PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Yattara

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

lazkızı6161
28.09.2008, 13:23
evet yattaranın gitmesi bir zamanlama hatası ama çok iyi bir paraya sattık hem zaten oynamak istemeyen bir oyuncuyu zorla tutmanın bir manası yok yattaranın gitmesinin pozitif yönleri negatif yönlerinden daha çok gitmesi daha iyi olmuş

ugrpnk
28.09.2008, 13:48
yanlış zamanda gittin yattara...
sene sonunda şampiyon olduktan sonra gitsen,ismin efsane kadroda olsa.. fena mı olurdu ?
ben seni affedemiyorum yattara...
Trabzonspor'u sevmek onu yüz üstü bırakıp gitmek değildir..
Aslına bakarsan yüz üstü de kalmadık.. Çok şükür dün gece de gördük ki sensiz de çok iyi şeyler yapıyor takım..

Yolun açık olsun ...

lizarazu
28.09.2008, 14:43
Yattara'nın gitmesi aslında çokta sorun değil bir futbolcu gider, diğeri gelir. Ancak transfer dönemi bitmişken iyi bir sağ kanat oyuncusu gitti, kadro da bir daralma oldu. Asıl üzerinde durulması gereken konu budur devre arasına gelmeden takviye yapılacak transfer şimdiden araştırılmalıdır.

Enes Ünal Kaya
28.09.2008, 22:08
Stadyumda Açıklancak
Oylar Yattara ya

http://www.trt.net.tr/wwwtrt/anketd.aspx?anket=24 (http://www.trt.net.tr/wwwtrt/anketd.aspx?anket=24)

cengizalioğlu
28.09.2008, 23:17
tabiki, bir gün gidecektin ama ersun hocanında dediği gibi takımın vizyonu onun üstüne kurulmuştu ve yeni anlaşma imzalamıştı o yüzden kimse gidişini masumane göstermesin çünki bir karar vermişti sezon başında ve anlaşma yapmıştı ve bu yaptığını ben onursuzluk olarak değerlendiriyorum her zaman para önce gelmemesi lazım sonuçta 3 kuruşa muhtaç değildi 1.3 milyon euro yıllık alıyodu ve bu para sülalesini ihya edecek bir paraydı ne diyelim hayırlısı olsun farzedecezki ayğı kırıldı sezonu kapattı

Erdal DİLEK
29.09.2008, 03:10
güle güle ama artık bu başlıkta yeri kalmadı malesef. .

.....
29.09.2008, 03:14
KAra bela bunu bize neden yaptın neden

Senin için yapmadığımız kalmadı sen ise :(:(

Seni hiç bir zaman unutmayacağız. güle güle

Zafer BİLGİN
29.09.2008, 04:23
4,5 yaşındaki oğluma senin gittiğini söyleyince baba yattara niye gitti diye ağlamaya başlayınca artık dayanacak gücüm kalmamıştı.Dedemin ölümünden sonra bir sana ağladım be yattara.

Bu taraftarı ne kadar ağlatırsan ağlat biz seni yinede seviyoruz KARA BELA

Uzunoğlu
29.09.2008, 04:48
Gün gelecek bu transferin perde arkası ortaya çıkacak

O zaman sana buralarda çamur atıp hain diyenlerin aynaya bakmaya yüzleri olmayacak

1967.tsal
29.09.2008, 04:49
arkadaşlar yattara gitti ama iy oldu ama kötü oldu. ahlanıp vahlanmanın takıma bi katkısı olmaz tam aksine zararı olur. son dakkaya kadar ölümüne mücadele etmiş bi trabzon varken artık ah yattara demek futbolcularımıza hakısızlık etmek olur. yattara kariyerini kısa yoldan para için bitirdi bu da onun tercihidir. hareketleri de güzel bi anı olarak ben de hep kalacaktır. ama "yattara olsaydı" nın hesaplarını yapmak çok tatsız.

1967.tsal
29.09.2008, 04:51

O zaman sana buralarda çamur atıp hain diyenlerin aynaya bakmaya yüzleri olmayacak

bana ortaya atılan komplo teorilerinin hiçbiri gerçekçi gelmiyo. elde hiç bir delil yokken bu teorilerin ortaya atılması demek yattaraya atılan çamurun yönetime atılması demek. külüp para için satsaydı yattarayı o kadar transfer yapmazdı

Uzunoğlu
29.09.2008, 04:55
bana ortaya atılan komplo teorilerinin hiçbiri gerçekçi gelmiyo. elde hiç bir delil yokken bu teorilerin ortaya atılması demek yattaraya atılan çamurun yönetime atılması demek. külüp para için satsaydı yattarayı o kadar transfer yapmazdı

Yattara nı satılmasının kötü niyetle yapıldığını hiç iddia etmedim ki ben

Güzel para geldi yönetim kabul etti o kadar

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
29.09.2008, 10:00

ziya doğan tarzı bi yaklaşım olmuş,
Ziya doğan da konuşursam yer yerinden oynar deyip duruyor fırsat buldukça
hatta bence Ziya doğanla beraber açıklasınlar "perde arkası"nı...
32. gün gibi olur, hatta Uğur Dündar sunsun :]

Adama Özevlatçı Derin Trabzon (ÖDT) :] silah zoru ile basın toplantısı mı yaptırdı yani...
olayın perdesi arkası iki milyon eurodur.
Sürmene eşrafından İbrahim Yaddara Gatar'a defnedilmiştir. :D
Ruhuna el fatiha...

Sırada Gökhan Ünal ve Umut bulut var,
onları da silah zoru ile Özbekistana yollayacağız Zico'nun yanına,
yerlerine de Mehmet Yılmaz ve Selahattin gelecek,
Song'un yerine de Macit'i alacağız (Bulabilirsek, arama çalışmaları devam ediyor)
Biz eziyet çekmekten zevk alan Özevlatçı Derin Trabzon olarak görev başındayız...

Eylemlerimiz devam edecektir...

ÖDT

Her ihtimale karşı: Bu yazı mizah amaçlıdır. (Macit'i gerçekten arıyoruz) :D

Uzunoğlu
29.09.2008, 10:47

Adama Özevlatçı Derin Trabzon (ÖDT) :] silah zoru ile basın toplantısı mı yaptırdı yani...
Ruhuna el fatiha...

Song'un yerine de Macit'i alacağız (Bulabilirsek, arama çalışmaları devam ediyor)
Biz eziyet çekmekten zevk alan Özevlatçı Derin Trabzon olarak görev başındayız...

ÖDT

Terbiye sınırlarını aşan bir kişi olduğun için , tartışma kültüründen bihaber bir kişi olduğun, tartışma boyutu ilerleyince büyük ihtimalle bana hakaret edeceğin için ki geçmişte bu tür eylemlerin var seni ciddiye alıp yorum yazmayacağım.

He tamam sensin diyorum karşıya geçiyorum :)

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
29.09.2008, 10:50
Hakaret ettiğim mesajı göster lütfen, rezil olaym herkese...
Öncelikle kendi terbiyenizle ilgilenin lütfen, geçtiğiniz karşıda kalmanız dileğiyle..

O kadar da mizah amaçlıdır yazmıştık... neyse uzaztmaya gerek yok...

61_DoqukaN_61
29.09.2008, 11:06
Trabzon spor İbrahim yattara gitti diye düşmez ama herkes üzüldü ibrahim yattaranın gittigine ama bence senege gelir yattara!!^^

x_man
29.09.2008, 11:48
yattara konusunda yönetim bence sınıfta kaldı katar ekibi senede 2 milyonmu veriyor sen ver kardeşim şimdi değil 10 milyona 100 milyona yattaranın yeri zor dolar yattarayı çok ararız çok hepimize geçmiş olsun

Birtan Karaman
29.09.2008, 11:50
Bence artık nostalji başlığına taşınmalı!

Sait Yıldız
29.09.2008, 12:25
Bence artık nostalji başlığına taşınmalı!

bencede.....

Mollasalihoğlu
29.09.2008, 14:20

Ruhuna el fatiha...

ÖDT

beni de alın örgüte..
ödt :) :)

Mahmut Baran
29.09.2008, 14:23
yattara yolun açık olsun .. son sözü ersun hoca antalya maçından sonra söyledi. kalsan şampiyonluğumuzda payın olacaktı. sen git at yarışı seyret dubaide bol bol. biz senin yerinede seviniriz şampiyon olunca..

omer-es-26
29.09.2008, 23:13
http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=45176

Magic61
29.09.2008, 23:27
http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=45176

hosceldun sitemize eses li^^

Uzunoğlu
30.09.2008, 02:31
Yattara yazık ettiler ya sana ona yanıyorum...

HALİT KARAKAŞ
30.09.2008, 08:38
Beni yönetim sattı’

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n8000/n7577/detail/Beni_yonetim_satti.jpg

Yattara, “Ankaragücü maçından sonra Caner Çuvalcıoğlu’nun kendisiyle konuştuğunu ve gitmek isteyip istemediğini sorduğunu, bunun üzerine şok yaşadığını belirtti
Trabzonspor’un en çok sevilen futbolcusu İbrahima Yattara, Katar’ın Al Saad kulübüne transfer olurken, yönetim onun gitmek istediğini söylemişti. Yattara Lig TV’ye özel bir röportaj verirken aslında gönderilmek istendiğini ve bunun alt yapısının hazırlandığını söyledi. Yattara, “Ankaragücü maçında istediğim gibi oynayamadım ama yine de iyiydim. Sakatlandım. Sonraki gün idman için tesislere gittim. Caner Çuvalcıoğlu beni çağırdı. ‘Katar’dan bir takımdan teklif var. Başkan, 8-9 milyon Euro’ya seni verebileceğini söyledi. Sen ne dersin?’ diye sordu. O anda şok oldum. Çünkü böyle bir şey beklemiyordum. Demek ki beni satmak istiyorlar diye düşündüm. O zaman da, ‘Ben de giderim’ diye yanıt verdim” şeklinde konuştu.

‘Söz Verdiler Ama Tutmadılar’
Yattara sözlerini sürdürürken, “Beni transfer mevsiminde Roma istedi. Paris Seint Germaen istedi. Sonra St. Etienne istedi. Ama yönetim vermediği için ben de teklifleri kabul etmedim. Hiçbir şekilde pazarlık yapmadım. Katar kulübüyle de pazarlık yapmadım. Yönetim konuşmuş. Bana da ilettiler. Ben de bunun üzerine görüştüm ve 2 milyon Euro’yı kabul ettim. Fakat 1 milyon Euro’da verseydiler kabul edecektim. Çünkü bu koşullar oluştuktan sonra neden gitmeyeyim. Sonra geçen sezon benimle sözleşme yenilemek istediler. Ben de çocuklarımın Fransız okuluna gitmesi gerektiğini söyledim. Onlar da göndereceklerini dile getirdiler. Hala daha çocuklarımı okula göndermediler. Neden verdikleri sözü tutmuyorlar. Bu beni çok üzdü ve kırdı” ifadelerini kullandı.

‘Para İçin Gittiğim Yanlış’
Yattara daha sonra da, “Çocuklarımın geleceği benim için çok önemli... Katar’da Fransız okulu var ve onları oraya göndereceğim” dedi. Trabzonspor’dan ayrılmak istemediğini belirten Gineli futbolcu, “Buraya gelirken 300 bin Euro bonservis bedeli ödenmişti. Ben de 150 bin dolar almıştım. İkinci yıl 170 bin dolar, üçüncü yıl ise 200 bin dolar aldım. Sonra sözleşmeyi uzatırken 1 milyon dolara imza attım. Bu sezon ise 1 milyon 300 bin Euro alacaktım. Para için buradan gittiğim doğru değil” şeklinde konuştu. Yattara son olarak da, “Ben bir sorun olmasın diye gitmek istediğimi söyledim. Yoksa Trabzon’u ve taraftarı çok seviyordum, ayrılmak istemiyordum. Umarım benim dönemimde şampiyon olamayan Trabzonspor, benden sonra bunu başarır” diye konuştu.

HALİT KARAKAŞ
30.09.2008, 08:45
Yattaranın futbolculuğu tartışılmaz ama bir insan kendini de yakabilir,örnek,yattara zoru sevmez,keyfine düşkün,idmanları sevmez,geç gelir,ülkesinden gittimi kesin rötarlı gelir vb,bunları eleştiri amaçlı söylemiyorum ama gerçek bunlar,yıldızlar nazlı olur,katılıyorum ama biz bu nazları çektik,meselede çoğu zaman etmedik,Yattara Trabzonda çok sevildi,çok rahattı ,ortam iyiyiydi,peki bu şekilde yıldız oyuncu dünyanın her takımında oynar ve yıldız olurdu,niye istemedi,çünkü gideceği takımlarda bu rahat ortamı bulamayacağını,çalışmayana ekmek olmadığını bildiği için gitmedi,futbolda söz sahibi olmayan ,parayı çok veren katar'a gitti,çünkü burada bir iki hareketle milleti mest ettimi sorun yok,aynı rahatlık aynı ortam,alacağı para ömür boyu ailesine ve kendine yeter,niye diğer takımlarda sıkıntıya girsin ki,,,işin özeti kanımca bu,selamlar dostlar

otuken55
30.09.2008, 11:53
belliydi zaten
yanarım yanarım da seni taratarın gözünde küçülttüklerine yanarım

x_man
01.10.2008, 14:57
http://www.takagazete.com/sporyazar.php?id=717

Faruk Akhan
01.10.2008, 18:20
İbrahima YaTTaRa veda klibi SpeedyKuRaF Farkıyla
http://www.metacafe.com/watch/1817429//

elveda sıyah ıncı

Cem Balcı
01.10.2008, 18:31
hakkında çok dedikodu dinlicez daha...

yolun açık olsun...

omer-es-26
02.10.2008, 01:31
hosceldun sitemize eses li^^

hoşbulduk.

mehmet83
02.10.2008, 05:11
Ne oldu bu is? Hala gitmedimi kara bela? Pismanmisin cok merak ediyorum gercekten. Seni ben ve Trabzon cok ozleyecek. Ama sen bizi daha cok ozleyeceksin. Katar'da ki sol beklere simdiden gecmis olsun diyorum. Bel agrisi olan insan sayisinda baya bir artis olacak oralarda. Ara sira seni Avni Aker'de tribunlerde gormek istiyoruz. Hem senin hem Trabzonspor'umuzun yolu ve bahti tekrardan acik olsun diyorum.

