PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Yattara

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

Ümit Tekşan
10.11.2008, 08:49
Hadi Yattara Bjk maçında göster kendini patalamanı yap artık. Sen biliyosunki taraftarlar senden çok sey bekliyor. Gene sen biliyorsunki bu taraftarlar seni herzaman sevmiştir sevmeye de devam edecektir.

Sende artık çık sahneye oyna be kardeşim taraftarların istediği yattara'yı göster.

Halmanli
10.11.2008, 08:59
senin ben kolbastı oynayışına kurban olayım be yattara :D

kralsın kral :alkış:

Hüseyin Kurt
10.11.2008, 08:59
yattara maçı değilde maçtan sonraki kolbastıyı düşünüyor galiba.

Süleyman50
10.11.2008, 09:34
bir an önce toparlanması lazım mesela bjk maçıyla.........

Uğurtan
10.11.2008, 10:02
Çok isteksiz.. Top ayağına gelmemesi için neredeyse dua edecek.. Serkan kaçmasını bekliyor o olduğu yerde duruyor.. Serkan ona veriyor o tekrar Serkan'a.. Serkan'da napsın garibim alıp kendi dirplinge kalkıyor.. Bu şekliyle ilk 11'de oynaması taraftarı değilim açıkçası..

Birtan Karaman
10.11.2008, 10:42
Aranan adam Yattara!Katar’a gidemeyen Gineli yıldız, hala kendine gelemedihttp://www.karadenizgazete.net/images/haber/41744_b.jpg

ÜRKEK OYNUYOR
Trabzonspor’da Yattara problemi. Bordo-Mavililer’de Katar’ın Al Sadda takımına transfer olamamasının ardından yaşadığı moral bozukluğunu bir türlü üzerinden atamayan Yattara, sakatlığının da etkisiyle henüz istenilen performansına ulaşamadı. G.Saray, G.Antep, G.Antep (K), İstanbul B.B. ve Hacettepe maçlarında bekleneni veremeyen Yattara, ürkekliğini bir türlü üzerinden atamadı.
DEVREYE GİRERSE
İstanbul B.B. maçında attığı penaltı golü ve yaptığı asist ile moral bulan Yattara, Hacettepe maçında yine eski günleri mumla arattı. Yattara ise sakatlığının etkisinin kendisini göstermesini engellediğini belirterek, “Kısa sürede yeniden eski Yattara olacağım. Çünkü takımın bana fazlasıyla ihtiyacı olduğunu biliyorum” dedi.

Dursun Kaplan
10.11.2008, 10:46
Nedendir bilmiyorum ama Yattara'ya karşı aşırı derece bi soğukluk hissetmeye başladım..

ÖmerFarukYılmaz
10.11.2008, 11:36
Sadece kolbastı oynadı geçen maç....

Okadar...Kendine gel be oğlum....

x_man
10.11.2008, 12:57
arkadaşlar biraz sabır maalesef biz herşeyi çok abartıyoruz bir kaç maç iyi oynadımı göklereçıkaRTıoyor bir kaç maç kötü oynadımı yerin dibine sokuyoruz yattara bizim için çok önemli bir futbolcu sabırla bekleyelim hep destek tam destek

kudu_61
10.11.2008, 13:31
az bi silkelensen çok anadolu takımını tek başına yenersin ama çok isteksizsin inş. gençler maçı dönüş maçın olur

Arslan61
10.11.2008, 15:29
Nedendir bilmiyorum ama Yattara'ya karşı aşırı derece bi soğukluk hissetmeye başladım..

ben soyleyeyim sana nedenini arkadasim. Aynen bende sogudum, cunki adam istedigi zaman top oynuyor. Eger cani isterse harikalar yaratabiliyor, ama istemezse vah Trabzonsporlu taraftarlarin haline...........

Nekadar isteksiz bu adam yaaa?nooldu bunlara, Gokhanda oyle Yattarada:confused::confused:

Samet Yildirim
10.11.2008, 15:37
yakinda kendine gelecekdir zaman tanimak ve beklemek lazim...

trab61
10.11.2008, 15:39
yattara gercekten cok degisti. keske gitseydi diyorum simdi. bu kadar paraya daha satamayiz onu. ama insallah duzelecek perfonmansi. bu sekilde olmaz yattaras. kendine gel.
belkide sakatligi hala onu etkiliyor korkuyordur belki.

Özge
10.11.2008, 15:45
Ligdeki maçta oynayamamıştın haydi İbo bu maçta göster kendini:)

Hasan61
10.11.2008, 16:38
bjk 3-5-2 oynarsa şov yapar
minumum 2 asist bekliyorum

TS57
10.11.2008, 17:56
hadi dön artık şu maçla sana laf atanlara cevabını ver yattara

unique
10.11.2008, 18:24
Kara bela nerdesin, dön artık...

tsmetu
10.11.2008, 21:06
hadi dön artık şu maçla sana laf atanlara cevabını ver yattara

Daha çok beklersiniz.

Koray
10.11.2008, 21:31
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/467-8Z5L7U8W.jpg

Birazda futbol oynasan artık Yattara efendi,ilk yarı bitecek...

tsmetu
10.11.2008, 21:48
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/467-8Z5L7U8W.jpg

Birazda futbol oynasan artık Yattara efendi,ilk yarı bitecek...

Emin olalım onu en kısa zamanda öyle bir oynatacaklarki oda burada olduğuna pişman olacak gıçık olmaya başladım iyice bu adama.

Emirhan Makul
10.11.2008, 21:55
Kabak tadı verdi Yattara Kendin gibi oyna artık

Süleyman50
11.11.2008, 08:10
evet artık futbol oynama zamanı yattara takımın sana ihtiyacı var akşam göster kendini........

Dursun Kaplan
11.11.2008, 08:35
Rakip takımda Delgado yok. Bakalım bizim Yattara neler yapacak..

Ümit Tekşan
11.11.2008, 09:03
Haydi Yattara bu gün göster kendini Bjk liler seni seveler özellikle ibrahim Üzülmez seni çok sever :) adamı hallaç pamuğuna çevirmiştin bu günde senden bekliyoruz. Karşındakini gene hallaç pamuğuna çevir . Güzel ortalarınla gol attır yada klas çalımlarınla sen gol at.

Salih Kara
11.11.2008, 12:09
Yattaradaki form düşüklüğünün nedeni bence Ersun hocanın ortaya yakın oynatması.Yattara eskisi gibi sağ çizgide oynamıyor daha çok sağ iç gibi oynuyor burada da faydalı olamıyor.Ersun hoca onu sağ açıkta oynatırsa çok daha faydalı olacaktır.

Murat'
11.11.2008, 12:11
Yattara ne olursun kendine gel...

Sen bu takımın en büyük kozlarından bir tanesisin...

Eski performansına ne olursun geri dön..

Bir zahmet de İbrahim Üzülmez'i bildiğin gibi yap...

İskender66
11.11.2008, 13:07
Ama Allah var iyi oynuyor kolbastıyı :D sırf onu izlemek için bile 90 dakika onu oynatmaya değer bence :D

Arif Timurcioğlu
11.11.2008, 13:12
Takım iyi yattarada iyi oynasa önümüzde kimse duramaz ama oynamıyo malasef yapacak birşey yok.

İskender66
11.11.2008, 13:13
Yattara bugünkü bejeke maçında patlayacak bence. Şuan patlamaya hazır bir bomba gibi pusuya yatmış kartalı avlamak için bekliyor :)

ApoCaN28
11.11.2008, 13:14
Ula Yattara Koçum Takımın önemli ismi yap artık patlamanı ...

KUTADGU
11.11.2008, 13:15
Yattara şu aşamada maalesef ki beklentilermizin karşılığını veremiyor.

Ama beyler, bir sakatlık atlattı ve travma dolu bir süreç geçirdi.
Haklı ya da haksız dı burası önemli değil.
Önemli olan Yattara'nın hala bizim en önemli oyuncularımızdan biri olduğu ve formundayken neler yapabileceğini hepimizin bildiğidir.
Bizler şu günlerde en azından artı bir motive kaynağı olmalıyız Yattara'ya.

Göreceksiniz ki; Yattara bizi yukarılara taşıyacaktır, diğer futbolcularla beraber.

Hadi bakalım Yattara, daha iyi düşün, kendini futbola ver, kendini Trabzonspor'a ada.
Senden en büyük beklentimiz bu.

Utandırma bizi, güldür bizi.

caykaraliTS
11.11.2008, 13:45
bilerek oynamıyor. istekli ve arzulu oynasa hermac ta cok rahatlarız eskisi gibi orta yapmiyoki yapsa gokhan gol kralı olur trabzonda şampiyon

ApoCaN28
11.11.2008, 13:55
Yorumlarımızda Tepkimizi gösterelim ancak ağır konuşmayalım sonuçta bizim oyuncumuz...

Mollasalihoğlu
11.11.2008, 13:57
Önemli olan Yattara'nın hala bizim en önemli oyuncularımızdan biri olduğu ve formundayken neler yapabileceğini hepimizin bildiğidir.

aynen katılıyorum..kazanmamız lazım yattara'yı..

Mira_61
11.11.2008, 14:12
Oynadığında tek başına maçı alan adam şu sıralar 10 kişi oynatıyor bizi.Bana kızanlar olacaktır ama onu görmeye bile tahammül edemiyorum.Bu akşam bjk maçını tek başına alsa bile fikrim bu saatten sonra değişmez.Gözümde 2.Ceyhun Eriş vakası.

Muhammet*
11.11.2008, 15:58
beştaşı seversersin sen göriyim seni

Selman
11.11.2008, 18:35
İbrahim Üzülmez'in yaşı 34'e gelmiş.Sence de futbolu bırakma yaşı gelmedi mi Kara Bela?:)

Hadi bakalım, güldür yüzümüzü.

ÖmerFarukYılmaz
11.11.2008, 18:39
Bugün turu tek başına bize atlatabilirsin...Hadi bela..

mechanic
11.11.2008, 18:51
Bkz : İbrahima Yattara
Devre arasına kadar ümidimin kalmadığı oyuncu. Belki küçük kulüplerle Avni Aker'de bi şeyler yapar. Aklı hala transferinde kalmış gözüküyor. Umarım yanıltır bu akşam BJK kupa maçında.

Fatih
11.11.2008, 22:06
Yaz tahtaya bir daha.

Murat'
11.11.2008, 22:07
İkinci yarıdaki bir pozisyonda artislik yapmayıp topa vursaydı çok iyi olacaktı....Sağlık olsun..

AYYILDIZ
11.11.2008, 22:22
Yazıklar olsun.

Remzi
11.11.2008, 22:24
Yattara Kendine gel artık!..

Dursun Kaplan
11.11.2008, 22:28
Çıldırttın beni Yattara bu akşam..

Yok yok iyice soğudum senden artık..

Punisher-61
11.11.2008, 22:30
yattara bizi bugün resmen satti..Formasina ihanet ediyor kim ne derse desin..adam kosmuyor isteksiz oynuyor hirsi yok..

devilkid
11.11.2008, 22:45
hala bu adamdan umutla birşeyler bekleyenler var..inanamıyorum...adam bitmiş yok artık yattaradan hareket filan...bu saatten sonra birşey bekleyen varsa gerçekten yazık..bu mac cosucak bu hafta onun haftası diye diye yarı gelicez...yarıda kendini gosterecek deyip lig biticek ama yattarada tık yok..

ilhan
11.11.2008, 22:56
İlk yarıda hemen hemen tüm hücum varyasyonları sağ kanattan gelişti. Gerek Colman olsun gerek Selçuk olsun topu ayaklarına aldıklarında kafalarını kaldırdı ve Yattara'yı topla buluşturdu. Yattara bildiğimiz fakeleriyle Umut ve Gökhan'a yine pozisyonlar hazırladı.

Yattara bu kadar mücadele etmişken (ediyor gibi de yapmadı!), kendini paralamışken adam da ne karakter bırakmışsınız, sahtekar yapmışsınız, maç bile sattırmışsınız.

Alkış tutuyorum bu zihniyete.
Bravo!

yaranozlu
11.11.2008, 23:03
yazık be yattara, bu ne sorumsuzluk. Gitmek istiyorsan açıklama yap, git başka yerde idman yap. Ayıp ya, dalga mı geçiyorsun? Acil çekidüzen ver kendine! Nedir yani, müsait şut pozisyonunda çalıma kaçmak! Vursana önün boş, vur da gol olmasın! Çalımın sonu mu gelecekti, onu geçsen biri daha gelir, bu mudur senin zekan! Yaktın ya takımı! Sırf şov amaçlı yaptığın ciddiyetsizliğin hesabını vermelisin! Kendine ihanet etme, zekanı da yeteneklerini de biliyoruz!..

Great White
11.11.2008, 23:19
En etkisiz olduğu maçlardan biriydi; eyvallah..

Ama ilk yarıda geliştirdiğimiz ataklarda o baş roldeydi..

Rakibin görmüş olduğu iki sarı kart onun eseriydi..

Golden önceki serbest vuruşu yaratan ve golü hazırlayan ortayı yapan gene oydu..

Ama ne olduysa gene maçın 75 nci dakikasından sonra oldu..

O dakikaya kadar rakibe sahayı dar eden TS, Yattara saha kenarına geldiği andan itibaren bir anda yok oluverdi..

Bunu takımın yorgunluğuna bağlayabilmek için tek kelimeyle KÖR olmak gerekir zira bir takım sadece iki dakika içerisinde böylesi bir hüviyet değişikliği asla yaşayamaz..

Tabii ki BJK' nin Yattara' nın yokluğunda top yekün kalemizi abluka altına almasının altında Yattara' nın mükemmel oynadığı yatmıyor..

Birilerinin kafalarına asla girmeyen bir gerçek var ortada..

Bu adam rakip yarı alanın ortasında eli belinde dahi beklese rakip takım defans oyuncularını bir şekilde tedirgin ediyor ve ileriye rahatça çıkış yapmalaRını engelliyor..

Zira rakip takım defansının ve TD nü en fazla rahatsız eden adam o. Zira onlar da çok iyi biliyor ki bu Yattara' nın en ölü hali bile her an şapkadan tavşan çıkarmaya meyilli..

Ama biz ne yaptık? Sahada gezinip duran Umut ve Gökhan' ı tutup Yattara' yı kenara aldık.

Bunu gören BJK defansı rahatladı. Zira ne Gökhan be de Umut kontrolü zor oyuncular değillerdi. İstedikleri gibi hücuma çıkmaya başladılar. Bunu farkeden Denizli de rahatlıkla oyuna Holosko' yu dahil etti..

