PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Yattara

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

suat kalkan
16.02.2009, 17:21
Seni tebrik ediyorum sevgili renkdaşım,, işte en somut haliyle anlatmışsın yattara çıkınca neler olduğunu ki bunlar sadece bu sezonki örnekler. ama tabi bu tarz somut şeyler de koysan bi anlam ifade etmiyor bazılarının gözünde, sen bunları diyeceksin, ben bunları diyecem ama çıkıp yine "yattara oyunda kaldı da ne oluyor" dencek.
şu yazdıkların sadece bütün konuyu tamamen özetleyen ve konuyu kapatacak nitelikte ve değerde bir yazı. buna karşı gelecek kişi de yattaranın yerine girenleri her maç saysa ve girdikten sonra onun o maçta ne yaptığını saysa tabii eğer bulabilirse konu daha sağlıklı bir şekilde yürümüş olacak. "yattara çıksın" demek en kolayı, iyi çıksın da o çıktıktan sonra ne farkediyor ? gol yiyoruz birtek, yada gol yemekten beter oluyoruz, saç döküyoruz ekran başında.

Yattara Katar'a gideceği gündemdeyken; onun yerine oynayan İsaac gayet başarılı maçlar çıkarıyordu. Ne zaman geri döndü onuda bitirdi .Yukarıda iyi istatistikler çıkarmışsında bunlar boş şeyler.Bu adam takıma ihanet etmekte ama hala arkasında bu kadar destek var. Biraz fazla para lafı duydumu her türlü huzursuzluğu çıkaran şımarık çoçuk gibi davranan ,menfaati için her şeyi mübah sayan bir tip .Bize verdiği ne 5 yılda kocaman bir hiç.Bırakacaksın kadro dışı vereceksin para cezasını bak nasıl düzeliyor o zaman.

İlker ToSun
16.02.2009, 17:25
Yattara Katar'a gideceği gündemdeyken; onun yerine oynayan İsaac gayet başarılı maçlar çıkarıyordu. Ne zaman geri döndü onuda bitirdi .Yukarıda iyi istatistikler çıkarmışsında bunlar boş şeyler.Bu adam takıma ihanet etmekte ama hala arkasında bu kadar destek var. Biraz fazla para lafı duydumu her türlü huzursuzluğu çıkaran şımarık çoçuk gibi davranan ,menfaati için her şeyi mübah sayan bir tip .Bize verdiği ne 5 yılda kocaman bir hiç.Bırakacaksın kadro dışı vereceksin para cezasını bak nasıl düzeliyor o zaman.

ısaac i siyah gördünüz diye yattaranın alternatifi sanmayın, ısaac sağ açık değil bir kere. ısaac umut veya gökhan ın yedeği.
bu adam bu takımda senelerce yıllık bir "araba" parasına oynadı, biraz vefalı olun, bu adam bu takımdan yeni yeni para kazanmaya başladı. yattara para için satacak olsaydı bizi çoktan satardı, elinde bu imkan vardı. bir adamı eleştireceksenizde eleştirilecek yanından eleştirin yanlış örnekler vermeyin.

Cafer Bulur
16.02.2009, 17:34
Suna katilirim,yattara nin yerine oyuna giren oyuncu isaac olmamalidir diyenlere.
Dün yattara nin yerine oyuna girmesi gereken oyuncu bana göre serkan di.
Isaac de bir forvet oldugundan baski yedigimiz bölümlerin devam etmesi normaldir.
Ama yattara cikti onun yüzünden gol yedik iddialari gercege dayanmiyor.

suat kalkan
16.02.2009, 17:42
ısaac i siyah gördünüz diye yattaranın alternatifi sanmayın, ısaac sağ açık değil bir kere. ısaac umut veya gökhan ın yedeği.
bu adam bu takımda senelerce yıllık bir "araba" parasına oynadı, biraz vefalı olun, bu adam bu takımdan yeni yeni para kazanmaya başladı. yattara para için satacak olsaydı bizi çoktan satardı, elinde bu imkan vardı. bir adamı eleştireceksenizde eleştirilecek yanından eleştirin yanlış örnekler vermeyin.

ben takımı tutuyorum yattarayı değil 30 yıl öncede trabzonluydum şimdide yattaranın özel taftarı değil.Nasıl bu insanlar onu başının üstünde taşıyorsa o da artık hakkını versin.

turphan
16.02.2009, 17:43
Şu karattığım yere dikkat..
Aynen öyle işte Cafer abi...
Bide derlerki Yattara sahada olduğu zaman rakip takımın bekleri ileri çıkamaz...
Valla dün İ.Üzülmez'in kaça kere atağa çıktığını bindirme yaptığını unuttum...

Beşiktaş'ın iki İbrahim'i de kanatlarımız sayesinde sezonun en ii futbolunu oynadılar...

TheCrow
16.02.2009, 17:43

Ne zaman imkan vardı,kim istedi de gitmedi?..

Cafer Bulur
16.02.2009, 17:56
Beşiktaş'ın iki İbrahim'i de kanatlarımız sayesinde sezonun en ii futbolunu oynadılar...
Roberto carlos da son 1 senenin en etkili futbolunu oynadi bizim macta.
Yattara rakip bekleri cikarmiyorsa neden her takim 4 forvetle oynamiyor,anlasilir gibi degil.
Öyle ya bu durumda savunma cakili kalirdi ve ileri cikamazdi...:)

Tanju
16.02.2009, 18:18
Onu bunu bırakın Yattara yazın youtube'a izleyin birkaç video ve sonra düşünün, ne oldu bu adama böyle?

Cafer Bulur
16.02.2009, 18:22
Onu bunu bırakın Yattara yazın youtube'a izleyin birkaç video ve sonra düşünün, ne oldu bu adama böyle?
Ne oldugu belli.
Katar dan gelen teklif sonrasi akli karisti ve o gündür kendisini tam olarak maclara veremiyor.
Ilk baslarda sorumluluktan dahi kaciyordu.
Simdi ise gayret var ama netice yok.Olacaga da benzemiyor.

Tanju
16.02.2009, 18:27
Ben oynamıyor diye sinirleniyorum ama Yattara içinde üzülüyorum, eskisi gibi rahat adam geçemiyor, ne oldi sağa böyle?

denizgrsy
16.02.2009, 18:38
Trabzonspor yattara dan ibaret değildir , bu nedenle alınan iyi yada kötü sonuçlar ile yattarayı ilişkilendirmek çok anlamsız ve diğer futbolculara karşı sorumsuzca olur .

bu takım sezon başında yattara olmadan sanırım 4 maç kazandı.o dönemde de yerine ISSAC oynadı . takımın son dakikalarda bocalaması yada maçın zora girmesi yattaranın oyundan alınmasıyla alakalı bir durum değil , bu Trabzonspor'un uzun yıllardır üzerinden atamadığı bir fobi , tıpkı 1996 da ki fb maçında sergiledikleri gibi.

yattara mükemmel yetenek ancak olsada olur olmasada . ancak bir umut , bir song olmassa olmaz !

geçmiş senelerde avrupa kupalarında en kritik maçlarda o na en ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda takımı yalnız bıraktı . en başta dediğim gibi ; lig boyunca 34 maçın en fazla 5 tanesinde adam gibi top oynar gerçek kabiliyetlerini gösterir ,geri kalan 29 maçta yatar ! ben bu çakal zihniyetten sıkıldım !

Sadri Başkanın da dediği gibi : '' kimse Trabzonspor dan büyük değildir , ne hali varsa görsün ''

el_conquistador
16.02.2009, 18:41
Ben de zaten Hoca' yı eleştiriyorum..

Tutsun Yattara' yı hiç kadroya almasın, bu yaptığı hamlelerden bence daha mantıklıdır..

Zira en azından bir fikri ya da başkaca bir sistemi olduğunu düşünürüm kendi adıma;)

Simdi hocamiza sistemsiz veya fikirsiz mi demek istiyorsun? Sen dün Selcuk'un mac icinde Yattara'ya kac kere kizdi gördün mü? Sana en az üc pozisyon sayarim! Yattara, Yaatara bir yere kadar. Her zaman önde olan takim'dir. 20 macta bir iyi oynayacak diye, herseyine tahammül'mü edecegiz bunun? Dün Ibrahim Üzülmez kadar oynayamadi ya.

Great White
16.02.2009, 18:45
Simdi hocamiza sistemsiz veya fikirsiz mi demek istiyorsun? Sen dün Selcuk'un mac icinde Yattara'ya kac kere kizdi gördün mü? Sana en az üc pozisyon sayarim! Yattara, Yaatara bir yere kadar. Her zaman önde olan takim'dir. 20 macta bir iyi oynayacak diye, herseyine tahammül'mü edecegiz bunun? Dün Ibrahim Üzülmez kadar oynayamadi ya.

Sen hala Yattara' da mısın:))

Bak hemen yukarıda bir çetele tuttum. Bir tek Eomer alıntı yaparak cevap verebilme zahmetinde bulundu..

Hadi bir zahmet sen de bir uğraş da söz konusu maçlarda yaşadığımız mucizevi tesadüflere biraz anlam kazandır;)

Bu arada Ersun Hoca ile ilgili de bir itirazın varsa Ersun Yanal ile istikrar başlığına çuval dolusu yorum yazdım..

Oraya buyur edelim seni:)

el_conquistador
16.02.2009, 18:54
Sen hala Yattara' da mısın:))

Bak hemen yukarıda bir çetele tuttum. Bir tek Eomer alıntı yaparak cevap verebilme zahmetinde bulundu..

Hadi bir zahmet sen de bir uğraş da söz konusu maçlarda yaşadığımız mucizevi tesadüflere biraz anlam kazandır;)

Bu arada Ersun Hoca ile ilgili de bir itirazın varsa Ersun Yanal ile istikrar başlığına çuval dolusu yorum yazdım..

Oraya buyur edelim seni:)

Bursa, Besiktas macinda yedigimiz golleri Yattara degisikligine bagladigin icin, bu mantikta düsünebildigin icin seni ciddiye almaya zorlanirim. Yok birde Fenerbahce macinda son dakikada o degisiklik yüzünden atak yedik diyebiliyorsun. Cok komige kaciyor bunlar ya. Her mac sonunda hep tek boyutlu elestiri yapiyorsun. Yok Yattara-Promise, yok Yattara-Promise. Bütün sezon boyunca adam iki gol atti, birisi penaltidan (onuda hatirlatayim, Colman'in elinden topu alarak), bir tanede ortasi sayesinde gol attik, oda dagilmis IBB defansina. Baska ne yapti, kocaman bir sifir. Ben dün buraya yazdim, ben BJK'yi iki sene önce tek basina yenen Yattara'yi istiyorum, adamlarin üstüne gitmeye korkan Yattara'yi degil. Takima, takim oyununa ne kadar zarar veriyor ya. Hele bir mac icinde 22 kisi var, üc hakem var, maci belirleyen onlarca, yüzlerce, hatta binlerce faktör var, sen oturmusun hep durmadan Yattara, Yattara, Yattara. Bravo, vallahi bravo!!!

Great White
16.02.2009, 19:03
el_conquistador

Ben kendi adıma tartışmaya değer bulmadığım, ciddiye almadığım ve hatta komik bulduğum hiçbir yorumdan alıntı yapmam, uzaktan bile olsa cevap dahi vermem..

Ama bir yorumda itiraz edebileceğim şeyler varsa ve bu yorum tartışmaya değer bir içerik taşıyorsa alıntımı yapar ve madde madde cevap veririm..

Benim burada yazdıklarım ayet değil sonuçta; tamamen kendi fikirlerimden ibaret.

Senin ya da bir başkasının bana katılmasına ya da destek vermesine inan ki pek de fazla ihtiyaç duymuyorum. Hatta bu şekilde düşünen son kişi ben olsam da bu değişmez emin ol..

Bu arada "Yattara-Promise" muhabbetini tekrarlayan kişi ben değilim Ersun Hoca. Ben sadece dile getiriyorum, hepsi bu..

Bir rahatsızlığın varsa git onu sıkıştır biraz da:))

mkmsas
16.02.2009, 19:26
Yattara böyle oynamaya devam ettikçe, oyundan çıkarılacaktır, çıkarılması son derece yerinde kararlar olacaktır..

Bütün bir sezondur, geçmiş sezonların yüzü suyu hürmetine, kapasitesinin hatrına, ha bu maçta patladı ha bu maçta patlayacak diye bekliyoruz.. Ancak değil bir patlama bir umut kıvılcımı bile göremiyorum kendi adıma.. Aksine öykü bir tükeniş hikayesine, hazin bir sona doğru yol alıyor maalesef..

@Great White

Hocam, Yattara değişikliklerinin somut anlamda takıma kaybettirdiği puan sizin çıkardığınız istatistiklerde bile sadece 3 olarak gözüküyor..

Birisi ilk yarıdaki Bursa maçı.. Son dakikada körün gözüne sokar gibi ofsayt ile atılan bir gol..

Diğeri dün geceki Beşiktaş maçı ve orada kaybedilen 2 puan...

Diğer maçlardaki değerlendirmeleriniz tamamen subjektif görüşler olup, karşı görüşler hemen o maçların ardından forumda zaten tartışılmıştı.. Zaten o noktada, sabaha kadar tartışsak kimse fikrini değiştirmez..

Yattara'nın lig boyunca oynadığı 16 karşılaşma var.. Bunların sadece bir tanesinde 90 dakikayı tamamlayabilmiş..

İki maça sonradan dahil olmuş ki bunların biri sizin örnek verdiğiniz gibi İBB maçı.. Diğeri ise 3-0 yenildiğimiz Gese maçı..

Bu iki maçı değerlendirme dışı tutarsak, oynadığı 14 lig maçının 13'ün de oyundan çıkmış bir oyuncu var. Bu 13 maçta Yattara oyun çıktıktan sonra yediğimiz gollerle kaybedilen sadece 3 puan var ki birisi net ofsayt bir gol, diğeri dün akşam ki maç..

Buradan hareketle Yattara değişikliklerinden sonra takımın ezildiği ve buna bağlı olarak puan kayıpları yaşadığı tespitinize katılmıyorum...

Son derece fanatik bir Yattara hayranı olarak, ölüsünün bile sahada kalması gerektiği fikrine transfer hikayesine kadar koşulsuz inanan biri olarak bunları yazıyorum.. Bu anlamda Yattara konusunda fikrini değiştiren çok taraftarımız olduğunu düşünüyorum..

Burada suç, şu ana kadar YAttara'ya en fazla şansı veren Ersun Hoca'da değil, Yattara'nın kendisinde aranmalıdır, kanaatimce..

Aldemir
16.02.2009, 19:26
Konu ticari sanki.
Ersun Yanal'ı ilkeleri olan bir teknik adam diye bilirim.
Yattara konusunda inancını yitirdiğine de eminim.
Çok uğraşı onunla.
Olmadı, olmuyor, olmayacak.
Ersun Hoca bunu biliyor
İlkeleri gereği normal koşullardaonu ilk 11'e almaz.
Çünkü hocanın olmaz ise olmazı samimiyettir.
Bu varsa uğraş verir.
Bunun olmadığını anladı.
Şu durumda ilkelerinden ödün veriyor onu oynatmakla.
Tahmin ediyorum konu ticari.
İnancını yitirdiği bu adama 10 milyon euro fiyat biçilmiş.
Trabzon yönetimi Yattara'yı 10 olmazsa bile buna yakın fiyata satma olasılığını seviyor.
Hocamız bunu biliyor.
Oynatmazsa değeri çok düşecek.
Ve hocamız;
Yönetimin planları ile kendi ilkeleri arasında kalmış gibi.
Kanımca konu bu gibi.
Ticari.....

Great White
16.02.2009, 19:39
Mkmsas

Bursa, Hacettepe, Fenerbahçe maçlarında yediğimiz baskıyı görmezden geliyorsan ya da bunu inanılmaz bir tesadüfler silsilesine bağlıyorsan, dediğin gibi sabaha kadar tartışsak faydasız..

Bu arada Fortis Kupası BJK maçının son 15 dakikasını da hatırlatırım..

Kaldı ki her şeyi matematiksel değerlendirmek doğru değil. Yüz kere yazdım. Bu klişeleşmiş değişiklikler takıma zarardan fazlaca en ufak bir fayda getirmediği gibi oyunsal anlamda da futbolumuzu inanılmaz bir şekilde paralize oluyor..

Benim vurgulamaya çalıştığım durumun özü şu aslında..

Ersun Hoca Yattara' yı gerçekten samimi olarak kazanmayı düşünüyorsa onu en az 3 maç üst üste performansına bakmaksızın 90 dakika oynatacak..

Hiçbir futbolcu, hele hele takımda yıldız statüsüne sahip hiçbir oyuncu her maç en geç 75 nci dakikada bir şekilde oyundan alınacağından emin bir ruh haliyle katkı sağlayamaz..

Hele ki sen bir TD olarak bu değişikliklerin hiçbirisinden olumlu sonuç alamıyorsan Yattara' yı oynamadan kahraman bile yapmaya davet çıkarırsın..

Şu ana dek Ersun Hoca bir iki zayıf rakip hariç hemen hemen hiçbir maçı bir TD hamlesiyle geri getiremedi ama bir çok maçı sonradan rakibe teslim etti maalesef..

Bir kaç kere de Yattara' yı sonuna dek sahada tutarak maç kaybetsin, ondan sonra gerekirse 18' e bile almasın, sorun değil kendi adıma;)

Ama bu şekilde devam ederek sürekli çuvallamaya devam ederse haklı olan taraf hak etmemiş bile olsa gene Yattara olacak..

İlker ToSun
16.02.2009, 19:49
"Yattara oyundan çıkarılmaz" diyenler net bir şekilde gerekçeler ortaya koyuyo, tek tek maç örnekleri veriyor ama onlar "Yattaraspor" lu oluyor,
"Yattara oyundan çıkarılır" diyenler ise yattara eski yattara değil, yattara oyundan çıkartılır diyor, trabzonspor yattaradan ibaret değil diyor da arkadaşlar devamlı aynı konu etrafında dönüp durduğumuzun farkına varalım.
Ben, çoğunuzun deyimiyle bir "yattaraspor" lu olarak yattarayı eleştirenlere sadece şunu diyorum,
Bizler de farkındayız yattara çok kötü oynuyo, bizler de farkındayız yattara korkak oynamaya başladı, bizler de farkındayız yattara sorumluluk almaktan kaçıyor, ama kendinize şunu bir sorun neden eskiden bunları yapan adam şimdi yapamaz hale geldi. Katar entrikalarıyla yattaranın tüm motivasyonu elinden alındı, takıma döndü bu seferde takım içindeki konumu elinden alındı. Eskiden her duran top yattaranınken şimdi maşallah herkes her topa gidiyor yattaraya sıra gelmiyor. bu tip adamlar sorumluluk verdikçe oynatılır, bunlar özel tip futbolculardır. bu tip oyuncular "oynamaz" , "oynatılır". Sizler adama verdiğiniz bütün sorumlulukları ondan geri alırsanız adamın özgüvenini düşürürsünüz. Trabzonspor teknik heyeti bu konuda yanlış davranıyor.
Ancak sizlere gelince hadi bizler yıllardır klasikleşmiş lafı ediyoruz yattaranın ölüsü bile çıkmaz diyoruz da biz lafımızın altını dolduruyoruz, burda maçlar söyleyip örnekleri ortaya koyuyoruz, sizler de çıkın bakalım yattaranın yerine girenin, oyuna girdikten sonra oyunu nasıl değiştirdiğini örnekleyen maçları sıralayın da bi görelim ya. sizin kabul edemediğiniz şey şu "EVET YATTARA KÖTÜ, AMA BU TAKIMIN YEDEK KULÜBESİNDE YATTARANIN BU HALİNDEN DAHA İYİ BİR SAĞ AÇIK YOK. YATTARA İYİ BİR ALTERNATİFİNİN OLDUĞU KADRODA BU FORMUYLA OYNAYAMAZ, AMA BU KADRODA OYNAR."
Burada daha iyi olması için ne yapılması gerektiği tartışılacağına oynamasın da ne olursa olsun kabul ettirilmeye çalışılıyor, bizim yedek kulübesinde adam gibi bir sağ açık oyuncusu var da biz mi bilmiyoruz acaba?

Hüseyin İlkin
16.02.2009, 19:53
Yattara'nın her maç klasikleşmiş değişikliklerine bende katılmıyorum , tıpkı İspanya'da Aragones'in Torres takıntısına benziyor hatta diyebilirim . Soner abinin verdiği bilgiler ortada . Yattara'nın kötü oynadığı açık ama Yattara-Isaac değişikliğinin bir şey getirmediği daha da açık .

ApoCaN28
16.02.2009, 19:56
Hani bu adam sahada olunca rakip bek çıkamıyodu...
Kusura bakmasın kimse ama artık verimsiz...
Umarım iyileşir...

Ali Yerlikaya
16.02.2009, 19:56
Yattaranin ne yapmaya calisdigini bir türlü anliyamiyorum birilerinin sabrinimi deniyor yoksa bi derdimi var anlamis degilim. Bu is böyle devam yürümez, suanda ama onu kesicek bi eleman olmadigindan yine ona sabretmeliyiz.
Bu sezon tek olumlu yönü rakip bekinin cikislarini bi nebze azalttigidir yoksa hic bi katkisi yok maalesef.

mkmsas
16.02.2009, 19:59
Great White

Açıkcası Bursa maçında baskı yediğimizi düşünmüyorum.. Yediğimiz gol çok net bir ofsayttı.. Ondan da öte ofsayt neredeyse yarı alan çizgisinde gerçekleşti ve o sırada yarı alanımızda sadece 2 Bursaspor'lu oyuncu vardı.. Benim oyun anlayışımda bu baskı yediğimizden gelen bir golden ziyade, baskı yaptığımız esnada gelen bir kontradan yenmiş bir goldür..

Hacettepe maçı için aksi yönde bir şey söylemeyeceğim. Orada sana hak veriyorum..

Fenerbahçe maçına gelirsek son dakikada gelen şutlar, bir baskıdan ziyade, bana göre bir kornerin bir türlü uzaklaştırılmaması sonucu oluştu ki belirttiğim gibi bu konuda orta yolu bulmamız biraz zor..

Fortis maçını maalesef sadece 10 dakikasını izleyebildiğim için hem oyunun bütünü hem de sonu için bir değerlendirme yapamayacağım. Önceki mesajımda da bu nedenle ordaki değerlendirmeni es geçmiştim.

Yattara'yı kazanma konusuna gelince..

Yukarıdaki mesajımda belirttiğim gibi Yattara lig boyunca sadece bir tek 90 dakika tamamlamış. Ancak lilk yarının son dört maçında Kayseri, Kocaeli,Sivas ve Eskişehir maçlarında sırası ile 89-90-88-88 dakika oyunda kalmış..

Bu senin belirttiğin üç 90 dakika şartını yerine getirmese de ona çok yakın bir samimiyet tablosudur bence...

Şu an itibari ile Yattara özlediğimiz performansına ulaşma ihtimalinden gittikçe uzaklaşıyor bence..

Sonuç olarak Trabzonspor'un başarısı için bize çok daha iyi bir Yattara gerekiyor.. Bunun yolu nereden geçiyorsa Ersun Hoca o yolu bulmalıdır..

TheCrow
16.02.2009, 20:23
Evet Great,Bursa maçında baskı yemedik,tam tersine bastırırken kontraataktan ve bariz ofsayttan gol yedik,zaten kalan saniyelerde de gidip gol de attık ama 2 metre ofsaytı göremeyen hakemler 2 milimetre ofsaytı görebildi.Verdiğin bilgi yanıltıcı,Bursa maçında baskı filan yemedik,baskı kurduğumuz için kontra yedik,yine de gittik peşine verilmeyen bir gol attık.

Kupadaki bjk maçında ise 75 dakika o kadar çok koştuk ki,bütün takım yoruldu,bunu gören ve maç boyunca sabit duran bjk da üzerimize geldi.

Bir de Yattara 90 dakika sahada kalsın diyorsunuz da,bu adam 90 dakika boyunca sadece ayakta dursa bile adım atamaz hale gelir,bırak koşmayı...

Şu anda son ihtiyacımız olan şey takım oyunu oynamayan (oynayamayan değil,oynamayan) bir futbolcu.

Egemen
16.02.2009, 20:28
yattaranın sahada durması da kenarda durması da mesele :) bunu Ersun hoca bile çözemiyoken biz burada hiç bişe çözemeyiz :)

Great White
16.02.2009, 20:34
Yazılması gerekenlerden fazlasını bile yazdım şu birkaç itiraz yazılarının hatırına:)

Bursa maçının sonlarına doğru maç 1-1 devam ediyorken kendi taraftarı tarafından adeta dövülmeye başlanmış, tamamen abandone olmuş, kendi sahasından çıkmakta aciz bir takımın söz konusu malum değişiklikten sonra bir anda şaha kalktığını, ardı ardına 3 pozisyon birden girdiğini ve bunlardan bir tanesinde de golü attığını siz gör(e)mediyseniz ben zorla gösteremem artık bu saatten sonra..

Zaten bu müdahale yapıldıktan sonra bir anda nasıl oluyorsa artık biz takım halinde yorulup bitap düşerken, rakip ise adeta doping yemiş gibi galeyana geliveriyor:))

Ama doğru ya. Bunların alayı birden mucizevi birer tesadüf;)

Selametle..

KUTADGU
16.02.2009, 20:37
Özkan Sümer'in "yıldızlı" vecizesinin gölgesinde unutulan çok daha manalı bir Yattara vecizesi daha vardır.

"Hem rakip takımlar için hem de kendi takımı için tam bir başbelasıdır"

Ne yazık ki, ilerleyen zamanlarda sadece bizim takıma yöneldi bu vecizenin doğruluğu.

Üzülüyorum, sonra da boş ver diyorum.

Nasıl olsa Yattara hep kahraman olarak kalacak.

Alihan Ertürk
16.02.2009, 20:38
sezon sonu 5-6 milyon €-$ hangi para cinsinden olursa olsun iyi bir teklif gelmesi halinde satılması gerekiyor artık.Kafa olarak bitmiş artık yattara , Trabzon'dan kopmuş :(

Erdal
16.02.2009, 20:42
Vallahi Soner, girmeyeyim topa diyorum girmeyeyim diyorum ama ortaya atıveriyorsun... Allah aşkına, ya da her neye inanıyorsan onun aşkına Bursa maçında kontrataktan yenilen bir golü, ( üstelik ofsayt) golden önce veya sonra rakibin yakalandığı bir ofsaytı nasıl "baskı" olarak nitelendirebiliyorsun şaşırıyorum. Cümbür cemaat yerleşmişiz rakip sahaya kontraya yakalanmaktan daha tabi ne olabilirki? Aslında şaşırıyorum dedim ya yazdıklarına itiraf edeyim şaşırmıyorum hakkında suizan yapıyorum. Soner in derdi takım ya da Yattara değil dediklerinde haklı çıkmak diyorum. Yalan yok tam da böyle düşünüyorum....

Serdar A
16.02.2009, 20:48
sezon sonu 5-6 milyon €-$ hangi para cinsinden olursa olsun iyi bir teklif gelmesi halinde satılması gerekiyor artık.Kafa olarak bitmiş artık yattara , Trabzon'dan kopmuş :(

Yattara satıldığı gün kadro içinde yerini dolduracak bir alternatif yoksa ve bonservis geliriyle yeni bir sağ açık alınacağını düşünüyorsanız , onunla ilişkili bütün problemlerin bir anda yok olacağı yanılgısına düşmeyin .

poetricus
16.02.2009, 20:48
Bu başlık da yakında Hüseyin başlığına dönüşür.
Benden söylemesi.
Pardon, dönüşmüş bile.

Kazım Uzunboy
16.02.2009, 20:50
Böyle giderse Yattara kendini de batıracak bizide..

Great White
16.02.2009, 20:52
Erdal Hocam, illa da topa gireceksen kora kor girmeni tavsiye ederim:)

Öyle Hüseyinvari bir şekilde uzaktan uzağa değil;)

Ersun Yanal ile istikrar başlığında konu hakkında detaylıca yazdım yazacaklarımı..

İtirazı olan arkadaşlar oradan devam ederlerse daha iyi olacak..

Zira benim asıl derdim Yattara değil, Ersun Hoca' nın bazı müdahaleleri..

Yattara-Isaac müdahalesini sen hala bu takım için faydalı görüyorsan sen inan bence istediğin şeye;)

İlker ToSun
16.02.2009, 20:54
Great White isimli arkadaşımız kendi tuttuğu istatistiklerle maçları sıraladı, yattara çıkınca neler olduğunu anlattı. Ona karşı çıkanlar da yattaranın yerine girenlerin girdikten sonra ne yaptıklarını yazsalarda bi okusak.

Fatih
16.02.2009, 20:56
Soner abi topa basalım biraz .:)

Yattara-İsaac değişikliğini baştan beri yanlış buldum.

Yattara'nın alternatifi İsaac değil Barış olmalı eğer değilse neden kadroda?

TheCrow
16.02.2009, 21:01
Great White isimli arkadaşımız kendi tuttuğu istatistiklerle maçları sıraladı, yattara çıkınca neler olduğunu anlattı. Ona karşı çıkanlar da yattaranın yerine girenlerin girdikten sonra ne yaptıklarını yazsalarda bi okusak.

Ben,o bilgilerin temel alınarak sağlıklı bir önermede bulunulabileceğine inanmıyorum.Hüseyin'in oynadığı maçlarda takım 20 maçta sadece 2 kere yenildi,o zaman "Hüseyin muhteşem bir ön liberodur" diyebilir miyiz?..Kaldı ki o listedeki pek çok şeye katılmadığımızı da belirttik.Bursa maçında baskı yememiz gibi,fener maçında baskı yememiz gibi,yok öyle bir şey.Hatta son bjk maçında bile Yattara çıkmadan önce de baskı yiyorduk,hiçbir şey değişmedi.

