PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NBA | National Basketball Association

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

Manu61
08.06.2009, 21:13
Orlando-Lakers maçı müthişti bu kez uyuya kalmadım :D Valla kısa keseceğim lafımı Hido'nun bloğuna diyecek lafım yok daha sonrasında Courtney Lee'ye verdiği pasda muazzam Gasol potaya asıldı hakemler onu atlamasaydı şimdi durum 1-1 olurdu..Neyse ömüzüdeki maçlara bakacağız :D

Oğuz B.
08.06.2009, 23:09
http://www.sporx.com/img/2009/06/081244443787.jpg

UğuR
09.06.2009, 11:34
10 Haziran Çarşamba Orlando – Los Angeles 04:00

Bu gece gene uykusuz kalacağız......
Haydi Orlando...
Haydi HİDO

Berk
09.06.2009, 13:07
Biraz geç yazıyorum ama olsun.:)Maçın son 3-4 dakikasını dün akşam izledim.Hido'nun emeklerine yazık oldu gerçekten.Sözüm Lee'ye; böyle bir final serisinde şans bu kadar ayağına gelmişken bu şansı iki kez değerlendirememek intihardır.Normalde bu iki basketide rahat atması gerekiyordu..

Neyse olan oldu.Artık evimizdeki 3 maçıda kazanmamız gerek yoksa Lakers bitirir seriyi.En ufak hatadan bile kaçınmalıyız.Seriyi 3-2'ye getirebilirsek şampiyonu son maç belirler..

Kasım Hilal
09.06.2009, 14:14
Klişe ama doğru söz: Serinin kaderimi belirleyecek en kritik maç bu gece.. Hadi bakalım hayırlısı..

Berk
09.06.2009, 14:15
Klişe ama doğru söz: Serinin kaderimi belirleyecek en kritik maç bu gece.. Hadi bakalım hayırlısı..

Her maç için bunu söylemeyecek miyiz?:)

Kasım Hilal
09.06.2009, 14:21
Yok..
Eğer Lakers bu maçı alırsa kalan 4 maçtan garanti bir galibiyet çıkarır..

Özge
09.06.2009, 16:56
Hido'dan futbol molası

Takımı Orlando Magic ile NBA Finali'nde mücadele veren Hidayet Türkoğlu hiç kuşkusuz oldukça yoğun ve stresli bir dönem geçiriyor. Böyle bir dönemde doğal olarak antrenörler de idmanları rahat bir tempoda ve oyuncularınu zorlamadan yapıyor.
Staples Center'da, final serisinin ilk iki maçını oynayan Florida ekibinde, takımın iki Avrupalı oyuncusu Hidayet Türkoğlu ve Frnasız forvet Mickael Pietrus'un basketbol topuyla yaptıkları paslaşmalar objektiflere böyle yansıdı...

http://www.sporx.com/img/2009/06/081244454972.jpg

Geçmişte, başta Hırvat yıldız Toni Kukoc olmak üzere bir çok Avrupalı basketbolcunun basketbol topuyla yaptıkları futbol hareketleri gözlerden kaçmamıştı.

Muhammet*
09.06.2009, 19:15
Hido için 'Pistons' sesleri

Orlando Magic ile başarılı bir sezonu geride bırakmaya hazırlanan Hidayet Türkoğlu bu yaz kontratını tek taraflı feshedip daha iyi bir kontrat karşılığında başka bir takıma gitme hakkına sahip. Magic yönetimi ve Hidayet birbirlerinden memnun olsa da milli oyuncumuz için diğer takımların da girişimde bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Daha önce milli oyuncumuz Mehmet Okur'un da formasını giyip şampiyonluk sevinci yaşadığı Detroit Pistons'ın gelecek sezon öncesi kadrosunu yenilemek için ciddi adımlar atması bekleniyor ve Michigan ekibinin Hidayet için girişimde bulunabileceği belirtiliyor.

Pistons'ın, Hidayet'in yanısıra Ben Gordon, Carlos Boozer ve Paul Millsap ile de ilgilendiği ayrıca New York Knicks ile başarılı bir sezonu geride bırakan ancak gelecek sezon sonu salary cap'ını boş tutabilmek için elinden çıkartmak zorunda kaldığı forvet David Lee'yi de sign&trade yoluyla kadrosuna katabileceği kulislerde konuşuluyor.

Paksoy
10.06.2009, 02:40
pistons benim favorılerımden ama orlando hidayetsız çok güç kaybeder yani bırakmazlar gibi

Osman Yavuz
10.06.2009, 03:57
Efes de kazandı.Bu akşam keyfim yerinde.Bir de Hedo ve saz arkadaşlarından müthiş performans izlersem değmeyin keyfime.:)

Osman Yavuz
10.06.2009, 04:56
Bu nasıl bir oyuncudur Allah aşkına.12 sayı 4 asist henüz 1.5 periyotta.Tebrikler Hedo.Yalnız Kobe'ye önlem alın.Adam yanıyor resmen:D20 sayıya ulaştı şimdiden.

Mertcan
10.06.2009, 05:31
bende takip ediyorum orlado alır inşallahda seride 2-1 olur son maça kalır herşey :)

Mertcan
10.06.2009, 05:37
Orlando:61-54:Lakers

Paksoy
10.06.2009, 07:04
magıc kazandı 2-1

Abdülkadir Kılıç
10.06.2009, 07:16
Çok korktum yine Kobe maçı alıp götürecek diye ama yapamadı. İlk periyot dışında kötüydü. İlk periyodu izleyip sonrasını izlemeseydim Kobe'nin bu kadar kötü olduğuna inanmazdım. Hido iyiydi ama son dakikalardaki performansı kötüydü. Kaan Kural'ın dediği gibi 3. periyot dinlendirilseydi daha etkili olurdu son periyotta.

Selman
10.06.2009, 07:48
Şöyle bir oldu.Son çeyreği izleyemedim birtek Allah'tan aynen devam etmiş:) Bu seri daha çok su götürür.Orlando tarihinde bir final serisinde ilk defa kazandı ve bir Türk oyuncu bu takımın en önemli 2 isminden biri.Tarih bunu da yazacak.Tebrikler Hido.

Cengiz Çubukcu
10.06.2009, 07:51
ben de maçın 2. yarısını izledim, orlando zorlansa da maçı kazanmasını bildi...önemli olan ilk maçı almaktır, bir sonraki maçta serinin 2-2'ye geleceğini tahmin ediyorum...

Berk
10.06.2009, 08:08
Son çeyreğe uyanabildim.Orlando son çeyrekte işi serbest atışlarla götürdü.Maç 104-102 iken 28 saniye kalmıştı ve top Kobe'deydi.Kobe inanılmaz bir top kaybı yaptı ve maç orda bitti diyebiliriz.Hidayet son çeyrekte biraz yorgun olsada çok iyi oynadı.4-5 oyuncu 18 sayıyı geçti galiba Orlando'da.Artık önümüzdeki maça bakmalı Orlando.Zira evlerinde kaybedecekleri bir maç seriyi bitirir.Orlando'ya güveniyorum..;)

4. maç Cuma sabahı 4'te..

ilhan
10.06.2009, 08:15
http://www.sporx.com/img/2009/06/081244443787.jpg

İnsan insana bunu yapmaz tabiri şu görüntü için rahatlıkla ve sıklıkla kullanılabilir.

UğuR
10.06.2009, 08:18
Seri 2-1 e geldi....Hidayet in sonradan kötü olmasının sebebi Ariza nın iyi savunmasıdır.İnşallah bundan sonra ki maçlarda arızalık yapmaz....

Emre ÖZTÜRK
10.06.2009, 10:53
2-1 olmuş umarım orlando nun uyanışı olur bu maç.Bir dahaki maçta kobe ve arkadaşları maça çok asılacak o direnci kırabilirlerse seri tekrar ortaya gelmiş olacak.Orlando da sorun Alston.Bu adam deplasmanlarda kayboluyor.Umarım seri orlando dan 3-2 olarak gider.Belki o zaman alston da şampiyonluk için deplasmanda gaza gelerek iyi bir oyun sergiler

innocence
10.06.2009, 11:16
Ne 1-1 mi Siz mac kazanabileciginimiz zanendiyorsunuz

:cool:

Orlando Magic 108 - 104 LA Lakers

Harun-61
10.06.2009, 11:18
http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Spor%20Foto/Orlando%20Magic%20seriyi%202-1'e%20getirdi/09.jpg

http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Spor%20Foto/Orlando%20Magic%20seriyi%202-1'e%20getirdi/01.jpg

Mayls
10.06.2009, 11:21
İlk iki çeyrek Hido açısıdan olağanüstü geçti. Orlando'yu taşıyan isimdi resmen. 3. ve 4. periyotta da fena değildi ama yorgunluk belirtileri görülebiliyordu.

Orlando maç boyunca çok güç harcadı, çok yoruldu. Lakers ise rahat bir şekilde son 5 dakikayı bekliyor gibiydi. Nitekim maçı (fark yüksek olmasa da) rahat bir şekilde önde götüren Orlando son 5 dakikada çok zorlandı. Neyse ki Kobe son saniyelerde çaylaklardan beklenecek bir hata yaptı ve Orlando tarihinde ilk kez bir final kazandı.

Tebrikler Hido, Tebrikler Orlando.

Harun-61
10.06.2009, 11:21
http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Spor%20Foto/Orlando%20Magic%20seriyi%202-1'e%20getirdi/F10060604.jpg

http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Spor%20Foto/Orlando%20Magic%20seriyi%202-1'e%20getirdi/F10065012.jpg

Ahmet Ocak
10.06.2009, 11:30
bosuna heveslenmeyin lakersim dagıtacak insallah

innocence
10.06.2009, 11:32
http://img190.imageshack.us/img190/2599/orlndo.jpg

Özge
10.06.2009, 11:50
Kobe iyiydi ama bu sefer olmadı.Orlando'nun sahasındaki 1 maçı kazanırsak şampiyon oluruz.Muhtemelen bir sonraki maçı kazanacağız.Şimdilik Hido ve arkadaşlarını tebrik edelim:)

Tunga
10.06.2009, 12:03
Akşam "Fener bu kapağın altındadır - Efes" maçından sonra keyiflenmiştim. Gece keyfim ikiye katlandı.

Tüm Amerika'nın "Hido" dediği yerde sırtına "Turkoglu" yazan Hidayet sayesinde biz de hidayete ereceğiz sonunda :)

Cengiz Çubukcu
10.06.2009, 12:28
Kobe iyiydi ama bu sefer olmadı.Orlando'nun sahasındaki 1 maçı kazanırsak şampiyon oluruz.Muhtemelen bir sonraki maçı kazanacağız.Şimdilik Hido ve arkadaşlarını tebrik edelim:)

Özge Kobe iyi miydi? yapma allah aşkına :) maçın sonunu biraz iyi oynasa yeneceklerdi orlandoyu...

Mayls
10.06.2009, 12:30
Kobe maça öyle bir başladı ki, 40 sayıyı bulur dedim. :)

Muhammet*
10.06.2009, 13:44
Bavo hido,bravo orlando...

Özge
10.06.2009, 14:47
Özge Kobe iyi miydi? yapma allah aşkına :) maçın sonunu biraz iyi oynasa yeneceklerdi orlandoyu...Cengiz abi Genel olarak bence iyiydi.Odom ve Bynum'dan biraz daha katkı gelseydi seri belki de şimdi 3-0 olmuştu:)

MuratJ
10.06.2009, 15:05
nasıl cavs lebrona baglıysa, lakersta en az onların lebrona baglı oldugu kadar kobeye baglı. gasol bynum genel olarak hikaye bunu anlamak için ilk çeyregi izlemek yeterliydi. nba in en iyi "takım" ı olan magic inşallah şampiyon olacaktır. şimdi şu seriyi eşitleyelimde gerisi gelir.

hedo nun sözleşme olayına gelince bende ilk olarak orlando da kalmasını isterim uygun şartlar altında eger olmazsa hedo için en iyi olabilecegini düşündügüm yer portland umarım orda oynar.
şöyle bir ilk 5 olsa süper olurdu bence:
oden
aldridge
hedo
fernandez
roy

süper görünüyo bence ya hadi inşallah!

Osman Yavuz
10.06.2009, 16:17
1.5 periyotta 20 sayı atan Kobe bunu takip eden sürede 10 sayı atabilmiş sadece.:)

macka61
10.06.2009, 16:35
maçın ilk yarısını izleyebildim çok güzel bir maçtı hido ve kobe süperlerdi tebrikler orlando final serilerindeki ilk galibeyetlerini aldılar vede final maçlarındaki isabet yüzdesi en iyi maç rekoru kırdılar %63 isabetle

necmiati61
10.06.2009, 16:48
Arkadaşlar yanlış anlamayın ama şu lakers ya da boston taraftarıyım diyenler kendileri başka şehirden olup da İstanbul takımlarını tutanları anımsatıyor bana.. Neyse ben orlando taraftarıyım ama utah finalde olsaydı mesela boston'ın karşısında o zaman da utah taraftarı olurdum.. beni başka ne bağlayabilir ki onlara.. yoksa sadece tarafsız izlerim..
Ayrıca bir arkadaş cleveland'ın lebron'a bağlı olduğu gibi lakers da hep kobe'nin eline bakıyor demiş.. bence çok yanlış bir karşılaştırma.. arada dağlar kadar fark var.. lakers takım olarak çok daha güçlü, lebron'ın yanında doğru dürüst kimse yok ama kobe'nin yanında gasol, odom gibi yıldızlar var..

