PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Yattara

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98

Madshine
08.01.2011, 16:57
90 dakika çok yattara'ya. ben 30-40 dakika oynasın, adam gibi oynasın ve şovunu yapsın istiyorum.

OZDEN61
08.01.2011, 17:20
Herkesin bildiği üzere Yattarakolik bir insanım. :)
*
Maç başı sözleşme imzalanması taraftarıyım. Belli bir miktar para ve maç başı anlaşılması durumunda istediğimiz verimini sağlayacağını düşünüyorum.

katılıyorum, yattarayla mac bası anlasılırsa daha cok verim alınır, ama yattara buna yanasırmı o ayrı..

Samet Yildirim
09.01.2011, 14:57
Ibrahima Yattara (http://www.sporx.com/yattara/) (xxxx): Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Yattara (http://www.sporx.com/yattara/), hem tekrar kendini göstermek, hem de sözleşmesini uzatmak için kampa çok iyi başladı. Söz verdiği tarihte kampa katılan Yattara (http://www.sporx.com/yattara/), oynadığı iki hazırlık maçında da hücum organizasyonlarının mimarı oldu.

DHA/ Sanirim Yunus Emre Sel...

----

YATTARA BÖYLE OYNARSA…
http://www.takagazete.com/sporyazar.php?id=1871
(İhsan Öksüz)

---------

Gelelim Yattara’ya..
http://www.karadenizgazete.com.tr/default.asp?p=yazi&id=832
(Ali Öztürk)

Emirhan Makul
09.01.2011, 15:06
Geçmiş olsun Yattara. Bugün ki idmanı yarıda bırakmış ayak bileğinden sakatlanmış Yattara. Umarım kısa bir sürede sahalara geri dönersin İbo.

Samet Yildirim
09.01.2011, 15:09
Yattara idmanı tamamlayamadı!
09 Ocak 2011 / 15:04
Trabzonspor, lige hazırlıklarını son sürat sürdürüyor.

Teknik direktör Şenol Güneş'in verdiği izinle dünü dinlenerek geçiren bordo-mavililer Gloria Spor Center'da yaptığı antrenmanla çalışmalarına devam etti.

Teknik direktör Güneş'in saha içinde yaptığı uzun toplantının ardından başlayan antrenmandaki maçta sağ ayağında ağrı hisseden Yattara çalışmayı tamamlayamadı. Sağlık ekibi bordo-mavili futbolcunun ayağındaki sorunun tedavisine başladı.

Öte yandan, bordo-mavili ekibin antrenmanını Yattara'nın babası Salifou Yattara'da izledi.

haber61

GULER
09.01.2011, 15:27
Gecmis olsun Ibo. Insallah ciddi birseyi yoktur..

Samet Yildirim
09.01.2011, 16:44
Tüm futbolcuların ve teknik kadronun katıldığı barbekü partisi neşe içinde geçti. Buarada sabah yapılan idmanda Yattara sakatlanması korku yarattı. İdmanı yarıda bırakan Yattara'nın durumunun önemli olmadığı öğrenilirken, Gineli yıldızın babası Salif Yattara Antalya'ya gelerek takımın idmanını izledi.

MT

Adem Erdoğan
09.01.2011, 17:01
Salif emicenin gelmesi ibo'da doping etkisi yaratmış anlaşılan. :)

ozturk
09.01.2011, 17:54
inşallah performansı sezon sonuna kadar devam eder..

Samet Yildirim
10.01.2011, 01:14
Ibonun babasi aciklama yapti oglu hakkinda kisada olsa :)

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=85254

DeAgLeMaNyAq
10.01.2011, 02:28
Babasını az dinlese daha faydalı olacak... :)

HH_52
10.01.2011, 02:35
Schalker verlieren gegen Trabzonspor

S04, 07.01.2011, Peter Müller
http://www.derwesten.de/img/4141353-1651059189/0273_543_35996575-543x199.jpg
Kyriakos Papadopoulos. Foto: Christoph Reichwein

Antalya. Im ersten Testspiel während des Trainingslagers in Belek unterlag der FC Schalke nach einer schwachen und vor allem müden Vorstellung dem Tabellenführer der türkischen Liga, Trabzonspor, mit 0:3.
Ob es eine Überraschung war? Trainer Felix Magath bot die A-Jugendlichen Nils Zander und Julian Draxler auf. Sie spielten mit den Nummern 41 beziehungsweise 31, aber ohne ihre Namen auf den Trikots. Und das junge Duo, jeweils 17 Jahre alt, kam oft ins Schwitzen. Regelmäßig versuchte es Trabzonspor über die rechte Seite, und Nils Zander, der linke Verteidiger, rannte fast genauso oft hinterher. Nicht nur einmal erhielt er von Trabzon-Kapitän Ibrahima Yattara ein Lehrstündchen. Zu spät kam er auch in der neunten Minute, nachdem Julian Draxler dem Ball nicht entgegengekommen war und er Tayfun Cora nicht mehr am Schuss hindern konnte. Der Ball schlug im Netz ein, zumal Manuel Neuer etwas zu weit vor seinem Tor gestanden hatte. Eine Chance gab es in der ersten Hälfte auch für die Königsblauen, doch Raúl traf nur den Pfosten (37.).
Auch zu Beginn der zweiten Hälfte hatte Felix Magath, der auf José Manuel Jurado (Knie-Probleme) verzichten musste und Jefferson Farfán auf der Bank schmoren ließ, zumindest eine kleine Überraschung parat: Er brachte Ivan Rakitic als rechten Außenverteidiger und schickte Joel Matip für den ausgewechselten Christoph Metzelder in die Innenverteidigung. Die ersten 45 Minuten hatten dem Schalker Trainer wohl gereicht, um zu erkennen, dass Joel Matip nicht der erste Kandidat sein wird, wenn es darum geht, einen Ersatz für den japanischen Asien-Cup-Teilnehmer Atsuto Uchida zu finden.
Keine Ordnung in der Defensive

Es kam jedoch keine Ordnung in die Schalker Defensive, die in der 57. Minute zeigte, dass sie auch an der Abseitsfalle noch arbeiten muss. Umut Bulut tauchte frei vor Manuel Neuer auf und erhöhte auf 2:0. Kurz danach hätte Burak Yilmaz das 3:0 machen müssen, er schoss aber drüber.
Die Schalker blieben ihrer unaufmerksamen Linie auch in der Folge treu, und so machte es Burak Yilmaz in der 77. Minute besser, weil Kyriakos Papadopoulos nicht schnell genug hinterher- und Manuel Neuer nicht schnell genug herausgekommen war.

http://www.derwesten.de/sport/fussball/s04/Muede-Schalker-verlieren-gegen-Trabzonspor-id4141355.html

Bu alman basınındaki çıkan haber Yattara bitti diyenlere kapak olsun...

...Trabzonspor alışılmış şekilde sağ kanattan yüklendi ve Solbek Nils Zander aynı şekilde çoğu kez arkadan koştu. Trabzonsporun kaptanı İbrahima Yattaradan birçok kez ders aldı...

Ama bizim taraftarların bir kesimi ne yazıkki futboldan anlamıyor arkadaş. Ne yapalım...

Adil ÖZGÜR
10.01.2011, 10:38
Yaktın beni baba!
10 Ocak 2011 / 08:30
Trabzonspor'da dün kısa süreli Yattara şoku yaşandı. Sabah gerçekleştirilen idmandaki çift kale maçta, Gineli futbolcu Ferhat'la girdiği ikili mücadele sonucunda sağ ayağına darbe aldı.

Yattara’ya sağlık kurulu hemen müdahale ederken, antrenmanı izleyen babası Salihu Yattara da oğlunun yanına koştu. Yıldız oyuncunun ciddi bir şeyinin olmadığı belirtilirken, takım arkadaşları tecrübeli futbolcuya, “Baban idmana geldi, sakatlandın. Ne ayak varmış” diye takıldı. (Medya Trabzon)

Her baba bu konuya dikkat etmesi gerekir. En büyük nazar Baba'dan oğla geçer. Yani baba oğluna bakarken kalben Maşaallah demesi lazımdır.

Yattara'ya babasının gözü değdi.

GULER
10.01.2011, 14:49
Herkesin bildiği üzere Yattarakolik bir insanım. :)
*
Maç başı sözleşme imzalanması taraftarıyım. Belli bir miktar para ve maç başı anlaşılması durumunda istediğimiz verimini sağlayacağını düşünüyorum.

Guzel bir fikir Ilhan. Yalniz bildigimiz Yattara bu tip sozlesmeye yanasacagini sanmiyorum.

Turgay Atalay
11.01.2011, 14:05
Hayvanın biri dağıttı Yattara yı ya.O nasıl topa girmek öyle

Turgay Atalay
11.01.2011, 14:19
Kaleciyi maymun etti be:D

Erbay
11.01.2011, 16:05
Bir tane isabetsiz pas atınca, "Geri gelmiyor, pres yapmıyor" eleştirilerine maruz kalıyor ama son 1-2 senede geriye çok gelmeye başladı eskiye nazaran. Bekin kademesine kadar girdiğini görüyoruz artık.

Gökhan KAN
11.01.2011, 16:05
Yüksek formu devam ediyor..

Sefa
11.01.2011, 16:06
Yine 90 dakika oynayamadı.. :)

Takımın en iyisiydi geriye de baya yardım etti..

FC-ST-PAULI-61
11.01.2011, 16:06
Helal olsun Kaptan,cok iyi oynadin

Özge
11.01.2011, 16:11
2.yarı çok farklı olacağını bir kez daha gösterdi.Hiç koşmuyor , geri gelmiyor diyenlere de bu maçta cevap verdi sanırım.:)Tebrikler Yattara.

Harun-61
11.01.2011, 16:13
2.yarı çok farklı olacağını bir kez daha gösterdi.Hiç koşmuyor , geri gelmiyor diyenlere de bu maçta cevap verdi sanırım.:)Tebrikler Yattara.

ben Ibo'yu hep geri de gördüm :)

Helal Olsun, Kamp yaramis...

Gökhan KAN
11.01.2011, 16:20
Bu cevap nasıl bir cevap onu bir açalım Özge.

Bundan önce koşuyorduda, koşmuyor diye eleştirenlere ben hep koşuyordum gibi bir cevap mı. Yoksa bundan önce koşmuyordu, koşmuyor diye diyenlere artık koşuyorum diyerek bir cevap mı verdi..:)

Samet Yildirim
11.01.2011, 16:24
Yattara 2.yarida cok büyük isler yapacak öyle görünüyor.

Ilk dakiklarda bicildi korktum sakatlandi diye allahtan birsey olmadi.

Yattaranin babasini acaba Senol Hoca mi istedi ? Yattara niye cagirsin :) Bence senol hoca istedi.

Yattara defansa cok yardim ediyor bence...Insallah böyle devam eder.

Ankaragücü macinda yeri garanti...

LaZ_KoPaT
11.01.2011, 16:38
İzlemedim ama yapılan yorumlara sevindim inşallah daha iyi olursun kaptan

DeAgLeMaNyAq
11.01.2011, 16:38
Attığı golün ders niteliğinde Umut ve Burak'a izletilmesi gerek. Ama her şey bir yana maç içerisinde en az 3-4 kez defansa doğru attığı deparlarla beni mest etti...

Samet Yildirim
11.01.2011, 16:42
Attığı golün ders niteliğinde Umut ve Burak'a izletilmesi gerek. Ama her şey bir yana maç içerisinde en az 3-4 kez defansa doğru attığı deparlarla beni mest etti...
Yedigimiz golde bile kornere kulanip kontra atak yedigimizde yattara tüm hiziyla savunmaya kadar geldi adama yetismek icin ama merkezdekiler uyudu...(korneri kulananda yattara idi)

Yattara topsuz oyunda baya istekli bu güzel :)

İlker ToSun
11.01.2011, 16:53
maçın tartışmasız açık ara en iyi ismiydi.

onun yerinde olsam burağa bir tane tokadı patlatmıştım artık bencilliğinden ötürü.

4-3-3 sisteminin sağ hücumcusu gibi yerleştiği kadroda resmen 3-5-2 nin sağ kanat oyuncusu gibi bulunduğu kulvarda devamlı ileri geri koştu, top kaptı, hiç bencillik yapmadı, hep arkadaşlarını pozisyona sokmak istedi, enerjisini çok ekonomik kullandı

kısaca süper oynadı

tebrikler ibo

Asi Çaykaralı61
11.01.2011, 17:09
Yattara bugün takımımızın en iyi futbolcularından bir tanesiydi istekli oynadı arzulu oynadı defansa yardıma geldi.
Ben daha iyi bir Yattara izleyeceğimize şahsen inanıyorum :)

bangkook_61
11.01.2011, 17:33
Bravo İbo. 30 yaşında da olsa geri gelmeyi öğrendin. :)

Özge
11.01.2011, 17:53
Bu cevap nasıl bir cevap onu bir açalım Özge.

