PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Yattara

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98

Mustafa Yılmaz.20
31.03.2011, 12:19
bir kere şunu baştan söyleyeyim de aradan çıksın..

performansı, katkısı, şusu busu bi' yana bu takımın 8 yıldır formasını terleten bir takım kaptanına oturduğu yerden 'hain' diyen zihniyet en hafif tabirle nankördür, çirkeftir. söz konusu futbolcu hasan, hüseyin, gökhan da olmuş fark etmez. bir futbolcuyu bu şekilde itham etmek insafsızlıktır..

hele ki şu forumda bir futbolcuya kazma dendiğinde üyesini cezalandırmakla mükellef bir yönetici bunu rahatlıkla söyleyebiliyorsa ben daha bir şey demiyorum..

gelelim yattara kısmına..

yattara' nın bu sezonki performansının savunulacak bir tarafı olmadığının ben de farkındayım, ki zaten son zamanlarda fazla uğramıyorum da buralara. ama girmişken bazı gerçekleri de söylemek gerek..

yattara kaptanlığı layığı ile yapamadıysa bunda en az kendisi kadar takım arkadaşlarının ona karşı olan iplemez tavırlarının da sebebi var..

takımın hal-i hazırda tek frikik golünün sahibi bir takım kaptanı olarak topun başına gittiğinde bizde henüz tek bir frikik golü olmayan selçuk tarafından adeta tartaklanırcasına topun elinden alınması hala gözümün önünde..

aynı şekilde burak yılmaz' ın da yakın frikiklerde topu ne yattara' ya ne de jaja' ya bıraktığını ben daha görmedim..

yattara' dan verim bekleyecek adam onu takım geriye düştükten ve morallenen rakip geriye yaslandıktan sonra oyuna sokarsa verim alamaması gayet normaldir..

sen hem de bir takım kaptanına sürekli olarak son 5-10 dakikada kerhen görev verip alttan alta 'bu maçı çeviremezsen formayı zor görürsün' mesajını dikte edersen o adam da oyuna girdikten sonra kendini gösterebilmek adına ekstradan çalım da yapar dripling de..

oysa yattara ile başladığımız maçlarda vaziyet hiç de böyle kötü değil. şimdi burayı iyi okuyun:

9 lig maçında ilkonbir oynamış yattara. bu maçlarda 3 golü 2 asisti var. söz konusu 9 maçın 8 tanesini (yazıyla sekiz) kazanmışız..

kaybedilen tek maç teofilo'nun altıpastan 2 net pozisyonu yiyerek katlettiği manisa maçı. kaldı ki o maçta da yattara ıoyundayken maç 1-1 devam ediyordu. o çıktıktan sonra 2 gol yedik..

yani daha açık ifadeyle yattara ile başladığımız hiçbir maçta puan kaybı yaşamamışız..

ben bunları yazdım ki birilerinin ezberi bozulsun. gerçi bazıları gene şu somut verilere rağmen 'ama ona bakarsan böyleyken böyle yani' demeye devam edeceklerdir..

hatta birazdan biri çıkıp 'şu yattarayı hala savunanlar var yeaaaa' derse şaşırmam!
Bu yazıyı her sayfaya koymak gerek. :alkış:

BALKAN 06
31.03.2011, 13:42
Biz ne söylersek söyleyelim, bana göre Yattara futbolu kafasında bitirmiş.

Bunun sebebi taraftar mıdır, hoca mıdır, takım arkadaşları mıdır yoksa kendisi midir bilemiyorum.

Tek bildiğim,son sekiz maçta Yattara'nın performansının artması çok ama çok zor.
bu da bulunsun her sayfa da:alkış:

Mustafa Yüksek
31.03.2011, 13:55
:) Manisa maçında o sahadayken 2-1 yenik durumdaydık. 2 gol de orta onun kanadından gelmişti. Hatta birinde Murat Erdoğan topu kontrol edip ortaya hazırlanırken arkadan seyrediyordu. O gün staddaydım.

Great White
31.03.2011, 14:32
alakası yok. makakula' nın attığı golde orta sağ kanattan yapıldı..

simpson' un golünde de herhangi bir yattara bağlantısı yok..

kaldı ki bunlar detay..

önemli olan ve kimsenin itiraz edemeyeceği gerçek şu..

yattara' nın ilkonbirde başladığı 9 maçın 8 tanesini kazanmışız. tek fire var o da teofilo'nun biz 1-0 öndeyken altıpastan goller kaçırdığı manisa maçı..

murat;

"Tek bildiğim,son sekiz maçta Yattara'nın performansının artması çok ama çok zor" demişsin ama adam ilkonbiri bırak, kadroya giremiyor yahu..

nasıl artıracak o performansı?

gerçi yönetim de adamla maytap geçer gibi "son 8 haftada iyi performans gösterirse onunla da görüşürüz" demiş..

karadeniz fıkrası gibi:)

bangkook_61
31.03.2011, 15:18
Yattara'nın performansının savunulacak yanı yok deyip savunmuşsun yine. Yahu göz var nizam var. Yattara yok şu kadar asist yapmış, yok gol atmış, yok oynadığı maçlarda hep kazanmışız. Ee yani son Kasımpaşa maçında kazandık Yattara'nın payı mı vardı galibiyette.? Yattara Sivas ve Buca maçlarında iyiydi. Fenerbahçe maçında 1 gol 1 asist yapmasına rağmen hiçbir şey oynamamıştı. Ama tabelayı değiştirdiği için ses etmemiştik ki edilmemesi gerekir zaten. Soner abi sen buralarda Teofilo'ya her maç sallayan bir adamdın. Gol mü atmıyordu, maçları kazanamıyormuyduk ? Ee bende derim o zaman hala mı Yattara savunuluyor yeeeaaaa diye.

Yönetim iyi bir açıklama yaptı. 8 hafta oynasın ya da vazgeçtim öyle 1 maç da oynasın ki o maç bize şampiyonluğu getirsin ben yine razıyım kalmasına.

limpb82
31.03.2011, 15:29
3 senedir trabzonun parasını oturarak güzelce yemekten başka bir şey yapmıyor...

Fatih
31.03.2011, 16:59
Hain kelimesini ilk sen kullandın Soner Abi bu yaptığın demogojiden başka bir şey değil.

Hasan Üçüncü veya Hüseyin'in yaptığı hainlikse Yattara'nın yaptığı da hainliktir demek istediğim buydu ama her zamanki gibi anlamak istediğin şekilde anlıyorsun.

Kullandığın nankör ve çirkef gibi yakışıksız kelimeleri de hiç üzerime alınmadım haberin ola.;)

Koray
31.03.2011, 17:37
Yanlışım varsa düzeltin, Yattara takımda en fazla ücret alan futbolcu diye biliyorum yaklaşık 3 milyon Tl.

Ne zaman Yattara'nın ücreti arttırıldı o zaman Yattara düşüşe geçti...

Tam tamına 3 yıl hiç birşey yapmadı sahada, yaptı da gerçek Yattara'nın çok altında yaptıkları.

Neyse,

Yattara'yla konuşulmalı ve aldığı ücrette aldığı paranın yarısından daha azı teklif edilmeli, kendiside kabul ederse kalması taraftarıyım, bunun sebebide Türk statüsünde oluşu başka hiç bişey değil...

Great White
31.03.2011, 17:50
@fatih

benim kullandığım tabir - cümleyi tamamen okursan 'para koparmak için çakallık yapmadı' anlamındaydı. ihanet anlamı içermiyordu..

yani argo bir ifadeydi o. misal leman' daki hainevlat ökkeş gibi..

ben hasan'ı hüseyin'i gökhan' ı, teofilo'yu çok eleştirdim ama hiçbirine bir kez olsun hain damgası vurmadım...

bu çok farklı bir şey..

neyse..

bu arada; katılıyorum koray..

İlker ToSun
31.03.2011, 18:04
Yanlışım varsa düzeltin, Yattara takımda en fazla ücret alan futbolcu diye biliyorum yaklaşık 3 milyon Tl.

Ne zaman Yattara'nın ücreti arttırıldı o zaman Yattara düşüşe geçti...

Tam tamına 3 yıl hiç birşey yapmadı sahada, yaptı da gerçek Yattara'nın çok altında yaptıkları.

Neyse,

Yattara'yla konuşulmalı ve aldığı ücrette aldığı paranın yarısından daha azı teklif edilmeli, kendiside kabul ederse kalması taraftarıyım, bunun sebebide Türk statüsünde oluşu başka hiç bişey değil...

Koray, Yattara Türk vatandaşı oldu ama oyunda yabancı statüsünden sayılıyor hala daha yanlış bilmiyorsam.

Onun işlemlerde bi sorun oldu Nobre, Aurelio gibi değil yani onun durumu

güneyli
31.03.2011, 18:14
Yattara ve umutun günlük hayatımıza katkıları çok.Bize sabretmeyi,tahammülü,hiçbirşeyden ümidi kesmemeyi,korku ile ümit arasında yaşamayı öğretiyorlar,Arkadaşlarınıza,eşinize,çevrenizdeki insanlara bu yaşadığınız duyguların yarısını gösterin size olgun bir insan muamelesi yaparlar.Ben eleştiride ancak bu kadar ileri gidebiliyorum.. Benim hala ümidim var..

Mollasalihoğlu
31.03.2011, 18:16
Sıkıntı gerçek Yattara'yı biliyor olmamız.. Yoksa şu yerden yere vurduğumuz hali dahi her maç 2-3 gollük asist yapıyor.

oflubektas
31.03.2011, 18:26
Yattara ve umutun günlük hayatımıza katkıları çok.Bize sabretmeyi,tahammülü,hiçbirşeyden ümidi kesmemeyi,korku ile ümit arasında yaşamayı öğretiyorlar,Arkadaşlarınıza,eşinize,çevrenizdeki insanlara bu yaşadığınız duyguların yarısını gösterin size olgun bir insan muamelesi yaparlar.Ben eleştiride ancak bu kadar ileri gidebiliyorum.. Benim hala ümidim var..

5 senedir forumda üyeyim, bana kalırsa "futbolcular" başlığında gördüğüm en güzel yazı buydu. Tebrikler hocam

Sefa Murat Dokuz
31.03.2011, 21:32
Benim Yattara hakkında ümidim futbolu bırakıp dönecem dese bile tekrar yeşerir. Bilemiyorum ne olduğunu bildiğimiz için böyle belkide.

Emirhan Makul
31.03.2011, 22:33
Tamam çok eleştirebiliriz ama adama da şu yönden hak veriyorum fatih tekkeden sonra forvet görmedi herif , düşünsenize manyak bir orta açıyorsunuz muz mu muz kavisli mi kavisli nokta atışlı mı nokta atışlı adam onu taça vuruyor.

İlker ToSun
31.03.2011, 22:35
Tamam çok eleştirebiliriz ama adama da şu yönden hak veriyorum fatih tekkeden sonra forvet görmedi herif , düşünsenize manyak bir orta açıyorsunuz muz mu muz kavisli mi kavisli nokta atışlı mı nokta atışlı adam onu taça vuruyor.

böyle bir ortayı taca vuracak kim varki acaba ya bizim takımda ileride bulamadım emirhan :confused: :rolleyes:

biraz daha kopya versene :)

Yaşar
31.03.2011, 22:43
İlk yarıda Alanzinho takımın ilk gönderilecek yabancısı olarak görülürken, 2. yarıda temiz 6 puan kazandırdı. Yattara da aynısını yapar ve beni mahçup eder inşallah.

FC-ST-PAULI-61
01.04.2011, 00:39
Insallah Sözlesmen uzatilir Kaptan,Seneye daha iyi Golcüler transfer edersek gercek Yattarayi gösterirsin bize

Yaşar
01.04.2011, 00:43
Seneye bu takımda Jaja, Brozek Kardeşler, belki Colman ve belki Alanzinho dışında diğer yabancıların gönderileceğini düşünüyorum. zaten forvet, stoper ve orta saha olmak üzere sağlam 3 tane yabancı almak için 3 yabancı kontenjanımızın açık olması gerekiyor.

FC-ST-PAULI-61
01.04.2011, 00:43
Yattara Türk degilmi artik?

İlker ToSun
01.04.2011, 00:48

vatandaşlık hakkını aldı ama oyunculuk konusunda yabancı statüsünde diye biliyorum ben hala daha

onun o işinde bi problem çıktı, bu zamanın üzerine de 5 yıl geçerse Türk statüsünde sayılacak diye duymuştum ben kardeşim

Yaşar
01.04.2011, 00:48
Hayır. hala yabancı kontenjanında.

BALKAN 06
01.04.2011, 08:24
abi güzel yazmışın ellerine sağlık:alkış:
yattara yı insan olarak çok seviyoruz tam gönlümüze hitap eden bir yabancı ama sizden tek farkımız bizler yani eleştirenler umudumuzu yitirdik abi,olmuyor işte görüyoruz,yoksa kim istemez şimdi şampiyonluk yolunda yattarayı da bir selçuk gibi,burak gibi,egemen gibi,onur gibi,kısmen jaja ve colman gibi konuşmayı...

Mustafa Yılmaz.20
01.04.2011, 10:52
Yattara'nın şu an kadar ligde aldığı dakikalar:

45 dk - 84 dk - 68 dk - 71 dk - 64 dk - 22 dk - 45 dk - 45 dk - 24 dk - 21 dk - 33 dk - 63 dk - 45 dk - 45 dk - 68 dk - 45 dk - 10 - 45 dk - 74 dk

70 dakikanın üstünde aldığı 3 maçın 2'sinde toplam 3 gol atmış. Asist olarak zaten takımın birincisi.. Yattara eğer kötü oynuyorsa tek sorumlusu Şenol Hocadır benim gözümde. Adam lige o kadar iyi giriş yaptığında bile ya yedek bıraktı ya da oyundan çıkardığı ilk oyuncu oldu. Aynısını geçen sene Teofilo'ya yaptı. İkinci yarı Pawel'e yaptı/yapıyor. Seneye de X oyuncuya yapacak.

