yeni bir saha projesi yoksa Kings, Sacramento'dan taşınabilir." dedi.Ancak Johnson yeni bir stad için herhangi kaynak ayırmadığı öğrenildi.NBA yeni stadın Cal Fuarında olmasını istiyor.

Emre ÖZTÜRK
25.09.2009, 13:51
Nets'te Değişim

Artık New Jersey Nets'in yeni bir patronu ve sahibi var, her yeni patron gibi Mikhail Prokhorov da kendi isteklerini yapacak ve bu yenilikler her an olabilir.Nets'e yakın kaynaklara göre değişim çok büyük olacak, GM Rod Thorn ve çalışanları önümüzdeki sezon yeni bir iş arıyor olabilir.
Nets basketbolu şüphesiz ki Prokhorov resmi olarak takımın başına geçtiği zaman büyük bir değişim hissedecek, örneğin CSKA Moskova, Prokhorov'un yaptıkları sayesinde son 4 yılda 2 Euroleague Şampiyonluğu kazanmıştı.Fakat onun agresif tarzı yönetimi idare etme hususunda ona güçlük çıkarabilir.Rod Thorn ve Kiki Vandeweghe kontratlarının son yıllarına giriyorlar ve 68 yaşındaki Thorn'un takımda kalıp kalmayacağı tam anlamıyla merak konusu.Ayrıca Thorn ve Vandeweghe koltukları sallanan tek isimler değil tüm antrenörler de kontratların son yılına girecekleri zaman risk altında olacaklar çünkü Prokhorov, Rus dostlarının takımın yönetici pozisyonlarında olmasını ve koçunun da Avrupalı olmasını istiyor.

Emre ÖZTÜRK
25.09.2009, 13:53
Harpring Utah'dan Ayrılabilir

NBA'nin veteran oyuncularından Matt Harpring'in kariyeri sakatlıkları yüzünden tehlikede.Çarşamba günü Utah Jazz yönetimi ve Matt Harpring'in sakatlığı tekrar masaya yatırmadan önce önümüzdeki 6 haftayı bekleyecekleri açıklandı.
O zamana kadar Harpring, Utah'da kalacak ama başlayacak azırlık kampını kaçıracak.Sezon öncesi bölümün tamamını kaçıracak olan Harpring'in sezonun küçük bir bölümünü de kaçıracağı belirtilirken sakatlığın ne duruma geldiği ve ondan sonra ne yapılacağı 6 haftanın sonunda tartışılacak ayrıca Utah Jazz basın sözcüsü Jonathan Rinehart tarafından yapılan açıklamada Harpring'in şimdilik kulüp doktorları tarafından dinlendirileceği açıklandı.

Emre ÖZTÜRK
25.09.2009, 13:56
Houston McCants'le İmzaladı

Houston Rockets takımı Rashad McCants ile kontrat imzaladı. Yönetim ile oyuncu non-guaranteed denilen garantisiz kontrat konusunda anlaşmaya vardı.

25 yaşındaki McCants, Nba'de geçirdiği 4 sezon boyunca, Minnesota ve Sacramento takımlarının formalarını giyip, bu sezonlar boyunca 10.0 sayı ortalaması tutturmuştu.

Emre ÖZTÜRK
25.09.2009, 13:58
Knicks Lee'yle Anlaştı

New York Knicks uzun süren başarısız free-agent arayışlarından sonra, sınırlı free-agent oyuncusu David Lee ile anlaşmaya vardı.Lee'nin menejeri Mark Bartelstein Perşembe günü yaptığı açıklamada tarafların prensipte 1 yıllık anlaşmaya vardığını söyledi.
Anlaşmanın 7 Milyon Dolar değerinde olduğu ancak Knicks'in playoff'lara kalması hâlinde 8 Milyon Dolara çıkabileceği söylendi.Ayrıca kaynaklardan gelen bilgilere göre Knicks diğer free-agent oyuncusu Nate Robinson'la da 1 yıllık anlaşmaya vardı.Nate'in alacağı paranın 2.9 Milyon Dolar değerinde olan katılım teklifinden daha fazla olacağı söylendi.

Charlotte,Murray'le İmzaladı

Nba kaynaklarına göre doğu konferansı takımlarından Charlotte Bobcats, Flip Murray ile prensip anlaşmasına vardı.

Bobcats yönetimi ile Murray 1.99 milyon $'lık bi-annual exception denilen, en az 1, en fazla 2 yıllık olan kontratta anlaştılar.

Emre ÖZTÜRK
26.09.2009, 13:18
Pierce Şampiyonluğa İnanıyor

Boston celtics'in yıldız forveti Paul Pierce geçtiğimiz senenin istedikleri gibi bitmediğini ama bunun 2010 yılında değişeceğine inandığını söyledi.Ayrıca tedbir olarak çok dikkatli olacaklarını vurguladı(Cesur tahminler yaparken bile).
Paul'a Boston'un önümüzdeki sezonu nerede bitirecekleri soruldu ve Paul şampiyonluk beklediğini ancak bunun için sağlıklı olmaları gerektiğini söyledi.

Açıklamalarına devam eden şunları kaydetti:"Geçen sezon başlamadan önce de bana bizi neyin durduracağı soruldu ve söylediğim ilk şey eğer sağlıklı olursak her takımı yeneriz oldu, bu sene de aynı şeyi söylüyorum eğer sağlıklı kalabilirsek kimse bizim önümüzde duramaz.

Boston'da sağlık konusuna oldukça büyük önem verilirken en büyük uğraşlar Kevin Garnett için ve bu konu üzerinde büyük bir hassasiyetle çalışılıyor.Çünkü geçtiğimiz onun sakatlığının büyük etkisiyle takımı Playoff Yarı finalinde elenmişti fakat Boston KG'nin sağlık durumu hakkında son derece kaçamaklı tavırlarına devam ediyor.

Paul Pierce kendisinden ve takımından oldukça emin görünüyor olabilir ama hiçbir şeyin tam olarak garanti olmadığını bilmesi lazım.

Emre ÖZTÜRK
26.09.2009, 13:19
Chris Bosh Sakatlandı

NBA'deki temsilcimiz Hidayet Türkoğlu'nun takımı olan Toronto Raptors'un süperstar forveti Chrish Bosh'un sakatlandığı ve Raptors'un hazırlık kampının bir bölümünü kaçıracağı açıklandı.Açıklama Cuma günü yapıldı.

Geçtiğmiz hafta Dallas'ta yapılan antrenman sırasında Chrish Bosh'un sakatlandığı ve Çarşamba günü Toronto'daki bir idmanda Bosh'un sakatlığının nüksettiği söylendi.

Toronto Raptors'ın Salı günü Ottawa'da 5 günlük bir idman programı yapması bekleniyor.Hazırlık maçları da 6 Ekim'de Philadelphia 76ers ile oynanacak maçla başlayacak.Bosh'un durumu ise takım Toronto'ya döndüğü zaman değerlendirilecek.

Emre ÖZTÜRK
26.09.2009, 13:27
Dampier İn Koltuğu Sallanıyor

Dallas geçtiğimiz sezonki performansı daha yukarılara çıkarabilmek için harıl harıl çalışıyor ve bunun için önemli transferler yaptı ayrıca geçtiğimiz sezon takımın ilk beşinde oynayan Dampier'ın da bu sene benchte oturması kesin gibi.
Drew Gooden,Shawn Marion ve diğer yeni transferlerin Pazartesi günü bir basın toplantısı vardı.Dallas Basketball Çalışma Başkanı Donnie Nelson da yeni transferler hakkında konuştu ve Drew Gooden'ın şu anda pivot olarak ellerindeki en iyi oyuncu olduğunu, Dampier'ın da ihtiyaç duyulduğu zaman oyuna gireceğini söyledi.

Yıllardır sadece savunmasını gördüğüm Damp in kidd gelince azda olsa çoşacağini düşünmüştüm ama o yine bildiğini okumuştu.Ben Damp i oyununu yeterli bulmasamda çok severim bana göre karizmatik bir oyuncu:):) Bu sene Gooden İlk 5 çıkacak gibi ayrıca pivot oynayabilecek Tim thomas da var.Takım tempolu basketbol oynamayacak bu belli zaten yaşlı bir takımız ama çok tecrübeli ve savunması üst düzey bir takım olacağimiza inanıyorum.Kidd,Howard,Marion,Dirk,Gooden ilk beşimiz olacak diye düşünüyorum.Bench te ise geçen yıl kendini aşırı geliştiren bir Barea,Şutör Terry,Tim Thomas ve Damp olacak Şampiyonluk için yeterli bir kadro bu son şanslarımız umarım bir şampiyonluk kazanabiliriz

Emre ÖZTÜRK
29.09.2009, 15:51
DİRK HAZIR

NBA'nin en iyi power forvetlerinden Dallas'ın Alman süperstarı Dirk Nowitzki, kendisini sahalara dönmek için hazır hissettiğini söyledi.Bütün yaz boyunca basketboldan uzak kaldığını söyleyen Nowitzki bunun kendisinin en uzun offseason'unun olduğunu da belirtti.

Yaklaşık 4 ay aradan sonra Cuma günü Amerika'ya dönen Nowitzki kendisini çok iyi hissettiğini ve antrenmana çıkmak için sabırsızlandığını söyledi.Ayrıca Nowitzki, Playoff 2. turu esnasına evinde nişanlısı Crista Taylor'un tutuklanması ve Nowitzki'nin çocuğunu taşıdığını iddia etmesiyle oldukça zor bir yaz geçirmişti.

Dallas'ta oynadığı 11 yıl boyunca 22.7 sayı, 8.6 ribaunt, 2.7 asist ve 1 blok ortalamalarıyla oynayan Dirk Nowitzki, NBA'nin en iyi Avrupalı oyuncusu olarak gösteriliyor.

iyi dinlendin bu yaz. bu sene şampiyonluğa götür bizi dirk :)

Emre ÖZTÜRK
01.10.2009, 17:16
Nowitzki'nin Akıl Hocası McHale

Minnesota Timberwolves'la yolları ayrılan Boston Celtics'in efsane isimlerinden Kevin McHale, Dallas Mavericks'in uzunları için Carlisle'a yardım ediyor.

Mentör olarak uzunlara yardımcı olan McHale, yaptığı açıklamada ''İdmanın ilk gününde hayran kaldım.'' dedi. McHale hakkında takım yemeğinde bir konuşma yapan Nowitzki ;

''Ben onun zekasını nasıl kullandığını biliyorum aynı şeyleri yapmaya çalışacağım. O bu ligin muhtemelen şimdiye kadar gördüğü en iyi alçak post oyuncusudur.'' dedi.

Muhammet*
08.10.2009, 20:21
Memo birinci, Hido üçüncü

NBA'in resmi internet sitesi NBA.com'un her sezon öncesi yaptığı genel menajerler anketinin bu sezonki sonuçları açıklandı. Ligde görev yapan 30 genel menajerin kendi takımına ve personeline oy veremeden cevapladığı 60 soruluk anket sonucunda şampiyonluk, adayları, MVP adayları gibi sonuçların yanısıra, sorulan bazı ilginç soruların da cevapları alındı.Bu ilginç soruların belki de başında gelen "En az yetenekle en çok iş yapan oyuncu" sorusunda en fazla oy alan isim yüzde 14.3 ile Utah Jazz’da forma giyen milli oyuncumuz Mehmet Okur oldu.

Mehmet Okur’un ardından San Antonio Spurs forveti Matt Bonner yüzde 10.7 ile ikinci sırayı aldı. Üçüncü sırada ise yüzde 7.1 ile Orlando Magic'ten Toronto Raptors’a geçen milli forvet Hidayet Türkoğlu yer aldı. Hido’nun yanısıra Chuck Hayes (Houston), David Lee (New York) ve Luis Scola (Houston) aynı oy oranını paylaştı.

İşteortaya çıkan sonuçların bazıları;
NBA şampiyonu: Los Angeles Lakers % 60.7
Normal sezon MVP'si: LeBron James % 69
Yılın çaylağı: Blake Griffin % 79.3
En büyük çıkışı yapacak oyuncu: Kevin Durant % 25.9
En iyi point guard: Chris Paul % 77.8
En iyi skorer guard: Kobe Bryant % 89.7
En iyi kısa forvet: LeBron James % 96.6
En iyi power forvet: Tim Duncan % 58.6
En iyi pivot: Dwight Howard % 82.1
En iyi yabancı oyuncu: Dirk Nowitzki % 64.3
En iyi head coach: Phil Jackson % 37
Transfer dönemini en iyi geçiren takım: San Antonio Spurs % 71.2
En iyi lider oyuncu: Chauncey Billups % 28.6
En yüksek basketbol IQ'suna sahip oyuncu: Steve Nash % 36.5
En iyi bitirici: LeBron James % 62.1
En iyi şutör: Ray Allen % 57.1
Sahaavantajı yönünden en iyi takım: Cleveland Cavaliers % 37.9
Seyir zevki en yüksek takım: Los Angeles Lakers % 30.8

Haber/Yorum - Sedat BALCI: Mehmet ve Hidayet'in bu kategoride ilk üçte yer alması aslında bu iki oyuncu için iltifat gibi... Sorulan soruyu daha da basitleştirecek olursak "Eldeki en az malzeme ile en fazla iş yapan oyuncu" soruluyor.

Yetenek dendiğinde bir çok faktör Allah vergisidir. Mehmet Okur'un atletizmi veya Hidayet Türkoğlu'nun bitiriciliği, başka bazı faktörlerin de birleşmesiyle üst seviyeye gelebilir. Ancak bu haldeyken Memo ve Hido, bir NBA takımının ilk beşinde yer alıp All-Star oluyor, sezonluk ödüller alıyor ve kritik anlarda sorumluluk üstleniyorlarsa gerisi boştur.

Bu arada, Mehmet'in lider, Hidayet'in üçüncü olduğu söz konusu soruda Steve Nash, Chauncey Billups ve Tim Duncan gibi oyuncular da oy alıyorsa gerisini düşünün artık...

08.10.2009

Kaynak : Sporx.com

Mesut
08.10.2009, 22:21
bostonluyum ama tmac hastasıyım tmac bostona geçse süper olurdu he :)

Sefa Murat Dokuz
09.10.2009, 14:34
Kobe Kobe :D
Forza Lakers!

UğuR
09.10.2009, 14:41
Hidayet basının ilgi odağı oldu
09 Ekim 2009 Cuma 11:22
NBA'de mücadele eden milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, antremanlara başladığı Toronto Raptors'da basının ilgi odağı oldu.

Avrupa Basketbol Şampiyonası nedeniyle yeni takımı Toronto'nun sezon hazırlık antremanlarına geç katılan ve dizinde küçük bir sakatlığı bulunduğu belirtilen Türkoğlu, takımının ilk hazırlık maçlarında yer alamıyor.

Antrenman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan milli oyuncu, bir basın mensubunun, Chris Bosh ve Türkoğlu'nun takımın en önemli oyuncuları olduğunu ifade ederek diğerlerini nasıl bulduğunu sorması üzerine, ''Takım çok iyi. Çok çalışıyorlar ve kendilerini geliştirmek için çaba sarfediyorlar. Ne kadar çok öğrenirlerse hedeflerimize ulaşmamız o kadar kolay olacak'' dedi.

Türkoğlu, yazın NBA finalleri ve Avrupa Basketbol Şampiyonası nedeniyle yorgun olduğunun belirtilmesi üzerine de, ''Şu an iyi bir kondisyonum var. İyi bir ivme yakalayıp gereken noktaya da çıkacağım. Ben bu işlerin üstesinden gelecek kadar tecrübeliyim'' şeklinde bir cevap verdi.

Kısa sürede fiziksel ve beyinsel olarak daha iyi olacağını ve önümüzdeki hafta hazırlık maçlarına dahil olacağını vurgulayan Türkoğlu, ''Antrenör Triano'nun oturttmaya çalıştığı savunma anlayışlı bir sistem var. Eğer bunu başarabilirsek önce play-off'lara ardından da finallere kadar çıkarız. Orlando'dayken de savunma oynuyorduk ve ben oradaki sistemin en önemli parçalarından biriydim. Agresif olan ve savunmayı iyi yapan takım hücumu da başarır'' dedi.