Great White
16.02.2009, 21:02
Soruyu anlayamadım ki Fatih?

Daha doğrusu niyetini bile anlayamadım:))

İtiraz anlamında mı yoksa bana destek mahiyetinde mi sordun bu soruyu??

Ona göre cevap vereyim:p;)

Crow hala baskı yemiyoruz diyor yahu:S

Ben ve beraberimde maçı izlediğim güruhun alayı birden paranoyak demek ki:))

Emre ÖZTÜRK
16.02.2009, 21:03
ula yattara sene sonuna kadar en az üç maç kazandırman lazım bize yoksa seni affetmeyeceğiz.Artık kendini toplama zamanı geldide geçiyor bile.

Erdal
16.02.2009, 21:07
Yahu öyle istatistik olurmu? Ne istatistiği ( Allah'tan Soner istatistik demiyor). Yazdıklarını okudum. Tekrar takrar okudum. Sonra da düşündüm. Mesela az önce Uğur Meleke dedi ki Roberto Carlos Trabzon maçında özelilkle ilk yarı (İLK YARI) sezonun en iyi maçını çıkardı....Ben de öyle hatırlıyorum. Dün maçın başından sonuna ne oldu diye düşünüyorum. Serkan ın oyuna dahlinden sonra baskıyı kırdık gerçeği geliyor aklıma....İbrahim Üzülmez en iyi oyununu aynı Yattara var iken oynadı...Bütün bunlar tartışılır eyvallah. Bak ben kendi yazdıklarıma tartışılır diyorum. Sen kendi yazdıklarını mutlak doğru olarak yansıtıyorsun. Üstelik bütün bunları ben yazsam kabul edilebilir bir yanı var. Mesela ben inanırım bir kişinin hatrına,duasına maç kazanılacağına...Mesela ben desemki Yattara çıkıyor çocuk çıkarken çok üzülüyor onun ahına gol yiyoruz....Üç aşağı beş yukarı böyle bakıyorum hayata ve futbola ve dolayısıyla yazdıklarım anlamlı olur. Ama biliyorum ki Soner hayata ve futbola böyle bakmıyor. Rasyonel bakıyor...

Öztürk Adem
Ah be adamım sende bır ayar tutturamadın gıttı:D

Muhammet
Fener maçında Yattara çıktıktan sonra baskı yediğimiz düşüncesine ben de katılıyorum.

Bursa maçında öyle bir durum görmedim ama. Bursa'nın çok eksik oyuncusu vardı. 80 dakika defans yapmışlardı bize. Attıkları ikinci gol ayrı bir hikaye zaten.

Bjk maçında zaten baskı yiyorduk.

TheCrow
16.02.2009, 21:09
Bursa maçının son dakikalarında baskı kuran bizdik,yani bunun nesini tartışıyoruz anlamıyorum ki,yediğimiz golde Song dahil herkes karşı sahada yahu...Peşine gittik gol attık zaten,başka başka maçlar mı izledik biz?..Yani bir takım baskı yerken nasıl 2 metre ofsayttan gol yeyip sonra da rakibin 11 adamı kendi ceza sahasına çekilmişken 10 kişiyle giderek tartışmalı bir şekilde verilmeyen bir gol atar?..

Fener maçını da yazmışım,özür dilerim.Ben o maçın özetini dahi izleyemedim yurtdışındaydım:)
Ama Bursa maçını izledim,çok net de hatırlıyorum...

KUTADGU
16.02.2009, 21:09

Bizim bu konularda böyle istatistiki donanımlarımız yok açıkcası.

Ama ben mesela çok merak ediyorum.
Yattara'nın bu seneki istatistikleri nelerdir acaba?

Aldığı süre sayısı, attığı gol sayısı, attırdığı gol sayısı, falan fişman.
Gerçekten merak ediyorum.

Great White
16.02.2009, 21:10
Neyse arkadaşlar, ben yemeğimi yiyip bir de DVD koyup izleyeceğim:)

Daha sonra bir ara uğrar, uygun şekilde cevaplarımı veririm artık..

Bu günlük bu kadar yeter benim için..

Erdal Hocam.. Hayata değil, futbola bakışımız önemli.. En azından burada;)

Erdal
16.02.2009, 21:14
Hayat fena halde futbola benzer be Soner...Tecrübe ile sabit inan bana :)

TheCrow
16.02.2009, 21:15
Yattara'nın bu sene sahada toplam koştuğu metre sayısı ne kadardır mesela?..Ya da Türkiye ve dünya liglerinde bu sene kaleciler hariç ondan daha az koşan futbolcu var mıdır?..Bu lükse sahip başka bir futbolcu var mıdır?..

Turan Bebek
16.02.2009, 21:18
Valla kendi bilir...iyi oynayıp bu takımı şampiyon yaparsa önce kendisi kazanır. Avrupa'da üst düzey takımlara gider. bize de para kazandırır. Böyle oynamaya devam ederse, Ersun Hoca'nın hakkında vereceği kararı sonuna kadar desteklerim. Aklını başına almalı...100 bin Euroya oynarken şimdi 1 milyon Euroya oynuyor. Bu devran hep böyle dönmez, tribün tersine bir dönerse....ikimize de yazık olur ama önce ona olur.

ilhan
16.02.2009, 21:18
Hüseyin'in şöyle bir savunulma mekanizması var. "Madem bu kadar kötü Ersun Yanal neden oynatıyor?" Peki ya aynı şey Yattara için geçersiz mi ?

Erdal
16.02.2009, 21:19
Yattara'nın bu sene sahada toplam koştuğu metre sayısı ne kadardır mesela?..Ya da Türkiye ve dünya liglerinde bu sene kaleciler hariç ondan daha az koşan futbolcu var mıdır?..Bu lükse sahip başka bir futbolcu var mıdır?..

Aslında gayret ediyor. Ama yetmiyor. Güçsüz bu çok açık..Kendine yani gücüne güvenen bir Yattara o pozisyonda Kaleciyi karşısına alır öyle verirdi Gökhan a topu...Hatta vermezdi bile :)...Yattara önümüzdeki sene kadroda olmayacak muhtemelen. Ama bu ondan bu sene azami verim almamıza mani değil...Üstelik hem onun bize hem bizim ona borcumuz var...Ödeşiriz sezon sonuna kadar...

Erdal
16.02.2009, 21:21
Hüseyin'in şöyle bir savunulma mekanizması var. "Madem bu kadar kötü Ersun Yanal neden oynatıyor?" Peki ya aynı şey Yattara için geçersiz mi ?

Neden 11 çıktığını tartışmıyoruz İlhan...Kaldı ki maç boyunca 3 pozisyonumuz var ikisinde Yattara var. İnkar eden çarpılır :)

ilhan
16.02.2009, 21:23
Erdal abi,

Yattara bildiğimiz Yattara değil. Bunu inkar etmiyorum. Ya 90 dakika sahada tut ya da sonradan oyuna sok ne olacaksa olsun görelim yani. Ama Allah rızası için Yattara-Isaac değil Yattara-Barış, Yattara-Serkan, Yattara-Göksu gibi değişiklikler olsun.

İlker ToSun
16.02.2009, 21:25
yattarayı eleştirenler o zaman bir de çıksın "şu ondan daha iyi oynar sağ açıkta, sağ açıkta bundan önce de girdiğinde şunları yapmıştı" desin eyvallah diyeyim ama benim karşıma gelip sadece yattara kötü ( ki buna bende son derece katılıyorum ) diyip oynamasın denirse bunun ciddiye alınacak tek bir tarafı yok. bunu diyenler ondan daha yararlı olduklarını düşündükleri futbolcunun adlarını da söylerlerse onu tartışırız, ben bu en kötü yattara bile yedeklerden daha etkili gerekçesiyle oyundan çıkmaz diyorum biri de gelip hayır şu sağ açıkta yattaradan daha iyi olur derse daha sağlıklı tartışacağımızı düşünüyorum. ama hala daha "yattara eskisi gibi mi oynuyor" "yattara ne yapıyor oynarken" denirse bu yorumları üzülerek de olsa maksatlı bulurum. sizler alternatifi sunun ki, bizim tezimizin antitezini ortaya koyunki bundan bir sentez çıkartalım. çünkü antitez yoksa tez doğrudur. bunu unutmayalım.

Erdal
16.02.2009, 21:27
Erdal abi,

Yattara bildiğimiz Yattara değil. Bunu inkar etmiyorum. Ya 90 dakika sahada tut ya da sonradan oyuna sok ne olacaksa olsun görelim yani. Ama Allah rızası için Yattara-Isaac değil Yattara-Barış, Yattara-Serkan, Yattara-Göksu gibi değişiklikler olsun.

İlhan bu da tartışılır. Issac i oyuna sokarken Konya maçını düşündü hoca...Bende aynısını düşündüm:)...Ama olmadı....Tahminimi söylüyorum; hoca 4-3-3 oynayacak seneye...Bu ne Barış ne de Yattara ile olur...Ama iyi bir Issac ile olur...

Mollasalihoğlu
16.02.2009, 21:29
yattarayı eleştirenler o zaman bir de çıksın "şu ondan daha iyi oynar sağ açıkta, sağ açıkta bundan önce de girdiğinde şunları yapmıştı" desin eyvallah diyeyim ama benim karşıma gelip sadece yattara kötü ( ki buna bende son derece katılıyorum ) diyip oynamasın denirse bunun ciddiye alınacak tek bir tarafı yok. bunu diyenler ondan daha yararlı olduklarını düşündükleri futbolcunun adlarını da söylerlerse onu tartışırız, ben bu en kötü yattara bile yedeklerden daha etkili gerekçesiyle oyundan çıkmaz diyorum biri de gelip hayır şu sağ açıkta yattaradan daha iyi olur derse daha sağlıklı tartışacağımızı düşünüyorum. ama hala daha "yattara eskisi gibi mi oynuyor" "yattara ne yapıyor oynarken" denirse bu yorumları üzülerek de olsa maksatlı bulurum. sizler alternatifi sunun ki, bizim tezimizin antitezini ortaya koyunki bundan bir sentez çıkartalım. çünkü antitez yoksa tez doğrudur. bunu unutmayalım.

şu an ki yattara'dan serkan %100 garantili biçimde daha iyi oynar.. aksini iddia edebiliyor musun??

ilhan
16.02.2009, 21:30
Erdal Abi,

Isaac o maçta sonradan girmedi. :)

Anıl Caner
16.02.2009, 21:31
İlhan bu da tartışılır. Issac i oyuna sokarken Konya maçını düşündü hoca...Bende aynısını düşündüm:)...Ama olmadı....Tahminimi söylüyorum; hoca 4-3-3 oynayacak seneye...Bu ne Barış ne de Yattara ile olur...Ama iyi bir Issac ile olur...

Abi ben seneye isaac'in takımda kalmasına ihtimal vermiyorum.

İlker ToSun
16.02.2009, 21:33
OFLEE 61,

serkan ı sağ açık oynatmanın hiçbir akla uygun yanı olduğunu düşünmüyorum genel anlamıyla futbol düşüncem de ama illa da yattara olmayacaksa ne yazıkki bu kadroda o mevkide oynamaya en yakın oyuncu o. ama sağ açıkta, bekteki kadar iyi olacağını düşünmüyorum. ki bu yattaradan bile daha iyi olabileceğini sanmıyorum, çünkü kanat oyuncusunun 1 numaralı özelliği topu ayağında iyi sürüp adam geçebilmesi ve çizgiye inebilmesidir. yattara her ne kadar eskisi kadar verimli yapmasa da bunları, her ne kadar bir maçta 2 yada 3 defa yapsa da serkan ın onu dahi yapamayacağını düşünüyorum.

Fatih
16.02.2009, 21:34
Yattara'nın çıkmasından sonra Bjk biraz daha fazla gelmişse o kanattan bu Yattara'nın mahareti değil Ersun Hocanın marifetidir.O kanattan çok açık veriyosan Tayfun'un önüne en az onun kadar koşan Serkan'ı koy dimi.

Mollasalihoğlu
16.02.2009, 21:35
serkan ı sağ açık oynatmanın hiçbir akla uygun yanı olduğunu düşünmüyorum genel anlamıyla futbol düşüncem de ama illa da yattara olmayacaksa ne yazıkki bu kadroda o mevkide oynamaya en yakın oyuncu o. ama sağ açıkta, bekteki kadar iyi olacağını düşünmüyorum. ki bu yattaradan bile daha iyi olabileceğini sanmıyorum, çünkü kanat oyuncusunun 1 numaralı özelliği topu ayağında iyi sürüp adam geçebilmesi ve çizgiye inebilmesidir. yattara her ne kadar eskisi kadar verimli yapmasa da bunları, her ne kadar bir maçta 2 yada 3 defa yapsa da serkan ın onu dahi yapamayacağını düşünüyorum.

serkan bir maçta yattara'nın tüm sezonda kapacağı kadar top kapabilir ama..

yattara ise bu sezon senin yapabilir dediklerinden sadece 1 gol 2 asist (ya da tam tersi bilmiyorum yazmıştı arkadaşlar, o kadar) yapmış..

mantıklı değil mi o zaman???

benim demek istediğim, Yattara kesilmeli değil.. Benim demek istediğim, bu Yattara Yattara değil.. Bence her maç bir umut diyor Ersun Hoca oynatıyor..Her maçta da hayal kırıklığı.. Çoğunluğun da dediği gibi, yedek kalmasında fayda var 1-2 maç..

Arif Timurcioğlu
16.02.2009, 21:39
Eski günlerini çok özledim bu halini hiç sevmiyorum.

İlker ToSun
16.02.2009, 21:41
serkan bir maçta yattara'nın tüm sezonda kapacağı kadar top kapabilir ama..

yattara ise bu sezon senin yapabilir dediklerinden sadece 1 gol 2 asist (ya da tam tersi bilmiyorum yazmıştı arkadaşlar, o kadar) yapmış..

mantıklı değil mi o zaman???

benim demek istediğim, Yattara kesilmeli değil.. Benim demek istediğim, bu Yattara Yattara değil.. Bence her maç bir umut diyor Ersun Hoca oynatıyor..Her maçta da hayal kırıklığı.. Çoğunluğun da dediği gibi, yedek kalmasında fayda var 1-2 maç..

bu yattara yattara değil diyorsun ve haklısın,
ama şunu senin de biliyor olman lazım belki sen öyle düşünmüyor da olabilirsin ama sonuçta yattara "yıldız" oyuncudur. kendi tarzındaki her futbolcu gibi yattarayı da kulübeyle adam edemezsin. heleki yattara çoğu afrikalı gibi profesyonel ruhu eksik bir adam. amatör ruhla top oynayan bir adam. biz 5 senedir onun bu yanının faydasını da zararını da gördük. yattarayı kazanmanın tek yolunun ona sorumluluk vermek olduğunu düşünüyorum. sezonun ilk 2 haftası, her duran topun başında tek olan ve "kaptan" olan bir yattara vardı ki o haftalarda ne kadar şahane top oynadı. şu an hala daha kaptanlığı var ama saha içindeki tüm sorumlulukları ondan alındı. duran topa vurmaya sırası gelmiyor bir türlü. ve bunların onda bir özgüven kaybına neden olduğunu düşünüyorum. o yüzden bence ersun hoca böyle devam edeceğine ya ziya hoca gibi son 20 dk futbolcusu yapsın onu yada ona en azından 2 maç 90 dk sabretsin. ama böle 11 de başlayıp 70. dk da kör değneğini bellediği gibi çıkartarak yattarayı kazanabileceğini sanmıyorum ama tabii bu benim görüşüm.

Erdal
16.02.2009, 21:44
İlhan, kaçak güreşiyorsun gibime geliyor:) Anıl klişe olacak ama süper lig ilk yılında verimli olamamış ama sonraki yıldızlaşmış futbolcularıyla meşhur...

Mollasalihoğlu
16.02.2009, 21:44
bu yattara yattara değil diyorsun ve haklısın,
ama şunu senin de biliyor olman lazım belki sen öyle düşünmüyor da olabilirsin ama sonuçta yattara "yıldız" oyuncudur. kendi tarzındaki her futbolcu gibi yattarayı da kulübeyle adam edemezsin. heleki yattara çoğu afrikalı gibi profesyonel ruhu eksik bir adam. amatör ruhla top oynayan bir adam. biz 5 senedir onun bu yanının faydasını da zararını da gördük. yattarayı kazanmanın tek yolunun ona sorumluluk vermek olduğunu düşünüyorum. sezonun ilk 2 haftası, her duran topun başında tek olan ve "kaptan" olan bir yattara vardı ki o haftalarda ne kadar şahane top oynadı. şu an hala daha kaptanlığı var ama saha içindeki tüm sorumlulukları ondan alındı. duran topa vurmaya sırası gelmiyor bir türlü. ve bunların onda bir özgüven kaybına neden olduğunu düşünüyorum. o yüzden bence ersun hoca böyle devam edeceğine ya ziya hoca gibi son 20 dk futbolvusu yapsın onu yada ona en azından 2 maç 90 dk sabretsin. ama böle 11 de başlayıp 70. dk da kör değneğini bellediği gibi çıkartarak yattarayı kazanabileceğini sanmıyorum ama tabii bu benim görüşüm.
tamam kardeşim düzelecekse 2 maç 90 dk sabretsin..

ama adam haftalardır 70'er dk sabrediyor.. kötü oynadığı maçların son 20 dk'sında oyundan çıktı diye tavır yapacaksa hepimizin sevgilisi yattara, şampiyonluk yolunda gerek yok ona yani..

ilhan
16.02.2009, 21:47
Neden kaçak güreşeyim Erdal abi? Isaac sonradan girip hangi maçın seyrini değiştirdi? Ha şimdi Ankaragücü maçında girdi faul yaptırdı diye biri alıntı yapar. Ben de derim ki o faul yaptırmadı O'na faul yaptılar. Orada Isaac değil başkası olsa sanki faul yapmayacaklardı. :)

Yattara gibi adamlar 1 dakika belki 1 saniyede skora katkı yapacak meziyete sahip futbolcular. Dünkü maçta bu kötü performansını savunmak için demiyorum bunu, her maç 90 dakika sabredilmemesine karşı yazıyorum. İstikrarlı halde kötü oynuyorsa Yattara 2 hafta keceksin takımdan. Hem burnunu sürteceksin hem de yoluna devam edeceksin. Ama her hafta ikinci yarının hemen başında oyundan almayacaksın.

Uğur Cira
16.02.2009, 21:47
yattara ne eski güce ne de eski ruha sahip.Barış memiş ve göksu gibi yetenekli oyuncularımız var.yattaradan her maçta "bu maçta eskisi gibi oynayacak" gibi umutlarla izleyip ,hüsran olmaktan bıktım.Topu alıp koşmuyor bile.bence trabzonsporu kafasında bitirmiş.

ersun hoca kral (!) yattarayı sürakli motive etmek yerine oyunun belli bölümlerinde şans verip barış memiş , göksu gibi oyuncuları yetiştirmeli..
ingiltere liglerine bakın.arsenalin kadrosunun yaş ortalamasına bakın 21 veya 22

bu oyunculara nasıl güvenip ingiltere ligi gibi zor bir ligte şans veriliyor.
sakın bana oradaki oyuncular çok kaliteli demeyin. barış olsun göksu olsun çok kaliteli oyuncular. ben buna inanıyorum.
oyuncular kulubede değil maçlarda tecrübe kazanır...

İlker ToSun
16.02.2009, 21:49
tamam kardeşim düzelecekse 2 maç 90 dk sabretsin..

ama adam haftalardır 70'er dk sabrediyor.. kötü oynadığı maçların son 20 dk'sında oyundan çıktı diye tavır yapacaksa hepimizin sevgilisi yattara, şampiyonluk yolunda gerek yok ona yani..

o tavrında bir saygısızlık olduğunu düşünmüyorum, başka takımların oyuncuları çıkarken neler yapıyor, hatta o tepkisini oynama hevesinin bir yansıması olarak olumlu açıdan bile ele almak mümkün olabilir.
yattara geldiğinden beri şampiyonluğa en yakın olduğumuz sezon ve yattaranın en kötü sezonunda bunu yaşıyoruz maalesef. asıl bizim bu sene iyi bir yattaraya ihtiyacımız var ama hem o hem teknik heyet bunun farkında değil.
öbür konuya gelince de 3 maç 70 er dk oynayacağına, 2 maç 90 ar dakika oynamasının kazanılması için daha optimum olduğu kanısındayım.

Anıl Caner
16.02.2009, 21:57
İlhan, kaçak güreşiyorsun gibime geliyor:) Anıl klişe olacak ama süper lig ilk yılında verimli olamamış ama sonraki yıldızlaşmış futbolcularıyla meşhur...

Verimle alakası yok.8 yabancımız var. boffin, bruls gibi isimler eklenecek.

en az 2 tane dışarı yollamalıyız. Hadi boffini gene kiralık verdik, bir oyuncuyu da olur da yükselirse karadenizspor'a verdik. yeni transfer yapma şansımız yok.

Aynı kadroyla avrupa kupalarına gideceğimizi sanmıyorum. gitsek benim için problem yok da gene başkan transferler yapacaktır.

bu durumda 2 tane yabancı gidebilir. birisi inşallah başlığında olduğumuz arkadaştır, diğeri de isaac olur.

Hüdai Pervaneli
16.02.2009, 21:58
Verimle alakası yok.8 yabancımız var. boffin, bruls gibi isimler eklenecek.

en az 2 tane dışarı yollamalıyız. Hadi boffini gene kiralık verdik, bir oyuncuyu da olur da yükselirse karadenizspor'a verdik. yeni transfer yapma şansımız yok.

Aynı kadroyla avrupa kupalarına gideceğimizi sanmıyorum. gitsek benim için problem yok da gene başkan transferler yapacaktır.

bu durumda 2 tane yabancı gidebilir. birisi inşallah başlığında olduğumuz arkadaştır, diğeri de isaac olur.

Yattara dan En son hangi macda verim aldik ?

Sana katiliyorum Anil Ama Brüls un kalmasi gerek bu takimda

Anıl Caner
16.02.2009, 22:03
Yattara dan En son hangi macda verim aldik ?

Sana katiliyorum Anil Ama Brüls un kalmasi gerek bu takimda

Bruls gider demedim zaten. Seneye 10 yabancımız olacak, ikisini gönderme durumunda olacağız her halükarda. Birisi kaleci boffin olacak bu aşikar, diğeri de muhtemelen papy olur. Ama bu iki oyuncuyu gönderdiğimiz zaman bile 8 yabancımız oluyor. Bunların 7sini kadroya yazabiliyoruz, birisi yedek kalıyor, birisi 18'in dışında.
Sylva,Cale,Song,colman,Isaac,Yattara,Bruls,Papy,Bo ffin,Alanzinho

Papy ve Boffin'i kiraladık diyelim tekrar.

elde var 8.Bu 8 oyuncunun birisi neredeyse hiç kadroya girmeyecek.

Yeni transfer de yapamayacağız.

Ben en az 1, muhtemelen 2 oyuncunun gönderileceğini düşünüyorum.

Bunlar da Yattara ve Isaac olmalıdır kanımca. (Isaac'i çok severim)

magicyattara
16.02.2009, 22:16
2 yıl önceydi galiba,sancılı bir dönemdi üstelik ve oynamayan eleştirilen bir Yattara vardı yine,

Denizli deplasmanıydı 3-1 den 3-3 e gelen bir maç vardı.90. dakikada o ana kadar hiç bir şey yapmadığı iddia edilen Yattara topu alıyor sağ kanattan Umut'un önüne bırakıyor 90+3 Umut boş kaleye gönderiyor 4-3 kazanıyoruz.

Yattara sahada varsa değil kendi taraftarı,rakip taraftar bile ondan gol bekler.
Çünkü bunu defalarca göstermiştir tüm "futbolsever"lere.

Ben şahsen maçın son dakikası dahil Yattara'dan,Gökhan'dan gol beklerim,asist beklerim.

Bu tür adamlara fazla karışmayacaksın,bir geçemez,iki geçemez üçüncü de geçer maçı alırsın.Bu tür yıldız futbolcuları takım arkadaşları da idare etmeyi bilmelidir.

Yattara zannedilenden çok daha akıllı bir oyuncu bana göre,90 dakika sahada kalmalı bundan sonra.

Bu yıl çok mu kötü oynuyor bence hayır.
Bir çok maçta asistleri vardı golle sonuçlanmadı.

Fatih
16.02.2009, 22:33
Çok kötü oynamak bile bir çaba gerektirir.

Yattara onu dahi yapmıyor.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
16.02.2009, 22:42
Biz yamyamız..
Hüseyin bitti, Umut bitti, Gökhan bitti şimdi sıra Yattara'da...

Mollasalihoğlu
16.02.2009, 23:22
Biz yamyamız..
Hüseyin bitti, Umut bitti, Gökhan bitti şimdi sıra Yattara'da...

O zaman titresin kendine gelsin be abi..Bir hafta değil iki hafta değil.. En son ankarada canlı izledim a.gücü maçı, o gün bugün izlediğim adam benim bildiğim Yattara değil..

TolgaTopçu61
16.02.2009, 23:32
Yattara'nin yerine oyuna giren Isaac sanki Yattara'dan daha mi iyi oynadi?
Yattara'nin bu hali suanki Isaac'i ikiye katlar,peki Yattara oynamasin diyenler onun yerine kime oynatir,merak ettim...
Hepimiz biliyoruz ki gercek Yattara bu degil,neymis Üzülmez'i birkez bile calimlayamadi,uzun zaman önce degil daha iki-üc hafta önce ayni Yattara Carlos'u yerle bir etmisti,hatirlatayim dedim...Bence Yattara herzaman ilk onbir de oynatilmali...

Mollasalihoğlu
16.02.2009, 23:33
Yattara'nin bu hali suanki Isaac'i ikiye katlar,peki Yattara oynamasin diyenler onun yerine kime oynatir,merak ettim...
Hepimiz biliyoruz ki gercek Yattara bu degil,neymis Üzülmez'i birkez bile calimlayamadi,uzun zaman önce degil daha iki-üc hafta önce ayni Yattara Carlos'u yerle bir etmisti,hatirlatayim dedim...Bence Yattara herzaman ilk onbir de oynatilmali...

oku 2-3 sayfa geriden be kardeşim..

herkesin var bazı fikirleri.. sence de kötü oyununa rağmen devam etmelidir olabilir.. ama kötü oynadığı konusunda hemfikiriz kötü olan da bu maalesef..

Cafer Bulur
16.02.2009, 23:37
Ben mi yanlis maci izledim acaba?
O macta carlos yattara ya üstünlük kurmustu ve hatta fb de hic yapamadigi kadar bindirmeler yapmisti.
Yattara varken rakip bekler cikamiyor görüsü cok subjektif kaliyor.Gayet iyi de cikiyorlar ve hatta gol dahi attiriyorlar.

TolgaTopçu61
16.02.2009, 23:41
oku 2-3 sayfa geriden be kardeşim..

herkesin var bazı fikirleri.. sence de kötü oyununa rağmen devam etmelidir olabilir.. ama kötü oynadığı konusunda hemfikiriz kötü olan da bu maalesef..
Yattara suan kötü,evet ama yedegi varsa buyursun oynatilsin,maalesef yedegi yok...Yedegi de olmadan Yattara her hafta yerinde olacaktir...
Simdi kötü diye,herzaman kötü oynayacak diye bir kural yoktur...Mutlaka bir mac kendisine gelecektir...
Her oyuncunun bir kötü gidisi olacakdir,cok normaldir bu Insallah Yattara bu formsuzluktan en yakin zaman da kurtulur...

İlker ToSun
16.02.2009, 23:44
Yattara suan kötü,evet ama yedegi varsa buyursun oynatilsin,maalesef yedegi yok...Yedegi de olmadan Yattara her hafta yerinde olacaktir...
Simdi kötü diye,herzaman kötü oynayacak diye bir kural yoktur...Mutlaka bir mac kendisine gelecektir...
Her oyuncunun bir kötü gidisi olacakdir,cok normaldir bu Insallah Yattara bu formsuzluktan en yakin zaman da kurtulur...

aynen katılıyorum, zaten yattaranın ölüsü bile 90 dk sahada kalır dememizin nedeni yedeğinin olmayışı.

Cafer Bulur
16.02.2009, 23:45
Bu sezon yattara nin yaptigi hatalardan gol dahi yedigimiz maclar oldu ama orasi ayri bir konu...
Aklima gelen maclar g.antep maci ve kayseri macidir.
Hücumda hic katki yapmadigi yetmezmis gibi kaptirdigi toplarla basimiza cok sorunlar acti yattara.
Simdi bunu söyledim diye yattara düsmani ilan edilmem an meselesi...

TolgaTopçu61
16.02.2009, 23:48
Ben mi yanlis maci izledim acaba?
O macta carlos yattara ya üstünlük kurmustu ve hatta fb de hic yapamadigi kadar bindirmeler yapmisti.
Yattara varken rakip bekler cikamiyor görüsü cok subjektif kaliyor.Gayet iyi de cikiyorlar ve hatta gol dahi attiriyorlar.
Birkac olumlu hareketi vardi,Carlos o mac fb formasi ile en iyi macini oynamisti,ama Yattara biraz hirs yapmisti,ve dünkü mactan daha iyi oynamisti...
Yattara varken bekler ileri cikmiyor söylemine ben fazla katilmiyorum,bekler istedigi zaman cikar istedigi zaman geride kalir,bunun Yattara ile alakasi yoktur...
Genede diyorum Yattara en kisa zaman da formuna yaklasacakdir...

