PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Yattara

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

OLCAY ÇAKIR
09.10.2008, 15:50
Yattara;sadece ve sadece kırmızı kart görürse kıyamet kopar.
Ve onun yüzünden oldu denebilir...

Başka türlü hiçbir kötü sonuç Yattara yüzünden olmaz,olamaz.

cabri
09.10.2008, 15:58
Sağduyu galip gelecektir.. Buna bende inanıyorum.

KUTADGU
09.10.2008, 15:58
Yeni transferimizin takıma büyük katkılar yapması dileğiyle.

Yattara'nın GS maçında oynayıp oynamamasına etkin edecek tek durum yanındaki ikilinin ne olacağıdır.

Ben şahsen Isaac, Umut, Gökhan üçlüsünü tercih ederim.
İkinci yarıda da işi bitirmek için çok da hazır olmayan Yattara'yı oyuna sürerdim.

.....
09.10.2008, 16:59
Yattara gs maçında oynarsa bu işi hallederiz.
oynamasada hallederiz :)

İdris Toksoy
09.10.2008, 17:30
Yattara gs maçında oynarsa bu işi hallederiz.
oynamasada hallederiz :)

o da iyi:alkış:

Mollasalihoğlu
09.10.2008, 19:08
Ofli:)

Benden alıntı yapıyorsan yazdıklarıma madde madde cevap vereceksin..

Yok öyle bedavadan geçiştirmek..

Yukarıda belirtmiş olduğum komplo teorilerinin bir tanesi bile tutmamışken ve bu teorilerden beslenilerek burada 1 haftadır yaygaralar koparılırken Sadri Başkan' ın röportajı ile bana cevap verebileceğini mi sanıyorsun?

Biz burada hiçbir zaman Yattara ya da Sadri Başkan' ın tamamı ile hatasız olduklarından dem vurmadık..

Lafımız, bir takım medya maymunlarının ortaya attıkları hurafelerden beslenerek lisanslı ve sözleşmeli bir oyuncumuza karşı akla gelmedik hakaret ve ithamlar ile buralarda esip gürleyenlere idi..

Hiçkimse Yattara ya da bir başka oyuncuyu beğenmek ya da takdir etmek zorunda değil..

Fakat hiçkimsenin de oturduğu yerden benim ve bir çok taraftarımızın değer verdiği bir futbolcunun kişiliğine, haysiyetine, adamlığına ve hatta ailevi değerlerine dil uzatmaya hakları yok..

Bu kriterlere "futbolundan" hiç haz etmediğim Hüseyin de dahil, hatta Hasan, Erdinç ve Jabi de..

Bir başka takım taraftarının bu söylemlerin ondabirini şurada söylemesi durumunda koro halinde küfür yiyeceği bir ortamda "Ben nasılsa Trabzonsporluyum(?), kendi futbolcuma istediğim gibi küfür de ederim, hakaret de.." mantığına sonuna kadar karşıyım..

Yukarıdaki yazıma cevabı olan arkadaşlar da bu eksende cevaplarını versin:)

Benim ne eksende davrandığımı olayın gidişatı içerisinde görmüşsündür takip ettiysen..

En başından beri Yattara'dan kaynaklandığına inanıyordum bu gelişmelerin ancak hayatımda birarada 300.000 euro görmemiş biri olarak kendisine hak veriyordum..
Ancak burada önemli olan nokta yönetimi taraftarın önüne atmasıydı..

Sadri Şener kendisi gitmek istiyor derken Yattara lig tiviye verdiği ropörtajda beni gönderdiler diyordu..

Son duruma bakılırsa Sadri Şener gayet haklıymış dediklerinde,hemfikir miyiz??

Yattara'ya ceza verilmesine gelirsek,kesinlikle verilmelidir..Zira burada da sıkça konuşulduğu gibi yarın öbürgün ya Selçuk ya da Gökhan Ünal gibi isimler aynı yolu izlerse ne yapılabilir?? O nedenle cezasız kalmamalı..Ama bu ceza yok pilot takıma gitsin,yok kadrodışı kalsın vs şeklinde olmamalı..Bunlar getirisi olan çözümler değil..Verirsin 100.000 euro ceza,Ersun Hoca'ya dersin ister oynat ister oynatma..

Şu da bir gerçek olarak ortada ki,Yattara'nın kişiliği açısından para önemli birşey..Her ne kadar sevsek bile gerçek bu..Çocuklarının eğitimi için Katar'a değil Fransa'ya İngiltere'ye gider insan,2milyon euro'nun peşine gitmez..

Burada söylediklerimin hiçbirisinin de hakaret olduğunu düşünmüyorum açıkçası :)

Onur Civelek61
09.10.2008, 20:06
Parayı görse yine gidicem diye tutturur? Cezayı haketti.Kendi kendini yaktı.Tüm camiaya özür borçlu.Artık oynayacağı oyuna göre değerlendirilir.Devre arası satılabilir...
Eski Yattara yı istiyoruz ğs maçını al bi ooh çekelim:)

ilhan
09.10.2008, 20:07
Yattara sana en çok inanan ve güvenenlerdenim. Başkası affeder veya affetmez hiç umurumda değil. Benim sana gönül kırgınlığım var. Galatasaray maçını kazanalım, Ali Sami Yen stadında o kadar Galatasaray taraftarı önünde rakip futbolcuları komik ve yuhalanacak duruma sok başka bir şey istemiyorum. Bunu Beşiktaş'a yaptın Galatasaray'a da yaparsın. :)

Haydi Kara bela! Mahçup etme bizi. ;)

Özge
09.10.2008, 20:26
Galatasaray maçında oynarsa eğer onu izleyin diyorum.:)Çok iyi bir performans bekliyorum Yattara'dan.Ona güveniyoruz.

sessizkral_1
09.10.2008, 20:34
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&t=11&hid=45651

Yattara yarın takımla beraber antremanlara katılıyormuş arkadaşlar.

28TS61
09.10.2008, 20:53
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&t=11&hid=45651

Yattara yarın takımla beraber antremanlara katılıyormuş arkadaşlar.

bu can karyagdi nerdeyse 2 haftadir ortalikta yoktu, yine bir yattara haberi ile ortaya cikti :mad:

Emirhan Makul
09.10.2008, 21:20
Can dedi ki yattara yarın sabah ilk idmanına çıkacak sanırım

çok mutsuz can bulaşmayın bu aralar !

Mustafa ÖZDEMİR
09.10.2008, 21:20
Ofli:)

Benden alıntı yapıyorsan yazdıklarıma madde madde cevap vereceksin..

Yok öyle bedavadan geçiştirmek..

Yukarıda belirtmiş olduğum komplo teorilerinin bir tanesi bile tutmamışken ve bu teorilerden beslenilerek burada 1 haftadır yaygaralar koparılırken Sadri Başkan' ın röportajı ile bana cevap verebileceğini mi sanıyorsun?

Biz burada hiçbir zaman Yattara ya da Sadri Başkan' ın tamamı ile hatasız olduklarından dem vurmadık..

Lafımız, bir takım medya maymunlarının ortaya attıkları hurafelerden beslenerek lisanslı ve sözleşmeli bir oyuncumuza karşı akla gelmedik hakaret ve ithamlar ile buralarda esip gürleyenlere idi..

Hiçkimse Yattara ya da bir başka oyuncuyu beğenmek ya da takdir etmek zorunda değil..

Fakat hiçkimsenin de oturduğu yerden benim ve bir çok taraftarımızın değer verdiği bir futbolcunun kişiliğine, haysiyetine, adamlığına ve hatta ailevi değerlerine dil uzatmaya hakları yok..

Bu kriterlere "futbolundan" hiç haz etmediğim Hüseyin de dahil, hatta Hasan, Erdinç ve Jabi de..

Bir başka takım taraftarının bu söylemlerin ondabirini şurada söylemesi durumunda koro halinde küfür yiyeceği bir ortamda "Ben nasılsa Trabzonsporluyum(?), kendi futbolcuma istediğim gibi küfür de ederim, hakaret de.." mantığına sonuna kadar karşıyım..

Yukarıdaki yazıma cevabı olan arkadaşlar da bu eksende cevaplarını versin:)
haklısın abi

Burçak
09.10.2008, 22:04
Yanal: "Tavrımız bellidir''

http://www.ajansspor.com/resim/ersunyanal02.jpg
ajansspor
Yanal, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, bazı medya organlarında, Gineli oyuncuyu yeniden kadroya alıp, oynatmayı düşündüğü yönünde haberler yer aldığını, bu haberlerin gerçek dışı olduğunu kaydetti.

Böyle bir düşüncesi olmadığını belirten Yanal, açıklamasında, "Kulübümüz ve bizim Jabi konusundaki tavrımız bellidir. Bunda da herhangi bir değişiklik söz konusu değildir" ifadelerine yer verdi.
_ diye devam ediyor haber

Haberi ilk okumaya başladım eyvah dedim buda nerden çıktı şimdi.:confused::o:p
meğer Jabiden bahsediyormuş. :D

bestrafer
09.10.2008, 22:11
Yanal: "Tavrımız bellidir''

http://www.ajansspor.com/resim/ersunyanal02.jpg
ajansspor
Yanal, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, bazı medya organlarında, Gineli oyuncuyu yeniden kadroya alıp, oynatmayı düşündüğü yönünde haberler yer aldığını, bu haberlerin gerçek dışı olduğunu kaydetti.

Böyle bir düşüncesi olmadığını belirten Yanal, açıklamasında, "Kulübümüz ve bizim Jabi konusundaki tavrımız bellidir. Bunda da herhangi bir değişiklik söz konusu değildir" ifadelerine yer verdi.
_ diye devam ediyor haber

Haberi ilk okumaya başladım eyvah dedim buda nerden çıktı şimdi.:confused::o:p
meğer Jabiden bahsediyormuş. :D
Ya abi şunu ibrahima yattara başlığına yazmışsın. Başını okurken ağzım açık kaldı. :D

Cafer Bulur
09.10.2008, 22:28
Aramiza tekrardan hosgeldin ibrahima yattara.
Su transfer sürecinde taraftarin gözünde azalan kiymetini eskisinden daha heyecanli ve etkili oynayarak rahatlikla yükseltebilirsin.
Iste sana cok önemli bir firsat ve gs maci.
Bu mací bize kazandir ve seni eskisinden daha fazla bagrimiza basalim.

Cem Balcı
09.10.2008, 23:01
Yattara sana en çok inanan ve güvenenlerdenim. Başkası affeder veya affetmez hiç umurumda değil. Benim sana gönül kırgınlığım var. Galatasaray maçını kazanalım, Ali Sami Yen stadında o kadar Galatasaray taraftarı önünde rakip futbolcuları komik ve yuhalanacak duruma sok başka bir şey istemiyorum. Bunu Beşiktaş'a yaptın Galatasaray'a da yaparsın. :)

Haydi Kara bela! Mahçup etme bizi. ;)

işte profesyonel futbol zihniyeti bu olsa gerek... ;)

.....
09.10.2008, 23:36
Yattara sen bizim için önemlisin. Ama her şey değilsin.

Belki takımdaki en yetenekli kişisin belki en değerli belki sayende kazandığımız maçın haddi hesabı yok ama bu futbol yakım oynudur.Her konuda otoritemi koyarım.

Senin konunda da otoritemi koyuyorum ama diğerlirinden farklı bir otorite( ya da hissi davranma)

inş. eskisinden daha iyi olursun ve bu takımda efsane olursun!

sifuni
10.10.2008, 00:09
galatasaraylilar yikilmistir yattaranin kaldigini duyunca

ferhaTS87
10.10.2008, 00:18
şampiyonluk cok daha yakın

Hüseyin İlkin
10.10.2008, 01:20
Başlık kapatılsın demiştim , adam takımda kaldı :p Neyse bundan sonra performanslarını konuşmaya devam . Devre arasında veya sezon sonu iyi para gelirse , gitsede olur . Bunun konuşmanın zamanı değil ama .

Galatasaray sol beki şimdiden korkmaya başlamıştır . Burası bir gerçek . Bunu sağlayanda sarı saçlı uşak olmuştur . Ama bunun kağıt üzerinde kalmaması için çık oyna Yattara . Bizim için oyna , forman için oyna ...

Başarılar Yattara .

aktan61
10.10.2008, 01:29
ersun hocanın gs maçında yattarayı oynatacağını düşünmüyorum
3 forvetle o maça çıkmaz sanırım,gökhanla yattara kenarda bekler

alper*
10.10.2008, 01:59
-6236976042926959209 -3504077669579550868

:)
ilginç geldi bana.

Cem Balcı
10.10.2008, 02:06

yıkılmasına yıkılırlar da bakalım yattara takıma katılcakmı...

bakigokhan
10.10.2008, 02:13
Tony Sylva nasıl bu takıma katılmışsa yattara da aynı şekilde Al Saad'a gidemez miydi? Yoksa ben mi çok iyi niyetliyim?

Erdal DİLEK
10.10.2008, 02:43
bize trabzonsporu ne kadar çok sevdiğini göstermesi gerekir madem cok seviyorum diyor, e hade bakalım. .

Mustafa Hazıroğlu
10.10.2008, 07:37
Sonunda kaldı, gözler verilecek karara kaydı. İşte Yattara cephesindeki gelişmeler.

Yönetimin Gineli’ye bakışı çok değişti. Bunda Yattara’nın 5 yıllık kulübünü değil Al Saad’ı ve kendi menfaatlerini düşünüp ağız değiştirmesinin payı büyük. Deneyimli futbolcu başlarda, “Yönetim izin versin” derken menacerlerinin uyarısıyla, “Gönderiliyorum” isyanını çıkarmıştı. Artık yönetim bazında kredisi bitti. Ceza verilmese bile eski sempatisi yok. Eskiden, “Kolay kolay satılamaz” sınıfındaki Yattara, artık elden kolay çıkarılabilirler arasında.
Yönetimin önemli bölümünün bu tavrına rağmen Bordo-Mavililer’in teknik direktörü Ersun Yanal her fırsatta, “Bu tip gelişmeleri normal karşılamalıyız. Yattara takımda kaldığına göre onu kazanmaya çalışmalıyız” dedi, mesajını verdi. Ancak nasıl bir strateji izleneceği henüz belli değil. Yattara’nın kazanımı açısından Trabzonspor’da teknik heyet kadar, küskün taraftarların da yaşananları unutup Gineli’yi bağrına basması şart gibi duruyor.
Asıl problem Yattara’ya kadroda nasıl yer bulunacağı. Yattara varken Isaac yedekti. Ancak o günler artık çok gerilerde kaldı. Form grafiği giderek yükselen ve oynadığı maçların kahramanı olan Nijeryalı, artık taraftarın ve teknik heyetin sevgilisi. Aynı bölgedeki Serkan Balcı da çıkışta, başarısının karşılığı olarak A Milli Takım’da. Kısacası Yattara ya yedek bekleyecek ya da teknik direktör Ersun Yanal, kendisine solda ya da forvet arkasında şans verecek.

Fanatik

duman6kelimeler
10.10.2008, 11:24
+ lar ve - ler oldukça fazla ama ben şahsi görüşüm olarak 2şer tane söyleyim sonuca bağlayacağım.

Satılmış olsaydı=

1(+)klüp oldukça iyi miktarda para kazanacaktı , bu parayla devre arasında 2 oyuncu alacağını söylemişti başkan.
2(-)yattara gibi bir yıldızı kaybetmiş olacaktık.

Satılmayarak=

1(+) Yattara bizde kaldı.----------------Sıkıntılı olabilir.Eskiye dönüşte bir sorun olabilir.
2(-) Para kazanamadık.O iki oyuncu takviyesi başka bir şekilde değerlendirilecek.

Sonuç olarak sevgili kardeşlerim.
Eğer biz (taraftarlar olarak) Yattaraya ne olacak.Yattara ne yapacak oynadı mı oynamadı mı. Sakat mı numara mı yapıyor. Gitmek mi istiyor.. demeden sahayı izlersek ancak ozaman rahatlarız.daha kimbilir bu işin içinde neler vardır bilmediğimiz.

Başkanın dediği gibi yattaralar geliiir yattaralar gider...
Biz onun gidişini kabullenme noktasına dahi geldik.
Gitmemesi sürpriz oldu.

ve en önemlisi:

Yattarasızda şampiyon olabiliriz diye haykıran bir takımımız var onlara yazık etmeyelim! Son söylediğimin bizi şampiyonluğa götürecek anlayış olduğunu düşünüyorum.

Yattarasızda şampiyon olabiliriz diye haykıran bir takımımız var onlara yazık etmeyelim!

saygılar...

tek büyük TRABZONSPOR!

mustafakaya
10.10.2008, 12:18
gs maçında kazanan kadro bozulmamalı, ama maç ikinci yarıda sıkıntıya girerse oyuna girmeli kanaatimce. böyle bir vaziyette (yaşananlar da düşünüldüğünde) ekstra performansla oynayacağını düşünüyorum.