Bundan önce koşuyorduda, koşmuyor diye eleştirenlere ben hep koşuyordum gibi bir cevap mı. Yoksa bundan önce koşmuyordu, koşmuyor diye diyenlere artık koşuyorum diyerek bir cevap mı verdi..:)
2. söylediğin daha uygun verilen cevap için Gökhan:)

Süleyman Eruyar
11.01.2011, 17:59
çok iyi oynadı,
geriye yardıma bile geldi :)

şimdi tek korkum , sakatlanması.
ne zaman birşeyler iyi gitse bu Yattara'ya birşeyler oluyor,
Nazar değmez İnşallah.

FC-ST-PAULI-61
11.01.2011, 18:08
Yattara Trabzonsporun acik ara en iyi oyuncusu.
Insallah böyle devam edersin
Herzaman destekleyecegim seni Büyük KAPTAN

HH_52
11.01.2011, 18:13
Yattara Trabzonsporun acik ara en iyi oyuncusu.
Insallah böyle devam edersin
Herzaman destekleyecegim seni Büyük KAPTAN

Hamburglu hemşerim :D Nedense Hamburgdan gelenler Yattaranın kıymetini biliyor. Yorumunun altına kocaman imzamı atıyorum...

İlker ToSun
11.01.2011, 18:14
dünyanın en gariban kaptanı :)

gördüğü muamele içler acısı

HH_52
11.01.2011, 18:16

Aynen kardeşim...

KUTADGU
11.01.2011, 18:17
Onun iyi olması, gününde olması şampiyonluk için beni daha da umutlandırıyor.

Korkma Yattara, kendini ver.

Şampiyonluk Kupası senin de ellerinde kalkacak...

Biraz daha kendini ver.

FC-ST-PAULI-61
11.01.2011, 18:18
Hamburglu hemşerim :D Nedense Hamburgdan gelenler Yattaranın kıymetini biliyor. Yorumunun altına kocaman imzamı atıyorum...
Tabi Abi Yattara sakatlanmasin diye dua ediyorum her Gün.Sampiyonluk Kupasini Kaldiracak Kaptanimiz:D

Ahmet Başkaya
11.01.2011, 19:19
Vira Bismillah diyelim o zaman ;)

Serdar A
11.01.2011, 19:23

:D

Duygularıma tercüman oldun .

Osman Yavuz
11.01.2011, 19:41
Kupayı senin ellerinde kalkarken görmek bazılarımıza daha büyük bir heyecan verecek.Bunu bilerek bugünkü gibi yürekten oynamanı, 2. yarıda eski kara belanın geri gelmesini diliyorum.

Seni her zamanki gibi çok seviyoruz kaptan.

murat
11.01.2011, 20:10
Bundan yillar once konya deplasmaninda ilk lig macinda cok sevmistim ve hala cok seviyorum. Bugun cok iyidi ama henuz ortalari eskisi gibi degil.

Fatih
11.01.2011, 20:17
Jeneriklik bir gol attı bu anlayışla devam ederse ligin ikinci yarısına damgasını vurabilir.

Yavuz Hasan
11.01.2011, 22:00
yattara takım için oynamaya başladı sonunda

üst üste bu kadar olumlu hareketinin sebebi acaba sözleşmesinin bitiyr olması mı

her ne olursa olsun bu kafayla giderse kendisi için de takım içinde iyi işler yaparbilir

Ali Yerlikaya
11.01.2011, 22:41
Kendini bulmaya basladi ins. bi talihsizlik yasamaz...
Ikinci yari cok büüyk katkilari olicakdir... ;)

Yürü be Kara Bela... ;)

lutfu61
11.01.2011, 22:48
büyüksün kaptan
seni meğer özlemişiz :D

Ömer Kibar
11.01.2011, 23:47
Eski günlerine dönüyor yavaş yavaş :) Daha da iyi olacak inşallah

Armağan Dere
12.01.2011, 00:40
Bişey sölim mi?...Çok fena esecek...

FC-ST-PAULI-61
12.01.2011, 02:14
Konya'da Trabzonspor (http://www.fotomac.com.tr/index/trabzonspor)'un sürpriz bir konuğu vardı. Önceki gün oğlu İbrahim Yattara (http://www.fotomac.com.tr/index/ibrahim_yattara)'yı ziyaret etmek için Antalya kampına gelen baba Yattara, dünkü karşılaşmayı da tribünden izledi. Gineli yıldıza benzerliğiyle dikkat çeken baba Yattara, oğlunun 19. dakikada attığı müthiş golden sonra oturduğu yerden havaya zıplayıp büyük sevinç yaşadı. Hazırlık kampının en çalışkan isimlerinden olan kaptan Yattara, dünkü futboluyla yine beğeni toplarken formayı bırakmayacağını kanıtladı

ispiroğ61
12.01.2011, 04:26
Allahına kurban Kara Belaaaa..

Şu Caner i ya da Andre Santosu evir çevir yetr bize be Yattaramm..

mourner
12.01.2011, 12:12
8 yılını trabzonspora vermiş,trabzona gelmiş en iyi yabancılardan birisi,hatta bana göre şota 1 yattara 2'dir..sezon başından beri,takımın en eskilerinden olmasına rağmen gerek şenol hoca gerekse takım arkadaşları tarafından üvey evlat muamelesi görmesi beni gerçekten üzüyor,takımın bir parçası olmaması için uğraşıyorlar nerdeyse..şenol hocanın burak ısrarı sezona iyi başlayan yattaranın düşmesine neden olmuştur bence (fener ve sivas maçları).burak'ı zorla adam etmeye çalışmasını bir bildiği vardır diyerek -burağı sevmesem de- izliyorum.
ama dünkü konya tortu maçında nedir yani bir kere de gol bölgesinde yattaraya pas atsanız..özellikle burak ayağına gelen her topu kaleye çekmesen..attığı golde bile engin vermedi pası,topu yattaranın koştuğu yere atmak yerine geriye çekmeye çalışırken,defans oyuncusu müdahale etti ve top oraya gitti..
kısacası üzülüyorum yattara için..takım için oynamayan,kendine oynayan oyuncular yıldız oldu,yattara üvey evlat..

Melek
12.01.2011, 13:59
İsteyince neler yapıyorsun sen siyah incim :)

.....
12.01.2011, 14:04
İkinci yarı Yattara dan çok umutluyuz. Allah utandırmasın :)

Harun-61
12.01.2011, 15:17
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6261-4A1E4G8L.JPG

Sezgin Öztürk
13.01.2011, 00:51
Yattaranın terlediğini görmek güzel bir duyguymuş :D

Samet Yildirim
13.01.2011, 15:06
Yattara'dan çok özel açıklama

Trabzonspor'un kaptanı İbrahima Yattara, şampiyon olacaklarına inandığını söyleyerek, "Trabzonspor'da sadece lig şampiyonluğu kupasını görmedim. Onu da görürsem hayatımda herşey tamamlanacak. Takımda kalıp kalmayacağım ise sezon sonu belli olacak" dedi.
Trabzonspor'un kaptanı Ibrahima Yattara, açıklamalarda bulundu. Yattara, bu sezon tüm yolların şampiyonluğa çıktığını belirterek, "Bunu her zaman söylüyorum. İkinci yarıda tek hedefimiz var, o da camiayı güldürmek. Bütün Trabzonlular bunu bekliyor. Bu sene tek yol olan şampiyonluğa kilitlenmiş durumdayız. Bu yüzden tüm maçlar çok önemli. İlk yarıyı çok iyi kapattık. İkinci yarı daha önemli ve daha zor maçlarımız var. Bunun bilincinde olarak çalışıyoruz. Herkes elinden geleni yapacak. Sezon sonuna kadar mücadele edeceğiz. Sezon sonunda şampiyonluğu görüyorum" dedi.

"ŞAMPİYONLUĞU GÖRÜRSEM HAYATIMDA HER ŞEY TAMAMLANACAK"
Futbol hayatında şampiyonluk kupası olmadığını da belirten Yattara, "Trabzonspor formasıyla 3 tane kupa var. İki tane Türkiye Kupası ve bir tane Süper Kupa aldım. İnşallah bu sene şampiyonluğu göreceğiz ve koleksiyonumu tamamlayacağım. Bu aynı zamanda kariyerimde önemli bir açığı kapatmak anlamına gelecek. Zaten benim de hedefim bu. Bu formayla sadece lig şampiyonluğu görmedim. İnşallah bu sene şampiyonluğu görürsem hayatımda her şey tamamlanacak" diye konuştu.

"TAKIMDA KALIP KALMAYACAĞIM SEZON SONU BELLİ OLACAK"
Sezon sonunda sözleşmesinin sona ereceğini de hatırlatan Yattara, "Artık 30 yaşındayım. 31 yaşına giriyorum. 8 senedir burada oynuyorum ve parayı hiç önemsemiyorum. Sadece son iki yılda iyi para kazandım. Benim hayatım normal akışında. Ailemle aram çok iyi. Gine'de herkes beni bekliyor. Benim için şu anda çok para kazanmak önemli değil. Sadece bu formayla şampiyonluk kazanmak istiyorum. Ondan sonra takımda kalıp kalmayacağıma bakacağım. Sezon sonunda net kararımı vereceğim. İnşallah kalırım" dedi.

"BEKLENTİLERE CEVAP VERECEĞİM"
Yattara, şu andaki form durumunun iyi olduğunu ama daha çok çalışması gerektiğini de ifade ederek, "Şu anda çok iyi çalışıyorum ve her şey çok iyi gidiyor. Ama henüz yüzde yüz seviyesinde değilim. Yüzde 75-80 seviyelerindeyim. Takım da iyi gidiyor. İkinci yarı beklentilere cevap vermek istiyorum. Onun için çok iyi çalışıyorum. Elimden geleni yapacağım ve yapıyorum da zaten. İkinci yarı eski Yattara'yı göstermek istiyorum ve bunu başaracağım" diye konuştu.

haber61.net

volkan_627
13.01.2011, 16:09
bu adamın antalya kampındaki azmi ödüllendirilmeli. umarım 2. yarı oyuncu değiştirirken tabelada 61 numara gözükmez. ne olursa olsun ilk çıkan adam olmak zor geliyordur artık. böyle çalışırsan her zaman takımda yerin var diyerek 11 de sahaya sürülmeli. hemde 90 dakika kalması koşuluyla...

Tolunay Abdioğlu
13.01.2011, 16:35
http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=85462

Ben bakıyor,ben anlıyor. :D

-İbo abi bakar mısın?
-Efendim canım.

:D:D:D

adem73
13.01.2011, 16:51
pas atmiyorlar ibo ya burak engin selcuk.ayiptir.

Alp Yavuz 13
14.01.2011, 03:19
ibo'nun oynadığı reklam filmi yayınlansa çok merak ediyorum :)

Mustafa ÖZDEMİR
14.01.2011, 09:33
insan sarrafı ibo:D...

Semra
14.01.2011, 11:33
çok eğlenceli bir video, takımdaki birlikteliği gösteriyor.
İbo, Giray ve Engin yaramaz çocuk gibiler:D brozek kardeşleri ayırt etme çabaları komikti, aslında çok basit Pawel'ın kaşlar bitişik, kimi boyuna kilosuna bakıyor, kimi ayakkabılarına :)
ama bizim insan sarrafı İbo hemen anlıyor:alkış:

Horispin
14.01.2011, 17:57
Bu anlaşmaların sezon sonuna bırakılması en çok İboya yarayacak. Takımda kalmak istiyor ve onla anlaşalım diye var gücüyle iyi bir performans gösterecek. İbo bu 17 maçın yarısında ortalamanın üstünde performans gösterse takımdaki yük biraz olsun azalır.

Tolga Kurt
14.01.2011, 21:32
Bu anlaşmaların sezon sonuna bırakılması en çok İboya yarayacak. Takımda kalmak istiyor ve onla anlaşalım diye var gücüyle iyi bir performans gösterecek. İbo bu 17 maçın yarısında ortalamanın üstünde performans gösterse takımdaki yük biraz olsun azalır.

