PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Yattara

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

poetricus
22.02.2009, 11:52
Şampiyonluk için çözüm Yattara'yı kesmek değil, kazanmak...
Nasıl olacak onu bilmiyorum :)
Galiba onu Ersun Hoca da dâhil olmak üzere hiç kimse bilemiyor.

oguzhann
22.02.2009, 11:58
colmanı 1-2 hafta dinlendir artık adamın formu düştü sola alanzinhoyu sağa da yattarayı koy bıktım calenin sol bek+açık oynamasından.sol açık diye adam alınıyor yattara kesiliyor.yattara bu takım için çok önemli bir topçu.bütün oyuncular kötü dönemlerden geçer önemli olan ne kadar çabuk eski formunu yakalayabildiğidir.ona bu konuda biz yardımcı olacağız.her şeyi yattaraya yüklemeyelim.

blackrain61
22.02.2009, 11:59
Yattara bana göre bu yönetimle ve teknik direktörle artik asla oynamaz. Bence ona haksizlik yaptilar. Kalbi kirildi, kirilan kalpta tamir edilemez. Zaten tamir icin ugrasan da yok, görülen de bu. Ankara macinda bile satilma laflari konusuluyor, kendisi artik bu takimin futbolcusu olarak gördügünü sanmiyorum. Takimin da günah kecisi oldu, herkes mükemmel oynuyor zaten, onun icin Yattara´yi konusmaya gerek yok.

mehmetdoğan
22.02.2009, 12:07
Yattara bana göre bu yönetimle ve teknik direktörle artik asla oynamaz. Bence ona haksizlik yaptilar. Kalbi kirildi, kirilan kalpta tamir edilemez. Zaten tamir icin ugrasan da yok, görülen de bu. Ankara macinda bile satilma laflari konusuluyor, kendisi artik bu takimin futbolcusu olarak gördügünü sanmiyorum. Takimin da günah kecisi oldu, herkes mükemmel oynuyor zaten, onun icin Yattara´yi konusmaya gerek yok.
yapma abi yaw onun kırlımaya hakkı var da binlerce taraftarın yok mu?unutmayalım ki yattara kendisi gitmek istemişti biz de ona kırıldık çünkü senelerdir takımımız şampiyonluğa oynamamasına rağmen herkes yattaraya tarihimizde görülmemiş kadar sevgisini verdi ama o,bizi ona en çok ihtiyacımız olan zamanlarda yalnız bırakıyo

ayrıca onun düzelmesi için bu yönetim ve hocanın olması problem olmamalı.çünkü o zaman tek çare var o da yattaranın gitmesi çünkü hocamız ve başkanımız daha önemli diye düşünüyorum

blackrain61
22.02.2009, 12:20
Sanirim biz Yattara´ninda insan oldugunu unutuyoruz. Taraftar olarak kim istemez eski Yattara´nin sahalarda olmasini! Zaten taraftarin elinde olsaydi, zaten Yattara coktan eski günlerine dönmüstü. Ama asil Yattarayi kazanmasi gerekenler bunu yapmiyor aksine tam tersini yapiyorlar. Yani Yattara´yi geri kazanmak icin ne yapildi su ana kadar. Sürekli parayi getiren Yattara´yi alir deniyor, nasil istir anlamiyorum. Satilik bir oyuncu dan kendisini tam olarak sahaya nasil vermesini beklersiniz?
Bu sartlarda yattara´yi satarlarsa 10 Milyona satabilecek bir klup bulabilir mi? Alacak klup diyecek ki, sizde eskisi gibi nasilsa oynamiyor, satmakta istiyorsunuz; o zaman benim istedigim paraya verin. Yanlis miyim?
Bu sorunu tek cözebilecek kimse Sadri Baskandir, babacan tavri ile karsina alip Yattara´nin sorunlarini dinlemeli ve cözmelidir. Sonra da sezon sonun satarlar mi, yoksa takimda mi tutarlar, sonucta yönetimin karari olur ve karara da herkes saygi duyar.

ApoCaN28
22.02.2009, 12:21
Oynasa bi dert oynamasa ayrı bir dert...

magicyattara
22.02.2009, 13:17

Bunun büyük etkisi olabilir performansında.

Takım şampiyonluk yolunda,muammer saka çıkmış Yattara'yı satabiliriz diyor.

Bazı teklifler var netleşsin satacağız diyor.

Bu ortamda hangi kafayla maçlara motive edeceksin adamı.

Gökhan KAN
22.02.2009, 13:21
Artık herkes Yattarasız bir Trabzonspor a kendini alıştırmalı....

Gökhan KAN
22.02.2009, 13:22
Rakip 2-0 önde ve oyunu kendi sahasında kabul edip rölantiye alma derdinde. Yattara'nın geldiğinden beri en büyük eksikliği kapalı savunmaları açamaması. Ersun Yanal'ın bunu sezonun ilk yarısında Galatasaray maçında etüt etmesi gerekirdi sanıyorum. Eğer biz 2-0 önde olsaydık ve Yattara girseydi inanın burada çok farklı şeyler konuşuyor olacaktık. :)
Dediğin doğru İlhan ama önemli olan Yattaranın maçı 2-0 a getirmesi...

Emin Danışmaz
22.02.2009, 13:36
Yattara öldü Allah rahmet etsin.

Ne metiyeler düzerdik kendisi için burada,Samsun a attırdığı gol,Ankaragücü maçında kaleci Orkun u yerlere serdiği Fatih in attığı gol,olimpiyatta Orhan Ak ı ak pak ettiği zaman ve daha neler neler,o zaman bu kadar yaklaşmamıştık ŞAMPİYON luğa ve o bu kadar ön planda değildi,FATİH-GÖKDENİZ sorumluluk aldığı zaman sevgili YATTARA da show yapardı.Ama ne oldu ise sorumluluk verildiğinde,insan ''nerede o eski YATTARA''demeden kendini alamıyor.

Bizler de burada eskiler ile avunuyoruz.

Umut Şeref
22.02.2009, 14:56
90 dakika sahada kalması lazım kaç kere söylicez bunu artık bu adam kulübede oturtulmaz oynatacaksın bunu yaa....

o adama kapatcan bi odaya yemek vemicen su vermicen aldığı paranın hakkını vermiyor 11 de oynayacakmış biraz akıllı ol sahada gezen savunmaya yardım etmeyen aldığı tpou öldüren adamın mı ilk 11 de oynaması lazım vallahi düşünmeden konuşuyorsunuz hani nerde o eski yattara Katar mevzusundan sonra yattara trabzonsporu kafasında bitirmiştir bunu unutmayın.(Ben bile bir yattara hayranı olarak bunları görmek istemesemde olay ortada...)

Samet Yildirim
22.02.2009, 15:12
Yattaranin ölüsü oynar...
Tek ayakli Yattara oynar bu takimda...

Alanzinho erden kalkamadi...!!(yeni ve zaman tanimak lazim)
Isaac ise ofsayt oyunu mu oynadi anlamadim !!

Yattara onar eski formunda olmasada !! Antalyada yine saada olacakdir zaten....

Kobalas61
22.02.2009, 15:51
Valla Yeter Ya Sanki Cocukmuş Gibi Yok Takıma Kazandıracağız Yok Dargın Yok Morali Bozuk
Yahu Ne Bu Ya
Tamam Bi Maç İki Maç Performansın Düşer Senin İçin Bişeler Tapılır Takıma Kazandıralım Die
Sezon Bitio Be Kardeşim
Cocuk Gibi Adam

lazooo28
22.02.2009, 17:06
Dün sahada yaptığı tek atraksiyon, 4 kişiyi geçip taraftarı heyecanlandırmasıydı. Sadece bu..

60 dakika disarda oturtmasaydi o zaman

Zeki Akyol
22.02.2009, 17:07
inşallah bu sezon sonu gidersın. İçimde sana karşı hıc bı sevgı kalmadı tamamen sıldın atın kredıelrını barı gıderken para kazandırsan...
Şimdi mıllet onun ne sucu var başta hoca alacaktı onu oyuna der...
ama inşallah bunu yazaca olank arkadaş öncekı maclarını izlememıştır :(

Arslan61
22.02.2009, 17:13
Bu sezon sonu Yattara satilacak beyler, bence bu 90% belli birsey artik. Bu adamin Trabzonsporda yapacagi birsey kalmadi diye dusunuyorum, artik heycani kalmadi Yattaranin oynamaya.

Ilk 11de oynatirsin oynamaz, cikartirsin el hareketi yapar morali bozulur.
Yedek bekletirsin, morali bozulur girdiginde yine bir varlik gosteremez eeeeeee ne isine yarada Trabzonspor takiminin???

Ama ben yine soyluyorum bunu biz Trabzonspor taraftari boyle yaptik, biz soktuk bu oyuncuyu bu hale....cok simarttik coooooooook

Sencer Bulut
22.02.2009, 18:07
Artık ben eski yattara yı beklemiyorum.Eskiden bütün paslar yattaraya geliyordu.bugün ise takım oyunu oynanıyor.Bide formsuzlugu eklenince cileden cıkmamak elde degil.Adam kosamıyor bile eskisi gibi bitmis bi hali var.İnsallah geri kazanırız yoksa yattara trabzonspor icin bitmistir...

61_ts
22.02.2009, 18:09
adamin ikide bir moralini bozarsa bizim Ersun bey ...sonu böyle olur adam oynamaz.....
bütün kayip olan puanlar Ersun beyin sucudur......
takimlan neden ikide bir oynuyor....birak adamlari oynasinlar...ligin basinda olan taktik nerede acaba....

TolgaTopçu61
22.02.2009, 18:12
adamin ikide bir moralini bozarsa bizim Ersun bey ...sonu böyle olur adam oynamaz.....
bütün kayip olan puanlar Ersun beyin sucudur......
takimlan neden ikide bir oynuyor....birak adamlari oynasinlar...ligin basinda olan taktik nerede acaba....
Lig basindaki taktigi kim bellirlemisti?
Gec kaldiniz Ersun hoca'ya sallamaya...
Ahh bazilerine Ziya Dogan bile fazladi...

Mustafa ÖZDEMİR
22.02.2009, 18:15
kendine gel kara belam

61_ts
22.02.2009, 18:21
Lig basindaki taktigi kim bellirlemisti?
Gec kaldiniz Ersun hoca'ya sallamaya...
Ahh bazilerine Ziya Dogan bile fazladi...

yahu arkadaslar bu hoca beni deli ediyor....
bakin dünkü maca.....

serkan'nin yerine tayfun
Hüsey'in yerine serkan
yattara'nin yerine alanzinho
alanzinhonun yerine isaac..
bu nedur...
sen ceyhunu neden aldin ........
sen alanzinhoyu neden aldin....
yattara her zaman oyamasi gereken bir oyuncu....

neden böyle karistiriyor takimi anlamiyorum

Hakan Karadirek
22.02.2009, 18:27
Yattarayi satarak denizliden Bangourayi alirdim.

TolgaTopçu61
22.02.2009, 18:29
yahu arkadaslar bu hoca beni deli ediyor....
bakin dünkü maca.....

serkan'nin yerine tayfun
Hüsey'in yerine serkan
yattara'nin yerine alanzinho
alanzinhonun yerine isaac..
bu nedur...
sen ceyhunu neden aldin ........
sen alanzinhoyu neden aldin....
yattara her zaman oyamasi gereken bir oyuncu....

neden böyle karistiriyor takimi anlamiyorum
Adamin isi o degilmi,hep ayni oyuncular oynayacak diye bir kural yok...Öyle atmakla olmuyor bu isler,Ersun hocanin bildigi en dogrusudur antremanlari o yapiyor...
gördügünüz gibi Ceyhun oyuna girdi iyi oynamadi,eger ilk onbirde oynasaydi,gene derdiniz Serkan varken neden Ceyhun oynadi...

TSKara61
22.02.2009, 21:08
Yattarayi satarak denizliden Bangourayi alirdim.

Mumkunse artik butun Gineli futbolcular bizden uzak dursun. Hatta butun sova yonelik oyuncular.

Fatih Kuloğlu
22.02.2009, 21:10
Yattara nın zarar etmeden artık satılması gerek onun kafası Trabzondan çok uzaklarda bence

ucubergin
22.02.2009, 21:36
Su Yattarayi 5m falan satabilirsek sevinicem !

Cem Balcı
22.02.2009, 22:05
sanırım sezon sonu gidici...

eski yattaradan eser yok...

Adil ÖZGÜR
22.02.2009, 22:08
Bir futbolcunun takımı şampiyonluğa oynuyor,

Bu futbolcu da kapasite olduğu halde oyna(ya)mıyorsa,

Her oyundan alınışında yüzü buruşuyorsa,

-Halbuki biz onu gözümüz ile değil gönlümüz ile sevmiştik.

Yanlış yapılıyor. Yanlış düşünülüyor. Halbuki kulüp değerlerinden yukarıda hiçbir futbolcumuz yoktur.

TSKara61
22.02.2009, 22:26
Bence Yattara'nin isi istemeklen istememeklen alakali degil. Bence Yattara idman eksikligindenmi ozel hayatinlan bagli bir meselemi bilemiyecgim eski hizini ve fizik gucunu tamamen kaybetmis bir halde.

Terzioğlu
22.02.2009, 22:27
sanırım sezon sonu gidici...

eski yattaradan eser yok...
Bana kalirsa kesin gidici. Dogrusuda bu.

Halil Atalay
22.02.2009, 23:14
ben bir dakika saklamam adamı yollarım gider kafam rahat olur

Lancet_61
22.02.2009, 23:42
space jam deki gibi yetenekleri çalındı adamın sanki...

Selimag
23.02.2009, 00:01
valla yeri ve daha dogrusu zamanı degil belki ama, bir bjklı arkadasim Yattara icin Sattara diyor, her mac satiyor sizin takımı, sonra da oyundan alınırken numara yapıyor sanki cok oynamaya hevesliymiş gibi... besiktas macinda bizzat gordum o halini, hani cok da seviyor degildim, ama artik iyiden iyiye sogudum... yeteneklerine ise hala lafım yok, bu aralar kotu oynuyor tamam, her futbolcu formsuz olabilir, kotu oynayabilir, eminim kendini toparlayacaktır ve gene bir suru izleyeni hayran biraktiracaktir düzelince ama hal hareketlerine ben taktım kafayı, keşke katardan hiç donmese idi... :)

TSKara61
23.02.2009, 00:03
Yerine Caner ya da Roger Guerreiro'yu alalim.

Bulut61-34
23.02.2009, 00:36
Yattara bu maçta elime düştün Ersun Hoca der gibi oynadı, sanki intika alır gibi umursamazdı.

Onur Civelek61
23.02.2009, 00:49
:D:D

İnşallah düzelir.Yattara dan umut kesilmez :)

murat
23.02.2009, 01:00
alanzinho ve isaacden bu haliyle bile daha tehlikeli. rakip hic olmazsa cekiniyor...

Ömer SEVİNÇ
23.02.2009, 01:01

Bugün okuduğum en yaratıcı yorum:)

Muhammet
23.02.2009, 01:05
60 dakika disarda oturtmasaydi o zaman

90 dakika oynasaydı fazlasını yapmayacaktı..

ilhan
23.02.2009, 01:19
Muhammet bunu ne sen, ne ben, ne Ersun Yanal, ne de bizim okulun köşesindeki falcı kadın bilemezdi. "Bence bir şey yapamazdı" demek ile "90 dakika oynasaydı fazlasını yapamayacaktı" demek çok farklı. Bunu sadece Tanrı bilebilirdi. :)

Muhammet
23.02.2009, 01:25
Doğru tabi. Bu benim bıkkınlığımın tepkisi belki de. :rolleyes:

Göreniniz var mı bilmiyorum. Maçın devre arasında tribünlerde 7 8 taraftar Yattara'yı aralarına çekti. Öptüler, sarıldılar, fotoğraf çekildiler vs. :) Çok seviliyor Yattara Trabzon'da. Özellikle tribünlerde. Şu maç girse, sırf şu görüntülerde olanlar için oynasa dedim. Yine birşey yapmadı, yapamadı. Herkes kötüydü maçta, tamam. Sadece Yattara'ya yüklenmek de haksızlık olur. Öyle yapmıyorum zaten ama ben sürekli ondan birşeyler bekleyip sürekli aynı tabloyu görmekten bıktım..

poetricus
23.02.2009, 02:01
Bu adamın iyi bir hocaya ihtiyacı var:
Teknik direktöre değil, muska, efsun, büyü gibi alanlarda uzmanlaşmış nefesi kuvvetli bir cinci hocaya.

TSKara61
23.02.2009, 02:07
Muhammet bunu ne sen, ne ben, ne Ersun Yanal, ne de bizim okulun köşesindeki falcı kadın bilemezdi. "Bence bir şey yapamazdı" demek ile "90 dakika oynasaydı fazlasını yapamayacaktı" demek çok farklı. Bunu sadece Tanrı bilebilirdi. :)

Tum sezon boyu ilk 60 dk bi halt yapamadigini gorduk falciya malciya gerek yok bu hafta oynasaydi ayni seyin olacagini tahmin edebilmek icin.

Gökhan KAN
23.02.2009, 02:11
Yattara Trabzonspordaki misyonunu doldurmuştur....

ilhan
23.02.2009, 02:26
Tum sezon boyu ilk 60 dk bi halt yapamadigini gorduk falciya malciya gerek yok bu hafta oynasaydi ayni seyin olacagini tahmin edebilmek icin.

Ben de senin veya senin yorumun için konuşmadım zaten. Tabii sen bilebilirsin. Öyle yetilerin olabilir.

Terzioğlu
23.02.2009, 02:51
Tekrar yaziyorum; bence Yattara sezon sonunda kesin olarak takimdan ayrilacak. Ersun Yanal'da önümüzdeki sezon satilmasini isteyecektir.

Alanzinho bunun icin alindi. Kimileriniz belki fark etmissinizdir. Ersun hoca Barcelona sisteminde oynatiyor takimi. Toure (Hüseyin), Iniesta (Selcuk), Xavi (Colman), Yattara (Messi). Yattara bu sisteme uygun bir futbolcu degil. Yani Messi gibi serbest oynayabilecek bir oyuncu degil (sag-sol-orta). Tipik bir kanat oyuncusudur Yattara. Ama Alanzinho farkli. Tam bu sistemlik bir futbolcu. Zaten hocamizin israrla istemesinin altinda yatan neden bu.

Ben kendimce Ersun Yanal'i cözdüm. Gördügümüz gibi hocamiz bu sistemde cok kararli ve hicte degistirmeye niyetli degil. Ve bu sistemde Alanzinho ve Yattara'ya ayni zamanda yer yok. Alanzinho bu sisteme daha uygun oldugu icin Yattara gönderilecek ve yerine cok iyi bir forvet alinacak. Eto'o tarzinda. Umut'un yerine. Gökhan Henry'miz oluyor. Egemen Puyol'umuz. Cale Abidal'imiz. Hüseyin Toure'miz. Alanzinho Messi'miz. Xavi Colman'imiz.

Kimilerine yazdiklarim sacma gelebilir. Ama ben kesinlikle böyle düsünüyorum.

Bir kenara not edin; sezon sonunda Yattara gönderilip cok iyi bir forvet alinacak.

