PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Yattara

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

Atakan
21.09.2008, 09:50
Yattara Antalya maçında eğer tam hazırsa oynamalı yoksa riske girmeyelim, küçük bir pay olsada.Isaac var nasılsa.Yattara be Galatasaray maçına yetişte.Süpersin.

Birtan Karaman
21.09.2008, 12:41
:)
Yattara IN Kazım OUT
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım sorunlu futbolcu Kazım’ı bordo-mavili takımın yıldızıyla takas edecek
BÜYÜK ihtimalle Türk vatandaşı olması beklenen Trabzon’un Gineli futbolcusu Yattara sarı-lacivertli takımın yolunu tutabilir. Bordo-mavili takımda sorunlar yaratan yıldız futbolcuyu Başkan Aziz Yıldırım’ın çok istediği öğrenildi. Yattara’nın transferi için Aragones’le sürekli sürtüşme halinde olan Kazım’ın takas teklifinde kullanılacağı iddia edildi. Büyük takasın ocak ayında gündeme gelmesi bekleniyor.

fotospor

Faruk Akhan
21.09.2008, 13:00
Yattara IN Kazım OUT
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım sorunlu futbolcu Kazım’ı bordo-mavili takımın yıldızıyla takas edecek
BÜYÜK ihtimalle Türk vatandaşı olması beklenen Trabzon’un Gineli futbolcusu Yattara sarı-lacivertli takımın yolunu tutabilir. Bordo-mavili takımda sorunlar yaratan yıldız futbolcuyu Başkan Aziz Yıldırım’ın çok istediği öğrenildi. Yattara’nın transferi için Aragones’le sürekli sürtüşme halinde olan Kazım’ın takas teklifinde kullanılacağı iddia edildi. Büyük takasın ocak ayında gündeme gelmesi bekleniyor.

fotospor
hayal hayal hayal hayal bin kere hayal tabi fotospor yazdıysa doğrudur

ilhan
21.09.2008, 13:09
Daha önce kaç tane doğru haber yapmış şu adı geçen gazete? Yahu gülmek için alıp okurum bu gazeteleri. Hatta almam internette okurum. :)

Emo91
21.09.2008, 13:19
yattara = kazim diyor bunlar simdi öylemi????

bende diyorumki yattara = güiza + alex + KAZIM

ne olacak simdi serefsiz febe???

yattara tüm fenere 10 ceker. hic bir yere gitmiyor, haaaa alex + güiza + kazimi verirsen belki alabilirsin, ki sanmiyorum yattara gitmek istesin!

Engin Koltuk
21.09.2008, 13:19
Sağlık kurulunun açıklamaları bilgi kirliliği resmen. Bence bu taraftarlara yapılan bir saygısızlık. Hangi sakatlıkta kaç gün sakat kalınacağı aşağı yukarı belli olması lazım. 3 gün sonra oynar deyip 3 hafta oynayamaması taraftarı kandırmaktır. Ayıptır. Neyse gerçeği söyleyin. Biz de kendimizi ona göre hazırlayalım.

Yine Antalya maçına yetişecek deniyor. Bakalım göreceğiz.

Great White
21.09.2008, 13:44
Vay bee..

Aziz Başkan karar vermiş. Yattara - Kazım Kazım takası yapılacakmış..

Sanarsın pilot takımlarından futbolcu alıyorlar:D

Egemen - Can Arat takasını nasıl düşünememişler acaba:p

Gerçi Azize' nin bile haberi yoktur bu geyikten; o da ayrı dava..

Şu Fotospor isim değiştirse de adını Kolpaspor yapsa bari:p

İskender YILMAZ
21.09.2008, 13:59
Yattara IN Kazım OUT

fotospor

ççç ççç Şu fotospor sinirlere 1'e 1 gerçekten.. =) Oku, gevşe, oku, rahatla, oku, anan okusun, baban okusun, sülalecek okuyun, fotospor.. Mizahın kralı =) Azize karar vermiş demek, vayy anasını, olay bitmiştir.. Ölme emi fotospor.. : )

Trabzonli_61
21.09.2008, 14:03
yattara = kazim diyor bunlar simdi öylemi????

bende diyorumki yattara = güiza + alex + KAZIM

yattara tüm fenere 10 ceker. hic bir yere gitmiyor, haaaa alex + güiza + kazimi verirsen belki alabilirsin, ki sanmiyorum yattara gitmek istesin!

yattara= guiza+alex+kazim

o kaddar!

İskender YILMAZ
21.09.2008, 14:07

Bu haberde fenerin ne suçu var onu anlamadım..

Kaan
21.09.2008, 14:27
http://img401.imageshack.us/img401/4236/120708aksam1ri0.png

Sencer Bulut
21.09.2008, 14:28
bu fotosporu cok seviyorum sabah dershaneye yüzüm asık bi sekilde girerken birden gazetecide bi baslık gözüme carptı yattara fb ye kazım ts ye gülmekten kırıldım fotospor sen benim yüzümü gülürdün allahta senin üyüzünü güldürsün ne diyim...insan biraz mantıklı atar ya hadi fbli futbolculara karsılık yattara dese neysede kazım ile:Dkazım yattaranın kramponun disi bile olamz.hey allahım ne günlere kaldık...

Birtan Karaman
21.09.2008, 15:31
Yattara kupada da yok
21 Eylül 2008 / 14:16
Trabzonspor'da, kulüp genel sekreteri Hasan Yener, Yattara'nın sakatlık sürecinde ayağında ağrılar hissettiğini söyledi.

Yener, Yattara'nın sakatlık sürecinde ayağında ağrılar hissettiğini ifade ederek, ''Giderek iyileşecek. Biraz da kendini iyi hissetmesi, kendine güveni önemli. Ağrılarla gergin ürkek oynayacağına biraz daha ona zaman tanımanın daha doğru olacağı düşüncesindeyiz. Bu hafta antrenmanlarda durumu belli olur. İnşallah cumartesi günü Antalyaspor maçında aramızda olur'' dedi.

Kaynak: http://www.haber61.net/images/news_source/5.jpg

Faruk Akhan
21.09.2008, 16:38
antalya maçıda şüpheli

Erkan
21.09.2008, 18:35
antalya macinda da oynamasa konya macinda da oynamiyacaktir bence.. Galatasaray macina sakliyor olabilir hoca.

hakantpl
21.09.2008, 20:34
Antalyan maçında Oynaması Şüpheli arkadaşlar Sakatlığı Tekrarlayabilir diye Riske atmak istemiyorlar. Ayrıca Ben alıştım yattaranın sezon başı sakatlıklarına,

Aklıma gelmişken Bu sene Afrika Kupası felan yok değilmi.. Song ,yattara, İsaaC Slvia Hepsi Gidecek bunların 3-4 hafta

alper*
21.09.2008, 20:40
..............Yattara’nın transferi için Aragones’le sürekli sürtüşme halinde olan Kazım’ın takas teklifinde kullanılacağı iddia edildi. Büyük takasın ocak ayında gündeme gelmesi bekleniyor. ..........
fotospor
büyük takas :eek:
ben buna gülerim diyeceğim ama gülemem bile.gidip mide ilacı alsam en iyisi.

Serhat
21.09.2008, 20:56
TSL'de adindan bukadar bahsettiren bir futbolcu bulunmadigindan Bizim TRABZON'lu Yattaraya takilmadan edemiyorlar... Nedeni aciktir... Hain istanbul medyasi Trafatar, Yönetim ve Teknik ekibiyle bukadar ic ice olan bir Kulübün basarisindan korkuyorlar .. Bunlara aldanmamaliyiz... Taraftar olarak bizim üstümüze düseni yapmaliyiz ... Sabir ve sadakat göstermekte fayda var... Yattara Trabzonsporumuzun simgesi haline gelmis bir futbolcu artik...

OoOoOoOoo Onun adi Yattara ....
OoOoOoOoO Nede olsa Yattara...
OoOoOoOoO İbrahima Yattara ...

Ekmelemeden gecemicem Kiskananlarda Catlasin :D:D Degil Kazımı Üstüne bunamislarinida verseler tirnagi OlamazLar ...
Saygilar

Özge
22.09.2008, 00:41
Kanal 24'te Sadri başka konuşuyor.Yattara'nın parasını bazen gününden önce yatırdıklarını söyledi ve yatırırken Yattara'nın haberi olmuyormuş Yattara'ya sürpriz olsun diye:DGeçen gün idmanda konuşmuşlar Yattara başkana çok para Range Rover ,para yok game over demişççç

zafer6161
22.09.2008, 00:44
hadi be yattara çabuk iyileş,sensiz maçlar sarmıyor

Great White
22.09.2008, 00:46
"Para çok Range Rover, para yok Game Over"

Puhahahaha:D

İlahi Yattara:)

izmirdenayhan
22.09.2008, 02:01
dönnnn tatataraaa yatttaaraaammm sensiz beceremiyoz top oynamayı

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
22.09.2008, 02:30
Yattara IN Kazım OUT

fotospor

Fotospor biraz yumuşak olsa çok güzel tuvalet kağıdı olur.. ama sert..

haber kaynağı olarak başka mecraları öneririm :D

Mollasalihoğlu
22.09.2008, 02:47
fb heralde kazım + aziz yıldırım teklif eder bize :D

Çagman
22.09.2008, 03:02
Kazım Kazım Kazım Kazımı istemiyoruz Yoksa Colin Kazımmıydı :)

bestrafer
22.09.2008, 09:53
Yahu yemişim kazımı amaaaan. İtaatsiz dangalak ama hızlı bir futbolcu. Zaten uğurla kazım süper ya dursun fbde işimize yarıyor bizim :D

Cem Balcı
22.09.2008, 12:46
inşallah döner biranönce...

Atakan
22.09.2008, 14:00
Naby-Moussa Yattara kardeşi acaba nasıl bir kaleci ?İzleyen var mı?Onu alsaydık kaleye.:D

DonCorleone-_-
22.09.2008, 14:38
Abi bu işte bir iş var!!!

İslam Sezer
22.09.2008, 14:41
hala sakat mı yattara,hiç bir haber yok,onu Antalya maçında 15 dakika bile olsa oynatması lazım Ersun hocanın ki şu belirsizlik son bulsun.

Samet Yildirim
22.09.2008, 16:13
Özür dilyiorum arkadaslar ama ben yattaranin yaptigi espririyi anlamadim hahaha:D:D:D

Ne yazdigini anliyorumda bäöyle diyerek ne söylemek istiyor onu anlamadim:D

Faruk Akhan
22.09.2008, 18:37
"Para çok Range Rover, para yok Game Over
bunu harbi yattaramı söledi

Emo91
22.09.2008, 19:23
adam tam comedy.... niye futbolcu olduki bu adam.... trabzonda komedien olsaydi dünya zengini olurdu!!

Özge
22.09.2008, 21:26
"Para çok Range Rover, para yok Game Over
bunu harbi yattaramı söledi
Evet Yattara söylemiş.Dün başkan Kanal 24'te söyledi.:)

Murat'
22.09.2008, 22:08
Yattara konusundaki endişelerim arttı....(Sakatlığı Konusunda)....Onun Gs maçına kadar oynayamamasında gerçekten çok korkuyorum...

Remzi
22.09.2008, 22:21
Özür dilyiorum arkadaslar ama ben yattaranin yaptigi espririyi anlamadim hahaha:D:D:D

Ne yazdigini anliyorumda bäöyle diyerek ne söylemek istiyor onu anlamadim:D

Para çoksa Düz duvara bile tırmanırım diyor heralde:)

atomania
22.09.2008, 22:25
Ben Benzinle degil para ile calisiyorum demek istedi galiba

Samet Yildirim
22.09.2008, 22:44
Para çoksa Düz duvara bile tırmanırım diyor heralde:)

valla bilmyiorum artik:)olabilir

hamdi_61
22.09.2008, 23:26
Kanal 24'te Sadri başka konuşuyor.Yattara'nın parasını bazen gününden önce yatırdıklarını söyledi ve yatırırken Yattara'nın haberi olmuyormuş Yattara'ya sürpriz olsun diye:DGeçen gün idmanda konuşmuşlar Yattara başkana çok para Range Rover ,para yok game over demişççç

eheuhehu ççççççççç

hamdi_61
22.09.2008, 23:37
Açıkçası yattara nın olayında birşey var ama çözmüş değilim.aklıma üç ihtimal geliyor

1- bu para konusu gerçekten doğru ve para yüzünden yattara sakatlığını bahane edip oynamıyorum dedi ve ersun hoca oynatmadı

2- yattara nın beşiktaş maçı öncesi gerçekten ağrıları vardı ama oynayabilecek durumdaydı.kendisi daha büyük bir sakatlık yaşarım korkusuyla maç günü oynamak istemedi ve ersun hoca ona kızdı ve oynatmadı(basına da sakat ağrıları var açıklaması yapıldı )

3- yattara nın sakatlığı gerçekten ciddi ama saklıyorlar.

Son 3 haftadır resmi sitemizde doğru düzgün idman haberleri yapılmaz oldu sizlerde farketmişsinizdir.

Emirhan Makul
22.09.2008, 23:53
Yattara haftaya oynamasın bir sonraki gün başlığı söyleyeyim

Yattara Roma İle 3 yıllık sözleşme imzaladı

İstanbul & Trabzon medyasının oyunlarına gelmeyelim Yattara'da sorun yok iğleşip yine devam edecek bizi giç bir gazete kağıdı yıpratamaz.

Great White
23.09.2008, 00:12
Yattara' nın sakatlığı ile ilgili mahalle arası dedikodularına bir anlamda bilimsel bir cevap verebilmek adına bilek dönmesi vakaları ile ilgili google da küçük bir araştırma yaptım..

Ayak bileği bağ yaralanmaları 3 grupta derecelendirilir, bu derecelendirmenin temel amacı sporcuya uygun tedavi ve rehabilitasyonu sağlamak ve spora erken dönüşü sağlamaktadir.

1. Derece: Bu grupta bağın yapısal bütünlüğünde herhangi bir bozulma olmaksızın, bağın zorlanması ve gerilmesi sonucu o alanda görülen hassasiyet artışı ve ödemle karakterize olan yaralanmalardır. Ayak bilek ekleminde fonksiyonel kayıp görülmez.

2. Derece: Bu grupta mikroskobik olarak bağın yapısal bütünlüğünde kısmi yırtılma görülmekle birlikte; hastada ağrı ve ödem bulguları ilk gruba göre daha fazladır. Eklem hareketlerinde ağrı ve ödeme bağlı olarak azalma mevcuttur.

3. Derece: Bu grupta bağın yapısal bütünlüğü tamamen bozulmuş olup; belirgin derecede ödem, ağrı ve o bölgedeki dokularda travmaya bağlı oluşan kanama mevcuttur. Eklem stabilitesi bozulmuş olup, fonksiyonel kayıp belirgindir. Bu gruptaki hastalarda eklem üzerine yük vermede problemler ortaya çıkar.

Umarım Yattara' nın sorunu birinci derecedir ama yaşanandan tahminim en azından ikinci derecede bir sorunu varmış gibi gözüküyor..

Yani bir çoğumuzun tahmin ettiği gibi basit bir durum değil bu bilek dönmesi..

Bu sebepledir ki sonradan utanç duyulacak söylemlerden uzak durup, bazı TS düşmanlarına istedikleri kozu verecek yorumlarda bulunmayalım:)

Koray
23.09.2008, 00:18
YILDIZ FUTBOLCUYA KATAR'DAN TEKLİF VAR!.. http://www.maraton.com.tr/img/print.gifHaberi yazdırın (http://www.maraton.com.tr/print_news.php?news_id=57046&archieve=)22 Eylül 2008 23:54http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/57046_1_080922235436.jpg
Trabzonspor'un yıldızı İbrahima Yattara için transfer teklifleri bitmek bilmiyor!..

Daha önce de Katar takımlarının gözdesi olan Gineli oyuncuya yine bu ülkeden dudak uçuklatacak bir teklif geldi!..

Yattara için Trabzonspor'a Katar liginden bir takımının 10 milyon Euro’luk bir bedel önerdiği iddia edildi. Ancak bu sezon iddialı bir kadro kuran ve sezona iyi başlayan takımı bozmak istemeyen bordo mavili yönetim bu transfere sıcak bakmıyor.

Katar takımının cazip teklifine sıcak bakan Gineli yıldızın gitmek istemesi ise yönetimi düşündürüyor.

Ancak bu konuda son kararı Başkan Sadri Şener'in vereceği ve Şener'in Yattara'nın gitmesinden yana olmadığı gelen haberler arasında.

MARATON.COM.TR/ ÖZEL

Bu Katar'lılar Yattara'dan başka futbolcu tanımıyor galiba...
Hey Allah'ım yarabbim...

Great White
23.09.2008, 00:21
Katar takımının cazip teklifine sıcak bakan Gineli yıldızın gitmek istemesi ise yönetimi düşündürüyor.

Ahanda bir olta daha..

Umarım aramızdan atlayan olmaz..

Bunlarınki kadar şerefsiz ve haysiyetsiz bir medya anlayışı olamaz..

Gökdeniz ve Fatih ile ilgili yapmış oldukları onca yalan haberden sonra hala utanmadan yeni yeni senaryolar uyduruyorlar rezil herifler..

Hatta buralarda paylaşıp şu sefillere rating de yaptırmamak lazım ama bu da sansüre giriyor ne yazık ki..

Arif Timurcioğlu
23.09.2008, 00:22
Yattaranın sakatlık durumu ciddi galiba arkadaşlar öyle antalya konya maçlarınada hiç beklemeyelim. Gs maçında oynasında gerisi önemli değil.