Serdær
10.10.2008, 12:24
Bugünkü Zaman gazatesinde Yattara'nın oynayamacağı yazıyordu.

Sadık Bıyık
10.10.2008, 12:52
ersun yanal açıklama ; şu dönemde yattaranın oynamaması sadece sakatlığıyla alakalıdır

bu cümleden yattaranın gs maçında sakat olmasa bile direkt 11 de olmayacağı, yanalın kazanan takımı bozmayacağı ve olası spekülasyonlara karşı önlem aldığı tezini çıkardım. kadroda sadece sylva tolga değişikliğini bekliyorum. eğer yattara oynayacak durumda olsa bile ancak yedekte hazır bekletileceğini düşünüyorum.

siz olsanız;
90 dakika pres yapan koşan umut' umu kesersiniz
heran gol vuruşu yapabilcek son vuruş ustası gökhan' ımı kesersiniz.
son iki haftada oynadığı futbolla yüzümüzü güldüren ısac' imi kesersiniz.
orta sahadaki savaşcı 3 oyuncudan birinimi kesersiniz, hemde gs nin orta saha zafiyetini bile bile

ancak i.yarı kötü oynayan bir oyuncunun yerine girebilir

Engin Koltuk
10.10.2008, 14:02
Trabzonspor'u sevmesin ama aldığı paranın hakkını versin. Dürüst olsun profesyonel olsun. Tüm gücünü sahaya yansıtsın.

Great White
10.10.2008, 14:08
siz olsanız;
90 dakika pres yapan koşan umut' umu kesersiniz
heran gol vuruşu yapabilcek son vuruş ustası gökhan' ımı kesersiniz.
son iki haftada oynadığı futbolla yüzümüzü güldüren ısac' imi kesersiniz.
orta sahadaki savaşcı 3 oyuncudan birinimi kesersiniz, hemde gs nin orta saha zafiyetini bile bile

ancak i.yarı kötü oynayan bir oyuncunun yerine girebilir

Yattara dediğimiz adam o sözünü ettiğin 3 futbolcumuzu da her halükarda kesecek yeteneğe sahip. Bunu tartışmam bile..

Ama daha önce de yazdım.

Böylesine önemli ve puan kaybı olasılığı da bulunan bir maçta, sakatlığı halihazırda devam eden ve basın tarafından hakkında bir çok yakışıksız spekülasyonlar çıkarılan bir oyuncuya şans vermek adına takımda değişiklik yapma düşüncesi olası bir puan kaybında TS yi karıştırma amacı güden bazı çevreler tarafından çok daha fazla speküle edilir..

Bence de eğer ki Yattara iyileşir de kadroya alınırsa muhtemelen ikinci yarıda maçın gidişatına göre görev bekleyecektir..

Tabii ki Ersun Hoca bu konuda son derece cesur ve radikal bir karar vererek Yattara' yı ilkonbirde oynatmaya kalkmazsa:)

Erdal
10.10.2008, 14:35
Bugünkü Zaman gazatesinde Yattara'nın oynayamacağı yazıyordu.
Serdar başka gazete olmasın o :)

OLCAY ÇAKIR
10.10.2008, 14:39
Sakatlıkla ilgili yazıyorum.!
Risk hep var.
Ama mevcut sakatlıkla ilgili tereddüt varsa zaten kadroda olmamalı bu ayrı.

Ancak;durum iyi denemekten zarar gelmez deniyorsa;
İlk 11 de başlamalı.
Ki;
Nüksederse alternatif oyuncu hemen oyuna sokulabilsin.

Yok sakatlıkla ilgili tereddütler var ise;son oyuncu hakkını kullandığın bir Yattara takımı anında 10 kişi bırakabilir.

İnce ayar lazım,Allah hocamıza kolaylık versin.

bordolumavi
10.10.2008, 14:48
trabzonspor tarıhınde belkıde en cok sevılen oyunculardan bırısı oldu yattara...cıkıp bırakın benı daha cok para verıyorlar gıtmek ıstıyorum dedıgınde her trb lu gıbı bende cok uzuldum hayal kırıklıgına ugradım ama madem olmadı madem gıtmedı bundan 1 ay once takımın herseyı olan bu oyuncuyu sorun halıne getırmektense yapmıs oldugu hataya ragmen sevmek zorundayız...eger yattara konusunu uzatırsak hersey youlunda derken kendı kendımıze sorun yaratmıs oluruz...bencede sevgımıze karsılık yattara bızı uzdu ama olsun cıksın oynasın bızde yıne her macta en cok ona bagıralım....trabzonsporum zarar gormesınde hıcbırseyden benım ıcın onemlı olan...ne yattara ne baskası

Külünkoğlu
10.10.2008, 14:55
Bu nasıl bir sakatlıktır anlamıyorum hala da iyileşemedi bu adam.
Bir diğer sakatlık ise bu adam iyileşirde oynatılmazsa olur.

Umut mu oynar Gökhan mı oynar bilemiyorum ama ben solda veya sağda Isaac ve Yattara'nın aynı anda oynadığı bir takım görmek istiyorum. Kaybedecek hiç birşeyimiz yok hem de hiç. O zaman iki forvetle de çıkılsın. Şaka da yapmıyorum. Isaac'in gerilere kadar gelip pres yaptığını biliyoruz. Son zamanlarda Yattara da bu şekilde oynamaya başlamıştı. Umut'un ne kadar pres yapıp rahatsız ettiğini de biliyoruz, geriye bi Gökhan Ünal kalıyor. O zaman neden olmasın ?

Tony, Cale, Egemen, Song, Hüseyin, Selçuk, Coolman, (Serkan Balcı) Gökhan, Umut, Yattara, Isaac.

Galatasaray belki de tarihinin en iyi kadrosuna sahipken (daha sonra Uefa ve süper kupayı almışlardı) Ali Sami Yen'de sanılanın ve beklenenin aksine biz defansımızı orta sahanın ortasına kurup hakemin karşıt üstün gayretlerine rağmen 5 tane atmıştık Galatasaray'a.

Üstteki kadro rakibi afallatır. Kaybetmekten korkmazsak abartmıyorum en az iki farkla kazanırız bu maçı.

Ve Yattara mutlaka sahada olmalı...

Great White
10.10.2008, 14:56
Yok sakatlıkla ilgili tereddütler var ise;son oyuncu hakkını kullandığın bir Yattara takımı anında 10 kişi bırakabilir.

İnce ayar lazım,Allah hocamıza kolaylık versin.

Hocam gene çok ince düşünmüşsün:)

O halde en iyisi ikinci oyuncu değiştirme hakkı olarak ikinci yarının ortalarında girsin şeklinde anlaşalım:)

Great White
10.10.2008, 14:59
Galatasaray belki de tarihinin en iyi kadrosuna sahipken (daha sonra Uefa ve süper kupayı almışlardı) Ali Sami Yen'de sanılanın ve beklenenin aksine biz defansımızı orta sahanın ortasına kurup hakemin karşıt üstün gayretlerine rağmen 5 tane atmıştık Galatasaray'a.

Hey gidi hey..

O GS maçında başımızda Gordon Milne gibi defansif kabul edilen bir adam olmasına rağmen Vugrinec, Selahattin, Campell ile 3 lü forvet oynamıştık:)

Hatta ikinci yarıda Orhan bile oyuna girdikten sonra bir de gol atmıştı..

KUTADGU
10.10.2008, 15:07
Yattara dediğimiz adam o sözünü ettiğin 3 futbolcumuzu da her halükarda kesecek yeteneğe sahip. Bunu tartışmam bile..

Ama daha önce de yazdım.

Böylesine önemli ve puan kaybı olasılığı da bulunan bir maçta, sakatlığı halihazırda devam eden ve basın tarafından hakkında bir çok yakışıksız spekülasyonlar çıkarılan bir oyuncuya şans vermek adına takımda değişiklik yapma düşüncesi olası bir puan kaybında TS yi karıştırma amacı güden bazı çevreler tarafından çok daha fazla speküle edilir..

Bence de eğer ki Yattara iyileşir de kadroya alınırsa muhtemelen ikinci yarıda maçın gidişatına göre görev bekleyecektir..

Tabii ki Ersun Hoca bu konuda son derece cesur ve radikal bir karar vererek Yattara' yı ilkonbirde oynatmaya kalkmazsa:)

Yattara konusunda Galatasaray maçı için aynı düşünceleri taşıyorum.
Zaten bir sürü ölümcül silahla çıkacağız sahaya.
En ölümcül silahımızı son darbe için vurmak daha mantıklı olur.

Üstelik hem Yattara'yı da kaybetmemiş oluruz.

Beklemedeyiz, merkez.

M.S.SOFU
10.10.2008, 15:17
aslan kuyrukllu aslan
geş biraz bize yaslan
şarkısını 19 ekimde yattaradan dinlemek istiyorum

poetricus
10.10.2008, 15:17
Tahinler yapılıyor, ihtimaller hesaplanıyor Yattara'lı ya da Yattara'sız bir kadronun alabileceği bir kötü sonuçta Hoca'nın karşılaşacağı tepkiler ve başiına geleceklere dair senaryolar oluşturuluyor.

Bütün bu yazılanları okuyup; şehirde konuşulanlara kulak misafiri olduktan sonra diyebileceğim tek şey: Allah Ersun Hoc'ya yardım etsin!

Ben mi ne düşünüyorum?
Yattara gibi bir adam elimde varsa ve oynayabilecek durumdaysa sahaya süreceğim kadroyu şekillendirirken tahtaya hiç düşünmeden önce onun ismini yazar gerisini daha sonra düşünürüm.

OLCAY ÇAKIR
10.10.2008, 15:27
Bir GS liye sorsalar sahada kimi görmek istemezsin?

Yada şöyle diyelim alayınız kimi istemezsiniz?

EmrahYalçınalp
10.10.2008, 15:48
Bir GS liye sorsalar sahada kimi görmek istemezsin?

Yada şöyle diyelim alayınız kimi istemezsiniz?
Bu soru bjk'lilere sorulduğunda da "Yattara" cevabı verilirdi ve sağolsun, haşmetlü kırmadı bjk'lileri, göremedik.

Ben Yattara'nın 1 ay top oynamasına mani olacak bir sakatlığı olduğuna da inanmıyorum. Yattara sakatlandığında kuyruğu kopan kertenkele şimdi 2 metre oldu, Yattara kala kondisyon bisikletinde...

Serdær
10.10.2008, 15:53
Serdar başka gazete olmasın o :)

Zaman'dı abi ya :)

Yattara fotoğrafının altında G.S maçında oynayamacak yazıyordu..

Bak şimdi şüphe etmeye başladım gazeteden :)

Sadık Bıyık
10.10.2008, 15:56
yattaranın meziyetlerini veya ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu tartışmıyoruz. ligin en kaliteli oyuncusu olduğuna dair tüm futbolseverler hemfikirdir. ancak bu yetenekli uşak, şu puslu ortamda ilk onbir oynarmı oynamazmı o muallakta. sakatmı değilmi, psikolojisi nasıl formu ne alemde hocanın bakış açısı ne?
kesin olan bir durum varki ; ersun hocanı her türlü kararına saygı duymalıyız. yensekte yenilsekte ersun hocanın en doğrusunu yaptığına inanmaşıyız.
1000 km için tepip beşiktaş maçında kadroda olmadığını görünce çok üzülmüştüm ama şimdi gs maçında değil bundan sonra hiçbir maçta ersun hoca kadroya almazsa üzülmem, destek veririm.

Great White
10.10.2008, 16:20
Hem de canlı yayında zemini suni çim olan bir sahada ayağı neredeyse 90 derece dönen bir futbolcunun sakatlığı üzerinden yerli yersiz fantastik senaryolarla komplo teorisi üretenler aşağıdaki alıntıyı okuduklarında belki biraz olsun önyargısız düşünebilmeyi öğrenebilirler..

Gerçi Yattara' ya inanmadıkları gibi takımın başındaki Ersun Hoca' nın bile sakatlığı ile ilgili söylemlerine kulak tıkayanlar için bu bile fayda etmeyecektir ya; o da ayrı mesele:)

Öyle ya; atılan onca iftiranın havada kalmasından sonra elde saldırmak ve yeni polemikler çıkarmak adına bir tek bu kaldı:)

Ne de olsa ateş dansı bu. Baktın ki ateş geçmek üzere ver odunu gitsin:D

Ayak bileği bağ yaralanmaları 3 grupta derecelendirilir, bu derecelendirmenin temel amacı sporcuya uygun tedavi ve rehabilitasyonu sağlamak ve spora erken dönüşü sağlamaktadir.

1. Derece: Bu grupta bağın yapısal bütünlüğünde herhangi bir bozulma olmaksızın, bağın zorlanması ve gerilmesi sonucu o alanda görülen hassasiyet artışı ve ödemle karakterize olan yaralanmalardır. Ayak bilek ekleminde fonksiyonel kayıp görülmez.

2. Derece: Bu grupta mikroskobik olarak bağın yapısal bütünlüğünde kısmi yırtılma görülmekle birlikte; hastada ağrı ve ödem bulguları ilk gruba göre daha fazladır. Eklem hareketlerinde ağrı ve ödeme bağlı olarak azalma mevcuttur.

3. Derece: Bu grupta bağın yapısal bütünlüğü tamamen bozulmuş olup; belirgin derecede ödem, ağrı ve o bölgedeki dokularda travmaya bağlı oluşan kanama mevcuttur. Eklem stabilitesi bozulmuş olup, fonksiyonel kayıp belirgindir. Bu gruptaki hastalarda eklem üzerine yük vermede problemler ortaya çıkar.

İyileşme genellikle; 1.Derece yaralanmalar için 1 hafta, 2.derece yaralanmalar için 2-3 hafta ve 3.Derece yaralanmalar için ise 4-8 haftadır. Yaralanma sonrası, derecesi ne olursa olsun; sporcu sportif aktiviteden uzak durmalı, ayak bileğine bandaj + elevasyon + buz kompres uygulanmalıdır. Dış tespit (genellikle ayak bileğini destekleyen cihazlar veya bandajlar) ile erken dönem yük vermeye ve kısmi güçlendirici egzersiz programına başlanılmalıdır.

UNdocab
10.10.2008, 16:23
Yattara çıkıp topunu oynasın ama sakın birdaha Trabzonu çok seviyorum gibi bir laf ağzından çıkmasın.
Profesyonelce parayı seven topunu oynayan bir topçu olduğunu söylesin.
Herşey olsun ama yalancılık yapmasın nazarımdaki 0 olan itibarını - lere düşürmesin

Oğuzhan Fidan
10.10.2008, 16:30
yattara ilk 11de başlamica kesin..ancak büyük ihtimal yani kesinlikle daha sonra oyuna dahil olucak. geyseliler önce sevinicek sonra üzülücek lakin sahaya karadeniz fırtınasının kara belası çıkmıştır =) ehuehuehue

OLCAY ÇAKIR
10.10.2008, 16:31
Benim anlamadığım çok şey varda neyse;

Şunuda anlamış değilim,

Kin,nefret gibi duyguları kenara bırakmak için her defasında mübarek gün ve gecelerimi beklemek gerekiyor.

Unutmak,şans vermek,sevmek,sevdirmek,sevilmek en önemlisi Yaradan affedici iken,kullar olarak affetme kriterlerimizi neden bir kez daha gözden geçiremiyoruz.

Bu kadar kin nefret muhafaza etmek en önce kendi sağlığımıza zarar değilmi a dostlar.

mashal61
10.10.2008, 16:39

Şunuda anlamış değilim,

Kin,nefret gibi duyguları kenara bırakmak için her defasında mübarek gün ve gecelerimi beklemek gerekiyor.

Unutmak,şans vermek,sevmek,sevdirmek,sevilmek en önemlisi Yaradan affedici iken,kullar olarak affetme kriterlerimizi neden bir kez daha gözden geçiremiyoruz.

Bu kadar kin nefret muhafaza etmek en önce kendi sağlığımıza zarar değilmi a dostlar.
Doğru söylüyorsunuz. Yattara' ya nefret beslemek yanlış. Ama Yattara' ya aşırı sevgi beslemek de yanlış. Profesyonel ve sıradan bir futbolcu olarak kabul etmek lazım. Çünkü Yattara parayı taraftarın sevgilisi olmaya değişmiş bir futbolcu.

murat
10.10.2008, 16:42

Şunuda anlamış değilim,

Abi insanlar bunu anlamak istemiyor iste maalesef. Yattara veya baskasi adam oldurmedi ya. Herkez once bir aynanin karsina gecip kendine baksin.

murat
10.10.2008, 16:47
Doğru söylüyorsunuz. Yattara' ya nefret beslemek yanlış. Ama Yattara' ya aşırı sevgi beslemek de yanlış. Profesyonel ve sıradan bir futbolcu olarak kabul etmek lazım. Çünkü Yattara parayı taraftarın sevgilisi olmaya değişmiş bir futbolcu.