Great White
16.02.2009, 23:56

Yahu bırak be Cafer:)

Yattara' nın Katar macerası esnasında buralara döktüğün hem de futbol dışı eleştiriler içeren, kişisel tarzda yapmış olduğun onca suçlamaların ve hemen her başlıkta Yattara' ya karşı gösterdiğin sert tavrını bilmesek senin özeleştirel bir yaklaşım gösterdiğini sanacağım:D

Sen Yattara' nın 5 kişiyi geçip de çizgiye inerek show yaptığı maçlarda bile adamın takım oyunu oynamadığını, defans yapmadığını ve kendisine oynadığını buralarda sayfa sayfa yazarken şimdi mi senin Yattara' ya sempati duymanı bekleyeceğiz?

Zaten beğenmek zorunda da değilsin ama açık yüreklilikle de söyle yani. Bak ben Hüseyin' i bu takımda istemediğimi her fırsatta gerekçeleriyle birlikte söylüyorum. Hem de kıvırmadan, dolandırmadan, apaçık bir şekilde:)

magicyattara
16.02.2009, 23:56
Bu sezon yattara nin yaptigi hatalardan gol dahi yedigimiz maclar oldu ama orasi ayri bir konu...
Aklima gelen maclar g.antep maci ve kayseri macidir.
Hücumda hic katki yapmadigi yetmezmis gibi kaptirdigi toplarla basimiza cok sorunlar acti yattara.

Yattara takıntını,yaşadığın ülkenin sistematik yapısına bağlıyorum.

Mollasalihoğlu
16.02.2009, 23:57

nasıl yok yedeği..
aynı taktiği sol açık ile oynarsın alanziho olur
direkt oraya koyarsın serkan olur
çok zorlarsan isaac olur..

olur da olur...

ersun hocanın ısrarının sebebi de yedeğinin olmaması değil, yattarayı kazanmamız halinde eşi benzerinin olmaması..

ama yattara bunun farkında mı..

euro kurundan ne kadar haberdar ise o kadar bence..

magicyattara
17.02.2009, 00:01
nasıl yok yedeği..

olur da olur...

ersun hocanın ısrarının sebebi de yedeğinin olmaması değil, yattarayı kazanmamız halinde eşi benzerinin olmaması..

Güldürdün beni gece vakti.

Bence Serkan olsun,

İsaac'te fena olmaz hani,yok yok Tayfun olsun.:D

Mollasalihoğlu
17.02.2009, 00:04
Güldürdün beni gece vakti.

Bence Serkan olsun,

İsaac'te fena olmaz hani,yok yok Tayfun olsun.:D

ben seni güldürdüm allah da beni güldürse de Yattara Yattara gibi oynasa..
kimse bizim deli ibo ne maymun etti sizin adamı demese..
ligin 20. haftasında 1 gol 2 asist benzeri bir tablo olmasa..
serkan bir maçta 3 asist yapmasa,aynı 3 asisti isaac gol atmamış olsa..
eskiden benzer toplarla kaleci dahil herkesi geçen yattara ayağından top çıkarmak için fırsat aramasa..
hüseyin gerrard olsa..

güldürse kısaca yani..

TolgaTopçu61
17.02.2009, 00:05
nasıl yok yedeği..

olur da olur...

Bence ne Serkan,ne Isaac nede Alanzinho Yattaranin yerini alamaz...
Ersun hoca dogrusunu yapiyor bence,Yattara bunun farkina en yakin zamanda varicaktir ...Ve eski Yattara da olmasa daha iyi bir Yattara izleyecegimizden eminim ben...

Onur Civelek61
17.02.2009, 00:06
Yedeğe çekilse daha iyi olur.Yani şimdilik yanlış anlamayın.Kendine çeki düzen versin sonradan oyuna girsin.Formanın garanti olmadığını anlasın istiyorum sadece...

magicyattara
17.02.2009, 00:08
ben seni güldürdüm allah da beni güldürse de Yattara Yattara gibi oynasa..
kimse bizim deli ibo ne maymun etti sizin adamı demese..
ligin 20. haftasında 1 gol 2 asist benzeri bir tablo olmasa..
serkan bir maçta 3 asist yapmasa,aynı 3 asisti isaac gol atmamış olsa..
eskiden benzer toplarla kaleci dahil herkesi geçen yattara ayağından top çıkarmak için fırsat aramasa..
hüseyin gerrard olsa..

güldürse kısaca yani..

Deli İbo'nun Sümüklü Böcek'ten ne farkı vardı dün akşam.

Bir pozisyonda Yattara'dan top alabilmek için topun üstüne bile yattı.Hakeme dua etsin.
Öyle sol ayaklıları gördükçe midem bulanıyor.
Çakma sol.

Mollasalihoğlu
17.02.2009, 00:09
Deli İbo'nun Sümüklü Böcek'ten ne farkı vardı dün akşam.

Bir pozisyonda Yattara'dan top alabilmek için topun üstüne bile yattı.Hakeme dua etsin.
Öyle sol ayaklıları gördükçe midem bulanıyor.
Çakma sol.
gol ve asist sayısından,
transfer haberlerinden sonraki formundan,
oyundan çıkarken ki tavrından vs.
haber ver..

madem alıntı yaptın değiştirme konuyu..

M.S.SOFU
17.02.2009, 00:17
.....peki Yattara oynamasin diyenler onun yerine kime oynatir,merak ettim...
....
barışı oynatırdım ben olsam ya da serkanı...

magicyattara
17.02.2009, 00:28
gol ve asist sayısından,
transfer haberlerinden sonraki formundan,
oyundan çıkarken ki tavrından vs.
haber ver..

madem alıntı yaptın değiştirme konuyu..

Hahahahaha

Asist dediğin nedir mesela?

Yattara'nın Ankara maçında Gökhan'a kestiği top asist sayılır mı?

Veya ilk yarıda ki Ankaragücü maçında yine Gökhan'a kestiği fakat Gökhan'ın sağ ayağıyla ıskalamasıyla topun sol ayağına çarpıp Selçuk'un önüne düşmesi ve gelen golde asistin Gökhan'a yazılması..

Sadece Kocaeli maçında 4 asisti var.
Ne diyosun hocam sen yahu maçları doğru dürüst izleyelim lütfen.

Mollasalihoğlu
17.02.2009, 00:32
Hahahahaha

Asist dediğin nedir mesela?

Yattara'nın Ankara maçında Gökhan'a kestiği top asist sayılır mı?

Veya ilk yarıda ki Ankaragücü maçında yine Gökhan'a kestiği fakat Gökhan'ın sağ ayağıyla ıskalamasıyla topun sol ayağına çarpıp Selçuk'un önüne düşmesi ve gelen golde asistin Gökhan'a yazılması..

Sadece Kocaeli maçında 4 asisti var.
Ne diyosun hocam sen yahu maçları doğru dürüst izleyelim lütfen.

heheehehe
ahahahaha
uhuhuhuhu vb efektler dediklerinin etkisini arttırmıyor bende kardeşim..

ben bir asist izlemiştim mesela, a.akerde bir a.gücü maçıydı..kalede orkun vardı, f.tekke atmıştı golü, yattara'nın asistinde.. bunu yapabilen bir yetenek, şu anki durumu ortada..

neyin mücadelesini verdiğini anlamadım hakikaten..

çok mu zor yattara gerçek yattaradan çok uzak şu an demek??

Cafer Bulur
17.02.2009, 00:42
Yahu bırak be Cafer:)

Yattara' nın Katar macerası esnasında buralara döktüğün hem de futbol dışı eleştiriler içeren, kişisel tarzda yapmış olduğun onca suçlamaların ve hemen her başlıkta Yattara' ya karşı gösterdiğin sert tavrını bilmesek senin özeleştirel bir yaklaşım gösterdiğini sanacağım:D

Sen Yattara' nın 5 kişiyi geçip de çizgiye inerek show yaptığı maçlarda bile adamın takım oyunu oynamadığını, defans yapmadığını ve kendisine oynadığını buralarda sayfa sayfa yazarken şimdi mi senin Yattara' ya sempati duymanı bekleyeceğiz?

Zaten beğenmek zorunda da değilsin ama açık yüreklilikle de söyle yani. Bak ben Hüseyin' i bu takımda istemediğimi her fırsatta gerekçeleriyle birlikte söylüyorum. Hem de kıvırmadan, dolandırmadan, apaçık bir şekilde:)
Bunu dogru söyledin bak, tebrik ederim seni.
Ben su anki yattarayi sezon sonundan sonra bu takimda görmek istemiyorum.
Zaten su anki yattara bu takimda her zaman oynamalidir diyenler varsa ancak yattara hayrani olabilirler.
Ben bu sekil düsünenlerden degilim.
Kim aldigi paranin hakkini veriyorsa kalmali.Digerleriyle yollar ayrilmali,ismi kim olursa olsun.

Cafer Bulur
17.02.2009, 00:45
Yattara takıntını,yaşadığın ülkenin sistematik yapısına bağlıyorum.
Yok daha neler,neler....
Almanya da yasiyorum ama almanlasmadim ben.
Benim hicbir futbolcumuza karsi bir takintim olmadi,olamaz.
Sadece sizde yattara nin bu sezon bekleneni veremiyor demenin özelestirisi yok.

Osman Yavuz
17.02.2009, 01:02
Yok daha neler,neler....
Almanya da yasiyorum ama almanlasmadim ben.
Benim hicbir futbolcumuza karsi bir takintim olmadi,olamaz.
Sadece sizde yattara nin bu sezon bekleneni veremiyor demenin özelestirisi yok.
Var abi merak etme.Yattara bu sezon iyi değil.Burdaki bütün Yattara'yı seven arkadaşlar bu fikirdedir.Ama Yattara'nın çok iyi oynadığı maçlarda bile eleştirildiğini düşünüyorum.Biz bu adam yokken kaleye gidemiyorduk unutmayın bunları.Hem Yattara'nın bu şekilde iyi olmasını beklemeyin.Adam biliyor en fazla 70'e kadar sahada kalacağını.Dün hiçbir zaman görüşüne ve futbol bilgisine katılmadığım Fatih Terim Ronaldinho için "Elinde böyle bir adam varsa oynatacaksın öyle 15 dakika kala alıyım falan yok ya oynat ya da hiç oynatma" dedi.Aynı şeyleri ben Yattara için düşünüyorum.Ersun hoca ya bir iki maç 90 dakika oynat ya da hiç oynatma.

ileri_libero
17.02.2009, 01:03
erman'ın dediği gibi : bu sene yattara'nın tarası yok...

TheCrow
17.02.2009, 01:29
Var abi merak etme.Yattara bu sezon iyi değil.Burdaki bütün Yattara'yı seven arkadaşlar bu fikirdedir.Ama Yattara'nın çok iyi oynadığı maçlarda bile eleştirildiğini düşünüyorum.Biz bu adam yokken kaleye gidemiyorduk unutmayın bunları.Hem Yattara'nın bu şekilde iyi olmasını beklemeyin.Adam biliyor en fazla 70'e kadar sahada kalacağını.Dün hiçbir zaman görüşüne ve futbol bilgisine katılmadığım Fatih Terim Ronaldinho için "Elinde böyle bir adam varsa oynatacaksın öyle 15 dakika kala alıyım falan yok ya oynat ya da hiç oynatma" dedi.Aynı şeyleri ben Yattara için düşünüyorum.Ersun hoca ya bir iki maç 90 dakika oynat ya da hiç oynatma.

Yani 90 dakika koşabilir diyorsunuz Yattara?..Şu haliyle imkansız...Adam geçmesinden vazgeçtik,önü boşken de koşamıyor.

Osman Yavuz
17.02.2009, 01:40
Yani 90 dakika koşabilir diyorsunuz Yattara?..Şu haliyle imkansız...Adam geçmesinden vazgeçtik,önü boşken de koşamıyor.Abi ben Yattara'nın psikolojik desteğe ve motivasyona ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.Sahada koşmamasını tamamen motivasyon eksikliğine bağlıyorum.Bu konuda acil destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Muhammed
17.02.2009, 09:18
Yattaranın eleştirilecek cok tarafı var. Ancak birde su konu var yattara bu ligin en iyi orta yapan oyuncusu. Beşiktaş 20 tane orta yaptı yattara 1 tane orta yaptı topu umutun ayağına yapıştırdı resmen ama umutun orda ne yaptığı malum. Ankaraspor macında gökhanın direkten dönen topu ankaragücü macının bası ilk yarıdada sivas kocaeli vb evimizde oynadığımız maçlarda oldukça iyiydi. Yattara yattara değil fakat yattaranın bu hali bile birçok sağ açıktan daha tehlikeli.

Harun-61
17.02.2009, 10:53
Beşiktaş'ın tecrübeli futbolcusu İbrahim Üzülmez, ilginç açıklamalar yaptı.
Kara Kartal’ın tecrübeli futbolcusu İbrahim Üzülmez, dün ilginç açıklamalar yaptı. Antrenmanda neşeli tavırlarıyla dikkat çeken deneyimli oyuncu, “Trabzon maçında herkes Yattara’yı tutacağımı zannediyordu. Ancak ben işi tersine çevirdim ve Yattara silik kaldı. Ligin en güçlü ekiplerinden Trabzon’a top göstermedik. Çok farklı kazanabileceğimiz bir karşılaşmadan beraberlikle ayrıldık. Rakibimize bundan sonraki maçlarda başarılar diliyoruz. Biz böyle oynayalım yeter, şampiyonluk az ötemizde duruyor” ifadesini kullandı. Bu arada son haftalarda formayı kapan Gökhan Zan da, antrenmanın en neşeli isimlerindendi...

.

TSKara61
17.02.2009, 10:55
Evet o yuzden toplam 1 asisti var dimi kardesim? Muhtesem ortalari var. O yuzden butun kullandigi kornerler ve frikikler kisa dusuyor, baraja carpiyor, ya da yerdem gidiyor. Muhtesem ortalar kesebilir ama adamin ayakta kalacak hali yok o yuzden goremiyoruz ortalarini saskin saskin kossammi, yurusemmi, pas mi atsam dusunurken uzerine 3 kisi gelip topu caldigindan goremiyoruz ortalarini. Ama sonra vay be Yattara'nin olusu bile 3 kisiyi mesgul tutabiliyor oluyor.

Alex Ferguson 0-0'lik Aston Villa macinda Cristiano Ronaldo'yu disari alabilir.

Rafa Benitez 1-1'lik Wigan ve Everton maclarinda Fernando Torres'i disari alabilir.

Arsene Wenger 2-1'lik kaybettikeleri Stoke City macinda Adebayor'u disari alabilir.

Felipe Scolari Didier Drogba'yi rotasyon oyuncusu olarak kullanabilir.

Ancelotti Ronaldinho'yu 3 hafta ust uste yedek birakabilir.

Ama Ersun Yanal Yattara'yi oyundan disari alamaz, ya da yedek birakamaz?!

TSKara61
17.02.2009, 10:58
Abi ben Yattara'nın psikolojik desteğe ve motivasyona ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.Sahada koşmamasını tamamen motivasyon eksikliğine bağlıyorum.Bu konuda acil destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

28 yasina gelmis, ilk firsatta takimina verecegi zarari dusunmeden Trabzonspor'dan kacmaya calisan bir adam. Yillardir potansiyelini doldurup disiplinli ve istikrarli futbol gostermesini bekledik. Hep sabir, hep destek, hep motivasyon. en kotu zamaninda bile lehine tezahurat yaptik. AMA SONUC NERDE?????

ilhan
17.02.2009, 11:03
Yattara'nın 1 asistinin olmasında kendi suçu ne kadar varsa yaptığı servisleri gol yapamayan Umut ve Gökhan'ın da bir o kadar suçu var. Beşiktaş maçında yaptığı buz gibi ortayı Umut kontrol edemiyorsa bu Yattara'nın suçu muydu? :)

Great White
17.02.2009, 11:12

Rafa Benitez 1-1'lik Wigan ve Everton maclarinda Fernando Torres'i disari alabilir.

Arsene Wenger 2-1'lik kaybettikeleri Stoke City macinda Adebayor'u disari alabilir.

Yahu sen de öyle komik ve zorlama argümanlar koyuyorsun ki bu kadar olur yani:))

Senin şu hiçbir dayanağı ve somut bir çıkarımı olmayan örneklerin Yattara' nın daha da kahramanlaşmasına sebep olur en fazla;)

O cımbızla çekerek vermiş olduğun örnekte Alex Ferguson, Ronaldo' yu sistematik bir şekilde her maçın 70 nci dakikasında çıkarıp yerine ondan daha etkisiz kalan bir adamı soksa ve bu maçların hemen hepsinde de bir şekilde çuvallamasına rağmen bu ısrarında devam etme inadını saplantısını gösterse herifin o "Sör" ünvanını başına çalarlar..

Ama yedek bırakmak apayrı bir şey. O futbolcuya bir sinyaldir. Dinlendirmedir. Kendine çeki düzen vermesi üzerine yapılan bir göndermedir. Ama o da bir şartla. Yerine oynatacağın adamın yeterince kaliteli olması ile ilintilidir..

Bu arada Arsen Venger Adebayor' u dışarı almış ve maçı 2-1 kaybetmişler hee..

Örneğe de gel hele:D

Hekimoğlu
17.02.2009, 11:39
Sıfıra inen rakibi maymun eden yattara'dan eser yok.Katarlılar yaktı bizi.

Hamza Yilmaz
17.02.2009, 11:47
Evet o yuzden toplam 1 asisti var dimi kardesim? Muhtesem ortalari var. O yuzden butun kullandigi kornerler ve frikikler kisa dusuyor, baraja carpiyor, ya da yerdem gidiyor. Muhtesem ortalar kesebilir ama adamin ayakta kalacak hali yok o yuzden goremiyoruz ortalarini saskin saskin kossammi, yurusemmi, pas mi atsam dusunurken uzerine 3 kisi gelip topu caldigindan goremiyoruz ortalarini. Ama sonra vay be Yattara'nin olusu bile 3 kisiyi mesgul tutabiliyor oluyor.

Ronaldo cikiyor ama yerine kim giriyor bir arastir bakalim. Nani olmasin, Anderson olmasin. Ronaldinho yedek birakabilir diyorsun gayet normal, Schevchenko , KAka, Pato, Inzaghi var. Onlar yapabilirler, cünkü kadrolari bol alternatifli kadro ama bizim kadro öyle degil. Yattara 89 dak kötü oynar cikar 90inci dakikda bir assist yapar maci bitirir.... Verdigin Örnekler dogru degil....

Onur Akyüz
17.02.2009, 11:50
Ben de zaten Hoca' yı eleştiriyorum..

Tutsun Yattara' yı hiç kadroya almasın, bu yaptığı hamlelerden bence daha mantıklıdır..

Zira en azından bir fikri ya da başkaca bir sistemi olduğunu düşünürüm kendi adıma;)
ısrarla yattarayı oynatması kendini,sistemini inkar ediyor doğru.
başka bir nedeni mi var acaba?
varsa ne olablir?
çözemiyorum.

Tuncer Özdemir
17.02.2009, 12:50
şampiyonluğa giden bu yolda bu son periyotta bize aldıracağın 3 veya 4 maç var al bitsin senin görevin?

Mollasalihoğlu
17.02.2009, 13:06
Yattara'nın 1 asistinin olmasında kendi suçu ne kadar varsa yaptığı servisleri gol yapamayan Umut ve Gökhan'ın da bir o kadar suçu var. Beşiktaş maçında yaptığı buz gibi ortayı Umut kontrol edemiyorsa bu Yattara'nın suçu muydu? :)

Gökhan Ünal aynı Umut'a 5-6 gol attırıyorsa peki henüz 20. maçlar oynanmışken :)

Yoksa Umut'un Yattara'dan gelen toplara mı antipatisi var :)

Harun-61
17.02.2009, 13:08

Ilhanim, yillardir izliyoruz Yattara'yi. onlarca forvet'le oynadi.
yinede attiriyordu gollerini.

nazar degmis olabilirmi bizim karaoglan'a ? :)

TheCrow
17.02.2009, 15:04
Anlaşılmayan bir noktaya dikkat çekmek istiyorum,burda Yattara'yı eleştirenler,yapabildiklerini yapmadığı için eleştiriyor.Yapabildiğini yapmamak çok büyük bir suçtur,elinden geleni yapmaya çalışıp yapamamakla aynı şey değildir.Yattara topu iki metre,çok değil yahu iki metre sürüp de gol attırmaktansa üşengeç bir tavırla ofsayttaki adama yuvarlıyorsa kimse onu savunmasın.Koşamıyorsa da kendine dikkat etsin,psikoloji msikoloji hikaye.

erol_izm
17.02.2009, 15:16
Kötü oynadığı zamanlarda bile kenara alınmamalı diyenlerdendim. Fakat Beşiktaş maçında ciddi anlamda zorla oynatılıyormuş gibi boş boş dolandı durdu. İbrahim Üzülmez denen kazmayı bile kahraman yaptı resmen. İlk defa oyundan alınmasını gerekli gördüm. Halâ geçmişteki başarılı futbolunun ekmeğini yiyor. Artık olayın psikolojik boyutlarda olduğunuda düşünmüyorum. Takım şampiyonluğa koşuyor. Herkez kenetlenmiş ve en kötü futbolunu oynayan futbolculara bile taraftarın çok fazla takılmadığı bir ortamda Yattara'nın psikolojisini bozacak bir durum mevcut değil. Yok halâ "bu adamın aklı transferde kaldı" deniyorsada pek inandırıcı olmaz artık.

Samet Yildirim
17.02.2009, 15:18
Birakalim yattara yi artik...sanki bir yarari varmis gibi büyütmeye gerek yok...

Yattaraya güveniyorum

Muhammet
17.02.2009, 15:21
Velhasıl,

Daha iyi bir Yattara istiyoruz. Geçen sene ligin sonlarına doğru takımı oynatan adamdı. Aynen öyle olmasını istiyoruz.

Samet Yildirim
17.02.2009, 15:52
Ziya Dogan dün dediki cok güdüm ya:D

adanaspora karsi 2-1 öndeyiz avni akerde ve rakib bizi hapsetti dedi benimde ilk macim dedi...
Yattarayi aldim oyuna ama nasil bir oyuncu bilmiyordum tabi oyuna girdi yapmasi gereken bazi isler vardi dedi ama yattara 10 metrelik alanda oynyuordu...kulübe dönerek ne yapyor bu adam ya dedim...yedekde oturanlar kahka attilar sen daha ne gördün ki gibilerinden dedi:):D
soyunma odasina girdik yattaraya bu böyle olmaz dedim vs. ondan sonra 6 ay onun icin extra cocuk mus gibi ilgilendim vs. dedi...

tv de izlerke baya güldüm ya:D:D

ama karekteri ve insanligi mükmmel dedi...isterse cok kosar dedi...ama su an bile savnmaya yardm edenlerden dedi ama daha iyi olmasi lazim ve olacakdir da dedi...ziya dogan bile yattara savunma yapyior derse tartismya gerek yok demeki yapyior..

hasancebi81
17.02.2009, 16:02
Yattara şuanda kapasitesinin %30 u ile oynuyor. Bunda Ersun Hocanın taktiği gereği savunmaya yardıma gelmesi ve şuanki moral motivasyonu gösterilebilir.

Özellikle Katar transferinin gerçekleşmemesi sonrası iyi oynadığı maç sayısı 1 yada 2 dir. Ama ben Yattaraya güveiyorum, eminimki bundan sonra daha iyi olacaktır. Nekadar hırsla oynadığını maçlarda görüyoruz, oyundan çıkarken bile morali bozuluyor ama şuanki motivvasyon oynamak için yeterli değil.

Kesinlikle ilk 11 de oynatılmaya devam edilmeli, yedeğe çekilirse tamamen kaybedebiliriz Yattarayı.

İlker ToSun
17.02.2009, 16:30
Çıkması hiç yaramıyor

Son haftalarda düşüşe geçen Yattara'nın oyundan çıkması takıma yaramıyor. Gineli futbolcunun kenara alındığı 7 karşılaşmada Trabzonspor, kalesinde mutlaka gol görüyor. Beşiktaş derbisinde de Yattara'nın oyundan alınmasının ardından Beşiktaş skoru eşitlemişti. (Kaynak : Fotomaç)

bu fotomaçta ne kadar saçma haber yapmış canım, yattara eski yattara değil, hiç kimse trabzonspordan büyük değildir yahu her oyuncu çıkartılır, daha somut şeyler söylesin fotomaç :) çıktığında gol yiyoruz diye oyunda kalcak hali yok heralde değil mi, hatta 5 hafta da kulübeye çekmek lazım yattarayı :)

Mollasalihoğlu
17.02.2009, 16:47
Ziya Dogan dün dediki cok güdüm ya:D

adanaspora karsi 2-1 öndeyiz avni akerde ve rakib bizi hapsetti dedi benimde ilk macim dedi...
Yattarayi aldim oyuna ama nasil bir oyuncu bilmiyordum tabi oyuna girdi yapmasi gereken bazi isler vardi dedi ama yattara 10 metrelik alanda oynyuordu...kulübe dönerek ne yapyor bu adam ya dedim...yedekde oturanlar kahka attilar sen daha ne gördün ki gibilerinden dedi:):D
soyunma odasina girdik yattaraya bu böyle olmaz dedim vs. ondan sonra 6 ay onun icin extra cocuk mus gibi ilgilendim vs. dedi...

tv de izlerke baya güldüm ya:D:D

ama karekteri ve insanligi mükmmel dedi...isterse cok kosar dedi...ama su an bile savnmaya yardm edenlerden dedi ama daha iyi olmasi lazim ve olacakdir da dedi...ziya dogan bile yattara savunma yapyior derse tartismya gerek yok demeki yapyior..

Yattara istediği herşeyi yapabiliyor zaten, tartışmasız..

Sorun şurda ki neden istemiyor son zamanda??

İlker ToSun
17.02.2009, 16:51
2. Hafta
Trabzonspor-Ankaragücü
46. dk yattara oyundan çıkıyor ( sakatlık ) ,, 2-0 giden maç 2-1 bitiyor.

15. Hafta
Bursaspor-Trabzonspor
88. dk yattara oyundan çıkıyor ,, 1-1 giden maçta gol yiyip 2-1 mağlup bitiriyoruz.

19. Hafta
Trabzonspor-Ankaragücü
63. dk da oyundan çıkıyor, 76. dk da gol yiyoruz, uzatmalardaki bir golle zar zor kazanıyoruz.

20. Hafta
Beşiktaş-Trabzonspor
70. dk da yattara oyundan çıkıyor, 1-0 önde gittiğimiz maçta gol yiyoruz ve sonrasında da olası bir mağlubiyetten zor kurtuluyoruz, maç berabere bitiyo.

Türkiye Kupası
Trabzonspor-Beşiktaş
77. dk da yattara oyundan çıkıyor, 1-1 berabere giden maçta gol yiyoruz ve kupaya veda eder hale geliyoruz

Bunların dışında
Hacettepe maçı 60. dk da oyundan çıkıyor, 1-0 önde olduğumuz maçın son yarım saati "hadi maç bitse artık" diye dualarla geçiriyoruz.
Gençlerbirliği maçı 82. dk da oyundan çıkıyor, 1-0 önde olduğumuz maçın son 8 dk sı o gün etkisiz olan gençlerbirliği 2 net pozisyona giriyor.
Fenerbahçe maçı 89. dk da oyundan çıkıyor, o dakikaya kadar sadece çok uzaktan şutlarla kaleyi yoklayan carlos, son 3 dakikada 3 defa etkili orta ve bir defa da şut çekiyor ama bu sefer bizim ceza alanımızın köşesinde.

VE BU MAÇLARIN TÜMÜNDE YATTARANIN YERİNE OYUNA GİRENİN NE BİR ASİSTİ NE DE BİR GOLÜ NE DE KRİTİK BİR MÜDAHALESİ VAR.

BU KADAR ŞEYİ TESADÜFLE AÇIKLAMAK MÜMKÜN MÜ???

komdere
17.02.2009, 16:57
Yazılanların ortak noktası şu:
Ne Yattara ile oluyor
Ne de Yattara'sız.
Buyur burdan yak...
:):):):)

TheCrow
17.02.2009, 17:06
2. Hafta
Trabzonspor-Ankaragücü
46. dk yattara oyundan çıkıyor ( sakatlık ) ,, 2-0 giden maç 2-1 bitiyor.

15. Hafta
Bursaspor-Trabzonspor
88. dk yattara oyundan çıkıyor ,, 1-1 giden maçta gol yiyip 2-1 mağlup bitiriyoruz.

19. Hafta
Trabzonspor-Ankaragücü
63. dk da oyundan çıkıyor, 76. dk da gol yiyoruz, uzatmalardaki bir golle zar zor kazanıyoruz.

"Bunlar tesadüf mü?" diye soruluyor...Bilimde tesadüf olmaz.Pek çok maçta Yattara oyundan alınıyor ve takımımız oyunun son bölümlerinde gol yemeye meyilli bir takım.Böylece iki olay örtüşünce Yattara çıktı diye gol yemişiz gibi bir düşünce oluşuyor.Yani Yattara değil Hüseyin de çıksa bu gerçekler ve örnekler değişmeyecek.
20. Hafta
Beşiktaş-Trabzonspor
70. dk da yattara oyundan çıkıyor, 1-0 önde gittiğimiz maçta gol yiyoruz ve sonrasında da olası bir mağlubiyetten zor kurtuluyoruz, maç berabere bitiyo.

