PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NBA | National Basketball Association

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

Özge
07.05.2008, 15:34
Lebron çok kötüydü.18'de 2 nedir öyle:)Ilgauskas'ın iyi oyunu vardı.Lebron biraz daha etkili olsaydı belki de maçı alacaklardı.Gerçi Boston'da da Paul Pierce ve Ray Allen'ın kötü performansı vardı.Umarım diğer maç böyle olmaz ve daha zevkli bir maç olur.

Bu gece Detroit-Orlando , Utah-Lakers maçı var.Orlando evinde bu maçı kazanmalı.Hido'dan iyi bir performans bekliyorum.

Ve Kobe ödülünü aldı

NBA'de 2007-2008 sezonunun "En Değerli Oyuncusu" (MVP) seçilen Los Angeles Lakers'ın süper yıldızı Kobe Bryant ödülünü aldı. Ligdeki 11. yılını tamamlamaya hazırlanan Kobe, ABD ve Kanada'dan seçilen 126 spor yazarı ve sunucunun oylarıyla bu ünvana layık görüldü.
Yıldız oyuncu, 82 birincilik oyuyla 1105 puan alırken ikinci sırada 889 puanla New Orleans Hornets guardı Chris Paul, üçüncü sırada 670 puanla Boston Celtics'li Kevin Garnett, dördüncü sırada 438 puanla Cleveland Cavaliers'lı LeBron James, beşinci sırada ise 60 puanla Orlando Magic'li Dwight Howard yer aldı.
Kia Motors sponsorluğunda verilen bu ödül sonrası Kia Motors, 1 adet 2009 model Kia Borrego aracı Kobe Bryant adına bir çocuk kulübüne bağışladı.

http://www.latimes.com/media/photo/2008-05/38574419.jpg

Bartuğ13
07.05.2008, 23:30
pierce ve allenın bu kadar berbat oyandığı bir gece görmedim.hele ki sinin birden tüm maç sahada kalarak böyle oynaması şaşırtıcı.cleveland için sürpriz yapabilir demiştim ne kadar yaklaştıklarını gördük.fakat lebron denen herifin şut yüzdesi ve yaptığı top kayıplarını görünce maç böyle elindedn kaçabiliyor.sadece top kaybını 3 eksik yapsa maçı alabilirlerdi belki de.yalnız maçı izlemediğimden bilmiyormu belki garnettle eşleşip, savunması karşısında ezilmiştir.ilgauskasdan önemli bir katkı gelmiş ama yetmemeiş bostonu yıkmaya.

bu geceki maçlar için orlandoyu biraz daha şanslı görüyorum,diğerinde ise lakersı.şunu da belirtmem gerekli yine de detroitin orlandoyu süpürmesi beni şaşırtmaz.

TURHAN
08.05.2008, 01:41
Orlando-Detroit serisinin 3. karşılaşması bu gece Amway Arena'da oynanacak.Orlando için tam manasıyla ya tamam ya devam maçı olacak.Seyirde olacağım.

Cengiz Çubukcu
08.05.2008, 07:58
Pistons 86 at Magic 111
Hidayet 18 sayı, 4 rebound, 6 assist..

Jazz 92 at Lakers 99
Mehmet 14 sayı, 4 rebound, 1 assist

Osman Yavuz
08.05.2008, 13:12
Dün gece Utah Lakers maçını seyrettim.İlk yarı inanılmaz kötü bir Utah vardı.Hem hücumda hem savunmada.Düşünün Lakers ilk yarı boyunca %61 le şut attı.Deron Williams ve Carlos Boozer ikilisi çok kötü başladılar maça.Boozer ilk yarı sayı atmadı.Williams da 3 sayıyla oynadı.İlk yarı Millsap Korver ve Mehmetle ayakta kalabildiler.İkinci yarı Deron biraz toparlandı ve savunmayı da biraz düzelttikleri anda farkı 6'ya kadar indirdiler.Ama Kobe inanılmaz bir yüzdeyle attı.Odom da çok iyi katkı yaptı ve sonuçta bana göre çok rahat kazandılar.

Orlando Detroit maçının bu kadar farklı bitmesinin en büyük iki sebebi Rashard Lewis'in inanılmaz performansı ve Billups'ın henüz 3. dakikada sakatlanmasıydı.Son periyoda kadar başa baş bir maçtı ancak ne olduysa son periyot oldu.38-17 gibifarklı bir skorla bitirince maçı da rahat kazanmış gibi göründüler.

Bartuğ13
08.05.2008, 13:35
hidayetin 18de 7ile oynaması pek güzel değil fakat yine de kazanmış olması takımının çok önemli.heleki howardın 20 sayı 12 rebound 6 blokluk performansı ve 15te 11 gibi bir yüzdeyle 33 sayı atan lewisin oyunu maçın kazanılmasındaki en büyük faktörler.lewisi ayakta alkışlamak lazım.oyununu 2 basamak geliştirdi playofflarda.detroiti de ezmişler bunu da belirtelim.stuckeyden ekstra katkı almalarına rağmen,billupsın sakatlığı nedeniyle sadece 2 dakikada oyunda kalıp 2 sayı bulması onların sonunu getirmiş.bu galibiyet büyük moral olmuştur orlandoya.heleki farklı galibiyet olması daha da sevindirici.bir sonraki maçı da alarak deplasmana umutlu gitmek isteyecekler.

lakers maça iyi başlamış ve semeresini yemiş.utahta 7 oyuncu çift hanelere ulaşmasına rağmen maçı kazanamamışlar.bu maçta da rebound üstünlüğü utahtaymış fakat geçen maç kadar muazzam değilmiş.maçtan ilginç notlardan biri de 101 şut kullanan utah takımı maçı 68 şut kullanan lakersa kaybetmiş.yalnız lakers utahtan tam 27 fazla serbest atış kullanmış ve 22 fazla isabete ulaşmış.utah şut kaçırma konusunda profesyonelleşiyor.hoş geçen maçtaki kadar berbat değil yüzdeleri ama olsun.lakersı yine aynı 3lü sürüklemiş.gasolun 20-5-5-5,odomun da 19-16sı varmış.kobe yine yüzdeli bir oyunla harika bir maç çıkarmış.34-8-6 gibi istatistikleri var.bence en kritik isim ise %70 saha içi isabet oranıyla 22 sayı yapan derek fishermış.
mehmet çok etkili olmamamış reboundlar konusunda.zaten 6.faulüne de erken ulaşmış.utahta krilenkonun,boozerın ve memonun açığını yedekten gelen milsha 17-10la kapatmayı denemiş.diğerleri de çift hanelerde atsalar da reboundlarda çok etkisizlermiş ve boozerın 10sayıdan çok daha fazla attığı maçları da biliyoruz.deron williams güzel bir performans sergilemiş bu maçta ama yetmemiş.
bu iki kayıba rağmen utahın evindeki iki maçı alma ihtimali yüksek.rebound konusunda üstünlük sağlamayı ve rakipten çok daha fazla şut atmayı beceriyorlar.sadece sokmayı beceremiyorlar.bunu kendi evlerinde biraz toparlasalar 2 maçı da alabilirler.

Özge
08.05.2008, 16:19
Lakers sahasında rahat kazanarak durumu 2-0 yaptı.Kobe etkiliydi.18'de 11 gibi iyi bir yüzdeyle attı.Faullerde de 12'de 11 attı.Onun dışında Gasol,Odom ve Fisher'da etkili oynadı.Utah kendi evinde iyi oynuyor o nedenle bir sonraki maç çok önemli.Umarım Lakers kaybetmez.:)

Orlando'da Lewis'in muhteşem performansı maçı kopardı.Lewis 6'da 5 Hido ise 5'te 3 üçlük yüzdesiyle oynadı.İnşallah Orlando evindeki diğer maçı da kazanıp durumu 2-2'ye getirir.

Bu gece Cleveland-Boston , New Orleans-San Antonio maçı var.Çok kritik maçlar özellikle New Orleans-San Antonio maçı.SAS sahasında kazanır diye düşünüyorum ama inşallah yanılırım.:D

Uğurtan
08.05.2008, 17:20
iyi bir Anti-Lakersçi olarak elenmelerini umut ederek.. Detroit'in aldığı mağlubiyete üzülmedim.. :) Bu seriyi kolay geçeriz inancını hala taşıyorum ben ;) Doğu şampiyonu olacağız :rolleyes:

Hasan61
08.05.2008, 18:03
utah evinde hata yapmaması lazım(genelde yapma)

Selman
09.05.2008, 12:40
Spurs geri döndü.:)110-99 kazanmışız, geçen senenin en iyi adamı ve bu senenin en iyi 6. adamı yıldızlaşmış maçta.Chris Paul yine iyi bir maç çıkarmış ama yetmemiş.Seri 2-2 ye kesin gelir de ondan sonrasını tahmin etmek biraz zor.

Sacit
09.05.2008, 13:30
http://www.latimes.com/media/photo/2008-05/38574419.jpg

Forza Lakers, Kobe Bryant

Özge
09.05.2008, 15:56
Boston durumu 2-0'a getirdi.Lebron'u çok iyi tutuyorlar.Çok kötü oynuyor.İlk maçta 18'de 2 atmıştı bunda da 24'te 6 attı.Bakalım bu kötü oyun ne kadar daha sürecek.Evinde oynayacakları maçta iyi oynarsa Cleveland maçı alabilir.Ilgauskas maça iyi başlamıştı ama sonradan bozuldu.

SAS'ın evinde kazanacağı belliydi.Parker'ın müthiş performansı vardı.Ginobili ve Tim'i de unutmamak lazım tabi.

Bu gece Lakers-Utah maçı var.Zor mç olacak ama umarım kazanırız.:)

Osman Yavuz
09.05.2008, 16:04
Lebron resmen duvara çarptı bu seride.Toplamda 42'de 8 yani %17 gibi inanılmaz, felaket kötü bir yüzdeyle atıyor.3. maçta yüzdelerini biraz daha arttıracaktır kendi evinde.Ama Kevin Garnett'in en iyi savunmacı ödülünü neden aldığı ortaya çıkıyor böylece.
Diğer maçta Sas New Orleans'ı Tony Parker ve Ginobili'nin toplam 62 sayısıyla geçtiler.Son periyoda kadar maçta çekişme vardı ancak maçın son anlarına bu ikili damga vurdu.Sas bu maçı kazansa da New Orleans bu turu geçecektir diye düşünüyorum.

Uğurtan
09.05.2008, 16:25
Bence SA Spurs turu geçer.. Senelerdir hangi serileri geçtiklerine şahit oldum.. Çok farklı bir yapıları var..
Boston da bu sene çok iyi.. LeBron'u durdurdular 2 maçta ve iyi bir avantaj sağladılar.. Burdan vereceklerini sanmıyorum..
Birtek zor gözüken seri Lakers-Utah serisi.. İnşallah Utah kazanır dileğiyle takip etmeye devam ediyorum.. :)

UğuR
09.05.2008, 16:30
• 04:00 UTAH JAZZ-LOS ANGELES LAKERS (Canlı) NTV

BU GECE,daha doğrusu sabaha karşı ....

ilgilenenlere duyurulur.

UğuR
09.05.2008, 16:34
cumartesi gecesi 00:00 da
• 00:00 ORLANDO-DETROIT (Canlı)ntv

ilgilenenlere duyurulur.

Cengiz Çubukcu
09.05.2008, 16:46
cumartesi gecesi 00:00 da
• 00:00 ORLANDO-DETROIT (Canlı)ntv

ilgilenenlere duyurulur.

desene bu gece uykusuz kaldık :) ben ne zaman Hido'nun maçını izlesem iyi bir oyun oynayamaıyor, inşallah bu akşam 30 sayı 10 rebound 10 assist yapar...

Özge
09.05.2008, 18:14
desene bu gece uykusuz kaldık :) ben ne zaman Hido'nun maçını izlesem iyi bir oyun oynayamaıyor, inşallah bu akşam 30 sayı 10 rebound 10 assist yapar...
Cengiz abi maç bu gece değil yarın gece.:)Bu gece Utah-Lakers maçı var.

Cengiz Çubukcu
10.05.2008, 08:26
Lakers 99 at Jazz 104
Memo 22 sayı, 7 rebound, 2 assit...

Özge
10.05.2008, 12:08
Utah evinde kazandı.Lakers için zor bir maçtı.Kobe'ye arkadaşları pek katkı sağlamadı.Utah'ta Boozer'ın müthiş performansı vardı tabi bunun yanında da Mehmet ve Williams'ın performanslarını unutmamak lazım.Mehmet üçlüklerde 7'de 4 attı.4. maç Pazar günü oynanacak.O maçı kazanıp durumu 3-1'e getirmeliyiz.:)

Bartuğ13
10.05.2008, 13:02
lakersın üçlük yüzdesi biraz sıkıntı doğurmuş.bir de utahtaki özellikle 27-20lik boozer,22-7lik memo performansları cidden harika.şut yüzdeleri de çok iyi bunu atarken.derondan da katkı gelmiş maçı götürmüşler.tabi kobenin pek katkı alamaması da başka bir sebep bunun için.son maçın yıldızı milshap da sadece2 sayıyla oynamış.tabi memo ve boozer coşunca kendisi pek şans bulamamış.memonun 41 dakika oyunda kalıp sadece 1 faul yapması da başka bir ilginç nokta.
pazar günkü maç çok kritik.utah alırsa seri daha zevklenir.lakers alırsa işi bitirebilir.bakıp göreceğiz

Bülent Bayraktar
10.05.2008, 13:24
Utah iyi oynadı ama Lakers da kobeye yardım eden olmadı,
gasol yaptığı top kayıplarıyla utaha yardım etti ,

kobeye destek olsalar bu seriyi süpürürdük

Bartuğ13
11.05.2008, 00:39
orlando-detroit

ilk çeyrekte hidayet çok etkisizdi.billupsın yokluğunda detroitin sıkıntı yaşadığı belli oluyor.nelson orlandoda ilk çeyreğin yıldızı oldu ona cevap da hamiltondan geldi.fakat orlandonun 27-21lik ilk çeyrek üstünlüğüne engel olamadı bu cevap.billups yokken oynayan çaylak stuckey'nin tecrübesizliği her halinden belli oluyor.maç içinde wallacetan da azar yedi.billups yokluğunda hamiltona hücumda çok yük biniyor maç sonunda bunun yorgunluğu onu etkiler mi göreceğiz.howard çok etkili değil ilk çeyrek itibariyle.fark 10 kadar çıkmasına rağmen devamı gelemedi.

ikinci çeyrek başında 10 sayı geriden gelen detroit öne geçmeyi de başardı fakat tutunamadı.biraz hido ve lewisin devreye girmesiyle orlando tekrar öne geçti.kenardan gelen gortat kendinden beklenmeyene bir ateşleme yaptı takıma ve orlandonun bu geri dönüşündeki sürpriz isim oldu.prince ve hamilton onlar karşısında ayakta kalmaya çalıştılar fakat başarılı olamadılar.ikisi dışında skora katkı yapan pek kimse yok.orlandoda ise oyunda 4 dakika kalıp 4 sayı atan gortat dahil herkesten bundan fazla katkı aldı.howard bu çeyrekte sayı atamadı ve sadece 2 rebound aldı fakat takım yine de buna rağmen çeyrek sonunda 11 sayı önde olmayı başardı:55-44
ilk çeyreği 1 sayı 1 asist 1 top çalmayla bitiren hidoda ikinci çeyrekte bir hareketlenme oldu ve kendisi devre sonunda 7 sayı 2 rebound 3 asist ve 2 top çalmaya ulaştı.

üçüncü çeyrek başında farkı 15 sayıya kadar açan orlando karşısında,özellikle harika bir gün geçiren hamilton,bu çeyrekte kendine gelen rasheed wallace ve 39undan gün alan veteran guard lindsey hunter sayesinde geriden gelip öne geçmeyi başardı detroit.%56 ile şut attılar çeyrek boyunca.karşılarındaki orlando ise %31de kaldı.orlandoda hido ve howard gerçekten kötü bir gün geçiriyorlar.yaptıkları kendilerinden beklenilenin çok altında.ikisi toplamda 15te 5le 15 sayı bulmuş durumda.çeyrek sonunda geriye düşmüşlerken evansın üçlüğüyle son çeyreğe eşitlikle girmeyi başardılar:70-70
hido bu çeyrekte sadece 1 asist yapabildi.

olmadı olmadı olmadı.gerçekten çok üzücü bir sonuç oldu.hidayetin son çeyreğinde tam 13 sayı attığı maçta son top şansı ona geldi fakat biraz geç hareketlendi içeri ve kaçırdığında hücum reboundu şansı da kalmadığından maçı kaybettiler.oysaki inanılmaz bir son çeyrek oynamış,takımının 19 sayısının 13ünün altına imzasını atmıştı.tüm takım uyurken hido sorumluluk almıştı.tabi verdikleri hücum reboundu sonucunda princein attığı şanslı basket sayesinde 90-89 geri düşmeleri de hidonun suçu bulunmayan ayrı bir olay.20 saniye kala öyle bir hata yapmamalılardı.son topta hido içeri girerken biraz gecikince sonuç böyle oldu.gerçekten çok üzücü.burda seri belki de sona erdi.

howard maç boyu hiç bişey yapmadı neredeyse.6sını ilk çeyrekte attığı 8 sayı ve 12 reboundla tamamladı maçı.
lewis ve evans 15 sayıyla oynadı.nelson da 15-5-6 ile oynadı.
hidayet ise 20 sayı 2 rebound 4 asist 2 topçalma ile oynadı.yalnız maalesef 5 de top kaybetti.

son çeyrekte de iyi oynayıp performansını tüm maça yayan hamilton 32 sayıyla maçı tamamladı.prince 17-5-5,wallace 16-8,mcdyess de 8-14le oynadı.

bu maç sonrasında the palace da oynanacak maç son maç olabilir.evinde detroit kazanırsa seriyi noktalayacak.çok şansız bir mağlubiyet oldu orlando için.özelikle billups yokken kazanmaları gerekliydi.şimdi detroitteki maçta da billupsın oynamama ihtimali var fakat yine de orlandonun işi cidden çok çok zor.

mehmet83
11.05.2008, 06:40
Orlandonun kaybetmesine gercekten cok uzuldum. Maci isim oldugu icin izleyemedim ama Bartug saolsun sayesinde izlemis kadar oldum. Orlandonun bundan sonra sansi hic kalmadi gibi bisey. Detroitse ne olursa olsun cok iyi bir takim ve Orlandoyu eledikten sonra buyuk bi ihtimalle Bostonla oynayacaklar ve onlarida eleyeceklerini dusunuyorum. Ama gercekten Orlando icin cok uzuldum. Bartug'un yazdigi rakamlara bakinca Howard'in bir cok kisiyi(bende dahil olmak uzere)hayal kirikligina ugrattigini soyleyebiliriz.

macka61
11.05.2008, 13:20
çok güzel maçtı ama orlando 15 sayıdan bu maçı nasıl verdi ona şaştım insan verir mi böyle önemli bir maçı

Özge
11.05.2008, 22:50
Şu an Ntv'de Lakers-Utah maçı var.Utah maça iyi başladı ama bu maçı almalıyız.:)

Bartuğ13
11.05.2008, 23:07
ilk çeyreğe fişek gibi giren utah takımı,deron williams ve brewer önderliğinde buldukları fast-break sayılarıyla farkı 11e kadar çıkardı çeyrek ortalarında.lakers takımında herkes şaşırmış şekilde birbirine bakarken kobe biraz sazı eline almaya çalıştı ve gasolu devreye sokarak farkı biraz eritti.burda özellikle gasolun kendi kaçırdıklarını geri atmasıyla buldukları 2.şans sayıları önemli rol oynadı.fakat çeyrek sonuna doğru utah takımı kenardan gelen harpring ve milshapın sayılarıyla tekrar farkı açtı.31-21le çeyrek sonunu iyi bitirdi.
sırasıyla fisher-ramanoviç-gasol 3lüsünün faul problemine girmeleri,farmarın sahaya nedne geldiğini bilmez tavırları lakersı çok kötü etkiliyor.
utah için iyi olan başka bir haber ise boozer ve mehmetin devreye daha girmemiş olmasına rağmen 10 sayı önde kapattılar.bu iki oyuncu devreye girerse lakersa nolur bilmiyorum.
mehmet 3 rebound ve 1 asistle tamamladı ilk çeyreği

ikinci çeyreğin hemen başında utahlı çaylak price'a turiaf düdükten sonra yaptığı çok sert bir hareket yüzünden oyundan atıldı.aslında çok da atılacak bişey yoktu salak çaylak kendini iyi kontrol edemediğinden düştü ve kaşını açtı ama hakemler attı bir kere turiafı.fisher sadece 1,5 dakikaiçinde 3.faulünü alıp yeniden kenara geldi.bütün bunlar yetmez gibi kobenin de bir sakatlığı var.ağrısına rağmen oynuyor ve bu ağrının kendisini etkilediği her halinden belli.
3 maçtır çok iyi faul yüzdesiyle oynayan lakers bu maçta rezil bir faul yüzdesine sahip.ikinci çeyrekte kenardan gelen vujacicin ve odomun oyunun her iki alanındaki çok büyük çabaları sayesinde lakers bunlara rağmen maçta kopmuyor.utahta ise boozer aynı şekilde kötü devam ediyor.mehmet de çok devreye girmiş değil fakat yine de deron williams utahı önde tutmaya çalıştı.lakers bu kadar çok şey başına gelmişken kobeyle çeyrek sonunda önce 53-53ü yakaladı.deron williams 2 faulle takımını tekrar öne geçirmişti fakat son 2.3 saniye kala tüm sahayı geçen bir pası alan kobe,inanılmaz bir fade away attı ve devreye 55-55 girilmesini sağladı.

mehmet 3 sayı 5 rebound 2 asist 1 blokta kaldı ilk yarıda.
deron williams 19 sayı 5 asist,krilenko 10 sayıda.
öte yandan lakers takımında sakat sakat oynayan kobenin 17 sayısı var,odom 11 sayı 8 reb,gasol 13 sayı 7 rebound,vujacic ise 11 sayı yaptılar.

tekrarlamak istiyorum:lakers kobenin sakatlığına,kenardan gelip rotasyonda önemli rol oynayan turiafın oyundan atılmasına,farmarın ayakta uyumasına,fisherın sadece 3,5 dakika oynayıp 3 faul yapmasına,faulleri %47yle atmasına ve maçta iki kere 10-11 sayı civarında geri düşmesine rağmen çeyrek sonunda eşitliği yakaladı.gerçekten inanılmaz birşey.

geçen maçta inanılmaz bir ikili oluşturan ve toplam 49 sayı 29 rebound yapan momo ve boozer ikilisi,ilk yarıda toplam 5 sayı 13 rebound yapmış durumdalar.lakers ilk 3 maçta da rakibine verdiği rebound üstünlüğünü bu maçın ilk yarısında ilk defa kazanabildi.