Biraz mı ? Abi bu takımda Yattara ortalamanın üstünde oynasın eski Yattara gibi oynasın şampiyon yapar bizi

Oğuz ZEYTİN
15.01.2011, 10:04
http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=85462

Ben bakıyor,ben anlıyor. :D

-İbo abi bakar mısın?
-Efendim canım.

:D:D:D

3-4 dakikalık bu görüntüler bile çok şey ifade ediyor:

Tutkumuz, sevdamız Trabzonspor'un başarısı için Dünya'nın çeşitli yerlerinden gelmiş, tanışıp arkadaş olmuş, profesyonelce işini yapan futbolcularımızın "niye imza attın/atmadın, neden konuştun/konuşmadın, kazmasın/kovasın..." şeklinde eleştirilmesini anlamıyorum.

İki satır gazete haberiyle öfkelenip, bize özellikle son bir yıldır sayısız mutluluk yaşatan bu ekibe sahip çıkalım.

Mayıs ayında mangalları hep birlikte yapalım...

Fatih Öztürk
15.01.2011, 17:06
dünyanın en iyi bir kaç sağ kanat oyuncularından birisi.bu sene yırt kendini.

Chiko
16.01.2011, 21:59
Bugün yine berbat oynadi. Bu ney, yeter artik ama.
Iki mac müthis oyna, üc mac berbat, üc müthis, 5 berbat..

DeAgLeMaNyAq
16.01.2011, 22:16
Yalnız bir kaç maçtır dikkatimi çekiyor. Yattara fiziksel anlamda çok kuvvetlenmiş. Ligin ilk yarısında çalım atacak hali bile olmuyordu. Bu maçta sağ kanadı iyi işletemedi ama bunun tek müsebbibi de Yattara değildi bence. Jaja üzerine kurulmuş bir oyun anlayışında Yattara'nın kendini göstermesi çok zor...

Kubilay ŞAHİN
16.01.2011, 22:18
Bu maçta bir yorgunluk sezdim.. Genelde tek top yaptı..

pReN@_61
16.01.2011, 23:09
Ortalarıyla kurtardı paçayı :)

Özge
17.01.2011, 00:56
Bu maçta bir yorgunluk sezdim.. Genelde tek top yaptı..
Evet benimde dikkatimi çekti bu.Yorgun bir duruşu vardı.Aman İbo toparlamışken bozma sakın:D

FC-ST-PAULI-61
17.01.2011, 00:58
Bugün yine berbat oynadi. Bu ney, yeter artik ama.
Iki mac müthis oyna, üc mac berbat, üc müthis, 5 berbat..
Biraz daha abartsaydin.

Turgay Atalay
17.01.2011, 09:01
Bildiğimiz Yattaradan biraz uzaktı ama yine de ilk yarıdaki Yattaradan daha iyi olduğu kesin...Vasatın üzerindeydi bence

Erbay
17.01.2011, 09:48
Hazırlık maçlarına ve geçen kupa maçına göre çok kötüydü. Beşinci vitesten birinci vitese düştü,yürüyerek oynadı. O güçlü deparlarını göremedim. 4-5 günde bu kadar düşüş şaşırttı beni. Bu arada resmen pas atmıyorlar adama çoğu pozisyonda.

Abluka
17.01.2011, 13:35
Yine yanıltmadı beni! Sözleşme uzatma konusu sezon sonuna bırakılınca o da kendini bıraktı Antalya'da Konya'da fırtına olan yattara Avni Aker'de yerini meltem'e bıraktı...
Zaten Colman'da gelince takımda kendine yer bulamayacaksın o nedenle defol türünden şeyler yazmayacağım =)

izzet
17.01.2011, 14:49
3 metre önünde gelisen Kontraataga müdahale etmeyen, kendini 15 metreye hapseden bir oyuncuyu istemiyorum.

Yattara, Burak, Umut, Jaja fark etmez. Devre arasindaki Performansini istiyorum.

Fatih Özkan
17.01.2011, 15:00
Ben beğenmedim Yattara'yı...
Önceki maçlarda çok daha iyiydi...

Tayfun
17.01.2011, 15:07
Çizgiye hapsolmasa Türkiye dışını sallardı, çizgi takıntısı var sanki:)

Topla ceza sahasına orta yerine içeri doğru bir dalsa neler olur düşünemiyorum bile...

Uğur Ö.
17.01.2011, 17:30
3 e 1 giderken inadına pas vermeyip faul yapılan bir pozisyon var hala deli oluyorum. :)

Olağanüstü yenetenekleri var Engin ile birlikte ama ikiside topla oynamayı çok seviyorlar topu kaybedecek kadar

Serdar A
17.01.2011, 17:34
34. dakika , Yattara pas atma imkanı bulmadan(daha doğrusu pozisyonunu kaybediyor) sert faulle yere indiriliyor , takım arkadaşı yanına gidip bir şeyinin olup olmadığını öğrenecek yerde kaptanını sert dille azarlıyor . Yattara da o futbolcuya laf anlatmaya çalışıyor .

Bildiğimiz Yattaradan biraz uzaktı ama yine de ilk yarıdaki Yattaradan daha iyi olduğu kesin...Vasatın üzerindeydi bence

İlk yarıdaki Yattara takımın en çok isabetli orta yapan ve dakika bazında en çok skor üretmiş futbolcusu .

Dün ise gerçekten vasattı .

ilhan
17.01.2011, 17:42
Her maçı kazandıracak değil. Jaja, Engin gibi adamlarda kazandıramaz her maçı. Her biri birer maç kazandırsın yeterli. O yüzden uzun soluklu lig maratonunun ikinci yarısında Yattara'ya ihtiyacımızın olduğu anlarda olacak.

Samet Yildirim
17.01.2011, 17:59
34. dakika , Yattara pas atma imkanı bulmadan(daha doğrusu pozisyonunu kaybediyor) sert faulle yere indiriliyor , takım arkadaşı yanına gidip bir şeyinin olup olmadığını öğrenecek yerde kaptanını sert dille azarlıyor . Yattara da o futbolcuya laf anlatmaya çalışıyor .

O benimde dikkatimi cekti biraz sikinti var ama insallah halolur.

Beklenin altindaydi ama olabilir daha iyi olacaktir sanki bitik hali vardi gibi..

Turgay Atalay
17.01.2011, 18:04

İlk yarıdaki Yattara takımın en çok isabetli orta yapan ve dakika bazında en çok skor üretmiş futbolcusu .

Fiziksel açıdan ilk yarının üzerinde, skor olan katkısını kastetmedim

Sefa
17.01.2011, 18:05
Bildiğimiz Yattara hazırlık dönemi parlar maçlar başlar kaybolur.. Bu sefer şaşırt bizi Yattara..

FC-ST-PAULI-61
17.01.2011, 18:07
Sana güveniyorum Kaptan

okg_53
17.01.2011, 18:37
Bireysel özelliklerini kullanarak, Engin ve Jaja oynuyor. Burak-Umut zaten büyük bir güç haline geldi.
Herkes eski yıllardaki gibi Yattaranın tek başına takımı sırtlamasını bekliyor, daha çok bekleriz.
Ne zaman Yattara takımın tek silahı değil, alternatif silahlarından biri haline geldi, o zaman başarı geldi.

HH_52
19.01.2011, 17:41
34. dakika , Yattara pas atma imkanı bulmadan(daha doğrusu pozisyonunu kaybediyor) sert faulle yere indiriliyor , takım arkadaşı yanına gidip bir şeyinin olup olmadığını öğrenecek yerde kaptanını sert dille azarlıyor . Yattara da o futbolcuya laf anlatmaya çalışıyor.

O benimde dikkatimi çekti. Sonra başka bir futbolcu sen onu takma diye ayağa kaldırdı. Sezon başından beri anlattığım devam ediyor. Bazı futbolcular Yattarayı dışlıyor. Kıskançlıktan mı ne desem. Anlayamadım gitti.

Dikkatimi bir pozisyonda çekti. Zaten top gelmeyecek diye durakladı. Ve o anda top geldi ama Yattara pozisyonunu kayıp etmişti. Bu herşeyi benim için açıkladı. Eskiden Szymkoviak, Gökdeniz, Fatih, Mehmet Yılmaz gibi futbolcular Yattarayı seviyor sayıyorlardı ve her zaman pas atıyorlardı. Ama şimdikiler kendilerini acaba ne sanıyorlar???

Chiko
19.01.2011, 23:13
O benimde dikkatimi çekti. Sonra başka bir futbolcu sen onu takma diye ayağa kaldırdı. Sezon başından beri anlattığım devam ediyor. Bazı futbolcular Yattarayı dışlıyor. Kıskançlıktan mı ne desem. Anlayamadım gitti.

Dikkatimi bir pozisyonda çekti. Zaten top gelmeyecek diye durakladı. Ve o anda top geldi ama Yattara pozisyonunu kayıp etmişti. Bu herşeyi benim için açıkladı. Eskiden Szymkoviak, Gökdeniz, Fatih, Mehmet Yılmaz gibi futbolcular Yattarayı seviyor sayıyorlardı ve her zaman pas atıyorlardı. Ama şimdikiler kendilerini acaba ne sanıyorlar???
O pozisyonu göremedim.
Hangi oyuncular yapti bunu?

Mustafa ÖZDEMİR
20.01.2011, 09:57
uçur bizi ibo...

KUTADGU
20.01.2011, 10:04

İlk pozisyonu çok net hatırlıyorum.
İnanılmaz seri çıktık. Jaja hızlı bir şekilde topu sürüp Yattara'ya aktardı. Defanslarını önde ve çok eksik yakaladık. Aldığı pasın bir benzerini hızlı bir şekilde yapsa Yattara gol pozisyonu doğacaktı ama Yattara iki kişiyi çalımlamaya kalktı ve kasti olarak düşürüldü.

Pozisyonu bu noktaya getirdiği için Yattara suçlu,
Ne olursa olsun Yattara'ya bu şekilde sitem eden futbolcu da suçlu.

Futbolcu arkadaşlı Yattara'nın yanına gidip, sağlığıyla endişelenmeli bu pozisyonu da daha sonra sağlıklı bir şekilde değerlendirmeliydi.

Zira Yattara'a ortalarını ve paslarını gol yapamayan adama kızmaya başlarsa...

Ama genele sirayet eden bir durum değil sanırım.
İnşallah öyledir.

KUTADGU
20.01.2011, 10:06

Çünkü artık çok farklı hücüm opsiyonlarımız var. Bu Yattara'yı sevip saymakla alakalı bir durum değil. Oyuncular arasında gerekli gereksiz yere fitne sokuyorsunuz.

Yattara'nın MAnisa maçında kaç kez topla buluştuğunu hatırlıyor musunuz?
Peki Yattara'nın buluştuğu bu toplardan kaç tanesini kendi çabası ile aldığını sanıyorsunuz?

Üstelik şimdikiler kendilerini acaba ne sanıyorlar sorusuna yanıt.

"Türkiye Ligi'nin en formda ve en çok puan toplayıpi şampiyonluğa yürüyen takımın oyuncuları"

Ahmet Başkaya
20.01.2011, 16:47
Çünkü artık çok farklı hücüm opsiyonlarımız var. Bu Yattara'yı sevip saymakla alakalı bir durum değil. Oyuncular arasında gerekli gereksiz yere fitne sokuyorsunuz.

Yattara'nın MAnisa maçında kaç kez topla buluştuğunu hatırlıyor musunuz?
Peki Yattara'nın buluştuğu bu toplardan kaç tanesini kendi çabası ile aldığını sanıyorsunuz?

"Türkiye Ligi'nin en formda ve en çok puan toplayıpi şampiyonluğa yürüyen takımın oyuncuları"

Ellerin dert görmesin Cihan Abi ;)

Süleyman Eruyar
20.01.2011, 17:30

Teşekkürler.

HH_52
21.01.2011, 00:53

İyi hoş söylüyorsunda eğer bu futbolcular yüzünden şampiyon olamazsak o zaman camia nasıl karışıyor izlede gör...

Bu yazını saklıyorum!

HH_52
21.01.2011, 00:56

Birşey daha ekleyeyim. Bu futbolcular o kadar iyilerki gittiler Konya Torku Şekersporu yendiler. Sen anladın ne demek istediğimi...

