PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Yattara

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

izzet
27.09.2009, 14:16
Bunun örneği bizim takımımızda Serkan var ancak o'da bir türlü aldığı topu verimli kullanamıyor. Topu alıyor sağa doğru gidiyor , gidiyor ayağını topun çevresinde döndürüyor ve topu ya kaleciye atıyor yada defansa atıyor. :)

Appiah-Colman ikilisi, Fatih Tekke de tek forvetle oynarsa, Zaferide 10 numaraya monte edebilirdek, en hizli hücümua cikan takim oluruz, sagli sollu geliriz(COk sey mi istedim yahu)

Serkan ve Colman ikiliside is yapar, ama ne yazikki ikiside asil mevkiisinde oynatilmayip, benim gözümde hacaniyor. Zaten Serkanin yanina Colmani topu olumlu kullansin diye koyuyoruz...

Rahim.K
27.09.2009, 14:26
ne güzel olur bi tarafta yattara bi tarafta alanzinho da işte...
25 nisan 2009 tarihinde Sivasspora karşı Alanzinho ve yattara ile oynatan Ersun yanalın nasıl harakiri yaptıgını görmedinizmi?Sivasspor o maçta 3:0 yenmişti bizi.Alanzinho ile yattara aynı anda oynayamaz,oynarsa hezimet yaşarız.

Ömer Kaya
27.09.2009, 15:59
ne güzel olur bi tarafta yattara bi tarafta alanzinho da işte...

Arkadaşım pes'mi oynuyoruz

ahmet aydın
27.09.2009, 22:18
hale daha gitsin diyorunuz.
kadroda ondan iyisi varmı ? yok.bazıları colman alan diyebilir ama ikiside yetersiz.yetersiz olmasalar zaten ligde bu durumda olmadık.
herkes alışmış yattara oynayacak.yattara ne yaptı ne etti.bu kulübün yattaradan başka 20 tane futbolcusu var.birazda onlardan bekleyin bişeyler.yattara bu oyuncuların hepsinin aldıgı paranın 10 katını almıyor.
sen satılsın dedigin adamdan hiçbişey bekleyemezsin.

önemli maçlar öncesinde sakatlanıyormuş.sanki adam başka yerde sakatlanıyor.oynarken sakatlanıyor.ayagında top tutan oyuncular çok sakatlanır.

30 maç oynayacak adam istiyosanız.cristiano ronaldo-messi oynar onları alalım.

bu takımın tek yıldız oyuncusu YATTARAdır.böyle bir oyuncuda bundan sonra bu takıma gelmez.

Erkin Ekşi
27.09.2009, 22:18
ilk topu ayagina aldiginda calim yapacagi yerde pas atsa daha iyi positiona girecektik top kendisinde olmadigi zaman kosmadi. Ben dogrusunu söylemek gerekirse yerine adam gibi birini bulursak satilmasindan yanayim.Bana bir mac degil en az 30 mac oynayip kazandiran bir futbolcu lazim derim. Gecensen bizi ilk yari bilerek satti yine yapmiyacagi ne maglum. Bendeki yattara sevgisi bitti denecek az kaldi

oyle bir oyuncuyu yattaranin maliyetine getirirseler hemen degistirelim.
benim bildigim 30 mac kazandiran 2-3 futbolcu var dunyada gelgorki trabzonspor onlari degil onlar trabzonsporu alir.

Alptuğ
27.09.2009, 22:33
antep maçını kazandır bize yattara

AdemS
28.09.2009, 05:47
Yattara sahneye

http://www.fotomac.com.tr/2009/09/28/im/C0900C54ECEDB04388F1F589x.jpg

Broos, iyileşen Gineli yıldızı ilk 11'e alıyor. G.Antep önünde sağ kanat Yattara'ya teslim.

Fırtına'da umutlar Gençlerbirliği maçıyla sahalara dönen İbrahima Yattara'ya bağlandı. Teknik direktör Broos'un Ankara'da son 9 dakika görev yapan Gineli yıldızı, Gaziantepspor karşısında ilk onbirde oynatmayı planladığı öğrenilirken, "Takımın bir lidere ihtiyacı var. Bunu senin üstlenmeni istiyorum" dediği bildirildi.

Belçikalı hocanın, Gaziantep

savunmasını Gineli ve Gabriç'in geliştireceği kanat akınları ile aşmaya çalışacağı belirtildi. Yattara'nın oynaması halinde takımdan kimin kesileceği merak konusu. Broos ya Umut ile Gökhan'dan birisini kesip tek forvete dönecek, ya da orta sahada Selçuk, Ceyhun, Colman üçlüsünden birini kulübeye çekecek.

http://www.fotomac.com.tr/tra103.html

lazo_61
28.09.2009, 14:39
bi bişeler yap yada çek git artık bu külüp hacı baba tekkesi değil

cem arin
28.09.2009, 18:43
Keita’nın fantastik çalımı ve Nonda’ya attırdığı gol Adnan Polat’ı mest etti
G.Saray Başkanı Polat, sezonun en şık hareketiyle Murat Önür’ün içinden geçip
takımına golü kazandıran Fildişili oyuncusunu “Bu nasıl adam?” sözleriyle övdü
G.SARAY’IN Fildişili yıldızı Abdel Kader Keita, Eskişehir (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Eskisehir/1/1143968/) önünde Nonda’ya yaptığı asist öncesindeki fantastik çalımıyla izleyenleri büyüledi. Keita’nın yoktan var ettiği pozisyonla golü bulan sarı-kırmızılılar galibiyeti kaçırsa da Fildişili oyuncu sezonun en güzel çalımını atarak maçın önüne geçti.
VUCKO’DAN HAYATİ ISKA
38. dakikada Mustafa Sarp (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Mustafa%20Sarp/1/1143968/)’ın pasında Keita orta sahaya yakın bir noktada sağ ayağının dışıyla topun altına girerek kendisine müdahale etmeye çalışan Murat Önür’ün adeta içinden geçti. Yıldız futbolcu rakibini şık bir hareketle ekarte ettikten sonra sağ çizgiden hızla ilerleyip Doğa’nın yanına gelmesine fırsat vermeden topu ceza sahasına gönderdi. Vucko’nun ıskasında da Nonda’ya sadece dokunmak kaldı.
GOLE sevinen isimlerin başında G.Saray Başkanı Adnan Polat gelirken, Şeref Tribünü’nde Keita’nın golü için “Olmaz böyle şey. Bu nasıl adam?” yorumunu yaptı.

bu haberi buraya koymamin sebebini anliyorsunuz sanirim!
adam bir hareket yapiyor ve baskani da bunu söylüyor! bizim yattara bunlari yillardir her mac bir kac kez olmak üzere tekrarliyor ancak daha bir haberini göremedik gazetelerde.
bir gs macinda yattaranin gs defansini nasil madara ettigini hatirliyorum da simdi bizim cekgitcilere gülesim geliyor ancak duruma güleyim mi aglayayim mi bilemiyorum...

cem arin
29.09.2009, 05:02
KEITA’NIN golden önceki resitali herkesin nefesini keserken, karşılaşmayı
tribünden izleyen Maraton yorumcusu Erman Toroğlu (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Erman%20Toroglu/1/1143978/) da pozisyonla ilgili olarak “Keita öyle muazzam bir çalım attı ki, ben onu yiyen 17 numaranın yerinde olsam top çizgiyi geçti diye itiraz edeceğime kenarda durup o anın keyfini çıkarırdım.. Bu işler her zaman olmuyor.. Tek harekette 4 kişiyi oyundan düşürüp, sıfıra indi ve golü attırdı.. Helâl olsun..” değerlendirmesinde bulundu.

Alin size baska bir haber daha Adam bir hareket yapti ve bütün istanbul basini yalaklanmaya basladi!

olacak si degil! Biz ise e,limizde varolan cevheri horkullanip degerini bilmiyoruz!

Bakalim gs Trabzon macinda ak..... kara... ortaya cikacak... bakalim keitanin mac boyu yaptigi bir hareket mi yoksa yattaranin yaptigi her hareket mi degerlendirilecek...

Erman toroglu daha bir hafta önce böyle oyuncularla ugrasmamak gerek diyordu ancak bir anda keita yalaksi oldu! keita da fransadayken en az yattara kadar sorunluydu. hele bir bekleyin bakalim.

yazdim yine yaziyorum! komsunun tavugu bize kaz görünür de bizim elimizde ki tavuskusuna biz ördek muamelesi bile yapmiyoruz.

Osman Yavuz
29.09.2009, 10:50
Cem abi çok güzel dedin.Biz aylardır bunlardan bahsediyoruz ama yok işte.Maçta tek bir hareketi var zaten adamın.Başka da bir numarası yoktu.Ama bu yalakalar maçı yalaka gözlüğüyle seyrettiği için göremiyorlar Keita'nın 60'dan sonra oyundan nasıl düştüğünü.Ama onlarda bir gün görecekler.Biri fena patlayacak bunlara.İnşallah o patlayan Yattara olur.:)

İlker ToSun
29.09.2009, 21:26
tribünden izleyen Maraton yorumcusu Erman Toroğlu (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Erman%20Toroglu/1/1143978/) da pozisyonla ilgili olarak “Keita öyle muazzam bir çalım attı ki, ben onu yiyen 17 numaranın yerinde olsam top çizgiyi geçti diye itiraz edeceğime kenarda durup o anın keyfini çıkarırdım.. Bu işler her zaman olmuyor.. Tek harekette 4 kişiyi oyundan düşürüp, sıfıra indi ve golü attırdı.. Helâl olsun..” değerlendirmesinde bulundu.

Alin size baska bir haber daha Adam bir hareket yapti ve bütün istanbul basini yalaklanmaya basladi!

olacak si degil! Biz ise e,limizde varolan cevheri horkullanip degerini bilmiyoruz!

Bakalim gs Trabzon macinda ak..... kara... ortaya cikacak... bakalim keitanin mac boyu yaptigi bir hareket mi yoksa yattaranin yaptigi her hareket mi degerlendirilecek...

Erman toroglu daha bir hafta önce böyle oyuncularla ugrasmamak gerek diyordu ancak bir anda keita yalaksi oldu! keita da fransadayken en az yattara kadar sorunluydu. hele bir bekleyin bakalim.

yazdim yine yaziyorum! komsunun tavugu bize kaz görünür de bizim elimizde ki tavuskusuna biz ördek muamelesi bile yapmiyoruz.

çok güzel bir yorum :alkış:

esra61
29.09.2009, 21:30

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

bu maçta yattaradan çok şey bekliyorum....
gerçek yattarayı izleme vakti gelmedimi artık?

Mollasalihoğlu
29.09.2009, 21:45
ilk haftalar onadığımız 4-5-1 (4-3-3) sisteminde alanzinho yokmuydu vardı

o sistem tutmuş olsaydı yattara iyileşince alanzinho ile aynı 11 içerisinde oynamayacakmıydı kuvvetle muhtemel oynayacaktı

demek ki hocanın böyle bir takıntısı yokmuş

Alanzinho'nun yerine Yattara'yı alması, maç berabere iken, herşey ortada..

arimseli
29.09.2009, 23:03
COlmanin yanina savasan top kapan bir ön libero koysak ve kadromuzda tek forvet oynayabilen bir forvet olsa ikiside rahat oynar.
Çok doğru.
Bizim ortasahaya en az 2 tane hamal lazım. Bu hamalların ikisi de şu an takımda var. Birisi Serkan, diğeri Umut. Koy orta sahaya Serkan ve Umut gibi savaşan 2 tane adam daha geriye bakma.

Evet biz olsaydık Serkan'la birlikte Umut'u bir kaç kez orta sahada "şok pres" yapacak birisi olarak denerdik.
Hem forvette yer açılırdı, hem orta sahada pres yapabilecek birisi olurdu, hem Colman ya da Selçuk daha rahat olurdu, hemde sırtı değil, yüzü kaleye dönük ve geriden gelip gol yapabilecek birisi olurdu.