üçüncü çeyreğe memo iyi başladı.karşılıklı basketlerle geçilmesine rağmen fark ne zaman açılacak gibi olsa kobe yine devreye girdi.fakat sakatlığı çok zorlamaya başladı kobeyi.zıplamayı bırakın zaman zaman yürümekte zorlanıyor ama inadı inat bırakmıyor maçı.bu çeyrekte de çok iyi oynadı.utahta ise mehmetin yanında boozer de biraz devreye girmeye başladı.çeyrek sonunda 79-75 utah üstünlüğü vardı.
memo 10 sayı 8 rebound 3 asiste 1 blokta.

mehmet son çeyreğe asistleriyle başladı.benchten gelen arkadaşlarını besledi ve çeyrek başında yakaladıkları ivmeyle utah 10 sayılık üstünlüğü yakaladı.önce odom sonra da gasol karşısında durmaya çalıştı fakat tam olarak başarılı olamadılar.farmar,walton ve fisherın hataları sayesinde ellerine geçen utahı tekrar yakalama şanslarını kullanamadılar.kobenin de sakatlığı onu çok kötü etkilemeye devam ediyor.içeriyi zorlayamadığından dış atışlara yöneliyor aba ak47 onu çok fena savunuyor.bunun sonucunda da kobe arkadaşlarını aramaya başladı.mehmet son 3 dakikaya takımı 102-94 önde girerken gasola yaptığı(aslında tam da olmayan) faul sonucunda kolunu savurması yüzünden 1 de teknik faul aldı.akabinde kobe asistleriyle fisher farkı azaltmaya devam etti.kobe cidden inanılmaz işler yapmaya başladı.son 1.25 dakikaya girerken skoru104-103e getirerek tekrar 1e kadar indirdi.fakat deron williamsın da pes etmeye niyeti yok.son 1 dakikaya lakersı maç boyu sürükleyen odomum 3lüğüyle eşitlikle girildi.utah saçmaladığı bir hücumda boozerla şansına faul attı ve son 33 saniyeye 2 sayı önde girdi.lakers hücumda şutu kaçırdı ama hücum reboundunu aldı gasolla,ekstra hücumda top utahtan çıktı son 8 saniyede kobe yine kaçırdı ama odomun hücum reboundu sayısıyla son 4.6 saniyeye eşitlikle girildi.son hücumda maç boyu faul probleminde oynayamayan,fakat son çeyrekte attığı üçlüklerle takımının geri dönüşünü sağlayan fisherın deron williamsa yaptığı blok maçı uzatmaya götürdü.
memo normal süreyi 14 sayı 9 rebound 5 asist ve 1 blokla bitirdi.
kobe ise 28 sayı 8 rebound 10 asistle bitirdi.

maçı kim kaybederse yazık olacak.

uzatmaya memonun sayısıyla başlandı ve ilk 2 dakika boyunca başka sayı olmadı.kobenin sakatlığına rağmen zorlaması,lakersı kötü etkiliyor.memo ilk basketin aynısından bir daha buldu ve 3 dakika sonucunda sahadaki 2 baskete de memo imza attı.son 2 dakika 112-108 geçildi.kobe zorladıkça ak47den tokat gibi bloklar yedi.memo double doublesini çok çok kritik bir hücum rebounduyla yaptı.fark 2 sayıyken son dakikaya girilirken aldığı reboundla ulaştı ve o hücum sonunda,son 35 saniyeye utah 115-110 önde girdi.kobeden başka kimsenin uzatmada şut kullanamaması(kobe kimseye vermedi) yüzünden lakers maçı kaybetti.4.çeyreğin son bölümündeki gibi arkadaşlarını tercih etmesi gerekliydi bence.birşeyler yapmak istediğinden çok zorladı ama işe yaramadı.123-115 kazanan taraf utah oldu.

mehmet 18 sayı 11 rebound 5 asist ve 1 blokla bitirdi maçı.deron williams 29 sayı 14 asist,boozer 14 sayı 12 rebound,ak47de 15 sayı 5 blokla bitirdi maçı.korver 14 sayı 5 rebound ulaştı uzatmadaki fauller sayesinde.
maçtaki attığı ilk şuttan beri acı içinde oynayan ve uzatma bölümünde çektiği acı yüzünden bir süre yerden kalkamayan kobe,33de 13 gibi kötü bir yüzdeyle 33sayı 8 rebound ve 10 asistle tamamladı maçı.
odom 26-13,gasol 23-10-4le oynadı.ikinci çeyrekten sonra hiç sayı üretemeyen vujacic de 11de kaldı.

bu maçta adeta roller değişti.lakers 21 fazla şut ama 20 tane de eksik faul kullandı.faul konusunda hem %56ile oynayıp hem de çok şut kaçırınca maçı kaybettiler.utah ise tıpkı ilk 3 maçtaki lakers gibi çok yüksek faul yüzdesi sayesinde maçı kazandı.bolca da top çevirerek asist yaptı.sanki takımların adı değişmiş gibiydi.

seri eşitlendi ve iyice zevklendi.gerçekten çok harika bir maç oldu.lakers yenildiğinden içim burulsa da en azından mehmetin güzel oyunundan dolayı sevinçliyim.yabancıya gitmedi en azından.kobenin sakatlığının ne derece ciddi olduğunu öğrenmek önemli şimdi.bir dahaki maç çarşamba günü los angelestaki staples centerda oynanayacak.

Mustafa Uzuner 61
12.05.2008, 01:41
helal olsun kobeye adam yüreğiyle oynuyor onun yerinde kim olsa çıkar maçtan devam etti belki kazandıramadı ama sakat sakat nerdeyse trible double yapıyordu 33 sayı 10 asist 8 ribaunt vay be sakat olmasa ne yapacaktı acaba bu arada utahta ki price rytastaki price mi

LazAnisT
12.05.2008, 09:48
Dün gece hakikaten inanılmaz bir maç oynandı.NBA normal sezonu pek fazla takip etmiyorum ama Play off'lar inanılmaz keyifli oluyor.Maçlarıda biraz erkene aldıklarında tadından yenilmiyor.

Birde önceki gün Hidayetin maçına değinmek istiyorum.Maçın yıldızı tartışmasız Hidayetti ama son saniyede o basketi yapması gerekiyordu.

Bülent Bayraktar
12.05.2008, 13:15
kobe sakat sakat 33 sayı 10 asist 8 ribauntla oynaması MVP olmayı hakettiğini kanıtlıyor,

dün akşam sağlam kobeyle maçı alırdık,utah sakat kobeyle başa çıkmakta zorlandı sağlamına ne yapabilir

Selman
12.05.2008, 13:32
Ben de ki anti-Kobe'cilikten midir nedendir bilmiyorum ama Kobe dün akşam çok yanlış yaptı.Sakat sakat oynamasına saygım sonsuz, ama attıkların girmiyor işte, 10/1 atmışsın uzatmalarda 5 dk. boyunca kimseye top vermiyorsun.Zaten Odom sayesinde uzatmaya gitti maç, Kobe'nin girmeyen topunu tipledi.Kendi atmak yerine arkadaşlarına pas dağıtmayı seçseydi maçı alabilirlerdi.

Neyse benim için mahsuru yok, 2-2 ye gelmesine sevindim:)Eğer Kobe oynayamazsa gelecek maçta, seri 4-2 biter, Utah turu geçer.

Uğurtan
12.05.2008, 14:08
Play-Off'lar harika gidiyor benim açımdan şahsen.. Detrot kazanmaya devam ediyor ;) Demiştim kolay geçeceğiz bu seriyi diye.. Billups olmasa da geçeriz Orlando'yu sorun değil :)

Diğer taraftan anti-kobe ve anti-lakersci olarak lakersin o şaşalı dönemlerinden sonra bi aciz halleri acaip keyifli geliyor bana :) Tebrikler Utah eleyin Lakers'ı ;)

Selman seninle bir konuda aynı düşüncede olduğumuza hala inanamıyorum.. :D

Özge
12.05.2008, 16:19
SAS New Orleans'ı çok rahat yendi.New Orleans'ta bir tek Chris Paul oynadı.West ve Stojakovic çok kötüydü.SAS'ta Ginobili, Tim ve Parker üçlüsü etkiliydi.Bir sonraki maç çok önemli.SAS kazanırsa büyük bir avantajla sahasındaki maçı bekleyecek.New Orleans'ta sahasında oynamanın avantajını kullanmalı.Bekleyip göreceğiz.

Lakers maçına gelince Deron Williams çok etkiliydi.Utah ilk yarı hemen hemen hep öndeydi.Lakers basket atıyor Williams peşine üçlük atıyordu.:)Kobe sakat sakat oynadı.Bir ara çıkınca daha girmez diye düşündüm ama oynamaya devam etti.Üçlüklerde inanılmaz kötüydü.Odom iyi oynadı.Genel olarak faul atışlarında %85'lerde atarken bu maçta %50'yle attı.Fisher üçlüklerde iyiydi.Vujacic az oynadı bence daha uzun süre oynamalıydı.Sonuç olarak bu maçı kaybettik.Utah'ı sahasında yenmek zor ama bu turu geçmek için bunu başarmalıyız.Kendi sahamızdaki maçı kazanırız ama her şey Utah'ın sahasındaki maça bağlı.

Bu gece Cleveland-Boston maçı var.

Hasan61
12.05.2008, 18:36
kobe dün oynayarak belkide tüm playoff'u feda etti...bence artık tur utah'a daha yakın

UğuR
13.05.2008, 13:16
02:00 DETROIT-ORLANDO (Canlı) NTV Bu gece

İlgilenenlere duyurulur.

UğuR
13.05.2008, 13:21
Cleveland eşitledi: 88-77

Boston Celtics'i seyircisi önünde 88-77'lik skorla mağlup eden Cleveland Cavaliers, play-off yarı final serisine 2-2 eşitlik getirdi. LeBron James, 21 sayı – 13 asistle double-double yaptı.

http://www.ntvspor.net/Images/30219.jpg

NTVSPOR
Güncelleme: 09:44 TSİ 13 Mayıs 2008 Salı

Cleveland Cavaliers, son çeyrekte yaptığı etkili savunmayla Boston Celtics'i sahasında 88-77 yendi ve yarı final serisinde durumu 2-2'ye getirdi. Celtics bu yenilgiyle play-off'ta oynadığı 5 deplasman maçını da kaybederken, Cavaliers konferans finali iddiasını sürdürdü.

Celtics'e ilk 2 dakika sayı şansı tanımayan ev sahibi takım, ilk çeyreğin son 1.5 dakikalık bölümüne 21-19 önde girdi ve çeyreği de 23-21 üstün tamamladı. İkinci çeyrek karşılıklı basketlerle başlarken, Cavaliers devrenin sona ermesine 5.5 dakika kala Anderson Varejao'nun basketiyle farkı 8 sayıya kadar çıkardı. Paul Pierce – Ray Allen ikilisinin sayılarıyla farkı eriten konuk ekip, soyunma odasına sadece 2 sayı geride gitti.

İkinci yarıya hızlı başlayarak 48-47 öne geçen Celtics'e Wally Szczerbiak'ın üst üste kaydettiği basketlerle karşılık veren ev sahibi takım, skoru 52-50'ye getirerek yeniden üstünlüğü elde etti. Karşılıklı basketlerle büyük çekişmeye sahne olan maçın üçüncü çeyreğini Cavaliers, Varejao'nun basketiyle 68-65 önde kapattı.

Son çeyrekte yaptığı etkili savunmayla güçlü rakibine kolay sayı şansı tanımayan ev sahibi ekip, LeBron James – Daniel Gibson ikilisiyle skor üretmekte zorlanmadı ve son 1 dakikaya 86-75 üstünlükle girdi. Celtics'in büyük üçlüsü Kevin Garnett – Paul Pierce – Ray Allen'ı yavaşlatmayı başaran Cavaliers, maçı 88-77'lik sonuçla kazandı.

» Yılın savunmacıları açıklandı (http://www.ntvspor.net/pages/23752.asp)

Kenardan gelen oyunculardan önemli katkı alan ve maçı yüzde 45.5 saha içi isabetiyle noktalayan Cavaliers'ın süper starı LeBron James, 21 sayı – 13 asist – 6 ribaunt – 3 top çalma – 2 blokla double-double yaptı. Sahanın en skorer oyuncusu olan genç yıldız, kullandığı 20 şutun 7'sini sayıya çevirebildi. Serbest atışlarda 5/8 ile oynayan All-Star oyuncu, 44 dakika oyunda kaldı ve üç sayı çizgisinin gerisinden 2/5 isabet kaydetti.

Oyuna sonradan giren Daniel Gibson, 14 sayı – 6 ribaunt – 4 asistlik performansıyla skora önemli katkı yaptı. Sadece 28 dakika süre alan genç oyun kurucu, 5/9 saha içi isabet oranıyla hücum etti. Üç sayı çizgisinin gerisinden 2/4 ile oynayan başarılı isim, serbest atışlarda da 2/4 isabet kaydetti ve galibiyette büyük pay sahibi oldu.

Tecrübeli şutör Wally Szczerbiak 14 sayı – 2 ribaunt – 2 asistle hücumda ön plana çıkarken, Litvanyalı pivot Zydrunas Ilgauskas 9 sayı – 7 ribaunt – 2 asistle, Anderson Varejao 12 sayı – 6 ribauntla, Joe Smith 8 sayı – 6 ribaunt – 1 asistle, Ben Wallace 7 ribaunt – 2 sayı – 2 top çalma – 1 asistle oynadı.

Üç sayı çizgisinin gerisinden yüzde 21.4 ile şut kullanan Celtics'te, maçı 15 sayı – 10 ribaunt – 4 asist – 1 blokla tamamlayan Kevin Garnett en etkili isim oldu. 6/13 saha içi isabet oranı yakalayan yılın en iyi savunmacısı, 40 dakika mücadele etti ve serbest atış çizgisinden 3/3 isabet kaydetti. Sadece 1 top kaybı yapan All-Star forvet, takımını galibiyete taşıyamadı.

Celtics'in en önemli hücum silahlarından Ray Allen, 4/10 saha içi isabetiyle 15 sayı üreterek takımına önemli katkı yaptı. Üç sayılık atışlarda 2/4 isabet kaydeden tecrübeli isim, oyunda kaldığı 39 dakikada 5 kez serbest atış çizgisine gitti ve kullandığı atışların tamamını sayıya çevirdi. İstatistiklerine 6 ribaunt – 3 asist ve 1 blok ekleyen yıldız oyuncu, top kaybı yapmadı.

Genç oyun kurucu Rajon Rondo 15 sayı – 4 asist – 3 ribaunt – 2 top çalmayla karşılaşmayı bitirirken, Paul Pierce 13 sayı – 5 ribaunt – 3 asistle, P.J. Brown 8 sayı – 6 ribaunt – 2 blokla, Sam Cassell 4 sayı – 2 asist – 1 ribauntla, James Posey 4 ribaunt – 3 sayıyla katkı sağladı.

LazAnisT
13.05.2008, 13:47
02:00 DETROIT-ORLANDO (Canlı) NTV Bu gece

İlgilenenlere duyurulur.02 DE başlar 5 gibi de biter.Yarın akşam olmaz artık:)

Bartuğ13
13.05.2008, 20:19
bu kobeyi ayakta alkışlamak lazım.
adam ligin en iyi oyuncusu olarak boşuna gösterilmiyor.herkes hücum yönüne bakarken adam sanırım 11.sezonunda 8.kez en iyi savunma ilk 5inde yer almış.
boston deplasmanlarda kayıp.daha maç kazanamadı.böyle giderse diğer maçı da kazanacağını sanmıyorum.yedeklerden hiç katkı alamıyorlar.aslar da çok iyi oynamayınca lebron %35 atsa bile maçı cleveland kazanabiliyor.

eys_61
13.05.2008, 23:15
Hido'nun bu sezonki son maçı olacak sanırım bu gece,izlemek lazım :)

Cengiz Çubukcu
14.05.2008, 07:46
ne yazık ki öyle olmuş...
Magic 86 at Pistons 91
ama yine hidayet skor anlamında takımının en iyisi olmuş..
18 sayı, 9 rebound, 7 assist....

Bartuğ13
14.05.2008, 13:35
hido için maalesef sezon bitti.geçen maçta kaçırdığı son şut şimdi bizi daha çok üzecek.çünkü ordaki galibiyette en azından tekrar kendi şehirlerine gitme imkanları olacaktı.
bu maçta da fark 3ken yaptıkları hücumda prince tarafından bloklanmış ve dönen topta iş hemen hemen bitmiş zaten.
istatistikleri gerçekten çok güzel aslında fakat howardın 15 faulden sadece 6sını sayıya çevirmesi,rashad lewisin kötü gününde olması orlandonun sonunu hazırlamış.bunlara rağmen kıl payı kaçırmışlar detroiti.hamiltondan yine çok güzel bir performans gelmiş.bu turun kahramanı olmuş.16da 16 faul ne demektir yahu.benchten katkı da alamamasına rağmen detroitin kazanmış olmasında en büyük pay açıkca hamiltonun.
nolursa olsun hidayete bize harika bir sezon izlettirdiği,basketbol sevgimizi geliştirdiği ve en fazla gelişme gösteren oyuncu ödülünü alarak bize büyük gurur yaşattığı için çok teşekkür etmek gerekli.
aynı performansı bu yaz da bekliyoruz kendisinden.

new orleans yine kendi evindeki maçta yine 3.çeyrekte coşarak maçı kazanmış.bu seri de çok ilginç geçiyor.son çeyreğinde başa baş oynanan maç olmadığı halde seri geneli çekişmeli oluyor.tim duncan reboundlarda çok etkili olsa da 18de 5 ile oynayınca spursun önünde bir engeli kendisi yaratmış olmuş.ayrıca westten ve paulden yine inanılmaz performanslar gelince de new orleans farkı kolay bulmuş.bundan sonraki maç nolacak merak etmekteyim.spurs işin işler iyice zorlaştı.

macka61
14.05.2008, 14:22
bir takım 12 si ilk yarıda toplam 20 top kaybı yapıp yüzde 50 serbest atış ve habira hucum ribandı verirse bu maç nasıl böyle bitti şaşılacak bir durum bence detroitte doğu finalinden öteye gidemez

Uğurtan
14.05.2008, 14:36
Detroit güzel bir galibiyet ile temsilcimiz Hido'nun takımını eledi :) Sırada hangi takım var Detroit Doğu şampiyonu olacak.. NBA finalinde gelecek rakibe bakıcaz daha sonra .. :)

Özge
14.05.2008, 15:53
Orlando'da Dwight Howard son maçlarda kötü oynadı.Bu maçta da faullerde çok kötüydü.16'da 5 atmış.Detroit 2 maçı da Billups'sız kazandı.Hamilton 2 maçtır çok iyi oynuyor.Detroit Cleveland-Boston eşleşmesinin sonucunu bekliyor.:)

New Orleans 3. çeyrekteki müthiş oyunuyla maçı bitirdi.West çok etkiliydi.Seri çok çekişmeli geçiyor.Sas'ın sahasındaki maç çok önemli.Eğer seri 3-3 olursa saha avantajından dolayı New Orleans bir adım daha önde olacak.

