PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Yattara

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

ilhan
28.10.2009, 22:22
Cem arin,

Her yazılanı kaale almamak lazım. Her yazanı da. :) Mesela benim gibi yapınız. Belli bir kaç kişiyi okuyunuz bu başlıkta. İnanın çok iyi oluyor. ;)

magicyattara
28.10.2009, 22:28
Cafer bir ara Yattara'ya destek verici mesajların vardı.1-2 ay önceydi sanırım.
Hatta inanmamıştık o mesajları senin yazdığına.
Ne oldu yahu 180 derece dönüş yaptın.

Cafer Bulur
28.10.2009, 22:38
Cafer bir ara Yattara'ya destek verici mesajların vardı.1-2 ay önceydi sanırım.
Hatta inanmamıştık o mesajları senin yazdığına.
Ne oldu yahu 180 derece dönüş yaptın.
Evet vardi ama sivas macinda oynamasi gereken yattaranin halen daha oynamamasi bu destegimi geri cekmeme neden oldu.

Bir futbolcu izin gününde bodruma gidiyorsa ve bu durumda yalanlanmiyorsa o futbolcu oynamak icin cok caba göstermiyor demektir bence,bu sadece bir örnek.

Basindan beri yattara nin iyi bir profesyonel olmadigini düsünüyordum,halen da ayni yerdeyim.

Benim destek verip vermemem önemli degil gerci.

Anıl C
28.10.2009, 23:01
şimdi londrada dil kursunda brezilyalı bi arkadaş youtube'dan açmış ronaldo'yu izliyor
ben rahat dururmuyum. açtım yattara'nın klibini. arkadan geliyo kazım koyuncu'nun melodisi :)
gör dedim futbolcu nasıl olurmuş
izledikten sonra hemen sordu bana kim bu diye :D
açın yattaranın önünü!!!!
dalga dalga geliyor yattara!!!!
az kaldı...

Ahmet Başkaya
29.10.2009, 01:29
şimdi londrada dil kursunda brezilyalı bi arkadaş youtube'dan açmış ronaldo'yu izliyor
ben rahat dururmuyum. açtım yattara'nın klibini. arkadan geliyo kazım koyuncu'nun melodisi :)
gör dedim futbolcu nasıl olurmuş
izledikten sonra hemen sordu bana kim bu diye :D
açın yattaranın önünü!!!!
dalga dalga geliyor yattara!!!!
az kaldı...

Tayfun'un videosunu hazırlarım Ramos ile takas edelim diye köpek olur Madrid :) ...

İstikrar....

Hocada, taraftarda , oyuncuda ......

Anıl C
29.10.2009, 02:15
Tayfun'un videosunu hazırlarım Ramos ile takas edelim diye köpek olur Madrid :) ...

İstikrar....

Hocada, taraftarda , oyuncuda ......

sordu zaten video yeni mi diye
girmedim detaya :)

Ahmet Başkaya
29.10.2009, 02:24
sordu zaten video yeni mi diye
girmedim detaya :)

İyi yapmışsın ....

Yattara büyük oyuncudur , büyük topçudur , büyük futbolcudur ...

Fakat büyük takım topçusu mudur ?

Mustafa Yüksek
29.10.2009, 02:30
Büyük takım topçuluğu kitabı nerede satılıyor?

ilhan
29.10.2009, 10:08
- Ahmet,

Bence yapamazsın. Hele hele Ramos ile mukayese edilecek bir videoyu sen değil dünyanın en büyük video tasarımcıları gelse yapamaz. Ben de bu kadar iddia ediyorum.

Ramos yahu. İronisini yaparken bile insan iki defa düşünür.
Sergio Ramos.

:)

---

Bu arada ben de büyük takım kıstasını merak ediyorum ve ekliyorum. Bende büyük takım taraftarı olamam. Ne yapayım şimdi? Trabzonspor'u mu bırakayım?

BALKAN 06
29.10.2009, 10:30
tüm marketlerde :rolleyes:

yattara iyi topçudur büyük yetenektir ama iyi profosyenel değildir(para,kaytarma ve trübüne oynama hariç)
büyükten kastımız barca-manu-bayern-real-milan-juve-arsenal ise sen yattarayı orda düşün bakalım oynatırlarmı,
ama cevabın fevri değil samimi olsun.
hatta bırak onları futbolda söz sahibi ülkelerin dişli takımlarını düşün,
veya bizim 3 bacıları düşün yattarayı oynatırlarmı(şimdiki yattarayı)
zaten ışık görselerdi her zaman diyorum yattarayı bizden koparırlardı
neyse
bunu da okumayın en iyisimi,
bari bjk maçını alsın da tekrar geri dönüşü için 15 maç beklemeye razıyım ben...

Mollasalihoğlu
29.10.2009, 11:32
zaten ışık görselerdi her zaman diyorum yattarayı bizden koparırlardı

Buna katılmıyorum işte..
Biz istemedikten sonra istanbul bizden futbolcu alamaz..

BALKAN 06
29.10.2009, 11:41
Buna katılmıyorum işte..
Biz istemedikten sonra istanbul bizden futbolcu alamaz..
benim ruhum,takım sevgim,hırsım da onu diyor ama malesef gerçek öyle değil,
marko yu nasıl aldılar,şota,fatih ve gökdeniz i,step i nasıl aldılar
ha sen diyebilirsin ki onlar kendisi isedi öyle gitti,
yattaranın sakatlıkları-istikrarsızlıkları ve isteksizlikleri olmasın 3 bacılar zaten verirdi yıllık 4 milyon gavur parasını bak bakalım gidermi gitmezmiydi kara bela:cool:

yani burdan aslında şu çıkıyor efsane kadrodaki şampiyonluklar eskide kaldı paran varsa bu alemde iddalısın yoksa böyle poçalar durursun...

Erbay
29.10.2009, 11:43
Bilgin Gökberk, Yattara Katar'a gitti denildiğinde güzel bir yazı yazmıştı.

İlginç bir adamdı.
Dünyada nesli tükenen futbolculardandı.
Sempatik, karizmatik.
Rakip takımı yok edebilecek özelliklere de sahipti.
Kendi takımını yok edebilecek özelliklere de...
Onun için Belçika"dan 3"e 5"e geldi.
Hani adam kadını pavyonda görür, aşık olur evlenir, sonra ondan ev kadını yaratmaya çalışır ya...
Sanki pres yaparken tanıştılar onla.
Sanki alan daraltırken...
* * *
Ne, nerede doğduğu belliydi, ne de ne zaman doğduğu.
Ne kaç yaşında olduğu...
Belki 40 yaşında.
Belki 4.
Belki de 74, 64, 14...
Ne dese inanmak zorundaydık.
* * *
“İçiyor” dediler.
Ondan daha az yetenekli olanların, Real"de, Milan"da kendisinin 8-10 katına oynamalarına kafasını takıyordu belki.
O içmesin de kim içsin?
Bir şişe Milan"a, bir şişe Real"e.
Sonra birer tane daha...
Mesela saçını kanarya sarısına boyatması...
Taa Madrid"den, Milano"dan fark edilmek istiyordu garibim.
Ve...
Yüzündeki o ifade...
Karşısında oynadığınızı düşünsenize.
Bacak arası atsa da ifadesi aynı.
Bacak arası yese de...
Çalım atsa da aynı.
Yese de...
Tekme atsa da yese de...
Gol atsa da gol yese de...
Fenalık gelir adama.
* * *
Trabzon onu böyle tanıdı, başka bir Yattara yaratmak istedi ondan.
Kaçtı...
Katarlı"ya.
O rahat bıraksa bari onu.
Ve...
Bordo ve mavinin yanında üçüncü bir renkti.
Çok özleyecek onu Trabzon.
Trabzonlu.

Mollasalihoğlu
29.10.2009, 11:49
benim ruhum,takım sevgim,hırsım da onu diyor ama malesef gerçek öyle değil,
marko yu nasıl aldılar,şota,fatih ve gökdeniz i,step i nasıl aldılar
ha sen diyebilirsin ki onlar kendisi isedi öyle gitti,
yattaranın sakatlıkları-istikrarsızlıkları ve isteksizlikleri olmasın 3 bacılar zaten verirdi yıllık 4 milyon gavur parasını bak bakalım gidermi gitmezmiydi kara bela:cool:

yani burdan aslında şu çıkıyor efsane kadrodaki şampiyonluklar eskide kaldı paran varsa bu alemde iddalısın yoksa böyle poçalar durursun...

İstanbul alamaz dedim..

Aziz Yıldırım'ın ulaşamadığı tek hayali Gökdeniz'dir mesela.. Sinan Engin'in ise Fatih Tekke'dir..
Atay Aktuğ Fener'e topçu yok dediğinde Aziz Yıldırım'ın 10-12 milyon $ teklif ettiğini duymuştum Gökdeniz'e.. Trabzonspor dışında hiçbir takım bu teklife hayır diyemez Türkiye'de..

Yurtdışı ayrı konu, oraya gidiyorlar.. Zaten benim iddiam da futbolcular takımlarını çok seviyor şeklinde değil..

Mollasalihoğlu
29.10.2009, 11:53
Trabzonspor'un yıldız futbolcusu Ibrahima Yattara, yaklaşık 1.5 yıl önce başvurduğu Türk vatandaşlığına geçiş işlemlerinin uzatılmasına İstiklal Marşı'nı seslendirerek tepki gösterdi.

Gineli oyuncu dün akşam yapılan antrenman öncesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Türk bayraklarıyla poz verilmesi sırasında da, İstiklal Marşı'nı okuyarak yetkililere ikinci kez mesaj gönderdi. İstiklal Marşı'nın ilk mısrasını eksiksiz okuyan Yattara, takımdan ayrılmasının gündemde olduğu dönemde vatandaşlığa geçiş işlemlerini dondurmuş, ancak sonra yeniden başlatma kararı almıştı. Gineli oyuncu daha önce de, "Artık Türkçe konuşmayacağım. Türk vatandaşlığım kabul görene kadar röportajlarımı Fransızca vereceğim" diyerek Türk vatandaşlığına geçmek istediğini vurgulamıştı. Trabzon Valiliği'nde Türk vatandaşlığına geçiş işlemleri öncesi yapılan Türkçe mülakatta, hem okuma, hem de konuşma sırasında çok başarılı bulunan Yattara, ülkesinin milli takımında oynadığı için Nobre ve Aurelio'nun yararlandığı imkanlardan faydalanamıyor. Gineli oyuncunun Türk vatandaşlığına geçmesi için başvuru tarihinden itibaren 5 yıl geçmesi gerektiği açıklandı.

ilhan
29.10.2009, 11:57
Televizyonlarda istiklal marşımızı okuyormuş gibi yapan yabancı futbolcuları gösterirlerdi eskiden. Hatta Daum'da tam anlamıyla okuyamazdı ama okumaya çalışırdı. Yattara'yı çıkarsınlar televizyona bir çok kişiden daha iyi okur.

İstediğin kadar kabul etme Yattara, sen de artık bizim gibi Türk sayılırsın. :) Sana ulaşma fırsatım olsa, sadece Atatürk'ün portresini hediye ederdim. Evinin duvarına as diye. :)

Özge
29.10.2009, 12:53
Yattara'ya bak ya:)Umarım Lig Tv'de gösterir görmek istiyorum:)

Ali Tunahan Güllü
29.10.2009, 12:59

Özge abla holigan.comda videoda vardı yanlış hatırlamıyorsam:)

Dursun Kaplan
29.10.2009, 13:49

Buyur Özge. :)

http://www.holigan.com.tr/st.php?p=5_trabzonspor

Sağdaki ilk video.

Özge
29.10.2009, 13:55
Özge abla holigan.comda videoda vardı yanlış hatırlamıyorsam:)

Buyur Özge. :)

http://www.holigan.com.tr/st.php?p=5_trabzonspor

Sağdaki ilk video.
Teşekkürler.:)İzledim ama çok kısa:p

Dursun Kaplan
29.10.2009, 13:55
Ben bizzat Yattara'yı getireceğim sana merak etme. :D

Çoğu insandan iyi söylüyor ama. :)

28TS61
29.10.2009, 14:01
iki mirildanmis haberde ise baya bi abartmislar yine :(

ama eminimki yattara istiklar marsimizi bizler gibi söyleyebilir

Ahmet Başkaya
29.10.2009, 14:09

Ben sana sadece en önemli şartını söyleyim , İstikrar....

Profosyonellik, her zaman çok önemlidir ...

Yoksa Ronaldinho , gibi olursun allah korusun ... Dünyanın en iyi oyuncusu denilirken birden Milli takıma alınmazsın...

Adriano gibi olursun dünyanın en iyi forvetlerinden denilirken şampiyonlar ligi kadrosuna almazlar seni ...

- Ahmet,

Bence yapamazsın. Hele hele Ramos ile mukayese edilecek bir videoyu sen değil dünyanın en büyük video tasarımcıları gelse yapamaz. Ben de bu kadar iddia ediyorum.

Ramos yahu. İronisini yaparken bile insan iki defa düşünür.
Sergio Ramos.

---

Bu arada ben de büyük takım kıstasını merak ediyorum ve ekliyorum. Bende büyük takım taraftarı olamam. Ne yapayım şimdi? Trabzonspor'u mu bırakayım?

Ustam , Tayfun belki biraz abartıdır ancak , Yattara , Alanzinho , Tabata , Elton gibi dribbling yetenekleri olan kişilerin çok mükemmel videolarını hazırlayabilirsin ...

Ve bunu çok mükemmel bir şekilde yapabilirsin ... Ancak çoğu zaman önemli olan o çalımların olduğu 1 dakika değil kalan 89 dakikadır ...(Bana göre )

Yattara , yattara gibi olsun başımın üstünde ... Hala odamda boy posteri en üst yerdedir fakat kendi , kendini yedi ve gönderilmeli ...( Bana göre )

irfan61
29.10.2009, 14:24
Bizim yattarayı sevdigimiz kadar Yattara da bizi ve Trabzonsporu seviyorsa cıksın aslanlar gıbı oynayıp bjk macını alsın ve ne kadar büyük bir futbolcu oldugunu herkese kanıtlasın.