Şu psikolojiden kurtulup oyuncusuna güvense o zaman doğru dürüst bir değerlendirme yapabiliriz. Ben daha bir oyuncu dışında "ona güveniyorum" dediği birisini görmedim. O oyuncu da malum. Her hafta "biz senden memnunuz, bu performansını sürdür" demeçlerini görüyoruz. Hocanın elinde yelilerin performansı tavan yaptı, yabancılarında dibe vurdu. Nedenini çok merak ediyorum..

limpb82
01.04.2011, 11:03

45 dk - 84 dk - 68 dk - 71 dk - 64 dk - 22 dk - 45 dk - 45 dk - 24 dk - 21 dk - 33 dk - 63 dk - 45 dk - 45 dk - 68 dk - 45 dk - 10 - 45 dk - 74 dk

70 dakikanın üstünde aldığı 3 maçın 2'sinde toplam 3 gol atmış. Asist olarak zaten takımın birincisi.. Yattara eğer kötü oynuyorsa tek sorumlusu Şenol Hocadır benim gözümde. Adam lige o kadar iyi giriş yaptığında bile ya yedek bıraktı ya da oyundan çıkardığı ilk oyuncu oldu. Aynısını geçen sene Teofilo'ya yaptı. İkinci yarı Pawel'e yaptı/yapıyor. Seneye de X oyuncuya yapacak.

Şu psikolojiden kurtulup oyuncusuna güvense o zaman doğru dürüst bir değerlendirme yapabiliriz. Ben daha bir oyuncu dışında "ona güveniyorum" dediği birisini görmedim. O oyuncu da malum. Her hafta "biz senden memnunuz, bu performansını sürdür" demeçlerini görüyoruz. Hocanın elinde yelilerin performansı tavan yaptı, yabancılarında dibe vurdu. Nedenini çok merak ediyorum..

normalde yattaraya pozitif bakmıyorum ama bu yorumun gerçekten çok doğru ne yazık ki şenol hocanın bazı takıntıları var...

Onur Civelek61
01.04.2011, 12:17
Tespitler doğru fakat Yattara savunma hiç yapmıyor.Oyundan çıkarılması normal değil mi? Yattara oyuna sonradan girerek asist kralı oluyordu.Özelliği bu.Özkan Sümer onu beğendiğinde de maça sonradan girmişti.Ve büyülendim dedi Özkan hoca.Yattara 90dk çıkaramaz demiyorum ama savunmaya 1,2 kere ya gelir ya gelmez.Yıllardır tanıyoruz.İdmanda hocanın istediklerini yapmıyor dedi başkan.E daha kadroya almanın ne alemi var bu adamı...

İlker ToSun
01.04.2011, 12:34

helal olsun kardeşim çok güzel özetlemişsin

Yattara'nın bu kötü performansının da, Teo'nun kaçmasının da tek sorumlusu Şenol hoca ve onun çifte standarda dayalı uygulamalarıdır.

Hocanın yeni kurbanları da Brozekler olacak muhtemelen, gücü yeterse Colman ve Jaja'yı da pasifize edecektir

Süleyman Eruyar
01.04.2011, 13:16
Yukarıdaki istatistik verilerine dayanlırak yapılan görüşe göre

Semih 0,016
Alex 0,012

?????

İlker ToSun
01.04.2011, 13:17
Yukarıdaki istatistik verilerine dayanlırak yapılan görüşe göre

Semih 0,0016
Alex 0,0012

?????

nasıl hesapladıysan onu :)

alex 19 gol 11 asist 2009 dk (30 Gol) gol/dk : 0,0149 !!!

Süleyman Eruyar
01.04.2011, 14:13
Alex 19 gol 11 asist 2370 dakika ( Tüm maçlar ) 0,012

ayrıca 0,014 olsa ne olur,

Sonuçta Semih'ten az değil mi ?

İlker ToSun
01.04.2011, 14:22
Alex 19 gol 11 asist 2370 dakika ( Tüm maçlar ) 0,012

ayrıca 0,014 olsa ne olur,

Sonuçta Semih'ten az değil mi ?

sen demin 0,0012 demiştin de :)

Süleyman Eruyar
01.04.2011, 14:37
Allah kabul etsin :)

ben neya cevap vereyim yahu senin sorunun tartışma yeri antu.com

ben burada kendi oyuncularımın form durumunu tartışıyorum

kendi takımımdan biriyle rakip oyuncuyu kıyaslasam neyse de iki rakip oyuncunun kıyasından bana ne yahu

hiç mi işim yok :)

:) :) :) :)

göz göre göre adam kaçıyor yahu :)

İlker ToSun
01.04.2011, 14:40
:) :) :) :)

göz göre göre adam kaçıyor yahu :)

yahu ne kaçmasından bahsediyorsun sen, Semih'in neden oynatılmadığı konusunda Fenerliler zaten şikayetçiler zaten tartışıyorlar biz de oturup burada Semih de oynatılmalı bak ornları çok iyi mi diyecez

asıl kaçak olan sensin deminden beri bir makaraya sarmış gidiyorsun

Süleyman Eruyar
01.04.2011, 14:47
Şenol hocanın her tülü engellemesine rağmen tek bir gerçek var ki o da şu ; Yattara bu takımın en tehlikeli ve gol üretme konusundaki en becerikli oyuncusu

şimdi sen diyorsun ki,

Semih Alex'ten daha etkili, gol üretme konusunda daha becerikli,

takımının en büyük silahı..

kusura bakma, bununla anca makara yapılır :)

İlker ToSun
01.04.2011, 14:52
şimdi sen diyorsun ki,

Semih Alex'ten daha etkili, gol üretme konusunda daha becerikli,

takımının en büyük silahı..

kusura bakma, bununla anca makara yapılır :)

istediğin anlamı çıkarıp istediğin makarayı yapabilirsin, ben takımımdaki oyuncuların performansını koydum ortaya

acaiiipp mücadeleci umut'un verdikleri ortada
"hain" yattaranın verdikleri ortada

yorum

yapabilenin :)

Armağan Dere
01.04.2011, 14:56
Semih,Alex kadar oynamıyor ki gol/dk oranının fazla olması İstatistiğin yanlış olduğunu göstermez bence..Nöbetçi golcü adam,bizim as golcü kadar golü var bunu düşüneceğimize ne düşünüyoruz...

bangkook_61
01.04.2011, 15:20
Yahu bayağı takıntı yapmış adamlar :) Yattara para verse böyle savundurtamaz kendini. Ben Umut Bulut'u beğenmeyen biri olarak ona Yattara'dan daha çok saygı duyuyorum. Geçmiş geçmişte kaldı. Bugünle yaşayın. İstatistik her şey değil ve istenen yöne çekilir. Kaptırılan top sayısına, takım savunmasına katkısına falan bakarsak Yattara sınıfta kalır. Allahım sanki Yattara adamları üçer beşer geçip gol attıryorda görmüyoruz. Asistlerin çoğu duran top. O da önemli bir meziyet ama sadece frikik vursun diye oyuncu oynatmam ben. İyiki benim gibi düşünenler çoğunlukta, Hoca da dahil.

Samet Yildirim
01.04.2011, 16:59
"Mustafa Yilmaz" arkadasimiza su konuda katiliyorum, yattara sezona cok iyi girmisti ve oynadikca acilacakdi öz güveni artacakdi ama ondan sonra pat yedek kaldi ve kolay kolayda ilk 11 de oynayamadi...Niye pat yedek kaldi onu anlamadim..

Ama bakalim belki son 8 hafta faydasi olur gidip gitmeyecegi zaten hocaya bagli.

Ünal Cumhur
01.04.2011, 17:28
sene sonu yolcu :) ama yinede kulübede iyi bir silah son 8macta cok ekstrem bir iş yapmadıgı sürece gidici

Badaloğlu
01.04.2011, 18:12
İlker Tosun kardeşim... Bak sonra ''yazılarımı siliyorsunuz'' diye sitem ediyorsun. Forum kurallarına riayet edersen seviniriz. Yok sen ben kendi bildiğimi okuyacağım dersen kusura bakma burada sana izin veremeyiz. Forum kuralları nettir!!! Seninde muhakkak acilen forum kuralları okumanı tavsiye ederim...

Koray
01.04.2011, 18:17
İlker kardeşim sen hala Yattara'nın 3-4 sene önceki halinden yola çıkarak konuşuyorsun gerçekleri görmek bu kadar zor olmamalı, Yattara yok artık neyini kabullenmiyorsunuz...

Yattara üzerinden Şenol hocaya sarmanda başka bi olay zaten.

İlker ToSun
01.04.2011, 18:54
İlker kardeşim sen hala Yattara'nın 3-4 sene önceki halinden yola çıkarak konuşuyorsun gerçekleri görmek bu kadar zor olmamalı, Yattara yok artık neyini kabullenmiyorsunuz...

Yattara üzerinden Şenol hocaya sarmanda başka bi olay zaten.

Yattara'nın eski Yattara olmadığını ben de görüyorum

söylediğim veriler bu seneye ait veriler

ve burda türlü türlü hakaret uğrayan, yönetimi ve teknik direktöründe resmen 2. sınıf insan muamelesi gören Yattara'nın hala daha aslında ne kadar etkil olduğunu ortaya koyuyorum

Fatih Öztürk
01.04.2011, 18:58
İLKER TOSUN kardeş.yattara tabiki rakipleri için çok tehlikeli.ama bu aralar rakipler için yattara hayalet.

8 sene umut bağladık.yemedik yedirdik giymedik giydirdik.yeter ama birazda istikrar.

İlker ToSun
01.04.2011, 19:01
İLKER TOSUN kardeş.yattara tabiki rakipleri için çok tehlikeli.ama bu aralar rakipler için yattara hayalet.

8 sene umut bağladık.yemedik yedirdik giymedik giydirdik.yeter ama birazda istikrar.

ben Yattara'daki form düşüklüğünün farkındayım o ayrı bir tartışma konusu, hatta Yattara ile ilgili ondan nasıl iyi bir performans alınacağı, ondan nasıl istikrarlı verim alınacağına dair uzunca bir yazı yazdım bi kaç sayfa geride.

ben bu verilerle sadece futbolda amaç gol ise, Yattara'nın ölüsünün ne durumda olduğunu göstermek için verdim bu verileri

Samet Yildirim
01.04.2011, 19:05
Ilker yattara konusunu tartismaya gerek yok...

Yattara konusunda taraftar 2 ye bölünmüs durumda her iki tarafta cok kati yani ne dersen de bos...

Ben olsam ucuz bir rakama tutarim ve faydalanmaya bakarim ama herkesin düsüncesi ayridir önemli olan Senol Hocamizin düüsncesi...

Fatih Öztürk
01.04.2011, 19:07
ben Yattara'daki form düşüklüğünün farkındayım o ayrı bir tartışma konusu, hatta Yattara ile ilgili ondan nasıl iyi bir performans alınacağı, ondan nasıl istikrarlı verim alınacağına dair uzunca bir yazı yazdım bi kaç sayfa geride.

ben bu verilerle sadece futbolda amaç gol ise, Yattara'nın ölüsünün ne durumda olduğunu göstermek için verdim bu verileri

kardeş.

herşey gol atmak değil.gol yememekte önemli.toplu halde hucum yaparken toplu halde defansta yapıyoruz.bu seneki başarımızın temel sebeblerinden birisidir kuşkusuz.en azından şenol hoca böyle düşünüyor.şimdi yattara ilk 11 oynasın 30.dakikadan sonra sevimli hayalet casper gibi sahada dolaşıyor 1 eksik oynamaya başlıyoruz.aynı sıkıntıyı alanzinho ilede yaşıyorduk ama belliki alanzinho hocanın gözüne bir şekil girmiş sonralardan forma şansı buluyor.yattarada çaba gösterse eminimki hoca ona gerektiği yerde şans verecek.ama g.birliği deplasmanına 18 kişilik kadroya bile alınmaması sanırım şenol hocanın gözünden düştüğü anlamı taşıyor.muhakkak bu işi hepimizden daha iyi bilen şenol güneş gerçeği var.yoksa kulupte yattarayla kimsenin problemi yok.

Yaşar
01.04.2011, 19:52
Helal sana Yattara be. Ne adammışsın, 8 senedir neler yapmışsın da haberimiz yokmuş? Genç arkadaşlar sağolsun, bizlere hatırlatıyorlar. Ama bilmiyor ki kendisi daha vitaminken, eleştirdiği Şenol Hocası 6 tane şampiyonluk kupası kaldırdı. Ha bir de Yattara'nın 8 senelik istatistiğini de istiyorum mümkünse.

Murat Hızal
01.04.2011, 22:47
alakası yok. makakula' nın attığı golde orta sağ kanattan yapıldı..

simpson' un golünde de herhangi bir yattara bağlantısı yok..

kaldı ki bunlar detay..

önemli olan ve kimsenin itiraz edemeyeceği gerçek şu..

yattara' nın ilkonbirde başladığı 9 maçın 8 tanesini kazanmışız. tek fire var o da teofilo'nun biz 1-0 öndeyken altıpastan goller kaçırdığı manisa maçı..

murat;

"Tek bildiğim,son sekiz maçta Yattara'nın performansının artması çok ama çok zor" demişsin ama adam ilkonbiri bırak, kadroya giremiyor yahu..

nasıl artıracak o performansı?

gerçi yönetim de adamla maytap geçer gibi "son 8 haftada iyi performans gösterirse onunla da görüşürüz" demiş..

karadeniz fıkrası gibi:)

Abi yarın maçta konuşalım bu Yattara mevzusunu:)

Yavuz Hasan
02.04.2011, 00:34
şenol hoca tsunami de senin bu takıntıların yüzünden meydana geldi sanırsam

ne hale getirdin yattara yı

mehmet83
02.04.2011, 06:14
Bir teknik direktorun goz gore gore en cok verim aldigi futbolcusunu harcamasi aptalliktir. Kimse bindigi dali kesmez. Ilker'cim Yattara'yi benim kadar seven yoktur ama adam birak kosmayi yurumeye hali yok. Ya sirf hocaya giydircem diye Yattara mevzusunu kullanma. Pawel neden oynamiyor da Umut oynuyor de anlarim seni. Tayfun neden oynuyor de anlarim ama kusura bakma guzel kardesim Yattara konusunda hocaya laf etmek takintidan baska bir sey degil. Hadi kal saglicakla.

Emin Danışmaz
02.04.2011, 13:36
Yattara bu takım için misyonunu doldurmuş oyuncudur.Kesinlikle hakaret edilmemelidir onun bize yaşattığı güzellikleri unutmamalıyız lakin görünen köyde kılavuz istemez artık YATTARA bu takıma katkısı olan bir oyuncu profili çizmiyor oynamış olduğu maçları canlı olarak izlemesem hak vereceğim.Eski YATTARA artık geri dönemez.Tşk YATTARA.

Great White
02.04.2011, 16:24
Abi yarın maçta konuşalım bu Yattara mevzusunu:)

iyi bari konuşalım:)

o değil de inşallah oynamaz bugün!

zira o oyuna girecekse ya mağlup durumdayızdır ya da berabere..

bu konya tersi pis bir takım!

Serdar Ersoy
02.04.2011, 18:38
İlk 18'e yine alınmadı.

