PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbrahim Yattara

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98

ilhan
08.08.2008, 16:38
Ayrıca yıllık 2 trilyon gibi bir para alacağını sanmıyorum. En fazla 1,300 alıcaktır.

TSercaN
08.08.2008, 16:40
1,5 milyon dolar mi euro muydu onu hatirlamiyorum.. galiba oyle bir miktara imza atmisti

ilhan
08.08.2008, 16:42
Haberde art niyet var :) Aslında olay şu;

Bakın bu adam bu kadar para alacak. Eğer yan gelip yatarsa bunun hesabını sorun gibi niyetler yatmıyorsa haberin altında ben felaket tellalıyım :)

Samet Yildirim
08.08.2008, 16:44
Ayrıca yıllık 2 trilyon gibi bir para alacağını sanmıyorum. En fazla 1,300 alıcaktır.

Mahmut Aksu TV de söyledi...Yattara 2 trilyon üzerinde para alacak diye;)

1,300 zaten az Euro olarak 700 bin euro civarinda...

ilhan
08.08.2008, 16:47
3 yıllık sözleşme için o kadar alacak demiş olmaya sakın?

Ya da bu adam hangi Tv'de söyledi? Niye basın yazmadı? vs. uzar gider bu sorular :)

EyüpKILIÇ61
08.08.2008, 16:50
Yattara şov yaptı

Yeni sezon hazırlıklarını Almanya'da sürdüren Trabzonspor, çalışmalarını sabah antrenmanıyla sürdürdü.

Teknik direktör Ersun Yanal yönetiminde çalışmalarını sürdüren futbolcular açma germe hareketlerinden sonra dar alanda pas çalıştılar. Antrenmana dünkü Bremerhaven maçında ilk onbirde yer alan futbolcular katılmazken bu futbolcuların bisiklet turu yaptıkları bildirildi. İbrahim Yattara'nın top ile şovu dikkati çekerken antrenman dar alanda çift kale maçtan sonra sona erdi. Trabzonspor yarın TSİ 15.00'te Schneverdingen'de Almanya'nın üçüncü lig takımlarından Braunschweig ile hazırlık maçında karşılaşacak.

Kaynak: Ligtv.com.tr

Bunu da haber yapmışlar.Yattara'nın her zamanki hali halbuki :)

Samet Yildirim
08.08.2008, 16:54
3 yıllık sözleşme için o kadar alacak demiş olmaya sakın?

Ya da bu adam hangi Tv'de söyledi? Niye basın yazmadı? vs. uzar gider bu sorular :)

Yerel bi TV de söyledi ama hangisi unuttum:D

Olurmu öyle sey senelik 2 trilyon üzerine para alacak dedi ve bana sorarsan gayet dogal yani...

2,200 trilyon alsa senelik 1,2 milyon euro eder aman aman cok degil yani..

Gökhan ünal bildigim kadariyla 1,1 miylon euro alyior yani 2 trilyon civarinda..

ilhan
08.08.2008, 16:58
Yok yahu alacağı paranın azlığında çokluğunda değilim :) 2 sene içinde kimin ne aldığını iyi biliyorduk. Yattara'ya 3 milyon euro verilse bile yeridir. Sahada gerçek performansını göstersin ne alırsa alsın.

musatutuneken
08.08.2008, 17:07
Bir sohbet sırasında arkadaşım Ali Onur Bekar şöyle konuştu : Olm yattara "Babam benden daha iyi topçudur" demiş. Desene babası topu malum yeriyle oynuyordu.
O gün gülmekten karın kaslarım ağrıdı.
Efsane oldu YATTARA.
Artık torunlarımız böyle masallar uydururlar.
Örneğin: Yattara bir kez çok kızmış, tüm stadı çalımlamış, sonra kendi kalesinden bir vurmu kaleci ters köşeye, topta ağları delmiş :)
Bir kere yattara'yı sahada hakemde dahil 22 kişi tutuyormuş, herkes bir yattara tek, adamları 8-0 yenmiş yattara :)

Ahmet Kuru
08.08.2008, 17:11
Olur mu öyle şey yıllık 2 trilyon alınır mı diyen adamın 3 istanbul takımlarının vermiş olduğu paralardan haberi yok galiba!
35 lik adamlara 2-3 belkide daha fazla milyon euro para veriyorlar batmıyor,Yattara gibi bir adam 2 trilyon alınca çok oluyor...
Bu söylemler huzuru bozmaya çalışmaktan başka birşey değil...Ama bilmiyorlar ki Huzur bozanda huzur kalmaz..

Mustafa K. Demirbaş
09.08.2008, 11:40
bu sene senden çok şeyler bekliyoruz Yattara haydi bakalım :)

Birtan Karaman
09.08.2008, 12:21
Yattara’nın futbol dansıGineli oyuncunun şovu büyüledihttp://www.karadenizgazete.net/images/haber/37210_b.jpg
ŞOVU BİTMİYOR
Trabzonspor’da İbrahima Yattara şov bitmez. Dünkü çalışmada Yattara fırtınası esti. Gineli yıldız yaptığı futbol dansı ile bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Gineli yıldız futbol topu ile yaptığı dans şovuyla mükemmel bir resital izleyenlere sundu. Adeta futbol topu ile bütünleşen Yattara’nın ortaya çıkardığı değişik dans figürleri idmanın rengi oldu.

Alptuğ
09.08.2008, 12:27
yattara işte her türlü şovu yapabilir

Onur Civelek61
09.08.2008, 12:53
Büyüleyici kaptan :)

Fanatiğim 61
10.08.2008, 14:34
yattara kadar cambaz top yürüten yok...Golleri galecinin bakışları arası filelere gidiyor...

Birtan Karaman
10.08.2008, 18:45
http://www.rafcmuseum.be/spelersfotos/Yattara_Ibrahima_328.jpgyattaranın antwerpenden bır fotosu

Birtan Karaman
10.08.2008, 18:45
http://www.football-wallpapers.com/wallpapers4/yattara_1_1024x768.jpg

TSezgin61
11.08.2008, 00:16
özel birsey yapsak, ona sevdigimizi gösterecek birsey.... özel bir pankart olabilir..."WE LOVE YOU IBO" gibi

Osman Yavuz
11.08.2008, 00:17
İbo 5 ay sabret.Sana en kral videoları yapıcam.Ancak beni beklerken yatma sakın.:)Güzel malzeme çıkart bana:D

Selimag
11.08.2008, 07:02
Ben anlamiyorum, aldigi paradan taraftara ne oyuncunun, bu arz talep meselesi, yonetim veriyorsa o futbolcuyu kadroda tutmak icin veriyor, miktarindan kime ne. Ama masallah bazi taraftarlarimiz kulubun muhasebesini de tutuyorlar bos zamanlarinda sanirim.

Zenginin mali zügürdün cenesini yorar misali, futbolcunun da parasi taraftarin cenesini yoruyor.

bilalharputoglu
11.08.2008, 10:43
yANİ BENCEDE:cool:

KUTADGU
11.08.2008, 10:49
Ben anlamiyorum, aldigi paradan taraftara ne oyuncunun, bu arz talep meselesi, yonetim veriyorsa o futbolcuyu kadroda tutmak icin veriyor, miktarindan kime ne. Ama masallah bazi taraftarlarimiz kulubun muhasebesini de tutuyorlar bos zamanlarinda sanirim.

Zenginin mali zügürdün cenesini yorar misali, futbolcunun da parasi taraftarin cenesini yoruyor.

Genel bakış açıma uymuyor söyledikleriniz.

Şöyle ki; Trabzonspor taraftarı, Trabzonspor'dan tarafsa, Trabzonspor'u rakiplere, kötü yönetimlere, kötü teknik direktörlere ve kötü futbolculara karşı koruması gerekir.

Trabzonspor'da oynayan her futbolcu giydiği forma nedeniyle değer kazanmaktadır.
Dolayısıyla Trabzonspor taraftarı da Trabzonspor sayesinde değerlenen futbolcusunu her anlamda ölçmek zorundadır.

Oynadığı futbol ile aldığı ücret arasında ters orantı varsa bunun dile getirilmesinde bir sakınca yoktur.

Profesyonellik dediğimiz olay da bu değil mi aslında.

Futbolcu bunlara alışacak; bilecek ki "ben aldığımın hakkını vermezsem bunun hakkı sorulur, Taraftar uyanık artık".

Velhasılı kelam, çokça adı geçen "Ben profesyonelim" teranesini sadece transfer masasında seslendirmeyecek, her şekilde "profesyonelliğin" altını doldurtacak futbolcu.

TSercaN
11.08.2008, 10:55
Kutadgu ya katiliyorum... eger aldiginin hakkini veremiyorsa fazla para talep etmesine bende tepkimi koyarim..

ve yine soyledigi gibi.. Ben profesyonelim lafini sadece transfer masasinda kullanmayacak...

Faruk Akhan
11.08.2008, 11:30
yattaraaaaaaaaaaaaaaa

Selimag
11.08.2008, 14:38
Şöyle ki; Trabzonspor taraftarı, Trabzonspor'dan tarafsa, Trabzonspor'u rakiplere, kötü yönetimlere, kötü teknik direktörlere ve kötü futbolculara karşı koruması gerekir.

Trabzonspor'da oynayan her futbolcu giydiği forma nedeniyle değer kazanmaktadır.
Dolayısıyla Trabzonspor taraftarı da Trabzonspor sayesinde değerlenen futbolcusunu her anlamda ölçmek zorundadır.

Oynadığı futbol ile aldığı ücret arasında ters orantı varsa bunun dile getirilmesinde bir sakınca yoktur.

Profesyonellik dediğimiz olay da bu değil mi aslında..

Kutadgu, avatarin cok guzel bu arada laf arasinda, ama soyledigine katilmiyorum, soyle ki;

Gercek profesyonellik, yapilanma anlaminda herkesin kendi isini yapmasidir. Her taraftar kulubun menfaatleri adina kulubun ic islerine karisirsa bu takim belini dogrultamaz. Malesef, Trabzonspor'da yillardir yasanan sey de budur. Bu da benim fikrim.

Dusunun ki bir takim, misal; bir macta tribunde 20bin taraftar var, 10 bin tanesi Selim'in kotu oynadigini dusunuyor, yerine Kutadgu oynamali diyor, 3 bin tanesi iyi oynadigini dusunuyor kalsin diyor. 4 bini de ortada, hatta kalan 2bin tanesi de Selim'in takimin yildizi oldugunu dusunuyor, Bin tanesi de Kutadgu da Selim de cok para aliyor, yetersizler o paraya Sercan'i aliriz diyor. Butun taraftarlar sesini birden yukseltse ne oluyor? Malesef iste Trabzonspor'da olan oluyor, ne Kutadgu, ne Selim, ne Hoca, ne de takimin geri kalani maca konsantre olamiyor.

Yani, birakin... orada bir teknik ekip var kadroyu secen, birakin, orda bir yonetim var maaslari belirleyen, hatta eger oyuncu basarisiz ise kulagini cekecek hocalar, yoneticiler var, baskan var.

Taraftar da tabi ki ustune duseni yapacak, nedir dersen? benim icin ustune duseni, maclara gidecek, "yenilsende yensende taraftarin senle sevincinde uzuntunde seninle birlikte" tezahurati vardir bilirsin, o sloganini icten soyleyecek, tribunde destegini verecek, disarida laf soylettirmeyecek. Taraftar tabii ki konusacak yorumlayacak, elestirecek, begenecek ama Biraz eski kafali olacak soyledigim ama taraftarin muhattabi rakip taraftar olacak, ne rakip oyuncu ne rakip yonetim. Sizin soylediginiz mantikla gene malesef diyorum, gecen sene Sivas macindaki uzucu olayi yasadik. Benzerlerini de daha once de yasadik, bu mantik degismedikce de her an yasayabiliriz.

KUTADGU
11.08.2008, 15:25
Kutadgu, avatarin cok guzel bu arada laf arasinda, ama soyledigine katilmiyorum, soyle ki;

Gercek profesyonellik, yapilanma anlaminda herkesin kendi isini yapmasidir. Her taraftar kulubun menfaatleri adina kulubun ic islerine karisirsa bu takim belini dogrultamaz. Malesef, Trabzonspor'da yillardir yasanan sey de budur. Bu da benim fikrim.

Dusunun ki bir takim, misal; bir macta tribunde 20bin taraftar var, 10 bin tanesi Selim'in kotu oynadigini dusunuyor, yerine Kutadgu oynamali diyor, 3 bin tanesi iyi oynadigini dusunuyor kalsin diyor. 4 bini de ortada, hatta kalan 2bin tanesi de Selim'in takimin yildizi oldugunu dusunuyor, Bin tanesi de Kutadgu da Selim de cok para aliyor, yetersizler o paraya Sercan'i aliriz diyor. Butun taraftarlar sesini birden yukseltse ne oluyor? Malesef iste Trabzonspor'da olan oluyor, ne Kutadgu, ne Selim, ne Hoca, ne de takimin geri kalani maca konsantre olamiyor.

Yani, birakin... orada bir teknik ekip var kadroyu secen, birakin, orda bir yonetim var maaslari belirleyen, hatta eger oyuncu basarisiz ise kulagini cekecek hocalar, yoneticiler var, baskan var.

Taraftar da tabi ki ustune duseni yapacak, nedir dersen? benim icin ustune duseni, maclara gidecek, "yenilsende yensende taraftarin senle sevincinde uzuntunde seninle birlikte" tezahurati vardir bilirsin, o sloganini icten soyleyecek, tribunde destegini verecek, disarida laf soylettirmeyecek. Taraftar tabii ki konusacak yorumlayacak, elestirecek, begenecek ama Biraz eski kafali olacak soyledigim ama taraftarin muhattabi rakip taraftar olacak, ne rakip oyuncu ne rakip yonetim. Sizin soylediginiz mantikla gene malesef diyorum, gecen sene Sivas macindaki uzucu olayi yasadik. Benzerlerini de daha once de yasadik, bu mantik degismedikce de her an yasayabiliriz.

Sevgili Selim Abi, bu kadar lafı uzatmaya gerek yok. Tabii ki, Kutadgu oynayacak

Aslında ortak bir noktadan bakıyoruz diye düşündüm yazına bakınca.

Şöyle ki;
- Eğer tüm kurumlarıyla profesyonel bir yapımız olsaydı ve futbolcularımız gerçek anlamda profesyonel ve o profesyonellerle anlaşma yapan kurumlar tam profesyonel olsaydı problem ortadan kalkardı.