Etti mi size 1 taneden 2 tane Umut.

Daha ne istiyorsunuz!...

:)

M.S.SOFU
30.09.2009, 13:26
gaziantep maçı beklentilerim
yattara 11 de başlar şovunu yapar golünü atar sonra sakatlanır oyundan çıkar
maç sonunda açıklama yapılır yattara gs maçında yok
sonra bi açıklama daha yapılır yattara fb maçındada yok
sonra sezon arası verilir
yattaraya teklif gelir tabi bu arada yattara düzelmiştir...tabi 10 milyon tl lik yıldızımız yine satılamaz bir son dakika pürüzüyle...oysa r. madrid te isteyenler arasındadır.
ligin 2. yarısı başlar,yattara psikolojik olarak bir daha toparlanamaz
sonra lig biter tabi trabzon yine td değiştirir
hazırlık kampı olur...
holllandaya gidilir hazırlık maçları yapılır
yattara orda sakatlanır
maalesef sezon açılşını şanssız bir şekilde kaçırmıştır
sonra bir gaziantep maçında yine sahaya çıkar....
tanıdık mı geldi...
merak etmeyin daha çok okuyacaksınız...

cem arin
30.09.2009, 13:36
yattaraya teklif gelir tabi bu arada yattara düzelmiştir...tabi 10 milyon tl lik yıldızımız yine satılamaz bir son dakika pürüzüyle...oysa r. madrid te isteyenler arasındadır.
hazırlık kampı olur...
yattara orda sakatlanır
tanıdık mı geldi...

bana tanidik gelen ne biliyor musun? senin gibi art niyetli insanlarin varligi ve birbirine benzer yazilari! Sizleri sayiyla mi verdiler bizlere nedir bilmiyorum ki?

Peki sana su assagida verecegim sayilar tanidik geliyor mu?

200 Mac 75 asist(yani 75 golün son pasini vermek) ve 29 Gol!!!

magicyattara
30.09.2009, 13:41
Üşenmedim tek tek baktım.
Feveranlar kopardığımız geçen yıl 34 maçın 26 sında görev yapmış Yattara.
Sezon başı sakatlığından dolayı 5 hafta oynamamış.Bir de son 2 hafta yine sakatlıktan dolayı oynamamış.
2. yarı ki gs maçında ise Ersun Yanal tarafından kadroya alınmamıştır.Hasta idi ama oynayabilecek durumdaydı.Kısacası kıç korkusundan dolayı kadroya alınmadı da diyebiliriz.

Toplam 8 maç.
26/34=% 76.47 Yattara'nın geçen sezon oynama oranı.

fish_bone
30.09.2009, 14:01
Yattara'nın az daha iyiLeri (defansif ve mentaL anLamda) ReaL, İnter, Man UTD gibi takımLarda oynuyor. Yattara bizim için buLunmaz niğmet. Bizide çok seviyor. YapıLması gereken tek şey aynı mevkisindeki yedeğinin vasatın üstünde bir oyuncu oLması. Geçen sezon Yattara'nın hazırLayıp, aLda at dediği topLara bakaınca, Fatih Tekke oLsaydı, Yattara asist kraLı, Fatih goL kraLı, bizde şampiyon oLurduk.

Osman Yavuz
30.09.2009, 14:20
Ben de hiç üşenmedim Yattara'nın istatistiklerini şöyle bir derledim.

6 sezondur Trabzonspor'da olan Yattara 204 maç oynaması gerekirken 168 maç oynamış.Yani yılda ortalama sadece 6 maç kaçırmış.Sadece 2006 yılında 18 maç kaçırmış olması da ayrı bir istatistik olarak göze çarpıyor.

Oynadığı 168 maçın sadece 122 sine ilk 11 de başlayabilmiş.

Ortalama 70 dakika sahada kalmış.

Ve bu maçlarda 28 gol 62 asistle oynamış.Asist olması gereken yüzlerce pozisyon da maalesef arkadaşları tarafından değerlendirilememiş.

62 asistin 15 ini yaptığı 2004-2005 sezonunda Fatih Tekke 31 golle gol kralı olmuş aynı sezon Gökdeniz Karadeniz de 12 gol kaydetmiştir.Bu gollerin büyük bir çoğunluğu bu üçlünün birbirleriyle olan uyumundan gelmiş.

Sonuç olarak Yattara'nın iyi anlaştığı adamlar olunca oynadığı futbol istatistiklere de yansıyor.

Cem Akyüz
30.09.2009, 14:22
Yattara'yı sevmeyen biri olarak yazayım..Geçen sene yaptığı asistlerin yarısını forvetlerimiz gol yapsaydı şampiyonduk bu kadar söylüyorum

lazo_61
30.09.2009, 14:56
adamın toplarına vuracak futbol zekası birilerinde yok napalım bole çekiyoruz

Özge
30.09.2009, 15:16
YATTARA'NIN 6 SEZONLUK GRAFİĞİ
Trabzonsporlu İbrahima Yattara'nın son 6 sezonda bordo-mavili takımdaki grafiği şöyle:

http://www.ligtv.com.tr/uploads/haber/yttr.jpg

M.S.SOFU
30.09.2009, 17:30
bana tanidik gelen ne biliyor musun? senin gibi art niyetli insanlarin varligi ve birbirine benzer yazilari! Sizleri sayiyla mi verdiler bizlere nedir bilmiyorum ki?

Peki sana su assagida verecegim sayilar tanidik geliyor mu?

200 Mac 75 asist(yani 75 golün son pasini vermek) ve 29 Gol!!!
hoşlanmıyorsan yazıyı cevaplamak zorunda değilsin

beğenmiyorsan,yanlış varsa şikayet edersin

ama insanları art niyetlilikle suçlamak başka bir şey

yaptığın iftiradır
allah kuru iftiradan korusun

inşallah hayatın boyunca sana hep iftira atarlar,fikirlerine saygı duyulmaz
inşallah hayatın boyunca hep yapmadığın şeylerle suçlanırsında böyle bir duruma düşmenin ne olduğunu anlarsın...

lütfen şahsıma saldırma,fikirlerime istediğin kadar saldırabilirsin...

burası bir bilgi paylaşma platformu kişileri suçlama iftira atma yeri değil...

ha eğer senin fikire saygın iftira ise ben böyle bir saygı yöntemi kabul etmiyorum...

konu benim için kapanmıştır...

mustafadinç
30.09.2009, 17:41
hazırlık kampı olur...
yattara orda sakatlanır
tanıdık mı geldi...

Yo hiçde tanıdık gelmedi benim hatırladığım en son konu Gençlerbirliği maçında 6 kişiyi geçip 25 metreden köşeye taktığı goldü şimdi sana tanıdıkmı geldi.

İlker ToSun
30.09.2009, 17:46
sırtında 61 numarayla avni aker de seni görmek için sabırsızlanıyorum.

haydi artık siyah inci bu taraftara avni akerde resitalvari bir "hoşgeldin" deme zamanın geldi eminim taraftar da sana ayrı bir "hoşgeldin" diyecektir ...

SDinc
30.09.2009, 17:57
YATTARA'NIN 6 SEZONLUK GRAFİĞİ
Trabzonsporlu İbrahima Yattara'nın son 6 sezonda bordo-mavili takımdaki grafiği şöyle:

http://www.ligtv.com.tr/uploads/haber/yttr.jpg

Geçenlerde bir haber vardı. Üç yıldır Yat'tara diye. Anasını satayım son 3 yılda bilene dakika/katkı oranı süper lig ortalamasının çok çok üstünde.

Samet Yildirim
30.09.2009, 18:46
Son 2 yilin 5 ve 9 asist olduguna bakmayin.

Gol kacirma rekoru elimizdeydi bunlari hazirlayanda yattaradi..

ilhan
30.09.2009, 19:23
konu benim için kapanmıştır...

İsabet olmuş.

Adnankazaz
30.09.2009, 20:47
yattara bu takımın ayrılmaz bir parçası olmuştur bu saatten sonra olumsuz eleştirmenin bir anlamı yok, kaliteli adam vesselam

Cem Akyüz
01.10.2009, 01:35
Antep maçında oynarsa 2 tane kesin gollük ortası var

Kubilay ŞAHİN
01.10.2009, 02:10

2 tane Golü Olsa Daha İyi Olur..:)

ilhan
01.10.2009, 02:10
O ortalar gol olsa daha iyi olur, bence.

Mustafa Yüksek
01.10.2009, 02:11
dönüşü muhteşem olacak...umarım hazırdır...

Kadir
01.10.2009, 02:16
Birşeyler değil çooook şeyler yapmalısın Yattara..

Kazım Uzunboy
01.10.2009, 10:11
Şov zamanı

Trabzon tribünlerinin sevgilisi Yattara, 137 gün sonra Avni Aker'e ayak basacak olmanın heyecanını yaşıyor. Antep sınavında forma giymesi beklenen yıldız oyuncu, “Bana güvenenleri utandırmayacağım” diyor.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm728725.jpg

Süper Lig’de en son geçtiğimiz sezonun 32. haftasında Avni Aker’de taraftarlarının karşısına çıkan İbrahima Yattara’yı heyecan sardı. Sakatlığı nedeniyle uzun süredir takımdan ayrı kalan Yattara, yarın Gaziantepspor ile oynanacak zorlu sınavla 137 gün sonra Bordo-Mavilili tribünlerin önünde forma giyecek. Geçtiğimiz hafta Gençlerbirliği karşısında oyuna sonradan giren yıldız futbolcu, antrenmanlarda da performansı ve neşeli tavırlarıyla teknik heyetin yüzünü güldürüyor. “Bana güvenenleri utandırmayacağım” diyen Gineli oyuncu, “Taraftarlardan hep olumlu tepkiler alıyorum. Herkes, ‘artık dön, seni çok özledik’ diyor. Ben de bu beklentilere karşılık vereceğime ve bana duyulan güveni boşa çıkarmayacağıma inanıyorum. 6 yılı aşkın zamandır buradayım ve bir galibiyetle nelerin değişebileceğini çok iyi biliyorum. O yüzden Gaziantepspor maçı bizim için çok önemli” diye konuştu.
Zirveye göz dikti
Bu sezon başarılı olacaklarını da kaydeden Yattara, “Takım artık uyum sürecini atlattı diyebiliriz. Arada tabi ki istemediğimiz sonuçlar alınabilir. Ancak geçtiğimiz sezon son haftalarda bıraktığımız zirve yarışını, bu yıl son dakikaya kadar kovalayacağız” açıklamasında bulundu.

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)

Gökhan KAN
01.10.2009, 12:03
O zaman 2 tane garanti kaçan gol de var..

cem arin
01.10.2009, 12:05
Arkadaslar! Yattara sahaya ciktigi her macta birseyler yapiyor! adam geciyor,seyirciyi costuruyor,gol paslari veriyor, topun önde kalmasini sagliyor basinda iki üc adam eksik olmuyor vs. aslolan onu sahaya sürebilmek ve orada tutabilmekte. yattara hazirlik macinda sakatlandi bodrumda barda degil. bizim icin oynarken sakatlandi yani! Yarin seyircisinin karisina cikiyor ve yine muhtemelen costuracak bizleri! Sahsen ben yarin onun sahdaki varligindan oyunundan heyecan duyacagimizi düsünüyorum! Yattarali bir onbirin benim icin galibiyete diger onbirlerden bir adim daha yakin oldugunu düsünüyorum.

Hasan ZAİMOĞLU
01.10.2009, 13:00
hadi yattara artık başla showlarına yüzümüz gülsün !!!

