PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Yattara

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

Koray
18.03.2009, 14:22
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=14846

Bak burda ne yazıyor Yattara kralımızın şovalyesi '' Fanatik gazetesinde Menejer Sinan Engin'in Yatara ile anlaştık şeklinde ki açıklamasının ardından ''

Ben diyorum ki benim bu haberden haberim yoktu yani böyle bi haberin gazetelere konu olduğunu bilmiyordum,bunu başka yerlerden öğrenmiştim bunu da 4-5 hafta önce hepinize söylemiştim...

Hani diyordun ya tek bi haber göster bana diye al işte diyorum,şimdi niye R yapıyorsun ?

Bilmem farkındamısın ama komik duruma düşmeye başladın...

Bu haberin linkinide foruma üye arkadaşlarımızdan biri attı özelden...

Great White
18.03.2009, 14:24
Ahmet Demir' in şu üç paralık haberine riayet ederek dedikodudan teoriye gitemey çalışanlar, gene Ahmet Demir' in yaptığı onca asılsız haberin de altına imza atmaya mahkumdur:)

Ahmet Demir' in bile ispatlayamadığı bu haberi burada sahiplenen kafalar, en az onun kadar bu haberleri ispatlamaya mecburdur..

Salt dedikodulardan beslenen bu köhnemiş zihniyetin Cevat Kol gibi provakatörlere de kızmaya hakları yoktur;)

Koray
18.03.2009, 14:25
Koray'cım kardeşim,

Yattara'dan haz etmiyorsan girmeyiver bu başlığa be kardeşim.

Bak kaç aydır aynı şeyleri yazıp duruyorsun.Adamın yüz ifadesinden suçlu olduğunu anlıyorum diyorsun.

Molozda ki kazayı ben biliyorum.Onu bile çarpıtarak yazıyorsun buraya.

Sonra da cevap gelince üstteki mesajın gibi fevri yazılar yazıyorsun.

Bak şimdi bir Yattara haberi de benden gelsin.

Yattara uslanmıyor!
05 Şubat 2009 / 18:34

Trabzonspor'un Gineli yıldızı Yattara, ceza yedi!
Trabzonspor'un Gineli oyuncusu İbrahima Yattara, park ihlali nedeniyle trafik cezası yedi.

Barış Memiş'in kullandığı araç ile Atatürk Alanı'nda park yasağı bulunan alana aracını park eden Bordo-Mavili oyunculara trafik polisleri acımadı, Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü'ne bağlı polisler tarafından Yattara'ya 52 TL'lik para ceza kesildi.

Böyle bakmamak lazım adama değil mi.

Adın çıkacağına canın çıksın diye boşuna söylememişler.

Murat abi ben bayılmıyorum zaten bunları tekrar tekrar yazmaya...

Ayrıca ben o kazadan bahsetmiyorum Luna parkın karşısındaki balıkçının önünde yediği tokattan bahsediyorum...

Burda Yattara'ya hakaret edildiğinde onu ölümüne savunanlar Hüseyin'e de hakaret edilince onu savundular mı acaba dedikten sonra iş saçma sapan bi şekilde buraya kadar getirdi arkadaşalrımız sağolsunlar(!)

magicyattara
18.03.2009, 14:45
Murat abi ben bayılmıyorum zaten bunları tekrar tekrar yazmaya...

Ayrıca ben o kazadan bahsetmiyorum Luna parkın karşısındaki balıkçının önünde yediği tokattan bahsediyorum...

Burda Yattara'ya hakaret edildiğinde onu ölümüne savunanlar Hüseyin'e de hakaret edilince onu savundular mı acaba dedikten sonra iş saçma sapan bi şekilde buraya kadar getirdi arkadaşalrımız sağolsunlar(!)

Tamam işte o kaza sırasında gelişen bir olay.

Arabalar çarpışınca öteki arabadaki vatandaş inip Yattara'nın arabasında bulunanlara ve dolayısıyla Yattara'yada saldırmış.
Yattara olduğunu bile farketmemiş o anda.

Tokat yedi diyorsun,sence olay neydi,Yattara ne yaptı da tokat yedi.
Bunu da açıkla.
Bekliyorum...

Koray
18.03.2009, 14:50
Tamam işte o kaza sırasında gelişen bir olay.

Arabalar çarpışınca öteki arabadaki vatandaş inip Yattara'nın arabasında bulunanlara ve dolayısıyla Yattara'yada saldırmış.
Yattara olduğunu bile farketmemiş o anda.

Tokat yedi diyorsun,sence olay neydi,Yattara ne yaptı da tokat yedi.
Bunu da açıkla.
Bekliyorum...

Olay Yattra'nın sözleşmesindeki madeden yararlanıp kaçmak istemesinden dolayı ve ozamanki kötü performansının etkisiyle 2 vatandaşın ona tokat atmasıyla oldu yanında Barış falan yoktu tek başınaydı...

Soner abi benimde işim yok dök bakalım neleri dökeceksin yine başkanın ağrı ölçer cihazı muhabbetine hitaben yazdıklarımı dökersen sana cevap dahi yazmayacağım haberin olsun...

magicyattara
18.03.2009, 14:54
Olay Yattra'nın sözleşmesindeki madeden yararlanıp kaçmak istemesinden dolayı ve ozamanki kötü performansının etkisiyle 2 vatandaşın ona tokat atmasıyla oldu yanında Barış falan yoktu tek başınaydı...

Soner abi benimde işim yok dök bakalım neleri dökeceksin yine başkanın ağrı ölçer cihazı muhabbetine hitaben yazdıklarımı dökersen sana cevap dahi yazmayacağım haberin olsun...

Yahu Koray şu üstteki mesajda verdiğim Yattara haberini bir oku Allah aşkına.

Onu bile okumamışsın.

Molozdaki olayda adi bir trafik kazasıdır.O kadar.

Koray
18.03.2009, 14:55
Yahu Murat abi o olay farklı moloz'da ki olay farklı kendimden şüphe etmeye başladım nece konuşuyorum diye yemin ederim...

magicyattara
18.03.2009, 15:02
Bence sen karıştırdın olayı.

Zaten tek bir olay yaşandı Molozda o da trafik kazası ve tarafların karşılıklı boy ölçüşmesi.Bunu iyi biliyorum.
Başka yerlere çeken oldu ama işin doğrusu budur.

Great White
18.03.2009, 15:08
Hiç bişeyi yokken maça çıkmayan adamdan herşey beklenir...
Valla ben doktorun ve Sadri Başkanın yalancısıyım :))

Sadri başkanın bu kadar vicdansız biri olduğunu sanmıyorum ortada bi vicdansız varsa o da Yattara'nın ta kendisidir...

Yoksa Yattara efendi elini kolunu sallaya sallaya gitmişti,kulübe 5 kuruş kazandırmadan...

Trabzon havaalanına indiğinde de yüzünde bi utangaçlık başını havaya kaldıramadı çünkü yaptığının çok adice olduğunun kendiside farkındaydı...

Nasıl bi kanıt isyorsun bilmem ama senin aradığın kanıttan bende yok...
Bu işi bilmeyende yok...

Yattara'nın sözleşmesi devam ederken Sinan Engin'le İstanbul'da gizlice buluşup her konuda anlaşıp beni alın dediğini biliyormuydunuz acaba ?

Yattara'nın basına yansımayan daha neleri var,onları yazacak kadar da münasebetsiz değilim çünkü o kendi özel yaşantısı...

Diyorum ya işte sizin istediğiniz kanıtlar bende mevcut değil...
Onun için normal yaşantına devam et sen...
Sorun yok...

Görüşmede kendisine niye böyle olduğunu sordum,bana "beni izleyeceğinizi duymuştum,sakatlanmamak için korkarak oynadım" dedi...Şahsi fikrim:Yalan...

Şahsi fikrim : Yattara iyi oynayamadığı için -konunun da uzamayacağını düşünerek- yalan konuşuyor...

Şimdi ben Yattara'yı elimde belge olmadan yalancılıkla suçlamış oluyorum,ama bu olaylarda kesin olan bir şey var ki,biri yalan konuşuyor...Yattara doğru söylüyor diyenler de başkasını yalancılıkla suçlamış olacaklardır otomatik olarak.Ben kendi fikrimi söyledim,kimseyi bağlamaz.

ama şimdi diyorum Yattara takıma ihanet etti-ediyor ve edecektir de

Buyrun, bunlar sadece 5-10 dakika içerisinde bulabildiklerimden ibaret:)

O zamandan beri kanıtlar bekliyoruz Yattara' nın ne derece vicdansız, yalancı ve kendisinden herşey beklenecek derecede rezil bir tip olduğunu ispat edecek türden;)

Çaresizlik diz boyu aynen yukarıdaki gibi:))

Neyse, benden bu kadar şimdilik..

Koray
18.03.2009, 15:13

............

Atakan
18.03.2009, 15:18
Yattara yahu.Adı bile yeter.:D

Harun_ayar_ts
18.03.2009, 15:22
ohooo ibrahim yattara ohooo bakalım alanzinho ile yattara mı oynuyacak antepe karşı yoksa gene bir tanesimi yattara ile alanzinho ilk 11 de olmalı sov yaparlar;)

antagonist
18.03.2009, 15:32
Arkadaşlar, lütfen bu başlığı rahat bırakalım artık.

Hâla sıkılmadınız mı? Temcit pilavı sunar gibi...

Çok ayıp ediyorsunuz.

BALKAN 06
18.03.2009, 15:39
şu an hoptek dinliyorum
keyfim gıcır:)
Yattaranın bir an evvel taşın altına elini sokması tek dileğim
sorumluluk alırsa 2.lik karanti belki şampiyon oluruz ama benim hiç umudum yok
hayden görüşürüz.

Cem Akyüz
18.03.2009, 15:44
ulan Yattara varlığın yakıyor yokluğun yok ediyor:)

Hekimoğlu
18.03.2009, 15:57
Seneye ne yönetim ne de Ersun Yanal Yattarayı istemeyecek buna eminim o yüzden dostça ayrılalım en önemli maçta soğuk almayalım Yattara kardeşim.

Özge
18.03.2009, 16:01
Her gazetede yazan haberlere inansaydık takımda kimse kalmamıştı.

MuratJ
18.03.2009, 16:03
Buyrun, bunlar sadece 5-10 dakika içerisinde bulabildiklerimden ibaret:)

O zamandan beri kanıtlar bekliyoruz Yattara' nın ne derece vicdansız, yalancı ve kendisinden herşey beklenecek derecede rezil bir tip olduğunu ispat edecek türden;)

Çaresizlik diz boyu aynen yukarıdaki gibi:))

Neyse, benden bu kadar şimdilik..
şu denilenlere bakarmısın? yattara ne yapmış sizlere su lafları söylediniz ayıptır yahu bu kadar boş konuşmak olmaz. hiçbir degeri olmayan bazı medya gruplarının kolpa haberlerine inanıp yorum yapılıyor. yok suratı düzgün deildi bişe var bu adamda ya ne alakası var bu kadar saçma bişey duymadım ben senin yüzün her saat her dakika gülüyomu bu adam en az senin kadar trabzonsporludur. Laflarım o kolpaları ortaya atanlara.

yattara takımımızın degil bu ulkenin en büyük yıldızıdır 5 dakikası 1 maç almaya yeter varmı örnegi bu durumun?

Hüseyin İlkin
18.03.2009, 16:49
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1406-2E2K8O5W.jpg

TheCrow
18.03.2009, 17:45
Bilmeyenlere : Ahmet Demir gazeteci değil,Yattara'nın menaceridir,haber yapmaz menacerlik yapar...Ne günlere kaldık yahu...

Koray
18.03.2009, 17:48
Kaan abi kime anlatıyorsun sen bunu yahu sanada aşkolsun :))

Great White
18.03.2009, 17:51
Yeter ki camdan cama konuşacak dedikodu olsun da, menajer olmuş gazeteci olmuş her ne fark edecekse:))

Bundan sonra her futbolcu başlığına herkes dilediği gibi futbolcuların kişilik ve karakter yapılarıyla ilgili şahsi kanaatlerini yazsın bakalım, ne tür cevherler çıkacak ortaya;)

TheCrow
18.03.2009, 17:52
Öyle olsun,diyecek birşey bulamıyorum artık...Adamın suçu ne anlayamadım ama neyse...

Yok,herkes komşusunun kanaatlerini yazacaktı sanki...Tabi ki herkes kendi kanaatlerini yazacak,başkasının kanaatlerini nasıl yazsın.Tabi ki hakarete varmadan...Hakaret edenleri de raporlayalım zaman kaybetmeden lütfen.

Alihan Ertürk
18.03.2009, 18:00
bu hafta da oynamasın..

bu sefer onsuz çok iyiydik..

TheCrow
18.03.2009, 18:04
Bence iyi ise oynamalı,değilse oynamamalı,her şey ona bağlı.

poetricus
18.03.2009, 18:14
Yattara'nın menajeri Ahmet Demir Değil, Adnan Demir'dir ve aslen Trabzonludur.

TheCrow
18.03.2009, 18:28
Evet Hocam doğrudur Adnan Demir,Ahmet mi dedik biz?.. :D Pardon...

oguzhann
18.03.2009, 18:34
yattarayla alanzinho dağıtır beraber oynamaları şart.

Alihan Ertürk
18.03.2009, 18:36
yattarayla alanzinho dağıtır beraber oynamaları şart.

bence de ikisi beraber olursa takım kesin dağılır..ikisi de ilerde zaten hüseyin dışında dafansif oyuncumuz yok ortasahada 2si aynı anda oynarsa tam olur ;)

TheCrow
18.03.2009, 18:42
Alihan,bence de ikisi oynarsa iyi olur,ama ikisinin de iyi olmaları şartıyla.Alanzinho biraz daha takım savunması yapıyor aslında.İkisinin beraber oynaması için ya tek forvete geçilecek,ya da orta sahadaki diğer ikili daha defansif oynayacaklar.Her iki durumda da bir sistem değişikliği söz konusu ama ikinci durumda daha az bir değişiklik olacağından daha akla yatkın gibi geliyor şimdilik.

Samet Yildirim
18.03.2009, 18:44
alanzinho-yattara oynamali
ilerde tek sntrafor (bence gökhan)

TheCrow
18.03.2009, 18:47
alanzinho-yattara oynamali
ilerde tek sntrafor (bence gökhan)

Umut zaten rakip kale önünden daha çok orta sahada dolaştığı için yine iki forvet devam edilebilir,ortadaki ikili ise iki tane ön libero gibi oynayabilir,tabi o zaman topu hızla kanatlara taşımak gerekir.Bütün takım sistemi değişir o zaman da :) İmkansız değil ama zor...

