PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NBA | National Basketball Association

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

Uğurtan
31.05.2008, 20:52
Üzüldüm doğrusu Detroit`e yakışmadı.. Napalım artık seneye... Finalde Boston`u destekliyorum.. Lakers şampiyon olmamalı.. :)

Samet Berber
31.05.2008, 21:12
Başlık neden dseğişmedi ? :)

Oğuz B.
31.05.2008, 21:16
boston eze eze yenecek ...

melih61
31.05.2008, 21:32
kobeye tutarlarsa belki kobeye tutmazlarsa imkansız:D

UğuR
31.05.2008, 23:05
bende Boston u destekliyorum.İyi bir final olacak.:)

Selman
31.05.2008, 23:18
Tabi ki Boston'u destekliyorum.:)

Yalnız benim desteklediğim takımlar hep kaybediyor:mad:

Mayls
31.05.2008, 23:45
Tabi ki Boston'u destekliyorum.:)

Yalnız benim desteklediğim takımlar hep kaybediyor:mad:
Lakers'i desteklesene abi o zaman :D

Özge
01.06.2008, 20:44
Lakerslı olarak yalnız mı kaldım yani?:DKobe,Gasol,Odom güveniyorum size.Şampiyon olmalıyız.:)

Hüseyin İlkin
01.06.2008, 21:57
Lakers 4-1 alır,fazla iddaalı bir sonuç gibi gözüksede,bunun terside şaşırtmaz ama bence Lakers daha avantajlı.

Nedenlerini,ilerleyen saatlerde buraya açıklarım kendimce.

Egemen
02.06.2008, 09:04
bir tarafta garnett
bir tarafta kobe..

tabiki boston :):) Özge sorry :):)

ilhan
02.06.2008, 09:23
Boston Celtics'e başarılar :)

Özgecim, üzgünüm. Lakers şampiyon olursa bir yıl konuşursun. :D

Mustafa
02.06.2008, 10:34
Taraftar gücümüz sağlam :D Şampiyonuz ;)

Özge
02.06.2008, 11:28
Neyse Lakers'a ben yeterim:)Serinin ilk maçı Boston'ın sahasında ama bu maçı kesinlikle almalıyız.Bu maçı alamazsak bile 2. maçı mutlaka almalıyız.Kısacası Boston'ın sahasındaki 2 maçtan birini kesinlikle almalıyız.İşimiz zor ama güveniyorum Lakers'a.:)

Kaya
02.06.2008, 19:11
Seri 4-3 bir takım lehine bitecek ama 4-3... :)
Bu kuram; NBA'in maddiyat gerçeğine dayandırılarak kurulmuştur. :)

Hüdai Pervaneli
02.06.2008, 19:27
lakers bu maci alicaktir alckers guveniyorum

Bartuğ13
02.06.2008, 20:20
ben de lakersın almasını istiyorum tabiki.fakat iki takım da eşit bence.bostonun saha avantajına kobe faktörü.izleyip görelim bence.

Hüseyin İlkin
02.06.2008, 23:15
Lakers 4-1 alır demiştim,şimdi onu açmakta sıra.He tabii,tersi olurda Celtics'de 4-1 alırsa şaşırmamak lazım.Finale geldik sonuçta,ne olacağı belli olmaz.Ama en azından sürekli sıkıcı final denmeyeceğinden,reytingler az denmeyeceğinden dolayı huzurluyum,mutluyum.Çoğu kişinin istediği finaldi,bakalım beklentiler karşılancak mı ? Ben beklentilerin karşılanacağını düşünüyorum,Stern amcam sevinsin gelsin paralar,gitsin paralar diye.

Finale kadar sıkıntılı geldik aslında,Stern bu finali istiyor söylentileri ile ki bence komedi bunun iddaa edilmesi,yayın politikaları,Spurs pis takım söylentileri ve daha aklıma bir anda gelmeyenler ama kötü şeyler kadar,tabii ki iyi şeylerde vardı benim açımdan.Pierce-Lebron düellosu, Kobe'nin form grafiği,Suns'un ve Mavs'in ilk turda veda etmesi,Hawks'ın direnişi,Hornets'in form grafiği ve daha nicesi.Artık son düzlük,iki takım kaldı,iki salon kaldı,iki koç kaldı piyasada.Ama yıldız sayısı ikiden fazla tabii ki.

Boston buralara kadar sıkıntılı geldi aslında,7-7-6 maç oynadı toplam serilerinde.Lakers ise,4-6-5 maç oynayarak her seride daha az maç oynadı Lakers'dan.Boston'un ağır ayakları bundan etkilenir mi tam olarak bilmem ama Lakers'dan daha fazla etkilenecekleri kesin,derecesini bilmem ama daha genç,daha az maç oynamış Lakers mental olarak daha iyi durumdadır az farkla da olsa,tabii şu uzun ara Boston için ilaç oldu.

Koç faktörüne hiç girmeyeceğim çünkü oyun içerisindeki yıldızların durumu,gününde olup olmadıkları direk onlarıda etkiliyor.Burada rotasyon çılgınlığı yapmayacaklarını düşündüğüm içinde,koç faktörü maçları öyle aman aman etkilemez ama etkilerse de Lakers yönüne bir artı koymak lazım.Bir yanda geçen sene yerden yere vurulan Doc,diğer yanda Zen.Tabii ki Lakers'ın bir adım önde olması normal zaten ama koçların öyle finali etkileyeceklerini düşünmüyorum.

Lakers'ın takım olarak akıcı bir hücum etmesi,Boston karşısında da Boston'u zor durumda bırakabilir,çok iyi pas trafiği var Lakers'da ve bu ister istemez rakipler için sıkıntı yaratıyor.Hele bir de Sasha filan günündeyse,işiniz çok zor demektir.Lakers için ise savunmada ne uygulayacakları önemli,bizim maçta çoğu zaman içeri gömüldüler biz değerlendiremedik bunu,burada Boston'da formsuz Ray Allen forma girer mi,diğerlerini riske ederler mi bilemem ama Lakers'ın uygulayacağı savunmada önemli maçların kritiği için.

Şöyle bir Boston'da oyunculara bakarsak ise,
Rondo'nun kritik bir rol üstleneceğini düşünüyorum,karşısında çoğu zaman muhtemelen Fisher olacak ve Fisher'ın rakibin penetrelerini yavaşlatamadığını biliyoruz,o yüzden Rondo burada ortaya çıkabilir ama Boston dış atıcıları susar,iyi sokamazlarsa,Lakers doğal olarak içeri gömüleceği için Rondo'nun penetrelerine böyle bir çözüm bulunmuş olunabilir.Bynum olsaydı zaten,hiç içeri gömülmeye gerek kalmayacaktı ama şuan ki görüntüde Rondo'nun penetrelerini durdurabilecek güç olarak,Boston'ın dış atıcılarını görüyorum.Rondo'nun penetrelerinin önemli olduğu kadar,dış şutuda önem kazanacak bu seride.Boston için kritik noktalardan biri Rondo ve şuan kağıt üstünde rakip guardlara nazaran ben bir adım önde görüyorum onu.

Ray Allen beklenen patlamayı bir türlü istikrara kavuşturamadı,ondan beklenen dış şut ritmini bulamadı bir türlü ve işte asıl kritik nokta da o olacak bence.Bir şekilde kendini bulmalı,takımının hücumlarına opsiyon katmalı ama bunu yapabilecek mi,patır patır şutlarını atabilecek mi ben bir-iki maç dışında zannetmiyorum.Bunda tabii ki geçmiş serilerden ışık alıyorum.
Sasha'nın Manu'yu yakın aldığında bunalttığını gördük,Manu sakattı filan ama yine iyi aldı Manu'yu Sasha,bunun benzerini süre aldığı zamanlarda Ray'a da yapacaktır ve Ray yanmadığı sürece bu savunmada başarılı olacaktır.Tabii Ray yanmaya başlarsa,alev alırsa el üsttünden başarılı bir stili olduğunu biliyoruz.Boston adına en kritik nokta bence Ray Allen,Lakers savunmasını dışa kaydıracak,pota altını rahatlatacak bir numaralı adam Ray Allen.

Paul Pierce diyince bu sene aklımıza Lebron ile yaptığı düello geliyor tabii ki,bir benzerini Kobe ile yapar mı,yapmaz mı şimdiden kestirmek zor ama birşey biliniyor ki Garnett ile beraber takımın süperstarı rolünü bu seride de uygulamak zorunda olduğu.Bence serinin Boston adına en kritik noktası o değil,ya da Garnett değil çünkü artık bir şekilde istikrarı yakaladılar onlar bu playofflarda ve ne yapması gerekiyorsa çoğu zaman yapıyorlar,sorun diğer tarafta.İşte bu sorun nasıl aşılır ya da aşarlar mı,Doc onu düşünmeli ve değişik şeyler bulmalı.
Pierce konusu açılmışken,Boston kazanırsa şampiyonluğu,Mvp olur kendisi bence.

Garnett'de ki düşüncelerimde,Pierce konusu ile benzer.Yani Boston'un en kritik elemanı değil bence.Ondan kritiği Ray'ın istikrarı.

Perkins ise yapacağı anlık patlamalarla kritik bir hal alabilir serinin ilerleyen bölümlerinde ama bahsedildiği gibi,okuduğum kadarıyla Boston'un pota altı avantajı olduğunu ben düşünmüyorum.Eğer,Lakers pota altı oyuncuları faul problemine girmezse ki bu Boston içinde geçerli,üstünlük sağlayacaklarını birbirine düşünmüyorum.Perkins'de anlık patlama yapsada,ivmeyi tamamen seri boyunca Boston'a taşıyamaz.

Lakers'da elemanlara bakacak olursak,

Fisher buralarını bilen birisi,"tecrübeli" ama her zaman "tecrübenin" kazanmadığını Lakers Batı Finalinde bizi eleyerek gösterdi,aynen bu seride de öyle olacağını düşünüyorum,yani bu eşleşmede.Fisher'a göre tecrübe kavramının yanından geçmeyen Rondo,Fish'e üstünlük sağlayacaktır.Rondo hücumdayken Fisher zorlanacaktır,burada Fisher'ın savunmada ayakta kalmasını ise demin Rondo'da bahsetmiştim,Boston'un dış atıcıları belirleyecek.Fisher hücumdayken ise,ne yapacağı belli olmaz.Bir gün çıkar 10-10 atar,diğer gün 1-10 atar herkesi şaşırtır bu ani farklılıklarla.Yani Rondo kağıt üzerinde bir adım daha önde bence.

Kobe,ne söylenebilinir ki onun oyunculuğu ile ilgili.Aniden çıkıp,takımına yakalattığı 10-0'lık serilerden mi bahsedelim,içeri penetre anında boştaki arkadaşını müthiş bir oyun zekası ile görmesinden mi bahsedelim ya da patır patır ısındığında attığı şutlardan ve üçlüklerden mi bahsedelim,en iyisi biz Kobe'yi hemen geçelim.Bu mevkiide tabii ki Kobe'nin olduğu takım üstün,yani Lakers.

Radmanoviç,aslında yarı formda bir Walton olsa bile şurada ilk beşte forma giyer Radman'ın yerine ama Walton cidden sahada var mı yok mu belli değil,zaman zaman takımına ciddi zararlar verdiği anlarda olmuyor değil.Beni de baya hayal kırıklığına uğratıyor dolayısıyla,bir başka hayal kırıklığıda benim adıma Lakers'da,Jordan Farmar yeri gelmişken belirtiyim.Radmanoviç ise,Pierce'a nazaran tabii ki daha geride bu bölgede,hemde baya bir.Buradaki farkı kapatması için,bir kaç ekstra şey yapsın Lakers buna razı olacaktır tahminim.

Odom,geldik serinin en kritik adamına bence.Onun patlayacağını,hemde bu patlamanın istikrarlı bir şekilde olacağını düşünüyorum.Yani beş maç oynandıysa,en az üçünde sahne alır,diğer iki maçın birinde de kötü değil ama süper olmayan bir grafik çizerek takımını şampiyonluğa ulaştıran kilit oyuncu olur.Bizim ikinci maçtı sanırım,nasıl oynadığını gördük.Odom,bunu her takıma yapabilir ama işte istikrar sorunu var ve bazen çok şey yapmaya kalkınca da saçmalıyor,bu final serisinde en güvendiğim,finalin kaderini değiştirecek -olumlu veya olumsuz- oyuncu olarak görüyorum onu ama ben Mvp o olur diyerek,patlama beklediğimi de belli etmiş oldum sanırsam.

Gasol faul problemine girmemek zorunda hiç bir maçta,en azından 4 maç girmesin yanına Odom'da istikrar yakalasın sonra gidip tatilini yapabilir ama faul problemine girmemesi önemli Lakers adına çünkü pota altında savunması,iyi sayılabilecek düzeyde.Bu playofflarda bunu gösterdi Gasol,karşısındaki uzunu yavaşlatabileceğini,bu konuda rol alabileceğini gördük biz,şimdi sıra bunu istikrara kavuşturmakta.Hücumda da iki-üç maç patlar,gerisinde rolantide olur diye düşünüyorum.

Sonuç olarak şöyle bir değerlendirdik,yıldızlara fazla girmedim çünkü bence "kilit" onlardan ziyade,Rondo-Ray-Odom-Gasol dörtlüsünde olacak.Bir de son olarak şöyle maddeleyecek olursak;

-Boston dış şut yüzdesi
-Ray'ın bireysel performansı
-Odom'un istikrarı
-Gasol'un savunmayı üst düzey yaptığı sürenin uzunluğu
-Lakers'ın gençlik ateşi

Sonuç,Lakers 4-1 Boston.

Mustafa Hazıroğlu
03.06.2008, 10:58
Lakers'a başarılar, işleri çok zor olcak..

Uğurtan
03.06.2008, 13:18
Boston'a başarılar.. Hadi bakalım Garnett,Ray Allen görelim sizi.. :)

Osman Yavuz
03.06.2008, 13:23
Kobe atmayınca Lakers daha iyi

NBA Final serisinde Boston Celtics ile şampiyonluk mücadelesi verecek olan Los Angeles Lakers'ta en önemli koz hiç kuşkusuz Kobe Bryant olacak. Süper yıldız, müthiş skor potansiyelinin yanısıra bu sezontakım oyununu da çok iyi bir biçimde oynamaya başlayınca rakip savunmaların işi daha da zorlaştı.Lakers'ın bu sezon gösterdiği performansa bakıldığında ilginç bir istatstik göze çarpıyor ve bu da Kobe'nin takım oyunu oynamasıyla Lakers'ın çok daha etkili bir takım olduğunu ortaya koyuyor.

Söz konusu istatistiğe göre, Kobe Bryant'ın normal sezonda 19 veya daha az şut girişiminde bulunduğu maçlarda Los Angeles Lakers 31 galibiyet, 7 yenilgi almış. Kobe 20 veya daha fazla şut attığında ise bu istatistik 26 galibiyet, 18 yenilgi şeklinde olmuş.
Playoff'lara bakıldığında da farklı bir durum ortaya çıkmıyor. Bu sezon Kobe'nin 19 veya daha az şut girişiminde bulunduğu 6 playoff maçının hepsi Lakers'ın zaferiyle sonuçlanmış. Yıldızoyuncu 20 veya daha fazla şut attığında ise 6 galibiyet 3 yenilgi alınmış.
Bu istatistiklere göre Kobe takım oyununa daha uygun bir basketbol oynayınca, Lakers'ın galibiyete ulaşma şansı % 38 daha fazla oluyor.

Bülent Bayraktar
03.06.2008, 15:30
Bostondaki ilk 2 maçtan birini aldıkmı şampiyonuz , Kobe yi kimse tutamaz

Sacit
03.06.2008, 15:44
boston bize rakip olamaz, maçların hepsini de alabiliriz..

bizm oyuncular, boston'lu oyunculardan daha iyi..

Lakers, rahat alır maçları..

Ts_CLuB1967
03.06.2008, 15:54
kobe+gasol+odom=garnett garnetin dışında paul pierce ve ray allen boston 4-2 alır :) kobe potaya yanaşamaz uzakdan atdığı sutlarla sansını denicek biliyorsunuzki potaya ne kadar yaklaşırsan basket atma sansın o kadar artıyor diyeceksiniz kobe garnetti minnosata yendi ama orda garnet tek başınaydı şimdi yanında 2 önemli yıldız var boston yedeklerine baktgınızdada grçekden iyi oyuncular var lakerde bu kadar alternatifli kadro yok garnett lakersa potaları dar eder pota altında garnett üzerine çalşırsa bostonun sansu var puala çalışırsa boston kaybeder

Sefa Murat Dokuz
05.06.2008, 15:43
kobe+gasol+odom=garnett garnetin dışında paul pierce ve ray allen boston 4-2 alır :) kobe potaya yanaşamaz uzakdan atdığı sutlarla sansını denicek biliyorsunuzki potaya ne kadar yaklaşırsan basket atma sansın o kadar artıyor diyeceksiniz kobe garnetti minnosata yendi ama orda garnet tek başınaydı şimdi yanında 2 önemli yıldız var boston yedeklerine baktgınızdada grçekden iyi oyuncular var lakerde bu kadar alternatifli kadro yok garnett lakersa potaları dar eder pota altında garnett üzerine çalşırsa bostonun sansu var puala çalışırsa boston kaybeder
tam tersi bostonda bench diye bir şey yok...zaten olsa deplasmanda ne atlantaya nede clevelanda 3 maç verirlerdi

Samet Berber
05.06.2008, 17:50
Bu maçı Allah izin verirse izleyeceğim .. :)

UğuR
05.06.2008, 20:30
Evet beyler beklenen final serisi bu sabaha karşı başlıyor......
llginenlere duyurulur...,,
• 04:00 BOSTON-L.A. LAKERS (Canlı) NTV

Bartuğ13
05.06.2008, 22:01
yarın sabah son midterm var bu sebeple bu maçı izleyemeyeceğim.
12 ve 17sinde de asıl sınavlarım var.oraya denk gelmezse diğer tüm maçları izlerim ben.

Özge
06.06.2008, 00:13
Uyuya kalmazsam izleyeceğim maçı.:)Boston'ın şansı daha yüksek ama Lakers'a güveniyorum.:)

Serdær
06.06.2008, 00:15
Saat 03:45 ayarladım..

En azından ilk maçı kaçırmak istemiyorum ..

Forza Boston ! :)

İleli
06.06.2008, 05:19
Devreyi 51-46 onde kapattik..

mehmet83
06.06.2008, 05:21
Ikinci devre takim arkadaslarinin Garnett'e biraz daha yardim etmeleri lazim yoksa isimiz zor:(

Hüseyin İlkin
06.06.2008, 07:11
Savunma 1-0 Hücum.

Kaya
06.06.2008, 08:27
İşlem tamam.
İlk maç Boston.
:)

UğuR
06.06.2008, 10:36
Boston ilk maçı kazandı: 98-88

Boston Celtics, Los Angeles Lakers'ı 98-88 yenerek NBA final serisinde 1-0 öne geçti. Ev sahibi ekipte Kevin Garnett 24 sayı - 13 ribauntla maçın yıldızı oldu.

http://www.ntvspor.net/Images/31278.jpg
http://www.ntvspor.net/i/blank.gif
NTVSPOR
Güncelleme: 09:16 TSİ 6 Haziran 2008 Cuma

NBA final serisinin ilk maçında gülen taraf Boston Celtics oldu. 21 yıl aradan sonra yeniden NBA finallerinde karşı karşıya gelen iki takımın mücadelesinde, Celtics sahasında konuk ettiği Los Angeles Lakers'ı 98-88 yenerek seride 1-0 öne geçti.