Emirhan Makul
23.09.2008, 00:24
bizimle oynuyorlar umursamayalım arkadaşlar zamanında fotomaç fatih tekkenin fenere attığı sözleşmeyi anasayfaya koymuşdu bakın ne oldu bunlar pislik medya galyana gelmeyelim

Halit Aydın
23.09.2008, 00:34
Yattara canlı yayında gitmek istiyorum demiş diye duydum az önce

Ahmet Faruk
23.09.2008, 00:37
20 milyona satabiliriz bence...
Of ne para bee :D

Arif Timurcioğlu
23.09.2008, 00:38
Yattara canlı yayında gitmek istiyorum demiş diye duydum az önce Gitmek istiyorsa defolsun gitsin yeter artık bize verdiği zararlar yarı yolda bırakıyor bizi. Yönetimde hataki buna güvenip hucuma doğru dürüst adam almadı bu adamı isyan ettirir ilk geldiğinde 3 kuruşa oynuyodu şimdi dünyaları alıyo gözü doymadı hala.

Koray
Canlı yayında mı demiş !? :s

Emirhan Makul
İnanmak İstemiyorum !

Great White
23.09.2008, 00:40
Yattara canlı yayında gitmek istiyorum demiş diye duydum az önce

Canlı röportaj var mı konu ile ilgili?

antagonist
23.09.2008, 00:42
Yattara'ya müthiş teklif !..

http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_b0_yatozel.jpg

Trabzonspor'un yıldızı Yattara'ya Katar'dan gelen müthiş teklif gündeme bomba gibi düştü !.. Lig TV'nin duyurduğu müthiş teklif sonrası hem Başkan Sadri Şener hem de Yattara neler söyledi? İşte teklifin ayrıntıları ve iki tarafın açıklamaları.

Lig TV Trabzonspor Muhabiri Can Karyağdı'nın haberine göre Trabzonspor Yöneticisi Caner Çuvalcuoğlu, El Sadr kulübü menajerleriyle tesislerde bir araya geldi. Katar kulübü menajerleri Trabzonspor'a bonservis bedeli olarak 10 milyon Euro teklif etti ve paranın hemen Trabzonspor'un hesabına yatırılacağını belirtti. Katar kulübünün Yattara'ya ise yılda 2 milyon Euro'dan 4 yıllık sözleşme teklif ettiği öğrenildi.

Katar'da transferin pazartesi gecesi sona erdiği ancak El Sadr kulübü yetkililerin Yattara transferi için özel izin alarak salıyı çarşambaya bağlayan gece yarısına kadar izin aldığı da ortaya çıktı.

YATTARA KALMAK İSTİYOR AMA...
Yattara, Katar'ın El Sadr kulübünden gelen teklifin çok cazip olduğunu ve transferin gerçekleşmesi durumunda hem kendisinin hem de Trabzonspor'un bundan çok karlı çıkacağını söyledi. Lig TV'nin gece bültenine telefonla bağlanan ve önemli açıklamalar yapan Yattara, Trabzonspor'u çok sevdigini ama teklifin iki taraf için de çok cazip olduğunu söyledi. Trabzonspor'dan ayrılmak istemediğini de ifade eden Gineli yıldızın "Teklif hem benim hem de Trabzonspor'un açısından çok iyi. Gidersem ikimiz de çok iyi para kazanacağız." sözünü birkaç kez söylemesi ise Trabzonspor'un istemesi durumunda gitmeye sıcak bakabileceği şeklinde yorumlandı.

BAŞKAN KESİN KARARLI: "YATTARA GİDEMEZ"
Lig TV Trabzonspor Muhabiri Car Karyağdı'ya konuşan Başkan Sadri Şener ise Yattara'yı kesinlikle bırakmayacaklarını açıkladı. 10 Milyon euro'luk teklif için "20 milyon Euro da verseler bırakmak istermiyoruz" diyerek tavrını net biçimde ortaya koyan Şener, bu sene iyi bir takım oluşturduklarını ve Yattara'nın mutlaka kadroda kalması gerektiğini ifade etti.

AYYILDIZ
23.09.2008, 00:43
Devrearasına kadar dursun sonra satılsın bari 2 tane büyük takviyeyle daha güçlü oluruz.Ama Yattara gidicem dediyse gider.

Halit Aydın
23.09.2008, 00:43
Canlı röportaj var mı konu ile ilgili?

lig tvyi izleyen var mı?
katardan bi takım yattaraya 10milyon euro teklıf etmıs..
yattara canlı yayına baglandı ben gıtmek ıstıyorum dedi,ama ts bırakmıyor dedi..
tsden gıtmek ıstemem ama bu paralara gıtmek ıstıyorum,katar takımı yıllık 2 mılyon euro vermıs yattaraya..

Ben de burdan okudum, bilmiyorum..

bordo61
23.09.2008, 00:44
Yattara Gidiyor mu?
23 Eylül 2008 / 00:25
Trabzonspor'un Yıldızı İbrahima Yattara gidiyor mu?

Trabzonspor'ın Yıldız Futbolcusu İbrahima Yattara'ya Katar kancası.

Lig Tv de Can Karyağdı'nın sorularını cevaplayan İbrahima yattara, Katar'ın Al Daad kulübünün kendisini resmen istediğini doğrulayarak "Bende Katar'a gitmek istiyorum" dedi.

Katar kulübü Yattara'nın bonservisi için Trabzonspor'a 10 milyon Avro teklif ederken, futbolcunun kendisi de bu transfer gerçekleşirse 3 yıllığına 8 milyon Avro alacak.

Transfer döneminin yeni bittiği Katar'da Al Daad kulübü Katar Futbol Federasyonu'ndan 24 saat izin alarak, bu süre içerisinde bu transferi bitirmek istiyor.

Başkan Şener'in Tavrı:

Gelişmeleri çok yakından takip eden Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener " İsterlerse bonservisine 20 milyon Avro versinler, Yattara hiç bir yere gidemez" dedi.

Haber 10 dk önce geçti açıp açmama arasında çok kaldım ama kendi canlı yayında söylediği geçtiğinden dolayı açmaya karar verdim

bordo61
23.09.2008, 00:45
Yattara'ya müthiş teklif !.. LİG TV

Trabzonspor'un yıldızı Yattara'ya Katar'dan gelen müthiş teklif gündeme bomba gibi düştü !.. Lig TV'nin duyurduğu müthiş teklif sonrası hem Başkan Sadri Şener hem de Yattara neler söyledi? İşte teklifin ayrıntıları ve iki tarafın açıklamaları.

Lig TV Trabzonspor Muhabiri Can Karyağdı'nın haberine göre Trabzonspor Yöneticisi Caner Çuvalcuoğlu, El Sadr kulübü menajerleriyle tesislerde bir araya geldi. Katar kulübü menajerleri Trabzonspor'a bonservis bedeli olarak 10 milyon Euro teklif etti ve paranın hemen Trabzonspor'un hesabına yatırılacağını belirtti. Katar kulübünün Yattara'ya ise yılda 2 milyon Euro'dan 4 yıllık sözleşme teklif ettiği öğrenildi.

Katar'da transferin pazartesi gecesi sona erdiği ancak El Sadr kulübü yetkililerin Yattara transferi için özel izin alarak salıyı çarşambaya bağlayan gece yarısına kadar izin aldığı da ortaya çıktı.

Yattara, Katar'ın El Sadr kulübünden gelen teklifin çok cazip olduğunu ve transferin gerçekleşmesi durumunda hem kendisinin hem de Trabzonspor'un bundan çok karlı çıkacağını söyledi. Lig TV'nin gece bültenine telefonla bağlanan ve önemli açıklamalar yapan Yattara, Trabzonspor'u çok sevdigini ama teklifin iki taraf için de çok cazip olduğunu söyledi. Trabzonspor'dan ayrılmak istemediğini de ifade eden Gineli yıldızın "Teklif hem benim hem de Trabzonspor'un açısından çok iyi. Gidersem ikimiz de çok iyi para kazanacağız." sözünü birkaç kez söylemesi ise Trabzonspor'un istemesi durumunda gitmeye sıcak bakabileceği şeklinde yorumlandı.

Lig TV Trabzonspor Muhabiri Car Karyağdı'ya konuşan Başkan Sadri Şener ise Yattara'yı kesinlikle bırakmayacaklarını açıkladı. 10 Milyon euro'luk teklif için "20 milyon Euro da verseler bırakmak istermiyoruz" diyerek tavrını net biçimde ortaya koyan Şener, bu sene iyi bir takım oluşturduklarını ve Yattara'nın mutlaka kadroda kalması gerektiğini ifade etti.

Erdal
23.09.2008, 00:45
Yattara Trabzon u çok seviyorum. Ayrılmak istemem ama teklif hem benim hem de kulüp için cazip demiş...Vallahi bana sorarsanız kabul ederlerse ocak ayında verelim. Hüseyini de ruslara verelim elimize geçecek 12-13 milyon ile sol a da sağ a da adam alırız. hatta bir ön libero daha alırız :) Şimdi diyeceksiniz Yattara ya o kadar para veren salak mı? Adamlar iyi düşünümş futbola ilgi çekmek için oralara böyle futbolcular lazım. Yoksa Yattara nın ederi o mudur tartışılır...

Emirhan Makul
23.09.2008, 00:46
Yeter artık Klübe çok yararlı olacak palavraları hep sattık hep sattık bu kadarda olmaz.

Great White
23.09.2008, 00:47
Eeee?

Bu mudur yani?

Gece vakti uykumun kaçmasına bile değmeyecek kolpa bir dedikodudan fazlası değilmiş meğerse..

Ne kadar da çabuk gaza gelip ne kadar da ani coşuyoruz yahu..

Fırsat bilip anında Yattara' ya çemkirenler bir nebze de olsun utanırlar mı bilemem artık..

Bu arada Yattara nın satılmasını hangi mantık ve ruh hali ile hayal ettiklerini asla anlayamayacağım kişiler için de ekleyeyim..

Yattara gibi şovmen adamlara Katar gibi liglerden 35 li yaşlarında bile talep gelir..

En az 8 senesi var Yattara' nın oralara gitmesi için..

Gene birileri oltaya gelmeyi bırak, direkt sandala atladılar her zamanki gibi..

Emirhan Makul
23.09.2008, 00:48
Salı Gecesi Saat 00:00 ye kadar dayan Yattara Senden Gelecek Parayı İstemiyoruz.

Arif Timurcioğlu
23.09.2008, 00:49
O parayla sağa sola ortaya 3 tane fırtına gibi adam alırsın her maçındada oynatırsın adamın birleri gibi sezonun yarısını sakatlıklar ve kart cezalarıyla geçirmez hiç değilse.

Erdal
Bu yattara nın satılması işinde bu Can Karyağdı nın da payı olabilirmi? Araştırmacı gazeteci damarım tuttu. Şüphe iyidir iyi :)

Emirhan Makul
Can Karyağdı bize ne zaman iyi haber verdi ki zaten.

Şuşoğlu
ıyı para ama yattara bıze cok lazım...

Koray
23.09.2008, 00:50
Eeee?

Bu mudur yani?

Gece vakti uykumun kaçmasına bile değmeyecek kolpa bir dedikodudan fazlası değilmiş meğerse..

Ne kadar da çabuk gaza gelip ne kadar da ani coşuyoruz yahu..

Fırsat bilip anında Yattara' ya çemkirenler bir nebze de olsun utanırlar mı bilemem artık..

İyi de abi Yattara canlı yayında gitmek istiyorum demiş...

AYYILDIZ
23.09.2008, 00:51
Yattara giderse bu sene yapılan transferler boşa gider devrearasına kadar satılmamalı çünkü satılırsa yerine bir sağ açık ve sol açık almamız lazım.

Arif Timurcioğlu
23.09.2008, 00:51
İyi de abi Yattara canlı yayında gitmek istiyorum demiş... Öyle ya o bişey değil rahat uyuyun. :cool:

Uzunoğlu
23.09.2008, 00:52
Can Karyağdı görev başında

Yattarayı romaya satmıştı bir ara

pReN@_61
baŞkan kesİn kararli: "yattara gİdemez"

Emirhan Makul
Bizim Başkanımız Yattarayı Satacak Adam Değil.

Arif Timurcioğlu
23.09.2008, 00:53
Adam canlı yayında gitmek istiyorum dediyse o damadan daha bize hayır gelmez fazla söze gerek yok.

Erdal
23.09.2008, 00:53
Futbolcu satmak kötü bir şey değildir. Biz Ali Kemal den beri satıyoruz. Önemli olan sattıktan sonra elde ettiğin geliri doğru kullanıp kullanamadğındır. Şimdi bana bir kişi Gökdeniz i satmakla hata yaptık diyebilirmi? Lyon her sene satar sonra alır. Doğru rakam gelince elbette satılır. Son örnek Robinho üstelik satan da lyon değil:)...Önemli olan şu; olası satış sonrasında o para ile yeni yetenekler bulabilecek hazırlığın varmı? Yoksa hazır paran varken manajerlere yem mi olcaksın....Hocanın elinde bir liste varsa düşünmem bile satılır satılsın...Antep ten Ahmet ialırım 2 milyona hemen. Birde Mehmet Battal ı bir de Engin Baytar ı ...artanı da Hüseyin gideceği için bir ön libero daha alırım Ceyhun a yedek :)

kemal_efe
23.09.2008, 00:54
sakııın sakııınnn.Sadri Başkan yattarayı satman büyük hata olur.

Emirhan Makul
23.09.2008, 00:54
niye yakamızı bırakmıyorlar hep mi birşey çıkacak ya sakatlık ya satılma korkusu

Great White
23.09.2008, 00:55
İyi de abi Yattara canlı yayında gitmek istiyorum demiş...

Yahu nerede demiş?

Kulüp gönderirse ve camianın yararına olursa gidebilirim demiş..

Kaldı ki onun bile canlı bir röportajı yok..

Görmeden inanmam açıkçası..

Zate bu ifadeyi kullanan bir adamı da adam olan Başkan takımda tutmaz..

Sadri Başkan' ın adamlığından şüphe etmediğime göre bu kolpa haberden şüphelenirim tabii ki..

bordo&maviaşkı
eğer öyle birşey yapacaklarsa kombine kartları da geri alırlar artık:( yattara demek takımın %40 ı demek.Ben de gideceğine inanmıyorum

Dogan
Ya şu keli alsınlar Trabzonspor muhabirliğinden. Ses getirecek haber yapacam diye saçma sapan şeyler yapıyor. Suratında var zaten adamın sinsilik.

Great White
23.09.2008, 00:56
Neyse.. Vazgeçtim gene.. Uykumu kaçırmaya değmez..

mehmet83
23.09.2008, 00:57
Ya adam canli yayina baglanip iki taraf icinde teklif cazip demis. Yani gondersek gidicek yoksa tipis tipis oynayacak.Olay bu.

Emirhan Makul
23.09.2008, 00:57
Lig tv'nin jeep almadılar oynamıyor yalanı tutmadı şimdi katara satıyorlar eğer bu haber tamami ile yalansa o lig tv telefonlarını meşgule düşürüp e-mail kutularını doldurmazsam bende Emirhan değilim Antalya maçını göstermemeyi biliyorlar her türlü bizi ezmeyi biliyorlar ama bizim haberlerimizden rant etmeyi de biliyorlar terbiyesiz adamlar can karyağdı Trabzon spikeri olamaz.

Koray
23.09.2008, 00:59
Yahu nerede demiş?

Kulüp gönderirse ve camianın yararına olursa gidebilirim demiş..

Kaldı ki onun bile canlı bir röportajı yok..

Görmeden inanmam açıkçası..

Zate bu ifadeyi kullanan bir adamı da adam olan Başkan takımda tutmaz..

Sadri Başkan' ın adamlığından şüphe etmediğime göre bu kolpa haberden şüphelenirim tabii ki..

Bende " demiş " diyorum zaten,arka sayfada eklemişler :s

Burçak
23.09.2008, 00:59
İstanbul basınının tıpkı Fatih Tekkede Gökdenizde yaptığı haberlerin bir türevi.
Bu güzel günlerde kafa karıştırmak için yapılmış bir haber daha.
Biz Antalyaspor maçına konsantre olalım arkadaşlar.
Yattara gereken cevabı orda verecektir.

bordo61
23.09.2008, 01:00
Araştırdım ilk haberi değil can karyağdının
Yattara'ya Roma kancası

Trabzonspor'un Gineli yıldızı Yattara'ya Seri A'nın güçlü takımı Roma'nın talip olduğu ortaya çıktı...

Lig TV'den Can Karyağdı'nın haberine göre Bordo mavili yönetimin, Yattara için İtalyan kulübünden 15 milyon Euro istediği öğrenilirken, Roma ise 5 milyon Euro artı bir oyuncu önerdi.
Şu anda Yattara için Roma'nın bir temsilcisinin Trabzon'da bulunduğu ve pazarlıkların devam ettiği öğrenilirken, İtalyan kulübünün ilk olarak 3.5 milyon euro artı bir oyuncu teklifinde bulunduğu, ancak bordo mavililerin Roma'dan 15 milyon euro istediği belirtildi.

Amerika'da tatilini yapmakta olan Yattara'nın, görüşmelerin anlaşmayla sonuçlanması durumunda tatilini keserek Trabzon'a geleceği belirtildi.