MuratJ
10.06.2009, 17:53
Arkadaşlar yanlış anlamayın ama şu lakers ya da boston taraftarıyım diyenler kendileri başka şehirden olup da İstanbul takımlarını tutanları anımsatıyor bana.. Neyse ben orlando taraftarıyım ama utah finalde olsaydı mesela boston'ın karşısında o zaman da utah taraftarı olurdum.. beni başka ne bağlayabilir ki onlara.. yoksa sadece tarafsız izlerim..
Ayrıca bir arkadaş cleveland'ın lebron'a bağlı olduğu gibi lakers da hep kobe'nin eline bakıyor demiş.. bence çok yanlış bir karşılaştırma.. arada dağlar kadar fark var.. lakers takım olarak çok daha güçlü, lebron'ın yanında doğru dürüst kimse yok ama kobe'nin yanında gasol, odom gibi yıldızlar var..
ilk sözlerine katılıyorum mesela hedo ayrılınca orlandoya olan sempatim kesinlike azalır. gittigi takımı eger giderse sonuna kadar desteklerim birkaç istisna takımlar hariç tabi.

kobenin lakersı lebronun clevelandı arasında daglar kadar fark olduguna hiç ama hiç katılmıyorum. lakers takım olarak çok daha güçlü degil sadece oynadıgında daha etkili olabilen bazı oyuncuları var clevelanda göre. birebir ele alırsak oyun kurucu pozisyonunda fisher var ona karsılık cleveland da mo williams var dağlar kadar fark göremiyorum burada fisher ın tecrübesi var mo ya karsılık buda play offlarda ortaya cıkıyor zaten. bryant ın oldugu ve lebron un oldugu sg ve sf pozisyonlarını karsılastırmayacagım. bu 2 takım arasında öne çıkan c pozisyonunda ilgauskas ve bynum var diger tarafta, pf olarakta wallace&verajao yada gasol var diger tarafta işte. ben hertürlü dağlar kadar fark göremiyorum. odomun yıldız oldugunuda düşünmüyorum açıkçası. gasol un ise çok üst düzey oyuncu oldugunu düşünmüyorum. genel olarak hikaye onlar bana göre. yine aralarından en begendigim en umutlu oldgum bynum var. sonuçta lakers ta genel olarak kobeye bağlı.
lakers ın avantajı daha oturmuş daha eski bir takım olması. böyle başarılı olmasıda ondan. tabi kötü oyuncu degil burda eleştirdiklerim ama ben böyle düşünüyorum. belki de lakers tan nefret ediyor olmam böyle düşündürüyor ama kendim söylediklerime tamamen katılıyorum! :)

ApoCaN28
10.06.2009, 18:34
Lakers ı seviyorum Orlando yu da D.Howard ve Hidayet olduğu için seviyorum her iki durumda da güleceğim ama ben biraz fazla gülmek için Hidayet i desteklemeliyim diyorum :D

Kazım Uzunboy
10.06.2009, 19:10
Umarım Hido kazanır. :)

Gönlümüz ondan yana.

Kasım Hilal
10.06.2009, 20:05

Yanlış anlamayın diye başlayıp çok yanlış anlaşılabilecek bir cümle kurmuşsunuz. Katılmıyorum. Lakers taraftarı olmam Hido'ya düşman olduğu anlamına gelmez. Ben Laker'a sempati duyduğum zamanlarda NBA'de Türk oyuncu yoktu. Şimdi Hedo ya da Memo var diye döneklik mi edeyim (bakın bu da bir diğer bakış açısı).. NBA'de de ben oyuncu değil takım desteklerim. Ha ama Hido iyi bir oyun çıkarsın ve Magic şampiyon olsun, onunla gurur duyarım ve en az sizin kadar da sevinirim. Lakers ile Cavs'ı karşılaştırman da garip. Nihayetinde Lakers yıllardır üst düzeyde. Kobe yokken, Johnson vardı ondan da evvel Jabbar vardı. Lakers her türlü tepelerde.. Ve Kobe'ye bağlı da değil. Onun liderliğinde ama skor olarak ona çok fazla bağlı değil. Dikkat edin Kobe'nin 20-25 sayı atmasına rağmen Lakers'ın rahat kazandığı çok maç görürsünün sezon içinde.. Ama Lebron otuzun altında attı mı Cavs galip gelemiyor.. Bunu da düşünün.

Gökhan KAN
11.06.2009, 02:31
4 . maç ne zaman..

Hüdai Pervaneli
11.06.2009, 03:15
4 . maç ne zaman..

Ayni soruyu soracaktim:D

Gökhan KAN
11.06.2009, 03:37
4 te galiba Mahmut az sonra...

Hüdai Pervaneli
11.06.2009, 03:42
YArin gece Gökhan Yarin

Mayls
11.06.2009, 11:08
4. Maç bu gece.
5. Maç Pazarı Pazartesine bağlayan gece.

Onur Keskin
11.06.2009, 11:21
5. Maç Pazarı Pazartesine bağlayan gece.

Bu maç Orlando'da mı yoksa Los Angeles da mı.

Hasan61
11.06.2009, 11:23
Bu maç Orlando'da mı yoksa Los Angeles da mı.
orlando
finaller normal serilere göre daha farklı
normalde 2-2-1-1-1 iken
finallerde ise 2-3-2

Paksoy
11.06.2009, 11:28
2-3-2 de çok saçma bi seri ya ev sahibine çok avantaj sağlıyor

Travelair
11.06.2009, 11:29
"ONU DURDURMAK ÇOK GÜÇ"

11 Haziran 2009 10:36

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/79756_1_090611103657.jpg

NBA final karşılaşmalarında Orlando Magic'te mücadele eden milli basketbolcu Türkoğlu'nun performansını, rakip takım oyuncuları Bryant, Gasol, Ariza, Fisher ve Odom değerlendirdi.

Florida'nın Orlando kentinde devam eden final serilerinde, dün yapılan antrenmanların ardından, oyuncular basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Anadolu Ajansı'na Türkoğlu hakkında açıklamalarda bulunan Lakers'ın ve NBA'in en önemli yıldızı Kobe Bryant, ''Orlando'nun bu seneki performansında, Hido kuşkusuz en çok katkı yapan oyuncuların başında geliyor. Eğer günündeyse onu durdurmak çok güç'' dedi.

Hidayet'in her noktadan şut atabilen bir oyuncu olduğunu söyleyen Bryant, Türk oyuncunun Magic'in beyni olduğunun altını çizdi.

Lakers'ın bir diğer yıldızı İspanyol oyuncu Pau Gasol de milli oyuncunun, kendisi gibi finallerin ilk beşte başlayan Avrupa kökenli basketbolcularından olduğunu ifade etti.

Gasol, ''Amerikalı oyuncuların hemen hepsi kolej basketbolu kökenli. NBA'e hazırlık gibi olan kolej basketbolu tüm Amerikalılar için büyük avantaj. Avrupa'dan gelen basketbolcular için buraya adaptasyon kolay değil. Hidayet yıllardır bu ligde ve kariyerinin en üst noktasında bulunuyor'' dedi.

Lakers'a önceki sezon Magic'ten gelen Türkoğlu'nun eski takım arkadaşı Trevor Ariza ise Hidayet için ''Türklerin Jordan'ı son iki sezondur inanılmaz oynuyor. Geçmiş yıllarda aynı takımdayken de çok iyiydi, ama artık o bir yıldız olmuş'' ifadelerini kullandı.

Final mücadelelerinde milli basketbolcuyu savunan Ariza, ''Onu durdurabilirsek biliyoruz ki Magic'i durdurmak çok daha kolaylaşacak'' diye konuştu.

Kaliforniya ekibinin oyun kurucusu Derek Fisher ise Hidayet'in savunma oyunundaki üstün yeteneklerine dikkat çekerek, Türk yıldız olmasa Magic'in finallerde mücadele etme şansının az olacağını kaydetti.

Los Angeles takımının kenardan oyuna girmesine rağmen en çok süre alan oyuncularından olan Lamar Odom da milli basketbolcunun çok yönlü bir oyuncu olmasının önemini vurguladı.

Odom, ''3 sayı yüzdesi iyi, içeri girip sayı yapıyor, savunması kuvvetli, asist ortalamasında takımının en iyisi. Bir oyuncudan istenebilecek tüm özelliklere sahip. Umarım onu durdurabiliriz'' dedi.

maraton.com.tr

Muhammet*
11.06.2009, 11:49
Kobe Bryant'a bunları söyletebiliyorsa...:alkış:

Osman Yavuz
11.06.2009, 11:58
Büyüksün Hedo.:)Lakers takım olarak en çok senden korkuyor.

Kasım Hilal
11.06.2009, 13:24
4. maçı da Magic alır ve seri de 4-2 Laker lehine biter..
Sadece içime öyle doğduğu için söylüyorum..

Ahmet Ocak
11.06.2009, 15:30

tek kelımeyle sacmalamıssın renkdas ne alakası var yahu beni onlara baglayan ne olabılır kı demıssın buradan senın bır nba ızleyıcısınden cok hidayet ve mehmet okur izleyicisi oldugun ortaya cıkıyor kusura bakma ben öyle değilim ben nba manyagıyım ha hidayet sampıyon olursa sevınırmıyım tabıkı evet

hermann hesse
11.06.2009, 15:52
NBA History DVD si ni izlerseniz neden bazı kişilerin Boston, bazılarının ise Lakers ı tuttuğunu daha iyi anlarsınız. NBA'ı sadece Hidayet ve Mehmet Okur'un oynadığı yer olarak değerlendirmemek gerekir. Zira NBA maçlarını, hele konferans finallerini izlerseniz adeta müptelası olursunuz. Bende de açıkçası eskiden kalma Boston taraftarlığı vardır.

Hayriye Ayan
11.06.2009, 16:25
haydi hido göreyim seni
epeyi övmüşler onu
inşallah alır bu maçı orlondo

Mayls
11.06.2009, 17:01
Madem böyle bir tartışma açıldı:
Ben geçen yıl ilgi duymaya başladım NBA'e. İzlediğim ilk maç Boston'un bir maçıydı ve Garden'in o yeşil atmosferi beni büyülemişti. O gün bu gün, Celticsli'yim :)
Hatta bu başlıkta "Artık Bostonlu'yum" tarzı bir mesajım olmalı, bir ara arayıp bulmak lazım :)

Zeki Akyol
11.06.2009, 17:49
Sabahları uykusuz kalıyorum ama harbi değiyor :)
Hido süper ya bıde attığı sayılarda oley dıye bağırınca :) mılletın uyudğunu unutmuşum :)
Sabah işe gıderken ust komşu uyutmadın benı dıyo :)
Abı sabah olmuş ne yatıyon kı osaate dıyom:)

mAz
11.06.2009, 22:23
Bu gece maça kadar yarınki finale çalışıp, sonra maçı izleyip Hidayet'in galibiyeti ile moral bulmayı ve sınavda da başarılı olmayı amaçlıyorum. :rolleyes:
İnşallah herşey umduğum gibi olur. :)

Özge
12.06.2009, 01:04
Lakers bu gece 3-1 yapıyorsun bak:)

Paksoy
12.06.2009, 01:06
hiddayet taksın yüzüğü bırakın lal da herkezin yüzüğü var

Hüdai Pervaneli
12.06.2009, 01:06
Bu gece 3-1 Olursa gerisi gelir özge

Harun-61
12.06.2009, 01:07
önce Efes'le costuk...
sabaha karsi ise Hedo'lu Orlando ile...

.

Paksoy
12.06.2009, 01:10
evet senaryolarda aynı 2-1 hedo bu finalde parladı

Emre ÖZTÜRK
12.06.2009, 01:11
orlando bu gece seriyi eşitle ve bizi sevindir.
aslında herşey yine gerizekalı alston a bakıyor.O iyi oynarsa ve Lakers ta ise kobe falan çoşmazsa bu maçı orlando alacaktır.

Osman Yavuz
12.06.2009, 01:42
önce Efes'le costuk...
sabaha karsi ise Hedo'lu Orlando ile...

.
Bu moralle bu maçı da alırız merak etmeyin.:D

Sanki Orlandolular da Efesli de.:D

Paksoy
12.06.2009, 05:03
magıc çok iyi hido aşmış kendini süper oynuyor.. eğer kupaya uzanırsa mvp olabilir

mAz
12.06.2009, 05:28
İlk yarıyı 49-37 orlando önde bitirdi...Hidayet harika bir oyun ile birlikte 15 sayı attı.
Bir aksilik olmazsa seri 2-2 ye gelmek üzere.

Paksoy
12.06.2009, 06:51
ya hidayet salladı abd yi yine süper ya öyle zamanda 5 sayı attı ki

Paksoy
12.06.2009, 06:52
howard 16 sayı 21 riband 9 blok gibi rakamlara bak

ilhan
12.06.2009, 06:57
Magic çok kaçırıyor. Kendi kendilerini panik yapıyorlar. En rahatları Hidayet. :) Maç uzatmalara gitti.

Paksoy
12.06.2009, 07:17
fark 3 sayı 10 sanıye kalmış faul yapmazsan fısher de 3 lüğü atar böyle .

ilhan
12.06.2009, 07:18
Son periyotta 5 sayı fark yakalamışsın son 1 dakika 15 saniye hücum yapıyorsun ve yeterince süre var. Ama lay lay lom yapar boş pozisyonda atmazsan sonun böyle olur. Gerçekten çok yazık.

Hasan61
12.06.2009, 07:28
orlando hiç üzülmesin faul yapmazsan o pozisyonda böyle olur......

Cengiz Çubukcu
12.06.2009, 07:42
Son periyotta 5 sayı fark yakalamışsın son 1 dakika 15 saniye hücum yapıyorsun ve yeterince süre var. Ama lay lay lom yapar boş pozisyonda atmazsan sonun böyle olur. Gerçekten çok yazık.

benim de moralim bozuldu...lakers bu moralle şampiyon olacaktır...orlando eline geçen tarihi fırsatı çok komik bir şekilde kaçırdı...