Türkiye Kupası
Trabzonspor-Beşiktaş
77. dk da yattara oyundan çıkıyor, 1-1 berabere giden maçta gol yiyoruz ve kupaya veda eder hale geliyoruz

Bunların dışında
Hacettepe maçı 60. dk da oyundan çıkıyor, 1-0 önde olduğumuz maçın son yarım saati "hadi maç bitse artık" diye dualarla geçiriyoruz.
Gençlerbirliği maçı 82. dk da oyundan çıkıyor, 1-0 önde olduğumuz maçın son 8 dk sı o gün etkisiz olan gençlerbirliği 2 net pozisyona giriyor.
Fenerbahçe maçı 89. dk da oyundan çıkıyor, o dakikaya kadar sadece çok uzaktan şutlarla kaleyi yoklayan carlos, son 3 dakikada 3 defa etkili orta ve bir defa da şut çekiyor ama bu sefer bizim ceza alanımızın köşesinde.

VE BU MAÇLARIN TÜMÜNDE YATTARANIN YERİNE OYUNA GİRENİN NE BİR ASİSTİ NE DE BİR GOLÜ NE DE KRİTİK BİR MÜDAHALESİ VAR.

BU KADAR ŞEYİ TESADÜFLE AÇIKLAMAK MÜMKÜN MÜ???

Bu örneklerin hiçbir önermeye temel olmayacağını kaç defa daha söyleyeceğiz,Yattara çıktıktan sonra kazandığımız maç yok mu?..Ayrıca çok subjektif bakışlarla verilen örnekler.

-Ankaragücü maçında Yattara çıktı diye gol yemedik,kendi kalemize attığımız saçma bir goldü.

-Hala Bursa maçı diyorsunuz,el insaf diyorum,2 metre ofsayyttan yediğimiz ve sonra sayılmayan bir golümüz var.

-Ankaragücü maçı,Yattara çıktıktan sonra gol atıp kazanınca da yaranamıyor takım yani öyle mi?..Ne istediğinizi anlayamadım,Yattara çıktıktan sonra uzatmalarda gol attık işte?..

-bjk maçında 90 dakika baskı yedik zaten,maçın en kötüsü de Yattara'ydı.

Hala bu mesajı alıntılıyorsunuz,son derece subjektif ve her maddesi tartışılır bir mesaj bu...

Badaloğlu
17.02.2009, 17:09
Çıkması hiç yaramıyor

Son haftalarda düşüşe geçen Yattara'nın oyundan çıkması takıma yaramıyor. Gineli futbolcunun kenara alındığı 7 karşılaşmada Trabzonspor, kalesinde mutlaka gol görüyor. Beşiktaş derbisinde de Yattara'nın oyundan alınmasının ardından Beşiktaş skoru eşitlemişti. (Kaynak : Fotomaç)

bu fotomaçta ne kadar saçma haber yapmış canım, yattara eski yattara değil, hiç kimse trabzonspordan büyük değildir yahu her oyuncu çıkartılır, daha somut şeyler söylesin fotomaç :) çıktığında gol yiyoruz diye oyunda kalcak hali yok heralde değil mi, hatta 5 hafta da kulübeye çekmek lazım yattarayı :)

Bunu kim yazıyor, kim söylüyorsa Trabzonspor'a iyilik yapmıyor kardeşim.Yattara bu maçta ne yaptı? Bırakın bu maçı, aylardır ne yapıyor? Yattara 35' inden sonra İbrahim Üzülmez'i milli yaptı.Oysa İbrahim Üzülmez'in kendisinden nasıl çekindiği bir bilse adamın içinden geçer, onu kevgire çevirirdi.Trabzonda 2-0'dan, 2-3 yenildiğimiz Beşiktaş maçının sonrası bu İbrahim Üzülmezi, eşi ve çocuğu ile birlikte Carrefourda çocuk parkında gördüm.Çocuğunu oyun merkezinde eğleniyordu.Hemen yanına gittim.Kaptan merhaba dedim.Ben Trabzonsporluyum deyince irkildi.Sonra tebrikler dedim, biraz maçtan konuştuk.Tabi söz Yattara'ya geldi.Onun için çok tehlikeli adam, ne zaman ne yapacağı belli olmaz, çok dikkat etmemiz gereken bir oyuncu v.s. diye devam etmişti. Diyeceğim İbrahim Üzülmez bile Yattara'yı, Yattara'dan daha iyi tanıyor.

Yattara'nın görevi ne? Rakip sahada top tutmak, adam eksiltmek, rakip oyuncuların çıkmasını engellemek, forvetlere orta yapmak deği mi? Bunların hangisini yaptı peki? Her topu ezdi, İbrahim Üzülmez'e verdi.Sonra ne yaptı? kaptırdığı topların peşinden koşmadı.Peki koca bir ilk yarı hatta maç boyunca oyunda kaldığı sürede ceza sahasına bir orta kesti mi?

En iyi savuma hücumdur.Yattara da bizim en iyi hücum oyuncumuz olmasına rağmen ne hikmetse bu adamdan faydalanamıyoruz! Her maçta deli oluyorum.Adam ligin ilk yarısındaki Ankaragücü maçından beri oynamıyor.Şimdi çıkıp diyorlarki Yattara çıktıktan sonra gol yiyoruz.Bu yediğimiz golleri incelediniz mi? Beşiktaş maçında Yattara olsa gol yenmeyecekmiydi? Sonuçta duran bir top geldi gol oldu.Yattara çıktıktan sonra hangi maçı kaybettik? Bursa maçını mı? Hani o Sercan'ın ''tv'den attığım golü görünce vicdanım sızladı'' dediği gol mü? Herkes nasıl bir gol olduğunu gördü.Buz gibi ofsayt...

Ersun hocayı eleştirmek için bence başka bir kanal arasın bu gazeteciler kendine...Bunlar tamamen hocaya bel altından vurmak için uydurulan saçma sapan değerler.Yattara, çok formsuz ve oynamıyor.Bunu görmeyen ya futboldan anlamıyor, ya da kör...Sahadaki Cale'nin yüreği kadar top oynasa biz şimdi 10 puan fark atmıştık.Kaldıki bu takımda 6. sezonu Yattara'nın.Oysa Cale daha yeni geldi...

Yattara, Beşiktaş maçında az yürekli oynasa idi, İbrahim Üzülmez'den kaptığı topu, aceleyle Gökhan'a atmazdı.Adam ofsaytta biraz daha topu sürse çok kolay bir gol attıracaktı ama adam bulmuş işin kolayını, vur topa gitsin... O pozisyon haricinde Yattaranın benim aklımda başka bir pozisyonu kalmadı.

Yni kısacası şunu demek istiyorum.Sırf biz Yattaranın gönlünü yapacağız diye elimizdeki diğer futbolcuların onurlu mücadelesine haksızlık yapıyoruz.Herkes dişini tırnağına takmış mücadele ederken, sahada eli belinde bir futbolcunun dolaşma lüksü yoktur.

Samet Yildirim
17.02.2009, 17:10
Yattara istediği herşeyi yapabiliyor zaten, tartışmasız..

Sorun şurda ki neden istemiyor son zamanda??

Belki istiyor ama ayaklar uygulamiyor...

oda bazen olabiliyor

TheCrow
17.02.2009, 17:12
"Yattara çıkınca gol yememiz tesadüf mü?" sorusuna gelince,bilimde tesadüf olmaz.Yattara zaten çoğu maçta oyundan alınıyor,ve takımımız maalesef son dakikalarda gol yemeye meyilli bir takım.Bu iki olay örtüşünce de sanki Yattara çıktığı için gol yemişiz gibi görünüyor.Yok öyle bir şey.

İlker ToSun
17.02.2009, 17:13
THE CROW arkadaşım,

o zaman yattara oyundan çıktıktan sonra atılan gollerde bi sıralansın bakayım
o zaman yattara çıktıktan sonra, skorun onlaykenkine göre daha avantajlı bir hale geldiği maçlar sıralansın bi bakayım,
biz de yattara yerine oyuna girenlerin yattaraya göre ekstra somut "ne yaptığını" kaç defa daha soracağız ama bazıları hala daha buna cevap verememeye ne kadar devam edecek acaba, biri de çıkıp yattaranın yerine girenin sokra katkısı olan 3 tane örnek versin de subjektif olan biz olalım.
at gözlüğüyle bakmaktan kurtulalım, sayılar ortada, sizlerden de çoğunuzun alakasız olarak nitelendirdiği bu kadar örnek de değil ha 3 tane örnek istiyoruz, yattara oyundan çıkıcak yerine giren de skora katkı yapacak,
hadi bakalım gelsin örnekler

Muhammet
17.02.2009, 17:16
İşte Yattara'yı bu yüzden sevmiyorum. İtiraf ettim sonunda. :)

Herkes iki hareketiyle kral yapar kendisini Trabzon'da. Oysa ben sürekli oynamadığı maçları, zamansız kırmızı kartlarını, maç içerisinde yaptığı lakayıt hareketleri hatırlarım. :cool:

İlker ToSun
17.02.2009, 17:17
Bunu kim yazıyor, kim söylüyorsa Trabzonspor'a iyilik yapmıyor kardeşim.Yattara bu maçta ne yaptı? Bırakın bu maçı, aylardır ne yapıyor? Yattara 35' inden sonra İbrahim Üzülmez'i milli yaptı.Oysa İbrahim Üzülmez'in kendisinden nasıl çekindiği bir bilse adamın içinden geçer, onu kevgire çevirirdi.Trabzonda 2-0'dan, 2-3 yenildiğimiz Beşiktaş maçının sonrası bu İbrahim Üzülmezi, eşi ve çocuğu ile birlikte Carrefourda çocuk parkında gördüm.Çocuğunu oyun merkezinde eğleniyordu.Hemen yanına gittim.Kaptan merhaba dedim.Ben Trabzonsporluyum deyince irkildi.Sonra tebrikler dedim, biraz maçtan konuştuk.Tabi söz Yattara'ya geldi.Onun için çok tehlikeli adam, ne zaman ne yapacağı belli olmaz, çok dikkat etmemiz gereken bir oyuncu v.s. diye devam etmişti. Diyeceğim İbrahim Üzülmez bile Yattara'yı, Yattara'dan daha iyi tanıyor.

Yattara'nın görevi ne? Rakip sahada top tutmak, adam eksiltmek, rakip oyuncuların çıkmasını engellemek, forvetlere orta yapmak deği mi? Bunların hangisini yaptı peki? Her topu ezdi, İbrahim Üzülmez'e verdi.Sonra ne yaptı? kaptırdığı topların peşinden koşmadı.Peki koca bir ilk yarı hatta maç boyunca oyunda kaldığı sürede ceza sahasına bir orta kesti mi?

En iyi savuma hücumdur.Yattara da bizim en iyi hücum oyuncumuz olmasına rağmen ne hikmetse bu adamdan faydalanamıyoruz! Her maçta deli oluyorum.Adam ligin ilk yarısındaki Ankaragücü maçından beri oynamıyor.Şimdi çıkıp diyorlarki Yattara çıktıktan sonra gol yiyoruz.Bu yediğimiz golleri incelediniz mi? Beşiktaş maçında Yattara olsa gol yenmeyecekmiydi? Sonuçta duran bir top geldi gol oldu.Yattara çıktıktan sonra hangi maçı kaybettik? Bursa maçını mı? Hani o Sercan'ın ''tv'den attığım golü görünce vicdanım sızladı'' dediği gol mü? Herkes nasıl bir gol olduğunu gördü.Buz gibi ofsayt...

Ersun hocayı eleştirmek için bence başka bir kanal arasın bu gazeteciler kendine...Bunlar tamamen hocaya bel altından vurmak için uydurulan saçma sapan değerler.Yattara, çok formsuz ve oynamıyor.Bunu görmeyen ya futboldan anlamıyor, ya da kör...Sahadaki Cale'nin yüreği kadar top oynasa biz şimdi 10 puan fark atmıştık.Kaldıki bu takımda 6. sezonu Yattara'nın.Oysa Cale daha yeni geldi...

Yattara, Beşiktaş maçında az yürekli oynasa idi, İbrahim Üzülmez'den kaptığı topu, aceleyle Gökhan'a atmazdı.Adam ofsaytta biraz daha topu sürse çok kolay bir gol attıracaktı ama adam bulmuş işin kolayını, vur topa gitsin... O pozisyon haricinde Yattaranın benim aklımda başka bir pozisyonu kalmadı.

Yni kısacası şunu demek istiyorum.Sırf biz Yattaranın gönlünü yapacağız diye elimizdeki diğer futbolcuların onurlu mücadelesine haksızlık yapıyoruz.Herkes dişini tırnağına takmış mücadele ederken, sahada eli belinde bir futbolcunun dolaşma lüksü yoktur.

dediklerinizde haklısınız, yatta çok kötü oynuyor son dönemlerde,
ama benim isyanımın tek nedeni yattara oyundan çıkınca yattaranın bu halinden bile daha iyisi, daha verimlisi girmiyor oyuna.

Great White
17.02.2009, 17:18
-Ankaragücü maçında Yattara çıktı diye gol yemedik,kendi kalemize attığımız saçma bir goldü.

Kendi kalene attığın gol değildi o. Selçuk' un ayağına çarparak giren bir goldü..

Gerçi sorun o değil.. Hala anlamamakta ya da kabul etmemekte anlamsızca ısrar edip durduğunuz bir gerçek var..

O maçı bir nebze oyun zekası ve futbol bilgisi ile izleyen herhangi biri malum değişikliğe kadar A. Gücü' ne karşı 2 nci golümüzü beklerken malum değişiklğin hemen ardından o dakikaya kadar ortasahamızı dahi geçememiş rakibin o gole kadar hem de soıl kanattan 3 net atak geliştirmiş olduğunu görür zaten..

-Hala Bursa maçı diyorsunuz,el insaf diyorum,2 metre ofsayyttan yediğimiz ve sonra sayılmayan bir golümüz var.

Ne insafı yahu? Sen amma maddeci bir skor yorumcusuymuşsun böyle:)

Gol offside mış da bilmem neymiş. Sorun offside olup olmaması değil yahu, ne kadar zor bazı şeyleri anlatmak..

O adamlar söz konusu değşikliğe kadar kendi taraftarı tarafından linç edilirken ve ikinci gol tamamen bizden beklenirken, bunu spiker bile dillendirirken bir anda maçın 180 derece dönmesinin ve o gol pozisyonu hariç Sercan' ın iki defa daha golle burun buruna gelmesini açıkla sen önce. Yemişim offside pozisyonunu. Sanki onu konuşuyoruz burda..

-Ankaragücü maçı,Yattara çıktıktan sonra gol atıp kazanınca da yaranamıyor takım yani öyle mi?..Ne istediğinizi anlayamadım,Yattara çıktıktan sonra uzatmalarda gol attık işte?..

Hala skor yorumculuğuna devam:D

Ne alakası var yahu. Sen romantik komedi kıvamında giden bir maçın son dakikalarında gerilim filmi izlemeye başlıyorsan ve bunu dahi idrak edemiyorsan sana daha ne demek lazım bilmem. Aynen devam kardeşim..

-bjk maçında 90 dakika baskı yedik zaten,maçın en kötüsü de Yattara'ydı.

90 dakika baskı yedik, eyvallah..

Eh kardeşim, sen onca baskı altında oynarken senin ileride rakibi tedirgin edebilecek yegane adamın sen kabul etsen de etmesen de maalesef bu..

Hele onun yerine o bölgeye zorla itilen Isaac' i gören rakip kaleci bile hücum etmeye kalkacak neredeyse..

Yani şu kadir kıymet bilmez Yattara düşmanlığı nasıl bir körlük yaratıyor bazı bünyelerde, okudukça şaşıp kalıyorum yahu..

ilhan
17.02.2009, 17:29
Gökhan Ünal aynı Umut'a 5-6 gol attırıyorsa peki henüz 20. maçlar oynanmışken :)

Yoksa Umut'un Yattara'dan gelen toplara mı antipatisi var :)

Yok Yattara'ya antipatisi varmış. Duymadın mı?

Benim yazdıklarımdan bunları çıkarıyorsan fazla konuşacak bir şey yok. Daha doğrusu ben artık bir şey konuşmam seninle. Bu da senin için pek kayıp olmaz diye düşünüyorum. ;)

Ilhanim, yillardir izliyoruz Yattara'yi. onlarca forvet'le oynadi.
yinede attiriyordu gollerini.

nazar degmis olabilirmi bizim karaoglan'a ? :)

Harun abi,

Daha 2 sayfa önde duruyor yazdığım. 2 hafta yedek kulübesinde otursun o da artık bir şeylerin farkına varır diye. Yani bu adam son haftalarda istenen düzeyde değil. Belli ki isteneni veremiyor, daha fazla oynatıp atmayacaksın taraftarın önüne. Madem Yattara sahadayken bir kişi eksiğiz oynatma Ersun Hocam şu adamı.

Taraftar sabredemiyorsa artık Yattara'nın vurdumduymazlığına hoca kızağa çekecek. Oturtacak yanına aklını başına al Yattara diyecek. Bu kadar kolay mı? Evet bu kadar kolay.

Badaloğlu
17.02.2009, 17:31
dediklerinizde haklısınız, yatta çok kötü oynuyor son dönemlerde,
ama benim isyanımın tek nedeni yattara oyundan çıkınca yattaranın bu halinden bile daha iyisi, daha verimlisi girmiyor oyuna.

Değerli kardeşim,

Bir futbolcunun takıma verimlisi olması için sürekli oynaması lazım değil mi? Yattara sürekli oynuyor ama istediğimiz gibi kendisinden verim alamıyoruz.Oysa oyuna onun yerine giren diğer oyuncular bu takımda sürekli forma giyemediler.

Mesela bir Isac... Yattara, Katar kulübüne gitmeye kalkınca tek başına Konya maçını almadı mı? Neden? Çünkü kendisi o maçta banko oynadı ve artık Yattara'nın Trabzonda olmayacağını biliyordu.Yani bir nevi bu takımda artık o da banko oynayacaktı.Kendisine sorumluluk verildi.Buradan şu sonuç çıkmasın.Isac oyuna sonradan giriyorda o yüzden oynamıyor.Öyle bir şey yok.Ama şu var, bir futbolcudan maksimum verim istiyorsanız sürekli oynatmalısınız.Eğer sürekli oynattığınız halde verim alamıyorsanız o futbolcunun özel hayatına bakın o zaman...

Yattara, 15 yaşındaki çocukları 2 bilek hareketiyle, sarı boyalı saçları ile kendine aşık edebilir ama benim karnım tok.Yattara'yı tabiki bende çok seviyorum ama takımına faydalı olduğu zaman.O yüzden aklını başına alması lazım.Takım için oynaması lazım.25 sene üzerine şampiyonluktan bahsetmeye başladığımız bu günlerde bizim hassasiyetimize azıcık saygı gösteriyorsa takımı için oynar.Hiç kimse Trabzonspor'dan daha büyük değildir! O forma kutsaldır nasip olmaz herkese...

Ah Şota ah!

6Şafak Aydın1
17.02.2009, 17:36
Biz neden oyundan cikiyor cikmiyoru degilde form tutan ve formsuz olan oyunculara organizasyonlarla, yazilarla en iyi destegi nasil saglayabilirizide konusabiliriz, en azindan bir degisklik olur Trabzonsporun en büyük taraftar sitesi oldugumuzu göz önüne alirsak. Ha su kadar para kazaniyor, robot gibi oynamasi lazim görüsü varsa zaten is bitmistir.

Great White
17.02.2009, 17:38
Bir futbolcunun takıma verimlisi olması için sürekli oynaması lazım değil mi? Yattara sürekli oynuyor ama istediğimiz gibi kendisinden verim alamıyoruz.Oysa oyuna onun yerine giren diğer oyuncular bu takımda sürekli forma giyemediler.

Hah işte..

Nirengi noktası burası işin.. Burada ayrılıyoruz maalesef..

Yattara sürekli oynatılmıyor, aslında sürekli olarak durduk yere sebepli sebepsiz oyundan çıkarılıyor..

Hem de sistematik bir şekilde..

İyi de oynasa kenara gidiyor, kötü oynadığında sahada ondan daha kötüleri olduğunda da aynı akibete uğruyor..

Bu da doğal olarak kendisinde bir güvensizlik yaratıyor..

Bu çok saçma. Bu çok yanlış. Bu çok hakkaniyetsiz bir tutum..

Bu adamı İlk 18' e almasa asla böyle eleştirmem Ersun Hoca' yı ama bu tekdüze sabit fikirli tutumunu asla kabul etmiyorum..

Hele ki çuvallananan bunca maç ortadayken..

Hüseyin İlkin
17.02.2009, 17:38
Çoğu zaman Yattara'nın yerine oyuna giren Isaac .

Bugüne kadar girdiği maçlarda ne vermiş , açıkcası fazla bir şey hatırlamıyorum olumlu anlamda . Sürekli bunu denemek yerine , Yattara çıkacaksa başkasını görmek isterim ben sahada . Mesela son maçta , bir Serkan olabilirdi . Veya başka bir maçta Barış Memiş . Ama Isaac'ın , Yattara yerine girmesinin olumlu sonuçlanmadığı açıkken bunu sürekli yapmanın amacını çözemiyorum ...

İlla bir oyuncudan maksimum verip almak için oynatmak gerekmez , mesela bir Semih Şentürk .

İlker ToSun
17.02.2009, 17:39
Değerli kardeşim,

Mesela bir Isac... Yattara, Katar kulübüne gitmeye kalkınca tek başına Konya maçını almadı mı? Neden? Çünkü kendisi o maçta banko oynadı ve artık Yattara'nın Trabzonda olmayacağını biliyordu.Yani bir nevi bu takımda artık o da banko oynayacaktı.Kendisine sorumluluk verildi.Buradan şu sonuç çıkmasın.Isac oyuna sonradan giriyorda o yüzden oynamıyor.Öyle bir şey yok.Ama şu var, bir futbolcudan maksimum verim istiyorsanız sürekli oynatmalısınız.Eğer sürekli oynattığınız halde verim alamıyorsanız o futbolcunun özel hayatına bakın o zaman...

Yattara, 15 yaşındaki çocukları 2 bilek hareketiyle, sarı boyalı saçları ile kendine aşık edebilir ama benim karnım tok.Yattara'yı tabiki bende çok seviyorum ama takımına faydalı olduğu zaman.O yüzden aklını başına alması lazım.Takım için oynaması lazım.25 sene üzerine şampiyonluktan bahsetmeye başladığımız bu günlerde bizim hassasiyetimize azıcık saygı gösteriyorsa takımı için oynar.Hiç kimse Trabzonspor'dan daha büyük değildir! O forma kutsaldır nasip olmaz herkese...

Ah Şota ah!

yazdıklarınızı genel itibariyle doğru buluyorum, katılmadığım noktalar var ama söylediklerim öncekilerden farklı olmaycak o yüzden gereksiz tekrar yapmamın anlamı yok, kısaca şöyle özetleyebilirim, "ben yattaraya 90 dk şans verilmediği sürece ona şans verildiği kanısında değilim"
ama yazınızın en çok içten katıldığım ve kanımca bu yattara kavgasında iki tarafı da birleştirecek bir yanı var : Ah Şota ah! :) :)

hakikaten de öyle...

ilhan
17.02.2009, 17:46
Hıncal Uluç (kendisinden pek haz etmem) dün tekrarını izlediğim 90 dakika programında şunları diyor. Ersun Yanal'ın oyun sistemi, planı nasıldır bilmiyorum ama bildiğim bir şey var. Maç ne olursa olsun, nerede oynanıyorsa oynansın 60-70 dakikalarda Yattara çıkar Isaac girer. Biri bana bunu açıklasın.

Bunu neden ekledim. Yattara iyi oynuyorda çıkartılıyor değil. Isaac ile başlasa sonradan Yattara girse bir sorun olmaz. Ama şöyle maçlarda Yattara'yı oyundan alıyorsan kanatlarda oynayabilecek bir oyuncuyu sokması gerekiyor hocamızın. Isaac neden giriyor demiyorum, ya da niye Yattara'nın yerine giriyor değil olay.

Badaloğlu
17.02.2009, 17:50
Çok değil, bundan bir kaç yıl evvel Fatih Tekke'li, Gökdeniz'li, Syzmek'li kadro'da bu Yattara yedek oturuyordu.Neden? Yetenekse gene vardı o dönemde onda, takıma katkı ise aynı, ama yedekti işte... Oyuna son 15-20 dakikada girerdi. Şimdi adam banko oynuyor ama oyunda kaldığı sürece hocanın istediklerini sahaya yansıtamıyor. O dönemlerde herkes onun direk oynaması gerektiğini düşünüyor ve tribünlerden hemen İbrahim Yattara ooooo tezahüratı başlıyordu.Şimdi istediğin oldu, takımın bankosu durumundasın be adam oynasa artık...

Kimse yanlış anlamasın, tamam Yattara çok özel yetenekleri oaln bir oyuncu ama geldiği günden beri kendini ne kadar geliştirdi? Hep aynı... Bu takım Barcelona değil, yani böyle bir lüksümüz yok. Kaldıki Messi bile Barcelona'da, hatta geçen hafta sonu oynanan lig maçında yedek soyundu.Oyuna sonradan girdi ve canını dişine takarak oynadı.Herkes takım oyunu oynuyor, ama bizim Yattaranın kafada elli tilki dolanıyor.Hele o İbrahim üzülmez'i elleriyle çekip, indirmesi çok saçma, yahu sen o adamın sahından atıp solundan geçeceğin yerde önce topu İbo'ya veriyor sonrada almak için sadece yaptığı elleri ile itmek.Hepsi bu...

Hocayı eleştirmeyelim demiyorum ama Yattara üzerinden hocayı eleştirmeyi doğru bulmuyorum.Zira hangi hoıca gelmişse bu Yattara'dan hep çekmiştir.O yüzden en doğrusunu yaptığını düşünüyorum.Ben hoca olsam bu kafayla Yattara'yı ilk 11'de oynatmam...

Samet Yildirim
17.02.2009, 17:51
YATARA cok önemli bir futbolcu. Sezon sonuna kadar nasil faydalanabiliriz, ona bakmamiz gerekirken baska islerle ugrsiyoruz. Sonucta rakib sahaya, rakip kaleye götüren tek futbolcularn birisi(alanzinho daha göremedik), isaac yoklara oynuyor, baris forma sansi verilmiyor.
Sezon sonu duruma bakilir ona göre hareket edilir...

Ayrica bir futbolu herzman her sezon iyi oynayamaya bilir. bu bi gercek...10 yil ayni seviyede oynyan adam dünyada yok...

Sonucta yattara bilerek mi kötü oynuyor ?? bunu diyen var mi sanmiyorum..

Sonucta sampiyonluk görmemis birisi sampiyonluk görmek icin ellinden geleni yapar..demeki yattara su an bundan dah iyi oynayamiyor bazi sebeblerden dolayi...bu olabiliyor malesef o sürec icerisinde destekleyip cabuk eski formuna getirmek lazim.

suat kalkan
17.02.2009, 17:55
bu yattara ya verilen desteğin % 10 u hüseyine tayfuna umut'a verilse ( verilmez çümkü bizim emeğe saygımız yok bize sovmen lazım nemize gerek canını dişine takıp kendini parcalayan adam) çok şeymi kaybederiz acaba

İlker ToSun
17.02.2009, 18:01
bu yattara ya verilen desteğin % 10 u hüseyine tayfuna umut'a verilse ( verilmez çümkü bizim emeğe saygımız yok bize sovmen lazım nemize gerek canını dişine takıp kendini parcalayan adam) çok şeymi kaybederiz acaba

puan kaybederiz,
ekran başında saçlarımızı kaybederiz,
sağlığımızdan oluruz,

yahu ne kadar meraklısınız kendini parçalayan ama aslında hiçbişey yapmayan adamlara, asıl şovmenlik odur, haybeye sağa sola koşu, ama doğru onlar "iyi niyetli" değil mi, zaten ne çektiksek yeteneksiz olup "iyi niyetli" sıfatı takılan futbolculardan çektik.
ayrıca hüseyin bizim takımda ona duyulan saygıyı da, bizde aldığı parayı da dünyanın başka hiçbir kulübünde bulamaz, asıl hüseyine verilen değer başka futbolculara verilse keşke

Samet Yildirim
17.02.2009, 18:05
Ya herkes ayni destek görmeli...fakat ben sanmiyorum ki milanda ronaldinho-maldini vs. digerlerin gördügü destegi görüyrlar onlar muhtemlen daha fazla destek alir böyle adamlar özel dir ve özel destk alir bu gayet dogal.
bazi futbolcular özeldir ve ona göre özel destek alir...
veya kaka evi önünde yzlerce binlerce kisi gitti ve kalmasi icin yalvardilar...simdik kaka icin gidenler digeleri icin gider mi sanmyiorum...özel futbolcu özel destek alir..amaherkese destek vermek lzim...yipratici degil yapici elstiride destekdir...

sota mesela öyle
yattara özel bir isim simdik kötü diye atip silmeye gerek yok...

Samet Yildirim
17.02.2009, 18:09
Ayrica bana göre Yönetim tek konuda sinifda kalmistir oda bana göre YATTARA konusudur...

TheCrow
17.02.2009, 18:09
Great skor yorumculuğunu kim yapıyor,sen yapıyorsun.Şu maçta çıktı kaybettik diye sıralayan ben değilim.Bursa maçı da dediğin gibi 180 derece dönmedi,biz bastırırken gol yedik,sonra bastırdık gol attık.Sen bu maddelerle neyi anlatmaya çalıştığını açıklasana kısaca.Büyü mü var yani?..