Great White
23.09.2008, 01:00
Başlığın "Genel" de ne işi var yahu:confused:

Emirhan Makul
23.09.2008, 01:01
Başlık kendi kendine gidiyor geliyor ne oluyo ya bu ne demek Yattara gidecek demek mi acaba :D:D:D

28TS61
23.09.2008, 01:05
can karyagdiyi kim taniyordu bu zaman kadar?? adam ts nin sirtindan ekmek yiyip kendi reklamini nasil yaparim diye düsünüyor,
ben olsam onu bu saniyeden sonra ts den uzaklastiririm, tesislere stada almam,

yattara en az 25 milyon € para edecek futbolcudur, nasilmi, seneye avrupa kupalarina katilip oynarsak, yattara bu futboluyla zaten herkesin gözüne girecek, yani fiyatini kendisi otomatikmen arttiracak

eger sadri sener transfere izin verirse, en büyük hatasini yapmis olup, taraftarlarin güvenini yitirmis olur

bordo&maviaşkı
23.09.2008, 01:07
Bunlar senelerce Trabzonsporun sırtından adeta "kene" gibi geçindiler,şimdide "bizans oyunları"namı başladılar?Eğer bu haber yalansa(ki bence yalan) artık bunlara "DURRR!" demenin vakti gelmiş demektir.Her zaman savunduğum şeydir: Şu yerel medyaya en az 2 sene yayın yasağı getirseler,Trabzonspor o zaman şampiyonluğu göğüsleyecektir.Niye yerel medya demeyin sakın!Adı geçen adam ve onun gibi içimizden görünen niceleri, sadece rant elde etmek için Trabzonsporu her dönem yerden yere vurmayı adet haline getirmişlerdir.En kısa zamanda Trabzonspor tv açılırda bunlardan kurtuluruz inşallah...

Great White
23.09.2008, 01:08
Önce Roma şimdi de Katar..

Her defasında "Öküz Katar' a bakar gibi" bakmak zorunda mıyız bu şerefsizlerin haberlerine?

Herkese iyi geceler..

Anında gaza gelmeye meyilli olanlara ve Yattara' nın satılması hayalini boş yere kuranlara da bol çaparili oltalar..

Dogan
23.09.2008, 01:08
Yahu tamam katar takımı istemiş olabilir Yattara'yı. Bunu haber yapabilirsin, ama arayıp da Yattara'nın ağzını arayamazsın sen adam.

Kaldı ki Yattara haber metninde direk 'Trabzon'u seviyorum, ayrılmak istemem' ifadesini kullanmasına rağmen Yattara da gitmek istiyor diyor herif.

Defol git Can'ımızı sıkma...

TSezgin61
23.09.2008, 01:09
Futbolcu satmak kötü bir şey değildir. Biz Ali Kemal den beri satıyoruz. Önemli olan sattıktan sonra elde ettiğin geliri doğru kullanıp kullanamadğındır. Şimdi bana bir kişi Gökdeniz i satmakla hata yaptık diyebilirmi? Lyon her sene satar sonra alır. Doğru rakam gelince elbette satılır. Son örnek Robinho üstelik satan da lyon değil:)...Önemli olan şu; olası satış sonrasında o para ile yeni yetenekler bulabilecek hazırlığın varmı? Yoksa hazır paran varken manajerlere yem mi olcaksın....Hocanın elinde bir liste varsa düşünmem bile satılır satılsın...Antep ten Ahmet ialırım 2 milyona hemen. Birde Mehmet Battal ı bir de Engin Baytar ı ...artanı da Hüseyin gideceği için bir ön libero daha alırım Ceyhun a yedek :)

yattarayi satip yerine antepten ahmeti aliyorsun... yapma abi gözünü sevim...

yattara gibi, bütün takimin kaderi elinde olan bir futbolcuyu suanda satman, ki onsuz daha futbol oynamayi ögrenemdik, intahardir...

offf belliydi böyle haberlerin cikacagi, sampiyonluga gidiyoruzya...:(

alper*
23.09.2008, 01:13
hemen kızmayın.
belki de can karyağdı sihirli küresine bakmıştır.

28TS61
23.09.2008, 01:14
bence kulübü tel yagmurunu tutmaliyiz,

ayrica trabzondaki arkadaslar yarin tesislere akin etmeli, taraftarlarimizin sesi cikmasi lazim, böyle bisey yapmadan durup olmaz

Tayyip Bosnalı
23.09.2008, 01:14
Başlık kendi kendine gidiyor geliyor ne oluyo ya bu ne demek Yattara gidecek demek mi acaba :D:D:D

Allah korusun egemen şakası bile kötü valla :(

Emirhan Makul
23.09.2008, 01:15
Allah korusun egemen şakası bile kötü valla :(

egemen derken :D

Erdal
23.09.2008, 01:16
yattarayi satip yerine antepten ahmeti aliyorsun... yapma abi gözünü sevim...

yattara gibi, bütün takimin kaderi elinde olan bir futbolcuyu suanda satman, ki onsuz daha futbol oynamayi ögrenemdik, intahardir...

offf belliydi böyle haberlerin cikacagi, sampiyonluga gidiyoruzya...:(

Şampiyonluğa gitmyoruz. Şampiyon olacak bir kadronun hazırlıklarını yapıyoruz. Yattara satılıp o bölgeye iyi bir adam artı sola bir adam ve Hüseyin satılıp daha pozitif bir ön libero alabilecek bir liste varsa hocanın elinde neden olmasın.

Ancakk bu haberin daha önce çıkan parasını alamadığı için oynamıyor haberi ile bağlantısı varmı? Birileri sadece gazetecilik değil manajercilik de oynuyormu sorularını başkanın sorması lazım artık. Bu da ayrı bir bahis...

mustafaalpgiray
23.09.2008, 01:17
Sadri başkanımız Yattara'nın TRABZONSPOR'a faydasını bilir ne kadar para verirlerse versinler bu sezon satmaz...Sadri Şener Nuri Albayrak gibi futbolcuları satıp satıp takımın kaderini etkileyecek bir başkan değildir....

28TS61
23.09.2008, 01:18
yattarayi satmak, kulubun hic bir hedefi olmadigini göstermek olur :(

sifuni
23.09.2008, 01:20
bu sezon sampiyon olalim ondan sonra gidebilir sampiyon olmadan hayir trabzonsporda kalir gerekirse ftubolu trabzonda birakir

mustafaalpgiray
23.09.2008, 01:20
yattarayi satmak, kulubun hic bir hedefi olmadigini göstermek olur :(

Nuri Albayrak olsaydı satardı.......

28TS61
23.09.2008, 01:22
yattara 2 sene sonra 20-25 miylon $ edecek bir futbolcu, yeteri avrupa kupalarina katilalim, bakin ozaman kimler ts nin kapilarini caliyor

sifuni
23.09.2008, 01:23
yattara gitmek istiyo diye yzilar okuyorum hatta ligtvnin sayfasinda gitmek istiyorsa zorla tutmak olmaz diye yorumlar yaziyorlar gsliler yattara gitmek istiyorsa sadri sener satmak istemiyor öyle hic birsey olmaz cristiano ronaldo bas bas bagirdi real madride gitmek istiyorum diye ama manchester stamadi aynisi TRABZONSPORDADA olur yattara gitmek istese bile ki hic sanmiyorum biz birakmayiz

Celâl Emre Samancı
23.09.2008, 01:23
iki haftadır yattara aşağı yattara yukarı hepimiz izledik dinledik haberleri.. ersun hoca "yattarasız oynayabiliyormuyuz" gibi ilginç bir demeç verdi ve beşiktaş maçında oynadı oynamadı, denizliye yetişti yetişmedi derken, yok parası yatmadı yok araba alınmadı gibi söylentiler çıktı.. ben bunların hiç birine inanmıyorum.. sadece kötü bir tesadüfmüş gibi düşünüyorum.. eğer yattara satılırsa bu tesadüf olarak düşündüklerimi düzenli bir şekilde işlenmiş bir satış planı olarak düşünmekten başka çarem kalmayacak.. belki ben çok abarttım??

alper*
23.09.2008, 01:25
canlı yayında,aklının ucundan bile olsa gitmek düşüncesi geçen bir yattara beni düşündürüyor.
sonuçta takımın bu seneki hedefleri belli ve yattara'nın da bir kaptan olarak bunların farkında olması gerekir.
ayrıca yattaranın satılması durumunda gelecek para ile iyi iki genç oyuncu alınabilir.5 m euro eden iki adet ihtiyaç duyulacak mevkilere alınacak oyuncular.
gözlerim $ görmeye başlamadı ama sadece mantık yürüttüm.

yattara 2 sene sonra 20-25 miylon $ edecek bir futbolcu, yeteri avrupa kupalarina katilalim, bakin ozaman kimler ts nin kapilarini caliyor

30 yaşındayken mi ?

AYYILDIZ
23.09.2008, 01:26
Başkan kesinlikle satılmayacak demiş rahat olun.

28TS61
23.09.2008, 01:31
canlı yayında,aklının ucundan bile olsa gitmek düşüncesi geçen bir yattara beni düşündürüyor.
sonuçta takımın bu seneki hedefleri belli ve yattara'nın da bir kaptan olarak bunların farkında olması gerekir.
ayrıca yattaranın satılması durumunda gelecek para ile iyi iki genç oyuncu alınabilir.5 m euro eden iki adet ihtiyaç duyulacak mevkilere alınacak oyuncular.
gözlerim $ görmeye başlamadı ama sadece mantık yürüttüm.

30 yaşındayken mi ?

evet neden olmasin?? yattaranin avrupadaki diger futbolculardan ne eksigi var söylermisin

alper*
23.09.2008, 01:33
evet neden olmasin?? yattaranin avrupadaki diger futbolculardan ne eksigi var söylermisin
kariyer eksiği var :)

Erdal
23.09.2008, 01:33

Yapmayın. Yattara ancak katar,abd gibi futbolu sevdirme girişimleri olan ülkelere gider.

Erdal
23.09.2008, 01:35

Geldiğinden bu yana kaç maç oynamamış, kaç kampa kaç gün geç katılmış gibi istatistikler yaparsan eksiğini bulursun.... Sadri bey in satacağını düşünümyorum belki hoca ısrar ederse...

Uzunoğlu
23.09.2008, 01:41
Avrupa kulüplerinin Yattara ya 20-25 milyon euro vermesi hayaldir :)

Türkiyede şu anda oynayan hiç bir futbolcuya vermezler

Halit Aydın
23.09.2008, 01:41
Aklıma nedense Gökdeniz'in gidişi geldi

28TS61
23.09.2008, 01:43
aslinda haberin balon olduguda ortaya cikiyor, ligtv nin dedigine göre katar takimi, katar federasyonundan ek süre istemis transfer sezonu icin, acaba hangi ligte böyle bir istek yerine geldi, bi takim istiyor diye ek süre verilmez, diger takimlar buna karsi cikabilir sonucta, umarim yanilmiyorum bu düsüncemde

Erkin
23.09.2008, 01:44
Su haberleri ortaya atarlar burayi, milletin aklini karisitirip kenardan gulerek izlerler.. Kac senedir ayni yalanlarla kimleri kimleri bizden koparmaya, kamuoyu olusturmaya calistilar.. Tartismasi bile gereksiz.. Ha eger bu sacmaligin alti bos degilse o zaman su an icin kendi kendimizin pimini cekmis oluruz.. Trabzonsporun kaderi sadece Yattara'ya bagli degil belki ama Trabzonspor onunla guzel..

Uzunoğlu
23.09.2008, 01:45
Yattara + Can Karyağdı + Transfer = YALAN

Kubilay ŞAHİN
23.09.2008, 01:51
yav bu adam genemi cıktı ortaya ... yav ben sinir küpü oldum bunu duyan başkan artık bu adamı uzaklaştırması lazım bune kardeşim herseferinde aynı şey yapılırmı.....

seyyah61
23.09.2008, 02:08
Baskan'in son aciklamasinda eger ilk yari hala hedeften kopmadiysak oyuncu satmiycaz demisti.
Eger hedeften koparsak satabiliriz dedi.
Bundan anladigim ilk yari isler kötü giderse Yattara satilip parasiyla 3-4 takviye yapilabilir.
Hayirlisi neyse o olsun.

Emirhan Makul
23.09.2008, 02:38
Haber Doğru Az Sonra Ayrıntılarla Döneceğim Röpörtajdan bir cümle;

Yattara;"10 Milyon euru iyi para güzel para ben gider"

Erdal
23.09.2008, 02:45
Baskan'in son aciklamasinda eger ilk yari hala hedeften kopmadiysak oyuncu satmiycaz demisti.
Eger hedeften koparsak satabiliriz dedi.
Bundan anladigim ilk yari isler kötü giderse Yattara satilip parasiyla 3-4 takviye yapilabilir.
Hayirlisi neyse o olsun.
Açıkamayı yanlış dinlemişsin. Hedeften kopmak lafı geçmedi. İstek olursa hocaya sorarız hoca gitsede olursa satarız dedi :)

Yanlız haberdeki sıkıntı şu; Caner Çuvalcıoğlu yönetici olarak yazılmış. Caner bey yönetici değil. Bu görüşmeyi kulüp adınamı yapmış yoksa kafasına göremi? Bir manajer kulübün haberi olmadan transfer görüşmesi yapabilirmi? Caner bey Can karyağdı ile samimimi? Bu haberin Can bey in uydurduğu kesin olan "parası ödenmediği için oynamadı" haberi ile alakası varmı?

Erdal
23.09.2008, 02:47
Coolank Abi biz Hüseyin i gidecek diye beklerken Yattara mı gidecek? Sizce gitmelimi? oldu da gitti o paraya hem o bölge hem sol kanat doldurulurmu?

Erdal
23.09.2008, 02:48
Yattara geldiğinden beri kaç maç oynadı ? İstatistik bulacağım yer bilen varmı arkadaşlar?

Adil ÖZGÜR
23.09.2008, 02:50
Yattara geldiğinden beri kaç maç oynadı ? İstatistik bulacağım yer bilen varmı arkadaşlar?

Yattara'yı bu yılki Ersun Hoca ile Şenol Güneş harici oynatabilen hoca oldumu, önce ona bakmak lazım. Sonra size katılırım arkadaşım.

sifuni
23.09.2008, 02:50
2003 den bu yana 168 macta oynamis 32 gol atmis http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0brahim_Yattara

coolank
23.09.2008, 02:52
Yattaranın gitmek istemesi kadar dogal bir şey olamaz ...Ama Sayın Başkanın şu aşamada kaç milyon Euro verirlerse versinler bırakmaması lazım ki zaten öyle de olur gibi gözüküyor ...

Açık söylemek gerekirse sezon başı bu teklif ( 10 milyon Euro ) yapılsaydı başkan da hoca da hemen satardı ...Sezon başı yerine oyuncu alma şansımız olurdu ama şimdi hem oyuncuyu sat hem de yerine oyuncu alama bu olmaz ...

Erdala katılıyorum Antepdeki Ahmet iyi oyuncu en azından öyle izlenim bıraktı bende ... Ankaragüçlü Gökhan iyi oyuncu ...Ama Yattarayı satmak bunu açıklamak çok kolay değil ...

Sanıyorum Başkan Yattarayı sattıgı gün Fatih TEKKE yi Trabzona getirir:))) Eh bir şeyler yapmak lazım ... Hoca da en sonunda gider Alex i alır ...

Tabii şuna da bakmak lazım evet Yattara bizim için gerçekten çok önemli oyuncu açıkcası gerçekten iyi de oyuncu ama bizi çok önemli maçlarda çok yaktı ...Ya maçlarda yoktu oynamadı ya da sahada kalamadı ..İstanbulda bir gs maçı hariç büyük maçlarda çok da iyi oynadıgı söylenemez ama tekrar etmekde fayda var şu an için asla satılmamalı ...

Başkan açık açık demiş ki devre arasında eger zirveden koparsak ki ben pek sanmıyorum herkesi satarım .:))))

Kopmazsak hoca da isterse oyuncu alırım ...Bu oyuncuyu sat derse satarım ...

Başkan çok akıllı işler yapıyor çok da güzel mesajlar veriyor herkese ...Başkanla 10 yıllık sözleşme yapsak keşke :)))

2 sene içinde Gökhan Ünalı da satarız Umutu da ...:) Bakın görün ..

Şu kesin ki oyuncu satma konusunda iyi kısmetimiz var bu önemli .... Bir de yerine oyuncu alabilsek ..

Emirhan Makul
23.09.2008, 02:53
Yattaranın Bu Gece ki Canlı Röpörtajı birazdan Kendi Çekimim !

KerimoviC
23.09.2008, 02:53
Haber Doğru Az Sonra Ayrıntılarla Döneceğim Röpörtajdan bir cümle;

Yattara;"10 Milyon euru iyi para güzel para ben gider"

:) evet lig tv de yattara haberlere bağlandı yarım türkçesiyle 10 miyon çok iyi hem benim hem kulüp için iyi. ben gidmek istiyo gibi şeyler söledi
evet haberler doğru ama sadri başkanın satmıyacağından eminim

Erkin
23.09.2008, 02:54
Erdal abi Yattara'nin istatistikle isi yok zaten istatistige bakarsak kac macta eksik,sakat veya formsuz oldugunu zaten biliyoruz.. Ama onun sahada olmasi hatta takimda bile olmasi bizler icin ayri bir heyecan.. Yaptigi bir hareketle maci cevirir ya da bir hareketle taraftari ayaga kaldirabilir.. Takimin ekstra yani ve rakiplerin surekli korktugu korkacagi tek topcumuz.. Giderse onun gibi birini zaten bulamayiz.. Sol ve sag kanada da takviyeyi sezon arasinda nasil yapariz bilemiyorum.. Malum bir tane kanat organizsayonumuz yok Yattarasiz..

sifuni
23.09.2008, 02:55
http://guncel.turkcellsuperlig.com/UI/Player.aspx?id=10244

burasi daho cok bilgi veriyor

http://img527.imageshack.us/img527/7004/yattaraistatistikuq6.jpg

coolank
23.09.2008, 02:57
Erdal kardeşim Hüseyini zaten sezon başı satamadılar kimse bana bir şey anlatmasın .. Devre arası umarım satarlar yahu adımız Hüseyin düşmanına çıkacak ..Ne hainliğimiz kaldı ve ihanet etmemiz ...