Malumunuzdur ki; profesyonellik ön paranteziyle belirttiklerimin hiç bir tanesi gerçek anlamda profesyonel değil.

Hal böyle olunca da ben Augustine ve Jun'a verilen paraların hesabını sorarım arkadaş.
Ve diğerlerinin de.
Yani Musampanın yani Serkan Balcının.
Ve bana göre yani Hüseyin Çimşir'in.

Ama hesap nasıl sorulur?

Sokağın ortasında "paramı istiyorsun lan daha" deyip silleyi indirmeyeceğiz tabii ki.

Tribünde, kurullarda, üyeliklerde ve gerekirse de yönetimlerde etkin olacağız.
Etkin olacağız ki, profesyonel yapı gelişsin
Etkin olacağız ki seçilmişler gerçek taraftarın farkına varsın, profesyonel davransın.
Etkin olacağız ki menajer oyunlarına gelmeyen yönetimler oluşsun,
Etkin olacağız ki yarı profesyonel (masabaşı profesyonelleri) olan oyuncularla anlaşma imzalanmasın.

Benim meramım budur.

Hürmetle...

Selimag
11.08.2008, 15:49
Sevgili Selim Abi, bu kadar lafı uzatmaya gerek yok. Tabii ki, Kutadgu oynayacak
....

Hal böyle olunca da ben Augustine ve Jun'a verilen paraların hesabını sorarım arkadaş.
Ve diğerlerinin de.
....
Tribünde, kurullarda, üyeliklerde ve gerekirse de yönetimlerde etkin olacağız.
Etkin olacağız ki, profesyonel yapı gelişsin
Etkin olacağız ki seçilmişler gerçek taraftarın farkına varsın, profesyonel davransın.
Etkin olacağız ki menajer oyunlarına gelmeyen yönetimler oluşsun,
Etkin olacağız ki yarı profesyonel (masabaşı profesyonelleri) olan oyuncularla anlaşma imzalanmasın.
...

:)) Tesekkur ederim Kutadgu, ama maalesef diyorum :) dogru cevap tabi ki hoca sececek olacakti :p

Bir cok soyledigine ve heyecanına katiliyorum bu kulup icin birseyler yapmak adina. Augustine vs oyunculara verilen paranin hesabini sorman icin ama alinti yaptigim son paragrafinda senin de dedigin gibi etkin olman lazim ve etkin olsan bile senin muhattabin gene de futbolcular degil. Yani sen o işle ilgili direk bir pozisyonda olmadiktan sonra gene de gidip futbolcuya sen niye bu kadar para aliyorsun ve hakkini veremiyorsun diyemezsin, daha dogrusu diyememelisin. Mesela BJK ve Sinan Engin. Besiktasin basina gelen gelmis gecmis en kotu sey bence :p Adam pozisyonunu bilmiyor herseye karisiyor. Sizce bu hos bir goruntu mu, saglikli mi takim icin?

r9emre
13.08.2008, 02:39
yattaradan bu sene çok şey bekliyorum alex e kaptanlık verildikten sora performansındaki artış yadsınamaz aynısını yattaradan da bekliyoruz hüseyinden ne hayır gördük ki zaten kaptanlığı boyunca umarım hüseyin klübede yattarada kaptan çıkar her maça bu sene

mehmet83
13.08.2008, 05:50
Bugun soylenenlere bakilirsa yine iyi oynamis. Bu sene Yattara'nin altin yili olacak. Ona inaniyor ve guveniyorum.

Ümit Tekşan
13.08.2008, 10:42
İbrahima Yattara ( Kaptanımız ) oynadığı zaman bizim Takımımızda oynuyor. yattara biliyorki Trabzonspor'un taraftarlarının onu ne denli sevdiğini kendisi de biliyor. Dolayısıyla Bu sezon kendinden daha da çok söz ettirecek. Ona her zaman ihtiyacımız var..

M.S.SOFU
14.08.2008, 01:10
o bizi biz onu seviyoruz allah cennette de kavuştursun ne diyelim :D

Tayfun
14.08.2008, 20:35
Asist kralı olacak bu yıl :D

Dursun Kaplan
14.08.2008, 21:26
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/140808idman1.jpg

Yine birşeyler yapıyor.. :)

Onur Civelek61
14.08.2008, 21:35
Büyük kaptan bu senede takımı sırtlıcaksın yükün biraz hafif bazende biraz ağır olabilir ama sen kaldırabilecek güçtesin:)

ugurTS1989
14.08.2008, 22:36
gınelı fırtınaaaa:alkış:

Sota55
14.08.2008, 23:45
Kendisiyle Almanyada konusma sansi buldum acayip sempatik birisi ve türkceside televizyonlardan alistigimizdan daha iyi.
Büyük kizim ondan Türkbayragina imza istedi,Yattara kizima " o Bayrak kutsal üstüne imza atman,herzaman temiz tut ve iyi sakla" dedi.Kücük kizim yattara ile türkce karsilik vermeyince "bak ben türkce konusuyorum,sen ne icin Babanla Almanca konusuyorsun" diye sitem etti,sonra ama " sen cok seviyorum" deyip öptü :alkış:

http://img517.imageshack.us/img517/1170/img00281dx9.th.jpg (http://img517.imageshack.us/my.php?image=img00281dx9.jpg)

Yattara sen bizim herseyimizsin !!!!!!

ilhan
14.08.2008, 23:51
Helal olsun Yattara ;)

Türk bayrağı üzerine imza atmaması çok onurlu bir davranış. Hele o sarfettiği kelimeler. Ben önem veririm böyle durumlara. Helal olsun diyorum.

Anıl Caner
14.08.2008, 23:56
Kendisiyle Almanyada konusma sansi buldum acayip sempatik birisi ve türkceside televizyonlardan alistigimizdan daha iyi.
Büyük kizim ondan Türkbayragina imza istedi,Yattara kizima " o Bayrak kutsal üstüne imza atman,herzaman temiz tut ve iyi sakla" dedi.Kücük kizim yattara ile türkce karsilik vermeyince "bak ben türkce konusuyorum,sen ne icin Babanla Almanca konusuyorsun" diye sitem etti,sonra ama " sen cok seviyorum" deyip öptü :alkış:

http://img517.imageshack.us/img517/1170/img00281dx9.th.jpg (http://img517.imageshack.us/my.php?image=img00281dx9.jpg)

Yattara sen bizim herseyimizsin !!!!!!

iboya bak hele.

poetricus
15.08.2008, 00:16
Helal olsun Yattara ;)

Türk bayrağı üzerine imza atmaması çok onurlu bir davranış. Hele o sarfettiği kelimeler. Ben önem veririm böyle durumlara. Helal olsun diyorum.
Futbolcu Yattara'yı hepimizi tanıyor ve seviyorduk, şey yani büyük bir kısmımız demek istedim.
Bayrağımıza gösterdiği hürmetle insan olan, bizimle olmayı benimsemişi bizden biri olan Yattara'yı da gördük.
Teşekkürkler Yattara, iyi ki varsın!

Zeki Akyol
15.08.2008, 00:44

Tüm futbolcular ıcın gecerlı olamsa da Yattara konusnda haklısın abı:alkış::yattara2:

mustafaction
15.08.2008, 01:41
bu bayraga ımza attırmaması ve onu temız tutmasını soylemesı mukemmel bır davranıs ama medyada asla boyle bırsey haber olmaz

Sota55
15.08.2008, 02:03
bu bayraga ımza attırmaması ve onu temız tutmasını soylemesı mukemmel bır davranıs ama medyada asla boyle bırsey haber olmaz

Haberleri olsa yazarlardi muakak,aslinda fazlasiyla Gazeteci etrafimda bulunuyordu,keske onlarada "Flash Haber" diye duyursaydim :D

Semih
15.08.2008, 07:05
çok teşekkür ederim yattara, harikasın!

bu tip hassasiyetleri paylaşan bir insan olduğunu bilmiyordum.

sana olan sevgimi her geçen gün büyütüyorsun.
bakıyorum da, senin hassasiyetine sahip türk oyuncu bile bulamıyorum.

ne denir ki...

alkış!

ELA ELA LEOSE
15.08.2008, 15:29
sen topçunun kralısın ama
maç önce topla şov yaptın galatasaray maçında ama sahada yoktun
beşiktaş maçında ise beşiktaş triibunune sahada göruşecez diye el hareket yaptın sahada beşiktaşı perişan etik kaybettik ama mukemmel oynadın hep oyle oynasan keske

Sencer Bulut
15.08.2008, 18:27
Adam gibi adam YATTARA....

serdar61
16.08.2008, 12:57
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e5/Yattara-k.jpg

İbrahima Yattara veya Türk olduktan sonra aldığı adıyla İbrahim Yattara Üçüncü (d. 3 Haziran 1980) Trabzonspor'da oynayan Gine asıllı Türk futbolcu.

Lakabı 'Siyah İnci'. İbrahim Yattara futbol hayatına Gine liginde San Garedi takımında başladı . Avrupa kariyerine başlamadan önce Atletico Coleah takımına transfer oldu ve burada kendini gösterek Belçika'nın Royal Antwerp FC takımına 2001 yılında transfer oldu. Burada sağ kanat oyuncusu olarak oynadı ancak tam olarak ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu gösteremedi. Kardeşi Naby-Moussa Yattara, Couillet futbol kulübünün kalesini korumaktadır.

2003 yılında Trabzonspor'a transfer oldu. Yetenekleri ve yaratıcılığı ile kısa sürede kendini kanıtladı. Çalıştığı teknik direktörlerle bazen sorun yaşadı ama hep göze hoş gelen futbolunu sezona yaydı. Bir çok maçta yedek kulübesinde oturmasına rağmen ilk sezonunda Turkcell Süper Lig'de asist kralı oldu.Turkcell süper ligin 2007/2008 sezonunun son maçında fenerbahce ile yaptıkları maçta topu 90 m.getirip 7 fenerbahçeli oyuncuyu çalımlayıp golü atmıştır. Şimdi ise Trabzonspor'un vazgeçilmezlerinden birisidir. Dünyanın en yetenekli futbolcularından birisidir.

Trabzon halkının en sevdiği oyunculardan biri olan Yattara; özellikle Avrupa Kupası maçlarında gördüğü kırmızı kartlarla eleştirildi. Çok teknik ve hızlı olmasına rağmen yorulmayan bir futbolcu olan Yattara'nın ismi her sezonda bir çok transfer dedikodularına karışmıştır. Ancak Trabzonspor'a olan sevgisinden dolayı Trabzonspor ile 2009 yılında bitecek olan sözleşmesi 2012 yılına kadar uzatmıştır. Ayrıca Türkiye'de 2007-2008 yılında 5. sezonunu tamamladığı için Türk vatandaşlığına başvurup Türk vatandaşı da olmuş ve Sürmeneli olduğunu açıklamıştır. Sürmeneli olmasının nedeni takımda çok sevdiği arkadaşı Hasan Üçüncü'nün Sürmeneli olmasıdır. 2008 - 2009 sezonunda Hüseyin Çimşir'den sonra 2.kaptan olmuştur.

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0brahim_Yattara

Zeki Akyol
16.08.2008, 14:45
Olımpıyatta senden cok şey beklıyoruzzzz Yattarammmmmmmmm

ilhan
16.08.2008, 22:27
Kendisi için kanatların hiçbir önemi yok. Ersun hoca bundan sonra kanatlarda oynayacaktır Yattara'yı. Sağ veya sol farketmiyor her türlü adamı ekarte edebiliyor. Bu akşam bana göre mükemmel oynadı. Kendine oynamayınca daha güzel oynuyor.

61viya
16.08.2008, 22:58
Bir önceki sayfada abimizin yazdıklarını okuyunca,senin nasıl bizden biri olduğunu yeniden anladım. Bana uzattığın şekerlerin sarı kırmızı olduğunu fark edip,kırmızı olanın yerine yeşili koyduğunda anlamıştım zaten bizden biri olduğnu ama,bu lay çok daha farklı bir bakış açısı sundu bana...

Gününde olduğun zaman,seni izlemeye doyulmuyor İbo.Hep gününde olman temennisiyle ..:)

Great White
17.08.2008, 00:29
Brugge maçının ilk dakikalarından itibaren forvetin arkasında oynadı ve pek de fazla etkili olamadı..

Ancak ilerleyen dakikalarda "tahminime göre" kendi isteğiyle olsa gerek sağ ve sol çizgilere deplase olmaya başladı ve gerçek Yattara ortaya çıkıverdi..

Özelilikle sağ kanattan taşımış olduğu toplar ile rakip kaleyi adeta abluka altına alırken gene o kanattan zorladığı bir pozisyonda Umut' a harika bir de gol attırdı..

Sol kanattan hiç etkili olamadığımız bir maçta o kanattan gelen iki tehlikeli atağın da baş mimarı gene kendisiydi..

Hatta hiç abartmadan söyleyeyim takımdaki belki de en fazla koşan oyuncu da Umut ile birlikte muhtemelen oydu..

Ne var ki saha kenarına alındığında her zamanki olan şey oldu ve takımın üzerine adeta bir ölü toprağı düştü. O sahadan çıktığı andan itibaren sahada maalsef bir Trabzonspor kalmamıştı..

Amiyane tabirle şu kadro yapısında, Yattara' yı oyundan çıkarmak ile takımı sahadan çekmek arasında pek bir fark yok gibi maalesef..

Selimag
17.08.2008, 04:24
...
Hatta hiç abartmadan söyleyeyim takımdaki belki de en fazla koşan oyuncu da Umut ile birlikte muhtemelen oydu..
....

Ne var ki saha kenarına alındığında her zamanki olan şey oldu ve takımın üzerine adeta bir ölü toprağı düştü. O sahadan çıktığı andan itibaren sahada maalsef bir Trabzonspor kalmamıştı..

Amiyane tabirle şu kadro yapısında, Yattara' yı oyundan çıkarmak ile takımı sahadan çekmek arasında pek bir fark yok gibi maalesef...

ilk kez iki yorumuna birden katiliyorum :) kesinlikle cok kostu bugun... ligde de devami gelir insallah

ve gerekir ise Yattara'siz dahi oynayabilecek bir takim olmamiz zaman alacak, dedigin gibi oyundan cikinca cok siradan bir takim huvviyetine burunuyoruz, pozisyon bulmak bir yana kaleye bile inemiyoruz bazen ama ben umitliyim bu kadroya biraz zaman taniyalim.

