PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Yattara

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

Paksoy
10.11.2010, 11:10
Ulen Yattara şu yeteneğin kadar hırs olsa Barcelona'da oynayacaksın.

Mustafa ÖZDEMİR
10.11.2010, 17:21
milli takıma çağrıldı...

Reha Demirbaş
10.11.2010, 18:18
Son Gs maçında oyuna sonradan girmesine rağmen diğer maçlarına göre daha iyi bir izlenim verdi sanki. Umarım daha iyi ve eski günlerine benzer bir Yattara yakında bizlerle olur.

Asi Çaykaralı61
10.11.2010, 18:59
Yattara'ya milli davet

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5794-2N9Y1I2K.jpg

Kaptanımız İbrahima Yattara, Gine Milli Takımı'nın 17 Kasım 2010 tarihinde Fransa’da Burkina Faso ile oynayacağı özel maçın aday kadrosuna davet edildi

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5794#Icerik (http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5794#Icerik)

Kubilay ŞAHİN
10.11.2010, 19:45
Vay anasını sayın seyirciler..

Adam eleştiriliyor ama kendi milli takımına çağırılıyor..

Misina
10.11.2010, 20:25
Demekki neymiş Hak etmeyenleri milli takıma çağıran sadece Sinyor Terim ve onun uzantısı Oğuz Çetin değilmiş.

Samet Yildirim
10.11.2010, 23:15
Yattaranin ölüsü Gine Milli Takimina gider be ;)

Ayrica orda goller felanda atiyor 90 dakika oynuyordu son maclarda demeki onlar menmunlar...

ilhan
10.11.2010, 23:18
Gine milli takımına bu sezon sürekli olarak çağırıldı. Hatta milli takımda oynadığı her maç geçer not aldı.

h@msi61
10.11.2010, 23:21
Adam Ucuncu soyadini aldi diye Hasan Ucuncu muamelesi gormeye basladi. Yattara yahu bu adam, gun gelir maci alir...

Misina
10.11.2010, 23:29
Adam Ucuncu soyadini aldi diye Hasan Ucuncu muamelesi gormeye basladi. Yattara yahu bu adam, gun gelir maci alir...

Takımın taşıdığı değil takımı taşıyan oyuncu baş tacıdır.Serkanla Egemen her maçta varını yoğunu ortaya koyarken Yattara nın senede 3-4 maç kazandırması başarı olamaz.

HH_52
10.11.2010, 23:49
Başlık Yanlış. Yattaranın İsmi sadece İbrahim Üçüncü olmadı. Sizi yanlış bilgilendirmişler.

İbrahima Yattaranın nüfus cüzdanında yazan ismi

İbrahim Yattara Üçüncü

Samet Yildirim
10.11.2010, 23:50
Yattara hirs olarak egemen veya serkanin yarisini gösterseydi su an Cristiano Ronaldo ile kanatlari paylasirdi REAL MADRIDE !!! Serkan veya egemen gibi full mücadele etse REAL MADRIDIN milionlarca taraftari omuzlarda maca götürür ayni sekilde omuzlarda evine götürür...!!!

Burak mücadele etmese Trabzonsporun paf takiminda oynayamaz, umut kosmasa mücadele etmese 1461 trabzon takimina alinmaz ama Ibrahima Yattara yetenekleriyle kadroda olur bu bir gercek bu bir realite...!!!

Bir pozison oldu 2.yari burak cikmadan 3-5 dakika önce...insua topla gitti gitti burak biraz kostu sonra kosmayi birakti bunu yattara yapsaydi ohoooo hemen buraya yazilirdi...Insua ortayi yapti kaleye gitti yattara kosup geldi daha ne yapsin savunma anlaminda ??

Ben hayatimda C.Ronaldo, Messi, Robben, Ribery ve digerlerini birakin kendi ceza alanlarinda 20 metre ceza alanin cevresinde görmedim...

herkesin futbola bakisi ayri tabiki..benim gördügüm kadariyla özgüven eksikligi var isteksiz felan olsa zaten Senol Hoca oynatmaz isteksiz olan adam hafta boyunca isteksiz olur peki hafta boyunca isteksiz olan futbolcuyu kurtarici olarak sahaya sokar mi Sayin Senol Günes ?????

Siz sokar diyebilirsiniz ben kesinlikle sokmaz diyebilirim derim...

HH_52
10.11.2010, 23:54
Yattara hirs olarak egemen veya serkanin yarisini gösterseydi su an Cristiano Ronaldo ile kanatlari paylasirdi REAL MADRIDE !!! Serkan veya egemen gibi full mücadele etse REAL MADRIDIN milionlarca taraftari omuzlarda maca götürür ayni sekilde omuzlarda evine götürür...!!!

Burak mücadele etmese Trabzonsporun paf takiminda oynayamaz, umut kosmasa mücadele etmese 1461 trabzon takimina alinmaz ama Ibrahima Yattara yetenekleriyle kadroda olur bu bir gercek bu bir realite...!!!

Bir pozison oldu 2.yari burak cikmadan 3-5 dakika önce...insua topla gitti gitti burak biraz kostu sonra kosmayi birakti bunu yattara yapsaydi ohoooo hemen buraya yazilirdi...Insua ortayi yapti kaleye gitti yattara kosup geldi daha ne yapsin savunma anlaminda ??

Ben hayatimda C.Ronaldo, Messi, Robben, Ribery ve digerlerini birakin kendi ceza alanlarinda 20 metre ceza alanin cevresinde görmedim...

herkesin futbola bakisi ayri tabiki..benim gördügüm kadariyla özgüven eksikligi var isteksiz felan olsa zaten Senol Hoca oynatmaz isteksiz olan adam hafta boyunca isteksiz olur peki hafta boyunca isteksiz olan futbolcuyu kurtarici olarak sahaya sokar mi Sayin Senol Günes ?????

Samet, aynen sana katılıyorum. Hem bazı Futbolcular Yattaraya karşı cephe almışlar. Bunların başında Selçuk İnan ve Engin Baytar geliyor.

Ben sadece şunu yazayım. Bu iki fırıldak daha altlarına ederken Yattara bu takım için terini akıtıyordu. Akıllarını başlarına toplasınlar... Yattara bize Şampiyonlar Ligi kapısını açmıştı. Sakatlandı ve biz sahamızda Dynamo Kieve 0-2 kayıp ettik. Hemde Gökdeniz ve Fatih Tekke sahadaydı. Anlayın yani Yattara oynadığı zaman neler yapa biliyor...

Samet Yildirim
11.11.2010, 00:03
Selcuk Inani cok severim ve inanilmaz begenirim her mactan sonrada mukavele uzatma konusunu gündeme getiririm ama...

Yattara frikik golü atti daha sonra yine vurdu az farkla auta gitti 3.vurusta selcuk inan vurdurmadi kendisi vurdu....son maclara bakiyorum hep burak yilmaz vuruyor peki selcuk inan ona neden birsey söylemiyor ?? hadi gol mol atsa neyse 5 frikik vurmustur gol attigini da hatirlamiyorum peki selcuk inan neden topu ondan alipda kendisi vurmuyor ???

Yattara bundan sonra oynadigi zaman frikik konusundaki görüntüyü cok merak ediyorum...

HH_52
11.11.2010, 00:08
Selcuk Inani cok severim ve inanilmaz begenirim her mactan sonrada mukavele uzatma konusunu gündeme getiririm ama...

Yattara frikik golü atti daha sonra yine vurdu az farkla auta gitti 3.vurusta selcuk inan vurdurmadi kendisi vurdu....son maclara bakiyorum hep burak yilmaz vuruyor peki selcuk inan ona neden birsey söylemiyor ?? hadi gol mol atsa neyse 5 frikik vurmustur gol attigini da hatirlamiyorum peki selcuk inan neden topu ondan alipda kendisi vurmuyor ???

Yattara bundan sonra oynadigi zaman frikik konusundaki görüntüyü cok merak ediyorum...

Selçuk İnan kaleye doğru attığı hiç bir frikik gol olmamıştır. Geldiğinden beri kimbilir kaç kez denedi. Ama bir kez bile gol atamadı. Yattara bu sezon ilk frikik vuruşunu yaptı ve tam 90a gitti. İkinci Frikiği az farkla outa çıktı. Selçuğun Frikiği az farkı bırak. Tribüne gidiyor. Ama Burak onun kankası olduğu için ona attırıyor.

Bu Yattara bizi ikinci bir Rum takımına rezil olmamızı önledi. Takım top oynamadan Yattaranın sayesinde Apoeli eledi. Yattara 90ıncı dakikada şahane frikik golüyle maçı 1-1 getirmişti. Selçuk internette videoları bi izlesin...

Son maçta Yattara oyuna girdikten sonra takımı ateşledi. Bunu göremeyen taraftar gitsin gözlük alsın kendine. Golden sonrada Harry Kewellin karizmasını köşe direğinin orada nasıl cizdi...

h@msi61
11.11.2010, 00:32
Takımın taşıdığı değil takımı taşıyan oyuncu baş tacıdır.Serkanla Egemen her maçta varını yoğunu ortaya koyarken Yattara nın senede 3-4 maç kazandırması başarı olamaz.

Ben baska kimsenin alamayacagi 3-4 maci alan topcunun da sampiyonluk yolunda oldukca onemli oldugunu dusunuyorum. Serkan-Egemen basimizin tacidir, fakat oyun skistigi anda maci alabilecek oyuna da sahip degiller. Ben sezon icinde Yattara'nin bize puanlar kazanacagini ve sampiyonlukta onemli etkisi olacagini dusunuyorum...

Ahmet Başkaya
11.11.2010, 02:14
Yattara tipi oyuncular top ayağına değdikçe istek sahibi oluyor sanırım .

Jaja'da da bunu gördüm umarım düzelir ben hala son maçta çok isteksiz olduğunu sanmıyorm .

ozturk
11.11.2010, 11:18
Yattara nın iyi bir talibi çıkarsa hemen gönderilmeli ve orta sahaya mücadele eden biri alınmalı..

bu adam takımı 10 kişi oynatıyor..

Kubilay ŞAHİN
11.11.2010, 12:03
Zaten Yattara oynamayıp milli takıma çağırıldığı için milli takım asist ve gol seviyesi bu sezonun en fazlası..

Cem Balcı
11.11.2010, 12:27
eski performansından çooook uzak...

Kaan
11.11.2010, 17:35
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs950.snc4/74320_168528449842627_126332284062244_470609_33886 46_n.jpg

Ulan Yattara.. :D Seviyorum seni ama kızmadan da edemiyorum. :cool:

Serdar A
11.11.2010, 17:50
Takımı şampiyon yapacak futbolcu .

Ligin ikinci yarısı Colman ve Yattara alır götürür .

trabzonlux61x
12.11.2010, 04:01
Yattara bu aralar gercekten iyi oynamiyor ama kendisini toparlarsa ve biraz daha istekli oynarsa bu takimin vazgecilmezleri arasina girer. Senol Günes isini bilir hak edene formayi verir.

Ahmet Başkaya
12.11.2010, 09:41
Rüyamda gol atıyodun lan :)

HH_52
12.11.2010, 16:44
Arkadaşlar, daha öncede yazdım. Başlık yanlıştır...

İbrahima Yattaranın nüfus cüzdanında yazacak olan isim

İbrahim Yattara Üçüncü dür...