Yılardır söylemekten ve sürekli haklı çıkmaktan bıktım..

Elinde Yattara varsa en kötü halinde bile bu adamı kullanacaksın..

Oyundan bu şekilde anlamsızca alındıktan sonra son dakikalarda can çekişerek kaybettiğimiz maçların listesini yapsam destan olurdu yahu..

Çetin
11.11.2008, 23:20
kesin karar verdim ki yattara topsuz oyunun o'sunu bilmiyor. rezillik.

Tanju
11.11.2008, 23:25
Yazik sana olan bu sevgiye!

Emirhan Makul
11.11.2008, 23:54
Ya Sev Ya Terket ! Desem Ağır Kaçar mı Acaba?

Özge
11.11.2008, 23:57
Bence Yattara dediğiniz kadar da kötü değildi.Tamam istediğimiz ,bildiğimiz Yattara değildi.Ama golde ve birçok pozisyonda katkısı vardı.Rakip 2 oyuncunun sarı kart görmesi onun sayesinde oldu.Bence oyundan çıkmamalıydı.Yine de 2 oyuncu tutuyordu onu.

Adem Erdoğan
12.11.2008, 00:03
Bu başlığa girince acaba farklı maçmı izledim dedim.Karşı karşıya kaldığı pozisyon dışında gayet iyiydi bence.Eski Yattara değildi belki ama yazıklar olsun diyecek kadarda değildi.

lazrail8989
12.11.2008, 00:07

Golden önceki serbest vuruşu yaratan ve golü hazırlayan ortayı yapan gene oydu..

O dakikaya kadar rakibe sahayı dar eden TS, Yattara saha kenarına geldiği andan itibaren bir anda yok oluverdi..

Bunu takımın yorgunluğuna bağlayabilmek için tek kelimeyle KÖR olmak gerekir zira bir takım sadece iki dakika içerisinde böylesi bir hüviyet değişikliği asla yaşayamaz..

Tabii ki BJK' nin Yattara' nın yokluğunda top yekün kalemizi abluka altına almasının altında Yattara' nın mükemmel oynadığı yatmıyor..

Bu adam rakip yarı alanın ortasında eli belinde dahi beklese rakip takım defans oyuncularını bir şekilde tedirgin ediyor ve ileriye rahatça çıkış yapmalaRını engelliyor..

Zira rakip takım defansının ve TD nü en fazla rahatsız eden adam o. Zira onlar da çok iyi biliyor ki bu Yattara' nın en ölü hali bile her an şapkadan tavşan çıkarmaya meyilli..

Ama biz ne yaptık? Sahada gezinip duran Umut ve Gökhan' ı tutup Yattara' yı kenara aldık.

Bunu gören BJK defansı rahatladı. Zira ne Gökhan be de Umut kontrolü zor oyuncular değillerdi. İstedikleri gibi hücuma çıkmaya başladılar. Bunu farkeden Denizli de rahatlıkla oyuna Holosko' yu dahil etti..

Oyundan bu şekilde anlamsızca alındıktan sonra son dakikalarda can çekişerek kaybettiğimiz maçların listesini yapsam destan olurdu yahu..
ellerine sağlık eskisi gibi oynamıyor ama bugunkü yattara yı özetlemişsin ayrıca şu da dikkatimi çekti oyunu kanatlara yaydığımızda daha etkili oluyruz ersun hoca sevmediği kanat oyununu bugün yaptırdı ve çok etkili oldu yattara kendine gelse sağ kanadımız çoşacak zaten

iyattara
12.11.2008, 00:12
ya yattara'yı begenmeyen arkadaşların gerekçekleri serdar balinin maç sonu söledikleriyle örtüşen şeyler, herkes ondan karşısındaki adamlara çalıp atıp sıfıra inip boş adama al da at demesini bekliyor, böyle yapmadı mı yıllarca yaptı, bugun itibariyle bunları hala yapabilir mi ? işte orası pek belli değil, ama denemiyor bile ben de bunu pek anlamıyorum, ersun yanalın telkinleri dogrultusunda boş adama pas ver çok çalım yapma tarzı bir oyunu var taraftarda yattarayı böyle tanıyıp böyle sevmedigi için sitem ediyor, bence yattara bu oyun tarzıyla dahi bizi pozisyonlara sokuyor ama hangi hali derseniz tabiki eski halini tercih ederim..

TS-Tiryaki
12.11.2008, 00:13
İlk yarıda hemen hemen tüm hücum varyasyonları sağ kanattan gelişti. Gerek Colman olsun gerek Selçuk olsun topu ayaklarına aldıklarında kafalarını kaldırdı ve Yattara'yı topla buluşturdu. Yattara bildiğimiz fakeleriyle Umut ve Gökhan'a yine pozisyonlar hazırladı.

Yattara bu kadar mücadele etmişken (ediyor gibi de yapmadı!), kendini paralamışken adam da ne karakter bırakmışsınız, sahtekar yapmışsınız, maç bile sattırmışsınız.

Alkış tutuyorum bu zihniyete.
Bravo!

Hocam ayni benim kafadansin.:) Yazdiklarina harfi harfine katiliyorum.:alkış::alkış:
Biraz insaf ya. Yattara Ankaragücü macindan sonraki en iyi macini oynadi. Oyundan cikmasina pek anlam veremedim. Ama hocamizin takdiri. Saygimiz sonsuz.

Adem Erdoğan
12.11.2008, 00:15
Serdar Bali dediki Yattara kaçak oynuyor ayağından topu çıkartıyor hemen.
Ulan h...r ayağında tutsa bu seferde diyeceksinki Yattara takım için değil kendisine oynuyor.

erol_izm
12.11.2008, 00:20
İyisiyle kötüsüyle Yattara halâ bu takımın en önemli oyuncusudur. Yattara oyunda var olduğu sürece iyisiyle kötüsüyle organize ataklar geliştirebiliyoruz. Eksik olan tek şey Yattara'nın hazırladığı pozisyonlarda bitirici hamleyi yapacak golcümüzün olmayışıdır. Hatta Selçuk'un en verimli olduğu anlar Yattara'nın oyunda olduğu anlardır. Çünkü Yattara depar attığı her alana en azından peşinde 2 adamıda çekiyor. Son 2 maçta Yattara oyundan alındıktan sonra boşa koşan bir takım izledik. Sanırım berabere giden bir maçta Isaac gibi pas özürlü bir adamın varlığı değilde Yattara gibi ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir oyuncunun sahada olması daha mantıklı. Yok illa Isaac'i oynatacağım diyorsanda çıkması gereken futbolcu yine Yattara değil Umut'tur.

Özellikle geçtim orta saha adamlarını, savunma oyuncusu Zapo bile 90+'da gol atabiliyorsa bunun nedeni Zapo'yu rahatsız edebilecek oyuncu Yattara'nın artık sahada olmamasıdır. Çünkü ileride 3 kazma Umut-Isaac ve Gökhan vardı. Beşiktaş 2 kişi savunma yapsa bile bu adamların gol atacağı yoktu.

AYDIN KANTEKIN
12.11.2008, 00:41

renktas iyi hos katiliyorum yazdiklarina yanliz bu yazdiklarin ve bizimde katildigimiz düsüncelerin artik eskidigine inaniyorum birtek sen degil cogu bunu söylüyor.Ibrahim Yattara ne yazikki bir forvet elemani degil öyle olsa sahada on dakika birsey yapmamasi fazla göze batmaz ama sen ortasaha elemani olarak takima faydan kac mactir dokunmuyor.Trabzonspor rakip defansin gözünü korkutmak icin ona bukadar para veremez bizim icin cok lüks olur.

Anıl Caner
12.11.2008, 01:16
Kalmasını isteyenlerden değilim. Hatta bir an önce kurtulalımcılardanım ama şimdiki düşük performansının karakteriyle alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Bence mesajlarınıza biraz dikkat edin.

Ömer SEVİNÇ
12.11.2008, 01:19
Yattara'nın oyununu beğenen bir tek ben mi varım? Kaç tane yüzde yüzlük pozisyon hazırladı adam.

ÖmerFarukYılmaz
12.11.2008, 01:21
Yattara'nın oyununu beğenen bir tek ben mi varım? Kaç tane yüzde yüzlük pozisyon hazırladı adam.

Ömer herkes olmayanları görüyor...:)

Beyler olanlarıda azcık görün....

Ömer SEVİNÇ
12.11.2008, 01:25
Ömer herkes olmayanları görüyor...:)

Beyler olanlarıda azcık görün....

Tamam belki eski Yattara olmayabilir ama yine de kaç kez kenardan top alıp içeri katedip pozisyon yarattı, kaç kez gollük pas attı. Bana daha önceki maçlarına oranla daha iyiydi gibi geldi:S

DeAgLeMaNyAq
12.11.2008, 02:06
Yattara top ayağındayken sırıtmıyor ama top yokken kayıplara karışıyor. Eski Yattara en azından son 2 senedeki Yattara öyle değildi. Kendisine atılan ortada topu direk kaleye gönderse çok top farklı bir şekilde gidebilirdi bence. Yani orada topu çekmekle yerinde bir hareket yaptığını düşünüyorum ama bugün ayağından çok top açtı...

sarıyerli_TS
12.11.2008, 02:38
bilmiyorum neden performansında düşüklük var ama oyna be kardeşim.. bunca olaya rağmen istanbulda ki belediye maçında yine en fazla senin adını haykırdı TARAFTAR .. bu sevgi bitmez ama sende biraz çaba göster YATTARA !!!

kalavara
12.11.2008, 04:37
yattara çok çok bozuk, bu haliyle bize faydalı olması imkansız maalesef!!

h@msi61
12.11.2008, 08:05
bjk macinda hayal kirikligi yasatti, ozellikle 1-1 i yakaladiktan sonra ceza sahasinda onune atilan topu cok kotu harcadi. Formsuz olduguna inanmak istiyorum, umarim toparlar kendisine cok ihtiyacimiz var...

Hüseyin Bağdat
12.11.2008, 08:13
Suç sende değil.Seni şımartıp göklere çıkaranlarda...
Kaç maçtır yokları oynuyorsun,sahada boş boş dolanıp duruyorsun ama ne hikmetse hala herkes seni alkışlıyor.Senin yaptığın hataların onda birini başka futbolcular yapınca homurdanmalar başlıyor ama sana çıt yok...

Biran önce oynamaya başlada seni alkışlayanların arasına bizde katılalım...

Süleyman50
12.11.2008, 08:17
önüne atılan o topun gelişine vursa gol olacak hala çalım deniyor.........

hamucera
12.11.2008, 08:43
yeter artık yattara ya adam gibi oyna ya düş yakamızdan. dün selçuğa bir pas attı onun dışında birde gol öncesi faul olmasını sağladı. başka ne işe yaradı. bu yaptıklarını her oyuncu dün yaptı. hatta onlardan fazlasını yaptı. ben bir kere koşarken görmedim yattarayı. savunulacak bir yanı yok. topu önüne aldımı kimse yetişemezdi şimdi herkesten geri kalıyor.

resmen sattı bizi akşam.

Hekimoğlu
12.11.2008, 10:08
artık satılmasına kimse itiraz etmez sanırım iyi bir teklif gelirse ki bence 5 milyon euro iyi teklif olur hemen satılmalı yattaraya güvenip ne maça çıkılır ne lige başlanılır.

Ertan OKUMUŞ
12.11.2008, 10:12
artık satılmasına kimse itiraz etmez sanırım iyi bir teklif gelirse ki bence 5 milyon euro iyi teklif olur hemen satılmalı yattaraya güvenip ne maça çıkılır ne lige başlanılır.

:alkış::alkış::alkış::alkış: duygularımı özetlemişsiniz,ona güvenip kesinlikle yola çıkılmaz,bu kadar senedir ona ülke içinden veya ciddi bir kulüpten teklif varmı???biz maalesef bu konuda kafamızı kuma gömmüş durumdayız...iki çalım bi depar hooooppp aslan-kral yattara

Ertan 51
12.11.2008, 10:55
yarın bir gün bir iki şık hareket ve ardından 1 gol hepsini unutturur Yattara,
her ne kadar iyi bir Yattara yı herkez gibi bende takımımda görmek istesemde artık bize faydasının olacağını düşünmüyorum
bizim onu sevdiğim kadar o bizi sevmiyor diye düşünüyorum(kolbastı,ben Sürmeneli İbo felan taktikmiş demekki)
iyi kötü kadroda ve vitrinde tutup Hekimoğlu'nun dediği 5 milyon euro ya satarsak çok güzel bir iş yapmış oluruz.
Yattara yoluna biz yolumuza,Allah onunda işini rast getirsin bizimde.

irfan61
12.11.2008, 10:59
yarın bir gün bir iki şık hareket ve ardından 1 gol hepsini unutturur Yattara,
her ne kadar iyi bir Yattara yı herkez gibi bende takımımda görmek istesemde artık bize faydasının olacağını düşünmüyorum
bizim onu sevdiğim kadar o bizi sevmiyor diye düşünüyorum(kolbastı,ben Sürmeneli İbo felan taktikmiş demekki)
iyi kötü kadroda ve vitrinde tutup Hekimoğlu'nun dediği 5 milyon euro ya satarsak çok güzel bir iş yapmış oluruz.
Yattara yoluna biz yolumuza,Allah onunda işini rast getirsin bizimde.Koyu renkle belirtiğim yer.Dediğin gibi bizim onu sevdiğimiz o kadar o bizi sevseydi eski yattarayı bize çoktan izlettirmişti.

innocence
12.11.2008, 11:39
aklıma bir şarkı sözü geldi "hiçbir zaman eskisi gibi olmaz"...

ApoCaN28
12.11.2008, 11:40
Bu kadar desteğe rağmen bu kadar isteksizlik neden...

alper*
12.11.2008, 11:42
yattara senden bir yol olmaz.
yaptığın şeyin türkçedeki karşılığı nankörlük.

KUTADGU
12.11.2008, 11:46
Yattara şu aşamada maalesef ki beklentilermizin karşılığını veremiyor.

Ama beyler, bir sakatlık atlattı ve travma dolu bir süreç geçirdi.
Haklı ya da haksız dı burası önemli değil.
Bizler şu günlerde en azından artı bir motive kaynağı olmalıyız Yattara'ya.

Göreceksiniz ki; Yattara bizi yukarılara taşıyacaktır, diğer futbolcularla beraber.

