PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Yattara

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98

halil ibo
24.05.2011, 16:55
Yolun açık olsun.Yaşattıkların için teşekkürler.Şampiyonlukla uğurlanman gerekirdi ama kısmet değilmiş.
Aslında Arap takımlarından biriyle ilk söylenti çıktığında gönderilmen gerektiğine inananlardanım.

Sibel
24.05.2011, 17:02
Yönetim çabuk Yattara'yı geri getir.Adam gibi uğurlayalım da öyle gitsin!! :(

Turgay Atalay
24.05.2011, 17:03
Ağlatılarak gönderilen Yattara ya yapılan vefasızlığı görünce bu kulübün neden asla şampiyon olamayacağını daha iyi anlıyorum. Yönetici yok bu kulüpte.

Allah yolunu açık etsin Yattara.

Ömer SEVİNÇ
24.05.2011, 17:11
Ulan başarıyla top oynayan Selçuk'u Egemen'i görünce keşke başarısız olarak takımda kalsaydın diyorum da beni duymuyorsun artık. Kardeşime zamanında attığım bir mesajdı. "Seni Yattara'dan bile çok seviyorum" Daha ne olsun. Hayat boyu mutluluklar..

Doğan BULAT
24.05.2011, 17:17
Trabzonda herşey var bir vefa yok.. Güle güle karabela :(

krdnz
24.05.2011, 17:18
Egemen başlığında duygusallığa gerek yok demiştim ama brda duygular herşeyin önüne geçiyor.

Güle güle KARA BELA .

OYılmaz
24.05.2011, 17:22
Koca Trabzon'da 10 kişi yok muydu İbrahim Yattara sloganlarıyla havalimanında uğurlayacak ?

leavemealone
24.05.2011, 17:34
Ulan varya belki sadece 8 yilin 3-4 yilini oynadin ama yinede anca gidis görüntülerini görünce icim burkuldu..
Gözlerim doldu be..
Ahh yattara ahh..
Unutmayacagim o eski firtina yattarayi ..

Haluk Pehlivan
24.05.2011, 18:33
Güle güle, yolun açık olsun..

Herşey için teşekkürler..

Oruç
24.05.2011, 18:36
Fatih giderken tek kişi bile yoktu havaalanında. Şaşırmadık yani bu duruma. En azından en iyi dostu Hasan Üçüncü vefasızlık yapmadı kendisine. Böyle olmaması gerektiğini aradan geçen yıllarda anlamış değiliz maalesef. Bir de biz toplum olarak insani değerlere önem veren bir toplumuz güya. Duy da inanma.

Eleştiriyordum kendisini ama böyle olmamalıydı. Hoşçakal İbrahim. Yolun da bahtın da açık olsun.

Sibel
24.05.2011, 18:48
Bize olan sevgin karşılıksız değil,bunu bil yeter...

tsmusampa61
24.05.2011, 18:56
İşte Trabzona gelen topçular türkiye sevgisi alarak ayrılıyor.. Her zaman favorimdin Yattara en kötü maçlarında bile rakipler seni tutmak için 2 adam gönderiyodu. Bize gelmiş en teknik topçusun ve en sampatik... sensiz trabzonsporun neşesi olmıyacak gibi. Allaha Emanet Ol..

bordox
24.05.2011, 19:01
Tribünde bu adama yapılan onca tezahuratlar,şovlar hatta takımın dengesini bozacak şekilde Yattaracılar dün bu adamı 4 kişi ile uğurlamışlar.
Tebrikler,yönetimin olmadığını biliyordum da taraftar da yok be arkadaş.
İlk defa bir yabancının bu şekilde ağladığını gördüm hem de futbolcu milletinden ne yalan söyleyeyim ki orda olmak istedim 4ün 5 olmak vardı.
Adamsın Hasan Üçüncü,adamın kralısın iyi günde yanında olanlar da şimdi pişmanlıklarına yansın.

Onur
24.05.2011, 19:03
Trabzonsporluların ömürleri boyunca hafızalarından silinmeyecek bir adam. Sarı saçlı, kara uşak...

Yolun açık olsun...

exuu
24.05.2011, 19:25
Bu adam ilk geldiğinde,henüz maça falan çıkmamış Fatih tekke'ye soruyorlar bir röportajda 'yeni gelen oyuncu nasıl' diye.Bu adamın burda ne işi var,harika bir oyuncu,idmanlardaki gibi oynarsa avrupaya gider seneye diyor.Acayip umutlanmıştım bunu duyunca,iyi oyuncu olduğunu anladık ama neden burda olduğunu da anladık sonra :)Yolu açık olsun..

Yasin T.
24.05.2011, 19:27
Formsuz hali hiç çekilmiyordu ama formunu tutturdumu yanına kimse yaklaşamıyordu.
Yattara ile ilgili aklımda kalanlar; Samsunspor maçında 4-5 kişiyi çalımlayıp attığı gol ve Orhan Ak'ı ishal edişi.

M.Kılıç50
24.05.2011, 19:36
Sampiyonluk dedin dedin ve gittin be Ibo...
Keske, Keske yasasaydik bu Sampiyonlugu bu sene´de sende bu burukluk ile ayrilmasaydin...
merak etme Ibo´m FIFA´larda PES´lerde bizlere cok kupa kazandirdin... :)
Seni Cok Sevdik ve hala seviyoruz bunu unutma...
Sen Arveladze´lerin, Szymek´in yaninda yer edindin kendine ;)

Seni Seviyoruz Yattara, Keske daha güzel bir sekilde ayrilsaydin...

Kereşenli
24.05.2011, 19:36
Yuh ulan yuh! Bütün haber sitelerine düşmüşüz Yattara'yı 4 kişi uğurladı diye. İnanılacak gibi değil, sekiz yıl Trabzonspor formasını giyinmiş olan bir futbolcuya yapılan bu haksızlıklar doğru değil. En azından vedası normal olsaydı be.

DNA-TS
24.05.2011, 19:38
yolun açık olsun seni hep attığın çalımlarla ,birde takımın en zor zamanlarında tribünlerden yükselen ''oo ooooo ibrahim yattaraaaa'' tezahüratlarıyla hatırlayacağım

Hami_41
24.05.2011, 19:48
Adam nasıl içten ağlıyordu.Yattara'yı Yattara yapan bu takımı ne kadar sevdiğini gider ayak gösterdi bize.
8 yıl bir çok takımı peşinden koşturan ama Trabzondan ayrılmayan Yattaraya bir vefa göstergesi olarak yönetimden bir kişinin bile uğurlamaya gelmemesini kınıyorum.
Böyle emektar bir futbolcu bu şekilde uğurlanırsa bunu gören futbolcular ne düşünür bu takım için; Ne kadar didinsen boşa tek başına alır bavulunu gidersin bu takımdan...

SEDAT
24.05.2011, 19:54
- Ula son zamanlarda baya salladım sana , ama şu ağladığın fotoğrafı görünce gözlerim doldu yemin ederim , unutulmazlar arasına girdin bunu bil , Allaha emanet ol...

balli_kuymak
24.05.2011, 19:55
Bu takım ne büyük futbolcuları şampiyonluk sevinci yaşatamadan gönderdi be... sende onlardan biri oldu kara bela ALLAH yolunu açık etsin yaşattığın herşey için teşekkürler...

POYRAZ
24.05.2011, 20:04
Ah su ayriliklar olmasaydi. Güle güle karabela.

Yiğit SARI
24.05.2011, 20:08
Bende son zamanlarda çok sallamış olabilirim ona ama ağlayarak veda ettiğini görünce gerçekten çok duygulandım. Üstelik yolculamaya giden bile yok doğru düzgün (Yattara'yı, eski Bordo-Mavili oyuncu Hasan Üçüncü ile birlikte 4 kişi uğurladı)...

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=92963

Alptuğ
24.05.2011, 20:14
ilk aklıma gelen anıları
bize ilk geldiği zamanlar lig tv yayınlamıyor o zaman maçlarımızı radyodan dinliyorum
spiker yattarayı anlatırken yattara yattara diye tekrarlıyodu sonra da bi orta...hayır ortalamadı..
evet yattara radyo spikerine bile çalım atmıştı..
ligtv spikeri:yattara adeta roberto carlosun içinden geçti...
sen büyük futbolcuydun sakatlıklar peşini bırakmadı istikrarı sağlayamadın ama bizim gözümüzde hep değerliydin hep de öyle kalacaksın yolun açık olsun tekrar bize dönüp bu forma altında futbola veda etmeni temenni ediyorum
teşekkürler yolun açık olsun...

Pshycologist41
24.05.2011, 20:55
keşke daha çok kişi ugurlasaydı... 8 yıl ve 4 kişi ha! yazık. Güle güle kaptan

esra61
24.05.2011, 21:25
kaptan ağlaya ağlaya gitmene gönlüm razı olmadı ....kara inci güle güle.elbet ts ile yolların tekrar birleşir.
BU KALP SENİ UNUTMAZ KARA BELA:)

Oğuz ZEYTİN
24.05.2011, 21:27
Millet işi gücü bırakmış "Trabzonspor taraftarından bir halt olmaz, Yattara'yı uğurlamaya gitmemişler" diyor.

Dinime söven Müslüman olsa. Tamam, ortada bir yanlışlık var ama bu Trabzonspor'a has değil ki. Sanki kendileri Nouma'yı, Revivo'yu ya da Popescu'yu omuzlarda gönderdiler.

Yakında yolda yürümemizi bile eleştirir bunlar. Ne günlere kaldık, adamların ödü kopuyor gölgemizden...

Cengiz Çubukcu
24.05.2011, 21:32
havaalanında karşılama da olmamalı uğurlama da...Yattara özelinde ise mutlaka Trabzonda bir maç ayarlanmalı....

Sibel
24.05.2011, 22:34
Onun için bir şey yapılsın..Yeter ki yapılsın.

Mustafa ÖZDEMİR
24.05.2011, 22:47
hoşçakal ibo...

Sibel
24.05.2011, 22:50
Ağlama,
Ne olur sen...
,,,
Üzülme,üzülme...UNUTMAYIZ AYRILIK VAR DİYE...
Üzülme,üzülme...
Seni ağlarken görmek zordur gönlüme...

h@msi61
24.05.2011, 22:52
Gozyaslarina kurban olayim be Yattara, uzme kendini...

Aker
24.05.2011, 22:52
Keşke izlemeseydim video yu, içim burkuldu. Hoşçakal Yattara.

Alp Yavuz 13
24.05.2011, 23:30
yazıklar olsun ki 1 kişi bile uğurlamaya gitmedi havalanında gerekli duyuru keşke yapılsaydı... :S seviyorum seni karabela

Berat Akçay
24.05.2011, 23:33
Hoşçakal Karabela , Hoşçakal Sürmeneli'm ,

yatara
24.05.2011, 23:34
Özlicem seni be Yattara :(
bence onun basligi burdan silinmesin!

Murat SİSMAN
24.05.2011, 23:34
Her ne kadar son zamanlar hoşnut olmasada.Kimseler inkar edemez biz bu adamı seviyorduk.Şampiyonluğu kaçırdık fakat Yattara'mızı unuttuk.Hey gidi Yattara hey bize topla dans etmeyi öğrettin.Gözyaşlarını armağan ettin.Her ne kadar kalbin bizimlede olsa.Emin olsa seni sevenin kalbide seninledir..
Kod adı : Kara bela

orkun kır
24.05.2011, 23:39
elbet bi gün gidecekti...ama bunu kabullenmek çok zor işte...defanstakilere meslek bıraktıracak adamdı yattara ilk geldiği zamanlar...umarım şota gibi yattaradabi şekilde türkiyeye gelir...en azından gözümüzün önünde olur

Kasım Hilal
24.05.2011, 23:40
Sevmeyenim yok be Yattara..
Güle güle..