Birtan Karaman
02.10.2008, 17:30
http://cache.daylife.com/imageserve/02ZyclOa2Z5oR/610x.jpg
Yattara nın eski milli takım arkadaşı ve yeni takım arkadaşı pascal feindouno golle tanışmıs heralde bu arada forma yattaraya bepk yakısmayacak:)

cumapazarlı
03.10.2008, 10:20
hiç bir zaman kulup haksız olmaz,
niçin?cünkü arkasındaki taraftarla büsbütün bir kurumdur.
peki futbolcu bir kulup için neyi ifade eder?
her hangi bir mal eşyayı...
onun için sende haksızsın yattara!..
bu kulube hizmet etmiş taraflı tarafsız belkide bu ülkenin en cok sevilen futbolcusu oldun.
türkceyi cok iyi konuşabilmene rağmen arada konuştukların yanlış tercüme edildiğinde normal bir türk vatandaşı gibi türkceyi biliyorda konuşuyor trabzonsporu sabote ediyorsunda deniliyor bugünlerde.
derler...
düne kadar futbola siyaset karışmasın aman aman bizim anamızın ak sütü gibi 6 şampiyonluğumuz var biz illegal işler peşinde koşmayız diyen yüksek iradeli vede idareli! trabzon camiası bugünlerde pekala futbola bulaşmış kirli siyasetin içinde...
eskidendi adam gibi mucadele edip taraftarı onurlandırmak!
şimdi her ne pahasına olursa olsun hedef şampiyonluk!..
aziz yıldırımın dediği gibi kulubun menfaatleri herşeyin önünde gelir.
her ne ise işte bir sürü maval anlatılıyor bu aralar.
ben sahada oynanan futbolla meşgulum,
onca sene taraftara hizmet etmiş bu insan için stadın yarısını dolduran yattaraya lanet olsun!
sen insanmısın be yattara,
artık insanlığın bile tartışma konusu olmuş!
sende bir hami bir ünal bir ogün bir abdullah gibi harcandın...
sende gökdenizde yıldız değildiniz.
bu camiada bir kaç sene ışıldadınız gectiniz.
sen hiçbir şeysin yattara efendi, sadri şener baba!herkes unutsun nakör desin ben seni adam bildim ve öyle bilirim ibrahima yattara.

bestrafer
03.10.2008, 10:40
Valla bazı bizans oyunları dönüyor. Kim haklı anlamadım. Ne sadri başkana ne de yattaraya kızamıyorum bu yüzden.

TSercaN
03.10.2008, 11:06
ben birsey bilirim... bizi kandiran kisinin kaderini Allah cok iyi belirler... bukadar kisinin gunaha girmesine sebeb olan kisiyi Allah bildigi gibi yapsin!

Faruk Akhan
03.10.2008, 13:34
Yattara elveda siyah inci özlicez

Hasan Nasrallah
03.10.2008, 20:00
yattaralı ikinci üçüncü olacagına onsuz şampiyon olalım
sadri baba sattıysa başımla beraber iyi yaptı
biz milleti eğlendirmek için değil bizansı yıkmak için doğduk

shrek:)
04.10.2008, 15:19
bnce sadri başkan en doğrusunu yaptı bisden gtmek isteyni bis ne zamn kabul ettik sadri başkn istese 2 diil 3 milyon euro da verirdi ama daha az idman daha cok parya yattra gtmek istedi ve şimdide bni kulup gnderdi die knuşuyo bn lig tvdeki tel balntısında biliyom basın toplantısınıda şimdi işler biraz karıştı die hmn ynetme bişelr diyo....yetr artk yattara seni sevdik sahip cıktık sana ama aartık yeter gitmek istedin ve ondan bittin bizim için......

Sencer Bulut
06.10.2008, 16:45
bu adam gittimi kaldımı belli degil alsadd dan ses seda yok hayırlısı olur insallah...

Haluk Ongan
06.10.2008, 16:46
Görünen o ki yattaranın katara transferi olmayacak gibi duruyor.Ayrıca aldığım duyumlar bu yönde. Eğer bu iş yatarsa asıl sorun başlayacak yattara oynayacak mı oynamayacak mı? Önümüzde Cristiano Ronaldo örneği var adam gitmek istediğini söyledi Manu yollamadı ama şuan oynuyor attığı gollerden sonra formasını öpüyor yavaş yavaş eski formunu yakalamaya başladı ve bu manu dünyanın en iyi futbol oynayan takımı yani demek istediğim adamlar dünyanın en iyi takımıyken bir futbolcu kulüpten büyük değildir biz bunu kadro dışı bırakalım demedilerse bizim hiç böyle bir tasarrufta bulunma lüksümüz yok zaten yedekte adamımız yok... Biz ise ne kadar zorlukla maçları aldığımızı görüyoruz ki daha sivas antep kayseri gs gibi güçlü takımlarla oynamadık.Yani diyeceğim o ki bu transfer olmazsa Yattarayı kadro dışı paf takımla idmana çıkartmak falan saçmalık olur.Rakiplerimiz bu kadar kötüyken her puanın önemi var ve Yattara bize çok puan alabilir..

Not: Bu yazıdaki düşüncelerim Yattara transferi olmazsa üzerine yazılmıştır.

yns_emre61
06.10.2008, 16:50
bugun netlik kazanacaktı.....

peker61
06.10.2008, 16:51
yattarayı kadro dışı bırakmak aklı tutulması demektir gidemediyse çıkar adam gibi oynar kendini affettirir...

AYYILDIZ
06.10.2008, 16:54
Eğer kalırsa başkanla birlikte basın toplantısı düzenlesinler vegs maçında sahadaki yerini alsın.

İskender YILMAZ
06.10.2008, 17:01
Neler oluyor yaa, niye hiç bi açıklama yok..?

bordolumavi
06.10.2008, 17:01
yattara konusu bıtsın ya artık takım lıder hala ne konusuluyr anlamıyorumkı eger olurda gıtmezse ıyı bır yedek olsun oyle canı ısteyınce gıdıyrum bırakın dıycek gıdemeyınce hemen cık oyna yok oyle bırsey...ronaldoyu ornek vermek cok sacma ronalda dunyanın en ıyısı tabıkı kalırsa oynamalı yattara kotu trb nun en ıyısı oldu....dıger takım taraftaları bana sureklı yattara gıttı ne yapacaksınız dıyorlar onlara dedıgım su...sız yattara yı sadece sızınle oynadıgımız macta yada guzel bır hareket yapıp basında gundem olunca ızlıyorsunuz yattara bı alex fb ye yaptıg faydanın yarısını yapmıyor bıze...kactane derbı mac aldı bıze bı arastırılsın tarıhımızın tek sampıyonlar lıgı umudunu belkıde aldı elımızden sorumsuzca bır kartla....yattara nın yeteneklerını tartısmam ama bana faydası olmadıktan sonra napıyım ben yetenegını....verılen para cok ıyı ıns vazgecmezlerde alırlar yattara yı baskan bıze daha faydalı bır adam alır buna emınım....yattara yok trabzonspor var fatıh tekke gıtmıs yattara gıtse ne olur....

Haluk Ongan
06.10.2008, 17:06
yattara konusu bıtsın ya artık takım lıder hala ne konusuluyr anlamıyorumkı eger olurda gıtmezse ıyı bır yedek olsun oyle canı ısteyınce gıdıyrum bırakın dıycek gıdemeyınce hemen cık oyna yok oyle bırsey...ronaldoyu ornek vermek cok sacma ronalda dunyanın en ıyısı tabıkı kalırsa oynamalı yattara kotu trb nun en ıyısı oldu....dıger takım taraftaları bana sureklı yattara gıttı ne yapacaksınız dıyorlar onlara dedıgım su...sız yattara yı sadece sızınle oynadıgımız macta yada guzel bır hareket yapıp basında gundem olunca ızlıyorsunuz yattara bı alex fb ye yaptıg faydanın yarısını yapmıyor bıze...kactane derbı mac aldı bıze bı arastırılsın tarıhımızın tek sampıyonlar lıgı umudunu belkıde aldı elımızden sorumsuzca bır kartla....yattara nın yeteneklerını tartısmam ama bana faydası olmadıktan sonra napıyım ben yetenegını....verılen para cok ıyı ıns vazgecmezlerde alırlar yattara yı baskan bıze daha faydalı bır adam alır buna emınım....yattara yok trabzonspor var fatıh tekke gıtmıs yattara gıtse ne olur....

fatih tekke gittiğinde ne olduğunu gördük 2 sene oldu daha yeni toparlanıyoruz

TSezgin61
06.10.2008, 17:08
eger yattara gidemediyse, ve eger transfer yattisya, ozaman harbiden yazik olacak yattaraya...

bordolumavi
06.10.2008, 17:10
oyle bır yonetım vardıkı normal oyle olması ne yanı sen sımdı yattara gıdınce aynı seyın olacagınımı sanıyorsun..ayrıca fatıh tekkenın trb na verdıklerıne bak bırde yattaranın verdıklerıne...fatıh gıtmesı hersey bır kenara takım ıcınde agırlıgı dıger oyuncuların guvendıgı bır fatıh vardı ama bence yattara gıdınce dıger oyuncular bu tur bır bosluk hıssetmez...

E. Cumur61
06.10.2008, 17:11
Yattara transferinde sorun
06 Ekim 2008 / 16:59
Yattara'nın transferi için Katar'ın Al Sadd kulübüne yarın akşama kadar süre verildiği bildirildi.

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Katar'ın Al Sadd Kulübü ile prensipte anlaşan Yattara'nın transferinin gerçekleşmesi için bonservis bedelinin kulübün hesabına yatması gerektiğini ve bu konuda yarın akşama kadar süre verdiklerini söyledi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin 46. açılış yıldönümüne katılan Hacısalihoğlu, törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Hacısalihoğlu, Yattara'nın transferinin resmiyet kazanması konusunda henüz bir gelişme yaşanmadığını belirterek, “Yattara'nın kendi talebi üzerine bu transfer Trabzonspor'un gündemine geldi. Transferin gerçekleşmesi için bonservis bedelinin kulüp hesabına yatması gerekiyor. Yarın akşama kadar süreleri var” dedi.

Belirlenen süre içerisinde paranın yatması halinde transferin gerçekleşeceğini ifade eden Hacısalihoğlu, şöyle konuştu:

“Para girişinde aksaklık olursa transfer gündemden kalkmış olur. Bu arada Yattara'nın sakatlığı geçmiş olur. Hocanın yapacağı program ve değerlendirmeye göre kadro yapılır. Böyle bir noktadayız. Kamuoyuna yansıtıldığı gibi asla Trabzonspor yönetiminin talebi doğrultusunda bu transfer gündeme gelmemiştir. Tamamen oyuncunun ısrarlı talebi ve gitmek istemesi nedeniyle bu transfer görüşmeleri yapılmıştır.”

Bir basın mensubunun “Yattara, (beni yönetim göndermek istedi) biçiminde açıklama yaptı. Bunun için futbolcuya bir ceza verilecek mi” sorusuna ise Hacısalihoğlu, “Şimdi henüz transferin olup olmayacağı kesinleşmiş değil. Transfer gündemden kalkarsa bu konuyu değerlendirir ve tavır belirleriz. Yarın akşama kadar süreleri var. Transfer gündemden kalktı mı değerlendiririz” diye konuştu.
kaynak/haber61.net

E. Cumur61
06.10.2008, 17:12
su son maclardaki durumumuzu gorunce yattaranin kalmasini isterim

Haluk Ongan
06.10.2008, 17:13
ya allah aşkına kapatıyım diyorum konuyu kapatamıyorum SİVAS KAYSERİ ANTEP GS ve ne durumda olursa olsun fb ile henüz oynamadık. 1.5 pozisyonla denizliyi yendik, bjk ye şut atamadık, antalyadan 2 gol yedik, konyada allah korudu bugüne kadar hep pembe gözlüklerle baktığımız için kaybettik bu sene tam şampiyon olunacak sene kalede kalecimiz ve kanat adamımız yok yrn öbürgün bu şans son 3 maçtaki gibi gitmez emin olun YATTARA gitmezse bu takımda ölüsü oynar ölüsü...

Sefa Murat Dokuz
06.10.2008, 17:13
İşler karıştı ya...Gidiyormu kalıyormu belli değil hala para yatmamış ne iştir anlamak güç.Bu adam türkiyedemi katardamı şu an?
Yarına kadar yatırmazlarsa dönecek mi ne sorun ne ben onu da anlayamadım yani niye anlaşamamış ama GS yi bu kadar eksikle tek başına yener o ayrı :D dönse kral olur ama gitsede bişey değişmez

Ben Gs ye söyle bir kadroyla çıktığımızı hayal ediyorum da...
-----------Sylva------------
Serkan--Song--Ego----Cale
--------Hüso-Selçuk-------
----Isaac---------Yattara--
------Gökhan--Umut-------

Colman da 2.yarı girer:D

E. Cumur61
06.10.2008, 17:15
İşler karıştı ya...Gidiyormu kalıyormu belli değil hala para yatmamış ne iştir anlamak güç.Bu adam türkiyedemi katardamı şu an?
Yarına kadar yatırmazlarsa dönecek mi ne sorun ne ben onu da anlayamadım yani niye anlaşamamış ama GS yi bu kadar eksikle tek başına yener o ayrı :D dönse kral olur ama gitsede bişey değişmez
yattara Trabzon'da su an

Ö.Hamsi
06.10.2008, 17:17
Yattaranın bir hata yaptığını ve gitmek istemediğini, eşininde katara gitmek istemediğini,ne yapsamda kalsam planları yaptığını yazıyor bazı siteler.Eğer gerçekten hata yaptığını düşünüyorsa kalsa çok süper olur.Tamam gitmek isteyenin bize bi faydası olmaz diye düşünülebilir ama eğer gerçekten pişmansa hata yaptığını kabul ediyorsa bence kalırsa çok farklı olur.

İskender YILMAZ
06.10.2008, 17:18
ya allah aşkına kapatıyım diyorum konuyu kapatamıyorum SİVAS KAYSERİ ANTEP GS ve ne durumda olursa olsun fb ile henüz oynamadık. 1.5 pozisyonla denizliyi yendik, bjk ye şut atamadık, antalyadan 2 gol yedik, konyada allah korudu bugüne kadar hep pembe gözlüklerle baktığımız için kaybettik bu sene tam şampiyon olunacak sene kalede kalecimiz ve kanat adamımız yok yrn öbürgün bu şans son 3 maçtaki gibi gitmez emin olun YATTARA gitmezse bu takımda ölüsü oynar ölüsü...

Biz değil, bjk bize şut atamadı, fenerle keşke oynasaydık, keşke.. Yattara'yla alakası yok hem bu olayların, bende Yattara'nın kalmasını bi yönden istiyorum bi yönden korkuyorum..

Atılay
06.10.2008, 17:20
Ee işler iyice karıştı gitse bir dert gitmese bir dert

İskender YILMAZ
06.10.2008, 17:20
Ben Gs ye söyle bir kadroyla çıktığımızı hayal ediyorum da...
-----------Sylva------------
Serkan--Song--Ego----Cale
--------Hüso-Selçuk-------
----Isaac---------Yattara--
------Gökhan--Umut-------

Colman da 2.yarı girer:D

Hayale bak.. Ahh ahh .. :D uLa Yattara habu sezon, habu ortamda yapılırmıydı be..

E. Cumur61
06.10.2008, 17:21
Yattaranın bir hata yaptığını ve gitmek istemediğini, eşininde katara gitmek istemediğini,ne yapsamda kalsam planları yaptığını yazıyor bazı siteler.Eğer gerçekten hata yaptığını düşünüyorsa kalsa çok süper olur.Tamam gitmek isteyenin bize bi faydası olmaz diye düşünülebilir ama eğer gerçekten pişmansa hata yaptığını kabul ediyorsa bence kalırsa çok farklı olur.
hangi siteler yaziyor bunu yazar misin bizde gorelim

Sen_Teksin_61
06.10.2008, 17:22
İşte Link...

http://www.spor61.net/news_detail.php?id=10056

Ö.Hamsi
06.10.2008, 17:24
hangi siteler yaziyor bunu yazar misin bizde gorelim
spor61 de var

irfanb
Yarin aksam belli olur gidip gitmedigi

metinbay61
bence yattara pişman oldu ve gitmemek istiyo...ve büyük bi ihtimalle gitmeyecek çünkü hacısalihoğlu bile böyle bi açıklama yaptıysa demekki bu transfer yattı ve şimdiden başladılar açıklamalara...yattara oynar mı bilemem ama bence gitmiycek...