Atılay
01.10.2009, 13:02
Orta - Kafa - Gol kombinasyonu görmeyi özledik ya :)

Ali Tunahan Güllü
01.10.2009, 13:05
İstiyoruz,Bekliyoruz,Özledik,SEVİYORUZ:)

İlker ToSun
01.10.2009, 13:06
SEVGİLİLER KAVUŞUYOR

http://www.fotomac.com.tr/2009/10/01/im/8251BD25B517D24390BE05CEx.jpg
Yarın ilk 11'de çıkması beklenen Yattara, oynarsa 140 gün sonra Aker'de taraftarıyla hasret giderecek.

Trabzonspor'da Gaziantepspor maçının hazırlıkları sürerken, İbrahima Yattara da Avni Aker'de vuslata hazırlanıyor. Sahalarında en son geçen sezonun 32. haftasındaki Bursaspor maçında forma giyen Gineli yıldız, 20. dakikada sakatlanarak oyun dışı kalmıştı. O tarihten beri bir daha Avni Aker'e çıkamayan Yattara yarın akşamki karşılaşmada görev alması http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)
halinde 140 gün sonra yeniden taraftarının önünde sahne alacak. Sakatlığı iyileşen ve geçen hafta G.Birliği deplasmanında son on dakika şans bulan Yattara, kolbastıyı en iyi oynayan bordomavili futbolcu olarak tanınıyor. Gineli yıldızın, taraftarıyla buluşacağı maçta Gaziantep'e golünü atıp kolbastı oynamayı planladığı bildirildi.

işte fotomaç gazetesinden yattarayla ilgili yalansız nadir haberleden biri :)

işin enteresan yanı başlık da çok güzel . hayret :)

Emrah Akcagöz
01.10.2009, 13:11
Yattaranın karşısında kim oynayacak antepte Ivan vardı o mu..?

İlker ToSun
01.10.2009, 13:14
o olması lazım ama tam emin değilim ıvan ön taraf solda oynuyor da olabilir.

gerçi ben de merak ediyorum müstakbel bel fıtığı arkadaşımızın ismi nedir diye :)

Samet Yildirim
01.10.2009, 13:15
Yattara ilk 11 de baslamaz bence...

Samet Yildirim
01.10.2009, 13:15
Olcan oynuyor sol bekde...

Ahmet Başkaya
01.10.2009, 13:19
Şu An Üniversitede kızlarla oturuyormuş :) ...

oulcan_ts
01.10.2009, 13:19
Orta - Kafa - Gol kombinasyonu görmeyi özledik ya :)
Orta tarafını anladımda kafa ve gol'den hiç umudum yok biliyormusun :D

Yavuz Hasan
01.10.2009, 15:59
iki artistik hareketle yine kandır bu milleti hadi

ibrahim_yattara
01.10.2009, 16:18

forvetimizde jardel gibi bir çakal yok arkadaşlar, adam yıllardır umuta, ergin keleşe gol attırmaya çalışıyor, yaşadığı travmayı bir düşünsenize :))

yattara kendi zeka seviyesinde hep ileriyi düşünen hücum hattıyla oynar,

szymek, gökdeniz, fatih tekke, yattara

stop!

Oğuzhan İnce
01.10.2009, 16:43
Yo hiçde tanıdık gelmedi benim hatırladığım en son konu Gençlerbirliği maçında 6 kişiyi geçip 25 metreden köşeye taktığı goldü şimdi sana tanıdıkmı geldi.
abi bana tanıdık gelmedi,ne zamandı bu gol geçen hafta falan mı?

ilhan
01.10.2009, 16:56
Yok ya, vazgeçtim yazmayacağım.

Yattara 2-3 harekedini hazmeder, kanarım daha iyi.

İlker ToSun
01.10.2009, 16:57

evet yattaranın sağlıklı birşekilde çıktığı son bir kaç maçtan birinde olmuştu yani uzak değil

İlker ToSun
01.10.2009, 17:00

taca çıkan toplara koşan adamlara kanmaktan iyidir bence :)

yada orta sahada kendi kalesine dönen adama arkadan kayıp kart görenlerin bu hareketlerinin "mücadele etmek" olduğunu zannedip kanmaktan iyidir bence :)

Oğuzhan İnce
01.10.2009, 17:23
evet yattaranın sağlıklı birşekilde çıktığı son bir kaç maçtan birinde olmuştu yani uzak değil
he peki o zaman...
çok da olmamış

mustafadinç
01.10.2009, 17:32

Kardeş geçen yıl Avni aker de Gençleri yendiğimiz maçtı ve o gol dünyada o ay içinde en güzel 5 golden biri seçilmişti.

İlker ToSun
01.10.2009, 18:18
he peki o zaman...
çok da olmamış

evet hem de hiç çok olmadı.
yazın lig maçı vardı da ve yattara oynadı da kötü mü oynadı.

en güzel goller listesine giren golü attığı maç yattaranın oynadığı son 6 maçtan biriydi. ligin 13. haftasıyla bu hafta arasında ne kadar fark varsa o golle de bugün arasında o kadar fark var :)

ibrahim_yattara
02.10.2009, 09:00
bu akşam yenisini at koçum hadi be..

Fatih Özkan
02.10.2009, 13:16
Olsan da olur olmasan da olur benim için!
Ben eski Yattara'yı göremiyorum...
İsteksiz oynayacaksan hiç oynama daha iyi...
Kendini affettir yeter...
Eski gibi oyna yeter ki...

Oğuzhan İnce
02.10.2009, 16:37
Kardeş geçen yıl Avni aker de Gençleri yendiğimiz maçtı ve o gol dünyada o ay içinde en güzel 5 golden biri seçilmişti.
bana 5 senede bi kere harika gol atmasın istemiyorum,
senede istikrarlı takıma katkılı şekilde oynasın kafi

Remzi
02.10.2009, 22:06
İkinci yarıya hazır olur lafları gelir şimdi ve ben buna gülerim.:)

Ali Tunahan Güllü
02.10.2009, 22:07
Artık kimse yemiyor o hareketleri demi Yattara?

Hotaman
02.10.2009, 22:11
Bu takıma benim takip ettiğim dönemde gelmiş en yetenekli sağ açık. En faydasız olan olma konusunda nedense ciddi bir ısrarı var.

endlessdeath
02.10.2009, 22:12
Artık kimse yemiyor o hareketleri demi Yattara?
Doğru söylüyorsun kardeşim ancak yine de bacak arasından pas atabilen bir adam ama henüz tam hazır değil ilerliyen maçlarda görücez bence hırs doping i şart bu adama

erolizmts
02.10.2009, 22:12
Bugünkü puan kaybından sorumlu tutulacak son futbolcudur Yattara. O yüzden ne yazsanız boş.

Mert Oğuzlu61
02.10.2009, 22:15
yattara daha ne yapabilirdiki ? oyuncularımız beceriksizlik yarışı içerisindeyken yattara dan siz maç içinde bundan fazlasını yapmasını bekleyemezsiniz...!

ilhan
02.10.2009, 22:16
Ellerini ovuşturarak kötü oynamanı bekleyenleri sevindiriyorsun ya, o yüzden çok kızıyorum sana.

Takımın kazanması için daha iyi oynamalısın Yattara. Görüyorsun işte.

Yunus Emre SEYHAN
02.10.2009, 22:17
Hızını kaybetmiş malesef.......

izzet
02.10.2009, 22:17
Yattaraya ne yükleniyorsunuz. Tamam belki kendide sorumludur. Ama adamin ilk 45 dakikasi yahu. Takima uydu o kadar!

Fatih
02.10.2009, 22:18
Yattara ilk 11'de başlasaydı daha verimli olurdu.

ölümüne61
02.10.2009, 22:20
oyun içinde iyi niyetin bile kalmadı

Ali Tunahan Güllü
02.10.2009, 22:21
Doğru söylüyorsun kardeşim ancak yine de bacak arasından pas atabilen bir adam ama henüz tam hazır değil ilerliyen maçlarda görücez bence hırs doping i şart bu adama

Abi inşallah daha iyi olurda bana bu maçta bacak arası top atmasın yada alıp 5 kişiyi çalımlamasın skoru değiştirecek hareketlerde bulunsun ama bi yandanda Yattara ne yapsın forvet diye bir canlı yaşamıyor ki takımda!!

futbalski60
02.10.2009, 22:27
Satılması gerekiyor nerden bakarsanız bakın durum bu...

Özge
02.10.2009, 22:31
Etkili değildi ama oyuna kurtarıcı olarak sokulmamalıydı.Fizik olarak tam hazır değil o yüzden maça sonradan kurtarıcı olarak sokulması yerine ilk 11'de başlamalıydı.

Emre ÖZTÜRK
02.10.2009, 22:32
bu adamın düzeleceği yok sat gitsin

İlker ToSun
02.10.2009, 22:35
bulunduğu takımın en teknik oyuncusu olup koca 45 dk yı kulübede geçiren bir adam girdikten sonra ne kadar moralli ve yüksek motivasyonlu olabilirse yattara da öyleydi.

Anıl Caner
02.10.2009, 22:39
Yattara iyi oynar kötü oynar bunlar olur da sahada olduğu sürece her topun ısrarla ona atılmaya çalışılmasını anlayamıyor, mantık çerçevesinde açıklayamıyorum. Onu da zor durumda bırakıyor, takımı da. Bırakın normal kanat adamı nasıl oynuyorsa öyle oynasın. Bir kaç pozisyonda Selçuk'un adamını tut ibo diye bağırışları da yayına gelmedi değil. Forvet stilinde değil de daha bir ortasaha oyuncusu olarak oynasa daha güzel olur gibi.

Armağan Dere
02.10.2009, 22:42
bulunduğu takımın en teknik oyuncusu olup koca 45 dk yı kulübede geçiren bir adam girdikten sonra ne kadar moralli ve yüksek motivasyonlu olabilirse yattara da öyleydi.

Ya Usta Senin ve birçok taraftarın çok sevdiği yattara hangi topu olumlu kullandı bu akşam...90 dk oynayabilecek topçu değil ve hoca en iyisini yaptı 2.yarı oyuna aldı...Form tutan iyi bir yattara maksimum 60 dk oynar..Bunu yıllardır göremediniz mi?..Ancak sebebini anlamadığım bi şekilde çok kötü bir futbol oynadı ve tv karşısında ve staddaki adamı küfürbaz ediyor..Colman da öle Gökhan da öle

mAz
02.10.2009, 22:46
Yattara ne yapsın diyorsunuz da, 45 dakika hiçbir şey yapmadan da durmasın, aldığı her topu ezmesin, durduğu yerden orta yapmaya kalkışmasın! Unutmayalım ki bu adamın mesleği futbolculuk. Yok oyuna sonradan girmiş falan, geçelim bunları meslek ahlakı diye bir şey vardır.

Ama hazır değil dimi? Bir futbolcu hiç antreman yapmasa bile (ki yattara hafta boyu çalıştı) 45 dakika çıkaramaz mı yahu.

Keşke şu Katar işi olsaydı... ah ah ..

İlker ToSun
02.10.2009, 22:58
Ya Usta Senin ve birçok taraftarın çok sevdiği yattara hangi topu olumlu kullandı bu akşam...90 dk oynayabilecek topçu değil ve hoca en iyisini yaptı 2.yarı oyuna aldı...Form tutan iyi bir yattara maksimum 60 dk oynar..Bunu yıllardır göremediniz mi?..Ancak sebebini anlamadığım bi şekilde çok kötü bir futbol oynadı ve tv karşısında ve staddaki adamı küfürbaz ediyor..Colman da öle Gökhan da öle

nedenini söyleyeyim hemen,

yattarayı orta saha oynatır, yattara da golcüleri oynatır. yattarayı eleştirmek isteyenin önce kendisine sorması lazım "bu takımda orta saha var mı?" diye ve kendine sorması lazım "neden szymek varken bu adam çok etkiliydi?" diye.

szymek zamanı yattaranın topla buluşma anlarını ve szymek ten sonra yattaranın topla buluşma şekillerini bir gözünüzün önüne getirin. acıyorum yattaraya bu isimlerin çoğuyla aynı takımda oynamayı haketmiyor.

ve şunu da unutmayın yattara orta saha çizgisinin biraz ilerisinde sırtı kaleye dönük ve arkasında eskort misali bir adam varken topla buluştukça asla çok büyük bir performans gösteremeyecek.