Bu gece Utah-Lakers ve Cleveland-Boston maçı var.Lakers'ın bu maçı alması lazım.4. maçta sakat sakat oynayan Kobe bu maçta da oynayacakmış.Umarım bu maçı alıp seriyi 3-2 yaparız.NTV saat 5:30'da canlı olarak verecek maçı.(Utah-Lakers)

Kaya
15.05.2008, 00:19
Bu gece Utah-Lakers ve Cleveland-Boston maçı var.Lakers'ın bu maçı alması lazım.4. maçta sakat sakat oynayan Kobe bu maçta da oynayacakmış.Umarım bu maçı alıp seriyi 3-2 yaparız.NTV saat 5:30'da canlı olarak verecek maçı.(Utah-Lakers)

Bu tip söylemler bmn forum kuralları gereğince yasaklanmıştır.
Utah Jazz'ı rakiplerini desteklemek ve övmek cezai işlem gerektirir.
O bakımdan "Yaşasın Utah Jazz" & "Lakers Kümeye" :D

Özge
15.05.2008, 00:41
O bakımdan "Yaşasın Utah Jazz" & "Lakers Kümeye" :DTamam Kaya abi:DSeri sonunda da görüşürüz:D

Sefa Murat Dokuz
15.05.2008, 08:50
Kobe harika bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtladı ve sakatlığa rağmen takımı çok iyi yönetti...26 sayı 6reb 7 asistle le oynadı. Gasol ve Odom çok agresiflerdi...Radmanovic de ilk kez katkı sağladı...Sonuçta Lakers Utahı 111-104 yeenrek seriyi 3-2 ye getirdi... Murat Kosova'ya kapak oldu :D

UğuR
15.05.2008, 10:59
Son maçı Lakers ın kazanmasının en önemli faktörü C.Boozer dır.Kritik her topu kötü kullandı.Şu adamı sevemedim bir türlü.Geçen sene play offlarda Krilenko ve Mehmet i erken tatile çıkmak istiyorlardı onun için oynamadılar diye suçlamıştı.Bu sene acaba kendisimi erken tatile gitmek istiyor.

Mehmet bu maçda iyi sayılırdı.Pek potaya bakmadı.Baktığında da sayı yaptı.Ama topun el yaktığı dakikalarda 1 üçlük ve bir hücüm ribaunntu yaparak yaptığı sayılar Utah ın erkennden havlu atmasını engelleyen sayılardı.Ama bu arada devreye Bozeer girdi önce savunmadayken 2 kere Odom u kaçırarak sayı yapmasını sağladı,ardından hatasını düzeltmek isterken bir hatalı yürüme ve birde saçma sapan bir şutla 2 top kaybına neden oldu.
Utah daki maçı Jazz seyirciyle alır ve seri 3-3 olur diye düşünüyorum.

Uğurtan
15.05.2008, 13:01
O bakımdan "Yaşasın Utah Jazz" & "Lakers Kümeye" :D
Kesinlikle katılıyorum... :D Özellikle de "Lakers Kümeye" Sözüne.. Anti-Lakers&Anti-Kobe :rolleyes:

Osman Yavuz
15.05.2008, 13:29
Ben de serinin Utah'ta 3-3'e geleceğine inanıyorum ama 4-3 Lakers geçer turu.Bu akşam New Orleans bir sürprize imza atabilir.Çünkü bütün deplasman maçlarında maçı son ana kadar dengeli götürüyorlar fakat sonlarda saçma sapan işlere imza atıyorlar.Ben bu sefer hata yapacaklarını düşünmüyorum ve turu geçip Lakers'ın rakibi olurlar diye düşünüyorum.Eğer bu iki takım karşı karşıya gelirse New Orleans'ı finalde izleyeceğimizi umuyorum.

Diğer tarafta Boston inanılmaz kötü başladığı maçta sonradan toparlandı ve maçı kazanmasını bildi.Özellikle maçın 2. periyodunun başlarında bir ara fark 13'e kadar Cleveland lehine çıkmıştı.Ancak Pierce ve KG maçı ne kadar istediklerini gösterdiler.Ben Cleveland'daki maçta maçı alıp artık yeter diyeceklerini düşünüyorum.:D

Özge
15.05.2008, 16:21
Lakers durumu 3-2 yaptı.Kobe ,Odom ,Gasol iyiydi.Son çeyrekte 40 saniye kala Utah farkı 3 sayıya kadar indirmişti.Mehmet üçlüğü atsa belki daha farklı olurdu diyeceğim ama olmayacaktı:DUtah'ın sahasındaki maç çok önemli.Utah sahasında maç kaybetmedi zor maç olacak.Lakers biraz zorlarsa Utah'ın sahasında işi bitirir.

Boston sahasında kazanarak durumu 3-2 yaptı.6. maçta bu seri biter gibime geliyor.Lebron James ilk çeyrekte çok etkili oynadı.Maç genelinde de iyiydi.Önceki maçlarını gördükten sonra:)Paul Pierce ve Garnett ikilisi bu maçta oynadıkları gibi oynarlarsa Cleveland'ta maç biter.:)

Ayrıca New Orleans'a bu gece güveniyorum bitirin şu seriyi artık uzatmayın daha fazla:D

Bartuğ13
15.05.2008, 17:27
lakers maçı alırken çok zorlandı.memonun üçlüğü girse takımı adına çok iyi olacaktı ama memo zaten o ana kadar çok ekstra işlere imzasını atmıştı.boozer felaket oynamasa utahın şansı yine de olabilirdi.kobe yine ne kadar önemli bir oyuncu,ne kadar büyük bir yıldız olduğunu gösterdi.maç sonrasında da yaptığı konuşmasında sırtına giren krampların onu zorladığını ama 6.maça kadar en azından bundan daha iyi olabileceğini söyledi.bugün vujacic ve fisher kaçırsa da onları aradı.arkadaşlarını beslemeye çalıştı.özellikle gasol ve odomdan da önemli katkılar aldı.gasolun aldığı 6 reboundunun hepsinin de hücum reboundu olması gerçekten çok ilginçti.vujacicin de 11de 1le oynaması cidden çok kötü oldu.kaan kuralın da maç sonunda vurguladığı bir şey vardı.utahta çok erken 9 asiste ulaşan deron williams ikinci yarıda sadece şut attı.sadece 1 asist yapabildi.bu da utahın hücumunu çok bozdu.
bundan sonraki maç cidden çok zor olacak ama serinin tekrar los angelasa gelmesini bekliyorum.yalnızca kobenin sakatlığı önemli bir faktör.orda kazanmak için kendisini riske etmesine değer mi yoksa bırakıp evlerinde bitirmeleri mi daha iyi olur?bakıp göreceğiz.

boston da kazanırken rondonun da çok büyük katkısı var pierce ve garnette.lebron da sayı atmakla uğraşırken asist ve rebound konusuna pek konsantre olmamış.deplasmandaki maçlarda sahada yokmuş gibi davranan bostonun bu deplasmanda galip gelmesi aslında sürpriz olur.fakat canlarına tak derse bitirebilirler.

Özge
16.05.2008, 16:19
SAS sahasında seriyi 3-3'e getirdi.New Orleans son maçı kendi sahasında oynayacağından biraz daha avantajlı ama SAS'ın playofflardaki oyununu unutmamak lazım.Seriyi New Orleans geçer diye düşünüyorum.

Bu gece Boston-Cleveland ve Lakers-Utah maçı var.Boston deplasmanda iyi oynamıyor ama yine de seriyi bitirebilir.Lakers'ın işi oldukça zor.Utah'ı sahasında yenmek oldukça güç ama seriyi daha fazla uzatmasın:D

UğuR
16.05.2008, 16:29
Lakers - Utah MaÇi Bu Sabaha KarŞi 05:30 Da Ntv De.
Duyurulur.

Selman
16.05.2008, 17:42
New Orleans deplasmanında işi bitiririz.Özge'nin de dediği gibi Play-off larda bir başka oynayan SAS tecrübesisin de yardımıyla maçı alır, yani inşallah:)

Sacit
16.05.2008, 19:13
Forza Lakers, Kobe, Gasol

Özge
16.05.2008, 20:09
Forza Lakers, Kobe, GasolSacit Trabzonspor'dan sonra tuttuğumuz tek ortak takım sanırım.:D

Uğurtan
16.05.2008, 20:47
Forza Lakers, Kobe, Gasol

Sacit yavaş gel.. Lakers gibi sosyete takımını sana yakıştıramadım.. :p Kobe gibi egosu aşırı yüksek bir adamı desteklediğine de inanamıyorum yani.. :)

Uğurtan
17.05.2008, 05:41
Utah-Lakers maçı var.. İzleyen yok mu? :)

seyyah61
17.05.2008, 06:11
Izlemiyorum ama nba.com'dan takip ediyorum. Ilk ceyregin bitmesine 2 dakka kala Lakers 14 sayi fark atti. Seriyi burda bitirmeye niyetliler anlasilan. Bu arada Cleveland, Boston'u yenerek seriyi tekrar esitledi. 7. maca uzadi ki Boston bu seriyi gecse bile yipranmis olacagindan Detroit karsisinda pek sansi yok. Batidan da New Orleans ciksin istiyorum. Sonuna kadar hak ettiler. Ayrica Nba'in Fenerbahce'si Spurs'ten nefret ediyorum. Insallah bir daha final yüzü görmezler.

Bartuğ13
17.05.2008, 06:14
lakers-utah

lakers maça harika bir başlangıç yaptı.kobeye çok fazla ihtiyaç duymadan ilk 5teki tüm oyuncularını kullanarak sayılar buldular daha maçın hemen başında.utahın kaçırdığı şutlardan aldıkları reboundları hızlı bir şekilde kullandılar.topu gasola verip onun pas yeteneğinden bolca yararlandılar.gasol kendisi şutları kaçırarak başlasa da üçgen hücumları çok iyi hazırladı ve savunmada cidden çok başarılı işler yaptı.kobenin eline bakmak zorunda kalmadı lakers.fakat ona rağmen çeyrek sonunda çift hanelere erişti.utahta ise herkesin eline bakılıyor şu anda.ilk çeyreğin ortalarına doğru fark 10a gelmişti ve deron williams hiç oyunda yokmuş gibi.ilk çeyrek sonunda deron williams hiç asist yapmamıştı.bu da utahı cidden çok kötü etkiledi.çeyrek sonuna doğru 15e açılan fark,çeyrek sonunda 13te kaldı:33-20
gerçekten harika bir başlangıç geldi lakerstan.her anlamda utahtan çok daha iyilar sahada.daha konsantre,daha istekli,daha etkili ...

ikinci çeyrek başıyla beraber odom ve kobe kenarda dinlenirken utah toparlanmaya çalıştı fakat lakers takımı buna izin vermedi.özellikle vujacicin katkısıyla lakers bu bölümden yara almadan çıktı ve kobenin geri gelişiyle tekrar saldırıya geçti.harpringin sert savunmasında olan kobe yılmadı ve inatla top alıp harpringin üzerine giderek ona ve arkadaşlarına faul aldırmak yada boş adamlara indirmek gibi tercihler yaptı.memo da arkadaşlarına uyup kötü bir oyun sergilemeye başlayınca utah çok bocaladı.utahı biraz harpring,,biraz deron williams biraz korver ayakta tutmaya çalışıyor ama bunların hepsi saman alevi gibiydi.üst üste savunmadan yaptığı hareketlerle hücumu tetikleyen fisher,önemli bir iş yaparak lakersın farkı 18e kadar açmasını sağladı.krilenkonun iki basketiyle farkı tekrar azaltma şansını yakalayan utahı durduran şey çok kötü yaptıkları ve gerçekten gereksiz olan alan savunmaları oldu.lakers gibi harika pas yapan bir takıma karşı çok gereksiz bir alan savunması uyguladılar.boş üçlükleri sabırla oynamanın sonucunda kolaylıkla bulan lakers bunlardan ilkini kaçırsa da ikincisini derek fisherla baskete çevirince farkı tekrar 16ya çıkardı.son hücumda yine benzer bir durum oldu ve bu sefer faul oldu ve fisherdan bir 3 sayılık katkı daha gelince çeyrek sonunda fark 19 oldu:62-43

lakersta kobeden sonra çift haneye ulaşan ilk iki isim genelde olduğu gibi odom ve gasol değil,vujacic ve fisher oldu.
16-4-3le oynayan kobeye,10 sayıyla vujacic ve 13 sayı 3 top çalma ile de fisher yardımcı oldu.fisherın toplamda bu seride 3.6 top çalmayla oynadığını biliyorduk,bu maçta da ilk çeyrekte 3 rakamına ulaştı.deron williamsın elinden "bir dakika burda ağabeyin var noluyor?" der gibi kolaylıkla çekip aldığı toplar hem williamsı çok kötü etkiliyor,hem de lakersa fast break sayısı olarak geri dönüyor.
8 sayı 8 reboundu olan boozer'ın yanında 9 sayı 2 asisti olan deron williams utahta öne çıkan isimler.
memo 2 sayı 6 rebound 1 blokta fakat 7de 1 gibi felaket bir yüzdeyle oynuyor.

üçüncü çeyreğe utah hızlı bir giriş yapmış olsa da lakers onlara çabuk cevap verdi.radmanoviç ve özellikle gasolun buldukları sayılarla utahı yavaşlattılar.gasol özellikle reboundlarda da çok etkili.utahta ise özellikle brewer ön plana çıktı bu çeyrekte.deron williams,brewer'a verdiği asistlerle biraz daha kendine geldi.lakersın verdiği cevap onları çeyrek ortasında tekrar 18 sayılık üstünlüğe taşıdı.her şey lakersın istediği gibi giderken,utahta berbat oynayan memo iki hücumdan basket çıkardı ve utah savunması 2 lakers hücumunu durdurunca utahta çeyrek sonuna doğru bir kıpırdanma oldu.lakers takımı 80.sayısına ulaştığı anda,tam 6 oyuncu çift hanelere ulaşmış oldu.bu de gerçekten ilginç bir istatistik.çeyrek sonuna doğru yeniden ayağa kalkan memonun basketiyle farkı 14 sayıya çeken utah takımında son 30 saniyede memo bir tane daha kaçırmamış olsa belki fark 11e inebilirdi.fakat olmayınca dönen topta bu çeyrekte daha çok asist ve reboundlara konsantre olmuş olan kobe,harika bir basketle farkı tekrar 16 yaptı çeyrek sonunda:86-70

memo 10 sayı 7 rebound 1 asist ve 1 blokla bitirdi.
kobe gerçekten inanılmaz.22-7-6yı yakaladı.gasol 13-13 ve 4 blokta.
deron williams 14 sayı 6 asistte.boozer 10-14te.

son çeyreğe girerken milshap ve deron williams ortak yapımıyla buldukları sayılarla utah takımı farkı yavaş yavaş eritti ve son 6 dakikaya girerken fark sonunda tek hanelere indi.bu bölümde kenardan gelen turiaf savunmada ayakta durmaya çalıştı ve 2 birbirinden inanılmaz blok yaptı fakat onun yanında da 6 dakikada 4 faul yaparak faul sayısını 5e çıkarttı.bir başka 5 faulü olan isim de bu çeyreğin başından beri öyle oynayan boozer.bunun sonucu olarak da lakers gasol üzerinden rakip potaya girmeye çalışıyor.boozerın hem savunma hem de faul zaafı var.fakat gasolun bunu pek iyi kullandığını söyleyemeyiz.kendisini yere bırakmaktan çok(kolay kolay çalamazlar boozer'a 6.faulünü) oyununa baksa,lakersı ayakta tutabilirdi.son 6 dakikaya girerken fark 9 olsa da daha kobe bu çeyrekte top kullanmadı.zaten çeyrek başında dinleniyordu.artık sıra kobede.fark biraz da hakem sayesinde 7ye inse de hakikaten kobe eline sazı aldı dediğim gibi.önce bir 3lük,sonra akıl almayacak bir basket faulle lakersı tekrar ayağa kaldırdı ve farkı 12ye kadar çekti.bunun üzerine boozer'ın da 6.faulünü(çok gereksiz bir hücum faul yaparak) alması ve kenara gelmesi de utahı kötü etkileyecek.son 3 dakikaya girerken önce deron williams sonra memonun 3lükleri geldi.karşılığında kobeden fauller vardı.son 1 dakikaya girerken yine memodan bir 3lük izledik ve fark 6ya indi.sonraki hücumda krilenko önce kobeye bir blok yaptı,memo 3lük kaçırdı ve gelip sonrasında hücum reboundan gelen şansı 3lükle değerlendirdi ve ak47den gelen bu kritik basketle fark 3e indi.son 25,5 saniyede bambaşka bir heyecan daha yaşayacağız.odomun 2 faulüne karşılık krilenkodan bir 3lük daha geldi.sonrasında 15 saniye kala kobeden 2 faul isabeti daha geldi.fark 4 sayı:107-103.milshapla 3 saniye içinde basketi buldu utah.107-105.lakers faulü fishera yaptı.fisher ilkini attı ve ikincisini kaçırdı.son 12 saniyede utah hızlı geldi ve korver 3lük çizgisinin arkasında topla buluştu.kendi atmadı ve memoyu tercih etti memo kaçırdı,seken top deron williamsta kaldı o da kaçırdı.mehmet hücum reboundunu alıp korvera verdi topu ama korver topu aldığında süre bitmişti.böylece lakers maçı 108-105 kazanarak batı finaline kaldı.

utah takımı reboundlarda yine ilk maçlardaki gibi üstünlük sağlayarak çok şut kullandı ama yüzdesi düşük olduğundan bu işe yaramadı.lakerstaki kobenin varlığı çok önemli bir etmen oldu.fark 7ye indikten sonra topu alarak belki de maçı kazandırdı.milshap özellikle son çeyreğin başındaki oyunuyla takımına hayat verip tekrar hareketlendirdi ve maç boyu rezil oynayan ak47 - memo ikilisi son 3 dakikada yaptıkları işlerle takımlarına az daha maçı getiriyorlardı ama olmadı.ilk 3 çeyrekte çok iyi bir performans sergileyen gasol son çeyrekte yorguluğun etkisiyle,berbat oynadı.reboundlara yükselecek derman bulamadı ve hücum reboundlarını kaptırarak utaha şans yakalattı.deron williams da özellikle ikinci yarıdaki performansıyla parmak ısırttı.ilk yarıda harika oynayan brewer,ikinci yarıda(özellikle son çeyrekte hiç tercih edilmedi sebebini anlayamadım).odom da çok etkili değildi lakers adına.biraz da istatistiklerden bahsedersek:
memo 18de 6 ile(ki maalesef kötü bir yüzde) 16 sayı 10 rebound 1 asist ve 1 blokla oynadı.
deron williams maçı 21 sayı 14 asistle bitirdi.milshap kenardan gelip 23 dakikada 15-8,boozer da 12-14le bitirdi.ilk 5te başlayan ama sadece 22 dakika oynayan brewer 13 sayıyla tamamladı maçı.

maçın yıldızı kobe 10u ilk,12si son çeyrekte olmak üzere tam 34 sayı 8 rebound 6 asistle oynadı.
gasol 17-13 ve 4 blokta kaldı.odom 13-9,derek fisher 16 sayı 3 asistle bitirdi.

not:lakersın 11de 7,utahın da 24te 9la 3lük attığını da belirtmek lazım.

artık memo ve utah için sezon bitti.krilenko dünkü idmanı kaçırarak vize işlemini yaptırmaya gittiği fransaya gidebilir.bu mesele de bu yazı da meşgul edebilir artık.memo da son 2-3 ayda güzel performanslar izletti bize.lakers çarşamba günü başlayacak olan batı finali serisini ve gelen olan rakibini bekleyecek şimdi.

cavaliers-celtics:lebronun harika performansına karşılık celtics takım halince hareket edememiş.garnett ve biraz da pierce haricinde kimes lebron karşısında duramamış.geçen maçta süper bir katkı yapan rondodan da bu maçta eser yokmuş.ray allen de bu play-offlar boyunca çok sönük kaldı.bunun sebebini de merak ediyorum.düşük yüzdeyle ve 8 top kaybıyla oynamasına rağmen 32-12-6lık bir performans sergileyen lebron bu maç hakkında konuşulması gereken tek şeymiş.
yarın akşamki bu serinin son maçını bekleyeceğiz artık.o maçı boston kendi evinde kazanacaktır diye tahmin ediyorum.bu arada 6 deplasman maçından da 0 çekti boston.nerde o tüm sezon kasırga gibi esen boston?