Konya maçında bile alınmıyorsa bundan sonra da kadroya gireceğini düşünmüyorum...

Güle güle kara bela...

DeAgLeMaNyAq
02.04.2011, 21:53
Maç konusuna da yazmıştım. Hüseyin kadroda mecburi olarak yer alınca kulübeden 1 oyuncu eksiltmek durumunda kalıyoruz. Engin de iyileşti kadroya giriyor. Dolayısıyla cezalı ve sakat olmaması halinde sezon sonuna kadar işi çok zor...

Davut Özdemir
03.04.2011, 00:17
Güle Güle Karaoğlan..

Samet Metin
03.04.2011, 00:23
kardeşim ben sana öyle istatistikler veririrm ki türkiye dünyanın en yaşanılası ülkesi olur. yattara'yı savunmayın artık bu sitede futbolculara fazla yorum yazmayan birisi olarak seni yattara söylemiş de sen yazmıssın gibi hissettim .

yattarayı neden savunmuyoruz bu sitede?
bizim takımımızın sözleşmeli oyuncusu olan her futbolcu savunulur savunulacaktır bu sitede...

furkankayaoglu
03.04.2011, 00:30
yattara savunulamaz demedim ama gidipte burak'tan umuttan daha yararlı olduğu bi istatistik koyması yanlış. Ben sana bir istatistik verebilirim mesela senede 2 milyon dolar alan bir futbolcu türkiye liginde 2 haftadır kadroya girememiş, dönmesini istiyoruz inşallah son haftalarda takımımızın kurtarıcısı olur.

DeAgLeMaNyAq
03.04.2011, 00:57
Şenol Hoca'nın basın toplantısında söylediklerine göre iş bitmiş geçmiş olsun...

Hürgün Aygün
03.04.2011, 01:08
Artık ayrılma vakti geldi sanırsam.

İlker ToSun
03.04.2011, 01:34
kardeşim ben sana öyle istatistikler veririrm ki türkiye dünyanın en yaşanılası ülkesi olur. yattara'yı savunmayın artık bu sitede futbolculara fazla yorum yazmayan birisi olarak seni yattara söylemiş de sen yazmıssın gibi hissettim .

ben bu takımı tutuyorum

bu takımı tuttuğum için de bu takımın gole en yakın oyuncusunu savunmaktan daha doğal hiçbir şey olamaz

galibiyet için gol atman lazımsa, bunu bu takımda en iyi sağlayan adam Yattara

ve gel gör ki bir kez bile 90 dk oynatılmadı

dönüp dolaşıp aynı lafları söylemenin anlamı yok, Şenol hoca Yattara'yı bitirmek için elinden geleni yaptı, ona 2. sınıf insan muamelesi yaptı, taraftar da bunu izledi

acısını takım çekiyor

iyi kullanılan bir Yattara olsaydı takım şu an en azın 6 puan daha ileride idi

Yattara'nın benim savunmama ihtiyacı yok, zaten o işini yaparak rakamlarla insanların adeta gözüne sokuyor

görebilene

somut rakamların bile anlatamadığı insana ben sözlerle anlatamam, o yüzden Yattara tartışması abes

Mustafa Ayazoğlu
03.04.2011, 01:55
burak forvet oynarken hazır sağ açıkta iyi olsa olurdu , ama vakit ayrılık vakti.

yorumsuz6117
03.04.2011, 01:56
gs maçında 11 başlamalı Jaja yerine.

Yaşar
03.04.2011, 01:58
Bu zamana kadar yaptıkların için teşekkürler. Bu takım 63 puan alırken senin de emeğin var. Allah yardımcın olsun bundan sonraki maçlarda.

DeAgLeMaNyAq
03.04.2011, 02:37
gs maçında 11 başlamalı Jaja yerine.

Büyük ihtimalle İstanbul'a götürülmeyecektir. Serkan maça yetişmezse kadroya Tayfun girer. Egemen'in yerine yedek stoper Mustafa götürülür. Geriye kalan 18 kişilik kadro lig sonuna kadar kolay kolay değişmez. İlk yarıda sıkça kulübede kendilerine yer bulan Ferhat, Sezer, Barış, ve Yattara'nın kadroya girmesi pek mümkün değil. Ha bir de Mehmet Çakır vardı ne oldu ona sahi... :)

blackrain61
03.04.2011, 13:48
Güle güle Yattara. Senin futbolunu özleyecegiz. Herkese gösterilen tolerans nedense sana hic gösterilmedi. Hep günah kecisi oldun. Bazilari ne kadar kötü olsa da, israr edilirken, seni iyi oynadigin FB ve manisa maci sonrasi sebepsiz kizaga cektiler. Meyve veren agaci taslamak bize özgü birsey olsa gerek, zaten bu dünya garip bir dünya.

Yavuz Hasan
04.04.2011, 00:45
güle güle

yaptıklarından çok yapmadıklarınla hatırlayacxağım

cyberentalpi
04.04.2011, 00:48
Sembol futbolcu oldu kac sene.
bence ayrılık olmamalı. Yerli statusunde oynayamaz mı bu adam.
Senol Hocam uyuz teo yu bile kazanmak icin calistin. yattaryı da kazanırsın.

İlker ToSun
04.04.2011, 00:51
Yattara'ya hakaret etmeyi maharet sayanlar iyi okusun.

Herşeyden önce işin temelinden başlayalım.

Takımlar sahaya niye çıkar ? Maçı kazanmak için

Maçı kazanmanın tek şifresi nedir ? Yediğinden fazla gol atmak

Demek ki takımlar sahaya futbolda niye çıkar ? Gol atmak için

Yani bir oyuncu (forvet veya hücuma dönük forvet ise özellikle) takımına en büyük katkıyı neyle sağlar ? Gol ile

örneğin bir defans oyuncusu da gol yedirtmeyerek hizmet eder. Nasıl ki bir firmanın en kıymetli elemanları pazarlamacıları ve muhasebecileri ise yani ya para kazandıran yada para kaybettirmeyen ekipte olman gerekiyorsa, bir futbolcu da takımına katkısını gol ile sağlar

Yattara 3 gol 6 asist 921 dk (9 golde imza) gol/dk : 0,0097
Burak 13 gol 1 asist 1694 dk (14 golde imza) gol/dk : 0,0082
Jaja 10 gol 2 asist 1582 dk (12 golde imza) gol/dk : 0,0075
Umut 9 gol 6 asist 2034 dk (15 golde imza) gol/dk : 0,0073
Alanzinho 3 gol 3 asist 912 dk (6 golde imza) gol/dk : 0,0065

Şenol hocanın her tülü engellemesine rağmen tek bir gerçek var ki o da şu ; Yattara bu takımın en tehlikeli ve gol üretme konusundaki en becerikli oyuncusu

Dikkat : bu istatistikler ligin 5-10 maçı sonunda elde edilen şeyler değil 26. hafta sonunda elde edilen istatistikler !

Ha tabi bütün bunlara rağmen hala daha yok bilmem "yattara mücadele etmiyo" , yok bilmem "umut çok iyi niyetle mücadele ediyor" gibi laflar edenler olacaktır

Futbolun bütün başarıları attğın yediğin gole, aldığın alamadığın kupanın sayısına göre elde ediliyorsa bu işin matematiği bellidir ve bunun takdirini etmek lazımdır

Haberin olsun Şenol hoca, yanlış ata oynuyorsun ve sonunda sen kaybedeceksin bu gidişle. Senin kaybetmen umrumda bile değil ama göz göre göre bize kaybettirmeye hakkın yok. Sen bu kulüpten aldığın parayla hayatını idame ettiriyorsun. İşini iyi yapmak ZORUNDASIN !!!

Yaşar
04.04.2011, 02:15
boşverin arkadaşlar . lider olduk tadını çıkarttın. 7 geliyor ona hazırlanın.

demir
04.04.2011, 04:26
yattara sorumsuz, sımarık, tembel, bir okadarda ıstıkrarsız bır oyuncu bugune kadar takıma ne kattığının sorusuna bır tek cevap bulamazsınız geldıgınden beri bir var bir yok, bir mac once macı kurtarıyor bir <mac sonra bır hareketı ıle macın kaybedılmesıne sebep oluyor. sahadan cok gece alemlerınde top kosturuyor turkıye sınırlarında gırmedıgı eglence ve gece mekanı kalmamıstır heralde karısını dovuyor olmasını buraya yazmayacam konumuz ıle alakalı degil cunkı uzun yıllar derby maclarda hep sakat olmasınıda yazmıyorum ısın ayrıntısını bılmıyorum cunkı bu yattaranın kotu yonlerı

top teknıgı cok ıyı ortaları mukemmel ıyı oynadıgında yenemeyecegınız takım yok hızlı calımları ınce bıleklerı ıle tam bır futbol keyfı ... turkıyeyı sevıyor turkce bılıyor cogu zaman takımın antremanlarındakı nese kaynagı oyuna gırdıkden sonra macın skorunu her an degıstırebılecek bır oyuncu ama usttekı vasıfları ıyı yonlerını tamamamen kapatıyor trabzonspordakı en ıyı donemı fatıh tekke ıle bırlıkte oynadıgı donem o dnemde bıle 10. sınıf rum takımına elenme sebebımız uzerınden yılalr gecmesıne ragmen hala dalga gecılıyoruz bu konu uzerıne ???

sonuc olarak su takım yapısında yattaranın bıze faydalı olacagını dusunmek bıraz hayalcılık olur cunkı formunun zırvesınde bır yattara (bugune kadarkı yaptıkalrına ıstınaden soyluyorum) cızgıde calım atıp ıcerı orta yapar ondada topla umut bulusacagı ıcın saglayabılecegı katkı cok az olur oyuzden bence yatara ankaragucunun yolunu tutsun cunkı onu bugune kadar bırtek fatıh adam edebıldı belkı ankarada bunu yapabılır rakıp olarakda olsa ıkısını aynı takımda ızlemek gusel olur tabı yattara ankaranın barlarından pavyonlarından cıkabılırse.....

trabzonspor gıbı bır takımın kaptanına yakısmayan bır performans yattara gıbı oyuncularımız yuzunden umut gıbı oyuncularımızı elestıremıyor takımdan kesemıyoruz malesef...

zafer6161
04.04.2011, 10:23
yattara kötüde olsa formsuzda olsa ,sakatta olsa bu takımın her zaman ilk onbirinde olması gerekiyor,,sağdan soldan orta yapamıyoruz,

Süleyman50
04.04.2011, 10:24
bence de kalan şu 7 final maçında kadroda olmalı kanatlara hiç inemiyoruz ve buda gol bulmamızı zorlaştırıyor...

Davut Özdemir
04.04.2011, 11:13
İlkerim tebrik ediyorum..

Koşulsuz destek buna denir..

Bu takımın her unsuruna destek boyle olur işte..

Bu hassasiyeti bu kritik dönemde Şenol Hoca içinde bekliyoruz.

:alkış::alkış::alkış:

ben bu takımı tutuyorum

bu takımı tuttuğum için de bu takımın gole en yakın oyuncusunu savunmaktan daha doğal hiçbir şey olamaz

galibiyet için gol atman lazımsa, bunu bu takımda en iyi sağlayan adam Yattara

ve gel gör ki bir kez bile 90 dk oynatılmadı

dönüp dolaşıp aynı lafları söylemenin anlamı yok, Şenol hoca Yattara'yı bitirmek için elinden geleni yaptı, ona 2. sınıf insan muamelesi yaptı, taraftar da bunu izledi

acısını takım çekiyor

iyi kullanılan bir Yattara olsaydı takım şu an en azın 6 puan daha ileride idi

Yattara'nın benim savunmama ihtiyacı yok, zaten o işini yaparak rakamlarla insanların adeta gözüne sokuyor

görebilene

somut rakamların bile anlatamadığı insana ben sözlerle anlatamam, o yüzden Yattara tartışması abes

Tyler Durden
04.04.2011, 11:16
Yattara tamam kotu oynadigi,sorumsuz davrandigi cok mac oldu ama bu adami kazanmaya yonelik herhangi bir hamle yapilmadi.Adam ilk onbirde ciktigi maclarda bile gozu surekli yedek klubesindeydi,ne zaman cikaracak korkusu vardi.
Yattarayi kadroya almamak is degil,elimizde istikrarli bir jaja olur anlarim ihtiyac duymazsin kesersin ama onbirde oynayan adamlar boyle istikrarsiz olmasina ragmen kadroya alinmiyorsa sucu ben oyuncuda degil hocada ararim.

demir
04.04.2011, 13:14
bızım takımda her odun futbolcu oldu birtek yattara olamadı ıse sucu teknık trektorde aramak yanlıs olur anlamadıgınız su jaja oynamadıgında bu takım mac kazanabılıyor ama yattara oynamadıgında kesın kaybedıyoruz

ozcan_asanoglu
04.04.2011, 13:42
Hata kendisindedir. Futbolcu formayı kendisi alır. Fırsat bulduğunda 'vaay bee' dedirtseydi, hadi onu geçtim ' bu yattara oynamalı be abicim' söyletseydi bizlere, kim onu kesebilirdi. Bakın Of'lu Ali'ye, oynayınca adından söz ettirdi ve ilk 11'de yer buldu, bu işler böyledir.

Yattara!! Artık lig bitiyor, şampiyonluk geliyor inş, hadi ne bekliyorsun kardeşim çorbada senin de tuzun olsun bir yerde. bak gs-bursa-eses-antep bu 4 maçın birine damganı vur yeter başka da birşey istemiyoruz. sende mevcut olan yeteneklerini göster yeter!..

CAFER ÖZER
04.04.2011, 15:30
Hata kendisindedir. Futbolcu formayı kendisi alır. Fırsat bulduğunda 'vaay bee' dedirtseydi, hadi onu geçtim ' bu yattara oynamalı be abicim' söyletseydi bizlere, kim onu kesebilirdi. Bakın Of'lu Ali'ye, oynayınca adından söz ettirdi ve ilk 11'de yer buldu, bu işler böyledir.

Yattara!! Artık lig bitiyor, şampiyonluk geliyor inş, hadi ne bekliyorsun kardeşim çorbada senin de tuzun olsun bir yerde. bak gs-bursa-eses-antep bu 4 maçın birine damganı vur yeter başka da birşey istemiyoruz. sende mevcut olan yeteneklerini göster yeter!..
İyide Özcan adam sakatlanacağım diye ödü patlıyor,Sanki oynamayınca kendini bitirmiyor,
Zaten oynasa idi Şu an Türkiyede olmaz idi,Bana göre artık Yattara Kafa olarak bitmiştir.
Bundan sonrada kendisini toparlayacağını zannetmiyorum,
Gelecek sezon kendisine güle güle denilip 61 nolu forma layık olan birisine verilmeli.
Yattardan bundan sonra bize hayır geleceğini zannetmiyorum.

mourner
04.04.2011, 20:15
Son zamanlarda gerek basın-yayın kuruluşlarında gerek ise Trabzonspor taraftarları arasında bir konuşmadır ki aldı başını gidiyor.