Hadi bakalım Yattara, daha iyi düşün, kendini futbola ver, kendini Trabzonspor'a ada.
Senden en büyük beklentimiz bu.

Utandırma bizi, güldür bizi.

Düşüncelerim değişmedi.
Yavaş yavaş kendine gelecektir.
Bu aşamada da kötü maçları olacaktır.
Gerektiğinde yedek de bekleyecektir.
Ama göreceksiniz, Yattara biz zirveye taşıyan futbolcuların başında gelecektir.

ApoCaN28
12.11.2008, 11:48
Kutadgu abim İNŞALLAH dediğin gibi olur ve bizde yanılırız...

Mahmut Baran
12.11.2008, 11:49
hala güvenilyorve umutla bekliyorum seni yattara. dün kötümüydü bence yattara ya göre kötü ama mevkiindeki diğer oyunculara göre iyi ..

Badaloğlu
12.11.2008, 12:26
Artık birşeyleri herkesin anlaması lazım.Bırakın artık şu Yattara hayranlığını... Evet adamda Allah vergisi bir yetenek var ama o bunu Trabzonspor ve kendi için maalesef kullanmıyor.Oysa sezon öncesi takım ve sistem onun üzerine kurulmuştu.Ama o ilk fırsatta bizi paraya tercih etti.Geleceğim v.s. dedi.Yahu 27 yaşında böyle yetenekli bir adam Katar'a gitmek istiyorsa anlayınki orada halı saha maçları yapıpğ kendini fazla yormadan para kazanmak derdinde.O daha bunun şokunu üzerinden atamadı.Bu belli oldu; belkide Ersun hoca onu kazanmak için doğrusunu yapıyor ama bizim tahammülümüz kalmadı.Ona verilen sevgi,kredi Trabzon'da şu ana kadar kimseye verilmedi.Bunun azıcık bilincinde olsa takıma faydalı olur.

Ah Yattara ah! azıcık futbol için çabalasan, azıcık takım için oynasan mücadele etsen bu taraftar senin heykelini diker.Allah vergisi yeteneğini nasıl geliştiremiyorsun? Onuda anlamıyorum! Şu anda senin gibi bir adam Milan'da Ronaldınho'nun yanında oynaması lazımken sen bize kan kusturuyorsun.Onun senden ne fazlası var? Ben sana diyeyim... O yaptığı işi seviyor ve kendini geliştirmek için bu yaşına kadar çabaladı, ama sen maalesef bir türlü şu duvarları yıkıpta dünya starı olamadın.Bunda bence suç senindir.Belçikadan Türkiye'ye gelmene şaşmıştım.Zira Afrika kökenli oyuncuların Avrupa'da ilk tercihleri İngiltere,Fransa ve İtalya olur.Ama seni Trabzon aldı.Ve burdan daha büyük bir kulübe gitme hedefin olsaydı biz şampiyon olurduk.Maalesef sende bu kafa yok, aklın hep kurnazlıkta.Eyvallah yaptığın iş profösyonel bir iş, ama insan yaptığı işi az da olsa sevecek ve profösyonelliğin gereklerini yerine getirecek.Yaptığın işi sevmiyorsan, bu iş sana eziyet geliyorsa ya takımını değiştir ya da Szymek gibi futbolu bırak! Bu eziyete daha ne kadar katlanacağız?

Oooofff of! Bu nasıl bir eziyettir.Oynasada dert oynamasada...

Hüseyin Kurt
12.11.2008, 12:30
yattara en sonunda kendini taraftara yuhalattı.
bu günleri de görecekmişiz demekki.

İskender66
12.11.2008, 13:13
Yattara oyundan alınırken taraftarlar "oooo İbrahim Yattara oooo" diye bağırdılar sanki. Maçı izlerken tribünden gelen o tezahüratı duydum. Yoksa yanlış mı duydum?

devilkid
12.11.2008, 13:26
yavas yavas kendini bulacakmış...biz bekleriz zaten ..nasıl olsa ole ya da boyle hersene şampiyon oluyoruz ya...hatta adam hiç oynamasın kenara gelsin herkes ona destek olsun..olmadı 2 milyon değil 3-4 verelim...nasıl olsa stadda ki taraftar onu gormekten memnun oluyor...eğer bu takım ligin ilk yarısında zirve yarısından koparsa tek sorumlusu yattaradır..transfer sezonu bitmiş gitmek istiyor..boyle bir lüks olabilir mi...sezon bası nereye gidersen git planlar ona gore yapılsın..yok olur mu ama ben para isterim...nasıl olsa taraftarda kotu de olsa seviyolar beni...yazık yazık..

Hüseyin Kurt
12.11.2008, 13:37
Yattara oyundan alınırken taraftarlar "oooo İbrahim Yattara oooo" diye bağırdılar sanki. Maçı izlerken tribünden gelen o tezahüratı duydum. Yoksa yanlış mı duydum?
o tezahürat yuhalayanlara karşı yapıldı hocam.
önce baya bi uğultu çıktı o çıkarken.

Arif Timurcioğlu
12.11.2008, 14:04
Sana umut bağlamaktansa satılıp yerine alınacak oyuncunun hayaline bağlıyorum umutlarımı artık. Senin keyfinlemi oynuycaz biz fark atacağımız maçta yenildik en sevdiğin pozisyonlar düştü önüne kaleciyle bire bir kaldın ne yaptın bizi tüketmekten başka bir tane çalımmı attın. Ama sen yattarasın sana bunları yazmak ne haddimize sen ne yapsan olur.

Arif Timurcioğlu
12.11.2008, 14:07
Düşüncelerim değişmedi.
Yavaş yavaş kendine gelecektir.
Bu aşamada da kötü maçları olacaktır.
Gerektiğinde yedek de bekleyecektir.
Ama göreceksiniz, Yattara biz zirveye taşıyan futbolcuların başında gelecektir. Bırak bu hayalleri Kutadgu. Yattara bu takıma geldiğinden beri bunları yapamadı bir parladı bir söndü hep saman alevi gibi başkalarına umudumuzu bağlayalım artık.

Birtan Karaman
12.11.2008, 14:45
Devre arasında acilen satılmalı acilen !

Ahmet Kuru
12.11.2008, 14:49
Yattara,transfer dedikodularından sonraki en güzel maçını oynadı diyebiliriz...
Pasları ve rakibi yorucu hareketleri ile iyiydi..
İstenilen seviyede elbet değildi ama iyi olacaktır...

Koray
12.11.2008, 15:14
Yazık sana verilen bu kadar sevgiye,Trabzonspor tarihinde hiç bi futbolcu senin kadar sevilmemişti...
Nankörsün nankör !
Ulan Araplar şu parayı yatırmadız ya,ne diyeyim size...

KUTADGU
12.11.2008, 15:17
Bırak bu hayalleri Kutadgu. Yattara bu takıma geldiğinden beri bunları yapamadı bir parladı bir söndü hep saman alevi gibi başkalarına umudumuzu bağlayalım artık.

Bırak bu ayakları sevgili Arif Timur :)

Benin inancım ve umudum bu yönde.
Dediklerim çıkarsa hepimiz mutlu oluruz.
Dediklerim çıkmazsa da ben yanlış bir tahmin yapmış olurum.

Yattara'nın yeteneklerine güvenerek, gelecek adına olumlu şeyler düşünmek hayal olarak nitelendiriliyorsa da benim yapacak bir şeyim yok.

Dikkat ederseniz, yedek kalmasının bile olası olduğunu söylüyorum.
Oynarsa ne ala, başımın üstünde yeri var.
Oynamazsa da yapacak bir şey yok.

Birtan Karaman
12.11.2008, 15:19
Yattara yeni transfer dedik belkide dedik oynar kendini affettirir.
Derhal satılsın adamı strese sokuyor.

LazAnisT
12.11.2008, 15:20
Varlığı bir dert yokluğu bir dert.

Ümit Tekşan
12.11.2008, 15:22
Yattara , Yattara , Yattara kendine gel Yattara ya , çık adam gibi topunu oyna , yada geç yedek kulübesine otur. En azınından yedek oturuyor top oynamıyor demeyiz .

TheCrow
12.11.2008, 15:30
Önceden varlığı bir dert yokluğu bir dertti doğru...Ama şimdi sadece varlığı dert...Bir insan nasıl bu kadar vurdumduymaz olabilir?..Dünkü maçtaki oyunu en kibar tabiriyle terbiyesizlik ve saygısızlık,başka bir şey değil.

Great White
12.11.2008, 15:43
Vallahi şu mantığa göre Yattara' nın bana göre de pek etkili olmayan şu oyunu terbiyesizlik ise Hüseyin, Gökhan ve Umut 90 dakika boyunca alayımıza birden küfür etmişler demektir:D

Neyse; ben ahenginizi bozmayayım..

Şeytan taşlama ayinine devam:)

Özge
12.11.2008, 16:02
Ben hala Yattara'nın sizin abarttığınız kadar kötü oynadığını düşünmüyorum.Birkaç maç sonra da eski Yattara'yı sahalarda göreceğimize inanıyorum.

irfan61
12.11.2008, 16:07
İnanın Yattara bizim kadar stres sıkıntı yapmıyordur.İyi mi oynadım kötü mü oynadım hiç umrumda değil.Yaptığı onca şeyden kendini affettirmek için biraz çabalar belki eskisinden daha iyi oynar diye beklerken eski YATTARA yı mumla arıyoruz.

lazrail8989
12.11.2008, 16:09
yuhalamalar hocanın yanlış değişimden olabilir mi çünkü herkes umutun cıkarılmasını bekliyordu??????

Ertan OKUMUŞ
12.11.2008, 16:15
Ben hala Yattara'nın sizin abarttığınız kadar kötü oynadığını düşünmüyorum.Birkaç maç sonra da eski Yattara'yı sahalarda göreceğimize inanıyorum.

mesela kaç hafta sonra?? umutlu olmak güzel,ama bence bu adamın bize kesinlikle bugune kadar faydasından cok zararı dokundu
yani bir kar-zarar hesabı yapın kafadan şöyle??? yattaranın aklınızda kalan(bugune kadar) bize kazandırdıgı öneml kaç maç var?? eğer bu soruya hemen bir sürü örnekle cevap verebilirseniz ben özür dilerim,ama hemen cevap veremiyorsanız bu adam hakkında boşuna konusuyoruz,emek harcıyoruz demektir..
Sonra Trabzonspor birilerini tekrar futbola kazandırma merkezi değildir,bizler de sabırtaşı!!
Bazı taraftarlarımızdan"bekleyelim,düzelir,eskisi gibi olur vs." duydukca da aklıma bir atasözü geliyor"umut fakirin ekmeğidir,ye fakirim ye"

:bmn3:

Samet Yildirim
12.11.2008, 16:43
daha önceki maclara nazaran YATTARADA artis gördüm...ama halanda bekledigimiz gibi degil tabi...gördügüm kadariyla özgüven eksikligi var...gittikce iiy olur...

ama Ankarada bu hafta oynatilmali mi bilemiyorum piskolijik yönden sorun yasayabilir sakatlirsam felan diye...

Sefa Murat Dokuz
12.11.2008, 17:45
her aldığında artisliğe vuruyor nerde eski yattara sanki onn ne olduunu bilmiyormuşuz gibi gene bişeyler kanıtlamak peşinde eski yattara olsa şampiyonluk bile uzak değil...

ulatwilight
12.11.2008, 17:51
dün maç sırasında bizim forumda takıma övgüler düzüldükçe bir de beşiktaşlıların forumuna bakayım acaba onlar nasıl izliyorlar maçı dedim. tam o sırada yattara oyundan çıktı, bizim taraftar da hafif ıslıklar gibi olmuştu.

o sırada beşiktaşlılar zaten kendi takımlarına öyle böyle giydirmiyorlardı. bu ıslık olayını farkedince bi yattara muhabbeti döndü orda. önce birisi "yuh be adamlar yattarayı ıslıklıyorlar, bunlar kesin küstürür biz de devre arası alırız gibi bir şey dedi", ardından da bir başkası "forumda daha önce bi çok dediği çıkan bi arkadaş devre arası bize(beşiktaşa) gelecek gibi bir şey söylemişti" diye karşılık verdi. umarım doğru değildir.

bu arada maç sırasında beşiktaşlılar resmen kafayı yiyorlardı. bir yandan bizim takımı överlerken diğer yandan da kendi takımlarını yerden yere vuruyorlardı ama işte.. napalım şanssızlık.

evrents
12.11.2008, 17:56
yattara hiç oynamıyor aklında birşeyler var yattaranın dünkü maçta zapoyla mücadelesinde yattara önü bomboş ama kendini yere attı koşmadı pozisyonun tekrarında çok net ortadaydı yattara çok isteksiz ve moralsiz

Emirhan Makul
12.11.2008, 18:06
Çok fena içimde kaldı o vurmadığın pozisyon farklı auta gitseydi de vursaydın keşke çatladım şiştim dumur oldum yarıldım yattara ömrümü yedin o pozisyonda ya.

Sait Yıldız
12.11.2008, 18:18
Çok fena içimde kaldı o vurmadığın pozisyon farklı auta gitseydi de vursaydın keşke çatladım şiştim dumur oldum yarıldım yattara ömrümü yedin o pozisyonda ya.

benim duygularım tercüman olmussun valla ne güzel yazmışşın...:alkış:

OLCAY ÇAKIR
12.11.2008, 19:21
Akşam ilk bölümde Yattara gayet iyiydi.
Evet risk almıyor.
O özlenen,beklenen çalımlar yok ama olsun.
Heran çalım atacak hissi hem bizde hem rakipte mevcut.
Ben hoca olsam dışarı almazdım dün.
İsaac-Umut-Gökhanı,inci dizer gibi 3'lü yanyana dizmezdim.
Neyse;
Yattara'ya Katar gözüyle değil,sakatlıktan yeni çıkmış futbolcunun ürkekliği gözlüğümüzü takarak bakarsak ve birazda içinde anlayış katarsak faydalı olur.

Ön yargılıyız.

Samet Yildirim
12.11.2008, 19:31
yattara akli katarda felan degil böyle komik yorumlari birakalim...

yattarada özgüven eksikligi var baska bisi yok...

İskender66
12.11.2008, 20:30
"Varlığı bir dert, yokluğu yara"
sanırım Yattarayı en iyi özetleyen cümle bu olur :)

İskender66
12.11.2008, 20:32
Bilgi için teşekkürler ;)

poetricus
12.11.2008, 21:33
Yeteneklerine "maşallah", yaptıklarına "ilellah!"
Bendeki keredisini dahi tüketmek üzere...

irfan61
12.11.2008, 21:36
Spanish coach Luis Aragones once stated that Yattara's playing style is very similar to Ronaldinho=Luis Aragones Yattara'yı Ronaldinho'ya benzetiyormuş.