Cagdas Topal
23.02.2009, 02:54
Her mactan önce umut depoluyorum seninle ilgili , mactan sonra cok büyük hayal kırıklıgına bırakıyor içimdeki umut . Neden yoksun ? NEDEN ? :(

W_O_L_D_A
23.02.2009, 03:01
ya ben bu taraftarı anlamıyorum yattara verilen görevi yapıyor yattara kanat oyuncusu sen bu adamdan gol atmasını bekleyemezsin vede bu adama hata bulmazsın yattara elinden geleni yapıyor ne yani Mac kötüye gidiyor yattaradanmı medet umacaksın yapmayın arkadaşlar sen kanat oyuncusundan gol atmasını beklersen ohhhooo işimiz var bana söyleyin hangi kanat oyuncusu gelip te defansına yardım ediyor ve hasanın her yerinde ayak izi var bu benim bireysel düşüncem

yattaranın tek bir kötü yanı var oda pası ayağına bekliyor topa girmiyor

TSKara61
23.02.2009, 08:00
Ben de senin veya senin yorumun için konuşmadım zaten. Tabii sen bilebilirsin. Öyle yetilerin olabilir.

Kardesim yanlis anlamazsin insallah ama burasi bir forum. Burda yazilan hersey elestiriye aciktir. Muhammet kardesimize ozelden bir sey yazmak istiyorsan ozel mesaj gonderebilirsin. Yoksa benim veya digerlerinin yazdiklarina cevap vermesine kizman biraz garip olur, mesajin sadece bir kisi icin yazilmissa.

Badaloğlu
23.02.2009, 09:17
alanzinho ve isaacden bu haliyle bile daha tehlikeli. rakip hic olmazsa cekiniyor...

Muarat, Allah aşkına bu yazdığına inanıyormusun? nasıl rakipler Yattara'dan çekiniyormuş? Bu yalana nasıl inanıyorsun? Alanzınho, diğer arkadaşlarından bir devre geç başladı oynamaya eyvallah... Bu adamın zamana ihtiyacı var...

Isaac forvet arkası oynarsa ancak bu kadar oynardı. 2. yarıda Gökhan Ünal'a resmen penaltı atar gibi pozisyon üretti ama Gökhan olmayacak şeyi yaptı ve topu dışarı attı.Aynı top döndü sonra kalemizde gol oldu.İlk yarıda Alanzınho'da, Gökhan'a bu tarz bir pozisyon yaptı ama Gökhan bu seferde topu Isaac'a çıkarmayı düşündü, oysa orada patlatacaktı kaleye doğru bunu yapmadı!...

Birde Yattara ve Alanzınho ikilisi bu takımda sağ'lı, sol'lu oynar diyenler'e maalesefe oynayamaz diyorum.Ne Yattara'nın ne de Alanzoınho'nun defansı yok.Sevmiyorlar geri yardım etmeyi, o yüzden ikisinin aynı anda takımda oynaması çok büyük bir risk'dir.Bu tip riskleri ancak geride olduğumuzda almamız gerekir-ki bu maçta da aldık- sonuç değişmedi...Günümüz futbolunda koşmazsan, geriye yardım etmezsen yenilmekten kurtulamazsın...

Yattara konusunda hala daha aynı şeyleri söylüyorum.Yattara, F.Tekke'li, Gökdeniz'li, Szymek'li kadroda yedek oturuyordu.Yani o yıllarda bile Yattara gene aynı Yattaraydı.Maalesef bazı maçlarda unutulmaz hareketleri ile taraftarımızın kalbinde taht kurmuştur.O yüzden kredisi bitmek tükenmek bilmiyor.Bazı arkadaşlarımızın ölüsü bile top oynar dediği Yattara'nın, dirisinin yerlerde sürünen halini görmezden gelmelerine şaşıyorum! Bu haliyle Karadenizspor'da bile oynayamaz.

Çok büyükbir form düşüklüğü iöerisinde, sonuç ne olursa olsun, ne yaşarsa yaşasın o formayı giydiği sürece hakkını vermek zoruyndadır.Vermiyorsa kusura bakmasın kenarda otursun.Oynadığı zaman en azından böyle yetenekli bir adamın sahada tel tel dökülmesine vicdanım elvermiyor.Oynayamadığı zaman bu sefer daha çok üzülüyoruz.

Bangoura'yı görünce, Yattara'nın Gine milli takımından neden kesildiğini daha iyi anlıyorum.Yalnız bir gerçek varki Yattara senede topu topu oynadığı maç sayısı 5'i geçmez.Bunu unutmayın, inanmayan istatistikleride çıkarabilir.Yattara kötü oyuncu demiyorum ama inanılmaz bir form düşüklüğü içerisinde, oysa şampiyonluk yarışının kızıştığı bu dönemde sahada ağırlığını koymalı.Koymuyorsa yazık eder hem bize hem kendisine...

Özkan Erdem
23.02.2009, 09:26
Eskiden kötü oynadığı maçlarda bile sağ kanattan 3-4 tane tehlikeli bindirmesi olurdu. Bu bindirmelerden de en kötü ihtimalle bir gollük pas çıkardı. Malesef Yattara'nın formsuzluğu kadar ciddiyetsizliği de sıkıntı yaratıyor. Geldiği günden beri belki de ona en çok ihtiyaç duyduğumuz dönem bu. Onun etkili futboluyla şu 'yaratılmaya çalışılan kriz'den kolaylıkla kurtulabilecekken o sadece izliyor.

TheCrow
23.02.2009, 09:26
Adama en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanda yokları oynuyor.Koşamayan bir Yattara ne işe yarar ki.Hala sahada boş boş dolanmasının bile bize faydalı olacağını düşünenler var.

"Rakipler Yattara'dan korkuyor" cümlesi de artık geride kaldı.Sahaya çekinerek çıksa bile,karşısındaki adamın koşamadığını gören rakip niye korksun ki?..

alperberat
23.02.2009, 10:34
sezon sonu gitmesini beklediğim futbolcu. umarım iyi paraya satılır da yerine takım oyununa katkı saglayacak oyuncular alınır. (ondan gelecek para eger 8-10 mil. euro felansa; yerlilerden hemen cagdas ve ozer alınmalı hatta genclerbirliğinden soner, yabancılardan da su belcikada izledikleri uzun forvet alınabilir.)

beyefendi bu kadar gitmek istedikten sonra heralde gelen teklifler ayagını zorlamama istegi doguruyor. adamın yerine gine milli takımına seçilen bangoura; uç paraya denizliye geldi ve yattaraya resmen şunu gösterdi; yetenek tek başına bişey degildir, devamlılık ve takım oyununa etki onemlidir. 2 mac oynayacaksın, sonra onlarca mac yatıs, boyle futbolcu tarzı coktan tarih oldu.

Dursun Kaplan
23.02.2009, 10:47
Yüzyüze konuşunca çok daha iyi oluyor eleştirmek. Zira burası kelimeleri her yöne çekmeye çok müsait.

GÖKDENİZ61
23.02.2009, 12:05
herkesin görüşüne saygı duyuyorum..ama bana göre yattara kaliteli bir oyuncu fakat umut bağlanacak ve istikrar beklenecek bir oyuncu değil..ayrıca son iki maçtır oynadığı oyuna bakardak da söylemiyorum bunu bence yattara geldiği günden beri böyle..

magicyattara
23.02.2009, 12:23
Beni en çok güldüren konu;

Buraya girip Yattara'yı bi b.ka yaramaz adam gösterdikten sonra yazılan "iyi bir paraya satılsın" söylemleri.

Yahu akıl var mantık var.
Bu kadar kötü bir adamın iyi para edeceğini nasıl düşünebiliyorsunuz.

Böyle bir tezat olabilir mi.

Anıl C
23.02.2009, 12:35
yattara artık yılların verdiği deneyimle kaşarlaşmış
düşünüyo zaten trabzon taraftarı duygusal
2 çalım atarım
2 oyun oynarım
tamammmm bu haftayı da kurtardık
değişim şart artık
istanbul basını da gaza getiriyo yok marsilya yok roma
adam daha tsl ligini kaldıramıyo
zaten yattarada vizyon olsaydı 3 kuruş için katarlara gitmek istemezdi
ilk oynadığı konya maçını açın ve şimdi son oynadığı maçı
arada bi fark varmı teknik açıdan
bize geceleyin başını yastığa koyduğu zaman şampiyonlar liginde manchestere attığı golun hayalini kuracak adam lazım

magicyattara
23.02.2009, 12:41
Adama en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanda yokları oynuyor.Koşamayan bir Yattara ne işe yarar ki.Hala sahada boş boş dolanmasının bile bize faydalı olacağını düşünenler var.

"Rakipler Yattara'dan korkuyor" cümlesi de artık geride kaldı.Sahaya çekinerek çıksa bile,karşısındaki adamın koşamadığını gören rakip niye korksun ki?..

Sanırım sana hak vermeye başladım.

Oyuna girdikten sonra maçı çevirmesini beklemek en büyük hakkımız.

Tüm takım gol için canla başla çalışırken Yattara'nın hiç bir şey yapamaması beni çok üzdü.

corleone
23.02.2009, 12:45
aklıma gökdeniz'in kötü oynadığı için ana avrat küfürlere maruz kaldığı bir maç geliyor yattara'nın bu halini gördükçe, içim cız ediyor.

Onur Şeref
23.02.2009, 13:14
aklıma gökdeniz'in kötü oynadığı için ana avrat küfürlere maruz kaldığı bir maç geliyor yattara'nın bu halini gördükçe, içim cız ediyor.

+61

16-17 maçdır sahada hiç birşey yaptığı yok ama hala bu adamı savunuyorlar.Bir insan ne kadar oynamak istemese de ayakları onu 17 maçın 1 tanesinde oynatır.Bu Yattara'nın 17 maçtır bişey yapmamasına da pes doğrusu.

Emre GÜRDAL
23.02.2009, 13:18
yattarayı artık ben bıle bılıyorum nası adam gececıgını benı bıle gecemez artık karsındakı defans oyuncusu artık ezberlemıs bırda gırmıyo yattraya gırsede gecemıyo yattara kaptırıyo oncede sıfıra ıner orta keserdı sımdı onu yapmıyuo daha cok ortasaha gelıo orda bıseler yapamaya calsıyo ogercı onuda yapamıyo ya neyse

Onur Şeref
23.02.2009, 13:30
yattara artık yılların verdiği deneyimle kaşarlaşmış
düşünüyo zaten trabzon taraftarı duygusal
2 çalım atarım
2 oyun oynarım
tamammmm bu haftayı da kurtardık
değişim şart artık
istanbul basını da gaza getiriyo yok marsilya yok roma
adam daha tsl ligini kaldıramıyo
zaten yattarada vizyon olsaydı 3 kuruş için katarlara gitmek istemezdi
ilk oynadığı konya maçını açın ve şimdi son oynadığı maçı
arada bi fark varmı teknik açıdan
bize geceleyin başını yastığa koyduğu zaman şampiyonlar liginde manchestere attığı golun hayalini kuracak adam lazım

Şu kalın yerle ilgili birkaç örnek vermek gerekirse;

1 - Hamburg'lu Ivica Olic : Seneye Bayern Munih de oynayacak bu seneden anlaştı sözleşmesini de imzaladı.Seneye gitcek olmasına rağmen Hamburg da neler yaptığını her hafta görüyoruz.

2 - Milan'lı Kaka : M.City astronomik teklifler götürdü fakat o çıkdı evinin camına Milan formasıyla formayı öptü.Başkanlarıda o büyük teklifi red etdi.Kaka'nın ve babasının gitmek istemesine rağmen.Sonraki maçda Kaka çıkdı 2 gol 1 asist yaptı ve hala her hafta Milan'da neler yaptığını görüyoruz.

3 - M.United'lı Ronaldo : Bir hafta Real Madrid'e,bir hafta Chelsea'ye gidiyor.Teklifler geldiğinide biliyoruz.Fakat O hiç bu olaylardan etkilenmeden her maç neler yaptığı ortada.Hala daha yapmaya devam ediyor.

En basitinden ve anlaşılırından 3 örnek size şimdi üstdeki örneklere bakarak şu soruma cevap verin.

Eğer bu 3 oyuncu profesyonelse bizim kendini profesyonel sanan oyuncumuz Yattara gerçekden bir profesyonel mi?

Eğer en ufak bir dedikoduyla cartla curtla bir oyuncunun kafası karışıyorsa ve o zamandan beri hiç bir şey yapmıyorsa ben o oyuncuyuda sorgularım o oyuncuyu hala niye bu kadar savunduklarını sadece 1 cümleyle açıklayabilen kişileride.

Yattara'yı hala savunanların dayandığı tek bir dayanak var oda ''rakip takıma korku salmasıymış'' bundan daha komik bir şey olamaz.Rakip takım oyuncusu maça korkarak çıkabilir orasına bir itirazım yok ama karşısındaki oyuncu 1. dakikadan itibaren sahada dolanıyorsa koşmuyorsa onunda korkusu 2. dakikadan itibaren yok olur.Neden her hafta Yattara'nın karşısında oynayan bekler haftanın takımındaki yerlerini alıyorlar?Çok mu yetenekliler?Çok mu iyi oyuncular?Bu soruların tamamına verilecek tek bir yanıt var oda koskocaman bir HAYIR dan başka bir şey değil.Eğer ben bir bek olarak karşımdaki oyuncu kötü oynuyorsa bende onun kötü oynamasından yararlanarak ayağındaki topları alırım ve iyi oynamış gibi görünürüm bu bu kadar basit.Hala bunu görmemeye çalışmayın.

ilhan
23.02.2009, 13:32
Kardesim yanlis anlamazsin insallah ama burasi bir forum. Burda yazilan hersey elestiriye aciktir. Muhammet kardesimize ozelden bir sey yazmak istiyorsan ozel mesaj gonderebilirsin. Yoksa benim veya digerlerinin yazdiklarina cevap vermesine kizman biraz garip olur, mesajin sadece bir kisi icin yazilmissa.

Yahu benim herhangi mesaj için mesaj sahibine kızdığımı nereden çıkarıyorsun? Görende Muhammet'e neden öyle bir yazı yazdı diye eleştirdim sanacak. Tahminde bulunmak, iddia etmek, görüş bildirmek ve yorum yapmak birbirlerinden çok farklı olgular.

* Yattara 90 dakika sahada olsaydı "bence" yine bir şey yapamazdı.

bunu demek ile,

* Yattara 90 dakika sahada olsaydı bir şey yapamayacaktı.

demek arasındaki uçurum farkından bahsediyorum.

Ama sen nasıl anladın veyahut nasıl yorumladın onu inan hiç bilmiyorum. Burası bir forum ve görüşe açık olduğundan istediğin gibi de yorumlayabilirsin. Sorun yok yani. ;)

Koray
23.02.2009, 13:49
Muarat, Allah aşkına bu yazdığına inanıyormusun? nasıl rakipler Yattara'dan çekiniyormuş? Bu yalana nasıl inanıyorsun? Alanzınho, diğer arkadaşlarından bir devre geç başladı oynamaya eyvallah... Bu adamın zamana ihtiyacı var...

Isaac forvet arkası oynarsa ancak bu kadar oynardı. 2. yarıda Gökhan Ünal'a resmen penaltı atar gibi pozisyon üretti ama Gökhan olmayacak şeyi yaptı ve topu dışarı attı.Aynı top döndü sonra kalemizde gol oldu.İlk yarıda Alanzınho'da, Gökhan'a bu tarz bir pozisyon yaptı ama Gökhan bu seferde topu Isaac'a çıkarmayı düşündü, oysa orada patlatacaktı kaleye doğru bunu yapmadı!...

Birde Yattara ve Alanzınho ikilisi bu takımda sağ'lı, sol'lu oynar diyenler'e maalesefe oynayamaz diyorum.Ne Yattara'nın ne de Alanzoınho'nun defansı yok.Sevmiyorlar geri yardım etmeyi, o yüzden ikisinin aynı anda takımda oynaması çok büyük bir risk'dir.Bu tip riskleri ancak geride olduğumuzda almamız gerekir-ki bu maçta da aldık- sonuç değişmedi...Günümüz futbolunda koşmazsan, geriye yardım etmezsen yenilmekten kurtulamazsın...

Yattara konusunda hala daha aynı şeyleri söylüyorum.Yattara, F.Tekke'li, Gökdeniz'li, Szymek'li kadroda yedek oturuyordu.Yani o yıllarda bile Yattara gene aynı Yattaraydı.Maalesef bazı maçlarda unutulmaz hareketleri ile taraftarımızın kalbinde taht kurmuştur.O yüzden kredisi bitmek tükenmek bilmiyor.Bazı arkadaşlarımızın ölüsü bile top oynar dediği Yattara'nın, dirisinin yerlerde sürünen halini görmezden gelmelerine şaşıyorum! Bu haliyle Karadenizspor'da bile oynayamaz.

Çok büyükbir form düşüklüğü iöerisinde, sonuç ne olursa olsun, ne yaşarsa yaşasın o formayı giydiği sürece hakkını vermek zoruyndadır.Vermiyorsa kusura bakmasın kenarda otursun.Oynadığı zaman en azından böyle yetenekli bir adamın sahada tel tel dökülmesine vicdanım elvermiyor.Oynayamadığı zaman bu sefer daha çok üzülüyoruz.

Bangoura'yı görünce, Yattara'nın Gine milli takımından neden kesildiğini daha iyi anlıyorum.Yalnız bir gerçek varki Yattara senede topu topu oynadığı maç sayısı 5'i geçmez.Bunu unutmayın, inanmayan istatistikleride çıkarabilir.Yattara kötü oyuncu demiyorum ama inanılmaz bir form düşüklüğü içerisinde, oysa şampiyonluk yarışının kızıştığı bu dönemde sahada ağırlığını koymalı.Koymuyorsa yazık eder hem bize hem kendisine...

Aynen öyle ama gelde anlat millete işte...

+ Bişey daha var Yattara sahadayken rakip takımın bekleri çıkamıyormuş,Denizli'li Çağlar'ı biz 2-0 gerideyken 3-4 defa bizim ceza sahasının içinde gördüm...

Gözlerimiz görmese kandıracaklar bizi,bunu kendileri bile görmesine rağmen inanmak istemiyorlar...

Herkes kendini bi şekilde avutuyor konu Yattara olunca...

magicyattara
23.02.2009, 14:04
Israrla buraya gelip Yattara kötü demenin ne gibi bir faydası var anlamıyorum.

Canı sıkılan gelip iki sallama yapıp gidiyor.

Evet adam kötü oynuyor.

Denizli maçının en kötüsü oydu.

Herkes yırtınırken tek "oynamayan" oydu.Takımı resmen yaktı.

Evet bu mağlubiyetin faturasını Yattara'ya kesiyorum.

TheCrow
23.02.2009, 14:14
Olaya bak ya,eleştirmeyecek miyiz kardeşim diğerleri de kötü diye?..

Adamdan beklentimiz olmasa bu kadar kızmayız herhalde.

irfan61
23.02.2009, 14:24

Evet adam kötü oynuyor.