Karşılıklı basketlerle başlayan maçta 4. dakika 8-7 Lakers üstünlüğü ile geçildi. Lakers Gasol ve Odom ile sayılar bulurken, Celtics bunlara Garnett, Ray Allen ve Paul Pierce ile karşılık verdi ve 6. dakika 10-10'luk eşitlikle geçildi. Ev sahibi Celtics bitime 3 dakika kala farkı 5 sayıya kadar çıkarsa da, Lakers Vujacic ve Kobe Bryant'ın basketleriyle arayı kapattı ve ilk çeyrek Boston Celtics'in 23-21'lik üstünlüğüyle tamamlandı.

Boston'da Kevin Garnett 8 sayı – 4 ribauntla oldukça etkili bir oyun sergilerken, kritik anlarda sahneye çıkan Ray Allen da takımın skor yükünü çeken diğer isim oldu. Kobe Bryant'ın ilk çeyreği 8/2 saha içi isabetiyle kapattığı Lakers'ta ise Kevin Garnett'in etkili savunmasıyla boğuşan Pau Gasol 4/3 isabetle 6 sayı kaydetti.

Boston Celtics ikinci çeyreğe Sam Cassell'in üst üste basketleriyle girerken, Los Angeles Lakers Derek Fisher ile bu sayılara karşılık verdi. Celtics 4. dakikayı 32-29 önde geçerken, Kevin Garnett'in üst üste bulduğu 8 sayıyla ev sahibi ekip 6. dakikada farkı 5 sayıya çıkardı. (45-40) Boston molasının ardından Kobe Bryant, Gasol ve Fisher'ın basketleriyle 6-0'lık bir seri yakalayan Los Angeles Lakers 46-45 öne geçerken, dış şutlarda etkili olamayan Celtics karşısında devreyi de 51-46 önde kapatmayı başardı.

http://www.ntvspor.net/Images/31277.jpgEv sahibi Boston Celtics'te ilk yarıda vasat bir performans sergileyen Paul Pierce ikinci yarıya fırtına gibi girdi. İlk 45 saniyede 6 sayı üreten Pierce takımını ateşlerken, Los Angeles Lakers da Kobe Bryant'ın sayılarıyla skoru dengede tuttu. Çeyreğin ortalarında Pierce'ın dizinden sakatlanarak soyunma odasına gitmesi ev sahibi takımda moralleri bozdu ancak bu bölümde devreye giren Ray Allen ile Rajon Rondo Lakers'ın farkı açmasına izin vermediler. Mücadelede 7. dakika 62-62 eşitlikle geçildi. Paul Pierce'ın oyuna geri dönmesiyle salonu dolduran Celtics seyircisinin coşkusu ve desteği artarken, Ray Allen, Rondo ve Pierce'ın basketleriyle son periyoda ev sahibi ekibin 77-73'lük üstünlüğü ile girildi.

Son çeyrek karşılıklı basketlerle başlarken, 2. dakika Boston Celtics'in 81-78'lik üstünlüğü ile geçildi. Celtics, hücumda bocalayan Lakers karşısında Powe, Cassell ve James Posey ile sayılar bulup farkı açmaya başladı. Son 5 dakikaya 88-82 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle girilirken, Lamar Odom ve Derek Fisher attıkları sayılarla Lakers'ı ayakta tutmaya çalıştılar. Kobe Bryant'ın 7/1 saha içi isabetiyle oynadığı son çeyrekte sert savunmasıyla rakibine rahat hücum imkanı tanımayan Celtics, Garnett'in son bölümlerde bulduğu basketlerle karşılaşmadan 98-88 galip ayrılmayı başardı ve seride 1-0 öne geçti.

Saha avantajı ile başladığı final serisinde ilk maçı alan Celtics'te Kevin Garnett 24 sayı - 13 ribauntla double-double yaparken, Paul Pierce 22 sayı – 4 ribaunt, Ray Allen 19 sayı – 8 ribaunt – 5 asist, Rajon Rondo da 15 sayı – 7 asist – 5 ribauntla oynadı. Celtics'te kenardan gelen Sam Cassell de 8 sayıyla skora katkı sağladı.

Konuk Lakers'ta ise yıldız oyuncu Kobe Bryant 26/9 saha içi isabetiyle 24 sayı kaydetti. İki sayılık atışlarda 23/9 atan Kobe, serbest atış çizgisinden 6/6 isabet sağladı. Lakers'ta ayrıca Pau Gasol 15 sayı – 8 ribaunt – 4 asist, Derek Fisher 15 sayı – 6 asist – 4 ribaunt, Lamar Odom da 14 sayı - 6 ribauntla oynadı.

Celtics'in 1-0 öne geçtiği final serisinin ikinci maçı 9 Haziran Pazartesi günü TSİ 04.00'te oynanacak ve bu karşılaşma da NTV'den canlı yayınlanacak.

Los Angeles Lakers

Özge
06.06.2008, 11:46
Daha ilk maç.Zaten Boston'ın saha avantajı vardı.Boston'ın sahasındaki 2. maçı kazanıp seriyi 1-1'e getiririz.Allen Kobe'yi iyi tuttu.:)

Bartuğ13
06.06.2008, 11:47
kobenin düşük yüzdeyle oynamasının yanında odom ve gasoldan da gerekli katkıyı alamamış lakers.ikisinin de özellikle reboundlarda ve asistlerde daha etkin olmalarını beklerdim.yedeklerden de katkı gelmeyince bostonu ilk maçta bu kadar zorlamak bile bence büyük başarı ve takdire değer.garnett ve pierceın güzel performanslarına,çok kötü geçen play-off serileri sonrası tekrar açılan açılan allen ve rondo da katkı vermiş.bu da ilk maçta galibiyeti getirmiş.bundan sonraki maçları izleyerek daha net de yorum yapabileceğim inşallah

SDanışmaz
06.06.2008, 13:46
Boston'un ilk maçı kazanmasına sevindim, İnşallah şampiyonda olacak :)

Hamdi Karamahmutoğlu
06.06.2008, 17:25
Muthis bir seri olacaga benzer.
Jazz olmadigi icin finalde Celtics'i destekliyorum.

Sefa Murat Dokuz
06.06.2008, 18:20
2. maç bizim bu maçta deplasmanda kafa kafaya rahatca oynarak maç kazanabileceğimizi gösterdik hemde kobe böyle oynarken..
2.maç kobe lebronun düştüğü tuzağa düşmeyecektir...Ancak Kobenin böyle oynaması faul alamayacağını bildiğindeni...ev sahibi takımlar çok kollanıyor dün gece de bunu gördük

Egemen
07.06.2008, 15:24
Paul Pierce insan mısın diyorum :):)

Mayls
07.06.2008, 17:43
Celtics'in renkleri hosuma gitti. Artik Celticsli'yim :D

ÜNAL
07.06.2008, 18:28
......................................

http://img370.imageshack.us/img370/9066/3497200806061135168543wn2.jpg (http://imageshack.us)

************************************************** **************************************
http://img255.imageshack.us/img255/9471/3497200806061135200579vq3.jpg (http://imageshack.us)

************************************************** **************************************
http://img370.imageshack.us/img370/191/34972008060611360557317hx6.jpg

http://img370.imageshack.us/img370/8659/34972008060611365660431ii4.jpg (http://imageshack.us)

http://img255.imageshack.us/img255/4042/3497200806061135200417db3.jpg (http://imageshack.us)

macka61
08.06.2008, 00:06
tebrikler boston

seyyah61
08.06.2008, 01:58
Herkesde bir Lakers hayranligi var ama bence Boston bu seriyi rahat alacak. Yeter ki Boston'un muhtesem üclüsü gününde olsunlar.

Hasan61
08.06.2008, 08:32
şampiyon boston olacak gibi geliyor bana

Sefa Murat Dokuz
08.06.2008, 10:01
Bu gece Kobe bu işi bitircek...

Mayls
08.06.2008, 10:26
Kacta mac ayiptir sormasi?

Hasan61
08.06.2008, 10:51
Kacta mac ayiptir sormasi?
4 ile 7 arasında

Bartuğ13
08.06.2008, 11:25
bu maçı savunma ve hücum maçları olaak nitelemezsek memnun olurum.
aksi takdirde bostonu tutmak zorunda kalacağım.

Özge
08.06.2008, 20:03
Kobe sezonda 2 defa kötü oynadığını son maçta ise felaket oynadığını söyledi.Bu maç iyi oynayacakmış:)Bu gece Boston'da maçı kazanalım da seriyi 1-1'e getirelim.:)

Oğuz B.
08.06.2008, 20:08
garnette bu hırs piercede bu istek ve allenda bu bilek olduğu sürece boston bu seride oynanacak tüm maçların favorisidir.
umarım bu akşam güzel ve çekişmeli bir maç olur ve kazanan boston olur..

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/PHO/AAIR086~Boston-Celtics-Posters.jpg

CelticS > LakerS

Uğurtan
09.06.2008, 05:17
Lakersçılar nerdesiniz.. :D Anti Lakers Anti kobe.. :D Celtics kafaya aldı Lakers'ı ... ççç

Kaya
09.06.2008, 06:51
Lakers son 6 dakikada Celtics'i şok etti ama Celtics yine de kazandı.
20 sayılık farkı eritmek kolay değil. 3. maç için Lakers yenilmesine rağmen moralini düzeltti.
SERİ 2-0.

seyyah61
09.06.2008, 07:41
Bi an Lakers maci cevirecek dedim. Ama basaramadilar. Neyse anlasildi Kobe Boston'da bisey yapamiycak. Bu da demektir ki Lakers en fazla 2 mac alir.

ÖmerFarukYılmaz
09.06.2008, 07:53
Celtics bunca yıl aradan sonra kolay kolay bırakmaz...:cool:

Haydi Celtics...

Hasan61
09.06.2008, 08:35
tek adam PAUL PİERCE kobe falan hikaye:D:D

Özge
09.06.2008, 10:39
Bu Pierce sakattı oynamayabilirdi nerden çıktı ya:DBoston'ın sahasında 1 maç kazansaydık iyi olacaktı özellikle 2. maçta son dakikaya kadar kovalamamıza rağmen kazanamadık.Şimdi 3 maç Staples Center'da oynanacak.Bu 3 maçı da kazanıp seriyi 3-2'ye getirmeliyiz.Sonra da Boston'da maçı kazanıp işi bitirmeliyiz.:DKobe'den finalde daha iyi performans bekliyordum fakat beklediğim gibi oynamıyor.Umarım Staples Center'da başlar.

UğuR
09.06.2008, 11:21
Boston deplasman maçlarından bir tanesini alırsa işi bitirir.

Mustafa
09.06.2008, 11:23
Boston deplasman maçlarından bir tanesini alırsa işi bitirir.

tam ben bunu yazacaktım Uğur Abi.Deplasmanda tek galibiyet yeterli olur bize.

Özge hala umudun var sanırım şampiyonluğa :D Ben başından beri diyorum Şampiyonuz :D

Özge
09.06.2008, 11:29
tam ben bunu yazacaktım Uğur Abi.Deplasmanda tek galibiyet yeterli olur bize.

Özge hala umudun var sanırım şampiyonluğa :D Ben başından beri diyorum Şampiyonuz :D
Evet hala umutluyum:DKendi sahanızda oynanan 2 maçı kazandınız.Hemen hemen her takımın yaptığı şey:D:DŞu 3 maçtan birini verirsek o zaman umutsuzlanabilirim.:):D

Mustafa
09.06.2008, 11:37
Evet hala umutluyum:DKendi sahanızda oynanan 2 maçı kazandınız.Hemen hemen her takımın yaptığı şey:D:DŞu 3 maçtan birini verirsek o zaman umutsuzlanabilirim.:):D

Celtics şampiyon dedim imkansız dediler.Lakers-Celtics finali dedim olmaz dediler.Şimdide Celtics şampiyon diyorum :D olmaz deyin lutfen :D

Hasan61
09.06.2008, 11:38
leon powe(sayı) ve rondo(asist) acaba kariyer rekoru kırdı mı?

Özge
09.06.2008, 11:41
Celtics şampiyon dedim imkansız dediler.Lakers-Celtics finali dedim olmaz dediler.Şimdide Celtics şampiyon diyorum :D olmaz deyin lutfen :D
Ama hiçbirini ben demedim.:)Boston sevdiğim ve beğendiğim bir takım ama finalde tabi ki kendi takımım olan Lakers'ı tutuyorum.:)Playofflar başladığında ben de Lakers-Boston finali bekliyordum hatta bir yerde oylama vardı orada bile seçmiştim:)Finale SAS çıkmadı ya benim için çok iyi oldu.Boston-SAS finali benim için çok kötü olurdu:DBunları yazdıktan sonra Lakers şampiyon diyorum:D

Bartuğ13
09.06.2008, 11:48
gece ancak 2de uyuyabilince 6da kalkabildim.maçın en berbat yerine denk geldim.açtığımda 9 olan fark 22ye çıktı.tam allah karetsin kalktığıma değmedi diyordum ki lakersta kıpırdanmalar oldu ve bostonu sıkıştırdılar çok.kobe hiç iyi oynamadı aslında ama yine de toparlanmanın son anlarında o da görev aldı.odomun da 5leyip çıkmasıyla hiç bir katkı vermediğini söylemeliyiz.son bölümde farmar biraz etkili oldu kobeden başka.fisher ve vujacic de ucundan katkı verdi.bostonu kurtaran yine pierce oldu.en kritik anlarda aldığı faulleri sayıya çevirerek takımını ayakta tuttu.

lakers takım olarak 10,boston ise 38 faul kullandı farkın ana sebebi buydu fakat lakers son çeyrekte inanılmaz bir iş yaptı.savunmasıyla maç kazanan boston potasına tam 41 sayı attı.uyanışlarını 3.çeyrek sonundan itibaren,hatta 4ün hemen başından itibaren alsalardı belki de maçı kazanacaklardı.

yine de hiç birşey bitmiş değil.içerdeki 3 maçı da lakers kazanmalı kesinlikle.eğer o 3 maçtan birini celtics alırsa,şampiyon oldular diyebiliriz.

Oğuz B.
09.06.2008, 12:03
http://img508.imageshack.us/img508/9672/lalpt3.jpg

:alkış::alkış::alkış::alkış:

Osman Yavuz
09.06.2008, 12:38
Maçın son 7-8 dakikasını seyretmedim.7-8 dakika kala fark 20 lerdeydi ve dedimki kendi kendime bu maç böyle biter uykum geldi ben yatayım.:DAma sabah bir baktım neler olmuş öyle:)Lakers San Antonio maçlarında yaptığı geri gelmelere bir yenisini daha ekledi.Gerçekten çok zor bir iş başardılar.Önce durdurdular sonra atmaya başladılar.Şimdi içerde 3 maç üst üste oynayacaklar.Boston bu 3 maçtan bir tanesini bile kazansa şampiyon olur.Ve ben inanıyorum ki 1 maç alacaklar Staples Center'da.

macka61
09.06.2008, 16:52
tebrikler boston celtics

Hasan61
10.06.2008, 10:34
3.maç
bu gece mi?
yoksa yarın gece mi?

Özge
10.06.2008, 10:47
3.maç
bu gece mi?
yoksa yarın gece mi?Evet bu gece maç.Saat 4:00'te.

Sacit
10.06.2008, 11:41
bütün bu olanların hepsi benim inadıma gerçekleşiyor..

bu ne manyak bir oyun tarzı yaa

:mad:

Serdær
10.06.2008, 13:24
Kobe ve arkadaşları çok iyi geri döndüler fakat olmadı.

Maç 15-20 fark ile bitmiş olsaydı Boston 3.maçta psiklolojik olarak önde olabilirdi.

Fakat geri dönen Lakers 3.maç bence bırakmaz.

Büyüh ihtimal bu akşam ki maçı Lakers alır.

Hasan61
10.06.2008, 13:27
radmanoviç,odom ve lakers benchinin biraz kendine gelmesi lazım
yoksa boston çok rahat alır kupayı

İskender
10.06.2008, 14:32
Boston bu saatten sonra yüzükleri bırakmaz...

Kadro derinliği sayesinde bu işi çok uzatmayacaktır...