Özge
17.05.2008, 11:17
Lakers seriyi daha fazla uzatmadı ve işi Utah'ta bitirdi.Şimdi rakibimizi bekliyoruz:)Finalde Gasol ve Odom'dan daha iyi performans bekliyorum.

Boston'ın deplasmanda iyi oynamadığını biliyordum ama bu seride bu kadar çekişme olacağını tahmin etmemiştim.Hem de Lebron James'in istediği performansı yansıtamamasına rağmen.Gerçi son maçlarda iyi oynamaya başladı.Boston sahasındaki avantajı kullanarak Doğu finaline adını yazdırır diye düşünüyorum.

Bülent Bayraktar
17.05.2008, 11:53
ezerek seriyi bitirdik şimdi karşımızda HORNETS i görmek istiyorum

Osman Yavuz
17.05.2008, 12:05
Boston yeter artık.Bu ne ya 69 sayı ne demek.3 starın oynadığı takımın 69 sayı atması hiç de hoş değil.Pınar Karşıyaka bile Gary Neal, Quinton Hosley, Sean Marshall üçlüsüyle bu kadar sayı atıyordu.Demek doğu finalinde içerde bir maç kaybetmesi halinde elenecekler.

Diğer maçta ben serinin Los Angeles'a gideceğini ve sonuçta yine Lakers'ın kazanacığını düşünmüştüm ama öyle olmadı.Lakers pek zorlanmadı buraya gelirken.Ancak şimdiki rakibi ligin en güçlü 3-4 takımından biri olacak.Umarım New Orleans çıkar da bu seride bir takımı gönülden tutarım.Yoksa ikisinide uyuz olucam ve Boston'u destekleyeceğim sadece:D

Hasan61
17.05.2008, 12:34
birisinin baston'a deplasmanda kazanmak nedir öğretmesi lazım...

Uğurtan
17.05.2008, 13:28
Lakers seriyi daha fazla uzatmadı ve işi Utah'ta bitirdi.Şimdi rakibimizi bekliyoruz:)Finalde Gasol ve Odom'dan daha iyi performans bekliyorum.

Boston'ın deplasmanda iyi oynamadığını biliyordum ama bu seride bu kadar çekişme olacağını tahmin etmemiştim.Hem de Lebron James'in istediği performansı yansıtamamasına rağmen.Gerçi son maçlarda iyi oynamaya başladı.Boston sahasındaki avantajı kullanarak Doğu finaline adını yazdırır diye düşünüyorum.

Ve sonrasında bize (Detroit) yem olurlar değil mi? :D Evet evet böyle olucak :)

Batıda finali kimler oynar acaba? :)

Bülent Bayraktar
17.05.2008, 13:33
2004 ün intikamını alacaz bu sene o 4-1 i unutmadık KOBE de unutmadı..!

İleli
17.05.2008, 13:40
Sampiyon olacaz Kobe bu saatten sonra kuduracaktir birakmaz artik!

Hüdai Pervaneli
17.05.2008, 13:44
kobe mükemmel oynuyo arkasindayim sonuna kdar:D

Uğurtan
17.05.2008, 15:05
Lakers şampiyon olamaz.. :) Bunu yazın bi kenara.. :)

Özge
17.05.2008, 15:13
Ve sonrasında bize (Detroit) yem olurlar değil mi? :D Evet evet böyle olucak :)

Batıda finali kimler oynar acaba? :)
Lakers Batı finalini geçerse rakibin Boston (tabi Cleveland'ı geçerse)yerine Detroit olmasını isterim tabi:D

Uğurtan
17.05.2008, 15:18
Özge bizde isteriz bizde.. ;) Şöyle ağız tadıyla işçi kenti Detroit sosyete takımı Lakers'ı bir güzel yense fena mı olur .. ;)

Mustafa
18.05.2008, 02:58
Boston'u öyle kolay attınız bir köşeye :cool:

Kazım Uzunboy
18.05.2008, 03:35
Boston alacak kupayı kesin :D Ben hiç anlamam nba den falan ama Mustafa öyle diyorsa öyledir :D:D

Kaya
18.05.2008, 20:42
Utah Jazz olarak durumu NBA yönetimine ileteceğiz.
Son 2 maçta da Lakers kenar yönetimi maçın bitimine 6 sn. kala sahaya girerek kural ihlali yapmıştır.
Son 2 maç tekrarlanmalıdır. :D

Uğurtan
18.05.2008, 21:26
Atarız Detroit'iz biz ;)

Utah Jazz olarak durumu NBA yönetimine ileteceğiz.
Son 2 maçta da Lakers kenar yönetimi maçın bitimine 6 sn. kala sahaya girerek kural ihlali yapmıştır.
Son 2 maç tekrarlanmalıdır. :D

Kesinlikle destekliyorum :D Hollywood lobisi gene iş başında :D ççç

İleli
18.05.2008, 21:51
Lakers şampiyon olamaz.. :) Bunu yazın bi kenara.. :)

O LA CA GIZ :)..

Uğurtan
18.05.2008, 22:35
Hayal alemindesiniz.. :)

Özge
18.05.2008, 22:47
Kaya abi son 2 maç tekrarlansa yine geçeriz turu:DŞimdi Boston-Cleveland maçı var Ntv'de.

Kaya
18.05.2008, 23:00
Kaya abi son 2 maç tekrarlansa yine geçeriz turu:DŞimdi Boston-Cleveland maçı var Ntv'de.

Ben bizzat gördüm, Kobe, Mehmet'e ırkçı söylemlerde bulundu. 2 maç ceza verilmeli. :D

Uğurtan
18.05.2008, 23:22
Ben bizzat gördüm, Kobe, Mehmet'e ırkçı söylemlerde bulundu. 2 maç ceza verilmeli. :D
Puhahaha :D Ne demiş acaba.. Seni beyaz seni mi? :D

Cagdas Topal
18.05.2008, 23:58
bu sene takip etmiyorum ama spurs , miami yada detroit ten biri sampişyon olur ...

Özge
19.05.2008, 00:07
bu sene takip etmiyorum ama spurs , miami yada detroit ten biri sampişyon olur ...
Miami playofflara bile kalamadı:Dççç

İleli
19.05.2008, 00:31
Hayal alemindesiniz.. :)

MVP var Gasol var Lamar var e takim oyunu var yuzuklerde gelecek insallah :)..

Hüdai Pervaneli
19.05.2008, 00:48
suanki mac acayip süper ya kacirmayin

Hüdai Pervaneli
19.05.2008, 01:07
kobe braynt ile lebron u bizim takima oistiyorum sener bey bize alsin bunlari:D:D

Özge
19.05.2008, 01:15
Müthiş bir maç oluyor.Paul ve James karşılıklı atmaya devam ediyorlar kim kazanacak merak ediyorum valla:D

seyyah61
19.05.2008, 01:20
Lebron, Pierce'tan topu calinca ve smaca dogru giderken o kadar heyecanlandim ki. Sanki smaci beraber bastik. Müthis bir mac oluyor. Öylesine bakayim dedim, yarin sabah erken kalkip okula gitmem lazim ama kalkamadim macin basindan. Cleveland fazlasiyla haketti bence. Özellikle de Lebron. Umarim bu maci alirlar.

Hüdai Pervaneli
19.05.2008, 01:21
Müthiş bir maç oluyor.Paul ve James karşılıklı atmaya devam ediyorlar kim kazanacak merak ediyorum valla:D
mükemmel ötesi bir mac james in atttigi smac la fark bir e düstü:D nefes nefes e bir mac

seyyah61
19.05.2008, 01:22
Haydi cocuklar, son iki dakka. Ben Wallace tüm yüregiyle oynuyor. Koparin su maci.

İleli
19.05.2008, 01:47
helal olsun Lebrona adam tek basina savasti celticse karsi..

Özge
19.05.2008, 01:49
Lebron çok istedi ama olmadı.Paul çok etkiliydi.Tek başına oynadı diyebiliriz.:)Tebrikler Mustafa:D

Mustafa
19.05.2008, 01:49
Atarız Detroit'iz biz ;)

Clevalend da gitti gel bakalım Detroit :D bu sefer fazla zorlanmadan turu 4-0 yada 4-1 geceriz diye tahmin ediyorum :D

Finale Lakers'ı isterim :)

seyyah61
19.05.2008, 01:54
Clevalend da gitti gel bakalım Detroit :D bu sefer fazla zorlanmadan turu 4-0 yada 4-1 geceriz diye tahmin ediyorum :D

Finale Lakers'ı isterim :)
Bunu espri olarak farzediyorum. Boston daha playofflarda deplasmanda mac kazanamadi. Iki kez sicradilar. Detroit'in bu turu gecme ihtimali %70. Bir haftadir dinleniyorlar ve Boston daha simdiden 14 mac yapti bile.

Hasan61
19.05.2008, 11:44
ray allen böyle devam ederse boston'ın işi çook zor

Ali Can
19.05.2008, 11:45
dün akşam ki maç çok güzeldi...

Kaya
19.05.2008, 12:05
Efsanevi Lakers - Boston finali olsun...

Kareem Abdul-Jabbar seveni olarak Lakers'ı desteklerdim ama Kobe hoşnutsuzluğu nedeniyle Boston'ın kazanmasını isterim...

Ali Can
19.05.2008, 12:28
maç çekişmeli olsunda kim olursa olsun

Özge
19.05.2008, 12:43
Bu gece Lakers'ın rakibi de belli olacak.Bence Batı finalini kazanan takım şampiyon olacak.Umarım bu takım Lakers olur:D

Osman Yavuz
19.05.2008, 12:44
Ben uzun zamandır böyle bir düello görmedim.Hele bir aralar bir Pierce atıyor bir LeBron atıyordu.Uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek bir düelloydu.Bir de Ray Allen'a değinmek istiyorum.Sanki 2. ligden gelmiş gibi oynuyor.Benim bildiğim Ray Allen NBA'in en iyi 3 şutöründen biridir ama ne yazık ki çok kötü oynuyor.Umarım New Orleans San Antonio'yu geçer de batıda destekleyeceğim bir takım çıkar.

Selman
19.05.2008, 13:15
helal olsun Lebrona adam tek basina savasti celticse karsi..

Bence yazıklar olsun.Böyle basketbol mu olur?Takım arkadaşlarının görevi sadece savunma yapmak, he birde hücumda bazen perdelemeye geliyorlar.En krtik anda da dakikalarca basket atmayan adama asist yapmaya çalışıyor.Ben arkadaşlarının yerinde olsam bırakırım oynamayı filan, giderim soyunma odasına.İyi oldu Cleveland'a, basket takım oyunudur.

Bartuğ13
19.05.2008, 13:43
dünkü maçta inanılmaz bir çekişme vardı ve 7.maça yakışır bir maç oldu.pierce ve lebron mücadelesi görmeye değerdi.yine de selman abiye katılmamak elde değil.cleveland takım gibi oynamıyor.bostonda pierce 41 sayı atmış olabilir ama onun takım arkadaşlarının da durumu ortadaydı.bu da bir sezonda bir kaç kere oluyor.40tan fazla sayılara ulaşmalar falan.oysa cleveland takımında hep böyle.diğerleri çift haneye erişemese de lebron 30-40 atıyor.takım oyunundan eser yok.
boston detroitin rakibi oldu ve ilk maç kendi evinde olacak yalnız 2 seride 14 maç yaptılar.deplasmanda maç kazanamadılar.detroit ise 10 maç yaptı.neredeyse 1 haftadır dinleniyor ve deplasmanda da maç kazanmayı biliyorlar(billups olmasa bile).bostonun bu yorgunluğu ve başarısızlığı onları kötü etkileyecektir bence.ben bu sefer tura yakın olan tarafı detroit olarak görüyorum.

Kaya
19.05.2008, 22:51
Bu gece maç var mı?

pReN@_61
19.05.2008, 22:53
Dün akşamki maç bayağı çekişmeli geçti..

Hüdai Pervaneli
19.05.2008, 22:58
Dün akşamki maç bayağı çekişmeli geçti..
o mac harikaydi gözlerimi alamadim ya

Özge
19.05.2008, 23:10
Bu gece maç var mı?San Antonio Spurs-New Orleans maçı var.Saat 3:00'te Ntv veriyor maçı.

Selman
19.05.2008, 23:11
San Antonio Spurs-New Orleans maçı var.Saat 3:00'te Ntv veriyor maçı.

Alıcaz maçı sonra da Lakers'ı parçalayacaz:D

Özge
19.05.2008, 23:42
Alıcaz maçı sonra da Lakers'ı parçalayacaz:D
Bu gece rakibimiz belli olacak ve bu takım New Orleans olacak:D

Osman Yavuz
20.05.2008, 00:19
Selman yok öyle birşey.:DNew Orleans geçer turu.Olur da SAS geçer o zaman senle beraberim Özge'ye karşı:DGerçi onu da tutmuyorum ya sırf Özge'ye inat olsun:D

BDiler61
20.05.2008, 00:54
ah utah ah energy solution arenada bir nba finali izleyecektik hevesimizi kursağımızda bıraktın

İleli
20.05.2008, 03:05
Bence yazıklar olsun.Böyle basketbol mu olur?Takım arkadaşlarının görevi sadece savunma yapmak, he birde hücumda bazen perdelemeye geliyorlar.En krtik anda da dakikalarca basket atmayan adama asist yapmaya çalışıyor.Ben arkadaşlarının yerinde olsam bırakırım oynamayı filan, giderim soyunma odasına.İyi oldu Cleveland'a, basket takım oyunudur.

Lebron napsin takim arkadaslarinin bukadar kotu oynamalarina adam bakti bunlar hicbise yapamiyor ben gideyim bari..
lebron suan kobenin 2-3 yildir cektigini cekiyor takim arkadasari berbat oyuna hic katkilari yok, oda ayni kobe gibi agzini acar yakinda ya guzel takim kurun yada ben yokum..

bu arada o yasli takiminiz Lakers tarafindan parcalanmasin sakin :) ?

kizdirmayin MVP'yi
http://graphics8.nytimes.com/images/2007/05/30/sports/baseball/kobe.600.jpg

Hasan61
20.05.2008, 09:59
yazık oldu NOH'a.......pargo son anlardaki coşuşu onlara yetmedi........bu play-off serileri gösterdiki c.paul ve d.williams için süperstar aşamasına geldiler ama henüz olmadılar tecrübe eksikliklerinide giderdiklerinde tam bir SS olacaktırlar

Özge
20.05.2008, 11:12
Ve rakibimiz belli oldu.San Antonio'yu sevmediğim için New Orleans'ın çıkmasını istemiştim ama sanki bu eşleşme daha çekişmeli olacak:DSpurs yine playofflarda nasıl oynadığını gösterdi:)Saha avantajı Lakers'ta.Kolay olmayacak ama güveniyorum Lakers'a bu seriyi de geçecek.:)

Selman
20.05.2008, 13:27
Sürpriz kazanamadı:)Gece telefonu kurup kalktım ama ilk yarıyı anca izleyebildim, baktım zaten maç rahat geçiyor uykusuz kalmama değmez:)

Dün takım oyunun önemi vurgulamıştık, gece nasıl oynanır SAS uygulamlı olarak gösterdi.Her topu dolaştırdılar ilk yarı, hep en uygun pozisyonda kim varsa atışı o kullandı.Parker ve Ginobili'nin bu yüzden şampiyonlukları var, LeBron ve Kobe biraz daha bekleyecekler.:)

Saha avantajı Lakers'da ama SAS iş zora geldimi deplasmanda da rahat kazanabileceğini gösterdi.Bu turu da geçeriz.Osman, Lakers takım olmayı öğrenirse belki zorlar bu seride.:)

İleli
20.05.2008, 14:05
hornetsi isterdik ama olsun 2003un acisi cikacak oda iyi Lakers in 6!

Bartuğ13
20.05.2008, 18:44
san antonio nasıl şampiyon olunduğunu göstermiş.zaten bence 4-3 bile çok fazlaydı new orleans gibi tecrübe fakiri bir takım için.yine de tecrübe fakiri olsalar da yetenek ve hırs açısından hiç de öyle değiller.paul ve arkadaşlarını yine çok kötü oynamamışlar ama sonuçta spurs bir takım! ve tecrübeli bir takım.new orleansa teşekkür etmek gerekli bu sezona renk kattıkları için.

şimdi önümüzde doğu ve batı finalleri var.
doğuda boston ne kadar favori gözükse de ben billupsın durumuna göre ordan detroitin gelebileceğini düşünüyorum.
san antonio bu sene her zamanki klasik oyununda ve tarzında.sezonu sıradan ama iyi bir tempoda geçtiler.play offlarda ilk seride çifkefliğin sayesinde kolayca geçtiler, son seride biraz zorlandılar ama yine de geçmesini bildiler.yalnız lakers takımının da sezonu çok iyi geçtiklerini ve bynumsuz olmalarına rağmen çok iyi oynadıklarını biliyoruz.kobenin de yetenekleri ortada.bu bağlamda saha avantajının da etkisiyle lakersın turu geçen taraf olacağını düşünüyorum.çirkeflik yapılacak shaq tarzında bir oyuncu da yok.

Mustafa
20.05.2008, 19:48
Özge senin avatara inat bende avatar yaptım :D Boston-Lakers finalinde görüşelim :D

Özge
20.05.2008, 21:34
Özge senin avatara inat bende avatar yaptım :D Boston-Lakers finalinde görüşelim :D
Mustafa hiç tartışmasız benim avatarım daha güzel:D:DçççBoston-Lakers finali de güzel olur görüşelim tabi:D

Mustafa
21.05.2008, 01:01
21/05 03.30 BOS-DET - -
23/05 03.30 BOS-DET - -
25/05 03.30 DET-BOS - NTV
27/05 03.30 DET-BOS - -
29/05 03.30 BOS-DET - -

Sadece bir maçı yayınlıyor NTV olacak iş mi bu ya :(

İleli
21.05.2008, 02:34
21/05 03.30 BOS-DET - -
23/05 03.30 BOS-DET - -
25/05 03.30 DET-BOS - NTV
27/05 03.30 DET-BOS - -
29/05 03.30 BOS-DET - -

Sadece bir maçı yayınlıyor NTV olacak iş mi bu ya :(

adamlar biliyorlar o maclarin kisir gececegini ondan Lakers-Spurs eslesmesine yogunlasmislardir :)..

UğuR
21.05.2008, 13:16
Boston hız kesmedi: 88-79

Boston Celtics, Doğu Konferansı final serisinin ilk maçında Detroit Pistons'ı sahasında 88-79 mağlup etti ve seride 1-0 öne geçti. Kevin Garnett, 26 sayıyla karşılaşmanın en skorer ismi oldu.

http://www.ntvspor.net/Images/30604.jpg

NTVSPOR
Güncelleme: 10:47 TSİ 21 Mayıs 2008 Çarşamba

Doğu Konferansı yarı final serisinde Cleveland Cavaliers'ı 4-3 ile saf dışı bırakan Boston Celtics, konferans finalinin ilk maçında Detroit Pistons'ı evi TD Banknorth Garden'da 88-79 yendi. Seride 1-0 öne geçen Celtics, play-off'ta sahasında oynadığı 9 maçın tamamını kazandı.