İlker ToSun
18.03.2009, 19:15
ne kadar komik takımız ya, baksanıza bizi bile ne hale düşürdüler.

sol kanadımız yok diye sol kanat aldık, sol kanatla sağ kanat aynı anda oynar mı diye tartışıyoruz. dünyanın hiçbir takımının forumunda böyle bir şey olacağını sanmıyorum. bizi her Trabzon maçından önce bu düşünceye itenler utansın.

çok beğenerek bir sol açık aldık, sağ açığımızı oynatmazsa diye korkuyoruz :) gerçekten komik işler oluyor Trabzonsporda.

dünya tarihinde sol açık aldı diye sağ açığını kesen yada sağ açığını oynatmak için sol açığını kesen başka takım var mıdır çok merak ediyorum valla.

bunun da tek sorumlusu ersun hocadır diyecem tepki toplayacak o yüzden yattarayı bu açmazın nedeni olarak göstereyim de tepki olmasın. yattaranın varlığı da yokluğu da dertmiş ya güya o yüzden bu sağ açık ve sol açık tartışmasını yaşıyoruz bence. orda da suçlu yattara :)

Hüseyin İlkin
18.03.2009, 19:19
Yattara-Alanzinho
------Umut------

Yattara idmanlara başladı bugün. Hafta sonuna kadar kendini bulur. Ben böyle bir ileri uç hattı görmekte ısrarlıyım. Ama Ersun hoca bu maç Yattara'yı yedek başlatır. Ya da tek forvete geçecekse Gökhan ile geçer diye düşünüyorum. İnşallah dediğim üçlüyü görürüz diyelim ;)

ilhan
18.03.2009, 19:47
Ersun Yanal iyi oynayan kadroyu hiç bozdu mu şimdiye kadar? Galatasaray maçında ikinci yarıdaki takımla Antep maçına çıkacağız. Adım gibi eminim. :)

Yavuz Hasan
18.03.2009, 23:49
kendini pazarlayabilmek için canını dişine takıp mücadele etmesi gereken yerde kayıpları oynuyor hayırlısı olsun

erlenmayer
19.03.2009, 00:08
ahhh diyor insan keşke GSmaçında olsaydı.. tam onun maçıydı.
adamlar bizim sağ tarafı koridor yaptılar maçta. o olsa görürdüm o ardayı , vlokanı..

Mustafa Ayazoğlu
19.03.2009, 07:38
Yattara yine yok

Galatasaray maçı öncesi rahatsızlığı yüzünden son dakikada kadrodan çıkarılan Yattara, Gaziantepspor sınavına yedek kulübesinde başlayacak.

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/3/18_247590_19FAN09YATTA-C-B.jpg

Bordo-Mavililer’in dünkü idmanına çıkan Gineli yıldızın rahatsızlığı tam olarak geçmezken, Gaziantepspor karşısında Alanzinho’nun yine 11’de sahaya çıkacağı belirtildi. Galatasaray karşısındaki 11’i bozmayan teknik direktör Ersun Yanal, tüm futbolcuların katıldığı antrenmanda önce pas çalışması ardından da taktik ağırlıklı çift kale maç yaptırdı.

BALKAN 06
19.03.2009, 08:43
eski Yattara yı kim istemez,ama son 3 yıldaki Yattarayı nasıl istiyoruz bende ona hayret ediyorum,formu giderek te düşüyor eskiyi mumla arıyoruz.
benim TS sevgim Yattara sevgisinden çok çok fazla

*2006/2007 sezonu ligde 2 gol kupada 2 gol

*2007/2008 sezonu ligde 3 gol kupada 1 gol

*2008/2009 sezonu ligde 2 gol kupada 0

hadi çık işin içinden
padişahım çok yaşa:cool:

Dursun Kaplan
19.03.2009, 09:30
Bencede Alanzinho ile başlayacağız Gaziantep maçında. Biraz dinlen Yattara. :cool:

AYDIN KANTEKIN
19.03.2009, 09:58
iyi veya kötü karakterli veya karaktersiz bilmiyorum ama su bir gercek Yattara´nin trabzonspor da kaldigi süre yakinda zamandaki istaristiklerimize bile aykiri bunca yil trabzonspor icin ter döktü artik onada bizede degisiklik sart.bu yilda böyle gecer yeni yilda ne olur ? hayirlisi Allah´tan.

BALKAN 06
19.03.2009, 13:40
eski Yattara yı kim istemez,ama son 3 yıldaki Yattarayı nasıl istiyoruz bende ona hayret ediyorum,formu giderek te düşüyor eskiyi mumla arıyoruz.

hadi çık işin içinden

son 3 yılın gol paslarını(asist)bulamadım
yardımcı olabailecek arkadaş yokmu
kaç golün hazırlayıcısı olmuş,belki o yönde katkı yapmıştır takıma.

Great White
19.03.2009, 14:01
Birkaç sene daha bekleyemiyorsun bari sezon sonunu bekle de öyle saldır Yattara' ya..

Daha yaşlanacak, ölecek, cesedi falan kokacak..

Belki ondan sonra gelir senin çenenin kıvamına:))

Samet Yildirim
19.03.2009, 15:14
Insallah antremanlarda iyidir ozaman alanzinho la beraber izleyebiliriz..

Önceden sol yok diye elestirirdik simdide bazilari alanzinho-yattara beraber oynamaz diyor...tövbe tövbe:)

BALKAN 06
19.03.2009, 15:14
Birkaç sene daha bekleyemiyorsun bari sezon sonunu bekle de öyle saldır Yattara' ya..

Daha yaşlanacak, ölecek, cesedi falan kokacak..

Belki ondan sonra gelir senin çenenin kıvamına:))
:)
ben güldüm de
diğer yorumları silen yönetici abilerimiz bu sataşmayı da silsin
Yattara yorumu yok,dünden kalan biraz acı var gibi:D

not:Kaptan ve Tayfun a saldırmak için sezon sonunu beklemeyeceğiz Yattarayı niye bekleyelim,onlar bizim oyuncumuz değilmi,saldırmışken hepsine saldıralım
sen ordan ben burdan;)

Muhammet
19.03.2009, 15:27
Hiçbirine saldırmasanız. Saldırmak nedir ya? Kendi futbolcularımızdan bahsediyoruz. Beğenmediğin yönü varsa eleştirirsin. Saldırmak nedir?

BALKAN 06
19.03.2009, 15:32
Hiçbirine saldırmasanız. Saldırmak nedir ya? Kendi futbolcularımızdan bahsediyoruz. Beğenmediğin yönü varsa eleştirirsin. Saldırmak nedir?
Muhammedim benim zaten öyle bi derdim yok Allaha şükür
çelişkiyi dile getirmeye çalışıyorum
yoksa gerçek,fikrim iyisiyle kötüsüyle bu sezon böyle geçecek bize destek düşer
Hüseyin'e,Tayfun a olmadık hakaret Yattaya gelince yaygara
anladın sen.

Great White
19.03.2009, 15:32
Yanındayız Yattara:)

Yaptığın her asistte, attığın her çalımda, hazırladığın her atakta, çaktığın her golde ve o kutsal formanı her öpüşünde daha da kuduracak seni çekemeyen düşmanların :ok

İlker ToSun
19.03.2009, 15:39
bazı arkadaşların ısrarla anlamadıkları ve dile getirdikleri birşey var, o da herkesin ortak söylemi olan şu cümle "yattaraya eleştirilerde hassas olanlar aynı hassasiyeti hüseyin için neden göstermiyor".

yahu insaf edin, bu forumlarda hüseyini eleştirirken ki dikkat asıl hangi futbolcuya gösteriliyor ? hüseyinin sayfalarına bakın bi bakalım neler var orada ? sadece insanlar haklı olarak hüseyinin iyi bir futbolcu olmadığını söylüyor. ama hüseyin i eleştiren herkes onun sadece FUTBOLCULUĞUNU eleştiriyor ki onu da eleştirirken neredeyse izin almak ve özür dilemek durumunda kalıyor. ama burada yattaranın devamlı suretle karakterine ve kişilik haklarına saldırı oluyor ve bu beni inanılmaz derecede rahatsız ediyor. yattaranın futbolculuğunu istediğiniz kadar eleştirebilirsiniz ama kimsenin yattaraya hakaret etme hakkı yok ( hiçbir futbolcuya olmadığı gibi ).

yıllardır yattara için "en çok ilgi gören" futbolcu deniyor da yalan aslında. yattaraya gösterilmesi gereken asıl şey saygı. yattara geldiğinden beri bırakın en çok sevgi görmeyi bana kalırsa tam tersine bu takımda devamlı 2. sınıf vatandaş muamelesi görüyor. adamı resmen açık hedef haline getirdiniz. en kolayı yattaraya sağlamak. bravo valla. ne de olsa onun nüfus kağıdında "trabzon" yazmıyor ya tabii 2. sınıf vatandaş.

ne hüseyin trabzonlu diye saygı görmeyi hak ediyor, ne de yattara trabzonlu olmadığı için ona karşı bu saygısız tutumu hak ediyor, ikisi de saygıyı hak ediyor ve bunun tek bir nedeni var çünkü TRABZONSPOR'un FUTBOLCULARI onlar.

Great White
19.03.2009, 15:43
İlker..

Benim sayfalar dolusu yazarak anlatamadığımı sen şu kısa yazınla idrak ettirmeyi başarabilirsen fena halde alınırım ona göre:)

BALKAN 06
19.03.2009, 15:47
İlkerim seviyorum senin gibi renktaşlarımı
ben anladım seni
Yattarayı eleştirenlerde en azından ben kendimi söyleyim devamlılığı yok diye eleştiriyorum
nasıl Hüseyin iyi topçu değil deniyorsa bende Yattara samimi değil bu ilgiye sevgiye layık olmak için ekstra gayret göstermiyor diyorum
hepsi bu
saygılar

Koray
19.03.2009, 15:54
İlker TSN@

Senin yazın biraz taraflı olmuş usta...

Hüseyin'in futbolculuğunu bende herkes gibi eleştiriyorum oyunu tek yönlü oynadığı için orası ayrı ancak Hüseyin'e '' kazma kürek sap '' vb. kelimeler kullanılırken Yattara'yı ölümüne savunanlar bu cümleleri sarfedenlere tek kelime laf söylemedi...

Madem Trabzonspor'un futbolcusuna kimse hakaret edemez diye Yattara'ya burda şovallyelik yapılıyor Hüseyin'e edilirken '' o zaman nerdeydiniz kardeşim '' diye sorarlar adama...

Sadece Hüseyin değil Calaleddin,M. Keçeli,Tayfun'da bunların içinde...

İlker ToSun
19.03.2009, 15:57
İlkerim seviyorum senin gibi renktaşlarımı
ben anladım seni
Yattarayı eleştirenlerde en azından ben kendimi söyleyim devamlılığı yok diye eleştiriyorum
nasıl Hüseyin iyi topçu değil deniyorsa bende Yattara samimi değil bu ilgiye sevgiye layık olmak için ekstra gayret göstermiyor diyorum
hepsi bu
saygılar

teşekkürler sevgili Kürşat,

ama işte konu dönüp dolaşıp profesyonel düşünce yapısına geliyor. yattara sürekli istikrarı ve devamlılığı gösterecek profesyonellikte bir futbolcu olsaydı ne şu an bizde oynardı, ne de biz yattarayı senelerce sadece 200.000 dolar paraya oynatırdık. bu adam bu. bu adam bu işi amatör ruhla yapıyor. eğer bu adamın yeteneklerini göstermesini istiyorsak onu bu amatör tutumuyla kabul etmek zorundayız. yattaranın kafaca "profesyonel" olanı zaten avrupanın üst düzey takımlarında top oynuyor.

kısacası "zahmetsiz rahmet olmuyor", yattaranın sefasını sürmek istiyorsak, cefasını çekmek zorundayız. burada basit bir + veya - hesabı yaparak karar veririz.

1) ufak tefek hataları maruz görülerek sahaya performansını tam olarak yansıtan bir yattara mı?
2) yoksa tam anlamıyla bir profesyonel ama daha kısıtlı yetenekte bir futbolcu mu?

yattaranın olayı bence bu 2 soru içinde gizli. bu adam bu artık, bunu anlamamız lazım, adam bir Afrika vatandaşı ve şu an 28 yaşında, bu adamın profesyonel düşüncesini artık değiştirmek imkansız. ya onu bu amatör ruhuyla kabul edicez, yada var olan yeteneklerini ve sempatisini reddedip onla yolları ayırıcaz.

Great White
19.03.2009, 15:59
Deja-vu dedikleri şey bu olsa gerek..

Yoksa flashback mi desek acaba?

Şimdi gene teker teker yazacağım ama bir kerede anlayabilen arkadaşlara fena halde ayıp kaçacak:))

Neyse, İlhan mı diyordu?

"Ben bu başlığı seviyorum" diye..

Evet, aynen öyle:)

İlker ToSun
19.03.2009, 16:00
İlker TSN@

Senin yazın biraz taraflı olmuş usta...

Hüseyin'in futbolculuğunu bende herkes gibi eleştiriyorum oyunu tek yönlü oynadığı için orası ayrı ancak Hüseyin'e '' kazma kürek sap '' vb. kelimeler kullanılırken Yattara'yı ölümüne savunanlar bu cümleleri sarfedenlere tek kelime laf söylemedi...

Madem Trabzonspor'un futbolcusuna kimse hakaret edemez diye Yattara'ya burda şovallyelik yapılıyor Hüseyin'e edilirken '' o zaman nerdeydiniz kardeşim '' diye sorarlar adama...

Sadece Hüseyin değil Calaleddin,M. Keçeli,Tayfun'da bunların içinde...

Koray ben de senin yazılarından genel itibariyle "yerli" oyuncular konusunda aşırı hassas olduğunu ve bu sebepten futbolun doğasında var olan kelimeleri yanlış anladığını düşünüyorum.

çünkü neden biliyor musun, "kazma" kelimesi futbolun literatüründe olan ve asla hakaret içermeyen bir kelimedir ki o yüzden de tv yorumcuları bile bunu rahatlıkla dile getirirler. bir insana normal hayatta "kazma" demekle bir futbolcuya "kazma" demek aynı şey değildir.

bir bakıma şunun gibi, birisi sana gelip normal bir anda "ulan koray ne kıvrak adamsın" dese kızarsın tahminimce, ama biri senin futbolun hakkında konuşurken "çok kıvrak çocuk" derse teşekkür edersin kanımca :)

kazma kelimesi de bunun gibi birşey

BALKAN 06
19.03.2009, 16:06
ben gider
büyük bölümünüz selametle kalın,seviyorum sizleri.

2 trışka yabancı kelimeyle guya şekil yapan arkadaşlarada valla gülüyorum:)

Sefa
19.03.2009, 16:06
Antep maçında oynarsan o maçı kazandık demektir.Oynamazsan ne olacağı belli olmaz. =)

Great White
19.03.2009, 16:07
ben gider

Aman çabuk git..