Bartuğ13
11.06.2008, 04:38
lakers-boston:nba finalleri 3.maçı

ilk çeyrek:iki takımda maça çok temkimli başladı ve hücumlarda dikkat edeyim derken sayı bulamadılar.fakat ilk 2 dakikadan sonra lakers kobeyle beraber açıldı.pota altını zorlayarak,çok agresif oynadılar.bunun yararını da görerek,ilk 4,5 dakikada 9-2 öne geçtiler.celtics 7 şut kaçırdıktan sonra ilk basketini ilk çeyreğin yarısı geçtikten sonra buldu.boston ilk lakers şokunu çabuk atlattı ama kobenin sürekli top alma ve potaya gitme isteğini engelleyemiyorlar.geçen maçta tüm maç 10 faul kullanan lakers takımı bu maçta aynı sayıya 7 dakikada ulaştı.boston ufaktan fark açmaya yeniden başlayan lakersa bir cevap daha verdi.rondoyu riske atan lakers savunması,bunun pek de mantıklı bir hareket olmadığını gördü.şu ana kadar 6 basket bulan celticsin tüm basketlerinde rondonun imzası var.6sayı,3asistle oynadı şu ana kadar.son 2.29a girerken skor 17-16 lakers üstünlüğü var.bostonun 3 süper yıldızından hiçbir kıpırdanma dahi görülmedi daha.sadece ray allenın 1 üçlük basketi var bu yıldızlardan.son dakikaya girerken celtics ilk kez öne geçmeyi de başardı:20-18.harika savunma yapmaya başladılar yeniden.garnett hala skor üretememesine rağmen 7 rebound ve 3 blokla oynuyor şu ana kadar.gerçekten çok etkileyici savunma yapıyor.hücumda ise takımı sürükleyenler takımın 5-6 hatta 7. hücum opsiyonları oluyor.çeyrek sonucu:20-20

lakers 2 kere rüzgarı arkasına alıp öne geçmeye çalışmasına rağmen boston çabuk toparlanarak 2sine de cevap verdi.süper yıldızlarından hücumda katkı alamamasına rağmen,yedeklerinin ekstra performansıyla öne bile geçmeyi başardılar bir ara.lakersta kobe çok etkili.ilk çeyrekte 11 sayı buldu.8 faul kullandı(her ne kadar sadece 5i isabetli olabilse de).radmanoviç(3) ve odom(2) erken faul problemine girdiğinden kenara geldi.pierce ve allen da 2şer faule ulaştılar.iki takım da felaket bile diyemeyeceğimiz,çok daha beter yüzdelerle şut attı ilk çeyrekte(%32 ve %27).

ikinci çeyrek:odom ilk pozisyonda 3.faulünü aldı.bu serinin hayal kırıklığı olmaya devam etmeyi kafasına koymuş durumda anlaşılan.kobe ilk iki maçtan gerekli dersleri çıkarmış.gözü potadan başka bişey görmeden topu alıp,hemen potaya doğru hareketleniyor.onu durdurmak çok zor olduğundan da, bu seride alışık olmadığı şekilde onu sürekli çizgide görüyoruz.lakers takımı topu dolaştırarak istediği oyunu kısa süreliğine sahaya yansıtınca yine ufak bir patlamayla 7ye açıldı fark.bunu yaparken lakers takımında sahada kobe hariç 4 yedek vardı ve turiaf hariç 4 kısayla oynuyordu.rebound konusunda sıkıntı yaşamadılar,üstüne üstlük hareketli oyunlarıyla bostonu da çok şaşırttılar diyebiliriz.ray allen lakers karşısında takımını ayakta tutmaya çalışıyor bu bölümde.farmarın da katkısıyla açılmaya meyili olan farkı azaltan hareketler yapıyor hücumda.ilk yarıda son 6 dakikaya girerken 34-27 lakers üstünlüğü var.kobeye çok fazla yardım yapan yok.özellikle odom ve gasoldan toplam sadece 1 sayı katkı almış olmalarına rağmen 7 sayı önde olmaları lakers için önemli bir olay.tabi aynı şey bostonda da garnett ve pierce için geçerli.aradaki tek fark toplamda sadece 2 sayı bulan garnett-pierce ikilisi en azından toplamda 12 rebound aldılar.bu bölümde kobe dinlenirken(maçın başından beri ilk kez) vujacic skor katkısı yaparak takımının 11 sayı kadar fark açmasını sağladı.pierce ilk basketini maçın 18.dakikasında bulabildi.son 2.43e lakersın 40-31 üstünlüğüyle giriliyor.boston ray allenın hücumu toparlamasıyla farkın önüne geçmesi haricinde ,azaltmayı da başardı:43-37

ilk yarıdan notlar:
*kobenin 19,vujacicin 12 sayısı var.bostonda ise allenın 12 sayı,poseyin 7sayısı var.
*3 faulü erken alarak ilk yarıda sadece 7dakika oyunda kalan odomun sayısı yok ve 4 reboundu var.gasol ise sahada ruh gibi dolaşıyor.hücumda hiç etkinliği yok.perkins karşısında her pozisyon duvara toslamış gibi oluyor.4 şut,4 de faul kaçırdı ilk yarıda.sadece 2 sayı,4 rebound ve 2 asistte kaldı.
*bostonda ise garnett ve 3 faulle son bölümde kenarda oturan pierce toplamda sadece 4 sayıdalar.toplamda 16da 2 gibi kelimelerle ifade edilmeyecek derecede kötü yüzdeyle hücum ediyorlar.yalnız toplamda aldıkları 15 rebound ve garnettin 3 bloğu yine de durumu biraz toparlıyor.
*lakers takımının çok agresif olduğu ve sürekli potaya gidip faul kazandığı bir gerçek.fakat başka bir gerçek ise,ilk iki maçta pek kullanmadıklarından mıdır bilinmez,rezil bir faul yüzdesiyle oynuyorlar.gasol-bryant-vujacic 3lüsünden toplam faul isabeti 22de 12 ile %54.yani shaqın tüm sezondaki isabet oranı civarında.durumun vehametini düşünün.
*rondo maça çok iyi başladı demiştik fakat adeta dondu kaldı ondan sonra.ilk yarı sonuna doğru sadece 1 asist yaptı o kadar.
*şu ana kadar pj brown ve farmar karşılıklı olmak üzere,toplam 3 teknik faul çalındı.diğeri ise kobeye.kobe çok agresif olmanın bedelini atılarak ödemesin de.biraz daha dikkatli olması gerekli.
*ikinci çeyrek boyu iyi savunma yapan lakers çeyrek sonundaki iki basketle yine 17 sayı yemiş oldu bu çeyrekte.
*lakers hücumunu ikinci çeyrekte biraz geliştirdi diyebiliriz.şut isabe oranını %41 civarına taşıdılar(%27den)

üçüncü çeyrek:iki takım da kaçırarak başladı çeyreğe ama allen iyi oyununa devam etmeye karar verdiğinden çok sürmedi.allen savunmayı da kusursuz yapıyor fakat kobe inanılmaz şutlar sokuyor.topu kobe almadığı zaman hücumda hiç etkili olamıyor lakers.rondo bir sakatlık geçirip,tedavi için soyunma odasına gitmişti.çok uzun sürmedi tedavisi ve geldi tekrar.gasol hala sürünüyor sahada.odom da bu çeyrekte hala etkin değil fakat pierce ve garnett de onlardan geri durmuyorlar.kenardan gelen eddie house'un üçlüğüyle farkı 2ye kadar çekti boston:49-47
ve son 5 dakikaya girerken boston yakaladı lakersı ve garnettin şutlarıyla 51-49 öne geçtiler.
odom ilk basketini 32.dakikada buldu.garnettin üst üste basketleriyle boston açılmış gibi gözükse de lakersta da toparlanma belirtileri var.fakat tüm yükün kobenin üzerinde olması onu da yormuş gibi gözüküyor.son 1 dakikayı kenarda geçirecek kobe.son 1 dakikada gasol da ilk saha içi isabetini buldu ve çeyrek skoru 62-60 boston lehine olarak belirlendi.

kobe ve vujacicten sonra en fazla skor üreten oyuncunun 5 sayısı var lakers takımında.bu gerçekten büyük sıkıntı oluşturuyor.boston ise pierce'ın hiç sahada gözükmemesine rağmen,toparlanan garnett sayesinde ve 2-0ın avantajında mutlu.

son çeyrek:vujacicle tekrar öne geçse de lakers,allen inanılmaz oynayarak takımını yeniden öne taşıdı.şu anda kaçırmadan attığı 5 üçlükle 25 sayıyı da yakalamış durumda.bostonda aslar dinlenirken,lakers farkı kapayamadı.bunun sebebi de hücumda çok etkisiz olmaları.kobe faul çizgisinde hala rezalet durumda.odom da hücum faul yapıp kenara gelince zaten kobe hariç yedeklerle oynamaya devam etti lakers.ilk 3 dakika 66-64 boston üstünlüğüyle geçildi.skorun kilitlendiği bir yerde kobenin kritik üçlüğüyle lakers tekrar öne geçti son 7 dakikaya girerken:69-68.
lakers potadan çok uzaklaştı ikinci yarıda.orayı zorlamaları belki maçı onlara getirecektir.kobenin felaket yüzdesine rağmen.
üst üste 4 serbest atışla lakers farkı 4e açtı fakat rondo gibi bir oyuncu hücum reboundu ve sayıyla farkı azalttı.
odom ve gasol da devreye girmek için çabalıyorlar bu son çeyreğin ikinci yarısında.
maçın en önemli noktası şu ki:lakersın bugün hücumdaki en önemli 2 silahı kobe ve vujacic,savunmada da pierce ve allen'ın başındalar.kobe maçın başından beri zaten bir allen,bir pierce savunmasında.vujacic de hücumda verdiği katkı yetmiyormuş gibi harika da savunma yapıyor.
son 4,5 dakikaya 75-70 lakers üstünlüğüyle giriliyor.
mola dönüşünde gasolun bir tip daha yaparak skora yaptığı katkı yanında.savunmada da rebound alarak kobe ve vujacice yardımcı olmaya başladı.pierce da topu almaya başladı.5 faulü var ama 7,5 dakika kaladan beri oyunda ve sıra ona geldi.pierce ve garnettle son 2,5 dakikaya farkı 2ye indirerek girdi boston.eddie house boş şutu kaçırdıktan sonra,son 2 dakikaya girerken maçın adamı vujacicin üçlüğüyle lakers tekrar farkı 5e çıkardı.üstüne de fisherın tecrübesi ve oyun zekasıyla aldığı 2 faul isabetli olunca son 1,5 dakikaya fark 7 olarak giriyor lakers.
mola dönüşü harika ve kolay bir basket bulan bostona cevabı veren yine kobe oldu.house bir üçlükle durumu kritikleştirse de kobe bu maçı getirdiği yerden vermeyeceğini gösterdi.son 38 saniyeye girerken 87-81 üstünlüğü var lakersın.son bölümde basket olmadı,boston da garip bir şekilde faul yapmadı ve maç böyle bitti.

seri artık 2-1.

lakers hiç kendisi gibi oynamadığı bu maçı,savunmasıyla kazandı diyebiliriz.son çeyreğinde kendileri gibi oynamalarına rağmen maçın genelinde savunmaları çok iyiydi ve maçı bu kazandırdı.bu maç onlar için çok kritikti.zorlanmalarına rağmen kazandılar.aslarla değil,kobe+yedeklerle maçı çevirdiler.
36 sayı ve 7 reboundla oynayan,ben normal biri değilim diye bağıran kobe bryant maçın yıldızıydı.
fakat asıl önemli olan odom ve gasoldan(en azından son çeyreğe kadar) hemen hemen hiç verim almayan lakersı,maça tutunduran,belki maçı kazandıran isim vujacicti.10da 7 ile 20 sayı attı 4 rebound aldı.
son çeyrekte uyanan gasol da 9sayı 12 rebound yaptı.odom ise 4 sayı 9 rebound 4 asistte kaldı.

boston ise eline gelen fırsatı tepti.odom ve gasolun durumuna,rakibin hücumu iyi oynayamamasına rağmen bu maçı kazanamadılar.boston aldığı hücum reboundlarından bulduğu ikinci şans sayılarıyla bu maçı alabilirdi fakat bunu başaramadı.bunun da baş sorumlusu garnett ve pierce'ın toplamda 35te 8 gibi felaket bir yüzdeyle oynaması.13sayı 12 rebound 5 asist ve 3 blok yapan garnett'in istatistikleri yine idare eder gözükse de,ilk iki maçın yıldızı pierce 6sayı 6 reboundda kaldı.allen 25 sayı 5 rebound yaparken,kobeyi de mükemmel savundu.kobenin attığı çoğu baskette eli onun yüzündeydi ama napabilir ki kobe işte.

lakers ikinci yarıda unuttuğu serbest atış çizgisini hatırladığı anda maçı kopardı.fakat bu yine de onların berbat serbest atış yüzdesinden bahsetmememiz anlamına gelmez.34te 21le oynadılar serbest atış çizgisinden.kobe bile 18de 11 attı.

böyle bir günde kazanmış olmak lakers için çok çok önemliydi.bu maçı kaybetseler süpürülebilirlerdi.fakat kazanarak moral depoladılar.
boston ise yakaladığı şansı iyi değerlendiremedi ve çok büyük bir fırsat tepti.bir daha böyle yakalarlar mı bilinmez ama bu maçı kazanamadıktan sonra,los angelesta maç kazanmaları zor bence.imkansız değil ama zor.

Özge
11.06.2008, 08:47
Her ne kadar İlhan beni şarkı için bekletse de kalkabildim maç için.:)

Kobe maça iyi başladı.Kobe ne kadar iyi ise Gasol'da tam tersiydi.Seri boyunca kötüydü fakat bu maçta ayrıydı gerçekten.Odom'da Gasol'dan daha kötüydü.İlk çeyrekte Lakers saçma şutlar kaçırdı.Bu maçta Kobe fazla faul kaçırdı.Vujacic etkiliydi.İlk çeyrekte Vujacic'in üçlüğünden sonra Staples Center ayaklandı.:)Garnett ve Pierce çok kötüydü.Garnett ilk sayısını 2. çeyreğin bitmesine 5 dakika , Pierce ise 4 dakika kala attı.İlk çeyrek sayı atamamalarına rağmen 20-20 bitti.Maç boyunca Kobe tek başına oynadı.Tabi Vujacic'in katkısını unutmamak lazım.Gasol'un bir an önce toparlaması lazım.Bu kadar kötü Gasol izlememiştim.Potanın altından bile sayı bulamadı düzgün.Boston'da da Ray Allen'ın iyi oyunu vardı.Sonuç olarak maçı kazandık ve seriyi 2-1 getirdik.Staples Center'daki kalan 2 maçı kazanıp Fleet Center'a avantajlı gitmeliyiz.Diğer maç Kobe'ye Gasol'da yardımda bulunursa Lakers zorlanmaz.

Hasan61
11.06.2008, 09:33
ilk 2 maça göre kötü bir maç oldu
ama ben hala boston'un staples center'dan bir maç alacağına inanıyorum

Berk
11.06.2008, 09:45
Boston'daki Allen-Pierce-Garnett üçlüsü bu ligin en iyileri arasında.Sezon boyunca müthiş performans gösterdiler gerçekten.Benchleri de iyi.Lakers bu tempoya dayanamaz bence, Boston deplasmandaki diğer maçı alır ve şampiyonluğu evinde kutlamaya gelir..

Serdær
11.06.2008, 11:18
Kobe ve arkadaşları çok iyi geri döndüler fakat olmadı.

Maç 15-20 fark ile bitmiş olsaydı Boston 3.maçta psiklolojik olarak önde olabilirdi.

Fakat geri dönen Lakers 3.maç bence bırakmaz.

Büyüh ihtimal bu akşam ki maçı Lakers alır.

Dediğim gibi maçı Lakers aldı.

Kobe ne kadar iyi olursa Lakers iyi oluyor.

Gasol ve Kobe 2'si iyi olursa Lakers YENİLMEZ !

Ama şu ana kadar Gasol ve Kobenin aynı maçta iyi oynadığını görmedim(Final serisi için)

Eğer Kobe ve arkadaşları yüzük takmak istiyorsa Gasol ve Kobenin iyi gününde olması gerekiyor.

Sacit
11.06.2008, 11:58
Lakersçılar nerdesiniz.. :D Anti Lakers Anti kobe.. :D Celtics kafaya aldı Lakers'ı ... ççç

uğurtan çık dışarı :D:D

forza Lakers

ilhan
11.06.2008, 12:00
Her ne kadar İlhan beni şarkı için bekletse de kalkabildim maç için.:)

Çaldığım şarkının gazıyla kazanmışsınız. :D

Tebrik ederim Lakerslıları :)

Ama dediğimin arkasındayım Boston Celtics şampiyon olacak.

ApoCaN28
11.06.2008, 12:12
Lakers şampiyon olsun isterim ama zor gibi gözüküyor:D

Ömer SEVİNÇ
11.06.2008, 15:36
Kimi destekleyeceğimi şaşırdım yahu. İki takım da birbirinden antipatik görünüyor gözüme:S

Sefa Murat Dokuz
11.06.2008, 16:38
Kobe böyle oynasın, Gasol biraz kendine gelsin yani Kobeye biraz destek çıksınlar Lakers zor yenilir.Bu gece zaten harika savunma yaptılar...Vujaic çok extra oynadı...Lakers 2 maçı daha alıp 3-2 öne geçer içerde.

Uğurtan
11.06.2008, 16:47
Ben başka maçımı izledim acaba? Lakers %100 alması gereken maçı zorlukla ve en kritik anlarda güle şansın rüzgarıyla aldı.. Kobe filan hikaye.. Boston rahat olduğu maçta bile Garnett'in en kötü maçında bile böle zorlayabiliyorsa.. Steples Center'da 1 maç alacak Boston hiç kuşkum yok.. Hayal görmeyelim.. Birdaha ne Garnett'i ne de Pierce'i böyle bulamazsınız.. ;)

Sefa Murat Dokuz
11.06.2008, 17:04
Ben başka maçımı izledim acaba? Lakers %100 alması gereken maçı zorlukla ve en kritik anlarda güle şansın rüzgarıyla aldı.. Kobe filan hikaye.. Boston rahat olduğu maçta bile Garnett'in en kötü maçında bile böle zorlayabiliyorsa.. Steples Center'da 1 maç alacak Boston hiç kuşkum yok.. Hayal görmeyelim.. Birdaha ne Garnett'i ne de Pierce'i böyle bulamazsınız.. ;)
Garnett Kötü falan değildi Lakers çok iyi savundu içeriyi maç 80 lerde yani Bostonun istediği oyunla bitti ama tuhaf olan bu skoru yaratan Lakersdı.Çünkü Garnett ve Pierce'ı çok iyi savundular 8-35 ile %22 de tuttular iksini ve Kobe hikaye diyorsun maçı izlememişsin uykuluydun yada herif dağıttı resmen ortalığı...
Sonuçta deplasmanda da Lakers teslim olmadı ilk maç hep 3-4 sayı farkla gitti
2.maçı son 7 dk da 24 sayıdan geldiler 2 ye kadar indiler hakemler sağolsun 2 faul çalınmadı 1 kobe ally-up dunk daki faul öteki de piercen kolundan çekmesi...
Yoksa o dönüşün sonu kötü olacaktı.

Uğurtan
11.06.2008, 17:17
Steples centerdaki Cuma sabahı olacak olan maçta görüşürüz.. Uykulumuydum değilmiydim mi diye.. :) Garnett'i savunmuşlar ortalamasındaki şutları kullandı adam sanki şut kullanamadı.. Bayağı da uygun şutlar ama atamadı yüzdesi düşük kaldı.. Garnett kötüydü savunmaymış kim savundu Garnett'i kendine faydası olmayan Gasol mu? :) Güldürme yau.. Dün akşam Lakers'ı ayakta tutan Kobe değildi Vujacic'ti.. Lakers'te kobe standartında oynadı ona Vujacic katıldı.. Boston'da ise ayakta birtek Ray Allen kaldı.. yetmedi.. Öyle bir anlatıyosunkiKobe tek başına maçı almış gibi malesef öyle bir durum yok..Kobe'yi şu kahraman yapma sevdanız.. :) Komik oluyor.. Şampiyon Boston olacak.. Cuma sabahı görüşürüz.. Ayrıca dikkatin çekiyim seni Boston galibiyetlerinde de burada görmek isteriz ;)

Sefa Murat Dokuz
12.06.2008, 12:24
Steples centerdaki Cuma sabahı olacak olan maçta görüşürüz.. Uykulumuydum değilmiydim mi diye.. :) Garnett'i savunmuşlar ortalamasındaki şutları kullandı adam sanki şut kullanamadı.. Bayağı da uygun şutlar ama atamadı yüzdesi düşük kaldı.. Garnett kötüydü savunmaymış kim savundu Garnett'i kendine faydası olmayan Gasol mu? :) Güldürme yau.. Dün akşam Lakers'ı ayakta tutan Kobe değildi Vujacic'ti.. Lakers'te kobe standartında oynadı ona Vujacic katıldı.. Boston'da ise ayakta birtek Ray Allen kaldı.. yetmedi.. Öyle bir anlatıyosunkiKobe tek başına maçı almış gibi malesef öyle bir durum yok..Kobe'yi şu kahraman yapma sevdanız.. :) Komik oluyor.. Şampiyon Boston olacak.. Cuma sabahı görüşürüz.. Ayrıca dikkatin çekiyim seni Boston galibiyetlerinde de burada görmek isteriz ;)

Okey :D Görüşürüz
Zaten Garnett üçlüğün 1 adım önünden hep istikrarsız atar onun ortalamasındaki şutları değil onlar baya uzak mesafe potaya adamı saf sütor yaptın..
Garnetti Gasol almıyorki Gasol Perkinsi tutmakla meşgul...Dün Kobe Manteliteyi değiştirip(Bizim Ziya Aramış kobeyi:D) içeri girmeyi düşünmesi oyunun akışını değiştirdi zaten ama LAkers'ın farkı açaçması Gasol ve Odomun çok kötü oynmasıdır Odom sadece 5 kez top kaybı yaptı.Vujacic her zaman soktuğu sutlar bunlar sadece bu maç çok boş bıtaktılar.Vujacic katkı yaptıda Kobe Lakersda Vujacic dışında hiç katkı alamadı. Son 3 hucumda Kobe oynadı ve maçı LAkers'a getirdi.