Yazici_61
02.10.2009, 22:59
Yattara bence yolcu artik bize yaramaz!

Sümeyye Şahin
02.10.2009, 23:02
Her şey beklentiyle alakalı.

İyi veya kötü oynayış değerlendirmeleri büyük beklentiler sonucu.

Haklı bir beklenti.

140 gün oynamadığı halde tepkilerden sonra, 140 günün sonunda beklenti sonuçlarını garipsiyorum.

Şahsen değerlendirmem.

yigits
02.10.2009, 23:05
61 kutsaldır nasip olmaz herkese!!!

Mustafa K. Demirbaş
02.10.2009, 23:12
bugüne kadar hep seni savundum yanında oldum ama artık buraya kadar ...!
bugün belkide ilk defa Avni akerde protesto edildin ama cidden haketmeye başladın protestoyu...

Remzi
02.10.2009, 23:13
Sana verilen değeri haketmiyorsun.Ve Her geçen gün daha da kötüye gidiyorsun.

karim@benzema10
02.10.2009, 23:13
sakatlıktan verdiği korku ile oynayan yattara'nın ne yapmasını bekliyorunuz?defans ve orta saha oyuncuları topu hızlı ve isabetli paslar ile dolaştırarak yattara'ya ulaştırmaz ise önünde 3 ve 4 savunma oyuncusu ile boğuşmak zorunda kalan yattara'dan birşeyler beklemek ütopik olacağını bilmeniz gerekir.

AYDIN KANTEKIN
02.10.2009, 23:20
Yeteneklerini sezon ortasi hazirlik kampina sakladigi belli.Futbol sahasinin ebatlari 75x110 metre ama Yattara´ninki bir dans pisti kadar.Bunca yildir $ampiyonluk bekledik eee birazda onu bekleriz bu Yattara bizde mac almadan jübile yapar birde omuzlarimiza aliriz deveye diken yaranirmis misali.

Kubilay ŞAHİN
02.10.2009, 23:25
Satın Gitsin..!

magicyattara
02.10.2009, 23:29
bugüne kadar hep seni savundum yanında oldum ama artık buraya kadar ...!
bugün belkide ilk defa Avni akerde protesto edildin ama cidden haketmeye başladın protestoyu...

Bu protesto için hazırlık yapılmış hatta.
Deniz tarafı kale arkasında ki Trabzonlu Gençler grubu,resmen Yattara'nın kötü oyununu bekleyip,küfürlü tezahüratlar yaptılar ve sonunda da yaptıkları besteyi hep bir ağızdan söylediler.
Yattara kötü oynadı kabul.Hazır olmadığı belli,ama müsait tek bir pozisyonda kendisini topla buluşturamayan orta sahamıza ne demeli.
2 kişi adamı markaja almış,yani bir şekilde bu 2 kişi oyundan düşmüş,Yattara'yı bırakıp kalan boşlukları değerlendirecek yerde,markaj altında ki Yattara'ya top atıp harikalar yaratmasını bekleyen orta saha adamlarımızda hiç mi kabahat yok.
Aynı şeyi Gabriç için de yaptılar.Şu maçta Gabriç kaç kez kanattan gelebildi.Maçın büyük kısmında oynayıp oynamadığı belli bile değildi.

_SeRKaN_
02.10.2009, 23:31
Nerde o eski Yattara...Top kaybediyor kaybettiği topa müdahele etme gereğini bile hissetmiyor...

Koray
02.10.2009, 23:33
Boşverin Yattara bugün ''sakatlıktan çıkar'' yarın ''hazır olmaz'' öbürgünde ''fortvetler kötü'' olur, yeter ki bahane arayalım, ondan çok ne var ki...

Mustafa K. Demirbaş
02.10.2009, 23:36
Bu protesto için hazırlık yapılmış hatta.
Deniz tarafı kale arkasında ki Trabzonlu Gençler grubu,resmen Yattara'nın kötü oyununu bekleyip,küfürlü tezahüratlar yaptılar ve sonunda da yaptıkları besteyi hep bir ağızdan söylediler.
Yattara kötü oynadı kabul.Hazır olmadığı belli,ama müsait tek bir pozisyonda kendisini topla buluşturamayan orta sahamıza ne demeli.
2 kişi adamı markaja almış,yani bir şekilde bu 2 kişi oyundan düşmüş,Yattara'yı bırakıp kalan boşlukları değerlendirecek yerde,markaj altında ki Yattara'ya top atıp harikalar yaratmasını bekleyen orta saha adamlarımızda hiç mi kabahat yok.
Aynı şeyi Gabriç için de yaptılar.Şu maçta Gabriç kaç kez kanattan gelebildi.Maçın büyük kısmında oynayıp oynamadığı belli bile değildi.
prostesto için hiç bi hazırlık yapılmamıştı abi ;)

magicyattara
02.10.2009, 23:45
Koray bahane falan aradığım yok.
Yattara formsuz.Umarım bundan sonra sakatlanmaz ve ligin sonuna kadar gerçek formuyla oynar.
Kötü Yattara'nın kimseye bir faydası yok.
Yarın Yattara çok iyi olduğunda da yukarıda anlattığım tablo değişmeyecek maalesef.Bu orta sahayla bundan fazlasına imkan yok.
Biraz dişini gösteren bir takımı bu orta sahayla yenmek imkansız.

2 yıldır,sakatlanan Yattara'ya sövülüyor.Zevkten sakatlanmış gibi adlandırılıyor.Başkandan al taraftardan çık,hedef tahtası yapıldı Yattara.
Dediğim gibi umarım eski oyununu sergiler de nereye giderse gider.

Kalanların oynayacağı kör dövüşünü de hep beraber izleriz artık.

magicyattara
02.10.2009, 23:49
Nasıl yapılmamış Mustafa.
Resmen hep bir ağızdan Yattara'ya besteledikleri şarkıyı söylediler.Net duydum.
Ben maratonun orta kısmında oturuyorum,siz kale arkasındasınız,duymamış olabilirsin.
Bu akşam ki protesto bilinçli yapıldı maalesef.
Ki takımda Yattara'dan çok daha kötü oynayan elemanlar varken.

mk.esen35
verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür edilip gönderilmeli.3 seneden beri yararından cok zararı var.

Cafer Bulur
Gecen haftaki hareketliliginden sonra umutlanmistim ama bu hafta devamini göremedim.

Yattara cok kötü oynadi,gs macinda umarim daha iyi bir yattara izleriz....

Samet Yildirim
02.10.2009, 23:50
7-8 hafta sakat zaten belli böyle olacagi ama buda dogal yani

Mustafa K. Demirbaş
02.10.2009, 23:51
Nasıl yapılmamış Mustafa.
Resmen hep bir ağızdan Yattara'ya besteledikleri şarkıyı söylediler.Net duydum.
Ben maratonun orta kısmında oturuyorum,siz kale arkasındasınız,duymamış olabilirsin.
Bu akşam ki protesto bilinçli yapıldı maalesef.
Ki takımda Yattara'dan çok daha kötü oynayan elemanlar varken.
abi bende o gruptanım o besteler yeni yapılmadı eskidende vardı
dikkat ettiysen yattara oyuna girerken Yattara lehine tazahürat yaptık alkışladık ama son 10 dakika o dediğin bsteler söylendi

Emre B.
02.10.2009, 23:55
Yattara'nın formunu bulması 5-6 haftayı alır, sonra bir bakmışız ki yine sakatlanmış yada kırmızı kart görmüş.

Samet Yildirim
02.10.2009, 23:57
Futbol ruhuna aykiridir su an yattaradn iyi bir performans beklemek, bunu bekleyen varsa futboldan anlamiyor demekdir kusura bakmasinlar..

arimseli
02.10.2009, 23:59
Daha önce de değinmiştik ismiyle müsemma diye...

Yatt-ara

:p

Fatih Özkan
03.10.2009, 00:05
Sen değil formayı, bu şehirde durmayı bile haketmiyorsun!

Vural Kuyumcu
03.10.2009, 00:12
Yattara bügün oyuna girdi mi ki:rolleyes: ben görmedim sahsen saha da kendisini de :)

Hüseyin İlkin
03.10.2009, 00:15
Alanzinho girerken, Yattara çıkacak diye düşünmedim değil.
Neyse ki, hoca Yattara'yı çıkarmadı.
Yattara, bir şey yaptı mı?
Yapmadı, orası ayrı.

Paksoy
03.10.2009, 00:22
çok açık yattara hiçbir zaman eskisi gibi olamıycak, zamanla göreceğiz bunu

Enes Ünal Kaya
03.10.2009, 00:22
Alanzinho girerken, Yattara çıkacak diye düşünmedim değil.
Neyse ki, hoca Yattara'yı çıkarmadı.
Yattara, bir şey yaptı mı?
Yapmadı, orası ayrı.

bende her oyuncu değişliği diyince spiker acaba bu seferde yattaramı çıkıcak diye düşünmedm deil :D
ama bi yandanda yine mi alan fln .. neyseki öle bişi olmadı

Ilelioglu
03.10.2009, 00:46
Sende yalan oldun...:)

Harun CAN
03.10.2009, 00:57
devre arasında hemen ilişkiler kesilmeli... bu camia böylesine yetenekli ! ama böylesine lakayıt bir futbolcu görmedi tarihinde... yattara artık futbolcu değil ! hayatını beleşten yaşayan bi asalak... parayı alıp gidip karıyla kızla yiyo...

Mehmet Fatih Silik
03.10.2009, 00:57
Bence Alanzinho'ya gecen haftaki davrani$ini bu hafta Yattara'da yapmasi lagzimdi...resmen yatti Yattara...ama sonucta bilmedigimiz $ey degil :) Ali$tik!!!!

Armağan Dere
03.10.2009, 01:18
ve şunu da unutmayın yattara orta saha çizgisinin biraz ilerisinde sırtı kaleye dönük ve arkasında eskort misali bir adam varken topla buluştukça asla çok büyük bir performans gösteremeyecek.

İlker Bey bu paragrafta Ne demek istediğinizi anlamadım...Eskort misali olan bizim adamların ağırlığı mı yoksa rakip takımın uyguladığı markaj mı ?...Kimi Ve Neyi Kastettiğinizi anlamadım.Ancak Bu adam 3 senedir inanılmaz bi şekilde düşüşte...

İlker ToSun
03.10.2009, 01:25
İlker Bey bu paragrafta Ne demek istediğinizi anlamadım...Eskort misali olan bizim adamların ağırlığı mı yoksa rakip takımın uyguladığı markaj mı ?...Kimi Ve Neyi Kastettiğinizi anlamadım.Ancak Bu adam 3 senedir inanılmaz bi şekilde düşüşte...

eskort misalinden kastım yattaranın sırtına yapışık vaziyetteki rakip defans oyuncusu.

genel anlamıyla söylemek istediğim yattara dan yüksek performans beklemek için öncelikli olarak ortasahayı değerlendirmemiz lazım.

yattaraya atılan paslarda yattara zaten koşar vaziyette ve yüzü kaleye dönük olmalı. lütfen yattaraya atılan topları bir gözünüzün önüne getirin. bir kaç pasta bu akşam resmen üzerine şut çektiler neredeyse. zamanında szymek in yattaraya attığı paslarla yattaranın bu takımda aldığı pasları bir gözünüzün önüne getirin.

sizin de yattarada inanılmaz düşüş görüşünüzün başlangıç tarihi zaten szymek in bu takımdan ayrıldığı tarih.

takımın daha sonra düşüşe geçişini albayrak döneminde szymek çok güzel bir cümleyle özetledi zaten : "ben yattaranın koşu yoluna atardım, yattara fatih e ortalardı, fatih de gol atardı ama Trabzonspor un kimyasını bozdular "

bana kalırsa herşey bu cümlede gizli.