Yattara sevgiyi hak eden bir futbolcu. Ben onu ilk Konya macindan beri sevdim katarda milanda fenerde nerde olursa olsun ben onu sevecegim. Onun futboluna haranligim kucuk yastayken maradonaya, van Basten'a hayranligim gibi birsey.

Ümit Tekşan
10.10.2008, 16:49
Yattara GS maçında benim görüşüm 2.yarı oyuna dahil acak diye düşünüyorum...

Ali Tunahan Güllü
10.10.2008, 16:52
İNŞALLAH gs maçında oynarda izleyin ozmn yattaraaaaaaayı...

Emirhan Makul
10.10.2008, 16:58
Yattara GS maçında benim görüşüm 2.yarı oyuna dahil acak diye düşünüyorum...

Bende öyle düşünüyorum

Erdal DİLEK
10.10.2008, 17:56
Merhaba ben Yattara!
http://image.haber7.com/haber/haber7/photos/112290.jpg 10 Ekim 2008 10:14
Katar’a transferi gerçekleşmeyen yıldız oyuncu, idman sonrası soyunma odasına girerek “Merhaba ben yeni transferiniz. Sizinle birlikte bu takımın başarısı için çalışacağım” deyince arkadaşlarını kahkaya boğdu.

Erdal DİLEK
10.10.2008, 17:58
ibrahim yattara ooooo

okan6161
10.10.2008, 18:00
yattara bu takımın oyuncusudur ve gene aynı yattra olarak deva edecekdir asla ceza verilmemli tekrar hoşgeldin yattara

Kereşenli
10.10.2008, 18:16
Yattara hatasını anladı ve Trabzon'da kalmak istiyor bence Yattara gibi bir futbolcu bir şans daha vermemiz lazım. Dört senedir bizde oynuyor ve zor zamanlarda takıma katkısı oldu. Gitmediğine çok sevindim.

SAmet_61.34
10.10.2008, 18:44
Yattara çıkıp topunu oynasın ama sakın birdaha Trabzonu çok seviyorum gibi bir laf ağzından çıkmasın.
Profesyonelce parayı seven topunu oynayan bir topçu olduğunu söylesin.
Herşey olsun ama yalancılık yapmasın nazarımdaki 0 olan itibarını - lere düşürmesin
vay bee.........

Yattara hatasını anladı ve Trabzon'da kalmak istiyor bence Yattara gibi bir futbolcu bir şans daha vermemiz lazım. Dört senedir bizde oynuyor ve zor zamanlarda takıma katkısı oldu. Gitmediğine çok sevindim.
katılmıyorum ...çünkü yattara bi gitme durumu oldu hepimiz durumu gördük , ne kadar verseler zaten giderdim diyen bir topçuya böyle konuşulmaz.......ona olan hayranlık +100 dü fakato konuşmlardan sonra 0-

yattara bu takımın oyuncusudur ve gene aynı yattra olarak deva edecekdir asla ceza verilmemli tekrar hoşgeldin yattara
alla allah.....hala semapti duyuyormusunuz yav yattaraya ??? bunu bana 1 ay önce sorsalar evet erdim fakat şimdi hayır...transfer olaylarının ki zamandaki konşuklarına dikkat !!!

HALİT KARAKAŞ
10.10.2008, 20:48
Üzülmediğimi herkes sahada görecek! Trabzonspor'da Yattara, transferi gerçekleşmeyince Katar defterini hemen kapattı... http://www.karadenizgazete.net/images/haber/40212_b.jpg

Gineli yıldız, “Katar’a gitmediğim için üzülmediğim gibi düşünüldüğü gibi moral çöküntüsü de yaşamıyorum. Sahadaki performansım ile bunu herkes görecek” dedi
ÇÖKMEDİM Kİ
Trabzonspor’da Al Sadd’ın anlaşmaya varılan bonservis bedelini yatırmaması nedeniyle Katar’a transferi gerçekleşmeyen Yattara, “Bundan sonra Trabzonspor’un başarısı için kaldığım yerden mücadelemi sürdüreceğim” dedi. Transferinin gerçekleşmemesi nedeniyle çok üzülmediğini ve moral çöküntüsü de yaşamadığını ifade eden Gineli yıldız, “Sahadaki performansım ile bunu herkes görecektir” dedi.
AYNEN DEVAM
Yattara, kulüplerin anlaşamamasının transfer sürecinde yaşanabilecek bir gelişme olduğunu ifade ederek, “Bu süreçte yaşananlar da doğaldır. Bunları çoktan unutum, kendimi Trabzonspor’a motive etmiş durumdayım. Taraftarın bana olan sevgisine layık olmak adına bundan sonra daha çok çalışacağım. Formamı yeniden geri alıp, şampiyonluk yolunda takımıma büyük katkı yapmak istiyorum” diye konuştu.

EmrahYalçınalp
10.10.2008, 23:09
Google'dan doktorculuk oynayanlar bu kadar çok vakitleri varsa yazılanların ne dediğini daha dikkatli okusunlar... İftira atan yok. İddia da yok. Kişisel olarak, Yattara'nın 1 ay futbol oynayamayacak bir rahatsızlığı olduğuna inanmıyorum. Bu, "kapıyı kilitlediler, anahtarı denize attılar" ve "ben gitmek istemedim, kulüp sattı" söylemlerinin en az birinin mantıksal ve matematiksel olarak YALAN olduğu kadar somut değil belki ama, benim inancım o yönde. Bu yönde düşünen de baya adam tanıyorum. Bu adamların çoğu da forumlarda "karizmatikçilik" oynayan kompleksli adamlar değiller. Yattara'yı da posterlerden tanımıyorlar.

İnanıyorsanız inanmaya devam edin. Biz birşey diyor muyuz? Ben inanmıyorum, samimi de bulmuyorum. İnsan 3 gün arayla nasıl ağlaya ağlaya "anahtar-deniz" muhabbeti yapıp sonra çark eder? Ben Celaleddin'in golüne sevinmiş adamım. Yattara'ya da sevinirim. Katkısını da kabul ederim. Ama artık sevmiyorum. Bunda bu kadar şaşıracak ne var, bunu da anlamıyorum. Tekke'yi de sevmiyorum mesela. Nefret de etmiyorum, Allah herkesin yolunu açık etsin. Ama ben Trabzonspor'u yok sayan adamı sevemiyorum kardeşim. Konu Trabzonspor'un dımdızlak ortada bırakılması olunca, olmuyor, hümanist olamıyorum. Olasım da yok zaten.

Günün birinde değiştiğine inanırsam yine eskisi gibi olur belki. Yemin etmişliğimiz yok. Ama şu an acayip sevimsiz, samimiyetsiz ve soğuk buluyorum Yattara'yı. Senede 2 mio euro'yu veren mahallede 9 aylık oynamaya bile çağırabilir adamı. O da gidebilir pekala, gördük. Bana dokunuyor ve "profesyonel hayatta olur böyle" diyemiyorum.

Umarım sorun bendedir.

hos_cocuk61
11.10.2008, 08:20
bu adam biraz kendine baksa yemin ediyorum c.ronaldo ronaldinho ne kalır bunun yanında bu adam dünyanın 1 numarası olur ama malesef kendine iyi bakamıyor özel hayatı çok seviyor

Mollasalihoğlu
11.10.2008, 10:51
Google'dan doktorculuk oynayanlar bu kadar çok vakitleri varsa yazılanların ne dediğini daha dikkatli okusunlar... İftira atan yok. İddia da yok. Kişisel olarak, Yattara'nın 1 ay futbol oynayamayacak bir rahatsızlığı olduğuna inanmıyorum. Bu, "kapıyı kilitlediler, anahtarı denize attılar" ve "ben gitmek istemedim, kulüp sattı" söylemlerinin en az birinin mantıksal ve matematiksel olarak YALAN olduğu kadar somut değil belki ama, benim inancım o yönde. Bu yönde düşünen de baya adam tanıyorum. Bu adamların çoğu da forumlarda "karizmatikçilik" oynayan kompleksli adamlar değiller. Yattara'yı da posterlerden tanımıyorlar.

İnanıyorsanız inanmaya devam edin. Biz birşey diyor muyuz? Ben inanmıyorum, samimi de bulmuyorum. İnsan 3 gün arayla nasıl ağlaya ağlaya "anahtar-deniz" muhabbeti yapıp sonra çark eder? Ben Celaleddin'in golüne sevinmiş adamım. Yattara'ya da sevinirim. Katkısını da kabul ederim. Ama artık sevmiyorum. Bunda bu kadar şaşıracak ne var, bunu da anlamıyorum. Tekke'yi de sevmiyorum mesela. Nefret de etmiyorum, Allah herkesin yolunu açık etsin. Ama ben Trabzonspor'u yok sayan adamı sevemiyorum kardeşim. Konu Trabzonspor'un dımdızlak ortada bırakılması olunca, olmuyor, hümanist olamıyorum. Olasım da yok zaten.

Günün birinde değiştiğine inanırsam yine eskisi gibi olur belki. Yemin etmişliğimiz yok. Ama şu an acayip sevimsiz, samimiyetsiz ve soğuk buluyorum Yattara'yı. Senede 2 mio euro'yu veren mahallede 9 aylık oynamaya bile çağırabilir adamı. O da gidebilir pekala, gördük. Bana dokunuyor ve "profesyonel hayatta olur böyle" diyemiyorum.

Umarım sorun bendedir.

ama abi öyle deme iki çalım atar utanırsın :D
sanki bu takım değil ali kemal'leri,campbell'ları,şota'ları oynatan...Yattara,Szymek ile birlikte odama posterini astırmayı başarabilen iki isimden birisiydi bugüne kadar..Amma velakin takım havaya girmişken,yönetim dahi satıyor olsa(!),gitmeyi kabul eden bir oyuncu odaya ancak tüm takımın posteri içinde girebilir..Yani Emrah abinin de dediği gibi Celalettin'in golüne sevinmiş isimler olarak Yattara'nın golü(muhtemelen daha şık bir gol olur :D ) söz konusu olduğunda daha çok seviniriz..Ama gözümüzle gördüğümüz gerçekler ayan beyan ortadayken sütten çıkmış ak kaşığımıza kara yakıştırması yapmayın gibi ithamları da bize layık görmeyin..

lutfu61
11.10.2008, 11:40
biraz trabzonsporun şampiyonluğunu isteyen adamlar, bu işin tayfunlarla olmayacağını bilen adamlar yattaraya (herşeye rağmen gökdenize, fatihe verilen desteğin 4 te 1 i kadar) gereken desteği verirler

yattara gs maçına çıkacak ve takımının galibiyetinde pay sahibi olacak

böyle büyük bir maç öncesi takımın en önemli oyuncusu hakkında çıkıpta ileri geri konuşmak hatta daha da ileri gidip ona destek olan taraftarlarıda alaycı yorumlarla yıldırmak hangi trabzon taraftarına yakışır

7 için hep destek tam destek

memorinho
11.10.2008, 13:11

Umarım sorun bendedir.

hocam hiç beklemiyodum sizden yattaraya karşı böyle bi tavır.. tabi olayı daha bi bildiğin içindir diye düşünüyorum.. ama ne bilim bir umut bizdekide. yattaranın samimi yada soğuk olması açıkcası umrumda değil.. takıma katkısı olsunda taştan adam olsun şuan yapacak bişey yok çünkü.. yine bi gazete yazmış yatarayı yönetim fb ye göndermeyi planlıyor diye.. şuan bi biz kaldık içinde sansasyon olmayan ya yazında durun..

Emo91
11.10.2008, 13:35
yattara sampiyonluk yolumuzda insallah faydali olur!
kara bela döndü!!!

.....
11.10.2008, 13:38
Yattara için kimin ne dediği beni çokta ilgilendirmiyor.

Yattara çıkıp sahada yine eski günlerde olduğu gibi kendini gösterecektir.

Sevgisinden fazla oyunu önemli. O da bunun farkında. gs maçında yine yapacaktır fazifesini!

genç61
11.10.2008, 13:45
yattara guveniyorum ben
oda oynamak zorunda 1 aydır dogru duzgun maç başıda alamıyor mecbur dokturmeye bu maç onun macı olucak gibime geliyor

glidali_61
11.10.2008, 14:29
süperrr yaa oleyyy ibrahima yattaraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

habibyazici61
11.10.2008, 14:33
Bir spor sitesi beşiktaşın ocak ayında yattarayı kiralamayı istediğini manşetine taşımıştı dün.Adamlara taraflı oldukları için,böyle bir konunn olmadığı,yalan uydurma haber yaptıkları için mail attım defalarca ve haberi kaldırdılar.Bu adamlar yattaranın trabzonspora katkısı olmasını istemeyen ve bu yüzden yattarayla ilgili birçok transfer haberi çıkaran insanlar.Öncelikle bunlara karşı savaşmamız daha sonrada tüm şehir oalrak yattaraya olan sevgimizi gösterip onu hırslandırmamız gerekiyor diye düşünüyorum.Eğer şampiyonluk yolunda ilerlemek istiyorsak bu sene yattaraya ihtiyacımız oalcak...

arifemre
11.10.2008, 14:44
olaya şöyle bakıyorum. olanlar oldu yattara hakıkında düşünceler olumlu olur olumsuz olur, ancak "bizim ve yönetimin yattara hakkındaki tutumu ne olmalı?" ya gelince.
ben bir fenerli ya da gs li olsam ts nin yattaraya sahip çıkmamasını, karadenizspora ya da paf takımına gönderilmesini isterdim.
burdan sonuçla ona destek olmalı sahiplenmeli kazanmalıyız. (-ki bu güne kadar beni hiç şaşırtmayan yönetim ve teknik ekip de öyle yapıyor) 61 numaralı formanın verilebileceği bir adam değil artık yattara benim gözümde ama takıma katkısı olabilecek desteği hakedecek bir adam.
kadromuzda aldığı paranın 2 misli teklif edildiğinde gitmeyi istemeyecek oyuncuları listeyebilir misiniz?

kalavara
11.10.2008, 14:46
yattara hala ilk geldiği zamandaki gibi takımın şirin oyuncusu olduğunu zannediyor. oysa ki o artık kaptanlardan biri ve sorumluluk alma zamanı geldi de geçiyor...eğer takımı benimseyip sorumluluk alarak oynarsa türkiye ligini domine eder. biri bunu ona anlatmalı...yattara bir anı olarak kaybolmak yerine bir efsane olmayı tercih etmeli ki trabzon bunu dört gözle bekliyor...

Anıl Caner
11.10.2008, 14:49

Umarım sorun bendedir.

Tamamiyle katılıyorum.

Yattara başarısız olsun diyecek kadar alçalacak Trabzonspor taraftarı yoktur zaten.Şimdi yattaracılar, anti yattaracılar diye sınıflandırmalar başlamasın.

Oynadığı sürece elbetteki başarılı olmasını temenni edeceğiz ancak Yattara'nın büyüsünü, Yattara'nın bizdenliğini hissetmeyeceğimin şimdiden farkında vardım.

2 tane formamın arkasında yazar Yattara'nın ismi, odamın duvarlarında da hayli mevcuttur fotoğrafları.

Bu saatten sonra hırslı ve başarılı performans sergilediğini varsayarsak bunun gerçekten Trabzonspor'u sevdiği için mi yoksa daha yüksek ücretlerle transfer olacağı için mi yaptığını bilemeyecek olmak üzücü.

Tekke ve Gökdeniz'in takıma geri dönme ihtimallerinden hep korktum.Yattara da belki sözleşme üzerinde takım değiştirmedi ama en nihayetinde gitti ve geldi.Şimdi onun 2. dönemi.

Bu dönem hiç yaşanmasın isterdim.Ancak yaşandıktan sonra yapacak bir şey yok. Destekleyeceğiz.

Tam takım olmaya başlamışken, gene başa döndük.

Ne kadar karışık artık işler.

Allah Ersun Hoca'nın yardımcısı olsun.

Yavuz Hasan
11.10.2008, 14:53
gidiyo olmasına üzülmemiştim hem kendisine hem trabzonspor a iyi para veriyrlardı kalmasına da aşırı sevinmedim çünkü geldiği günden bugune bakack olursk kaybettirdikleri kazandırdıklarından fazla devre arasında kanatlara iyi trnsferler yapılabilrse sezon sonunda iyi bi fiyata satılabilr

arifemre
11.10.2008, 15:28
"sakatlığı bulunan Hüseyin ve antrenman ve kuvvet eksiği bulunan Yattara salonda çalıştı."
şimdi bu sakatlığı geçti anlamına geliyor mu?