Boston galibiyetleri de normal sonuçtur kendi sahasında kazanacaktır Lakersda kendi sahasında kazanır. Ancak 2 maçtaki hakem hatalarından sonra yazmak istemedim.
2.maç lakers galibiyetinin gasp edildiği maçtır
SOn çeyrekte 7 dk da kapatılan 22 sayılık fark var. Fark kapanmaya başlarken Kobenin ALyy-up dunk kaçırdı Paul pierceın eli kobe bryantın bileğindeydi.Smaç basan birinin bileğinde işi ne savunmacının...
ilk çeyrekte truiafın tertemiz bloğu güme gitti ve Kobeye yapılan faul var ama tekniği kara çoçuk yedi yine...
Son çeyrekte farkı 6'a kadar indirirken Kobe içeri giriyor ortadan Sağ kolunu çeken Paul pierce faul yapmaya çalışıyor kobe turnikeye girmişti ve basketi yaptı...Kobe hakeme dalacaktı o kadar kızdıki çok açık bir basket fauldu...
YAPILAN Tüm bu hatalara LAkers yönetimi de dayanamadı büyük tepki gösterdiler...
Bu 2 yıllık toplama takım boston kollanıyor..
Steplasda bile Garnettin en az 3 hareketli perdesi ve Son dklardaki Odoma el ense çekip yaka paça sarılması es geçildi...

seyyah61
12.06.2008, 14:37
Önümüzdeki iki maci da Boston alacak ve sampiyon olacak. Lakers'da is yok arkadaslar.

Sefa Murat Dokuz
12.06.2008, 17:16
Önümüzdeki iki maci da Boston alacak ve sampiyon olacak. Lakers'da is yok arkadaslar.
NBA'i takip etmediğin belli

Play Off
Los Angelas LAKERS Steplas Centerde 9 maç 9 galibiyet
Boston Celtics Deplasmanda 10 maç 8 yenilgi 2 galibiet

seyyah61
12.06.2008, 18:06
NBA'i takip etmediğin belli

Play Off
Los Angelas LAKERS Steplas Centerde 9 maç 9 galibiyet
Boston Celtics Deplasmanda 10 maç 8 yenilgi 2 galibiet
:D Cok komiksin. Nba'yi takip ediyorum ama Kobe ve Lakers hastasi Kaan Kural'in anlattigi maclari seyretmedigim icin etkilenmiyorum sizin gibi. Ben Boston'un son macina göre varsayim yaptim. Celtics'liler sampiyonluga daha ac. Garnett ile Pierce her zaman bu kadar düsük yüzdeyle oynamaz. Gerci Lakers bu maci alsa bile sansi yok cünkü Boston'un saha avantaji var.

Özge
12.06.2008, 18:11
:D Cok komiksin. Nba'yi takip ediyorum ama Kobe ve Lakers hastasi Kaan Kural'in anlattigi maclari seyretmedigim icin etkilenmiyorum sizin gibi. Ben Boston'un son macina göre varsayim yaptim. Celtics'liler sampiyonluga daha ac. Garnett ile Pierce her zaman bu kadar düsük yüzdeyle oynamaz. Gerci Lakers bu maci alsa bile sansi yok cünkü Boston'un saha avantaji var.

Kobe ve Lakers hastası Kaan Kural diyorsun ama Kaan Kural Boston'ı tutuyor.;)

ilhan
12.06.2008, 18:29
Seride durum 3-1 olacak sonra 3-2 olacak ve en sonunda 4-2 Boston kazanacak gibi his var içimde. :)

seyyah61
12.06.2008, 18:33
Son macta her hareketine olaganüstü sey yapmis gibi heyecanlandi. Hatta iceri penetre etmesine bile. :)

Özge
12.06.2008, 18:39
Son macta her hareketine olaganüstü sey yapmis gibi heyecanlandi. Hatta iceri penetre etmesine bile. :)
Boston'lı olduğundan eminim.Lakers'ı tuttuğu için öyle yapmıyor.Kaan Kural ve Murat Kosova hemen hemen her maçı öyle anlatıyorlar.Lakers'la alakalı bir şey değil.:)

Mayls
12.06.2008, 19:13
Kimi destekleyeceğimi şaşırdım yahu. İki takım da birbirinden antipatik görünüyor gözüme:S
Benim Celtics'in salonu cok hosuma gitmisti, her yer yesil falan :D Düsünmeden Celticsli oldum :D

Mustafa
12.06.2008, 19:17

arkadaşım kusura bakmada ben Boston finale çıkacak dediğim zamanda bana espri yapma demiştin :D Şimdi Boston şampiyon diyorsun söylemlerinde biraz tezatlık var sanırım :)

Ali Can
12.06.2008, 19:18
seri 2-2 olacak...

Bartuğ13
12.06.2008, 20:28

katılıyorum.2 sene evveldi sanırım.nba stüdyoyu takip edenler belki bilirler ki kaan kural bir programa boston formasıyla gelmişti.o günkü konuşmada "şu anda kötü durumda olabilir ama düzelecektir,düzelmesi gereklidir.bunu sadece eski bir bostonlu olarak söylemiyorum,bu ligi şu andaki konumuna getiren bu takım iyi olmalı diye herkes söylüyor." tarzında bir konuşma yapmıştı.

böyle bir şey aklımda kaldığından(ki çok az şey aklımda kalır bu kadar net olarak) kaan kuralın kalbinden bostonu desteklediğini düşünüyorum.fakat bu profesyonelliğini engellemez.bildiği doğruları da söyler.maçı anlatırken de iki taraf adına da bağırabilir.bu herhangi bir takımı desteklediği anlamına gelmez.

türkiye liginde de fenerbahçeyi tuttuğunu duymuştum fakat hiçbir maçta fener aleyhine olan güzel hareketlerde bağırmamazlık ettiğini görmedim.bu profesyonellikle alakalı.o yüzden kaan kurala en azından bu konuda gereksiz laf atılmamasını isterim.

seyyah61
12.06.2008, 20:47
arkadaşım kusura bakmada ben Boston finale çıkacak dediğim zamanda bana espri yapma demiştin :D Şimdi Boston şampiyon diyorsun söylemlerinde biraz tezatlık var sanırım :)
Ben öyle bir sey söyledigimi hatirlamiyorum. Daha finaller baslar baslamaz, gönlümden Lakers-Celtics finali geciyor dedim. Hatta Cleveland karsisinda zorlanmasina ragmen Boston'un gececegini söyledim.

seyyah61
12.06.2008, 20:50
katılıyorum.2 sene evveldi sanırım.nba stüdyoyu takip edenler belki bilirler ki kaan kural bir programa boston formasıyla gelmişti.o günkü konuşmada "şu anda kötü durumda olabilir ama düzelecektir,düzelmesi gereklidir.bunu sadece eski bir bostonlu olarak söylemiyorum,bu ligi şu andaki konumuna getiren bu takım iyi olmalı diye herkes söylüyor." tarzında bir konuşma yapmıştı.

böyle bir şey aklımda kaldığından(ki çok az şey aklımda kalır bu kadar net olarak) kaan kuralın kalbinden bostonu desteklediğini düşünüyorum.fakat bu profesyonelliğini engellemez.bildiği doğruları da söyler.maçı anlatırken de iki taraf adına da bağırabilir.bu herhangi bir takımı desteklediği anlamına gelmez.

türkiye liginde de fenerbahçeyi tuttuğunu duymuştum fakat hiçbir maçta fener aleyhine olan güzel hareketlerde bağırmamazlık ettiğini görmedim.bu profesyonellikle alakalı.o yüzden kaan kurala en azından bu konuda gereksiz laf atılmamasını isterim.
Kaan Kural'in basketbol bilgisini her zaman hayranlikla takip etmisimdir. Durmadan konusur onu sevmem o ayri bir sey. Ayrica Boston taraftari olabilir, bu onun Kobe hayrani olmadigini göstermez. Benim demek istedigim, Kobe'nin yaptigi siradan hareketlere bile olaganüstü seylermis süsü vermesi. Tipki bizim futbol spikerlerinin yildiz oyunculara yaptigi gibi.

Mustafa
12.06.2008, 20:52
Bunu espri olarak farzediyorum. Boston daha playofflarda deplasmanda mac kazanamadi. Iki kez sicradilar. Detroit'in bu turu gecme ihtimali %70. Bir haftadir dinleniyorlar ve Boston daha simdiden 14 mac yapti bile.

Şöyle bir hatırlatma yapayım o zaman ;)

seyyah61
12.06.2008, 21:00
Şöyle bir hatırlatma yapayım o zaman ;)
Evet, belli olmuyor kimin kimi yenecegi. Bak bugün Hirvatistan eze eze Almanya'yi yendi. :D Zaten %70 demisim. Ama bu kadar geldikten sonra bu seriyi birakmaz Boston.

Mustafa
12.06.2008, 21:02
Evet, belli olmuyor kimin kimi yenecegi. Bak bugün Hirvatistan eze eze Almanya'yi yendi. :D Zaten %70 demisim. Ama bu kadar geldikten sonra bu seriyi birakmaz Boston.

İşte bende onu diyorum büyük konuşmamak lazım.Komik olma espri yapma demek kolay iş ;)

Boston durumu 3-1 yapacak ve bu iş hemen hemen bitecek ;)

seyyah61
12.06.2008, 21:09
İşte bende onu diyorum büyük konuşmamak lazım.Komik olma espri yapma demek kolay iş ;)

Üc dört mesaj öncesinde de aynisini söyledim ben. Istatistiklere bakarsak Detroit serisine kadar Boston deplasmanda kazanamamisti ama kazanmak zorunda olunca kazandilar Detroit'te. Bu da kazanmak zorunda olduklari bir mac ve bence bu maci kazanirlar. Sonra da Lakers'in geri gelmesi baya zor olur.

Özge
12.06.2008, 21:47

Bu gece 2-2 olur Mustafa:D

Sefa Murat Dokuz
12.06.2008, 23:19
biliyon mu bende bu 2 yıllık toplama boston takımını hiç önememiyom zaten 2 sene sonra dağılacakalr...Oysa lakers daha genç ve potansiyelli bir takım...Bynum olsaydı Boston süpürgenin sapıyla oynardı o kadar!

Hüdai Pervaneli
12.06.2008, 23:20
bu gece mac var mi:D

Sefa Murat Dokuz
12.06.2008, 23:29
bu gece mac var mi:D
04:00 Steplasda...

ÖzGür Ayar
13.06.2008, 01:00
4. maç bu gece oynanıcak seriyi 2-1e getiren lakers bu maçla birlikte eminim toparlanmıştır. 2-0 dan gelip şampiyon olucağına inaniyorum. Forza Lakers! Gerçi bu sene nba'den baya uzak kaldık ama olsun :)

Bartuğ13
13.06.2008, 04:28
lakers-boston final serisi 4.maç

ilk çeyrek:lakers maça çok hızlı ve agresif başladı.hücumda istediği pasa dayalı oyununu sergilerken,savunmada da boston şutörlerine kolay sayı imkanı vermiyorlar.odom iyi başlamasına rağmen,gasol o kadar da iyi değil bugün de.ilk 5,5 dakika 16-6lık lakers üstünlüğüyle geçildi.odom bu bölümde tam 8 sayı atarak başladı.ilk 5 oyuncularının hepsi skor yapmış durumda lakersta.kobe bir kez gittiği faul çizgisinden yine 2de 1le ayrıldı.bu da 3.maçta kaldığı yerden devam mı edecek sorusunu aklımıza getirebilir.odomun agresifliği, garnette 2 faul aldırarak, onu kenara gönderdi.lakers'ın pierce üzerine gönderdiği ikili sıkıştırma etkili oluyor ve onu top kayıplarına zorluyor.radmanoviçin enfes bir üçlüğüyle skoru 20-6ya getirdi.son 4 dakikaya girerken fark 17ye çıktı.odom takımı sürüklüyor şu ana kadar,harika bir başlangıç yaptı.ona fisher ve radmanoviçten yardım geldi.skor üretme anlamında en sönük isimler kobe ve gasol oldu şu ana kadar.son 3,5 dakikaya 24-7 lakers üstünlüğüyle giriliyor.mola dönüşünde boston toparlanma ibaresi gösterse de,lakers inanılmaz oyununa devam etti ve kenardan gelen arizanın da biraz katkısıyla farkı 22ye kadar çıkardığı ilk çeyreği 35-14 önde tamamladı.

*lakers ilk çeyrekte kasırga gibi eserken,attığı 11 basketin 10unu asist üzerinden buldu.boston ise 6 baskette sadece 1.
*daha ilginç bir istatistik ise süper yıldız kobenin hepsi faulden olmak üzere sadece 3 sayı ve 4 asist ve 3 top çalmada.skoru sürükleyen isimin kobe olmaması ve skor bulan lakerslılar arasında en az skoru bulmuş olması da ilginç bir not.
*odom 13 sayı 5 rebound 2 asistle harika bir ilk çeyrek çıkardı.

ikinci çeyrek:bu çeyreğe de ariza harika başladı.oyunun iki tarafını da süper oynuyor.uzun süreli sakatlıktan harika bir dönüş yaptı.lakers takımında gasol hariç tüm aslar dinleniyor.zaten gasol pek oynamadığından onun dinlenmesine gerek yoktu.ilk 4 dakika dolarken lakersın 40-19 üstünlüğü var.mola dönüşünde kobe de oyuna girdi ve asistleriyle takımına katkı sağlıyor yine.lakers savunmasının da çok etkin olduğunu söylememiz gerekli.boston hücumunu da toparlayabilecek bir isim daha kendini göstermedi.gasol-pierce ikilisi yine çok etkisiz.allen de istediği toplarla buluşamıyor ve bostonda oyunu kurarak arkadaşlarına pozisyon hazırlayacak bir ismin yokluğu dikkat çekiyor.topu alan oyuncu 3 kişinin üzerinden zorlamak durumunda kalıyor.bunun sonucunda ilk yarıda son 5,5 dakikaya lakers maçtaki şu ana kadarki en büyük farkı yakaladığı 45-21 önde giriyor.mola dönüşünde boston 5-0lık bir seri yakalayınca,krizlerden çıkmak için bile mola almayan,takımının kendisinin toparlanmasını bekleyen phil jackson takımını uyarmak için mola aldı ve ilk 5ine döndü tekrar.kobe hala skorda devreye girmiş değil.mola dönüşünde 7-0lık seriyi yapan yine boston olunca fark 12ye kadar indi.fisher ve gasolla toparlandı biraz lakers ama poseyle yine krize soktular lakersı.fakat fisher üst üste iki mini krizi de insiyatifi eline alarak çözdü.son dakikaya girerken kobe şu ana kadar attığı sayı kadar faul yapmış oldu ve kenara geldi.3.faulünü alması lakersı zorlar mı onu göreceğiz fakat garip olan kobenin ilk yarı basketinin bulunmaması.devrenin sonunda fisher gasolu da devreye soktu ve farmar inanılmaz bir basketle devre skorunu belirledi:58-40

*odom 7de 7 ile 15 sayı 8 rebound 3 asistte.
*lakers 19 basketin 15ini asist üzerinden yaptı.boston ise 13ün 4ünü.
*iki takımda da oyuna giren 10 oyuncudan 9u sayı üretti fakat lakers bunu çok daha iyi yayan taraf.

üçüncü çeyrek:bu çeyreğe boston iyi başladı.garnett etkili oluyor.kobe de ilk basketini 25.dakikada attı ama bu farkın 12ye kadar inmesini engelleyemedi.fakat odom ve kobe önderliğinde lakers boston rüzgarını atlattı ve toparlanmaya başladı ve 5.dakikanın sonunda farkı 20ye çektiler:68-48 alınan molanın dönüşünde pierce'ın sahanın her iki tarafındaki kontrolü de eline almasıyla fark yine 13e indi:70-57 allen ve poseyle etkili olan boston 3 dakika kala farkı 11e indirdi.kobenin hala etkili olamadığını belirtmek lazım.pierce'ın harika savunması var.boston 2.maçın sonunda vurulduğu "kısa oyunculardan kurulu bir 5" taktiğini kullanarak farkı eritti.lakers buna cevabını aynı oyunu kullanarak vermeye çalışacak.bu pek etkili olamadı gibi.çünkü pierceın önderliğinde boston farkı tek hanelere kadar çekti.eddie house'un üçlüğüyle fark 6ya indi.73-67 kobe liderliğini gösteremedi.topu alamıyor,alsa da pierce savunmasında çok zor şutlar deneyerek kaçırıyor.içeri zorlamayı hiç düşünmedi.bunun sonucunda da 4 sayıya kadar çekti ray allen.lakerslılar sahada ne yapıldığını unutmuş gibi salak salak dolaşınca son 6 dakikada 21-3lük seri yakalayan boston skoru 73-71e getirdi.

lakerslıların afyon yemiş gibi dolaşması çok rahat kazanılacak maçı büyük riske attı.bakalım nolacak.
kobe sadece ve sadece 7 sayı 4 rebound ve 7 asistte.
allen ve pierce 15er sayıya çıktılar.