Berkedogan
21.01.2011, 01:00
Fener maçanı kazandır yeter :)

Bekir
21.01.2011, 01:16
Kozluk, Yattara’yı ”manevi muhtar”ilan etti

Erenler ilçesi Kozluk Mahallesi sakinleri Trabzonspor’un Gineli yıldızı Yattara’yı mahallenin ”manevi muhtarı” ilan ettiler.

http://www.gazetesakarya.com/wp-content/dosyalar/Resim-001-4-260x173.jpg

Mahalle sakinleri Trabzonspor’un Gineli yıldız oyuncusu Yattara’yı çok sevdiklerini bu yüzden kendisini mahallenin manevi muhtarı ilan ederek resmini mahalle kahvesine astıklarını söyledi.
Kozluk Mahalle sakinleri ayrıca” mahallemizin çoğunluğu Karadeniz kökenli ve Trabzonspor taraftarıdır. Bu yıl takımımızdan şampiyonluk bekliyoruz. En büyük arzumuz mahallemizin manevi muhtarı olarak ilan etiğimiz Yattara’nın mahallemizi ziyaret etmesi ve bizi onurlandırmasıdır”dediler

ççççççççç

http://www.gazetesakarya.com/20/01/2011/kozluk-yattarayi-manevi-muhtarilan-etti/
(http://www.gazetesakarya.com/20/01/2011/kozluk-yattarayi-manevi-muhtarilan-etti/)

Kubilay ŞAHİN
21.01.2011, 01:46
Bunu pankart olarak Kocaeli maçında açtılar..:)

Dursun Kaplan
21.01.2011, 10:27
http://foto.fanatik.com.tr/news/LinkImage/fft30mm1320676.jpg

Yattara: Hocam sende para var mı?
Şenol Güneş: Malesef Yattara... Daha yeni ödeme yapıldı, sende niye yok?
Yattara: Unutmuşum hocam, doğru...
(100 TL’nin üzerini bekleyen Gineli bu kez başkanın dikkatini çekiyor)
Şener: Hayırdır Yattara, ne bekliyosun?
Yattara: Para üstü başkanım.
Şener: Siftahın para üstü alınmaz. Bırak onu...
Yattara: Ne demek başkanım memnuniyetle, paramızı nasılsa siz veriyorsunuz...

:)

Mustafa ÖZDEMİR
21.01.2011, 10:32
alem adam ya...

ozturk
21.01.2011, 10:51
Kozluk, Yattara’yı ”manevi muhtar”ilan etti

Erenler ilçesi Kozluk Mahallesi sakinleri Trabzonspor’un Gineli yıldızı Yattara’yı mahallenin ”manevi muhtarı” ilan ettiler.

http://www.gazetesakarya.com/wp-content/dosyalar/Resim-001-4-260x173.jpg

Mahalle sakinleri Trabzonspor’un Gineli yıldız oyuncusu Yattara’yı çok sevdiklerini bu yüzden kendisini mahallenin manevi muhtarı ilan ederek resmini mahalle kahvesine astıklarını söyledi.
Kozluk Mahalle sakinleri ayrıca” mahallemizin çoğunluğu Karadeniz kökenli ve Trabzonspor taraftarıdır. Bu yıl takımımızdan şampiyonluk bekliyoruz. En büyük arzumuz mahallemizin manevi muhtarı olarak ilan etiğimiz Yattara’nın mahallemizi ziyaret etmesi ve bizi onurlandırmasıdır”dediler

http://www.gazetesakarya.com/20/01/2011/kozluk-yattarayi-manevi-muhtarilan-etti/
(http://www.gazetesakarya.com/20/01/2011/kozluk-yattarayi-manevi-muhtarilan-etti/)

offf yaaa

ççççççççç

sethfilo
21.01.2011, 11:58
Özellikle Ankaragücü maçlarındaki performansı her sezon harika olan yattaradan bu maçta gol ve asistler bekliyorum

ozturk
21.01.2011, 12:09
yattara nın mutlaka gönderilmesi gerektiğini düşünen biri olarak bu tarz haberleri kınıyorum.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=74263

bahadır2561
21.01.2011, 13:15
manevi muhtar ne yaa ççç

Ali YİĞİT
21.01.2011, 13:26
haber 61 in deee.Yerel yayın yapan karadeniz gazetelerinindee.neyse susuyorum

KUTADGU
21.01.2011, 13:48
İyi hoş söylüyorsunda eğer bu futbolcular yüzünden şampiyon olamazsak o zaman camia nasıl karışıyor izlede gör...

Bu yazını saklıyorum!

Bu futbolcular yüzünden şampiyon olamazsak eğer;
"Son 28 yılda 14 defa şampiyon olan bir camianın rezil futbolcuları" olarak tarihe geçerler.
Yok yok, 28 senede 16 defa mıydı yoksa?

Bak hatırlayamadım, iyi mi?

:)

turgut kasap
21.01.2011, 14:37
yattara her halukarda takımda tutulmalı baksanıza şimdiden muhtar oldu kimbilir belki ilerde belediye başkanı olur nede olsa oda türk vatandaşı içimizden biri yaptığı şebeklikleri seviyorum vesselam

Fatih Öztürk
21.01.2011, 19:51
futbolundan çok medyatikliğiyle gündem yaratacak oyuncuların takımda tutulması taraftarı değilim.eğer biz şampiyonlar liginde boy göstereceksek yattara ve alanzinho gibi şovdan başka bir iş düşünmeyen oyuncuları göndermemiz gerekir.bize oyunculuk kalitesinin yanı sırada karakter kalitesininde yüksek olduğu oyuncular lazım.

takımıyla gidecek takımıyla dönecek oyuncular.umut bulut burak yılmaz v.b.

Samet Yildirim
22.01.2011, 01:01
Eger oynarsa kesinlikle iyi oynamali top kayiplari az olmali...

bahadır2561
22.01.2011, 10:18
A.gücünü sever :) yine enteresan bi gol gelebilir bugün

Semra
22.01.2011, 10:35
Hazırlık maçlarında izlediğimiz İbo'nun en az aynısını bu maçta da görebilmek umuduyla...Seni sevenleri yarı yolda bırakma kaptan.

Mellih
22.01.2011, 18:05
artık eski yattara yok malesef.. oyunu çok yavaşlatıyor, kendiside eski çalım özelliklerini eminim mumla arıyodur..

FC-ST-PAULI-61
22.01.2011, 18:06
Cok iyi oynadin ama maalesef ortada gol atacak forvet yok.Fatih Tekke olsaydi keske ama yok iste

DeAgLeMaNyAq
22.01.2011, 18:08
İlk yarı çok pozitif işler yaptı, ikinci yarı Umut'a alda at diye verdiği 50 metrelik pasını verebilecek başka bir oyuncumuz yok. Ama biraz oyundan düşünce hocanın ilk fırsatta dışarı almayı tercih ettiği oyuncu haline geliyor...

İlker ToSun
22.01.2011, 18:10
başkanından hocasına, oyuncusundan çaycısına

bu takımın tartışmasız en büyük trabzonsporlusu sensin kara bela

yine birilerine XL geldin, 7 senedir olduğu gibi

kaderin bu yapacak bişey yok

yaban ellerdesin

üzülüyorum senin adına

Bülent Bayraktar
22.01.2011, 18:25
başkalarına ödül verilirken yattaraya yedek kulubesii

HH_52
22.01.2011, 18:25
KUTADGU nerelerdesin??? Yattara daha ne yapsın. Gördün mü ikinci yarıdaki alda at diye ortayı. Bizim mahalleden bir adamı oraya diksen o kadar güzel gelen ortayı gol yapardı.

Yok yok. Yattara atmasın diye topa falso verdi. Topda dışarı çıktı. Yattara topa ne diye falso veriyorsun. Bak bizim 2 puan bırakmamıza sebep oldun.

Hey Allahım. Ne günlere kaldık. Bizim bazı taraftarlarımız gerçekten Futbolun Fsinden anlamıyor. Onlar Futbol topunu görünce Volleybol topu mu diye tartışırlar.

Arkadaş kimse bana hikaye anlatmasın. Yattara bitmedi hala iyi Yattara. Adam bir maçta bir iki güzel gol pası versin galib gelmek için yeter de artar. Sen o pasları ortaları gol yapamayan adamlara çat. Yattarayı rahat bırakın.

Seni Burakın, Jajanın, vsy. vasatın altında oynadığı bir maçta oyundan alan Hocaya ben daha ne diyeyim. Ve seni istemeyen Taraftara!!!!

seyduna_efil
22.01.2011, 18:28
buraktan önce çıkarılmayı hak etmemişti..

FC-ST-PAULI-61
22.01.2011, 18:29
KUTADGU nerelerdesin??? Yattara daha ne yapsın. Gördün mü ikinci yarıdaki alda at diye ortayı. Bizim mahalleden bir adamı oraya diksen o kadar güzel gelen ortayı gol yapardı.

Yok yok. Yattara atmasın diye topa falso verdi. Topda dışarı çıktı. Yattara topa ne diye falso veriyorsun. Bak bizim 2 puan bırakmamıza sebep oldun.

Hey Allahım. Ne günlere kaldık. Bizim bazı taraftarlarımız gerçekten Futbolun Fsinden anlamıyor. Onlar Futbol topunu görünce Volleybol topu mu diye tartışırlar.

Arkadaş kimse bana hikaye anlatmasın. Ben Futboldan para kazanıyorum. Yattara bitmedi hala iyi Yattara dediysem öyledir. Adam bir maçta bir iki güzel gol pası versin galib gelmek için yeter de artar. Sen o pasları ortaları gol yapamayan adamlara çat. Yattarayı rahat bırakın.

Seni Burakın, Jajanın, vsy. vasatın altında oynadığı bir maçta oyundan alan Hocaya ben daha ne diyeyim. Ve seni istemeyen Taraftara!!!!
Abi Yattara bu Takimin acik ara en iyi Oyuncusu.Kaptan müthis Ortalar yapiyor ama ilerde Kafa vuracak Adam yok iste yokkkkk.

Bekir
artık eski yattara yok malesef.. oyunu çok yavaşlatıyor, kendiside eski çalım özelliklerini eminim mumla arıyodur..
Oyunu çok mu yavaşlatıyor??

Oyunu hızlı oynayınca ne oluyor ki??

Allah aşkına yapmayın,Bugün sahada tüm ataklarda Yattara vardı,rakip Yattara'ya önlem almak için 20. dakika değişiklik yaptı,Biz de gidip en etkili oyuncularımızı dışarı aldık..

Sıradan bir takımın yarım sezonda bulduğu net pozisyon kadar 1 maçta net pozisyon yaratmana rağmen yine de dışarı alınıyorsan,sorun sende değil Yattara,Sorun sana güvenmeyenlerde...

ApoCaN28
Çıkması bence anlamsızdı .

Erbay
22.01.2011, 18:30
Şu oyunda ben çıksam terk ederdim kulübü.

MuratB.
22.01.2011, 18:40
Yazık yazık.

1 tanesi gol olmuş 3 tane yüzde yüz gollük orta kesiyor, 60. dakikada oyundan çıkartılıyor.

Kimse kusura bakmasın ama Yattara'dan performans beklemeyelim.

Adam bu futbolla oyundan alınıyor.

Mellih
22.01.2011, 18:43

Allah aşkına yapmayın,Bugün sahada tüm ataklarda Yattara vardı,rakip Yattara'ya önlem almak için 20. dakika değişiklik yaptı,Biz de gidip en etkili oyuncularımızı dışarı aldık..

Sıradan bir takımın yarım sezonda bulduğu net pozisyon kadar 1 maçta net pozisyon yaratmana rağmen yine de dışarı alınıyorsan,sorun sende değil Yattara,Sorun sana güvenmeyenlerde...
yorumumu bi daha oku.. sen eski yattarayı hatırlıyo musun??:)

HH_52
22.01.2011, 18:47

Bekir kardeş, doğru yazmışsın. Ümit Özat Yattaraya önlem almak için çabalıyor. Şenol Güneşte Yattarayı çıkarmak için yedekleri ısındırıyor. Ağlasam mı gülsem mi???

Travelair
22.01.2011, 18:48
Tem-po-suz

Güç-süz

Fatih
22.01.2011, 18:49
Tem-po-suz

Güç-süz
+
Bu oyun sisteminde yeri yok.
Bence.

Kubilay ŞAHİN
Gereksiz yere çıktı oyundan..

Hemde çok gereksiz..

MuratJ
hücumcular arasındaki en faydalı isim yattara idi. çıkması yanlıştı. ilk goldeki gibi bir hareketiyle gol attırabilme olasılığı oldukça vardı son dakikalarda özellikle.