Haluk Ongan
06.10.2008, 17:25
Biz değil, bjk bize şut atamadı, fenerle keşke oynasaydık, keşke.. Yattara'yla alakası yok hem bu olayların, bende Yattara'nın kalmasını bi yönden istiyorum bi yönden korkuyorum..

yani sen takımın oyunundan menmunmusun? Böyle oynarsak her maçı alabilirmiyiz? Benim tek dediğim şuan lideriz diye YATTARA nın nedereyse bi işe yaramayan bi futbolcu olduğu savunuluyo bu forumda ona anlam veremiyorum. İzlediğim ve güvendiğim tüm futbol yorumcuları yattara çok büyük kayıp diolar daha dün güvenç kurtar adam hiçbişe yapmasa 2 adamı mecbur ona basırıyoruz dio bende kalırsa oynasın diorum gitcekse gitsin tabi.

E. Cumur61
06.10.2008, 17:25
Hayale bak.. Ahh ahh .. :D uLa Yattara habu sezon, habu ortamda yapılırmıydı be..
bende boyle
---------slyva---------
song----egemen-----cale
------husam---selcuk-----
yattara--------------colman
----------isaac-----------
-----umut-------gokhan---

Atılay
06.10.2008, 17:26
Yattara mı 10.8milyon euro mu bence Yattara sonrasında şampiyonluk ve şampiyonlar ligi

E. Cumur61
06.10.2008, 17:29
birde soyle birsey var bu araplar yattarayi isteseler ve anlassalardi resmi sitelerinde yayinlarlardi henuz hicbir bilgi yok feindonuyu st.etienne den almadan sitede yayinladilar anlastilar diye bence yatti o is

Haluk Ongan
06.10.2008, 17:30
Yattara mı 10.8milyon euro mu bence Yattara sonrasında şampiyonluk ve şampiyonlar ligi

allahım şükürler olsun benim gibi düşünenler varmış

E. Cumur61
06.10.2008, 17:31
gercekten ve insallah sampiyon olursak yattara ile beraber yattaranin sampiyonlar liginde yapacagi primi bir dusunsenize 20 milyon verir ispanyol ve ingilizler yattara bunlari takim bakti iyi gidiyor avrupa en iyisi kalmak istiyor bence

Ö.Hamsi
06.10.2008, 17:34
ben yattara olsam kesinlikle o paray gitmez performansımı dahada artırıp yıldızımı katlayıp daha büyük paralara çok büyük bir kulübe giderdim.şimdi değil, gelecek önemli.katarda ne yapcanı hangi vitrine çıkacağını zannediyo.hep şampiyonlar liginde oynayan büyük bir kulübe giderdim gidecek olsam.Yetenekleri çok yüksek bir oyuncu.Bence yanlışından dönecek ve trabzonsporda kalacaktır.

Sen_Teksin_61
06.10.2008, 17:46
Bir çok taraftar gibi ben de Yattara’nın –eğer gitmek istiyorsa, bizde oynamak istemiyorsa- gitmesi taraftarıyım. Şu kesin ki Yattara kendisine teklif edilen parayla Trabzonspor taraftarının kendisine olan sevgisini değiştirmiştir. Takımı sezon daha yeni başlamışken yüz üstü bırakıp gitmek istemiştir. Gerçekten kararına pişman oldu mu bunu kesin bilmiyorum ama Yattara’nın gösterdiği tavırlar nankörlükten başka bir şey değildi. O Trabzonspor’da disipline oldu, hiçbir yerde görmediği sevgiyi burada gördü, aldığı para azımsanacak bir ücret de değildi. Kısacası maddi ve manevi refaha burada kavuştu. Ama hiçte uygun olmayan bir zamanda ve tarzla gitmek istedi. Şimdi bütün bunları, duygusallığı bir kenara bırakalım…

Eğer Yattara gerçekten Katar’a gitmek istediğine pişman olmuşsa tüm olumsuzluklara rağmen bu takımda kalmalıdır, yeri vardır diye düşünüyorum. Açıkçası onun Trabzonspor’a, kulübün de ona ihtiyacı var. Kendisi kalmak istiyorsa kulübün ve taraftarın onu affetmesi gerektiğine inanıyorum. Gerekli cezalar verilebilir bu ayrı bir konu ama Yattara’yı kazanırsak bu sezon Trabzonspor’umuz çok daha iddialı bir konuma gelecektir. Basına verdiği demeçleri hepiniz gördünüz ve okudunuz. Bu adamın kafası gerçekten karışık. Bir yerde ben Trabzonspor’dan ayrılmak istiyorum dedi sonra da beni yönetim göndermek istiyor diye açıklamada bulundu. Kısacası çocuk gibi hala. Şimdi bu yaramaz çocuk affedilmeli, terbiyesi verilmeli ve sahaya sürülmeli. Taraftarla kucaklaşıp Trabzonsporu şampiyonluk yolunda coşturmalı. O Trabzonspor’un Yattara’sıydı öyle de kalmalı diyorum. Ben Yattara’yı özledim sizi bilmem…

Sefa Murat Dokuz
06.10.2008, 17:48
bu al saad ın sitesinde tek bir yattara kelimesi geçmiyor acayip tuhaf...

İskender YILMAZ
06.10.2008, 17:49
yani sen takımın oyunundan menmunmusun? Böyle oynarsak her maçı alabilirmiyiz? Benim tek dediğim şuan lideriz diye YATTARA nın nedereyse bi işe yaramayan bi futbolcu olduğu savunuluyo bu forumda ona anlam veremiyorum. İzlediğim ve güvendiğim tüm futbol yorumcuları yattara çok büyük kayıp diolar daha dün güvenç kurtar adam hiçbişe yapmasa 2 adamı mecbur ona basırıyoruz dio bende kalırsa oynasın diorum gitcekse gitsin tabi.

Dediklerinle hiçbir alakası yok, sadece söylediğin şeylere cevap verdim.. Yattara'yı benden çok beğenen, seven olmasın, biliyorum elbet takımın en önemli oyuncusu olduğunu.. Yattara'nın sahada sadece dikilmesi bile avantajdır, çok çok iyi biliyorum bunları fakat artık oldu, bitti.. Olmazsa amenna, başımızın deniz manzaralı köşesinde yeri var..

Onur Akyüz
06.10.2008, 17:59
yattaranın takımda kalması durumunda diger futbolcularımızın bu olaydan nasıl etkilenecegini merak ediyorum,fikri olan?

Sen_Teksin_61
06.10.2008, 18:05
yattaranın takımda kalması durumunda diger futbolcularımızın bu olaydan nasıl etkilenecegini merak ediyorum,fikri olan?

Eğer futbolcular profösyönelse Yattara'nın gitmesini veya kalmasını hiç umursamadan işlerinin gereğini yapmaya devam ederler. Onların görevi Trabzonsporu ellerinden geldiğince yükseğe taşımak için sahada mücadele etmek. Yoksa Yattara gelmiş, gitmiş veya oynamışa göre maçlara motive olacaklarsa gitsinler amatör bir kulüpte oynasınlar. Yattara kulüpte kalırsa ona sahip çıkmayacaklar mı? Ona sahip çıkmaları da profösyönel oluşlarının ve her şeyden önce birer insan oluşlarının icabı...

Emirhan Makul
06.10.2008, 18:31
Yine başa döndük :D

tsclp
06.10.2008, 18:55
umuta futbolcu deyip yattaryı eleştirenleri allaha havale ediyorum.
yattara hiç bir şekilde yollanmamalıydı,gitmek istesede istemesede,yattara gibi adama senede 5 milyon euro versen trabzona getiremezsin. bence yattara nın alacağı miktar arttırılıp takımda tutulmalıydı.(umuttan dolatı yine eleştirileceğimi biliyorum peşin adamın hakkınıda vereyim bu haftaki umut çok iyiydi ama trabzonun topçusu olamaz tabi)

trabzonlu_ts61
06.10.2008, 19:03
gitmek istemediği için sorun yokk şuanda inş satlmazzzz

seyyah61
06.10.2008, 20:00
Simdi Yattara kalir da, ben aslinda gitmek istiyordum, yönetim Katar kulübüyle durmadan isi yokusa sürdü, göndermediler diye bir demec cikarsa ortaya sasirmam.
Ben Yattara'dan artik verim alacagimizi sanmiyorum.
Ne kadar iyi futbolcu olursa olsun.
Akli hep baska yerlerde olacaktir.
Oysa ki sagda Yattara, solda Isaac ile kanatlar tas gibi olurdu.
Bundan sonra Ersun Yanal'in onu kadroya alip almayacagini bile bilmiyoruz.
Umarim bir aksilik cikmaz ve transferi tamamlanir.
Ama keske bu olaylar olmasaydi da Yattara bu sezon sonuna kadar bizde kalsaydi.

Zeki Akyol
06.10.2008, 20:05
Bir çok taraftar gibi ben de Yattara’nın –eğer gitmek istiyorsa, bizde oynamak istemiyorsa- gitmesi taraftarıyım. Şu kesin ki Yattara kendisine teklif edilen parayla Trabzonspor taraftarının kendisine olan sevgisini değiştirmiştir. Takımı sezon daha yeni başlamışken yüz üstü bırakıp gitmek istemiştir. Gerçekten kararına pişman oldu mu bunu kesin bilmiyorum ama Yattara’nın gösterdiği tavırlar nankörlükten başka bir şey değildi. O Trabzonspor’da disipline oldu, hiçbir yerde görmediği sevgiyi burada gördü, aldığı para azımsanacak bir ücret de değildi. Kısacası maddi ve manevi refaha burada kavuştu. Ama hiçte uygun olmayan bir zamanda ve tarzla gitmek istedi. Şimdi bütün bunları, duygusallığı bir kenara bırakalım…

Eğer Yattara gerçekten Katar’a gitmek istediğine pişman olmuşsa tüm olumsuzluklara rağmen bu takımda kalmalıdır, yeri vardır diye düşünüyorum. Açıkçası onun Trabzonspor’a, kulübün de ona ihtiyacı var. Kendisi kalmak istiyorsa kulübün ve taraftarın onu affetmesi gerektiğine inanıyorum. Gerekli cezalar verilebilir bu ayrı bir konu ama Yattara’yı kazanırsak bu sezon Trabzonspor’umuz çok daha iddialı bir konuma gelecektir. Basına verdiği demeçleri hepiniz gördünüz ve okudunuz. Bu adamın kafası gerçekten karışık. Bir yerde ben Trabzonspor’dan ayrılmak istiyorum dedi sonra da beni yönetim göndermek istiyor diye açıklamada bulundu. Kısacası çocuk gibi hala. Şimdi bu yaramaz çocuk affedilmeli, terbiyesi verilmeli ve sahaya sürülmeli. Taraftarla kucaklaşıp Trabzonsporu şampiyonluk yolunda coşturmalı. O Trabzonspor’un Yattara’sıydı öyle de kalmalı diyorum. Ben Yattara’yı özledim sizi bilmem…

Bende kalamsını takıma katkısı olmasını ısterım ama gıtmek ısteyene gule gule dmesını bılmelıyız...

yağız61
06.10.2008, 20:26
Arkadaşlar gidecekse tek lafım olmaz.Ancak kalacaksa da yattara neden kaldı demem.Alır başımın üstüne koyarım.Gidecekti de gitmedi muhabbeti yapmam.

hamucera
06.10.2008, 22:35
evet gitsin

Şahinoğlu
06.10.2008, 22:42
Araplar Feuindino'ya 7 milyon Euro verip almış Yattara'ya 11 milyon çok bence Feundino daha iyi bir futbolcu ve sanırım kazıklandıklarını anladılar vazgeçtiler .

TSKara61
06.10.2008, 22:46
Yattara bu saatten sonra takima nasil bir fayda da bulunabilir? Ya da Yattara'yi kadroya geri almak icin ilk 11'den kestigin oyuncu acaba ne dusunur artik bu takimda oynamak istermi?

Mahmut Baran
06.10.2008, 23:13
seninlede olmuyor sensizde ne belasın sen yaa :) 5 yaşındaki yeğenim senin yüzünden yönetime küstü :)

Cem Balcı
06.10.2008, 23:16
git artık...bu saatten sonra kimseye faydan olmaz...

İskender66
06.10.2008, 23:18
Afrikada doğdu, Trabzonlu oldu. Helal olsun sana, İbrahima YATTARA..
Seni seviyoruz. Gitsende kalsanda hep seveceğiz...

Mahmut Baran
06.10.2008, 23:22
kalırsa daha çok seveceğim takım huzursuz olmadığı takdirde herkesten özür dilemek şartıyla

28TS61
07.10.2008, 01:14
can karyagdi nerelerde o bilmesi gerekir kalcakmi gitcekmi diye
nedense ortaliklarda gözükmüyor can karyagdi artik

Zeki Akyol
07.10.2008, 16:41
SON DAKIKA

Yattara’nın transfer hikayesi başlı başına bir skandaldır.

Trabzonspor kulübü sözleşmeli oyuncusunu ne idüğü belirsiz iki menajerin kucağına atmamalıydı.En son söyleyeceğimi şimdi söyleyeyim Yattara Trabzonspor’da kalmıştır.

Trabzonspor kulübü Yattara gibi bir oyuncusuna basın toplantısı düzenleme izni vermemeliydi.

Trabzonspor kulübü bu tartışmaları medya önünde değil, tesislerdeki üçüncü katın sağ taraftaki merdiven altı odasında yapmalıydı.

Trabzonspor yönetimi sözleşmeli oyuncusuna gelen teklifi menajerlerle değil kulübün asli ve yetkili isimleriyle yapmalıydı.

24 Eylül tarihli yazımda da belirttiğim gibi Trabzonspor yönetimi olaya balıklama atlamıştır.

Yönetim oyuncusunu toplumun önüne atmamalıydı.

Ortada bugün bir orta oyunu vardır.

Yattara iyi futbolcudur, herkes onu almak ister.

Hiçbir takım rakibinin böyle bir oyuncusunun olmasını istemez.

Çok iyi biliyorum ki Trabzonspor ile oynayacak takımlar haftaya boyu Yattara çalışması yaparlar.

Şimdi Neler Yapılmalı

Yattara oyuna gelmiştir, kulüp çok büyük hata yapmıştır.

Genel durum göz önüne alındığında yapılacak işler vardır.

1) Yattara “Ben gitmek istiyorum” dememiştir.

2) Ankaragücü maçından sonra ilk teklif kulüp idari menajeri Caner Çuvalcıoğlu’n dan “Yattara seni Katar’dan bir kulüp istedi, iyide para veriyor, ne dersin? “ demiştir.

3)Bu şu anlama gelmektedir “Yattara bu para iyi para, hem senin hem de kulübün menfaatinedir. Seni satmak istiyoruz”

4) Bu gelişmelerden sonra Yattara’nın yaptığı bütün görüşmeler meşru zeminlere oturmuştur.

5) Yattara’ya soyunma odasında arkadaşlarına bir özür konuşması yapma imkanı verilmelidir.

6) Yattara’yı bütün takım arkadaşları seviyor, takıma katılmasında sorun çıkmaz.

7) Trabzonspor şampiyonluk için tarihi bir fırsat yakalamıştır.