M.S.SOFU
29.10.2009, 19:06
yav her maç öncesi buraya umut dolu mesajlar yazılıyor sonuç: fiyasko
antep maçından önce dedik ki bu adam çıkar sakatlanır sonra çıkar görürsünüz yattarayı ne oldu
1 hafta ceza yiyen ben oldum...niye? doğruları söyleyip acı gerçek olan yattara nın artık işe yaramadığını söylemek mi
birileri çıkıp bu takımın geçmişle kazanmadığını söyleyebilmeli.ha söyleyince ceza alnıyor o ayrı mesele...
tamam yattara çok mühim bir oyuncu ama artık onun devri kapandı
çünkü oynayamıyor bu çok açık ve net
forumda yattrayı savunanlara dikkat ederseniz aman şöyle yaptıydı böyle yaptıydı deniliyor
kimse çıkıp kardeşim bu adam geçen maç şöyle iyi oynadı o yüzden bu hafta oynamalı diyen yok
niye
adamın bir önceki maçları artık iyi geçmiyor
biz de gün geçtikçe tarihe bakmaya başlıyoruz
sonuç:çıkmaz sokak

Serdær
29.10.2009, 21:31
Yattara'dan İstiklal Marşı'lı tepki

Trabzonspor (http://www.cnnturk.com/guncel.konular/trabzonspor/69/index.html)'un Gineli futbolcusu Ibrahima Yattara, bir buçuk yıl önce başvurduğu Türk vatandaşlığına geçiş işlemlerinin uzatılmasına İstiklal Marşı'nı seslendirerek tepki gösterdi.

Yattara, dün akşamki antrenman öncesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (http://www.cnnturk.com/guncel.konular/cumhuriyet.bayrami/573/index.html) nedeniyle Türk bayraklarıyla poz verilmesi sırasında İstiklal Marşı'nı okuyarak yetkililere mesaj gönderdi.

İstiklal Marşı'nın ilk mısrasını eksiksiz okuyan Yattara, takımdan ayrılmasının gündemde olduğu dönemde vatandaşlığa geçiş işlemlerini dondurmuş, ancak sonra yeniden başlatma kararı almıştı.

Gineli oyuncu daha önce de, "artık Türkçe konuşmayacağım. Türk vatandaşlığım kabul görene kadar röportajlarımı Fransızca vereceğim" diyerek Türk vatandaşlığına geçmek istediğini vurgulamıştı.

Trabzon Valiliği'nde Türk vatandaşlığına geçiş işlemleri öncesi yapılan Türkçe mülakatta, hem okuma, hem de konuşma sırasında çok başarılı bulunan Yattara, ülkesinin milli takımında oynadığı için Nobre ve Aurelio'nun yararlandığı imkanlardan faydalanamıyor.

Gineli oyuncunun Türk vatandaşlığına geçmesi için başvuru tarihinden itibaren beş yıl geçmesi gerektiği açıklandı.

CNNTürk

Dip.Ing.Mag.
30.10.2009, 02:01
anlamadigim olay nasil oluyorda 1 bucuk yildir vatandaslik verilmiyor , sebebi nedir bunun? nobresi mobresi hemen aliyorda yattara neden alamiyor? bunda bizim yönetiminde mi beceriksizligi var nasil is bu?

Emre
30.10.2009, 04:05
gitme zamanı geldi diye düşünüyorum

Dursun Kaplan
30.10.2009, 09:28
http://foto.fanatik.com.tr/test/YazarlarYeni/SERHATDEMIRTAS-PORTRE.jpg

30 Ekim 2009

'Büyük' mü gerçekten?

Trabzonspor'a sahada 'yürekli', saha dışında ise 'adam' lazım.

11 kişiyle oynanan, milyonları peşinden koşturan oyunu kişiselleştirmemek, ancak ‘kişi’ bu sayılanların önüne geçiyorsa tabloya bakmak gerekir.

Vatandaş olacak süreyi geçen ama mülakatı ‘angarya’ görüp sonra da kendince ‘marşlı’ mesajlar gönderen, kolbastıyı ve ‘damar’ yapmayı da öğrenen yıldıza bir bakalım...

Önce saha içi; 203 maç 34 gol 73 asist. İlkinin ortalaması 0.16 (6 maçta 1 gol), ikincisinin 0.35 (3 maçta 1 asist). Kendisinin Trabzonspor’da bulunduğu dönemlerde diğer devlerin ‘büyük’ futbolcularının verilerini vermiyorum ki, moral bozmayalım!

Hangi takımın yıldızıydı!
Kurtardığı (Yıllar önce İstanbul’daki Galatasaray maçında hatırı sayılır katkısı vardı) lig ve Avrupa’da ‘büyük’ maçı hatırlayan hatırlatsın.

Yıldız olduğu dönemi ise ben hatırlatayım; Fatih Tekke, Gökdeniz, Szymkowiak ve Mehmet Yılmazlı, yani bol yıldızlı Trabzonspor.

Avrupa’da 2 kez kızardı, herkesin yüzünü kızarttı. Biri Anorthosis, diğeri Galati. Trabzonspor iki ‘sıra dışı’ rakibe de elendi.

Az daha sahada kalalım... Bu kez yakına, yöneticilerinin bile, “Ağrım var diyorsa inanmak zorundayız” diyerek şüpheyle yaklaştıkları geçen sezona uzanalım. ‘Büyük’ maçlarda hep sakattı ‘büyük’ topçu. Artık ‘euro’ mu, adale çekmesi mi dersiniz, siz bilirsiniz. Hani tam da o sıralar Araplar istemiş, o da “Her şey ailem için” demişti...

Geniş aile... Süper dizi. Ama onunkisi dizi değil film gibi.

Bir öneri, madem aile genişti, keşke 15 dakika değil de daha fazla gösterebilseydi yeteneklerini... O zaman dernek bile kurabilirdi. Ha bir de niye kimse onu keşfedemedi ya da etti de transfer etmedi. Ya Avrupalılar işi bilmiyor ya da onunla ilgili çok şey öğrendi!

Bodrum ‘sakat’ yerdir
Çıkmak istemiyorum saha dışına ama kaptan ya bakmak lazım dışarıya da...

Ki Trabzonspor’un her kaptanının hayatı ‘didik didik’ edildi, herkes kendine göre eleştirdi. Ama bunlar kişiye değil herkese ‘falso’ değil mi!

Meşhur geceleri, yöneticileri de, hocaları da, mekan sahipleri de biliyor...

Hatta telefonu kaybolduğunda, “Oh be tüm telefonlar silinmiştir” diyen idarecileri de ben biliyorum...

Çıkmışken saha dışına devam edelim.. Sakat gitmiş Bodrum’a... Gitmesin, gezmesin, sosyalleşmesin demem, diyeni sevmem. Futbolcu herkesten çok sosyal olmalı ki, konuşmayı bilsin, adam gibi cevap ve tepki versin.

Ama bir de kıymet bilsin, kendine dikkat etsin, sorumluluk taşısın, sonra istediği yere taşınsın...

Son sözüm taraftara...
Tayfun’u yuhlayan, Barış’a kızıp aynısını yapana gülen, Ergin’i kaçıran, artık benim için sadece sözde futbolcu fabrikası olan PAF’tan oyuncu oynatılamamasında rol oynayan... Hepiniz ayıp ediyorsunuz.

Trabzonspor’a sahada ‘yürekli’, saha dışında ise ‘adam’ lazım.

61’i veren, kaptanlığı emanet edip, tavanı ona gösterenlerin de bir daha düşünme zamanı gelmiştir, belki de geçmiştir...

Not: Durum ‘düşene vurmak’ değil, tekrarı detaylandırmak. Yattara, yarın sahada ter döker, eskiye döner, saha dışında kaptanlığa ve kendini ailesinin ferdi gibi seven insanlara layık olursa ilk alkışlayan olma sözümüz senettir...

Serhat Demirtaş

Fanatik

murat
30.10.2009, 10:20
Serhat Demirtas kardesimiz hic sordumu kendine hangi forvetlere bu asistleri yapti yattara? Istatistik olarak konusmasi birkere hata! fazla geriye gitmeye gerek yok sadece gecen sene alti pas icinde gokhan ve umutun kacirdigi gollerin yarisi atsaydilar abartmaden 10 asist daha eklerdik yattaraya.

Once forvetini koy ortasahani koy sonra yattaraya isi birak sen. Sonucta bu adam sag acik oynuyor iyi toplar almaliki orta yapsin.. Simdi cok formda degil ama 2-3 aydir mac oynamiyan biri ancak bukadar oynar. Ben seviyorum yattarayi ve bukadar ustune gidilmesine karsiyim. Yattaraya sira gelmeden once gitmesi gereken cok topcu var..

isimsiz_61
30.10.2009, 10:52
-[ooD;2737675']anlamadigim olay nasil oluyorda 1 bucuk yildir vatandaslik verilmiyor , sebebi nedir bunun? nobresi mobresi hemen aliyorda yattara neden alamiyor? bunda bizim yönetiminde mi beceriksizligi var nasil is bu?
bende hep aynı sotuyu düşünüydum

Tolunay Abdioğlu
30.10.2009, 12:02
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2874-3B3H9L6T.jpg

oulcan_ts
30.10.2009, 12:17
Yattara hakkında son durumu bilen var mı ?

anth
30.10.2009, 12:26
Serhat Demirtas kardesimiz hic sordumu kendine hangi forvetlere bu asistleri yapti yattara? Istatistik olarak konusmasi birkere hata! fazla geriye gitmeye gerek yok sadece gecen sene alti pas icinde gokhan ve umutun kacirdigi gollerin yarisi atsaydilar abartmaden 10 asist daha eklerdik yattaraya.

Once forvetini koy ortasahani koy sonra yattaraya isi birak sen. Sonucta bu adam sag acik oynuyor iyi toplar almaliki orta yapsin.. Simdi cok formda degil ama 2-3 aydir mac oynamiyan biri ancak bukadar oynar. Ben seviyorum yattarayi ve bukadar ustune gidilmesine karsiyim. Yattaraya sira gelmeden once gitmesi gereken cok topcu var..

BU düşüncenize katılmakla birlikte, Yattara'yı savunanların tek savunmaları bu yöde ne yazık ki? Yattara orta yapıyor ama vuran yok...

Benim gibi Yattara'nın miladını doldurduğunu savunanların savunması ise mental olarak Yattara bu takıma yara sağlayamayacağı yönünde.

Ne yazık ki milli maçlar arasında verilen 3 günlük izinde Yattara mükemmel bir profesyonellik gösterek henüz tam iyileşmemişken ve idman eksiği had safada iken Bodrum'da eğlenmeyi seçti. Burada belki hocamızın da suçu vardı. 3 aydır zaten gezen futbolcuya o ara neden izin verildi o da tartışılabilir bel ki.

Yattaara'nın en iyi dönemlerinden bir örnek vereyim sizlere.Dinamo Kiev'le şampiyonlar ligi ilk maçımız da Yattara sakatlamıştı. Hemen o akşam yapılan açıklamada çok önemli bir şeyi olmadığı 1 hafta dinlendirilip rövanş maçında sahada olabileceği yönündeydi. Maç 21:45 de oynanmıştı. Takım, gece yada sabah kaçta Trabzon'a döndu bilmiyorum ama Yattara o sabah henüz öğle olmadan koltuk değnekleriyle Meydan' da idi. Sonra mı? Tabi ki ikinci maçta oynayamadı.

Yattara'ya kızanlar kendine ve dolayısıyla Bu takıma, bu taraftara haksızlık yaptığı için kızmaktadır. Yoksa kim istemez ki İyi bir Yattara izleyelim.

Son sözüm bekleyin düzelecek , gelecek diyenlere: 7 senedir bekliyoruz, ozaman Yattara gençti dedik, şimdi 29 da oldu. Onu bekleyeceğime Barış'ı Göksu'yu, Hasan'ı beklerim.

AKSOY_61
30.10.2009, 12:52

Hocam hangi forvet tuttuğunu atıyor?
Fatih tekke de az kaçırmıyordu zamanında.

Hatta geçenlerde bi istatistik koydular biz gökhan ünalın çok fazla kaçırdığını düşünürken fatih tekke girdiği pozisyonlara oranla daha fazla gol kaçırmış.

Yattaradaki performans düşüklüğünde forvetlerin etkisinin çok fazla olmadığı için söylüyorum bunları.konu yattara gelince '' e takımda forvet mi var ki adam asist yapsın'' diyenler çok.
bu mantıkla gidersek '' e geçen sezon tsl deki en fazla gol atan ikili kimdi'' '' o zaman yattara neredeydi''diye soru sormak geliyor akla.

Tabiki gökhan ünalla umutu toplasan kafa hakimiyeti konusunda fatih tekkeye ancak yetişebilir bu kabülüm ama geçen sene koskoca sezonda sürekli 2 forvet oynadık bu forvetler yattaranın kenardan yaptığı adam gibi ortaların kayda değer miktarını gole çevirmişlerdir bence.
adam gibi orta diyorum çünkü geçen sene yattaranın alakasız ortalarını hatırlıyorum, alda at denilen pasları eskisine oranla çok az oldu yattaranın.

3..4 sene öncesinde yattara böyle dağa taşa orta yapmazdı, alakasız orta yapmaz maçı izleyenler de hocanın yattarayı çıkarmasını istemezdi.
Bu sen zaten yüzünü göremedik, geçen sezon da bunların dışında bi de dünyanın en güzel 5. golü aklımda kaldı başka da bişey yok.

Kısa kesersek yattaradaki düşüşü sadece forvetlere bağlalamak lazım en büyük düşüş kendisinde.

Birtan Karaman
31.10.2009, 20:49
http://www.yenisafak.com.tr/resim/site/mac0d56d8b70d56d8b8by.jpg

Şu Terse Yatırması Yok mu Rakibi Beni Bitiriyor :)

magicyattara
31.10.2009, 21:12
"Yıldız olduğu dönemi ise ben hatırlatayım; Fatih Tekke, Gökdeniz, Szymkowiak ve Mehmet Yılmazlı, yani bol yıldızlı Trabzonspor.

Avrupa’da 2 kez kızardı, herkesin yüzünü kızarttı. Biri Anorthosis, diğeri Galati. Trabzonspor iki ‘sıra dışı’ rakibe de elendi."

Beyinsizlik bu olsa gerek.
Önce,"aslında Yattara hiç birşey değil" demeye getireceksin.
Sonra,"o olmadığı için şu maçları kaybettik" diyeceksin.
Ulan madem adam sana göre çok önemli bir futbolcu değil,neden kaybedilen turları onun yokluğuna bağlıyorsun.

Ve bu hatayı bu forumda yapan çok adam var.
Anorthosis maçı açık bir hakem faciasıdır.Eğer iki sarı kartın ikisine de kart diyen varsa sabaha kadar tartışırım.