Evet bu mağlubiyetin faturasını Yattara'ya kesiyorum.Sadece Yattara için kötü oynadı demiyoruz ki!Gökhan-Selçuk-Tayfun vs.Kim kötü oynarsa onun için de kötü oynuyor diyoruz.Ne var bunda hem Selçuk-Gökhan-Tayfun vs.bunlar için de eleştiri yapıyoruz kötü oynadı diyoruz onları neden savunmuyorsunda Yattara hakkında kötü eleştiri yapılanca hemen Yattara'yı savunuyorsun.

Onur Şeref
23.02.2009, 14:44

Evet adam kötü oynuyor.

Diğerleri 2-3 maçtır kötü oynarken senin ısrarla savunduğun kişi 20 maçtır kötü oynuyor.Çıkar şu at gözlüğünü de öyle bak olaylara.Yoksa boşuna konuşmuş oluruz.

Emirhan Ömeroğlu
23.02.2009, 14:55

aynen abi çok güzel söyledin :alkış:;)

Hüseyin Bağdat
23.02.2009, 15:16
Antalya maçında ilk onbirde oynayacak.Bu maç kendini göstermesi,önceki maçların aksine çok iyi oynaması gereken bir maç ve bence bu hafta iyi oynayacak...

Onur Şeref
23.02.2009, 15:22
Antalya maçında ilk onbirde oynayacak.Bu maç kendini göstermesi,önceki maçların aksine çok iyi oynaması gereken bir maç ve bence bu hafta iyi oynayacak...

Her hafta iyi oynayacak diyoruz inanıyoruz ama sonuç hüsran inşallah bu hafta iyi oynar.

Badaloğlu
23.02.2009, 15:23

Evet adam kötü oynuyor.

Böyle tatlı su kurnazlığı yapmanın alemi yok! Bu takımda Yattara'nın ölüsü oynar diyenlerden biride sen değilmiydin? Adam iyi iken zaten herkes ona tribünlerde besteler yapıyor, ama adam kötü iken neden bunu söylememizde bir sakınca olsun? Bizde aylardır iyi olması için dua ediyoruz.En azından böyle bir sezonda şampiyonluk yarışında eziklerin olmadığı bir ortamda bu Yattara tek başına bu takımı şampiyonluğa sürüklemesi lazım gelmez mi?

Eleştiri neden vardır? Bir adam kötü oynarken bile evet çok iyisin aslanım, senden iyisi yok dersen o adama iyilik yapamzsın, tam tersi kötülük yapmış olursun. Israrla kötü oynuyor dememizin belkide nedenlerinden biride senin gibi Yattara aşığı olan kardeşlerimiz yüzündendir.Yattara'dan beklentimiz çok, o yüzden bırakta herkes yapıcı eleştirilerini yapsın.Forum kurallarını ihlal eden olursa zaten gereken anında yapılır...

Yattara, bizim dememizle kötü olmadı, biz eleştiri yaptık diye kötü oynamıyor.Artık kötü oynamak onun oyun biçimi oldu, ama ısrarla kötü oynamasına rağmen sahada kalmasını isteyen şova dönük, futbola magazinsel olarak bakan bazı arkadaşlarımızın Yattara'nın kötü oynadığını hala daha kabul etmemesi asıl şaşılması gereken durum budur bence. Yattara neden kötü oynuyor? Bunu araştırmak lazım...

irfan61
23.02.2009, 15:24
Çıkmadık candan umut kesilmez ama ben umudumu yitirmeye başladım.

Cem Akyüz
23.02.2009, 15:26
açıkcası bu saatten sonra Yattara'nın düzeleceğine inanmıyorum

halil ibo
23.02.2009, 15:27
Kayıp ilanı versek bir işe yarar mı acaba ? Gerçekten özledik sağ kanattaki deparlarını ve leblebi gibi adam geçmelerini.

Samet Yildirim
23.02.2009, 15:30
Böyle tatlı su kurnazlığı yapmanın alemi yok! Bu takımda Yattara'nın ölüsü oynar diyenlerden biride sen değilmiydin? ...

Bend Yattaranin ölüsü oynar diyenlerdenim...

Ben demiyorum ISAAC ve ALANZINHO kendileri öyle söylince bizde öyle diyoruz...

Bizde biliyoruz Yattaranin kötü oynadigini ama malesef gercek var oda sudur bu takima topu ileriye tasicak tek adam yattara....kanatlaran tek rta yapacak adam yattara....orta sahadan tou alp adam eksiltebiln tek adam yattara ileriye dogru...ozaman oynicak yapacak bisi yok

alanzinho yeni zaman tanimak lazim...

Badaloğlu
23.02.2009, 15:38
Bend Yattaranin ölüsü oynar diyenlerdenim...

Ben demiyorum ISAAC ve ALANZINHO kendileri öyle söylince bizde öyle diyoruz...

Bizde biliyoruz Yattaranin kötü oynadigini ama malesef gercek var oda sudur bu takima topu ileriye tasicak tek adam yattara....kanatlaran tek rta yapacak adam yattara....orta sahadan tou alp adam eksiltebiln tek adam yattara ileriye dogru...ozaman oynicak yapacak bisi yok

alanzinho yeni zaman tanimak lazim...

İyidebu yazdığın özellikleri aylardır yapmıyor... Yattara, kısacası çok kötü oynuyor.Cismi sahada ama aklı sanki başka yerlerde, top ayağına geldiğinde sorumluluk almıyor, bir an evvel topu ayağından çıkarmak için çaba sarfediyor.Bırakın adam eksiltip orta kesmeyi, topu dahi süremiyor! Bu kötü oyunu takımada sirayet ediyor... Çünkü güvenecekleri bir Yattara sahada olmayınca haliyle kaptırılan toplar kalemize kontra atka olarak geri dönüyor...

Cem Akyüz
23.02.2009, 15:40
zaten sahada Yattara'nın ölüsü oynuyor ve iyi olmuyor:)

Pirselimoğlu
23.02.2009, 15:42
Her hafta iyi oynayacak diyoruz inanıyoruz ama sonuç hüsran inşallah bu hafta iyi oynar.

elbet haftalarda bitecek, ama o zaman arkasında kimse olmayacak.

magicyattara
23.02.2009, 15:43

Klavye senin istediğini yaz.

Yattara eskisi gibi oynayamayabilir.Belki eskisi gibi hiç olmayacak zira yaşlanıyor.

Yalnız takıma zarar verdiği ve takımın en kötüsü olduğu fikrine asla katılmam.

Daha iyisi varsa çıkarır oynatırsın.

Burda kötü,çok kötü,rezil,soytarı gibi kelimeler havada uçuşuyor.

Bana göre hala takımın saygı görmesi gereken bir yıldızı.
Her maç net bir iki asisti var.Becerip atamayanların suçu yok tabii.

Aynı olay Alanzinho için de geçerli,adamın ağzının içine attı topu gol olmadı şimdi eleştiriliyor, olsaydı herkes susacaktı.

Eğer taraftarın beklentisi tüm 11'in aynı şekilde koşması ise çok beklerler.Herkesin yeteneği ayrı.

Şu son maçta Yattara'yı yedek bırakıp ille de sistem diyen Ersun Hoca maçın gitmesinin baş mimarıdır.
Bu maç Yattara için biçilmiş kaftandı.

İşler bozulunca sür Yattara'yı oyuna hadi koçum kurtar maçı de.
Yok ya.

Neyse taraftarın istediği oldu.
Yattara oynamasın diyenler kazandı bir de Denizlispor.

Great White
23.02.2009, 15:44
Özellikle şu Yattara başlığındaki hamaset ve düşmanlığa bir bakıyorum da, düşünmeden edemiyorum..

Sayıları en fazla 10' u geçmeyen bir kısım tayfanın şurada Yattara' nın son zamanlarda ortaya koyduğu futbolunu öven tek bir yorum dahi bulunmamasına rağmen kör değneğini bellercesine sistemli şekilde Yattara' ya sayfalardır özellikle bel altından sallamalarını (neyse ki son sayfalarda biraz azalmış) son derece yakışıksız ve seviyesiz buluyorum..

Üstelik karşı bir görüş olmamasına rağmen hala aynı yerde patinaj çelkiyor olmaları sonucunda düştükleri gülünç durumun farkına bile varamıyor olmaları da cabası:)

Diğer popüler başlıkta ise hala Hüseyin tartışılıyor..

Orada ise bu hafta sahada oynamayan ama son oynadığı maçta tel tel dökülen Hüseyin adeta mesih ilan edilmiş birileri tarafından:D

Daha garip olan ise, orada Hüseyin' i cansiperane savunmaya çalışan bazı arkadaşların burada Yattara' ya sistematik şekilde saldırmaları..

Birilerini rahatlatacaksa tekrar söyleyeyim..

Yattara bu sezon kendisinden bekleneni veremiyor, doğrudur..

Bunda kendi formsuzluğunun yanında Ersun Hoca' nın sisteminin de çok büyük rolü var..

Buralarda sıklıkla eleştiri konusu olan "Yattara eskisi kadar çizgiye inemiyor" safsatasının asıl sebebi Ersun Hoca' nın onu sürekli olarak ya sol kanatta ya da içeriye yakın oynatmasından ileri geliyor. Tabii ki eski gücünden uzak olmasının da etkisi var ama öncelikli değil..

Zira sağ ayaklı bir futbolcunun sol kanattan çizgiye inmesini beklemek tek kelimeyle safdillik olur herhalde..

Gene Yattara' da büyük bir güven bunalımına yol açan iyi oynadığı maçlarda bile sabit bir fikir doğrultusunda oyundan alınıyor oluşu da onun bu yetersiz performansında etkili olmuştur bana göre..

Ama şu da benim gerçeğim..

Bir çok maçta diğer ofansif oyuncularımız olan Alanzinho, Colman, Isaac, Umut ya da Gökhan' dan hiç değilse 2 tanesi bile herhangi bir maçta Yattara' dan daha iyi performans göstermemesine rağmen ilk olarak Yattara' nın dillere dolanmasını asla hakkaniyetli ve samimi bulmuyorum..

Özellikle Gökhan' ın resmen tel tel döküldüğü maçlar sonrasında bile bazıları ilk olarak soluğu Yattara başlığında alıyorlarsa uluorta görünen köye de kılavuz gerekmez sanırım..

magicyattara
23.02.2009, 15:44
Diğerleri 2-3 maçtır kötü oynarken senin ısrarla savunduğun kişi 20 maçtır kötü oynuyor.Çıkar şu at gözlüğünü de öyle bak olaylara.Yoksa boşuna konuşmuş oluruz.

Yaşına hürmetim var abisi.

Faik Yılmaz
23.02.2009, 15:47
kusura bakmasın ama kendisine olan ilgimize sevgimize hiçte layık değil...

özelliklede son 10 maçtır resmen dökülüyor parçalarınıda puan olarak rakipler topluyor...

Samet Yildirim
23.02.2009, 15:48
İyidebu yazdığın özellikleri aylardır yapmıyor... Yattara, kısacası çok kötü oynuyor.Cismi sahada ama aklı sanki başka yerlerde, top ayağına geldiğinde sorumluluk almıyor, bir an evvel topu ayağından çıkarmak için çaba sarfediyor.Bırakın adam eksiltip orta kesmeyi, topu dahi süremiyor! Bu kötü oyunu takımada sirayet ediyor... Çünkü güvenecekleri bir Yattara sahada olmayınca haliyle kaptırılan toplar kalemize kontra atka olarak geri dönüyor...

tmm ozaman isaac in 15 defa ofsayta kalmasina ve alanzinho nun yerden kalkamayasina katlanacaksiniz....ben katlanmak istemedigim icin ankaraspor macindakigibi 2 tehlikeli orta yapsin 1-2 olumluhareket yapsin diger 2 isimden daha iyi derim...vs. vs.

Isaac ve alanzinho da hep ataklariiz keti ona bakarsak oyunumuzu bozdular...

Yattara ya diceksin kocum 2 mac veriyorum nasil oynarsan oyna 90 dk sahada kalacaksin ne yaparsan yap sahadan kalacaksin ama ondan sonra yedekde benim yanimda oturursun eger gerektigin gibi oynamasan dersin olur biter...yattarada derki iki mac benim sansim sorumluluk alacam oynicam...sonucta yattara daha 6 ay önce sov yapyiordu heralde futbolu unutmadi ya veya agir sakatlik gecirmedigine göre o performansi gösterebilir yine...

Haaa alanzinho gelip hemen uyum saglasa ve isaac gerektii gibi oynasa yattara 2-3 mac yedek kalsin ama onun yerine oynayanlar elvere senlik birisi yerden kalkmaz digeri ofsaytlada dolasir...

magicyattara
23.02.2009, 15:54
Böyle tatlı su kurnazlığı yapmanın alemi yok! Bu takımda Yattara'nın ölüsü oynar diyenlerden biride sen değilmiydin? Adam iyi iken zaten herkes ona tribünlerde besteler yapıyor, ama adam kötü iken neden bunu söylememizde bir sakınca olsun? Bizde aylardır iyi olması için dua ediyoruz.En azından böyle bir sezonda şampiyonluk yarışında eziklerin olmadığı bir ortamda bu Yattara tek başına bu takımı şampiyonluğa sürüklemesi lazım gelmez mi?

Eleştiri neden vardır? Bir adam kötü oynarken bile evet çok iyisin aslanım, senden iyisi yok dersen o adama iyilik yapamzsın, tam tersi kötülük yapmış olursun. Israrla kötü oynuyor dememizin belkide nedenlerinden biride senin gibi Yattara aşığı olan kardeşlerimiz yüzündendir.Yattara'dan beklentimiz çok, o yüzden bırakta herkes yapıcı eleştirilerini yapsın.Forum kurallarını ihlal eden olursa zaten gereken anında yapılır...

Yattara, bizim dememizle kötü olmadı, biz eleştiri yaptık diye kötü oynamıyor.Artık kötü oynamak onun oyun biçimi oldu, ama ısrarla kötü oynamasına rağmen sahada kalmasını isteyen şova dönük, futbola magazinsel olarak bakan bazı arkadaşlarımızın Yattara'nın kötü oynadığını hala daha kabul etmemesi asıl şaşılması gereken durum budur bence. Yattara neden kötü oynuyor? Bunu araştırmak lazım...

Katılmamak mümkün değil.

Katılmadığım tek nokta Yattara'nın şov değil sonuç adamı olduğunu görmemenizdir.

Yattara'nın kanattayken ceza alanı içinde müsait durumda olan bir adamla topu şova kaçmadan nasıl buluşturduğunu,rakip bekleri çalımlarken neler düşündüğünü topu nerelere çıkardığını bu gözler çok gördü hala da görüyor.

Ankaragücü maçında 1. dakikada adamı çalımlayıp Selçuğun önüne bıraktığı top herkesin işi değildi.

Belki bu sistemde yeri yok veya forvetlerle anlaşamıyor.Lakin şunu da göz ardı etmeyelim ki bu sezon Yattara fazla top alamıyor.

Koray
23.02.2009, 15:55
Pazar gecesi magazin gazetecileri gibi cümle içinden kelime kırpanlara ne anlatsan boş...

Badaloğlu
23.02.2009, 16:13
tmm ozaman isaac in 15 defa ofsayta kalmasina ve alanzinho nun yerden kalkamayasina katlanacaksiniz....ben katlanmak istemedigim icin ankaraspor macindakigibi 2 tehlikeli orta yapsin 1-2 olumluhareket yapsin diger 2 isimden daha iyi derim...vs. vs.

Isaac ve alanzinho da hep ataklariiz keti ona bakarsak oyunumuzu bozdular...

Yattara ya diceksin kocum 2 mac veriyorum nasil oynarsan oyna 90 dk sahada kalacaksin ne yaparsan yap sahadan kalacaksin ama ondan sonra yedekde benim yanimda oturursun eger gerektigin gibi oynamasan dersin olur biter...yattarada derki iki mac benim sansim sorumluluk alacam oynicam...sonucta yattara daha 6 ay önce sov yapyiordu heralde futbolu unutmadi ya veya agir sakatlik gecirmedigine göre o performansi gösterebilir yine...

Haaa alanzinho gelip hemen uyum saglasa ve isaac gerektii gibi oynasa yattara 2-3 mac yedek kalsin ama onun yerine oynayanlar elvere senlik birisi yerden kalkmaz digeri ofsaytlada dolasir...

Aslında istatistik her şey değildir.Zira bunu Denizlispor'un şimdiye kadar Avni Aker'de bizi yenemediğini bir gerçekti Yani istatistiğin ağa babasıydı.Ama istatistikelr yıkılmak için vardır.Ama şu tabloya baktığımızda zaten Denislispor'a neden yenildiğimiz çok iyi anlıyoruz.Bu arada Isaac, 15 kere ofsayt'a düşmedi! Topa %62 sahip olmuşuz ama tırışka yani... Bal yapmayan arı gibiymişiz... Burada maçı kaybetmemizin ana nedeni 106 top kaybı ve rakibin bizden 40 defa çaldığı toplardır.İşte maçın kaybedilmesinin gerçeği budur!!!

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/70672_2_090221170047.jpg
http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/70672_3_090221170047.jpg
http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/70672_4_090221170047.jpg
http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/70672_5_090221170047.jpg

Uzunoğlu
23.02.2009, 16:17
Yattara'ya haklı olarak sallamalar devam ediyor:)

Şimdi son maça bakarak yorum yapanlar havanda su dövmekle meşgul oluyorlar

Maçın anası ağladıktan sonra Yattara yı değil maradonayı koysan nafiledir. Yani öz olarak söylemek istediğim şu. Son maça bakarak Yattara'yı eleştirenler boşa atıyorlar. Takım komple moralmen çöküş, seyirci desteğini çekmiş ve sen Yattara dan mucize bekliyorsun. Bu mucizenin gerçekleşme ihtimali imkanszdır.

Samet Yildirim
23.02.2009, 16:18
Isaac pas atilmadigi toplarda bile hep ofsaytydi yani bütün toplar atilsa 10 tane ofsytin 9 tanesi isaac olurdu:)

Bide hocam ben futbolcu olsam ve her macta yedek kalsam ve birtane mac sansi buslam iyi oynamam belki ama anormal hirsla oynarim baski yaparim pres yaparim hirs yaparim sut cekeim oyuncu eksiltirim bisi yaparim en azindan hocama gönderme yaparim hocam istekliyim arzuluyum..ama öyle bisi görmedim ben...

Muhammet
23.02.2009, 16:19
Denizlispor az ama öz çalışmış maçta. Bu çıkıyor yukarıdan.

TheCrow
23.02.2009, 16:20
Hayret ki hayret,yani bu adam kötü oynuyor ama yerine oynatacağımız adam onun kadar verimli olamaz diye bunu görmezden mi gelelim?..Takım 25 senedir ilk defa şampiyonluğa bu kadar yaklaşmış,takımda bir tane teknik kapasitesi yüksek oyuncumuz var,tek başına maç alabilecek yetenekte tek kişi var,ama beyimiz oynamıyor...Yok efendim niye 87. dakikada oyundan alındı,yok efendim niye 55. dakikada oyuna girdi,yok gönlünü almalıymışız..Nedir bu yahu?..Parasını almadan mı oynuyor?..O zaman herkes yerine oynayabilecek adamdan biraz daha iyi oynasın yeter mi yani?..Biz şampiyonluk gidecek bu adam oynayamadığı için diyoruz ama hala şampiyon olmaktansa Yattara'nın kalbini kırmak istemeyenler var sanki...Bu kadar verimsiz olacağı bilinseydi ona bel bağlanır mıydı sanki.Bir de kazanmak için ne yapacağımızı kimse bilmiyor,kötü oynadığı maçtan sonra oynatırsın,daha kötü oynar,oynatmazsın,hırs yapacağı yerde darılır.Yeter yahu,çıksın Antalya maçında oynasın doğru düzgün,insan şampiyonluğu hayal edip biraz hırslanır be...