Osman Yavuz
17.02.2009, 18:21
Çok değil, bundan bir kaç yıl evvel Fatih Tekke'li, Gökdeniz'li, Syzmek'li kadro'da bu Yattara yedek oturuyordu.Neden? Yetenekse gene vardı o dönemde onda, takıma katkı ise aynı, ama yedekti işte... Oyuna son 15-20 dakikada girerdi. Şimdi adam banko oynuyor ama oyunda kaldığı sürece hocanın istediklerini sahaya yansıtamıyor. O dönemlerde herkes onun direk oynaması gerektiğini düşünüyor ve tribünlerden hemen İbrahim Yattara ooooo tezahüratı başlıyordu.Şimdi istediğin oldu, takımın bankosu durumundasın be adam oynasa artık...

Ahmet abi atladığın bir konu var Yattara Ziya Doğan zamanındaki üçlünün yanında yedekti.Şenol Güneş zamanında hep banko oynadı ve bana göre Trabzonspordaki en iyi dönemini Şenol hoca zamanında geçirdi.Ben yineliyorum, Yattara'nın psikolojik desteğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.Ben oynamasından yanayım ama oyundan 70 te çıkacağını bilmesi yerine hiç oynamamasını da tercih ederim.

TheCrow
17.02.2009, 18:24
THE CROW arkadaşım,

o zaman yattara oyundan çıktıktan sonra atılan gollerde bi sıralansın bakayım
o zaman yattara çıktıktan sonra, skorun onlaykenkine göre daha avantajlı bir hale geldiği maçlar sıralansın bi bakayım,
biz de yattara yerine oyuna girenlerin yattaraya göre ekstra somut "ne yaptığını" kaç defa daha soracağız ama bazıları hala daha buna cevap verememeye ne kadar devam edecek acaba, biri de çıkıp yattaranın yerine girenin sokra katkısı olan 3 tane örnek versin de subjektif olan biz olalım.
at gözlüğüyle bakmaktan kurtulalım, sayılar ortada, sizlerden de çoğunuzun alakasız olarak nitelendirdiği bu kadar örnek de değil ha 3 tane örnek istiyoruz, yattara oyundan çıkıcak yerine giren de skora katkı yapacak,
hadi bakalım gelsin örnekler

Dediğim gibi,o maçları da sıralarsak,bu,Yattara'nın kötü olduğu anlamına gelmez...Aklıma gelen oynamadığı zamanda kazandığımız 3 maç var,Gençlerbirliği maçı var çıktıktan sonra gol attığımız yanlış hatırlamıyorsam,Ankaraspor maçı var 1-0 iken 2-0 olan...Araştırmadım aklımda kalanlar bunlar.Zaten dediğim gibi böyle maçları seçip onlar üzerinden yorum yapmayı sağlıklı bulmuyorum ben...

Yattara sahada en az koşan adam mı,evet.Takım oyunu önüdeki en büyük engel mi,evet.Yeteneklerinin yüzde onunu bile kullanıyor mu,hayır...O halde,Yattara 1 hareket yapacak diye takımı 1 kişi eksik niye oynatalım?..

Ha,Yattara'nın yerine bence de Isaac girmemelidir,ama bu konu "oyun sistemimiz" başlığında tartışılması gereken bir konu.Isaac girip verimsiz oldu diye YAttara'ya katlanmak zorunda mıyız?..

leavemealone
Yönetim yattarayi harcamak istiyormus ersun yanalida piyon gibi oynatiyorlarmis öyle diyor halil sanli dün kadirga tv de....

Oturmus oraya en yalanci spor muhabiriyle(cevat kol) yönetimi kötülüyorlar..
O kadar programlarini izledim bisefer bile bu yönetim güzel is yapti filan demedi... Herseye bir kulp buluyorlar.....

Samet Yildirim
Ahmet abi atladığın bir konu var Yattara Ziya Doğan zamanındaki üçlünün yanında yedekti.Şenol Güneş zamanında hep banko oynadı ve bana göre Trabzonspordaki en iyi dönemini Şenol hoca zamanında geçirdi.Ben yineliyorum, Yattara'nın psikolojik desteğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.Ben oynamasından yanayım ama oyundan 70 te çıkacağını bilmesi yerine hiç oynamamasını da tercih ederim.

Aynen öyle SENOL GÜNES onu her macta banko oynatti...V.Halilhodzic de cogu macta ilk 11 de oynatti...Lazaroni az kaldi ama ligde ve avrpada her macta ilk 11 de oynadi....yani ziya dogan bile daha önceki zamana gre fazla oynatmisti ilk 11 de fazla olamsada...

Samet Yildirim
17.02.2009, 18:26
Yönetim yattarayi harcamak istiyormus ersun yanalida piyon gibi oynatiyorlarmis öyle diyor halil sanli dün kadirga tv de....

Oturmus oraya en yalanci spor muhabiriyle(cevat kol) yönetimi kötülüyorlar..
O kadar programlarini izledim bisefer bile bu yönetim güzel is yapti filan demedi... Herseye bir kulp buluyorlar.....

bende izledim ama o ani kacirdim heralde...ersun yanali nasil pyon gibi oynatiyorlarmis anlamadim yani ne anlamda ??

Great White
17.02.2009, 18:26
Crow

Skor yorumculuğu yapmadığım kazandığımız maçlarda dahi oyunumuzda gözüken (en azından benim görüp senin kabul etmediğin) değişimi ısrarla vurguluyor olmamda yatıyordur sanırım:)

O büyü olayını vallahi ben "ciddi ciddi" yazdım zaten dün..

Ya woodo ya benzer bir Afrika büyüsü ya da bu adamın saha kenarına giderken takımıza veya Ersun Hoca' ya ettiği usturuplu bir bedduadan da şüphelenmiyor değilim hani:))

Kıssadan hisse..

Şu adamı 3-4 maç 90 dk. sahada tutsun Ersun Hoca..

Gene hiçbir şey vermezse artık 18' e bile almasın. En azından ben rahatlarım, yalan yok..

leavemealone
17.02.2009, 18:38
bende izledim ama o ani kacirdim heralde...ersun yanali nasil pyon gibi oynatiyorlarmis anlamadim yani ne anlamda ??

Dediklerine göre zamaninda sota ve arcile ozamanki yönetimin yilmaz vurali kullanarak yaptigi olayi simdide bu yönetim ersun yanalla yattaraya yapmak istiyormus . Ersun hoca dik duramiyormus bazi hatalari yönetim yaptigi halde hoca ustune aliyormus(bazi transferler gibi) .
Böyle böyle seyler sacmaliyorlardi hatirladiklarim bunlar .

Samet Yildirim
17.02.2009, 18:40
Dediklerine göre zamaninda sota ve arcile ozamanki yönetimin yilmaz vurali kullanarak yaptigi olayi simdide bu yönetim ersun yanalla yattaraya yapmak istiyormus . Ersun hoca dik duramiyormus bazi hatalari yönetim yaptigi halde hoca ustune aliyormus(bazi transferler gibi) .
Böyle böyle seyler sacmaliyorlardi hatirladiklarim bunlar .

Baya sacma

Ayric transfer konusunda ben sikinti görmüyorum....hic birisi ellimizde patlamadi bence...sadece gencler daha iyi olabilirdi...

TheCrow
17.02.2009, 18:42
Great,Yattara 90 dakika sahada kalacak performans gösterirse dünyada hiçbir teknik direktör onu oyundan çıkarmaya cesaret bile edemez.Ama adam tahammül sınırlarını zorluyor.Ben olsam ilk ofsayt pozisyonundan sonra çıkarırdım Yattara'yı.Adam yopu sürmeye resmen ÜŞENDİ yahu...Oynasın adam gibi,çıkarılmasın 70. dakikada.Zaten 3-4 maç üst üste 90 değilse bile 88 dakika oynamışlığı vardır bu sene Yattara'nın,o yüzden 3-4 maç 90 dk. oynarsa düzelir tezi de doğru bir yaklaşım değil bence...

Sefa Murat Dokuz
17.02.2009, 18:43
Daha 3-4 ay önceye kadar 4 yıl maça başlarken hep en güvendiğim oyuncuydu Yattara.
Ancak ne olduysa daha 28 yaşındayken, ne gücü ne hızı ne isteği ne çalım yeteneği kaldı hemde sadece 3-4 ay içinde. Bir oyuncu bu kadar aciz duruma asla düşemez hele yattara ise bu oynadığınına artık ben bile katlanamayacağım. Yani her maç en kötü oyunu 3 kez sıfıra inip orta kesmesiyken artık sıfıra inip kesmeyi unutmuş, bir metre sürüp topa basıp yanındakine veren yada orta sahdan orta yapmaya çalışan rakibin üstüne tuhaf ve dengesiz şekilde giden bir oyuncu haline geldi. 2005-2006 sezonundu galiba son maçında İzmir'de bir Bjk maçı oynamıştı 2-1 kaybettiğimiz. O oyunla bu oyun arasında Alpler kadar fark var.
Daha geçen yıl Fb maçındaki oyununu düşünüyorum doğru düzgün bir derbi oynadı diyorduk. Bu sene bişey oldu Transfer olayından sonra iyi oynadığı tek bir maç yok. Vasat ve vasat altı oynuyor.
Takım iyiyse sırıtmıyor. Kötüyse oda vasatın çok altında.

Great White
17.02.2009, 18:49
İlk hatırladığım Bursa ve Fener maçlarında 88 dk. oyunda kaldı..

Çıktığı dakikaya kadar da kondisyonu spon derece mükemmeldi..

Kimse beni kalkıp da Ersun Yanal' ın antrenmanına her gün giren hem de 28 yaşındaki atletik bir futbolcunun 90 dk. yı çıkaracak bir kondisyonu olmadığı safsatasına inandırmaya çalışmasın burada..

Hiçbir gerçekliği olmayan bir laf..

Bu sezon her maçta bir çok pozisyonda rakip sol beki kendi cezasahamıza kadar kovalayıp duran bir adamdan bahsediyoruz..

Neymiş, önündeki topa koşmuyormuş..

Yahu böyle art niyetli bir örnek olur mu?

Önündeki topa sözümona koşmayan adam yeri geliyor Carlos' un peşinden hem de top kapmak için kendi kale çizgimize kadar koşuyor ama..

Nasıl oluyor peki? Arada imana mı geliyor bu adam..

Peeeh.. Muhabbete bak..

TheCrow
17.02.2009, 18:56
İlk hatırladığım Bursa ve Fener maçlarında 88 dk. oyunda kaldı..

Çıktığı dakikaya kadar da kondisyonu spon derece mükemmeldi..

Kimse beni kalkıp da Ersun Yanal' ın antrenmanına her gün giren hem de 28 yaşındaki atletik bir futbolcunun 90 dk. yı çıkaracak bir kondisyonu olmadığı safsatasına inandırmaya çalışmasın burada..

Hiçbir gerçekliği olmayan bir laf..

Bu sezon her maçta bir çok pozisyonda rakip sol beki kendi cezasahamıza kadar kovalayıp duran bir adamdan bahsediyoruz..

Neymiş, önündeki topa koşmuyormuş..

Yahu böyle art niyetli bir örnek olur mu?

Önündeki topa sözümona koşmayan adam yeri geliyor Carlos' un peşinden hem de top kapmak için kendi kale çizgimize kadar koşuyor ama..

Nasıl oluyor peki? Arada imana mı geliyor bu adam..

Peeeh.. Muhabbete bak..

Eğer kondisyonu varsa da koşmuyorsa durum çok daha kötü,bilerek oynamıyor demektir,hemen uzaklaştırılsın takımdan...İşimiz yok Yattara'nın nazını mı çekeceğiz..

88. dakikada çıkarmak aslında oyuncuya yapılan bir jesttir.Tabi oyuncunun da bunu anlaması gerekir.

bjk maçında koştu da ben mi görmedim,koşmadı işte,hayret ki hayret...

Fatih
17.02.2009, 18:56
Fener maçında 88 dakika oyunda kalan Yattara eski Yattara olsaydı maçı kazanırdık zaten bizde bunu anlatmaya çalışıyoruz.

O maçta staddaydım Ersun Hoca ve Hüseyin sürekli uyardılar Yattara'yı.

Yattara zaten mücadele etmeyen bir oyuncu bunu kabul ediyoruz ve sistemi ona göre kuruyoruz.

Sözün özü topsuz oyunda yokluğuna alıştığımız Yattara artık toplu oyunda da yok.

Muhammet
17.02.2009, 18:58
Sözün özü topsuz oyunda yokluğuna alıştığımız Yattara artık toplu oyunda da yok.

Evet, sorun da bu asıl olarak.

İlker ToSun
17.02.2009, 18:59
Dediğim gibi,o maçları da sıralarsak,bu,Yattara'nın kötü olduğu anlamına gelmez...Aklıma gelen oynamadığı zamanda kazandığımız 3 maç var,Gençlerbirliği maçı var çıktıktan sonra gol attığımız yanlış hatırlamıyorsam,Ankaraspor maçı var 1-0 iken 2-0 olan...Araştırmadım aklımda kalanlar bunlar.Zaten dediğim gibi böyle maçları seçip onlar üzerinden yorum yapmayı sağlıklı bulmuyorum ben...

Yattara sahada en az koşan adam mı,evet.Takım oyunu önüdeki en büyük engel mi,evet.Yeteneklerinin yüzde onunu bile kullanıyor mu,hayır...O halde,Yattara 1 hareket yapacak diye takımı 1 kişi eksik niye oynatalım?..

Ha,Yattara'nın yerine bence de Isaac girmemelidir,ama bu konu "oyun sistemimiz" başlığında tartışılması gereken bir konu.Isaac girip verimsiz oldu diye YAttara'ya katlanmak zorunda mıyız?..

Ankaraspor maçında ( 10 kişi kalmış ankaraspora ) yattara çıktıktan sonra 2. golü attık doğru ama yattaranın yerine giren atmadı,,
Gençlerbirliği maçında o çıktıktan sonra atmadık golü. Golü 78. dakikada attık ama yattara 82. dk da oyundan çıktı. Yani anlayacağın ligin 20. haftasındayız ama yattara oyundan çıktıktan sonra ( ki bu maçların çoğunda oyundan çıktı ) toplam sadece 2 gol attık. Ancak yattara oyundan çıktıktan sonra toplam 7 gol yedik ve çok zor maçlar atlattık.
Bu tip yorumları sağlıklı bulmuyor olabilirsin ama bu değerler sağlıklı bir sonucu maalesef önümüze koyuyor. Bu verileri küçümseyerek çok ayıp etmiş oluyorsunuz. Veriler ortada. Bunlara çıkın "adam beddua ediyo demekki" deyin de artık şu dediklerinizi demeyin. çünkü "adam beddua ediyo demekki" demek bile bu verileri reddetmekten daha mantıklı.
yattara takımın en az koşan adamımıdır bilemem ama mevkisi gereği yattara koşturulursa koşacak bir futbolcudur. yattaranın koşu yoluna top atacaksın ki koşacak. Szymek zamanındaki yattarayı hatırlıyosundur. Tam yattarayı koşturacak toplar atıyodu. Yattaranın takım oyuncusu olmadığına karşı çıkıyorum, takım oyuncusu demek maalesef işe yaramayan ama gereksiz koşu yapan adam, görev adamı olarak algılanıyor ama katiyen öyle değildir. Şunu unutmayalım ORTASAHADAN NE KADAR İYİ PAS OLURSA YATTARA O KADAR İYİ OLUR, YATTARA NE KADAR İYİ OLURSA FORVET O KADAR İYİ OLUR.
Isaac girip verimsiz oldu diye veya yattaranın yerine giren herhangibirisi verimsiz oluyo diye yattaraya katlanmak zorundamıyız. EVET. çünkü onlarda verimsiz. her ikisi de verimsiz olacaksa yattara sahada kalır. çünkü yattarayı diğerlerinden ayıran tek ve en büyük özelliği şudur, yattara en verimsiz maçında bile bir anda bir çalım atar, bir pas verir maçı kopartır. Şimdi buna karşılık mutlaka yattaranın bu seneki asist sayısını soracaksın, hatta yedek kaldığı zamanlarda bile asist kralı olmuştu diyeceksin, o yüzden sen demeden cevabını vereyim. Yattara yedek kaldığı dönemlerde bile asist kralı oluyordu çünkü asistleri Fatih TEKKE ye yapıyodu, bu sene Yattaranın pas verip Umut un ezdiği toplar "asist" olarak sayılmadığı için, yani yattaranın asistleri forvet beceriksizliğinden sonuçlanamadığı için asist sayısı yüksek değil.

Great White
17.02.2009, 19:02
Hay Allah senden razı olsun be İlker..

İflahımı kuruttu şu Anti Yattaracılar..

Kendi takımının futbolcusunu savunmak ne menem bir dertmiş yahu..

Sağlı sollu piranha gibi saldırıyorlar maşaallah..

Vallahi Hüseyin başlığının savunucularına biraz hak vermeye başladım şimdi :))

Murat Erdem
17.02.2009, 19:03
Geçen sene Kalli'nin yaptığını (BJK maçı öncesi Lincon ve H.Şükür'ü kadro dışı bırakmayı) bu sene biz, üstelik daha fazla hak etmişken (Transfer skandalı sırasında basın toplantısı düzenleyip, üstüme kapıyı kilitleyip anahtarını denize attılar demesi) hazrete yapabilseydik; şu anda çok farklı bir konumda olabilirdik.
Bknz:GS nin o düzen ve intizamla şampiyon olması (diğer oyuncuların hakkaniyet ve adaleti görüp, takım olarak kenetlenmesi)

TheCrow
17.02.2009, 19:09
11.hafta -88 dk
12. hafta -81 dk
13.hafta -89 dk
14.hafta - 90 dk
15. hafta -88 dk
16. hafta -88 dk
17. hafta -90 dk

Bu maçlardan sonra kendine gelemeyen adam mı 3 kez üst üste 90 dk. oynarsa kendine gelecek?..Niye?..

İlker,o zaman Yattara sakat olduğu zaman da sahaya 10 kişi çıkalım,Yattara kenarda dursun öyle,nasıl olsa yerine kim girerse girsin Yattara'nın ölüsü kadar bile iş yapmayacak...Nasıl mantıktır bu yahu?..Hoca bunu ilk 11'de oynattığına göre adama güveniyor demektir,o da bu güveni maalesef her seferinde boşa çıkarıyor.Koşamıyorsa zaten oynamasın,koşabiliyor ama koşmuyorsa çok daha kötü...

Great White
17.02.2009, 19:13
Yattara' ya koşmuyor diyen bir adamın koşmak konusunda sahadaki en hareketsiz ve statik adam olan Hüseyin konusunda sus pus kalması bana çok komik geliyor doğrusu:)

Bir de şu var..

Yattara en durgun oynadığı maçta bile Gökhan' dan çok daha fazla mesafe kat ediyordur..

Varsa istatistik, birisi koysun şuraya da görelim..

TheCrow
17.02.2009, 19:18
Yattara' ya koşmuyor diyen bir adamın koşmak konusunda sahadaki en hareketsiz ve statik adam olan Hüseyin konusunda sus pus kalması bana çok komik geliyor doğrusu:)

Bir de şu var..

Yattara en durgun oynadığı maçta bile Gökhan' dan çok daha fazla mesafe kat ediyordur..

Yani şimdi,sağ açıkla ön libero ve maçın çoğunda stoper gibi oynayan adamın aynı mesafeyi koşması gerektiğini düşünüyorsan diyeceğim bir şey yok :D

Kimse Yattara'dan top kapmasını,adam kovalamasını,topa girmesini,rakip ataklarda geriye gelmesini,sert ikili mücadelelere girmesini beklemiyor.E doğal olarak da geriye bir koşması kalıyor,onu da yapsın bir zahmet...Ha ,yok onu da yapmasına gerek yok diyorsanız,o da bir görüş tabi,saygı duymak lazım :)

Fatih
17.02.2009, 19:23
Yattara'yla Hüseyin'in koşmak anlamında karılaştırılması bana daha komik geliyor.:)

TheCrow
17.02.2009, 19:30
Konuyla alakası yok ama Hüseyin'i de çok eleştirdim ben zamanında,Yattara'yı da yere göğe sığdıramadığım çok olmuştur,arşivciler arayıp bulsunlar :)

Cafer KILIÇSOY
17.02.2009, 19:35

Ahmet abi çok teşekkür ederim. Kelimesi kelimesine katılıyorum. Yazmaktan kurtardın beni bu başlıkta:)

İlker ToSun
17.02.2009, 19:40
11.hafta -88 dk
12. hafta -81 dk
13.hafta -89 dk
14.hafta - 90 dk
15. hafta -88 dk
16. hafta -88 dk
17. hafta -90 dk

Bu maçlardan sonra kendine gelemeyen adam mı 3 kez üst üste 90 dk. oynarsa kendine gelecek?..Niye?..

İlker,o zaman Yattara sakat olduğu zaman da sahaya 10 kişi çıkalım,Yattara kenarda dursun öyle,nasıl olsa yerine kim girerse girsin Yattara'nın ölüsü kadar bile iş yapmayacak...Nasıl mantıktır bu yahu?..Hoca bunu ilk 11'de oynattığına göre adama güveniyor demektir,o da bu güveni maalesef her seferinde boşa çıkarıyor.Koşamıyorsa zaten oynamasın,koşabiliyor ama koşmuyorsa çok daha kötü...

benim dediklerimden yattara sakatken sahaya 10 kişi çıkalım düşüncesini çıkardığın yeri bana gösterip lütfen bir açıklasana ya. bu yattara konusunda verdiğin cevaplarla artık dalga geçiyormuşsun gibime geliyor.
sen futbolun psikolojik yanının hiç farkında değilsin, dakikaları toplarsan bir adam 3 maç boyunca maça 11 de başlayıp 70 de oyundan çıkarsa 210 dk oynar ama 2 maç ilk 11 de başlayıp 90 dk sahada kalırsa 180 dk oynar ancak buradaki 180 dakika, diğer 210 dakikadan daha optimum bir süredir. 2 defa oynayacağı 90 dk oyuncuya özgüvenini geriye getirir, ama sen geriye kalan 14 maçta adamı her maç 70 de çıkar 980 dk daha oynasın o adamı kazanamazsın ama önündeki iki maç 90 dk oynatarak 180 dk da o adamı kazanırsın. Yattarayı 11 de başlatmak demek ona güvenmek anlamını taşımaz çünkü zaten sağ açık alternatifi yok, ama oyundan çıkarmak her nasıl oynarsa oynasın çıkarmak hep de aynı zamanlarda çıkarmak ona güvenmemek anlamı taşır. bir adam kulübeye bakarak top oynayamaz.

Great White
17.02.2009, 19:41
Hüseyin örneği pek açmadı galiba:D

Koşan adam arıyorsunuz ya..

Gökhan' dan da Hüseyin' den de çok koşuyor Yattara..

Ondan eminim en azından;)

Emirhan Makul
17.02.2009, 19:43
Ya yerden yere vurmak gibi olmasın seviyorum Yattara'yı ama Ankaraspor maçını staddan izledim afedersiniz ama takım oyunu dediğimiz şeyle alakası yok yani çizginin orda bekledi maç boyunca,orta saha aktivitelerine katılmadıkdan sonra başarılı olamıyor.Hadi ankara maçında hastaydı diğer maçlarda da pek farklı değildi istikrarlı değil çok kötü demiyorum ama istikrar yok.

Oyundan çıkma konusunda da şöyle düşünüyorm;

Ankaragücü maçında oyundan çıkması çok büyük hatadır o çıkması yüzünden gol yedik demeyeyimde Sol Kanatdan yani bizim sağımızdan 1 atağı ve ortası olmayan Ankaragücü 10 larca orta ve bindirme yaptı kendi sahandasın kontra atak futbolcusu adamı zaten 3 kişi marke diyor korkudan neden alıyorsun sağ begi zorda bırakıyorsun

Ama Bjk Maçında alınması tam isabetti ve geç bile kalındı azıcık dikkat ettiyseniz Yattara+Colman+Hüseyin+Selçuğun kaybettiği toplar direk pozisyon olarak döndü 2 dakika ayağımızda top tutamadığımız için çok baskılı oynadı bjk 2 dakka süresince pas yapamadık alınması doğruydu

Ek olarak hislerimi belirteyim bu adamı çok seviyorum sempatik ve bize yakışır biri ama Şu küçük maçlarda oynayıp tam oynayacağı zaman oynamaması beni fıtık ediyor ya daha hangi maçda oynayacaksın insan motive olur canını dişine takar ben bu kadar ruhsuz olduğunu görmemişdim !

TheCrow
17.02.2009, 19:50
İlker yanlış anlamışsın dalga filan geçmiyorum,sahadaki adam kötü olduğu için çıkarılıyor ama buna karşı çıkıyorsunuz,onu demek istedim.70 de çıkması tamamen onun suçu,oynasaydı çıkarılmazdı,yukarda gösterdiğim gibi 7 hafta üst üste tam 614 dakika oynamış (tamamı 630 dk.zaten)

E şimdi diyordunuz ki,3 maç üst üste 90 dk. oynarsa düzelir.Ama ben bu bilgileri verince kimse bununla ilgili bir şey yazmıyor nedense...

Great,forvetin sağ açıktan daha fazla koşması gerektiğini mi düşünüyorsun,kaldı ki Yattara'nın son zamanlarında Gökhan daha çok koşuyor gibi geliyor bana,ama emin değilim elimde veri yok.

bjk maçında Yattara 3 metrekarelik bir alanda bekledi durdu,ne geri ne ileri,oyundan çıkarılınca da hayal kırıklığına uğradı,demekki yaptığını yeterli görüyor...

İlker ToSun
17.02.2009, 20:01
THE CROW

o zaman gel şu konuyu artık şöyle özetleyelim,
ben diyorumki yattara kötü oynasa bile çıkmaz çünkü hem her an birşey yapabilir hem de o çıkınca onun en kötü halinden bile daha iyisi oyuna girmiyor diyorum, o çıktıktan sonra yenilen golleri söylüyorum, kaybedilen puanları söylüyorum,
sen ise, sonradan girenin ne yaptığı önemli değil sonuçta kötü oynuyorsa eğer yattara bile olsa oyundan çıkar, yattaranın oyundan çıkışı takımı fazla etkilemez, zaten 630 dk lık toplam sürenin 614 ünde oynayan adam bu sürede bile düzelmediyse zaten düzelmez diyosun.
seninle bu konuda tek ortak noktamız yattaranın formsuz oluşu, o yüzden bu konuda anlaşabileceğimizi sanmıyorum çünkü farklı noktalardan ele alıyoruz konuyu. inşallah bundan sonra yattara berabereyken veya mağlupken oyundan çıkar da yerine giren maçı çevirir kurtarır da sizin haklı olduğunuz ortaya çıkar çünkü buraya 7 tane yenilmiş gol de koysak, zar zor kazandığımız maçları da hatırlatsak bunların sizin gözünüzde bir işe yaramadığı çok açık anlaşıldı artık. ama gün olur da yattaranın yerine giren adam bize maçı kazandırırsa ( ki bunun 7 defa olmasını da beklemiyorum, 2 defa olsun yeter ) ben bir "yattarasporlu" olarak burda sizin hakkınızı vericem.

TSKara61
17.02.2009, 20:03
Ronaldo cikiyor ama yerine kim giriyor bir arastir bakalim. Nani olmasin, Anderson olmasin. Ronaldinho yedek birakabilir diyorsun gayet normal, Schevchenko , KAka, Pato, Inzaghi var. Onlar yapabilirler, cünkü kadrolari bol alternatifli kadro ama bizim kadro öyle degil. Yattara 89 dak kötü oynar cikar 90inci dakikda bir assist yapar maci bitirir.... Verdigin Örnekler dogru degil....

Ronaldo da 89 dk kotu oynar 90. dakka da gol atar. Ayni seyler Ronaldinho, Fernando Torres, Adebayor, vs icinde gecerli. Onlarin Nani'si varsa bizim de yedek kulubemizde Baris Memis, Alanzinho, Ceyhun, Faty Papy, Serkan ve takima katki saglayabilecek diger oyuncular var. Yedek kulubemiz berbat Yattara'yi sahada 70 dk tutacak kadar da gucsuz degil.

TSKara61
17.02.2009, 20:03
Yattara'nin 70. dakka da oyundan cikmasi tamamen Yattara'nin berbat futboluna ve 90 dk'lik bir maci kaldiracak formdan cok cok uzak olmasina baglidir. Verdigim ornekler buna yonelikti. Dunyanin her yerinde oyuna fayda saglamayan oyuncu oyundan cikarilir. Adebayor olsa bile, Ronaldo olsa bile oyundan cikarilabilir. Yattara icin soz konusu olan durum da bu. Yattara artik eskisi gibi her an herseyi yapabilecek bir oyuncu degil. Su halinlen eski patlayaci hizi ve calimlarini ancak YouTube'dan izleriz. Ersun Yanal'in Yattara'dan full randiman almak ve aslinda 90 dk oynatmak istedigini dusunuyorum. Bu yuzden her mac yeni bir umutlan ilk 11'e surdugunu dusunuyorum, ama Yattara kendisine tanindigi sure icinde pozitif hic bir sey yapamadigi icin oyundan alinmasi gayet de normal. Aslinda Yattara'ya fazlasindan sans tanildigini ve yedege cekilmesi gerektigini dusunuyorum.

Argumanlarinizin icinde Yattara'nin takimina nasil bir fayda sagladigi noktasinda hic bir aciklama yok. Dediginiz tek sey Yattara ciktiktan sonra gol yiyoruz o zaman Yattara 90 dk oyunda kalsin. O zaman Yattara'ylan hayat boyu sozlesme imzaliyalim. Nasil olsa Yattara'nin ne kadar berbat oynadigi, ne kadar kendi egosunu tatmin etmek icin sayisiz top kaybina sebep oldugu onemli degil. Biz Yattara'nin sahadaki performansi degerlendirmeyecegiz de neyi degerlendirecegiz? Tesaduf bir sekilde 2 macta Yattara'nin ciktigindan sonra yedigimiz gollerimi?