Ali Tunahan Güllü
12.11.2008, 21:39
sakatlık korkusu var hala...

Alptuğ
12.11.2008, 21:41
yattara hiç oynamıyor aklında birşeyler var yattaranın dünkü maçta zapoyla mücadelesinde yattara önü bomboş ama kendini yere attı koşmadı pozisyonun tekrarında çok net ortadaydı yattara çok isteksiz ve moralsiz

o serbest vuruşun devamında yattaranın ortasından sonra golü bulduk

Keleşoğlu
12.11.2008, 21:44
kendine gel kendine dönde bir bak haline:)

Jackdaniels
12.11.2008, 21:59
Devre arası yolun açık olsun yattara...

Adem Erdoğan
12.11.2008, 22:19
Yorumlara bakıyorum yok nankör yok kredisi tükendi.Yediğimiz 2 golü sanki yattara attı kendi kalesine.
Attığımız goldeki en büyük pay Yattaranın.
Selçuğa süper bi pas attı.Oyundan çıktıktan sonra kontrolü kaybettik ve golü yedik.
Yattaranın bu takımdaki kredisi kolay kolay tükenmez.

Tanju
12.11.2008, 22:26
Ben şowmen istemiyorum, serkan gibi mücadele eden adamlar istiyorum!

Tolga_61
12.11.2008, 22:44
Ya arkadaşlar yattaraya bu ne öfke anlamadım.Akşamki maçta sanki takımın yenilmesi sorumlusu yattara. Adam belkide geldiğinden beri en az top kaybı ile oynadı.Tek paslarda bence takımın en iyilerinden biriydi. Katar olayı çıktıktan sonra 1.5 ay civarı takımdan ayrı çalıştı bence önceki maçlara göre gelişme vardı.Ben yattaranın çıkmasına şaşırdım açıkçası. Yoksa biryığın para verilen gökhan mı boş koşmaktan başka birşey yapmayan umut mu , topu her aldığnda duraklayıp geriye oynayan isaac mı yattaradan daha iyiydi akşam?

Furkan Dündar
12.11.2008, 22:54
Biz yattarayı her zaman Översek

Bu adam Bu rahatlıkta devam eder oynamaz

Belesten alır mılyonn € ları sonra sahada 10 kısı oynarız

Bn anlayamıyorum yattara adamın 5 metre yanında o kosmuyor

garıp serkan en az 15 20 metre var o kosup adama gelıp dalıyor burda da yattarayı savunan arkadaslar cıkarmı bılmıyorum

dun mactan cıkıyor oooooo ıbo yattara tezavratu sankı yattara cok sey yaptı ya :D

Birde eski yattara topu alınca korkmaz dı alır giderdi şimdi ki yattara alıo hemen gerıye pas

bi iş var ama bn çözemedim :D

ama belli olan bir şey var bilerek oynamıyor

ama derseniz ki yattara mı cıksaydı umut mu

burda yuzde yuz umut derım

Umut oynayacagına hıc kosmayan yattara oynasın en azından 1 adam onu tutar buna laf yoq :D

Hüseyin Çümen
13.11.2008, 01:25
yattara devre arasına kadar böyle yarım yamalak oynamaya devam edecek gibi

devre arasında gtmesse eğer 2. yarıya güzel bi dönüş yapacaktır

Badaloğlu
13.11.2008, 09:14
dün maç sırasında bizim forumda takıma övgüler düzüldükçe bir de beşiktaşlıların forumuna bakayım acaba onlar nasıl izliyorlar maçı dedim. tam o sırada yattara oyundan çıktı, bizim taraftar da hafif ıslıklar gibi olmuştu.

o sırada beşiktaşlılar zaten kendi takımlarına öyle böyle giydirmiyorlardı. bu ıslık olayını farkedince bi yattara muhabbeti döndü orda. önce birisi "yuh be adamlar yattarayı ıslıklıyorlar, bunlar kesin küstürür biz de devre arası alırız gibi bir şey dedi", ardından da bir başkası "forumda daha önce bi çok dediği çıkan bi arkadaş devre arası bize(beşiktaşa) gelecek gibi bir şey söylemişti" diye karşılık verdi. umarım doğru değildir.

bu arada maç sırasında beşiktaşlılar resmen kafayı yiyorlardı. bir yandan bizim takımı överlerken diğer yandan da kendi takımlarını yerden yere vuruyorlardı ama işte.. napalım şanssızlık.

Yahu bu adamı İstanbul takımları almaz.Enayi mi bu adamlar? Bu kadar sıkıntı içerisinde bir Yattara ile mi uğraşsınlar.Keşke alsalar'da, bize oynamadığı futbolunu ezik takımlar için nasıl oynayacakmış? hep beraber görsek... İstanbul, Yattara'nın bittiği yerdir.Yattara'yı İstanbul'da sık sık Laylalarda,Reynelarda görme şansımız olabilir.Tam ona göre bir gece hayatı var bu şehirde.Gelsin, onu bekliyor herkes...

Yattara'yı 6 senedir istememişler senden şimdi neden istesinler?

Badaloğlu
13.11.2008, 09:22
Yorumlara bakıyorum yok nankör yok kredisi tükendi.Yediğimiz 2 golü sanki yattara attı kendi kalesine.
Attığımız goldeki en büyük pay Yattaranın.
Selçuğa süper bi pas attı.Oyundan çıktıktan sonra kontrolü kaybettik ve golü yedik.
Yattaranın bu takımdaki kredisi kolay kolay tükenmez.

Adem, bende zerre kadar kredisi yok... Oynasada kendine, oynamasada artık Yattara umrumda değil.Trabzon'lular olarak bu adam için daha ne yapacağız? Ne dediyse eyvallah, takımın en çok para alanlarından bir tanesi Yatatara o zaman hakkını verecek kardeşim.Yalandan yere İbrahim Yattara ooooo diye bağırmanın ona zarar verdiğini düşünüyorum.

Ya arkadaşlar yattaraya bu ne öfke anlamadım.Akşamki maçta sanki takımın yenilmesi sorumlusu yattara. Adam belkide geldiğinden beri en az top kaybı ile oynadı.Tek paslarda bence takımın en iyilerinden biriydi. Katar olayı çıktıktan sonra 1.5 ay civarı takımdan ayrı çalıştı bence önceki maçlara göre gelişme vardı.Ben yattaranın çıkmasına şaşırdım açıkçası. Yoksa biryığın para verilen gökhan mı boş koşmaktan başka birşey yapmayan umut mu , topu her aldığnda duraklayıp geriye oynayan isaac mı yattaradan daha iyiydi akşam?

Burada Yattarayı konuşuyoruz Tolga, diğer futbolcuları değil.Onların başlığında da onları eleştiriyor arkadaşlarımız.Yattara'yı aklamak için diğerlerini kötülemeye gerek yok.

Ertan OKUMUŞ
13.11.2008, 09:52
yattara devre arasına kadar böyle yarım yamalak oynamaya devam edecek gibi

devre arasında gtmesse eğer 2. yarıya güzel bi dönüş yapacaktır

bunu neye dayanarak söylüyorsunuz,bilgimi tahminmi???ayrıca sahada bilerek,kasıtlı bir şekilde gercek performansını sergilemeyen adam bizim ne işimize yarar??? yattarayı bu denli değerli yapan Trabzonspordur haa yeteneği yokmu fazlasıyla var ama sürekliliği,disiplini olmadıgından transfer teklifi gelmiyor(Katar dışında) duydunuzmu hiç ciddi bir teklif Yattaraya yurtiçinden veya avrupanın ciddi bir kulübünden??
:bmn3:

Ali İhsan
13.11.2008, 10:20
Yattara kendisi oynamadan kazanmayı öğrendiğimizi bilmiyor galiba. Ama iyi niyetimi koruyorum, 1,5 ay futboldan uzak kalan bir oyuncu ve form tutmaya yatkın değil. Umarım kısa sürede form tutar...

irfan61
13.11.2008, 11:04
http://www.fotomac.com.tr/2008/11/13/im/F050F215A05EAE4D8CAA7D43x.jpg

Trabzonspor'un sabah idmanında ilginç diyaloglar yaşandı. Yattara, yine antrenmanın en neşeli oyuncusuydu. Serkan Balcı'ya takılan Gineli futbolcu, "Hüseyin ile aynı yaştayım ona 'abi' diyorsunuz, beni de artık böyle çağırmalısınız" ifadelerini kullandı.

"Bana abi demeyenle konuşmayacağım. Sizin abinizim" diyen Yattara'ya ise Serkan'ın cevabı gecikmedi. Balcı, "Bak Song 46 oldu. Hiç yaşını sorun yapıyor mu?" diye laf atınca idmanda kahkahalar art arda patladı. Song ise "Benim yaşla ilgili sorunum yok" dedi. Kaynak:Fotomac

corleone
13.11.2008, 11:33
silip atmak en kolayı, kaybetmek en kolayı, bu adam geldiğinden beri sorunlu bunu biliyoruz, ben sabredilirse düzeleceğinden eminim, devre arasına kadar böyle devam eder tahminimce, ikinci yarı takımda kalırsa fener maçında patlar, tekrar ediyorum silip atmak, kaybetmek en kolayı.

Kubilay ŞAHİN
13.11.2008, 11:35
1,2 hafta sonra kendine gelir diye tahmin ediyorum....

eyinc
13.11.2008, 11:58
yattara takımın kendisine en çok ihtiyaç duyulduğu dönemde ne yazıkki yokları oynuyor. bazı arkadaşlar demişki golleri yattara yüzündenmi yedik diye hayır ama onun yüzünden atamadıklarımızda oldu eski yattara olsa ilk yarıda boş pozisyonda koşarken arkaya vermez gider kaleciyide çalımlar atardı.

yns_emre61
13.11.2008, 13:23
onu bunu bilmem ama Yattara'nın psikolojik destek alması lazım. Hırslı ama istediğini yapamıyor biraz formsuz malum sakatlıktan yeni cıktı. Belediye Macında oyuna girerken okumadığı dua kalmamıştı. Bjk macında istedigini yapamayınca kendide üzülüyordu. yine kilit 1-2 top attı ama bizim Yattara bu yattara degil :) Birde şunu ögrenmek lazım yattara daha cok boş alan bulunca etkili oluyor.

Tolga_61
13.11.2008, 13:24
Burada Yattarayı konuşuyoruz Tolga, diğer futbolcuları değil.Onların başlığında da onları eleştiriyor arkadaşlarımız.Yattara'yı aklamak için diğerlerini kötülemeye gerek yok.
Sayın Badaloğlu bende yattaranın hakkında yorum yaptım zaten. Yattaranın diğer yazdığım oyunculardan daha verimsiz bir oyun ortaya koymadığını düşündüğümü aktarmak için diğer oyuncuların ismini de kullandım.Kimseyi aklama politikasında olmak ta bence bir fayda getirmez. Ben yattara çok ii oynadı falan diyerek yattarayı aklamak istemiyorum.Sadece özellikle hücum hattındaki oyuncuların yanında yattaranın karalanmasından yana değilim...

Murat'
13.11.2008, 13:38
Yattara sana Ogün Sanlısoy'dan kendine gel şarkısını yolluyorum...

Birtan Karaman
13.11.2008, 13:58
Yanal Yattara'dan şikayetçi

Fortis Türkiye Kupası'nda Beşiktaş'a yenilerek bir üst tur şansını zora sokan Trabzonspor, yarın Süper Lig'de Gençlerbirliği ile yapacağı maç için Ankara'ya geldi.
Bordo-mavili ekip Ankara'ya sakatlığı bulunan Tolga ve kart cezalısı Serkan'dan yoksun geldi.
Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, ligde zor haftalara girdiklerini belirterek, Gençlerbirliği, Sivasspor ve Kayserispor maçlarını kayıpsız geçmek istediklerini söyledi.
Bu arada Gineli futbolcu Yattara'nın sergilediği futboldan memnun olmadığını dile getiren Ersun Yanal, "Transfer olayı onun kafasını çok karıştırdı. Yattara artık kendisini tamamen işine vermeli. Takımda herkes ona sahip çıkıyor ve oda bu fırsatı bence iyi değerlendirmelidir" dedi.
Süper Lig'de Gençlerbirliği ile 48 kez karşılaşan Trabzonspor, bu karşılaşmalardan 27 galibiyet alırken, sahadan 9 kez mağlup ayrıldı. 12 karşılaşma ise berabere bitti.

13.11.2008

Kaynak : DHA

Badaloğlu
13.11.2008, 18:14
Sayın Badaloğlu bende yattaranın hakkında yorum yaptım zaten. Yattaranın diğer yazdığım oyunculardan daha verimsiz bir oyun ortaya koymadığını düşündüğümü aktarmak için diğer oyuncuların ismini de kullandım.Kimseyi aklama politikasında olmak ta bence bir fayda getirmez. Ben yattara çok ii oynadı falan diyerek yattarayı aklamak istemiyorum.Sadece özellikle hücum hattındaki oyuncuların yanında yattaranın karalanmasından yana değilim...

Tolgacım, kusura kalma yanlış anlaşıldı diyelim.

murat
14.11.2008, 12:39
Besiktas macinda ilk yari superdi. Hicbirinize katilmiyorum bu konuda. Bundan 2 sene once falanda sakatliktan sonra bayagi bir zaman almisti kendini bulmasi. Yine bize puanlar kazandiracaktir. Ozellikle yattara ciktiktan sonra BJK nin rahatlamasini ibrahim uzulmezin ileri cikmasini hatta defanstan zapatochny bile ileri cikmasi ilgincti. Yattara varken ortashayi gecmiyenler birden futbol oynamaya basladilar. Birzamanlar herkes derdiki hakan sukurun isimi var sahada durmasi yeter bu yattara icinde gecerlidir. Kimse sevmek zorunda degil ama yattara yine eski gunlerine donecektir bundan eminim. Eski gunlerdeki gibi 1 mac alir 2 mac yatar ama artik diger 2 macida alan futbolcularimiz var.

Sonucta yattarayi kaybederek elimize hicbirsey gecmiyecektir.

Hekimoğlu
14.11.2008, 13:42
Aslında birşeyler yapmak istiyor ama yapamıyor nedenini tam olarak bilemiyorum bu sebeple fazla hata yapmaktan da çekindiği için kaçak güreşiyor.