Terzioğlu
23.02.2009, 16:20
Özellikle şu Yattara başlığındaki hamaset ve düşmanlığa bir bakıyorum da, düşünmeden edemiyorum..

Sayıları en fazla 10' u geçmeyen bir kısım tayfanın şurada Yattara' nın son zamanlarda ortaya koyduğu futbolunu öven tek bir yorum dahi bulunmamasına rağmen kör değneğini bellercesine sistemli şekilde Yattara' ya sayfalardır özellikle bel altından sallamalarını (neyse ki son sayfalarda biraz azalmış) son derece yakışıksız ve seviyesiz buluyorum..

Üstelik karşı bir görüş olmamasına rağmen hala aynı yerde patinaj çelkiyor olmaları sonucunda düştükleri gülünç durumun farkına bile varamıyor olmaları da cabası:)

Diğer popüler başlıkta ise hala Hüseyin tartışılıyor..

Orada ise bu hafta sahada oynamayan ama son oynadığı maçta tel tel dökülen Hüseyin adeta mesih ilan edilmiş birileri tarafından:D

Daha garip olan ise, orada Hüseyin' i cansiperane savunmaya çalışan bazı arkadaşların burada Yattara' ya sistematik şekilde saldırmaları..

Birilerini rahatlatacaksa tekrar söyleyeyim..

Yattara bu sezon kendisinden bekleneni veremiyor, doğrudur..

Bunda kendi formsuzluğunun yanında Ersun Hoca' nın sisteminin de çok büyük rolü var..

Buralarda sıklıkla eleştiri konusu olan "Yattara eskisi kadar çizgiye inemiyor" safsatasının asıl sebebi Ersun Hoca' nın onu sürekli olarak ya sol kanatta ya da içeriye yakın oynatmasından ileri geliyor. Tabii ki eski gücünden uzak olmasının da etkisi var ama öncelikli değil..

Zira sağ ayaklı bir futbolcunun sol kanattan çizgiye inmesini beklemek tek kelimeyle safdillik olur herhalde..

Gene Yattara' da büyük bir güven bunalımına yol açan iyi oynadığı maçlarda bile sabit bir fikir doğrultusunda oyundan alınıyor oluşu da onun bu yetersiz performansında etkili olmuştur bana göre..

Ama şu da benim gerçeğim..

Bir çok maçta diğer ofansif oyuncularımız olan Alanzinho, Colman, Isaac, Umut ya da Gökhan' dan hiç değilse 2 tanesi bile herhangi bir maçta Yattara' dan daha iyi performans göstermemesine rağmen ilk olarak Yattara' nın dillere dolanmasını asla hakkaniyetli ve samimi bulmuyorum..

Özellikle Gökhan' ın resmen tel tel döküldüğü maçlar sonrasında bile bazıları ilk olarak soluğu Yattara başlığında alıyorlarsa uluorta görünen köye de kılavuz gerekmez sanırım..
Ayni seyleri söylüyoruz aslinda. Ve bunun icin sezon sonunda Yattara gönderilecek. Alanzinho'da bu sisteme uygun oldugu icin alindi.

Badaloğlu
23.02.2009, 16:24
Yattara'ya haklı olarak sallamalar devam ediyor:)

Şimdi son maça bakarak yorum yapanlar havanda su dövmekle meşgul oluyorlar

Maçın anası ağladıktan sonra Yattara yı değil maradonayı koysan nafiledir. Yani öz olarak söylemek istediğim şu. Son maça bakarak Yattara'yı eleştirenler boşa atıyorlar. Takım komple moralmen çöküş, seyirci desteğini çekmiş ve sen Yattara dan mucize bekliyorsun. Bu mucizenin gerçekleşme ihtimali imkanszdır.

Niyeymiş o? Sen 90+3'de Ankaragücü'ne gol atarken mucize gerçekleşirken iyi, ama 2. yarıda sahaya giren top cambazı olan bir adamdan mucize beklemek neden imkansız oluyormuş?

O zaman bu adam değişiklik hakkını FİFA kaldırsun.Madem değiştirilen adamların takımlarına bir katkıları olmuyor, ne gereği var o zaman adam değiştirmenin?

Kimsenin son maç'a bakarak Yattara'yı eleştirdiği yok! Yattara, aylardır dökülüyor ve sizler bunu görmek istemiyorsunuz.

Badaloğlu
23.02.2009, 16:27
Isaac pas atilmadigi toplarda bile hep ofsaytydi yani bütün toplar atilsa 10 tane ofsytin 9 tanesi isaac olurdu:)

Bide hocam ben futbolcu olsam ve her macta yedek kalsam ve birtane mac sansi buslam iyi oynamam belki ama anormal hirsla oynarim baski yaparim pres yaparim hirs yaparim sut cekeim oyuncu eksiltirim bisi yaparim en azindan hocama gönderme yaparim hocam istekliyim arzuluyum..ama öyle bisi görmedim ben...

Yıldırım, önceki sayfaya istatistiki bilgileri koydum, gözünden kaçmış olmalı.Israrla Isaac'ın 10 tane ofsayta düştüğünü söylüyorsun! yahu maç boyunca Trabzonsporumuz topu topu 5 kez ofsayta düşmüş.Bunun hepsini 'de Isaac'mı görmüş? Ben saymadım...
http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/70672_4_090221170047.jpg

Ömer SEVİNÇ
23.02.2009, 16:31
Bütün ofsaytlar Isaac'tı sanırım.

Ama Yıldırım öyle demek istemedi. 10 top atılsa 10'u da ofsayt olurdu, 5 top atıldı 5'i ofsayt oldu demek istiyor.

Muhammet
Ya bu ofsaytın 5 olduğuna emin mi ligtv? Ben daha fazla hatırlıyorum sanki Ahmet Abi. :confused:

Ama sayı 5 ise, 4'ü kesin Isaac'in ofsaytıdır. :cool:

Uzunoğlu
Niyeymiş o? Sen 90+3'de Ankaragücü'ne gol atarken mucize gerçekleşirken iyi, ama 2. yarıda sahaya giren top cambazı olan bir adamdan mucize beklemek neden imkansız oluyormuş?

O zaman bu adam değişiklik hakkını FİFA kaldırsun.Madem değiştirilen adamların takımlarına bir katkıları olmuyor, ne gereği var o zaman adam değiştirmenin?

Kimsenin son maç'a bakarak Yattara'yı eleştirdiği yok! Yattara, aylardır dökülüyor ve sizler bunu görmek istemiyorsunuz.

Ahmet abi neden çarpıtıyorsun olayı. Ben Yattara iyi oynuyor dedim mi? Aksine bu sezon kötü oynuyor diyorum.

90 +3 de gol atarken sahada toplu halde bir azim görebiliyorduk. Bu hafta sahada o azmin yarısını görseydik o maçı yine alırdık. Böyle bir durumda mucize beklemek aşırı bir hayalperestlik gibi görünüyor bana.

Takım toplu halde kötüyken bir futbolcunun iyi olması çok bir şey değiştirmz. Misal Egemen yine azimliydi , istekliydi ve iyiydi ama ne oldu defansımız tel tel döküldü. Burada demek istediğim bir oyuncunun takıma katkısı çoğu zaman skor değiştirmeye yetmeyebilir. Yattara'nın maçın başında alınması gerektiğini söylememin sebebi Denizli öne geçince daha bir gömüldü içeriye. Bu durumda Yattara'nın bu sezon pek kullanmadığı yetenekleri bile fayda vermez.

Maçta fiyasko bir Gökhan varken eleştiri oklarının Yattara'ya yönelmesi pek adilce gelmiyor bana. Bizim tavrımız bu olmamalı. Yattara'yı eleştireceğiz buı sezon kötü olduğu için ama son maçın sorumlusu yapmanın anlamı yok...

TheCrow
23.02.2009, 16:38
Engin,neticede Yattara İSTERSE tek başına maç alabilecek bir oyuncu mu değil mi?..

Selman

Ahmet abi, fena fikir değil aslında:)

Biz de diyoruz ki bu adamı sürekli aynı dakikalarda oyundan çıkarıp Isaac'ı almasın Ersun Hoca.Zira Isaac'de sonradan girdiği hiçbir maçta yararlı olamadı.Barış'ı alsın, Göksu'yu alsın ya da Yattara orada kalsın.Gerçi saydığım adamların hepsinden daha çok yararı olur gibime geliyor şu formsuzlukta bile.Bir seçenek daha var, hiç oynatmaması.

Ben olsam takıma ilk Yattara'yı yazarım orası ayrı mesele."Bu da benim futbolu bilmememden kaynaklıyor" diye de not yazayım da cevap verecek arkadaşlar zahmet etmesinler:)

Samet Yildirim

Ama Yıldırım öyle demek istemedi. 10 top atılsa 10'u da ofsayt olurdu, 5 top atıldı 5'i ofsayt oldu demek istiyor.

Sagol hocam:) Sen beni anladin...

Uzunoğlu
23.02.2009, 16:40
Engin,neticede Yattara İSTERSE tek başına maç alabilecek bir oyuncu mu değil mi?..

Kaan abi elbette öyle bir oyuncu ama Gökhan'a Denizli maçında kafasına topu çarptırsa top sanki dışarı çıkacaktı gibime geliyor. Tüm takım felaketleri oynarken bir oyuncu ne yapabilir. Ben dediğim bu.

trab61
23.02.2009, 16:41
yattara tek ayakla oynasa bile cogundan daha iyidir. hic bisey yapmasa bile en az bir macta 4-5 orta yapiyor. brakin bu isleri. yattara bu sezon kotu kabul ediyorum. ama bu degilki yattara kesilsin,gitsin. yattara genede cogu futbolcudan daha iyi.

Anıl Caner
23.02.2009, 16:42
Düştüğü 5 ofsaytın yanı sıra bir çok pozisyonda oyuncularımız pas atamadılar ve top kaptırdılar, isaac efendi 3 metre ofsaytta olduğu için.

ankaradaki arkadaşlarım söylerlerdi de inanmazdım. hakikaten ofsaytın ne olduğunu bildiğini sanmıyorum isaac'in. topa hareketlenirken ofsayta düşülür amenna ama bu adamınki resmen katliam.

TheCrow
23.02.2009, 16:46
Kaan abi elbette öyle bir oyuncu ama Gökhan'a Denizli maçında kafasına topu çarptırsa top sanki dışarı çıkacaktı gibime geliyor. Tüm takım felaketleri oynarken bir oyuncu ne yapabilir. Ben dediğim bu.

İşte benim kızdığım nokta bu.Çok az oyuncu tek başına maç alabilecek yetenektedir.Benim hatırladığım Ünal Karaman,Hami böyle oyunculardı.Takım ne kadar kötü olursa olsun tek başına maç alırlardı.Yattara ikisinden de daha yetenekli,ama bırak tek başına maç almayı adam zora gelmeyi bile sevmiyor.Dikkat edin her zor karşılaşmada,her kritik maçta Yattara sahada yok.Bu sene de bütün maçlarımız final.Ben ciddi ciddi şampiyonluk yarışının ağırlığını kaldıramamasına bağlıyorum artık...Birinci ligdeki tüm oyuncuları aut çizgisine dizip karşı çizgiye kadar yarışın desek bugün Yattara en sonlarda kalır herhalde.Yazık yahu,hem kendisine yazık,takıma ise ondan daha çok yazık.

Badaloğlu
23.02.2009, 16:48

Anladım;)

Ya bu ofsaytın 5 olduğuna emin mi ligtv? Ben daha fazla hatırlıyorum sanki Ahmet Abi. :confused:

Ama sayı 5 ise, 4'ü kesin Isaac'in ofsaytıdır. :cool:

Valla ben maç boyunca saymadım ama bu istatistiki bilgiler maç sonu verilmiştir...

Ahmet abi neden çarpıtıyorsun olayı. Ben Yattara iyi oynuyor dedim mi? Aksine bu sezon kötü oynuyor diyorum.

90 +3 de gol atarken sahada toplu halde bir azim görebiliyorduk. Bu hafta sahada o azmin yarısını görseydik o maçı yine alırdık. Böyle bir durumda mucize beklemek aşırı bir hayalperestlik gibi görünüyor bana.

Takım toplu halde kötüyken bir futbolcunun iyi olması çok bir şey değiştirmz. Misal Egemen yine azimliydi , istekliydi ve iyiydi ama ne oldu defansımız tel tel döküldü. Burada demek istediğim bir oyuncunun takıma katkısı çoğu zaman skor değiştirmeye yetmeyebilir. Yattara'nın maçın başında alınması gerektiğini söylememin sebebi Denizli öne geçince daha bir gömüldü içeriye. Bu durumda Yattara'nın bu sezon pek kullanmadığı yetenekleri bile fayda vermez.

Maçta fiyasko bir Gökhan varken eleştiri oklarının Yattara'ya yönelmesi pek adilce gelmiyor bana. Bizim tavrımız bu olmamalı. Yattara'yı eleştireceğiz buı sezon kötü olduğu için ama son maçın sorumlusu yapmanın anlamı yok...

İyi oynadı demedin belki ama burada iyi oynamadı diyenlerede ince mesajlar verdin.Hatta bu taraz yazanları Yattara'nın son ounadığı maça bakarak yazdıklarını söylemeye çalıştın...

Bakın arkadaşlar, bir şeyi artık görün.Helede kendi sahamızda yenik durumdaysak oyunu kanatlara yığmak zorundayız.Çünkü rakip zaten buraya 1 puan olursa ne ala mantığı ile gelmişken birden bire 3 puan hayalleri kurmasına vesile bir gol yersek ve bu tarzda bir oyun oynuyorsak, burada bazı sıkıntılar var demektir.

Bu oyunun, mağlubiyetin tabiki tek sorumlusu Yattara değildir.Bir maç oynandı ve takım olarak kaybettik gözüyle bakmakta fayda vrdır.Ancak, maçı kaybetmeden evvel hocanın yaptığı hamlelerden biride topu kanatlara taşısın diye oyuna alınan Yattara hamlesi idi... Bu hamle tutmadığı gibi Yattara'nın daha önceki oynadığı kötü maçların devamı niteliğindeydi.

Şimdi Beşiktaş maçında İbrahim Üzülmez'i kahramamn yapan ve bunun sonunda takımdan kesik yiyien bir futbolcunun kötü futbol oynamasının sorumlusu kimdir? Onu ilk 11'den kesen hocanın ne kabahati vardır? Bu futbolcu kötü oynarken diğerlerine de forma şansı vermezse o zaman o takımda adaleti sağlayabilirmisin? Ersun hoca, Yattara'yı ilk 11'den keserken buna Yattara da dahil hangi futbolcu itiraz edebilirki?

Kaldıki Yattara'nın sahada olmaması sahada oynayan futbolcularında aleyhine olan bir durumdur.Zira herkes Yattara'nın neler yapabileceğini çok iyi bilmektedir... Yattara takımı ateşlesin diye sahaya sürülmüştür.Ama bu Yattara'da azim olmadığı için sahaya bu haliyle girmesi takımı ateşlemeye yetmedi.Ondan 2 hareket göremeyen taraftarda maalesef ateşlenemedi!

Uzunoğlu
23.02.2009, 16:50
İşte benim kızdığım nokta bu.Çok az oyuncu tek başına maç alabilecek yetenektedir.Benim hatırladığım Ünal Karaman,Hami böyle oyunculardı.Takım ne kadar kötü olursa olsun tek başına maç alırlardı.Yattara ikisinden de daha yetenekli,ama bırak tek başına maç almayı adam zora gelmeyi bile sevmiyor.Dikkat edin her zor karşılaşmada,her kritik maçta Yattara sahada yok.Bu sene de bütün maçlarımız final.Ben ciddi ciddi şampiyonluk yarışının ağırlığını kaldıramamasına bağlıyorum artık...Birinci ligdeki tüm oyuncuları aut çizgisine dizip karşı çizgiye kadar yarışın desek bugün Yattara en sonlarda kalır herhalde.Yazık yahu,hem kendisine yazık,takıma ise ondan daha çok yazık.

Abi peki bu durumun sebepleri üzerine düşünelim biraz. Bana göre bu performans eksikliği zordan kaçmak yerine hocanın sistemine adapte olamamak ile alakalı gibi geliyor. Sağ tarafa yapışıp oynayan Yattara bu sene serbest oynatılıyor. Sezon önce idmanlara gittiğimizde Yattara'yı hep serbest , Sekan ile Tayfun'u onun yerinde oynar görüyorduk. Hocanın sistemi buna uygun değil. Çünkü klasik 4-4-2 yok ortada. Bu durumda Yattara2yı takımda tutmanın anlamı yok. Eğer bu sistem devam edecekse Yattara hep kötü olacak ve değerini kaybedecek. 5 e satılacağı yerde 3 e satılacak. Bu bir başka hata. Bunlara kafa yoralım birazcıkda...

Ömer SEVİNÇ
23.02.2009, 16:51
Yattara nedense Gökhan'a benzemeye başladı son zamanlarda. Sanki formayı zorla giydirmişler gibi oynuyor. Maç bitse de kurtulsam havalarında.

Takımımızın iyi bir Yattara'ya her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Nolur dön Yattara. Senin ortalama futbolunda yenemeyeceğimiz anadolu takımı yok. Nolur dön artık.

Özge
23.02.2009, 16:53
Diğer maçlarda Yattara'ya olan eleştirirlerinizi anlıyorum ama bu maçta Yattara'yı eleşirmenin bir anlamı yok bence.Diğer maçlar için tamam derim ama bu maç için anlayamadım gerçekten.

zafer6161
23.02.2009, 16:54
yattara bu aralar çok durgun,inşalla düzelir ;) güveniyoruz sana

TheCrow
23.02.2009, 16:55
Evet,hocanın sistemine uymadığı kesin Yattara'nın,haklısın.Ama zaten hoca o kadar kesin olarak Yattara'yı kendi sisteminde oynatmak istediği gibi oynatmıyor.Hocaya kalsa Yattara'nın sağ tarafta Colman gibi oynamasını ister,ama mümkün değil,bunu o da anlayınca Yattara'yı diğer oyunculara nispeten daha serbest oynatıyor.Ama Yattara İbrahim Üzülmez kadar hızlı koşamıyor ki arkadaş,bunun sistemle mevkiyle ne alakası var,şimdi sen diyebilir misin ki,Yattara istediği yerde oynarsa eskisi gibi oynar?..Mümkün değil,gerçekleri kabul etmek istemiyorsunuz ama maalesef böyle.Formsuzluktan da öte bir durum bu.

Koray
23.02.2009, 16:55
Diğer maçlarda Yattara'ya olan eleştirirlerinizi anlıyorum ama bu maçta Yattara'yı eleşirmenin bir anlamı yok bence.Diğer maçlar için tamam derim ama bu maç için anlayamadım gerçekten.