Selman
12.06.2009, 07:47
Ah be Orlando. Bu kadar basit maç verilmez ki.:S

Berk
12.06.2009, 07:55
Ne yaptın be Orlando?Moralim bozuldu şimdi.Bundan sonra bir mucize gerek..

ilhan
12.06.2009, 07:58
Hidayet..

Sen bir numarasın be oğlum. Kaçırdığın serbest atışlar her ne kadar kritik olsa da sen gerçekten bir numarasın. Top sana her geldiğinde tüylerim ürperdi. Hele o tek başına 5 sayılık farkı yakaladığındaki sevincin muazzamdı. Takımda herkesin suratından düşen bir parça iken kameralara yansıyan rahat tavırların ve gülüşüne kurban olayım senin. :)

Olurda yüzüğü takamasan bile, bizim gönlümüzde hem Mvp hem de yüzüğün hazır.

Özge
12.06.2009, 08:23
Aferin Lakers söz dinliyorsun:D

cınar#7
12.06.2009, 09:01
Olacak iş değil,Dwight 2 serbest atıştan 1ini atsa maçı almıştık..Maçın sonundada Pietrus hidayete vermek yerine saçma sapan bir atış yaptı..onuda geçtik sen 3 sayı öndesin,neden faul yapmıyosun??? offf artık mucize lazım,deplasmanda 2de 2? neden olmasın?:)

Mertcan
12.06.2009, 09:11
bu maçı almalıydı orlando.. yazık oldu ya

UğuR
12.06.2009, 09:21
Hidayet'in sayıları da yetmedi
12 Haziran 2009 Cuma 08:45
Los Angeles Lakers, Derek Fisher'ın kritik 3 sayılık basketleriyle Orlando Magic'i uzatmada yenerek final serisinde 3-1 öne geçti.

Orlando Magic, NBA final serisi dördüncü maçında Los Angeles Lakers’ı ağırladı.

Seride 2-1 geride olan Orlando bu maçı da kazanarak durumu 2-2'ye getirmek, Lakers da deplasmanda alınan galibiyetle rahat bir nefes almak için sahaya çıktı.

Derek Fisher'ın normal sürenin sonunda ve uzatma dakikalarında kaydettiği 3 sayılık basketlerle Lakers, maçı 99-91 kazandı ve seride 3-1 öne geçti.

Bu galibiyetle Lakers, NBA finallerindeki 7 maçlık deplasman mağlubiyet serisine de son vermiş oldu.
Üçüncü maçı kazanarak kulüp tarihindeki ilk final serisi galibiyetine ulaşan Orlando, dördüncü karşılaşmaya etkili başladı. İlk 5 dakikalık bölümü 12-8 önde geçen ev sahibi takım, farkı 5 sayıya kadar çıkardı. Hidayet Türkoğlu’nun ürettiği 10 sayıyla Magic, ilk çeyreği 24-20 üstün bitirdi.
İkinci çeyrekte de Lakers’ın savunmasını aşmakta zorlanmayan Orlando, skoru 37-27’ye getirerek farkı çift hanelere taşıdı. Hido’nun önderliğinde Lakers’ın arayı kapatmasına izin vermeyen Florida ekibi, soyunma odasına 12 sayılık avantajla gitti: 49-37
İkinci yarıda Lakers, Trevor Ariza’nın da hücuma katkı yapmasıyla aradaki farkı eritmeyi başardı. İlk 4 dakika içinde Ariza’nın kaydettiği 7 sayı ile farkı 5 sayıya indiren konuk takım, Orlando’nun kolay sayılar bulmasına izin vermedi. Andrew Bynum’ın serbest atışlardan ürettiği sayılarla 55-54 öne geçen Kobe Bryant ve arkadaşları, üçüncü çeyreği 67-64 önde noktaladı.
Son çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. Periyodun ilk bölümünde farkı 6 sayıya kadar çıkaran Lakers, savunmada etkili olamayınca Orlando bitime 6 dakika 40 saniye kala farkı 2 sayıya indirdi: 75-73

Mickael Pietrus'un basket-faulden ürettiği 3 sayı ile yeniden öne geçen Orlando, Pau Gasol ve Kobe Bryant'ın basketlerine engel olamadı ve son 4.5 dakikaya 79-76 geride girdi. Magic, Hidayet Türkoğlu'nun bitime 2 dakika kala üst üste ürettiği 5 sayı ile 87-82 öne geçti.

Son 11 saniyeye Howard'ın kaçırdığı serbest atışlara rağmen 3 sayı önde giren Florida ekibi, Derek Fisher'ın 3 sayılık basketine engel olamadı ve skora 87-87 eşitlik geldi. Magic kalan 4.6 saniyede Pietrus ile kullandığı hücumu sayıya çeviremeyince uzatma dakikalarına geçildi.

Orlando uzatma bölümünü Rashard Lewis'in 3 sayılık basketiyle açarken, rakibine Kobe Bryant'ın 4 sayısı ile cevap veren Lakers son 1.5 dakikaya 91-90 önde girdi. Florida ekibi, Dwight Howard'ın serbest atıştan bulduğu sayı ile skora 91-91 eşitlik getirdi.

Derek Fisher'ın bitime 31.3 saniye kala kaydettiği kritik 3 sayılık basketle 94-91 öne geçen Lakers, son bölümde Pau Gasol'ün sayılarıyla sahadan 99-91'lik skorla galip ayrıldı.

Serbest atışlarda 22/37 ile oynayan Orlando'da milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, 25 sayı - 5 ribaund - 3 asistle oynadı. 41 dakika süre alan yıldız oyuncu, kullandığı 13 şutun 8'ini sayıya çevirdi. Takımının en skoreri olan tecrübeli ismin çabaları galibiyet için yeterli olmadı.

Lakers'ta Kobe Bryant 32 sayı - 8 asist - 7 ribaund ile yıldızlaşırken, 11/31 saha içi isabetiyle hücum etti. Pau Gasol 16 sayı - 10 ribaund ile double-double yaparken, Trevor Ariza 16 sayı - 9 ribaund ile oynadı.

İki kritik 3 sayılık baskete imza atan Derek Fisher ise, 12 sayı - 4 ribaund ile oynadı.

Orlando'nun All-Star pivotu Dwight Howard 21 ribaund - 16 sayı - 9 blokluk performansıyla pota altını domine ederken, kenardan gelen Pietrus da 15 sayı üretti.

Serinin 5 maçı pazar gününü pazartesiye bağlayan gece saat 03.00'te Orlando'da oynanacak.

Kazım Uzunboy
12.06.2009, 09:24
Yazık olmuş be Hido.

LazAnisT
12.06.2009, 09:36
Fisher diyorum.Nasıl bir adam bu:)

İsmail Alkan
12.06.2009, 10:46
Sabah sabah moralim bozuldu :mad:

Bize gülmek haram sanırım,gönül verdiğimiz,her el attığımız dalda stress :confused:

İyikide efes varda bir nebze keyif yapabiliyoruz :)

Cengiz Çubukcu
12.06.2009, 10:50
Sabah sabah moralim bozuldu :mad:

Bize gülmek haram sanırım,gönül verdiğimiz,her el attığımız dalda stress :confused:

İyikide efes varda bir nebze keyif yapabiliyoruz :)

Merak etme Abi Efes de sırf biz destekliyoruz diye yenilir :)

Hüseyin İlkin
12.06.2009, 10:52
Yapma be Magic, yapma be.

Oğuz B.
12.06.2009, 10:56
yazık oldu orlandoya ama bu kadar seri hataları kaldırmaz bu maçlar.

Emre ÖZTÜRK
12.06.2009, 10:58
Allah ım ya sabah sabah deli oldum gerizekalı aptalın önde gideni Fisher ın üçlüğüyle maç uzatmaya gidiyor.Sonrada uzatmada yine bir üçlükle orlando nun işini bitiriyor fisher.Yazık!!!!
sen farkıı 10 sayılara cıkarmışsın son 4 saniyede beraberliğe getirtiyorsun.Aptalca şutlar kaçırıyorsun.İğrenç bir playoff dönemi geçiren hatta denver serisinde boş üçlükleri çembere değdiremeyen fisher maçı kopartıyor.Harbidende o hidayet e yazık!!
Bugün şunu birdaha farkettim ki lakers tan gerçekten aşırı derece nefret ediyorum.Takımda bana sempatik gelen bir tane adam yok yahu.Gıcık herifler

Ömer Kaya
12.06.2009, 11:31
yazık olmuşya izleyemedim ama yorumlara bakılırsa yazık olmuş

hermann hesse
12.06.2009, 11:38
Yani böyle talih olur mu? Sen 12 sayı fark yap, 3. çeyrekte bu farkı Lakers kapatsın, 4. çeyrekte son dakika da 5 sayı fark yap sonra maçı uzatmaya götür ve uzatma da maçı kaybet. Uykusuz kalarak maçı izledim. Howard, Gasol'u resmen blok manyağı yaptı.Orlando takımında hakiaten oyunu rezil eden adam çok fazlaydı. O Nelson yok mu adam tek başına Orlando nun maçı kaybetmesine neden oldu. Şu bir gerçek ki Hidayet olmadan Orlando atağa çıkamıyor.Hidayet'in mükemmel oynadığı, inanılmaz basketler attığı şu maç kaybedildi ya yazık gerçekten çok yazık.

Osman Yavuz
12.06.2009, 11:49
Son topu Hedo'ya vermedi Pietrus ve kendi kullandı.Maç bana göre orada bitti zaten.Yazık oldu.Çok rahat alabileceğimiz bir maçtı.İlhan'ın dediği gibi o yüzüğü takamasan da sen bizim MVP'mizsin.Tebrikler Hedo.:Alkış:

Gökhan KAN
12.06.2009, 11:49
Lakers ezer geçer bence..Lebron bile tek başına geçiyordu neredeyse..Burda sadece Lebron yok..Kobe Gasol Odom Ariza falan çok iyiler...Belki 1 maç alır Orlando..
Belliydi böyle olacağı...Kaldı 1 maç..Ben demiştim..:)

Tunga
12.06.2009, 12:02
Sanırım bu seride kaliteden ziyade tecrübe farkı çıktı ortaya. Kalite olarak çok farklı takımlar olduklarını düşünmüyorum; ama Lakers bence 12 sayıdan maç vermezdi.

İsmail Alkan
12.06.2009, 12:06
Merak etme Abi Efes de sırf biz destekliyoruz diye yenilir :)
Cengiz çaktırma,bizim desteklediğimizi öğrenmesinler :)

Allah ım ya sabah sabah deli oldum gerizekalı aptalın önde gideni Fisher ın üçlüğüyle maç uzatmaya gidiyor.Sonrada uzatmada yine bir üçlükle orlando nun işini bitiriyor fisher.Yazık!!!!
sen farkıı 10 sayılara cıkarmışsın son 4 saniyede beraberliğe getirtiyorsun.Aptalca şutlar kaçırıyorsun.İğrenç bir playoff dönemi geçiren hatta denver serisinde boş üçlükleri çembere değdiremeyen fisher maçı kopartıyor.Harbidende o hidayet e yazık!!
Bugün şunu birdaha farkettim ki lakers tan gerçekten aşırı derece nefret ediyorum.Takımda bana sempatik gelen bir tane adam yok yahu.Gıcık herifler
Yorumunun son paragrafını okuyunca bir an bornova belediyesi aklıma geldi :)

Muhammet*
12.06.2009, 12:09
Orlando'nun işi artık çok zor...

Emre ÖZTÜRK
12.06.2009, 12:11
Cengiz çaktırma,bizim desteklediğimizi öğrenmesinler :)

Yorumunun son paragrafını okuyunca bir an bornova belediyesi aklıma geldi :)

o bornova belediyesine lakers tan daha fazla gıcık oluyorum:D
hele o azizmahmutoğulları mı ne ondan aşırı nefret ediyorum.Herif bizim maçlarda çoşuyordu:)

Osman Yavuz
12.06.2009, 12:13
o bornova belediyesine lakers tan daha fazla gıcık oluyorum:D
hele o azizmahmutoğulları mı ne ondan aşırı nefret ediyorum.Herif bizim maçlarda çoşuyordu:)
Sadece bizim maçta değil, bütün final serisini hemen hemen kusursuz oynadı.:)

Mustafa Önal
12.06.2009, 12:19
akşam şunu dedim kendi kendime : efes 0-2 den 2-2 yaptı. hemde deplasmanda. efeste mavi beyaz orlando da . fb de sarı lacivert lakersta seri kesin 2-2 dedim ama olmadı. üzüldüğüm tek nokta hedo oldu . nba da desteklediğim takım kobe shaq ikilisi varken lakers tı ama shaq dan sonra pek takip etmedim. shaq ve vade li miami yi takip ediyordum.
inşallah orlando deplasmanda kazanır ve seri tekrar başlar.

Mustafa Uzuner 61
12.06.2009, 12:19
Hidayetin bu oyunu karşılığında yüzüğü takmayı kesinlikle hakediyor. Ben hala ümitliyim finale kadar hiç bir maçta geri adım atmadılar. çok stressli maçlara çıkmaya çok alışıklar bu sezon efes 2-0dan 2-2 yaptı orlandoda 3-3 yapar bence ama son maç ne olur bilemem

Mayls
12.06.2009, 12:21
Durumu 3:2 yapar Orlando diye düşünüyorum. Ama Staples Center'da maç kazanma ihtimali yok bence.

Hüdai Pervaneli
12.06.2009, 12:41
LAkers burdan Sonra Sizce mac verir mi?