Emirhan Makul
11.10.2008, 15:29
Dikkatinizi çekerim kuvvet eksikliği Pazartesi idmanında banko saahda olacak bir terslik olmazsa

Yavuz Hasan
11.10.2008, 15:32
gs maçında ilk 11de olaağını düşünmüyorum oyunun gidişine göre belki ikinci yarının başı belkide 65-70den sonra

ÜNAL
11.10.2008, 15:32
Artık yatmayı bir kenara bırakmalı..Onun işi şimdi başlıyor.Galatasaray maçında geri döndüğünü göstermeli.İstesek de istemesek de şu an elimizde.Faydalanmasını bilmeliyiz.

pReN@_61
11.10.2008, 16:03
Ersun hoca Yattara'yı 2.yarıda oyuna alır büyük ihtimalle..

.....
11.10.2008, 16:33
ister 11 de oynasın ister yedek başlasın o topu aldığı zaman neler yapacağını bütün gs liler görecek!!!

Ali Tunahan Güllü
11.10.2008, 17:43
ister 11 de oynasın ister yedek başlasın o topu aldığı zaman neler yapacağını bütün gs liler görecek!!!

işte bu kadar bunu üstüne sadece bize :alkış::alkış::alkış: düşer:D

ferhaTS87
11.10.2008, 23:57
yattara gs macında gereklı cevabı sahada verıcektr kımsenın supesı olmasnn

Fatih Ersoy
12.10.2008, 03:31
Güzel insan çık şu Gs'ye 2 tane sallada alem kral görsün...

lazakıncı61
12.10.2008, 05:28
Yattara bence Gs maçında ilk 11 de başlamamalı. Çünkü o oynarsa Isaac kesilecek kulübeye çekilecek, küstürmeyelim adamı. 2. yarı duruma göre girsin ama. Çünkü eminim ki kendini taraftara tekrar kanıtlamak zorunda hissedeceğinden Gsnin sağ kanadını çökertecek gibime geliyor :D

HALİT KARAKAŞ
12.10.2008, 08:43
ATTARA TRABZON’UN KANATLARI ALTINDA Katar’a transferi gerçekleşmeyen Gineli yıldıza, yoğun terapi uygulanıyor http://www.karadenizgazete.net/images/haber/40274_b.jpg

Yıldız oyuncunun transferinin gerçekleşmemesiyle yaşadığı sarsıntıyı gidermek için yönetim ve teknik heyet seferberlik ilan etti

TERAPİYE ALINDI
Trabzon’da Yattara alarmı. Al Sadd’ın prensip anlaşmasına varılmasına rağmen 10.3 milyon EURO’luk bonservis bedelini yatırmaması nedeniyle Katar’a transferi gerçekleşmeyen Gineli yıldızın yeniden kazanılması için yönetim ve teknik kadro adeta seferberlik ilan etti. Transferinin gerçekleşmemesinin yanında sakatlığının da etkisiyle Yattara’ya yaptığı açıklamaları nedeniyle de her çevreden tepki alma korkusuyla yaşadığı endişelerin giderilmesi için yoğun terapi uygulanıyor.
HER ŞEYİ UNUTTUK
Özellikle Teknik Patron Ersun Yanal, Yattara ile yaptığı görüşmede, “Olanlar oldu, ancak dün de yaşamaya devam edersek bu hem sana hem de takıma zarar verir. Onun için yaşananları tamamen unut ve kendini futbola konsantre et” dediği belirtildi. Yattara’nın Yanal’ın bu motivasyonu sonrası moralinin önemli derecede düzeldiği, özellikle Kaptan Hüseyin’in de Gineli yıldıza sık sık destek için görüştüğü belirtildi.

Transfer işi uzattı

Futbol Şube Sorumlusu ve Sağlık Kurulu Başkanı İhsan Alioğlu, Yattara’nın salonda çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “Transfer sürecinde tek başına çalıştığı için tedavisi aksadı. Bu arayı kapatmak ve oyuncunun bu süreçte moralini düzeltmek için Yattara’ya salonda idman yaptırıyoruz. Hafta başında takıma katılacak ve G.Saray maçına kadar tamamen hazır olacak” dedi.

aaahmet61
12.10.2008, 09:14
katar klübü yattarayı neden almadı.bana göre sebebi şu.petrol milyarderleri şu sıralar 230 milyar dolar zarar etmişler.petrolun varili 145 dolardan 79 dolara inmiş.yani petrolün düşüşü sadece cebimize değil klubümüzede yaradı.yattara çok işimize yarayacak.

kral61kral
12.10.2008, 09:28
Selam arkadaslar ben sitemize 15 dakika once uye oldum. Yattara icin bende birseyler soylemek isterdim ama gittiginde sadece ona gule gule hakkini helal et Yattara demistim. Simdi ise ona hosgeldin Yattara kaldigin yerden devam et seni degil katar avrupada bircok kulup hakketmiyor sen en buyuk kuluplerde oynamaya laiksin!

Kazım Uzunboy
12.10.2008, 10:08
Gs maçında Ersun Hoca ya 2. yarıda alır oyuna ya da hiç şans vermeyebilir.

Great White
12.10.2008, 10:40
Aslında mevzuuyu fazlaca uzatmayıp şu açıkça bana laf çarptırılan mesajın arka sayfalarda kalmasını bekleyecektim ama kırmızı urbalı bir mesajdan alıntı yaparak alkış çekmeye hevesli olanlar sayesinde pek kurtulamayacağız galiba;)

O sebeple açıkça itham ettiğin gibi karizmatikçilik oynayan kompleksli bir insan olmadığımın da ispatı olarak senden bizzat alıntı yaparak cevap vereceğim..

Hatta bu durum, benim yanımda çok sönük kalmış olmasından rahatsızlık duyduğunu düşündüğüm karizmana umuyorum ki tavan bile yaptıracaktır:)

Yani bir karizma muhabbetimiz eksikti, o da oldu sonunda:o

Ben orada doktorculuk oynamadım. "Nasıl oluyor da bileği burkulan bir adam bu kadar uzun süre oynayamıyor. Yoksa işin içinde başka şeyler mi var? Mırıl mırıl.." diye şüphelenerek kafasında kırk çeşit senaryo üretmeye meyilli bir çok insanın en azından tıbbi bir bilgi ile durumu öğrenmesini isterken, yazımda da bir "alıntı" olduğunu söyledim ve hatta bir de kendi yazımdan ayrıştırmak adına "italik font" kullandım..

Somut delil gerektiren suçlamaların hiçbirinden bir halt çıkmayınca şimdi de "İnanıyorum ki öyledir" moduna girdik galiba. Yeryüzünde yüzlerce farklı inanç vardır ama doğru olan sadece tektir. Yani inanmanın sonu yok:)

Ayrıca "Hakim Bey, ben bu herifin hırsız olduğundan şüpheliyim. O da olmasa bile dolandırıcının teki olduğuna inanıyorum" kıvamındaki yaklaşımlar ile insanlara hüküm giydirilen bir ülkede yaşamıyoruz neyse ki:rolleyes:

İyi ama benim kendi adıma Yattara' ya inanmaya ihtiyacım yok ki. Sonuçta ortalıkta ispatlanmamış bir sürü iddia ve buna körü körüne inananlar var. Ama ortada somut bir delil olmadığı sürece ben o iftirların yalan olduğunu "bilirim", sen ise doğru olduklarına sadece "inanırsın". Aramızda çok fark var..

Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Ben de Hüseyin' i, Hasan' ı sevmem ama teknik anlamdadır bu. Oysa ki Hasan' ın şu son yaptığından sonra bile kendisinin adamlığına, haysiyetine, şerefine asla dil uzatmadım. Uzat(a)mam da zaten..

Günün birinde değiştiğine inanırsam yine eskisi gibi olur belki. Yemin etmişliğimiz yok. Ama şu an acayip sevimsiz, samimiyetsiz ve soğuk buluyorum Yattara'yı. Senede 2 milyon euro'yu veren mahallede 9 aylık oynamaya bile çağırabilir adamı. O da gidebilir pekala, gördük. Bana dokunuyor ve "profesyonel hayatta olur böyle" diyemiyorum.

Umarım sorun bendedir.

Kendisine mevcut kazancının iki katı değerinde bir teklif geldiğinde bunu ciddi ciddi düşünmeyecek kadar "andaval" bir futbolcu modeli yok maalesef yeryüzünde:)

Beckham denen dünya yıldızı R. Madrid gibi dev bir vitrini ve gidebileceği onlarca Avrupa Devi' ni es geçerek sırf astronomik bir teklif uğruna hem de henüz 30 yaşında ABD' nin kıçıkırık bir takımına gitmeyi göze alıyor da bize ne oluyor yahu?

Biz Real' den, Yattara ise Beckham' dan büyük mü ki bunca yaygara kopuyor:D Kaldı ki daha çok örnek var Beckham gibi..

Biz buralarda Milli Takım' da çok kısa süre de olsa boy gösterebilme fırsatını kıt kanaat yakalamış ve satılığa çıkarsak bizden aldığı yıllık ücret tutarında bile bonservis bedeli alamayacağımız bir futbolcumuzun "Bana verilen ücreti şu seviyeye yükseltmezseniz bu sözleşmeye asla imzamı atmam" şeklinde restlerini de gördük ama neyse ki kendisine böylesi bir nefret ile saldırılmadı..

Sonuçta ben Yattara' nın futbolunu seviyorum. Adamlığı, insanlığı, dürstülüğünü tartışmak ne bana kalmış ne de başkasına.

Zira elimizde ağrı ölçen bir cihaz olmadığı gibi ahlak ölçen bir cihaz da yok:)

Zeki Akyol
12.10.2008, 13:28
Arkadaşlar tamam olan olmuş yaşananlar gerıde kaldı şuan da en yararlı olay Yattaraya sahıp cıkmaktır..
Desteklemelyız kı Gs gıbı önemlı bı macımız var bu zor durmda ona sahıp cıkmalıyız

Adil ÖZGÜR
12.10.2008, 14:26
İşte Size Yattara
Yeniden doğacak, Ali Sami Yende, Marmara çırası gibi yakacak,
Şaşıracak İstanbulun şımarıkları, küççük parmaklarını ısıracak,
Perişanlık yaşayıp, belkide saha içindeki koltukları fırlatıp atacak,
Trabzon Lider dönerken, 61 nolu dürbünle arkasından bakacak,

Saldır Yattara, at çalımı deparı, yatır kaldır onları,
Titriyor ayakları, senide gördümü ne olacak sonları,
Karadeniz fırtınası esiyor şiddetli, tutmuyorki donları,
Ay ışığı gibi parlat, görsünler Büyük ŞAMPİYONLARI

Yeniden DoğacakTarih: 12.10.2008 09:04:30 (1853 okuma) http://www.takagazete.com/haber_images/mansed_12102008.091030.jpg Yurt dışına transferi gerçekleşmeyen ve Trabzonspor’da kalan Yattara’nın tüm yaşananların ardından Bordo-Mavili ekipte performansını katlayacağı konuşuluyor. Gineli yıldızın Trabzonspor’da kendini yeniden kanıtlayarak takımının şampiyonluğa oynayacağı bir dönemde performansının üzerine koyması bekleniyor. Bordo-Mavili taraftar Yattara için yaptıkları yorumlarda: “Yattara sezona çok iyi bir başlangıç yapmıştı.

Özelikle Ankaragücü maçında müthiş bir futbol ortaya koydu. Yattara’nın son yaşadıkları onun moralini bozmaz aksine onu motive eder ve adından daha çok söz ettirir.” ifadelerine yer veriyorlar.
Taka

Cem Balcı
12.10.2008, 15:20
görücez bakalım nasıl doğacakmış...

bordobluex
12.10.2008, 18:44
Sevgili Emrah ve Soner.

Ben Emrah ile aynı kırgınlık ve kızgınlığa sahibim. Yattara'nın o sözleri yalan dahi olsa. Yalan oldukları bin türlü ispatlansa dahi benim içimdeki Yatara sevgisi büyük bir hasar gördü. Onun için bir dakika üzülmem.

Şunu da söyleyeyim Yatara yaptıklarına rağmen çok şanslı. Şampiyonluk yolunda takımını yalnız bırakması, para para diye bağırması ve sakatım acıyor diyip oynamadığı maçlarda iyi giden takım tökezleseydi ve bugün lider değil, liderin 6 puan gerisinde olsaydı, o Yatara bırak takımdan ayrı idman salonunu çalışmayı o şehirde nasıl gezerdi merak içindeyim. O zaman da çıkıp bu yaptıklarını mazur görebilecek miydik? Ben hiçbir zaman görmedim de görenler için söylüyorum.

Özetle: Yattara benim için o formayı yine giyeceğin için değerlidir. Bunun dışında başka hiç anlamı kalmadı.

Geçenlerde Google Video'ya yüklediğim ancak vakit bulup foruma ekleyemediğim, eski denilebilecek bir haber vardı onu ekleyeyim:

8283058943805464284

Emirhan Makul
12.10.2008, 20:28
Bütün Medya ve Basın Yattaranın Ömür boyu yedek kalacağını oynasa bile artık Trabzonspora faydası olmayacağını söylüyorlar !

ferhaTS87
12.10.2008, 21:27
Bütün Medya ve Basın Yattaranın Ömür boyu yedek kalacağını oynasa bile artık Trabzonspora faydası olmayacağını söylüyorlar !
bunun nedenı cok basıt ıst takımların sampıyon olmaları ısıne gelıyo..yattaralı kadrosuyla ts sampıyonlugun en buyuk adayıdır olayasadece kadro alternetıfı yonuynden bıle bakarsanız yattaranın kalması buyuk bı kazanc oldu yattara umut gokhan ısaac tan bırı yedek kalı9cak ve ısaler kotu gıttıgınde ersun yanalın tak hamlesı barıs olmıcak

cabri
12.10.2008, 22:18

Bence bütün medya ve basın yanılıyor... Çıkar oynar, atar attırır... Yattara bizim yumuşak karnımız ya ordan vuracaklar habire... Alçakca ve utanmadan.

Bilek dönmesini bilirim basitçe geçecek bir sakatlık değildir. İnsanlara boşa umut veren Yattara yı zor durumda bırakan sağlık kurulunun kulağı çekilmeli. Ağrıyı ölçen aletimiz yok ama bilek dönmelerinin ortalama kaç haftada iyileştiği açıklansın bari.

memorinho
12.10.2008, 23:30
onlar diyosa doğrudur.. bunu fotomaç fotogol fanatik gibi gazeteler diyosa kesin doğrudur kesinnnnnnn..

Colakoglu
12.10.2008, 23:30
kim ne derse desin bütün bu olaylardan sora yattaranin icinde sucluluk duygusu var ve bundan kurtulmak icin en iyisekilde oynamaya calisacaktir ve ondan maksimum verimi bundan soraabilecegimize inaniyorum

Ömer Yüce
12.10.2008, 23:33
İstanbul'a rağmen bu takım 6 kere şampiyon olmuş Türkiye kupasını kaç kez kaldırmış... Şimdi bu söyliyerek Yattara şampiyon olmıyacaksa, sezon başında İstanbul medyası "Geliyor" diye manşetlere taşıdığı Fener nerelerde... Onların yorumlarıyla olacak iş değil bu Yattara eminimki Galatasaray maçında sahaya sürülürse onlara inat taraftarını kazanmak için, maçı kazanmak, için şampiyonluk için kat kat artırarak performansını ter dökücek...

Adil ÖZGÜR
13.10.2008, 00:03
Bence bütün medya ve basın yanılıyor... Çıkar oynar, atar attırır... Yattara bizim yumuşak karnımız ya ordan vuracaklar habire... Alçakca ve utanmadan.

Bilek dönmesini bilirim basitçe geçecek bir sakatlık değildir. İnsanlara boşa umut veren Yattara yı zor durumda bırakan sağlık kurulunun kulağı çekilmeli. Ağrıyı ölçen aletimiz yok ama bilek dönmelerinin ortalama kaç haftada iyileştiği açıklansın bari.