Niye ?
Girdiğinde çok mu iyi oynadı ?

Özge
23.02.2009, 17:00
Niye ?
Girdiğinde çok mu iyi oynadı ?
Ben iyi oynadığını söylemedim.Oyuna girdikten kısa bir süre sonra gol oldu zaten.2-0 dan sonra daha ne yapmasını bekliyorsun?

Koray
23.02.2009, 17:03
Ben iyi oynadığını söylemedim.Oyuna girdikten kısa bir süre sonra gol oldu zaten.2-0 dan sonra daha ne yapmasını bekliyorsun?

Özge bir üstteki mesajını görende Yattara maçın bitmesine 2-3 dakika kala girdi sanır...

Ayrıca 2. golü 90. dakikada yemedik maçın bitmesine 30 dakika daha vardı...

Çok ucuz bi bahane seninkisi...

Muhammet
23.02.2009, 17:04

Bence yanlış bir mantık bu. Böyle üst düzey tekniğe sahip bir oyuncudan maçı koparmasını, oyunu hareketlendirmesini beklemek en doğal hakkımız..

Uzunoğlu
23.02.2009, 17:04
Özge bir üstteki mesajını görende Yattara maçın bitmesine 2-3 dakika kala girdi sanır...

Çok ucuz bi bahane seninkisi...

Terminatör Yattara :)

irfan61
23.02.2009, 17:07
Bence yanlış bir mantık bu. Böyle üst düzey tekniğe sahip bir oyuncudan maçı koparmasını, oyunu hareketlendirmesini beklemek en doğal hakkımız..Ben yazacaktım buna benzer bir düşüncemi benden önce yazdın aynen sana katılıyorum.:alkış:

magicyattara
23.02.2009, 17:13
Hayret ki hayret,yani bu adam kötü oynuyor ama yerine oynatacağımız adam onun kadar verimli olamaz diye bunu görmezden mi gelelim?..Takım 25 senedir ilk defa şampiyonluğa bu kadar yaklaşmış,takımda bir tane teknik kapasitesi yüksek oyuncumuz var,tek başına maç alabilecek yetenekte tek kişi var,ama beyimiz oynamıyor...Yok efendim niye 87. dakikada oyundan alındı,yok efendim niye 55. dakikada oyuna girdi,yok gönlünü almalıymışız..Nedir bu yahu?..Parasını almadan mı oynuyor?..O zaman herkes yerine oynayabilecek adamdan biraz daha iyi oynasın yeter mi yani?..Biz şampiyonluk gidecek bu adam oynayamadığı için diyoruz ama hala şampiyon olmaktansa Yattara'nın kalbini kırmak istemeyenler var sanki...Bu kadar verimsiz olacağı bilinseydi ona bel bağlanır mıydı sanki.Bir de kazanmak için ne yapacağımızı kimse bilmiyor,kötü oynadığı maçtan sonra oynatırsın,daha kötü oynar,oynatmazsın,hırs yapacağı yerde darılır.Yeter yahu,çıksın Antalya maçında oynasın doğru düzgün,insan şampiyonluğu hayal edip biraz hırslanır be...

Hocam sen adamı gözünde bitirmişsin.

Yattara bu kadar sorumsuz ve bitik değil.

Bence sağlıklı düşünmüyorsun.

Bu kadar acıklı bir durum yok ortada.

OLCAY ÇAKIR
23.02.2009, 17:16
Yattara'nın performansını artırmaya odaklanmalıyız.

13 hafta var ve topu ileri taşıyacak belkide tek adamımız.

Gerçekçi olalım.
Boş ve bitirici yorumlların kimseye faydası yok bu saatten sonra.

Yapıcı olun.

Yattaraya ihtiyacımız var ve yarış şimdi başladı.

Yapın tercihinizi?

Fatih
23.02.2009, 17:18
Sezon sonuna kadar Yattara'dan ne koparsak kardır anlayışını benimsemiş durumdayım.:)

OLCAY ÇAKIR
23.02.2009, 17:21
Yattara bu arkadaşlar.
Malzeme bu.
Yapı bu.
Karakter bu.

Pofpoflaman gerekiyor.
Aşırı sevmen gerekiyor.
İlgi alaka göstermen gerekiyor.

Avni akerde 11 de oynatman gerekiyor.

S.DEMİRCİ
23.02.2009, 17:30
avniakerde yattarasız 11 olmaz... ya yattara olmayacak yada 11 de olacak...

Muhammet
23.02.2009, 17:31
Sezon sonuna kadar Yattara'dan ne koparsak kardır anlayışını benimsemiş durumdayım.:)

:) Ne hallere düştük.. :cool: :p

magicyattara
23.02.2009, 17:46
Yattara'yı bu hale getiren kıç korkusu.

Adam iyi oynadığı dönemlerde bile tabiri caizse havada yürüdüğü dönemlerde bile hocaların kıç korkusu yüzünden yedek bekletildi.

Nasıl bir adam olmasını bekliyordunuz.

Yattara'nın ilacı sahaya sürüp oynatmaktır.Onu oynatanları utandırdığını hiç hatırlamıyorum.Şenol Hoca en çok şansı verdi ona ama o bile en kritik fener maçında Adem Koçak'ı ona tercih etti.
Sonra oyuna aldıktan sonra yaptıklarını burda anlatmama gerek yok,herkes biliyor.

Yattara'yı böylesine bitmiş göstermenin ve kamuoyu yaratıp yedek kulübesine oturtmanın ne anlama geldiğini bu maç gördük.

Ayrıca şunu da ekliyeyim;Yattara oyundan neden alınıyor,takımın savunma gücü artsın diye değil mi,peki o çıktıktan sonra en kıytırık takım bile kabus gibi üstümüze çökmüyor mu,çöküyor.

Demek ki neymiş;Yattara oyundan alındı diye savunma gücümüz artmıyormuş,
Neymiş Yattara ne olursa olsun oyunda kalmalıymış.

Aksini söyleyenler buyrun.

denizgrsy
23.02.2009, 17:55
yattara efendi , sen sahada bekle ayağına top atsınlar , artık herkesin ezberlediği hareketleri yapmaya kalkış sonra doksan dakika boyunca bir veya en fazla iki adam geç , devre arasında arkadaşların ısınırken çık tirübünlere resimler çektir , bütün lig boyunca en fazla 5 maçta gerçek gücünü sahaya yansıt milletin gözünü boya , ,,,vs.... ondan sonra yat aşşağıya ! kalk git buradan kardeşim ben seni istemiyorum ! İnşallah sene sonu katarda ki gibi parası çok biri seni isterde bizde hem senden kurtuluruz hemde kasayı doldururuz :) hadi güzel kardeşim hadiiii

mkmsas
23.02.2009, 18:03
Dünyada ne oyuncular yedek kalıyor, yeri geldiğinde takımda uyumsuzluk yaratıyor diye değil takımın dünyanın en iyileri takımdan postalanıyor.. Ama iş bizim Yattara'ya gelince ne olursa olsun sahada kalması gerekiyor..

"Yattara sahada kaldığı sürece rakip üzerimize gelemiyor, çıkınca üzerimize çullanıyorlar " savunmasını ya da açıklamasını çokca kullanmış biri olarak özellikle son bir kaç maçtır bu tezin çöktüğünü düşünüyorum..

Denizli maçında Yattara'nın olmadığı koca ilk yarı boyunca rakip üzerimize kaç kere geldi? Sadece 1 kez..

Yine Yattara'nın oyunda olduğu ikinci yarıda kaç kez kalemize geldi?
Yine 1 kez..

Oyunun tamamının Denizli yarı alanında , kör dövüşü şeklinde geçtiği bir maçtan sonra bu tezi bir daha ortaya atmanın bir anlamı yok..

Kapasitesinin %70'ini sahaya koyabilse, takıma ekstradan tek başına 8-9 puan daha kazandırmış olabilecek, bir oyuncunun, sezon boyunca takıma katkısının sıfır olduğu bir durumdan söz ediyoruz..

Bu katkıyı yapabildiğinde takımı bir anlamda şampiyon yapabilecek bir oyuncunun, bunu yapamayarak bir anlamda takımı şampiyonluktan edebileceği üzerine konuşuyoruz..

Kapasitesini, yapabileceklerini tartışan kimse yok, bence burada.. Varsa da hata ediyor.. Ama performansı yerlerde sürünürken, 6 yıllık Trabzonspor kariyerinin en kötü sezonunu geçirirken savunulması da garibime gidiyor..

TheCrow
23.02.2009, 18:56
Hocam sen adamı gözünde bitirmişsin.

Yattara bu kadar sorumsuz ve bitik değil.

Bence sağlıklı düşünmüyorsun.

Bu kadar acıklı bir durum yok ortada.

En büyük dileğim yanılıyor olmak,Antalya maçında İnşallah ilk 11'de başlar ve iyi oynar.Bunu önce takımım için sonra onun için istiyorum.

Yattara'yı bu hale getiren kıç korkusu.

Adam iyi oynadığı dönemlerde bile tabiri caizse havada yürüdüğü dönemlerde bile hocaların kıç korkusu yüzünden yedek bekletildi.

Nasıl bir adam olmasını bekliyordunuz.

Yattara'nın ilacı sahaya sürüp oynatmaktır.Onu oynatanları utandırdığını hiç hatırlamıyorum.Şenol Hoca en çok şansı verdi ona ama o bile en kritik fener maçında Adem Koçak'ı ona tercih etti.
Sonra oyuna aldıktan sonra yaptıklarını burda anlatmama gerek yok,herkes biliyor.

Yattara'yı böylesine bitmiş göstermenin ve kamuoyu yaratıp yedek kulübesine oturtmanın ne anlama geldiğini bu maç gördük.

Ayrıca şunu da ekliyeyim;Yattara oyundan neden alınıyor,takımın savunma gücü artsın diye değil mi,peki o çıktıktan sonra en kıytırık takım bile kabus gibi üstümüze çökmüyor mu,çöküyor.

Demek ki neymiş;Yattara oyundan alındı diye savunma gücümüz artmıyormuş,
Neymiş Yattara ne olursa olsun oyunda kalmalıymış.

Aksini söyleyenler buyrun.

Böyle bir mantık olmaz,dünya üzerindeki hiçbir futbolcu için ne olursa olsun sahada kalmalı diyemeyiz.Yerine girenler başarısız oluyorsa ve sürekli yerine birileri deneniyorsa,bu duruma bir çare aramak içindir,çünkü onun insiyatifine kaldıysak vay halimize...

Cafer Bulur
23.02.2009, 19:10
Yattara'nın performansını artırmaya odaklanmalıyız.

13 hafta var ve topu ileri taşıyacak belkide tek adamımız.

Gerçekçi olalım.
Boş ve bitirici yorumlların kimseye faydası yok bu saatten sonra.

Yapıcı olun.

Yattaraya ihtiyacımız var ve yarış şimdi başladı.

Yapın tercihinizi?
Yaptim ve yattara ya sezon sonuna kadar sabretmemiz gerektigi gerceginin farkina vardim.
Destek vermeliyiz demiyorum cünkü yattara ya verilen destek her zaman üst düzey olmustur ve olmaya da devam edecektir.
Su gercegin de farkina vardim.Yattara oyuna sonradan girdigi maclarda morali daha bozuk oluyor ve verimli olamiyor.
Bu nedenle alanzinho nun yetersizligini de gözönünde bulundurarak antalya macinda ilk 11 de oynatilmasini bekliyorum.
Ne yapalim,ne yattara ile oluyor ne de yattarasiz.

Samet Yildirim
23.02.2009, 19:13
Yaptim ve yattara ya sezon sonuna kadar sabretmemiz gerektigi gerceginin farkina vardim.
Destek vermeliyiz demiyorum cünkü yattara ya verilen destek her zaman üst düzey olmustur ve olmaya da devam edecektir.
Su gercegin de farkina vardim.Yattara oyuna sonradan girdigi maclarda morali daha bozuk oluyor ve verimli olamiyor.
Bu nedenle alanzinho nun yetersizligini de gözönünde bulundurarak antalya macinda ilk 11 de oynatilmasini bekliyorum.
Ne yapalim,ne yattara ile oluyor ne de yattarasiz.

<Hocam karar ver:)

Ama durum $öyle, isaac vasat hemde baya vasat, alanzinho ise hazir degil ozaman malesef kötü olsada yattara oynamasi lazim...

Cafer Bulur
23.02.2009, 19:20
<Hocam karar ver:)

Ama durum $öyle, isaac vasat hemde baya vasat, alanzinho ise hazir degil ozaman malesef kötü olsada yattara oynamasi lazim...
Ben de bunu belirtmek istedim.
Sezon basindan beri maca bastan baslayan yattara hic cekilmedi ama oyuna sonradan giren yattara ise daha da cekilmez oluyor.
Antalya macinda yine ilk 11 de baslamali ve mümkün oldugunca oyunda tutulmali.

TSKara61
23.02.2009, 20:14
Ben de bunu belirtmek istedim.
Sezon basindan beri maca bastan baslayan yattara hic cekilmedi ama oyuna sonradan giren yattara ise daha da cekilmez oluyor.
Antalya macinda yine ilk 11 de baslamali ve mümkün oldugunca oyunda tutulmali.

Anlamakta zorluk cekiyorum. Neye dayanarak bunu soyluyorsunuz hocam. Bir oyuncunun kadro da yer almasi icin birseyler gostermesi gerekmezmi? Yattara ilk 11'de olmayi gectim ilk 18'de yer almayi neyinlen hak ediyor? Baris'i oynat, Serkan'i oynat, Goksu'yu oynat, Faty'i oynat, Umut'u oynat. Birisi zerre kadar fayda saglarsa Yattara'dan daha cok formayi hak ediyordur demektir bence.

Cafer Bulur
23.02.2009, 20:17
Anlamakta zorluk cekiyorum. Neye dayanarak bunu soyluyorsunuz hocam. Bir oyuncunun kadro da yer almasi icin birseyler gostermesi gerekmezmi? Yattara ilk 11'de olmayi gectim ilk 18'de yer almayi neyinlen hak ediyor? Baris'i oynat, Serkan'i oynat, Goksu'yu oynat, Faty'i oynat, Umut'u oynat. Birisi zerre kadar fayda saglarsa Yattara'dan daha cok formayi hak ediyordur demektir bence.
Su dönemde baris ,göksu gibi oyuncularimiz bizi ileriye götüremezler,su anki baskida verimli olamazlar.
Serkan zaten oynamali.
Yattara kötünün iyisi ve ona sabretmekten baska sansimiz yok.

Özge
23.02.2009, 20:31

Çok ucuz bi bahane seninkisi...Takım olarak kötüydük 30 dakika da Yattara tek başına ne yapabilirdi?

Kasım Hilal
23.02.2009, 21:03
Bence Yattara'nın da sorunu kafada..
Şu Katar'dan sonra çok değişti çok..
Bir an önce toparlanmalı ya da ne bilyim psikolojik sestek almalı..
O, kendi gibi oynadığında bu takımı izlemek ayrı bir güzel oluyor..
Ama isteksiz oldu mu da hiç çekilmiyor..

magicyattara
23.02.2009, 21:15
Böyle bir mantık olmaz,dünya üzerindeki hiçbir futbolcu için ne olursa olsun sahada kalmalı diyemeyiz.Yerine girenler başarısız oluyorsa ve sürekli yerine birileri deneniyorsa,bu duruma bir çare aramak içindir,çünkü onun insiyatifine kaldıysak vay halimize...

Bu konuda anlaşamayız.

Yattara daha gayretli olmalı diyebiliriz ama Yattara hiç bir şey oynamıyor demek çok acımasızca.

İnatla bunu söylüyorsunuz.

Tamam eskisi gibi topla oynamıyor ama takım için faydalı oynuyor bence.Tek pas oynamaya çalışıyor,çalım atmadan ortalar atıyor,diğer kanata geçiyor yani bir tür görevi yerine getiriyor.

Böyle oynayınca da kimseye yaranamıyor.

Herkes Yattara'dan şov bekliyor.Siz dahil.

Benim için bir de bu gözle izle bu hafta.

Erdal
23.02.2009, 22:49
Magicyattara, hocam hiç bir futbolcu için ne olursa olsun sahada olmalı diye bir şey yok artık...Hiç bir yerde yok...Ama Yattara çok mu kötü diye sorarsan takım kadar kötü derim son 2 maçta...Asıl benim sorguladığım neden korkak olduğu?..Yattara yapabileceklerini yapacak cesarete sahip değil...Bunu çözmeli hoca...Bir an evvel

Öztürk Adem
23.02.2009, 22:51
Hadı be kara bela nerelerdesın Ozledık senı :(

magicyattara
23.02.2009, 23:24
Erdal hocam,bende bunu anlatmaya çalışıyorum.Yani Yattara'nın çok kötü olmadığını görüyorum.Ne yazık ki topla fazla buluşamıyor.
Kontrataklarda dahi önüne top atmayı beceremiyorlar.
Denizli maçında bile aldığı toplar hep markaj altındayken geldi.Oysa Tayfun Yattara'yı markaj altında gördüğünde kendi gidip orta kesmeyi düşünse iş çözülecek.Markaj altında ki adama topu atıp rakibe müdehale şansı bırakıyor.
Hem sonuç alamıyoruz hem rakibin mücadele hevesini arttırıyoruz.

Korkaklığı konusuna gelirsek bence ondan pas yapması isteniyor o da pas yapıyor.Yoksa bazen o kıvrak çalımlarını yine izliyoruz.

Gökhan KAN
23.02.2009, 23:27
Yattara bu arkadaşlar.
Malzeme bu.
Yapı bu.
Karakter bu.

Pofpoflaman gerekiyor.
Aşırı sevmen gerekiyor.
İlgi alaka göstermen gerekiyor.

Avni akerde 11 de oynatman gerekiyor.
İşi gücü bıraktık Yattarayla uğraşıyoruz....

Erdal
23.02.2009, 23:30
Çünkü Yattara rakiplerle uğraşmaya başlarsa bize iş düşmeyecek Gökhan...En azından bu sene...

Ömer TOPAL
23.02.2009, 23:33
harbi harbi kara bela :D al aşşa bur yukarı naparsan yap, ne yaparsa yapsın Kara BELA :D seviyorum seni

mashal61
23.02.2009, 23:34
Yattara koşmaz, çünkü onun görevi farklıdır. Yattara adam geçemez, çünkü önü boş değildir. Yattara asist yapamaz, çünkü forvetler atamıyordur. Yattara yedek olamaz, çünkü yıldız futbolcudur. Yattara Katar'a gitmek ister, çünkü burada görevini tamamlamıştır. Yattara gol atamaz, çünkü pozisyon bulamıyoruzdur. Yattara'nın fiziği yerinde değildir, çünkü ülkesinden geç dönmüştür. Yattara ne iş yapar? Sahada kalmasının bir kişi eksik oynamamıza sebep olmasının dışında.

ugrpnk
24.02.2009, 01:00
Yattara koşmaz, çünkü onun görevi farklıdır. Yattara adam geçemez, çünkü önü boş değildir. Yattara asist yapamaz, çünkü forvetler atamıyordur. Yattara yedek olamaz, çünkü yıldız futbolcudur. Yattara Katar'a gitmek ister, çünkü burada görevini tamamlamıştır. Yattara gol atamaz, çünkü pozisyon bulamıyoruzdur. Yattara'nın fiziği yerinde değildir, çünkü ülkesinden geç dönmüştür. Yattara ne iş yapar? Sahada kalmasının bir kişi eksik oynamamıza sebep olmasının dışında.

doğru biz 1 kişi eksik oynuyoruz.. ya rakipler... en az 3 kişi eksik oynuyorlar bu sayede...