şimdi ise arkası dönük yattaraya pas diye üzerine şut çekiyorlar, çalımlarına ortasahadan başlamak ve ona pasını verdikten sonra onun önüne koşup bir de onun alanını kapatan serkan a da bir çalım atmak zorunda olan yattara ara sıra bunları da yapıp yine eskisi kadar güzel ortaları yapıyor ancak ortaların muhattabı fatih tekke olmadığı için yattara da skor anlamında bir katkıda bulunmamış gibi gözüküyor.

Mustafa Yüksek
03.10.2009, 01:31
Ben bir ek daha yapmak istiyorum...Yattara formda değil bunu kabul ediyorum...Zaten sakatlıktan çıktı bu normal bir durum aslında...Ama top adamın ayağına geldi mi kimse boşa çıkmıyor...Yardımına gelen bir kişi yok...Hep bekliyorlar ki 5 adamı çalımlasın orta açsın...Dikkat ederseniz farkına varırsınız....Yattara nın pas seçeneği genelde kısıtlı oluyor...

Ömer SEVİNÇ
03.10.2009, 01:59
Formunu tutması zaman alacak gibi görünüyor. Devre arasına kadar kendini bulur ve iyi bir paraya satabiliriz inşallah. Yattara bu değil..

İlker ToSun
03.10.2009, 02:05
Formunu tutması zaman alacak gibi görünüyor. Devre arasına kadar kendini bulur ve iyi bir paraya satabiliriz inşallah. Yattara bu değil..

bu yazıyı görünce bir anda kendimi lige ilk 10 hedefiyle başlayan, maçlarının televizyonlarda yayınlandığı akşamlarda oyuncularının ekstra performans gösterdiği, istanbuldan puan aldığı her maçtan sonra istisnasız "haddimizi bilerek oynadık" gibisinden açıklamalar yapan futbolcuların bulunduğu bir takımın forumundayım gibi hissettim.

iyi bir paraya satabilmek adına oyuncusunun form tutması dilemek nasıl birşeydir anlayabilmiş değilim.

Trabzonspor futbol takımı bir üstyapıdır , altyapı kulübü yada ticarethane değil. Alsatçılık yapmıyoruz burada.

Ömer SEVİNÇ
03.10.2009, 02:07
Tamam özür dilerim. İnşallah çok kötü oynar ve fiyat olarak dibe vurur, enkaz olarak elimizde durur(!).

Emre EFENDİOGLU
03.10.2009, 03:29
Tamamen boş bir futbolcu oldu. Yetenek metenekte kalmamış. Bir insan her çalım atışında topu kaptırır mı ya. 10 maçta 1 tane artistçe bir hareket yapıyor bizim taraftarda "gıyak topçi, gara bela" gibi benzetmeler yapıyor. Halbuki milletin ortalama sağ açıkları Yattara'dan çok daha iyidir. Hatta Sabriyi alıp sağ açık yapsak daha iyidir, durum o kadar vahim. Adam en azından savaşıyor.
Eski Yattarayı özledim arkadaşlar.

Lenger
03.10.2009, 03:57
Varlığında dert, yokluğunda dert!

sametaydin
03.10.2009, 06:20
Birkaç hafta beklemek lazım. Bana göre pek bi düzelme olmayacak. Bence yattara miadını doldurmuş o bölgeye de transfer gerekebilir.

TheRapZoNe
03.10.2009, 06:33
The Clubber..

Kazım Uzunboy
03.10.2009, 09:49
İbrahima Yattara sonunda Trabzon'da!

Sakatlıklarla boğuşan Trabzonspor'un yıldız ismi İbrahima Yattara uzun bir aradan sonra Avni Aker'deydi.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm731323.jpg

İkinci yarının başında, Tayfun Cora’nın yerine oyuna dahil olan Yattara’nın fiziksel olarak yetersizliği gözlerden kaçmadı. Trabzonspor’un ataklarında başrolü oynayan Gineli yıldız, “Böyle bir kayıp yaşadığımız için üzgünüz. İyi oynadık, ancak başaramadık. Yakaladığımız net fırsatları değerlendirseydik, Gaziantepspor’u çok farklı mağlup edebilirdik. Ancak puan cetveline oynanan iyi futbol değil, alınan sonuçlar yazılıyor” dedi.

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)

Kasım BEKTAŞ
03.10.2009, 10:46
sana helal olsun yattara...

senede iki maç, üç hareket, hooop karabela yattara :)
aaah ulan ahhh yedin milleti yattarak yıllardır... neyse....

bordo61
03.10.2009, 11:20
İbrahim Yattara oleeyyy nidalarıyla giren bir futbolcu

45 dk ve kocaman bir hiç

Erbay
03.10.2009, 11:22
Yattara topu aldığında orta yapacak birini bulamadığı zaman O'ndan bir şey beklemeyin. İçeride harika forvet Gökhan varken hiç mi hiç beklemeyin. Bu oyun sistemiyle en formda Yattara olsa bile en fazla bir gol attırır. O da rakip defansa çarpar.

F.Erdem
03.10.2009, 11:23
ekmediğin tekneye sahip çık.
top kayıplarından sonra ortalarda dolanma, takım savunmasını gabriçten öğrenmelisin ama nerde?

süren doldu gibime geliyor.

lazo_61
03.10.2009, 12:50
ekmek yediğin yere senelerce ihanet ettin.gt artık yattara sana olan sevgimiz bırak bitmesin

Samet Yildirim
03.10.2009, 12:52
7-8 hafta oynamayan adam 1-2 hafta icerisinde en fazla bukadar oynar.

Gereksiz elestirileri birakin.

Beklentileriniz su an fazla oda sizin hataniz, yattaranin degil.

izzet
03.10.2009, 12:53
"Yattara bizi diskoya görürsene " tezahürati dogrumu?

Hüseyin İlkin
03.10.2009, 13:00
Daha oyuna girmeden, yuhlayanlar vardı.

mora1157
03.10.2009, 13:05
taraftar yattara diye bağırınca zannediyorki girip çalım atmasını bi kaç hareket yapmasını istiyorlar.maç kazandır maç.

mavikan
03.10.2009, 14:15
:alkış:

doğru söylüyorsun..

BiZe HeR YeR 61
03.10.2009, 14:16
"Yattara bizi diskoya görürsene " tezahürati dogrumu?
Evet bağırdılar...Sadece o değil sövdüler bile...

macuka
03.10.2009, 14:21
Adam ın fiziksel gücü 15 dakıkalık mıs bunu gormus olduk. Yattara nın kendina gelmesi icin en az 3-4 hafta daha lazim. Nede olsa bu yıl gitti, onu devamlı oynatıp prim yapıp satmak lazım.

ilhan
03.10.2009, 14:39
Yattara bizi discoya götür diye bağıranları al Catamaran'a getir adamım. :)

SDinc
03.10.2009, 14:43
Yattara her maç güzel oynuyacak diye bir kaide yok. Şimdilik Gs maçında güzel oynasın yeter bana. Zaten sakatlıktan yeni çıktı , bu kadar yüklenmemek lazım.

Badaloğlu
03.10.2009, 15:09
Yattara Allah vergisi yeteneğini Trabzon'a geldiği günden beri geliştirmedi.Hep standart aynı... Belki bir iki maç hariç, bu zamana kadar oynadığı maçlar içinde oyuna ağırlığını koyamadı.Oysa ben Yattara'nın, Fenerbahçe'deki bir Alax gibi oyuna ağırlığını koymasını bekledim yıllardır.Alex 90 dakika top oynamasa bile bir duran top ya da Antalya maçındaki gibi bakmadan attığı bir pas ile takımına katkı yapıyor.Ama bizde Yattara'nın oynaması için form tutmasını bekliyoruz.Bu form tutma işide, eğer başka bir sakatlık yaşamazsa, ceza almazsa,ve devamlıda oynarsa ilk yarı bitmeye yakın gerçekleşebilir.

Yattara kendini şöhretler karmasında top oynuyor zannediyor.Futbolu unutmuş, belki unutmamıştır ama vücutu unutmuş bu belli...Koşmaya mecali kalmamış...

esra61
03.10.2009, 16:11
antep maçının ikinci yarısında oyuna giren yattaramıydı ya..bn anlayamadım da ..... sahada yattaradan eser yoktu ya girer girmez yoruldu hemen...hiç koşmadı ne biçim oynadın ya...harbi doğru demiş taraftarlar yattara bizi diskoya götür.......

Sefa Murat Dokuz
03.10.2009, 16:36
Yattara kondisyon olarak sıfır sanki hiç çalışmıyor gibi 15 dk da bitti.

F.Erdem
03.10.2009, 16:38
bu hali zarar.
eski gücüne geri döndürüp süsleyip yollamak gerekli :)

OZDEN61
03.10.2009, 17:23
yattara geldi geleli oyunuyla bize kac mac kazandırdı. sadece aklımızda kalan 3 eziklerin oyuncusunu 1-2 macta yatırıp kaldırması. badaloglu arkadsaın dediği gibi agırlıgını sürekli maçlarda hissettirmiyor. sanki canım isterse oynarım demeye getiriyor. keske gecen sene satılsaydı rahat ederdik hemde karlı olurdu. o eski destegi ve sempatiyi bulamaz bu zihniyette olursa

karatasof
03.10.2009, 17:27
Kendisine gösterilen sevgiyi yanlış değerlendirdiği ortada.Kendisini general ilan etmiş gibi.Sağ çizgiye tabure atıp nargile içmediği kalmış.Eminim stadlara tütün mamulleri içme yasağı getirilmiş olmasa onu da yapmayı düşünürdü.....

ölümüne61
03.10.2009, 17:50
bu takımdan kimi zaman gitmesini istediğim oyuncular oldu ama her giden oyuncu topunu oynarken içinde bir iyi niyet bir şeyler verebilme çabası vardı son iki sezondur görüyorumki yattaranın içindeki iyi niyetten eser kalmamış trabzona hem saha içinde hemde saha dışında zarar veriyor

hamucera
03.10.2009, 17:53

söylermisin ne zaman karşılayacak beklentilerimizi

Koray
03.10.2009, 19:02
Yattara formsuzmuş kardeşim bir futbolcu 3 senedir formsuz olur mu dalga mı geçiyorsunuz siz ?!

Samet Yildirim
03.10.2009, 19:05
söylermisin ne zaman karşılayacak beklentilerimizi
Onu ben bilemem, ben yattara degilim. Benim bildigim 7-8 hafta sakat olan admin 1-2 hafta icerisinde ancak bukadar oynayabildigidir. Diger konuyu hoca-yattara bilir.

Ahmet Başkaya
03.10.2009, 19:13
Onu ben bilemem, ben yattara degilim. Benim bildigim 7-8 hafta sakat olan admin 1-2 hafta icerisinde ancak bukadar oynayabildigidir. Diger konuyu hoca-yattara bilir.
7 8 hafta sakat mı buna siz inanıyormusunuz ya ?

Ayrıca 7.hafta takıma geldi minimum 9 haftadır sakat yani 2.5 aya yakın süredir ayağı mı kırıldı bu adamın ... Bakmıyor işte kendine bakmıyor..

Samet Yildirim
03.10.2009, 19:27
7 8 hafta sakat mı buna siz inanıyormusunuz ya ?

Ayrıca 7.hafta takıma geldi minimum 9 haftadır sakat yani 2.5 aya yakın süredir ayağı mı kırıldı bu adamın ... Bakmıyor işte kendine bakmıyor..
Tamam farketmez.8 hafa tatil yap gel bakali nasil onuyorsun futbolu.