Atar ve Attırır,
Kafası kızarsa,
Yatırır ve Kaldırır

O bunu hep yapıyor:D

Birtan Karaman
13.10.2008, 12:17
http://img177.imageshack.us/img177/8051/016ss3no1.jpg

Zeki Akyol
13.10.2008, 12:24
Pekı Gs macına yetışecekmı hala bunun cevabı verılemıyor ya Bjk macına ytışır denılen adam hala sakat ay gectı gun değil bunun sakatlığı cıddı ozmana bakın hala takımal calışmaya başlammış
Amam normal yuruyor nasıl olyuo ben anlamıyorum:)

Sacit
13.10.2008, 15:41
İşte Size Yattara
Yeniden doğacak, Ali Sami Yende, Marmara çırası gibi yakacak,
Şaşıracak İstanbulun şımarıkları, küççük parmaklarını ısıracak,
Perişanlık yaşayıp, belkide saha içindeki koltukları fırlatıp atacak,
Trabzon Lider dönerken, 61 nolu dürbünle arkasından bakacak,

Saldır Yattara, at çalımı deparı, yatır kaldır onları,
Titriyor ayakları, senide gördümü ne olacak sonları,
Karadeniz fırtınası esiyor şiddetli, tutmuyorki donları,
Ay ışığı gibi parlat, görsünler Büyük ŞAMPİYONLARI

Yeniden DoğacakTarih: 12.10.2008 09:04:30 (1853 okuma)
Taka

:alkış::alkış::alkış:

ramis seyhan
13.10.2008, 15:47
ne konusuyoruz arkadaslar hepımızın dılı bır ıste tek derdımız trabzonumuzun daha ıyı olması yattaralı yada onsuz en buyuk trabzon ınsallah sampıyon olucaz ınsallah

Samet Yildirim
13.10.2008, 15:59
GS macinda ilk 18 de olur ve sonradan oyuna dahil olacak cünkü antreman eksikligi felan var...

Samet Yildirim
13.10.2008, 16:45
TRABZONSPOR KARİYERİ
Mac Gol Assist
2003-2004 30 5 15
2004-2005 28 8 14
2005-2006 32 6 13
2006-2007 18 2 6
2007-2008 32 3 10
2008-2009 2 1
Toplam 142 25 58

Yani bakildiginda baya maclar oynamis her sezon ortalama 30 mac sadece 2 sezon önce agir sakatlik yasamisti oynayamamaisti...2 sezon golcu olmadigi icin assist yapamadi pek ben gayet basarili bulyuorum keske her aldigimiz 200 bin dollarlik futbolcu bukadar olsa...

murat
13.10.2008, 17:42
Yattara genctir hata yapar buyukler affeder bizede susmak kalir. Artik uzatmanin manasi yok..

ApoCaN28
13.10.2008, 19:34
Yattara Gs Ez Affedelim Seni...

Hemen Affetmiyelim dimi.:D

Ali Tunahan Güllü
13.10.2008, 20:13
Yattara Gs Ez Affedelim Seni...

Hemen Affetmiyelim dimi.:D

evet biraz naz yapalım:D

oulcan_ts
13.10.2008, 20:28
N3 manitA n3 araßa saçI saRı k3ndi karA s3viyoruZ s3ni İBRAHİMA YATTARA...!

Ali Tunahan Güllü
13.10.2008, 20:37
[quote=Osman;1697659]Sevgili Emrah ve Soner.

Ben Emrah ile aynı kırgınlık ve kızgınlığa sahibim. Yattara'nın o sözleri yalan dahi olsa. Yalan oldukları bin türlü ispatlansa dahi benim içimdeki Yatara sevgisi büyük bir hasar gördü. Onun için bir dakika üzülmem.

Şunu da söyleyeyim Yatara yaptıklarına rağmen çok şanslı. Şampiyonluk yolunda takımını yalnız bırakması, para para diye bağırması ve sakatım acıyor diyip oynamadığı maçlarda iyi giden takım tökezleseydi ve bugün lider değil, liderin 6 puan gerisinde olsaydı, o Yatara bırak takımdan ayrı idman salonunu çalışmayı o şehirde nasıl gezerdi merak içindeyim. O zaman da çıkıp bu yaptıklarını mazur görebilecek miydik? Ben hiçbir zaman görmedim de görenler için söylüyorum.

Özetle: Yattara benim için o formayı yine giyeceğin için değerlidir. Bunun dışında başka hiç anlamı kalmadı.

Geçenlerde Google Video'ya yüklediğim ancak vakit bulup foruma ekleyemediğim, eski denilebilecek bir haber vardı onu ekleyeyim:

osman abi ilk önce video için teşekkürler...dediklerinin hepsi doğru ama işte içimizdeki Yattara aşkı başka:D

Ali Tunahan Güllü
13.10.2008, 20:46
yattara sahada
Galatasaray maçı hazırlıkları devam ediyorhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a1.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a2.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a3.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a4.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/287-7G4R6B7D.jpgTakımımız Galatasaray maçı hazırlıklarına birlik günlük iznin ardından 20.00'de yaptığı antrenmanla devam etti.

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal yönetiminde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan antrenmana milli takım kamplarında yer alan Tolga, Ceyhun, Serkan, Barış, Onur, Song ve Slyva dışında tüm oyuncular katıldılar.
Takımımız antrenmanda ısınma hareketlerinin yarı sahada koordinasyon çalışması gerçekleştirdi.

Diğer Fotoğraflar

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/287-3V1Z3B0Q.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/287-6L7R3W0D.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/287-4B8K7R8B.jpg

Özge
13.10.2008, 22:16
Ve Yattara antrenmanda

Trabzonspor, hafta sonu deplasmanda oynayacağı Galatasaray maçı hazırlıklarına bir günlük iznin ardından Teknik Direktör Ersun Yanal yönetiminde, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yaptığı çalışmayla başladı.
Milli takım kamplarında bulunan Tolga, Ceyhun, Serkan, Barış, Onur, Song ve Slyva'nın yer almadığı idmanda sakatlıkları geçen Yattara ve Hüseyin takımla birlikte yapılan çalışmaya katıldı.
Ligin 2. haftasında oynanan Ankaragücü maçında ayağına aldığı darbe sonucu sakatlanan Yattara, Katar kulübüne transferinin de gerçekleşmeyişinin ardından, yaklaşık 1. 5 aylık bir aradan sonra takım arkadaşlarıyla birlikte sahalara dönmenin mutluluğunu yaşadı.
İdmanı takip eden basın mensuplarına selam vererek sahaya çıkan Yattara'ya, takım arkadaşları da kucak açtı. Genç futbolcu Ergin, Yattara'nın yanına giderek, "Yeni transfer hoş geldin. Ben Ergin Keleş memnun oldum" dedi.
Daha sonra kaptan Hüseyin'de Yattara'ya, "Yattara gel seni takımla tanıştırayım" diyerek Gineli futbolcuya tüm futbolcuların tek tek elini sıktırarak isimlerini söyledi. Gineli futbolcunun da takım arkadaşlarının yaptığı esprilere cevap vermesiyle idman neşeli bir hal aldı. Bu arada bordo - mavili takım idmanda kısa süreli düz koşunun ardından, ayak tenisi ve yarı sahada çift kale maç yaptı.

magicyattara
13.10.2008, 23:12
ama abi öyle deme iki çalım atar utanırsın :D
sanki bu takım değil ali kemal'leri,campbell'ları,şota'ları oynatan...Yattara,Szymek ile birlikte odama posterini astırmayı başarabilen iki isimden birisiydi bugüne kadar..Amma velakin takım havaya girmişken,yönetim dahi satıyor olsa(!),gitmeyi kabul eden bir oyuncu odaya ancak tüm takımın posteri içinde girebilir..Yani Emrah abinin de dediği gibi Celalettin'in golüne sevinmiş isimler olarak Yattara'nın golü(muhtemelen daha şık bir gol olur :D ) söz konusu olduğunda daha çok seviniriz..Ama gözümüzle gördüğümüz gerçekler ayan beyan ortadayken sütten çıkmış ak kaşığımıza kara yakıştırması yapmayın gibi ithamları da bize layık görmeyin..

Artık bu konuyu kaşıyıp ortalığı bulandırmanın anlamı yok.
Önümüzde Gs maçı var ve Hıncal Uluç bu akşamki 90 dakika programında,haftanın olayı olarak bu konuyu seçti.

Araştırılmalı diyor.
Muhabirleri iş başına davet ediyor.
Bu adam niye gidemedi diyor.

Maksadı ne olabilir.
Şu ana kadar o programda bizden bahsetmeyenler şimdi neden bizi merak ediyor olabilir.
Her zaman söylüyorum;bu adamlar kendi takımlarında işler yolunda giderken yaşanan bu tür olaylarda,hiç öyle bir şey olmamış gibi üç maymunu oynuyorlar.Bu maçı alırsak nasıl bir avantaj yakalayacağımızı biliyorlar.
Bizi karıştırmak kolay,bunuda biliyorlar.
İnşallah yarından itibaren bu konu tekrar açılıp manşet manşet ortalığa dökülmez.

Bu konuda tartışmayı bırakalım artık.
Lütfen.

Mollasalihoğlu
13.10.2008, 23:24
tartışılacak birşey olduğunu düşünmüyorum zaten..

Emre Emiroğlu
13.10.2008, 23:33
Umarım devre arasında satarız.. O yokken hücumda sıkıntılar yaşamış olsakta en azından takım olarak birşeyler yapmaya çalıştık.. Kimse topu alıp sağ tarafa şişirmeye çalışmadı. Buda inanılmaz hoşuma gitti.. Merkez bir adam seçip topu ona şişirmeden oynamak gerçekten güzelmiş.. O yokken yaptığımız planlar umarım devre arasında uygulanır.. Ve umarım devre arasına kadar kendisinden alabildiğimiz kadar verim alırız.

Ama yine de bakkala markete yollayacağı adamları tekrar görmek güzel olacak hani:)

mechanic
13.10.2008, 23:36
Futbolcular bizim gibi değiller, özellikel yabancılar. Adamlar profosyonel. Olan oldu. Başkanımızında dediği gibi kapandı konu artık. Yattara hala oyuncumuzdur ve bu takım için terini akıtacaktır. Oynat hoca şunu Gs maçında İzac ile de şov izlesin Ali Samiyen'de ki geseliler :)

Özge
14.10.2008, 15:29
''Yattara kaldığı yerden devam ediyor''

Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu, takımda, hava, ortam ve atmosferin iyi olduğunu söylerken, İbrahima Yattara hakkında da konuştu! Alioğlu, "Hiçbir kırgınlığı ve olumsuzluğu yok. Kaldığı yerden devam ediyor" dedi.

Alioğlu, yaptığı açıklamada, Galatasaray maçı öncesi takımda sakat futbolcunun yer almadığını ifade ederek, ''Geçtiğimiz hafta içerisinde bazı arkadaşlarımızın önemli olmayan sakatlıkları vardı. Bu futbolcularımızın yokluğunda çalışmalarımızı sürdürmüştük. Şu anda ise milli futbolcular dışında tam kadro olarak sahadayız. Takımda hava, ortam ve atmosfer iyi'' diye konuştu.

Trabzonspor cephesinde her şeyin yolunda olduğunu belirten Alioğlu, ''Başkanımız yılların futbol adamı. Bu kulübü layıkıyla temsil ediyor'' dedi.

Alioğlu, hafta sonu oynayacakları Galatasaray maçının çok önemli olduğunu, ama sonucun şimdiden lig şampiyonluğuna direkt olarak etki yapmayacağını vurguladı.

Yattara'nın, Trabzonspor şehri ile özdeşleşmiş bir futbolcu olduğunu kaydeden Alioğlu, şunları söyledi.

''Bu futbolcu arkadaşımız giderken de gitme aşamasında da hiçbir şekilde buradan ayrı olamayacağını ifade etmiştir. Malum işleyiş gerçekleşmedi ve burada kaldı. Duygusuyla, düşüncesiyle ve fizik durumuyla birlikte sahalarda. Hiçbir kırgınlığı ve olumsuzluğu yok. Kaldığı yerden devam ediyor.''

Alioğlu, Galatasaray'ın iyi bir takım olduğunu belirterek, ''Bu bizi ürkütmüyor. Çünkü biz henüz milli takımdaki oyuncu sayısını istediğimiz düzeye taşımamış olsak dahi genç, yeni, birbirine kaynaşmış, duygu bütünlüğünü sağlama manasında epey mesafe almış oyunculardan kurulu bir takımız. Yabancı oyuncularımız da takıma adapte oldular. Biz kendi sistemiz içerisinde oldukça iddialı olduğumuzu düşünüyoruz'' dedi.

Alioğlu, başka takımların olumsuzlukları üzerinde başarı inşa etme düşüncesinde olmadıklarını da sözlerine ekledi.

Great White
14.10.2008, 15:50
Alioğlu, başka takımların olumsuzlukları üzerinde başarı inşa etme düşüncesinde olmadıklarını da sözlerine ekledi.

Şu muhabbete de ayar oluyorum resmen..

Tabii Sn. Alioğlu' nun demecine değil, onu bu şekilde konuşmaya iten sebeplere fitil oluyorum..

Bazıları daha şimdiden dillendirmeye başladılar Üç Cücükler' in tarihinin en kötü sezonunu yaşadıkları muhabbetini..

Yani bir şekilde şampiyon falan olsak bahaneleri hazır..

Sezon sonunda hiç de utanmadan "Üç Cücükler çok kötü olduğu için TS şampiyon oldu" diyecekler..

Ama hiçbiri çıkıp da asla demez, diyemez "TS ve diğer Anadolu Kulüpleri yıllardır kötü olduğu için bunlar şampiyonluğu aralarında pay edip duruyorlar" diye..

Samet Yildirim
14.10.2008, 16:31
GİNELİ YILDIZIN TRANSFERİ NEDEN YATTI?

Sürpriz bir şekilde Katar’ın Al Saad takımından gelen teklif üzerine Trabzonspor’dan ayrılmak istediğini açıklayan, hatta Trabzonspor Yönetimiyle arasında soğuk rüzgarlar esen Yattara’nın Trabzonspor’da kalması bir başka sürpriz oldu. Peki tarafların her konuda anlaştığı bu transfer neden gerçekleşmedi?

Yatara’nın transferinde her şey bitti Gineli oyuncu sözleşme imzalayacak diye beklenirken, en başa dönüldü. Al Saad takımı Trabzonspor’a bonservis bedelini ödemediği için Yattara Trabzonspor’da kaldı.

Bu transfer hikayesinde şimdi kritik soru Katar takımı neden parayı yatırmadı?

Trabzonspor ile Katar kulübü arasında, transferin ilk günlerinde yapılan görüşmeler bir ara tıkanma noktasına geldi. Çünkü aracı menajerlerin bu transfer için fazla para talep ettiler. Bunun üzerine Trabzonspor yönetimi resti çekince menajerlerle olan sorun çözüldü ve bordo-mavili kulüp yaklaşık 11 milyon Euro karşılığında Al Saad ile anlaşmaya vardı. Yatara ise Katar kulübü ile yıllık iki milyon Euro’ya anlaştı.

Bugüne kadar bu transferin neden gerçekleşmediğine ilişkin taraflardan resmi bir açıklama gelmedi ancak Radyospor’un ulaştığı bilgilere göre Yatara ile Al Saad arasında anlaşılan yıllık ücret konusunda anlaşmazlık çıktı. Yattara daha fazla istedi Al Saad ise vermedi. Çünkü transferde aracı olan menajerlerin alacakları konusunda anlaşmazlık yaşandı.

Bunun üzerine Katar Kulübü Yattara’dan vazgeçerek Fransa’da top koşturan bir başka futbolcuyla daha ucuz bir maliyete anlaştı ve Yattara’dan vazgeçti. Trabzonspor’a parayı ödemeyince de Yatara Trabzonpor’da kaldı.

Radyospor

atf61
14.10.2008, 16:48
bence yattara yedek kalmalı...ona mahkum oynamamalıyız...hani klubede maçı çevirecek adam yok diyolarya...işte var..

Burak 1967
14.10.2008, 17:02

Tabii Sn. Alioğlu' nun demecine değil, onu bu şekilde konuşmaya iten sebeplere fitil oluyorum..

Bazıları daha şimdiden dillendirmeye başladılar Üç Cücükler' in tarihinin en kötü sezonunu yaşadıkları muhabbetini..

Sezon sonunda hiç de utanmadan "Üç Cücükler çok kötü olduğu için TS şampiyon oldu" diyecekler..

Ama hiçbiri çıkıp da asla demez, diyemez "TS ve diğer Anadolu Kulüpleri yıllardır kötü olduğu için bunlar şampiyonluğu aralarında pay edip duruyorlar" diye..

Tamamen katılıyorum dediklerinize. Bu muhabbet tüm spor programlarında konuşulmaya başlandı. Sonunda şampiyon olalım da zayıf sezonda olmuş oluversinler. Biz sadede bakalım.

Haluk Ongan
14.10.2008, 17:16

boşverin bence bırakalım bizi hafife almaya devam etsinler bizde sessiz derinden gidelim varsın istediklerini desinler biz şampiyon olduktan sonra ne demişler... ____ ürür kervan yürür...