Biz sezon basindan beri istedigimiz seviyedeki futbolu oynayamamakdan sikayet etmiyormuyuz zaten? Dikakt ettiysen kimse Fenerbahce macinda kotu oynadigimizi konusmuyor. FTK macinda kaybettigimiz Besiktas macinda kimse kotu oynadigimizi konusmuyor. Antalyaspor macinda kimse kotu oynadigimizi konusmuyor. Ama Hacettepe, Genclerbirligi, Kayserispor, Denizlispor, Konyaspor. Bu maclarin cogunu hepimiz cok daha rahat bir futbol ve skorlan kazanmamizi beklerken cok buyuk zorluklarlan ve biraz da sanslan puan(lar) kurtardigimiz maclar.Bunun sebebi de takimin temelindeki eksikler ve sikintilar. Bunlarin temelindeki sorunda orta sahamizin yeterince uretken olamamasidir. Kotu oynadigimiz diye herkez tarafindan kabul edilen maclari bi gozetle. Bu maclarin hepsinde orta sahamiz asiri kisir bir goruntu sergilemistir.

Ankaragucu macinda Besiktas macinda daki durum da budur. Bu maclar da takimin 90 dklik performansi hic de tatmin edici degildi ve maclarin genelini degerlendirdigimizde oyunumuzu rakibimize kabul ettirmekte sikinti yasadigimizi ve orta sahamizinin oyunun kontrolunu ve temposunu eline geciremedigini goruyoruz. Boyle bir durumda rakip takimin pozisyon bulmasi ve kalemizi zorlamasi normaldir. Ankaragucu macinda bu sikintilardan dolayi takimimiz hic bir zaman saglikli bir goruntu sergileyemedi. Ankaragucu sik sik kalemizde pozisyon yaratabiliyordu. Bu sikintilar Besiktas'in taktiksel acidan daha ustun olmasi ve Ankaragucu'nden daha disli bir rakip olmasi yuzunden ust seviyeye ulasti ve bu sefer Besiktas'in kalesine gitmeyi birak kendi ceza sahamizdan cikmakta zorlandik. Boyle durumlarda yedigimiz gollerin sebebini Yattara'nin oyundan cikmasina baglamak bence sacmaliktir. Oyunu kontrol edemiyorsan, ve ozellikle BJK macinda oldugu gibi tamamen oyunu rakibine teslim ettiysen eninde sonunda gol yersin. Ancak bir yere kadar dayanabilirsin.

Yattara sag kanatta oyalanirken, yerine orta sahamizi guclendirip bu etkisiz goruntusunu ortadan kaldiracak destekleyici oyuncular oynatabilitiriz. Besiktas macinin baslangicindan beri Serkan Balci oyuna girip orta sahaya destek vermelidir diyordum. Neden mi? Cunku Besiktas iki on liberoylan cikmis ve takimin motorlari olan Selcuk ve Colman'i tamamen kitlemis. Bu durumda takim ne atak uretir de ne de 2 pas yapabilir. Yapamadik da zaten. Mevcut orta saha oyuncularimizi rahatlatmak ve o bolgedeki sayisal avantajimizi arttirmak icin Serkan Balci oyuna girmeliydi. Girdiginde de macin ilk dksindan beri yaptigimiz ilk organize atagi yaptik. Ayni seyler Ankaragucu ve diger oynadigimiz butun maclar icinde gecerli. Yattara'dan hayalperest bir sekilde her hafta patlama yapmasini beklemek sacmalik. 20 dk kala degil komple takimdan alinmali ve uretkenlik acisindan sikinti yasiyan orta sahamiz kuvvetlendirilmeli.

İlker ToSun
17.02.2009, 20:08
Hay Allah senden razı olsun be İlker..

İflahımı kuruttu şu Anti Yattaracılar..

Kendi takımının futbolcusunu savunmak ne menem bir dertmiş yahu..

Sağlı sollu piranha gibi saldırıyorlar maşaallah..

Vallahi Hüseyin başlığının savunucularına biraz hak vermeye başladım şimdi :))

Allah senden de razı olsun sevgili renkdaşım :)

KUTADGU
17.02.2009, 20:26
Ben kendi adıma, kendimce Yattara meselesine mim koyuyorum.

Yattara böyle oynadığı sürece bırakın dakikalar almayı, sahaya bile çıkmamalıdır.

Böyle dedim diye köpürenler olacaktır muhakkak.
"Hani kardeşim, nerde istatistiğin" diyecekler.
"Boş beleş konuşuyorsun, iddialarını kanıtla" diyecekler.

Varsın desinler.

Mollasalihoğlu
17.02.2009, 20:37

Gökhan'la karşılaştıracaksan, asist sayılarını da bir ele al Yattara ile Gökhan'ın bence :)

Fatih
17.02.2009, 20:49
Daha önce söyledim yine söylüyorum Slvya bile Yattara'dan daha çok mücadele ediyor koşuyor da diyebiliriz.

Onur Şeref
17.02.2009, 20:56
Eğer takımdaki 10 futbolcu can hıraşla mücadele edipde 1 oyuncu sahada başı öne eğilmiş yere düşen paraları arıyormuş gibi dolanıyorsa ben o futbolcunun vicdanınıda sorgularım,ne için bu takımda olduğunuda.

Üzüm üzüme baka baka kararır diye bir atasözümüz var.Fakat bizim üzümün 15 haftadır karardığı yok.Hasat zamanı bitcek ama bizim üzüm kararcağa benzemiyor.

Kontra atak olur geniş alan tam diyorum TV başında hadi Yattara geç şunu diye fakat hiç koşmaya bile niyeti yok formalite icabı koşuyormuş gibi yapıyor.2-3 seneki belkide geçen seneki Yattara olsa şimdiye kaç puan farkla öndeydik tahmin edemiyorum bile.

Yattara'nın şu anki yaptığı emek hırsızlığından başka bir şey değil.

Burdaki bazı arkadaşlarda Yattara sahada olmalı diyor.Hiç ama hiç katılmıyorum çünkü onun yakaladığı geniş alanları onun yerine oynayan gerek Barış olsa Yattaradan daha iyi değerlendireceğine eminim.O zaman bırakalım rakip beklerde oyuna dahil olsun çıksınlar ileriye bu bizim işimize daha da çok yarar ve daha çok boş alan yakalarız.Örneğin ; Konya maçı Isaac'in 2 gol atdığı. Barışın Bursaspor maçında oyuna girdikden sonra oyun karekterinin ne kadar değiştiğini anlatmama gerek yok sanırım.

Yattara öyle görünüyor ki Trabzondaki misyonunu tamamladı.(Öyle gözüküyor).Geçmiş senelerde 10-15 asist yapan Yattara şu anda 1 asist 2 gol ile oynuyorsa gerisini siz düşünün.

Eğer Yattara hazretleri böyle sahada emek hırsızlığı yapacaksa varsın oynamasın daha iyi.Yattara'nın keyfinin gelip iyi oynamasını veya en azından sahada koşmasını , mücadele etmesini bekleyeceğime Barış'ın,Isaac'in yeteneklerini tam anlamıyla sergilemesini beklemeyi tercih ederim.

cem arin
17.02.2009, 21:03
yattaranin bu denli elestirilmesinin altinda yatan ana sebep sanirim onun artik bizden trabzondan birisi gibi görülmesi ve her kendimizden gördügümüze yaptigimiz gibi onuda böyle dalsiz budaksiz deskteksiz elestiriyoruz. hayir elestirenler diyor ki kötü oynuyor... cok uzatmaya da gerek yok ancak nasil oynamasini istiyorsunuz?
kimileri yaziyor ki ibrahimi gecememis... yani sizin ölcünüz bu! alanzinho icin de söylenen bundan daha komik. kötü oynamis cünkü pas atmasi gereken yerlerde atmamis... colman da cok top ezmis ayaginda.. herseyin tek yönünü ortaya koyuyoruz... onu savunanlarin da dayandigi tek nokta oyunda kaldigi sürede hep kendisiyle mesgul olan iki oyuncunun olmasi! her iki tarafta sig tamamina ermemis argumanlarla yeriyor ya da övüyor...
bardaga hangi taraftan baktigin önemlidir! istersne bardagi bos istersen dolu görürsün ancak isin asli yarisi dolu yarisi bosta olabilir... ynai üc ihtimalli bir durum... futbol gibi... yattara gibi...

Medallion
17.02.2009, 21:27

Maci seyrederken aklima yillar once BJK ye 0-2 yenildigimiz mac geldi. Daum u dahi yapmisti bizim medya. BJK nin mac boyunca iki atagi vardi ve iki gol. daum futbol dahisi. At arabasi uzerinde resimler vs. vs.

Dedim hersey yolunda. Ikinci yari tarih tersine tekerrur edecek. Ilk yari bir bucuk atak, bir gol. Ikinci yari kontradan bir gol daha. 0-2. Mac bizim. Sampiyonluk yolunda buyuk adim. Ersun Yanal futbol dahisi, vs. vs. Sampiyon Trabzonspor...

Ama kime guven misim? Yattara ya. Pehhhh. Adam kilini kipirdatmadi. Gelip defansina yardim bile etmedi. Hala yorumlar okuyordum mac esnasinda. Yattara Alanzinho ile beraber oynamali. Gor baskiyi o zaman. Baskiyi gorduk ama karsi kalede degil bizim kaledeydi. Kizdim Yanal a cok. Boyle onemli macta ezber mi bozulur? Niye sasirtiyorsun ki milleti.

Gol bagira bagira geliyorum dedi. Bagiriyordum. Cikar su adami al Serkan i. Ama sesim anca evin icinde yankilaniyordu.

Yanal da biliyordu olayi. Yattara oynamiyor. Ama o da bekliyor, belki, ya oynarsa, "what if it happens" :)

Bilemiyorum. Benim bir dakika bile beklemeye tahammulum kalmadi. Boyle bir hava varken takimda, havayi bozan bir tek o var.

O bir yildiz ama hangi galaxi de???

poetricus
17.02.2009, 22:37
Bazı şeyleri bir kez daha düşünelim bence.

Yattara'ya bugüne kadar en çok forma şansı kim verdi? Şenol Güneş ve Ersun Yanal.
Şenol Güneş'i geçelim; şu an kendisini bzden kurtarmış durumda.
Ersun Yanal gelinceye kadar Yattara kaç maçta kaç dakika oynuyordu diye düşünen oldu mu? Hatta biraz daha ileri gideyim. Yattara kaç hoca tarafından ilk on bir de sahaya sürülüyordu?

Oynarken; "Hoca al şunu dışarıya!" diye bağıran pek çok kişinin oyundan alındıktan sonra; "Yahu bu adam da oyundan alınır mıydı?" dediği bir adam Yattara. Aynı şeyi Hoca'yı hedef tahtası yapmak isteyen yerel medyamızda da görebilirsiniz. Bu arada taraftar kitlemizin nasıl maç seyrettiği hakkında da küçük bir fikir sahibi olabiliriz.
Yetenekli mi? Sormak bile abes. Adam tepeden tırnağa futbolcu.
Pekiyi kendimize şu soruyu soralım: Yattara'nın oyunda kaldığı süreyle takıma yaptığı katkının küçük bir muhasebesi yapılsa kaç kişi oynadığı sürenin hakkını verdiğini ya da vermeye yanaştığıunı söyleyebilir?

Bana sorsanız, böyle bir adamı oynayabildiği sürece değil, yürüyebildiği sürece sahada tutarım. Ben teknik direktör değilim PC başına geçtğimde istediğimi yazar en fantastik kadroları kurar, hazzetmediğim futbolcuları bir güzel kapı dışarı ederim. Trabzonspor'a zerre kadar etkisi olmaz. Ama Ersun Yanal Play Station ya da FiFA 2007 oynamıyor.

Gerilimi yüksek maçlarda sonlara doğru iki takımdan biri bastırır. Roberto Carlos'un kestiği orta, attığı şutları Yattara'nın oyunda olmayışına bağlamak mümkündür elbet. Ya BJK maçının son dakikalarında rakibe Yattara'sız kurduğumuz baskıyı ne ile izah edeceğiz? Yattara oyundan çıkana kadar Üzülmez hiç mi sol çizgiye inmedi, hiç mi atak yapmadı?

Tekrarlıyorum: Adam serapa futbolcu.
Ondan yetenekleri ölçüsünde bir şey beklemekten çoktan vazgeçtik, kendi vasatına yakın bir performans bile göremiyoruz.
Fiyat/Performans oranı bir değerlendirilse aldıklarıyla verdikleri arasındaki orantısızlık çok net görülür. İlk on bire hasret ve neredeyse bedavaya oynadığı zamanlarda daha faydalıydı. Hiçbir diriplingi 30 metreyi geçmeyen Gökhan'ın ondan daha fazla asisti var yahu! Psikolojik değer olarak sahada tutma lüksümüz de yok. Rakip defans oyuncuları takmıyor kendisini.

Futbolcuları sahiplenmeye amenna. Ama kattıklarına bakmak lazım biraz da.

Adem Köse
17.02.2009, 23:20
Yattara takım oyuncusu değil sistem oyuncusu değil ve 10 numarada değil, eskiden takım oyunu oynamazdık Yattara nın üzerine oynardık.Takım Yattara üzerine kuruluydu, o sistemde oynayabiliyordu.ARTIK BİZ TAM BİR TAKIM KURDUK TAKIM OYUNU OYNAYAN,bu yüzden Yattara aksıyor hem ileride hem geride...

Colman ve de Selçuk ileriye doğru giderken top atacak adam bulamıyorlar forvetler markajda iken ve bu yüzden çok top kaybediyorlar.Aslında bu nitelikte çok top kaybeden futbolcu değiller ama ortasahada pas organizasyonu sadece ikisinde kısıtlı kalıyor.Yattara biraz daha içeri katetmesi gerek ama hep çizgide kalıyor.Herkes Serkan a suç buldu öünün kapatıyor diye Serkansız da gördük.Defanstan gelemiyor dediler biz ilk yarı bütün tehlikeli atakları sağ kanattan yemedik mi? (şuandada)

Ben size neden oynamadığını da söyliyim.Bjk maçında da çok iyi farkettim ikili mücadelelere girmiyor ve ayağını sokmuyor (hele Üzülmezle son çizgiye indiği ve topa dokunmadığı bir pozisyon vardı en azından korner kazandırabileceği delirdim).Hala aklı gitmekte ve sakatlanıp gidememekten korkuyor.Bu sene ki bu kadar iyi takımdan ve de Gökhan Ünal varken kaç asist yaptı gördüm.Cale sol bekimiz fakat Yattara yıldızımız bir tane öyle asisti yok.

SON OLARAK ERSUN HOCA YA KİMSE YATTARA KONUSUNDA BASKI YAPMASIN.SIRF BU BASKI YÜZÜNDEN OYNATTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.HER MAÇ 10 KİŞİ OYNAMAK İSTEMİYORUM.EGEMENDE Kİ,SONG TAKİ,SELÇUKTA Kİ,CALE DE Kİ, SERKANDA Kİ, UMUTTA Kİ o mücadeleyi ve isteği görürken Yattara yı o şekilde yüreksiz ve ruhsuz görmek beni çok üzüyor.BJK maçında beni çok üzdü sadece sağ çizgide ki pas organizasyonlarına katılan bir Yattara istemiyorum.

ENGİN ÖZTÜRK
17.02.2009, 23:39
yattara artık sabırları o sabırtaşlarını çatlatmıştır trabzonspor a bir fayda sağlamaz bu saatten sonra inşallah iyi bir fiyata satarız

magicyattara
17.02.2009, 23:46
Yattara yorumları komik olmaya başladı.

Yattara geldiği günden beri ilk 11 de oynuyor.

Hatırladığım ilk maçında gol attığıdır.0-2 den 3-2 öne geçtiğimiz Konya deplasmanı.
Gol kafayla.
Uşak gelir gelmez mesaiye başlamış.
Sonra o golün sevincine yediği kırmızı kart var.
Hazımsızlık o tarihlerde başlamış olmalı,hem hakemlerde hem de niye sevinipte kırmızı yedin diyen taraftarlarda.

Hakem yılnur önen Yattara ve Hüseyin'i dışarı atmıştı o maçta.

magicyattara
17.02.2009, 23:54
yattara artık sabırları o sabırtaşlarını çatlatmıştır trabzonspor a bir fayda sağlamaz bu saatten sonra inşallah iyi bir fiyata satarız

Bu kadar kötü bir oyuncunun nasıl iyi bir fiyata satılabileceğini düşünüyorsunuz?

Uluhan
18.02.2009, 00:02
Ben tartışılacak bir durum göremiyorum ortada,
Her futbolcunun iyi ve kötü yönleri, artıları ve eksileri vardır.

Gökhan Ünal çok koşmaz, hucüm pres yapmaz, iyi adam geçemez ve dripling de yapamaz.
Ama bitiriciliği oldukça iyidir, Eskişehir'e, Antalya'ya attığı golleri hatırlayın.Şu ana kadar formsuz
haliyle, beklenenin altında olsa da görevini yaptı. En çok eleştirdiğimiz futbolcularımızın başında gelen Umut'un 8 golü ve 3 asisti var, yaptığı pres ve topsuz oyundaki faydası cabası.
Takımın şüphesiz en yetenekli, en hızlı, yıldız ismi Yattara'nın biri penaltıdan 2 golü 4 de asisti var, defansif yönden sahada olmaması da cabası. İkinci yarıda izlediğim maçlarda Roberto Carlos, İlkem ve özellikle İbrahim Üzülmez hiçde etkisiz değillerdi.

Eleştirdiğimiz, maddi manevi bir sorunu olmadığı takımına aslında yapabileceğinin çok altında katkı yapması.Sözleşmesi yenilendiğinde ücreti düzeltildi, şehrin ve taraftarın en sevdiği futbolcuların başında geliyor. Kimse Yattara neden defans yapmıyor noktasına takılmıyor bence, asıl sorun yeterince hucüma katkı yapma gayretinde olmaması.

magicyattara
18.02.2009, 00:18
Great skor yorumculuğunu kim yapıyor,sen yapıyorsun.Şu maçta çıktı kaybettik diye sıralayan ben değilim.Bursa maçı da dediğin gibi 180 derece dönmedi,biz bastırırken gol yedik,sonra bastırdık gol attık.Sen bu maddelerle neyi anlatmaya çalıştığını açıklasana kısaca.Büyü mü var yani?..

Bir çok futbol sever Yattara'nın sadece iyi adam geçtiğini yani iyi çalım attığını düşünüyor.
Fantastik adam geçmesine bayılmayan yok.

Bunun dışındaki vasıflarının farkında bile değil kimse.
Oysa iyi takip edenler Yattara'nın sağ ayağı kadar iyi bir sol ayağa sahip olduğunu,uzun kısa çok isabetli paslarla oynadığını,defansın arkasına çok iyi adam kaçırdığını,yaptığı ortaların sıradan ortalar değil adrese teslim ortalar olduğunu,çok iyi şutlar çıkardığını,serbest vuruş atabildiğini görüyorlar.

Bu saydığım vasıfları rakip hocalar ve futbolcular çok iyi biliyor.

Yattara'nın bir maç içinde hiç bir şey yapmamış olması dahi rakip oyuncuları ve hocaları Yattara'yı boşlamaya itmiyor.Yattara sahada varsa rakip tedirgindir.

Bir çok maçta gözlemledim;Yattara çıktıktan sonra rakip takımda psikolojik bir rahatlama oluyor.Daha fazla riskle ve daha rahat üstümüze geliyorlar.

poetricus
18.02.2009, 01:08
İsteyenler Samet Aybaba ve Vahid Halilhodziç dönemlerinde Yattara'nın kaç maça ilk 11'de başladığı kaç maçta 90 dakika sahada kaldığına bir bakabilirler. Bir de Ziya Doğan dömeninde ilk 11 başladığı maçlarda kaç dakika oynadığına.

Futbolcu başlığındaki yorumların illa kutuplaşma doğurması mı gerekiyor?
Hemen sevgi nefret, iyi kötü, yerli yabancı, yerli daha yerli safları ortaya çıkıyor.
Hadi devam...

murat
18.02.2009, 01:17
bu adami bir rahat biraksa herkes kendine gelecek ama BJK macinda defans haric toplu halde kotu oyniyan bir takim varken bu mactan sonra Yattarayi elestirmek haksizlik bence. Umut, Selcuk, Colman, Huseyin, Alanzinho ve gol haricinde Gokhan bu macta yattaradan fazla birsey yapmadilar. Yattara iyi onyamiyor ama alternatifinide goremiyorum. Alanzinho bu goruntusuyle aradagimiz kanat oyuncusu degil hep iceri dogru oynuyor kanattan orta yapan tek oyunucumuz yattara rakiplerin cekindigi belki tek isim yattara.

Ersun hoca Yattarayi keserse ben hak veririm ama bukadar elestirmek ve durmadan yaptigi yanlislari on plana cikarmak cok yanlis. Yattaranin yaptigi okadar guzel seyler ve bize kazandirdigi sayisiz puanlar var birazda onlara bakalim..

Hüseyin İlkin
18.02.2009, 01:18
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1162-6H3L6N2C.jpg

Bu hafta göster kendini Yattara ;)

Erdal
18.02.2009, 01:26
Bu hafta toparlanacak...Hatta gol atacak inşallah...

Tansu Onur Erdoğan
18.02.2009, 04:28
acaba bu sezon ilk sezonu olsa ilk yarı bitiminde takımda tutulurmuydu ?o kdr kredin olusmuski kimsenin bişe dediği yok bu formsuzluğuna

hüseyin bile senden daha faydalı su durumda yazık

Selman
18.02.2009, 04:53
Ankaraspor maçında ( 10 kişi kalmış ankaraspora ) yattara çıktıktan sonra 2. golü attık doğru ama yattaranın yerine giren atmadı,,
Gençlerbirliği maçında o çıktıktan sonra atmadık golü. Golü 78. dakikada attık ama yattara 82. dk da oyundan çıktı. Yani anlayacağın ligin 20. haftasındayız ama yattara oyundan çıktıktan sonra ( ki bu maçların çoğunda oyundan çıktı ) toplam sadece 2 gol attık. Ancak yattara oyundan çıktıktan sonra toplam 7 gol yedik ve çok zor maçlar atlattık.
Bu tip yorumları sağlıklı bulmuyor olabilirsin ama bu değerler sağlıklı bir sonucu maalesef önümüze koyuyor. Bu verileri küçümseyerek çok ayıp etmiş oluyorsunuz. Veriler ortada. Bunlara çıkın "adam beddua ediyo demekki" deyin de artık şu dediklerinizi demeyin. çünkü "adam beddua ediyo demekki" demek bile bu verileri reddetmekten daha mantıklı.
yattara takımın en az koşan adamımıdır bilemem ama mevkisi gereği yattara koşturulursa koşacak bir futbolcudur. yattaranın koşu yoluna top atacaksın ki koşacak. Szymek zamanındaki yattarayı hatırlıyosundur. Tam yattarayı koşturacak toplar atıyodu. Yattaranın takım oyuncusu olmadığına karşı çıkıyorum, takım oyuncusu demek maalesef işe yaramayan ama gereksiz koşu yapan adam, görev adamı olarak algılanıyor ama katiyen öyle değildir. Şunu unutmayalım ORTASAHADAN NE KADAR İYİ PAS OLURSA YATTARA O KADAR İYİ OLUR, YATTARA NE KADAR İYİ OLURSA FORVET O KADAR İYİ OLUR.
Isaac girip verimsiz oldu diye veya yattaranın yerine giren herhangibirisi verimsiz oluyo diye yattaraya katlanmak zorundamıyız. EVET. çünkü onlarda verimsiz. her ikisi de verimsiz olacaksa yattara sahada kalır. çünkü yattarayı diğerlerinden ayıran tek ve en büyük özelliği şudur, yattara en verimsiz maçında bile bir anda bir çalım atar, bir pas verir maçı kopartır. Şimdi buna karşılık mutlaka yattaranın bu seneki asist sayısını soracaksın, hatta yedek kaldığı zamanlarda bile asist kralı olmuştu diyeceksin, o yüzden sen demeden cevabını vereyim. Yattara yedek kaldığı dönemlerde bile asist kralı oluyordu çünkü asistleri Fatih TEKKE ye yapıyodu, bu sene Yattaranın pas verip Umut un ezdiği toplar "asist" olarak sayılmadığı için, yani yattaranın asistleri forvet beceriksizliğinden sonuçlanamadığı için asist sayısı yüksek değil.

Gece gece forumda dolaşıyordum da şu yorum çok dikkatimi çekti.Özellikle son kısmı.Müthiş bir tespit.Yattara'nın Gökhan'a verdiği pas konuşuluyor, adam hızlı düşündü anında ayağından çıkardı topu, neden geçmişten örnek veriyorsunuz ki(Tekke'ye attırdığı gol) her futbolcu her pozisyonda aynı şeyi yapmak zorunda diye bir kural var da biz mi bilmiyoruz?Birde başka bir pencereden bakalım, top Yattara'nın ayağında Gökhan neden topun gerisinde değil?Bir adım az atsa golü atacak.Ben ikisine de suç bulmuyorum ama olur böyle şeyler yani.

İlk yarı yine bekletmeden Umut'a kestiği bir orta var.Mükemmel bir hızda ve yumuşak geliyor top, Umut düzgün kontrol etse kaleciyle karşı karşıya, hızlı oynadı, 3-5 adam geçmedi diye Yattara'nın suçu ne?

Ben hâlâ daha en önemli silahımız gözüyle bakıyorum Yattara'ya.Koşmuyor dediğiniz adamın İbrahim'in ayağından tereyağından kıl çeker gibi çaldığı top klasikleşmiş deyimle Futbol okullarında ders diye okutulacak cinsten.

Selçuk ve Colman(Yattara'yı besleyecek oyuncular) bu kadar kötü bir futbol sergilemişken, bjk maçı beraberliği tek bir adamın üstüne yıkılamaz.

ÖmerFarukYılmaz
18.02.2009, 08:26
Selçuk ve Colman(Yattara'yı besleyecek oyuncular) bu kadar kötü bir futbol sergilemişken, bjk maçı beraberliği tek bir adamın üstüne yıkılamaz.
İşte kanka yıldız olmanın en büyük sorunu...

Colman'la Selçuk kötüyken kimse onlar kötümü diye bakmaz..Yattara kötümü? Kötü..Bitmiş gözüyle bakıyorlar olaya...Halbuki Yattaranın birşeyler yapamasının nedenlerinden biride onu besleyecek adamların kötü performans göstermesi...

Anlayana tabi;)

Dursun Kaplan
18.02.2009, 09:01
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/2/7_243553_yattara1802_414_232.jpg

Bu sezon istikrarsız bir form grafiği çizen Yattara, kafalarda soru işareti uyandırıyor.

Bu sezon çok istikrarsız bir form grafiği çizen, bir maç yıldızlaşıp bir maç adeta kayıpları oynayan İbrahima Yattara, kafalarda soru işareti uyandırıyor. İkinci yarının ilk karşılaşmalarındaki durgunluğu hastalığına bağlanan Gineli’nin Beşiktaş sınavında da etkisizliği dikkatlerden kaçmamıştı. Teknik heyet ve yöneticilerin üzerine titrediği Yattara ile bu durumun sürmesi halinde Başkan Sadri Şener’in de bizzat görüşüp rahatsızlığının sebeplerini soracağı öğrenildi.

Kaynak (http://fanatik.ekolay.net/fanatik/TRABZONSPOR-Kayip!_3_Detail_35_126005.htm)

TSKara61
18.02.2009, 09:53
Bu hafta göster kendini Yattara ;)

Bu hafta toparlanacak...Hatta gol atacak inşallah...

Olmadi haftaya...yine olmadi bi dahaki haftaya...o da olmadi bi dahaki ay... o da almadi onumuzdeki sezon...vs vs gider bu is.

Badaloğlu
18.02.2009, 09:57
Ben tartışılacak bir durum göremiyorum ortada,
Her futbolcunun iyi ve kötü yönleri, artıları ve eksileri vardır.

Gökhan Ünal çok koşmaz, hucüm pres yapmaz, iyi adam geçemez ve dripling de yapamaz.
Ama bitiriciliği oldukça iyidir, Eskişehir'e, Antalya'ya attığı golleri hatırlayın.Şu ana kadar formsuz
haliyle, beklenenin altında olsa da görevini yaptı. En çok eleştirdiğimiz futbolcularımızın başında gelen Umut'un 8 golü ve 3 asisti var, yaptığı pres ve topsuz oyundaki faydası cabası.
Takımın şüphesiz en yetenekli, en hızlı, yıldız ismi Yattara'nın biri penaltıdan 2 golü 4 de asisti var, defansif yönden sahada olmaması da cabası. İkinci yarıda izlediğim maçlarda Roberto Carlos, İlkem ve özellikle İbrahim Üzülmez hiçde etkisiz değillerdi.

Eleştirdiğimiz, maddi manevi bir sorunu olmadığı takımına aslında yapabileceğinin çok altında katkı yapması.Sözleşmesi yenilendiğinde ücreti düzeltildi, şehrin ve taraftarın en sevdiği futbolcuların başında geliyor. Kimse Yattara neden defans yapmıyor noktasına takılmıyor bence, asıl sorun yeterince hucüma katkı yapma gayretinde olmaması.

Zaten sorunda burada başlıyor.Yattara hücum etmediği için rakiplerde onu kaale almıyor.O hücum edebilse, Gökhan'a servis yapabilse sorun kalmayacak.