8) Yattara gibi bir oyuncuya uzun ve zor maratonda mutlaka ihtiyaç olacaktır.

9) Trabzonspor’un aldığı galibiyetler çok abartılmamalıdır.

10) Yattara motive edilip G.Saray maçına çakarılmalıdır.

11) Yönetimin Yattara’yı kadro dışı bırakma gibi bir lüksü olmamalıdır.

12) Yattara’nın satılması nedeniyle ağlayan çocuklar yeniden kazanılmalıdır.

13) Isaac farklı, Yattara farklı bir yetenektir. Isaac’inde dediği gibi bu iki oyuncu birbirleriyle kıyaslanmamalıdır.

14) Sonuç itibariyle bu süreçte herkes önemli dersler almıştır.

15) Trabzonspor’un Yattara’ya ihtiyacı vardır. G.Saray maçında Isaac ile Umut’un yanında oynatılmalıdır.

16)Yattara Trabzonspor’a hayırlı olsun.

KAYNAK :Taka gazetesi

Ali Tunahan Güllü
07.10.2008, 16:45
kalırsa daha çok seveceğim takım huzursuz olmadığı takdirde herkesten özür dilemek şartıyla

aynen valla gs maçındada kendini affetirir...:D

trabzonlu_ts61
07.10.2008, 16:51
ewet affettirir bizlerde onuuu tekrar eskisi gibi sewecekkk :d

jacek cyzıo
07.10.2008, 16:59
işte şimdi yandınız istanbul haramileri.ara transferdede antepli tabata gibi biri işlem tamamdır.

Emirhan Makul
07.10.2008, 17:04
Bu başlıkda şeygibi Salonda ki kalabalıkdan kaçıp küçük oturma odasına geçen ev sahibi gibi burda herkes zaten 4 kişiyiz geneldeki başlıkdan daralan buraya geliyor :D

Emo91
07.10.2008, 17:15
ben hala satilmasi gerek diyorum!
bukadar olaydan sonra saten aramiz acildi.
yönetimlen olsun taraftarlan olsun... yattara eski yattara olamaz...

8 milyon € ya kadar satilmalidir...

Serdær
07.10.2008, 17:28
Hayırlı olsun.

Yattara konusunda bilgi sahibi olan biri varmı ?:rolleyes:

Nasıl bir topçu ? :o

Özgeçmişi falan :)

Mustafa Yılmaz
07.10.2008, 17:31
Katar Kulübü bordo-mavili takımın hesabına transfer bedelini yatırmayınca Gineli oyuncu Trabzonspor'da kaldı.
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde saat 16.00'da toplanan Yönetim Kurulu, Yattara transferini görüşürken, bu süre zarfında ise Katar kulübünden gelecek olan haber beklendi. Ancak Al Sadd Kulübü Trabzonspor ile İbrahim Yattara'nın transferi konusunda bağlantıya geçmedi. Katar kulübüne süre veren bordo-mavili yönetim, bu sürenin dolması üzerine bu transferi gündeminden kaldırdı. Bordo-mavili kulübün konuyla ilgili olarak bir açıklama yapması bekleniyor.

(İHA)

seyyah61
07.10.2008, 17:34
Umarim kulübümüz icin en hayirlisi olmustur.
Kaldiysa sonuna kadar yararlanmak gerekir.
Para cezasi verilip konu kapatilabilir.
Yattara'nin da oyunuyla kendini taraftara affettirmesi gerekir artik.

Ahmet Kuru
07.10.2008, 17:55
Hayırlı olsun.

Güzeldi:)
Bu başlığı burda gördük ayrı bi güzellik...
İnşallah herşey yoluna girecektir...

Harun-61
07.10.2008, 17:56
Hayırlı olsun.

cok güzel hoptek oynuyormus :D

Cagdas Topal
07.10.2008, 18:00
Hayırlı olsun.

ehuehu :D

cok iyi kolbastı oynuyormus özellikle de fb galibiyetlerinden sonra cosuyor ve costuruyormus taraftarı :D

Cihad Varlı
07.10.2008, 18:03
Şimdi ceza vermek yerine sahiplenmeli Yattarayı..
Onun yeniden doğmasını sağlamalı..
Hayırlı olsun günün en güzel haberiydi benim için..

fatihbasak
07.10.2008, 18:20
Valla üzülsem mi sevinsem mi bilmiyorum..Ama galiba seviniyorum :D

Ama şu var sezonun başından beri yattara'nın şov yapacağı bir GS-TS maçı hayal ediyodum,umarım hayalim gerçek olur :D

Selman
07.10.2008, 18:23
Şu başlığı kapatmamakla ne iyi etmişim:)Kendimi tebrik ediyorum:p:)

trabzonlu_ts61
07.10.2008, 19:19
:D bencede ettt yattara çok çalış :D

Berk
07.10.2008, 19:23
Bu adamın sözleşmesi ne zaman bitiyor?

irfan61
07.10.2008, 19:33
Bu adamın sözleşmesi ne zaman bitiyor?2011 yılında.

Özge
07.10.2008, 20:15
Bu başlığa veda yazısını yazarken ne kadar da zorlanmıştım.Boşuna yazmışım:)

Sait Yıldız
07.10.2008, 20:17
trabzonsporumuz için hayırlısı olsun...

ilhan
07.10.2008, 20:20
Özge,

Hele ben :) Bir ton yazılar yazdım. Göndermeye elim varmıyordu. Çok iyi oldu böyle. ;)

bestrafer
07.10.2008, 21:05
Eh abi sizce ne olacak şimdi? Yattara pislik çıkaracak mı yoksa, kaldığı yerden kalbimizde en sevdiğimiz futbolcu olarak geri dönecek mi? En merak ettiğim şey bu.

Ali Tunahan Güllü
07.10.2008, 21:30
Şu başlığı kapatmamakla ne iyi etmişim:)Kendimi tebrik ediyorum:p:)

valla bende tebrik ediyorum seni içine mi doğdu ne:D

jacek cyzıo
07.10.2008, 21:44
Eh abi sizce ne olacak şimdi? Yattara pislik çıkaracak mı yoksa, kaldığı yerden kalbimizde en sevdiğimiz futbolcu olarak geri dönecek mi? En merak ettiğim şey bu.
ya niye huzursuzluk çıkarsın adam 2 trilyon para kazanıyor.

Serdær
07.10.2008, 22:03
Nede olsa transfer sezonu kapalıyken çok iyi bir topçu transfer ettik.

Her yeni transfer ettiğimiz futbolcular gibi;

Yeni bir sayfa niyetine yeni bir başlık açılması daha güzel olurdu. :rolleyes:

bestrafer
07.10.2008, 22:09
Bilmiyorum valla bırakın gideyim ya da gitmek istiyorum laflarını söyledikten sonra.

Ali Tunahan Güllü
07.10.2008, 22:11
yok yok bu saatten sonra ağzını açmadan çıkıp oynayacaktır...

Magic61
07.10.2008, 22:15
güleyimmi aglayayimmi, nesi belirsiz bi kulübe bukadar gitmeye heveslenirsen cocugum olacagi bu. Adamlar bizi karistirmak icin gelmis sanki, zaten nezaman isler düzelse, böle sacmaliklarla önümüz kapaniyor,simdi yattara da kendine gelemez... insallah kendini affettirir,ve eskisi gibi basarimizda büyük payi olur ve avrupadan iyi bi takima gider...

Burak_52
07.10.2008, 22:44
sarı saçlarını deli gönlüme bağlamışım çözülmüyor
yattara yattara

amour_61
07.10.2008, 23:09
valla daha öncede dedim simdide söylüyorum TRABZONSPOR'umuz için ne hayırlıysa o olsun.Yattara'ya Trabzonspor forması altında başarılar.Zor ama umarım kırdığın kalpleri tamir edersin.

1967.tsal
07.10.2008, 23:17
yattaradan bu saatten sonra ne şov beklerim ne gol ne asist. takımdaki uyumu bozmasın, daha fazla pislik yapmasın, düşük zekasına rağmen kurnazlık taslayıp yönetime ve teknik heyete çamur atmasın, mazlumu oynayıp kendine taraftar toplayıp takımı bölmesin bana yeter. ne güzel tek yürek olmuştuk şimdi bu sitede bile biz taraftarlar olarak birbirimize düştük.

Arslan61
07.10.2008, 23:19
ya, ben bu adamin gitmesinden yanayim. insallah gider. Bu saatten sonra, takim duzenini biraz olsun kurmusken. takim oyunu oynamaya calisirken, gitsin bence daha iyi....

Ama gitmezse, sen gel ozaman bak ise....Yanal'i bi SIKINTI sarar,yonetimi bi SIKINTI sarar...cok merak ediyorum nolacagini

alper*
07.10.2008, 23:20
yattara ğs maçına çıkar.
huzursuzluk da çıkmaz takımda.
yattara da hayatının topunu oynar bundan sonra.
çünkü bazı şeylerin değerini anlamak için ondan bir süre mahrum kalmak gerekiyor bazen.
yattara da bunu yaşamıştır.

Samet Yildirim
07.10.2008, 23:22

1.sene 1.300 miylon euro
2. sene 1.500 milyon euro
3. sene 1.800 milyon euro

trilon olarak ne yapar herkes kendisi hesaplasin iste...

ilk yil parasi 2,5 trilyon ciavrinda

şahinler61
07.10.2008, 23:31
bence bu yattara olayında ist takımlarının parmağı var

Cem Balcı
08.10.2008, 00:10
peki ya şimdi nolcak yattara?

Salih Sezer
08.10.2008, 00:22
yattaranın kaldığı iyi oldu ama ersun hocanın bişekilde kazanan takımı değiştireceğini zannetmiyorum..aynı zamanda kulüb yattaraya nasıl davaranacak...bu da önemli...

Adil ÖZGÜR
08.10.2008, 00:25
Yattaraya hiç ceza verilmemeli, şampiyon olunduktan sonra Trabzonspor daha kazançlı bir şekilde istediği yer olan Avrupaya gidebilir.

Salih Sezer
08.10.2008, 00:35
keşke en başından beri böyle birşey olmasaydı...şimdi hiçbirşey olmamış gibi davranmak da zor olur herkes için...

İskender66
08.10.2008, 00:51
Bugün aldığım en güzel haber Yattaranın bizde kalmasıydı. Aman Allahım rüya mı bu? Hala inanamıyorum. Yattara cinconu İstanbulda dağıtır valla :)

Serkan Miletli
08.10.2008, 01:37
o macta oynarmı orası belli olmaz ama .

E. Cumur61
08.10.2008, 02:08
bence bu yattara olayında ist takımlarının parmağı varbenimde ilk oldugunda aklima hemen ara go nesin yattara gibi bir kanat oyuncum olsa demeci gelmisti

Emirhan Makul
08.10.2008, 03:10
Hoşgeldin Karabela !

İslam Sezer
08.10.2008, 03:17
bu sene yattaradan artık fayda gelmez.sahi fransız okulunu bulabilecek mi trabzonda ikide bir onu söylüyordu.2 milyon*4=8 milyon euro nun sıcaklığının hayaliyle yanarken trabzon da nemli havada hem de çalışmak hem de sadece 1.2 milyon usd almak akıl karı mı kara bela için.karbonat erol gibi sinirden köpürmez mi kara bela yattara.yoksa hiçbirşey olmamış gibi mi davranır.deli gibi çalışıp yılda faydalı olduğu maç sayısını 3 ten 4 e mi çıkarır yattara.niye sevindik bu kadar.11 milyon euro ya selçuk+colman değerinde bir adam bulanamaz mıydı.sahi yattara nın bahsettiği beni trabzonda kilitlediler anahtarı denize attılar dediği anahtar bulundu mu?yattara solda isaac sağda oynar mı.yattara oynarsa gökhan mı umut mu isaac mi yedek kalır,bir arada oynarlar mı.aşk herşeyi affeder mi?
ben yattarayı affetmiyorum.kaçan 11 milyon euro ya üzülüyorum.yok baştan beri herşey yalansa araplara kanan yönetime ve yattaraya gülüyorum.

ReaLHamsi
08.10.2008, 08:47
Bence gelmesi iyi oldu geri. Takım onsuz 2 haftada can çekişti. Tabii galibeyite seviniyorum ama onsuz maçlar garanti değil cünki kanat atagı yapamıyoruz Serkan Balcı'nın ne yapacagı mechul istikrar yok bu hafta iyiydi 3 hafta yatar belli olmaz. Birde Sadri Şener 'in açıklaması beni biraz şaşırttı adam gelen futbolcusuna sahip cıkar yalandanda olsa basının önüne yem olarak atmaz sonra olan yine Trabzon'umuza oluyor keşke sahip çıksaydı acıklamasında. İnşallah Ersun Yanal hocamızda Yattara'yı kadroda düşünmedigini söylemez. Biz bu oyuncuya ihtiyacımız var En kötü zamanlarımızda onu izliyerek futboldan zevk almadık mı? Bizi kötü zamanlarımızda oynadıgı futbolla yaptıgı estetik hareketlerle her zaman gündemde de tutmayı başardı. Spor yazarlarının azından düşmez oldu ve olduk. Hoş Geldin YATTARA yuvana TEksin değişilmezsin...

Süleyman50
08.10.2008, 08:51
bu saattten sonra yattaraya kesinlikle sahip çıkmalıyız ve kadroda olmalı özellikle önümüzde çok önemli bir gs maçı varken ....

Ömer TOPAL
08.10.2008, 08:58
sarı saçlarını deli gönlüme bağlamışım çözülmüyor
yattara yattara

:alkış: :D :D :D :D :D :D :D :D :alkış:

atigol
08.10.2008, 12:18
2-3 gündür takip ediyorum forumu ilk mesajımı yazim dedimm
neymiş yattara 3-4 maç oynuyomuş senede yapmayın yaaa..çok biliyorsunuz herşeyi, önceki yılların istatistiklerini takip eden arkadaşlar görmüştür yattara her sene asist krallığında ilk üç içinde yer almış ve 10 küsür tane asist yapmış ayrıca yıllık 5-6 tane de gol atmış...geçen yıllardaki takımlara bakarsanız takıma sonuç olarak en fazla katkıda bulunan 1-2 adamdan biri, o zaman diğer futbolculardan senede 1-2 maç oynuyolar....Ayrıca yattaranın son iki sezondur yanında oynayan adamlara bakın kaç tanesi için of ne futbolcu be diyebiliyorsunuz, ama 2004-2005 sezonunda kadroda bu tip adamların(f.tekke, gökdeniz, symek, sthepenov) dolu olduğu sene 16 asist, 11 golü var yattaranın. Buda futbolun takım oyunu olduğunu, iyi oyuncuların performanslarının diğer oyuncularında performanslarını artırdığını yada azalttığını gösterirr...tamam yattara karakteri bozuk bir insan olabilir ama trabzonspor iyi oynadığı sürece kendini gösterdiği sürece yattarada kendini göstermek isteyecektir ve bundan en büyük zevkide biz trabzonsporlular alacağız...umarım en kısa sürede tekrar takıma girer yattara ve sorun çıkarmaz tekrarrdan

Hasan Çelik
08.10.2008, 12:30
gülelimmi ağlayalımmı? yattara çok yetenekli ama aynı zamanda çok hayırsız,başına buyruk beyni olmayan asalak bir adam.yattaranın beyni olsaydı şuan barcelonada messi ile beraber oynardı.trabzonsporun hiçbir büyük maçında yattara yoktu,ya kötü oynadı yada sakattı oynamadı,yada kırmızı kart gördü takımı yalnız bıraktı.yattaraya verilen değer gökdenize ve fatih tekke ye verilmedi.bizim değerlerimiz fatih ve gökdeniz di.yattara çok yetenekli bu saatten sonra tek umudumuz yeteneklerini adam akıllı kullanmasıdır.