Şampiyon olacaksak Trabzonspor takımında yani 11 inde Tolga Hüseyin Tayfun (Serkan ) Umut olmamalı ... Olursa ne olur şampiyon olamayız o kadar basit ...

Kim kabul etmezse etmesin bu takım bu kadro ile şampiyon olamaz ...Bu kadar da basit değil

Erdal
23.09.2008, 03:01
Erdal abi Yattara'nin istatistikle isi yok zaten istatistige bakarsak kac macta eksik,sakat veya formsuz oldugunu zaten biliyoruz.. Ama onun sahada olmasi hatta takimda bile olmasi bizler icin ayri bir heyecan.. Yaptigi bir hareketle maci cevirir ya da bir hareketle taraftari ayaga kaldirabilir.. Takimin ekstra yani ve rakiplerin surekli korktugu korkacagi tek topcumuz.. Giderse onun gibi birini zaten bulamayiz.. Sol ve sag kanada da takviyeyi sezon arasinda nasil yapariz bilemiyorum.. Malum bir tane kanat organizsayonumuz yok Yattarasiz..

İyi ya sürekli rakiplerimizin korkusu olan bir futbolcudan ne kadar istifade edebildiğimize bakmak istiyorum. Şenol hoca dönemi dahil...Eğer bu sene şampiyon olamayacak bir kadromuz olduğunu düşünüyorsak ,hocanın gerekli hazırlığı varsa niye satılmasın. Yahu Robniho yu hangi kulüp satmıştı??

sifuni
23.09.2008, 03:02
Erdal kardeşim Hüseyini zaten sezon başı satamadılar kimse bana bir şey anlatmasın .. Devre arası umarım satarlar yahu adımız Hüseyin düşmanına çıkacak ..Ne hainliğimiz kaldı ve ihanet etmemiz ...

Şampiyon olacaksak Trabzonspor takımında yani 11 inde Tolga Hüseyin Tayfun (Serkan ) Umut olmamalı ... Olursa ne olur şampiyon olamayız o kadar basit ...

Kim kabul etmezse etmesin bu takım bu kadro ile şampiyon olamaz ...Bu kadar da basit değil

abartmayalim tamam diyelim ki saydigin futbolcularla sampiyon olamayiz üc taane rakibiz var bu yolda onlardan birkac örnek vereyim

maldonado, selcuk sahin, burak yilmaz

ibrahim üzülmez, gökhan zan, serdar kurtulus

mehmet topal, volkan yaman, baris özbek

Emiroğlu
23.09.2008, 03:06
Karşımıza çıkan takımın korkacağı - korktuğu tek futbolcu olan Yattara'nın satılmasını şu aşamada mantıklı görmüyorum.

Antepteki futbolcu için karşı takımdan kim korkar ? Kim 2 kişilik önlem alır ? Ya da olası yeni transfer olan sağ açığımız için ?

Böyle bir şey yok şu anda.

Fakat , çok önemli bir nokta varki , eğer satmayacaksak , Başkan'ın bunu ÇOK KESKİN bir dille anlatması gerekiyor ki , Yattara eğer içinde :
" gitmek istiyordum satmadınız , oynamıyorum "

ayağına yatamadan ,

" Bu adam kafasına koydu ise satmaz , Hasan gibi pafa da yollar " diyebilmeli.

Bence çok önemli.

Erdal
Futbolun bu kadar konuşulduğu bir ülkede bir futbolcunun performansının detaylı görebileceğiniz bir tablonun olmaması ne garip. Kendi futbolcularımızın istatistiğini tutabileceğmiiz sağlıklı bir başlık oluşursa en büyük hizmeti yampış oluruz...

Ahmet Kuru
Hesaplar yapılmış...
O para ile sağ açık,sol açık,ön libero....
Yattara nın bu sezon özellikle şimdi gitmesi sezon öncesi harcanan bütün paraların,bunca emeğin,15 bin kombinenin boşa gitmesi demektir...
Trabzonspor demek 1 Yattara demek değil elbette ama,böyle bir futbolcunun yeri doldurulmadan satılması takıma yapılan bu kadar yatırımı ucurumdan aşağıya atmaktır...
Sayın başkan ve yönetimimizin böyle bir hata yapabileceğini hiç düşünmüyorum...
Geçen sezon Gökdeniz ın satılmasını kısmende olsa mantıklı bulabiliriz...Çünkü takım zaten kötüydü,ligde iddaa yoktu vs diyerekten çoğaltabiliriz...
Ama bu sezon herşey çok farklı....
Bu farklılıkları bir kalemde silmek TARAFTARA ihanettir...
Kimse ihanet olarak görmezse...Ben Şahsım adına görürüm!!!

Erdal
23.09.2008, 03:08
Şenol hoca dönemi dahil, Üstüste iki dönem ikinci olduğumuz dönem dahil Yattara' nın aldığı bir derby hatırlayanınız varmı?

coolank
23.09.2008, 03:08
abartmayalim tamam diyelim ki saydigin futbolcularla sampiyon olamayiz üc taane rakibiz var bu yolda onlardan birkac örnek vereyim

maldonado, selcuk sahin, burak yilmaz

ibrahim üzülmez, gökhan zan, serdar kurtulus

mehmet topal, volkan yaman, baris özbek

Maldonada selçuk şahin burak yılmaz fenerde sakatlar iyileşsin hoca onları aynı saniyede kovar ...

İbrahim üzülmez kovuldu geri geldi fasulyeden oynuyor gökhan zan ah ah bizim maçta keşke oynasaydı .. o da zor görür takımı geçmiş olsun bjk nin arkası kolay kolay bozulmaz .. serdar kurtuluş iyi bir yedek olur ancak ...

mehmet topal hocanın biraz gazabına ugradı ve ingiltereye de gidemedi biraz çöktü .. volkan ve barışın zaten normal 11 de işleri olamaz ....

Gördüğün gibi o yazdıkların zaten oyuncu değil sakatlık ve kadro zaafından oynuyor .. Mehmet topal hariç ama o iyi oyuncu ...

Emiroğlu
23.09.2008, 03:09
EK olarak , yeni yapılanan bir takımın , en değerli parçasının satılması ne kadar mantığa uygun ?

Bu kadar genç oyuncuya sahada bulunması bile cesaret verebilecek kaç oyuncu var ? Kaç tane bulabileceğiz ?

Yattara = Trabzonspor değil tabi ki , onsuz da maç kazanılacaktır.10 milyon da çok çok iyi para.

Ama zaman yanlış , Gökdeniz olayı ile aynı dönem değil , dikkat edin.O zaman yapılanma başlamamıştı.

Şimdi başladı ve sahadaki tek korkulan , maçın skorunu her an 1 hareketi ile değişebilecek oyuncuyu satmaktan bahsediyoruz.

Birde kendinizi Trabzonspor rakibinin yerine koyun...Bjk taraftarı maçtan sonra " Trabzonu bi daha Yattarasız yakalamayız , neden 1 puan için gittik " diye Ertuğrula kızıyordu...

sifuni
23.09.2008, 03:09
belkide sadri sener simdi bu sayfalari dolasip taraftarin tepkisine bakiyordur eger burdaysan büyük baskan YATTARAYI SATMA LÜTFEEEEEEEEEEEEEN

coolank
23.09.2008, 03:12
Şu anlamda boş konuşuyoruz yattaranın şu aşamada satılması mümkün değil ... Bunu kimse göze almaz alamaz ...En yakın vade devre arası olabilir ki o da biraz şüpheli ...Katarlılar biraz erken gelseydi ama % 100 satmışlardı ki çok da dogru olurdu ..

Erdal ben şunu hatırlıyorum şampiyonlar ligi maçında bizi maçın başında 10 kişi bırakmıştı .)))

Ama iyi oyuncu bize de çok hizmeti oldu fakat bir Alexin fenerde yaptıklarının yarısını bize yapmadı

Emiroğlu
belkide sadri sener simdi bu sayfalari dolasip taraftarin tepkisine bakiyordur eger burdaysan büyük baskan YATTARAYI SATMA LÜTFEEEEEEEEEEEEEN

Yattarayı satmamasından daha önemlisi , " Satmıyorum " demesi değil ,

O tatlı sert , otoriter üslubu ile ;

" Yattarız satmıyorum ulen , mevzu kapanmıştır " :)

demesidir.

sifuni
Maldonada selçuk şahin burak yılmaz fenerde sakatlar iyileşsin hoca onları aynı saniyede kovar ...

İbrahim üzülmez kovuldu geri geldi fasulyeden oynuyor gökhan zan ah ah bizim maçta keşke oynasaydı .. o da zor görür takımı geçmiş olsun bjk nin arkası kolay kolay bozulmaz .. serdar kurtuluş iyi bir yedek olur ancak ...

mehmet topal hocanın biraz gazabına ugradı ve ingiltereye de gidemedi biraz çöktü .. volkan ve barışın zaten normal 11 de işleri olamaz ....

Gördüğün gibi o yazdıkların zaten oyuncu değil sakatlık ve kadro zaafından oynuyor .. Mehmet topal hariç ama o iyi oyuncu ...

trabzonsporda tayfun yattara yok diye oynuyor hüseyin normalde oynamazdi kaptan diye oynuyor onun yerinde ceyhun var tolgada tonynin lisansi cikmadi diye oynuyor umut ise isaac takima alisinca ersun hocanin yanina gider yedek klubeye yani

Erdal
23.09.2008, 03:13
Geçen seneki fb maçı diyebiliriz en fazla.....Ben başka hatırlamıyorum. Sezon a başladık 4. hafta Yattara 2 haftadır yok. Ve ben bir çok derby maçta Yattara nın sakatlık sebebi ile kadro dışı olduğunu hatırlıyorum. Hatırlamıyorum derken yok demiyorum. Ama hatırlamıyorum. Ya da kendisinden çok beklenti olduğu derby lerde sahada olmadığını hatırlıyorum. Mesela Şenol hoca zamanında İstanbul da ki 1-0 Kaybettğimiz bjk maçında varmı idi Yattara?

Emiroğlu
23.09.2008, 03:14
Geçen seneki fb maçı diyebiliriz en fazla.....Ben başka hatırlamıyorum. Sezon a başladık 4. hafta Yattara 2 haftadır yok. Ve ben bir çok derby maçta Yattara nın sakatlık sebebi ile kadro dışı olduğunu hatırlıyorum. Hatırlamıyorum derken yok demiyorum. Ama hatırlamıyorum. Ya da kendisinden çok beklenti olduğu derby lerde sahada olmadığını hatırlıyorum. Mesela Şenol hoca zamanında İstanbul da ki 1-0 Kaybettğimiz bjk maçında varmı idi Yattara?

Abi haklı ya da haksız ol.

Şu aşamada o kadar önemli değil..

Yattara , en azından Türkiye liginde Trabzonspor'un vitrinidir.

Erdal
23.09.2008, 03:15
Evet ben de keşke bu teklifi sene başında yapsaydılar diyorum içimden. Arada Aydın ı 5 milyona alabilirdik gs den.

Emiroğlu
23.09.2008, 03:16
EK olarak , yeni yapılanan bir takımın , en değerli parçasının satılması ne kadar mantığa uygun ?

Bu kadar genç oyuncuya sahada bulunması bile cesaret verebilecek kaç oyuncu var ? Kaç tane bulabileceğiz ?

Yattara = Trabzonspor değil tabi ki , onsuz da maç kazanılacaktır.10 milyon da çok çok iyi para.

Ama zaman yanlış , Gökdeniz olayı ile aynı dönem değil , dikkat edin.O zaman yapılanma başlamamıştı.

Şimdi başladı ve sahadaki tek korkulan , maçın skorunu her an 1 hareketi ile değişebilecek oyuncuyu satmaktan bahsediyoruz.

Birde kendinizi Trabzonspor rakibinin yerine koyun...Bjk taraftarı maçtan sonra " Trabzonu bi daha Yattarasız yakalamayız , neden 1 puan için gittik " diye Ertuğrula kızıyordu...

Yattarayı satmamasından daha önemlisi , " Satmıyorum " demesi değil ,

O tatlı sert , otoriter üslubu ile ;

" Yattarız satmıyorum ulen , mevzu kapanmıştır " :)

demesidir.

Tekrarlamak istiyorum.

coolank
23.09.2008, 03:17
trabzonsporda tayfun yattara yok diye oynuyor hüseyin normalde oynamazdi kaptan diye oynuyor onun yerinde ceyhun var tolgada tonynin lisansi cikmadi diye oynuyor umut ise isaac takima alisinca ersun hocanin yanina gider yedek klubeye yani

Yazdıkların çok dogru ama tayfun çıksa serkan devam edecek belki de tayfun eder serkan çıkar ... Hüseyin öyle ya da böyle oynamaya devam edecek yani kenara gelmez ... Şu an Tolga da zor kesilir ancak bizi bir maçta yakması lazım ...Umut konusu ise başlı başına çok değişik hoca ondan çok kolay vazgeçmeyecek gibi ....Bal yapmayan arı .. vız vız vız ama icraat yok ...

ah fatih ah ...şu takımda olsaydın ne iyi olurdu

Emiroğlu
23.09.2008, 03:18
Evet ben de keşke bu teklifi sene başında yapsaydılar diyorum içimden. Arada Aydın ı 5 milyona alabilirdik gs den.

Sene başında olsaydı , olay tamamen değişirdi.Kesinlikle haklısın.Aydın süper bir tercih olurdu bencede.

Fakar şu an çok yanlış diye düşünüyorum.

Şu da bir gerçek , Yattara , bizim totalde bir takım olmamızdaki 2. en büyük engel.( 1. uyum problemi )

Ama öyle bir adam işte,Ha demeye satılamıyor.

Helede mevcut rakiplerin , Yattaralı Trabzonspor - Yattarasız Trabzonspor , ayrımını gördükçe...

Erdal
23.09.2008, 03:19
Abi haklı ya da haksız ol.

Şu aşamada o kadar önemli değil..

Yattara , en azından Türkiye liginde Trabzonspor'un vitrinidir.

Şunu inkar edemem; Son dönemde şehrin futbol la olan bağını kuran adamdır Yattara. Ama artık bir yönetimimiz bir hocamız var. Gökdeniz satıldı yeri doldurulmadı demesin kimse. Nerde oynayacaktı Gökdeniz. Satıldı ve yeri doldu. Yattara yı muhtemelen satmayacak başkan. Ama ben yine söylüyorum keşke bu teklif sezon başında gelmiş olsaydı.

Emirhan Makul
23.09.2008, 03:19
Yarın Çok Önemli Bir Gün !

coolank
23.09.2008, 03:21
Devre arası için şöyle düşünebiliriz Yattara ve Hüseyini satıp 13 milyon becerip alabilirsek Euro yani o zaman başta Fatih olmak üzere Alex ve bir sag kanat ile sag bek alabiliriz o zaman da çok çok iyi olur hatta üste para dahi kalabilir ...

3 fatih 3 alex 2 sag kanat 1 sagbek eder 9 ... gerisini de oyunculara ver ....

Hayali bile güzelmiş yahu

L.A.Z.R.A.İ.L67
23.09.2008, 03:22
NE araba ne manita saçı sarı kendi kara TRABZONSPOR'un kralı yattara:D:D

Erdal
23.09.2008, 03:22
Devre arası için şöyle düşünebiliriz Yattara ve Hüseyini satıp 13 milyon becerip alabilirsek Euro yani o zaman başta Fatih olmak üzere Alex ve bir sag kanat ile sag bek alabiliriz o zaman da çok çok iyi olur hatta üste para dahi kalabilir ...

3 fatih 3 alex 2 sag kanat 1 sagbek eder 9 ... gerisini de oyunculara ver ....

Hayali bile güzelmiş yahu

Alex i soldamı oynatacağız abi? Para artmışken Engin Baytar ı da alsak ...

DeAgLeMaNyAq
23.09.2008, 03:27
Strese gerek yok bence. Yarın Başkan'ın yada Kulübün açıklaması resmi sitede manşet olarak yerini alır...

coolank
23.09.2008, 03:31
Alex benim bildiğim kadarı ile solda oynuyor ama içeri çok giriyormuş onu canlı 4 5 kere seyreden bir menejer demişti ki müthiş bir oyuncu ama Türkiyeye gelmeyi pek istemiyor ... Sezon başı Ersun hoca adı geçen menejere Alei gene sordu bu çok saglam bir bilgidir ...Alex sol ve oyun kurucu özellikleri olan bir oyuncu ...

Engine gelince ben zaten onu nasıl alamadık hala anlamıyorum ... Para değil problem Engin veto yedi son anda

Selimag
23.09.2008, 03:40

Yattara 5 yıl daha oynasa şu andaki değerinden daha fazla etmez. Adam Sergen'in yabancı versiyonu, iki hafta var beş hafta yok... İstedigi kadar yetenekli olsun, hiç bir avrupa takımı peşinde koşmaz...

Kendi milli takımında bile (begenmedigimiz Jabi bile ilk onbir oynarken) ilk onbir oynayamamasi bence yeterince açıklıyor Yattara için neden Avrupadan kimsenin bizim kapımızı çalmayacagini, yoksa merak etmeyin, seyreden seyrediyor istedigini bu devirde, coktan gelir dayanırlardı kapimiza...