Lütfen başlığı düzeltin...

esra61
12.11.2010, 21:35
belki geç bi paylaşım olcak ama gs maçında yattara oyuna girdi yaptığı hiç bişiy yoktu.bn bu yattarayı istemiyorum sahada ruh gibi gezen,koşmaya hali olmayan bi yattara değil aksine sahada fırtına estiren bi yattara görmek istiyorum...önceden yatttara girsede izlesek derdik şimdide girmesede olur diyorum.he yattara bu ne zaman ne yapıcağı belli olmaz.bi maç boyunca gezinir sahada bi hareket yapar ve gol olur....
ibrahim sen bu takımın kaptanıysan diğerlerine örnek olmalısın......

Samet Yildirim
13.11.2010, 14:08
Röportaj - Şampiyonluk Yaşamadan Gitmek İstemiyorum Tarih: 13.11.2010 12:51:45 http://www.takagazete.com/haber_images/mansetttt_13112010.131113.jpg Türkiye`de ve Trabzonspor`da en uzun süreli kalan yabancı oyuncu olarak tarihe geçen İbrahim Yattara, Türk vatandaşlığına geçtiği şu günlerde buruk bir sevinç yaşıyor. Forma şansı bulamadığı için moralsiz olduğu gözlenen Yattara, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hangi Maç Olursa Olsun Kazanabiliriz
"Şu anda Türkiye`nin en iyi takımlarından biriyiz" diyen Yattara, Biz çok iyi gidiyoruz. Takım da çok istekli ve arzulu herkes elinden geleni yapıyor. Egemen`in doğum gününde Galatasaray maçını kazanıp lider http://www.takagazete.com/uploads/cambazzz.jpgolacağımıza diye söylemiştim ve olduk. Çünkü buna çok inanmıştık. Antrenmanlarda herkes çok iyi çalışıyor, takım kendine güveniyor ve çok iyi maçlar çıkarıyor. Bir takım olduk. Hangi maç olursa olsun kazanabiliriz. İyi mücadele ediyoruz ve her maçı kazanmak için sahaya çıkıyoruz” dedi.
Şampiyonluk Yolunda En Büyük Rakibimiz Bursaspor
Trabzonspor`un şampiyonluk yolundaki en büyük rakibinin Bursaspor olduğunu belirten Yattara, “Bana göre bizi zorlayacak takımların başında şu anda Bursaspor geliyor. Sezona iyi başladılar ama şu anda yavaş yavaş görünen bir düşüşleri var. Ama İstanbul`un 3 büyük takımını da unutmamak lazım. Futbolda her şey olabilir. Anadolu takımları da zirveyi zorluyor. Sürpriz de olabilir. Biz bu yarışta çok iyi konsantre olacağız. Çünkü Anadolu takımları da bizi zorluyor. Ligde artık büyük-küçük ayrımı yapmamak gerekli. Şampiyon olmak istiyorsak her maça çok iyi motivasyon olmamız gerekiyor. Sadece büyük maçlara değil diğer maçlara da iyi konsantre olmak gerekli. Ondan sonra biz şampiyonluğu düşünüyoruz” diye konuştu.
3 Büyükleri Hiç Bu Kadar Kötü Görmemiştim
“Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş`ı hiç bu kadar kötü görmemiştim” diyen Yattara, şöyle konuştu: “8 yıldır Türkiye`de oynuyorum. 3 büyüklerin aynı anda kötü sonuçlar aldığı bir sezon görmedim. İlk defa böyle bir durum yaşıyoruz. Bu durumu iyi değerlendirmek gerekiyor. 2-3 sene önce Beşiktaş kötü başladığı sezonda arkadan gelerek şampiyon oldu. Galatasaray da aynısını yaptı ama biz bu sezon böyle bir fırsatı onlara vermemeliyiz. Rakiplerimizle arada puan farkımız var. Devre arasına kadar böyle devam etmeliyiz. Çünkü büyük maçlar artık geride kaldı.”
Oynamak İstiyorum
Geçtiğimiz sezon yaşadığı sakatlık nedeniyle forma giymediğini belirten Yattara, “Geçen sene ben hiç oynamadım. Bu sene oynamayı bekledim. Forma şansı bulmayı bekledim. Benim için lig çok iyi başladı. Ondan sonra kendimi yedek kulübesinde gördüm. Ama benim hocama saygım var. Hangi futbolcuyu koyuyorsa o oynuyor. Ben oynamak istiyorum ve eski formumu tutmalıyım. Form tutmam için oynamam lazım. Hocam şu an bana şans vermiyor ama verdiği zaman bunu en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum” dedi.
Trabzonspor Gibi Takım Ve Taraftar Görmedim
Yattara, "Trabzonspor taraftarını kalbimden seviyorum. Hayatım boyunca ben böyle bir takım ve taraftar görmedim. Bu takımı ve taraftarı çok seviyorum. Bu takımın taraftarına çok şeyler göstermek istiyorum.http://www.takagazete.com/uploads/yattarasiyabeyaz.jpg Şu anda forma şansı bulamıyorum ama taraftarın desteği ile şans bulduğumda elimden gelenin en iyisini göstereceğim" ifadelerini kullandı.
Kalıp Kalmayacağımı Bilmiyorum
Trabzonspor ile sezon sonuna kadar sözleşmesinin bulunduğunu belirten Yattara, "Şu ana kadar bu konu ile ilgili olarak kimseyle görüşmedim. Ne yapacağımı da bilmiyorum. Sezon sonunda kalıp kalmayacağımı hep birlikte göreceğiz. Sezon sonuna kadar ben bu formayı giyeceğim. Elimden geleni vereceğim. Gidersem de çok iyi şeyler bırakıp gitmek isterim. Ama inşallah kalırım ama bunu bilmiyorum. Bu konuda bir şey düşünmüyorum sadece şampiyonluk görmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Jaja Çok Yetenekli
Jaja`nın Galatasaray maçında attığı çalımı da değerlendiren Yattara, "Jaja çok güzel bir çalım attı.
Futbol zevk işi. Böyle bir şey yaparken taraftar mutlu olacak. İnşallah ben de forma bulunca çok şey yapacağım. Ondan sonra taraftar yine çok mutlu olacak. Jaja`da teknik kapasite var. Alanzinho`da da var. Bende de var. İnşallah ben de şans bulunca onunla beraber bu hareketleri yapacağız" dedi. "Türk vatandaşı olduğum için çok mutluyum" diyen Yattara, "Ben yine İbrahim Yattara gibi olacağım ama Türk vatandaşı olunca biraz değişiklik var. Çünkü ben artık Türk oldum. Önemli olan sahada güzel oynamak. Türk vatandaşlığım ile birlikte artık şampiyonluk kupasını kaldırmak istiyorum" ifadelerini kullandı. Türk vatandaşlığına geçen İbrahim Yattara, nüfus cüzdanının kendisine henüz verilmediğini belirtti.

taka/Röportaj

bangkook_61
15.11.2010, 01:23
Hakan Şükür TRT de Şenol Hoca nın Yattara nın Gs maçındaki mücadelesinden memnun olmadığı için artık onu pek oynatmak istemedğini ama sezonun 2.yarısı için kazanmaya çalıştığını söyledi.

DeAgLeMaNyAq
15.11.2010, 01:39
Hakan geçen hafta Şenol Hoca ile günboyu birlikte olduğundan, hocanın off the record söylemlerini rahatça aktardı. Şenol Hoca Konya maçından sonra isim vermeden zaten Yattara'yı eleştirmişti. Konya maçında adım atacak hali yoktu resmen. Gerçi GS maçında biraz kıpırdadı ama Burak'ın enerjisi ile kıyaslandığında yanına yaklaşamıyor. Bu oyun anlayışıyla Yattara ve Alanzinho sadece hücum ağırlıklı oynayacağımız maçlarda şans bulur gibime geliyor...

Uğurtan
15.11.2010, 02:23
Son şansı devre arası kampı..

Çok iyi değerlendirmesi şart..

Yoksa sadece Trabzonspor kariyeri değil futbol kariyeri zora girer...

Hasan61
15.11.2010, 15:44
2.yarı çok daha fazla yararlanacağımızı düşünüyorum.Şampiyonluk havası onuda takımın içine çekecektir.

Semra
16.11.2010, 13:12
bursayla oynadığımız maçta kameralar bir ara onda kaldı sonra ekranın bi yarısında yüzü diğerinde maçın görüntüsü, tuhaf bi histi...
inş. Şenol hoca ona şans verince gerektiği gibi kullanır, yeteneğini kullanmamak için ısrar eden bi tarzı var, hem oynayayım istiyor hem de takım arkadaşları gibi mücadele etmiyor, bi yanı eksik kalıyor...

seni seviyoruz...

Sefa
16.11.2010, 21:00
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1157.snc4/149903_162567993782442_100000877260355_298206_6986 385_n.jpg

Değişik bir mekan Yattara'nın eli de berbat :D

.....
16.11.2010, 21:26
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1157.snc4/149903_162567993782442_100000877260355_298206_6986 385_n.jpg

Değişik bir mekan Yattara'nın eli de berbat :D

Bura neresi ? Bu insanlarda kimler :)

Uğur Ö.
16.11.2010, 22:28
Ulan Yattara :D ...

Paksoy
16.11.2010, 22:31
Çaldım fotoyu:D

seyyah61
16.11.2010, 22:33
Kirmizi ikili ve siyah yedili Yattara'nin elini düzeltir. :D

Mert Oğuzlu61
18.11.2010, 17:29
yaşıyon mu kara bela ?

burak bize gelmeden önce ''burak size transfer olacak ve yattara yı kesecek, milli takıma kadar yükselecek banko oyuncunuz olacak'' deseler önce tip tip bakar, sonra katılaa katılaa gülerdim...

ama oldu işte, çalışan formayı kaptı yattara...

madem şampiyonluk görmek istiyorsun, senelerdir yapmadığın şeyi bari şu sezonun geri kalanında yap.. takımına, arkadaşlarına bu büyük savaşta yardım et !

pReN@_61
20.11.2010, 23:26
Toparlaman lazım kendini

onur-ts
21.11.2010, 18:07
sahada bir HİÇtin...

h@msi61
21.11.2010, 18:17
Bu adami takimdakiler oyundan dusuruyor, kac pozisyon ellerini acip top bekledi, Yattara'ya pas vereceklerine sacma sapan isler yaptilar...

Erbay
21.11.2010, 18:18
Resmen pas atmıyorlar adama.

Özge
21.11.2010, 18:19
Yattara bitti diyeceğim ama adama doğru düzgün top atmadı ki kimse.Kaç pozisyon bomboş top istedi hiçbiri atmadı.

Tarbzon
21.11.2010, 18:21
Yattara'dan umutluydum, hala da umutluyum.

Fakat Yattara'nın sahadaki duruşu ve kulübeden sahaya bakışını görünce şunu düşünmeden edemedim. Muhtemelen kendi kendine şunu diyordur. "Olum Yattara boşver, Salla Başı al Maaşı"...

AKSOY_61
21.11.2010, 18:25
Hoca inş. yattarayı oyuna sokmaz bu adam bitmiş dedim beni yine şaşırtmadı.
Yazık şu adama trilyonlar veriyoruz.