M.S.SOFU
24.02.2009, 01:22
özel muamele lazım bu uşağa :D....

Serhat
24.02.2009, 01:46
Yattara'yı Herkes gibi bende seviyorum ... Ama Bi taraftanda ona verilen bukadar değer sanki giderek diğer oyuncularımızı küstürmeye başladı... Yattara sevgim eksilmesede artık Taraftar anlamındada bizi bölmeyi başardı ya Helal olsun sana yattara... Bizede çalım atmayı başarıyorsun ... Ha gayret asistini ve Golünü bekliyorum ...

Arslan61
24.02.2009, 02:36
Cogunlugun burda soyledigi alttaki birkac cumledir

1- Yattara bu sezon sonu satilmali, cunki misyonunu tamamladi
2- Yattara cok kotu bir profesyonel (ne yazikki)
3- Yattara asiri sevgi karsisinda cok simardi ve olur olmaz seyler yapmaya basladi

Umarim Yattara sezon sonuna kadar, bu takim boyle bir hava yakalamisken aklini basina toplarda, kendi menfaatini birazcik olsun kenara birakir ve bize verdigi o sampiyonluk sozlerini yerine getirmek icin biraz cabalar!!!!!

TSKara61
24.02.2009, 11:11
Yahu benim herhangi mesaj için mesaj sahibine kızdığımı nereden çıkarıyorsun? Görende Muhammet'e neden öyle bir yazı yazdı diye eleştirdim sanacak. Tahminde bulunmak, iddia etmek, görüş bildirmek ve yorum yapmak birbirlerinden çok farklı olgular.

* Yattara 90 dakika sahada olsaydı "bence" yine bir şey yapamazdı.

bunu demek ile,

* Yattara 90 dakika sahada olsaydı bir şey yapamayacaktı.

demek arasındaki uçurum farkından bahsediyorum.

Ama sen nasıl anladın veyahut nasıl yorumladın onu inan hiç bilmiyorum. Burası bir forum ve görüşe açık olduğundan istediğin gibi de yorumlayabilirsin. Sorun yok yani. ;)

Off herneyse ya Yattara'yi tartismaktan biktim. Yanlis anladiysam ozurler kafa kalmadi artik bende. Ozellikle bu topige kompozisyonlar yazip karsiliginda en kucuk bi tepki alamadiktan sonra.

Şahin_53
24.02.2009, 12:14
Yattara hayranıyım fakat,Yattara ve fan'ları size tek kelime..
Kaptan'ımız Hüseyin dururken trübüne çağırılan ilk futbol'cu olmasını eleştiriyorum.

Hekimoğlu
24.02.2009, 14:56
Yönetimin ve Ersun hoca'nın yattara'dan memnun olmadıklarını düşünüyorum sezon sonunda 1 dakika bile düşünmeden satış listesine konulacaktır.Taraftar çok sevmese yada alternatifi olsa akıbeti jabi'den farksız olurdu.

Muhammet
24.02.2009, 15:13
Yattara hayranıyım fakat,Yattara ve fan'ları size tek kelime..
Kaptan'ımız Hüseyin dururken trübüne çağırılan ilk futbol'cu olmasını eleştiriyorum.

Bunun yanında Yattara'nın ikinci kaptan olmasını da eleştiriyorum ben.

Emo91
24.02.2009, 15:22
bence yattara sahada 90 dakika kalarak fayda gösterecekdir!
bunun baska yolu yok!

adam her hafta macdan cikiyor yada yedek basliyor, yüz ifadesinden belli cok bozuldugu!

hoca sol tarafa alanzinhoyu koysa, sag tarafada yattarayi dagitiriz rakibi!

ersun hocaya saygim sonsuz, o yinede herseyi bizden iyi bilir :)

Tanju
24.02.2009, 15:25
Antalya maçında Alanzinho ve Yattaranın 11de başlıyacağını düşünüyorum, belki hüseyin oynamayabilir, Denizli maçı başı bence çok iyiydik sanki 12 kişi oynuyo gibiydik bilmem nedendir(:

Badaloğlu
24.02.2009, 15:51
Antalya maçında Alanzinho ve Yattaranın 11de başlıyacağını düşünüyorum, belki hüseyin oynamayabilir, Denizli maçı başı bence çok iyiydik sanki 12 kişi oynuyo gibiydik bilmem nedendir(:

Yanlış düşünüyorsunuz derim ben size.Antalya maçında hem Hüseyin hemde Umut sahada olacak.Alanzınho yedekte bekleyecek... Yattara ile Alanzınho 2'si aynı anda sahada görme şansımız, ancak geriye düştüğümüz durumlarda olabilieceğini düşünüyorum (Denizli maçı) Yani kısacası bu haftaki maçta bir tanesi yedek oturacak.Bence yedek oturacak bu isim %100 Alanzınho olacaktır.

Tanju
24.02.2009, 15:59
Yanlış düşünüyorsunuz derim ben size.Antalya maçında hem Hüseyin hemde Umut sahada olacak.Alanzınho yedekte bekleyecek... Yattara ile Alanzınho 2'si aynı anda sahada görme şansımız, ancak geriye düştüğümüz durumlarda olabilieceğini düşünüyorum (Denizli maçı) Yani kısacası bu haftaki maçta bir tanesi yedek oturacak.Bence yedek oturacak bu isim %100 Alanzınho olacaktır.
Ben de diyorum ki Ersun hoca Alanzinho'yu kaybetmemek için (ki bu adam 11için alındı) hiç olmadı Yattara kesik yiyebilir...

Badaloğlu
24.02.2009, 16:29
Ben de diyorum ki Ersun hoca Alanzinho'yu kaybetmemek için (ki bu adam 11için alındı) hiç olmadı Yattara kesik yiyebilir...

Ben Ersun hoca'nın, Alanzınho'yu yedek soyunduracağını düşünüyorum.Zira Umut Buluttan vazgeçemez.Deplasmanda Yattara'yı oynatacağını düşünüyorum.Gidişata göre belki Alanzınho'yu sahaya sürebilir.

Bu adamı ilk 11 için aldırmış olabilir ama fizik olarak adam hazır olmadığı için gene Umut ve Yattara ilk 11'de başlar... Alanzınho'yu kaybetmemek adına bu riski göze alamaz, neden? çünkü bütün eleştiriler Alanzınho'ya yöneldi.Adamın morali sıfır...Antalya'daki maçta Ersun hoca, moralsiz aklı eleştirilerde olan bir alanzınho'yu sahaya sürmez, bu riski göze alamaz.Ancak takım maçı önde devam ettirirse o zaman onu oyuna son kısımlarda alabilir... Adamı 11'de oynatacağım diye tümüyle Alanzınho'yu kaybedebilir de... O yüzden Alanzınho yedek başlayacaktır...

Samet Yildirim
24.02.2009, 16:55
Alanzinho-Yattara berab oynamasi icinikiside üst üzey oynayabilmeli...su an nealanzinho nede yattara üs düzey oynyuor...

Onur Şeref
24.02.2009, 16:58
doğru biz 1 kişi eksik oynuyoruz.. ya rakipler... en az 3 kişi eksik oynuyorlar bu sayede...

Adamlar 3 kişi eksik mi oynuyor?

Gözünü açmanı tavsiye ederim.Herhalde maçları gözün kapalı izlemeye çalışıyorsun.

Ankaragücü maçında Semavi,BJK maçında Deli İbo,Denizli maçında Çağlar bu oyuncuların o maçlardaki performanslarına tekrardan bak bakalım 3 kişi eksikmi oynamışlar.Adamlar kendileri bile inanmadı o kadar iyi topçu olduklarına.

Takmışsınız at gözlüklerini 20 haftadır sahada dolanan Yattara'nın bir işe yaradığından bahsediyorsunuz.Barışı bu sezon başından beri Yattara'nın yerinde oynatsaydık şimdi kaç puan ve averajla öndeydik tahmin edemiyorum.Her maç 10 kişi oynuyoruz.Rakip ise kendini aşıyor Yattara yüzünden artık vazgeçin şu Yattara'nın sahada bir işe yaradığını savunmakdan.Keşke yarasa ama yaramıyor.61.dakikada kaç tane balon havaya uçucak onları sayıyor sağ tarafta.

trab61
24.02.2009, 17:21
yattara ozeldir. vede ozel davranilmasi lazim.

Tanju
24.02.2009, 17:21
Adamlar 3 kişi eksik mi oynuyor?

Gözünü açmanı tavsiye ederim.Herhalde maçları gözün kapalı izlemeye çalışıyorsun.

Ankaragücü maçında Semavi,BJK maçında Deli İbo,Denizli maçında Çağlar bu oyuncuların o maçlardaki performanslarına tekrardan bak bakalım 3 kişi eksikmi oynamışlar.Adamlar kendileri bile inanmadı o kadar iyi topçu olduklarına.

Takmışsınız at gözlüklerini 20 haftadır sahada dolanan Yattara'nın bir işe yaradığından bahsediyorsunuz.Barışı bu sezon başından beri Yattara'nın yerinde oynatsaydık şimdi kaç puan ve averajla öndeydik tahmin edemiyorum.Her maç 10 kişi oynuyoruz.Rakip ise kendini aşıyor Yattara yüzünden artık vazgeçin şu Yattara'nın sahada bir işe yaradığını savunmakdan.Keşke yarasa ama yaramıyor.61.dakikada kaç tane balon havaya uçucak onları sayıyor sağ tarafta.
çok doğru söylüyorsun kardeşim, herkesin kafasına bi yattara yerleşmiş adam hiç oynamasa dahi YATTARA YATTARA diyorlar, ama rakip oyuncular sıyrılmış bu zihniyetten Yattarayı takan yok!...

magicyattara
24.02.2009, 17:37
Sahip olmak için varımızı yoğumuzu harcadığımız değerleri kazandıkdan sonra bir anda al aşağıya etmeye o kadar meraklı bir toplumuz ki.Yazık!

Onur'cuğum bu nasıl tezat böyle.:)

Bir de mesajlarında bazı kelimeler sevimsiz duruyor,kullanma istersen o kelimeleri.

Cafer Bulur
24.02.2009, 17:52
Alanzinho-Yattara berab oynamasi icinikiside üst üzey oynayabilmeli...su an nealanzinho nede yattara üs düzey oynyuor...
Durum bundan ibaret.
Alanzinho ve yattara nin sezonun geri kalan maclarinda ilk 11 de beraber oynamalari cok zor gözüküyor.
Antalya macinda kesik yiyen de muhtemelen alanzinho olacak.

TheCrow
24.02.2009, 18:13
yattara ozeldir. vede ozel davranilmasi lazim.

Ne yapılmalıdır mesela?..

Erbay
24.02.2009, 18:28
Yattara'sız hiçbir şey yapamadığımız ortada. O olmayınca takımın tadı tuzu olmuyor. Sezon başından beri iyi oynadığımızı düşünen var mı? Her maçta oyun kurmakta zorlandık. Song aldığı topu orta sahaya bile iletemeyip kaç kere ileri vuruyor. Oyun kurmakta, üretici olmakta çok zorlanıyoruz. Yattara da kötü oynadığı zaman hakikaten çok kötü oynuyor. Ama ondan daha kötü olanlar varken neden o en kötüymüş gibi gösteriliyor anlamadım. Yattara'dan inanılmaz hareketler bekleniyor. Yaptığı zaman kral; yapamadığı zaman da en kötü futbolcu, karaktersiz futbolcu oluyor. 4-5 kişiyi geçip gol attırmak o kadar kolay değil, hele de oyun kurmakta zorlanırken. Yattara yokken Alanzinho bu göreve soyundu. Rezil bir top oynadı. O kadar kolay değil bu işleri yapmak. Tamam, Yattara eskisi gibi oynayamıyor ama bunu da çok kolay bir işmiş göstermek yanlış.

Gürkan
24.02.2009, 19:22
Arkadaşlar müdahale etmesek kimse durayım demiyor.Lütfen...

MuratJ
24.02.2009, 19:27
yattarasız yaratıcılıgı sıfıra iniyor bu takımın neler yaptıgımız ortada

SiNaNi
24.02.2009, 19:32
takım komple satılsa da bu adamın kesinlikle bu takımda bulunması gerekir bence.en kötü oynadığı dönemde bile takımın en büyük yıldızı yattara dır. Yattara bu takımın en büyük ve tek yıldızıdır

Mustafa Ayazoğlu
24.02.2009, 19:34
Yattara ilk yarıda Galatasaray maçında yedekti
Muhtemelen 2.yarı oyuna girecek olmasına rağmen devre arasında soyunma odasına gitmedi, sahada tek başına kaldı

Takımdan kendisini dışlaması hiç hoşuma gitmemişti, ilerleyen haftalarda düzelir die düşünüyordum
Henüz ışık yok, o eşiği atlatamadı

Bir başka Yattara zor gelir bu takıma, Şota'ya hala özlem duyuyoruz, ve hala yerini dolduramadık..

Durum devam ediyor, inşallah düzelir..

Onur Şeref
24.02.2009, 20:36
Yattarı bu konuşmaları yapacağımız son kişi sen olurdun herhalde.Noldu uşağum sana büyü mü yaptılar.Az canlan kendine gel.Youtube a gir videolarını izle.Oda kesmedi git Çömlekçiye stres at.Olmadı gel İstanbula bizde gezdiririz seni.Yeterki kendine gel.

Gökçebey
24.02.2009, 23:22
Formsuzluğuna kızıyoruz, şımarıklığına tahammül edemiyorum ama Yattara Trabzonspor'un en önemli değerlerinden. Takımın neşe ve moral kaynağı. Nasıl ki kaptan Hüseyin saha içinde takımın abisi, Yattara da idmanlarda takımın tek neşesi.

Bu akşamki idmanda 4 takım kendi aralarında maç yapıyorlardı. Yattara'nın takımı rakibini yenince takım toplanıp hoplayıp zıplayıp tezahürat yapmaya başladı. Sonra rakip takımın karşısına geçtiler, Yattara bir adım öne çıktı ve takımına Haka dansı yaptırdı. Kaptan takımına 3'lü çektirdi, takımı da onu omuzlarına aldı. Rakip takım artık dayanamayıp Yattara'yı su yağmuruna tuttu. Bu takımın saha içinde de saha dışında da Yattara'ya ihtiyacı var.

irfanb
24.02.2009, 23:30
Formsuzluğuna kızıyoruz, şımarıklığına tahammül edemiyorum ama Yattara Trabzonspor'un en önemli değerlerinden. Takımın neşe ve moral kaynağı. Nasıl ki kaptan Hüseyin saha içinde takımın abisi, Yattara da idmanlarda takımın tek neşesi.

Bu akşamki idmanda 4 takım kendi aralarında maç yapıyorlardı. Yattara'nın takımı rakibini yenince takım toplanıp hoplayıp zıplayıp tezahürat yapmaya başladı. Sonra rakip takımın karşısına geçtiler, Yattara bir adım öne çıktı ve takımına Haka dansı yaptırdı. Kaptan takımına 3'lü çektirdi, takımı da onu omuzlarına aldı. Rakip takım artık dayanamayıp Yattara'yı su yağmuruna tuttu. Bu takımın saha içinde de saha dışında da Yattara'ya ihtiyacı var.

Saha disini bilmem ama özellikle saha icinde özellikle 90 dk. ona ihtiyacimiz var düsüncesindeyim..
Ersun Hoca`nin kulaklari cinlasin . :)

Mustafa Ayazoğlu
25.02.2009, 00:22
Saha disini bilmem ama özellikle saha icinde özellikle 90 dk. ona ihtiyacimiz var düsüncesindeyim..
Ersun Hoca`nin kulaklari cinlasin . :)

Bu yıl hiç 90'Dk sı yok ! Yattara gibi sürekli oyundan alınan olsam ben de oynamam, Antalyaspor ve Konyaspor maçlarında 90'Dk onu sahada görmek istiyorum.

Buda Ersun Yanal'a benim mesajım ;)

Selman
25.02.2009, 00:38

Gökçe bu güzel anektod için kendi adıma teşekkür ederim.:)

Osman Yavuz
25.02.2009, 01:45
Artık bu hafta eleştirileri bıçak gibi kesecektir Yattara.Bundan en ufak bir şüphem yok Gökçe'nin anlattığı olaydan sonra.

Kubilay ŞAHİN
25.02.2009, 01:58
Bu Hafta birşey beklemiyorum ondan. Ama Sanki patlama yapıp maçı aldıracak adam gibi duruyor. Hayırlısı..

Ömer SEVİNÇ
25.02.2009, 13:06
http://www.ligtv.com.tr/uploads/haber/yattara00001ist.jpg

Şu form durumu yakışıyor mu sana Yattara? İlk 3 sezonuna bakın, son 3 sezonuna bakın. Noldu sana anlamıyorum ki..

Muhammet
25.02.2009, 13:11
Şimdi bu grafiğe baktıktan sonra "2005 2006 sezonundan sonra Fatih Tekke takımdan ayrıldı" savunmaları gelir.. :)

2006 2007 sezonunun bir kısmında sakattı ama bir sonraki sezon hiç sakatlık yaşamamasına rağmen yine bir önceki sezona yakın sayıda asist yaptı. Formunda bir düşüş olduğu anlamına gelir bu da. Şimdi kimse asistleri gol yapamayan forvetler yüzünden demesin.. Adam önceden gol atardı. Son 3 sezonun toplam gol sayısı; 08-09, 07-08, 06-07; bir önceki, 05-06, ile aynı.. Var bir düşüş. Orası kesin.

Umarım toparlanır..

Emin Danışmaz
25.02.2009, 13:15

Kardeşim bu takımın YATTARA ya değil YATTARA nın bu takıma ihtiyacı var,TRABZON olmasa idi YATTARA nerde olacaktı bilenininiz var mı?Kimler biliyordu,evet çok kaliteli bir oyuncu lakin artım bıtkınlık vermeye başladı,en ihtiyacımız olduğu zaman yok ortalarda,küsmüş,sanki çocuk oyunu bu oynan.

Ben kendi adıma söylüyorum;İnanılmaz derecede kendisine kızıyorum,sende var olan yetenekleri ne saklarsın ne istiyorsun bizden biz sana senin tahmin edemediğin SEVGİMİZİ verdik sen elinin tersi ile bunu itiyorsun.Bu taraftar seni nasıl yüceltti ise yerin dibinede sokmayı bilir.

YETER ARTIK YATTARA,ÇIK SAHAYA OYNAAAAAAAAAAAAAAA

toksoy61
25.02.2009, 14:44
Lig bitiyor biz hala Yattara'dan bir şeyler bekliyoruz. Çok bekleriz gibime geliyor. Eskiden rakibin üzerine gider sağından solundan geçerdi. Şimdi hiçbirini yapamıyor. direkt kaleye gidemiyor. rakibin üzerine gitse zaten rakip çekiniyor ondan çok şeyler yapacak. gün geçtikçede kendine güvenini kaybediyor.
Her maç öncesi ha patladı patlayacak diye bekliyoruz. Trabzon tarihinde hiçbir futbolcuya bu kadar kredi verilmemiştir. Ersun yanal harici hiçbir hocada ona bu kadar takımda yer vermedi. yeteneği var, hızı var ama cesaret ve hırs yok...