Sakat veya tatil ben bilmem. 7-8 hafta calismazsan sahada performans göremezsin bukadar basit. Sakat miydi degilmiydi bilemem gidin yönetime sorun..

arifberkay
03.10.2009, 22:42
lütfen yakamızdan düş artık

arifberkay
03.10.2009, 22:44
Yattara formsuzmuş kardeşim bir futbolcu 3 senedir formsuz olur mu dalga mı geçiyorsunuz siz ?!

süper..... ama bizim gibi aptal taraftar olursa formsuzluğu 13 sene de sürer

Fatih Özkan
04.10.2009, 01:10
Herkesi kandıramazsın!
Yan gel yat...
Sonra 1-2 güzel harekete ayağa kalksın millet!
Bunlara karnımız yok!
Çek git artık!

İleli
04.10.2009, 04:36
5 dakika kostu 40 dakika yurudu resmen deli oldum tv basinda ya, sakatliktan yeni donmesi felan bahane vardi bise..
devre arasi olmadi sezon sonu bu is bitirilsin artik yeter zaten 2 senedir hala takimda olmasina karsiydim!

LaZ_KoPaT
04.10.2009, 07:10
bu adamin miladi doldu asil bu adami oynatacagina sen gul gibi engini oynat engin yattaradan 10 kat daha iyi degilse bisey bilmiyorum hic degilse yurekten oynuyor adam bi kere

esra61
04.10.2009, 12:09
içimde o kadar yattara SEVGİSİ vardı her yerde yattara diyodum ama BOŞAYMIŞŞŞ..sevgimize karşılık bulamıyoruz..daha koşmaktan ACİZ olan yattara içimdeki yattara sevgisini sonlandırma aşamasına getirdi...HELAL OLSUN yattara sanA olan sevgimi körelttin..
bu taraftar sana o kadar değer verdi ve 61 numarayı sana verdi....ama değerini bilemedin......gitmemem için o kadar DUA ettm ama şimdi fikrim değişti....GİT yattara GİT bu taraftarı daha fazla üzme...........BUNA HAKKIN YOKKKK

Sinem Yılmaz61
04.10.2009, 12:23
Ey gidi Yattara eskiden Trabzon icin canini verirdin cok severdin orda Futbol oynamayi...Simdik neoldu, o sevgin söndü mü yoksa...Gercekten Yazik...

Yunus Emre SEYHAN
04.10.2009, 12:25
Aynı olay Alex'in başına gelse cıkar oynardı..

resmen 3 dk sahada kalabildi Yattara.....

Birtan Karaman
04.10.2009, 12:56
Artık yollar ayrılmalı ..

sametaydin
04.10.2009, 14:58
Yattara iki hareket yaptı sonra tekrar yatış pozisyonuna geçti. birkaç hafta daha şans tanınmalı o da sakatlığından dolayı belki onun etkisiyle böyle olmuştur diye ama hiç sanmıyorum bu oyuncu daha düzelmez. İnşallah yanılırım.

blackrain61
04.10.2009, 19:40
Yattara sanirim gidici, zaten yönetim sürekli firsat 1,5 senedir kolluyor, yattarayi satmak icin. Kanimca Yattara´yi gözden düsürmek icin ellerinden geleni yaptilar. Basit bir sakatlik icin, bu beklenilmesi mantikli degil cünkü. Sanki Yattara´nin ayagi kirilmis bu korkuyu yenemiyor duruma getirdiler. Gecen seneki senaryonun aynisi.Kisacasi yattarasizda bu takimin yürüyebilecegini gösterilmeye calisildi. Basarili da oldular. Taraftar´da hakli olarak tepki gösteriyor. Bence de satilsin, eminim degerinin altinda devre arasinda satilmaya kalkilacak. Sonrada denecek ki Yattara zaten oynamiyordu, iyi paraya elden cikarttik denecek. Cünkü trabzonsporumuz böyle örnekler cok. Örnek mi Stephanov

Mustafa ÖZDEMİR
04.10.2009, 20:22
bence gs maçında hazır olacaktır...

Cafer Bulur
04.10.2009, 21:57
Yildiz dedigin alex gibi olur...;)

Bizim yildizimiz yattara ise vay halimize,vayy....

Pro-TS
04.10.2009, 22:03
Yildiz dedigin alex gibi olur...;)
aynen bak adam atıyor golleri
yattara ilk iki yılından sonra Trabzonspora hiçbirşey katmamıştır .

Burak_52
04.10.2009, 22:47
alex atar yattara yatar

Öztürk Adem
04.10.2009, 22:56
Uzun zaman alıcagı kesın sahalara donmesı :S

Mustafa Çolak
04.10.2009, 23:04
Gs Maçında Güzel Performansıyla Bu Taraftarın Gönlünü Kazanır.

ilhan
04.10.2009, 23:04
Ben seni hâlen çok seviyorum Yattara.

Özellikle bazı(!) tiplere inat.

Fatih
04.10.2009, 23:05
Gs maçında ilk 11'de olmalı.

Cafer Bulur
04.10.2009, 23:33

O tiplerin arasinda benim de olduguma eminim,üstüme aldim.

Yattara yi ben de seviyorum,sempatik bir futbolcu.:)

Lakin alexi gördükten sonra yattara nin yildizligini sorgulamak istedim.

Kubilay ŞAHİN
05.10.2009, 00:58

Şu Mesajı Alıntılıyorum İzninle İlhan..:)

Yok Yazacağım Mesaj Aynısıydı Ondan..:)

TheRapZoNe
05.10.2009, 01:48
Yattara'nın son 2 sezondur Trabzonspor'a faydası olmadığını söylemek 'tip' olmak değildir elbette.

Clublarda gününü gün ederken yani özel hayatını zevk-ü sefa içerisinde geçirirken, iş hayatında yani Trabzonspor'daki futbolunda sürekli bahaneler uydurup bilerek ve istemeyerek oynamıyorsa kimse onu sevmez.Bu gayet doğaldır. Koca sezonda sadece bir kaç maçta 2-3 hareket yapacak diye bekliyor artık taraftarımız. Yazık

Fatih Özkan
05.10.2009, 03:18
Bari bundan sonra "adam gibi" oyna da gönlümüzü kazan!
Yatıyorsun bunca zamandır!

Zeki Akyol
05.10.2009, 10:11
Ben ne dahiyim ,ne buyucu ne imam ne de başka bişe

FAKAT ;
Bundan tam 3 hafta önceye kadar yazdığım bir yorumda Yattara nın böyle gelıp böle gıdeceğini yazmıştım bunu herkes bıliyor zaten bılmek ıcın dahi olmaya gerek yok ..zaten lıge sakat başladı olabılır her futbolcu sakatlanır buna yorum yapamam ama 3 hafta ıcınde duzelecek olan adam 3 ay oldu sahaya gelemedı takım kötü durumda avrupadan elendı verılen arada Umut calışıyor Yattara sakat sakat bodrum da barlara gıdıyor ,,sakat olan ayağı şişiyo ole bole derken sahalara donuyor dönduğündede eskı gunelrınden eser yok şimdide bana zaman lazım dıyor :))))

komediyiz yaa
zaten bır ıkı macta top oynar sora yıne sakatlanır ben dedim bu devran böle döner bızde avunur dururuz
:( bize Umut ,Tayfun ,Serkan gibi yürekli adamlar lazım ama onlarda sınırlı kapasıtede oluyor :(
4*4 lük birşey yok bu dünyada :(

UğuR
05.10.2009, 10:13
Yattara her sene yapar bir numara
"61" bu sene ki bulduğu numrara
Top oyna artık yeter
Af ettir kendini taraftara

Zeki Akyol
05.10.2009, 10:15

Herşeye rağmen birileri arkanda merak etme YATTARA bu taraftar senınle gurur duyuyor ellindede burdasın ha şimdi yattın ha ellide pek farkın olmaz zaten :(((((

starchitect-61
05.10.2009, 12:29
artık gonderin bu adamı ya... bu seneye kadar ben de kimseye laf söylettirmedim ama yeter daa... arkadas 6 yılda 1 sezonluk oynamadı bu adam ya. keyfine duskun adamı takımda tutup ne diye bir kişilik yabancı kontenjanını kapatıyorsun... alanzinho yu oynatsana kardesim.. adamın biletini 20 dakikada kesiyorsun. hiç olmazsa adam oynamak için can atıyor... yattara gibi yatarıp paramı alırım demiyor...biz yattaraya kimseye vermediğimiz desteği sevgiyi veridk ama kim aldı karşılığını...şimdiye kadar hep husrannn...satın artık yeter yattığı..

AKSOY_61
05.10.2009, 12:34
Keşke gabriçin bir de sağ kanat oynayan versiyonu olsaydı.Yattarayı satıp onu alırdık.
Adam(yattara) sağ kanada ray döşemiş, ortasaha çizgisiyle aut çizgisi arasında mekik dokuyor.
maçların %90 nında böyle.

Yav gabriç gibi ya da ne biliyim keita gibi girsene ceza sahasına.gabriç topu topu kaç maç oynadı.
adam topu kanatlardan getirmesinin yanında diğer kanattan gelen atakda hemen kalenin dibinde bitip golünü attı.
yine başka bir atakda voleyi yapıştırıyodu.neden ille de çizgi yani?
defansa yardım etmesi de başka bir artısı adam kanadının tamamını kullanıyor.

yattarayı devre arasına kadar allayıp pullamalıyız yoksa geçen sezon söylenen rakamların 3/1 ine zor gider.

ilhan
05.10.2009, 12:42
O tiplerin arasinda benim de olduguma eminim,üstüme aldim.

Yattara yi ben de seviyorum,sempatik bir futbolcu.:)

Lakin alexi gördükten sonra yattara nin yildizligini sorgulamak istedim.

O sizin sorununuz, beni bağlamaz.

Herşeye rağmen birileri arkanda merak etme YATTARA bu taraftar senınle gurur duyuyor ellindede burdasın ha şimdi yattın ha ellide pek farkın olmaz zaten :(((((

Şu mesajın sonuna ilk başta ":)" koydun, daha sonra değiştirdin ":(" yaptın. Böyle samimiyetsizlik yapacaksınız, en son alıntı yapacağınız insan ben olayım.

Ayrıca arka sayfada olayı ben demiştimciliği vurmuşsun. Ben demiştim diyen insanla futbol ya da futbolcu hakkında konuşmam. Siz zaten her şeyi bilen insanlarsınız. Size karşı bir fikir yazmak kolay mı?

Özge
05.10.2009, 12:46
Gs maçında oynatılırsa eğer iyi oynayacağına inanıyorum.Bu sefer eski Yattara geri dönecek.

starchitect-61
05.10.2009, 12:53
Gs maçında oynatılırsa eğer iyi oynayacağına inanıyorum.Bu sefer eski Yattara geri dönecek.
arkadaşım 6 senedir bir umut diyoruz ama sabır kalmadı artık... sakatlığını uzattıkca uzatıyor adam... böyle futbolcu lazım değil bize.. iki sene önce katara satmadık diye kustu oynamadı neden parayı fazla veriyorlardı bu sene satacaktık gitmedi neden verdikleri parayı dusurduler yattaraya burada daha fazla kaznıyor... paraya bakıyor bu adam yok her macta patlama yapacam diyor kac macını gordunuz patlama yaptığı...

Emre ÖZTÜRK
05.10.2009, 12:59
gs maçında eğer arayı iyi değerlendirip iyi çalışırsa oynamalıdır ama yine bodrum a kaçar yok efendim bara falan giderse hemen kadro dışı kalsın artık sabrımız kalmadı

Zeki Akyol
05.10.2009, 13:14
O sizin sorununuz, beni bağlamaz.

Şu mesajın sonuna ilk başta ":)" koydun, daha sonra değiştirdin ":(" yaptın. Böyle samimiyetsizlik yapacaksınız, en son alıntı yapacağınız insan ben olayım.

Ayrıca arka sayfada olayı ben demiştimciliği vurmuşsun. Ben demiştim diyen insanla futbol ya da futbolcu hakkında konuşmam. Siz zaten her şeyi bilen insanlarsınız. Size karşı bir fikir yazmak kolay mı?