DeAgLeMaNyAq
21.11.2010, 18:27
Bu adam takımın birinci kaptanı ama gel gör ki tüm takım sahada Yattara'ya karşı sırt çevirmiş durumda. 3-4 pozisyonda bomboşken kasıtlı olarak ona top atılmadı. Hadi eskiden Selçuk'la arası iyi değil o atmıyor diyorduk ama bu maçta tüm topları nerdeyse Selçuk attı. Bu durum ciddi olarak sorgulanmalıdır...

Hürgün Aygün
21.11.2010, 18:28
Hiçbir şey yapmadı sahada gene.

hamucera
21.11.2010, 18:37
neden Yattara bu takımda kadroya giremiyor açıkça gözüktü, oyuncular bile top atmıyor artık çünkü aldığında yavaşlıyoruz malesef, nerden nasıl çalım atsam hesaplarında,

Murat'
21.11.2010, 18:39
Soyadi degistiginden bu yana kotu oynuyor Yattara.

Ucuncu olmak yaramadi cocuga.

erolizmts
21.11.2010, 18:40
Takım arkadaşlarının ona pas atmamasını anlıyorum ve bazen hak veriyorum.

Çünkü ne zaman ayağına top gelse, önce topu tutuyor ve karşısına 2-3 oyuncunun gelmesini bekliyor. İlla ki 3 kişiyi geçip pas atma hevesi onu bitiren. Takım ne zaman hızlı paslarla top çevirse, Yattara o pas trafiğini tıkıyor. Hızlı oynamadığı gibi şahsii futbolundan ödün vermek de istemiyor. Yapması gereken şey, son dakikada olduğu gibi topu ayağında çok tutmadan pas yapmak.

Bu takım 2-3 yıl öncesinin takımı değil. Yani 2-3 oyuncunun gayretleri ile sonuca gitmiyor. Trabzonspor takım oyunu oynadığı için bugün lider. Ve her futbolcu şahsi heveslerini bir kenara bırakıp, takım oyununu benimsemeli. Ve Yattara bu şahsi futbolundan vazgeçmediği sürece, haklı olarak diğer arkadaşlarından pas alamayacaktır.

Aynı şeyler Alanzinho için de geçerli.

yorumsuz6117
21.11.2010, 19:00
Herşeyini geçtim artık bileklerini de eskisi gibi kullanamıyor.

Batuhan
21.11.2010, 19:00
İlk 11de oynayamazsın artık maalesef Yattara. Eski Yattara olamıyorsun bir türlü, nedense o hırsı göremiyorum sende. Çok iyi bir joker olursun ama oyun gidişatı adına. Bazı pozisyonlarda sana pas atılmadı ama atmamak da haklı bazen oyuncular.. Keşke taraftarımız Yattara'yı sahiplenene kadar yerli oyuncularımızı da sahiplenseydi.

balli_kuymak
21.11.2010, 19:01
bu adama neden pas atmıyorlar anlamıyorum...:mad:

Ahmet Başkaya
21.11.2010, 19:02
Birilerini geçmeden pas verince günah olur falan mı dediler sana ?

Kubilay ŞAHİN
21.11.2010, 19:03
Bugün geçen maçlara oranla etkili bir oyun sergiledi..

En azından karşısına 3 kişi geldiğinde toptan kaçmadı..

ÖmerFarukYılmaz
21.11.2010, 19:05
Arkaya kaçmaktan neden bu kadar acizsin,hayır anlamıyorum seni ne engelliyor oradan..
Çocukken topun arkaya mı kaçtı ne oldu..
İlla alıp çalım atmana gerek yok.Basmıyor mu beynin Yattara..Gir arkaya gelirse biri karşına geç o zaman..Ama taç çizgisinin yanında beklemek ne yahu.

Özkan
21.11.2010, 19:14
Kaptanımız Yattara'ya çok uygun pozisyonlarda pas vermeyen tipler cezalandırılmalıdır. Adam ayağına topu alıyor, karşısında 3 kişi, yardıma gelen yok. Sonra biz topu ezdiği için kendisini eleştiriyoruz.

İdris Toksoy
21.11.2010, 19:20
yattara arkadaşları tarafından dışlanmış gibiydi.

Atakan
21.11.2010, 19:45
Yapacak bir şeyi yoktu Yattara'nın.

Tanju
21.11.2010, 20:14
Takım arkadaşlarının ona pas atmamasını anlıyorum ve bazen hak veriyorum.

Çünkü ne zaman ayağına top gelse, önce topu tutuyor ve karşısına 2-3 oyuncunun gelmesini bekliyor. İlla ki 3 kişiyi geçip pas atma hevesi onu bitiren. Takım ne zaman hızlı paslarla top çevirse, Yattara o pas trafiğini tıkıyor. Hızlı oynamadığı gibi şahsii futbolundan ödün vermek de istemiyor. Yapması gereken şey, son dakikada olduğu gibi topu ayağında çok tutmadan pas yapmak.

Bu takım 2-3 yıl öncesinin takımı değil. Yani 2-3 oyuncunun gayretleri ile sonuca gitmiyor. Trabzonspor takım oyunu oynadığı için bugün lider. Ve her futbolcu şahsi heveslerini bir kenara bırakıp, takım oyununu benimsemeli. Ve Yattara bu şahsi futbolundan vazgeçmediği sürece, haklı olarak diğer arkadaşlarından pas alamayacaktır.

Aynı şeyler Alanzinho için de geçerli.

Çok iyi açıklamışsın dostum. Eski zamanlarımızı hatırlıyorum top Yattara'ya verilir herkes içeri katederdi. Takım oyununa büyük balta Yattara.
Örn bknz- Beşiktaş/Quaresma

endlessdeath
21.11.2010, 20:36
birilerini geçmeden pas verince günah olur falan mı dediler sana ?
yattaraya da zaman taniyalim arkdaŞlar sonuÇta adam takimin en İyİlerİnden guzel yorum ama bİraz hak verelİm geÇ alindi oyuna ayni alanzİnho gİbİ gÜldÜm sayende arkdaŞim doĞru eleŞtİrİ

LaZ_KoPaT
21.11.2010, 21:10
farkettimde kimse bu adama pas vermiyor erolizmts olayi gayet net bi sekilde aciklamis zaten

Paksoy
21.11.2010, 21:18
Bugün diğer maçlara göre daha istekli gibiydi,ama yinede bu takımda oynamaya yetmiyor,

cebcare
21.11.2010, 21:19
yattara ilk onbirde başladığı maçlarda daha iyi oynuyor sonradan girdiği maçlarda hep başarısız oluyor

OZDEN61
21.11.2010, 21:59
bu takımdan aldığın paraya acıyorum. bizim 1-2 çalımla tav olan taraftarımızın çok büyüttüğü bir oyuncusun. baasketbol maçlarından önce çıkıp şovunu yapanlar varya sende öyle futbolun şov kısmıyla ilgilen. ilk 11 e neden giremediğin belli.

Uğurtan
21.11.2010, 22:03
Sene sonunu beklemeye hakikaten gerek yok..

Salıverin gitsin.

Misina
21.11.2010, 22:20
Kaç haftadır bu adam bitmiş diyorum bazıları diyor ki yok öyle topçu böyle topçu şu maçı alacak onu yapacak falan filan.Eskiden büyük maçlarda yatıp küçük maçların büyük topçusu olurdu.Şimdi o da yok.

Adil ÖZGÜR
21.11.2010, 22:24
Köyüme bir haber geldi,
Köyüme bir haber geldi,
Dedilerki Melik (Yattara) öldü, oooyyy, oooyyy,
(Anonim)
*-*
Ülen ÜCÜNCÜ IBRAM EFENDİ,
*-*
Namı değer Ibra-m Yatara,
Gitmek istermisin KATARA,
Ülen bindiririm seni KATIRA,
Fotoğraf çektirirsin HATIRA,
*-*
Sana ben nice şiirler yazdım saçı sararmış,
Be oğlum, bugünde gol atamadın, ayağı kararmış,
Eskiden oynadığın zaman, onların canı çıkarmış,
Şimdi, şimdi sana bakıyorum, kızarmış, bozarmış,
*-*
Ayağına baktım hep, futbolcu timsali,
Dost başa düşman ayağa bakar misali,
Ayaklar kokmaya başladı, kurt mu kocadı acaba?
Çalım atamıyor, adam geçemiyor ey TARZAN-İ MANİSALİ,
*-*
Hadi yine iyisin, bak gene lider takımın kaptani,
Ayağı yorgana göre uzat, ora Trabzon,
Giydirirler adama ayaktan kaftani.
(Benden sölemesi)

Sadoka61
21.11.2010, 22:25
Maçın başından beri oynasaydı belki skorda değişiklik yapabilirdi.

FC-ST-PAULI-61
21.11.2010, 22:27
hep arkandayim yattara,bu iyi gün taraftarda sen mac kazandirdiginda yattara yattara diye susmazlar daha.bu böyledir maalesef kaptan.

ahmetdevecı
21.11.2010, 22:28
Arkadaşlar bugün gazetede yattara''milli takımda oynuyorum burda oynayamıyorum''dedi fakat bugünkü performansı neden süre alamadığını ve Şenol hocamızın yine doğruyu yaptığını gösterdi

Tatar Kemal
21.11.2010, 22:32
oyuna girdikten sonra fena sayılmazdı. hatta sola geçtikten sonra soldan etkili gelmeye başladık. alışılagelmiş şovmen yattara gitmiş sisteme ayak uyduran yattara gelmiş. bence çok verimli oldu. bu takım için her zaman gerekli bir futbolcu.

bordo61
21.11.2010, 22:55
Taç çizgisinin 3 metre yanına zamk'la yapışmış gibi oynadı.

Olmuyor Yattara 8 sene oldu ya.

Emirhan Makul
21.11.2010, 22:58
Bence futbolu bırakıp Transfer Komitesinde Afrika bölgesinde futbolcu tespiti yapmak üzere göreve gelmeli.

ApoCaN28
22.11.2010, 00:03
Forma istiyorsun ve böyle değerlendiriyorsun .

Gökhan KAN
22.11.2010, 00:18
Sinan Engin : Trabzospor şampiyonluğa oynuyor ama Yattara oynamıyor.

KUTADGU
22.11.2010, 00:20
Şu sıralar ceza almak isteğinden uzağım.

Ama sanırım şu kadarını söyleyebilirim forumda; Yazıklar olsun!

Great White
22.11.2010, 00:27
yattara arkadaşları tarafından dışlanmış gibiydi.

kesinlikle haklısın..

sahada apaçık gözüken tabloyu sadece bir kişi fark edebilmiş..

ysfemr
22.11.2010, 00:38
kesinlikle haklısın..

sahada apaçık gözüken tabloyu sadece bir kişi fark edebilmiş..

yattara cok kotu idi ama takımda sanki ona karsı bı sorun var kac kere bosta iken ona pas atmadılar bence bu ya takım artık yattaraya guvenmıyor yada oncekı maclardakı ısteksız oyunundan sonra ona kızgınlar

ilhan
22.11.2010, 00:55
Bu başlığı ve Yattara'yı çok seviyorum. :) Maçın skoruna göre bilgisayar başında yorum yapan taraftarları genel olarak daha çok seviyorum. Performans değerlendirmesi yapmayacağım. Çünkü; gerçek Yattara bu değil.