Emre ÖZTÜRK
12.06.2009, 12:42
LAkers burdan Sonra Sizce mac verir mi?

vermesini umuyoruz

Özge
12.06.2009, 13:10
akşam şunu dedim kendi kendime : efes 0-2 den 2-2 yaptı. hemde deplasmanda. efeste mavi beyaz orlando da . fb de sarı lacivert lakersta seri kesin 2-2 dedim ama olmadı. üzüldüğüm tek nokta hedo oldu . nba da desteklediğim takım kobe shaq ikilisi varken lakers tı ama shaq dan sonra pek takip etmedim. shaq ve vade li miami yi takip ediyordum.
inşallah orlando deplasmanda kazanır ve seri tekrar başlar.Mustafa Lakers'ın renkleri sarı lacivert değil sarı mor:)

Kasım Hilal
12.06.2009, 13:29
Seri bitti diyebiliriz..
Orlando bu kadar iyi oynadığı maçı bile verdiyse artık..
Fazla heyecan yaptılar..
Büyük ihtimal Lakers rehavet yapar ve 5. maç Orlando'nun olur; ardından dananın kuyruğu Staple'da kopar..
Eğer işi sıkı tutarklar ise 4-1'i de görürüz...

Berk
12.06.2009, 13:40
Del Piero - Hidayet

http://2.bp.blogspot.com/_iK7Dl_38dj0/SjIUobzYJuI/AAAAAAAADbY/WSxcDcjmTzM/s1600/delpieronba.jpg

Özge
12.06.2009, 13:42
Vay be Hido'ya bak:)Del Piero destek veriyor ona :)

Hayriye Ayan
12.06.2009, 13:57
vermesini umuyoruz

aynen.......

Ahmet Ocak
12.06.2009, 14:36
lakersim bundan daha once de dedıgım gıbı kımın patron oldugunu orlandoya bır kez daha gosterdı hıdayet adına uzgunum ama lakersssssssss işte bu :D

innocence
12.06.2009, 15:00
ah Nelson ah...seni nasıl all-star seçtiler bir anlasam.Allah ın tıfılı senin yüzünden yenildi Orlando ve Hidayet ile Howard ın tüm çabalarına yazık oldu.

Bu maçı kazansaydı Orlando Seri 7. maça uzar diye tahmin ediyordum.Şimdi ise 5. maçı Orlando kazanacaktır diye düşünüyorum.Seri Staples Center a taşınınca 6. maçı Lakers alarak şampiyon olacaktır.

ApoCaN28
12.06.2009, 15:24
Lakers tamam şampiyon ol da bir Türk ün olduğu takımı yenme be =)

Cengiz Çubukcu
12.06.2009, 15:30
Del Piero - Hidayet

http://2.bp.blogspot.com/_iK7Dl_38dj0/SjIUobzYJuI/AAAAAAAADbY/WSxcDcjmTzM/s1600/delpieronba.jpg

bu fotoyu masaüstü yaptım... :)

Murat'
12.06.2009, 15:53
Lakers sona çok yaklaştı.Önümüzdeki maçta işi bitirir Kobe.

macka61
12.06.2009, 16:19
bence maçın kaybedilmesinin tek sebebi teknik heyetin taktik fual yaptırmamasıdır

UğuR
12.06.2009, 16:22
Orlando dan bu saatden sonra adına yakışır bir sihir bekliyorum...
4-3 ...
olur mu? zor.... ama çıkmadık candan ümit kesilmez.....

parola : Magic :)

ilhan
12.06.2009, 17:38
Fisher diyorum.Nasıl bir adam bu:)

İnsan değil o ya :)

bordox
12.06.2009, 17:39
Petar Noumoski ve Micheal Jordan zamanlarında basket izlerdim,adamlar şiir gibi basket oynuyorlardı.Uzun zamanlar sonra O.Magic-B.Celtic serisiyle basketbol izlemeye döndüm.Hidayet için tabii.
Valla Hidayet olayı aşmış artık her şey var adamda.Yıldızsa yıldız,en değerli oyuncuysa en değerli oyuncu noktasına taşımış oyununu mesala Mehmet Okur şampiyon oldu Nba'da ama asla Hidayet gibi takımın en önemli adamı değildi yanlış hatırlamıyorsam.
Takımın tüm oyuncuları ona güveniyor ve son topu kullanan oluyor az buz iş değil özellikle Avrupa'dan gidip de bunu başaran oyuncu sayısı elin parmaklarını geçemezken.
Birde ne kadar beyfendi birisi Hidayet saha içinde ona herkes saygı duyuyor.İnşallah şampiyonluk gelir Hidayet,Nelson gibi birisi olmasa dün galip gelirler ve rahatlarlardı ama hala umut var.

Emre ÖZTÜRK
12.06.2009, 18:25
arkadaşlar herkes nelson a yüklenmiş ama adam sakatlıktan yeni çıktı.tam sağlıklı değil eğer sağlam ve formda bir nelson olsa toza dumana katardı ortalığı.Nelson un iyileşmesi bile mucizevi bir şekilde oldu.Adam şut sokamıyor ama sakatlanmadan önce orta mesafeleri serbest atış gibi atardı nerdeyse..

Cengiz Çubukcu
12.06.2009, 18:39
batug.com'da bakın bir arkadaş ne yazmış....

''Belki her maç en çok sövdüğüm adam şu fisher...Ama tecrübesiyle , o son saniyeleriyle hepimizi çılgına çevirdi ve alt kattaki komşuyu sabahın köründe yukarı çıkarttı "Ne bu sesler" diye...Her maç diyorum yeter artık fisher gitsede kurtulsak...''

Hakikaten nedir Hidayetin bu adamdan çektiği yahuı :)

İsmail Alkan
12.06.2009, 22:24
Şu final serileri tamda ünv sınavı öncesine denk geldi :(

Bizim ev 24 saat esasına göre mesaiye geçti,canlı olanları bizim oğlan,banttan olanlarıda akşam ailecek seyrediyoruz,yandığımızın resmidir ya hayırlısı bakalım.

The Legend
12.06.2009, 22:40
bu saatten sonra Lakers bırakmaz abi olan bizim hidayete oldu bu performansının karşılığını alamayacak.

Oğuz B.
13.06.2009, 06:11
Hido'nun belalısı

2004 Batı Konferansı yarı finalinde 0.4 saniye kala attığı basketle Hidayet´li San Antonio´yu yıkan Derek Fisher, dün de son 4 saniyede attığı üçlükle, Magic´in ipini çekti.

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/6/18_258122_13FAN7COKBUYUK-C-B.jpg

Hidayet ne zaman kahraman olacak olsa, takım arkadaşları ona bir türlü ayak uyduramıyor. 2. maçta bitime 0.6 salise kala Courtney Lee’ye ‘al da at’ dercesine verdiği pası çaylak oyuncu heba ederken, Magic çok önemli bir galibiyetten oluyordu. Dün de milli basketbolcunun 25 sayı, 5 ribaunt ve 3 asistlik performansı hiçbir işe yaramadı. Öyle ki bitime iki dakika kala skor 82-82’iydi. Hido önce çok kritik bir üçlük atıp durumu 85-82 yaptı. Ardından Ariza’yı geçip bıraktığı turnikeyle Orlando’yu 87-82 öne geçirdi. Bitime 40 saniye vardı ve artık Magic zafere çok yakındı.
Lakers’ı mucizeler kurtarabilirdi ama öyle işler oldu ki inanılır gibi değil. Gasol’un smacıyla durum 87-84 olmuş, topu da sahanın kralı Hido eline almıştı. Dwight Howard’a yine müthiş bir asist yaptı Hido. ‘Süperman’ faullerden birini sayıya çevirse milli yıldızımız kahraman, Magic de kazanan olacaktı. Ama iki atış da kaçtı. Bitime sadece 10 saniye vardı. Orlando taktik faul yapsa maçı yüzde 90 kazanacak. Ancak NBA’de bu faule bir türlü başvurulmuyor. Nedenini aklı başında hiç kimse de anlayamıyor.
Neden Nelson?
Ardından topu Kobe aldı, son saniyelerin adamı Derek Fisher’a verdi. Karşısındaki Jameer Nelson da faul yapacağına geri çekildi, Fisher de 4 saniye kala attığı üçlükle fişi çekti.
Uzatmalarda ise Kobe Bryant her zamanki gibi sazı eline alınca seride Lakers 3-1 öne geçti.
Oysa fark yedikleri ilk maç hariç oyunu domine eden, kazanmaya yakın olan, yapılan bu hatalar olmasa 3-1 öne geçen Magic olacaktı. Hidayet de hiç kuşkusuz finallerin MVP’si seçilecekti. Artık işleri çok ama çok zor. Sonuçta finale kalan bir takımın tek patronu bir Türk basketbolcu. Çok ama çok önemli ve gurur verici bir o olay. O kenardayken, Magic adeta dümeni kırık bir gemi gibi. Nitekim 4 faul alıp kenara geldiği anlarda, o kadar çaresiz di ki Magic, Pietrus’un ekstra performansı
olmasa, daha erken bile teslim olabilirlerdi Lakers’a. Coach Jeff Van Gundy’nun ise Jameer Nelson inadı, ona pahalıya malolmak üzere. 4 aydır onamayan bir oyuncuya en kritik anlarda şans verip, Play-Off’larda son derece faydalı olan Anthony Johnson’u kenara hapseden Vun Gundy’nin bu tutumunu da anlamak mümkün değil.
Magic, ‘Ariza’ yaptı
Maçın kırılma anlarından biri de 2. yarının başı oldu. Devreyi 12 sayı önde bitiren Magic, bu bölümde hiçbirşey üretemezken, ilk yarıyı 0 sayıyla kapayan Trevor Ariza’nın 5 dakikada attığı 12 sayı, uyuyan Lakers’ı diriltti. Magic’in kaçırdığı toplam 15 serbest atış ve rakipten yaptığı 10 fazla top kaybı onların sonunu hazırlayan faktörlerden biriydi.
Nitekim 16 sayı, 21 ribaunt ve 9 blokla geceye damgasını vuran Howard, 2’si maçın sonunda olmak üzere kaçırdığı 8 faul ve yaptığı 7 top kaybı müthiş performansa gölge düşürdü. Kobe Bryant da 32 sayı, 7 ribaunt ve 8 asistle, yine takımını sırtladı.
Gökhan GERMAN
Kaderinde Lakers var
Hidayet, hayatının kader maçlarında hep Los Angeles Lakers’a takıldı. Çaylak sezonunda Sacramento Kings’le Batı Konferansı finalinde Lakers’la karşılaşan Hido, tam finale çıkacakken Robert Horry’nin son saniye üçlüğü ile yıkılmıştı. Ardından San Antonio formasıyla 2004’te Lakers’ı elemek üzereydiler. Ama 0.4 saniye kala, dünün yıldızı Derek Fisher, Hido’nun umutlarını bitiren isim olmuştu. Dün de aynı oyuncu yine Lakers formasıyla 4 saniye kala attığı üçlükle yine Hidayet’in hayallerinin yıkılmasına neden oldu.

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/6/12_258124_13FAN7FISHER-C-B.jpg

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/6/9_258123_13FAN7ADAM-B.jpg

Juventus kaptanı Alessandro Del Piero, Amway?Arena’ya gelip diğer taraftarlar gibi Hidayet’e hayranlığını dile getirirken, Başbakan Recep?Tayyip Erdoğan’ın da telefonla milli oyuncumuzu aradığı öğrenildi.

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/6/16_258128_13FAN7HEDOSON.jpg

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/6/15_258127_13FAN7HEDO4-C-B.jpg

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/6/14_258126_13FAN7HEDO2-C-B.jpg

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/6/13_258125_13FAN7HEDO1-C-B.jpg

ilhan
13.06.2009, 07:48
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/6/13_258125_13FAN7HEDO1-C-B.jpg

Obaaa, süper görüntü :)

Muhammed KOÇ
13.06.2009, 19:14
hido bi vursa yarısı boşa gider şuraya bak :D

Paksoy
13.06.2009, 19:42
del pıero değil mi o

Hüdai Pervaneli
13.06.2009, 19:45
YA 5 mac niye Bu gece degil ya

Paksoy
13.06.2009, 19:47
2 maç oynanıp 1 gün daha ara veriliyor

Hasan61
13.06.2009, 20:44
YA 5 mac niye Bu gece degil ya
bizi düşünmüşler öss var yarın:):):)

Onur Şeref
13.06.2009, 21:09
Maçta ABD dolarının üstüne koyulan Hidayet resmi ve üstünde IN HEDO WE TRUST yazısı çok hoşuma gitmişti.

Mayls
14.06.2009, 00:34
bizi düşünmüşler öss var yarın:):):)
Bizi pek düşünmemişler, okula gideceğiz Pazartesi :D
Neyse, biz bir şekilde hallederiz. Hepinize şu lanet sınavda başarılar dilerim, Allah yardımcınız olsun :)

oguzhann
14.06.2009, 16:38
şu lakers'ı gram sevmiyorum

Kasım Hilal
14.06.2009, 16:58
Bu akşam seri bitecek..

Uğur GEMİCİOĞLU
14.06.2009, 19:40
şu lakers'ı gram sevmiyorum

Aynen ya.Renklerinden mi acaba :)

Berk
14.06.2009, 19:44
Bu geceki maç Orlando'nun.Başka yolu yok..

ilhan
14.06.2009, 20:39
Hidayet için 'Lüks Vergisi' ödeyecek Orlando Magic, bu sezon sözleşmesi sona eren Hidayet Türkoğlu'nu takımda tutmak için tarihinde ilk kez lüks vergisi ödemeyi göze aldı.

ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) final oynayan Orlando Magic, bu sezon sözleşmesi sona eren milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nu takımda tutmak için tarihinde ilk kez lüks vergisi ödemeyi göze aldı.