Bera B.
24.05.2011, 23:44
Çok duygulandım be.

Bence de başlığın kapanmasına gerek yok, adam bazıları gibi rakibe gitmedi, bizim gibi hüngür hüngür ağlayarak gitti. Utansınlar, ibret alsınlar.

Bu adama diğerlerine yapılan haksızlıklardan çok mu azı yapıldı sanki? Sormak lazım Egemen'e. Giderse Selçuk'a da bir posta sormak lazım.

azelea
24.05.2011, 23:45
Yattara takım yöneticilerine belki sıkıntılar çıkarmış olabilir ama takım oyuncularınada mı birşeyler yaptı ki ne yönetimden nede oyunculardan kimse yok.
Misafirperverlik demek sadece karşılamak demek değildir. Güzelcenede uğurlamak gerek.

Sibel
24.05.2011, 23:48
Kaderde kadere boyun eğmek vardır,engel olamazsın...Sen mutlu ol,üzülme...

Hqmi
24.05.2011, 23:53
Sen efsanesin be, aradan gelmeli mutlaka Avni Aker'e maçlara. Kalmasını isterdim. Güle güle kara bela.

Koray10
25.05.2011, 01:02
sizce yattara avrupa maclarinda kac milyonlarimiz gitti?

Serap
25.05.2011, 01:08
Seni unutmak mümkün mü? Değil..

61_Serhat_61
25.05.2011, 01:11
UNUTMAK kelimesini sildim attim sayende Kara Bela...
Seni bu hale getirenler utansin...
Sen gitmedin...
Kovuldun...
Senin akittigin o gözya$larin hesabini kim verecek...
Allaha emanetsin...
Kalbimizdesin...
SEVIYORUZ SENI...

İlyas Onat
25.05.2011, 01:28
Kaç yıl oldu...

Terminalden arkadaşlar uğurlamışlardı.

Çocuklar gibi ağlamıştım otobüste.

Pencerede akıp giden görüntüler...

Akıp giden hatıralar...

Hey gidi... Haberlerde Yattara'yı görünce o halde, yutkunup kaldım bunca yıl sonra.

Helal sana Hasan. Ordaydın iyi ki. Dost işte...

Güle güle İbrahima.

Yâdımızdasın.

Chiko
25.05.2011, 02:43
Video'yu yeni gördüm, ah keske görmemis olsaydim. Cok duygulandim... :(
Hakkini helal et Yattara.......

atlantis
25.05.2011, 02:53
Çok sevdiği dostu Hasan Üçüncü en azından yalnız bırakmadı.

Hasan61
25.05.2011, 04:27
Ulan kara bela yine yaptın yapacağını.
Çocukluğum senin çalımlarınla geçti.ALLAH yolunu açık etsin.

Ceyhun Dündar
25.05.2011, 04:46
Sampıyon olacagımız sezon neredeyse 0 katkı yapıp bı nevı arkadaslarını yaı yolda bırakan bı adamın ardından bu kadar uzulecegımı dusunmezdım...
Gercekten yolun acık olsun ılerıde gel bızde altyapıda falan takıl 8 sene ya saka gıbı:)Akp ıle aynı vakıt neler degişti neler:(

mk.esen35
25.05.2011, 08:22
bize en çok lazım olduğu sene yattı.ama vedası benide duygulandırdı.bize güzel dakikalar yaşattı.hele ilk sene orhan akın bağırsaklarına düğüm atması yok mu.

DJTT
25.05.2011, 08:36
Helal olsun! Böyle Yabanci oyuncu bir daha sor buluruz! Istanbultakimlarina pass vermeyen asil Trabzonlu!

mourner
25.05.2011, 14:19
Trabzonspor'un eski kaptanı Ibrahima Yattara, futbolu Bordo-mavili forma altında bırakmayı çok istediğini belirterek, "Şimdi ayrılıyorum ama döneceğim" dedi.

Yattara, Trabzonspor'u hiçbir zaman para için satmayacağını da belirterek, "Bazıları 1 – 2 yıl oynuyor sonra ya bu takımı bırakıyor, ya da benim kadar para istiyor. Umarım çok üzerine titrenenler, benim gibi Trabzonlu olup kalırlar, kaçmazlar. Herkes görecek gerçek Trabzon'u gönülden sevenleri. Beni kenara atanlar da bunu görecek" diye konuştu.
"FUTBOLU BURADA BIRAKMAK İSTİYORDUM"
Trabzon'dan gözyaşları ile ayrılan Gineli futbolcu Ibrahima Yattara, 8 yıldır giydiği bordo – mavili formaya veda etmenin sanıldığı kadar kolay olmadığını söyledi.

Yattara, Trabzon'dan ayrıldığı için çok üzüldüğünü belirterek, "8 yıl önce buraya geldiğimde bu kadar kalacağımı düşünmüyordum. İlk geldiğimde hiçbir şey bilmiyordum, sadece futbol oynamaya gelmiştim. Sonra baktım ki burada çok sempatik ve sevecen insanlar var. İyi işler yaptım bu forma altında. Taraftarlar benim kalbime, bende onların kalbine girdim. Bu takımda futbolu bırakmak istiyordum. Ama olmadı. Ayrılmam gerekiyor. Üzülüyorum tabi ki ama futbol böyle bir oyun" dedi.

"ARKAMDAN ÇOK İŞLER ÇEVİRDİLER AMA TAKIMA ZARAR VERMEMEK İÇİN SUSUYORUM"
Bugüne kadar bir çok yönetim ve hocayla çalıştığını ama sadece mevcut yönetimin kendisine farklı gözle baktığını da ifade eden Yattara, "Bugüne kadar kaç tane başkan, kaç tane hoca gördüm. Sadece bu yönetim beni farklı gördü. Özellikle sakatlıktan sonra yönetim beni göndermek istedi. Arkamdan çok şey yaptılar. Ama takıma zarar vermemek için fazla konuşmak istemiyorum. Trabzon'dan ve Türkiye'den ayrıldığım için çok üzgünüm. Türkiye'de başka bir takıma gidebilirim ama bu takım benim kalbimde. O yüzden Türkiye'de başka takımda oynamak istemiyorum ve ayrılıyorum. Veda için çıktığım Avni Aker de bir grup beni protesto etti. O protestoyu beklemiyordum. O tepkiyi görünce şoke oldum. Tepki görürüm veya görmem bu hiçbir şeyi değiştirmez çünkü bu takımı çok seviyorum. İnşallah ileride tekrar buraya geleceğim" diye konuştu.

"SEZONA İYİ BAŞLAMIŞTIM NEDEN KESİLDİM BİLMİYORUM"
Şampiyonluğu kendilerinin verdiğini de ifade eden Yattara, "8 senedir buradayım ve ilk defa şampiyonluğa bu kadar yaklaştık. Ama olmadı, çok üzüldüm. Devre arasına 9 puan farkla girmiştik. Sezona iyi başlamıştım neden kesildim bilmiyorum. Futbolda her şey olabilir. Teknik direktör beni kullansaydı şampiyonluk görme şansımız daha yüksek olabilirdi. Bazen oynattı, bazen oynatmadı. Bu yüzden kendime gelemedim. Forma giyip kendime gelmek istedim ama şans vermedi. Bence şampiyonluğu biz verdik. Çünkü devre arasına 9 puan farkla girmiştik ve iyi bir takımdık. Çok büyük şansımız vardı. Bu şansı iyi kullanamadık" şeklinde konuştu.

"BEN ASLA BU TAKIMI PARA İÇİN SATMAM"
Yattara, oynayarak, kendisini göstererek para kazandığını da belirterek, "Trabzonspor'da Allah'a şükür iyi paralar kazandım. Ama o paraları kolay kazanmadım. İlk geldiğimde az para kazanıyordum. Oynadım, kendimi gösterdim ve o parayı aldım. Çok kaldım burada. İstediğim zaman gidebilirdim ama parayı hiçbir zaman sorun etmedim. Önemli olan bu formayı giymekti benim için. Bu taraftar ve şehir için oynuyordum. Başka futbolcular geliyor, bir sene oynuyor ve benimle aynı parayı istiyorlar. Gerçi bu yönetimin işi ama ben sadece bir şey söylemek istiyorum; ben bu takımı hiçbir zaman para için satmam. Bazıları 1 – 2 yıl oynuyor sonra takımı bırakıyor. İnşallah herkes bu takımda benim kadar forma giyer ve takımda futbolu bırakırlar. İnşallah seneye herkes bu takımda kalır ve o oyuncular takımı satmaz" dedi.

"BEN TÜRK DEĞİLİM YABANCIYIM AMA İNŞALLAH BURADAKİLER TAKIMI BENİM KADAR SEVER"
Takımın Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmasını çok istediğini de ifade eden Yattara, "Umarım bu takım seneye Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olur ve ben de onları izlerim. Türk değilim yabancıyım ama inşallah ben bu takımı ne kadar seviyorsam diğerleri de o kadar sever ve bu takımda kalırlar. Umarım üzerine çok titrenenler, benim gibi Trabzonlu olup kalırlar ve kaçmazlar. Herkes görecek gerçek Trabzon'u gönülden sevenleri. Beni kenara atanlarda bunu görecek" ifadelerini kullandı.

Sibel
25.05.2011, 18:33
Senin kıymetini bilmeyen yönetim,taraftar her kim varsa yazıklar olsun! Nefret ettim arkadaş bu işten!

Erbay
25.05.2011, 19:43
Adamsın Yattara. 2 sene önce Katarlıların sana verdiği parayı bunlara versek ne yaparlardı acaba.

Oğuz B.
25.05.2011, 20:27
Hoşçakal İbo..
İnşallah her zaman mutlu olursun.

Alp Yavuz 13
25.05.2011, 22:27
adamsınnnnnnnn yattara seni çokkkkkkk seviyorummmmm karabela

İHSAN
25.05.2011, 22:46
havaalanında birkaç taraftar tarafarından uğurlanmış. haberde böyle geçiyordu. sadece birkaç taraftar gitmşse uğurlamaya, biz ibrahim üçüncü'yü sevmemişiz, demektir...

Efendioglu
25.05.2011, 22:53
Seni uğurlamaya gelen olmasa bile senin takımı ne kadar çok sevdiğini biliyorum , artık herkesin gerçek yüzü ortaya çıktı Adam Kere Adamsın ! İmkan olsada geri dönebilsen #Kara Bela# :(

Sibel
25.05.2011, 23:06
Sana özel bir davet yapılmalı burda...Hak ettiğin gibi veda etmelisin.

macka61
25.05.2011, 23:35
verdiğin emekler için teşekkürler kara bela

cınar#7
25.05.2011, 23:38
böyle veda olmaz yattaraya,takımın diğer "kaptanları" nın halini gördükten sonra yattaranın böyle basit bir şekilde gitmesi yönetiminin ayrımcılığıdır.

Belli sevmemiş yönetim,Senol Guneste oynatmadı sonuç bu.

DeAgLeMaNyAq
25.05.2011, 23:51
havaalanında birkaç taraftar tarafarından uğurlanmış. haberde böyle geçiyordu. sadece birkaç taraftar gitmşse uğurlamaya, biz ibrahim üçüncü'yü sevmemişiz, demektir...