Cem Akyüz
22.11.2010, 00:58
Kötü oynadı bu doğru.Ama adama 3-4 pozisyonda bomboş durumdayken pas verilmedi bu büyük bir sorun.Umut Teo'ya pas vermediği zaman buralar yıkılmıştı şimdi kimse konuşmuyor

Ali Yerlikaya
22.11.2010, 01:03
Bence futbolu bırakıp Transfer Komitesinde Afrika bölgesinde futbolcu tespiti yapmak üzere göreve gelmeli.

Emirhan bi seneden fazla bunu yapabilcek bi yönetim varmi acaba diye düsüniyorum bende...
Yattara arda bir forma sansi bulmakdansa Afrika bölgesinde Scoutluk yapsin genc yetenekli oyunculari takima kazandirsin bize daha cok katkisi olur...

Ama takimla iliskisi kesinlikle kesilmemeli, bi türlü takima katki saglar bunun yönlerini bulmak lazim...

Futbola halen ilgi duyuyor olmamda 100000 % katkisi olan Yattaraya, sonsuz tesekkur ederim, ins futbolcu olarak daha olmasada baska görevlerde takimimiza katkida bulunmasinin temenni ediyom...
Benim gibi bi cok taraftar olduguna inaniyom, bence vefali olmaliyiz, hakkini verdik diyenler olur ama bence Yattaranin maddi kazanimdan cok manevi kazanimi olmusdur Trabzonspor icin... (taraftar bakimindan)

Misina
22.11.2010, 08:33
Kötü oynadı bu doğru.Ama adama 3-4 pozisyonda bomboş durumdayken pas verilmedi bu büyük bir sorun.Umut Teo'ya pas vermediği zaman buralar yıkılmıştı şimdi kimse konuşmuyor

Bırak totti pas verilse ne olacak bu adam bitmiş

Ömer Yüce
22.11.2010, 09:24
Sen topla yürürken bizim az adamla yakalama şansımız kalmıyo. Futbol literatürünü geliştir artık

Mustafa ÖZDEMİR
22.11.2010, 12:43
oyuna girdikten sonra hiç bir şey yapmadın.böyle devam et sen ...

Samet Yildirim
22.11.2010, 12:50
Istekli gayretliydi kötü oynamadi ama gol icin yetmedi malesef...

Paksoy
22.11.2010, 12:53
Bu maçta oyuna girdikden sonra istekliydi, bazı pozisyonlarda Jaja ve Engin pas vermedi daha etkili olabileceği bir geceydi bana göre.

macuka
22.11.2010, 12:53
Yattara ilk baslarda 2-3 topu ezince, dogal olarak arkadaslari ona topu vermek istemedi... Yattara boyle bir tepki almissa arkadaslarindan, oturup dusunmesi lazim artik, herseyini Trabzonspor dan kazandi, kume dusen takimlarin afrikali oyunculari bile ondan daha cok verimli oluyor takimlarina...

ysfemr
22.11.2010, 12:57

iki uc kuzenını turkıyeye getirdiydi galiba genclerbirligine ama begenılmedi ya :)

oflubektas
22.11.2010, 13:53
Bu sezon 1 maç kazandırdı. 4 maç daha kazandırsın, daha başka birşey beklemiyorum. Fazlasını beklemek abes olur zaten.

Hakan Karadirek
22.11.2010, 14:40
Su adama Duracell takin. Pili erken bitiyor.

FC-ST-PAULI-61
22.11.2010, 15:06
bütün takim süper ama yattara herzaman kötü öylemi? yaziklar olsun ceyhuna bile iyi diyenler var adam 2 pas yapamiyor hava toplarinda bile etkisiz bence baris atas ondan cok daha iyi.En kisa zamanda gercek yattara yi görecegiz insallah

Gökhan KAN
22.11.2010, 15:45
Îlhan'ım gerçek Yattara hangisi ?

Cihat K
22.11.2010, 15:53
bütün takim süper ama yattara herzaman kötü öylemi? yaziklar olsun ceyhuna bile iyi diyenler var adam 2 pas yapamiyor hava toplarinda bile etkisiz bence baris atas ondan cok daha iyi.En kisa zamanda gercek yattara yi görecegiz insallah
ya bırak şu yattarayı artık bzide bence misyonunu doldurdu ve sözleşmesi bitince teşekkür edilip bonservisi eline verilmeli nedir ya beklicez ki top yattaranın ayağına gelcekte poposunu kaldırcakta bi şeyler yapacak ruhsuz herif önündeki topa koşmuyor artık yattara gibi oyuncu kalmadı piyasada

FC-ST-PAULI-61
22.11.2010, 15:55
ya bırak şu yattarayı artık bzide bence misyonunu doldurdu ve sözleşmesi bitince teşekkür edilip bonservisi eline verilmeli nedir ya beklicez ki top yattaranın ayağına gelcekte poposunu kaldırcakta bi şeyler yapacak ruhsuz herif önündeki topa koşmuyor artık yattara gibi oyuncu kalmadı piyasada
yattaranin ölüsü bile ceza sahasina etkili orta yapiyor ve senin en güclü rakibin fenerbahce yi kimin sayesinde yendik? sözlesmesi uzatilacak mi uzatilmayacakmi onuna görecegiz;)

Kubilay ŞAHİN
22.11.2010, 16:00

Bu ne biçim bir yorumdur yahu..

Eleştir de biraz düzgün eleştir..

Kendi takımımda en nefret ettiğin oyuncuya bile bu denilmez..

sessizkral_1
22.11.2010, 16:29
bütün takim süper ama yattara herzaman kötü öylemi? yaziklar olsun ceyhuna bile iyi diyenler var adam 2 pas yapamiyor hava toplarinda bile etkisiz bence baris atas ondan cok daha iyi.En kisa zamanda gercek yattara yi görecegiz insallahbarış ataşı ceyhundan iyi olarak belirlemen gerçekten şaşırtıcı ve üzücü....

Tolga_61
22.11.2010, 16:35
Arkadaşlar yattara kötüleniyor.Eski yattara değil deniyo ki katılıyorum ama düşününce eski yattara ile şu an ki yattara arasındaki farklardan biri artık geri dönüp defansa yardım eden ayağına aldığı birçok topu pas olarak değerlendiren yattara değil mi? ve sanırım bunları yapan bir yattara isteniyordu zamanında.He hepsini yapan bi yattara neden olmasın derseniz de öyle bir yattara yı trabzonu geç türkiye de görmek mümkün mü? Ben ce bu sorunun cevabı HAYIR...

HH_52
22.11.2010, 16:36
Yattaraya burada atıp tutan hiç bir şeyden anlamayan yorumculara tek şunu yazmak istiyorum.

Futbolun F sinden anlayan Yattaranın bazı futbolcular tarafından dışlandığını görür. Bunu göremeyen lütfen Yattarayı suçlamayı bıraksın ve Futbol konusunda yorum yapmasın.

Yattara son 6 dakika sol kanatta bom boş top bekledi. Engin Baytar o son altı dakika içinde ona bir kez bile topu atmadı. Engin Baytar oyundan alındıktan sonra Barış Ataş son dakikada Yattaraya pas attı. Ve o pas direkten dönen topumuz oldu. Bunu göremeyen ve Yattarayı suçlayan Entin Baytar gibi düşünceli tüm yorumcuları KINIYORUM

Birde yan cizgide çakılı oynadı diyen arkadaşa. Ceza sahasına kapanmış bir Takımı sen nasıl aça bilirsin? Bana bunu futbol açısından açıklaya bilirmisin? Engin Baytar gibi adamlar 90 dakika dikine oynar ve tek bir gol atamaz. Kapalı defansları ancak ve ancak kanatlardan aça bilirsin. Yani Yattaranın yaptığı yüzde yüz doğruydu. Ancak buna top atacak bir adam lazım. Adam.

Yattarayı bu takımdan dışlayan tüm futbolcuları ve buna çanak tutan tüm Taraftarları K I N I Y O R U M!!!

Uğur Ö.
22.11.2010, 17:15
Valla böyle oynasın daha iyi.Eğer bu stil oynayacaksa ilk 11 e yazılacak ilk futbolculardan olur

FC-ST-PAULI-61
22.11.2010, 17:33
barış ataşı ceyhundan iyi olarak belirlemen gerçekten şaşırtıcı ve üzücü....
ceyhunun hicbir özelligi yok bence sadece sut cekebeliyor

Erdem Koltuk
22.11.2010, 17:37
Yattaraya burada atıp tutan hiç bir şeyden anlamayan yorumculara tek şunu yazmak istiyorum.

Futbolun F sinden anlayan Yattaranın bazı futbolcular tarafından dışlandığını görür. Bunu göremeyen lütfen Yattarayı suçlamayı bıraksın ve Futbol konusunda yorum yapmasın.

Yattara son 6 dakika sol kanatta bom boş top bekledi. Engin Baytar o son altı dakika içinde ona bir kez bile topu atmadı. Engin Baytar oyundan alındıktan sonra Barış Ataş son dakikada Yattaraya pas attı. Ve o pas direkten dönen topumuz oldu. Bunu göremeyen ve Yattarayı suçlayan Entin Baytar gibi düşünceli tüm yorumcuları KINIYORUM

Birde yan cizgide çakılı oynadı diyen arkadaşa. Ceza sahasına kapanmış bir Takımı sen nasıl aça bilirsin? Bana bunu futbol açısından açıklaya bilirmisin? Engin Baytar gibi adamlar 90 dakika dikine oynar ve tek bir gol atamaz. Kapalı defansları ancak ve ancak kanatlardan aça bilirsin. Yani Yattaranın yaptığı yüzde yüz doğruydu. Ancak buna top atacak bir adam lazım. Adam.

Yattarayı bu takımdan dışlayan tüm futbolcuları ve buna çanak tutan tüm Taraftarları K I N I Y O R U M!!!

Yazına imzamı atıyorum.

Ama bu sorun çok ciddi bence.

Resmen Yattara'yı dışlıyorlar.Şenol Güneş buna nasıl bakıyor acaba oda önemli.

Dün Yattara oyuna girdikten sonraki sürede çok açık ve içimden gelerek söylüyorum SELÇUK'tan ALANZINHO'dan ve ENGİN'den nefret ettim.

Yattara'yı görmezden gelerek kime ne ceza kesiyorsunuz siz?Ne hesabınız var da maç içinde hallediyosunuz?

Çok ayıp oldu dün akşam çok...

FC-ST-PAULI-61
22.11.2010, 17:39
Yattara bu takimin Kaptani, Sampiyonluk kupamizi YATTARA kaldiracak!!!

Birtan Karaman
22.11.2010, 17:39
Diğer maçlara nazaran birşeyler yapmak istedi dün Yattara.

Artık oynamak istiyorum diyor resmen.

Asi Çaykaralı61
22.11.2010, 19:43
Yattara bence Gaziantepspor maçında ilk 11'de oynaması gereken futbolcularımızdan bir tanesi :)

Sefa
22.11.2010, 19:49
Takım ile arasında bir problem var bu problem çözülmezse eğer gidecekler arasında gözüküyor..

Takımın pas atmamasının sebebi mücadele etmeyişi olabilir zira sadece top bekliyor Yattara aldığınında bazılarını kullanıyor bazılarını kaptırıp geride bize zorluk yaşatıyor..