Florida takımı Magic'in Başkanı Bob Wander Weide, NBA'in taraftar sitesi Fan House'a yaptığı açıklamada, Hido'yu takımın "çekirdek oyuncusu" olarak ifade etti.

Takımın sahibi Devos Ailesi adına açıklama yapan Weide, "Aile şu anda finallerde olmanın mutluluğunu yaşıyor. Hidayet bu takımın çekirdeği. Dwight ve Rashard'ın sözleşmeleri 2012'de sona erecek. Hidayet ise Temmuz başında free-agent (serbest oyuncu) konumuna düşecek. İstediği takımla görüşme yapma hakkına sahip" dedi.

Hidayet'le tekrar sözleşme imzalamaları durumunda NBA kuralları gereği limiti aştıkları için lüks vergisi ödemeleri gerekeceğini kaydeden Weide, "Magic, tarihi boyunca lüks vergisi ödemedi, ama Devos ailesi takımın çekirdeğini birarada tutmak pahasına tarihinde ilk kez bu vergiyi ödemeyi onaylayabileceğini söyledi" diye konuştu.

Magic'in bu sezon takımdaki oyunculara ödeyeceği toplam paranın 68.7 milyon dolar olduğu belirtilirken, bu rakamın 71.1 milyon dolarlık lüks vergisi ödeme sınırına çok yakın olduğu ifade edildi. Rakamın NBA Ligi'nde düşen gelirlerle birlikte 2009-2010 sezonunda 69.4 milyon dolar olacağı tahmin ediliyor. Orlando takımı, Türkoğlu ile yeni bir anlaşma yapması durumunda da rakamı aşacağı için NBA kuralları gereği lüks vergisi ödemek durumunda kalacak.

HİDAYET'İN DEĞERİ ÇOK ARTTI
Magic takımını yakından bilen Orlando Sentinel gazetesi yazarlarından Brian Schmitz de, "Türk" olarak hitap ettiği Hidayet Türkoğlu'nun 2004'te 36.7 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladığına işaret ederek, "Onun tarafı, Hido'nun Golden State'in kısa forvet Corey Maggette'ye ödediği 50 milyon dolardan çok daha değerli olduğuna inanıyor. Hidayet, ya bu yıl serbest oyuncu hakkını kullanıp çıkacak en iyi teklifi değerlendirecek ve takımdan ayrılacak, ya da bir yıllık opsiyonunu daha kullanıp önümüzdeki sene sonu daha iyi bir teklif gelmesini bekleyecek" dedi.

Schmitz, NBA'de final oynamanın verdiği artılar ve maçlardaki yüksek performansı ile Hidayet'in değerinin arttığını kaydederek, bu yıl çok daha iyi bir teklif alacağını tahmin ettiğinin altını çizdi. Schmitz, Mart ayında 30 yaşına basan ve son önemli uzun vadeli sözleşmesini imzalamaya hazırlanan Türk oyuncunun, gelecek teklifi değerlendirmesinin de hakkı olduğunu ifade etti.

Otoritelere göre, Hidayet gösterdiği performansla 10-12 milyon dolar aralığında bir yıllık gelir değerine sahip. Magic'te Rashard Lewis 16.4 milyon dolar, Dwight Howard da 13.1 milyon dolar kazanıyor.

AA

Selman
14.06.2009, 20:45
"Ben motivasyon uzmanıyım" diyen Orlondo koçu Stan Van Gundy bakalım takımını nasıl hazırlayacak.

Lakers maça hızlı başlarsa bu motivasyon çok önemli bir faktör haline gelecek.

ilhan
14.06.2009, 20:47
Ne diyorsun Selman'ım? Hidayet kalmalı mı? :)

Selman
14.06.2009, 20:49
Spurs'e geri gelsin, bu sefer şampiyonluk yüzüğünü garanti alır:)

Özge
15.06.2009, 02:14
Mutlu bir şekilde bu maçı bekliyorum.Lakers işi bitir artık:D

Paksoy
15.06.2009, 02:16
ah son maçta faul yapmadık işi erkekliğe vurdular. fısher yaktı geçti . dönmez artık lakers alır bugün orlando alır belki ama 4-2 lakers

Selman
15.06.2009, 02:19
Mutlu bir şekilde bu maçı bekliyorum.Lakers işi bitir artık:D

Özge göz zevkimi bozduğun gerekçesi ile sana ceza vericem:D Birgün real avatarı, ertesi gün lakers avatarı, şimdi de kobe avatarı.Bu ne be:D

Orlando bu maçı da alır, ondan sonra ne olur bilemem:)

Özge
15.06.2009, 02:24
Özge göz zevkimi bozduğun gerekçesi ile sana ceza vericem:D Birgün real avatarı, ertesi gün lakers avatarı, şimdi de kobe avatarı.Bu ne be:D

Orlando bu maçı da alır, ondan sonra ne olur bilemem:)
Avatarlarımı takip edin:rolleyes::D:D

Paksoy
15.06.2009, 02:25
avatrın imzanın kralı bende

İleli
15.06.2009, 02:58
yuru kobe yuru lakers..

Selman
15.06.2009, 03:15
Orlando maça çok hızlı başladı, ben tam tersini bekliyordum.

15-6 skor:)

Paksoy
15.06.2009, 03:32
çok zevkli maç süper

Kaan
15.06.2009, 03:58
Orlando dayanamadı.

47-40

28TS61
15.06.2009, 04:02
saat 3 te degilmiydi mac?
baslamis bakiyorum. ama ntvspor vermiyor ?

Kaan
15.06.2009, 04:19
saat 3 te degilmiydi mac?
baslamis bakiyorum. ama ntvspor vermiyor ?

Türkiye saatine göre 3. :rolleyes:

Devre arası şuan. :);)

UğuR
15.06.2009, 07:55
Lakers ı kutlarım.....
Hido ya teşekkürler....

Faik Yılmaz
15.06.2009, 08:39
Lakersı ama özellikle Kobeyi kutlarım....

Yaşı itibarıyla en çok sayı atan kişidir kendileri... Eğer basketl hayatı normal seyrinde devam ederse rekorları alt üst edecek....

Bartuğ13
15.06.2009, 08:44
iki kehanet:
1-lakers önümüzdeki 5 senenin 3ünde şampiyon olacak.
2-howard nba tarihinin en büyük basketbolcularından biri olacak.shaq'ı geçmekle kalmayacak,abdul-jabbar veya chamberlain gibi efsane olacak.

şimdi söyleyeceklerim şunlar.
lakers bu kadroyu korursa dediğim 1.şık devam edecek.
hatta ekleme yapayım.bu takımın vujacic ve mbenga karşılığında bir takasa imza atıp,iyi bir yedek şutör getirebilirse(ki vince carter olabilir tabi kontratlara bağlı.ayrıca fisherın yerinde oynayabilecek.takımın pasa dayalı oyununa nispeten uyan ve ortalama 10dan fazla sayı ve 4-5 asist yapabilecek bir guard getirebilirlerse(bir şekilde farmarı falan vererek) bu takım chicagonun 72lik rekorunu bile zorlayabilir(tabi bu guard ortalamadan iyi bir savunmaya sahip olursa).

gelelim işin orlando tarafına.öncelikle bu takımın alston ve nelson guardlarına guard demek yanlış olur.
bu takıma adam gibi bir guard lazım.öyle her iş sıkışınca topu hidayete vermenin de bir yere kadar verimi oluyor.biraz tecrübeli,biraz iş bilen biraz da hidayete yardım edebilecek bir guard lazım bu takıma.ortalama civarında şutu olsa ve özellikle savunma yapsa iyi olur.çünkü howarddan başka(saçma faul yapmadığı sürece) ilk 5te ortalamanın üstünde savunma yapan oyuncu yok.öyle nelson gibi gözünü kapatıp içeri dalan,uzun görünce kuyruğunu bacakları arasına alıp kaçan,savunması evlere şenlik olan bir arkadaşa eğer finaller ve şampiyonluktan bahsediyorsak yer yok bu takımda.
bunun yanında orlandoya bence kalıplı bir uzun lazım.howardın faul problemine girmesiyle sadece kısıtlı gortat'ya bakıyorlar ki o da hücumda hiç yok.kaldı ki çaresiz kalıp bişeyler denenmesi gerektiğinde takımı çift uzunlu bir şutör takım haline getirmek de mümkün olabilir.bu özelliklere sahip,savunma da yapabilen(vasat da olsa),gerektiğinde içeriden tehdit oluşturabilecek ve şut da kullanabilecek bir oyuncuya ihtiyaç var(kerem gönlümün pota altı daha güçlü olanı gibi bişey mesela).bunların yanında van gundynin de gelişmeye ihtiyacı var.bazen inatçılık yarar sağlamıyor takıma çünkü.

neyse iyisi kötüsü bir sezon geride kaldı.tuttuğum takım lakers şampiyon olsa da bunun orlandoya karşı olması büyük burukluk bıraktı içimde.kaldı ki hep hido için orlandoyu desteklemiştim.böyle güzel bir sezon yaşattığı ve gururlandırdığı için hidoya ve tabi orlandoya da teşekkürler.lakersa da teşekkürler ve tebrikler tabiki.

kobe sözüm sana:kardeşim 2 dakika insan ol allah aşkına.tamam boşken at bişey demiyorum,havada uç atla zıpla ona da bişey demiyorum ama abartıp fizik kurallarını yenmeye,el üstü şutlarının böylesini atmaya da yeaoh diyorum.birazcık insanlık yahu!:D

bu arada unutmadan chicago-boston unutmayacam sizleri de :D ne seriydi be.

son olarak da gece baktığımda maç saati için 04.00 yazan ve ilk yarıyı kaçırmama sebep olan www.ntvmsnbbc.com 'u kınıyorum.

Emre ÖZTÜRK
15.06.2009, 09:21
lakers ın şampiyonluğu hakkında söyleyeceğim tekşey LANET olsun demektir.
Ah orlando ah gerizekalılık yapmasan belkide şampiyondun.Tebrikler hido.

Faik Yılmaz
15.06.2009, 09:26
Başlığı değiştirebilirmiyiz....

Lakers 4-1 yaptı ve şampiyon oldu.....

Özge
15.06.2009, 11:14
Veee senelerdir beklediğim an gerçekleşti.Geçen sene finalde şampiyonluğu kaybetmiştik ama bu sefer başardık.Daha önceden de yazdığım gibi seri 4-1 bitti.Bu arada Lakers sözümü dinliyor cidden ne dediysem yapıyorlar:DBütün oyuncularımızı tebrik ediyorum.Hakettiğimiz şampiyonluğa ulaştık.Ama galiba teşekkürün en büyüğünü Kobe hakediyor.O bir efsane.Hiç bir zaman unutulmayacak.MVP Kobe oldu zaten:)MVP MVP:)Hidayet'i de müthiş serideki müthiş oyunundan dolayı tebrik ediyorum.Veeeeee şampiyonuuuuuuuuzzzzz.

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/2.jpg

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/34.jpg
http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/5.jpg

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/26.jpg

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/8.jpg

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/9.jpg

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/30.jpg

Selman
15.06.2009, 11:14
Yazık oldu Orlando'ya. Kendisi küçük sonuçları büyük ayrıntılarla kaçırdılar şampiyonluğu. Boşuna demiyorlar guard'ın kadar konuş diye. Tebrikler Hido'ya göğsümüzü kabarttı.

Gökhan KAN
15.06.2009, 11:16
Tebrikler Lakers beni yanıltmadın...

Emre ÖZTÜRK
15.06.2009, 11:18
vaybee bu fisher geri si bile kaç şampiyonluk gördü.. koskoca Jason kidd,Dirk Nowitzki bir şampiyonluk bile göremedi adalet mi lan bu:)

Özge
15.06.2009, 11:19
http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/10.jpg

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/11.jpg

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/33.jpg

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/21.jpg

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/31.jpg

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/35.jpg

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/15.jpg
http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/13.jpg
http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/17.jpg

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/multimedia/photo_gallery/0906/lakers.celebrate/images/20.jpg

Mustafa Önal
15.06.2009, 11:26
lakers ı kutluyorum. kobe kadar BARÇA patentli GASOL u kutluyorum. hırsıyla ribauntlarıyla kobe kadar lakers ı seride tutan oyuncu bana höre GASOL .

ilhan
15.06.2009, 11:30
Lakers'ı tebrik ediyorum. Orlando çok hızlı başladı ama çabuk yoruldu. Diyecek pek söz yok. Hedo seninle gurur duyuyoruz.

Hüseyin İlkin
15.06.2009, 13:39
Maalesef Lakers şampiyon.. Tebrik edelim... :)

Cengiz Çubukcu
15.06.2009, 13:47
neyse yine de Orlando buraya kadar gelemez diyenlere inat başarılı sayılırlar....bir de burdan özellikle Özge sana ve diğer lakers'lı arkadaşlara sesleniyorum...bırakın şu lakers'ı tutacaksanız başka bir takım tutun renkleri bile fb'nin renklerini andırıyor, derek fisher gibi bir gıcık (fotoğrafta da zaten iğrenç çıkmış, ıyyyy) , pau gasol gibi bir antipatik ispanyol var bu takımda onu da geçtik los angeles tamamen zenginliği temsil eden bir şehir....eğer renk diyorsanız ditroit'i tutun şehir diyorsanız da Trabzona benzeyen artık neresi bilemem oranın takımını tutun... :D

Berk
15.06.2009, 13:48
Finallerde tecrübe faktörü çok ama çok önemli.Bu sefer olmadı.Sağlık olsun..

Lakers'a tebrikler..