Ali Tunahan Güllü
14.10.2008, 17:30
evet hafife almaya devam edsinler sonunda gülen kim olucak herkes görücek...

DeAgLeMaNyAq
14.10.2008, 22:20
İdman görüntülerinde Yattara topla gayet iyi gözüküyordu ağrısı falan olsa göze çarpardı...

bordobluex
14.10.2008, 22:27
90 dakika programında Hıncal Uluç'un Yattara yorumu:

uqx9zusK9Cw

Ben videoyu seyredemiyorum diyenler burayı (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1500326&postcount=134) tıklasınlar lütfen.

seyyah61
15.10.2008, 01:46
Arkadaslar su Istanbul yalakalarinin vidyolarini koymayalim.
Bunlar ortaligi karistirmak istiyorlar.
Bakin Gs maci yaklastikca Yattara ile ilgili ne haberler cikacak.
Hazirlikli olalim.
Hincal Uluc terbiyesizi ayrica Trabzonspor hakkinda zorlasalar 5 dakka konusmaz.
Konya macindan sonraki yayinda Hasmet Babaoglu "Biraz da lideri konusalim" dedi.
Hincal da Konya muhtesem oynadi falan filan dedi, Trabzonspor hakkinda tek kelime etmedi.
Sanki sansa lider olduk biz.
Ayrica bu haftaki programda da haftanin olayi olarak Yattara'nin niye gitmediginin arastirilmasi lazim gibi abuk bir tespitte bulundu.
Sanane niye gitmedigi?
Seni ilgilendirmiyor.
Ilgilendirseydi zaten daha önce zahmet edip 5 program Trabzonspor hakkinda iki kelam ederdin.

28TS61
15.10.2008, 01:53
90 dakika programında Hıncal Uluç'un Yattara yorumu:

uqx9zusK9Cw

Ben videoyu seyredemiyorum diyenler burayı (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1500326&postcount=134) tıklasınlar lütfen.

yattarayi merak edecegine, nicin terim, fatih tekkeyi, egemen korkmazi yada yildiray bastürkü milli takima alip oynatmiyor,
neden emre belözoglu milli takimda oynuyor diye sorsun arastirsin

hurgun
15.10.2008, 12:35
Ohh be yattara gitmedi

Dursun Kaplan
15.10.2008, 16:08
Son anda takımda kalan Yattara bundan sonra Trabzonspor'a faydalı olabilir mi?
Evet:
http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/anket_g.gif %67
Hayır:
http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/anket_g.gif %33

LİG TV anketi..

Birtan Karaman
15.10.2008, 16:23
Eski hocasından Yattara'ya övgü

Eski Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Gineli oyuncusu İbrahima Yattara'nın bazı problemleri yok etmesi halinde sadece Türkiye'nin değil, dünyanın yıldız oyuncularından biri olacağını söyledi. Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trabzonspor'da görev yaptığı dönemde, Yattara'nın takıma çok önemli katkılarının olduğunu belirtti.
Yattara'nın 2004 yılında sezona çok iyi başladığını, hiçbir idmanı kaçırmadığını ve takımla çalışarak güçlendiğini ifade eden Doğan, ''Dinamo Kiev maçında sakatlanmasaydı, o performansı ile dünyanın en iyi futbolcuları arasında yerini alacaktı. Ama yine de Yattara bazı problemlerini yok etsin, sadece Türkiye'nin değil, dünyanın yıldız oyuncularından biri olacaktır. Bazı çevresel etkiler onu rahat bırakmıyor'' diye konuştu.
Gineli oyuncunun çok iyi bir insan olduğunu vurgulayan Doğan, ''Yattara'nın inanılmaz insani özellikleri var. Bir şey söylendiği zaman onu anında algılıyor ve uyguluyor. Profesyonellik açısından bazı eksiklikleri var ama her geçen yıl bu eksikliklerini gideriyor'' diye konuştu.
Doğan, Yattara'nın futbol sevgisi açısından amatör bir ruha sahip olduğunu ve zevk alarak futbol oynadığını belirten Doğan, Gineli oyuncunun oynadığı bütün maçlarda etkili olabileceğini söyledi.

15.10.2008

Kaynak : AA

seyyah61
15.10.2008, 16:42
Eski hocasından Yattara'ya övgü

Eski Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Gineli oyuncusu İbrahima Yattara'nın bazı problemleri yok etmesi halinde sadece Türkiye'nin değil, dünyanın yıldız oyuncularından biri olacağını söyledi. Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trabzonspor'da görev yaptığı dönemde, Yattara'nın takıma çok önemli katkılarının olduğunu belirtti.
Yattara'nın 2004 yılında sezona çok iyi başladığını, hiçbir idmanı kaçırmadığını ve takımla çalışarak güçlendiğini ifade eden Doğan, ''Dinamo Kiev maçında sakatlanmasaydı, o performansı ile dünyanın en iyi futbolcuları arasında yerini alacaktı. Ama yine de Yattara bazı problemlerini yok etsin, sadece Türkiye'nin değil, dünyanın yıldız oyuncularından biri olacaktır. Bazı çevresel etkiler onu rahat bırakmıyor'' diye konuştu.
Gineli oyuncunun çok iyi bir insan olduğunu vurgulayan Doğan, ''Yattara'nın inanılmaz insani özellikleri var. Bir şey söylendiği zaman onu anında algılıyor ve uyguluyor. Profesyonellik açısından bazı eksiklikleri var ama her geçen yıl bu eksikliklerini gideriyor'' diye konuştu.
Doğan, Yattara'nın futbol sevgisi açısından amatör bir ruha sahip olduğunu ve zevk alarak futbol oynadığını belirten Doğan, Gineli oyuncunun oynadığı bütün maçlarda etkili olabileceğini söyledi.

15.10.2008

Kaynak : AA

Bazi problemlerini hallederse, Türkiye'nin en iyi yedek sag beki olur demek istedi hehalde. :D
Madem oynadigi bütün maclarda etkili olabilecek bir adam, "Niye son 30 dakka oyuna aliyordun?" diye sormazlar mi adama?

Birtan Karaman
15.10.2008, 17:34
Yattaranın dıkkatımı çekti nike gıymıs heralde lotto ile sponsorluk bitti:)

Serdær
15.10.2008, 17:44
Yok artık Yattara James :)

ybC70O8FTxg

Serdær
15.10.2008, 17:59
Seriye Devam..

pAPgotcKp4s

Dursun Kaplan
15.10.2008, 18:14
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/10/7_231526_Rigobersong1510570_414_232.jpg

Samet Yildirim
15.10.2008, 18:15
Gineli Sanatci büyük futbolcu büyük....birakin adami keyifle izleyelim ya...yok istikrari yok bilmem ne yok diziplinziz yok su yok bu...birakalim da Gineli Sanatcimizi izleyelim adam sov yapyior be...

ibrahima yattara o
hooooooooooooooooo

Halil Atalay
15.10.2008, 18:28
arkadaşlar bir yönetiçi arkadaş şu başlıkda olan ismi değişdirsin çünkü YATTARA ÜÇÜNCÜ oldu o bir Türkiyeli o bir Trabzonlu o bir Sürmeneli oldu :D:D:D

Onur Akyüz
15.10.2008, 18:49
Yattara şu ana kadar en çok ziya doğan'la sorun yaşadım diyor,bu ziya'ya da kalsa yattara beni babası gibi severdi diyecek,nerde çıksa yattara'yla şöyle iyiydim böyle iyiydim diyor..ah ziya ahh...!!!

Atakan
15.10.2008, 19:12
Bir şey sorcam.Yukardaki videoda Yattara bir maçta gol atıyor.Formasını kaldırıyor.Altında mavi bir şey var.Onun üzerinde ne yazıyor ?

Remzi
15.10.2008, 19:14
Bir şey sorcam.Yukardaki videoda Yattara bir maçta gol atıyor.Formasını kaldırıyor.Altında mavi bir şey var.Onun üzerinde ne yazıyor ?

Çocuğu olmuştu o ara. " My son Amadou Its For you" yazıyordu hatırladığım kadarıyla.

Atakan
15.10.2008, 19:23
Çocuğu olmuştu o ara. " My son Amadou Its For you" yazıyordu hatırladığım kadarıyla.

Saol bilgi için.;)

cerasus
16.10.2008, 03:58
Insallah gs macinda bir patlama yapar .

Murat'
16.10.2008, 08:41
Eğer Gs maçında oynarsa bir patlama yapacağını düşünüyorum...

Tayfun
16.10.2008, 11:27

Katılıyorum üstad... !

Cem Balcı
16.10.2008, 12:16

ben de bunu yapmak zorunda olduğunu düşünüyorum... :rolleyes:

bukadar olaydan sonra...

Tayfun
16.10.2008, 12:18
http://img237.echo.cx/img237/9600/durduramazsiniz3ua.jpg

gs taraftarlarına hatırlatayım dedim... :)

kemalkaraal
16.10.2008, 14:45
Yattarayı izlemek bir semboldür trabzona yakışan bir futbolcu her şey TRABZONSPOR için...

Sadık Bıyık
16.10.2008, 15:31
yaşadığımız bu süreçte başta yattara olmak üzere yönetimi taraftarı menejeri hepimiz dersler çıkardık. benim ders aldığım olay şu olduki; yattaranın gitmesi kesinleştiğinde iyi niyetli başka takım taraftarları bile üzüldüler. kötü niyetliler ise nerdeyse zil takıp oynayacaklardı. her ne kadar bu yaşananlardan kırgınlık duysamda yattaranın çok çok önemli bir oyuncu olduğunu anlamış oldum

bana göre hiç bir şey yapmadan sahada gezse bile takıma + yönde bir katkısı var. en azından rakibin sağ tarıfını hapsetmesi bile yeterli.

evrents
16.10.2008, 19:13
Yattara sağda ısaac solda gökhan tek forvet dağıtırız kanatlar işler gökhanda noktayı koyar yani inşallah ersun hoca dediğim gibi oynatır

Alptuğ
16.10.2008, 20:33
ilk 11 de başlamaz diye düşünüyorum
ama beklenmedik bi hamle olarak süpriz de yapabiliriz

Adil ÖZGÜR
17.10.2008, 00:03
Yattara İlk 11 de başlayacak bir futbolcudur, Trabzonda 11 milyon euro değerinde ikinci bir futbolcu varmı ki, ilk onbirde oynamaması gündeme geliyor. Sakatlık hariç tabiki. Yattarada Türkiye değil Avrupada ender olan futbolculardan bir tanesidir.

macka61
17.10.2008, 00:34
eğer bir sakatlığı yoksa 11 de başlamalı oynarsa çok şey yapmasını bekliyorum yattaradan

yaranozlu
17.10.2008, 09:54
oynarsa cezalarını keser

Hüseyin İlkin
17.10.2008, 12:58
Asrın takası!
İstanbul’da bir araya gelen yöneticiler, çay sohbeti esnasında bu müthiş planı konuştu!..Trabzon bir 10 numara arıyor, Galatasaray ise Lincoln’ü göndermenin hesaplarını yapıyordu!..

GALATASARAY’IN eski Gol Kralı ve Telegol programının yorumcusu Tanju Çolak’ın, “Lincoln devre arasında gönderilecek” iddiasını kuvvetlendiren bir gelişme yaşandı... Pazar günü oynanacak maç öncesi bir araya gelen iki kulübün birkaç yöneticisi arasında, ilginç bir takas muhabbeti yaşandı! Olaya tanık olanların iddiasına göre konu İbrahima Yattara ve Cassio Lincoln’dü... BÖYLE bir takasın gerçekleşme ihtimali masaya yatırılırken, heyecan verici sohbet ileriki bir tarihe ertelenerek noktalandı... Bu arada Yattara’nın Türk vatandaşlığına geçecek olması nedeniyle pusuda olan Fenerbahçe’ye bu futbolcuyu kaptırmak istemeyen sarı-kırmızılıların, işin peşini bırakmayacağı belirtiliyor. Aslan’ın derdinin, ezeli rakibine böyle bir silahı kaptırmamak olduğu ifade ediliyor.

Kaynak : Fotospor

Son dakika haberleri kısmında gördüm , iyi bir güldürdüler beni bu haberi yapanlar :)

Kaynak ' a bakınca aslında konunun üzerinde durmamak gerektiğini insan anlıyor ama değinmeden geçemeyeceğim .

1 - Bu takası hangi akla hizmet 1 ' e 1 bizim yönetimin yapabileceğini düşünüyorlar anlamış değilim .

2 - Lincoln şu son dönemlerde Yattara ' nın kramponu olamaz . Fazla mı iddaalı oldu yahu :)

3 - Bu takasın gerçekleşmesi için , Galatasaray ' ın Lincoln ' ün yanında en az 6-7 milyon euro vermeleri veyahut iki - üç tane iyi topçu vermeleri gerektiğini biri bunlara anlatsın .

4 - Haber doğruysa Galatasaray'lılar konuşmuştur , bizimkiler hehe diyip masadan kalkmışlardır . Bile bile niye intahar edelim şu aşamada :p

5 - İyi ki Fotospor almıyorum , okumuyorum böyle nette rastlamadıkça .

6 - Galatasaray ' ı yeneceğiz .

7 - Bu sene şampiyon olacağız , diyerek posttu kapatıyorum :rolleyes:

ferhaTS87
17.10.2008, 13:08
yattara bu maçta şovunu yapar kımse merak etmesın

Ömer TOPAL
17.10.2008, 13:26
ama başladı istanbul conconları...transfer işi yatalı 15 günü geçti şimdi akıllarına geldi NEDEN soruları hıncal gibi yeni şafaktaki bir dengesizin..... İHSAN ÖKSÜZ işte karaktersizin kendisi gibi olan yazısı

Yattara'nın zararını kim karşılayacak?

Trabzonspor yönetim kurulu inanılmaz bir rakama Yattara'yı satmaya kalkıp işi yüzüne gözüne bulaştırdıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi davranmaya çalışıyor. Önce Yattara'yı satmaya kalktılar, sonra büyük paralı müşteri buldular. Sonra Yattara'yı “kolayca” ikna ettiler. Sonra “Yattara gitmek istiyor, ne yapalım?” dediler. Sonra Yattara bu açıklamalara bozulup “Ben gitmek istemiyordum, yönetim gönderiyor” dedi. Sonra yönetim ayağa kalkıp Yattara'yı yerin dibine sokup, rezil etmeye çalıştı! Sonra, sonra, sonra... Sonraların sonu yok...
Yattara konusunda Trabzonspor çok büyük yaralar aldı. Hem itibar kaybetti, hem büyük para... Niye? Beceriksizlik, iş bilmezlik yüzünden... Birincisi; Yattara'yı satmaya kalkmanın zamanı yanlıştı. İkincisi; iş bilenlerin ikazına rağmen yetki belgesi şüpheli menajerlerin oyununa gelindi. Üçüncüsü; Yattara satılamayarak kulüp çok büyük ekonomik zarara uğratıldı. Dördüncüsü; Yattara'nın bundan sonraki performansı şimdiden şüpheli hale getirildi. En önemlisi de bu konunun içindeki yönetim, teknik direktör, Yattara, satışı hararetle savunan gazeteciler tükürdüklerini yalamak zorunda kaldılar.
Ve şimdi hepsi ortaya çıkmış hiçbir şey olmamış gibi davranıyorlar!!! Yok yahu? Ne kadar kolay değil mi? Bu sorun Yattara elden çıkarılıncaya kadar devam edecek. Emin olun Yattara en kısa sürede yine satılacak! Mesela ara transferde... Çünkü kulübün paraya ihtiyacı var!!! Sanki altın madeni bulmuş gibi Türkiye'nin ne kadar kalbürüstü oyuncusu varsa alanlar bunlar değildi? Yattara satılarak mi ödenecekti borçlar?
Şimdi her şeyi, yaşananları bir kenara bırakıp Yattara'nın 10 küsür milyon avroya satıldığını düşünelim. Çok büyük para değil mi? Trabzonspor'un bu ekonomik kriz esnasında elde edeceği inanılmaz bir rakam... Piyangodan en büyük ikramiye sayılmaz mı?
Sonuçta ne olu? Yattara elde kaldı. Ve en önemlisi de kulüp büyük ekonomik zarara uğratıldı. Kim tarafından ? Elbette Trabzonspor yönetim kurulu tarafından... Peki o zaman bu büyük zararın hesabı sorulmayacak mı? Bu hesabı kim verecek? Eğer bu işlemi başka bir yönetim yapsa ve işi yüzüne gözüne bulaştırsaydı mevcut yönetim kurulunun ağzı laf yapan değerli üyeleri çıkıp, “Bunlar haysiyet divanına verilmeli... Bunlar kulüpten ihraç edilmeli, bunlar için dava açılmalı... Bunlar...!!!” diye ortalığı toz dumana katmazlar mıydı?
O zaman ortada bir sorun var. Ve bu çok basit bir sorun da değil... Birilerinin çıkıp bu hesabı vermesi gerekir? Hiçbir şey olmamış gibi davranmak mümkün değil... Hiçbir şey yapamıyorsanız en azından bir özür borcunuz yok mu?