Cafer Bulur
17.08.2008, 12:33
yattara dün aksam harika oynadi.
kendisinin artik daha fazla sorumluluk aldigina sahit oluyor ve mutlu oluyorum.
yattara bu takimin kendisine cok ihtiyaci oldugu bilinciyle cok daha bilincli ve akilli isler yapiyor.
yattara da önceden elestirdigim tek konu yeteneklerini takim kadar kendisi icinde ortaya koyma düsüncesiydi.
artik kendisi yeteneklerini sirf takim icin ortaya koyuyor ve basarili oluyor.
kaptanlik da kendisine ayri bir hava katmis.
tebrikler yattara,iyi ki varsin...

Birtan Karaman
17.08.2008, 12:53
Yattara'nın Aklı Şampiyonlukta
17 Ağustos 2008 / 12:46
Trabzonspor'da Yattara, bu sezon Trabzonspor'da şampiyonluk yaşamak istediğini söyledi.

Trabzonspor'un Gineli oyuncusu İbrahima Yattara, bu sezon bordo-mavili takımda şampiyonluk yaşamak istediğini söyledi.
Almanya kampında hazırlık maçlarında iyi bir performans ortaya koyan Yattara, dün de 1-0 galip geldikleri Clup Brugge maçında oynadığı oyun ve Umut'a yaptığı gol asisti ile dikkat çekti.

Sezon öncesi kaptanlık görevine getirilen Yattara, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yaptıkları maçta aldıkları galibiyetle taraftarlarını sevindirdikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Belçika ekibi Clup Brugge ile güzel bir karşılaşma yaptıklarını belirten Yattara, ''Taraftarlarımızı sevindirdiğimiz için mutluyuz. Transferler yapılarak yeni bir takım oluşturuldu. Şampiyonluk için mücadele edeceğiz. Trabzonspor'da şampiyonluk yaşamak istiyorum'' dedi.

Yeni bir takım olduklarını ve her geçen gün daha iyiye gittiklerini ifade eden Yattara, ilerleyen günlerde daha da iyi olacaklarına inandıklarını belirtti.

Kaynak: http://www.trabzonunsesi.com/images/news_source/30.jpg

Kadir
17.08.2008, 13:04
Bu adam hakkında yazılacak fazla birşey yok . Çoook büyük oyuncu çok !
Allah Yattara'sız bırakmasın bizi :)

Onur Civelek61
17.08.2008, 13:07
Harikaydı gerçektende.Sahaya çıktığı gibi büyük tezahürat aldı.Seyirci sahaya atladı sakatlıcaklardı adamı zor kaçtı :) Hem sağda hem solda çok etkiliydi.Yattara'sız olmaz...

Atakan
17.08.2008, 13:48
ilk yarıda duman etti orada herkezi.:DAsistite süperdi.Bravo Yattara

bekir61
17.08.2008, 18:00
YATTARA yAtTaRa YATTARA diyorum baska bisey demiyorum

Sencer Bulut
17.08.2008, 20:15
mükkemmeldi yatatra dün canlı izleyince daha güzel oluyor ama bizde az gaz vemedik hhaa yattara verioz gazı oda oynuyor....

TSelif
17.08.2008, 20:48
Gaz verilince daha da süperleşiyor bu Yattara çünkü dün golden sonra doğru taraftara gitti :D
ALLAH seni nazarlardan saklasın kara uşak :)

Özge
17.08.2008, 21:00
Dün çok iyiydi.O hareketleri neydi öyle.Maşallah nazar değmesin.Maçın başında tribünlere çağırdığımızda geldi ufak taraftar üzerine koştu ve onu kucağına aldı sonra bir baktım herkes hücumlandı dedim kesin sakatlandı:DNeyse ki bir şey olmadı.

Faruk Akhan
17.08.2008, 22:00
konusmaya gerek yok baska seyker konussalım:d

KUTADGU
17.08.2008, 22:27
Bu takımın Yattara'sız oynamayı öğrenmesi demek, Yattara'nın bize seyrettireceklerinin % 50 artması demek.

SpOtLesS
18.08.2008, 00:05
bu adamı konuşmaya gerek yok :)

Kazım Uzunboy
18.08.2008, 07:42
Yattara'dan teşekkür...
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/8/7_226310_yattara1808bb.jpg
İbrahima Yattara, taraftarların Brugge maçına gösterdiği ilgiden çok memnun kaldı.
18.8.2008

Hüseyin’in ardından ikinci kaptanlık görevine gelen ve performansıyla büyük beğeni toplayan İbrahima Yattara, taraftarların Brugge maçına gösterdiği ilgiden çok memnun kaldı. “Taraftarımız bizi fazlasıyla sevindirdi” diyen Gineli yıldız, “Hepimizin ortak hedefi bu takımda şampiyonluk yaşamak. Yeni bir takımız ama çok iyi işler yapacağımızdan eminim” ifadesini kullandı.

fanatik.com.tr

Dursun Kaplan
18.08.2008, 09:27
Sanırım Yattara bu sene çoşucak.. :)

Biz ondan bunu bekliyoruz,oda bununda farkında..

Hadi "Kara Bela" göster kendini.. :)

Birtan Karaman
18.08.2008, 10:25
Tek Kişilik GösteriTarih: 18.08.2008 08:03:58 (166 okuma) http://www.takagazete.com/haber_images/gosderi_18082008.080856.jpg Trabzonspor`un Gineli oyuncusu İbrahima Yattara, bu sezon bordo-mavili takımda şampiyonluk yaşamak istediğini söyledi.Almanya kampında hazırlık maçlarında iyi bir performans ortaya koyan Yattara, dün de 1-0 galip geldikleri Clup Brugge maçında oynadığı oyun ve Umut`a yaptığı gol asisti ile dikkat çekti.

Sezon öncesi 2. kaptanlık görevine getirilen Yattara, Atatürk Olimpiyat Stadı`nda yaptıkları maçta aldıkları galibiyetle taraftarlarını sevindirdikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Belçika ekibi Clup Brugge ile güzel bir karşılaşma yaptıklarını belirten Yattara, ``Taraftarlarımızı sevindirdiğimiz için mutluyuz. Transferler yapılarak yeni bir takım oluşturuldu. Şampiyonluk için mücadele edeceğiz.

Trabzonspor`da şampiyonluk yaşamak istiyorum`` dedi. Yeni bir takım olduklarını ve her geçen gün daha iyiye gittiklerini ifade eden Yattara, ilerleyen günlerde daha da iyi olacaklarına inandıklarını belirtti.

Tayfun
18.08.2008, 10:33
Her zaman olduğu gibi Brugge maçında da çıktı şovunu yaptı.... Bu takımdan Yattara giderse onun yerini kim doldurur çok merak ediyorum...! *2008-2009 Yattara Şov başlamıştır :)

Birtan Karaman
18.08.2008, 14:56
http://www.youtube.com/watch?v=ybC70O8FTxg

izlemenızı tavsıye ederım ızlemeyen cok sey kacırı gercekten..!

Birtan Karaman
19.08.2008, 18:02
Vİdeoyu Izleyen Oldumu:d

mehmet83
20.08.2008, 05:17
bkaraman, video gercekten guzeldi. Muzikte ayri bi hava katmis. Bu sene kariyerinin en iyi performansini gosterecek. Kaptanlik ona buyuk sorumluluklar yukledi ve o da bunu farkinda. Bu sene assist krali olacagindan eminim.

Dursun Kaplan
20.08.2008, 10:55
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/190808balo6.jpg

Kolbastıyı döktürüyor... :)

Özge
20.08.2008, 11:36
Yattara'dan kolbastı şov!

Trabzonspor'un 41. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen baloda Gineli yıldız İbrahim Yattara'nın kolbastı şovu izleyenlerden büyük alkış aldı.
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Sahil Tesisleri'nde yapılan 41. yıl balosunda en çok ilgiyi yöreye özgü bir oyun olan kolbastı ekibiyle sahnede oynayan Gineli yıldız İbrahim Yattara çekti. Kolbastı ekibinin gösterisini bir süre seyreden Yattara, daha sonra hızını alamayarak sahneye çıktı ve kolbastı oynamaya başladı. Sahadaki başarısını kolbastı oynarken de gösteren Yattara, seyircilerden büyük alkış aldı.
Gecede basın mensuplarının sorularını cevaplayan Gineli yıldız Yattara, bu yıl tek hedeflerinin uzun zamandır arzulanan lig şampiyonluğu olduğunu söyledi. Kulübün 41. kuruluş yıldönümü coşkusunu yaşadıklarını belirten Yattara, "Takım olarak hep birlikteyiz. Çok mutluyuz. Liglerin başlamasına kısa bir süre kaldı ve böyle muhteşem bir gecede moral depoluyoruz. Ben 6 yıldır buradayım ve üzerimde herhangi bir stres yok. Ben çok rahatım" ifadelerini kullandı.

Yine yaptı yapacağını:D

Manu61
20.08.2008, 13:11
bizim yattarayı neden bu kadar sevdigimizi gösteren bir foto olmus...

Birtan Karaman
20.08.2008, 17:23
Yattara’dan Özel Açıklamalar
20 Ağustos 2008 / 16:22
İşte Yattara'nın Trabzonspor Gecesinde Show Tv'den Hakan Değirmenci ile paylaştıkları...

Trabzonspor'un yıldız futbolcusu İbrahima Yattara'ya, taraftarın kendisine gösterdiği ilgiyi sorduk. Yattara “Bu ilgi ve sevgi beni yormuyor. Daha da güçlendiriyor. Tribünlerden aldığım enerjiyi takımdaki genç kardeşlerime yansıttığıma inanıyorum. Narsist değilim. Taraftar beni seviyorsa Trabzonspor'a bir şeyler verdiğimden seviyor” dedix

İşte Yattara'nın Trabzonspor Gecesinde Show Tv'den Hakan Değirmenci ile paylaştıkları...

KAPTANLIK
Sorumluluk aldım. İnsanların Yattara işini tam yapmıyor demesini istemem. Buna izin de vermem. Kabiliyetlerimi kullandığıma inanıyorum. Bunun için de seviliyorum. Trabzonspor taraftarı futbolu çok iyi biliyor. Ben de bu şehri ve insanını seviyorum. Onlardan aldığım desteği genç kardeşlerimi motive etmek için enerjiye dönüştürerek pozitif kullanıyorum. Kaptanlığın gereklerinden biri de budur. Kendine aşık biri değilim. Ama marka olmayı hayal ediyorum.

ŞAMPİYONLUK
Yönetimimiz sabırlı ve olgun. Taraftarlarımız ve biz ise öyle değiliz. Bizim acelemiz var. Takımdaki arkadaşlarımın çoğunun yaşlarından fazla şampiyonluk özlemi yaşamışız. Özellikle ben bu konuda hiç tahammüllü değilim. Burada 6.sezonumu yaşayacağım. Artık hak ettiğimize inanıyorum. Hep farklı engellere takıldık. İniş çıkışlarımız oldu. Şimdi kadromuz da iyi. Camiamız kenetlendi. Taraftarımız da artık bize sahip çıksın ve ceza aldırmasın. Şampiyonluk hakkımız.
MİLLİ TAKIM
Türk vatandaşlığına geçtikten sonra bu kadar sorun yaşayacağımı tahmin etmiyordum. Galiba olmayacak. Milli takım formasını giyebileceğime olan inancım çok azaldı. Bilemiyorum. Futbolu Trabzonspor'da bırakmak istiyorum. Elbette bunu şampiyonluk yaşayıp milli takıma gittikten sonra arzu ederim ama zor görünüyor. Şu anda bütün hayalimiz sezona iyi başlamak.

RONALDİNHO
Çok genç bir kadromuz var. Takım arkadaşlarıma güveniyorum. Maçların başlarında kasıtlı olarak estetik hareketler yapıyorum. Böylece tribünler takımı daha iyi coşturuyor. Asıl mevkim sağ kenar. Ama farklı taktiklerle oynadığımız için ayrı bölgelerde de görev alabiliyorum. Bu bana bağlı değil. Tamamen hocanın takdiri. Ronaldinho'ya benzetilmek çok hoş bir duygu. O bir dünya markası. Ben de Yattara'yım. Bence mukayese doğru değil. Ronaldinho tartışılamaz.

hakanaydın
20.08.2008, 18:03
http://img352.imageshack.us/img352/8338/yattarauf6.jpg

Birtan Karaman
20.08.2008, 18:07
http://img352.imageshack.us/img352/8338/yattarauf6.jpg
GENC KARDESIM SAYFA KIRLILIGI YAPMAYALIM;)

Erbay
20.08.2008, 20:10
Yattara ne zaman sayfa kirliliği oldu.Gayet güzel bir fotoğraf.

Rahman Gümüş
21.08.2008, 03:55
Yattara ne zaman sayfa kirliliği oldu.Gayet güzel bir fotoğraf.Kardeşimiz şaka yapmak istemiş heralde :) Burasıı Yattaranın sayfası ve fotolarının olması normal.Birde onun sayfası olmasa dahi onun her yerde kredisi var.Her yerde resmi koyulur.Onu görünce moralim yerine geliyor.Eminmi herkesin öyledir:)
Bir de bu akşam ki kolbastısını tv den izledim yine izlemek güzel olurdu Video linki olan varsa paylaşırsa güzel olur;)

Kazım Uzunboy
21.08.2008, 06:26
Kaptanlık çok yakıştı

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/8/7_226815_yattara_dans2108_414_232.jpg

Eski disiplinsizliklerinden arınan ve tüm kamp döneminin en formda oyuncularından olan Yattara, yeni sezonda da Yanal'ın en büyük silahı.
Teknik heyet ve yönetimin yeni sezon öncesindeki çarpıcı kararları da vardı. En son Rusya’ya giden Gökdeniz Karadeniz’in giydiği 61 numaralı formayı ve bayrağı genç oyuncu Barış Memiş’e teslim eden Trabzonspor’un kurmayları, kaptanlık ile ilgili seçimlerini de değiştirdi. Birinci kaptan olarak Hüseyin konumunu korurken, Trabzon’daki 6. sezonuna girmek üzere olan Yattara’ya da pazu bandı emanet edildi. Eski disiplinsizliklerinden arınan ve tüm kamp döneminin en formda oyuncularından olan Gineli, yeni sezonda da Yanal’ın en büyük silahı.

fanatik.com.tr

Özge
21.08.2008, 20:47
Lig Tv'de Bordo Mavi programını izledim şimdi.Yattara'nın kolbastısını gösterdi müthişti valla.Çok seviyorum seni ya:)

Koray
21.08.2008, 20:50
Özge keşke kaydetseydin :s

Özge
21.08.2008, 21:01
Özge keşke kaydetseydin :s
Misafir geldi tam o sırada bende izleyemem diye kaydedicektim ama boş cd bulamadım valla :SEğer yine verirse kaydederim.