Ayrıca futbolda dün yoktur arkadaşlar. Formda oyuncular ve formsuz oyuncular vardır.Yattara'nın geçmişte Konya'da attığı gol kimin umrunda! Hala daha oralarda olmanızdan dolayı bu kör Yattara sevdası devam ediyor.Sadri başkan bile bıktı bu adamın sorumsuzluklarından, ilk fırsatta satacaktı ama Katar kulübü sözünde durmadı...

Ben bu sene şampiyon olmak istiyorum ve kendisinden maksimum yararlanmak istiyorum.Eğer bu takıma şampiyonluk yolunda fayda etmeyecekse, bıraksında kenarda oturanlar, o formanın değerini, kıymetini bilebilecek olan futbolcular o formayı giysin.

Bir futbolcu sahada formsuz olduğu halde ''az bekleyin, bu adam çok yetenekli her an bir şey yapabilir'' mantığı ile 90 dakika sahada kalamaz.Bu futbol mantalitesine ters bir durumdur.Teknik trektörler sahaya bir oyun planı,şablonu koyarlar. Ve maç boyunca bu plan üzerinden oyuncularına görevler verirler.Maç esnasında bu oyuncuların bu planı sahaya yansıtamadığını görünce haliyle yerine sahaya istediklerini yansıtacak adamı sürerler.Çok az bir kısmıda istisnai bir durum teşkil eder.Yani sakatlıklar, kartlar v.s. durumlarda oyuncular oyundan çıkmak zorunda kalabilir.O zamanda gene hoca yedek planını devreye sokar.

Birde şu gerçeği unutmayalım arkadaşlar.Sezon öncesi yeni bir kadro kurulurken aslında oyun planımız Yattara üzerine şekillenip, ona göre tertip edilecekti.Nitekimde sezon'un ilk 3 haftasında bu plan tuttu.Ancak ligin 3.haftasında Yattara'nın, Ankaragücü maçında sakatlandığı ana kadar... Ondan sonra ne olduysa bu Yattara kayboldu, araki bulasın.İyileşti sonra bu Katar olayı çıktı ortaya gene kayboldu...

Tamam hepimizin başının tacı, çocukların ve gençlerin idolü, hayran olduğu futbolcu... Ama artık lig tersine, yukardan geri saymaya başladı ve bizde çok avantajlı bir durumdayız.Bu Yattara istese bu takımı tek başına uçurur doğru mu? Evet doğru, ama bırak takımı uçurmayı kendi koşmuyor bile, sahada yürüyor.Rakibinin üzerine bir terettütle gidiyor.Biz bile ekran başında o elektriği alıyoruz.Rakip bu fırsatı kaçırır mı? Sen ürkerek adamı geçemezsin, topla giderken bile kendine güveni kalmamış, bir an evvel ayağından çıkarmaya bakıyor.Nitekimde Gökhanı çok öenmli bi rpozisyonda ofsayta düşürdü...

Kaptırdığın her top kalemize atak olarak geri dönüyor ve olan defans oyuncularına oluyor.Oysa senin görevin rakip sahada topu tutmak, oyalamak ve forvete servis yapmak, defansa yardım etmeyi geçtim...

Oynamak için daha neyi bekliyorsun Yattara? Hiç kimseye bu kadar büyük bir şans verilmez... O formanın kıymetini bil ve çık sahaya delikanlı gibi topunu oyna...

MaKaRa19
18.02.2009, 10:13
Ben Yattaranın Küsmesinden gerçekten korkuyorum Çünkü Yattaranın Sahada olması bize güven veriyor skor değiştirebiliyor..ayrıca Yattara maçtandan çıkarıldıktan sonra(Örn:Beşiktaş maçı) orta sahada top tutamıyoruz rakip sahaya gidemiyoruz ve en önemLiside kaLemizde gol yiyoruzz..Umarım yattara Formunu yakaLar ve bu takımın Şampiyon olmasında önemLi roL oynar fakat arkadaşlar ben gurbette olduğum için tribünde deilim maça gidicek arkadaşların bol bol yattaraya tezahürat etmesi moralini yerine getirebilir..HayırLı günler..

Kazım Uzunboy
18.02.2009, 10:26
Ben Yattara' nın küsmesi diye bir duruma inanmıyorum.

Formda değilsen, oynayamıyorsan bunun böyle durumlara çevrilmesi doğru değil.

Hüseyin Bağdat
18.02.2009, 10:27
Şampiyonluk yolundaki en önemli oyuncularımızdan birtanesisin. Seni herkes çok seviyor. Ama son zamanlardaki halin hiçte iyi değil.Toparlan ve bize maçlar kazandıracak oyun oyna lütfen.

Eğer yine silik ve isteksiz oynayacaksan sahaya hiç çıkma,senin yerine oynayanlar hiç değilse birşeyler yapmaya gayret ederler...

Badaloğlu
18.02.2009, 10:29
Ben Yattaranın Küsmesinden gerçekten korkuyorum Çünkü Yattaranın Sahada olması bize güven veriyor skor değiştirebiliyor..ayrıca Yattara maçtandan çıkarıldıktan sonra(Örn:Beşiktaş maçı) orta sahada top tutamıyoruz rakip sahaya gidemiyoruz ve en önemLiside kaLemizde gol yiyoruzz..Umarım yattara Formunu yakaLar ve bu takımın Şampiyon olmasında önemLi roL oynar fakat arkadaşlar ben gurbette olduğum için tribünde deilim maça gidicek arkadaşların bol bol yattaraya tezahürat etmesi moralini yerine getirebilir..HayırLı günler..

Ya bu millet daha ne yapacak? Yattara'dan başka bu takımda onun kadar sevgi gösterilerine nail olan başka bir futbolcu var mı? Yattara'nın sahada olması açıkcası bana güven vermiyor.Neden versinki? Kaptırdığı toplar kalemize geri atak olark dönecekse, nasıl ona güven duyabilirim?

Beşiktaş maçında, deplasmanda 0-1 öndesin, sahada Yattara olsada senin takımın otomatikmen bu skoru koruma psikolojine girmiş... Doğru yanlış tartışılır ama öyle oldu.Beşiktaş'ın 3 puana senden daha çok ihtiyacı ve isteği var.Bu baskı taraftarınıda arkasına alınca kaçınılmaz oldu.

İnşaallah bu hafta Yattara gerçek kimliğini sahaya yansıtır, aksi takdirde Denizli maçı, Beşiktaş maçı kadar zor olacak...

MaKaRa19
18.02.2009, 10:29
ßen İnanıyorum küsmesine çünkü Beşiktaş maçından alınırken ki tavırları bunu gösteriyor..

MaKaRa19
18.02.2009, 10:33
inşallah düzeLir ve gerçek kimLiğine döner .

Onur Civelek61
18.02.2009, 10:34
Oyundan çıkarken ki tepkisi kendineydi.Hadi ama yine mi kötüydüm daha iyisini yapabilirdim.Maçtan önce ben bu maçın adamı olcam dedim diye kafasından geçirmiştir.Kötü oynayabilir.Yattara bu kötü oynasa bile her maç 1-2 gol pozisyonuna sokar.Ama hoca onu oyunda tutmak zorunda değil.Umarın bi an önce düzelir.Şampiyonluk şansımız artar:) Çünkü o kadar değerli bi oyuncu...

irfan61
18.02.2009, 10:37
ßen İnanıyorum küsmesine çünkü Beşiktaş maçından alınırken ki tavırları bunu gösteriyor..Peki sen söyle ne yapalım Yattara'yı nazlıyalım mı?Yattara zaten biliyor kendisinin ne kadar sevildiğini artık onunda bişeyler yapması lazım.Yattara o eski Yattara gibi oynasın yine baş tacı olur gerçi bazılarının gözünde yine baş tacı ya neyse.

poetricus
18.02.2009, 10:47
Yorumlara bakıyorum da pek çok arkadaş Yattara sanki sadece BJK maçında kötü oynamış gibi yazıyor.
Adam ligin 4. haftasından beri kayıp. Birkaç hafta sakat ondan sonra formsuz.

Kazım Uzunboy
18.02.2009, 10:57
Bu sezon Yattara'nın performansını hiç beğenmediğimi bende vurgulamak isterim.

( Sakatlanana kadar )

Kıvanç Çuvalcı
18.02.2009, 11:01
bi futbolcunun kusmesi ne demektir arkadaslar bana biri bunu aciklasin lutfen ne demek bu kusmek?boyle sacma bisey olabilirmi ya siz is yerinizde patronunuza kusebiliyormusunuz,ben iyi hissetmiyorum yada moralim bozuk bugun iyi calismiycam diyebiliyormusunuz?yattara tamam cok seviyoruz falan filan da futbolcuda biraz profesyonel olmali,yattara parasini tikir tikir aliyor o da isini yapmak zorundadir,futbolcunun isi calismak,hocasinin dediklerine uymak ve oyna dersen oynamak otur dersen oturmaktir bu kadar basit.yattara eger oyundan cikiyorsa kusmek falan yerine daha cok calismali,rekabeti goze almali, takima faydali olmaya calismalidir iyi olan oynar.

Hüseyin İlkin
18.02.2009, 11:03
İşte kanka yıldız olmanın en büyük sorunu...

Colman'la Selçuk kötüyken kimse onlar kötümü diye bakmaz..Yattara kötümü? Kötü..Bitmiş gözüyle bakıyorlar olaya...Halbuki Yattaranın birşeyler yapamasının nedenlerinden biride onu besleyecek adamların kötü performans göstermesi...

Anlayana tabi;)

Yalnız bu sene o besleyecek olan adamlar çok iyi oynarken , Yattara 'nın yine hiçbir şey yapmadığı maçlarda vardı . Sadece Bjk maçını alırsak ele, defans hariç hepsi kötüydü zaten ...

UğuR
18.02.2009, 11:17
Yattara akıllı uşaktır....mEDYADA çıkan kötü oynuyor haberlerinden ve taraftarın ağzından çıkan homurdanmaları duymuştur ve mesajı almıştır.
bAKIn bu hafta nasıl top oynayacak... O isterse oynar,ve bu hafta oynayacaktır...:cool:

TSKara61
18.02.2009, 11:33
Ya bu millet daha ne yapacak? Yattara'dan başka bu takımda onun kadar sevgi gösterilerine nail olan başka bir futbolcu var mı? Yattara'nın sahada olması açıkcası bana güven vermiyor.Neden versinki? Kaptırdığı toplar kalemize geri atak olark dönecekse, nasıl ona güven duyabilirim?

Beşiktaş maçında, deplasmanda 0-1 öndesin, sahada Yattara olsada senin takımın otomatikmen bu skoru koruma psikolojine girmiş... Doğru yanlış tartışılır ama öyle oldu.Beşiktaş'ın 3 puana senden daha çok ihtiyacı ve isteği var.Bu baskı taraftarınıda arkasına alınca kaçınılmaz oldu.

İnşaallah bu hafta Yattara gerçek kimliğini sahaya yansıtır, aksi takdirde Denizli maçı, Beşiktaş maçı kadar zor olacak...

Olsun abi olusu bile yeter zaten o cikinca rakipler cesaretleniyor gol atiyorlar (!)

Badaloğlu
18.02.2009, 12:11
Olsun abi olusu bile yeter zaten o cikinca rakipler cesaretleniyor gol atiyorlar (!)

Yattaranın görevi sahada hiç bir şey yapmadan cismi ile rakiplerine korku salmak değil, acaba Yattara şimdi ne yapar diye rakipleri bekletmek hiç değil! Onun görevi rakibimizin üzerine agresif bir şekilde gitmek ve hücum ederek topu rakip sahada tutmaktır.Forvete servis yapmaktır.

Herkes diyorki Beşiktaş maçında çok silik ve ezik oynadık.İyide neden? hiç nedenlerini düşündünüz mü? İşte sorulması gereken soru bence bu! Yattara gibi bir adam rakip sahada kişiliğini ortaya koymazsa, topu rakip sahada tutamazsa, rakibin sol beki, jübilesi gelmiş İbrahim Üzülmezi milli yaparsan, her topu ona kaptırırsan o da kaptığı toplarla senin sahanda bitiverir.Bizim silik oynamamızda Yattara'nın çok büyük faktörü var.

Benim futbol anlayışıma bu tarz bir düşünce çok ters.Doğrudur yanlıştır tartışabiliriz ama sahada hiç bir şey yapmadığı halde her an her şeyi yapacak ihtimali üzerine formsuz bir adamı sahada hoca olsam tutmam.Tutamam, bu diğer futbolcuların alınterlerinide hiçe saymaktır.Herkes canla başla mücadele ederken birileride artık elini taşın altına koyacak, sezonun bitmesine 14 hafta kaldı.Artık bu kara panter oynayacaksa oynasın, oynasınki takımın yükü yarı yarıya azalsın...

Dikkat edin Yattara'nın kötü olduğu maçlarda defansımız çok fazla yoruluyor, mücadele ediyor ve sahada resmen savaşıyor.Neden? Çünkü ''en iyi savunma hücumdur'' felsefesini Yattara üzerinden düşünen hocanın planları, Yattara kötü olunca işlemiyor.Bu yüzden kaptırılan toplar yüzünden defansımız inanılmaz mücadele içinde buluyor kendini.Tabi orta sahayıda oyundan düşürdüğünü söylemeliyim...Hücum ederken birden topu kaptırınca top dönüyor sizin kalenize...Olayın en kısa özeti bu aslında...

Günümüz futbolunda topa sahip olmak çok önemlidir.Yani topu kaptırmak çok büyük bir risktir.Neden? çünkü her top kaybı ile sen fazladan efor sarfedersin, belki kart bile görürüsün.Top kaybetmek takımın ritmini bozar, maç esnasında istediğin tempoya bu yüzden ulaşamazsın.Bu da rakibin üzerinde istediğin baskıyı kurmanı engeller.Yani topu kaptırmak çok basit bir şeymiş gibi görülmesin.Attığımız gole bakın, nasıl kapmışız döndü ve gol oldu...

Burada kimse Yattara'nın yeteneklerini inkar etmiyor, ya da futbolu bilmediğini iddia etmiyor.Tam tersi adamda futbol oynamak için her şey var.Bu dünya'ya sanki Allah onu futbol oynasın diye göndermiş.İşte tam yerine gelmişsin be adam, oynasana topunu, dikelim heykelini...

magicyattara
18.02.2009, 12:23
Ankaragücü maçı; dakika 1,Yattara adamı çalımlıyor topu Selçuğun önüne bırakıyor kaleye 2 metre var,Selçuk topu kaleciye nişanlıyor.
Kocaeli maçı; ilk yarıda en az 4 yüzde yüzlük asist yapıyor gol yok.
Ankaraspor maçı; Gökhan'ın önüne bırakıyor topu 40 metreden, Gökhan direğe nişanlıyor.
Bursa maçı;kanattan topu Umut'un kafasına çarptırıyor top direkten dönüyor.

Bunları neden yazdım;Yattara'nın bu asistleri normal şartlar altında kaçması imkansız paslardı.Bunlar golle sonuçlansaydı belki de burda Yattara için çok daha farklı şeyler yazılacaktı.

Yattara eskisi gibi değil,bunu bilmeyen yok.Lakin bence Şampiyonluk yolunda en büyük engel kabul ettiğim alt sırada ki takımlarla yapacağımız maçları da tek başına çevirebilecek/alabilecek bir adam hala,şu formuyla dahi.
Bundan dolayı Yattara'nın artık 90 dakika sahada tutulması taraftarıyım.Skor avantajı iyice yakalanmadan dışarı alınmamalı.Bize maç kazandıran bir çok son dakika asistini hatırlıyorum.

magicyattara
18.02.2009, 12:48
Herkes diyorki Beşiktaş maçında çok silik ve ezik oynadık.İyide neden? hiç nedenlerini düşündünüz mü? İşte sorulması gereken soru bence bu! Yattara gibi bir adam rakip sahada kişiliğini ortaya koymazsa, topu rakip sahada tutamazsa, rakibin sol beki, jübilesi gelmiş İbrahim Üzülmezi milli yaparsan, her topu ona kaptırırsan o da kaptığı toplarla senin sahanda bitiverir.Bizim silik oynamamızda Yattara'nın çok büyük faktörü var.

Silik oynamamızın sebebinin Yattara olduğuna katılmıyorum.İlk yarıda Yattara hem kanat akını yaptı hem de hatasız paslarla oynadı.
İkinci yarıda Ersun Hoca'nın yaptığı yanlış değişiklikler oyunun üstümüze yıkılmasına sebep oldu.

İlk yarıda maçı kopartamamamızın nedeni Hüseyin'in korkak ve zararlı oyunu oldu.

İkinci yarıda geride olan takım bjk'nin maça daha tempolu başlayacağı aşikardı.İki ofansif adam alarak oyuna başladılar.Can siperane bir vaziyette üstümüze yüklendiler şuursuzca.
Bu konumda Yattara,Gökhan,Selçuk ve Colman'ın top kaybı yapmasını doğal karşılıyorum.
Doğal karşılamadığım taraf ise Umut-Alanzinho değişikliği ve Yattara-İsaac değişikliği sonucunda takımın hem pas hem de mücadele gücünün düşürülmesi oldu.
Bilinçsizce saldıran bir takıma karşı defanstan çıkacak uzun topları Umut-Gökhan ikilisi kovalayabilirdi.Yattara ile de bu toplardan azami derecede faydalanabilirdik.

Yattara çıktıktan sonra bjk daha organize gelmeye başladı ve golü buldu.

Aslında bjk bizim oyunumuzu bozmaya oynadı ve bozdu da.

Üzülmez konusuna gelince;Bana göre Yattara karşısında rezil olmamak için her topa erken basmaya çalıştı,kart görmeyi bile göze alıp sert müdahaleler yaptı.Bir çok pozisyonda faul yaptı fakat hakem görmemeyi tercih etti.
Hele ilk yarıda sümüklü böcek gibi Yattara'yı yaslanarak ittiği ve ardından topun üstüne yattığı bir pozisyon var ki adeta ya öleceğiz ya da bu maçı alacağız motivasyonunu hissettim orda.Pozisyon lehimize fauldü,hakem faulü bjk lehine verdi.

Alihan Ertürk
18.02.2009, 13:09
Trabzonspor'un Gineli futbolcusu İbrahima Yattara'ya teklif yağmuru devam ediyor.

Real Madrid ile anılan, Paris Saint-German, Roma ve Al Ahly gibi takımların transfer girişiminde bulunduğu Yattara için son olarak Marsilya'nın, bordo - mavili kulübe teklifte bulunduğu öğrenildi. Ancak bu teklifi hemen reddeden Trabzonspor yönetimi, teknik direktörlüğünü Eric Gerets'in yaptığı Fransız kulübüne, 'Sezon sonunda görüşebiliriz' mesajını iletti.
Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu, şu anda Yattara'ya çok ihtiyaçları olduğunu belirterek, "Profesyonel bir takımız, Yattara'da profesyonel bir futbolcu. Onun için teklif gelmesi gayet normal. Ama bizim sezon sonuna kadar Yattara'ya çok ihtiyacımız var. Yattara takımın şu anda direkt elemanıdır. Dolayısıyla onla alakalı transfer girişimlerini dondurduk" diye konuştu. Alioğlu, sezon sonunda gelecek transferleri için ise, "Yattara'yı değerini bulduğumuzda satabileceğimizi daha önce söylemiştik" diye konuştu.

( fanatik )

boreas
18.02.2009, 13:21
Inandigim düsüncemi ilk basta söylemeliyim.eger sampiyon olacaksak bu yattara nin bize alacagi en az 2 veya 3 mac ile olacak.demem o ki yattara ya cok ihtiyacimiz var ama öyle ama böyle.bu ihtiyac her mac bence 90 dakikadir.gerilerde okudum bir arkadas doküman niteliginde dökmüs yattara nin oyundan erken alinmanin 'faydalarini'.
Yattara fanatigi asla degilim ama su gercegi de göz önünde bulunduralim:yattara takimimzda acik ara en iyi en akilli en teknik futbolcumuzdur.Faydalanmamak ancak bize zarar rakibe fayda saglar.kosullar ne olursa olsun!
takim oyununu daha fazla benimsiyen futbolcular her zaman tercihimdir.mesela eski yattara yani 20 dakikaka 30 dakika sova dayali gösterise yönelik beni futboldan ancak sogutur.futbolun temelinde zaten teknik kapasitesi yüksek ve birebir driblinglerle mac basi istatistiklerde yüksek rakamlarla ifade edilen futbolcular daima cabuk yorulur.yüksek kondisyon ile güc cok önemlidir bu tür futbolcularda zira bu durumu apacik sekilde yeni transferimiz Alanzinho da görüyoruz.
Mac esnasinda kondisyonunu eskiye oranla daha ekonomik yani daha akilli kullandigini düsünüyorum ayrica.
su an sadece formsuz o kadar.

28TS61
18.02.2009, 13:27
Ankaragücü maçı; dakika 1,Yattara adamı çalımlıyor topu Selçuğun önüne bırakıyor kaleye 2 metre var,Selçuk topu kaleciye nişanlıyor.
Kocaeli maçı; ilk yarıda en az 4 yüzde yüzlük asist yapıyor gol yok.
Ankaraspor maçı; Gökhan'ın önüne bırakıyor topu 40 metreden, Gökhan direğe nişanlıyor.
Bursa maçı;kanattan topu Umut'un kafasına çarptırıyor top direkten dönüyor.

Bunları neden yazdım;Yattara'nın bu asistleri normal şartlar altında kaçması imkansız paslardı.Bunlar golle sonuçlansaydı belki de burda Yattara için çok daha farklı şeyler yazılacaktı.

Yattara eskisi gibi değil,bunu bilmeyen yok.Lakin bence Şampiyonluk yolunda en büyük engel kabul ettiğim alt sırada ki takımlarla yapacağımız maçları da tek başına çevirebilecek/alabilecek bir adam hala,şu formuyla dahi.
Bundan dolayı Yattara'nın artık 90 dakika sahada tutulması taraftarıyım.Skor avantajı iyice yakalanmadan dışarı alınmamalı.Bize maç kazandıran bir çok son dakika asistini hatırlıyorum.

:alkış:

eger bunlar gol olsaydi yattara hakkinda böyle konusmazdik

Adem Erdoğan
18.02.2009, 13:32
magicyattara'nın yazdığı gibi oynaması bile mevcut kadroda Yattara'nın bulunması için yeterlidir.Daha iyisini bulmak zor ama daha faydalısını bulursak o zaman Yattara'ya yol görünebilir.Fakat sezon sonuna kadar bu adama muhtacız.

Muhammet
18.02.2009, 13:33
Marsilya mı? :) Hiç inanasım gelmiyor habere. :cool: :p

SpLeNDidTuRK
18.02.2009, 13:56
Yattara Kocaelispor Maçında Harika Bir Performans Göstermiş Ve De Kaptan Olarak Sahaya Çıkmış. Denizlispor Maçında sanıyorum Kaptan Yattara.

Badaloğlu
18.02.2009, 13:56
Silik oynamamızın sebebinin Yattara olduğuna katılmıyorum.İlk yarıda Yattara hem kanat akını yaptı hem de hatasız paslarla oynadı.
İkinci yarıda Ersun Hoca'nın yaptığı yanlış değişiklikler oyunun üstümüze yıkılmasına sebep oldu.

İlk yarıda maçı kopartamamamızın nedeni Hüseyin'in korkak ve zararlı oyunu oldu.

İkinci yarıda geride olan takım bjk'nin maça daha tempolu başlayacağı aşikardı.İki ofansif adam alarak oyuna başladılar.Can siperane bir vaziyette üstümüze yüklendiler şuursuzca.
Bu konumda Yattara,Gökhan,Selçuk ve Colman'ın top kaybı yapmasını doğal karşılıyorum.
Doğal karşılamadığım taraf ise Umut-Alanzinho değişikliği ve Yattara-İsaac değişikliği sonucunda takımın hem pas hem de mücadele gücünün düşürülmesi oldu.
Bilinçsizce saldıran bir takıma karşı defanstan çıkacak uzun topları Umut-Gökhan ikilisi kovalayabilirdi.Yattara ile de bu toplardan azami derecede faydalanabilirdik.

Yattara çıktıktan sonra bjk daha organize gelmeye başladı ve golü buldu.

Aslında bjk bizim oyunumuzu bozmaya oynadı ve bozdu da.

Üzülmez konusuna gelince;Bana göre Yattara karşısında rezil olmamak için her topa erken basmaya çalıştı,kart görmeyi bile göze alıp sert müdahaleler yaptı.Bir çok pozisyonda faul yaptı fakat hakem görmemeyi tercih etti.
Hele ilk yarıda sümüklü böcek gibi Yattara'yı yaslanarak ittiği ve ardından topun üstüne yattığı bir pozisyon var ki adeta ya öleceğiz ya da bu maçı alacağız motivasyonunu hissettim orda.Pozisyon lehimize fauldü,hakem faulü bjk lehine verdi.

İlk yarıda ne oynadıkta Yattara hatasız oynamış oluyor? Bir tane İbrahim Üzülmez'den top kaptı onuda aceleden Gökhana atınca ofsayt oldu.Gökhan'ın kabahati yok! zira topu İ.Üzülmez'in kaptıracağını kimse beklemiyordu.Topu kaptırınca zaten Gökhan'da ofsaytaydı, anında topu ona atınca bayrağı çekti hakem.Ama biraz topu sürseydi, Gökhan'a atacağı top rakibin gerisinde kalmış olacaktı...

Bir top daha kesti ceza sahasına arka direğe bakmadan attı, kimse yoktu orada... Bunun haricinde ne yaptı? İbrahim üzülmez'i kahraman yaptı.Mücadele ediyormuş gibi yaptı ama yapmadı.Elleriyle ha bire faul yaptı.Maçın tekrarını izleyinde görün bakalım neler yapmış...

Sonra ilk yarının silik, korkak oynamamızın faturasını Hüseyin'e kesmene şaştım kaldım!!! Hüseyin'in bu takımdaki görevi takıma kişilikli futbol oynatmakmıdır? Hüseyin, rakip ataklarda defansla orta saha arasında emniyet sübabı görevi görmektedir.Zira bir pozisyonda hatırlarsanız Sylva ile çarpışmıştı.O pozisyonda Hüseyin geriye nasıl koştuğunu ve ceza sahasını nasıl kapattığına bak.Oyunu sezmesine bak, defanstada kimse yok! Adamın gözü o kadar kararmışki kaleciyi bile görmüyor, bu mu korkak adam? Hüseyin, bu işler için var... Hüseyine veryansın ama Yattara kalsın.Oh ne alaaa memleket...

Umut değişikliği çok normal... Devre arasında Serdar Bali'ye soruyorlar, sizce kimi alacak hoca? diye.Serdar Bali'de, Ersun hocanın yaptığı değişikler hep aynı Yattara Çıkar, Alanzınho girer... Tayfun Çıkar, Serkan girer dedi.Bende dedimki şimdi hoca Umut'u dışarı alırsa hoca'dır.Bir baktım hoca Umut'u aldı.Neden? çünkü bu maçta mücadele şarttı, ama Umut'un sarısı olduğu için ve ayrıca kendisi savruk oynadığı için her an 2.sarıdan takımını 10 kişi bırakabilirdi.kaldıki Umut ilk yarıda çok kötüydü.Nitekimde hocada haklı olarak Umut'u kenara alarak muhtemel bir kırmızıdan takımı kurtardı.Ayrıca sarı kart gören Umut aynı zamanda bu haftaki Denizli maçında forma giyemeyecekti.O yüzden bir an evvel Alanzınho'yu bu takıma alışması için sahaya sürmeliydi hoca... Önümüzdeki Denizli maçında Alanzınho banko ilk 11'de başlayacak, o yüzden bir an evvel takıma alışması için bu değişiklik çok doğrudur.

Keza Yattara-Isac değişikliğide bu mücadele isteyen maçtan dolayı gerçekleşmiştir.Yattara mücadele etmiyordu çünkü, sadece dolanıyor ayağına top gelirse bakarız artık vaziyetinde dolaşıyordu.Isac güçlü fiziği ile sahaya bu yüzden sürüldü.Bu baskıyı kırmak adına Ersun hoca her yolu denemiştir.Gözleriniz görmüyorsa bile yapılmak isteneni anlamaya çalışın.Körkörüne Yattara aşkından vazgeçin.Bu bize bir şey sağlamıyor.Bu takım ekip oyunu oynuyor yani bir fenerde olduğu gibi 10 numara Aleksimiz yok ya da Beşiktaşın 10 numarası Delgado, Galatasarayın Lıncoln'ü gibi değil bizim oyun sistemimiz...

Bana Yattara'nın x maçlarda yaptıklarını yazmana gerek yok! Biz kimin nasıl futbolcu olduğunu çok iyi biliyoruz.Yattara'nın yapamadıklarından bahsediyoruz, zira bu aralar yapamadıklarından dolayı takım zarar görmeye başladı.Açın gözünüzü...

Şampiyon olmak için savaşacağız, mücadele edeceğiz.O yüzden sahadaki her futbolcu bu ruhu sahaya yansıtmak zorundadır.Bizim bu ezik takımlar gibi değil sistemimiz.Onlarda 10 numaralı oyuncu üzerine sistem, bizde ise mücadele üzerine.Yattara'da bir 10 numara olmadığına göre koşacak ve mücadele edecek.Etmiyorsa kenarda oturacak, bu kadar basit yani, bunu uzatmanın alemi yok!

28TS61
18.02.2009, 13:59
"Satışa koymadık ama satabiliriz"

Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu, Gineli oyuncu İbrahima Yattara'nın yüksek vitrin değeri olan bir oyuncu olduğu için sürekli gündeme geldiğini belirterek, ''Biz yıl sonuna kadar Yattara'dan bu yarışta üst düzey yararlanmak istiyoruz. Yattara, hocamızın değer verdiği ve ilk 11'de kullandığı bir oyuncudur'' dedi.