Dip.Ing.Mag.
01.11.2009, 03:12
hadi yattara bir hirs yap su bjk macinda döktür göster kendinide sustur seni elestirenleri diyecem ama biliyorum sen yine cikacan sahaya dolasan bir iki orta yapacan hareket cekecen , sonra oyundan cikacaksin , insallah bu sefer yaniltirsin beni, derbilerin cogunda yoksun dogru durust bir derbi aldigini hatirlamiyorum bu sefer yap biseyler

Birtan Karaman
01.11.2009, 11:25
Bjk Maçında Eski Yattara Gibi Oynarsa Taraftarın Gözüne Öyle Girer. Kayseri Maçında ki Gibi Devam Ederse Vay Haline Bu Sefer.

Anıl C
01.11.2009, 18:44
Yattara neden oynamıyormuş?

Trabzonspor’un oynamadan yıldızlaşan futbolcusu Yattara ile ilgili spekülasyonların ardı arkası kesilmiyor.
Kimileri, Yattara’nın sakat olduğu için oynamadığını, kimileri hocanın oynatmadığını, Ekspres spor müdürü Ali Kemal Yazıcı ise ‘Yattara’nın takım kaptanı yapılmadığı için’ oynatılmadığını iddia ediyor.
Can Karyağdı- Turgay Beşyıldız’ın hazırladığı Karambol sayfasında ise, Can Karyağdı,
‘Hoca, Yattara’yı neden kovdu’ diye bir yazı kaleme aldı.
Can’a göre Yattara; Hoca tarafından aforoz edilmiş!
Can İstanbul’da meydana gelen olayı şöyle anlatıyor ; ‘Galatasaray maçında Yattara kamp kadrosunda. Oynamasına kesin gözüyle bakılıyor. Maçtan önce Yattara, Metin Diyadin’in yanına geliyor ve ‘Metin Hoca ben iyiyim. Ben oynamak istiyor’ diyor. Metin Hoca’da ‘Tamam Broos’a söyleyeyim’ diye cevap veriyor.
Metin Diyadin, Broos’a Yatttara’nın kendisine söylediklerini aktarıyor. Broos da Yattara’yı yanına çağırıyor. ‘İyi misin’ diye soruyor. Yattara da, ‘Yok hoca ben sakatım’ diyor.
Broos, Metin Diyadin’e ‘Hani sakat değildi bu’ diyor. Metin Diyadin şaşkınlık içersinde sinirleniyor ve Broos’a ‘Hocam az önce kendisi gelip söyledi oynamak istediğini, şimdi de size oynayamam diyor’ ve ardından ‘Hocam lütfen Yattara’yı toplantıdan çıkartır mısınız’ diyor. Broos da yardımcısının isteğini yerine getirerek Yattara’ya dönüp, ‘Lütfen toplantıdan çıkar mısınız? Bu maçın kadrosunda yoksun’ diyor. Ne yapmaya çalıştığı anlaşılmayan Yattara maçı Tjikuzu ile birlikte tribünde izliyor.’
Can Karyağdı, Yattara’nın yardımcı hocalara sürekli oynamak istiyorum demesinin altındaki nedenin maddiyat olduğunu iddia ediyor ve yazısını şöyle noktalıyor;
‘Uzun süredir oynamayan ve bu nedenle pirim ve maç başı anlamında kazanımlardan yoksun kalan oyuncunun, sakatlığını hiçe sayarak bir an önce oynamak istediği dedikoduları var’
Yattara, sakatlığı mı yoksa başka nedenlerden ötürü mü oynamıyor bilmiyoruz.
Trabzonspor doktorları, Yattarı’nın iyi olduğunu söylüyorlar.
Yattara, Metin Diyadin’e ‘oynarım’, Hoca’ya ise ‘sakatım’ diyor.
Yattara’nın oynayıp oynamamasında maç başı alacakları veya pirimin etkili olacağını düşünmüyorum. Çünkü yabancı oyuncularla yapılan sözleşmelerde garanti para miktarı oldukça yüksek!
Yattara ya gerçekten sakat veya parasını alamadığı için çamura yatıyor!
Ali Kemal Yazıcı ise farklı bir görüşte ısrar ediyor ve ‘Yattara’nın derdi kaptanlık’ diyor.
Yazıcı şunları söylüyor; ‘Gineli futbolcu sezon başında kaptan Hüseyin Çimşir ile anlaşma yapılmaması üzerine geçen sezon 3. kaptan olduğu için kaptanlığın kendisine verilmesini beklemiş. Barış Memiş’in giydiği 61 numaralı formanın kendisine verilmesinden sonra kaptanlığı bekleyen Yattara, sezon başında kaptanlığın Egemen’e verilmesi ile içine kapandı ve bundan olumsuz etkilendi. Yakın çevresine kaptanlık benim hakkımdı, neden verilmedi şeklinde serzenişte bulundu.’
Yattara’nın sakatlığının ötesinde bir sıkıntısının olduğu kesin.
Bu sıkıntının kaynağı para mı yoksa takım kaptanlığı mı?
Orası belli değil!

Teknik kadrodaki çekişme!

Can Karyağdı’nın aktardığı olay, gerçekten ilginç!
Yattara, Metin Diyadin’e ‘oynarım’, Broos’a ise ‘oynayamam’ diyor.
Hem de üç- beş dakika ara ile!
Ayrıca, Metin Diyadin, Hoca’ya ‘kadro dışı bırak’ diyor, Hoca da anında yerine getiriyor.
Broos gerçi doğrusunu yapıyor.
Bu arada takip ettiğim kadarıyla yönetimden bazı isimler Broos’a sanki karşı, ayrıca teknik kadroda ve kulüpteki bazı kişilerde de Ünal fobisi var gibi!
Bu kesimin korkusu Broos giderse ve yerine Ünal gelirse!
Bir kulübün başarılı olması için önce, içte birlik sağlanacak.
Çalışanlarıyla, teknik kadro ile yönetimle uyum içersinde olunması gerekir.
Trabzonspor, bu sezon teklemesinin bir nedeni de içteki bu çekişmedir, diye düşünüyorum.
Başkan Şener ve yönetim kurulu bu konuyu mutlaka gündemine almalı.
Ayrıca, üç- beş başlı bir idari ve teknik yapılanma Trabzonspor yarar değil zarar getirir

Hasan Kurt İle Oltaya Vuranlar
http://www.kuzeyekspres.com.tr/news_detail.php?id=11283

Özge
02.11.2009, 12:57
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2888-4F2J4L8Q.jpg

Sanırım yine Cem Yılmaz'ın Arog'daki hareketini yapıyor:)

Süleyman50
02.11.2009, 13:06
Trabzonspor, sel nedeniyle kullanılamaz hale gelen, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bulunan Trabzon Karadenizspor'a ait sahada çalıştı. Yattara antrenmanda şov yaptı.
Süper Lig'de hafta sonu sahasında Beşiktaş ile karşılaşacak Trabzonspor, 2 günlük iznin ardından çalışmalarına yeniden başladı.
Ankaraspor'un ligden düşmesi nedeniyle haftayı maç yapmadan geçiren bordo-mavililer, önceki gün yaşanan selin ardından iki sahanın kullanılamaz hale gelmesinden dolayı, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bulunan Trabzon Karadenizspor'a ait sahada çalıştı.
(A) takımın yer aldığı binanın alt katında bulunan mutfak, yemekhane ve depo bölümünü de su basması sonucu yaşanan elektrik arızası nedeniyle futbolcular Trabzon Karadenizspor'a ait soyunma odasını kullandılar.
Teknik direktör Hugo Broos yönetiminde yapılan antrenmana, Almanya'da ameliyat olan ve tedavisini sürdüren Zafer ile hafif sakatlığı bulunan Tjikuzu katılmadı. Tjikuzu'nun salonda çalıştığı bildirildi.
-YATTARA, NEŞELENDİRDİ-
Bordo-mavili futbolcular, antrenmanda koşunun ardından yarı sahada çift kale maç yaptılar. Çift kale maçta kaptan Egemen'in formasını giydiği yeşil takım, Gökhan Ünal'ın formasını giydiği kırmızı takımı 3-2 yendi.
En son Song'un attığı gol ile galip gelen yeşil takımda forma giyen İbrahim Yattara, tüm takım arkadaşlarına üçlü çektirdi.
Hüseyin Avni Aker Stadı'ndaki maçlarda taraftara 'üçlü' çektiren Egemen'i taklit eden Yattara, teknik heyeti ve futbolcuları neşelendirdi.
Trabzonspor, bu akşam yapacağı antrenmanla Beşiktaş maçının hazırlıklarını sürdürecek.
AA

Fatih Özkan
02.11.2009, 14:25
Beşiktaş maçında sana fırsat verildiğinde mükemmel bir oyun koy ortaya da utandır beni!

Mert Oğuzlu61
02.11.2009, 14:31
Anorthosis maçı açık bir hakem faciasıdır.Eğer iki sarı kartın ikisine de kart diyen varsa sabaha kadar tartışırım.

ilk sarı kartını hatırlamıyorum ama 2. sarı kartta hakem düdüğü çaldıktan sonra topu sinirli bir şekilde havaya uçurmuştu, sonrasını biliyorsunuz zaten. bu kart doğruydu ama ilk sarı kartı hatırlayamadım yorum yapamayacağım ona.

Vural Kuyumcu
02.11.2009, 18:03
"Yattara misyonunu doldurdu"

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'den çarpıcı açıklamalar. Lig TV'nin lokomotif programlarından biri olan Futbol Gündemi'ne konuk olarak katılan Şener takımın şu anki durumundan Hugo Broos'a, Fatih Tekke'den Yattara'ya kadar önemli açıklamalar yaptı.

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=63444

Ali Tunahan Güllü
02.11.2009, 18:06
Başkan net konuşmuş bu sezon sonu ayrılık yaşanabilr.

Murat'
02.11.2009, 19:01
Acaba Beşiktaş maçında takımdaki yerini alacak mısın çok merak ediyorum Yattara.

Fatih Özkan
02.11.2009, 19:09
Formayı giymenden çok, güzel oynayıp oynamaman önemli benim için!
Boş yere sahada gezineceksen tribünden izle çok daha iyi olur!

Cafer Bulur
02.11.2009, 21:22
Yattara hakkinda yaptigimiz kamuoyu olusturma cabalari sonuc vermis olacak ki baskanimiz bugün yattara misyonunu doldurdu seklinde bir aciklama yapti.:)

Dogru yoldasin baskanim,devam et....:)

Erdem Keser
02.11.2009, 21:28
"Yıldız olduğu dönemi ise ben hatırlatayım; Fatih Tekke, Gökdeniz, Szymkowiak ve Mehmet Yılmazlı, yani bol yıldızlı Trabzonspor.

Avrupa’da 2 kez kızardı, herkesin yüzünü kızarttı. Biri Anorthosis, diğeri Galati. Trabzonspor iki ‘sıra dışı’ rakibe de elendi."

Beyinsizlik bu olsa gerek.
Önce,"aslında Yattara hiç birşey değil" demeye getireceksin.
Sonra,"o olmadığı için şu maçları kaybettik" diyeceksin.
Ulan madem adam sana göre çok önemli bir futbolcu değil,neden kaybedilen turları onun yokluğuna bağlıyorsun.

Ve bu hatayı bu forumda yapan çok adam var.
Tebrikler.Tokatlasaydınız bu kadar etkili olmazdı sanırım:D
+

Cem arin,

Her yazılanı kaale almamak lazım. Her yazanı da. :) Mesela benim gibi yapınız. Belli bir kaç kişiyi okuyunuz bu başlıkta. İnanın çok iyi oluyor. ;)
Aslanım Yattara.

Muhammed
02.11.2009, 21:32
Yattara ayrılsada bu ligin gördüğü en iyi kanat oyuncusu olarak kalmaya devam edecek. İstanbul'daki Beşiktaş maçlarında iyi oynardı muhterem, hatta fb-ts maçında fb li taraftarlar yattarayı göstererek tutun onu diye bağırıyorlardı. Olimpiyat stadındaki galatasaray maçıda unutulmaz. Acaba bir daha bu yetenekte bir oyuncu gelir mi?

Cafer Bulur
02.11.2009, 21:36
Yattara ayrılsada bu ligin gördüğü en iyi kanat oyuncusu olarak kalmaya devam edecek. İstanbul'daki Beşiktaş maçlarında iyi oynardı muhterem, hatta fb-ts maçında fb li taraftarlar yattarayı göstererek tutun onu diye bağırıyorlardı. Olimpiyat stadındaki galatasaray maçıda unutulmaz. Acaba bir daha bu yetenekte bir oyuncu gelir mi?
Yattaradan daha az yetenekli ama takim oyununa ayak uyduracak oyunculara ihtiyacimiz var.

Yetenek hersey demek degil,bahsettigimiz oyun bir takim oyunuysa.

Muhammed
02.11.2009, 21:40
Yattaradan daha az yetenekli ama takim oyununa ayak uyduracak oyunculara ihtiyacimiz var.

Yetenek hersey demek degil,bahsettigimiz oyun bir takim oyunuysa.

Valla Yattara'nın ilk 2 yılda oynadığı futbolu oynayacak oyuncu Türkiye ligine bir daha gelmez.

Cafer Bulur
02.11.2009, 21:44
Valla Yattara'nın ilk 2 yılda oynadığı futbolu oynayacak oyuncu Türkiye ligine bir daha gelmez.
Neden gelmesin, iyi ve yerinde arastirmalarla yattara nin yeri dolar.

Zamaninda yattara yi kesfeden özkan sümer yeni bir kesfe daha imza atabilir.

ilhan
02.11.2009, 22:21
Başkanın açıklamalarının kendine gelen kısımlarını görmek isteyen insanlar kendilerine nasıl da pay biçmiş. Ne yazıktır ki o zihniyette insanlar yine yönetimi çuvallamakla, bir sezonun kaybı olmakla suçlamaktadır. Yine aynı zihniyet kendine gelinen noktada rol biçmiş ve sanki kendi başlattığı bir kampanyaymış gibi sonuç beklemesi içerisinde olup akabinde bütün gelişmeleri sahiplenen bir politika izlemiştir. Maalesef böyle olan insanlarla aynı takımı tutuyorum. Ama en güzeli hiçbir olaya muhalif olmamak ve sadece kenardan, kıyıdan köşeden izlemek en doğrusu olacaktır.

Yine aynı zihniyet zamanında yönetimin eleştirilmesi karşısında sırf muhalefet olmak adına yönetimi eleştirenleri eleştirip akabinde safını değiştirip yönetimi eleştiren pozisyona geçmiştir.