Ben gazeteye tepkimi koydum...iş yerine olan aboneliğimi derhal iptal ettirdim..sebep bu yazıyı gösterdim..bumu sadece dediler...hayır dedim üç sayfa spor haberlerinde lidere her zaman küçük bir bölüm ayırdıgınız için dedim...ne gazete ne tv izleyesim gelmiyor bu conconların yüzünden..lanet olsun sizin gibi insana...

Samet Yildirim
17.10.2008, 13:53
yattara oynamasi mümkün dgeil....zaten fizik-kondisyon geregi oynayamaz...1 adir takimla calismayan 1 haftada mi hazir olur ?? mümkün degil...mac eksikligi de var....ama sornadan oyuna dahil olur tabiki

Özge
17.10.2008, 15:50
Eğer oynarsa çok iyi bir performans bekliyorum ondan.Oynarsa onun maçı olacak.

Emirhan Makul
17.10.2008, 15:58
Hıncala mıncala cevabını ver Yattara Çalımlarını at ağızları açık kalsın ki o dudaklar seni karalamak için bir araya gelmesin

İbo ibo yattara ooooooo ibo ibo yattara ooooooo

atf61
17.10.2008, 17:19
kesin şov yapacak kesin...uzun yıllardır böle heyecanlanmadım....teşekkürler trabzonspor....hiçbirşeye benzemiyo sevgin.....

Hüseyin İlkin
17.10.2008, 17:32
Önceden konusu geçtimi bilmiyorum , belki ben kaçırmışımdır ...

Yattara ' nın ikinci kaptanlığı devam ediyor mu ?

ApoCaN28
17.10.2008, 18:55
Yatır Kaldır Maçın adamı ol ...

Göster KEndini Gör Sevgimizi

hamucera
17.10.2008, 23:04
yattaradan çok şey beklemeyin. çünkü bu maça 11 de çıkamam ihtimali çok yüksek.
yattara oynadığı taktirde ısaac kesilecek ki bir oyuncu bu kadar formda ien kesmek tamamen kaybetmek olur. ama maçın gidişatına göre oyuna girebilir. ee bu konuda da yapacak bişi yok. bu kadar olaydan sonra sonuçlarına katlanacak biraz.

cengizalioğlu
17.10.2008, 23:11
bence kesin oynaması lazım heleki karşısında sabri oynayacak ve gaza gelip devamlı ileri giden bir sabrinin kanadına atılan her top pozisyon olacaktır o yüzden umutu kenara almamız lazım diyorum ben

Cafer Bulur
17.10.2008, 23:16
Ben de ilk 11 de oynatilacagini zannetmiyorum.
Nerden baksan 4 haftalik antrenman acigi bulunan bir oyuncuyu ersun hoca bastan oynatmaz.
Macin gidisatina göre ikinci yarinin 60.dakikalarindan itibaren forma sansi bulacagini zannediyorum.
Oyuna girecegi dakikalarda önde olursak yattaranin cok faydali olacagini söylemek mümkündür.

Sacit
17.10.2008, 23:30
Yattara'nın maç eksiği olabilir ama aşırı derece bir problem olmaz onun için. son 15 ya da 20 dk oyuna girsin yeter tabii kadroya alınırsa.. kadro da olması bile rakip takm için korkulu bir rüya..

Hüseyin İlkin
17.10.2008, 23:37
Kadroya almamak büyük yanlış olur . Alcaksın ki adamlar Yusuf Yusuf diye diye Bursalı Yusuf ' u hatırlayacaklar :)

Bu arada akşam üzeri sormuştum kaptanlık durumunda bilgisi olan var mı ?

Great White
17.10.2008, 23:48
Bu arada akşam üzeri sormuştum kaptanlık durumunda bilgisi olan var mı ?

Yönetim tarafından o yönde müspet ya da menfi bir açıklama yapılmadığına göre ikinci kaptanlığı tabii ki devam ediyordur..

Hüseyin İlkin
18.10.2008, 00:06
Yönetim tarafından o yönde müspet ya da menfi bir açıklama yapılmadığına göre ikinci kaptanlığı tabii ki devam ediyordur..
Yattara' nın ilk 11 ' de çıkması taraftarıyım kondisyonu filan yerindeyse Galatasaray maçında veya bir daha ki maçlarda . Ama bence ikinci kaptanlığın başka bir oyuncuya verilmesi daha iyi olurdu son gelişmelerden sonra .

Cem Balcı
18.10.2008, 01:32
merakla bekliyorum oynayacağı ilk maçı...

bekir61
18.10.2008, 01:47
61 dakka da girse bile yeter

Onur Akyüz
18.10.2008, 02:15
ama başladı istanbul conconları...transfer işi yatalı 15 günü geçti şimdi akıllarına geldi NEDEN soruları hıncal gibi yeni şafaktaki bir dengesizin..... İHSAN ÖKSÜZ işte karaktersizin kendisi gibi olan yazısı

Yattara'nın zararını kim karşılayacak?

Trabzonspor yönetim kurulu inanılmaz bir rakama Yattara'yı satmaya kalkıp işi yüzüne gözüne bulaştırdıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi davranmaya çalışıyor. Önce Yattara'yı satmaya kalktılar, sonra büyük paralı müşteri buldular. Sonra Yattara'yı “kolayca” ikna ettiler. Sonra “Yattara gitmek istiyor, ne yapalım?” dediler. Sonra Yattara bu açıklamalara bozulup “Ben gitmek istemiyordum, yönetim gönderiyor” dedi. Sonra yönetim ayağa kalkıp Yattara'yı yerin dibine sokup, rezil etmeye çalıştı! Sonra, sonra, sonra... Sonraların sonu yok...
Yattara konusunda Trabzonspor çok büyük yaralar aldı. Hem itibar kaybetti, hem büyük para... Niye? Beceriksizlik, iş bilmezlik yüzünden... Birincisi; Yattara'yı satmaya kalkmanın zamanı yanlıştı. İkincisi; iş bilenlerin ikazına rağmen yetki belgesi şüpheli menajerlerin oyununa gelindi. Üçüncüsü; Yattara satılamayarak kulüp çok büyük ekonomik zarara uğratıldı. Dördüncüsü; Yattara'nın bundan sonraki performansı şimdiden şüpheli hale getirildi. En önemlisi de bu konunun içindeki yönetim, teknik direktör, Yattara, satışı hararetle savunan gazeteciler tükürdüklerini yalamak zorunda kaldılar.
Ve şimdi hepsi ortaya çıkmış hiçbir şey olmamış gibi davranıyorlar!!! Yok yahu? Ne kadar kolay değil mi? Bu sorun Yattara elden çıkarılıncaya kadar devam edecek. Emin olun Yattara en kısa sürede yine satılacak! Mesela ara transferde... Çünkü kulübün paraya ihtiyacı var!!! Sanki altın madeni bulmuş gibi Türkiye'nin ne kadar kalbürüstü oyuncusu varsa alanlar bunlar değildi? Yattara satılarak mi ödenecekti borçlar?
Şimdi her şeyi, yaşananları bir kenara bırakıp Yattara'nın 10 küsür milyon avroya satıldığını düşünelim. Çok büyük para değil mi? Trabzonspor'un bu ekonomik kriz esnasında elde edeceği inanılmaz bir rakam... Piyangodan en büyük ikramiye sayılmaz mı?
Sonuçta ne olu? Yattara elde kaldı. Ve en önemlisi de kulüp büyük ekonomik zarara uğratıldı. Kim tarafından ? Elbette Trabzonspor yönetim kurulu tarafından... Peki o zaman bu büyük zararın hesabı sorulmayacak mı? Bu hesabı kim verecek? Eğer bu işlemi başka bir yönetim yapsa ve işi yüzüne gözüne bulaştırsaydı mevcut yönetim kurulunun ağzı laf yapan değerli üyeleri çıkıp, “Bunlar haysiyet divanına verilmeli... Bunlar kulüpten ihraç edilmeli, bunlar için dava açılmalı... Bunlar...!!!” diye ortalığı toz dumana katmazlar mıydı?
O zaman ortada bir sorun var. Ve bu çok basit bir sorun da değil... Birilerinin çıkıp bu hesabı vermesi gerekir? Hiçbir şey olmamış gibi davranmak mümkün değil... Hiçbir şey yapamıyorsanız en azından bir özür borcunuz yok mu?

Ben gazeteye tepkimi koydum...iş yerine olan aboneliğimi derhal iptal ettirdim..sebep bu yazıyı gösterdim..bumu sadece dediler...hayır dedim üç sayfa spor haberlerinde lidere her zaman küçük bir bölüm ayırdıgınız için dedim...ne gazete ne tv izleyesim gelmiyor bu conconların yüzünden..lanet olsun sizin gibi insana...

bu yazıda en çok beceriksizlik ve iş bilmezlik kelimeleri dikkatimi çekti ve aklıma nedense NA yönetimi geldi,sahi bu gazete NA'nın değilmiydi?Eğer bu işlemi başka bir yönetim yapsaydı ha sayın İHSAN ÖKsÜZ?Bir özür borcu ha sayın İHSAN ÖKüZ?İşi yüzüne gözüne bulaştırmak ha sayın İHSAN ÖKsÜZ?Klüp büyük ekonomik zarara uğratıldı ha sayın İHSAN ÖKsÜZ?Haysiyet kurulu ha?Haysiyet ha?
Sahi sen kimin tetikçisisin sayın İHSAN ÖKsÜZ?
NA'nın?
İstanbul'un?
Haysiyet sayın İHSAN ÖKsÜZ..!!haysiyet..!!

cınar#7
18.10.2008, 08:59
gs taraftarı ne zaman oyuna gircek diye kara kara dusunur artık:D

hamibasoglu
18.10.2008, 10:20
Yattara bu maçta direkt oynamalıdır.
O da herşeyini ortaya koyup , ben burdayım ve işte buyum
demek isteyecektir.

Kazım Uzunboy
18.10.2008, 10:28
Yattara oyuna 2. 45 dk.da girmeli bence.

Alptuğ
18.10.2008, 10:33
ne zaman girerse girsin her zaman oyunun seyrini değişterecektir güveniyorum

ApoCaN28
18.10.2008, 11:11
Hazırmısın az kaldı ....

unique
18.10.2008, 12:52
Valla kondüsyonu ve fizik gücü yerindeyse Yattara her zaman ilk onbir sahaya çıkmalı, yoksa Yattara'yı sağlam olduğu halde yedek tutarsak kendimizi cezalandırırız. Ben oynamasını tüm kalbimle diliyorum, onun oynaması kazanma şansımızı %10-20 artırır.

Özge
19.10.2008, 10:50
Yattara yedek soyunacak

Trabzonspor'da Katar ligine transferi gerçekleşmemesinin ardından sakat olduğu gerekçesiyle bir süre takımdan ayrı çalışan İbrahim Yattara, teknik direktör Ersun Yanal tarafından bugünkü Galatasaray maçının kadrosunda yer alacak. Karadeniz ekibi dün yaptığı antrenmanla hazırlıklarına son noktayı koyarken, Gineli yıldız takımla birlikte idmana katıldı. Ancak Ersun Yanal, Yattara’yı yedek grupla birlikte çalıştırdı. Tecrübeli çalıştırıcının bu futbolcuyu kulübede oturtmayı planladığı, maçın gidişatına göre sahaya sürebileceği belirtildi.

Bera B.
19.10.2008, 11:36
bence de yedek oturtulmalı ama 60. dakika falan da alınmamalı oyuna bana o dakika biraz geç geliyor.. ikinci kırkbeşin hemen baiında alınmalı..

Onur Civelek61
19.10.2008, 11:57
Maçın gidişatına göre oyuna girebilir.Klubede skoru değiştirebilecek oyuncu olması güzel :)

ApoCaN28
19.10.2008, 12:14
2.yarı oyuna girer cinconu...

Birtan Karaman
19.10.2008, 12:37
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/320-9U6F8P9R.jpg

Mustafa AYDIN
19.10.2008, 13:32
2.yarıda girip işi bitirir.

Murat'
19.10.2008, 13:40
Yattara umarım geri dönüşün muhteşem olur...

Onur Civelek61
19.10.2008, 13:50
Yarın ki manşet: Kara Bela Geri Döndü gs 0-3 Yattara :D

A.Furuncu
19.10.2008, 13:53
Dün akşam ki karşılamadan sonra sahayı dar eder gslilere

Engin Koltuk
19.10.2008, 14:39
70 de girsin tek orta yapsın, gol olsun.

Cem Balcı
19.10.2008, 16:09
sanırım 2. yarı oyuna giricek...

inşallah yüzümüzü kara çıkartmaz...

Alibeyoglu
19.10.2008, 20:00
yattara sahaya

Cem Balcı
19.10.2008, 21:23
oyun girmen hataydı...

lutfu61
19.10.2008, 21:33
herkes yorum yapıyor, futbolu bilende konuşuyor bilmeyende

biraz destek olun köstek değil

SarR52
19.10.2008, 21:34
dönüşün muhteşem olduu .... saol yaaaaa

61mehmet61
19.10.2008, 21:37
çalışan ve görevini yerine getiren Isaac mi? Şovmen Yattara mı?

Sefa Murat Dokuz
19.10.2008, 21:37
dönüşün muhteşem olduu .... saol yaaaaa
bırak allahını seversen....adamı kurtarıcı olarak koyuyorsun maç başında olsa o kontrataklarda neler yapardı...kapalı savunmaya karşı yattara bu durumdayken ne bekliyorsun ondan 1-0 öne geçsen koy yattarayı rakip gelsin üstüne kullanırsın 2-0 gerideyken yattara ne yapacak....:mad:deli edersiniz insanı

Mahmut Baran
19.10.2008, 21:38
sen bizi şampiyon yapacaksın tüm kalbimle inanıyorum keşke isaac değilde gökhanın yerine girseydin oyuna

Fatih Ersoy
19.10.2008, 21:41
Mükemmel bir performans süpersin yattara...

İnanılmaz (!) bir dönüş yaptın. Gözlerimizin pası silindi...

devilkid
19.10.2008, 21:41
biz trabzonspor un bir kurusunun bile heba olmasını engellemeye çalışırken boyle bir futbolcunun bize yakışmadığını düşünüyorum..yattara efendi aldığı paranın kaçta kaçını hakediyor.küçük takımlara karşı bende oyanarım hemde para almadan.ama sen bu kadar para alıp şu maçta koşmassan iki elim hep yakanda olacak ve boyle olduğu sürece eğer varsa hakkım (sanırım azda olsa aldığımız ürünler topculara maaş olarak donuyodur) hella etmiyorum.

alper*
19.10.2008, 21:42
maç iyi giderse sen de oynayacaksan hiç oynama.
hadi katara.
bize maç çevirecek adam lazım.

Sefa Murat Dokuz
19.10.2008, 21:44
Ya arakdaşlar ne biçim yorum yapıyorsunuz adam sakatlıktan çıktı ve hiç oynayamacağı zaman koyuyorsun adamı rakip kapanmış karşısında 5 kişi var yattaranın gene gollük 2 pas verdi. birini umut harcadı birini barış ne yaptı diyee...

UmutBaykan
19.10.2008, 22:06
Yattara hazır değil..

hamucera
19.10.2008, 22:15
sana hiçbirşey demiyorum.
bu başlığa yamamın nedeni sensin. Trabzonsporda oynayan onca oyuncuya haksızlık yapıyorsun. Dün akşam havalimanında takıma 10 puan kazandıran yenilgiden oyun çeviren o kadar oyuncu varken seni bağrına basanlara sesleniyorum. alın işte yattaranız. sahada silik kalan ve rakibe korku bile salamayan bir oyuncu.
yazık çok yazık ama sana değil bu takım için gerçekten müadele edenlere yazık. herkesin yorumu kendine ama benim isteğim devre arası bu takımdan gitmen ve bu takımdan daha üstün bir konumda olmadığını herkesin anlaması.