Adem Erdoğan
14.11.2008, 13:47
Bence takımdaki kalitenin arttığını görüyor ve ayağında fazla top tutmamaya çalışıyor.
Ama arada bir şeytan kulağına fısıldıyor tabi "Yattara boşver takımı kendine oyna" diye.(bjk maçındaki karşı karşıyası)

Bu akşam ondan güzel futbol bekliyorum.Son 6 saat.

Birtan Karaman
14.11.2008, 16:33
Yattara TedirginTarih: 14.11.2008 07:59:42 (1451 okuma) http://www.takagazete.com/haber_images/yaddara_14112008.081148.jpg Ligin ikinci haftasında Ankara’da oynanan Ankaragücü maçında sakatlanarak sahalardan uzak kalan İbrahima Yattara kötü kabus görüyor. G.Birliği maçının 19 Mayıs stadının suni çiminde oynanacak olması nedeniyle bordo-mavili takım son çalışmasını dün akşam bu statta yaptı. Futbolcular alışık olmadıkları bir zeminde oynayacaklarını ancak mazeretlerinin de olmadığını belirterek “ Kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz” dediler.

Kaynak.TAKA Gazetesi

Serdær
14.11.2008, 16:59
Kaç haftadır söylüyorum “Yattara takımını 10 kişi bırakıyor ve arkadaşlarının hakkını yiyor”. Kimse gol pası verdiğinden bahsetmesin çünki ondan önce bariz iki üç pozisyonu bozuk para gibi harcadı. Ersun hoca ve yönetim onu kazanmak adına büyük risk aldılar ve ona tekrar şans verdiler. Bu şanşı kesinlikle istemeyen bir Yattara"yı izliyoruz haftalardır. Artık buna hakkaniyet adına son verilmeli. Yattara ilk 11 yerine sonradan oyunun durumuna göre oyuna girmeli. Arkadaşlarının ayarını çok kötü bozuyor. Bunun sebebi ne olursa olsun bir çözüm bulunmalı. Ister sakatlıktan olsun ister isteksizlikten olsun Yattara oyuna kendini veremiyor. Bu böyle olunca takımın iyi oynaması ve kazanması imkansız çünki takım bir kişi eksik oynuyor. Bence Yattara artık yedek olmalı ve duruma göre kullanılmalı. Ayrıca yönetim onunla oturup bu konuyu sonuca bağlamalı.

Şimdi herkes Trabzonspor oynadı Beşiktaş kazandı diyor. Bu sebeple taraftar takımı alkışlıyor. Ama sonuç ne? Sonuç takım kupada iki maçta sıfır çekti. Iyi oynamak güzel bir şey ama iyi oynayana puan verilmiyor hiç bir yarışta. Dolayısıyla artık herkes aklını başına alsın ve bu takıma her şartta destek versinler. Bir maçla ne Ersun Yanal teknik adamlığından kaybeder ne de oyuncular kalitelerinden bir şey kaybeder. Aynı şekilde bir maçla oyuncular ve teknik adam Dünya"nın en iyileri olmazlar. Lig ve kupa uzun soluklu bir yarış. Bu yarışta herşey olabilir. Güzel oyunda olur kötü oyunda. Önemli olan teknik adamın, futbolcuların, ve yönetimin kenetlenip yola birlikte devam etmeleridir.

Oyuna bakınca aslında Yattara ve Umut hariç herkes elinden gelenin en iyisini vermeye çalıştı. Yattara"nın çıkması ile oyuna giren Isaac"ta gelen pasları geriye sektirince değişen bir şey olmadı. Bu Trabzonspor takımımızın yedeklerinin sahadaki 11"den daha iyi olamadıklarının açık bir ğostergesi idi sadece. Aslında ismen iyi olan yedekler fakat gerektiğinde fark yaratamıyorlar. Holosko oyuna girdiği zaman Beşiktaş"ın kazanabileceğini ve beraberliği garantilediğini aklımdan geçirdim. Sonuçta oyuncular çok yorulmuşlar ve Holosko koşuları ile yıpratıcı bir oyuncu. Onun gibi oyuna sonradan giren Isaac aynı beceriyi gösteremedi malesef.

Defans her zamanki kadar iyi oynadı ama ortasaha bir ara yok gibiydi. Ya hep ilerdelerdi ya da hep gerideler. Bu anlarda bile ikinci gol için pozisyonlara girdiler ama bitirici vuruşlarda ne Umut ne de Gökhan başarılı idi. Trabzonspor"un golünde aslında Umut golü yapmalıydı ama önünden geçen topa bile dokunmaktan aciz gibiydi. Ondan seken topu Gökhan müthiş bir refleks ile geri çevirince Egemen"e sadece düzgün vurmak kaldı. Aslında gol Gökhan"ın eseri idi.

Sonuç olarak Trabzonspor yine elinden geleni yaptı ve 10 kişi oynamanın verdiği dezavantaj ile oyundan yenik ayrıldı. Eğer yönetim Yattara problemini çözerse bu takım bu ligte çok daha iyi yerlere gelir. Eğer bu sorunu sürüncemede bırakırlarsa daha çok 10 kişilik maçlar oynarız. Ersun hoca Yattara"yı sonradan oyuna almalı artık. Bu kadar kötü performanstan sonra kimse ona bir şey diyemez. Eğer öylede sonuç alınamazsa ciddi yaptırımlar olmalı. Bu futbol güzelliği adına belki kötü olur ama Trabzonspor"lu futbolcular adına ve hakkaniyet adına yararlı bir durumdur. Benim bu konudaki tahminim Yattara"nın ilk yarı sonunda Tabzonspor"dan ayrılacağıdır. Bunun başka bir mantıklı açıklamasını bulamıyorum çünki sakatlanamamak için ne yapacağını şaşırıyor top ona gelince. Bu konuda iş önce yönetime sonra Ersun Yanal hocaya düşüyor.

Beşiktaş"a gelince. Bir kere Beşiktaş"ın başında turnuva takımlarının teknik adamı Denizli vardı. Sakatlarına rağmen iyi bir oyun kurgusu ile ezilmeden maçı götürdü ve istediğinin fazlasını aldı. Kupada emin adımlarla ilerliyorlar. Ligi kaybetseler bile kupada bir yere gelebilirler Denizli başlarında olduğu sürece.

Sevgiyle kalın.

Ferat ŞAHİN

tsmusampa61
14.11.2008, 17:55
Birader yattara her şartta takımda olmalı, o çıkınca karşı takıma güven geliyo akın akın geliyolar. o bi yıldız.

Muhammed KOÇ
14.11.2008, 18:03
eski yatarayı arattırıyorsun bazen.. % 50 oynasan yeter bu takıma.. haydi göster kendini sen trabzonsporlusun !!

trabzonlu_ts61
14.11.2008, 19:16
ya adamın ayağına top geliyor kaleye gidemeyeceğini bildiği için düşüyor yeree kupa maçında öyle yaptı bjkli kart gördü bence bilerek düştüü

Özge
14.11.2008, 19:39
Yattara senin maçın olsun bu maç.Güveniyorum sana.

Nytre
14.11.2008, 20:51
bu yattarayi kizilcik degnegi ile doveceksin!

Birtan Karaman
14.11.2008, 20:55
Yattara senin maçın olsun bu maç.Güveniyorum sana.
İlk yarı irtibariyle onun maçı helal olsun:cool:

lazkızı6161
14.11.2008, 21:01
bu taraftarı anlamakta zor adam çok değil bundan 1 buçuk ay önce neler yaptı ama hemen unutunuz bide bu kadar şey yaptıktan sonra kendini affettirmek için güzel oynasa neyse oda yok aynı şeyi bir trabzonlu oyuncu yapsaydı örnek hüseyin gibi hepiniz yuhlardınız adam bir sarı kafasıyla ilgi odağı oluyo keşke bütün oyuncular kafasını sarıya boyatsa

lazkızı6161
14.11.2008, 21:03
bide en çok kızdığım nokta bu adamın tribünde alkış alması hayır adama resmen sen naparsan yap yinede seni alkışlığıcaz istesen oynama diyoruz adam bence yatıp oynamamakta haklı bende olsam oynamazdım

devilkid
14.11.2008, 22:02
yattara yattara...yine yendiden ve hep boyle olucak sanırım...yanıltmadın beni...hiç koşma ...çalım atma...press yapma...nasılsa senın şakşakçıların mevcut..

DeAgLeMaNyAq
14.11.2008, 22:05
bide en çok kızdığım nokta bu adamın tribünde alkış alması hayır adama resmen sen naparsan yap yinede seni alkışlığıcaz istesen oynama diyoruz adam bence yatıp oynamamakta haklı bende olsam oynamazdım

Bu durum geçen sene GS'nin Lincoln'e yaptığına benziyor. O da bir süre hiç top oynamıyordu ama taraftar sürekli adamı alkışlıyordu. Takım için yırtınan o kadar oyuncu varken Yattara'ya ayrı destek verilmesine karşıyım. Ama Yattara kötü oynuyor diye yuhlanması da bize yakışmaz. Umarım kendini toparlar...

yns_emre61
14.11.2008, 22:32
cok kötü olsa bile sahada kalmalı 2 tane kilit top attı..

Bu arada Sakaryaspor macında yaptıgı gibi topu eline almış gibi yapıp rakip defansi şaşırtması güzeldi ikincide yemedi galiba :D

Mollasalihoğlu
15.11.2008, 00:07
oyundan çıkarken bir kısım insan ıslıkladı..onun üzerine diğerleri de tezahürat yapmaya başladı..

tarnsferi yattığında dediğim gibi, eski kredisi yok artık..iki üç maç daha böyle oynarsa durumunu iyi görmüyorum..

lincoln'ün ilk senesi olması nedeniyle destek verilmesi normaldi ama fırtına gibi esen yattara transfer olamadı, ondan onraki oyunu bu..aynı şey değil bence..

umarım giydiğin formanın değerinin farkındasındır ve en kısa zamanda eski futbolunu oynamaya başlarsın..

enmavi61
15.11.2008, 00:47
nerde eski yattara...kaç hafta oldu bir oyana bir bu yana adamları çalımladığını görmedim onuda geçtim sıfıra inip orta da yapmıyo ama yine de olmaması pozisyon bulmamızı zorlaştırıyo bir pas atar işi bitirir öle bir adam işte...ne olur "yattara" gibi oyna ...

Sefaenes
Kendisini sevenlerdenim ama böyle oyun oynayacaksi ilk Transferde satilmasi gerekenlerin basinda gelmesi gerekir. Bizi istemiyorsa bizde onu istemeyiz. Onun yerini dolduracak Profesyonel baska oyuncular var. Yeterki onlari bulmak gerekir. Hocamiz ve Baskanimiz onunla son defa konusmali bakti olmuyor son maclari yedek külübesine gönderilmeli ona verilecek sans Barisa verilsin daha iyi en azindan o bizim oglan

TSKara61
Yerine Ozer Hurmaci'yi alalim yemin ediyorum Yattara'nin su halinden 1000 kat daha iyi oynar. Ozer hem yattara gibi teknik bir oyuncu hemde Yattara gibi takimi istop etmiyor. Ataklara hizli cikiyor ve gayet pasli oynuyor.

Sefa Murat Dokuz
15.11.2008, 00:51
Yattara neden oynamıyor...Artık bunu kasıtlı yaptığına dair şüphe uyanmaya başladı bende bu adam yattara falan değil.

TSKara61
15.11.2008, 00:54
Yattara neden oynamıyor...Artık bunu kasıtlı yaptığına dair şüphe uyanmaya başladı bende bu adam yattara falan değil.

Bence kasitli oynamadigi ap acik ortada. Benim tanidigim yattara oldursen topu surmeden ayagindan cikarmaz. Simdi top ayagina gelir gelmez iceriye yolluyor. Aslinda bu da cok kotu olmuyor cunku ne zaman calim atmaya kalksa rezil bir sekilde kendi etrafinda dolasiyor, takimi istop ediyor, rakip defansin yerlesmesini sagliyor. Birde ustune gidip o topu kaptiriyor ya da harciyor. Yattara gibi bir futbolcunun mac boyunca 1-2 tane kritik pas cikarmasi kimseyi kandirmasin bizim bildigimiz Yattara mac boyu sag kanattan orta kesen Yattara'dir Adnan'i da oynatsan sag kanattan o da 2 de bir guzel orta keser golluk paslar cikarir. O zaman Yattara'nin ne ozelligi kaldi. Ben soyliyimmi? Saclari sari teninin kara olmasi.

The_Storm
15.11.2008, 00:57
Bugün Yattara kötü oynamadı. Yattara'yı yerden yere vuranlar hangi maçı seyretti acaba?

Bu sene Yattara geçen yıllar gibi olmayacak elbette. Takımda top kullanabilen daha çok adam var, bütün toplar Yattara'ya atılmıyor. Yattara da, çok eleştirildiğinden olsa gerek, takım oyununa uyum sağlamaya çalışıyor. Eskisi gibi her top ona atılsa, o da eskisi kadar top kaybı yapsa, bu arkadaşlar de çok mu sevinecek?

Cihan Catli
15.11.2008, 00:58
yattara ne kadar kotu de oynasa bu takimda lazim oldugunu bukadar kotu oynarken bile gosterdi.2 harekette maci koparir.colmana attigi o pas vs.

Adil ÖZGÜR
15.11.2008, 00:58
Dikkat ettinizmi bilmem ama, ilk üç maçtaki birlik ve beraberlikten hiçbirşey varmı sahada? Bu davranış hiç kimsenin gözünden kaçmaması lazım. Demekki takımda birlik ve beraberlik disiplininde zaaf var, zira Bakan çıkar takım iyi futbol oynamıyor diyor, Başkan çıkar takım iyi futbol oynamıyor diyor, D.Tirektör takım iyi futbol oynamıyor diyor, sağolası seyirciler trübünde iyi futbol oynamıyor diyor, Rakip takımların borazanı olan boyalı istanbul medyası da bundan güzel bir ÇOBAN SALATA yaparak servis yaparsa, takım isterse lider olsun, birlik ve beraberlik aşısını sahada kim verecek, ağabeylik kim yapacak, takım kaptanı kaka, orta saha kaka, ileri uç kaka, geri dörtlünün yarısı çıplak poz veriyor, kaleci 3 ileri bir geri idare ediyor,

Ben YATTARA olsam bende kendime oynarım arkadaş

Ben teknikdirektör, maçı seyretenler, yorum yapanlar herkes d.t. ne güzel hamsi de bol, takım lider, buyurun arkadaş hamsi mangala adam aranıyor.:(

Great White
15.11.2008, 01:01
Bugün Yattara kötü oynamadı. Yattara'yı yerden yere vuranlar hangi maçı seyretti acaba?