Alex bugün ülkesine gittiğinde ki adam takımdan falan ayrılmadı sadece yaz tatili için gitti birsürü taraftar yolcu etmiş. İşte bizim farkımız...

orkun kır
25.05.2011, 23:56
bugün takımdan güle oynaya gidenleri gördükçe...yattaranın ağlaması geliyor aklıma !

yigits
26.05.2011, 00:03
Son cümleleriyle kimleri kastettiğini hepimiz anladık herhalde...Takımdaki en olgun oyunculardan.Arkasından çevrilen onca şeye rağmen açıklama yapmadı,adamın ayağında kırık kemikler var doktorlar bir şeyi yok dediler adamı zorla sahaya sürdüler ve Yattara sesini çıkartmadan orda oynadı.Futbol hayatı da bitebilirdi ama o yapmadı bunu. Çok büyük "adamsın" !

Efendioglu
26.05.2011, 00:25
Bazıları 1 � 2 yıl oynuyor sonra takımı bırakıyor. İnşallah herkes bu takımda benim kadar forma giyer ve takımda futbolu bırakırlar. İnşallah seneye herkes bu takımda kalır ve o oyuncular takımı satmaz" dedi.Bu laflar açıkca Egemen ve Selçuğa seni sevmemizin nedeni bunlar işte ibo ölene kadar kalbimizdesin !

61viya
26.05.2011, 00:52
Otel baskınlarımdan en gülerek anlattığım anılar hep sana dair.. Hüngür föşük ağladığmda seni ilk gördüğümde, etrafıdakilere bakıp dehşet bi ifadeyle "Ben bir şey yapmadı!" deyişin :) Elime tutuşturduğun sarı kırmızı renkte iki şekerin abukluğunu fark edip, anında değiştirişin... Güldürdün hep beni, bizi...

Seni ağlarken görmek çok dokundu be Yattara...

8 yıl... Geldiğinde doğanlar okuma yazma biliyor şu an. Geldiğinde 19 yıl olan bu hasret şimdi oldu 27 yıl...

Özleneceksin çok, bunu unutma sakın..

Gönderiliş biçimin konusuna girmiyorum hiç. Zira alışığız biz. Kimleri tek başına yollamadık ki havalimanından. Geldiğinizde gösterilen şaaşanın onda biri gösterilseydi bai gidişinizde. Ama biz daha Hami'ye jübile yapmamış bi kulübüz. İdare edeceksin artık...

Ha gitmen gerektiğini düşünüyor muydum? Evet.. Hiç çaba sarf etmedin özellikle bu yıl bence. Ama bu asla gidiş biçimini ve tek başınalığını haklı çıkartmaz.

Ülkende kurduğun bordomavi renkteki takımlar, o takımların Trabzonspor amblemli oyuncuları değişmesin olur mu?

Demiştin ya, üzerine titrenen oyuncular bu takımı bırakıp gitmesinler diye.. Gittiler Yattara.. Vefalı olmak, vefalı olup futbolcu olmak zor bu devirde. Bunu başardığın için, futbolcunun vefalı olabileceğini bize gösterdiğin için teşekkürler!

Seni çok seviyoruz! Kıvraklığın, çalımların, adrese teslim pasların, esprilerin, gönlümüzü bağladığımız sarı saçların, Türkçe'n ve kolbastın hiç çıkmayacak hafızamdan.

Yolun açık olsun!

serkanholep
26.05.2011, 01:13
bu başlık hiç kapatılmasın

bir gün dönünce zorluk yaşamayız

kaldığı yerden başka görevlerle devam eder siyah inci

AYYILDIZ
26.05.2011, 01:18
Resmen aciklamalariyla takimdan gidecek olanlari isaret etmis.Gercek Trabzonspor'lusun ibrahim Yattara.

Bilhan Özhan
26.05.2011, 03:43
ulan su adamda yollandi ya yuh.. adamin perofrmansinda düsüklük var diye yollandi.. 8 senelik futbolcun senin taraftarinla seni birlestiren en güzel nokta ve gitmek istememesine ragmen yollaniyor.. peki selcuk egemen ? bunlar bu takimin cocuklari dedik.. 2-3 senelik adamlar ardina bakmadan onlari kalite yapan takima sirt ceviriyorlar.. yattara sen kalbimizdesin.. sen herkes olmadin aslada olamazsin.. sen bizim yattarasin.. birak kimileri herkes olsun.. bizim mücadele ettigmiz istanbula karissin bize karsi dirensin..

nesta61
26.05.2011, 03:46
olimpiayda bir gsaray maci varkii orhan akin belini kira kiraa horon oynattirdiii :D ... seni coook seviyoruzz pokuuuu kalbimizdesin unutmiyacagizz insallah belcikaya geldiginde karsilasirizzz biyerdede hayati abinin maceralarini anlatirsin :D

POYRAZ
26.05.2011, 05:51
Sampiyonlugun haksizliklarla elimizden alinmasi, gerilim dolu günler,
o gitti, bu kaldi, bu bilmem ne oldu, duygu yogunlugu falan derken
Yattara'nin giderken aglamasi cok dokundu bea. Lütfen bu baslik kapatilmasin.
O artik bizim kara cocugumuz. O bir gün geri gelecek!

BALKAN 06
26.05.2011, 08:09
yanlız yattara konusunda yönetime sallayanlar,
dünkü şenol güneş basın toplantısını bi dinlesin ondan sonra yorum yapsın,

şenol hoca bile çileden çıkmış
aynı bizim gibi başladı yoruma:)
sevimli,sempatik,has uşak felan dedikten sonra
garip adam bizim yattara dedi,
antrenmanlarda hiç çalışmadı,hiç mücadele etmedi dedi,
sonra bir baktım döktürüyor,çok çalşıyor,bişiler yapmaya çalışıyor dedi,
ama araplarla anlaştıktan sonra dedi,
son maça alıyım seni 5 dk. da olsa oynatıyım seyirciye alkışlatıyım seni dedim dedi,
hocam benim kafa karışık,bilemiyorum düşünmem lazım felan deyip kabul etmedi dedi,
sonra maç oynanıyor hocam son 5 dk oynayım dedi diyor ve hoca baya bi gülüyor
sivil diyor trübünde maçı izlemiş gaza gelmiş ben oynayım diyormuş,

yani tamam çok seviyoruz ama çok hatası vardı çook,
belki ülke kültürü,belki karakteri öyleydi ama,
çok ta masum değildi...

Emre EFENDİOGLU
26.05.2011, 18:00
Giderken söylediği, şu anda üzrine titrediğiniz oyuncular sizi ne zaman satacak acaba mealinde sözleri 1 gün sonra gerçek olduya ne diyelim.
Giderken topluluk tarafından yolcu edilmeliydi, 5 10 kiş ile değil.

ÖmerFarukYılmaz
26.05.2011, 18:06
Ersun Yanal döneminde Katar'a koşturma gittiğini hatırlatmak isterim herkese.

DeAgLeMaNyAq
26.05.2011, 18:18

Kulübüm beni satmak istiyor sözleri yalan mıydı diyorsun? Bu yönetim eldeki futbolculara teklif edilen 8 milyon euro bonservisi bir daha rüyasında görür...

Mert67
26.05.2011, 18:23
Her ne olursa olsun unutulmayacaksın Yattara. :)

Trabzonli_61
26.05.2011, 23:06
http://webtv.hurriyet.com.tr/4/17157/0/1/yattara-dan-bazi-futbolculara-gonderme.aspx

su bizi üc kurusa satanlar bi YATTARAMIZ kadar olamadi...helal olsun sana kara bela

sametaydin
26.05.2011, 23:19
Yattara unutamayacağım birkaç futbolcudan biridir.

Erbay
27.05.2011, 11:44
Yönetimin numarısını yutmuş olamazsın :)

ApoCaN28
27.05.2011, 12:37
İyisiyle kötüsüyle 8 sene dile kolay :)

Güle güle :)

Zafer Fidan
27.05.2011, 12:45
Formani gururla tasiyacagim. Trabzonspordan ayrilirken gördügüm tek futbolcusun.

Jackdaniels
30.05.2011, 00:29
Diğerleri gibi satmadan gittinya o yeter...

DeAgLeMaNyAq
30.05.2011, 01:58
Bu başlığın hâla kapanmamış olması bile Yattara'nın değerini ortaya koyuyor...

61Cem61
30.05.2011, 16:31
Senin çağına denk gelmiş kimse seni unutmayacak.

esra61
30.05.2011, 19:22
unutulmıcaksın yattara.......özledik şimdiden seni........

Osman Yavuz
30.05.2011, 19:33
Yattara’nın sözleşmesinde düzenleme
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3242-7R4D6M7P.jpg

Yönetim kurulumuz, Genel Sekreterimiz Hasan Yener ve Genel Saymanımız Mahmut Aksu aracılığıyla oyuncumuz İbrahima Yattara ile görüşerek sözleşmesinde yeni bir düzenlemeye gitti.

Buna göre yapılan görüşme sonrasında kulübümüzün yaptığı teklifi olumlu karşılayan oyuncumuz Yattara’nın alacağı ücrette indirim yapıldı. Varılan yeni anlaşma gereğince taraflar arasında karşılıklı sözleşme imzalandı. Yattara’nın görüşmeler sırasında yaşanan gelişmelerden kendisinin de rahatsız olduğunu, tekrar Bordo-Mavili formayı giyebilmek için tüm çabayı sarf edeceğini belirtmesi dikkat çekti. İngiltere’de kontrolden geçirilerek ameliyatına karar verilen Gineli oyuncunun geçireceği operasyonun ardından ligin ikinci yarısında çalışmalara başlayacağı ve iyileşerek yeniden formasına kavuşabileceği açıklandı.

Kaynak:Trabzonspor.org.tr (http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=3242#Icerik)

Tarih 22 12 2009

Şerefsiz Selçuk oku da utan azcık.Tabi adamsan.O hareketiyle bile adamlığını kanıtlamıştır.Güle güle git siyah inci.Bu taraftar seni hiç unutmayacak.

HIZIR_IR
30.05.2011, 20:46
Ne olursa olsun Taraftarlar ve yöneticilerle uğurlanmalıydı.

Efendioglu
30.05.2011, 20:53
Tek istediğim bu başlık hiç kapatılmasın o her zaman kalbimizde olsun !

Yavuz Hasan
30.05.2011, 23:18
selçuk ve egemen in sayfaları kapatıldı yattara neden hala açık ???

Osman Yavuz
30.05.2011, 23:32
selçuk ve egemen in sayfaları kapatıldı yattara neden hala açık ???
Çünkü onlar gibi şerefsizce ayrılmadı.

Yavuz Hasan
30.05.2011, 23:35
zamanında ogün ve abdullah ın da para için "şerefsizce" fenere gittiğini söylüyordu "büyük" trabzonspor taraftarı

taaki para için satıldıklarını öğrenene kadar

burda acziyet yüzde birmilyon yönetimde

hak edene hakkını vermezsen gider tabi

MonteCristo
31.05.2011, 21:32
Son 8 senedir Trabzonspor'un maçlarının neredeyse tamamını izledim. Kaçırdığım maç sayısı toplasan 10 tanedir belki de değildir bile... Yattara'nın benim için ne ifade ettiğini buradan anlaşılabilir. 8 sene boyunca en güvendiğim adam oydu. Yokluğuna alışmam kolay olmayacak. Bence ilerde keşke göndermeseymişiz diycez. İnşallah yanılırım. Ama emin olduğum nokta 70-80 yaşına da gelsem İbrahima Yattara'yı hatırlıycam. O yaşlarıma kadar yaşarsam bizde böyle bir adam vardı diye anlatıcam belkide.

Miraç Atalay Çiftçi
31.05.2011, 21:34
Onun yeri artık Nostalji...

Güle güle karabela...

Özge
31.05.2011, 23:41
Ara ara gelip yazarız buraya Kara Bela:)

.....
01.06.2011, 01:53
Herşey için sonsuz teşekkürler Yattara.

Herşey gönlüne göre olsun.