My
08.10.2008, 12:46
Hakikaten bela :) Öyle böyle değil Kara Bela :)

Mert67
08.10.2008, 12:54
Umarım sakatlığı gs maçına kadar düzelir.Yattara bundan sonra oynamaz diyenlere de muhteşem bir cevap verir.

Uzunoğlu
08.10.2008, 13:25
Kara bela yine rakip defanslara korku salacak ya gerisi ıvır zıvır :)

Atakan
08.10.2008, 13:28
Sakatlığı yok sanırım.Resmi sitede antreman eksiği ve kuvvet eksiği yüzünden salonda çalıştığı yazıyor.

Beş yıl önce Özkan Sümer'in Yattara'yı ilk transfer ettiği gün söylediği sözler geldi aklıma..;
"Öyle bir adam aldım ki; Hem rakip takımların hemde bizim takımın tam bir belalısı olacak ..."

Misina
08.10.2008, 13:43
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/254-8H5T7C8F.jpg

Surat herşeyi ifade ediyor

Atakan
08.10.2008, 13:46
Ne ifade ediyor ?

UğuR
08.10.2008, 14:58
Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Kulübümüz, oyuncumuz İbrahim Yattara’nın ısrarlı talebi doğrultusunda Katar’ın Al Sadd takımıyla transfer görüşmelerine başlamış ancak gelinen noktada talep ettiğimiz bonservis bedelinin ödenmemesi nedeniyle söz konusu transfer gerçekleşmemiştir.

Al Sadd takımının teklifi üzerine konuyu değerlendiren ve ayrılma doğrultusundaki düşüncesini kamuoyuyla da paylaşan Yattara’nın söz konusu niyetini yönetim kurulumuza ve teknik heyetimize bildirmesi üzerine Katar ekibiyle masaya oturulmuş, oyuncumuz için belirlediğimiz bonservis bedeli kendilerine iletilmiştir.
Ancak uzun süren pazarlıkların ardından prensipte bir noktaya gelen görüşmeler, yönetim kurulumuzun belirlediği rakamın kulübümüz hesabına yatırılması için verdiği sürede karşı taraf yükümlülüğünü yerine getirmeyince sonlandırılmış ve transfer konusu gündemden kaldırılmıştır.
Futbol dünyasında bu tarz gelişmeleri doğal karşılamak ve duygusal değerlendirmelerden uzak durmak profesyonel yaşamın en önemli gerekleri arasındadır.
Kulübümüzün prensiplerini bozmadan, gerekli prosedürlere uymak koşuluyla, sözleşmeli oyuncumuz İbrahima Yattara’dan azami verimi alarak kendisini tekrar kazanma anlayışında olan yönetim kurulumuz bugüne kadar olduğu gibi yine her türlü önyargıdan uzak durarak önümüzdeki süreci değerlendirecek ve tartışmaların dışında kalarak tüm enerjisini yine takımımızın başarısına harcayacaktır.
Teknik heyetimizin, oyuncularımızın ve sporcumuz İbrahima Yattara’nın da aynı tavrı göstereceğine olan inancımızın altını çiziyor, taraftarlarımızdan ve medyamızdan da bu hassasiyeti bekliyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

sessizkral_1
08.10.2008, 15:17

adam spor yapıyor yorgunluk ifadesi o bence paranoyak olmaya gerek yok:rolleyes:

Hasan Nasrallah
08.10.2008, 15:34
üstte yazan ( sozın ) insamla aynı havayı soludugum için çok kahroluyorum ama ne fayda

Hasan Nasrallah
08.10.2008, 15:40
11 mılyon euro dan daha gercek bır şey söyle

Birtan Karaman
08.10.2008, 16:27
Yattara kazanılacak

Trabzonspor, Katar'ın Al Sadd Kulübü'ne transferi gerçekleşmeyen Gineli oyuncu İbrahima Yattara'yı tekrar kazanma anlayışında olduğu ve tartışmaların dışında kalarak tüm enerjisini takımın başarısına harcayacağını bildirdi.
Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Yattara'nın ısrarlı talebi doğrultusunda Katar'ın Al Sadd kulübü ile transfer görüşmelerine başlandığı, ancak gelinen noktada talep edilen bonservis bedelinin ödenmemesi nedeniyle söz konusu transferin gerçekleşmediği belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

''Al Sadd takımının teklifi üzerine konuyu değerlendirdik ve ayrılma doğrultusundaki düşüncesini kamuoyuyla da paylaşan Yattara'nın, söz konusu niyetini yönetim kurulumuza ve teknik heyetimize bildirmesi üzerine, Katar ekibiyle masaya oturulmuş, oyuncumuz için belirlediğimiz bonservis bedeli kendilerine iletilmiştir. Ancak uzun süren pazarlıkların ardından prensipte bir noktaya gelen görüşmeler, yönetim kurulumuzun belirlediği rakamın kulübümüz hesabına yatırılması için verdiği sürede karşı taraf yükümlülüğünü yerine getirmeyince sonlandırılmış ve transfer konusu gündemden kaldırılmıştır.''
Futbol dünyasında bu tarz gelişmelerin doğal karşılanması ve duygusal değerlendirmelerden uzak durulması gerektiğinin altı çizilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Kulübümüzün prensiplerini bozmadan, gerekli prosedürlere uymak koşuluyla, sözleşmeli oyuncumuz İbrahima Yattara'dan azami verimi alarak kendisini tekrar kazanma anlayışında olan yönetim kurulumuz, bugüne kadar olduğu gibi yine her türlü önyargıdan uzak durarak önümüzdeki süreci değerlendirecek ve tartışmaların dışında kalarak tüm enerjisini yine takımımızın başarısına
harcayacaktır.
Teknik heyetimizin, oyuncularımızın ve sporcumuz İbrahima Yattara'nın da aynı tavrı göstereceğine olan inancımızın altını çiziyor, taraftarlarımızdan ve medyamızdan da bu hassasiyeti bekliyoruz.''

08.10.2008

Kaynak : AA

Mustafa Hazıroğlu
08.10.2008, 16:30
ne işin var katarlarda, delimisin sen yattara, taraftarı hasretlerde, koyma! geri, dön yattara. dayanılmaz sensizliğe, sevemeyız başka yıldız, sen varken bu kalplerde, yaşatmayız başka yıldız..

Birtan Karaman
08.10.2008, 17:19

Çok saçma düsünüyor olabilirsin :confused:

LazAnisT
08.10.2008, 17:24
Yattaranın bize bizimde ona ihtiyacımız var.Bu aşk bitmez size diyim:)

Hasan61
08.10.2008, 17:24

adam ne yapsın her saniye sırıtsın mı???

TolgaTopçu61
08.10.2008, 17:26
adam yorulmus,yüz ifadesi'de onu ifade ediyor...
t-shirt'i terden sirilsiklam olmus...baska ne yüz ifadesi beklenir ki?

GERONIMO35
08.10.2008, 17:42

adam foruma girip eleştirenleri okumuştur :)
sen bakma onlara yattaraaaa taraftar seninle

cumapazarlı
08.10.2008, 17:42
yattarayla tayfunu aynı kefeye koyanlar gitsin halı sahada top toplayıcısı olsun.
yattaranın yaptığı asistleri ve bir kaç senedir bu alanda olduğu asist krallıklarıda cabası.
adam sağ kanat oyuncusu ve geldiğiniden beri elliye yakın gol atmış.
kimileri büyük maçların adamı değil diyor dikkat edelim hemen hemen her büyük maçta bi asisti veya golu bulunuyor.
geçtiğimiz 3 sene içinde fatih tekkeden sonra bi yattarayla gökdenizimiz kaldı adam gibi topcu olarak.bu iki futbolcu takımı sırtlayabildiği kadar taşıdı.
kimse nankörlük yapmasın.bu yattara taraflı tarafsız herkesimden takdir topluyor.
yatatra için şovmen diyenler unutmasınlarki futbol zaten bir şovdur.görsel zevk...
aragonesin gözdesi olmuş gectiğimiz senelerde romanın paris germainin gündemine gelmiş fakat gitmemiş.
ben burada konuştuğum zaman % 90 arkadaşlar yattara için atıp tutuyordu.
yok efendim yattara trabzonu satmış zaten istikrarsızmışda mış mış.
al işte adam gibi kanat oyuncumuz varmı yattara dışında bi orta kesen adam varmı?
olmadığına göre yattara işimize yarayacak bi oyuncu.
bi kaç maçtır ipten alıyor bi kaç futbolcumuz bizi.
şimdi bu maclarda yattara olsaydıda oyunu tam anlamıyla rakip alana yıksak adam gibi gerilip televizyonun karşısında rahatca takımımızı izlesek fenamı olurdu?
yattarada yanlış yaptı yönetimde!
ama demekki trabzonsporlu taraftarların kalbi temizmişki kadere bak takımda kaldı.
daha iki gün önce yattara için atıp tutan eleştiren karadeniz günebakışa bakıyorum bugün yattaraya manşet açmış yeni yıldızımız yattara diyor.
sadri şenere evet...
yanlışlarda olacak.
ama kimseyi incitmeden kırmadan dökmeden yerine adam alınmadan satışı yapılacak.
olması gerekende bu...
hoşgeldin yattara demiyorum zaten gideceğine inanmıyordum.

poetricus
08.10.2008, 17:54
Yattara kaldı.
Hayırlı olsun. Gitmiş olsa da bunu söyleyecektim.
Artık tartışmalar biter, en azından azalır diye umuyordum ama nerede?..

Mahkeme kurulmuş iddia makamı, müşteki, hakim hatta cellat aynı safta.
Böyle bir yargılamadan nasıl bir sonuç çıkar?
Suçlamalara bakar mısınız?

Yattara asist yapmıyor!

Trabzonspor'un gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından biri olan İskender Günen'i yıllarca canlı izleyenlerdenim. Kendisi sol açıktı. Ortalama Yattara kadar asist yapardı. Attığı gollerin istatistikleri ise Hüseyin Cimşir'inkilerden bile düşüktü. İskender Kötü futbolcu mu oluyor bu durumda?

Yattara gol atmıyor!

Vay canına be!
Açık oynayan adam en az santrafor kadar gol atıp asist yapacak demek. Bari ASS (Asistçi Seçme Sınavı) ve GSS (Golcü Seçme Sınavı) yapalım da ona göre futbolcu seçelim. Bir futbolcunun sonuca direkt etkisi olmaması oyuna etkisi olmadığı anlamına mı geliyor?

Yattara sahip olduğu yetenekleri yeterince verimli kullanmıyor.

Hayır demeyeceğim güzel ve doğru bir tespit. Ama şerh düşülmesi gereken bir nokta var: Başımıza gelen pekçok hocanın taktik anlayış veya cahillik yüzünden kendisini oynatmadığını ve bu hocaların büyük bir kısmının da maçın elden gitmekte olduğunu görünce kendisini oyuna aldığını unutmayalım.

Efendim onu oynatanlar futboldan anlamıyormuş oynatmayanlar bu işin üstadıymış.

Bu durumda onu devamlı ilk 11'de oynatan Şenol Güneş ya da Ersun Yanal cahil, Ziya Doğan da işin piri oluyor galiba. Tövbe estağfurullah. Böyle diyen adamı direkt tımarhaneye yollarlar.

Özel hayatı düzensiz.

Bana ne özel hayatından! Takıma zerre katkısı olmadığı halde adına methiyeler düzülen Ergin'in hayatı çok mu düzenli. Yıllarca takıma faydadan çok zarar veren Celalettin çok mu düzgün bir hayat sürüyordu?

Yattara maç kurtarmamış!

Maç mahvetmemiştir de diyebilirdim ama daha ciddi bir şey yazayım. Kriter yanlış. Bir futbolcunun değeri kurtardığı maç sayısıyla ölçülüyorsa vay halimize. Dünyanın büyük yıldızlarının oynadıkları takımlarda bir sezonda kurtardıkları maç sayısı kaçtır?
Ya da bizden bir örnek:
Ünal Karaman kaç maç kurtarmıştır? Ya da 9 yılda kaç BJK maçında oynamıştır?
Bu durumda Ünal kötü futbolcu mu?
Maç kurtarmayanlar gitsin dersek takımda kaç kişi alır yahu?!

Unutanlar için bazı suçları da ben ekleyeyim:

-Yattara rakip defans oyuncuları rezil rüsva ederek camiaların bize karşı kinlenmesine sebep olmuştur. Çalım atarak sebep olduğu bel problemlerinin ortopedistlere ekstra iş çıkarması da cabası.

-Yattara gitmeyerek GS, BJK ve FB camialarının şampiyonluk şansını azaltıp Türk futbolundan heyecanın kaybolmasına sebep olmuştur.

-Yattara oynadığı her maç takımı sabote etmektedir. Nasıl mı?
Malumunuz maçlarımız gece oynanmaktadır ve Yattara da siyahî bir futbolcudur. Karanlıktan istifade edip kendisini kamufle ederek çok daha verimli olması gerektiği halde saçlarını sarıya boyatarak rakip defans oyuncularının kendisini fark edip kademeye girmelerine imkan sağlamaktadır.

-Yattara tek tek basmış, dik dik bakmıştır...
Bu kadar suçtan sonra bu adamı meydanda asmak gerek, vesselam...

Dursun Kaplan
08.10.2008, 18:00
AHada buraya yazıyorum Yattara dahada gitmez bizden..

Futbolu bizde bırakır.. :cool:

innocence
08.10.2008, 18:06
bu yattara adamı bir oraya bir buraya götürür.en basit örnek dünden beri bu kaçıncı yer değiştirdiğimiz topik :D

Berk
08.10.2008, 18:08
Disiplinli ve performansını her maça yayması dileğiyle..

eyinc
08.10.2008, 18:13
gelinen son noktaya bakıldığında yapılacak tek şey var. ersun hocanın da dediği gibi yattaraya sahip çıkarak onu tekrardan kazanmak. ben innaıyorum ki daha hırslı ve daha güçlü çıkacaktır maçlara kendisine herşeye rağmen kucak açan klübe taraftarlara yönetime hocaya ve takım arkadaşlarına çok şey borçlu. hadi yattara bizi bu yıl şampiyon yap ve borcunu öde.

seyduna_efil
08.10.2008, 18:15
Trabzonspor'da Yattara'nın transferi ile ilgili Teknik Direktör Ersun Yanal'da açıklama yaptı.
Yanal Yattara'ya kucak açtı

Yattara'nın iyi bir oyuncu olduğunu vurgulayan Yanal, “Daha önce bu konuyla ilgili yaptığım değerlendirmede Yattara'nın vizyonunun çok daha yukarılarda olması gerektiğini söylemiş, onun Trabzon'da büyük başarılarla futbol yaşantısına devam etmeli ya da Avrupa'nın önemli liglerinde oynaması beklediğimi dile getirmiştim.
Bu nedenle kendisinin kulübümüzde kalması hem oyuncular hem de bizim için son derece mutluluk vericidir. Yattara ile zaten güçlü bir takımdık yine böyle devam edeceğiz” diye konuştu.