Özge
15.06.2009, 14:05
neyse yine de Orlando buraya kadar gelemez diyenlere inat başarılı sayılırlar....bir de burdan özellikle Özge sana ve diğer lakers'lı arkadaşlara sesleniyorum...bırakın şu lakers'ı tutacaksanız başka bir takım tutun renkleri bile fb'nin renklerini andırıyor, derek fisher gibi bir gıcık (fotoğrafta da zaten iğrenç çıkmış, ıyyyy) , pau gasol gibi bir antipatik ispanyol var bu takımda onu da geçtik los angeles tamamen zenginliği temsil eden bir şehir....eğer renk diyorsanız ditroit'i tutun şehir diyorsanız da Trabzona benzeyen artık neresi bilemem oranın takımını tutun... :D
Cengiz abi Lakers'ın renkleri sarı mor sarı lacivert değil ben hiç fbnin renklerine benzetmiyorum:DBunca yıldır Lakers'lıyım bırakmayı hiç düşünmüyorum valla:)Pau Gasol sana antipatik geliyor ama bana gelmiyor mesela bana Tim Duncan,Ginobili ,Tony Parker ve Yao Ming çok antipatik geliyor ama bu oyuncular çok seviliyor:)

Hüseyin avatarın çok güzel sen de anladın demek:D

SDanışmaz
15.06.2009, 14:10
Magic'in yenilmesindeki tel sebep Nelson. Bu adam geldi takım bozuldu. AJ oynasa böyle olmazdı...

Artık bundan sonra Kobe'yi tartışanın aklında şüphe duymak lazım. Takımını şampiyon yaparak resmen ıspat yaptı :)

Bu arada Magic Hedo'ya 5 yıllığına 71 milyon dolarlık teklif yapmış. Bu rakam Magic için rekor. İlk defa lüks oyuncu vergisi verecek. Hedo da eğer kabul ederse süper yıldız maaşı almış olacak :)

Cengiz Çubukcu
15.06.2009, 14:10
Cengiz abi Lakers'ın renkleri sarı mor sarı lacivert değil ben hiç fbnin renklerine benzetmiyorum:DBunca yıldır Lakers'lıyım bırakmayı hiç düşünmüyorum valla:)Pau Gasol sana antipatik geliyor ama bana gelmiyor mesela bana Tim Duncan,Ginobili ,Tony Parker ve Yao Ming çok antipatik geliyor ama bu oyuncular çok seviliyor:)

ben de inadına beat LA diyorum :D

Selman
15.06.2009, 14:20

Hoooppp orada dur bakalım.:)Tim Duncan'ın, Tony Parker'ın, Ginobili'nin nesi varmış?

Gasol'mu antipatik değil? Hani şu Avrupa Şampiyonası finalinde Rusya'yı yenerken kendinden kısa boylu olan savunmacının suratına topu atmış gibi yapıp dalga geçen adam? Sonra Krilenko kesti hesaplarını gerçi, içimin yağları erimişti:D

bmnserdar_61
15.06.2009, 14:34
işte hidayet doları

http://forum.bordomavi.net/C:\Documents and Settings\Yakamoz3\Belgelerim\Downloads\87849531.jp g

bmnserdar_61
15.06.2009, 14:36
http://forum.bordomavi.net/C:\Documents and Settings\Yakamoz3\Belgelerim\Downloads\87849531.jp g

Osman Yavuz
15.06.2009, 14:48
Orlando'nun bu maçta yenilmesinin en büyük sebebi 4. maçı çok dramatik bir şekilde kaybetmeleridir.O maçı da kaybetmelerinin sebebi Jameer Nelsondur.Takıma katıldı ve play offlarda müthiş uyum sağlayan takımı karıştırdı resmen.Hedo sahada yokken Anthony Johnson etkili oluyordu.Ama bu seride hiç oynatmadı Stan Johnson'u.Bu da Derek Fisher'ın işini kolaylaştırdı.Neyse sağlık olsun.Hedo'nun bize yaşattığı gurur yeter de artar bile.:)

Hüseyin İlkin
15.06.2009, 15:38
Bu başlığın kilitlenmesini talep ediyorum. :)

Selman
15.06.2009, 15:40
1 hafta mı Hüseyin?:D

Hüseyin İlkin
15.06.2009, 15:44
1 hafta iyi giderdi şimdi. :D

Giray Bulak'tan mı başlasam? :o

macka61
15.06.2009, 15:48
şampiyon lakersı tebrik ediyorum orlandoyuda bize güzel bir final serisi yaşattılar

UğuR
15.06.2009, 15:57
Magic kaybetti, Hidayet kazandı
15 Haziran 2009 Pazartesi 15:02
NBA final serisinde, beşinci maçta deplasmanda Orlando Magic'i 99-86 mağlup eden Los Angeles Lakers, şampiyon oldu.

Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, 9 yılık NBA kariyerinde bu sezon Magic ile Doğu Konferansı'nda şampiyon olup ilk kez konferans kupası kaldırırken, NBA'de Doğu-Batı final serilerinde de ilk kez mücadele etmiş oldu.
Serinin son maçında oyuna hızlı başlayan Magic, daha sonra Lakers'ı durduramadı ve özellikle ikinci ve üçüncü periyodlarda fark yedi. Milli basketbolcu Türkoğlu da 12 sayı ile mücadele ettiği karşılaşmada 3 asist 2 de ribaunt ile oynadı. Hidayet, ikinci periyodda Lakers'lı Trevor Ariza ile bir pozisyon sonrası saha da tartışınca faul aldı.
Şampiyon Lakers'da ise yıldız oyuncu Kobe Bryant 30 sayı, 5 asist, 6 da ribaunt ile oynarken finallerin en değerli oyuncusu seçildi. Kaliforniya ekibinde Trevor Ariza 15 sayı, İspanyol oyuncu Pau Gasol 14 sayı, Derek Fisher de 13 sayı ile mücadele etti.
Ev sahibi ekip Magic de ise Rashard Lewis 18 sayı, Courtney Lee ve Rafer Alston 12'şer sayı, Dwight Howard da 11 sayı da kaldı. 99-86'lık Lakers'ın lehine biten bu karşılaşma ile evinde ikinci kez yenilen Milli basketbolcunun takımı, seride 4-1 geriye düşerek şampiyonluğa veda etti.
- KULÜPE ANLAŞMASI SONA EREN HİDAYET, AMERİKALI GAZETECİLERİN İLGİ ODAĞI OLDU
Milli baskebtolcu, Orlando Magic ile olan 5 sezonluk anlaşmasının sona ermesi nedeniyle maç sonrası soyunma odasına ABD'li gazetecilerin ilgi odağı oldu. NBA'i takip eden gazetecilerin kamera ve mikrofonlarını uzattığı Hido, transferi ile ilgili sorulara cevap vermek istemedi.
Türkoğlu, ''10 gün içinde size bir haber vermeyi umuyorum. Ama şu an ben de hiçbir şey bilmiyorum'' demekle yetindi. Bir gazetecinin, ''Takım arkadaşın Rashard Lewis, senin sözleşmeyi imzalamaman halinde seni zorla kaçıracağını söyledi'' şeklindeki sözlerine de, ''Bu takımı ben de çok seviyorum. İyi bir dostluğumuz var ve bu dostluk bizi finale kadar getirdi. Bu sene olmadı ama seneye şampiyon olmayı arzuluyorum. Anlaşırsak ben de bu arkadaşlarla devam etmek isterim. Ama profesyoneliz, herkes kendisi için en iyisini ister'' diye cevap verdi.
Hidayet, finallerde oynamanın kariyer olarak isteyebileceği en iyi noktalardan biri olduğunu kaydederek, ''Gönül isterdi ki Türkiye'ye şampiyonlukla dönebileyim ama olmadı. İnşallah seneye bunu başaracağım'' dedi.
Türkoğlu, önümüzdeki hafta tatil ve daha sonra katılacağı Milli Takım kampı için Türkiye'ye gideceğini belirtti.
-LAKERS KUPAYI KALDIRDI
Karşılaşmadan sonra Magic'in salonu Amway Arena'da düzenlenen törenle şampiyonluk kupası Los Angeles Lakers'a verildi. Phil Jackson ve oyuncuların coşku içinde kaldırdığı kupadan sonra Takım Antrenörü Jackson, ''Çocuklar bu sene çok çalıştılar ve hak etiklerini başardılar, mutluyum'' dedi.
Finallerin en başarılı oyuncusu seçilen Kobe Bryant da kupasını törenle NBA Başkanı David Stern'ün elinden aldı. Kobe Bryant, tören kürsüsüne eşi Vanessa Laine Bryant ve kız çocukları Natalia Diamante Bryant ve Gianna Maria-Onore Bryant ile çıktı. Los Angeles Lakers 2009 yılı şampiyonluğu ile NBA tarihindeki 15. şampiyonluğuna uzanırken, Antrenör Phil Jackson 10. kez zirveyi görerek rekor kırdı. Takımın yıldızı Kobe Bryant ise dürdüncü kez şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Mayls
15.06.2009, 17:22
Lakers Şampiyon oldu. Ama gönlümün şampiyonu Hido ve Orlando'dur. Özellikle Clevland'i şampiyonluktan ettikleri için :)

Lakers'ı tebrik ederim.

Özge, dediğin oldu, bu sene hepimiz gördük :D

Manu61
15.06.2009, 18:42
Lakers'ı tebrik ediyorum sonuna kadar hakettiler..

bordox
15.06.2009, 18:43
Seriyi izleyen herkesin hemfikir olduğu iki konu var sanırım Orlando tamamen tecrübesizliğinin kurbanı oldu ve Nelson'un takıma girmesi dengeleri bozdu.
Hido bence takımın ona güvendiği kadar olamadı son maçta Arıza gibi birinin onu sinirlendirmesine izin vermemesi gerekirdi ama aslında 4.maçtaki yenilgi takım olarak bitirmiş Orlandoyu.
Hidayet'e teşekkürler,umarım başarılarını devam ettirir.

Hüdai Pervaneli
15.06.2009, 18:46
Ben Demistim Ama Kimse Dinlemediki :D

Gökhan KAN
15.06.2009, 18:48
Ben Demistim Ama Kimse Dinlemediki :D
Bende sana demiştim Mahmut seri başladmadan hatırladın mı ? Lakers ezer geçer demiştim Magic en fazla bir maç alır demiştim... 4 - 1 Sende Magic o kadar da kötü değil demiştin...

Hüdai Pervaneli
15.06.2009, 18:50
Bende sana demiştim Mahmut seri başladmadan hatırladın mı ? Lakers ezer geçer demiştim Magic en fazla bir maç alır demiştim... 4 - 1 Sende Magic o kadar da kötü değil demiştin...

Evet Evet bu kadar Kolay olacagini Tahmin etmemistim

Mustafa Önal
15.06.2009, 18:58
durun durun GASOL a laf yok :) gasol kardeşlerin hayranları var burda :) gasolun BARÇA patenti yeter

Alptuğ
15.06.2009, 18:59

Evet Evet bu kadar Kolay olacagini Tahmin etmemistim

çok mu kolay oldu sizce ??

bence de orlando tecrübesizliğinin kurbanı oldu ve 2 maç çok kritik kaybedildi

Muhammed KOÇ
15.06.2009, 19:54
yazık oldu.. uzatmaya giden maçta kaçan maç kopma noktasıydı. az bitecrübe olsa orlando şampiyonluğu içten bile değildi. tecrübe kazandı..

Hasan61
15.06.2009, 20:06
Hüseyin sen lakers'lı mıydın?:D:D

Kasım Hilal
15.06.2009, 20:19
Orlando ilk maçta ve son maçta çok kötü oynadı..
Her ne kadar Lakers taraftarı olsam da serinin 4-1 sona ermesi beni o kadar da sevindirmedi..
Şöyle biraz daha çekişmeli bir seri olsaydı keşke.

Hüseyin İlkin
15.06.2009, 20:25
Hüseyin sen lakers'lı mıydın?:D:D

Tamamen iddaacı yapımdan kaynaklanan bir avatar, yanlış anlama olmasın.. :D

Özge
15.06.2009, 20:27
Hoooppp orada dur bakalım.:)Tim Duncan'ın, Tony Parker'ın, Ginobili'nin nesi varmış?

Gasol'mu antipatik değil? Hani şu Avrupa Şampiyonası finalinde Rusya'yı yenerken kendinden kısa boylu olan savunmacının suratına topu atmış gibi yapıp dalga geçen adam? Sonra Krilenko kesti hesaplarını gerçi, içimin yağları erimişti:DBana göre antipatikler:D

Bu başlığın kilitlenmesini talep ediyorum. :)
Hüseyin sıkça bu başlığa bekliyorum seni:D

İleli
16.06.2009, 01:35
nba'de sampiyonlugu en cok o istiyordu o guveni veriyordu hic supemiz yoktu, ne lebron nede pierce allen kg durabilirdi karsisinda gecin howardi hidoyu..kobe gasol bynum odom ariza=dynasty

Paksoy
16.06.2009, 02:09
nba 2010 olsun artık :D:D

Kaya
16.06.2009, 02:15
Hidayet'in şampiyonluk yaşamasını isterdim ama Phil Jackson'ın 10. şampiyonluğuna ulaşmasına tanık olmak muazzam bir olay...

Tunga
16.06.2009, 03:12
Sarı lacivertli renkleri, fenerbahçeli gibi şımarık bir duruşu olan bir takımın bu kadar sahiplenilmesini çok yadırgıyorum. Hele ki rakibinin Türkoğlu olduğu yerde.