son çeyrek:skor 2.dakika sonunda 73-73le eşitlendi ve boston öne geçme şansı yakaladı fakat kaçırınca kobe uyanarak içeri penetre etti ve sayıyı buldu.pierce cevapladı.resmen düello yapıyorlar.ilk 3 dakika sonunda 75-75 eşitlik var.son 8 dakikaya girerken kobe de ancak çift hanelere ulaşabildi.hücumda hiç katkı yapamayan turiafın savunmada yaptığı muhteşem blok neden orda olduğunu anlattı.görevini yaptı ve kenara geldi.kobenin de harika bir smacıyla son 6 dakikaya 81-77 önde giriyor lakers.karşılıklı basketlerden sonra boston kontrolü ele aldı ve son 4 dakikaya girerken boston öne geçti ilk kez:84-83 son 2,5 dakikaya girerken ray allen ve garnettin basketleriyle fark 5e çıktı boston lehine.kobe sazı eline almış olsa da belki de geç oldu.çünkü fark 2ye inmişken posey yine inanılmaz bir 3lükle cevap verdi lakersa.inanılmaz işler oldu.fisher bir 2likle farkı azaltmaya çalışsa da bu yetmedi ve 16 saniye kala allenın harika turnikesine vujacic ve arkadaşları bakakaldılar.bu 96-91 yaptı ve skoru 3-1e getirdi diyebiliriz.lakers aptallığını ispatladığı son saniyelerde maçı verdi:97-91

boston inanılmaz bir geri dönüşle maçı aldı.ağzıma gelen bir çok şey varda söylemek istemiyorum şimdi burda lakersa.
24sayıdan geri döndüler.özellikle son 1,5 çeyrekte 20 sayı geriden geldiler.mükemmel bir oyun oynadı boston ve gösterdi nasıl bir takım olduğunu.
kobe 17 sayı 10 asist 4 rebound ve 4 top çalmayla oynasa da pierce ona okkalı bir tokat attı bugün.nba'in en komplike oyuncusu desek de,inanılmaz işler yapar desek de pierce'ın savunmasında süt dökmüş bir kediden hiçbir farkı yoktu kobenin.
maçın adamı ray allendı.tüm maçı oynadı kendisi.48 dakika sahada kaldı ve yorgunluk belirtisi dahi göstermedi.inanılmazdı.19sayı 9 reboundla oynadı.
pierce 20sayı 4 rebound 7 asistle bitirdi maçı.
maça harika başlayan ve maçın yıldızı olması beklenen ama son bölümde,maçın kırılma anlarında anlamsız bir şekilde kenarda oturan odom maçı 19sayı 10 rebound 4asistle bitirdi.
gasol 17-10la oynadı.maça girdiğinde büyük fark yaratan ve öne taşıyan ariza o arada aldığı süreyle kaldı.onun yerine doğru dürüst bir işe yaramayan ve tahammül edilmesine anlam verilemeyen radmanoviç ve geçen maçı getirmesine rağmen bu maçı götürenlerin başında gelen vujacic oynadı.
garnett 16 sayı 11 reboundla oynadı.
maçın en önemli isimleri posey ve eddie house oynadılar.pierce savunmada kobeyi bitirip,hücumda da ateşi yakarken;o ateşi bir yangına dönüştüren beklenmedik bir şekilde bu iki isim oldu.dış şutlarıyla lakersı dağıttılar.biri 18,diğeri de 11 sayıyla oynadı.

skor 3-1e geldi ve inanılmaz bir şekilde geldi.zaten burda bir maç kazanacağından emindim bostonun.bunun da bu maç olacağını tahmin ediyordum.finallerde 2-3-2 olayı pek mantıklı olmuyor.çünkü kendi sahandaki o oynama isteği,azmi ve seyirci desteği 2-2-1-1-1 durumundaki gibi olmuyor.üst üste 3 maç kazanmak içerde bile oynuyor olsan çok zor.heleki serinin tam ortasında iyice zorlaşıyor.

bundan sonraki maçı lakers alacaktır ama boston içerde bitirecektir işi diye düşünüyorum.

phil jackson ve kobenin adam olduklarını sanırdım fakat bu maçın bu kadar farktan geri gelmesine engel olamamaları bu fikrimi sarstı.bundan başka da diyecek bişey yok.

h@msi61
13.06.2008, 06:56
Celtics 24 sayidan geri gelip maci aldi. Ikinci yari resmen ezdiler Lakersi. 3-1 den geri donen takim yok tarihte. Serinin Boston'a donecegini sanmiyorum, pazar gunu biter bu is (insallah)...

Hasan61
13.06.2008, 07:06
çok zevkli bir maçtı
pierce savunmada müthişti
ama ray allen'ı ayakta alkışlamak lazım

Oğuz B.
13.06.2008, 08:31
NBA Finals|Lakers 91 - 97 Boston (3-1 Bos)

http://assets.espn.go.com/photo/2008/0612/nba_g_pierce_ariza_412.jpg

Staples Center'da 2-1 olan serinin 4. maçı,3. maçın tam tersine hızlı başladı.Lakers'ın içeriyi zorlayarak buldugu sayılara karşılık Boston kaçan şutlarla başladı ve Lakers gibi oynayan Lakers ilk 3 dakikada 9-2'lik üstünlügü yakaladı.Ardından gelen hücumlarda da Odom'un etkili oyunu ve basketleri skoru, bitime 6:31 kala 16-6'ya getirdi.(LAL)Moladan sonra iyi dönen taraf yine Lakers'tı ve skor 20-6'ya geldi.Lamar Odom'un çılgın oyunu (11 sayı,4 ribaunt,2 asist)bütün takımı ve Staples Center'ı ateşledi ve Doc Rivers,bitime 3:20 kala molayı aldı.(24-7)Moladan 5-2'yle iyi dönen Boston oldu ancak Lakers oyunu yeniden kendine çevirdi ve ilk çeyrek 35-14 Lakers üstünlügüyle sona erdi.
http://img372.imageshack.us/img372/924/topvw0.jpg
İkinci çeyrek karşılıklı basketlerle başladı ve Trevor Ariza küçük bir şov yaptı.Skor 40-19'a gelince de Doc Rivers molayı aldı.Molanın ardından oyunu kontrol edip ekip degişmedi ve bitime 5:26 kala skor 45-21 oldu.O andan sonra 12-0'lık bir seri yakalayan Boston,bitime 3 dakika kala skoru 45-33'e getirdi ve tüm Lakers'lıları korkuttu.Phill Jackson da molayı aldı.Molanın ardından Gasol ve Fisher Lakers'a bir nebze nefes aldırdı ve devre 58-40 Lakers üstünlügüyle sonuçlandı.Bütün devre boyunca Kobe Bryant'ın 3 sayıda kalıp hiç basket kaydedememesi de ilginçti.

http://img372.imageshack.us/img372/9008/philrz7.jpg

Üçüncü çeyrege iyi başlayan taraf bu kez Celtics oldu ve fark yeniden 12 sayıya kadar indi.(60-48 )Ancak Lakers,Boston'ın daha fazla yaklaşmasına izin vermedi ve skor 68-48'e geldi.Ve Doc Rivers bir mola daha aldı.Moladan sonra Boston farkı bir kez daha 11 sayıya indirdi.Mola bu sefer Phill Jackson'dan geldi.(72-61)Molanın ardından Boston,ilk çeyrekten beri ilk kez farkı tek hanelere indirdi.(73-64)Hemen ardından gelen Eddie House'un kritik üçlük isabeti ve Ray Allen'ın serbest atış isabetleriyle fark 2 sayıya kadar indi ve çeyrek 73-71 Lakers üstünlügüyle sonuçlandı.

Son ceyrek iki takımın da kaçan basketleriyle başladı.Ancak bu sessizligi Leon Powe bozdu ve skor 73-73'e geldi.O andan itibaren karşılıklı basketler gelmeye başladı ve son 6 dakikaya 79-77 Lakers üstünlügüyle girildi.Kobe ve Gasol'ün basketlerine Posey ve Garnett cevap verdi ves on 4:45'e 83-82 girildi.(LAL)Ve ardından Eddie House'un basketi Boston'ı öne gecirdi.(84-83)Arka arkaya gelen Ray Allen ve Kevin Garnett basketleri, son 2:10'a girilirken skoru 88-83'e getirdi ve zaten şaşkın olan Lakers'lıları büyük bir korku sardı.Mola da geldi.Moladan sonra iyi dönen taraf Lakers oldu ancak Posey'nin sürpriz üçlügü farkı yeniden 5'e çıkardı.Ardından gelen Derek Fisher'ın basketi,bitime 46.8 kala skoru 92-89'a getirdi.Pierce'ın 2/2'si ve 48 dakikanın tamamında oynayan Ray Allen'ın turnikesi skoru 15.7 kala 96-91'e getirdi.O dakikadan sonra galibi belirleyecek basketler gelmeyince 24 sayı geriden gelip maçı 97-91 mucizevi bir şekilde kazanan Boston Celtics seriyi 3-1'e getirdi.

http://img505.imageshack.us/img505/4011/leadersms1.jpg

Boston'da ikinci yarıda kendine gelen Paul Pierce 20 sayısıyla en skorer isim olurken 9 ribaunt alan ve 48 dakikanın tamamında oynayan Ray Allen 19,benchden gelip cok cok cok kritik üçlüklerle tkaıma hayat veren ve uzun süre 5 faulle oynayan ve bence macın kilit ismi olan James Posey 18,11 ribaunt alan Kevin Garnett 16 ve yine çok kritik basketler bulan Eddie House 11 sayı üretti.

Lakers'ta ise maça müthiş başlayan ancak daha sonra kolay pozisyonlardan sayı çıkaramayan ve 10 ribaunt alan Lamar Odom 19 sayısıyla takımı adına en fazla skor üreten oyuncu olurken 10 ribaunt alan Pau Gasol ve ilk devrede bir tek basket bile kaydedemeyen ancak 10 asist yapan Kobe Bryant 17'şer,Derek Fisher 13 ve vladimir Radmanovic 10 sayı kaydetti.

http://img385.imageshack.us/img385/6025/lalle4.jpg

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/PHO/AAIR086~Boston-Celtics-Posters.jpg

CelticS > LakerS

:alkış::alkış::alkış::alkış:

ŞampiyoN

Kaya
13.06.2008, 09:20
İnşallah sıradaki maçı Lakers alır da; Boston şampiyonluk kutlamasını evinde yapar. :)

ilhan
13.06.2008, 09:49
Seride durum 3-1 olacak sonra 3-2 olacak ve en sonunda 4-2 Boston kazanacak gibi his var içimde. :)

Ahh şu şom ağzım yok mu :)

Osman Yavuz
13.06.2008, 10:47
Ben hayatımda böyle bir maç seyretmedim.3. çeyreğin ortasına kadar resmen Bostonla dalga geçiyordu Lakers.2. maçta Boston son 7 dakikaya 20 sayı farkla gitmiş ve ben yatmıştım.Sonra da çok pişman olmuştum.Ama bugün fark 25'lere çıkınca seyrediyim dedim 4. periyoda kadar.3. çeyreğin 6. dakikasından sonra inanılmaz bir Celtic oyunu izledik.Bana göre serinin en iyi iki oyuncusu olan Ray Allen ve Paul Pierce'ın inanılmaz gayretleri sonucu bu maçı aldılar ve şampiyon oldular bence.:)

Selman
13.06.2008, 11:48
Olay bana göre de bitmiştir.Lakers'lı arkadaşlara geçmiş olsun, tebrikler Boston.:)

Özge
13.06.2008, 12:10
Artık seri bitti.Burdan sonra olması imkansız.Tebrik etmekten başka yapacak bir şey yok.:)Tebrikler Boston.Lakers'a da çok güvenmiştim.:D

Hasan61
13.06.2008, 12:33
bir daha ki maça serinin bitmesi söz konusu olabilir sizce MVP kim olur?
bence ray allen hakediyor çok krtik toplar kullanıyor savunmada çok iyi ve hiç dinlenmediği maçın son anlarında hücum ribaudları aldı
ama istatistiklere göre pierce 1 adım önde gibi

Berk
13.06.2008, 13:03
The Champion = Boston!! :D

İşte bu istediğim oldu BOSTON artık seriyi bırakmaz, son maç formalite olur.MVP büyük ihtimallede Pierce olur..

Serdær
13.06.2008, 13:13
Finaller tarihinde 24 sayı'dan geri gelip maçı alan başka takım yoktu. ''Boston''

Seri de 3-1 den geri gelip şampiyon olan takım da yok.

Dolayısıyla bundan sonraki 3 maç Boston'da sanırım..

Bu iş bitmiştir..

Ali Can
13.06.2008, 13:16
lakers bence kaşındı....
oradan maç verilirmi ya...
celticsi tebrik etmek lazım...

Hasan61
13.06.2008, 13:26
paul pierce
19,0 sayı.......0,3 blok........3,13 top kaybı..........1,0topçalma..........4,2asist...... ..
5,0 ribaund(0,8 savunma 4,2 hücum)........0,793serbestatış......0,368 3'lük............
0,445 toplam atış(2'lik ve 3'lük)

ray allen
20,0 sayı........0,8blok..........1,46 top kaybı........1,2 top çalma..........2,8 asist....
6,0 ribaund(1,7 hücum 4,3 savunma)........0,818 serbest atış..........
0,480 3'lük..........0,521 toplam atış(2'lik ve 3'lük)

kevin garnett
17,5 sayı..........3,0 top kaybı..........1,2 blok........1,2 top çalma........3,5 asist
12,5 ribaund(3,0 hücum 9,5 savunma)..........0,875 serbest atış..........0,0 3'lük
0,382 toplam atış(3'lük ve 2'lik)

işte 3 mvp adayının istatistikleri
not=son maç istatistiklere DAHİLDİR

Harun-61
13.06.2008, 13:48
Bravo Celtic :)

Özge
13.06.2008, 13:55
Lakers 20 sayıdan farkı 2 sayıya kadar indirip maçı alamadı ama Boston 24 sayıdan farkı eritip kazanmayı başardı.Kobe'yi de çok iyi tuttular.MVP Paul Pierce olur bence de.

Osman Yavuz
13.06.2008, 14:37
Finaller tarihinde 24 sayı'dan geri gelip maçı alan başka takım yoktu. ''Boston''

Seri de 3-1 den geri gelip şampiyon olan takım da yok.

Dolayısıyla bundan sonraki 3 maç Boston'da sanırım..

Bu iş bitmiştir..

Yok Serdar.1 maç daha var Los Angeles'da.Ancak şampiyon belli oldu zaten.Formalite maçı bu maç:)

paul pierce
19,0 sayı.......0,3 blok........3,13 top kaybı..........1,0topçalma..........4,2asist...... ..
5,0 ribaund(0,8 savunma 4,2 hücum)........0,793serbestatış......0,368 3'lük............
0,445 toplam atış(2'lik ve 3'lük)

ray allen
20,0 sayı........0,8blok..........1,46 top kaybı........1,2 top çalma..........2,8 asist....
6,0 ribaund(1,7 hücum 4,3 savunma)........0,818 serbest atış..........
0,480 3'lük..........0,521 toplam atış(2'lik ve 3'lük)

kevin garnett
17,5 sayı..........3,0 top kaybı..........1,2 blok........1,2 top çalma........3,5 asist
12,5 ribaund(3,0 hücum 9,5 savunma)..........0,875 serbest atış..........0,0 3'lük
0,382 toplam atış(3'lük ve 2'lik)

işte 3 mvp adayının istatistikleri
not=son maç istatistiklere DAHİLDİRGüzel bir çalışma.Bu istatistiklere göre MVP Ray Allen ancak, unutmamak gerekir ki Cleveland ve Detroit serilerinde çok kötü oynamış ve finale doğru toparlanmaya başlamıştı.O serilerde mükemmel oynayan Paul Pierce takımın buraya gelmesinde başroldeki isimdi.Bence MVP olmayı sonuna kadar haketti Paul Pierce.

Serdær
13.06.2008, 14:44
http://www.nba.com/media/finals2008/sharapova_080612.jpg

Maria Sharapova'yı görünce Lakers taraftarı olmak istiyor insan :)

Serdær
13.06.2008, 14:49
http://www.nba.com/media/finals2008/hold_080612.jpg

Zaferin 2 ismi..

Serdær
13.06.2008, 14:49
http://www.nba.com/media/finals2008/hips_080612.jpg

Serdær
13.06.2008, 14:50
http://www.nba.com/media/finals2008/hands_080612.jpg

Bu ''İş Bitmiştir'' der gibi..

Serdær
13.06.2008, 14:52
http://www.nba.com/media/finals2008/beckham_080612.jpg

7 David Beckham.

macka61
13.06.2008, 15:03
tebrikler celtics

Serdær
13.06.2008, 15:05
http://www.nba.com/media/finals2008/PaulPcel_627_080612.jpg

http://www.nba.com/media/finals2008/RallenPierce_627_080612.jpg

http://www.nba.com/media/finals2008/kobebryant_627_080612.jpg

http://www.nba.com/media/finals2008/kobeglass_627_080612.jpg

http://www.nba.com/media/finals2008/pierceglass_627_080612.jpg

Tolpaş61
13.06.2008, 15:09
4.periyodun başında uyumuşum.valla sabah alt yazıdan okudum şaşırdım.o kadar farkı kapattı adamlar.24 yıl sonra şampiyon olacaklar.galiba sıra bize geliyor.valencia,chealse,inter uzun aralardan sonra şampiyon oldular.boston yaklaştı.sıra bizde.

Serdær
13.06.2008, 15:09
http://www.nba.com/media/finals2008/lakerhuddle_627_080612.jpg

http://www.nba.com/media/finals2008/kobetape_627_060812.jpg

http://www.nba.com/media/finals2008/81544935_627_080612.jpg

Hasan61
13.06.2008, 15:10
arkadaşlar
ray allen'ın dip çizgiden girip gasol'ü havada çalımlayıp bıraktığı ters turnikenin resmi,video herhangi bir şeyi elinizde var mı???

Osman Yavuz
13.06.2008, 15:29
arkadaşlar
ray allen'ın dip çizgiden girip gasol'ü havada çalımlayıp bıraktığı ters turnikenin resmi,video herhangi bir şeyi elinizde var mı???Gerçekten harika bir basketti.:)Havada yürüdü resmen Ray.:)Hiç beklmezdim ondan öyle bir basket.Gerçi gençlik yıllarında çok iyi smaçlar basardı ama şimdi biraz daha yaşlandığı için böyle basketler beklemiyorum ondan.Bir tane de hücum süresinin bitmesine çok az kalmışken Vujacic'i geçip Gasol'un yanından sol elle bıraktığı turnike çok iyiydi.

Uğurtan
13.06.2008, 16:20
Tebrikler Boston celtics :)
1-kaka6191 arkadaşımı davet ediyorum.. Cuma görüşürüz diyordu..
2- Özgecan geçmiş olsun :D Selman kardeşim diyemiyo onun yerine ben dicem intikam farklı alandada olsa alınmıştır :D

Özge
13.06.2008, 16:28
Tebrikler Boston celtics :)
1-kaka6191 arkadaşımı davet ediyorum.. Cuma görüşürüz diyordu..
2- Özgecan geçmiş olsun :D Selman kardeşim diyemiyo onun yerine ben dicem intikam farklı alandada olsa alınmıştır :D
Uğurtan teşekkür ederim Kobe'ye fazla güvenmişim:DçççKimin intikamı alındı?:D

seyyah61
13.06.2008, 16:57
Maci seyrederken, yan tarafta diger seyredenlerle chat yapma imkani vardi. Fark bi ara 22 sayiydi. Boston farki kapatacak yazdim hepsi güldü. Ama gercekten kapattilar, helal olsun. LA'de bir mac daha var. Büyük ihtimalle bunu Lakers alir ve Celtics Boston'da sampiyonluk turu atar.

Mayls
13.06.2008, 17:13
Bakalim gerisi de tutacak mi.

Bu arada 5. mac yarini Pazar'a baglayan gece mi, Pazar'i Pazartesi'ne baglayan gece mi oynanacak :D

Sacit
13.06.2008, 17:55
Lakers, gerçekten şoke etti beni..

kendi sahanda yenilmek demek, şampiyonluğu hediye ediyorum gibi birşey.. bundan sonra iş çok zor, umudum kalmadı..

Forza Lakers

Sefa Murat Dokuz
13.06.2008, 21:21
Bu müthiş ilk yarının ardından kaybetmemiz bugun bütün gün şok olarak gezdirdi beni...
Lakersın kaybetmesinin 2 nedeni var 1 p-jax in saçma sapan 3.çeyrekte yaptığı hatalar
2.hakemlerin son çeyrekte yaptığı hatalar...