Bekir
Bekir kardeş, doğru yazmışsın. Ümit Özat Yattaraya önlem almak için çabalıyor. Şenol Güneşte Yattarayı çıkarmak için yedekleri ısındırıyor. Ağlasam mı gülsem mi???
Valla ağlamanın da gülmenin de anlamı yok...

Trabzonspor'u sevip de -sizi umutlandırmasına rağmen- kavuşamadığınız bir kız olarak düşünün;
Zira hep aynı şeyler oluyor Umutlanıyoruz ama sonunda hedefimize ulaşamıyoruz,Bu sezon da olmazsa yıkılırım...

Erbay
22.01.2011, 18:51
Ikına ıkına ileriyi gitmeye çalışanların yanında 40 metreden net gollük pas atınca takıma fazla geldi. Yattaraya top geldiğinde içeride bir veya iki kişi sokabiliyorsak sorun Yattara'da değil demek ki.

MuratJ
22.01.2011, 18:51
+
Bu oyun sisteminde yeri yok.
Bence.
genel olarak değerlendiriyorsan birşey diyemem. ama bugun için değerlendiriyorsan büyük haksızlık yapıyorsun bence. bende senin gibi bugun için değerlendirme yapsam burak yılmaz ın umut bulut un bu takımda yeri yok derim bırak bu sistemi. genel olarak değerlendirme yapıyorum ikiside takım için önemli isimler diyorum. ki yattara ilerdeki adamların hepsinden daha yararlıydı takıma bugun. attığı gol tamamen onun. çıkmasa o tarz pozisyonlar bulabilir belki de bugün ki umuta rağmen bir gol daha bulabilirdik. haksızlık yapmayalım. yattara nın trabzonspor da ki her sistemde yeri vardır.

Fatih
22.01.2011, 18:53
genel olarak değerlendiriyorsan birşey diyemem. ama bugun için değerlendiriyorsan büyük haksızlık yapıyorsun bence. bende senin gibi bugun için değerlendirme yapsam burak yılmaz ın umut bulut un bu takımda yeri yok derim bırak bu sistemi. genel olarak değerlendirme yapıyorum ikiside takım için önemli isimler diyorum. ki yattara ilerdeki adamların hepsinden daha yararlıydı takıma bugun. attığı gol tamamen onun. çıkmasa o tarz pozisyonlar bulabilir belki de bugün ki umuta rağmen bir gol daha bulabilirdik. haksızlık yapmayalım. yattara nın trabzonspor da ki her sistemde yeri vardır.
Ben genel olarak değerlendiriyorum.

Yattara'nın takım futbolu oynayan hiçbir takımda yeri yok bana göre tabi katılırsınız katılmazsınız o size kalmış.:)

HH_52
22.01.2011, 18:56
Ben genel olarak değerlendiriyorum.

Yattara'nın takım futbolu oynayan hiçbir takımda yeri yok bana göre tabi katılırsınız katılmazsınız o size kalmış.:)

Evet katılıyorum. Jaja ve Burak bugün çok iyi takım oyunu oynadılar. Bende çayımı yudumlayarak zevkle izledim...

Mustafa Yılmaz.20
22.01.2011, 18:57
Yattara her maç 3-4 gollük orta/pas atsın. Golcülerimiz kaçırsın ama suçlu Yattara. Doğru çarptırıp, atmalıydı...

Bugün oyundan çıkmasının tek nedeni alışkanlık. Ben başka açıklamasını bulamıyorum. Kötü oynayan bi takımda, golü getirebilme ihtimali olan tek oyuncuyu ilk olarak değiştiriyoruz.

Bdeniz_61
22.01.2011, 19:00
Yattara her maç 3-4 gollük orta/pas atsın. Golcülerimiz kaçırsın ama suçlu Yattara. Doğru çarptırıp, atmalıydı...

Bugün oyundan çıkmasının tek nedeni alışkanlık. Ben başka açıklamasını bulamıyorum. Kötü oynayan bi takımda, golü getirebilme ihtimali olan tek oyuncuyu ilk olarak değiştiriyoruz.
Katılıyorum.

Kapan takımlara gol atmanın yollarından biri kanatlar.Bunu yapabilecek en etkili oyuncuyu çıkarmak pek de mantıklı değil.

Sibel
22.01.2011, 19:04
Maçın en büyük hatası Yattara'nın oyundan alınmasıydı..Hiç anlam veremedim..En çok ihtiyaç ona vardı o anlarda..

Koray Yiğit
22.01.2011, 19:10
Modern futbolda Yattara gibi tek yönlü oyuncuların yeri yok.

Yattara ile Serkan arasındaki mesafeye temas gördününüz mü ? 40 metre.

Aynen kabuğuna çekilmiş bir salyangoz.

Yardımlaşma yok. Pres yok. Golcü özelliği yok. Temposu yok.

Ne var, hakkını yemeyelim teke tek bulduğu zaman rakibi geçerek orta atması var.

Yattara'yı 7 senedir anlamamışsanız birşey demiyorum.

Sibel
22.01.2011, 19:12
Bazen tam da böyle oyuncular maçı kurtarır..Alınmamalıydı

JoKeR™
22.01.2011, 19:14
bence çıkarılması bir hataydı ya

Özge
22.01.2011, 19:15
Oyundan çıkmayı haketmeyen tek oyuncuydu belki de.Golü attırdı ve muz ortalarından sayamayacağım kadar kesti.Yapabilecek her şeyi yapmıştı ama yine de oyundan çıktı.

Sefa
22.01.2011, 20:20
90 dakika oynadığını görecek miyiz bu sezon merak ediyorum..

okg_53
22.01.2011, 20:25
Başarılı bir oyuncu, yapacak birşey yok, aynı zamanda talihsiz.

bahadır2561
22.01.2011, 20:30

:alkış: :alkış:

Murat'
22.01.2011, 20:32
Bu oyun sistemi ile ilk 11'de oynaması çok zor,eski Yattara'dan eser yok.

Asi Çaykaralı61
22.01.2011, 20:38
Yattara’nın açıklamaları

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6348-0N7Y9I0K.jpg

Kaptanımız İbrahima Yattara maçın ardından yaptığı değerlendirmede iki puan kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi.

Futbolun böyle bir oyun olduğunu belirten Yattara, “İki önemli deplasmanımız var. İyi konsantre olarak kazanmak istiyoruz. Bundan sonra puan kaybetmek yok. İnşallah haftaya bunu telafi edeceğiz” dedi.

Yattara sözlerini şöyle sürdürdü; “Maçlarda elimden gelenin en iyisini vermek istiyorum. 90 dakikalık performansa alışmak istiyorum. Buna göre kendi performansımı ayarlamak istiyorum. Ancak şimdilik hocam bana daha az süreler veriyor. İnşallah bende kendimi toparlayacağım” istiyorum

http://www.trabzonspor.org.tr/defaul...ND=6348#Icerik (http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=6348#Icerik)

yorumsuz6117
22.01.2011, 20:43
Burak dururken neden çıktı anlamıyorum ne zaman 90 dakika oynayacak bu adam.

ahmet aydın
22.01.2011, 20:45
TRABZONSPOR un tek yildiz oyuncusu var o da YATTARA.hala eski yattaradan eser yok diyosunuz yazik ya

ysfemr
22.01.2011, 21:38
neden ya bizi ataga kaldıran tek adam yattara o da 60 da oyundan cıkıyo stad da o dakıkadan sonra ankaragucununn butun elemanlarının ustumuze geldigini gorunce yattaranın degerını anlamdaım degil

cınar#7
22.01.2011, 22:01
Senol hocanın Burak-Yattara ayrımcılığı işte,Burak ne yaparsa yapsın ilk 11 garanti ama Yattara agzıyla kuş yakalasa oyundan çıkar..

ilhan
22.01.2011, 22:36
Umut'a açmış olduğu orta onun kalitesinin ispatı. Attırdığı golü hiç demiyorum. Umut o golü atsa şu an daha farklı şeyler söylüyor olurduk.

Yunus Emre SEYHAN
22.01.2011, 22:57
Allah korusun ölse bile Mumyalaştırıp sahanın bir kenarına dikmek lazım. Ölün bile yeter kara belam. İyi oynasan da kötü oynasan da dışardasın!

FC-ST-PAULI-61
22.01.2011, 23:04
Bu Mactan sonra bile Takimda yeri yok diyenler var.

Atakan
22.01.2011, 23:08
Umut'a açmış olduğu orta onun kalitesinin ispatı. Attırdığı golü hiç demiyorum. Umut o golü atsa şu an daha farklı şeyler söylüyor olurduk.
.

.......

balli_kuymak
22.01.2011, 23:11
Burak dururken senin çıkman anlamsızdı her an herşeyi yapacak adam eksiltebilen bir silahı hocamız oyundan aldı maalesef...

Samet Yildirim
23.01.2011, 00:24
Müthis oynadi 3-5-2 sag kanati gibi full hizla savunmaya gelerek topa bile yatti be. Hucumda tek adamimiz hele hele kanata.
Oyundan alinmasina inanamadim zaten cikti kanatlarda bitti.

Özellikle ilk yari bir sag acik oyuncusu ne yapmasi gerekiyor ise yapti.

Hele hele 2.yarinin basinda yaptigi orta varya orta felan degildi pasti pas...Macin genelinde iyidi cikmasi yanlisti.

BJK macinda dinlenmeli FB macinda ilk 11 de olmali Santosu felc eder.

Ayrica: Senol Hoca yattara cikarma hastaligindan artik vazgecmeli ellimizde acikta oynayan bir tek adam var oda iyi oynarken neden cikariliyor anlamiyorum.

objek
23.01.2011, 01:06
Yattara kotu oldugu icin degil ama takimin selameti icin ikinci yarilarda girmesi lazim bilhassa takim berabere veya maglup durumdayken yattara disindaki oyuna giren oyuncular saha icine ve disina bir umit ve heyacan getirmiyor

Reha Demirbaş
23.01.2011, 04:21
Yattara bu takımda 90 dk oynayacak adam. Eğere burak bu halde 84 dk kalabiliyorsa. Yattara o stadtan hiç çıkmaması lazım.
Ama bu bir takıntı kimin oyundan cıkacagı kronikleşmiş. Yattara direk oyuncu değiştiğinde kenra bakıyorhep beklenti oluşmuş. Şenol hoca burda ayrım yapıyor. Adamın özgvenini yiyor bitiriyor resmen. Zaten bu adamın eşi olarak iyi bir forvet olsa bugun Yattara zaten baş tacı hepten tarih yazardı Trabzon'da.

lutfu61
23.01.2011, 11:28
helal olsun sana
kaptanım büyüksün
inşallah sezon sonu o kupa senin ellerinde göğe yükselecek

ahmet aydın
23.01.2011, 11:38
Yattara kotu oldugu icin degil ama takimin selameti icin ikinci yarilarda girmesi lazim bilhassa takim berabere veya maglup durumdayken yattara disindaki oyuna giren oyuncular saha icine ve disina bir umit ve heyacan getirmiyor

Bu Mactan sonra bile Takimda yeri yok diyenler var.
bizim taraftarimizin bi bolumu malesef Yattarayi silmis.Yattara ne yaparsa yapsin elestiriliyor buna anlam veremiyorum.

evet kulubede skoru degistirebilecek 1 tane adam yok hala.sampiyon olacak takimin kadrosunda 1 tane forvet var.yedek kulubesinde cift forvete donecek adam bile yok.

Mustafa ÖZDEMİR
23.01.2011, 11:42
yine çok top ezdi...

Hami_41
23.01.2011, 11:47
Yine çok İYİYDİ oyundan çıkmaması gerekiyordu...
Kenara alındığını görünce şaşkınlığı ve üzüntüsü yüzünden okunuyordu

Asi Çaykaralı61
23.01.2011, 11:48
dün bence iyiydi çıkmaması lazımdı

Onur Akyüz
23.01.2011, 12:45
Beyler Yattara'nın mantığı Jaja'nın 5-6 metre önüne attığı pasa koşmamasıdır.

Spiker sola bakıp sağa attı diyor Yattara da şaşırdı diyor hikaye,

orada pası atacağını çoluk çocuk anlar,ama beyzadem koşamaz öyle 5-6 metre illa ayağına gelecek.

attırdığı gol ve Umut'a pası muazzamdı ama mantık aynen söylediğim şey.