Yoksa akbabalar sana pek bir şey bırakmayacak:))

Koray
19.03.2009, 16:09
Koray ben de senin yazılarından genel itibariyle "yerli" oyuncular konusunda aşırı hassas olduğunu ve bu sebepten futbolun doğasında var olan kelimeleri yanlış anladığını düşünüyorum.

çünkü neden biliyor musun, "kazma" kelimesi futbolun literatüründe olan ve asla hakaret içermeyen bir kelimedir ki o yüzden de tv yorumcuları bile bunu rahatlıkla dile getirirler. bir insana normal hayyata "kazma" demekle bir futbolcuya "kazma" demek aynı şey değildir.

bir bakıma şunun gibi, birisi sana gelip normal bir anda "ulan koray ne kıvrak adamsın" dese kızarsın tahminimce, ama biri senin futbolun hakkında konuşurken "çok kıvrak çocuk" derse teşekkür edersin kanımca :)

kazma kelimesi de bunun gibi birşey

Niyet önemli usta niyet...

'' kazma '' kelimesi ne manada söylenmiş hangi niyetle söylenmiş ona bakarım ben kelime anlamı ne pek enterese etmiyor açıkçası beni...

Bi insana inek dediğin zaman '' ne diyorsun lan hayırdır '' diye çıkışır sana,aslan dediğin zaman insanda bi şımarma bi gurur belirtisi görürsün çünkü aslan çok heybetli bi canlı yaratılış olarak,halbuki inek daha yararlı bi canlıdır...

Sonuç olarak ikiside HAYVANdır :))

İnşallah kendimi ifade edebilmişimdir anlayabileceğin bi şekilde:)

Hüseyin Kurt
19.03.2009, 16:12
Benim oğlum bina okur,döner döner bidaha okur :)
Futbolcu başlıkları hep patinaj yapıyor,sebebi ne aceba?:cool:

İlker ToSun
19.03.2009, 16:14
Niyet önemli usta niyet...

'' kazma '' kelimesi ne manada söylenmiş hangi niyetle söylenmiş ona bakarım ben kelime anlamı ne pek enterese etmiyor açıkçası beni...

Bi insana inek dediğin zaman '' ne diyorsun lan hayırdır '' diye çıkışır sana,aslan dediğin zaman insanda bi şımarma bi gurur belirtisi görürsün çünkü aslan çok heybetli bi canlı yaratılış olarak,halbuki inek daha yararlı bi canlıdır...

Sonuç olarak ikiside HAYVANdır :))

İnşallah kendimi ifade edebilmişimdir anlayabileceğin bi şekilde:)

kelimelerin elastikiyeti üzerinde anlaştık, dediklerin doğru, sende benim dediklerimi anlamışsındır umarım :)

ama burada yattaraya yapılan sert eleştirilere direk "hüseyin e niye aynı hassasiyeti göstermiyorsunuz" diye çıkış yaptığında orada yine anlaşamayız seninle :) çünkü ben bu taraftarın hüseyin i gerçek manada bile eleştirebildiğini daha düşünmüyorum. çünkü bana kalırsa hüseyin i gerçek manada tartışmış olsaydık o şu an bizim futbolcumuz olmazdı.

sözün özü ikimizin eleştiri anlayışı birazcık farklı

Muhammet
19.03.2009, 16:16
Benim oğlum bina okur,döner döner bidaha okur :)
Futbolcu başlıkları hep patinaj yapıyor,sebebi ne aceba?:cool:

Yok abi, bu son sayfada patinaj sorgulanıyor. Yine iyi. :)

Koray
19.03.2009, 16:24
Patinaj konusunda haklısınız hepiniz bende bu durumdan rahatsız olduğumu dün belirtmiştim zaten,bazen gereksiz konuşan şovalyelerin oyununa gelebiliyoruz istem dışı malesef...

Kendi adıma özür diliyorum herkesten...

oulcan_ts
19.03.2009, 17:17
nedir şu yattara hüseyin kıyaslaması anlamadım gitti...:)

ilhan
19.03.2009, 20:29

hadi çık işin içinden

Bu kadar rezil rüsva oynayan bir adamı bu takımda tutanlar neden tutuyor Kürşat? Madem bu adamın hiçbir katkısı yok neden rakip en çok bu adamdan çekiniyor?

Bunca düzensiz ve istikrarsız bir performansa sahip adam nasıl olursa hâlen takımın en pahalı futbolcusu olur?

Yahu her şeyi bu kadar çok bilmeyelim. Ya da her şeyi en iyi bilelim. Ben zaten pek anlamıyorum şu futbol denen illetten. Hüseyin başlığına girincede anlamıyorum, Yattara başlığına girincede, Colman başlığına girincede, Selçuk başlığına girincede.. Hatta Ersun Yanal başlığına girince bile. Her şeyi çok bilen bir kesim taraftarımız var zaten. Bize her konuda yetiyor ve aydınlatıcı mesajlarını büyük bir zevkle okuyoruz.

Şu futbol denen karmaşayı ve bir yuvarlak topun peşinden koşan insanları hiç anlamayacağım. Zaten kapasitem yetmez anlamaya.

genç61
19.03.2009, 20:34
adam olmalısın yatara yigit bir adam olmalısın
ne bu kardesim ne karın agrın var gene anlamadım
mactan bir gun once baskanla konusuyorsun klupte aksam uzeri gayet iyi gozukuyorsun sonra 24 saat sonra grip olmusun oynayamıyorsun doktorlar bir gun once senin icin bir engel yok oynar diyor sen oynamıyorsun hastaymıssın bir gun sonra enteresan valla ama ayıp ediyorsun valla seni cok seviyordum bittin gozumde mumkunseler seni satsınlar sen kafanda bitirmissin bizi zaten

oulcan_ts
19.03.2009, 21:05
ya bırakın artık Gs macını yattarayı eleştirince yeniden oynanmıcak o maç bu hafta ne yapacak onu konusun geçmişe takılıp kalıyoruz...

Yunus Emre SEYHAN
19.03.2009, 21:20
Yattara, Bu takımın en iyi yetenekli oyuncusudur. Ama hasta olduğundan dolayı oynamadığı bir maçta hemen maçın başında Yattara'ya tezahurat yapmanın bence mantıklı bir yanı yok. Sahada ki 11 oyuncuya ayıp.

BALKAN 06
20.03.2009, 07:50
Bu kadar rezil rüsva oynayan bir adamı bu takımda tutanlar neden tutuyor Kürşat? Madem bu adamın hiçbir katkısı yok neden rakip en çok bu adamdan çekiniyor?

Bunca düzensiz ve istikrarsız bir performansa sahip adam nasıl olursa hâlen takımın en pahalı futbolcusu olur?

Yahu her şeyi bu kadar çok bilmeyelim. Ya da her şeyi en iyi bilelim. Ben zaten pek anlamıyorum şu futbol denen illetten. Hüseyin başlığına girincede anlamıyorum, Yattara başlığına girincede, Colman başlığına girincede, Selçuk başlığına girincede.. Hatta Ersun Yanal başlığına girince bile. Her şeyi çok bilen bir kesim taraftarımız var zaten. Bize her konuda yetiyor ve aydınlatıcı mesajlarını büyük bir zevkle okuyoruz.

Şu futbol denen karmaşayı ve bir yuvarlak topun peşinden koşan insanları hiç anlamayacağım. Zaten kapasitem yetmez anlamaya.
Estafurullah İlhan abi ben herşeyi bilirim edasına katiyyen girmedim girmemde hele bu yaşta haddimi bilirim,öğreneceğim çok şey var çünkü.

Yattarayı samimi bulmadığımı kendini takıma vermediğini düşünüyorum ve bunu yazıya döktüm sonra malum şahıstan malum vıcık vıcık laf sokuşturmalar

ama şunu bilinki artık iyice kanaat getirdim tv lerde reyting yapsın diye tutulan arızalı tiplere tölerans tanındığı gibi burdada aynını görüyorum,bende buna alet olduğum için kendime kızıyorum,yoksa çok gülüyorum çırpındığına.

mesela senin gibi çok değerli bi abiyle bile bu şekilde karşı karşıya gelmek beni yıkar ama malesef oluyor işte,
kusura kalmayasın.

Great White
20.03.2009, 12:01
Foruma rating kazandırmam için hesabıma düzenli olarak yatırılan dolar maaşım hala elime ulaşmadı..

Sakın bir daha olmasın.. İlgililere duyurulur:))

ilhan
20.03.2009, 12:26
Estafurullah İlhan abi ben herşeyi bilirim edasına katiyyen girmedim girmemde hele bu yaşta haddimi bilirim,öğreneceğim çok şey var çünkü.

Yattarayı samimi bulmadığımı kendini takıma vermediğini düşünüyorum ve bunu yazıya döktüm sonra malum şahıstan malum vıcık vıcık laf sokuşturmalar

ama şunu bilinki artık iyice kanaat getirdim tv lerde reyting yapsın diye tutulan arızalı tiplere tölerans tanındığı gibi burdada aynını görüyorum,bende buna alet olduğum için kendime kızıyorum,yoksa çok gülüyorum çırpındığına.

mesela senin gibi çok değerli bi abiyle bile bu şekilde karşı karşıya gelmek beni yıkar ama malesef oluyor işte,
kusura kalmayasın.

Yattara'nın istenilen kapasitede olmadığını hepimiz dile getirebiliyoruz. Great White ile fikirleriniz uyuşmuyor diye her başlıkta niye çatışasanız. Mesela Hüseyin başlığında bir çok kişiyle fikirlerim uyuşmaz. Ama onlarla bir tartışma içerisine girmem. Niye gireyim yahu? Aynı şeyleri düşünmüyoruz ve ortak bir nokta bulamayız.

Great White,

Abi senden de rica ediyorum. Bırak insanlar ne düşünüyorsa düşünsün. Onlara yanıldığını bırak Yattara göstersin. Yattara'yı en az senin kadar sevdiğimi biliyorsun. Burada yazılan bir çok şeye katılmadığımı da biliyorsun. Ama her katılmadığıma karşı bir şeyler yazmak zorunda hissetmiyorum kendimi. İnsanlar seninle, benimle ya da bir başkasıyla aynı şeyleri düşünmek zorunda değil. Biz de başkalarıyla aynı şeyleri düşünmek zorunda değiliz.

Sezon sonu takımdan ayrılsın rahatlayalım. Yüz yıl sonra bir tane daha Yattara gelir nasıl olsa bu takıma. :)

İslam Sezer
20.03.2009, 12:33
çeşke oynasa yattara şu antep maçında.inanın ona çok ihtiyaç düşecek.alanzinho ile beraber mi oynar tek mi oynar bilemem ama yattara mutlaka sahada olmalı.

Great White
20.03.2009, 12:35
İlhan..

Bir taraftar herhangi bir futbolcumuzun oyun stilini, futbol anlayışını, tekniğini, fiziğini, kondisyonunu, disiplin durumunu beğenmeyebilir. Bunu anlarım, anlıyoruz da:)

Ama kendisine taraftar diyen hiç kimse herhangi bir futbolcumuzun iyi niyetine, sadakatine, adamlığına laf edemez.. Hatta elinde bir delil olmadan buraya şüphelerini dahi yazıp kimseyi zan altında bırakamaz..

O halde birileri de çıkar ve rahatlıkla söz konusu kişilerin adamlığından, iyi niyetinden ve takıma olan sadakatinden şüphe etmeye başlar doğal olarak. Bunun da önüne geçilmez..

Bir futbolcunun teknik yönden eleştirilmesi ile adamlığının sorgulanması arasındaki o kaskalın çizgiyi densizce aşanlara forum yönetimi tarafından herhangi bir yaptırım uygulanmadığı sürece ben bu rezalete olan tepkimi kendi tarzım ile vereceğim..

Zira ben bu takımdaki bütün futbolcularımızın bir takım disiplin sorunlarına rağmen son derece iyi niyetli ve sadık olduklarından eminim.

Futbolundan hiç haz etmediğim Hüseyin ve Gökhan' ın bile;)

Taa ki aksi yönde bir delil görene dek. Zaten o ispat elime geçse bu karakterisizlikte bir oyuncunun takımımda olmasını başta benim midem kaldırmaz..

Mustafa ÖZDEMİR
20.03.2009, 12:46
yattara antepteoynayacakmı?

İlker ToSun
20.03.2009, 13:35
Iki operasyon

http://www.fotomac.com.tr/2009/03/20/im/49FFB118008F064C903DCAC4x.jpg
G.Saray maçında ıslıklanan Tayfun'un yanı sıra Yattara'yı kulübede oturtarak, "Daha hırslı olun" mesajını verecek.

Çaba harcıyor
Gaziantepspor'u yenerek puan kayıplarına son vermek isteyen Trabzonspor'da teknik direktör Ersun Yanal, takımı motive etmek için yoğun çaba sarfediyor. Yanal, aynı zamanda küçük bir operasyon yapmaya da hazırlanıyor.

Grip olmuştu..
Derbi 11 ile çıkacak Yanal, taraftarın yuhaladığı Tayfun'u da yedeğe çekip http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)
Serkan'ı sahaya sürecek. Grip olduğu gerekçesiyle oynamayan Yattara'yı kulübede oturtup, "Forma için daha hırslı olmalısınız" mesajını verecek.

İşte benim gözümde bu çok yanlış bir hareket olur eğer haber doğruysa. Çünkü Trabzonspor bir üst yapı takımıdır, alt yapı takımı değil. Hedefe oynayan takımlarda heleki ligin büyük bir bölümü geride kalmışken en etkili oyuncunu yedek bırakarak ona mesaj veremezsin. Bunlar üst yapı takımlarının cezalandırma şekli olmamalı, olamaz! Profesyonel futbolcuya verilecek tek ceza ekonomik cezalardır. Oyuncuya ceza vermekle takıma ceza vermek karıştırılmamalıdır.

Eğer Ersun hoca bu maça da Yattara Alanzinho ikilisini aynı anda sahaya sürmeden çıkacaksa, ve buna da geçen haftaki grip olayını bahane gösterecekse benim gözümde büyük bir hayal kırıklığı yaratır.

iboandibo
20.03.2009, 13:39
yattara ile dün konuştum antep maçında oynayacan mı die sordum bilmiyorum inşallah oynarım biraz sakatım dedi.ama hali pek de öyle göstermiodu sadece hafif topallıyordu ama gribe benzemiyordu

28TS61
20.03.2009, 13:42
Iki operasyon

http://www.fotomac.com.tr/2009/03/20/im/49FFB118008F064C903DCAC4x.jpg
G.Saray maçında ıslıklanan Tayfun'un yanı sıra Yattara'yı kulübede oturtarak, "Daha hırslı olun" mesajını verecek.

Çaba harcıyor
Gaziantepspor'u yenerek puan kayıplarına son vermek isteyen Trabzonspor'da teknik direktör Ersun Yanal, takımı motive etmek için yoğun çaba sarfediyor. Yanal, aynı zamanda küçük bir operasyon yapmaya da hazırlanıyor.