Enes Ünal Kaya
01.06.2011, 02:13
Tuaf oLdum Nostalji bölümünde Görünce :s

İbrahim CİHAN
01.06.2011, 02:25
nolursa olsun özleyeceğiz seni karabela

Reşit
01.06.2011, 03:20
mahalledeki kucuk cocuklar artık kimin ismini söyleyecek be kara bela. son zamanlarında pek iyi bir intiba bırakmasanda özleyecegim seni

Şeref
01.06.2011, 09:58
unutulmayacak bir adam hele rakip defansı dağıttığı zamanlar ne keyif alırdım beaa yolun açık olsun

Efendioglu
01.06.2011, 14:26
Nostalji'de görünce bi değişik hissettim :(

Erbay
01.06.2011, 15:15
Vay bee :(

yigits
01.06.2011, 17:49
Keşke nostaljiye alınmasaydı başlık oyuncu kadrosu bölümünde devam etseydi.....

-Samet
01.06.2011, 18:14
howoJFKggJo

-Samet
01.06.2011, 18:17
Bj-xQPvDNjs

Mustafa ÖZDEMİR
01.06.2011, 22:22
vaybe bir devir kapanmış nostalji oldun kara bela...

Özge
03.06.2011, 10:38
Bugün doğum günü Yattara'nın:)Doğum günün kutlu olsun İbo:)

Yiğit SARI
03.06.2011, 15:42
Mutlu yıllar Yattara.

FC-ST-PAULI-61
03.06.2011, 15:43
Dogum günün kutlu olsun Aslanim

Efendioglu
03.06.2011, 23:51
Doğum günün kutlu olsun kara bela :(

Efendioglu
03.06.2011, 23:52
Duygulanıyorum videolarını izleyince ibooo

Çağatay_
04.06.2011, 04:26
Sana kızdığım da oldu bu uzun yıllar içinde.. Bazen göz de boyadın, ayıp da ettin bazen bize.

Bazen hırsının kurbanı oldun büyük maçlarda..

Bazı maçlarda maçı tek başına alıp kahraman olmak istedin.

Ama bize yalan söyleyip İstanbul kulüplerinin kapısında yatmadın.Sonuç olarak kulüp tarihimizin en uzun süre takımda kalmış yabancı oyuncusu oldun.. Artık ne kadar yabancı denebilirse :)

Belki bu yıl daha fazla şans bulmalıydın.. Belki hoca haklıydı.. Bilemeyiz, yollar ayrıldı..

Aslında taraftarımıza hep kızdım bu tezahurat yapılırken.. "Sahada 11 adam oynarken Yattara'yı çağırmak da neyin nesi, bu adamlara ayıp olmuyor mu?" dedim hep..

Ama şu anda söyleyesim var bunu..

"OoOoOoOoO İbrahim Yattara oOoOoOoOoO İbrahim Yattara oOoOoOoOoOoO" :) :meşale2::sevinç: :meşale1:

İleride yeniden kavuşmak dileklerimle.. Güle Güle Yattara :)

-Samet
07.06.2011, 14:09
gm4et2_wnZM

-Samet
07.06.2011, 14:15
ACBJlaNCRPE

adem73
10.06.2011, 20:02
havaalanından gidişi çok dokundu bana.tutamadım kendini gözlerim doldu ağladım.bize heyecanlar yaşatan bu adama iyiuğurlama yapamadık.selçuk ve egemen i adam zannettik.gerçek trabzonlu bu adam.hatalarıyla sevaplarıyla neşesiyle.güle güle kardeşim.
selçuğa vereceğimiz şansı ona vermedik.

Efendioglu
10.06.2011, 20:53
Haketmedin bu uğurlanışı ibo

Tascaynar
15.06.2011, 23:24
Vay be çocukluğumdan beri bu takımın simgesiydi.Apoel'e son dakikada serbest vuruştan attığı golü hep aklımda.

Samet Yildirim
16.06.2011, 02:07
Büyüksün ibo...

esra61
16.06.2011, 13:14
özledik seni kara inci:)

byoxi
17.06.2011, 10:21
bu şehir bu takım seni arıyacak ibo..

Necmettin ALTUNTAŞ
17.06.2011, 10:27
Yolun ve bahtın açık olsun.

bahadır2561
17.06.2011, 11:06
ACBJlaNCRPE

hadi oyna oyna :D ulan yattara

magicyattara
18.06.2011, 01:08
Ibrahima Yattara: Gecikmiş Bir Veda Yazısı

Başladığı gibi heyecan verici, baştan çıkartıcı bir şekilde ruhunun derinine kadar ineceğini sandığın bir kalp sızısı. Her şey böyle başlamıştı. Ruhumu söylediğim tatlı yalanların kaporası olarak şeytana bırakmıştım. Ve yalnızca bir şey dilenmiştim. Anlayın işte, bir aralar aşıktım. Hem de deli gibi. Daha doğrusu ben bir aralar deliydim, halime de aşk diyordum aklıma mukayyet sansınlar diye. Bir çift kara gözün hülyasında kendimden geçmiştim. Şarkılar söylemiş, şiirler yazmıştım. Dokunduğu eşyaları kutsal emanet diye göğe kaldırmıştım.

Dünyada bir şeyi ne kadar çok isterseniz, gerçekleşme ihtimali o kadar azalıyormuş. Bunu öğrendim sonra. Başkasının egosuna kan pompalayan kalbimi elime verdiler. Kan içinde. Üzülemedim bile. Ne olduğunu anlayamadım ki. Benim bir tek dünyam vardı. İçinde de bir tatlı gülüş, iki kere siyah bir çift göz, dünyayı umursamayışımın ne kadar da doğru bir tercih olduğunu bana her zaman hatırlatan bir tatlı gülüş... Evet, içinde de bunlar vardı ve onlar yokken üzülmek, sevinmek, nefes almak, sevmek, vurulmak, ölmek gibi mefhumların hiçbir anlamı yoktu.

Her şeyin onu hatırlattığı bir dünyada onu hatırlatan şeylerden kurtulmak için yapılacak iki şey vardı: Ya ölüm, ya askerlik. Birinci şık şer'en eleniyor. İkincisini hemen yürürlüğe koyuverdim. Onsuz bir dünya ümidiyle kimseciklere haber vermeden Narlıdere'ye gittiğimde daha ilk gece, ranzama uzanır uzanmaz anladım ki zor. Resimlerini at, hediyelerini at, anılarını sil, sesini unut, gülüşüne kus. Sonuç yok. Onu unutmaya ondan başlamayı denesem, askerliği değil diğer yolu seçmiştim. Bu yöntem üzerinde ısrarcı olmalı ama nasıl? Aslında her aklın, içinde acı çekmektense kendini çarmıha gerdiği bir aşka düşmüşlüğü vardır. Benimkinin derinliğini anlamak hâlen nasip olmadı. Kendimi gerdiğim çarmıh da fazla dayanmadı. Dağıtım izninde kendimi kapısında bulmuştum. Onun davetiyle elbette.

20:00 – 21:30, 10 Ağustos

Hüzne çalıyor vakitler. Ayışığında bir eski zaman sohbeti gibi tütsülenen sokaklarda, bozulmuş bir lambanın gürültüsü, bir de ben. Az evvelim Çaresizliğin en yalın haliydi. Sürüsüne bereket hezeyanlarım. Gecenin gözlerini kıstığını görüyorum, gözlerimi kıstıkça. Bir hışım doğrulsam diyorum her adımımda, her adımımda bir yeni hayata başlasam, ama hayır. Ayaklarımı kurtarsam, hayalbağı olacak kadar derinde yaram. Eski bir konak, rahatlamaya bire bir. Yaşanmış hatıralar, geçmiş, Fazıl'ın cumbalı odalarda inletilen kâtibi. Sarıklı fesli amcalar, güzel Türkçe konuşan amcalar. Hüzzam makamında bir hayal. Yaşım 25 ama şu 150 yıllık konaktan daha hicran doluyum şu anda. İçimin karanlığı en ıssız odalarında yoktur. Ha gayret, biraz daha seni düşünürsem şu caddede yığılıp kalacağım. İşte dökülen bir yaprak, damarlarında mecal kalmamış, rüzgârın keyfine kalmış son yolculuğu, ne hazin elvedadır. Ben hissettiğim için ağlıyorum, siz Zeki Müren'in sesinden dinleseniz bayılırsınız. Ve en sona kalıyor işte şu yaprak gibi, herşeyin en mutlu anı… Biraz daha ıssızlık… Ağustosta iyiye işaret değil...

Tüm bunlara aldırış etmemiş tek şey varsa o da bildiği gibi öten sevimli muhabbet kuşudur. Şu anda gerçekle tek bağlantım o olmalı, hâlâ onun bir muhabbet kuşu olduğunu ayırdedebildiğime göre. Ben bu anı ne kadar yaşıyorum? Ne kadar gerçek, beni buraya getiren şey, ve burası, ve, ne , ne kadar gerçek? Zamanın unutkan koynunda bir yerlerde olmalıyım. Siyahın nabzına eriştim gayrı. Son bir mecal, pespaye umutlar, hasret senfonisi, yabancı bir ıslığın türküsü, binlerce yıl ötedeler sevdiğim mevsimler. Bayrağı sarı ışıklar olan uzak memleketlerde şarkılar söyleniyor mutluluğa dair. Hükmünü azrail verdiği hayın gece, üstüme basa basa inmesen olmaz sanki. Kudurtan bir saçmalıkmış gibi geçiyor zaman. Sonunu göremediğim…

21:30 – 23:11

Güne geçmez bu karanlığın gücü ya, siyah çöktü diye böyledir bu insanlar. Işığın nehir gibi aktığı şu caddede ne işe yarar ki karanlık? (Gözlerine siyah çalmaktan başka) Ya ben, ne işe yarardım ki gözlerinin rengini kutsamaktan başka? Biraz sonra ben de akacağım bu caddede, ışıkların arasında. Küçük bir pencere olacak zaman. Ama ben göremeyeceğim. Geçemeyecek kadar büyük bir karanlığı peşime taktım çünkü: Hayalin her adımda arkamda... Ayaklarım gidiyor, ben yürümüyorum. Dostlarım, dilekleriniz kabul olsaydı ayaklarım kelepçelenirdi ve kalakalırdım. Ben dünyaya elveda demeye hazır değilim halbuki. Söylenecek sözlerim var, 1 dakikayı çok görme. Yalnızca 1 dakika, yalnızca 1 dakika kalakalsan, nefesimi kesmese gözlerin bakarken ve sadece beni dinlesen kalbimi açıp kulaklarınla değil. Benim anlayamadığım aşkımın derinliğinden, dilinden anlasaydın konuşmama gerek kalmazdı zaten, gecenin bu vakti, titrek elli, 3 gecenin sabahsızlığından kalmış solgun gölgeli adamın konuşmasına gerek kalmazdı. 3 ay önce yapamadığım şeyi şimdi yapmanın tam zamanı...

--

Ben tüm bunları düşünürken, ve bir yandan seni düşünürken İstanbulun orta yerinde sokaklar "Gol!" sesiyle yankılanmaya başlıyor. Düşünecek halde değilim. Yerimde duramam meraktan aslında, ama düşünecek halde değilim. Hayatımın maçına çıkmışım zaten, konsantre olmalıyım. Mıyım? Merakımı daha fazla gizleyemiyorum kendimden. Bakkaldayım. İstanbul'dan her daim ürkmüşümdür. Salt bir şey sormak için bir dükkana gidersem hoş karşılanmam diye, canım hiç istemediği halde bir sakız aldım:

"-Ne oldu abi, kim attı golü?"
-Trabzon attı! Rumlara, son dakikada hem de! Vay anasını be, ne goldü!
- Golü kim attı abi?
-Sarı kafa var ya, Yattara. Frikikten attı. İzle. Bak, bak!"