Erdal
23.09.2008, 03:42
180 küsür lig maçının 142 sinde oynamış. Sonradan girdikleri dahil. Tam bulamadım ama 110 maç falan ilk 11 de çıktığı maçlar. 27 gol atmış. Her sene nerede ise kart cezalısı olmuş. Alex geldiğinden beri kaç kere kart cezalısı ? Alex ( ki en az yattara kadar tekme yer kaç kez sakatlık sebebiyle kadorda yer almadı) Bunları düşünmek lazım. Ben ki futbola romantizm tarafından bakarım sizi rasyonel bakmaya çağırıyorsam bakışınızda bir problem var arkadaşlar emin olun...

coolank
23.09.2008, 03:44
Yattara 5 yıl daha oynasa şu andaki değerinden daha fazla etmez. Adam Sergen'in yabancı versiyonu, iki hafta var beş hafta yok... İstedigi kadar yetenekli olsun, hiç bir avrupa takımı peşinde koşmaz...

Kendi milli takımında bile (begenmedigimiz Jabi bile ilk onbir oynarken) ilk onbir oynayamamasi bence yeterince açıklıyor Yattara'nın için neden Avrupadan kimsenin bizim kapımızı çalmayacagini, yoksa merak etmeyin, seyreden seyrediyor istedigini bu devirde, coktan gelir dayanırlardı kapimiza...

Hüseyin konusunda hiç anlaşamıyoruz ama bu konuda hemfikiriz ...Size tüm içtenliğimle katılıyorum ...

Acaba şöyle yapsak olmaz mı ? 10 milyon Euro değil ama 12 milyon desek ve kapora alsak ve devre arası göndersek ?

15 VERİRLERSE YARIN ALIP GÖTÜRSÜNLER :)

Erdal kardeşim Fenerli Alex ile bizim Yattarayı karşılaştırmak bile ayıp.)))) Yukarıda Allah var Alexin Fenere yaptıgı faydanın yarısını bile yapmadı bize Yattara ... Ama şimdi bu konuda çok tartışma çıkar işte efendim fenerde onun yanında çok iyi oyuncular var vs v vs... Hem sonra dikkat et adın Yattara düşmanı çıkar ...:)))

Selami Gürpınar
23.09.2008, 06:29

(Ligtv.com.tr)

Adil ÖZGÜR
23.09.2008, 08:30
Trabzonda futbol bir tutkudur, sevdadır,

Trabzonda Şota ne ise Yattara da odur,

Trabzonspor menfaatleri unutulmamalı, Şayet transferi yapılırsa unutulmasın,

Şota gibi özel madde konulmalı ve "Türkiye kulüplerinde sadece Trabzonspor kulübünde futbol oynaması uygundur". Maddesi bana göre unutulmamalıdır.

hamucera
23.09.2008, 08:35
yattara akşam konuşmasını dinledim lig tv de. adam diyor ben trabzonspordan gitmek istemiyorum. amöa teklif çok iyi hem takım hem ben çok iyi para kazanacağız. bilmiyorum falan filan işte. yani adam gitmeye sıcak bakıyor aslında ama kulüb ne der orası bilinmez. katar lılar çok ciddi. anlaşalım 10 milyon euro yarın hesabınızda diyorlar.

Murat'
23.09.2008, 08:46
20 milyon euro getirsinler..yattara için 10 milyon euro az para...yattara eğer gerçekten gitmek istiyorsa gitsin..kimseyi zorla tutamayız....şimdi bu sakatlık işinden şüphelenmeye başladım işte...

hamucera
23.09.2008, 08:55
benim tahminim bu transfer teklifi daha önce yapıldı. yattarada sakatlanınca bi daha oynayacak hale gelincede oynatmadılar. acaba onsuz kazanabilirmiyiz nasıl diye görmek için. bana kalırsa 10-15 milyon euro ya verilecilecek bir oyuncu ama şimdi değil.

Ümit Tekşan
23.09.2008, 09:13
Biz kimleri satmadık ki zaten elimizde bir Yattara kaldı onu da satsınlar. Alıştı bizim taraftarlarımız yıldızların bir bir kulubden ayrılmasına Taman belki kulübe iyi paralar kazandırıyor fakat bizimde 24 yıLdır beklentilerimiz var ve bu sene buna inandık.

Dolayısıyla ben Yattaranın satılmasını istemiyorum ne kadar para verirlerse versinler gene de satılmasın. Gerisi Kulube kalmıstır..

Great White
23.09.2008, 09:31

Şu forumda Hasan Üçüncü, Ergin ve Hüseyin' e methiyeler dizen bir zihniyetin Yattara için olumlu şeyler söylemesi beklenemezdi zaten:D

Taşlar nasıl da oturuyor yerine..

Ben de sanırdım ki Yattara bir tek rakip taraftarı inletiyor..

Medya tarafından uydurulan transfer dedikoduları ve hayali beklentilere gelince..

Bugün hava mükemmel ve bol güneşli.

Bırakın kemiği, yağmur bile yağacak gibi gözükmüyor:)

forza61ts
23.09.2008, 09:48
verın gıtsın yaaa aman..!!! yattrada yattra gidene dur demek YAKIŞMAZ yolun acık olsun karainci

forza61ts
23.09.2008, 09:50
bu gıdış bana gokdenızın gıdısını hatırlatıyor ay aya yayay..

Dursun Kaplan
23.09.2008, 09:56
Hemen sattınız Yattara'yı da ne diyim.. :)

Hekimoğlu
23.09.2008, 10:00
yattara devre arasında gider gitmezse zaten ondan verim felan beklemeyin.gidene kadar sorun çıkarmasın adam gibi topunu oynasın dostça ayrılalım.750 bin dolara alıp 10 milyon euroya satıyorsak yattaraya da kızmak yerine teşekkür etmeliyiz.gelecek 10 milyon euro ile bu yönetimin iyi işler yapabileceğini de bildiğim için benim içim rahat.

TSercaN
23.09.2008, 10:01
ben bizim taraftara aglasam mi gulsem mi?

Yattara takimda olmayinca:

- Cabuk iyiles be karabela, sensiz olmuyor

Yattara hakkinda dedikodu cikarken:

- Hemen adamin hakkinda atip tutuyorlar

Yattaraya teklif geldiginde:

- Bu adami satin, bu adam 5 mac oynar 10 mac yatar.

Ayip ya ayip, gercekten ayip. bukadarda olmaz arkadaslar. Bizim en tehlikeli oyuncumuz Yattaradir.
Hem rakip taraftari korkutuyor hem rakip futbolculari.

Adami hemen satanlar cikti ben daha ne diyeyim?

Great White in soyledigi gibi:

Şu forumda Hasan Üçüncü, Ergin ve Hüseyin' e methiyeler dizen bir zihniyetin Yattara için olumlu şeyler söylemesi beklenemezdi zaten

Sonra sampiyonluk bekliyoruz ve sampiyon olamiyoruz.. hayret dimi?

forza61ts
23.09.2008, 10:10
trabzonda kaldığı sure ıcerısınde bızee verdıklerın ıcın tskler sevgılı yattra..

Dursun Kaplan
23.09.2008, 10:13
trabzonda kaldığı sure ıcerısınde bızee verdıklerın ıcın tskler sevgılı yattra..

Hayırdır transfermi ettiniz Yattara'yı.?

Koray
23.09.2008, 10:15

Ver 30 milyon euro hemen satalım sana...

TSercaN
23.09.2008, 10:15

yazik ya, birisi mi vefaat etti haberimiz olmadan?

bu ne ya? adami 1 dakikada sattiniz. yazik ki ne yazik boyle anlayisa!

TSercaN
23.09.2008, 10:20
bizim taraftara nekadar anlatsan bos bos bos!!!

adamlar bizlere bizans oyunlari oynayacak diye anlattim ama nafile... bu haberlere inanmayin, bu haberlerin asli astari yok

bizleri iste boyle birbirine dusururler bunlar...

ya yok olmiyacak bu boyle.. adamlar yarin baska bir haber atar ortaya onada inaniriz.. oog ne ala memleket..

hedefi olan bir baskan, Yattarayi satar mi sizce? adam iyi bir kadro kurmus, sampiyonluga oynamak istiyor ve Yattarayi satacak oyle mi? buyuk futbolcu satarak buyuk klup olunmaz ve buyuk basari gelmez..

buyuk futbolcu satarsin ama simdi degil, sene sonu belki satarsin ve yerine kaliteli baska bir oyuncu getirirsin. ama bu haberler suan icin uyduruk sacma sapan haberlerdir...

biz taraftari huzursuz yapmak icindir

goeki_61
23.09.2008, 10:49
Yattara'ya müthiş teklif !..

Trabzonspor'un yıldızı Yattara'ya Katar'dan gelen müthiş teklif gündeme bomba gibi düştü !..
devami burda.......
...................................
http://trabzon61.info.ms/

TolgaTopçu61
23.09.2008, 10:58
Yattara riske edilmeyecek
23 Eylül 2008 09:25
Sakatlığında olumlu gelişmeler olmasına rağmen Yattara´nın, Türkiye Kupası maçında da riske edilmemesi bekleniyor.

Yattara riske edilmeyecek
Sakatlığında olumlu gelişmeler olmasına rağmen Yattara'nın, Türkiye Kupası maçında da riske edilmemesi bekleniyor. Yıldızın tedavisine yoğun bir şekilde devam edileceği ve hafta sonundaki Antalyaspor müsabakasına yetiştirilmeye çalışılacağı vurgulandı.

ilhan
23.09.2008, 11:18
Yattara'nın satılacağına ihtimal vermiyorum. Benim için namümkün bir olay için yorumda bulunmayacağım. Sezon sonu şampiyon olduğumuzda Milan Ronaldinho için ne kadar verdiyse o kadar parayla gelsinler. ;)

Great White
23.09.2008, 11:18

Hayırdır? Şimdi de Yattara sendromu vurmuş galiba:)

Şu İstanbul Medyası' na ve onun ayakçısı bir kısım Yerel Medya' ya helal olsun vallahi..

Adamlar daha çapariyi sandaldan denize doğru sarkıtmadan direkt sandala atlamaya hazır onlarca orkinos varken rating diye dertleri olmaz tabii ki..

Bu dediklerim geneleydi isteyen üzerine alınmakta serbesttir..

Gelelim sana Erdal Hocam..

Şurada her fırsatta toz kondurmadan savunmaya çalıştığın birkaç "özevlat" ın sözümona kazandırmış olduğu bir kaç maçı eşsiz bir hafıza gücü ile bizlerin önüne koymaktan çekinmeyen bir insanın Yattara söz konusu olduğunda adeta alzheimer geçiriyor olması pek de şaşırtıcı gelmiyor bana..

GS' yi İstanbul' da 2-1 yendiğimiz maçta 2 nci golü atan ve GS defansını bir sağa bir sola yatırıp kaldıran adam Hasan Üçüncü müydü?

BJK' yi son dakika golüyle yendiğimiz maçta o golü Cordoba' yı ters köşeye yatırarak atan futbolcumuzun adı Ergin miydi?

FB' yi geçen sezon yendiğimiz son maçta ve hatta yenildiğimiz ilk maçta bile FB taraftarına kendisini hayran bırakan adam Hüseyin miydi?

Sözünü ettiğin ve son dakikada 1-0 kaybettiğimiz maçta maçın son 15 dakikasında oyundan alındıktan sonra BJK' nin cesaretlenerek üzerimize topyekün gelmesine neden olan adam da Yattara idi maalesef..

Tekrar genele dönelim.. Hazır kadir kıymet bilmez bir moda girdik; yazın bakalım şuraya..

Kıçıkırık birkaç hoca' nın kaprisleri sebebiyle kulübede bekletilip, zora girince oyuna sokulduktan sonra neredeyse kaç tane derbiyi çevirecek duruma gelen ama kısa olan vakit sebebiyle bunu yapamayan Yattara' nın derbilerini..

Ama nerdee? İstedikleri zaman kartal gibi gören gözler işlerine gelmediği yerde birer yarasaya dönüyor maalesef:)

İdris Toksoy
23.09.2008, 11:22
bi haber duyduğumda önce kaynağına bakarım.yattara hakkında çıkan dedikoduların kaynağı sağlam değil.rahat olun derim ben.

magicyattara
23.09.2008, 11:26
yattara devre arasında gider gitmezse zaten ondan verim felan beklemeyin.gidene kadar sorun çıkarmasın adam gibi topunu oynasın dostça ayrılalım.

Tamam baba,sen canını sıkma.

_SeRKaN_
23.09.2008, 11:29
2.Roma vakası...Yeniden başa döndük nerede kalmıştık...Bir Katar bir Fransız ekibi hadi bakalım bu bilinmeyen kördüğüm nasıl çözülecek...Gerçi sonucu belli ama neyse....

Faruk Akhan
23.09.2008, 11:34
satmıyolar yaa yattara yı oh bee

Samet Yildirim
23.09.2008, 11:38
Yattara iyi teklif var diyor ama gitmek istemedigini de belirtiyor fazla sorun olmaz baskan zaten simdik satamaz cünkü transfer dönemi bitmis olur ve 25 milyonluk harcama bosa gitmis olur....icim rahat...

Erdal
23.09.2008, 11:39
Soner, Şenol hoca ile şampiyonluğu kaçırdığımız sezon 1940 dakika oynamış toplam. Buna kupa maçları da dahilmi bilmiyorum. Ortalama bir sezonda 3100 dakika var saylım ( kupa maçları hariç) 3 te birinde yok .Geçen sene yani büyük böülümü Ersun hoca ile olan dönem ( yine kupa maçları dahil mi bilmiyorum ) 2500 dakika... 3 Derby yazmışsın eyvallah. Benimse aklımda hep çıkışa geçme ihtimalimiz olan derby öncesi sakatlıkları var Yattara nın. Geldiğinden beri oynamadığı toplam derby maçı da çıkarırım üşenmem.

Samet Yildirim
23.09.2008, 11:39
Ayrica baskan gökdeniz icin 9 milyon euroluk futbolcuya yildiz degil dedi ve yattara icin yildiz futbolu dedigine göre 15 milyon euro dan asaga satilamaz...

Hüseyin Kurt
23.09.2008, 11:42
ne satması.başkan yattarayı sattığı anda kendisinin ve yönetimin ne kadar değer kaybedeciğinin farkındadır.yaptığı işler boşa gider tamamen.zaten şuan kulübün parasal sıkıntısı yokki satalım da rahatlayalım desin.sadri şener,yattarayı şuan için kafasına silah dayasalar bile satmaz.
haber sadece "çomak" görevi görüyor.işleyen tekerin arasına sıkıştırmaya çalışıyorlar.

Samet Yildirim
23.09.2008, 11:44
Soner, Şenol hoca ile şampiyonluğu kaçırdığımız sezon 1940 dakika oynamış toplam. Buna kupa maçları da dahilmi bilmiyorum. Ortalama bir sezonda 3100 dakika var saylım ( kupa maçları hariç) 3 te birinde yok .Geçen sene yani büyük böülümü Ersun hoca ile olan dönem ( yine kupa maçları dahil mi bilmiyorum ) 2500 dakika... 3 Derby yazmışsın eyvallah. Benimse aklımda hep çıkışa geçme ihtimalimiz olan derby öncesi sakatlıkları var Yattara nın. Geldiğinden beri oynamadığı toplam derby maçı da çıkarırım üşenmem.

yahu niye kafana yoruyor hocam...yattara satip bu sezon yine feda olacak...takim öne gidemez...sen sampiyonluk görmüssün benim gibileri daha görmedi....

Yattara cogu maclarda yedekdi zaten ersun yanal geldiginden beri hep oynatiliyor zaten...

10 milyon euro verirpde ne yapalim o parayi simdi futbolcu alamyioruz ara döneme kadar ligden kopariz ozaman transfer olmaz 1 sene daha bosa gider..

ayrica yattara dedigi adam orhan akin belli kirdi olimpiyata....adem dursunu ve baki mercimeki yollayan adam...carlosu felc eden adam...2.macta sov yapan adam...bjk la izmirde oynadigimiz macta darmadagan eden...izmirde oyandigimiz FB macinda müthis oynayan adam vs. vs. aklimda simdilik hemen bunlar geldi

Erdal
23.09.2008, 11:48
Yattara nın Fatih ten Gökdeniz den daha önemli görülmesini anlamıyorum. Bu güne kadar kaç kere uçak kaçırdı!! kaç maç gereksiz kart gördü. Son Ankaraspor maçını düşünün yediği sarı kart pozisyon icabı mı?? o kart kırmızı ya dönse?? En çalışabileceği hoca ile 3 te bir oranında yoksa bir adam sizcede ortada bir problem yokmu?

futbalski60
23.09.2008, 11:49
Bu sene takımda kalır her zaman çıkan haberler bunlar.Ama bu teklif sezon sonunda değerlendirilmeli bundan yüksek bir rakama satamayız Yattara'yı.

Erdal
23.09.2008, 11:51
Adem Dursun ve baki mercimek .....Ah Trabzonspor taraftarı ah...Gökdeniz di o Gökdeniz....

LazAnisT
23.09.2008, 11:59
10 milyon Euro gerçek bir rakamsa arkasına bakılmadan satılsın.

Erdal
23.09.2008, 12:02
Mesele Yattara falan değil. Mesele şu; Trabzonspor taraftarı hala rasyonel bakamıyor. Bunda geçmiş yönetimlerin de payı büyük tabi. Şundan emin değil. Bu parayla takımı daha yarışmacı hale getirecek üstelik karakter ve fizyolojik dayanıklılık açısından daha sağlam isimler bulunabilir. Bizim asıl kendi yönetimimize kendi hocamıza güvenimiz yok. Hocanın elinde liste varsa niye olmasın. Ve böyle dönemlerde İstemezüükkkkkkkkk diye ortalığı velveleye vermek mi yoksa yönetime güven beyan edip beklemekmi doğrudur. Hangisi rasyonledir. Bunları konuşmak lazım. Ali Kemal i satıp ertesi sene şampiyon olmuş bir takım... Sahi robinho kötü futbolcumu? niye sattı acaba adamlar? İddalarımı yok? Dertleri ne...