Son 1 haftayı dinlenerek geçiren Pistons karşısında maça 8-0'lık bir seriyle başlayan Celtics, tecrübeli oyuncu Antonio McDyess'ın sayılarına engel olamadı ve konuk ekip ilk çeyreğin bitimine 2.5 dakika kala 13-12 öne geçti. Ray Allen'ın basketleriyle yeniden skor üstünlüğünü elde eden ev sahibi takım, çeyreği 22-17 üstün tamamladı.

İkinci çeyreğe daha iyi başlayan Pistons, ev sahibi ekibin savunmasını aşmakta zorlanmadı ve devrenin sona ermesine yaklaşık 4.5 dakika kala Rodney Stuckey'nin serbest atışlardan bulduğu sayılarla 34-33 öne geçti. Çeyreğin kalan bölümünde Kevin Garnett ile etkili olan Celtics, soyunma odasına 41-40 üstün gitti.

İkinci yarıda savunmasını bir üst seviyeye çıkaran ev sahibi takım, Paul Pierce'ın 9, Kevin Garnett'in 8 sayıyla noktaladığı üçüncü çeyreğin ilk bölümünde skoru 55-46'ya getirerek farkı 9 sayıya çıkardı. Güçlü rakibine sadece 17 sayı şansı tanıyan Celtics, Eddie House'un son saniyede kaydettiği 3 sayılık basketle dördüncü çeyreğe 12 sayı avantajla girdi.

Son çeyreğe Lindsey Hunter'ın üç sayılık basketiyle başlayan Pistons, Rasheed Wallace ve Tayshaun Prince'in sayılarıyla son 5.5 dakikalık bölüme girilirken farkı 6 sayıya kadar indirdi. Kevin Garnett ve Paul Pierce'ın basketleriyle oyunu kontrol eden Celtics, farkın daha fazla kapanmasına izin vermedi ve sahadan 88-79'luk sonuçla galip ayrıldı.

Karşılaşmayı yüzde 52.2 saha içi isabetiyle bitiren Celtics'in süper starı Kevin Garnett, kullandığı 17 şutun 11'ini sayıya çevirerek 26 sayı üretti ve sahanın en skorer ismi oldu. 38 dakika mücadele eden All-Star forvet, istatistiklerine 9 ribaunt – 4 asist – 2 blok – 1 top çalma ekledi. Serbest atış çizgisinden 4/6 isabet kaydeden tecrübeli isim, galibiyette kilit rol oynadı.

Yarı final serisinin son maçına damgasını vuran Paul Pierce, 22 sayı – 6 ribaunt – 6 asistlik performansıyla Celtics'te öne çıkan bir başka isim oldu. Üç sayı çizgisinin gerisinden isabet kaydedemeyen yıldız oyuncu, 9/18 saha içi isabet oranıyla hücum etti. Serbest atışlarda 4/6 ile oynayan skorer oyuncu, 44 dakikada 5 top kaybı yaparak sahanın en fazla top kaybeden ismi oldu.

Genç oyun kurucu Rajon Rondo 11 sayı – 7 asist – 5 top çalma – 2 ribauntla maçı tamamlarken, bir önceki serinin hayal kırıklığı Ray Allen 9 sayı – 4 asist – 2 ribaunt – 2 top çalmayla, Kendrick Perkins 10 ribaunt – 5 sayı – 1 asistle, Eddie House 5 sayı – 1 ribaunt – 1 top çalmayla, P.J. Brown ve Leon Powe 4'er sayıyla katkı sağladı.

Kasığındaki sakatlık nedeniyle Orlando Magic serisinin son iki maçında görev yapamayan Chauncey Billups'ın da forma giydiği karşılaşmayı 14 sayı – 11 ribaunt – 1 asist – 1 blokla noktalayan Antonio McDyess, double-double yaptı. 5/10 saha içi isabet oranıyla hücum eden tecrübeli oyuncu, kullandığı 4 serbest atışı da sayıya çevirdi; ancak Pistons'ı galibiyete taşıyamadı.

Pistons'ın en önemli parçalarından Tayshaun Prince 16 sayı – 4 ribaunt – 2 asistlik performansıyla takımının en skorer oyuncusu olurken, 7/16 saha içi isabet oranı yakaladı. Üç sayı çizgisinin gerisinden 2/2 isabet kaydeden tecrübeli isim, 42 dakika mücadele etti.

Bir önceki seride takımın skor yükünü üstlenen Richard Hamilton 15 sayı – 6 ribaunt – 3 asist – 1 top çalmaya katkı sağlarken, Rasheed Wallace 11 sayı – 5 ribaunt – 4 asist – 2 top çalmayla, Chauncey Billups 9 sayı – 2 ribaunt – 2 asist – 2 top çalmayla, kenardan gelen Rodney Stuckey 9 sayı – 3 ribaunt – 1 top çalmayla oynadı.

UğuR
21.05.2008, 13:17
BATI KONFERANSI

San Antonio Spurs
-

Los Angeles Lakers

SKORYAYIN

22/0504.00LAL-SA--
24/0504.00LAL-SA-NTV
26/0503.30SA-LAL-NTVSPOR
28/0504.00SA-
LAL--30/0504.00
LAL-SA-------

Hasan61
21.05.2008, 13:39
draftlar açıklanmış %1 şansı olan chicago'nun draftta 1.seçilmesi ve 1.olabilmek için bütün sene yatan miami'nin %25 şansla 2. olması ilginç.....büyük ihtimalle chicago beasley'i seçecek guard pozisyonunda oynayan hinrich ve gordon var ama pota altı zayıf bundan dolayı beasley'e gideceklerdir
miami ise derrick rose'u seçecektir..
tabi bu ikili yerde değiştirebilir chicago rose'u,miami beasley'i seçebilir ama bu ikiliden başkasının ilk 2'ye girmesi çok zor

Özge
21.05.2008, 16:10
Boston sahasında kazanarak seride 1-0 öne geçti.Sahasındaki diğer maçı da kazanıp 2-0 yapar diye düşünüyorum.Boston'ın deplasmanda maç kazanması çok zor.Eğer kazanırsa turu rahat geçer.Garnett iyiydi bu maç.Detroit'te sakat olan Billups bu maçta oynadı ve 14 sayı attı.

Bu gece Lakers-SAS maçı var.Bu maça kazanmalıyız ve kazanacağız da.:DKobe ve Gasol'a çok güveniyorum bu maçta:)

Ömer SEVİNÇ
21.05.2008, 16:11
Bu sene draft nasılmış? Var mı gelen sağlam bir oyuncu?

Hasan61
21.05.2008, 17:24
Bu sene draft nasılmış? Var mı gelen sağlam bir oyuncu?
yukarıda belirtiğim gibi beasley veya rose ilk 2'den seçilecektir muhtemelen ama tabi bu nba ne olacağı belli olmuyor.başka birisi seçilip hemen takas edilebilir işler karışabilir o zaman.
açıkçası bu ikiliden çok umutluyum.derrick rose wade çok benzetiliyor
beasley ise 26.5 sayı – 12.5 ribaunt ortalamaları yakaladı

Hüdai Pervaneli
21.05.2008, 17:26
bu gece mac var mi?

Özge
21.05.2008, 17:29
bu gece mac var mi?
Lakers-Spurs maçı var.

Hüdai Pervaneli
21.05.2008, 17:31
Lakers-Spurs maçı var.

hm baklir ozaman:D saat kacta neresi gösteriyo:D

Özge
21.05.2008, 18:02
hm baklir ozaman:D saat kacta neresi gösteriyo:DSaat 4:00'te ama tv vermiyo galiba.:)

Hüdai Pervaneli
21.05.2008, 18:05
Saat 4:00'te ama tv vermiyo galiba.:)

saol ozaman sende olmazsan bu geceyi uykusuz gecirmistim:D saol:D

Özge
22.05.2008, 00:23
saol ozaman sende olmazsan bu geceyi uykusuz gecirmistim:D saol:D
Tam bilmiyorum sen yine de bak istersen:D

Mustafa
22.05.2008, 02:03
adamlar biliyorlar o maclarin kisir gececegini ondan Lakers-Spurs eslesmesine yogunlasmislardir :)..

O turdanda sadece bir maç yayınlıyor NTV bir maçda ntvspor veriyor o kadar.Finallere gelmişken bu kadar az maç yayınlanması kötü oldu.

Neyse ne demiştik şu biiiiiirrrrrrrrr :D

UğuR
22.05.2008, 11:53
Lakers son çeyrekte: 89-85

Batı Konferansı final serisinin ilk maçında San Antonio Spurs'ü ağırlayan Los Angeles Lakers, sahadan 89-85'lik skorla galip ayrıldı. Seride 1-0 öne geçen Lakers’ın yıldızı Kobe Bryant, 27 sayıyla takımının en skorer ismi oldu.

http://www.ntvspor.net/Images/30653.jpg

NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 09:33 TSİ 22 Mayıs 2008 Perşembe

Los Angeles Lakers, bir ara 20 sayı geriye düştüğü maçta San Antonio Spurs'ü sahasında 89-85 yendi. Play-off'ta seyircisi önünde oynadığı 7 maçı da kazanmayı başaran Lakers, konferans finalinde durumu 1-0'a getirdi.
Karşılaşma karşılıklı basketlerle başlarken, ilk çeyreğin ikinci bölümünde Tim Duncan – Tony Parker ikilisiyle hücumda daha etkili olan Spurs, farkı 9 sayıya kadar çıkardı. Pau Gasol'ün sayılarıyla farkı kapatan Lakers, çeyreği 27-24 geride bitirdi.
İkinci çeyrekte Tim Duncan ile pota altından kolay sayılar bulan konuk ekip, periyotun bitimine yaklaşık 1 dakika kala skoru 51-41'e getirerek farkı çift hanelere taşıdı. İlk çeyrekte skor üretmeyi başaramayan Kobe Bryant, ilk basketini devrenin tamamlanmasına 1.5 dakika kala kaydetti ve Lakers da soyunma odasına 8 sayı dezavantajla gitti.
İkinci yarıya da hızlı başlayan taraf Spurs olurken, konuk ekip ilk 6 dakika içinde skoru 65-45'e getirerek farkı 20 sayıya kadar yükseltti. Farkın açılmasıyla birlikte sahne alan Kobe Bryant'ın üçüncü çeyrekte rakip potaya bıraktığı 11 sayıyla farkı 6 sayıya kadar indiren Lakers, dördüncü çeyreğe 72-65 geride başladı.
Son çeyreğe Kobe Bryant'ın üst üste kaydettiği basketlerle başlayan ev sahibi takım, ilk dört dakikada normal sezonun en değerli oyuncusunun ürettiği 8 sayıyla farkı 3 sayıya çekti ve maça yeniden ortak oldu. Yaptığı sert savunmayla son şampiyona yaklaşık 6 dakika sayı izni vermeyen Lakers, Bryant'ın serbest atışlardan bulduğu sayılarla bitime 2 dakika 42 saniye kala 83-81 öne geçti.
Maçın sona ermesine 41 saniye kala Tim Duncan'ın basketiyle skoru 85-85'e getiren Spurs'e Kobe Bryant ile cevap veren Lakers, son 20 saniyeye 87-85 üstün girdi. Manu Ginobili'nin üç sayı çizgisinin gerisinden kullandığı şutu sayıya çevirememesiyle birlikte rahat bir nefes alan ev sahibi ekip, son çeyrekte güçlü rakibine sadece 13 sayı şansı tanıdı ve Sasha Vujacic'in serbest atışları sayıya çevirmesiyle sahadan 89-85'lik sonuçla galip ayrıldı.
http://www.ntvspor.net/Images/30656.jpg
İlk yarıda istediği hücum performansını sahaya yansıtamamasına karşın ikinci yarıda Lakers'ı sırtlamayı başaran Kobe Bryant, 25'i ikinci yarıda olmak üzere toplam 27 sayı üretti ve takımının en skorer ismi oldu. Kullandığı 21 şutun 11'ini sayıya çeviren normal sezonun en değerli oyuncusu, serbest atış çizgisinden 4/4 isabet kaydetti. Üç sayılık atışlarda 1/3 ile oynayan tecrübeli isim, 44 dakika ter döktü ve hanesine 9 asist – 5 ribaunt – 1 top çalma yazdırdı. Sadece 1 top kaybı yapan yıldız oyuncu, son çeyrekte kaydettiği 14 sayıyla geceye damgasını vurdu.
Lakers'ın pota altındaki en önemli silahlarından Pau Gasol, 19 sayı – 7 ribaunt – 3 asist – 2 top çalma – 2 blokla karşılaşmayı tamamladı. 9/16 saha içi isabet oranı yakalayan İspanyol yıldız, kullandığı tek serbest atışı sayıya çevirdi. Oyunda kaldığı 39 dakikada 2 top kaybı yapan tecrübeli isim, galibiyette büyük pay sahibi oldu.
Sırp forvet Vladimir Radmanovic 10 sayı – 5 ribaunt – 1 top çalmayla maçı noktalarken, kenardan gelen Sasha Vujacic 10 sayı – 5 ribaunt – 2 asist – 1 top çalma – 1 blokla, gecenin hayal kırıklığı yaratan isimlerinden Lamar Odom 8 sayı – 8 ribaunt – 2 asist – 2 blokla, Jordan Farmar 8 sayı – 1 ribauntla, Derek Fisher 4 sayı – 3 ribaunt – 2 top çalmayla katkı yaptı.
Üç sayı çizgisinin gerisinden yüzde 25 ile şut kullanan Spurs'ün yıldızı Tim Duncan, 30 sayı – 18 ribauntluk performansıyla double-double yaptı ve sahanın en skorer ismi oldu. 12/25 saha içi isabet oranı yakalayan tecrübeli oyuncu, serbest atış çizgisinden 6/10 ile oynadı. İstatistiklerine 4 blok – 2 top çalma – 2 asist ekleyen yıldız oyuncu, 41 dakika mücadele etti ve 4 de top kaybı yaptı.
Fransız oyuncu Tony Parker 18 sayı – 10 ribaunt – 6 asist – 1 top çalmayla double-double yapan bir diğer Spurs'lü oyuncu olurken, kullandığı 17 şutun 7'sini sayıya çevirdi. Serbest atışlarda 4/4 isabet kaydeden yıldız oyun kurucu, mağlubiyeti engelleyemedi.
Beklenen katkıyı yapamayan Manu Ginobili 3/13 saha içi isabetiyle hücum ettiği maçı 10 sayı – 4 ribaunt – 3 asist – 1 top çalmayla bitirirken, Bruce Bowen 12 sayı – 2 ribaunt – 1 asistle, Ime Udoka 7 sayı – 1 ribaunt – 1 asistle oynadı.

Mustafa
22.05.2008, 11:58
Celtics-Lakers finaline çok az kaldı ;)

Selman
22.05.2008, 12:01
Kendi evlerinde elimizden zor kaçmışlar, bu da demek oluyor ki 2. maçı alabiliriz.:)Dikkat ettim de Kobe sadece 2 kere serbest atış çizgisine gelmiş, ilginç bir istatistik.Ginobili'de arkadaşlarına katıldığında nasıl yenecekler bizi merak ediyorum.:)

Hüdai Pervaneli
22.05.2008, 12:37
lakers celtic olursa süper olur o mci izlemek isterim iste

Özge
22.05.2008, 18:09
Kendi evlerinde elimizden zor kaçmışlar, bu da demek oluyor ki 2. maçı alabiliriz.:)Dikkat ettim de Kobe sadece 2 kere serbest atış çizgisine gelmiş, ilginç bir istatistik.Ginobili'de arkadaşlarına katıldığında nasıl yenecekler bizi merak ediyorum.:)
Kobe'ye de Gasol ve Odom daha çok katkıda bulunursa 2. maçı alamazsınız.Bu faktörü unuttun galiba:D

Sahamızdaki diğer maçı da kazanıp deplasmana daha avantajlı gitmeliyiz.

Bu gece Boston-Detroit serisinin 2. maçı var.Boston 2-0 yapar diye düşünüyorum.:)

Mustafa
22.05.2008, 18:16
Bu gece Boston-Detroit serisinin 2. maçı var.Boston 2-0 yapar diye düşünüyorum.:)

Kesinlikle katılıyorum :D

Hasan61
22.05.2008, 18:26
bencede boston 2-0 yapar sonra detroit'te 2-2 olur o seri

OYılmaz
22.05.2008, 19:29
Saldır Boston saldır Garnet saldır Pierce :)

Murat'
22.05.2008, 19:40
hadi spurs göster kendini yaaa....

seyyah61
22.05.2008, 20:01
Lakers bi ara 20 sayi fark yiyince gitti tur dedim. Ama Kobe kendini ikinci yarida toparlayinca isler degisti. Bence bu turda Lakers'in sansi Spurs'e göre daha fazla. Lakers'li oyuncular Spurs'lulerden cok daha istekliler. Ayrica fark olarak da Lakers'da Kobe var.

Hasan61
22.05.2008, 20:22
boston-lakers finali ilginç ve nostaljik olur......ayrıca ömer aşık'ı seneye nba görebiliriz muhtemel olarak 30-40 arası bir yerde seçilecektir

Hüdai Pervaneli
22.05.2008, 20:45
buaksam mac varmi?

Mustafa
22.05.2008, 20:49
Maç varda yayınlayan yok malesef :hırr

Hasan61
22.05.2008, 21:06
evet yayınlanması lazım batı-doğu finalleri de yayınlamazsa ne yayınlanacak

Özge
22.05.2008, 21:44
Lakers 25 sayı farktan maçı çevirdi helal olsun.Eğer maçı kaybetseydi kötü olacaktı.Kendi sahasında oynadığı ilk maçı kaybetse moral olarak takımı etkilerdi.

Final maçlarını vermeyecekler de hangi maçları verecekler anlamıyorum yani:mad:

Bartuğ13
22.05.2008, 21:52
gerçekten çok bomba bir maç olmuş.lakersın 20 sayıdan maç çevirmesi çok önemli.ginobili rezalet yüzdeyle şut atmasa belki de spurs bu maçı kazanacaktı.fakat daha büyük eksikliği lakers yaşamış.odomdan 8sayı 9 reboundda kalan bir katkı alabilmiş.fisher yine attığı sayıdan çok faul yapmış.bu ara çok erken ve fazla faul problemine giriyor.bunlara rağmne bir kobe yetiyor işte.kobenin sadece 4 faul kullanmış olması dün gecenin ilgin. istatistiklerinden biri olmuş.onun daha fazla çizgiye gitmesi lazım.tim duncanın performansı da cidden çok mükemmel.güzel final geçiyor ama yayınlamamaları çok üzücü.

İleli
23.05.2008, 01:40
kobe sut atmayinca fark 20 oldu, atmaya baslayinca fark kapandi MVP iste daha ne :)..

SDanışmaz
23.05.2008, 10:35
Celtics'i deplasmanda yenen Detroit, Doğu Konferansı final serisinde durumu 1-1'e getirerek büyük bir avantaj elde etti.
Boston Celtics: 97-103 : Detroit Pistons

Boston Celtics'i deplasmanda 103-97 mağlup eden Detroit Pistons, Doğu Konferansı final serisinde durumu 1-1'e getirdi.

Celtics'in play-off'taki 9 maçlık iç saha galibiyet serisine son veren Pistons, saha avantajını elde etti. Son 6 sezon konferans finaline yükselmeyi başaran Detroit Pistons, serinin ilk maçında bekleneni veremeyen Chauncey Billups’ın da devreye girmesiyle Boston Celtics’i deplasmanda 103-97’lik skorla geçti ve Doğu Konferansı finaline 1-1 eşitlik getirdi.

Seyircisi önünde oynadığı son 15 maçı kazanan ve en son 24 Mart’ta TD Banknorth Garden’dan boynu bükük ayrılan Celtics’in iç saha galibiyet serisine son veren Pistons, bu sonuçla güçlü rakibinin deplasmanda maç kazanmadan NBA finallerine adını yazdıran ilk takım olmasına da izin vermedi.

Maç öncesinde yaptığı açıklamalarda daha agresif olacağını belirten Chauncey Billups’ın serbest atışlardan bulduğu sayılarla karşılaşmaya başlayan Pistons, Paul Pierce – Kevin Gernett – Ray Allen üçlüsünün basketlerine engel olamadı ve ilk 5.5 dakika içinde 12-6 geriye düştü. İlk çeyreğin kalan bölümünde Richard Hamilton ve Antonio McDyess ile hücumda etkili olan konuk takım, ikinci çeyreğe girilirken farkı 2 sayıya indirdi.