Aşılması gereken çok nokta var. Kırılması çok güç tabular var. Ama dikkate alınmaması gereken bir çok zihniyet var. :)

Yattara "benim nazarımda" bu ülkenin en yetenekli futbolcusudur. Oynayıp oynamamasının çetelesini tutmam. Niye tutayım? İşim değil. Benim için ülkenin en yetenekli futbolcusunu herkesle tartışmam. Kimseye karşı da savunmam. İsteyen istediği gibi eleştirsin istediği şekilde "biz demiştik" naraları eşliğinde takılsın.

Yattara misyonunu Fatih, Szymek, Gökdeniz'li takım dağıldığında doldurmuştu. Ama bunu göremeyenler, görmeyenler ve hiç göremeyecek olanlar maalesef hep var. İşin acısı var olacaklar.

Erdem Keser
02.11.2009, 22:24
İlhan, tebrikler dostum.

Muhammed
02.11.2009, 22:53
Başkanın açıklamalarının kendine gelen kısımlarını görmek isteyen insanlar kendilerine nasıl da pay biçmiş. Ne yazıktır ki o zihniyette insanlar yine yönetimi çuvallamakla, bir sezonun kaybı olmakla suçlamaktadır. Yine aynı zihniyet kendine gelinen noktada rol biçmiş ve sanki kendi başlattığı bir kampanyaymış gibi sonuç beklemesi içerisinde olup akabinde bütün gelişmeleri sahiplenen bir politika izlemiştir. Maalesef böyle olan insanlarla aynı takımı tutuyorum. Ama en güzeli hiçbir olaya muhalif olmamak ve sadece kenardan, kıyıdan köşeden izlemek en doğrusu olacaktır.

Yine aynı zihniyet zamanında yönetimin eleştirilmesi karşısında sırf muhalefet olmak adına yönetimi eleştirenleri eleştirip akabinde safını değiştirip yönetimi eleştiren pozisyona geçmiştir.

Aşılması gereken çok nokta var. Kırılması çok güç tabular var. Ama dikkate alınmaması gereken bir çok zihniyet var. :)

Yattara "benim nazarımda" bu ülkenin en yetenekli futbolcusudur. Oynayıp oynamamasının çetelesini tutmam. Niye tutayım? İşim değil. Benim için ülkenin en yetenekli futbolcusunu herkesle tartışmam. Kimseye karşı da savunmam. İsteyen istediği gibi eleştirsin istediği şekilde "biz demiştik" naraları eşliğinde takılsın.

Yattara misyonunu Fatih, Szymek, Gökdeniz'li takım dağıldığında doldurmuştu. Ama bunu göremeyenler, görmeyenler ve hiç göremeyecek olanlar maalesef hep var. İşin acısı var olacaklar.

Noktasına, virgülüne kadar katılıyorum İlhan abi. Tebrik ederim yazı için...

hakankutlu
03.11.2009, 00:11
Özledik be Yattara hadi gel artık...

Ahmet Kuru
03.11.2009, 01:10
Başkan Yattara için misyonunu doldurmuş desene 2-3 hafta sonraki olası iyi bir performansta havadan tamamen değişeceğini düşünüyorum...
Yattara'nında bu sezon takımdan gönderileceğine zerre kadar inanmıyorum...

hakankutlu
03.11.2009, 01:46
Önceden de diyorum şimdi de diyorum.Bu adam çayırda çiçek toplarken sakatlanmadı.İyileşince ki buda BJK'ye denk geliyor bir patlayacak tam patlayacak.İddacılar +3 yazsın sadece Yattara yetecek bence.Ben bu adama güveniyorum.Bu adam çoğu Trabzonsporlu'dan daha fazla Trabzonspor'lu.Ne yapar ne eder.Bize BJK galibiyetini getirir.

İleli
03.11.2009, 01:56
ozkan sumer yattarayi kesfetmedi belcikaya karel dehaenyi izlemeye gitti ayni takimda oynayan yattarayida gorunce aldi geldi onu tamamen tesaduf yani..
yattara benim gozumde biteli 3 sene yani syzmekli tekkeli donemde bitmisti benim icin, suan formda ise son ama son sans verilmeli artik onuda kullanamazsa devre arasinda yollar ayrilmali, zaten fuzuli para veriliyor takimdaki en cok kazanan 2.futbolcu yanlis hatirlamiyorsam..

Osman Yavuz
03.11.2009, 02:07
Şöyle nostalji yaratıyorum kafamda da seni ilk seyrettiğim Samsunspor maçı gözümün önüne geliyor.O hazırlık maçıyla başlayan sevgi Konya maçıyla devam ediyor.

Sayısız unutulmaz jeneriklik hareketlerin,

Orhan Ak'ı iki kere kadrajdan çıkarttığın o gol ve sonrasındaki sevincin,

İbrahim Üzülmez'in çimleri yolduğu gün,

Roberto Carlos'a hayatının en kötü anlarını yaşattığın an,

Avni Aker'deki Fenerbahçe resitalin,

Ankaragücü maçında Orkun'a yaptığın sihirbazlık,

Samsun maçında 6 kişiyi ipe dizer gibi dizip attığın gol,

Baki'yi aptal edişin,

Osman'a futbolu bıraktırışın,

Yaptığın onlarca asist,

Galatasaray'lı 4 adamın içinden hayalet gibi geçişin,

kolbastıyı bütün Türkiye'ye tanıtışın,

sempatik konuşmaların ve daha neler neler

Gözümün önüne geliyor da;

Bana çok güzel, keyifli 6 yıl yaşattığın için sana teşekkürler Yattaram. İyiki geldin iyiki varsın.Yolun her zaman açık olsun.

cem arin
03.11.2009, 05:49

benim de baskanin aciklamalarini dikkatle izlememin sebebi tam da buydu! Burada ki insanlarin onun agzindan cikanlari nasil yorumlayacaklarini merak ediyordum! benim trabzonsporla olan bagim yurtdisinda olmam,ülkeyi sevmemem ve dolayisiyla da ziyaret etmememden dolayi biraz virtuell bir sey! Bir maclari seyrediyorum canim isterse ve formalar güzelse forma aliyorum ve internet ancak bir ck insan olaya cok farkli bakiyor! felsefesi futbola dayanan yasamlar va ve bir de hastalikli beyinler.

yattara icin baskandan daha olumlu sözler beklerdim ancak baskan yine ucu acik laflar edince ortalik bazi arkadaslarin da istedigi ya da özledigi üzere kurdun sevdigi puslu havaya dönüverdi!
biryandan onun bir ise yaramadigini düsünen insanlarin diger yandan onun satilmasini istemesini anlayamiyorum! Iyi olmayan bir oyuncuya kim 5 milyon euroyu verecek bunu da bu akli ilerilere sormak lazim!
kanimca yattarayi seyircisi yönetimiyle bitirmek üzereyiz! bu takima 200 macta 30 gol 75 asistle katkisini kimsenin yadsiyamayacagi bir oyuncunun en kötü döneminde yaninda olmayarak onu sirtindan hancerlemis olmayi bir yana birakalim yattarayi silmekle aslind aülkede ki trabzon imajina da cok büyük zarar veriyoruz!
sadece yattara yüzünden trabzonsporlu oldugunu varsaydigim cocuklara üzülüyorum biraz da...

cafer1978 gibi insanlarin da artik nerelerine kina yakacaklarini düsünme vakti yaklasiyor. onlar iste böyle döneklerdir! yildiz arayan gökyüzüne baksin diyen adamdan yeni bir yildiz bulmasi icin medet umup dilenmeye baslarlar. geldiginde yattaraya yaptiklarini ona yapabilmek söyleyebilmek icin. cafer gibi insanlarin bizim bir oyuncumuz üzerine yazdiklarini bir gsli trabzonsporlu bir oyuncu icin yazmazdi sanirim.

legend_of_61
03.11.2009, 07:39
simdiden yolun acik olsun

Serdar A
03.11.2009, 09:19
Bana göre Yattara'yı bu takım içindeki önemli parçalardan biri yapan yanlızca bir dönem ligin en elit kanat oyuncusu olması değildi .

Yattara üzerinden , bu saatten sonra 8-10 milyon euro gibi rakamlar kazanmak mümkün değil . Ağır sakatlıklar , çok kötü yönetilmiş(kurgulanmış) transfer süreçleri yaşadı .

Açıkçası bir kaç yıl sonra Yattara'nın başka takımda jübile yaptığını görmek içimi burkar . Şota'da olduğu gibi , Hami'de olmadığı gibi .

Samet Yildirim
03.11.2009, 15:31
Yattara degil bu baskan ve bu yönetim misyonunu tamamlamistir..

Baskan: Yattara misyonunu tamamladi !

Gelde simdi adamdan top oynamasini bekle, yazik yazik.

--------------------
-Katar olayinda sakatken tesislere alma baska yere yola, tesislere almadigina göre tedavisini yapma,
-Yollamadan yani imzalar atilmadan önce HasanYener yöneticimiz cikar, yattara söyle yapyior böyle yapiyor artik gitmeli der
-Mahmut Aksu cikar yattara gitmeli der
-Baskan cikar misyonunu tamamladi der
-Yattara müdürlügü acilmali der
-Ersun Hoca gitti 2 gün sonra ligtv ye aciklamalar yapti ve hüseyin-yattara gönderilecek dedi bunu öylesine söylemiyor bildigi icin söylüyor..

Ondan sonra millet yattara niye oynamiyor der, oynamaz tabi ben ayak bile basmam takir takir alirim parami oynamadan, sikiysa gönderin derim..

Bu yönetim gelmeden önce yattaranin degeri vardi en azindan onuda yok ettiler..

Bu baskanin-yönetimin gitmesini cani gönülden bekliyorum...

ESER
03.11.2009, 16:00
bu taraftardan vefa beklentisi nedir yonetimler yada baskanlar icin? hizmet edecegi iddaasinda olan kisiler aday olur ve o surec icinde kongre uyeleri ve camia tarafindan samimi gorulen secilir , ne yapmasi gerekiyo taraftarin hata yapana sirf vefa gostermek adina yaninda saf tutmasi mi? yoneticiler avutulmak pofpoflanmak icin degil hizmet etmek icin seciliyorlar..ve karsiligini da kulubun baskani yada yoneticisi olmanin kendilerine sagladigi statuyle de fazlasiyla aliyorlar.. baskan iyiyken yaninda da hataliyken saf degistirenlerer demis bir arkadasimiz.. evet aynen oyle.. iyi yonetmeleri icin secilenlere, basarisiz oldugunda da padisahim cok yasa demez tabi ki kimse..hatta dememelidir ki hatasini anlasin ve dogrulari yapmaya calissin.. her yaptiginin dogru oldugunu dusunenler yuzunden 25 yildir ozledigimiz hatta bircogumuzun tadamadigi basari gelmiyor bir turlu..bu taraftarin mi yoksa kotu yonetimlerin mi hatasi?

Armağan Dere
03.11.2009, 16:05
Belki de Başkan ''misyonunu tamamlamıştır'' derken yattaranın kaç haftadır (yıl olarak) yattığını ve 61 numaralı formayı aldıktan sonra daha çok çalışması gerektiğini ve Trabzonspor'un başarısı için çalışması gerektiğinin altını çizmek istemiştir..Tabi Yattara gibi süper profesyonel adam bunu nası anlar bilinmez.. Mesela ben yazdığım gibi anladım...Ancak cumartesi maçta çıkarsın takır takır top oynarsın ben dahil herkesin yüzünü kızartırsın..Başkan da sana güzelliğini yapacaktır...

Kazım Uzunboy
03.11.2009, 16:34
Yattara 2-3 maçta güzel oynar, alır milletin gönlünü. :)

EMRE HASANOĞLU
03.11.2009, 16:54
yattara 2-3 maçta güzel oynar, alır milletin gönlünü. :)
beşiktaş maçında güzel oynasın yeter alır tarftarın gönlünü

Mehmet Kıroğlu
03.11.2009, 17:16
yattara oynamasa bile onu başka takımda izleyemem yönetim daha ne kadar pot kıracak yeter artık olmayan vizyonunuzu tamamladınız başkan çıkar yattarayı eleştirir bross alanzinhoyu tribünler engini basın tijikuzuyu ondan sonrada bu oyunculardan nasıl verim alırız

Kazım Uzunboy
03.11.2009, 17:16
Bir de son Fb maçında oynar, tamam 2 sene daha burda. :)

fish_bone
03.11.2009, 17:32
Beşiktaş maçında sağ şeriti koridor yapar, yeniden herşey günLük güListanLık oLur ;)

Cafer Bulur
03.11.2009, 21:48
Bundan sonra oynamasa da sadri sener suclanacak,misyonunu doldurdu seklinde aciklama yapti diye.

Halbuki misyonunu doldurmadigini göstermek yattara nin elinde,tam profesyonel ise cikip topunu oynamali.

Yattara da tam degil yari profesyonel oldugu icin degisen bir sey olmayacaktir....

Anıl C
03.11.2009, 21:55
Bundan sonra oynamasa da sadri sener suclanacak,misyonunu doldurdu seklinde aciklama yapti diye.

Halbuki misyonunu doldurmadigini göstermek yattara nin elinde,tam profesyonel ise cikip topunu oynamali.

Yattara da tam degil yari profesyonel oldugu icin degisen bir sey olmayacaktir....

bende senin gibi yattaranın eğer kotu oynarsa bahanesi hazır derim
ancak başkan bazı şeyleri görmüş ki bu açıklamları şimdi yapıyo

Samet Yildirim
03.11.2009, 22:11

Bu yönetim bastan beri yattara misyonunu tamamladigini söylüyor...daha yeni söylemedi sevgili baskan..

Egemen
04.11.2009, 01:52
Beşiktaş maçında sağ şeriti koridor yapar, yeniden herşey günLük güListanLık oLur ;)

kim için güllük gülistanlık olur?

körler?
sağırlar?

Mustafa ÖZDEMİR
05.11.2009, 16:07
yattara son yıllarda büyük maçlarda hiç bir icraat göstermiyor.inşallah bu sefer adam gibi işler yapar...

ilhan
05.11.2009, 19:06
Beşiktaş maçında çok kötü bir futbol oynayarak "kendine yakışmayanı" ama senden ümidi kesenlere yakışanı yapmanı bekliyorum.

Hadi adamım göreyim seni.
;)

Cafer Bulur
05.11.2009, 19:08
Bence yattara oynarsa iyi isler cikarabilir,baskanin aciklamalarini dikkate almistir diye umut ediyorum.