Hem er konuda rasyonel tavır bekliyoruz yönetimden ama biz rasyonel davranmyoruz. Yattara takımın her şeyi onu satanı biz de satarız... Açın bakın haber sitelerinde benzer kaç mesaj var. Sonra da bir futbolcuya olan aşk üstelik marazi bir aşk a dayalı taraftarlık anlayışının ne kadar rasyonel olduğunu konuşalım.

ilhan
23.09.2008, 12:02
Yattara nın Fatih ten Gökdeniz den daha önemli görülmesini anlamıyorum. Bu güne kadar kaç kere uçak kaçırdı!! kaç maç gereksiz kart gördü. Son Ankaraspor maçını düşünün yediği sarı kart pozisyon icabı mı?? o kart kırmızı ya dönse?? En çalışabileceği hoca ile 3 te bir oranında yoksa bir adam sizcede ortada bir problem yokmu?

Konuya muhalif olmak istemiyorum. Ama Erdal abi en kolayını yapıyorsunuz. Sözüm ona diğer başlıklarda da aynı hassasiyeti bekliyorum sizden.

Madem kurtardıkları veya yaptıkları değil batırdıklarını konuşacağız. Ee öyle yapalım madem.:)

İdris Toksoy
23.09.2008, 12:05
Yattara'ya süper teklif!

Trabzonspor'un Gineli futbolcusu İbrahima Yattara için Katar kulübü Al Saad, 15 Milyon Euro'ya yakın bir bonservis bedelini gözden çıkardı. Yönetim bu teklife, "Şimdilik satmayı düşünmüyoruz" diye cevap verdi.
YATTARA, 'ŞİMDİLİK' SATILMAYACAK!
Trabzonspor'a transfer olduğu 2003 - 2004 sezonundan itibaren gerek özel hayatı, gerekse futbol yaşantısı ile birçok spekülasyona konu olan Gineli futbolcu İbrahima Yattara için Katar'ın Al Saad kulübü dün gece geç saatlerde Trabzonspor kulübüne 15 Milyon Euro'ya yakın bir bonservis bedeli önerdi. Bu teklife ilk etapta hemen, 'Ret' cevabını veren bordo - mavili yöneticiler, Yattara'nın, 'Gitmek istiyorum' şeklinde yoğun baskı yapması üzerine düşünmek için süre istedi. Bu süre zarfından Başkan Sadri Şener ve Yönetim Kurulu üyeleri arasında yapılan uzun görüşmelerde Katar kulübüne, "Şimdilik satmayı düşünmüyoruz" şeklinde cevap verildi. Yönetimin, Katar kulübünün teklifini kabul etmemesi üzerine morali bozulan Gineli futbolcunun, bu tavrının bordo - mavili yöneticilerin tepkisini çektiği öğrenildi.
ASBAŞKAN TEKLİFİ DOĞRULADI
Katar kulübünün inanılmaz teklifini doğrulayan Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, DHA'ya yaptığı açıklamada, "Biz göreve geldiğimiz günden itibaren Yattara'ya hemen her hafta farklı bir kulüpten transfer teklifi geldi. Bazen bu sayı oldukça arttı. Son olarak bir Arap kulübü oldukça yüksek bir miktar teklif etti. Bu ortalıkta dolaşan rakamın belki de iki katı denilebilecek bir para. Ama biz bu teklifi şu anda kabul etmedik. Çünkü takım iyi gidiyor ve bu ahengi bozmamamız lazım" diye konuştu.
"HER İSTEYEN GİDEMEZ"
Hacısalihoğlu, Yattara'nın da kendisine gelen transfer teklifi karşısında gitmek istediğini belirterek, "Buradan her isteyen futbolcu gidemez. Bizim istediğimiz futbolcular gider. Ortada karşılıklı atılmış imzalar var. Dolayısıyla bu transferin gerçekleşmesi için sadece Yattara'nın rızasının olması yetmiyor. Ama herkes şunu bilmeli ki, Yattara'nın son iki maçta oynamayışının ardında bu teklifle hiç bir alaka yok. Sakatlığı nedeniyle oynamadı" şeklinde konuştu.
"PARA İÇİN KADROYU BOZMAYACAĞIZ"
Yattara'nın taraftarların gözünde değerinin fazla olduğunun da bilincinde olduklarını söyleyen Hacısalihoğlu, "Yattara'yı satarsak yerine en az onun kadar iyi bir adam almalıyız. Şu anda transfer sezonu bitti. Dolayısıyla elimizdeki iyi futbolcuyu asla satmayız. Yattara'nın bu takıma katkısı fazla olacaktır. Teklifler gelir, değerlendirilir, ondan sonra kamuoyuna açıklanır. Bu da onlardan biri ve satmadık. Bu takımı asla para için bozma gibi bir niyetimiz yok. Devre arası veya sezon sonu bir durum değerlendirmesi yapacağız" diye konuştu.
KARABÜK MAÇINDA YEDEKLERE GÖREV DÜŞECEK
Fortis Türkiye Kupası 2. kademe maçında yarın akşam Kardemir Karabükspor ile kendi sahasında karşılaşacak olan Trabzonspor, bu maçı kazanarak kupada da yoluna kayıpsız devam etmek istiyor. Bordo mavililerin, 4 lig maçında oynamayan yedek ağırlıklı futbolcularla Karabükspor karşısına çıkacağı sanılıyor. Bordo - mavili takımda kaleci Onur, Giray, Ferhat, Barış, Ceyhun ve Isaac'in ilk kez 11'de görev yapması bekleniyor.
Öte yandan Trabzonspor'da sakatlığı devam eden Gineli futbolcu İbrahima Yattara dışında eksik futbolcu bulunmuyor. Bu arada Yanal'ın Senegalli kaleci Tony Sylva'ya da, geçici lisansının yetişmesi durumunda bu maçta forma verebileceği öğrenildi.
TRABZONSPOR'UN KARABÜKSPOR MAÇI 11'İ ŞU ŞEKİLDE
Onur - Tayfun, Giray, Song, Cale - Serkan, Ceyhun, Ferhat, Barış - Isaac, Umut
SAKAT: Yattara
CEZALI: Yok
BİYET FİYATLARI: Kale Arkası: 5 YTL, Maraton Tribünü: 10 YTL, Kapalı Tribün (kenar): 20 YTL, Kapalı Tribün (orta): 25 YTL, VİP Tribünü: 50 YTL.

23.09.2008

Kaynak : DHA

Erdal
23.09.2008, 12:10
Konuya muhalif olmak istemiyorum. Ama Erdal abi en kolayını yapıyorsunuz. Sözüm ona diğer başlıklarda da aynı hassasiyeti bekliyorum sizden.

Madem kurtardıkları veya yaptıkları değil batırdıklarını konuşacağız. Ee öyle yapalım madem.:)

İlhan benim bu konuda fikrim şu olur. Hoca gidebilir dedikten sonra heppppsi gidebilir. Üstelik bu hocanın kim olduğu da önemli değil. Şimdi derdim şu; taraftar baskısından korkarak irrasyonel karar verme riski....Bir futbolcu ben gitmek istiyorum derse gitmeli. Çok basit bir kural bu. Bunun tartışılacak bir yönü yok. Bu manajerler hiç kimse ile görüşmeden Trabzon uçağına bilet alıpmı gelmişler şimdi? Yoksa birileri ile görüşmüşlermi? Görüşmüşlerse kimle görüşmüşler futbolcu ile de görüşmüşlermi?

Ayrıca salağa yatmış gibi olmayayım demek istediğini anladım. Hüseyin in fb maçından bahsediyorsun. Hüseyin in satılmasına karşı çıktığımı hatırlamıyorum. Üstelik daha dün gece kamuya açık hayaller kurdum burda 10 milyon a Yattara yı 3 milyon a Hüseyini satarsak bu rakamla devre arası istediğmiz futbolcuları alırız diye...

marlalı apo
23.09.2008, 12:13
fazla abartmayın tamam gerçek bir futbol cambazı ama bazende bizi öldürüyor biraz daha sorumluluk lazım

Erdal
23.09.2008, 12:13
Eğer 15 milyon a ( hatta 2 katı diyor 20 mi ) satmıyorlarsa hocanın elinde liste yok demektir. Bunun anlarım. Alternatif planın yoksa satma. Eyvallah....

Great White
23.09.2008, 12:16
Anlaşılan o ki; şurada birisi çıkıp da "Ben erkek kardeşimi çok seviyorum" dediğinde arkadan birisi zıplayarak "O nasıl laf ula? Sen onu anandan babandan daha mı çok seviyorsun?" diye bizden hesap soracak:)

Evde işe yarar ne kadar eşyamız varsa satmak için gönüllü olan bir tip, kıçımızın altında kalan son somyayı da satmaya kalktığında itiraz edersek de "Onca eşyayı satarken ses çıkaramadınız bunda da sesinizi çıkartmayın" lafı ile karşılaşacağız..

Lafı dolandırıp durmaya ve bol bol "Ammaa" ile başlayan samimiyetsiz cümleler kurmaya gerek yok..

Ben şurada Hasan, Hüseyin için göğsümü gere gere nasıl "Satılsın" diyebilecek kadar açık yürekli olabiliyorsam aynısını Yattara konusunda sıkıntısı olanlar da yazsın artık..

Zira ben Trabzonluyum.. Kastamonu Köçek Havası sarmıyor bünyeyi..

ilhan
23.09.2008, 12:16
İlhan benim bu konuda fikrim şu olur. Hoca gidebilir dedikten sonra heppppsi gidebilir. Üstelik bu hocanın kim olduğu da önemli değil. Şimdi derdim şu; taraftar baskısından korkarak irrasyonel karar verme riski....Bir futbolcu ben gitmek istiyorum derse gitmeli. Çok basit bir kural bu. Bunun tartışılacak bir yönü yok. Bu manajerler hiç kimse ile görüşmeden Trabzon uçağına bilet alıpmı gelmişler şimdi? Yoksa birileri ile görüşmüşlermi? Görüşmüşlerse kimle görüşmüşler futbolcu ile de görüşmüşlermi?

Ayrıca salağa yatmış gibi olmayayım demek istediğini anladım. Hüseyin in fb maçından bahsediyorsun. Hüseyin in satılmasına karşı çıktığımı hatırlamıyorum. Üstelik daha dün gece kamuya açık hayaller kurdum burda 10 milyon a Yattara yı 3 milyon a Hüseyini satarsak bu rakamla devre arası istediğmiz futbolcuları alırız diye...

Estağfurullah Erdal abi. Beni anladığınızı aramızdaki az çok samimiyetten biliyorum. Salt olarak Hüseyin ve Fenerbahçe maçını da kast etmedim.

Cevabınız için teşekkür ediyorum.

Açıkcası şu an ne Hüseyin'in ne de Yattara'nın satılması taraftarıyım. Takım içerisindeki güç dengelerini sarsmaktan başka bir şeye yaramaz. Bu satış işlerinde en dikkat ettiğim konu şudur. Yerine daha iyisini alabileceksen satıcaksın! Ya da yerine adam buldunda mı satıyorsun?

Sezon sonuna kadar kadronun mutlaka korunması taraftarıyım. Eğer ortada bir hedef varsa yola çıkılmıştır. Ayrılık olmaz artık.

Erdal
23.09.2008, 12:24
Anlaşılan o ki; şurada birisi çıkıp da "Ben erkek kardeşimi çok seviyorum" dediğinde arkadan birisi zıplayarak "O nasıl laf ula? Sen onu anandan babandan daha mı çok seviyorsun?" diye bizden hesap soracak:)

Evde işe yarar ne kadar eşyamız varsa satmak için gönüllü olan bir tip, kıçımızın altında kalan son somyayı da satmaya kalktığında itiraz edersek de "Onca eşyayı satarken ses çıkaramadınız bunda da sesinizi çıkartmayın" lafı ile karşılaşacağız..

Lafı dolandırıp durmaya ve bol bol "Ammaa" ile başlayan samimiyetsiz cümleler kurmaya gerek yok..

Ben şurada Hasan, Hüseyin için göğsümü gere gere nasıl "Satılsın" diyebilecek kadar açık yürekli olabiliyorsam aynısını Yattara konusunda sıkıntısı olanlar da yazsın artık..

Daha açık yazayım .Herkes her zaman satılabilir. Ederini bulunca satılmalıdır da. Fatih satıldıktan sonra Ali Kemal satıldıktan sonra ki bencede satılmalı idiler. Yattarayı düşünmem bile.... Ama yöneticilik ve hocalık Ali Kemal i (üstelik satılsın diye rapor verip) ertesi sene takımı şampiyon yapabilmektir. Demek mevcut yönetim ve hoca kendine bu konuda güvenmiyor ki satmıyorlar....Yeteri kadar net ve açık oldu mu? Herhangi bir soru varsa açık ve isim vererek sor....

Samet Yildirim
23.09.2008, 12:26
AS BASKAN müthis konusmus helal olsun....hem basari istiyorsun transfer yapamyacagin dönemde en iyi adami satacaksin cok sacma bi düsünce...sezon sonu olsa neyse derim ayrica yattaranin yerini doldurmak lazim tabi

Erdal
23.09.2008, 12:34
İnşallah devre arasına adamları ikna etmişlerdir.

Great White
23.09.2008, 12:35
Daha açık yazayım .Herkes her zaman satılabilir. Ederini bulunca satılmalıdır da. Fatih satıldıktan sonra Ali Kemal satıldıktan sonra ki bencede satılmalı idiler. Yattarayı düşünmem bile.... Ama yöneticilik ve hocalık Ali Kemal i (üstelik satılsın diye rapor verip) ertesi sene takımı şampiyon yapabilmektir. Demek mevcut yönetim ve hoca kendine bu konuda güvenmiyor ki satmıyorlar....Yeteri kadar net ve açık oldu mu? Herhangi bir soru varsa açık ve isim vererek sor....

Fatih de İstanbul' u oklarla fethetmişti bir zamanlar:)

Geçelim o futbolsuz geçen 20 gollük şampiyonluk dönemlerini..

Fenerbahçe taraftarı 35 lik Alex' i,

Beşiktaş taraftarı daha iki yıl önce takıma katılan ve kaptan yaptıkları Delgado' yu,

GS taraftarı geçen sezon toplasan 3 maç oynamamasına rağmen hala baştacı yaptıkları Lincoln' ü bile satma hayalleri kurmazken sen kendi hayallerin ile yaşayabilirsin; sorun değil..

Burada hiçkimse de Yattara' yı sevmek ya da sahiplenmek zorunda değildir..

Ama bunu dile getirirken de arka sayfada tek tek çürüttüğüm şekilde mesnetsizce sallamak yerine açık açık "Ben bu adamı istemiyorum" desin; olsun bitsin..

Bizler de şu gereksiz dedikoduya sayfalar boyunca anlam yüklemekten kurtulm oluruz en azından..

ismail tüfekçi
23.09.2008, 12:38
teklif iyi ama katarda para çok bence 15.milyon euro ya kadar çıkarlarsa satıp sezon arası o paraya apdurrahman dereli m.topuz fatih tekke alınabilir

Erdal
23.09.2008, 12:39
Soner,

Alex geldiğinden beri kaç maç sakatlanmış? ( oynatma oynatma ma kasdetmiyorum)
Kaç sezon başı kampına geç gelmiş?
Kaç uçak kaçırmış?

Samet Yildirim
23.09.2008, 12:39
En Büyük Yattara okadar basit...

mehmet topuz 10 milyonsa yattara 20 milyondur...baskan gökdeniz icin yildiz degil diyip 9 milyona satip yattara icin yildiz diyip 10 milyona satamaz...

en lötü ihtimalle 15 milyon ve ara dönem öncesi imkanziz daha iyisi sezon sonu ama satmadan önce yerini dolduracaksin...

Oğuzhan Fidan
23.09.2008, 12:40
bu yattaranında gitme hevesi ne kadarda çokmuş yahuu ! artık gözümde sıradan bi ts oyuncusu gibidir sayın yattara. ayrıca şuanda ligi tam sırtlayıp götürecekken hemde tsyi seviyorum diyorken neden bu gitme hevesi ?? diyorki sayın yattara ! ben paragöz değilim çok belli oldu be helal olsun valla.. işte yönetim budur albayrak gibilerine kalsaydık durumumuz ortadaydı çoktan sözleşme imzalanmıştı bile! yattaradan gelecek paraya ihtiyacı yok kulübün arkadaşlar kulübün başarıya itiyacı var buda futbolcuyla oluyor! 15 milyon sa şimdi sezon sonu 30 milyon olur merak etmeyin ama adam gibi oynarsa !

Mollasalihoğlu
23.09.2008, 12:44
ersun yanal izin verdikten sonra satılabilir bence de..
10 milyon euro'nun üstünde bir gelirle onun yerine bir sağ açık,daha kaliteli bir sağ bek ve de alternatif olacak bir sol açık ya da "10 numara" tabir edilen oyuncuların tamamı alınabilir..
haa kendisi derse ki ben trabzonspor'da kalmak istiyorum,ama bunu dosdoğru derse,yoksa bazı öz evlatlarımız gibi "ben gidecem o gada" demezse,yeri başımızın üstüdür..

Erdal
23.09.2008, 12:46
Hangi iddamı çürüttün?