Grip olmuştu..
Derbi 11 ile çıkacak Yanal, taraftarın yuhaladığı Tayfun'u da yedeğe çekip http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)
Serkan'ı sahaya sürecek. Grip olduğu gerekçesiyle oynamayan Yattara'yı kulübede oturtup, "Forma için daha hırslı olmalısınız" mesajını verecek.

İşte benim gözümde bu çok yanlış bir hareket olur eğer haber doğruysa. Çünkü Trabzonspor bir üst yapı takımıdır, alt yapı takımı değil. Hedefe oynayan takımlarda heleki ligin büyük bir bölümü geride kalmışken en etkili oyuncunu yedek bırakarak ona mesaj veremezsin. Bunlar üst yapı takımlarının cezalandırma şekli olmamalı, olamaz! Profesyonel futbolcuya verilecek tek ceza ekonomik cezalardır. Oyuncuya ceza vermekle takıma ceza vermek karıştırılmamalıdır.

Eğer Ersun hoca bu maça da Yattara Alanzinho ikilisini aynı anda sahaya sürmeden çıkacaksa, ve buna da geçen haftaki grip olayını bahane gösterecekse benim gözümde büyük bir hayal kırıklığı yaratır.

bu haberin kaynagi nedir?
hem yok daha hirsli olmasi icin yedek duracakmis yok artik. hergun bi baska yalan haber. yeter artik ya

İlker ToSun
20.03.2009, 13:48
bu haberin kaynagi nedir?
hem yok daha hirsli olmasi icin yedek duracakmis yok artik. hergun bi baska yalan haber. yeter artik ya

Fotomaç Gazetesi

haberin yalan olup olmadığını yarın saat 15:15 te göreceğiz artık.

Alihan Ertürk
20.03.2009, 13:55
ilk11 başlamasın Alanzinho formda..

eğer ihtiyaç olursa ikinci yarı girebilir oyuna ;)

İlker ToSun
20.03.2009, 13:59
ilk11 başlamasın Alanzinho formda..

eğer ihtiyaç olursa ikinci yarı girebilir oyuna ;)

kardeş alanzinho sol açık, yattara ise sağ açık...

alanzinho formdaysa bu niye yattarayı ilgilendirsin. bu ya umutu yada colman ı ilgilendirir

Great White
20.03.2009, 14:18
Fotomaç Gazetesi

haberin yalan olup olmadığını yarın saat 15:15 te göreceğiz artık.

Bence Yattara yarın yedek başlasa bile bu Fotomaç' ın haklı olduğunu göstermeye yetmez..

Eğer ki o haber doğruysa muhtemelen Ersun Hoca o mesajı futbolcuların kendilerine daha iyi bakmalarını sağlamak adına vermiştir ve Yattara' nın da tam olarak hazır hale gelmediğini düşünmüştür..

Ersun Hoca senin algıladığın gibi ya da Fotomaç' ın bahsettiği şekilde düşünüyorsa o Yattara' yı kadroya alması bile skandaldır ve diğer futbolculara hakarettir benim gözümde..

Yani basının dolduruşuna gelmeyelim hemen;)

worldmaster
20.03.2009, 15:15
Yattara ne kadar da formsuz bir sezon geçirdiysede çıktığı her maçta forvetlere kale çizgisi önüne en az 2 servis yapmıştır.Golcü diye geçinenlerin her defasında 6 pas içinde topu tribüne yollaması Yattaranın istatistiklerine yansıyorsa ve bu istatistikelere bakıp futbolu bir matematik oyunu olarak değerlendirenler Yattaranın kötü oynadığını hemen gönderilmesi gerektiğini düşünüyor ve bunu sürekli beyan ediyorsa ,bu yüzeysel düşünceyi değiştirebilecek bir güç yoktur...

Mustafa ÖZDEMİR
20.03.2009, 16:15
yattara alanzinho ile beraber başlamalı bence

innocence
20.03.2009, 23:33
elin oğlu milli takıma çağrıldığını öğrenince hırs yapıyor ve haftalar sonra gol atıyor.bizim yattara ise milli takıma çağrılıyor ama girp oluyor,gs maçında da oynayamıyor ne hikmetse

oguzhann
21.03.2009, 10:06
alanzinho-colman-yattara 3'lüsüyle forvet hattına destek verirsek inanılmaz hücumcu oluruz.girdiğimiz pozisyon sayısı 2 katına çıkar ama yediğimiz pozisyon sayısı ne olur bilemem:D

halil ibo
21.03.2009, 10:19
Eski Ersun hoca olsa bir an bile tereddüt etmezdi ikisini birden oynatmakta.Fakat çok kritik bir maç öncesi bu riski alamaz.Ancak kaybedecek birşeyimiz kalmadığında tribünlere yönelik böyle bir düşüncesi olabilir hocanın.Çünkü ikiside defans yapmayı sevmiyor ve/veya bu yönde kendilerini çok daha fazla geliştirmeleri gerekiyor.
İşte bu sebepten dolayı onların ikisini birden sahada görmek isteyenler uzunca bir süre bekleyecek.Bugünkü maç içinse daha formda ve istekli olan Alanzinho'nun ilk onbirde başlamasın kadar doğal birşey olamaz.

Oğuzhan Fidan
21.03.2009, 12:43
açıkçası yattaranın bu maçta alanzinhodan geri kalmicanı düşünüyorum iyi olursa gaziantep yarısahasında geçer oyun zaten başarılar ;)

ApoCaN28
21.03.2009, 17:21
Bu adam oynamıyor ama neden ...
Şaka Gibi bi oyundu :D

Sefa Murat Dokuz
21.03.2009, 17:24
Umuta %100 kafa pozisyonu hazırladı.

ilhan
21.03.2009, 17:25
Alanzinho ve Yattara'yı bir arada izleme hayalim hâlen devam ediyor. :)

Bu başlığı seviyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.

Erkin Ekşi
21.03.2009, 17:26
cunku takim oynamiyor
cunku yattara istedigi paslari alamiyor.
cunku yattaranin kosuyoluna top atilamiyor topla bulustugunda dibinde bir adam kademedede bir adam oluyor.

kimse bu sekilde yattaradan mucize bekelmesin.

tuncay1984
21.03.2009, 17:27
yattara ne yaptiki alanzinhoyu erken aldi

ApoCaN28
21.03.2009, 17:27
Ya bırakın oynadımı 10 kişiyi geçip attırdığı golleride biliyorruz oynamıyor işte...:D

Erbay
21.03.2009, 17:28
Bu forvetlerle Yattara'nın işi zor. Gidin izleyin eski gollerimizi. Play Station'daki gibi ortalıyor forvetlerimiz de çakıyor kafayı. Şimdi kime ortalayacak Yattara? Umut mu :) ? Gökhan mı ççç?

Hüseyin İlkin
21.03.2009, 17:28
Alanzinho ve Yattara'yı bir arada izleme hayalim hâlen devam ediyor. :)

Hazırlık maçlarında izleriz artık İlhan.

Lig sonuna kadar 45 dakika biri,45 dakika biri.

Great White
21.03.2009, 17:32
İlk yarıda rezil oynayan ve yenik durumda olan takıma anlamsız bir teknik direktör inadı uğruna sonradan dahil oldu..

Hem de sahada anlaşabileceği belki de yegane oyuncu olan Alanzinho' nun yerine..

Umut' a al da at diye gönderdiği top ve sol çaprazdan attığı etkili şut haricinde pek de etkili olamadı..

Ömer SEVİNÇ
21.03.2009, 17:34
Takımın ortasahası top yapamazken 5 tane Yattara, 5 tane Alan olsa ne olur?

Saçma bir değişiklikle taraftarın önüne atıldı Yattara.

ucubergin
21.03.2009, 17:42
Seninde acilen gitmen lazim takimdan

Uğur Ö.
21.03.2009, 17:52
Hazırlık maçlarında izleriz artık İlhan.

Lig sonuna kadar 45 dakika biri,45 dakika biri.

:mad:aynen adam fm oynuyor sanki yattara ile alanı oynatmıyor

28TS61
21.03.2009, 17:55
umuta alda at ortasi yapiyor. umut ise topa duzgun kafa ile vuramiyor ve top auta cikiyor.
bunda yattaranin sucu ne ? hic

Özge
21.03.2009, 17:59
Takım sıkışınca Yattara girsin oyuna.Yattara gibi bir oyuncu girecekse Alanzinho'nun da sahada kalması lazımdı.Her zaman söylüyorum şimdide söyleyeceğim Yattara bu takımda her zaman ilk 11'de oynamalı.

Great White
21.03.2009, 18:01
Seninde acilen gitmen lazim takimdan

Yattara gider, gitmez sorun değil de sen şu kullanıcı isminle senelerdir burada nasıl barınabildin, asıl sorun o..

Ucube Ergin de neyin nesi yahu?

Beğenmesek de bir futbolcumuza ucube demek ve hatta o isim ile kullanıcı adı almak nasıl bir halttır böyle?

erolizmts
21.03.2009, 18:33
Yattara'nın en iyi olduğu dönemlerde hücumda partnerleri Fatih Tekke, Gökdeniz ve Symec gibi oyunculardı. Şimdiki partnerlerini Barcelona'nın hücum hattına koy atacakları gol sezon başına en fazla 10-11 gol'dür.

Emirhan Makul
21.03.2009, 18:35
Yattara gider, gitmez sorun değil de sen şu kullanıcı isminle senelerdir burada nasıl barınabildin, asıl sorun o..

Ucube Ergin de neyin nesi yahu?

Beğenmesek de bir futbolcumuza ucube demek ve hatta o isim ile kullanıcı adı almak nasıl bir halttır böyle?

Kendi İsmi Ergin olamaz mı? :)

Adem Erdoğan
21.03.2009, 18:36
Takım sıkışınca Yattara girsin oyuna.Yattara gibi bir oyuncu girecekse Alanzinho'nun da sahada kalması lazımdı.Her zaman söylüyorum şimdide söyleyeceğim Yattara bu takımda her zaman ilk 11'de oynamalı.

Ölü bile olsa.;)

Great White
21.03.2009, 18:38
Kendi İsmi Ergin olamaz mı? :)

O zaman özgüveninden dolayı tebrik ederim kendisini..

Ömer SEVİNÇ
21.03.2009, 18:39
Hoca Alan ile Yattara'yı birlikte oynatmadığına göre Yattara'yı seneye takımda görmek istemiyor..

TS-Tiryaki
21.03.2009, 18:41
Yahu bu adam hasta degilmiydi?? Belki ondan ilk onbirde oynatmadi hoca. Olamazmi??

Great White
21.03.2009, 18:42
Hoca Alan ile Yattara'yı birlikte oynatmadığına göre Yattara'yı seneye takımda görmek istemiyor..

Vallahi Yattara' yı görmek ister mi istemez mi bilemem ama ben kendisini bu takımda görmeyi ne derece istediğimden emin değilim hala..

Yani bir teknik direktör anlamsız inatları uğruna (Sırf Yattara konusu da değil) kendisini bu takımdan def etmek isteyen çevrelerin eline bu kadar koz verir mi yahu?

Samet Yildirim
21.03.2009, 18:43
Sanirim haftaya tek forvet gökhan

yanlardan alanzinho-yattara

bugün ellinden geleni yapti artik

Ömer SEVİNÇ
21.03.2009, 18:44
Vallahi Yattara' yı görmek ister mi istemez mi bilemem ama ben kendisini bu takımda görmeyi ne derece istediğimden emin değilim hala..

Yani bir teknik direktör anlamsız inatları uğruna (Sırf Yattara konusu da değil) kendisini bu takımdan def etmek isteyen çevrelerin eline bu kadar koz verir mi yahu?

Hoca oyuncuyu kazanmayı sürekli oynatmak olarak görüyor sanırım. Ama feci şekilde yanılıyor. Selçuk'u taraftarın gözünde bitirdi sürekli oynata oynata.

Bugün resmen yedek kulübesinde Ziya Doğan'ı gördüm ben. Şaka gibi..

Muhammet
21.03.2009, 19:53
İyi desem iyi değildi, kötü desem kötü değildi..

Yenik durumdayken Yattara'yı sokmak, bundan önce de birşeyi değiştirmedi, bugün de değiştirmedi.

Neyse diyorum ben..

innocence
21.03.2009, 20:01
sana destek verenlerden biri olarak, seneye bu takımda olmaman beni hiç üzmeyecek.

oulcan_ts
21.03.2009, 20:29
Serdar Bali:"yattara'nın burnu akıyor olsa eline mendil verip oynatmalısın"
Gaziantep t.direktörü:"Yattara'nın oynama ihtimalini göz önünde tutuyoruz"
daha başka sözüm yok haim bey!!

cerasus
21.03.2009, 20:30
Hic bir faydasi yok. Bir frikik aticak onuda taaa canakkaleye atti. Bir orta kesicek onuda hep alttan kestigi icin defansin kafasinda son buluyor, bir sut cekicek oda ayarsiz, orantisiz oldugu icin ya üstten aut yada yandan.
Iyi yaptigi sey adam gecmek ama bir macta kac kere gecer ki, gecse bile topu kullanamiyor...

bladeemre
21.03.2009, 21:06
bu adamın artık trabzonspora vereceği hiç bir şey kalmamıstır en yüksek fiyatı verene bugun vermemiz lazım

Cafer Bulur
21.03.2009, 21:44
Yedekten girdigi zaman etkili olamiyor,bu bir kez daha görüldü.
Gerci konya ve antalya maci disinda hangisinde etkili oldu ki.
Belediye macinda alanzinho ile yanyana denenmeli,en azindan 45 dakika.

Onur Şeref
21.03.2009, 22:27
Sen şu takımdan gitde kurtulalım!

Burası babanın çiftliği değil işine gelince oynayacaksın işine gelmeyince oynamayacaksın.Olmuyor Yattara olmuyor.Ya adam gibi oyna yada çık aslanlar gibi söyle benim burda misyonum tamamlandı de.Her hafta bu kadar insanı hayal kırıklığına uğratmanın bir anlamı yok.

oguzhann
21.03.2009, 22:30
bu uşak neden yedek?????

Onur Şeref
21.03.2009, 22:37
bu uşak neden yedek?????

Bırakın şu Yattara'yı savunmayı arkadaş.Yattara yedek kalmayacakda ben mi kalıcam.25 maç olmuş 1-2 maç dışında sahadaki otları saydı durdu.Hala niye yedek diyorsunuz.En çok olumsuz eleştiri yaptığınız Hüseyin ve Tayfunun bile bu sezonki katkısı Yattara'dan fazladır.Artık bir şeyleri görmeye başlayın sizofrenik bir şekilde yaşamayın.