Üzgünüm lan ben, ne Yattarası! Aramızı biraz da onlar bozmadı mı? Deliler gibi yol tepip hazırladığım "Benimle Evlenir misin" pankartını açmama yardım edecek bir taraftarını bulamadığın bir takımın, bir Allah kulunun yardım etmediği o şehrin başarısına ne diye sevineceğim! Kafam dumanlı, Tanburi Cemil'in ruhuna bile gazel okudum kederden. Ne yaptığımı bu kadar bilmezken, neye sevineceğim? Konuyu değiştirme ve golü unut. O kararı almak her delikanlının işi değil, intihar sükseli laf, aklına bir kere getirdikten sonra yapmazsan adam değilsin!

--

Nafile. Sevineceksin Adem. Hem de nasıl sevineceksin. Birazdan gelecek. Beni affet diyeceksin. Olmaz diyecek, mırın edecek, kırın edecek. Umutlarını körolası çöpçülere kolaylık olsun diye süpürecek. Sonra dayanamayacak, özür dileyecek. Sonra yine olmaz diyecek. Ne yaklaş, ne uzaklaş. Eşeklik sendeydi Adem. Sevmesen de Can Yücel'i dinleyecektin. Bağlanmayacaktın öyle körü körüne, "Sen olmazsan yaşayamam" demiyecektin.

Kapısında sabahladığımı ona söyleyemedim. İyice küçük düşmemek için. "Gittim ben" diyebildim sadece. Gitmemiştim. Bir şeyleri hatırlamaya, kendime gelmeye, bir liman bulmaya çalışıyordum. Yelkenimi kırdın, dünyanın en büyük sevdasını sana taşıyordum ben be! Şimdi denizin ortasında, ne bir ışık, ne bir liman... Öylece çürüyorum. Kendimi Harem'e attığımı, bir de otobüse bindiğimi hatırlıyorum. Host resmen beni dürterek uyandırdı. Kendime gelmem bir kaç dakika sürdü. Lavabo... Yüzümü yıkarken gözüm aynadaki suretime takıldı. "Dün, sabah, kâbus... Evet, bir kâbus görmüş gibi. Nerdeyim, nerdeydim. Nereden nereye... Yattara! O ne goldü be!"

Kader beni aynı gün dünyanın öbür ucuna sürükledi. Kabil'de geçen aylar boyunca hayatımın ona dair bütün detaylarını silmeme yardım etti Yaradan. Hepsini, tek tek... Edindiğim tecrübeleri bile unutmak zorunda kaldım. O ağustos gecesi hariç. Yattara unutulur muydu? O gol? Gecenin derinliklerinden boğulmak üzere olan beni tutup yukarıya çeken, kıyıya bırakan, nefes aldıran o goldü işte.

Ona dair her şeyi unutmak, aslında her şeye sıfırdan başlama ümidimi depreştirmekten başka bir işe yaramamıştı. Bunu askerliğimin sonlarına doğru iyice anladım. Belki de daha en başında anlamıştım ama bunu kabul etmek yerine kendimi tatlı tatlı kandırmayı tercih etmiştim. Tezkere günüm yaklaştıkça her şeye yeniden başlayacağım hayali iyiden iyiye sıkıştırıyordu beni. Aynı günlerde tekrar görüşmeye başladık. Farklı bir heyecanla... Teskeremi arkadaşlarımdan önce o kutladı. Çıldıracak gibiydim. Tekrar, yeniden, en baştan... Ama şüphe... İnsanın içine bir kere düşmeyegörsün. Ben rüyalarımda bile ondan başkasını görmemek için dua ederken, hızlı tren döşemiş bizimki kalbine. İktidarın nimetlerinden faydalanmış anlayacağınız. Eskisi kadar koymasa da zaman ilerledikçe bir şekilde ortaya çıkan pişmanlıkların muhasebesi esir aldı zihnimi. Geriye dönüp baktığımda, keşke yapmasaydım dediğim bir şey yaptım. Haketse bile yapılmaması gereken. Keşke yapmasaydım.

Yine geriye dönüp baktığımda, iyi ki yapmışım dediğim o kadar çok şey var ki. Onu unuttum artık, ufak bir pişmanlık, hepsi bu. Bir daha kimsenin ona veremeyeceği sevgiyi, emeği, zamanı, aşkı boşuna harcamanın pişmanlığı. Ama bir şey var, o bambaşka... Ona dair her şeyi silip atarken bir türlü unutmaya kıyamadığım, sapına kadar hüzün ve neşe dolu 10 Ağustos gecesi ve Yattara... O melankolik ruh halim, sersemliğim, utangaçlığım, birden patlayan cesaretim, yenilgim, zaferim, o gece, ve o gecenin sabahı... İçinde tonla zıtlığı barındıran muhteşem bir Ağustos gecesi.

--

Kisveler, koyu tonda boyanmış tırnakların derinlemesine çizdiği suretler, renkli maskeler, gözyaşları... Kayıp bir zamanın muhasebesi, çıldırma eşiğinde seyreden akıl... Deli bir rüzgârın sertliği belki biraz daha karmaşa ekler bu hâle. Modern mağaralarımızın pencereleri, rüzgarlarla gürleyen aciz ağaçlara bakıyorsa korkumuzla yüzleşiyoruzdur her gece. Gerek yok kurtların sesine, ağaçları sarhoş eden rüzgarlar dururken hele. Korku... Ergenlik dönemlerimizde karanlığın aldığı her şekil gizli bir şeytan... En acısız, en gürültülü ölüm çağı ergenlik. Nasıl da hızlı geçer...

Durup da ne yapıyorum diye düşündüğümüz her an huzurun bir kaç iman uzağındaydık. Ruhumuzu göğün rengi şekillendirdi, çünkü biz Allahı, çaresiz kaldığımızda ellerimiz nereye bakıyorsa orda sanmıştık. Gökler ve dualar saflığın ağırlığını kaldıramadı. Özümüze, toprağa kapaklandık. Bir damla... Gökten mi, gözlerden mi bilmiyorum, değiştiriverdi her şeyi. Toprak gibi olmalıyız... Çiğnensek, hor görülsek, yine de toprak gibi olmalıyız. Sinesinde milyonlarca ölüye yer açan toprak gibi... Zaten bütün iş toprak olabilmekte, toprak gibi milyonlarca ölüyü kalbinde uyutup, yaşamın kaynağı olabilmekte.

--

Ve Yattara... Beni 3 gecenin uykusuzluğuyla sevdiğinin kapısının önünde intihar etmiş demode aşık olmaktan kurtardın sen Yattara. Ona ait ne varsa silinir, sen ve taşıdığın renkler asla. Sen bu yüzden özeldin benim için. Bu yüzden farklıydın biraz da. Kötü oynadığında bile kıyamazdım sana. Kalbim hala bir şeylerin aşkıyla atıyorsa sebebi biraz da sendin siyah inci... Bana bir gözleri siyahın ettiği zulmü sen bitirdin.

Sonra ben evlendim, O evlendi. Yattara gitti. Giderken de en çok bize benzedi. Galiba bu hikaye asıl şimdi bitti.

**

http://www.cezasahasi.net/2011/06/ibrahima-yattara-gecikmis-bir-veda-yazs.html

Mustafa ÖZDEMİR
18.06.2011, 01:19
ulan yattara...

FC-ST-PAULI-61
18.06.2011, 02:06
Büyük Kaptan sana sonsuz basarilar dilerim.

Sibel
18.06.2011, 12:57
Nasıl gönderdiler seni?...:(

zafer6161
18.06.2011, 12:59
Nasıl gönderdiler seni?...:(

aynen ya alışmak zor :(

krdnz
19.06.2011, 00:24
Geçen akşam Sivasa attığın golü gösterdiler.Televizyonu kapattım,bakamadım..

-Samet
19.06.2011, 17:54
hadi oyna oyna :D ulan yattara

:) Şimdi olsa da oynasa...

esra61
19.06.2011, 22:47
yazı çok güzelmiş....

ah yattara ah atığın golleri görünce gözlerim yaşarıyo.

Dawsofield
20.06.2011, 18:56
Yattara ayrıldıktan 2-3 gün sonra yazdığım bir yazı. Başka bir sosyal paylaşım sitesinde paylaşmıştım. Burada da paylaşmak istiyorum...

Arkadaşımızın paylaştığı haberi okuyunca, inanın, iliklerime kadar dondum, bir trabzonspor taraftarı olarak utandım, kızardım, halimize acıyarak yerin yedi kat dibine girdim desem yine de içinde bulunduğum duruma layıkıyla anlatmış olamam. Yattara, benim için her şeydi bir aralar. Onunla görüşüp tokalaşmayı, tavla oynamayı, ondan formama bir imza atmasını istemeyi o kadar çok tahayyül ederdim ki...

İnanın şu an cümle kurmakta bile zorlanıyorum. Lakin madem başladık, burada hepimiz trabzonpsor taraftarıyız, gelin iki laflayalım o zaman. Hepimiz de biliyoruz ki, sezon başından beri gerek yönetim, gerek teknik kadro, gerek de futbolcular olarak bir türlü sampiyonluğa oynayan bir takım haline bürünemedik. Eski trabzonsporun biraz daha azimlisi vardı karşımızda, umutlandık yürüyün dedik. Lakin Şenol hocanın da sık sık belirttiği gibi "şampiyon olacak takım" ruhuna giremedik bir türlü. Her zamanki gibi puanlar kaybolup fenev yarışa ortak olunca aklımız başımıza geldi. Sonra es-es in şerefsizliği hakem hataları bilmem ne derken netice yine muvaffakiyetsizlik oldu. Olsun, yapacağız Allah'ın izniyle. Başaracağız.

Başaracağız da, keşke şu yönetimimizin vefasız, saygısız, yakışıksız tarafları olmasa... Yattara yahu. Yattara... Gözlerim dolu dolu şuan, kırptığım an yaş süzülecek inanın. Keşke diyorum, keşke Allah nasip etseydi de Trabzon'da yaşıyor olsaydım. Havaalanına gidip şu tahayyülümü gerçekleştirebilseydim. Şimdi o farklı diyarlarda. Ama benim hayalim hem kalbimin bir köşesinde duracak. Olur da tekrar Türkiye'ye ziyaret amaçlı da olsun, gelir ise bu sefer onu görmeden, hatıra fotoğrafı çektirmeden göndermeyeceğim...

Ayıptır yahu. Bize her yer Trabzon diyebilmiş taraftar değil miyiz biz, başka bir değişle böyle bir cümlenin itham edilebileceği büyüklükte bir takımın taraftarı değil miyiz? O güzel insanı omuzlar üstünde uğrlamamız gerekmez miydi? Boşuna mı Çorum'da kalkıp -kendim için söylüyorum- her hafta maç izlemeye gittik, yeri geldi maç saatleri aynı oldu, onlarca fenerlinin arasına formamızla dalıp fener maçı izlemedik mi? Son maçta görevlilerin zoruyla formamızın önünü montumuzla kapatmadık mı? Niye yaptık bunları? Çünkü o formanın arkasında BİZE HER YER TRABZON yazılıydı. Bize, her, yer, trabzon...

Lafı fazla uzatmak istemiyorum. Şuanki düşüncelerimi paylaşabileceğim bir ortam olduğunu düşündüğüm için yazdım bunları. Szymek, Gökdeniz, Fatih derken Yattara da gitti öyle mi... Vay be! Hemde sadece 4 yakın arkadaşı uğrlamaya gidiyor... Tüylerim diken diken, kelime bulamıyorum söyleyecek...