Ben demıştım derken herkes aynı şeyi söyleyebılır Yattara nın bu takıma verdıği hiç ama hıç birşey yok bır futbolcuya bağlı kalacak kadar kucuk takım değilizzzzzz bunu açıklamaya calıştım ! ANLAYANA !

yaptığım düzeltmede ise sadece gulucuk sımgesını değiştirdim( ters yaptığım için ) işyerindeyım kontrol etmeden gönderdım ama yazım aynen kalmıştır duzeltme yapmadım yapsamda arkasında duracak kapasıtedeyım şüphenız olmasın

burda Yattara yüzünden kısmeyı kırmak istemem tartıştığimız konuya değmez
fakat siz birilerine inat derken karşınızdakını ne kadar küçümsedığinizin önce farkında olun sonra ıster benımle tartış ister tartışma
adam yatsın uyusun dans etsın sakat sakat barlara gıtsın sonra bana zaman lazımd esın o arada lig bıtsın ıkı gol atar ıkı calım atar alkışalrız aramızdan birileri cıakr kalkanı olur bırde bakmışız 70 ındede bızde oynar :)
pardon :( bu ekz duzeltmedım !

ilhan
05.10.2009, 13:16
Önce şu Türkçe hatalarını düzelt, daha sonra mesajını okurum. Yoksa bu tip mesajları okumak için vaktim yok.

Selametle.

Zeki Akyol
05.10.2009, 13:18
kimse için yazımı düzeltemem keyfin bilir ...

ilhan
05.10.2009, 13:19
Böyle havada kalır o zaman.
;)

Zeki Akyol
05.10.2009, 13:26
sana yaranmak için yazmıyorumki havada kalsın
Ne yüksekteyım ne diplerde mevkimi biliyorum birileri yazdıklarımı okumasın dıye eksık yazmadım herkes neyın ne olduğunu bılıyor önemlı olan aynı pencereden bakabılmek ...

Murat Erdem
05.10.2009, 13:29
GS maçına 2-3 gün kala ''Yattara sakatlandı'' veya ''Yattara gribal enfeksiyon geçiriyor'' haberi gelirse hiç şaşırmam.

ilhan
05.10.2009, 13:29
Pek bir kaygım yok.

Zeki Akyol
05.10.2009, 13:38
GS maçına 2-3 gün kala ''Yattara sakatlandı'' veya ''Yattara gribal enfeksiyon geçiriyor'' haberi gelirse hiç şaşırmam.

Yazınıza istinaden birileri yazar

Bazı tiplere inat Yattara sakatlanmayacak ,nezle olmayacak :)) o Gs macında ilk 11 de oynayacak var böleleri yazarlar birazdan

Melek
05.10.2009, 13:41
Yattara maç öncesi bencede kesin ya sakatlanıcak yada başka bir bahane bulucak :) inşallah olmaz ama bunları biz çok yaşadık :)

Maçta oynarsa taraftarla barişmak için çok güzel bir şans hele de gol atarsa,ama zor bir ihtimal :)

ilhan
05.10.2009, 13:46
Çok beklersin.
;)

Mustafa Ayazoğlu
05.10.2009, 13:47
Yattara Galatasaray maçlarını sevmiyor. Sakata gelebilir.

Özge
05.10.2009, 13:48
http://www.1resimler.com/data/media/1266/galatasaray-maci-yattara-trabzonspor-resimleri.jpg

ilhan
05.10.2009, 13:49
Özge koyma böyle fotoğraflar. Bazı(!) tiplerin hoşuna gitmez.

Melek
05.10.2009, 13:50
http://www.1resimler.com/data/media/1266/galatasaray-maci-yattara-trabzonspor-resimleri.jpg

Güzel günlerdii eyy gidi :) hasret kaldık bu başlıklara Özge'cim :) inşallah bir yenisi olur...

Mustafa Ayazoğlu
05.10.2009, 13:53
Yattara: Zamana ihtiyacım var

Muhammed
05.10.2009, 13:53
Sahi Yattara büyük maçların topçusu değildi dimi kaçardı hep büyük maçlardan? Nedense geçen seneyi çıkarttığım zaman aklıma gelen her büyük maçta Yattara'nın takımın en iyilerinden birisi olduğu aklıma geliyor.

Zeki Akyol
05.10.2009, 13:55
Sen yazdıklarına dikkat et bekleyen olmaz

ilhan
05.10.2009, 13:59
Ne demiştim Özge?

Sefa Murat Dokuz
05.10.2009, 13:59
Koyu trabzonsporlu bir psikoloğun kendisiyle görüşmesi veye taraftarla bir araya gelmesi lazım bu adamın. Kendisinden ne beklendiğinin yada ne kadar büyük işler yapabileceğinin farkında olmadan ömrü geçiyor.

Emre ÖZTÜRK
05.10.2009, 14:00

belkide oynadığı tek gs maçıydı ama ne dalga geçmişti gs lilerle orhan ak ergün yatıp kalkıyordu:D:D

Mustafa Ayazoğlu
05.10.2009, 14:04
http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm733248.jpg

En kısa süreçte herkes eski Yattara’yı tekrar izleyecek.

Zeki Akyol
05.10.2009, 14:11
Formaya bak KAPPA benım dedem yaşıyordu hatta Turgut Özal bile :)

seyyah61
05.10.2009, 14:12
Eger karsinizdakilerin fikrinize deger vermesini ve yorumlarinizi okumasini bekliyorsaniz düzgün bir Türkce ile yazip, noktalama isaretlerine dikkat etmeniz gerekir. Karsindakine saygi da bunu gerektirir.

ilhan
05.10.2009, 14:14
Adem,

Ne gerek var. :) Aha bak mesaj sayım bir tane daha arttı senin sayende. Seviyorum seni de :)

Sefa Murat Dokuz
05.10.2009, 14:14
belkide oynadığı tek gs maçıydı ama ne dalga geçmişti gs lilerle orhan ak ergün yatıp kalkıyordu:D:D

Ali samiyende farklı kaybettimiz 4-1 lik bir maç var Orda önce 2 kişiyi yararak geçmiş, sonra 3 oyuncuy maymuna çevirmiş tüm bunlardan sonra ergünün beli kırılmış ve topu kalkıp saidou nun ayağına çarptırmıştı yattara.:)

Adem Erdoğan
05.10.2009, 14:17
Kale arkasındaydım bu maçta, izlediğim en zevkli maçtı, gs farktan kurtulmuştu..

Önümüzdeki maçtada Yattaradan bişeyler bekliyorum..

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/2XI0o9ItFKA&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/2XI0o9ItFKA&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Murat Erdem
05.10.2009, 14:34
Burada Yattara'ya eleştiri getirenlerin duyguları düşmanlık değil !
İlhan, özellikle sana söylüyorum.
Bu eleştiri kızgınlıktan geliyor. Adamın yeryüzünde ki en özel 10-15 topçudan biri olduğunun bende farkındayım ! istese tek başına bizi şampiyon yapar, ama oynamıyor adam. Kızgınlık sonucu eleştiri ve isyan geliyor haliyle.
İlhan, sence ben Yattara düşmanıyım değil mi ?
Alakası yok. Isparta kampına gittiğimiz zaman, oğlumun Trabzonspor taraftarı olmasına faydası olur diye ilk Yattara'nın yanına koştum,
http://img11.imageshack.us/img11/1116/dsc00638lw.jpg

ilhan
05.10.2009, 14:42
Bence sen Yattara düşmanı değilsin Murat abi.
Özellikle sana söylüyorum bunu.
Görüşmek üzere.

Ha birde Yattara'nın eleştirilmesi kadar doğal bir olay yok. Çok sevdiğim arkadaşlarım, abilerim eleştiriyor mesela. Çoğuna özelden çok doğru söyledin diyebiliyorum. Mesela Yattara eskiden şöyle oynuyormuş böyle oynuyormuş gibisinden gayet gayri ciddi yorumlar var. Bu mudur yani eleştirmek. :)

Ben açık açık yazayım herkesin yorumuna saygı gösterecek birisi değilim. Bunun için belli başlı kıstaslarım vardır. O yüzden kimse benim yorumlarıma saygı göstermek zorunda değil. Ben yokmuşum gibi davransınlar yani çok mu zor? :)

Ama senin yorumlarına değer veririm Murat abi. ;) Zaten tüm yorumlarını okuduğum sayılı insan vardır.

Zeki Akyol
05.10.2009, 14:48
Murat abı cok şanslısın

seyyah61
05.10.2009, 15:37
Adem iyi ki o vidyoyu koymussun.
Sami Yen'de Gs'nin yenilebilecegini hatirlamistir bazi arkadaslar böylece.

Özge
05.10.2009, 15:43
Haklısın İlhan:)Keşke koymasaydım neyse maçtan sonra yenisini koyarız biz de:D

Adem Erdoğan
05.10.2009, 16:05
Adem iyi ki o vidyoyu koymussun.
Sami Yen'de Gs'nin yenilebilecegini hatirlamistir bazi arkadaslar böylece.

Mesela ben.:D

açıkçası fazla umudum yok, Yattara Alanzinho, bu ikisi yapacak ne yaparsak..:)

Ahmet Kuru
05.10.2009, 16:13
Lige verilen aranın en çok Yattara'ya yarayacağını düşünüyorum...
Ondan beklenenlere cevap vereceğinden hiç süphem yok...Sonuna kadar inanıyor ve güveniyorum...

Özge
05.10.2009, 16:50
Yattara ve Selçuk radara takıldı

Trabzonsporlu İbrahima Yattara ile Selçuk İnan'a, aşırı hız nedeniyle trafik ekiplerince para cezası uygulandı.

Alınan bilgiye göre, Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri güzergahındaki yeni sahil yolunda radarla denetim yapan trafik ekipleri, İbrahima Yattara ve Selçuk İnan'ın, otomobilleriyle hız limitini aşarak radara girdiklerini tespit etti.

Ekiplerin, iki futbolcuya gerekli para cezasını uyguladıkları öğrenildi

Kazım Uzunboy
05.10.2009, 17:51
Bu Yattara'da hiç rahat durmuyor yahu. :)

aggressors
05.10.2009, 17:55
ne bu taraftarın sevgisini,ne 61 numarayı ne de aldığı parayı hakediyor...kredisi tükendi...

magicyattara
05.10.2009, 18:22
Adamın yeryüzünde ki en özel 10-15 topçudan biri olduğunun bende farkındayım ! istese tek başına bizi şampiyon yapar, ama oynamıyor adam.

Bu görüşe katılmıyorum.Bir takımı belki tek başına şampiyon yapabilecek kalitede adamlar vardır ama Yattara'da öyle bir özellik olduğunu düşünmüyorum.
Yattara müthiş yetenekleri olan bir futbolcu,çok dikkatli izledim kendisini yıllarca;bence Yattara söylenenin aksine iyi bir takım oyuncusu.
Savunma anlamında zaafları olsa da hücum anında yardımlaşacağı adam bulması onun verimi açısından çok önemli.
Eğer iyi paslaşacağı,anlaşacağı adamlarla oynuyorsa,seyrine doyum olmayan ataklar izlersiniz.
Kısacası Yattara makinanın önemli bir dişlisi olmadan öteye gidemez.Eğer bu makina iyi çalışıyorsa Yattara asla arızaya neden olmaz.Çünkü Yattara,gerek adam eksiltme gerekse pas yapma konusunda oldukça üst düzey bir adam.

3 yıldır düşük performanslı bir Yattara izliyorsak,bunun nedeni açıktır;yetersiz kadro,Fatih..
Suçun Yattara'da olduğunu düşünmüyorum.
Bundan sonra iyi oynaması en çok,onu satmak için avuçlarını ovuşturan yönetimi sevindirecektir.

seyyah61
05.10.2009, 18:35
Polis : Yattara, radara girdin. Ceza kesecegiz.
Yattara: Etmeduk radarunuza, girdiysak cikaruk. :D

Samet Yildirim
05.10.2009, 18:41
7-8 hafa antremanlara cikamayan adama zaman tanimak lazim (4-5 hafta) gercek performansina ulasmasi ici haa o zamn gelir performansi düsük olur, o ayri bir mesele ama su an böyle performans cizmesi dogal.