Samet Başdağ
21.03.2009, 22:43
bu adami çekeceksin kenara recep ivedik gibi;
senin derdin ne kardeşim artisliğin kime diye soracaksın.yattaraya olan sevgim %50 azalmiştir.10 milyon euroya keşke satabilseydik araplara

trab61
21.03.2009, 23:09
ah yattara gercekten elestirlimeyi hak ediyorsun. ama genede sana dil uzatamazlar aslinda. ama kendini bilmez kisiler atip salliyor genede sana. senin bizde 6 seneden beri sabredmen ve takimi szymkowiak ve baskalari gibi satmadigin icin sana saygi duymalari lazim. ama maalesef bizim trabzonspor taraftarinin cogu elestirmek icin gun sayiyor ve bekliyor. ah su kotu oynasada sunlari hemen topa tutsam diye bekleyen cok taraftar var.(tabiiki taraftar olarak sayarsak böylelerini)

aggressors
21.03.2009, 23:22
kredisini bitirdi artık gönderilmeli...

magicyattara
21.03.2009, 23:35
Bugünkü maçta ilk yarı oynanırken "Yattara oyuna girmeli" demeyen var mı ? Ama delikanlı gibi cevap verilsin.

Cafer Bulur
21.03.2009, 23:39
Bugünkü maçta ilk yarı oynanırken "Yattara oyuna girmeli" demeyen var mı ? Ama delikanlı gibi cevap verilsin.
Ben girmeli dedim,cünkü cok kötüydük.;)
Yattara bu takima lazim,onu kazanmamiz gerekli.
Ah birde yattara kazanilmak icin ayni oranda hevesli olsa;neler olacak neler....

Onur Şeref
21.03.2009, 23:42
Abi diyoruz da asıl sorun orda zaten.Bu insanın yapısında var bir insanın daha iyisini yapacağını biliyorsun ama o insan kendini iyi bir şeyler yapmak için kasmıyorsa bizim dememizimde bir önemi yok.En iyisi takımdan gitsinde bizimde kenarda veya oyunda öyle bir oyuncumuz olmasın duygularımız su istimal olmaması açısından.

Onur Şeref
21.03.2009, 23:43
Ben girmeli dedim,cünkü cok kötüydük.;)
Yattara bu takima lazim,onu kazanmamiz gerekli.
Ah birde yattara kazanilmak icin ayni oranda hevesli olsa;neler olacak neler....

Cafer abi Yattara'da o hevesi bir görsek zaten sorun yok ama ne hikmetse o istek bile yok onda.

Samet Yildirim
21.03.2009, 23:46
Yattara bu macta kötü degildi...

normal bir performans cizdi...

Özkan Erdem
21.03.2009, 23:49
Geldiğinden beri neredeyse en önemli sezonumuzu geçiriyoruz ve en güvendiğimiz adamın faydasından çok zararını görüyoruz.

fehmi burnaz
22.03.2009, 00:04
ben bu adamı anlamıyorumm.trabzona geldiğinde nasıl bi oyuncuydu simdi nasıl. onu yattara yapan bu takım için performansının yarısı kadar bile emek harcamıyo.. eger oynasa tek basına takımı alır götürür ama nerde.. adam gibi gercek performansıyla oynaması dilegiyleee

poetricus
22.03.2009, 00:07
Bu adam kaç yıldır bu takımda.
Verdikleri de ortada. Dolaylı katkı teorisine göre süper star ilan edilen bir adamdan başka bir şey değil.
Tıpkı Hüseyin'in aynı teoriden hareketle bu takımın vazgeçilmezi oluşu gibi.

Butterfly effect.
Yattara'nın çömlekçideki zamparalığı ya da saha kenarında sümkürmesi takımı gol pozisyonuna sokabilir inanışı.
Yaşasın yeni fizik.

Onur Şeref
22.03.2009, 00:18
poetricus hocam yorumun cuk oturdu.Bende bu yeni fizikle ilgili özel ders almak istiyorum malum biz eskide kaldık.

ilhan
22.03.2009, 00:22
Ben Yattara'yı savunuyorum. Bana da yazıklar olsun mu? Tartışmayı bilmiyorsanız özelden devam edin arkadaşlar.

Ne demek "sen ve senin gibi Yattara'yı savunanlara yazıklar olsun"? Ne yazdığınıza dikkat edin biraz.

şahinler61
22.03.2009, 00:43
iyi bir yattara değil orta düzeyde bir yattara bile şu an türkiyede her takımda oynar

Ahmet Pulusoğlu
22.03.2009, 01:39
Bu adamın Değerini Kaybedince Anlayacaksınız Ben Başka hiç birşey demiyorum.. ilk yarı penaltidan başka net pozisyon yok 2. yarı girdi pozisyonlar bulduk sayesinde.. Onun şutundan başka şut çekemedik maçta.. Yazık bu adama. Evet gitsin istiyorum bende kurtulsun sizlerden. Yazık şu adamın değerini anlayamıyorsunuz.. Hüseyin Sezon başından beri anamızı ağlattı kimsenin gıkı çıkmıyor...

İlker ToSun
22.03.2009, 01:51
ya ne biçim iştir bu yaa,

antepin teknik direktörü maçtan birkaç gün önce "Yattara'nın oynama ihtimalini göz önünde tutuyoruz" diyor,,
antepin futbolcusu ( erman özgür ) maçtan önce canlı yayında, "sadece onun için önlem almıştık ama çok şükür ki oynamıyor, maçın şekli değişti" diyor

rakipler sadece ve sadece bizim takımda tek bir adamdan korkuyor ama o adam maçla ilk 11 çıkmıyor. asıl sorun şu, artık bunun dile getirilmesi lazım ersun yanal Trabzonsporu, Trabzonsporun tarihini, Trabzonsporun futbolcu yapısını, Trabzon taraftarının beklentisini Erman Özgür kadar bile bilmiyor.

Artık bugün şuna kesinlikle inandım, Yattara bu takıma fazla. Sene sonunda gider de inşallah herkes rahatlar. Ya yattrayı taşıyacak bir teknik direktör bulucaz, yada yattarayı yollayacaz. Bu şekilde adamın varlığı zarar.

Erkin Ekşi
22.03.2009, 02:34
yattarayi oynatmassan rakipler boyle kolbasti oynar iste.

ya birak ilerde sodla alanzinhoyu sagda yattarayi onde gokhani rakip savunma hucuma cikiyormu cikamiyormu gor.
4 kisi birakmazlarsa geride savunman zor olur ama topu cıkarip bu 3luden 1 ine DÜZGÜNCE her atisiN gol pozisyonu.
ha birakirsa 4 kisi baslarına zaten sorun yok savunmanda en azindan hucumcular oyunda kalir adam gibi atak yapabilirz.

butun dunya devleri bunu yaparken kadrosu musait trabzonspor ara transfere dunyanin parasini gommusken nasil ilk 11de oynatmaz...oynatmicaksan neden aldin kardesim o adami? oynatincada niye diger hucumcunu yildinizini cikariyorsun NEDEN 1 SEFER BİLE DENEMEDİN kume dusecek takimlara puanlari hediye ettin?

takim kotu oynuyor...kanat oyunculari taktik eksiklik yuzunden istedikleri toplari alamiyor...ve ersun yanal kotu kadro tercihi yapiyor acik ve net.

Erkin Ekşi
22.03.2009, 02:45
futbol cahili herifler ya gece gece kafayi yedirtiler adama.
butun takim tel tel dokulurken 8 tane gol attiramadi 8 tanede kendisi atmadi diye yattara gonderilsin diyip duruyorsunuzda yattaraya gelene kadar 25 kisi var gonderilmesi gereken takimdan.
Butun takim takir takir oynar yattara hicbisey yapamaz anlarim o zaman yattarada bir sorun var... 11 kisilik kadroda adam gibi oyniyan tek oyuncun var oda colman diger orta sahan zaten huseyin...gecicen onu kostek olmasin baska ihsan istememde oda olmuyor her mac iki top kesiyor seviniyorsunuz ama ikide top veriyor gol pozisyonu oluyor rakip icin, selcuk zaten kotu, oynamiyor kac haftadir, serkan desen bi duzelemdi sakatliktan sonra,defans dokuluyor top cikaramayor,sol kanadin atak yonu zayif, sag kanadin zaten yattaranin onunu kesip basina defans oyuncusu getirmekten baska bisey yapamiyorki tam tersi olmasi lazim ,forvetimiz zaten yok sen icinden cimbizla yattarayi secip takimdan gonderilmeyi diyorsun... kaldiki eski performansini mumla aratsada her mac rezil oyniyan takima ragmen mucizeler yaratip 2-3 servis yapyior forvetlerede forvetler armut topladigindan gol olmuyor.

onur-61
22.03.2009, 02:48
Bu forvetlerle Yattara'nın işi zor. Gidin izleyin eski gollerimizi. Play Station'daki gibi ortalıyor forvetlerimiz de çakıyor kafayı. Şimdi kime ortalayacak Yattara? Umut mu :) ? Gökhan mı ççç?

umutun ve gökhanin görevi orta yapmakdami
yattara ortalari yapsa umutun bireine carpip girier korkmayin:D

oulcan_ts
22.03.2009, 03:48
45 dk'lık performansına bakıp eleştiriyorsunuz ya bişey demiyorum siize

Kazım Uzunboy
22.03.2009, 05:05
Evet ben bugünkü 45 dk.lık performansına bakıp eleştiriyorum belki ama, sezon sonunda satılmasını istiyorum.

Takım onsuzda ayakta kalabiliyor.

Sefa Murat Dokuz
22.03.2009, 09:29
Maça yattarasız başlayınca o maçtan zaten cacık çıkmıyor,
Bir kere takımda Yattara sağ kenar olmadığında sistem olmadığın rast gele oynama sistemi dereye giriyor sürekli topu ileri vurmalar. Antep'e bakıyoruz Tabata top dağıtıyor. Bizse bam güm. Hele hüseyin var ya ne diyeyim ona ben.

mehmetdoğan
22.03.2009, 09:39
yaw tamam yattara bu takım için gerekli ama yani o korner kullanırken vurdumduymaz tavırları yavaş hareket etmesi yok mu deli etti beni antep maçında

mehmetali61_55
22.03.2009, 09:44
nerde eski yattara birebirde boncuk gibi adam gecerdi şimdik ise bazen gecebiliyor belkide adamlar sitilini ezberledi veya kendi oynamak istemiyor bence sorunu varsa halledilmeli hallolmuyorsa gitmeli takımda sorun olmaya başlıyor

Sefa Murat Dokuz
22.03.2009, 10:05
umutun ve gökhanin görevi orta yapmakdami
yattara ortalari yapsa umutun bireine carpip girier korkmayin:D

maçları izlemiyorsun sanırım yahu biz denizli maçında neden dedik direk olsa o top çarpar girer diye,
konya maçında keza antalya maçında deli ettiler hep yattaranın ortalarını harcamaktan beni. 2 sini yaktılar.
Bugun umut bomboş ortayı auta attı yattaranın tam kafasına. %100 ya altı pas azıcık çapraz neyi atacaksın arkadaş onu da kaleyi tutturamıyorsun.:confused:

Gökhan Koç
22.03.2009, 11:13
Yattara dediğimiz bu adam, türkiye liginde istediği takımı tek başına şampiyon yapabilecek potansiyele sahiptir, ama işte böyle bir sevgi içersindeyken bile motive olamıyor serseri :)

Mehmet Zeki
22.03.2009, 12:19
Bu sezon ne yaptiki Yattara? Satilsa uzulmem!

A.Ali Karanis
22.03.2009, 12:33

Aynen katılıyorum,ilk yarıda hüseyin'in çıkıp,yattara-alanzinho birlikte oynar diye düşünmüştüm,elbet birgün gerçekleşecek bu düşünce. :)

Uluhan
22.03.2009, 13:32
İnşallah biraz kendine gelir, hem takımın ligde gidişatı açısından hemde sezon sonu olası transfer teklifleri açısından.Şahsi kanaatim Yattara ve Trabzonspor'un geleceğinin aynı paralelde olmadığıdır. Sanırım miyadını ve misyonunu doldurdu.

MuratJ
22.03.2009, 14:21
İnşallah biraz kendine gelir, hem takımın ligde gidişatı açısından hemde sezon sonu olası transfer teklifleri açısından.Şahsi kanaatim Yattara ve Trabzonspor'un geleceğinin aynı paralelde olmadığıdır. Sanırım miyadını ve misyonunu doldurdu.
o zaten kendindeydi son zamanlarda ama ersun yanal kendinde değil

Mahmut Baran
22.03.2009, 15:01
onca orta yaptı bir kafa vurmayı beceren yokki

Mustafa Calik
22.03.2009, 15:44
Bu sezon ne yaptiki Yattara? Satilsa uzulmem!

Gökhan Ünal ve Umut Bulut'un yüzünden ne hallere geldik maalesef :(

surayi bir okun .. Yattara Arda Turandan bile daha cok orta yapti ama Gökhan ve Umut atamiyorsa suc Yattaradami ? :mad:

"Hem Trabzonspor hemde Galatasaray sag kanattan hücum etmeyi seviyorlar. Trabzonspor bu sezon oynadigi maclarda daha cok sag kanattan orta yapmayi tercih etti. Trabzonspor sag kanattan 288 orta yaparken sol kanattan 141 orta denedi. Trabzonspor 2 katindan fazla sag kanadi kullanirken 82 kez isabet sagladi. Galatasaray takimi da 252 kez sag kanattan 196 kez soldan orta yaparken en cok ortayi 101 kez ile Arda Turan yapti. Trabzonspor takiminda ise en cok orta yapan oyuncu 115 kez ile Ibrahim Yattara oldu."

Mehmet Zeki
22.03.2009, 15:54
Gökhan Ünal ve Umut Bulut'un yüzünden ne hallere geldik maalesef :(

surayi bir okun .. Yattara Arda Turandan bile daha cok orta yapti ama Gökhan ve Umut atamiyorsa suc Yattaradami ? :mad:

"Hem Trabzonspor hemde Galatasaray sag kanattan hücum etmeyi seviyorlar. Trabzonspor bu sezon oynadigi maclarda daha cok sag kanattan orta yapmayi tercih etti. Trabzonspor sag kanattan 288 orta yaparken sol kanattan 141 orta denedi. Trabzonspor 2 katindan fazla sag kanadi kullanirken 82 kez isabet sagladi. Galatasaray takimi da 252 kez sag kanattan 196 kez soldan orta yaparken en cok ortayi 101 kez ile Arda Turan yapti. Trabzonspor takiminda ise en cok orta yapan oyuncu 115 kez ile Ibrahim Yattara oldu."

Adam calim atmayi unuttu. Son uc sezondur yaptigi ortada!

oguzhann
22.03.2009, 16:11
eskiden tekke boş geçmezdi dolayısıyla yattara da iyi oyuncuydu bu sıralar yattara vasat zaten pasları da değerlendirilemeyince çok kötüymüş izlenimi veriyor.