Yönetim anlayışımz değişmedikce daha nice 27 seneler bekleyeceğiz, bunun farkında herkes. İnşaallah artık bir şeyler ders, ibret alınır. Yeter artık. Yeter, edep yahu! Yattara bu, Kara bela Yattara, Sürmeneli Yattara, Kara Fırtına Yattara, Topa piyanist zarifliğiyle dokunan Yattara, Siyah inci Yattara, Kara oğlan yattara. Her fırsatta "trabzonsporluyum" diyen, diyebilen, o lafı layıkıyla da taşıyan Yattara. Trabzonsporlu Yattara... Şimdi o ağlamasın da kim ağlasın, hıçkırıklar onun boğazına düğümlenmesin de kimin boğazına düğümlesin...

Seni unutmayacağım Yattara. Sözde değil. Gerçekten unutmayacağım. Bilenler bilir, benim kısa not yerindeki yazı hep "Seni unutmayacağım Prison Break, bir tekke bir sen..." idi. Artık oraya Yattara'mızı da ekleme vakti gelmiş de haberimiz yokmuş meğer. İnşaallah bir mucize olur da birkaç sezon sonra tekrar buralara dönüp futbol hayatını her defasında övdüğün o takımda tamamlamayı başarırsın. Yanarım o an seni uğurlamaya gelemediğime yanarım. Trabzon'da yaşamakta olup da o "uğurlamaya" katılmayan taraftarlarımıza da bu vesileyle küçük bir sitemim olmuş oldu.

Hayırlısı olsun...

Keleşoğlu
20.06.2011, 20:05
trabzonspor bugün may tesislerinde toplanarak sezonu açtı.. uçağı kaçıran yattara yine rötar yaptı ?! :/ :,(

Murat SİSMAN
20.06.2011, 21:00
trabzonspor bugün may tesislerinde toplanarak sezonu açtı.. uçağı kaçıran yattara yine rötar yaptı ?! :/ :,(

Hey gidi hey.Öyle birşey duysam yine gazetelerde

GULER
24.06.2011, 07:11
Aaaaah Yattara ahhhhhhhh cok ozleyecegiz seni coook:(

ilhan
27.06.2011, 13:28
Sen bu gonuller icin bir futbolcudan daha otesin Yattara.

Mustafa ÖZDEMİR
27.06.2011, 23:04
özledim lan seni...

Furki61
27.06.2011, 23:08
bu adamın jaja gibi sorunları da yoktu,fiyatında küçük bir pahalılık var diye mi yollandı şimdi.yazık edildi trabzonsporlu gibiydi o gittikten sonra takımda kaptanlık ve 61 numara kime verilmeli diye tartışılır oldu ama eğer o gitmeseydi herkesin tek bir görüşü olacaktı.bu sene takıma ilk yarı katkı yaptı bence ama sırf şu kayseri maçında vermediği pastan yollandı herhalde :) :)

Dawsofield
27.06.2011, 23:24
Kulübe de de olsa sarı gafani görmek güç verirdi bize neredesin Yataraaa?

dennis1967
27.06.2011, 23:30
Seni çok özlüyoruz karabela.Bu taraftar seni hiçbir zaman unutmayacak.Yolun ve bahtın herzaman açık olsun.

Efendioglu
28.06.2011, 00:11
Biz sana böyle alıştık

http://2.bp.blogspot.com/-jiL3UiO5ZGM/TdzOm1AkMAI/AAAAAAAAA8I/ZNZ7HqX3EHY/s400/yattara%2B%25281%2529.jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/168587_10150372157740232_199244955231_17230036_637 0237_n.jpg
http://www.trt.net.tr/medya/resim/2009/03/02/ac1f093a-a7d2-4805-97f0-dc77599626b7-444x333.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/S6zQMKRKJCI/AAAAAAAAAUk/8mIX-jczG5s/s1600/vvv.jpg

Böyle değil

http://www.gazeteses.com/images/haberler/yattara_aglaya_aglaya_trabzona_veda_etti.jpg

http://www.sondakikahaberleri.info.tr/image.php/96656-yattara-gozyaslariyla.jpg?width=290&height=300&cropratio=290:300&image=/images/haberresim/96656-yattara-gozyaslariyla.jpg
http://www.futbolingo.com/img/2011/05/15/yattara_veda_15052011.jpg
http://im.htspor.com/2011/05/15/630888_detay.jpg?-62169989992

Son olarak

http://youtu.be/Lwsq4DnT_k4 (http://www.youtube.com/watch?v=Lwsq4DnT_k4)

Cihan-Ucar
28.06.2011, 00:28
ACBJlaNCRPE

Dikkat edin ibo ne diyor 0,32 saniyede 6-1 adam harbi Trabzonu seviyormus :tsamblem:

Burak61
28.06.2011, 02:53
anasayfa daki efsaneler yerine dahil edilmeli bence...

hamucera
30.06.2011, 20:06
Bir gün dönecektir, futbolcu olarak olmasa da

FC-ST-PAULI-61
02.07.2011, 02:28
Trabzonspor'dan Katar kulübü Al-Saad'a transfer olan Yattar'a yakın çevresinden kopmadı. Trabzonspor'da 8 yıl forma giyerek yabancı tarihinde bir ilke imza atan Gineli yıldız yakın çevresine ileride Trabzon'a gelebilirim dediği öğrenildi. Yattara Trabzon'daki arkadaşlarına Trabzon'u çok sevdiğini ve giderken göz yaşlarıyla gittiğini hatırlatarak, "Belki ilerde Trabzon'a gelebilirim. Futbolu bıraktığımda Trabzon'da yaşamak isterim. Trabzon ap ayrı bir şehir. Geçirdiğim 8 yıl benim için rüya gibiydi. Herşeyiyle Trabzon'a alıştım derken ayrılık geldi. Çok üzüldüm. Ben artık kendimi bir Trabzon'lu gibi görüyorum. İnşallah ilerde orada yaşamak nasip olur" şeklinde konuştuğu belirtildi.

cınar#7
06.07.2011, 17:14
Kutlamalara gel sürmeneli,kupayı kaptan kaldırmalı:)

Alptuğ
06.07.2011, 17:17
Kutlamalara gel sürmeneli,kupayı kaptan kaldırmalı:)

mutlaka çağrılmasını isterim bende inşallah gelir şampiyonluk
egemen ve selçuk'un da içi acısın..

Ömer SEVİNÇ
09.07.2011, 23:38
Şampiyonluk kutlaması yapılırsa Yattara ve Umut da orada yerini alacaktır umarım.

Kereşenli
11.07.2011, 01:14
Yok mu Yattara'nın yeni takımıyla fotoğrafları? :)

28TS61
11.07.2011, 01:29
hadi gel kupayi kaldir. bekliyoruz

h@msi61
11.07.2011, 07:22
Ozledim seni Yattara...

Chiko
19.07.2011, 02:14
Ses seda yok Yattara'dan.. Özletti kendini..

28TS61
19.07.2011, 02:21
Ses seda yok Yattara'dan.. Özletti kendini..

yattara belcikada. pazar günü kampta sefik erkaya (masör) yattarayi aradi ve bol bol sohbet edip kahkalar attilar. yattaraya neden ziyarete gelmedin diyorlardi.

Efendioglu
24.07.2011, 16:18
Özledik seni , hakettiğimiz kupa bize verilince kupayı ilk kaldıran yine sen olacaksın ;

http://1.bp.blogspot.com/_Vtcj9xyfzpo/TF5ccZjPMiI/AAAAAAAAASI/kbbelcMDg0k/s1600/20100807.232412_IST526_1388031_MZAVZ_580x410.jpg

Birtan Karaman
24.07.2011, 16:24
Bu sene Jaja ile birlikte takibimde olacak, resim video bulursam ekleyeceğim..

esra61
24.07.2011, 17:11
özledik seni kara bela....

Efendioglu
24.07.2011, 18:47
Bu sene Jaja ile birlikte takibimde olacak, resim video bulursam ekleyeceğim..

Yattara illaki gelir Trabzona ziyarete , İstanbul'da görmem lazım İbo'yu :)

Efendioglu
30.07.2011, 00:20
Gel artık özledik...

FC-ST-PAULI-61
30.07.2011, 00:21
Lig nezaman basliyor orada?

Mollasalihoğlu
30.07.2011, 12:09
Öldün mü kaldın mı neresun?

Alihan Ertürk
30.07.2011, 13:13
YATTARA'nın tüm Trabzonspor taraftarlarına mesajı var. "Hepinizi çok özlüyorum. 8 sezondan sonra ayrı kalmak zor. Kalbim ve aklım hala orda"

Yattara diyor ki, "Şampiyon olursak kutlamalarda bende olmak isterim. Çünkü tek hayalimde o formayla şampiyonluk yaşamak"

Cengiz
31.07.2011, 15:28
fanatik'te ki açıklamaların ne kadarı doğru acaba

Fatih
31.07.2011, 19:00
Bugün Fanatik gazetesinde Tunç Kayacı ile yaptığı röportajı okudum.Belki haklı olduğu yerler vardır ancak bu şekilde konuşması doğru değil şampiyonluğu yatırılmayan primlerden takım içindeki gruplaşmadan ötürü kaybetmişiz bir sezon boyunca oynamadan dünyanın parasını aldı şimdi de 750 bin Euro alacağım var muhatap bulamıyorum Trabzonspor'la FİFA'lık olmak istemiyorum diyor azcık şerefin varsa FİFA'ya verirsin bizi Yattara!

h@msi61
31.07.2011, 19:46
Yakisti mi be Yattara?

DeAgLeMaNyAq
31.07.2011, 20:48
Veda etme olayında beni 18'e bile almadılar demiş ama Şenol Hoca'da aksini söylemişti. Adam maçın esame listesinde yokken birden karar değiştirip hocasına beni maça al demiş. Bunun mantığı olmaz ki. Başkan'a karşı yaptığı eleştirilerin haklı gerekçeleri vardır ama eski başkanları sayıp onları başka yere koyarım demesi pek olmamış. Anorthosis maçı sonrasında Atay Aktuğ'u tutmasalar Yattara'yı dövüyordu...

Sibel
31.07.2011, 21:52
O habere inanmak istemiyorum.Yattara bir dediyse onlar on yazmıştır.
Bana samimi gelmedi.

irfan61
31.07.2011, 23:21
O habere inanmak istemiyorum.Yattara bir dediyse onlar on yazmıştır.
Bana samimi gelmedi.Zaten öyle yaptılar Sibel buna %100 eminim Yattara türkçe biliyor ama o kadar da iyi değil.