Antrenör Jay Triano ise, Hidayet'in yorgun olmasına ve sakatlığına rağmen aralarına katılmasının çok önemli olduğunu, Türkoğlu'nun takım içinde motivasyonu artırdığına inandığını söyledi.

Triano, ''Antremanlarda, diğer çocuklar ona dikkat ediyorlar ve ilgiyle izliyorlar. Önümüzdeki iki hazırlık maçında aramızda olamayacak ama haftaya takımla beraber diğer hazırlık maçlarına gelecek'' diye konuştu.

UTAH JAZZ GALİP, MILWAUKEE BUCKS MAĞLUP

Öte yandan, NBA'de oynayan diğer milli basketbolcu Mehmet Okur'un da formasını giydiği Utah Jazz, İspanya'da Real Madrid ile çıktığı hazırlık maçında rakibine 109-87 gibi farklı bir skorla üstünlük sağlarken, bir başka milli oyuncu Ersan İlyasova'nın takımı Milwaukee Bucks ise Detroit Pistons'a 113-104 yenildi.

İspanya'da seyircinin de büyük ilgi gösterdiği maçta, Mehmet Okur ilk beşte çıktığı mücadelede sahada 18 dakika 44 saniye kaldı. Karşı potaya 9z sayı bırakan Okur, üç ribaunt aldı bir de asist yaptı.

NBA'e bu sezon tekrar dönen Ersan İlyasova ise takımı Milwaukee Bucks'ın Detroit deplasmanındaki mücadelesine ilk beşte başladı. Bucks'ın ilk beşi için takım arkadaşı Hakim Warick ile çekişen genç oyuncu, ikinci hazırlık maçında da antrenörünün ilk beş tercihinde olurken, 14 sayı ve 2 asist ile mücadeleyi tamamladı. 22 dakika 23 saniye sahada kalan Ersan, 14 sayı ile takımının en skorer ikinci ismi oldu.

Özge
09.10.2009, 16:31
Kobe, Çin'de bile Yao'yu geçti

Son şampiyon Los Angeles Lakers'ın yıldız basketbolcusu Kobe Bryant 2008-2009 sezonunda Çin'de en fazla ürünü satılan NBA yıldızı oldu. Kobe aynı zamanda ABD ve Avrupa'da da ürünleri en fazla rağbet gören basketbolcu olmayı başardı. Cleveland Cavaliers ile büyük sükse yapan LeBron James ise ikinci sırada yer aldı. Çin'in gözbebeği Yao Ming ise 6. sırada kendisine yer buldu. New Orlens'tan Chris Paul, Chicago Bulls'tan Derrick Rose; Çin'de ürünleri ilgi gören basketbolcular arasında geliyor.

Emre ÖZTÜRK
09.10.2009, 16:45
Bu arada NBA de hazırlık maçları devam ediyor.Sonuçlar NBA.com da normal sezon maçları gibi yayınlanıyor.

Osman Yavuz
10.10.2009, 13:20
Phoenix şampiyon

Phoenix Mercury, 2009 WNBA şampiyonu olurken, Diana Taurasi de WNBA final serisinin en değerli oyuncusu seçildi.

Phoenix'te oynanan serinin beşinci maçında Indiana Fever'ı 94-86 yenen Phoenix Mercury, son üç yıldaki ikinci şampiyonluğunu elde etti. Maça iyi başlamasına ve ilk çeyrekte 9 sayılık farka ulaşmasına rağmen rakibinin üç sayı çizgisinin gerisinden attığı yüksek yüzdeli şutlara engel olamayan Indiana, tarihinde ilk kez yükseldiği final serisinde elendi.
Indiana, maç içinde 11 sayı geriye düştükten sonra bitime 4 buçuk dakika kala skoru 80-80'e getirmeyi başarsa da, pivot Tangela Smith'in üst üste bulduğu iki üçlük, şampiyonluğu Phoenix'e getirdi.
Normal sezonun en değerli oyuncusu Diana Taurasi 26 sayı, 6 ribaund, 4 asist ve 3 blok üretirken, maç sonunda final serisinin en değerli oyuncusu seçildi. Phoenix'te bitime 37 saniye kala iki önemli serbest atışı sayıya çeviren Cappie Pondexter 24 sayı, 4 ribaund ve 2 asistle oynarken, kenardan gelen Penny Taylor da 14 sayı, 4 ribaund ve 5 asist kaydetti.
Phoenix'in 3-2 kazandığı serinin son maçında Indiana'nın skor yükünü Türk basketbolseverlerin yakından tanıdığı isimler çekti. Fenerbahçe'de oynayan Tammy Sutton-Brown, 14'ü ilk çeyrekte olmak üzere 22 sayıyla mücadele ederken, Tarsus Belediye'nin pivotu Jessica Davenport da 18 sayıyla kariyer rekorunu kırdı. Fever'da Tameka Catchings ise 16 sayı, 9 ribaund, 6 asist, 5 top çalma ve 2 blokla harika bir oyun sergiledi.
2009 WNBA sezonu Phoenix'in şampiyonluğuyla kapanırken, Phoenix ve Indiana arasında oynanan seri de tarihin en yüksek skorlu finali serisi olarak bir rekor kırdı.

Finallerde Türkiye'de oynamış 3 oyuncu olması çok güzel bir olay.Cappie Pondexter ve Taurasi gibi mükemmel iki skorerin olduğu takımın şampiyon olması zaten beklenen bir olaydı.

Berat
11.10.2009, 14:47
En azından bayanlarda gülüyor yüzümüz :)

Kasım Hilal
13.10.2009, 10:11
Başlasın artık maçlar..
Sıkılmaya başladım..
Vallahi özledim..

UğuR
13.10.2009, 11:13
Hidayet Toronto ile maçına çıkıyor
13 Ekim 2009 Salı 10:32
Hidayet Türkoğlu, yeni takımı Toronto Raptors ile ilk maçına Boston Celtics karşısında çıkmaya hazırlanıyor.

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) forma giyen Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, sezon başında 5 yıllık sözleşme imzalayarak transfer olduğu yeni takımı Toronto Raptors ile ilk mücadelesine Boston Celtics karşısında çıkmaya hazırlanıyor.

Takım çalışmalarına Avrupa Basketbol Şampiyonası nedeniyle gecikmeli katılan ve dizinde küçük bir sakatlığı bulunduğu açıklanan Basketbol Milli Takımı kaptanı, Toronto Raptors ile antrenmanlara geçen hafta başlamıştı.

Toronto'nun bugüne kadar yaptığı üç hazırlık mücadelesinde de takımıyla birlikte olamayan Türkoğlu, ilk kez Perşembe günü TSİ 03.00'de ABD'nin Connecticut kentinde yapılacak hazırlık karşılaşmasında sahaya çıkacak.

Toronto'nun resmi internet sitesinde ''Türkoğlu sahaya çıkmaya hazır mı?'' başlığıyla verilen haberde, takımının yıldızı olan milli oyuncunun açıklamalarına yer aldı.

Türkoğlu, ''Artık takımın bir parçası olabileceğim. Fizik ve beyin olarak kendimi hazır hissediyorum. Boston'a karşı ilk kez forma giyeceğim'' dedi.

Uzun ve yorucu bir yaz döneminin ardından yeni takımı ve oyunculara alışmaya çalıştığını söyleyen Türkoğlu, antrenör Jay Triano'nun da kendisine çok yardımcı olduğunun altını çizdi.

Takımın en tecrübeli oyuncularından biri olarak yeni sezon öncesi Toronto'yu değerlendiren Türkoğlu, ''Takımda 14 yeni oyuncu var ve bunların çoğu genç. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Şu an bir sistemi oturtma ve öğrenme aşamasındayız. Uzun bir sezon bizi bekliyor. Herkes yetenekli, ama bu yeteneği bir takım olarak yansıtabilirsek o zaman başarı gelir'' dedi.

NBA'e, bir diğer Türk oyuncu Mehmet Okur'la beraber 2000 yılında gelen Türkoğlu, daha önce Sacramento Kings, San Antonio Spurs ve Orlando Magic formlarını giydi. Geçen sezon Magic forması ile Doğu Konferansı Şampiyonluğu'nu elde eden Türk oyuncu, Los Angeles Lakers'a karşı NBA finallerinde oynayarak kariyerinde önemli bir başarıya ulaştı.

30 yaşındaki tecrübeli basketbolcu, Magic ile sözleşmesini uzatmayarak 5 yıllığına 53 milyon dolarlık Türk sporcular tarihindeki rekor bir ücretle NBA'in Kanada merkezli takımı Toronto Raptors'a transfer olmuştu.

legend_of_61
13.10.2009, 17:36
Clevland Cavaliers Boston Celtics Los Angles Lakers Bu sene cekisir gibime gelio

Özge
13.10.2009, 18:25
Artest: "Kobe lider; Gasol general"

NBA'de 20082-2009 sezonunun şampiyonu Los Angeles Lakers'ın yeni transferlerinden Ron Artest, Lakers'ta Pau Gasol ve Kobe Bryant gibi önemli görevler üstlenmek istediğini ifade etti.
Phil Jackson'ın takımında askeri bir hiyerarşi olduğunu; Kobe'yi askerlerin liderine, Gasol'ü generale ve Bynum'u ise astsubaya benzetti.
Gittiği takımlarda zaman zaman coach ve arkadaşlarıyla sorunlar yaşayan Ron Artest; "Genellikle oyunu kendim kontrol etmek istiyorum. Bu da zaman zaman sorun yaratabiliyor; ama Lakers'ta Phil Jackson, Pau Gasol ve Kobe Bryant ile iyi uyum sağlayacağımızı düşünüyorum. Bu oyuncularla kendimi fazla baskı altında hissetmeyeceğim" dedi.

Mesut
14.10.2009, 22:56
boston gerçekden ilk 5 i süper
garnett----r.wallece
p.pierce---ray allen
-----rondo-------

Emre ÖZTÜRK
14.10.2009, 23:15
boston gerçekden ilk 5 i süper
garnett----r.wallece
p.pierce---ray allen
-----rondo-------

renktaş bizim 5 te güzel :D

Tim Thomas-----Dirk Nowitzki
Josh Howard----Shawn Marion
-------Jason Kidd-----------

Ayrıca Boston da ilk 5 olarak R.Wallace nin yerine K.Perkins başlar büyük ihtimal.

UğuR
15.10.2009, 11:25
Hidayet Türkoğlu sifhat yaptı
15 Ekim 2009 Perşembe 10:47
Toronto Raptors'a transfer olan Hidayet Türkoğlu, ilk kez bir karşılaşmada takımının formasıyla mücadele etti.

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) Toronto Raptors'a transfer olan Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, ilk kez bir karşılaşmada takımının formasıyla mücadele etti.

Kasım ayında başlayacak normal sezon öncesi Connecticut eyaletinin Hartford kentindeki XL Arena'da yapılan hazırlık maçında Doğu Konferansı'nın güçlü ekiplerinden Boston Celtics'e karşı mücadele veren Türkoğlu, sahada 21 dakika 33 saniye kalırken, 6 sayı 5 asist ve 1 ribaunt ile mücadele etti. Kanada ekibi mücadeleden 106-90 mağlup ayrıldı.

Anadolu Ajansı'na maç sonrası açıklamalarda bulunan Hidayet, Avrupa Basketbol Şampiyonası nedeniyle takımı Raptors ile antrenmanlara geçen hafta sonunda başladığını ve takımının ilk dört hazırlık maçında yer alamadığını kaydetti.

Türkoğlu, ''Chris Bosh ve diğerleriyle ilk kez birarada oynadım. Henüz takımı tanımaya çalışıyorum. Gün geçtikçe daha iyi olacağım ve normal sezonun ilk maçında eski ekibim Orlando Magic'e karşı galibiyetle başlayacağız'' dedi.

Takımın oyuncularının çoğunun genç, istekli ve başarıya aç olduğunun söyleyen milli basketbolcu, iyi bir ekip kurduklarını ve ilk hedeflerinin play-off olduğunu söyledi.

Maç sonrası basın mensuplarının Hidayet ile ilgili sorularını cevaplayan Raptors antrenörü Jay Triano da, takımın önemli ismi Chris Bosh ile Türkoğlu'nun birbirlerine alıştıkça Toronto'nun daha iyiye gideceğini, oyunda fazla süre alamamasına rağmen Türkoğlu'nun katılımının takımda fark edildiğini ifade etti.

Kanada gazetesi Toronto Observer, mücadeleyle ilgili haberinde, ''Türkoğlu, çok az antrenmana rağmen ilk beş için hazır'' başlığını kullanırken, ülkenin diğer önemli gazetelerinden Toronto Star ise, Hidayet'in Bosh'a verdiği bir asisti öne çıkararak, ilk kez yanyana oynayan iki oyuncunun saha içinde birbirlerini anlamada başarılı olacaklarının sinyalini verdiklerini vurguladı.

Mücadelede, Raptors'dan Chris Bosh 21 sayı, 3 asist, 4 ribaunt, Andrea Bargnani, 6 sayı, 1 asist 7 ribaunt, Jose Calderon, 12 sayı, 3 asist, 1 ribauntla oynadı. Boston Celtics'te ise yıldız oyuncular Kevin Garnett 16 sayı, 2 asist, 6 ribaunt, Paul Pierce, 17 sayı, 2 asist, 3 ribaunt yaptı.

Mesut
15.10.2009, 16:23
renktaş bizim 5 te güzel :D

Tim Thomas-----Dirk Nowitzki
Josh Howard----Shawn Marion
-------Jason Kidd-----------

Ayrıca Boston da ilk 5 olarak R.Wallace nin yerine K.Perkins başlar büyük ihtimal.

sanmam r.wallece ilk 5 de dir ayrıca dallasın pota aldı bana zayıf geldi dirk tim thomas e garnett yeter sanki :D

Emre ÖZTÜRK
15.10.2009, 16:56
sanmam r.wallece ilk 5 de dir ayrıca dallasın pota aldı bana zayıf geldi dirk tim thomas e garnett yeter sanki :D

Hazırlık maçlarında Rasheed hep sonradan oyuna dahil oluyor bakalım normal sezonda nasıl olacak

Bizim uzun rotasyonu çok genişledi bu sene Tim Thomas,Dirk Nowitzki,Erick Dampier,Drew Gooden,Kris Huphries hatta Shawn Marion.Bu adamlar Celtics boyalı alanını harcarlar :D Tek Garnet le olmaz.
Umarım bu iki takımı NBA finalinde görürüz.O zaman herşey belli olur :)

Paksoy
15.10.2009, 17:59
Artest: "Kobe lider; Gasol general"

NBA'de 20082-2009 sezonunun şampiyonu Los Angeles Lakers'ın yeni transferlerinden Ron Artest, Lakers'ta Pau Gasol ve Kobe Bryant gibi önemli görevler üstlenmek istediğini ifade etti.
Phil Jackson'ın takımında askeri bir hiyerarşi olduğunu; Kobe'yi askerlerin liderine, Gasol'ü generale ve Bynum'u ise astsubaya benzetti.
Gittiği takımlarda zaman zaman coach ve arkadaşlarıyla sorunlar yaşayan Ron Artest; "Genellikle oyunu kendim kontrol etmek istiyorum. Bu da zaman zaman sorun yaratabiliyor; ama Lakers'ta Phil Jackson, Pau Gasol ve Kobe Bryant ile iyi uyum sağlayacağımızı düşünüyorum. Bu oyuncularla kendimi fazla baskı altında hissetmeyeceğim" dedi.

özge lakers haberlerine başlamışsın :D

Paksoy
15.10.2009, 18:00
phıladelpıa herzaman gönlümde ki takım :D

Emre ÖZTÜRK
15.10.2009, 18:41
phıladelpıa herzaman gönlümde ki takım :D

Bende Mutombo ve İverson lı kadrolarının şampiyon olmasını istiyordum.Ne güzel 1-0 da öne geçmişlerdi ama Lakers 4-1 ile şampiyon olmuştu.

Bu sene bakalım Philadelphia neler yapacak Elton Brand de takıma katıldı geçen senenin neredeyse tümünü sakat geçirmişti.Sonuçta Brand All Star bir oyuncu takıma büyük güç katacaktır.