Emo91
25.02.2009, 15:22
yattarada form düsüklügü falan yok, sadece göze öyle geliyor!
nedeni de sudur: ersun yanalin takim oyunu!

ben ersun hocanin sonuna kadar arkasindayim ve takim oyunu bizi sampiyon yapabilecek tek seydir!

yane demek istedigim, takim oyunu dediginiz zaman yattaranin bencil (ama yinede cok basarili) oyunu ortadan kalkiyor.
takim olarak daha iyi oynuyoruz ama artik!
hatirlayin uefa macinda, apoele karsi yattara yanliz basina oynadi :)
topu yattaraya veriyorlardi cekiliyorlardi!

artik o zamanlar gecdi.....
tek problem bence, yattaranin takim oyununa hic uygun olmamasidir.
yane bir c. ronaldoya bakin, adam takim oyununa uyum sagladi! cok gol atiyor ve o göze hos futbolunu takim oyununa uydurdu!

insallah yattarada bu adimi yapar, yoksa "kötü performansinda" dur olmayacak!

Tansu Onur Erdoğan
25.02.2009, 16:12
yattaranın form düsüklüğü yokmu :) adamın isteksiz oldugu her halinden belli zaman zaman bosu bosuna triplere girmesi cabası bu takıma şotalar szymekler aureliolar geldi bunların yanında yattarayı gelmiş en iyi yabancı olarak gösterilmesi hatadır.

yattara trabzona gelmeden önce neydi şimdi ne oldu.şunuda söylim türkiyeye gelmese yattara halen oldugu yerde bi takımda yedekti cünkü avrupada hiç bir hoca yattaraya böyle müsama fln göstermez.

bizde hala adamı pohpohluyoruz devam edin.

Ufuk Bayraktar61
25.02.2009, 21:07
yattara her zaman ki yattara. arkaya dönün bir bakın. Yattara nasıl yattara oldu. yattara FATİH TEKKE gibi bir adamla oynadığı için yattara olmuştur. her zaman dediğim gibi futbol takım oyunudur. oynadığın oyuncuya bağlıdır. en azından ben bölyle düşünüyorum. benim kriterlerime göre hüseyin iyi oyuncudur, her zaman iyi bir orta sahayla !!!!.
hüseyin szykomwiak zamanında harikaydı
ayman zamanında kötüydü
selçuk zmanaında bence gene harika ( selçuk ve colman ii oynadığı zmaan)

Ali Tunahan Güllü
25.02.2009, 21:13
Bu Hafta birşey beklemiyorum ondan. Ama Sanki patlama yapıp maçı aldıracak adam gibi duruyor. Hayırlısı..

benim her hafta içime böyle doğuyor:D

Cafer Bulur
25.02.2009, 21:17
Kendi adima yattara ya yapmis oldugum elestirileri bir kenara birakmak istiyorum ve yattara nin sorumluluk almasi halinde bu takima cok sey katacagini belirtmek istiyorum.

Sadece su asamadan sonra dahi kendisine ceki düzen verirse ve eski yattara gibi oynamaya baslarsa kazanan hem kendisi hem de bizler olacagiz.

Bu sebepledir ki yattara dan performansini arttirmasini istiyoruz ve bekliyoruz.

Yattara büyük oyuncudur,yeter ki kendisine inansin ve güvensin!
Biz yattara ya güveniyoruz ve sabirla bekliyoruz!

Öztürk Adem
25.02.2009, 21:23
6 sezonluk performansının en kotusunu bu sene yasıyor :( Inanılır gıbı degıl lazım oldugu donemde hep kayıplara oynadı

Kardesh TR
25.02.2009, 21:31
6 sezonluk performansının en kotusunu bu sene yasıyor :( Inanılır gıbı degıl lazım oldugu donemde hep kayıplara oynadı

Kendi açıklama yapmıştı,hayatında en yakın hissediği dayısını kaybetti,hala etkisinde..

Ama bana sorarsanız Yattara 10 milyon Euro gibi bir miktar teklife başkanın satalım demesinden sonra moralmen çöktü..

Açıkcası bir futbolcuyu satılığa çıkardık dedikten sonra ne kadar oynayabilirki..

magicyattara
25.02.2009, 22:35
Şimdi bu grafiğe baktıktan sonra "2005 2006 sezonundan sonra Fatih Tekke takımdan ayrıldı" savunmaları gelir.. :)

2006 2007 sezonunun bir kısmında sakattı ama bir sonraki sezon hiç sakatlık yaşamamasına rağmen yine bir önceki sezona yakın sayıda asist yaptı. Formunda bir düşüş olduğu anlamına gelir bu da. Şimdi kimse asistleri gol yapamayan forvetler yüzünden demesin.. Adam önceden gol atardı. Son 3 sezonun toplam gol sayısı; 08-09, 07-08, 06-07; bir önceki, 05-06, ile aynı.. Var bir düşüş. Orası kesin.

Umarım toparlanır..

Ula Muhammet sen iyi bi uşağa benziydin:) Taktın kafayı Yattara'ya.

Aslında cevabını kendin vermişsin.Tekke'nin gidişi Trabzonspor'u bitirmiş.

Bunu gittiği gün de yazmıştım."Tekke gitti Trabzon bitti" diye.

Neyse yeni yeni toparlıyoruz.

Yattara'nın istatistikleri yanıltıcı.Bunlara bakma bence.

Bu yıl en az 10 asisti var yüzde yüzlük atılamayan,haliyle atılamayınca resmiyet kazanmıyor.

Mesela Ankaraspor maçında Gökhan'ın attığı golde Serkan'a asist yazılmış.Ben bunları asist saymıyorum.

Bir de hatırladığım ilk yarıda ki Ankaragücü maçında ikinci golün asisti Gökhan'a yazılmış,Benim için videolig'te seyret ve asist kiminmiş buraya yaz.Bekliyorum.

Cafer Bulur
25.02.2009, 22:42

Bu yıl en az 10 asisti var yüzde yüzlük atılamayan,haliyle atılamayınca resmiyet kazanmıyor.

Mesela Ankaraspor maçında Gökhan'ın attığı golde Serkan'a asist yazılmış.Ben bunları asist saymıyorum.

Bir de hatırladığım ilk yarıda ki Ankaragücü maçında ikinci golün asisti Gökhan'a yazılmış,Benim için videolig'te seyret ve asist kiminmiş buraya yaz.Bekliyorum.
Ben yazayim istersen,ilk yaridaki a.gücü macinda selcugun attigi golün asistini yattara yapmisti.:)
Ama ankaraspor macinda gökhan in attigi golde de serkan in büyük katkisi var,dolayisiyla asist serkan indi.

efulimyoq61
25.02.2009, 22:48
Bu adami kİmler İstemİyor o denlİ Önemlİ oyuncu sen bu adami yedek birak alanzİnho en solda yattara en saĞda oynicak kardeŞİm eĞer oynatcaksan

Muhammet
25.02.2009, 22:51

Yok abi. İstatistiklere takılmam genelde. :) Ama Tekke'nin gidişiyle Yattara'nın asistlerinin azalışı arasındaki ilişki gözüme çarpmadı değil. Ayrıca gözüme çarpan bir başka şey de 2006 2007 sezonundan başlayarak sonrasında gelen sezonlarda da çok parlayamayışı. :)

Bir de şöyle birşey var. Tekke varken Yattara'nın olmayacak ortalarını gol yapıyordu. Hatırlar mısın bilmem, 1-6'lık Rizespor maçını. Fatih yine acayip bir gol atmıştı. O acayip orta da gitti asist olarak istatistiklere yazıldı mesela. :) İstatistikler bu noktada yanıltıcı olabiliyor işte..

Kafayı takmadım. Aslında taktım bir noktada. Ben iyi performans bekliyorum Yattara'dan. Yapabilir de, biliyorum. Mesela o oyunda olunca farklı bir rahatlık geliyor bana. Adama top yakışıyor. Teknik var. Top ona gidince kasmıyorum kendimi. Yapar çünkü, yapabilir biliyorum. Ama son 4 5 maçtır kursağımda bırakıyor bu hislerimi. Toparlanmalı bence biraz..

magicyattara
25.02.2009, 23:12
Ben yazayim istersen,ilk yaridaki a.gücü macinda selcugun attigi golün asistini yattara yapmisti.:)
Ama ankaraspor macinda gökhan in attigi golde de serkan in büyük katkisi var,dolayisiyla asist serkan indi.

Hayır o asist Gökhan'a yazılmıştı.

Ankara maçında Yattara topu orta sahada iki kişiden kurtardı,Serkan'a verdi,Serkan'da Gökhan'a düz bir pas verdi o kadar.Bence bu golde asist falan yok.Gol tamamen Gökhan'ın şahsi becerisi.

magicyattara
25.02.2009, 23:14
Yok abi. İstatistiklere takılmam genelde. :) Ama Tekke'nin gidişiyle Yattara'nın asistlerinin azalışı arasındaki ilişki gözüme çarpmadı değil. Ayrıca gözüme çarpan bir başka şey de 2006 2007 sezonundan başlayarak sonrasında gelen sezonlarda da çok parlayamayışı. :)

Bir de şöyle birşey var. Tekke varken Yattara'nın olmayacak ortalarını gol yapıyordu. Hatırlar mısın bilmem, 1-6'lık Rizespor maçını. Fatih yine acayip bir gol atmıştı. O acayip orta da gitti asist olarak istatistiklere yazıldı mesela. :) İstatistikler bu noktada yanıltıcı olabiliyor işte..

Kafayı takmadım. Aslında taktım bir noktada. Ben iyi performans bekliyorum Yattara'dan. Yapabilir de, biliyorum. Mesela o oyunda olunca farklı bir rahatlık geliyor bana. Adama top yakışıyor. Teknik var. Top ona gidince kasmıyorum kendimi. Yapar çünkü, yapabilir biliyorum. Ama son 4 5 maçtır kursağımda bırakıyor bu hislerimi. Toparlanmalı bence biraz..

Ah evet...Ankaragücü maçında Fatih'e yaptığı asistte gözümün önüne gelmedi değil;)

Cafer Bulur
25.02.2009, 23:46
Hayır o asist Gökhan'a yazılmıştı.

Ankara maçında Yattara topu orta sahada iki kişiden kurtardı,Serkan'a verdi,Serkan'da Gökhan'a düz bir pas verdi o kadar.Bence bu golde asist falan yok.Gol tamamen Gökhan'ın şahsi becerisi.
Golü simdi tekrar izledim.
Serkan orta sahadan topu tasiyor ve gökhan a veriyor,tam bir asist yani.
Yattara ya sahip cikman güzel ama serkan in hakkini yeme.:)

Ömer SEVİNÇ
25.02.2009, 23:52
Bizim taraftarın bir Hüseyin konusunda gözleri kapalı, bir de Yattara konusunda..

AdemTS
26.02.2009, 00:12
Günebakis gazetesi Yattaraya hitab eden cok güzel bir yazi yazmis bugün.. Sizlerle paylasmak istedim:

Iyi dinle Yattara

Sen ki, 2002-2003 sezonunda Trabzonspor’a transferin gerçekleşirken kimsenin bilmediği bir futbolcuydun. Belçika’nın sıradan kulübü Antwerp’ten geldiğinde de birçok kişi sana burun kıvırmıştı hatırlyormusun? Ama topa ayağına ilk aldığın idmandaki enfes hareketlerinle bir anda herkesi şaşkına çevirmiştin. Her teknik direktör seni yedek soyunduruyordu. Ama oyuna girdiğinde, tribünler dalgalanıyor, topu her ayağına aldığında, karşındaki rakiplerin adeta başını döndürüyordun. 5 dakika bile topla dansını izlemek için tüm Türk futbolseverler sabırsızlanıyordu. Yavaş yavaş futbolu öğrettiler sana... Adam takibi yapman, boş alana kaçman gerektiğini yerleştirdiler kafana... Gelirken 175 bin Euro’luk bir futbolcuydun... Ve yıllık 150 bin dolara da ‘evet’ diyebilecek kadar sıradandın. Ama Trabzonspor ile büyüdün. Taraftar seni bağrına basarken, Trabzonspor tarihinde en çok sevilen isimlerinden oldun.

Nereden Nereye Geldin Unutma

Gece hayatın, eşinle kavgaların, bu sevgiyle hep hoş görüldü. Trabzonspor’un yabancı simgelerinden Şota’dan bile çok sevildin. Tüm Türkiye’nin gözdesi oldun. Fenerlisi, G.Saraylısı, Beşiktaşlısı seni izlemek için televizyonlara kilitlendi. Büyüdükçe büyüdün. Sonra Roma, Paris Seint Germaen, Marsilya, Nantes ve hatta Real Madrid’in bile gündemine geldin. Katar’dan astronomik teklif aldın. Bonservis bedelin 10 milyon Euro etmeye başladı. Ama sonra sana bir şeyler oldu. Bir daha eski kimliğini gösteremedin. Bunda belki yönetimin, belki de teknik kadronun tavrı etkilidir. Ya da senin profesyonel futbola bakışındaki sakatlık bugünkü sıradan Yattara’nın nedenidir kim bilir... Ama unutma dün 150 bin dolar için koştuğun Trabzonspor’da bugün 1 milyon 500 bin Euro kazanıyorsun. Büyüdün ve geliştin ama büyüklüğünü göstermenin yolu, sorumluluk duygusuyla hareket etmektir.

Omuzlarda, Coşkulu-Onurlu Git

Ne yazık ki son dönemlerdeki futbolunla sıradanlaştın. 6 yılda simgeleştiğin Trabzonspor’dan bir gün ayrılacaksın. Peki bu kentte ölümsüzleşmek, yıllar sonra bile saygıyla anılmak istemezmisin? Bu kadar büyük sevgiyi gördüğün bir kentten ayrılırken, sıradan bir insan olarak kopuş seni hiç üzmez mi? Geriye dönüş, ‘Keşke’ dememek için işte sana fırsat Yattara... Ligin bitmesine 13 hafta kaldı. Biliyoruz ki bu 13 maçta yıldızlığını gösterdiğinde, Trabzonspor’un önünde hiçbir takım duramaz. İlk sınav Antalyaspor... Nasıl bir futbolcu olduğunu hatırlatma, vefa borcunu ödeme zamanı... Çık ve Yattara gibi oyna ve sonuna kadar devam et... Şampiyonluk kupasını gururla kaldırıp, bu kentte efsaneler arasına yazdır ismini... Gideceksen de, seni hep sevgiyle bağrına basan taraftarların omuzlarında onurla, gururla ve coşkuyla veda et bu kente... Hem de silinmeyecek bir iz bırakarak!

magicyattara
26.02.2009, 00:28
Golü simdi tekrar izledim.
Serkan orta sahadan topu tasiyor ve gökhan a veriyor,tam bir asist yani.
Yattara ya sahip cikman güzel ama serkan in hakkini yeme.:)

Asist anlayışımız farklı.

Yattara'ya sahip çıkmıyorum tüm futbolcularımıza sahip çıkıyorum.

Serkan'ın asistleri Konya maçında.

Tansu Onur Erdoğan
26.02.2009, 01:15
denizlideki zenci bize 2.golü atan yattaradan iyi desem heralde afaroz edilirim :D

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
26.02.2009, 10:45
Yattara'dan bu hafta çok ümitliyim nedense...
Coşturacak hem takımı em bizleri...
Öyle bir his var içimde...

Sen yanıltma Allahım :]

Hüseyin İlkin
26.02.2009, 17:25
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1233-0A3J2Q3A.jpg

Emo91
26.02.2009, 17:32
hade yattara be, artik bir mac kazandir yahu :)
sen iyi futbol oyna gerisi gelir saten....

gökhan ve umuta iyi asitler yapmaya calis, onlar takar saten
hade kocum :)
hade aslanim :)
senin o sari saclarini sevim kara belam!
hade trabzonspor!!!!

Hüseyin İlkin
26.02.2009, 17:38
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1232-2W9H1R2T.jpg

Kaan
26.02.2009, 19:04
Yattara'nın bu hafta neşesi yerinde. :)

Coşar inşallah Antalya maçında. :)

MuratJ
26.02.2009, 19:06
11 de değişmemesi gerekenler tony cale huseyin yattara umut !!!

Kaan
26.02.2009, 19:08
11 de değişmemesi gerekenler tony cale huseyin yattara umut !!!

Song ve Egemen de dahîl. :);)

Özge
26.02.2009, 20:21
Bu hafta susturmanın vakti geldi sanırım Yattara:)

TheCrow
26.02.2009, 23:09
İdman performansı nasıl acaba,takip edebilen arkadaşımız var mı?..

Bu hafta kendine gelmesi lazım artık,son dönemeçlere yaklaştık,iyi bir Yattara çok lazım bize.

Cihan_Şumul
26.02.2009, 23:16
Kalan tüm maçlarımızda her futbolcu gücünün son damlasına kadar sahada galibiyet için savaşmalıdır. Denizli maçındaki gibi mücadele azmi olmayan bir takım görmek istemiyorum. Şampiyonluğa bu kadar yaklaşılmışken, hiçbir futbolcunun sorumluluktan kaçmaması ve takımı için yüreğini sahaya koyması lazım. Futbolcularımız, sırtlarına giydikleri bordo-mavili formanın hakkını vermelidirler. O formayla Avrupa'nın en büyük takımlarını dize getirdik biz. Şimdi bu formayla ligin dibindeki Denizliye yenilme rezaleti yaşattılar bize. Lütfen her futbolcu aklını başına devşirsin. Sahada ortaya koyduğu performansı iyi değerlendirsin. Antalya maçı şampiyonluk için son fırsattır. Bu fırsatı da harcarsanız bunun altından kalkamazsınız...

Erdal
26.02.2009, 23:17
Aferin günebakışa a be :)

Miraç Atalay Çiftçi
26.02.2009, 23:24
Günebakis gazetesi Yattaraya hitab eden cok güzel bir yazi yazmis bugün.. Sizlerle paylasmak istedim:

Iyi dinle Yattara

Sen ki, 2002-2003 sezonunda Trabzonspor’a transferin gerçekleşirken kimsenin bilmediği bir futbolcuydun. Belçika’nın sıradan kulübü Antwerp’ten geldiğinde de birçok kişi sana burun kıvırmıştı hatırlyormusun? Ama topa ayağına ilk aldığın idmandaki enfes hareketlerinle bir anda herkesi şaşkına çevirmiştin. Her teknik direktör seni yedek soyunduruyordu. Ama oyuna girdiğinde, tribünler dalgalanıyor, topu her ayağına aldığında, karşındaki rakiplerin adeta başını döndürüyordun. 5 dakika bile topla dansını izlemek için tüm Türk futbolseverler sabırsızlanıyordu. Yavaş yavaş futbolu öğrettiler sana... Adam takibi yapman, boş alana kaçman gerektiğini yerleştirdiler kafana... Gelirken 175 bin Euro’luk bir futbolcuydun... Ve yıllık 150 bin dolara da ‘evet’ diyebilecek kadar sıradandın. Ama Trabzonspor ile büyüdün. Taraftar seni bağrına basarken, Trabzonspor tarihinde en çok sevilen isimlerinden oldun.