Cem Akyüz
01.08.2011, 12:46
İyi ki gitti ne yaptida ne istiyor.mumkunse konusmasin hakkimizda

esra61
01.08.2011, 13:26
yattara bu röportajdaki sözlerin %90'ının sana ait olmadığı düşünüyorum.
eğer bu sözlerin hepsi sana aitse gerçekten bu takıma ve taraftara çok ayıp etdin.....

maça girmek için hazırlnadığında heyecan kaplardı bn evet yattara orta yapcak burak vurcak golll.ama çalım atma çabaların orta kesmeni engellerdi çoğu zaman neyse karabela herşeye rağmen(bu röportaj hariç)seviyoruz seni

28TS61
06.08.2011, 16:11
al-shabab kulubü nerde kamp yapiyor bilgisi olan varmi ?
sanirim hollanda civarlarinda kamp yapiyorlar facede gördügüm resim ve takimlardan anladigim kadariyla.

bilen var sa lütfen paylassin, yattarayi ziyarete gitmek istiyorum

Deniz Tosunoğlu
07.08.2011, 01:42
al-shabab kulubü nerde kamp yapiyor bilgisi olan varmi ?
sanirim hollanda civarlarinda kamp yapiyorlar facede gördügüm resim ve takimlardan anladigim kadariyla.

bilen var sa lütfen paylassin, yattarayi ziyarete gitmek istiyorum

Aynen. Bende ariyorum kamp yerini. Bilen varsa yazsin lütfen..

hamdi_61
08.08.2011, 09:54
http://www.yukleresim.com/images/45724512459694796324.jpg

28TS61
08.08.2011, 18:19
ya bunlar düsseldorfta kamp yapiyor galiba resimden anlasildigi kadariyla

Efendioglu
12.08.2011, 15:51
Bu sezon Trabzonspor dışında takip edeceğim 7 takım var ;

Al-Shabab
Al-Ahli
Barcelona
Real Madrid
İnter
Milan
Toulouse

OYılmaz
13.08.2011, 16:19
Az önce bir video izledim Girayla Yattara tavla oynuyordu ne kadar özlemişim Yattara'yı anlatamam biz onunla güldük eğlendik Trabzonspor'un zor zamanlarında o vardı 14-15 yaşlarımda halı sahada futbol oynarken Yattara Yattara diye ceza sahasına giriyorduk. Bilgisayarımın ekranını Yattara süslüyordu. Formam Yattara her şeyim Yattara'ydı halen daha böyle gönderilmesini kaldıramıyorum. Yattara bizim herşeyimizdi. Maçları izleme sebebimdi. Bu başlık hiçbir zaman ölmesin..

MuratJ
13.08.2011, 16:42
Yattara'yı da çok özlüyorum. Kendisine ayıp ettiğimizi düşünüyorum. Bu yönetim kimlere ayıp etmedi ki..

zafer6161
13.08.2011, 22:59
Bu sezon Trabzonspor dışında takip edeceğim 7 takım var ;

Al-Shabab
Al-Ahli
Barcelona
Real Madrid
İnter
Milan
Toulouse
galatasaray (selçuk,ceyhun):p

bordoylamavi
14.08.2011, 04:07
ne derseniz deyin trabzona adını yazdırmış bir adamdır yattara

Terzioğlu
22.08.2011, 03:30
VxFkYA964ew

Yeni takimindaki ilk golü.

vcDOUhYVQP0

Burdada rakip oyuncuyu maymuna ceviriyor :)

Erbay
22.08.2011, 03:37
İlk golleri hep kafayla atıyor galiba :)

Özge
22.08.2011, 04:00
Ah be İbo özlemişim:)

6Şafak Aydın1
22.08.2011, 04:14
golü evlere senlik ama:-)

stad bos gözüküyor.

Öztürk Adem
22.08.2011, 04:17
O da ıstemeyerek atmıs golu.Ama cok ozledım cok serserıyı:D

worldmaster
22.08.2011, 21:42
Gol de bomboş bu arada. Kimse tutmuyor Yattara'yı :D

esra61
22.08.2011, 22:10
kara bela özledik seni....:(

Erbay
30.08.2011, 23:07
Seni Şampiyonlar Liginde izleyemedik ya ne diyeyim :) Birden aklıma geldi.

zafer6161
03.09.2011, 09:59
yattara geri dönüyor

gittiği takımda çok mutsuz,
trabzondaki yöneticileri arayarak burada çok mutsuz olduğunu yapamayacağını,trabzonu çok özlediğini,para istemediğini gerekirse boş mukaveleye imza atmaya hazır olduğunu açıkladı,,şenol güneş eğer gelsin iyi bir alternatif olur derse yattara trabzona geri dönecek

adamım yaa :(

deneme61
03.09.2011, 10:10
senol hoca ızın vermez

zafer6161
03.09.2011, 10:11
senol hoca ızın vermez
bencede :)

Halit Aydın
03.09.2011, 10:37
Kaynak nedir merak ettim?

zafer6161
03.09.2011, 10:47
ht spor ve günebakış

Serdar A
03.09.2011, 11:34
Futbola Avni Aker'in alkışları ile veda etmesi gereken 4 futbolcudan biri .

-Samet
03.09.2011, 16:18
hiç sanmam geri döneceğini.

Burak61
03.09.2011, 18:15
geri dönse ne mutlu olurduk yaa =(

Mert Pasa
03.09.2011, 21:05
harbiden arkadas ben de donsun istiyorum,ozel insanlardan biriydi ne vardi ilk yillari gibi olabilse

crazyman_61
03.09.2011, 21:44
gazetelerde güzel sallamış bedava oynarım filan :D

macka61
03.09.2011, 21:49
bedava oynarsa sıkıntı olmaz 2-3 senedir güzelce götürüyordu

Ali Yerlikaya
04.09.2011, 00:58
Kara bela bu saatden sonra seni geri alicaklarina inanmiyom, kendi düser aglamazmiz derlerya o misal biraz daha disini sikman gerekicek...

Seni yedek klubesinde yada Tribunde görmek bile büyük bir mutluluk verirdi ama haberin dahi dogru olduguna inanmiyom...

pazarkapılı
04.09.2011, 01:56
niye gonderildi ki....birde geri donusu olucagini sanmiyorum aksini dusunmek bile istemiyorum zaten....klup idaresini bize anlattirmasinlar....

6Şafak Aydın1
04.09.2011, 01:58
jajayida getirsin gelsin

Samet Yildirim
11.09.2011, 17:59
Ibrahima Yattara ve hareketler...

http://www.youtube.com/watch?v=_WWsWLF3UtU&feature=player_embedded

Ömer Faruk61
14.09.2011, 13:55
http://www.sporaktif.com/ibrahima-yattara-frikikle-30-metreden-gol-atti-son-dakika-haberi_165396.html

Yattara 30 metreden attı

14.09.2011 12:42

Suudi Arabistan'ın Al Shabab takımında forma giyen Trabzonspor'un eski futbolcusu Gineli İbrahima Yattara harika bir frikik golüne imza attı.

Yattara Al Shabab'ın Al Faisaly'i 3-1 yendi maçta 30 metreden attığı frikik golüyle taraftarları ayağa kaldırdı.

28TS61
14.09.2011, 16:17
neden 15 numarayi giyiyor acaba ? keske 61 i giyseydi

İdris Toksoy
14.09.2011, 16:23
futbolda oyunculuk hayatı sona erince yerleşsin trabzona.hem sportif olarak katkıda da bulunur burada.

Turgay Atalay
15.09.2011, 13:32
Klasik Yattara...2-3 hafta iyi oynar goller atar, sonrasında sezonluk kış uykusu

Fatih
22.09.2011, 23:05
Yine atmış Yattara.:)

Özge
23.09.2011, 11:08
Bu da golü.Yattara'ya bak yine frikikten atmış:)
t5iFtVjo_t0

kalkanbalığı
23.09.2011, 11:42
Bence Serkanın Volkanın yerine daha iyi oynardı ama Yabancı kontenjanı var. gittiğine o yüzden o kadar içerlenmemek lazım. Bize yerli statüsünde oyuncular lazım...

Aleyna Yemenici
28.09.2011, 12:24
Trabzonspor'da iken yan gelip yattı.
hayatının sonuna dek yatarak para kazanıcağını sanan sempatik zenci..
kaçan gemiye el salla artık..

bahadır2561
31.10.2011, 13:48
Trabzonspor'da iken yan gelip yattı.
hayatının sonuna dek yatarak para kazanıcağını sanan sempatik zenci..
kaçan gemiye el salla artık..

El insaf .

bangkook_61
31.10.2011, 15:37
3 sene çok kötü olması muhteşem denebilecek 4 yılı çabuk unutturmuş. Benim için Yattara çok özel kalacak.

Uğur Ö.
06.11.2011, 14:23
Ne ediyor efsane oyuncumuz haber gelmiyor :)

Samet Yildirim
25.11.2011, 09:58
Basarilar Ibo :)

Mehmet Cihan Kocaman
25.11.2011, 17:50
Futbolun şov yönünü aşırı derece de seviyorum.Futbol topunun ayaklar arasında gidip gelmesini,teker teker adam biçen bilekleri... Ve bunun en büyük sebebi o adamdı.

Bilmiyorum onun hakkında neler yazabileceğim.

Futbol adına bende ne varsa hepsinde onun izleri var. Bu kadar futbolsever ve bu kadar Trabzonspor fanatiği isem ne bu 27 yıllık şampiyonluk yorgunu olan babamdan ne de onun dışında Trabzonspor'da oynayan hiçbir futbolcunun ismini bilmeyen ama her ne olursa olsun bu takım için dualar eden annemden kaynaklanıyor bu durum. Futbolda gol atmanın dışında da zevkli şeyler olduğunu öğreten adamdan kaynaklıyor bu sevgi.

Eğer ben Trabzonspor maçlarını izleme alışkanlığı edindiysem bu adam yüzünden. Arkadaşlarımı mahalle arasında oynadığımız maçlarda yatırıp-kaldırıp rezil etmeye çalışmamın sebebide bu adam. İlk Trabzonspor formasına sahip olmamın nedenide bu adam. Onca kişi ile kötü olmamın sebebide bu adam. Hayatıma her hafta sonları neşe katan da bu adam. Arkadaşlarıma hava atmama neden olan da bu adam ve çocukluk kahramanında bu adam.

Ve bu adam artık yuvadan ve her hafta onu izlemek için karşısına geçtiğim Trabzonspor'dan ayrılıyor. Bordo Mavili forma kıyafeti olan kahramanım kıyafet değiştiriyor artık.

Ben onu ; Sayısız çalımları, jenerik hareketleri, Orhan Ak'a attığı iki enfes çalımdan sonraki nefis golü, Trabzon'daki Fenerbahçe maçındaki şovu, İbrahim Üzülmez'i neredeyse ağlatışı, çaresiz baktırmasını, Türkiye'de çalım yemez denen Carlos ile dalga geçişi, Ankaragücü maçındaki müthiş hareketi, Samsunspor'a attığı şaheser golü, Osman'a futbolu bıraktırışı, Baki Mercimek'i sarhoş edişi, sempatik hareketleri, oynadığı kolbastısı, konuştuğu Türkçesi, mizah dergisinin köşesine ismini verdirebilecek kadar sansasyonel oluşu, verilmeyen pasaportu, Üçüncü soyadı, söylediği şarkısı, ve sayısız görüntüsü ile hatırlayacağım...

Söylemek istediğim çok şey var ama hepsi düğümleniyor boğazımda. Kimine göre aşırı bir sevgi bu ona karşı ama zaten sebebini bilseydik sevemezdik ki kimseyi.

Bugüne kadarkiler gibi klasik olacak belki sana veda edişim.

Siyah İncim,

Kara Belam,

Kardeşime göre Attaram,

Anneme göre Yatta-aram,

Aptal sarışınım,

Bencil arkadaşım,

Elveda ! Çocukluk Kahramanım.

Elveda !