Şu bir gerçek ki, Lakers kalitesiyle bu şampiyonluğu haketti. Orlando kaybettiği maçlarda ilk defa bu kadar aciz duruma düştü; ama bence bu işin hakkı buydu. Hidayet Arıza'nın çıkardığı arızada kendini kaybetti. Ama bunun sebebi bence fiziksel olarak bitmiş olmasıydı. Howard da aslında gamsız baykuş gibiydi. Gasol, Arıza çok iyi oyuncular; ama kişilikleri kişilik değil. Sporcu dediğin adam, Bryant gibi olmalı. Hem başarılı, hem mağrur.

Lakers gerek kalitesi, gerek deneyimi ile bu serinin haklı galibidir. Çok istemiş olsam da, sahasında iki maç kaybeden Orlando çok uzak kaldı kupaya.

Bitti, artık gecelerim bana kaldı, şükür :)

Özge
16.06.2009, 12:02
Sarı lacivertli renkleri, fenerbahçeli gibi şımarık bir duruşu olan bir takımın bu kadar sahiplenilmesini çok yadırgıyorum. Hele ki rakibinin Türkoğlu olduğu yerde.

Tunga abi bu laf bana geldi sanırım:)Öncelikle Lakers'ın renkleri sarı mor .Ben yıllardır Lakers'lıyım ve tuttuğum takımın şampiyon olmasını istemem çok doğal bence:)

Murat'
16.06.2009, 12:09
Tebrikler Lakers.

Tunga
16.06.2009, 12:42
Ben yadırgıyorum dedim Özge, yanlış demedim. Bana doğal gelmiyor.

Serdær
16.06.2009, 12:54
Öncelikle Los Angeles Lakers kutlarım,

Bunun dışında Phile Jackson'ıda kutlarım.

10 tane Yüzük. Parmaklarına sığmayacak artık :)

Hido ve arkadaşlarınıda buraya kadar geldikleri için tebrik etmek gerekiyor.

Umarım Hido takımda kalır.

Rashad Hido için eğer bir yere gitmek isterse onu kaçırırım demiş :)

erik
16.06.2009, 13:11
Bu arada konuyla fazla alakası yok ama rashard Lewis müslüman mı?

Özge
18.06.2009, 18:26
Lakers şampiyonluğu kutladı

NBA'de final serisi beşinci maçında Los Angeles Lakers, kötü başlangıç yaptığı karşılaşmada Orlando Magic'i deplasmanda 99-86 yenerek 4-1 ile 2008-2009 sezonu şampiyonu oldu.
Lakers tarihindeki 15 şampiyonluk kupasını Orlando deplasmanında havaya kaldırırken Phil Jackson da kariyerindeki 10'uncu şampiyonlukla NBA tarihinin en fazla mutlu sona ulaşan coachu olarak tarihe geçti.
Deplasmanda kutlanılan zaferden sonra, Los Angeles'a geri dönen Lakers bu kez kendi evinde şampiyonluğu taraftarlarıyla birlikte kutladı. Play-off'ların MVP'si seçilen Kobe Bryant'a büyük ilgi gösteren taraftarlar şampiyonluğu doyasıya kutladı. Lakers'ın şampiyonluğunda büyük katkısı olan basketbolculardan Pau Gasol de NBA'de ilk kez bu duyguyu tatma şansı buldu.
Müthiş bir seyirci topluluğu önünde kutlanılan şampiyonluk, Lakerslı basketbolcuların bir senelik emeğinin adeta karşılığını simgeledi.

http://www.sporx.com/images/galeri/45/7889/B_f807c16134e040d9165085cff0648bd6.jpg (http://www.sporx.com/fotogaleri/?frm_id=7889&resim=3)

http://www.sporx.com/images/galeri/45/7889/B_0845aa1fc44b5acf426d840f08c50228.jpg (http://www.sporx.com/fotogaleri/?frm_id=7889&resim=4)

http://www.sporx.com/images/galeri/45/7889/B_9b9aae683d3f33f609736333b069a5b4.jpg (http://www.sporx.com/fotogaleri/?frm_id=7889&resim=8)

http://www.sporx.com/images/galeri/45/7889/B_def57f75b2f5ce504ee0b4c04948d8f4.jpg (http://www.sporx.com/fotogaleri/?frm_id=7889&resim=9)

Seneye de olun şampiyon ben de geleceğim kutlamalara:DKobe'nin üstündeki süper:D

a f s
18.06.2009, 18:31
Fener maçındaki gibi rakip takıma saldırmamışlar mı cık cık ne ayıp!

leavemealone
18.06.2009, 19:41
http://i41.tinypic.com/a9xpjm.gif

Lakers hak etti ve aldi tebrikler kobe ya .

Özgür Meriç
20.06.2009, 01:36
Lakers'ı sevmem hatta en sevmediğim takım nba'de ama tebrik etmek lazım :)

Sefa Murat Dokuz
20.06.2009, 11:11
Kobe Final serisinde yine çok inanılmaz bir kaç hareket yaptı birisi Gasole arkasındayken verdiği pas diğeri havada 2 kişiyi geçerek attığı basket ve son maçtaki inanılmaz agresif oyunu ve bloklarını da katarsak zaten Orlandonun pek şansı yoktu. Eğer Courtney havada o hidayetin pasını atabilse seri değişebilirdi ama o maç kırılma oldu.

Kasım Hilal
21.06.2009, 03:47

Şimdi abicim öncelikle lacivert değil, mor. Tamam belki laciverti anımsatabilir ama yine de lacivert değil mor. Trabzonspor'un renkleri ne kadar kırmızı-mavi ise Lakers'ın renkleri de o kadar sarı-lacivert. Öncelikle bu konuda uzlaşalım (öyle olduğunu varsayıyorum)..

Amerika'daki Lakers ile (ki basket takımı) bizim Feber'i kıyaslamak bence pek mantıklı değil. Ben Trabzonluyum ve Trabzonsporluyum. Çocukluğumdan beri Trabzonspor'un varlığını hep hissettim. Çok küçükken sadece biliyordum sonradan sempati duydum ve en sonunda aşık oldum. Ama var olmadığını hiç görmedim. NBA'de de bir takım tutacak isem var olduğunu bildiğim bir takım olmalı. Tarihi boyunca tek bir final maçı galibiyeti alan ve onu da bu yıl alan Orlando hakkında hiçbir bilgim yoktu yakın zamana kadar. Charlton, Golden State, Memphis, Clippers, Oklohoma, Washington.. Şimdi Lakers'ın şampiyon olduğunu bilen ama NBA'de bu takımların varlığını bile bilmeyen belki de bincerce kişi vardır. Bilmediğin bir şeyi sevemezsin. Lakers bu yarışta hep vardı. Ben 1996'da sevdim Lakers'ı.. Samimi olmak gerekirse bu karakterde bir takım olduğunu bilseydim belki de tutmazdım. Ama o devirde ben sadece Lakers, San Antonio, Bulss ve Utah'ı biliyordum. İçlerinden Shaq'lı takımı seçtim o kadar (tam da yılını seçmişim. Lakers'a o yıl gelmiş. Önce hangi takımda idi bilmiyorum).. Nihayetinde o devirde Orlando'dan haberim bile yoktu. Şimdi içinde bir Türk'ün olduğu bir takım finale kadar çıkmış. İnan gurur duyuyorum. Lakers taraftarıyım diyorum ama üçüncü maçta tüm Orlando taraftarı kadar ben de sevindim. Fakat yarın Orlando aynı mücadeleyi verecek mi bilmem.. Yarını olmayan bir takım için (ki bir aidiyet de söz konusu değil) ben taraftarım diyemem. Bakın hiç piyasada Bulls taraftarı da yok. O da hazin bir hikaye.. Karim Abdul Jabbar, Magic Johnson gibi oyuncuların takımını ben desteklerim yahu. Gel gelelim şımarıklık meselesine.. NBA'de üst üste şampiyonluklar yaşayan Bulls'un karşısında bir Lakers durdu bir de Utah. KEza hala NBA'in en çok şampiyonluk yaşayan takımı Boston'un da zamanında tek rakibi vardı, Lakers. İkiz kuleler (Tim Duncan ve sanırım Amiral lakaplı David Rabinson)ile çok iyi bir çıkış yakalayan San Antonio sadece bir takıma tosladı, Lakers. Ditroit'in dinamo gibi işlediği devirde de (ki Lakers taraftarı olmamam rağmen o takımın şampiyonluk yaşaması çok hoşuma gitmişti) işin içine bir rekabet katan ilk takım yine Lakers idi... Yani uzun lafın kısası Lakers NBA'de mücadelenin ve rekabetin bence ilk yemsilcisi. Gel de taraf olma..

Tunga
22.06.2009, 01:42
Arkadaşlar, dilediğiniz takımı tutarsınız, bana laf düşer mi?

Ama ben de yadırgıyorum işte. Tutmak da değil yadırgadığım. "Lakers'ım" deme seviyesinde bir tutku var bu tutuşta.

Ben lisanslı olarak basketbol oynadım. Çok da severim basketi. Hatta Türkiye Şampiyonu olan okulumuzun voleybol takımının da oyuncusuydum ama hala daha voleyboldan nefret eder, basketi de çok severim. Daha lise yıllarında (ki o zamanlar ligi Eczacıbaşı domine ediyordu, Efes pek ortalıkta yoktu) Efes Pilsen maçları için deplasmana gitmişliğim var.

Tüm bu basket sevgimin yanında NBA'den nefret ediyorum. Takım değil de "Franchise"lardan oluşan bir lig. Takım oyununu hep ikinci plana atan, bireysel gösterişi öne çıkaran; ama ne yalan söyleyelim, dünyanın da en büyük bireysel yeteneklerinin cirit attığı bir lig.

15 sayı farkla önde giderken maçın son 1 dakikasında reklam yayını amaçlı molaya gidilen bir lig. Aslına bakarsanız, tutku denen şeyin NBA'de olduğunu düşünmüyorum. Bu arada oradaki bireysel yeteneklere hayranlık duyanlara hiç bir lafım yok elbette. Kobe, Hidayet, Wade, vs. Elbette hayranlık duyulacak idoller; ama takım ruhu, renk aşkı gibi söylemler yok orada. Oradaki her "franchise" zaten zengin. Hem de çok zengin. İşin ruhu da burada kaçıyor bence.

Daha önce söylediğimi tekrarlayayım: Tutanlara lafım yok da, hayranlık derecesini yadırgıyorum o kadar.

Kasım Hilal
22.06.2009, 21:19
Eyvallah abi. Benimki de bir serzeniş değildi zaten. Hazır kavga etmeden tartışacak birini bulmuşken uzun uzun yazayım dedim..
N'olurdu yani konuyu biraz daha uzatsaydın?

Paksoy
24.06.2009, 00:14
Jefferson Spurs'lü oluyor

NBA'de sezonun ilk büyük takası gerçekleşmek üzere... Milwaukee Bucks ile San Antonio Spurs'ün, dört oyuncuyu kapsayan bir takas üzerine anlaşmaya vardığı öğrenildi.Buna göre Bucks, yıldız forveti Richard Jefferson'ı Spurs'e gönderirken karşılığında üç veteran Bruce Bowen (forvet), Kurt Thomas (pivot) ve Fabricio Oberto (pivot) ile kadrosunu doldurdu. Tarafların takas konusunda prensip anlaşmasına vardıkları ifade edildi.
Bu anlaşma sonrası Spurs, Tony Parker, Tim Duncan, Michael Finley ve Manu Ginobili'den oluşan skor gücünü Jefferson ile güçlendirmiş oldu.
Bucks ise bu takas sonrası salary cap'ında bu sezon 3 milyon dolarlık rahatlama yaşarken free agent piyasasının çok aktif olmasının beklendiği gelecek yaz döneminde de 15 milyon dolarlık boşluk yaratma şansı elde etti.

Hüseyin İlkin
25.06.2009, 10:59
Big-Three dururken Jeff'i aldık yanına, Mason ve Gooden'da verilmeden. Müthiş bir takas oldu bizim adımıza. Bir uzun bulduk mu bir yerden tamamdır. Uzun rotasyonu zayıfladı.

Ya kontratının son senesine giren Manu'yu yollayıp uzun alacağız, ya da FA piyasasına sulanacağız. Bakalım..

Bu arada Shaq, Lebron'un yanına gitti.

Cavaliers, Shaq karşılığında Suns'a, Ben Wallace, Sasha Pavlovic, 46. sıra draft hakkı ve 500.000 dolar para verecek.

Lebron, kupaya bir adım attı. :)

Muhammet*
25.06.2009, 16:50
Kobe,Wade,Nash ve şimdi de Lebron...
Shaq ile oynayan süperstarlar...

SDanışmaz
25.06.2009, 18:00
Shaq bu sene kupayı kaldıracağım dedi, ardından LeBron'un yanına geldi. Anlaşılan bu sene çok hırslı :)

ilhan
25.06.2009, 18:02
Koçum Shaq :) Sen nereye biz oraya adamım. :D (İki dakikada sattım Hedo'yu valla)

Hüdai Pervaneli
25.06.2009, 18:04
Shaq Hido ya Takilir:D

Kasım Hilal
25.06.2009, 21:02
Ben Wallace'ı vermesi pek mantıklı olmadı..
Shaq çok iyi ama artık eski verimliliğini veremez.

Muhammet*
25.06.2009, 22:04
NBA Draft’ı 25 Haziran Perşembeyi Cumaya bağlayan gece saat 02:30’da NTV SPOR’dan naklen yayınlanacak.

Hüseyin İlkin
26.06.2009, 00:24
Vince Carter'ın yanında Ryan Anderson'ı da alan Orlando Magic, New Jersey Nets'e ; Rafer Alston, Tony Battie ve Courtney Lee'yi yolladı.

Bu takastan sonra Hedo'yu tutarlar mı? Zannetmiyorum.
Tutarlarsa başarı gelir mi? Zannetmiyorum.
Tutmazlarsa başarı gelir mi? Zannetmiyorum.