Garnett'in 3 hareketli perdesi 2 kez de reboundlarda yaptığı faul atlandı...NBA Hakemleri Cem Papilayı aratmıyor...

Kaya
13.06.2008, 23:48
http://www.nba.com/media/finals2008/sharapova_080612.jpg

Maria Sharapova'yı görünce Lakers taraftarı olmak istiyor insan :)

:) Haydi Lakers :D

ilhan
13.06.2008, 23:52
Paris Hilton'da Lakers taraftarı :)

Hüdai Pervaneli
13.06.2008, 23:52
ögeye uydum avataridegistirdim:D galiba yine degistricem

Muhammed
13.06.2008, 23:53
Anlamadığım bişey var bende zevk için izliyorum ama gerçekten Tr den amerikadaki bir basketbol takımının fanatiği olmam imkansız gercekten üstteki arkadaş lakers yenilince tüm gün sok bir sekilde gezdim demiş ilginc gercekten.

Özge
14.06.2008, 00:50
Bakalim gerisi de tutacak mi.

Bu arada 5. mac yarini Pazar'a baglayan gece mi, Pazar'i Pazartesi'ne baglayan gece mi oynanacak :DPazar'ı Pazartesi'ye bağlayan gece saat 4:00'te oynanacak.:)

Mustafa
14.06.2008, 01:35
Bu gece 2-2 olur Mustafa:D

Geçmiş olsun Özge :D

Hasan61
14.06.2008, 08:00
Pazar'ı Pazartesi'ye bağlayan gece saat 4:00'te oynanacak.:)
niye maç arasını bu kadar uzattılar anlamadım
boston'dan los angelas'a gelindiği zaman bile 2 gün ara vardı
şimdi aynı şehirdeler 3 gün ara

Murat'
14.06.2008, 09:12
artık boston şampiyon......24 sayı geriden gelip maçı alıyorsan bu şampiyonluk da senindir....En çok kevin garneta sevindim....

Mayls
14.06.2008, 09:19
Hadi ya :S
Artik derste uyuyacagiz, ne yapalim :D

Oğuz B.
14.06.2008, 10:35
bir daha ki maça serinin bitmesi söz konusu olabilir sizce MVP kim olur?
bence ray allen hakediyor çok krtik toplar kullanıyor savunmada çok iyi ve hiç dinlenmediği maçın son anlarında hücum ribaudları aldı
ama istatistiklere göre pierce 1 adım önde gibi

mvp olmayı büyük üçlünün hepsi hak etti fakat bence bostondan mvp çıkacaksa bu paul pierce olmalıdır.

Sacit
14.06.2008, 12:02
Paris Hilton'da Lakers taraftarı :)

nee :D

bıraksam mı lakers'i ççç

Özge
14.06.2008, 12:36
Geçmiş olsun Özge :DTeşekkürler.:DTebrik ederim :D

Sefa Murat Dokuz
14.06.2008, 13:12
mvp olmayı büyük üçlünün hepsi hak etti fakat bence bostondan mvp çıkacaksa bu paul pierce olmalıdır.

O çirken pierce almasında Rondo alsa bile daha çok hak eder...
Garnett alsın isterim...Olmadı Allen...

Hasan61
14.06.2008, 13:13
istatistiklere göre ray allen 1 adım önde görünüyor ama minimum 1 maç daha olduğu unutulmamalı

Sefa Murat Dokuz
14.06.2008, 13:20
istatistiklere göre ray allen 1 adım önde görünüyor ama minimum 1 maç daha olduğu unutulmamalı
Ne Kadar LAKERS'Lı olsamda muhtemel 4-2 görüyorum
evinde Bostn maçında Allen şöyle bir 40 sayı falan atsa da alsa MVP yi iyi bir teselli olur bana... 1 senede g..ü kalkan bazı soytarılar var...Önceki sezon 15-20 galibiyetlerde sürünürken ortalıkta olmayan bu soytarı... 1 senede havalandı...
Zaten Boston 2 senelik bir takım Şampiyonluk için toplanmış geleceği hiç olmayan bir takım...Bu havalının bu ödülü alması iyice berbat olur...
Garnett veya Allen

Özge
14.06.2008, 13:33
O çirken pierce almasında Rondo alsa bile daha çok hak eder...
Garnett alsın isterim...Olmadı Allen...
Pierce alması diyorsun ama en çok Pierce hakediyor MVP olmayı.Büyük ihtimalle de o olacak.

Selman
14.06.2008, 13:35
Staples Center'de topu malum şahıs eline alınca Mvp, Mvp diye bağırıyorlardı.O almıyacak mı ödülü?:D:D

Ne kadar üzüldüm.:)

Özge
14.06.2008, 14:25
Staples Center'de topu malum şahıs eline alınca Mvp, Mvp diye bağırıyorlardı.O almıyacak mı ödülü?:D:D

Ne kadar üzüldüm.:)
Malum kişi dediğin sevgili Kobe(:D) Lakers şampiyon olsaydı alacaktı ödülü.Haketmişti de aslında ama napalım ççç

Hüdai Pervaneli
14.06.2008, 14:28
özge lakers dan ümidin varmi hala:D

Özge
14.06.2008, 14:36
özge lakers dan ümidin varmi hala:D
Artık kalmadı Boston 2-0 iken vardı fakat Staples Center'da maç kaybedersek hem şampiyonluğumuzun hem de ümidimin gideceğini söylemiştim öyle de oldu sanki:D Seri 3-1 olduktan sonra kaybeden takım yokmuş Nba'de:D

BALKAN 06
15.06.2008, 09:55
Garnett için Boston'u tutuyorum
şampiyon oldular diyebiliriz artık
Lekers'te Kobe ve Hocaları çok antipatik geliyor bana her ne hikmetse
onların üzülmesi ve ezilmesi bana mutluluk verecek galiba:)
yıllar önce Hido'lu Sacremento-Lakers serisinde Hidonun ve takımının çok büyük şanssızlıkla Lakers'e elenmesinden olacak heralde sevemedim bu takımı:cool:
hadi hayırlısı.

ApoCaN28
15.06.2008, 10:31
Ben Lakersa çok güveniyodum ama artık çok zor...
Garnetlı boston şampiyon olucak gibi diil oldu ...sayılır...

Bartuğ13
15.06.2008, 12:15
FİNAL SERİSİ DAHA BİTMEDİ

Takımının El Segundo'daki antrenman tesislerinde bir basın toplantısı yaparak 10 dakika medya karşısında kalan Kobe Bryant oldukça sakin ve neşeliydi. Her mimiği ve surat ifadesiyle arkadaşlarına takılan yıldız oyuncu bir kaç final serisi maçı daha olmasını beklediğini söyledi.

"Final serisi bitmedi" diyen Kobe "Bitmekten de çok uzakta" şeklinde konuştu.

Boston Celtics'in yeniden doğan ezeli rekabette 24 sayı geriden gelerek 3-1 öne geçtiği 4. maçtan sonra Kobe Bryant ve Los Angeles Lakers ilk kez cumartesi günü antrenmana çıktı.

Los Angeles Lakers için 5. maç final maçı olacak. Ya bu maçı kazanacaklar ya da yaz tatili için hazırlık başlayacak.

NBA tarihinde final serilerinde hiç bir takım 3-1 geriden gelerek şampiyon olmayı başaramadı ve Los Angeles Lakers kendi salonu Staples Center'da oynanacak olan 5.maçı kazanarak elenmekten kurtulsa bile, 6. ve 7. maçlar Boston Celtics'in play-off'larda 12-1 galibiyet malubiyet istatistiği tutturduğu salonu TD Banknorth Garden'da oynanacak. NBA yönetimi tarafından 1985 yılında çok tartışılan bir fikstür olan 2-3-2 sistemine geçilmesinden bu yana hiç bir takım deplasmandaki son 2 maçı kazanamadı.

Boston'un tırmanışı henüz ilk adım ve eğer Lakers herhangi bir geri dönüş şansı yakalamak istiyorsa ligin MVP'si, akıl sınırlarını en çok zorlayan oyuncusu, en çok eleştirilen karakteri ve en durdurulamayan gücü takımını sürükleyecek isim olmak zorunda.

Son 2 gününü evinde ailesiyle geçiren Bryant, "Pazar günü oldukça dikkatli olmalıyız. O halde ne yapacağız? Takım arkadaşlarımın enerjik olduğunu ve aklımın doğru karesinde yer almalarını nasıl sağlayacağım? Tüm mesele bundan ibaret ve ben bu konuya konsantre olmaya çalışıyorum." dedi.

Boston son 22 yıldaki ilk, tarihinde ise 17. şampiyonluğundan bir galibiyet uzakta ancak Celtics Bryant'ın başlarına açabileceği tehlikenin farkında. Brynat'ı durdurmakta oldukça iyi bir iş çıkaran ve yıldız oyuncunun 36 sayılık performansı ile sadece 3. maçta parlamasına izin veren Celtics, dikkatli olmadığı zaman Kobe Bryant'ın kendilerini tek başına devirebileceğini de biliyor.

"3-1 öndeyiz ve daha oynamamız gereken oldukça fazla basketbol olduğunu biliyoruz çünkü karşı takımda Kobe var." diyen Celtics koçu Doc Rivers "O bir çok yönden NBA'in en korkulan ismi bu yüzden maç boyunca ondan çekiniyorsunuz. Bu korku saygıdan ileri geliyor." şeklinde konuştu.

Kobe Bryant, devre arasına Lakers'in 18 sayılık galibiyetiyle girilen ve 3. periyodun bitimine 6 dakika kala farkın 20'ye çıktığı 4. maçın ilk yarısında saha içi isabet bulamadı.

Ancak 2. yarıda Bryant'ı savunma görevini Paul Pierce üstlendi ve bu defansif yer değiştirme Ray Allen'ın hücumda daha çok sorumluluk üstlenerek serideki en iyi maçını çıkarmasına yol açtı.

Pierce'in fiziği Bryant'ı zorlamış gibi göründü ve Lakers oyuncularından hiçbiri skor yükünü taşımayı başaramayınca Kobe ipleri tekrar eline almak istedi ancak Boston buna izin vermedi.

Kobe bu durum hakkında "Şapkaya uzanmayı başardım ancak içindeki tavşanı çekemedim." ifadelerini kullandı.

5. maça da Bryant'ı savunma göreviyle Allen başlayacak ancak Celtics koçu Doc Rivers Lakers'ın süperstarını savunma konusunda farklı planlara sahip.

"Kobe Bryant'ı tek oyuncu ile savunmayacağız." diyen Rivers, "Bu bir oyuncu için çok zor bir iş, çok fazla yük. O'nu savunmak bir oyuncunun neredeyse tüm enerjisini alıyor" ifadelerini kullandı.

bence de bu saatten sonra tek şey beklenen isim kobedir.son maçın acısını 3 maçta da çıkarmak isteyecektir.eğer olursa tabi.bu olay çok çok zor ama imkansız değil.kobenin yaptığı şeyler de pek normal şeyler değil.bilmiyorum ben de ümitsizim fakat can çıkmadan da ümit kesilmez.

Berk
15.06.2008, 12:41
Kobe eşeği Niğde'ye sürsün.İş işten geçti..

Ertan 51
15.06.2008, 13:15
Kobe eşeği Niğde'ye sürsün.İş işten geçti..
Bor'dan çıktı ise ben Pazar'ı Pazartesi'ye bağlayan gece Niğde'nin girişinde beklerim Lakers'lileri ne de olsa Niğde'deyim:)

Gönlüm Allen ve Garnett için Boston'dan yana
gönlüme göre de oldu gibi.

Murat'
15.06.2008, 13:20
Kobe'nin şu cümlesine bayıldım....Ama ne yapsa nafile belki önümüzdeki maçta değil ama bir sonraki maçta Boston kesin şampiyon...

"Final serisi bitmedi" diyen Kobe "Bitmekten de çok uzakta" şeklinde konuştu.

Hasan61
15.06.2008, 13:51
atlanta bile boston'a evinde kaybetmedi
sen evinde kaybet
üstüne felaket şutlar kullan
seri bitmedi de
kimse inanmaz

Özge
15.06.2008, 21:31
3 maçta beklediğim performansı gösteremedi ama bu sözleriyle beni yine ümitlendirdi galiba:DçççHadi Kobe ,hadi Lakers daha bitmedi:D

MehmetGÜRSOY61
16.06.2008, 00:27
galiba özge sendede basket hastalı var benim sevdigim oyuncu Iverson varya süper :D:D

Serdær
16.06.2008, 02:34
Büyük olasıklıkla bu gece iş bitmez.

Seri Bostanda sonuçlanır..

Bartuğ13
16.06.2008, 04:40
lakers takımı ilk çeyrekte inanılmaz bir performansla 39-22 önde tamamladı.kobe 5te 4 üçlükle 15 sayı attı bu ilk çeyrekte.garnett de 8sayı attı ama 2 faulü var.lakers çok moralli başladı maça.
ikinci çeyrekte pierce'ın kobe ve lakersı adeta 15 top yapıp oynadığı bir 6 dakika sonunda boston yeniden maça ortak oldu.garnettin oyunda sadece 15saniye kalıp 3.faulünü aldıktan sonra kenara gelmesine rağmen,pierce önderliğindeki boston,lakersla kedi fare gibi oynuyor.pierce 6 dakikada 13 sayı attı.ikinci bölümünde odomun sayılarıyla toparlanan lakersa yine cevap verdi boston.pierce'ı kobe çok iyi savunmuştu fakat anlık hataları sonucunda çeyrek sonunda farkı yine eritti ve 3e indirdi pierce:55-52
pierce tam 21 sayı 4rebound 4asistte.
garnett ilk yarı sadece 11 dakika oyunda kaldı.
kobe hala 15 sayıda.ikinci çeyrek basketi yok.ben kapayım yatsam mı acaba?belki iyi gelir ona.içeriyi zorlamayı denese takmı için de çok iyi olacak.
odom 11sayı 7 rebondda.gasol 9sayı 7 rebound 4 asistte.

3.çeyreğe de boston çok iyi başladı,öne de geçti fakat arkasını getiremedi.yerlerde sürünen gasol ve hep takımını ayağa kaldırma anlamında ateş yakan fisher sayesinde lakers tekrar üstünlüğü ele geçirdi.gasol çok büyük mücadele veriyor hücumda ve savunmada.kobe hala sahada yokmuş gibi.sadece hücum faulleriyle 4ledi ve zorlanmaya başladı.15 sayı attığı ilk 10 dakika haricinde sadece 3 sayı atabildi o kadar.8de 5 ile başlayıp 8de 1 ile devam etti kobe.dışardan sokamıyor,içerden de zorladığında faul yapıyor.fisher ve gasol sürüklüyor takımı.radmanovic de bu takımın el freni olduğunu gösterdi yine.çeyrek sonunda lakersın 79-70 üstünlüğü var.

söylemek gereken başka bir nokta da boston benchinin amacını aştığı.önlerinden şut atan lakerslıları bozmak için neredeyse sahaya girip savunma yapacaklar.hepsi ayağa kalkıyor,bağırıyor,ayağını yere vuruyor hatta havlu sallıyorlar.hakemler teknik faul vermesi gereken yerde boş boş bakıyorlar.böyle salaklık olmaz.

son çeyrek başında lakers farkı 14e açmasına rağmen pierce ile geri gelmeyi yeniden başardı boston.fakat lakers gasol ve fisher önderliğinde farmar ve odom yardımında maçı kazandılar çok zorlansalar da:103-98 maçın ilk çeyreğine muhteşem başlayan kobe,kalan 3 çeyrekte hayal kırıklığı yaratmaya devam etti.buna rağmen son çeyrekte maçın kırılma anında pierce'ın topuna müdahale etti ve alıp smacı vurdu.fisher'ın faulleri sayesinde de maç geldi en sonda.fakat asıl işi yapan gasol oldu.garnette karşı seri boyunca ezilen gasol,bu maçı muhteşem oynadı.herşeyi yaptı.enfes bir oyun çıkardı.kobenin bu kadar etkisizliğine rağmen maçı kazandı lakers..tüm maç oyunda kalan,yorgunluktan ölen pierce son dakikalarda yorgunluğuna da yenik düştü belki de.allen da son bölümde çok etkisizdi.garnett özellikle ikinci yarıda gasol tarafından sahadan silindi.

kobe 25 sayı 7 rebound 4 asistle bitirdi.
odom 20 sayı 11 rebound 4 blok,gasol 19 sayı 13 rebound 6 asist,fisher 11 sayıyla oynadı.
maçın aslında adamı olan pierce ise 38 sayı 8 asist ve 6 reboundla oynadı.garnett 13 sayı 14 rebound,allen 16 sayıyla oynadı.

los angelestaki sezonun sonu bu.salı gecesi bostonda bu seri devam edecek.takımlar 7 saatlik yolculuktan sonra gidecekler bostona.belki de antreman yapmadan maça çıkacaklar.yorgunluğun da baş gösterme zamanı.bakalım neler olacak.burdaki iş zordu ama kobesiz oldu.fakat bostonda aynısını olamaz.kobe orda mutlaka daha etkili olmak zorunda.bostonun da yenilgiyi kabullenmeme ve savunmaya dayalı oynama özelliği tam benim takımım olacak özellikler aslında.neyse artık çarşamba sabahını bekleyeceğiz.

h@msi61
16.06.2008, 07:16
nba'nin fenerbahcesi maci zor da olsa kazandi ve 3-2 ye getirdi seriyi. Bu mutluluklari cok surmeyecek diye umit ediyorum....

ilhan
16.06.2008, 08:22

Kehanetim tuttu valla :)

Sefa Murat Dokuz
16.06.2008, 10:21
nba'nin fenerbahcesi maci zor da olsa kazandi ve 3-2 ye getirdi seriyi. Bu mutluluklari cok surmeyecek diye umit ediyorum....
nba'in fb mi. valla boston ona daha çok benziyor. Toplama yapıyorlar getiriyorlar yıldızları.2 sene bir başarı sonra haydee dağılll.Boston böyle bir takım.
Lakers genç bir takım bu sene final oynaması mükemmelin de ötesinde bişey.Ve burda bile 24 sayı öne geçtiği maçı kazanabilirdi ve seri en azından 7maça taşınırdı.
Garden'a 3-2 gidebilirdi.Bunları yapbilmek de Lakers için başarıdır.Bu sezon ben sezon başladığımda Lakers 50 galibiyet alacak burda dediğimde Lakers 50 galibiyet alsın ben.... diyen bir sürü kişi vardı sezon başındaki mesajlara bakın lakersdan bişey beklemiyorlardı kimse beklemiyordu. Ama bu takım Fİnalde onu untmayın. Şampiyon olamadı diye tamam berbat bi takım olmadı asla. Bu zaten hayalin daha ötesinde idi.
Bu seneki hedef tüm lakersda batı yarı finaliydi. O aşıldı Batı finali aşıldı NBA finaline kadar gelindi.

Boston'a sempatizyanlığımız belkide TS gibi uzun süredir şampiyon olamamasındandır.:D
Ama Lakers Seney Bynum dönünce bu Boston'u tanımaz ezer geçer...