Ayağıma top gelsin yapabilirsem 2 çalım yapıp ortamı yaparım.

ahmet aydın
23.01.2011, 13:29

orada pası atacağını çoluk çocuk anlar,ama beyzadem koşamaz öyle 5-6 metre illa ayağına gelecek.

he yattaranin sucu he.jaja basitce topu yattaraya birakmasi gerekirken, kendi kendine calim atmaya calisip yattaranin 5 metre onune top atiyo ve sen burda yattarayi sucluyosun gelmissin bide yazmissin bunu buraya yazik ya

Onur Akyüz
23.01.2011, 13:44
he yattaranin sucu he.jaja basitce topu yattaraya birakmasi gerekirken, kendi kendine calim atmaya calisip yattaranin 5 metre onune top atiyo ve sen burda yattarayi sucluyosun gelmissin bide yazmissin bunu buraya yazik ya
Ağzından konuştuğun zaman görüşelim.

Hasan Ayvenli
23.01.2011, 15:34

Evet Yattara'nın bu mantığı değişmedi ve değişmeyecek de. Hüseyin-Ayman'lı orta sahamızda onun bu tutumuna ihtiyacımız vardı. Ne arkaya top atacak adam vardı, ne top taşıyacak. Şimdi yapması gereken orta saha civarında sağ çizgide topu alıp ilerleyip orta açmak değil, arkaya kaçıp aldığı topu içeri kesmek ama huy işte değişmiyor.

Ama buna rağmen dün iyiydi, işi bitirebilecek ortalar yaptı, değerlendiremedik.

Ömer Yüce
23.01.2011, 20:58
Yattara bu futbol yavaşlatma mantalitesini aşmalı artık. Kontradan gol atamaz olduk onun bu oynadığı son maçlarda...
Ve geçemediği adamı geçmek için o kadar uğraşarak takıma ihanet ediyor... Eski Yattara nerede...

Fatih
23.01.2011, 22:22
Modern futbolda Yattara gibi tek yönlü oyuncuların yeri yok.

Yattara ile Serkan arasındaki mesafeye temas gördününüz mü ? 40 metre.

Aynen kabuğuna çekilmiş bir salyangoz.

Yardımlaşma yok. Pres yok. Golcü özelliği yok. Temposu yok.

Ne var, hakkını yemeyelim teke tek bulduğu zaman rakibi geçerek orta atması var.

Yattara'yı 7 senedir anlamamışsanız birşey demiyorum.
Katılıyorum.;)

Samet Yildirim
24.01.2011, 02:37
Robinho cift yönlü mü ? Ronaldo cift yönlü mü ? Ribery cift yönlü mü ? Robben cift yönlü mü ?

daha cok var

bunlar hepsi aciklarda oynayan büyük futbolcular ama BENIM izledigim TELEVIZYON`larda pek topsuz oyundaki halini bizim Ibodan cok üstün görmedim hatta Ibo daha cok takima yardim ediyor topsuz oyunda.
Yattara su an oynamasi gereken bir futbolcu bu bir gercek. Gayete iyi oynadi son macta ve FB macinda oynamasi gerektigini düsünüyorum.

Neyse ya ben bu konudan biktim...

Umarim bize katkisi olurda Sampiyon oluruz daha ne diyim..

HH_52
24.01.2011, 03:50
Robinho cift yönlü mü ? Ronaldo cift yönlü mü ? Ribery cift yönlü mü ? Robben cift yönlü mü ?

daha cok var

bunlar hepsi aciklarda oynayan büyük futbolcular ama BENIM izledigim TELEVIZYON`larda pek topsuz oyundaki halini bizim Ibodan cok üstün görmedim hatta Ibo daha cok takima yardim ediyor topsuz oyunda.
Yattara su an oynamasi gereken bir futbolcu bu bir gercek. Gayete iyi oynadi son macta ve FB macinda oynamasi gerektigini düsünüyorum.

Neyse ya ben bu konudan biktim...

Umarim bize katkisi olurda Sampiyon oluruz daha ne diyim..

Samet kardeş yazdıkların tümü boşa. Futboldan anlamayanlar Yattaradan ne anlarlar söylermisin bana??? Sadece Felix Magathın Yattara hakkında düşünceleri yeterde artar bile. Golü attıran Yattara Umuta alda at diyen Yattara. Yine suçlu o oluyor. Neymiş oyunu yavaşlatıyor topu eziyor falan filan. Sormak lazım. Yattara oyundan çıktıktan sonra neden gol atamadılar. Hani Yattara yok oyun hızlanması lazım ve gol gelmesi lazım. Ne günlere kaldık. Bıktım artık gerçekten. Yattara İstanbul kulüblerinden birisine gitsede kurtulsa artık. Onun kıymetini bu takımdan gidince anlayacağız. Onun gibisi bir daha gelmez. Bizimkiler nankör nankör. Adam Fenerbahçe maçını bize kazandırdı hala konuşuyorlar...

28TS61
24.01.2011, 04:14
yattara her zaman 11 de baslamali.

10 numara
24.01.2011, 09:57
çift yönde tarih oldu...artık hızlı oyun çabuk pas...yattara çıkmamalıydı...

DeAgLeMaNyAq
24.01.2011, 15:04
Eski Yattara'yı ne çabuk unuttunuz. Bir Jaja'nın attığı topa koşmayı düşünmedi diye böyle düşünmemek lazım. Topu sadece kendisine gelmeyi bekleyen, savunmanın s'sini düşünmeyen Yattara yok. Ankaragücü maçında geriye doğru 50 metre depar atıp, ceza sahası köşesinden kayarak topun atılmasını engelleyen oyuncu da Yattara'ydı...

Samet Yildirim
24.01.2011, 15:11
Samet kardeş yazdıkların tümü boşa. Futboldan anlamayanlar Yattaradan ne anlarlar söylermisin bana??? Sadece Felix Magathın Yattara hakkında düşünceleri yeterde artar bile. Golü attıran Yattara Umuta alda at diyen Yattara. Yine suçlu o oluyor. Neymiş oyunu yavaşlatıyor topu eziyor falan filan. Sormak lazım. Yattara oyundan çıktıktan sonra neden gol atamadılar. Hani Yattara yok oyun hızlanması lazım ve gol gelmesi lazım. Ne günlere kaldık. Bıktım artık gerçekten. Yattara İstanbul kulüblerinden birisine gitsede kurtulsa artık. Onun kıymetini bu takımdan gidince anlayacağız. Onun gibisi bir daha gelmez. Bizimkiler nankör nankör. Adam Fenerbahçe maçını bize kazandırdı hala konuşuyorlar...
Zaten yattara cikti kanatlarda felc oldu...Birtane orta atamadik birkeren sifira yakin inemedik.

Neyse bosver Senol Hoca oynattigina göre sikinti yok.

Erman Aydın
24.01.2011, 16:16
lütfen biraz daha kondisyon yattra daha ii olcaksın inanıyorum 2005 senesinde ki yattara yı geri istiyoruz

FC-ST-PAULI-61
24.01.2011, 16:33
Yattara bu futbol yavaşlatma mantalitesini aşmalı artık. Kontradan gol atamaz olduk onun bu oynadığı son maçlarda...
Ve geçemediği adamı geçmek için o kadar uğraşarak takıma ihanet ediyor... Eski Yattara nerede...
Hangi Maclari izliyorsun sen? Ilk golümüzde o Adami Yattaradan baskasi öyle gecemezdi ve Umuta yaptigi Müthis ortayi baska kimse yapamaz.Yattara ve Futboli yavaslatmak? yok daha neler. Maci bidaha izle renktas

Ömer Yüce
24.01.2011, 16:37
Hangi Maclari izliyorsun sen? Ilk golümüzde o Adami Yattaradan baskasi öyle gecemezdi ve Umuta yaptigi Müthis ortayi baska kimse yapamaz.Yattara ve Futboli yavaslatmak? yok daha neler. Maci bidaha izle renktas

Valla aynı maçları izliyoruz. Yattara eğer 2ye 1 3e2 yakalarsa o zaman koşuyo ya da geniş alana bulursa o zaman koşuyo. Takım oynunyla perçinlenmiş buralara gelmiş takımı sürekli çalımlarla geçerek bitiriyor. Bazen duvar olmalı arkadaşlarına ama yok olmuyo. Eski futbol anlayışı bitti. İlk 10 dakka oynayıp sonra birşeyler yapmaya çalışmak olmuyo... Umut gibi selçuk gibi Jaja gibi son dakkalarda da birden çıkacaksın veya engib gibi serkan gibi alan gibi...

Yavuz Hasan
24.01.2011, 22:56
iyi görmedim yattarayı

cyberentalpi
24.01.2011, 23:16
Su Yattara icin bile Burak'a saydiran mikromilliyetci zihniyet yok mu. Ts nin asıl dusmanı bunlar cok ciddi diyorum. Trabzonspordan sogutamazsiniz ama Trabzondan ve Trabzonludan cidden sogutabiliyorsunuz.

balli_kuymak
25.01.2011, 11:55
Bence takımın en iyi futbolcusu ama ayak dilinden anlayan yok...

Oğuz ZEYTİN
25.01.2011, 12:04
http://3.bp.blogspot.com/_kZGYoXBNcyU/TTyptmdqQKI/AAAAAAAADjM/nVS84rkVwvc/s1600/DSC_0067.jpg

(takimdanayriduzkosu.blogspot.com'dan)

KUTADGU
25.01.2011, 12:36

Arkadaş kimse bana hikaye anlatmasın. Ben Futboldan para kazanıyorum. Yattara bitmedi hala iyi Yattara dediysem öyledir. Adam bir maçta bir iki güzel gol pası versin galib gelmek için yeter de artar. Sen o pasları ortaları gol yapamayan adamlara çat. Yattarayı rahat bırakın.

Buradayım.
Bu kendini yüksek görme çabanı anlamadım.
Sen futboldan para kazanıyormuşsun... Eeeee
Şenol Güneş, ekmek fırınında mı çalışıyor?

Bu bir.

Yattara'nın bu maçlık performansına kötü diye bir söz söylemedim.

Bu iki.

Yattara'nın ortasına falso verme geyiğin hakkında;
"Biz Yattara'yı art niyetli olarak mı nitelendirdik?"

Bu üç.

Bir de takımı zirveye taşıyan futbolcuları bir futbolcu uğruna toptan çöpe atmanıza katılmadım, katılmayacağım.
Takımın ilk yarıda gösterdiği başarıda herkesten çok rolü olan oyunculara "Onlar da kim?" muamelesi yapan taraftarın da karşısında durdum duracağım.

Voleybol topu ve futbol topu konusundaki ayırıma gelince;
Merak buyurmayın, her ikisinde de lisanlı sporcu olarak oynadım.
Ama bak mesela "körling" topunu karıştırabilirim.

magicyattara
25.01.2011, 13:01
Yattara'yı benden çok seven olmasın..nickimden de anlaşılacağı üzere bu adama sihirbaz demişim..

Yalnız benim Yattara'ya sihirbaz dediğim zamanları geçti maalesef..mevcut oyun stilinde Yattara sırıtıyor..11 adamı da pres yapan bir takım var elimizde ve Yattara geçen sezon temelleri sağlamlaşan bu takımda hiç oynamadı..maç eksiği vardır mutlaka..1 sezon hiç oynamamak önemli bir dezavantaj..

Sağ kanat akınlarını tek başına yapan eski Yattara'dan şu an eser yok desek yeridir..yine etkili kanatta ama takım savunması olsun,sağ kanatta sürekli akın yapma gücü olsun maalesef Yattara bunlara katılamıyor..takım maçın belli bölümlerinde eksik oynuyor sayesinde..geri koştuğu zaman hücum yapacak gücü kalmıyor,hücum yaptığı zaman geri koşacak gücü..

Büyük bir kondüsyon sorunu var..bence Yattara oyunun belli bölümlerinde kullanılmalı..sıkışık maçlara sonradan girerek etki edebilir ama 11 başlatılıp,skor avantajı yakalanamayan maçlarda sahada kalırsa sıkıntı olur..iyi bir fiziği olmasına rağmen kondüsyon sorununu aşamayan Yattara bence ilk 11 için düşünülmemeli..

Hele de Jaja gibi geri koşmayan bir adamla asla aynı anda sahada olmamalı..

Ömer Yüce
25.01.2011, 13:04
Yattara'yı benden çok seven olmasın..nickimden de anlaşılacağı üzere bu adama sihirbaz demişim..

Yalnız benim Yattara'ya sihirbaz dediğim zamanları geçti maalesef..mevcut oyun stilinde Yattara sırıtıyor..11 adamı da pres yapan bir takım var elimizde ve Yattara geçen sezon temelleri sağlamlaşan bu takımda hiç oynamadı..maç eksiği vardır mutlaka..1 sezon hiç oynamamak önemli bir dezavantaj..