Bu sene Yattara geçen yıllar gibi olmayacak elbette. Takımda top kullanabilen daha çok adam var, bütün toplar Yattara'ya atılmıyor. Yattara da, çok eleştirildiğinden olsa gerek, takım oyununa uyum sağlamaya çalışıyor. Eskisi gibi her top ona atılsa, o da eskisi kadar top kaybı yapsa, bu arkadaşlar de çok mu sevinecek?

Hocam takma kafana; cevap vermeye bile değmez:)

Ayrıca Yattara' nın yerden yere falan vurulabildiği yok;)

Bunun için çaresizce uğraşan küçük bir kısım var ama neyse ki ikna ve iğfal kabiliyetine haiz değiller:D

Yattara aleyhine işkembeden sallayıp duran mesajların kalitesi Yattara' nın emin ellerde olduğunu gösteriyor zaten..

Yani böylesi düşmanlar hepimizin başına:p

Aytekin Kuleyin
15.11.2008, 01:05
ben açıkçası bugun ve hatta transfer haberleri çıktıgından beri sahada eski yattarayı göremedim...bugun maçta resmen top ona gelmesin diye rakip futbolcuların arkasına gizleniyodu.. kanada açılmak yerine orta sahaya yanaşıyodu...gelen topuda rakip futbolcuya çok yaklaşmadan ayağından çıkarmaya çalışıyo..sanırım sakatlanmaktan korkuyo tekrar...ama bence bööyle oynayacaksa yattara o tezahüratları haketmiyo..biz yattaranın eski haline yapardık o tezahüratları....şimdi ona bu haliyle yapılan tezahüratlar hiç bir yarar sağlamaz bence hatta diğer futbolcularıda kötü etkiler...yuhlayalım yada ıslıklayalımda demiyorum kesinlikle ama eski yattara geri gelene kadar onu çokda fazla göklere çıkarmayalım..çünkü şu anda takımı 10 kişi oynatıyo...

sessizkral_1
15.11.2008, 01:06
Bugün yattara kötümü oynadı ?Başka maçları izledik galiba.

Bütün pozisyonları nerdeyse yattara hazırladı yaptığı 10 tane orta var.Daha ne yapacak adam.Hernekadar kendisine çok doğru top atılmasada sahanın heryerindeydi.Ben bugün yattarayı beğendim şahsen.

Sefa Murat Dokuz
15.11.2008, 01:10
Yattarayı kalsın diye burda en çok savunanlardanım ama olaya at gözlüğüyle bakmaya gerek yok.. Yattara topu alıp asla azcık önüne açıp direk orta açan ve bu ortaların 9/10 unu kaleci veya rakibe atan oyuncu değil.Rakiplerine türlü oyunlar yapıp istekli agresif tehlikeli pozisyonları koklayan driblingi çok seven bir oyuncu olduğunu bilioz ama bir iki şık dönüşle iki üç pasla maç bittircek oyuncu değil bence aklında kalan bazı şeyler var...

erol_izm
15.11.2008, 01:17
Yattara oynamıyor deyince haksızlık ediyoruz gibime geliyor. Sanki bütün takım müthiş oynuyorda tek zayıf halka Yattarymış gibi bir şey yok ortada. O derece acımazsı olmayalım.

The_Storm'un (post #3993) söylediklerine katılıyorum.Yattara özellikle son 2 sezon Gökdeniz ile beraber resmen takımı ayakta tutan oyuncuydu. Ayağına topu alan futbolcu ilk olarak Yattarayı arıyor ve bütün hücum organizasyonlarında sadece Yattara vardı. Fakat bu yıl öyle değil. Yattara'nın form düşüklüğü tabiki gerçek ama takımda artık Yattara'nın pabucunu dama atacak bir Selçuk var. Hücuma çıkarken gözler artık illede Yattarayı aramıyor. Şu ana kadar vasat olsada Colman'da zamanla Yattara kadar önemli işler çıkarabilir. Çok istediği tranferinin gerçekleşmemesinin yanında takımda artık tek kurtarıcı pozisyonundan düşmeye başlamasıda moralini bozuyor olabilir. Ben şundan eminimki geçen yılki kadromuz bu yılda olsaydı Yattara yine bizleri mest ederdi. Çünkü o kadar kazmanın arasında tek yıldız oyuncu olmak bile futbolunu artı yönde etkilerdi. Takımımız artık daha dengeli. Yattara ve diğerleri diyeceğimiz bir durum kalmadı. Bu birazda psikoljik bir durum. Yattara bu takımın tek yıldızı olmadığını ve onun kadar önemli olabilecek futbolcuların yavaş yavaş sivrilmesini kabul etmeli. O zaman tekrar eski formunu yakalayacaktır. Yattara ve diğerleri yok artık. Tam olarak bir takım var. O halkanın tek önemli yıldızı değil -önemli yıldızlarından birisidir. Bunu kabullendiği zaman hem kendisi hemde Trabzonspor kazanacaktır.

Hamza Yilmaz
15.11.2008, 01:29
Bence YAttaranin sakatligi tam iyilesmedi. Biraz korkak oynuyor. Gecen HAfta kolbasti sovu yaparken zaten sekiyordu. Bakalim insallah sivas macinda patlama yapar.

Fatih Ersoy
15.11.2008, 01:35
Yerine Ozer Hurmaci'yi alalim yemin ediyorum Yattara'nin su halinden 1000 kat daha iyi oynar. Ozer hem yattara gibi teknik bir oyuncu hemde Yattara gibi takimi istop etmiyor. Ataklara hizli cikiyor ve gayet pasli oynuyor.

Ya ben şunu da anlamıyorum. Arkadaşım nedir bu özer hurmacı muhabbeti..
Bu adam bu kadar iyiydide neden takmında yedek oynuyor. Yada bu kadar iyidide neden bizim maçlarımızda bu kadar dikkatimizi çekmedi.

Öyle youtube den izlediğiniz 3-5 görüntüyle gelip burda muhabbet çevirmeyin lütfen...

Cem Balcı
15.11.2008, 01:36
mümkünse sezon arasında transfer ol yattara...

Mahmut Baran
15.11.2008, 01:36
ya arkadaşlar kim hangi maçı seyrediyor anlamıyorum.
hep ısrarla söylüyorum yattara kendi futboluna göre kötü oynuyor ama kimi alsak onun kanadında yattara dan daha iyisini yapamaz.
ceyhun iki süper frikik kullandı acaba o topları ona bırakan yattara değil başkası olsa öyle önü boş kalırmıydı ? çok basit elinle düzeltirmş gibi yap ver pası ama işte her adam yapamıyor. ya colmana verdiği pas ? o top gol olsaydı ? onlarca orta yapıyor kötü yattara üç maçtır ama sadece birine ibb maçında gökhan vurdu var mı başka vurabilen?
ayrıca takım top yattaraya gidince hurra ceza sahasına doluyo yattara sıfıra insinde orta yapsın herkesi çalıplayıp. ee bazen yapıyorda kim vurabiliyor ?
hüseyin yapsaymış yattara nın bir ay önce yaptığını ne olurmuş?
neden yapsın hüseyinin şimdi aldığı paranın yarısını verecek bir takım var mı acaba yeryüzünde ?

Mahmut Baran
15.11.2008, 01:38
Ya ben şunu da anlamıyorum. Arkadaşım nedir bu özer hurmacı muhabbeti..
Bu adam bu kadar iyiydide neden takmında yedek oynuyor. Yada bu kadar iyidide neden bizim maçlarımızda bu kadar dikkatimizi çekmedi.

Öyle youtube den izlediğiniz 3-5 görüntüyle gelip burda muhabbet çevirmeyin lütfen...

renktaş özer şuan ligin asist kralı :) ayrıca ankara nın hemen her golünde asist olmasa bile ya golü atmıştır ya atağı başlatmıştır. O geleceğin en büyük 10 numarası

M.S.SOFU
15.11.2008, 02:04
maçın içine etiin yine git artık bu takımın belini bükmeye başladın yeterli değilsin

Mahmut Baran
15.11.2008, 02:07
maçın içine etiin yine git artık bu takımın belini bükmeye başladın yeterli değilsin

nasıl hangi maçta ne zaman ? hangi atağı heba etti yada kaç kez top kaybetti?
artık duygularınızı mesajlarınıza katmayın lütfen bu yattara bizi ŞAMPİYON yapacak yegane adam !!!

seyyah61
15.11.2008, 03:13
Yattara bugün kötü oynamadi.
Ama sezonun ilk macinda kötü oynamaina ragmen adam gecip sifira iniyor, orta yapiyordu.
Yattara artik sorumluluk almiyor, tipik 10 numara gibi oynuyor, sadece top dagitiyor.
Iyi mi kötü mü bilemem bunu zaman gösterecek ama bir pozisyon hala aklimda.
Aslinda kossa alacagi bir topa, belki de sakatlanirim korkusuyla kosmadi.
Psikolojik bazi sorunlari olabilir, Yattara gibi oyuncularin özel ilgiye ihtiyaclari vardir.

macka61
15.11.2008, 04:09
ben artık yattaradan bir şey beklemiyorum tahminim kafasında bitirmiş bizi devre arasında büyük ihtimalle gider

Rahman Gümüş
15.11.2008, 05:55
Stad İbrahima Yattara diye inliyor!!! Bugün istekliydi... Umut ışığı yaktı ben de. Yolumuz uzun ona ihtiyacımız var. Geçen haftalara göre daha iyi...

Emirhan Makul
15.11.2008, 06:40
Nerde o muz ortalar açan sarı kafalı çocuk.

Erbay
15.11.2008, 09:29
Yattara kendisi gibi oynamadı ama fena da değildi. 3 maçtır dikkat ediyorum adamın koşu stili değişmiş. Rakibinin yanından süratle geçip orta yapan Yattara yok artık. Sakat mıdır nedir anlamıyorum. Başkan alsa şu aleti artık :D Colman'a attığı pası es geçmek istemiyorum,harikaydı.

Ömer SEVİNÇ
15.11.2008, 10:29
Yattara'nın en büyük özelliği ne idi? Kime sorarsanız sorun çalım atmak. E çalım atmayı bırakmış. O zaman sıradan bir oyuncudan ne farkı var Yattara'nın? Hızını kaybetmiş. Zaten hep isteksizdi. Eski Yattara aldığı topla bir şekilde çalım atıp sıfırdan orta açardı. Çoğu zaman da çok etkili pozisyon olurdu. Bunu artık yapmıyor. bence sebebi de sakatlanırım korkusu. Birebir mücadeleye girmekten kaçınıyor.

Faul almıyor dikkat ettiyseniz. Faul olanlarda da kenini yere atıyor genelde. Ligin en çok faul yapılan 1-2 oyuncusundan birinin şimdiki haline bakın.

Diyeceğim şudur ki Yattara'yı çok severim ama korkak oynadığı zaman bir özelliği kalmıyor Yattara'nın. Tamam iyi pas atıyor ama maç boyunca atacağı 1 tane pas için de bir oyuncu 90 dakika oynatılmaz. Çok gerilemiş çok. Özellikle mental olarak..

TSKara61
15.11.2008, 11:09
nasıl hangi maçta ne zaman ? hangi atağı heba etti yada kaç kez top kaybetti?
artık duygularınızı mesajlarınıza katmayın lütfen bu yattara bizi ŞAMPİYON yapacak yegane adam !!!

Yattara da dunya devlerini sampiyon yapabilecek kabiliyet var ama maalesef bir amator takimi bile sampiyon edebilecek ne mantaliteye ne de profesyonellige sahip.

Ali Tunahan Güllü
15.11.2008, 11:11
bence yattara gençlerbirliği maçında iyi oynadı özellikle ikinci yarı inşallah ilerleyen haftalarda daha iyi olucak....

Mollasalihoğlu
15.11.2008, 11:50
Yattara dün iyi oynadıysa colman ne yaptı kelimelerle anlatamayız herhalde..

topu alıyor ya tayfun'a geri dönüyor, ya ayağının içiyle falsolu şekilde ceza sahasına yolluyor, ya da içeri doğru kat eder gibi yapıp tekrar ceyhun'a ya da colman'a geri veriyor..

ama beklediğimiz ne??
yattara topu alıyor, ronaldinho'ya nazire yaparcasına iki kişinin arasına giriyor, ikisini birbirine tokuşturup forvetlerin kafasına topu indiriyor..(bunu ibb maçında yaptı çalım kısmı olmasa da bahsettiğim orta o, karambole sallama orta değil :) )

bunlar transfer söylentilerin önceki ve sonraki halleri değil mi..aynı stadyumda ben bir a.gücü bir de g.birliği maçı izledim bu sezon..ikisi arasında dağlar kadar fark var..kolbastı oynarken sekecek kadar sakat adamı hiçbir hoca oynatmaz arkadaşlkar kendimizi kandırmayalım..yattara oyundan çıkarken ıslıklayanlara tepki göstersem de, yattara'nın şüpheleri üzerine çektiği apaçık ortada..

demem o ki ; yattara'yı yattara gibi oynadığında sevmeyecek trabzonspor taraftarı olacağını sanmıyorum..ama o yattara'yı izleyen taraftara da şu an oynadığı futbolun kalitesini buradaki bilmiş(!) arkadaşların çabaları bana izah edemiyor..

Samet Yildirim
15.11.2008, 12:54
ben izleyemedim ama yattara özgüven sorunu yasiyor onuda ancak oynadikca asacakdir....güveniyorum kendisine...zaten gol attiginda cok sevincli yü ifadesi olusuyor yani kafa olarak hazir ama özgüveni yok...

azdiha6161
15.11.2008, 12:59
Fiyatini düşürüyor ara transferde gidecek katara..

Ümit Tekşan
15.11.2008, 13:13
Yattara aslında dün aksam fena da oynamadı. Tamam bazen çok ürkekti ama , Colman'a verdiği bir pas vardıki akıllara zarardı. Colman değerlendiremedi o ayrı. Ama diyeceksinizki bizim Yattaramız bumu ? Tabiki değil . Bekleyeceğiz inşaallah düzelecek.

Dolayısıyla biraz istek var gibi göründü Yattara da biz hala bekliyoruz düzelecek diyoruz :) İnşaallah Sivas maçında güzel oynar .