Mesut
15.10.2009, 18:53
Hazırlık maçlarında Rasheed hep sonradan oyuna dahil oluyor bakalım normal sezonda nasıl olacak

Bizim uzun rotasyonu çok genişledi bu sene Tim Thomas,Dirk Nowitzki,Erick Dampier,Drew Gooden,Kris Huphries hatta Shawn Marion.Bu adamlar Celtics boyalı alanını harcarlar :D Tek Garnet le olmaz.
Umarım bu iki takımı NBA finalinde görürüz.O zaman herşey belli olur :)

emre güzel diyosunda bu saydıgın isimlerden savunma olarak eirc dampiar var sağlam duran 5 numara denılecek bir o var tim thomas milvakide olsun new yorkda olsun 3-4 numaralı pozisyonlarda oynadı drew gooden nbade en çok gezen basketbolculardan tekrar dallasda hücüm olarak iyi olaiblir ama savunmaya garnett olsun d.howrad olsun bu tarzda oyuncuları durdurabilecek sadece dampier var oda eski performansından uzaklarda
hayırlısı yaw :) bakalım ben nba finalini tekrar lakers-boston arasında gerçekleşeği düşüncesindeyim bakalım ne olur bilinmez :)

Emre ÖZTÜRK
15.10.2009, 19:01
emre güzel diyosunda bu saydıgın isimlerden savunma olarak eirc dampiar var sağlam duran 5 numara denılecek bir o var tim thomas milvakide olsun new yorkda olsun 3-4 numaralı pozisyonlarda oynadı drew gooden nbade en çok gezen basketbolculardan tekrar dallasda hücüm olarak iyi olaiblir ama savunmaya garnett olsun d.howrad olsun bu tarzda oyuncuları durdurabilecek sadece dampier var oda eski performansından uzaklarda
hayırlısı yaw :) bakalım ben nba finalini tekrar lakers-boston arasında gerçekleşeği düşüncesindeyim bakalım ne olur bilinmez :)

aslında bir yerde haklısın ama yıllar sonra bu kadar uzun rotasyonu olan bir dallas ın en azından batı finali yapacağini düşünüyorum.Senelerdir hep boyalı alanda Dirk sayesinde sayı ürettik damp sadece savunmayla meşguldü ama bu sene farklı uzunlar skorer ve savunma işi sadece damp e ait.Yani yıllardır o bölgeyi savunuyorduk ama bu sefe hem savunup hem skor üretebilme opsiyonumuz olacak.Kısa savunmacıları saymıyorum bile Kidd,J-Howard,Shawn Marion bu oyuncular hem savunmaları aşırı iyi hemde skorerler.Herşey birazda koç Carlisle de bitiyor umarım sistemi iyi oturtur ve bir final daha yaşarız.

Mesut
15.10.2009, 19:08
aslında bir yerde haklısın ama yıllar sonra bu kadar uzun rotasyonu olan bir dallas ın en azından batı finali yapacağini düşünüyorum.Senelerdir hep boyalı alanda Dirk sayesinde sayı ürettik damp sadece savunmayla meşguldü ama bu sene farklı uzunlar skorer ve savunma işi sadece damp e ait.Yani yıllardır o bölgeyi savunuyorduk ama bu sefe hem savunup hem skor üretebilme opsiyonumuz olacak.Kısa savunmacıları saymıyorum bile Kidd,J-Howard,Shawn Marion bu oyuncular hem savunmaları aşırı iyi hemde skorerler.Herşey birazda koç Carlisle de bitiyor umarım sistemi iyi oturtur ve bir final daha yaşarız.

inş emre dallasıda severim :) zaten kısalarına laf demedim orayı güzel kurmuşlar süperler orda

Özge
15.10.2009, 19:17
özge lakers haberlerine başlamışsın :D
Şampiyon takım ne yapayım ya:D

Mesut
15.10.2009, 19:26
tmac la git bostona valla bak şampiyonluk gör istedigin kadar sakatlan orda gene şampiyon olursun :D houston sana yaramadı :)

Emre ÖZTÜRK
16.10.2009, 11:31
http://www.nba.com/games/20091015/scoreboard.html

NBA de dün gece oynanan hazırlık maçlarının sonuçları.
Dün gece Detroit i fena dağitmışız :)
Bu kadroya sakat olan Marion,Howard ve Tim Thomas ın katılmasını dört gözle bekliyorum :)

Emre ÖZTÜRK
17.10.2009, 13:39
Marbury Bu Sene Dinlenecek

Son aylarda iyiden iyiye kafayı yiyen Stephon Marbury, bu sezon basketbol oynamayı düşünmediğini ve dinleneceğini söyledi.

Bu yaz yaptığı basketbol dışı şovlarla gündeme gelen Marbury, bu sezon oynamak istemediğini ve kendine zaman ayırarak dinleneceğini söyledi.

Marbury, 2010-11 sezonun da ise dönüş yapabileceğini sözlerine ekledi.

UğuR
21.10.2009, 11:55
LeBron: Kanserden korktum

NBA takımlarından Cleveland Cavaliers'in yıldızı LeBron James, kanser şüphesiyle biyopsi oldu.

NBA’de Cleveland Cavaliers forması giyen LeBron James, 2009’un ilk aylarında kanser şüphesi yüzünden korku dolu günler geçirdiğini söyledi.
Geçtiğimiz ocak ayında çenesinde tümör tespit edilen James, biyopsi sonuçlarını bekledi. Doktorların ilk kontoller sonucunda kanser teşhisi koymadığını belirten süper yıldız, yine de emin olmak için teste girdiğini söyledi.
Test sonuçlarını beklediği günlerde ailesiyle birlikte çok zor bir dönem geçirdiğini anlatan James, sonucun olumlu çıkmasıyla hayatının en mutlu anını yaşadığını belirtti.
LeBron James, Haziran ayında geçirdiği ameliyatla tümörden kurtuldu. 2008-09 sezonunun en değerli oyuncusu, geçen hafta da domuz gribi şüphesiyle iki gün dinlendirilmişti.
ntv spor

Hüdai Pervaneli
21.10.2009, 12:27
Sampiyon belli:D Hic baslamaya gerek yok

Özge
23.10.2009, 13:59
4 gün kaldı.Beklenen gün geliyooooor:)

Emre ÖZTÜRK
23.10.2009, 14:04
evet az kaldı gerçektende

İlk maçımız Wizards la evimizde
İkinci maçımız ise lakers deplasmanı :)

Özge
23.10.2009, 14:06
evet az kaldı gerçektende

İlk maçımız Wizards la evimizde
İkinci maçımız ise lakers deplasmanı :)
2. maçta kaybetmek kötü olacak :cool::D:D

Emre ÖZTÜRK
23.10.2009, 14:09
2. maçta kaybetmek kötü olacak :cool::D:D

eksiğimiz çok ama biz galibiyete inanıyoruz :cool:

bu sene bizim yılımız olacak :D

Özge
27.10.2009, 15:21
NBA heyecanı başlıyor

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) 2009-2010 sezonu, TSİ yarın sabaha karşı yapılacak maçlarla başlayacak. Milli
basketbolcular Hidayet Türkoğlu ile Mehmet Okur, sezonda ilk kez 18 Kasımda karşı karşıya gelecek. NBA 2009-2010 sezonunda, toplam bin 280 maç yapılacak. Hidayet Türkoğlu'nun yeni takımı Toronto Raptors, Mehmet Okur'un takımı Utah Jazz ile ilk kez 18 Kasımda deplasmanda karşılaşacak. Hidayet Türkoğlu, 24 Mart 2010'da ise Okurlu Jazz'ı sahasında ağırlayacak.
Türkoğlu, eski takımı Orlando Magic karşısına ilk olarak 1 Kasımda ev sahibi olarak çıkacak. 22 Kasımda yine Florida ekibini ağırlayacak Torontolu Türkoğlu, Orlando seyircisi önüne ise ilk kez 16 Aralıkta rakip oyuncu olarak gidecek.
Milwaukee Bucks'a transfer olan Ersan İlyasova, Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur ile toplam 5 maç yapacak. Milwaukee Bucks, Toronto Raptors ile 9 Aralık, 20 ve 22 Ocak 2010, Utah Jazz ile de 16 Ocak ve 12 Mart 2010 tarihlerinde karşılaşacak. Utah Jazz, ilk maçında Denver Nuggets'a konuk olacak, Milwaukee Bucks ise Philadelphia 76ers deplasmanına çıkacak.
Sezonun açılış maçları, Cleveland Cavaliers-Boston Celtics, Dallas Mavericks-Washington Wizards, Portland Trail Blazers-Houston Rockets ve Los Angeles Lakers-Los Angeles Clippers arasında yapılacak.
NBA'de bir gelenek halini alan 25 Aralık gecesinde, yine yıldız oyuncuların karşı karşıya geldiği maçlar yapılacak. Kobe Bryant ve Ron Artestli Los Angeles Lakers, LeBron James ve Shaquille O'Neallı Cleveland Cavaliers deplasmanına çıkarken, Doğu Konferansı'nın iki iddialı takımı Orlando Magic de Boston Celtics'i konuk edecek.
NBA All-Star maçı 15 Şubat 2010'da oynanacak, normal sezon ise 14 Nisan 2010'da sona erecek.

GEÇEN SEZONUN ŞAMPİYONU LAKERS'TI

Geçen sezon NBA final serisi beşinci maçında deplasmanda Orlando Magic'i 99-86 yenen Los Angeles Lakers, 15. kez şampiyon olmuştu.
Şampiyon Lakers'ın yıldız oyuncu Kobe Bryant final maçında 30 sayı, 5 asist, 6 ribaunt kaydetmiş, finallerin de ''En Değerli Oyuncusu (MVP)'' seçilmişti. Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, 9 yıllık NBA kariyerinde geçen sezon Magic ile Doğu Konferansı'nda şampiyon olup, ilk kez konferans kupası kaldırırken, NBA'de Doğu-Batı final serilerinde de ilk kez mücadele etmişti.

NTV'DEN NAKLEN YAYINLANACAK NBA MAÇLARI

NTV'den naklen yayınlanacak ilk maçların programı şöyle:

TARİH MAÇ TSİ
--------------------------------------
28 Ekim Portland-Houston 04:00
29 Ekim Toronto-Cleveland 01:00
29 Ekim Golden State-Houston 04:30
31 Ekim Atlanta-Washington 01:30
31 Ekim Phoenix-Golden State 04:00
1 Kasım New York-Philadelphia 01:30
1 Kasım LA Clippers-Dallas 04:30
2 Kasım Boston-New Orleans 01:00
2 Kasım LA Lakers-Atlanta 04:30
3 Kasım Charlotte-New Jersey 02:00
3 Kasım Sacramento-Memphis 05:00
4 Kasım Miami-Phoenix 02:30
5 Kasım New Orleans-Dallas 04:30
7 Kasım Orlando-Detroit 02:00
7 Kasım G.State-LA Clippers 05:30

Hüseyin İlkin
27.10.2009, 15:25
Başlığın değişme vakti geldi. İyi durmuyordu zaten..

Emre ÖZTÜRK
27.10.2009, 15:26
ilk hedef Washington ileri uşaklar.
Galibiyetle başlayalım :)

Özge
27.10.2009, 15:28
Başlığın değişme vakti geldi. İyi durmuyordu zaten..
Hiç gerek yok bu senede şampiyon olacağımız için:cool:

Mesut
27.10.2009, 18:37
boston celtics ile lakers finalın adı bence sezon oynamayın boşuna :P

Emre ÖZTÜRK
27.10.2009, 18:45
şampiyon Texas tan bu sene :):)

Hüseyin İlkin
28.10.2009, 08:28
İlk geceden süpriz bir sonuç ;

Dallas 91-102 Washington

Arenas: 29 sayı 9 asist l Dirk: 34 sayı 9 ribaunt

Lakers 99-92 Clippers
Portland 96-87 Houston
Cleveland 89-95 Boston

irfan61
28.10.2009, 10:18
Bu pazar Saat: 20:00 da Toronto-Orlando maçı var.Ntvspor canlı yayın yapacak.Hidayet yeni takımı(Toronto) ile 5 yıl formasını giydiği eski takımı(Orlando Magic)e karşı forma giyecek.Enteresan bir maç olacak bana göre.

Paksoy
28.10.2009, 11:25
ooo irfan süper maç saol hatırlattığın için ;)

Özge
28.10.2009, 14:27
Sezona galibiyetle başladık.Bynum iyi başladı umarım böyle devam eder.

:cool::cool::cool:

http://img62.imageshack.us/img62/2432/281256715652v.jpg (http://img62.imageshack.us/i/281256715652v.jpg/)

Arenas uzun süre sakatlığın ardından geri döndü.İyi dönüş yaptı:)

Paksoy
28.10.2009, 15:09
portland'dan ümitliyim bu sene , sacramento ındıana detroıt chıgaco phıladeldpıa newyork kendinize gelin ,hep aynı takımları görmekden sıkıdık

Emre ÖZTÜRK
28.10.2009, 18:53
washington a yenilmişiz :)

Hüseyin İlkin
29.10.2009, 01:29
Hedo, Raptors ile ilk maçını oynuyor. Cavs karşısında 11-6 öndeler ve maçı NbaTv veriyor.

Özge
29.10.2009, 03:33
Güzel maç oluyor.Cleveland farkı kaptmıştı ama Toronto arayı açtı tekrardan.

Hüseyin İlkin
29.10.2009, 04:09
Raptors 101- 91 Cavaliers

Hedo: 12 sayı 7 ribaunt 3 asist 3 blok
James: 23 sayı 11 ribaunt 12 asist

Bargnani 21'i ilk yarıda olmak üzere 28 sayı ile, Bosh'ta 21 sayı 16 ribaunt ile tamamladı maçı. Benim için bir diğer önemli oyuncu olan Belinelli'nin de 10 sayısı var.

Mesut
29.10.2009, 20:04
NBA 2K10 Gerçekden mukemmel.sankı oyun değil gerçek

Travelair
30.10.2009, 09:39
Hidayet'in NBA TV'ye verdiği özel röportaj (Video):

http://www.nba.com/video/channels/nba_tv/2009/10/28/20091028_TOR_HEDU_ALINK.nba/

Osman Yavuz
30.10.2009, 13:56
Carmelo iştahlı başladı: 97-94

Denver Nuggets sezonun ikinci maçından da galibiyetle ayrılırken, Utah'a 30 sayı atan Carmelo Anthony, Portland potasına da 41 sayı bıraktı.

NBA'e oynanan 2 maçla devam edilirken, sezona Utah Jazz galibiyetiyle başlayan Denver Nuggets, Portland deplasmanında da kazanan taraf oldu.
Kuzeybatı Grubu’nun iddialı takımı, başa baş bir mücadeleye sahne olan maçta son çeyreğe 67-62 geride girmesine karşın, salondan 97-94’lik skorla galip ayrılmayı bildi.
Konuk ekipte sezonun ilk maçında Utah potasına 30 sayı gönderen yıldız forvet Carmelo Anthony, Portland Trail Blazers karşısında da başrolü oynadı. 19’u son çeyrekte olmak üzere 41 sayı sahanın en skoreri olan Anthony, serbest atış çizgisinden de 18/19 ile ayrıldı. Anthony 6 ribaund alıp, 3 asist yaparken, Chancey Billups da 22 sayı-6 asist-4 ribaundla yardımcı oldu.
Ev sahibi Portland’da ise Brandon Roy 30 sayı-5 asist-5 ribaund, Rudy Fernandez de 22 sayı-4 ribaundla mücadele ettiler.
BULLS'UN SİFTAHI SPURS
Gecenin diğer maçında ise Chicago Bulls sahasında San Antonio Spurs'ü 92-85 mağlup etti.
Geçtiğimiz sezon yılın çaylağı seçilen Derrick Rose'un 13 sayı-7 ribaund ve 7 asist ürettiği karşılaşmayı 92-85 kazanan Chicago, sezona galibiyetle başladı.
Sezonun ikinci maçında mağlubiyetle tanışan San Antonio'da ise Tim Duncan 28 sayı-16 ribaund-3 blok üretti.
Chicago Bulls'ta altı oyuncu çift haneli sayılara ulaşırken, maç boyunca üç sayı çizgisinden 21'de 4 isabetle şut atan San Antonio, son çeyrekte bir ara 14 sayı geriye düştü. Bulls'un İngiliz yıldızı Luol Deng ise 17 sayı-9 ribaund ile takımının en skorer ismi oldu.