Sana diyorum ki en çok çalışabileceği Şenol Güneş ve Ersun Yanal dönemlerinde yine 3 te bir oranında yok adam. Sahada yok. Ziya hasta idi eyvallah Vahit psikopat tı eyvallah .Ersun hoca döneminde 2579 dakika diyorum. Üstelik bu dönem de milli takım yok. Yani seçilmemiş. Bana Alex i örnek veriyorsun. Birazdan Alex in de dakikalarını bulurum sana... Bu sene ilk Anakaraspor maçında gördüğü sarı kartı hatırlayın ve bu futbol cambazına hedefe giderken ne kadar güvenebileceğinizi düşünün...Neyse artık gerek kalmadı. Satılmıyormuş...Ben üzüldüm..

Oğuzhan Fidan
şuanda !takıma 10 milyon euro'nun üstünde bir gelirle onun yerine bir sağ açık,daha kaliteli bir sağ bek ve de alternatif olacak bir sol açık ya da "10 numara" tabir edilen oyuncuların tamamını sayarmısın bana ama şuanda yani transfer dönemi yok gerçi ama say bakalım ?

hamucera
yattaranın gitme hevesi çok diye bir olay yok. takımda oynayan oyuncularıda taraftar gibi sanma alışkanlığından artık vazgeçilmeli. onlar profesyonel ve bu onlar için bir iş. para kazanmak için yapılan bir iş. Kim daha fazla para verirse tabi ki düşünecekler. kabul edip etmemek ayrı bir olay.
şimdi vay yattara vay demek gitmek istiyorsun o zaman defol git diye bir söz olamaz. abiki gitmek isteyebilir. O trabzonlu değil, o türk değil, önemli olanda onun için paradır. sevgi konusundada hiçbir endişesi zaten olmaz. gittiği her takımda taraftar tarafından sevilir. sevgi kaybını n anladığı anda zaten bunu istediği gibi kendi lehine çevirebilecek yeteneğede sahip.

ben yattarayı dinledim akşam. ben gitmek istemiyorum. ama kulübüm bilir onlar çok para kazanacak gidersem bende çok para kazanacağım dedi. spiker bayan ısrarla sorup durdu sen gitmek istiyormusun diye hayır dedi her defasında ben gitmek istemiyorum dedi. kimse kendi kafasından yazılar yazıp senaryolar üretmesin birde her oyuncuya transfer teklifi gelebilir bunlar çok normal şeyler adam teklif aldı düşündü diye takım haini mi ki bu takım yabancı ligimizde olmayan bir takım. lütfen yarın bu adam gitmezse yine bizim için ter dökecek. biraz daha insaflı ve sabırlı yazılar yazalım.

Great White
23.09.2008, 12:47
Soner,

Alex geldiğinden beri kaç maç sakatlanmış? ( oynatma oynatma ma kasdetmiyorum)
Kaç sezon başı kampına geç gelmiş?
Kaç uçak kaçırmış?

Sözünü ettiğin o Alex Ziya Doğan, Halilodzic, Samet Aybaba gibi futbol katillerinin eline geçseydi kaç kez yedek kulübesinde otururdu acaba?

O Alex' i sen hiçbir maçta Yattara' nın sıkça yaptığı şekilde kendisinin 10 metre önüne atılan bir topa leopar gibi depar attığını hiç gördün mü?

Adam ikili mücadelelerin hiçbirisine girmiyor; sakatlık olmasın diye..

Ziya Doğan Dönemi' nde kaçırdığı birkaç uçağın hesabını hala düreceğinize bu sezon izinden 1 hafta önce geldiğini de hesaba katın; belki çeteleniz düzelir..

Diyorum ya.. Bulanık suda balık avlamaya gerek yok..

Herkes rengini belli etsin yeter..

Önceden de dedim bir çok defa..

Şurada Hasan - Hüseyin - Ergin başlığında methiyeler destanı yazanların Yattara' dan haz etmeleri zaten mümkün değildir..

İbrahim Erkal dinleyen bir adama da zorla Fazıl Say dinletemezsin zaten:)

Samet Yildirim
23.09.2008, 12:49
Cok basit simdi 10 milyonu alip ne yapacagiz ??? transfer yapabiliyormuyuz ??? yapamayiyoruz...yattara giderse ara döneme akdar koparmiyiz ?? kopariz....ozamanda ara dönemde adam alinir mi ?? alinmaz....nolur 1 sene burda birbirimizi yeriz ve seneye yeni umutlarla bekleriz...ayrica 1 yas daha yaslaniriz ozaman diliminde...

sonuc olarak simdik olmaaaaz as baskanda bunu belirtiyor zaten...

Mollasalihoğlu
şuanda !takıma 10 milyon euro'nun üstünde bir gelirle onun yerine bir sağ açık,daha kaliteli bir sağ bek ve de alternatif olacak bir sol açık ya da "10 numara" tabir edilen oyuncuların tamamını sayarmısın bana ama şuanda yani transfer dönemi yok gerçi ama say bakalım ?

şu anda değil,en erken devre arasında..
benim bunları saymama gerek yok,ersun yanal sayacak sana onları..örnek olarak cale'nin sağ bek versiyonu,colman'ın ofansif versiyonu yanına bi de fernandao gider mesela..oldu mu??

Erdal
Hangi iddamı çürüttün?

Sana diyorum ki en çok çalışabileceği Şenol Güneş ve Ersun Yanal dönemlerinde yine 3 te bir oranında yok adam. Sahada yok. Ziya hasta idi eyvallah Vahit psikopat tı eyvallah .Ersun hoca döneminde 2579 dakika diyorum. Üstelik bu dönem de milli takım yok. Yani seçilmemiş. Bana Alex i örnek veriyorsun. Birazdan Alex in de dakikalarını bulurum sana... Bu sene ilk Anakaraspor maçında gördüğü sarı kartı hatırlayın ve bu futbol cambazına hedefe giderken ne kadar güvenebileceğinizi düşünün...Neyse artık gerek kalmadı. Satılmıyormuş...Ben üzüldüm..
Yazacaklarını bildiğimden hazırlamışım. Yukarda kalmasın :)

Mollasalihoğlu
23.09.2008, 12:50
İbrahim Erkal dinleyen bir adama da zorla Fazıl Say dinletemezsin zaten:)

Elma ile armutu aynı kefeye koymaktan yorulmadın değil mi??

futbalski60
23.09.2008, 12:51
Yattara için bir anket düzenlense hiç fena olmaz baya tartışma olcak sanırım.Devre arasında olabilecek transfer, yüklü miktarda para alabileceksek Yattara'da gitmek istiyorsa karar verip alternatif aramaya başlanmalı.

magicyattara
23.09.2008, 12:52

Erdal hocam tartışmak hoşuna gidiyor besbelli.

Resmen birinden cevap bekliyorsun.

Trabzonsporda tartışılmayacak 3 isim vardı.Fatih Tekke,Gökdeniz ve Yattara.

Bu üç adam kendine has özellikleri olan,bir maçı tek başlarına çevirebilecek meziyette adamlardır.
Para eden adamlar.
Türlü bahanelerle bir bir elden çıkartılıyorlar.
Fatih ve Gökdeniz satıldı sıra Yattaraya geldi anlaşılan.

Bu kart,uçak mevzularını geçiniz.
Bardağın dolu kısmına bakın hocam.
Başkan yarın çıkar Yattara ayrılmak istiyordu der satar olur biter.
Nasılsa burda gitmek istiyordu diyen çok olacak.

Erbay
Yönetim Yattara'yı satmamakla doğru olanı yapmış. O kadar iyi transferden sonra en iyi oyuncuyu satmak saçma olurdu zaten. Yattara olmayınca takımın ne kadar zorlandığı gördük. Şu an transfer dönemi de kapalı,boşluğunu doldurmamız imkansız. Zaten açık olsa da zor dolduruz. O takımların verdikleri parayla Yattara'nın boşluğunu dolduracağımızı zannetmiyorum. O paralardan çok daha değerli ama sadece bizim için.

Yattara'nın bizdeki performansına kötü bir söz bile diyemiyorum. Onun 3-4 kişiyi geçip ortaladığı pozisyonlara bakan forvetler oldukça Yattara'da suçu bulmadım hiçbir zaman. Özellikle Fatih ve Szymkowiak gidince "kafa dengi" bir Gökdeniz kalmıştı. Gökdenizin stili de Yattara'ya benzediği için, Yattara'ya pas atacak,onu araya kaçıracak bir yetenek yoktu takımda. En son Colman hariç kaç kere Yattara'ya arapas atıldığını gördünüz? Sağ kanatta tek başına takımı sırtlamasını bekledik onlarca maç. 4 kişiyi geçip gol attıramayınca "kötü oynadı" oldu. Ne vardı ki 4-5 kişiyi geçip boş kaleye atamayanlara gol attırmakta !

Kırmızı kart gördü ama çok da fazla görmedi. Gerçi golü attıktan sonra sakatlanıp Dynamo Kiev maçında da oynayamayınca neler dendi Yattara için. Kırmızı kart gördüğü maçları yazmayayım o takımların ismini hatırlayınca utanıyorum. Kırmızı gördüğü maçta da 2-1 yenildik, cezalı olduğu maçta da 2-1 yenildik. Demek istediğim o maçları o takımlara karşı Yattarasız kazanamıyorsak şapkayı önümüze koyup düşünmemiz lazımdı. Bakın şimdi Anorthosis hangi ligde oynuyor.

Erdal
Futbol katili Samet Aybaba kaç lira haracayarak bu sene Bursayı nereye getirecek göreceğiz ayrıca. Keşke Yattarayı satıp paranın 3 te birini Samet e verip altyapının başına geçirsek...

alper*
daha iyisini bulduktan sonra satın gitsin.

Samet Yildirim
23.09.2008, 12:54
daha iyisini bulduktan sonra satın gitsin.

simdik bulamazsin transfer dönemi bitti...

Yok TS taraftari derseki 10 milyon euro 1 seneden daha önemlli ozaman bilemem...

hamucera
23.09.2008, 12:55
Futbol katili Samet Aybaba kaç lira haracayarak bu sene Bursayı nereye getirecek göreceğiz ayrıca. Keşke Yattarayı satıp paranın 3 te birini Samet e verip altyapının başına geçirsek...

imzamı atarım. futbol katiliymiş. bu takımın tekrar ayağa kalkması samet aybaba sayesinde olmuştur. bana göre Türk antrenörler içinde parmakla gösterilecek ender antrenörlerdendir.

Erdal
Erdal hocam tartışmak hoşuna gidiyor besbelli.

Resmen birinden cevap bekliyorsun.

Trabzonsporda tartışılmayacak 3 isim vardı.Fatih Tekke,Gökdeniz ve Yattara.

Bu üç adam kendine has özellikleri olan,bir maçı tek başlarına çevirebilecek meziyette adamlardır.
Para eden adamlar.
Türlü bahanelerle bir bir elden çıkartılıyorlar.
Fatih ve Gökdeniz satıldı sıra Yattaraya geldi anlaşılan.

Bu kart,uçak mevzularını geçiniz.
Bardağın dolu kısmına bakın hocam.
Başkan yarın çıkar Yattara ayrılmak istiyordu der satar olur biter.
Nasılsa burda gitmek istiyordu diyen çok olacak.

Trabzonspor da tartışlımayacak futbolcu olmaz. Olamaz. Tartışmak hoşuma gidiyor tabi seviye muhafaza edildiği sürece yeni birşeyler öğreniyorum. Mesela Yattaranın ne kadar verimli olduğunu düne kadar bilmiyordum. Bahane konusuna gelince sanırım Başkan, yönetim ve hoca yeterince cesur olamadılar. Ben olsam olurdum...

Great White
Aşağıda yazdıklarıma ek olarak bir de İstanbul' da Fener maçı hatırlarım..

Başımızda futbol katili Vahid. Eminim en az Samet kadar onu da seversin sen..

Yattara yedek kulübesinde ama öyle sakat falan değil; adeta taş gibi..

Hasan - Hüseyin - Ferhat ilkonbirde ama:)

FB 3-1 önde ve son 5 dakika..

Çıkan oyuncu Hasan, giren ise Yattara:D

O kısa süre içerisinde adeta yerle bir olan FB sol kanadı ve o cenahtan yapılan bir Yattara asisti ile skor 3-2..

Maç 2 dakika daha uzasa beraberlik de gelecek ama olmuyor işte Yattara bir kez daha bizi ipten alamıyor..

Bu arada söylemek istemedim ama sayfalardır yazıyorsun Robinho diye..

Aç da bir bak bakalım Robinho R. Madrid' in kaç maçında ilkonbirde oynamış?

Robinho R. Madrid' de bulunduğu süre içerisinde her daim bir yedekti..

Yazmayayım diyorum, zorla yazdırıyorsunuz yahu..

Hayırdır? Şimdi de Yattara sendromu vurmuş galiba:)

Şu İstanbul Medyası' na ve onun ayakçısı bir kısım Yerel Medya' ya helal olsun vallahi..

Adamlar daha çapariyi sandaldan denize doğru sarkıtmadan direkt sandala atlamaya hazır onlarca orkinos varken rating diye dertleri olmaz tabii ki..

Bu dediklerim geneleydi isteyen üzerine alınmakta serbesttir..

Gelelim sana Erdal Hocam..

Şurada her fırsatta toz kondurmadan savunmaya çalıştığın birkaç "özevlat" ın sözümona kazandırmış olduğu bir kaç maçı eşsiz bir hafıza gücü ile bizlerin önüne koymaktan çekinmeyen bir insanın Yattara söz konusu olduğunda adeta alzheimer geçiriyor olması pek de şaşırtıcı gelmiyor bana..

GS' yi İstanbul' da 2-1 yendiğimiz maçta 2 nci golü atan ve GS defansını bir sağa bir sola yatırıp kaldıran adam Hasan Üçüncü müydü?

BJK' yi son dakika golüyle yendiğimiz maçta o golü Cordoba' yı ters köşeye yatırarak atan futbolcumuzun adı Ergin miydi?

FB' yi geçen sezon yendiğimiz son maçta ve hatta yenildiğimiz ilk maçta bile FB taraftarına kendisini hayran bırakan adam Hüseyin miydi?

Sözünü ettiğin ve son dakikada 1-0 kaybettiğimiz maçta maçın son 15 dakikasında oyundan alındıktan sonra BJK' nin cesaretlenerek üzerimize topyekün gelmesine neden olan adam da Yattara idi maalesef..

Tekrar genele dönelim.. Hazır kadir kıymet bilmez bir moda girdik; yazın bakalım şuraya..

Kıçıkırık birkaç hoca' nın kaprisleri sebebiyle kulübede bekletilip, zora girince oyuna sokulduktan sonra neredeyse kaç tane derbiyi çevirecek duruma gelen ama kısa olan vakit sebebiyle bunu yapamayan Yattara' nın derbilerini..

Ama nerdee? İstedikleri zaman kartal gibi gören gözler işlerine gelmediği yerde birer yarasaya dönüyor maalesef:)

TSercaN
23.09.2008, 13:00
az once arkadasin birisi yazdi,

roportajinda gitmek istemiyorum demis! daha neyin anketini yapacaz?

Yattara hakkindaki en guzel yorumu ibrahim uzulmez soylemisti:

Yattara karsisinda gercekten cok zorlaniyorum, cok iyi bir topcu, onu mactan once tello ile durdurmaya calisacaktik oyle anlasmistik fakat tello hep ilerde kaldi ve ben hep zorlandim.

Yani adamlari mactan birkac gun once korku sariyor arkadaslar. bu adamin varligi bile yeter.

Yattara benim icin cok onemli bir futbolcudur.. her maci yattara kurtaracak diye bir kuralda yoktur. butun mac boyunca paslar yattaraya gidiyor, yattara topu al yattara topla kos yattara orta yap, forvet.... ??? forvette is yok ee adam bir macta bunu durmadan yapiyor cani cikiyor sonra kac mac kazandirmis soyleniyor... ey gidi ey.. biz bu adami simdi biraksak , desek ki,, yattara serbestsin...

inanin bana o 3 ezikler birbirini yerler onu kapmak icin....

bir insanin kiymeti gittikten sonra anlasiliyor

magicyattara
23.09.2008, 13:02
ersun yanal izin verdikten sonra satılabilir bence de..
10 milyon euro'nun üstünde bir gelirle onun yerine bir sağ açık,daha kaliteli bir sağ bek ve de alternatif olacak bir sol açık ya da "10 numara" tabir edilen oyuncuların tamamı alınabilir..
haa kendisi derse ki ben trabzonspor'da kalmak istiyorum,ama bunu dosdoğru derse,yoksa bazı öz evlatlarımız gibi "ben gidecem o gada" demezse,yeri başımızın üstüdür..

Alınan olmasında Oflu başkanlardada bu düşünce var.

Ticari düşünüyorlar.

Değişik bir tarz,
Yattarayı satıp yerine 1 adam ve diğer eksik mevkilerede 2 adam almak.
Ve en önemliside bu alınan adamların faydalı olacağına cuk oturacağına inanmak.

Manavdan meyva almakla eşdeğer.

Erdal
23.09.2008, 13:03
Dünya futbolunu yeni takip etmeye başladım. Ama bu gün Roben in beyanatını okudum Robinho gittikten sonra kanat organizasyonlarında zorlanıyoruz diyor. Sonrada ekliyor "..aslında benim ilk 11 şansımı arttırmış oluyor ama..."