Trabzonspor'un daha önce ihtiyacı olduğu halde Fatih gibi, Gökdeniz gibi oyuncuları yüksek meblağlar karşılığı başka kulüplere verdiğini kaydeden Alioğlu, ''Trabzonspor yurt dışında çok yüksek meblağlar bulduğu zaman her oyuncuyu satabilir. Bu, işin mantık çerçevesinde olan bir iştir. Ama bizim vitrine koyduğumuz, satılık dediğimiz oyuncu yok'' diye devam etti.

Alioğlu, Yattara konusunda Fransa'nın Marsilya Kulübü'nden resmi bir teklif önerisi almadıklarını da bildirdi.

"BU HAFTA KAZANMALIYIZ"
İhsan Alioğlu, takımın hedeflediği noktaya varabilmesi için Denizlispor maçından gerekli galibiyeti çıkarmaları gerektiğini söyledi.

Alioğlu, Denizlispor maçına en iyi şekilde hazırlandıklarını belirterek, ''Denizlispor maçındaki hedef, Trabzonspor'un hedeflediği noktaya varabilmesi için kendisine gerekli galibiyeti çıkarmak olacaktır. Bu doğrultuda karşılaşmayı oynayacağız'' dedi.

Ligde her maçın zor olduğunu kaydeden Alioğlu, ''Rakibimizi ciddiye alacağız. Rakipler futbolcu psikolojisi gereği lider ve tepede olan takımlara karşı daha motive olurlar. Onlar da ciddi şekilde maça hazırlanacaktır. Biz arzu ettiğimiz bir sonuçla sahadan ayrılmak istiyoruz'' diye konuştu.

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=52836

ezik medya yine is basinda :mad:

Taner Uykuçeken
18.02.2009, 14:00
ben düşündüğümü yazayım da isteyen kızsın alınsın isteyen alınmasın bu bizim taraftardaki Yattaramania hastalığı geçmez...
tamam bende kabul ediyorum yeteneklerini ama bu sezon bize bir katkı yaptığı yok kabul etmek gerekir son maça bakan bile anlar üzülmezi kahraman yaptı. Yattara eski yattara gibi olsa azıcık oynasa maçın başında üzülmezden kaptığı topu ofsayttaki gökhana çıkarmaz kaleye kadar götürür Rüştüyü bile içeri sokardı bknz gs-trabzon maçı orhan ak ve bilimum gs defansını pas pas yapmıştı...

TheCrow
18.02.2009, 14:33
Bana Yattara'nın x maçlarda yaptıklarını yazmana gerek yok! Biz kimin nasıl futbolcu olduğunu çok iyi biliyoruz.Yattara'nın yapamadıklarından bahsediyoruz, zira bu aralar yapamadıklarından dolayı takım zarar görmeye başladı.Açın gözünüzü...

Bunu anlatmaya çalışıyorum kaç gündür.Sanki biz bilmiyoruz Yattara'nın yeteneklerini,zaten bilmesek kızmayız,bildiğimiz için kızıyoruz.

dogankayali
18.02.2009, 14:41
bütün sene yatar son üc hafta oynar ondan sonra büyük futbolcu deriz biz karadenizliyiz insanin tipine haraketlerine hasta insanlariz ama simdi zamani degil herkes ciddi ciddi düsünsü ersun hoca ne yapmali oynatsa mi iyi oynatmasimi lütfen futbolcumuzu sevelim ama vaz gecilmezde yapmayalim hani bizim bir lafimiz var giter cemal gelir kemal giteceksen git sanki hamimisin fatihmisin onlarda yok simdi ama trabzon umuz hala dim dik ayakta hemde profosenelce herkes bir düsünsün bize bir sey olmaz basarilar dilerim savas isak alm

magicyattara
18.02.2009, 15:07
İlk yarıda ne oynadıkta Yattara hatasız oynamış oluyor? Bir tane İbrahim Üzülmez'den top kaptı onuda aceleden Gökhana atınca ofsayt oldu.Gökhan'ın kabahati yok! zira topu İ.Üzülmez'in kaptıracağını kimse beklemiyordu.Topu kaptırınca zaten Gökhan'da ofsaytaydı, anında topu ona atınca bayrağı çekti hakem.Ama biraz topu sürseydi, Gökhan'a atacağı top rakibin gerisinde kalmış olacaktı...

Bir top daha kesti ceza sahasına arka direğe bakmadan attı, kimse yoktu orada... Bunun haricinde ne yaptı? İbrahim üzülmez'i kahraman yaptı.Mücadele ediyormuş gibi yaptı ama yapmadı.Elleriyle ha bire faul yaptı.Maçın tekrarını izleyinde görün bakalım neler yapmış...

Sonra ilk yarının silik, korkak oynamamızın faturasını Hüseyin'e kesmene şaştım kaldım!!! Hüseyin'in bu takımdaki görevi takıma kişilikli futbol oynatmakmıdır? Hüseyin, rakip ataklarda defansla orta saha arasında emniyet sübabı görevi görmektedir.Zira bir pozisyonda hatırlarsanız Sylva ile çarpışmıştı.O pozisyonda Hüseyin geriye nasıl koştuğunu ve ceza sahasını nasıl kapattığına bak.Oyunu sezmesine bak, defanstada kimse yok! Adamın gözü o kadar kararmışki kaleciyi bile görmüyor, bu mu korkak adam? Hüseyin, bu işler için var... Hüseyine veryansın ama Yattara kalsın.Oh ne alaaa memleket...

Umut değişikliği çok normal... Devre arasında Serdar Bali'ye soruyorlar, sizce kimi alacak hoca? diye.Serdar Bali'de, Ersun hocanın yaptığı değişikler hep aynı Yattara Çıkar, Alanzınho girer... Tayfun Çıkar, Serkan girer dedi.Bende dedimki şimdi hoca Umut'u dışarı alırsa hoca'dır.Bir baktım hoca Umut'u aldı.Neden? çünkü bu maçta mücadele şarttı, ama Umut'un sarısı olduğu için ve ayrıca kendisi savruk oynadığı için her an 2.sarıdan takımını 10 kişi bırakabilirdi.kaldıki Umut ilk yarıda çok kötüydü.Nitekimde hocada haklı olarak Umut'u kenara alarak muhtemel bir kırmızıdan takımı kurtardı.Ayrıca sarı kart gören Umut aynı zamanda bu haftaki Denizli maçında forma giyemeyecekti.O yüzden bir an evvel Alanzınho'yu bu takıma alışması için sahaya sürmeliydi hoca... Önümüzdeki Denizli maçında Alanzınho banko ilk 11'de başlayacak, o yüzden bir an evvel takıma alışması için bu değişiklik çok doğrudur.

Keza Yattara-Isac değişikliğide bu mücadele isteyen maçtan dolayı gerçekleşmiştir.Yattara mücadele etmiyordu çünkü, sadece dolanıyor ayağına top gelirse bakarız artık vaziyetinde dolaşıyordu.Isac güçlü fiziği ile sahaya bu yüzden sürüldü.Bu baskıyı kırmak adına Ersun hoca her yolu denemiştir.Gözleriniz görmüyorsa bile yapılmak isteneni anlamaya çalışın.Körkörüne Yattara aşkından vazgeçin.Bu bize bir şey sağlamıyor.Bu takım ekip oyunu oynuyor yani bir fenerde olduğu gibi 10 numara Aleksimiz yok ya da Beşiktaşın 10 numarası Delgado, Galatasarayın Lıncoln'ü gibi değil bizim oyun sistemimiz...

Şampiyon olmak için savaşacağız, mücadele edeceğiz.O yüzden sahadaki her futbolcu bu ruhu sahaya yansıtmak zorundadır.Bizim bu ezik takımlar gibi değil sistemimiz.Onlarda 10 numaralı oyuncu üzerine sistem, bizde ise mücadele üzerine.Yattara'da bir 10 numara olmadığına göre koşacak ve mücadele edecek.Etmiyorsa kenarda oturacak, bu kadar basit yani, bunu uzatmanın alemi yok!

Sizinle futbola bakış açımız çok farklı hocam.

Hüseyin'in Sylva'yı sakatladığı pozisyon aşırı panik halinin göstergesidir.Ki Hüseyin bu maçta duracağı yeri bile şaşırdı.Tüm pasları hatalıydı,yer seçimi hatalıydı,şaşkın ördek gibi veya canlı bomba gibi dolaştı durdu sahada.

Maçın zaten ilk yarısında oynadı Yattara ve bence kötü oynamadı.
Değiştirilmesi ne kadar doğruydu tartışılır.
Ersun Hoca'nın bazen yaptığı değişiklerle kendine zarar verdiğini düşünüyorum.Takım 1-0 mağlup durumdayken Bursa'da tüm forvetleri oyuna alıp defansı boş bırakması anlaşılır gibi değildi.
Aynı hataya Ankaragücü maçında da düştü.

10 numara ve ön libero benim kabul etmediğim mevkilerdir.Trabzonspor'un bildim bileli 10 numarası olmamıştır ama 6 şampiyonluğu mevcuttur,ikincilik ve üçüncülükleri saymıyorum.

Yattara koşacak derken pres yapması gerektiğini vurguluyorsunuz,El İnsaf!
Yattara koşmuyor mu yani,o kanat bindirmelerinde harcanan efordan haberiniz var mı.Ki Yattara defansa kadar gelerek beklerin kademesine girmeye de çalışıyor,genel istek üzerine.
Bjk maçında bile defansımızın önünde çaldığı toplar var.
Bunlar Yattara'nın tarzı değil,Gökhan'ın da değil.Ama ikisi de adam takip ediyorlar geriye koşuyorlar.Bunları görmek lazım.

Bu adamları serbest bırakmak lazım.Şahsına münhasır adamlardır bunlar.Yattara Üzülmez'den kaptığı türde topları her maç kapan bir adam keza Gökhan da öyle.Bu adamları bir Alan Savunmasının içine çekmek bitirmektir.

Şampiyonluk için tüm gücüyle mücadele etmek demek bu 2 adamı takımda taşıyabilmek demektir.Burda sorumluluk diğer takım arkadaşlarına düşer,çok koşması gereken daha çok koşacak bu adamlar işi bitirecek.
Çünkü yapı itibarıyla pres yapabilecek adamlar değil bunlar.Ha derseniz pres yapamıyorsa kenarda oturacak,koşanlar oynayacak,buyursunlar derim.

Alimin uykusu,cahilin ibadetinden daha evladır,denmiş bir hadiste.
Ben de böyle düşünüyorum.

Hüseyin İlkin
18.02.2009, 15:07
Sene sonu iyi bir para teklifi gelmesi halinde satılabilir ama şimdi konuşmak gereksiz ...

Bu arada Marsilya'nın istemesi doğru olabilir , Gerets var başlarında .

magicyattara
18.02.2009, 15:11
Bunu anlatmaya çalışıyorum kaç gündür.Sanki biz bilmiyoruz Yattara'nın yeteneklerini,zaten bilmesek kızmayız,bildiğimiz için kızıyoruz.

Benim örnek verdiğim maçlar bu sezonun maçlarıydı.Yattara sezon başından beri yerden yere vuruluyor.

O halde ?

Dursun Kaplan
18.02.2009, 15:18
İhsan Alioğlu'nun söyledikleri çok doğal. Ama ezik İstanbul medyası bunu hemen başka taraflara çekmişler.

Oğuzhan Fidan
18.02.2009, 15:37
medya bu adamı bitirmeye karalı gözüküyo. yazık olucak satmak en hayırlşısı olur

Samet Yildirim
18.02.2009, 15:39
ibrahima yattara ohoooooooooooooooo

TheCrow
18.02.2009, 16:40
Benim örnek verdiğim maçlar bu sezonun maçlarıydı.Yattara sezon başından beri yerden yere vuruluyor.

O halde ?

Sezon başından beri değil kardeş,etme...Zaten hastaydı oynayamadı bir ara.Ama sezon başından beri bozuk,artık sabredenlerin sayısı azalıyor.Şampiyon olacaksak elinden geleni yapmalı sahada,daha azını değil.

Ömer SEVİNÇ
18.02.2009, 17:21
Bu adamları serbest bırakmak lazım.Şahsına münhasır adamlardır bunlar.Yattara Üzülmez'den kaptığı türde topları her maç kapan bir adam keza Gökhan da öyle.Bu adamları bir Alan Savunmasının içine çekmek bitirmektir.

Bu mantık küçük takım mantığıdır. Bu mantık Katar takımları mantığıdır. Bu mantığı şiddetle reddediyorum..

Yattara da bizim diğer futbolcularımızla eşittir ve en az onlar kadar koşmak zorundadır. Alanzinho da kanat oyuncusu hatta fiziği daha zayıf ama başarılı olamasa da canla başla mücadele etti.

Yattara ko-şa-cak. İki kere iki dört. Maç boyu yatayım, Selçuk'lar, Song'lar kıçını yırtsın top kapsın ben de hareketleneyim. Yok öyle yağma. Hüseyin nasıl hücum yapmak yapabilmek zorundaysa Yattara da defans yapabilmek zorunda. Söyleye söyle dilimde tüy bitti futbol artık tek yönlü futbolcularla oynanmıyor.

Bana döndükten sonra 3 maç gösterin ki Yattara süper top oynadı, maçı aldı. O da yok. Eskiden hücum yönünden olağanüstüydü. Maça 60'da girer, 2-3 tane yüzde yüzlük pozisyon hazırlardı kafayı yerdik neden şu adam ilk 11 çıkmıyor diye. Anarthosis maçlarında rakip sırf Yattara'ya oynamıştı. Perişan ediyordu çünkü.

Nerde o Yattara? Nerde bu Yattara? Bizim istediğimiz Yattara'nın en azından eskisi gibi oynaması. İyi niyetli olduğunu düşünüyorum ama böyle olmuyor Yattara.

Badaloğlu
18.02.2009, 17:49
Sizinle futbola bakış açımız çok farklı hocam.

Hüseyin'in Sylva'yı sakatladığı pozisyon aşırı panik halinin göstergesidir.Ki Hüseyin bu maçta duracağı yeri bile şaşırdı.Tüm pasları hatalıydı,yer seçimi hatalıydı,şaşkın ördek gibi veya canlı bomba gibi dolaştı durdu sahada.

Maçın zaten ilk yarısında oynadı Yattara ve bence kötü oynamadı.
Değiştirilmesi ne kadar doğruydu tartışılır.
Ersun Hoca'nın bazen yaptığı değişiklerle kendine zarar verdiğini düşünüyorum.Takım 1-0 mağlup durumdayken Bursa'da tüm forvetleri oyuna alıp defansı boş bırakması anlaşılır gibi değildi.
Aynı hataya Ankaragücü maçında da düştü.

10 numara ve ön libero benim kabul etmediğim mevkilerdir.Trabzonspor'un bildim bileli 10 numarası olmamıştır ama 6 şampiyonluğu mevcuttur,ikincilik ve üçüncülükleri saymıyorum.

Yattara koşacak derken pres yapması gerektiğini vurguluyorsunuz,El İnsaf!
Yattara koşmuyor mu yani,o kanat bindirmelerinde harcanan efordan haberiniz var mı.Ki Yattara defansa kadar gelerek beklerin kademesine girmeye de çalışıyor,genel istek üzerine.
Bjk maçında bile defansımızın önünde çaldığı toplar var.
Bunlar Yattara'nın tarzı değil,Gökhan'ın da değil.Ama ikisi de adam takip ediyorlar geriye koşuyorlar.Bunları görmek lazım.

Şampiyonluk için tüm gücüyle mücadele etmek demek bu 2 adamı takımda taşıyabilmek demektir.Burda sorumluluk diğer takım arkadaşlarına düşer,çok koşması gereken daha çok koşacak bu adamlar işi bitirecek.
Çünkü yapı itibarıyla pres yapabilecek adamlar değil bunlar.Ha derseniz pres yapamıyorsa kenarda oturacak,koşanlar oynayacak,buyursunlar derim.

Alimin uykusu,cahilin ibadetinden daha evladır,denmiş bir hadiste.
Ben de böyle düşünüyorum.

Hele şükür bir konuda anlaştık.Evet kesinlikle sizinle futbol anlayışımız farklı, aslada aynı olamaz.Yazdıklarımı iyi okumadığınız belli... Yattara pres yapacak diye yazmadım, o kendine düşen görevi yapsın yeter...

Ben ne Yattara için ne de Gökhan için pres yapacaklar demedim. Gökhan terlemesin ama hep gol atsın, bunu anlarım ama Yattara bir kanat oyuncusu, kendisi oyunun kilitlendiği anlarda, devreye girmeli, oyunu kanatlara taşımalıdır.Zira yediğimiz baskının nedeni bu... Oyunu kanatlara taşıyamadık, taşımaya niyetlendik Üzülmeze takıldık.Sıkıntı burada, bakmak lazım, görmek lazım... Topu kanatlara taşımak içinde koşmak lazım...

Hüseyin konusunu sizinle tartışmayacağım bile... Zira Hüseyin'in ne yaptığını, ne yapmak istediğini, takımda kendisine verilen görevi anlayamamışsınız bile.Ama o bahsettiğimiz pozisyonda panik olduğu doğru, neden panik oldu? çünkü adamlar kanattan gole yaklaştılar, Hüseyin'de gol yiyeceğiz diye korktu ve geri Song ve Egemen'in boşluğunu doldurmak için can havli ile koştu.Hüseyin, ağırdır,hantaldır ama bu takımın emniyet sübabıdır.İnşaallah bu hafta onu aramayız...

Bakın buraya yazıyorum, gene söylüyorum.Yattara bir Elvir Baliç'den daha az yetenekli bir adammıdır? Baliç futbolu bıraktı galiba ama adam Bursa'dan Fenerbahçe'ye oradanda yanılmıyorsam 18 milyon dolara Real Madrid'e gitti.Peki bizim Yattara ne yaptı? Kaç sene oldu geleli? real Madrid ya da Barcelonada oynamayacak kadar kabiliyetsiz mi? Tabiki hayır! Ama küçük düşünüyor işte, hayalleri yok adamın. Geçenlerde dedilerki Real Madrid onu transfer etmek istiyor, kulübümüze 1.5 milyon dolar teklif edecekler.Buna kim inanır? Onun aklı büyük takımlarda top oynamak olsa, Katar'a gidiyorum demezdi.Biz ona tekrardan kucak açtık.Artık vefasını göstermesi lazım.

Futbolcuların her sene yaşı ilerledikçe, tecrübeside artar, futbolunu dahada geliştirmesi lazım değil mi? Ama Yattara ne yapıyor? Sahada 2 hareket yapacak diye bekliyoruz.Oysa bu topu çok basit oynasa, yanındakine pası verip boşa kaçsa, olur dahi... Bırakın futbolunu geliştirmeyi, bildiklerinide unutmuşa benziyor. Yattara pres yapmasın ama topu rakip sahada tutsun, bu onun en birinci görevi.Bunu yapsın yeter! Gökhan'a nasıl olsa birileri top atıyor...

Onur Akyüz
18.02.2009, 17:51
futbol basit bir oyundur,
zor olan basit oynamaktır.

Samet Yildirim
18.02.2009, 18:17
Yattraya güvenenlerdenim ona katar olayinda hakzizlik yapilsada...simdide agir elestiriler olsada güvenm tam...

Badaloğlu
18.02.2009, 18:25
Yattraya güvenenlerdenim ona katar olayinda hakzizlik yapilsada...simdide agir elestiriler olsada güvenm tam...

Kim kime haksızlık yapmış? Katar'a gitmek isteyen kimdi? Çocuğumun geleceği diyen kimdi?:)

Kasım Hilal
18.02.2009, 18:30
Böylke kötü oynadıkça aklıma hep o "ama çok güzel para" deyişi geliyor..
Yavaş yavaş sinirlenmeye başlıyorum..

Koray
18.02.2009, 18:30
2-3 maç daha aynı devam ederse Avni Aker'de dersini verirler,yuhlarlar...
Bazen aşırı sevgi nefrete dönüşebilir...
Yattara'nın çok hatası var,Trabzonspor taraftarının bunları hatırlamaması için Yattara iyi oynamak zorunda,herkesten fazla gayret göstermek zorunda...

Kasım Hilal@
Aynı dakka için de mesaj atmışız senin mesajını görmeden bu yazıyı yazmıştım,bende tam bundan bahsediyordum işte...

Samet Yildirim
18.02.2009, 18:36
Kim kime haksızlık yapmış? Katar'a gitmek isteyen kimdi? Çocuğumun geleceği diyen kimdi?:)

Olabilir sonucta kötü bisi demedi amaaaa adamin mukavelesi bizde devam ederken parasi gelmemisken !!! tesislere almayip tedavisini devam ettirmeyerek de inanilmaz büyük bir hakzizlik yapilmistir ve uefaya gidip sikayet etseydi kulübüm beni tedavi etmiyor diye muhtemelen bonservisini elline alirdi neden adamin mukavelesi var daha gitmemis tedavisini sürdümelisin öyle ulusoyun tesislerine yolayip basindan atmicaksin cünkü halanda senin futbolcun ve mukavelesi sende devam ediyor parasi daha gelmemis ve sakat oldugu icin tedavi etmeye mecbursun ! etmiyorsan ozaman uefa ya gidip sikayet ederse sonuclarina da katlanacaksin !!!! ama helel olsun ibo ya fazla sorun yapmadan katildi ve krktugum seyleri yapamdi mesela kirmizi kart olaylari gibi vs...haketten helal olsun...

Dünyanin hangi yerinden parasi gelmeden mukavelesi devam ederken tesislere almayip baska tesislere gönderip calismasina devam ettirip ve tedavisini yapmasin bu nerde var bilmiyorum ama bu dünyada yok sadece TS da gördüm bunu(türkiyede baska takimlarda yapmis olabilir) ayri dünyadayiz cünkü...

buakdar basit sonucta ben gidiyorum vs. demek suc degil herkes diyebilir..

Milan bunu ronaldinho ya yapsa birakin ronaldinho iyi oynamyi sahaya cikar mi ?? sanmiyorum cikacagini...örnek verdim sadece....verdigim örnekde varsayim üzerine cünkü böyle bir örnek yoki olmus birseyi örnek verigim...yattara olayi tek, örnegi yoktur...

Yönetim-Baskan 2 konuda sinifda kalmistir hem YATTARA hem GÖKDENIZ konusunda...!

diger konulada süper isler yaptilar !

Great White
18.02.2009, 18:43
Şimdi tekrardan Katar muhabbetine gireceksek sevgili Sadri Başkan' ın topiğine de uzanmak gerekecek demektir..

Yattara düşmanlığı üzerinden bel altına çalışmayalım bu kadar da..

Hüseyin hem de salt futbolu ile eleştirilirken buralarda "Aman yapmayın. Ne kadar yeteneksiz de olsa sonuçta futbolcumuzdur, kaptanımızdır. Kayıtsız şartsız destek olalım" nutukları atılırken söz konusu kişi 2 nci kaptan Yattara olunca emanet mandayı dövercesine yaklaşımda bulunmak hiç de yakışmıyor doğrusu..

Badaloğlu
18.02.2009, 19:11
Olabilir sonucta kötü bisi demedi amaaaa adamin mukavelesi bizde devam ederken parasi gelmemisken !!! tesislere almayip tedavisini devam ettirmeyerek de inanilmaz büyük bir hakzizlik yapilmistir ve uefaya gidip sikayet etseydi kulübüm beni tedavi etmiyor diye muhtemelen bonservisini elline alirdi neden adamin mukavelesi var daha gitmemis tedavisini sürdümelisin öyle ulusoyun tesislerine yolayip basindan atmicaksin cünkü halanda senin futbolcun ve mukavelesi sende devam ediyor parasi daha gelmemis ve sakat oldugu icin tedavi etmeye mecbursun ! etmiyorsan ozaman uefa ya gidip sikayet ederse sonuclarina da katlanacaksin !!!! ama helel olsun ibo ya fazla sorun yapmadan katildi ve krktugum seyleri yapamdi mesela kirmizi kart olaylari gibi vs...haketten helal olsun...

Dünyanin hangi yerinden parasi gelmeden mukavelesi devam ederken tesislere almayip baska tesislere gönderip calismasina devam ettirip ve tedavisini yapmasin bu nerde var bilmiyorum ama bu dünyada yok sadece TS da gördüm bunu(türkiyede baska takimlarda yapmis olabilir) ayri dünyadayiz cünkü...

buakdar basit sonucta ben gidiyorum vs. demek suc degil herkes diyebilir..

Milan bunu ronaldinho ya yapsa birakin ronaldinho iyi oynamyi sahaya cikar mi ?? sanmiyorum cikacagini...örnek verdim sadece....verdigim örnekde varsayim üzerine cünkü böyle bir örnek yoki olmus birseyi örnek verigim...yattara olayi tek, örnegi yoktur...

Yönetim-Baskan 2 konuda sinifda kalmistir hem YATTARA hem GÖKDENIZ konusunda...!

diger konulada süper isler yaptilar !

O senin bahsettiğin Iceberg'in görünen yüzü, ya görmediklerin, bilmediklerin... Yattara sağlam olduğu halde maça çıkmamıştı.Hatırlayın,gazeteciler Yattara'nın oynayıp oynamayacağı ile ilgili durumu başkanımıza sorduklarında '' ağrı ölçer cihaz yokki, adamın doğru mu, yalan mı söylediğini bilelim.Doktor bir şeyi yok diyor ama o ağrım var diyor, neye inanalım?'' demişti...

Başkan bahsettiğin 2 konuda da en iyisini yapmıştır...

Erdal
18.02.2009, 19:14
Ahmet, bütün bunların en azından şimdilik konuşulmaması gerektiğini düşünüyorum. Yattara bu takımın futbolcusu. Hocanın kafasında ondan istifade etmek var. Trabzonspor'un her oyuncusu değerlidir. Bu takımın formasını giydiği sürece Yattara kıymetlidir. Giymediği sürece de ben Trabzonsporluyum dedikçe kıymetlidir...Bence...

Samet Yildirim
18.02.2009, 19:18
O senin bahsettiğin Iceberg'in görünen yüzü, ya görmediklerin, bilmediklerin... Yattara sağlam olduğu halde maça çıkmamıştı.Hatırlayın,gazeteciler Yattara'nın oynayıp oynamayacağı ile ilgili durumu başkanımıza sorduklarında '' ağrı ölçer cihaz yokki, adamın doğru mu, yalan mı söylediğini bilelim.Doktor bir şeyi yok diyor ama o ağrım var diyor, neye inanalım?'' demişti...

Başkan bahsettiğin 2 konuda da en iyisini yapmıştır...

Hadi varsayalim ki öyle...dünyanin hangi ülkesinde mukaveelsi devam eden, bonservisini daha vermemisken...tesislere almayip baska yere gönderip orda calismasina devam etsin ne demek ben onu anlamadim yani...ben gitmek istiyorum dedi suc mu isledi birisini mi öldürdü anlamadim ki...

Gökdeniz yildiz degildir !(varsayalim ki bende öyle diyorum ve yildiz degil oldugunu düsünelim) sen bir baskan olarak neden söylersin bunu niye ortaligi karistirirsin..gökdenizi neden üzersin, kirarsin buna ne gerek var yazik degilmi cocuga...madem ki yildiz degil gökdeniz gibi futbolcu var mi kadroda su an ?? eger varsa nerde ?? eger yoksa neden almadin sonucta yildiz degilmis ozaman yerini kolay doldurmak gerekir...(alanzinho yu kabul etmem deee 6 ay sorna geldi)

Ah ah anlasilan Yönetim iyise ozaman hersey dogru yönetim kötü ise hersey yanlis dersiniz..

Samet Yildirim
18.02.2009, 19:21
Ahmet Abi biliyorum Sadri Seneri seviyoruz sayiyoruz ama yanlisi varsa söylemek lazim dogru yapti demek yanlis olur...

Uzunoğlu
18.02.2009, 19:25
Hala daha eski defterleri aıp Yattara ya sallayacaksak işimiz var

KUTADGU
18.02.2009, 19:30
"Yattara çalımlarını" bu başlıkta daha çok görüyoruz. Forumun kademe anlayışı yerle bir, sebebi Yattara.

Keşke sahada da bu etkinliği gösterebilse.

Mustafa Ayazoğlu
18.02.2009, 20:36
14 Maç var, 4 Derbide Yattaranın katkısı "0" , 20 Maçta ne futbol oynadı ?

Takıma renk katmaktan başka birşey söz konusu değil, örn Trabzonspor Avrupada futbol oynamamasına rağmen İspanyada Fransada azda olsa gündem oluşturdu !

Yattara bu, böyle olsun bize yeter futbolundan şimdilik beklentim yok !

Belki başına taş felan düşer bi şok geçirir, aklı selim futbol oynar..

14 Maç sonra ki duruma göre satılsın mı satılmasın mı tartışırız şimdi çok yanlış !!!

Hüseyin İlkin
18.02.2009, 20:47
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1166-1P8A0K1M.jpg

İdmanlarda çok neşeli .

Hafta sonu bir patlama yapacak inşallah :)

Ba®ış
18.02.2009, 20:49
valla haftalardır bekliyoruz o patlamayı ama inşallah o hafta bu haftadır :)

oulcan_ts
18.02.2009, 21:48
ona coq yüklendk...ne kadar eleştirsekde bize bi fayda olmıcak sadece içimzdekilerini dökücez...kovmak istesen kovabilirmisn...yattara trabzonspor oyuncusudur onu kazanmamız lazım bu sabır gerektiriyo...bjk maçında 25 dk onu cok aradk...