Carmelo sezona mükemmel başladı.Çok istekli gördüm onu.Umarım tüm sezon boyunca bu isteği devam eder.

Hüseyin İlkin
30.10.2009, 23:34
Saat 2'de Chicago-Boston var... Playoff'larda izlettikleri müthiş serinin devamı niteliğinde bir maç. Ntv naklen yayınlayacak...

Özge
31.10.2009, 00:12
1:30'da da Atlanta-Washington maçı var Nba Tvde.

Ahmet Başkaya
31.10.2009, 10:35
Clevleand sonunda kazanabildi...

Minnesota'yı 104 - 87 ile geçtik LeBron 24 sayı ile oynadı...

Özge
31.10.2009, 11:47
İki maçı da değişmeli olarak izledim.Washington maça iyi başlamıştı fakat Atlanta daha sonra farkı açtı.Washington kapamaya çalışsa da başarılı olamadı.Arenas iyiydi ama yalnız kaldı.Butler iyi değildi.Jamison'ın dönmesi lazım.Boston maçına gelince,Boston çok rahat bir galibiyet aldı.Yıldızlarıyla farkı açtı.Ray Allen ve Paul Pierce üçlüklerde başarılıydı ne atsa girdi yani:)3. çeyrekte bir ara peş peşe 4 üçlük attılar.2'si Pierce'dan ikisi Allen'dan:DNew York-Bobcats maçı 2 uzatmaya gitti.Hedo'lı Toronto Memphis karşısında kazanamadı.Hedo 14 sayı,2 ribaunt,1 asistle oynadı.Toronto'nun en etkili ismi Chris Bosh'tu.37 sayıyla maçın en skorer ismi oldu.Memphis'in ilk 5'i çok etkiliydi Toronto durduramadı.Orlando New Jersey'i yendi.Veee gelelim Lakers maçına:DDallas 94-80 kazandı.Daha 2. maçtan olmaz ki ama:DKobe 20 sayı attı ama yüzdesi çok kötü.19'da 6 atmış.Bir daha olmasın sakın:D

Emre ÖZTÜRK
31.10.2009, 17:13
lakers ?? çççççç

deplasmandaki galibiyetimiz bana wizards mağlubiyetini unutturdu :)

macka61
31.10.2009, 22:45
boston neydi öyle ya helal olsun adamlara

Özge
01.11.2009, 03:14
New York Philadelphia maçında ne çok sayı oluyor ya.İyi maç olmuyor.

Emre ÖZTÜRK
01.11.2009, 11:35
Clippers ıda deplasmanda 93-84 devirerek Los angeles deplasmanların ikisindende mutlu dönmüş oluyoruz
Takım eksik ama kazanmamız çok iyi :)

Paksoy
01.11.2009, 11:39
ersan 9 sayı 6 rib yapmış

Ahmet Başkaya
01.11.2009, 11:58
Mo Williams 'ın 24 LeBron'un 14 sayı attığı maçta Charlotte Bobcats ' 90 - 79 ile geçtik yavaş yavaş kendimize geliyoruz ...

Özge
01.11.2009, 23:52
Hido eski takımına karşı oynadı ama kazanamadılar.Toronto'da özellikle Bosh ve Bargnani çok etkiliydi ama Orlando'nun 5'i çift haneli sayılara ulaşınca maçı kazandılar.Hido 19 sayı,4 asist,3 ribauntla oynadı.

Cengiz Çubukcu
02.11.2009, 07:53
Maçı baştan sonuna kadar izledim...Torontonun bu savunma anlayışıyla işi çok zor ...orlandoyu ise çok iyi buldum....Hidayet ise yine bildiğimiz gibi çok ama çok faydalı oynadı...

UğuR
02.11.2009, 09:39
İki takımda savunma yapamıyor.Orlando'nun kazanmasının sebebi müthiş 3 lükler ve Howard'ın serbest atışdaki başarısıydı.15/14 kariyer rekoru kırmıştır herhalde....

irfan61
02.11.2009, 10:40
Hido eski takımına karşı oynadı ama kazanamadılar.Toronto'da özellikle Bosh ve Bargnani çok etkiliydi ama Orlando'nun 5'i çift haneli sayılara ulaşınca maçı kazandılar.Hido 19 sayı,4 asist,3 ribauntla oynadı.5'i çift hanelere ulaştı ama bu 5 kişiden 3'ü 20 sayıyı geçti.Ayrıca inanılmaz bir 3 sayı isabeti yakaladı Orlando,bunun yanına Howard'ın 15/14 gibi mükemmel bir serbest atış oranı eklenince mağlubiyet kaçınılmaz oldu.Bu maçta şunu gördüm ki D.Howard'a,Hidayet gibi assist yapan yok.Geçen sezon en çok ally-up yapan ikili D.Howard ile Hidayet miş.

Hekimoğlu
02.11.2009, 10:59
Calderon deli etti beni Hidayet'in tarafına bile bakmıyor eskiden Efes'te Naumoski 30 saniyenin 25 sasniyesini kendi kullanılır son 5 saniyede pas atardı Calderon da öyle kimseye topu vermiyor hele Hidayet'e boşken bile vermiyor nerde Orlando'da her hücumda söz sahibi Hido nerde Toronto'da ki Hido.Toronto bu anlayışla hiçbirşey yapamaz savunması da çok yumuşak Ribaundçu bir takım değil Hido yanlış takımdasın.

UğuR
02.11.2009, 11:43
Hido'lu Toronto bu defa gülemedi

Toronto Raptors, üçüncü maçında evinde Orlando Magic’i konuk ederken sahadan 125-116 mağlup ayrıldı.
02 Kasım 2009 Pazartesi

holigan.com.tr

Hidayet Türkoğlu, 19 sayı- 3 ribaund- 4 asist- 1 top çalma- 2 blok istatistikleri ile maçı tamamladı.
NBA'de, sabaha karşı 8 karşılaşma tamamlandı...
Washington Wizards - New Jersey Nets 123 - 104
Cleveland Cavaliers - Charlotte Bobcats 90 - 79
New York Knicks - Philadelphia 76ers 127 - 141
Houston Rockets - Portland Trail Blazers 111 - 107
Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 96 - 85
San Antonio Spurs - Sacramento Kings 113 - 94
L.A. Clippers - Dallas Mavericks 84 - 93
Toronto Raptors - Orlando Magic 116 - 125

Paksoy
05.11.2009, 12:45
toronto -detroit maçının özeti:)
http://spor.video.mynet.com/video/402373

Özge
05.11.2009, 17:29
Lakers kendine gel:)Yeniyoruz ama zorlanıyoruz biz bu değiliz:D

UğuR
06.11.2009, 09:41
Washington Wizards - New Jersey Nets 123 - 104
Cleveland Cavaliers - Charlotte Bobcats 90 - 79
New York Knicks - Philadelphia 76ers 127 - 141
1 Kasım Pazar Houston Rockets - Portland Trail Blazers 111 - 107
1 Kasım Pazar Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 96 - 85
1 Kasım Pazar San Antonio Spurs - Sacramento Kings 113 - 94
1 Kasım Pazar L.A. Clippers - Dallas Mavericks 84 - 93
1 Kasım Pazar Toronto Raptors - Orlando Magic 116 - 125
2 Kasım Pazartesi Boston Celtics - New Orleans Hornets 97-87
2 Kasım Pazartesi Miami Heat - Chicago Bulls 95-87
2 Kasım Pazartesi Oklahoma City Thunder - Portland Trail Blazers 74-83
2 Kasım Pazartesi Denver Nuggets - Memphis Grizzlies 133-123
2 Kasım Pazartesi Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 120-112
2 Kasım Pazartesi L.A. Lakers - Atlanta Hawks 118-110
3 Kasım Salı Charlotte Bobcats - New Jersey Nets 79-68
3 Kasım Salı New York Knicks - New Orleans Hornets 117-11
3 Kasım Salı Utah Jazz - Houston Rockets 96-113
3 Kasım Salı Sacramento Kings - Memphis Grizzlies 127-116
3 Kasım Salı L.A. Clippers - Minnesota Timberwolves 93-90
4 Kasım Çarşamba Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 102 - 90
4 Kasım Çarşamba Indiana Pacers - Denver Nuggets 93 - 111
4 Kasım Çarşamba Philadelphia 76ers - Boston Celtics 74 - 105
4 Kasım Çarşamba Detroit Pistons - Orlando Magic 85 - 80
4 Kasım Çarşamba Miami Heat - Phoenix Suns 96 - 104
4 Kasım Çarşamba Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 81 - 83
4 Kasım Çarşamba Oklahoma City Thunder - L.A. Lakers 98 - 101
4 Kasım Çarşamba Dallas Mavericks - Utah Jazz 96 - 85
4 Kasım Çarşamba Portland Trail Blazers - Atlanta Hawks 97 - 91
5 Kasım Perşembe Orlando Magic - Phoenix Suns 122 - 100
5 Kasım Perşembe Toronto Raptors - Detroit Pistons 110 - 99
5 Kasım Perşembe Washington Wizards - Miami Heat 89 - 93
5 Kasım Perşembe New Jersey Nets - Denver Nuggets 94 - 122
5 Kasım Perşembe New York Knicks - Indiana Pacers 89 - 101
5 Kasım Perşembe Minnesota Timberwolves - Boston Celtics 90 - 92
5 Kasım Perşembe Houston Rockets - L.A. Lakers 102 - 103
5 Kasım Perşembe New Orleans Hornets - Dallas Mavericks 114 - 107
5 Kasım Perşembe Sacramento Kings - Atlanta Hawks 105 - 113
5 Kasım Perşembe Golden State Warriors - Memphis Grizzlies 113 - 105
6 Kasım Cuma Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 85 - 86
6 Kasım Cuma Utah Jazz - San Antonio Spurs 113 - 99

UğuR
06.11.2009, 10:01
Cuma 03:00 (Cumartesi sabahı)

Hidayet Türkoğlu, yeni takımı TORONTO ile New Orleans deplasmanında galibiyet arayacak. Karşılaşma saat 03:00’den itibaren NTV’den canlı yayınlanacak. Sezona galibiyet ile başladıktan sonra peş peşe maçlarını kaybeden Kanada temsilcisi Toronto Raptors, kendisi gibi tek galibiyet ile sezonun ilk haftasını geride bırakan New Orleans ile karşılaşacak. Hidayet’in de forma giyeceği karşılada Toronto’nun en önemli silahı Chris Boch olacak. TORONTO-DALLAS MAÇI DA CUMARTESİ GECESİ 03:00’de NTV SPOR’DA Batı konferansı takımlarıyla her gün peş peşe maçlara çıkan Toronto’nun Pazar sabahı oynayacağı takım ise Dallas. Bu karşılaşma da Pazar sabahı 03:00’de NTV Spor’da canlı yayınlanacak

Özge
07.11.2009, 12:54
Boston mı Denver mı önce kaybedecek derken ikisi de aynı gün kaybetti:DLakers ilk yarıyı geride kapatmasına rağmen maçı rahat aldı.Kobe 41 sayı,4 ribaunt ve 1 asistle oynadı.

Cengiz Çubukcu
07.11.2009, 13:11
Toronto new orleansı yenmiş hidayet 16 sayı'ya taktı, istikrarlı bir şekilde gidiyor..bu gece dallas maçı kaçmaz.

Mesut
07.11.2009, 14:24
iverson şuan bir takımda oynuyomu

* tamam buldum memphisdeymiş :)

Emre ÖZTÜRK
08.11.2009, 16:16

memphis ile de sorunları var şuan takımdan ayrılma aşamasında İverson

Orda toparlanacağini düşünüyordum ama iverson malesef harika kariyerinin içine etmeye çalışıyor.Üzülüyorum onun için.Umarım sorunlarından kurtulur

Emre ÖZTÜRK
08.11.2009, 16:19
Josh Howard ın da takıma katılmasıyla büyük güç kazandık ve torontoya karşı ufak bir show sergiledik :)

Sakat olan Gooden ve T.Thomas ikiliside takıma katılınca çok daha güçlü olacağiz.

Bu arada Dampier in performansı beni çok şaşırtıyor :)

Özge
11.11.2009, 18:31
Yılın aşk bombası!

Tenis dünyasının güzel Rus raketi Maria Sharapova ile NBA takımlarından Los Angeles Lakers'in Sloven guard'ı Sasha Vujacic'in birliktelikleri artık resmiyet kazandı.
Geçtiğimiz hafta CNBC muhabiri Darren Rovell ile gazeteci Matt Cronin'nin microblog sitesi Twitter aracılığıyla ortaya attığı iddia ikilinin el ele çekilmiş resimleriyle gerçeklik kazandı. İddialar Maria Sharapova ile Lakers'lı oyuncunun U2 konserinde çok samimi görüntüler sergilediği yönündeydi.

http://www.sporx.com/images/galeri/137/8647/B_a47d5e8996f1fe2efcbc5148114c76bd.jpg (http://forum.bordomavi.net/fotogaleri/?frm_id=8647&resim=2)

Osman Yavuz
11.11.2009, 18:37

Iverson çekti gitti

Allen Iverson, Memphis Grizzlies'i terk ederek Atlanta'daki evine döndü.

Memphis Grizzlies’e geldiği ilk günden bu yana sorun yaratan yıldız oyuncu Allen Iverson, son olarak antrenör ve genel menajerle konuşmadan, takım sahibi Michael Heisley ile konuşarak Memphis’i terk etti.
Grizzlies antrenörü Lionel Hollins ile olan iletişimsizlik yüzünden çok mutsuz olduğu bilinen Allen Iverson, sakatlıktan döndüğü ilk maçın ardından yedek başlamak istemediğini, “Bacağımda herhangi bir sorun kalmadı. Ancak uzun süre oturduğum için popomda bir sorun var” sözleriyle sert bir şekilde dile getirmişti.
Sakatlığı sebebiyle sezona geç başlayan Iverson, Grizzlies forması giydiği üç maçta ortalama 22.3 dakikada 12.3 sayı ve 3.7 asist üretti.
Geçtiğimiz hafta “Basketboldan ve medyadan uzaklaşabilirim” açıklamasını yapan 34 yaşındaki basketbolcunun takımına geri dönmesi beklenmiyor.

Nba'in bana göre gelmiş geçmiş en iyi 5 skorerinden biri olan Iverson egosunun kurbanı olmuştur hep.Philadelphia'ya dönmesi hem onun için hem de takım adına çk iyi sonuç verebilir.