Sefa Murat Dokuz
16.06.2008, 10:30
Eski Başlıkta... 80.sayfa 1987. mesajda
"GO LAKERS GO KOBE 50-32 yapcaz bu sene LAKERS olarak play-off larda konferans yarı finali bankoooo:D "demiştim

Buna karşılık
Sinan Akyıldız Arkadaşımız
"

Lakers 50 galibiyet alsın :D

Losangeles'a kadar yürürüm :D:D
__________________"

demişti sözün tutmasını istiyoruz......
Yine Sinan abiden Seçmeler
Aynı Sayfanı sonunca Shaqsız 1 tur bile atlayamacağını söylemiş..:D
Oho şampiyonluğa bakacaksa bu iş , hep beraber bostonu tutalım :D:D

Hep söyledim , lakers shaq'siz şampiyon olmayı geçtim play off ta bir tur yukarıyı görsün o zaman tamamdır :) Ama hep shaq sayesinde biyere geldiler ( daha öncekileri söylemiyorum

Ts_CLuB1967
16.06.2008, 11:35
kobe geç kaldı geçç bu saatden sora çok geç artık boston vermez kendi evinde plaf offlarda sadece bir maç yenıldi diye biliyorum oda detriote boston kendi evinde inanılmaz savunma yapıyor garnett yeter:D ray allen eski günleride döndü bence en büyük faktör bu.4-2 bir arkadaşımda yakından takip ediyoruz nbayi garnett ray allen paul pierce son maçda 6. maçda işi bitirirler

Özge
16.06.2008, 11:40
Kehanetim tuttu valla :)
Umarım son cümlesi tutmaz İlhan:D

Seri 3-2 oldu ama Lakers'ın şampiyonluğu gerçekten çok zor:)Kobe umutlu konuştu hadi Boston'daki maçları da alın o zaman:):DAyrıca hala Kobe'den beklediğim performans gelmedi son maçlara mı sakladı kendini acaba:cool:

Murat'
16.06.2008, 11:56
dediğim gibi oldu...kobe maçtan önce çok amaçok iddiaalıydı...dediğini yaptı valla helal olsun...ama 6, maçta bu iş biter diye düşünüyoru...

macka61
16.06.2008, 11:57
boston şampiyonluğa yakın ama hiç belli olmaz

Bartuğ13
16.06.2008, 14:04
özgeye sonun kadar katılıyorum.özellikle şu bir gerçekki.genç oyunculardan kurulu lakers öyle bir kadro kurdu ki trabzonsporun bu sezon kurduğu gibi.bundn sonraki 3 sene de bu lige damgasını vuracaklardır eğer kadrodan kimse gitmezse(radmanovic hariç)

o yüzden gerçekleri göz ardı etmemek lazım.real madrid,fener kılıklı olan aslında bostondur.

kobeden ben de inanılmaz bişeyler yapmasını bekliyorum fakat daha göremedim.ama bu gidişle göreceğimi de sanmıyorum.

Mayls
16.06.2008, 16:12
Kobe de durdu, durdu bitime 30 saniye kala bir top caldi, bitirdi bizi :D

Hüdai Pervaneli
16.06.2008, 16:51
Kobe'de durdu, durdu bitime 30 saniye kala bir top caldi, bitirdi bizi :D

ya o o bosuna mvp olmadi:D

Mayls
17.06.2008, 18:41
6. mac ne zaman?

Özge
17.06.2008, 18:44
Bu gece saat 4:00'te.

Serdær
17.06.2008, 18:51

Hala Ümitlimisin Özge sen :)

Bizim Çek maçını gördükten sonra neden geri dönmesin diyorsun Lakers. :D

Ah şu Çılgın Türkler :)

Mayls
17.06.2008, 18:52
Tesekkürler ve basarilar :)

Hasan61
17.06.2008, 18:57
Hala Ümitlimisin Özge sen :)

Bizim Çek maçını gördükten sonra neden geri dönmesin diyorsun Lakers. :D

Ah şu Çılgın Türkler :)
ah şu çılgın kobe:cool:
bu akşam boston bitirdi bitirdi bitiremedi 7.maç %50-50 şanslar eşit olur

Mayls
17.06.2008, 19:01
Sanmiyorum. Durum 3-3 olsa bile Celtics bitirir isi. Hatta bu gece yenilmemiz olaya daha bir heyecan katar :D

Özge
17.06.2008, 19:14
Serdar yok ya ümitli değilim çok zor bundan sonra.:)Boston sahasında 1 maç kaybedebilir ama 2 maçı kaybetmez.Sanmıyorum ama eğer çok büyük bir mucize olur da Lakers şampiyon olursa inanamam herhalde çok zor:):DYine de Kobe ve arkadaşlarına başarılar diliyorum işleri çok zor.Kobe Boston maçlarında etkili olamadı umarım kalan 2 maç oynar ve şampiyonluğu getirir arkadaşlarıyla birlikte.:)

Selim teşekkür ederim size de başarılar iyi olan kazansın:D

Uğurtan
17.06.2008, 22:41
Kobeee pabucu yarım steples center'da oynayalım.. ççç ççç

Bu gece bu iş biter ;)

Bartuğ13
18.06.2008, 06:36
söyleyecek fazla söz yok!

gerçekten boston taraftarı olanları,sonradan dönmeyen arkadaşları tebrik etmekten başka yapacak bişey yok!

bu finalden öğrendiğimiz gerçeklerden bazıları:

-her zaman söylediğim "basketbolda aslolan savunmadır" tezinin doğruluğu.savunmada yaktığınız ateşle maçlar çevirip şampiyon olabilirsiniz,fakat sadece atarak kazanmak zordur,maç çevirmek imkansız sayılır.çünkü kazanmak için gerekeni rakip de yapmalıdır,sadece siz değil.

-kobe bryant öyle inanılmaz bir adam değilmiş.hatta şu finaller performansı gösterdi ki doğru savunma karşısında sadece basit bir şutör olarak kalıyormuş.

-büyük çoğunluğu toplama oyunculardan oluşsa da boston gösterdi ki istemek,gerçekten istemek şampiyonluğu getirmeye yetebiliyormuş.

-paul pierce öyle sıradan bir oyuncu değilmiş,normal bir yıldız da değilmiş.

bu gibi laflar çoğaltılabilir ama hiçbişey bostonun başarısına gölge düşüremez.tekrar ediyorum:gerçekten boston taraftarı olan arkadaşlara da tebriklerimi iletiyorum.

1 sezon da böyle bitti.bakalım önümüzdeki sezon ne olacak?burda yazan insanlardan kaçı gidecek kaçı kalacak.

bu arada her ne kadar bugün çok büyük bir tokat yese de lakers takımı,şu bir gerçekki eğer kadrosunu bozmazsa ve başlarına bu yılki gibi şansızlıklar gelmezse önümüzdeki 5 senede en az 3 şampiyonluk alacaklardır.

h@msi61
18.06.2008, 07:19
Where is Kobe, where is Kobe sesleriyle inleyen tribunler, 40 sayiyla rakibini ezen bir takim... Celtics'e gercekten sampiyonluk yakisti, Lakers'ten ne kadar ustun olduklarini bir kez daha gosterdiler. Bu Boston sehrinin bu sene beyzboldan sonra kazandigi 2. sampiyonluk. Taraftar profili olarak da Avrupa'ya en yakin tribunlerdir heralde, cok tezahurat bilmeselerde en azindan sarki soyluyorlar, ne de olsa koltuklari hollywood yildizlari tarafindan isgal edilmis degil.
Ama kupa toreni nba'nin ne kadar amatorlukten uzak oldugunu bir kez daha gosterdi, kupayi sampiyonlugun mimarlari olan oyuncular degil, takimin sahibi-baskani degil sahibi-, kaldirdi. Iste nba budur, parayi verenin dudugu caldigi yerdir. Bu yuzden benim icin spordan ziyade sovdur...

Hasan61
18.06.2008, 07:34
büyük 3'lü gerçekten büyük oynadılar
üstüne posey,rondo çok iyi performans gösterince
bununlada yetinmeyip lakers berbat oynayınca fark kaçınılmaz oldu

Hasan61
18.06.2008, 07:42
Efsane geri döndü: 131-92

NBA 2007-2008 sezonu şampiyonu Boston Celtics oldu. Los Angeles Lakers'ı evinde 131-92 yenen Celtics, final serisinde 4-2 üstünlük sağlayarak, 22 yıl sonra mutlu sona ulaştı.

http://www.ntvspor.net/Images/31884.jpg
http://www.ntvspor.net/i/blank.gif
NTVSPOR
Güncelleme: 07:03 TSİ 18 Haziran 2008 Çarşamba

NBA'de yaklaşık 8 aydır süren mücadele tamamlandı ve zafer Boston Celtics'in oldu. 3-2 önde olduğu final serisinin 6. maçında ezeli rakibi Los Angeles Lakers'ı sahasında konuk eden Celtics, maçı tarihi bir farkla 131-92, seriyi de 4-2 kazanarak tarihinin 17. şampiyonluğunu elde etti.
TD Banknorth Garden'daki maç Kobe Bryant'ın basketiyle başladı. İlk 3 dakika karşılıklı basketlerle 7-7 geçilirken, iki takımın da hızlı hücum ettiği bölümde basit hatalar yapmasıyla 6. dakikada 10-10'luk eşitlik vardı. Kobe Bryant'ın sürüklediği konuk ekibe gözüne darbe aldığı için son 4 dakikayı oynayamayan Ray Allen ve onun olmadığı bölümde devreye giren Kevin Garnett'le cevap veren ev sahibi, rakibinin 6 top kaybı yaptığı çeyreği 24-20 önde geçti.
İkinci çeyreğin ilk basketi 1 dakika sonunda Vujacic'den gelirken, Pierce ve Powe'ın sayılarıyla ilk 3 dakika 31-26 Celtics üstünlüğüyle geçildi. Hücum ribauntlarında üstünlük kurduğu bölümde Posey ve House'ın üçlükleri 6 dakika kala Boston'a 38-29 üstünlük getirdi. Kobe'yi etkili savunmasıyla durduran Posey'in skorda da katkı yapması 5 dakika kala farkı 14 sayıya çıkardı: 43-29. Hücumdaki kısırlığına Gasol'un serbest atışlarıyla son veren Lakers ise, buna karşın rakibinin pota altı üstünlüğünü kıramadığı dilimde Kevin Garnett'i durduramadı ve soyunma odasına 23 sayı farkla 58-35 geride indi.
http://www.ntvspor.net/Images/31886.jpgİkinci yarıya da Rondo'nun basketiyle farkı 25 sayıya çıkararak başlayan ev sahibi takım, Perkins'in 5. faulunu alıp kenara geldiği bölümü de 65-39 önde geçti. Savunmada ve hücumda gösterdiği agresiflikle rakibinin direncini kırmaya başlayan Celtics, Garnett, Allen ve Rondo ile etkili oldu. Serbest atış çizgisinden de hemen hemen boş dönmeyen Boston, son çeyreğe girilirken, şampiyonluk kutlamalarına erken başlamak için çok büyük bir avantaj yakaladı: 89-60.
Boston Celtics, son periyotta da farkın verdiği rahatlıkla üstün oyununu sürdürdü. Kariyerinin en iyi maçını çıkaran Rondo'ya Ray Allen'ın da katılımıyla her geçen saniye rakibini sürklase eden ev sahibi ekip finaller tarihinin en büyük ikinci farkını yakalayarak salondan 13-192 galip ayrıldı.
Bu sonuçla final serisinde 4-2 öne geçen Boston Celtics, NBA'de 2007-2008 sezonunu şampiyonlukla noktaladı. En son 1986'da Houston'u yenerek mutlu sona ulaşan Boston, Lakers'a karşı oynadığı 11. final serisinde 9. kez üstünlük sağlayarak 21 yıllık özlemini dindirdi.
Play-off'larda sahasında oynadığı 14 maçın 13'ünü kazanan Doğu'nun yeşil-beyazlı takımı, NBA'in en çok şampiyon olan takımı unvanını 17. şampiyonluğuyla perçinledi. Finaller tarihinin en iyi top çalma rekorunu (18) kırdığı serinin 6. maçında Celtics adına Kevin Garnett 26 sayı-14 ribaunt-4 asist, Ray Allen 26 sayı-4 ribaunt, Rajon Rondo da 21 sayı-8 asist-7 ribauntla ön plana çıktılar.
10. şampiyonluk hedefini Garden'da bir başka sezona bırakan Los Angeles Lakers'ta ise sezonun MVP'si Kobe Bryant 22 sayı-3 ribauntla oynadı.
» NBA FİNAL SERİSİ / GÖRÜNÜM (http://www.ntvspor.net/pages/24335.asp)
MVP PIERCE
Boston Celtics'in şampiyonluğunda en büyük paylardan birine sahip olan Paul Pierce ise final serisinin en değerli oyuncu seçildi.

Bülent Bayraktar
18.06.2008, 09:09
Kobe dışında diğer oyunculara söylenecek çok söz varda burda söylenmez,

Boston süper oynadı çünkü 3 yıldız iyiydi yanındaki adamlarda iyi olunca şampiyon oldu,

kobe belki iyi başladı sonra bocaladı ama kobe de bir yere kadar 6 maçta ne gasol nede odom iyi oyunlarını bütün seriye yayamadılar,
Kobe Nba in en iyi şutörü olabilir ama şampiyonlukta yanında birisi olmadan bişey yapamaz
M.Jordan bile yanında Pippen ve diğerlerinin yardımıyla 6 şampiyonuk aldı

kobenin tek başına 3 yıldızla başa çıkması kolay deil

Kaya
18.06.2008, 09:13
http://www.nba.com/media/finals2008/kgtrophy_587_080617.jpg

http://www.nba.com/media/finals2008/bostcel_587_080617.jpg

http://www.nba.com/media/finals2008/PPierce_587_080617.jpg

Hasan61
18.06.2008, 09:20
gasol,odom ve diğerleri kötü oyuncular değiller hepsi iyiler ve üçgen hücumu iyi oynayacak şekilde oyuncular
bunların kötü form göstermesinin nedeni boston savunmasıydı
KG odom veya gasol hangisini savunduysa üzerleine karanlık çökertti(küçük bölümlerde ki patlamalar hariç) perkins ise hem gasol hem odom için çok sert birisiydi dış oyuncularda
pierce-allen-posey üçlüsünün kobe'ye yaptığı savunma mükkemmele yakındı
hücuma gelince 3 tane büyük silaha sahip boston bunun yanı sıra posey-house-brown beklentileri karşıladı hatta biraz aştı.özellikle her topu potaya atan house 5.maçta son topları kullanacak kadar güven duyulacak duruma gelmesi olayı açıklıyor
posey PP-RA'nın içeri driblingleriyle savunmayı üstüne çektikten sonra dışarı çıkarıp boş kaldığı çoğu pozisyonları sayıya çevirdi savunmasında diyecek laf yok
kobe'yi de odom'u da savunduğu sıralarda müthişti
rondo kendisinden hiç ama hiç beklemediğim performans gösterdi
sene başında boston'un başını 1 numarada çok sıkıntı çeker diyordum ama beklentilerimi katlıyarak oynadı

BALKAN 06
18.06.2008, 09:42
http://www.nba.com/media/finals2008/kgtrophy_587_080617.jpg

:):) Garnett'e bak
çok doğal ve sempatik
onun için Boston
:alkış::alkış::alkış:

Harun-61
18.06.2008, 09:55
Tebrikler Efsane'ye...

.

Serdær
18.06.2008, 10:40
http://www.nba.com/media/finals2008/doccigar_627_080617.jpg

http://www.nba.com/media/finals2008/RAPPLocerk_627_080617.jpg

http://www.nba.com/media/finals2008/PaulP8JG_627_080617.jpg

Sacit
18.06.2008, 10:42
herşey üzerime oynuyor sanki..

sabah erken kalkacağım için maçı izleyemedım, kalktım baktım boston şampiyonluğu kutluyor. hemen tv yı kapattım evden çıktım :D

forza lakers

Özge
18.06.2008, 10:49
Tebrikler Boston.Şampiyonluğu haketmişlerdi gerçekten.Pierce, KG,Ray Allen'ın yanında bugün Rondo'da etkiliydi.Özellikle Allen üçlüklerde müthişti.9'da 7 gibi müthiş bir yüzdeyle attı ve Nba final serisi maçlarında en çok üçlük atan oyuncu rekorunu egale etti.Kobe iyi başlamıştı ama devamını getiremedi.Kobe ,Boston maçlarında gerçekten çok şaşırttı beni.Çok daha iyi bir performans bekliyordum ondan.Diğer bir hayal kırıklığı yaratan oyuncu ise Gasol'du.Seri boyunca inanılmaz kötüydü.Kobe ve Gasol ikilisi seri boyunca daha etkili oynasaydı durum farklı olabilirdi.Boston hakettiği bir şampiyonluğa ulaştı.Ama şampiyonluğa Staples Center'daki maçta ulaştılar.Her şey o maçta bitmişti aslında.

Ve gelelim Mvp ödülüne.Paul Pierce'ın alacağı çok belliydi.Eğer almasa şaşırdık zaten.Çok iyi bir sezonun ardından Lakers maçlarındaki müthiş performansıyla ödülü haketmişti.Tebrik etmek lazım.

Mustafa Önal
18.06.2008, 10:52
gece uyandım aklıma maç geldi. nerdeyse nba maçı izlemeyeli 2.5 yıl oldu. 2.5 yıl öncesinde kadar aşırı bir nba cıydım. :) maçı izledim. bu lakers benim bildiğim san antonio yu nasıl elemiş. ? yada ben bu işi bırakalı takımlar çok kötü :) lakers ilk çeyrekte sadece top oynamaya çalıştı .
celtic i tebrik ederim. bu arada ben nba da shaq - kobe ikilisi varken lakers lıydım. sahaq gitti lakersı desteklemek bitti. onadan sonarki sezonda miamiyi çok fazla takip ettim vade - sahaq güzel iş çıkarıp şampi olmuşlardı :)

UğuR
18.06.2008, 11:01
Hakeden şampiyon oldu....

SDanışmaz
18.06.2008, 11:06
Boston'un şampiyon olmasına sevindim :)

Kehanetin tuttu :)

ilhan
18.06.2008, 11:14
Demedim mi Selami? Ha demedim mi? :D

En sinir olduğumda şey ben demiştimcilik. Ama harbiden ne kadar temiz(!) bir kalbim olduğunu gördüm. :)

Tebrik ediyorum Boston Celtics'i ve buradaki taraftarını.