Magic ne yaptı? Bilmiyorum.

Hasan61
26.06.2009, 08:29
carter mı??
orlando iyice saçmaladı anlaşılan hedo'yu tutmayacaklar
onları final oynatan sistemin içine ettiler

Paksoy
26.06.2009, 09:34
courtney lee çaylak bir oyuncu ve nba finalınde nasıl oynadı gördük. bence 2 3 yılsonra yıldız olacak resmen saçmalık ya

irfan61
26.06.2009, 11:01
Hedo da Ceveland'a gitse ne güzel olur. :p

Mayls
26.06.2009, 11:42
Draft'a katılan iki Türk (Barış Hersek ve İbrahım Yıldırım) de seçilmedi.

Beklenen oldu, Blake Griffin birinci sıradan Clippers'a gitti. Emir Preldzic 57. sıradan Phoenix tarafından seçildi.

Şimdi NTV'nin sayfasında okudum, Oğuz Savaş da katılmış galiba.

Özge
26.06.2009, 11:52
Draft'a katılan iki Türk (Barış Hersek ve İbrahım Yıldırım) de seçilmedi.

Beklenen oldu, Blake Griffin birinci sıradan Clippers'a gitti. Emir Preldzic 57. sıradan Phoenix tarafından seçildi.

Şimdi NTV'nin sayfasında okudum, Oğuz Savaş da katılmış galiba.
Evet Oğuz'da katıldı ama hiçbir takım tarafından seçilmedi.

Benim adam 3. olmuş.Harden:D

Harun-61
26.06.2009, 12:02
http://www.hurriyet.com.tr/_np/9661/8279661.jpg

Abdülkadir Kılıç
26.06.2009, 12:47
Emir 'in NBA'ya gidebileceğini söylemiştik. Yakından takip edeceğim.

Harun-61
26.06.2009, 12:52
Gökhan'da sizden mis :)

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2045-2F9I2K6P.jpg

Muhammet*
26.06.2009, 14:12
Çok iyi bir takas olmuş Hido'yu da takımda tutabilirseler tabi...
Orlando'dan ayrılanlar arasında Lee'nin gitmesine şaşırdım...
Bana göre Carter NBA tarihinin en yetenekli oyuncularından biri...

leavemealone
26.06.2009, 14:24
Orlando bu takasla Hedo sildi . Hedo yu takimda tutmak icin orlando 7 milyon dolar extra lüx vergisi vermesi gerekirki bunu yapmazlar.
Büyük ihtimalle Hidayeti yeni sezonda porlantta izleyecegiz .
Hayirlisi olsun .

Paksoy
26.06.2009, 15:25
portland a gitmesi süper olur çok fantastık bi takım rudı fernandez, brandon roy, travis outlak ,gerg oden,hedo,süper olur. orlando c.lee yi göndermekle çok büyük aptallık etti carter zaten 2 3 yılı kalmış .geleecekte görün brandon roy, danny granger seviyesinde yıldız olacak haword la beraber süper olacaktı (courltney lee)

Hasan61
26.06.2009, 15:52
portland'a giderse hedo müthiş olur
tecrübe eksiği olan portland'ın bu eksiğini kapatır
orlandoda ki gibi oynatılırsa portland lakers'tan sonra batıda 2 numara olur
zaten yetenekli ve genç kadroları var

Paksoy
27.06.2009, 00:41
portland'a giderse hedo müthiş olur
tecrübe eksiği olan portland'ın bu eksiğini kapatır
orlandoda ki gibi oynatılırsa portland lakers'tan sonra batıda 2 numara olur
zaten yetenekli ve genç kadroları var

aynen inş oraya gider zaten hidayet in bi şansı var gittiği hertakım güçlü başa oynayan takımlardı.(sacramento-san antanıo spurs-orlando)

MuratJ
27.06.2009, 00:58
hedo nun sözleşme olayına gelince bende ilk olarak orlando da kalmasını isterim uygun şartlar altında eger olmazsa hedo için en iyi olabilecegini düşündügüm yer portland umarım orda oynar.
şöyle bir ilk 5 olsa süper olurdu bence:
oden
aldridge
hedo
fernandez
roy

süper görünüyo bence ya hadi inşallah!

diye yazmıştım.
gerçekten en başından beri hedo için istedigim yer(orlando nun ardından)

fernandez ile ayırdılar yolları diye duydum sanki bi bakayım dogrumuda!

erik
27.06.2009, 11:13
Arkadaşlar tekrar soruyorum cevap gelmediği için Rashard Lewis müslüman mı?

erik
27.06.2009, 11:15
Orlando büyük aptallık yaptı.Lee gibi genç bir yetenek nasıl satılır hayret.

Paksoy
27.06.2009, 15:25
Arkadaşlar tekrar soruyorum cevap gelmediği için Rashard Lewis müslüman mı?

ben müslüman olduğunu biliyorum ama yanlış hatırlamıyorsam

erik
27.06.2009, 19:56
Teşekkürler Paksoy kardeşim.Bende öyle biliyorum ama geçen bir yazı okudum NBA de müslüman oyuncular adlı.Rashardı göremedim.Ondan böyle bir sualde bulundum.

Hüdai Pervaneli
27.06.2009, 20:15
Gökhanda Bizdenmis:D

Mayls
27.06.2009, 23:50
Resme baktım, önce Gökhan'a ne kadar benziyor dedim :D
Sonra Lakerslı basketbolcuları geçirdim gözümün önünden :D
Kimseyle uyuşmayınca Gökhan olduğunu farkettim ççç

Paksoy
27.06.2009, 23:58
basketci olamaz kocaman kaleye yazamıyor golleri küçücük çembere imkanı yok sokamaz :D

Paksoy
30.06.2009, 11:34
: 30 Haziran 2009 Salı http://www.basketdergisi.com/img/07_haber_alt_22.png http://www.basketdergisi.com/images/photos/hido%2830%29.jpg Orlando Magic'ten resmen ayrılan Hidayet Türkoğlu'ya Memo'nun eski takımı ciddi bir şekilde talip...

NBA'de son 2 yılda gösterdiği çıkışla dünyanın en önemli oyuncuları arasına adını yazdıran Hidayet Türkoğlu, Orlando Magic'ten resmen ayrıldı. Sözleşme uzatma opsiyonunu kullanmayarak takımına ayrılma tebligatını gönderen Hidayet'i kadrosunda görmek isteyen birçok takımın olduğu belirtiliyor.
ESPN'in haberine göre Detroit Pistons, Hidayet'i renklerine bağlamaya en yakın takım... Detroit'in iyi bir sözleşme önermek için uygun koşulları oluşturduğu ve Hido gibi bir lidere ihtiyaç duyması nedeniyle transferin gerçekleşme olasılığının oldukça yüksek olduğu ifade edildi.

Detroit'in aynı zamanda Utah Jazz'dan ayrılması gündeme gelen Carlos Boozer'ı da istediği vurguland

Muhammet*
30.06.2009, 15:41
Rockets'ta Yao Ming Şoku
Houston Rockets'ın Çinli pivotu Yao Ming'in 2009-2010 sezonunu kaçırabileceği ve hatta kariyerinin de sona erebileceği konuşuluyor. Houston Rockets yönetiminden gelen haberlere göre Yao Ming'in sakatlığı nedeniyle önümüzdeki sezon maçları kaçırabileceği söylendi. Ünlü pivotun bu sakatlığının tüm kariyerini etkileyebileceği de konuşulanlar arasında.

Houston Rockets Genel Menajeri Daryl Morey ise bu durum karşısıda sessiz kalmayı tercih ediyor.

www.nbatr.com (http://www.nbatr.com)

Muhammet*
30.06.2009, 17:19
35 milyon doları reddetti

NBA'de Orlando Magic formasıyla başarılı bir sezonu geride bırakan ve ardından kontratındaki 'Player Option' maddesini kullanarak serbest kalan Hidayet Türkoğlu, Magic'in kontrat uzatma teklifini reddetti. Florida ekibinin 4 yıllık 35 milyon dolar değerindeki teklifine 'Hayır' diyen milli oyuncunun, senelik 10 milyon dolar civarı bir teklif beklediği kulislerde konuşuluyor.

Magic Başkanı Bob Vander Weide, Hidayet'in çok değerli bir isim olduğunun altını çizdi ve Vince Carter takasının, Hido'nun gözden çıkarılması olarak değerlendirilmemesi gerektiğini ifade etti.

Weide, her şeye rağmen Hidayet'in yokluğunu düşünerek hareket edip diğer opsiyonları değerlendirmek zorunda olduklarını söyledi.

30.06.2009
Kaynak : Sporx.com dış haberler

Kasım Hilal
30.06.2009, 20:29
Rockets'ta Yao Ming Şoku
Houston Rockets'ın Çinli pivotu Yao Ming'in 2009-2010 sezonunu kaçırabileceği ve hatta kariyerinin de sona erebileceği konuşuluyor. Houston Rockets yönetiminden gelen haberlere göre Yao Ming'in sakatlığı nedeniyle önümüzdeki sezon maçları kaçırabileceği söylendi. Ünlü pivotun bu sakatlığının tüm kariyerini etkileyebileceği de konuşulanlar arasında.

Houston Rockets Genel Menajeri Daryl Morey ise bu durum karşısıda sessiz kalmayı tercih ediyor.

www.nbatr.com (http://www.nbatr.com)

T-Mac de sürekli sakatlanıyor..
Son dmnemde sakatlıktan bu kadar bağrı yanan başka bir takım görmedim..

Bu arada Hido'nun teklifi ikabul etmemesi de garibime gitti..
Bakalım nerede oynayacak?

Paksoy
30.06.2009, 20:50
hidayet geleceğimi garanti altına alacak kontrat istiyorum dedi . kim verirse oraya gidecek

Cengiz Çubukcu
01.07.2009, 08:26
hidayet geleceğimi garanti altına alacak kontrat istiyorum dedi . kim verirse oraya gidecek

çok haklı 35 milyon dolar bir insana hayatının sonuna kadar yetmeyebilir :D

Kasım Hilal
01.07.2009, 13:55

Ne gelecekmiş be..
Desenize bir doğarken ölmüşüz..

Hekimoğlu
01.07.2009, 14:08
Portland 50 milyon teklif ediyor ki Hidayet hakediyor bu parayı neden Magic ile anlaşsın Orlando parayı Vince Carter'a bassın takımı finale çıkaran adama sana paramız kalmadı desin Hidayet de tamam siz parayı Carter'a verin 50 değil 35 bana yeter mi desin.Orlando çok pişman olacak çok.

Muhammet*
01.07.2009, 14:26
Memo 1 yıl daha Jazz'da

Milli basketbolcu Mehmet Okur bir yıl daha Utah Jazz'da kaldı. Başarılı oyuncu, kontratının son yılını feshetme hakkını kullanmadı.

http://media2.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/Spor%C3%96zel/okurboozerkald%C4%B1.widec.jpg
NTV Spor

Güncelleme: 13:31 TSİ 01 Temmuz. 2009 Çarşamba

Mehmet Okur ve Carlos Boozer, gelecek sezon da Utah Jazz forması giyecek.

Kontratlarının son yıllarını feshederek, serbest oyuncu statüsü kazanmaları mümkün olan her iki oyuncu da, bir yıl daha Jazz forması giyerek, gelecek sezonun sonunda transfer piyasasına çıkma kararı aldı.

Bu yönde ilk açıklama Boozer'dan geldi. Daha önce kesinlikle opsiyonunu kullanarak serbest kalacağını söyleyen Boozer, sakatlığı nedeniyle bu sezon sadece 37 maçta forma giyebilince, istediği teklifleri alamayacağını anladı ve Utah'ta kalma kararı aldı
.
Boozer'dan hemen sonra Memo da, Utah'taki kontratını tamamlama kararı aldı. Utah gelecek sezon Mehmet Okur'a 9 milyon dolar, Boozer'a ise 12.7 milyon dolar ödeyecek.

Okur ve Boozer ile birlikte Kyle Korver'ın da fesih kararı almaması üzerine, Jazz'ın başarılı pota altı oyuncusu Paul Millsap'ı kaybetmesi olasılığı doğdu.

Jazz'ın, 2006 draftında 47. sıradan seçtiği Millsap, sınırlı serbest oyuncu statüsünde... Yani Jazz, bu oyuncuya yapılacak teklifleri karşılarsa Millsap takımda kalacak. Ancak Millsap'e yüksek bir teklif gelmesi halinde, Jazz'ın lüks vergisi ödemesi gerekecek.

Salt Lake Tribune gazetesinin haberine göre ise Oklahoma City, 24 yaşındaki pota altı oyuncusuyla yakından ilgileniyor. Bu yaz serbest oyunculara harcayabileceği 11 milyon doları bulunan Oklahoma City Thunder, Millsap'in peşinden koşuyor.

Thunder'ın Paul Millsap'e yıllık 10 milyon dolarlık bir teklif yapması bekleniyor.

Hekimoğlu
01.07.2009, 14:40
Mehmet seneye zor bulur yıllık 9 milyonluk kontratı 2010'da ortalık toz duman olacak büyük starlar için kapışacak takımlar Mehmet'e iyi kontrat kalmaz.

Paksoy
01.07.2009, 14:49
Ne gelecekmiş be..
Desenize bir doğarken ölmüşüz..

bir ayda aldığı parayı ömür boyu çalışsam bir arada göremem. nerelere harcıyosa artık

Hüseyin İlkin
01.07.2009, 23:41
Büyük ihtimalle Hedo, Portland'da. Güzel haber oldu bu benim açımdan. :ok

Paksoy
02.07.2009, 00:27
evet hıdo yla en azından konferans finalı beklıyrm