Sorun neyse düzeltilmeli..

ilhan
22.11.2010, 20:00
Yattara'nın böyle maçlarda -rakip tamamen kapanmışsa- sonradan girip bir şey yaptığını gören oldu mu hiç? Ben Yattarakolik bir insan olarak pek rastlamadım. Eski Yattara değil tamam ama eskiden de Yattara sonradan girip böyle kapanan maçlarda pek kilit açmadı ki. Maçın başından oynayıp kilidi açtığı maçlar oldu. Mesela bu sene Sivas ve Fb maçları.

Bunun yanısıra son dakikadaki hazırlamış olduğu serviste yabana atılır türden değildi. "Hadi artık, o kadarını da yapsın" diyenler olabilir. Ama o pozisyonu iyi izleyelim orta sahadan topla çıkıyor pas almaya gelen yok, sonra tekrar topla buluşup güzel bir orta kesiyor. O top gol olsa burada başka şeyler konuşuyor olacaktık. O yüzden tabela yorumculuğunu bir kenara bırakmak lazım. Bu maçta hiçbir futbolcumuza kulp bulmuyorum. Çünkü biz pas yapan, oyunu rakip alana yıkan bir takımız. Ama Eskişehirspor hem pas yollarımızı kapattı hem de oyunu onların sahaya yıkmamıza rağmen pozisyon vermedi. Alanzinho'nun yarım volesi kaleye giderken topun önünde kaç adam vardı sayamadım.

Uzun lafın kısası, Yattara ya baştan oynamalı ya da böyle kapanan takımlara karşı sonradan oyuna dahil edilmemeli. Dahil edilirse eğer Colman ve Selçuk gibi ona ara pas / uzun pas atacak adamların yerine girmemeli. Ben öyle düşünüyorum. :)

Samet Yildirim
23.11.2010, 16:20
Korner diregin orda topu kaybetti geri kosarak topu geri kazandi...doganin sakatlandigi pozisonda oraya kadar kosarak topu yine kazandi....valla yattara bunu yapiyorsa mücadele kisminde bir sorun yok bence...daha ne yapsin mücadele anlaminda ?? burak gibi mücadele etse 8 yil bizde olmazdi..

istekliydi birseyler yapmaya calisti bu hafta oynar mi bilemem tabi senol hoca hafta icinde durumunu görecektir tabiki...

fakat antep büyük ihtimalle eskisehirspora benzeyerek bisiler oynayacak ozaman yine umut-burak bos alan bulamama sikintisi olacak ve etkili olamayacaklar...

Gökhan KAN
23.11.2010, 16:31
Dün akşam Ahmet Ağaoğlu Yattara için pimi çekilmiş, zaman ayarlı saatli bomba dedi.

sametaydin
27.11.2010, 18:16
Arkadaş 10 maç oynamaz bir gün bi oynar şaşar kalırsın bu nedir ya böyle.

yorumsuz6117
27.11.2010, 18:18
Hep böyle oynasan varya :)

Misina
27.11.2010, 18:19
Arkadaş 10 maç oynamaz bir gün bi oynar şaşar kalırsın bu nedir ya böyle.

10 kişi kalmış Antep'e şov yapmak maharet değil.

Sefa
27.11.2010, 18:22
Haftaya yerin garanti :D

Erkin Ekşi
27.11.2010, 18:22
10 kisi kalmis degil
bizim oyuncularla beraber 15 kisi lik antepe karsi top oynadi yattara.

sagolsun serkan yattaranin oynanamasi icn elinden gelen herseyi yapiyor ayni sekilde engin de.

digerlerinden yzude yuz emin olamadigim icin yazmiyorum ama selcuk ve alanzinhoda benzer hareketlerde bulunuyor.

annttiigs
27.11.2010, 18:26
ya bırakın bu işleri. yattarayı her zaman tutmul birisi olarak. orada çizgide 30 metrede "top bana gelsin ben de iki adam geçip orta yapayım" diyorsan gelmez o top sana. adam orta sahada anası ağlasın. 40 x 50 lik alanda dört dönsün beyimiz 18 çizgisine bile yanaşmasın. yok öyle. eskiden etrafında ayman, hüseyin varken nimetti her top ona gittiği için. ama artık bir çok nimetten birisi. kendisi bilir ya kayseriden fenere gelip her top ona gelmeyince şaşkın ördeğe dönen mehmet topuz gibi hırs yapıp alacak formayı. ya da sezon sonu selametle. çok üzülsem de durum bu.

Uğur Ö.
27.11.2010, 18:27
Böyle oynarsa hermaç sadece Yattara dan 6-7 net pozisyon buluruz

Özge
27.11.2010, 19:09
İyi bir maç çıkardı.Uzun zamandan beri Yattara'yı böyle görmeyi özlemiştim.Eski Yattara'nın ışığını verdi umarım devam eder.Yalnız Emre'yle birini kafa kafaya çarptırdı o çok fenaydı.:D

DeAgLeMaNyAq
27.11.2010, 20:08
Yattara bu maçta "ben daha ölmedim" dedi. Buca maçında Burak'ın da oynamayacak olmasıyla şov yaparsa kime şaşırmasın...

ilhan
27.11.2010, 20:11
Ceza sahasına kestiği ortaları ben sayamadım. Var mı sayabilen? Gözlerimizin pasını sildi. Yani çok değişik insanlarız. Oynamaz, hep böyle deriz. Oynar, yok rakip eksik, yok bilmem ne, yok şöyle oldu, yok böyle oldu vs. vs. vs. Tabelada Yattara'nın ismi gol atanlar arasında yazsa 360 derece değişik mesajlar olacak. Rakibi yatırıp kaldırdığı bir pozisyonda kaleye vursa gol olacak yerde Umut'a pas vermeye çalışması görülmeye, üzerinde konuşmaya değer bir olay.

Gözlerimizin pasını sildiğin için sağol kaptan.. Keşke her maç sonradan girince böyle etkili oynasan..

@DeAgLeMaNyAq,

Noktayı koymuşsun zaten. "Ben ölmedim" dedi. Gerçi ölüsü bile oynar ya bu ligde, neyse..

Mustafa ÖZDEMİR
27.11.2010, 20:14
gayet güzel oynadı .eski günlere dönecek galiba...

Erbay
27.11.2010, 20:18
Böyle oynamaya devam etsin çok faydalı olur. Üzerindeki pası biraz olsun atmış gibi oynadı bu maçta.

h@msi61
27.11.2010, 20:44
Surekli topu ayni yerde ayagina istemesini begenmedim, hic kacmaya yeltenmedi. Fakat ayagina aldigi hemen hemen her topu da olumlu kullandi, takimi hareketlendirdi, rakibi calim manyagi yapti. Ben cok isimize yarayacagina eminim sampiyonluk yolunda...

FC-ST-PAULI-61
27.11.2010, 20:49
süper oynadin! ama bazilari simdi yine buraya gelip kosmuyor falan derler sana

Ahmet Başkaya
27.11.2010, 21:00
Harikaydı harika :D

Şenol'u nasıl mal etti ama :D

Mollasalihoğlu
27.11.2010, 21:03
İşte bu!
Böyle bir Yattara şampiyonluğa götürür..

Fatih
27.11.2010, 21:04
Adam arka direğe kesiyorum diye bağırıyor sesini duyan yok.

Ali İhsan
27.11.2010, 21:05
Takımdan dışlandığı kesin ama işin içinde artniyet aramıyorum, oyuncularımızın çoğu belli bir sisteme alıştılar, ayağına top bekleyen oyuncu kalmadı bizim sistemde. Yattara verkaç yapacak, araya kaçacak, yoksa o top ayağına zor gelir.

Onun haricinde maçta diri gördüm Yattara'yı, topları ezmedi, çoğu boşa da olsa sıfırdan ortalar gördük kaç maç sonra. Buca maçında rakibin kapandığı anlarda sıfırdan ortalar işimize yarayabilir, tabi oynarsa...

Great White
27.11.2010, 21:07
ayağına aldığı ilk topta rakibe sarıyı yedirdi..

sağdan katapult misali yolladığı ortalar cabası. ama ben onun yerinde olsam o kadar orta yapmam.

yazık oluyo, zira elimizde pivot bir santrfor yok. zaten o yüzden kanat organizasyonuyla attığımız gol de yok neredeyse..

iki kişiyi birbirlerine doladığı pozisyonda olduğu gibi içeriye oynamalı ya da kendi denemeli şansını..

kısacası, senin varlığın yeter, gerisi teferruat..

Ali Tunahan Güllü
27.11.2010, 21:09
Bu ya bu oyunu bekliyoruz senden Yattara.
Şenol birdaha kendine gelemez:D

unique
27.11.2010, 21:14
Eski günlerdeki gibiydi, böyle bir Yattara'ya çok ihtiyacımız var.

FC-ST-PAULI-61
27.11.2010, 21:15
Bucaya karsi at golünü adamim benim

Mustafa ÖZDEMİR
27.11.2010, 21:18
avni akerde resital sunacak bize haftaya inşallah...

Paksoy
27.11.2010, 21:22
Geçen maçta son dakikalarda iyi sinyaller veriyordu,Haftaya Burak cezalı umarım 11'de olursun.

Gökhan KAN
27.11.2010, 21:27
Keşke her hafta böyle olsa.

Faruk UYSAL
27.11.2010, 21:33
Meziyetlerini ortaya koyduğu bir ikinci devre oynandı.
Keyif verdi.

ApoCaN28
27.11.2010, 21:43
Bu kez şansını çok iyi değerlendirdiğini düşünüyorum =)

Mert Oğuzlu61
27.11.2010, 21:59
adam hırs yapmış beyler, dağılın :):):)

Uğurtan
27.11.2010, 22:01
Bugün iyi gözüktü haftaya 11'de başlayacak.

Göreceğiz..

Kubilay ŞAHİN
27.11.2010, 22:13
Tebrikler.. Aynen devam kara bela..:)

Serdær
27.11.2010, 22:40
Jaja'nın golünden önce Yattaranın çalımlarını tekrar izleyebilsek :cool:

Uzun zamandır görememiştik :o

Keramettin
27.11.2010, 22:42
Yattara ne zaman üst üste yedek kalsa sonradan girdiği bir maçta süper oynuyor ve onbire giriyor .

Tekrar üst üste 11'de oynayınca iyi oynayamıyor ve yedeğe alınıyor . Buda böyle sürüp gider ...

pReN@_61
27.11.2010, 22:50
Bugün seni izlemek keyif verdi Karabela..

ozturk
27.11.2010, 22:51
bugün iyiydi nispeten. en azından 10 kişi oynatmadı takımı

ESER
27.11.2010, 23:01
oyuna girdikten sonra gayet iyiydi. top tutup rakibi cikarmadigi gibi tehlikeli de oldu.bravo ibo

Atakan
27.11.2010, 23:03
ayağına aldığı ilk topta rakibe sarıyı yedirdi..

sağdan katapult misali yolladığı ortalar cabası. ama ben onun yerinde olsam o kadar orta yapmam.

yazık oluyo, zira elimizde pivot bir santrfor yok. zaten o yüzden kanat organizasyonuyla attığımız gol de yok neredeyse..

iki kişiyi birbirlerine doladığı pozisyonda olduğu gibi içeriye oynamalı ya da kendi denemeli şansını..

kısacası, senin varlığın yeter, gerisi teferruat..
Kısa ve öz.