İlk 6 şutunu kaçırarak ikinci çeyreğe başlayan ve bu çeyrekteki ilk basketini 5 dakika sonra bulan Celtics, konuk ekibin kenardan gelen oyuncularının da skora katkı yapmasıyla birlikte 22-20 geriye düştü. Devrenin tamamlanmasına 1 dakika 47 saniye kala Chauncey Billups’ın kaydettiği üç sayılık basketle farkı 7 sayıya çıkaran Pistons, soyunma odasına 50-43 üstün gitti.

Erken faul problemine girdiği için ilk yarıda sadece 11 dakika sahada kalabilen Ray Allen’ın ürettiği 8 sayıyla birlikte üçüncü çeyreğe 15-4’lük seriyle başlayan Celtics, 58-54 öne geçti. Richard Hamilton, Rasheed Wallace ve Chauncey Billups’ın üst üste kaydettiği üç sayılık basketlerle skoru 63-60’a getirerek skor üstünlüğünü yeniden elde eden Pistons, ev sahibi takımın kolay sayı bulmasına izin vermedi ve Wallace’ın çeyreğin bitimine 7 saniye kala kaydettiği üç sayılık basketle dördüncü çeyreğe 78-69 önde girdi.

Son çeyreğin ilk bölümünde kenardan gelen Rodney Stuckey’nin sayılarıyla farkı çift hanelere taşıyan konuk ekip, farkın kısa sürede kapanmasını önleyemedi. Ray Allen’ın oyuna girmesiyle birlikte hücumda daha etkili olan Celtics, son 5 dakikaya girilirken skoru 88-86’ya getirerek farkı 3 sayıya kadar indirdi. Skor üretmekte zorlanmayan Pistons son 18 saniyeye 100-94 önde girerken, Allen’ın kaydettiği üç sayılık basketle farkı 3 sayıya indiren ev sahibi takım maça yeniden ortak oldu; ancak serbest atışlarda yüksek yüzdeyle oynayan konuk takım, sahadan 103-97’lik sonuçla galip ayrıldı.

Ligin en iyi savunma yapan takımına yüzde 49.3 saha iç isabetiyle hücum eden Pistons’ın en önemli isimlerinden Richard Hamilton, 25 sayı – 4 asist – 3 ribaunt – 2 top çalma – 2 blokla takımının en skorer oyuncusu oldu. Kullandığı 16 şutun 7’sini sayıya çeviren tecrübeli isim, serbest atış çizgisinden 10/12 isabet kaydetti. Üç sayılık atışlarda 1/2 ile oynayan skorer oyuncu, 41 dakika görev yaptı ve galibiyetin mimarları arasında yer aldı.

Kasığındaki sakatlık nedeniyle yarı final serisinin son 2 maçında forma giymeyen ve final serisinin ilk maçında beklenen katkıyı yapamayan Chauncey Billups, oyunda kaldığı 32 dakika içinde 19 sayı – 7 asist – 1 top çalma yaptı. 5/10 saha içi isabet oranı yakalayan All-Star oyun kurucu, üç sayılık atışlarda 2/2 ile oynadı. Serbest atış çizgisinden 7/8 isabet kaydeden yıldız oyuncu, galibiyette büyük pay sahibi oldu.

All-Star forvet Rasheed Wallace 13 sayı – 10 ribaunt – 2 asistlik performansıyla double-double yaparken, Antonio McDyess 15 sayı – 8 ribaunt – 3 top çalmayla, Tayshaun Prince 14 sayı – 8 ribaunt – 3 asist – 1 blokla, kenardan gelen Rodney Stuckey 13 sayı – 3 asist – 2 top çalmayla, Lindsey Hunter 4 sayı – 2 asist – 1 top çalmayla katkı yaptı.

Üç sayı çizgisinin gerisinden yüzde 50 ile şut kullanan ve serbest atışlarda da yüzde 87.5 ile oynayan Pistons karşısında hücumda ve savunmada istediklerini sahaya yansıtamayan Celtics’in yıldızlarından Paul Pierce, rakip potaya bıraktığı 26 sayıyla sahanın en skorer oyuncusu olmayı bildi. 9/16 saha içi isabetiyle hücum eden All-Star forvet, kullandığı 6 serbest atışı da sayıya çevirdi. Üç sayılık atışlarda 2/6 isabet kaydeden tecrübeli isim, 47 dakika ter döktü ve istatistiklerine 5 asist – 4 ribaunt – 1 blok ekledi; ama yenilgiyi önleyemedi.

Erken faul problemine girdiği için ilk yarının büyük bölümünü kenarda geçirmesine rağmen son 3 ayın en iyi performansını sergileyen Ray Allen, 25 sayı – 2 ribaunt – 2 asist – 2 top çalmayla hücumda ön plana çıktı. 30 dakika mücadele eden yıldız oyuncu, kullandığı 16 şutun 9’unu sayıya çevirdi. Serbest atış çizgisinden 5/5 ile oynayan tecrübeli isim, üç sayılık atışlarda 2/4 isabet kaydetti.

Celtics’in süper starı Kevin Garnett 11/19 saha içi isabet oranıyla hücum ettiği maçı 24 sayı – 13 ribaunt – 2 blok – 1 asistle noktalayarak double-double yaparken, genç oyun kurucu Rajon Rondo 10 sayı – 9 ribaunt – 8 asist – 3 top çalmayla, Kendrick Perkins 6 ribaunt – 4 sayı – 2 blok – 1 asistle, P.J. Brown 4 sayı – 2 ribaunt – 2 asistle oynadı.

----

Bu seride çok çekişmeli geçecek ;)

Osman Yavuz
23.05.2008, 11:44
Boston'un deplasmandaki performansına bakarsak Detroit çok büyük bir avantaj yakaldı.Nasıl ki Boston'da büyük, tecrübeli yıldızlar varsa Detroit'de de bu yıldızlar mevcut.O yüzden Boston kadar hatta biraz daha fazla şanslı gibi gözüküyor bence.Ama Boston bu ne yapacağı belli olmaz.Bekleyip göreceğiz neler olacağını.

Mustafa
23.05.2008, 12:20
Çok kötü oldu bu ya :(

Özge
23.05.2008, 15:15
Boston deplasmanda kötü oynuyor.Bunu göz önünde bulundurursak Detroit daha avantajlı ama Boston bu ne yapacağı belli olmaz yine de.:)

Bu gece Lakers-SAS maçı var.Lakers'a başarılar diliyorum.:D

Uğurtan
23.05.2008, 18:58
Bostonu paket yapıp yolluyoruz çöpe yavaş yavaş.. :D Söylemiştim.. Finalde karşıma Selman kardeşimi bekliyorum.. Zira Sas Lakers'ı halleder.. ;)

mrt_tpc61
23.05.2008, 19:17
Bostonu paket yapıp yolluyoruz çöpe yavaş yavaş.. :D Söylemiştim.. Finalde karşıma Selman kardeşimi bekliyorum.. Zira Sas Lakers'ı halleder.. ;)
Aynen katılıyorum.:alkış:

Bartuğ13
23.05.2008, 19:17
boston detroitin rakibi oldu ve ilk maç kendi evinde olacak yalnız 2 seride 14 maç yaptılar.deplasmanda maç kazanamadılar.detroit ise 10 maç yaptı.neredeyse 1 haftadır dinleniyor ve deplasmanda da maç kazanmayı biliyorlar(billups olmasa bile).bostonun bu yorgunluğu ve başarısızlığı onları kötü etkileyecektir bence.ben bu sefer tura yakın olan tarafı detroit olarak görüyorum.

bu sözümün arkasındayım.bostonu finalde görmek istesem de bu yorgunluğun onlarda içerdeki ilk 2 maçtan birine mal olacağını düşünüyordum.tahminim ilki olmasıydı ama ikincisi olmuş.bostonun deplasman karnesini de göz önünde bulundurursak hakikaten detroit çok büyük bir avantaj yakaladı.4-2 ile geçmelerini tahmin ediyorum ama boston napar belli olmaz diyoruz.bunu diyoruz da sadece lafta kalıyor 2 seridir.bakalım nolacak.yalnızca şunu belirtmeliyim ki bu seriyi geçseler bile finalde hakikaten şampiyonluğu almaları pek mümkün gözükmüyor.

yine de 4-3ü seriye bağlayıp gitmeyi planlıyorlarsa bilemem:D hoş kendi sahalarında maç verdiklerine göre kesinlikle deplasmanda kazanmalılar artık.

Serdær
24.05.2008, 01:13
04:00 LA LAKERS-SAN ANTONIO (Canlı) Cumayı Cumartesiye bağlayan gece

NTV.

03:30 DETROIT-BOSTON (Canlı) C.tesi Pazara bağlayan gece

NTV.

Bartuğ13
24.05.2008, 04:48
spurs-lakers

ilk çeyrek:geçen maçta lakers adına hayal kırıklığı yaratan fisher ve odomun istekli oyunuyla maça başlayan lakers 5-0 öne fırladı.akabinde spurs süper yıldızı tim duncanla cevap vererek maçı kolay bırakmayacağının sinyalini verdi.fisher iyi oyununu devam ettirdi ve başa baş geçen mücadelenin ilk 6,5 dakikasını 15-11 lakers önde geçti.son maçın verimsiz isimleri ginobili ve parkerın etkisiz oyunu devam ediyor fakat lakers takımında da odom fazla zorladığı için kaçırdığı şutlar ve top kayıplarıyla takımının avantajını yitirmesine sebep oldu.gasol da daha sayı atamadan 2 faul atarak çeyreğin sonuna 4 dakika kala kenara geldi.lakers için iyi başlayan maç aynı derecede iyi gitmiyor.son 3 dakika kala molaya 17-16 lakers önde girdi.mola dönüşünde lakers savunması spursu felaket şutlara zorladı ve hücumda da kobe'nin şutlarıyla skor 21-16ya geldi.

gasol lakers adına ilk çeyreğin en etkisiz ismiydi.spurs adına ise tony parkerı aynı statüye koyabiliriz.

ikinci çeyrek:ikinci çeyrek başına iki takım da istekli başladı.fakat tim duncanın kenarda dinleniyor olması spurs hücumlarını pek iyi etkilemedi.yaşanılan sıkıntıyı yine duncanın dönüşü çözdü.lakers ise odom hariç ilk 5 oyuncularını dinlendiren lakers bu çeyreğin ilk 3 dakikalık bölümünde waltonun hücumdaki 1 basket ve 2 asistiyle geçti bu bölümü.walton-odom ikilisinin harika bir alley-hoopu vardı.ilk 3 dakika 28-25 lakers üstünlüğüyle geçildi.mola dönüşünde lakers takımında farmar ve oyuna geri dönen kobe etkili oldular.farmarın,1 dakika evvel rezalet bir şut atmış udoka bomboş turnikeye giderken arkadan yaptığı bir blok var ki mükemmel.spurs takımında parker devreye girmeye çalışıyor ama lakers gömülerek onun içeriye penetre yapmasını engelliyor.bu spursa boş dış şut imkanı verse de başta ginobili olmak üzere spurs oyuncuları bu imkanları değerlendiremiyorlar.bu çeyreğin ikinci 3 dakikası da lakersın 32-27 üstünlüğü vardı.bu molanın dönüşünde de duncan şovu izledik.bir hücumda 3 rebound alarak sayıyı buldu.parker da devrede ve spursu öne geçirmeye çalışıyor fakat lakersta da kobenin çabası var.lakers takımına bu maçtaki ilk 3lük isabetini kazandırdı.gasol da maçtaki ilk sayılarını buldu.son 3 dakikalık periyoda girerken skor 37-35.koçların molalarıyla 2.çeyrek de yaklaşık 3er dakikalık 4 çeyreğe bölündü.son 3 dakikalık bölümde spurs duncanın "double-double"ye ulaştığı basketiyle lakersı yakaladı 37-37 ile.fakat son 2 dakikalık sürede lakersta özellikle vujacicin olmak üzere,fisher ve gasolun basketleriyle farkı bir anda 9 sayıya kadar açtı ve devreye 46-37 üstün girdi.

-ilk devre boyunca lakers oyuna hükmeden taraf olsa da sonuna kadar 5 sayıdan fazlaya farkı açamamış olması çok şaşırtıcı.spursun savunmasına bağlamak mantıklı olabilir bunu.
-duncanın 4te 0 faul atması da göze çarpan bir istatistik.iki takım da %25le 3sayılık atıyorlar.spursun 3 lakersın 2 isabeti var.
-lakers takımını hiç hücum reboundu olmaması ilginç olan başka bir istatistik.
-spurs takımınınsa 3ü bir hücumda olmak üzere 5i duncandan,toplam 6 hücum reboundu var.sonucunda toplamda 11 şut fazla attılar lakerstan ama isabet oranları çok düşük.zaten hücum reboundu konusunu bu şut yüzdesinin düşüklüğü de tetikliyor diye biliriz.yumurta mı tavuktan,tavuk mu yumurtadan hikayesi işte.

ilk yarı sonunda 13-3-3 ile oynayan kobe,7sayı 7reboundla oynayan odom ve 9 sayıyla oynayan fisher lakers adına etkili isimler oldular.
10 sayı 13 rebound ve 3 asistle oynayan duncan ve 11 sayı ve sadece 2 asistle oynayan parker da spurs adına en etkili isimlerdi.
ginobili sayı bulamadı ilk devrede.

üçüncü çeyrek:bu çeyreğe spurs finleyin basketiyle başlasa da;üst üste 7 sayı atan kobeye(hepsi uzun mesafe ve 1i basket faul olan 2likler) odom da katılınca,fark ilk 2,5 dakikada geldi ve 14e dayandı.55-41i gören popovic de molayı aldı.mola dönüşünde lakers iyice coşmuş durumda.sahadaki tüm oyuncular ucundan bucağından skora katkı yapıyorlar.özellikle odom çok etkili olmaya başladı kobenin asistleriyle.lakers hemen hemen hiç boş dönmüyor hücumlardan.spurs ise herşeyi denemek adına oynattıkları ginobilinin basket faulleriyle farkın 20lere gitmemesini sağlıyor.17-18 civarından iki defa döndüler.son 4 dakikaya 68-53 lakers üstünlüğüyle girildi.son 2 dakikada hücumda bir kaç hata yapınca lakers kansantreasyonlarını savunmaya verdiler.pota altını üst üste iki pozisyon kapatan odomun blokları da enfesti.ilk 8 dakikada 9 sayı bulan odom ve ilk 2,5 dakikada 7 sayı bulan ama devamını getirmeyen kobe bu çeyreğin en etkili isimleri şu ana dek.aynı durumun bir benzerinden geri dönmüştü lakers geçen maçta fakat şu duruma göre avantajları kendi sahalarında oynuyor olmaları ve sırtında 24 numara yazan nba'in en komplike oyuncusuna sahip olmalarıydı.spurs bunu yapabilecek gibi durmuyor şimdilik.son bölümde spurs takımını bowen'ın 3lüğüyle farkı 12 sayıya indirse de,gasolun etkili oyunuyla fark tekrar açıldı.maçın başından beri savunmada duncanla boğuşmaktan hücumda katkı veremeyen gasol ilk defa hücumda da kendisini gösterdi.kendi attığı ve odoma attırdığı sayılarla farkın tekrar açılmasını sağladı.yine de çeyreğin yıldızı odom oldu.sadece bu çeyrekte yaptığı 11 sayı 5 rebound ve ena z 2 mükemmel blokla.3.çeyrek sonucu 74-57 lakers lehine.

dördüncü çeyrek:son çeyreğe de odom ve farmarın basketleriyle başlayan lakers 2,5 dakika sonunda farkı 21 sayıya kadar çekti.odom haricindeki 5 oyuncularının dinlendiği bu bölümde isi bitiriyor lakers.kenardan gelen ama heyecanı,ruhu ve sevimliğiyle lakersa çok büyük bir katkı sağlayan turiaf da kısa sürede özellikle savunmada harika katkı veriyor.mola dönüşündeki 2 dakikada farmarın sayılarıyla fark 28e açıldı.mola dönüşünde popoviç tüm 5 oyuncularını kenara aldı ve havluyu attı.lakersta ise ilk 5ten sadece kobe sahada.son 6 dakikaya 88-62 lakers üstünlüğüyle giriliyor.son 6 dakikaya gireken alınan molada kobe de kenara geldi.onun yerine de ayağı kırıldığından dolayı aylarca oynamamış olan,ama ayağı aniden düzelen ariza oyuna girdi.artık maç koptuğundan kalan bölümü aktarmayacağım.bu arada açıklama yaptı murat kosova ve dedi ki:"nba yetkilileri onlarla yaptığımız görüşmede türkiyenin nba'e olan ilgisinin farkında olduklarını söylediler ve ntvde yayınlanmayacak hafta içindeki maçlar nba tvde yayınlanacak".bu da güzel bir haber bizler için.en azından izleyebilecek arkadaşlar için.maçın son bölümünde mbenga bile sahne aldı.lakers maçı tam 30 sayı farkla 101-71 kazandı.

-lakersta maçın yıldızı 20 sayı 12 rebound ve blokla oynayan odom oldu.maçı koparan isim oldu kobeyle birlikte.ilk maçı unutturdu.kobe de 17de 10 ile 22-5-5 yaptı.gasol 10 sayı 7 reboundda kaldı.
-attığı sayılar genelde spurs'ın guardı inmeye başladıktan ve indikten sonra olsa da 14 sayıyla oynayan farmar da toparlandı.
-luke walton da 7 sayı 5 rebound 4 asist yaptı.son dönemde çok yönlü oynuyor gerçekten.

-spurs takımında ise 12 sayı 16 rebound 4 asistle oynayan duncan en iyiydi.13 sayı 4 asistteki parker ve 7 sayıyla oynayan ginobili kafalarda soru işareti bıraktılar.

*spursteki duncan-ginobili ve parker üçlüsü toplamda 37de 14 atarken,lakerstaki kobe-odom ve gasol üçlüsü 36da 21 attı.
*lakers parkerı durdurmak için kapanırken(15te 6 attığına göre işe yaramış),spurs takımı dışardan bulduğu boş atışları kaçırınca kazanması imkansızlaştı.
*lakers maç boyu üstün olan taraf olmasına rağmen,spursun iyi savunması yüzünden 3.çeyreğe kadar pek bir fark yakalayamadı.yine de lakers için çok zor bir maçtı diyemeyiz.

Kazım Uzunboy
24.05.2008, 04:51
Bartuğ'la nba saatleri :D

Bartuğ13
24.05.2008, 05:47
kazımcım aç ntvyi sen de katıl.maçlar eğlenceli oluyor.

İleli
24.05.2008, 06:00
firtina gibi basladi lakers 3.ceyregin bitimine 4 kusur dakika kala 15 sayi ondeyiz top bizde..

Kazım Uzunboy
24.05.2008, 06:15
kazımcım aç ntvyi sen de katıl.maçlar eğlenceli oluyor.
Teşekkürler kardeşim ama başka zaman inşallah :)

Hasan Ayvenli
24.05.2008, 06:48
spurs baya kötüydü. sarmadı maç

Özge
24.05.2008, 08:22
30 sayı farkta olmaz ki ama:DÇok rahat kazandık.Deplasmandaki maçı da kazanmalıyız.:D

SDanışmaz
24.05.2008, 08:50
LAL SAS'ı yenmedi adeta ezdi..

Hasan61
24.05.2008, 11:46
maçtan bir şey anlamadım çok sıkıcıydı

Sefa Murat Dokuz
24.05.2008, 12:18
Ben çok zevk aldım son şampiyonu ...... izlemek süperdi :D Lakers bu tabi Batı 1. sine de bu yakışırdı Kobe Odom dağıttılar yine ortalığı... Parkerın psikolojisi zaten o fArmarın bloğu ile daha 2.çeyrekte bozuldu :D... Lakers deplasmanda ilk maçı kazanırsa süpürür alamazsa yine 4-2 lakers geçer.... Bu takımı zor yener Spurs..

Özge
24.05.2008, 13:38
İstatistiklere göre NBA tarihinde 222 eşleşmede sadece 14 takım seride 2-0 öndeyken, eşleşmeyi kaybeti. Bu anlamda Lakers Batı Konferansı konferansı şampiyonluğu yolunda önemli bir avantaj elde etti.