ApoCaN28
22.03.2009, 16:15
Girmesi doğruda çıkan yanlıştı ya...
Bu ikisi sahada olursa illa biri boşta kalıcak yada colman gelip vurucak...

güneyli
22.03.2009, 22:05
Yattara golcü değil.Bu yıl istikrarsız olması kötüydü.Oynadığı her maç gollük asistler geldi de.Baktı olmuyor.Biraz kıpırdasın 9 maçı da aldırır.Lakin kıpırdayacak gibi görünmüyor.

Yavuz Hasan
22.03.2009, 22:06
ne kendine ne bize hayrı yok

Hakan Karadirek
22.03.2009, 22:15
Yattara artik zor calim atiyor, sebebi ise fizik gucu yok. Oyuncuya calim attiginda oyuncu kolaylikla Yattarayi yetisiyor. Bence sebep bu.

x_man
23.03.2009, 01:07
yattara ve alanzinho neden bir arada oynatılmıyor hüseyin kesilip yattaraya kaptanlık verilmeli performansı artacaktır

leavemealone
23.03.2009, 01:18
Seni nezaman alanzinhoyla beraber oynarken görecegiz merak ediyorum ..

erginyazıcı
23.03.2009, 01:26
valla bu yıl sampiyon olalım yemin ettim sacımı sarıya boyatacagım sırf yattara icin :D

Kazım Uzunboy
23.03.2009, 09:04
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/3/18_248003_23FAN08YTTT.jpg

Rahatsızlığı nedeniyle Galatasaray maçı kadrosundan son anda çıkarılan Yattara, Gaziantepspor karşısındaki isteksiz futboluyla hayal kırıklığı yaşatan isimler arasına girdi. Kondisyonunun henüz istenen seviyede olmadığını kaydeden Gineli futbolcu, bundan sonraki maçlar öncesinde taraftarlarına başarı sözü verdi. Sıkıntılı dönemler yaşadıklarını kabul eden yıldız oyuncu, “Üst üste alınan başarısız sonuçlar takımı olumsuz etkiledi. Sezon başından bu yana bize hep destek veren taraftarlarımızı üzdüğümüzün farkındayız. Avni Aker’deki ilk maçımız bizim için yeni bir başlangıç olacak” ifadelerini kullandı.

Süleyman50
23.03.2009, 09:07
sezon sonu kesinlikle satılmalı....

Mollasalihoğlu
23.03.2009, 12:15
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/3/18_248003_23FAN08YTTT.jpg

Rahatsızlığı nedeniyle Galatasaray maçı kadrosundan son anda çıkarılan Yattara, Gaziantepspor karşısındaki isteksiz futboluyla hayal kırıklığı yaşatan isimler arasına girdi. Kondisyonunun henüz istenen seviyede olmadığını kaydeden Gineli futbolcu, bundan sonraki maçlar öncesinde taraftarlarına başarı sözü verdi. Sıkıntılı dönemler yaşadıklarını kabul eden yıldız oyuncu, “Üst üste alınan başarısız sonuçlar takımı olumsuz etkiledi. Sezon başından bu yana bize hep destek veren taraftarlarımızı üzdüğümüzün farkındayız. Avni Aker’deki ilk maçımız bizim için yeni bir başlangıç olacak” ifadelerini kullandı.

Kaçıncı söz oldu bu ben sayamadım..

Ahmet Faruk
23.03.2009, 12:18
Ben artık sözleri takip etmeyi bıraktım.
Yattaradan umutsuz olmamamın sebebi Yattaranın yapabileceğine inandıklarımdan ziyade gözlerimle gördüğüm yaptıklarıdır.

Ama sanki adam bize 30unda gelmiş de, şimdi de 35 yaşındaymış gibi bir hal aldı...
Barış zorlayamaz mı bu adamı bilmiyorum.

poetricus
23.03.2009, 12:19
Kaçıncı söz oldu bu ben sayamadım...
İçimden geçenleri benden önce yazanları görünce seviniyorum.

Bir ilave deha yapayım:
Yattara her maça çıkmadan önce Hoca'ya, her görüşmede yöneticilere hatta Başkan'a; "Tamam baba! Bu sefer tamam!" diyor. Tesislere gittiğimizde bize da aynı şeyleri söylüyor.
Sonrası malum.

Külünkoğlu
23.03.2009, 12:32
Rahatsızlığı geçmişse neden ilk 11'de başlamadı ?
Rahatsızlığı yarı geçmişse neden takımda bir çok oyuncu uzun kollu forma giyerken o kısa kollu giydi ? biraz dikkat etmesi lazım kendine değil mi ? Enterasan işler bu işler..
Şu maçı çevirecek hareketlerde bulunmadı değil ama yine her zamanki gibi beceriksiz forvet idolu Umut Bulut'a takıldı.

Mustafa Yüksek
23.03.2009, 12:33
şu maç tek forvet oynasak...yattara da ilk 11 de olsaydı ne olurdu...bi deneseydin be ersun hoca...bak o zaman neler yapıyordu yattara...

iso_4939
23.03.2009, 12:39
kardesım adam okadar orta yapıyor pas verıyor forvetlerde kafa yoksa o ne yapsın sımdı yattaramı kötu oldu ...

Ahmet Faruk
23.03.2009, 12:43
Her maç yerini bulan en fazla iki ortası oluyor.
Onlarda 5 de 1 ile bile oynamayan forvetlere gidiyor.
Demek ki, her maç yerini bulan en az 6 ortası olması lazım.
Önceden olurdu yani...

Kazım Uzunboy
23.03.2009, 12:45
Gökhan Ünal ile Yattara' yı biraz yedeğe çekmeli.. :rolleyes:

kürşat can
23.03.2009, 15:18
şu maç tek forvet oynasak...yattara da ilk 11 de olsaydı ne olurdu...bi deneseydin be ersun hoca...bak o zaman neler yapıyordu yattara...
kesinlikle katılıyorum özgün arkadaşımıza yattara iyi oynadığı zaman ronaldinho gibi adamdır bazen daha da iyi oynuyo ondan

Onur Şeref
23.03.2009, 15:38
kardesım adam okadar orta yapıyor pas verıyor forvetlerde kafa yoksa o ne yapsın sımdı yattaramı kötu oldu ...

Kaç tane orta yaptı Antep maçında kendinizi kandırmayın.Önündeki topa koşmaz, depar atmaz ,oyunu ısırmaz hala koştu diyorsunuz.La havle vela kuvveten.

Mollasalihoğlu
23.03.2009, 15:42
Her maç yerini bulan en fazla iki ortası oluyor.
Onlarda 5 de 1 ile bile oynamayan forvetlere gidiyor.
Demek ki, her maç yerini bulan en az 6 ortası olması lazım.
Önceden olurdu yani...

Matematik her derde deva :)

Şimdi 6 ortaya bir gol atabiliyoruz Yattara 5'te kalıyor..
Önceden 3 ortaya bir gol atardık Yattara 9 tane yapardı.. Fatih Tekke'ye selamlar :)

Dursun Kaplan
23.03.2009, 16:52
http://img82.imageshack.us/img82/2741/14me9.jpg

Eskilerden bir foto. :)

Onur Şeref
23.03.2009, 17:04
Beyefendi çömlekçiden gelmiş.

kürşat can
23.03.2009, 18:04
yattara artık bu takımda efsane haline gelmiştir bence eleştirilme olayını artık aşmıştır saygı duyulması gerekn bi yıldızdır ve takımın en büyük yıldızıdır bunu da tüm türkiye kabul etmiştir bi kere adamı her maç 2 kişi tutuyo kafadan 2 kişi iptal ya

Samet Yildirim
23.03.2009, 18:10
Ibo bu kadroda vazgecilmezdir bunu anlamak icin illa yenilmeye gerek yok...

karatasof
23.03.2009, 18:34
Hoca tarafından bir alternatifi imiş gibi sunulan Alanzinho'yu gördükten sonra Yattara'ya bir şey demek büyük haksızlık olur.Yine ikinci yarı oyuna girip Umut'a ''al da at'' paslarından birini gönderdi ancak Umut her zaman ki ''umutsuz vaka''haliyle topu dışarı attı.İnanıyorum Yattara'yı anlayan bir santraforumuz olsaydı bugün en az 5 puan farkla liderdik.

Great White
23.03.2009, 19:31
Beyefendi çömlekçiden gelmiş.

Nerden de biliyorsun yahu?

Çömlekçiden sonra sana mı uğradı yoksa:)

Özge
23.03.2009, 20:10
Oynasa suç oynamasa suç o da şaşırdı ne yapacağını:D

oulcan_ts
23.03.2009, 20:32
neden yenildiğimiz her maçtan sonra eleştirilerin bi ucu bu adama değiyor anlam veremiyorumm....

hAtes
23.03.2009, 21:22
ya bu adam ne olursa olsun sahada bulunması bile büyük bir artıdır.Kaldıki en kötü maçlarında bile en az 2 tane golluk ortalar yapmıştır...

Mollasalihoğlu
23.03.2009, 21:25
Oynasa suç oynamasa suç o da şaşırdı ne yapacağını:D

Suçu aşırı derecede yetenekli iken bu sezon sadece yetenkliymiş gibi davranması..

Cafer Bulur
23.03.2009, 21:30
Kaçıncı söz oldu bu ben sayamadım..
Farketmez,yattara bugünden sonra dahi eski yattara gibi oynamaya baslarsa bize yeterde artar bile.:)

Mollasalihoğlu
23.03.2009, 21:32
Farketmez,yattara bugünden sonra dahi eski yattara gibi oynamaya baslarsa bize yeterde artar bile.:)

Abi o zaman bu saatten sonra benim Yattara'ya naçizane cevabım : " Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.. "

Kimseye söz vermesine gerek yok, eski Yattara'yı izletsin, yine başımızın tacı.. Şu an bile öyle hatta :)

poetricus
23.03.2009, 21:46
Onun tek rahatsızlığı kafasında.

Cafer Bulur
23.03.2009, 21:46
Abi o zaman bu saatten sonra benim Yattara'ya naçizane cevabım : " Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.. "

Kimseye söz vermesine gerek yok, eski Yattara'yı izletsin, yine başımızın tacı.. Şu an bile öyle hatta :)
Yattarayi seviyorum,Trabzonspordan ötürü...:)

Mollasalihoğlu
23.03.2009, 21:47

Halbuki vücut sağlam.. Ey gidi Atatürk..

@Cafer1978

Hepimizi filozof etti bu takım :)

Ali Tunahan Güllü
23.03.2009, 21:52

bencede eskisi gibi oynasın yeter bize...ama ben inanıyorum inşallah ibb maçında eski yattarayı göreceğiz...

Samet Yildirim
23.03.2009, 21:52
brakin su adami ya...alala...

O oynamasin-umut oynamasin-gökhan oynamasin-isac oynamasin ozaman kim oynicak kardesim siz mi alala

sezn sonuna kadar faydalanabildigi kadar faydalanacaksin...gerisi sezon sonu halolur..

Mollasalihoğlu
23.03.2009, 21:54
brakin su adami ya...alala...

O oynamasin-umut oynamasin-gökhan oynamasin-isac oynamasin ozaman kim oynicak kardesim siz mi alala

sezn sonuna kadar faydalanabildigi kadar faydalanacaksin...gerisi sezon sonu halolur..

Son sayfanın %90'ını hatırlıyorum, Yattara oynamasın diyen birisi olduğunu hatırlamıyorum..
Yanlış mıyım??

Samet Yildirim
23.03.2009, 21:55
Son sayfanın %90'ını hatırlıyorum, Yattara oynamasın diyen birisi olduğunu hatırlamıyorum..
Yanlış mıyım??

Genel anlamda yazdim...mactan sonrada girdim ne yazildigini hatirliyorum...simdi ortam rahatladi diye yazdim...

Mollasalihoğlu
23.03.2009, 21:57
Genel anlamda yazdim...mactan sonrada girdim ne yazildigini hatirliyorum...simdi ortam rahatladi diye yazdim...

Genel olarak çok haklısın o zaman :)

Transfer sözkonusu değilken (hem gelme hem gitme açısından) Yattara'yı kazanmaya çalışmak dışındaki bütün alternatifler mantıksızdır..

Cafer Bulur
23.03.2009, 21:57
Yanlış mıyım??
Dogrusun.
Yattara oynamasin diyenler yok denecek kadar az.
Yeteneklerini yeterli derecede ortaya koy(a)madigini söyleyenler cogunlukta.
Benim gibi...:)

Samet Yildirim
23.03.2009, 21:59
Dogrusun.
Yattara oynamasin diyenler yok denecek kadar az.
Yeteneklerini yeterli derecede ortaya koy(a)madigini söyleyenler cogunlukta.
Benim gibi...:)

Su an ki oynadigi topu bu kadroda kimse oynayamaz...yeteziz olmasina ragmen...

onun icin ben zaten genel olarak yazdim (mactan sonra girdim baktim ettim ama yazmadim ortam gergindi) simdi rahat...

Cafer Bulur
23.03.2009, 22:03
Su an ki oynadigi topu bu kadroda kimse oynayamaz...yeteziz olmasina ragmen...

onun icin ben zaten genel olarak yazdim (mactan sonra girdim baktim ettim ama yazmadim ortam gergindi) simdi rahat...
Bir de sunun farkina iyice vardim.
Yedeklik yattara ya hic ama hic yaramiyor.
Belediye macinda alanzinho ve gökhan ile denenebilir.

Mollasalihoğlu
23.03.2009, 22:04

bence alanzinho ve umut daha iyi olur..

en azından umut pres yapar alanzinho ile yattara'nın o manada yükü hafifler..

Samet Yildirim
23.03.2009, 22:08

Böyle oyuncular yedek olmaz...girdikleri zaman is yapmazlar...ya ilk 11 yada hic...benim tercihim ilk 11

Allahini seversen hocam su takimi ilerde alan-gökhi-ibo oynat ya...ilerde top tutma yok...alan-ibo idare eder bu konuda...oyuncu gecme desen sifir...DIKINE gidemeyen, pas yapamayan takim nasil is yapsin ?? Kiminle yaparsin alan-ibo la ikisi dikine oynayabilen adam eksiltebilen ve umut-gökhan ikilisine göre daha alma-verme oynayan oyuncular...

Neden gökhan ?? kahvede izlyiorum bu takimda sadec 1 futbolcu var gol atacak oda gökhan umut felan atamazzzz...yerm onun presini bana gol atacak adam lazim...gökhan formzuz olsada umuta göre daha iyi o konuda...hemde tartisilmaziz ne akdar formzuz olsada

insallah oda olur:)

Cafer Bulur
bence alanzinho ve umut daha iyi olur..

en azından umut pres yapar alanzinho ile yattara'nın o manada yükü hafifler..
O da olabilir tabiiki.
Bazilari kendilerinin vazgecilmez olmadigini görürler bu sekilde.

magicyattara

Hocam bu mesaj Ders'le alakalı mı?:)

Samet Yildirim
23.03.2009, 22:12
O da olabilir tabiiki.
Bazilari kendilerinin vazgecilmez olmadigini görürler bu sekilde.