Ali Yerlikaya
27.11.2010, 23:09
Cok özlemisin seni Karabela... ;)
Kendini artik topla bugün bence cok iyiydin...
Haftaya Burakin yoklugunda herhal ilk 11 de cikarsin bu sansi i degerlendir... ;)

AKSOY_61
27.11.2010, 23:18
Maçtan önce inşallah beni utarndırır dedim öyle de yaptı.Bence çok güzel oynadı.

Asi Çaykaralı61
27.11.2010, 23:51
Bence bugün iyi bir performans sergiledi haftaya ilk 11'da başlayacaktır diye düşünüyorum :)

LaZ_KoPaT
27.11.2010, 23:51
Seni böyle görmek ne kadar güzel ibo haftayada dokturursun inşallah

sakaryalı.61
27.11.2010, 23:56
çok iyiydi aynen devam...

hamucera
28.11.2010, 00:20
herkes beğendi bi ben mi beğenmedim yahu,

yani beğenmedim derken, eski Yattara'yı izledikten sonra bu Yattara ile kıyasladığımda iyi gelmedi bana,

Fener maçında çok daha iyiydi, şu top ayağına geldiğinde eskisi gibi depar atsan da oyunculara çalım atmak için gelmelerini beklemesen daha iyi olur aslında, tamam çalımladın bu maçta ama ya çalımlayamazsan, önceki maçlarında atamamıştın mesela,

ben daha iyi olmasını bekliyorum, çünkü Yattara bu değil

Onur Şeref
28.11.2010, 00:25
Daha iyi ama daha da iyi olacak inşallah.

Samet Yildirim
28.11.2010, 00:41
Iyidi dahada iyi olmali eski yattara gibi degil tabiki ama o formuna yaklasacak insallah...bugün iyidi istekliydi sag tarafi isleyis halede getirdi...

sukran61
28.11.2010, 00:55
iyi oynadi bence haftaya Buragin yerine oyanar calimlarini sevsinlerrr

mashal61
28.11.2010, 01:14
Yetenek var mı? Sonuna kadar var.
Kullanma oranında sorun. İstikrar desen; hem fiziksel hem mental olarak devamlılığı yok.
Amacım üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Ama skor 1-3 iken Umut'a vermediği pasa takılıp kaldım. Rakibin pas hatasında topu alıp şut çektiği pozisyon. Ben burada kötü niyet yoktur diye düşünüyorum. (Daha çok öyle olmasını temenni ediyorum.) Sadece görmedi veya hatalıydı diyerek geçmek istiyorum.
Sezon sonunda sözleşmesi bitiyor. Sözleşme yenilense de satılsa da hayırlısı olsun. Ama artık Yattara'ya olan güvenim büyük oranda bitmiştir. Geri gelmesi için ancak birkaç maçı tek başına kazandıracak hareketler yapacak ki, belki !
Diyeceğim son söz; hayırlısı olsun Trabzonspor için.

deneme61
28.11.2010, 02:01
bu mac ozledıgım yattara dan goruntuler vardı.devam ederse yenı yıne yattara olur

FC-ST-PAULI-61
28.11.2010, 02:07
Insallah cuma günü 90 dakika oynarsin,Sampiyonluk Kupamizi kaldiracaksin bu sene büyük kaptan

Armağan Dere
28.11.2010, 02:16
Yattara bu maçta "ben daha ölmedim" dedi. Buca maçında Burak'ın da oynamayacak olmasıyla şov yaparsa kime şaşırmasın...

Burak Yattara'nın yedeği olması gerekirken tam tersi olduğunu anlaması ve yüzüne su çarpıp ligin 2.yarısında o eski Yattara'yı görmemiz imkansız değil...

İlker ToSun
28.11.2010, 02:36
önceki maçlarda ne olursa olsun bi sonraki maç oynatılmayacağını biliyordu baktı burak cezalı duruma düştü "ulan acaba mı?" dedi ve oynadı :)

iyiki de oynadı, gözlerimin pası silindi

ama o da biliyorki olimpiyatta ilk 11 çıkması için buca maçında 3 gol 2 asistle oynaması lazım

r9emre
28.11.2010, 03:01
Yattara yeteneklerinden ve yapabileceklerinden sadece ufak bir kuple sundu bize haftaya şenliği siz görün renktaşlarım. :)

Kötü bir Yattara bile senede 3-4 maç kazandıracak hareketler yapar.Bakınız:Fenerbahçe ve Sivasspor maçları.

İyi bir Yattara ise yaklaşık 9-10 maçın direk sonucunu etki eder.Bu adam bize lazım.En kötü ihtimalin de bile rakiplerin yedekte oyuna girince tamamiyle maçın kaderine etkileyebilecek yeteneklere sahip bir futbolcunun olduğundan endişe duyacaktır. ;)

GuRBeTCii61
28.11.2010, 07:33
Dünki performansi iyiydi ve boyle bir oyuncu yedek kulubende oturuyorsa, takim kalitesini ortaya koyar bu. Gelecek hafta Burakin cezasi nedeniyle ilk 11'de yer alacagini zannediyorum.

Hüseyin İlkin
28.11.2010, 12:46
Yattara bugüne kadar iyi oynadığı her maçtan sonra formasını sırtına giymiştir.

Ama sorun, Yattara'nın bu iyi oynadığı dediğimiz maçların azlığıdır.

Bu sene 14 hafta boyunca kaç maç sayabiliriz mesela? Pek fazla olmadığı ortada.

Burak'ın yeri garantiymişte, Yattara o yüzden oynayamıyormuş...

Bak sen!

~

Yaptığı ortalar çok ciddi silah olmasına rağmen içeride bunu bitirecek isimlerin olmaması Yattara adına talihsizlik.

Şuan en iyi yapabildiği şey bu. Ve bunlarda sonuçsuz kalınca, oyunu yavaşlatması ile çoğu zaman görünen isteksizliği ön planda oluyor.

Alibeyoglu
28.11.2010, 13:11
yattara her zaman yattaradir
sözlesmesi uzadilmali

güneyli
28.11.2010, 13:23
Yattara 2.yarıyı bekliyor.Formda yattara 2.yarı.Sözleşme yenilemek için.Şampiyonluk sürecinde katkı için.Sözleşmeyi geciktirdikçe kazanan trabzonspor olacaktır.

Semra
28.11.2010, 13:54
seviyorum seni be İbo, maçta topu alıp gidişin ortaların harikaydı, inş. bu sene yüzümüzü daha çok güldürürsün, ama istikrar şart....
galiba buca maçında daha çok süre alır, eminim yine muhteşem işler yapacaktır, Allah utandırmasın...

Kazım Uzunboy
28.11.2010, 14:53
Yattara göz doldurdu

Bordo-Mavili ekibin Gineli yıldızı İbrahima Yattara yedek başladığı Gaziantepspor karşısında oyuna girdikten sonra etkisini gösterdi.

http://foto.fanatik.com.tr/news/423x238/2010/11/28/fft1mm1260118.jpg

Karşılaşmanın 58. dakikasında Burak Yılmaz’ın yerine oyuna dahil olan Yattara başarılı futboluyla alkış aldı. Gaziantepspor defansının sol tarafını hallaç pamuğu gibi atan Gineli oyuncu, diri görüntüsüyle de dikkat çekti. Teknik direktör Şenol Güneş’in de İbrahima Yattara’nın Gaziantepspor önündeki olumlu performansından çok memnun olduğu öğrenildi.

www.fanatik.com.tr

OZDEN61
28.11.2010, 15:28
cogu kişi begenmiş ama ben begenmedim. aldıgı paraya gore oynu yok. rakip 10 kişi olunca calım denemesi yaptı buda futbolu fantazi amaçlı izleyenlerin hoşuna gitti, sürekli sağ çizgide bekleyerek top almaya çalıştı, serkanın koşu yolunu kapattı, bazen o koşmuyor serkak onu gecip koşuyor, bu performansıyl ilk 11 oyuncusu değil. ts raf ömrünü doldurmaya yakın oyunculardan

Tatar Kemal
28.11.2010, 15:30
yattara bu takıma her zaman lazım. ligin ikinci yarısında fırtına gibi esecektir. inşallah futbolu bizde bırakır.

FC-ST-PAULI-61
28.11.2010, 15:31
cogu kişi begenmiş ama ben begenmedim. aldıgı paraya gore oynu yok. rakip 10 kişi olunca calım denemesi yaptı buda futbolu fantazi amaçlı izleyenlerin hoşuna gitti, sürekli sağ çizgide bekleyerek top almaya çalıştı, serkanın koşu yolunu kapattı, bazen o koşmuyor serkak onu gecip koşuyor, bu performansıyl ilk 11 oyuncusu değil. ts raf ömrünü doldurmaya yakın oyunculardan
allah askina abi ya hep ayni seyleri yaziyorsunuz futbolu fantezi izleyenlerin hosuna gitmis de ne demek oluyur? ozaman iki kisiyi yatirdigi zaman umuta pas vermeyip kendisi vururdu.Yeter artik birakin su adamin yakasini.Inadina Yattara

OZDEN61
28.11.2010, 15:41
allah askina abi ya hep ayni seyleri yaziyorsunuz futbolu fantezi izleyenlerin hosuna gitmis de ne demek oluyur? ozaman iki kisiyi yatirdigi zaman umuta pas vermeyip kendisi vururdu.Yeter artik birakin su adamin yakasini.Inadina Yattara

sen begenirsin tabii; 1 sene yatıp senin cebinden para almadı;

sana bir macta 1-2 hareketiyle rakibi yatırıp kaldırması yeter,

sen tv de kameranın gösterdiği pozisyonları izliyorsun, stadta izle kamera göstermediği zamanlar görürsün, adam sadece cizgide bekliyor,

su anki oyunu sadece kendine, takım oynu takıma uyumu zayıf,

ilk geldiğinde iyiydi, hedefleri vardı, takımla oynuyordu, şimdi adam doyuma ulaştı paraya doydu, hedefi kalmadı, o yüzden sadece kendine oynuyor.

adamın yeteneği cok fazla ama bu yeteneği daha ileriye gideyim diye kullanmıyor, oyle olsaydı her mac iyi oynardı, büyük maçları kazandırırdı, avrupada daha iyi bir takıma giderdi. bende boyle olsun isterdim, bi messi den , bi ronaldodan neyi eksik, kabiliyet var ama futbol hedefi yok... ben adamı kotülemiyorum, takımdaki her oyuncuyu oynadıgı sürece desteklerim, ama bu oyunuyla takıma katkısı az, bu yüzden şenol hoca onu ilk 11 e oynatmıyor, bu yüzden onun adı şenol güneş.

mehmetdoğan
28.11.2010, 15:43
şu an çok iyi olmasa da 2,yarı bize çok lazım olacak yattara

Travelair
28.11.2010, 15:45
Serkan topu taşıyor, Yattara kenarda bekliyor. Kaç defa oldu. Kaçsa Serkan önüne bırakacak direk çizgiye inmiş olacak ama bekliyor adam. Alınca da etrafında futbolcu da bulamayınca 1-1 1-2 1-3 gibi fantastik çalımlara kalıyor işi

Hürgün Aygün
28.11.2010, 17:24
Hep böyle oynaman dileğiyle teşekkürler Yattara.:)

Ilelioglu
28.11.2010, 18:06
Gaziantep;

Sonradan oyuna girdin ama katkin büyük oldu, ileride ayaginda tuttugun toplar ile takimi cok rahatlattin...

Insallah daha cok calisip ilk on birdeki yerini alirsin...