Yattara'nın profesyonel bir oyuncu olduğunu ve bu nedenle herhangi bir kulüple transfer görüşmesi yapmasının normal karşılanması gerektiğini belirten Yanal şunları söyledi;

“Yaşanan süreçte Yattara'nın oynamaması tamamen sakatlığıyla ilgili bir durumdur. Bu süreçte hem tedavisine devam edilmiş hem de hazırlanan çalışma programını uygulamıştır. Bundan böyle takımızla antrenmanlara başlayacaktır. Yattara bizim en önemli ve en değerli oyuncularımızdan biridir. Zaten ara vermediğimiz hedeflerimize onunla birlikte devam edeceğiz”

İbrahima Yattara'nın geldiği günden bu yana taraftarlar tarafından çok sevildiğini, kendisinin de Trabzon'u ve Trabzonspor'u özümsemiş bir futbolcu olduğunu kaydeden Yanal, “Uluslararası arenada şuanda bir takımın formasını giyen bir futbolcu bir sonraki sezon için farklı bir takımla anlaşmaya dahi varabiliyor.

Ama bulunduğu ekipteki görevini de eksiksiz yerine getiriyor. Dünyada bunlar doğal karşılandığı gibi bizde de öyle olmalı. Kaldı ki Yattara bizim oyuncumuzdur ve öyle olmaya da devam edecektir. Burada bir problem yaşanmamalı. Herkes bu konuya, alınganlık göstermeden anlayışla ve sağ duyuyla yaklaşmalıdır” yorumu yaptı.

www.trabzonspor.org
www.spor61.net

arifemre
08.10.2008, 18:15
bmn siteye reklam alsaydı yattara sayesinde ne hit alırdı belli değil:)
hakkaten yeri burası değil belki ama bu kadar popüler olan bmn neden reklam alıp gelirlerini ts ye göndermiyor?

BALKAN 06
08.10.2008, 18:16
tek başlıkta birleşmek güzel oldu
gitti
kalıyormu
kaldı,
gibi başlıklardan kurtulduk şükürler olsun.
Yattara da hatasını anlar bıraktığı yerden değilde,daha ciddi olursa ekmeğini yediği takımına karşı tadından yenmez olur.
hadi hayırlısı bakalım.

Aldemir
08.10.2008, 18:16
HAKİKATENDE ÜÇ BÜYÜKMÜŞ BUNLAR

BJKAS 1,89 http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/inen.gif %-7,35

FENER 72,00 http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/inen.gif %-2,68

GSRAY 161,00 http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/inen.gif %-4,73

TSPOR 14,10 http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/cikan.gif %1,44

Berk
08.10.2008, 18:17
Galatasaraylı bir arkadaşımızın içinde bulunduğu vahim durum.Yazıya hiçbir ekleme yapmadan buraya koyuyorum:

Yahu Yattara´nin halen sakatligi devam etmiyor mu ?
Yaptigi bir röportajda Al Sadd´a gitse bile orada 1-2 hafta sakatligindan dolayi oynayamayacagini,halen hazir olmadigini belirtmisti.
Nasil olur da Gs macina hazir sekilde cikar ?

:D:D

KeLLoO
08.10.2008, 18:19
Sampiyonluk sansimiz, yaptigim hesaplara göre; takriben %20 oraninda artmistir.

Çetocan
08.10.2008, 18:20
İstanbul Saltanatını 6 Defa Yıktık Yine Yıkmaya Geliyoruz.... Düsünebiliyormusnuz Yattara Sagda Solda İsaac Bizi Artık Kim Tutacak Beyler.....

Mustafa Önder
08.10.2008, 18:23
İyi oldu iyi.
Her ne kadar yaptıkları kendisine yakışmasa da bu çocuğun ayağına top çok iyi yakışıyor. Siz görün Yattara kendisini öyle bir göstrecek ki eski futbolunu bile beğenmeyeceğiz.

Burada artık yok gitseydi kalsaydı gibi boş tartışmaları bir kenara bırakıp takımımızla ilgilenmemiz lazım.

boztepeliyasin
08.10.2008, 18:30
yattarayı küstürmeden iyi bir gazla tekrar motive etmeliyiz. yattara gitsede kalsada takıma yararı olan bir futbolcu.takımın havasını bozmadan yola devam etmeliyiz. şunun şurasında şampiyoluğa ne kaldıki.

Özge
08.10.2008, 18:54
Seviyorum seni be Yattara.İnşallah performansına kaldığı yerden devam eder.Sakatlığı umarım Galatasaray maçına kadar geçer.

Sümeyye Şahin
08.10.2008, 18:59
ohh be yattara !...iyki gitmedin harcancaktın Allah'ın dağında... devam sürmeneli yattara...

BDiler61
08.10.2008, 19:02
Yeniden hosgeldin Yattara

vuslata_dair_61
08.10.2008, 19:06
yattaranın gidişi şimdilik yattı gibi görünüyor çünkü bonservisinde bir anlaşmazlık çıkmış
bilmiyorum ama sevindim nedense ya
olumsuz durumlar olsa da yattarayı seviyorum ve kalırsa da üzülmem aksine sevinirim...

Erbay
08.10.2008, 19:13
Ne kadar sevindim anlatamam. Çok seviyorum bu adamı. :D

Kazım Uzunboy
08.10.2008, 19:13
Trabzonspor´un Gineli oyuncusu İbrahima Yattara, Katar´ın Al Sadd Kulübüne transferinin gerçekleşmemesi konusunda, "Olanlar olmuş, yaşananlar yaşanmıştır. Bundan sonra Trabzonspor için elimden gelenin en iyisini vermeye çalışacağım" açıklamasında bulundu.

'Şikayetçi değilim'
Yattara, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, profesyonel bir futbolcu olarak kendi isteğiyle ve kendisine verilen izinle bir transfer görüşmesi yaptığını belirtti. Bu görüşmeler sırasında karşı tarafla bir aşamaya kadar geldiğini ifade eden Yattara, şöyle devam etti: "Ancak kulüpler arasında net bir anlaşmaya varılamaması nedeniyle tekrar Trabzon’da kaldım. Olanlar olmuş, yaşananlar yaşanmıştır. Artık bundan sonra Trabzonspor için elimden gelenin en iyisini vermeye çalışacağım. Her zaman kulübüme bağlı bir futbolcu oldum. Takım arkadaşlarımı, taraftarları ve buradaki herkesi sevdim ve bundan sonra da sevmeye devam edeceğim." Gelinen noktadan asla şikayetçi olmadığını vurgulayan Gineli oyuncu, şunları kaydetti: "Bunu zamanla herkes görecek. Profesyonellikte bu yaşananları doğal karşılamak lazım. Bundan sonra taraftarlarımızla ve takımımızla birlikte koştuğumuz hedeflere hep birlikte kaldığımız yerden devam edeceğiz."
Yanal'dan Yattara açıklaması
Trabzonspor teknik direktörü Ersun Yanal, Katar’ın Al Sadd Kulübü’ne transferi gerçekleşmeyen Gineli futbolcu İbrahima Yattara’nın transfer görüşmesi yapmasının normal karşılanması gerektiğini bildirdi. Yanal, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Yattara’nın iyi bir oyuncu olduğunu, daha önce konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede Yattara’nın vizyonunun çok daha yukarılarda olması gerektiğini söylediğini anımsattı. Yattara’nın Trabzon’da büyük başarılarla futbol yaşantısına devam etmesi ya da Avrupa’nın önemli liglerinde oynamasını beklediğini dile getirdiğini vurgulayan Yanal, bu nedenle Yattara’nın kulüpte kalmasının hem oyuncular, hem de teknik kadro için son derece mutluluk verici olduğunu ifade etti.

fanatik.com.tr

trabzonlu_ts61
08.10.2008, 19:15
sakat hala

A.Gökhan AKIN
08.10.2008, 19:17
ohh be yattara !...iyki gitmedin harcancaktın Allah'ın dağında... devam sürmeneli yattara...

Katar da dağ ne arasın? Allahın çölünde deseydin anlayacaktım seni :))

Sümeyye Şahin
08.10.2008, 19:19
anlamışsın işte demek istediğimi :d

Koray
08.10.2008, 19:36
5 yıllık sözleşme imzalatılmalı sözleşmesi bittiğinde bedava gitmemesi için...
Zaten önümüzdeki sene avrupa kupalarında olacağız piyasa değerini iyice yükselteceğini ve kendisini avrupaya tanıtacağını düşünüyorum...

efulimyoq61
08.10.2008, 19:40
Yattaraya moral ve destek verİlmelİ gs maÇinda oynatilmali 2 haftasi var ersun hocaya bÜyÜk İŞ dÜŞÜyor gs maÇinda faydali olacaĞini hep bİrlİkte gÖreceĞİz..

ilhan
08.10.2008, 19:40
Çok doğru söyledin Koray.

Bu sene her halükarda Avrupa Kupalarına gideceğimizi düşünüyorum. Avrupa arenasında eskiden yaptığı hataları tekrarlayacağını düşünmüyorum. Vitrine çıkması demek o kalibrede futbolcunun değerini arttırması demek. Bu 10milyon €uroluk tekliften daha fazlasını kazanabiliriz.

Çocuklarına futbolcu olma garantisi verilse ve sözleşme imzatılırsa tam süper olur. :)

ApoCaN28
08.10.2008, 19:44
Gittti gitti derken kaldın çoğumuzu üzdün belki ama o formayı kapıyorsun gs kapağı konduruyorsun...

trabzonlu_ts61
08.10.2008, 20:00
adnan yattaranın belinden tutarak yürüdüler cidden adam sakat dizini sarmışlardı takımlar birlikte çalıştılar

Haluk Ongan
08.10.2008, 20:01
eveet şimdi ersun hocamızda yattarayı oynatacağını söylediğine göre bakalım trabzondaki ilk maçta tribünler napacak? Burdaki BAZI arkadaşlar üzülecek olsa bile tabiki OOOOOO İBRAHİM YATTARA OOOOOO diye bağıralacak bende bundan çok memnun olacağım...

Haluk Ongan
08.10.2008, 20:03
okuldan geldim aman allahım bide ne göriyim tayfunla yattaranın futbolculuğu tartışılmış vah vah vah heralde yorgunluktan hayal görüyorum yok yok olamaz

Samet Yildirim
08.10.2008, 20:04

bu resim nekadar cok calistiginin belgesidir cünkü t-shirt sirim siplak olmus....oda calismakdan yorulmus:)

Bayundur Han
08.10.2008, 20:12
Valla en cok bu aciklamalarindan dolayi gitmesini ben istedim. Ama kalmasinada sevinmedim degil. Iyi oynayan bir Yattara Trabzonspor icin her zaman artidir.

Sadık Bıyık
08.10.2008, 20:15
bence bu yeni başlangıca uygun olması için yattaradan artık ibrahim üçüncü diye bahsedelim. hem türk vatandaşı artık yeni ismiyle hitap etmek lazım

Ali Tunahan Güllü
08.10.2008, 20:32
yattara nın kalmasına sevinmeyen yoktur herlade(gsliler haric:D)

Bülent AKBULUT61
08.10.2008, 20:32
helal olsun yattara seni seviyoruz seni cekemeyenler çatlasın .ne güzel oldu Allahım

Cafer Bulur
08.10.2008, 20:37
Trabzonspor icin hayirlisi olsun.
Ersun yanal ve yattara nin aciklamalari beni epey rahatlatti.
Ben yattara nin kalmasina karsiydim ama yapacak bir sey yok.

Anıl Caner
08.10.2008, 20:39
Trabzonspor icin hayirlisi olsun.
Ersun yanal ve yattara nin aciklamalari beni epey rahatlatti.
Ben yattara nin kalmasina karsiydim ama yapacak bir sey yok.

Kelime kelime katılmakla beraber yineliyorum.teknik heyete de,futbolcularımıza da , yönetimimize de güvenimiz tam.

Trabzonspor için hayırlısı neyse o olsun.

İnşallah kalmasına karşı olanlardan birisi olarak yanılırım.

Gamze
08.10.2008, 20:42
Ula Yattara, ne olay adamsın.
:)

Ömer TOPAL
08.10.2008, 20:56
dün yine forumda rastladıgım bir yorum bu gün dilime takıldı bankada iş yerinde hep o sarkıyı söyledim pişkin pişkin gülerek :) birde buraya yazayım dedim o arkadasada teşekkür ederim beni bu gün çok güldürdü harika bir beste uyarlamış :)

Sarı Saçlarını Deli Gönlüme Bağlamışım Çözülmüyor
Yattaraaaaaaaaa Yataaaraaaaaaaaaaaaaaaa :D

woollss
08.10.2008, 21:04
ben en çok şimdi canı merak ediyom:):):) cana karyağdı şimdi oturmuş ağlıyodur sekin :):):) buda ona kapak olsun...

berkan402
08.10.2008, 21:07
bir adam var kapkara,derler ona yattara,seneye (bu sene) şampiyonuz söz verdik taraftara..:)

john_61
08.10.2008, 21:13
gitti diye söylemediğini bırakmayanlar, yattara çıkıp da dese ; "taraftarımızın sevgisini ölçmek istemiştim" diye ve sonucunu görünce ne düşünmüşttür dersiniz.

Bizim için oynar mı Yattara artık, ya da tezahuratlarımız ne kadar inandırıcı gelecek ona?

Başarısız olursa, zaten söyleyeceğimiz her şeyi söyledik ona; yine söyleriz.

Ama...Başarılı olursa...mahcup olur muyuz? biraz olsun bari...

Umarım başarılı olur ve bizi de başarıya taşır, utandırır bizi inşallah.

Koray
08.10.2008, 21:18
Yattara sezeryanla mı doğmuş bi araştırmak lazım...
Her işi olay bu adamın :)

Tansu Onur Erdoğan
08.10.2008, 21:22
gitti diye söylemediğini bırakmayanlar, yattara çıkıp da dese ; "taraftarımızın sevgisini ölçmek istemiştim" diye ve sonucunu görünce ne düşünmüşttür dersiniz.

Bizim için oynar mı Yattara artık, ya da tezahuratlarımız ne kadar inandırıcı gelecek ona?

Başarısız olursa, zaten söyleyeceğimiz her şeyi söyledik ona; yine söyleriz.

Ama...Başarılı olursa...mahcup olur muyuz? biraz olsun bari...

Umarım başarılı olur ve bizi de başarıya taşır, utandırır bizi inşallah.kardeşim yattara bu zamana kdr bizim içinmi oynuyodu aldıgı para için oynuyodu...

ayrıca yattara bu taraftar onu bi şekilde tekrar kabul ediyosa bu takımda hala kadroya girebilecekse şükür etsin..

yattarayı trabzonspor yattara yaptı...trabzonsporu yattara trabzonspor yapmadı arada fark war
herkes haddini bilsin hiç bi futbolcu trabzonsporda üstün değil saygılar

Mr.No
08.10.2008, 21:30
Sampiyon Trabzonspor'a hosgeldin sevgili Yattara.. Umarim geldigin klubün büyüklügünün farkindasindir. Ve umarim sen de senden öncekiler gibi(!) cesitli kapris ve isteklerinde bu klübün büyüklügüne zarar verecek davranislarda bulunmazsin. İnsallah basarili olursun.

Recep Alkan
08.10.2008, 21:57
herkes ıcın bır kez daha hayırlı olsun arkdaslar. umarım eskı gunlerını aratmaz. kendını affettırme konusunu cok gece bırakmasın gs macında beklıyoruz onu :D

krdnz
08.10.2008, 22:08
Yanlış hatırlamıyorsam Gökdeniz transfer dedikodularına nokta koymak için boş mukaveleye imza atmıştı...