Hani diyorsun ya ibo yedekden girip oynayamyior diye...gökhanda yedek kaldigi zaman sanki bisi mi olacak ?? böyle oyuncular yedek kalarak kendine gelmeeezzz ! ancak gol attikca kendine gelir ! bak lincoln kacti gitti:) saniyorlarki yedek kalip aklini toplicak imkanziz mümkün degil..

Bana sorarsaniz umut yedek kalip 2 hafta dinlenip kendine gelebilcek birisi(fizik degil kafa olarak)

Cafer Bulur
23.03.2009, 22:16
Hani diyorsun ya ibo yedekden girip oynayamyior diye...gökhanda yedek kaldigi zaman sanki bisi mi olacak ?? böyle oyuncular yedek kalarak kendine gelmeeezzz ! ancak gol attikca kendine gelir ! bak lincoln kacti gitti:) saniyorlarki yedek kalip aklini toplicak imkanziz mümkün degil..

Bana sorarsaniz umut yedek kalip 2 hafta dinlenip kendine gelebilcek birisi(fizik degil kafa olarak)
Gökhan i sanki yildiz futbolcu kategorisine koymussun gibi.
Lincoln le kiyaslamalar falan.
Henüz gökhan in yildiz futbolcu özelliklerini göremedik.
Bu nedenle yedek kalmasi bazi gercekleri görmesi acisindan faydali olabilir.

poetricus
23.03.2009, 22:21
Hocam bu mesaj Ders'le alakalı mı?:)

Hayır 5 sendir gördüğüm Yattara ile alakalı.
Dersle zerre alakası yok.

Samet Yildirim
23.03.2009, 22:23
Gökhan in sanki yildiz futbolcu kategorisine koymussun gibi.
Lincoln le kiyaslamalar falan.
Henüz gökhan in yildiz futbolcu özelliklerini göremedik.
Bu nedenle yedek kalmasi bazi gercekleri görmesi acisindan faydali olabilir.

Gökhani ben degil 6.250 Milyo Euro o statüye koydu:)
Ben degil E.Saglam BJK ya istedi(kendisi söyledi)
Ben degil GS yanlis yollara girerek almaya calisti, bunun üzerine bildboardlar bile yapti kayserispor:)

Böyle bir oyuncu benim icin tabiki yildizdir haa bu sezon kötü orasi ayri bir mesele..ama genel olarak formda oldugu zaman yildiz...

Gökhan yildiz degilse lincoln hic degil, cünkü Kaiserslauterne geldi 3 ay sonra kadro disi
Schalkeye geldi hep skandal dayanamayip sattilar
GS ya geldi sanirim 2 sezonda adam gibi oynadigi mac sayisi 10 bilemedin 11...ben ne yapigim böyle adami...her yerde ayni vakalar...

Gökhan Ünal türkiye standardina göre yildiz, varsayalim ki gökhan bedava istedigi takim alabilir diyelim türkiyedekilerin takimlarin yüzde 99 u alir...BJK, GS, FB umutun gözüne bile bakmaz;)

ama baslik karisiyor hocam...:)

Cafer Bulur
23.03.2009, 22:27
Samet,su haliyle istanbul cücükleri alirmi sence gökhan i?
Yine basladik yildiz futbolcu parodilerine...
Gökhan Büyük bir takimda klasini ortaya koyamadikca yildiz futbolcu olamaz.Büyük takim Trabzonspor ama gökhan ortalikda yok.
Sana kalirsa zafer biryol da yildizdi ama adam tek gol atamadan gitti fb den.
Trabzonsporda basarili olamayan bir topcu istanbul takimlarinda alcaktan sürünmeyi ögrenir,baska bir seyi degil.

Samet Yildirim
23.03.2009, 22:33
Samet,su haliyle istanbul cücükleri alirmi sence gökhan i?
Yine basladik yildiz futbolcu parodilerine...
Gökhan Büyük bir takimda klasini ortaya koyamadikca yildiz futbolcu olamaz.Büyük takim Trabzonspor ama gökhan ortalikda yok.
Sana kalirsa zafer biryol da yildizdi ama adam tek gol atamadan gitti fb den.
Trabzonsporda basarili olamayan bir topcu istanbul takimlarinda alcaktan sürünmeyi ögrenir,baska bir seyi degil.

Alan takim su anki haline bakmaz ben bedavadan aliyim düzeltirim der;)...cünkü türkiyede kactane gökhan var ?? formda bir gökhanin nasil nerden gol attigini bilyioruz;)...ben baskan oliyim hemen alirim bedavadan gökhani nerde bulacam ben:) hatta 1-2 milyon euro veririm yine umutu almam:D

Zafer yildiz degil hic bir zaman cünkü onda öyle büyük futbolcu havasida yoktu zaten...sanirim hic bir zaman 6.250 milyon euro degerine ulasmadi..sanirim hic bir zaman 4 takim pesinde kosmadi...sanirim hic bir zaman BILDBOARDLAR varincayana kada durumlar olmadi:)

Cafer Bulur
23.03.2009, 22:41
Alan takim su anki haline bakmaz ben bedavadan aliyim düzeltirim der;)...cünkü türkiyede kactane gökhan var ?? formda bir gökhanin nasil nerden gol attigini bilyioruz;)...ben baskan oliyim hemen alirim bedavadan gökhani nerde bulacam ben:) hatta 1-2 milyon euro veririm yine umutu almam:D

Zafer yildiz degil hic bir zaman cünkü onda öyle büyük futbolcu havasida yoktu zaten...sanirim hic bir zaman 6.250 milyon euro degerine ulasmadi..sanirim hic bir zaman 4 takim pesinde kosmadi...sanirim hic bir zaman BILDBOARDLAR varincayana kada durumlar olmadi:)
Zafer de gol karali oldu Türkiye de ,demagoji yapma.
Yildiz futbolcu olmak icin önce büyük takimlarda klasini ortaya koyacaksin.50 ye yakin gol pozisyonundan 10 gol atmakla yildiz olunamaz.
Anladin sen onu...

Samet Yildirim
23.03.2009, 22:47
Zafer de gol karali oldu Türkiye de ,demagoji yapma.
Yildiz futbolcu olmak icin önce büyük takimlarda klasini ortaya koyacaksin.50 ye yakin gol pozisyonundan 10 gol atmakla yildiz olunamaz.
Anladin sen onu...

haha:D anladimda her grol krali olan yildiz olmaz ayni görüsteyiz;)
Nerden bilion belki seneye atar...

ilhan
23.03.2009, 22:57
Yattara eskiden çok gol atıyordu yahu. Şimdi Umut ve Gökhan'a attıracağım diye kendini paralıyor. Hoca olsam bırak ooğlum onlar atamıyor, git kendin at derdim. :)

Fatih
23.03.2009, 23:04
Yattara forvette oynamalı.

MetiN08
23.03.2009, 23:41
Yattara ilk basta kendisine güvenmeli eskisi gibi, gerisi gelir zaten

Adem Erdoğan
23.03.2009, 23:43
Yattara forvette oynamalı.

Katılıyorum.

Selçuk da sağ tarafa kaydırılabilir.Hamit Altıntop hesabı.:cool:

Adil ÖZGÜR
23.03.2009, 23:49
Yattara sana çok değer verdim,
Yanılıyorum galiba.

Özge
24.03.2009, 01:01
Yattara eskiden çok gol atıyordu yahu. Şimdi Umut ve Gökhan'a attıracağım diye kendini paralıyor. Hoca olsam bırak ooğlum onlar atamıyor, git kendin at derdim. :)
Ersun hoca 90 dakika oynatsıın yeter İlhan:)Onları söylemesine gerek yok yani:)

BALKAN 06
24.03.2009, 07:36
Ersun hoca 90 dakika oynatsıın yeter İlhan:)Onları söylemesine gerek yok yani:)
gs maçinda amansız grip hastalığına yakalandı,
biraz tedavi oldu hasta hasta antep maçında anca bu kadar oynayabildi
Ersun Hoca ne yapacak hastayım diyen adama Allasen:)

TheCrow
24.03.2009, 10:10
"Amansız grip hastalığı" ha?.. :D:D:D

Bence Yattara Gökhan veya Umut'un yerine forvet oynasın ibb maçında.İkisinden de daha etkili olacağı kesin.Alanzinho da orta sahada oynasın.Böylece ikisi de ilk 11 de başlamış olur hem de.

magicyattara
24.03.2009, 12:09
"İyi futbol iyi futbolcularla oynanır" başka bir şey bilmem ben.

Yattara iyi mi iyi,o halde...

Hoca'nın Yattara ile sıkıntıları olduğu kulağımıza geliyor.Sistemine uymuyormuş.

Yerine kimi koyar oynatır bilemem,bildiğim tek şey Yattara iyi bir futbolcudur,alan savunması yapamaz ama Türkiye'de en çok top kapan forvet oyuncusudur.

Trabzonspor forvetinin sorunu Yattara değildir.Trabzonspor forvetinin sorunu;Umut ve Gökhan Ünal'ın yeteneklerinin toplamına sahip olan bir tek forvet eksikliğidir.

Takımı eksik bırakan bu ikilidir.Ne Umut ne de Gökhan Tek forvet oynayamaz.İkisi beraber oynadığı zamanda takım 1 kişi eksik oynar.

Olay budur.

Great White
24.03.2009, 12:23
Hoca'nın Yattara ile sıkıntıları olduğu kulağımıza geliyor.Sistemine uymuyormuş.

Yattara' yı falan geçtim de, ben Ersun Hoca' nın sistemini merak ediyorum aslında..

Sahi Ersun Hoca hangi sistem ve formasyon ile oynuyor?

Klasik 4-4-2 mi? 3-5-2 mi? Yoksa 4-2-4 mü?

Ofansif bir takım mıyız, defansif mi?

Kontra atak futbolu mu oynuyoruz, yoksa set hücumu mu yapıyoruz?

Genelde göbekten mi oynuyoruz, kanatlardan mı?

Mesela Umut zaman zaman hangi mevkiide oynuyor?

Yattara sahadayken sağda mı yoksa solda mı görevlendiriliyor?

Hüseyin ortasaha oyuncusu gibi mi oynuyor? Colman ofansif ortasaha oyuncusu gibi mi?

Sağ kanadı 2 kişiyle kotarırken sol kanatta hala bir oyuncumuz var mı?

25 maç oldu, ben hala Ersun Hoca' nın sistemini çözemedim vallahi:)

Çözebilen varsa "Oyun Sistemimiz" başlığında açıklasa da biz de bakıp öğrensek;)

Serdær
24.03.2009, 13:24
Yattara' yı falan geçtim de, ben Ersun Hoca' nın sistemini merak ediyorum aslında..

Hüseyin ortasaha oyuncusu gibi mi oynuyor? Colman ofansif ortasaha oyuncusu gibi mi?

Çözebilen varsa "Oyun Sistemimiz" başlığında açıklasa da biz de bakıp öğrensek;)

Soner Abi,

Dediklerinin hepsine katılmakla beraber.

Şuanda Tüm Dünyada'ki iyi takımların hepsi 4-3-3 taktiğiyle oynamaya çalışmaktadırlar.

Dolayısıyla Yattara 4-3-3 düzeyinde oynabilecek ender oyunculardan bir tanesidir.

Bence bizim oynamamız gereken oyun sistemide bu olması gerekmektedir.

Alanzinho ve Yattara 4-3-3 oynayabilecek kalitede oyunculardır.

Yattaranın bence en kötü yönü çok çizgide oynamasıdır.

İçeri sokulup şut çekmesi veya kafa toplarına çıkması gibi durumlarıda yapması gerekmektedir.

İçeriye dripling yapması ara pasları atması gerektiğini düşünüyorum.

Bunları yapmıyorum demiyorum ama çok nadiren yapıyor.

Tabi şu durumda var bunları değerlendirebilecek oyuncu var mı :)

Bu yüzden Yattara şuanda Dünyada her takımda her oyun düzeninde oynayabilecek bir oyuncudur.

Gerisi Fasa Fiso..

ApoCaN28
24.03.2009, 13:26
kala kala 9 maç kaldı kritik durumda 3 maç kazandırsın sonra normal ortalarına devam etsin tamamdır...
İstesin bizi tek başına Şampiyon yapar ama neden bu Durgunluk Vurdumduymazlık...

Mertcan
24.03.2009, 15:36
Bu adama bi haller olmuş... o ilk geldiği seneki açılış maçımızda hatırlıyorumda onu... neydi be... ne maçlar çevirdi kaç kez maçın adamı oldu... ama gidip glme olayları olduktan sonra belliki bizde oynamak istemiyo

magicyattara
24.03.2009, 17:33

Bir sistemi var ve adı "sistemsizlik".Ben öyle diyorum.

Bu Fatih Terim'in gs takımına 4 yıl boyunca oynattığı sistemdir.

Mesela o takımda sağ açık kim di,sol açık kim di? Yoktu di mi.Ama o takımda müthiş bir pres ve paslaşma vardı.Golün belli bir planı yoktu.Kanat ortasından,ara pastan,şuttan vs...her şekilde gol atabiliyorlardı.
Yalnız hepsi de çok yetenekli oyunculardan kuruluydu gs takımının.Bu oyunu oynatabilmek için elinizde topu çok iyi kullanabilen,akıllı ve iyi pres yapabilen oyuncular olması lazım.

Ersun hoca bunu deniyor sürekli.Sezon başı idmanları da aynıydı şimdi de aynı.Bu paslaşmayı bu presi bu takıma uygulatmak istiyor.Kadroda yetersizlik var.Topu kullanabilen oyuncu sayısı kısıtlı,kazanılan toplarla hızlı hücumlar gerçekleşmiyor,son haftalarda pres de yapamıyor takım.

Zamanla sisteme uygun oyuncuların takıma kazandırılmasıyla bu oyun düzeni oturacaktır ve Trabzonspor keyif verecektir diye de düşünüyorum.

Yattara bu sistemde oynar mı dersen,Alanzinho ile zor derim.

Ali Tunahan Güllü
24.03.2009, 17:48
kala kala 9 maç kaldı kritik durumda 3 maç kazandırsın sonra normal ortalarına devam etsin tamamdır...
İstesin bizi tek başına Şampiyon yapar ama neden bu Durgunluk Vurdumduymazlık...

aynen öyle şu zor dönemde biraz daha etkili olması lazım...bende anlamıyorum neden böyle isteksiz yani biraz daha bişeyler yapması lazım biz ondan her topa basmasını pres yapmasını beklemiyoruz ama ayağına gelenleri değerlendirsin yeter yani gol attırsın yada gol atsın bunu bekliyoruz inşallah ibb maçında istediğimiz gibi olur....