Gitmeli mi? Kalmalı mı? İhanet etmeyin!

8 yıl! Evet, “8 yıl” dedik. Bu camia futbolcular, teknik direktörler, başkanlar değiştirirken o hiçbir yere gitmedi. Hep bu gemide yer aldı. Hiçbir zaman Trabzonspor sevgisinden vazgeçmedi. Trabzon’u memleketi, Trabzonspor’u hayatı olarak gördü.

Ne çabuk unuttunuz? Ne çabuk sevginizi nefrete dönüştürdünüz? Bırakın gol atmayı, çalım attığı anda bile tüm tribünler ayağa kalkıp Yattara diye tempo tutmadı mı? Peki şimdi kime ihanet ediyorsunuz ?

Basında yer alan haberler ve son 2 maçtır kadroya alınmaması Yattara’nın ayrılması yönündeki spekülasyonlara yeşil ışık yaktı.

Bu sezonu baza alarak, Yattara’nın bu sezon Trabzonspor’a ne faydası oldu? Diyenlere karşın sayfamızca bir istatistik çıkarttık. İşte bu sezon Yattara analizi:
İbrahima Yattara, 2010-2011 sezonunun 27 haftasında toplam: 921 dakika sahada kaldı. 921 dakikayı, 90 dakikalık maç yüzdesiyle hesaplayınca 10 müsabaka etmektedir. Bu 10 müsabakada toplam: 3 gol atmış, 6 asist yapmıştır. 10 maç üzerinden değerlendirilince iyi bir istatistikliğe sahip olduğu göze çarpmaktadır.

Peki şimdi sizlere soruyoruz. Bu kadar eleştiriyi, hatta takımdan gönderilmeyi hak ediyor mu? Türkiye’ye geldiği günden beri sadece Trabzonspor değil, tüm Türkiye’nin beğenisi kazanan futbolcuya bunları reva görmek hakkı mıdır? Soruyoruz!

Ve yine bu sezonu baza alarak devam edelim. Öncelikle Şenol hocamızı seviyor ve destekliyoruz. Fakat Yattara konusunda yanlış kararlar aldığını düşünüyoruz. Oynamayabilir ya da Yattara'nın stili hocamızın oyun anlayışına ters olabilir. Ama yapılanlar ve söylenenler bunları göstermiyor. 5 maç oynatmayıp ve 5 maç sonunda oyunun 70. dakikasında oyuna alınan Yattara’dan mucizeler beklemek ne kadar doğrudur? 5 maç eksikliğin vermiş olduğu performans düşüklüğünü de hesaba katarsak Yattara’dan çokta iyi futbol beklememiz lazım. Hocamız, Yattara’yı son 20 dakika oyuna alıp sağ kanada gömmektedir. Yattara ise serbest stil futbolcusudur. Sağ-sol-orta fark etmeksizin oynayabilmektedir.

Şimdi de şu sıra dillerde olan Alex ile kıyaslıyarak devam edelim. Sürekli koşmadığı için eleştirilen ve bekleneni veremediği maçlarda bile 90 dakika oynayan futbolcu: Alex! Yetenekleri bilinen Alex her zaman serbest rolde sahada yer aldı. Bir kanada sıkıştırılıp bırakılmadı. Ve hiçbir zaman vazgeçilmedi. Alex, Yattara’ya oranla yaşlı bir futbolcu. Yattara ise bunların tam aksine; daha genç ve koşabilen futbolcu. Malum geri kalan yeteneklerini söylememize bile gerek kalmıyor.

Son sözümüzü ise geçen süre zarfında sayfamıza yorum yazan üyemizin örneği ile bitirelim:
“Adam kısıtlı sürelerle, kısıtlı alanda oynatılıyor. Yattara sağ kanada hapsedilecek bir adam değil. Altınızda Ferrari var. Ama siz hız limitini geçmeden kullanıyorsunuz. Bu şekilde bu araçtan sürüş keyfi alamazsınız.”

Oynadığı futbol ile, attığı çalımları ile, oynadığı kolbastılarıyla ve kuşkusuz takıma yaptığı katkılarıyla tüm taraftarın sevgisini kazanan bir futbolcuya şimdi bu yapılanları biz sayfamız adına haksızlık olarak görüyoruz.

(Not: Bu açıklama sayfamız yöneticileri tarafından yapılmıştır. Yattara'nın yazısı değildir.)

Saygılarımızla… | Facebook Ibrahima Yattara Sayfası

Murat SİSMAN
04.04.2011, 20:19
Basın gururla sunar...

Mert Pasa
05.04.2011, 17:40
2 mac kurtar 8 sene daha yat basimizin ustunde yerin var

Kaan
05.04.2011, 21:35
O değilde son antrenman fotoğraflarında oyuncularımızın hepsi Yattara'yla şakalaşır halde yahu. :D Yönetim emir verdi sanırım gariban son günlerini mutlu geçirsin diye.. :p

Sibel
05.04.2011, 21:40
Onu Trabzonumdan başka Türk takımında izlemek beni çok üzer...Giderse yurt dışına gitsin:(

DeAgLeMaNyAq
05.04.2011, 22:32
Kadroya girme formülünü düşünüyorum ama bir türlü bulamıyorum. Mevcut yedekler arasında Bora ve Hüseyin'in kulübede olma zorunlulukları var. Geriye 5 oyuncu kalıyor. Yedek stoper bu hafta Mustafa olur haftaya Glowacki-Egemen ikilisinden biri. Pawel veya Alanzinho'da kolayca kesilecek oyuncular değil. Sağ veya solbek oynayacak biri de kulübede olmalı. Şu durumda bu mevkiye en yakın alternatif Cale. Engin iyileşti. 11'de başlamasa bile kulübede banko yeri hazır. Geriye tek 1 oyuncu kalıyor o da Ceyhun. Orta alanda Selçuk-Colman'ın görevlerini Engin'de yapabilir. Ceyhun'da son dönemde bir düşüş söz konusu. Bizi ipten aldığı BJK maçında bile iyi oynamamıştı. Bu sebeple Yattara'nın sakat veya cezalımız yokken kadroya girmesi ancak Ceyhun'un kadrodışı kalmasıyla gerçekleşebilir. Şampiyonluğa giden bir takımın kaptanı olarak sürekli kadrodışı kalmak çok acı verici olsa gerek...

Ilelioglu
05.04.2011, 22:44
Son 7 hafta be Yattara, varini yogunu ortaya koyma zamani geldi artik.

Hadi simdi sira sende...!

;):)

Bera B.
05.04.2011, 23:09
7 maçtan 4 bilemedin 3ünü kurtarsın tepemde taşırım.

federer61
05.04.2011, 23:15
Bize bu saatten sonra sakatlanmaktan korkan,hava topuna çıkmayan,şahsi futbolu takım futbolunun önünde tutan adam değil,canını varını ortaya koyan emek veren "kan" döken inançlı futbolcular lazım.Yattara geldi geleli biza hiçbir büyük ve kritik maç kazandırmamış küçük maçların büyük yıldızı olmuştur.

Birtan Karaman
05.04.2011, 23:34
Ligde son 2 haftada Gençlerbirliği (http://www.sporx.com/futbol/superlig/genclerbirligi/) ve Konyaspor (http://www.sporx.com/futbol/superlig/konyaspor/) maçı kadrolarına alınmayan İbrahima Yattara (http://www.sporx.com/yattara/)'nın bugünkü antrenmanda da neşeli tavırları dikkati çekti. Yattara (http://www.sporx.com/yattara/), antrenman başında takım arkadaşları Alanzinho (http://www.sporx.com/alanzinho/) ve Colman (http://www.sporx.com/colman/) ile bokstaki hünerlerini göstererek şakalaşırken geçtiğimiz günlerde antrenmanda takım arkadaşına yumruk atan, Bordo-mavili takımın eski futbolcusu Teofilo'nun da taklitini yaptı. Bu sırada takım arkadaşları gülme krizi geçirdi.

Sporx

Samet Yildirim
06.04.2011, 03:49
Hani derdik ya yattaranin ölüsü oynar diye bundan vazgectim yattaranin ölüsü ilk 18 de olur...

1 dk olsun 10 dk olsun 30 dk olsun farketmez bize lazim.

Umarim artik kadroyada girer.

Ibrahim Gaygusuz
06.04.2011, 04:34
Yattara bize bisey katamaz artik, gerci simdiye kadar ne kattiki. Istikrarli olsaydi bu sezonu beklemis olmazdik sampiyonluk icin.

Bekir
06.04.2011, 12:25
Galatasaray'ın sol beki yok,Neill sağda oynarsa Stoperlerde Türkiye'in en yavaş 2 stoperi Gökhan-Servet oynar..

Ne dersiniz Şenol Hoca bu açıktan faydalanmak istemez mi??

Samet Yildirim
06.04.2011, 13:10
Alex kossaydi Real Madride olurdu.

Yattara ise istikrarli olsaydi Barcelonada olurdu.

;)

Yattaranin GS macinda eger Burakin yerine oynarsa iyi oynama sansi cok azdir.. Adam mac oynamiyor hele hele yattara tipindeki oyuncular mac oynadikca acilir oynamadikca paslanir.

Merve H.Oğlu
06.04.2011, 13:11
Yattara, geçtiğimiz günlerde antrenmanda takım arkadaşına yumruk atan eski Teofilo'nun taklitini yaptı.
Trabzonspor, hafta sonu Galatasaray ile yapacağı maçın hazırlıklarına yaptığı antrenmanla devam etti.

Teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde yapılan antrenmana sakatlıkları bulunan Burak Yılmaz, Serkan Balcı ve kaleci Onur dışındaki tüm futbolcular katıldı. Bordo – mavililer antrenmanda koşunun ardından taktik ağırlıklı bir çalışma gerçekleştirdi. Antrenör Ünal Karaman'ın futbolcuları sık sık uyardığı antrenmanda Yattara ve Alanzinho ise neşeli tavırlarıyla dikkat çekti.
Yattara, geçtiğimiz günlerde antrenmanda takım arkadaşına yumruk atan eski Teofilo'nun da taklitini yaptı. Bu sırada takım arkadaşları gülme krizi geçirdi.

http://img200.imageshack.us/img200/2791/yattaral.jpg

:D:D

fteotdgs
06.04.2011, 18:45
Yattara konusunda Senol hocaya yuzde yuz katiliyorum. Isler ciddiye bindiginde guvenebileceginiz, ipi ile kuyuya inebileceginiz bir oyuncu degil Yattara. Istikrarsiz, cani istedi mi oynayan, cani istemesi icin her seyin sut liman, ya da kendince mukemmel olmasi gereken iyi gun oyuncusu. Tahminim, cok buyuk ihtimalle kendisi ile yollar ayrilacak bu sene sonunda.

Mustafa Ayazoğlu
06.04.2011, 18:54
Bir futbolcu bir kulüpte 10 yıl felan kaldımı taraftarın ona doymuştur. Yeni yüzler gerek.

Şampiyonlukla. En iyi noktada bırakacak. Bunu tadamayanarda oldu. Hami, Şota, Tolunay, Orhan, Ogün vs.

Fatih Öztürk
06.04.2011, 23:34
fatih tekkeden sonra tam santrafor gelmedı.yattaranın enfes ortalarıyla fatıh tekke efsane oldu.umutu çok sevıyorum.ama yattaranın ortalarına layık değıl.her maç en kötü zamanında bıle golluk orta kesen bır adamdır yattara.yedeklerımızde maç kurtaracak adam olmadığına göre yattara olmalı.sonra eyvah para etmez.caleyle fılan şampıyonluğa gıdılmez.şenol hocada insandır hata yapabılır.hatasından dönüp kaptanımızı sahaya sürmesını beklıyorum.

Samet Yildirim
06.04.2011, 23:37
Yattara olayi cok abartildi sanki hic katkisi olmamis gibi. 1 sene sakat olupda ilk sezonda müthis oynamaya devam eden varmidir yer yüzünden merak ediyorum varsa yazin bende ögrenmis olurum.

Chiko
07.04.2011, 00:12
Gs macinda mutlaka 18'e girmeli.

FC-ST-PAULI-61
07.04.2011, 00:22
Yeter artik Adami rahat birakin.Adam oynamiyor ,kosmuyor diyorsunuz ama yinede 3 Gol 6 Asissti var

Cem Akyüz
07.04.2011, 01:26
Yeter artik Adami rahat birakin.Adam oynamiyor ,kosmuyor diyorsunuz ama yinede 3 Gol 6 Asissti var

e sanada sormazlar mı şimdi Umut'un da bu kadar golü var niye konuşuyorsun diye :).Ben değil he yanlış anlama Umut'u savunanlar :)

FC-ST-PAULI-61
07.04.2011, 01:34
e sanada sormazlar mı şimdi Umut'un da bu kadar golü var niye konuşuyorsun diye :).Ben değil he yanlış anlama Umut'u savunanlar :)
Bukadar Golü derken Umut neredeyse her Macta oynadi ve az yetenekli olsa 20 Gol atabilirdi simdiye kadar.Ama bunu hep unutuyorum,Umut cok kosuyor ve iyi niyetli ya,isterse 100 tane daha kacirabilir.Yeterki cok kossun:DFatih Tekkeyi alsaydik keske,Yattaranin Ortalarini ne güzel degerlendiriyordu:)

Yaşar
07.04.2011, 01:36
Bugünkü idmanda as takımda oynamış. Burak'ın durumu tam belli olmadığı için oynama ihtimali var. İnşallah beklediğimiz ve istediğimiz Yattara'yı sunar bizlere. Sana güveniyoruz kaptan.

DeAgLeMaNyAq
07.04.2011, 01:46
Burak 3 gündür antrenmana çıkmadığına göre durumu gerçekten ciddi. Bu şartlarda GS maçı Yattara'nın son şansı. Bunun bilinciyle ya patlama yapacak ya da Kasımpaşa maçındaki gibi hayal kırıklığına uğratacak...

r9emre
07.04.2011, 02:47
Son 7 hafta da sadece 1 maçı kazandır eski günlerinden sadece bir demet sun 1 tane maç o maçı aldır başka bir şey istemiyorum,şampiyonlukta sağlam payın olsun bari.

OZDEN61
07.04.2011, 09:03
Eline gecen fırsatları degerlendirmiyor. şimdi kalan maclarda 1-2 calım a tav olan taraftara 5 dak lık hareket yapar sonra kaybolur....