Mesut
11.11.2009, 19:08
iverson mcgrady çok begendiğim oyunculardı ama kariyerleri boyunca heep sakatlıklarla ugraştılar tmac=yattara :D

UğuR
12.11.2009, 13:08
NBA’de basketbol heyecanı bu sabaha karşı oynanan 13 karşılaşmayla devam edildi. İki Doğu Konferası takımının karşılaşmasında Hidayet Türkoğlu’nun formasını giydiği Toronto Raptors sahasında Chicago Bulls’u 99-89 mağlup ederek, 8. maçında 4. galibiyetini elde etti.
Air Canada Center’da oynana karşılaşmada Chris Bosh 28 sayı ve 11 ribaundluk performansıyla galibiyette başrolü oynarken, milli basketbolcumuz Hidayet ilk beşte başladığı karşılaşmayı 11 sayı, 8 ribaund, 4 asist ve 2 top çalma istatistikleri ile tamamladı. Karşılaşmada 38 dakikada forma giyen Hidayet Türkoğlu, iki sayılık atışlarda 2/6, üç sayılık atışlarda 2/6, serbest atış çizgisinde ise 1/2 isabet oranı ile oynadı.
Konuk ekip Chicago’da ise Luol Deng’in 18 sayı, 8 ribaund, Taj Gibson’ın 18 sayı, 5 ribaund ve Noah’ın 12 sayı, 11 ribaund’luk performansı yenilgiiyi engellemeye yetmedi.
ERSAN’DAN 17 SAYI, 8 RİBAUND
Bir başka milli oyuncumuz Ersan İlyasova’nın ise güzel bir performans sergilediği maçta ise Milwaukee Bucks, ligin güçlü takımlarından Denver Nuggets’ı 108-102
5 maçta 3 galibiyeti bulunan Doğu Konferansı ekibi Bucks, 5 galibiyet, 3 yenilgiyle mücadele eden Batı Konferansı takımı Denver’i sahası Bradley Center’da yenerek 4. galibiyetini kazandı.
Milwaukee Bucks’da sonradan oyuna dahil olan Ersan İlyasova 22 dakika sahada kaldığı maçta 17 sayı, 8 ribaund, 1 asist ve 2 blokluk bir performans sergileyerek galibiyette önemli rol oynadı. Ersan iki sayılık atışlarda 2/5, üç sayılık atışlarda 3/3, serbest atışlarda ise 4/0 isabet ile oynadı. Bucks’da çaylak oyuncu Brandon Jennings 32 sayı, 4 ribaund, 9 asist, Andrew Bogut 23 sayı, 10 ribaund istatistikleri kaydetti.
Denver Nuggets cephesinde ise yıldız oyuncu Carmelo Anthony 32 sayı, 10 ribaundlık double doublesi galibiyet için yeterli olmadı. Tecrübeli oyun kurucu Chauncey Billups 19 sayı, 2 ribaund, 5 asist ve Nene Hilario 16 sayı, 7 ribaund ile maçı tamamladı.
UTAH JAZZ, CELTİCS’DEN FARK YEDİ
Mehmet Okur’lu Utah Jazz ise ligin en iyi galibiyet yüzdesine sahip iki takımından biri olan Boston Celtic’e 105-86′ı gibi farklı bir skorla mağlup oldu.
Maça ilk beşte başlayan Mehmet Okur, 25 dakikada 7/3 iki sayı, 1/0 üç sayı ve 4/3 serbet atış yüzdesi ile 9 sayı, 3 ribaund, 2 asist ve 2 top çalmalık bir performans sergiledi. Utah’da Deron Williams 13 sayı, 7 ribaund, 4 asist ile oynarken, Ronnie Brewer da 13 sayıyla maçı tamamladı.
Boston Celtics’te ise yedi oyuncu çift haneli rakamlara ulaşırken, Rajon Rondo 14 sayı, 11 asist, Kevin Garnett 18 sayı, 4 ribaund, Ray Allen 15 sayı, 4 asist ve Paul Pierce da 13 sayı, 6 ribaund- ve 6 asist ile mücadele etti.
NBA’de günün maçlarında alınan sonuçlar şöyle:
Indiana Pacers - Golden State: 108-94
Toronto Raptors - Chicago Bulls: 99-89
Boston Celtics - Utah Jazz: 105-86
Detroit Pistons - Charlotte Bobcats: 98-75
New Jersey Nets - Philadelphia 76ers: 79-82
New York Knicks - Atlanta Hawks: 101-114
Milwaukee Bucks - Denver Nuggets: 108-102
Minnesota - Portland: 84-107
Orlando Magic - Cleveland Cavaliers: 93-102
Houston Rockets - Memphis Grizzlies: 104-79
San Antonio Spurs - Dallas Mavericks: 92-83
L.A. Clippers - Oklahoma City Thunder: 79-83
Phoenix Suns - New Orleans Hornets: 124-104

Hasan61
12.11.2009, 13:21
Ersan 4/4 faul isabetiyle oynadı.Haberde yanlışlık var:)

Özge
14.11.2009, 11:39
Bu gece ilginç sonuçlar oldu.Lakers dağıldı resmen.Kobe ile birlikte diğer oyuncularda etkisiz olunca sonuç böyle tabi.Boston'da şaşırtıcı bir şekilde Atlanta'ya yenildi.

Paksoy
14.11.2009, 13:52
lakers i dağıtık :D

çarşambayı perşembeye bağlayan gece 4 de toronto-utah ntv de canlı :D

Mustafa ÖZDEMİR
14.11.2009, 20:14
memo ile hido iyi başladılar nba ye...

macka61
15.11.2009, 15:56
l.james ne adam ya onu izlmek çok zevk veriyor

Özge
16.11.2009, 12:54
Ne oluyor bu Lakers'a ya?Gasol'un bir an önce geri dönmesi lazım:)

Ömer SEVİNÇ
17.11.2009, 10:35
Bu sene Nba neden zevk vermiyor yahu?

Cengiz Çubukcu
17.11.2009, 10:56
Ben de bu sene en çok orlandoyu takip ediyorum, yanlış anlaşılmasın her maç yenilmelerini istiyorum :)

UğuR
17.11.2009, 10:57
Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece saat 04:00 da NTV de Hidayet ve Mehmet Okur'un maçı var.... İlgilenenlerin dikkatine...

Harun-61
17.11.2009, 12:32
NBA'de; Ersan'ın 'double-double'ı Bucks'a yetmedi

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) sezona TSİ sabaha karşı oynanan 3 karşılaşmayla devam edilirken milli basketbolcu Ersan İlyasova'nın formasını giydiği Milwaukee Bucks sahasında Dirk Nowitzki'nin takımı Dallas Mavericks'le karşılaştı.
Bradley Center'da Dallas Mavericks'i ağırlayan Ersan İlyasova'nın takımı Milwaukee Bucks rakibine uzatmalar sonunda 115-113 mağlup oldu. Dallas'ın Alman yıldızı Dirk Nowitzki maç boyunca gösterdiği etkili performansın yanı sıra uzatmaların son saniyesinde attığı basketle maça damgasını vuran isim oldu. Nowitzki 32, sayı, 11 ribaunt, 3 asist, 2 top çalma ile hem takımının hem de maçın en skorer ismi olurken, Drew Gooden ise 22 sayı, 14 ribauntla Nowitzki'nin ardından Dallas'ta 'double-double' yapan ikinci
isim oldu. Jason Terry kenardan gelerek skora 19 sayılık katkı sağlarken, oyuna ilk 5 başlayan isimlerden Rodrigue Beaubois 12 sayıyla maçı tamamladı. Jason Kidd ise 17 asist, 10 ribaunt, 9 sayıyla oynadı ve 'triple-double' yapma şansını yalnızca 1 sayıyla kaçırdı.
Dallas bu galibiyetle 8-3 olurken, üst üste 3. maçından da galibiyetle ayrıldı. Mavericks ayrıca 4 maçlık deplasman serisini ise 3 galibiyet, 1 mağlubiyetle tamamladı.
Geceyi sahasında aldığı mağlubiyetle kapatan ve bu sezonki 3. yenilgisini alan Milwaukee'de ise 4 maçlık galibiyet serisi sona erdi. Dallas karşısında çaylak Brandon Jennings attığı 25 sayıyla takımının en skorer ismi olurken, performansını 8 asist, 7 ribaunt ile süsledi.
Maça kenardan dahil olan milli basketbolcu Ersan İlyasova ise 32:55 dakika süre aldığı karşılaşmayı 19 sayı, 12 ribaunt, 2 asist, 2 top çalma ile tamamlayarak 'double-double' yaptı. Ersan takımının en skorer ikinci ismi olurken, 7/13 saha içi şut ortalaması ile oynadı ve 3 sayılık atışlarda 4/7, serbest atışlarda ise isabet sağladı.
Milwaukee'de Luke Ridnour 17 sayı, 3 ribaunt, 6 asist ve Andrew Bogut ile Luc Richard Mbah a Moute da 13'er sayıyla maçı tamamladılar.
NBA'de gecenin toplu sonuçları ise şöyle:
Portland: 95, Atlanta: 99
Charlotte: 91, Orlando: 97
Dallas: 115, Milwaukee: 113

Paksoy
17.11.2009, 13:09
ersan süper başladı, bence mehmet ve hidayetten daha çok konuşulacak

winner
18.11.2009, 10:10
Bu sezonun en çok konuşulan ismi Bucks'un çaylak guardı Brandon Jennnings olacak gibi.Bucks'u çok kısa sürede bir kademe yukarıya çıkardı.Son yıllarda bu kadar iyi şut atan komple bir oyun kurucu görmediğimi söyleyebilirim.

Paksoy
18.11.2009, 11:45
geçen gece 55 sayı atan oyuncu , jennıngs bide ersan çok i performans gösteriyor knferans yarı finali yapsalar bizde ersanı izlesek

Mesut
18.11.2009, 23:22
lebron james 23 numaralı m.jordan a saygısından bırakıp 6 numaralı formayı giyecek

UğuR
19.11.2009, 12:27
uTAH - Toronto maçı bu sabaha karşı imiş,saat kurdum kalktım.Mehmet sakatlığından dolayı oynamadı.Hido nun vasatı geçemediği maçta son 10 dakikasını seyretmediğim maçta muhtemelen büyük bir süpriz olmadıysa Utah - Toronto yu yenmiştir.Toronto bu sene plaf off bile zor yapar.Defans diye birşey yok.Utah dan turnike atmayan kalmadı.Toronto da büyük bir defans zaafiyeti var....

Cengiz Çubukcu
19.11.2009, 13:24
uTAH - Toronto maçı bu sabaha karşı imiş,saat kurdum kalktım.Mehmet sakatlığından dolayı oynamadı.Hido nun vasatı geçemediği maçta son 10 dakikasını seyretmediğim maçta muhtemelen büyük bir süpriz olmadıysa Utah - Toronto yu yenmiştir.Toronto bu sene plaf off bile zor yapar.Defans diye birşey yok.Utah dan turnike atmayan kalmadı.Toronto da büyük bir defans zaafiyeti var....

dediğin gibi olmuş abi...Utah bile torontoyu yenmiş...iyi ki izlememişim bende :)

Paksoy
19.11.2009, 13:27
ilk çeyrekden sonra izlemedim , hayatımda izlediğim en zevksiz maçlardan biriydi

Osman Yavuz
19.11.2009, 14:24
Toronto'nun savunması yol geçen hanı.Ne Calderon, ne Bargnani, ne de Chris Bosh savunma yapmıyor.Haliyle Uğur abinin dediği gibi gelen içerden turnikeyi bırakıyor.Zaten maç başına ortalama 107 sayı dehşet bir rakamla oynuyorlar.Bu gidişle play off zor görünüyor.

Özge
20.11.2009, 15:45
Hoşgeldin Gasol: 108-93

Los Angeles Lakers, ispanyol yıldızı Pau Gasol'e kavuştuğu maçta Chicago Bulls'u 108-93 mağlup etti. Gasol sezonun ilk maçında 24 sAyı-13 ribaundla oynadı.

NBA'e oynanan 3 maçla devam edildi. Sağ dizindeki sakatlık nedeniyle Los Angeles Lakers'ın yeni sezondaki ilk 11 maçını kaçıran Pau Gasol, sezonun ilk maçını Chicago Bulls'a karşı oynadı.
İspanyol pivot, Chicago karşısında maça coşkulu bir başlangıç yapıp takımının ilk 13 sayısının 10'unu attı. 34 dakika sahada kalan Gasol, 24 sayı-13 ribaundla ev sahibi ekibin en skoreri olup, seyiricisini çok iyi bir performansla selamladı.
Maçtan 108-93 üstün ayrılarak, 12 maçında 9. galibiyetini alan Lakers'ta, 5 oyuncu daha çift haneleri gördü. Bulls karşısında son 9 maçın 8'ini kazanan son şampiyonda Kobe Bryant 21 sayı-9 ribaund-8 asist yaptı. Süper yıldız üçüncü çeyrekte kaydettiği bir serbest atış sonrası Kareem Abdul Jabbar'ı geçerek Lakers tarihinin en skorer ikinci oyuncusu oldu.
Son 2 maçını kazanıp moralli geldiği Los Angeles deplasmanından eli boş dönen Chicago'da ise Derrick Rose 20 sayı-6 asist, John Salmons da 18 sayı ile oynadı.
UTAH ŞEYTANIN BACAĞINI KIRDI
Utah Jazz, 1999 yılından beri normal sezon maçında, dış sahada yenemediği San Antonio'yu 90-83 yenerek 10 yıllık seriye son verdi.
28 şubat 1999 tarihinden bu yana geride kalan 20 normal sezon karşılaşmasının tamamında sahadan boynu bükük ayrılan Utah, Deron Williams-Carlos Boozer ikilisinin etkili oyunuyla sonuca gitti.
Williams 21 sayı 10 asist, Boozer da 18 sayı-11 ribaund-5 asistle oynadılar.
Soğuk algınlığı geçiren Mehmet Okur'un oynamadığı Jazz'da, ayrıca Paul Millsap da kenardan gelerek 20 sayılık önemli katkı yaptı.
HORNETS DIŞARIDAN VURDU
New Orleans, geçtiğimiz hafta 20 sayı fark yediği Phoenix'ten rövanşı aldı.
Hornets, al-star oyun kurucusU Chris Paul'den yoksun çıktığı maçta Peja Stojakoviç'in üstün performansıyla Suns'ı 110-103 ile geçmeyi başardı.
Stojakoviç, 11'de 7 üç sayı isabetiyle oynadığı karşılaşmayı 25 sayı-13 ribaundla tamamladı ve galibiyetin mimarı oldu.
21 Ocak'tan sonra ilk defa double-double'a imza atan Peja'nın yanısıra, Devin Brown ve Marcus Thornton da 19 sayı ürettiler.

Hasan61
22.11.2009, 19:11
Milwaukee'nin memphis'i 103-98 yendiği maçta Ersan 18 sayı 12 rib. ile oynadı.Tebrikler Ersan

Özge
23.11.2009, 17:52
0X-Y7wFRoEU

Bu basketi izlemelisiniz.Adamımsın Kobe:)

Mesut
23.11.2009, 21:06
0X-Y7wFRoEU

Bu basketi izlemelisiniz.Adamımsın Kobe:)

bunun gibi değilde biraz daha geriden 3lük çizgisinin 2-3 adım ilerisinden bruce bowen atmıştı san antionuda oda inanılmazdı ama bu imkansızdı :D

Paksoy
24.11.2009, 00:34
rajon rondo da geçen gece attı aynısını bidefasında bende attım, :D

Osman Yavuz
24.11.2009, 00:59
Sen maç içersinde atmamışsındır herhalde.:D

Hüdai Pervaneli
24.11.2009, 01:04
YA bu insan mi kobe sen nesinya o nasil basket öyle

Muhammet*
24.11.2009, 14:09
Ersan da açıldı maşallah.:)

20 sayı 4 ribaunt 4 top çalma.(SAS maçı)

Paksoy
25.11.2009, 01:39
Sen maç içersinde atmamışsındır herhalde.:D

maç yaparken attıkda bizimkisi sokak :D

UğuR
25.11.2009, 10:53
Hido güldü Memo üzüldü

Raptors'ın Pacers'ı avladığı gecede, Türkoğlu üzerine düşeni yaptı. Okur'un performansı ise Jazz'ın Thunder'a boyun eğmesine engel olmadı. Nets'in mağlubiyet serisine devam ettiği NBA'de 6 maçlık gecenin yıldızlarından biri yine Kobe oldu.