Sefa Murat Dokuz
25.11.2011, 20:57
Ersun Hocayla Fb maçımız vardı Kadıköyde 3-2 bitmişti, o maçta oynadığın oyunu unutamıyorum. Ronaldinho o zaman çok meşurdu o gün o bile daha iyisini yapamazdı. Maçı kalabalık bir FB li grup arasında izliyordum İzmirde, hepsinin ağızlarından salyalar akıyordu. Heryerde oynadı o gün, daha iyi bir maçı var mı bilmiyorum ama o maçı hiç unutmayacağım.(Ahmet Şahin'in katlettiği maç)

http://www.youtube.com/watch?v=42tj8re7A60

Video'nun 4.15. saniyesinde Fenerli tribündeki adamın Yattarayı tutun ve yüzündeki endişesi pahabiçilemez :D
(http://www.youtube.com/watch?v=42tj8re7A60)

Yunus Emre SEYHAN
01.12.2011, 19:46
Yattara'nın takımı Arabistan liginde lider :)

zafer6161
08.12.2011, 18:36
adamım yattara 61. dk da golü çaktı,,bugün oynandı

http://www.mackolik.com/Match/Default.aspx?id=751946

Cagdas Topal
13.12.2011, 00:02
Her 61. dakikada tribünlere bakıp coşku bekliyormusun hala kara bela :(

Cihan-Ucar
17.12.2011, 01:19
Bugün ama gününde degildin ibo bak biz seni halen takip ediyoruz ona göre oyna showlari görmek istiyoruz ;)

Numan Yerlikaya
17.12.2011, 22:06
Güzel bir veda yapamadılar ya ben utanıyorum!

zafer6161
23.12.2011, 00:34
yattaracılar müjde

hocası devre arasında takımda düşünmüyormuş ve satış listesine konulmuş

yattarada türkiyeden bir kaç takımla görüşmelere başlamış

eğer şenol hoca izin verirse devre arasında trabzona gelecekmiş

zafer6161
23.12.2011, 16:43
yattaracılar müjde

hocası devre arasında takımda düşünmüyormuş ve satış listesine konulmuş

yattarada türkiyeden bir kaç takımla görüşmelere başlamış

eğer şenol hoca izin verirse devre arasında trabzona gelecekmiş

ve İbrahima Yattara Samsunspor ile büyük ölçüde anlaşmış:(

DeAgLeMaNyAq
23.12.2011, 16:58
Seneye Bank Asya'da izleriz o zaman...

Sibel
23.12.2011, 17:40
Gerçekten mi?

TSelif
23.12.2011, 17:44
Bankasya da oynamaz Yattara :D ama dur fener de orda olacak :D

MonteCristo
24.12.2011, 11:49
http://www.youtube.com/watch?v=2peqS1q_3t0&feature=player_embedded

Bu videoda beni bir tek o istemedi dediği yönetici kimdir ? Sadri Şener onu eleştiriyordu ama Yattara başkandan bahsetse yönetici demez başkan derdi heralde. Kimmiş Yattara'yı istemeyen çok merak ettim.

Şimdi bir daha izledim para için gitti demeleri içine dert olmuş kendini savunmaya çalışıyor. Türkçeyi ne kadar iyi konuşsa da anadili olmadığı için biraz dağınık konuşunuyor. Söylediklerini toparlarsak, ben bu takımda para için oynamadım daha öncede gidebilirdim ama gitmedim diyor.

Doğru mu? Sonuna kadar doğru.

Trabzonspor'da oynadığı ilk senesinden sonra İstanbul takımlarının hayalini kurduğu adamdı. Avrupa'da da takım bulabilirdi. Daha birinci senesinin sonunda gidebilirdi gitmedi kaldı. İlk birkaç senesinde çok düşük bir ücret karşılığında oynadığını biliyorum.

Bana gelince istediğim tutarlar ödenmiyor ama başkalarına gelince hemen ödeniyor diyor. Tamam olsun ama keşke onlar da bu formayı benim kadar sevselerdi diyor. Bir iki sene sonra ayrılırlar diyor.

Doğru mu ? Doğru olduğunu hep birlikte gördük. Ki orada bahsettiği adamlar Yattara'dan daha büyük yıldız değil. Formda bir Yattara hepsinden açık ara değerlidir.

Şenol hocaya hitaben; ben bir sene sakatlandım, ondan sonra oynamaya ihtiyacım vardı form bulmak için. Bir oynadım bir oynatılmadım kendimi bulamadım bir türlü diyor.

Bence burası da doğru. Şenol hoca ısrarlı bir şekilde oynatmadı Yattara'yı. Kötü oynadığı maç olsa bile ısrar edilmesi gerekiyordu forma girebilmesi için. Bir sene sakatlık kolay iş değil. Yattara kesinlikle kazanılması gereken biriydi ısrar etmeye değerdi. Şuan bizim takımda Yattara gibi bir adam yok. Yattara kalitesinde adam almaya kalksak şuan ona verilmek istenmeyen paradan kat kat fazla masraflı olur.

En sonunda da bir gün dönmek istiyorum diyor. Bunun hayalini kuruyormuş. Valla bende keşke dönse diyorum. Yattara'nın samimi bir şekilde Trabzonsporlu olduğunu düşünürdüm zaten bu video iyice pekiştirdi bu düşüncemi. Konuşurken gözleri doluyor. İçimizden biri konuşsa ancak bu kadar taraftar ağzıyla konuşabilirdi.

SALDIRAY
27.12.2011, 05:46
Ey gidi kadar uşak:) O kadar istiyordum ki bizde bitirsin jubile yapsın. Ama yok. Biz kendi uşaklarımıza bile bunu yapmadık. Yattara'ya mı yapacaktık. Bir Hami,Bir Tekke olsun bu adamlara jubile yapmadık. Fatih daha bitirmedi ama onada yapmayacaklar. Türk kontenjanındaydı en azından yedekte gücümüz var derdik. Ayrıca oyundayken onu en az 2 kişi savunuyordu. Orta açar koşar vs vs. Yazık ettik bu adama

SALDIRAY
27.12.2011, 05:50
Bence Serkanın Volkanın yerine daha iyi oynardı ama Yabancı kontenjanı var. gittiğine o yüzden o kadar içerlenmemek lazım. Bize yerli statüsünde oyuncular lazım...

Yattara yerli statüsünde.

Misina
27.12.2011, 08:29
Yattara yerli statüsünde.

Türk vatandaşı oldu ancak başvuru süresi ardından 5 yılı dordormadığı için yerli statüsünde oynayamıyor

zafer6161
15.03.2012, 17:03
Yattara geri mi dönüyor?
15 Mart 2012 / 14:07
Yattara'nın Suudi Arabistan macerası kısa sürdü.

Trabzonspor'dan Dubai'nin Al Shabab takımına 2 yıllığına 2 milyon Dolarlık sözleşme imzalayarak transfer olan İbrahima Yattara'nın Suudi Arabistan macerası kısa sürdü.

Shabab'ta 14 maçta 4 gol atan Yattara, 4 Ocak'tan buyana sahaya çıkmazken ligin bitimine 5 hafta kala Dubai takımı ligde 53 puanla lider konumunda.

Yattara'nın sezon sonunda takımdan ayrılacağı yönündeki iddiaları Menajeri Adnan Demir haber61.net'e doğruladı.
Konuyla ilgili konuşan Demir, "Orada 1 ay sonra ligler bitiyor. Yattara sözleşmesini karşılıklı olarak fesh ederek takımdan ayrılacak" diye konuştu.

Daha önce de Trabzonspor'a geri dönme konusunda istekli olduğunu belirten Yattara'nın Trabzon'a dönüp dönmeyeceği konusunda Adnan Demir, "Yattara Trabzonspor'a gelmek ister ama Trabzonspor Yattara'yı ister mi bilemiyorum. Trabzonspor Kulübü'nün de istemesi sonucunda transfer neden gerçekleşmesin?" dedi.

Sibel
15.03.2012, 17:19
Kopyala yapıştır, Umut Bulut.

Murat'
19.03.2012, 11:58
Ne eder bizim Yattara, performansı falan nasıl acaba ?

Zuma_Yattara
20.03.2012, 03:57
olur mu acaba? hic zannetmiyorum alsalar jajayi alirlardi

kürşat61
02.04.2012, 17:22
Özlettin kendini..

h@msi61
02.04.2012, 18:04
Ozledim lan seni, bugun cok fena hissettim. Bir dostu ozler gibi ozledim..

esra61
02.04.2012, 20:59
özledik kara inci....yine gel yedekte otur çık kolbastını oyn ama gel yeter ki....

kürşat61
04.04.2012, 11:29
Orhan Ak'ı madara ettiği Gs kupa finali maçını izleme şansımız var mı?

Murat'
04.04.2012, 11:36
Orhan Ak'ı madara ettiği Gs kupa finali maçını izleme şansımız var mı?

O maç final maçı değildi..lig maçıydı.

zafer6161
06.04.2012, 16:28
Yattara TS için yanıp tutuşuyor
06 Nisan 2012 / 16:13
Yattara ayağının tozuyla soruları yanıtlarken, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Trendyol Yeni Sezon Ürünler % 90 a varan indirimlerle
Yüzlerce Markadan Binlerce Ayakkabı Modeli % 60 a varan indirimlerle Zizigo.com da
Trabzonspor'da 8 yıl forma giydikten sonra Suudi Arabistan'ın Al Shabab takımına giden ancak sezon sonunda da takımından ayrılan İbrahima Yattara Türkiye'ye geldi.

İstanbul'a geldikten sonra soruları yanıtlayan Yattara, "Trabzon'dan ayrıldıktan sonra ilk defa Türkiye'ye geldim. Çok iyi oldum. Sanki kendi memleketime döndüm" dedi.

Türkiye'ye ve Trabzonspor camiasına selam söyleyen Yattara, "Türkiye'de futbolu bırakmak istiyorum. Şu anda hiç bir şey söylemiyorum ancak en yakın zamanda Türkiye'de oynayabilirim" dedi.

"Trabzon'dan teklif var mı ve Trabzonspor'a gider misin?" sorularına Yattara, "Şu an hiç bir şey söylemiyorum; ancak teklif olursa koşarak Trabzon'a giderim" yanıtını verdi.

Trabzon'u çok özlediğini vurgulayan Yattara, "Her şeyi Trabzon'da kazandım. Bu takımı hiç bir zaman unutmayacağım. Bu takım her zaman kalbimde olacak. Trabzonspor taraftarını da çok özledim. Trabzon'da sekiz sene kaldım. İnşallah Trabzonspor şampiyon olacak" diye konuştu.

Trabzonspor'un her zaman kalbimde olduğunu söyleyen Yattara, "Nereye gidersem gideyim Trabzon'u düşünüyorum. Ben de CD'ler var. Bazen de kolbastı oynuyorum" ifadelerini kullandı.

Ugur Kursad
06.04.2012, 16:42
http://www.ligtv.com.tr/haber/trabzona-kosarak-giderim

Alın habu kara uşağı geri ya .

kürşat61
06.04.2012, 16:52
Inşallah türkiyede kalirsin yattara. Gs yattarayı da alırsa sasirmam

DeAgLeMaNyAq
06.04.2012, 16:58
Yattara bu saatten sonra ancak orta sıralardaki bir takımda oynar...

Emirhan Makul
06.04.2012, 17:00
Barış özbek bu klüpte yedekte bekleyeceğine İbrahima Yattara beklesin.

kürşat61
06.04.2012, 17:15
Yattara bu saatten sonra ancak orta sıralardaki bir takımda oynar...
Alır, yukarılara oynatır. :)

esra61
06.04.2012, 17:49
kara bela valla özledik ....yattara gibi bir yedek lazım en azından takımın moral motivasyonunu düzeltir.tabi canı isteyince rakip takımada bela olur....;)

61trabzonomer
06.04.2012, 22:44
alınsın gerekirse klübede otursun çok gördük fuzuli oturanları,yattara hem son 15 dk bişeylerde yapabilir sıkışan maçlarda.

DeAgLeMaNyAq
07.04.2012, 01:41
Barış özbek bu klüpte yedekte bekleyeceğine İbrahima Yattara beklesin.

Barış Özbek yedek bekleyebilse Yattara alınır ama o bile kadroya giremiyor... :)

Fatih Öztürk
07.04.2012, 11:35
Ahhh yattara ahhhh

http://www.youtube.com/watch?v=z16STjN5MDQ

Emirhan Makul
07.04.2012, 11:40
Acaba hangi takım ile anlaşacak, Bizimkiler kesin almaz da inşallah şikeci anadolu klüplerinede gitmez.