.....
05.10.2009, 18:55
Varlığın bir dert , yoktuğun ayrı bir dert :)

DerebeyiHasan
05.10.2009, 18:56
Yattara'yı şu an Malatyasporumuzda forma giyen Celil Sağır'a çok benzetiyorum..GS kupa maçında deli etmişti adamları :D

Rahim.K
05.10.2009, 20:02
Son senelerde yattara olmasa yüzümüzü kim güldürecekti?Onun sayesinde futboldan tat alabiliyoruz.Türkiyede hangi takıma sorarsanız sorun Yattarayı takımımda görmek isterim der.İstanbulun 3 küçükleri(GS,FB,BJK)bile çok istiyor.Onların taraftar forumlarına bakarsanız yattarayı takımlarında görmek istediklerini görebilirsiniz.Yattara türkiyede başka takıma gitmez,buna eminim.İnşallah bu sene bizi biraz sevindirir ve yeteneklerini gösterir.Kara belayı çok özledik.

ilhan
05.10.2009, 20:21
Biri çıkıp bana Yattara'yı bu kadar çok seviyorsun ama performansından memnun musun diye sorsa, kesinlikle hayır derim. Peki Yattara gitsin mi derse kesinlikle hayır derim. Neden satılmasın derim, bu tamamen duygusal. :)

Bundan bir kaç gün önce markete gidiyordum. Sokakta çocuklar top oynuyor ama öyle yol ortasına koydukları taşları kale yapmışlar. 3-4 tanesinde fener-gs formaları var. Fenerli çocuğun biri bağırıyor "Ben Yattara'yım ben Yattara'yım" diye. Hoşuma gitti yahu. :) Aldı beni bir tebessüm..

Dün BMN İzmir ekibiyle toplandık. Çok sevdiğim Vural abi ve Hüseyin abi çocuklarını getirdi. Vural abinin kızı Simay yarı Trabzonsporlu yarı Galatasaraylıyım diyor. Trabzonspor'da kimi tanıyorsun diyorum Yattaraaa diye bağırıyor.

Hüseyin abinin küçük oğlu Derviş koyu Trabzonsporlu. Soruyorum kimi seviyorsun diye "Yattaraaa" diyor. Hoşuma gidiyor.

İşte Yattara gitmesin demem için en güzel sebebim. Çocuklar, çocuklar, çocuklar.. :)

hos_cocuk61
05.10.2009, 20:30
Eski mesajlara şöyle bir göz attım; ben kendi adıma konuşuyim, ben vefasız bir insan değilim bu adam oynamaz isede bu adama vefasızlık yapmam, kızarım eleştiririm; ama "defol git,satın gitsin kovun gitsin" gibi sözleri asla kullanmam. Çünkü bu adamın bu takımda emeği geçti 96'dan bu yana sıradan bir kulüptük ki bu adam ve Fatih sayesinde 2 sene şampiyonluk yarışında başa baş oynadık. Bu adam hata yapar ise eleştiririm, bu benim en doğal hakkım; fakat bazıları gibi satın gitsin gibi sözleri asla kullanmam bana yakışmaz, kendine yakıştıranda Yattara'yı değil bence kendini ilk olarak eleştirsin.

okg_53
05.10.2009, 20:34
Suçun büyüğü sağlık kurulunundur.2 Yıldır Trabzonspor un ve 3 İstanbul klübünün sakatlık sorunlarını incelemekteyim.
Bizim sağlık ekibi resmen FİYASKO.

OLCAY ÇAKIR
05.10.2009, 20:36
Hazır değildir elbette.
Normal.

Sanki kiloda almış gibi.

Rahim.K
05.10.2009, 21:06
Hazır değildir elbette.
Normal.

Sanki kiloda almış gibi.
Kiloyu bodrumda almadıgı kesin:rolleyes:

İlker ToSun
05.10.2009, 22:06
trabzonspor un en çok sevilen futbolcusu olduğu iddaa edilen ( ki kendi açımdan öyle ) aslında en çok da eleştirilen futbolcusu. hatta kimi zaman onun kişilik haklarına saldırırcasına laflar ve hitap tarzları kullanılıyor ve iş eleştiriden çok hakarete ve karalamaya dönüyor.

tabiki yattara eleştirilecek, bu çok doğaldır. ancak şimdi söyleyeceklerimi yattarayı "teknik açıdan eleştirenlere" söylüyorum çünkü öbür kısım insanlarla işin teknik yönünün konuşulamayacağı çok açık.

bana göre yattaranın saha içindeki şifresi çok basittir. yattarayı orta saha oynatır, yattara da golcüleri oynatır. yattarayı eleştirmek isteyenin önce kendisine sorması lazım "bu takımda orta saha var mı?" diye ve kendine sorması lazım "neden szymek varken bu adam çok etkiliydi?" diye.

szymek zamanı yattaranın topla buluşma anlarını ve szymek ten sonra yattaranın topla buluşma şekillerini bir gözünüzün önüne getirin ve ona göre eleştirin lütfen yattarayı.

ve şunu da unutmayın yattara orta saha çizgisinin biraz ilerisinde sırtı kaleye dönük ve arkasında eskort misali bir adam varken topla buluştukça asla çok büyük bir performans gösteremeyecek. çünkü bu şekilde topla buluşan yattaranın yapması gereken hem iki rakip oyunucuyu hem de manasız çıkışlarıyla alanını kapatan serkan balcıyı geçmek oluyor. e yukarıda allah var yattara da bunu yapıyor. ama bu oyun tarzıyla ne kadar fazlası yapılabilirse o da o kadar fazlasını yapıyor.

bıkmadan usanmadan tekrarlıyorum ;
"ben yattaranın koşu yoluna açardım, yattara da fatih e ortalardı fatih de gol atardı. ama Trabzonspor un KİMYASINI BOZDULAR" .... MIROSLAV SZYMKOWIAK

Dursun Kaplan
07.10.2009, 09:12
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2747-9A6L8V9X.jpg

Zeki Akyol
07.10.2009, 12:07
http://www.gunebakis.com.tr/haber.php?id=21711&t=Yattara_Şansızlığı

:( Yine sakatlanmış antrenmana cıkmadı umarım düzelir :(

Cem Balcı
07.10.2009, 12:10
nasıl bir fiziğe sahipsin anlamadım yattara...

mehmets61
07.10.2009, 14:23
İlhan'ın bahsettigi gibi örnek model önemli.Hepimiz küçükken topun başına geçince ya hami olduk ya da şota,şimdiki çocukların önündeki en önemli model yattara'dır.

antagonist
07.10.2009, 15:25
Yahu kardeşim, her başlığa sadece "Acilen gönderilmeli" yazıp çıkmanın ne manası var?

futbalski60
07.10.2009, 15:28
Yattara'nın kardeşi Mohamed Yattara daha önceden bizim takımda denenmiş miydi ?

Çocuk şimdi O.Lyon U19'da oynuyor.

Muhammed
07.10.2009, 15:51
Yattara'nın kardeşi Mohamed Yattara daha önceden bizim takımda denenmiş miydi ?

Çocuk şimdi O.Lyon U19'da oynuyor.

Daha 16 yaşındaymış zaten hangi ara denenecekti ki. Ben yeğeninin denendiğini hatırlıyorum sanki umarım yanlış hatırlamıyorumdur.

Fatih Kuloğlu
07.10.2009, 18:53
Biri çıkıp bana Yattara'yı bu kadar çok seviyorsun ama performansından memnun musun diye sorsa, kesinlikle hayır derim. Peki Yattara gitsin mi derse kesinlikle hayır derim. Neden satılmasın derim, bu tamamen duygusal. :)

Bundan bir kaç gün önce markete gidiyordum. Sokakta çocuklar top oynuyor ama öyle yol ortasına koydukları taşları kale yapmışlar. 3-4 tanesinde fener-gs formaları var. Fenerli çocuğun biri bağırıyor "Ben Yattara'yım ben Yattara'yım" diye. Hoşuma gitti yahu. :) Aldı beni bir tebessüm..

Dün BMN İzmir ekibiyle toplandık. Çok sevdiğim Vural abi ve Hüseyin abi çocuklarını getirdi. Vural abinin kızı Simay yarı Trabzonsporlu yarı Galatasaraylıyım diyor. Trabzonspor'da kimi tanıyorsun diyorum Yattaraaa diye bağırıyor.

Hüseyin abinin küçük oğlu Derviş koyu Trabzonsporlu. Soruyorum kimi seviyorsun diye "Yattaraaa" diyor. Hoşuma gidiyor.

İşte Yattara gitmesin demem için en güzel sebebim. Çocuklar, çocuklar, çocuklar.. :)

Bu konuşmaya bizzat şahit oldum ve Yattara hakkındaki görüşlerim değişti :D

Emirhan Makul
07.10.2009, 21:29
Acaba ne anlatıyor Giray ile Barış içine düşecek :)

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2747-2Y9J2T2V.jpg

mehmets61
07.10.2009, 21:30
müridleri gibi giray ile barış:)

Zeki Akyol
07.10.2009, 21:45
:))) Barış uzak dur az Yattaradan sana anlatsa anlatsa yaramazlıklarını anlatır :)

Atakan
07.10.2009, 22:03
Özletti vallahi kendini.:)

M.S.SOFU
07.10.2009, 23:48
antep maçında hiçbirşey yapmadı
bakalım gs maçında ne yapıp bizi kurtaracak...

fındıkoğlu
08.10.2009, 00:16
Oyna artık yeter.:mad:
Bi faydan dokunsun artık. Nezaman lazım olsan ortalıklarda yoksun bu nasıl iştir anlamıyorum.... Gerekirke kendine bi kulüp bul bizide sıkıntıdan kurtar....:mad:

Harun-61
08.10.2009, 11:10
Yattara'nin eline dikkat :D :), Cocuk yahu :)

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2753-0G1M6R4Y.jpg

Özge
08.10.2009, 14:13
Eline dikkat etmemiştimççç

ilhan
08.10.2009, 14:24
ççç ççç ççç ççç ççç ççç ççç

Özge
08.10.2009, 15:14
Yattara'ya "Hazır ol" emri!

Aldığı istisrarsız sonuçlarla zor bir dönemeçten geçen Trabzonspor'da herkes Galatasaray maçına kilitlenmiş durumda !.. İstanbul'da alacağı bir galibiyetle moral ve özgüven kazanmayı hedefleyen bordo mavililerde Yattara seferberliği başlatıldı !..

Teknik direktör Hugu Broos'un sakatlıktan yeni kurtulan ve geçen hafta Gaziantepspor maçında ikinci yarıda görev verdiği Yattara'dan, Galatasaray maçı öncesi tam olarak hazır olmasını istediği öğrenildi. Teknik direktör Broos'un hafta içinde antrenmanlarını salonda kuvvet çalışması yaparak sürdüren Yattara'ya bir gün önce izin verdiği ve bu futbolcunun bu akşam Belçika'ya ailesinin yanına gideceği belirtildi.

Paksoy
08.10.2009, 15:37
yattaradan ümidi kestim ben :(

Hasan ZAİMOĞLU
08.10.2009, 19:14
ççç bu adamı seviyorum (:

Atakan
08.10.2009, 19:32

çççççççççççççççççç

Sinem Yılmaz61
08.10.2009, 19:36
Yattara yapmis yine yapicani, helal olsun çççççç

esra61
08.10.2009, 19:46

hahahahhahaha harbi çocuk ya...ne kadar kızsamda çok seviyom yattarayı ya ............

.....
08.10.2009, 21:09
Bu Yattara bizi öldürür :) :) ( Her anlamda :) )