NBA'e 6 maçla devam edilirken, Hidayet Türkoğlu'nun formasını giydiği Toronto Raptors ve Mehmet Okur'un formasını giydiği Utah Jazz da galibiyet için sahadaydı. Raptors, sahasında oynadığı maçta Indiana Pacers'ı 11 sayı farkla geçerken Hido, çift haneli sayılara çıkarak elde edilen galibiyette önemli bir rol oynadı. Jazz'ın ise sahasında Oklahama City Thunder'a 10 sayı farkla boyun eğdiği gecede 13 sayı üreten Okur'un çabası yeterli olmadı.
HİDO'DAN 14 SAYI
Air Canada Center'da oynanan ve 17 bin 136 taraftarın izlediği maçta Raptors'ın, Pacers karşıssında elde ettiği zaferde maça yedekler arasından giren ve 30 dakika süre alan Jarrett Jack'in performansı önemli bir rol oynadı. Jack, eski takımı karşısında 7'de 7 isabetle oynarken 6 da asist yaptı ve kaydettiği 18 sayıyla 123-112'lik zaferin mimarlarından oldu. Jack'in bu performansına Jose Calderon, 21 sayı, 7 asistle destek verdi. Milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu da 33 dakika süre aldığı maçı 14 sayı, 7 asist, 4 ribaundla tamamlayarak üzerine düşeni yaptı. Raptors'ın önemli silahlarından Chris Bosh'un 19'da 5'lik kötü bir şut ortalamasına rağmen 16 sayı üretmesi ve Raptors'da 7 basketbolcunun çift haneli sayılara ulaşması Kanada ekibinin günü önemli bir zaferle tamamlamasını sağladı.
Pacers'da 6 isim çift haneli sayılara imza atarken, Danny Granger 36 sayı, 9 ribaund ile maçın en skorer ismi oldu. TJ Ford'un 16 sayı kaydettiği maçta, Troy Murphy ile Brandon Rush, 11'er sayıyla maçı tamamladı.
THUNDER, JAZZ YAPTI
Salt Lake City'deki EnergySolutions Arena'da oynanan ve 17 bin 937 taraftarın takip ettiği maçta, Thunder, Jazz'ı 104-94 ile geçerken Kevin Durant, 28 sayı, 8 asist ve 5 ribaundla galibiyetin önemli mimarlarından oldu. Thunder'ın 10 sayı farkla sonuca gittiği gecede 19 sayı, 6 ribaundla oynayan Jeff Green ile 17 sayı üreten Russel Westbrook takımlarının galibiyetine önemli bir destek verdi. Thunder'da maça sonradan giren James Harden, elde ettikleri galibiyete 10 sayılık bir katkı yapmayı başardı.
OKUR'UN 13 SAYISI YETMEDİ
Mehmet Okur'lu Jazz'ın, sahasında mağlup olmaktan kurtulamadığı akşamda Okur, 28 dakika süre aldığı maçta 13 sayı, 6 ribaundla oynadı. Boozer'ın 26 sayıyla takımının en skorer ismi olması mağlubiyete engel olmazken, maça sonradan giren Paul Millsap 19 sayı, 7 ribaundla oynadı. Jazz'da ilk 5'ten sadece 3 isim çift haneli sayılara ulaşırken Deron Williams 38 dakikayı 10 sayı, 9 assitle tamamladı. Bu arada Jazz'dan Ronnie Brewer, 35 dakika süre aldığı gecede 5 sayıda kaldı.
NETS'DEN PEŞ PEŞE 14. MAĞLUBİYET
NBA'de gecenin diğer maçlarında, Washington Wizards, Philadelphia 76ers'ı 108-107 ile 1 sayı farkla geçerken Golden State Warriors da Dallas Mavericks'i 111-103 devirmeyi başardı. Nets'in kötü performansını devam ettirdiği NBA'de Denver Nuggets, zor günler geçiren rakibini 101-87 ile devirdi ve bu sezon hiç galibiyeti bulunmayan Nets, peş peşe 14. mağlubiyetini aldı.
Gecenin son maçında ise Los Angeles Lakers, New York Knicks'i 10 sayı farkla 100-90 yendi ve Lakers'ın yıldızı Kobe Bryant, kaydettiği 34 sayıyla bu zaferde başrolü oynadı.

Muhammet*
26.11.2009, 15:18
Iverson basketbolu bıraktı.http://www.ntvmsnbc.com/id/25025337/

Hüdai Pervaneli
26.11.2009, 16:20
Iverson basketbolu bıraktı.http://www.ntvmsnbc.com/id/25025337/
O nun icin daha erken degil mi:D

Hasan ZAİMOĞLU
27.11.2009, 10:16
Iverson'dan hüzünlü veda (http://www.ntvmsnbc.com/id/25025337/)

NBA tarihinin efsanelerinden Allen Iverson, basketboldan emekli olduğunu açıkladı. (http://www.ntvmsnbc.com/id/25025337/)

SDanışmaz
27.11.2009, 14:03
AI'sız bir NBA mı? Düşünmesi bile kötü...

Umarım bu kararını yeniden gözden geçirip, parkelere dönüş yapar.

Emre ÖZTÜRK
28.11.2009, 13:07
zaten bir seneden fazla süre oldu Iverson doğru düzgün oynamıyordu.
çok büyük bir yetenek çok büyük bir oyuncuydu ama kariyerini bu boyuta birazda o getirdi.
Hala çok üzt düzey basketbol oynayabilir ama o bırakmayı tercih etti.Celtics ile imzalayacağini düşünüyordu herkes.Belkide bir final hatta yüzük kazanabilirdi.O bırakmayı tercih etti.Umarım bir sene sonra falan dönmeye kalkmaz.Bu tarz hareketleri yapan oyuncular gözümde iyice küçülüyor.Yolun açık olsun IVERSON

Hüdai Pervaneli
28.11.2009, 13:15
Gece Antonhy 50 sayi Atmis Yuh diyim

Özge
28.11.2009, 14:05
50 sayı atarak kariyer rekoru kırdı.

Hüdai Pervaneli
28.11.2009, 14:10
Vaaaayy helal olsun Antonyh pekisuanda bir macta en fazla basket atma rekor u kimde

Semih Aydın
28.11.2009, 19:10
Vaaaayy helal olsun Antonyh pekisuanda bir macta en fazla basket atma rekor u kimde
61 sayı ile Kobe'de (yanılmıyorsam) :D

Emre ÖZTÜRK
28.11.2009, 19:19
61 sayı ile Kobe'de (yanılmıyorsam) :D

hayır 100 sayı ile Wilt Chamberlain de

Kobe ise 81 sayı ile ikinci sırada

Bartuğ13
29.11.2009, 15:01
ersana helal olsun.sabah üşendim kalkmaya ama keşke izleseymişim.hoş 15 sayı öndeyken maçı vermeleri büyük bir hata ama ersandan bir resital izlemiş izleyenler. 20 sayı ve 16 rebound.ersan dişiyle tırnağıyla kazıyarak ilk 5e yerleşti yetmedi şimdi dikkatleri üzerine toplayıp,takımının en önemlisi olma yolunda ilerliyor.bu sene gururumuz ersan olacak galiba.diğer 2 oyuncumuz daha sönük bir yıl geçiriyolar.

Hasan61
29.11.2009, 19:00
Tebrikler Ersan.Bu gidişle birkaç seneye allstar olursa şaşırmam...

Özge
29.11.2009, 22:09
Bu sene Ersan'ın yılı oluyor maşallah:)

Paksoy
01.12.2009, 03:29
ersandan 20 15 ler gelirse bu sene all star olabilir

Özge
02.12.2009, 23:52
Iverson Philadelphia İle Yeniden

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Memphis Grizzlies'de forma giyerken geçen hafta basketbol kariyerini sonlandırdığını açıklayan Allen Iverson, eski takımı Philadelphia 76ers ile anlaştı.
Philadelphia 76ers Genel Menajeri Ed Stefanski, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, 34 yaşındaki Iverson ile anlaştıklarını belirterek, deneyimli oyuncunun ilk maçına Pazartesi günü Denver Nuggets karşısında çıkacağını bildirdi.
Basketbol kariyerine 1996 yılında 76ers'ta başlayan Iverson, burada 10 yıl oynadıktan sonra Denver Nuggets, Detroit Pistons, son olarak da Memphis Grizzlies'de forma giymişti.
14 yıllık kariyerinde 27 sayı ortalaması tutturan Iverson, 10 kez All-Star, 4 kez de NBA'in en skorer oyuncusu oldu.

Çok sevindim geri dönmesine.

pazarkapılı
03.12.2009, 10:55
aynen bende cok sevindim...gercekten ilginç bir öykü oldu onunkisi...haydi allen göster onlara bir kez daha kim oldugunu...

Muhammet*
03.12.2009, 13:19
Boşuna dememişler "Taş yerinde ağırdır" keşke hiç ayrılmasaydı Philly'den.

Özge
03.12.2009, 14:13
NBA'de rekor gecesi

Hawks, Raptors'a karşı 146 sayıyla oynayarak bu sezon bir maçta en çok sayı atan takım olma rekorunu egale ederken, Mavericks'i ağırlayan Nets, üst üste 18. maçını kaybederek NBA tarihinde sezona en kötü başlayan takım oldu.

Milli basketbolcularımızdan Hidayet Türkoğlu'nun forma giydiği Toronto Raptors, deplasmanda Atlanta Hawks ile karşılaştı. Bu sezon sahasında yalnızca bir maç kaybeden Atlanta, Kanada ekibini de zorlanmadan yenerken, bir de rekora ortak oldu. Toronto karşısında sahadan 146-115'lik galibiyetle ayrılan Atlanta Hawks, Golden State ile birlikte bu sezon bir maçta en çok sayı atan takım oldu. İlk yarıda 75 sayı atan Atlanta'da dokuz oyuncu çift haneli sayılara ulaşırken, Al Horford 24 sayı-7 ribaundla maçın en skorer ismi oldu. Toronto'da forma giyen Hidayet Türkoğlu tamamı ilk yarıda olmak üzere 13 sayı kaydederken, farkın açılmasıyla yalnızca 21 dakika sahada kaldı. Toronto üst üste beşinci mağlubiyetini alırken, Chris Bosh, iki sayıda kalarak sezonun en kötü maçını çıkardı. Bu arada Atlanta Hawks'da forma giyen Gürcü asıllı Türk basketbolcu Zaza Pachulia, 18 dakika süre aldığı maçta 11 sayı, 8 ribaundla oynayarak galibiyete önemli bir katkı yaptı.
NBA'de gecenin bir diğer kötü rekoru da New Jersey Nets’ten geldi. İlk 17 maçta galibiyeti bulunmayan Nets, Dallas Mavericks’e 117-101 yenilerek NBA tarihinin en kötü sezon başlangıcını yapmış oldu. Ligdeki ilk 18 maçında da sahadan üzgün ayrılan New Jersey, özellikle ikinci çeyrekte Dallas’a karşı bir çözüm üretemeyince mağlubiyeti engelleyemedi. İkinci periyottaki 19 şutunda 17 isabet bulan Dallas Mavericks, 49 sayı ürettiği bu bölümde, rakibine tam 27 sayı fark attı. Dallas’ın Alman yıldızı Dirk Nowitzki, 24 sayı-7 ribaund ve 8 asistle maçın yıldızı olurken, New Jersey’de Chris Douglas Roberts, 24 sayıyla takımının en skorer ismi oldu.
NBA’deki temsilcilerimizden Ersan İlyasova’nın takımı Milwaukee Bucks, deplasmanda Washington Wizards’a 104-102 mağlup oldu. Erken faul problemine giren İlyasova’nın, 14 dakikada 9 sayı-5 ribaundla oynadığı maçın yıldızı ise Washington’ın 1.65’lik oyun kurucusu Earl Boykins oldu. Maçın son 10 dakikasında 11 sayı kaydeden Boykins, bu bölümde iki de asist yaptı. Boykins’in 13 sayı ürettiği maçın en skorer ismiyse, 22 sayı-9 asistle oynayan Gilbert Arenas oldu. Çaylak Brandon Jennings’in düşük bir şut yüzdesiyle 17 sayı kaydettiği Milwaukee Bucks’ta kenardan gelen Luke Ridnour ve Hakim Warrick 20’şer sayıyla mücadele ettiler.

Paksoy
03.12.2009, 14:44
toronto dan bi durum olmayacak hidayet de artık kariyerini bitirdi paraya tercih etti,bundan sonra toronto maçı izlemem..

pazarkapılı
03.12.2009, 15:28
t-mcgrady den haberi olan varmı?nerdedir bu adam yaw?

Berat
03.12.2009, 20:22
t-mcgrady den haberi olan varmı?nerdedir bu adam yaw?

Hala Houston'da ve Yao Ming le beraber sakatlar diye biliyorum..

Yanlış bilgi verdiysem doğrusunu bilen bir arkadaş düzeltir.

yigits
03.12.2009, 20:56
Bu arada Ersan İlyasova diğer Türk oyuncularımıza göre oldukça iyi başladı lige..

cınar#7
03.12.2009, 21:23
Iverson Philadelphia İle Yeniden

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Memphis Grizzlies'de forma giyerken geçen hafta basketbol kariyerini sonlandırdığını açıklayan Allen Iverson, eski takımı Philadelphia 76ers ile anlaştı.
Philadelphia 76ers Genel Menajeri Ed Stefanski, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, 34 yaşındaki Iverson ile anlaştıklarını belirterek, deneyimli oyuncunun ilk maçına Pazartesi günü Denver Nuggets karşısında çıkacağını bildirdi.
Basketbol kariyerine 1996 yılında 76ers'ta başlayan Iverson, burada 10 yıl oynadıktan sonra Denver Nuggets, Detroit Pistons, son olarak da Memphis Grizzlies'de forma giymişti.
14 yıllık kariyerinde 27 sayı ortalaması tutturan Iverson, 10 kez All-Star, 4 kez de NBA'in en skorer oyuncusu oldu.

Çok sevindim geri dönmesine.
İşte bu haberi bekliyodum,çok iyi oldu.

Özge
05.12.2009, 12:02
Ne de olsa Kobe: 108-107

NBA'de gecenin sonucu en fazla merak edilen maçında Los Angeles Lakers ile Miami Heat Cuma gecesi Staples Center'da kozlarını paylaştı. Lakers, bu güzel maçı 108-107 kazanmasını bildi. Wade'in sürüklediği Heat karşısında ev sahibi ekibi galibiyete, Dwyane Wade'in savunmasına rağmen kaydettiği son saniye üçlüğüyle Kobe Bryant taşıdı.
Baştan sona büyük bir çekişmeye sahne olan maçta Kobe 33 sayı, 7 ribaunt, 3 asist, 3 top çalma ile sahanın en skorer ismi oldu. Pau Gasol 22 sayı, 8 ribaunt, 4 asist ve Andrew Bynum 19 sayı, 8 ribaunt ile galibiyette pay sahibi olan diğer oyuncular oldular.
Konuk Florida ekibinde ise Dwyane Wade 26 sayı, 7 ribaunt, 9 asist, Jermaina O'Neal 16 sayı, 10 ribaunt, 4 asist, Udonis Haslem 14 sayı, 6 ribaunt ve Quentin Richardson 13 sayı, 8 ribaunt ile maçı tamamladı.
Heat'in 27/42 ile serbest atış çizgisinde gösterdiği performans da galip tarafın belirlenmesinde ortaya çıkan bir diğer faktör oldu.
NETS NİHAYET
Gecenin bir diğer maçında, hafta içi Dallas Mavericks'e sahasında yenilerek 18 maçlık yenilgi serisi yakalayan ve bu alanda NBA rekorunu eline geçiren New Jersey Nets, sezonun ilk galibiyetini sahasında Charlotte Bobcats karşısında aldı. Nets, rakibini 97-91 yenerken Brook Lopez 31 sayı, 14 ribaunt, Courtney Lee 27 sayı ve Devin Harris 16 sayı, 8 asist ile ön plana çıkan isimler oldular.
Hido ile zafere: 107-109

NBA'de bu sabaha karşı oynanan karşılaşmada milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu'nun formasını giydiği Toronto Raptors uzatmaya giden karşılaşmada deplasmanda Washington Wizars'ı 109-107'lik skorla mağlup ederek 5 maçlık mağlubiyet serisine son verdi.
Verizon Center'da oynanan karşılaşmanın normal süresi 96-96 berabere biterken, temsilcimiz Hidayet Türkoğlu mücadelenin bitimine 01.1 saniye kala 3 sayılık atışı sayıya çeviremedi ve normal süre berabere sonuçlandı. Toronto Raptors'ta milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu özellikle uzatma periyodundaki performansı ile galibiyette büyük rol oynarken uzatmanın bitimine 8.1 saniye kala kaydettiği basketle takımını galibiyete taşıdı.
Takımının son altı sayısına imza atan milli oyuncu, 43:18 dakika süre aldığı mücadelede 20 sayı, 9 ribaund, 3 asistlik performans ortaya koydu.
Mücadelede 31 sayı, 16 ribaund, 4 asistlik performans sergileyen Chris Bosh Toronto Raptors takımının en skorer ismi olurken, Andrea Bargnani ve DeMar DeRozan 16'şar sayılık performansları ile galibiyete katkıda bulunan diğer isimler oldular.
Karşılaşmada konuk ekip Washington Wizards'ta ise Gilbert Arenas 34 sayı, 3 ribaund, 3 asistlik performansı ile sahanın en skorer ismi olmasına rağmen mağlubiyete engel olamazken, Caron Butler 16 sayı, 5 asist, 4 ribaund ve benchten gelen isim Earl Boykins 14 sayı, 8 ribaund, 2 asistlik performansları ile skora katkıda bulunan diğer isimler oldular. Toronto sıradaki maçını cumartesiyi pazara bağlayan gece deplasmanda Chicago Bulls ile oynayacak. Washington Wizars ise pazarı pazartesiye bağlayan gece deplasmanda Detroit Pistons ile karşı karşıya gelecek

TOPLU SONUÇLAR

Toronto 109 (UZT.)
Washington 107
New York 114
Atlanta 107
Milwaukee 96
Detroit 105
Charlotte 91
New Jersey 97
Minnesota 89
New Orleans 98
Dallas 82
Memphis 98
Chicago 87
Cleveland 101
Boston 105
Oklahoma City 87
Indiana 87
Utah 96
Miami 107
LA Lakers 108

Gecenin en şaşırtıcı maçı New Jersey maçı bence:D18 maçtan sonra galip gelebildiler sonunda.