Lig Tv'nin yayın akışına baktım yarın var galiba kaydederim:)

Koray
21.08.2008, 21:06
Tamam Özge sabırsızlıkla bekliyoruz...
Teşekkürler şimdiden...

ilhan
21.08.2008, 21:18
Sahadaki kolbastısını izlemeyi daha çok seviyorum. Karşısına rakibi aldımı değil kolbastı Ankara'nın misketini bile oynatır adama :)

Cafer Bulur
21.08.2008, 21:50
bu sezon yattara dan cok sey bekliyorum.
kaptanlik pazubandi yattara ya ayri bir hava katti.
eger olaganüstü yeteneklerini sovdan ziyade takimimiz icin kullanirsa yattaranin bize geldigi sezondan bu yana en verimli yilini gecirecegine inaniyorum.

Muhammed KOÇ
21.08.2008, 23:54
golden sonra kolbastısını izlemek için sabırsızlanıyorum :D keşke bu kaptanlık daha önceden verilseydi.bu sezon yattara çok daha fazla gol atacak..

Özge
22.08.2008, 16:27
Yattara'nın kolbastısını birazdan yükleyeceğim:)

Remzi
22.08.2008, 16:28
Seni bekliyoruz Özge:)

Tayfun
22.08.2008, 16:29
Yattara her yönüyle bambaşka bir kişilik ... Bu sezon coşturacak bizi inşallah ...!

Muhammed
22.08.2008, 16:39
Bmnde acayip bir lig tv kitlesi var:D

Özge
22.08.2008, 16:57
MNBvQORWTiQ

Yattara'dan müthiş kolbastı:)

Koray
22.08.2008, 17:12
Özge bişey görünmüyor ki :s
Youtube a yükledin galiba...
Sen direk arama motoruna ne yazacağımızı söylermisin ?

Birtan Karaman
22.08.2008, 17:13
özge tesekurer elıne saglık:D

Özge
22.08.2008, 17:17
Özge bişey görünmüyor ki :s
Youtube a yükledin galiba...
Sen direk arama motoruna ne yazacağımızı söylermisin ?
Gözükmesi lazım ya bende bir sorun gözükmüyor herkeste var mı sorun?

Teşekkürler bkaraman:)

Hasan61
22.08.2008, 17:17
seviyorum bu adamı
değil sözleşme sonuna dek ömrünün sonuna(ALLAH gecinden versin) dek bu şehirde kalması lazım

ilhan
23.08.2008, 11:07
Vidyoyu ben de görmüyorum. Bembeyaz boş bir görüntüden başka hiçbir şey yok.

---

Çok teşekkürler Poyraz.

Dursun Kaplan
23.08.2008, 11:13
Burdan izleyin arkadaşlar.. :)

Tıklayın.. (http://www.youtubeserbest.com/browse.php?u=Oi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL3dhdGNoP3Y9T U5CdlFPUldUaVE%3D&b=31)

Bu arada Yattara mükemmellll..... :D

OKANIZM
23.08.2008, 11:34
buraya tıklayarak (http://www.youtubeserbest.com/browse.php?u=Oi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL3dhdGNoP3Y9O UdyTVdwUG5aTE0mYW1wO2ZlYXR1cmU9cmVsYXRlZA%3D%3D&b=31) yattaranın gökdenize yaptıgı tezahüratı izleyebilirsiniz :)

SpOtLesS
23.08.2008, 12:23
yürü be yattara seviyoruzz seni:D

Faruk Akhan
23.08.2008, 16:22
Misafir geldi tam o sırada bende izleyemem diye kaydedicektim ama boş cd bulamadım valla :SEğer yine verirse kaydederim.

Lig Tv'nin yayın akışına baktım yarın var galiba kaydederim:)
abla neyle kaydedıyonuz

beanTURKA
23.08.2008, 21:07
gol atsada oynasa

Faruk Akhan
24.08.2008, 12:17
gol atsada oynasa
inşallah atar oynayacagı kesın

Tayfun
24.08.2008, 13:02
Yattara bugün senden şov + gol bekliyorum :)

Birtan Karaman
24.08.2008, 13:26
yattara trabzonsporda kı tüm golleri;
http://www.metacafe.com/watch/1657815/

Özge
24.08.2008, 17:42
abla neyle kaydedıyonuz
Video kaydedici bir cihazım var onunla:)

Yattara'dan bugün çok iyi bir performans bekliyorum:)

soner_61
24.08.2008, 17:46
yattara takımdakı dıger oyuncuların alayına bedel bir başına bir takım:D

Özge
24.08.2008, 22:29
Kart gördükten sonra istediklerini yapamadı.Ankaragücü maçında iyi performans bekliyorum:)

Zeki Akyol
24.08.2008, 22:37
Kart gördükten sonra istediklerini yapamadı.Ankaragücü maçında iyi performans bekliyorum:)

Evet ıı olacak gelsın sıradakı

Mollasalihoğlu
24.08.2008, 22:51
beklenenden uzaktı bugün maalesef..özellikle pas atılacak yerde çalıma gitme özelliğini bi gözden geçirmeli..

mehmet83
25.08.2008, 05:36
Bugun beklenenin cok uzagindaydi. Aykut Hoca iyi etut etmis Yattara'yi. Surekli basinda 2 adam vardi ve zaman zaman sert mudahalelerde bulundular. Sari kart zaten belini hepten kirdi. Olsun boylesi iyidir iyi. Yattara'siz kazanmayida ogrenmek bizim icin pozitif birsey. Haftaya zaten gerekeni yapacaktir Yattara.

Dursun Kaplan
25.08.2008, 08:59
Haftaya burda bizi çoşturucak inşallah.. :)

Ahmet Kuru
25.08.2008, 14:42
Beklenenden çok uzak bir performans sergiledi..
rakip çok kapalı oynadı bununda etkisi olabilir ama görmek istediğimiz Yattara bu değil tabikide..
Yattara nın bir özelliği var bence...
Maçta 10-15 dk hiç top ayağına gelmiyorsa oyundan düşüyor ve bir daha kendine gelemiyor..dün akşamda aynen öyle oldu bence!

ilhan
25.08.2008, 14:49
Maçta kötü değil çok kötüydü. Ama yapacak birşeyi yoktu. 2-3 kişi tarafından marke edilmişti. İyi olduğunda söyleyebiliyorsam kötü olduğunuda eleştiririm. :)

Yediği sarı kart çok basitti. Artık bu tip sarı kartlar yememesi lazım. Gerçi yediği sarıdan önce Yattara'ya yapılan faul vardı ya neyse.

Ankaragücü maçında 2-3 asistle bu haftaki kötü performansını hafızalardan sildirebilirsin.

Birtan Karaman
25.08.2008, 14:53
genclerbırlıgınden alınan eren yattarayı ıyı marke ettı bıde bursaspordan alınan ömer aysan..!

erik
25.08.2008, 15:25
Yattara kötü oynadı diyen arkadaşlar.Maçtaki goller dışında Yattara oyundan çıkana kadar ki süreç içinde bulduğumuz pozisyonları kim oluşturdu ona bi bakın?

ilhan
25.08.2008, 15:31
Yattara'yı yıllardır izleyen, aşırı çok seven, oynadığında neler yapabileceğini bilen, odasında posterlerini saklayan birisi olarak;

Yattara'nın dün benim için iyi değil çok kötü olduğunu düşünüyorum. Bu kadar tutuk olacağını beklemiyordum. Bunun etkenleri var. "Ama yapacak birşeyi yoktu. 2-3 kişi tarafından marke edilmişti." diye belirtmişim zaten. Geçmişte takım tel tel dökülürken Yattara'nın hakkını nasıl teslim eden birisiysem dün Yattara'nın futbolundan tatmin olmayarak kötü diyorum.

Benim için Yattara iyi değilse kötüdür. :D O'nun vasat olmaya hakkı yok. Bu da O'nu çok sevdiğimden kaynaklanıyor. İnsan en çok sevdiğini ağır eleştirir hesabı :p

Dediğim gibi sadece bence.

Erbay
25.08.2008, 15:33
Yattara iyi oynamamasına rağmen 2-3 tane "asist" yaptı. Umut'un vuramadığı kafa ve Gökhan'ın dokunamadığı pozisyonlara baktığımız zaman bu görülüyor. Yattara'nın etkisiz gözükmesinin nedeni forvet arkası oynaması. Etkili olduğu anlar sağ kenara gittiği yerlere denk geliyor. Yattara kanat oyuncusudur(:D yıllardır bilinmeyen bir şeyi açıklıyorum evet). Ortada oynadığı zaman 10 kişi kalıyoruz. Ne o görevi yapabiliyor ne de kanatları kullanabiliyoruz.

Faruk Akhan
25.08.2008, 21:06
yattara trabzonsporda kı tüm golleri;
http://www.metacafe.com/watch/1657815/
izlenmıyo abii

Samet Yildirim
26.08.2008, 18:43
cok iyi oynadi mi, hayir....ama kötüymüdü oda hayir...normal bi performans cizdi daha iyi olacakdir...ankaraspor 10 kisi savunma yapti fazla abartili performans beklememek lazim

Harun
26.08.2008, 21:11
Bir takımın kurtarıcı rolünü üstlenmek en zor görevdir.Yattara'da bu takımda bu görevi üstlenen kişidir.Bundan ötürü her maç harikalar yaratmasını bekliyoruz.Sürekli o inanılmaz çalımlarını atmasını, rakibini delirtip tribünleri hareketlendirmesini bekliyoruz.Bunları yapamayınca, kötü değil sade futbol oynasa dahi onu kötü oynuyormuş gibi görüyoruz.Çünkü Yattara bizi böyle alıştırdı kendine.Onu durgun görmek sade görmek bizi etkiliyor.

Bunun son örneğini ankaraspor maçında izledik.Herkesin ortak görüşü Yattara'nın kötü performans sergilediğiydi.Fakat top ayağına geldiğinde takımı ne kadar rahatlattığını ,bulduğumuz iki net pozisyonun içinde de onun olduğunu hepimiz gördük.üstelik verim sağlayamadığı bir mevkiide oynadı.Ne zaman kanatlara geçse o zaman etkili oldu.
Ersun Yanal on numara açığını Yattara ile kapatmayı düşünürken onun ofansif katkısınıda azaltıyor. Yanal'ın bu taktiğinden vazgeçmesi gerekmektedir.aksi halde Yattara'yı sürekli vasat göreceğiz.

Faruk Akhan
26.08.2008, 21:16
fazlası bekelenemezı 10ksıye karsı

ilhan
27.08.2008, 13:51
Msnde koyu Galatasaraylı arkadaşımla konuşurken Yattara konusu geçerken söyledikleri;

ozgur:
zaten su an cözemedigim 3 sey var
ozgur:
1 quarezmanin portoda kalmasi
ozgur:
2 yattaranin trabzonda
ozgur:
3 biz o transferleri nasil yabdik

Poohgaohoah :D

Seviyorum Yattara'yı ya.. Taraflı tarafsız herkesin en beğendiği yabancı futbolcu olduğunu düşünüyorum.

galyanlim
27.08.2008, 14:00
sağa yatıran sola yatıran Yattara
neden 90 dakka oynamzsın?
neden bukadar agresifsin?
daha sempatik olamzmısın

ama sen bölede süpersin:)

Birtan Karaman
28.08.2008, 11:45
Yattara artık özgür
Kanat organizasyonları ile galibiyete uzanmak isteyen tecrübeli hoca, yıldız futbolcuyu tek kulvara kilitlemeyecek.

Daha etkili olacak
Ankaragücü maçı öncesinde galibiyete kilitlenen Trabzonspor'da teknik direktör Ersun Yanal'ın, Yattara'yı serbest oynamayı planladığı öğrenildi. Kanat organizasyonlara ile sonuca gitmeyi planlayan tecrübeli teknik adam, Gineli futbolcuyu tek kulvara kilitlemeyecek ve randımanını daha da artıracak.

Golümü atacağım
Ankaraspor karşılaşmasındaki futboluyla beğeni kazanan Yattara, yarın siftah yapmak istediğini ifade etti. Gineli oyuncu, gol atacağının içine doğduğunu ifade ederek, "Lige çok iyi bir başlangıç yaptık. Bundan sonra tüm maçlarımızı kazanmak için sahaya çıkacağız. Ankaragücü'nü de yeneceğiz" dedi.

Faruk Akhan
28.08.2008, 16:46
oooooo yattara yattaraaaaa

Kaan
29.08.2008, 00:09
O, BİZİM ‘SİYAH İNCİ’MİZ!

Bordo-Mavili takıma 2003-2004 sezonun başında gelen ve bir yılda gideceği düşünülen Yattara tam 4 başkan, 10 teknik adam ve sayısız da yerli-yabancı oyuncu eskitti.. Yattara’nın alındığı dönemden bugüne 25 yabancı futbolcu geldi-gitti.

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n7000/n6395/detail/O,_BIZIM_‘SIYAH_INCI’MIZ!.jpg

İbrahima Yattara... Özkan Sümer’in başkanlığı döneminde Belçika’nın Andwerp takımında başka bir oyuncu izlenirken keşfedilen yetenek... Sümer’in 20 dakika izleyip, “İnanılmaz bir şey... Bu adam tam bir cambaz” dediği Yattara, bir sonraki karşılaşmada 90 dakika sahada adeta dökülünce hayal kırıklığı yaratmıştı. Ama menajerinin, “Yattara bu maçta bilerek oynamadı. Çünkü sakatlanıp, Trabzonspor’a gelememekten korktu” açıklamasıyla rahatlamıştı. Sümer, Yattara’yla masaya oturduğunda, “Seni 20 dakika izlediğimde gördüğüm ile, 90 dakika içinde gördüğüm arasında dağlar kadar fark var. Eğer seni sadece dün izlemiş olsaydım kesinlikle almazdım” açıklamasında bulunmuştu. Ve Yattara’ya imza attırırken kulübüne 175 bin Euro, kendisine de 160 bin dolar ödeme yapılmıştı. Yani adeta sudan ucuzdu. Yattara, 22 yaşında ve gençliğinin baharında geldiği Trabzon’da şimdi 28 yaşın olgunluğunu yaşıyor.

Alındığında Tartışma Konusuydu

Trabzonspor’a getirilirken, “Asist kralı, müthiş yıldız Yattara, yarın sözleşme imzalayacak” yazısı gazete bürolarına geçildiğinde ise birçok kişi burun kıvırmıştı. Çünkü internete bakan gazeteciler, Andwerp’te bile doğru dürüst oynamayan, hiçbir maçta 90 dakikayı tamamlayamayan bu futbolcunun yıldız olabileceği, asit krallığına yürüyebileceği hiçbir şekilde düşünülmüyordu. Ve Yattara imzayı attığında da, “Amacım burada en çok sevilen futbolcu olmaktır. Trabzonspor’un unutulmazları arasına girmektir” demişti. Samet Aybaba dönemiydi. Gerede kampında onu gören gazeteciler, “İnanılmaz yetenekli, tam bir top cambazı ama takım oyunu oynamaz. Halı saha futbolcusu” yakıştırmasını yapmıştı. Aybaba’nın da kafası karışıktı. Hem çok yetenekli, hem çok sorumsuz bir görüntüsü vardı. Ve bu Yattara nasıl adam edilecekti? Ve bu hala daha tartışılan konuların başında yer alıyor.

Samet Aybaba Şaşkınlığa Uğradı

Yattara’nın 2003-2004’daki ilk kampından sonra Trabzon’a dönen takım, Akçaabat Sebatspor ile sezon açılış maçı yapıyordu. Yattara yaptığı hareketlerle bir anda tribünleri coşturmuştu. Ve belki de Ali Kemal Denizci’den sonra taraftarı hop oturup, hop kaldıran bir futbolcu olacağına dair karar hemen o tribünlerde verilmişti. Yattara o sezon kesik kesik oynadı. Bir türlü takımın değişmez ismi haline gelemedi. Oyuna sonradan girdiği maçlarda top ayağındayken adeta rakip takım oyuncuları için belaydı. Ama topsuz oyunu hiç sevmiyordu. Bazen ilk 11’de forma giyerken sahada geziniyordu. Herkesi şok ediyordu. Samet Aybaba’dan sonra Turgay Semercioğlu takımın başına gelmişti. O da geçiş döneminde Yattara’yı bazen oynatıyor, bazen kesiyordu. Bir türlü kendini kabul ettiremiyordu Gineli futbolcu... O’nun uzun süre Trabzon’da kalacağına kimse ihtimal vermiyordu.

Ziya Doğan’ın Özel Uğraştı Oldu

Sonra Ziya Doğan dönemi başladı. ‘Ben Yattara’yı adam edeceğim’ diyordu. Ama o da Fatih Tekke-Gökdeniz ikilisinden forvet yaratmaya çalışırken, hem Yattara’yı, hem de Mehmet Yılmaz’ı harcama yarışındaydı sanki... Sürekli Yattara’nın savunma yapmadığını savunuyor, bu oyuncudan adeta çok iyi bir sağbek yaratmaya çalışıyordu. Özkan Sümer o dönemlerde, “Yattara bir teknik adam için beladır. Oynatmazsan sıkıntı, oynatsan sıkıntıdır. Ama onu öyle kabul edip, kullanmak gerekir” diyordu. Yattara oynadığı maçlarda tribünleri, takım arkadaşlarını coşturdukça coşturuyordu. Rakip oyuncuların korkulu rüyası oluyordu. Ama Doğan’ın gözüne bir türlü giremiyordu. En küçük bir hatası kabul edilmiyor. Sürekli sorunlu futbolcu muamelesi görüyordu. Zaten özel hayatına da fazla dikkat etmiyor, eşiyle kavgaları, gece alemlerindeki yaptıkları sık sık gazete sayfalarına yansıyordu.

İhsan Derelioğlu Ona Çok Güvendi

Doğan’ın gitmesinden sonra geçici olarak görevi devralan İhsan Derelioğlu, takımın başında kaldığı 3 lig, 1 kupa maçında da Yattara’yı ilk 11’de oynatırken sahada 90 dakika tutmayı başarıp, özel yeteneklerinden en üst seviyede yararlanmaya çalıştı. Sonra Şenol Güneş’in dönemi başladı. Güneş de Yattara’yı sürekli oynatmak için elinden geleni yaptı. Ve Yattara belki de en güzel günlerini Şenol Güneş ile birlikte 1,5 yıl içinde yaşadı. Gineli yıldızın aldığı ücret de yükseltilirken, takımın da değişmezleri arasındaki yerini almıştı. Sonra Halilhodiç, yeni Ziya Doğan, bir maçlık Ahmet Özen dönemlerinin ardından Ersun Yanal ile başlayan süreçte de yeniden takımın değişmezi olmayı başardı Yattara... Gineli futbolcu, Ziya Doğan’ın göreve devam etmesi halinde kesinlikle gitmeyi planlarken, Yanal ile birlikte olunca bu kararından vazgeçti.

Tam 6 Yıldır Forma Giydi, Özdeşleşti

İbrahima Yattara’nın takımda bir yıl bile kalamayacağı düşünülürken, tam 6 yıldır formayı giymeyi başaran tek yabancı olarak tarihe geçti. O, Şota Arvaladze gibi bir büyük ilahı bile unutturmayı başarmıştı. Yattara istikrarsız futbolculuğu ve yaşam tarzıyla birlikte güven vermezken bugün takımın en önemli silahı olmayı başarıp, sayısız başkan, yönetici, teknik adam, futbolcu eskiterek de tarihe geçmeyi başardı. Şota ve Arçil’in simgeleştiği Bordo-Mavililerde artık yabancı olarak en önemli isim olmanın hazzını yaşıyor. En uzun süre Trabzonspor formasını giyen Yattara, tribünlerin de sevgilisi olmayı hala başarabilen tek isim olmanın da mutluluğunu duyuyor. Gineli yıldız, 3 yıllık daha sözleşme imzalarken, en az 8 yıllık bir serüvenin de içine girmiş oldu. Yattara’lı Trabzonspor Türkiye Kupası kazanıp, Şampiyonlar Liginin kapısından dönerken, ligi de iki kez 2. sırada tamamlama başarısını gösterdi.

Gineli Yıldız Kimleri Eskitmedi ki?

Yattara, tam 4 başkan, sayısız yönetici, 10 teknik adam, 25 yabancı, 42 yerli 67 futbolcu eskitti. Gineli futbolcuya ilk başkanlığı Özkan Sümer yaptı. Sonra Atay Aktuğ, Nuri Albayrak, şimdi de Sadri Şener başkanlık koltuğunda oturuyor. Samet Aybaba’nın teknik direktörlüğünde Trabzonspor’a gelen Yattara, Turgay Semercioğlu, iki kez Ziya Doğan, İhsan Derelioğlu, Şenol Güneş, Vahid Halilhodziç, Lazaronu, Ahmet Özen ile çalışıp, şimdi de Ersun Yanal ile yoluna devam ediyor. Yattara’nın döneminde takıma gelen ve giden yabancı oyuncular şunlar: Petkoviç, Wande Paar, Somers, D.haene, Augustine Ahinful, Romashcenko, Oumar, Lee Yong, Augustine, Patrick Willars, Fredrik Risp, Jefferson, Szymek, Steponav, Djokaj, Eller, Jun, Thijst, Kiki Musampa, Marcelinho, Moawad, Jabi Daouda ve Ayman Abdelazez, Rigobert Song ve Tony Sylva.

Nice Yerli Yıldızlar Geçti Gitti

İbrahima Yattara’nın Trabzonspor’a geldiği dönemde yine çok sayıda yerli futbolcu takımla yollarını ayırdı. İşte Yattara döneminde takımda bulunan ve giden yerli isimler: Fatih Tekke, Recep Asil, Mehmet Kahriman, Mehmet Yılmaz, Ali Şen Kandil, Emrah, Gökdeniz, Emre Teroman, İbrahim Ege, Emre Aygün, Yavuz, Bayram, Serkan Kılıç, Mustafa Yalçınkaya, Volkan Bekirolu, Cemre, Göksel, Osman Kurtuldu, Çağdaş Atan, Musa Büyük, Mustafa Keçeli, Celalettin Koçak, Ceyhun Eriş, Adem Koçak, Feridun, Ali Güzeldal, Fatih Akyel, Ömer Rıza, Özgür, Enis, Ufukhan, Eyüp Kadri, Kürşat Duymuş, Selim, Ufuk, Yusuf, Aykut, Ersen Martin, Hasan Üçüncü, Cem Demir, Murat Ocak ve Ahmet Şahin. Yattara’nın geldiği dönemden kalan isimler ise Hüseyin Çimşir, Tayfun Cora ile Tolga Zengin... Ve yeni dönemde bu isimlerden de bazılarının takımdan ayrılabileceği gerçeği var.

O Artık Trabzon’un Simgesidir

Ve Yattara, kısa süreliğine geldiği sanılan Trabzon’da hiçbir yabancının başaramadığını başararak alkışı hak etti. Gine’nin dağlarında, bugün Bordo-Mavi formayla birlikte kurduğu takımla Trabzonspor sevgisini aşılatıp, yaşatmaya çalışıyor. Yattara, yaşam tarzı, duruma göre uysallığı, aldığı parayı sorun etmeyen yapısı ama özel yaşamındaki uçarılığıyla da herkesin çok dikkatle izlemesi gereken bir profil olarak kabul ediliyor. Başkan Sadri Şener onunla sözleşme imzalarken, “Farklı bir misyonun temsilcisidir” derken aslında Yattara’nın yabancı olarak geldiği Trabzonspor’da bugün yerli gibi kabul edilen bir isim olduğunu anlatmaya çalışıyordu. İbrahima Yattara da, “Ben Trabzonspor’a çok şey borçluyum. Burada çok şey kazandım. Mutluyum. Memleketimde gibiyim. Tek eksiğim şampiyonluk. Artık Trabzonspor ile bir şampiyonluk görmek istiyorum. Eğer bunu başarırsak kendimi görevini yapmış kişi olarak göreceğim” diyerek de ne denli Trabzonsporlu olduğunu ortaya koyuyordu.

Günebakış

M.S.SOFU
29.08.2008, 03:02
hepimiz yattara'yız...:D

akin0834
29.08.2008, 05:32
ah be yattara..sen sağdan mensarede soldan gelseydi ne şov yapardın trabzon..dozer gibi ezerdik walla..ozaman seni tutmaya 3 kişi gelemezdi:)sewiyoruz lan seni kara bela:)tabiki rakiplerin:)

Erdal DİLEK
29.08.2008, 07:30
hepimiz yattara'yız...:D
:D:D:D:D:D:D:D:alkış:

Semih
29.08.2008, 08:36
Sarı saçlarını deli gönlüme
Bağlamışım, çözülmüyor
Yattara.....

Böyle bir tezahüratımız vardı, doğru mudur?:)

Semih
29.08.2008, 21:51
Yattara sakatlandı, umarım ciddi bir şeyi yoktur:S

macka61
29.08.2008, 21:54
ne gol att be kara bela

Özge
29.08.2008, 21:56
Çok iyi gol attın ama sakatlanman çok kötü oldu.İnşallah ciddi değildir:(

Berk
29.08.2008, 22:09
Geçmiş olsun Yattara.:(Umarım ciddi bişeyi yoktur..

28TS61
29.08.2008, 22:31
yattaramiza umarim bisey olmamistir, acil sifalar diliyorum umarim 8jk macinda sahada olur

28TS61
29.08.2008, 22:50
Yattara suni çim kurbanı mı?

Trabzonspor'da Yattara şoku !.. Bordo mavili takımın yıldız futbolcusu Yattara Ankaragücü maçınının ilk yarısının sonlarında sakatlandı. Gineli yıldızın bileğinin döndüğü öğrenildi. Yattara, devre arasında yapılan muayenesinden sonra oyundan alındı.

Yattara'nın bileğinin döndüğü pozisyon maçtan sonra video formatıyla Ligtv.com.tr'de olacak...

http://ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=43560

Mehmet BAL
29.08.2008, 22:50
Yattara sakatlandı, umarım ciddi bir şeyi yoktur:S
inşallah :(

Kadir
29.08.2008, 22:58
En kısa zamanda dönmeni bekliyoruz Yattara .

TolgaTopçu61
29.08.2008, 22:59
insallah ciddi birseyi yoktur ve en kisa zamanda sahalara döner

Gürkan
29.08.2008, 22:59
Geçmiş olsun. Umarım ciddi bir şey yoktur.

A.Hilal Çakıroğlu
29.08.2008, 23:01
En kısa zamanda iyileşir inşallah:(
Geçmiş olsun Yattara.

ilhan
29.08.2008, 23:11
Galibiyet, goller, güzel futbol bir yana değil Yattara başka futbolcu sakatlansa bile içim acıyacaktı. Yattara'nın sakatlanmadı içime oturdu. Geçmiş olsun kara bela. Gol içinde sonsuz teşekkürler.

Erbay
29.08.2008, 23:12
Yattara klasik çalımını attı yine:D Sakatlığı ilk başta ciddi gözükmedi ama oyundan çıkınca korktum. Bir şey yoktur inşallah.

Atılay
29.08.2008, 23:14
Hakan Ayaz şimdilik önemli bişeyi yok gibi görünüyor dedi

SpOtLesS
29.08.2008, 23:16
insallah biseyi yoktur offf

kofol
29.08.2008, 23:26
Yattara Beşiktaşı sever , kesinlikle iyileşecektir.

erik
29.08.2008, 23:27
Aman Yatti kendine iyi bak.İnşallah bir şeyin yoktur.

Yılmaz
29.08.2008, 23:29
galip gelmek güzeldi ; tam anlamıyla bir takım görüntüsü çizdik
bol pozisyonlu , yüksek tempolu bi maç oldu
ankaragücü özellikle ilk yarıda tam bizim istediğimiz gibi çok geniş alanlar bıraktı bize defasın arkasında
hızlı ve atik oyuncularımız için biçilmiş kaftan oldu bu

umut'un gol atmasını çok istedim attıda ki ofsayt değildi bana göre
gökhan tam manasıyla bi golcü olduğunu gösterdi tekrar klas-güçlü-hızlı
yattara sahanın en iyiylerindendi bugün attığı gol made ın yattara dedirtecek cinstendi :)
song -büyük reis'- farkını ortaya koydu
egemen müthiş mücadeleci ve yırtıcı songla iyi bi ikili görüntüsü çizdi
cale yaptığı kritik ve yerinde müdahalelerle tam not aldı
serkan çok istekli özellikle yattaranın çıkmasından sonra ofansa geçti , istekli ve arzuluydu
colman iyi motive olmuş bu maça , attığı klas paslarla arkadaşlarını pozisyonlara soktu ,
selçuk inan neler yapabileceğinin sinyalini verdi ; isabetli şutları teknih pasları müthişdi

velhasıl kelam bugün hekesin maşallahı vardı ; allah bozmasın diyorum :)

ulatwilight
29.08.2008, 23:35
burkulma varmış. çok ciddi görünmüyormuş. trabzonda belli olacakmış.

Özge
29.08.2008, 23:36
Ayağı burkulmuş galiba Beşiktaş maçında oynayıp oynamayacağı konusunda net bir şey söylemek doğru değilmiş.Tek sorun Yattara'nın şiddetli ağrılaymış.Umarım Beşiktaş maçına yetişir.

Yattara'nın durumu yarın belli olacak
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/290808yattara.jpgKulüp Doktorumuz Hakan Ayaz, Anakaragücü maçının ilk yarısının son dakikalarında sakatlanan Yattara'nın durumunun yarın yapılacak kontrollerden sonra netlik kazanacağını açıkladı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Ayaz, ayak bileği burkulan Yattara'ya gerekli müdahaleleri yaptıklarını belirterek, sakatlığın ciddiyetinin yarın yapılacak tetkiklerden sonra ortaya çıkacağını söyledi.

61viya
29.08.2008, 23:47
Tek dileğim,bir an önce iyileşmen İbo.Büyük geçmiş olsun,Allah o bileklerini korusun bundan sonra. :)

Sahada bordomavi forma altında seni görmek,ne zektir bilemezsin.Ya da bilebilirsin belki,şöyle söyleyim: Sen rakibi çalımlarken ne zevk alıyorsan,biz seni izlerken aynı zevki alıyoruz :))

İyi ol...

JeoTR
29.08.2008, 23:49
Yattoooşşş sana bişey olmasın be gözüm yıkadın kafayı çaktın gölü :) adamım benm beaaa

Uluç
29.08.2008, 23:52
Sakatlanana kadar iyi oynadın...İnşallah ciddi birşeyin yoktur Karabela.. :)

Nytre
29.08.2008, 23:55
doktor anlamaz mi ne oldugunu hemen. ya su anda yanlis bir tedavi uyguladilarsa ne olacak?

Mahmut Baran
30.08.2008, 00:23
Geçmiş olsun .. kara belam sen bizim herşeyimizsin

Fatih Ersoy
30.08.2008, 00:32
Herşey çok güzeldi..

Taa ki o çıkana kadar...

pReN@_61
30.08.2008, 00:34
maçta çok iyiydi..

durumundan haberdar olan var mı?

bjk maçına yetişecek mi acaba..

TolgaTopçu61
30.08.2008, 00:35
maçta çok iyiydi..

durumundan haberdar olan var mı?

bjk maçına yetişecek mi acaba..
http://trabzonspor.org.tr/images/sol_kvr.gif http://trabzonspor.org.tr/images/black.gif

http://trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Haberler http://trabzonspor.org.tr/images/t_s.gif
Yattara'nın durumu yarın belli olacak
http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/290808yattara.jpgKulüp Doktorumuz Hakan Ayaz, Anakaragücü maçının ilk yarısının son dakikalarında sakatlanan Yattara'nın durumunun yarın yapılacak kontrollerden sonra netlik kazanacağını açıkladı.

Ayaz, ayak bileği burkulan Yattara'ya gerekli müdahaleleri yaptıklarını belirterek, sakatlığın ciddiyetinin yarın yapılacak tetkiklerden sonra ortaya çıkacağını söyledi.
--------------
resmi sitemizden aciklama

pReN@_61
30.08.2008, 00:36
teşekkürler bilgi için.

İnşallah citti bir şeyi yoktur...

Onur Civelek61
30.08.2008, 00:59
gol atcam demişti.attı ama sakatlanması kötü oldu.inşallah durumu iyidir...

Kaan
30.08.2008, 01:28
İnşallah haftaya yetişir... :o

tuncay1984
30.08.2008, 01:52
zeminzade yattara böyle zeminde bende top oynadim
kramponla tahtanin üstündeki halida oynamak gibi birsey bölye zemin
bu saha cok kisinin canini yakacak

Hüseyin Çümen
30.08.2008, 02:14
Allah şifanı versin yattara
seviyoruz seni
bejeke yi seversin sen

lazooo28
30.08.2008, 02:51
Insallah önemli birseyi yoktur. Hastayim sana be Ibram

akin0834
30.08.2008, 06:50
Yattara sakatlandı
Bordo-Mavili takımın yıldızı İbrahima Yattara, maçın 42. dakikasında El Yasa ile girdiği ikili mücadeleden sonra yerde kaldı. Bileği burkulan yıldız futbolcunun Beşiktaş maçına yetişeceği öğrenildi. Bilindiği gibi 19 Mayıs Stadı'nın zemini suni çim...
kaynak:takvim

inş doğrudur..sabırsızlıkla mr sonucunu bekliyorum..yattara sensiz olmuyo bee..

Dursun Kaplan
30.08.2008, 09:13
Yattara tam bizim önümüzde sakatlandı.. Zeminin ne kadar kötü olduğunu futbolcuların yerde yaptığı müdahalelerde anlıyosunuz zaten..

Yattara'ya gelince ona artık söyleyecek söz yok..

"İnsan insana böyle gol atmaz.. " :)

Seviyoruz seni Kara Bela..

Atakan
30.08.2008, 09:24
Çıkana kadar çok iyi oynadı.Fotomaç haberine göre "Gol atacağım" demişti.Sonuçta attı.Ama sakatlanması güzel olmadı.Galiba ciddiymiş.Ama bir şey olmasın yahu.Yattara iyileşsin yoksa Bjk maçında yanarız.

Berk
30.08.2008, 09:49
Sakatlanıncaya kadar çok iyi oynadı, alışık olduğumuz golünü de attı.:)Umarım sakatlığı ciddi değildir ve bir an önce sahalara döner..

Hasan61
30.08.2008, 10:07
umarım ciddi değildir
8taş maçında ona ihtiyacımız var

Harun-61
30.08.2008, 10:24
somut bilgisi olan varmi ???
umarim ciddi birseyin yoktur Sari Firtina :)

klas bir goldü, Bravo Ibrahima.

emre1inci
30.08.2008, 10:28
takımımıza nazar değeceğini düşünüp duruyodum yattara sakatlandı umarım ciddi değilidir
vala.

bestrafer
30.08.2008, 10:32
Zaten bu hafta maç yok. 2 haftaya kadar bir bilek dönmesi tedavi edilir ya. Yani inşallah öyle olur :(

Adamın duruşu bile bu takımı yüceltmeye yetiyor. Zaten en az 2-3 oyuncu onu tutuyor. Geri kalan 10 futbolcumuzdan 2 tanesi boş kalıyor. Onsuz bir trabzonspor düşünemiyorum bu sezon. Ne colman ne de selçuk onun kadar kurtarıcı bir oyuncu olamaz.

zafer6161
30.08.2008, 11:16
geçmiş olsun ibo,sensiz olmaz,bizi yanlız bırkma

Serdær
30.08.2008, 11:22
İbrahim Yattara.

NTVSPor'da yapılan yorum şöyle idi ;

Yattara geçen Ankaraspor maçında varlık gösteremediği için Ankaragücü maçında patlama yapar.

Gerçektende öyle oldu.

Karaboğa olduğu için birşey olmaz ona.15 günde iyileşir ;)

Remzi
30.08.2008, 11:41
http://macmerkezi.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/MacFotos/ankts8.jpg

maydin
30.08.2008, 12:10
Otobüs içerisinde yatarak seyahat eden Bordo mavili futbolcunun MR’ı çekildi. Bu oyuncunun Mr sonuçları ise bugün saat 13.30 belli olacak. Ankaragücü maçında ilk yarının son dakikasında sol ayak bileğinden sakatlanarak oyundan çıkan yatara Bordo mavili takımın otobüsü ile Trabzon’a döndü. Otobüs içerisinde yatarak seyahat eden Bordo mavili futbolcunun MR’ı çekildi. Bu oyuncunun Mr sonuçları ise bugün saat 13.30 belli olacak. Yatara bir aksilik olmasa Beşiktaş maçında takımdaki yerini alabilecek.

Tayfun
30.08.2008, 12:14
Otobüs içerisinde yatarak seyahat eden Bordo mavili futbolcunun MR’ı çekildi. Bu oyuncunun Mr sonuçları ise bugün saat 13.30 belli olacak. Ankaragücü maçında ilk yarının son dakikasında sol ayak bileğinden sakatlanarak oyundan çıkan yatara Bordo mavili takımın otobüsü ile Trabzon’a döndü. Otobüs içerisinde yatarak seyahat eden Bordo mavili futbolcunun MR’ı çekildi. Bu oyuncunun Mr sonuçları ise bugün saat 13.30 belli olacak. Yatara bir aksilik olmasa Beşiktaş maçında takımdaki yerini alabilecek.

İnşallah 8taş maçına yetişir :)

murseltaskin
30.08.2008, 12:18
trabzonsporu yattarasız düşünemiyorum hele de büyük maçlarda hiç düşünemiyorum

ApoCaN28
30.08.2008, 12:26
Trabzonsporu yattarasız düşünmicez ama olası cezalı durumlarınında mecburiyettede gerideki oyuncularla yokluğunu hissetmemiz gerek...
Allah'ın iziniyle 8taş maçında sahada olucak yani İnşallah(AMİN)...

kelkitli29
30.08.2008, 12:28
Bu adam olmasa olmazlarimizdan. Yattara gelmeden önce izlemiyordum maclarimizi. Inaninki Yattara sayesinde gidip izliyorum Trabzonumun maclarini. Sakat veya cezali oldugu dönemlerde genelde izlemiyorum. Insallah Besiktas macinada yetisecektir. 2 sezon önce Izmirde oynanan Besiktas macini unutamiyorum. Ibrahima büyük topcusun vesselam.

Tayfun
30.08.2008, 12:44
8taş takımının forum sitelerine şöyle bir baktımda 8taş maçına kadar iyileşmesin diye neredeyse toplu halde dua edecekler...!

Remzi
30.08.2008, 12:48
Yattara'nın MR'ı çekildi
Ankaragücü maçında sakatlanan oyuncumuz İbrahima Yattara'nın bugün (cumartesi) Trabzon'da MR'ı çekildi.

Kulüp Doktorumuz Hakan Ayaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ankaragücü maçında sol ayak bileğinden sakatlanan Yattara'ya bugün MR çektiklerini belirterek, "Çekilen MR sonucunda oyuncumuzun sol ayak bileğinde ödem ve zorlanma tespit ettik. Bu durum neticesinde tedavisini büyük bir yoğunlukla sürdürüyoruz. Futbolcumuzu Beşiktaş maçına yetiştirmeye çalışacağız" dedi.

İdris Toksoy
30.08.2008, 12:51
Yattara'nın MR'ı çekildi
Ankaragücü maçında sakatlanan oyuncumuz İbrahima Yattara'nın bugün (cumartesi) Trabzon'da MR'ı çekildi.

Kulüp Doktorumuz Hakan Ayaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ankaragücü maçında sol ayak bileğinden sakatlanan Yattara'ya bugün MR çektiklerini belirterek, "Çekilen MR sonucunda oyuncumuzun sol ayak bileğinde ödem ve zorlanma tespit ettik. Bu durum neticesinde tedavisini büyük bir yoğunlukla sürdürüyoruz. Futbolcumuzu Beşiktaş maçına yetiştirmeye çalışacağız" dedi.

inşallah yetişir.bjk maçını karnavala dönüştürmek istiyoruz.

Ahmet Kuru
30.08.2008, 13:03
Dün akşam sakatlanana kadar yapması gereken herşeyi yaptı...
1 gol ve asistle galibiyetin mimarı oldu...
İnşallah sakatlığında ciddi bir sorun yokturda Bjk maçındada gol ve asistlerine devam eder...

Atakan
30.08.2008, 13:49
Yattara'nın MR'ı çekildi
http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/061006yattara.jpgAnkaragücü maçında sakatlanan oyuncumuz İbrahima Yattara'nın bugün (cumartesi) Trabzon'da MR'ı çekildi.

Tayfun
30.08.2008, 13:53
Yattara'nın MR'ı çekildi
http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/061006yattara.jpgAnkaragücü maçında sakatlanan oyuncumuz İbrahima Yattara'nın bugün (cumartesi) Trabzon'da MR'ı çekildi.

Yattra'nın yüzü gülüyor :) ... Bana öyle geliyor k i! 8taş maçına yetişip şov'a devam edecek...

eyinc
30.08.2008, 13:53
siz merak emeyin arkadaşlar yattara bu maçı kaçırmaz inşallah. biliyorsunuz o 8taşı sever.

Samet Yildirim
30.08.2008, 14:01
Yattara iyi oynadi aslanim benim..

Yattara BJK macinda sahada olacakdir kücük bi sorunu var ondan bisi olmaz...

pReN@_61
30.08.2008, 14:25
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/290808mac5.jpg
umarım Karabelayı bjk maçında da izleriz.

Serkan Miletli
30.08.2008, 14:33
bu ne abi böyle saha yüzünden en iyi futbolcumuzdan biri sakatlandı bu nasıl bir iş ya. adam gibi çim yapsanıza.

Zeki Akyol
30.08.2008, 15:10
bu ne abi böyle saha yüzünden en iyi futbolcumuzdan biri sakatlandı bu nasıl bir iş ya. adam gibi çim yapsanıza.

Evet oynamıycaksın böle sahalarda nasıl federasyon ızın verdı yapa cıme anlayamıyorum
bjk amcına mutlaka yetıştırılmelı
:S

Özge
30.08.2008, 15:29
Beşiktaş maçında inşallah oynar.Değiştirmesi işaret edilince moralim inanılmaz bozuldu.Neyse ki sakatlığı ciddi değil.Büyük ihtimalle Beşiktaş maçına yetiştirilir diye düşünüyorum.Oynarsa Beşiktaş'a golü kesin:)

28TS61
30.08.2008, 15:51
Evet oynamıycaksın böle sahalarda nasıl federasyon ızın verdı yapa cıme anlayamıyorum
bjk amcına mutlaka yetıştırılmelı
:S

gecen sezon kasimpasaya suni cim de oynama izni vermdiler ve olimpiyata sürdüler, ama bu sene ankaraya suni cim serbest, bunu anlamak mumkun degil,

dedigim gibi bu ankaranun suni ciminde cok sakatlik olur, hele havalar bi kötülessin ozaman görürüz federasyonu?
yagmur ve karda bakalim nasil olacak o saha, buz pisti gibi kayar

TS-Tiryaki
30.08.2008, 15:57
Gecmis olsun Kara Bela. Insallah 8tas macina kadar iyilesirsin.

Terzioğlu
30.08.2008, 15:59
Gecmis olsun. Sabahki haber yüregime su serpti. Besiktas macina yetismese bile ciddi bir sakatliginin olmamasi cok güzel. Dün cok korkmustum..

Ümit Tekşan
30.08.2008, 16:00
Tek kelime ile süper zaten her zaman bizim Yıldızımız oldu bundan sonra da öle kalacak.

Ama dün aksam ki maçda nazar değdi insaallah Beşiktaş macına yetiştirilir..

Dursun Kaplan
30.08.2008, 16:28
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_pw_Yattara002.jpg

En kısa zamanda aramızda olucaksın Kara Bela.. :)

Beşiktaş'ı dağıttığını görmek istiyoruz..

Faruk Akhan
30.08.2008, 17:01
Bjk MaÇinda Sahada Olcak Allahin Izniyle Doktor Dedi

Cagdas Topal
30.08.2008, 17:12
Çok iyi oynarken , izlemekten keyif aldıgım ve skor olarak da şüphem olmadıgı bir mactı nitekim hızlı basladık 2-0 oldu hakem hataları ve kacırdıgımız pozisyonlar gol olsa 4-5 olması içten bile degildi , keyifler yerindeydi ta ki o pozisyona kadar eminimki tüm renkdaslarımıza olmustur içime bir sıkıntı düştü ama bugün durumunun ciddi olmadıgı söylendi . BJK macında seni görmek istiyoruz sahada , sen varken hersey farklı :alkış:

Golün de güzel di hani :D

Faruk Akhan
30.08.2008, 19:03
oyanacak kım sıns

muratd61
31.08.2008, 00:12
rıdvan bu akşam %100 futbolda yattara için imzam olan sözü söyledi....:)

otuken55
31.08.2008, 00:34
ben de izledim ama birazda bizi konuşsalardı iyi olurdu
ama rıdvan dilmen de dikkatimi çeken şey sürekli trabzonsporun bir uzvunu olaya dahil etmesi:D

Erbay
31.08.2008, 02:09
Rıdvan Dilmen iyi güldürdü bugün. Nereden buluyor böyle cümleleri :D

Rahman Gümüş
31.08.2008, 02:37
Yattara dün sakatlanınca bütün keyfim kaçtı. Cebeci stadı var gitsin orda oynasınlar yaa maçlarını!!
3 eziklere gelince kesin öyle yaparlar!!!

tunganyan
31.08.2008, 03:18
zaten öyle yaparsalar kopacak ip...sadri bşakanımız direk çıkar tleevizyonaa alır eline sopayı haşlar miilleti tabi diliyleee söylediği laflarlaa:):):)

tunganyan
31.08.2008, 03:22
aslında böyle sakat denmeye devam etse sadece yattaranın olmaması bile psikolojik olarak bjkyi daha bi rahatlatır maç günü diceksin yattara oynuyo die allak bullak olurlar ozaman:D:D:):) bu taktik çok uygulanan bi taktik böyle önemli futboolcular bu şekilde sakatlandığı zaman hep son ana kadar sakat kalır medyada öbür türlü şimdiden yattaraya karşı bilenmeye başlıcaklardı :D:D

tahsin61
31.08.2008, 03:29
saclari cok ilginc ya futbol oynamasi daha da ilginc ama

akin0834
31.08.2008, 06:19
rıdvan bu akşam %100 futbolda yattara için imzam olan sözü söyledi....:)

tam olarak ne söyledi..yazarsanız sewinirim

akin0834
31.08.2008, 06:21
yattara sakatlanınca maçı bırakıp onu düşünmeye başladım..moralim çok bozulmuş ama bjk maçına yetişecekmiş..buna çok sewindim...sensiz olmuyo be kara bela:)bide sen bjk maçlarını seversin:)

seyyah61
31.08.2008, 11:18
Bjk'ye karsi oynayacak.
Bir de Ibrahim Üzülmez oynarsa tam olur. :D

ilhan
31.08.2008, 11:30
Sadece affedilen İbrahim'ler için oynamalıdır. Ya da şu yeni 2 savunma oyuncuları var ya işte onlarla tanışmak için oynamalıdır.

Geçen sene İbrahim Üzülmez'in verdiği demeçler daha aklımdadır. "Biz maçtan önce konuşmuştuk Yattara'yı Tello ile beraber durduracaktık. Yattara çok yetenekli futbolcu, Tello yardıma gelmeyince zor anlar yaşadık." böyle şeyler demişti. :)

Mustafa Hazıroğlu
31.08.2008, 11:47
Yattara sahada olsun yeter. Top onun ayağındayken 2 kişi onun bölgesini kapatıyo. Bu yüzden sahada olması bile çok önemli.
İnşallah bjk maçında olur..

.....
31.08.2008, 11:47
Seni Seviyorum Sensiz Trabzon Şekersiz çay gibi :)

Birtan Karaman
31.08.2008, 11:58
ibrahim yattara 61 numarayı hakediyordu ama barış memişe verdi 61 numarayı çocuk daha çok genç!!!

ulvicebi61
31.08.2008, 12:46
ya şu yattaraya biri 3 lü çekmesini öğretsin de maçtan önce tribünlere 3 lü çektirsin :D

Cafer Bulur
31.08.2008, 13:04
biraz gec olsa da yattara ya gecmis olsun dileklerimi iletmek istiyorum.
umarim bir an önce sagligina kavusurda takima katilir.
bu takimin yattaraya cok ihtiyaci var,onsuz kanatsiz bir takim oluruz.

pReN@_61
31.08.2008, 13:05
bjk maçına mutlaka yetişmelisin YATTARAA.

Serdær
31.08.2008, 13:42
Rıdvan Dilmen : Yattara'yı Barcelona stadına koy Barcelona sahasını(NouCamp) çimlere gömer.O derece de yetenekli bir oyuncu.

%100 Futbol NTVSPor.

sifuni
31.08.2008, 13:46
Rıdvan Dilmen : Yattarayı Barcelona stadı koy Barcelona sahasını(NouCamp) çimlere gömer.O derecede yetenekli bir oyuncu.

%100 Futbol NTVSPor.

evet bende dinledim ridvan dilmen yattarayi ne kadar cok fener görmek istiyor haa ama:trabzonspor:da kalacak futbolu burada birakacak

Berk Akçay
31.08.2008, 15:21
İlk kurban Yattara!..

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n7000/n6470/detail/Ilk_kurban_Yattara!...jpg

Maçtan sonra yapılan değerlendirmelerde oyuncuların tümü zeminin futbol oynamaya elverişli olmadığına dikkat çektiler ve ilerleyen haftalar için uyarılarda bulundular
Ankaragücü ile 19 Mayıs Stadı’nda oynanan müsabakada ilk yarının bitimine dakikalar kala talihsiz bir şekilde sakatlanan Yattara’nın MR’ı çekildi. Dün Trabzon’da çekilen MR sonucunda Gineli futbolcunun sol ayak bileğinde ödem ve zorlanma tespit edildiği belirtildi. Müsabakanın 44. dakikasında Chaabani’nin üzerinden atlayan ve yere bastığında yere yığılan Yattara’nın sakatlığına zeminin neden olduğu ileri sürüldü. FIFA 2 yıldız sertifikalı son jenerasyon denilen suni çimlerden yapılan Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nun zemini nedeniyle ilk sakatlanan futbolcu Yattara olurken, ligin ilerleyen haftaları için akıllarda soru işaretleri kaldı.

Tesislerde İyileştirme!

Sadece Ankaragücü’nün değil Gençelirbirliği ve Hacettepe’nin de kullanacağı yanı Trabzonspor’un iki kez daha gideceği 19 Mayıs Stadyumu ligde mücadele eden diğer takımları da endişelendiriyor. Geçtiğimiz günlerde vefat eden TFF eski başkanı Hasan Doğan’ın, tesislerdeki kalitenin artması için yaptığı çalışmalar kapsamında projelendirilen Ankara 19 Mayıs Stadyumunun zemininin suni çim yapılması kararlaştırıldı. Doğan’ın, Şenez Erzik ile FİFA’yı ziyareti dönüşünde uygulama için kulüplerle yapılan görüşmeler sonrasında onay alınarak yapılan suni çim hakkındaki ilk endişelere Yattara kurban gitti.

Ya Kaybedilseydi

Trabzonspor için vazgeçilmez oyunculardan biri olan Yattara’nın oyundan çıkmasının ardından ikinci yarıda yaşanan sıkıntıyı bir çok takımın yaşayabileceğine işaret edildi. Trabzonspor’un attığı ilk golün sahibi olan, ikinci golün de hazırlayıcısı olan Yattara gibi önemli bir futbolcunun ikinci yarıda olmaması nedeniyle maçın dahi kaybedilecek duruma gelinmesi, bu gibi durumların ilerleyen haftalarda bir çok takımın başına gelebileceğine dikkat çekildi. Maçtan sonra yaptıkları değerlendirmelerde de bir çok futbolcu zeminin futbol oynamaya elverişli olmadığına işaret etmeleri de futbolun çim sahalarda oynanması gerektiğini ortaya koydu.

Top Zıplamıyordu

Bordo-Mavililer’in başarılı futbolcusu Egemen, zeminle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Olumlu yanlarından bahsetmek mümkün değil ancak olumsuz yanları hayli fazlaydı. Top kontrolü yapmakta zorlandık. Bazen top zemine çarpıp hızlanıyor. Bazen de duruyor. Bu durum konsantremizi bozdu. Saha maçtan önce ıslatıldı. Top ıslak yere denk gelince kayıyor, kuru yere denk geldiğinde takılıyor. Bu da zamanlama hatası yapmamıza neden oluyor” dedi. Trabzonspor’un savunmadaki bir diğer başarılı ismi Song da aynı şikayetleri dile getirirken, “Top zeminde yeterince zıplanıyor. Yani futbol oynamak için çim sahalar daha iyi” ifadelerini kullandı.

Birtan Karaman
31.08.2008, 15:31
kÜrdansiz Kebap,yattara Siz Trabzonspor Olmaz.!

61viya
31.08.2008, 15:36
Şükür ki,önemli bir durum yokmuş İbo! Çok sevindim.

Maçın oynanacağı satte yolda olacağım :( :( Nasıl sıkıldı canım anlatamam ama madem yapacak bir şey yok,diliyorum ki sadece,bu maçı alalım :) Maçı allaım a,varsın ebn izlemeyeyim. :) Bol şans şimdiden Trabzonsporum!

Berk
31.08.2008, 15:40
Rıdvan Dilmen : Yattara'yı Barcelona stadına koy Barcelona sahasını(NouCamp) çimlere gömer.O derece de yetenekli bir oyuncu.

%100 Futbol NTVSPor.

O laf tam öyle değildi ama..:)

Dilmen: Yattara'yı Barcelona'nın stadına koy, seyirci sahaya iner..

Muhammed KOÇ
31.08.2008, 15:53
şu an bjk liler yattara sakatlandı diye bayram yapıyorlar.biryandan da 2 haftalık arada iyileşir diye korkuyorlar :D evet son haberlerde iyileşebileceği söylendi.bjk nin korkulu rüyası yattara 11 ;)

ApoCaN28
31.08.2008, 16:04
şu an bjk liler yattara sakatlandı diye bayram yapıyorlar.biryandan da 2 haftalık arada iyileşir diye korkuyorlar :D evet son haberlerde iyileşebileceği söylendi.bjk nin korkulu rüyası yattara 11 ;)

Ewt 8 taşlıların sakatlansada kurtulsak bedduaları olmadı:D:D:D
Yeni hedef 8taş hade yattara :D

özçelik61
31.08.2008, 18:51
nasıl ki pilavsız kuru,zeki alasyasız metin akpınar olmassa yattarasız bir trabzonspor zevk vermiyo..umarım istikrarıda yakalar da onuda lokomativ moskovaya 15 milyon euroya satar bizimkiler:):)

Cem Balcı
01.09.2008, 01:29
bjk maçında en büyük kozumuz olucak.inşallah sakatlığı geçer biranönce...

Dursun Kaplan
01.09.2008, 09:11
Dün akşam TRT'de Mehmet Demirkol'un yorumu ;

" Bi adam 5 metreden çalım atarmı.? " :)

Cemalettin Taşkın
01.09.2008, 09:13
Dün akşam TRT'de Mehmet Demirkol'un yorumu ;

" Bi adam 5 metreden çalım atarmı.? " :)

mehmet demirkol yattarayı övdü ama yanlış bayrak kaldıran hakemi savunacağım diye kendini paraladı.

Cemalettin Taşkın
01.09.2008, 09:14
yattara bizim için çok önemli bir futbolcu artık sonuca da etki ediyor.

Birtan Karaman
01.09.2008, 12:14
Yattara’ya yoğun tedaviBeşiktaş için alarm verildi...http://www.karadenizgazete.net/images/haber/38311_b.jpg
Trabzonspor’da Ankaragücü maçında sakatlanan Yattara’nın, Beşiktaş derbisine yetişmesi için yoğun tedavi uygulanıyor. Önceki sakatlıklarında kendine dikkat etmediği için iyileşme süresini uzatan Yattara’nın Beşiktaş derbisinde oynamak için büyük isteği olmasının, forma giyme ihtimalini yükseltiyor.

Birtan Karaman
01.09.2008, 14:22
Yattara tarihe geçti
01 Eylül 2008 / 13:30
Yattara, Ankaragücü karşısında deplasmanda 474 gün sonra gol atma sevincini yaşarken, geçirdiği sakatlık sonrası sevincin yerini burukluk aldı.

Trabzonspor'un Gineli oyuncusu İbrahim Yattara, Ankaragücü karşısında deplasmanda 474 gün sonra gol atma sevincini yaşarken, geçirdiği sakatlık sonrası sevincin yerini burukluk aldı. Kulüp doktorları Gineli oyuncuyu zorlu Beşiktaş maçına yetiştirmeye çalışıyor.

2003-2004 sezonu başında Trabzonspor'a gelen ve 6. sezonunu yaşayan İbrahim Yattara, bordo-mavili takımda en uzun süreli forma giyen yabancı oyuncu olarak tarihe geçti. Özkan Sümer'in başkanlık yaptığı dönemde takıma kazandırılan ve geldiği ilk dönemde eleştirilen Gineli oyuncu, bir çok teknik adam, başkan ve futbolcu eskitti. Sempatik tavırları ve ilginç hareketleriyle bordo-mavili taraftarın gönlünde taht kuran İbrahim Yattara, deplasmanda oynanan ve 2-1 kazanılan Ankaragücü maçında takımının ilk golünü atarak dış sahada gol atma özlemine son verdi.

2006-2007 sezonunda 13 Mayıs 2007'de deplasmanda oynanan Fenerbahçe maçında en son dış saha golünü atan İbrahim Yattara, söz konusu tarihten bugüne kadar Turkcell Süper Lig'de oynanan maçlarda deplasmanda gol atma başarısı gösteremedi. Dış sahada 474 gün sonra gol ile tanışan İbrahim Yattara, Ankaragücü karşısında attığı golün sevincini takım arkadaşlarıyla yaşamasından kısa bir süre sonra geçirdiği sakatlık yüzünden sevinci yarıda kaldı.

2007-2008 sezonunda ligde 3 gol atma başarısı gösteren Yattara, söz konusu golleri Hüseyin Avni Aker Stadı'nda attı. Beşiktaş, Bursaspor ve Fenerbahçe'ye iç sahada gol atan Gineli oyuncu, söz konusu sezonda deplasmanda gol atma başarısı gösteremedi. 2006-2007 sezonunda ise 2 gol de kalan İbrahim Yattara, bu gollerin birini Sakaryaspor'a karşı Avni Aker'de diğerini ise Fenerbahçe'nin cezası nedeniyle İzmir'de oynanan karşılaşmada atmıştı.

Gineli yıldız oyuncu, Trabzonspor forması altında şimdiye kadar 26 gol atma başarası gösterdi. Yattara, 2003-2004 sezonunda 6, 2004-2005 sezonunda 8, 2005-2006 sezonunda 6 gol, 2006-2007 sezonunda 2 gol, 2007-2008 sezonun da 3 gol ve 2008-2009 sezonunda 1 gol atma başarısı gösterdi.

İbrahim Yattara, söz konusu gollerin 10'unu dış sahada atarken, 16 golü ise iç sahada oynanan maçlarda attı. Gineli oyuncuyu Beşiktaş maçına yetiştirmek isteyen Trabzonspor, kulüp doktorlarını seferber etti. Oyuncunun sakatlığının ciddi olmaması ve milli maç nedeniyle lige verilen arayı da iyi değerlendirmek isteyen Trabzonspor'da Gineli oyuncunun Beşiktaş maçında sahada olabilmesi için tüm şartlar zorlanıyor.

Kaynak: http://www.haber61.net/images/news_source/4.jpg

Birtan Karaman
01.09.2008, 14:22
Yattara BJK maçında oynar mı?
01 Eylül 2008 / 13:12
Trabzonspor'un Ankaragücü ile yaptığı maçta sakatlanan İbrahima Yattara'nın, Beşiktaş maçına yetişme ihtimalinin yüksek olduğu açıklandı.

Kulüp doktoru Hakan Ayaz, yaptığı açıklamada, sol ayak bileğinde ödem ve zorlanma tespit edilen Yattara'nın yoğun tedavisinin sürdüğünü söyledi.
Gineli oyuncunun tedavisinin iyi gittiğini ifade eden Hakan Ayaz, ''Yattara'yı Beşiktaş maçına yetiştirmeye çalışıyoruz. Beşiktaş maçında oynama şansı yüksek'' dedi.

Hakan Ayaz, Yattara'nın durumunu günlük takip ettiklerini belirterek, ''Bu futbolcuyu en kısa sürede idmanlara başlatmak istiyoruz. Takip sonucuna göre hareket edeceğiz, ancak gelecek haftadan önce idmanlara başlayacağını sanmıyoruz'' diye konuştu.

Kaynak: http://www.haber61.net/images/news_source/5.jpg

sifuni
01.09.2008, 14:26
nasıl ki pilavsız kuru,zeki alasyasız metin akpınar olmassa yattarasız bir trabzonspor zevk vermiyo..umarım istikrarıda yakalar da onuda lokomativ moskovaya 15 milyon euroya satar bizimkiler:):)

evet onsuz trabzonspor olmaz dedigimiz futbolcular her sene teker teker rusya ligine gitti umarim yattarada bu olmaz

Kaan
02.09.2008, 00:14
Uslandı mı ne?

Günebakış'ın Yattara için attığı başlık... :mad:

Sozin
02.09.2008, 15:12
yavaş yavaş adam oluyor attığı golde gökhan pas bekliyordu ama yine her zaman ilk kendini düşündüğü için pas mas vermedi....ama olsun Allahdan attı....

Birtan Karaman
02.09.2008, 17:01
Yattarayı Seven Oynatmasın
02 Eylül 2008 / 10:35
Hakan Değirmenci, Yattara'nın Beşiktaş maçına yetişemeyeceğini, yetişse bile oynatılmaması gerektiğini yazdı

Yazara göre Yattara'nın ayağında normal nedenlere bağlı, bildiğimiz bir bilek dönmesi olmadı. Ve sentetik sahalar, futbolcuların iş hayatlarını bitirebilecek risklerle dolu. Peki Değirmenci'nin Yattara ile ilgili iddiası ve böylesine kritik bir maçta Gineli yıldızın oynatılmasına karşı çıkmasının nedeni ne?

Katil sahalar
Bu kez futbol sezonu iki hafta geç start aldı.
İnşallah artık sahada sıcaktan kalbi duran oyuncular görmeyeceğiz.
Fakat Federasyon bu kez de hiçbir akılcı yanı olmayan bir uygulama başlattı:
Sentetik sahalarda resmi maç!
Ankaragücü-Trabzonspor maçı sentetik çim sahada oynandı.
Futboldan hiç anlamayan Hakan Kutlu bile çim sahaya karşı çıkarken...
Bizim Spor Bakanlığı, Federasyon ve kulüpler sanki bir başka alemde yaşıyormuşçasına bu tehlikeye kulak tıkadı!
Temaya gelmeden sormak lazım;
Türkiye gibi futbolda bir Dünya ve Avrupa 3.'sü ülkenin başkentinde çim saha yok mu?
Sentetik sahaların sporcular için ne kadar büyük risk taşıdığını biliyorlar mı?
Bakın; Trabzonspor altyapısı yıllar yılı örnek gösterildi.
Son 10 yılda PAF takımının 4 şampiyonluğu var.
Peki düşüş ne zaman başladı biliyor musunuz?
Maçlar sentetik sahada oynanmaya başladığında.
Genç oyuncular sentetik zemine alışamadı mı, diyeceksiniz.
Hayır; teknik adaptasyon değil burada sorun.
Dizleri, bilekleri döndü. Mafsalları yerinden kopuyordu çocukların.
Unutmak mümkün değil; daha 3 sene evvel Erol Tombul'la konuşuyorduk....
Trabzonsporlu gençlerin sentetik çime geçtiği günlerdi.
"Oynatacak futbolcum kalmadı. Hepsi sakatlanıyor. Tamamı da ciddi" diyordu.
Doğal çimdeki sürtünme, ilerleme, zemini tutma, kayma ve dengelenme atraksiyonları suni çimde olmuyor.
Üstelik suni çime uygun spor ayakkabısı bulmak da zor.
Son örneği Yattara.
Ankara'da rakibini geçti, topla giderken sol bileği ters döndü.
İşi futbol olan bir sporcunun bileği o şekilde dönmez.
O pozisyonda bileğin görülmüş şey değildir.
Bir de sakatlıkta hekimlerin bile dikkatinden kaçan ters bir şey oldu.
Neydi?
Şuydu...
Yattara'nın bileği içeri değil, dışarı döndü!
Dünyada da bir örneğini gösteremezsiniz!
Antrenmanlı bir futbolcunun bileğinin dışarı dönmesi için, içeriden insanüstü bir darbe alması lazım.
Yahutta 10 katlı bir apartmandan düşmesi.
Ya da ne?
Sentetik çime dengesiz basması lazım...
UEFA izin vermiş, maçlar sentetik sahalarda oynanabiliyor.
Yani UEFA maçları uçurumda yapın, derse öyle mi yapacağız?
Şampiyonlar Ligi maçlarını mesela... Yapay çimde oynatır mı aynı UEFA?
Sentetik; yani yapay çim. Bu zeminlerle halı sahalar arasında hiçbir fark yok.
Hatta yapay çim çok daha pek, sıkı, sert ve ayak tutan özelliklere sahip.
20 yıl çime alışmış bir anatominin balansı suni çime çıkınca elbette bozuluyor.
Bunun sonucunda da sadece teknik değil, sıhhi problemler de ortaya çıkıyor.
Suni çim futbolcularımızı sakatlıyor.
Hem de hiçbiri normal değil. Tamamı ciddi.
Bir de Ankara takımlarını düşünsenize; bu sentetik rezaleti devam ederse inanın sezon sonuna kadar sağlam oyuncuları kalmaz.
Karadenizspor sezona kötü başladı.
Ama bir başkanları var ki; inanılmaz bir inat ve itirazla oyuncularının suni çimde oynamasını önledi.
Karadenizsporlu futbolculara sezonun en büyük primini verdi.
Adı Fikret Yavuz.
Karadenizspor'un maçlarını yapay çimden yapılmış olan Yavuz Selim Sahasında oynaması için kendisine Ankara ve Trabzon'dan yapılan baskılara nasıl sert şekilde karşı çıktığına bizzat tanıklık ettik.
Ve Fikret Yavuz'u çok takdir ettik.
Karadenizspor istedi ve yaptırdı. Maçları Akçaabat Fatih Stadında oynuyor. Trabzonspor ise sentetik sahada maça çıkıyor… Bu nasıl bir terslik.
Yattara'ya gelince...
Bugün hemen herkes Gineli yıldızın 14 Eylül akşamı Beşiktaş'a karşı oynayacağını salık veriyor.
Biz o sahaları biliyoruz. Pozisyonu da izledik. Dışa doğru dönen bilek, zor iyileşir. Televizyon tekrar gösterirse lütfen iyi bakın. Yattara bileği dışa burkulduktan sonra nasıl bir şok yaşıyor. Acıyı bile unutmuş, böyle bir şeyin nasıl olabileceğini anlamaya çalışırken yüzü nasıl bir hal alıyor…
Top oynarken Karayolları'nın altında kırık ayak bileğiyle gol de atmıştık.
Hocamız Turgut Özdemir'di. Sakatlığı sakladık, bizi sahaya sürdü.
Sonra olan kime oldu? Kazanan takım oldu. Ama biz kaybettik…
Demek ki hiçbir galibiyet, bir oyuncunun sağlığından önemli değil.
Elbette futbolcu kardeşlerimizin sağlığı için yazdık bütün bunları.
Ama uğraşımızın bir de nominal nedeni var;
Yattara'nın sakatlığı bizce anormal.
Şu kadarını söyleyebiliriz...
Yattara'nın bileği en az 1 ay futbol oynamaz.

Bu haliyle Yattara Beşiktaş'a karşı İnşallah oynatılmaz!
Hakan DEĞİRMENCİ
hdtoprak@hotmail.com

28TS61
02.09.2008, 17:18
kim bu hakan degirmenci ?
amma abartmis, yok bence butun sezon oynatmayalim yattarayi bari gelcek sezona yetissin

Dursun Kaplan
02.09.2008, 17:22
Hakan Değirmenci, Beşiktaşlımısın ne.? Bu korkun neden anlamadım...

Sefa Murat Dokuz
02.09.2008, 19:22
Bırakın o kim ya Yattara çoşacak BJK maçında...

Hasan61
02.09.2008, 19:49
hakan değirmenci
doktor mu oldu da bileğin nasıl döndüğünü ve sonucunda ne olacağını biliyor
sen kendi işini yap diğer işi de uzmanlarına bırak

sümela61
03.09.2008, 15:05
Mehmet DEMİRKOL bu hafta şöyle bir cümle kurdu Yattara hakkında... hakikaten çok güzel bir tespitti...

(attığı golde Ankaragücü kalecisi Serkan'ı bakkala gönderdiği pozisyona istinaden)

"ya bir insan rakibine 10 metre uzaklıktan çalım atabilir mi?... Yattara atıyor..."

horoz1977
03.09.2008, 15:36
UĞUR MELEKE Onun için çok güzel bir terim kullanmış
" Gine'li Sanatçı " diye
Esahtan bu adam tam bir sanaççı.

dj_desire
03.09.2008, 15:45
ole ama onun sanatını anlayacak kapasite zor bu milette :D

Süleyman50
03.09.2008, 15:47
takımımızın en büyük hücum gücü, bu yıl onun yılı olacak bence.........

dj_desire
03.09.2008, 15:58
bu yıl sadece yattaranın deil trabzonsporumuzun yılı olacak.....

ApoCaN28
03.09.2008, 16:00
Bu Yıl Kaptan Yattara ile Trabzonspor Mutlu Sona Koşuyor Başlıklarını Görebiliyorum...

İskender YILMAZ
03.09.2008, 16:01
ole ama onun sanatını anlayacak kapasite zor bu milette :D

Sanattan anlamaz ezik milleti.. onlar ıslık çalıp dinlesin..

Nebiye
03.09.2008, 19:54
Ben bu gün Yattarayı gördüm Denizbankın oralarda :(
Ama gözüme hiç iyi gelmedi.Nerdeyse dizine kadar sargılıydı ayağı ve iki bastonla yürüyordu. :(

edim
03.09.2008, 21:38
geçtigimiz pazratesi yattarayı az daah temelli kaybediyorduk
katarın ünlü külübü
yattaraya 10 milyon dolarlık teklif yaptı
mahmut aksu gelin konusalım dedi fakat büyük başkan kabul etmedi yoksa bu hafta kotu olucaktı bizim için