Ama inan bana 3 ay sonra bütün objektifliğimle o konuda da sağlıklı ve "rasyonel" bilgiler verebilirim. Kaldıki yukarıdaki ifade beni haklı çıkarıyor. Şimdi maç maç geçen yıl bulamam takdir edersinki...Bu arada Alex ikili mücadelelere girmiyor Yattara giriyor doğrumu anladım?

futbalski60
23.09.2008, 13:03
TSercaN ne zaman yapmış röportajı ve biz niye duymadık?STV'deki habere göre de teklifi cazip bulmuş ona bakarsan.

hamucera
23.09.2008, 13:05
evet ben vahid i de samet kadar seviyordum.
ama samet aybaba yı daha çok seviyordum. seizinle bu konuları tartışmam.
yattara adam olsa da kimse kesmese sadece hocalarda suç aranmamalıdır, burada ayrıca suçlulardan bir diğeri taraftardır. acaba yattara o kadar bileklerine hakim olmasa kaptırdığı topların, esdiği pozisyonların, yatarak geçirdiği maçların sonucunda tepki almazmıydı. onun yaptığını bir Türk oyuncu yapsa burada hocaları yerden yere vuran yattarayı göklere çıkaranlar aynı durumdaki Türk oyuncuyuda idam ederlerdi.
çıkıp ben yapmam diyenler olacaktır . ben yattaranın katkılarını inkar etmiyorum, takıma olan etkisinide inkar etmiyorum ama takım sadece yattara değildir. Samet aybabayı nasıl yerlere serdiğinizi anlayamıyorum. Onun sayesinde yıllar sonra ligde oynayan bir takım olduk yıllar sonra Türkiye kupası kazandık. onun kurduğu iskelet kadro halen daha etkisini göstermekte. Samet aybaba değilde onun kurmuş olduğu kadroyu yerle bir eden yönetim ve hocaara söz söylerseniz ona bişi demem.

Great White
23.09.2008, 13:05
Bu da Ersun Yanal geldikten sonraki Yattara' nın çetelesi:)

Bazılarına göre çok istikrarsız ve devamsızdır ya hani..

O bağlamda belki biraz faydası olabilir:)

http://img216.imageshack.us/img216/9130/yattarach5zp4.jpg (http://img530.imageshack.us/img530/8275/yattarach5.jpg)
http://img216.imageshack.us/img216/yattarach5zp4.jpg/1/w586.png (http://g.imageshack.us/img216/yattarach5zp4.jpg/1/)

Oğuzhan Fidan
23.09.2008, 13:08
haydee biri istiyor diye yazıyor biri istemiyor diye bizde medyanın ağzına uyup burda yorum yazıyoruz ya. bizmi röportaj yapalım napalım.

Erdal
23.09.2008, 13:08
Alınan olmasında Oflu başkanlardada bu düşünce var.

Ticari düşünüyorlar.

Değişik bir tarz,
Yattarayı satıp yerine 1 adam ve diğer eksik mevkilerede 2 adam almak.
Ve en önemliside bu alınan adamların faydalı olacağına cuk oturacağına inanmak.

Manavdan meyva almakla eşdeğer.

:) Hocam siz tartışmayı sevmiyorsunuz sanırım.:)) Bence tartışmak daha iyi inanın bana....

hamucera
23.09.2008, 13:09
TSercaN ne zaman yapmış röportajı ve biz niye duymadık?STV'deki habere göre de teklifi cazip bulmuş ona bakarsan..

röportajı akşam lig tv de yaptı. ben kendim izledim ve kulağımla duydum. telefon bağlantısı gerçekleştirildi. tesadüf eseri denk geldim ve izledim. yarım türkçesi ile söyledikleri şunlar.

"oo teklif çok iyi, ben giderse Trabzon çok para kazanacak ben çok para kazanacak, iyi teklif iyi para."

spiker;
"peki yattara Trabzondan ayrılmak istiyormu Trabzondan gitmeyi istiyormusun sen"
Yattara;
"Ben gitmek istemiyor Trabzonda, seviyor burayı, ama çok iyi para, kulüp çok para kazanacak kabul edilirse, ama ben gitmek isemiyor."

sanırım yeterince açık olmuştur. kelimelrei tam oalrak hatırlamıyorum ama konuşma bu şekilde oldu zaaten ardından can karyağdı bağlandı ve çok iyi para teklif edildi ama ne yazık ki Trabzonspor kulübü teklifi kabuıl etmedi dedi

burada ne yazık ki kelimesini 4-5 defa kullandı neden kullandı anlamadım ama.

TSercaN
23.09.2008, 13:10
Alex ve Yattara farkli stil oyunculari, Alex ikili mucadelelerde cok guclu bir oyuncudur.

2li mucadeleye giriyor Alex, ve rakipleri onu zor yikiyorlar vucudunu cok iyi kullanip topu iyi sakliyor

coolank
23.09.2008, 13:10
Yattaraya 15 milyon hatta 2 katı gibi rakamlar geçiyorsa 20 milyon Euro vermişlerse eger ve satılmamışsa malesef çok büyük hata yapılmış demektir...Sezon başı olsaydı zaten başkan onu kendi elleri ile uçaga koyar yollardı...Ama haberi okudugunuz zaman şunu anlıyorsunuz ki Başkan ve yönetim çok ciddi ciddi şu an dahi satmayı düşünmüşler kiiiiiii eger öyle 20 milyon Euro civarı bir rakam sözkonusu ise gerçekten bence satılmalı idi ...

Erdal kardeşim kendine dikkat et bak ben Hüseyine sıkı muhalif oldugum için ne hainliğimiz kaldı ne ihanetimiz hem de yaşı benden çok küçük olanlar tarafından ( En büyüğü benden 5 6 yaş küçük) ....Mazallah seni neyle suçlarlar bilemem ...

Yattara iyi oyuncu Trabzon için önemli oyuncu hepsine kabul ama ne yaptı bugüne kadar .... Yani maçlarda taraftara gaz vermek için 3 5 hareketin dışında .... Şuna bakmak lazım Fenerdeki Alexin yaptıklarının yarısını yaptı mı ? yarısını diyorum hepsini yapsa zaten belki bizde şampiyon olurduk en azından zirveye oynardık ...

Hep iyi yönlerine bakın Yattaranın ama bir de disiplinsiz vurdumduymaz büyük maçlarda olmayan Yattaraya bakın ...

Bende açıkcası şu an için satılmasına karşıydım ama eger 20 milyon Euro civarı bir para verildiyse 1 saniye durmam satarım .....

Yönetim inşallah devre arası için işi bitirmiştir ....

Şimdi bakacagız ayrıca Yattara ne kadar oynayacak ... Bu arada Yattara gitmek istemekte çok haklı ... Dünyada Katarlılardan başka kimse ona yıllık 2 milyon Euro vermez hemde çiftlik gibi oh yan gel yat .. Adam çok haklı ....

Fatih Tekke bu takımdan ayrıldıgı zaman gerçekten üzülmüştüm şartlar başka idi öyle oldu ve para da iyi idi ...

Gökdeniz ayrıldı asla üzülmedim hatta bonservis bedeli de çok iyi idi ...Çok isabetli karardı ...

Yattara bahsi geçen rakamlara satılırsa bırakın üzülmeyi şahsen ben çok ciddi sevinecegim .... Acaba gene hain veya ihanet içinde mi sayılacagım....

Hüseyin mi :)))???? O gün çok mutlu olacagım kesin

TSercaN
23.09.2008, 13:12
burada ne yazık ki kelimesini 4-5 defa kullandı neden kullandı anlamadım ama.

cok akilli oldugundan kullanmistir o kelimeyi

Erdal
23.09.2008, 13:12
Soner o rakamı ben vermiştim zaten. Geçtiğimiz sene 2500..demiştim. 79 eksik söylemişim. Şenol hoca zamanını da çıkar hazır başlamışken katil değil değilmi Şenol hoca?

Samet Yildirim
23.09.2008, 13:14
12-13 milyon euro mu önemli yoksa 1 saison mu önemlli ona karar verip durumu degerlendirmek lazim...

benim icin 1 saison daha önemli

Great White
23.09.2008, 13:14
Dünya futbolunu yeni takip etmeye başladım. Ama bu gün Roben in beyanatını okudum Robinho gittikten sonra kanat organizasyonlarında zorlanıyoruz diyor. Sonrada ekliyor "..aslında benim ilk 11 şansımı arttırmış oluyor ama..."

Ama inan bana 3 ay sonra bütün objektifliğimle o konuda da sağlıklı ve "rasyonel" bilgiler verebilirim. Kaldıki yukarıdaki ifade beni haklı çıkarıyor. Şimdi maç maç geçen yıl bulamam takdir edersinki...Bu arada Alex ikili mücadelelere girmiyor Yattara giriyor doğrumu anladım?

Robinho konusunda orayı burayı karıştırmana gerek yok..

Az buçuk NTV' den La Liga' yı takip etmiş olsaydın Robinho' nun en fazla ikinci yarılarda oyuna dahil olduğunu görürdün zaten. Neyse sorun o değil..

Saatte 120 km hızla giden bir aracın yaptığı kaza ile 60 km hızla gideninkisi arasında dağlar kadar fark vardır..

Alex süper bir oyuncudur ama kendisinden biraz uzağa atılan bir topa asla hareketlenmez ve rakibi ile aynı anda asla müdahalede bulunmaz..

Lafı dolandırmadan sana net bir soru?

Yattara' nın bileğini burktuğu o pozisyonda Alex olsa kendisinin 10 metre uzağına atılan o topa rakibin müdahalesine rağmen depar atar mıydı?

Atsa bile o topa yetişebilir miydi?

Yattara, C. Ronaldo, Kazım tipinde hızlı ve kanat oyuncuları sakatlanmaya en müsait oyunculardır..

Zira bir tek onlar çizgi üzerinde çok büyük bir hıza ulaştıklarında yatarak müdahalelere maruz kalırlar..

Bu arada iki satırlık soruya 20 satır yazıyorum; şimdi farkettim..

Ama gene de pek bir işe yaramıyor belli ki..

Şenol Hoca' ya gelince..

Ya yalanlarla besleniyorsunuz ya da Yattara hırsı sizin gözünüzü köreltmiş..

Adam geldiğinde Yattara' yı daha ilk maçta ilkonbirde oynatmaya başladı ama sonrasında ciddi bir sakatlık geçirdi Yattara..

Ha pardon.. Sakatlanmak da yasaktı.. Doğru ya..

İslam Sezer
23.09.2008, 13:25

Trabzonspor forumunda Kastamonulular da olabilir diye düşünmen lazım.Bu köçek oyununu ben de sevmem ama şunu bil ki Kastamonululara has bilinse de gerçekte daha fazla çankırı,sinop,karabük,bolu da oynanır.Ayrıca gerçekten şık bulmasakta illa ki bu oyunu oynayan ekipler de sonuçta folklör ekibidir ve bu kültürün toplumda izdüşümü var.Bunun için dansöz,kıvıran sözünden dönen manasına kullanmamak grekir köçek oyununu.Ve daha da ötesi benim memleketimin adını da lütfen bir daha ağzına alma bu tür kötü örneklerinde.Önce gel Kastamonuya,gez şehri,bak bakalım köçek havası mı alıyorsun yoksa tarihi ve ültürel bir hava mı sen karar ver.En az Trabzon havası kadar sarıyor bünyeyi.Trabzonu da bilen birisi olarak yazıyorum.

Ayrıca Yattara da asla satılmamalı.İlla satılacaksa bir futbolcu sezon arası veya sonu satılmalıdır.

yns_emre61
23.09.2008, 13:28
20 milyon euro'ya ronaldinho satıldı..

Erdal
23.09.2008, 13:31
Neyse az önce şüphelenmiştim iyi bir yönetimimiz yok mu acaba diye. Neyse ki şüphem yersizmiş. Bizim iyi bir yönetimimiz var. Yattara satılmıyor. rahat olabilirsiniz. En azından şimdilik...

Samet Yildirim
23.09.2008, 13:32
Neyse az önce şüphelenmiştim iyi bir yönetimimiz yok mu acaba diye. Neyse ki şüphem yersizmiş. Bizim iyi bir yönetimimiz var. Yattara satılmıyor. rahat olabilirsiniz. En azından şimdilik...

ara dönem veya sezon sonu iyi paraya yerini doldurmak sartiyla satilabilir...ama simdi olmaz hocam:)

Misina
23.09.2008, 13:32
Yattaranın olası Satılışından sonra Sadri Başkan Taraftarın gözünde Nurişten beter olur.yattarayı göze satmayı göze alacaklarını sanmıyorum.

Samet Yildirim
23.09.2008, 13:34
Yattaranın olası Satılışından sonra Sadri Başkan Taraftarın gözünde Nurişten beter olur.yattarayı göze satmayı göze alacaklarını sanmıyorum.

getir mansare sola onun gibisini sag tarafa bide faih tekke ozaman alkislariz:)

firidin61
23.09.2008, 13:34

Merhaba Erdal Bey ,

Bence eleştirmek önemlidir ancak eleştirilerde objektif olmak önemli . Bu eleştirilerin kaç tanesini Hüseyin için yapabiliyorsunuz ? Tartışılır . Zira ben Hüseyin in sırf itirazdan kırmızı yediği birkaç maç hatırlıyorum ki kendisi Takım Kaptanıydı . Doğru Uçak kaçırmamıştır ama Trabzonspor a saha içinde ne kazandırmıştır ? Hüseyin in başlığında bunu çok yazdım ama baktım ki değişmiyor , didişiyoruz vazgeçtim .

Yattara değerdir arkadaşlar . Üstelik kendisini , sırf karadenizli ( Bizden ) olduğu için değil , akrabamız veya köylümüz olduğu için değil sahada bize verdiği hazla seviyor , karadeniz in kıvraklığını buluyoruz çalımlarında . Kazanmasakta izleme , maçtan önce rakip takım taraftarıyla dalga geçebilme özgürlüğünü tanıdığı için ve bir bejeke maçı öncesinde kendisinde yıldızlar topluluğu olarak gören 3 ist.takımının taraftarının YATTARA yoksa bu maçı izleyeme gerek yok dediği için seviyoruz . Hatta ben ötesinede geçip Gururlanıyorum .

Üstelik sırf bunlarda değil . İnatla - Ayman - Ferhat - Serkan - Hüseyin e oranlı az zaman bulmasına rağmen 10 un üzerindeki asist ve yakın golleriyle , yani takıma katkısıyla seviyoruz . Değer veriyoruz .

Bu adam ki şimdi 10 Milyon Euro ediyor ( ki ben çok daha fazla ettiğini düşünüyorum ama isimlendiremiyorum çünkü benim için değerler paha biçilemezdir ) ama zamanında son 10 dk oyuna girip Celalletinin yarısına oynuyordu . Şimdi bu kadar eden Yattara nın daha gençken oynatılmayışının sebeplerini sadece Yattara ya bağlayanlarıda mantığa davet ediyorum . Daha dün gibi Ziya ( N ) D.dönemi tek devre hatta daha az oynadığı ne olduda 6 ayda hazır hale geldi ? Düşünmek gerekir .

Şimdi Yattara lı ve Yattarısız bir maçı izlemeye davet ediyorum hangisi sizin istediğiniz gibi oynuyor ? Hangisi bu güzel olusumda herkezin şampiyonluk hedefine daha yakın ? Bu adamı satacağımız parayla hanginiz 25 yıllık hasretinizi dindireceksiniz ?

Yani 25 Yıllık hasretiniz ederi nedir arkadaşlar ? Söyleyinde bilelim . ( Ederi olunca satılmalı diyenlere )

Başkanımıza katılıyor ve ekliyorum 30 Milyon Euro ya bile satmam . Satılık değerimiz yok bizim . Kendisi isterse o ayrı ( Sadece maddi açıdan değil buradaki misyonunu tamamladığını düşünüyorsa gönderilmelidir ) Yattara yazılanlara bakılırsa para kazanmak ve kazandırmak istiyor . Söylenene göre verilen parada 2 Milyon Euro . roberto carlos 4 milyon Euro ya oynuyor diyor ve susuyorum . Karar sizin .

Saygılarımla

murat
23.09.2008, 13:36
Yattarasiz Trabzonspor tuzsuz corba gibi olur simdi. Transfer donemi bitmis ve biz yerini dolduramiyacagimiz Yattara yi satmayi bile tartisiyoruz. Sampiyonluga oynuyorsak ozaman Yattara bu sezon artik satilmamali. Sampiyon cunku zaten direk Sampiyonlar ligine katiliyor ve dolayisiyla en az 10 milyon euro aliyor. Sezon sonunda 15 milyon euro veren olursa ozaman dusunulmeli bence.

Alihan Ertürk
23.09.2008, 13:38
yattara'sız bir bjk maçını kazanamadık,eğer giderse takım için çok kötü olur...
şampiyonluk şansı %20den fazla olmaz

Sadullah KAPICIOĞLU
23.09.2008, 13:38
bence yattara satılabilir. Şu zihniyete kızıyorum. Yattarıyı kutsallaştırır gibi üzerine titremeyi. Basit bir kural. Kişiler değişir, kurumdur esas olan. Yattara 15 milyon dolar mı kardeşim. Yönetim teklifleri değerlendirir iki kefeyi de dikkatli tartar. Yapacağı hamlelerden karlı çıkmasını bekliyorum. Zaten aksi başarısızlık olur.

Erdal
23.09.2008, 13:39
fridin
çok güzel başladığın yazına cevap hazırlıyordum ki kafamda sonuna gelince iğrenç bir ajitasyon görünce vazgeçtim. O ifadeler e (hasreti kaça satarsınız)cevap vermeyeceğim. Hüseyin in satılmaması gerektiğini söylediğimi hatırlamıyorum. Hüseyin i desteklerim. Yattarayıda desteklerim "oynadığı" maçlarda. Ama bir futbolcunun satılması ayrı mesele desteklenmesi ayrı mesele...