Bu gece Boston-Detroit maçı var.

İleli
24.05.2008, 13:48
maci isteselere 20 sayi farkla bitirirerdi ama bizimkiler durmadi atti moral bozucu sutlar onlar..
neyse san antonioda 1 mac aldikmi olay biter!

Selman
24.05.2008, 13:55
İyi fark yemişiz:)Evimizde ki 2 maçı da kazanmalıyız.Bu iş böyle gitmez:)

Özge, Spurs bundan önceki seride de 2-0 geriye düşmüştü.;)

Özge
24.05.2008, 14:01
İyi fark yemişiz:)Evimizde ki 2 maçı da kazanmalıyız.Bu iş böyle gitmez:)

Özge, Spurs bundan önceki seride de 2-0 geriye düşmüştü.;)
Oynadığı takım New Orleans'tı ama Lakers değil.:D

Serdær
24.05.2008, 18:54
Henüz daha sonuçlanan birşey yok.

Biz Lakers'tan daha iyi bir takımız..

Uğurtan
24.05.2008, 20:22
Sas'ı hiç böyle kötü görmemiştim.. Lakers normal bir oyun oynadı.. Ahım şahım bir oyun değil.. Ama ben hala Sas'ın kolay pes edeceğini sanmıyorum.. :)

Sefa Murat Dokuz
25.05.2008, 01:23
Henüz daha sonuçlanan birşey yok.

Biz Lakers'tan daha iyi bir takımız..

Kobe den iyi olmadığı sürece Bizden iyisi yok :D
Gümbür Gümbür geliyoruz...
Kobe 4. maça süpürgeyle geleecek :D

http://img126.imageshack.us/img126/8779/400pxbroomiconsvggp5.png

Hasan61
25.05.2008, 11:40
bugünün tarihi not edilmeli boston deplasmanda kazandı

Bartuğ13
25.05.2008, 13:02
inanılmazı gördük inanılmazı yaşadık.boston deplasmanda maç kazanarak tahminlerimizi yıktı.garnettten gelen harika performansın yardımı yanında diğer oyunculardan da güzel katkılar almışlar.ayrıca billupsın çok etkisiz olup 6 sayıda kalması ve detroitin toplamda 13te 1 ile üçlük atması bu galibiyetin detroit tarafından gelen etkenleri.bu seri de çok zevkli oluyor.pazartesi günkü maç çok kritik bir hal aldı.

Özge
25.05.2008, 20:24
Garnett 5 dakikada 2 faul alınca Boston'ın işi zor demiştim ama zorlanmadan kazandılar.Garnett etkiliydi.Detroit maçın bitmesine 3 dakika kala farkı 9 sayıya kadar indirdi fakat Boston maçı o saatten sonra maçı verir mi hiç:)Boston böylece playofflarda ilk deplasman maçını kazandı.

Bu gece Lakers-Spurs maçı var.Lakers için çok zor bir maç olacak.Bu kazanacağını sanmıyorum ama eğer kazanırsa bir sonraki maçta seri biter.:D

Sacit
25.05.2008, 21:03
Lakers formamda yokki kopsam :D

insallah alıcaz maçı; en iyiler bizde

forza lakers

UğuR
26.05.2008, 10:22
Duncan ve Manu sahnede: 103-84

San Antonio Spurs, 2-0 geride olduğu Batı Konferansı final serisinin 3. maçında Los Angeles Lakers'ı sahasında 103-84'lük skorla geçerek durumu 2-1'e getirdi. Tim Duncan, 22 sayı – 21 ribauntla double-double yaparak yıldızlaştı.

http://www.ntvspor.net/Images/30819.jpg

NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 09:20 TSİ 26 Mayıs 2008 Pazartesi

Batı Konferansı final serisinde 3-0 geriye düşmek istemeyen San Antonio Spurs, tecrübeli isimleri Tim Duncan ve Manu Ginobili’nin yıldızlaştığı maçta Los Angeles Lakers’ı seyircisi önünde 103-84 mağlup ederek seride durumu 2-1’e getirdi. Play-off’ta evinde oynadığı maçların tamamını kazanan son şampiyon, NBA finali için iddiasını sürdürdü.

Normal sezonun en değerli oyuncusu Kobe Bryant’ın ürettiği 6 sayıyla karşılaşmaya iyi başlayan Lakers, ilk 3 dakika içinde 7-4 öne geçti. Kenardan gelen Manu Ginobili’nin üç sayı çizgisinin gerisinden üst üste kaydettiği basketlerle farkı 1 sayıya indiren Spurs, Jordan Farmar’ın sayılarına engel olamadı ve ilk çeyreği 24-21 geride kapattı.

Lakers ikinci çeyreğe top kayıplarıyla başlarken, Manu Ginobili’nin üst üste kaydettiği 8 sayıyla skoru 36-32’ye getiren ev sahibi takım, uzun bir aradan sonra yeniden öne geçti. Arjantinli yıldıza hücumda Tim Duncan ve Tony Parker’ın da eşlik etmesiyle birlikte ilk yarının sona ermesine 2 dakika 15 saniye kala farkı 10 sayıya yükselten Spurs, devreyi de 49-39 üstün tamamladı.

İkinci yarının ilk dakikalarında iki takım da hücumda etkili olurken, konuk ekip Pau Gasol’ün basketleriyle skoru 56-47’ye getirerek farkı tek haneye çekti. Serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla üçüncü çeyreğin son 4.5 dakikasına 60-51 önde giren ev sahibi takım, tecrübeli oyuncu Bruce Bowen’ın üç sayılık basketiyle farkı 12 sayıya yükseltti ve dördüncü çeyreğe de 69-57 üstün girdi.

Son çeyreğe hızlı giren Spurs, 12-4’lük seriyle skoru 81-61’e getirerek farkı 20 sayıya kadar çıkardı. Karşılaşmanın tamamlanmasına 8 dakika kala sahne alan Kobe Bryant’ın üç sayı çizgisinin gerisinden kaydettiği 4 basketle maça yeniden ortak olan Lakers, bitime 5 dakika kala farkı 12 sayıya indirdi. Serinin ilk maçındaki gibi güçlü rakibinin geri dönmesine izin vermeyen ev sahibi takım, farkı yeniden 20 sayıya kadar yükseltti ve sahadan 103-84 galip ayrıldı.

Serbest atış çizgisinden sadece yüzde 47.1 ile şut kullanan Lakers’a asistlerde 22-13 üstünlük kuran son şampiyon, yüzde 51.4 saha içi isabetiyle hücum etti ve üç sayılık atışlarda da yüzde 55.6 ile oynadı.

Sergilediği olağanüstü performansla pota altını domine eden Tim Duncan, 22 sayı – 21 ribauntla double-double yaptı. Kullandığı 17 şutun 8’ini sayıya çeviren yıldız oyuncu, serbest atış çizgisinden 6/9 isabet kaydetti. 38 dakika ter döken tecrübeli isim, istatistiklerine 5 asist ve 1 blok ekleyerek maça damgasını vurdu.

İlk 2 maçta ürettiği toplam 17 sayıyla büyük hayal kırıklığı yaratan Manu Ginobili, ilk yarıda Lakers’ın potasına 22 sayı bırakmayı başardı. Kenardan gelerek Spurs’ün skor yükünü çeken Arjantinli yıldız, 9/15 saha içi isabetiyle 30 sayı üretti. 31 dakika sahada kalan Arjantinli yıldız, üç sayı çizgisinin gerisinden 5/7 isabet kaydetti. Serbest atışlarda 7/7 ile oynayan tecrübeli isim, hanesine 2 ribaunt -1 asist ekledi.

Skora önemli katkı yapan Fransız oyun kurucu Tony Parker maçı 20 sayı – 5 asist – 3 ribaunt – 1top çalmayla tamamlarken, Michael Finley 8 sayı – 3 ribaunt – 1 asistle, Fabricio Oberto 7 sayı – 5 ribaunt – 1 asist – 1 top çalmayla, Brent Barry 6 sayı – 4 asist – 1 ribaunt – 1 top çalma – 1 blokla, Bruce Bowen 5 sayı – 1 asist – 1 top çalmayla oynadı.

Serinin kilit oyuncularından Lamar Odom’un hücumda etkisiz kaldığı gecede skor üretmekte zorlanan Lakers’ın süper starı Kobe Bryant, 30 sayı – 5 ribaunt – 3 top çalma – 1 asistlik performansıyla takımının en skorer ismi oldu. 13/23 saha içi isabetiyle hücum eden normal sezonun en değerli oyuncusu, üç sayılık atışlarda 4/9 isabet kaydetti. 38 dakika sahada kalan ve kullandığı tek serbest atışı kaçıran tecrübeli oyuncunun çabaları, son şampiyonu deplasmanda devirmek için yeterli olmadı.

Pota altından bulduğu sayılarla Lakers’a önemli katkı yapan Pau Gasol, 15 sayı – 5 ribaunt – 1 asistle salondan ayrıldı. Kullandığı 18 şutun 7’sini sayıya çeviren İspanyol yıldız, 37 dakika görev yaptı ve serbest atış çizgisinden 1/2 ile oynadı.

Tecrübeli forvet Lamar Odom 2/11 saha içi isabetiyle hücum ettiği maçı 11 ribaunt – 7 sayı – 6 asist – 1 top çalmayla noktalarken, Sırp forvet Vladimir Radmanovic 9 sayı – 9 ribaunt – 2 asist – 1 top çalmayla, kenardan gelen Jordan Farmar 10 sayı – 3 ribauntla katkı sağladı

Oğuz B.
26.05.2008, 11:02
Boston Celtics @ Detroit Pistons

http://www.nba.com/media/playoffs2008/rwallacekg_627_080520.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/ripmax_627_080520.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/celticsdance_627_080520.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/rwallacedrive_500_080520.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/typrincejumper_627_080520.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/rallen_627_080520.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/piercewide_627_080520.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/piercelay_627_080520.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/kgdunk_400_080520.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/rondolya_400_080520.jpg

Oğuz B.
26.05.2008, 11:04
http://www.nba.com/media/playoffs2008/billupsdrive_600_080520.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/riplay_400_080520.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/poseydrive_627_080520.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/kperkinshook_400_080520.jpg
http://www.nba.com/media/playoffs2008/kgfist_627_080520.jpg

Cengiz Çubukcu
26.05.2008, 11:07
Umarın Boston Detroit'i geçip finalde batının galibini de yenerek bu sene şampiyonluğu kucaklayacak...bu takıma olan sempatim garnetten dolayı fazlasıyla artmış durumda

Oğuz B.
26.05.2008, 11:09
http://www.nba.com/media/playoffs2008/kbryantenter_400_080521.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/manuenter_400_080521.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/captains_627_080521.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/tip1_627_080521.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/manover_627_080521.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/duncanomberto_627_080521.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/bigs_627_080521.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/dfishdef_627_080521.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/kbdrive_627_080521.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/paukb_627_080521.jpg

Oğuz B.
26.05.2008, 11:11
http://www.nba.com/media/playoffs2008/kbtdwide_627_080523.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/kbground_627_080523.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/manucoach_627_080523.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/lukehorry_627_080523.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/gasolscream_400_080523.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/gasolduncan_627_080523.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/horryduncan_627_080523.jpg

http://www.nba.com/media/playoffs2008/tduncback_400_080523.jpg

Osman Yavuz
26.05.2008, 13:51
Bu nasıl bir dengesizlik anlamadım ben.İlk maç San Antonio 20 sayı farklı öndeyken arkadan gelip yeniyor Lakers.2. maçta Lakers San Antonio gibi takıma 30 sayı fark atıyor.3. maçta da San Antonio 20 sayı farkla yeniyor Lakers'ı.Ben çok büyük bir denge bekliyordum bu iki takımın maçında.Ancak gördüğümüz manzara gerçekten hayal kırıklığı.Bir sonraki maç nasıl bir fark olacağı merak konusu.

Diğer tarafta da Boston çok önemli bir galibiyete imza attı.Zaten bana göre Nba'in en iyi 3 power forvetinden biri(Diğerleri Duncan veNowitzki) olan hatta bence en iyisi olan Garnett yine klasını konuşturdu.Takımda Paul Pierce'la birlikte liderlik görevini çok iyi yapıyor.Sağ ve sol çaprazdan çok iyi şut atıyor.Pierce ve Garnett'ın önderliğinde bu seriyi geçerler ve şampiyon olurlar.

Selman
26.05.2008, 13:56
Lakers Ginobilinin hışmına uğramış:)İlk iki maçda hayal kırıklığı yaşatan Manu kendini bulmuş bu maçda, özetlere baktım da inanılmaz üçlükler atmış.Evimizde ki 2. maçda rahat geçicektir, sonra deplasmanda kazanıcaz inşallah.:)

Özge
26.05.2008, 15:40
Gece uyandığımda maça bakayım dedim 2. periyot sonuydu ve Spurs 10 sayı farkla öndeydi.10 sayı fark olunca izlemedim zaten:DMaçın Lakers için zor olacağını söylemiştim ve öyle de oldu.Odom etkisizdi.Spurs'ü sahasında yenmek zor ama bunu yapmalıyız.:)

Hasan61
26.05.2008, 18:10
beklediğim gibi spurs kazandı

Serdær
27.05.2008, 00:18
Derinden ve ağır adımlarla geliyoruz.. ;)

Özge
27.05.2008, 15:39
Detroit seriyi 2-2'ye getirdi.Maçları anlayamıyorum açıkçası 2 gün önce Boston Detroit'e 20 sayı fark atıyor bugün ise Detroit Boston'a 20 sayı fark atıyor ve seri başbaşa devam ediyor.:):DMcDyess çok iyi oynadı.Maxiell'ın müthiş bir bloğu vardı. Garnett potaya asılı kaldı resmen.:D

Bu gece Lakers-Spurs maçı var.Lakers için zor bir maç olacak.Deplasmanda oynadığı bu maçı kazanırsa çok büyük bir avantaj yakalayacak.

Özge
28.05.2008, 08:20
Tebrikler Lakers.İşte budur:)Deplasmanda Spurs'ü yenerek seriyi 3-1 getirdik ve büyük bir avantaj yakaladık.:)Seri 4-1 bitecek galiba.:):D

Serdær
28.05.2008, 11:26
Kötü bir yenilgi aldık.

Kendi sahamızda yenilmemize rağmen evimizde maçı yendikten sonra deplasmana gidip 2 maç almamız lazım.

İşimiz biraz zor ama imkansız değil :cool:

Ömer SEVİNÇ
28.05.2008, 11:34
Yalan olduk iyi mi?:)

Boston'a finalde Lakers karşısında başarılar dilerim:D

Osman Yavuz
28.05.2008, 11:35
Kötü bir yenilgi aldık.

Kendi sahamızda yenilmemize rağmen evimizde maçı yendikten sonra deplasmana gidip 2 maç almamız lazım.

İşimiz biraz zor ama imkansız değil :cool:
Serdar daha evinizde maç olmayacak galiba.:DÇünkü bir dahaki maç Los Angeles'a gidiyorsunuz ve orada işinizi bitirirler.Çok büyük bir mucize olmazsa Lakers finalde.Ama bu SAS'ın işi belli olmaz.Amerikan tarihinin en başarılı koçu ve takımı var orada.Ancak dediğim gibi çok zor bundan sonra.

Serdær
28.05.2008, 11:55
Serdar daha evinizde maç olmayacak galiba.:DÇünkü bir dahaki maç Los Angeles'a gidiyorsunuz ve orada işinizi bitirirler.Çok büyük bir mucize olmazsa Lakers finalde.Ama bu SAS'ın işi belli olmaz.Amerikan tarihinin en başarılı koçu ve takımı var orada.Ancak dediğim gibi çok zor bundan sonra.

Küçük bir teknik hata :)

Öyle bir derin mağlubiyet aldık ki şaşırdım artık :)

Herşey olabilir bakalım.

Bu Lakers'a 20 Sayı Fark atanda bizdik ;)

Osman Yavuz
28.05.2008, 12:02
Bu Lakers'a 20 Sayı Fark atanda bizdik ;)
30 sayı yiyen deççççççççç

Serdær
28.05.2008, 12:06
30 sayı yiyen deççççççççç

Basketbol bu.

Top yuvarlaktır :)

Ben böyle birşey yazılacağını bile bile 20 sayı fark attık demiştim.

Ama Osman Saolsun ! Hemen Yüzümüze vurdu. :cool:

Murat'
28.05.2008, 12:07
spursden umudumu kestim...bu sene şampiyon boston olacak...

Osman Yavuz
28.05.2008, 12:15
Basketbol bu.

Top yuvarlaktır :)

Ben böyle birşey yazılacağını bile bile 20 sayı fark attık demiştim.

Ama Osman Saolsun ! Hemen Yüzümüze vurdu. :cool:Sonra unutmadığım bir şey daha var Serdar.20 sayı geriden gelip de yenmişlerdi sizi.:D
Şaka bir yana ki bunlar gerçek istatistikler:) Spurs'un ne yapacağı belli olmaz.Final takımıdır onlar.Ancak bu saatten sonra da Staples Center'da 2 maç almak çok zor olur.Arkadaşları Duncan'ın yarısı kadar mücadele verseler seri bu duruma gelmezdi.Spurs'un artık yeniden yapılanmaya gitmesi gerekiyor.Duncan'ın yanına yeni yetenekler serpiştermesi lazım bana göre.

Diğer taraftan da Boston gelirse ezeli rekabette müthiş bir mücadele seyredeceğiz.Detroit de Boston da çok sert takımlar.Özellikle Detroit'de Jason Maxiell'ın KG'ye yaptığı bloğu gördünüz mü bilmiyorum ama uzun yıllardır böyle blok görmedim ben:)

Serdær
28.05.2008, 12:27
Özellikle Detroit'de Jason Maxiell'ın KG'ye yaptığı bloğu gördünüz mü bilmiyorum ama uzun yıllardır böyle blok görmedim ben:)

KG Potaya asılı kaldı :)

Dedim öyle kalıcak sabaha kadar ağlıcak :)

seyyah61
28.05.2008, 13:10
Dünkü maci seyredemedim ama bu sabah nba.com'u acip Lakers'in 2 sayi farkla deplasmanda yendigini görünce cok sevindim. Seri 3-1 oldu ve artik Sas bundan sonra en fazla bir mac alir. Lakers-Celtics finali olsun cok isterim.

UğuR
28.05.2008, 13:16
Lakers finale çok yakın: 91-93

Los Angeles Lakers, Batı Konferansı final serisinin 4. maçında San Antonio Spurs'ü 93-91 yenerek 3-1 öne geçti. Kobe Bryant, 28 sayı – 10 ribauntla double-double yaptı.

http://www.ntvspor.net/Images/30899.jpg

NTVSPOR
Güncelleme: 10:25 TSİ 28 Mayıs 2008 Çarşamba

Şampiyonluğun en güçlü adaylarından Los Angeles Lakers, Kobe Bryant – Lamar Odom – Pau Gasol üçlüsünün etkili oyunuyla, San Antonio Spurs'ü deplasmanda 93-91 mağlup etti ve Batı Konferansı final serisinde 3-1 öne geçti. Bu sezon seyircisi önünde oynadığı play-off maçlarında ilk kez sahadan boynu bükük ayrılan son şampiyon, final şansını zora soktu.

Son şampiyonu deplasmanda mağlup ederek NBA finallerine bir adım daha yaklaşmak isteyen Lakers, karşılaşmaya 12-4'lük seriyle başladı. Skor üretmekte zorlanan Spurs'ün savunmasını kolay aşan konuk takım, ilk çeyreğin bitimine 4.5 dakika kala skoru 22-8'e getirerek farkı çift hanelere çıkardı. Tim Duncan - Tony Parker – Brent Barry üçlüsünün sayılarıyla ayakta kalan ev sahibi ekip, çeyreğin sonunda farkı 5 sayı indirdi.

İkinci çeyreğin ilk bölümünde kenardan gelen oyuncuların kaydettiği basketlerle etkili olan Lakers, ilk 5 dakika içinde skoru 41-31'e getirerek farkı yeniden çift hanelere taşıdı. İlk çeyrekte skor yükünü üstlenen üçlüsüyle ikinci çeyrekte de etkili olan Spurs, devrenin sona ermesine 3 dakika 16 saniye kala skoru 43-43'e getirerek eşitliği sağladı. Rakibine 3 dakika içinde yakaladığı 10-4'lük seriyle cevap veren konuk takım, soyunma odasına 53-47 üstün gitti.