İlker ToSun
24.03.2009, 19:12
ben bu sistem muhabbetine şöyle yaklaşayım, eğer bir sisteme yattara uymuyorsa o sistem bozuk demektir.

çünkü günümüz futbolunda ya 4-4-2 yada 4-3-3 oynanıyor. bu iki sistem içinde yattara en ideal futbolcu zaten.

Uğur Ö.
24.03.2009, 20:39
hep bir sonraki maçta döktürcez diyoruz ama bir şey olduğu yok gerçekleri görelim eğer ersun hoca seneye takımda kalırsa ilk işi hüseyin ve yattarayı göndermesi olucak yazın biir kenara çünkü ersun hocanın taktiğinde pas yapmayı bilmeyen ve pres yap(a)mayan adama yer yok

magicyattara
24.03.2009, 21:26
ben bu sistem muhabbetine şöyle yaklaşayım, eğer bir sisteme yattara uymuyorsa o sistem bozuk demektir.

çünkü günümüz futbolunda ya 4-4-2 yada 4-3-3 oynanıyor. bu iki sistem içinde yattara en ideal futbolcu zaten.

4-3-3 bizim sistemimizdi.Hep bu sistemle şampiyon olduk.Yalnız o sistemi uygulayabilmek için çok iyi bir tek santrafora ihtiyaç var.Orta sahada golü bulan iyi adamlar lazım,hatta defans adamları dahi gol atıyordu.Daha doğrusu bizim o takım çok iyi takımdı ve her sisteme uyuyordu.
Ahmet Suat "faroz-ayasofya" sistemi diyordu soranlara:)

EmreTS61
24.03.2009, 21:53
yattara nın ölüsü yetio trabzonaa o bu takımın herşeyi...

İlker ToSun
24.03.2009, 21:59
4-3-3 bizim sistemimizdi.Hep bu sistemle şampiyon olduk.Yalnız o sistemi uygulayabilmek için çok iyi bir tek santrafora ihtiyaç var.Orta sahada golü bulan iyi adamlar lazım,hatta defans adamları dahi gol atıyordu.Daha doğrusu bizim o takım çok iyi takımdı ve her sisteme uyuyordu.
Ahmet Suat "faroz-ayasofya" sistemi diyordu soranlara:)

4-3-3 e döndüğümüzde sağda yattara solda alanzinho uçta da tek santrafor gökhanı oynattığımız zaman gökhanın şimdikinden çok daha fazla yararlı olacağını düşünüyorum.

herkes umutun yaptığı koşularla gökhanı pozisyona soktuğunu söylüyor ama ben öyle düşünmüyorum. umut, gökhan için bir avantajdan ziyade dezavantaj bana göre. eğer yattara ve alan birarada oynar da sağlı sollu ceza alanına top yollarllarsa gerçek gökhanı o zaman görürüz diye düşünüyorum.

Emre7
25.03.2009, 00:40
ben senin yerinde olsam yattara kendime bir takım bulurum.
burda kendini hırpalama boşuna bu boş taraftardan ne cacık olur ne de başka bişe.
git işine kardeşim çocuklarını yetiştir. bırak buraları.
gelen teknik adamda yaktı seni giden de.

Osman Yavuz
25.03.2009, 00:52
hep bir sonraki maçta döktürcez diyoruz ama bir şey olduğu yok gerçekleri görelim eğer ersun hoca seneye takımda kalırsa ilk işi hüseyin ve yattarayı göndermesi olucak yazın biir kenara çünkü ersun hocanın taktiğinde pas yapmayı bilmeyen ve pres yap(a)mayan adama yer yok
İyi güzel diyorsun da Ersun hoca nerdeyse 1,5 yıldır takımın başında ve vazgeçemediği tek adam Hüseyin.Nasıl olacak dediklerin.

Uğurtan
25.03.2009, 06:37
Açıkçası Yattara'yı seven biri olarak zaman zaman kızsamda silemezdim.. Ancak bu sene başında hakkında "tüm istatistiki verilerini 2'ye katlayacağı sezon" değerlendirmesi yapmış biri olarak hayalkırıklığı yaşamaktayım..

Ve geçen 6 senenin ardından gerçektende artık zamanı geldiğini düşünüyorum.. Sene sonunda yerine alınabilirliği planlanmış bir sağ hücumcu sonrasında 5-6 milyon minimum fiyata elden çıkarılması gerektiği kanısındayım..

BALKAN 06
25.03.2009, 07:54
Açıkçası Yattara'yı seven biri olarak zaman zaman kızsamda silemezdim.. Ancak bu sene başında hakkında "tüm istatistiki verilerini 2'ye katlayacağı sezon'' değerlendirmesi yapmış biri olarak hayalkırıklığı yaşamaktayım..

Ve geçen 6 senenin ardından gerçektende artık zamanı geldiğini düşünüyorum.. Sene sonunda yerine alınabilirliği planlanmış bir sağ hücumcu sonrasında 5-6 milyon minimum fiyata elden çıkarılması gerektiği kanısındayım..
hiç ön yargım olmadan,
ilk satırından itibaren gelinen noktayı göstermek açısından 10 numara bir yorum diyorum,
aynen katılıyorum...

severek ayrılalım;)

Fatih Öztürk
25.03.2009, 09:51
her gecen sene üzerine koyacak tecrübelenip şarap gibi adam olacak diye beklerken tam tersi oluyor.
katar olayı derin izler bırakmış üzerinde bayağı belli ediyor!
katıramı binersin kataramı gidersin böyle devam edeceksen ne bizler senden medet umalım nede sen bizleri üz ibrahima yattara.

MuratJ
25.03.2009, 12:34
YATTARA'NIN FEDAKARLIĞI
Gine Milli Takımı'nın 2010 Afrika Kupası 3. eleme turunda Burkina Faso Milli Takımı ile 28 Mart'ta yapacağı maçın kadrosuna çağrılan Yattara, milli takım kampına gitmedi.
Milli takım yetkililerinden affını isteyen Yattara, bu sabah bordo-mavili takımın çalışmasında yer aldı.
Yattara'nın, ''Son dönemde gribal enfeksiyon geçirdim, takımıma faydalı olamadım. Milli maç arasını iyi değerlendirerek, tam olarak istenilen hale gelmek istiyorum'' diyerek milli takım kampına gitmediği ve izin aldığı kaydedildi.
kaynak: ligtv.com.tr

o nası griptir öyle gripmi olunur çok düzgün adam degil türünden laflar söyleyenler iyi okusun.

ligin en büyük topçusudur yattara. forvetimiz olsaydı su an en az 15 asisti vardı. ersun yanalın her yaptıgı affedilir ama hazır olan yattara yı yedek bekletmesi affedilmez alanzinho sapına kadar alanzinho olsun yattaranın yarısı olabilirmi? ilk 11 kurarken ilk yattara yı yazması gerekir.

Mustafa Yüksek
25.03.2009, 12:51
Açıkçası Yattara'yı seven biri olarak zaman zaman kızsamda silemezdim.. Ancak bu sene başında hakkında "tüm istatistiki verilerini 2'ye katlayacağı sezon" değerlendirmesi yapmış biri olarak hayalkırıklığı yaşamaktayım..

yattara nın piyasası o kadar kalmadı artık...dediğin fiyata satılamıyacaktır...kaldı ki ben yattaranın hala daha vazgeçilmez olduğunu düşünüyorum...daha lig bitmedi...belki bi kaç sürprizi vardır bize...:rolleyes:

İlker ToSun
25.03.2009, 13:57
[quote=MuratJ;2092614]YATTARA'NIN FEDAKARLIĞI
Gine Milli Takımı'nın 2010 Afrika Kupası 3. eleme turunda Burkina Faso Milli Takımı ile 28 Mart'ta yapacağı maçın kadrosuna çağrılan Yattara, milli takım kampına gitmedi.
Milli takım yetkililerinden affını isteyen Yattara, bu sabah bordo-mavili takımın çalışmasında yer aldı.
Yattara'nın, ''Son dönemde gribal enfeksiyon geçirdim, takımıma faydalı olamadım. Milli maç arasını iyi değerlendirerek, tam olarak istenilen hale gelmek istiyorum'' diyerek milli takım kampına gitmediği ve izin aldığı kaydedildi.

işte yattara bu !!! aslanım benim ...

sana, senin karakterine laf edenler utansın. hiçbir işe yaramayıp sağa sola koşu yapıpı futbol namına ortaya hiçbirşey koyamayan kontenjan senatörlerine iyi niyetli diyenler görün işte iyi niyet neymiş.

helal yattara

Ahmet Pulusoğlu
25.03.2009, 14:07
[quote=MuratJ;2092614]YATTARA'NIN FEDAKARLIĞI

işte yattara bu !!! aslanım benim ...

sana, senin karakterine laf edenler utansın. hiçbir işe yaramayıp sağa sola koşu yapıpı futbol namına ortaya hiçbirşey koyamayan kontenjan senatörlerine iyi niyetli diyenler görün işte iyi niyet neymiş.

helal yattara

helal olsun sana adamım her zaman senin yanıdaydım ve yanımdayımda.

Bakalım bu habere be kılıf hazırlıcaklar ?

magicyattara
25.03.2009, 14:14
Grip mevzusunda bir şeyler söylemek gerekirse;

Yattara'nın geçirdiği gribal enfeksiyon sonucu kendisini iyi hissetmemesi ve tam verimli oynayamayacağını hocaya söylemesi ama oynatılırsa da çıkıp elinden geleni yapacağını yani kararın tamamen hoca da olduğunu Ersun Hocaya söylemesini Ahmet Suat Hoca doğru bir davranış olarak yorumlamıştı.

Şimdi bu haftaki Antep maçında Hüseyin'i seyrettikten sonra "Acaba Hüseyin'de grip mi olmuşta fedakarlık yapıp sahaya çıkmış" diye içimden geçmedi dersem yalan söylerim.

Eğer bir futbolcu hasta hasta sahaya çıkıpta böyle dökülecekse sizce oynamalı mıdır yoksa oynamamalı mıdır?

MehmetGÜRSOY61
25.03.2009, 14:19
artık ikrar ettirdi bu yattara görüntü var icraat yok of of :(sezon sonu yüzde yüz gönderilmeli

Hüseyin İlkin
25.03.2009, 14:28
Eğer bir futbolcu hasta hasta sahaya çıkıpta böyle dökülecekse sizce oynamalı mıdır yoksa oynamamalı mıdır?

Birincisini seçecek var mı bilmiyorum ama ben ikinci kısımdanım.

Bu arada;

''Son dönemde gribal enfeksiyon geçirdim, takımıma faydalı olamadım. Milli maç arasını iyi değerlendirerek, tam olarak istenilen hale gelmek istiyorum''

Hadi bakalım Yattara. Son dönemece giriyoruz artık. Hastalanmadan ışığı vermiştin. Işığı dahada yay. Öyle bir yay ki, Türkiye'de her yerden fark edilebilsin. Yapabilirsin. Benden daha iyi biliyorsun bunu. Ayrıca Milli takımına gitmediğin için teşekkürler :alkış: Bu ara sana iyi gelecektir.

Samet Yildirim
25.03.2009, 15:02
YATTARA'NIN MİLLİ TAKIM KAMPINA GİTMEMESİ-

İhsan Alioğlu, Yattara'nın her şeye rağmen özgüveni, belli sorumluluk duygusu olan bir oyuncu olduğunu belirterek, ''Yattara, milli takım kampına gitmeyerek Trabzon'da kalmak istedi. Gribal enfeksiyon geçirmişti. Gaziantepspor maçında sonradan oyuna girdi ama tam olarak ritmini yakalayamadı. 10 gün içinde antrenman eksikliği ve kuvvet eksikliğini gidereceğini ve daha hazır hale geleceğini düşünüyoruz'' dedi.

Helal olsun Yattaraya...iste herkes sussun ve bilerek oynamiyor gibi laflar etmesin..

helal olsun ibo...acaba bunu türk futbolcusu yapar mi türkiye milli takimina cagrilsa..sanmiyorum...

gercekten helal olsun...

Great White
25.03.2009, 15:52
Saldırmak istedikten sonra bir kulp bulunur yahu. Çok mu zor:)

"Baksana adamda milli duygu bile kalmamış. Kendi milli takımına bile gitmeyen adamdan bize bir fayda mı gelir yahu" diyen çıkabilir. Akıl edebilirse tabii:))

Özge
25.03.2009, 15:52
Helal olsun Yattara.Oynamak istemeyen bir oyuncu böyle bir şey yapmaz.

ApoCaN28
25.03.2009, 15:54

"Baksana adamda milli duygu bile kalmamış. Kendi milli takımına bile gitmeyen adamdan bize bir fayda mı gelir yahu" diyen çıkabilir. Akıl edebilirse tabii:))

Aynen abi dediğin gibi istedin mi...:D

sifuni
25.03.2009, 15:56

Insanelestirmek isterse herseyden birsey cikarir haklisin.:)

tugrul61
25.03.2009, 16:01
herkes icin tam bir tehlikedir yattara. o takıma değil takım ona uymalıkı oynasın.. inat adam kardeşim yapacak bişe yok,vazgecilmezler arasındadır yattara..
bence fatih tekkeyi en cok arayan kişilerin başında geliyordur :D adam öyle paslar atıyorki gol atılmaması imkansız fakat gel görki bizim kazmagüller hepsini kacırıyor nasıl özlemesin fatihi.....

Koray
25.03.2009, 16:04
Aynı gazeteden başka bi haber koyulduğunda,o habere inanmayıp '' yalan haber,İstanbul basını işte'' vb. ifadeler kullananlar, türlü türlü ispatlar isteyenler, '' şak '' diye bu habere inanır oldu :))

İşimize gelen habere inanırız işimize gelmeyene inanmayız zaten...

Beni anlayanlara hakaret gibi olacak kusura bakmasınlar ama şunuda belirtmek istiyorum,haberin yalan olduğunu söylemiyorum yanlış anlaşılmasın...

Adem Erdoğan
25.03.2009, 16:05
Efsane geri döndü.:D

Seviyoruz seni Koray'ım.:D

Yunus Emre SEYHAN
25.03.2009, 16:08
Aynı gazeteden başka bi haber koyulduğunda,o habere inanmayıp '' yalan haber,İstanbul basını işte'' vb. ifadeler kullananlar, türlü türlü ispatlar isteyenler, '' şak '' diye bu habere inanır oldu :))

İşimize gelen habere inanırız işimize gelmeyene inanmayız zaten...

Beni anlayanlara hakaret gibi olacak kusura bakmasınlar ama şunuda belirtmek istiyorum,haberin yalan olduğunu söylemiyorum yanlış anlaşılmasın...
Yattara'ya resmi davet gelmişti. Resmi sitede cıkmıştı. Ama bu sabah idmanda görüldüğü gibi :)