Hekimoğlu
05.12.2009, 12:12
Toronto'da kazandıran sayıyı Hido attı. 20 sayı 9 ribaund 3 asist ile oynadı.

Cengiz Çubukcu
05.12.2009, 12:14
Toronto'da kazandıran sayıyı Hido attı. 20 sayı 9 ribaund 3 asist ile oynadı.

nba'in resmi sitesinden Hidayetin maç kazandıran atışını izledim , çok zor pozisyonda sayıyı atmış..Hidayet yavaş yavaş alışıyor...

Berat
05.12.2009, 14:00
Yarın gece Lakers'ın galibiyet serisine son vereceğiz inşallah.

Sefa Murat Dokuz
05.12.2009, 15:24
Kobe yine bombalamış ,D
Bizi kimse durduramaz!

Murat Erdem
05.12.2009, 17:21
Kobe, sen insanmısın ?

Paksoy
05.12.2009, 17:24
pazar gece 00:00 da cavs- bucks maçı var ntvspor da ersanı izlemek isteyenlere duyrulur:)

Sefa Murat Dokuz
05.12.2009, 22:58
benim gözlerde bir bozukluk olmuş galiba lal-phx maçı olarak gördüm nba.com da alla alla! Demekki maç yarınmış.

Emre ÖZTÜRK
05.12.2009, 23:10
Memphis e yenildik :(

Dışarıdan çok fazla sayı yiyoruz.Buna bir çare bulmak gerek.

Josh Howard ın sakatlığıda çok uzadı.

Paksoy
06.12.2009, 00:38
bu gece ntv de maç varmı

Oğuz B.
06.12.2009, 21:03
bu gece ntv de maç varmı

Pazartesi gece 00:00
NBA'de bu gece Milwaukee - Cleveland karşılalşması bant yayınla NTV Spor'da.

UğuR
07.12.2009, 09:13
Pazartesi gece 00:00
NBA'de bu gece Milwaukee - Cleveland karşılalşması bant yayınla NTV Spor'da.

Maçı seyrettim.İki takım arasında dağlar kadar fark var.Ersan2ı herşeye rağmen beğendim.Canla başla çalışıyor....Ersan'ın takımındaki hemen hemen bütün topları kullanan herife gıcık kaptım.Kobe veya Lebron bile kendini dev aynasında görmüyor.Sen kimsin ki bütün topları kendi başına kullanıyorsun...:mad:

Oğuz B.
07.12.2009, 13:37
Maçı seyrettim.İki takım arasında dağlar kadar fark var.Ersan2ı herşeye rağmen beğendim.Canla başla çalışıyor....Ersan'ın takımındaki hemen hemen bütün topları kullanan herife gıcık kaptım.Kobe veya Lebron bile kendini dev aynasında görmüyor.Sen kimsin ki bütün topları kendi başına kullanıyorsun...:mad:

hocam o gıcık olduğun çocuk 89 doğumlu : )

geçenlerde 55 sayıyla çaylak rekorunu kırdı 21 sayı ort.la oynuyor ama tabi hala çaylak :)

Brandon Jennings

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/media/act_brandon_jennings.jpg

Özge
07.12.2009, 14:32
Kobe ve arkadaşları tam yol

Beş maçla devam eden NBA'de, Lakers fırtınası galibiyet serisini 9 maça çıkarttı.

Kobe Bryant'ın 26 sayı kaydettiği, Ron Artest'in 15 sayı, 5 top çalmayla oynadığı karşılaşmada Los Angeles Lakers, Phoenix Suns engelini rahat aşarken maçı da 108-88 kazanarak peş peşe 9. galibiyetini aldı.
2 gün önce düdükle birlikte Bryant'ın kaydettiği basketle Miami Heat'i deviren Lakers'ın dinlenmiş bir şekilde çıktığı bu maçta böylesine bir şansa ihtiyacı olmadı. Üçüncü çeyreğin sonlarına doğru 15-1'lik bir seri yakalayan Lakers, Phoenix'in neredeyse 4 dakika boyunca sayı bulmasına izin vermedi ve rahat bir zafere uzandı.
Amare Stoudemire, 18 sayı ve 8 ribaundla 10 günde 6'ıncı şehri dolaşan Suns'ı ayakta tutmaya çalışırken takımı bu sezon ilk kez bu kadar az sayıda kaldı.

Toparlandık durdurulamıyoruz.:D

UğuR
07.12.2009, 15:11
hocam o gıcık olduğun çocuk 89 doğumlu : )

geçenlerde 55 sayıyla çaylak rekorunu kırdı 21 sayı ort.la oynuyor ama tabi hala çaylak :)

Brandon Jennings

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/media/act_brandon_jennings.jpg

55 değil 110 sayı atsa ne işe yarar....

adamda takım olma bilinci yok...
tek başına oynarsan kaybetmeye mahkumsun....
Bucks ne kadar kötü bir takım ki bütün umutlarını onun performansına bağlamış.MAÇIN İLK BEŞ DAKİKASINDA TAKIM GİBİ OYNADILAR ve 11-0 lık bir seri yaptılar....
Ama korkusuz ve utanmaz bir adam bu senin dediğin çaylak,kaç kere boş poziyondaki arkadaşına vermek yerine 3 kişinin üstüne gidip bloklanmasına tabiri caiz ise kafasına çakılmasına rağmen yılmadı kesik yemekten...utanmadı....:eek:

Oğuz B.
07.12.2009, 20:41
55 değil 110 sayı atsa ne işe yarar....

adamda takım olma bilinci yok...
tek başına oynarsan kaybetmeye mahkumsun....
Bucks ne kadar kötü bir takım ki bütün umutlarını onun performansına bağlamış.MAÇIN İLK BEŞ DAKİKASINDA TAKIM GİBİ OYNADILAR ve 11-0 lık bir seri yaptılar....
Ama korkusuz ve utanmaz bir adam bu senin dediğin çaylak,kaç kere boş poziyondaki arkadaşına vermek yerine 3 kişinin üstüne gidip bloklanmasına tabiri caiz ise kafasına çakılmasına rağmen yılmadı kesik yemekten...utanmadı....:eek:

en önemli skorerleri Michael Redd sakat olunca meydananı boş buldu biraz.
Zamanla öğrenecektir : ) Yada Öğreteceklerdir..

pazarkapılı
08.12.2009, 10:47
mıchael redd sanki ondan farklı...

UğuR
11.12.2009, 11:37
Cuma 02:30 (Cumartesi)
NBA'de heyecan devam ediyor. Miami-Dallas karşılaşması canlı yayınla bu gece (Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan gece) canlı yayınla NTV'de. Josh Howard'ın , sol bileğinden geçirdiği operasyondan ve 13 maçlık aradan sonra sahara müthiş bir dönüş yapması Dallas'ı rahatlatırken, Miami Heat deplasmanında Dirk Nowintzki'nin skor yükünü de alması bekleniyor. Doğu ve Batı Konferansı takımlarının mücadelesine sahne olacak karşılaşmada ev sahibi Miami Heat, Dwyane Wade, Michael Beaslay ve Jermaine O'Neal ile seyircisi önünde kazanarak galibiyet yüzdesini arttırmaya çalışacak.

pazarkapılı
11.12.2009, 11:47
dallas istikrarı bir türlü yakalayamadı...ama sunu biliyorumki ellerindeki kadro bi 5 yas genc olsa ligin tozunu alırlardı..

Özge
16.12.2009, 11:40
Kobe yine sahnede: 96-87

Kobe Bryant, kaydettiği 42 sayıyla bu sezon sergilediği en iyi performansını ortaya koydu ve Los Angeles Lakers, Bulls'u 96-87 yenerek 13'te 12 galibiyetle yola devam etti.

Los Angeles Lakers, Kobe Bryant'ın yıldızlaştığı maçta Chicago Bulls'u 96-87 mağlup etti.

Üçüncü çeyrekte bir kez geri düşen Lakers, toparlanarak maçı çevirirken Chicago, 13'üncü maçta 11'inci mağlubiyetini aldı.
Kırık olan parmağında koruyucuyla oynamasına rağmen muhteşem bir performans sergileyen Kobe, ilk çeyrekte 20 sayı kaydetmeyi başardı.
Andrew Bynum, 11 sayı ve Pau Gasol da 16 ribaundla galibiyete katkı yaptı.
Bulls'da Luol Deng ve Derrick Rose'un 21'er sayılık performansları takımları için yeterli olmadı.
Cavaliers 99, Nets 89
LeBron James, 23 sayı, 6 ribaund, 7 asistle oynadı ve bir de arabuluculuk yaptı Cavaliers da New Jersey Nets'e şans tanımadı.
Maçın tamamlanmasına 3:48 kala Nets'den Devin Harris oyun dışında kaldı. Harris'in, kollarını Cleveland'dan Jamario Moon'a dolayarak yaptığı sert faul sonrasında araya giren LeBron James, olayların büyümesini engelleyen isim oldu. Bu arada Shaq de aynen James gibi tartışmanın daha da büyümeden sona ermesine yardımcı oldu.
Brook Lopez, 22 sayı, 15 ribaundla Nets'in en etkili ismi oldu.
Heat 115, Raptors 95
Heat'de Michael Beasley, kaydettiği 28 sayıyla kariyer rekorunu egale etmeyi başardı. Dördüncü çeyreğin tamamında kenarda oturan Dwyane Wade, 19 sayı üretti ve Heat, 3 haftadan uzun bir süre sonra ilk kez evinde kazandı.
Beasley 11 ribaund alırken yedek Dorell Wright, 16 sayı, 8 ribaundla takım arkadaşlarına destek verdi.
Raptors'da Chris Bosh, 28 sayı ile takımının en skorer ismi oldu. Bosh'un, 32 dakikada sadece 2 ribaund alabildiği maçta Andrea Bargnani 14 sayı üretti. Hidayet Türkoğlu, 31 dakika süre aldığı maçta 12 sayı kaydederken 4 de asist yaptı.

Helal olsun Kobe:)

pazarkapılı
16.12.2009, 11:44
kobe kac sayı atmıs?...

Özge
16.12.2009, 11:49
kobe kac sayı atmıs?...
42 sayı attı.

pazarkapılı
16.12.2009, 12:18
phoenıx(dogrumu yazdım?)....hadi neyse finıks spursa acımazken steve nash eski günlerden bir selam cakıyordu bizlere...

Özge
17.12.2009, 13:53
Lakers Milwaukee'yi uzatmalarda Kobe'nin son saniye basketiyle yendi.Kobe pasmağı kırılınca daha iyi oynuyor:D:D

Cengiz Çubukcu
17.12.2009, 14:00
Acaba kobe son saniye basketiyle bugüne kadar takımına kaç maç kazandırmıştır? herhalde 20'yi geçmiştir :)

pazarkapılı
18.12.2009, 16:08
boston- philadelphia macı var...hadi ıverson hadi philly...

Mesut
18.12.2009, 18:20
tmac oynamaya başladı hadi bakalım basketbolu sevme sebebım la haydi orlandodaki günlerinden vazgeçtim en azından etkili oyna

pazarkapılı
21.12.2009, 12:35
boston az önce izledigim macta minnesotayı yendi...pıerce 29 sayı attı 6 da 6 üclükle...

UğuR
25.12.2009, 09:26
Bu gece 00:00 da Ntv Spor da L.Lakers - Clevland maçı var.... Bilgilerinize...

SDanışmaz
26.12.2009, 01:36
Cavs maçı kopardı derken Kobe ve Artes devreye girip farkı eritti. Bakalım 2. yarı nasıl geçecek..

Hüdai Pervaneli
26.12.2009, 01:49
bu amci izlemeye gidiyorum:D Nasilda kacirmisim

SDanışmaz
26.12.2009, 13:41
Lakers resmen döküldü..

Sefa Murat Dokuz
26.12.2009, 20:16
Hakemler maçı katletti!
Olsun LAL yine şampiyon bu sene.Kobe bitene kadar şampiyonuz. Lebron falan hikaye.

Hüdai Pervaneli
27.12.2009, 01:54
Varmi bu gece gene maclar NTV de

OnOuR
27.12.2009, 15:23
Varmi bu gece gene maclar NTV de
Olmazmı..Cavaliers-Rockets maçı gece 01:00'da NTV'de..

Hüdai Pervaneli
27.12.2009, 15:40
:D
OOOOO

cavaliers maci alir izlemeye gerek yok:D

pazarkapılı
28.12.2009, 19:12
hidolar detroiti yenmişler...hido;14 sayı 6 asist...

Emre ÖZTÜRK
28.12.2009, 20:18
Hakemler maçı katletti!
Olsun LAL yine şampiyon bu sene.Kobe bitene kadar şampiyonuz. Lebron falan hikaye.

dostum yanıldığını sene sonunda beraberce göreceğiz.Lakers bence bu sene finale bile çıkamayacak

Manu61
28.12.2009, 22:05
dostum yanıldığını sene sonunda beraberce göreceğiz.Lakers bence bu sene finale bile çıkamayacak
Dallas'ın durduracağını sanıyorsun ama biraz zor..Bende Spurs taraftarıyım Lakers'ı sevmiyorum ama batıda onlara rakip yok.

Emre ÖZTÜRK
28.12.2009, 22:28
Dallas'ın durduracağını sanıyorsun ama biraz zor..Bende Spurs taraftarıyım Lakers'ı sevmiyorum ama batıda onlara rakip yok.

Eğer ki bizim takım veya denver takımı büyük bir sakatlık yaşamazsa lakers bu iki takımıda geçemeyecektir.Ben batıdan bizim finale çıkacağimizi düşünüyorum.Bu benim düşüncem, duygusal yanıda olabilir ama ben lakers ı geçen seneden iki adım daha geride görüyorum

Manu61
28.12.2009, 22:35
Eğer ki bizim takım veya denver takımı büyük bir sakatlık yaşamazsa lakers bu iki takımıda geçemeyecektir.Ben batıdan bizim finale çıkacağimizi düşünüyorum.Bu benim düşüncem, duygusal yanıda olabilir ama ben lakers ı geçen seneden iki adım daha geride görüyorum
Denver'a ben pek şans tanımıyorum bu sene..Eğer bir batı finali olacaksa Lakers-Dallas yada Lakers-Spurs olur Lakers en kötü 4-2 geçer..Dallas normal sezonda çok iyi bir görüntü veriyor ama iş Play-Off'a gelince Lakers'ın eline batıda kimse su dökemez..Sertlik arttığında ve doğal olarak tempo düştüğünde Lakers NBA'in en tehlikeli takımı oluyor Boston'la beraber..

Hüdai Pervaneli
28.12.2009, 22:39
varmi bu gece mac

Manu61
28.12.2009, 22:41
varmi bu gece mac
Bu gece yok Mahmut yılbaşı gecesi var..Gece 03:00'da Utah-Oklahoma maçı var..Kevin Durant'li bir yılbaşı iyi gider aslında :)

Hüdai Pervaneli
28.12.2009, 22:42
Bu gece yok Mahmut yılbaşı gecesi var..Gece 03:00'da Utah-Oklahoma maçı var..Kevin Durant'li bir yılbaşı iyi gider aslında :)

O nu duydum reklamlarda Ona bakarim herhalde:D

Emre ÖZTÜRK
28.12.2009, 22:47
Denver'a ben pek şans tanımıyorum bu sene..Eğer bir batı finali olacaksa Lakers-Dallas yada Lakers-Spurs olur Lakers en kötü 4-2 geçer..Dallas normal sezonda çok iyi bir görüntü veriyor ama iş Play-Off'a gelince Lakers'ın eline batıda kimse su dökemez..Sertlik arttığında ve doğal olarak tempo düştüğünde Lakers NBA'in en tehlikeli takımı oluyor Boston'la beraber..