DeAgLeMaNyAq
19.10.2008, 22:56
İsteksizliği çok açık göze çarpıyordu ama fazlasını beklemekte yanlış olurdu. Gökhan - Umut ikilisinden birinin yerine girseydi Isaac ile birlikte çok daha etkili olabilirdi...

alper*
19.10.2008, 22:58
büyük futbolcu olmadığını eline geçen her fırsatta gösteriyor.
çıkacaksın maçı alacaksın.
bitti.
bu gazla bu kadar oynuyorsan sana ne fayda eder ki ?

unique
19.10.2008, 22:59
Bu maçta Yattara'ya saldırmak da neyin nesi? Adam zaten sakatlıktan yeni çıkmış, 2-0 yenikken takım moral olarak çökmüşken oyuna girmiş. Biraz insaf, sağduyu ya.

onur_alabuga_61
19.10.2008, 23:17
isteksizdi o yetiyor

Çetin
19.10.2008, 23:21
Yattara istemiyorsun anlıyoruz, gitmek de istiyorsun, onu da anlıyoruz. Anlayamadığımız şey maç öncesi gidip "beni oynat hoca" demen. Madem oymaka istemiyorsun bari Isaac'in sebebi olma, takıma zarar verme. Senin kafanda Trabzon nasıl bittiyse, biz taraftarların kafasında da sen o şekildesin. Bunu da unutma. Ben de bu satırları yazıyorsam artık ne diyeyim.

tsukru61
19.10.2008, 23:22
Ara dönemde gideceğim der gibi oynadı.

alper*
19.10.2008, 23:23
Bu maçta Yattara'ya saldırmak da neyin nesi? Adam zaten sakatlıktan yeni çıkmış, 2-0 yenikken takım moral olarak çökmüşken oyuna girmiş. Biraz insaf, sağduyu ya.
açıklamalarını okumadınız sanırım.
"hocam beni oynat patlama yapacağım" vs.
bu mu patlama ?
harbiden patladı.
cidden.

Cem Balcı
19.10.2008, 23:23
futbol adına hiçbir şey yapmadı...

erol_izm
19.10.2008, 23:24
Yani Yattara'nın isteksiz oynadığını söyleyenleri hayretle karşılıyorum. Kimden daha kötü oynadı söylermisiniz? Tamamen kendi ceza alanına gömülmüş bir gs savunması karşısında Yattara'dan beklenen neyse onuda vermiştir. İstekli oynasa bile kaç yazar? Yaptığı ortalara kim kafa vuracaktı? Araya attığı pasları hangi futbolcu olumlu değerlendirecekti? Bence haksızlık ediyoruz. Doğru düzgün anternman bile yapamayan Yattara'nın performansı takımın genelinden kötü değildi. Yattara ile ilgili tek yanlış vardı -o da ilk 11'de oynatılmaması. Yattara açık oynayan takımlara karşı daha etkili olabilirdi. Ki bu maç aslında onun maçıydı.

alper*
19.10.2008, 23:26
doğru düzgün antrenman yapamadıysa suç bizim mi ?

Erkan SUİÇMEZ
19.10.2008, 23:35
hep giden 11 milyon euroya üzüldüm.tamamtekniği süper topcu ama yattaranın olması rakip takımın da kendi takımınında dengesini bozmak demektir.yattarayla hiçbir zaman takım oyunu oynanmaz.ne 2 li santraforun yerine koyabilirsiniz ne de ortasahaya(koşmaz pres yapmaz yük olur).ancak 4-5-1 de olabilir.2 sene lig 2.si olduğumuzdada yattara hep yedek ti yada oyundan alınan kişiydi.
oynadığı zaman ona aşık olmamak elde değil ama elini beline koyup isteksiz davrandığındada acaba satmaya kalksak 3 milyon euroya satabilirmiyiz diye çok geçirmişimdir aklımdan.

Çetin
19.10.2008, 23:40
Yani Yattara'nın isteksiz oynadığını söyleyenleri hayretle karşılıyorum. Kimden daha kötü oynadı söylermisiniz? Tamamen kendi ceza alanına gömülmüş bir gs savunması karşısında Yattara'dan beklenen neyse onuda vermiştir. İstekli oynasa bile kaç yazar? Yaptığı ortalara kim kafa vuracaktı? Araya attığı pasları hangi futbolcu olumlu değerlendirecekti? Bence haksızlık ediyoruz. Doğru düzgün anternman bile yapamayan Yattara'nın performansı takımın genelinden kötü değildi. Yattara ile ilgili tek yanlış vardı -o da ilk 11'de oynatılmaması. Yattara açık oynayan takımlara karşı daha etkili olabilirdi. Ki bu maç aslında onun maçıydı.

kendi içinde çelişmiyor mu ?

Sefa Murat Dokuz
19.10.2008, 23:43
yattara ile başlamak oyunu çok değiştirir di bi kere bu adam aldığı her topu kaybetse bile sol tarafta iki kişiyi kitlerdi. Yattaranınki değişik bir defans yöntemi adam rakibi huucum yapmamaya zorluyor. GS mecbur gol atmak için üstümüze geliyor kontratak larla isaac yattara götürürlerdi bu işi Gökhan yada umuttan ikisinden 1i oynamalıydı. G.Ünal yedek olmalıydı.

Özge
19.10.2008, 23:45
2-0dan sonra istediklerini yapamadı.

yns_emre61
19.10.2008, 23:51
böyle bir şey olamaz adam daha ne yapsın? kaç kere orta actı söylermisiniz? yattara girdi ortalar gelmeye başladı..

Great White
19.10.2008, 23:55
Bu takımın hem Yattara' ya hem de onun kalitesinde en az 2 oyuncuya daha ihtiyacı olduğu gerçeği bir kez daha ortaya çıkmıştır..

Yattara olmayacaksa en az 3 oyuncu eder bu eksikliğin miktarı..

Oyuna girdiğinden itibaren asla eski Yattara kadar etkili olamamıştır belki ama sahadaki diğer oyuncularımızın hiçbirisinden de eksik kalmamış aksine rakip defansı zorlayabilen tek oyuncu olmuştur..

Üstelik GS' nin üzerimize akın akın gelerek defansını boşalttığı zamanlarda değil de artık geriye yaslanarak defansı sağlam tutmayı düşündüğü dakikalarda göre almasına rağmen..

Ama ben gene de bu maçta ikinci yarıda oyuna sokulmuş olmasını Ersun Hoca için bir hata olduğunu kabul etmiyorum. En azından bu maç için..

Adil ÖZGÜR
20.10.2008, 00:00
Öyle bir maçki, 58. dakikaya kadar hiçbir T.S. oyuncu rakip kaleye bir şut atmadı, 58. dakikada ilk şut Yattara'dan geldi, G.S. maçında etkili olamadı, vasat bir oyun çıkardı.

magicyattara
20.10.2008, 00:06
Kale tutan ilk şut ondan geldi.
Net 2 asist yaptı,umutun ayak koyamadığı daha doğrusu yanlış ayak koyduğu serbest atış ondan geldi.2-3 tane ters top attı 10 numaralık.Adam futbolcuyum diye bağırıyor.

Açıkçası Yattara bu takıma lüks.Başka ne söylenirki.Top sadece onun ayağına gelince güzelleşiyor.
İlk 11 başlamamasını bana kimse anlatamaz.Böyle komiklik olmaz.
Maçın başında girilen pozisyonlarda Yattara olsaydı gs defansına 8 çizdirirdi.

Yattarayı oynatmamak korkuyla alakalıdır.Taktik mavallarını yıllardır dinliyoruz.
Ve korkan her zaman kaybeder.
Ersunda kaybetti...

İskender66
20.10.2008, 00:21
Yattara haftalardır maç yapmadı. Futboldan bir süre uzak kaldı ama buna rağmen Yattara girene kadar doğru dürüst orta, atak ve net pozisyon bulamadık. Yattara girince canlandık ama diğer futbolcularımız Yattaraya ayak uyduramadılar. Yattara keşke oyunun başında girseydi çok şey değişebilirdi. 2-0 dan sonra rakip kapanınca Yattara yine de elinden geleni yaptı ama olmadı.

Serhat
20.10.2008, 00:41
Valla ben onu bunu bilmem.. Yattarada eski hırsını göremedim .. gerci kimsedede göremedim ya o ayrı bi konu ama yattaranında yüzde 50 kapasiteyle oynadıgını söylesem herhalde hata olmaz.
Gerci o yüzde 50 si bile göze geliyor... insallah g.antep macinda bu yükü ve sitresi atarsin üstünden...

Oğuzhan Fidan
20.10.2008, 00:51
şuanki tablo ve kadroda göze çarpan tek futbolcu diyebilirim. skoru değiştirebilecek tek oyuncu. iyi oynadı ama skor altında sönük kaldı

Özge
20.10.2008, 00:51
Yattara çok da kötü değildi.Elinden geleni yapmaya çalıştı.Eksikleri var tabi ki.Bildiğimiz Yattara bu muydu tabiki hayır ama yine de kötü değildi.Oyuna girdiğinde geride olduğumuzdan istediği oyunu sergileyemedi.

lutfu61
20.10.2008, 01:32
nasıl yorum yapıyosunuz, tüylerim diken diken oldu, orhan akın belini kırdığı gs maçını ne çabuk unuttunuz o zaman ondan iyisi yoktu ama

stadyum da trabzon camiasının bmnye sahip çıkması gerektiği vurgulandı, demekki bmn olarak doğru yoldayız ah birde şu boş yorum yapan futbol fakiri taraftar zihniyetini aramızdan soyutlayabilsek o zaman 7 değil 17. şampiyonluğa koşacaz

OZDEN61
20.10.2008, 07:58
eski yattara degildi. kafa olarak hazır degil. yattara top ayagındayken etkili. ama top almak icin cabalamıyor, sabit bekliyor, aralara girmiyor kaçmıyor. e haliyle de yattara tutmak kolay bu yuzden top ta alamıyor. top alamazsan oynayamazsın. almak icin de kafan macta olacak.

Ertan 51
20.10.2008, 08:21
Katar'a gidecekti gitmedi şu oldu bu oldu için söylemiyorum
benim gözümde her zaman ki Yattara idi değişen bişi yoktu.
tek eksik 1-2 çalım atsaydı veya bir estetik hareket yapsaydı onu konuşuyor olurduk şuan,
takım maçı kazanmış kazanmamış önemli değil yani.(Yattara açısından tabii)

Halmanli
20.10.2008, 10:07
Daha iyisi gelene kadar bu takımın her zaman en iyisi ve de TEK yıldızı Yattara'dır.

Ümit Tekşan
20.10.2008, 10:54
Yattara oyuna girdikten sonra kaleye şutlar arttı , Ortalar arttı ancak sonuç değişmedi biraz vasattı ama oyuna girdiğinde maç 2-0 olmuştu dolayısıyla normaldir diyorum ve önümüzdeki Antep maçına ilk 11 de bekliyoruz Yattara seni.

Tayfun
20.10.2008, 11:38
Yattara'nın eski hırsından birşey göremedim sahada...!

Onur Civelek61
20.10.2008, 11:46
Oyuna girdi sanki takıma yeni katılan bi oyuncu gibi çekingen gördüm.Ama yine gollük paslar attı.2-0 dan sonra ne yapabilirdi.3 tane atıp maçı kurtaracak hali yok.

Birtan Karaman
20.10.2008, 12:05
Ateşi yetmedi

http://www.fotomac.com.tr/2008/10/20/im/11384FB304B5974694885150x.jpg

Gineli, 2. yarıda oyuna girince takımına büyük hareketlilik getirdi ve G.Saray savunmasını en çok zorlayan isim oldu.

İlk 45 dakika boşa gitti
Trabzonspor, Galatasaray'a beklenmedik bir şekilde farklı yenilerek liderlik koltuğundan olurken, takımın en büyük kozu olan Yattara'nın yedek soyunması pahalıya mal oldu. Teknik direktör Ersun Yanal'ın tercihiyle yedek kalan Yattara ilk 45 dakikayı kulübede seyretti. Ancak İsaac ilk yarıda etkili bir futbol sergileyemeyince Yanal, Yattara'yı ikinci yarı başlarken sahaya sürdü.

Milimetrik paslar attı
Gineli yıldızın oyuna girmesiyle birlikte Trabzonspor daha etkili olmaya başladı. Aldığı her topta karşısındaki rakipleri kolayca geçen, takım arkadaşlarına milimetrik paslar atan Yattara, Galatasaray savunmasına oldukça zor anlar yaşattı. Ancak Yattara'nın çabaları da yenilgiyi önleyemezken, bu futbolcuyu yedek soyundurduğu için Ersun Yanal, bordomavili taraftarlarca da eleştirildi.

İdris Toksoy
20.10.2008, 12:17
yattara 1 ay da kondisyonunu kaybetmiş sanki.çok diri değildi.

hamucera
20.10.2008, 12:57
yattara diri değildiden ziyade ölüydü. evet o girdikten sonra kaleye şut çektik ama kaleyi bulan şutu frikik. ne anlamı var. bu takımda oynayan 11 kişiye büyük haksızlık yapılıyor. maç öncesi havaalanında bana o kadar bağırsalar ölümüne oynardım ama o korkak oynamayı tercih etti. kanatta oynaması gerekirken ortalarda gezindi. geriye hiç gelmedi. top kaybedebilir adamda eksiltemeyebilir ama isteksiz oyun anlayışını asla kabul edemem.

Atakan
20.10.2008, 13:08
İlk 45 dakka tam Yattara'nın sevdiği bir oyun vardı ama 2. yarı Gs geri kapandı.O ne yapsın.Gaziantep maçında iyi oynayacaktır.Eğer ilk 11 başlarsa.Eski Yattara'yı görürüz belki.

hamucera
20.10.2008, 13:22
arkadaşlar yattara kötü oyuncu demedim. ama bu takım sadece yattaradan ibaret değil bunu unutmamalıyız. evet takımı ateşliyor ama yattarasız 10 puan topladık yenik olduğumuz maçları çevirdik. ama halen daha taraftar sadece yattara diyor. diğer oyunculara haksızlık etmemeliyiz.

zafercalikoglu
20.10.2008, 13:39
kondisyon azdı kendisinde bide kendisini affetrimesi için çok çabalaması lazım

Samet Yildirim
20.10.2008, 13:55
yattara oyunda kötü degildi...100 tane orta acti...gol pozisoynu hazirladi....
antep macinda ilk 11de oynamali

Uluhan
20.10.2008, 13:58
Hiç gayret göstermedi oyunda bulunduğu sürece, inşallah ilerleyen haftalarda düzelir.

Great White
20.10.2008, 14:10
Yattara' nın en büyük şanssızlığı bu..

Bizleri o muhteşem futboluna öylesine alıştırdı ki vasat ya da vasatın az üzerinde ortalama bir futbol oynadığında bile kötü oynamış gibi gözüküyor:)

ilhan
20.10.2008, 14:50
Galatasaray ikinci yarı oyunu rölantiye aldıktan sonra Yattara'dan insanüstü şeyler beklemiyordum açıkcası. Beklediğim şekilde iyi ortalar yaptı, takımı hareketlendirdi. Sadece bunu yapabilirdi zaten. Rakip kapanmış Yattara'nın gittiği yere 2 kişi gidiyor.

Yattara ve İsaac'ı bir arada izlemek istiyorum. Eminim çok eğlenceli olacaklar.

mechanic
20.10.2008, 15:21
İleri de Umut-Gökhan diye iki kendini forvet zanneden oyuncu var,sağa sola kaçmıyorlar ki adam pas atsın. Bu rezil maçın için de yine kötünün iyisi Yattara ve Serkan'dı.

Ömer SEVİNÇ
20.10.2008, 15:32
İsteksizliği üzdü beni. İyi oynayamamasını anlarım ama çok isteksizdi. Kendini affettirmek için 3 kişilik koşmasını bekliyordum ama beklediğimle kaldım ne yazık ki..

Ali Tunahan Güllü
20.10.2008, 16:34
bence yattara iyiydi yani oyuna girdikten sonra iyiydi bence antep maçında ısaac yattara ilerdede umut tek forvet oynaması lazım...

sethfilo
20.10.2008, 21:06
Bu takımın olmazsa olmazı olduğunu görmemek için bu kadar çabalamamalı bazı dostlar bilmem yanılıyormuyum?

furkankayaoglu
20.10.2008, 23:30
Bu takımın olmassa olmazı olduğu kesin ama sanki maçta hiç gol olmamış gibi hiç depar atmaması beni bitirdi ersun hocam bi terim gibi gaza getirse futbolcularını çok iyi olur

TSKara61
21.10.2008, 01:17
Ankaragucu macindaki kosan kendini yipratan Yattara sahada yoktu. Maca girdiginde takimin kurtaricisi olarak girdi bir degisiklik yapsin diye girdi. Ama bunu basaramadi. Ama zaten boyle bi dusunceye kapilmak yanlis, bence Yattara'yi gozumuzde cok buyutuyoruz. Tamam iyi bir oyuncu ama tek basina 2-0'dan mac cevirecek bir adam degil.