Sağ kanat akınlarını tek başına yapan eski Yattara'dan şu an eser yok desek yeridir..yine etkili kanatta ama takım savunması olsun,sağ kanatta sürekli akın yapma gücü olsun maalesef Yattara bunlara katılamıyor..takım maçın belli bölümlerinde eksik oynuyor sayesinde..geri koştuğu zaman hücum yapacak gücü kalmıyor,hücum yaptığı zaman geri koşacak gücü..

Büyük bir kondüsyon sorunu var..bence Yattara oyunun belli bölümlerinde kullanılmalı..sıkışık maçlara sonradan girerek etki edebilir ama 11 başlatılıp,skor avantajı yakalanamayan maçlarda sahada kalırsa sıkıntı olur..iyi bir fiziği olmasına rağmen kondüsyon sorununu aşamayan Yattara bence ilk 11 için düşünülmemeli..

Bu dediğini ben Alanzinho alındığı zaman da demiştim. İkisde geri dönemyen ve pres yapmayan oyuncu ama işte şimdi doğrular gözüküyor...

HH_52
25.01.2011, 15:56
Buradayım.
Bu kendini yüksek görme çabanı anlamadım.
Sen futboldan para kazanıyormuşsun... Eeeee
Şenol Güneş, ekmek fırınında mı çalışıyor?

Bu bir.

Yattara'nın bu maçlık performansına kötü diye bir söz söylemedim.

Bu iki.

Yattara'nın ortasına falso verme geyiğin hakkında;
"Biz Yattara'yı art niyetli olarak mı nitelendirdik?"

Bu üç.

Bir de takımı zirveye taşıyan futbolcuları bir futbolcu uğruna toptan çöpe atmanıza katılmadım, katılmayacağım.
Takımın ilk yarıda gösterdiği başarıda herkesten çok rolü olan oyunculara "Onlar da kim?" muamelesi yapan taraftarın da karşısında durdum duracağım.

Voleybol topu ve futbol topu konusundaki ayırıma gelince;
Merak buyurmayın, her ikisinde de lisanlı sporcu olarak oynadım.
Ama bak mesela "körling" topunu karıştırabilirim.

Bak Cihan. Ben kendimi asla yüksekten göstermem. Sen neysen bende oyum. Hem yüksek gösterme düşüncen nerden çıktı bir anda???

Ben kendimi asla Şenol Güneşle kıyaslamadım. Öyle bir yazıda bulamazsın benden. Sadece burada Yattara bitmiş ölmüş diyenlere futboldan anlamadıklarını anlatmaya çalışıyorum. Bu haliyle almanyanın ünlü Teknik Direktörü Felix Magath Yattara gibi futbolcum olsun bana gol attırsın yeter diyorsa bize ne söylemek düşer? Söylermisin?

Hem sen kendin okumuyormusun. Yattara gitsin diyenler Burağı ıslıkladıkları zaman neden ıslıklanıyor diyorlar. Doğru değilmi. Yattara da Burak da bizim futbolcumuzdur.

KUTADGU
25.01.2011, 18:11
Bak Cihan. Ben kendimi asla yüksekten göstermem. Sen neysen bende oyum. Hem yüksek gösterme düşüncen nerden çıktı bir anda???

Ben kendimi asla Şenol Güneşle kıyaslamadım. Öyle bir yazıda bulamazsın benden. Sadece burada Yattara bitmiş ölmüş diyenlere futboldan anlamadıklarını anlatmaya çalışıyorum. Bu haliyle almanyanın ünlü Teknik Direktörü Felix Magath Yattara gibi futbolcum olsun bana gol attırsın yeter diyorsa bize ne söylemek düşer? Söylermisin?

Hem sen kendin okumuyormusun. Yattara gitsin diyenler Burağı ıslıkladıkları zaman neden ıslıklanıyor diyorlar. Doğru değilmi. Yattara da Burak da bizim futbolcumuzdur.

Oğuzhan, seni seviyorum.
Ama bu meselede çok farklı düşünüyoruz.
Dolayısıyla hem sana hem de kendime olan saygımdan dolayı detaylı bir açıklama yapacağım.

Arkadaş kimse bana hikaye anlatmasın. Ben Futboldan para kazanıyorum. Yattara bitmedi hala iyi Yattara dediysem öyledir. Adam bir maçta bir iki güzel gol pası versin galib gelmek için yeter de artar. Sen o pasları ortaları gol yapamayan adamlara çat. Yattarayı rahat bırakın.Bu yazıyı sen yazmıştın. Gerçi bugün 16:18 itibariyle bazı kısımlarını silmişsin :) Ama ilk yazılan benim de cevap verdiğim yazıyı alıntılıyorum.

- Kimse bana hikaye anlatmasın,
- Ben futboldan para kazanıyorum,
- Yattara iyi dediysem iyidir.

"Kendini yüksekte görüyorsun" derken bunları kastettim. Sence de yanlış değil mi bu yazdıkların. :)

Bu haliyle almanyanın ünlü Teknik Direktörü Felix Magath Yattara gibi futbolcum olsun bana gol attırsın yeter diyorsa bize ne söylemek düşer? Söylermisin?En son yazdığın yazıdan alıntı.

Magath iyi teknik direktör. Eyvallah.

Ama bu takımı çalıştıran Şenol Güneş, bu takımı maçlara hazırlayan Şenol Güneş, bu takımdaki futbolcuların kondisyonları hakkındaki en iyi bilgiye sahip adam da Şenol Güneş.

Üstüne üstlük takıma Türkiye Kupası ve Süper Kupa kazandırıp bu sene de Liderliğe demir attıran adam Şenol Güneş.

Şimdi bir hazırlık maçında Yattara ile ilgili yorumu yapan Magath'a mı inanalım yoksa Şenol Güneş'e mi? Kaldı ki Şenol Güneş Yattara'nın fizik olarak tam hazır olmadığını da söyledi. Ve üstelik Yattara'ya hiç forma vermiyor da değil.

Sen olsan kime inanırdın?

Yattara gitsin diyenler Burağı ıslıkladıkları zaman neden ıslıklanıyor diyorlar. Doğru değilmi. Yattara da Burak da bizim futbolcumuzdur. Yattara gitsin demedim.
Yattara gitsin diyenler Burağı ıslıklıyorsa yanlış yapıyorlar.
Burak gitsin diyenler Yattara'yı ıslıklıyorsa onlar da yanlış yapıyorlar.
Yattara kalsın, Burak'ın da torpili var diyenler onlar da yanlış yapıyorlar.

Bir futbolcuyu takımda görmek istememek farklı, onu ıslıklamak apayrı şeyler.

ahmet aydın
25.01.2011, 21:08
altina imzami atarim.

HH_52
25.01.2011, 21:40
Oğuzhan, seni seviyorum.
Ama bu meselede çok farklı düşünüyoruz.
Dolayısıyla hem sana hem de kendime olan saygımdan dolayı detaylı bir açıklama yapacağım.

Bu yazıyı sen yazmıştın. Gerçi bugün 16:18 itibariyle bazı kısımlarını silmişsin :) Ama ilk yazılan benim de cevap verdiğim yazıyı alıntılıyorum.

- Kimse bana hikaye anlatmasın,
- Ben futboldan para kazanıyorum,
- Yattara iyi dediysem iyidir.

"Kendini yüksekte görüyorsun" derken bunları kastettim. Sence de yanlış değil mi bu yazdıkların. :)

En son yazdığın yazıdan alıntı.

Magath iyi teknik direktör. Eyvallah.

Ama bu takımı çalıştıran Şenol Güneş, bu takımı maçlara hazırlayan Şenol Güneş, bu takımdaki futbolcuların kondisyonları hakkındaki en iyi bilgiye sahip adam da Şenol Güneş.

Üstüne üstlük takıma Türkiye Kupası ve Süper Kupa kazandırıp bu sene de Liderliğe demir attıran adam Şenol Güneş.

Şimdi bir hazırlık maçında Yattara ile ilgili yorumu yapan Magath'a mı inanalım yoksa Şenol Güneş'e mi? Kaldı ki Şenol Güneş Yattara'nın fizik olarak tam hazır olmadığını da söyledi. Ve üstelik Yattara'ya hiç forma vermiyor da değil.

Sen olsan kime inanırdın?

Yattara gitsin demedim.
Yattara gitsin diyenler Burağı ıslıklıyorsa yanlış yapıyorlar.
Burak gitsin diyenler Yattara'yı ıslıklıyorsa onlar da yanlış yapıyorlar.
Yattara kalsın, Burak'ın da torpili var diyenler onlar da yanlış yapıyorlar.

Bir futbolcuyu takımda görmek istememek farklı, onu ıslıklamak apayrı şeyler.

Cihancığım, bende seni severim.
İlk yazdıklarım sinirli olduğum bir anda yazıldığı için yanlış. Ama bunlar sana yazılan birşey değildi ki. Sadece futbol izleyen ve profesyonelce top oynanamış adamların Yattara bitmiştir demelerine kızıyorum.

Ben Şenol Güneşi beğenmem veya istemiyorum diye hiç bir yazı yazmadım. Aksine iyi bir Teknik Direktör olduğunu söylüyorum. Ama Yattara konusunda adaletli davranmadığını düşünüyorum ve onun son Ankaragücü maçında yaptığı bunu ispat ediyor. Ben antrenmanlarda kim daha iyi kim daha fazla koşuyor bilemem. Bunu hiç bir taraftar bilemez. Ancak Teknik Patron Şenol Güneş bilir. Bunda hemfikiriz. Ancak Ankaragücü maçında çıplak gözle görünen performanslar vardı. Jaja sahada gezindi ve Burak hiç yoktu veya bencil davrandı. Bunlar böyle oynarken Yattara depar atarak ceza sahasına koşarak Ankaragüçlülerden topu alması beni çok mutlu etmişti ki Şenol Hocamız böyle özverili oynanırmı gibisini ceza keserek adamı dışarı aldı. Ve Burak ve Jaja ya böyle devam oynayın dedi. Sen kızmazmıydın buna?

Hem çoğu yazılarımda seni kast etmiyorum ki. Sadece başta senin adını kullanmam diğer yazdıklarımda seni kast ettim anlamına gelmezki. Şöyle bir diğer sayfalara bak Yattara aleyhinde neler yazılıyor. Birde Burak Yılmaz ve Umut Bulut hakkında neler yazılıyor. Bende işte burada bazılarına nankör olmayın diyorum. Ne Burak Yılmazı ne Umut Bulutu nede Yattarayı ıslıklamam. Yattara benim idolümdür ve bende apayrı bir yeri vardır. Hele hele Ersun Yanal döneminde Fenerbahçeyi 10 sene sonra yenmemizi tek başına gerçekleştirmesi unutulmaz.

Fatih
25.01.2011, 21:48

Futboldan anlamayan biri olarak katılıyorum.

HH_52
25.01.2011, 21:58
Benim ama Yattarada dikkatimi çeken birşey var. Başkaları daha faydalı olamıyor diye bilir. Ama bunun bitmişlikle faydasıyla alakası yok.

Sanki Yattara takımda huzursuz gibi top oynuyor. Neden diye sorarsanız. Benim başımdanda böyle şeyler geçtiği için Yattaranın durumunu algılıya biliyorum. Yani var birşeyler...

DeAgLeMaNyAq
26.01.2011, 22:22
Bence ayakta kalan nadir oyuncularımızdandı. Umarım FB maçında da çıkışını sürdürür...

FC-ST-PAULI-61
26.01.2011, 22:37
Yinemi Yattarayi begenmediniz.Yuh yani inanamiyorum

Fatih
26.01.2011, 22:40
Bence ayakta kalan nadir oyuncularımızdandı. Umarım FB maçında da çıkışını sürdürür...
Bitiş düdüğünü beklemeden yere yığıldı farketmediniz galiba.:)

Hüseyin İlkin
26.01.2011, 22:53
İlk 11 çıkmasını Fb maçında kulübede başlayacak olarak yorumlarsak bugün aldığım güzel haberlerden biri bu olabilir.

Sefa
26.01.2011, 22:55
Yattara top ayağına gelince oynamaktan vazgeç artık onu da tam yapamıyorsun..

Yahu yerde görünce çıldırdım çok koşmuş gibi yere yığıldı..

Mustafa ÖZDEMİR
26.01.2011, 22:57
bugün fena değildi.en azından top ezmedi...