:);)

Uğurtan
28.11.2010, 18:12
Şuana dek olan performansı ile hayatta sözleşme yenilemem..

Ama sene sonunu görmekte fayda var..

Performansını artırabilirse ve kulübün önereceği ücreti kabul ederse ne ala..

Pazarlık dahi ederse kapı önüne..

Atılay
28.11.2010, 18:17
Öyle yorumlar var ki millet kendini ya kulüp başkanı zannediyor yada takımın teknik direktörü

FC-ST-PAULI-61
28.11.2010, 18:20
Öyle yorumlar var ki millet kendini ya kulüp başkanı zannediyor yada takımın teknik direktörü
aynen katiliyorum renktas, hayatta sözlesme yenilemem diyenler var,size kalmiyor bu isler :)

Osman Yavuz
28.11.2010, 18:30
Özlenilen seviyeye geldiği bir karşılaşmaydı.Haftaya kilidi çözmeye büyük katkı sağlayacak.

Cafer Bulur
28.11.2010, 21:23
Dün oyuna girdikten sonra etkili oldu ama bu yattara nin su anda iyi oldugu anlamina gelmez.

Rakip demoralize olmustu ve eksikti,yattara nin etkili oyununda bununda etkisi vardi.

Haftaya buca macinda gercek yattarayi izleme firsati bulacagiz.

Misina
28.11.2010, 21:27
Bazı arkadaşların genç kızların Tarkan hayranlığı gibi Yattara hayranlığına bürünmesine anlam veremiyorum.7-8 maçtır varlığıyla yokluğu belli olmayan ancak bu hafta 10 kişi kalmış antepe bir iki bilek yapan adamı baş tacı yapıyorsunuz.

Erkin Ekşi
28.11.2010, 21:33
Serkan topu taşıyor, Yattara kenarda bekliyor. Kaç defa oldu. Kaçsa Serkan önüne bırakacak direk çizgiye inmiş olacak ama bekliyor adam. Alınca da etrafında futbolcu da bulamayınca 1-1 1-2 1-3 gibi fantastik çalımlara kalıyor işi

yanlis burada zaten.
yattara oyundayken serkanin topu tasimamasi lazim. kaldiki mac boyunca yattaranin ayagina giden topa atladigina dahi sahit oldum. serkanin yapmasi gereken yattaranin defansif acigini kapatmasi topu kaptirdigi zaman aninda mudahalede bulunmasi ve eger becerebilirse yattaranin kosu yoluna top atmasi.
atmasada olur colmana selcuga versin onlar atsin.

geliyor giriyor yattaranin dibine topla sonra topu sola atiyor yada iceri deparla girip birakiyor orda geri kosuyor sonra.

Gökhan KAN
28.11.2010, 21:34
Akın abi bunu bende birçok kez dile getirdim. Artık Yattara oyunu kendi yönlendirmek, kendi dağıtım yapmak, kendi herkesi koşturmak istiyor..

Uğurtan
28.11.2010, 21:38
aynen katiliyorum renktas, hayatta sözlesme yenilemem diyenler var,size kalmiyor bu isler :)

İnsanların düşüncelerine laf yetiştirmekte size kalmıyor..

Önce haddini bileceksin..

ugurozturk
28.11.2010, 23:06
Yattara, super oynadin.. hep boyle devam edersin insaallah.

FC-ST-PAULI-61
28.11.2010, 23:26
İnsanların düşüncelerine laf yetiştirmekte size kalmıyor..

Önce haddini bileceksin..
sanane istedigim zaman yetistiririm;)

hakan196761
29.11.2010, 03:31
Bazı arkadaşların genç kızların Tarkan hayranlığı gibi Yattara hayranlığına bürünmesine anlam veremiyorum.7-8 maçtır varlığıyla yokluğu belli olmayan ancak bu hafta 10 kişi kalmış antepe bir iki bilek yapan adamı baş tacı yapıyorsunuz.

Yattara ya biz antep macından degil geldigi günden beri hayranız . Bu sezon pek bir varlıgını göremesekde sonucta kulubumuzun bir futbolcusu , burdaki herkezde yattaranın ne kadar yetenekli bir futbolcu olduğunu biliyor inanıyorum önümüzlerdeki maçlarda forma buldukça daha iyi hale gelcektir

KUTADGU
29.11.2010, 09:55
Yattara belki eski günlerden bir kaç hareket sergilemiş olabilir ama kesinlikle takım kurgusunu yerinden oynatıyor.

Yattara öncesi eşit ve dengeli oynayan takım Yattara sonrası topu kaleye atmak değil de sağ çizgideki Yattara'ya ulaştırmak için çabalamaya başlıyor sanki.

Bu haliyle kesinlikle ilk 11 için çok yetersiz.
Hele tam ve daha diri rakiplere karşı kesinlikle güvenilemez.

Üzerindeki korkaklığı atar, fizik gücünü arttırır, bir takımın oyuncusu olduğunu hatırlarsa şampiyonlukta büyük pay sahibi olan oyuncuların başında gelir.
Aksi halde, sadece bir kaç çalımla taraftarın gönlünü kazanmak kurnazlığıyla devam eder gider...

ilhan
29.11.2010, 10:32

Takım sahibi zannedenlere ne demeli? İstediği futbolcuya defol diyenler, bu adam niye oynuyor diyenler vs. :)

Great White
29.11.2010, 10:34

hiç sorma yav!

bazılarının da 85 lik huysuz kocakarılar gibi yattara' nın her bir şeyine kulp bulmaktan başka yaptıkları bir halt yok nedense..

Cengiz Çubukcu
29.11.2010, 10:39
geçmiş maçlarda ortalama oynayan Yattarayı yerin dibine sokmadıysak bu maçtaki biraz kıpırdamasından dolayı da onu göklere çıkarmayacağız elbet...Buca maçında Burak olmamasına rağmen Şenol hoca'nın onu yine 11'de başlatmayacağını son yarım saat oynatacağını düşünüyorum....

Mustafa ÖZDEMİR
29.11.2010, 10:44
burak olmadığı için mutlaka 11de olması lazım...

seyduna_efil
29.11.2010, 12:53
geçmiş maçlarda ortalama oynayan Yattarayı yerin dibine sokmadıysak bu maçtaki biraz kıpırdamasından dolayı da onu göklere çıkarmayacağız elbet...Buca maçında Burak olmamasına rağmen Şenol hoca'nın onu yine 11'de başlatmayacağını son yarım saat oynatacağını düşünüyorum....

aynı fikirdeyım bende...şenol hoca maça alanzinho ve enginle başlayacaktır kanatlarda..

Mesut
29.11.2010, 12:58
hadi karabela sahne senın
antep maçında ışık verdın
bucada parla :)

Berkedogan
29.11.2010, 13:06
maç başına yada yönetimin önereceği ücretle takımda kalması lazım öne geçtiğimiz maçlarda ölüsü bile çok etkili .

hamucera
29.11.2010, 13:19
Yattara hayranlığı başka birşeydir, Trabzonspor sevdası başka, Yattara bu oyun ile bu takımda oynayamaz artık gerçek bu. arkadaşları da bunun farkında ve ona eskisi kadar pas atmıyor, çünkü hızlı ve pas odaklı oyun oynuyoruz, ama Yattara topu ayağına aldığında klasik olan şeyi yapıyor, eller önde, rakibin üzerine gelmesini bekliyor. Yapması gereken pasını aktarıp boşa kaçması ama bunu yapmıyor. Antep maçında 3 defa çalım attı diye bu onu yüceltmez,

nasıl ki Umut 2-0 dan sonra gol attığında marifet 0-0 iken gol atmakta diye eleştiriliyorduysa aynı arkadaşlardan bu açıklamayı beklerdim. ama bu arkadaşlar Yattaranın oyunda kaldığı 32 dakika içinde yaptığı 3 hareketi ev rakip mağlup iken yaptığı hareketleri büyük meziyet gibi önümüze sunuyor.

Yattara bu şekilde oynarsa da takımda yer bulamaz kendine,hızlı pas trafiği bol oyun oynamalı, çalım atacak evet ama adamın üstüne gidince atacak, ayağına alıp adamların üzerine gelmesini bekledikten sonra değil, bunu yaptığı sürece rakip defasn hemen yerleşiyor, artık çözdü herkes Yattarayı

asilhamsi
29.11.2010, 13:20
kesinlikle bizim sistemin oyuncusu degil.Kanat forvet oynayamıyor.Bizim sistemde kanat oynayan oyuncular Burak gibi gerektiginde hücum bolgesini cogaltabilmeli.Bu sistemde cizgi oyuncusuna ihtiyac yok.Bu arada Serkan ile uyumsuzlugu cok acık.Ama kafasını kullanıp tum kanadı kullanabilen Serkanı o kullanamıyor.Serkan bindirme yaptıgında ice katedip hücum bolgesini cogaltsa supriz goller bulacak Fener bunu basarabilmisti.Artık belli bir sablonumuz var.Bundan sonra transferlerde bu sablona uygun adamlar secmeliyiz.

Paksoy
29.11.2010, 13:24
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=82900
gugugu Yattara ne adamsın ya :D

Davut Özdemir
29.11.2010, 15:25
Her ne olursa olsun yattara trabzon için bir değer.. sempatikliğiyle, alışılmış yüzü ile önemli bir değer,

Benim nacizane fikrim, yattara ile maç başına olacak şekilde bir anlaşma yapılması.

Parayı da çok seven bu tip bir oyuncunun, daha hırslı ve daha çok oynamayı düşüneceği aşikar:)

Asi Çaykaralı61
02.12.2010, 19:22
Yarın ilk 11'de başlayacaktır diye düşünüyorum Yattara'nın :)

Yarın Yattara'dan beklenetilerim fazla İNŞALLAH karşılayacaktır :)

esra61
02.12.2010, 21:50
ilk 11 başlıyacağı maçlardan önce demeç veriyo süper oynıyacağım herkez gerçek yattarayı görücek diye maç başlıyo yattara fos.umutlar altüst oluyor.
bazende bi bakıyosun yattara öyle oynuyoki tamam bu adam kendini buldu diyosun.ama inş yrnki maçta yine bizleri üzmezde gerçek yattara gibi oynar........kaptan kolbastı oynamak lazım avni akerde

zafer demirci
02.12.2010, 23:35
bu takım yattarasız gayet güsel oynuyor...ewt herkes ister yattarayı ama bu şekilde değil..fatihin dediği gibi yattara 20 maç oynasın trabzon şampiyon olur.....

İlker ToSun
02.12.2010, 23:59
Yattara bu takımda yeri geldiğinde, ayağında topla 3 metre gidemeyenler trilyonlar kazanırken, yıllık bir araba parasına oynatılarak emeği sömürülmüş

yeri geldiğinde göndermek için arkasından kumpaslar kurulan

yeri geldiğinde "günah keçisi" ilan edilen

yeri geldiğinde "kendi teknik adamı için BELA" ilan edilen

yeri geldiğinde "sahtekar", "şovmen" gibi sıfatlara maruz kalan

yeri geldiğinde stadda yuhalanan

bütün bunlara rağmen kaptanlık mertebesine ulaşmış ve herşeyden önemlisi 8 senedir Avni Aker ile birlikte Trabzonspor'da sabit kalan 2 varlıktan biridir.

Evet kimi zaman hataları olmuştur ancak saygıyı sonuna kadar hak etmektedir.