İkinci yarı karşılıklı basketlerle başlarken, ev sahibi ekip Tim Duncan'ın pota altından bulduğu sayılarla üçüncü çeyreğin son 4.5 dakikalık bölümüne girilirken skora 65-65 denge getirdi. Oyuna sonradan giren Sasha Vujacic'in de skora katkı yapmasıyla üstünlüğü yeniden ele geçiren Lakers, dördüncü çeyreğe 77-70 önde girdi.

Konuk takım son çeyreğin ilk 2 dakikalık bölümünde skor üretemezken, Tim Duncan ve Brent Barry ile hücumda etkili olan son şampiyon farkı 2 sayıya kadar indirdi. Kobe Bryant ve Lamar Odom'un sahne almasıyla birlikte son 3.5 dakikaya 88-79 üstün giren Lakers, Manu Ginobili - Tony Parker ikilisinin sayılarına engel olamadı ve son 28 saniyeye sadece 2 sayı avantajla girdi. Kalan bölümde rakibine sayı şansı tanımayan Spurs, Brent Barry'nin bitime 2.1 saniye kala kullandığı üç sayılık atışı sayıya çevirememesiyle birlikte maçı 93-91'lik skorla kaybetti.

Son şampiyona ribauntlarda 46-37 üstünlük kuran Lakers, yüzde 44.7 saha içi isabetiyle hücum etti. Rakibini 14 top kaybına zorlayan Spurs yüzde 40 saha içi isabetiyle maçı noktalarken, serbest atış çizgisinden de yüzde 92.3 ile oynadı.

http://www.ntvspor.net/Images/30901.jpgMaç boyunca Spurs'ün öne geçmesine izin vermeyen Lakers'ın süper starı Kobe Bryant, 28 sayı – 10 ribauntla double-double yaptı. Takımının en skorer ismi olan yıldız oyuncu, kullandığı 29 şutun 14'ünü sayıya çevirdi. Üç sayı çizgisinin gerisinden skor üretemeyen normal sezonun en değerli oyuncusu, sahada kaldığı 41 dakika içinde hanesine 1 asist – 1 top çalma yazdırdı ve galibiyette kilit rol oynadı.

Son çeyrekte ürettiği 8 sayıyla ön plana çıkan Lamar Odom, karşılaşmayı 16 sayı – 9 ribaunt – 3 asistle tamamladı. 4/9 saha içi isabetiyle hücum eden tecrübeli isim, serbest atış çizgisinden 8/9 ile oynadı. 31 dakika görev yapan yıldız oyuncu, sadece 1 top kaybı yaptı.

İspanyol yıldız Pau Gasol 10 sayı – 10 ribaunt – 6 asist – 2 blok – 1 top çalmayla double-double yaparken, Sırp forvet Vladimir Radmanovic 11 sayı – 6 ribaunt – 2 asist – 1 top çalmayla, Luke Walton 9 sayı – 5 ribaunt – 1 asistle, Derek Fisher 9 sayı – 3 ribaunt – 2 top çalma – 1 asistle katkı yaptı.

Seyircisi önünde maça istediği şekilde başlayamayan Spurs'te karşılaşmayı 29 sayı – 17 ribaunt – 3 asist – 3 top çalma ve 3 blokla noktalayan Tim Duncan gecenin en iyi performanslarından birine imza attı. Double-double yaparak sahanın en skorer ismi olan tecrübeli oyuncu, 10/26 saha içi isabetiyle hücum etti. Serbest atış çizgisinden 9/11 isabet kaydeden yıldız oyuncu, 45 dakika ter döktü; ancak takımını galibiyete taşıyamadı.

Skorer oyunuyla Spurs'e önemli katkı yapan Tony Parker, 23 sayı – 9 asist – 4 ribauntluk performansıyla takımını ayakta tutmaya çalıştı. 8/17 saha içi isabetiyle hücum eden Fransız oyun kurucu, kullandığı 7 serbest atışı da sayıya çevirdi. 42 dakika mücadele eden yıldız oyuncunun çabaları, galibiyet için yeterli olmadı.

Maçın bitimine 2.1 saniye kala kullandığı 3 sayılık satışı sayıya çeviremeyerek takımına maçı kazandırma şansını değerlendiremeyen Brent Barry 23 sayı – 5 ribaunt – 2 top çalma – 1 asistle salondan ayrılırken, 2/8 saha içi isabetiyle hücum eden Manu Ginobili 7 sayı – 6 asist – 1 ribauntla, Bruce Bowen 7 sayı – 2 ribaunt – 1 asist – 1 top çalma ve 1 blokla oynadı.

Bartuğ13
28.05.2008, 14:36
lakers gerçekten mükemmel bir iş yaptı.bu seriyi bugün bitirmiş oldu.3 oyuncudan 75 sayı katkı alıp,onun dışındakilerden toplamda 16 sayı katkı olursa maçı kaybetmeleri çok normal.tekrar helal olsun lakersa.sonunda finali de alacaklarına inanıyorum.bynumun hala oynamadığını da hatırlatmama gerek yok herhalde.geleceğin takımını kurdular ve bu ilk şampiyonlukları olacak.bundan sonra da en az 2-3 sene bu lige damgasını vuracaklardır.
bence lakers bu maç sonrası finaldeki rakibini beklemeli.yine de tabi dikkati elden bırakmamak gerekli.spursun de çok ciddi bir takım olduğunu unutmayalım.sadece bu saatten sonra deveye hendek atlatmaları gerekli ve ben bunu başaracaklarına ihtimal vermiyorum.

boston-detroit serisine dikkatlerimizi vermeliyiz bundan sonra.orası çok daha karışık ve son maça kalma ihtimali çok yüksek.bakalım ve onun heyecanını yaşayalım.

Selman
28.05.2008, 14:39
Evinde yeniliyorsan finale filan çıkamazsın.Yazık oldu Duncan'ın emeklerine.Biz bu avatarı 1 hafta daha taşıyacaz gibi:mad:

Oğuz B.
28.05.2008, 14:40
LaL ı SaS da durduramdı artık iş kaldı BOSTON a hadi bakılım

Özge
28.05.2008, 14:56
Evinde yeniliyorsan finale filan çıkamazsın.Yazık oldu Duncan'ın emeklerine.Biz bu avatarı 1 hafta daha taşıyacaz gibi:mad:
Hemşo istersen Kobe avatarı koy.:):D

Staples Center'da bu seriyi bitirelim ve rakibimizi bekleyelim.:)

Hasan61
28.05.2008, 15:04
final maçları en erken ne zaman başlar????

Hüseyin İlkin
28.05.2008, 15:31
Son pozisyonda Barry'ye "bodozloma" giren Fisher'ın hareketine faul çalmayan hakemlere selam olsun.İki atış olacaktı belki ama ikisini attığımız taktirde,uzatmalarda bütün ivme-momentum bizde olacaktı çünkü maçta oraya son bir dakikada 7 sayılık bir geriden dönüş yaptık.Bunun moral avantajı olacaktı tabii.

Ama yenilginin ana nedeni,hakemlerden çok bizim "atamadığımız" dış şutlardı.Bu sene kritik olan bizim oyunumuzda üçlükler,bunun istisnaları da var tabii de,genel itibariyle kaybettiğimiz bütün maçlarda kötü dış şut atıyoruz,önüne geçemedik bir türlü.Manu'da böyle olunca,yenilgi kaçınılmaz oldu.Lakers'ı ve Lakers'lıları tebrik ederim,artık buradan dönmemiz "çok zor".

seyyah61
28.05.2008, 15:52
final maçları en erken ne zaman başlar????
Celtics-Pistons serisinde en az iki mac daha oynanacak. Yani en erken 7 gün sonra baslar.

Hasan61
28.05.2008, 16:05
Celtics-Pistons serisinde en az iki mac daha oynanacak. Yani en erken 7 gün sonra baslar.
çok sağol..7.maça kalma ihtimaliyle 10 gün dersek benim için yeterli bir süre.....
sınavlar 6sında bitiyor.sonra zaten okula gitmeye gerek yok...rahatça izliyebilirim

Oğuz B.
29.05.2008, 09:14
Boston 3-2 öne geçti

NBA'de Doğu Konferansı final eşleşmesinde Boston Celtics, sahasında konuk ettiği Detroit Pistons'ı 106-102 mağlup ederek seriyi 3-2'ye taşıdı.

Ray Allen, mücadeleyi 29 sayı ile tamamlarken, Detroit'in bitime bir dakika kala farkı bire indirdiği esnada attığı 2 sayılık atışla, karşılaşmaya damgasını vuran isim oldu.

Ardından Kevin Garnett'le beraber kullandıkları serbest atışları sayıya çevirerek, karşılaşmadan galip ayrılan taraf oldular.

Garnett mücadeleyi 33 sayı ile tamamlarken, kariyerinde bir play-off maçında attığı en fazla sayıya ulaştı. Kendrick Perkins ise 18 sayı ve 16 ribaundla mücadeleyi tamamladı.

Üst üste 6. kez finale yükselen Detroit'te Chauncey Billups, 26 sayı kaydederken, Richard Hamilton, 25 sayı kaydetti.
Eşleşmede 6. maç Cuma günü Detroit'te oynanacak, gülen taraf Detroit olursa 7. maç Pazar günü Boston'ta yapılacak.

http://www.hizliresim.com/2008/5/29/495.jpg

Hüseyin İlkin
29.05.2008, 09:57
Son periyotu izleyebildim sadece,bizim seride her maça kalktığım için bu seride ancak tekrarlar ve canlı olarak son periyotları izleyebiliyorum.

Neyse diyeceğim o dur ki,Detroit deplasmanda son periyot aslında iyi oyun sergiledi,skoru kafa kafaya getirdi ama playofflarda suskun yıldız "Ray Allen" son dakika da sahneye çıkarak,Pistons'ın galibiyete ulaşmasına izin vermedi.Tabii Pistons için hala zaman vardı ama olmadı,sonuç olarak bence bu maç 7'ye gidecektir ve son maçı da "günlük" performans belirleyecektir.

Cengiz Çubukcu
29.05.2008, 10:03
Haydi boston 7. maça kalmadan bitir işi, tıpkı yıllar önceki finallar gibi olsun boston celtics & L.A. Lakers..

Sacit
29.05.2008, 11:38

selman, gel sende Lakers'li ol :)

en iyiler bizde, başarı bizde ;)

http://www.ntvspor.net/Images/30901.jpg

Özge
29.05.2008, 16:05
Boston seride 3-2 öne geçti ama ne olacağı belli olmaz.Her şey Detroit'in kendi sahasındaki oyununa bağlı ve tabi ki Boston'ın da.Garnett ve Perkins çok etkiliydi.Garnett hemen hemen her maç iyi ama Perkins'ın bu maçtaki katkıları Boston'a galibiyeti getirdi denilebilir.Detrit son çeyrekte iyiydi ama sonucu değiştiremedi.McDyess bu maç çok kötüydü.

Lakers'ın bu gece sahasındaki maçı kazanıp seriyi daha fazla uzatmamalı.Bu maçı da alıp rakibimizi bekleyelim.:D

seyyah61
29.05.2008, 17:14
Lakers-Celtics finaline adim adim yaklasiyoruz.

İleli
30.05.2008, 00:26
Hanceri vuralim bu gece duncan aglasin dursun..
not:fisherin yaptigi hareket yuzde bin faul ama napcan sadece spurse olmuyo bunlar gecen seneyi dusunsunler :)..

Selman
30.05.2008, 00:37
not:fisherin yaptigi hareket yuzde bin faul ama napcan sadece spurse olmuyo bunlar gecen seneyi dusunsunler :)..

Ne olmuş geçen sene?Merakımdan soruyorum.

Mustafa
30.05.2008, 01:02
Bunu espri olarak farzediyorum. Boston daha playofflarda deplasmanda mac kazanamadi. Iki kez sicradilar. Detroit'in bu turu gecme ihtimali %70. Bir haftadir dinleniyorlar ve Boston daha simdiden 14 mac yapti bile.

Lakers-Celtics finaline adim adim yaklasiyoruz.

Evet Lakers-Celtics finaline az kaldı.Bu sefer espri degil gercek :D

Hüseyin İlkin
30.05.2008, 04:16

Ne oldu geçen sene ? Kurallar dışı sahaya atlayınca Suns'luların cezasını biz mi çekmeliyiz "şaibe" oldu tarzı açıklamalarla,Cavs maçında lehimize bir steps düdüğü çıktı diye biz mi düşünmeliyiz.
Hakemler elbette bize de avantaj sağlamıştır zamanında,tercih hakları bizden olmuştur bazı maçlarda ama geçen sene bir Utah maçı dışında böyle birşey hatırlamıyorum.

Bu arada maçı izlemek isteyenlere linki Öm'den atabilirim,isteyenler bana ulaşsın.

Hüseyin İlkin
30.05.2008, 06:51
Lakers finalde,tebrikler.

İleli
30.05.2008, 06:56
laik oldugumuz yerdeyiz kolay bi seri oldu gelsin boston MVP isterse kupayida goturecek!
manu ve horry kendileri yalandan yere atmalar yakismiyor :)..

Hüseyin İlkin
30.05.2008, 07:00
Manu'nun kanında var,Arjantinli toprağından da,bunu yapan hiç Lakers'lı yok mu ?

Sasha ne ? Gasol ne ? Yani her takımdan çıkar böyleleri,faul kazanmak için bu yola başvururlar,bu seride Sasha'nın aldığı bir faul var evlere şenlik,videosu vardı,bulursam koyarım buraya.

İleli
30.05.2008, 07:16
horry ve ginobilinin ustune yoktur ama dogruya dogru, neyse sabahin korunde beyni zorlamaya gerek yok renkdasim bosver kafa agritmayalim en iyisi..

Özge
30.05.2008, 08:25
Lakers-Spurs serisinin sonuna geldik.Açıkçası bu kadar rahat geçeceğimizi düşünmüyordum.:DTebrikler Lakers.Rakimizi bekliyoruz.

Kaya
30.05.2008, 09:12
Efsane finale 1 adım kaldı.
Umarım Boston Celtics ismini finale yazdıran takım olur da özlenen finali izleme şansını yakalarız.

Oğuz B.
30.05.2008, 09:20
küçük bir hatırlatma celtics-pistons serisinin 6. maçı bu gece ntvde...

Cengiz Çubukcu
30.05.2008, 09:41
Efsane finale 1 adım kaldı.
Umarım Boston Celtics ismini finale yazdıran takım olur da özlenen finali izleme şansını yakalarız.

magic johnson yerine kobe , larry bird yerine de garnet olsun....neydi o yıllar, dar şortlar falan :)

Şahinoğlu
30.05.2008, 14:02
Kevin Garnett diyom başka bişe demiyom :) saldır Celtics.

Samet Berber
30.05.2008, 14:36
küçük bir hatırlatma celtics-pistons serisinin 6. maçı bu gece ntvde...
Saat kaçta ???

Mustafa
30.05.2008, 14:45
Saat kaçta ???

3:30 da daha önce nbatv diye söylüyorladı ntv ye almışlar.Mutlaka izleyip Boston'a destek olmam lazım :)

Hasan61
30.05.2008, 16:39
pistons al bu maçı 7. maça götür işi final ne kadar geç başlarsa benim için o kadar iyi

Murat'
30.05.2008, 17:08
boston şampiyon olacak bence...uzun zamandan beri şampiyon olamıyorlar....

Özge
30.05.2008, 17:13
Hemşo Spurs'e çok güvendin ama sana demiştim di mi?:DAvatara 1 hafta daha devam yani:Dççç

Hüseyin İlkin
30.05.2008, 17:16
pistons al bu maçı 7. maça götür işi final ne kadar geç başlarsa benim için o kadar iyi

Pistons alsa da,kaybetse de final serisinin başlama tarihi aynı.Yani bu maça bağlı değil,final serisinin başlaması.

Game1: 6 Haziran Lakers @ Celtics/Pistons
Game2: 9 Haziran Lakers @ Celtics/Pistons
Game3: 11 Haziran Lakers vs. Celtics/Pistons
Game4: 13 Haziran Lakers vs. Celtics/Pistons
Game5: 16 Haziran Lakers vs. Celtics/Pistons *
Game6: 18 Haziran Lakers @ Celtics/Pistons *
Game7: 20 Haziran Lakers @ Celtics/Pistons *

Tüm maçlar gece 04:00'da Ntv ekranlarında.

Benim tahminim,serinin yedinci maça gideceği ve Boston'un üst tura adını yazdıracağı yönünde.

Sefa Murat Dokuz
30.05.2008, 17:37
http://img140.imageshack.us/img140/6046/2mzmsd3nf5.gif (http://imageshack.us)
http://img140.imageshack.us/img140/6046/2mzmsd3nf5.bade60c932.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=140&i=2mzmsd3nf5.gif)

GO LAKERS GO

Cengiz Çubukcu
31.05.2008, 09:06
Celtics 89 at Pistons 81
boston finalde...

Özge
31.05.2008, 09:41
Güzel bir final bizi bekliyor.Lakers'a güveniyorum.Bu kadar geldik bundan sonra bırakmayalım yani:D

Bülent Bayraktar
31.05.2008, 10:02
NBA in en büyük 2 takımını finalde görmek güzel,
en son 21 yıl önce karşılaşmışlar gerçekten çok uzun zaman olmuş

7 maç görebiliriz ama 4-2 lakers biter diyorum

Hamdi Karamahmutoğlu
31.05.2008, 10:13
Ben Celtics'in almasini isterim.
Ne de olsa dogunun takimi. (:

Samet Berber
31.05.2008, 10:15
Uff yine izleyemedim . :(

Final serisi ne zaman başlıyor ?

Mustafa
31.05.2008, 10:48
Celtics-Lakers finaline çok az kaldı ;)

Celtics-Lakers finaline az kaldı demiştim ve büyük final geldi.Bu sene biz şampiyonuz tutabilene aşkolsun :D

Özge her türlü iddaaya hazırım :D

Hasan61
31.05.2008, 12:35
büyük final geldi
boston 0,25 adım daha önde

Hüdai Pervaneli
31.05.2008, 12:45
iki takimda süper oynuyo:D final kacmaz

Serdær
31.05.2008, 12:53
Boston'o başarılar :o

seyyah61
31.05.2008, 12:56
Cok güzel bir seri oldu gercekten. Boston'un galibiyetindeki en büyük etken de Rasheed Wallace'in inanilmayacak derecede yüzdesiz oynamasiydi. Benim de gönlümden gecen final oldu. Tebrik ediyorum Celtics'i.

Sefa Murat Dokuz
31.05.2008, 13:35
5 HAZİRAN İlk maç LAKERS'A BAŞARILAR........

Osman Yavuz
31.05.2008, 17:01
Güzel bir final bizi bekliyor.Lakers'a güveniyorum.Bu kadar geldik bundan sonra bırakmayalım yani:D
Özge Boston şampiyon olur.Hiç boşuna uğraşmayın derim ben.Kevin Garnett veya Paul Pierce MVP olur.Ancak Kevin Garnett bir adım önde.:D

Bartuğ13
31.05.2008, 18:53
harika bir eşleşme.beklediğim ve istediğim final oldu.iki takıma da başarılar.finadelki 3 maç üst üste normal sezonda daha az galibiyet alan takımın evinde oynanması mantığı çok ters.bu sebeple bostonu daha avantajlı görüyorum.2maç olsa mümkün değil kazanamazlardı da 3 olunca deplasmanda kazanma şansları var.lakers ilk iki maçtan birinde deplasmanda galip gelmeli.o çok önemli ve içerdeki maçlar için itici güç olur.merakla beklediğimiz bir final olacak.herkese iyi eğlenceler şimdiden.bu final kaçmaz diyorum.geçen seneki gibi dandik bir final serisi olmayacağını da belirtmek istiyorum.

not:bostonun avantajlarını yazmışım ama şunu da belirtmeden edemeyeceğim.lakersta olup da bostonda olmayan en önemli şey de kobe.o insan görünümlü tanımlanamaz cisim hakkaten şampiyonluğu az biraz yardımla getirebilir.hele bu kadar istiyorken.ben son spurs maçını izlediiğim halde yorum yazamamıştım.
son çeyrekte 17si olmak üzere 39 sayıyı spurs gibi yıllardır savunmasıyla şampiyonluklar alan bir takıma karşı atıyorsa bu adam için söylenebilecek laf kalmamıştır daha fazla.