Bende aslında play off konusunda söylediklerine katılıyorum ama bu tecrübeli ve geniş (nba de bizim kadar bench katkısı alan takım yok)
kadromuzla bunu aşabileceğimizi düşünüyorum.Ayrıca Denver ı hafife alma çok sakat bir takım eğer ki form tutarsalar bir final bile yapabilirler
Spurs a ise ben açıkcası fazla şans vermiyorum özellikle play off takımı havasını geçen sene kaybettiklerini düşünüyorum.Güle oynaya geçmiştik spurs u

benim batı finali adaylarım Lakers - Dallas

Berat
29.12.2009, 07:32
Phoenix Suns... :cool:

UğuR
29.12.2009, 10:21
Phoenix Suns evinde Lakers'ı affetmedi (118-103)

Phoenix Suns evinde NBA’de en iyi galibiyet yüzdesine sahip olan Los Angeles Lakers ile karşılaştı.
29 Aralık 2009 Salı

holigan.com.tr

Kobe Bryant’ın 34 sayı – 7 ribaund – 2 asistlik performansı Lakers'ın galibiyeti için yetmedi. Bu sonuçla Lakers, bu sezon ilk kez 100 sayı barajına ulaştığı maçtan yenilgi ile ayrılmış oldu.
Phoenix Suns'ta Amare Stoudemire 26 sayı – 6 ribaund ile takımını sırtlarken, Steve Nash 16 sayı -13 asistle double-double yaptı. Jared Dudley de 19 sayı – 7 ribaund ve 3 asistle oynadı.
Gecenin diğer sonuçları ise şöyle...
Charlotte Bobcats - Milwaukee Bucks 94-84
New Jersey Nets - Oklahoma City Thunder 89-105
Memphis Grizzlies - Washington Wizards 116-111
Phoenix Suns - L.A. Lakers 118-103
Portland Trail Blazers - Philadelphia 76ers 93-104
Sacramento Kings - Denver Nuggets 106-101
Golden State Warriors - Boston Celtics 103-99

pazarkapılı
29.12.2009, 10:31
nash...izlemesi acayip keyifli basketbolcu...yalnız samiyonluk tartısmaları erken baslamıs gibi...

6_DenizhaN_1
29.12.2009, 12:35
Bu sene doğu batı finali
Boston-cLevland.
Lebron şu ana kadar rahat maçlar oynadı hep.
LA LAkers macındada görüldü ki fark acılınca kendini zorlamadı ve diğer arkadasları sayı katkısı yaptı Mo Williams gibi.
Clvland'ın benchi cok iyi.. o'neal zaten çok gerekli bir transferdi.

Özge
29.12.2009, 14:32
Lakers ne oluyor böyle?Yakışmayan sonuçlar:D

Manu61
29.12.2009, 19:23
Bu sene doğu batı finali
Boston-cLevland.
Lebron şu ana kadar rahat maçlar oynadı hep.
LA LAkers macındada görüldü ki fark acılınca kendini zorlamadı ve diğer arkadasları sayı katkısı yaptı Mo Williams gibi.
Clvland'ın benchi cok iyi.. o'neal zaten çok gerekli bir transferdi.
Doğu Batı finalimi ? Boston-Cavaliers ? Doğu finali olarak kabul edilebilir :) NBa finali Lakers-Boston olur bence.

Hüdai Pervaneli
29.12.2009, 19:30
pohneix busene fena geliyor hadi hayirlisi

Manu61
29.12.2009, 19:40
pohneix busene fena geliyor hadi hayirlisi
Hep fena gelse ne olur :) İlk turu geçsinler benim gözümde mucize gibi birşey olur.

Emre ÖZTÜRK
29.12.2009, 19:51
Phoneix mi :D

Bizim arkadaşın takımı olduğundan dolayı bende Suns ı çok yakın takip ediyorum.Phoneix hakkındaki tek yorumum tamamen Nash in eline bakıyor olmalarıdır.Nash günündeyse maç alıyorlar.Nash kitlendimi suns un o maçı alması çok zor.Ayrıca çokta fazla üçlük deniyorlar

Oğuz B.
29.12.2009, 20:25
Phoneix & Orlando finali olsa güzel olur değişiklik olur en azından : )

Mesut
29.12.2009, 21:27
her daim boston her daim garnett :)

pazarkapılı
30.12.2009, 11:15
phoneıx ın yalnız nashın eline baktıgı yoruma katılmıyorum...bilgi dogru mu?evet dogru...ancak ben bu sekildeki degerlendirmenin yalnıs oldugunu düsünüyorum...lakers kobenin eline bakıyor yada boston garnetin vs de denilebilir...bir diger noktada oyun kurucunun önemi basketbolda takımlar oyun kurucuları ve pivotları kadar konusur derler.her ikiside mevcut sunsta...ancak işleri hiç kolay degil.bence bu sene sampiyonlugu vince carterın hırsı belirleyecek....

Emre ÖZTÜRK
30.12.2009, 20:20
phoneıx ın yalnız nashın eline baktıgı yoruma katılmıyorum...bilgi dogru mu?evet dogru...ancak ben bu sekildeki degerlendirmenin yalnıs oldugunu düsünüyorum...lakers kobenin eline bakıyor yada boston garnetin vs de denilebilir...bir diger noktada oyun kurucunun önemi basketbolda takımlar oyun kurucuları ve pivotları kadar konusur derler.her ikiside mevcut sunsta...ancak işleri hiç kolay degil.bence bu sene sampiyonlugu vince carterın hırsı belirleyecek....

Kısaca cevaplamak istiyorum; eğer ki kobe sakatlansa veya Garnet sakatlandığında bu oyuncuların takımları maç kazanabilir ama Nash sakatlanırsa kısıtlı ve yeteneği belli bir seviyede olan suns takımının hiçbir şansı olmayacaktır.O takımı bu düzeye çıkaran nash ın formudur.

Sefa Murat Dokuz
30.12.2009, 21:46
Kobe yaşadığı sürece başka bir şeyden bahsetmek anlamsız.

SEDAT
30.12.2009, 22:06
lakers finalde olurda karşısına takım yazın..ayrıca finalde süpriz adayınız kim
-benim adayım Atlanta olur..

Sefa Murat Dokuz
30.12.2009, 22:53
bence Cleveland bu sene de çıkamayacak. Batıda Lakers geçen seneden daha da zorlanacak ne kadar LA fanatiği olsamda.
Doğu dan çok süpriz bir takım çıkabilir gerçekten.

pazarkapılı
31.12.2009, 10:53
carter milwakue macını aldı...19 u 2. yarıda 25 sayı...

cınar#7
31.12.2009, 21:34
bu gece 3de Utahın maçı var,izlenir heralde.

Manu61
01.01.2010, 04:29
Houston-97 Dallas-94

Özge
02.01.2010, 12:54
Kobe yine son saniye basketiyle maçı kazandırdı:)

sametaydin
02.01.2010, 13:08
Lakers ile sacramento arasındaki maç nefesleri kesti gerçektende. Son 4 saniyeye sacramento 2 sayı önde girdi ve faul kazandı. Serbest atışları kullanan oyuncu iki atışını da kaçırınca sahneye kobi çıktı ve affetmedi tabiki attığı son saniye 3lüğüyle takımını galibiyete taşıdı. Yalnız ne yalan söyliyim sacramentoya üzüldüm bence maçı hakedecek kada oynadılar.

Hasan61
02.01.2010, 13:18
Helal olsun sacramento'ya yetenekleri kısıtlı ama müthiş mücadele ediyorlar,kazanma hırsları nba'deki çoğu takımda yok.
Örneğin bir utah'ta olsa bu istek çok rahat şampiyonluğa oynayabilecek bir takım ama yok:)
50 sayılık bir potansiyelden yoksun şampiyonluğun en güçlü adayına karşı işi son topa kadar getirmek takdir edilmesi gereken bir olaydır

Emre ÖZTÜRK
03.01.2010, 14:06
Dün gece sacramento yu deplasmanda devirdik.

Bu gece ise Lakers deplasmanına çıkacağiz.İlk maçta yine deplasmanda resmen ezmiştik lakers ı :)

Takımımızın form düzeyi çok üst düzey olmasada maçı kazanmak zorundayız.

Mesut
03.01.2010, 18:43
Dün gece sacramento yu deplasmanda devirdik.

Bu gece ise Lakers deplasmanına çıkacağiz.İlk maçta yine deplasmanda resmen ezmiştik lakers ı :)

Takımımızın form düzeyi çok üst düzey olmasada maçı kazanmak zorundayız.
dallasda tek eksik 2. pivot yok dampier tek
diğer tüm pota altı oyuncuları PF yanı 4 numara tarzında

Hüdai Pervaneli
03.01.2010, 18:45
Varmi Bu gece mac

Emre ÖZTÜRK
03.01.2010, 18:55
dallasda tek eksik 2. pivot yok dampier tek
diğer tüm pota altı oyuncuları PF yanı 4 numara tarzında

İyi bir konuya değindin.Sene başında Gortat ı alabilseydik şuanda çok daha fazla galibiyet alabilirdik.

Mesut
03.01.2010, 19:38
sayı ortalaması
Paul Pierce (http://www.nba.com/playerfile/paul_pierce/index.html)18,2
Ray Allen (http://www.nba.com/playerfile/ray_allen/index.html)16,4
Kevin Garnett (http://www.nba.com/playerfile/kevin_garnett/index.html)15,0
Rajon Rondo (http://www.nba.com/playerfile/rajon_rondo/index.html)13,2
boston takım olgunu burdan anlıyoruz skor dağılımı eşit topu ver lebrona veya kobeye ne yaparsa yapsın garnet r.allen gelene kadar p.piercede ogleydi tek başına bişeler yapmaya kalkardı keza mcgrady ama takım oyunu oynadığı anda işler değişiyor bostonu izlemekden keyif alıyorum hem hücüm yaparken hemde savunmada

oguzhann
03.01.2010, 22:35
ne kadar çok dallas destekçisi varmış :D "go bulls!" diyelim biz de o zaman:D

Paksoy
03.01.2010, 22:48
denver nuggets de, bıllups, ve carmelo dan yoksun utah ı deplamanda yendik, cris andersen in bloğu görülmeye değerdi

pazarkapılı
04.01.2010, 11:04
az önce nba tv den biraz izledim indiana-ny nicks macında fark 40 sayıların üzerindeydi...nicks lehine...vay bee....

Özge
04.01.2010, 14:13
Lakers 35 sayı gibi çok büyük bir farkla Dallas'ı yendi.

Gökhan KAN
04.01.2010, 14:15
Nba Tv nin uydudaki şifresi nedir..NtvSpor gibi açıklamaları varmı...

SEDAT
04.01.2010, 15:29
Lakers 35 sayı gibi çok büyük bir farkla Dallas'ı yendi.

-Kimdi o lakersı ezicez diyenler:)

Emre ÖZTÜRK
04.01.2010, 18:54
-Kimdi o lakersı ezicez diyenler:)

ezcez demedim dikkat edersen ilk maçta ezmiştik dedim ama bu maçtada lakers bizi sahadan silmiş.Tebrikler ama asıl kutlanması gereken Phil Jackson bizi çok iyi çözmüş.Kısacası Dallas takımını yenmek istiyorsan boş dış şutu yaratıp cezayı keseceksin.Yüzdeli üçlük attında mı bizi yenmek kolaylaşıyor.Buna bir çare bulmamız gerek yoksa yine hayal kırıklığına uğrayabiliriz

Manu61
04.01.2010, 19:55
Lakers'ın batıda rakibi yok demiştik..Ama bu maç ölçü değil tabiki :)

pazarkapılı
05.01.2010, 10:42
dogu batıya göre daha zorlu...clevand,orlando,boston....batıda denver?(kesinlikle bu takıma güven olmaz),spurs?(aynı sekilde bu takım içinde) biraz da dallas diyelim lakersa yaklasan...

Sefa Murat Dokuz
05.01.2010, 23:46
kobe 15 atıyor 30 dk oynuyor 12 şut atıyor sadece ve mafetmişiz resmen. Bize ne batıda ne doğuda rakip yok. Kobe ölene kadar rakip yok bize. İsterseniz Lebron Garnett birleşsin. 1 numaraya bir takviye yaparsak 5 sene üst üste şampiyonuz.

pazarkapılı
06.01.2010, 10:22
toronto-orlando macından haberi olan var mı?....

UğuR
07.01.2010, 09:48
Hidayet ve arkadaşları coştu
07 Ocak 2010 Perşembe 09:19
10 maçla devam eden NBA'de Hidayet Türkoğlu ve arkadaşları Orlando Magic'i devirerek 8'de 7 yaptı.

Andrea Bargnani ve Chris Bosh'un 18'er sayı kaydettiği maçta milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu da 17 sayı üretti ve Raptors son çeyrekte açtığı 18 sayılık fark kapanmasına rağmen Orlando Magic'i 5 sayı farkla devirmeyi başardı.

Hido, 38 dakika süre aldığı karşılaşmada 4'te 3 üç sayılık basketle oynarken 17 sayısını 4 asist 3 de ribaundla süsleyerek Raptors'ın son 8 maçında 7'inci galibiyetini almasında önemli bir rol oynadı.

Raptors'da sakatlıktan dönen Jose Calderon da kaydettiği 5 sayıyla galibiyete katkı yaptı.

Magic'te Vince Carter'ın 43.2 saniye kala yaptığı smaç aradaki farkı 2'ye kadar indirmiş olsa da J.J. Redick'in kaçırdığı 3 sayılık şut Florida ekibinin üstünlük kurmasını engelledi.

Redick 22 sayıyla maçı tamamlarken Dwight Howard, 20 sayı 12 ribaundla oynadı. Magic, bu sonuçla bu sezon ilk kez peş peşe 3'üncü maçını kaybetti.

pazarkapılı
07.01.2010, 10:43
ben dün sanoyrdum macı bugunmüs...az önce nba tv den baktım biraz...raptors son anlarda sıkıntıya girdi yine ancak kazandılar...orlando kötü gidiyor...carter bekledigimden cok kötü durumda bu mactada 7 sayı attı....

Paksoy
07.01.2010, 11:08
ben dün sanoyrdum macı bugunmüs...az önce nba tv den baktım biraz...raptors son anlarda sıkıntıya girdi yine ancak kazandılar...orlando kötü gidiyor...carter bekledigimden cok kötü durumda bu mactada 7 sayı attı....

e orlando, c.lee yi göndermesi başlı başına hataydı, hido da öyle

Cengiz Çubukcu
07.01.2010, 11:18
ben maçı yine orlando alır diyordum , bu sefer süpriz oldu..

pazarkapılı
07.01.2010, 11:37
aslında carter a güvendiler ama...suan için onları yarı yolda bırakmıs gibi...son anlarda hiç cartera top vermediler...bence orlandonun temel hataları var...howard topla cok az oynuyor carter a top vermiyolar lewis keza öyle...kadro süper ama carklar oturmamıs.oyuncular birbirlerini tamamlamıyor...

Paksoy
07.01.2010, 12:06
aslında carter a güvendiler ama...suan için onları yarı yolda bırakmıs gibi...son anlarda hiç cartera top vermediler...bence orlandonun temel hataları var...howard topla cok az oynuyor carter a top vermiyolar lewis keza öyle...kadro süper ama carklar oturmamıs.oyuncular birbirlerini tamamlamıyor...

sacramento yu izlemelisn, ben böyle akıcı kolay sayı bulan rahat takım görmedim ,

pazarkapılı
07.01.2010, 12:08
dün phoenıx ile macları vardı...nash ten fırsat buldıgım zamanlarda iyi takım olduklarını gördüm:)...

Oğuz B.
07.01.2010, 14:23

Haklısınız Vince üç maçtır çok kötü maçlar çıkarıyor.Sanırım 3 maç önce ayağını burkmasının etkisi büyük bu form düşüklüğünde..

Osman Yavuz
07.01.2010, 17:35
Howard'a top inmemesinin en büyük sebebi pasör bir oyuncuya sahip olmayışları.Geçen sezon Hido'nun pas organizasyonunu şimdi kimse yapamıyor.Hep atıcı adamlardan oluşturdular kadroyu.Bu yüzden de teklemeler oluyor.Playoff'da bu teklemeleri daha net yaşayacağız.