Turgay Atalay
07.04.2011, 11:21
Sıradan bir oyuncu kadar oynasa bir asist, iyi oynarsa 1 asist bir gol yapar. Tam ona göre maç aslında

Samet Yildirim
07.04.2011, 14:43
Yattara olayi cok abartildi sanki hic katkisi olmamis gibi. 1 sene sakat olupda ilk sezonda müthis oynamaya devam eden varmidir yer yüzünden merak ediyorum varsa yazin bende ögrenmis olurum.
Yok mu isim yazabilecek birisi ?

Samet Yildirim
07.04.2011, 14:44
Yattara, çık kantara !...

Onun adı: İbrahima Yattara
Afrika nın Gine Cumhuriyeti’nin Başkenti Konakri sokaklarında büyüdü.
Yoksul halkın arasında Fransız hegemonyasından 1958 yılında çıkarak bağımsızlığını ilan eden Konakri dahil, 2 milyon nüfuslu bir ülkenin futboldaki yeteneklerinden biri.
Kalabalık bir ailesi var 14 kardeşten biri.
Okyanus’un kıyısındaki Gine’de Trabzonspor adında aynı renkleri taşıyan amatör takım bile kurmuş.
Kulüp başkanı da kendisi iyi mi !...
Herkes bilmez,lakabı: Poku
Eski ünlü Fransız bir futbolcunun adı, önce babasına, sonrada kendine takılmış.
Ona Gine’de herkes Poku diye sesleniyor.
Gine liginden sonra, Belçika 1. liginden ucuz bir rakama alındı.
Özkan Sümer’in kulüp Başkanlığı dönemin de, bizzat Sümer tarafından Antwerp takımından bulunup getirtilen siyahi oyuncu.
Zaman zaman futbolunun yanı sıra aile kavgalarıyla ve yaşantısıyla gündeme geldi.
İlerleyen aylardan ve yıllardan sonra uslanmaya başlayan Yattara, çalıştığı teknik adamların tatlı belası oldu.
Ayın zamanda iki çocuklu bir baba ve neredeyse 8 yıla yakın bizden biri…
Türkçeyi iyi konuşup,kurduğu cümlelerde iyi benzetme sanatı bile uygulayabilen Yattara.
*
Kol Bastıyı ve Temel fıkralarını da biliyor.
Takımın da bu sezon kaptan kolluğu bile taktığı oldu.
Şu anda takım içerisinde yedek konumun da olan ve kendisinden beklenenin daha fazlasını yapmak ve göstermek zorunda kalan bir isim.
Paraya, giyime, kuşama, süslenmeye, takıya, arabaya ve lüks yaşama değer veren ve de seven birazcık da kıskançlığı olan bir isim.
Müsabakaya kötü ve ürkek başlayınca 90 dakikayı aynı şekilde tamamlayan, çok iyi başlayınca da, maçı çok iyi bitiren sarışın Afrika’lı…
*
Bir çok sakatlıklar geçirdi.
Aralarında ciddi sakatlıklarda oldu,ayak bileğindeki fare kırığı yüzünden haftalarca forma giyememişti,daha dün gibi.
O fareyi de Türkiye de değil,yurt dışında fark etti Ortopedist’ler.
Bu hafta deplasmanda seyircisiz oynanacak olan Galatasaray maçı öncesi bordo mavili taraftarların tatlı ve sevimli ama kırgın ve de kızgın olduğu vitrin deki ismi: Poku
Bu önemli maç öncesi takım içerisindeki bitik pozisyonun
doğru mu ? Değil mi ? diye sormuyorum ve de kurcalamıyorum.
Dürüst olmaya çalıştığını ve bitmediğini söylüyorsan ve şüpheyi karşındaki tüm camianın kafasından silip atmak istiyorsan,Yaklaşık 8 yıldır bu kulüp den aldıkların için,son 7 hafta yüreğini sahaya koy.
Burak Yılmaz sakat, oynasa da oynamasa da sen kadroda olacaksın.Galatasaray’ı , sahadan silip atarsın ama dua et ,Şenol Güneş seni ilk 18’ e alsın.
Bence alacak.Senin bu son vitrinin ve artık olmak yada olmamak sınavın olacak,belki 90, belki 45, belki 15 dakika.
Yoksa seni,ramazan ayının sahur vaktinde ki temcit pilavı gibi, ısıtıp, ısıtıp masanın üstüne koyacak kişilerimiz mevcuttur hala medya da ve bu şehirde...
Son haftalardaki kötü form ve imajının, unutulup gitmesini istiyorsan ,önümüzdeki pazar akşamı Seyrantepe’de, çık bakalım arena da ki, o kantara, Yattara.

Turgay Beşyıldız/haber61.net

------

O fare sakatligi tespit edemediler mi yoksa ettilerde edemedik gibi mi yaptilar ?
Tabiki ettiler ama bitirme politikasi ozaman baslamisti ve bu günlere geldik.

Ama hala "kus gibi bakmiyip kus gibi düsünenler var"...

Paksoy
07.04.2011, 16:01
GS maçında tek devre'de olsa oynatılmasını istiyorum.

Harun-61
07.04.2011, 17:04
Yok mu isim yazabilecek birisi ?

son 3 Yil'da ne yapti ?:o

Fatih Öztürk
07.04.2011, 17:12
Galatasaray maçında mutlaka ilk 18 içinde kendine yer bulması lazım.şenol hocamız mutlaka düşünüyordur.

sametaydin
07.04.2011, 17:14
Burak yoksa yattara kadroya girmeli. Bana göre en azından bi 45 dakika filan da oynamalı zaten.

Süleyman Eruyar
07.04.2011, 17:23
GS maçında tek devre'de olsa oynatılmasını istiyorum.

3-0 öne geçtikten sonra bencede oynamalı.

Özge
07.04.2011, 18:06
Son şansını iyi değerlendireceğini düşünüyorum:)

Samet Yildirim
07.04.2011, 18:37
son 3 Yil'da ne yapti ?:o
Son 3 yilda ne yapti demiceksin son 3 yilki süreci anlatacaksin ;)

Ersun Yanal zamaninda firtina gibi basladi sonra ankaradaki zeminin kurbani oldu yalan mi ? Ankaragücü maci ligin 2.haftasiydi...
Geri kalan sezonda Umut ile Gökhan gol kacirma rekoru kirdi degil mi ? peki sol tarafimiz yoktu ozaman cogu pozisonlari hazirlayan kimdi ? Normal sartlar altinda umut ile gökhan kac gole ulasmasi gerekirdi ve yattara kac assisti olmasi gerekirdi ? o sezon pozisona girdiysek büyük bölümü yattara sayesindeydi.

Hugo Broos dönemini anlattik ama birdaha anlatalim...Lig baslamadan sakatlandi ve bilerek sakatligi olmasina ragmen oynatildi hatta yöneticiler ihsan alioglu felan filan "yattara nin piskoljik problemi varmis yok bilmem neymis"...Hugo Broos adam sakat diyor yönetim yok degil diyor sonra noldu ? Fransada lyonda ameliyat oldu ne dedi doktoru yattara ya ?
Bütün sezon oynayamadi kimin yüzünden ?
Bilerek yapildigini artik herkes biliyor inkar etmeye gerek yok.
Yani sene futbolun icinde degildi kabahatlide kendisi degildi !

Bu sezonda dogal olarak gecen senenin süreci devam ediyor cünkü senin de tahmin edebildigin gibi 1 sene sakat olan adam hemen takir takir oynayamaz oynar diyorsan ozaman zaten benim diyebilecegim fazla birsey yok.
Ama ona ragmen yattara lige kötü mü basladi ?? bence baslamadi istersen maclarida yazariz tek tek...iyi baslamasina ragmen yedek kaldikdan sonra hic oynatilmadi...2.yarida da kötü baslamadi ankaragücü macinda 25.dk sol beki oyundan aldirdi...golü attirdi...
-------------------------------------------
Uzun lafin kisasi 7 hafta kala IBRAHIMA YATTARA ilk 18 de olmali haa 45 dakika oynar 5 dakika oynar o ayri mesele.

apachi61
07.04.2011, 20:32
1461 trabzona aranan kan olabilir :D Nasıl olsa türk statüsünde

Ilelioglu
07.04.2011, 20:56
Hadi kocum Yattara, Galatasaray maci senin macin.

Göster kendini...!

Kazım Uzunboy
07.04.2011, 21:02
Kadroya girerse gösterir. Tabi birde oyuna girmesi gerekiyor.

federer61
07.04.2011, 21:17
Devre arasında yapılan Schalke,Werder Bremen maçlarında izlediğim Yattara dan sonra ,böyle bir Yattara bizi ligde uçurur demiştim.Ama gel gör ki ligde kendini salıverdi,sunulan şansları değerlendiremedi.Kasımpaşa maçının sonundaki açıklmasında da maç eksiğim vardı gibilerinden konuştu.Velhasıl şahsi düşüncem, Galatasaray maçında Yattara dan maçı kazandırmasını beklemek Federer in Roland Garos u kazanması beklemek gibi bişey yani :D

Cem Akyüz
08.04.2011, 00:11
Yarın bir açıklamasını bekliyorum.ğs maçı benim maçım olacak diye.Alıştık nede olsa :)

Eğer oynarsa umarım iyi oynar

coren
08.04.2011, 01:35
Eğer gs maçında oynarsa bu Yattara'nın son şansı olucak. Umarım iyi değerlendirir.

Miraç Atalay Çiftçi
08.04.2011, 02:11
Sakın hafta içi hırs yapıp formayı kapma telaşına girme.
Sakın ama sakın.

DeAgLeMaNyAq
08.04.2011, 02:33
Burak'ın durumundan olayı her ihtimale karşı İstanbul'a götürüleceğini tahmin ediyorum. Eğer kafilede 18'den fazla oyuncumuz olursa da kolay kolay tribüne gönderilmez. Cale-Ceyhun-Engin üçlüsünden birini kesebilir...

Mert Oğuzlu61
08.04.2011, 16:39
şu genç oyuncu olayı nedir ? bir maçlığına alma kadroya genç oyuncu koy yattara yı götür bütün adamlarını, ver cezası neyse sanki 10 bin TL felan çok büyük rakam kulüp için.

belli mi olur belki işe yarar yattaraa....

Ilelioglu
08.04.2011, 22:36
Galatasaray maci senin macin...!

Haydi Ibo...!

pReN@_61
08.04.2011, 22:39
Ah be Karabela..orhan akı yatırıp kaldırıp attığın golü izledim de az önce..Dağlar kadar fark var...

Yaşar
08.04.2011, 22:46
18de olur bu maçta. Hafta içinden beri as kadroda oynamış. yapabilecek bir şeyleri de kalmış bence. Bu maç veya sonraki 7 maçtan herhangi birinde yapabileceklerini yapmasını diliyor ve bekliyorum.

Asi Çaykaralı61
09.04.2011, 15:14
Haydi Yattara göster kendini.Sana güveniyoruz sizlere güveniyoruz.

Armağan Dere
10.04.2011, 02:57
http://foto.fanatik.com.tr/news/LinkImage/fft30mm1405209.jpg

Gineli yıldız adeta uçuyor!

Burak’ın alternatifini de düşünen Güneş, son iki maçta 18’e dahi almadığı Yattara’yı takıma dahil etti. Mutluluktan uçan Gineli, adeta son şansı olan bu fırsatı kullanmak için sabırsızlanıyor...

Hadi koçum görelim seni!...

orkun kır
10.04.2011, 10:46
bu kadar sempatik bi adam olurmu ya...hiç gitmesini istemiyorum.. taraftar seviyor herkes seviyor seni çok değil 7 maç....bu şampiyonluğu bize getirin sonra ömür boyu kal sürmenede hasan üçncüyle beraber :D

pReN@_61
10.04.2011, 11:17
Bakalım son şansını nasıl değerlendirecek.

orkun kır
10.04.2011, 11:49
onuda artık o düşünecek biraz..

Semra
10.04.2011, 12:11
Hadi bir cesaret sen de taşın altına koy elini!

Sibel
10.04.2011, 14:38
GSye attığın o muhteşem golü unutmuyoruz:)Tekrarı neden olmasın?

Sibel
10.04.2011, 21:06
Sana da aferin:)

DeAgLeMaNyAq
10.04.2011, 21:10
O eski halinden eser yok şimdi...

SefaÇetinKulak
10.04.2011, 21:19
Yattara'nın bizdeki misyonu bitmiş gibi . Hala show yapıyor üstelik sonradan oyuna alınıp oyunu ileriye taşıması için ...

Yasin Altuntas
10.04.2011, 21:29
Son dakikalra dogru bir Bacak arasi yapti. Benc Haftaya ilk 11 oynamali ........

SAFA
10.04.2011, 21:30
Yapmayın Allah aşkına anca oyuna girdide kanatları kullanmaya başladık.

Engenius
10.04.2011, 21:40
her zamanki gibi mükemmel oynadı! adam eksiltti, asist yaptı, defans yaptı, koştu,

inna sabirin...

Kereşenli
10.04.2011, 21:41
Allah'ın izniyle yollarımız ayrılıyor seninle Yattara sezon sonunda. Artık şovlarına Katar'da devam edersin.

Ahmet Başkaya
10.04.2011, 21:44
Bence ilk 11 oynamalıydı .

Beğendim ben . Oyuna hareket getirdi , çizgilere açıldık kalenin önü açıldı .

FC-ST-PAULI-61
10.04.2011, 21:56
Yinemi begenmediniz?

Onur
10.04.2011, 21:56
Sonradan oyuna girmesine rağmen yorgun gözüktü. İpe boncuk gibi dizeceği çizgideki futbolcuların arasında kayboldu.
Ama hakkını yememek lazım eğer işin "Show" kısmı için birebir...

Yavuz Hasan
10.04.2011, 22:28
dedim ki keşke utandırsa

ama yok olmadı üst üste iki olumlu hareket yapamadı

sifuni
10.04.2011, 22:30
ilk girdiginde güzel bir orta yapti onun disinda pek görünmedi.

Paksoy
10.04.2011, 22:39
Bence ilk defa bukadar hırslı iyi niyetliydi,Orta yapacakken Burak'a yerden çıkardığı top çok iyiydi.

Harun CAN
10.04.2011, 22:41
Canlı cenaze...

Uğurtan
10.04.2011, 22:44
Yok yok kesin Şenol hocanın suçudur...

Sefa
10.04.2011, 22:44
Bence ilk 11 oynamalıydı .

Beğendim ben . Oyuna hareket getirdi , çizgilere açıldık kalenin önü açıldı .