Hürgün Aygün
26.01.2011, 22:57
Yattara çok büyük ihtimal Fb maçında yedekte başları bugün 90 dk. oynadı.

Erbay
26.01.2011, 23:00
Korkak oynuyorsun Yattara korkak.

ahamitokutan
26.01.2011, 23:01
o beşiktaş defansını yatırıp kaldırman gerekiyordu ama eski yattara değilsin ne yazık ki.bu halinle 11 başlayamazsın

FC-ST-PAULI-61
26.01.2011, 23:01
Korkak oynuyorsun Yattara korkak.
Ceyhun ve Ferhat dan baska kimse korkak oynamiyor bence

DeAgLeMaNyAq
26.01.2011, 23:09
Bitiş düdüğünü beklemeden yere yığıldı farketmediniz galiba.:)

Ben fiziksel anlamda söylememiştim aslında. Takım içerisinde olumlu iş yapabilen nadir oyuncumuzdu demek istemiştim...

Bu arada FB maçında 90 dakika oynama ihtimali yok ama bence maça Yattara ile başlamalıyız...

Sefaenes
26.01.2011, 23:11
kendine degilde takima oynasa cok baska yerlerde olurdu hep calinlamak istiyor gerci yattara mi alan mi desek yattara derim ama yinede su gereksiz calin atmaklardan vazgecsin

Mustafa ÖZDEMİR
26.01.2011, 23:13
kadıköyde yedek kalacak galiba...

yigits
26.01.2011, 23:18
Kimse Yattara'ya bişey dememeli.Onur'dan sonra maçın takımımız adına en iyisiydi.

lutfu61
26.01.2011, 23:18
bence sahada istekli ve ne yaptığını bilen bir yattara vardı
bu adama ihtiyacımız var, bunu anlayın artık

Atakan
26.01.2011, 23:19
Bir ara yere yatmış uyuyordu.:D

Chiko
26.01.2011, 23:19
Cok isteksizsin..
Hic etkili olmiyorsun

FC-ST-PAULI-61
26.01.2011, 23:21
Kim ne derse desin Kaptan iyi oynuyor

Serdar Ersoy
26.01.2011, 23:32
Sana artık tahammülüm kalmadı...

ApoCaN28
26.01.2011, 23:41
Şu çıkan kadroda bir şeyler yapmasını istediğim tek oyuncu idin ama onca adamı geçip de gol atmanı beklemek sana haksızlık olur .

yektakurtulus
27.01.2011, 00:12
beklentiniz cok yüksek!

bana göre takimin en iyisiydi.

Özge
27.01.2011, 00:14
İlk yarı tek başına bir şeyler yapmaya çalışan tek oyuncuydu.2.yarı da fena değildi.

zarha6155
27.01.2011, 00:14
Fenerliler 2. yarı oyundan düşüyor ya, bence yatara da 2. yarı oyuna girerse yorgun feneri epey zorlar.

balli_kuymak
27.01.2011, 00:22
Yine söylüyorum bu takımın en iyi oyuncusu yattara'dır..

Süleyman Baykan
27.01.2011, 00:25
Çok top eziyor 3 kişinin arasına dalıp samanlıkta iğne arıyor kontra yiyoruz daha basit oynamalı ve rakip ceza sahası çevresinde arkadaşı yoksa çalıma gitmeli orta sahada değil baktın gözün kesmiyor çarptır taça çıksın:D

Samet Yildirim
27.01.2011, 00:29
ben begendim halanda neresi elestiriliyor anlamiyorum.

Defansa geldi hucuma cikmaya calisti. Ugrasti etti yani. Birkac tane müthis topta at. Top kayibi azdi.

FB macinda muhtemelen sonradan oyuna girer.

İsmail Coşgun
27.01.2011, 00:43
Uzun zaman sonra Yattara'yı beğendim. İstediğinde neler yapabileceğini gösterdi.

Alp Yavuz 13
27.01.2011, 00:44
ben çok beğendim 8taş tribünlerini yusuflatman yetti koçum benim :)

Bülent Bayraktar
27.01.2011, 00:46
bu adam daha ne yapsın Allah'ınızın aşkına

Cem Akyüz
27.01.2011, 01:05
Sana artık tahammülüm kalmadı...

Kesinlikle katılıyorum

el_conquistador
27.01.2011, 01:11
Yattara bugün o kadar'da iyi degildi. Sanirim yedek kalmaktan, kendisinde bir özgüven eksikligi var...

Gökhan KAN
27.01.2011, 01:15
Ben beğenmedim. Rakipler kademeli oynadığı zaman çok top kaybı yapıyor.

Kaan
27.01.2011, 01:18
Beğenmedim. Beğenenlere hayret ediyorum..

Yanındaki adama girmekten, önündeki topu almaktan aciz. Her pozisyonda çalım denemesine girip top kaybetti. Böyle devam edecekse sözleşme imzalanmasın diyorum. Hırslı olmayan, mücadele etmeyen oyunculara hiç mi hiç tahammülüm yok. Her sezon başında "bu sene gerçek Yattara'yı göstereceğim" diyerek olmuyor maalesef her şey..

Ahmet Başkaya
27.01.2011, 01:22
Çok zıt yorumlar var .

Yorum yapmaktan korktum .

Mert Oğuzlu61
27.01.2011, 01:26
nedense bu maç beğendim, artık kaybettiği topların peşinden koşuyor farkında mısınız ?

boş bırakmaya gelmiyor, potansiyel tehlike.. kesinlikle fb maçında 11 de olmalı, fb nin sol kanadını çökerteceğinden adım gibi eminim.

fb maçında zaten 3 oyuncumuza güveniyorum, umut jaja ve yattara. üçüde gününde olursa fb fatmagül muamelesi görür pazar akşamı benden demesi.

GencZonguldak
27.01.2011, 02:06
bjk yattarayı iyi markaja aldı bugün. mevcut futbolcular içerisinde her zaman ilk 11de yeri var bence.

FC-ST-PAULI-61
27.01.2011, 02:07
nedense bu maç beğendim, artık kaybettiği topların peşinden koşuyor farkında mısınız ?

boş bırakmaya gelmiyor, potansiyel tehlike.. kesinlikle fb maçında 11 de olmalı, fb nin sol kanadını çökerteceğinden adım gibi eminim.

fb maçında zaten 3 oyuncumuza güveniyorum, umut jaja ve yattara. üçüde gününde olursa fb fatmagül muamelesi görür pazar akşamı benden demesi.
Imzami atiyorum kardes:) Umut haric:D:D:D

Reha Demirbaş
27.01.2011, 02:22
Yattara eleştiremediğim tek futbolcu belkide adaletli bir yorumu yapmamı engelleyen tek isim. :)

Üzgünüm ama çok seviyorum be.

el_conquistador
27.01.2011, 02:36
Yattara'yi bende cok seviyorum, su an evimde bir tek isimli forma var, oda Yattara'nin. Ama burda Yattara'yi öven herkese sormak istiyorum. 2005-06 sezonunda Inönü'de Besiktasi 1-0 yenmistik, o maci bir lütfen tekrar hatirlayin. O günkü Yattara nerde, bugünkü Yattara nerde?

FC-ST-PAULI-61
27.01.2011, 02:39
Yattara'yi bende cok seviyorum, su an evimde bir tek isimli forma var, oda Yattara'nin. Ama burda Yattara'yi öven herkese sormak istiyorum. 2005-06 sezonunda Inönü'de Besiktasi 1-0 yenmistik, o maci bir lütfen tekrar hatirlayin. O günkü Yattara nerde, bugünkü Yattara nerde?
Abi orda Fatih Tekke gibi Yattaranin ortalarini degerlendiren bir Golcümüz vardi.

el_conquistador
27.01.2011, 02:39
Abi orda Fatih Tekke gibi Yattaranin ortalarini degerlendiren bir Golcümüz vardi.

Alakasi yok... O maci Yattara tek basina almisti...

FC-ST-PAULI-61
27.01.2011, 02:41
Alakasi yok... O maci Yattara tek basina almisti...
Ben o Mac icin demiyorum zaten

#DcK``
27.01.2011, 03:35
KatılıoRum Bi Tekke wardı ... Yattara Sarı elmas yaa :D Hem sahaların Hem çömlekçinin kraLı :D

bangkook_61
27.01.2011, 03:41
Top Yattara'da iken takım duruyor, top takımdayken Yattara duruyor. Şu gerçekki Yattara ne yaparsan yap eskisi gibi olmuyor.

#DcK``
27.01.2011, 03:48
Top Yattara'da iken takım duruyor, top takımdayken Yattara duruyor. Şu gerçekki Yattara ne yaparsan yap eskisi gibi olmuyor.

eskisi gibi değil dpru .. o 3 sene önce beşiktaş maçında sakatlanmasından sora bozuldu ... ama bu son zmanlar baskı yapmyada başladı maçları izleyinde bakın . . .

KUTADGU
27.01.2011, 09:03
Ben genel kanının aksine dün Yattara'yı çok beğendim.

Top tuttu, top taşıdı...

Turgay Atalay
27.01.2011, 09:08
İkinci yarı beğendim

Gurpas
27.01.2011, 09:09
Yattara takım oyuncusu değil

Ertan 51
27.01.2011, 09:17
İbo gardaş seni çok seviyoruz da bu kadar etkisiz değildi bizim Yattaramız,
kendine mi bakmıyorsun, yaşın mı geçti,öz güvenin mi azaldı,senin futbol stilin mi tarih oldu bilmiyorum ama top kayıpların ve adam geçememen canımı sıkıyor.

Mustafa Yılmaz.20
27.01.2011, 09:18
Dün ilk yarıda bizim Trabzonspor olduğumuzu hatırlatan tek oyuncu. Ondan beklentiler 8 oyuncuyu geçip boş kaleye asist yapması yada gol atması olduğu için beğenilmemesi normal. Oyunun sonlarına doğru oyundan düştü, bunda koskaca sağ kanatta hem İsmail, hem Simao, hem Tayfun hemde kademesine gelen oyuncularla karşılaşmasının etkisi büyük.

Sisteme uymuyor lafı da saçmalık. Koskoca 25 kişilik kadroda başka çizgi oyuncumuz yok. İç saha sorununa çare olabilecek tek oyuncumuz. Onu da yollayalım sonra bol bol söveriz Umut'la Burak'a dimi?

Süleyman50
27.01.2011, 09:22
karşısına hep kademeli bir savunma çıkarttılar oda kanatta istediklerini yapamadı...

#DcK``
27.01.2011, 09:47
Ben genel kanının aksine dün Yattara'yı çok beğendim.

Top tuttu, top taşıdı...

BeşiktaŞ maçında Evet.... Süperdi

Ali Can
27.01.2011, 10:51
ben sanki farklı bir maç izledim..
bu kadar aciz bir futbolcu görmedim.. eline bastonu almasına az kaldı anlaşılan..

Mollasalihoğlu
27.01.2011, 10:58
İyiydi ama bilenler bilir Yattara'nın o sahada geçen yıllarda neler yaptığını.

ilhan
27.01.2011, 10:58
Ne takımdan ne de arkasında oynayan Tayfun'dan gerekli yardımı göremedi. Haliyle kendiside pek faydalı olamadı. Böyle bir kadro ile ilk defa mücadele ettik. O yüzden futbolcular için bu adam kötü, şu adam kötü oynadı demek istemiyorum. Genel anlamda kötüydük. Mücadele anlamında kötüydük. İstek anlamında yeterli değildik. Bu tip bir kadro ile beşiktaş gibi ligin en sükseli ve hücum gücü yüksek futbolcularla oynayan takıma karşı birer birer oyuncu analizi pek sağlıklı olmayabilir. Sahada as takım olsa her futbolcu gibi Yattara'da farklı oynardı.

trab61
27.01.2011, 11:41
bende begewndim dun. iyi top tuttu ayaginda. ve mucadele etti. demekki fbye karsi yedek cikacak, buda kesinlesti.

Harun CAN
27.01.2011, 11:48
Pele de çok iyiydi ama yaş kemale erince bıraktı futbolu. Yattaranın da artık bırakması gerek. !

#DcK``
27.01.2011, 12:16
Neyi bırakacak ... 30 yaşında 2 sene daha oynar

volkan_627
27.01.2011, 12:39
dün takımın tek lideri olduğunun farkında sorumluluk almak istedi. biraz abarttığı pozisyonlar oldu ama yine de elinden geleni yaptı. f maçına yedek başlayıp 60 da burakla yer değiştirebilir...