Özge için üzüldüm. :p

Hasan61
18.06.2008, 11:15
http://www.nba.com/media/finals2008/81610465_627_080617.jpg
hakedilmiş başarı sonrası MVP PAUL PİERCE
http://www.nba.com/media/finals2008/pierceDocR_627_080617.jpg
DOC RİVERS vefat etmiş olan babasının doğum gününde nba şampiyonu olmak onu duygusal olarak etkilemiş
http://www.nba.com/media/finals2008/celeb21.jpg
20 küsür yıl sonra gelen zafer sonrası boston stadı
http://www.nba.com/media/finals2008/celeb22.jpg
soyunma odasında haklı bir sevinç
http://www.nba.com/media/finals2008/celeb23.jpg
herkes sarhoş ama mutluluk sarhoşu mu yoksa içkiden mi sarhoş??
http://www.nba.com/media/finals2008/celeb20.jpg
posey ve ray allen biz 1numarayız diye mesaj gönderiyor
http://www.nba.com/media/finals2008/celeb17.jpg
big three kameralar karşısında

Hasan61
18.06.2008, 11:25
http://www.nba.com/media/finals2008/celeb15.jpg
yüzüklerin efendisi,ayak parmakları bile yüzük olan bill russell
tecrübeli ama yüzük konusunda acemi KG'yi tebrik ediyor
http://www.nba.com/media/finals2008/Ehouse_627_080617.jpg
eddie house'un nba finalinde bu kadar kritik rol alacağını kimse tahmin etmezdi

BİRAZDA MAÇ RESİMLERİ
http://www.nba.com/media/finals2008/gasolloose_627_080617.jpg
rakiplerini maç boyunca sıkıntı yaratan posey gasol'ü sıkıntıya sokuyor
Celtics/Lakers - June 17, 200812 of 23
http://www.nba.com/media/finals2008/pierceportrait_627_080617.jpg
PP gözünü yükseklere dikmiş
http://www.nba.com/media/finals2008/kobe_627_080617.jpg
seri boyu kobe'yi zor atışlara gönderen boston savunması iş başında
http://www.nba.com/media/finals2008/paulp_627_080617.jpg
serinin resmi bir MVP döktürürken diğeri bakmakla yetiniyor
http://www.nba.com/media/finals2008/81609161_627_080617.jpg
boston'un ele avuca sığmayan genç oyun kurucusu yine bulmuş bir delik sıyrılmış aradan

ApoCaN28
18.06.2008, 11:35
Tebrikler lakers başka bahara kaldı artık:D

Sefa Murat Dokuz
18.06.2008, 12:13
Sezon başı herkes Boston Finale diyordu...
Ben burda Lakers 50 galibiyet alır derken Lakers'a kadar yürürüm diyen bile vardı...Lakers 1 tur atlayamaz deniyordu.
Lakers çok büyük bir başarı yaptı ve 2 çok önemli eksiğine kadar Nba Finaline kadar geldi.
Andrew Baynum dönünce zaten ligin toz duman olacağı aşikar...

22 yıldır eziliyor bu Boston,Finalde yendi diye Lakers'ı, Lakers rezil mi oldu..
Kobe kimmiş mi oldu...Çok komik..Şurda 1-2 yıllık takım Boston 1-2 sene sonra hepsi dağılacak...
Lakers daha genç ve ileriye dönük bir takım Bynum henüz 19 yaşında ve ligi dağıttı sezon başı...
Biraz daha tecrube kazandımı pota altında o güçte kalıpta hızda oyuncu bulmak hiç de kolay değil.

Lakers büyük bir başarı elde etti. Zaten Kobe de bunu söyledi"sezon başı finalde 3-1 geride olduğumuz söylense hemen kabul ederdik" dedi geçen gün..

hedef batı yarı finali idi lakersta. Ancak oturan üçgen hucum Batı Finalinde Spursu rahat geçmesi Lakers'ın çok önemli işler yaptığının kanıtıdır.Bu seridede 24 sayıdan verilmeyen maç son anlarda biraz daha direnebilseydi. 7.maça gidecekti seri...Sonuçta Lakers bu son maç hariç asla ezilmedi.Kobe Finallerde bekleneni veremedi o kadar.

Seneye
Bynum(Gasol,Truiaf,Mbenga)
Gasol(Truiaf,Odom)
Odom(Ariza,Radmanovic)
Kobe(Vujacic)
Fisher(Farmar)

Önümüzdeki İkiz kulelerin olduğu bir takımda Lakers çok daha iyi bir sezon geçirecek.

macka61
18.06.2008, 12:56
boston ne yapmış öyle dağıtmış lakersı helal olsun tebrikler boston

Hasan61
18.06.2008, 12:57
seneye yine böyle bir final izleyebiliriz ama sonrası için boston'un gidişatı miami'ye benzeyebilir

Murat'
18.06.2008, 13:22
Boston uzun bir aradan sonra tekrar şampiyon oldu...Kevin Garnett adınada çok sevindim...

İskender
18.06.2008, 15:19
Boston sonuna kadar haketti yüzükleri...

bence lakers buraya gelmekle şampiyon olmuş gibi başarılıdır...bostonun kadro derinliği yanında lakers ın tutunması mümkün değildi...

Mayls
18.06.2008, 16:18
5-6 sayi farkla sampiyon oluruz diyordum ama 39 sayiyi hic tahmin etmemistim. Hatta 40 yil düsünsem böyle bir tahminde bulunamazdim :)

Sanirim sampiyonlugun hakedilmis oldugu konusunda herkes ayni fikirde.

:sevinç:

@ Ilhan abi,
Benim de falima bakar misin? ççç

ilhan
18.06.2008, 16:29
Falcımıyım olm ben :) Bakamam fala felan. İçimden geçiyodu yazdım.

Ayrıca Lakers'lı Gasol'u tuttum. Süper adam. (Y)

Hasan61
18.06.2008, 17:06
ilhan bu sene Trabzonspor ne yapar??
içine doğuyor mu bişeyler??

ilhan
18.06.2008, 17:14
Müneccim miyim ben? Ne bileyim. :)

Mayls
18.06.2008, 17:14
132 sayi atilmasina ragmen Celtics'te kimse 30 sayiyi gecememesi ilginc. 130 sayi atacak denseydi mactan önce Pierce'in hanesine 40 yazardim ama LA'de ki 2. maca göre daha etkisizdi bu sabah.

Uğurtan
18.06.2008, 17:33
Valla ben Boston'u tutmuyorum.. Herzaman her şekil 8 mile'in ötesinden Detroit'liyim :p Ancak kimse de kusura bakmasın bu olaya sevinmemekte elde değil.. Çok çok iyi antilakers ve anti kobeciyimdir.. Bu shaqlı dönemlerden beri.. shaqı severdim ama kusura bakma hiç sevemeyeceğim sosyete takımındasın derdim.. Lakers kaybetsin ben şampiyon olmuş kadar sevinirim.. Yıllar geçti durum değişmedi.. Seneye neler olur bilinmez dengeler değişecektri.. Boston SAS gibi istikrarı devam ettirebilir mi? Bilmiyorum.. Sas çok yaşlandı biraz gençleşme yapacaktır sanırım.. Detroit ile ilgili de birçok haberde revizyon yapacaklarını hatta Billups2ı bile gözden çıkardıklarını okumuştum.. Bakalım neler olacak.. :)

Tolpaş61
18.06.2008, 17:34
bu habere sevindim.çocukluğumun en iyi takımı.meşhur lary birdlü boston.

Sefa Murat Dokuz
18.06.2008, 18:15
Valla ben Boston'u tutmuyorum.. Herzaman her şekil 8 mile'in ötesinden Detroit'liyim :p Ancak kimse de kusura bakmasın bu olaya sevinmemekte elde değil.. Çok çok iyi antilakers ve anti kobeciyimdir.. Bu shaqlı dönemlerden beri.. shaqı severdim ama kusura bakma hiç sevemeyeceğim sosyete takımındasın derdim.. Lakers kaybetsin ben şampiyon olmuş kadar sevinirim.. Yıllar geçti durum değişmedi.. Seneye neler olur bilinmez dengeler değişecektri.. Boston SAS gibi istikrarı devam ettirebilir mi? Bilmiyorum.. Sas çok yaşlandı biraz gençleşme yapacaktır sanırım.. Detroit ile ilgili de birçok haberde revizyon yapacaklarını hatta Billups2ı bile gözden çıkardıklarını okumuştum.. Bakalım neler olacak.. :)

Anti kobeciler için iyi bir sezon değil bu sanırım...
First Position in Dream West...LA LAKERS
Regular Season Most Valuable Player KOBE BRYANT from the LA LAKERS
Play Off First Round LA LAKERS:4-0:D.Nuggets
West Semi Finals LA LAKERS:4-2:U.Jazz
West Finals LA LAKERS:4-1:San Antonio

LAKERS'ın Final oynadığı bir sezonda Anti Kobeceler için pekde iyi bir sezon değil :D
Hemde bu takımdan sezon başı play-off ilk turda elenir beklentisi varken hemde bynum arizasız geçen yarım sezondan fazla bir süre olmasına rağmen.

LOS ANGELAS LAKERS & KOBE BRYANT
TRABZONSPOR & YATTARA

Önümüzdeki yıl sanırım daha kötü olacak...Bynum Comeback...

OYılmaz
18.06.2008, 19:35
Pek takip edemedim final serisini derslerden sınavlardan aklıma gelmedi Bu sezona kuşkusuz Pierce damgasını vurdu belli bir takım tutmuyorum Garnet hayranı olduğum için Garnet hangi takıma giderse o takımı tutuyorum :) Bostonda kalıcı olacak gibi o zaman Bostonluyum :) Boston Celtics efsanesi geri döndü tebrikler Boston ...

TS-FAN
19.06.2008, 01:53
Uykusuzluğuma son verdi celtics.....
22 yılsonra şampiyon oldular.
Geri döndüler.
Darısı bizim başımıza.
Onlar gibi yapacağız.
Döneceğiz ...

Uğurtan
19.06.2008, 02:14
Buralarda hala züğürt tesellisi yapanları görüyorum.. Oymuşta buymuşta.. Çok üzmüşte.. Kardeşim Kobe denen üstün! varlık ben tek başıma finali alırım haasına girdimi girdi.. Senelerdir buna verilen sahadı cevaplar beni mest ediyor.. Etmeye de devam edecek.. Kobe NBA'deki yetenekli basketbolcuların hiçbirinen farklı değil.. LeBron neyse Kobe'de odur.. O günkü performansa bakar işler.. Kobe insanüstü bi varlık olarak gösterildiği ve Kobe o müthiş egosunu bırakmadıkça Anti-Kobe.. ;)

Sacit
19.06.2008, 09:24
Buralarda hala züğürt tesellisi yapanları görüyorum.. Oymuşta buymuşta.. Çok üzmüşte.. Kardeşim Kobe denen üstün! varlık ben tek başıma finali alırım haasına girdimi girdi.. Senelerdir buna verilen sahadı cevaplar beni mest ediyor.. Etmeye de devam edecek.. Kobe NBA'deki yetenekli basketbolcuların hiçbirinen farklı değil.. LeBron neyse Kobe'de odur.. O günkü performansa bakar işler.. Kobe insanüstü bi varlık olarak gösterildiği ve Kobe o müthiş egosunu bırakmadıkça Anti-Kobe.. ;)

forza KOBE

FORZA LAKERS

LazAnisT
19.06.2008, 10:57
Maçın tekrarını izledim.Dün gece yarısı 01 gibi başladı ve saat 04 gibi bitti.Şu anda bitik durumdayım.Lakers lakers olalı böyle eziyet çekmemiştir.Daha çok isteyen taraf kazandı.

Bartuğ13
19.06.2008, 11:30
nba tv'nin açıkladığına göre yılın en iyi uluslararası oyuncusu gururumun hidayet türkoğlu.

Harun-61
19.06.2008, 11:32
nba tv'nin açıkladığına göre yılın en iyi uluslararası oyuncusu gururumun hidayet türkoğlu.

:alkış::alkış::alkış:

Osman Yavuz
19.06.2008, 11:34
MVP olmayı sonuna kadar hakettin Paul Pierce.Bundan yaklaşık 5 ay önce abime bir forma ısmarlamıştım Amerika'dan.:)Bana sordu kimin formasını istiyorsun diye.Ben normalde Miamiliyim ama Wade formam vardı.Bu yüzden Boston forması istedim kendisinden.Boston'dan kimi istiyorsun peki diye sordu ve benim aklıma ilk Paul geldi.Çünkü kendisi bir Boston efsanesidir bana göre.Hiç takım değiştirmemiş ve tam 10 yıldır Boston forması giymekte.İçime doğdu demekki bu çocuğun MVP olacağı.:)

Çağatay_
19.06.2008, 12:07
Sürpriz olmadı.

Maçları izlemedim açıkçası ama bir maçın özetinde bile Boston'u izlemek yetti.Gerçekten etkili oynayıp oyunu forse edebiliyorlar.

Tebrikler Boston'a.Hakeden kazandı.

UmutBaykan
19.06.2008, 12:26
Söylediğin gibi Çağataycm Boston haketti kazandı..Tebrik ediyorm :alkış:

Kaya
19.06.2008, 12:58
Açıkçası Boston'ın bu şampiyonluğu bana Miami'yi hatırlattı. Geriye dönüp baktığımızda hem Miami için hem de Boston için dipten gelme takım ruhu oluşmadan; yapılan transferlerin katkı sağladığı bir şampiyonluk var ortada. Şimdi Miami'nin durumu ortada. Bu bakımdan Boston'un da bu duruma düşmesi olası. Zira gelen bu ilk şampiyonlukta (uzun yıllar sonra) aşırı motivasyon ve hevesin büyük payı var. Gelecek sezon bu 2 hissiyatı içlerinde hissetmeleri zor olacak. Bu yüzden şampiyonluk daha da zorlaşacak.

Egemen
19.06.2008, 14:09
tebrikler boston :) PP, KG, RA :) tebrikler..

özgecan seneye işallah :p

Hüseyin İlkin
27.06.2008, 00:37
Bu gece draft var,kaçırmak istemeyenlere.

NbaTv veriyor,netten de izlenebilir.

Hüseyin İlkin
27.06.2008, 05:14
Bizimkiler aldı 26'dan Hill'i hayırlı olsun.

1'den Rose,2'den Beasley gitti.

Bartuğ13
27.06.2008, 11:34
ömer aşık 36,semih erden 60tan gitti.

macka61
27.06.2008, 19:03
oynuyacaklar mı şimdi nba de

Hasan61
27.06.2008, 19:16
sanmıyorum ikiside Türkiye'de kalır

Osman Yavuz
27.06.2008, 19:16
oynuyacaklar mı şimdi nba de
Ömer belki ama Semih'in oynaması bana göre imkansız gibi birşey.Eğer Avrupada 1 yıl daha kalmayı tercih etmezse sezon ortasında Beko Basketbol Liginde görürürüz kendisini:)Çok geliştirmesi gereken hücumunu Nba'de geliştirmesi pek mümkün değil.Bu yüzden ben onun başarılı olabileceğine inanmıyorum.Aynı şeyler Ömer için de geçerli.Onun da hücumu çok zayıf.Ama onun çok büyük bir artısı savunması.Belki savunmadan dolayı 5-6 dakika oynayabilir.Maksimum Ömer'e de 10 dakika veriyorum ilk senesinde.

Ömer SEVİNÇ
28.06.2008, 01:40
Bizimkiler aldı 26'dan Hill'i hayırlı olsun.

1'den Rose,2'den Beasley gitti.

Var mı bu sene büyük yetenek?

macka61
28.06.2008, 02:08
inşallah 2 basketbolcumuzda oynar nba de oyuncu sayımız artsın

Hüseyin İlkin
28.06.2008, 09:30
Var mı bu sene büyük yetenek?

Rose-Beasley,ilk iki sıradan giden elemanlar.En hazır sayılan,takıma katkı verebilecekler.Tabii her alanda full değiller daha,mesela Rose'un şutu zayıf,Beasley'de boyu 2.07 biliniyordu,son aylarda 2.03 civarı olduğu anlaşıldı.Yani dört numara için,biraz kısa diyelim.

Ama eksikleri olmasına rağmen,büyük yetenek diyebilirim bu iki isim için.

Bu ikili dışında,O.J Mayo (üçten seçildi,takasla Memphis'e gitti ) benim beğendiğim,draftta büyük umutlar beslediğim biri.Bir-iki seneye,adından sıkça söz ettirebilir.

Eric Gordon,Westbrook,Bayless'da diğer yıldız adaylarım.Ama şunu söyleyebilirim ki,öyle bir 03'de ki gibi bir draft değildi.Sınırlıydı,direk katkı verebilecek elemanlar.Steal yapabilenler şanşlı olacak,o steal'i kimler yaptı gelecek sene,ondan sonra ki sene göreceğiz.

Steal demişken,40'tan seçilen CDR,dikkat bu adama.Bizimkiler (Spurs yönetimi) Hill'den umutlu,Popovich çok olumlu konuşuyor,o da bir artı olarak kalmalı bir yerde.Herhalde övecek oyuncusunu diyeceksiniz ama,biraz farklı bu.Önce ki draftlarda aldığımız oyuncular için,bu sene birşey beklemeyin,önümüzde ki senelerde izleyin siz onu diyordu (parker,manu,scola [bunun meyvesini,rockets yedi],splitter [gelmeyecek herhalde Nba'e,ama ne kadar yetenekli olduğu belli ) Hill'de ise,direk katkı bekliyor.Altından birşey çıkabilir,bizde o umudu taşıyoruz şuan.

17'den giden Roy Hibbert,10'dan giden Brook Lopez'de uzun olarak sahneye çıkan isimler,özelikle Lopez'in 10'a düşmesine,epey şaşırdım.Aynı CDR'da şaşırdığım gibi,25-30 arası bekliyordum.Bizimkilerin seçmesi gerekirdi aslında,JR Smith'i almaya gerek kalmazdı.

Bir de,Miami'nin eline 34'ten takas yoluyla geçen Chalmers'a da dikkat etmek lazım,steal olabilir kendisi.

Genel olarak,geniş bir draft değildi.Direk katkı yapabilecek oyuncular sınırlı gözüküyor,ama yetenekli oyuncular var.Adapte olabilirlerse,onlarda takımlarına katkı verebilir.

Ömer'den umutluyum,daha doğrusu şöyle diyim.Rol oyunculuğu için umutluyum,ileriki senelerde 15 dk süre alabilir ortalama,belki de 20 kapısına dayanabilir.Umarım,Fenerbahçe Ülker onun kapısını kapatmaz.
Semih'ten ise umutlu değilim,bir iki idmana çıkar,havlu sallar Beko Basketbol Ligi'ne geri döner.Kaç senedir takip ederim Semih'i,bir insan kendini hiç mi geliştirmez arkadaş.Ayrıca kendini beğenmişliği nedeniyle,epey de soğutur kendisinden.

Hasan61
28.06.2008, 11:00
beasley'in 4 değil 3 oynayacağını sanıyorum 4 için çok kısa
miami wade'i takas edip 1,5 numaralara takviye yapacak gibi gözüküyor ayrıca boşalacak salary cap ile boştaki oyuncularla eksikleri giderebilirler

Cengiz Çubukcu
28.06.2008, 11:02
Ben de hüseyin İlkin arkadaşımzın dediği gibi Ömerden umutluyum semihten umutsuzum, yeteneği sınırlı ve kendini geliştiremedi..

Ayhan Çolak
29.06.2008, 10:22
ömer de semih te bu sene civcivlerde oynar, ancak kendilerini geliştirirlerse nba ye çağırılabilirler. bu sene çok zor.

Gökhan ÖZDEMİR
02.07.2008, 17:22
bu sene nba yı pek takip edemedim yahu.onun için yorum yapamicam