Golden sonra az çok hareket getirdi Ahmet gole kadar çok kötüydü..

Hqmi
10.04.2011, 22:49
Adamı hiç yoktan 2 kişi tutuyor. Kötü değildi.

Erbay
10.04.2011, 22:55
Canlı cenaze...
Namaza iki kişi duruyor yine de katkısı oluyor :D

Ali İhsan
10.04.2011, 22:57
Fark yaratmadı ama eskisi gibi takımda sırıtmadı, topu paylaşmaya çalışması olumlu. Umarım sezon sonuna kadar faydalı olur.

Harun-61
10.04.2011, 23:02
güzel 3'lü cektiriyorsun Yattara !!

.

Misina
10.04.2011, 23:12
Yattaradan umudumu aylar önce kesmiştim tel tel dökülmesi sürpriz olmadı şaşırmadım.Ancak Şenol hocanın 2 haftadır 18e almadığı adamı kurtarıcı diye sahaya sürmesine anlam veremedim.

Ali Yerlikaya
11.04.2011, 00:33
Bence kötu degildi, ceza sahasinda cogalamadigimiz icin kesdigi ortalar cok verimli olmadi...
Oyuna ama hareket getirdi bence...

coren
11.04.2011, 00:34
Çok kötü değildi bence.

Cengiz Çubukcu
11.04.2011, 00:38
Yattara The end .....galip gelemeseydik görürdüm iyiydi diyenleri :)

Atakan
11.04.2011, 00:38
Adamı hiç yoktan 2 kişi tutuyor. Kötü değildi.
Aynen. Hiçbir şey yapmasa bile en az 2 kişi Yattara'yı tutuyor.

Davut Özdemir
11.04.2011, 00:53
Kara çocuk dooru maratona, paşanın yanına.. Bursa maçında taraftara çok ihtiyacımız var.. toparlayın oraları.. tüm stad size uysun..

Cem Akyüz
11.04.2011, 01:08
Aynen. Hiçbir şey yapmasa bile en az 2 kişi Yattara'yı tutuyor.

Yapma Atakan :).Umut koşuyor savunmasından sonra sizde Yattara için 2 kişi tutuyor demeyin.Adam bişey yapmıyor bu ortada.Savunulacak bir yanı yok bu adamın.He maratona iyi amigo olur o başka :)

Miraç Atalay Çiftçi
11.04.2011, 01:09
Oynadığımız sistemin oyuncusu değil.
Alternatif bile değil.
Onun oyun anlayışıyla bu takımda yer alması da imkansız.

Umarım sözleşme yenilenmez.

Samet Yildirim
11.04.2011, 01:11
Yattara birseyler yapmaya calisti istekliydi yani hatta defansa kadar geldi topa felan yatti.

Tolgayi yerden yere vurduk simdiki durum ortada su oyunculari yerden yere vurmayi birakalim son 6 haftaya girdik...

HÜSEYIN AVNI AKERDE IBRAHIMA YATTARA BU TAKIMA LAZIM "2+2=4"...

DeAgLeMaNyAq
11.04.2011, 01:42
Oynadığımız sistemin oyuncusu değil.

Bugün Yattara'nın köşeye inmeye çalışıp orta yapma gayretlerinden sonra bunu daha iyi anladım. Ceza sahası içerisinde bir tek Umut bekliyor etrafında ise 5 tane GS'li. Bu şartlarda nasıl fayda sağlayabilir ki? Şenol Hoca'nın oyun düzeninde geliştirdiğimiz atakların bir çoğu orta sahadan defansın arkasına atılan uzun toplar ve ceza sahası çevresindeki kısa ara paslarıyla gelişiyor. Ama diğer oyuncuların da Allah'ı var hiçbiri Yattara'ya pas vermemezlik yapmadılar...

Ahmet Başkaya
11.04.2011, 01:48
Yattara The end .....galip gelemeseydik görürdüm iyiydi diyenleri :)

Çaktırma abi :)

İyiydi iyi :D

is_mail61
11.04.2011, 01:56
fena oynamadı bence herkes yattaradan girip eskisi gibi döktürmesini beklio ama adam hem yaşlandı hemde formsuz bikaç maç oynaması lazımki eski kimliğine kavuşsun ii bi yattara olsa şimdi bu kalan 6 maçı tek başına alır yani

Samet Yildirim
11.04.2011, 02:04
Bugün Yattara'nın köşeye inmeye çalışıp orta yapma gayretlerinden sonra bunu daha iyi anladım. Ceza sahası içerisinde bir tek Umut bekliyor etrafında ise 5 tane GS'li. Bu şartlarda nasıl fayda sağlayabilir ki? Şenol Hoca'nın oyun düzeninde geliştirdiğimiz atakların bir çoğu orta sahadan defansın arkasına atılan uzun toplar ve ceza sahası çevresindeki kısa ara paslarıyla gelişiyor. Ama diğer oyuncuların da Allah'ı var hiçbiri Yattara'ya pas vermemezlik yapmadılar...
Bana göre yattara bize avni akerdeki maclarda lazim olacak ve oluyorda zaten cükü rakip takimlar kapaniyor defansin arkasina top atamiyoruz cünkü rakip geride bekliyor alanlarda dar oldugu icin merkezde zor oluyor...

Bana göre avni akerde faydalanmakda fayda var aslinda umut-burak-jaja kanat toplari degerlendirebilecek oyuncular...

haa 90 dk degil ama 10 dk olabilir 30 dk olabilir o ayri...

ilk 18 de olmali...
Ilk 18 e almiyip genc oyuncuyu alipda ceza ödememek mi daha faydali yoksa yattarayi ilk 18 e alip genc oyuncuyu almiyip 5-10 bin tl para cezasi vermek mi daha faydali ???

Chiko
11.04.2011, 02:23
Yattara'dan beklentiler cok yüksek. 31 yasina girdi, eski Yattara olmadigi belli. Cok cabaladi, karsisina her defa iki üc kisi dikildi. Hatta bir kere ücünü gecip gidiyorken, faulle durduruldu. Ben begendim.

Külünkoğlu
11.04.2011, 13:34
Performansını beğenmediğim futbolcuların başlığına genelde yazmam. Ama kondisyon olarak bitmiş galatasaraylıların karşında onlardan bitik halin hepimizi çok üzdü. En iyisi antremanların neşe kaynağı olmaya devam et. Sezon sonu senelerden beri oynadığın Trabzonspor'a 1 milyon Euro kazandırarak gitsen büyük iş başarmış olursun. Güle güle Yattara.

Mustafa Yılmaz.20
11.04.2011, 13:47
Yattara'nın şu an ki sistemde ve oyuncu kadrosunda başarılı olması çok zor. Sezon başı mükemmel oynarken Teo'yla iyi uyum sağlamıştı. Teo kaçmadan önceki 5 haftada da 2-3 asist yapmıştır Teo'ya.. Özellikle 3-2 kazandığımız fener ve 3-1 manisa'ya kaybettiğimiz maçları hatırlıyorum da çok pozisyon hazırlamıştı Teo'ya..

Şu an ki kadroda belki Pawel-Umut birlikte oynarken katkı sağlayabilir ama aksini beklemek Yattara'ya haksızlık olur. Dün de girdiği bölümden sonra etkili 2 orta açtı, Burak'a çıkardığı pas güzeldi ama başka birşey yapamadı.. Ama kimse istekli değil falan diye saçmalamasın oyuna girerken yüzünden bile anlaşılıyordu neler yapmak istediği..

Eğer seneye bu şekilde ceza sahası içine sadece Umut'u koyarak oynamayı düşünüyorsak Yattara'nın boş yere takımda kalmasına gerek yok. Ama eğer ceza sahasında etkili olan bir oyuncu transfer edersek bence aldığı para indirlilip takımda kalmalı.. Zaten takımda çizgi oyuncusu olan tek eleman Yattara.

Mehmet Fatih Silik
11.04.2011, 15:06
Bana göre kafasinda Trabzonspor'u bitirdi...$ampiyon takimdan ayrilip misyonunu bitirmek istiyor...hakkidirda bir$ey diyemeyiz...ama yinede hic olmazsa $u son 6 macta varini yogunu ortaya koyup cok güzel bir kapani$ yapsa fena olmaz mi?...Cok fazla bir$ey beklemiyorum kendisinden...sadece cizgiye indiginde ürkek olmasin...yahu kendisini dü$ünmüyorsa 8 seneden beri ona her$eyi veren Trabzonspor'u ve taraftarlarini dü$ünsün...Cok $ey mi istiyorum yoksa? :)

yatmaztara
11.04.2011, 15:40
oyuna girerken yüzüne baktığımda iyi oynayacağını anladım, ve iyi oynadı.

Tolga
11.04.2011, 15:52
En ruhsuz Yattara 50000000 tane mükemmel Umut'u cebinden çıkarır.Sırf Umut ısrarı yüzünden adam fok yoluna gidiyor.Yerinde forvet Burak oynuyor.Mevkiisi belli olmayan Umut yüzünden biz 1-0 2-1 maçı izlerken can çekişiyoruz.En etkili ve sevilen adamımız için bile birbirimize düştük artık onu istemiyoruz.İnşallah sezon sonu FB'ye gider.

FC-ST-PAULI-61
11.04.2011, 16:07
Seviyorum seni Kaptan

Hürgün Aygün
11.04.2011, 18:02
Yattara'nın performansı o kadar düşmüş ki geçen sezonlarda dünkü maçta bile iyiydi diyoruz nerde eski Yattara...

Mustafa Yüksek
11.04.2011, 18:32
Oyuna hareket falan katmadı. Doğru düzgün tehlike bile yaratamadı. Oysa sonradan oyuna girip, yorgun savunmanın aklını alması beklenirdi. Yapamadı.

İyidir kötüdür bilemem ama artık Yattara ile olmayacak o belli.

Emre EFENDİOGLU
11.04.2011, 21:08
Namaza iki kişi duruyor yine de katkısı oluyor :D

Çok güldüm :)

ibrahim
11.04.2011, 21:29
Ikinci yari degilde ilk yari cok isimize yarardi. Galatasarayin öyle suursuzca oynadigi dakilarada cok is yapardi gibime geliyo.

Murat'
12.04.2011, 10:22
Yattara maalesef bitmiş !

Tolga_61
12.04.2011, 10:57
Herkes yattara ölmüş bitmiş diyorda. Merak ettiğim bir konu var gs maçında oyuna girer girmez kestiği ortaya biri kafayı sokabilse ve gol olsaydı aynı şeyer söylenecekmiydi acaba?(Bu daha önceki maçlar için de geçerli) Ben gs maçında çalım atmaktan çekinen bir şey denir diye korkup aldığı topu hemen atacak bir arkadaşını arayan bir yattara gördüm. Eski Yattarayı arıyoruz ama bu saatten sonra eski yattarayı ancak ona destek verecek oynatacak bir yönetimle görebiliriz bence. Bunu da bundan sonra bulabileceğimizi pek düşünmüyorum. Sene sonu gönderilirse çok üzülmeyeceğim.Kimler geldi kimler geçti bu takımdan.Ancak buna çok inanıyorum ki takımdaki birçok oyuncudan daha çok bizden biri ve eski yattarayı yeniden kazanabileceğimizi düşünüyorum ;tabii şu yerli futbolcu statüsüne geçebilirse bu daha kolay olur...

Osman Yavuz
12.04.2011, 12:42
Buralarda en çok savunduğum adamın pili bitmek üzere olan uzaktan kumandalı araba gibi olduğunu görmek beni son derece üzüyor. Artık yolun sonuna gelindi.Efsane olarak bu kalplerde hiç unutulmayacak bir fenomendir benim gözümde karabela.

Yolun açık olsun...

dennis1967
12.04.2011, 22:49
Haydi Ibo utandir bizleri.Seviyoruz seni

Ceyhun Dündar
12.04.2011, 22:59
Her maç 3 orta kessin bana yeter...Gitmeden bizi şampiyon olalım da görüp gitsin...

Tolga
13.04.2011, 02:10
Buralarda en çok savunduğum adamın pili bitmek üzere olan uzaktan kumandalı araba gibi olduğunu görmek beni son derece üzüyor. Artık yolun sonuna gelindi.Efsane olarak bu kalplerde hiç unutulmayacak bir fenomendir benim gözümde karabela.

Yolun açık olsun...

Arabayı değişmek yerine pilini değişsek ya ? :D

Ömer Yüce
13.04.2011, 08:35
Herkes yattara ölmüş bitmiş diyorda. Merak ettiğim bir konu var gs maçında oyuna girer girmez kestiği ortaya biri kafayı sokabilse ve gol olsaydı aynı şeyer söylenecekmiydi acaba?(Bu daha önceki maçlar için de geçerli) Ben gs maçında çalım atmaktan çekinen bir şey denir diye korkup aldığı topu hemen atacak bir arkadaşını arayan bir yattara gördüm. Eski Yattarayı arıyoruz ama bu saatten sonra eski yattarayı ancak ona destek verecek oynatacak bir yönetimle görebiliriz bence. Bunu da bundan sonra bulabileceğimizi pek düşünmüyorum. Sene sonu gönderilirse çok üzülmeyeceğim.Kimler geldi kimler geçti bu takımdan.Ancak buna çok inanıyorum ki takımdaki birçok oyuncudan daha çok bizden biri ve eski yattarayı yeniden kazanabileceğimizi düşünüyorum ;tabii şu yerli futbolcu statüsüne geçebilirse bu daha kolay olur...

Ekmeği ısıtmanın anlamı yok. Yattara biter...

TS57
13.04.2011, 08:48
Bana göre trabzonspordaki misyonunu tamamlamış bir futbolcu tek yaptığı şey saha dışında yaptığı şov gitsin artık baydı

Emre EFENDİOGLU
13.04.2011, 10:59
Yalnız Yattara'nın iyi olduğu dönemleri hatırlarsanız, Yattara açıyor, Fatih kafayı çakıyordu. Artık Fatih gibi kafayı çakabilecek oyuncumuz var. Yattarayı savunan arkadaşların haklı olduğu bir nokta varsa işte budur o da. Çünkü bazen saçma sapan olsada, genel olarak ortaları çok kaliteli. Ha ama çalımlama işi bitmiş gibi.

Fatih Öztürk
14.04.2011, 18:27
ben yattaradan çalım atmasını istemiyorum.kaliteli bir santrafor alsın yönetim.bakın yattara seneyi kaç asistle bitiriyor.en kötü 15 asist yapar.umut bulutu seviyorum ama yattaranın kaliteli ortalarına layık değil umut.ya arkasına yada omuzuna çarpıyor.fatih tekke gibi bir santraforun yattarayla yapacağı çok iş vardı ama sağolsunlar bizi sevgili kardeşimiz umut bulutun ocağına bıraktılar.muhtemelen şampiyonlar liginde oynayacağız.yattara en kötü ihtimal yedek kulubesinde beklemeli.