Zeki Akyol
05.11.2009, 19:55
Bence oynatılmalı belkide kendını göstermek ıster lakin hoca onu 89 da oyuna almazsa :(
neden 89 da değişiklik yapar anlamış değilim

izzet
05.11.2009, 20:00
Besiktas macinda oynamamali bence.

Kayserispor macindaki gibi bir olay hickimse icin hayirli olmaz

Kazım Uzunboy
05.11.2009, 20:26
Bence de oynamasın ama eğer oynarsa da umarım bizi utandırır. :)

Özge
05.11.2009, 20:29
İlk 11'de başlatmaz hoca.2. yarı oyuna girerse yapar elinden geleni;)

Hqmi
05.11.2009, 20:35
Her maç öncesi Yattara için bu sefer olacak, hadi olum bu sefer olacak diyorum ama sonuç nafile. Lütfen Yattara inşallah bu sefer olur..

avniaker
05.11.2009, 22:03
yattara yaşıyomuydu yaaaa

r9emre
05.11.2009, 22:44
Yattara 7-8 yılda bir tane kazandırdığın derbi kalsın aklımızda adam gibi çıkta bişeyler yap diyelim ki bu adam derbilerde de oynuyabiliyormuş demek ki ama eminim maçtan önce sakatlığı nüksetti o yüzden oynayamayacak gibi bir haber gelir senden =(

Hqmi
05.11.2009, 23:40
Büyük maçlarda göremiyoruz Yattara'yı. Hazır değilim der kesin. :D

Ömer Yüce
06.11.2009, 08:06
ah bi inanabilsem...

Ömer Yüce
06.11.2009, 08:08
Büyük maçlarda göremiyoruz Yattara'yı. Hazır değilim der kesin. :D
Bu numarayı yemezler diyedüşünüp hazırım der sahaya girerken yuvarlanır bayılma numarası yapar kurtarır yine :)

BALKAN 06
06.11.2009, 08:11
herkezin söyledği gerçekleri 2 satırda özetleyerek birde başkan söylemiş, bunda abartılacak bişi yok,
yattara gerçekten istesin yapamayacağı şey yok ama elemanda hırs kalmamış,bünye kalmamış,ona da kızmamak lazım;)

bizden gitsin,gittiği yerde yılda sadece 2 maç kuratarsın biz burda yine laf duyarız,bak gördünmü böyle adam satılırmıydı kıymetini bilemedik felan diye
onun için yattara ''kara bela'' olarak tarihimizde hep olacak sıkmayın canınızı...

maxim
06.11.2009, 10:31
Sakatlığı yoksa bjk maçında 60. dk civarında(daha geç değil) önde olursak oyuna girmeli, hem takım hem onun adına faydalı olur.

BAHADIR33
06.11.2009, 10:37
Eğer hala istiyorsa (Başkan'ın özellikle son 2 ropörtajında vurguladığı gibi), bu maçta oynarsa güzel şeyler yapabileceğini düşünüyorum.

sametaydin
06.11.2009, 17:03
Ben yattaranın yerinde olsam ve benim kulübümün başkanı benim artık miadımı doldurduğumu söylese basına karşı, ilk 11 bile oynatsalar sahada yatarım abi, oynayasım varsa da formumda olsam da oynamam, gol atacak olsam onu da atmam kaçırırım. Bence yattaranın bu maçta oynama ihtimali çok düşük neredeyse hiç yok.

ApoCaN28
06.11.2009, 17:09
Bu Adam Ts da ilk 3 senesinde cüzi miktarlarda süper top oynadı oynuyordu hepimiz biliyoruz . . .

Ne zaman parası yükseldi ve garantileşti Yattara dan verim düştü.

Eğer Ts evi gib kendini bi Trabzonlu gibi görüyorsa ve bu sevgiye layık olduğunu düşünüyorsa artık bunu göstermesi lazım yoksa; başkan haklıdır . . .

ESER
06.11.2009, 17:23
hokoskonun tellonun olmadigi mac aslinda yattara icin bulumaz firsat , tukenmekte olan kredisini bu macta attirabilir,, bu maclar 3 puandan ote maclar,, takimimizla gururlandigimiz maclar, cocuklari taraftar yapan maclar..

baskanin yapmis oldu aciklama son derece yanlisdi ama bu kulubden para kazaniyorsa yattara kimseye havadan civadan trip atamaz. bedavaya oynuyor da ona minnet borcumuz varsa o ayri bir konu.. o yuzden ey yattara kardes artik bu sevgiye karsilik verme zamanin geldi de geciyor..

Mustafa ÖZDEMİR
06.11.2009, 17:29
yattaranında kafası az çok çalışıyordur .bu taraftarın sabrının bittiğini oda görüyordur...

Uğur GEMİCİOĞLU
06.11.2009, 19:32
Çok güzel bir video Yattara ile ilgili.Bu sefer yetenek falan yok bu sene kampta yaşananlar var.
http://www.facebook.com/home.php?#/video/video.php?v=1253703110765&ref=nf

Mustafa ÖZDEMİR
06.11.2009, 19:44
Çok güzel bir video Yattara ile ilgili.Bu sefer yetenek falan yok bu sene kampta yaşananlar var.
yattara yine bildiğimiz gibi .hüseyinin kendisinden 5 dakika sonra kırmızı görmesini anlatırken gülmekten yerlere yattım...

esra61
06.11.2009, 20:45
vidyo süper gerçekten....örümcekten korkusu ve tolgayla olan konuşma bn şowu sahada yaparım sözü gzlde......o şowu sahada görmeye hasret kaldık.....

Mustafa Calik
06.11.2009, 22:08
Bu baslik son zamanlarda cok sakin .. millet galiba yarin Yattara'nin kötü oynamasini bekliyor saldirmak ve elestirmek icin.

Yattara yarin bana göre ilk 11'de baslamamali, ayni Alanzinho gibi. Ikisi Ernst'in yaninda kayip olurlar. Bu tabiiki benim görüsüm ve ikinci yarida duruma göre degisiklik yapariz.

Ali Tunahan Güllü
06.11.2009, 22:10

Video çok güzel geçreklten:D

Hqmi
06.11.2009, 22:23
Oo helal be Yattara. :D Özlemişiz valla.

Ilelioglu
06.11.2009, 23:40
Eger oyun zora girerse Yattara maci koparir ikinci yari...:);)

Enes
07.11.2009, 01:12
Trabzonun şımarık çocuğu..
Hatırladığım kadarı ile bi şota bide sen varsın Trabzonu bu kadar samimi bi sekilde kabullenen,sende Trabzonlu olmuşsun artıkk...Facebooktakı videonu izledim ,İnşallah tez zamanda yine sahalardada şov yapmaya başlarsın,ve Trabzonda bırakırsın futbolu...

ilhan
07.11.2009, 01:14
Videoya halen gülüyorum.
ççç

demir
07.11.2009, 02:22
sov guzel olmus artık bu sovlarını sahada da gormek ıstıyoruz yattara artık don takımına ozledık seni şımarık şey

oulcan_ts
07.11.2009, 09:43
bence videodaki gibi birisi böcekle korkutsun baya iyi koşuyo öle :D

Mesut
07.11.2009, 10:38
yattara misyonunu tamamlamaz trabzonda herkes onu seviyor formasını giymesinden zevk alıyor yattara evet disiplinsiz kendine bakmıyor bunlar doğru.ama sakat olmadığı maçlarda bence sahada olmalı rakiplerin maça çıkmadan önceki ilk sordukları yattara oynuyomuu bombadır yattaram

Ali Tunahan Güllü
07.11.2009, 11:02
'Oynat beni hocam'

Yattara, Hugo Broos'la Beşiktaş maçında oynayabilmek için görüştü.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm769944.jpg

Başkan Sadri Şener’in, “Artık Trabzonspor’daki misyonunu doldurduğunu düşünüyorum” sözleriyle şok olan İbrahima Yattara’nın, hocası Hugo Broos ile görüşüp, Beşiktaş maçında oynama isteğini ilettiği ileri sürüldü. Gineli futbolcunun kendisini iyi hissettiğini belirttiği ancak Belçikalı antrenörün ciddi bir maç eksiği bulunan Yattara’yı ilk 11’de düşünmeyip oyunun gidişatına göre ilerleyen bölümlerde sahaya süreceği belirtildi.
http://adtext.adnet.com.tr/counthighlight.ashx?t=1257584476406&ids=(7615,23608,100334)

esra61
07.11.2009, 11:54
inş böyle bişiy demiştir ve sahada oynadığı takdirde benim misyonum bitmedi diye karşılıkverir bizlere...son günlerdeki trabzonspora gereken değeri vermiyor eleştirilerinede cvp verir.........inş bnd utandırırsın be yattara........yine eskisi gibi çok severim seni........

Sefa Murat Dokuz
07.11.2009, 11:56
Bu maç patlama maçı olacak Yattara bu akşam çoşacak

Murat 61
07.11.2009, 12:02
Patlasın artık yoksa bu gidişle elimizde patlayacak.

Mesut
07.11.2009, 12:03
gökdenızın ahımı kaldı 61 numarada giyene bişeler oluyo :D ah başkan ah

peker61
07.11.2009, 12:52
İlk 11 başlayacağını sanmam hocada bir bakıma haklı çaba göstermelisin yattara ..

albatros
07.11.2009, 13:40
vay be yattara...
video süper gerçekten.gökhan da az değil ama :)
gazete haberi de doğruysa hugo broos olsam seni mutlaka oynatırdım.ikinci yarı da olsa

Bekir
07.11.2009, 13:53
Gokhan maçtan önce Yattarayı böcekle tehdit et,Sana gol attırsın..
Hadi be Yattara videoda çok güldürdün,maçta da güldür bizi...

Osman Yavuz
07.11.2009, 14:11
Kalitenin 5'te 1'ini sahaya yansıtsan bu maçta yıldız olursun.Maçın 60. dakikasında oyuna dahil olacağını düşünüyorum.O ana kadar skor da 2-0 olursa inanılmaz şeyler olur, tarihi farka gideriz.Hadi Yattara'm utandırma beni.

Mesut
07.11.2009, 14:17
karabela güvenıyorum sana seni başka takımlarda görmek istemem hadi çık oyna horunu göster yattranın kim oldugunu.

ilhan
07.11.2009, 14:24
Videonun son kısmına halen gülüyorum.
:D

Ahmet Başkaya
07.11.2009, 14:36
Yattaraya azalan sempatim video sonrasında tam zıddına acayip arttı ...:)

Azıcık oynasan bu taraftar senin heykelini diker de azıcık oynasan hadi Kara Bela'm...

Fatih Özkan
07.11.2009, 14:44
Sana karşı çok sinirli ve doluyum Yattara!
Ama sen yeter ki iyi oyna ve beni utandır ben razıyım!
Sen yeter ki gol at veya attır ben "Bu adam beni utandırdı!" derim gurur ile...

ilhan
07.11.2009, 22:10
Niye yoktun len. :D Senin yüzünden yenildik. Hangi büyük maçta vardın ki sanki. :D

Erbay
07.11.2009, 22:12
En son büyük maçımızı Hugo Broos'un kayınçosunun sayesinde kazanmıştık. Yattara yoktu yine. O olmayınca kazanamıyoruz büyük maçları. Bu da benim görüşüm.

Gökhan KAN
07.11.2009, 22:13
Harikaydı..

Bekir
07.11.2009, 22:15
Oynamıyor abi,büyük maçlarda hep kötü...

Sinem Yılmaz61
07.11.2009, 22:20
Bu Adami gören var mi daha??

İlker ToSun
07.11.2009, 22:34
bu başkana, bu hocaya, takım arkadaşlarının yüzde 90 ına, taraftarların bir kısmına 5 gömlek büyük geliyorsun.

hamucera
07.11.2009, 22:48
seni eleştirmeyecem yoktun zaten hangi büyük maçta vardın ki

Ahmet Başkaya
07.11.2009, 22:49
seni eleştirmeyecem yoktun zaten hangi büyük maçta vardın ki

Neden tribünden atlayıp girmedin sahaya Yattara yazıklar olsun ...

El insaf....

Sefa Murat Dokuz
07.11.2009, 22:50
Yine yoktu! Ne zaman varsın ki!

Kaan
07.11.2009, 22:53
Niye yoktun len. :D Senin yüzünden yenildik. Hangi büyük maçta vardın ki sanki. :D

Heyy yavrum heyy.. :D

hamucera
07.11.2009, 22:54

El insaf....

bu eleştiri banamıydı

Reşit
07.11.2009, 22:56

El insaf....

savunmayın su adamı lütfen . sadri şenere katılıyorum yattara artık burdakini görevini tamamladı. artık yol açmamız lazım 1-3 olur hiç farketmez artık bir yük haline geldi bu adamın en son oynadı maçı hatırlıyormusun. ben hatırlamıyorum. geçen sene ilk dönem ankaragümüydü neydi !!

ilhan
07.11.2009, 22:58
Ligin ikinci yarısındaki Gençlerbirliği maçında da harikaydı. Hakkını yemeyelim.

Ahmet Başkaya
07.11.2009, 23:05
bu eleştiri banamıydı

Yarası olan gocunur şu maçta o kadar suç bulunacak kişi varken bunu Yattara'da arayanlarda kasıt ararım ben başka bir şey değil Yattara ne yapmalı idi bu maçta ?

hakantpl
07.11.2009, 23:09
Yattara Katar'a Gidemedi ama Trabzonsporu götürdü..

Emrah Akcagöz
08.11.2009, 00:04
Sen bu takımın gülüsün..

İbrahim CİHAN
08.11.2009, 00:16
yattara nerdesin la sen?

Fatih Özkan
08.11.2009, 00:19
Seni gözlerim artık hiç aramıyor...
Durabildiğin kadar uzak dur bu takımdan!

Reşit
08.11.2009, 00:21
Ligin ikinci yarısındaki Gençlerbirliği maçında da harikaydı. Hakkını yemeyelim.

:D:D şaka sayıyorum bunu. iyi ya 2 maç oynamıs bir sezonda :rolleyes:

Semih Aydın
08.11.2009, 00:30
yattara nerdesin la sen?
Sanırım dünyada bir yerde :)

blackrain61
08.11.2009, 00:32
savunmayın su adamı lütfen . sadri şenere katılıyorum yattara artık burdakini görevini tamamladı. artık yol açmamız lazım 1-3 olur hiç farketmez artık bir yük haline geldi bu adamın en son oynadı maçı hatırlıyormusun. ben hatırlamıyorum. geçen sene ilk dönem ankaragümüydü neydi !!