Arslan61
15.11.2008, 13:14
burda bas bas bagirirken insallah gider diye, yok aman efendim olurmu takimin yildizi, bu yapilirmi, nerde bu yonetim, yildiz oyuncu satilirmi diyenler vardi.....

Biri desinki bana Yattara transferi olmadiktan sonra iyi tip oynadi, biriniz desin yav???

Bu adam istedigi zaman oynuyor, istedigi zaman!!!! 2-3 hareket yaptimi tribunlerimiz ayaga kalkiyor, bak gordunmu nasil hareket yapti diye....ama cani istemedigi zaman ayagina gelen topu hic tutmadan direk pas olarak geri gonderiyor arkadasina...ilginc degilmi sizce???bunu farkina variyorsunuzdur arkadaslar....

Ben cok sinirleniyorum sahsen bu Yattara'nin boyle yapmasina....Diceksinizki yok sakatligi vardir belki ondan oynamiyor. Abicim ozaman oynatilmasin....sakatligi varsa duzelsin...Yedekmi yok sanki

İgzas-61
15.11.2008, 13:40
Eski Yattara değil bu bir gerçek ama onun sahada olması bile rakiplerimize korku salmaya yetiyor

mechanic
15.11.2008, 13:43
y şu kolbastı şovlarının benzerlerini maç esnasında da topla beraber yapsa da eski Yattara'yı izlesek artık diyorum.

alper*
15.11.2008, 13:43
suudi takımında böyle oynasa bir hafta kırbaç yer.

ApoCaN28
15.11.2008, 14:15
Ben Gençlerbirliği maçını baz almıyorum sonuçta suni çimde sakatlanmıştı o yüzden ürkek olabilir diyeceğim isteksizliği benide üzüyor ama her şeye rağmen arkasında çok büyük bir taraftar desteği var...
Artık Bir veya 2 hafta içerisinde kendini bulması en azından maç boyunca 1-2 gol pozisyonu hazırlamalı...

Ahmet Kuru
15.11.2008, 14:16
Yattara'nın eski performansını yakalayana kadar taraftar onu pohpohlamamalı...
Kendine kendisi bir çeki düzen verip geçmişi bir kenara itmeli...
2 haftası daha kaldı bana göre...
Kayseri maçında döktürmesi gerekiyor...

Sefa Murat Dokuz
15.11.2008, 15:30
Oyuncunun gözündeki isteğe bakarım ben yattara 10 tane çalıma girip 10'unu kaybetse bile o hırsı gördüysem iyi oynamıştır bana göre isterse adamı geçip uzaya diksin...Ama yattara topu alıp 1 cm bile sürmeden ayağından çıkarıyor. Koskoca maçta sadece bir defa çalıma kalkıştı ondada öldü geberdi atağı bitirdi nerde o eski yattara. Adam topu kaybedince peşinden 40 metre koşup kayarak müdahelelerde bulunurdu. Vucudunu araya koyardı omuz atardı geçen sene oldukça sert oynuyordu ve hiç kaçmıyordu bu sezon döndüğünden beri gözünde hırsı göremiyorum. Hiç yorulmadan maçı bitiriyor ve sanki kilo almış gibi yanlış görüyor da olabilirim ama kendine bakmıyor da olabilir.Sanki birden 5-6 yaş yaşlanmış gibi 28 ine yeni girmiş adam dersin 35 yaşında.

hamucera
15.11.2008, 18:40
klasik yattara yorumları. sakın kimse yanlış anlamasın herkesin yorumlarına saygılıyım ama şu adama gösterilen toleransa bakıyorumda herşeyini ortaya koymaya çalışan hüseyine yapılanlara üzülüyorum.

yattara çok kaliteli demeyeceğim çok klas bir oyuncu. ama hala daha aklı paradamı yoksa nerde anlayamıorum. belki akşam korkudan oynayamadı. çünkü ankarada sakatlanmıştı ama her ne olursa olsun kaç haftadır oynuyor ve yokları oynuyor.

Birtan Karaman
15.11.2008, 18:53
klasik yattara yorumları. sakın kimse yanlış anlamasın herkesin yorumlarına saygılıyım ama şu adama gösterilen toleransa bakıyorumda herşeyini ortaya koymaya çalışan hüseyine yapılanlara üzülüyorum.

yattara çok kaliteli demeyeceğim çok klas bir oyuncu. ama hala daha aklı paradamı yoksa nerde anlayamıorum. belki akşam korkudan oynayamadı. çünkü ankarada sakatlanmıştı ama her ne olursa olsun kaç haftadır oynuyor ve yokları oynuyor.
Kelimesi,kelimesine katılıyorum.
Benim gözümde BİTMİŞ'dir kendisi.
Artık yattaralar ile yolu tıkamayalım.
Yeni yattaralar oynasın bari.(Barış Memiş)

Mustafa Calik
15.11.2008, 19:57
Eski Yattara değil bu bir gerçek ama onun sahada olması bile rakiplerimize korku salmaya yetiyor

aynen bende böyle düsüniyorum .. biraz daha zaman verelim yattaraya ozaman bakariz

Arslan61
15.11.2008, 21:15

valla su cumleleri yazan ellerine saglik......

Great White
15.11.2008, 21:41
"Katar, katar, katar"

- Ne sayıklıyorsun oğlum hayırdır?

"Yattara Katar' a gitmeliydi, 11 milyon gelmeliydi, o para bize lazımdı, kredi borçlarım da yığılmış zaten. Katar, katar, katar"

- Ulan o para senin cebine girecekti sanki. Sana ne? Sen formanı al maça git yeter..

"Al işte bak. Gene tek pas oynadı. Ayağında hiç top tutmuyor, aldığını hemen ya ortalıyor ya da pas veriyor. Hiç çalım atmıyor. Bilerek oynamıyor. Katar, katar, katar"

- Yahu daha 3 ay evvel de bu adamı takım oyunu oynamadığı, her aldığı topla 5 kişiyi çalımladığı ve kendine oynadığı için yerden yere vurmuyor muydun sen?

"Yok arkadaş. Benim gözüm 11 milyon yuroda hala. Ondan başkasını görmüyor gözüm. Katar, katar, ka...."

- Yeter ulan sen de bee. Senin gözün zaten Katar, katar diye diye Katarakt olmuş. Önünü bile göremiyorsun zaten. Hadi sen takıl kafana göre..

"Katar, katar, katar.."

Sen_Teksin_61
15.11.2008, 22:31
Ankaragücü maçından sonra hâlâ kendisine gelemedi. Ersun hoca onun kendini maça vermesi gerektiğini vurguladığına göre bu noktada problemleri olabilir. Artık taraftar eski Yattara'yı, adam eksilten, dikine giden, rahat gol bulan, boş alanları uçma geçen, rakibin belini kıran Yattara'yı istiyor. Ona biraz daha sabır gösterip eski Yattara'nın geri dönmesiini bekleyeceğiz. İnşaalah onun sahada sergilediği isteksiz futbolunu bir kez daha görmeyiz. Kendine gel Yattara! yiğit o lar geliyor. Görev sana düşüyor...

ÜNAL
15.11.2008, 22:35
Gençlerbirliği maçında gördüğüm kadarıyla Yattara sürekli geri dönüyor..özgüvenini kaybetmiş olabilir...

Yalnız taraftarı eskisi gibi coşturması için özgüvenini kazanması lazım.

Seyit Hoca
15.11.2008, 23:15
Beşiktaş'a devre arası gideceği yönünde haberler vardı dünkü Fotogol de .Hatta eşyalarını topladığı , İstanbul'da ise Roberto Carlos'a Beykoz'da tutacağı ev ile komşuluk yapacağı da yazılıydı.
Forumda kaçırmış olabilirim , bu konu ile alakalı gazete alıntısı ya da klüp açıklaması var mı bir yerlerde.?

AYDIN KANTEKIN
16.11.2008, 00:57
Beşiktaş'a devre arası gideceği yönünde haberler vardı dünkü Fotogol de .Hatta eşyalarını topladığı , İstanbul'da ise Roberto Carlos'a Beykoz'da tutacağı ev ile komşuluk yapacağı da yazılıydı.
Forumda kaçırmış olabilirim , bu konu ile alakalı gazete alıntısı ya da klüp açıklaması var mı bir yerlerde.?

Yau giderse ne olurki onu bizim takimda tutan ona olan sevgimizdir her kosulda.Ersun hoca onu bugün keser takimdan ama bu isin birde taraftar boyutu var.Ha Besiktasa giderse ne olur iki mac oynar Mustafa hocadan kesik yer.

sametaydin
16.11.2008, 11:38
yattara türk statüsüne geçmedimi daha bileniniz varmı? Bu katar meselesinden önce türk statüsü için başvuruda bulunmuştu.

Ali Tunahan Güllü
16.11.2008, 11:50
inşallah eski günlerine döner önceden karşısındaki adam topa dokunamıyodu...

Great White
16.11.2008, 17:31
Her futbolcu özellikle yılan hikayesine dönen bir transfer komedyası ve bilek burkulması gibi futbolcu üzerinde son derece güvensizlik bırakan sakatlıklar sonrasında belli performans düşüşleri yaşar; bu normaldir..

Tabii hal böyle olunca taraftar tarafından teknik kriterler çerçevesinde bir takım olumsuz eleştirilerin gelmesi de son derece normaldir..

Fakat bu eleştirileri yaparken o futbolcunun bilerek oynamadığı, takımı sattığı, bu formayı artık sevmiyor olduğu şeklindeki tamamen mesnetsiz ve yakışıksız davranışlarda bulunmak hiçbir taraftara özellikle de TS taraftarına asla yakışmaz..

Kendisine son derece değer veriyor olmama rağmen son 3 maçtaki performansından ben de memnun değilim ama şu da bir gerçek ki en kötü haliyle bile öldürücü noktalara yaptığı paslar ve rakibe verdiği tedirginlik hala mevcut..

Sonuçta ben iki üç haftaya kalmaz hatta belki de bu hafta özlenen Yattara' nın geri döneceğinden eminim kendi adıma:rolleyes:

husky61
16.11.2008, 17:37
devre arasında güzel bir fiyata satılsın imamda kurtulsun cemaatte

Ali Tunahan Güllü
16.11.2008, 21:19
sivas maçında inşallah colmanla birlikte en büyük kozumuz olucak...

Süleyman50
17.11.2008, 08:28
artık birşeyler yapma zamanı geldi bunca desteğe rağmen hiçbir şey yapmıyor saha içinde...

Yavuz Hasan
17.11.2008, 11:20
Yanal'dan Yattara'ya son uyarı

Sezona süper bir giriş yapan, ardından Katar'a transferinin gündeme gelmesiyle özellikle psikolojik açıdan hayli yıpranan Trabzonsporlu futbolcu İbrahima Yattara'nın eski formunu bir türlü yakalayamaması en çok teknik direktör Ersun Yanal'ı sıkıntıya sokuyor. Eleştiriler pahasına Gineli'den asla vazgeçmeyen ve onu kazanmak için istikralı bir şekilde oynatmaya devam eden Bordo-Mavililer'in hocasının yıldız futbolcuyla çok özel bir görüşme yaptığı ve oldukça önemli uyarılarda bulunduğu öğrenildi.
'Sorumluluk al'
Kendisinin kelimenin tam anlamıyla el üstünde tutulduğuna dikkat çeken Yanal'ın, “Artık performansında yükselme bekliyorum” mesajını verdiği dile getirildi. Hoşgörünün de bir derecesi olduğuna dikkat çeken başarılı hocanın Gineli'ye, “Şimşekleri üzerime çekme riskine rağmen oynattım, oyundan çıkarmadım. Artık senin de sorumluluk alma, maç kazandırma zamanın geldi. Saha içinde inisiyatif alıp oyunda etkinliğinin artmasını istiyorum” ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

17.11.2008

Kaynak : Fanatik

Anıl Caner
17.11.2008, 11:26
gitsin, gitmeli diyince astınız bizi.
şimdi niye gitmedi diye yattara'yı asma çabaları başlamış.

yattara tam olarak hazır olmadığının görüntüsünü veriyor, 1-2 hafta içerisinde alışılmış oyununu oynayacaktır.

benim gitmesini isteme sebebim yattara'ya ihtiyacımız olmayışından sebep.İyi oynasa dert, kötü oynasa dert oyuncuların takımda yer almaması gerektiği taraftarıyım.

Hayırlısı oysa ne olsun.

Bu kadar yanar döner tutum sergileyen başka da taraftar yoktur sanırım.

Adem Erdoğan
17.11.2008, 11:27
Kendisine son derece değer veriyor olmama rağmen son 3 maçtaki performansından ben de memnun değilim ama şu da bir gerçek ki en kötü haliyle bile öldürücü noktalara yaptığı paslar ve rakibe verdiği tedirginlik hala mevcut..

Olay budur...

Birtan Karaman
17.11.2008, 11:28
En Hayırlısı Gitmesi olur. . .

İskender66
17.11.2008, 13:12
Yattara: Ben de kendimden memnun değilim

Trabzonspor'da oynadığı futboldan kendisi de memnun olmayan Gineli yıldıza Yanal ve takım arkadaşlarının desteği sürüyor..
http://img.sabah.com.tr/i3/sp.gif
Son haftalarda teknik direktör Ersun Yanal'ın sürekli forma şansı tanımasına rağmen bir türlü istenileni veremeyen Gineli yıldıza terapi uygulanacak. Katar'a transferinin iptal olması sonrasında eski formunu yakalayamayan Yattara'nın da takıma katkı yapamamaktan dolayı yoğun stres yaşadığı öğrenildi. Sakatlığı üzerinden attığını belirten yıldız futbolcu "Oynadığım futbol gerçek performansımın yüzde 30'u bile değil. Tek tesellim takımın kazanması. Gençlerbirliği maçındaki Yattara'yı ben de beğenmedim" derken takım arkadaşları da zirve yarışında Yattara'nın Trabzonspor'un en önemli kozu olduğunu ve tekrar eski formuna kavuşabilmesi için her türlü desteği verdiklerini ifade ettiler.

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/haber,E8699A3DB85344DAB464180F289B94A7.html
http://img.sabah.com.tr/i3/sp.gif

Hüseyin Bağdat
17.11.2008, 13:23
Geri dönmesini umutla bekliyoruz.Yattara geri dön,takım için oyna,seni eleştiren bizleride utandır...