Yattara buna benzer bir hareket yapsa çok iyi olur...

sifuni
08.10.2008, 22:28
ayni olay sezon basinda manchester unitedin dünyanin en iyi futbolcusu sayilan cristiano raonaldo manchesterden gitmek istedi cünkü real madrid hayellerin takimi. man utd. birakmadi cristianodan üst üste demecler geldi yok ben futbol kölesiyim burada durmak istemiyorum....

ama sonunda manchesterde kaldi ve sakatti ayni simdi yattaranin oldugu gibi.sakatligi gectiginde bir macta sonradan oyuna girince ve machester taraftari gol olmus gibi sevindi ve cristianoyu affetigini gösterdi.

aynisini trabzonspor taraftarida yapar insallah.

Ayşe Aygün
08.10.2008, 22:41
Yattaraya gidiyo diye kızmayanlardaydım.Çünkü sonuçta para için oynuyodu ve gitmek istemesi normaldı.Ama kaldığına çok sevindim diyebilirim.Bilmiyorum ama biz onu başka seviyoruz.İnşallah bundan sonrası hepimiz için çok iyi olur.Tekrar hoşgeldin İbrahime Yattara

Rahman Gümüş
08.10.2008, 22:43
Kara bela aynen devam.Sen Gs yi seversin:) Ersun hoca ve Yattaranın konuşmaları çok rahatlattı beni de yaa:) Şampiyon geliyorrr:)

Rahman Gümüş
08.10.2008, 22:54
Ben Yattara avatarımı değiştirmemiştim.Elim varmamıştı bir türlü.İyiki de değiştirmemişim:)
Değiştirenler davranın avatarlara:)

Engenius
08.10.2008, 22:58
gerçekten bu kadar naif olamayız...

yooo

lazchicko
08.10.2008, 23:04
yattara lig bittinde bize yine bela olabilir !!!!!

gercekden bende sevindim 60% ataklarimiz ondan geliyo goller yani !!!!!

insallah lig bittinde sarar olmaz ve kariyerini bizde bitirir bi kac sene sonra

lazoli__61
08.10.2008, 23:06
ama şükür olsun gitmedi nerden bulaçaz bi yattara daha ya ahlakı kişiliği beş para etmez diolar valla beni bağlamaz orhan akın belini kırıyormu ibrahim üzülmezi rezil ettimi osmana futbolu bıraktırdımı samsunspor takımını çalıma dizdimi golunu atıp horon tepip kolbastı oynadımı bana bu güzeeliikler yeter kimse gurur yapmasın yattara gurur yapılaçak birisi değil makara yapılçak biri onu seviyoruz:)

hodlu
08.10.2008, 23:10
Çok iyi oldu hele gs maçı öncesi moralim düzeldi.Yattara kaldı diye sevinmeyen varsa heralde onlar istanbul takımı taraftarlarıdır...
Yaşşa be Yattara kaldığın yerden aynen devam...

Jetaime
08.10.2008, 23:33
Şimdi Yattara 5 yıllık bir anlaşma yapsa ve futbolu burda bırakacağını belli etse, büyük ölçüde tüm sorunlar çözülür..Kimsenin kafasında soru işareti kalmaz.

unique
08.10.2008, 23:42
Ben de avatarımı gittiği gün değiştirmeye çalışmıştım ama hep sorun vermişti bilgisayar;varmış bir hayır demek ki:)

magicyattara
08.10.2008, 23:51
66arda66turan66 (1 month ago)
Ciddi söylüyorum bu adamda disiplin ve istikrar olsa dünyadaki her takimda show yapar...Bir GS'li olarak Trabzonspora basarilra dilerim umarim emekler bosa gitmez eski Trabzonu özledik.

eyyuppp (1 month ago)
bir besiktasli olarak soyluyorum.. turkiyede yattara 1 numara.. onun yaptigi hareketleri ancak c ronaldo ve ronaldinho yapabilir.. kisisel teknik ve yetenek olarak turkiyede oynayan en iyi futbolcu

eRziincan024 (1 month ago)
besiktasliyim ama yalanlamak imkansiz yattara süper oyuncu alex neymis lincoln neymis :D:D

StyLee86 (1 month ago)
Cok zeki ve cevik bir futbolcu.. Bir Besiktasli olarak zevkle izliyorum.

Apoel15 (2 months ago)
Whats the name of the song? Great player btw.

superman78200 (2 months ago)
VALLAHHHHHAAA BILLAAAAHHHAAA , bu yattara çoooookkkk güçlü bir futbolcu , ben bir Hasta Fenerliyim , amma su yattara yi çok begeniyorum.

Youtube'dan alınmış yorumlar.Yorumsuz...

orhan52
08.10.2008, 23:56
şota hami ogün abdullahlı kadro erirken her bir transferde çok üzülürdüm sonra fatih szymek gökdeniz ve yattaralı full as tan son kale de düşünce çok üzülmüştüm.adamın zararıda olsa öyle kabullenmiş benimsemişimki kalışına 24 transferden daha çok sevindim.şu anda hangi takım taraftarına trabzonspor deyince akla yattara geliyor.tabiki trabzonsporumuzdan büyük değildir ama eğrisi doğrusuyla yattara sembol futbolcumuzdur.tekrar sahada görmek için sabırsızlanıyorum.

martinpetrov
08.10.2008, 23:57
Çok iyi oldu hele gs maçı öncesi moralim düzeldi.Yattara kaldı diye sevinmeyen varsa heralde onlar istanbul takımı taraftarlarıdır...
Yaşşa be Yattara kaldığın yerden aynen devam...
ben sevinmedim ama merak etme istanbul takımlarından senden çok nefret ediyorum.gs maçına gelince ben burada olacağım yattarayı ersun hoca oynatmayacağına iddaaya girerim herkesle.azıcık prensip diye birşey kalmadımı bu kulüpte ya.ayrıca fatih,gökdeniz,szymek ve yattara oyarken bundan çok daha kötü gs takımına yenildiğimizide hatırlatırım.gs galibiyetiyle yattaranın oynamasının yakından uzaktan alakası olmadığını düşünüyorum.

ts_tuncay_ts
09.10.2008, 00:50
yattaraya ceza niye vericekler ben onu anlamadım...

Serhat
09.10.2008, 00:57
Yattara sezeryanla mı doğmuş bi araştırmak lazım...
Her işi olay bu adamın :)

Meyvesi Olan ağacı Taşlarlar !:)

hakantpl
09.10.2008, 01:22
şimdi ne olacak ben onu merak ediyorum devre arasında kadar yatıp transfermi olacak... yoksa hepimizden içinden geçenimi yapacak izleyip göreceğiz ne desek boş

Çağrı Bilici
09.10.2008, 01:24
herşey aynen devam edecek değişsen birşey yok

Zafer Fidan
09.10.2008, 01:27
Bu Ceza olayini bende anlamadim. Verilmemesi lazim

Mollasalihoğlu
09.10.2008, 01:53
Yattara'ya kendi talebi ile gitmesine izin verilmesine rağmen "kulüp beni çağırıyor,seni satıyoruz diyor,ben de diyor tamam" şeklindeki abidik gubidik açıklamaları yüzünden verilecek ceza verilirse..bence verilmeyebilir ama verilirse de hiç te mantıksız olmaz..

erol_izm
09.10.2008, 02:43
Takımda kalması beni fazlaca sevindirmiştir. Yattara'nın bu şoktan sonra veriminin azalacağını düşünmüyorum. Aksine kendini tekrar kabul ettirmek için var gücüyle çalışacaktır. En azından Trabzonspor'dan ayrılmak halâ aklının bir köşesinde duruyorsa bile yapması gereken şey sezon boyunca eski performansını devam ettirmek ve kapasitesinin üzerine çıkmak olacaktır. Başka türlü Al Saad'ın verdiği parayı gitmesi muhtemel hiç bir takımdan kolay kolay alamaz.

Trabzonspor için ise Yattara öyle kolayca kenara atılacak bir futbolcu değildir. Her ne kadar yenilgisiz lider olarak lige devam ediyor olsakta -oynamadığımız maçlarda Yattara'nın eksikliğini fazlasıyla hissettik. Kimi büyük bir ceza verilsin diyor kimileri ise pilot takıma gönderilmesini istiyor. Özellikle pilot takıma gönderilsin diyenlerin saçmaladığını düşünüyorum. Para cezası olması gereken bir şey ama abartılı ve çok yüksek bir ceza bence gereksiz. Yattara çekeceği cezayı zaten çekmiş. Euro denizinde yüzme hayalleri suya düşmüş. Bundan sonra olması gereken şey Yattarayı tekrar takıma kazandırmak olmalı.Başkan'ın ve Ersun hoca'nın açıklamalarıda bu yönde gibi. En azından Yattara ile oynayacağımız maçlarda rakipden üstün oynayan ve bol pozisyon bulan bir takım izleyeceğiz. Özellikle Konya maçından sonra Yattara gibi bir oyuncu olmadan ligi kolay kolay zirvede bitirebileceğimiz ümidim hiç yoktu. Kim nederse desin. Yattara varsa geleceğe daha umutlu bakabiliyorum.

yattarinho61
09.10.2008, 03:42
allah askina birakin daa tartismayi !!

bekir61
09.10.2008, 04:14
gs macinda insallah oynar

gslileri korku salmistir

Süleyman50
09.10.2008, 08:29
kaldığına çok sevindim şimdi daha güçlüyüz..........

Tolpaş61
09.10.2008, 10:32
biz trabzonspor taraftarları çok sesli düşünüyoruz ama rakip taraftarlar bu işe fazlasıyla üzülmüştür.

Great White
09.10.2008, 11:43
Evet Yattara kaldı..

Her ne kadar bazı bünyelerde tarifi mümkün olmayan acılar bırakmış olsa da bir şekilde kaldı işte:)

* Önce sevgili Sadri Başkan' ın TV' de hem de gülerek anlattığı "Para çok Range Rover, para yok game over" muhabbetinden yola çıkarak saldırmaya başladılar bu dahili ve harici akbabalar..

Ama zeka seviyeleri ya da dürüstlükleri yetmemiş olacak ki, Yattara' nın hem de takım arkadaşlarının ortasında gülerek Sadri Başkan' a yapmış olduğu bu harika espriyi dahi anlayamadılar:D

* Daha sonra patenti sadece Lick TV Muhabiri Can Karyağdı' ya ait olan "Kapımı kilitleyip arkasından denize attılar" safsatasına sarıldı bu çirkef ötesi tayfa:)

Oysa ki bir tanesinin dahi aklına gel(e)medi Yattara' nın böylesi ustaca teşbihler kullanabilecek kadar sağlam bir Türkçe' ye sahip olup olmadığı:)

Ve gene düşünemediler o sözü edilen anahtarın daha 3 ay evvel Yattara' nın elinde olduğunu..

Şimdi bakıyorum da, başta Can Karyağdı olmak üzere bir hafta öncesine kadar salya sümük saldıranlar şimdilerde bu fiyaskoyu unutturmaya çalışıyorlar adeta:D

* Ama TS' yi karıştırmaya yönelik bu çirkef saldırılar bunlarla da bitmedi tabii. Ardından Yattara' nın aslında sağlam olmasına rağmen bilerek oynamadığı dile getirildi.

Atılan bu çamura karşılık da Sn. Hacılsalihoğlu ve Ersun Hoca cevap verdiler..

"Yattara bizim için çok değerli bir oyuncudur. Sakatlığı iyileşir iyileşmez sahalara ve kadroya geri dönecektir"

Bunca asılsız hakaret ve iddialarda bulunan bazı tiplemeler hangi yüzle buralarda dolaşacaklar ben çok merak ediyorum. Onlar bu rezilliği unutsa bile ben her fırsatta hatırlatacağım ama; orası kesin;)

* Şimdi Yattara konusunda şiddetli bir şekilde hazım sorunu yaşayan bu tayfa, kafalarına geçirilen bunca kapaktan sonra bir de Yattara' nın affedilmesi sonucunda iyiden iyiye kontrolden çıkmış durumdalari:)

Hal böyle olunca, TS tarihinin en yüksek transfer teklifine maruz kalan bir futbolcusunu pilot takıma gönderme fikrini dahi ortaya atacak kadar "pilot" moduna geçivermişler tabii ki:D

Ama ne yazık ki aklı başında gözü şampiyonlukta olan gerçek taraftar bunların cevabını buralarda daha önce nasıl da layıkıyla vermişse bundan sonra da vermeye devam edecektir:)

Diğer cevapları Yattara sahada veriyor zaten;)

worldmaster
09.10.2008, 11:53
Evet Yattara kaldı..

Her ne kadar bazı bünyelerde tarifi mümkün olmayan acılar bırakmış olsa da bir şekilde kaldı işte:)

* Önce sevgili Sadri Başkan' ın TV' de hem de gülerek anlattığı "Para çok Range Rover, para yok game over" muhabbetinden yola çıkarak saldırmaya başladılar bu dahili ve harici akbabalar..

Ama zeka seviyeleri ya da dürüstlükleri yetmemiş olacak ki, Yattara' nın hem de takım arkadaşlarının ortasında gülerek Sadri Başkan' a yapmış olduğu bu harika espriyi dahi anlayamadılar:D

* Daha sonra patenti sadece Lick TV Muhabiri Can Karyağdı' ya ait olan "Kapımı kilitleyip arkasından denize attılar" safsatasına sarıldı bu çirkef ötesi tayfa:)

Oysa ki bir tanesinin dahi aklına gel(e)medi Yattara' nın böylesi ustaca teşbihler kullanabilecek kadar sağlam bir Türkçe' ye sahip olup olmadığı:)

Ve gene düşünemediler o sözü edilen anahtarın daha 3 ay evvel Yattara' nın elinde olduğunu..

Şimdi bakıyorum da, başta Can Karyağdı olmak üzere bir hafta öncesine kadar salya sümük saldıranlar şimdilerde bu fiyaskoyu unutturmaya çalışıyorlar adeta:D

* Ama TS' yi karıştırmaya yönelik bu çirkef saldırılar bunlarla da bitmedi tabii. Ardından Yattara' nın aslında sağlam olmasına rağmen bilerek oynamadığı dile getirildi.

"Yattara bizim için çok değerli bir oyuncudur. Sakatlığı iyileşir iyileşmez sahalara ve kadroya geri dönecektir"

Bunca asılsız hakaret ve iddialarda bulunan bazı tiplemeler hangi yüzle buralarda dolaşacaklar ben çok merak ediyorum. Onlar bu rezilliği unutsa bile ben her fırsatta hatırlatacağım ama; orası kesin;)

* Şimdi Yattara konusunda şiddetli bir şekilde hazım sorunu yaşayan bu tayfa, kafalarına geçirilen bunca kapaktan sonra bir de Yattara' nın affedilmesi sonucunda iyiden iyiye kontrolden çıkmış durumdalari:)

Hal böyle olunca, TS tarihinin en yüksek transfer teklifine maruz kalan bir futbolcusunu pilot takıma gönderme fikrini dahi ortaya atacak kadar "pilot" moduna geçivermişler tabii ki:D

Ama ne yazık ki aklı başında gözü şampiyonlukta olan gerçek taraftar bunların cevabını buralarda daha önce nasıl da layıkıyla vermişse bundan sonra da vermeye devam edecektir:)

Öncelikle klavyen dert görmesin.En sonda belirttiğin gibi;Yattara çıkar 2 asist yapar hepsinin sesi soluğu kesilir ya da seslerinin rengi değişir yahut en kötü ihtimal hiç bu topice uğramazlar olur biter

Erdal
09.10.2008, 11:54
Yahu Soner yeter da. Bakan bile açıklama yaptı.:) Kapatalım artık bu meseleyi.