MuratJ
14.04.2011, 19:33
http://www.youtube.com/watch?v=Bj-xQPvDNjs&feature=related

şu videoları izlerken duygulanmamak elde değil. hayatımın her anında herkese doya doya anlatabileceğim bir oyuncu. büyük bir efsane. camiamızın ikonlarından olmuş bir isim. takımda kalmayı hakediyor.

ahmet aydın
15.04.2011, 01:15
adam oynamaya oynamaya çökmüş.ben çok seviyorum bu adamı.yalnız galatasaray maçında begenmedim.

yattarinho61
16.04.2011, 06:17
valla icimde bi his bize 1 mac kesin kazandiracak gibime geliyor.. bi asist veya bi gol bekliyorum, sIkIstigimiz bi macta..

manomat
16.04.2011, 16:56
Takim gol atamaz suclu Yattara..Avrupa kupalarindan eleniriz suclu Yattara..Umut bos kaleye top atamaz suclu Yattara. Adami samar oglana cevirmisler.. Umut'a taninan kredinin yüzde biri Yattara'ya taninmamis. Yattara ne yapmasi gerekir asist mi? Her oynadigi macta yapiyor zaten. Santraforun yoksa Yattara ne yapsin. En iyi oynadigi macta bile disari aliniyor ama toplari bos kale yerine daglara taslara vuranlar ne hikmetse oynamaya devam ediyor.

Batuhan
16.04.2011, 17:01
Sene sonunda yollar ayrılacak herhalde Yattara'yla..

Birtan Karaman
16.04.2011, 17:37
Yattara'yı sevmeyen Trabzonspor taraftarı yok gibi zaten.

Ama artık duygusal düşünceleri bir kenara bırakmanın vakti geldi ve geçiyor.

Süleyman Eruyar
16.04.2011, 17:48
Şampiyonluğun bir yerinde onunda payı olacağını düşünüyorum,

"Gollum" örneğini versem biraz garip kaçarmı acaba :)

titanic
16.04.2011, 18:31
Yattara bu takımda kalmayı sonuna kadar hak ediyor. Tamam çok iyi değil performansı,eskisi gibi çalımda atamıyor.Takım içindede alamadığı paslardan anladığım kadarıyla çok fazlada sevilmiyor.Ama ondan önce gitmesi gereken Bir hırçın engin, 3 maçta bır doğru hareket yapabilen jaja ve ite ite zorlaya zorlaya 100 ler kulubune soktuğumuz Umut Bulut bu takımda kalmayı ne kadar hak edıyorlarsa yattara da o kadar hak edıyor kımse kusura bakmasın

dennis1967
18.04.2011, 16:47
Hadi kara bela son maçlar göster eski Yattara 'yı bize. SENİ ÇOK SEVİYORUZ KARDEŞİM.

DeAgLeMaNyAq
23.04.2011, 01:38
Oyuna girdiğinde her oyuncu bir şekilde maç kazandırdı sıra sende dedim ama yine hayal kırıklığı oldu. Net bir fırsat yakaladı onuda olumlu kullandı sayılır ama görünen o ki vedasına 1 hafta daha yaklaştı...

FC-ST-PAULI-61
23.04.2011, 01:42
Iyi oynadin Kaptan ama Ortada Gol atacak Adam yok ki

MuratJ
23.04.2011, 04:24
adam 1 maç kötü oynadı yerin dibine sokuldu. bugün gayet iyiydi etkiliydi. bunun yanında umut sürekli ama süreki takıma zarar verecek kadar kötü oynuyor ama her hafta resmen ödüllendiriliyor. burada adalet var mı sizce? bu inatlar takıma yeterince zarar vermedi mi sizce?

manomat
23.04.2011, 04:29
seni oynatmayanlarin basina senin kadar tas düssün... belki uykularindan uyanirlar...
sag acikda yattara, forvette Burak ve kulübede Umut olsaydi basina tas mi düserdi sayin Senol Günes.

İlker ToSun
23.04.2011, 04:57
Seviyoruz seni

Bu takımda 8 senedir kalan tek şey Avni Aker stadı ve sensin

yedirtmeyiz seni Şenol hocaya

sen çok daha büyük bir Trabzonsporlusun benim gözümde ...

İsmail Coşgun
23.04.2011, 05:14
Seviyoruz seni

Bu takımda 8 senedir kalan tek şey Avni Aker stadı ve sensin

yedirtmeyiz seni Şenol hocaya

sen çok daha büyük bir Trabzonsporlusun benim gözümde ...

Bu takimda 30 senedir kalan tek şey Şenol Güneş'tir...

Trabzonsporlu olmak konusu ise pek açıktır.

İlker ToSun
23.04.2011, 05:17
Bu takimda 30 senedir kalan tek şey Şenol Güneş'tir...

Trabzonsporlu olmak konusu ise pek açıktır.

bi ara Kore'ye gittiğini duymuştum ama ??? :rolleyes:

Yahu fanatiklik gözünüzü kör etmiş sizin şu yazıdğım şeye verdiğin cevaba bak. 8 senedir aralıksız bu takımda olduğunu söylemişim. Senin söylediğin lafa bak :)

Evet diğer konu açıktır Yattara Trabzonsporludur, Şenol Güneş ise Umutsporlu

en azından görüntü bu, iç dünyalarını bilemem

is_mail61
23.04.2011, 05:22
al adam oynadı valla adam oyuna girdide pozisyon bulduk ya keşke 2. yarı yattarayla başlasaydı adam orta açıyo gol atamıolarki yattaranın suçu ne şenol hoca burakta okadar ısrar etti onu kazandı eğer yattaradada okadr ısrar etse bugün şu maçları yattara tek başına alabilicek kapasitede gerçekten mükemmel oynadı tebrikler kaptan

İsmail Coşgun
23.04.2011, 05:26
Şenol Güneş umutsporlu. :) Evet çok haklisin.

SAFA
23.04.2011, 07:40
Yattara daha ne yapsın Allah aşkına adam işini yaptı ama bu kaval forvetlerle olmaz ki bu iş. Antep maçında 11 başlamalı.

hamucera
23.04.2011, 14:32
Yattara iyi mi oynadı, bırakın Allah aşkına iyi oyun bu mu, iyi oynayan Yattara görmesek inanırdım bu dediklerinize, hele bir pozisyon varki delirtti beni, top ayağında git işte, ama gitmedi illa adama çalım atacak sağa sola çekecek topu, yattara işte bundan dolayı oynayamıyor, oyunu hızlı oynasa takımda değişmez olur ama bu yavaşlıkla oynayamaz, Engin de takımda yokken çok büyük şans doğdu ama yok. Akşam Bülent (hiç sevmem ama) doğru söyledi, Şampiyonluğa giden bir takımda bu kadar lakayıt olmamalı oyuncu.

Gözlerinde şampiyonluk isteği olmalı, yerinde duramamalı, biz durabiliyormuyuz hayır, peki Yattara yayılıyor

Sibel
23.04.2011, 14:34
O ne güzel bir top çıkarmaydı,ama değerlendiren bir''golcümüz''yoktu orada...

HH_52
23.04.2011, 14:34
Arkadaşlar, ne yazarsanız boşa. Yattara en iyi oynadığı maçta bile kenara çekiliyorsa ve kötü oynayan torpilliler bu takımda 90 dakika top oynuyorsa kim olursa olsun küser. Yattarada küsdü. Engin Baytar az yaptı bile Şenol Güneşe. Ben Yattara olsam Şenol Güneşe neler derdim neler.

Adam oyuna girdi bizi gol pozisyonuna soktu. Ey Şenol Güneş! Hiç utanmadın mı Yattarayı izlerken. Utanma olsaydı Umut Bulutu haftalardır ilk 11de oynatmazdın.

Batuhan
23.04.2011, 14:47
İyi bir alternatif. Ama Türk statüsünde sayılmayacaksa satılmalı..

hamucera
23.04.2011, 15:09
Yattara iyi mi oynadı, bırakın Allah aşkına iyi oyun bu mu, iyi oynayan Yattara görmesek inanırdım bu dediklerinize, hele bir pozisyon varki delirtti beni, top ayağında git işte, ama gitmedi illa adama çalım atacak sağa sola çekecek topu, yattara işte bundan dolayı oynayamıyor, oyunu hızlı oynasa takımda değişmez olur ama bu yavaşlıkla oynayamaz, Engin de takımda yokken çok büyük şans doğdu ama yok. Akşam Bülent (hiç sevmem ama) doğru söyledi, Şampiyonluğa giden bir takımda bu kadar lakayıt olmamalı oyuncu.

Gözlerinde şampiyonluk isteği olmalı, yerinde duramamalı, biz durabiliyormuyuz hayır, peki Yattara yayılıyor

Uğur Ö.
23.04.2011, 15:21
Oyun sıkışacak Yattara girecek .Yattaranın suçu ne.Neden hep kurtarıcı olarak giriyor.

MuratJ
23.04.2011, 15:28

umut sayfasında sabredelim destek olalım diye yazıyorsun. hemde direk takıma zarar veren bir futbolcu için. şampiyon olamayacaksak bunun tek sebebi umut(şenol güneşin ısrarı) olacaktır. aklıma pat diye gelen kayserispor ankaragücü maçları var dünün haricinde bu maçları sadece umut bulut yüzünden kazanamadık. şimdi takıma bu denli ciddi zararlar veren bir oyuncu hakkında onları diyebiliyorken. 1 hata yaptı diye yerin dibine sokuılan yattara ya neler yazıyorsun? şenol güneş gibi sende de adalet yok. umut konusunda şenol güneşte adalet olmamasından başka bir neden de olmalı. bunun cevabını bulamıyorum ve sinirleniyorum.

mavituğ
23.04.2011, 16:25
umutun oynadığı yerde yattaranın ölüsü iş yapar.

Fatih
23.04.2011, 16:45
Ülkesinin en çok kazanan futbolcusu olması onun için yeterlidir sportif başarı hikaye.

Jackdaniels
23.04.2011, 16:56
Jajayı izledikten sonra sana çokmu saygısızlık ediyoruz diye düşünmeye başladım....

hamucera
23.04.2011, 20:11
umut sayfasında sabredelim destek olalım diye yazıyorsun. hemde direk takıma zarar veren bir futbolcu için. şampiyon olamayacaksak bunun tek sebebi umut(şenol güneşin ısrarı) olacaktır. aklıma pat diye gelen kayserispor ankaragücü maçları var dünün haricinde bu maçları sadece umut bulut yüzünden kazanamadık. şimdi takıma bu denli ciddi zararlar veren bir oyuncu hakkında onları diyebiliyorken. 1 hata yaptı diye yerin dibine sokuılan yattara ya neler yazıyorsun? şenol güneş gibi sende de adalet yok. umut konusunda şenol güneşte adalet olmamasından başka bir neden de olmalı. bunun cevabını bulamıyorum ve sinirleniyorum.

ben Yattara'yı yerin dibine sokmadım ki. Akşam söylenenleri yazdım

Yattara iyi değildi evet değildi buna itiraz etmenize gerek ne anlamıyorum, iyi olan Yattara bu mu, ben Trabzonspor formasını giyen her oyuncuyu savunurum, eleştiririm, Kasımpaşa maçının 20. dakikasında önümüzde yürümeye hali yoktu. Bunun kendisi de farkında, adalet sizde de yok o zaman, buraya gelip Yattara Yattara derken diğer tarafta Umut'u yerin dibine sokuyorsunuz

bahadır2561
23.04.2011, 20:20
Umut'un oldugu yerde Yattara her türlü olur

blackrain61
23.04.2011, 20:33
ben Yattara'yı yerin dibine sokmadım ki. Akşam söylenenleri yazdım

Yattara iyi değildi evet değildi buna itiraz etmenize gerek ne anlamıyorum, iyi olan Yattara bu mu, ben Trabzonspor formasını giyen her oyuncuyu savunurum, eleştiririm, Kasımpaşa maçının 20. dakikasında önümüzde yürümeye hali yoktu. Bunun kendisi de farkında, adalet sizde de yok o zaman, buraya gelip Yattara Yattara derken diğer tarafta Umut'u yerin dibine sokuyorsunuz

Murat arkadasin sitemine katiliyorum, Yattaranin oynadigi 15 dk icin elestirilirken, binlerce dk oynayip basarili olamayanlar icin destek denmesini manidar karsiliyorum.

ThePatriot61
23.04.2011, 20:56
Ben yattarayi bu sene iki mac haric hic begenmedim ve gitmesini istedim hala da istiyorum. Amaaaaaaaaaaaa oyuna girer girmez iki tehlikeli top atti bir oyuncumuz daha yakin olsaydi o topa gol olurdu. Uzun zamandir iyi oynadi kara bela. :)

Yigidi öldür ama hakkini yeme demisler.

ahamitokutan
24.04.2011, 10:32
oyuna girdi sağ tarafı karıştırdı laf etmeyin bu adama en azından şu maç için.umuta destek umuta destek diye diye 9 puan kapandı.sağolsun bursa direndi bi şekilde yeniden lider olduk.ama yine umutun yüzünden liderlik gitti.hala umuta destek diyenlerin trabzonsporluluğundan şüphe ediyorum.şu takımda pawel varken hala umutun oynamasını hazmedemiyorum.ben ve benim gibi birçok arkadaş onur sakatlandığında kale tolgaya kaldığında eyvah demiştik ama alternatifi olmadığı için mecburen etrafında toplanmış destek vermiştik.ve sağolsun bu desteği karşılıksız bırakmadı tolga.ama umutunki bambaşka.umuta destek verecez diye daha kaç şampiyonluğun gitmesi lazım?