Haklisin da,acaba o mactan beri yönetim göndermek daha dogrusu satmak icin elinden geleni yaptigin icin olmasin. Bir atasözü vardir: " At sahibine kisner" diye.

ilhan
08.11.2009, 00:41
:D:D şaka sayıyorum bunu. iyi ya 2 maç oynamıs bir sezonda :rolleyes:

Ne saydığınız aslında beni pek ilgilendirmiyor. Ben sadece hatırlatma yapmak için söyledim. Unutulmuş olduğu için. :)

Jackdaniels
08.11.2009, 01:09
Bu gece neden kadroda yoktu hoca bi açıklama yaptımı varmı bilen ?

zafer6161
08.11.2009, 01:10
Bu gece neden kadroda yoktu hoca bi açıklama yaptımı varmı bilen ?

körlere yol gösermek için kadroya yine almadı:o
açıklama yapmadı ama sakatta değildi

Ahmet Başkaya
08.11.2009, 01:10
Hayır.........

Jackdaniels
08.11.2009, 01:15
körlere yol gösermek için kadroya yine almadı:o
açıklama yapmadı ama sakatta değildi

Basın toplantısında kimsenin merak edip sormamasıda ilginç yada sordular bizim haberimiz yok...

psikopat_hamsi
08.11.2009, 01:15
kayseri maçında baskılar yüzünden sakat sakat sahaya sürüldü hala niye kadroda yoktu diye soruyorsunuz. adam sakat iyileşse bile maç eksiği var kondisyonu sıfırdır şimdi haftalardır oynamayan adamı kadroya mı alsaydı. sezon ortasına kadar hayır beklemeyin yattaradan satılmazsa belki ikinci yarı birşeyler yapar.

Jackdaniels
08.11.2009, 01:17
kayseri maçında baskılar yüzünden sakat sakat sahaya sürüldü hala niye kadroda yoktu diye soruyorsunuz. adam sakat iyileşse bile maç eksiği var kondisyonu sıfırdır şimdi haftalardır oynamayan adamı kadroya mı alsaydı. sezon ortasına kadar hayır beklemeyin yattaradan satılmazsa belki ikinci yarı birşeyler yapar.

Kayseri maçında sakatlığından dolayı çıkmadı performansında dolayı çıktı ayrıca geçen haftayı bay geçtik 15 gündür dinleniyo bu takım ve bütün idmanlara katıldı yattara bilip bilmeden konuşmayın maç eksikliğide tribünden giderilmez sahada oynayarak giderilir...

psikopat_hamsi
08.11.2009, 01:22
Kayseri maçında sakatlığından dolayı çıkmadı performansında dolayı çıktı ayrıca geçen haftayı bay geçtik 15 gündür dinleniyo bu takım ve bütün idmanlara katıldı yattara bilip bilmeden konuşmayın maç eksikliğide tribünden giderilmez sahada oynayarak giderilir...

kayseri maçı öncesinde okunan istiklal marşı sırasında kameralar yattaranın bileğini gösterdi ve bileğinin şiş olduğu gayet açıktı, dikkat etmediysen bilemem tabi. ayrıca kondisyon maçta kazanılmaz antrenmanda kazanılır, maçlarda tecrübe kazanılır. dünyanın hangi yerinde sakatlıktan yeni çıkan futbolcuyu direk kadroya katıyorlar. yattara tam iyleşirse ilk maçında duruma göre ikinci yarı son 20 dakka oyuna girer, zamanla tek devre sonra 90 dakka oynar. yattarayı ilk 11e alırsan 30. dakkadan sonra sahada sürünür.

Reşit
08.11.2009, 01:26
Ne saydığınız aslında beni pek ilgilendirmiyor. Ben sadece hatırlatma yapmak için söyledim. Unutulmuş olduğu için. :)

işte bende bunu belirtmek istedim adamın oynadıgı maçları unuttuk. artık yolu açık olur inşallah

Jackdaniels
08.11.2009, 01:26
kayseri maçı öncesinde okunan istiklal marşı sırasında kameralar yattaranın bileğini gösterdi ve bileğinin şiş olduğu gayet açıktı, dikkat etmediysen bilemem tabi. ayrıca kondisyon maçta kazanılmaz antrenmanda kazanılır, maçlarda tecrübe kazanılır. dünyanın hangi yerinde sakatlıktan yeni çıkan futbolcuyu direk kadroya katıyorlar. yattara tam iyleşirse ilk maçında duruma göre ikinci yarı son 20 dakka oyuna girer, zamanla tek devre sonra 90 dakka oynar. yattarayı ilk 11e alırsan 30. dakkadan sonra sahada sürünür.

Bu adamın sakatlığı geçeli 2 ay oldu nerdeyse onun sakatlığı kafada haa eğer keyfini beklersen bikaçsene beklersin... Buna kardeşim paranı alıyosun takır takır sakatlığında yok çıkıp eşek gibi oynayacaksın yoksa kapı orda diceksin başka türlüsü paklamaz artık yattarayı...

Reşit
08.11.2009, 01:32
Haklisin da,acaba o mactan beri yönetim göndermek daha dogrusu satmak icin elinden geleni yaptigin icin olmasin. Bir atasözü vardir: " At sahibine kisner" diye.

aslında yanlıs hatırlamıyorsam abi katara gideceğum katara gideceğum diye tutturan yattaray dı. odaya kitlediler anahtarı denize attılar felan. sonra almayıncca bunu haksız duruma klübün düşmesi haksızlık olur bence abi. yani bu atın sahibi 5-6 kişi olldu hiç birindemi kişnemez bu at :)

psikopat_hamsi
08.11.2009, 01:33
herşeyi paraya dökmeseniz olmuyor mu. takımda en az para alanlardanken sen az para alıyorsun yattara neden iyi oynuyorsun, sağ tarafı otoban yapıyorsun, asist üstüne asist yapıyorsun diyormuydunuz, tabiki hayır. adam futbolcu, trabzonu ve trabzonsporu seviyor, sürmeneli yattarayım ben diyor. trabzonsporu bu kadar severken neden takıma katkı sağlamak istemesinki.

Gökhan KAN
08.11.2009, 01:48
Bana göre fena değildi..

Ilelioglu
08.11.2009, 02:25
Yavas yavas sonunu hazirliyorsun bence..:cool:

SEDAT
08.11.2009, 03:37
yattara senden artık hiç hoşlanmıyorum...bir an evvel git lütfen...o boşyere aldığın paralarıda iade et ayağı kırılanlar senden 3 ay önce futbola başladı...bide 61 giyiyor taraftara oynuyorsun...

askemo_garleli
08.11.2009, 03:39
ya oynasın ya da defolsun gitsin..hiç değilse 61 numarayı trabzonlu bi futbolcu giyer.

Kaan
08.11.2009, 03:47
Ortaları yeter Yattara'nın. :)

askemo_garleli
08.11.2009, 03:54
bi de biz görseydik o ortaları...

İlker ToSun
08.11.2009, 12:59
sadri şener'den daha fazla trabzonsporu düşündüğü ve sadri şener'den daha fazla trabzonsporlu olduğu kesin bence. onsuz trabzonsporun tadı tuzu olmuyor. onu kadro dışı bırakan küçük beyinlerden nefret ediyorum. trabzonspor küçük bir takım olma yolunda son sürat ilerliyor.

Jackdaniels
08.11.2009, 13:54
Neden dünkü maçta kadroya alınmadı hala bi açıklama yok ne gazetelerde nede basında...

Sinem Yılmaz61
08.11.2009, 14:06
Nerde bu Adam ve ne yapiyor, birisi bunu bize acikliyabilir mi acaba...

sametaydin
08.11.2009, 14:17
Bjk nın yabancısı maç alır bizimkinin nerde ne yaptığı belli değil.

Samet Yildirim
08.11.2009, 15:14
BJK ileri cikmiyor, yani ilerdeki adamlarin geri gelmesine gerek yok, ama bizim Yattara kadroda yok

Inanilir gibi degil...

Murat Erdem
08.11.2009, 15:41
Hoca futbolcuya takacak kadar çapsız birisi değil. Futbolcular ile kişisel husumet güdecek olsa Enginide oynatmazdı.

Özge
08.11.2009, 19:43
Bross körlere yol göstermek için kadroya almadı galiba!Ne yapmak istediğini kendi de bilmiyor ki.

blackrain61
08.11.2009, 20:00
aslında yanlıs hatırlamıyorsam abi katara gideceğum katara gideceğum diye tutturan yattaray dı. odaya kitlediler anahtarı denize attılar felan. sonra almayıncca bunu haksız duruma klübün düşmesi haksızlık olur bence abi. yani bu atın sahibi 5-6 kişi olldu hiç birindemi kişnemez bu at :)

Ben ise tam tersini düsünüyorum. Öyle olsaydi, Katar olayi kapandiginda bile bir yönetici Ankaraspor maci öncesi cikip Yattara´yi satabileceklerini aciklamazdi. Bu senede farkli degil ya sezon basindan beri gitti gidiyor. Aynisi Cale´ye de yaptilar. Onun durumu da ortada bu sezon.

Hadi Yattara gitmek istiyor,onun icin bilerek oynamiyor, ya peki bizim yöneticilere ne oluyor. Yok aslinda psikolojik sakat; aslinda iyi de oynamaya korkuyor, yok Yattaranin bu takimda misyonu bitmis gibi laflar... Üstelik gitmek istemedigini kac defa söylemesine ragmen. Insan istemedigi yerde oynar mi! Ben onun yerinde olsam bende oynanmam.

Bu sartlarda hangi klüp milyon dolar verip, Yattarayi alir söyler misiniz? Buna bile bile lades demek denir. Yani klübü göz göre göre Yattaranin baska klübünde transfer durumunda bile zarar sokacaklar.

Bize milyon dolar etmeyecek adamlari, allayip pullayip milyon dolarlar eurolara sattiyorlar. Bizde elimizdekini kiymetini bilmiyoruz; onu birak degerini düsürmeye calisiyoruz.

Ahmet Başkaya
08.11.2009, 21:21
Başkan miadını doldurdu dedikten sonra Yattara neden oynasın ?

Yönetilmiyoruz ...

Osman Yavuz
09.11.2009, 00:30
Yattara bu takımda senden önce misyonunu tamamlayanlar var.En azından sen Türkiye kupası ve 2.likler gördün, şampiyonlar ligi elemeleri oynadın.Maalesef bunların yarısını bile göremeyecekler artık misyonlarının sonuna geldiler.;)

İlker ToSun
09.11.2009, 01:36
bu ligin en iyi takımı olarak gösterilen galatasaray ile maça çıkacaksın, oyuncular sahada ısınıyor ve tam bu esnada galatasarayın kaptanı aynı zamanda da ligin en iyi oyuncusu olarak gösterilen arda ve bir takım arkadaşı ısınmayı bırakıp muhabirler peşinde koşturup "yattara oynuyor mu lütfen öğren abi" diye yalvarıyor bu forumda ise her maçın ardından "artık git" "misyonu tamamlandı" "satılsın" lafları dolaşıyor.
"avni aker cehennemi"nin şehir efsanesi olduğu anlaşıldı, "trabzon taraftarı futboldan en iyi anlayan taraftardır" ondan daha büyük şehir efsanesiymiş de haberimiz yokmuş.
vah ki ne vah ,
"bizim en tehlikeli oyuncumuz sakat olmadığı halde bir derbi maçında nasıl olur da kadro dışı bırakılır ve nasıl olur da hiç bir açıklama yapılmaz" diye bugün yeri göğü inletmesi gereken, kulüp binasına gitmesi gereken taraftarımız geliyor burda elinde kalan son büyük silahının da elinden alınması için yalvarıyor adeta.
gülerek izliyorum bu ağlanacak halleri ...
şampiyonluk sizin neyinize

M.S.SOFU
09.11.2009, 02:02
bu ligin en iyi takımı olarak gösterilen galatasaray ile maça çıkacaksın, oyuncular sahada ısınıyor ve tam bu esnada galatasarayın kaptanı aynı zamanda da ligin en iyi oyuncusu olarak gösterilen arda ve bir takım arkadaşı ısınmayı bırakıp muhabirler peşinde koşturup "yattara oynuyor mu lütfen öğren abi" diye yalvarıyor bu forumda ise her maçın ardından "artık git" "misyonu tamamlandı" "satılsın" lafları dolaşıyor.
"avni aker cehennemi"nin şehir efsanesi olduğu anlaşıldı, "trabzon taraftarı futboldan en iyi anlayan taraftardır" ondan daha büyük şehir efsanesiymiş de haberimiz yokmuş.
vah ki ne vah ,
"bizim en tehlikeli oyuncumuz sakat olmadığı halde bir derbi maçında nasıl olur da kadro dışı bırakılır ve nasıl olur da hiç bir açıklama yapılmaz" diye bugün yeri göğü inletmesi gereken, kulüp binasına gitmesi gereken taraftarımız geliyor burda elinde kalan son büyük silahının da elinden alınması için yalvarıyor adeta.
gülerek izliyorum bu ağlanacak halleri ...
şampiyonluk sizin neyinize
iyi de yattaranın son iki sezondur ne yaptığı konusunu bi türlü halledemedik
yattaraya kimse laf atamaz'''özellikle bu forumda''''tamam o konuda mutabıkız,zorla kafamıza sokuldu yattaranın ronaldinhodan daha iyi olduğu....-bu sözüm üstteki yorumu yapan arkadaşa değil-

aama artık taraftar uyandı dedi ki bu sene kardeşim 2 sezondur çok iyi dedik hep geçmiş maçlarını konuştuk ama çok kendini gösteremedi...ve sürekli aynı şeyler olunca pirelendi haliyle
sezon başında basit bir maçta sakatlanıp sezonu kapatması,trabzondan gitmek istemesi-gerek ailevi gerek parasal nedenlerle orasını bilemem- insanları soğuttu..
yani bu adam çıksa bizim her maçımızı ligin son maçına kadar kurtarsa,son maç çıka batırsa yine yuhlanacak
çünkü geçmişten gelen 2 sezondur birikmiş bir şeyler var...