Erdal
09.10.2008, 11:55
Sene sonunda 15 milyon a satarız inşallah. Trabzonspor her futbolcuyu jübile yaptırmadan satmalıdır. En son futbolu bırakırken gelip yine bizde jübile yapsın hepsi.

Cemalettin Taşkın
09.10.2008, 12:12
bu arada hala niye salonda çalışıyor sakatlığı geçmedi mi? 1 ay oldu neredeyse.

Selçuk Baki
09.10.2008, 12:19
bu arada hala niye salonda çalışıyor sakatlığı geçmedi mi? 1 ay oldu neredeyse.

Takımımız Galatasaray maçı hazırlıklarını bugün (perşembe) 09.30'da yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal yönetiminde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan antrenmana milli takım kamplarında olan oyuncularımız Tolga, Ceyhun, Serkan, Barış, Onur, Song, Slyva ve sakatlığı bulunan Gökhan Ünal katılmazken, hafif sakatlığı olan Hüseyin, Ferhat ve antrenman ve kuvvet eksiği bulunan Yattara salonda çalıştı.
Takımımız sabah antrenmanında ısınma hareketlerinin önce grup sonra bireysel olarak koşu yaptılar.

vakfıkebir_lee
09.10.2008, 12:20
trabzondab Çiktim yola, samsundan verdİm mola, trabzonum Şampİyon ola, Şen ola trabzon Şen ola :):):):):):):):):):)

Adil ÖZGÜR
09.10.2008, 12:23
Bazen ring kurulur, turnuva başlar, rakipler birbiri ile dövüşmeye başlar, herkes önündeki taşları döker, umulmadık birşeyler olur, favori ringe dahi çık(a)maz. Derken birileri bayrağı kapar.

Veya tam fovori gösterilenlere her gün Anar, Arar, Sorar gibi şirketler tarafından kamuoyu yoklaması yaparlar, herkes % 50 nin üzerinde hedefe giderim hesabı yaparken, işini ciddiyetle yapan "Gerçek" adlı şirketin favorisi hedefi göğüsler.

Yattara'nın hesabını yapanlar zamanında Gerçek hesap yapmıştır, onun hakkında en iyi kararın ne olacağını bilenler şimdi ne diyor? KONU KAPANMIŞTIR. O bizim sözleşmeli futbolcumuz, D.T. ile konuşur, gereği yapılır. D.T. de konuştuğuna göre?

Bizler istediğimiz kadar havanda su dövelim, YATTARA hazır oldumu yine gönlümüze taht kurmaya devam edecektir. Gerçeklere göz yummak, Deve Kuşu'nun başını kuma gömmesidir.

Aramızda sahte TRABZONSPOR'lu varsa nalkopondan tüye almaya gerekte yoktur.

Çünkü; Bizim TAKA fırtınada, Karda, Yağmurda ilerliyor, görmemek için kum mu arayalım ?

BALKAN 06
09.10.2008, 12:32
trabzondab Çiktim yola, samsundan verdİm mola, trabzonum Şampİyon ola, Şen ola trabzon Şen ola :):):):):):):):):):)
Öncelikle Hoşgeldin
İnşallah dediğin gibi olur Şampiyon oluruz,sonra hepimiz birden şen oluruz.

Adil ÖZGÜR
09.10.2008, 12:35

Bende Vakfıkebirliyim, ilk mesajın olduğunu gördüm, hoş geldin,Sen de şen ola kardeşim.

Mollasalihoğlu
09.10.2008, 14:10
Evet Yattara kaldı..

Sadri Şener'in bugün ve dün yayınlanan ropörtajından inciler..

Yattara artık kalmış gibi görünüyor. Niye bu aşamaya gelindi?
“Herkes bir şey söylüyor ama bilip bilmeden konuşanlar da var. Bu Katarlılar, önce gidip Yattara ile görüşmüşler, anlaşmışlar. Sonra da konuyu bize açtılar. Ancak bu aslında doğru bir yol değil. Yattara’nın sözleşmesi 3 yıllık ve bir oyuncu için önce futbolcunun kendisiyle görüşmek yasal değil. Bu, oyuncunun aklını çelmeye giriyor. Zaten orada öyle bir hataları olduğu için Yattara sonra ağız değiştirdi. Bizim ondan böyle bir görüşme yapmamızı istediğini belirtti. Yapılanın yanlış olduğunu menacerler de biliyordu. Ama neyse dedik, sustuk. Eğer oyuncu gitmek istiyorsa yapacak bir şeyimiz yoktur.”

* Gitmek isteyeni tutmak doğru olmaz dediniz ama Yattara kalıyor? Faydalı olacak mı, ceza verilecek mi. Sonuçta sizi de suçladı?
- O şartlarda gitmek istiyordu ama şimdi o şartlar ortada yok. Trabzon’daki şartları da kötü değildi. Faydalı olacak mı bilemem tabii ki ama Yattara kaliteli bir futbolcudur. Cezaya gelince bundan sonra Yattara ile ilgili süreci hoca belirleyecek. Ne istiyorsa onu yapacağız.

Yattara’nın satılma aşamasında yıldız satan diğer yönetimlere biraz hak verdiniz mi?
- Yanlış anlaşılmasın ama, Yatttara’yı para kazanalım diye satmaya kalkmadık. Yattara gitmek istedi. Tutabilirdik, kapris yapıp oturturduk kulübede ya da tribünde. Fakat para bizim değil, Trabzon’un parası. Yattara’yı o şartlarda tutamazdık, pahalı bir oyuncak olurdu bizim için.

Hazım sorunu varsa bu Yattara'daydı ama elinde patladı ve geçti gitti..Kimse Yattara'nın futbolunu hatta Trabzonspor sevgisini sorgulamıyor..Ama aklıbaşında kimse de Yattara'nın para hırsı ile ortalığı karıştırdığını inkar etmesin..

Trabzonspor'un başkanı "Bu Katarlılar, önce gidip Yattara ile görüşmüşler, anlaşmışlar."
ya da " Yanlış anlaşılmasın ama, Yatttara’yı para kazanalım diye satmaya kalkmadık. Yattara gitmek istedi. " diyorsa,kimse kusura bakmasın ben başkana inanırım,Yattara'ya değil..

Yattara şimdi iyi ve verimli oynayacak ama saç baş yoldurttuğunda ise tepki alacak bence..Etme bulma dünyası..

Bu nedenlerle Yattara'yı eleştirenlere kimsenin laf etmeye hakkı yok..İnşallah eskisi gibi iyi oynar..

Dursun Kaplan
09.10.2008, 14:30
Yattara ilk maçında taraftara kendini affettirmelidir...

Great White
09.10.2008, 14:43
Ofli:)

Benden alıntı yapıyorsan yazdıklarıma madde madde cevap vereceksin..

Yok öyle bedavadan geçiştirmek..

Yukarıda belirtmiş olduğum komplo teorilerinin bir tanesi bile tutmamışken ve bu teorilerden beslenilerek burada 1 haftadır yaygaralar koparılırken Sadri Başkan' ın röportajı ile bana cevap verebileceğini mi sanıyorsun?

Biz burada hiçbir zaman Yattara ya da Sadri Başkan' ın tamamı ile hatasız olduklarından dem vurmadık..

Lafımız, bir takım medya maymunlarının ortaya attıkları hurafelerden beslenerek lisanslı ve sözleşmeli bir oyuncumuza karşı akla gelmedik hakaret ve ithamlar ile buralarda esip gürleyenlere idi..

Hiçkimse Yattara ya da bir başka oyuncuyu beğenmek ya da takdir etmek zorunda değil..

Fakat hiçkimsenin de oturduğu yerden benim ve bir çok taraftarımızın değer verdiği bir futbolcunun kişiliğine, haysiyetine, adamlığına ve hatta ailevi değerlerine dil uzatmaya hakları yok..

Bu kriterlere "futbolundan" hiç haz etmediğim Hüseyin de dahil, hatta Hasan, Erdinç ve Jabi de..

Bir başka takım taraftarının bu söylemlerin ondabirini şurada söylemesi durumunda koro halinde küfür yiyeceği bir ortamda "Ben nasılsa Trabzonsporluyum(?), kendi futbolcuma istediğim gibi küfür de ederim, hakaret de.." mantığına sonuna kadar karşıyım..

Yukarıdaki yazıma cevabı olan arkadaşlar da bu eksende cevaplarını versin:)

Recep Alkan
09.10.2008, 14:43
Bu Ceza olayini bende anlamadim. Verilmemesi lazim

nasıl anlamadın ya nasıl verılmemelı ????

bende sızn bu dusuncelerınızı anlamıyorum kardesım

mfukan61
09.10.2008, 15:05
yattara trabzonsporu hakeden bi futbolcu deeeğil! Adama bak yaa beşiktaş maçında artık maç yapmayacam demiyo da sakatım diiio :(

KATAR da yattaranın parasını ödemedi. YAttra evde kaldı.inşallah takıma almazlar o herifi. bu adam olmazzz.

cabri
09.10.2008, 15:15
Yattara transfer mevzusu kapandığına göre.. Açıklamalardan da anlaşılacağı üzere görünürde bir sıkıntı yok.

Peki bu kara uşak gs maçında oynar mı?

Takımla çalışmaya başlarsa 1 haftada hazır hale gelmesi mümkün. Fakat yine de kondüsyon sorunu yaşaması mümkün. Büyük ihtimalle gs maçında 2 yarı oyuna girecektir.

İlk yarı kontrollü oyun ile gs nin hızını kesip ikinci yarı yattara ile başlamak iyi bir taktik olabilir.

Great White
09.10.2008, 15:18
Ben Ersun Hoca' nın yerinde olsam GS maçında hazır olsa dahi Yattara' yı en azından ilkonbirde oynatmazdım..

Yattara' nın kötü bir performans göstereceğinden şüpheli olmam değildir buna sebep..

Olası ve muhtemel bir puan kaybını takımı karıştırmaya niyetli bazı fırsatçı çevrelerin Yattara' nın kadroya katılımından bulabileceği endişesi ile bu riski göze al(a)mazdım sanırım..

Zira sonuçta şu ana dek BJK hariç kolay rakiplerle de oynamış olsak, galibiyet serisine devam eden istikrarlı bir takımımız var..

Bence maçın gidişatına göre ikinci yarıda oyuna alınmalıdır Yattara..

Ama Ersun Hoca benden çok daha cesur düşünür ve davranır da onu ilkonbire koyarsa maçın yıldızı olabileceğinden şüphem yok; her zaman olduğu gibi:)

OLCAY ÇAKIR
09.10.2008, 15:23
Sevgili İlhan dün radyoda sordu;Yattaralı şampiyonluk şansımız nedir diye?

Naçizane orda yazdım;

Yattara varken % 75 idi.

Gider gibi oldu % 65 'e düştü.

Geldi ve % 95 oldu..

Dedim.:)

BALKAN 06
09.10.2008, 15:30
yattaraya ceza niye vericekler ben onu anlamadım...
bjk maçında sakatım deyip oynamadığı için
ilk defa tüm camia bi hava yakalayıp şampiyonluk mırıldanırken bizi yüz üstü bırakmaya çalıştığı için
Sürmeneli Yattarayım derken paraya bizleri değiştiği için
olabilir
kırıldık,üzüldük ama tamiri mümkün,Sadri başkanım ve Ersun hocam Trabzonsporumuzu en az hasarla bu girdaptan kurtaracaktır
sonu iyi olur inşallah.

Ahmet Kuru
09.10.2008, 15:34
Yattara'nın takımda kalmasını hazmedemeyen,midesine oturan taraftarlarımız var yok değil...Olacakda saygı duyacağız...
Lakin benim en çok istek ve arzum onlarla Trabzonspor maçlarını izleyebilmek.tepkilerinin ne olacağını çok merak ediyorum...
Neyse asıl anlatmak istediğim,bende Yattara'nın gs maçında ilk 11 de başlamaması taraftarıyım hatta antep maçında da yedek klübesinde otursun maçın gidişatına göre oyuna girsin...Bunca yaşananlardan herkes yaralandı,Yattara'nın en azından 1-2 hafta yedek klübesinde oturması gerekir.
Para cezasına karşıyım,Yattara'nın maddiyata ne kadar önem verdiği belli ayrıca eşi Yattara'dan daha beter bunuda belirtmek isterim...Aşırı derecede cimri olduğundan yedek oturması performansını etkilemez ama para cezası herşeyi olumsuz yönde etkileyebilir...

cabri
09.10.2008, 15:44
Ben Ersun Hoca' nın yerinde olsam GS maçında hazır olsa dahi Yattara' yı en azından ilkonbirde oynatmazdım..

Yattara' nın kötü bir performans göstereceğinden şüpheli olmam değildir buna sebep..

Olası ve muhtemel bir puan kaybını takımı karıştırmaya niyetli bazı fırsatçı çevrelerin Yattara' nın kadroya katılımından bulabileceği endişesi ile bu riski göze al(a)mazdım sanırım..

Zira sonuçta şu ana dek BJK hariç kolay rakiplerle de oynamış olsak, galibiyet serisine devam eden istikrarlı bir takımımız var..

Bence maçın gidişatına göre ikinci yarıda oyuna alınmalıdır Yattara..

Ama Ersun Hoca benden çok daha cesur düşünür ve davranır da onu ilkonbire koyarsa maçın yıldızı olabileceğinden şüphem yok; her zaman olduğu gibi:)

Evet aslında kritik bir karar..

Fakat Yattara yüzünden kaybettik diyecek olanlar Yattara hiç oynamasa bile bir şekilde suçlayacaktır yine.. O yüzden bunu pek önemsemiyorum.

Ersun hoca da umarım en sağlıklı kararı verir. İlk yarı yada ikinci yarı...

Başka bir ihtimal.. gs ilk yarı maçı koparmak için geride boşluklar bırakarak saldıracak.. Bu boşlukları da en iyi kim değerlerir biliyoruz...:)

Bu durumda ilk 11 de başlaması gerekir.

ts_tuncay_ts
09.10.2008, 15:47
yattara gitmedi kaldı e peki bu durumda yattara 2. kaptanmı olcak yine??

BALKAN 06
09.10.2008, 15:49
Evet aslında kritik bir karar..

Fakat Yattara yüzünden kaybettik diyecek olanlar Yattara hiç oynamasa bile bir şekilde suçlayacaktır yine.. O yüzden bunu pek önemsemiyorum.

Ersun hoca da umarım en sağlıklı kararı verir. İlk yarı yada ikinci yarı...

Başka bir ihtimal.. gs ilk yarı maçı koparmak için geride boşluklar bırakarak saldıracak.. Bu boşlukları da en iyi kim değerlerir biliyoruz...:)

Bu durumda ilk 11 de başlaması gerekir.

evet abi
insanlar art niyetli olursa oynasada malzeme çıkarır oynamasada
çok çetrefilli bir durum ama sağ duyulu taraftarımızın çokluğuna inanıyorum ben,üstesinden geleceğiz.