Ali Yerlikaya
24.04.2011, 11:00
Bence gayet iyiyidi karabela takima hareketlilik getirdi o girdikden sonra bi cok posisyon girdik...
Iki taraf icinde mantikli bi sözlesmeye imaz atarlar ins...

dimsag
24.04.2011, 13:55
20 dakika içinde çok şey beklemek zaten saçma olurdu yattara iyi orta yapıyor kanada hareket getiriyorda verilen çoğu şansı kötü kullanması formayı giymemesinde en büyük etken abartılacak bir durum yok yattara oyuna girene kadar hiç gol pozisyonu olmamış gibi davranmayalım, içinde istek yok adamın şampiyonluk umrunda değilki bu sene en önemli maç fb maçıydı 6 puanlık bir maçtı o maçtaki lakayt davranışlarını unutamıyorum, alanzinho yattara jaja 3ü1 arada oynaması zor oyuncular eğer bi risk alıncak olsaydı ancak ozaman oynatırlardı şenol hoca o riske girmedi eskişehir maçında ne colman ne alanzinho ne jaja çıkaralıcak oyuncular değildi hocada kararsız bi haldeydiki ilk önce colman yada jaja tercihi yapacaktı, bu birazda kısmet sanırım ceyhun bile girip gol atıp maçı kurtardı kimin ne yapacağı maç bitene kadar belli olmuyor ama eskişehir maçında umut ve burak iyi değildi umut zaten hermaç aynı durumda oynuyorda burağa söz etmem liderlikte en büyük pay onun çokda eleştirmiş olduğum bir isim

Emre B.
24.04.2011, 22:19
İlk yarıda ki fener maçında boş kaleye kaçırdığın golü hatırlıyo musun?

endlessdeath
24.04.2011, 22:57
çok lakaytsın yattara sırtlaman gerekirken takımı orta bile zor yapıyor.

endlessdeath
24.04.2011, 23:00
İyi bir alternatif. Ama Türk statüsünde sayılmayacaksa satılmalı..
Çok doğru söyledin kardeş

blackrain61
25.04.2011, 01:01
Çok doğru söyledin kardeş

Istense bile satilamaz. Cünkü sözlesmesi bitiyor. Ancak arkasindan güle güle deriz. Ama yönetim baksinda kendi eliyle Istanbul klüplerine izin vermesin bari... Sonra arkasindan cok dövünüp dururabiliriz.

bangkook_61
25.04.2011, 01:04
İnşallah İstanbul kulüplerine gider de biraz da onları harcar. İstanbul'dan gideceği tek kulüp Belediye olur ancak.

blackrain61
25.04.2011, 01:24
İnşallah İstanbul kulüplerine gider de biraz da onları harcar. İstanbul'dan gideceği tek kulüp Belediye olur ancak.

Yattara´nin bizi harcadigini söylemek icin ilk önce yesil sahanin yüzünü görmesi gerek degil mi? Bu arada en önemli soru su, neden iyi oynadigi ve galip gittigimiz manisa macinda oyundan alindi (yanilmiyorsam ciktiginda mac 2-1 idi sonrasi herkesin mahlumu), ondan sonra yesil saha yüzü göremedi. Üstelik oynama sansi bulamadan,niye günah kecisi ilan edildi anlamakta mümkün degil. Ya digerleri: Noelden önce kacip, kampin sonunda gelenler, Ankaragücü beraberliginden sonra aglayacak degiliz diyenler,sözlesme imzalamamak icin bin dereden su getirenler... Onlar sucsuz tabiki.. :)
Bu arada takimin birinci kaptani kim bilen var mi?
a) Yattara b) Umut c) Selcuk Inan d) Serkan

TSKara61
25.04.2011, 02:39
Ben de iyi bulmuyorum, ama......

Kim ne derse dersin, o 3 kisiyi calimlayip kestigi orta olaganustu bir olaydir. Bu gibi pozisyonu gole cevirememiz ayip gercekten. Fatih'in Ankaragucu macinda boyle bir golu vardi. Yattara sag kanattan 4 kisiyi falan gecip kaleciyi de yatirmisti yanilmiyorsam.

mit_o
25.04.2011, 02:52
Bir maç bile kurtarmadı bizi artık tarih oldu yattara
Sezon sonunda derhal gönderilsin

FC-ST-PAULI-61
25.04.2011, 03:01
Yahu renktaslarim Abilerim Adam kime assist yapsin söyleyin bana,Ortada gol atacak Forvet mi var? 6 assist yapti ve umuta en az 10 tane assist daha yapti ama umut atamadi.Ortada sanki Fatih Tekke varda Yattarayi elestiriyorsunuz.

HH_52
25.04.2011, 03:04
Ben de iyi bulmuyorum, ama......

Kim ne derse dersin, o 3 kisiyi calimlayip kestigi orta olaganustu bir olaydir. Bu gibi pozisyonu gole cevirememiz ayip gercekten. Fatih'in Ankaragucu macinda boyle bir golu vardi. Yattara sag kanattan 4 kisiyi falan gecip kaleciyi de yatirmisti yanilmiyorsam.

O pozisyonda golcü dediğin ilk direğe koşar. Bir golcü bunu bilmesi lazım. Benmi gidip bunlara öğreteceğim. Adamlar tonca para alıyor.Yattara çizgiye indiği an golcü ilk direğe koşması lazım. Aynen dediğin gibi Fatih Tekke Ankaragücü maçında ilk direğe koştu ve golü attı. Adam golcü çünkü. Ama Umut Bulut nerede duruyordu Eski maçında. Jaja ile birlikte ikinci direkte. Başka söze daha gerek var mı? Ama suçlu kim oluyor? Yabancı olduğu için Yattara.

HH_52
25.04.2011, 03:08
Bir maç bile kurtarmadı bizi artık tarih oldu yattara
Sezon sonunda derhal gönderilsin

Bu Yattara 2 sene önce Ersun Yanal döneminde Umut Bulut ve Gökhan Ünala alda at diye kaç kere pas verdi? Her maç en az 5 tane yüzde yüzlük gol pası verdi. Bunlar bu fırsatları değerlendirdiler mi? Cevap: Olan Ersun Yanala oldu.

Fatih 31 golle gol kralı olduğu golleri izleyin. Fatih Tekkeyi Gol Kralı yapan İbrahima Yattaradır. Trabzonsporun golcüsümü varda Yattara attırmıyor?

Söyleyin bana!!!!

TSKara61
25.04.2011, 03:13
Kardesim haklisin.

Yattara aslinda sezona cok iyi basladi, ama yedek kalmasini normal karsilayanlardanim. Bir ara ciddi form dusuklugu yasadi, ayrica Jaja ve Engin o aralar ucuyordu.

Fakat gecen mac girdiginde kendisine guvenim tamdi. Yanimda oturanlar yine mi Yattara derken, ben biseler yapabilecegini dusundum. Ve bence gayette basariliydi. Yanlis hatirlamiyosam 2-3 tane gayet tehlikeli orta kesti. Ayrica o 3 kisiyi calimlayip verdigi pas var ki normal sartlar bu hareket her montaja, her futbol klibine girer. 20 dk'da bi oyuncu daha fazla bisey yapamaz zaten.

Ama dedigin gibi bi ortalari, paslari kimse degerlendiremiyorsa Yattara'nin sucu ne? Yanilmiyorsam yedek girdigi Kayseri macinda da Glowacki'nin asistini Yattara yapmisti.

FC-ST-PAULI-61
25.04.2011, 03:17
Adaletsizlik iste bu umutmudur nedir her Macta Amatör gibi oynuyor ama yine 90 dakika oynuyor.Yattara 1 defa bile 90 dakika oynamadi.Herzaman arkandayim Kaptan.

Bdeniz_61
25.04.2011, 10:16
Yattara yokken orta yapan adam yok.Yattara bu takımda her zaman olmalı ama ücreti düşürülmeli,hakettiği kadarını almalı.Hem orta yaptığında vuracak adam da yok zaten.

Turgay Atalay
25.04.2011, 10:23
Bu maçta geriye koştuğunu gördü bu gözler, gayet iyi oynadı 20 dakikacık da olsa

Ömer Yüce
25.04.2011, 14:14
Yahu renktaslarim Abilerim Adam kime assist yapsin söyleyin bana,Ortada gol atacak Forvet mi var? 6 assist yapti ve umuta en az 10 tane assist daha yapti ama umut atamadi.Ortada sanki Fatih Tekke varda Yattarayi elestiriyorsunuz.

Neyden bahsediyosun? Ligde sonuncumuyuz ya lider(dik)iz Bi katkısı yok maddi külfiyeti çok fazla... Şu an takımda Ceyhun ne kadar alıyosa ondan fazlası verilmez kabul etmezse gider. Kontratı bitiyo işine gelirse

Tyler Durden
25.04.2011, 15:02
Senol Gunes'in gereksiz inatlarinin bir kurbanida yattara.Bu adam disinda orta acabilen takimda kimse yok ama her ne hikmetse hoca oynatmiyor.Vardir bir bildigi!

Fatih
25.04.2011, 18:25
Sırf iyi orta yapıyor diye adama yılda 1 milyon 800 bin Euro mu vereceğiz kaldı ki aşağısını kabul etmiyor yok artık.:)

DeAgLeMaNyAq
25.04.2011, 19:28
Sırf iyi orta yapıyor diye adama yılda 1 milyon 800 bin Euro mu vereceğiz kaldı ki aşağısını kabul etmiyor yok artık.:)

Eğer ki niyetinde ciddi ciddi Türkiye'de kalmak varsa, ücretinin yarıya düşürülmesi teklifini fazla fazla kabul eder. Çünkü o parayı hiçbir anadolu kulübünden alamaz. Ama bu zamana kadar kazandığı paralar yetmiyorsa Katar'da kariyerii devam ettirir...

sametaydin
25.04.2011, 19:32
Eğer ki niyetinde ciddi ciddi Türkiye'de kalmak varsa, ücretinin yarıya düşürülmesi teklifini fazla fazla kabul eder. Çünkü o parayı hiçbir anadolu kulübünden alamaz. Ama bu zamana kadar kazandığı paralar yetmiyorsa Katar'da kariyerii devam ettirir...

Yattaraya 1.8m euronun yarısıolan 900bin euro filan verilmez. Ona verilecek maksimum para 400bin ytldir. Kabul ederse kalsın, etmezse de istediği yere gidebilir.

Yattaranın futbol hayatı bitmek üzere ve trabzonspora artık bir katkısı olacağına hiç ama hiç inanmıyorum.

FC-ST-PAULI-61
25.04.2011, 19:41
Neyden bahsediyosun? Ligde sonuncumuyuz ya lider(dik)iz Bi katkısı yok maddi külfiyeti çok fazla... Şu an takımda Ceyhun ne kadar alıyosa ondan fazlası verilmez kabul etmezse gider. Kontratı bitiyo işine gelirse
Bi katkisi yokmus,fenere karsi senmi 1 gol 1 assit yaptin en önemli Macimizda

Sefa Murat Dokuz
26.04.2011, 04:24
Bana göre gelinen durumda Yattara bu sefer en az suçlu olandır. Her zaman kendisi suçluydu disiplinsizlikleri falan ama bu sefer gram kabahati yok.
Sene başında 61'i verip kaptan yapıyorsun adamı.Sezona flash başlıyor, Sivas maçında 2 gol atıyor, Fener maçını alıyor. Adam takımın lideriyim diyor. Sakatlanıyor , dönüyor. Bir kaç hafta alışma dönemi falan. 2.devre başlıyor. Ankaragücü maçı 11 de başlıyor. Sahada en iyi iş yapan oyuncu, golü bildiğin alda at dercesine attırıyor. Gol dışında sağ çizgiyi sürekli zorluyor. Adam bir anda maçtan alınıyor. Maç gidiyor. Yine yedek kalma süreci ve tamamiyle bir özgüven kaybı ve çöküşü yaşatıyor kendisine teknik heyet.(Arkadaşın biri yazmış işte babası izliyordu o maçı diye)
Yanlız bu mu değil, sen şu an Alex'e kaptanlığı ver 5 maç yedek bırak, sonra 11e dönsün %50 kapasite ile oynar. Adama liderlik verip , son 10 dk oyuna alırsan o adam 10 dk da topa her deydiğinde tereddüt yaşar. Bursa maçının devre arası Yattarayı izliyorum tribünden tekniğinden kaybettiği hiçbirşey yok. Önceleri diyordum çalım atmayı mı unuttu diye de. Bu özgüven meselesi. Kendine güvenmiyorsan, son vuruşunu da yapamazsın, çalımı da basamazsın. Zaten teşebüsse girerken bocalaması da bundan Yattaranın. Endişeli, geçemezsem...

Yattara'nın tüm kariyerini değiştirip 8 sene önce Fener'e geldiğini varsayarsam. Bence Türkiye asist rekoru kırmıştı. Umut-Gökhan ikilisi 10, Umut ta 4 senedir en az 20 asistini tek başına yemiştir. Fatih Tekke dönemi, 16 asist mi ne yapmıştı 24-25 maç oynayıp.

Ersun Yanal Yattara'yı 2 kez diriltti. Bir ilk geldiğinde, Kadıköydeki 3-2 Fb galibiyeti olan maçı hatırlıyorum. O Futbolcu bu Yattara değilmi 2 sene geçti sadece. O maçta büyülemişti ne yalan söyliyeyim. 2.side sakatlıktan dönüşte 11 de ısrarı ve iş yapmaz diyilen Yattaranın Antalya deplasmanında 80 metre deparla %100 gol attırışı,(Gökhan'ın ıska geçip umutun arka direkte kafası).

Şenol Günel Yattara konusunda büyük hatalar yaptı!.. Umut'a çok güvendiği gibi !..

28TS61
26.04.2011, 12:08
son 20 dakikada oyuna al sonra mucize bekle.
alacaksain ikinci yarinin basinda alacaksin oyuna

Sibel
26.04.2011, 21:55
Seviyorum Yattara'yı.Bu takım için yaptıklarını asla unutmam.Bir zamanlar herkesin her sözünde adı vardı.O Trabzonlu oldu,Trabzonsporlu oldu,bunu kendisi hissetti,bize de hissettirdi.Helal olsun ona be.Hafızalara kazınan golleri,hareketleri var.Biz onu sevdik o da bizi sevdi.İnşallah Türkiye'de bir takıma gitmez.Onu başka takımda izlemek beni çok üzer.Ayrıca maçta yapabileceği şeyleri yaptı.Alternatif yapacağı başka bir şey yoktu.Ama sonu gelmiş gibi duruyor,diyecek söz yok elbette ki....

Hami_41
26.04.2011, 22:48
Burakın yerine yattarayı çekip umutun yerinede burakı oynatmasını isterin geriye kalan haftalarda

coren
27.04.2011, 04:55
Son maçta oyuna canlılık getirdiğini kimse inkar edemez. 3 adam çalımlamış orta yapıyor herkes aynı yere top bekliyor. Bakın fenere nasıl kanatları çalışıyor. Bizde bir tek Yattara var onu da iyi oynadığı maçlarda bile oyundan alıyoruz. O kadar az dakika oynamasına rağmen kaç asisti var bir bakın bakalım.

HH_52
27.04.2011, 15:02
Bi katkisi yokmus,fenere karsi senmi 1 gol 1 assit yaptin en önemli Macimizda

Kardeş, bu yazının altına imzamı atarım işte........ :D