İlker ToSun
09.11.2009, 02:14
birçok defa söylemiştim tekrardan söyleyeyim geçen yaz 20 tane transfer yapan ve harcadığı paralarla asla doğru orantıda başarıyı yakalayamayan sadri şener, artık küçülme yönünü seçti. onu küçülme politikasına iten en önemli etken de kulübün mali tablosu. KULÜP SIFIRI TÜKETMİŞ VAZİYETTE ARKADAŞLAR.
elde de satsan para eden herşeye rağman bir adam var, o da artık 28 yaşına gelen "huysuz çocuk" yattara. ama aynı yattara bu taraftarın 42 yıllık kulüp tarihinde Şota dan sonra en çok sevdiği yabancı futbolcu oldu. Heleki Fatih ve Gökdeniz de satıldıktan 1 yada 2 sene sonra yattarayı da satmayı bu taraftara kabul ettiremezdiniz. Bundan 1,5 sene önceki yattara bakış açısındaki taraftar yattaranın satılacağını duysa kulüp binasını basacak raddedeydi. Hal böyleyken de böyle bir adamı satacak cesaret sadri şenerde bulunmamaktaydı.
o yüzden yattarayı satmak uzun süreç isteyen bir mesele olduğundan, basın da kullanılarak, hoca da kullanılarak yattaraya karşı bir karalama kampanyası başlatıldı ve 1 senelik emekler artık amacına ulaştı. yattara bırak eleştirilmeyi avni akerde küfür yer hale getirildi. yattara konusunda kesin sert tavrı olan taraftar artık helva gibi kıvama geldi ve zemin hazırlandı.
beşiktaş maçında da hiçbir sakatlığı yoktu ve basından saklansa da kimi çevreler biliyorki yattara şu an sakat değil kadro dışı bırakıldı. çünkü sadri şener de çok iyi biliyorki avni akerde beşiktaş maçını iyi oynayan, o moralle devrenin sonuna kadarki 5 maçta hele de son fener maçında iyi oynayan yattarayı zaten bu kötü kadronun içinde satmayı bu taraftara açıklayamazsın.
şimdi ise olay hazırlandı dönüp denecek ki "1 tane bile derbide oynamadı" ve bizler de kabul etmek durumunda kalacağız. yattaranın bu takımdaki son haftaları artık. kafasına taş düşmedikçe sadri şener yollayacak yattarayı tabi kendisi devrenin sonuna kadar başkan kalırsa.

bahadır2561
09.11.2009, 02:44
seni oynatmayanlar utansın...misyon tamamlanmıs vay bee...taraftarı kandırıp forvetlerımız yeterlı dıyenler mısyon tamamlamıyo olan sana oluyor..senın ölunden korkuolar bız ise pazarlamaya calısıoruz

AKSOY_61
09.11.2009, 10:19
Bazı arkadaşlar öyle bi konuşuyor ki bizim t.d hugo broos değil fatih terim sanki.
sırf kıl olduğu için oynamayacak adamı.

Kardeşim bu adam aşmış bunları yattara iyi olsa takım sıralama olarak kötü bi yerdeyken neden sahaya sürüp oynatmasın.
Bundan önce hani yattara hani yattara diye bas bas bağırıldı yattara sahaya sürüldü neyini gördünüz o maçta yattaranın?
yattara ne yaptı o maçta?

adam hazır değil çok mu zor bunu anlamak.
hoca beni oynat diyormuş. hee biz bu lafları çok gördük de sahada bişey göremedik.

neden bi insanın sorumsuzluğunu başka birileri çekiyor bunu anlamıyorum ben.

ibrahim_yattara
09.11.2009, 11:44
yattaranın ronaldinhodan daha iyi olduğu gözümüzün içine sokulmadı.

1-ona uygun sistemde onu oynatan hocaları vardı
2-szymek gibi onu iyi tanıyan ve sürekli önüne top yuvarlayıp onu it gibi koşturan, driplinge zorlayan 10 numarası vardı.

oda kendisi sokuyordu gözümüze gözümüze.

kendi düşüncemde şudur

1- yattara bu takımın hala en önemli 1 numaralı oyuncusudur. bu takımı bu vasat orta sınıf halinden yattaralar, alanzinholar barışlar kurtarır.

2- haftaya oynanacak maçta alanzinho yattara kadroya girsinmi derseniz çok açık ve net girmesin derim.

çünkü hocanın aklındaki sistemde yattara gibi alanzinho gibi adama yer yok gereksiz yere 30 da yine iki adam değiştirmek zorunda kalırız ne gereği var!

Sacit
09.11.2009, 13:27
Vaybe ! bir zamanlar efsaneydi

ts_61
09.11.2009, 16:40
Bunca yaşanan olumsuzluklara rağmen hala Yattara'yı sabırla ve inançla bekleyen azınlıkta kalanlardan biriyim.

esra61
09.11.2009, 16:54
ah yattara ah.içimde bir nebzede olsa yattara sevgisi var ama o sevgi bile git gide köreliyor....

Samet Yildirim
09.11.2009, 16:56
Kasimpasa macinda kadroda olack mi merakla bekliom..

Emrah Akcagöz
09.11.2009, 16:57
İnşallah Kasımpaşa maçına kadar tam tamına hazır olursun..

fish_bone
09.11.2009, 16:58
Fatih Tekke'nin geLmesiyLe birLikte 2.yarı inanıLmaz bir çıkış yakaLayacağız. Bu çıkışta en önemLi siLahta Yattara oLacak....

Ömer Kaya
09.11.2009, 16:58
Fatih Tekke'nin geLmesiyLe birLikte 2.yarı inanıLmaz bir çıkış yakaLayacağız. Bu çıkışta en önemLi siLahta Yattara oLacak....
Mermi atmayan silah;)

fish_bone
09.11.2009, 17:12
Mermi atmayan silah;)

Atcak atacakk... ;)

Mustafa ÖZDEMİR
09.11.2009, 17:13
bu adam neden oynatılmadı birisi bir açıklama yapsın ...

ilhan
09.11.2009, 20:42
Hocanın sistemine uymuyormuş.

yorumsuz6117
09.11.2009, 20:49
ehhe Tekke'de uymazsa hocanın sistemine yandık..:)

İlker ToSun
09.11.2009, 21:07

eğer yattara bir sisteme uymuyorsa o sistem yanlış demektir.

çünkü dünyada iki sistem vardır, 4-4-2 ve 4-3-3, yattara da bu iki sistem için en ideal birkaç sağ taraf oyuncusundan biridir.

hugo efendinin sistemi neymiş ki acaba

ilhan
09.11.2009, 21:09
Ben de bilmiyorum. Salladım zaten. :D

Şu sıralar moda bir söylem olduğu için modaya uydum anlayacağınız.

İlker ToSun
09.11.2009, 21:12
alanzinho için özellikle sistemime uygun değil diyor ama beşiktaş maçının 64. dakikasında bir anda sistemine uygun hale geldi de mi oynattı acaba yoksa beşiktaş maçının son yarım saatini sistemsiz mi oynadık ? :)
ne sistemmiş be arkadaş, yattarayı 18 dışına iten bir sistem peh peh

delikoyun
09.11.2009, 21:17
ben olsam bu kadroda umut ve gökhan yerine ibrahim yattara ve alanzinho yu oynatırım
benim 11 im
onur
song tayfun giray egemen
colman serkan thikuzu ceyhun selçuk
yattara alanzinho

oulcan_ts
09.11.2009, 23:11
ben olsam bu kadroda umut ve gökhan yerine ibrahim yattara ve alanzinho yu oynatırım
benim 11 im
onur
song tayfun giray egemen
colman serkan thikuzu ceyhun selçuk
yattara alanzinho
Futbol ne zaman 12 kişi oynanmaya başladı ya ?

Adem Erdoğan
09.11.2009, 23:45
Hugo hoca daha kollektif futbol istiyor, engin ve alanzinho'ya da az şans vermesinin sebebi yattara ile aynı.

delikoyun
10.11.2009, 00:18
bence hugo hoca saçmalıyo artık hala gökhanla umutu ısrarla deneyip alan veyattarayı yedek bile zorla oyuna sokuyosa konuşmaya değmez

bahadır2561
10.11.2009, 04:02
hadi bekliyoruz fazla kısı deılız ama yine de beklıoruz...

Ömer Kaya
10.11.2009, 21:42
Yine mi sakatlandın:hırr

Cafer Bulur
10.11.2009, 22:34
Yine agrilari oldugu icin antrenmani yarida birakmis.

Bir de kendisini affettirmeden gitmek istemiyormus,bu sekilde mi affettirecek kendini?

FANATIK61
10.11.2009, 22:47
İbrahima Yattara ise ayağında ağrı hissedince teknik heyetten izin alarak antrenmanı yarıda bıraktı. Bunda art niyet ariyorum artik.

Süleyman Baykan
10.11.2009, 22:55
bjk maçında gözüktü ki gol pozisyonu yaratmak için yattaraya gerek yok gayet yetenekli oyuncularımız var orta alanda sadri şenerin dediği gibi miyadı doldu artık onu hiç unutamam o ayrı o bu kulüp için çok özel bir futbolcu ama yıllık 1 milyon 200 bin lira alıpta sadece idmana çıkması kanıma dokunuyor çünkü bu kulübün her kuruşunu önemsiyorum

izzet
10.11.2009, 22:59
Yahu bu adaman madem bu kadar sakat, neden allahin bir Kulu Wohlfarta yollamiyor?

Ahmet Başkaya
11.11.2009, 00:12
Yahu bu adaman madem bu kadar sakat, neden allahin bir Kulu Wohlfarta yollamiyor?

O kim renktaş ?

İslam Sezer
11.11.2009, 00:20
mehdi gibi bekleniyor adam sanki bir kurtarıcı.
görecez bakalım ama yine ağrı hissetmiş ayağında.
yan çok şanssız ya da bitti adam resmen.

28TS61
11.11.2009, 01:17
O kim renktaş ?

bayern münchenin doktoru. daha dogrusu cogu futbolcu tedavi olmak icin wohlfahrta gidiyor

hakankutlu
11.11.2009, 01:27
Hadi be kara bela gel artık.Bi kanadımız olmuyor işte sen yokken.

İlker ToSun
11.11.2009, 01:35

yahu hocam sen de çok vites attırdın. bizim yönetimin vizyonu mahalle arası kırıkçı-çıkıkçılardan ibaret sen de çıkmış ne diyorsun :)

Kazım Uzunboy
11.11.2009, 07:34
İdmanı yarıda kesti

Kasımpaşa maçı hazırlıklarına başlayan Karadeniz ekibinde, sezon öncesi sakatlanan ve bir türlü tam olarak iyileşemeyen İbrahima Yattara, ayağında ağrı hissedince teknik heyetten izin alıp antrenmandan ayrıldı.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm774667.jpg

Öte yandan Hugo Broos’un, hazır olmadığı gerekçesiyle Beşiktaş sınavında yer vermediği Gineli oyuncunun, İstanbul’daki karşılaşmada forma giymek konusunda oldukça istekli olduğu bildirildi.
http://adtext.adnet.com.tr/counthighlight.ashx?t=1257917614125&ids=(7615,23660,100267),(7615,23661,100335)

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)

Ömer Yüce
11.11.2009, 09:26
Hala bekleyen var mı Yattara'yı :)

BALKAN 06
11.11.2009, 10:09
gerçekten tek üzüldüğüm şey yattara nın sempatisini kaybediyor olması,
bizde kaldıkça ve bu tür sakatlıklar,takımın kötü gidişi derken ondan çok şey bekleyen taraftar zerre katkı göremeyince sevgi nefrete dönüşüyor,
ben iyi bir para vereceklerini zannetmiyorum ama ne verdin iyi verdin deyip ilk isteyene satmamız lazım kara belayı yoksa bir şota gibi kalmayacak akıllarda böyle giderse...

AKSOY_61
11.11.2009, 12:05
Yattaranın ağrıları varmış.
hıımm o zaman hugo broos istifa!. Yönetimi saymıyorum bile.
Hoca dediğin taraftar istiyorsa oyuncu sakat olmasına rağmen onu oynatmalı.
İsterse futbolcunun futbol hayatını sona ersin ne farkeder taraftar istiyor.

Bazı arkadaşlar bu oyuncu yüzünden hocaya bağırıp çağırmanın ne kadar saçma bişey olduğunu
anlamışlardır heralde.

avniaker
11.11.2009, 12:10
Yattara futbolculuktan çıktı şarlatanlığa başladı

Samet Yildirim
11.11.2009, 12:13
Yattara yi tebrik ediyorum 6 aydir söyledigimi simdi yapmaya baslamis. Sahaya cikma antremanada cikma...Seneye kadar garanti parani al...

Sana yapilan haksizliklara karsi sende böyle yapmalisin artik..

tebrik ediyorum..
----------------------------------------------------------
Yattara yi atsan kim alacak ?? kimse almaz...

mustafa08
11.11.2009, 12:44
Yattara dan artik bize fayda gelmez.. malesef..:(

Bence devra arasinda gönderilmeli.. bunu icim aciyarak söylüyorum... Bende artik art niyet aramaya basladim.. adam dalga geciyor ya. Ayagi kirilan futbolcu 4 ay sonra rahatlikla oynamaya basliyor ama Yattara hala sakat.. bu nasil is ya??

Gönderilip Fatih Tekke takima kazandirilmasi lazim. onun haricinde cok fazla futbolcuya gerek yok....Alanzinho dan kesinlille faydalanmamiz lazim.

hamucera
11.11.2009, 12:57
Coşkun,Yattara Konusunda Yine Yanıldı …
09 Kasım 2009 / 13:22
Trabzonspor sağlık kurulu başkanı Dr. İrfan Coşkun’un, Yattara konusunda ki açıklamaları yine fos çıktı.

Yaklaşık 10 gün önce yerel bir Televizyon kanalına Yattara ile ilgili açıklamalarda bulunan dr. İrfan Coşkun “ Beşiktaş maçında herkes Yattara’nın neler yapabileceğini görecek “ demişti. Açıkçası Coşkun’un bu söyleminden sonra umutlanan taraftarlar müzmin sakatın Beşiktaş maçında nasıl bir performans sergileyeceğini düşünmeye başladı.