Yattara'nın "hata"ları da hep makul seviyelerde ve olması gerektiği kadar olmuştur. Bu paraya bu kadar yeteneği "arızası" olmadan elde edemezsin. Yattara'nın "arızasız" olanını zaten El-Clasico'da izlersin Trabzonsporda değil.

Ahmet Başkaya
03.12.2010, 07:27
Cumartesi Saat 14:30'da Ligtv de Süper Gol programına konuk olacak .

Kaçmaz o program :D

İbrahim CİHAN
03.12.2010, 19:06
bugün muhtemelen 11desin.. iyi değerlendirirsen formayı kapar bizi de mutlu edersin :) hadi yattara :) mulemonun belini bi kaç kez kırman dileğiyle :)

61_Serhat_61
03.12.2010, 19:08
yattarasiz bir mac ben düsünemiyorum zaten...
insallah cok iyi degerlendirir...

güneyli
03.12.2010, 19:31
İbrahim bugün keyiflendir bizi.ben seni 2.yarı bekliyorum.Fakat bu maçlar ipucu verecek...Klas ayaklar konuşsun.

Faruk UYSAL
03.12.2010, 22:09
Güzel bir asistle 3 puan kazanmamızda büyük katkı yaptı.
Oyundan çıkarıldığını belirten tabelayı gördüğü anda çok üzülmesine rağmen sadece elini yüzüne kapatarak tepki göstermesi takdire şayandı.

seyduna_efil
03.12.2010, 22:10
şahsen bugun yattarayı çıkarmak çok adaletsizceydi..sahada gezen jaja dururken adamın moralini bozmaya hiç gerek yoktu

Bülent Bayraktar
03.12.2010, 22:10
bundan sonra yattaraya tek bir olumsuz düşüncem olmayacak ayda yılda bir iyi oynuyorken kaptan olarak durduğu sahadan alınması büyük bir yanlıştır ,böyle yaparak zaten arada bir oynayan oyuncuyu tamamen bitirmektir bu

Özge
03.12.2010, 22:16
Maçın en iyilerinden biriydi.Hep bir hareket içindeyi.Çıkması çok yanlıştı.Yattara bozma moralini sen böyle oynamaya devam et.

Uğur Ö.
03.12.2010, 22:17
Tek başına çoğu takımın bir maçta gireceği pozisyon kadar bize pozisyon hazırlıyor

Fatih
03.12.2010, 22:18
Yattara'nın oynadığı futbol değil sadece gönül eğlendiriyor taraftar da eğleniyor tabi.
Asisti için kendisini tebrik ediyorum.

Deniz Telci
03.12.2010, 22:18
Yattara'yı eski forumuna kavuşmuş duydum radyo'dan ?

Erkin Ekşi
03.12.2010, 22:20
adam diyorki
savunma yaptim
topsuz alanda oynadim
hucuma katki sagladim.
on tane top hazirladim gol attirdim.

hoca beni niye cikardi?

evet hocam niye cikardin?

FC-ST-PAULI-61
03.12.2010, 22:23
Sana helal olsun Kaptan müthis oynadin

seyduna_efil
03.12.2010, 22:25
adam az kalsın ağlıyordu kulubede yahu..oyuncu değişikliğinde kenndının çıktığını anlayınca elini yüzüne getirdi,o an resmen yıkıldı...iyi oynayan birini bu şekilde küstürmemeli...

DeAgLeMaNyAq
03.12.2010, 22:26
Geçen hafta bıraktığı yerden devam etti. Şovu abartmadığı sürece bu takımda her zaman yeri var...

ahamitokutan
03.12.2010, 22:29
son zamanlardaki en iyi maçını çıkardı bence.yaptığı ortalara düzgün vuran olsaydı 2-3 asisti olurdu şu maçta

Erbay
03.12.2010, 22:34
Afferim paşam :D Adam 35 metreden asist yapıyor yahu çok keskin bir yetenek.

AYYILDIZ
03.12.2010, 22:35
Senol Hoca neden cikardigini acikladi cok mantikli.

Kubilay ŞAHİN
03.12.2010, 22:38
Sen Adamsın..

Aynen devam..

Serdær
03.12.2010, 22:41
Saman alevi gibi parlıyor fakat orta yaptığında kafa atacak golcü yok .

Yattara Ne yapsın ?

Emre ÖZTÜRK
03.12.2010, 22:43
Keşke her maçta karşında Orhan Ak olsa :)

Gökhan KAN
03.12.2010, 22:43
Üzülme be Îbo.

İsa
03.12.2010, 22:45
Çıkması gereken oyuncu Jaja'ydı.

Bugün takım bütün hucum gücüydü neredeyse.

Kazım Uzunboy
03.12.2010, 22:50
Yattara'nın çıkmasına herkes gibi ben de çok şaşırdım. Jaja çıksa daha iyi olurdu sanki.

Ayrıca asist harikaydı Yattara.

Misina
03.12.2010, 23:06
Orhan Ak'a karşı özel bir ilgisi var galiba :D

Kazım Uzunboy
03.12.2010, 23:07
Şenol Hoca maçtan sonra yaptığı ilk açıklamalarda Yattara'nın çıkma sebebini açıkladı. Jaja çıkar ve sonrasında Umut'a bir şey olursa forvetsiz kalırız. :)

Mustafa ÖZDEMİR
03.12.2010, 23:18
harikaydı bu akşam...

Mustafa ÖZDEMİR
03.12.2010, 23:27
goldeki ortası harikaydı...

LaZ_KoPaT
03.12.2010, 23:30
cok iyi oynadigi macta neden oyundan cikardi hoca anlamis degilim bu haliyle buraktan daha iyi oynadigi asikar bence cikmasi gereken jajaydi

Bdeniz_61
03.12.2010, 23:33
Yattara çok iyiydi.

Yaptığı ortalar adrese teslim ortalardı.Ama vuran oyuncu yoktu.

Tebrikler...

Uğurtan
03.12.2010, 23:34
İyiydi..

Ama bazen iyi yaptığı şeyi abartmasa ve tadında bıraksa..

2. yarıda daha hareketli ve daha takıma yönelik oynamaya başladı ancak takım halinde kötüydük bu yarıda da..

h@msi61
03.12.2010, 23:38
Sinirbaz sapkasindan tavsani cikardi ve 3 puani aldik. Bu adam sene boyu daha cok mac cozer, sene sonu da kupayi havaya kaldirir...

AKSOY_61
03.12.2010, 23:39
Son iki maçtır iyi oynuyor inşallah böyle devam eder.

Miraç Atalay Çiftçi
03.12.2010, 23:40
Engin'e yol göstermişsin belli.
İkinizde sürekli bir ileri geri modundasınız.
Yahu az akıllı oynasanız...

sakaryalı.61
03.12.2010, 23:47
adamımsın herzamanki gibi sana olan inacımı hiç yitirmedim...

Osman Yavuz
03.12.2010, 23:48
Bana göre kusursuz oynadı.Herkes oyundan Jaja'nın çıkacağını düşünürken ilginç bir şekilde iyi oynayan Yattara çıktı.Haftaya 70.000 önünde neler yapacak herkese gösterecek.

ilhan
03.12.2010, 23:50
32 orta yapmışız maç boyunca. Geçen hafta kaçtı? Ve Yattara bu maçta tek başına kaç orta yaptı? :)

Paksoy
03.12.2010, 23:51
Oyundan çıkmaması gerekiyordu,bu sene en iyi maçlarından birini oynadı.

Ali Yerlikaya
04.12.2010, 00:12
Yattara bencede bugün iyi bi mac cikardi ama Yattarayi elde tutucaksak (ben tutulmasindan yanayim) ve verim almak istiyorsak kesinikle ama kesinlikle bu müthis ortalarina cevap vericek bi forvet alinmali...

En az 4-5 tane adrese teslim pas atti ama maalesef bu toplari gole cevirebilcek bi forvete sahip degiliz ondandirki kanatlardan attigimiz gol sayisi düsük...
Devre arasi ins senin ortalarini degerlendirebilcek ve seninde degerini artircak bi forvet alinir... ;)

FC-ST-PAULI-61
04.12.2010, 00:13
senin müthis ortalarina kafa vuracak golcü transfer edersek ne mutlu bize

Samet Yildirim
04.12.2010, 00:16
Yattara cok önemli bir futbolcu oldugunu birkez daha gösterdi. Bir pozisyonda orhan Akin bellini kirdi dönene kadar ibo uctu gitti egoistlik yapmak istemedi pas verdi ama olmadi.

Ayrica arkadaslar Iboya hakaret etmeyin !! Yaptigi orta degil adrese teslim bir pasti !! O ortalari yapsa yapsa ibrahima yattara yapar bu ligde ama fatih tekke gibi kafa vuran adam lazim. teofilo bugün hattrik yapabilirdi :)

magicyattara
04.12.2010, 01:00
senin müthis ortalarina kafa vuracak golcü transfer edersek ne mutlu bize

Yanlış hatırlamıyorsam ilk golümüz kafa golüydü..:)

*

İlk golde Umut'un hareketlendiği bölgeye topu ancak böyle bir ayak atardı..müthiş bir zamanlama ile indirdi topu oraya..
Ayaklar hala iyi lakin mücadele anlamında veya takıma adaptasyon anlamında sıkıntı var..takımdan kopuk oynuyor..

Mustafa Yüksek
04.12.2010, 01:02
Yanlış hatırlamıyorsam ilk golümüz kafa golüydü..:)

*

İlk golde Umut'un hareketlendiği bölgeye topu ancak böyle bir ayak atardı..müthiş bir zamanlama ile indirdi topu oraya..
Ayaklar hala iyi lakin mücadele anlamında veya takıma adaptasyon anlamında sıkıntı var..takımdan kopuk oynuyor..

Abi defansın arkasına ne zaman hareketlense etkili oluyor. Hatta hızıyla adam geçmesine bile gerek kalmıyor, gerekirse de daha kolay geçiyor. Ama genelde topu ayağına bekliyor. Bunu yapsın, gerçekten çok rahatlatır bizi.

pReN@_61
04.12.2010, 01:08
Şahane ortalar kesti mücadelesini beğendim.

magicyattara
04.12.2010, 01:10
Takımın temposuna uyum sağlayamıyor..kondüsyon meselesi..bazen pozisyonlarda saklanmayı seçiyor..çünkü devamlı baskı yapmak çok koşmak demek,çok koşmak için de güç lazım o da ibo'da yok..

pReN@_61
04.12.2010, 01:11
Bugün geriye yardım konusunda geçen maçlara nazaran daha iyiydi sanki..

DeAgLeMaNyAq
04.12.2010, 02:15
Lig TV, Yattara'yı keşke haftaya çağırsaydı. Nasıl olsa İBB maçı için İstanbul'a gelecekti...

Emiroğlu
04.12.2010, 02:37
Bence çıkması büyük hataydı.
Daha doğrusu o dakikada çıkması büyük hataydı.
Lakin , bugün gayet istekli oynuyordu.
Zaten en fazla 10 -15 dakikaya oyundan düşecekti , o zaman çıkarmak daha mantıklı olurdu diye düşünüyorum.
Kendimi de yerine koyuyorum , bu kadar istekliyken (ve iyi oynarken) çıkarılmak üzer adamı.
Gerek yoktu üzmeye diye düşünüyorum.