ApoCaN28
17.11.2008, 13:59
Son 5 maç İlk yarıda Al 3 ünü ne olur...Lazımsın bize bu kadar destekcin var daima yanındayız artık gerçek yattara olmasa bile %50 in yeter kalan maçları almamıza...

Muhammet
17.11.2008, 14:06
Yemiş hocadan ultimatomu.

Bakalım etkisini gösterir mi?

UğuR
17.11.2008, 14:10
Yattara dan Sivas maçında patlama bekliyorum......Bir de gol...

Özge
17.11.2008, 14:57
Hadi Yattara bu maçta toparlanda konuşturma kimseyi.

murat
17.11.2008, 15:27
Iyi oynamasada mucadele ediyor. kimse yattara isteksiz diyemez bence. colmana cikardigi ters topu colman onune alabilse belkide maci ceviren adam olacakti. Defansa bukadar yardim ettigini cok nadir gordum. Birkac mac icinde eski yattarayi goruruz insaallah..

ilhan
17.11.2008, 16:24
Topu alan Yattara'ya verir, Yattara kişisel becerileriyle topu kullanmaya çalışır insanlar veryansın eder. Topu alan Yattara'ya verir, Yattara opu ayağında tutmaz en müsait adama pas verir mücadeleden kaçıyor, kaçak oynuyor denir.

Yattara'nın performansından memnunum.
İsteyen Trabzonsporluluğumu sorgular, isteyen Yattarasporlu der, isteyen de Yattara'yı takımın üstünde tutuyorsun der. Saygı duyarım ama cevap vermem.

Şahinoğlu
17.11.2008, 16:30
Şu an fizik olarak çok güçsüz eskiden topla siprint yapardı şimdi çok yavaş kalıyo patlama bekliyorum kendini toparlaması lazım eğer toparlarsa takımımız 2 kat güçlenir.

mehmetdoğan
17.11.2008, 16:45
Şu an fizik olarak çok güçsüz eskiden topla siprint yapardı şimdi çok yavaş kalıyo patlama bekliyorum kendini toparlaması lazım eğer toparlarsa takımımız 2 kat güçlenir.
bence o sivas maçının kahramanı olacak ve bir kişiye de kırmızı kart göstertecek ha yazdım buraya

Kemhacıoğlu
17.11.2008, 17:16
bu yattara denen vatandaşı ne zaman yuhalamaya başlıycaz çok merak ediyorum. herlade şampiyonluk gittikten sonra...

OLCAY ÇAKIR
17.11.2008, 17:22
O sahada sakatlanmıştı.
O sahada yinede güzel performans sergiledi.

Bu arada Gençler maçında zeminden dolayı çekinceleri vardı oyuncuların.

Samet Yildirim
17.11.2008, 17:24
Genclerbirligi macidna iyi bi yattara beklemek hayal olmus olurdu....

Sivasspor macinda iyi bi yattara olabilir

Kemhacıoğlu
17.11.2008, 17:30

işte bende tam bundan bahsediyorum. bu maç olmadı bi daha ki maç, olmadı ondan sonraki maç. böyle diye diye sezonun sonu gelecek...

Samet Yildirim
17.11.2008, 17:47
işte bende tam bundan bahsediyorum. bu maç olmadı bi daha ki maç, olmadı ondan sonraki maç. böyle diye diye sezonun sonu gelecek...

Öyle bisi yok...

Ya zaten Isim Listesinde yattara oldugu zaman yetiyor...adamin ismi korkutuyor...

bence geri gelipde oynadigi ilk maclarina bakarsam simdiki hali daha iyi...sivasspor ve akyserispor maclarinda iyi yattara olacak bence cünkü atmosfer ve saha sartlari iyi olacak....

Tayfun
17.11.2008, 17:49
Yattara :]

yatmaya devam ediyor !

boztepeliyasin
17.11.2008, 20:46
geri dön geri dön ne olur geri dön( sezen aksu) bu şarkı yattaraya yazılmış. biz ne futbolcular için sabrettik yattara için hayli hayli sabreder, geri dönüşünü bekleriz.

mehmetdoğan
17.11.2008, 20:55
geri dön geri dön ne olur geri dön( sezen aksu) bu şarkı yattaraya yazılmış. biz ne futbolcular için sabrettik yattara için hayli hayli sabreder, geri dönüşünü bekleriz.
walla aynen belki de türkiyede sabredilmesi gereken tek tpoçu bence

Great White
17.11.2008, 21:11
O sahada sakatlanmıştı.
O sahada yinede güzel performans sergiledi.

Bu arada Gençler maçında zeminden dolayı çekinceleri vardı oyuncuların.

İşte bu türden farklı bakış açılarını görmek çok hoşuma gidiyor..

Keşke önce benim aklıma gelseydi:)

sethfilo
17.11.2008, 21:11
Yattara'yı tartışmanın ne kadar anlamsız olduğunu düşünüyorum özür diliyorum bazı kardeşlerimden bu sadece kişisel fikrimdir. İzmir'de oturuyorum ve maçlarımızı izlemeye gittiğim kahvede Trabzonspor maçlarını yaklaşık 150 kişi geliyor mahallemizde ve sadece 6 adedi bunların Trabzonsporlu geriye kalanları futbolsever (rengi pek önemli değil) ve hepsiyle arkadaşız ve hayırdır GS,FB,BJK'lisin bizim maça gelmişin diye sorduğumda aldığım tek cevap "Yattarayı seyretmek büyük bir zevk" , fanatik FB'li bir arkadaşım bir gün "abi topun devamlı Yattara'ya gelmesini istiyorum adam herşeyiyle bir fenomen" demişti. Şimdi elimizde adının sahaya çıkacak 11 listesinde olmasının bile rakip takım ve taraftarlarında yarattığı etki belliyken bazılarımız neyi paylaşamıyor anlayamıyorum.

Great White
17.11.2008, 21:27
Sethfilo ağabey..

İstanbul' da da durum hiç farklı değil; emin ol:)

Ömer TOPAL
17.11.2008, 21:28
geliyor geliyor...cok cok cok az kaldı...eskisinden de iyi olucak....

GULER
17.11.2008, 21:32
yattara ne yazik ki eski yattara, bir turlu kendini futbola vermiyor akli baska yerlerde

hasret61
18.11.2008, 21:26
en kısa zamanda toparlanması lazım kötü oynadığı halde bu kadar kredi veriliyo değerini bilmeli

Cafer Bulur
18.11.2008, 23:01

Artik yattaranin toparlanma süreci geldi de geciyor bile.
Ersun yanal kendisine formsuzluguna ragmen sans verdi ve israr da etti.
Onunda bu güvene karsilik artik daha fazla sorumluluk almasi lazim.
Son maclardaki gibi tek pas oynayan yattara yerine ,topu aldi mi atbasi giden bir yattara görmek istiyoruz.
Umarim sivas maciyla bu yönde ilk adimlari görürüz.

Adem Erdoğan
18.11.2008, 23:13
İyi bir 10 numara alınmadığı sürece Yattara bu takıma lazım.

Sencer Bulut
18.11.2008, 23:25
aslında yattara kötü oynamıyor ama istedigimiz yattara gibide oynamıyor.bizim bekledigimiz yattara topu alcak 3-5 kisi ip edecek sonrada orta acacak yada kaleciyi ters köseye yatırıp gol atacak.İnsallah eskisi gibi olur...

Adil ÖZGÜR
18.11.2008, 23:25
Temel hava tahmininde yetenekli ve emsalsizdir.

Hani şöyle söylemişlerdi Temel'e;

Temel yarın hava nasıl olacak,

Bir bakmış havaya, başlamış fetva vermeye, bir tane bulut olmayacak, akşama kadar hava güllük ve güneşlik, yağmur yok teşhisini daha dünden koymuştu.

Yeni gün geldi, öğlenden sonra hava aniden bir bulut, bir yağmur, sırılsıklam olan cemaat Temel'e sorarlar, hani yağmıyacaktı, ne oldu?

Temel de; Ben havanın kaçık yapacağını nereden bilebilirdim ki?

** Kaçık bir transfer haberi ile eski formunu yakalayamayan Yattara'nın dişine göre maç hafta sonu, Yer Trabzon, rakip Sivas süratli futbol oynuyorlar, bizim süratli adamımızda Yatta'dır.

Hadi Yattara bir KAÇIK yapta, sağnak şekilde yağdır artık,
Seni bu şekilde bekleyen Türübünleri sağnak şekilde çoştur artık.

DeAgLeMaNyAq
19.11.2008, 00:30
Yattara milli takıma çağırılmıştı ama resmi sitedeki son antrenman haberinde resmi gözüküyor. Tabii resim eski değilse...

İdris Toksoy
19.11.2008, 00:31
ilk11 de olması dahi yetiyor,bir de asıl futboluna dönebilse.

Adil ÖZGÜR
19.11.2008, 02:00
ilk11 de olması dahi yetiyor,bir de asıl futboluna dönebilse.

Kolay değil arkadaşım, sen onun yerinde olsan aynı duruma düşmezmisin?

Gerçekten kolay değil, Allah yardımcısı olsun,

İ.B.B. maçında sonradan oyuna girişinde fatiha okuması ve yüzüne sürmesini gördüm de ona olan sevgim inan yüzler derecesinde arttı. Onun başarılı olmasını çok istiyorum. Bütün futbolculardan fazla istiyorum.

irfan61
19.11.2008, 10:36
Kolay değil arkadaşım, sen onun yerinde olsan aynı duruma düşmezmisin?

Gerçekten kolay değil, Allah yardımcısı olsun,

İ.B.B. maçında sonradan oyuna girişinde fatiha okuması ve yüzüne sürmesini gördüm de ona olan sevgim inan yüzler derecesinde arttı. Onun başarılı olmasını çok istiyorum. Bütün futbolculardan fazla istiyorum.Nasıl kolay değil kardeşim bu iş kafa işi kendini maçlara vermiyor.C.Ronaldo yu Real Madrid istedi Ronaldo da gitmek istedi ama M.Utd satmadı o zaman Ronaldo da Yattara gibi yapabilirdi.Ronaldo da yattara gibi bileğinden sakattı ama artık Ronaldo eski C.Ronaldo gibi oynamaya başladı.Bizim yattara niye eski Yattara gibi oynamıyor.Ronaldo çok iyi bir profesyonel futbolcu ama Yattara onun kadar profesyonel değil.Yattara eskisi oynamak istese çoktan oynardı.İnşallah Sivas maçında eski Yattara yı izleriz.

Onur Civelek61
19.11.2008, 10:51
Eski formuna en yakın zamanda dön Yattara.Her maç ecel terleri dökmeyelim bi kaç maçı farklı alalım:)

Muhammet
19.11.2008, 15:09
Toparlanmalı, kesinlikle.

Samet Yildirim
19.11.2008, 15:51
Nasıl kolay değil kardeşim bu iş kafa işi kendini maçlara vermiyor.C.Ronaldo yu Real Madrid istedi Ronaldo da gitmek istedi ama M.Utd satmadı o zaman Ronaldo da Yattara gibi yapabilirdi.Ronaldo da yattara gibi bileğinden sakattı ama artık Ronaldo eski C.Ronaldo gibi oynamaya başladı.Bizim yattara niye eski Yattara gibi oynamıyor.Ronaldo çok iyi bir profesyonel futbolcu ama Yattara onun kadar profesyonel değil.Yattara eskisi oynamak istese çoktan oynardı.İnşallah Sivas maçında eski Yattara yı izleriz.

Arada fark var...

Real Madrid cok istedi oda cok istedi ama Sir Alex ferguson kendisiyle görüstü veya fazla görüsmeler yapti ve kalmasini ikna etti...bizim yattara ikna felan edilmediki mecburi kalis oldu...

Yani birisi kalmaya kabul gördü digeri ise mecburi oldu haaa yattara düzelir mi tabi düzelir....

irfan61
19.11.2008, 15:56
Arada fark var...

Real Madrid cok istedi oda cok istedi ama Sir Alex ferguson kendisiyle görüstü veya fazla görüsmeler yapti ve kalmasini ikna etti...bizim yattara ikna felan edilmediki mecburi kalis oldu...

Yani birisi kalmaya kabul gördü digeri ise mecburi oldu haaa yattara düzelir mi tabi düzelir....Yattara ile o kadar görüşüldü.Hatta kaptanlık bile verildiki sorumluluk sahibi olduğunu anlasın diye.Ama Yattara kafasında futbolu oynamıyor ki sahaya çıktığında futbol oynasın.Yattara 2-3 gün önceden kendini maça motive etmeli ben bu hafta oynamalıyım diye.

Samet Yildirim
19.11.2008, 16:00
Yattara ile o kadar görüşüldü.Hatta kaptanlık bile verildiki sorumluluk sahibi olduğunu anlasın diye.Ama Yattara kafasında futbolu oynamıyor ki sahaya çıktığında futbol oynasın.Yattara 2-3 gün önceden kendini maça motive etmeli ben bu hafta oynamalıyım diye.

Sen beni anlamadin hocam...görüsüldü ama ronaldo gibi ikna olmadiki yine gidecem dedi aradaki fark bu

RONALDO= Ikna Oldu
Yattara= Ikna olmadi

irfan61
19.11.2008, 16:05
Sen beni anlamadin hocam...görüsüldü ama ronaldo gibi ikna olmadiki yine gidecem dedi aradaki fark bu

RONALDO= Ikna Oldu
Yattara= Ikna olmadiBen anladım ama bazıları anlamadı.O zaman Yattara dan eski formunu kolay kolay daha göremiyecez.Bende bunu anlatmak istedim.;)

Emo91
19.11.2008, 16:08
yattara elbet yine eskisi gibi oynayacakdir.

hazirlik kampinda oynadigi gibi oynasin (werder bremen maci) real madrid ister yattarayi.
biraz zamanla yine eski günlerine dönecekdir!

ayrica okadarda kötü degilki yattara!
sivas macinda 1 asist yapar yine görevini doldurmus olur

irfan61
19.11.2008, 16:13
yattara elbet yine eskisi gibi oynayacakdir.

hazirlik kampinda oynadigi gibi oynasin (werder bremen maci) real madrid ister yattarayi.
biraz zamanla yine eski günlerine dönecekdir!

ayrica okadarda kötü degilki yattara!
sivas macinda 1 asist yapar yine görevini doldurmus olurKeşke Werder Bremen maçındaki yattarayı izlesek her maç.O zaman her maçı 1-0 2-1 stresli izlemeyiz.Ama eskisi gibi oynarsa inşallah sivas maçında o eski yattara yı izleriz.Hem maçı kazanırız hem de Yattara yı.