Ancak Cumartesi günü maça giden taraftarlar siyahi oyuncuyu bırakın 11 de görememeyi 18 kişilik kadroda dahi olmamasına şaşırdılar.Yattara’nın sakat olduğu dönemlerde Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu’nun ısrarla siyahi oyuncunun “sakatlığı devam ediyor” demesine karşın, sağlık kurulu başkanı İrfan Coşkun’un “sakat ve hasta oyuncumuz yok “söylemleri Trabzonspor’da önemli bir sıkıntıyı gözler önüne sermişti. yöneticilik öncesi yıllarca Trabzonspor’da kulüp doktorluğu yapan İhsan Alioğlu’nun açıklamaları doğru çıkmış ve Yattara o dönemde forma giyememişti. İrfan Coşkun’un bu açıklamaları yaparken kulüp doktoru Hakan Ayaz’dan bilgi alıp almadığı bilinmiyor şayet alıyorsa bu kadar çelişkili açıklamaların nedeni de bir başka merak konusu…

medyatrabzon

haberi nasıl yapacağını bilmeyen adamlardan ne beklenir, yok efendim ihsan alioğlu haklı çıkmış, adam gibi yapsana haberi desene Hugo Bross haklı çıktı, ihsan alioğlu patladı, söylemleri yalan çıktı

Dursun Kaplan
11.11.2009, 13:36
Yattara'dan çok klüp doktoru denen adam eleştirilmeli.

Kasım Hilal
11.11.2009, 13:39
Artık kendisinden bir röpörtaj bekliyorum bu sakatlık hakkında...
"Evet sakatım" desin yeter..
Bir de ne zaman oynayacağını bilelim..

oulcan_ts
11.11.2009, 14:07
çok sinir edici ve gıcık eden bi durum bu :@

oulcan_ts
11.11.2009, 14:08
Hala bekleyen var mı Yattara'yı :)
Ben. Neden diye sorma bilmiyorum...

Kubilay ŞAHİN
11.11.2009, 14:35
Yattara Konusunun Asıl Cevabı Kimdedir..?

Yönetim.. Doktor.. Teknik Hoca..

Mira_61
11.11.2009, 14:48
Lanet olsun ya.Koskoca kulüpte doktorluk yapan adamlara bakın.Ciddi bir temizlik istiyorum.Gerekirse en tepedekinden malzemecisine kadar.Bu olayda Yattaranın suçu olduğu kadar doktorların,teknik direktörün,yönetiminde suçu var.
Devre arası Yattara ile birlikte bu saydıklarımında gitmesini istiyorum.

demir
11.11.2009, 15:06
bukadar bilekleri ince olan futbolcuların ıyılesmeleri zordur yattara bugune kadar hangı sakatlıgını kolay atlatmıstırki ??? onun sorunu psikolojik futbol hayatım bıtecek korkusu ıle oynayamıyor yoksa teknık bır sorunu yok

ESER
11.11.2009, 15:23
yonetim elindeki yattara kartini bir kez kullanmaya kalkti onu da yuzune gozune bulastirdi, o yuzden yattara da bunu hesabini soruyor kendince.. adami araplara pazaralamaya calis.. taraftarin tepkisini azaltmak icin onu taraftarin onune at, sonra tum soyledigin sozleri inkar edercesine cik " ya 10 milyona bu is olur dedik adamlarda 10 verdi ,napalim vermek zorundaydik ,sozumuzu yiyemezdik " de .. hani yattara birakin beni gideyim diyodu;)bu ne celiski peki? yattarada bakti ne isaya ne musaya yaraniyor, deveye diken insana ... yaranir dedi ve yatisa son gaz devam.. nasilsa garanti parasi var, oynamasa da aliyor.. yonetimin onu bedelsiz satmayacaginin farkinda, hele ki su durumda.. yattara gitmek icin kivraniyor olsa bile bu sefer kimse inanmaz ve satmaya calisanlarin kilif hazirladigini dusunur.. yattara olurda bedelsiz gonderilirse bircok takimin kendisini almak isteyecegini de biliyor.. kimse sorunlu futbolcunun bonservisine dunya para vermek istemez ama bosta kalan boyle bir yetenege de hayir demez, ne kadar sorunlu da olsa denemeye deger bir yetenek cunku.. kurumsallik adina tutarli , ilkeli politikalar izlenseydi, ne yattara ne de baskasi bu oterite boslugundan faydalanmaya calismazdi.. beni once kotu cocuk ilan et, sonra satamayinca bana extra sorumluluk yukle,hani ben paragoz kotu cocuktum..ne kadar ekmek o kadar kofte der yatmaya devam eder yattara ve benzerleri..

ESER
11.11.2009, 15:29
olsana olsana... yatas yattara ya sponsor olsana...
olsana olsana...istikbal yattara ya sponsor olsana..:D:D:D:D

M.S.SOFU
11.11.2009, 20:24
bukadar bilekleri ince olan futbolcuların ıyılesmeleri zordur yattara bugune kadar hangı sakatlıgını kolay atlatmıstırki ??? onun sorunu psikolojik futbol hayatım bıtecek korkusu ıle oynayamıyor yoksa teknık bır sorunu yok
zaten futbol hayatı sonlara doğru geldi gibi...
daha kaybedecek neyi var neden korkuyor anlamadım
şu saatten sonra ona katarlılar bile para vermez...

Cafer Bulur
11.11.2009, 21:17
O kim renktaş ?
Bayern münihin doktorudur kendisi,ben de yattara nin ona bir gözükmesinin fena olmayacagi fikrindeyim.

Uzman bir doktordur kendisi yattara nin sifresini belki cözer kimbilir.;)

Hasan ZAİMOĞLU
11.11.2009, 21:28
özledik bu keretayı ama sabır taşı olsa çatlardı yani !

Hüdai Pervaneli
11.11.2009, 21:30
Birakin Adamin yakasini

Ali Tunahan Güllü
11.11.2009, 21:35
Yine sakatlanmış geçmiş olsun..

yorumsuz6117
11.11.2009, 21:52
Yinemi sakatlandın Yattara ne kadar şaşırdım bilemezsiniz..:D:D

Alihan Ertürk
11.11.2009, 22:05
olsana olsana... yatas yattara ya sponsor olsana...
olsana olsana...istikbal yattara ya sponsor olsana..:D:D:D:D

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ts_tuncay_ts
11.11.2009, 23:23
Medyada bi haber çıkar herkes onun doğru olup olmadığına bakmadan inanıverir.Aynı şeyi bu yönetim yapıyo...Yattarayı göndermek için milletten soğutuyolar tepki olmasın diye...

OLCAY ÇAKIR
11.11.2009, 23:37
GS maçı sabahı ne olduysa,çizik yedi.

Tarih,zaman herşeyin ilacı..

Belki birgün bir kitap yazar Yattara..

Yada bir yönetici hatıralarını..

Bizlerde öğreniriz gerçekleri,hiçbir önemi olmadığı bir anda...

Birtan Karaman
11.11.2009, 23:42
Yattaraaa , Yattaraa .. Nedir Senden Çektiğimiz :D

Samet Yildirim
12.11.2009, 15:07
Trabzonspor’un şu anki sağlık kurulunun Yattara’nın sakatlığı ile ilgili açıklamalarının hiç birinin sağlıklı olmadığını belirten Güney, medyatrabzon’a yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Yattara’nın ayağı mı kırıldı. Alçıya mı alındı. Bizim dönemimizde bir futbolcu için en ağır sakatlık olan 4. dere adale yırtılması oldu. Yatara buna rağmen tedavi edildi oynadı. Şimdi niye oynamıyor, tatmin edici bir açıklama yok”

YATARA’YI RUHEN
BİTİRDİLER

Köksal Güney “Yattara’nın sakatlığı ne bilen var mı?” diyerek soru yöneltirken, “Bence Yattara gizli kadro dışı bırakıldı. Ya da Yattara bu yönetime karşı oynamama kozunu kullanıyor. Çünkü hatırlayın Yattara tesisleri sokulmadı. İdmanlara alınmadı. Ruhan futbolcu bitirildi. Yattara konusu yönetimin eksik yanlış doğru olmayan bir yöntemi nedeni ile bu hale geldi. Sakat oynamıyor ifadesi hiç de inandırıcı değil” dedi..

---------------------------------------------------------

Bizde bunu diyoruz ama millet anlamak istemiyor sonra yattara suclaniyor.

Tesislere sokmadin. Tedavisini yapamadin tesislere almadigin icin. Transfer gerceklesmedigi halde, hasan yener yattarayi bombaladi trabzon tv de(kisa özet gönderilmeli dedi)...Mahmut Aksu misyonu tamamladi dedi...Sadri Baskan agzinda sakis gibi tekraryor misyonu tamamladi diyor..
Ersun Yanal gitti 1 gün sonra röportaji vardi yattarayi satacaklar dedi.

Bunlari yattarada biliyor..Kafa, Ruh, vs. olarak bitirildi Ibrahima YATTARA...

Sonrada yattara niye oynamiyor..?? Oynamadigi icin tebrik ediyorum umarim bu yönetim gidene kadar oynamaz, ben olsam bende oynamazdim Gineli olarak..

Samet Yildirim
12.11.2009, 17:49
Yattara yurt dışına gidecek

Takımımızın Gineli oyuncusu İbrahima Yattara tedavi amacıyla yurt dışına gidecek.

Yeni sezon hazırlık kampında oynanan Standart Liege maçında sakatlanan oyuncumuzun şahsi doktoruna muayene olma talebi kabul edildi. Tedavi amacıyla Avrupa’ya gidecek olan Yattara’nın Kasımpaşa maçının ardından Trabzon’da olması istendi.

resmi site

Mustafa ÖZDEMİR
12.11.2009, 17:52
özellikle kasımpaşa maçından sonra dediklerine göre çoktan silinmiş bu adam...

ilhan
12.11.2009, 17:53
Yattara'nın kendi kendini bitirme oranı : % 10
Yönetimin Yattara'yı imha etme planı : % 90

Satamadınız, arkasında durmadınız ve taraftara medyayla birlikte Yattara'yı afiyetle sundunuz. :) Sırada Alanzinho var.

Ama olsun, bana daha çok sıra var.

izzet
12.11.2009, 17:58

Aferin, laf dinleyin biraz :)

yorumsuz6117
12.11.2009, 18:58
Yattara Yurt Dışına Gidiyor!
12 Kasım 2009 / 17:42
Yattara tedavi olmak için yurt dışına gidiyor.

Trabzonspor'un Gineli oyuncusu İbrahima Yattara tedavi amacıyla yurt dışına gidecek.

Yeni sezon hazırlık kampında oynanan Standart Liege maçında sakatlanan oyuncu şahsi doktoruna muayene olma talebi kabul edildi. Tedavi amacıyla Avrupa'ya gidecek olan Yattara'nın Kasımpaşa maçının ardından Trabzon'da olması istendi.
ççççççççççççççç

Emirhan Makul
12.11.2009, 19:03
Bence dönmeyecek,muayne felan hikaye göreceğiz Yattara dönecekse eşyalarını toplamaya dönecek birde hangi ülkeye gittiğini söyleyin transfer detayları bile çıkar.

Güle güle Yattara.

leavemealone
12.11.2009, 19:06
YATTARA, TEDAVİYE GİDİYOR

Trabzonspor'da sağ ayak bileğindeki sakatlığı nükseden İbrahima Yattara'nın kendi doktoruna görünmesi için bu gece yurt dışına gideceği bildirildi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, ''Yeni sezon hazırlık kampında oynanan Standard Liege maçında sakatlanan oyuncumuzun şahsi doktoruna muayene olma talebi kabul edildi. Tedavi amacıyla Avrupa'ya gidecek Yattara'nın Kasımpaşa maçının ardından Trabzon'da olması istendi'' denildi. Yattara'nın ülkesi Gine'ye gideceği öğrenildi.

12.11.2009
Kaynak : AA

--------------

Ben bu haberden birsey anlamadim . Bu adam simdi tedavi icin avrupayami gidiyor yoksa Gineyemi ??
Yada biz duymadan Gine avrupaya dahil oldu...

ilhan
12.11.2009, 19:07
c) Forumda Trabzonspor'un herhangi bir personeline (futbolcu, teknik direktör, yönetim kurulu üyesi vs.) hakaret etmek gibi, bu kişilerle dalga geçmek veya bu kişiler hakkında alaycı ifadeler kullanmak da kesinlikle yasaktır. Bu tür davranışlarda bulunan üyeler 1 hafta foruma mesaj gönderememe cezası alır.

Emirhan Makul
12.11.2009, 19:15
Şimdi Ligtv'de 4 ay sahalardan uzak kalacak denildi.

Bu sezonda bitti yattara için ilk 10 hafta oynamaz maç eksiği idman eksiği derken.

Böyle bir şanssızlık görmedim ben ya bir insan bir kerede lige sağlam başlar yine yok.

Keşke demeseydim ya o gün herkes bana kızmıştı ağzından yel alsın sen yanlış duydun abartma ne 4 ayı diye ama ne enteresandır ki can karyağdı da son dakika da bağlanıp 6 ay yok demişti ve öyle de oldu.

Güle güle Yattara Seni Hiç Unutmayacağız.

Murat'
12.11.2009, 19:22
Düzeltme.

Az önce buraya mesaj yazmıştım ama bir karışıklıktan olsa gerek mesaj gönder butonuna basmayı unutmuşum.Haliyle mesajımın silindiğini düşünmüşüm.

Dalgınlığım için kusura bakmayın..

Gelelim Yattara'ya şimdi de.

Evet Yattara'nın sakatlıkları uzun sürüyordu ama hiçbirisi bunun kadar uzun ve yıpratıcı geçmemeişti.

yorumsuz6117
12.11.2009, 19:31
Yattara sezonu kapamış.. çççççç

28TS61
12.11.2009, 19:37

yattara ts yide kapatti. daha dogrusu ts dekiler yattarayi zorla kapattirdi :(

Murat'
12.11.2009, 19:40
O zaman sözleşmesini Beşiktaş'ın Delgado'ya yaptığı gibi yapıp askıya alalım.

Erbay
12.11.2009, 19:54
Say good bye to the bad guy.

Scarface'teki bir sahne geldi aklıma geldi, ne alakaysa :)

"What you lookin' at? You all a bunch of f...' a..... You know why? You don't have the guts to be what you wanna be? You need people like me. You need people like me so you can point your f...' fingers and say, "That's the bad guy." So... what that make you? Good? You're not good. You just know how to hide, how to lie. Me, I don't have that problem. Me, I always tell the truth. Even when I lie. So say good night to the bad guy! Come on. The last time you gonna see a bad guy like this again, let me tell you. Come on. Make way for the bad guy. There's a bad guy comin' through! Better get outta his way!"

Gökhan KAN
12.11.2009, 20:09
Üzülmedim ki, Üzülmedim ki, Kaderimdir dedim Üzülmedim ki....

Alihan Ertürk
12.11.2009, 20:10

Yattara sezonu hiç açmadı ki .:rolleyes: