PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Yattara

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

Mollasalihoğlu
23.09.2008, 13:40
Alınan olmasında Oflu başkanlardada bu düşünce var.

Ticari düşünüyorlar.

Değişik bir tarz,
Yattarayı satıp yerine 1 adam ve diğer eksik mevkilerede 2 adam almak.
Ve en önemliside bu alınan adamların faydalı olacağına cuk oturacağına inanmak.

Manavdan meyva almakla eşdeğer.

sadri şener : gökdeniz'den allah razı olsun kurduğumuz bu kadronun yarısı onun eseri..

soru 1:sadri şener of'un neresinden?
soru 2:şu kadroda cale,colman ve selçuk mu olmalı yoksa sadece gökdeniz mi olmalı?(bonservis bedelleri eşit)
soru 3:gitmek istemem diye dosdoğru söylüyorsa başımızın üstünde yeri var sözümden ne anlıyorsunuz?
soru 4:günümüz futbolunun ticari boyutunu dikkate almamaız gibi bir şansımız var mı?
soru 5:ronaldinho 20 milyon euro'ya satılmış,yorumunuz nedir?
soru 6:bir "of'lu" olarak en erken devre arasında ve yerine 3 adam gelecekse gidebilir diye düşünüyorum,siz ne düşünürsünüz acaba??

Serdær
23.09.2008, 13:43
20 milyon euro'ya ronaldinho satıldı..

19 yaşındaki Geovanni Dos Santos 6 Milyon euro'ya satıldı.

Ronaldinho 20 milyon Euro satıldı derken ;

Yattara o kadar para etmez koskaca Ronaldinho 20 milyon Euro satıldı demeye geliyor sanırım.

Ronaldinho yaklaşık 2 sezondur ortalarda yok.

Milan'da yedek bekliyor.

Açıkçası bizim taraftarı anlamıyorum.

Transfer haberi gelince satılsın !

Maçlarda iyi oynadığı zaman aman gözünü seveyim gitme bir yere sen herşeyimizsin deniyor.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Ömer TOPAL
23.09.2008, 13:43
top bu medya top simde PSG cıktı....adam nasılsa sakat yok ya sahalarda atın bakalım karıstırın ortalıgı.....Belliki bordomavi fırtına birilerini simdien cok korkuttu

Erdal
23.09.2008, 13:44
sadri şener : gökdeniz'den allah razı olsun kurduğumuz bu kadronun yarısı onun eseri..

soru 2:şu kadroda cale,colman ve selçuk mu olmalı yoksa sadece gökdeniz mi olmalı?(bonservis bedelleri eşit)
soru 3:gitmek istemem diye dosdoğru söylüyorsa başımızın üstünde yeri var sözümden ne anlıyorsunuz?
soru 4:günümüz futbolunun ticari boyutunu dikkate almamaız gibi bir şansımız var mı?
soru 6:bir "of'lu" olarak en erken devre arasında ve yerine 3 adam gelecekse gidebilir diye düşünüyorum,siz ne düşünürsünüz acaba??

Düşünmüyoruz slogan atıyoruz; Yattarayı satanı bizde satarızzzzz ve ya Yattara kaça şampiyonluk kaça siz kaçasınız...... değilmi fridin kardeş...

yns_emre61
23.09.2008, 13:44
bence burda en büyük sorun
bir takım Trabzonspor'la bonservis bedeli konusunda anlaşmadan Trabzonspor oyuncusuna 2 milyon euro yıllık maaş teklif etmesidir. zaten futbolcu para için oynar.

topcunun kafasını karıstırmaktan başka birşey değil. yönetim nasıl buna izin verdi ?

+ transfer konusu niye basına sızdı ?

Yattara satılabilir ama herşeyin bir zamanı var..
şuan kesinlikle satılmamalı..

Serdær
23.09.2008, 13:46
top bu medya top simde PSG cıktı....adam nasılsa sakat yok ya sahalarda atın bakalım karıstırın ortalıgı.....Belliki bordomavi fırtına birilerini simdien cok korkuttu

Bu arada bildiğim kadarıyla Fransa'da transfer sezonu bitti.

En son PSG Kezman almaya çalışıyordu.

Son günler diye kendilerini parçalıyorlardı.

Dolayısıyla yalan haber.

Great White
23.09.2008, 13:52
Yattara' nın yapmış olduğu onca gol ve asistin sadece rakip taraftar bünyelerini tahrip ettiğini sanırdık:D

Bu mahalle dedikodusu bir yandan da iyi oldu..

Herkesin rengi çıkıverdi ortaya işte:)

Bu arada mağrur şekilde yüzmeye devam eden lüferler ile her türlü oltaya atlamaya hazır istavritler de ayrışmış oldular;)

Bu arada İsot@

Oradaki köçek havası tabirini, burada fırıncı küreği gibi bir sağa bir sola dönen bazı arkadaşlar için kullandım..

Umarım aramızda fırıncı falan varsa üzerine alınmaz:p

Ama orada Kastamonu tabirini kullanmasaymışım daha iyi olurmuş; şimdi farkettim;)

Eh onca satırdan bir tanesinde de pot kıralım artık:)

Erdal
23.09.2008, 13:52
Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz. Erdal Hüseyin i destekliyor. Yattara satılsın diyor. O halde Erdal Öz evlatçı :) Hüseyin de satılsın. Fatih in de satılması doğru idi o günkü şartlarda. Ha o şartları o hale getirmemek Nuri bey ve taraftarın elinde idi olmadı. O gün itibari ile gelinen noktada satılmalı idi. Mesele satmak değil mesele herkes her an satılacak gibi hazırlıklı olabilmek. Rakamları ile özellikleri ile daha size tekilf geldiği anda kafanızda muhasebe yapabiliyorsanız satarsınız. lyon her sene satıyormuş( dünya futbolunu yeni takip etmeye başladım) pel de pişman gibi durmuyorlarmış....
Bu arada satılmazsa tabiki Yattara ya destek olacağım ve bazen tribünden bazen televizyondan hadi aslanım diye bağıracağım tıpkı HÜseyin e yaptığım gibi....

firidin61
23.09.2008, 13:53
fridin çok güzel başladığın yazına cevap hazırlıyordum ki kafamda sonuna gelince iğrenç bir ajitasyon görünce vazgeçtim. O ifadeler e "hasreti kaça satarsınız" cevap vermeyeceğim. Hüseyin in satılmaması gerektiğini söylediğimi hatırlamıyorum. Hüseyin i desteklerim. Yattarayıda desteklerim "oyndığı" maçlarda. Ama bir futbolcunun satılması ayrı mesele desteklenmesi ayrı mesele...

Bazı konularda hemfikir olduğumuzu düşündüğümden bunu söyledim . Burası büyük kitlelerin Trabzonspor u takip ettiği bir forum . Herkez Yattara oynamadığı maçlara '' Yattara olsaydı '' cümlesiyle başlıyorsa herkezin yanılma payının az olduğunu düşünüyorum . Üstelik önümüzde ulaşabileceğimiz kadar yakın hedeflerimiz var . Olur , olmaz o ayrı ama ulaşabilmek için bu kadar çok adım attıktan sonra seni geriye düşürecek kocaman ( geriye ) 1 adım niye ? Bu kadar iyi başlanan bir sezonda Song ( ki kendisi ünlü futbolcularla oynamıştır ) başta olmak üzere '' Yattara olsaydı '' yla başyan cümleler kuruyorsa T.D Yattara nın eksikliğinden bahsediyorsa açtığın her spor programı Trabzonspor ve evet '' Yattara '' diye başlıyorsa ve bugün hedefe koşan bir Trabzonspor la beraber tek yürek olduysak önemi herkezce malum Trabzon u ve Trabzonspor u seven üstelik max.yetenekleri sahip bir adamı bu kadar önemli bir sezonda iyide başlamışken neden bırakalım ? Bunun değeri nedir ? demek istemiştim .

Aslında yazınınızın sonuna doğru olan kısmınada vurgu yapmak istemiştim . '' Oynatıldığı '' maçlarda olarak düzeltmek istiyorum ve ekliyorum . Kendisinin asist ve gol oranları sağ açık olmasına ve az süre bulmasına rağmen 2 haneli rakamlara ya çok yakın yada üzerindedir. İstatistik bilimin ulaşamayacağı farklı özellikleride vardır . Takımı rahatlatma vb.

Bu şartlar altında Yattara nın PARA için satılması doğru değildir ve uzandığımız hedef in bizden uzaklaşması demektir .

Yattara birgün gidemez mi ? Gider . Ama o böyle bir sezon olmamalı .

Not : Yazdığım bu bilgiler doğrultusunda yaptığım ^^ İğrenç ^^ bir ajıtasyon değil düşüncelerimin kısatılmış halidirki daha sonra uzun metin halinde sebeplerinide açıkladım . Ajıtasyon ve hatta iğrençlik kelimeleri bence bir futbolcunun takımına verebildikleri belliyken ve bu takımın taraftarının çoğunluğu Trabzonluyken insanların memlekettinden ( Şah damarından ) girip sorgulamasını engel olucu şeyler yazmaktırki söylediğiniz gibi '' iğrenç '' olmasa bile daha yakın olanı da budur .

Saygılarımla

Mollasalihoğlu
23.09.2008, 13:55
Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz. Erdal Hüseyin i destekliyor. Yattara satılsın diyor. O halde Erdal Öz evlatçı :) Hüseyin de satılsın. Fatih in de satılması doğru idi o günkü şartlarda. Ha o şartları o hale getirmemek Nuri bey ve taraftarın elinde idi olmadı. O gün itibari ile gelinen noktada satılmalı idi. Mesele satmak değil mesele herkes her an satılacak gibi hazırlıklı olabilmek. Rakamları ile özellikleri ile daha size tekilf geldiği anda kafanızda muhasebe yapabiliyorsanız satarsınız. lyon her sene satıyormuş( dünya futbolunu yeni takip etmeye başladım) pel de pişman gibi durmuyorlarmış....
Bu arada satılmazsa tabiki Yattara ya destek olacağım ve bazen tribünden bazen televizyondan hadi aslanım diye bağıracağım tıpkı HÜseyin e yaptığım gibi....
yattara sürmene nüfusuna kayıtlı değil mi,bir öz evlatçı olarak hastasıyımmmm :)

bi de yattara'nın hastasıyım ama katar'da çocuklarını göndereceği bir fransız okulu var mı acaba :D

sonuç olarak bence konsensus sağlayıp bu konuyu kapatalım,inşallah gitmesi gerekmez ve biz de ondan mahrum kalmayız..

cabri
23.09.2008, 13:58
Arkadaşlar ne Yattara sı ne satılması... Bunu gerçekten tartışıyor muyuz !

Yıllar sonra bu hava yakalanmış.. Hedefe kilitlenmişiz.. Sezon yeni başlamış Yattara yı tartışmaya açtık.

Birilerinin ekmeğine yağ sürmeyelim.

oflubektas
23.09.2008, 13:58
Her nedense üç sülüklerin yıldız futbolcularının takımın kendisine en çok ihtiyacı olduğu günlerde, yerine alternatif futbolcu alınamayacağı dönemlerde değil satılmaları, bu konuda yalan haber sunumları bile gündeme gelmez. Bakın transfer dönemi bittikten sonra fotomaç'ta bile Arda'nın satılacağına ilişkin yalan haber duydunuz mu? Yalan, sözden dönme ve skandalları ile ünlü Yıldırım Demirören ve avanesi bile "Bobo bir yere gitmiyor" dedikten sonra Bobo'nun satılmasına ilişkin çıt çıktı mı? Tuncay ve Aurelio'nun satılma sürecine kadar herhangi bir rahatsızlığı veya sezon içinde ciddi bir transfer teklifi konuşuldu mu?

Ama Trabzon sezon içinde iyi gitmeye başladı mı hemen başlar "o gidecek bu gidecek" teraneleri. Sivas geçen hafta hasb-el kader lider oldu mu Mehmet Yıldız hemen bavulunu hazırlayıp gs'nin yolunu tutar. İlk dört hafta toplam 1 gol atıp 1 gol yiyen Kayseri bi açılmaya başlasın bakın bakalım Mehmet Topuz bir yere gönderiliyor mu gönderilmiyor mu? Değeri verildiği takdirde her futbolcunun satılabilme fikrini kabul ederim ama maalesef burada yıllardır İstanbul basını tarafından taraftarımıza pompalanan "ezilmişlik" hissinin etkileri de yok değil. Ayrıca ne zaman yerli bir yıldızımız satılsa "zaten şerefsizin tekiydi, gittiği iyi oldu" muhabbeti yapılır da Stepanov, Petkovic, hatta Lee Yong bile gittikten sonra "yahu bu adam satılır mı " eleştirisinin temelinde aynı ezilmişliğin değişik bir tezahürü yok mudur?

Ha bir de iç transfer dalgası var: 2004-2005 ve 2005-2006 sezonunda Fatih ve Gökdeniz her dakka bir yerlere gönderilirken o zamanlar formunu yükselten Tolga, Erdinç, Celalettin, Volkan gibi vasat oyuncularmızın sürekli olarak aldığı ücretler öylesine konuşuldu ki Atay Aktuğ yönetimi basın destekli bu baskılara dayanamayarak "iyileştirme" operasyonu yapmak zorunda kaldı. Bu kadar futbolu takip eden bir adamım, üç sülüklerin takım içindeki ücret farkları ne zaman basına malzeme olmuştur, bileniniz var mı?

Dogan
23.09.2008, 14:04
Bu arada satılmazsa tabiki Yattara ya destek olacağım ve bazen tribünden bazen televizyondan hadi aslanım diye bağıracağım tıpkı Hüseyin e yaptığım gibi....
Mesele her an herkes satılacakmış gibi hazırlıklı olmak diyorsun haklısın. Ve şu anda Trabzonspor Yattara'nın satılmasına hazırlıklı değil.

Teklif yüksek ama katar kulüpleri böyle paraları yaşı geçmiş oyunculara da veriyor. Sezon sonu da Yattara bu teklifleri getirebilir. Evet Yattara 1 maç oynar 2 maç yatar. Yattara'nın kazandırdığı 10 puan olsa ki fazlası olacaktır. belki de bize 10 Milyon Eurodan fazlasını getirecek.

Erdal
23.09.2008, 14:06
Yattara' nın yapmış olduğu onca gol ve asistin sadece rakip taraftar bünyelerini tahrip ettiğini sanırdık:D

Bu mahalle dedikodusu bir yandan da iyi oldu..

Herkesin rengi çıkıverdi ortaya işte:)

Bu arada mağrur şekilde yüzmeye devam eden lüferler ile her türlü oltaya atlamaya hazır istavritler de ayrışmış oldular;)

Bu arada İsot@

Oradaki köçek havası tabirini, burada fırıncı küreği gibi bir sağa bir sola dönen bazı arkadaşlar için kullandım..

Umarım aramızda fırıncı falan varsa üzerine alınmaz:p

Ama orada Kastamonu tabirini kullanmasaymışım daha iyi olurmuş; şimdi farkettim;)

Eh onca satırdan bir tanesinde de pot kıralım artık:)

2003 den bu yana 27 gol . kaç asist bulamadım bulan varsa sevinirim? Çalıştığı hocalardan 3 ü futbol katili 2 si döneminde ne yazıkki önemli sakatlıkları var. Nedense kamplara niçin geç gelidğini soran bile yok. Uçak işte kaçıveriyor...Alex ikili mücadeleye girmiyor dan başladık Robinho Real için pek de önemli değildi ye kadar sürü ile refenas bulduk. Lyon sürekli satıp nasıl şampiyon olur u bilmiyoruz. Arkadaşlar hayallerinizi yıkıyorum ama Trabzonspor kulübü hangi futbolcusu olursa olsun 15 milyon teklif edildiğinde satmak zorundadır . Bunun için İstanbul takımlarından çok daha iyi yöneticiye çok daha hocaya ihtiyacımız var. Satılan her futbolcunun daha teklif geldiğinde alternatfileri ezberinde olan bir hoca... Ersun hoca da var diye biliyordum bu nitelik....

Bu arada Soner üslup bu olacaksa ben pes ediyorum. Demek ki samimiyetimden emin değilsin ve ben başkaları için yüzüne bakmadan "kıvırma" "köçek" gibi ifadeler kullanamam. Sanki her lafını yutmuş gibi oluyorum yumuşak huylu isem uysal koyun değilim. Ama biri hakkında öyle düşünüyorsam bunu gözlerini göreceğim şekilde söylemeyi tercih ederim.

ApoCaN28
23.09.2008, 14:08
Ya Bu Medyayı varya...

uzungöllü
23.09.2008, 14:09
bu yıl şampiyonluğun en güçlü adayıyız...
türkiye kupasının en istekli taliplisiyiz...
başkanımızın dediği gibi ilk hedeflerden biri Avrupa kupalarına katılmak...

şimdi soruyorum size... bu alanlarda başarılı olan yada adından olumlu bir şekilde bahsettiren bir takımın oyuncusu yattara mı yoksa bu kulvarların hiçbirinde olmayan yattara mı daha değerli olur? yattara şimdi değil hedefe ulaştıktan sonra gitmeli... hem kendi için hem bizim için daha yararlı olur...

yukarıda saydığım amaçlar zor ve uzak değil... yeter ki sabırlı olup gayret gösterelim takım,taraftar, yönetim olarak... yattara bu yıl kesinlikle kalmalı... sen bize lazımsın kara bela yattara...

trabzon taraftarı olsun olmasın birçok kişi bu adama hayran... bence gitmesin ve bizi o muhteşem kıvraklığından,kalitesinden,futbola kattığı güzellikten mahrum bırakmasın...

Erdal
23.09.2008, 14:11
Bu yıl şampiyonluğun en büyük adayı falan değiliz. Yeni, yepyeni bir takımız. Galiba asıl sıkıntı da bu.... Neyse....

szymeks
23.09.2008, 14:12
yattarayı satalım diyen arkadaşlara sesleniyorum ii güzel satalım peki hepimiz umudumuzu ofansta yattaranın dönüşüne bağlamadıkmı o olmadığı zaman ne kadar çok zorlandığımızı görmedikmi valla bizim takımda kimseyi iki kşiyle tutmuyorlar bunu gökhan ünalda söyledi iki sene öncesinin gol kralı yattara olduğumu rahatlıoruz boş alan kalıyor bize diyor bu adam salakmı görmüyormu neyin ne olduğunu bütün yorumcular bjk maçında yattra olsaydı trabzon kazanır diyorlardı bu adamlar bilmiormu trabzon ii gidior die şimdi takımın en önemli elemanını medya sattırmaya çalışıyor iç karışıklığa sebep olmak istiolar yattra gitti olası iki üç kötü sonuçta yönetim orda durabilirmi onuda geçtim bazı arklar devre arasında mehmet topuzu alıyor o paraya kayseri 10 m,lyon euroya satmadı bize 3 milyon euroyamı vericek en canlı örneği fenerbahçe adamlarda tonla para var takım az çok avrupada tanınıyor istanbulda güzel şehir peki niye marconun yokluğunu arıyorlar madem çok paraları vardı niye ala ala josicoyu aldılar herkesin hemen trabzona geliceğinimi sanıosunuz fatih tekke gitti noldu biz onun yerini hala doldurabildikmi hersene 20 golün üzerinde atan bir futbolcumuz varmı he sezon sonunda yattara derseki ben gitmek istiorum oynamak istemiorum o zaman satılır yada şimdiden sezon sonu planlaması yaparsın ama alenen yattaranın üzerine kurulu bir kadro yapan biz şimdi yattarayı satmaktan söz ediyoruz evet ii bir kadro kurduk ama bu kadronun en önemli parçası olmazsa olmazı yattara en azından bu sezon öyle hüseyin giderse ceyhun var ferhat var ama yattara giderse ne barış ne ısaac o görevi yapamaz gelelim derbi muhabbetlerine yattara geçen sene iki fb maçında iiydi falan filan hüseyin olmasaydı geçen sene maçı kazanıomuyduk kazanmıomuyduk z.d döneminde kazandığımız ve süper oynadığımz maçta hüseyin varmıydı bikere hızlı oynamak istiosak bu hüseyinle olmaz biz colmanı 10 numara diye almadık adam ön libero en büyük özelliğide top çalması hüseyin gider ii bir on numara alırsın bak bakalım nasıl hızlı oynuorsun hüseyinde ön libero colmanda kim daha ii pas yapıor kim daha hızlı oynuor milletin gazına gelmeyin burası trabzon öyle herkes gelmio bize bu adam yattara marconun boşluğunu onca parası olan kulüp dolduramazken biz hemende türkiyenin en ii sağ açığının yerini doldurduk 3 sene oldu fatih gittikten sonra hep orta sıralara oynadık adam gibi kadromuz olmuş yattra gitmeli diyenler trabzonu orta sıralarda görmekten zevk alanlar sanırım ama gerçek trabzonlu zevk almıor

Dogan
23.09.2008, 14:12
Yattara konusunda açıklama
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/iboyattara.jpgBaşkanımız Sadri Şener, medyada oyuncumuz İbrahima Yattara hakkında yer alan haberlerle ilgili olarak bir açıklama yaptı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Şu anda transfer döneminde olunmadığını ve bu nedenle satılacak herhangi bir oyuncunun yerine kadroyu tamamlama imkanının bulunmadığını hatırlatan Şener, “Bu nedenle Yattara’nın satılması gibi bir durum da söz konusu değildir” değerlendirmesinde bulundu.

Yattara da dahil olmak üzere kadroda son derece kaliteli futbolcular olduğunu ve bunlara talep gelmesini de doğal gördüklerini kaydeden Başkan Şener, “Ancak gerçekçi olmak zorundayız. Şu anda transfer döneminde değiliz. Bir oyuncuyu elden çıkartırken yerine yenisini koyabilecek imkanı da oluşturmalısınız. İçinde bulunduğumuz süreçte bunu gerçekleştirmemiz kurallar dahilinde mümkün değil. Öyleyse gereksiz spekülasyonlarla kimse kafaları karıştırmaya çalışmasın. Biz başta D.Ç. Karabükspor’la olmak üzere oynayacağımız maçları düşünüyoruz.

Farklı gündemlerle enerjimizi harcamak istemiyoruz. Taraftarlarımız da bu durumun bilincinde olsunlar” diye konuştu.

goeki_61
23.09.2008, 14:17
bu adam satilmaz....ha söyle birsey olur bence...devre arasi yattara satilir yerine C.Ronaldo alinir....hahaha:cool::p:alkış:
.................................................. ...............................
Her isteyen gidemez.....YATTARA, 'ŞİMDİLİK' SATILMAYACAK!
devami burda...
http://trabzon61.info.ms/

Great White
Şu takımda, şu zamanda, şu şartlar altında ve şu kadro yapısı içerisinde başka adam kalmamış gibi sayfalar boyunca "Yattara' nın satılması ya da Yattara' nın samimiyetsizliği" üzerine çığırtkanlık yapan ve burada sayfa sayfa apaçık bir Yattara hamaseti içeren mesajlar atan arkadaşların yaklaşımları bana en galiz üsluptan bile daha ağır geliyor açıkçası..

Neyse ki yakın çevremde bu şekilde düşünceleri olan hiçbir Trabzonlu yok..

Eğer olsaydı, şurada kullandığım son derece masumane bazı argo tabirlerin çok daha fazlasını direkt gözlerinin içine baka baka söylerdim zaten..

Şimdi devam edin Ateş Dansına:)

Bu arada Yönetim' den kapak da gelmiş, gazı kaçmış gazozlar için;)

İslam Sezer
tek korkum gitmek isteyen fatih tekke deki form düşüklüğü,
''gidicem de gidicem bu kadar basit''
basitliği yattara ya da bulaşır mı?hatırlayın son maç fatihin bjk ile izmirde oynuyoruz.3 puan lazım ki uefa ya kalalım.iddiasız bjk adam gibi oynarken bizim futbolcular çoktan tatile girmiş bile.Allahtan rize gençleri yendi de uefa ya kaldık.maç sonu fatih tekke maçla ilgili Trabzonspor ile ilgili tek kelam etmezken bolca gitmekten bahsetmişti.

kısaca hep şöyle başlar.önce takımda ben de para kazanırız.yoksa niye gidiyim falan.sonra form falan düşer,katkı sıfıra iner.vee arkaya bakmadan kaçılır.inşallah yattara da farklı olur durum.katkısı azalmaz hiç.

Erdal
23.09.2008, 14:21
Soner pes

Bundan sonra mümkünse mesajlarımı ciddiye alma ben seninkileri almıyorum. Zira ben o bahsettiğin üslubu bilmiyorum. Şartlar eşit değil. Bu yaştan sonra da 1-2 ay ona ayıramam....

uzungöllü
23.09.2008, 14:22
Bu yıl şampiyonluğun en büyük adayı falan değiliz. Yeni, yepyeni bir takımız. Galiba asıl sıkıntı da bu.... Neyse....

TRABZONSPOR um her zaman şampiyonluğa oynar... tamam yeni bir takım olduğumuzun bilincindeyim ama bu benim şampiyonluğa oynamayacağım anlamına gelmez... takım elinden geleni yptıktan sonra olmayacak şey değil şampiyonluk... rakiplerimiz çok mu iyi sanki... konu dışına çıktığım için özür dilerim...

Erdem Keser
23.09.2008, 14:28
Alex Ferguson'un bir sözü vardır ; "Her oyuncu değerini buldu mu satılmalıdır."

Eğer Yattara'nın takıma kattığından fazlasını verecek kalite ve yetenekte bir oyuncu varsa elbette satılabilir ama yerini doldurmak şartıyla.

Mesela verilen paraya Mehmet Topuz , Alex Meschini ve Fatih alınacaksa satılabilir hatta satılmalıdır da ,ama bu 3 transfer şartıyla :p:)
Ama şu aşamada değil devre arasında...

sessizkral_1
23.09.2008, 14:30
Yattara satılsın diyen arkadaşlar sanırım Lig te ki ilk 3 maçımızı izlememişler.Şuan bu takım Yattarasız olmuyor.Bu bir gerçek.

only ts
23.09.2008, 14:32
eger agzında gıtmek lafı cıktıysa satın gitsin kımse onu zorla bu takımda tutmuyo....

sessizkral_1
23.09.2008, 14:33
eger agzında gıtmek lafı cıktıysa satın gitsin kımse onu zorla bu takıdma tutmuyo....

adam gitmek istemiyorum diyor

röportajı akşam lig tv de yaptı. ben kendim izledim ve kulağımla duydum. telefon bağlantısı gerçekleştirildi. tesadüf eseri denk geldim ve izledim. yarım türkçesi ile söyledikleri şunlar.

"oo teklif çok iyi, ben giderse Trabzon çok para kazanacak ben çok para kazanacak, iyi teklif iyi para."

spiker;
"peki yattara Trabzondan ayrılmak istiyormu Trabzondan gitmeyi istiyormusun sen"
Yattara;
"Ben gitmek istemiyor Trabzonda, seviyor burayı, ama çok iyi para, kulüp çok para kazanacak kabul edilirse, ama ben gitmek isemiyor."

sanırım yeterince açık olmuştur.

TolgaTopçu61
23.09.2008, 14:33
Yattara satılsın diyen arkadaşlar sanırım Lig te ki ilk 3 maçımızı izlememişler.Şuan bu takım Yattarasız olmuyor.Bu bir gerçek.
yattara kafasina koymus ilaki gitmek istiyor,gitmek isteyen oyuncuyu nasil takimda tutarsin?hade tuttun bu oyuncu, sence takima faydali olabilir mi?

simdi satilmasina bende karsiyim cünkü türkiye'de transfer sezonu kapandi,yerine oyuncu alamayiz.

Erdem Keser
23.09.2008, 14:39
"Trabzonspor beni kilitledi"
Trabzon'da gündem Yattara. Yattara kalacak mı, gidecek mi sorusu, spor kamouyunun gündemine oturdu. Katar kulübü Al Saad'ın, 15 Milyon Euro'ya yakın bir bonservis bedeliyle Yattara'yı transfer etmek konusundaki ısrarı Trabzonspor'u karıştırdı. Başkan Sadri Şener'in kesinlikle satmayacağız açıklamasına karşın, Yattara'nın gitmek istiyorum demesi bu transferin sonunun ne olacağını daha da karmaşık bir hale getirdi. Al Saad kulübünün de Katar Futbol Federasyonu'na başvurarak iki gün önce sona ermesi gereken transfer sezonunun iki gün uzatması için yaptığı teklifinde kabul edilmesi bu transferin biteceği yönündeki görüşleri arttırıyor.

Lig TV'de yayınlanan Futbol Gündemi programına bağlanan Trabzonspor muhabiri Can Karyağdı'nın konuyla ilgili aktardıkları şöyle: "Sadri Şener, 20 milyon Avro verilse de Yattara'yı satmayacağını söyledi. Şener, Yattara'ya çok ihtiyaçları olduğunu ve Yattara ile yaptıkları sözleşmeye sadık kalacaklarını söyledi ancak Yattara gitmek istiyor. Trabzonspor Yönetim Kurulu'nda bir grubun satılması gerektiğini bir grubun da Sadri Şener önderliğinde satmayalım dediğini biliyoruz. Katar Kulübü, Yattara konusunda çok ısrarlı ve transferi bitirmek için tüm kozlarını oynuyor. Yattara bana göre kafa olarak Trabzonspor'u bitirdi. Yattara geçen gün yaptığımız konuşmada bana şunu söyledi: "Ben 5-6 yıl önce Trabzonspor kapısından içeriye girdim, arkadan kapıyı kilitlediler, anahtarı denize attılar ve ben içeride kaldım, dışarı çıkamıyorum dedi."

23.09.2008
Kaynak : Sporx.com

Terzioğlu
23.09.2008, 14:40
Yattara'dan gelecek parayla Fatih Tekke ve Mehmet Topuz alinacaksa hic durmadan satilsin. Aksi taktirde kesinlikle kalmali.

only ts
23.09.2008, 14:43
adam gitmek istemiyorum diyor

haberlerde gıtmek ıstedıgı ıfade edılıyo ama ..

İdris Toksoy
23.09.2008, 14:44
iddialı bie cümle kuracam şimdi.bana göre yattaranın trabzonspora bağlılığı fatih ve gökdenizden de öte.

İdris Toksoy
23.09.2008, 14:57
"Trabzonspor beni kilitledi"Trabzon'da gündem Yattara. Yattara kalacak mı, gidecek mi sorusu, spor kamouyunun gündemine oturdu. Katar kulübü Al Saad'ın, 15 Milyon Euro'ya yakın bir bonservis bedeliyle Yattara'yı transfer etmek konusundaki ısrarı Trabzonspor'u karıştırdı. Başkan Sadri Şener'in kesinlikle satmayacağız açıklamasına karşın, Yattara'nın gitmek istiyorum demesi bu transferin sonunun ne olacağını daha da karmaşık bir hale getirdi. Al Saad kulübünün de Katar Futbol Federasyonu'na başvurarak iki gün önce sona ermesi gereken transfer sezonunun iki gün uzatması için yaptığı teklifinde kabul edilmesi bu transferin biteceği yönündeki görüşleri arttırıyor. Lig TV'de yayınlanan Futbol Gündemi programına bağlanan Trabzonspor muhabiri Can Karyağdı'nın konuyla ilgili aktardıkları şöyle: "Sadri Şener, 20 milyon Avro verilse de Yattara'yı satmayacağını söyledi. Şener, Yattara'ya çok ihtiyaçları olduğunu ve Yattara ile yaptıkları sözleşmeye sadık kalacaklarını söyledi ancak Yattara gitmek istiyor. Trabzonspor Yönetim Kurulu'nda bir grubun satılması gerektiğini bir grubun da Sadri Şener önderliğinde satmayalım dediğini biliyoruz. Katar Kulübü, Yattara konusunda çok ısrarlı ve transferi bitirmek için tüm kozlarını oynuyor. Yattara bana göre kafa olarak Trabzonspor'u bitirdi. Yattara geçen gün yaptığımız konuşmada bana şunu söyledi: "Ben 5-6 yıl önce Trabzonspor kapısından içeriye girdim, arkadan kapıyı kilitlediler, anahtarı denize attılar ve ben içeride kaldım, dışarı çıkamıyorum dedi." 23.09.2008Kaynak : Sporx.com (kaynağa güvenmiyorum)

irfanb
23.09.2008, 14:58
Yattara

Duydum satilacakmis,bizim topcu Yattara
Yönetim karar almis kazanacak cok para
Yattara seni satan yönetim, kalkisir intihara...

Calim atar rakibe, durmadan pesi sira
Takim yenildigi an, sucu hep onda ara
Yattara seni satan yönetim, kalkisir intihara...

Adam istiyor para, hem bagira bagira
Maasina yapin zam,seyredin ondan sonra
Yattara seni satan yönetim,kalkisir intihara...

Inan cok efkârliyim,biz elendik Rumlara...
Ne oldugu bellisiz, serefsiz soysuzlara

Güya sen gidicisin,kulak asma onlara
Senin gibi yetenek, gelmez Trabzonspora

Tek basina takimi,kurtarirsa Yattara
Diger futbolculardan niye alir az para?

Süphesiz bir yetenek, konu o destanlara
Allah`tan bir hediye,biz Trabzonlulara

Geldi cok uzak yerden, kimsesi yok fukara
Ekmek parasi icin kalkti düstü yollara

Yönetim elendiysek,sucu kendinde ara
Cokta yazik ettiniz,binlerce taraftara
Umutlarimiz kaldi bir baskaki bahara

05.08.2005

magicyattara
23.09.2008, 15:00

1-Tonyalı.
2-Gökdeniz
3-Gitmek isteyen varmı?
4-Ne alaka.Bu şık beni haklı çıkarır.
5-Çok bile vermişler bitik bir adama.
6-Ben sayamadım sen say Fatih Tekkenin yerine alınanları,Gökdenizide unutma.
Adam çok Dünyada 7 milyar adam var önemli olan Yattarayı bulabilmek.

only ts
23.09.2008, 15:02
kendımı yattaranın yerıne koyuyorumda bende gitmek isterdim heralde

M.S.SOFU
23.09.2008, 15:03
benim fikirlerime göre yattara nın satılması çok saçma çünkü takımda top süren oyuncu sıkıntısı çekiyoruz.

Mollasalihoğlu
23.09.2008, 15:03
1-Tonyalı.
2-Gökdeniz
3-Gitmek isteyen varmı?
4-Ne alaka.Bu şık beni haklı çıkarır.
5-Çok bile vermişler bitik bir adama.
6-Ben sayamadım sen say Fatih Tekkenin yerine alınanları,Gökdenizide unutma.
Adam çok Dünyada 7 milyar adam var önemli olan Yattarayı bulabilmek.

farklı dünyaların insanlarıyız desene..futbolun ticari boyutunu tonya'lı sadri şener de dikkate alıyor ki gökdeniz'i sattı..zaten o 3'lünün yerine sadece gökdeniz'i yeğliyorsan yapacak birşey yok..

ronaldinho'm bitik yiğidim benim..Allah yürü ya kulum der sana inşallah :)

Özge
23.09.2008, 15:04
Biri başka konuşuyor diğeri başka.Kime inanacağımıza şaşırdık.

kofol
23.09.2008, 15:08
Bu olayın zamanlaması çok ters oldu. Umarım takımın havası bozulmaz.

magicyattara
23.09.2008, 15:09
Söylemedimmi ben yakında Yattara gitmek istiyor haberleri çıkar diye.
Aha da başladı.
Karadeniz gazetesindede kaç gündür Yattarayı karalayan haberlerin neden yapıldığı belli oldu.Antipati yaratıp Yattarayı taraftarın gözünden düşürmek ve satmak.
OOOOLEEYYYYYYYYYYYYYYY................
Afferim yönetim.

Emo91
bu adam satilmaz....ha söyle birsey olur bence...devre arasi yattara satilir yerine C.Ronaldo alinir....hahaha:cool::p:alkış:

vallah C. ronaldunun bize yattara kadar katki yapacagini hic sanmiyorum. trabzon sehirine uyumu iyi olan tek yabancimiz tarihimizde....

40 milyon € veriyorsalar satalim. vermiceklerine göre hayir satilmalmali....

insallah baskan hata yapmaz. SAKIN SATMAYIN!!!

Şahinoğlu
Bir yıldız futbolcumuza gelen cazip teklifler karşısında hemen eksi yönünü aramaya başlayıp satılabilire getirmek Trabzonspor taraftarlığına büyük takım taraftarlığına yakışmıyo bence Yattara gitse yerine Mehmet Topuz gelse bizi şampiyon yapsa ne olur aynı hazzı aynı keyfi alabilirmisin İstanbul takımları her sene şampiyon oluyo sorun bakalım Yattara'yı kadrolarında istemezlermi hemde nasıl can atarlar Yattara'yı almak için niye peki nasılsa onlar her sene şampiyon olmuyomu , demek istediğim Yattara sadece bir futbolcu değil o bizim evdeki ninemizin ,dedemizin , sokaktaki simitçinin , rakip takım taraftarlarının attığı çalımllarla yüzüne tebessüm getiren dünyadaki nadir isimlerdendir takım için katkısını tartışmaya bile açmaya gerek yok, ki kaldıki insanların yüzüne kazandırdığı tebessüm ve onu izlerken aldığımız haz için bile satılmaz satılamaz.

Mollasalihoğlu
23.09.2008, 15:10
yönetim satmayacağız dedi,inşallah da satılmayacaktır..önemli olan yattara'nın bu olaylara vereceği tepki..formunda düşüş olmazsa,sanmıyorum ki kimse etkilensin..ama maalesef basının bu tavrı yüzünden kazara dahi kötü oynasa sallayanlar olacak ona bilerek oynamıyor diye..

mimozam
23.09.2008, 15:12
BAŞKAN KESİN KARARLI: "YATTARA GİDEMEZ"
Lig TV Trabzonspor Muhabiri Car Karyağdı'ya konuşan Başkan Sadri Şener ise Yattara'yı kesinlikle bırakmayacaklarını açıkladı. 10 Milyon euro'luk teklif için "20 milyon Euro da verseler bırakmak istermiyoruz" diyerek tavrını net biçimde ortaya koyan Şener, bu sene iyi bir takım oluşturduklarını ve Yattara'nın mutlaka kadroda kalması gerektiğini ifade etti.(başkanımızın acıklamaları)bence rahat olalım

Erdal
23.09.2008, 15:12
Biri başka konuşuyor diğeri başka.Kime inanacağımıza şaşırdık.

Bana inanın; iki ay önce de gelmiş katarlılar. 5 vermişler 7, 8... Bizimkiler 10 ve peşin demiş...olmaz demiş gitmişler. Sonra dün apar topar gelmişler. Tamam sizin istediğiniz olsun demişler. Bizimkiler çok geç demiş....Mesele bu dur...İnşallah yaz a tekrar gelirler..ve bu sefer inşallah gerçekten 15 hatta 17 derler.....Yattara cephesinden bir bilgim yok. Bütün bunlardan çıkardığım sonuç; hocanın gerçekten bir bilgisayarı var. Bizim de bir yönetimimiz...gerisi çok da önemli değil.....

mensure 61
23.09.2008, 15:13
Takımda ki en iyi oyuncu Yattara ama malesef hakettiği parayı almıyo :( Yeni gelenler ondan daha çok para alıyo ama görüyoruzki onsuz maç kazanmakta zorlanıyoruz... burda çok büyük adaletsizlik var bende onun yerinde olsaydım gitmek isterdim !

Mollasalihoğlu
23.09.2008, 15:14
BAŞKAN KESİN KARARLI: "YATTARA GİDEMEZ"
Lig TV Trabzonspor Muhabiri Car Karyağdı'ya konuşan Başkan Sadri Şener ise Yattara'yı kesinlikle bırakmayacaklarını açıkladı. 10 Milyon euro'luk teklif için "20 milyon Euro da verseler bırakmak istermiyoruz" diyerek tavrını net biçimde ortaya koyan Şener, bu sene iyi bir takım oluşturduklarını ve Yattara'nın mutlaka kadroda kalması gerektiğini ifade etti.(başkanımızın acıklamaları)bence rahat olalım
hadi artık kapatalım bu konuyu da çalımlarını,sempatikliğini konuşmaya devam edelim kara bela'mızın..

Erdal
23.09.2008, 15:21
Gitmek istiyorsa bile etkileneceğini sanmıyorum. Alıştığımız Yattara yı seyrede bileceğimizi düşünüyorum. Gitmek istiyorsa sezon sonu gider. İstemiyorsa kalır. Yattara gelip geçici Trabzonspor bakidir...ve bu laflar artık slogan olmaktan çıkmalı....

Cemalettin Taşkın
23.09.2008, 15:25
bu haberler bence kötü oldu. zaten 2 haftadır yattara niye oynamıyor diye söylentiler vardı.

gitmek istiyorsa takıma katkı sağlayamaz ki.

magicyattara
23.09.2008, 15:26
farklı dünyaların insanlarıyız desene..futbolun ticari boyutunu tonya'lı sadri şener de dikkate alıyor ki gökdeniz'i sattı..zaten o 3'lünün yerine sadece gökdeniz'i yeğliyorsan yapacak birşey yok..

ronaldinho'm bitik yiğidim benim..Allah yürü ya kulum der sana inşallah :)

Yoo aynı Dünyadayız sanırım:)Anlaşamadığımız nokta ise şurası;
Ben oynayan adamı satmayalım diyorum,
Sen satalım yerine aynısını alalım diyorsun,daha ucuza.
Bir adam satarsın yerini 10 adam transfer etsen dolduramazsın.

Bu taraftar burda Fatih,Gökdeniz satılırken niye yırtındı hakeza şimdi Yattara satılacakken de aynı tepkiyi ayman,musa,keçeli için göstermedi?
Bende bu soruma net bir cevap bekliyorum.

hami10
23.09.2008, 15:27
LAKİN YATTARA GİTMEK istediğini söylemiş eğer isterse tutumayız takımda ve ts için sonun başlangıcı olur son yıldızımızı daha yollamamız..

Erdal
23.09.2008, 15:30
Şimdi dua edelim iyileşsin ve sakatlanmasın....birde devre arası zamanında dönsün.

Alihan Ertürk
23.09.2008, 15:31
yattara'nın satılması şuanda doğru değil..devre arasında satarsın yerine 3tane daha kaliteli adam alırsın o zaman satılır..

OYılmaz
23.09.2008, 15:39
Yattara gitmek istiyorsa satılabilir ancak önümüzdeki sezon.. verecekleri para hiç fena değil verecekleri parayla 5 er euroluktan 3 tane yıldız oyuncu alırız bu sene Yattaraya ihtiyacımız var seni seviyoruz Kara Bela

Mollasalihoğlu
23.09.2008, 15:42

Bu taraftar burda Fatih,Gökdeniz satılırken niye yırtındı hakeza şimdi Yattara satılacakken de aynı tepkiyi ayman,musa,keçeli için göstermedi?
sen beni tam okumamışsın ki..
kendisi kalmak istiyorum demiyorsa,en erken sezon ortasında olursa ve ersun hoca onay verirse,10 milyon euro'nun üzerinde olmak şartıyla satılmalı diyorum..

yani oynayan adam kriterini sağlamıyo satılsın dediğim yattara..diyorsa ki ben gitmem,ya da ersun hoca diyorsa ki o paraya dahi dolduramam yerini,kesinlikle satılmamalı..

mantığı kenara bırakır duygusal olursam,yattara benim için para ile ölçülemeyecek bir mutluluktur..

maçkali616161
23.09.2008, 15:46
YATTARA'YA YILDA 2 MİLYON AVRO
"Kendisine 'neden Avrupa'ya gitmiyorsun?' diye sorduğumda, bana 'bu çok büyük bir teklif, yılda 2 milyon Avro'ya geliyor ve 4 senelik bir sözleşme öneriyorlar' dedi. Ayrıca öğrendiğime göre Yattara parasına kadar her şeyi ile anlaşmış. KAYNAK:MİLLİYET

Arkadaslar yattaranın bu takıma para yüzünden gitmek istediği kesin sizce yattara 2 milyon avro etmezmi.Yattara yı diğer futbolcularla karıştırmamalıyız yerine belki daha faydalı bir futbolcu alınabilir fakat aynı enerjiyi yakalayamaz. Ben yattarasız maç izledim mi zevk alamıyorum 80 yaşındaki babaannem bile Trabzonun hiç bir maçını kaçırmaz oldu yattara geldi geleli.

Eğer kulüp bütçesi yattaraya bu yıllık ücreti veremiyorsa biz taraftar olarak karşılayalım derim ben

TS-FAN
23.09.2008, 15:51
resmi site açıklaması

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/iboyattara.jpgBaşkanımız Sadri Şener, medyada oyuncumuz İbrahima Yattara hakkında yer alan haberlerle ilgili olarak bir açıklama yaptı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Şu anda transfer döneminde olunmadığını ve bu nedenle satılacak herhangi bir oyuncunun yerine kadroyu tamamlama imkanının bulunmadığını hatırlatan Şener, “Bu nedenle Yattara’nın satılması gibi bir durum da söz konusu değildir” değerlendirmesinde bulundu.

Yattara da dahil olmak üzere kadroda son derece kaliteli futbolcular olduğunu ve bunlara talep gelmesini de doğal gördüklerini kaydeden Başkan Şener, “Ancak gerçekçi olmak zorundayız. Şu anda transfer döneminde değiliz. Bir oyuncuyu elden çıkartırken yerine yenisini koyabilecek imkanı da oluşturmalısınız. İçinde bulunduğumuz süreçte bunu gerçekleştirmemiz kurallar dahilinde mümkün değil. Öyleyse gereksiz spekülasyonlarla kimse kafaları karıştırmaya çalışmasın. Biz başta D.Ç. Karabükspor’la olmak üzere oynayacağımız maçları düşünüyoruz.

Farklı gündemlerle enerjimizi harcamak istemiyoruz. Taraftarlarımız da bu durumun bilincinde olsunlar” diye konuştu.

23.09.2008 14:02:00

Emirhan Ömeroğlu
23.09.2008, 15:52
asparagas haberler bunlar.. teklif gelmiş olabilir ama yattaranın gitmek isticeğini sanmıyorum diyelim ki istedi yönetimde satıcak devre arasına kadar beklemek zorunda artık.. gidersede yerine bi oyuncu alınır olur biter katara gitse burada gördüğü ilginin %5ini göremez (para görebilir) hakkımızda hayırlısı..

yattaraya hastayım gitmesini istemem ama hiç bir futbolcu Trabzon Spordan büyük değildir.. biz ne Gökdenizler ne Fatih Tekkeler yetiştirip sattık satarızda elbet yenisi gelir

unique
23.09.2008, 15:52
Alex Ferguson'un bir sözü vardır ; "Her oyuncu değerini buldu mu satılmalıdır."

Eğer Yattara'nın takıma kattığından fazlasını verecek kalite ve yetenekte bir oyuncu varsa elbette satılabilir ama yerini doldurmak şartıyla.

Mesela verilen paraya Mehmet Topuz , Alex Meschini ve Fatih alınacaksa satılabilir hatta satılmalıdır da ,ama bu 3 transfer şartıyla :p:)
Ama şu aşamada değil devre arasında...

Her kelimesine katılıyorum, yeri tamamen doldurulmadan Yattara'yı satmak akıl karı değil.

hamucera
23.09.2008, 15:55
artık bu konu bir kenara bırakılsa sonuç netleştiğine göre. hatta yöneticiler şöyle güzel bir temizlik yapsalar başlıkta

hamdi_61
23.09.2008, 16:02
fanatik gazetesi Asbaşkanın demeci

"ASBAŞKAN TEKLİFİ DOĞRULADI
Katar kulübünün inanılmaz teklifini doğrulayan Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, DHA'ya yaptığı açıklamada, "Biz göreve geldiğimiz günden itibaren Yattara'ya hemen her hafta farklı bir kulüpten transfer teklifi geldi. Bazen bu sayı oldukça arttı. Son olarak bir Arap kulübü oldukça yüksek bir miktar teklif etti. Bu ortalıkta dolaşan rakamın belki de iki katı denilebilecek bir para. Ama biz bu teklifi şu anda kabul etmedik. Çünkü takım iyi gidiyor ve bu ahengi bozmamamız lazım" diye konuştu."

yanlış mı anlıyorum teklif 15 milyon euro değilde neredeyse iki katı dediğine göre 25-30 milyon euro mu ? O zaman direkt satalım

Burak
23.09.2008, 16:05
Bız sampıyonluk parolası ıle cıkmadık mı yola, o kadar transfer bosa mı yapıldı, eger sen takımının en kılıt oyuncusunu satarsan zaten hedefı sadece gostermelık olarak koymus olursun.teklıfe gelınce, sampıyon olunca zaten hemen hemen o para belkı de daha fazlasını kazanabılırız, Federasyondan, yayınlardan, vızyonu genıslemıs, Avrupa'ya yelken acmıs bır Trabzonspor ıle UEFA'dan cok paralar kazanırız ... Yattara satılmamalı ...

Hem onun bıze Şampiyonluk sözü yok mu ?

Emo91
23.09.2008, 16:14
katiliyorum, yattara satilmamali...

o sadece bir futbolcu degil, bizim icin daha fazlasi!

hücum gücümüzü 2 ye katliyor.... sakatligi atlatsa gökhani ve umutu kral yapar!

messi gelsin, okadar katki yapacagini sanmiyorum..... trabzona ayak uydurdu yattara bir kere. yabanci oyuncular hep zorluk cekiyor trabzonda, onun icin bence herseye ragmen kalmali.

40 milyon € verirseler satalim!

Adem ERTUĞRAL
23.09.2008, 16:16
yattaranın satılması gibi bişiy düşünülebilir mi?
para kazanma derdi olmayanlar için tabiki hayır!!
yattaranın olmadığı maşları görüyoruz tayfun gidip orta yapacak da bilmem ne
alacaksa 3 tane yıldız satsın:)

macka61
23.09.2008, 16:20
yattara satılmıyoor resmi sitede başkan açıkladı

OYılmaz
23.09.2008, 16:20
Eğer 20 milyon euro civarı para verilecekse satılsın Arapların üstüne gidersek 35-40 milyon euroya kadar çıkarlar :) bu parayla 3-4 tane yıldız futbolcu alırız Yattara giderse bize uygun Trabzonda oynayacak futbolcu alternatiflerini düşünelim benim aklıma gelen Atletico Madridde oynayan Simao Portekiz milli takımındada oynuyor değeri 10-15 civarı bir başka alternatif Valencialı Pablo Hernandez :)

otuken55
23.09.2008, 16:21
yerine mehmet topuz çok kaliteli bir santrafor
driplingle top götürebilen kanat oyuncusu almalıyız
ozaman satılabilir satılırsa da devre arası bunlar olacaksa mükemmel olur:d

Külünkoğlu
23.09.2008, 16:27
O asparagas haberi çıkaran şahsiyet ! Allah seni davul etsin !

Abdullah Şahin
23.09.2008, 16:28
Yattara kesinlikle satılmamalı.
Satılıp yerine yıldız oyuncu alırız diyen arkadaşlara şaşırmamak elde değil.Yıldız oyuncuyu Trabzon a nasıl getirirsin tarihimize bir bakın.Gelmişler ne vermişler ne kadar süre kalmışlar.
Ama Yattara başka ne yönetimler geldi,teknik direktörler,futbolcular hatta Avni Aker bile değişti ama o hala duruyor.Yararı da ortada.O olmayınca bir yanım eksikmiş gibi duruyorum.Şu haberleri okuyunca sinirlerim bozuluyor.

Yattara gitmemeli...

Ayrıca bu Can Karyağdı ya da sinirlerim bozulmaya başladı.Ne yaptığını zannediyor?

Burak
23.09.2008, 16:30
Atletico Madridde oynayan Simao Portekiz milli takımındada oynuyor değeri 10-15 civarı bir başka alternatif Valencialı Pablo Hernandez :)

Onlarda zaten bıze gelmeye can atıyorlardı : )

otuken55
23.09.2008, 16:33
Onlarda zaten bıze gelmeye can atıyorlardı : )
ronaldinho da 20 milyon:)
o değil de alex meschini kötü mü olur ortasahaya
yerine adam bulduktan sonra satılmalı

Serdær
23.09.2008, 16:33
Yattara yuvadan uçtu ! Yarın akşam oynamayacak !

SPOR3.COM
Trabzonspor'da Yattara dönemi kapandı ! İbrahima Yattara Katar kulübünün senelik 2 milyon Euro teklifini kabul etti.

Katar kulübü Katar'da transfer sezonu bitmesine rağmen federasyona başvurarak özel izinle transfer dönemini uzatarak Trabzon'a gelip Yattara transferini bitirdi.
Spor3.com'un edindiği bilgilere göre Katar kulübü Trabzonspor'a bonservis bedeli olarak 10 milyon Euro, Yattara'ya da yıllık 2 milyon Euro ödemek üzere 4 yıllık teklif yaptı.

Bu müthiş teklifin üzerine Yattara'nın da gitmek istediğini ve "Hem ben gideyim hem de kulüp para kazansın" dediği öğrenildi.
Yattara'nın bu transfer haberi üzerine yarınki Türkiye Kupası kadrosundan çıkarıldığı edindiğimiz bilgiler arasında.

Bu transferin özellikle Trabzonspor taraftarını üzeceğini düşünen yönetim ise yarın akşama özel bir de sürprize hazırlanıyor.

Trabzonspor kulübü bu şok transfer için normalde kupa maçlarında geçerli olmayan kombinelerin yarın akşamki Türkiye Kupası maçında geçerli olacağını açıklayacak.

yns_emre61
23.09.2008, 16:38
spor3 kolpa show.. yarın yattara zaten oynamayacaktı :)
başka türlü hit alamıyorlar zaten

eger spor3'ün haberine inananacak kadar saf taraftar yoktur heralde.......

başkan sadri şener,resmi site ve aşbaşkan'ın acıklamalarından sonra..

hamdi_61
Asbaşkan "Son olarak bir Arap kulübü oldukça yüksek bir miktar teklif etti. Bu ortalıkta dolaşan rakamın belki de iki katı denilebilecek bir para." diyor.bundan benim anladığım teklif 15 milyon değil 25-30 milyon euro ya yakın

Başkanımız " Şu anda transfer döneminde olunmadığını ve bu nedenle satılacak herhangi bir oyuncunun yerine kadroyu tamamlama imkanının bulunmadığını hatırlatan Şener, “Bu nedenle Yattara’nın satılması gibi bir durum da söz konusu değildir” diyor. Bundan da şunu anlıyorum yattara en azından şimdilik. satılmayacak Ama devre arası giderse de hiç şaşırmam.

Kendisinin gitmesini istemiyorum ama o kadar para veriyorlarsa kulubün menfaatlerini düşünmek gerekir.Bunu da en iyi düşünecek olan kişi BAŞKANIMIZdır.

otuken55
nası iş bu yaaa 10 milyon mu
yalan haber di mi:S

Emirhan Makul
23.09.2008, 16:39
Yattaranın Canlı Röpörtajının Videosu ;

http://rapidshare.com/files/147563892/Yattara.wmv.html

Erdal
23.09.2008, 16:40
Yahu yarın akşamki kadroda zaten olmayacaktıki....:)

TSercaN
23.09.2008, 16:43
ya yine kendime gelmem uzun bir zaman alacak ya..

ben kusun adini bile yattara koydum be :(

gitmesin biryere

otuken55
23.09.2008, 16:45
kimse bilmiyor mu bu adam gidecek mi şimdi ne yapacağız dımdızlak kalacakmıyız bari biri çıkıp yalan desin can karyağdı konuşma kayıtlarım var demiş

Cafer Bulur
simdiye kadarki gelismelerden anladigim sudur:
eger devre arasi bu teklif gelseydi yattara satilacakti.
su anda yerini doldurmamiz mümkün olmadigindan yattara satilmayacak.
ama ayni kulüp devre arasi ayni teklifini tekrarlarsa yattara satilir diye düsünüyorum.
yönetimimiz bu konuda dogru adimlari atiyor,kendilerini tebrik ediyorum.:alkış:

Çetin Can
Yarın akşamki kadroda zaten yoktuı.. ayrıca yönetim sürpriz yapıp kombinelerle maça girişe izin verecek diyo ama haber yapılmadan çok daha önce kombinelerle maça girileceği biliniyordu....

Emirhan Makul
23.09.2008, 16:46
Bu olay Yattara'nın Performansını Etkiler !

Emirhan Makul
23.09.2008, 16:48
Karyağdı, Yattara'nın kendisine yaptığı açıklamada adeta bir Türk gibi konuşarak; "6 yıl önce buraya geldim ve Trabzonspor kapısından içeri girdim. O kapıyı arkamdan kapatarak kilitlediler ve ben buradan çıkamıyorum" dediğini aktardı!

Selman
23.09.2008, 16:53
Yattara'ya önerdikleri para yıllık 2 milyon mu?Biz verelim gitmesin.Bu sene gitmesin.

Mert67
23.09.2008, 16:54
Can Karyağdı'nın yalanlarını eklemeyin şuraya.Başkan satlımayacak dediyse satılmaz.

otuken55
23.09.2008, 16:56
Can Karyağdı'nın yalanlarını eklemeyin şuraya.Başkan satlımayacak dediyse satılmaz.
sorun şurada ki başkan tam olarak satılmayacak demedi..

İskender YILMAZ
23.09.2008, 16:58
Yattara gider.. :S

szymeks
23.09.2008, 16:59
bu can karyağdı denen şahsiyetin trabzonsporlu olduğuna inanmıorum eğer öyle olsa roma kulubünden teklif var dedi yalan çıktı şimdi elimde telefon kayıtları var dior ii kullansı o zaman görelim kimin yalan söylediğini kimse trabzonspordan üstün değildir fatih gitti şimdi dönmek için can atıyor ama raya o can karyağdı denen haysiyetsiz nifak tohumları ekiyor bu sözleriyle diyorki yattara kafaca trabzonu bitirmiş bundan sonra sakatlığını bahane edip oynamıyıcak kim ne diyebilir diyor zaten bizim millet kıllanmaya yer arıor şimdi yattaranın oynamadığı her maç taraftardan tepki alıcak taraftarla arası açılcak burda niyet yattra üzerinden trabzonsporu yıpratmak trabzon ii gidiyor nasıl tökezletilir nasıl iç karışıklığa sebep olunur diyorlar bu karaktersiz adam diyorki yattara demişki benim arkamdan kapıyı kitlediler ve bir yere gitmeme izin vermiolar be karaktersiz adam madem sana öle demiş yattaranın bu sezon sözleşmesi sona eriyordu ben sözleşme imzalamam deseydi yönetim onu satmazmıydı satardı bu sene bedelsiz kalsa o 2 milyon euroyu istanbulun üç hacimli kulübünden almazmıydı alırdı peki geçen sene bu sözleşmeyi yapmak için yattaranın kafasına silahmı dayadılar madem gitmek istiodu imzalamaz olur biterdi belki yattara o kızgınlıkla bişiler sölemiş olabilir ama görevi trabzonspor muhabirliği olan trabzonsporumuz üzerinden para kazanan bu karaktersiz adam bu açıklamaları niye yapıor maksat sansasyon olsun diorki maalesef yönetim kabul etmedi kabul etse kınamı yakıcaktı biyerlerine allahaşkına trabzondaki arklar şu şahsiyetsize tribünlerde tepki gösterin kimse trabzonsporu kullanıp üzerinden prim yapamaz bu adamdan midem bulandı

Mert67
23.09.2008, 16:59
sorun şurada ki başkan tam olarak satılmayacak demedi..

Dursun Kaplan
23.09.2008, 17:01
Yattara gider.. :S

Hemşo şimdi kızıcam sana..

Adam iki üç maç oynamadı diye gönderdiniz ya.. Yapmayın Allah aşkına..

Erdal
23.09.2008, 17:02
Bu olay Yattara'nın Performansını Etkiler !

Etkilemez. Gitmek istiyorsa daha iyi oynar. Asla satmayız demiyor yönetim. Şimdi satmayız diyor. Ayrıca Katar gibi yerleri seçmesinin sebebi stres yok kazandı kazanmadı derdi yok. Sıkıcı ve yoğun antrenman yok. Bazı futbolcular hatta bazı insanlar böyle ruh halindedir.

Saffet sancaklı anlatmıştı;

..96 ingiltere finallerindeyiz. Ertesi gün ilk maçımız var. Akşam Fatih hoca takımın en tecrübelisi olduğum için beni görevlendirdi. teker teker futbolcuların odalarına gittim moral vermek için. sıra Sergen de idi onu gaza getirmek için Oğlum senin yaşında senin yetenkelerine sahip olsam deli gibi çalışırdım. Düyanın en zengin en meşhur en popüler futbolcusu olurdum. Aklını çalıştır disiplinli ol real madrit e git barcelaona ya git wswsws anlatıp duruyorum Sergen söylediği şeyi imikleri ile söyleyerek şunu dedi "...Abi kim uğraşacak şimdi o kadar ..." :)Bu Sergen i kötü futbolcu yapmaz. Yattara da aşağı yukarı bu fıtratta adamdır. Aynı şekilde Yattarayı da kötü futbolcu yapmaz... Ama bu dur...İsterse oynar...

Cagdas Topal
23.09.2008, 17:04

Fatih te Gökdeniz de gitti ben onların arkasından neden gitti falan demedim , gitmesin de demedim ne halleri varsa görsünler . Ama yattara ' m öylemi aklımda tek soru su kime inanmamız lazım , bu adam bazılarına göre gitmek istiyor bazılarına göre de gitmek istemiyor bunlardan hangisi dogru acaba ?

maçkali616161
23.09.2008, 17:05
Yattara ben Trabzonspordan gitmek istemiyorum ama teklif çok güzel diyo.Adamı ücret olarak tatmin etmeliyiz elimizde hazır yattara gibi bir futbolcu varken ne gerek var macera aramaya yıldız futbolcuyu Trabzona getirmek çok zor.

Emirhan Makul
23.09.2008, 17:05
Biz Yattara'ya Senede Kaç Para Veriyoruz.

İskender YILMAZ
23.09.2008, 17:06
Hemşo şimdi kızıcam sana..

Adam iki üç maç oynamadı diye gönderdiniz ya.. Yapmayın Allah aşkına..

Yok abi, açıklamayı izlediysen gitmeyi kafaya koymuş..

magicyattara
23.09.2008, 17:07
simdiye kadarki gelismelerden anladigim sudur:
eger devre arasi bu teklif gelseydi yattara satilacakti.
su anda yerini doldurmamiz mümkün olmadigindan yattara satilmayacak.
ama ayni kulüp devre arasi ayni teklifini tekrarlarsa yattara satilir diye düsünüyorum.
yönetimimiz bu konuda dogru adimlari atiyor,kendilerini tebrik ediyorum.:alkış:

Yani ;
Yattarasız takıma güvenen yok,
Yattara devre arasına kadar takımı getirsin,
Devre arası iyi paraya satılsın,sonra biz bu iyi parayla Yattaranın yerine adam arayalım,bulursak alalım

diyorsun.

Bende seni alkışlıyorum.:alkış:

maçkali616161
Parayla saadet olmaz

Cagdas Topal
Yok abi, açıklamayı izlediysen gitmeyi kafaya koymuş..
Hangi acıklama ya adam dün lig tv ye baglanıp gitmek istemiyorum demiş bundan baska programamı cıktı yoksa aynı programı izleyip farklı mı algıladınız cok ilginc :rolleyes:

Hotaman
23.09.2008, 17:08
Bizim takımın önünü kesmek, elinden liderliğini, şampiyonluğunu almak çok kolay.

Can Karyağdı kim ya? Kim ki ben onun dediklerine inanayım. Şuana kadar bana kefil olacak ne yaptı. Amaç basit Yattara sakat oynamıyor, bunu söyleyecekler, sonra taraftar gaza gelecek Yattara'ya haksız yere yüklenecek, sonra bu takıma yansıyacak takımla taraftarın arası açılacak bizlerde neden 25 senedir şampiyon olamıyoruz diye hayıflanacağız.

Yattara'nın kaç kez ağızından duydunuz bu ve benzeri haberleri. Geçen sene bitmedi mi bu adamın sözleşmesi, Sinan Engin kendisine teklifte bulunmadı mı? Kendisi, bizzat kendisi "parasında değilim" diye konuşmadı mı kameralara.

Birgün gelir gitmek ister amenna. Lakin bunu kendisi dillendirecektir, tıpkı Tekke gibi, Gökdeniz gibi. O zaman teşekkürümüzü eder, dualarlar yollarız ama o zaman!

Kaldı ki Yattara Avrupa'ya da gitse yıllık 2 milyon€ oynar.

Amaç oyuncu ile taraftarın arasını açmak hep böyle başladı 96-02... böyle devam edecek kulak asmayın!

Samet Berber
23.09.2008, 17:09
Hangi açıklama bu arkadaşlar ?

Cafer Bulur
yattara n aciklamalarindan anladigim kadariyla kendisi gitmek icin cok hevesli,teklife cok sicak bakiyor.
bence sadri sener de teklife sicak bakiyor ama transfer döneminde olunmadigi icin okey veremiyor,hakli da.
ama ben sunu bilirim ki devre arasi yattara ya ayni teklifle gelindigi zaman hicbir Allahin kulu yattara yi Trabzonda tutamaz.
bana göre de teklif cok iyi ama yanlis zamanda oldugundan kabul edilmemesi daha mantikli.
ama bir de sunu düsünmeden edemiyorum.acaba yattara nin devre arasina kadar oynayacagi mac sayisi kac olacak ve bu tekliften sonra ne kadar kendini verebilecek?

Erdem Keser

Can Karyağdı'nın canlı açıklamasını dinler misiniz : "Maalesef Trabzonspor yönetim kurulu başkanı Sadri Şener Yattara'yı bırakmıyor."
Yok böyle birşey ya,şaka gibi...:)

Emirhan Makul
O Paraya Yıldırayıda Alırız Mansareyide !

Hamza Öztürk
röportaji dinlediyseniz lig tv deki
yattaranin sorunun sirf maddi oldugu acik meydana cikiyor bence
konu sirf para mutsuzluk falan yok aslinda
para icin giderim diyor
bu can karyagdi resmen Trabzonspora karsi calisiyor.
resmen baskanimizin satmam demesine malesef Trabzonsporlular birakmiyor diyor.
ne demek malesef..sana ne kardesim...
bizi bu sekilde yikmaya calismaya baslanmis bile...
adam öyle konusuyorki sanki cok üzülmüs katarlilar Trabzona bosuna geldi diye..
bence Yattaraya yeterince para verilmesi lazim
götü poklu emreye fener 3,5m veriyorsa Fener bizde en azindan 2 vermemiz lazim Yattaraya bu budur.
adam sonucda prof. Futbolcu

Mert67
23.09.2008, 17:10
Katar'da transferin son 1 günüymüş.Dayan başkan arkandayız.Ama Yattara'nın açıklamaları moralimi bozdu.

TSercaN
23.09.2008, 17:11
bu karyagdi oldu yalan yagdi.

bu adam nekadar bos konusuyor ya. yonetim keske izin verseymis. yahu sen dostmusun dusmanmisin?

Trabzonsporu karistirmak icin bizim en cok sevdigimiz futbolcuyu onumuze atiyorlar arkadaslar.

gecenlerde yazmistim bu haberler cikacak diye..

heleki bu ilk devreyi iyi bir netice ile bitirelim iste ozaman samata baslayacaktir ama gel gor ki bunlar simdiden baslamis :)

bunlara en guzel cevabi sahada verecek olan Yattara ve taraftardir.

benim anlamadigim, baskanimiz neden cikip susun demiyor su medyaya?

tamam aciklama yapildi ama yetmedi gorunen o. ozaman yapsin bir aciklama daha versin veristirsin, nasil aziz yildirim zamaninda yaptiysa.

Cafer Bulur
23.09.2008, 17:12
Yani ;
Yattarasız takıma güvenen yok,
Yattara devre arasına kadar takımı getirsin,
Devre arası iyi paraya satılsın,sonra biz bu iyi parayla Yattaranın yerine adam arayalım,bulursak alalım

diyorsun.

Bende seni alkışlıyorum.:alkış:
ironi mi yapiyorsun yoksa gercekten mi beni alkisliyorsun?:)

İskender YILMAZ
23.09.2008, 17:12
Hangi acıklama ya adam dün lig tv ye baglanıp gitmek istemiyorum demiş bundan baska programamı cıktı yoksa aynı programı izleyip farklı mı algıladınız cok ilginc :rolleyes:

Gitmek istiyorum diyor, hem Trabzonspor hem ben iyi para kazanacağız diyo..

Samet Berber
23.09.2008, 17:13
İndiremiyorum dosyayı , bir arakadaşımız özetleyebilir mi röportajı .

Emirhan Makul
23.09.2008, 17:13
"Can Karyağdıyı Trabzon Şehrinde İstemiyoruz" diye aç pankartı

"Can Karyağdı Dışarı" diye de bağır 2 dakka bak bakalım o şehre gelebiliyor mu bir daha kazım kazat gibi olur valla.

Great White
23.09.2008, 17:14
Şu Can Karyağdı denen aşağılık herifin de

Onun her zırvasını sahiplenip Yattara' ya bir şekilde kinlerini kusan zırcahillerin de

Topunun birden canları cehenneme!!

Nytre
23.09.2008, 17:15
şimdi anlamadığım yattara mı gitmek istiyor yoksa başkan mı bırakmıyor ?

yattara fransaya gitmek istiyorsa çocuklarından dolayı anlarım ama bu yattara ile ilgili söylenecek çok laf var ama şimdi zaman yok.

magicyattara

Can Karyağdı'nın canlı açıklamasını dinler misiniz : "Maalesef Trabzonspor yönetim kurulu başkanı Sadri Şener Yattara'yı bırakmıyor."
Yok böyle birşey ya,şaka gibi...:)

Maalesef bu adam Lig Tv Trabzonspor muhabiri.

Bence maalesef kelimesinin anlamını bilmiyor.:)

Cafer Bulur
İndiremiyorum dosyayı , bir arakadaşımız özetleyebilir mi röportajı .
hemen yapayim;
yattara Trabzonspor icinde benim icinde cok iyi teklif diyor.
ve bu sözlerini birkac kez tekrarliyor,
yani gitmek icin dünden razi oldugunu ortaya koyuyor.
can karyagdi ise sadri senerin hakli gerekcelerle yattarayi satmayacagini ve katar ekibinin eli bos dönecegini belirtiyor.

Emirhan Makul
23.09.2008, 17:17
Birde Bmmn Atkısı Takmış :(

http://www.haber61.net/images/news/can_karyagdi.jpg

Uzunoğlu
malesef sadri şener yattarayı bırakmıyor diyor bu can karyağdı

Bu kadar mı art niyet belli edilir

Hamza Öztürk
hemen yapayim;
yattara Trabzonspor icinde benim icinde cok iyi teklif diyor.
ve bu sözlerini birkac kez tekrarliyor,
yani gitmek icin dünden razi oldugunu ortaya koyuyor.
can karyagdi ise sadri senerin hakli gerekcelerle yattarayi satmayacagini ve katar ekibinin eli bos dönecegini belirtiyor.

ben kabulum bu teklifede diyor bu ara
simdi ajanssporda okudum can karyagdi guya yattarayla konusmus
"arkamdan kapilari kilitledir" demis yattara ona
neyin pesinde bu can
taksimde sallandirmak lazim

Nytre
23.09.2008, 17:18
adam misyonunu tamamladığını düşünüyor olabilir. 6 sene !. artık yenı bir macera istiyor demek ki.

ancak yattaranın yerini doldurmak için şu anda gideceği kulübün bize vereceği paradan daha fazla para ödeyebiliriz bir futbolcuya , yani bulamayız onun gibisini sanırım.

ayrıca yattaranın çocukları ile ilgili bir endişesi varsa onu bilemem. ama hem öyle bir endişesi olup hem de alakasız birülkeye giderse o zaman olmaz. yattara katar kulübüne gidecek kadar vizyonsuz mu acaba?

Mira_61
"Can Karyağdıyı Trabzon Şehrinde İstemiyoruz" diye aç pankartı

"Can Karyağdı Dışarı" diye de bağır 2 dakka bak bakalım o şehre gelebiliyor mu bir daha kazım kazat gibi olur valla.

Şu Can Karyağdı denen aşağılık herifin de

Onun her zırvasını sahiplenip Yattara' ya bir şekilde kinlerini kusan zırcahillerin de

Topunun birden canları cehenneme!!
:alkış::alkış::alkış:
Lütfen gaza gelmeyelim arkadaşlar...Sükünet sükünet....:)
Takımımıza sahip çıkıyoruz.Hakedene tepkimizi koyuyoruz.Unuttukmu 7 demiştik ? :):cool:;)

Erdem Keser
şimdi anlamadığım yattara mı gitmek istiyor yoksa başkan mı bırakmıyor ?

yattara fransaya gitmek istiyorsa çocuklarından dolayı anlarım ama bu yattara ile ilgili söylenecek çok laf var ama şimdi zaman yok.

Yattara canlı yayında gitmek istediğini ,teklifin hem kendisi hemde Trabzonspor için çok iyi olduğunu söyledi.
Aslında asıl sorun o değil ,bir şekilde Yattara'yı takımda tutarsın.Benim kafamı kurcalayan Can Karyağdı denen meymenetsiz herifin Yattara'nın satılmamasını verdiği tepki.Adam ; "maalesef Yattara gönderilmeyecek" diyor.Var mı böyle bir açıklama.
Bu adam kimdir yahu...

Cagdas Topal
malesef diyor ya adamı cıldırtma kardesim

TSercaN
23.09.2008, 17:19
yahu adam ne diyecek yok cok kotu teklif mi diyecek?

adama soruyorlar adamin agzindan illaki gitmek istiyorum kelimesini zorla cikartacaklar.

dirdir edip duruyorlar iste.

vallahi Trabzonsporu karistirmak isteyenler Allahindan bulsunlar!

bukadarina pes diyorum vallahi pes ya

Rahman Gümüş
23.09.2008, 17:20
evet ajanssporda haberi geçti.Güya Birde Yattara ARkamdan kapıları kilitlediler derken Can Karyağdıya bunu açıklama demiş(!)

otuken55
23.09.2008, 17:21
malesef demiş dememiş önemli mi
şeref tartısımıyız biz?
yattara gitmek istiyorum demiş mi dememiş mi önemli olan konu bu
isterse 15 milyon mu 10 mu
hemen mi devre arası mı?

Cagdas Topal
23.09.2008, 17:22
Küfürle cözülecek bir olay degil bu karyagdı ya hiçbir zaman inanmadım yine de inanmayacagım bu sahsiyetsiz herifi savunanlar vardı bizim forumda görün bakın kimi savunuyorsunuz adam malesef diyor ya

hamdi_61
google a can karyağdı hakkında bilgi yazdım : " ardahan'a kar yağdı...kar yağdı böyle oldu... Yüreğime Kar Yağdı şiiri...vs.. " gibi sonuçlar çıktı.Anladım ki google bile can karyağdı yı takmıyor bizde takmayalım sallayın gitsin

28TS61
yattara cok iyi teklif diyor gitmek istiyorum diyor
trabzondada kalmak istiyorum diyor

sorun bence parada, yattara aldigi paradan memnun degil, eger bizden iyilestirilme olursa memnun kalcak demekki sanirim

Samet Yildirim
Varsayalim ki TS da misyonu tamam....öyle düsünüyor ozaman neden sezon bittikden sonra mukavele uzatti ?? daha 3 ay önce uzatmadi mi ???? 3 ay önce para konusunda anlasip imza atmadi mi ??

cok sacma

Uzunoğlu
23.09.2008, 17:24
malesef demiş dememiş önemli mi
şeref tartısımıyız biz?
yattara gitmek istiyorum demiş mi dememiş mi önemli olan konu bu
isterse 15 milyon mu 10 mu
hemen mi devre arası mı?

oğuz niyet önemli

sezon öncesinde romaya satmıştı yattarayı bu can denen haysyetli adam

yattara bile çıkıp yalanlamıştı bunu

şimdi ise kalkıp malesef diyor

yattara satılmadan cana uyku yok :)

Yattara iyi bir teklif diyor. Hem ben hem kulüp kazanıyor diyor. Ayrıca Trabzondan gitmek istiyormusun sorusuna istemiyorum ama teklif güzel diyor. Halledilir durumda yani...

magicyattara
23.09.2008, 17:24
Burda iş Sadri Şenere düşer.
Satmıyorum dediği anda iş biter,adamlarda geri döner.
İstemem yan cebime koy tarzında yaklaşımlarda bulunmak Trabzonspor Başkanına yakışmaz.

Hala bu iş konuşuluyorsa vardır bi açık kapı diyorum ben.

Yada adamlar Katardan buraya kadar gelmişlerse Yattaranın satılması kafalara girmiş bir kere demektir bu.

Cafer Bulur
23.09.2008, 17:26
yattara cok iyi teklif diyor gitmek istiyorum diyor
trabzondada kalmak istiyorum diyor

sorun bence parada, yattara aldigi paradan memnun degil, eger bizden iyilestirilme olursa memnun kalcak demekki sanirim
yattaranin 3 ay önce sözlesmesi uzatildiginda zaten iyilestirme yapilmisti.
yeni sözlesmesine göre bildigim kadariyla 1milyon euro aliyor.
ama katar takimi kendisine 2 katini teklif ediyor.
bu durumda yattara nin gitmek istemesinden daha dogal ne olabilir?

Great White
23.09.2008, 17:26
Yattara : "Hem Trabzonspor hem de benim için çok iyi bir teklif" diyor..

Spiker : "Peki sen Trabzon' dan ayrılmak istiyor musun" diye soruyor..

Yattara : "Ben ayrılmak istemiyorum ama teklif çok iyi. Hem Trabzon hem de ben çok para kazanırız" diye ekleme yapıyor..

Şimdi bu muhabbetten "Yattara Trabzon' dan gitmek istiyor" sonucunu hangi vicdan ve mantık çıkarır acaba?

Ne diyecekti Yattara?

"Hasan Üçüncü nasıl gitmediyse ben de burada kazık çakacağım. Bana ne sizin ne kadar para kazandığınızdan"

Keşke öyle deseydi ya; orası da ayrı..

otuken55
23.09.2008, 17:27
oğuz niyet önemli

sezon öncesinde romaya satmıştı yattarayı bu can denen haysyetli adam

yattara bile çıkıp yalanlamıştı bunu

şimdi ise kalkıp malesef diyor

yattara satılmadan cana uyku yok :)

Yattara iyi bir teklif diyor. Hem ben hem kulüp kazanıyor diyor. Ayrıca Trabzondan gitmek istiyormusun sorusuna istemiyorum ama teklif güzel diyor. Halledilir durumda yani...
abi eğer telaffuz edilen para doğru ise yani 15 milyonluk bir teklif varsa hiç düşünmesinler derim ama devre arası ozamana kadar da mehmet topuzla alex meschini yi bitirseler yeme de yanında yat olur

tirabzonli
23.09.2008, 17:28
Yattara nın şu anda gidişi bize 10 milyon euro dan daha pahalıya patlar.

Uzunoğlu
abi eğer telaffuz edilen para doğru ise yani 15 milyonluk bir teklif varsa hiç düşünmesinler derim ama devre arası ozamana kadar da mehmet topuzla alex meschini yi bitirseler yeme de yanında yat olur

haberde 15 milyon euro değil 10 milyon euro deniliyor

Samet Yildirim
Yattara gitmek istemiyor örnegin katar 2 miylon veriyorsa sende ver 1.8 milyon euro verdigin zaman gitmek istemez...ama bu parayi verirler mi bilemem...

ligtvde dinledigim kadariyla öyle anladim

Sencer Bulut
23.09.2008, 17:30
yattara gitmek isteseydi 3 yıllık sözlesmeyi imzalamaz bedeliszde giderdi burda yataranını amacı trabzonun para kazanması vede kendisininde cok iyi bir para kazanması.trabzondan gitmek isteyen adam türk vatandaslıgına gecmek istermiydi hic.baskan satmayacak yani yattara bir yere gitmeyecek.can karyagdı denen sahsiyet malesef bizim muhabirimiz oluyor...Malesef....

Cagdas Topal
Yattara gitmek istemiyor örnegin katar 2 miylon veriyorsa sende ver 1.8 milyon euro verdigin zaman gitmek istemez...ama bu parayi verirler mi bilemem...

Daha 3 ay önce bu sorun ortadan kalkmadı mı ? Trabzonspor yönetimi yattara ya her transfer teklifi geldiginde parasında artırıma mı gidecek bırakın Allah askına ya

EMiRHAN61
Bana bu sezon sonu Yattara'yı da kaybedeceğiz gibi geliyor. Özellikle de şampiyon olursak olacak olanları tahmin edebiliyorum.

Çıkıp diyecekler ki ;

" Şampiyonluk yaşayıp ayrılmak istiyorum demiştim. Şampiyon ettik gidebiliriz. "

İnşallah gitmez ve beni yanıltır.

tirabzonli
Büyük takımlar oyuncu satmakla kazanç sağlamaz,büyük takımlar başarılı olarak kazanç sağlarlar.Şimdi şampiyonlar ligine katılma hakkı elde edemezsek zaten 10 milyon euro gitmiş oluyor.

otuken55
biz yattara yı 1 milyona oynatıyorsak zaten ayıp ediyoruzdur

28TS61
23.09.2008, 17:31

ligtvde dinledigim kadariyla öyle anladim

bende öyle diyorum onlar 2 veriyorsa sende 1,5 ver bak nasil haloluyor sorun

Sencer Bulut
23.09.2008, 17:32
hasan ücüncüyü siyaha boyayıp yattara diye yuttursak mı....

Hamza Öztürk
biz yattara yı 1 milyona oynatıyorsak zaten ayıp ediyoruzdur

cok haklisin adamda görüyor sagda solda ne paralar kazandigini

Cagdas Topal

Daha 3 ay önce bu sorun ortadan kalkmadı mı ? Trabzonspor yönetimi yattara ya her transfer teklifi geldiginde parasında artırıma mı gidecek bırakın Allah askına ya

Samet Yildirim

hocam benim bildigim yattara bu sezon 1.3 miylon euro alyior mukavelesi 2011 bitiyor...

Katarda 2 milyon euro arti mukavelesi 1 sene daha uzun olacak yani 2012 ye kadar...

700 bin euro 1 sene 4 seneye carp 2.8 milyon euro fark var...düz hesapla 3 miylon euro...

ee yani bilemem nolur ama sadri baskan ahleder

coolank
23.09.2008, 17:34
Yattara yılda 2 milyon Euro alacak tabii gitmek ister ve tam bir çiftlige gidecek ...Adam sonuna kadar haklı kimse ona o paranın yarısını dahi vermez Avrupadan ....Onu bırakın kendi milli takımda dogru dürüst yok ....Onun için Yattara para anlamında sonuna kadar haklı gitmek istemekte ....Trabzona aşıkmış vs vs bu masallar senelerce kuşaktan kuşaga anlatılır ....

Asbaşkanın açıklamalarına bakılırsa rakam 10 milyonun üstü gibi .. Diyor ki Asbaşkan teklif edilen rakam konuşulanın neredeyse 2 katı demek ki 16 17 milyon var basit bir hesapla ...

Trabzonspor eger bugün için 15 milyon Euro gibi bir teklifi geri çevirdi kabul etmedi ise çok büyük hata yapmıştır ...Arkadaşlar bir çogunuz Dünya ve Avrupa piyasasını bonservis bedeli anlamında çok iyi biliyorsunuz ...Yattara ve 15 milyon Euro .............................1 saniye durmak bence mantıksızlık ...

Yattaranın perfonmansını etkiler mi ? Etkilemez hiç bir şey olmaz zaten sezonu ortalama 20 maç civarında bitiren bir adam için bu tip şeylerin çok etkisi olmaz ...

Bizim başkan bu kadar parayı kaçıracak bir başkan değil bir baglantı yapmıştır sanırım ...Devre arası belki pazarlıgı bitirirler ....Şu Araplarda zamanında verseler ya bu paraları ....

Başkan Yattarayı satıp sanırım gelecek vaad eden oyuncular almaz aksine direk 11 oynayacak ismi cismi belli oyuncular alır .... Şu gelecek vaad eden oyuncular olmasaydı da neyse................

Bu takımdan Fatih Tekkenin gitmesine gerçekten çok üzülmüştüm ....

Ne Gökdenize üzüldüm ne de giderse ki bence o paralara gitsin Yattaraya ....

Hüseyin..????))))))))) Çok mutlu olacagım kesin

Rahman Gümüş
23.09.2008, 17:34
O Paraya Yıldırayıda Alırız Mansareyide !Yıldıray kim yaa!!
Marcelinhonda geldi ne oldu???
Norveçin çeklerin gol krallarıda geldi ne oldu???
Campell da geldi ne oldu???
Ankaragücünde her maç gol atan agustinde geldi ne oldu???

Bırakın artık.Yattara şampiyonluk yolunda lazım bize.O tarz oyuncu oynatıyor bizim takımı.Varsa aynısı bulup alalım.Yoksa aynısından sayın SADRİ BAŞKAN fiyatı neyse verelim elimizde tutalım Yattarayı.Formaysa forma, kombineyse kombine ne gerekiyosa yapmadık mı??? Yapmayacak mıyız??? Çıkarın Yattara formalarını tüketelim hemen.Taraftar yapsın bu transferi!! Çok özledik şampiyonluğu ve çok yakınız sanki..Gözler hep üstümüzde nazara mı geliyoruz yoksa oyuna mı!!!

TSercaN
23.09.2008, 17:35
nerden cikip geldi bu araplar yahu... kovun sunlari Trabzondan :D

Samet Yildirim
23.09.2008, 17:35
TS da mutzuzum demiyor...gitmek istyiorum da demiyor...onun dedigi üstüne basa basa söyledigi TS cok iyi kazanacak ve ben cok iyi kazanacam diyor....yani ortada büyük sorun yok..

Cafer Bulur
23.09.2008, 17:36
yarin birgün baska bir futbolcuya transfer teklifi geldiginde ayni yöntem mi uygulanacak?
zaten sadri sener yönetimi yattara nin ücretinde arttirima gitmisti.yattara sözlesme imzalamadan 1 milyon euro bile almiyordu.
bir de yattaranin yaklasik 6 sene sonra kendisine yeni bir heyecan arayabilecegi de unutulmamali.
fatih tekke ve gökdenizin gidisinin bas sebebi de kendilerine yeni bir heyecan aramalaridir bence.

Rahman Gümüş
23.09.2008, 17:37
biz yattara yı 1 milyona oynatıyorsak zaten ayıp ediyoruzduryattara bunları baştan kabul etti

otuken55
dünya piyasasına onu bırakın 4 büyüklere baktığınızda yattaranın sağ tarak kemiği etmeyecek adamlar ondan fazla para alıyor bence birazda haklı...
her lafta tek büyüğüz diyeceksin geri kalan üç kardeşin yarısı kadar ödemeyeceksin var mı böyle palavra
emre bile yattaradan fazla alıyor bi lincoln bi alex bi delgado yattara
yanyana komik duruyor aldıkları paralar
göstermelik değil ciddi manda iyileştirme yapılmalı
yattaranın sürekli zamn alması onunla ilgili değil 150 bin den yukarı çıkması sonucu bu sorun yaşandı
alex gibi 3 den 4 e cıkmadı
yoksa okadar büyütülecek bir rakam değil

Emirhan Makul
Liverpool'u Aldınız Bişe Demedik Manchaster Cıty'i Aldınız Yine Birşey Demedik İstanbuldan Arazi Aldınız Birşey Demedik Yattara'dan ne İstiyorsunuz El-İnsaf

leavemealone
23.09.2008, 17:38
Adam aslinda trabzonspordan gitmek istemiyorum diyor ama teklif cok iyi olunca kafasi karisiyor haliyle ...
Baskanimiz birakmayacagiz diyor yattara ise böle paralari duyunca dünden razi zaten... Bakalim neler olacak ...

Ama bence yattara satilirsa en az 15 -20 milyon euro alinmali ... nasilsa araplarda para cok ne demek 10 milyon ...
Bide benim asil korkum simdi biz yattarayi satarsak gs,bjk ve fb ye yattarayi alma sansi dogar . Buda bizim icin hic iyi olmaz ....

Yavuz Hasan
23.09.2008, 17:38
yattaranın satılması çok zor en azından şimdilik yattarasız takımın durumu ortada eğer devre arasında 10 numara futbolcu alınırsa ve alınan futbolcu takımı tek başına yönetebilecek kapasitede olursa belki gelecek sezon satılabilir

Birtan Karaman
23.09.2008, 17:39
YUUH OĞLU YUHH YANE YAAA......!!!!

Yattara için ilginç iddia!
Spor3.com sitesinde çıkan haberde Yattara'nın Katar takımına satıldığı iddia edildi.
İşte Spor3.com'un haberi:
Trabzonspor'da Yattara dönemi kapandı ! İbrahima Yattara Katar kulübünün senelik 2 milyon Euro teklifini kabul etti.

Katar kulübü Katar'da transfer sezonu bitmesine rağmen federasyona başvurarak özel izinle transfer dönemini uzatarak Trabzon'a gelip Yattara transferini bitirdi.
Spor3.com'un edindiği bilgilere göre Katar kulübü Trabzonspor'a bonservis bedeli olarak 10 milyon Euro, Yattara'ya da yıllık 2 milyon Euro ödemek üzere 4 yıllık teklif yaptı.

Bu müthiş teklifin üzerine Yattara'nın da gitmek istediğini ve "Hem ben gideyim hem de kulüp para kazansın" dediği öğrenildi.
Yattara'nın bu transfer haberi üzerine yarınki Türkiye Kupası kadrosundan çıkarıldığı edindiğimiz bilgiler arasında.

Bu transferin özellikle Trabzonspor taraftarını üzeceğini düşünen yönetim ise yarın akşama özel bir de sürprize hazırlanıyor.

Trabzonspor kulübü bu şok transfer için normalde kupa maçlarında geçerli olmayan kombinelerin yarın akşamki Türkiye Kupası maçında geçerli olacağını açıklayacak.

Bu haber toplam 602 defa okunmuştur

Rahman Gümüş
23.09.2008, 17:39
hasan ücüncüyü siyaha boyayıp yattara diye yuttursak mı....:d:d:d:d:d:d:d

LazAnisT
23.09.2008, 17:40
Başkan açıklama yaptı.Ben Başkana inanıyorum.Diğerleri teferruat

Rahman Gümüş
23.09.2008, 17:41
Yuhhhh habere bak!!!!!!!!!

Mira_61
23.09.2008, 17:42

Spor3.com sitesinde çıkan haberde Yattara'nın Katar takımına satıldığı iddia edildi.

Bu ne yaaa:mad::hırr
Asparagas işini abarttılar.

Cafer Bulur
23.09.2008, 17:42

yalan haberin daniskasina bakarmisiniz.
yattara ni satilmasini, kombine biletlerin kupa macinda da gecerli olacagini sürprizini düsünecek ahmak bir yönetim basimizda göremiyorum.
bazi medya kuruluslari Trabzonspor taraftarini ahmak zannediyor galiba.
halbuki kendileri ahmak oglu ahmaktir!

Rahman Gümüş
23.09.2008, 17:43
Başlıcam bu Katara da heee. Ne bu yaa futbol yok başarı yok bi b.. yok hala gelip gelip futbolcu toplamaya çalışıyolar. Uyuz oldum bu ülkeye de.Trabzon Katar savaşı çıkacak böyle inat ederlerse...

cınar#7
23.09.2008, 17:43
bu can karyağdı kendini ne sanıyo ya,malasefmiş falan..insan en azından kendi kariyeri açısından demez bu lafı,sen trabzonspor spikerisin,butun trabzon taraftarını karşına alıyosun..yok bu adam art niyetli,butun kellerinmı bize gıcıgı var ya..ziyadan sonra alıştım artık tabi

hamdi_61
23.09.2008, 17:45
hasan ücüncüyü siyaha boyayıp yattara diye yuttursak mı....

.....ççççççççç

TolgaTopçu61
23.09.2008, 17:45
yaw bu katar'lilar zaten bir gineli'yi almis bugün yattara'yi napacaklar

Hamza Öztürk
23.09.2008, 17:47
yaw bu katar'lilar zaten bir gineli'yi almis bugün yattara'yi napacaklar

Yattara olmasin :P

Samet Yildirim
23.09.2008, 17:49
Yattara simdilik satilmiyor ara dönemde olabilir....ara dönemde 15 milyon euroya satip sag-sol acik ve golcu alinirsa olur biter...

kromozom
yahu kardeşim herşey güzel giderken oldu mu bu simdi allah aşakına? Bu katar takımınada ne oluyosa hep bizi buluyor böyle şeyler bi salın gidin yaaa.... Eğer yazılıp söylenenler doğruysa yattara dan bir şey beklemeyin artık.. yazık olur yaaaaa...

hamdi_61
bir renkdaş demişti aynı şeyi bende dile getireyim dedim:

maçtan önce yarım saat can karyağdı seni burada istemiyoruz defol buradan diye tezahurat yapılırsa,can dışarı can go home :) gibi pankartlar açılırsa bak bir daha geliyor mu maça

TolgaTopçu61
23.09.2008, 17:50
Yattara olmasin :P
Allah korusun:D
fransa'dan feindouno'yu almislar

leavemealone
23.09.2008, 17:51
Baskanimiz olurda yattarayi satmaya karar verirse bir sart koydursun sözlesmesine ..
Yattara türkiyede trabzonspor disinda bir takima satilamaz diye .. Bellimi olur fb filan almaya calisir yattarayi sonra ....

Hamza Öztürk
23.09.2008, 17:52
Arkadaslar sizi bilmem ama benim acayip sekilde migdemi bulandirdi bu konu :(

szymeks
23.09.2008, 17:52
şimdi yattarayı satalım diyen arkadaşlara sesleniyorum sattık 15 milyon euroda aldık nolcak hemen istediğimiz futbolcuyu alcakmıyız mehmet topuzu geç kayseri satmaz onu devre arası zaten alamazsın mahchester united 150 milyon euroluk bir teklif aldı real madridden cristiano ronalda gitmek istiyorum dedi satmadılar manchester united yahu bu 1 futbolcuya bağlı kalmıyıcak bir kulüp elinde rooneyler berbatovlar naniler scholeslar var kaldıki o parayla çok ii transferlerde yapar dimi manchester uniteda kim gelmek istemez ama kazın ayağı öyle değil sattınmı taraftar kıyameti kopartır fikir yürütelim manu kimi alır ronaldonun yerine kakyı ister milan verirmi vermez walcott arsenal manuya bu oyuncuyu verirmi vermez messi barca verirmi bu oyuncuyu vermez bakın manu bila alamıor dolduramıyor boşluğunu diiceksinizki biz manu değiliz tmm ama biz büyük kulübüz diyorsan satmıyıcaksın alıcaksın fatih tekkeyi sattık son iki sezon kaçıncı sıradaydık gökoyu sattık geçen sene kaçıncı bitirdik yattarayı şimdi satalım devre arasına sizce kaçıncı gireriz avrupadan yada türkiyeden ii oyuncuyu bize kaça verirler adamlarda sende para olduğunu bilior fahiş fiyat çekerler akıllı düşünün sezon sonu satılabilir şimdiden oyuncular araştırırsın izletirsin genç ve iyi sağ açıkları sol açıkları yattara gidince hemen transferi yaparsın ama şimdi sat devre arası sat aynı şey ii transfer yapamazsın ve trabzondaki arklara sesleniorum trabzonsporu seviyorsanız yattaranın satılmamasına maalesef diyen o sözde trabzonspor muhabirine tepkiyi gösterin kimse trabzonspor taraftarlarına nifak tohumu ekemez dioki yattara bunları bana söleme dedi be şerefsiz madem söleme dedi ne diye satıosun adamı söleme bu mu senin delikanlılığın yazık böle bi karaktersiz trabzonda barınıor adam maalesef diyor ya :(

Mira_61
23.09.2008, 17:53
O zaman bu haberler Can Karyağdının ütopyası :D

Rahman Gümüş
23.09.2008, 17:54
burda bizans oyunu olmasın.Baktılar bizden alamayacaklar böyle bir yöntem oluşturmuş olmasın bu ezikler??

TolgaTopçu61
23.09.2008, 17:55
bencede:D
o sanmisdirki sadece bir gineli var oda yattara,hemen ortaya birakti yalan haberi:D

cınar#7
23.09.2008, 17:55
o cana bi yağcam şimdi zaten,nerden buluyolar boyle spikerleri ya

halil ibo
23.09.2008, 17:56
Can Karyağdı'nın keline kar mı yağdı ? :)

Ufuk Bayraktar61
23.09.2008, 17:58
zaten can karyağdıya bu sene bişe oldu...

Cafer Bulur
nerde yaziyor feinduono yu aldiklari?
ben transfermarkt sitesinde böyle bir habere rastlamadim.

Erdal
Bu arada Sivas haklı bulundu. Bursa nın liderlik hayali yattı. İlginç Sivas ın böyle bir lobisi varmı yoksa bjk olayının diyeti mi ödendi onlara. Eğer öyle ise bizimki ne olacak...

kromozom
23.09.2008, 17:59
Arkadaslar sizi bilmem ama benim acayip sekilde migdemi bulandirdi bu konu :(

aynen hemde ne biçim .. ateş olmayan yerden duman cıkmaz kesın var bırseylerrr... yattarayıda baska bır takımda oynarken dusunemıyorum yaa...

Cafer Bulur
23.09.2008, 18:00
Bu arada Sivas haklı bulundu. Bursa nın liderlik hayali yattı. İlginç Sivas ın böyle bir lobisi varmı yoksa bjk olayının diyeti mi ödendi onlara. Eğer öyle ise bizimki ne olacak...
biz uyuduk o zaman ,uyuduk.
eger o zamanki usülsüzlügün takipcisi olsalar idi ,belki de ziya dogan görevine devam edecekti.:)

TolgaTopçu61
23.09.2008, 18:02
nerde yaziyor feinduono yu aldiklari?
ben transfermarkt sitesinde böyle bir habere rastlamadim.
http://www.transfermarkt.de/de/forum/500/rumourmill/thread/438034/anzeige.html
burda yaziyor'da,ama galiba daha tam belli degilmis,ben sabah bakmisdim

İskender YILMAZ
23.09.2008, 18:03
Abi gidin alex'i alın, delgado'yu alın, holosko'yu alın, kewell'ı arda'yı felan alın yaa, manyakmısınız abi, yürünn yaa.. :D

28TS61
23.09.2008, 18:04
arkadaslar bu katar takiminin resmi sitesi ben yattara ile bir habere rastlamadim

http://www.al-saddclub.com

Rahman Gümüş
23.09.2008, 18:05
Yattara çıkıp açıklama yap
''TRABZONU VE TARAFTARINI BIRAKMIYORUM.ŞAMPİYONLUK İÇİN SAVAŞACAĞIZ'' de lütfen...
Dosta düşmana karşı alayına isyan ölümüne TRABZON diye haykıralım bizde...

Cafer Bulur
23.09.2008, 18:06
http://www.transfermarkt.de/de/forum/500/rumourmill/thread/438034/anzeige.html
burda yaziyor'da,ama galiba daha tam belli degilmis,ben sabah bakmisdim
evet,feinduono icin 7 milyon euro teklif etmisler kulübüne.
bu durumda yattara icin teklif edilen miktarin 10 milyon euro olmasi normaldir.
yönetim satmak isteseydi 12-13 milyon gibi bir rakama satardi yattara yi.

Punisher-61
23.09.2008, 18:06
yattara gitmek istiyorum demedi ama her firsatta benim icin ve Trabzonspor icin cok iyi teklif cok iyi para dedi... madem durum böyle simdi yattaranin mevkine iyi bir kaliteli oyuncu bulsunlar o zaman devre arasinda satsinlar.. 10Milyon iyi para

İskender YILMAZ
23.09.2008, 18:07
Şunu söyleyebilirim, Yattara'nın yerine Messi gelirse anca razı ve tatmin olurum.. :D

Keleşoğlu
23.09.2008, 18:07
yattara gerçekten trabzonda oynamak istemiyorsa sakatlık olayı da bahane ise yazık diyorum bu taraftarın sevgisine..
bu laflar can karyagdının bir uydurmasıysa yazık diyorum trabzonspor sayesinde kazandıgı paraya

Cafer Bulur
23.09.2008, 18:08
arkadaslar bu katar takiminin resmi sitesi ben yattara ile bir habere rastlamadim

rastlayamaman normal degil mi?
transfer gerceklesmeyecek.yattara Trabzonsporda kalacak.
en azindan devre arasina kadar.daha sonra ne olur görecegiz..

Keleşoğlu
23.09.2008, 18:10
Yattara çıkıp açıklama yap
''TRABZONU VE TARAFTARINI BIRAKMIYORUM.ŞAMPİYONLUK İÇİN SAVAŞACAĞIZ'' de lütfen...
Dosta düşmana karşı alayına isyan ölümüne TRABZON diye haykıralım bizde...

+1.. böyle bir acıklama gelmezse taraftar olarak bizde yattara sevgimizi gözden geçirelim

Rahman Gümüş
Ya ligtv nin sitesine girip açıklamayı okuyun.Yattara Trabzonda kalmak istediğini ancak klübe ve kendine iyi para kazandıracaksa gidebileceğini söylemiş.Bi haber bu kadar çarpıtılır.Bakın görün Yattara sakatlıktır oynamazdır gibi iddalara çıkıp son noktayı koyacaktır.

hamdi_61

ula adamlara bak resmi siteleri bizimkinden güzel

Erdal
23.09.2008, 18:11
biz uyuduk o zaman ,uyuduk.
eger o zamanki usülsüzlügün takipcisi olsalar idi ,belki de ziya dogan görevine devam edecekti.:)

Hak şerleri hayreyler:) Gerçi ben ilk maçtan bahsetmiştim...

Neyse Yattara satılabilir diyenlerden biri olarak bir cevap hakkım olsun.

İbrahim Yattara geçen sene sonunda da gitmek istedi. Bir futbolcu gidince bizi az seviyor gitmeyince bizi çok seviyor olmaz. Bundan sonra nerde olursa olsun Yattara tıpkı Şota gibi bizim Yattara olacaktır. Trabzon da onun için; "benim Trabzon" olacak aynı şekilde....Dün gece haberi duyduğumdan beri bu işle Can Karyağdının alakasını sorguladım. Şüphelendim dedim. Zira bütün haberleri üst üsüte koyunca ortaya o çıkıyor.

Satılma meselesine gelince ben bir hoca olsam Yattara lı planlarımı iki kere düşünmek zorundayım. Elbetteki sakatlık isteyerek önüne geçilen bir şey değil( Rahmetli büyükannemin lafı geldi aklıma; " Sığıri yuvarla yardan aşağa sonra de kısmet oyleidi b.. oyleydi") belli ölçülerde. Ama kolay sakatlanan kolay sakatlanınca zor iyileşen kolay kopan,kolay kart gören gittiği ülkeden kolay dönmeyen bir oyuncu Yattara. Bunları yazmam için Can dan ya da Katar lı lardan para falan almıyorum:) Ama Trabzonspor taraftar forumunda sağlıklı bir şekilde bunları da konuşamayacaksak ve birbirimizi Can a kananlar, Yattara düşmanları diye suçlayacaksak burada tek başlık tezahürat başlığı olsun yeterli. Ben eminim Ersun hoca ya ya da başkan a bu teklif ( bu rakamla) daha önce gelmiş olsaydı kabul ederdi. Etmezse asıl ne başkanın ne hocanın bir gün bile orda durmaması lazım....Elbetteki bana göre:)

Rahman Gümüş
23.09.2008, 18:11
Acaba katarda transferin son günü gerçekten 1 gün uzatılmış mı bu da mı asparagas yoksa?

İskender YILMAZ
23.09.2008, 18:13
ula adamlara bak resmi siteleri bizimkinden güzel

Bizim resmi sitemiz güzel değilki bizimkinden güzel olmaları enteresan olsun..

Samet Yildirim
23.09.2008, 18:13
Arkadaslar takmayin kafaniza..

yattara giderse sag-sol aciklara ve golcu aldigin zaman simdiki kadrodan daha iyi oluruz veya golcu degil 10 numara hoca neyi isterse...

ama ara dönemde ancak olur zaten

Atakan
23.09.2008, 18:16
http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/iboyattara.jpgBaşkanımız Sadri Şener, medyada oyuncumuz İbrahima Yattara hakkında yer alan haberlerle ilgili olarak bir açıklama yaptı.

http://trabzonspor.org.tr/images/trans.gif

23.09.2008 14:02:00

Sefa Murat Dokuz
23.09.2008, 18:19
15-17 milyon euro veriyorlarsa bence satalım.Zaten devre arasına kadar bu kadroyla ilk 3 de gideriz.Devre arası 7-8 milyon euroya 2 iyi adam alırsın yine zirveye oynayabilirsin ama 10 milyon euro az vermem yattarayı başkana 10 teklif etmişseler iyiki satmamış.

Burak
23.09.2008, 18:23
LigTV'nın mansetınde Son dakıka yazıyordu Yattara haberı sandım, kalbım sıkıstı sankı, Allah'tan TFF haberıymıs kendımı zor kontrol ettım ... Satılmasın su adam uzmeyın bızlerı :(

S@K@RON_61
23.09.2008, 18:26
Bu adamı gitmemesi lazım herey para değil

Cafer Bulur
23.09.2008, 18:27
Hak şerleri hayreyler:) Gerçi ben ilk maçtan bahsetmiştim...

Neyse Yattara satılabilir diyenlerden biri olarak bir cevap hakkım olsun.

İbrahim Yattara geçen sene sonunda da gitmek istedi. Bir futbolcu gidince bizi az seviyor gitmeyince bizi çok seviyor olmaz. Bundan sonra nerde olursa olsun Yattara tıpkı Şota gibi bizim Yattara olacaktır. Trabzon da onun için; "benim Trabzon" olacak aynı şekilde....Dün gece haberi duyduğumdan beri bu işle Can Karyağdının alakasını sorguladım. Şüphelendim dedim. Zira bütün haberleri üst üsüte koyunca ortaya o çıkıyor.

Satılma meselesine gelince ben bir hoca olsam Yattara lı planlarımı iki kere düşünmek zorundayım. Elbetteki sakatlık isteyerek önüne geçilen bir şey değil( Rahmetli büyükannemin lafı geldi aklıma; " Sığıri yuvarla yardan aşağa sonra de kısmet oyleidi b.. oyleydi") belli ölçülerde. Ama kolay sakatlanan kolay sakatlanınca zor iyileşen kolay kopan,kolay kart gören gittiği ülkeden kolay dönmeyen bir oyuncu Yattara. Bunları yazmam için Can dan ya da Katar lı lardan para falan almıyorum:) Ama Trabzonspor taraftar forumunda sağlıklı bir şekilde bunları da konuşamayacaksak ve birbirimizi Can a kananlar, Yattara düşmanları diye suçlayacaksak burada tek başlık tezahürat başlığı olsun yeterli. Ben eminim Ersun hoca ya ya da başkan a bu teklif ( bu rakamla) daha önce gelmiş olsaydı kabul ederdi. Etmezse asıl ne başkanın ne hocanın bir gün bile orda durmaması lazım....Elbetteki bana göre:)
katiliyorum erdal abi.
simdiye kadar yattara nin satilmasi konusunda en dogru yazilardan birini yazmissin bana göre.
burada bazi arkadaslar yattara satilsin veya satilmali deyince hemen celalleniyorlar.
bu takimdan fatih tekke ve gökdeniz gitmistir.zamani gelince yattara da gidebilir.
ama sunu da kabul etmeliyiz ki yattara nin alternatifini bulmadan satmamiz dogru olmazdi.
yönetim de bunu düsündü ve satmadi.

İskender YILMAZ
23.09.2008, 18:29
Yattara'nın olmadığı bildiğin bir Trabzonspor maçını izlemek için Tv karşısına geçmek.. :S Kötü, garip, sade..

azdiha6161
23.09.2008, 18:29
www.medyatrabzon.com diye bir site ben böyle karalayıcı böyle köstek olan bir medya grubu görmedim.bunların ağzından bi kere olumlu bişey çıkmazmı ya.bunlara veriyorlar paraları karalayın bunların yaptıkları işleri kötü gösterin taraftara vs diye.bunu yapanlar trabzpnlu değil trabzonsporlu hiç değil.böyle adice yayını fenerliler beşiktaşlılar galatasarylılar bile yapmaz.burdan tekrardan şiddetle kınıyorum.

S@K@RON_61
23.09.2008, 18:30
Düşünmek bile istemiyorum 2 haftadır acı çekiyorum...

28TS61
23.09.2008, 18:37
www.medyatrabzon.com diye bir site ben böyle karalayıcı böyle köstek olan bir medya grubu görmedim.bunların ağzından bi kere olumlu bişey çıkmazmı ya.bunlara veriyorlar paraları karalayın bunların yaptıkları işleri kötü gösterin taraftara vs diye.bunu yapanlar trabzpnlu değil trabzonsporlu hiç değil.böyle adice yayını fenerliler beşiktaşlılar galatasarylılar bile yapmaz.burdan tekrardan şiddetle kınıyorum.

sen daha yenimi biliyorsun bu yerel medyanin böyle oldugunu. basligin birinede "YÖNETIMIN YATTARAYI GIZLI SATMA PLANI" yazmislar, madem bu kadar gizli siz nerden biliyorsunuz :D:D:D

yerel medyamizdan nefret ediyorum, amaclari ney acaba böyle karalayip

TS-Tiryaki
23.09.2008, 18:48
Sayin Saner Ayer LigTv`nin yönetim kurulunda yanilmiyorsam. Gitsin agirligini koysun ve hep yalan haber yapan can karyagdiyi Trabzonspor Muhabirligi görevinden aldirsin. O kim oluyorda "Yattara maaaaaalesef satilmiyor" diyor.

İskender YILMAZ
23.09.2008, 18:49
Sayin Saner Ayer LigTv`nin yönetim kurulunda yanilmiyorsam. Gitsin agirligini koysun ve hep yalan haber yapan can karyagdiyi Trabzonspor Muhabirligi görevinden aldirsin. O kim oluyorda "Yattara maaaaaalesef satilmiyor" diyor.

Saner Ayar Show Tv ' de değil miydi? Bu arada Can öyle mi demiş? :eek:

Medallion
23.09.2008, 18:50
Transfer doneminde olsaydi 12 milyon Euro ya satar, yerine bir sag bek (Abdurrahman Dereli - 2 milyon Euro), bir sag acik (Avrupa dan - 5 milyon Euro), ve Mehmet Yildiz (5 milyon Euro) alirdim. Ilk yari M. Yildizi oynatir, rakipleri yorar, ikinci yari G. Unal i alirdim. Fantaziye bak be... :)

İskender YILMAZ
23.09.2008, 18:52
Transfer doneminde olsaydi 12 milyon Euro ya satar, yerine bir sag bek (Abdurrahman Dereli - 2 milyon Euro), bir sag acik (Avrupa dan - 5 milyon Euro), ve Mehmet Yildiz (5 milyon Euro) alirdim. Ilk yari M. Yildizi oynatir, rakipleri yorar, ikinci yari G. Unal i alirdim. Fantaziye bak be... :)

Messi ' den başkasına razı olmam..

Medallion
23.09.2008, 18:55
Messi ' den başkasına razı olmam..

Messiyi almak icin 3-4 tana Yattara satman lazim :)

otuken55
23.09.2008, 18:56
evettt yeni konumuz 12 milyona takıma kimleri alabilrsiniz:)
ben abdurrahman
alex meschini(fode mansare)
fatih tekke tarzı bişr forvet alırdım:)

Erdal
23.09.2008, 18:59
Ben anladığımı söyleyeyim. Bu iş kapanmıştır. Ama anladığım kadarı ile "şimdilik" kapanmıştır. Benim tek endişem şu olur her zaman. Bu ülke yönetiminde de kulüp yönetiminde de geçerli. Şöyleki yönetenler bazen çoğunluğun baskısından dolayı gerçekten doğruluğuna inandıkları kararı alamayabilirler. Bu sebeple böyle durumlarda ortaya çıkan istemezüüüüük çü anlayışın sadece bizlerin değil yönetenlerin de sağlıklı düşünüp rasyonel karar vermelerini engelleyeceğini düşünüp bütün günümü burda mücadele ile geçirdim. İnşallah başkan ve danıştıysa hoca tribünler ne der i düşünmeden karar verebilmiştir. Hayırlı olsun. İnşallah Antalya maçında sahada olur bu hikayelerden sonra yumruk şovu falanda hoş olur. Hatta Song- Yattara elele gelirler tribüne...

İskender YILMAZ
23.09.2008, 18:59
Messiyi almak icin 3-4 tana Yattara satman lazim :)

Demekki imkansız.. Ve yine demekki Yattara kalmalı.. =)

Erdal
23.09.2008, 19:01
Hadi hayırlı iftarlar:) Allah kabul etsin. Yattara iyileşsin diye dua edin.edelim ...

TS-Tiryaki
23.09.2008, 19:01
Saner Ayar Show Tv ' de değil miydi? Bu arada Can öyle mi demiş? :eek:

Evet, kendisi Show TV`nin genel yayin yönetmeni ama LigTv`de de bir görevi var.

Kel can aynen böyle dedi "Yönetim kurulu Yattaranin satilmasina maaaalesef izin vermiyor". :mad:

Ahmet Faruk
23.09.2008, 19:02
Bizimkiler Yattaraya "Bak uşaam, sezon arasına kadar iyi oyna sonra seni satalım hem de sen iyi oynadığın için değerini arttırmış olursun, ordan daha çok para alırsın" Zaten Yattaraya para deyince delleniyor mübarek :D

Mertcan
23.09.2008, 19:05
ya adam türk oluyo trabzonlu yani ne blm bu kadar şey yapıçabalıyo bu haberler tamamn hayal ürünü trabzonsporun eski günlerine geri dönmemesi için yapılan haberlerdir trabzonsporu sarsmak, taraftarı durdurmak bi kargaşa kaos anlamsızlık ve belirsizlik ortamı sunmaktır diye düşünüyorum bu duruma bizde düşmeyelim başkalarını sevindirmeyelim
SATILMAYACAK!! SATILIRSADA YERINE YENI ADAM ALIRIZ!!
diyip konuyu burda bitirelim diyorum

ilhan
23.09.2008, 19:06
Yattara ile ilgili bir iki bir şeyde ben yazayım. :)

Geçen sene çocuklarının eğitiminin büyük bir problem oluşturduğunu ve bunun çözümlenmemesi durumunda ayrılabileceğini dile getirdi. Sadri Şener yönetimi göreve geldiğinde bu sorunla ilgileneceğini söyledi ve sorun ortadan kaldırıldı. Sezon sonu itibariyle Yattara sözleşmesini uzattı ve bence fedakarlık yaptı.

Daha sonra değineceğim konu da şudur. Ersun Yanal geldikten sonra Yattara'da büyük bir değişim var ve gerek disiplin anlamında gerekse oyun içi performans anlamında bunu anlayabiliyoruz. Ben anlayabiliyorum ve farkedebiliyorum.

Ben daha önce Yattara'nın 90 dakika sahada olduğuna alışamamışken 90+5. dakikada rakibini presle kovaladığını gördüm geçen sene. Bu sezon başı kampta en çok merak edilen konu "Yattara zamanında gelecek mi? Gelmeyecek mi?" olayıydı. Yattara 3 gün ortalıkta görünmeyince herkes "İşte Yattara bu her zaman yapıyor bunu" havasına girmişken Ersun Yanal "Yattara izinli ve 3 gün geç katılacak." diye açıklamayı resmi site aracılığıyla çoktan yapmıştı.

Yattara vazgeçilmez mi? Hayır değil.
Peki satılacak zamanı mı? Kesinlikle hayır.

Ortaya bir hedef konuldu mu? Evet konuldu. En kötü Avrupa kupalarına katılmak istiyoruz.
Peki hedeften bir şaşma var mı? Hayır yok. Ee neden satılsın?

Devre arası mı satılsın? Hayır.
Sezon sonu mu satılsın? Evet olabilir. Ama önce yerine adam alacaksın. 2-3 tane futbolcuya el altından imza attırıp Yattara satışından sonra o futbolculara resmi sözleşme imza attıracaksın. Yattara'yı satıp alınan parayla futbolcu peşinde koşmayacaksın. Koşarsan ne olur? Bir şey olmaz Tomas Jun vakası yaşarız. :)

Maalesef Trabzonspor Yattara'yı satmadı be Can Karyağdı.
Maalesef.

28TS61
23.09.2008, 19:13
birde anlamadigim yattaranin gecen sene ayrilma durumu söz konusuydu, sözde cocuklarinin egitimi, trabzonda fransizca egitim veren okul olmadigi falan,

kendime soruyorum, katarda yattaranin cocuklari icin fransizca egitim veren okul varmidir diye, yoktur diyorum.
peki o zaman sen nereye gitmek istiyorsun yattara diye dusunuyorum, aklimada PARA geliyor cocuklarinin egitimi degil ne yazikki

bestrafer
23.09.2008, 19:16
Ulan yattara gidersen adam değilsin hah :D Diğer türlü röportajlarda ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama paradan başka bişe düşünmüyor. Diğer türlü caydırmak zor.

Ayrıca bugün Karadeniz gazetesinde PSG'ye 10 milyon euro karşılığında satılmasına karar verilmiş. Ama neden acaba sadece karadeniz gazetesinde yazıyor bu velet :S

futbalski60
23.09.2008, 19:16
Ntvspor 15 milyon euro gibi bir teklif var ortada dedi gerçekten müthiş para eğer bu rakam doğruysa yönetim devre arasında Yattara'yı satabilir ama ilk önce Ersun Hoca'nın Yattara için alternatif bulması gerekli.

adem73
23.09.2008, 19:28
Bana bu sezon sonu Yattara'yı da kaybedeceğiz gibi geliyor. Özellikle de şampiyon olursak olacak olanları tahmin edebiliyorum.

Çıkıp diyecekler ki ;

" Şampiyonluk yaşayıp ayrılmak istiyorum demiştim. Şampiyon ettik gidebiliriz. "

İnşallah gitmez ve beni yanıltır.
yapsin sampiyon ondan sonra düsünürüz ve karar veririr bu arada can karyagdi yattaranin menejeri mi ki malesef diyo.yok trabzonda kitlemisler bu ne serefsizlik haysiyetsizlik defol git trabzondan.tribünde pankart acin...bne can orucu bozduracak bana.arkadaslar özür kendime hakim olamadim.

Nytre
23.09.2008, 19:30
yonetim bugun psg ile gorustu ise sart degildir bugun satmasi. bunun devre arasi transfer donemi de var. belki sozlesmislerdir. ya da en azindan gorusmeler olumlu gecmistir.

yattaranin fransya gitmesi normal. cocuklarini on planda tutmussa tabi. fakat yonetim yattaranin cocuklarinin egitimi konusunda yattarayi tatmin edememisse o da yattaraya degil yonetime sorulacak bir soru olur.

peki trabzonsporun kanat oyunculari su anda bile yetersiz iken yattara giderse ne olacak? hucum yonumuz 100 uzerinden 40 ancak olur.

devre arasinda alacagimiz oyuncular da pahali olacagi icin su tarihten itibaren yeni transferler icin trabzonsporun dugmeye basmasi gerekir oyle degil mi.

sadri baskan hep nakit getirecek islerden dem vuruyor. belki de bu demlerin sonucudur bu is.

Nytre
23.09.2008, 19:33
can karyagdiyi da yattara ile gonderelim mi katara...

erkankoc
23.09.2008, 19:37
can karyagdi ya resmen uyuz oluyorum..adam kesin istanbul takimlarindan birini tutuyo..adim gibi eminim

Mustafa Calik
23.09.2008, 19:38
arkadaslar,

simdi yattarayi satarsak kanat oyuncularimiz "kalmiyor" diyebilirim. ozaman sadri sener ve ersun yanal simdi hemen oyuncu arayislarina baslamalilar.

beni sasirtan bu yaw. yattara kezin gitmek istiyormu ? yokza bu haberler yalan mi ? gitmek istiyorsa vallah ne diyim :( - bizi sampiyon yaptikdan sonra kezin gidebilirdi .. öyle degil mi ? ve bu sene en azindan avrupa kupalarina katilsak ondan sonra kezin daha cok büyük bi takimda oynar ve daha cok para kazanir.

DeAgLeMaNyAq
23.09.2008, 19:45
Can Karyağdı'nın Yattara dışındaki haberlerinde bir artniyet seziyor musunuz? Ben şahsen sezmiyorum. Ama mevzu bahis Yattara olunca adama bir şeyler oluyor. Bunu en son Roma transferi sürecinde yaşamıştık. Bence Can'ın bu şekilde konuşmasının arkasında Yattara'nın da parmağı var...

Koray
23.09.2008, 19:45
Yattara satılacaksa Ocak'da satılsın...
Tabi yerine,Yıldıray ve Mehmet Topuz'u almak şartıyla :))

İskender YILMAZ
23.09.2008, 19:47
Yattara satılacaksa Ocak'da satılsın...
Tabi yerine,Yıldıray ve Mehmet Topuz'u almak şartıyla :))

Doldururmu dersin? Özellikle Mehmet Topuz hakkında çok şüpheliyim..

Sefa Murat Dokuz
23.09.2008, 19:49
mehmet yildiz kim ya.... YATTARA dioz burda...Yattara gittimi onun kadar müthiş yetenekli bir oyuncu almak lazım mehmet yıldız kim ki...Bana göre Yattara kadar yetenekli şu anda dünyada da Messi Ronaldinho Ronaldo var....Yattara bana göre Avrupada ingiltere dışında hemen hemen her takımda oynar....

Pro-TS
23.09.2008, 19:50
yattara hep sorun olan bir futbolcu ve bu olaylardan sonra yine sorunları artacaktır eğerki gitmek istiyorsa şimdi değilde devre arasında veya sezon sonunda satılabilir tabi yerine çok kaliteli bir isim alınarak...

Koray
23.09.2008, 19:51
Doldururmu dersin? Özellikle Mehmet Topuz hakkında çok şüpheliyim..

Forvet arkan Yıldıray,sağ açığın Mehmet Topuz !?
Allah'tan belanı mı arıyosun ? :D

trab61
23.09.2008, 19:52
olmaz kabul edemem gidemez boyle adilik yapamaz yattara bence. niye boyle konusuyor anlamis degilim. her istedigi var burda. olmazki yahhuu taraftar seviyor cok seviliyor iyide para aliyor bizden. giderse cok gozumden duser.

Pro-TS
23.09.2008, 19:53

bencede;););););)

Terzioğlu
23.09.2008, 19:54
Yattara ölene kadar bu takimda oynamayacak. Sonunda oda gidecek. Bunun icin devre arasinda veya sezon sonunda en az 15 Milyon €'ya olmak üzere satilabilir. Onun yerine ise Mehmet Topuz, Fatih Tekke + bir yabanci alirsak müthis bir is yapmis oluruz.

Kaan
23.09.2008, 19:55
Kritik 4 saat... :o

futbalski60
23.09.2008, 19:56
olmaz kabul edemem gidemez boyle adilik yapamaz yattara bence. niye boyle konusuyor anlamis degilim. her istedigi var burda. olmazki yahhuu taraftar seviyor cok seviliyor iyide para aliyor bizden. giderse cok gozumden duser.
Bu konuda Yattara'yı suçlu göstermek çok yanlış.O kadar hizmeti var takıma hangi yabancı oyuncu bu kadar sezon Trabzonspor'da kalabilir?
Senin kendi öz evlatların Fatih ve Gökdeniz para kazanmak için yurtdışına gittiyse Yattara neden gitmesin? Sonuçta bu oyuncu para için oynuyor yani geleceğini kurtarma peşinde gelen teklifleri değerlendirmesi de onun en doğal hakkı bence.

Samet Metin
23.09.2008, 19:56

bu futbolcular alınacaksa yattara satılır ama bu futbolcuların alınabileceğini kim garanti edebilir ki?
yattara gider bu futbolcularda alınamazsa hakkaten sıradan bi anadolu takımı oluruz...

Mustafa Calik
23.09.2008, 19:59
bu futbolcular alınacaksa yattara satılır ama bu futbolcuların alınabileceğini kim garanti edebilir ki?
yattara gider bu futbolcularda alınamazsa hakkaten sıradan bi anadolu takımı oluruz...

yok jaaaaa bizim savunma bölünürse ( allah korusun ) ozaman küme icin oynariz.

futbalski60
23.09.2008, 20:34
Son dakika haberlerinde okudum Lig Tv de alt yazı geçmiş başkan Yattara'yı satacaklarını açıklamış net bilgisi olan var mı ne kadarı doğru bu haberin?

ÖzGür Ayar
23.09.2008, 20:34
Her ne kadar Yattarayı çok sevsemde, Takımın hücum gücünün %50sini oluştursada bahsi geçen açıklamalar ona aitse gitmesine zerre kadar üzülmem. Hatta derhal gönderilmeli bence.

Trkz61
23.09.2008, 20:36
Durum netleşsin hele bir....

SERDAR-61
23.09.2008, 20:36
verdiğin hizmetlerden dolayı bir TRABZONSPOR taraftarı olarak teşşekkür ederim YOLUN AÇIK OLSUN:)

magicyattara
23.09.2008, 20:38
sen beni tam okumamışsın ki..
kendisi kalmak istiyorum demiyorsa,en erken sezon ortasında olursa ve ersun hoca onay verirse,10 milyon euro'nun üzerinde olmak şartıyla satılmalı diyorum..

yani oynayan adam kriterini sağlamıyo satılsın dediğim yattara..diyorsa ki ben gitmem,ya da ersun hoca diyorsa ki o paraya dahi dolduramam yerini,kesinlikle satılmamalı..

mantığı kenara bırakır duygusal olursam,yattara benim için para ile ölçülemeyecek bir mutluluktur..

Bence sen bile kendini anlamıyorsun.

Her insan kendisine daha iyi bir iş teklifi geldiğinde bunu düşünür,bundan memnun olur,istenmek her insan için dünyanın en güzel olaylarından biridir.
Futbolcu ise çocuk ruhludur,fazla düşünmez,
Heleki 20 li yaşlarda bir futbolcuysa doğruyu yanlışı ayırt edemez,tıpkı Alpayın,Oktayın,Sergenin bu ayrımı yapamayıp Siirt Jetpaya transfer olduğu gibi.
Yattara böyle bir ikilem içinde olabilir,hangisi doğru hangisi yanlış bu aşamada idrak edemeyebilir.
Burda iş Trabzonspor yöneticilerine düşer,hangi hareketinin doğru hangisinin yanlış olacağını Yattaraya anlatacak olan yöneticilerimizdir,başkanımızdır.

"Oynamıyor kriterini sağlayan Yattara" da ne demek.Ne zaman oynamamış Yattara,kim oynamışta Yattara oynamamış.Bunu böyle söylemeyelimde "çok bilmiş hocaların elinde bir miktar zaman kaybetmiş Yattara" diyelim.
Bir çok arkadaşımız Yattaranın derbi maçlarda oynamadığını söylüyor.Ben Yattaranın bir kaç derbi maç öncesi yaşadığı sakatlık hariç hazır olmadığı bir derbi görmedim.
İlk oynadığı maçı hatırlatayım;Konyada 2-0 mağlubiyetten Yattaranın kafa golüyle 3-2 öne geçmiştik ve maçın hakemi(yılnur önen) gol sevincini yaşayan Yattarayı kırmızı kartla dışarı atmıştı.
Bu sevinç gösterisi bazılarınıza suç gibi gelebilir.Oysa hakem ne kadarda eleştirilmişti.Bir büyük oyucu gelmişti ülkemize ve ilk maçında herkese göstermişti kalitesini.Bir hafta sonra içerde fener ile oynuyorduk.
Ondan sonra kaç sezon Yattara kırmızı kart falan görmedi.
Derbi maçlarda hep hazırdı ama korkudan savunma ağırlıklı oynama gereği hisseden hocaların kurbanı oldu.Mağlup duruma düştükten sonra kurtarıcı olarak sahaya sürüldü.
Cristopf Daum burda bir fener maçında Yattara oyuna girince Ümit Özatın yanına Tuncay ve Deniz Barışı çekmişti önlem olarak.Elimizdeki silahın biz hariç herkes farkındaydı.

Para olarakta düşünürsek,Endüstriyel futbol çağında bir takımın daha çok para kazanması için ratinginin yüksek olması gerekir.Ratingi yüksek tutanda takımın başarısı ve takımdaki yıldızların fazlalığıdır.
Ne kadar başarılı olursanız o kadar çok para kazanırsınız.Naklen yayın gelirinizde,tribün hasılatınızda,reklam gelirlerinizde,sponsorluk anlaşmalarınızda takımınızın gücü ve başarısı ile artar.
Bu gün şampiyonluk hedefi koyan en azından şampiyonlar liginde oynama hakkı elde etmek isteyen bir Trabzonsporun elindeki en değerli oyuncudan elde edeceği gelir söylentilere göre 10 milyon euro,oysa fenerbehçe bu yıl şampiyonlar ligine katılarak bundan daha fazla bir parayı kasasına koydu.

Nasıl Fatihin,Gökdenizin satılması yanlışsa Yattaranın satılmasıda o kadar yanlış olur.
Trabzonspor yıldız futbolcularını satarak maddi olarak dönüşen bir kulüp olmaktan ziyade,bu yıldız oyuncularını elinde tutarak,elde edeceği başarılarla ve dolayısıyla kazanacağı paralarla dönüşen bir kulüp olmalıdır.
Ki 10 milyon taraftarım var diyen bir kulübe yakışanda budur.