Gece hayatın, eşinle kavgaların, bu sevgiyle hep hoş görüldü. Trabzonspor’un yabancı simgelerinden Şota’dan bile çok sevildin. Tüm Türkiye’nin gözdesi oldun. Fenerlisi, G.Saraylısı, Beşiktaşlısı seni izlemek için televizyonlara kilitlendi. Büyüdükçe büyüdün. Sonra Roma, Paris Seint Germaen, Marsilya, Nantes ve hatta Real Madrid’in bile gündemine geldin. Katar’dan astronomik teklif aldın. Bonservis bedelin 10 milyon Euro etmeye başladı. Ama sonra sana bir şeyler oldu. Bir daha eski kimliğini gösteremedin. Bunda belki yönetimin, belki de teknik kadronun tavrı etkilidir. Ya da senin profesyonel futbola bakışındaki sakatlık bugünkü sıradan Yattara’nın nedenidir kim bilir... Ama unutma dün 150 bin dolar için koştuğun Trabzonspor’da bugün 1 milyon 500 bin Euro kazanıyorsun. Büyüdün ve geliştin ama büyüklüğünü göstermenin yolu, sorumluluk duygusuyla hareket etmektir.

Ne yazık ki son dönemlerdeki futbolunla sıradanlaştın. 6 yılda simgeleştiğin Trabzonspor’dan bir gün ayrılacaksın. Peki bu kentte ölümsüzleşmek, yıllar sonra bile saygıyla anılmak istemezmisin? Bu kadar büyük sevgiyi gördüğün bir kentten ayrılırken, sıradan bir insan olarak kopuş seni hiç üzmez mi? Geriye dönüş, ‘Keşke’ dememek için işte sana fırsat Yattara... Ligin bitmesine 13 hafta kaldı. Biliyoruz ki bu 13 maçta yıldızlığını gösterdiğinde, Trabzonspor’un önünde hiçbir takım duramaz. İlk sınav Antalyaspor... Nasıl bir futbolcu olduğunu hatırlatma, vefa borcunu ödeme zamanı... Çık ve Yattara gibi oyna ve sonuna kadar devam et... Şampiyonluk kupasını gururla kaldırıp, bu kentte efsaneler arasına yazdır ismini... Gideceksen de, seni hep sevgiyle bağrına basan taraftarların omuzlarında onurla, gururla ve coşkuyla veda et bu kente... Hem de silinmeyecek bir iz bırakarak!

İstendiğinde gayet de olumlu ve yapıcı olunabiliyormuş.

Cihan_Şumul
26.02.2009, 23:34
Antalya maçında hücum gücümüzü yüklenecek oyunculardan biri olarak sahada görmek istiyorum kendisini. Umarım Yattara eskisi gibi sorumluluk alan yapısıyla, takım oyununu aksatmadan iyi bir futbol sergiler. Ersun hoca geçen hafta olduğu gibi saçmalamaz umarım. Yattara oyanamayacaksa bile Alanzinho ya değil Barış Memiş e şans verilmelidir. Şu an itibariyle Barış'ın süper lig maçlarına Alanzinho'dan daha hazır olduğunu düşünüyorum.

murat
27.02.2009, 13:05
Herkes oyle konusuyorki zanki bu adam bilerek oynamiyor. Sadece formsuz ve onun icin adam gecmekte zorlaniyor cizgiye inemiyor. Ben futboluna yapilan elestirilere saygi duyuyorum ama digerlerine asla! Yattara bu sezonda bize puan kazandiracaktir.

mkmsas
27.02.2009, 14:28

Iyi dinle Yattara

Yerel medyadan böyle yapıcı ve faydalı bir yaklaşım.. Gözlerim yaşardı.. Hayretler içinde kaldım..

Alkışlar Günebakış'a..

İnşallah yattara'da bu yazıyı okur ve yazının hakkını verir.. O zaman şampiyonluk çok daha kolay olur..

Mustafa Ayazoğlu
27.02.2009, 18:43
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1239-7Q8W4B1I.jpg

Mustafa ÖZDEMİR
27.02.2009, 19:56
bu kızlar da kim

Mustafa ÖZDEMİR
27.02.2009, 19:57
kara belam yap yine yapacağını da şampiyonluğun en büyük adayı olduğumuzu dünya alem görsün

iboandibo
27.02.2009, 20:07
denizlideki zenci bize 2.golü atan yattaradan iyi desem heralde afaroz edilirim :D

güzel adam ama yattara dar alanda çalım atabiliyor o daha geniş alanda yapıyor.biraz da yattaradan kalıplı.kim iyi sorusuna da yattara kendini kanıtlamış biri onu zmanla bi görelim bakalım ne olacak

oguzhann
27.02.2009, 20:26
şu adamı da harcadı ya bu taraftar ona yanarım.bu uşak gibi topçu var midur?geçen sezonlarda milletin keyfi yerindeydi, yattara kraldı ,bu sene adam form düşüklüğü yaşadı yerden yere vuruldu.yazık doğrusu!

Orhan_Gazi
28.02.2009, 02:40
$u bi gercek ki bu adam iki sezondur bizim bildigimiz Yattara degil.

hatice_61
28.02.2009, 13:44
yattara çok değerli bir insandır ona teşekkür etmeliyim beni kırmayım imzalı formasını yolladığı için çok sağol

Samet Yildirim
28.02.2009, 13:48
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1239-7Q8W4B1I.jpg

Yattara da gülüyor:)

Emirhan Makul
28.02.2009, 14:14
Yattara En Son Ki Gine-Kamerun maçında neden kadroya Alınmadı ?

Koray
28.02.2009, 14:25
Denizli'li Bangoura kesti onu Emirhan...

Samet Yildirim
28.02.2009, 14:27
YATTARA en iy zamaninda alinmiyordu zaten...simdik alinmamasi gayet normal ona göre bakarsak

Muhammet
28.02.2009, 14:43
Gine Milli Takımı'nda oynayanlar ondan daha iyi ve yararlı zaten. Normaldir.

Muhammet25
28.02.2009, 17:11
Trabzonspor'a Yaptığı Katkı Tartışılmaz Ama Şahsi Görüşüm Misyonunu Tamamladı Gitmesi Doğru Olacaktır .

ilhan
28.02.2009, 17:13
YATTARA en iy zamaninda alinmiyordu zaten...simdik alinmamasi gayet normal ona göre bakarsak

Şu gerçeği gören insanları seviyorum. Geçen sezon harikalar yaratırken alınmıyordu fakat kadroya giremeyen Jabi her zaman çağırılıyordu. Açıkcası Song ve Sylva dışında Yattara, Faty ve Isaac'in milli takımların olup olmamaları çok umurumda ve ilgi alanımda değil.

Muhammet25
28.02.2009, 17:22
Şu gerçeği gören insanları seviyorum. Geçen sezon harikalar yaratırken alınmıyordu fakat kadroya giremeyen Jabi her zaman çağırılıyordu. Açıkcası Song ve Sylva dışında Yattara, Faty ve Isaac'in milli takımların olup olmamaları çok umurumda ve ilgi alanımda değil.
Evet Oynamayan Jabi Her Maça Çağrılıp 11 de Oynarken Yattaranın Çağrılmaması Hiç Adil Değil .
Yattara'yı Saymazsak İsaac , ve Faty Gelecek senelerde İnanıyorumki Çıkış Yakaladıklarında Milli Takımda Çağrılıp Çağrılmamaları En az Şuan Önemsediimiz gibi Song Ve Sylva kadar Önemli Olacaktır .

Muhammet
28.02.2009, 17:25
Belki Jabi'nin alternatifi ya da ne olursa olsun çağrıldığında daha iyisini yapabilecek bir oyuncu olmadığından Jabi çağrılıyordu sürekli. Hani bizim geçen sene forvette sadece Umut Bulut'la oynamamız gibi. :) ;)

Yattara milli takımında nadiren oynamıştır. En iyi zamanlarında da çağrılmamıştır. Demek ki daha yararlı olan oyuncuları var o bölgede..

Muhammet25
28.02.2009, 17:26
Belki Jabi'nin alternatifi ya da ne olursa olsun çağrıldığında daha iyisini yapabilecek bir oyuncu olmadığından Jabi çağrılıyordu sürekli. Hani bizim geçen sene forvette sadece Umut Bulut'la oynamamız gibi. :) ;)

Yattara milli takımında nadiren oynamıştır. En iyi zamanlarında da çağrılmamıştır. Demek ki daha yararlı olan oyuncuları var o bölgede..
Öyl Gözüküyorki Denizlisporlu Bangoura Şuan Daha Çok Hakediyor:)

ilhan
28.02.2009, 17:37

Ee bu sene neden çağırılmıyor şu her çağırıldığında "daha iyisini yapabilecek" olan Jabi? [Göz kırpma smileyi]

Her şeyi hallettik kaldı milli takımı. Bir kaç haftalık Yattara gündemimiz Gine milli takımı.

- Madem Umut'tan dem vuruyorsun Muhammet şöyle cevap vereyim. Umut hâlen bu takımın forveti ama şu futbola ne verdiği ve futbolu nasıl oynadığını muamma olan Jabi'nin ismini cismini geçtim ruhunu gördüğümüz yok. Elinde alternatif forvette var. Umut neden hâlâ ilk 11'de?

Muhammet25
28.02.2009, 17:42
Yattara Şu 13 Maçta Hiç yoktan Bize % 60 Verim Versinde Milli Takıma Seçilmesin:)

gustavo_colman
28.02.2009, 20:20
Öyl Gözüküyorki Denizlisporlu Bangoura Şuan Daha Çok Hakediyor:)
evet katılııorum ayrıca bangouranın yanında angelovu sene sonunda Trabzonsporumuzda görmeyi çok isterim ( bu haftada ikisi antepi yediler :) )

Hüseyin İlkin
28.02.2009, 21:04
http://www.haber61.net/images/image_gallery/13565.jpg

Emo91
28.02.2009, 21:06
yattara tartisilmaz bir yildiz....
bu sezon hem sakatlik gecirdi hemde transfer hikayeleri kafasini karistirdi!

gelecek sezon yattara eski formuna kavusur!
bekleyin ve görün!

Muhammet
28.02.2009, 21:11
Ee bu sene neden çağırılmıyor şu her çağırıldığında "daha iyisini yapabilecek" olan Jabi? [Göz kırpma smileyi]

Her şeyi hallettik kaldı milli takımı. Bir kaç haftalık Yattara gündemimiz Gine milli takımı.

Yanlış anlaşıldım galiba.

Dedim ki elinde Jabi'den daha iyisi yoktur. Ne kadar formsuz da olsa çağırmak zorundasındır. Umut Bulut örneğini verirken de geçen seneye dayanarak söyledim. Elimizde Ergin vardı. Umut iyi de olsa kötü de olsa formsuz da olsa oynuyordu. Çünkü Ergin bariz bir şekilde daha kötüydü. Gerçi Umut bunu asla kötüye kullanmamıştı sağolsun, hep çalıştı, çabaladı, koştu, mücadele etti. :)

Bu sene daha iyisi çıkmıştır belki Jabi'den, bilmem. Öyle bir ihtimaldir söyledim ben. :)

- Madem Umut'tan dem vuruyorsun Muhammet şöyle cevap vereyim. Umut hâlen bu takımın forveti ama şu futbola ne verdiği ve futbolu nasıl oynadığını muamma olan Jabi'nin ismini cismini geçtim ruhunu gördüğümüz yok. Elinde alternatif forvette var. Umut neden hâlâ ilk 11'de?

Vallahi İlhan, affet beni. Zorladım, zorladım. Bu kısımda ne demek istediğini anlamadım. Hastayım da biraz, ondandır. :o Zahmet olmazsa eğer daha net bir şekilde yazarsan cevap verebilirim. :)

Özge
28.02.2009, 21:15
Milli takıma alını alınmasını düşünenler bir de bizim milli takıma baksınlar.Fatih Terim her hakeden oyuncuyu alıyor mu?Yattara'da iyi oynamıyor ama iyi oynadığı zamanlarda da kadroya giremiyordu.Girdiğinde de oynatılmıyordu.

TSKara61
28.02.2009, 21:17
Bu hafta yine hayal kirikligi yaratacagina adim gibi eminim.

Muhammet
28.02.2009, 21:18
Milli takıma alını alınmasını düşünenler bir de bizim milli takıma baksınlar.Fatih Terim her hakeden oyuncuyu alıyor mu?Yattara'da iyi oynamıyor ama iyi oynadığı zamanlarda da kadroya giremiyordu.Girdiğinde de oynatılmıyordu.

O da var tabi ama Yattara'dan daha yararlı olan oyuncular olduğuna eminim nedense. Yani yararlıdan benim anladığımı anlıyorlarsa tabi. 2 3 çalım, artistik hareket değil de takım oyununa katkı, tam konsantrasyon vs..

Yattara'nın formda olduğu zamanlarında bile, maçlardan koptuğu, başka dünyalara gittiği zamanlar olmuştur hep mesela..

Özge
28.02.2009, 21:23
O da var tabi ama Yattara'dan daha yararlı olan oyuncular olduğuna eminim nedense. Yani yararlıdan benim anladığımı anlıyorlarsa tabi. 2 3 çalım, artistik hareket değil de takım oyununa katkı, tam konsantrasyon vs..

Yattara'nın formda olduğu zamanlarında bile, maçlardan koptuğu, başka dünyalara gittiği zamanlar olmuştur hep mesela..Yattara önceki senelerde bunları yapıyordu.Ama Gine'nin hocası Yattara'yı hiç oynatmadı.Jabi'yi de hiçbir maç yedek soyundurmadı.Jabi'nin ne kadar kötü oynadığını oysaki her maç görüyorduk.Milli takıma alınıp alınmama bence oyuncunun performansına değil hocanın görüşüne kalmış bir şey.

Muhammet
28.02.2009, 21:24
Milli takıma alınıp alınmama bence oyuncunun performansına değil hocanın görüşüne kalmış bir şey.

Olayın son noktası bu. Çok doğru dedin. :ok

Ben de kendi görüşüme göre konuştum aslında. Ben olsam mesela Yattara'yı teknik direktörü olduğum bir takımda oynatmam. Benim görüşüm. :rolleyes:

Özge
28.02.2009, 21:26
Olayın son noktası bu. Çok doğru dedin. :ok

Ben de kendi görüşüme göre konuştum aslında. Ben olsam mesela Yattara'yı teknik direktörü olduğum bir takımda oynatmam. Benim görüşüm. :rolleyes:
Eğer bu sezon oynadığı futbola göreyse bir şey diyemem ama önceki seneler içinde bu görüş varsa itiraz ederim yani:)

magicyattara
28.02.2009, 21:31
Yanlış hatırlamıyorsam;

2006 Afrika Uluslar Kupası'nda çeyrek finali görerek,tarihi başarı yakalayan Gine'de Yattara da vardı.

Hatta elendikleri maçta yedekti:) Ondan öncekilerde oynamıştı.

Muhammet
28.02.2009, 21:33
Eğer bu sezon oynadığı futbola göreyse bir şey diyemem ama önceki seneler içinde bu görüş varsa itiraz ederim yani:)

Genel olarak. :)

Yattara iyi oyuncudur. "iyi"den kastım yeteneklidir, potansiyeli vardır. Ama bunları ne zaman kullanır, ne zaman kullanmaz, ne zaman iyi oynar, ne zaman istekli oynar, ne zaman canını dişine takar hiç belli değil. :cool: Konsantrasyonu hep bir mesele zaten. Ben böyle bir oyuncuyu oynatmam takımımda.

Bu arada belirteyim. Bu "takımım" diye bahsettiğim içine Trabzonspor'u almıyor. :) :p Şöyle ki, eğer takımım şu anki Trabzonspor'sa oynatırım. Ama ilk fırsatta mevkiisine başka oyuncu alırım. ;)

oguzhann
28.02.2009, 21:54
benim anlamadığım süper ligde" imkan olsa yattarayı almak ister misiniz?" sorusuna hayır diyecek takım yokken biz elimizdeki cevherin değerini bilemiyoruz.

Özge
28.02.2009, 22:02
Genel olarak. :)

Yattara iyi oyuncudur. "iyi"den kastım yeteneklidir, potansiyeli vardır. Ama bunları ne zaman kullanır, ne zaman kullanmaz, ne zaman iyi oynar, ne zaman istekli oynar, ne zaman canını dişine takar hiç belli değil. :cool: Konsantrasyonu hep bir mesele zaten. Ben böyle bir oyuncuyu oynatmam takımımda.

Bu arada belirteyim. Bu "takımım" diye bahsettiğim içine Trabzonspor'u almıyor. :) :p Şöyle ki, eğer takımım şu anki Trabzonspor'sa oynatırım. Ama ilk fırsatta mevkiisine başka oyuncu alırım. ;)
Önceki senelerdeki performansıyla milli takımda oynamayı hakerdiyordu bence.Ben de Yattara nasıl olursa olsun kadromda çıkarmam.Hiç oynamasa bile başında 2 oyuncu duruyor ve kişi eksiltmiş oluyor.Neyse yarın güveniyorum Yattara'ya özlenen Yattara geri dönecek:)

futbalski60
28.02.2009, 22:10
Yattara sorumluluk almalı bakın Alex'e gemisini nasıl taşıyor.Bu işin sadece yetenekle olmadığını artık anlamalı, bir an önce kendine gelmeli yoksa böyle devam ederse bu arenada kaybolur gider.

Ömer SEVİNÇ
28.02.2009, 22:18
Denizlili Bangoura her maçta böyle oynuyorsa ben de Gine milli takımı hocası olsam onu oynatırdım. Ama Yattara da mutlaka yedek kulübemde oturur.

Sümeyye Şahin
28.02.2009, 22:25
antalya maçında yine ümitliyim yattaradan her an patlama yapıcak gibi...

ApoCaN28
28.02.2009, 22:31
Artık oyna bea...

Great White
28.02.2009, 22:33
Yanlış hatırlamıyorsam;

2006 Afrika Uluslar Kupası'nda çeyrek finali görerek,tarihi başarı yakalayan Gine'de Yattara da vardı.

Hatta elendikleri maçta yedekti:) Ondan öncekilerde oynamıştı.

Evet hocam, aynen doğru hatırlıyorsun..

Grup maçlarında Yattara' nın asistleriyle galip geldiler ve 3 maçta da Yattara direkt oynamıştı..

Ancak çeyrek finalde hocalarının aklına her ne halt geldiyse Yattara' yı takımdan kesiverdi ve o maçı kaybederek elendiler..

Yattara oynasaydı ne olurdu bilemeyiz tabii ki ama şu bir gerçek ki bu adam ile uğraşan tüm hocaların kaderinde çuvallamak var:)

OLCAY ÇAKIR
28.02.2009, 22:36
Antalya'nın güzel havası Yattara'y la uyumlu..

Alihan Ertürk
28.02.2009, 22:43
Yattara eski günlerindeki gibi oynasa bizi tek başına şampiyon yapar şu ligde.Büyü mü yapıldı ne sahada yok :(